Об утверждении форм налоговых регистров и правил их составления
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 271. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2015 года № 11076. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 19.03.2018 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2, пунктом 4-2 статьи 77 и статьей 624 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму налогового регистра по применению инвестиционных налоговых преференций согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму налогового регистра по определению стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующих расходов по фиксированным активам согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму налогового регистра по производным финансовым инструментам согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму налогового регистра по суммам управленческих и общеадминистративных расходов юридического лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным учреждением в Республике Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму налогового регистра по учету уменьшения в бухгалтерском учете размера требования к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму налогового регистра по учету уменьшения размера требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму налогового регистра по услугам туроператора согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму налогового регистра по учету доходов согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму налогового регистра по учету приобретенных товаров, работ и услуг согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму налогового регистра по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления, согласно приложению 10 к настоящему приказу;

Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 271 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 мамырда № 11076 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 388 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 19.03.2018 № 388 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 77-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, 4-2 тармағына және 624-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі шегерімге жатқызған басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімінің нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйлықақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімі нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес кредит (қарыз) бойынша және оған сыйлықақы бойынша үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тізілімі нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес туроператордың қызметі бойынша салық тіркелімінің нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;

11) форму налогового регистра по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) правила составления форм налоговых регистров согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму налогового регистра 1.1 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму налогового регистра 1.2 "Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности" (по налогу на сверхприбыль) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму налогового регистра 1.3 "Отчет о движении произведенных и приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг" (по налогу на добавленную стоимость) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму налогового регистра 1.4 "Себестоимость произведенной продукции, выполненных работ, оказанных услуг" (по налогу на добычу полезных ископаемых) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму налогового регистра 1.5 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму налогового регистра 2.1 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму налогового регистра 2.2 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму налогового регистра 2.3 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму налогового регистра 3.1 "Отчет по пенсионным активам" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму налогового регистра 3.2 "Отчет по управлению пенсионными активами" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму налогового регистра 3.3 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму налогового регистра 3.4 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму налогового регистра 4.1 "Отчет о страховой деятельности" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму налогового регистра 4.2 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 26 к настоящему приказу;

11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы мен жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық міндеттемелерін есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес салық тіркелімдері нысандарын жасау қағидасы;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес 1.1 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес 1.2 "Қаржылық-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есеп" (үстеме пайда салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
15) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес 1.3 "Өндірілген және сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қозғалысы туралы есеп" (қосылған құн салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
16) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес 1.4 "Өндірілген өнімнің, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің өзіндік құны" (пайдалы қазбаларды өндіру салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
17) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес 1.5 "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
18) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес 2.1 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
19) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес 2.2 "Кірістер мен шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
20) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес 2.3 "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
21) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес 3.1 "Зейнетақы активтері бойынша есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
22) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес 3.2 "Зейнетақы активтерін басқару бойынша есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
23) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес 3.3 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
24) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес 3.4 "Кірістер және шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
25) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес 4.1 "Сақтандыру қызметі туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
26) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес 4.2 "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";

27) форму налогового регистра 4.3 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу) согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму налогового регистра 5 "О планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий (текущий) календарный год" согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) правила составления отчетности по мониторингу, предоставляемой крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу, в виде налоговых регистров (формы 1.1-1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5) согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму налогового регистра о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового регистра о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица деньгах и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму налогового регистра о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства согласно приложению 32 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Р. Бекетаев
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр
по применению инвестиционных налоговых преференций

27) осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес 4.3 "Кірістер және шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) салық тіркелімінің нысаны";
28) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес 5 "Алдағы (ағымдағы) күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы" салық тіркелімінің нысаны;
29) осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес салық тіркелімдері (1.1-1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5 нысандары) түріндегі, мониторингке жататын ірі салық төлеушілерімен табыс етілетін, мониторинг бойынша есептілікті жасау қағидасы;
30) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімінің нысаны;
31) осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімінің нысаны;
32) осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы салық тіркелімінің нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесіне ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Р.Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімі

1. ИИН/БИН __________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ________________
3. Налоговый период: ________________________________________
Вычеты по инвестиционным налоговым преференциям
(тенге)
№ п/п
Наименование объекта преференции (основного средства)
Дата ввода в эксплуатацию основного средства (при его наличии)
Номер и дата контракта (при его наличии)
Периоды, на которые предоставлены преференции
Стоимость объекта преференции (основного средства), и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, подлежащие отнесению на вычеты
Стоимость объекта преференции (основного средства), и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, отнесенные на вычеты в налоговом периоде
Остаточная стоимость объекта преференции (основного средства), и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию (графа 6 - графа 7)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого (строка заполняется только по итогу формы)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
___________________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр
по определению стоимостных балансов групп (подгрупп)
фиксированных активов и последующим расходам по
фиксированным активам

1. ЖСН/БСН _________________________________________________
2. Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы ____________________________
3. Салық кезеңі: ______________________________________________
Инвестициялық преференциялар бойынша шегерімдер
(теңге)
Р/с
Преференция объектіcінің (негізгі құралдар) атауы
Негізгі құрал (ол болған жағдайда) пайдалануға енгізілген күн
Келісімшарттың (ол болған жағдайда) нөмірі мен күні
Преференция берілген кезең
Преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) шегерімге жатқызылуы тиіс қайта жаңартуға, жаңғыртуға шығыстар құны
Преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) салық кезеңінде шегерімге жатқызылған қайта жаңартуға, жаңғыртуға шығыстар құны
Преференция объектісінің (негізгі құралдар) және (немесе) қайта жаңартуға, жаңғыртуға кеткен шығыстардың қалдық құны (6-баған - 7-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады)
____________________________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық
теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі
шығыстар бойынша салық тіркелімі

1. ИИН/БИН _________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика _______________
3. Налоговый период: _______________________________________
Амортизационные отчисления и другие вычеты
по фиксированным активам
(тенге)
п/п
Наименование стоимостных показателей и вычетов
Здания, сооружения (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств)
Оставшиеся группы фиксированных активов
Всего по фиксированным активам
1
2
3
4
5
1
Стоимостный баланс подгрупп (групп) на начало налогового периода
2
Стоимость поступивших фиксированных активов подгрупп (групп)
3
Стоимость выбывших фиксированных активов подгрупп (групп)
4
Последующие расходы, относимые на вычеты
5
Последующие расходы, относимые на увеличение стоимостного баланса подгрупп (групп)
6
Стоимостный баланс подгрупп (групп) на конец налогового периода
7
Амортизационные отчисления
8
Величина стоимостного баланса группы (II, III, IV) при выбытии всех фиксированных активов
9
Величина стоимостного баланса подгрупп (группы) менее 300 месячных расчетных показателей
10
Стоимостный баланс подгрупп (групп) на конец налогового периода с учетом корректировок
Расшифровка амортизационных отчислений
и других вычетов по фиксированным активам
(тенге)
п/п
Код фиксированных активов в соответствии с ГК РК КОФ*
№ группы
Предельная норма амортизационных отчислении (%)
Применяемая норма амортизационных отчислений (%)
Стоимостные балансы подгрупп (групп) на начало налогового периода
Стоимость поступивших фиксированных активов подгруппы (группы)
Стоимость выбывших фиксированных активов подгруппы (группы)
1
2
3
4
5
6
7
8
Здания, строения (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств)
ИТОГО (строка заполняется только по итогу формы):
Оставшиеся группы фиксированных активов
ИТОГО (строка заполняется только по итогу формы):
Продолжение таблицы
Последующие расходы, относимые на вычеты
Последующие расходы, относимые на увеличение стоимостного баланса подгруппы (группы)
Стоимостные балансы подгрупп (групп) на конец налогового периода
Амортизационные отчисления
Величина стоимостного баланса группы (II, III, IV) при выбытии всех фиксированных активов
Величина стоимостного баланса подгрупп (групп) менее 300 месячных расчетных показателей
Стоимостные балансы подгрупп (групп) на конец налогового периода с учетом корректировок
9
10
11
12
13
14
15
Здания, строения (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств)
Оставшиеся группы фиксированных активов
Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые
введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан
(тенге)
п/п
Код фиксированных активов в соответствии с ГК РК КОФ*
Дата ввода
№ группы
Предельная норма амортизационных отчислений, (%)
Применяемая норма амортизационных отчислений, (%)
Двойная норма амортизационных отчислений, (%)
Сумма поступивших фиксированных активов
Амортизационные отчисления, подлежащие вычеты в пределах двойной нормы амортизации
Остаточная стоимость фиксированных активов
Дата выбытия фиксированного актива
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ИТОГО (строка заполняется только по итогу формы):
*ГК РК КОФ – Государственный классификатор Республики Казахстан
Классификатор основных фондов
_____________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_______________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр
по производным финансовым инструментам

1. ЖСН/БСН _________________________________________________
2.Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы _____________________________
3. Салық кезеңі: __________________________________________________
Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар және басқа да шегерімдер
(теңге)
Р/с
Құндық көрсеткіштер мен шегерімдердің атауы
Ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымалары мен беріліс құрылғыларын қоспағанда)
Тіркелген активтердің қалған топтары
Тіркелген активтер бойынша барлығы
1
2
3
4
5
1
Салық кезеңінің басына кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
2
Кіші топтардың (топтардың) түскен тіркелген активтерінің құны
3
Кіші топтардың (топтардың) шығып қалған тіркелген активтерінің құны
4
Шегеруге жататын кейінгі шығыстар
5
Кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімін ұлғайтуға жататын кейінгі шығыстар
6
Салық кезеңінің соңына кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
7
Амортизациялық аударымдар
8
Барлық тіркелген активтер шығарылған кезде топтардың (II, III, IV) құндық теңгерімінің шамасы
9
Кіші топтардың (топтардың) 300 айлық есептік көрсеткіштен аз құндық теңгерімінің шамасы
10
Салық кезеңінің соңында түзетулерді ескере отырып, кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен
басқа да шегерімдердің толық жазылуы
(теңге)
Р/с
ҚРМК НҚК-не* сәйкес тіркелген активтердің коды
Топ №
Амортизациялық аударымдардың шекті нормасы (%)
Амортизациялық аударымдардың қолданылатын нормалары (%)
Салық кезеңінің басындағы кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
Кіші топтардың (топтардың) түскен тіркелген активтерінің құны
Кіші топтардың (топтардың) тіркелген шағын қалған активтерінің құны
1
2
3
4
5
6
7
8
Ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымалары мен беріліс құрылғыларын қоспағанда)
ЖИЫНЫ (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады):
Тіркелген активтердің қалған топтары
ЖИЫНЫ (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады):
кестенің жалғасы
Шегерімге жататын кейінгі шығыстар
Кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімін ұлғайтуға жататын кейінгі шығыстар
Салық кезеңінің соңына кіші топтардың (топтардың) құндық теңгерімі
Амортизациялық аударымдар
Барлық тіркелген активтер шығарылған кезде топтардың (II, III,IV) құндық теңгерімінің шамасы
Кіші топтардың (топтардың) 300 айлық есептік көрсеткіштен аз құндық теңгерімінің шамасы
Салық кезеңінің соңындағы түзетулерді ескере отырып шағын топтың (топтардың) құндық теңгерімі
9
10
11
12
13
14
15
Ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымалары мен беріліс құрылғыларын қоспағанда)
Тіркелген активтердің қалған топтары
Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет пайдалануға
берілген тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар
(теңге)
Р/с №
ҚРМК НҚК-не сәйкес тіркелген активтердің коды
Енгізу күні
Топ №
Амортизациялық аударымдардың шекті нормасы
(%)
Амортизациялық аударымдардың қолданылатын нормалары (%)
Амортизациялық аударымдардың қосарланған нормалары (%)
Түскен тіркелген активтердің сомасы
Амортизацияның қосарланған норма шегінде шегерімге жататын амортизациялық аударымдар (%)
Тіркелген активтердің қалдық құны
Тіркелген активтердің шығарылған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ЖИЫНЫ (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады):
*ҚРМЖ НҚЖ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктеуішіне Негізгі қорлардың жіктеуіші
____________________________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімі

1. ИИН/БИН _______________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика _____________________
3. Налоговый период: _____________________________________________
Операции по производным финансовым инструментам,
за исключением свопа
тенге
п/п
Наименование контрагента
ИИН/БИН контрагента
Номер налоговой регистрации в стране резидентства нерезидента
Хеджирование (применяется/не применяется)
Поставка базового актива (применяется/не применяется)
Дата открытия контракта
Дата исполнения или досрочного прекращения действия контракта
Поступление по производным финансовым инструментам
Расходы по производным финансовым инструментам

1. ЖСН/БСН _________________________________________________
2. Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы ____________________________
3. Салық кезеңі: _________________________________________________
Свопты қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша операциялар
(теңге)
Р/с
Контрагенттің атауы
Контрагенттің ЖСН/БСН-і
Резидент еместің резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі
Хеджирлеу (қолданылады/қолданылмайды)
Базалық активті жеткізу (қолданылады/қолданылмайды)
Келісім шарттың ашылу күні
Келісімшарт тың орындалу немесе мерзімінен бұрын тоқтатылу күні
Туынды қаржы құралдары бойынша түсімдер
Туынды қаржы құралдары бойынша шығыстар

1. ИИН/БИН ________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ______________
3. Налоговый период: ______________________________________
Уменьшение в бухгалтерском учете размера
требования к должнику в виде неоплаченного просроченного
кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской
задолженности по документарным расчетам и гарантиям
(тенге)
п/п
ИИН/БИН должника
Наименование должника
Номер и дата договора банковского займа, договора на выпуск банковской гарантии или аккредитива
Номер и дата решения последнего полного или частичного прекращения права требования по кредиту (займу), дебиторской задолженности
Сумма неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям
Номер и дата документа, на основании которого осуществляется уменьшение размера требования к должнику в бухгалтерском учете
Сумма уменьшения размера требования к должнику в бухгалтерском учете
Сумма провизий (резервов), отнесенная на вычеты в предыдущих налоговых периодах
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого (строка заполняется только по итогу формы)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
___________________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр
по учету уменьшения размера требования к должнику
в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту
(займу) и вознаграждению по нему

1. ЖСН/БСН _________________________________________________
2.Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы _____________________________
3. Салық кезеңі: _________________________________________________
Бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз)
және ол бойынша сыйақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен
кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге
қойылатын талаптың мөлшерін азайту
(теңге)
р/с№
Борышкердің ЖСН/БСН
Борышкердің атауы
Банктік кепілдемені немесе аккредитивті шығару келісім-шартының нөмірі мен күні
Кредит (қарыз) бойынша дебиторлық берешекті талап ету құнын толық немесе ішінара тоқтатудың соңғы шешімінің нөмірі мен күні
Төленбеген мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешектер сомасы
Бухгалтерлік есепте борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды жүзеге асыратын негізгі құжаттың нөмірі мен күні
Бухгалтерлік есепте борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайту сомасы
Алдыңғы салық кезеңдерінде шегерімге жатқызылатын провизиялардың (резервтердің) сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады)
____________________________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы бойынша үмiтсiз берешекті
кешіруге байланысты борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін
азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімі

1. ИИН/БИН __________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ________________
3. Налоговый период: ________________________________________
Уменьшение размера требований
к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности
по кредиту (займу) и вознаграждению по нему
(тенге)
п/п
ИИН/БИН должника
Наименование должника
Номер и дата договора банковского займа
Номер и дата документа, на основании которого осуществлено уменьшение размера требования к должнику
Общая сумма задолженности
Основания для прощения безнадежной задолженности*
Номер и дата решения уполномоченного органа банка о прощении безнадежной задолженности
Сумма прощенной безнадежной задолженности
Сумма провизий (резервов), отнесенная на вычеты в предыдущих налоговых периодах
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого (строка заполняется только по итогу формы)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
___________________________________________
(Дата составления налогового регистра)
*Основания прощения безнадежной задолженности (наличие, отсутствие залога)
1 – Наличие залога, которое не реализовано, поскольку внесудебные торги по заложенному имуществу не состоялись более двух раз ввиду отсутствия покупателей или невнесения лицом, выигравшим торги, покупной цены.
2 – Прекращение залога по основаниям, предусмотренным в подпунктах 2), 3) статьи 322 Гражданского Кодекса Республики Казахстан.
3 – Залог полностью или частично утрачен или поврежден по независящим от залогодержателя (банка) причинам.
4 – Реализация залога с торгов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5 – Реализация залога залогодателем с письменного согласия залогодержателя.
6 – Реализация залога путем обращения заложенного имущества в собственность банка.
7 – Отсутствие залога.
8 – Наличие залога, не подлежащего государственной регистрации.
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр по услугам туроператора
1. ИИН/БИН _________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика _______________
3. Период: _________________ год: __________________________
Выездной туризм
п/п
№ и дата договора, заключенного с турагентом
ИИН/БИН
Общая стоимость договора
В том числе
Проживание
Перевозка пассажиров
Страховка
Сумма других расходов, оплаченных туроператором
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого (строка заполняется только по итогу формы)
Въездной туризм
№ п/п
№ и дата договора, заключенного с турагентом или с туристом
ИИН/БИН
Общая стоимость договора
В том числе
Проживание
Перевозка пассажиров
Страховка
Сумма других расходов, оплаченных туроператором
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого (строка заполняется только по итогу формы)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись главного бухгалтера)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
___________________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр по учету доходов

1. ЖСН/БСН _________________________________________________
2. Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы _____________________________
3. Салық кезеңі: _________________________________________________
Кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы бойынша үмiтсiз берешекті
кешіруге байланысты борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайту
(теңге)
р/с №
Борышкердің ЖСН/
БСН
Борышкердің атауы
Банктік қарыздың келісім-шартының нөмірі мен күні
Борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды жүзеге асырған негізгі құжаттың нөмірі мен күні
Берешектің жалпы сомасы
Үмiтсiз берешекті кешіру үшін негіз*
Үмiтсiз берешекті кешіру туралы банктік уәкілетті органының шешімінің нөмірі мен күні
Үмiтсiз берешекті кешіру сомасы
Алдыңғы салық кезеңдерінде шегеруге жатқызылатын провизиялардың (резервтердің) сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады)
____________________________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
*Үмiтсiз берешекті кешіруге негіздеме (бар-жоғы, кепілдің болмауы)
1 – Кепілдегі мүлік бойынша соттан тыс саудада сатып алушы болмағандықтан екі реттен артық өткізілмегендігінен немесе саудада ұтып алған тұлғаның сатып алу құнын енгізбегендігінен сатылмаған кепілдің болуы.
2 - Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 322-бабы 2), 3) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша кепілді тоқтату.
3 – Кепілдің толық немесе ішнара жоғалған немесе бүлінген себептері кепілге ұстаушылардан (банктан) емес.
4 – Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте сауда-саттықтан кепілге өткізу.
5 – Кепiл ұстаушының жазбаша келiсiмiмен кепіл берушінің кепілді өткізуі.
6 – Кепілге салынған мүлікке жүгіну жолдарымен банктің меншігіне кепілге өткізу.
7 – Кепілдің болмауы.
8 – Мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кепілдің бар-жоғы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Туроператордың қызметі бойынша салық тіркелімі
1. ЖСН/БСН _______________________________________________
2. Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы _______________________
3. Кезең: _______________ жыл: ______________________________
Көшпелі туризм
Р/с №
Турагентпен жасасқан келісімшарттың № және күні
ЖСН/ БСН
Шарттың жалпы құны
Оның ішінде
Тұру
Жолаушыларды тасымалдау
Сақтандыру
Туроператор төлеген басқа да шығындардың сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады)
Көшпелі туризм
Р/с №
Турагент немесе туристпен жасасқан келісімшарттың № және күні
ЖСН/ БСН
Шарттың жалпы құны
Оның ішінде
Тұру
Жолаушыларды тасымалдау
Сақтандыру
Туроператор төлеген басқа да шығындардың сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны (жол тек нысанның қорытындысы бойынша толтырылады)
____________________________________________________________________
(Басшының (салық төлеушінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімі

1. ИИН ____________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ______________
3. Период: ________________ год: __________________________
1. Учет операций по доходам,
за исключением операций по реализации или передаче
в уставный капитал имущества, являющегося основным
средством индивидуального предпринимателя
тенге
п/п
Дата
Сумма полученного дохода за день
Размер корректировки дохода за день (+, -)
1
2
3
4
Доход от реализации товаров, выполнения работ, оказания услуг
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
Другие виды доходов
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
2. Учет операций по реализации или передаче
в уставный капитал имущества, являющегося основным
средством индивидуального предпринимателя
п/п
Стоимость реализации/вклада
Первоначальная стоимость имущества/вклада
Положительная разница (гр. 2 - гр. 3)
1
2
3
4
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
__________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись индивидуального предпринимателя, печать)
__________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
___________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Приложение 9
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр
по учету приобретенных товаров, работ и услуг
1. ИИН __________________________________________________
2. Ф.И.О. или наименование налогоплательщика ____________
3. Период: _________________ год: _______________________
(тенге)
п/п
Ф.И.О. или наименование поставщика
ИИН/БИН поставщика при отсутствии возможности указания ИИН/БИН поставщика необходимо указать один из следующих данных поставщика: номер удостоверения личности или паспорта, адрес, место осуществления предпринимательской деятельности или реализации товара, работ и услуг.
Счет-фактура или первичный документ
Всего стоимость товара
Номер
Дата выписки
С учетом НДС
в том числе сумма НДС
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц:
Итого за налоговый период:
__________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись индивидуального предпринимателя, печать)
__________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
______________________________________
(Дата составления налогового регистра)
Приложение 10
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Форма
Налоговый регистр
по учету доходов физических лиц, облагаемых
у источника выплаты налоговых обязательств по таким доходам,
обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и
социальных отчислений, включая все налоги и отчисления

1. ЖСН _____________________________________________________________
2. Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы ____________________________
3. Кезең: ____________________ жыл _________________________________
1. Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті
жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды
қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі
(теңге)
Р/с
Күні
Бір күн ішінде алынған табыс сомасы
Бір күн ішіндегі табысты түзету мөлшері (+, -)
1
2
3
4
Тауарларды өткізуден, жұмыстарды орындаудан, қызметтерді көрсетуден түсетін табыс
Бір ай үшін жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
Басқа табыс түрлері
Бір ай үшін жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
2. Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті
жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі
(теңге)
Р/с
Өткізу/салым құны
Мүліктің/салымның бастапқы құны
Оң айырма (2 топ - 3 топ)
1
2
3
4
Бір айдың жиыны:
Салық кезеңі үшін жиыны:
____________________________________________________________________
(Дара кәсіпкердің Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді
есепке алу бойынша салық тіркелімі
1. ЖСН _____________________________________________________________
2. Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы _____________________________
3. Кезең: ____________________ жыл _________________________________
(теңге)
Р/с
Жеткізушінің Т.А.Ә. немесе атауы
Жеткізушінің ЖСН/БСН, жеткізушінің ЖСН/БСН көрсету мүмкіндігі болмаған кезде, жеткізушінің мынадай деректерінің біреуін көрсету қажет: жеке куәлігінің немесе паспортының нөмірі, мекенжайы, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру немесе тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізу орны
шот-фактура немесе бастапқы құжат
тауар құнының жиыны
нөмірі
жазып берілген күн
ҚҚС-ты ескере отырып
оның ішінде ҚҚС сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдың жиыны:
Салық кезеңіндегі жиыны:
____________________________________________________________________
(Дара кәсіпкердің Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә., қолы)
____________________________________________________________________
(Салық тіркелімі жасалған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын,
осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық
салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы
жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі
міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімі

Приложение 11-1
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приложением 11-1 исключено в соответствии с пунктом 1 приказа Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Правила
составления форм налоговых регистров
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила составления форм налоговых регистров (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Закон о введении) и определяют порядок составления налоговых регистров.
2. Налоговые регистры содержат информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением налогоплательщика.
3. Налоговые регистры заполняются одновременно с формой налоговой отчетности за налоговый период, по которому представляется форма налоговой отчетности.
4. В налоговом регистре указываются общие сведения о налогоплательщике:
1) ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный или бизнес-идентификационный номер налогоплательщика.
Индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер подлежит заполнению в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров";
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика;
3) налоговый период, за который составляется форма налогового регистра;
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя (налогоплательщика) или лица его заменяющего, подпись и печать (при ее наличии) налогоплательщика;
5) фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера налогоплательщика (при его наличии) и его подпись;
6) фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного или иного лица, заполнившего и ответственного за составление налогового регистра, и его подпись;

11-1-қосымша
нысан
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымның жеке қосалқы шаруашылықпен айналысатын тұлғадан ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуын және оны өткізуін есепке алу бойынша салық тіркелімі
Ескерту. Бұйрық 11-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 16.11.2015 № 561; алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
12-қосымша
Салық тіркелімінің нысандарын жасау қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Салық тіркелімінің нысандарын жасау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексіне) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңына (бұдан әрі - қолданысқа енгізу туралы Заң) сәйкес әзірленген және салық тіркелімдерін жасау тәртібін айқындайды.
2. Салық тіркелімдері салық төлеушінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері туралы ақпаратты қамтиды.
3. Салық тіркелімдері салық есептілігінің нысаны табыс етілетін салық кезеңі үшін салық есептілігінің нысанымен бір мезгілде толтырылады.
4. Салық тіркелімінде салық төлеуші туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі:
1) ЖСН/БСН - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес толтырылуы тиіс;
2) салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы;
3) салық тіркелімінің нысаны жасалатын салық кезеңі;
4) басшының (салық төлеушінің) немесе оны алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы қойылып, салық төлеушінің мөрі басылады;
5) салық төлеушінің бас бухгалтерінің (бар болса) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы қойылады;
6) лауазымды немесе салық тіркелімін толтырған және жасауға жауапты өзге адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және оның қолы қойылады;

7) дата составления налогового регистра.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком минус "-" в соответствующей строке определенной графы.
6. Налоговые регистры представляются должностным лицам органов государственных доходов при проведении документальных налоговых проверок на бумажных носителях и (или) на электронных носителях – по требованию должностных лиц органов государственных доходов, осуществляющих проверку.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки налогового регистра не заполняются.
Глава 2. Составление формы налогового регистра
по применению инвестиционных налоговых преференций
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Форма налогового регистра по применению инвестиционных налоговых преференций предназначена для определения стоимости объектов преференций, подлежащей отнесению на вычеты.
9. В таблице "Вычеты по инвестиционным преференциям" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование объекта преференций (основного средства);
3) в графе 3 – дата ввода в эксплуатацию основного средства (при его наличии);
4) в графе 4 – номер и дата контракта в рамках инвестиционного проекта, заключенного до 1 января 2009 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях";
5) в графе 5 – периоды (года) начала и окончания срока предоставления инвестиций в соответствии с заключенным контрактом;
6) в графе 6 – стоимость объекта преференций (основного средства) и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, подлежащих отнесению на вычеты. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
7) в графе 7 – стоимость объекта преференций (основного средства) и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, отнесенные на вычеты в налоговом периоде. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
8) в графе 8 – остаточная стоимость объекта преференций (основного средства) и (или) расходов на реконструкцию, модернизацию, которые в следующем налоговом периоде подлежат переносу в соответствующие строки графы 6 в течение срока действия преференции, определяемая как разница величин, указанных в графах 6 и 7 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.

7) салық тіркелімі жасалған күн қойылады.
5. Сомалардың теріс мәні белгілі бір бағанның тиісті жолында "-" алу белгісімен белгіленеді.
6. Салық тіркелімдері құжаттық тексеру жүргізу кезінде тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының талабы бойынша мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарына қағаз тасығыштарда және (немесе) электронды тасығыштарда ұсынылады.
7. Көрсеткіштер болмаған кезде салық тіркелімінің тиісті торкөздері толтырылмайды.
2 тарау. Инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Инвестициялық салық преференцияларын қолдану бойынша салық тіркелімінің нысаны шегерімге жатқызылуы тиіс преференция объектілерінің құнын айқындауға арналған.
9. "Инвестициялық преференциялар бойынша шегерімдер" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың) атауы;
3) 3-бағанда - негізгі құралды (ол болған жағдайда) пайдалануға енгізу күні;
4) 4-бағанда - "Инвестициялар туралы" 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін жасалған инвестициялық жоба шеңберіндегі келісімшарттың нөмірі мен күні;
5) 5-бағанда - жасасқан келісімшартқа сәйкес инвестиция беру кезеңінің (жылының) басталу және аяқталу кезеңдері;
6) 6-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) шегерімге жатқызылуы тиіс қайта құруға, жаңғыртуға жұмсалған шығыстар құны. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
7) 7-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың) және (немесе) салық кезеңінде шегерімге жатқызылған қайта құруға, жаңғыртуға жұмсалған шығыстар құны. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
8) 8-бағанда - преференция объектісінің (негізгі құралдың), және (немесе) келесі салық кезеңінде 6-бағанның тиісті жолдарына көшірілуі тиіс, тиісті жолдардың 6 және 7-бағандарында көрсетілген шамалардың айырмасы ретінде айқындалатын преференциялар қолданысының мерзімі ішіндегі қайта құруға, жаңғыртуға жұмсалған шығыстардың қалдық құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.

10. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4 или 5 налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты всех указанных граф;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 6, 7 или 8 налогового регистра:
в графах 2, 3, 4 и 5 дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4 и 5 налогового регистра;
в графах 6, 7 или 8 дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 6, 7 или 8 налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 6, 7 или 8 налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 6, 7 или 8 дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае необходимости дополнительного внесения в налоговый регистр фиксированного актива дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре, за период, в который вносятся дополнения.
11. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
12. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительный налоговый регистр, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) даты ввода в эксплуатацию основного средства (при его наличии);
3) номера и даты контракта (при его наличии);
4) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
5) даты составления письменного обоснования.
Глава 3. Составление формы налогового регистра
по определению стоимостных балансов групп (подгрупп)
фиксированных активов и последующим расходам
по фиксированным активам

10. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің 2, 3, 4 немесе 5-бағандарында қателіктер табылған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер қате бір немесе бірнеше бағанда жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде көрсетілген бағандардың барлығының деректемелері көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында қателіктер табылған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің 2, 3, 4 және 5-бағандарында салық тіркелімінің 2, 3, 4 және 5-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырма сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде анықталған айырма сомасы қосымша салық тіркелімінің 6, 7 немесе 8-бағандарында "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) салық тіркеліміне қосымша тіркелген актив енгізу қажет болған жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтырулар енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдың нөмірінен кейінгі жолдың нөмірі көрсетілуі қажет.
11. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
12. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) негізгі құралды (ол болған жағдайда) пайдалануға енгізу күні;
3) келісімшарттың (ол болған жағдайда) нөмірі мен күні;
4) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
5) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
3 тарау. Тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау

Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Форма налогового регистра по определению стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующим расходам по фиксированным активам предназначена для определения стоимостных балансов групп (подгрупп) фиксированных активов и последующих расходов по фиксированным активам, в целях налогообложения в соответствии с Налоговым кодексом.
14. В таблице "Амортизационные отчисления и другие вычеты по фиксированным активам" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование стоимостных показателей и вычетов по фиксированным активам;
3) в графе 3 – показатели, предназначенные для отражения вычетов по зданиям, сооружениям (за исключением нефтяных, газовых скважин и передаточных устройств), заполняемые на основании итоговых данных таблицы "Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам", предусмотренной настоящей формой налогового регистра;
4) в графе 4 – показатели, предназначенные для отражения вычетов по оставшимся группам фиксированных активов, заполняемые на основании итоговых данных таблицы "Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам";
5) в графе 5 – итоговые показатели, предназначенные для отражения вычетов по фиксированным активам. Определяется как сумма соответствующих граф 3 и 4.
15. В таблице "Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – код основных средств по I группе фиксированных активов в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан "Классификатор основных фондов" или наименование группы по II, III и IV группам фиксированных активов, по которым производится исчисление амортизационных отчислений налогоплательщиком в соответствии с Налоговым кодексом;
3) в графе 3 – номер группы фиксированных активов для исчисления амортизационных отчислений в соответствии с Налоговым кодексом;
4) в графе 4 – предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с Налоговым кодексом;
5) в графе 5 – нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждой подгруппе (группе), но не выше предельных, указанных в графе 4;
6) в графе 6 – по каждой налоговой подгруппе (группе) указывается величина стоимостного баланса подгруппы (группы) на начало налогового периода. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;

Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін айқындау тіркелген активтер және кейінгі шығыстар бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау жөнінде салық тіркелімінің нысаны,Салық кодексіне сәйкес салық салу мақсатында тіркелген активтер топтарының (кіші топтарының) құндық теңгерімдерін және тіркелген активтер бойынша кейінгі шығыстарды айқындауға арналған.
14. "Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдер" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - құндық көрсеткіштер мен тіркелген активтер бойынша шегерімдердің атауы;
3) 3-бағанда - осы салық тіркелімінің нысанында көзделген "Амортизациялық аударымдар мен тіркелген активтер бойынша басқа да шегерімдердің толық жазылуы" кестесінің қорытынды деректері негізінде толтырылатын ғимараттар, құрылыстар (мұнай, газ ұңғымаларын және беру құрылғыларын қоспағанда) бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған көрсеткіштер;
4) 4-бағанда - "Амортизациялық аударымдар мен тіркелген активтер бойынша басқа да шегерімдердің толық жазылуы" кестесінің қорытынды деректері негізінде толтырылатын тіркелген активтердің қалған топтары бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған көрсеткіштер;
5) 5-бағанда - тіркелген активтер бойынша шегерімдерді көрсетуге арналған қорытынды көрсеткіштер көрсетіледі. Тиісті 3 және 4-бағандардың жиынтығы ретінде айқындалады.
15. "Амортизациялық аударымдар мен тіркелген активтер бойынша басқа да шегерімдердің толық жазылуы" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - "Негізгі қорлардың жіктеушісі" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес тіркелген активтердің І тобы бойынша негізгі құралдардың коды немесе Салық кодексіне сәйкес салық төлеуші ол бойынша амортизациялық аударымдарды есептейтін тіркелген активтердің II, III және IV топтары бойынша топтың атауы;
3) 3-бағанда - Салық кодексіне сәйкес амортизациялық аударымдарды есептеу үшін тіркелген активтер тобының нөмірі;
4) 4-бағанда - Салық кодексіне сәйкес процентпен амортизацияның шекті нормасы;
5) 5-бағанда - әрбір кіші топ (топ) бойынша, бірақ 4-бағанда көрсетілген шектен жоғары емес процентпен салық төлеуші қолданатын амортизация нормасы;
6) 6-бағанда - әрбір салықтық кіші топ (топ) бойынша салық кезеңінің басына кіші топтың (топтың) құндық теңгерімінің шамасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;

7) в графе 7 – стоимость поступивших фиксированных активов, определенная в соответствии с Налоговым кодексом. Стоимость указанных основных средств и нематериальных активов определяется в соответствии с Налоговым кодексом. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
8) в графе 8 – стоимость выбывших фиксированных активов, определенная в соответствии с Налоговым кодексом. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
9) в графе 9 – сумма последующих расходов, относимых на вычеты в соответствии со статьей 122 Налогового кодекса;
10) в графе 10 – сумма последующих расходов, относимых на увеличение стоимостного баланса группы (подгруппы) в соответствии с пунктом 3 статьи 122 Налогового кодекса;
11) в графе 11 – величина стоимостного баланса подгруппы на конец отчетного налогового периода в соответствии с Налоговым кодексом, которая определяется в следующем порядке: графа 6 + графа 7 - графа 8 + графа 10. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
12) в графе 12 – сумма амортизационных отчислений за налоговый период, исчисленная в соответствии с Налоговым кодексом в следующем порядке: графа 11 х графу 5;
13) в графе 13 – величина стоимостного баланса фиксированных активов группы (II, III и IV) при выбытии фиксированных активов на конец налогового периода подлежит вычету в соответствии с Налоговым кодексом;
14) в графе 14 – стоимостный баланс подгруппы (группы), величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 300 месячных расчетных показателей и подлежит вычету в соответствии с Налоговым кодексом. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
15) в графе 15 – стоимостный баланс подгруппы на конец налогового периода с учетом корректировок, предусмотренных Налоговым кодексом, который определяется в следующем порядке: графа 11 - графа 12 - графа 13 - графа 14.
В случае выбытия, за исключением безвозмездной передачи, фиксированного актива подгруппы (по I группе) сумма в размере стоимостного баланса подгруппы на конец налогового периода признается убытком от выбытия фиксированных активов I группы. Стоимостный баланс данной подгруппы приравнивается к нулю и не подлежит вычету.
В случае безвозмездной передачи всех фиксированных активов подгруппы (по I группе) или группы (по II, III и IV группам) стоимостный баланс соответствующей подгруппы или группы на конец налогового периода приравнивается к нулю и не подлежит вычету. Итоговые величины настоящей графы определяются в итоговых строках по зданиям, строениям и по оставшимся группам фиксированных активов путем суммирования всех соответствующих величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.

7) 7-бағанда - Салық кодексіне сәйкес айқындалған тіркелген активтердің құны. Көрсетілген негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің құны Салық кодексіне сәйкес айқындалады. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
8) 8-бағанда - шығарылған тіркелген активтердің Салық кодексіне сәйкес айқындалған құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
9) 9-бағанда - Салық кодексінің 122-бабына сәйкес шегерімге жатқызылатын кейінгі шығыстар сомасы;
10) 10-бағанда - Салық кодексінің 122-бабы 3-тармағына сәйкес топтың (кіші топтың) құндық теңгерімінің ұлғаюына жатқызылатын кейінгі шығыстар сомасы;
11) 11-бағанда - Салық кодексіне сәйкес есепті салық кезеңінің соңына кіші топтың құндық теңгерімінің шамасы, ол мынадай тәртіппен айқындалады: 6-баған + 7-баған - 8-баған + 10-баған. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
12) 12-бағанда - Салық кодексіне сәйкес мынадай тәртіппен есептелген салық кезеңі үшін амортизациялық аударымдар сомасы: 11-баған х 5-баған;
13) 13-бағанда - топтардың (II, III және IV) тіркелген активтері құндық теңгерімінің шамасы, салық кезеңінің соңына тіркелген активтерді шығару кезінде Салық кодексіне сәйкес шегерімге жатады;
14) 14-бағанда - шамасы есепті салық кезеңінің соңына 300 айлық есептік көрсеткіштен аз соманы құрайтын және Салық кодексіне сәйкес шегерімге жататын кіші топтың (топтың) құндық теңгерімі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады;
15) 15-бағанда - Салық кодексінде көзделген түзетулер ескеріле отырып, салық кезеңінің соңына кіші топтың құндық теңгерімі көрсетіледі, ол мынадай тәртіппен айқындалады: 11-баған - 12-баған - 13-баған - 14-баған.
Кіші топтың (І топ бойынша) тіркелген активтері өтеусіз берілген жағдайды қоспағанда, тиісті кіші топтың құндық теңгерімі мөлшеріндегі сома І топтың тіркелген активтерінің шығындары деп есептеледі. Осы кіші топтың теңгерімінің құны салық кезеңінің соңына нөлге теңеледі және шегерімге жатқызылмайды.
Кіші топтың (І топ бойынша) немесе топтың (II, III және IV топтар бойынша) тіркелген активтерінің барлығы өтеусіз берілген жағдайда тиісті кіші топтың немесе топтың құндық теңгерімі салық кезеңінің соңына нөлге теңеледі және шегерімге жатқызылмайды. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық тиісті шамаларды жиынтықтау арқылы ғимараттар, құрылыстар бойынша және тіркелген активтердің қалған топтары бойынша қорытынды жолдарда айқындалады.

16. В таблице "Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан" (заполняется налогоплательщиками, являющимися недропользователями, в соответствии с условиями, предусмотренными Налоговым кодексом) указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – код фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан "Классификатор основных фондов";
3) в графе 3 – дата ввода в эксплуатацию на территории Республики Казахстан соответствующего фиксированного актива;
4) в графе 4 – номер группы фиксированных активов в соответствии с Налоговым кодексом;
5) в графе 5 – предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с Налоговым кодексом;
6) в графе 6 - нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, но не выше предельных, указанных в графе 5;
7) в графе 7 – двойные нормы амортизаций, применяемые налогоплательщиком в соответствии с пунктом 6 статьи 120 Налогового кодекса, определяемые как произведение величины графы 6 на "2" соответствующей строки;
8) в графе 8 – стоимость поступивших фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемых налогоплательщиком в целях получения совокупного годового дохода. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
9) в графе 9 – сумма амортизационных отчислений, исчисленная по двойной норме амортизации, при условии использования данных фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода не менее трех лет в соответствии с Налоговым кодексом, определяемая как произведение величин, указанных в графах 7 и 8 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
10) в графе 10 – остаточная стоимость фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан в налоговом периоде, которая используется в целях получения совокупного годового дохода, определятся как разница граф 8 и 9. В последующем налоговом периоде данные этой графы подлежат включению в стоимостный баланс соответствующей подгруппы (группы) для исчисления амортизационных отчислений в целях налогообложения и переносятся в соответствующую графу 7 таблицы "Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам" налогового регистра следующего налогового периода. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;

16. "Қазақстан Республикасы аумағында пайдалануға алғаш енгізілген тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар" кестесінде (Салық кодексінде көзделген шарттарға сәйкес жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын салық төлеушілер толтырады):
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - "Негізгі қорлардың жіктеуіші" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында алғаш пайдалануға енгізілген тіркелген активтердің коды;
3) 3-бағанда - тиісті тіркелген активтің Қазақстан Республикасы аумағына пайдалануға енгізілу күні;
4) 4-бағанда - Салық кодексіне сәйкес тіркелген активтер тобының нөмірі;
5) 5-бағанда - Салық кодексіне сәйкес амортизацияның шекті нормалары проценттерде;
6) 6-бағанда - әрбір тіркелген активтердің атауы бойынша процентпен, бірақ 5-бағанда көрсетілген шектерден жоғары емес салық төлеуші қолданатын амортизация нормасы;
7) 7-бағанда - Салық кодексінің 120-бабы 6-тармағына сәйкес салық төлеуші қолданатын, 6-бағанның шамасын тиісті жолдың "2" көбейтіндісі ретінде айқындалатын амортизацияның екі еселенген нормалары;
8) 8-бағанда - Қазақстан Республикасы аумағында пайдалануға алғаш енгізілген және салық төлеуші жылдық жиынтық табыс алу мақсатында пайдаланатын келіп түскен тіркелген активтердің құны. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
9) 9-бағанда - Салық кодексіне сәйкес кемінде үш жыл жылдық жиынтық табыс алу мақсатында тіркелген активтердің деректерін пайдалану шартымен, тиісті жолдардың 7 және 8-бағандарында көрсетілген шамалардың көбейтіндісі ретінде айқындалатын амортизацияның екі еселенген нормасы бойынша есептелген амортизациялық аударымдардың сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
10) 10-бағанда - салық кезеңінде Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет пайдалануға берілген және жылдық жиынтық табыс алу үшін пайдаланылатын, 8 және 9-бағандарының айырмасы ретінде айқындалатын тіркелген активтердің қалдық құны. Келесі салық кезеңінде осы бағанның деректері салық салу мақсатында амортизация аударымдарын есептеу үшін тиісті кіші топтың (топтың) құндық теңгеріміне енгізілуге тиіс және келесі салық кезеңінің салық тіркелімі "Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдердің толық жазылуы" кестесінің тиісті 7-бағанына көшіріледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;

11) в графе 11 – дата выбытия соответствующего фиксированного актива в случае его реализации до истечения трехлетнего периода эксплуатации.
17. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
При внесении изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты и показатели соответствующей графы, а также данные тех граф таблиц налогового регистра, суммарное значение которых зависит от измененных показателей графы. При этом в дополнительном налоговом регистре также отражаются реквизиты не измененных граф 2, 3, 4 и 5 таблицы "Расшифровка амортизационных отчислений и других вычетов по фиксированным активам" и (или) не измененных граф 2, 3, 4, 5, 6 и 11 таблицы "Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан" налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф таблиц налогового регистра, к соответствующим значениям дополнительного налогового регистра применяется знак минус "-".
В случае дополнительного внесения изменения фиксированных активов в налоговый регистр дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 15-16 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре, за период, в который вносятся дополнения.
18. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
19. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) номера группы фиксированного актива и номер строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
3) даты составления письменного обоснования.
Глава 4. Составление формы налогового регистра
по производным финансовым инструментам
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11) 11-бағанда - пайдаланудың үш жылдық кезеңі өткенге дейін сатылған жағдайда тиісті тіркелген активтің шығарылған күні көрсетіледі.
17. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінде тиісті бағандардың тиісті деректемелері мен көрсеткіштері, сондай-ақ салық тіркелімі кестелерінің жиынтық мәні бағандардың өзгерген көрсеткіштеріне байланысты болатын бағандарының деректері көрсетіледі. Бұл ретте қосымша салық тіркелімінде салық тіркелімінің "Тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар мен басқа да шегерімдердің толық жазылуы" кестесінің өзгермеген 2, 3, 4 және 5-бағандарының және (немесе) "Қазақстан Республикасы аумағына алғаш пайдалануға енгізілген тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар" кестесінің өзгермеген 2, 3, 4, 5, 6 және 11-бағандарының деректемелері де көрсетіледі.
Салық тіркелімінің кестелері бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде қосымша салық тіркелімінің тиісті мәндеріне "-" алу белгісі қолданылады.
Салық тіркеліміне тіркелген активтердің өзгеруін қосымша енгізген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 15-16-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
18. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
19. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) тіркелген актив тобының нөмірі және салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
3) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
4 тарау. Туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

20. Форма налогового регистра по производным финансовым инструментам предназначена для определения дохода по производным финансовым инструментам, подлежащих включению в доход в соответствии с Налоговым кодексом.
21. В таблице "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование контрагента;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента;
4) в графе 4 – номер налоговой регистрации в стране резидентства нерезидента;
5) в графе 5 – сведение "применяется" либо "не применяется", хеджирование;
6) в графе 6 – сведение "применяется" либо "не применяется", поставка базового актива;
7) в графе 7 – дата открытия контракта;
8) в графе 8 – дата исполнения или досрочного прекращения действие контракта;
9) в графе 9 – сумма поступления по производным финансовым инструментам в соответствии со статьей 127 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
10) в графе 10 – сумма расходов по производным финансовым инструментам в соответствии со статьей 127 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
11) в графе 11 – сумма превышения, определяемая как разница величин, указанных в графах 9 и 10 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.
22. В "Операции по свопу" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование контрагента;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента;
4) в графе 4 – номер налоговой регистрации в стране резидентства нерезидента;
5) в графе 5 – сведение "применяется" либо "не применяется", хеджирование;
6) в графе 6 – сведение "применяется" либо "не применяется", поставка базового актива;
7) в графе 7 – сумма поступления по свопу в соответствии со статьей 128 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
8) в графе 8 – сумма расходов по свопу в соответствии со статьей 128 Налогового кодекса. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;

20. Туынды қаржы құралдары бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау бойынша салық тіркелімінің нысаны Салық кодексіне сәйкес кіріске енгізуге жататын туынды қаржы құралдары бойынша табысты айқындауға арналған.
21. "Свопты қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - контрагенттің атауы;
3) 3-бағанда - контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) 4-бағанда - резидент еместің резиденттік еліндегі салықтық тіркеуінің нөмірі;
5) 5-бағанда - хеджирлеу "қолданылады" не "қолданылмайды" мәліметі;
6) 6-бағанда - базалық активті жеткізу "қолданылады" не "қолданылмайды" мәліметі;
7) 7-бағанда - келісімшарттың ашылу күні;
8) 8-бағанда - келісімшарт қолданысының орындалу немесе мерзімінен бұрын тоқтатылу күні;
9) 9-бағанда - Салық кодексінің 127-бабына сәйкес туынды қаржы құралдары бойынша түсімдер сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
10) 10-бағанда - Салық кодексінің 127-бабына сәйкес туынды қаржы құралдары бойынша шығыстар сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
11) 11-бағанда - тиісті жолдардың 9 және 10-бағандарында көрсетілген шамалардың айырмасы ретінде айқындалатын артып кету сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
22. "Своп бойынша операцияларда":
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - контрагенттің атауы;
3) 3-бағанда - контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) 4-бағанда - резидент еместің резиденттік еліндегі салық тіркеуінің нөмірі;
5) 5-бағанда - хеджирлеу "қолданылады" не "қолданылмайды" мәліметі;
6) 6-бағанда - базалық активті жеткізу "қолданылады" не "қолданылмайды" мәліметі;
7) 7-бағанда - Салық кодексінің 128-бабына сәйкес своп бойынша түсім сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;
8) 8-бағанда - Салық кодексінің 128-бабына сәйкес своп бойынша шығыстар сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады;

9) в графе 9 – сумма превышения, определяемая как разница величин, указанных в графах 7 и 8 соответствующих строк. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.
23. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 8 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" и (или) в графах 2, 3, 4, 5 или 6 таблицы "Операции по свопу" налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 9, 10 или 11 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" и в графах 7, 8 или 9 таблицы "Операции по свопу" формы налогового регистра:
в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 8 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 8 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" налогового регистра;
в графах 2, 3, 4, 5 или 6 таблицы "Операции по свопу" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4, 5 или 6 таблицы "Операции по свопу" налогового регистра;
в графах 9, 10 или 11 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" дополнительной формы налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 9, 10 или 11 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" налогового регистра;
в графах 7, 8 или 9 таблицы "Операции по свопу" дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 7, 8 или 9 таблицы "Операции по свопу" налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 9, 10 или 11 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" и значений граф 7, 8 или 9 таблицы "Операции по свопу" налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 9, 10 или 11 таблицы "Операции по производным финансовым инструментам, за исключением свопа" и в графах 7, 8 или 9 таблицы "Операции по свопу" дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";

9) 9-бағанда - тиісті жолдардың 7 және 8-бағандарында көрсетілген шамалардың айырмасы ретінде айқындалатын артып кету сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолдарда айқындалады.
23. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесінің 2, 3, 4, 5, 6, 7 немесе 8-бағандарында және (немесе) "Своп бойынша операциялар" кестесінің 2, 3, 4, 5, немесе 6-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде барлық көрсетілген бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімі нысанының "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесінің 9, 10 немесе 11-бағандарында және "Своп бойынша операциялар" кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесінің 2, 3, 4, 5, 6, 7 немесе 8-бағандарында салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесі 2, 3, 4, 5, 6, 7 немесе 8-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің "Своп бойынша операциялар" кестесінің 2, 3, 4, 5 немесе 6-бағандарында салық тіркелімінің "Своп бойынша операциялар" кестесі 2, 3, 4, 5 немесе 6-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесінің 9, 10 немесе 11-бағандарында салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесі 9, 10 немесе 11-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша айқындалған сома көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің "Своп бойынша операциялар" кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында салық тіркелімінің "Своп бойынша операциялар" кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша айқындалған сома көрсетіледі.
Салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесі 9, 10 немесе 11-бағандарының мәндерін және "Своп бойынша операциялар" кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің "Свопты қоспағанда туынды қаржы құралдары бойынша операциялар" кестесі 9, 10 немесе 11-бағандарында және "Своп бойынша операциялар" кестесінің 7, 8 немесе 9-бағандарында айқындалған айырма сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;

3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 21-22 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
24. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
25. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Глава 5. Составление формы налогового регистра по суммам
управленческих и общеадминистративных расходов юридического
лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным
учреждением в Республике Казахстан
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Форма налогового регистра по суммам управленческих и общеадминистративных расходов юридического
лица-нерезидента, отнесенным на вычеты его постоянным учреждением в Республике Казахстан предназначена для отражения сумм управленческих и общеадминистративных расходов юридического лица-нерезидента, относимых на вычеты постоянным учреждением, определяемых по методу пропорционального распределения расходов.
27. В таблице "Данные финансовой отчетности юридического лица-нерезидента" указываются данные юридического лица-нерезидента в целом (включая данные его структурных подразделений в других государствах), отраженные в его финансовой отчетности:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – указывается код валюты. В графе 2 данные заполняются в национальной валюте. В строке 3 графы 2 указывается код валюты в соответствии с приложением 23 "Классификатор валют", утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (далее - Решение);

3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 21-22-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
24. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
25. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагент салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
5 тарау. Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі шегерімге жатқызған басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі шегерімге жатқызған басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстарының сомалары бойынша салық тіркелімі нысаны, тұрақты мекемеге шегерімге жатқызылатын шығыстарды барабар бөлу әдісі бойынша анықтайтын резидент емес заңды тұлғаның басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстарының сомаларын көрсетуге арналған.
27. "Резидент емес заңды тұлғаның қаржы есептілігі деректері" (оның басқа мемлекеттердегі құрылымдық бөлімшелерінің деректерін қоса алғанда) кестесінде, оның қаржы есептілігінде көрсетілген тұтас алғандағы резидент емес заңды тұлғаның деректері:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - валютаның коды көрсетіледі. 2-бағанда деректер ұлттық валютада толтырылады. 2-бағанның 3-жолында "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен (бұдан әрі - Шешім) бекітілген "Валюталар жіктеушісінің" 23-қосымшасына сәйкес валюталардың коды көрсетіледі;

3) в графе 3 – общая сумма совокупного годового дохода в целом;
4) в графе 4 – общая сумма расходов по оплате труда персонала в целом;
5) в графе 5 – первоначальная (текущая) стоимость основных средств в целом;
6) в графе 6 – балансовая стоимость основных средств в целом;
7) в графе 7 – общая сумма расходов, в том числе управленческие и общеадминистративные расходы.
28. В таблице "Данные финансовой отчетности постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан" указываются данные из финансовой отчетности постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – указывается код валюты. В строке 2 данные заполняются в национальной валюте. В строке 3 графы 2 указывается код валюты в соответствии с приложением 23 к Решению;
3) в графе 3 – сумма совокупного годового дохода, полученного юридическим лицом-нерезидентом от осуществления деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение;
4) в графе 4 – общая сумма расходов по оплате труда персонала постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан;
5) в графе 5 – первоначальная (текущая) стоимость основных средств постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан;
6) в графе 6 – балансовая стоимость основных средств постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан;
7) в графе 7 – общая сумма расходов, в том числе управленческие и общеадминистративные расходы, относимые на вычеты постоянным учреждением в Республике Казахстан.
29. В таблице "Постатейная расшифровка общей суммы управленческих и общеадминистративных расходов" указываются данные из финансовой отчетности юридического лица-нерезидента и его постоянного учреждения в Республике Казахстан:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование статей расходов;
3) в графе 3 – сумма расходов юридического лица-нерезидента (включая данные его структурных подразделений в других государствах), связанных с деятельностью постоянного учреждения в Республике Казахстан, направленной на получение дохода, в национальной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
4) в графе 4 – сумма расходов юридического лица-нерезидента (включая данные его структурных подразделений в других государствах), связанных с деятельностью постоянного учреждения в Республике Казахстан, направленной на получение дохода, в иностранной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;

3) 3-бағанда - тұтас алғанда жылдық жиынтық табыстың жалпы сомасы;
4) 4-бағанда - тұтас алғанда персоналдың еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарының жалпы сомасы;
5) 5-бағанда - тұтас алғанда негізгі қорлардың бастапқы (ағымдағы) құны;
6) 6-бағанда - тұтас алғанда негізгі қорлардың теңгерімдік құны;
7) 7-бағанда - шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстары көрсетіледі.
28. "Резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігі деректері" кестесінде резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігінен деректер:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - валютаның коды көрсетіледі. 2-бағанда деректер ұлттық валютада толтырылады. 2-бағанның 3-жолында Шешімнің "Валюталар жіктеушісінің" 23-қосымшасына сәйкес валютаның коды көрсетіледі;
3) 3-бағанда - резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесі арқылы қызметін жүзеге асырудан алынған жылдық жиынтық табысының сомасы;
4) 4-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесі персоналының еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарының жалпы сомасы;
5) 5-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің негізгі қорларының бастапқы (ағымдағы) құны;
6) 6-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің негізгі қорларының баланстық құны;
7) 7-бағанда - шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемеге шегерімге жатқызылатын басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстары көрсетіледі.
29. "Басқарушылық және жалпыәкімшілік шығыстардың жалпы сомасы баптар бойынша таратып жазу" кестесінде резидент емес заңды тұлғаның және оның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемесінің қаржы есептілігінен деректер:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - шығыстар баптарының атауы;
3) 3-бағанда - Қазақстан Республикасында табыс алуға бағытталған тұрақты мекеменің қызметіне байланысты резидент емес заңды тұлға шығыстарының сомасы (оның басқа мемлекеттердегі құрылымдық бөлімшелерінің деректерін қоса алғанда) ұлттық валютада.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
4) 4-бағанда - Қазақстан Республикасында табыс алуға бағытталған тұрақты мекеменің қызметіне байланысты резидент емес заңды тұлға шығыстарының сомасы (оның басқа мемлекеттердегі құрылымдық бөлімшелерінің деректерін қоса алғанда) шет ел валютасында.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;

5) в графе 5 – сумма расходов постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан в национальной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период;
6) в графе 6 - сумма расходов постоянного учреждения юридического лица-нерезидента в Республике Казахстан в иностранной валюте.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе налогового регистра за налоговый период.
30. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф таблиц налогового регистра, к соответствующим значениям дополнительного налогового регистра применятся знак минус "-".
В случае дополнительного внесения изменений в налоговый регистр дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 27-29 настоящих Правил.
При этом в случае дополнительного внесения статей расходов в таблицу "Постатейная расшифровка общей суммы управленческих и общеадминистративных расходов" в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
31. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
32. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
3) даты составления письменного обоснования.
Глава 6. Составление формы налогового регистра
по учету уменьшения в бухгалтерском учете размера требования
к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа)
и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности
по документарным расчетам и гарантиям
Сноска. Заголовок главы 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5) 5-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің шығыстары ұлттық валютада көрсетіледі.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 6-бағанда - Қазақстан Республикасындағы резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесінің шығыстары шет ел валютасында.
Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңі ішінде салық тіркелімінің осы бағанында көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
30. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркелімінің кестелері бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде қосымша салық тіркелімінің тиісті мәндеріне "-" алу белгісі қолданылады.
Салық тіркеліміне қосымша енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 27-29-тармақтарына сәйкес жасалады.
Бұл ретте "Басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстардың жалпы сомасын баптар бойынша таратып жазу" кестесіне қосымша шығыстардың баптары енгізілген жағдайда мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
31. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
32. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) өзгерістер енгізілетін салық тіркелімі жолының нөмірі;
3) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
6 тарау. Бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

33. Форма налогового регистра по учету уменьшения в бухгалтерском учете размера требования к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям предназначена для отражения за соответствующий налоговый период размера провизий (резервов), ранее отнесенных на вычеты налогоплательщиком, имеющим право на вычет суммы расходов по созданию провизий (резервов) в соответствии с пунктом 1 статьи 106 Налогового кодекса, при уменьшении в бухгалтерском учете размера требований к должнику, не признаваемого доходом в соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 90 Налогового кодекса.
34. В таблице "Уменьшение в бухгалтерском учете размера требования к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям" указывается:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер должника;
3) в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование должника;
4) в графе 4 – номер и дата договора банковского займа, договора на выпуск банковской гарантии или аккредитива, по которому имеется задолженность в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему;
5) в графе 5 – номер и дата решения последнего полного или частичного прекращения права требования по кредиту (займу), дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям при наличии такого прекращения права требования;
6) в графе 6 – сумма неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям;
7) в графе 7 – номер и дата документа, на основании которого осуществляется уменьшение размера требования к должнику в бухгалтерском учете налогоплательщика в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения;
8) в графе 8 – сумма уменьшения размера требования к должнику в бухгалтерском учете налогоплательщика в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
9) в графе 9 – сумма провизий (резервов) против кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям, отнесенная на вычеты в предыдущих налоговых периодах.

33. Осы бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімдерінің нысаны Салық кодексінің 90-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес бухгалтерлік есепте борышкерге талап мөлшерін азайту кезінде табыс болып танылмайтын Салық кодексінің 106-бабы 1-тармағына сәйкес провизияларды (резевтерді) құру бойынша шығындар соммасын шегерімге жатқызуға құқығы бар салық төлеушілермен бұрын шегерімге жатқызылған провизиялардың (резервтердің) мөлшерін тиісті салық мерзімінде көрсету үшін арналған.
34. "Бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы, құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек түрінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайту" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі;
3) 3-бағанда – борышкердің тегін, атын, әкесінің атын (ол болған кезде) немесе атауы;
4) 4-бағанда – төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы түрінде ол бойынша берешегі бар банктік кепілдемені немесе аккредитивті шығару келісім-шартының банктік қарыз шартының нөмірі мен күні;
5) 5-бағанда – мұндай талап қою құқығы бар-жоғы кезінде құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек кредит (қарыз) бойынша талап қою құқығын толық немесе ішінара тоқтату соңғы шешімінің нөмірі мен күні;
6) 6-бағанда – құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақының сомасы;
7) 7-бағанда – төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы түрінде салық төлеушінің бухгалтерлік есебінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды жүзеге асырған негізгі құжаттың нөмірі мен күні;
8) 8-бағанда - халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы түрінде салық төлеушінің бухгалтерлік есебінде борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайту сомасы;
9) 9-бағанда бұрынғы салық кезеңдерiнде шегерімге жататын құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақыға қарсы провизиялар (резервтер) сомасы.

35. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение некорректных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4, 5 или 7 налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом, в случае если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты всех указанных граф;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 6, 8 или 9 налогового регистра:
в графах 2, 3, 4, 5 или 7 дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4, 5 или 7 налогового регистра;
в графах 6, 8 или 9 дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 6, 8 или 9 налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 6, 8 или 9 налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 6, 8 или 9 дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "–";
3) в случае необходимости внесения в налоговый регистр дополнительных сумм уменьшения в бухгалтерском учете размера требования к должнику в виде неоплаченного просроченного кредита (займа) и вознаграждения по нему, дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям, дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 34 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
36. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
37. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительный налоговый регистр, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес–идентификационного номера должника;

35. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің 2, 3, 4, 5 немесе 7-бағандарында қателіктер табылған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер қате бір немесе бірнеше бағанда жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде көрсетілген бағандардың барлығының деректемелері көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің 6, 8 немесе 9-бағандарында қателіктер табылған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің 2, 3, 4, 5 және 7-бағандарында салық тіркелімінің 2, 3, 4, 5 және 7-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің 6, 8 немесе 9-бағандарында салық тіркелімінің 6, 8 немесе 9-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырма сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің 6, 8 немесе 9-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде анықталған айырма сомасы қосымша салық тіркелімінің 6, 8 немесе 9-бағандарында "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) салық тіркеліміне қосымша бухгалтерлік есепте төленбеген, мерзімі өткен кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешек борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайту сомасын енгізу қажет болған жағдайда қосымша салық тіркелімі осы Қағиданың 60-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтырулар енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдың нөмірінен кейінгі жолдың нөмірі көрсетілуі қажет.
36. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
37. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі;

3) номера и даты договора банковского займа, договора на выпуск банковской гарантии или аккредитива, на основании которого осуществляется признание дебиторской задолженности по документарным расчетам и гарантиям;
4) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
5) даты составления письменного обоснования.
Глава 7. Составление формы налогового регистра
по учету уменьшения размера требования к должнику в связи
с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу)
и вознаграждению по нему
Сноска. Заголовок главы 7 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Форма налогового регистра по учету уменьшения размера требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему предназначена для отражения за соответствующий налоговый период размера провизий (резервов), ранее отнесенных на вычеты налогоплательщиком, имеющим право на вычет суммы расходов по созданию провизий (резервов) в соответствии с пунктом 1 статьи 106 Налогового кодекса, при прощении безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему, не признаваемого доходом в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 90 Налогового кодекса.
39. В таблице "Уменьшение размера требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер должника;
3) в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование должника;
4) в графе 4 – номер и дата договора банковского займа, по которому имеется безнадежная задолженность;
5) в графе 5 – номер и дата документа, на основании которого осуществлено уменьшение размера требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 90 Налогового кодекса;
6) в графе 6 – общая сумма задолженности;
7) в графе 7 – указывается номер, которому соответствует основание прощения безнадежной задолженности по залоговому обеспечению (далее - залог).
1 – Наличие залога, которое не реализовано, поскольку внесудебные торги по заложенному имуществу не состоялись более двух раз ввиду отсутствия покупателей или невнесения лицом, выигравшим торги, покупной цены.
2 – Прекращение залога по основаниям, предусмотренным в подпунктах 2), 3) статьи 322 Гражданского Кодекса Республики Казахстан.
3 – Залог полностью или частично утрачен или поврежден по независящим от залогодержателя (банка) причинам.
4 – Реализация залога с торгов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5 – Реализация залога залогодателем с письменного согласия залогодержателя.
6 – Реализация залога путем обращения заложенного имущества в собственность банка.
7 – Отсутствие залога.
8 – Наличие залога, не подлежащего государственной регистрации;

3) құжаттамалық есеп-қисаптар мен кепiлдiктер бойынша дебиторлық берешекті тануды жүзеге асыру негізінде банктік кепілдемені немесе аккредитивті шығару келісім-шартының,банктік қарыз шартының нөмірі мен күні;
4) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
5) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
7 тарау. Кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 90-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес табыс болып танылмайтын кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіру кезінде Салық кодексінің 106-бабы 1-тармағына сәйкес провизияларды (резевтерді) құру бойынша шығындар соммасын шегерімге жатқызуға құқығы бар салық төлеушілермен бұрын шегерімге жатқызылған провизиялардың (резервтердің) мөлшерін тиісті салық мерзімінде көрсету үшін арналған.
39. "Кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайту" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі;
3) 3-бағанда – борышкердің тегін, атын, әкесінің атын (ол болған кезде) немесе атауы;
4) 4-бағанда – үмiтсiз берешегі бар банктік қарыз шартының нөмірі мен күні;
5) 5-бағанда – Салық кодексінің 90-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшерін азайтуды жүзеге асырылған негізінде құжаттың нөмірі мен күні;
6) 6-бағанда – берешектің жалпы сомасы;
7) 7-бағанда – кепілмен (бұдан әрі - кепіл) қамтамасыз ету жөніндегі үмітсіз берешектерді кешіру негізі сәйкес келетін нөмірі көрсетіледі.
1 – Кепілдегі мүлік бойынша соттан тыс саудада сатып алушы болмағандықтан екі реттен артық өткізілмегендігінен немесе саудада ұтып алған тұлғаның сатып алу құнын енгізбегендігінен сатылмаған кепілдің болуы.
2 – Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 322-бабы 2), 3) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша кепілді тоқтату.
3 – Кепілдің толық немесе ішнара жоғалған немесе бүлінген себептері кепілге ұстаушылардан (банк)емес.
4 – Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте сауда-саттықтан кепілге өкізу.
5 – Кепiл ұстаушының жазбаша келiсiмiмен кепіл берушімен кепілге өткізу.
6 – Кепілге салынған мүлікке жүгіну жолдарымен банктің меншігіне кепілге өткізу.
7 – Кепілдің болмауы.
8 – Мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кепілдің бар-жоғы.

8) в графе 8 – номер и дата решения уполномоченного органа банка о прощении безнадежной задолженности;
9) в графе 9 – сумма прощенной безнадежной задолженности;
10) в графе 10 – сумма провизий (резервов), отнесенная на вычеты в предыдущих налоговых периодах, по прощенной безнадежной задолженности в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 90 Налогового кодекса. При этом в случае заполнения графы 5, графа 10 не заполняется.
40. В случае если в налоговом регистре допущено отражение некорректных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4, 5, 7 или 8 налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом, в случае если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты всех указанных граф;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 6, 9 или 10 налогового регистра:
в графах 2, 3, 4, 5, 7 или 8 дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3, 4, 5, 7 или 8 налогового регистра;
в графах 6, 9 или 10 дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 6, 9 или 10 налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 6, 9 или 10 налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 6, 9 или 10 дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "–";
3) в случае необходимости внесения в налоговый регистр дополнительного договора займа, по которому уменьшен размер требований к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему, дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 39 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
41. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.

8) 8-бағанда – үмітсіз берешектерді кешіру туралы банктық уәкілетті органның шешімінің нөмірі мен күні;
9) 9-бағанда – үмітсіз берешектерді кешіру сомасы;
10) 10-бағанда – Салық кодексінің 90-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес үмітсіз берешектерді кешіру бойынша бұрынғы салық кезеңдерiнде шегерімге жататын провизиялардың (резервтердің) сомасы. Бұл ретте 5-бағанды толтырған жағдайда, 10-баған толтырылмайды.
40. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің 2, 3, 4, 5, 7 немесе 8-бағандарында қателіктер табылған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер қате бір немесе бірнеше бағанда жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде көрсетілген бағандардың барлығының деректемелері көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің 6, 9 немесе 10-бағандарында қателіктер табылған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің 2, 3, 4, 5, 7 және 8-бағандарында салық тіркелімінің 2, 3, 4, 5, 7 және 8-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің 6, 9 немесе 10-бағандарында салық тіркелімінің 6, 9 немесе 10-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырма сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің 6, 9 немесе 10-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде анықталған айырма сомасы қосымша салық тіркелімінің 6, 9 немесе 10-бағандарында "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) салық тіркеліміне қосымша кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшері азайтылған қосымша қарыз шартын енгізу қажет болған жағдайда салық тіркелімі осы Қағиданың 65-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтырулар енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдың нөмірінен кейінгі жолдың нөмірі көрсетілуі қажет.
41. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.

42. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительный налоговый регистр, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера должника;
3) номера и даты договора банковского займа, по которому уменьшен размер требования к должнику в связи с прощением безнадежной задолженности по кредиту (займу) и вознаграждению по нему в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 90 Налогового кодекса;
4) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
5) даты составления письменного обоснования.
Глава 8. Составление формы налогового регистра
по услугам туроператора
Сноска. Заголовок главы 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Форма налогового регистра по услугам туроператора предназначена для отражения сумм расходов услуг туроператора по продвижению туристического продукта по выездному и въездному туризму согласно договора, заключенного с турагентом (туристом), включающим в том числе проживание, перевозку пассажиров, страховку и другие расходы, оплаченные туроператором.
44. В таблице "Выездной туризм" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – номер и дата договора, заключенного с турагентом;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер турагента;
4) в графе 4 – общая стоимость договора;
5) в графе 5 – стоимость проживания;
6) в графе 6 – стоимость перевозки пассажиров;
7) в графе 7 – стоимость страховки;
8) в графе 8 – сумма других расходов, оплаченных туроператором.
В таблице "Въездной туризм" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 - номер и дата договора, заключенного с турагентом или с туристом;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер турагента или туриста;
4) в графе 4 – общая стоимость договора;
5) в графе 5 – стоимость проживания;
6) в графе 6 – стоимость перевозки пассажиров;
7) в графе 7 – стоимость страховки;
8) в графе 8 – сумма других расходов, оплаченных туроператором.
45. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:

42. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі;
3) Салық кодексінің 90-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес кредит (қарыз) және ол бойынша сыйақы жөніндегі үмiтсiз берешекті кешіруге байланысты, борышкерге қойылатын талаптың мөлшері азайтылған банктік қарыз шартының нөмірі мен күні;
4) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
5) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
8 тарау. Туроператор қызметтері бойынша салық тіркелімінің нысандарын жасау
Ескерту. 8-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Туроператор қызметтері бойынша салық тіркелімінің нысаны шығу және келу туризмі бойынша туристік өнімнің жылжуы бойынша, оның ішінде жолаушылардың тұруын, оларды тасымалдауды, сақтандыруды және туроператор төлеген басқа да шығыстарды қамтитын турагентпен (туристпен) жасасқан шартқа сәйкес туроператор көрсететін қызмет шығыстарының сомаларын көрсетуге арналған.
44."Көшпелі туризм" кестеде:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – турагентпен жасасқан келісімшарттың нөмірі және күні;
3) 3-бағанда – турагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) 4-бағанда – келісімшарттың жалпы құны;
5) 5-бағанда – тұру құны;
6) 6-бағанда – жолаушыларды тасымалдау құны;
7) 7-бағанда – сақтандыру құны;
8) 8-бағанда – туроператор төлеген басқа да шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Көшпелі туризм" кестеде:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – турагент немесе туристпен жасасқан келісімшарттың нөмірі және күні;
3) 3-бағанда – турагенттің немесе туристің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) 4-бағанда – келісімшарттың жалпы құны;
5) 5-бағанда – тұру құны;
6) 6-бағанда – жолаушыларды тасымалдау құны;
7) 7-бағанда – сақтандыру құны;
8) 8-бағанда – туроператор төлеген басқа да шығыстардың сомасы көрсетіледі.
45. Егер салық тіркелімінде қате деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзеу салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:

1) в случае обнаружения ошибок в графах 2,3 налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты всех указанных граф;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 4, 5, 6, 7, 8 налогового регистра:
в графах 2, 3 дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 2, 3 налогового регистра;
в графах 4, 5, 6, 7, 8 дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 4, 5, 6, 7, 8 налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф 4, 5, 6, 7, 8 налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 4, 5, 6, 7, 8 дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае необходимости дополнительного внесения в налоговый регистр договора, заключенного с турагентом или с туристом дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 44 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре, за период, в который вносятся дополнения.
46. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
47. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительный налоговый регистр, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера турагента или туриста;
3) номера и даты договора;
4) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
5) даты составления письменного обоснования.
Глава 9. Составление формы налогового
регистра по учету доходов
Сноска. Заголовок главы 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Форма налогового регистра по учету доходов предназначена для отражения операций по учету доходов индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
49. Налоговый регистр состоит из двух таблиц "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" и "Учет операции по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя".

1) салық тіркелімінің 2, 3-бағандарында қателіктер табылған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер қате бір немесе бірнеше бағанда жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде көрсетілген бағандардың барлығының деректемелері көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің 4, 5, 6, 7, 8-бағандарында қателіктер табылған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің 2, 3,-бағандарында салық тіркелімінің 2, 3-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің 4, 5, 6, 7, 8-бағандарында салық тіркелімінің 4, 5, 6, 7, 8-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырма сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің 4, 5, 6, 7, 8-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде анықталған айырма сомасы қосымша салық тіркелімінің 4, 5, 6, 7, 8-бағандарында "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) турагент немесе туристпен жасасқан келісімшарттың салық тіркеліміне қосымша енгізу қажет болған жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 44-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтырулар енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдың нөмірінен кейінгі жолдың нөмірі көрсетілуі қажет.
46. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
47. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) турагенттің немесе туристің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) келісімшарттың (ол болған жағдайда) нөмірі мен күні;
4) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
5) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
9 тарау. Табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 9-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Табыстарды есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің табыстарының есебі бойынша операцияларды көрсетуге арналған.
49. Салық тіркелімі "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" және "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" деген екі кестені құрайды.

50. В таблице "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – дата получения дохода или осуществления корректировки дохода;
3) в графе 3 – сумма полученного дохода за день;
4) в графе 4 – размер корректировки дохода за день, произведенной в соответствии с пунктом 8 статьи 427 Налогового кодекс.
Итоговая величина граф 3 и 4 заполняется в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, налогового периода подводятся итоговые данные за месяц, налоговый период.
Таблица заполняется построчно в соответствии с пунктами 3 и 4статьи 427 Налогового кодекса по доходам от реализации товаров, выполнения работ, оказания услуг, подпунктами 2), 3) и 4) пункта 6 статьи 427 Налогового кодекса по другим видам доходов.
51. В таблице "Учет операции по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – стоимость реализации (вклада в уставный капитал) имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период;
3) в графе 3 – первоначальная стоимость имущества или вклада в уставный капитал, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период;
4) в графе 4 – положительная разница сумм граф 2 и 3, определяемая по формуле (графа 2 - графа 3). Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
52. Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр производится в случае осуществления корректировки ранее признанного дохода в соответствии с пунктом 8 статьи 427 Налогового кодекса (при наличии первичных учетных документов) и при допущении ошибок путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
При этом в случае осуществления корректировки дохода в том налоговом периоде, в котором наступили случаи, указанные в пункте 8 статьи 427 Налогового кодекса, дополнительный налоговый регистр не составляется.

50. "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - табыстан алынған немесе табысқа түзету жүргізілген күн;
3) 3-бағанда - бір күн ішінде алынған табыстың сомасы;
4) 4-бағанда - Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағына сәйкес жүргізілген бір күн ішіндегі табысты түзету мөлшері көрсетіледі.
Жұмыс күнінің соңына қорытынды шығара отырып, 3 және 4-бағандардың қорытынды шамасы хронологиялық тәртіппен толтырылады. Салық кезеңіндегі айдың соңында салық кезеңіндегі ай, салық кезеңі үшін қорытынды деректер шығарылады.
Кестенің әр жолы тауарларды өткізуден, жұмыстарды орындаудан, қызметтер көрсетуден түсетін табыстар бойынша Салық кодексінің 427-бабы 3 және 4-тармақтарына сәйкес табыстардың басқа түрлері бойынша Салық кодексінің 427-бабы 6-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларына сәйкес толтырылады.
51. "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті (жарғылық капиталға) өткізу құны. Осы бағанның қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
3) 3-бағанда - дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүліктің немесе жарғылық капиталдың бастапқы құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
4) 4-бағанда - (2-баған - 3-баған) формуласы бойынша айқындалатын 2-баған мен 3-бағанның оң айырмасының сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы ай салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
52. Салық тіркеліміне Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағына сәйкес бұрын танылған табыстары түзетілген (алғашқы есеп құжаттары болған жағдайда) жағдайда өзгеріс және (немесе) толықтыру жүргізіледі және салық тіркелімі нысанын жасау жолымен қателер жіберілген кезде оның өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін салық тіркелімінің (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жолдарының нөмірлері көрсетіледі және толтырылады.
Бұл ретте, Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағында көрсетілген жағдайлар басталған салық кезеңінде табыстарға түзетулер жүргізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі жасалмайды.

53. Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в случае осуществления корректировки дохода в соответствии с пунктом 8 статьи 427 Налогового кодекса в том налоговом периоде, в котором ранее был признан подлежащий корректировке доход, производится в следующем порядке:
1) в графах 1 и 2 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1 и 2 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя";
2) в графах 3 и 4 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 3 и 4 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" налогового регистра.
При этом реквизиты выявленной разницы указываются до последней даты полного исправления.
54. Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1 и 2 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие исправленные реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 3 и 4 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" и графах 2, 3 и 4 таблицы "Учет операции по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" налогового регистра:
в графах 1 и 2 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты графы 1 и 2 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" налогового регистра;

53. Бұрын табыстарға түзету жүргізілуге тиіс деп танылған салық кезеңінде Салық кодексінің 427-бабы 8-тармағына сәйкес табысты түзету жүзеге асырылған жағдайда, салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) қосымша салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 1 және 2-бағандарында "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 1 және 2-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
2) қосымша салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандарында салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру бойынша анықталған айырманың деректемелері көрсетіледі.
Бұл ретте, анықталған айырманың деректемелері толық түзетілген соңғы күнге дейін көрсетіледі.
54. Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 1 және 2-бағандарында қателер анықталған жағдайда қосымша салық тіркелімінде түзетілген тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда қосымша салық тіркелімінде барлық көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандарында және "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 1 және 2-бағандарында салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 1 және 2-бағандарының деректемелері көрсетіледі;

в графах 3 и 4 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" дополнительной формы налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 3 и 4 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" налогового регистра;
в графах 2, 3 и 4 таблицы "Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" дополнительной формы налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 2, 3 и 4 таблицы "Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф 3 и 4 таблицы "Учет операции по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" и граф 2, 3 и 4 таблицы "Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 3 и 4 таблицы "Учет операций по доходам, за исключением операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" и графах 2, 3 и 4 таблицы "Учет операций по реализации или передаче в уставный капитал имущества, являющегося основным средством индивидуального предпринимателя" дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 50 и 51 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
55. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
56. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:

салық тіркелімінің қосымша нысанының "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандарында салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
салық тіркелімінің қосымша нысанының "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстыру арқылы анықталған айырманың сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандары мен "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" кестесінің 2, 3 және 4-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операцияларды қоспағанда, табыстар бойынша операциялар есебі" кестесінің 3 және 4-бағандарында және "Дара кәсіпкердің негізгі құралы болып табылатын мүлікті жарғылық капиталға өткізу немесе беру бойынша операциялар есебі" кестесінің 2, 3 және 4-бағандарында анықталған айырма сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 50 және 51-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
55. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
56. Қосымша салық тізіліміне қосымша салық тізілімін жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:

1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Глава 10. Составление формы налогового регистра
по учету приобретенных товаров, работ и услуг
Сноска. Заголовок главы 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Форма налогового регистра по учету приобретенных товаров, работ и услуг предназначена для отражения операций по учету приобретенных товаров, работ и услуг индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
58. В таблице "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" налогового регистра указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фамилия, имя, отчество или наименование поставщика товаров, работ и услуг;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) поставщика товаров, работ и услуг, при отсутствии возможности указания индивидуального идентификационного номера (бизнес - идентификационного номера) поставщика товаров, работ и услуг необходимо указать один из его следующих данных: номер удостоверения личности или паспорта, адрес, место осуществления предпринимательской деятельности или реализации товара, работ и услуг;
4) в графах 4 и 5 – номер и дата первичного учетного документа, являющегося основанием приобретения товаров, работ и услуг (накладная, акт приема-передачи, акт выполненных работ, оказанных услуг, счет-фактура договор и др.);
5) в графе 6 – стоимость товаров, работ и услуг с учетом налога на добавленную стоимость. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период;
6) в графе 7 – сумма налога на добавленную стоимость. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
59. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:

1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагент салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
10 тарау. Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысандарын жасау
Ескерту. 10-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операцияларды көрсетуіне арналған.
58. "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізушінің тегі, аты, әкесінің аты немесе атауы;
3) 3-бағанда - тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі), тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірін (бизнес-сәйкестендіру нөмірін) көрсету мүмкіндігі болмаған кезде, оның мынадай деректерінің біреуін көрсету қажет: жеке куәлігінің немесе паспортының нөмірі, мекенжайы, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру немесе тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізу орны;
4) 4 және 5-бағанда - тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді алуға негіз болып табылатын алғашқы құжаттың (жүкқұжат, қабылдау-беру актісі, көрсетілген қызметтің, орындалған жұмыстың актісі, шот-фактура, шарт және басқалары) нөмірі және күні;
5) 6-бағанда - қосылған құн салығының сомасын есепке ала отырып тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің құны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңінің күн, ай ішінде осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 7-бағанда - қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы салық кезеңінің күн, ай ішінде осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
59. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетілген жағдайда, қателерді түзету тізілімнің тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін тізілім (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) нысанын жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізу жіберілген қателіктердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:

1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2, 3, 4 или 5 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 6 и 7 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" налогового регистра:
в графах 1, 2, 3, 4 или 5 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты 1, 2, 3, 4 или 5 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" налогового регистра;
в графах 6 и 7 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммой, отраженной в графах 6 и 7 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф 6 и 7 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 6 и 7 таблицы "Операции по учету приобретенных товаров, работ и услуг" дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае дополнительного внесения в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 58 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.
60. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
61. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;

1) салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3, 4 немесе 5-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 6 және 7-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3, 4 немесе 5-бағандарында салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3, 4 немесе 5-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 6 және 7-бағандарында салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесі 6 және 7-бағандарында көрсетілген сомамен салыстыру арқылы айқындалған айырманың сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 6 және 7-бағандарының мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің "Сатып алынған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 6 және 7-бағандарында анықталған айырма сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 43-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
60. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
61. Қосымша салық тіркеліміне салық тіркелімінің қосымша нысанын жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагент салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;

4) даты составления письменного обоснования.
Глава 11. Составление формы налогового регистра
по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника
выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств
по учету обязательных пенсионных взносов и социальных
отчислений, включая все налоги и отчисления
Сноска. Заголовок главы 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. Форма налогового регистра по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых
обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления предназначена для отражения операций по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления, индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
63. В таблице "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фамилия, имя отчество работника или физического лица, которому начислен доход;
3) в графе 3 – индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) работника или физического лица, которому начислена и произведена выплата дохода;
4) в графе 4 – сумма задолженности по невыплаченным доходам работнику или физическому лицу на начало месяца;
5) в графе 5 – сумма начисленного дохода работника или физического лица за отчетный месяц;
6) в графе 6 – сумма доходов работника или физического лица, не подлежащая налогообложению;
7) в графе 7 – сумма налоговых вычетов с доходов работника или физического лица;
8) в графе 8 – сумма дохода работника или физического лица, с которого удерживаются обязательные пенсионные взносы за отчетный месяц;
9) в графе 9 – сумма обязательных пенсионных взносов, подлежащая перечислению в накопительные пенсионные фонды;
10) в графе 10 – сумма доходов работника или физического лица, облагаемая индивидуальным подоходным налогом за отчетный месяц;

4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
11 тарау. Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 11-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алужөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операцияларын көрсетуге арналған.
63. "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - табыс есептелген қызметкердің немесе жеке тұлғаның тегі, әкесінің аты;
3) 3-бағанда - табыс есептелген және төлем жүргізілген қызметкердің немесе жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі);
4) 4-бағанда - ай басында қызметкерге немесе жеке тұлғаға төленбеген табыстар бойынша берешек сомасы;
5) 5-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін есептелген табыстарының сомасы;
6) 6-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарының сомасы;
7) 7-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның табысынан салық шегерімдерінің сомасы;
8) 8-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін міндетті зейнетақы жарналары ұсталатын табысының сомасы;
9) 9-бағанда - жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы;
10) 10-бағанда - қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін жеке табыс салығы салынатын табысының сомасы;

11) в графе 11 – сумма индивидуального подоходного налога, облагаемого у источника выплаты, подлежащая уплате в бюджет за отчетный месяц;
12) в графе 12 – сумма дохода к выплате за отчетный месяц;
13) в графе 13 – сумма выплаченных доходов за отчетный месяц;
14) в графе 14 – сумма задолженности по невыплаченным доходам на конец месяца;
15) в графе 15 – сумма расходов работодателя, выплачиваемых работнику в виде доходов за выполненные работы, оказанные услуги, с которых исчисляется социальный налог за отчетный месяц;
16) в графе 16 – сумма исчисленного социального налога;
17) в графе 17 - сумма доходов работника или физического лица, с которых исчисляются социальные отчисления за отчетный месяц;
18) в графе 18 - сумма социальных отчислений, подлежащая перечислению в Государственный фонд социального страхования за отчетный месяц;
19) в графе 19 - сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный месяц, которая определяется по формуле (графа 16 - графа 18).
Итоговая величина граф 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16,17, 18 и 19 настоящей таблицы графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
64. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2 и 3 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" налогового регистра:

11) 11-бағанда - есепті ай үшін бюджетке төлеуге жататын төлем көзіне салынатын жеке табыс салығының сомасы;
12) 12-бағанда - есепті ай үшін төлеуге табыс сомасы;
13) 13-бағанда - есепті ай үшін төленген табыстар сомасы;
14) 14-бағанда - ай соңында төленбеген табыстар бойынша берешек сомасы;
15) 15-бағанда - есепті ай үшін әлеуметтік салық есептелетін орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін табыстар түріндегі қызметкерге төленетін жұмыс беруші шығыстарының сомасы;
16) 16-бағанда - есептелген әлеуметтік салық сомасы;
17) 17-бағанда - есепті ай үшін әлеуметтік аударымдар есептелетін қызметкердің немесе жеке тұлғаның табыстарының сомасы;
18) 18-бағанда - есепті ай үшін Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударуға жататын әлеуметтік аударымдар сомасы;
19) 19-бағанда - есепті ай үшін төлеуге жататын (16-баған - 18-баған), формуласы бойынша айқындалатын әлеуметтік салық сомасы көрсетіледі.
Осы кестенің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
64. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетуге жол берілген жағдайда, қателерді түзету салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2 және 3-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында қателер анықталған жағдайда:

в графах 1, 2 и 3 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1, 2 и 3 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" налогового регистра;
в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммой, отраженной в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления" налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления", сумма выявленной разницы в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы "Операции по учету доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты, налоговых обязательств по таким доходам, обязательств по учету обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, включая все налоги и отчисления"" дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае дополнительного внесения изменений в налоговый регистр за указанный налоговый период, дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 63 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.

қосымша салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2 және 3-бағандарында салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2 және 3-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында көрсетілген сомамен салыстыру арқылы анықталған айырманың сомасы көрсетіледі.
"Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарына бағандардың мәнін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің "Жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынатын табыстарын, осындай табыстар жөніндегі салық міндеттемелерін, барлық салықтар мен аударымдарды қоса алғанда, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі міндеттемелерді есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында анықталған айырма сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру, өзгерту енгізілген жағдайда қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 48-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.

65. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
66. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Глава 12. Составление формы налогового регистра
по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии
в окружающую среду и за пользование водными ресурсами
поверхностных источников
Сноска. Заголовок главы 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Форма налогового регистра по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и за пользование водными ресурсами поверхностных источников предназначена для отражения операций по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду и за пользование водными ресурсами поверхностных источников индивидуальными предпринимателями, указанными в пункте 4-1 статьи 77 Налогового кодекса.
68. Налоговый регистр состоит из двух таблиц "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" и "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников".
69. В таблице "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – наименование эмиссии в окружающую среду (выбросы, сбросы загрязняющих веществ, размещение отходов производств и потребления);
3) в графах 3 и 4 – номер и дата выдачи разрешительного документа, за исключением выбросов загрязняющих веществ от передвижных источников;
4) в графе 5 – вид загрязняющего вещества, топлива, отходов или серы;
5) в графе 6 – единица измерения выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления;
6) в графе 7 – фактический объем выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления в пределах установленного лимита;

65. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
66. Қосымша салық тіркеліміне:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып, қосымша салық тіркелімінің нысанын жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме қоса беріледі.
12 тарау. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін және жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салықтық міндеттемелерді есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 12-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін және жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салықтық міндеттемелерді есепке алу салық тіркелімінің нысаны Салық кодексінің 77-бабы 4-1-тармағында көрсетілген дара кәсіпкерлердің жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін және қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы бойынша салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операцияларды көрсетуіне арналған.
68. Салық тіркелімі "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" және "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" деген екі кестеден тұрады.
69. "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - қоршаған ортаға эмиссиялардың атауы (ластағыш заттардың шығарындылары, төгінділері, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру);
3) 3 және 4-бағандарда - жылжымалы көздерден шығатын ластағыш заттардың шығарындыларын қоспағанда, рұқсат құжаттың нөмірі және берілген күні;
4) 5-бағанда - ластағыш заттардың, отындардың, қалдықтардың немесе күкірттің түрі;
5) 6-бағанда - ластағыш заттардың шығарындыларының, төгінділерінің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың өлшем бірлігі;
6) 7-бағанда - белгіленген лимиттердің шегіндегі ластағыш заттардың шығарындыларының, төгінділерінің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты көлемі;

7) в графе 8 – ставка платы за эмиссию в окружающую среду, установленная для исчисления платы в пределах установленного лимита в зависимости от выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления, серы с учетом пункта 9 статьи 495 Налогового кодекса;
8) в графе 9 – коэффициент, установленный в соответствии с пунктом 7 статьи 495 Налогового кодекса;
9) в графе 10 – ставка платы за эмиссию в окружающую среду с применением коэффициента, указанного в графе 9. В случае неприменения указанного коэффициента в графе 10 отражается ставка, указанная в графе 8;
10) в графе 11 – сумма платы за эмиссию в окружающую среду, исчисленная от фактического объема выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления в пределах установленного лимита, которая определяется как сумма графы 7 умноженная на значение графы 10;
11) в графе 12 – фактический объем выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления сверх установленного лимита;
12) в графе 13 – ставка платы за эмиссию в окружающую среду, установленная для исчисления платы сверх установленного лимита, в зависимости от выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления, с учетом пунктов 9 и 10 статьи 495 Налогового кодекса;
13) в графе 14 – сумма платы за эмиссию в окружающую среду, исчисленная от фактического объема сверх установленного лимита в зависимости от выброса, сброса загрязняющих веществ, размещения отходов производств и потребления, которая определяется как сумма графы 12 умноженная на значение графы 13;
14) в графе 15 – сумма плат за эмиссию в окружающую среду, исчисленных в пределах установленного лимита и сверх установленного лимита, которая определяется как сумма графы 11 + сумма графы 14.
Итоговая величина граф 7, 11, 12, 14 и 15 настоящей таблицы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
70. В таблице "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – вид специального водопользования, который устанавливаются водным законодательством Республики Казахстан;
3) в графах 3 и 4 - номер и дата выдачи разрешительного документа;
4) в графе 5 – единица измерения специального водопользования;
5) в графе 6 – лимит водопользования, установленный уполномоченным государственным органом;

7) 8-бағанда - Салық кодексінің 495-бабы 9-тармағын ескере отырып, ластағыш заттардың шығарындыларына, төгінділеріне, өндіріс және тұтыну қалдықтарының орналастырылуына, күкірттерге байланысты белгіленген лимиттердің шегінде төлемақы есептеу үшін белгіленген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкасы;
8) 9-бағанда - Салық кодексінің 495-бабы 7-тармағына сәйкес белгіленген коэффициент;
9) 10-бағанда - 9-бағанда көрсетілген коэффициент қолданыла отырып, қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкасы көрсетіледі. Егер көрсетілген коэффициент қолданылмаған жағдайда, 10-бағанда 8-бағанда көрсетілген ставка көрсетіледі;
10) 11-бағанда - 10-бағанның мәніне көбейтілген 7-бағанның сомасы ретінде айқындалатын, белгіленген лимит шегінде ластағыш заттардың шығарындыларының, төгінділерінің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты көлемінен есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасы;
11) 12-бағанда - белгіленген лимиттен жоғары ластағыш заттардың шығарындыларының, төгінділерінің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырудың нақты көлемі;
12) 13-бағанда - Салық кодексінің 495-бабы 9 және 10-тармақтарын ескере отырып, ластағыш заттардың шығарындыларына, төгінділеріне, өндіріс және тұтыну қалдықтарының орналастырылуына байланысты белгіленген лимиттен жоғары төлемақы есептеу үшін анықталған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкасы;
13) 14-бағанда - 13-бағанның мәніне көбейтілген 12-бағанның сомасы ретінде айқындалатын, ластағыш заттардың шығарындыларына, төгінділеріне, өндіріс және тұтыну қалдықтарының орналастырылуына байланысты белгіленген лимиттен жоғары нақты көлемнен есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасы;
14) 15-бағанда - 11-бағанның сомасы + 14-бағанның сомасы ретінде айқындалатын белгіленген лимит шегінде және белгіленген лимиттен жоғары есептелген қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы сомасы көрсетіледі.
Осы кестенің 7, 11, 12, 14 және 15-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
70. "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінде:
1) 1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда - Қазақстан Республикасының су заңнамасымен белгіленетін арнайы суды пайдалану түрі;
3) 3 және 4-бағандарда - рұқсат құжатының нөмірі және берілген күні;
4) 5-бағанда - арнайы су пайдаланудың өлшем бірлігі;
5) 6-бағанда - уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген су пайдалану лимиті;

6) в графе 7 – фактический объем водопользования в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом;
7) в графе 8 – ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, установленная в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом;
8) в графе 9 – сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, исчисленная в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом, которая определяется как сумма графы 7 умноженная на значение графы 8;
9) в графе 10 – фактический объем водопользования сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом;
10) в графе 11 – ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом, с учетом пункта 10 статьи 487 Налогового кодекса;
11) в графе 12 – сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом, которая определяется как сумма графы 10 умноженная на значение графы 11;
12) в графе 13 – сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, исчисленная в пределах лимита, установленного уполномоченным государственным органом, и сверх установленного лимита, установленного уполномоченным государственным органом, определяемая как сумма графы 9 + сумма графы 12 настоящей таблицы.
Итоговая величина граф 6, 7, 9, 10, 12 и 13 настоящей таблицы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
71. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее - дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2, 3, 4 и 5 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" и в графах 1, 2, 3 или 4 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;

6) 7-бағанда - уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимиттің шегіндегі су пайдаланудың нақты көлемі;
7) 8-бағанда - уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимит шегінде белгіленген жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкасы;
8) 9-бағанда - 8-бағанның мәніне көбейтілген 7-баған сомасы ретінде айқындалатын, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимит шегінде есептелген жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы сомасы;
9) 10-бағанда - уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимиттен жоғары су пайдаланудың нақты көлемі;
10) 11-бағанда - Салық кодексінің 487-бабы 10-тармағын ескере отырып, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимиттен жоғары жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкасы;
11) 12-бағанда - 11-бағанның мәніне көбейтілген 10-бағанның сомасы ретінде айқындалатын, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген белгіленген лимиттен жоғары жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы сомасы;
12) 13-бағанда - осы кестенің 9-бағанының сомасы + 12-бағанының сомасы ретінде айқындалатын, уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимит шегінде және уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген лимиттен жоғары есептелген жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы сомасы көрсетіледі.
Осы кестенің 6, 7, 9, 10, 12 және 13-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
71. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректерді көрсетуге жол берілген жағдайда, қателерді түзету салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі - қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3, 4 және 5-бағандарында және "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3 және 4-бағандарында қателер анықталған жағдайда қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағанда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;

2) в случае обнаружения ошибки в графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" или в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" налогового регистра:
в графах 1, 2, 3, 4 и 5 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" или в графах 1, 2, 3 или 4 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1, 2, 3, 4 и 5 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" и в графах 1, 2, 3 или 4 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" налогового регистра соответственно;
в графах 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" или в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы и (или) измененные ставки плат по сравнению с суммой и (или) ставкой плат, отраженных в графах 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за эмиссии в окружающую среду" или в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 таблицы "Операции по учету налоговых обязательств по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников" налогового регистра соответственно.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значений граф, сумма выявленной разницы дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае дополнительного внесения изменений в налоговый регистр за указанный налоговый период дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктами 69 и 70 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.

2) салық тіркелімінің "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарында немесе "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында қателер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3, 4 және 5-бағандарында немесе "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3 және 4-бағандарында тиісінше салық тіркелімінің "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3, 4 және 5-бағандарының немесе "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 1, 2, 3 және 4-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
қосымша салық тіркелімінің "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарында немесе "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында тиісінше салық тіркелімінің "Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарында немесе "Жер үсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы жөніндегі салық міндеттемелерін есепке алу бойынша операциялар" кестесінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында көрсетілген төлемақы сомасымен және (немесе) ставкасымен салыстыру арқылы анықталған айырма сомасы және (немесе) өзгертілген төлемақы ставкалары көрсетіледі.
Бағандардың мәндерін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізу кезінде қосымша салық тіркелімінің анықталған айырма сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне толықтыру енгізілген жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 54 және 55-тармақтарына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.

72. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.
73. К дополнительному налоговому" регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительную форму налогового регистра, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера контрагента;
3) номера строки налогового регистра, в который вносятся изменения;
4) даты составления письменного обоснования.
Глава 13. Составление формы налогового регистра
по учету закупа у лица, занимающегося личным подсобным
хозяйством, сельскохозяйственной продукции заготовительной
организацией в сфере агропромышленного комплекса и ее
реализации
Сноска. Заголовок главы 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены главой 13 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 16.11.2015 № 561 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
74. Форма налогового регистра по учету закупа у лица, занимающегося личным подсобным хозяйством, сельскохозяйственной продукции заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса и ее реализации предназначена для отражения объема сельскохозяйственной продукции, приобретенной у лица, занимающегося личным подсобным хозяйством, а также отражения объема реализации данной сельскохозяйственной продукции.
75. В таблице "Раздел 1. По приобретенной сельскохозяйственной продукции" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица;
3) в графе 3 – Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, реализующего сельскохозяйственную продукцию;
4) в графе 4 – адрес места нахождения личного подсобного хозяйства;
5) в графе 5 – коды наименования сельскохозяйственной продукции;
6) в графе 6 – дата приобретения сельскохозяйственной продукции;
7) в графе 7 – количество (объем) приобретенной сельскохозяйственной продукции (кг/л);
8) в графе 8 – цена приобретения сельскохозяйственной продукции (тенге);
9) в графе 9 – общая стоимость приобретенной сельскохозяйственной продукции;
10) в графе 10 – итоговая сумма дохода, не подлежащего налогообложению (не более 24-кратного размера минимальной заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года (далее - 24 МЗП)) на начало месяца, тенге;

72. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалса, онда соңғысы бұрын ұсынылған қосымша салық тіркелімдері ескеріле отырып жасалады.
73. Қосымша салық тіркеліміне:
1) салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу себептері;
2) контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) салық тіркелімінің өзгерістер енгізілетін жолдарының нөмірлері;
4) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып, қосымша салық тіркелімінің нысанын жасаған адамдар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылатын жазбаша негіздеме қоса беріледі.
13 тарау. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымның ауыл шаруашылығы өнімін жеке қосалқы шаруашылықпен айналысатын тұлғадан сатып алуын және оны өткізуін есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. 13-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымның ауыл-шаруашылығы өнімін жеке қосалқы шаруашылықпен айналысатын тұлғадан сатып алуын және оны өткізуін есепке алу бойынша салық тіркелімінің нысаны жеке қосалқы шаруашылықпен айналысатын тұлғадан сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің мөлшерін көрсетуге, сондай-ақ осы ауыл шаруашылығы өнімін өткізу мөлшерін көрсетуге арналған.
75. "1-бөлім. Сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімі бойынша" кестесін:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі;
3) 3-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізуші жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
4) 4-бағанда – жеке қосалқы шаруашылық орналасқан мекенжай;
5) 5-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімі атауының кодтары;
6) 6-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімі сатып алған күн;
7) 7-бағанда – сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің саны/көлемі (кг/л);
8) 8-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімінің сатып алу бағасы (теңге);
9) 9-бағанда – сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімдерінің жалпы құны;
10) 10-бағанда – ай басындағы салық салуға жатпайтын табыстың (республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болған 24 еселенген ең төменгі жалақы мөлшерінен аспайтын(24 ЕТЖ)) қорытынды сомасы, теңге;

11) в графе 11 – сумма дохода, не подлежащего налогообложению (не более 24 МЗП) (тенге);
12) в графе 12 – сумма дохода физического лица, с которого удержан индивидуальный подоходный налог (ИПН);
13) в графе 13 – сумма ИПН;
14) в графе 14 – номер документа, подтверждающего приобретение сельскохозяйственной продукции заготовительной организацией;
15) в графе 15 – дата документа, подтверждающего приобретение сельскохозяйственной продукции заготовительной организацией.
В таблице "Раздел 2. По реализации сельскохозяйственной продукции" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер лица, которому реализована сельскохозяйственная продукция;
3) в графе 3 – наименование лица, которому реализована сельскохозяйственная продукция;
4) в графе 4 – коды наименования сельскохозяйственной продукции;
5) в графе 5 – дата реализации сельскохозяйственной продукции;
6) в графе 6 – количество (объем) реализованной сельскохозяйственной продукции (кг/шт/л);
7) в графе 7 – цена реализации сельскохозяйственной продукции (тенге);
8) в графе 8 – стоимость сельскохозяйственной продукции без налога на добавленную стоимость (НДС);
9) в графе 9 – ставка НДС;
10) в графе 10 – сумма НДС (тенге);
11) в графе 11 – стоимость реализованной продукции с учетом НДС (тенге);
12) в графе 12 – номер документа (счета-фактуры), подтверждающего реализацию сельскохозяйственной продукции;
13) в графе 13 – дата документа (счета-фактуры), подтверждающего реализацию сельскохозяйственной продукции.
В таблице "Раздел 3. По остаткам сельскохозяйственной продукции" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – коды наименования сельскохозяйственной продукции;
3) в графе 3 – количество (объем) сельскохозяйственной продукции, оставшейся на начало отчетного периода (кг/шт/л);
4) в графе 4 – общая стоимость оставшейся сельскохозяйственной продукции на начало отчетного периода;
5) в графе 5 – количество (объем) сельскохозяйственной продукции, приобретенной в отчетном периоде (кг/шт/л);
6) в графе 6 – общая стоимость сельскохозяйственной продукции, приобретенной в отчетном периоде;
7) в графе 7 – количество (объем) сельскохозяйственной продукции, реализованной в отчетном периоде (кг/шт/л);
8) в графе 8 – общая стоимость сельскохозяйственной продукции, реализованной в отчетном периоде;
9) в графе 9 – количество (объем) сельскохозяйственной продукции, оставшейся на конец отчетного периода (кг/шт/л);
10) в графе 10 – общая стоимость оставшейся сельскохозяйственной продукции на конец отчетного периода.

11) 11-бағанда – салық салуға жатпайтын табыстың (24 ЕТЖ аспайтын) сомасы, теңге;
12) 12-бағанда – жеке табыс салығы (ЖТС) ұсталған жеке тұлғаның табыс сомасы;
13) 13-бағанда – ЖТС сомасы;
14) 14-бағанда – дайындаушы ұйымның ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуды растайтын құжаттың нөмірі;
15) 15-бағанда – дайындаушы ұйымның ауыл шаруашылығы өнімін сатып алғанын растайтын құжаттың күні.
"2-бөлім. Ауыл шаруашылығы өнімін өткізу бойынша" кестесіндеде:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімі өткізілген тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмері;
3) 3-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімі өткізілген тұлғаның атауы;
4) 4-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімі атауының кодтары;
5) 5-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімінің өткізілген күні;
6) 6-бағанда – өткізілген ауыл шаруашылығы өнімінің саны/көлемі (кг/дана);
7) 7-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімін өткізу бағасы (теңге);
8) 8-бағанда – қосылған құн салығынсыз (ҚҚС) ауыл шаруашылығы өнімінің құны;
9) 9-бағанда – ҚҚС мөлшерлемесі;
10) 10-бағанда – ҚҚС сомасы (теңге);
11) 11-бағанда – ҚҚС ескере отырып, өткізілген өнімінің құны (теңге);
12) 12-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімін өткізуді растайтын құжаттың (шот-фактураның) нөмірі;
13) 13-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімін өткізуді растайтын құжаттың (шот-фактураның) күні көрсетіледі.
"3-бөлім. Ауыл шаруашылығы өнімінің қалдықтары бойынша" кестесінде:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – ауыл шаруашылығы өнімі атауының кодтары;
3) 3-бағанда – есепті кезең басында қалған ауыл шаруашылығы өнімінің саны/көлемі (кг/дана/л);
4) 4-бағанда – есепті кезең басында қалған ауыл шаруашылығы өнімінің қалған жалпы құны;
5) 5-бағанда – есеп кезеңде сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің саны/көлемі (кг/дана/л);
6) 6-бағанда – есепті кезеңде сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің жалпы құны;
7) 7-бағанда – есепті кезеңде өткізілген ауыл шаруашылығы өнімінің саны/көлемі (кг/дана/л);
8) 8-бағанда – есепті кезеңде өткізілген ауыл шаруашылығы өнімінің жалпы құны;
9) 9-бағанда – есепті кезеңнің соңында қалған ауыл шаруашылығы өнімінің саны/көлемі (кг/дана/л);
10) 10-бағанда – есепті кезеңнің соңында қалған ауыл шаруашылығы өнімдерінің жалпы құны көрсетіледі.

76. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменения и (или) дополнения.
Внесение изменений и (или) дополнений в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 2, 3, 4, 14 и 15 раздела 1, в графах 2, 3, 12 и 13 раздела 2 и в графе 2 раздела 3 налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты всех указанных граф;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 раздела 1, графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 раздела 2 и графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 раздела 3 налогового регистра:
в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 раздела 1, графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 раздела 2 и графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 раздела 3 дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммами, отраженными в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 раздела 1, графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 раздела 2 и графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 раздела 3 налогового регистра.
При внесении изменений и (или) дополнений, направленных на уменьшение значений в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 раздела 1, графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 раздела 2 и графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 раздела 3 налогового регистра, сумма выявленной разницы в графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 раздела 1, графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 раздела 2 и графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 раздела 3 дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае необходимости дополнительного внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр, дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 75 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре, за период, в который вносятся изменения и (или) дополнения.
77. Если к налоговому регистру, к которому ранее составлены дополнительные налоговые регистры, составляется дополнительный налоговый регистр, то последний составляется с учетом ранее представленных дополнительных налоговых регистров.

76. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректердің көрсетілуіне жол берілген жағдайда, қателіктерді түзету салық тіркелімінің тек өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілетін жолдарының нөмірлері толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі – қосымша салық тіркелімі) толтыру жолымен жүзеге асырылады.
Салық тіркеліміне өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу жіберілген қателіктің сипатына байланысты мынадай тәртіпте жүргізіледі:
1) салық тіркелімінің 1-бөлімі 2, 3, 4, 14 және 15-бағандарында, 2-бөлімінің 2, 3, 12 және 13-бағандарында және 3-бөлімінің 2-бағанында қателіктер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер қателік бір немесе бірнеше бағандарда орын алған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандардың деректемелері көрсетіледі;
2) салық тіркелімінің 1-бөлімі 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарында, 2-бөлімінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарында және 3-бөлімінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-бағандарында қателіктер анықталған жағдайда:
қосымша салық тіркелімінің 1-бөлімінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарында, 2-бөлімінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарында және 3-бөлімінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-бағандарында салық тіркелімінің 1-бөлімі 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарында 2-бөлімінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарында және 3-бөлімінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-бағандарында көрсетілген сомалармен салыстырғанда анықталған айырмасының сомасы көрсетіледі.
Салық тіркелімінің 1-бөлімінің 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарында 2-бөлімінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарында және 3-бөлімінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-бағандарында мәнін азайтуға бағытталған өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген кезде қосымша салық тіркелімінің 1-бөлімі 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарында 2-бөлімінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарында және 3-бөлімінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-бағандарында анықталған айырманың сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) салық тіркеліміне қосымша өзгерістерді мен (немесе) толықтыруларды енгізу қажет болған жағдайда, қосымша салық тіркелімі осы Ереженің 75-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте, мұндай қосымша салық тіркелімінде өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілетін кезең үшін тапсырылған салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.
77. Егер бұрын қосымша салық тіркелімдері жасалған салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімі жасалатын болса, онда соңғысы бұрын тапсырылған қосымша салық тіркелімдерін ескере отырып жасалады.

78. К дополнительному налоговому регистру прилагается письменное обоснование, которое подписывается лицами, составившими дополнительный налоговый регистр, и заверяется печатью (при ее наличии) налогоплательщика, с указанием:
1) причины внесения изменений и (или) дополнений в налоговый регистр;
2) бизнес-идентификационного номера заготовительной организации;
3) ИИН физического лица, реализующего сельскохозяйственную продукцию или ИИН или БИН лица, которому реализована сельскохозяйственная продукция;
4) номера строк налоговых регистров, в которые вносятся изменения и (или) дополнения;
5) даты составления письменного обоснования.
79. Коды наименования сельскохозяйственной продукции:
1 – скот крупный рогатый молочного стада живой;
2 – лошади и животные семейства лошадиных прочие, живые;
3 – верблюды и верблюдовые живые;
4 – овцы и козы живые;
5 – свиньи живые;
6 – домашняя птица живая;
7 – яйца куриные в скорлупе свежие;
8 – мясо скота крупного рогатого, свиней, овец, коз, лошадей и животных семейства лошадиных свежее или охлажденное;
9 – молоко сырое скота крупного рогатого молочного стада;
10 – мясо птицы домашней свежее или охлажденное;
11 – картофель;
12 – морковь;
13 – капуста;
14 – баклажаны;
15 – помидоры;
16 – огурцы;
17 – чеснок;
18 – лук;
19 – свекла сахарная;
20 – яблоки;
21 – груши;
22 – айва;
23 – абрикосы;
24 – вишня;
25 – персики;
26 – сливы;
27 – шерсть щипаная, шкуры, кожи сырые скота крупного рогатого, животных семейства лошадиных, овец, коз.
Глава 14. Составление формы налогового регистра
о получении физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и (или)
иного имущества от иностранных государств, международных и
иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
Сноска. Правила дополнены главой 14 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
80. Форма налогового регистра о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства.
81. В таблице "Сведения о получении физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;

78. Қосымша салық тіркеліміне қосымша салық тіркелімін жасаған тұлғалар қол қоятын және салық төлеушінің мөрімен (бар болған жағдайда) куәландыратын жазбаша негіздеме мыналар:
1) салық тіркеліміне өзгерістердің мен (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері;
2) дайындаушы ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізетін жеке тұлғаның ЖСН немесе ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізілген тұлғаның ЖСН немесе БСН;
4) салық тіркелімдерінің өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілетін жолдарының нөмірлері;
5) жазбаша негіздеменің жасалған күні көрсетіле отырып қоса беріледі.
79. Ауыл шаруашылығы өнімдері атауының кодтары:
1 – сауын тірі ірі қара мал;
2 – тірі жылқылар және басқа да жылқы тұқымдас жануарлар;
3 – тірі түйелер және түйе тектілер;
4 – тірі қойлар мен ешкілер;
5 – тірі шошқалар;
6 – тірі үй құсы;
7 – тауықтың шағылмаған жаңа жұмыртқасы;
8 – ірі қара малдың, шошқалардың, қойлардың, ешкілердің, жылқылар мен жылқы тұқымдас жануарлардың жас немесе тоңазытылған еті;
9 – сауын ірі қара малдың шикі сүті;
10 – үй құсының жас немесе тоңазытылған еті;
11 – картоп;
12 – сәбіз;
13 – қырыққабат;
14 – баклажан;
15 – қызанақ;
16 – қияр;
17 – сарымсақ;
18 – пияз;
19 – қант қызылшасы;
20 – алма;
21 – алмұрт;
22 – айва;
23 – өрік;
24 – шие;
25 – шабдалы;
26 – қара өрік;
27 – ірі қара малдың, жылқы тұқымдас жануарлардың, қойдың, ешкінің түтілген жүні, терісі, иленбеген былғарысы.
14 тарау. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. Қағида 14-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
80. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімінің нысаны.
81. "Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы мәліметтер" кестесінде:
1) 1 - бағанда – жолдың реттік нөмірі;

2) в графе 2 – сумма денег, подлежащих получению. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
3) в графе 3 – сведения о подлежащих получению недвижимого имущества, транспортного средства и иного имущества;
4) в графе 4 – идентификационный номер (при его наличии) имущества;
5) в графе 5 – количество имущества, подлежащего получению.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
6) в графе 6 – стоимость имущества, подлежащего получению. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
7) в графе 7 – виды деятельности:
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также их консультирование;
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов;
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях;
8) в графе 8 – код источника получения денег и (или) иного имущества:
1 – иностранное государство;
2 – международная и иностранная организация;
3 – иностранец;
4 – лицо без гражданства;
9) в графе 9 – наименование страны субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества;
10) в графе 10 – наименование субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества, в стране резидентства;
11) в графе 11 – регистрационный номер субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества, по лицам без гражданства указывается номер документа, удостоверяющего личность;
12) в графе 12 – дата документа о заключении сделки (при наличии документа);
13) в графе 13 – номер документа о заключении сделки (при наличии документа).
Глава 15. Составление формы налогового регистра
о полученных физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и (или)
иного имущества от иностранных государств, международных и
иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
Сноска. Правила дополнены главой 15 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) 2 - бағанда – алуға жататын ақша сомасы. Осы бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
3) 3 - бағанда – алуға жататын жылжымайтын мүлік, көлік құралы және өзге мүлік туралы мәліметтер;
4) 4 - бағанда – мүліктің сәйкестендіру нөмірі (бар болса);
5) 5 - бағанда – алуға жататын мүлік саны көрсетіледі. Осы бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 6 - бағанда - алуға жататын мүліктің құны. Осы бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
7) 7 - бағанда – қызмет түрі:
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру;
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау;
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату;
8) 8-бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды:
1 – шетел мемлекеті;
2 – халықаралық не шетел ұйымы;
3 – шетелдік;
4 – азаматтығы жоқ тұлға;
9) 9 – бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің елінің атауы;
10) 10 - бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің резиденттік елінің атауы;
11) 11 - бағанда – ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің тіркеу нөмірі, азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі;
12) 12 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) күні;
13) 13 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) нөмірі көрсетіледі.
15 тарау. Жеке және (немесе) заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. Қағида 15-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

82. Форма налогового регистра о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства.
83. В таблице "Сведения о полученных физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фактически полученная сумма денег в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
3) в графе 3 – указываются сведения о фактически полученном недвижимом имуществе, транспортном средстве и ином имуществе;
4) в графе 4 – идентификационный номер (при его наличии) фактически полученного имущества;
5) в графе 5 – количество фактически полученного имущества. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
6) в графе 6 – стоимость фактически полученного имущества в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
7) в графе 7 – фактическая дата получения денег и (или) иного имущества;
8) в графе 8 – виды деятельности:
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также их консультирование;
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов;
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях;
9) в графе 9 – код источника получения денег и (или) иного имущества:
1 – иностранное государство;
2 – международная и иностранная организация;
3 – иностранец;
4 – лицо без гражданства.
10) в графе 10 – наименование субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество, в стране резидентства.
В целях настоящих Правил субъект – иностранное государство, международная и иностранная организация, иностранцы, лица без гражданства;

82. Жеке және (немесе) заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімінің нысаны.
83. "Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрылымдық тарау шелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы мәліметтер" кестесінде:
1) 1- бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2 - бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада нақты алынған ақша сомасы. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
3) 3 - бағанда – іс жүзінде алынған жылжымайтын мүлік, көлік құралы және өзге мүлік туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 4 - бағанда – нақты алынған мүліктердің сәйкестендіру нөмірлері (бар болса) көрсетіледі.
5) 5 - бағанда – нақты алынған мүліктердің саны көрсетіледі. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
6) 6 - бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада нақты алынған мүліктің құны көрсетіледі. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
7) 7 - бағанда – іс жүзінде ақша және (немесе) өзге мүлікті алу күні;
8) 8 - бағанда – қызмет түрлері:
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру;
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау кезінде;
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату;
9) 9-бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды:
1 – шетел мемлекеті;
2 – халықаралық не шетел ұйымы;
3 – шетелдік;
4 – азаматтығы жоқ тұлға;
10) 10-бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі атауы.
Осы Қағидалардың мақсатында субьекті – шетел мемлекеті, халықаралық және шетел ұйымы, шетелдіктер, азаматтығы жоқ тұлғалар;

11) в графе 11 – наименование страны субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество;
12) в графе 12 – регистрационный номер субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество в стране резидентства. По лицам без гражданства указывается номер документа, удостоверяющего личность;
13) в графе 13 – дата документа о заключении сделки (при наличии документа);
14) в графе 14 – номер документа о заключении сделки (при наличии документа);
15) в графе 15 – форма платежа (в случае наличного получения денег – 1, безналичного – 2);
16) в графе 16 – наименование банка.
Глава 16. Составление формы налогового регистра
о расходовании физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и (или)
иного имущества, полученных от иностранных государств,
международных и иностранных организаций, иностранцев,
лиц без гражданства
Сноска. Правила дополнены главой 16 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
84. Форма налогового регистра о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства.
85. В таблице "Сведения о расходовании физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества, полученных от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства" указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица либо бизнес – идентификационный номер юридического лица (или) структурного подразделения юридического лица, которым переданы деньги и (или) иное имущество лицом, заключившим сделки о получении и расходовании денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства;
3) в графе 3 – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица или наименование юридического лица (или) структурного подразделения юридического лица, которым переданы деньги и (или) иное имущество лицом, заключившим сделки по получению и расходованию денег и (или) иного имущества от иностранных государств, международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства;

11) 11 - бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің елінің атауы;
12) 12 - бағанда – ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі. Азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке басын куәландыратын құжат нөмірі көрсетіледі;
13) 13 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың күні (құжат болған жағдайда);
14) 14 - бағанда – мәміле жасасу туралы құжаттың нөмірі (құжат болған жағдайда);
15) 15 - бағанда – төлем түрі (қолма-қол ақша алу жағдайында - 1, қолма-қол ақшасыз - 2);
16) 16 - бағанда – банктің атауы.
16 тарау. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы салық тіркелімінің нысанын жасау
Ескерту. Қағида 16-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
84. Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы салық тіркелімінің нысаны.
85. "Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың құрымдылық тарау шелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы мәліметтер" кестесінде:
1) 1 - бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2 - бағанда – шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлікті алу және жұмсау туралы мәміле жасасқан тұлға ақша және (немесе) өзге мүлік берген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі не заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық тарау шесінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) 3 - бағанда – шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлікті алу және жұмсау туралы мәміле жасасқан тұлға ақша және (немесе) өзге мүлік берген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық тарау шесінің атауы;

4) в графе 4 – дата расходования денег или реализации имущества;
5) в графе 5 – номер документа расходования денег или реализации имущества;
6) в графе 6 – сумма расходования денег в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений.
Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
7) в графе 7 – форма платежа (в случае наличного получения денег – 1, безналичного – 2);
8) в графе 8 – наименование реализованного имущества – указываются сведения о фактически полученном недвижимом имуществе, транспортном средстве и ином имуществе;
9) в графе 9 – идентификационный номер (при его наличии);
10) в графе 10 – количество имущества. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе;
11) в графе 11 – стоимость имущества в национальной валюте по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату представления сведений. Итоговая величина настоящей графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе.
Приложение 13
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приказ дополнен Приложением 13 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О
Первоначальная
О
Очередная
О
Дополнительная
О
По уведомлению
О
Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период квартал год

4) 4 - бағанда – ақшаны жұмсау немесе мүлікті өткізу күні;
5) 5 - бағанда – ақша жұмсау немесе мүлікті өткізу құжатының нөмірі;
6) 6 - бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада ақша жұмсау сомасы көрсетіледі.
Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
7) 7 - бағанда – төлем түрі (қолма-қол ақша алу жағдайында - 1, қолма-қол ақшасыз - 2);
8) 8 - бағанда – өткізілген мүліктің атауы – іс жүзінде алынған жылжымайтын мүлік, көлік құралы және өзге мүлік туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 9 - бағанда – жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса);
10) 10 - бағанда – мүлік саны. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады;
11) 11- бағанда – мәлімет берілген күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада нақты алынған мүліктің құны көрсетіледі. Бұл бағанның қорытынды шамасы осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау арқылы соңғы жолда айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Бухгалтерлік баланс
(корпоративтік табыс салығы бойынша)

465
Амортизация нематериальных активов
466
Лицензионные соглашения
467
Программное обеспечение
468
Патенты
469
Прочие нематериальные активы
470
Коммунальные услуги
471
Прочие накладные расходы
472
ЗАБАЛАНСОВЫЕ СЧЕТА
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 14
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приказ дополнен Приложением 14 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О Первоначальная
О Очередная
О Дополнительная
О По уведомлению
О Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период квартал год
Форма 1.2
Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности
(по налогу на сверхприбыль)
тыс. тенге
Наименование показателей
Код стр.
За отчетный период
За предыдущий период
1
2
3
4
Доход от реализации продукции и оказания услуг
10
Себестоимость реализованной продукции и оказанных услуг
20

465
Материалдық емес активтердің амортизациясы
466
Лицензиялық келісімдер
467
Бағдарламалық қамтамасыз ету
468
Патенттер
469
Басқа да материалдық емес активтер
470
Коммуналдық қызметтер
471
Басқа да үстеме шығыстар
472
ТЕҢГЕРІМНЕН ТЫСҚАРЫ ШОТТАР
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттар алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлеткеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Қаржылық-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы есеп
(үстеме пайда салығы бойынша)
1.2-нысан
Ескерту. 14-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың тенге
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Алдыңғы кезең үшін
1
2
3
4
Өнімдерді өткізуден және қызмет көрсетуден түскен табыс
10
Өткізілген өнімнің және қызмет көрсетудің өзіндік құны
20

110
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
120
Прибыль (убыток) до налогообложения (стр. 110 +/- стр. 120)
130
Расходы по корпоративному подоходному налогу
140
Чистая прибыль (убыток) за период (стр. 130 – стр. 140) до вычета доли меньшинства
150
Доля меньшинства
160
Итоговая прибыль (итоговый убыток) за период (стр. 150 – стр. 160)
170
Прибыль на акцию
180
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 15
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приказ дополнен Приложением 15 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О
Первоначальная
О
Очередная
О
Дополнительная
О
По уведомлению
О
Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период квартал год
Форма 1.3
Отчет о движении произведенных и приобретенных товаров,
выполненных работ, оказанных услуг
(по налогу на добавленную стоимость)
тыс. тенге
№ п/п
Код ТН ВЭД
Наименование товара (работ, услуг)
Единица измерения
Остаток на начало налогового периода, количество
Остаток на начало налогового периода, сумма
Количество произведенных товаров (работ, услуг)
Себестоимость произведенных товаров (работ, услуг)
Прочее поступление товара, количество
Прочее поступление товара, сумма
Количество реализованного товара
Себестоимость реализованного товара
Прочее выбытие товара, количество
Прочее выбытие товара, сумма
Остаток на конец налогового периода, количество
Остаток на конец налогового периода, сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Итого
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 16
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271

110
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян)
120
Салық салынғанға дейінгі пайда (зиян) (жол. 110 +/- жол. 120)
130
Корпоративтік табыс салығы бойынша шығыстар
140
Азшылықтың үлесін шегерімге жатқызғанға дейінгі таза пайда (зиян) (жол.130 - жол.140)
150
Азшылықтың үлесі
160
Есепті кезең үшін жиынтық пайдасы (жиынтық зияны) (жол.150 - жол.160)
170
Акцияға пайда
180
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттар алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
15-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Өндірілген және сатып алынған тауарлардың, орындалған
жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің қозғалысы туралы есеп
(қосылған құн салығы бойынша)
1.3-нысан
Ескерту. 15-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың теңге
№ р/с
СЭҚ
ТН коды
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Салық кезеңінің басындағ,ы қалдық, саны
Салық кезеңінің басындағы қалдық, сомасы
Өндірілген тауардың (жұмыстың, қызметтің) саны
Өндірілген тауардың (жұмыстың, қызметтің) өзіндік құны
Тауардың басқа түсімі, саны
Тауардың басқа түсімі, сомасы
Өткізілген тауардың саны
Өткізілген тауардың өзіндік құны
Тауардың басқа да істен шығуы, саны
Тауардың басқа да істен шығуы, сомасы
Салық кезеңінің соңында қалған қалдық, саны
Салық кезеңінің соңында қалдық, сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Жиынтығы
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттар алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Өндірілген өнімдердің, орындалған жұмыстардың, көрсетілген
қызметтердің өзіндік құны (пайдалы қазбаларды өндіру салығы
бойынша) 1.4-нысан

144
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
145
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
146
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
147
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
148
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
149
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
150
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
151
Начисленные доходы по ценным бумагам, предназначенным для торговли
152
Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
153
Начисленные доходы по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
154
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и субординированный долг
155
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
156
Прочее просроченное вознаграждение
157
Начисленные доходы по учтенным векселям
158
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в доверительное (трастовое) управление
159
Предоплата вознаграждения и расходов
160
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
161
Прочие предоплаты
162
Начисленные комиссионные доходы
163
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
164
Начисленные комиссионные доходы за услуги по реализации страховых полисов
165
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
166
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
167
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным (трастовым) операциям
168
Начисленные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
169
Начисленные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
170
Начисленные прочие комиссионные доходы
171
Начисленные комиссионные доходы по кастодиальной деятельности
172
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
173
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
174
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
175
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям

144
Басқа банктерге берілген қарыздар және қаржы лизингі бойынша есептелген табыстар
145
Басқа банктерге берілген қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйлықақылар
146
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қарыздар және қаржы лизингі бойынша есептелген табыстар
147
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйлықақылар
148
Банктің бас офисі мен филиалдары арасындағы есеп айырысу бойынша есептелген табыстар
149
Клиенттерге берілген қарыздар және қаржы лизингі бойынша есептелген табыстар
150
Клиенттерге берілген қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
151
Саудаға арналған бағалы қағаздар бойынша есептелеген табыстар
152
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша есептелген табыстар
153
Сату үшін қолдағы бар бағалы қағаздар бойынша есептелген табыстар
154
Капитал және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген табыстар
155
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген табыстар
156
Өзге мерзімі өткен сыйлықақы
157
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген табыстар
158
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға берілген қаржылық активтер бойынша есептелген табыстар
159
Сыйлықақыны және шығыстарды алдын ала төлеу
160
Алынған қарыздар және салымдар бойынша сыйлықақыны алдын ала төлеу
161
Өзге де алдын ала төлеулер
162
Есептелген комиссиялық табыстар
163
Аударым операциялары бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
164
Сақтандыру полистерін сату бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
165
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
166
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
167
Сенімгерлік (трасттық) операциялар бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
168
Берілген кепілдіктер бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
169
Банктің салымдарды қабылдау,клиенттердің банктік есепшотын ашу және жүргізу бойынша көрсетілген қызметтер үшін есептелген комиссиялық табыстар
170
Өзге де есептелген комиссиялық табыстар
171
Кастодиандық қызметтен есептелген комиссиялық табыстар
172
Төлем құжаттарының акцепті үшін есептелген комиссиялық табыстарі
173
Кассалық операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін есептелген комиссиялық табыстар
174
Құжаттандырылған есеп айырысу бойынша есептелген комиссиялық табыстар
175
Форфейтинг операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін есептелген комиссиялық табыстар

176
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
177
Просроченные комиссионные доходы
178
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
179
Просроченные комиссионные доходы за услуги по реализации страховых полисов
180
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
181
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
182
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным (трастовым) операциям
183
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
184
Просроченные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
185
Просроченные прочие комиссионные доходы
186
Просроченные комиссионные доходы по кастодиальной деятельности
187
Просроченные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
188
Просроченные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
189
Просроченные комиссионные доходы по документарным расчетам
190
Просроченные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
191
Просроченные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
192
Прочие дебиторы
193
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
194
Расчеты с брокерами
195
Расчеты с акционерами (по дивидендам)
196
Расчеты с работниками
197
Дебиторы по документарным расчетам
198
Дебиторы по капитальным вложениям
199
Досрочный подоходный налог
200
Короткая валютная позиция по иностранной валюте
201
Контрстоимость иностранной валюты в тенге (длинной валютной позиции)
202
Прочие дебиторы по банковской деятельности
203
Дебиторы по гарантиям
204
Требования к клиенту за акцептованные векселя
205
Прочие дебиторы по небанковской деятельности
206
Прочие транзитные счета
207
Короткая позиция по аффинированным драгоценным металлам
208
Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге (длинной позиции по аффинированным драгоценным металлам)
209
Специальные резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности
210
Специальные резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
211
Специальные резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с небанковской деятельностью

176
Факторингтік операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін есептелген комиссиялық табыстар
177
Мерзімі өткен комиссиялық табыстар
178
Аударым операциялары бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
179
Сақтандыру полистерін сату бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
180
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
181
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
182
Сенімгерлік (трасттық) операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
183
Берілген кепілдіктер бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
184
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банктік есепшоттарын ашу және жүргізу бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
185
Мерзімі өткен өзге де комиссиялық табыстар
186
Кастодиандық қызмет бойынша мерзімі өткен комиссиялық табыстар
187
Төлем құжаттарының акцепті үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
188
Кассалық операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
189
Құжаттандырылған есеп айырысу бойынша мерзімі өткен комиссиялық табыстар
190
Форфейтинг операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
191
Факторингтік операциялар бойынша көрсеткен қызметі үшін мерзімі өткен комиссиялық табыстар
192
Өзге де дебиторлар
193
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысу
194
Брокерлермен есеп айырысу
195
Акционерлермен есеп айырысу (дивидендтер бойынша)
196
Қызметкерлермен есеп айырысу
197
Құжаттандырылған есеп айырысулар бойынша дебиторлар
198
Күрделі салымдар бойынша дебиторлар
199
Мерзімінен бұрын салынған табыс салығы
200
Шетел валютасы бойынша валюталық қысқа позициясы
201
Шетел валютасының теңгемен көрсетілген қарсы құны (валюталық ұзақ позицияның)
202
Банк қызметі бойынша өзге дебиторлар
203
Кепілдіктер бойынша дебиторлар
204
Акцептелген вексель үшін клиентке қойылатын талап
205
Банктік емес қызмет бойынша өзге де дебиторлар
206
Өзге де транзиттік шоттар
207
Тазартылған қымбат металдар бойынша қысқа позициясы
208
Тазартылған қымбат металдардың теңгемен көрсетілген қарсы құны (тазартылған қымбат металдар бойынша валюталық ұзақ позицияның)
209
Өзге де банктік қызметтен шығындарды жабуға арналған арнайы резервтер (провизиялар)
210
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған арнайы резервтер (провизиялар)
211
Банктік емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған арнайы резервтер (провизиялар)

212
Требования по операциям с производными финансовыми инструментами
213
Требования по операциям фьючерс
214
Требования по операциям форвард
215
Требования по опционным операциям
216
Требования по операциям спот
217
Требования по операциям своп
218
Требования по премии за проданный опцион
219
Требования по прочим операциям
220
Прочие активы по вновь включенным балансовым счетам
221
ИТОГО:
222
Обязательства
223
Корреспондентские счета
224
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
225
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
226
Корреспондентские счета других банков
227
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
228
Металлические счета в аффинированном драгоценном металле
229
Вклады до востребования других банков
230
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
231
Вклады до востребования иностранных центральных банков
232
Вклады до востребования других банков
233
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
234
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
235
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
236
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных органов власти Республики Казахстан
237
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
238
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных органов власти Республики Казахстан
239
Просроченная задолженность по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан
240
Займы, полученные от международных финансовых организаций
241
Краткосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
242
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
243
Долгосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
244
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
245
Просроченная задолженность по займам, полученным от международных финансовых организаций
246
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
247
Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
248
Займы, полученные от иностранных центральных банков
249
Краткосрочные займы, полученные от других банков
250
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций

212
Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар бойынша талаптар
213
Фьючерс операциялары бойынша талаптар
214
Форвард операциялары бойынша талаптар
215
Опциондық операциялар бойынша талаптар
216
Спот операциялары бойынша талаптар
217
Своп операциялары бойынша талаптар
218
Сатылған опциондар бойынша талаптар
219
Өзге де операциялар бойынша талаптар
220
Жаңадан енгізілген баланстық шоттар бойынша өзге де активтер
221
ЖИЫНТЫҒЫ:
222
Міндеттемелер
223
Корреспондтік есепшоттар
224
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
225
Шетел орталық банктерінің корреспонденттік шоттары
226
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
227
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспондерттік шоттары
228
Тазартылған қымбат металдағы металл шоттар
229
Басқа банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары
230
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етілгенге дейінгі салымдары
231
Шетелдік орталық банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары
232
Басқа банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары
233
Басқа банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша мерзімі өткен берешегі
234
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қарыздар
235
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қысқа мерзімді қарыздар
236
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті үкімет органдарынан алынған қарыз құнын оң түзету шоты
237
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді қарыздар
238
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті үкімет органдарынан алынған қарыз құнын теріс түзету шоты
239
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
240
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар
241
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
242
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыз құнын оң түзету шоты
243
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
244
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыз құнын теріс түзету шоты
245
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
246
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын басқа банктерден және ұйымдардан алынған қарыздар
247
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар
248
Шетелдік орталық банктерден алынған қарыздар
249
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді қарыздар
250
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын басқа банктерден және ұйымдардан алынған қарыз құнын оң түзету шоты

251
Долгосрочные займы, полученные от других банков
252
Финансовый лизинг, полученный от других банков
253
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков
254
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
255
Краткосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
256
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
257
Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
258
Финансовый лизинг, полученный от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
259
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
260
Займы овернайт
261
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
262
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
263
Займы овернайт, полученные от других банков
264
Срочные вклады
265
Срочные вклады Национального Банка Республики Казахстан
266
Срочные вклады иностранных центральных банков
267
Краткосрочные вклады других банков (до одного месяца)
268
Краткосрочные вклады других банков (до одного года)
269
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
270
Долгосрочные вклады других банков
271
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
272
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
273
Вклад, являющийся обеспечением (заклад, гарантия, задаток) обязательств других банков
274
Условные вклады других банков
275
Просроченная задолженность по срочным вкладам других банков
276
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
277
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
278
Просроченная задолженность по условным вкладам других банков
279
Расчеты с филиалами
280
Расчеты с головным офисом
281
Расчеты с местными филиалами
282
Расчеты с зарубежными филиалами
283
Обязательства перед клиентами
284
Деньги республиканского бюджета
285
Деньги местного бюджета
286
Текущие счета клиентов
287
Текущие счета физических лиц, являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)
288
Вклады до востребования физических лиц, являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)

251
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар
252
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
253
Басқа банктерден алынан қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
254
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
255
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
256
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын басқа банктерден және ұйымдардан алынған қарыз құнын теріс түзету шоты
257
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
258
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі
259
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынан қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
260
Овернайт қарыздары
261
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздар
262
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт қарыздар
263
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздар
264
Мерзімді салымдар
265
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары
266
Шетелдік орталық банктердің мерзімді салымдары
267
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары (бір айға дейінгі)
268
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары (бір жылға дейінгі)
269
Басқа банктерден бір түнге тартылған салымдар
270
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары
271
Басқа банктерден тартылған мерзімді салым құнын оң түзету шоты
272
Басқа банктерден тартылған мерзімді салым құнын теріс түзету шоты
273
Басқа Банктердің міндеттемелерін қамтамасыз етуші болып табылатын (кепілсалым, кепіл, кепілзат) салым
274
Басқа банктердің шартты салымдары
275
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
276
Басқа банктерден тартылған шартты салым құнын оң түзету шоты
277
Басқа банктерден тартылған шартты салым құнын теріс түзету шоты
278
Басқа банктерден шартты салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
279
Филиалдармен есеп айырысу
280
Бас офиспен есеп айырысу
281
Жергілікті филиалдарымен есеп айырысу
282
Шетелдік филиалдарымен есеп айырысу
283
Клиенттердің алдындағы міндеттеме
284
Республикалық бюджеттің ақшасы
285
Жергілікті бюджеттің ақшасы
286
Клиенттердің ағымдағы шоттары
287
Салымдарға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың ағымдағы шоты
288
Салымдарға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың талап ету бойынша салымдары

289
Краткосрочные вклады физических лиц, являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)
290
Долгосрочные вклады физических лиц, являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)
291
Условные вклады физических лиц, являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)
292
Карт-счета физических лиц, являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)
293
Финансовые активы, принятые в доверительное (трастовое) управление
294
Вклады до востребования клиентов
295
Краткосрочные вклады клиентов
296
Долгосрочные вклады клиентов
297
Условные вклады клиентов
298
Карт-счета клиентов
299
Вклады дочерних организаций специального назначения
300
Вклад, являющийся обеспечением (заклад, гарантия, задаток) обязательств клиентов
301
Просроченная задолженность по вкладам до востребования клиентов
302
Просроченная задолженность по прочим операциям с клиентами
303
Просроченная задолженность по срочным вкладам клиентов
304
Полученный финансовый лизинг
305
Указания, не исполненные в срок
306
Просроченная задолженность по полученному финансовому лизингу
307
Просроченная задолженность по условным вкладам клиентов
308
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада клиентов
309
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада клиентов
310
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада клиентов
311
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада клиентов
312
Счет хранения указаний отправителя в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан
313
Операции "РЕПО" с ценными бумагами
314
Выпущенные в обращение ценные бумаги
315
Выпущенные в обращение облигации
316
Выпущенные в обращение прочие ценные бумаги
317
Премия по выпущенным в обращение ценным бумагам
318
Дисконт по выпущенным в обращение ценным бумагам
319
Субординированные долги
320
Субординированный долг со сроком погашения менее пяти лет
321
Субординированный долг со сроком погашения более пяти лет
322
Расчеты по платежам
323
Расчеты с другими банками
324
Расчеты с клиентами
325
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения
326
Начисленные расходы по вкладам до востребования других банков
327
Начисленные расходы по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан
328
Начисленные расходы по займам, полученным от международных финансовых организаций
329
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков

289
Салымдарңға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың қысқа мерзімді салымдары
290
Салымдарңға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың ұзақ мерзімді салымдары
291
Салымдарға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың шартты салымдары
292
Салымдарға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың карт-шоттары
293
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға қабылданған қаржы активтері
294
Клиенттердің талап ету бойынша салымдары
295
Клиенттердің қысқа мерзімді салымдары
296
Клиенттердің ұзақ мерзімді салымдары
297
Клиенттердің шартты салымдары
298
Клиенттердің арнайы салымдары
299
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың кепілдік-салымдары
300
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілсалым, кепіл, кепілзат) болып табылатын салым
301
Банктің клиенттердің талап ету бойынша салымдары бойынша мерзімі өткен берешегі
302
Банктің клиенттермен жасалған өзге операциялар бойынша мерзімі өткен берешегі
303
Банктің клиенттердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешегі
304
Алынған қаржы лизингі
305
Банк мерзімінде орындамаған нұсқаулар
306
Алынған қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
307
Клиенттердің шартты салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
308
Клиенттердің мерзімді салымының құнын оң түзету шоты
309
Клиенттердің мерзімді салымының құнын теріс түзету шоты
310
Клиенттердің шартты салымының құнын оң түзету шоты
311
Клиенттердің шартты салымының құнын теріс түзету шоты
312
Қазақстан Республикасының валюта заңдарына сәйкес жөнелтушінің нұсқаларын сақтау шоты
313
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары
314
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар
315
Айналысқа шығарылған облигациялар
316
Айналысқа шығарылған өзге бағалы қағаздар
317
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
318
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша дисконт
319
Реттелген борыштар
320
Өтеу мерзімі бес жылдан төмен реттелген борыштар
321
Өтеу мерзімі бес жылдан жоғары реттелген борыштар
322
Төлемдер бойынша есеп айырысу
323
Басқа банктермен есеп айырысу
324
Клиенттермен есеп айырысу
325
Сыйлықақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
326
Басқа банктердің талап ету бойынша салымдары бойынша есептелген шығыстар
327
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қарыздар бойынша есептелген шығыстар
328
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынан қарыздар бойынша есептелген шығыстар
329
Басқа банктерден алынған қарыздар және қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар

330
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
331
Начисленные расходы по металлическим счетам в аффинированных драгоценных металлах
332
Hачисленные расходы по займам овернайт других банков
333
Начисленные расходы по срочным вкладам других банков
334
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением (заклад, гарантия, задаток) обязательств других банков
335
Начисленные расходы по условным вкладам других банков
336
Начисленные расходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
337
Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам
338
Начисленные расходы по текущим счетам клиентов
339
Начисленные расходы по условным вкладам клиентов
340
Начисленные расходы по вкладам до востребования клиентов
341
Начисленные расходы по срочным вкладам клиентов
342
Начисленные расходы по вкладам дочерних организаций специального назначения
343
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением (заклад, гарантия, задаток) обязательств клиентов
344
Начисленные расходы по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
345
Начисленные расходы по карт- счетам клиентов
346
Начисленные расходы по выпущенным в обращение прочим ценным бумагам
347
Начисленные расходы по субординированному долгу
348
Просроченное вознаграждение по полученным займам и финансовому лизингу
349
Просроченное вознаграждение по вкладам до востребования
350
Просроченное вознаграждение по срочным вкладам
351
Просроченное вознаграждение по выпущенным в обращение ценным бумагам
352
Начисленные расходы по полученному финансовому лизингу
353
Просроченное вознаграждение по условным вкладам
354
Просроченное вознаграждение по вкладу, являющемуся обеспечением (заклад, гарантия, задаток) обязательств других банков и клиентов
355
Просроченное вознаграждение по текущим счетам
356
Прочее просроченное вознаграждение
357
Начисленные расходы по финансовым активам, принятым в доверительное (трастовое) управление
358
Предоплата вознаграждения и доходов
359
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам
360
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам
361
Прочие предоплаты
362
Начисленные комиссионные расходы
363
Начисленные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
364
Начисленные комиссионные расходы по услугам по реализации страховых полисов
365
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг

330
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
331
Тазартылған қымбат металдардағы металл шоттар бойынша есептелген шығыстар
332
Басқа банктердің овернайт қарыздары бойынша есептелген шығыстар
333
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
334
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз етуші болып табылатын салымдар (кепілсалым, кепіл, кепілзат) бойынша есептелген шығыстар
335
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
336
Бас офисі пен филиалдардың арасындағы есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
337
Аудит және консультациялық қызметтер бойынша есептелген шығыстар
338
Клиенттердің ағымдағы есепшоттары бойынша есептелген шығыстар
339
Клиенттердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
340
Клиенттердің талап ету бойынша салымдары бойынша есептелген шығыстар
341
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
342
Арнайы еншілес ұйымдардың салым-кепілдіктері бойынша есептелген шығыстар
343
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілсалым, кепіл, кепілзат) болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
344
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша есептелген шығыстар
345
Клиенттердің карт-шоттары бойынша есептелген шығыстар
346
Айналысқа шығарылған өзге бағалы қағаздар бойынша есептелген шығыстар
347
Реттелген борыш бойынша есептелген шығыстар
348
Алынған қарыздар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйлықақылар
349
Талап ету бойынша салымдар бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
350
Мерзімді салымдар бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
351
Айналысқәа шығарылған бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
352
Алынған қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
353
Шартты салымдар бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
354
Басқа банктер мен клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілсалым, кепіл, кепілзат) болып табылатын салым бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
355
Ағымдағы шоттар бойынша мерзімі өткен сыйлықақы
356
Мерзімі өткен өзге сыйлықақы
357
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша есептелген шығыстар
358
Сыйлықақыны және табыстарді алдын ала төлеу
359
Ұсынылған қарыздар бойынша сыйлықақыны алдын ала төлеу
360
Орналастырылан салымдар бойынша сыйлықақыны алдын ала төлеу
361
Өзге де алдын ала төлеулер
362
Есептелген комиссиялық шығыстар
363
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
364
Сақтандыру полистерін сату бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
365
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар

366
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной валюты
367
Начисленные комиссионные расходы по услугам по доверительным (трастовым) операциям
368
Начисленные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
369
Начисленные комиссионные расходы по услугам по карт-счетам клиентов
370
Начисленные прочие комиссионные расходы
371
Начисленные комиссионные расходы по услугам по кастодиальной деятельности
372
Просроченные комиссионные расходы
373
Просроченные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
374
Просроченные комиссионные расходы по услугам по реализации страховых полисов
375
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг
376
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной валюты
377
Просроченные комиссионные расходы по услугам по доверительным (трастовым) операциям
378
Просроченные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
379
Просроченные прочие комиссионные расходы
380
Просроченные комиссионные расходы по услугам по кастодиальной деятельности
381
Прочие кредиторы
382
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
383
Расчеты с брокерами
384
Расчеты с акционерами (по дивидендам)
385
Расчеты с работниками
386
Кредиторы по документарным расчетам
387
Кредиторы по капитальным вложениям
388
Отсроченный подоходный налог
389
Длинная валютная позиция по иностранной валюте
390
Контрстоимость иностранной валюты в тенге (короткой валютной позиции)
391
Прочие кредиторы по банковской деятельности
392
Обязательства, связанные с кастодиальной деятельностью
393
Обязательства по акцептам
394
Прочие кредиторы по небанковской деятельности
395
Прочие транзитные счета
396
Длинная позиция по аффинированным драгоценным металлам
397
Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге (короткой позиции по аффинированным драгоценным металлам)
398
Общие резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам
399
Специальные резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам
400
Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами
401
Обязательства по операциям фьючерс
402
Обязательства по операциям форвард
403
Обязательства по опционным операциям
404
Обязательства по операциям спот

366
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
367
Сенімгерлік (трасттық) операциялар бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
368
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
369
Клиенттердің карт-шоттары бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
370
Есептелген өзге комиссиялық шығыстар
371
Кастодиандық қызмет бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
372
Мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
373
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
374
Сақтандыру полистерін сату бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
375
Бағалы қағаздар сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
376
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
377
Сенімгерлік (трасттық) операциялар бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
378
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялықә шығыстар
379
Мерзімі өткен өзге комиссиялық шығыстар
380
Кастодиандық қызмет бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
381
Өзге де кредиторлар
382
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысу
383
Брокерлермен есеп айырысу
384
Акционерлермен есеп айырысу (дивидендтер бойынша)
385
Қызметкерлермен есеп айырысу
386
Құжаттамалық есеп айырысу бойынша кредиторлар
387
Күрделі қаржы бойынша кредиторлар
388
Кейінге қалдырылған табыс салығы
389
Шетел валютасы бойынша валюталық ұзақ позициясы
390
Шетел валютасының теңгемен көрсетілген қарсы құны (валюталық қысқа позицияның)
391
Банктік қызмет бойынша өзге кредиторлар
392
Кастодиандық қызметке байланысты міндеттемелер
393
Акцептер бойынша міндеттемелер
394
Банктік емес қызмет бойынша өзге кредиторлар
395
Өзге де транзиттік шоттар
396
Тазартылған қымбат металдар бойынша ұзақ позиция
397
Тазартылған қымбат металдардың теңгемен көрсетілген қарсы құны (тазартылған қымбат металдар бойынша валюталық қысқа позицияның)
398
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған жалпы резервтер (провизиялар)
399
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған арнайы резервтер (провизиялар)
400
Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар бойынша міндеттемелер
401
Фьючерс операциялары бойынша міндеттемелер
402
Форвард операциялары бойынша міндеттемелер
403
Опциондық операциялар бойынша міндеттемелер
404
Спот операциялары бойынша міндеттемелер

428
Резервы переоценки прошлых лет иностранной валюты
429
Резервы переоценки прошлых лет аффинированных драгоценных металлов
430
Резервы переоценки прошлых лет займов в тенге с фиксацией валютного эквивалента займов
431
Резервы переоценки прошлых лет вкладов в тенге с фиксацией валютного эквивалента вкладов
432
Резервы по прочей переоценке
433
Нераспределенный чистый доход (непокрытый убыток)
434
Прочие данные по вновь включенным балансовым счетам собственного капитала

428
Шетел валютасының өткен жылдардағы қайта бағалау резервтері
429
Тазартылған қымбат металдардың өткен жылдардағы қайта бағалау резервтері
430
Қарыздардың валюталық баламасын белгілей отырып өткен жылдардағы теңгемен есептелген қарыздарды қайта бағалау резервтері
431
Салымдардың валюталық баламасын белгілей отырып өткен жылдардағы теңгемен есептелген салымдарды қайта бағалау резервтері
432
Басқа да қайта бағалау бойынша резервтер
433
Бөлінбеген таза табыс (өтелмеген шығындар)
434
Өзіндік капиталдың жаңадан енгізілген баланстық шоттары бойынша өзге де деректер

Сноска. Приказ дополнен Приложением 20 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О
Первоначальная
О
Очередная
О
Дополнительная
О
По уведомлению
О
Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период: квартал год
Форма 2.3
Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности
(по корпоративному подоходному налогу)
тыс. тенге
№ п/п
Наименование дебитора
Резидент (нерезидент)
ИИН (БИН)
Код страны резинденства
Сумма
Срок образования задолженности
Причины образования
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
тыс. тенге
№ п/п
Наименование кредитора
Резидент (нерезидент)
ИИН (БИН)
Код страны резинденства
Сумма
Срок образования задолженности
Причины образования
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 21
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приказ дополнен Приложением 21 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О
Первоначальная
О
Очередная
О
Дополнительная
О
По уведомлению
О
Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период: месяц года
Форма 3.1
Отчет по пенсионным активам
(по корпоративному подоходному налогу)
тыс. тенге
Наименование
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
Активы
Деньги на счетах в банках
Аффинированные драгоценные металлы
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Ценные бумаги, предназначенные для торговли
Требования по операциям "обратное РЕПО"
Производные финансовые инструменты
Дебиторская задолженность
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Прочие финансовые активы
Итого активы
Обязательства
Требования получателей по пенсионным выплатам
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям, в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
Кредиторская задолженность по подоходному налогу от пенсионных выплат
Производные финансовые инструменты
Прочие обязательства
Итого обязательства
Итого чистые активы
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 22
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271

Ескерту. 20-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың теңге
№ р/с
Дебитордың атауы
Резидент (резидент емес)
ЖСН (БСН)
Резиденттік елінің коды
Сома
Берешектің қалыптасқан мерзімі
Қалыптасу себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНТЫҒЫ
мың теңге
№ р/с
Кредитордың атауы
Резидент (резидент емес)
ЖСН (БСН)
Резиденттік елдің коды
Сома
Берешектің қалыптасқан мерзімі
Қалыптасу себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНТЫҒЫ
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды адамының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
21-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Зейнетақы активтері бойынша есеп
(корпоративтік табыс салығы бойынша)
3.1-нысан
Ескерту. 21-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(мың теңге)
Атауы
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
1
2
3
Активтер
Банк шотындағы ақшалар
Тазартылған қымбат бағалы металдар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі жинақтар
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Сатуға арналған, бағалы қағаздар
"РЕПО кері" операциясы бойынша талап ету
Туынды қаржы құралдары
Дебиторлық берешек
Өтелгенге дейінгі ұсталатын, бағалы қағаздар
Басқа да қаржы активтері
Барлық активтердің жиынтығы
Міндеттемелер
Зейнетақы төлемдері бойынша, алушылардың талабы
Комиссиялық сыйлықақы бойынша кредиторлық берешек, оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен
Зейнетақы активтерінен табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
Туынды қаржы құралдары
Басқа да міндеттемелер
Барлық міндеттемелердің жиынтығы
Барлық таза активтердің жиынтығы
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
22-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Зейнетақы активтерін басқару бойынша есеп
(корпоративтік табыс салығы бойынша)
3.2-нысан

Сноска. Приказ дополнен Приложением 22 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О
Первоначальная
О
Очередная
О
Дополнительная
О
По уведомлению
О
Ликвидационная
Дата и номер уведомления
А номер ОООООО
В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период квартал год
Форма 3.2
Отчет по управлению пенсионными активами
(по корпоративному подоходному налогу)
тыс. тенге
№ п/п
Сумма пенсионных активов на конец налогового периода
Инвестировано, всего
в том числе:
Начислено инвестиционного дохода
Комиссионное вознаграждение
банковские вклады
приобретение ценных бумаг
Национальный Банк РК
банки второго уровня
ценные бумаги МФ РК и НБ РК
ценные бумаги местных исполнительных органов
негос. ценные бумаги иностранных эмитентов
ценные бумаги иностранных государств
ценные бумаги международных финансовых организаций
негос.ценные бумаги
прочие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ИТОГО:
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 23
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приказ дополнен Приложением 23 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О Первоначальная
О Очередная
О Дополнительная
О По уведомлению
О Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период: квартал года
Форма 3.3
Бухгалтерский баланс
(по корпоративному подоходному налогу)
тыс. тенге
Наименование статей
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
Активы
Основные средства (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
Нематериальные активы (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
Инвестиционная недвижимость
Инвестиции в капитал других юридических лиц
Долгосрочная дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери)
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за вычетом резервов на возможные потери)
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на возможные потери)
Отсроченное налоговое требование
Авансы выданные
Прочие активы
Запасы
Требования к бюджету по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
Расходы будущих периодов
Прочая дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери)
Комиссионные вознаграждения
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода (убытка) по пенсионным активам
Операция "Обратное РЕПО"
Производные финансовые инструменты
Торговые ценные бумаги (за вычетом резервов на возможные потери)
Вклады размещенные (за вычетом резервов на возможные потери)
Деньги и денежные эквиваленты
в том числе:
наличные деньги в кассе
деньги на счетах в банках
Итого активы:
Капитал
Уставный капитал
Премии (дополнительный оплаченный капитал)
Изъятый капитал
Резервный капитал
Прочие резервы
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток):
в том числе:
предыдущих лет
отчетного периода
Доля меньшинства
Итого капитал:
Обязательства
Долгосрочные полученные займы
в том числе:
финансовая аренда
Долгосрочная кредиторская задолженность
Долгосрочные оценочные обязательства
Отсроченное налоговое обязательство
Доходы будущих периодов
Авансы полученные
Начисленные расходы по расчетам с акционерами по акциям
Начисленные расходы по расчетам с персоналом
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим обязательным платежам
Краткосрочная кредиторская задолженность
Краткосрочные оценочные обязательства
Краткосрочные полученные займы
Операция "РЕПО"
Производные финансовые инструменты
Прочие обязательства
Итого обязательства:
Итого капитал и обязательства
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 24
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271

Ескерту. 22-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың теңге
№ р/с
Салық кезеңінің соңындағы зейнетақы активтерінің сомасы
Инвестицияланды, барлығы
оның ішінде:
Есептелген инвестициялық табыс
Комиссиялық сыйлықақы
банктік жинақтар
бағалы қағаздарды сатып алу
ҚР Ұлттық Банкі
екінші деңгейдегі банктер
ҚР ҚМ мен ҚР ҰБ бағалы қағаздары
жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздары
шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздары
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
мемлекеттік бағалы қағаздар
Өзгелері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ЖИЫНТЫҒЫ
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
23-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Бухгалтерлік баланс
(корпоративтік табыс салығы бойынша)
3.3-нысан
Ескерту. 23-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың теңге
Баптардың атауы
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
1
2
3
Активтер
Негізгі құрал-жабдықтар (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Инвестициялық мүлік
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
Ұзақ мерзімді дебиторлық (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Кейінге қалдырылған салық талабы
Берілген аванстар
Басқа да активтер
Қорлар
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджетке талаптар
Алдағы кезеңдердің шығыстары
Басқа дебиторлық берешек (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Комиссиялық сыйлықақы
Оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
инвестициялық табыстан / зейнетақы активтері бойынша зияндар
"Кері РЕПО" операциясы
Туынды қаржы құралдары
Сауда бағалы қағазы (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Ақша және ақшалай эквиваленттер
Оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақшалар
банк шотындағы ақшалар
Барлық активтердің ЖИЫНТЫҒЫ:
Капитал
Жарғылық капитал
Сыйлықақы (қосымша төленген капитал)
Алынған капитал
Резервтік капитал
Басқа да резервтер
Бөлінбеген кіріс (жабылмаған залал)
Оның ішінде:
алдағы жылдардың
есепті кезеңнің
азшылықтың үлесі
Барлық капиталдардың жинағы:
Міндеттемелер
Ұзақ мерзімге алынған қарыздар
Оның ішінде:
қаржылық жалдау
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Ұзақ мерзімді бағаланатын міндеттемелер
Кейінге қалдырылған салық міндеттемелері
Алдағы мерзімнің табысы
Алынған аванстар
Акционерлердің акциясы бойынша, есептелген шығын
Қызметшілердің есебі бойынша, есептелген шығындар
Салық және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттемелер
Қысқа мерзімді кредиторлық берешек
Қысқа мерзімді бағаланған міндеттемелер
Қысқа мерзімге алынған аванстар
"РЕПО" операциясы
Туынды қаржы құралдары
Өзге де міндеттемелер
Барлық міндеттемелердің ЖИЫНТЫҒЫ:
Капитал және міндеттемелердің ЖИЫНТЫҒЫ:
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттар алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
24-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Табыстар және шығыстар туралы есеп
(корпоративтік табыс алығы бойынша)
3.4-нысан

Сноска. Приказ дополнен Приложением 24 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 26.12.2015 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Вид формы:
О Первоначальная
О Очередная
О Дополнительная
О По уведомлению
О Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период: квартал года
Форма 3.4
Отчет о доходах и расходах
(по корпоративному подоходному налогу)
тыс. тенге
Наименование статей
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего периода
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
Комиссионные вознаграждения
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода (убытка)по пенсионным активам
Доходы в виде вознаграждения по текущим счетам и размещенным вкладам
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по приобретенным ценным бумагам
Доходы (убытки) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
Доходы (убытки) от изменения стоимости торговых ценных бумаг (нетто)
Доходы по операциям "Обратное РЕПО"
Доходы (убытки) от переоценки иностранной валюты (нетто)
Доходы от реализации нефинансовых активов и получения активов
Прочие доходы
Итого доходов
Комиссионные расходы
в том числе:
вознаграждения организациям, осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами
вознаграждения банкам-кастодианам
Расходы в виде вознаграждения (премии) по приобретенным ценным бумагам
Расходы по операциям "РЕПО"
Расходы в виде вознаграждения по полученным займам и финансовой аренде
Общие и административные расходы
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные
амортизационные отчисления и ремонт
расходы по текущей аренде
расходы по выплате налогов и других обязательных платежей в бюджет (кроме корпоративного подоходного налога)
расходы от реализации нефинансовых активов и передачи активов
Прочие расходы
Итого расходов
Прибыль (убыток) до отчисления в резервы (провизии)
Резервы (восстановление резервов) на возможные потери по операциям
Доход от участия в капитале других юридических лиц
Прибыль (убыток) за период
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
Прибыль (убыток) до налогообложения
Корпоративный подоходный налог
Чистая прибыль (убыток) после налогообложения
Доля меньшинства
Чистая прибыль (убыток) за период
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. (при его наличии) Руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) Главного бухгалтера
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код органа государственных доходов
Приложение 25
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271

Ескерту. 24-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың теңге
Баптардың атауы
Есепті кезеңге
Ағымдағы жыл басынан осы кезеңге дейін (өсу жиынтығымен)
Өткен мерзімге ұқсас мерзімге
Өткен жылдағы кезеңнің басынан басталған ұқсас мерзімге (өсу жиынтығымен)
1
2
3
4
5
Комиссиялық сыйлықақы
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық табыстар (зияндар)
Орналастырылған жинақтар және ағымдағы шоттар бойынша сыйлықақы түріндегі табыстар
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы түріндегі табыстар (дисконттар және/немесе купондар)
Бағалы қағаздарды сату - сатып алу бойынша табыстар (зияндар) (нетто)
Бағалы қағаздардың сауда құнының өзгеруіне байланысты табыстар (зияндар) (нетто)
"Кері РЕПО" операциясы бойынша табыстар
шет ел валютасын бағалаудан табыстар (зияндар) (нетто)
Активтерді алудан және қаржылық емес активтерді өткізуден табыстар
Басқа да табыстар
Табыстардың жиынтығы
Комиссиялық шығыстар
оның ішінде:
зейнетақы активтерін инвестициялауды жүзеге асыратын, ұйымдарға сыйлықақы
кастадион-банктерге сыйлықақы
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы түрінде зияндар (сыйлықақы)
"РЕПО" операциясы бойынша шығыстар
Қаржылық жалдау және алынған қарыздар бойынша сыйлықақы түріндегі шығыстар
Жалпы және әкімшілік шығыстар
оның ішінде:
іс сапарға және еңбек ақыға төленген шығыстар
жөндеу және амортизациялық аударымдар
ағымдағы жалдау бойынша шығыстар
салықтарды және басқа да бюджетке төленетін төлемдер бойынша шығыстар (табыс салығынан басқасы)
активтерді бергеннен және қаржылық емес активтерді өткізуге байланысты шығыстар
Басқа да шығыстар
Шығыстардың жиынтығы
Резервке (провизия) аударғанға дейінгі пайда (зиян)
Операциялар бойынша мүмкін болатын жоғалтуларға арналған қорлар (қорларды бұрынғы қалпына келтіру)
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан түскен табыс
Кезеңдегі табыс (зиян)
Тоқтатылған қызметтен табыс (зиян)
Салық салғанға дейінгі табыс (зиян)
Корпоративтік табыс салығы
Салық салғаннан кейінгі таза табыс (зиян)
Азшылықтың үлесі
Кезеңдегі таза табыс (зиян)
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің табыс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Мемлекеттік кірістер органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
25-қосымша
Нысан
Нысанның түрі:
О Бастапқы
О Кезекті
О Қосымша
О Хабарлама бойынша
О Тарату
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
БСН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі: тоқсан жыл
Сақтандыру қызметі туралы есеп
(корпоративтік табыс салығы бойынша)
4.1 нысан

8.2.1
Амортизация
8.2.2
ФОТ
8.3
Прочие
9
Расходы относимые на вычеты при расчете КПН
10
Прогнозирумое начисление налогов
х
10.1
КПН
х
10.2
НДС
х
10.3
НДПИ
х
10.4
НСП
х
10.5
Рентный налог
х
10.6
Экспортно-таможенная пошлина
х
11
Прогнозируемая уплата налогов
х
11.1
КПН
х
11.2
НДС
х
11.3
НДПИ
х
11.4
НСП
х
11.5
Рентный налог
х
11.6
Экспортно-таможенная пошлина
х
12
Прогнозируемая сумма НДС к возврату всего
х
12.1
в т.ч. из бюджета
х
12.2
в т.ч. в счет уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет
х
* Данные предоставляются до 1 декабря текущего календарного года
**Данные предоставляются, не позднее 15 апреля, 15 июля и 15 октября
такого текущего календарного года
*** в случае оказания услуг, данная строка не заполняется
Примечание: данные по планируемым показателям, являются
предварительными плановыми показателями.
Приложение 29
к приказу исполняющего
обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Правила составления отчетности по мониторингу,
предоставляемой крупными налогоплательщиками, подлежащими
мониторингу, в виде налоговых регистров
(формы 1.1–1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления отчетности по мониторингу, предоставляемой крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу, в виде налоговых регистров (формы 1.1–1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5) (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления и представления форм налоговых регистров, в виде которых предоставляется отчетность по мониторингу (далее – Налоговая отчетность по мониторингу).
2. Крупные налогоплательщики, подлежащие мониторингу, за исключением страховых, перестраховочных организаций, юридических лиц осуществляющих банковскую деятельность, отдельные виды банковских операций на основании лицензии, деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, составляют и представляют следующие налоговые регистры:
1) форма 1.1 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу);
2) форма 1.2 "Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности" (по налогу на сверхприбыль);
3) форма 1.3 "Отчет о движении произведенных и приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг" (по налогу на добавленную стоимость);
4) форма 1.4 "Себестоимость произведенной продукции, выполненных работ, оказанных услуг" (по налогу на добычу полезных ископаемых);

8.2.1
Амортизация
8.2.2
ФОТ
8.3
Өзгелері
9
КТС есептеу кезінде шегерімге жататын шығыстар
10
Салықтардың жоспарлы есептеуі
х
10.1
КТС
х
10.2
ҚҚС
х
10.3
ПҚӨС
х
10.4
ҮПС
х
10.5
Рента салығы
х
10.6
Экспорттық кеден бажы
х
11
Салықтардың жоспарлы төлеуі
х
11.1
КТС
х
11.2
ҚҚС
х
11.3
Бюджеттен қайтаруға ҚҚС
х
11.4
ПҚӨС
х
11.5
ҮПС
х
11.6
Рента салығы
х
11.7
Коммерциялық табу бонусы
х
*Ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 желтоқсанына дейін тапсырылады.
** Ағымдағы күнтізбелік жылдың 15 сәуірден, 15 шілдеден және 15 қазаннан қалдырмай тапсырылуы керек.
***егерде қызмет көрсетілсе, берілген жол толтырылмайды.
Еске алу: жоспарлану бойынша көрсеткіштерінің берілгендері, алдын ала жоспарланған көрсеткіштер болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
29-қосымша
Нысан
Салық тіркелімдері түріндегі, мониторингке жататын ірі салық төлеушілермен табыс етілетін мониторинг бойынша есептілікті жасау қағидалары (1.1-1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5 нысандар)
Ескерту. 29-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 26.12.2015 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі) Салық тіркелімдері түріндегі, мониторингке жататын ірі салық төлеушілермен табыс етілетін мониторинг бойынша есептілікті жасау қағидалары (1.1-1.5, 2.1-2.3, 3.1-3.4, 4.1-4.3, 5 нысандар) (бұдан әрі – Қағидалар) әзірленген және мониторинг бойынша есептілігі түріндегі салық тіркелемдері нысандарын (бұдан әрі – Мониторинг бойынша есептілік) жасауды және табыс етуін көздейді.
2. Сақтандыру, қайта сақтандыру ұйымдарын, банктік қызметті, лицензия негізінде кейбір банктік операцияларды, зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақыны төлеу жөніндегі қызметті, сондай-ақ зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаларды қоспағанда, мониторингке жататын ірі салық төлеушілер келесі салық тіркелімдерін жасайды және табыс етеді:
1) "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 1.1-нысаны;
2) "Қаржылық-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есеп" (үстеме пайда салығы бойынша) 1.2-нысаны;
3) "Өндірілген және сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің қозғалысы туралы есеп" (қосылған құн салығы бойынша) 1.3-нысаны;
4) "Өндірілген өнімдердің, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің өзіндік құны" (пайдалы қазбаларды өндіру салығы бойынша) 1.4-нысаны;

5) форма 1.5 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (по корпоративному подоходному налогу).
3. Крупные налогоплательщики, подлежащие мониторингу, осуществляющие банковскую деятельность, а также отдельные виды банковских операций на основании лицензии уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и (или) Национального Банка Республики Казахстан, составляют и представляют следующие налоговые регистры:
1) форма 2.1 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу);
2) форма 2.2 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу);
3) форма 2.3 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (по корпоративному подоходному налогу).
4. Крупные налогоплательщики, подлежащие мониторингу, осуществляющие деятельность по привлечению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, составляют и представляют следующие налоговые регистры:
1) форма 3.1 "Отчет по пенсионным активам" (по корпоративному подоходному налогу);
2) форма 3.2. "Отчет по управлению пенсионными активами" (по корпоративному подоходному налогу);
3) форма 3.3 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу);
4) форма 3.4 "Отчет о доходах и расходах" являющаяся налоговым регистром по корпоративному подоходному налогу.
5. Крупные налогоплательщики, подлежащие мониторингу, осуществляющие деятельность по страхованию, перестрахованию, составляют и представляют следующие налоговые регистры:
1) форма 4.1 "Отчет о страховой деятельности" (по корпоративному подоходному налогу);
2) форма 4.2 "Бухгалтерский баланс" (по корпоративному подоходному налогу);
3) форма 4.3 "Отчет о доходах и расходах" (по корпоративному подоходному налогу).
6. Крупные налогоплательщики, подлежащие мониторингу, представляют и составляют налоговый регистр "О планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий (текущий) календарный год" по форме 5.
7. Мониторинг налогоплательщиков осуществляется путем анализа их финансово-хозяйственной деятельности с целью определения реальной налогооблагаемой базы, контроля соблюдения налогового законодательства Республики Казахстан и применяемых рыночных цен в целях осуществления контроля при трансфертном ценообразовании.
8. Мониторинг осуществляется путем сбора от налогоплательщиков информации по основным финансово-экономическим и налоговым показателям через электронную систему передачи данных в базу данных на центральном сервере уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет (далее – уполномоченный орган).
Мониторинг осуществляется уполномоченным органом.
Налоговая отчетность по мониторингу представляется сводно.

5) "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 1.5-нысаны.
3. Банктік қыметті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің және (немесе) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша уәкілетті мемлекеттік органның лицензиясы негізінде, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын, мониторингке жататын ірі салық төлеушілер салық тіркелімдерін жасайды және табыс етеді:
1) "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 2.1-нысаны;
2) "Кірістер мен шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 2.2-нысаны;
3) "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 2.3-нысаны.
4. Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын және зейнетақы төлемдерін тарту бойынша қызметті, сондай-ақ зейнетақы активтерін инвестициялық басқару бойынша қызметті жүзеге асыратын, мониторингке жататын ірі салық төлеушілер келесі салық тіркелімдерін жасайды және табыс етеді:
1) "Зейнетақы активтері бойынша есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 3.1-нысаны;
2) "Зейнетақы активтерін басқару бойынша есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 3.2-нысаны;
3) "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 3.3-нысаны;
4) "Кірістер және шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 3.4-нысаны.
5. Сақтандыру, қайта сақтандыру бойынша қызметті жүзеге асыратын, мониторингке жататын ірі салық төлеушілер келесі салық тіркелімдерін жасайды және табыс етеді:
1) "Сақтандыру қызметі туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 4.1-нысаны;
2) "Бухгалтерлік баланс" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 4.2-нысаны;
3) "Кірістер және шығыстар туралы есеп" (корпоративтік табыс салығы бойынша) 4.3-нысаны.
6. Мониторингке жататын ірі салық төлеушілер 5-нысан бойынша "Алдағы (ағымдағы) күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы" салық тіркелімін жасайды және табыс етеді.
7. Салық төлеушілер мониторингі нақты салық салынатын базасын айқындау, Қазақстан Республикасының салық заңнамасының сақталуын және трансферттік баға белгілеу кезінде бақылауды жүзеге асыру мақсатында қолданылатын нарықтық бағаларды бақылау мақсатында олардың қаржылық-шаруашылық қызметiн талдау жолымен жүзеге асырылады.
8. Мониторинг салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің орындалуын қамтамасыз ететін уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) орталық серверінің дерекқорына деректерді берудің электрондық жүйесі арқылы салық төлеушілерден негізгі қаржылық-экономикалық және салықтық көрсеткіштер бойынша ақпарат жинау жолымен жүзеге асырылады.
Мониторинг уәкілетті органмен жүзеге асырады.
Мониторинг бойынша салық есептілігі шоғырландырылған түрде тапсырылады.

9. База данных по мониторингу формируется на основе налоговой отчетности, составляемой по формам согласно главам 2-6 настоящих Правил, содержащей информацию, указанную в пункте 8 настоящих Правил, предоставляемой налогоплательщиками в электронном формате (файлах) программного обеспечения в порядке, установленном настоящими Правилами.
10. Программное обеспечение по заполнению форм налоговой отчетности по мониторингу выполняет функцию приведения всех отчетов (заполненных форм налоговой отчетности) налогоплательщиков в однотипные файлы, записанные в едином стандарте.
11. Электронная система передачи данных представляет собой способы доставки заполненных форм налоговой отчетности в виде файлов установленного стандарта до базы данных.
12. Формы налоговой отчетности по мониторингу и программное обеспечение по их заполнению размещаются на сайте уполномоченного органа.
13. Заполненные формы налоговой отчетности по мониторингу представляются в уполномоченный орган налогоплательщиками через систему передачи данных.
14. Вид формы налоговой отчетности по мониторингу.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьей 63 Налогового кодекса. В зависимости от вида налоговой отчетности отмечается соответствующая ячейка.
15. При заполнении каждой формы налоговой отчетности по мониторингу налогоплательщик указывает следующие данные:
1) БИН – бизнес-идентификационный номер;
2) наименование налогоплательщика в соответствии с учредительными документами;
3) налоговый период, за который представляется Налоговая отчетность по мониторингу;
4) код органа государственных доходов по месту регистрации налогоплательщика.
При отсутствии в отчетном периоде показателей финансово-хозяйственной деятельности Налоговая отчетность по мониторингу предоставляется без заполнения соответствующих граф.
16. При необходимости уполномоченный орган запрашивает расшифровку по представленным формам налоговой отчетности по мониторингу.
2. Порядок составления Налоговой отчетности по мониторингу
крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу, за
исключением страховых, перестраховочных организаций,
юридических лиц осуществляющих банковскую деятельность,
отдельные виды банковских операций на основании лицензии,
деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным
выплатам, а также деятельность по инвестиционному
управлению пенсионными активами
(формы 1.1 – 1.5)
17. Форма 1.1 "Бухгалтерский баланс" заполняется с нарастающим итогом. Единицей измерения является тысяча тенге.
18. Форма 1.2 "Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности" заполняется с нарастающим итогом. Единицей измерения является тысяча тенге.

9. Мониторинг бойынша дерекқор осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен бағдарламалық қамтамасыз етудің электрондық пішімінде (файлдарында) салық төлеуші табыс ететін, осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын, осы Қағидаларға "Салық есептілігі нысандарын жасау қағидасы" деген 2-6 тарауға сәйкес нысандар бойынша жасалатын салық есептілігінің негізінде қалыптасады.
10. Мониторинг бойынша салық есептілігі нысандарын толтыру бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету салық төлеушілердің барлық есептерін (салық есептілігінің толтырылған нысандарын) бірыңғай стандартта жазылған бір үлгідегі файлдарға келтіру функциясын орындайды.
11. Деректерді берудің электрондық жүйесі салық есептілігінің толтырылған нысандарын белгіленген стандарттағы файлдар түрінде дерекқорға дейін жеткізу тәсілін білдіреді.
12. Мониторинг бойынша салық есептілігі нысандары және оларды толтыру жөніндегі бағдарламалық қамтамасыз ету уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
13. Мониторинг бойынша салық есептілігінің толтырылған нысанын салық төлеушілер уәкілетті органға деректерді беру жүйесі арқылы табыс етеді.
14. Мониторинг бойынша салық есептілігі нысанының түрі.
Аталған торкөздер Салық кодексінің 63-бабына сәйкес белгіленеді. Салық есептілігінің түріне байланысты тиісті торкөз белгіленеді.
15. Мониторинг бойынша салық есептілігінің әрбір нысанын толтыру кезінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
2) құрылтай құжаттарына сәйкес салық төлеушінің атауы;
3) мониторинг бойынша салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі;
4) салық төлеушiнiң тiркеу орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды.
Есепті кезеңде қаржылық-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері болмаған кезде мониторинг бойынша салық есептілігі қажетті бағандар толтырылмай табыс етіледі.
16. Қажет болған кезде уәкілетті орган табыс етілген мониторинг бойынша салық есептілігі нысандары бойынша таратып жазуды сұрайды.
2. Сақтандыру, қайта сақтандыру ұйымдарын, банктік қызметті, лицензия негізінде банктік операциялардың жекелеген түрлерін, зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақыны төлеу жөніндегі қызметті, сондай-ақ зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаларды қоспағанда, мониторингке жататын ірі салық төлеушілермен Мониторинг бойынша салық есептілігін жасау қағидасы (1.1-1.5 нысандары)
17. "Бухгалтерлік баланс" 1.1-нысаны өспелі қорытындымен толтырылады. Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
18. "Қаржылық-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы есеп" 1.2-нысаны сәйкес өспелі қорытындымен толтырылады. Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.

19. В форме 1.3 "Отчет о движении произведенных и приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг" отражается количество произведенных и приобретенных за налоговый период товаров (работ, услуг). В случае если налогоплательщиком производится выпуск и приобретение различных видов товаров, отражается вся выпущенная продукция по видам. Единицей измерения является тысяча тенге.
В графе 1 "№ п/п" указывается номер по порядку. Дальнейшая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Код ТН ВЭД" указывается соответствующий код ТН ВЭД указанного товара (работ, услуг).
В графе 3 "Наименование товара (работ, услуг)" указывается наименование произведенных и приобретенных товаров (работ, услуг).
В графе 4 "Единица измерения" указываются единицы измерения произведенных и приобретенных товаров (работ, услуг), используемых на предприятии (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры, кВт и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (тенге).
В графе 5 "Остаток на начало налогового периода, количество" указывается количество товара, находящегося в остатке на начало налогового периода.
В графе 6 "Остаток на начало налогового периода, сумма" указывается себестоимость (балансовая стоимость) товара, находящегося в остатке на начало налогового периода.
В графе 7 "Количество произведенного товара" указывается количество произведенного и приобретенного товара (работ, услуг) за налоговый период.
В графе 8 "Себестоимость произведенного товара" указывается себестоимость произведенного или стоимость приобретенного товара (работ, услуг) за налоговый период.
В графе 9 "Прочее поступление товара, количество" указывается количество поступившего товара, не связанного с производством и его приобретением за налоговый период.
В графе 10 "Прочее поступление товара, сумма" указывается себестоимость поступившего товара, не связанного с производством и его приобретением.
В графе 11 "Количество реализованного товара" указывается количество отгруженного товара (работ, услуг) за налоговый период.
В графе 12 "Себестоимость реализованного товара" указывается себестоимость отгруженного товара (работ, услуг) за налоговый период.
В графе 13 "Прочее выбытие товара, количество" указывается количество выбывшего товара (работ, услуг), не связанного с реализацией за налоговый период.
В графе 14 "Прочее выбытие товара, сумма" указывается себестоимость выбывшего товара (работ, услуг), не связанного с реализацией в налоговом периоде.
В графе 15 "Остаток на конец налогового периода, количество" указывается количество товара, находящегося в остатке на конец налогового периода.
В графе 16 "Остаток на конец налогового периода, сумма" указывается себестоимость товара, находящегося в остатке на конец налогового периода.

19. "Өндірілген және сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің қозғалысы туралы есеп" 1.5-нысанында салық кезеңі үшін өндірілген және сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) саны көрсетіледі. Егер салық төлеуші тауарлардың әр түрін шығарса, шығарылған барлық тауарлардың түрлері бойынша көрсетіледі. Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"№ р/с" 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі. Келесі ақпарат рет бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
"СЭҚ ТН коды" 2-бағанында көрсетілген тауардың (жұмыстың, қызметтің) СЭҚ ТН тиісті коды көрсетіледі.
"Тауардың (жұмыстың, қызметтің) атауы" 3-бағанында өндірілген және сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауы көрсетіледі.
"Өлшем бірлігі" 4-бағанында кәсіпорында пайдаланылатын, өндірілген және сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) өлшем бірліктері (дана, килограмм, тонна, метр, шаршы метр, литр, кВт және Қазақстан Республикасында қолданылатын басқа да өлшем бірліктері) көрсетіледі.
"Салық кезеңінің басындағы қалдық, саны" 5-бағанында салық кезеңінің басындағы қалдық тауардың саны көрсетіледі.
"Салық кезеңінің басындағы қалдық, сомасы" 6-бағанында салық кезеңінің басындағы қалдық тауардың өзіндік құны (баланстық құны) көрсетіледі.
"Өндірілген тауардың саны" 7-бағанында салық кезеңінде өндірілген және сатып алынған тауардың (жұмыстың, қызметтің) саны көрсетіледі.
"Өндірілген тауардың өзіндік құны" 8-бағанында салық кезеңінде өндірілген тауардың өзіндік құны немесе сатып алынған тауардың (жұмыстың, қызметтің) құны көрсетіледі.
"Тауардың басқа түсімі, саны" 9-бағанында салық кезеңі ішінде өндірумен және оны сатып алумен байланысты емес, келіп түскен тауар саны көрсетіледі.
"Тауардың басқа түсімі, сомасы" 10-бағанында өндірумен және оны сатып алумен байланысты емес, келіп түскен тауардың өзіндік құны көрсетіледі.
"Өткізілген тауардың саны" 11-бағанында салық кезеңінде тиеп-жөнелтілген тауардың (жұмыстың, қызметтің) саны көрсетіледі.
"Өткізілген тауардың өзіндік құны" 12-бағанында салық кезеңінде тиеп-жөнелтілген тауардың (жұмыстың, қызметтің) өзіндік құны көрсетіледі.
"Тауардың басқа да істен шығуы, саны" 13-бағанында салық кезеңінде өткізумен байланысты емес, істен шыққан тауардың (жұмыстың, қызметтің) саны көрсетіледі.
"Тауардың басқа да істен шығуы, сомасы" 14-бағанында салық кезеңі ішінде өткізумен байланысты емес, істен шыққан тауардың (жұмыстың, қызметтің) өзіндік құны көрсетіледі.
"Салық кезеңінің соңында қалған қалдық, саны" 15-бағанында салық кезеңінің соңында қалған қалдықтағы, тауардың саны көрсетіледі.
"Салық кезеңінің соңында қалған қалдық, сомасы" 16-бағанында салық кезеңінің соңында қалған қалдықтағы, тауардың өзіндік құны көрсетіледі.

20. В форме 1.4 "Себестоимость произведенной продукции, выполненных работ, оказанных услуг" отражаются расходы налогоплательщика, понесенные за отчетный период на производство товаров (работ, услуг). Т1, Т2, Т3, Т4, Т5 – означают наименования товаров (работ, услуг), занимающие наибольшие (основные виды) удельные значения, которые самостоятельно определяются налогоплательщиком.
Форма заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
В строке 1 "Материалы" указывается стоимость:
1) приобретаемого сырья, основных материалов с учетом транспортно-заготовительных расходов, которые входят в состав производимой продукции, образуя ее основу или являются необходимым компонентом при изготовлении продукции (выполнении работ, оказании услуг);
2) покупных материалов, используемых в процессе производства продукции для обеспечения нормального технологического процесса и для упаковки продукции или расходуемых на другие производственные и хозяйственные нужды (проведение испытаний, контроля, содержание, ремонт и эксплуатация оборудования и других средств труда, не относимых к основным фондам);
3) природного сырья (попенная плата, плата за воду, забираемую субъектами из водохозяйственных систем, и другие платежи, возмещающие затраты специализированных организаций на поиск, разведку, охрану, организацию использования и возобновление ресурсов природного сырья), на рекультивацию земель, оплату работ по рекультивации земель, осуществляемых специализированными организациями;
4) покупных изделий, полуфабрикатов, подвергающихся дополнительной обработке на данном субъекте, монтажу;
5) работ и услуг производственного характера, выполняемых сторонними организациями выполнение отдельных операций по изготовлению продукции, обработке сырья и материалов и контролю за соблюдением установленных технологических процессов;
6) услуг стороннего транспорта по доставке запасов, материалов. Расходы, связанные с доставкой (включая погрузочно-разгрузочные) сырья, материалов, покупных изделий и полуфабрикатов (вспомогательных материалов и топлива) транспортом самого субъекта и его персоналом, включаются в соответствующие элементы затрат на производство;
7) вспомогательных материалов, используемых в процессе изготовления продукции для обеспечения нормального технологического процесса (вспомогательные материалы на технологические цели). Если их отнесение непосредственно на себестоимость отдельных видов продукции затруднено, стоимость включается в себестоимость в следующем порядке:
определяются нормы расхода вспомогательных материалов для технологических целей на каждый вид продукции и в соответствии с этими нормами расхода и плановой себестоимостью материалов устанавливается сметная ставка на единицу продукции. Указанные ставки пересматриваются по мере изменения норм расхода материалов или цен. Фактические затраты на вспомогательные материалы включаются в себестоимость отдельных видов продукции, и незавершенного производства пропорционально сметным ставкам;

20. "Өндірілген өнімдердің, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің өзіндік құны" 1.4-нысанында есепті кезең ішінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өндіруге салық төлеуші шеккен шығыстары көрсетіледі. Т 1 , Т 2 , Т 3 , Т 4 , Т 5 – ең көп (негізгі түрлерінің) үлестік мәнінен тұратын, салық төлеушінің өзі айқындайтын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауын білдіреді.
Нысан өспелі қорытындымен толтырылады, өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"Материалдар" 1-жолында құны көрсетіледі:
1) өндірілетін өнімнің негізін құрай отырып, оның құрамына кіретін немесе өнімді шығару (жұмыстар орындау, қызметтер көрсету) кезінде қажетті құрамдаушы болып табылатын көліктік-әзірлеу шығыстары есепке алғандағы сатып алынатын шикізаттар, негізгі материалдардың;
2) өнім өндірісі барысында қалыпты технологиялық процесті қамтамасыз ету және өнімді орау үшін немесе басқа да өндірістік және шаруашылық қажеттіліктерге (сынақтар өткізуге, бақылау жүргізуге, негізгі қорларға кірмейтін жабдықтар мен өзге де еңбек құралдарын ұстауға, жөндеуге, пайдалануға) пайдаланылатын сатып алынатын материалдардың;
3) мамандандырылған ұйымдар жүзеге асыратын жерді қайта құнарландыруға, жерді құнарландыру бойынша төлемдерге табиғи шикізаттың (түбір төлемі, су шаруашылығы субъектілерінен алынатын су үшін төлем, мамандандырылған ұйымдардың табиғи шикізат ресурстарын іздеуге, барлауға, қорғауға, пайдалануды ұйымдастыруға және жаңғыртуға жұмсалған шығыстар);
4) осы субъектіде қосымша өңдеуге, монтаждауға тартылатын сатып алынатын өнімдер, жартылай фабрикаттардың;
5) тараптық ұйымдар орындайтын өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтердің, шикізат пен материалдарды өңдеудің, өнім дайындау жөніндегі жекелеген операцияларды орындау және белгіленген технологиялық процестердің сақталуына бақылаудың;
6) тараптық көліктің қорлар, материалдар жеткізу бойынша қызметтердің. Сол субъектінің көлігімен және персоналымен шикізаттар, материалдар, сатып алынатын өнімдер мен жартылай фабрикаттарды (қосымша материалдар мен жанармай) жеткізумен байланысты (тиеу-түсіруді қоса) шығыстар өндіріс шығындарының тиісті элементіне енгізіледі;
7) өнім өндіру процесінде қалыпты технологиялық процесті қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын қосалқы материалдар (технологиялық мақсаттарға арналған қосалқы материалдар). Егер оларды өнімнің жекелеген түрлерінің өзіндік құнына тікелей енгізуде қиындықтар туындаса, құн өзіндік құнға мынадай тәртіппен енгізіледі:
технологиялық мақсаттар үшін өнімнің әрбір түріне қосалқы материалдардың шығыс нормасы айқындалады және осы шығыс нормаларына және материалдардың жоспарлы өзіндік құнына сәйкес өнім бірлігіне сметалық мөлшерлеме белгіленеді. Көрсетілген мөлшерлемелер материалдардың шығыс нормаларының және бағалардың өзгеруіне қарай қайта қаралып отырады. Қосымша материалдарға нақты шығындар жекелеген өнім түрлерінің және аяқталмаған өндірістің өзіндік құнына сметалық мөлшерлемелерге үйлесімді түрде қосылады;

8) топлива на технологические цели, как полученного со стороны, так и выработанного самим субъектом: для плавильных агрегатов, домен, мартеновских печей, для нагрева металла в прокатных, кузнечно-штамповочных, прессовых и других цехах, для проведения установленных технологическим процессом испытаний изделий;
9) всех видов покупной энергии, расходуемой на технологические, энергетические, двигательные и другие промышленно-производственные нужды субъекта. Затраты на производство электрической и других видов энергии, вырабатываемых самим субъектом, а также на трансформацию и передачу покупной энергии до мест ее потребления включаются в соответствующие элементы затрат.
В строке 2 "Стоимость возвратных отходов" из затрат на материалы, включаемых в себестоимость продукции, исключается стоимость возвратных отходов. Под возвратными отходами производства понимаются остатки сырья, материалов или полуфабрикатов, образовавшиеся в процессе превращения исходного материала в готовую продукцию, утратившие полностью или частично потребительные качества исходного материала (химические или физические свойства, в том числе полномерность, конфигурацию и прочие) или вовсе не используемые по прямому назначению.
Не относятся к отходам остатки материалов, которые в соответствии с установленной технологией передаются в другие цеха субъекта в качестве полномерного материала для изготовления других деталей или изделий основного производства. Не относятся к отходам также попутная (сопряженная) продукция (шкуры, кишечное сырье, жир-сырец, субпродукты) в мясожировом производстве, глицерин и другие виды попутной продукции, перечень которой устанавливается учетной политикой субъекта.
Отходы подразделяются на возвратные (используемые и не используемые в производстве) и безвозвратные. Возвратными, используемыми в производстве, считаются отходы, которые потребляются самим субъектом для изготовления основного или вспомогательного производства. Возвратными, не используемыми в производстве, считаются отходы, которые потребляются самим субъектом лишь в качестве материалов, топлива, на другие хозяйственные нужды, или реализованы на сторону. Безвозвратными считаются отходы, которые не используются при данном состоянии техники, и технологические потери.
Возвратные отходы оцениваются в следующем порядке:
1) по пониженной цене исходного сырья и материалов (по цене возможного использования), если отходы используются для основного производства, но с повышенными затратами (пониженным выходом готовой продукции) или используются для нужд вспомогательного производства или изготовления предметов широкого потребления (продукции культурно-бытового назначения и хозяйственного обихода);

8) басқа жақтан алынған, сол сияқты субъектінің өзі өндірген технологиялық мақсаттарға отын: балқыту агрегаттары, домна, мартен пештері үшін, прокат, ұсталық-қалыптау, баспақтау және басқа да цехтарда металды қыздыру үшін, белгіленген технологиялық процеспен бұйымдарды сынақтан өткізу үшін;
9) субъектінің технологиялық, энергетикалық, қозғалтқыштық және өзге де өнеркәсіптік-өндірістік қажеттіліктеріне жұмсалатын электр энергиясы. Субъектінің өзі шығаратын энергияның электрлік және басқа да түрлерін өндіруге, сондай-ақ сатып алынатын энергияны оны тұтыну орнына дейін трансформаторлау және беруге жұмсалатын шығындар тиісті шығындар элементтеріне енгізіледі.
"Қайтарым қалдықтарының құны" 2-жолында өнімнің өзіндік құнына енгізілетін материалдарға жұмсалған шығындардан қайтарым қалдықтарының құны алып тасталады. Өндірістің қайтарым қалдықтары деп шығыс материалының дайын өнімге айналу процесінде қалыптасқан, шығыс материалы ретінде тұтынылуын толық немесе ішінара жоғалтқан (химиялық немесе физикалық қасиеттерін, оның ішінде толыққандылығын, құрама пішінін және өзгесі) немесе тікелей мақсаты бойынша мүлдем пайдаланылмайтын шикізат, материалдар немесе жартылай фабрикаттар қалдықтары түсініледі.
Белгіленген технологияға сәйкес субъектінің басқа цехтарына негізгі өндірістің бұйымдарын немесе басқа да бөлшектерін дайындауға толыққанды материал ретінде берілетін материалдардың артық қалғандары қалдықтарға жатпайды. Сондай-ақ тізбесі субъектінің есептік саясатымен белгіленетін ет-май өндірісіндегі жол-жөнекей (түйіндес) өнімдер (тері, ішек шикізаты, шикімай, субөнім), глицерин және басқалар да қалдыққа жатқызылмайды.
Қалдықтар қайтарымды (өндірісте пайдаланылатын және пайдаланылмайтын) және қайтарымсыз деп бөлінеді. Өндірісте пайдаланылатын қайтарымдыға субъектінің өзі негізгі немесе қосалқы өндірісті дайындауға тұтынуы қалдықтар есептеледі. Өндірісте пайдаланылмайтын қайтарымдыға субъектінің өзі тек материал, жанармай, өзге де шаруашылық қажеттілікке тұтынуы немесе басқа жаққа өткізуі қалдықтар саналады. Техниканың осы жай-күйінде пайдалануы болмайтын қалдықтар мен технологиялық шығындар саналады.
Қайтарымды қалдықтар мынадай тәртіппен бағаланады:
1) бастапқы шикізат және материалдар төмендетілген баға бойынша (мүмкін пайдалану бағасы бойынша), егер қалдықтар негізгі өндіріс үшін пайдаланады, бірақ көп шығыстармен (дайын өнімдердің төмен шығуымен) немесе көмекші өндірістің қажеттілігі үшін пайдаланады немесе кең пайдаланылатын заттарды өндіруге (мәдени-тұрмыс түріне жататын және шаруашылық күнделікті тұрмыс өнімдері);

2) по установленным ценам на отходы за вычетом расходов на их сбор и обработку, когда отходы, обрезки, стружка и другое идут в переработку внутри субъекта или сдаются на сторону;
3) по полной цене исходного сырья или материалов, если отходы реализуются на сторону для использования в качестве кондиционного сырья или полномерного (полноценного) материала.
Безвозвратные отходы оценке не подлежат.
В строке 3 "Оплата труда основного производственного персонала" отражаются затраты на оплату труда основного производственного персонала субъекта, включая премии рабочим, служащим за производственные результаты, стимулирующие и компенсирующие выплаты, в том числе компенсации по оплате труда в связи с повышением цен и индексацией доходов, компенсации, выплачиваемые в установленных законодательством размерах женщинам, находящимся в частично оплачиваемом отпуске по уходу за ребенком, а также затраты на оплату труда не состоящих в штате организации занятых в основной деятельности работников.
В строке 4 "Отчисления на страхование" отражаются отчисления на медицинское страхование от затрат на оплату труда работников, включаемых в себестоимость продукции (кроме тех видов оплаты, на которые страховые взносы не начисляются).
В строке 5 "Накладные расходы" отражаются расходы, связанные с управлением и обслуживанием производства, которые имеют ряд общих характеристик и включают в себя:
1) затраты по обеспечению производства сырьем, материалами, топливом, энергией, инструментами, другими средствами и предметами труда;
2) затраты по поддержанию основных производственных фондов в рабочем состоянии (расходы на технический осмотр и уход, на проведение среднего, текущего и капитального ремонтов);
3) оплата труда вспомогательного производственного персонала, премии рабочим за производственные результаты, стимулирующие и компенсирующие выплаты;
4) отчисления по установленным нормам на социальное, медицинское страхование в Государственный фонд содействия занятости от затрат на оплату труда работников, занятых в производстве;
5) затраты по обеспечению выполнения санитарно-гигиенических норм, включая затраты на содержание помещений и инвентаря, предоставляемых субъектами медицинским учреждениям для организации медпунктов непосредственно на территории субъекта, на поддержание чистоты и порядка на производстве, обеспечение противопожарной и сторожевой охраны и других специальных требований, предусмотренных правилами технической эксплуатации субъекта, надзора и контроля за их деятельностью;
6) затраты по обеспечению нормальных условий труда и техники безопасности, связанные с особенностями производства и предусмотренные трудовым законодательством Республики Казахстан;

2) қалдықтар, шырпулар, жаңқалар және басқалар субъектінің ішінде өндіруге жіберілетін және сыртқа өткізілетін кезде оларды жинау және өңдеуіне шығыстарды шегеріс үшін қалдықтарға белгіленген бағалар бойынша;
3) егер кондициялық шикізат немесе толық көлемдік (толыққанды) материалдар ретінде пайдалану үшін қалдықтар сырттай сатылса.
Қайтарылмайтын қалдықтар бағалануға жатпайды.
"Негізгі өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеу" 3-жолда ынталандыратын және төлемді өтейтін өндірістік қорытындысы үшін жұмысшыларға, қызметкерлерге сыйлықақыны қосатын, оның ішінде баға көтерілуіне және табыстың индексациясына байланысты еңбекті төлеу бойынша өтемақылар, балаға қарауға ішінара төленетін демалыс болатын, әйелдерге заңмен белгіленген көлемде төленетін өтемақылар, сондай-ақ қызметкерлердің негізгі қызметінде айналысатын штатта тұрмайтын ұйымдардың төлеміне шығыстар көрсетіледі.
"Сақтандыруға аударымдар" 4-жолында өнімнің өзіндік құнына қосылатын қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеуге кеткен (төлемнің сақтандыру жарналары есептелмейтін түрлерінен басқа) шығындардан медициналық сақтандыруға аударымдар көрсетіледі.
"Жүктеме шығыстары" 5-жолында бірқатар ортақ сипаттамалары бар және мыналарды қамтитын, өндірісті басқарумен және қамтамасыз етумен байланысты шығыстар көрсетіледі:
1) өндірісті шикізатпен, материалдармен, отынмен, энергиямен, аспаптармен, басқа еңбек құралдармен және заттармен қамтамасыз ету жөніндегі шығыстар;
2) негізгі өндірістік қорларды жұмыс жағдайында ұстап тұру жөніндегі шығыстар (техникалық тексеру, күту және орташа, ағымдағы және күрделі жөндеуді өткізуіне кеткен шығыстар);
3) қосалқы өндірістік персоналдың еңбегін төлеу, өндірістік нәтижелер үшін қызметкерлерге сыйлықақылар, ынталандыру және өтемақы төлемдері;
4) өндірісте жұмыс істейтін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеуге кеткен шығындарынан Жұмыспен қамтуға жәрдемдеу мемлекеттік қорына әлеуметтік, медициналық сақтандыруға белгіленген нормалар бойынша аударымдар;
5) тікелей субъектінің аумағында медпункттерді ұйымдастыру үшін медициналық мекемелеріне субъектілерімен берілетін үй-жайларды және бұйымдарды ұстауға шығындарды қоса алғанда, санитариялық-гигиеналық нормалардың орындалуын қамтамасыз ету бойынша шығындар, өндірістегі тазалық пен тәртіпті сақтауға, субъектінің техникалық пайдалану қағидаларында көзделген өртке қарсы және қарауыл күзеті және басқа да арнайы талаптарды қамтамасыз етуге, олардың қызметін қадағалау мен бақылауға жұмсалған шығындар;
6) өндірістік ерекшеліктеріне байланысты және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында көзделген қалыпты еңбек жағдайларын және техникалық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша шығындар;

7) плата за аренду производственных фондов;
8) командировочные расходы, связанные с производственной деятельностью;
9) потери от простоев;
10) расходы на подготовку и освоение производства;
11) расходы на содержание и эксплуатацию оборудования;
12) затраты на гарантированное обслуживание и ремонт товаров;
13) другие производительные расходы и потери.
В строке "Всего" указывается суммарное значение по строкам и столбцам.
21. В форме 1.5. "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" указываются суммы дебиторской (кредиторской) задолженности, образовавшейся свыше одного года с момента последней операции по данной задолженности.
Задолженность по физическим лицам отражается одной строкой и заполняется только графа 7 "Сумма".
При этом в графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается "физические лица".
Единицей измерения является тысяча тенге.
В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерации.
В графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается наименование юридического лица.
В графе 3 "Резидент (нерезидент)", указывается код, обозначающий резидентство поставщика:
0 – резидент Республики Казахстан;
1 – нерезидент Республики Казахстан.
В графе 4 "ИИН (БИН)" указывается идентификационный номер дебитора (кредитора) при его наличии.
В графе 5 "Код страны резиденства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран.
В графе 6 "Сумма" указывается сумма образованной дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 7 "Срок образования задолженности" указывается период образования дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 8 "Причины образования" указываются причины образования дебиторской (кредиторской) задолженности.
3. Порядок составления Налоговой отчетности по мониторингу
крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу,
осуществляющими банковскую деятельность, а также отдельные виды
банковских операций на основании лицензии уполномоченного
государственного органа по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций и (или)
Национального Банка Республики Казахстан
(формы 2.1 - 2.3)
22. Формы 2.1 "Бухгалтерский баланс" и 2.2 "Отчет о доходах и расходах" являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности. Формы заполняются с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
23. В форме 2.3 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" указываются суммы дебиторской (кредиторской) задолженности, образовавшейся свыше одного года с момента последней операции по данной задолженности.
Задолженность по физическим лицам отражается одной строкой и заполняется только графа 7 "Сумма".
При этом в графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается "физические лица".
Единицей измерения является тысяча тенге.
В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерации.
В графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается наименование юридического лица.
В графе 3 "Резидент (нерезидент)", указывается код, обозначающий резидентство поставщика:
0 – резидент Республики Казахстан;
1 – нерезидент Республики Казахстан.
В графе 4 "ИИН (БИН)" указывается идентификационный номер дебитора (кредитора).
В графе 5 "Код страны резиденства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран.
В графе 6 "Сумма" указывается сумма образованной дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 7 "Срок образования задолженности" указывается период образования дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 8 "Причины образования" указываются причины образования дебиторской (кредиторской) задолженности.

7) өндірістік қорларды жалдау үшін төлемақы;
8) өндірістік қызметпен байланысты іссапар шығыстары;
9) тоқтап қалудан болған шығындар;
10) өндірісті әзірлеуге және игеруге жұмсалған шығыстар;
11) жабдықты ұстауға және пайдалануға жұмсалған шығыстар;
12) кепілдік берілген қызмет көрсетуге және тауарларды жөндеуге жұмсалған шығындар;
13) басқа да өндірістік шығыстар мен жоғалтулар.
"Барлығы" жолында жолдар мен бағандар бойынша жиынтық мәні көрсетіледі.
21. "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу"
1.5-нысанында осы берешек бойынша соңғы операция кезінен бастап бір жылдан астам қалыптасқан дебиторлық (кредиторлық) берешек сомалары көрсетіледі.
Жеке тұлғалар бойынша берешек бір жолмен көрсетіледі және тек "Сома" 7-бағаны толтырылады;
Бұл ретте "Дебитордың (кредитордың) атауы" 2-бағанында "жеке тұлғалар" көрсетіледі.
Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"№" 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
"Дебитордың (кредитордың) атауы" 2-бағанында заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
"Резидент (резидент емес)" 3-бағанында жеткізушінің резиденттігін белгілейтін код көрсетіледі:
0 – Қазақстан Республикасының резиденті,
1 – Қазақстан Республикасының резидент емес.
"ЖСН (БСН)" 4-бағанында дебитордың (кредитордың) сәйкестендіру нөмірі болған жағдайда көрсетіледі.
"Резиденттік елдің коды" 5-бағанында резидент емес салық төлеушінің резиденттік елдің кодын толтыру кезінде елдердің сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Сома" 6-бағанында дебиторлық (кредиторлық) берешектің қалыптасқан сомасы көрсетіледі.
"Берешектің қалыптасқан мерзімі" 7-бағанында кредиторлық (дебиторлық) берешектің қалыптасқан кезеңі көрсетіледі.
"Қалыптасу себептері" 8-бағанында дебиторлық (кредиторлық) берешектің қалыптасу себептері көрсетіледі.
3. Банктік қызметті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің және (немесе) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша уәкілетті мемлекеттік органның лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын, мониторингке жататын ірі салық төлеушілермен мониторинг бойынша салықтық есептілікті жасау қағидасы (2.1-2.3 нысандар)
22. "Бухгалтерлік баланс" 2.1 және "Табыстар және шығыстар туралы есеп" 2.2-нысандары Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк жөніндегі заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңi үшін әзірленген салық төлеушiнің қаржы есебi болып табылады. Нысандар өспелі қорытындымен толтырылады, өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
23. "Дебиторлық және кредиторлық берешекті таратып жазу" 2.3-нысанында осы берешек бойынша соңғы операция кезінен бастап бір жылдан астам қалыптасқан дебиторлық (кредиторлық) берешек сомалары көрсетіледі.
Жеке тұлғалар бойынша берешек бір жолмен көрсетіледі және тек "Сома" 7-бағаны толтырылады;
Бұл ретте "Дебитордың (кредитордың) атауы" 2-бағанында "жеке тұлғалар" көрсетіледі.
Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"№" 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
"Дебитордың (кредитордың) атауы" 2-бағанында заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
"Резидент (резидент емес)" 3-бағанында жеткізушінің резиденттігін белгілейтін код көрсетіледі:
0 – Қазақстан Республикасының резиденті,
1 – Қазақстан Республикасының резидент емес.
"ЖСН (БСН)" 4-бағанында дебитордың (кредитордың) сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
"Резиденттік елдің коды" 5-бағанында резидент емес салық төлеушінің резиденттік елдің кодын толтыру кезінде елдердің сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Сома" 6-бағанында дебиторлық (кредиторлық) берешектің қалыптасқан сомасы көрсетіледі.
"Берешектің қалыптасқан мерзімі" 7-бағанында кредиторлық (дебиторлық) берешектің қалыптасқан кезеңі көрсетіледі.
"Қалыптасу себептері" 8-бағанында дебиторлық (кредиторлық) берешектің қалыптасу себептері көрсетіледі.

4. Порядок составления Налоговой отчетности по мониторингу
крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу,
осуществляющими деятельность по привлечению обязательных
пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных
взносов и пенсионным выплатам, а также деятельность по
инвестиционному управлению пенсионными активами
(формы 3.1-3.4)
24. Формы 3.1 "Отчет по пенсионным активам", 3.3 "Бухгалтерский баланс", 3.4 "Отчет о доходах и расходах" являются финансовой отчетностью налогоплательщика, подготовленной за отчетный налоговый период, и заполняются в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности. Формы заполняются с нарастающим итогом. Единицей измерения является тысяча тенге.
25. Форма 3.2. "Отчет по управлению пенсионными активами".
В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Сумма пенсионных активов на конец налогового периода" указывается сумма пенсионных активов, принятых в управление юридическим лицом, осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, по состоянию на конец налогового периода.
В графе 3 "Инвестировано, всего" указывается сумма пенсионных активов каждого единого накопительного пенсионного фонда, размещенных в финансовые инструменты на конец налогового периода. Данная графа отражает сумму граф 4–12 настоящего отчета.
В графе 4 "Национальный Банк РК" указывается сумма пенсионных активов, размещенных во вклады Национального Банка Республики Казахстан.
В графе 5 "Банки второго уровня" указывается сумма пенсионных активов, размещенных во вклады банков второго уровня.
В графе 6 "Ценные бумаги МФ РК и НБ РК" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенных Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, за исключением ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан.
В графе 7 "Ценные бумаги местных исполнительных органов" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в государственные ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами.
В графе 8 "Негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов.
В графе 9 "Ценные бумаги иностранных государств" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в ценные бумаги иностранных государств.
В графе 10 "Ценные бумаги международных финансовых организаций" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в ценные бумаги международных финансовых организаций.
В графе 11 "Негосударственные ценные бумаги" указывается сумма пенсионных активов, размещенных: в ипотечные облигации организаций Республики Казахстан, включенных в официальный список организатора торгов; во включенные в официальный список организатора торгов по категории "А" иные, помимо ипотечных облигаций, негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств; в облигации АО "Банк Развития Казахстана" и в прочие негосударственные ценные бумаги.

4. Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын және зейнетақы төлемдерін тарту бойынша қызметті, сондай-ақ зейнетақы активтерін инвестициялық басқару бойынша қызметті жүзеге асыратын, мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің мониторинг бойынша салық есептілігін жасау қағидасы (3.1-3.4 нысандар)
24. "Зейнетақы активтері бойынша есеп" 3.1, "Бухгалтерлік баланс" 3.3, "Табыстар мен шығыстар туралы есеп" 3.4-нысандары есепті салық кезеңi үшін дайындалған салық төлеушiнің қаржылық есептiлігі болып табылады және Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк жөніндегі заңнамасына сәйкес толтырылады. Нысандар өспелі қорытындымен толтырылады. Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
25. "Зейнетақы активтерін басқару бойынша есеп" 3.2-нысаны.
"№" 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеу тәртібін үзбеуге тиіс.
"Салық кезеңінің соңындағы зейнетақы активтерiнің сомасы" 2-бағанында салық кезеңінiң соңындағы жағдайы бойынша зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын, заңды тұлғамен басқаруға алынған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетiледi.
"Инвестицияланды, барлығы" 3-бағанында салық кезеңінің аяғында қаржылық құралдарға орналастырылған әрбір бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі. Бұл баған осы есептің 5 – 13-бағандарының сомасын көрсетеді.
"ҚР Ұлттық Банкі" 4-бағанында Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкісінің салымына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Екінші деңгейдегі банктер" 5-бағанында екінші деңгейдегі банктердің салымына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"ҚР ҚМ мен ҚР ҰБ бағалы қағаздары" 6-бағанында Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған бағалы қағаздарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздары" 7-бағанында жергілікті атқарушы органдары шығарған, мемлекеттік бағалы қағаздарға орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары" 8-бағанында шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздары" 9-бағанында шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары" 10-бағанында халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Мемлекеттік емес бағалы қағаздар" 11-бағанында сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне қосылған Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигацияларына; "А" санаты бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне қосылған, ипотекалық облигациялардан басқа да, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес шығарылған, Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарына; "Қазақстанның Даму Банкісі" АҚ облигацияларына және де басқа мемлекеттік емес бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.

В графе 12 "Прочие" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в прочие финансовые инструменты, не указанные в графах 5–12 настоящего отчета.
В графе 13 "Начислено инвестиционного дохода" указывается сумма инвестиционного дохода, начисленного единому накопительному пенсионному фонду в отчетном периоде.
В графе 14 "Комиссионное вознаграждение" указывается сумма комиссионного вознаграждения юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами, полученного в отчетном налоговом периоде от единого накопительного пенсионного фонда.
Форма заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
5. Порядок составления Налоговой отчетности по мониторингу
крупными налогоплательщики, подлежащими мониторингу,
осуществляющими деятельность по страхованию, перестрахованию
(формы 4.1-4.3)
26. В форме 4.1. "Отчет о страховой деятельности" отражаются операции по страховым услугам.
Услуги по страхованию (перестрахованию), оказываемые физическим лицам отражаются одной строкой с указанием общей суммы. При этом не заполняются графы классы страхования, резидент (нерезидент), ставка налога.
В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Классы страхования" указывается полное наименование класса оказываемой страховой услуги, в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, регулирующим страховую деятельность.
В графе 3 "Принято на страхование (перестрахование) количество договоров" указывается количество принятых договоров на страхование (перестрахование).
В графе 4 "Резидент (нерезидент)", указывается код, обозначающий резидентство покупателя:
0 – резидент Республики Казахстан;
1 – нерезидент Республики Казахстан.
В графе 5 "Принято на страхование и перестрахование страховых премий" указывается сумма страховых премий по данному договору.
В графе 6 "Передано на перестрахование страховых премий" указывается сумма страховых премий, переданных на перестрахование по соответствующему договору в отчетном периоде.
В случае если в отчетном периоде производится перестрахование договоров страхования отраженных в ранее предоставленных отчетах, то графа 5 "Принято на страхование и перестрахование страховых премий" не заполняется, а в графе 10 "Сумма налога к уплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая к уменьшению (с отрицательным знаком).
В графе 7 "Страховая сумма" указывается сумма денег, на которую застрахован объект страхования и которая представляет собой предельный объем ответственности страховщика при наступлении страхового случая.
В графе 8 "Налогооблагаемая сумма премии" указывается налогооблагаемая сумма премии.
В графе 9 "Ставка налога" указывается применяемая ставка налога.
В графе 10 "Сумма налога к уплате" указывается сумма налога к уплате.

"Өзгелері" 12-бағанында осы есептің 5 – 12-бағандарында көрсетілмеген өзге де қаржы құралдарына орналастырылған зейнетақы активтерінің сомасы көрсетіледі.
"Есептелген инвестициялық табыс" 13-бағанында есептi кезеңде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына есептелген инвестициялық табыс сомасы көрсетiледi.
"Комиссиялық сыйлықақы" 14-бағанында есептi салық кезеңінде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан алынған, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның комиссиялық сыйлықақы сомасы көрсетiледi.
Нысан өспелі қорытындымен толтырылады, өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
5. Сақтандыру, қайта сақтандыру бойынша қызметті жүзеге асыратын, мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің мониторинг бойынша салық есептілігін жасау қағидасы (4.1-4.3-нысандар)
26. "Сақтандыру қызметі туралы есеп" 4.1-нысанында сақтандыру қызметі жөніндегі операциялар көрсетіледі.
Жеке тұлғаларға көрсетілетін сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметi, жалпы соманы көрсете отырып, бiр жолмен көрсетiледi. Бұл ретте сақтандыру, резидент (резидент емес), салық мөлшерлемесі сыныптарының бағандары толтырылмайды.
"№" 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеу тәртібін үзбеуге тиіс.
"Сақтандыру сыныптары" 2-бағанында сақтандыру қызметiн реттейтiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiсiне сәйкес көрсетiлетiн сақтандыру қызметі сыныбының толық атауы көрсетiледi.
"Сақтандыруға (қайта сақтандыруға) қабылданған шарттардың саны" 3-бағанында сақтандыруға (қайта сақтандыруға) қабылданған шарттардың саны көрсетiледi.
"Резидент (резидент емес)" 4-бағанында сатып алушының резиденттiгiн бiлдiретiн код көрсетiледi:
0 – Қазақстан Республикасының резидентi;
1 – Қазақстан Республикасының резидентi емес.
"Сақтандыруға және қайта сақтандыруға қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" 5-бағанында осы шарт бойынша сақтандыру сыйлықақылары сомасы көрсетiледi.
"Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары" 6-бағанында тиiстi шарт бойынша есептi кезеңде қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Егер есептi кезеңде бұрын берiлген есептерде көрсетiлген сақтандыру шарттарын қайта сақтандыру жүргiзілген жағдайда, онда "Сақтандыруға және қайта сақтандыруға қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" деген 5-бағаны толтырылмайды, ал "Төлеуге салық сомасы" 10-бағанында кемiтуге жататын (терiс белгiсiмен) корпоративтік табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Сақтандыру сомасы" 7-бағанында сақтандыру объектiсi сақтандырылған және сақтандыру жағдайы болғанда сақтандырушының жауапкершiлiгiнiң шектi көлемiн бiлдiретiн ақша сомасы көрсетiледi.
"Сыйлықақының салық салынатын сомасы" 8-бағанында сыйлықақының салық салынатын сомасы көрсетiледi.
"Салық мөлшерлемесі" 9-бағанында қолданылатын салық мөлшерлемесі көрсетiледi.
"Төленетін салық сомасы" 10-бағанында төлеуге жататын салық сомасы көрсетiледi.

27. Формы 4.2 "Бухгалтерский баланс", 4.3 "Отчет о доходах и расходах" являются финансовой отчетностью налогоплательщика, подготовленной за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности. Формы заполняются с нарастающим итогом. Единицей измерения является тысяча тенге.
6. Порядок составления крупными налогоплательщиками,
подлежащими мониторингу, налогового регистра о планируемых
показателях финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий
(текущий) календарный год
(форма 5)
28. Форма налогового регистра о планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности крупного налогоплательщика на текущий и предстоящий календарные годы (форма 5) содержит годовые данные. Отчетным периодом, является предстоящий (текущий) календарный год.
Налоговый регистр о планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий календарный год предоставляется до 1 декабря текущего календарного года.
Налоговый регистр о планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на текущий календарный год, с учетом изменений таких планируемых показателей, представляется не позднее 15 апреля, 15 июля и 15 октября такого текущего календарного года.
Крупный налогоплательщик, вновь включенный в перечень крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, первоначальную отчетность по мониторингу о планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на текущий календарный год представляет не позднее 30 календарных дней с даты введения в действие такого перечня. Последующая отчетность по мониторингу о планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на текущий и предстоящий календарные годы представляется в соответствии с положениями статьи 624 Налогового кодекса.
В форме налогового регистра о планируемых показателях финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий (текущий) календарный год указываются:
1) в графе "единица измерения" – единица измерения, которая применима к соответствующим строкам;
2) в графе "Факт предыдущего года" – фактические данные предыдущего года;
3) в графе "Планируемые показатели финансово-хозяйственной деятельности на предстоящий календарный год" - плановые показатели. Данная графа заполняется при предоставлении до 1 декабря текущего календарного года;
4) в графе "Планируемые показатели финансово-хозяйственной деятельности на текущий календарный год" – плановые показатели. Данная графа заполняется при предоставлении не позднее 15 апреля, 15 июля и 15 октября такого текущего календарного года;

27. "Бухгалтерлік баланс" 4.2, "Табыстар және шығыстар туралы есеп" 4.3 нысандар Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк жөніндегі заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңi үшін дайындалған салық төлеушiнің қаржылық есептiлігі болып табылады. Нысандар өспелі қорытындымен толтырылады. Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
6. Мониторингке жататын ірі салық төлеушілермен алдағы (ағымдағы) күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы салық тіркелімін жасау қағидасы (5-нысан)
28. Алдағы және ағымдағы күнтізбелік жылға ірі салық төлеушінің қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы салық тіркелімінің нысанында (5-нысан) жылдық деректер болады. Есеп кезеңі, алдағы жылғы (ағымдағы) күнтізбелік жыл болып табылады.
Алдағы күнтізбелік жылдың қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы салық тіркелімі ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 желтоқсанына дейін табыс етіледі.
Ағымдағы күнтізбелік жылдың қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы салық тіркелімі осындай жоспарланатын көрсетіштердің өзгеруін есепке алғанда, ағымдағы күнтізбелік жылдың 15 сәуірінен, 15 шілдесінен және 15 қазанынан кешіктірмей табыс етіледі.
Мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізіміне жаңадан қосылған ірі салық төлеуші, ағымдағы күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы мониторинг бойынша бастапқы есептілікті, осындай тізімге кіргізілген күнінен бастап 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей табыс етеді. Алдағы және ағымдағы күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы мониторинг бойынша келесі есептілік Салық кодексінің 624-бабының жағдайларына сәйкес табыс етіледі.
Алдағы (ағымдағы) күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері туралы салық тіркелімінің нысанында:
1) "өлшем бірлігі" бағанында – тиісті жолдарға қолданылатын өлшем бірлігі;
2) "Өткен жылдың фактісі" бағанында – өткен жылдың нақты деректері;
3) "Алдағы күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері" бағанында – жоспарлы көрсеткіштер. Бұл баған ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 желтоқсанына дейін табыс етілген кезде толтырылады;
4) "Ағымдағы күнтізбелік жылға қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарланатын көрсеткіштері" бағанында - жоспарлы көрсеткіштер. Бұл баған мұндай ағымдағы күнтізбелік жылдың 15 сәуірінен, 15 шілдесінен және 15 қазанынан кешіктірмей табыс етілген кезде толтырылады;

5) в строке 1 "Объем произведенной продукции, в том числе основные виды" – общий объем произведенной продукции. В случае если производится несколько видов продукции, в подстроках строки 1 необходимо указать объем и наименование основных видов продукции. В случае если налогоплательщик оказывает услуги, данная строка не подлежит заполнению;
6) в строке 2 "Объем реализации (товаров, работ и услуг), всего в том числе: " – общий объем реализации (товаров, сырья, материалов, работ и услуг) за налоговый период;
7) в подстроке 2.1. "на экспорт" – объем реализации (товаров, работ и услуг) направленный на экспорт;
8) в подстроке 2.2. "на внутренний рынок" – объем реализации (товаров, работ и услуг) направленный на внутренний рынок;
9) в строке 3 "Цена реализации (тариф) на экспорт, в разрезе основных видов продукции (товаров, работ и услуг)" – планируемая цена реализации (тариф) на экспорт. В случае наличия реализации нескольких видов товаров, работ и услуг, то в подстроках строки 3 указывается, цена реализации (тариф) на экспорт, в разрезе основных видов продукции (товаров, работ и услуг);
10) в строке 4 "Цена реализации (тариф) на внутренний рынок, в разрезе основных видов продукции (товаров, работ и услуг)" – планируемая цена реализации (тариф) на внутренний рынок. В случае наличия реализации нескольких видов товаров, работ и услуг, в подстроках строки 4 указывается цена реализации (тариф) на внутренний рынок (в разрезе основных видов продукции товаров, работ и услуг);
11) в строке 5 "Доходы от реализации" – доходы от реализации;
12) в строке 6 "Прочие доходы" – прочие доходы, которые являются объектом обложения корпоративного подоходного налога;
13) в строке 7 "Стоимость активов" – балансовая стоимость активов (основные средства, нематериальные и биологические активы, инвестиции в недвижимость) (по состоянию на дату предоставления отчетности);
14) в строке 8 "Расходы всего в т. ч. " – расходы;
15) в строке 8.1. "Расходы по реализации" – расходы по реализации;
16) в строке 8.2. "Себестоимость" – планируемая себестоимость продукции (товаров, сырья, материалов, работ и услуг);
17) в строке 8.2.1. "Амортизация" – планируемая амортизация;
18) в строке 8.2.2. "ФОТ" – планируемый фонд оплаты труда;
19) в строке 8.3. "Прочие" – прочие расходы, не отраженные в строках 8.1 и 8.2. данной таблицы;
20) в строке 9 "Расходы, относимые на вычеты при расчете КПН" – расходы, относимые на вычеты при расчете корпоративного подоходного налога за отчетный налоговый период;

5) "Өндірілген өнімдердің көлемі, оның ішінде негізгі түрлері" 1 жолында өндірілген өнімнің жалпы көлемі. Егерде өнімдердің бірнеше түрі өндірілген жағдайда, 1 жолдың төменгі жолында өнімдердің негізгі түрлерінің атауын және көлемін көрсету қажет. Салық төлеуші қызмет көрсетпеген жағдайда, бұл жол толтыруға жатпайды;
6) "Өткізу көлемі (тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің), оның ішінде барлығы: " 2 жолында салық кезеңіндегі жалпы өткізу көлемі (тауарлардың, шикізаттардың, материалдардың, жұмыстардың және қызметтердің);
7) "экпортқа" 2.1. төменгі жолында – экпортқа жіберілген (тауарларлардың, жұмыстардың және қызметтердің) өткізу көлемі;
8) "ішкі нарыққа" 2.2. төменгі жолында – ішкі нарыққа жіберілген (тауарларлардың, жұмыстардың және қызметтердің) өткізу көлемі;
9) "Экспортқа өткізу (тариф) бағасы, өнімдердің негізгі түрлері (тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің) кескінінде" - экспортқа өткізудің (тариф) жоспарланатын бағасы. Тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің бірнеше түрін өткізу жағдайы болса, 3 төменгі жолда экспортқа өткізу (тариф) бағасы, негізгі өнімдердің (тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің) түрі көрсетіледі;
10) "Ішкі нарыққа өткізу (тариф) бағасы, негізгі өнімдердің (тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің) негізгі түрлері кескінінде" - ішкі нарыққа өткізудің (тариф) жоспарланатын бағасы. Тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің бірнеше түрін өткізген жағдайда, 4 төменгі жолдың ішкі нарыққа өткізудің (тариф) бағасы (өнімдердің тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің негізгі түрлерінің кескінінде);
11) "Өткізуден түскен табыс" 5 жолында – өткізуден түскен табыс;
12) "Өзге табыстар" 6 жолында – корпоративтік табыс салығының салық салу объектісі болып табылатын, өзге табыстары;
13) "Активтер құны" 7 жолында – активтердің (негізгі құралдар, материалдық емес және биологиялық активтер, жылжымайтын мүлікке инвестициялар) баланстық құны (есептілікті табыс ету күні жағдайына);
14) "Барлық шығындар, оның ішінде" 8 жолында – шығындар;
15) "Өткізу бойынша шығындар" 8.1. жолында – өткізу бойынша шығындар;
16) "Өзіндік құны" 8.2. жолында – өнімдердің (тауарлардың, шикізаттардың, материалдардың, жұмыстардың және қызметтердің) жоспарланатын өзіндік құны;
17) "Амортизация" 8.2.1 жолында – жоспарланатын амортизация;
18) "ЕАҚ" 8.2.2. жолында – жоспарланатын еңбек ақы қоры;
19) "Өзгелері" 8.3. жолында – осы кестедегі 8.1 және 8.2 жолдарында көрсетілмеген өзге шығындар;
20) "КТС есептеген кезде шегерімге жататын шығындар" 9 жолында – есепті салық кезеңіндегі корпоративтік табыс салығын есептеген кезде шегерімге жататын шығындар;

21) в строке 10 "Прогнозируемое начисление налогов" – сумма налогов, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
22) в строке 10.1 "КПН" – сумма корпоративного подоходного налога, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
23) в строке 10.2 "НДС" – сумма налога на добавленную стоимость, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
24) в строке 10.3 "НДПИ" – сумма НДПИ, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
25) в строке 10.4 "НСП" – сумма налога на сверхприбыль, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
26) в строке 10.5 "Рентный налог" – сумма рентного налога, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
27) в строке 10.6 "Экспортная таможенная пошлина" – сумма экспортной таможенной пошлины, которую прогнозируется исчислить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
28) в строке 11 "Прогнозируемая уплата налогов" – общая сумма налогов и других обязательных платежей, подлежащих уплате за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
29) в строке 11.1 "КПН" – сумма корпоративного подоходного налога, которую прогнозируется оплатить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
30) в строке 11.2 "НДС" – сумма налога на добавленную стоимость, которую прогнозируется оплатить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
31) в строке 11.3 "НДПИ" – сумма НДПИ, которую прогнозируется оплатить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
32) в строке 11.4 "НСП" – уплата налога на сверхприбыль, которую прогнозируется оплатить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;

21) "Салықтарды болжамды есептеуі" 10 жолында – есепті салық кезеңіндегі есепті салық кезеңіндегі салықтардың болжамды есептелу сомасы. "Өткен жылдың фактісі" графасын толтыру кезінде, осы берілген жол толтыруға жатпайды;
22) "КТС" 10.1 жолында – есепті салық кезеңінде есептеуге болжамданатын, корпоративтік табыс салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
23) "ҚҚС" 10.2 жолында – есепті салық кезеңінде есептеуге болжамданатын, қосылған құн салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
24) "ПҚӨС" 10.3 жолында – есепті салық кезеңінде есептеуге болжамданатын, ПҚӨС сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
25) "ҮПС" 10.4 жолында – есепті салық кезеңінде есептеуге болжамданатын, үстеме пайда салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
26) "Рента салығы" 10.5 жолында – есепті салық кезеңінде есептеуге болжамданатын, рента салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
27) "Экспорттық кеден бажы" 10.6 жолында – есепті салық кезеңінде есептеуге болжамданатын, экспорттық кеден бажының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
28) "Салықтардың жоспарланатын төлемі" 11 жолында – есепті салықтық кезеңде төлеуге жататын, салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерінің жалпы сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
29) "КТС" 11.1 жолында – есепті салық кезеңінде төлеуге болжамданатын, корпоративтік табыс салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
30) "ҚҚС" 11.2 жолында – есепті салық кезеңінде төлеуге болжамданатын, қосылған құн салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі", бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
31) "ПҚӨС" 11.3 жолында – есепті салық кезеңінде төлеуге болжамданатын, ПҚӨС сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
32) "ҮПС" 11.4 жолында – есепті салық кезеңінде төлеуге болжамданатын, үстеме пайда салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;

33) в строке 11.5 "Рентный налог" – сумма рентного налога, которую прогнозируется оплатить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
34) в строке 11.6 "Экспортная таможенная пошлина" – сумма экспортной таможенной пошлины, которую прогнозируется оплатить за отчетный налоговый период. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
35) в строке 12 "Прогнозируемая сумма НДС к возврату" – общая сумма налога на добавленную стоимость, подлежащую возврату в отчетном налоговом периоде. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
36) в строке 12.1 "Прогнозируемая сумма НДС к возврату из бюджета" – сумма налога на добавленную стоимость, подлежащую возврату из бюджета в отчетном налоговом периоде. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению;
37) в строке 12.2 "Прогнозируемая сумма НДС к возврату в счет уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет" – сумма налога на добавленную стоимость, подлежащую возврату в счет уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет в отчетном налоговом периоде. При заполнении графы "Факт предыдущего года", данная строка не подлежит заполнению.
Приложение 30
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271
Сноска. Приказ дополнен приложением 30 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Налоговый регистр
о получении физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и (или)
иного имущества от иностранных государств, международных и
иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
1. ИИН/БИН___________________________________________________________
2. Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или
наименование налогоплательщика ______________________________________
3. Налоговый период:_________________________________________________
Сведения о получении
физическими и юридическими лицами и (или) структурными
подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества
от иностранных государств, международных и иностранных организаций,
иностранцев, лиц без гражданства
*
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также консультирование)
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях
**
1 – иностранное государство
2 – международная и иностранная организация
3 – иностранец
4 – лицо без гражданства
№ строки
Сумма денег, подлежащих получению
Наименование имущества
Идентификационный номер (при его наличии) имущества
Количество имущества
Стоимость имущества
Виды деятельности *
1
2
3
4
5
6
7
Итого
х
х
х
№ строки
Код источника получения денег и (или) иного имущества**
Наименование страны субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества
Наименование субъекта, предполагающего передачу денег и (или) иного имущества, в стране резидентства
Регистрационный номер субъекта, передающего деньги и (или) иное имущество в стране резидентства/ номер документа, удостоверяющего личность
Дата документа о заключении сделки (при наличии документа)
№ документа о заключении сделки (при наличии документа)
1
8
9
10
11
12
13
Итого
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)
Приложение 31
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271

33) "Рента салығы" 11.5 жолында – есепті салық кезеңінде төлеуге болжамданатын, рента салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
34) "Экспорттық кеден бажы" 11.6 жолында – есепті салық кезеңінде төлеуге болжамданатын, экспорттық кеден бажының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
35) "Қайтаруға ҚҚС болжамданатын сомасы" 12 жолында – есепті салық кезеңінде қайтаруға жататын, қосылған құн салығының жалпы сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
36) "Бюджеттен ҚҚС қайтаруға болжамданатын сомасы" 12.1 жолында – есепті салық кезеңінде бюджеттен қайтаруға жататын, қосылған құн салығының сомасы. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды;
37) "Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу есебіне ҚҚС қайтаруға болжамданатын сома" 12.2 жолында – есепті салық кезеңінде салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу есебіне, қайтаруға жататын, қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. "Өткен жылдың фактісі" бағанын толтырған кезде, осы жол толтыруға жатпайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
30-қосымша
Нысан
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық
және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ
тұлғалардан ақша және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы салық тіркелімі
Ескерту. Бұйрық 30-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ЖСН/БСН___________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе салық төлеушінің атауы _______________________________________
3. Салық кезеңі: ____________________________________________________
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және
шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан ақша
және (немесе) өзге мүлік алғаны туралы мәліметтер
*
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату
**
1 – шетел мемлекеті
2 – халықаралық не шетел ұйымы
3 – шетелдік
4 – азаматтығы жоқ тұлға
Жол №
Алуға жататын ақша сомасы
Мүліктің атауы
Мүліктің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Мүліктің саны
Мүліктің құны
Қызмет түрлері *
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
х
х
х
кестенің жалғасы
Жол №
Ақша не (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды **
Ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің елінің атауы
Ақша не (немесе) өзге мүлікті беруді болжайтын субъектінің резиденттік еліндегі атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті беретін субьектінің резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі/жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
Мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) күні
Мәміле жасасу туралы құжаттың (құжат болған жағдайда) №
1
8
9
10
11
12
13
Жиыны
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
басшының (салық төлеушінің) қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
бас бухгалтердің қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
салық тіркелімін жасауға жауапты тұлғаның қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасау күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
31-қосымша
Нысан
Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және
шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан
алған ақша және (немесе) өзге мүлік туралы салық тіркелімі

Сноска. Приказ дополнен приложением 31 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Налоговый регистр
о полученных физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица деньгах и
(или) иного имущества от иностранных государств, международных
и иностранных организаций, иностранцев, лиц без гражданства
1. ИИН/БИН_____________________________________________________
2. Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование налогоплательщика ________________________
3. Налоговый период: __________________________________________
Сведения о полученных физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица деньгах и (или) иного
имущества от иностранных государств, международных и иностранных
организаций, иностранцев, лиц без гражданства
*
А – оказание юридической помощи, в том числе правовое информирование, защиту и представительство интересов граждан и организаций, а также консультирование)
В – изучение и проведение опросов общественного мнения, социологических опросов (за исключением опросов общественного мнения и социологических опросов, проводимых в коммерческих целях), а также распространение и размещение их результатов
С – сбор, анализ и распространение информации, за исключением случаев, когда указанная деятельность осуществляется в коммерческих целях
**
1 – иностранное государство
2 – международная и иностранная организация
3 – иностранец
4 - лицо без гражданства
***
1 - наличный
2 - безналичный
№ строки
Фактически полученная сумма денег
Наименование фактически полученного имущества
Идентификационный номер (при его наличии) фактически полученного имущества
Количество фактически полученного имущества
Стоимость фактически полученного имущества
Фактическая дата получения денег и (или) иного имущества
Виды деятельности*
Код источника получения денег и (или) иного имущества**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
х
х
х
х
х
№ строки
Наименование субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество, в стране резидентства
Наименование страны субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество
Регистрационный номер субъекта, передавшего деньги и (или) иное имущество в стране резидентства / номер документа, удостоверяющего личность
Дата документа о заключении сделки (при наличии документа)
Номер документа о заключении сделки (при наличии документа)
Форма платежа***
Наименование банка
1
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
Итого
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)
Приложение 32
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 271

Ескерту. Бұйрық 31-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ЖСН/БСН___________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе салық төлеушінің атауы _______________________________________
3. Салық кезеңі: ____________________________________________________
Жеке және заңды тұлғалар және (немесе) заңды тұлғалардың құрылымдық
бөлімшелері шетел мемлекеттерінен, халықаралық және шетелдік
ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған ақша
және (немесе) өзге мүлік туралы мәліметтер
*
А – заң көмегін көрсету, оның ішінде құқықтық ақпараттандыру, қорғау және азаматтар мен ұйымдардың мүдделерін қорғау, сондай-ақ оларға кеңес беру
В – қоғамдық пікір сауалнамаларын, әлеуметтік сауалнамаларды зерделеу және өткізу (коммерциялық мақсатта өткізілетін қоғамдық пікір сауалнамалары мен әлеуметтік сауалнамаларды қоспағанда), сондай-ақ олардың нәтижелерін тарату және жариялау
С – коммерциялық мақсатта жүзеге асырылған жағдайларды қоспағанда, ақпарат жинау, талдау және тарату
**
1 – шетел мемлекеті
2 – халықаралық не шетел ұйымы
3 – шетелдік
4 – азаматтығы жоқ тұлға
***
1 – қолма-қол ақша
2 – қолма-қол ақшасыз
Жол №
Іс жүзінде алынған ақша сомасы
Іс жүзінде алынған мүліктің атауы
Іс жүзінде алынған мүліктің сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Іс жүзінде алынған мүліктің саны
Іс жүзінде алынған мүліктің құны
Іс жүзінде ақша және (немесе) өзге мүлікті алу күні
Қызмет түрлері*
Ақша және (немесе) өзге мүлікті алу көзінің коды**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
х
х
х
х
х
кестенің жалғасы
Жол №
Ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің елінің атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті берген субьектінің резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі/Жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
Мәміле жасасу туралы құжаттың күні (құжат болған жағдайда)
Мәміле жасасу туралы құжаттың нөмірі (құжат болған жағдайда)
Төлем түрі ***
Банк атауы
1
10
11
12
13
14
15
16
х
х
х
х
х
х
х
Жиыны
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
басшының (салық төлеушінің) қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
бас бухгалтердің қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
салық тіркелімін жасауға жауапты тұлғаның қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасау күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 271 бұйрығына
32-қосымша
Нысан
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық
және шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ
тұлғалардан алған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы
туралы салық тіркелімі

Сноска. Приказ дополнен приложением 32 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.10.2016 № 555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Налоговый регистр
о расходовании физическими и юридическими лицами и (или)
структурными подразделениями юридического лица денег и
(или) иного имущества, полученных от иностранных государств,
международных и иностранных организаций, иностранцев, лиц
без гражданства
1. ИИН/БИН_____________________________________________________
2. Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование налогоплательщика_________________________
3. Налоговый период: __________________________________________
Сведения о расходовании
физическими и юридическими лицами и (или) структурными
подразделениями юридического лица денег и (или) иного имущества,
полученных от иностранных государств, международных и иностранных
организаций, иностранцев, лиц без гражданства
*
1 - наличный
2 - безналичный
№ строки
ИИН (БИН) лица, получившего деньги и (или) иное имущество
Ф.И.О. или наименование лица, получившего деньги и (или) иное имущества
Дата расходования (реализации) денег и (или) иного имущества
№ документа расходования (реализации) денег и (или) иного имущества
Сумма расходования (реализации) денег
Форма платежа*
Наименование имущества
Идентификационный номер (при его наличии)
Количество имущества
Стоимость имущества
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
х
х
х
х
х
х
х
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись руководителя (налогоплательщика), печать)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись главного бухгалтера)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)

Ескерту. Бұйрық 32-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 19.10.2016 № 555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. ЖСН/БСН___________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе салық төлеушінің атауы _______________________________________
3. Салық кезеңі: ____________________________________________________
Жеке және заңды тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың
құрымдылық бөлімшелерінің шетел мемлекеттерінен, халықаралық және
шетелдік ұйымдардан, шетелдіктерден, азаматтығы жоқ тұлғалардан алған
ақшаны және (немесе) өзге мүлікті жаратуы туралы мәліметтер
*
1 – қолма-қол ақша
2 – қолма-қол ақшасыз
Жол №
Ақша және (немесе) өзге мүлік алған тұлғаның ЖСН (БСН)
Ақша және (немесе) өзге мүлік алған тұлғаның атауы
Ақша және (немесе) өзге мүлікті жұмсау (өткізу) құжатының күні
Ақша және (немесе) өзге мүлікті жұмсау (өткізу) құжатының №
Ақша жұмсау (өткізу) сомасы
Төлем түрі*
Мүлік атауы
Сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Мүлік саны
Мүлік құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
басшының (салық төлеушінің) қолы, мөрі)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
бас бухгалтердің қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
салық тіркелімін жасауға жауапты тұлғаның қолы)
_____________________________________________________________________
(салық тіркелімін жасау күні)