Об утверждении Правил формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2015 года № 10561. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 743
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 30.11.2015 № 743 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-1 статьи 15-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О естественных монополиях и регулируемых рынках» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии.
2. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Е. Досаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр по инвестициям и
развитию Республики
Казахстан
______________ А. Исекешев
от 20 февраля 2015 год
«СОГЛАСОВАНО»
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
от 4 февраля 2015 год
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2014 года № 177
Правила формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов)
на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных
монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам
концессии

Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 наурызда № 10561 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 743 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.11.2015 № 743 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 15-1-бабының 2-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін күнтізбелік он күн ішінде «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде және мерзімдік баспасөз басылымдарында ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                               Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»                           «КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының             Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму               Қаржы министрі
министрі                              _____________ Б. Сұлтанов
______________ Ә. Исекешев           2015 жылғы 4 ақпан
2015 жылғы 20 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 177 бұйрығымен бекітілген
Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи
монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар
мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О естественных монополиях и регулируемых рынках» (далее – Закон) с целью определения порядка формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии (далее – субъект концессии).
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) инвестированный капитал – сумма собственных средств и заемного капитала субъекта концессии для создания или реконструкции объекта концессии;
2) регулируемые услуги (товары, работы) субъекта концессии – услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом концессии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию ведомством уполномоченного органа, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю;
3) заемный капитал – капитал, образуемый за счет займов (получения кредитов, выпуска и продажи облигаций, получения средств по другим видам денежных обязательств) для создания или реконструкции объекта концессии;
4) компетентный орган – государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отрасли (сферы) государственного управления или местный исполнительный орган;
5) собственные средства – денежные средства (акционерный (уставный) капитал, нераспределенная прибыль (чистый доход) или амортизационные отчисления) субъекта концессии, используемые в создании и реконструкции объекта концессии;
6) затратная часть тарифа – совокупность затрат, связанных с оказанием услуг (работ) субъектом концессии, которые учитываются при утверждении тарифа. Данные затраты состоят из себестоимости регулируемой услуги (товара, работы) и расходов периода (общие и административные расходы, расходы по реализации, расходы по выплате вознаграждений);
7) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
8) ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.
Иные понятия и термины, используемые в Правилах, применяются в соответствии с законодательствами Республики Казахстан о концессиях, о естественных монополиях и регулируемых рынках и бюджетным законодательством.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополия субъектілерінің (бұдан әрі – концессия субъектісі) реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту тәртібін айқындау мақсатында әзірленді.
2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) инвестицияланған капитал – концессия объектісін құру немесе реконструкциялау үшін концессия субъектісінің меншікті қаражаты мен қарыз капиталының сомасы;
2) концессия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) – концессия субъектісі табиғи монополия саласында ұсынатын және белгілі бір тауарды тұтынушыға беру түріндегі көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның ведомствосы мемлекеттік реттеуге тиіс қызметтер (тауарлар, жұмыстар);
3) қарыз капиталы – концессия объектісін құру немесе реконструкциялау үшін қарыз (кредиттер алу, облигациялар шығару және сату, ақшалай міндеттемелердің басқа да түрлері бойынша қаражат алу) есебінен пайда болған капитал.
4) құзыретті орган – мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган немесе жергілікті атқарушы орган;
5) меншікті қаражат – концессия объектісін құруға және реконструкциялауға пайдаланылатын концессия субъектісінің ақша қаражаты (акционерлік (жарғылық) капитал, бөлінбеген пайдасы (таза кірісі) немесе амортизациялық аударымдары);
6) тарифтің шығын бөлігі – тарифті бекіту кезінде ескерілетін концессия субъектісінің қызметтер (жұмыстар) көрсетуіне байланысты шығындар жиынтығы. Осы шығындар реттеліп көрсетілетін қызметтің (тауардың, жұмыстың) өзіндік құнынан және кезең шығыстарынан (жалпы және әкімшілік шығыстар, сату жөніндегі шығыстар, сыйақылар төлеу жөніндегі шығыстар) тұрады;
7) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
8) уәкілетті органның ведомствосы – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы;
Қағидаларда пайдаланылатын өзге де түсініктер мен терминдер Қазақстан Республикасының концессия туралы, табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы және бюджет заңнамасына сәйкес қолданылады.

2. Порядок формирования тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов концессии
3. Тарифы на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов концессии должны быть не ниже стоимости затрат, необходимых для предоставления регулируемых услуг (производства товаров, работ), обеспечивать возврат инвестированного капитала и учитывать возможность получения прибыли, обеспечивающей эффективное функционирование субъекта концессии.
При этом после окончания срока действия договора концессии, тарифы на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта концессии формируются без учета возврата инвестированного капитала.
4. Тарифы (цены, ставки сборов) на единицу регулируемых услуг (товаров, работ), оказываемых субъектами концессии по договору концессии формируются по следующим этапам:
1) расчет годовой выручки, включающий в себя:
определение годовой суммы затрат, включаемых в затратную часть тарифа (цены, ставки сбора) в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил;
определение размера первоначальной и остаточной суммы инвестированного капитала и расчет годовой суммы возврата инвестированного капитала на предстоящий период в соответствии с пунктами 8 и 9 настоящих Правил;
расчет годовой суммы прибыли на инвестированные собственные средства в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил;
2) определение годового объема по видам регулируемых услуг (товаров, работ) предоставляемых по договору концессии, на предстоящий период в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил;
3) определение стоимостной основы тарифов (цены, ставок сборок) путем обоснованного распределения годовой выручки по видам оказываемых регулируемых услуг (товаров, работ).
5. Формирование тарифов осуществляется на основании раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг и в целом по иной деятельности.
6. При формировании тарифа на регулируемые услуги субъекта концессии учитываются расходы, связанные с финансированием объектов социальной сферы, входящей в имущественный комплекс объекта концессии, подтвержденные соответствующими обосновывающими материалами.
7. Формирование затрат, применяемых при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии, осуществляется в соответствии с Особым порядком формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 25 апреля 2013 года № 130-ОД, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8480 (далее – Особый порядок).

2. Концессия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар
мөлшерлемелерін) қалыптастыру тәртібі
3. Концессия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (жұмыстарына, тауарларына) тарифтер реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды өндіруге) ұсынуға қажетті шығындар құнынан төмен болмауға, инвестицияланған капиталды қайтаруды қамтамасыз етуге және концессия субъектісінің тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ететін пайда алу мүмкіндігін ескеруге тиіс.
Бұл ретте концессия шартының қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін концессия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (жұмыстарына, тауарларына) тарифтер инвестицияланған қаражаттың қайтарылуы ескерілместен қалыптасады.
4. Концессия шарты бойынша концессия субъектілері көрсететін реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) бірлігіне тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) мынадай кезеңдер бойынша қалыптасады:
1) жылдық ақшалай түсім есебі, ол:
осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес тарифтің (бағаның, алым мөлшерлемесінің) шығын бөлігіне енгізілетін шығындардың жылдық сомасын айқындауды;
осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарына сәйкес инвестицияланған капиталдың бастапқы және қалдық сомасының мөлшерін айқындау мен алдағы кезеңге инвестицияланған капиталды қайтарудың жылдық сомасының есебін;
осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес инвестицияланған меншікті қаражаттарға арналған пайданың жылдық сомасының есебін қамтиды;
2) осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес концессия шарты бойынша ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) жылдық көлемі мен түрлерін алдағы кезеңге айқындау;
3) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) құндық негізін көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) түрлері бойынша жылдық түсімді негіздеп бөлу жолымен айқындау.
5. Тарифтерді қалыптастыру кірістердің, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтердің бөлек есебінің негізінде реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша және тұтастай өзге қызмет бойынша жүзеге асырылады.
6. Концессия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифті қалыптастыру кезінде концессия объектісінің мүліктік кешеніне кіретін әлеуметтік саланың объектілерін қаржыландыруға байланысты тиісті негіздеуші материалдармен расталған шығыстар ескеріледі.
7. Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) немесе олардың шекті деңгейлерін бекіту кезінде қолданылатын шығындарды қалыптастыру Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8480 тіркелген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 130-НҚ бұйрығымен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту кезінде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртібіне (бұдан әрі – Ерекше тәртіп) сәйкес жүзеге асырылады.

8. Общий размер инвестированного капитала определяется как сумма собственного и заемного инвестированного капитала.
Прогнозный предельный размер и предварительные условия привлечения (структура, ставка вознаграждения заемного капитала и ставка прибыли собственных средств, целевое использование, график освоения, условия возврата) первоначальной суммы инвестированного капитала определяются на основании подтверждающих документов (финансовой отчетности субъекта концессии, меморандумов о финансировании концессионного проекта, выписки со счетов банков) субъекта концессии.
После привлечения инвестированного капитала в договор концессии вносятся соответствующие изменения путем заключения дополнительного соглашения, в котором предусматриваются сумма и условия привлечения инвестированного капитала (структура, ставка вознаграждения заемного капитала и ставка прибыли собственных средств, целевое использование, график освоения и условия возврата) в соответствии с заключенными договорами займа.
9. Не допускается нецелевое использование инвестированного капитала.
Возврат инвестированного капитала (собственного и заемного) в составе тарифа производится только на капитал, использованный по целевому назначению, предусмотренному в договоре концессии и инвестиционной программе субъекта концессии, и подтвержденному соответствующими документами.
Сумма и сроки реинвестирования собственных средств субъекта концессии в период эксплуатации объекта концессии определяются договором концессии и инвестиционной программой субъекта концессии, и подлежат подтверждению соответствующими документами целевого использования.
Годовая сумма возврата заемного капитала, учитываемая в тарифе, определяется на основании графика возврата (погашения) заемного капитала, устанавливаемого договором займа. При расчете суммы возврата заемного капитала учитываются свободные денежные средства амортизационного фонда, не используемые субъектом концессии в предстоящем периоде для реинвестирования (обновления и ремонта основных средств) согласно инвестиционной программе и условиям договора концессии.
Возврат инвестированных собственных средств субъекта концессии, учитываемых в тарифе, производится равномерными ежегодными платежами на протяжении всего срока действия договора концессии с момента начала эксплуатации объекта концессии. При реинвестировании собственных средств субъектом концессии возврат собственных средств осуществляется с учетом реинвестированной суммы собственных средств.
Ежегодно в течение периода регулирования ведомством уполномоченного органа производится корректировка величины возврата инвестированного капитала, устанавливаемого на очередной расчетный год периода регулирования, с учетом фактических данных о введенных в эксплуатацию объектах, корректировки утвержденного плана вводов и остатков не возвращенного инвестированного капитала.

8. Инвестицияланған капиталдың жалпы мөлшері инвестицияланған капиталдың меншікті және қарыз сомасы ретінде айқындалады.
Инвестицияланған капиталдың бастапқы сомасының болжамды шекті мөлшері және оны тартудың алдын ала шарттары (қарыз капиталының құрылымы, сыйлықақы мөлшерлемесі және меншікті қаражаттың пайда мөлшерлемесі, мақсатты пайдаланылуы, игеру кестесі, қайтару шарттары) концессия субъектісінің растаушы құжаттарының негізінде (концессия субьектісінің қаржылық есептілігі, концессиялық жобаны қаржыландыру туралы меморандумдар, банк шоттарынан үзінді көшірмелер) айқындалады.
Инвестицияланған капиталды тартқаннан кейін концессия шартына жасалған қарыз шарттарына сәйкес инвестицияланған капиталды (қарыз капиталының құрылымы, сыйлықақы мөлшерлемесі және меншікті қаражаттың пайда мөлшерлемесі, мақсатты пайдаланылуы, игеру кестесі, қайтару шарттары) тарту сомасы мен шарттары көзделетін қосымша келісім жасау арқылы тиісті өзгерістер енгізіледі.
9. Инвестицияланған капиталды мақсатсыз пайдалануға жол берілмейді.
Тариф құрамындағы инвестицияланған капиталды (меншікті және қарыз) қайтару концессия шартында және концессия субьектісінің инвестициялық бағдарламасында көзделген және тиісті құжаттармен расталған нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылған капиталға ғана жүргізіледі.
Концессия объектісін пайдалану кезеңінде концессия субьектісінің меншікті қаражатын қайта инвестициялау сомасы мен мерзімдері концессия шартында және концессия субьектісінің инвестициялық бағдарламасында айқындалады және мақсатты пайдаланғаны тиісті құжаттармен расталуға тиіс.
Тарифте ескерілетін қарыз капиталын қайтарудың жылдық сомасы қарыз шарттарында белгіленген қарыз капиталын қайтару (өтеу) кестесінің негізінде айқындалады. Қарыз капиталын қайтару сомасын есептеу кезінде инвестициялық бағдарламаға және концессия шартының талаптарына сәйкес қайта инвестициялау (негізгі құралдарды жаңарту және жөндеу) үшін алдағы кезеңде концессия субьектісі пайдаланбаған амортизациялық қордың бос ақша қаражаты ескеріледі.
Тарифте ескерілетін концессия субьектісінің инвестицияланған меншікті қаражатын қайтару концессия объектісін пайдалана бастаған сәттен бастап концессия шарты қолданысының барлық мерзімі бойы жыл сайын тең төлемдермен жүргізіледі. Концессия субьектісінің меншікті қаражатын қайта инвестициялау кезінде меншікті қаражатты қайтару меншікті қаражаттың қайта инвестицияланған сомасы ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның ведомствосы жыл сайын реттеу кезеңі ішінде пайдалануға енгізілген объектілер туралы нақты деректерді, бекітілген пайдалануға енгізу жоспарын түзетуді және қайтарылмаған инвестицияланған капиталдың қалдығын ескере отырып, реттеудің кезекті есептік жылына белгіленетін инвестицияланған капиталды қайтару шамасына түзету жүргізеді.

10. Годовая сумма прибыли на инвестированные и (или) реинвестированные собственные средства субъекта концессии, учитываемая в тарифе, рассчитывается как произведение ставки прибыли на остаточную сумму собственных средств субъекта концессии вложенных в концессионный проект.
Ставка прибыли на инвестированный собственный капитал является величиной не менее стоимости вознаграждения на заемные средства или ставки привлечения денежных средств (депозитов) банками второго уровня Республики Казахстан, определенной на момент подписания договора концессии.
После полного возврата инвестированных и реинвестированных собственных средств субъекта концессии годовая сумма прибыли учитывается в тарифе (цене, ставке сбора).
11. Выделяемые субъектам концессии из средств государственного бюджета источники возмещения затрат и получения доходов, предусмотренные концессионным законодательством, учитываются в уменьшении тарифа, за исключением выплат, направленных на покрытие расходов и обеспечение доходов, не учтенных в затратной и доходной части тарифа.
Размер и порядок выплат источников возмещения затрат и получения доходов из средств государственного бюджета предусматриваются в договоре концессии и осуществляются в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
12. Выделяемые субъектам концессии субсидии из средств государственного бюджета учитываются в уменьшении затратной части тарифа, за исключением субсидий, направленных на расходы, не учтенные в затратной части тарифа.
13. Определение объема регулируемых услуг (товаров, работ), предоставляемых субъектом концессии, осуществляется в натуральном измерении на базе фактических и прогнозных данных по видам оказываемых услуг.
14. Тариф (цена, ставка сбора) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов концессии рассчитывается в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам.
3. Порядок утверждения тарифов на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта концессии
15. Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) производится ведомством уполномоченного органа в следующих случаях:
1) по инициативе субъекта концессии;
2) по инициативе ведомства уполномоченного органа.
16. Вновь созданный субъект концессии либо субъект концессии, планирующий оказывать новые виды регулируемых услуг (товаров, работ), в течение десяти календарных дней со дня получения уведомления ведомства уполномоченного органа о включении его в Государственный регистр субъектов естественных монополий представляет в ведомство уполномоченного органа заявку на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) в упрощенном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона.

10. Тарифте ескерілетін концессия субъектісінің инвестицияланған және (немесе) қайта инвестицияланған меншікті қаражатына арналған пайданың жылдық сомасы пайда мөлшерлемесінің концессиялық жобаға салынған концессия субъектісінің меншікті қаражатының қалдық сомасына көбейтіндісі ретінде есептеледі.
Инвестицияланған меншікті капиталға пайда мөлшерлемесі қарыз қаражатына арналған сыйақы құнынан немесе концессия шартына қол қою сәтіне белгіленген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері ақша қаражатын (депозиттер) тарту мөлшерлемесінен кем емес шама болып табылады.
Концессия субъектісінің инвестицияланған және (немесе) қайта инвестицияланған меншікті қаражаты толық қайтарылғаннан кейін пайданың жылдық сомасы тарифте (бағада, алым мөлшерлемесінде) ескеріледі.
11. Концессиялық заңнамада көзделген концессия субъектілеріне мемлекеттік бюджеттен шығындарды өтеуге және кіріс алуға бөлінетін көздер тарифтің шығын және кіріс бөліктерінде ескерілмеген шығыстарды жабуға және кірістерді қамтамасыз етуге бағытталған төлемдерді қоспағанда, тарифті азайтуда ескеріледі.
Шығындарды өтеу және кірістер алу көздерінің төлемақы мөлшері мен тәртібі концессия шартында көзделеді және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
12. Тарифтің шығын бөлігінде ескерілмеген шығыстарға бағытталған субсидияларды қоспағанда, концессия субьектілеріне мемлекеттік бюджет қаражатынан бөлінетін субсидиялар тарифтің шығын бөлігін азайтуда ескеріледі.
13. Концессия субъектісі ұсынатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемін айқындау көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша нақты және болжамды деректердің негізінде заттай өлшемде жүзеге асырылады.
14. Концессия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тариф (баға, алым мөлшерлемесі) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес есептеледі.
3. Концессия субьектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер бекіту тәртібі
15. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекітуді мынадай жағдайларда:
1) концессия субьектісінің бастамасы бойынша;
2) уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша жүргізеді.
16. Қайта құрылған концессия субьектісі не реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) жаңа түрлерін көрсетуді жоспарлап отырған концессия субьектісі уәкілетті орган ведомствосының оны Табиғи монополиялар субьектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізілгені туралы хабарламасын алған күннен бастап он күн мерзімде уәкілетті органның ведомствосына тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) Заңның 18-бабының 5-тармағына сәйкес оңайлатылған тәртіппен бекітуге арналған өтінімді ұсынады.

17. К заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) для субъектов концессии в упрощенном порядке прилагаются:
1) копия заключенного договора концессии;
2) копия инвестиционной программы;
3) проект тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы;
4) данные о проектной мощности, предусмотренные договором концессии;
5) расчет ежегодного возврата инвестированного капитала;
6) расчет нормы доходности инвестированного собственного капитала, предусмотренный договором концессии;
7) информация о распределении прибыли и информация по распределению денежных потоков;
8) планируемые объемы предоставляемых услуг, предусмотренные договором концессии, подтвержденные компетентным органом;
9) данные о наличии или отсутствии кредиторской и дебиторской задолженности с приложением расшифровки;
10) расчет нормативов численности, предусмотренный договором концессии;
11) расчет отраслевых технических и технологических норм, а также нормативных технических потерь;
12) расчет амортизационных отчислений с указанием сроков эксплуатации основных средств;
13) проект сметы затрат, необходимых для поддержания основных производственных фондов в рабочем состоянии;
14) проект тарифной сметы для расчета проекта тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы, согласно приложениям 3-29 к настоящим Правилам;
15) информация о планируемом объеме регулируемых услуг (товаров, работ) согласно договору концессии;
16) информация об использовании чистого дохода (прибыли) от регулируемых услуг (товаров, работ) в соответствии с договором концессии;
17) сведения о возврате инвестированного капитала (заемного и собственного) за предыдущие периоды;
18) график возврата заемных средств и выплат вознаграждений по заемным средствам.
18. Субъект концессии не позднее, чем за девяносто календарных дней до введения в действие тарифов (цен, ставок сборов) вместе с заявкой представляет проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы).
19. К заявке на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) для субъектов концессии в общем порядке прилагаются:
1) копия заключенного договора концессии;
2) пояснительная записка о необходимости утверждения тарифов (цен, ставок сборов);
3) проект тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы;
4) бухгалтерский баланс по форме, утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 «Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)», зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452 (далее – приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422);

17. Тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) оңайлатылған тәртіппен бекітуге арналған өтінімге:
1) жасалған концессия шартының көшірмесі;
2) инвестициялық бағдарламаның көшірмесі;
3) тарифтің (бағаның, алым мөлшерлемесінің) және тарифтік сметаның жобасы;
4) концессия шартында көзделген жобалық қуат туралы деректер;
5) инвестицияланған капиталды жыл сайын қайтару есебі;
6) концессия шартында көзделген инвестицияланған меншікті капиталдың кіріс нормаларының есебі;
7) пайданы бөлу туралы ақпарат және ақша ағындарын бөлу жөніндегі ақпарат;
8) концессия шартында көзделген, құзыретті орган растаған ұсынылатын қызметтердің жоспарланып отырған көлемдері;
9) таратылып жазылуын қоса бере отырып, кредиторлық және дебиторлық берешектердің болуы немесе болмауы туралы деректер;
10) концессия шартында көзделген сан нормативтерінің есебі;
11) салалық техникалық және технологиялық нормалардың, сондай-ақ нормативтік техникалық ысыраптардың есебі;
12) негізгі құралдарды пайдалану мерзімдері көрсетілген амортизациялық аударымдардың есебі;
13) негізгі өндірістік қорларды жұмысқа жарамды күйде ұстау үшін қажетті шығындар сметасының жобасы;
14) осы Қағидаларға 3-29-қосымшаларға сәйкес тарифтің (бағаның, алым мөлшерлемесінің) және тарифтік сметаның жобасын есептеуге арналған тарифтік сметаның жобасы;
15) концессия шартына сәйкес реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) жоспарланып отырған көлемі туралы ақпарат;
16) концессия шартына сәйкес реттеліп көрсетілетін қызметтерден (тауарлардан, жұмыстардан) түсетін таза кірісті (пайданы) пайдалану туралы ақпарат;
17) өткен кезеңде инвестицияланған капиталды (қарыз және меншікті) қайтару туралы мәліметтер;
18) қарыз қаражатын қайтару және қарыз қаражаты бойынша сыйақы төлеу кестесі қоса беріледі.
18. Концессия субьектісі тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қолданысқа енгізгенге дейін күнтізбелік тоқсан күннен кешіктірмей өтініммен бірге өзі ұсынатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобаларын ұсынады.
19. Концессия субьектілері үшін тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) жалпы тәртіппен бекітуге арналған өтінімге:
1) жасалған концессия шартының көшірмесі;
2) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекiту қажеттiгi туралы түсiндiрме жазба;
3) тарифтiң (бағаның, алым мөлшерлемесінің) және тарифтік сметаның жобасы;
4) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 тіркелген «Жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығы) сәйкес бекітілген нысан бойынша ұйымның бухгалтерлiк теңгерімі;

5) отчет о прибылях и убытках по форме, утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422;
6) отчет о движении денежных средств по форме, утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422;
7) отчет об изменениях в капитале, по форме утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422;
8) пояснительная записка к финансовой отчетности;
9) отчет по труду (форма 1-т), утвержденный согласно подпункту 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике»;
10) отчет о размерах заработной платы работников по отдельным должностям и профессиям (2-Т проф), утвержденный согласно подпункту 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года;
11) отчет о производственно-финансовой деятельности предприятия (организации) по форме 1-ПФ для субъектов малого предпринимательства, основные показатели деятельности по форме 2-МП, утвержденный согласно подпункту 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года;
12) отчет о наличии и движении основных средств и нематериальных активов (форма № 11), утвержденный согласно подпункту 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике»;
13) сводные данные согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
14) отчет об исполнении тарифной сметы с приложением материалов, обосновывающих фактические затраты, согласно приложению 31 к настоящим Правилам;
15) расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности;
16) расшифровка прочих и других расходов;
17) утвержденная инвестиционная программа (проект);
18) сведения о возврате инвестированного капитала (заемного и собственного) за предыдущие периоды;
19) сведения, подтверждающие наличие согласованных с ведомством уполномоченного органа и действующих на период рассмотрения заявки на утверждение тарифов (цен, ставок сборов):
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала;
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;
20) решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, работ и услуг;
21) сведения о результатах последней переоценки основных средств;
22) расчет амортизационных отчислений с указанием сроков эксплуатации основных средств;

5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына сәйкес бекітілген нысан бойынша пайдалар мен залалдар туралы есеп;
6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына сәйкес бекітілген нысан бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына сәйкес бекітілген нысан бойынша капиталдағы өзгерiстер туралы есеп;
8) қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба;
9) «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген еңбек жөнiндегi (1-е нысаны) есеп;
10) «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген жекелеген лауазымдар мен кәсiптер бойынша қызметкерлер жалақыларының мөлшерi туралы есеп (2-Е кәсіп);
11) «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген 1-ӨҚ нысаны бойынша кәсiпорынның (ұйымның) өндiрiстiк-қаржылық қызметi туралы есеп, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн 2-МП нысаны бойынша қызметтiң негiзгi көрсеткiштерi;
12) «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген негiзгi қаражаттар мен материалдық емес активтердiң болуы және қозғалысы туралы есеп (№ 11 нысаны);
13) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жиынтық деректер;
14) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нақты шығындарды негiздейтiн материалдар қоса берілген тарифтiк сметаны орындау туралы есеп;
15) таратып жазылған дебиторлық және кредиторлық берешектер;
16) таратып жазылған өзге және басқа шығыстар;
17) бекiтiлген инвестициялық бағдарлама (жоба);
18) өткен жылдар ішінде инвестицияланған капиталды (қарызды және меншікті) қайтару туралы мәлімет;
19) уәкiлеттi органмен келiсілген және өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын:
әкiмшiлiк персоналдың басшы қызметкерлерiнiң штат кестесiнің және оларға еңбекақы төлеудiң шектi деңгейiнiң;
негiзгi құралдар құнының өсуiне алып келмейтiн, ағымдағы және күрделi жөндеулерге және басқа да жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының;
есепке алу саясатының болуын растайтын мәліметтер;
20) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердi сатып алу жөнiндегi конкурстық (тендерлiк) комиссиялардың шешiмдерi;
21) негiзгi құралдарды соңғы қайта бағалау нәтижелерi туралы мәлiметтер;
22) негiзгi құралдарды пайдалану мерзiмдерi көрсетiлген амортизациялық аударымдардың есебi;

23) сведения о фактически произведенных расходах, которые в соответствии с Особым порядком не учитываются при формировании тарифов (цен, ставок сборов);
24) документы, подтверждающие планируемый объем регулируемых услуг (товаров, работ) (протокола намерений, договора, расчеты объемов производства товаров исходя из обязанности качественного всеобщего обслуживания и возможностей субъекта концессии, недопустимости снижения объемов с целью поддержания или роста уровня тарифов (цен, ставок сборов), материалы маркетинговых исследований потребительского спроса);
25) данные о проектной мощности субъекта концессии и фактическом ее использовании;
26) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 3-29 к настоящим Правилам;
27) информацию об использовании чистого дохода от регулируемых услуг (товаров, работ);
28) информацию об использовании амортизационных отчислений;
29) планы мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь в случае их наличия, а также по снижению нормативных технических потерь на величину и в сроки, определенные ведомством уполномоченного органа и действующие на период рассмотрения заявки, которые содержат данные и расчет экономического эффекта (представляется субъектами концессии, оказывающих регулируемые услуги в сферах передачи и (или) распределения электрической и (или) тепловой энергии, водоснабжения, транспортировки нефти по магистральным трубопроводам, по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам).
20. В целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, охраны окружающей среды, а также при увеличении стоимости стратегических товаров, субъект концессии обращается в ведомство уполномоченного органа для утверждения тарифов (цены, ставки сбора) в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
21. К заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) для субъектов концессии в качестве чрезвычайной регулирующей меры прилагаются:
1) пояснительная записка с указанием причин утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды;
2) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложении 30 к настоящим Правилам.
При этом в случае увеличения стоимости стратегических товаров в тарифной смете корректируются только статьи затрат, включающие использование стратегических товаров;

23) Ерекше тәртiпке сәйкес тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру кезiнде ескерiлмейтiн нақты жұмсалған шығыстар туралы мәлiметтер;
24) реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) жоспарланған көлемiн растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, шарттар, концессия субъектiсiнiң жалпыға бiрдей сапалы қызмет көрсету мiндетiне және мүмкіндіктеріне, тарифтердiң (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) деңгейін ұстап тұру немесе көтеру мақсатында көлемдердің төмендеуіне жол бермеуге сүйене отырып, тауарларды өндiру көлемдерінің есептері, тұтынушы сұранысын маркетингтiк зерттеу материалдары);
25) концессия субъектiсiнiң жобалық қуаты және оны нақты пайдалану туралы деректер;
26) Ерекше тәртiптiң талаптарына сәйкес осы Қағидаларға 329-қосымшаларда көрсетiлген нысан бойынша тарифтiк сметаның жобасы;
27) реттелiп көрсетiлетiн қызметтерден (тауарлардан, жұмыстардан) түсетiн таза кірісті пайдалану туралы ақпарат;
28) амортизациялық аударымдарды пайдалану туралы ақпарат;
29) уәкiлеттi орган айқындаған және экономикалық тиiмдiлiктiң деректерi мен есебiн қамтитын өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын шамаға және мерзiмде нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөнiндегi, сондай-ақ нормативтiк техникалық ысыраптарды төмендету жөнiндегi iс-шаралар жоспары (электр энергиясын және (немесе) жылу энергиясын беру және (немесе) тарату, сумен жабдықтау, мұнайды магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау, тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ таратушы жүйелер арқылы тасымалдау, сондай-ақ шикi газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау салаларындағы реттелiп көрсетiлетiн қызметтердi көрсететiн концессия субъектiлерi ұсынады) қоса берiледi.
20. Азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін, қоршаған ортаны қорғау мақсатында, сондай-ақ стратегиялық тауарлардың құнын көтерген кезде концессия субьектісі уәкілетті органның ведомствосына төтенше реттеуші шара ретінде тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту үшін жүгінеді.
21. Концессия субьектілері үшін тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны төтенше реттеуші шара ретінде бекітуге арналған өтінімге:
1) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шара ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекіту себептері көрсетілген түсіндірме жазба;
2) осы Қағидаларға 30-қосымшада көрсетілген нысан бойынша Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес тарифтік сметаның жобасы қоса беріледі.
Бұл ретте стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда тарифтік сметадағы стратегиялық тауарларды пайдалануды қамтитын шығын бабы ғана түзетіледі;

3) документы, подтверждающие необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) в качестве чрезвычайной регулирующей меры в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды.
В случае увеличения стоимости стратегических товаров, в качестве документов, подтверждающих необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора), в качестве чрезвычайной регулирующей меры к заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются конкурсная документация, решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, договора, счета-фактуры, расчеты уровня затрат, информация о наличии утвержденных на предстоящий период нормативных технических потерях, нормах расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
22. В случае пересмотра тарифа (цен, ставок сборов) по инициативе ведомства уполномоченного органа, субъект концессии в месячный срок со дня получения субъектом концессии соответствующего требования представляет экономически обоснованные расчеты и информацию в объеме, что и при подаче заявки для утверждения нового тарифа (цены, ставки сбора).
23. Прилагаемые к заявке на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) расчеты и обосновывающие материалы представляются в ведомство уполномоченного органа по следующим требованиям:
1) материалы заявки прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта концессии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта концессии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта концессии;
2) в качестве обосновывающих материалов представляются фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, и за предыдущий календарный год;
3) субъект концессии в течение пятнадцати календарных дней после принятия заявки к рассмотрению по требованию ведомства уполномоченного органа представляет в ведомство уполномоченного органа уточненные фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки;
4) с целью исключения влияния сезонных колебаний объемов на тарифы (цены, ставки сборов), в обоснование принимаются данные в расчете на год;
5) при расчете проектов тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов за базу принимаются фактические объемы регулируемых услуг (товаров, работ) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;

3) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шара ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, сатып алынатын және төтенше реттеуші шара ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) бекітуге арналған өтінімге конкурстық құжаттама, тауарларды сатып алу жөніндегі конкурстық (тендерлік) комиссиялардың шешімдері, шарт, шот-фактуралар, шығындар деңгейінің есептері, алдағы кезеңге бекітілген нормативтік техникалық ысыраптардың болуы, стратегиялық тауарлар құнының өзгеруі төтенше реттеуші шара ретінде өтінім беруге себеп болған осы тауар шығысының нормалары туралы ақпарат қоса беріледі.
22. Уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) қайта қаралған жағдайда концессия субъектісі тиісті талапты алған сәттен бастап экономикалық негізделген есептерді және ақпаратты жаңа тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) бекітуге арналған өтінімді ұсыну кезіндегідей көлемде ұсынады.
23. Өтiнiмге қоса берiлетiн есептер мен негiздеушi материалдар уәкілетті органның ведомствосына мынадай талаптар бойынша беріледі:
1) өтiнiм материалдары тiгiледі, нөмiрленеді және концессия субъектісі басшысының мөрiмен және қолымен расталады. Қаржы құжаттарына концессия субъектiсінiң басшысы мен бас бухгалтерi не оларды алмастыратын адамдар қол қояды және концессия субъектiсінiң мөрiмен расталады;
2) негiздеушi материалдар ретiнде өтiнiм берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі және өткен күнтiзбелiк жыл iшiндегi шығындар туралы нақты деректер ұсынылады;
3) концессия субьектісі өтінім қарауға қабылданғаннан кейін уәкілетті орган ведомствосының талабы бойынша өтінім берер алдындағы 4 тоқсан ішіндегі шығындар туралы нақтыланған деректерді уәкілетті органның ведомствосына күнтізбелік он бес күн ішінде ұсынады;
4) тарифтерге (бағаларға, алымдар мөлшерлемелеріне) көлемдердің маусымдық ауытқу әсерін болдырмау мақсатында бір жылға есептелген деректер негізге алынады;
5) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің), оның ішінде сараланған тарифтердің жобаларын есептеу кезінде базаға өтінім берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі немесе өткен күнтізбелік жыл ішіндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) нақты көлемдері алынады;

6) при снижении объемов регулируемых услуг (товаров, работ) представляются материалы, обосновывающие и подтверждающие снижение;
7) подготовленные по отдельности на каждый вид деятельности, осуществляемой субъектом концессии.
Требования, предусмотренные подпунктами 2) и 5) пункта 23 настоящих Правил, не распространяются на случаи утверждения тарифа (цены, ставки сбора) в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
24. Ведомство уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней со дня получения заявки на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) проверяет полноту представленных материалов и в письменном виде уведомляет субъекта концессии о принятии заявки к рассмотрению или об отказе в принятии заявки к рассмотрению с приведением причин отказа.
25. Ведомство уполномоченного органа письменно обосновывает отказ в принятии к рассмотрению заявки субъекта естественной монополии на утверждение или изменение тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней.
26. Основаниями отказа в принятии заявки субъекта концессии к рассмотрению являются:
1) непредставление документов, указанных в пунктах 17 и 19настоящих Правил;
2) несоответствие представленных документов требованиям пункта 23 настоящих Правил;
3) предоставление документов, содержащих недостоверную информацию.
Основаниями отказа в принятии к рассмотрению заявки субъекта концессии на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) в качестве чрезвычайной регулирующей меры являются:
1) непредставление документов, указанных в пункте 21 настоящих Правил;
2) отсутствие у субъекта концессии утвержденных нормативных технических потерь, норм расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки.
27. Информация, составляющая коммерческую тайну, представляется заявителем с пометкой «коммерческая тайна» и направляется в отдельной обложке и включается в пакет информации (документов) для рассмотрения ходатайства.
Коммерческая тайна в составе информации не служит основанием отказа в ее предоставлении ведомству уполномоченного органа, при этом заинтересованные лица при представлении информации ведомству уполномоченного органа указывают исчерпывающий перечень сведений, составляющих коммерческую тайну, либо прилагают копию акта заинтересованного лица об утверждении перечня сведений, составляющих коммерческую тайну.
28. Проект тарифов (цен, ставок сборов) субъекта концессии рассматривается ведомством уполномоченного органа в течение пятидесяти пяти календарных дней, в случае рассмотрения заявки в упрощенном порядке – в течение тридцати календарных дней с момента подачи заявки при условии представления экономически обоснованных расчетов в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках и настоящими Правилами.
Проекты тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов концессии для принятия решения в качестве чрезвычайной регулирующей меры рассматриваются ведомством уполномоченного органа в течение десяти календарных дней.

6) реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) көлемдерi төмендеген кезде төмендетудi негiздеушi және растаушы материалдар ұсынылады;
7) концессия субъектiсi жүзеге асыратын қызметтердiң әрбiр түрiне жеке дайындалады.
Осы Қағидалардың 23-тармағының 2) және 5) тармақшаларында көзделген талаптар тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) төтенше реттеуші шара ретінде бекіткен жағдайларға қолданылмайды.
24. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекітуге өтінімді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған материалдардың толықтығын тексереді және концессия субьектісін өтінімді қарауға қабылдағаны туралы немесе өтінімді қарауға қабылдаудан бас тартқаны туралы бас тарту себептерін келтіре отырып, жазбаша түрде хабардар етеді.
25. Табиғи монополия субъектiсiнiң тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерiн бекiтуге немесе өзгертуге өтiнiмiн қарауға қабылдаудан бас тартуын жазбаша негiздейді.
26. Мыналар:
1) осы Қағидалардың 17 және 19-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ұсынбау;
2) ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың 23-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) дәйексіз ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсыну концессия субъектісінің өтінімін қараудан бас тарту негіздемесі болып табылады.
Мыналар:
1) осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау;
2) концессия субьектісінде бекітілген нормативтік техникалық ысыраптардың, стратегиялық тауар құнының өзгеруі өтінімді ұсынуға себеп болған осы тауар шығысы нормаларының болмауы концессия субьектісінің тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) төтенше реттеуші шара ретінде бекітуге арналған өтінімін қараудан бас тарту негіздемесі болып табылады.
27. Коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты өтінім беруші «коммерциялық құпия» деген белгімен ұсынады және жеке мұқабада жібере алады және ол қолдаухат қаралатын ақпараттар (құжаттар) топтамасына енгізіледі.
Ақпарат құрамындағы коммерциялық құпия оны уәкілетті органның ведомствосына ұсынудан бас тартуға негіз бола алмайды, бұл ретте мүдделі тұлғалар ақпаратты уәкілетті органның ведомствосына ұсыну кезінде коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтердің толық тізбесін көрсетеді не мүдделі тұлғаның коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтер тізбесін бекіту туралы актісінің көшірмесін қоса береді.
28. Уәкiлеттi органның ведомствосы концессия субъектісі тарифтерiнің (бағаларының, алымдар мөлшерлемелерінің) жобасын Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамасына және осы Қағидаларда белгiленген талаптарға сәйкес экономикалық негiзделген есептерді ұсынған жағдайда өтінім берілген сәттен бастап күнтізбелік елу бес күн iшiнде, ал өтiнiмдi оңайлатылған тәртіппен қараған жағдайда, күнтізбелік отыз күн ішінде қарайды.
Уәкілетті органның ведомствосы төтенше реттеуші шара ретінде шешім қабылдау үшін концессия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобаларын күнтізбелік он күн ішінде қарайды.

29. В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в том числе при увеличении стоимости стратегических товаров, субъект концессии вместе с заявкой представляет тарифную смету и проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы).
30. Ведомство уполномоченного органа проводит экспертизу проекта тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет:
1) на основе анализа представленных субъектом концессии с заявкой обосновывающих документов и расчетов с учетом положений договора концессии, регулирующих порядок и условия формирования тарифов (цен, ставок сборов), а также сравнительного анализа показателей деятельности субъектов концессии, занимающихся аналогичным видом деятельности;
2) с привлечением для этого независимых экспертов, государственных органов, потребителей и их общественных объединений, субъекта концессии, представившего проект.
31. Ведомство уполномоченного органа запрашивает дополнительную информацию у субъекта концессии в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона.
В случае непредставления субъектом концессии требуемой информации в сроки, установленные ведомством уполномоченного органа, или представления их не в полном объеме, ведомство уполномоченного органа не учитывает заявленные затраты при формировании тарифов (цен, ставок сборов).
32. Ведомство уполномоченного органа выносит предлагаемый субъектом концессии проект тарифов (цен, ставок сборов) на обсуждение при проведении публичных слушаний.
33. Ведомство уполномоченного органа по результатам проведенной экспертизы принимает решение об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) с указанием срока его действия.
34. Срок действия тарифов устанавливается на период не более чем предусмотрено на реализацию субъектом концессии инвестиционной программы (проекта) и договора концессии.
35. Решение ведомства уполномоченного органа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта концессии оформляется приказом руководителя ведомства уполномоченного органа и направляется ведомством уполномоченного органа субъекту концессии не позднее тридцати пяти календарных дней до введения их в действие.
При этом решение об утверждении тарифа (цены, ставки сбора) в упрощенном порядке оформляется в виде приказа ведомства уполномоченного органа и направляется субъекту концессии не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до введения утвержденного тарифа (цены, ставки сбора).

29. Тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) төтенше реттеуші шара ретінде қайта қаралған жағдайда, оның ішінде стратегиялық тауарлардың құнын арттырған кезде концессия субъектісі өтініммен бірге өзі ұсынатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтік смета мен тарифтердің (бағалардың, алым мөлшерлемелерінің) жобаларын ұсынады.
30. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) және тарифтік сметалардың жобасына:
1) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру тәртібін реттейтін концессия шартының ережелерін ескере отырып, концессия субъектісі өтініммен бірге ұсынған негіздеуші құжаттар мен есептерді талдау, сондай-ақ қызметтің осындай түрімен айналысатын концессия субъектілері көрсеткіштерін салыстырмалы талдау негізінде;
2) бұл үшін тәуелсіз сарапшыларды, мемлекеттік органдарды, тұтынушыларды және олардың қоғамдық бірлестіктерін, жобаны ұсынған концессия субъектісін тарта отырып, сараптама жүргізеді.
31. Уәкілетті органның ведомствосы Заңның 7-бабының 5) тармақшасына сәйкес концессия субъектісінен қосымша ақпарат сұратады.
Концессия субъектісі уәкiлеттi орган белгiлеген мерзiмде талап етiлген ақпаратты ұсынбаған немесе оларды толық көлемде ұсынбаған жағдайда, уәкiлеттi орган тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру кезiнде мәлiмделген шығындарды есепке алмайды.
32. Уәкілетті органның ведомствосы концессия субъектісі ұсынып отырған тарифтердiң (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобасын жария тыңдаулар өткізу кезінде талқылауға салады.
33. Уәкiлеттi орган жүргiзiлген сараптаманың нәтижелерi бойынша тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекiту туралы шешiмді оның қолданылу мерзiмiн көрсете отырып қабылдайды.
34. Тарифтердiң қолданылу мерзімі концессия субъектiсінің инвестициялық бағдарламаны (жобаны) және концессия шартын iске асыруға көздеген кезеңнен аспайтын мерзімге белгiленедi.
35. Концессия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту туралы уәкілетті орган ведомствосының шешімі уәкілетті органның ведомствосы басшысының бұйрығымен ресімделеді және уәкiлеттi органның ведомствосы концессия субъектiсіне олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік отыз бес күннен кешіктірмей жолдайды.
Бұл ретте тарифтi (бағаны, алым мөлшерлемесін) оңайлатылған тәртіппен бекіту туралы шешім уәкілетті орган ведомствосының бұйрығы түрінде ресімделеді және концессия субьектісіне бекітілген тариф (баға, алым мөлшерлемесі) пен тарифтiк смета енгізілгенге дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей жолданады.

36. Субъект концессии доводит до сведения потребителей информацию о введении тарифов (цен, ставок сборов) не позднее, чем за тридцать календарных дней до введения их в действие путем размещения данной информации в средствах массовой информации, распространяемых на территории административно-территориальной единицы, на которой субъект концессии осуществляет свою деятельность.
О введении тарифа (цены, ставки сбора) в упрощенном порядке субъект концессии доводит до сведения потребителей через официальные средства массовой информации не позднее, чем за десять календарных дней до введения его в действие.
37. Субъект концессии в течение пяти календарных дней представляет в ведомство уполномоченного органа информацию о факте уведомления потребителей о введении тарифов (цен, ставок сборов).
Приложение 1
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Формула расчета тарифа
1. Тариф (цена, ставка сбора) на регулируемые услуги (товары, работы) рассчитывается по формуле:
где:
Ti – тариф (цена, ставка сбора) на регулируемые услуги (товары работы);
Bi – годовая выручка;
ГВi – источники компенсации затрат или получения дохода из бюджета;
Vi – объем регулируемых услуг (товаров, работ).
2. Годовая выручка рассчитывается по формуле:
где:
i – номер расчетного года периода регулирования, i = 1, 2, 3…
Вi – годовая выручка, на год i;
Pi – затраты включаемые в тариф, на год i;
Вкi – возврат инвестированного капитала, на год i;
Дкi – доход на инвестированные собственные средства, определяемый на год i.
3. Возврат инвестированного капитала рассчитывается по формуле:
где:
ВКi – возврат инвестированного капитал в году i;
ВКРi – возврат инветированного заемного капитала;
ВКБi – возврат инвестированных собственных средств.
РИКi – размер годового платежа инвестированного заемного капитала, принятый в соотвествии с графиком погашения договора займа на год i.
ИИКi – сумма амортизационных отчислений, которая по согласованию с ведомством уполномоченного органа может быть направлена на погашение займа и учтена в затратной части тарифа в том же периоде года i;
где:
ПИКi– первоначальная сумма инвестированных собственных средств;
РИi – сумма реинвестированного собственного капитала, в процессе эксплуатации объекта концессии;
НЦКi – сумма собственного капитала, использованная не по целевому назначению;
СВКi – остаточный срок действия договора концессии, в годах;
ВКрi – возвращенный в предыдущие периоды собственный капитал.
Приложение 2
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Сводные данные
для расчета проекта тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы) субъектов концессии
_____________________________________________________
наименование вида регулируемых услуг
(товара, работ)
по состоянию на ____________ 20___ года
п/п
Наименование показателей*
Ед.изм.
Принято в действующей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проектируемые субъектом показатели
1
2
3
4
5
6
7
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в т. ч.
тыс.
тенге
1
Материальные затраты, всего, в т.ч.

36. Концессия субъектісі тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) енгiзу туралы ақпаратты тұтынушылардың концессия субьектісі өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында осы ақпаратты орналастыру арқылы оларды қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей жеткiзедi.
Концессия субъектісі тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) оңайлатылған тәртіппен енгізу туралы тұтынушылардың назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтізбелік он күннен кешіктірмей ресми бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жеткізеді.
37. Концессия субъектісі уәкiлеттi органға күнтізбелік бес күн iшiнде тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) енгiзу туралы тұтынушыларды хабардар ету фактiсі туралы ақпарат ұсынады.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
1-қосымша
Тарифті есептеу формуласы
1. Реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) тарифі (бағасы, алымдар мөлшерлемесі) мына формуламен есептеледі:
мұнда:
Ti – реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) тарифі (бағасы, алымдар мөлшерлемесі);
Bi – жылдық түсім;
ГВi – шығындарды өтеу немесе бюджеттен табыс алу көздері;
Vi – реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі.
2. Жылдық түсім мына формула бойынша есептеледі:
Вi = Рi + ВКi + ДКi;
мұнда:
i – реттелетін кезеңдегі есеп жылының нөмірі, i = 1, 2, 3..
Вi – i жылға жылдық түсім;
Pi – i жылға тарифке қосылатын шығындар;
ВКi – i жылға инвестицияланған капиталды қайтару;
ДКi – инвестицияланған жеке құралдардан i жылға анықталған табыс
3. Инвестицияланған капиталды қайтару мына формуламен есептеледі:
ВКi = BKPi + BKБi
мұнда:
ВКi – i жылы инвестицияланған капиталды қайтару;
ВКРi – инвестицияланған қарыз капиталды қайтару;
ВКБi – инвестицияланған меншікті қаражатты қайтару.
ВКРi = РИКi - ИИКi
РИКi – і жылға қарыз шартын өтеу кестесіне сәйкес қабылданған инвестицияланған қарыз капиталын жылдық төлеу мөлшері.
ИИКi – уәкілетті орган ведомствосының келісімі бойынша қарызды өтеуге бағытталуы және і жылдың сол кезеңінде тарифтің шығын бөлігінде есептелуі мүмкін амортизациялық аударымдардың сомасы;
мұнда:
ПИКi – инвестицияланған меншікті қаражаттың бастапқы сомасы;
РИi – концессия объектісін пайдалану процесінде қайта инвестицияланған меншікті капиталдың сомасы;
НЦКi – нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған меншікті капиталдың сомасы;
СВКi – концессия шарты қолданылуының қалдық мерзімі, жылдармен;
ВКрi – алдыңғы кезеңдердегі қайтарылған меншікті капитал.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы _______________________________
Концессия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар
мөлшерлемелерінің) жобасын есептеу үшін жиынтық деректер
20 ___ жылғы ________________ жағдай бойынша реттеліп көрсетілетін
қызметтер (тауарлар, жұмыстар) түрінің атауы
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштері
Субъект жобалайтын көрсеткіштер
1
2
3
4
5
6
7
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді көрсетуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:

1)
Сырье и материалы
-//-
2)
покупные изделия
-//-
3)
ГСМ
4)
топливо
5)
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в т. ч.
-//-
1)
Заработная плата производственного персонала
2)
Социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего, в т.ч.
Капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
5
Прочие затраты (расшифровать)
-//-
II
Расходы периода всего, в т.ч.
-//-
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
-//-
1)
Заработная плата административного персонала
-//-
2)
Социальный налог
-//-
3)
Налоги
-//-
4)
Прочие расходы (расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат на предоставление услуг
-//-
IV
Доход (РБА*СП/(1-(КПН/100))
-//-
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА).
-//-
VI
Всего доходов
-//-
VII
Объем оказываемых услуг (товаров, работ)
в натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф
тенге/на ед. оказываемых услуг (товаров, работ)
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
производственного
-//-
административного
-//-
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в т.ч.
тенге
Производственного персонала
-//-
Административного персонала
-//-
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости основных средств
тыс.
тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
-//-
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом, всего, в т.ч.
-//-
Материалы на ремонт
-//-
заработная плата
-//-
социальный налог
-//-
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подписи:
Главный бухгалтер                   Руководитель
М.П.
Приложение 3
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по перекачке нефти по системе магистрального
трубопровода
п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1)
сырье и материалы
-//-
2)
покупные изделия
-//-
3)
ГСМ
-//-
4)
топливо
-//-
5)
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
1)
заработная плата
2)
социальный налог
3
Амортизация
4
Ремонт, всего
в том числе:
1)
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
5
Прочие затраты, всего, в том числе:
1)
услуги связи
2)
командировочные расходы
3)
канцелярские расходы

1)
шикізат және материалдар
-//-
2)
сатып алынатын бұйымдар
-//-
3)
ЖЖМ
4)
отын
5)
энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
өндірістік персоналдың жалақысы
2)
әлеуметтік салық
-//-
3
амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
5
Өзге шығыстар (таратып жазу)
-//-
II
Кезең шығыстары барлығы, оның ішінде:
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
-//-
Әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
Әлеуметтік салық
-//-
Салықтар
-//-
Өзге шығыстар (таратып жазу)
-//-
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Қызметтерді көрсетуге арналған барлық шығындар
-//-
IV
Табыс (АРБ*ПС/(1-(КТС /100))
-//-
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ).
-//-
VI
Барлық табыстар
-//-
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
заттай көрсеткіштерде
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
заттай көрсеткіштерде
IX
Тариф
көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) бірлігі не теңге
Анықтамалық:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
өндірістік
-//-
әкімшілік
-//-
9
Орташаайлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
Өндірістік персонал
-//-
Әкімшілік персонал
-//-
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
-//-
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-алдын алу) жөндеу, барлығы, оның ішінде
-//-
Жөндеуге арналған материалдар
-//-
жалақы
-//-
әлеуметтік салық
-//-
Ескертпе* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолдары:
Бас бухгалтер Басшы
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы _____________________________
Мұнайды магистральдық құбыржол жүйесі арқылы қайта айдау
жөніндегі көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді көрсетуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
1)
шикізат және материалдар
2)
сатып алынатын бұйымдар
3)
ЖЖМ
4)
отын
5)
энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
1)
жалақы
2)
әлеуметтік салық
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде:
1)
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
5
Өзге шығындар, барлығы, оның ішінде:
1)
байланыс қызметтері
2)
іссапар шығыстары
3)
кеңсе шығыстары

4)
содержание адм. зданий
5)
подготовка кадров
6)
техника безопасности
7)
платежи в фонд охраны природы
8)
страхование
9)
вневедомственная и пожарная охрана
10)
юридические и консалтинговые услуги
11)
расходы по НИОКР и НТД
12)
лицензирование автотранспорта
13)
дезинфекция
14)
другие затраты, всего в том числе:
15)
авиауслуги
16)
транспортировка грузов
17)
метрология
18)
пусконаладочные работы
19)
диагностические работы
20)
отчисления на геологоразведку
21)
плата за использование природного сырья
2
Расходы периода, всего
6
Общие и административные расходы, всего в том числе:
1)
заработная плата административного персонала
2)
социальный налог
3)
услуги банка
4)
амортизация
5)
коммунальные услуги
6)
услуги сторонних организаций
7)
командировочные услуги

4)
әкімшілік ғимараттарды ұстау
5)
кадрларды даярлау
6)
қауіпсіздік техникасы
7)
табиғатты қорғау қорына төлемдер
8)
сақтандыру
9)
ведомстводан тыс және өрт күзеті
10)
заң және консалтингтік көрсетілетін қызметтер
11)
ҒЗТҚЖ және ҒТҚ бойынша шығыстар
12)
автокөлікті лицензиялау
13)
дезинфекция
14)
басқа шығындар, барлығы оның ішінде:
15)
авиақызметтер
16)
жүктерді тасымалдау
17)
метрология
18)
іске қосу-реттеу жұмыстары
19)
диагностикалық жұмыстар
20)
геологиялық барлауға аударымдар
21)
табиғи шикізатты пайдалануға арналған төлем
2
Кезең шығыстары, барлығы
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы оның ішінде:
1)
әкімшілік персоналдың жалақысы
2)
әлеуметтік салық
3)
банк қызметтері
4)
амортизация
5)
коммуналдық қызметтер
6)
бөгде ұйымдардың қызметтері
7)
іссапар қызметтері

8)
представительские расходы, связь, периодическая печать
9)
охрана труда и техника безопасности
10)
налоги
11)
другие расходы (необходимо расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
3
Всего затрат
4
Прибыль
5
Всего доходов
6
Объем оказываемых услуг
тыс. тонн
тыс. тенге
7
Грузооборот
млн. тенге
км
8
Нормативные потери
%
тыс. тонн
9
Удельный тариф (без НДС)
тенге/за 1 тонну на 1000 км
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 4
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по сливу/наливу нефти с/в
железнодорожных/ные цистерн/ы
п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего в том числе:
-//-
1)
сырье и материалы
-//-
2)
покупные изделия
-//-
3)
ГСМ
-//-
4)
топливо
-//-
5)
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
1)
заработная плата
2)
социальный налог
3
Амортизация
4
Ремонт, всего
в том числе:
1)
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
5
Прочие затраты, (необходимо расшифровать)
в том числе:
2
Расходы периода, всего
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
1)
заработная плата административного персонала
2)
социальный налог
3)
амортизация
4)
коммунальные услуги
5)
налоги
6)
другие расходы (необходимо расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
3
Всего затрат
4
Прибыль
5
Всего доходов
6
Объем оказываемых услуг
тонн
тыс. тенге
7
Нормативные потери
% тыс. тонн
8
Тариф (без НДС)
тенге/1 тонну
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _________________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 5
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета на услуги по наливу нефти в танкера
п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг всего, в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты всего,
-//-
в том числе:

8)
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімді басылым
9)
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
10)
салықтар
11)
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
3
Барлық шығын
4
Пайда
5
Барлық табыстар
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың тонна
мың теңге
7
Жүк айналымы
км млн. теңге
8
Нормативтік ысыраптар
% мың тонна
9
Үлестік тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/1000 км үшін 1 тонна
Ескертпе* шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ___________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы _____________________________
Мұнайды темір жол цистерналарына(н) құю / құйып алу жөніндегі
көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік сметасы
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді көрсетуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
шикізат және материалдар
-//-
2)
сатып алынатын бұйымдар
-//-
3)
ЖЖМ
-//-
4)
отын
5)
энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
1)
жалақы
2)
әлеуметтік салық
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде:
1)
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
5
Өзге шығындар (таратып жазу қажет) оның ішінде:
2
Кезең шығыстары, барлығы
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы, оның ішінде:
1)
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
3)
амортизация
-//-
4)
коммуналдық көрсетілетін қызметтер
-//-
5)
салықтар
-//-
6)
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
3
Барлық шығын
-//-
4
Пайда
-//-
5
Барлық кіріс
-//-
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
мың теңге
7
Нормативтік ысыраптар
%
мың тонна
8
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/ 1 тонна үшін
Ескертпе* шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ___________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы _______________________________
Мұнайды танкерлерге құю жөніндегі көрсетілетін қызметтерге
арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді көрсетуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-

10)
услуги банка
11)
другие расходы (необходимо расшифровать)
8
Расходы на выплату вознаграждений
3
Всего затрат
4
Прибыль
5
Всего доходов
6
Объем оказываемых услуг
тыс. кВтч
тыс. тенге
7
Нормативные потери
%
тыс. тонн
8
Тариф (без НДС)
тенге/ кВтч
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 19
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по производству, передаче, распределению
и (или) снабжению тепловой энергией
п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе:
-//-
1)
сырье и материалы
-//-
2)
электроэнергия
-//-
3)
объем электроэнергии
кВтч
4)
цена на электроэнергию
тенге/кВтч
5)
вода покупная
-//-
6)
объем покупной воды
тенге/м3
7)
тариф
тыс. м3
8)
топливо (с расшифровкой по видам топлива)
тыс. тенге
9)
объем топлива
тыс. тонн,
тыс. м3
10)
цена за топливо
тенге/тонна,
тенге/тыс. м3
11)
нормативные технические потери
-//-
%
тыс. Гкал
12)
Транспортные расходы
тыс. тенге
2
Затраты на оплату труда, всего, в том числе:
-//-
1)
заработная плата
-//-
2)
среднемесячная заработная плата
тенге/чел
3)
численность
чел.
4)
социальный налог
тыс. тенге
3.
Амортизация
-//-
4.
Ремонт, всего, в том числе:
-//-
1)
текущий ремонт
-//-
2)
капитальный, не приводящий к увеличению стоимости основных средств, в том числе:
-//-
3)
хозяйственным способом
-//-
4)
подрядным способом
-//-
5
прочие затраты, всего, в том числе:
тыс. тенге
1)
услуги связи
-//-
2)
услуги охраны
-//-
3)
командировочные расходы
-//-
4)
подготовка кадров
-//-
5)
охрана труда и техника безопасности
-//-
6)
плата за использование природными ресурсами (воду и другие)
-//-
7)
дезинфекция, дератизация производственных помещений, вывоз мусора и другие коммунальные услуги
-//-
8)
обязательные виды страхования
-//-
9)
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
2
Расходы периода, всего
-//-
6.
общие административные расходы, всего
-//-
1)
затраты на оплату труда, всего, в том числе:
-//-
2)
заработная плата административного персонала
-//-
3)
среднемесячная заработная плата
тенге/чел
4)
численность
чел.
5)
социальный налог
тыс. тенге
7
другие административные расходы, всего:
-//-
в том числе:
1)
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
-//-
2)
амортизация
-//-
3)
услуги банка
-//-
4)
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, вычислительной техники и т.д.
-//-
5)
коммунальные услуги
-//-
6)
услуги сторонних организаций
-//-

10)
банк қызметтері
11)
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
8
Сыйақы төлеуге арналған шығыстар
3
Барлық шығын
4
Пайда
5
Барлық кіріс
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың кВт.сағ. мың теңге
9
Нормативтік ысыраптар
%
мың тонна
7
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/ кВт.сағ.
Ескертпе* шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы ____________________
Жылу энергиясын өндіру, беру, тарату және (немесе) онымен
жабдықтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік
смета
Р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Қызметтерді өндіруге және көрсетуге арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-"-
1)
шикізат және материалдар
-"-
2)
электр энергиясы
-"-
3)
электр энергиясының көлемі
кВтсағ.
4)
электр энергиясының бағасы
теңге/кВтсағ.
5)
сатып алынатын су
-"-
6)
сатып алынатын судың көлемі
теңге/м3
7)
тариф
мың м3
8)
отын (отынның түрлері бойынша таратып жазу)
мың теңге
9)
отынның көлемі
мың тонна, мың м3
10)
отын бағасы
теңге/тонна, теңге/мың м3
11)
нормативтік техникалық ысыраптар
-“-
%
мың Гкал
12)
көлік шығыстары
мың теңге
2
Еңбек ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
-“-
1)
жалақы
-“-
2)
орташа айлық жалақы
теңге/адам
3)
саны
адам
4)
әлеуметтік салық
мың теңге
3
Амортизация
-“-
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде:
-“-
1)
ағымдағы жөндеу
-“-
2)
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу, оның ішінде:
-“-
1)
шаруашылық тәсілмен
-“-
2)
мердігерлік тәсілмен
-“-
5
өзгеде шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1)
байланыс қызметтері
-“-
2)
күзет қызметтері
-“-
3)
іссапар шығыстары
-“-
4)
кадрларды даярлау
-“-
5)
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-“-
6)
Табиғи ресурстарды (су және басқада) пайдаланғаны үшін төлемақы
-“-
7)
өндірістік үй-жайларды дезинфекциялау, дератизациялау, қоқыстарды шығару және басқа коммуналдық қызметтер
-“-
8)
сақтандырудың міндетті түрлері
-“-
9)
басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-“-
2
Кезең шығыстары, барлығы:
-“-
6.
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-“-
1)
еңбекақы төлеуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
-“-
2)
әкімшілік персоналдың жалақысы
-“-
3)
орташа айлық жалақы
теңге/адам
4)
саны
адам
5)
әлеуметтік салық
мың теңге
7
Басқада әкімшілік шығыстар, барлығы, оның ішінде:
-“-
1)
Жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым
-“-
2)
амортизация
-“-
3)
банк қызметтері
-“-
4)
басқарудың, есептеу техникасының техникалық құралдарын ұстау және оларға қызмет көрсету шығыстары
-“-
5)
коммуналдық қызметтер
-“-
6)
бөгде ұйымдардың қызметтері
-“-

7)
командировочные расходы
-//-
8)
расходы на периодическую печать
-//-
9)
услуги связи
-//-
10)
охрана труда и техника безопасности
-//-
11)
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-//-
12)
налоги (необходимо расшифровать), в том числе:
-//-
13)
расходы, связанные с экологическими платежами
-//-
8.
расходы на содержание службы сбыта, всего, в том числе:
-//-
1)
заработная плата
-//-
2)
среднемесячная заработная плата
тенге/чел.
3)
Численность
чел.
4)
Социальный налог
тыс. Тенге
5)
амортизация
-//-
9.
Ремонт, всего, в том числе:
-//-
1)
текущий ремонт
-//-
2)
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-//-
10.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
11.
расходы на выплату вознаграждений
-//-
3
Всего затрат
-//-
4
Прибыль
-//-
4.1
база задействованных активов
-//-
5
Всего доходов
-//-
6
Объемы оказываемых услуг
тыс. Гкал
7
Тариф (без НДС)
тенге/Гкал
8
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс.
тенге
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 20
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по технической диспетчеризации отпуска в
сеть и потребления электрической энергии и (или)
организация балансирования производства-потребления
электрической энергии
п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе:
-//-
1)
сырье и материалы
-//-
2)
топливо
-//-
3)
ГСМ
-//-
4)
энергия
-//-
2
Пусковые расходы
-//-
3
Услуги по облетам ЛЭП
-//-
4
Услуги ОДЦ Энергия
-//-
5
Расходы на оплату труда, в том числе:
-//-
1)
заработная плата
-//-
2)
социальный налог
-//-
6
Ремонт, в том числе:
-//-
1)
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
-//-
7
Амортизация
-//-
8
Технологический расход электроэнергии
-//-
9
Затраты, связанные с совершенствованием технологии
-//-
10
Расходы по регулированию мощности, оказанные сторонними организациями
-//-
11
Расходы по закупке электрической энергии с целью компенсации почасовых объемов отклонений фактического межгосударственного сальдо перетоков электрической энергии от планового
-//-
12
Услуги сторонних организаций, в том числе:
-//-
1)
отопление и ГВС
-//-
2)
холодное водоснабжение и канализация
-//-
3)
прочие (вывоз мусора, дератизация и др.)
-//-
4)
услуги связи
-//-
13
Прочие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
2
Расходы периода, всего
-//-
14
Общие и административные расходы, всего, в том числе:
-//-

7)
іссапар шығыстары
-"-
8)
мерзімді басылым шығыстары
-"-
9)
байланыс қызметтері
-"-
10)
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-"-
11)
Жалпы шаруашылық мақсаттағы негізгі құралдарды жалдау
-"-
12)
салықтар (таратып жазу қажет), оның ішінде:
-"-
13)
Экологиялық төлемдерге байланысты шығыстар
-"-
8
өткізу қызметін ұстау шығыстары, барлығы, оның ішінде:
-"-
1)
жалақы
-"-
2)
орташа айлық жалақы
теңге/адам
3)
саны
адам
4)
әлеуметтік салық
мың теңге
5)
амортизация
-"-
9.
Жөндеу, барлығы, оның ішінде:
-"-
1)
ағымдағы жөндеу
-"-
2)
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-"-
10.
Басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-"-
11.
Сыйақы төлеу шығыстары
-"-
3
Барлық шығын
-"-
4
Пайда
-"-
4.1
Қолданысқа енгізілген активтер базасы
-"-
5
Барлық кіріс
-"-
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемдері
мың Гкал
7
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/Гкал
8
Инвестициялық құрауыш (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
Ескертпе* шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы ____________________________________
Электр энергиясын желіге босатуды және тұтынуды техникалық
диспетчерлендіру және (немесе) электр энергиясын
өндіруді-тұтынуды теңгерімдеуді ұйымдастыру жөніндегі
көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы *
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Қызметтерді өндіруге және көрсетуге арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
шикізат және материалдар
-//-
2)
отын
-//-
3)
ЖЖМ
-//-
4)
энергия
-//-
2
Іске қосу шығыстары
-//-
3
ЭБЖ ұшып қарау жөніндегі қызметтер
-//-
4
Энергия ЖДО қызметтері
-//-
5
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
1)
жалақы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
6
Жөндеу, оның ішінде:
-//-
1)
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
7
Амортизация
-//-
8
Электр энергиясының технологиялық шығыстары
-//-
9
Технологияны жетілдіруге байланысты шығындар
-//-
10
Бөгде ұйымдар көрсететін қуатты реттеу бойынша шығыстар
11
Электр энергиясы ағымдарының мемлекетаралық нақты сальдосының жоспардан сағаттық ауытқу көлемін өтеу мақсатында электр энергиясын сатып алуға арналған шығыстар
12
Бөгде ұйымдардың қызметтері, оның ішінде:
-//-
1)
жылу беру және ыстық су мен жабдықтау
-//-
2)
суық сумен жабдықтау және кәріз
-//-
3)
өзгелер (қоқыс шығару, дератизация және басқа)
-//-
4)
байланыс қызметтері
-//-
5)
Өзге шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
2
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
13
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы, оның ішінде:
-//-

1)
заработная плата административного персонала
-//-
2)
социальный налог
-//-
3)
налоги
-//-
4)
амортизация
-//-
5)
услуги связи
-//-
6)
коммунальные услуги
-//-
7)
командировочные услуги
-//-
8)
оплата консалт, аудиторск, информ, юридические и прочие услуги
-//-
9)
охрана труда
-//-
10)
пожарная и вневедомственная охрана
-//-
11)
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
15
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
3
Всего затрат
-//-
4
Прибыль
-//-
5
Всего доходов
-//-
6
Объем оказываемых услуг
млн. Втч
7
Тариф (без НДС)
тенге/ кВтч
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 21
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на общедоступные услуги почтовой связи*
п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-
1)
Материалы, в том числе:
-//-
2)
эксплуатационные материалы для оказания почтовых услуг (шпагат, сургуч, бумага крафт, пломбы, именные вещи и т.п.)
3)
бланочная продукция
-//-
4)
расходы по приобретению знаков почтовой оплаты
-//-
5)
прочие материальные затраты
-//-
6)
энергия
2
Расходы на оплату труда, в том числе:
-//-
1)
заработная плата
-//-
2)
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Капитальный ремонт основных средств
-//-
5
Текущий ремонт основных средств
-//-
6
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
1)
Сервисное обслуживание техники
-//-
2)
Коммунальные услуги
-//-
3)
Услуги связи
-//-
4)
Консультационные услуги
-//-
5)
Расходы по перевозке и доставке почты наемным транспортом
-//-
6)
Аренда помещений
-//-
7)
Другие
-//-
7
Другие затраты
-//-
2
Расходы периода, всего
-//-
8
Общие и административные расходы, всего
-//-
1)
Материалы
-//-
2)
заработная плата административного персонала
-//-
3)
социальный налог
-//-
4)
налоговые платежи
-//-
5)
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6)
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
7)
сервисное обслуживание техники
-//-
8)
коммунальные услуги
-//-
9)
услуги связи
-//-
10)
консультационные услуги
-//-
11)
информационные услуги
-//-

1)
әкімшілік персоналдардың жалақысы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
3)
салықтар
-//-
4)
амортизация
-//-
5)
байланыс қызметтері
-//-
6)
коммуналдық қызметтер
-//-
7)
іссапарлық қызметтер
-//-
8)
консалтингтік, аудиторлық, маркетингтік қызметтерге төлем
-//-
9)
еңбекті қорғау
-//-
10)
өрт және ведомстводан тыс күзет
-//-
11)
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
14
Сыйақы төлеуге шығыстар
-//-
3
Барлық шығын
-//-
4
Пайда
-//-
5
Барлық кіріс
-//-
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
млн. кВт.сағ.
7
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/ кВт.сағ.
Ескертпе* шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы _____________________________
Почта байланысының жалпы қолжетімді көрсетілетін қызметтеріне
арналған тарифтік смета
Р/с
Көрсеткіштердің атауы *
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) көрсетуге арналған шығындар
мың теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-
1)
Материалдар, оның ішінде:
-//-
2)
почта қызметтерін көрсету үшін пайдаланылатын материалдар (жіп, сүргіш, крафт қағазы, пломбалар, атаулы заттар және т.б.)
3)
бланк өнімдері
-//-
4)
почта төлемінің белгілерін сатып алу шығыстары
-//-
5)
өзге де материалдық шығындар
-//-
6)
энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
1)
жалақы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
-//-
5
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
-//-
6
Бөгде ұйымдардың қызметіне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
1)
техникаға сервистік қызмет көрсету
-//-
2)
коммуналдық қызметтер
-//-
3)
байланыс қызметтері
-//-
4)
консультациялық қызметтер
-//-
5)
почтаны жалдамалы көлікпен тасымалдау және жеткізу бойынша шығыстар
-//-
6)
үй-жайларды жалға алу
-//-
7)
басқалар
-//-
7
Басқа шығындар
-//-
2
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
8
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
1)
материалдар
-//-
2)
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
3)
әлеуметтік салық
-//-
4)
салық төлемдері
-//-
5)
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6)
бөгде ұйымдардың қызметіне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
7)
техникаға сервистік қызмет көрсету
-//-
8)
коммуналдық қызметтер
-//-
9)
байланыс қызметтері
-//-
10)
консультациялық қызметтер
-//-
11)
ақпараттық қызметтер
-//-

12)
аудиторские услуги
-//-
13)
полиграфические услуги
-//-
14)
аренда помещений
-//-
15)
другие
-//-
16)
Прочие расходы
-//-
9
Расходы на выплату процентов
-//-
10
Расходы по реализации
-//-
3
Всего затрат (I + II)
-//-
4
Всего доходов
-//-
5
Объем оказываемых услуг
в натуральном выражении
6
Тариф (без НДС)
тенге
Примечание * предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.
По состоянию на 1 октября 2003 года:
пересылка простого письма
пересылка простой бандероли
пересылка простой почтовой карточки
** затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены.
Подпись ______________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 22
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по предоставлению в пользование
магистральной железнодорожной сети и (или) организация
пропуска подвижного состава по магистральной
железнодорожной сети
п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1
Материальные затраты, всего, в том числе:
-//-
1)
материалы
-//-
2)
топливо
-//-
3)
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего, в том числе:
-//-
1)
заработная плата
-//-
2)
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Оплата работ и услуг, в том числе:
-//-
1)
текущий ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего, в том числе:
-//-
1)
услуги связи
-//-
2)
командировочные расходы
-//-
3)
канцелярские расходы
-//-
4)
подготовка кадров
-//-
5)
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
2
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего, в том числе:
-//-
1)
заработная плата административного персонала
-//-
2)
социальный налог
-//-
3)
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4)
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:
5)
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6)
услуги банка
-//-
7)
коммунальные услуги
-//-
8)
командировочные расходы
-//-
9)
представительские расходы
-//-
10)
налоги
-//-
11)
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
3
Всего затрат
-//-
4
Прибыль
-//-
5
Всего доходов
-//-
6
Объем оказанных услуг по перевозке грузов
млн. ткм
тыс. тенге
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 23
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по предоставлению в пользование
железнодорожных путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект
субъекта
концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе:
тыс.
тенге
1.
материальные затраты всего, в том числе:
-//-

12)
аудиторлық қызметтер
-//-
13)
полиграфиялық қызметтер
-//-
14)
үй-жайларды жалға алу
-//-
15)
басқалар
-//-
16)
өзге шығыстар
-//-
9
Пайыздарды төлеуге арналған шығыстар
-//-
10
Өткізу жөніндегі шығыстар
-//-
3
Барлық шығын (I + II)
-//-
4
Барлық кіріс
-//-
5
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
заттай көріністе
6
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
Ескерту:
* табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік peттeлугe тиіс көрсетілетін қызметтердің әрбiр түрі бойынша жеке ұсынылады.
2003 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша:
- жай хат жiберу
- жай бандероль жіберу
- жай почта карточкасын жiберу
** шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы ________________________
Магистральдық теміржол желісін пайдалануға беру және (немесе)
магистральдық темір жол желісі арқылы жылжымалы құрамды
өткізуді ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге
арналған тарифтік смета
Р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді көрсетуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
материалдар
-//-
2)
отын
-//-
3)
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
жалақы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, оның ішінде:
-//-
1)
ағымдағы жөндеу
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
байланыс қызметтері
-//-
2)
іссапар шығыстары
-//-
3)
кеңсе шығыстары
-//-
4)
кадрлар даярлау
-//-
5)
басқа шығындар (таратып жазу керек)
-//-
2
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1)
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
3)
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4)
бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы, оның ішінде:
-//-
5)
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6)
банк қызметтері
-//-
7)
коммуналдық қызметтер
-//-
8)
іссапар шығыстары
-//-
9)
өкілдік шығыстар
-//-
10)
салықтар
-//-
11)
басқа шығыстар (таратып жазу керек)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары (мүдде)
-//-
3
Барлық шығын
-//-
4
Пайда
-//-
5
Барлық кіріс
-//-
6
Жүктерді тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің көлемі
млн. ткм
мың теңге
Ескертпе* шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
23-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы ________________________
Концессия шарттары бойынша теміржол көлігі объектілері бар
теміржолдарды пайдалануға беру жөніндегі көрсетілетін
қызметтерге арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді көрсетуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-

5)
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6)
услуги банка
-//-
7)
коммунальные услуги
-//-
8)
Командировочные расходы
-//-
9)
Представительские расходы
-//-
10)
налоги
-//-
11)
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
3
Всего затрат
-//-
4
Прибыль
-//-
5
Всего доходов
-//-
6
Объем оказанных услуг
натуральн. выраж.
тыс. тенге
7
Тариф (без НДС)
тенге
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены;
** предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащим государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.
Подпись ______________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 28
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги в сфере телекоммуникаций при условии
отсутствия конкурентного оператора связи по причине
технологической невозмождности либо экономической
нецелесообразности предоставления видов услуг*
п/п
Наименование показателей**
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-
1)
Материалы
-//-
2)
Топливо
-//-
3)
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, в том числе:
-//-
1)
заработная плата
-//-
2)
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Капитальный ремонт основных средств
-//-
5
Текущий ремонт основных средств
-//-
6
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
1)
коммунальные услуги
-//-
2)
услуги связи
-//-
3)
аренда помещений
-//-
4)
другие
-//-
7
Расходы по соглашению с международными операторами связи
-//-
8
Расходы по соглашению с операторами связи РК
-//-
9
Другие затраты
-//-
2
Расходы периода
-//-
10
Общие и административные расходы
-//-
1)
Материалы
-//-
2)
Заработная плата административного персонала
-//-
3)
Социальный налог
-//-
4)
Налоговые платежи
-//-
5)
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6)
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
7)
коммунальные услуги
-//-
8)
услуги связи
-//-
9)
консультационные услуги
-//-
10)
информационные услуги
-//-
11)
аудиторские услуги
-//-
12)
аренда помещений
-//-
13)
другие
-//-
11
Расходы на выплату процентов
-//-
12
Прочие расходы
-//-
3
Всего затрат (I + II)
-//-
4
Всего доходов
-//-
5
Объем предоставленных услуг
в натуральном выражении
6
Тариф (без НДС)
тенге
Примечание * предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.
** затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены.
Подпись ______________________________________________
(руководитель субъекта концессии)
М.П.
Приложение 29
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Форма
Наименование субъекта _____________________________
Тарифная смета
на услуги по предоставлению в пользование
телефонной канализации
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта концессии
1
2
3
4
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-

5)
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6)
банк қызметтері
-//-
7)
коммуналдық қызметтер
-//-
8)
іссапар шығыстары
-//-
9)
өкілдік шығыстар
-//-
10)
салықтар
-//-
11)
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйлықақы төлеуге шығыстар
-//-
3
Барлық шығын
-//-
4
Пайда
-//-
5
Барлық кіріс
-//-
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
заттай көріністе мың теңге
7
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
Ескертпе: * шығындар қажет болған жағдайда кеңейтiлуi немесе толықтырылуы мүмкiн;
** табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттелуге тиіс көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша жеке ұсынылады.
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
28-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы ________________________
Қызметтер түрлерін ұсынудың технологиялық мүмкін болмауы не
экономикалық тиімсіздігі себебінен бәсекелес байланыс операторы
болмаған жағдайда телекоммуникациялар саласындағы көрсетілетін
қызметтерге арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы**
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарлар, жұмыстар) көрсетуге арналған шығындар
мың теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-
1)
материалдар
-//-
2)
отын
-//-
3)
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
1)
жалақы
-//-
2)
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
-//-
5
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
-//-
6
Бөгде ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
1)
коммуналдық қызметтер
-//-
2)
байланыс қызметтері
-//-
3)
үй-жайларды жалдау
-//-
4)
басқалар
-//-
7
Халықаралық байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
8
Қазақстан Республикасының байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
9
Басқа шығындар
-//-
2
Кезең шығыстары
-//-
10
Жалпы және әкімшілік шығыстар
-//-
1)
материалдар
-//-
2)
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
3)
әлеуметтік салық
-//-
4)
салық төлемдері
-//-
5)
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6)
бөгде ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
7)
коммуналдық қызметтер
-//-
8)
байланыс қызметтері
-//-
9)
консультациялық қызметтер
-//-
10)
ақпараттық қызметтер
-//-
11)
аудиторлық қызметтер
-//-
12)
үй-жайларды жалдау
-//-
13)
басқалар
-//-
11
Пайыздар төлеу шығыстары
-//-
12
Өзге шығыстар
-//-
3
Барлық шығын (I + II)
-//-
4
Барлық кіріс
-//-
5
Ұсынылған қызметтердің көлемі
заттай көріністе
6
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
Ескертпе * табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттелуге тиіс көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша жеке ұсынылады.
Қолы __________________________________________________________
(концессия субъектісінің басшысы)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
29-қосымша
Нысан
Субъектінің атауы __________________________________________
Телефон кәрізін пайдалануға беру жөніндегі көрсетілген
қызметтерге арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы**
Өлшем бірлігі
Концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
1
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарлар, жұмыстар) көрсетуге арналған шығындар
мың теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-

1)
услуги связи
-||-
2)
транспортировка грузов сторонними организациями
-||-
3)
услуги охраны
-||-
4)
командировочные расходы
-||-
5)
подготовка кадров
-||-
6)
охрана труда и техника безопасности
-||-
7)
плата за использование природных ресурсов (воду и другие)
-||-
8)
пусконаладочные работы
-||-
9)
дезинфекция, дератизация производственных помещений, вывоз мусора и другие коммунальные услуги
-||-
10)
обязательные виды страхования
-||-
11)
Приобретение лицензий
-||-
12)
охрана окружающей среды
-||-
13)
другие затраты (необходимо расшифровать)
-||-
2
Расходы периода, всего
-||-
7
Общие и административные расходы, всего
-||-
1)
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
-||-
2)
заработная плата административного персонала
-||-
3)
социальный налог
-||-
4)
услуги банка
-||-
5)
амортизация
-||-
6)
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, вычислительной техники и т.д.
-||-
7)
коммунальные услуги
-||-
8)
услуги сторонних организаций
-||-
9)
командировочные расходы
-||-
10)
представительские расходы, расходы на периодическую печать, связь
-||-
11)
охрана труда и техника безопасности
-||-
12)
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-||-
13)
налоги
-||-
14)
другие расходы (необходимо расшифровать)
-||-
8
Расходы на содержание службы сбыта, всего, в том числе:
-||-
1)
заработная плата
-||-
2)
социальный налог
-||-
3)
расходы на оформление квитанций
-||-
4)
амортизация (в том числе водомеров) связанная со сбытом услуг
-||-
5)
текущий ремонт
-||-
6)
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-||-
7)
маркетинговые услуги
-||-
8)
другие расходы (необходимо расшифровать)
-||-
9
Расходы на выплату вознаграждений
-||-
3
Всего затрат
-||-
4
Прибыль
-||-
5
Всего доходов
-||-
6
Объемы оказываемых услуг
-||-
7
Нормативные потери
тыс. м3/ тыс. тенге, тыс. Гкал/ тыс. тенге, кВтч/тыс. тенге
8
Тариф (без НДС)
тенге/м3, тенге/Гкал, тенге/кВтч
Примечание * затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены субъектом концессии, наименование показателей и единицы измерения указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг.
Руководитель _______________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
М.П.
Приложение 31
к Правилам формирования и утверждения
тарифов (цен, ставок сборов) на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий,
осуществляющих свою деятельность
по договорам концессии
Отчет
об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
Отчетный период 20___ г.
п/п
Наименование показателей тарифной сметы
Единица измерения
Предусмотрено в утвержденной тарифной смете
Фактически сложившиеся показатели тарифной сметы
Отклонение, в %
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
7

1)
байланыс қызметтері
-||-
2)
бөгде ұйымдар көрсететін жүкті тасымалдау қызметтері
-||-
3)
күзет қызметтері
-||-
4)
іссапар шығыстары
-||-
5)
кадр даярлау
-||-
6)
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-||-
7)
табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін (суға және басқалар) ақы төлеу
-||-
8)
іске қосу-реттеу жұмыстары
-||-
9)
өндірістік үй-жайларды дезинфекциялау, дератизациялау, қоқыс шығару және басқа да коммуналдық қызметтер
-||-
10)
міндетті сақтандырудың түрлері
-||-
11)
лицензия алу
12)
қоршаған ортаны қорғау
-||-
13)
өзге де шығындар (таратып жазу қажет)
-||-
2
Кезең шығыстары, барлығы
-||-
7
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-||-
1)
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
-||-
2)
әкімшілік персоналдың жалақысы
-||-
3)
әлеуметтік салық
-||-
4)
банк қызметтері
-||-
5)
амортизация
-||-
6)
техникалық басқару құралдарын, есептеу техникасын ұстауға және оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар және т.б.
-||-
7)
коммуналдық қызметтер
-||-
8)
бөгде ұйымдардың қызметтері
-||-
9)
іссапар шығыстары
-||-
10)
мерзімді басылымға, байланысқа арналған өкілдік шығыстар
-||-
11)
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-||-
12)
жалпы шаруашылыққа арналған негізгі құралдарды жалға алу
-||-
13)
салықтар
-||-
14)
өзге де шығыстар (таратып жазу қажет)
-||-
8
Өткізу қызметін ұстауға арналған шығыстар, барлығы, оның ішінде:
-||-
1)
жалақы
-||-
2)
әлеуметтік салық
-||-
3)
түбіртекті ресімдеуге арналған шығыстар
-||-
4)
қызметтерді өткізуге байланысты амортизация (оның ішінде су өлшегіш)
-||-
5)
ағымдағы жөндеу
-||-
6)
негізгі қорлар құнының өсуіне әкелмейтін күрделі жөндеу
-||-
7)
маркетинг қызметтері
-||-
8)
өзге де шығындар (таратып жазу қажет)
-||-
9
Сыйлық ақылар төлеуге арналған шығыстар
-||-
3
Барлық шығын
-||-
4
Пайда
-||-
5
Барлық кіріс
-||-
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
-||-
7
Нормативтік ысыраптар
мың м3/мың теңге, мың Гкал/мың теңге, кВт.сағ/мың теңге
8
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3, теңге/Гкал, теңге/кВт.сағ
Ескертпе * шығындарды қажет болған жағдайда табиғи монополиялар субъектісі кеңейте немесе толықтыра алады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі.
Басшы _________________________________________________________
(лауазымы, қолы, тегі және аты-жөні)
М.О.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша
жүзеге асыратын табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін)
қалыптастыру және бекіту қағидаларына
31-қосымша
Нысан
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік
сметаны орындау туралы есеп Есепті кезең 20 ___ ж.
Р/с №
Тарифтік сметадағы көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Бекітілген тарифтік сметада көзделген
Тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіші
Ауытқу,%
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
7