Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Риддере
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 16 февраля 2015 года № 31/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 марта 2015 года № 3716. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 мая 2024 года № 14/8-VIII
Сноска. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.05.2024 № 14/8-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.10.2022 № 20/4-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 4, 5 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года №2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.06.2020 № 43/2-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить размер и порядок оказания жилищной помощи в городе Риддере согласно приложению 1 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.10.2022 № 20/4-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Риддерского городского маслихата согласно приложению 2 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.10.2022 № 20/4-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии О. БЕЛЯЕВ
Секретарь городского маслихата И. ПАНЧЕНКО
Приложение 1
к решению Риддерского
городского маслихата

Риддер қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2015 жылғы 16 ақпандағы № 31/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 наурызда № 3716 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 мамырдағы № 14/8-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 28.05.2024 № 14/8-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 06.10.2022 № 20/4-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабының 4, 5 тармақтарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 04.06.2020 № 43/2-VI шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Риддер қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 06.10.2022 № 20/4-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Риддер қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жойылды деп танылсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 06.10.2022 № 20/4-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О.БЕЛЯЕВ
Қалалық мәслихатының хатшысы И. ПАНЧЕНКО
Риддер қалалық мәслихатының

от 16 февраля 2015 года
№ 31/2-V
Сноска. Текст в правом верхнем углу изложить в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.10.2022 № 20/4-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Размер и порядок оказания жилищной помощи в городе Риддере
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.10.2022 № 20/4-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в городе Риддере, постоянно зарегистрированным и проживающим в жилище, которое находится на праве собственности как единственное жилище на территории Республики Казахстан, а также нанимателям (поднанимателям) жилища из государственного жилищного фонда и жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, на оплату:
расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций;
расходов за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Доля предельно допустимых расходов семьи (гражданина) устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 5 (пяти) процентов.
Расходы малообеспеченной семьи (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.05.2023 № 2/16- VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Назначение жилищной помощи осуществляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ и регистрации актов гражданского состояния города Риддера" (далее – уполномоченный орган).
3. Совокупный доход малообеспеченной семьи (гражданина) исчисляется уполномоченным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в порядке, определяемом приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 226 "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20498).

2015 жылғы 16 ақпандағы
№ 31/2-V шешіміне 1-қосымша
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 06.10.2022 № 20/4-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Риддер қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 06.10.2022 № 20/4-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Риддер қаласында тұратын, Қазақстан Республикасының аумағындағы жалғыз тұрғынжай ретінде меншік құқығында тұрған тұрғынжайда тұрақты тіркелген және тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды жалдаушыларға (қосымша жалдаушыларға):
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға;
коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысына шекті жол берілетін шығыстар үлесі 5 (бес) пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Аз қамтылған отбасының (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 05.05.2023 № 2/16-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау "Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) жүзеге асырылады.
3 Аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысын уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсанға "Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 226 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20498 болып тіркелген) айқындалған тәртіппен есептейді.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.05.2023 № 2/16-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов малообеспеченных семей (граждан) на эти цели, установленным местным представительным органом.
При назначении жилищной помощи принимается норма площади в размере не менее 15 (пятнадцати) квадратных метров и не более 18 (восемнадцати) квадратных метров полезной площади на человека, но не менее однокомнатной квартиры или комнаты в общежитии.
5. Выплата компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникации социально-защищаемым гражданам осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
6. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и/или на веб-портал "электронного правительства"(далее – Государственная корпорация), согласно Правилам предоставления жилищной помощи, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314.
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации либо через веб-портал "электронного правительства" составляет восемь рабочих дней.
7. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 05.05.2023 № 2/16-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық көрсетілетін қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде көрсетілетін байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге арналған шығыстарға ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының жергiлiктi өкілді органдар белгiлеген шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде пайдалы алаңы бір адамға 15 (он бес) шаршы метрден кем емес және 18 (он сегіз) шаршы метрден артық емес мөлшерде, бірақ бір бөлмелі пәтерден немесе жатақханадағы бөлмеден кем емес аудан нормасы қабылданады.
5. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеу Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Аз қамтылған отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жүгінеді.
Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын қабылдаған күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
7. Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде шығыстар сметасына сәйкес кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және коммуналдық қызметтерге ақы төлеу шоттары бойынша жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.

8. Назначение жилищной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год малообеспеченным семьям (гражданам).
9. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета получателей жилищной помощи.
Приложение 2
к решению Риддерского
городского маслихата
от 16 февраля 2015 года
№ 31/2-V
Сноска. Текст в правом верхнем углу изложить в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.10.2022 № 20/4-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень утративших силу решений Риддерского городского маслихата
1. Решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года №3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 02 мая 2012 года за № 5-4-168, опубликовано в газете "Риддерские вести" от 08 мая 2012 года № 18);
2. Решение Риддерского городского маслихата от 21 декабря 2013 года №11/10-V "О внесении изменений и дополнений в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 января 2013 года за № 2825, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 01 февраля 2013 года);
3. Решение Риддерского городского маслихата от 20 декабря 2013 года №23/4-V "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 января 2014 года за № 3181, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 07 февраля 2014 года №6);
4. Решение Риддерского городского маслихата от 28 февраля 2014 года № 24/7-V "О внесении изменения в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 марта 2014 года за № 3210, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 04 апреля 2014 года №14);
5. Решение Риддерского городского маслихата от 15 июля 2014 года №28/6-V "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 04 августа 2014 года за № 3436, опубликовано в газете "Мой город Риддер" от 21 августа 2014 года № 34);

8. Тұрғын үй көмегін тағайындау аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тиісті қаржы жылына арналған қала бюджетінде көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
9. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді уәкілетті орган есептелген сомаларды тұрғын үй көмегін алушылардың жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы аудару жолымен жүзеге асырады.
Риддер қалалық мәслихатының
2015 жылғы 16 ақпандағы
№ 31/2-V шешіміне 2-қосымша
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 06.10.2022 № 20/4-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Риддер қалалық мәслихатының күші жойылған шешімдер тізімі
1. "Риддер қаласында тұрғын-үй көмегінің мөлшері және оны көрсету тәртібі туралы Қағидаларды бекіту туралы" 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 3/3-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2012 жылдың 02 мамырында № 5-4-168 тіркелді, 2012 жылдың 08 мамырында № 18 "Риддерские вести" газетінде жарияланды);
2. "Риддер қаласында тұрғын-үй көмегінің мөлшері және оны көрсету тәртібі туралы Ережелерді бекіту туралы" 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 3/3-V Риддер қалалық мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/10-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2013 жылдың 17 қаңтарында № 2825 тіркелді, 2013 жылдың 01 ақпанда №18 "Лениногорская правда" газетінде жарияланды);
3. "Риддер қаласында тұрғын-үй көмегінің мөлшері және оны көрсету тәртібі туралы Ережелерді бекіту туралы" 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 3/3-V Риддер қалалық мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/4-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2014 жылдың 23 қаңтарында № 3181 тіркелді, 2014 жылдың 07 ақпанда №6 "Лениногорская правда" газетінде жарияланды);
4. "Риддер қаласында тұрғын-үй көмегінің мөлшері және оны көрсету тәртібі туралы Қағидаларды бекіту туралы" 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 3/3-V Риддер қалалық мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 28 ақпандағы № 24/7-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2014 жылдың 27 наурызында № 3210 тіркелді, 2014 жылдың 04 сәуірінде № 14 "Лениногорская правда" газетінде жарияланды);
5. "Риддер қаласында тұрғын-үй көмегінің мөлшері және оны көрсету тәртібі туралы Қағидаларды бекіту туралы" 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 3/3-V Риддер қалалық мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 15 шілдедегі № 28/6-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2014 жылдың 04 тамызында № 3436 тіркелді, 2014 жылдың 21 тамызында № 34 "Мой город Риддер" газетінде жарияланды);

6. Решение Риддерского городского маслихата от 24 декабря 2014 года №30/6-V "О внесении изменения в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 января 2015 года за № 3645, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 13 февраля 2015 года №7).

6. "Риддер қаласында тұрғын-үй көмегінің мөлшері және оны көрсету тәртібі туралы Қағидаларды бекіту туралы" 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 3/3-V Риддер қалалық мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 30/6-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2015 жылдың 21 қаңтарында № 3645 тіркелді, 2015 жылдың 13 ақпанында № 7 "Лениногорская правда" газетінде жарияланды).