Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 25 апреля 2014 года № 32/242. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3780. Утратило силу решением Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2020 года № 78/366 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 23.12.2020 № 78/366 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года N 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить следующие размеры социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням:
к 1 октября – Международному дню пожилых людей:
лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия, а именно:
лицам, достигшим пенсионного возраста, в размере 1,2 месячного расчетного показателя (далее - МРП);
пенсионерам в возрасте от 80 и более лет в размере 2,9 МРП;
ко второму воскресенью октября – Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям инвалидам до восемнадцати лет, инвалидам первой, второй групп, инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей, в размере 2,3 МРП;
к 8 Марта - Международному женскому дню:
женщинам, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей из числа получателей государственной адресной социальной помощи, в размере 2,4 МРП;
к 9 Мая – Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, в размере 10 МРП;
лицам, участвовавшим в боевых действиях в Афганистане в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;

Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 32/242 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3780 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 78/366 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 23.12.2020 № 78/366 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" N 504 қаулысына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін:
1 қазан - Халықаралық қарт адамдар күніне:
зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын тұлғаларға, атап айтқанда:
зейнеткерлік жасқа толған тұлғаларға 1,2 айлық есептік көрсеткіш (одан әрі - АЕК) мөлшерінде;
80 жасқа толған және асқан зейнеткерлерге 2,9 АЕК мөлшерінде;
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға, бірінші, екінші топтағы мүгедектерге, кәмелетке толмаған балалары бар мүгедек әйелдерге 2,3 АЕК мөлшерінде;
8 Наурыз - Халықаралық әйелдер күніне:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар ішінен төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге 2,4 АЕК мөлшерінде;
9 Мамыр - Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысына (одан әрі - ҰОС) қатысушылар мен мүгедектеріне 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сондай-ақ 5 АЕҚ мөлшерінде азық-түлік жиынтығы;
ҰОС қатысушылар мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдер бойынша теңестірілген адамдарға, атап айтқанда:
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 10 АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы әскері іс-қимылдарға қатысқан адамдарға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;

лицам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях в размере 10 МРП;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, а именно:
семьям участников и инвалидов ВОВ, погибших (пропавших без вести) или умерших в результате ранения, контузии или увечья, полученных при защите бывшего СССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы (служебных обязанностей) или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, в размере 10 МРП;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак, в размере 10 МРП;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, в размере 10 МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, в размере 5 МРП.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 07.11.2014 № 40/297 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2015 № 42/327 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 21.02.2018 № 28/151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.06.2019 № 55/250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджету.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Бакжанова
Секретарь маслихата Б. Оралов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности акима
Павлодарской области Д. Турганов

Чернобыль атом электростанциясындағы аварияны 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде, басқа да радиациялық апаттар мен азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі аварияны жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
ҰОС қатысушылар мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдер бойынша теңестірілген басқа санаттағы адамдар, атап айтқанда:
бұрынғы КСРО қорғау кезiнде, әскери қызметтiң басқа да мiндеттерiн (қызмет мiндеттерiн) атқару кезiнде жаралану, контузия алу немесе зақымдану нәтижесiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе майданда болуына байланысты ауруға шалдығу салдарынан қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің отбасыларына 10 АЕК мөлшерінде;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) 10 АЕК мөлшерінде;
ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен наградталған адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейін 6 айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет атқарған) және ҰОС жылдарындағы тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға 5 АЕК мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 07.11.2014 № 40/297 (жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі); 20.02.2015 № 42/327 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі); 21.02.2018 № 28/151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.06.2019 № 55/250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және аудан бюджеті мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Бақжанова
Мәслихат хатшысы Б. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов

"18" апреля 2014 года

2014 жылғы "18" сәуір