Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2020 года № 20818.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности".
2. Управлению главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны Республики Казахстан Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 250
Правила оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности"

"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 маусымда № 20818 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері бас қолбасшысының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 250 бұйрығымен
бекітілген
"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов в воздушном пространстве Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством обороны Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучателям).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра обороны РК от 07.12.2021 № 847 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатели обращаются с заявлением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Требования к оказанию государственных услуг, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При подаче заявления через портал, после получения запроса ответственным структурным подразделением - в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги и дате выдачи результата оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя ответственное структурное подразделение услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем, через шлюз "электронного правительства".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының әуе кеңістігіндегі тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге арнайы рұқсатты беру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушыларға) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 07.12.2021 № 847 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш (бұдан әрі – өтініш) жасайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Портал арқылы өтініш берген кезде, сұрау салуды алғаннан кейін жауапты құрылымдық бөлімше көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру күні туралы белгіні жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді тіркеу не жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра обороны РК от 07.12.2021 № 847 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
5. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, через портал, услугодатель отправляет отказ о дальнейшем рассмотрении документа и возвращает обращение путем направления в личный кабинет услугополучателя уведомления в форме электронного документа, подписанного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Ответственнное структурное подразделение услугодателя в течениеодного рабочего дня со дня регистрации заявленияформирует запрос и направляет его в Службу государственной охраны Республики Казахстан и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан длясогласованияпролета над территорией запретных зон и зон ограничения полетов.
7. После получения от вышеуказанных органов ответа, ответственное структурное подразделение услугодателя в течение двух рабочих дней формирует разрешение на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При этом в случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Перечня к настоящим Правилам, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель оформляет результат оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 07.12.2021 № 847 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжатты одан әрі қараудан бас тартуды жолдайды және көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы хабарлама жолдау арқылы өтінішті қайтарады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі өтініштің тіркелген күнінінен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметіне және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуді келісуге сұрау салуды қалыптастырып жолдайды.
7. Жоғарыда көрсетілген органдардан жауап алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге рұқсатты не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жасайды.
Бұл ретте осы Қағидаларға Тізбенің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер бар болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.

Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра обороны РК от 07.12.2021 № 847 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
9. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 9 Перечня.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила услугодатель направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 07.12.2021 № 847 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту Тізбенің 9-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Қағидаларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде көрсетілетін қызметті беруші әділет органдарында тиісті нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпараты "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттіке қызметтер көрсету мәселелері бойынша қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Мемлекеттіке қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әркетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұр ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.

Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра обороны РК от 07.12.2021 № 847 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефонам услугодателя, указанным на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.gov.kz и Единого контакт-центра 1414,8800080 7777.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача специального
разрешения на пролет
над территорией запретных зон
и зон ограничения полетов
после согласования со Службой
государственной охраны
Республики Казахстан
и с органами национальной
безопасности"
Форма
Министерство обороны
Республики Казахстан
Заявление
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра обороны РК от 07.12.2021 № 847 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Прошу выдать специальное разрешение на пролет над территорией запретной зоны
(запретных зон) и/или зоны (зон) ограничения полетов.
1. Тип воздушного судна, опознавательный индекс воздушного судна
(государственный и регистрационный опознавательный знак воздушного судна)
(для беспилотного летательного аппарата в случае отсутствия государственного
и регистрационного опознавательных знаков воздушного судна указываются марка
беспилотного летательного аппарата) и физическое или юридическое лицо,
являющегося его эксплуатантом с указанием:
для физического лица – фамилия и инициалы владельца, ИИН;
для юридического лица – наименование организации, БИН.
2. Обозначение запретной зоны (запретных зон) и зоны (зон) ограничения полетов
(обозначение зон: UAP- ..., UAR-..., как указано в документах аэронавигационной
информации), точки (с указанием географических координат) входа, выхода
из запретной зоны (зоны ограничения полетов):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 07.12.2021 № 847 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz. интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің телефондары, "жеке кабинеті" порталы және Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
"Тыйым салынған аймақтар мен
ұшуға шектеу қойылған
аймақтар аумағының үстінен
ұшып өтуге Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
күзет қызметімен және ұлттық
қауіпсіздік органдарымен
келісілгеннен кейін арнайы
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
Өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 07.12.2021 № 847 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тыйым салынған аймақ (тыйым салынған аймақтар) және/немесе ұшуға шектеу қойылған аймақ (аймақтар) аумағының үстінен ұшып өтуге арнайы рұқсат беруіңізді сұраймын.
1. Әуе кемесінің типі, әуе кемесiнiң тану индексi (әуе кемесiнiң мемлекеттiк және тiркеу тану белгiсi) (ұшқышсыз ұшу аппараты үшін әуе кемесiнiң мемлекеттiк және тiркеу тану белгiлерi болмаған жағдайда ұшқышсыз ұшу аппаратының маркасы көрсетіледі) және мыналар көрсетілетін оны пайдаланушы болып табылатын жеке немесе заңды тұлға:
жеке тұлға үшін – иесінің тегі мен инициалдары, ЖСН;
заңды тұлға үшін – ұйымның атауы, БСН.
2. Тыйым салынған аймақ (тыйым салынған аймақтар) пен ұшуға шектеу қойылған аймақтың (аймақтардың) белгіленуі (аймақтардың белгіленуі: аэронавигациялық ақпарат құжаттарында көрсетілгендей UAP- ..., UAR-......) ұшуға шектеу қойылған аймаққа кіру, одан шығу нүктелері (географиялық координаталарын көрсете отырып):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

3. Период выполнения полетов (с указанием даты начала и окончания полетов,
но не более одного календарного года):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. Цель полета:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Дата подачи заявки:
________________________________________________________________________
Для физического лица:
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Для юридического лица:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование организации) (должность) (подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача специального разрешения
на пролет над территорией
запретных зон и зон ограничения
полетов после согласования
со Службой государственной охраны
Республики Казахстан
и с органами национальной
безопасности"

3. Ұшуды орындау кезеңі (ұшуды бастау және аяқтау күнін көрсетумен, бірақ күнтізбелік бір жылдан аспауға тиіс):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Ұшу мақсаты: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Өтінім берілген күні:_______________________________________________________
Жеке тұлға үшін: __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) (қолы)
Заңды тұлға үшін: _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы) (лауазымы) (қолы)
"Тыйым салынған аймақтар мен
ұшуға шектеу қойылған
аймақтар аумағының үстінен
ұшып өтуге
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
күзет қызметімен және ұлттық
қауіпсіздік органдарымен
келісілгеннен кейін арнайы
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности"
1
Наименование государственной услуги
Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности
2
Наименование услугодателя
Министерство обороны Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz
4
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 7 (семь) рабочих дней
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно физическим и юридическим лицам
8
График работы услугодателя и объектов информации

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілі (қолжетімділік арнасы)
"Электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге арнайы рұқсатты беру не мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілі
Жеке және заңды тұлғаларға тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и регламенту служебного времени, утверждаемым Министром обороны.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с понедельника по пятницу с 9.00 до 16.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ от Службы государственной охраны Республики Казахстан и/или Комитета национальной безопасности Республики Казахстан на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Қорғаныс министрі бекітетін қызмет уақыты регламентіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру: дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 16.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Портал – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш. Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді тіркеу не жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінен және/немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет етілетін келісу туралы сұрау салуға берілген теріс жауап;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылды;

6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по телефонам услугодателя, указанным на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.gov.kz. посредством "личного кабинета" портала и Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 88000807777.
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача специального
разрешения на пролет над
территорией запретных зон и
зон ограничения полетов после
согласования со Службой
государственной охраны
Республики Казахстан и с
органами национальной
безопасности"
Форма
Кому: услугополучателю
Разрешение на пролет над территорией запретных зон
и зон ограничения полетов
Министерство обороны Республики Казахстан, рассмотрев
Вашу заявку от ___ ______ ______ года № ____________, разрешает пролет над
территорией запретных зон и зон ограничения полетов согласно следующих условий.
Запретная зона (запретные зоны) и/или зона (зоны) ограничения полетов, на пролет
над которыми выдано разрешение и даты выполнения полетов над ними:
№ п/п
Период проведения полетов
(с указанием даты начала и окончания полетов)
Обозначение запретной зоны (запретных зон) и/или зоны (зон) ограничения полетов
Особые условия: ________________________________________________
(указываются условия выполнения полетов (при их наличии)
Должность
Воинское звание Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача специального разрешения
на пролет над территорией
запретных зон и зон ограничения
полетов после согласования
со Службой государственной охраны
Республики Казахстан
и с органами национальной
безопасности"
Форма
Кому: услугополучателю
_______________ № _____
Отказ в выдаче специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов

6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің телефондары, порталдың "жеке кабинеті" және Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Тыйым салынған аймақтар мен
ұшуға шектеу қойылған
аймақтар аумағының үстінен
ұшып өтуге Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
күзет қызметімен және ұлттық
қауіпсіздік органдарымен
келісілгеннен кейін арнайы
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге: көрсетілетін қызметті
алушыға
__________________ № ________
Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге рұқсат
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі Сіздің _____ _________ жылғы №
____________ өтініміңізді қарап, мынадай шарттарға сәйкес тыйым салынған аймақтар мен
ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге рұқсат етеді.
Олардың үстінен ұшып өтуге рұқсат берілген тыйым салынған аймақ (тыйым салынған
аймақтар) пен ұшуға шектеу қойылған аймақ (аймақтар) және олардың үстінен ұшуды орындау күндері:
Р/с №
Ұшуды жүргізу кезеңі
(Ұшуды бастау және аяқтау күнін көрсетумен)
Тыйым салынған аймақ (тыйым салынған аймақтар) пен ұшуға шектеу қойылған аймақтың (аймақтардың) белгіленуі
Ерекше жағдайлар __________________________________________________________
(ұшуды орындау жағдайлары көрсетіледі (олар бар болған кезде)
Лауазымы
Әскери атағы                  Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
"Тыйым салынған аймақтар мен
ұшуға шектеу қойылған
аймақтар аумағының үстінен
ұшып өтуге
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
күзет қызметімен және ұлттық
қауіпсіздік органдарымен
келісілгеннен кейін арнайы
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Кімге: көрсетілетін қызметті алушыға
__________________ № ________
Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге арнайы рұқсат беруден бас тарту

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра обороны РК от 01.02.2023 № 67 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министерство обороны Республики Казахстан, рассмотрев Вашу заявку
от _______________ года № ____________, сообщает следующее.
Руководствуясь статьей 19-1 Закона РК "О государственных услугах", отказывает
в выдаче специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон
ограничения полетов.
Должность
Воинское звание Ф.И.О. (при его наличии)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 01.02.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі Сіздің ______ жылғы _____________
№ ____________ өтініміңізді қарап, мынаны хабарлайды.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабын
басшылыққа ала отырып, тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар
аумағының үстінен ұшып өтуге арнайы рұқсатты беруден бас тартады.
Лауазымы
Әскери атағы Т.А.Ә. (бар болған кезде)