Об утверждении критериев оценки степени риска и форм проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов
Совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 541 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 496. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 3 августа 2015 года № 11825. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1021 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 807
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 25.12.2015 № 1021 и Министра национальной экономики РК от 28.12.2015 № 807 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13 и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму проверочного листа в сфере государственного контроля в сфере предоставления специальных социальных услуг согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму проверочного листа в сфере государственного контроля в области социальной защиты инвалидов согласно приложению 3 к настоящему приказу;
2. Признать утратившими силу:
1) совместный приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 284-ө и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 232 «Об утверждении критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 7116, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 5 октября 2011 года № 319 (26710);
2) совместный приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 285-ө и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 233 «Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № № 7111, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 5 октября 2011 года № 319 (26710).

Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері мен тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 541 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 496 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 тамызда № 11825 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1021 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 807 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 25.12.2015 № 1021 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.12.2015 № 807 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 13-бабы 3-тармағына және 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бақылау саласында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы тексеру парағының нысаны;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бақылау саласында мүгедектерді әлеуметтiк қорғау аясындағы тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Мынадай:
1) «Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы жеке кәсіпкерлік саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2011 жылғы 5 тамыздағы № 284-ө және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 5 тамыздағы № 232 бірлескен бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7116 болып тіркелген және «Егемен Қазақстан» газетінің 2011 жылғы 5 қазандағы № 319 (26710) жарияланған);
2) «Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы жеке кәсіпкерлік аясында және мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2011 жылғы 5 тамыздағы № 285-ө және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 5 тамыздағы № 233 бірлескен бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7111 болып тіркелген және «Егемен Қазақстан» газетінің 2011 жылғы 5 қазандағы № 319 (26710) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
___________ Т. Дуйсенова
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета
по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
___________ С. Айтпаева
Приложение 1
к совместному приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 541
Министра национальной экономики
Республикик Казахстан
от 2 июля 2015 года № 496
Критерии оценки степени риска в сфере предоставления
специальных социальных услуг и в области социальной защиты
инвалидов
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре», от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах» и Методикой формирования государственными органами системы оценки рисков, утвержденной приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 343 «Об утверждении Методики формирования государственными органами (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) системы оценки рисков», зарегистрированной в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11082.

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының     Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және         Ұлттық экономика министрі
әлеуметтік даму министрі
__________ Т. Дүйсенова       ___________ Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөнiндегi
комитетiнің төрағасы
___________ С. Айтпаева
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы № 541
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі № 496
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және
мүгедектерді әлеуметтiк қорғау аясындағы тәуекел
дәрежесін бағалау критерийлерi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектердi әлеуметтiк қорғау аясындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерi (бұдан әрі – Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы, «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуірдегі және «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарына және «Мемлекеттік органдардың (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда) тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 343 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11082 болып тіркелген Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес әзірленді.

2. В настоящих Критериях использованы следующие понятия:
1) период оценки – определенный временной период, за который проводится оценка рисков по объективным и субъективным критериям на основании результатов мониторинга отчетности автоматизированных информационных систем и других источников информации. Для организаций, осуществляющих деятельность в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов период оценки, используемый в Критериях – 1 раз в полугодие.
2) риск в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов – вероятность причинения вреда жизни или здоровью человека, законным интересам инвалидов, пенсионеров и лиц без определенного места жительства в результате деятельности проверяемого субъекта;
3) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии, используемые для отбора субъектов с потенциальным риском в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов при осуществлении деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
4) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) для проведения выборочных проверок в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
5) проверяемые субъекты – физические, юридические лица, филиалы и представительства юридических лиц в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов.
2. Объективные критерии
3. Отнесение проверяемых субъектов к степени риска осуществляется с учетом следующих объективных критериев:
1) масштабов тяжести возможных негативных последствий вреда в процессе осуществления предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов;
2) возможности неблагоприятного воздействия на здоровье человека, законные интересы физических и юридических лиц, государства.
4. К высокой степени риска относятся:
1) в сфере предоставления специальных социальных услуг все проверяемые субъекты, вне зависимости от форм собственности и ведомственной принадлежности, осуществляющие деятельность в условиях стационара, полустационара, надомного обслуживания и временного пребывания;
2) в области социальной защиты инвалидов все проверяемые субъекты, вне зависимости от форм собственности и ведомственной принадлежности, осуществляющие деятельность по выполнению реабилитационных мероприятий инвалидов, обеспечивающие доступ к объектам здравоохранения, социальной защиты населения, образования и транспортной инфраструктуры.

2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бағалау кезеңі – автоматтандырылған ақпараттық жүйелердің және басқа да ақпарат көздерінің есептілік мониторингісі нәтижелерінің негізінде объективті және субъективті критерийлер бойынша тәуекелдерге бағалау жүргізілетін белгілі бір уақыт кезеңі. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтiк қорғау аясындағы қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін Критерийлерде пайдаланылатын бағалау кезеңі – жартыжылда 1 рет;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектердi әлеуметтiк қорғау аясындағы тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде адамның өміріне немесе денсаулығына, мүгедектердің, зейнеткерлердің және белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдардың заңды мүдделеріне зиян келтірілу ықтималдығы;
3) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері (бұдан әрі – объективті критерийлер) – қызметін жүзеге асыру кезінде және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей бағынысты емес, арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектердi әлеуметтiк қорғау аясындағы әлеуетті тәуекелі бар субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын критерийлер;
4) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері (бұдан әрі – субъективті критерийлер) – нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызметінің нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
5) тексерілетін субъектілер – арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектердi әлеуметтiк қорғау аясындағы жеке және заңды тұлғалар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері.
2. Объективті критерийлер
3. Тексерілетін субъектілерді тәуекел дәрежесіне жатқызу мынадай объективті критерийлерді ескере отырып жүзеге асырылады:
1) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру процесіндегі және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы зиянның ықтимал жағымсыз салдары ауырлығының ауқымы;
2) адамның денсаулығына қолайсыз әсер ету ықтималы, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделері.
4. Жоғары тәуекел дәрежесіне:
1) меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы қызметін жүзеге асыратын барлық тексерілетін субъектілер;
2) меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан мүгедектерді оңалту іс-шараларын орындау жөніндегі қызметтерді жүзеге асыратын, мүгедектердің денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, білім беру және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қолжетімділігін қамтамасыз ететін мүгедектерді әлеуметтiк қорғау аясындағы барлық тексерілетін субъектілер жатады.

5. Проверяемые субъекты, осуществляющие деятельность в области социальной защиты инвалидов по обеспечению доступа к торговым, бытовым, производственным, жилым, хозяйственным, коммунальным, пищевым объектам, объектам физической культуры и спорта, общественного питания, досуга (развлекательная и культурная инфраструктура) не отнесены к высокой степени риска.
3. Субъективные критерии
6. Распределение и отбор проверяемых субъектов (объектов), отнесенных к высокой степени риска, для проведения выборочных проверок осуществляется посредством субъективных критериев.
7. Для определения субъективных критериев оценки степени рисков используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемым субъектом, в том числе посредством автоматизированных информационных систем, проводимого государственными органами, учреждениями и отраслевыми организациями;
2) результаты предыдущих проверок и иных форм контроля;
3) анализ официальных интернет-ресурсов госорганов, средств массовой информации;
4) результаты анализа сведений, отчетных данных, представляемых уполномоченными органами и организациями по запросу.
8. Субъективные критерии подразделяются на три группы по степени значимости: грубые, значительные, незначительные. Субъективные критерии с распределением по степени значимости нарушений и источникам информации приведены в приложении к настоящим Критериям.
9. При расчете общего показателя степени риска проводится оценка проверяемого субъекта по соответствующим критериям из всех источников: по результатам предыдущих проверок, данных мониторинга информационных систем, интернет-ресурсов государственных органов. Оценка осуществляется с учетом предоставления гарантированного объема специальных социальных услуг, выполнения реабилитационных мероприятий инвалидов, обеспечения доступа.
10. Одно или несколько невыполненных требований грубой степени приравнивается к показателю 100 и является основанием для отбора проверяемого субъекта на выборочную проверку. Дальнейшая оценка проверяемого субъекта (объекта) по значительным и незначительным требованиям не проводится.
11. В случае отсутствия невыполненных требований грубой степени определяется суммарный показатель нарушений значительной и незначительной степени.
При определении показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по формуле: Р3 = (Р2 х 100/Р1) х 0,7 где:
Р3 – показатель нарушений значительной степени;
Р1 – общее количество требований значительной степени, предъявленных к проверке проверяемому субъекту (объекту) по всем источникам информации;
Р2 – количество нарушенных требований значительной степени.

5. Мүгедектердi әлеуметтiк қорғау аясындағы сауда, тұрмыстық, өндірістік, тұрғын үй, шаруашылық, коммуналдық, дене шынықтыру және спорт, қоғамдық тамақтануға, демалыс (ойын-сауық және мәдениет инфрақұрылымы) объектілеріне мүгедектердің қолжетімділігін жүзеге асырушы тексерілетін субъектілер жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайды.
3. Субъективті критерийлер
6. Іріктеп тексеру жүргізу үшін жоғары тәуекел дәрежесіне жататын тексерілетін субъектілерді (объектілерді) бөлу және іріктеу субъективті критерийлер арқылы жүзеге асырады.
7. Тәуекел дәрежесінің субъективті критерийлерін анықтау үшін мынадай ақпарат көздері пайдаланылады:
1) тексерілетін субъектілер ұсынатын, соның ішінде мемлекеттік органдар, мекемелер мен салалық ұйымдар жүргізетін автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы берілетін есептілік пен мәліметтердің мониторингінің нәтижелері;
2) алдыңғы тексерулердің нәтижелері және бақылаудың басқа да нысандарының нәтижелері;
3) мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын талдау;
4) уәкілетті органдар мен сұрату бойынша ұйымдарға ұсынылатын мәліметтерді талдау, есептік деректердің нәтижелері.
8. Субъективті критерийлер маңыздылық дәрежесіне қарай үш топқа бөлінеді: өрескел, едәуір, болмашы. Субъективті критерийлерді бұзушылықтардың және ақпарат көздерінің маңыздылық дәрежесіне қарай бөле отырып, осы Критерийлерге қосымшада келтірілген.
9. Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу кезінде бүкіл көздерден тұратын тиісті критерийлер бойынша тексерілетін субъектілерді бағалау: алдыңғы тексерулердің нәтижелері, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері, интернет-ресурстары бойынша жүргізіледі. Бағалау арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынуды, мүгедектерді оңалту іс-шараларын орындауды, қолжетімділікті қамтамасыз етуді ескере отырып, жүзеге асырылады.
10. Тәуекелдің өрескел дәрежесінің бір немесе бірнеше орындалмаған талаптары 100 көрсеткішке теңестіріледі және тексерілетін субъектіні іріктеп тексеру үшін таңдап алуға негіз болып табылады. Орташа және болмашы талаптар бойынша іріктелген тексеруге тексерілетін субъектіні (объектіні) одан әрі бағалау жүргізілмейді.
11. Өрескел дәреженің орындалмаған талаптары болмаған жағдайда бұзушылықтардың едәуір және болмашы дәрежесінің жиынтық көрсеткіші айқындалады.
Едәуір дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7 формуласы бойынша есептеледі, мұндағы:
Рз – едәуір дәрежедегі бұзушылық көрсеткіші;
Р1 – ақпараттың барлық көздері бойынша тексерілетін субъектіні (объектіні) тексеруге ұсынылған едәуір дәреже талаптарының жалпы саны;
Р2 – едәуір дәреженің бұзылған талаптарының саны.

12. При определении показателя нарушений незначительной степени применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
где:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
Р1 – общее количество требований незначительной степени, предъявленных к проверке проверяемому субъекту (объекту);
Р2 – количество нарушенных требований незначительной степени.
13. Общий показатель степени риска (УР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р = Р3 + Рн
где:
Р – общий показатель степени риска;
Р3 – показатель нарушений значительной степени;
Рн – показатель нарушений незначительной степени.
14. По общему показателю степени риска проверяемый субъект (объект) относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) не относится к высокой степени риска – при показателе степени риска от 1 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
15. При анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверемого субъекта (объекта).
16. На основании результатов оценки формируется список субъектов (объектов) для проведения выборочных проверок.
17. Список субъектов (объектов) проведения выборочных проверок составляется с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска;
2) нагрузки на должностных лиц государственного органа, осуществляющих проверки.
18. Последующие списки для проведения выборочных проверок составляются после полного охвата выборочными проверками текущего графика.
Приложение
к Критериям оценки риска
в сфере предоставления
специальных социальных услуг
и в области социальной защиты инвалидов
Субъективные критерии в сфере предоставления специальных
социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов
п/п
Наименование индикаторов
Степень нарушений
1. По результатам предыдущих проверок
(степень тяжести устанавливается при не соблюдении
нижеперечисленных требований)
1.1 Общие критерии для всех проверяемых субъектов (объектов)
1
Соблюдение сроков проведения оценки и определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг (в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления)
значительное
2
Соблюдение сроков вынесения решения о предоставлении гарантированного объема специальных социальных услуг в отношении получателя услуг (в течение трех рабочих дней со дня получения заключения социального работника по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах)
значительное

12. Болмашы дәреже көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
мұндағы:
Рн – болмашы дәрежедегі бұзушылық көрсеткіші;
Р1 – тексерілетін субъектіні (объектіні) тексеруге ұсынылған болмашы дәреже талаптарының жалпы саны;
Р2 – болмашы дәреженің бұзылған талаптарының саны.
13. Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (УР) 0-ден бастап 100-ге дейінгі шкала бойынша есептеледі және мынадай формула бойынша көрсеткіштерді қосу жолымен айқындалады:
Р = Рз + Рн
мұндағы:
Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – едәуір дәрежедегі бұзушылық көрсеткіші;
Рн – болмашы дәрежедегі бұзушылық көрсеткіші;
14. Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші бойынша тексерілетін субъект (объект):
1) жоғары тәуекел дәрежесіне – 60-тан бастап 100-ге дейінгі дәреже көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру жүргізіледі;
2) жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайды – 1-ден бастап 60-ға дейінгі дәреже көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру жүргізілмейді.
15. Талдау және бағалау кезінде нақты тексерілетін субъектіге (объектіге) қатысты бұрын есепке алынған және пайдаланылған субъективтік критерийлерінің деректері қолданылмайды.
16. Іріктеп тексеру жүргізу үшін бағалау нәтижелерінің негізінде субъектілердің (объектілердің) тізімі қалыптастырылады.
17. Іріктеп тексеру жүргізу субъектілерінің (объектілерінің) тізімі:
1) тәуекел дәреженің ең көп көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің (объектілерінің) басымдылығы;
2) тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік органның лауазымды адамдарының жүктемесі ескеріле отырып жасалады.
18. Іріктеп тексеру жүргізу үшін бұдан кейінгі тізімдер ағымдағы кесте бойынша іріктеп тексерумен толық қамтылғаннан кейін жасалады.
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету саласындағы және
мүгедектерді әлеуметтік қорғау
аясындағы тәуекел дәрежесін
бағалау критерийлеріне қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және
мүгедектердi әлеуметтiк қорғау аясындағы субъективті
критерийлер
Р/с
Индикаторлардың атауы
Бұзушылық дәрежесі
1. Алдыңғы тексерулердің нәтижелері бойынша (ауырлық дәрежесі төменде тізбеленген талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді)
1.1 Барлық тексерілетін субъектілер (объектілер) үшін жалпы критерийлер
1
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге бағалауды жүргізу мерзімдерін сақтау және қажеттілігін айқындау (өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде)
едәуір
2
Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығару мерзімдерін сақтау (арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкердің қорытындысын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде)
едәуір

1.2 Критерии для субъектов/организаций, предоставляющие гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания
1
Соблюдение сроков проведения оценки определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг и наблюдения специалистами организации:
в течение четырнадцати календарных дней со дня поступления в организацию стационарного типа;
в течение десяти рабочих дней со дня поступления в организацию полустационарного типа/организацию надомного обслуживания;
в течение пяти календарных дней со дня поступления в организацию временного пребывания
грубое
2
Наличие индивидуального плана работы/договора на каждого получателя специальных социальных услуг учитывающих их потребность и своевременное утверждение
грубое
3
Соответствие фактического состава получателей услуг с отчетными данными АИС Е-собес
грубое
4
Полное заполнение индивидуального плана работ/договора и журнала электронной картотеки без учета нуждаемости получателя услуг в предоставления специальных социальных услуг
значительное
5
Обоснованное приостановление и/или прекращение оказания специальных социальных услуг
значительное
6

1.2 Стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге бағалауды жүргізу мерзімдерін сақтау және қажеттілігін айқындау және ұйым мамандардың бақылауы:
стационарлық үлгідегі ұйымға түскен күннен бастап күнтізбелік он төрт күн ішінде;
жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға/үйде қызмет көрсету ұйымына түскен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде;
уақытша болу ұйымына түскен күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде
өрескел
2
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді әрбір алушыға арналған, олардың қажеттіліктері мен уақтылы бекітілуі ескерілген жеке жұмыс жоспарының/шартының болуы
өрескел
3
Көрсетілетін қызметті алушылардың нақты құрамының Е-собес ААЖ есептілік деректерімен сәйкес келуі
өрескел
4
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қажеттілігін ескерместен жеке жұмыс жоспарын/шартын және электрондық картотеканы толық толтыру
едәуір
5
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді негізді түрде тоқтата тұру және/немесе тоқтату
едәуір
6

Соответствие числа работников минимальным штатным нормативам персонала в организациях, установленных стандартами оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития № 165 от 26 марта 2015 года
значительное
1.3 Критерии для субъектов/организаций, предоставляющие специальные социальные услуги в условиях стационара
1
Соблюдение условий предоставления социально-бытовых услуг:
1. предоставление питания, включая диетическое питание, в соответствии с натуральными нормами питания для лиц, обслуживающихся в домах-интернатах, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей-инвалидов, территориальных центрах социального обслуживания, центрах социальной адаптации;
грубое
2. создание условий для бытового самообслуживания, санитарно-гигиенических процедур;
грубое
3. предоставление жилой площади, помещений, условий для пребывания;
значительное
4. оказание социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера, бытового обслуживания;
значительное
5. предоставление транспортных, парикмахерских, ритуальных услуг;
значительное
6. предоставление предусмотренного мягкого инвентаря.
значительное
2
Соблюдение условий предоставления социально-медицинских услуг:
1. организация и проведение медико-социального обследования, первичного медицинского осмотра и первичной санитарной обработки, медицинских процедур, реабилитационных мероприятий;
грубое
2. оказание доврачебной и первичной медико-санитарной помощи;
грубое
3. оказание услуг паллиативной, психиатрической и психотерапевтической помощи;
грубое
4. оказание содействия в проведении медико-социальной экспертизы, в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, протезно-ортопедической и слухопротезной помощи в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов;
значительное
5. оказание содействия в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов.
значительное
3
Соблюдение условий предоставления социально-психологических услуг:
1. осуществление психологической диагностики, обследования, консультирования, коррекции;
значительное
2. оказание психологической помощи, не проведение психологических тренингов;
значительное
3. проведение социально-психологического патронажа, психопрофилактической работы.
значительное
4
Соблюдение условий предоставления социально-педагогических услуг:

Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 165 бұйрығымен бекітілген халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарымен белгіленген ұйымдардағы персоналдың ең аз штаттық нормативтеріне қызметкерлер санының сәйкес келуі
едәуір
1.3 Стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Әлеуметтiк-тұрмыстық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. интернат үйлерінде, оңалту орталықтарында, мүгедек балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормаларына сәйкес диеталық тамақтандыруды қоса, тамақ ұсыну;
өрескел
2. тұрмыста өз-өзіне қызмет көрсету, санитарлық-гигиеналық рәсімдер үшін жағдай жасау;
өрескел
3. тұру үшін тұрғын үй алаңын, үй-жай ұсыну;
едәуір
4. жеке қызмет көрсету және гигиеналық сипаттағы, тұрмыстық қызмет көрсетудегі әлеуметтiк-тұрмыстық қызмет көрсету;
едәуір
5. көлік, шаштараз, жерлеу қызметтерін ұсыну;
едәуір
6. көзделген жұмсақ инвентарьды ұсыну
едәуір
2
Әлеуметтік-медициналық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. медициналық-әлеуметтік тексеруді, алғашқы медициналық тексеруді және алғашқы санитарлық тазалауды, медициналық рәсімдерді, оңалту іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу;
өрескел
2. дәрігерге дейінгі және алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету;
едәуір
3. паллиативтік, психиатриялық және психотерапевтік көмек қызметтерін көрсету;
өрескел
4. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге, тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуға, протездік-ортопедиялық және есту протездік жәрдем көрсету;
едәуір
5. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес санаторлық-курорттық ем алумен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге жәрдем көрсету
едәуір
3
Әлеуметтік-психологиялық қызметтер ұсыну шарттарын сақтау:
1. психологиялық диагностиканы, тексеруді, консультациялар беруді, түзетуді жүзеге асыру;
едәуір
2. психологиялық көмек көрсету, психологиялық тренингтер өткізу;
едәуір
3. әлеуметтік-психологиялық патронаж, психопрофилактикалық жұмыс жүргізу
едәуір
4
Әлеуметтік-педагогикалық қызметтер ұсыну шарттарын сақтау:

1. проведение социально-педагогического консультирования, педагогической диагностики и коррекции;
значительное
2. оказание содействия в получении образования детьми;
значительное
3. осуществление обучения основам бытовой ориентации, формирования навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности;
значительное
4. оказание содействия в освоении детьми и инвалидами с нарушениями слуха, а также их родителями и другими заинтересованными лицами языка жестов, а также предоставление услуг по переводу на язык жестов.
значительное
5
Соблюдение условий предоставления социально-трудовых услуг:
1. проведение лечебно-трудовой деятельности;
значительное
2. осуществление мероприятий по восстановлению утерянных бытовых навыков;
значительное
3. проведение мероприятий по обследованию имеющихся трудовых навыков;
незначительное
6
Соблюдение условий предоставления социально-культурных услуг:
1. организация праздников и досуговых мероприятий;
значительное
2. организация и проведение клубной и кружковой работы;
значительное
3. вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия.
незначительное
7
Соблюдение условий предоставления социально-экономических услуг по оказанию содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других выплат, улучшении жилищных условий.
значительное
8
Соблюдение условий предоставления социально-правовых услуг:
1. оказание юридического консультирования и юридической помощи;
значительное
2. обеспечение представительства в суде для защиты прав интересов.
значительное
1.4 Критерии для субъектов/организаций, предоставляющие специальные социальные услуги в условиях полустационара
1
Соблюдение условий предоставления социально-бытовых услуг:
1. предоставление питания, включая диетическое питание, в соответствии с натуральными нормами питания для лиц, обслуживающихся в домах-интернатах, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей-инвалидов, территориальных центрах социального обслуживания, центрах социальной адаптации;
грубое
2. предоставление помещений, условий для пребывания;
значительное
3. оказание социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера, бытового обслуживания;
значительное
4. предоставление транспортных услуг;
значительное
5. предоставление предусмотренного мягкого инвентаря.
значительное
2
Соблюдение условий предоставления социально-медицинских услуг:
1. осуществление организации и проведения медико-социального обследования, медицинских процедур, реабилитационных мероприятий, ухода;
грубое

1. әлеуметтік-педагогикалық консультациялар, педагогикалық диагностика және түзету жүргізу;
едәуір
2. балалардың білім алуына жәрдем көрсету;
едәуір
3. тұрмыстық бағдар беру, өз-өзіне қызмет көрсету, жеке гигиена, тұрмыста және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау, өзін-өзі бақылау дағдыларын қалыптастыру негіздеріне, тіл табысу дағдыларына және басқа да тыныс-тіршілік түрлеріне үйретуді жүзеге асыру;
едәуір
4. есту қабілеті бұзылған балалар мен мүгедектердің, сондай-ақ олардың ата-аналары мен басқа да мүдделі адамдардың ымдау тілін меңгерулеріне жәрдем көрсету, сондай-ақ ымдау тіліне аудару бойынша қызметтер көрсету
едәуір
5
Әлеуметтік-еңбек қызметтерін ұсыну шарттарын сақтау:
1. емдеу-еңбек ету қызметін жүргізу;
едәуір
2. жоғалтқан тұрмыстық дағдыларын қалпына келтіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
едәуір
3. еңбек дағдыларын тексеру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
болмашы
6
Әлеуметтік-мәдени қызметтер ұсыну шарттарын сақтау:
1. мерекелер мен бос уақыттағы демалыс іс-шараларын ұйымдастыру;
едәуір
2. клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және оларды жүргізу;
едәуір
3. көрсетілетін қызметті алушыларды бос уақыттағы демалыс іс-шараларына тарту
болмашы
7
Тиісті жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен басқа да төлемдерді алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдем көрсету бойынша әлеуметтік-экономикалық қызмет көрсету шарттарын сақтау
едәуір
8
Әлеуметтік-құқықтық қызметтер ұсыну шарттарын сақтау:
1. заңдық консультациялар беру және заңдық көмек көрсету;
едәуір
2. мүдделер құқығын қорғау үшін сотта өкілдікті қамтамасыз ету
едәуір
1.4 Жартылай стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. интернат үйлерінде, оңалту орталықтарында, мүгедек балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормаларына сәйкес диеталық тамақтандыруды қоса, тамақ ұсыну;
едәуір
2. тұру үшін тұрғын үй алаңын, үй-жай ұсыну;
едәуір
3. жеке қызмет көрсету және гигиеналық сипаттағы, тұрмыстық қызмет көрсетудегі әлеуметтiк-тұрмыстық қызмет көрсету;
едәуір
4. көлік қызметтерін ұсыну;
едәуір
5. көзделген жұмсақ инвентарьды ұсыну
едәуір
2
Әлеуметтік-медициналық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. медициналық-әлеуметтік тексеруді, медициналық рәсімдерді, оңалту іс-шараларды, күтімді ұйымдастыру және жүргізу;
өрескел

2. оказание доврачебной помощи;
грубое
3. оказание содействия в проведении медико-социальной экспертизы, в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, протезно-ортопедической и слухопротезной помощи в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов;
значительное
4. оказания содействия в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов.
значительное
3
Соблюдение условий предоставления социально-психологических услуг:
1. осуществление психологической диагностики, обследования, консультирования, коррекции;
значительное
2. оказание психологической помощи, не проведение психологических тренингов;
значительное
3. проведение социально-психологического патронажа, психопрофилактической работы.
значительное
4
Соблюдение условий предоставления социально-педагогических услуг:
1. проведение социально-педагогического консультирования, педагогической диагностики и коррекции;
значительное
2. оказание содействия в получении образования детьми;
значительное
3. осуществление обучения основам бытовой ориентации, формирования навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности;
значительное
4. оказание содействия в освоении детьми и инвалидами с нарушениями слуха, а также их родителями и другими заинтересованными лицами языка жестов, а также предоставление услуг по переводу на язык жестов.
значительное
5
Соблюдение условий предоставления социально-трудовых услуг:
1. проведение лечебно-трудовой деятельности;
значительное
2. осуществление мероприятий по восстановлению утерянных бытовых навыков;
значительное
3. проведение мероприятий по профессиональной ориентации, реабилитации, формированию трудовых навыков и содействию в получении профессии;
значительное
4. проведение мероприятий по обследованию имеющихся трудовых навыков.
незначительное
6
Соблюдение условий предоставления социально-культурных услуг:
1. организация праздников и досуговых мероприятий;
значительное
2. организация и проведение клубной и кружковой работы;
значительное
3. вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия.
незначительное
7
Соблюдение условий предоставления социально-экономических услуг:
1. оказание содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других выплат, улучшении жилищных условий;
значительное
2. проведение консультирования престарелых и инвалидов, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше восемнадцати лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи.
незначительное
8
Соблюдение условий предоставления социально-правовых услуг:

2. дәрігерге дейінгі көмек көрсету;
өрескел
3. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге, тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуға, протездік-ортопедиялық және есту протездік жәрдем көрсету;
едәуір
4. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес санаторлық-курорттық ем алумен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге жәрдем көрсету
едәуір
3
Әлеуметтік-психологиялық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. психологиялық диагностиканы, тексеруді, консультациялар беруді, түзетуді жүзеге асыру;
едәуір
2. психологиялық көмек көрсету, психологиялық тренингтер өткізу;
едәуір
3. әлеуметтік-психологиялық патронаж, психопрофилактикалық жұмыс жүргізу
едәуір
4
Әлеуметтік-педагогикалық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. әлеуметтік-педагогикалық консультациялар, педагогикалық диагностика мен түзету жүргізу;
едәуір
2. балалардың білім алуына жәрдем көрсету;
едәуір
3. тұрмыстық бағдар беру, өз-өзіне қызмет көрсету, жеке гигиена, тұрмыста және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау, өзін-өзі бақылау дағдыларын қалыптастыру негіздеріне, тіл табысу дағдыларына және басқа да тыныс-тіршілік түрлеріне үйретуді жүзеге асыру;
едәуір
4. есту қабілеті бұзылған балалар мен мүгедектердің, сондай-ақ олардың ата-аналары мен басқа да мүдделі адамдардың ымдау тілін меңгерулеріне жәрдем көрсету, сондай-ақ ымдау тіліне аудару бойынша қызметтер көрсету
едәуір
5
Әлеуметтік-еңбек қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. емдеу-еңбек ету қызметін жүргізу;
едәуір
2. жоғалтқан тұрмыстық дағдыларын қалпына келтіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
едәуір
3. кәсіптік бағдар беру, оңалту, еңбек дағдыларын қалыптастыру және мамандық алуға жәрдемдесу жөніндегі іс-шараларды жүргізу;
едәуір
4. еңбек дағдыларын тексеру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
едәуір
6
Әлеуметтік-мәдени қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. мерекелер мен бос уақыттағы демалыс іс-шараларын ұйымдастыру;
едәуір
2. клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және оларды жүргізу;
едәуір
3. көрсетілетін қызметті алушыларды бос уақыттағы демалыс іс-шараларына тарту
болмашы
7
Әлеуметтік-экономикалық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. тиісті жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен басқа да төлемдерді алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдем көрсету;
едәуір
2. қарттар мен мүгедектерге, сондай-ақ балалар тәрбиелеп отырған және он сегіз жастан асқан адамдарды күтіп-бағатын отбасыларға өзін-өзі қамтамасыз ету және отбасының материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша консультациялар жүргізу
болмашы
8
Әлеуметтік-құқықтық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:

1. оказание юридического консультирования и юридической помощи;
значительное
2. обеспечение содействия в получении бесплатной юридической помощи адвоката.
незначительное
1.5 Критерии для субъектов/организаций, предоставляющие специальные социальные услуги в условиях оказания услуг на дому
1
Соблюдение условий предоставления социально-бытовых услуг:
1. оказание социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера, бытового обслуживания;
значительное
2. осуществление мероприятий для престарелых и инвалидов по сопровождению вне дома в пределах одного населенного пункта, покупке и доставке на дом горячих обедов, продовольственных и непродовольственных товаров первой необходимости, помощи в приготовлении пищи, содействии в топке печей, доставке дров, угля и воды, сдачи вещей в стирку, химчистку, ремонт и обратная их доставка, помощи в стирке вещей, содействию в организации ремонта и уборки жилых помещений, содействию в оплате жилья и коммунальных услуг, помощи в организации ритуальных услуг;
значительное
3. осуществление обучения членов семьи получателей услуг практическим навыкам индивидуального обслуживающего и санитарно-гигиенического характера.
незначительное
2
Соблюдение условий предоставления социально-медицинских услуг:
1. осуществление проведения консультирования, медицинских процедур, реабилитационных мероприятий, санитарно-гигиенических услуг;
грубое
2. оказание содействия в проведении медико-социальной экспертизы, в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, протезно-ортопедической и слухопротезной помощи в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов;
значительное
3. осуществление патронажного наблюдения детей, вызова врача на дом и сопровождение получателей услуг в организации здравоохранения;
значительное
4. оказание содействия в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов, лекарственными средствами.
значительное
3
Соблюдение условий предоставления социально-психологических услуг:
1. проведение социально-психологического патронажа;
значительное
2. оказание социально-психологической помощи.
значительное
4
Соблюдение условий предоставления социально-педагогических услуг:
1. проведение социально-педагогического консультирования, консультирования членов семей;
значительное
2. осуществление обучения основам бытовой ориентации, формирования навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности;
значительное

1. заңдық консультациялар беру және заңдық көмек көрсету;
едәуір
2. адвокаттың заңдық көмегін тегін алуға жәрдемдесуді қамтамасыз ету
болмашы
1.5 Үйде қызмет көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. жеке қызмет көрсету және гигиеналық сипаттағы, тұрмыстық қызмет көрсетудегі әлеуметтiк-тұрмыстық қызмет көрсету;
едәуір
2. қарттар мен мүгедектерді үйден тыс жерде бір елді мекен шегінде ілесіп жүру, ыстық тамақ, азық-түлік және күнделікті қажетті азық-түліктік емес тауарларды сатып алу және үйге жеткізіп беру, ас әзірлеуге көмектесу, пеш жағуға, отын, көмір және су әкелуге жәрдемдесу, киімдерді жууға, химиялық тазалауға, жөндеуге тапсыру және оларды алып келу, кір жууға көмектесу, тұрғын үй-жайларды жөндеуге және жинауға жәрдемдесу, тұрғын үй және коммуналдық қызметтерді төлеуге жәрдемдесу, жерлеу қызметін ұйымдастыруға көмектесу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
едәуір
3. көрсетілетін қызметті алушылар отбасының мүшелерін жеке қызмет көрсету және санитарлық-гигиеналық сипаттағы практикалық дағдыларға үйретуді жүзеге асыру
едәуір
2
Әлеуметтік-медициналық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. консультациялар жүргізуді, медициналық рәсімдерді, оңалту іс-шараларын, санитарлық-гигиеналық қызметтерді жүзеге асыру;
өрескел
2. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге, тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуға, протездік-ортопедиялық және есту протездік жәрдем көрсету;
едәуір
3. балаларды патронаждық бақылауды, үйге дәрігер шақыртуды жүзеге асыру және денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін қызметті алушыларға ілесіп жүру;
едәуір
4. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес санаторлық-курорттық ем алумен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен және дәрілік заттармен қамтамасыз етуге жәрдем көрсету
едәуір
3
Әлеуметтік-психологиялық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. әлеуметтік-психологиялық патронаж жүргізу;
едәуір
2. әлеуметтік-психологиялық көмек көрсету
едәуір
4
Әлеуметтік-педагогикалық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. әлеуметтік-педагогикалық консультациялар, отбасы мүшелеріне консультациялар жүргізу;
едәуір
2. тұрмыстық бағдар беру, өз-өзіне қызмет көрсету, жеке гигиена, тұрмыста және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау, өзін-өзі бақылау дағдыларын қалыптастыру негіздеріне, тіл табысу дағдыларына және басқа да тыныс-тіршілік түрлеріне үйретуді жүзеге асыру;
едәуір

3. оказание содействия в получении образования детьми, профессионального образования.
незначительное
5
Соблюдение условий предоставления социально-трудовых услуг:
1. проведение мероприятий по профессиональной ориентации;
значительное
2. проведение консультирования получателей услуг и членов их семей в организации надомного труда;
незначительное
3. оказание содействия в получении профессии.
незначительное
6
Соблюдение условий предоставления социально-культурных услуг:
1. организация праздников и досуговых мероприятий;
значительное
2. организация и проведение клубной и кружковой работы;
значительное
3. вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия.
незначительное
7
Соблюдение условий предоставления социально-экономических услуг:
1. оказание содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других выплат, улучшении жилищных условий;
значительное
2. проведение консультирования престарелых и инвалидов, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше восемнадцати лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи.
значительное
8
Соблюдение условий предоставления социально-правовых услуг:
1. оказание юридического консультирования и юридической помощи;
значительное
2. оказание содействия органам, осуществляющим функции по опеке или попечительству, в устройстве детей на усыновление, попечение, патронат, под опеку;
значительное
3. оформление представлений на родителей, уклоняющихся от воспитания детей в комиссию по делам несовершеннолетних;
значительное
4. оказание содействия в привлечении к уголовной ответственности лиц, виновных в физическом и психическом насилии, совершенном в семье над получателями услуг или членами их семьи;
значительное
5. обеспечение содействия в получении бесплатной юридической помощи адвоката.
незначительное
1.6 Критерии для субъектов/организаций, предоставляющие специальные социальные услуги в условиях временного пребывания
1
Соблюдение условий предоставления социально-бытовых услуг:
1. предоставление питания, включая диетическое питание, в соответствии с натуральными нормами питания для лиц, обслуживающихся в домах-интернатах, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей-инвалидов, территориальных центрах социального обслуживания, центрах социальной адаптации;
грубое
2. предоставление койко-места, условий для пребывания, предусмотренного мягкого инвентаря;
значительное
3. оказание социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера, бытового обслуживания;
значительное

3. балалардың білім алуына, кәсіптік білім алуына жәрдем көрсету
болмашы
5
Әлеуметтік-еңбек қызметтерін көрсету шарттарын сақтау:
1. кәсіптік бағдар беру жөніндегі іс-шараларды өткізу;
едәуір
2. көрсетілетін қызметті алушылар мен олардың отбасы мүшелеріне үй жағдайындағы жұмысты ұйымдастыруда консультациялар жүргізу;
болмашы
3. мамандық алуға жәрдем көрсету
болмашы
6
Әлеуметтік-мәдени қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. мерекелер мен бос уақыттағы демалыс іс-шараларын ұйымдастыру;
едәуір
2. клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
едәуір
3. көрсетілетін қызметті алушыларды бос уақыттағы демалыс іс-шараларына тарту
болмашы
7
Әлеуметтік-экономикалық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. тиісті жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен басқа да төлемдерді алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдем көрсету;
едәуір
2. қарттар мен мүгедектерге, сондай-ақ балалар тәрбиелеп отырған және он сегіз жастан асқан адамдарды күтіп-бағатын отбасыларға өзін-өзі қамтамасыз ету және отбасының материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша консультациялар жүргізу
едәуір
8
Әлеуметтік-құқықтық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. заңдық консультациялар беру және заңдық көмек көрсету;
едәуір
2. қорғаншылық немесе қамқорлық функцияларын жүзеге асыратын органдарға балаларды асырап алуға, қамқорлыққа, патронатқа, қорғанышы болуға жәрдем көрсету;
болмашы
3. кәмелетке толмағандар істері жөніндегі комиссияға бала тәрбиесінен жалтаратын ата-аналарға ұсынымдар ресімдеу;
едәуір
4. көрсетілетін қызметті алушыларға немесе олардың отбасы мүшелеріне отбасында жасалған физикалық және психикалық күш көрсетуде кінәлі адамдарды қылмыстық жауапкершілікке тартуға жәрдемдесу;
едәуір
5. адвокаттың заңдық көмегін тегін алуға жәрдемдесуді қамтамасыз ету
едәуір
1.6 Уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. интернат үйлерінде, оңалту орталықтарында, мүгедек балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормаларына сәйкес диеталық тамақтандыруды қоса, тамақ ұсыну;
өрескел
2. төсек-орын ұсыну, тұру үшін жағдайын жасау, көзделген жұмсақ инвентарьды ұсыну;
едәуір
3. жеке қызмет көрсету және гигиеналық сипаттағы, тұрмыстық қызмет көрсетудегі әлеуметтiк-тұрмыстық қызмет көрсету;
едәуір

4. предоставление транспортных услуг;
значительное
5. оказание услуг по поддержанию условий проживания в соответствии с санитарно-гигиеническими требованиями, по соправождению до пункта назначения;
значительное
6. создание условий для бытового самообслуживания, осуществления санитарно-гигиенических процедур;
значительное
7. оказание содействия в отправке к прежнему месту жительства.
незначительное
2
Соблюдение условий предоставления социально-медицинских услуг:
1. осуществление проведения первичного медицинского осмотра и санитарной обработки, доврачебной помощи;
грубое
2. оказание содействия в проведении медико-социальной экспертизы, в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, протезно-ортопедической и слухопротезной помощи в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалидов;
значительное
3. проведение лечебных манипуляций;
значительное
4. оказания содействия в медицинском консультировании, в обеспечении лекарственными средствами.
значительное
3
Соблюдение условий предоставления социально-психологических услуг:
1. осуществление психологической диагностики, обследования, консультирования, коррекции;
значительное
2. оказание психологической помощи, проведение психологических тренингов;
значительное
3. проведение социально-психологического патронажа, психопрофилактической работы.
значительное
4
Соблюдение условий предоставления социально-трудовых услуг:
1. проведение мероприятий по профессиональной ориентации, реабилитации, формированию трудовых навыков и содействию в проведении мероприятий по обучению доступным профессиональным навыкам;
значительное
2. проведение мероприятий по обследованию имеющихся трудовых навыков.
незначительное
5
Соблюдение условий предоставления социально-культурных услуг:
1. организация праздников и досуговых мероприятий;
значительное
2. организация и проведение клубной и кружковой работы;
значительное
3. вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия.
незначительное
6
Соблюдение условий предоставления социально-экономических услуг по оказанию содействия в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других выплат, улучшении жилищных условий.
значительное
7
Соблюдение условий предоставления социально-правовых услуг:
1. оказание юридического консультирования и юридической помощи;
значительное

4. көлік қызметтерін ұсыну;
едәуір
5. санитарлық-гигиеналық талаптарға сәйкес тұру жағдайына қолдау көрсету, баратын жеріне дейін ілесіп жүру қызметтерін көрсету;
едәуір
6. тұрмыста өз-өзіне қызмет көрсету, санитарлық-гигиеналық рәсімдерді жүзеге асыру үшін жағдай жасау;
едәуір
7. бұрынғы тұрғылықты жеріне жіберуге жәрдем көрсету
болмашы
2
Әлеуметтік-медициналық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. алғашқы медициналық тексеруді және санитарлық тазалауды жүргізуді, дәрігерге дейінгі көмек көрсетуді жүзеге асыру;
өрескел
2. мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге, тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуға, протездік-ортопедиялық және есту протездік жәрдем көрсету;
едәуір
3. емдік манипуляциялар жүргізу;
едәуір
4. медициналық консультациялар беруде, дәрілік заттармен қамтамасыз етуде жәрдем көрсету
едәуір
3
Әлеуметтік-психологиялық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. психологиялық диагностиканы, тексеруді, консультацияларды, түзетуді жүзеге асыру;
едәуір
2. психологиялық көмек көрсету, психологиялық тренингтер өткізу;
едәуір
3. әлеуметтік-психологиялық патронаж, психопрофилактикалық жұмыс жүргізу
едәуір
4
Әлеуметтік-еңбек қызметтерін көрсету шарттарын сақтау:
1. кәсіптік бағдар беру, оңалту, еңбек дағдыларын қалыптастыру жөніндегі іс-шараларды және қолжетімді кәсіптік дағдыларға үйрету жөніндегі іс-шараларды өткізуге жәрдемдесу;
едәуір
2. еңбек дағдыларын тексеру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
болмашы
5
Әлеуметтік-мәдени қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. мерекелер мен бос уақыттағы демалыс іс-шараларын ұйымдастыру;
едәуір
2. клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
едәуір
3. көрсетілетін қызметті алушыларды бос уақыттағы демалыс іс-шараларына тарту
болмашы
6
Тиісті жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен басқа да төлемдерді алуға, тұрғын үй жағдайын жақсартуға жәрдем көрсету бойынша әлеуметтік-экономикалық қызмет көрсету шарттарын сақтау
едәуір
7
Әлеуметтік-құқықтық қызметтер көрсету шарттарын сақтау:
1. заңдық консультациялар беру және заңдық көмек көрсету;
едәуір

2. оказание содействия в оформлении необходимых документов для помещения престарелых граждан и инвалидов в стационарные учреждения социальной защиты населения.
незначительное
2. По результатам мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемым субъектом, в том числе посредством автоматизированных информационных систем, проводимого государственными органами, учреждениями и отраслевыми организациями
(степень тяжести устанавливается при не соблюдении нижеперечисленных требований)

2. егде жастағы азаматтар мен мүгедектерді халықты әлеуметтік қорғаудың стационарлық мекемелеріне орналастыру үшін қажетті құжаттарды ресімдеуге жәрдем көрсету
болмашы
2. Тексерілетін субъектілер ұсынатын, оның ішінде мемлекеттік органдар, мекемелер мен салалық ұйымдар жүргізетін автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы берілетін есептілік пен мәліметтердің мониторингінің нәтижелері бойынша
(ауырлық дәрежесі төменде тізбеленген талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді)

2.1 Критерии по результатам мониторинга информационных систем для субъектов/организаций, осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе реабилитации инвалидов
1
Обеспечение инвалидов протезно-ортопедической помощью
значительное
2
Обеспечение инвалидов сурдотехническими средствами
значительное
3
Обеспечение инвалидов тифлотехническими средствами
значительное
4
Обеспечение инвалидов специальными средствами передвижения
значительное
5
Предоставление санаторно-курортного лечения инвалидам
значительное
6
Предоставление индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении
значительно
7
Предоставление специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
значительное
8
Обеспечение инвалидов обязательными гигиеническими средствами
значительное
9
Обеспечение инвалидов специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара
значительное
10
Обеспечение инвалидов специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях полустационара
значительное
11
Обеспечение инвалидов специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях оказания услуг на дому
значительное
2.2 Критерии для субъектов/организаций независимо от форм собственности, оказывающих социальную помощь, предоставляющих специальные социальные услуги в области социальной защиты населения
1
Наличие обоснованных жалоб в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов
грубое
2
Наличие отрицательных отзывов о деятельности организаций оказывающие социальную помощь в рамках социальной защиты инвалидов – рост количества отрицательных отзывов в сравнении с предыдущим отчетным периодом свыше 20%
значительное
3
Наличие отрицательных отзывов о деятельности организаций оказывающие социальную помощь в рамках социальной защиты инвалидов – рост количества отрицательных отзывов в сравнении с предыдущим отчетным периодом до 20%
незначительное
3. По результатам предыдущих проверок и иных форм контроля, результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемым субъектом * (степень тяжести устанавливается при не соблюдении нижеперечисленных требований)
3.1 Критерии для субъектов/организаций, обеспечивающих доступ инвалидов к объектам социальной и транспортной инфраструктуры
1
Соответствие доступа к входным группам
значительное
2
Соответствие доступа к зонам оказания услуг
значительное
3
Соответствие доступа к санитарно-бытовым помещениям
значительное
4
Соответствие доступа к средствам информации и телекоммуникации на объекте
значительное
5
Соответствие доступа к территории объекта
значительное
6
Соответствие доступа в пути движения
значительное
7
Соответствие доступа к общественным видам транспорта
значительное

2.1 Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілер/ұйымдар үшін ақпараттық жүйелердің мониторингі нәтижелері бойынша критерийлер
1
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз ету
едәуір
2
Мүгедектерді сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету
едәуір
3
Мүгедектерді тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету
едәуір
4
Мүгедектерді арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету
едәуір
5
Мүгедектерге санаторлық-курорттық ем алуды ұсыну
едәуір
6
Қозғалуы қиын бірінші топ мүгедектеріне жеке көмекші ұсыну
едәуір
7
Есту қабілеті бұзылған мүгедектерге ымдау тілінің маманын ұсыну
едәуір
8
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
едәуір
9
Мүгедектерге стационарлық жағдайда халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету
едәуір
10
Мүгедектерге жартылай стационарлық жағдайда халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету
едәуір
11
Мүгедектерге үйде қызмет көрсету жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету
едәуір
2.2 Меншік нысанына қарамастан әлеуметтік көмек көрсететін, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъектілерге/ұйымдарға арналған критерийлер
1
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау шеңберінде әлеуметтік көмек көрсететін ұйымдардың қызметі туралы жағымсыз пікірлердің болуы – алдыңғы есепті кезеңмен салыстырғанда жағымсыз пікірлер санының 20% жоғары өсуі
едәуір
2
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау шеңберінде әлеуметтік көмек көрсететін ұйымдардың қызметі туралы жағымсыз пікірлердің болуы – алдыңғы есепті кезеңмен салыстырғанда жағымсыз пікірлер санының 20% дейін өсуі
болмашы
3
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы негізді шағымдардың болуы
өрескел
3. Тексерілетін субъектілер ұсынатын, алдыңғы тексерулердің және бақылаудың өзге да нысандарының нәтижелері бойынша және есептілік нысандары мониторингінің нәтижелері*
(ауырлық дәрежесі төменде тізбеленген талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді)
3.1 Мүгедектердің әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қолжеткізуін қамтамасыз ететін субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Қолжетімділіктің кіріс топтарына сәйкес келуі
едәуір
2
Қолжетімділіктің қызмет көрсету аймағына сәйкес келуі
едәуір
3
Қолжетімділіктің санитарлық-тұрмыстық үй-жайларға сәйкес келуі
едәуір
4
Қолжетімділіктің объектідегі ақпарат құралдары мен телекоммуникацияға сәйкес келуі
едәуір
5
Қолжетімділіктің объекті аумағына сәйкес келуі
едәуір
6
Қолжетімділіктің қозғалыс жолына сәйкес келуі
едәуір
7
Қолжетімділіктің қоғамдық көлік түрлеріне сәйкес келуі
едәуір

3.2 Критерии для субъектов/организаций, обеспечивающих доступ инвалидов к культурно-зрелищным организациям и спортивным сооружениям
1
Обеспечение инвалидов условиями для доступа к культурно-зрелищным мероприятиям, а также спортивным сооружениям для занятия физической культурой и спортом, предоставление специального спортивного инвентаря
значительное
2
Обеспечение инвалидов первой и второй групп, детей инвалидов до восемнадцати лет перечисленными услугами за счет бюджетных средств, а инвалидов третьей группы – с уплатой пятидесяти процентов от стоимости указанных услуг
значительное
*В случаях нарушения соответствующих требований
законодательства в течение года, результаты будут отнесены к грубому
(согласно части 2 статьи 83 КОАП)
Приложение 2
к совместному приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 541
Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 496
Форма
Проверочный лист
в сфере государственного контроля в сфере
предоставления специальных социальных услуг
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) __________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
В отношении деятельности местных исполнительных органов/уполномоченных ими государственных органов, субъектов независимо от форм собственности, предоставляющих специальные социальные услуги
1
Соблюдение сроков проведения оценки и определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг
2
Соблюдение сроков вынесения решения о предоставлении гарантированного объема специальных социальных услуг
3
Наличие отрицательных отзывов о деятельности организаций оказывающие социальную помощь в рамках социальной защиты инвалидов – рост количества отрицательных отзывов в сравнении с предыдущим отчетным периодом до 20%
4
Наличие отрицательных отзывов о деятельности организаций оказывающие социальную помощь в рамках социальной защиты инвалидов – рост количества отрицательных отзывов в сравнении с предыдущим отчетным периодом свыше 20%
5
Наличие обоснованных жалоб в сфере предоставления специальных социальных услуг
В отношении субъектов/организаций, предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания
1
Соблюдение сроков проведения оценки определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг и наблюдения специалистами организации за получателем услуг
2
Наличие индивидуального плана работы/договора на получателя специальных социальных услуг, учитывающих их потребность и своевременное утверждение
3
Соответствие фактического состава получателей услуг с отчетными данными АИС Е-собес
4
Полное заполнение индивидуального плана работ и журнала электронной картотеки без учета нуждаемости получателя услуг в предоставления специальных социальных услуг на получателя услуг
5
Обоснованное приостановление и/или прекращение оказания специальных социальных услуг на получателя услуг
6

3.2 Мүгедектердің мәдени-ойын-сауық ұйымдарына және спорт ғимараттарына қолжетімділікті қамтамасыз ететін субъектілер/ұйымдар үшін критерийлер
1
Мүгедектердің мәдени-ойын-сауық iс-шараларына, сондай-ақ дене шынықтырумен және спортпен шұғылдану үшiн спорт ғимараттарына қолжетімділігін қамтамасыз ету, арнаулы спорт жабдықтарын ұсыну
едәуір
2
Бiрiншi және екiншi топтардағы мүгедектерді, он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларды көрсетiлген қызметтермен бюджет қаражаты есебiнен, ал үшiншi топтағы мүгедектерді – көрсетілген қызметтер құнының елу пайызын төлей отырып қамтамасыз ету
едәуір
* Жыл ішінде заңнаманың тиісті талаптары бұзылған жағдайларда, нәтижелер өрескел бұзушылыққа жатқызылатын болады (ӘҚБтК 83-бабының 2-бөлігіне сәйкес)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы № 541
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі № 496
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік
бақылау саласындағы тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ______________________
_______________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы Акт _______________________________
(№, күні)
Тексерілітін субъектінің (объектінің) атауы____________________
_______________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БИН ______________
_______________________________________________________________
Орналасқан мекенжайы __________________________________________
_______________________________________________________________
Талаптар тізімі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талапқа сәйкес келеді
Талапқа сәйкес келмейді
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын меншік нысанына қарамастан жергілікті атқарушы органдардың/олар уәкілеттік берген мемлекеттік органдардың, субъектілердің қызметіне қатысты
1
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге бағалауды жүргізу мерзімдерін сақтау және қажеттілігін айқындау
2
Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығару мерзімдерін сақтау
3
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау шеңберінде әлеуметтік көмек көрсететін ұйымдардың қызметі туралы жағымсыз пікірлердің болуы – алдыңғы есепті кезеңмен салыстырғанда жағымсыз пікірлер санының 20% дейін өсуі
4
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау шеңберінде әлеуметтік көмек көрсететін ұйымдардың қызметі туралы жағымсыз пікірлердің болуы – алдыңғы есепті кезеңмен салыстырғанда жағымсыз пікірлер санының 20% жоғары өсуі
5
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы негізді шағымдардың болуы
Стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілерге/ұйымдарға қатысты
1
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге бағалауды жүргізу мерзімдерін сақтау және қажеттілігін айқындау және ұйым мамандарының қызмет алушыны бақылауы
2
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді әрбір алушыға арналған, олардың қажеттіліктері мен уақтылы бекітілуі ескерілген жеке жұмыс жоспарының/шартының болуы
3
Көрсетілетін қызметті алушылардың нақты құрамының Е-собес ААЖ есептілік деректерімен сәйкес келуі
4
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қажеттілігін ескерместен жеке жұмыс жоспарын/шартын және электрондық картотеканы толық толтыру
5
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді негізді түрде тоқтата тұру және/немесе тоқтату
6