О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 258 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 января 2018 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2018 года № 16366. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 06.04.2020 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 258 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10883, опубликованный 12 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Стандарт государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – Стандарт), утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;

"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 15 ақпанда № 16366 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.04.2020 № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10883 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
25 января 2018 года
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 января 2018 года № 27
Утвержден приказом
исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 258
Стандарт государственной услуги
"Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерствo).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" и его филиалами по областям, городам Астана и Алматы (далее – услугодатель) для физических и юридических лиц (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на альтернативной основе через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) при получении государственной услуги в Государственной корпорации или услугодателя по разовому заявлению, направленному на бумажном носителе либо в электронном формате (отсканированное заявление), допустимое время ожидания до момента получения результата оказания государственной услуги 15 (пятнадцать) календарных дней с момента подачи заявления;

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрi
Д. Абаев __________________
2018 жылғы 25 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 қаңтардағы
№ 27 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 258 бұйрығымен
бекітілген
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның облыстар, Астана мен Алматы қалалары бойынша филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғалар үшін (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы баламалы негізде жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорациядан немесе көрсетілетін қызметті берушіден қағаз жеткізгіште не электрондық форматта (сканерленген өтініш) жолданған біржолғы өтініш бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті алған кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған сәтке дейінгі рұқсат етілетін күту уақыты өтініш берілген сәттен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күні;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственной корпорации или к услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации или у услугодателя – 20 (двадцать) минут.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию день приема заявлений не входит в срок оказания государственной услуги.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги через Государственную корпорацию или у услугодателя:
предоставление статистической информации, не предусмотренной
графиком распространения официальной статистической информации;
уведомление об отсутствии запрашиваемой статистической информации
согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
По запросу услугополучателя предоставляется возможность получения электронной версии результата оказания государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается платно по ценам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161). Прейскурант по оказанию государственной услуги размещен на интернет-ресурсах Министерства www.economy.gov.kz, Комитета по статистике Министерства (далее – Комитет) www.stat.gov.kz и услугодателя www.statdata.kz.
Способ оплаты – наличный и безналичный расчет. Оплата производится согласно выставленному счету на оплату через банки второго уровня. При оплате по безналичному расчету услугополучателю требуется указать в платежном поручении номер и дату выписки счета на оплату.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется через Государственную корпорацию или услугодателя. Через Государственную корпорацию в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) Көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорацияда немесе көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде өтініштерді қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік корпорация арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру;
осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сұратылып отырған статистикалық ақпараттың жоқ екендігі туралы хабарлама;
осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін электрондық нұсқада алу мүмкіндігі ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) бекітілген бағалар бойынша ақылы көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша прейскурант Министрліктің www.economy.gov.kz., Министрліктің Статистика комитетінің (бұдан әрі – Комитет) www.stat.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.statdata.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Төлем тәсілі – қолма-қол және қолма-қол ақшасыз есеп айырысу. Төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы берілген төлем шотына сәйкес жүргізіледі. Қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша төлем кезінде көрсетілетін қызметті алушы төлем шотының үзінді көшірмесінің нөмірін және күнін төлем тапсырмасында көрсетуі керек.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз, сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібінде Мемлекеттік корпорация арқылы www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию или услугодателю (физического лица по документу удостоверяющему личность; юридического лица по документу, подтверждающему полномочия, или по доверенности):
1 – этап:
для физических и юридических лиц – заявления по образцам согласно приложениям 2 и 3 к настоящему Стандарту.
2 – этап:
для физических лиц: квитанция об оплате;
для юридических лиц: платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение трех рабочих дней направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного перечня документов, работник Государственной корпорации или услугодателя отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящему Стандарту.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях:
1) если запрашиваемая статистическая информация является конфиденциальной или отсутствует согласие респондента в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике";
2) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан "О государственных услугах".

9. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі (жеке тұлға жеке басты куәландыратын құжат бойынша; заңды тұлға өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша, немесе сенімхат бойынша):
1-кезең:
жеке және заңды тұлғалар үшін – осы Стандарттың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес үлгілер бойынша өтініштер.
2-кезең:
жеке тұлғалар үшін: төлем туралы түбіртек;
заңды тұлғалар үшін: төлемнің жүргізілгендігі туралы банк белгісі бар төлем тапсырмасы.
Мемлекеттік корпорация жұмыскері мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын құжаттарды беру тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат негізінде жеке басты куәландыратын құжатты ұсынған кезде (немесе нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілі) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес тізбесін ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері өтініштерді қабылдаудан бас тартады және осы Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай жағдайларда:
1) егер сұратылып отырған статистикалық ақпарат құпия болып табылған немесе респонденттің келісімі болмаған жағдайда "Мемелекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдар, объектілер, деректер және мәліметтер Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя или на имя руководителя Комитета, Министерства, Государственной корпорации либо посредством портала по адресам и номерам телефона, размещенных на интернет-ресурсах Министерства, Комитета и услугодателя указанных в пункте 7 настоящего Стандарта, Государственной корпорации www.goscorp.kz.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Комитета, Министерства или Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Комитета, Министерства или Государственной корпорации с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации. Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Комитета, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг по адресам и телефонам, размещенным на интернет-ресурсе www.kyzmet.gov.kz.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданғанда шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе Комитет, Министрлік, Мемлекеттік корпорация басшысының атына не портал арқылы осы Стандарттың 7-тармағында көрсетілген Министрліктің, Комитеттің және көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның www.goscorp.kz интернет-ресурстарында орналастырылған мекенжайлар мен телефон нөмірлері бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация жұмыскері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі. Мемлекеттік корпорация кеңсесіне қолма-қол, сондай-ақ поштамен түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы www.kyzmet.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайлар мен телефондар арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым бере алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости приема документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа, а также консультации по заполнению документов по адресам и телефонам единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг и услугодателя, размещенным на интернет-ресурсах услугодателя, указанных в пункте 7 настоящего Стандарта.
15. Номер единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, номера телефонов услугодателя, а также адрес места оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя, Комитета, Министерства и Государственной корпорации указанных в пунктах 7 и 11 настоящего Стандарта.
Приложение 1
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Уведомление об отсутствии запрашиваемой информации
от " ___ " _________ 20 ____ года
На Ваш запрос от __________ 201 __ года за № ____ Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" сообщает, что _________ данными не располагает, так как согласно пункту 5 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" запрашиваемая Вами информация формируется и распространяется соответствующими государственными органами самостоятельно.
Исполнитель Государственных услуг
_____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ (подпись)
Приложение 2
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Образец заявления для физических лиц
____________________________
(полное наименование
____________________________
услугодателя)
от _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при
его наличии)
____________________________
физического лица, полностью)
Заявление
Прошу предоставить статистическую информацию согласно приложению к
настоящему заявлению, для ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
в______________________________________________________________________________
(указать желаемый результат государственной услуги: электронный или бумажный)
Приложение ______ л.
Реквизиты физического лица:
Номер удостоверения личности       _____________________________
ИИН                               _____________________________
Фактический адрес                   _____________________________
Телефон и факс                   _____________________________
Электронный адрес                   _____________________________
_________________                   _____________________________________
(подпись, дата)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Периодичность
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Образец заявления для юридических лиц
Место для бланка юридического лица
_____________________________
(полное наименование
__________________________
услугодателя)
от ________________________________
(полное наименование юридического
_____________________________
лица)
Заявление
Прошу предоставить статистическую информацию согласно приложению к
настоящему заявлению, для _______________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
_______________________________________________________________________________
(указать желаемый результат государственной услуги: электронный или бумажный)
Приложение ______ л.
Реквизиты юридического лица:
БИН                  _____________________________
ИИК                  _____________________________
БИК                  _____________________________
Юридический адрес_____________________________
Фактический адрес      _____________________________
Телефон и факс      _____________________________
Электронный адрес _____________________________
Руководитель ______________________       _____________________________________
(подпись, печать)             (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исп.: ________________Тел.: _________________
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Периодичность
Приложение 4
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и пунктом 18 Правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 52 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 13248), работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов, необходимых для получения государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандартом, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Тыныс-тіршілігін шектейтін организм функциялары үнемі бұзылып, денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттар қабылдау қажет болған жағдайда, 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығына хабарласу арқылы Мемлекеттік корпорация жұмыскері тұрғылықты жеріне бару арқылы жүргізеді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының және осы Стандарттың 7-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырылған көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайлары мен телефондары бойынша құжаттарды толтыру жөнінде консультация алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының нөмірі: 1414, көрсетілетін қызметті берушінің телефон нөмірлері, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы осы Стандарттың 7 және 11-тармақтарында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің, Министрліктің және Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурстарында орналастырылған.
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Сұратылып отырған ақпараттың жоқ екендігі туралы хабарлама 20_____"___" ________________
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің
Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорны Сіздің 20 ____ жылғы № ____ сұрау салуыңызға _________
деректердің жоқ екендігін хабарлайды, себебі "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы
19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабының 5-тармағына сәйкес Сіз
сұратып отырған ақпаратты тиісті мемлекеттік органдар дербес қалыптастырады және таратады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің орындаушысы
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________ (қолы)
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Жеке тұлғалар үшін өтініштің
үлгісі
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің _____________ толық
атауы)
кімнен______________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
____________________________
әкесінің аты (болған жағдайда)
толық)
Өтініш
Осы өтініштің қосымшасына сәйкес
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезең, кезеңділік көрсетілсін)
үшін статистикалық ақпаратты
______________________________________________________________ беруіңізді сұраймын.
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қажет етілетін нәтижесі көрсетілсін:
электрондық немесе қағаз)
Қосымша ______ п.
Жеке тұлғаның деректемелері:
Жеке куәліктің нөмірі _____________________________
ЖСН                  ______________________________
Нақты мекенжайы ________________________________
Телефоны және факсы _____________________________
Электрондық мекенжайы ___________________________
_____________                              ____________________________________
(қолы, күні)                                    (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Өтінішке қосымша
Р/с
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
Кезеңділік
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Заңды тұлғалар үшін өтініштің
үлгісі
Заңды тұлғаның бланкісіне
арналған орын
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен______________________
(заңды тұлғаның
____________________________
толық атауы)
Өтініш
Осы өтініштің қосымшасына сәйкес
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезең, кезеңділік көрсетілсін)
үшін статистикалық ақпаратты
______________________________________________________________ беруіңізді сұраймын.
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қажет етілетін нәтижесі көрсетілсін:
электрондық немесе қағаз)
Қосымша: ______ п.
Заңды тұлғаның деректемелері:
БСН                        _____________________________
ЖСК                        _____________________________
БСК                        _____________________________
Заңды мекенжайы            _____________________________
Нақты мекенжайы             _____________________________
Телефоны және факсы      _____________________________
Электрондық мекенжайы      _____________________________
Басшы________________                  ________________________________________.
(қолы, мөр)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Орынд.: _________________
Тел.: _________________
Өтінішке қосымша
Р/с
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
Кезеңділік
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда) не
ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасын және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 52 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10883 болып тіркелген) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызмет қағидаларының 18-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін қажетті құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1) ________________________________;
2) _________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одномудля каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(работник Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________
Телефон _______________
Получил: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________ подпись
услугополучателя
"____" _____________20___ год

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                                          (қолы)
(Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері)
Орындаушы: (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)_____________
Телефоны__________
Алдым: Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
қолы ___________
20____ жылғы "___" _________