О продлении сроков представления отдельных видов отчетности в период чрезвычайного положения, введенного Указом Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан", и внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 267 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2020 года № 20257
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 6.
В соответствии с указами Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" и 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности", в целях усиления мер по недопущению распространения коронавируса COVID-19 на территории Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Продлить в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан", сроки представления отдельных видов отчетности по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 267 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19843, опубликовано 13 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 июля 2020 года.".
3. Департаменту статистики финансового рынка в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;

"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай кезеңінде есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдерін ұзарту және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бухгалтерлік есепті жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 267 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 42 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 20257 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 және "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлықтарына сәйкес, Қазақстан Республикасының аумағында COVID-19 коронавирусының таралуын болдырмау шараларын күшейту мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдері ұзартылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бухгалтерлік есепті жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 267 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19843 болып тіркелген, 2020 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2020 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.".
3. Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение двух рабочих дней после принятия настоящего постановления размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан и направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан".
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
______________________________
"___" _____________ 2020 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 31 марта 2020 года № 42
Перечень
отдельных видов отчетности, сроки представления которых продлеваются в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан"
1. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 237 "Об утверждении Правил осуществления деятельности единого накопительного пенсионного фонда и (или) добровольных накопительных пенсионных фондов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8815), на три рабочих дня.
2. Продлить сроки представления:
1) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10117) (далее – постановление № 178), – до 20 апреля 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно;

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Ақпарат және коммуникациялар департаменті - Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы қабылданғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды және оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және "Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
2020 жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 42 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде ұсыну мерзімдері ұзартылатын есептіліктің жекелеген түрлерінің тізбесі
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 237 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8815 болып тіркелген) сәйкес ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі үш жұмыс күніне ұзартылсын.
2. Мына:
1) "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10117 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 178 қаулы) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 20 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда);

2) отчетов, подлежащих представлению за первый квартал 2020 года в соответствии с постановлением № 178, – до 30 апреля 2020 года (включительно).
3. Продлить сроки представления ежемесячных отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по формам согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20-1 и 20-2 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162), до 20 апреля 2020 года (включительно) и 22 мая 2020 года (включительно) соответственно.
4. Продлить сроки представления:
1) ежемесячной финансовой отчетности, подлежащей представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504) (далее – постановление № 41), – до 20 апреля 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно;
2) финансовой отчетности, подлежащей представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года в соответствии с постановлением № 41 (за исключением организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность), – до 30 апреля 2020 года (включительно);
3) финансовой отчетности, подлежащей представлению организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, по состоянию на 1 апреля 2020 года в соответствии с постановлением № 41, – до 12 мая 2020 года (включительно);
4) годовой финансовой отчетности, подтвержденной аудиторской организацией в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан, – до 1 июня 2020 года (включительно).
5. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 213 "Об утверждении Правил представления сведений о платежных услугах" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14339), на пять рабочих дней.
6. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2016 года № 261 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14588), до 12 мая 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.

2) № 178 қаулыға сәйкес 2020 жылғы бірінші тоқсан үшін ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
3. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 болып тіркелген) 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20-1 және 20-2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс ай сайынғы есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 20 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 22 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
4. Мына:
1) "Қаржы ұйымдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 41 қаулы) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс ай сайынғы қаржылық есептілікті ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 20 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда);
2) № 41 қаулыға сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша ұсынылуға тиіс қаржылық есептілікті ұсыну мерзімі (микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда) – 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) ұзартылсын;
3) № 41 қаулыға сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар ұсынуға тиіс қаржылық есептілікті ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда);
4) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда аудиторлық ұйым растаған жылдық қаржылық есептілікті ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 1 маусымға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
5. "Көрсетілетін төлем қызметтері туралы мәліметтер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 213 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14339 болып тіркелген) сәйкес ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі бес жұмыс күніне ұзартылсын.
6. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қазандағы № 261 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14588 болып тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.

7. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, а также перечня, форм и правил представления отчетности об их выполнении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14788), до 20 апреля 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.
8. Продлить сроки представления отчетности, подлежащей представлению по состоянию на 1 января 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 315 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности крупных участников банков, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющего инвестиционным портфелем, крупных участников, владеющих (имеющих возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14832), до 15 мая 2020 года (включительно).
9. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года по формам согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 112 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности коллекторским агентством" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15481), до 12 мая 2020 года (включительно).
10. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863), на три рабочих дня.
11. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 245 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16256), до 12 мая 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.

7. "Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ оларды орындау туралы есептілігінің тізбесін, нысандары мен табыс ету қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 308 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14788 болып тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 20 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
8. "Банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушылар есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 315 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14832 болып тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептілікті ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 15 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
9. "Коллекторлық агенттік есептілігінің тізбесін, нысандарын, оны ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 112 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15481 болып тіркелген) 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
10. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген) сәйкес ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі үш жұмыс күніне ұзартылсын.
11. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 245 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16256 болып тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі тиісінше 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.

12. Продлить сроки представления:
1) ежемесячных отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по формам согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11 и 12 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 137 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности банков второго уровня Республики Казахстан и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17313) (далее – постановление № 137), – до 15 апреля 2020 года (включительно) и 15 мая 2020 года (включительно) соответственно;
2) ежемесячных отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и на 1 мая 2020 года по формам согласно приложениям 10 и 13 к постановлению № 137, – до 30 апреля 2020 года (включительно) и 29 мая 2020 года (включительно) соответственно.
13. Продлить сроки представления ежемесячных отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по формам согласно приложениям 1 и 2 к Инструкции по представлению банками второго уровня, Банком Развития Казахстана и ипотечными организациями в Национальный Банк Республики Казахстан сведений для формирования обзора финансового сектора, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 139 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17274), до 15 апреля 2020 года (включительно) и 15 мая 2020 года (включительно) соответственно.
14. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 263 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности центрального депозитария и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17813), на три рабочих дня.
15. Продлить сроки представления:
1) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к Правилам мониторинга источников спроса и предложения на внутреннем валютном рынке Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 294 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18214) (далее – Правила № 294) – до 30 апреля 2020 года (включительно) и 29 мая 2020 года (включительно) соответственно;

12. Мына:
1) "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды кіріс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 137 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17313 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 137 қаулы) 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11 және 12-қосымшыларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс ай сайынғы есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 15 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 15 мамырға дейін (қоса алғанда);
2) № 137 қаулыға 10 және 13-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс ай сайынғы есептердің ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 19 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
13. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 139 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17274 болып тіркелген) бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстанның Даму Банкінің және ипотекалық ұйымдардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қаржы секторына шолуды қалыптастыруға арналған мәліметтерді ұсынуы жөніндегі нұсқаулыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс ай сайынғы есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 15 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 15 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
14. "Орталық депозитарий есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 263 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17813 болып тіркелген) сәйкес ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі үш жұмыс күніне ұзартылсын.
15. Мына:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 294 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18214 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 294 қағидалар) бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі валюта нарығында сұраныс пен ұсыныс көздерін мониторингтеу қағидаларына 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 29 мамырға дейін (қоса алғанда);

2) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по форме согласно приложению 6 к Правилам № 294, – до 20 апреля 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.
16. Продлить сроки представления отчетности, подлежащей представлению в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 313 "Об утверждении перечня, форм и сроков представления банками второго уровня, акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, отчетности по займам и условным обязательствам и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18220), на пять рабочих дней.
17. Продлить сроки представления ежемесячных отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по форме согласно приложению 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 40 "Об утверждении Правил осуществления валютных операций в Республике Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18512), до 15 мая 2020 года (включительно) и 15 июня 2020 года (включительно) соответственно.
18. Продлить сроки представления:
1) отчетов, подлежащих представлению за первый квартал 2020 года по формам согласно приложениям 3 и 4 к Правилам представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 41 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18509) (далее – Правила № 41), – до 30 апреля 2020 года (включительно);
2) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 января 2020 года по форме согласно приложению 2 к Правилам № 41, – до 30 апреля 2020 года (включительно).
19. Продлить сроки представления:
1) отчетов, подлежащих представлению форме согласно приложению 4 к Правилам осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 42 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18539) (далее – Правила № 42), – на 7 (семь) рабочих дней;
2) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по формам согласно приложениям 6, 14 и 15 к Правилам № 42, – до 30 апреля 2020 года (включительно) и 29 мая 2020 года (включительно) соответственно;

2) № 294 қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 20 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
16. "Екiншi деңгейдегi банктердің, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қарыздар мен шартты міндеттемелер жөніндегі есептілігінің тізбесін, нысандарын және табыс ету мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 313 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18220 болып тіркелген) сәйкес ұсынылуға тиіс есептілікті ұсыну мерзімі бес жұмыс күніне ұзартылсын.
17. "Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 40 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18512 болып тіркелген) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс ай сайынғы есептерді ұсыну мерзімі тиісінше 2020 жылғы 15 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 15 маусымға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
18. Мына:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 41 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18509 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 41 қағидалар) бекітілген Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларына 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы бірінші тоқсан үшін ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда);
2) № 41 қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
19. Мына:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18539 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 42 қағидалар) бекітілген Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күніне;
2) № 42 қағидаларға 6, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 29 мамырға дейін (қоса алғанда);

3) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по форме согласно приложению 13 к Правилам № 42, – до 15 мая 2020 года (включительно) и 15 июня 2020 года (включительно) соответственно.
20. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 49 "Об утверждении Правил осуществления обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18545), до 20 апреля 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.
21. Продлить сроки представления:
1) отчетов, подлежащих представлению за первый квартал 2020 года по формам согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 8 к Правилам мониторинга валютных операций в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики от 10 апреля 2019 года № 64 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18544) (далее – Правила № 64), – до 24 апреля 2020 года (включительно);
2) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по форме согласно приложению 7 к Правилам № 64 – до 20 апреля 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно;
3) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля и 1 мая 2020 года по форме согласно приложению 9 к Правилам № 64, – до 30 апреля 2020 года (включительно) и 29 мая 2020 года (включительно) соответственно.
22. Продлить сроки представления:
1) отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19672) (далее – постановление № 211), – до 11 мая 2020 года (включительно) и 13 мая 2020 года (включительно) соответственно;
2) отчетов, подлежащих представлению за первый квартал 2020 года в соответствии с постановлением № 211, – до 11 мая 2020 года (включительно).

3) № 42 қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 15 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 15 маусымға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
20. "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 49 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18545 болып тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 20 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
21. Мына:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 64 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18544 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 64 қағидалар) бекітілген Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды мониторингтеу қағидаларына 3, 4, 5, 6 және 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 2020 жылғы бірінші тоқсан үшін ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – 2020 жылғы 24 сәуірге дейін (қоса алғанда);
2) № 64 қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 24 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда);
3) № 64 қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі – тиісінше 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 29 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
22. Мыналар:
1) "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 211 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19672 тіркелген) (бұдан әрі - № 211 қаулы) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі тиісінше 2020 жылғы 11 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 13 мамырға дейін (қоса алғанда);
2) № 211 қаулыға сәйкес 2020 жылғы бірінші тоқсанда ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 11 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.

23. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 219 "Об установлении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19712), до 30 апреля 2020 года (включительно) и 29 мая 2020 года (включительно) соответственно.
24. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года по формам согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 222 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19710), до 12 мая 2020 года (включительно).
25. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 223 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией, страховой группой и исламской страховой (перестраховочной) организацией и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19701), до 12 мая 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.
26. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года по формам согласно приложениям 2, 3 и 4 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 224 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19671), до 12 мая 2020 года (включительно).
27. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению за первый квартал 2020 года в соответствии с постановлением от 28 ноября 2019 года № 225 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности кредитным бюро и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19682), до 30 апреля 2020 года (включительно).

23. "Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 219 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19712 тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі тиісінше 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 29 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
24. "Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның есептілік тiзбесiн, нысандарын, ұсыну мерзiмдерiн және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 222 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19710 тіркелген) 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
25. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру тобының және исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 223 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19701 тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі тиісінше 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
26. "Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның пруденциялық нормативтердi және сақталуы мiндеттi өзге де нормаларды және лимиттердi орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзiмдерiн және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 224 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19671 тіркелген) 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
27. "Кредиттік бюро есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 225 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19682 тіркелген) сәйкес 2020 жылғы бірінші тоқсанда ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 30 сәуірге дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.

28. Продлить сроки представления:
1) информации о выполнении минимальных резервных требований, подлежащей представлению за период определения минимальных резервных требований с 28 января по 24 февраля 2020 года и период формирования резервных активов с 25 февраля по 23 марта 2020 года по форме согласно приложению 4 к Правилам о минимальных резервных требованиях, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 229 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19679) (далее – Правила № 229), – на пять рабочих дней;
2) информации о выполнении минимальных резервных требований, подлежащей представлению за период определения минимальных резервных требований с 25 февраля по 23 марта 2020 года и период формирования резервных активов с 24 марта по 20 апреля 2020 года по форме согласно приложению 4 к Правилам № 229, – на пять рабочих дней.
29. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 января 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 258 "Об установлении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19834), до 15 мая 2020 года (включительно).
30. Продлить сроки представления сведений, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 273 "Об утверждении Правил представления коллекторским агентством сведений о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, или имеющих контроль" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19876), до 12 мая 2020 года (включительно).
31. Продлить сроки представления отчетов, подлежащих представлению по состоянию на 1 апреля 2020 года и 1 мая 2020 года в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 275 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией и страховым брокером и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19927), до 12 мая 2020 года (включительно) и 20 мая 2020 года (включительно) соответственно.

28. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 229 Қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19679 тіркелген) бекітілген Ең төмен резервтік талаптар туралы қағидаларға (бұдан әрі - № 229 қағидалар) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 28 қаңтар – 24 ақпан аралығында ең төмен резервтік талаптарды айқындау кезеңінде және 2020 жылғы 25 ақпан – 2020 жылға 23 наурыз аралығында резервтік активтерді қалыптастыру кезеңінде ұсынылуға тиіс ең төмен резервтік талаптарды орындау туралы ақпаратты ұсыну мерзімі – бес жұмыс күніне;
2) № 229 қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2020 жылғы 25 ақпан – 23 наурыз аралығында ең төмен резервтік талаптарды айқындау кезеңінде және 2020 жылғы 24 наурыз – 2020 жылға 20 сәуір аралығында резервтік активтерді қалыптастыру кезеңінде ұсынылуға тиіс ең төмен резервтік талаптарды орындау туралы ақпаратты ұсыну мерзімі – бес жұмыс күніне ұзартылсын.
29. "Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тiзбесiн, нысандарын, ұсыну мерзiмдерiн және оны ұсыну қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 258 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19834 тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 15 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
30. "Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылау жасайтын тұлғалар туралы мәліметтерді коллекторлық агенттіктің ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 273 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19876 тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс мәліметтерді ұсыну мерзімі 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.
31. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 275 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19927 тіркелген) сәйкес 2020 жылғы 1 сәуірдегі және 2020 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша ұсынылуға тиіс есептерді ұсыну мерзімі тиісінше 2020 жылғы 12 мамырға дейін (қоса алғанда) және 2020 жылғы 20 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартылсын.