Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2020 года № 21744.
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года.
В соответствии с подпунктом 62) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и пунктом 1 статьи 34 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить правила закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Шоранова М.Е.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 21744 болып тіркелді.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 62) тармақшасына және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі М.Е. Шорановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі      А. Цой
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 8 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-242/2020
Правила закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 62) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и пункта 1 статьи 34 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон об ОСМС) и определяют порядок закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Закуп услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП осуществляется фондом социального медицинского страхования (далее – фонд) и (или) администраторами бюджетных программ.
Закуп услуг у субъектов здравоохранения в системе ОСМС осуществляется фондом.
Закуп услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется путем выбора субъектов здравоохранения и размещения объемов услуг и (или) объемов средств (далее – закуп услуг).
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – база данных), с которым поставщик заключил договор соисполнения для исполнения части обязательств поставщика по заключенному договору закупа услуг;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);

2020 жылғы 8 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 62) тармақшасына және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – МӘМС туралы Заң) 34-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. ТМККК шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) және (немесе) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүзеге асырады.
МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен қызметтерді сатып алуды қор жүзеге асырады.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін орналастыру (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу) арқылы жүзеге асырылады.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бірлесіп орындаушы – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі – дерекқор) енгізілген, жасасқан көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін орындау үшін бірлесіп орындау шартын қызметтер беруші жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасын саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

3) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
4) организация здравоохранения – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области здравоохранения;
5) база данных – перечень субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, формируемый в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619 (далее – Правила учета);
6) вновь введенный объект здравоохранения – объект, впервые принятый в эксплуатацию путем возведения нового или впервые открытый путем изменения существующего объекта в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";
7) высокотехнологичная медицинская услуга – услуга, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих использования инновационных, ресурсоемких и (или) уникальных методов диагностики и лечения;
8) фонд – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
9) активы фонда – отчисления и взносы, пеня, полученная за просрочку уплаты отчислений и (или) взносов, инвестиционный доход, за минусом комиссионного вознаграждения на обеспечение деятельности фонда, а также иные поступления в фонд, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
10) резерв фонда на непредвиденные расходы – средства, предусмотренные фондом на текущий финансовый год для финансирования непредвиденных расходов в период покрытия, формируемые на ежемесячной основе;
11) филиал фонда – обособленное подразделение фонда, расположенное вне места его нахождения и осуществляющее все или часть его функций, в том числе функции представительства;

3) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
4) денсаулық сақтау ұйымы – денсаулық сақтау саласында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) дерекқор – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген) (бұдан әрі – Есепке алу қағидалары) сәйкес қалыптастырылатын ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі;
6) жаңадан іске қосылған денсаулық сақтау объектісі – "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алғаш рет пайдалануға қабылданған жаңадан салу арқылы немесе қолданыстағы объектіні өзгерту арқылы алғаш рет ашылған объект;
7) жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызмет – диагностика мен емдеудің инновациялық, ресурсты қажет ететін және (немесе) бірегей әдістерін пайдалануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін қызмет;
8) қор – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
9) қордың активтері – қордың қызметін қамтамасыз етуге арналған комиссиялық сыйақыны шегергендегі аударымдар және жарналар, аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу мерзімі өтіп кеткендігі үшін алынған өсімпұл, инвестициялық кіріс, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған, қорға түсетін өзге де түсімдер;
10) қордың күтпеген шығыстарға арналған резервтері – ай сайынғы негізде қалыптастырылатын жабу кезеңінде күтпеген шығыстарды қаржыландыру үшін қордың ағымдағы қаржы жылына көзделген қаражаты;
11) қордың филиалы – қордың тұрған жерiнен тыс орналасқан және оның функцияларының бәрiн немесе бiр бөлiгiн, оның iшiнде өкiлдiк функцияларын жүзеге асыратын оқшауланған бөлiмшесi;

12) веб-портал закупа услуг у субъектов здравоохранения (применительно к Правилам) – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – веб-портал);
13) электронная копия документа – документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме;
14) поставщик – субъект здравоохранения, с которым фонд или администратор бюджетных программ заключил договор закупа услуг в соответствии с настоящими Правилами;
15) медицинская помощь в системе ОСМС – объем медицинской помощи, предоставляемый потребителям медицинских услуг за счет активов фонда;
16) медицинская информационная система – информационная система, обеспечивающая ведение процессов субъектов здравоохранения в электронном формате;
17) медицинская помощь – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение и восстановление здоровья населения, включая лекарственное обеспечение;
18) качество медицинской помощи – уровень соответствия оказываемой медицинской помощи стандартам оказания медицинской помощи;
19) медицинские услуги – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
20) государственный орган в сфере оказания медицинских услуг (помощи) – государственный орган, осуществляющий руководство в сфере оказания медицинских услуг (помощи), контроль за качеством медицинских услуг (помощи);
21) субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь (далее – субъект ПМСП) – субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС прикрепленному населению, зарегистрированному в портале "Регистр прикрепленного населения" (далее – портал РПН);
22) договор государственно-частного партнерства – письменное соглашение, определяющее права, обязанности и ответственность сторон договора государственно-частного партнерства, иные условия договора государственно-частного партнерства в рамках реализации проекта государственно-частного партнерства;
23) производственная база – место оказания медицинских услуг согласно приложению к лицензии, выданной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
24) республиканские организации здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, научные организации в области здравоохранения, организации здравоохранения автономной организации образования, организации медицинского образования;

12) көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу веб-порталы (Қағидаларға қатысты) – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – веб-портал);
13) құжаттың электрондық көшірмесі – құжаттың түпнұсқа түрін және ақпаратын (деректерін) электрондық-цифрлық нысанда толығымен көрсететін құжат;
14) қызметтер беруші – қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы Қағидаларға сәйкес көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
15) МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек – қордың активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтер тұтынушыларға ұсынылатын медициналық көмек көлемі;
16) медициналық ақпараттық жүйе – денсаулық сақтау субъектілерінің процестерін электрондық форматта жүргізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
17) медициналық көмек – дәрілік қамтамасыз етуді қоса алғанда, халықтың денсаулығын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
18) медициналық көмектің сапасы – көрсетілетін медициналық көмектің медициналық көмек көрсету стандарттарына сәйкестік деңгейі;
19) медициналық көрсетілетін қызметтер – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдеу, оңалту немесе паллиативтік бағыты бар іс-қимылдары;
20) медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік орган – медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында басшылықты, медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасын бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
21) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – МСАК субъектісі) – "Бекітілген халық тіркелімі" (бұдан әрі – БХТ) порталында тіркелген бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;
22) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты – мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру шеңберінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты тараптарының құқықтары, мiндеттерi және жауапкершiлiгi, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының өзге де талаптары айқындалатын жазбаша келiсiм;
23) өндірістік база – Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген лицензияға қосымшаға сәйкес медициналық қызметтер көрсету орны;
24) республикалық денсаулық сақтау ұйымдары – уәкілетті органның қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар, дербес білім беру ұйымының денсаулық сақтау ұйымдары, медициналық білім беру ұйымдары;

25) независимый эксперт – физическое лицо, соответствующее требованиям, определяемым уполномоченным органом и состоящее в реестре независимых экспертов;
26) договор закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между администратором бюджетных программ и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП;
27) договор закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
28) субъект цифрового здравоохранения (применительно к Правилам) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность или вступающее в общественные отношения в части информационно–технического сопровождения информационных систем здравоохранения, включая организационно–методическую работу с субъектами здравоохранения;
29) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
30) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
4. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Закуп услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС состоит из следующих этапов:
1) планирование объемов закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
2) выбор субъектов здравоохранения для оказания услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с распределением и размещением объемов услуг и (или) объемов средств;
3) заключение договора закупа услуг;
4) исполнение договора закупа услуг.

25) тәуелсіз сарапшы – уәкілетті орган айқындайтын талаптарға сәйкес келетін және тәуелсіз сарапшылар тізілімінде тұрған жеке тұлға;
26) ТМККК қосымша қамтамасыз ету бойынша қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуді көздейтін, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
27) ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуді көздейтін, қор мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
28) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі (Қағидаларға қатысты) –денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты қоса алғанда, денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде қызметті жүзеге асыратын немесе қоғамдық қатынастарға түсетін заңды тұлға;
29) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
30) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен қызметтерді сатып алу тәртібі
4. Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу мынадай:
1) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтердің көлемдерін жоспарлау;
2) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсету үшін көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін бөле және орналастыра отырып денсаулық сақтау субъектілерін таңдау;
3) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасу;
4) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау кезеңдерінен тұрады.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Закуп услуг по оказанию медицинской помощи осуществляется на основании планов закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС.
7. Планирование объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-290/2020 "Об утверждении правил планирования объемов медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21844).
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для выбора субъектов здравоохранения и размещения среди них объемов услуг фондом или администратором бюджетных программ создаются комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг (далее – комиссия).
При центральном аппарате фонда создается республиканская комиссия, при филиалах фонда – региональные комиссии.
9. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число.
10. Состав комиссии формируется решением фонда или администратора бюджетных программ из числа представителей:
1) фонда;
2) уполномоченного органа для включения в состав республиканской комиссии фонда;
3) местного органа государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – управление здравоохранения) для включения в состав комиссии при администраторе бюджетных программ или региональной комиссии;
4) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен") и (или) неправительственных организаций, представляющих интересы пациентов, субъектов здравоохранения или медицинских работников (далее – НПО);
5) территориального подразделения государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) для включения в состав региональной комиссии и комиссии при администраторе бюджетных программ;
6) субъекта цифрового здравоохранения;

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алуды ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде қызметтерді сатып алудың жоспары негізінде жүзеге асырылады.
7. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көлемін жоспарлау "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемін жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-290/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21844 болып тіркелген) сәйкес жасалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және олардың арасында көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру үшін қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссиялар (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Қордың орталық аппараты жанында республикалық комиссия құрылады, қор филиалдары жанында өңірлік комиссиялар құрылады.
9. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды.
10. Комиссияның құрамы қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шешімімен өкілдер қатарынан қалыптастырылады:
1) қордың;
2) қордың республикалық комиссиясының құрамына енгізу үшін уәкілетті органның;
3) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі немесе өңірлік комиссияның жанындағы комиссияның құрамына енгізу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының (бұдан әрі – денсаулық сақтау басқармасы);
4) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – "Атамекен" ҰКП) және (немесе) пациенттердің, денсаулық сақтау субъектілерінің немесе медицина қызметкерлерінің мүдделерін білдіретін үкіметтік емес ұйымдардың (бұдан әрі – ҮЕҰ);
5) өңірлік комиссияның және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жанындағы комиссияның құрамына енгізу үшін медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің;
6) сандық денсаулық сақтау субъектісінің;

7) государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Кандидатуры представляются официальным письмом в письменной форме в течение пяти рабочих дней со дня поступления запроса для формирования состава комиссии.
Кандидаты представляют в фонд в письменной форме сведения о близких родственниках, супруге и свойственнике (свойственниках) кандидата для включения в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Введение в состав комиссии и выведение членов из состава комиссии в течение года осуществляется на основании письменного подтверждения организации, которую представляет член комиссии.
12. Член комиссии, обладающий правом принимать решение и являющийся (либо его близкие родственники, супруг(а) или свойственники) учредителем, участником или акционером субъекта здравоохранения, претендующего на закуп, представляет в письменной форме заявление об исключении его из процедуры выбора субъектов здравоохранения и размещения объемов услуг, на которые подана заявка от данного субъекта здравоохранения.
13. Председателем республиканской комиссии при фонде является должностное лицо фонда, заместителем председателя республиканской комиссии при фонде является представитель уполномоченного органа, должность которого не ниже заместителя руководителя структурного подразделения.
Для комиссии при администраторе бюджетных программ председателем и заместителем председателя являются должностные лица администратора бюджетных программ.
Председателем региональной комиссии при фонде определяется представитель фонда, должность которого не ниже заместителя директора филиала фонда или руководителя структурного подразделения фонда.
Заместителем председателя региональной комиссии при фонде определяется представитель управления здравоохранения, должность которого не ниже заместителя руководителя управления здравоохранения.
Председатель комиссии руководит деятельностью комиссии, планирует ее работу.
Во время отсутствия председателя его функции осуществляет заместитель председателя комиссии.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның.
Кандидатуралар ресми хат арқылы жазбаша түрде комиссия құрамын қалыптастыру үшін сұрау салу келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Кандидаттар қорға жазбаша түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидаттың жақын туыстары, жұбайы және жекжаты (жекжаттары) туралы мәліметтерді ұсынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Комиссия құрамына енгізу және жыл ішінде комиссия құрамынан мүшелерді шығару комиссия мүшесін ұсынатын ұйымның жазбаша растауы негізінде жүзеге асырылады.
12. Шешім қабылдауға құқығы бар және сатып алуға үміткер денсаулық сақтау субъектісінің құрылтайшысы, қатысушысы немесе акционері болып табылатын комиссия мүшесі (не оның жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары) аталған денсаулық сақтау субъектісінен өтінімдер келіп түскен денсаулық сақтау субъектілерді таңдау және қызметтерді орналастыру рәсіміне қатысу кезінде алып тастау туралы жазбаша түрде өтініш ұсынады.
13. Қордың лауазымды адамы қор жанындағы республикалық комиссияның төрағасы болып табылады, қор жанындағы республикалық комиссия төрағасының орынбасары лауазымы құрылымдық бөлімше басшысының орынбасарынан төмен емес уәкілетті органның өкілі болып табылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жанындағы комиссия үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің лауазымды адамдары төраға және төрағаның орынбасары болып табылады.
Қор жанындағы өңірлік комиссияның төрағасы болып қор филиалының директорынан немесе қордың құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес қордың өкілі айқындалады.
Қор жанындағы өңірлік комиссия төрағасының орынбасары болып лауазымы денсаулық сақтау басқармасы басшысының орынбасарынан төмен емес денсаулық сақтау басқармасының өкілі айқындалады.
Комиссия төрағасы комиссияның қызметін басқарады, оның жұмысын жоспарлайды.
Төраға болмаған уақытта оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Организационная деятельность республиканской или региональной комиссии обеспечивается секретарем из числа работников фонда, комиссии при администраторе бюджетных программ – из числа работников администратора бюджетных программ. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не обладает правом голоса при принятии решений комиссией.
15. Решение комиссии считается правомочным, если в принятии решения участвовало две трети членов, входящих в ее состав.
Решения комиссии оформляются протоколами.
Решение комиссии принимается голосованием и считается принятым, если за него подано простое большинство голосов от общей численности участвующих членов комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
16. При отсутствии члена комиссии на заседаниях комиссии более трех раз подряд, фондом или администратором бюджетных программ вносится предложение соответствующему представительству о замене кандидатуры.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Выбор субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, указанных в подпункте 11) пункта 19 настоящих Правил, осуществляется среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных в соответствии с Правилами учета.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Выбор субъектов здравоохранения и размещение объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется посредством веб-портала, за исключением закупа услуг дополнительного обеспечения ГОБМП, осуществляемого администратором бюджетных программ, который проводится бумажной форме.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Объем услуг и (или) объем средств на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС размещается без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг при:

14. Республикалық немесе өңірлік комиссияның ұйымдастырушылық қызметін қор қызметкерлері қатарынан, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің жаңындағы комиссияның – бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің қызметкерлері қатарынан хатшы қамтамасыз етеді. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ.
15. Егер шешім қабылдауға оның құрамына кіретін мүшелердің үштен екісі қатысса, Комиссияның шешімі заңды деп есептеледі.
Комиссияның шешімдері хаттамалармен ресімделеді.
Комиссияның шешімі дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссияның қатысушы мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда, Комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, Комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Комиссия мүшесі комиссия жұмысына қатарынан үш реттен артық қатыспаған кезде, қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі тиісті өкілдікке кандидатурамен ауыстыру туралы ұсыныс енгізеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Осы Қағидалардың 19-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау Есепке алу қағидаларына сәйкес дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында жүзеге асырылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Қағаз нысанында өткізілетін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жүзеге асыратын ТМККК-мен қосымша қамтамасыз ету қызметтерін сатып алуды қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтердің көлемі және (немесе) қаражаттың көлемі мынадай жағдайларда медициналық қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде келген жағдайда денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін өткізбей:

1) изменении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденных в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) (далее – приказ № ҚР ДСМ-170/2020) при размещении среди субъектов здравоохранения, с которыми заключены договоры закупа услуг;
2) реализации пилотных проектов по решению уполномоченного органа или Правительства Республики Казахстан;
3) участии в закупе услуг субъекта ПМСП, имеющего вновь введенный объект здравоохранения, на основании приказа управления здравоохранения о распределении территории обслуживания населения и соответствующего нормам нормативных правовых актов в области здравоохранения, для оказания ПМСП, услуг при проведении скрининговых исследований и профилактических медицинских осмотров целевых групп населения согласно приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21572) и услуг консультативно-диагностической помощи, размещение которых осуществляется в расчете на прикрепленное население, в том числе услуг школьникам при наличии их закрепления к субъекту ПМСП на основании решения управления здравоохранения при наличии нераспределенных объемов и средств;
4) реорганизации поставщика при правопреемстве его обязательств в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан субъекту здравоохранения, включенному в базу данных;
5) увеличении численности прикрепленного населения и (или) изменения половозрастной структуры прикрепленного населения к поставщику ПМСП в том числе по праву свободного выбора медицинской организации при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по комплексному подушевому нормативу;
6) изменении количества школьников и объемов средств на оказание услуг школьникам, закрепленным к поставщику ПМСП на основании решении управления здравоохранения;

1) қызметтерді сатып алу шарттары жасалған денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыру кезінде "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығы) бұйрығына сәйкес бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде ұсынылатын медициналық көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтердің өзгеруі;
2) уәкілетті органның немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша пилоттық жобалар іске асырылуы;
3) МСАК қызметтерін, "Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21572 болып тіркелген) сәйкес халықтың нысаналы топтарын скринингтік зерттеулер мен профилактикалық медициналық қарап-тексерулер жүргізу кезіндегі көрсетілетін қызметтерін және олардың қаражат көлемін орналастыру бекітілген халыққа есептегенде жүзеге асырылатын, консультациялық-диагностикалық көмек, оның ішінде бөлінбеген көлемдер мен қаражат болған кезде денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде МСАК субъектісіне бекітілген болған жағдайда оқушыларға көрсетілетін қызметтерін көрсету кезде денсаулық сақтау басқармасының бұйрығының халыққа қызмет көрсету аумағын бөлу туралы негізінде жаңадан іске қосылған денсаулық сақтау объектісі бар және денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сәйкес келетін МСАК субъектісі көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуы;
4) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес оның міндеттемелерінің деректер базасына енгізілген денсаулық сақтау субъектісіне құқықтық мирасқорлығы кезінде қызметтер берушіні қайта ұйымдастыруы;
5) МСАК қызметтер берушісіне бекітілген халық саны өскенде және (немесе) бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылымының өзгеруі, оның ішінде медициналық ұйымды еркін таңдау құқығы бойынша МСАК жан басына шаққандағы норматив бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде;
6) денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде МСАК қызметтер берушіге бекітілген оқушылардың саны мен қызмет көрсетуге арналған қаражат көлемінің өзгеруі;

7) увеличении численности пациентов при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по комплексному тарифу или увеличения численности населения при оказании медицинской помощи, оплачиваемой по подушевому нормативу;
8) увеличении объема услуг или средств, входящих в комплексный подушевой норматив, а также услуг и расходов, оплачиваемых по фактическим затратам при оказании медицинской помощи, размещение которой осуществляется в расчете на численность населения по комплексному тарифу или по подушевому нормативу;
9) увеличении объема средств в плане закупа медицинских услуг на медицинскую помощь в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях, оказываемую населению поставщиком, который согласно Закону Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (далее – Закон об административно-территориальном устройстве) относится к сельскому населенному пункту, оплата которому осуществляется по комплексному подушевому нормативу;
10) закупе услуг на оказание медицинской помощи гражданам Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках ГОБМП, который осуществляется в соответствии c приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45 "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22866);
11) оказании услуг федеральными медицинскими организациями Российской Федерации гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай, не являющимся работниками российских организаций комплекса "Байконур", а также временно находящимся на территории комплекса "Байконур", в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке медицинского обслуживания персонала космодрома "Байконур", жителей города Байконыр, поселков Торетам и Акай в условиях аренды Российской Федерацией комплекса "Байконур", ратифицированным Законом Республики Казахстан от 31 мая 2010 года;
12) оказании услуг субъектами здравоохранения за счет резерва фонда на непредвиденные расходы;

7) кешенді тариф бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттер саны ұлғайғанда немесе жан басына шаққандағы норматив бойынша төленетін медициналық көмек көрсету кезінде халық санының ұлғаюы;
8) кешенді жан басына шаққандағы нормативке кіретін көрсетілетін қызметтердің немесе қаражаттың, сондай-ақ орналастырылуы кешенді тариф бойынша немесе жан басына шаққандағы норматив бойынша халық санына шаққанда жүзеге асырылатын медициналық көмек көрсету кезінде нақты шығындар бойынша төленетін көрсетілетін қызметтер мен шығыстардың көлемінің ұлғаюы;
9) "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы Заң) сәйкес ауылдық елді мекенге жататын ақы төлеу кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын қызметтер берушімен халыққа көрсететін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмекке медициналық қызметтерді сатып алу жоспарында көрсетілетін қаражат көлемінің ұлғаюы;
10) Қазақстан Республикасының азаматтарына шетелге емдеуге медициналық көмек көрсетуге және (немесе) ТМККК шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тартуға арналған "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22866 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылатын көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
11) Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 31 мамырдағы Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Байқоңыр ғарыш айлағының персоналына, Байқоңыр қаласының, Төретам және Ақай кенттерінің тұрғындарына Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін жалға алу жағдайында медициналық қызмет көрсету тәртібі туралы келісімге сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын, "Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарының қызметкерлері болып табылмайтын, сондай-ақ "Байқоңыр" кешенінің аумағында уақытша болатын Қазақстан Республикасының азаматтарына Ресей Федерациясының федералдық медициналық ұйымдарының қызметтерін көрсетуі;
12) қордың күтпеген шығыстарға арналған резервті есебінен денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтер көрсетуі;

13) оказании услуг в период действия чрезвычайного положения на всей территории Республики Казахстан или в отдельных ее местностях;
14) возмещении по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, городов республиканского значения и столицы расходов на оплату стоимости товаров, работ и услуг при превышении потребности в указанных расходах над суммой договора закупа услуг субъектов здравоохранения в организационно-правовой форме государственных предприятий, с которыми фондом заключены данные договоры;
15) оказании специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в соответствии с Правилами оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27833) (далее – Приказ № ҚР ДСМ-37) военно-медицинскими (медицинскими) подразделениями центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их территориальных подразделений, а также военно-медицинскими (медицинскими) учреждениями (организациями), иными подразделениями, осуществляющими военно-медицинское (медицинское) обеспечение;
16) изменении или дополнении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672 и (или) перечня медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 421. При этом размещение высвобожденного объема услуг в связи с изменением вышеуказанных перечней, осуществляется тем же субъектам здравоохранения в объеме не более высвобожденных средств;
17) размещении объемов средств субъектам ПМСП, подлежащим разукрупнению, согласно утвержденному управлением здравоохранения перечню субъектов ПМСП, в расчете на численность прикрепленного городского населения;
18) увеличении численности прикрепленного населения поставщика ПМСП в связи с перераспределением территории обслуживания субъекта ПМСП по решению управления здравоохранения;
19) увеличении объема услуг и (или) объема средств по заготовке, переработке, хранению и реализации крови и ее компонентов, производству препаратов крови при размещении среди поставщиков указанных услуг;
20) изменении административно-территориального устройства согласно Закона об административно-территориальном устройстве при условии соответствия нормам нормативных правовых актов в области здравоохранения.

13) төтенше жағдай кезеңінде Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде қызметтер көрсетуі;
14) жергілікті өкілді органның шешімі бойынша қор осы шарттарды жасасқан мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін сатып алу шартының сомасынан көрсетілген шығыстарға қажеттілік асып кеткенде, тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің құнын төлеуге арналған шығыстарды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті бюджет қаражатынан өтеуі;
15) орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінің, сондай-ақ әскери-медициналық (медициналық) қамтамасыз етуді жүзеге асыратын әскери-медициналық (медициналық) мекемелерінің (ұйымдарының), өзге де бөлімшелерінің Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығымен бекітілген Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27833 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-37 бұйрық) сәйкес амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсетуі;
16) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 672 қаулысымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі тізбесіне және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 421 қаулысымен бекітілген МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек тізбесіне өзгерістер немесе толықтырулар енгізу кезінде. Бұл ретте жоғарыда көрсетілген тізбелердің өзгеруіне байланысты қызметтердің босатылған көлемін орналастыру сол денсаулық сақтау субъектілеріне босатылған қаражаттан аспайтын көлемде жүзеге асырылады;
17) бекітілген қала халқының санына шаққанда денсаулық сақтау басқармасы бекіткен МСАК субъектілерінің тізбесіне сәйкес ірілендіруге жататын МСАК субъектілеріне қаражат көлемдерін орналастыруы;
18) денсаулық сақтау басқармасының шешімі бойынша МСАК қызметтер берушісінің қызмет көрсету аумағын қайта бөлуіне байланысты МСАК қызметтерін берушінің бекітілген халқы санының ұлғаюы;
19) көрсетілген қызметтерді қызметтер берушілердің арасында орналастыру кезінде қанды және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемінің ұлғаюы;
20) денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сәйкес болған жағдайда Әкімшілік-аумақтық құрылыс туралы заңға сәйкес әкімшілік-аумақтық құрылыс өзгеруі кезінде орналастырылады.

Объем услуг и (или) объем средств на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по случаям, указанным в подпунктах 1), 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 12), 13), 18), 19) и 20) части первой настоящего пункта, размещается в виде заключения договоров закупа услуг или дополнительного соглашения к договору закупа услуг без оформления решения комиссии на основании протокола об итогах размещения (уменьшения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения (далее – протокол об итогах размещения без процедуры выбора) по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, за исключением случаев, предусмотренных в подпунктах 3),11), 15), 16) и 17) части первой настоящего пункта, по которым объем услуг и (или) объем средств размещается на основании решения комиссии.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Выбор субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – объемы услуг) из базы данных на предстоящий финансовый год проводится ежегодно и представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) на первом этапе осуществляются следующие мероприятия:
определение региональной комиссией субъектов ПМСП, которые допускаются (не допускаются) к процедуре выбора субъектов здравоохранения по итогам кампании прикрепления (при закупе услуг ПМСП);
извещение путем объявления о проведении процедуры размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных;
подача субъектами здравоохранения заявки на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с приложением документов, указанных в пункте 27 настоящих Правил (далее – заявка на планируемые объемы) на заявляемый период;
рассмотрение комиссией заявок на планируемые объемы на соответствие требованиям, указанным в пункте 3 статьи 34 Закона об ОСМС (при подаче заявки на услуги в системе ОСМС), требованиям, указанным в пунктах 26, 27, 28, 33, 34 и 37 настоящих Правилах, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС и на соответствие требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения (далее – требования для допуска к размещению объемов);
отбор субъектов здравоохранения и подписание протокола соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов;
повторный прием и регистрация заявок на планируемые объемы, приведенные в соответствие с требованиями для допуска к размещению объемов;
рассмотрение комиссией представленных субъектами здравоохранения заявок после их повторного приема и допуск субъектов здравоохранения к процедуре размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;

Осы тармақтың бірінші бөлігінің 3), 11), 15), 16) және 17) тармақшаларда көзделген жағдайлар бойынша көрсетілетін қызметтер көлемі және (немесе) қаражат көлемі комиссия шешімінің негізінде орналастырылады, ал осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 12), 13), 18), 19) және 20) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемі және (немесе) қаражат көлемі, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру (азайту) қорытындылары туралы қорытындылар хаттамасының негізінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісім жасасу түрінде осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес орналастырылады (бұдан әрі – таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттама).
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Алдағы қаржы жылына арналған дерекқордан ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер көлемі) орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау жыл сайын жүргізіледі және мынадай дәйекті кезеңдердің жиынтығын білдіреді:
1) бірінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
бекіту науқаны қорытындылары бойынша денсаулық сақтау субъектілерді таңдау рәсіміне жіберілетін (жіберілмейтін) МСАК субъектілерін өңірлік комиссиямен айқындау (МСАК қызметтерін сатып алу кезінде);
дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру рәсімін өткізу туралы хабарландыру арқылы хабарлау;
денсаулық сақтау субъектілерімен осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып мәлімделген кезеңге, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінім (бұдан әрі – жоспарланған көлемдерге өтінім) беру;
комиссиямен жоспарланған көлемдерге өтінімдерінің МӘМС туралы Заңның 34-бабының 3-тармағында (МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерге өтінім берген кезде) көрсетілген талаптарға, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33, 34 және 37-тармақтарында көрсетілген талаптарға және Кодексте және денсаулық сақтау саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмекті көрсетуді ұйымдастыру талаптарына (бұдан әрі – көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптар) сәйкестігін қарау;
денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасына қол қою;
көлемдерді орналастыруға рұқсат беру талаптарына сәйкес келтірілген жоспарланған көлемдерге өтінімдерді қайта қабылдау және тіркеу;
комиссиямен денсаулық сақтау субъектілері ұсынған өтінімдерді қайта қабылдағаннан кейін қарау және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтердің көлемін орналастыру рәсіміне рұқсат беру;

2) на втором этапе осуществляются следующие мероприятия:
размещение объемов услуг и подписание протокола об итогах размещения (неразмещения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
заключение договоров закупа услуг с субъектами здравоохранения на основании протокола об итогах размещения (неразмещения) объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
исполнение договора закупа услуг.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (порядок введения в действие см. п.4).
21. При закупе услуг у субъектов ПМСП размещение объемов услуг ПМСП в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС включает ежегодное проведение кампании прикрепления с участием субъектов ПМСП, включенных в базу данных, в период с 15 сентября по 15 ноября года, предыдущего финансовому году, в котором осуществляется оказание услуг ПМСП, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-194/2020 "Об утверждении правил прикрепления физических лиц к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21642) (далее – Правила прикрепления).
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
22. Информация о начале кампании прикрепления размещается на интернет-ресурсах фонда и управлений здравоохранения.
23. По итогам кампании прикрепления, принятым с учетом решения управления здравоохранения о распределении территории с указанием численности прикрепленного населения к субъектам ПМСП, решения управления здравоохранения о распределении детей, проживающих в домах ребенка, интернатах, специализированных организациях для детей, а также лиц, проживающих в медико-социальных организациях, и о распределении лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, согласно Правилам прикрепления на основании подтвержденных субъектом цифрового здравоохранения данных о численности прикрепленного населения в портале РПН к каждому субъекту ПМСП, региональная комиссия фонда в течение десяти рабочих дней со дня окончания кампании прикрепления определяет перечень субъектов ПМСП, которые допускаются (не допускаются) к процедуре выбора субъектов здравоохранения и принимает решение в виде протокола об итогах проведения кампании прикрепления населения к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам (далее – протокол итогов кампании прикрепления).
К процедуре выбора субъектов здравоохранения допускаются:

2) екінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамаға қол қою;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттама негізінде денсаулық сақтау субъектілерімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасу;
көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың орындалуы.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
21. МСАК субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде МСАК қызметтерінің көлемдерін орналастыру "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген) (бұдан әрі – Бекіту қағидалары) сәйкес МСАК қызметтерін көрсету жүзеге асырылатын қаржы жылының алдындағы жылдың 15 қыркүйегі мен 15 қарашасы кезеңінде дерекқорға енгізілген МСАК субъектілерінің қатысуымен жыл сайын бекіту науқанын жүргізуді қамтиды.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Бекіту науқанының басталғаны туралы ақпарат қордың және денсаулық сақтау басқармаларының интернет-ресурстарында орналастырылады.
23. "МСАК субъектілеріне бекітілген халықтың санын көрсете отырып аумақты бөлу туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімін, Бекіту қағидаларына сәйкес балалар үйлерінде, интернаттарда, балаларға арналған мамандандырылған ұйымдарда тұратын балаларды, сондай-ақ медициналық-әлеуметтік ұйымдарда тұратын адамдарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын тұлғаларды бөлу туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімін ескере отырып, қабылданған бекіту науқанының қорытындылары бойынша әрбір МСАК субъектісіне БХТ порталында бекітілген халықтың саны туралы цифрлық денсаулық сақтау субъектісі растаған деректер негізінде қордың өңірлік комиссиясы бекіту науқаны аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілетін (жіберілмейтін) МСАК субъектілерінің тізбесін айқындайды және осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықты медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттама (бұдан әрі – бекіту науқаны қорытындыларының хаттамасы) түрінде шешім қабылдайды.
Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне:

1) субъекты ПМСП с прикрепленным населением не менее численности, определенной для организации юридически самостоятельной врачебной амбулатории на районном или городском уровнях в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 133/2020 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21452);
2) субъекты ПМСП с опытом оказания услуг ПМСП в рамках ГОБМП свыше одного года с прикрепленным населением численностью не менее двух участков врача общей практики/семейного врача (в совокупности не менее 3000 человек) согласно приказа исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 49 "Об утверждении Стандарта организации оказания первичной медико-санитарной помощи в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32160), за исключением субъектов ПМСП, являющихся единственным субъектом здравоохранения, оказывающим услуги ПМСП на соответствующей административно-территориальной единице (село, поселок).
Субъектам ПМСП, указанным в протоколе итогов кампании прикрепления, на веб-портале направляется выписка в срок не позднее одного рабочего дня со дня его подписания.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
25. Фонд или администратор бюджетных программ на веб-портале размещает объявление о проведении процедуры размещения объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных (далее – объявление).
При проведении процедуры размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в бумажной форме на интернет-ресурсе фонда или администратора бюджетных программ подается объявление о проведении процедуры размещения объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных субъектов здравоохранения, претендующихна оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Управления здравоохранения информируют субъекты здравоохранения о проведении процедуры размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС на своих интернет-ресурсах путем размещения ссылки на веб-портал или интернет-ресурс фонда.

1) "Денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ - 133/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21452 болып тіркелген) сәйкес аудандық немесе қалалық деңгейде заңдық дербес дәрігерлік амбулатория ұйымдастыру үшін айқындалған санынан кем емес халқы бар МСАК субъектілері;
2) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (ауыл, кент) МСАК қызметтерін көрсететін жалғыз денсаулық сақтау субъектісі болып табылатын МСАК субъектілерін қоспағанда, "Қазақстан Республикасында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 30 наурыздағы №49 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32160 болып тіркелген) сәйкес ТМККК шеңберінде МСАК қызметтерін көрсету тәжірибесі бір жылдан асатын жалпы практика дәрігерінің/отбасылық дәрігердің кемінде екі учаскесі (жиынтығында кемінде 3000 адам) тіркелген халқы бар МСАК субъектілері жіберіледі.
Тіркеу науқаны қорытындыларының хаттамасында көрсетілген МСАК субъектілеріне веб-порталда үзінді көшірме оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жіберіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі веб-порталында дерекқорына енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында ТМККК шеңберінде және МӨМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтердін көлемін орналастыру рәсімдерін өткізу туралы хабарландыруды (бұдан әрі – хабарландыру) орналастырады.
ТМККК шеңберінде және МӨМС жүйесінде қызметтердін көлемін орналастыру рәсімдерін қордың немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің интернет-ресурсында қағаз нысанда өткізу кезде ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін дерекқорына енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыру рәсімдерін өткізу туралы хабарландыруды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орналастырады.
Денсаулық сақтау басқармалары денсаулық сақтау субъектілерін ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыруды өткізу туралы веб-порталға немесе қордың интернет-ресурсына сілтеме орналастыру арқылы өздерінің интернет-ресурстарында орналастыруды жүргізуі туралы хабардар етеді.

26. Субъекты здравоохранения, в том числе субъекты ПМСП, которые протоколом итогов кампании прикрепления допущены к процедуре выбора субъектов здравоохранения и субъекты здравоохранения, указанные в подпунктах 3) и 15) части первой пункта 19 настоящих Правил, подают заявку на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в бумажной или в электронной форме посредством веб-портала при:
1) наличии лицензии на медицинскую деятельность и приложений к ней, подтверждающих право на оказание медицинских услуг, на которые подана заявка на планируемые объемы, по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях), зарегистрированной в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование") (далее –лицензия на медицинскую деятельность);
2) наличии лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение и приложений к ней, подтверждающих право на их использование по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону о разрешениях и уведомлениях, зарегистрированной в ГБД "Е-лицензирование", для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы (при необходимости) ( далее – лицензия на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение) (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
3) наличии лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и приложений к ней, подтверждающих право на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону о разрешениях и уведомлениях, зарегистрированной в ГБД "Е-лицензирование", для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы (при необходимости) (далее – лицензия на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров) (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
4) наличии лицензии на фармацевтическую деятельность и приложений к ней по соответствующим подвидам ее деятельности, подтверждающих право на изготовление лекарственных препаратов и (или) розничную реализацию лекарственных средств по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения согласно Закону о разрешениях и уведомлениях, зарегистрированной в ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы (при необходимости) (далее – лицензия на фармацевтическую деятельность) (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);

26. Денсаулық сақтау субъектілері, оның ішінде бекіту науқаны қорытындыларының хаттамасымен денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілген МСАК субъектілері және осы Қағидалардың 19-тармағы бірінші бөлігінің 3) және 15) тармақшаларында көрсетілген денсаулық сақтау субъектілері, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімді қағаз немесе веб-портал арқылы электрондық нысанда береді:
1) "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ) ақпараттық жүйесінде тіркелген, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) сәйкес медициналық қызметке лицензиясының және оған денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша жоспарланған көлемдерге өтінім берілген медициналық қызметтер көрсету құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – медициналық қызметке лицензия) болуы;
2) "Е-Лицензиялау" МДҚ-да тіркелген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сәйкес иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензиясының және оған денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша оларды пайдалану құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия) болуы (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
3) "Е-Лицензиялау" МДҚ-да тіркелген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сәйкес есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясының және оған денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша денсаулық сақтау саласындағы есірткінің, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруға құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия) болуы (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
4) "Е-Лицензиялау" МДҚ-да тіркелген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сәйкес фармацевтикалық қызметке лицензиясының және оған оның қызметінің тиісті кіші түрлері бойынша денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша дәрiлiк препараттарды дайындауға және (немесе) дәрілік заттарды бөлшек саудада өткізуге құқығын растайтын қосымшалардың (бұдан әрі – фармацевтикалық қызметке лицензия) болуы (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);

5) наличии разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по всем заявленным видам медицинской помощи, выданного в соответствии с Правилами оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22004) (далее – приказ № ҚР ДСМ-336/2020) (на объект высокой эпидемической значимости – наличие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или его электронная форма из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений; на объект незначительной эпидемической значимости – наличие уведомления о начале осуществления деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений) для оказания услуг, указанных в заявке на планируемые объемы, по месту нахождения производственной (-ых) базы (баз) субъекта здравоохранения (далее – разрешительный документ в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения).
При этом заявку на планируемые объемы на предстоящий финансовый год подают субъекты здравоохранения, которые провели актуализацию сведений по базе данных согласно пункту 15 Правил учета.
Заявка на планируемые объемы подается руководителем субъекта здравоохранения или уполномоченным им лицом.
Заявка на планируемые объемы считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления субъекту здравоохранения, подавшему заявку.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
27. К заявке на планируемые объемы прилагаются следующие документы:
1) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копия свидетельства (справка) о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
2) документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3) и 4) пункта 26 настоящих Правил, которые прикрепляются к заявке на планируемые объемы посредством интеграции с ГБД "Е-лицензирование;

5) медициналық көмектің барлық мәлімделген түрлері бойынша "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығымен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрық) сәйкес денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының (-ларының) орналасқан жері бойынша берілген жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген қызметтерді көрсету үшін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында рұқсат құжатының болуы (эпидемиялық мәні жоғары объектіге – жоғары эпидемиялық мәні бар объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының немесе рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен оның электрондық нысаны; эпидемиялық мәні елеусіз объектіге – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен эпидемиялық мәні елеусіз объектінің қызметін (пайдалануын) жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарламаның) (бұдан әрі – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжаты).
Бұл ретте алдағы қаржы жылына арналған жоспарланған көлемдерге өтінімді Есепке алу қағидаларының 15-тармағына сәйкес дерекқор бойынша мәліметтердің өзектендіруді өткізген денсаулық сақтау субъектілері береді.
Жоспарланған көлемдерге өтінімді денсаулық сақтау субъектісінің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға береді.
Жоспарланған көлемдерге арналған өтінім веб-портал өтінім берген денсаулық сақтау субъектісіне тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте қабылданды деп есептеледі.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
27. Жоспарланған көлемдерге өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
2) осы Қағидалардың 26-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген, жоспарланған көлемдерге өтінімге "Е-Лицензиялау" МДҚ интеграциясы арқылы бекітілетін құжаттар;

3) копия договора государственно-частного партнерства (далее – ГЧП) (представляется субъектом здравоохранения, реализуемым в рамках ГЧП);
4) копия свидетельства об аккредитации (представляется субъектом здравоохранения при его наличии);
5) копия заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи (далее – ВТМП), выданного в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21746), по соответствующим технологиям, на которые подана заявка на планируемые объемы (представляется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание ВТМП);
6) сведения об объемах и суммах на оказание медицинской помощи, указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по соответствующей форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) копия разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
8) обязательство о непредоставлении услуг на платной основе по видам медицинской помощи (деятельности), на которые заключены договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, определенных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении правил оказания платных услуг субъектами здравоохранения и типовой формы договора по предоставлению платных медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21559) (далее – Правила оказания платных услуг), в произвольной форме;
9) перечень производственных баз, на которых планируется оказание заявляемых видов медицинской помощи, по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам;
10) копия договора имущественного найма (аренды) здания) (при его необходимости);
11) копия приказа на исполняющего обязанности руководителя (при замещении руководителя);
12) оригинал доверенности (при представлении заявки на планируемые объемы в бумажной форме) или ее электронная копия (при представлении заявки в электронной форме) в случае подписания и (или) представления заявки поверенным лицом руководителя.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).

3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік (бұдан әрі – МЖӘ) шартының көшірмесі (МЖӘ шеңберінде іске асырылатын денсаулық сақтау субъектілері береді);
4) аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі (бар болған жағдайда денсаулық сақтау субъектілері береді);
5) "Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінім берілген тиісті технологиялар бойынша берілген, жоғары технологиялық медициналық көмек (бұдан әрі – ЖТМК) ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындының көшірмесі (ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі ұсынады);
6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тиісті нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімде көрсетілген медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомалар туралы мәліметтер;
7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжатының көшірмесі;
8) "Денсаулық сақтау субъектілерінің ақылы қызметтер көрсету қағидаларын және ақылы медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) ұсыну жөніндегі шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21559 болып тіркелген) (бұдан әрі – Ақылы қызметтер көрсету қағидалары) айқындалған жағдайларды қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған медициналық көмектің (қызметтің) түрлері бойынша ақылы негіздегі қызметтерді ұсынбау туралы еркін нысандағы міндеттемелер;
9) осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделетін медициналық көмек түрлерін көрсету жоспарланатын өндірістік базалардың тізбесі;
10) ғимаратты мүліктік жалдау (жалға алу) шартының көшірмесі) (бар болған жағдайда);
11) басшының міндетін атқарушыға (басшының орнын басқан кезде) бұйрықтың көшірмесі;
12) сенімхаттың түпнұсқасы (жоспарланатын көлемдерге өтінімді қағаз нысанда ұсынған кезде) немесе басшының сенім білдірген адамы өтінімге қол қойған және (немесе) ұсынған жағдайда оның электрондық көшірмесі (өтінімді электрондық нысанда ұсынған кезде).
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

27-1. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
28. В случае проведения выбора субъектов здравоохранения в бумажной форме заявка на планируемые объемы подается в прошитом и пронумерованном виде, без исправлений и помарок, при этом последняя страница заверяется подписью руководителя или его поверенного лица.
По решению руководителя субъекта здравоохранения заявки и документы, прилагаемые к ней, предоставляются доверенным лицом субъекта здравоохранения на основании выданной доверенности на право подачи заявки на планируемые объемы, заверенной подписью руководителя или поверенного им лица, или предоставляется посредством услуг почтовой связи.
29. Субъект здравоохранения отзывает заявку на планируемые объемы до истечения окончательного срока ее представления.
30. В веб-портале членам комиссии, субъектам здравоохранения, подавшим заявки на планируемые объемы, рассылаются автоматические уведомления о вскрытии заявок на планируемые объемы.
31. В случае приема заявок в бумажном виде фондом или администратором бюджетных программ осуществляется регистрация заявок в журнале регистрации заявок на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, который ведется по календарному году, прошнуровывается и нумеруется.
32. Заявка на планируемые объемы, поступившая по истечении окончательного срока их приема, не рассматривается.
33. В республиканскую комиссию подают заявку на планируемые объемы субъекты здравоохранения, включенные в базу данных и претендующие на оказание ВТМП.
34. Субъекты здравоохранения, претендующие на размещение объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением ВТМП, подают заявку на планируемые объемы в региональную комиссию или в комиссию при администраторе бюджетных программ по месту расположения производственной базы для оказания услуг на региональном уровне на услуги, указанные в соответствующем объявлении.
При этом субъекты здравоохранения, которые находятся в ведении местных исполнительных органов, подают заявку на планируемые объемы в региональную комиссию или в комиссию при администраторе бюджетных программ на территории местных исполнительных органов, вне зависимости от места нахождения производственной базы.
35. Размещение комиссией объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных, на основании плана закупа медицинских услуг.

27-1. Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
28. Денсаулық сақтау субъектілерін қағаз нысанында таңдау жүргізілген жағдайда жоспарланатын көлемдерге өтінім тігілген және нөмірленген түрде, түзетулерсіз және түзетулерсіз беріледі, бұл ретте соңғы бет басшының немесе оның сенім білдірілген адамының қолымен расталады.
Денсаулық сақтау субъектінің басшысының шешімі бойынша өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды денсаулық сақтау субъектісі берген, басшының немесе ол сенім білдірген адамның қолымен расталған жоспарланған көлемге өтінім беру құқығына арналған сенімхат негізінде денсаулық сақтау субъектісінің сенім білдірілген адаммен ұсынылады немесе пошта байланысы қызметтері арқылы ұсынылады.
29. Денсаулық сақтау субъектісі жоспарланып отырған көлемге өтінімді оны ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алады.
30. Веб-порталда комиссия мүшелеріне, жоспарланған көлемге өтінім берген денсаулық сақтау субъектілеріне жоспарланған көлемге өтінімдерді ашу туралы автоматты хабарламалар жіберіледі.
31. Өтінімдерді қағаз түрінде қабылдаған жағдайда қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімдерді тіркеу журналында өтінімдерді тіркеуді жүзеге асырады, ол күнтізбелік жыл бойынша жүргізіледі, тігіледі, нөмірленеді.
32. Жоспарланған көлемдерге өтінім оларды қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін келіп түскен қаралмайды.
33. Республикалық комиссияға дерекқорға енгізілген және ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері жоспарланатын көлемге өтінім береді.
34. ЖТМК қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыруға үміткер денсаулық сақтау субъектілері тиісті хабарламада көрсетілген қызметтерге өңірлік деңгейде қызметтер көрсету үшін өндірістік базаның орналасқан жері бойынша өңірлік комиссияға немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жанындағы комиссияға жоспарланатын көлемге өтінім береді.
Бұл ретте жергілікті атқарушы органдардың қарауындағы денсаулық сақтау субъектілері өндірістік базаның орналасқан жеріне қарамастан, жергілікті атқарушы органдардың аумағындағы өңірлік комиссияға жоспарланатын көлемге өтінім береді.
35. Комиссияның ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыруы қызметтерді сатып алу жоспары негізінде дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
36. Для проведения заседания комиссии секретарь комиссии уведомляет членов комиссии в письменной (электронной) форме о проведении заседания не менее, чем за один календарный день до даты заседания комиссии.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
37. Члены комиссии со следующего дня после дня получения автоматического уведомления о вскрытии заявок на планируемые объемы на веб-портале (при приеме заявок в бумажной форме – со следующего дня после истечения окончательного срока их приема) в течение десяти рабочих дней проверяют на соответствие требованиям для допуска к размещению объемов, в том числе требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения и на наличие:
1) заявки на планируемые объемы (в бумажной форме – по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам);
2) справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копии свидетельства (справки) о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копии документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
3) лицензии на медицинскую деятельность;
4) лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
5) лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
6) лицензии на фармацевтическую деятельность (для видов медицинской помощи, при оказании которых данная лицензия является обязательным документом);
7) копии договора ГЧП, которая представляется субъектом здравоохранения, участвующим в реализации проекта в рамках государственно-частного партнерства (далее – ГЧП);
8) копии свидетельства об аккредитации, которая представляется субъектом здравоохранения при его наличии;
9) копии заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМП, выданного в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-238/2020, по соответствующим технологиям, на которые подана заявка на планируемые объемы (представляется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание ВТМП);
10) сведений об объемах и суммах на оказание медицинской помощи, указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по соответствующей форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
36. Комиссия отырысын өткізу үшін комиссия хатшысы комиссия мүшелерін жазбаша (электрондық) нысанда отырысты өткізу туралы комиссия отырысы өтетін күнге дейін кемінде бір күнтізбелік күн бұрын хабардар етеді.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
37. Комиссия мүшелері веб-порталда жоспарланған көлемге өтінімдерді ашу туралы автоматты хабарламаны алғаннан кейінгі келесі күннен бастап (өтінімдерді қағаз нысанда қабылдау кезінде – оларды қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейінгі келесі күннен бастап) он жұмыс күні ішінде көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарына сәйкестігіне, оның ішінде Кодексте және денсаулық сақтау саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмекті көрсетуді ұйымдастыру талаптарына сәйкестігіне және бар-жоғын тексереді:
1) жоспарланған көлемдерге өтінімдер (қағаз нысанда – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша);
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
3) медициналық қызметке лицензия;
4) иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
5) есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
6) фармацевтикалық қызметке лицензия (көрсетілген кезде осы лицензия міндетті құжат болып табылатын медициналық көмек түрлері үшін);
7) МЖӘ шеңберінде іске асырылатын денсаулық сақтау субъектілері беретін МЖӘ шартының көшірмесі;
8) денсаулық сақтау субъектілерінде бар болса берілетін аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі;
9) № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінім берілген тиісті технологиялар бойынша берілген, ЖТМК ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындының көшірмесі (ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі ұсынады);
10) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тиісті нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімде көрсетілген медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомалар туралы мәліметтер;

11) копии разрешительного документа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения);
12) обязательства о непредоставлении услуг на платной основе по видам медицинской помощи (деятельности), на которые заключены договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, за исключением случаев, определенных Правилами оказания платных услуг, в произвольной форме;
13) перечень производственных баз, на которых планируется оказание заявляемых видов медицинской помощи, по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам;
14) копия договора имущественного найма (аренды) здания) (при его наличии);
15) копии приказа на исполняющего обязанности руководителя (при замещении руководителя);
16) оригинал доверенности (при представлении заявки на планируемые объемы в бумажной форме) или ее электронная копия (при представлении заявки на планируемые объемы в электронной форме) при подписании и (или) представлении заявки поверенным лицом руководителя).
Члены комиссии проверяют:
данные, указанные в заявке на планируемые объемы, с данными, указанными в прилагаемых документах, в том числе на соответствие условиям объявления;
на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства или ликвидации (www.kgd.gov.kz), сведения о непричастности субъекта здравоохранения, подавшего заявку, к процедуре банкротства или ликвидации;
на соответствие субъекта здравоохранения Стандарту оказания медицинской помощи в стационарозамещающих условиях в Республике Казахстан, утвержденному приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 106 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32740) (далее – Стандарт СЗП), при размещении специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих условиях;
наличие или отсутствие опыта предоставления услуг по данным, полученным из информационных систем уполномоченного органа или фонда (далее – ИС здравоохранения);
условие, что субъект здравоохранения, является единственным субъектом здравоохранения, оказывающим услуги по заявляемым видам медицинской помощи, услугам и условиям оказания медицинских услуг(-ам) согласно плану закупа медицинских услуг на соответствующей административно-территориальной единице (село, поселок, район в городе, город, район, область);
включение субъекта здравоохранения в перечень субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ургентность) на основании решения управления здравоохранения;
наличие решения суда, вступившего в законную силу, о приостановлении или прекращении медицинской деятельности;
рассматривает наличие или отсутствие субъекта здравоохранения в решении управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС.
При рассмотрении заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов представители управления здравоохранения, являющиеся членами комиссии, представляют информацию о процессе изменения правового и (или) имущественного статуса субъектов здравоохранения, находящихся в его ведении.
Комиссия использует данные, доступные в ИС здравоохранения, а при их отсутствии в ИС здравоохранения используются сведения, полученные путем запроса государственных органов и организаций.
При рассмотрении заявок на планируемые объемы допускается посещение членами комиссии субъектов здравоохранения, ранее не заключавших с фондом договоры закупа по видам или условиям оказания медицинской помощи, на которые подана заявка на планируемые объемы, на наличие производственных баз, медицинских работников и медицинской техники в соответствии с данными, указанными в заявке на планируемые объемы, с направлением уведомления субъекта здравоохранения не позднее одного календарного дня до дня посещения.
Уведомление направляется одним из следующих способов:
в электронном виде при наличии электронного документооборота у субъекта здравоохранения;
заказной корреспонденцией с уведомлением о доставке;
в электронном виде в личном кабинете на веб-портале.

11) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжатының көшірмелері;
12) Ақылы қызметтер көрсету қағидалары бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған медициналық көмектің (қызметтің) түрлері бойынша ақылы негізде көрсетілетін қызметтерді ұсынбау туралы міндеттемелер еркін нысанда;
13) осы Қағидаларға 4-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделетін медициналық көмек түрлерін көрсету жоспарланатын өндірістік базалардың тізбесі;
14) ғимаратты мүліктік жалдау (жалға алу) шартының көшірмесі) (бар болған жағдайда);
15) басшының міндетін атқарушыға (басшының орнын басқан кезде) бұйрықтың көшірмесі;
16) сенімхаттың түпнұсқасы (жоспарланатын көлемдерге өтінімді қағаз нысанда ұсынған кезде) немесе басшының сенім білдірген адамы өтінімге қол қойған және (немесе) ұсынған жағдайда оның электрондық көшірмесі (жоспарланатын көлемдерге өтінімді электрондық нысанда ұсынған кезде).
Комиссия мүшелері:
жоспарланатын көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген деректер қоса беріліп отырған құжаттарда көрсетілген деректерді, оның ішінде хабарландыру шарттарына сәйкестігіне;
банкроттық немесе тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында (www.kgd.gov.kz) өтініш берген денсаулық сақтау субъектісінің банкроттық немесе тарату рәсіміне қатысы жоқтығы туралы мәліметтерді;
денсаулық сақтау субъектісінің стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмекті орналастыру кезінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 106 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32740 болып тіркелген) Қазақстан Республикасында стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартына (бұдан әрі – СА стандарты) сәйкестігін;
уәкілетті органның немесе қордың ақпараттық жүйелерінен (бұдан әрі – денсаулық сақтау АЖ) алынған деректер бойынша қөрсетілетін қызметтерді ұсыну тәжірибесінің болуын немесе болмауын;
денсаулық сақтау субъектісі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (ауыл, кент, қаладағы аудан, қала, аудан, облыс) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес мәлімделетін медициналық көмек түрлері, көрсетілетін қызметтер және медициналық қызметтер көрсету шарттары (шарттары) бойынша қызметтер көрсететін жалғыз денсаулық сақтау субъектісі болып табылатын жағдайды;
денсаулық сақтау субъектісін денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін (ургенттік) нысанда медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесіне енгізуді;
медициналық қызметті тоқтата тұру немесе тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімі болуын;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің төсек қорын айқындау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімінде денсаулық сақтау субъектісінің болуын немесе болмауын қарайды.
Жоспарланған көлемдерге өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттарды қарау кезінде комиссия мүшелері болып табылатын денсаулық сақтау басқармасының өкілдері оның қарамағындағы денсаулық сақтау субъектілерінің құқықтық және (немесе) мүліктік мәртебесін өзгерту процесі туралы ақпарат береді.
Комиссия денсаулық сақтау АЖ-да қолжетімді деректерді пайдаланады, ал олар денсаулық сақтау АЖ-да болмаған кезде мемлекеттік органдар мен ұйымдардан сұрау салу арқылы алынған мәліметтер пайдаланылады.
Жоспарланатын көлемдерге өтінімдерді қарау кезінде жоспарланатын көлемдерге өтінім берілген медициналық көмектің түрлері немесе шарттары бойынша қормен бұрын сатып алу шарттарын жасаспаған денсаулық сақтау субъектілеріне комиссия мүшелеріне жоспарланатын көлемдерге өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес өндірістік базалардың, медицина қызметкерлері мен медициналық техниканың болуына, денсаулық сақтау субъектісіне хабарламаны бару күніне дейін күнтізбелік бір күннен кеш емес жібере отырып, баруына рұқсат етіледі.
Хабарлама мынадай тәсілдердің бірімен жіберіледі:
денсаулық сақтау субъектісінде электрондық құжатайналымы болған кезде электронды түрде;
жеткізу туралы хабарламасы бар тапсырыс хат-хабармен;
веб-порталдағы жеке кабинетте электрондық түрде.

По результатам посещения члены комиссии формируют заключение по результатам посещения субъекта здравоохранения, претендующего на оказание услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам (далее – заключение по результатам посещения субъекта здравоохранения).
Заключение является основанием для принятия решения членами комиссии о соответствии (несоответствии) субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов услуг и средств.
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
37-1. Члены комиссии принимают одно из следующих решений:
1) о соответствии субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов при:
соответствии условиям согласно пунктам 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правил;
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов в соответствии с условиями объявления;
установлении соответствия документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке или их достоверности;
соответствии субъекта здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения;
положительном заключении по результатам посещения субъекта здравоохранения;
отсутствии проведения у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
наличии опыта предоставления услуг по данным, полученным из ИС здравоохранения;
условии, что субъект здравоохранения, является единственным субъектом здравоохранения, оказывающим услуги по заявляемым видам медицинской помощи, услугам и условиям оказания медицинских услуг (-ам) согласно плану закупа медицинских услуг на соответствующей административно-территориальной единице (село, поселок, район в городе, город, район, область);
включении субъекта здравоохранения в перечень субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ургентность) на основании решения управления здравоохранения;
наличии субъекта здравоохранения в решении управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС.

Бару нәтижелері бойынша комиссия мүшелері осы Қағидалардың 5-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша қорытынды (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша қорытынды) қалыптастырады.
Қорытынды комиссия мүшелерінің денсаулық сақтау субъектісінің қызметтер мен қаражат көлемін орналастыруға жіберу үшін талаптарға сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы шешім қабылдауы үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
37-1. Комиссия мүшелері мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) денсаулық сақтау субъектісінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы:
осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарына сәйкес талаптарға сәйкестігін;
хабарландыру шарттарына сәйкес жоспарланған көлемдерге өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну;
денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге немесе олардың анықтығына сәйкестігін анықтау;
денсаулық сақтау субъектісінің Кодексте және өзге де денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі;
денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша оң қорытынды;
денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімінің жүргізілмеуі;
денсаулық сақтау АЖ-нен алынған деректер бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәжірибесінің болуы;
денсаулық сақтау субъектісі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (ауыл, кент, қаладағы аудан, қала, аудан, облыс) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес мәлімделетін медициналық көмек түрлері, көрсетілетін қызметтер және медициналық қызметтер көрсету шарттары (шарттары) бойынша қызметтер көрсететін жалғыз денсаулық сақтау субъектісі болып табылған жағдайда;
денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін (ургенттік) нысанда медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектісін денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесіне енгізу;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің төсек қорын айқындау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімінде денсаулық сақтау субъектісінің болуы.

2) о несоответствии субъекта здравоохранения требованиям для допуска к размещению объемов при:
несоответствии требованиям согласно пунктам 26, 27, 28, 33 и 34 настоящих Правил;
представлении заявки на планируемые объемы и прилагаемых к ней документов, несоответствующих условиям объявления;
установлении несоответствия документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке, или их недостоверности;
проведении у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
осуществлении изменения правового и (или) имущественного статуса субъекта здравоохранения, в случае если деятельность данного субъекта здравоохранения прекращается в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
несоответствии субъектов здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения;
если должностное лицо фонда (либо его близкие родственники, супруг (а) или свойственники), обладающее правом принимать решение, является их учредителем, участником либо акционером;
если финансово-хозяйственная деятельность субъектов здравоохранения приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
если предоставлены недостоверные данные и (или) информация, содержащая ложные сведения о деятельности юридического лица;
несоответствии объекта санитарно-эпидемиологическим требованиям к объектам здравоохранения согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 августа 2020 года № ҚР ДСМ-96/2020 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21080);
наличии решения суда, вступившего в законную силу, о приостановлении или прекращении медицинской деятельности;
несоответствии субъекта здравоохранения Стандарту СЗП при размещении специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих условиях;
отсутствии свободной производственной мощности субъектов здравоохранения, включая пропускную способность коек;
отсутствии субъекта здравоохранения в решении управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
на основании заключения по результатам посещения членами комиссии.
При отклонении заявок на планируемые объемы субъектов здравоохранения в протоколе об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС указываются основания отклонения, ссылка на конкретный пункт нормативного правового акта в области здравоохранения (при наличии соответствующей нормы нормативного правового акта в области здравоохранения).
Сноска. Правила дополнены пунктом 37-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).

2) денсаулық сақтау субъектісінің көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарға сәйкес еместігі туралы:
осы Қағидалардың 26, 27, 28, 33 және 34-тармақтарға сәйкес келмейтін;
хабарландыру шарттарына сәйкес келмейтін жоспарланған көлемдерге өтінім және оған қоса берілетін құжаттар беру;
денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес еместігін немесе олардың дәйексіздігін анықтау;
денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімін жүргізу кезінде;
егер осы денсаулық сақтау субъектісінің қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылған жағдайда, денсаулық сақтау субъектісінің құқықтық және (немесе) мүліктік мәртебесін өзгертуді жүзеге асыруда;
денсаулық сақтау субъектілерінің денсаулық сақтау саласындағы Кодексте және өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі;
шешім қабылдауға құқығы бар қордың лауазымды адамы (не оның жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары) олардың құрылтайшысы, қатысушысы не акционері болып табылатын болса;
денсаулық сақтау субъектілерінің қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылса;
заңды тұлғаның қызметі туралы жалған мәліметтерді қамтитын дәйексіз деректер және (немесе) ақпарат берілгенде;
"Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 тамыздағы № ҚР ДСМ-96/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21080 болып тіркелген) сәйкес объектінің денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеуі;
медициналық қызметті тоқтата тұру немесе тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
денсаулық сақтау субъектісінің стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмекті орналастыру кезінде СА стандартына сәйкес болмауы;
төсек өткізу қабілетін қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің бос өндірістік қуатының болмауы;
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің төсек қорын айқындау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешімінде денсаулық сақтау субъектісінің болмауы;
комиссия мүшелерінің беру нәтижелері бойынша қорытынды негізінде.
денсаулық сақтау субъектілерінің жоспарланатын көлемдеріне өтінімдер қабылданбаған кезде, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтердің көлемін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттамада қабылдамау негіздері, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актінің нақты тармағына сілтеме көрсетіледі (денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасы болған кезде).
Ескерту. 2-тарау 37-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрықтарымен.

38. По итогам рассмотрения комиссией заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов на соответствие требованиям для допуска к размещению объемов в срок не более десяти рабочих дней со дня, следующего за днем окончания приема заявки на планируемые объемы, составляется и подписывается протокол соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – протокол соответствия (несоответствия)).
Субъектам здравоохранения, несоответствующим требованиям для допуска к процедуре размещения объемов услуг, направляется выписка из указанного протокола, в срок не позднее одного рабочего дня со дня его подписания.
При выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС посредством веб-портала субъектам здравоохранения автоматически направляется уведомление о размещении протокола соответствия (несоответствия).
39. Субъектам здравоохранения, несоответствующим требованиям для допуска к процедуре размещения объемов, предоставляется возможность приведения заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов в соответствие с указанными требованиями в течение трех рабочих дней со дня получения выписки из протокола или уведомления о размещении протокола соответствия (несоответствия).
39-1. По итогам повторного рассмотрения комиссией заявок на планируемые объемы и прилагаемых к ним документов, поданных в соответствии с пунктом 39 настоящих Правил, на соответствие требованиям для допуска к размещению объемов составляется и подписывается протокол соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования по представленным дополнениям к отклоненным заявкам и (или) прилагаемым к ним документам по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.
При этом допускается формирование указанного протокола ранее трех рабочих дней при условии представления заявок на планируемые объемы и (или) прилагаемых к ним документов всеми субъектами здравоохранения, которые имели возможность приведения их в соответствие согласно пункту 39 настоящих Правил.
Субъектам здравоохранения, несоответствующим требованиям для допуска к процедуре размещения объемов услуг, направляется выписка из указанного протокола, в срок не позднее одного рабочего дня со дня его подписания.
При выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС посредством веб-портала субъектам здравоохранения автоматически направляется уведомление о размещении протокола соответствия (несоответствия).

38. Комиссияның жоспарланған көлемдерге арналған өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттарды көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау қорытындылары бойынша жоспарланатын көлемдерге өтінімді қабылдау аяқталған күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде денсаулық сақтау субъектілерінің талаптарға сәйкестік (сәйкессіздік) хаттамасы жасалады және қол қойылады, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер көлемін орналастыру рәсіміне жіберу үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы хаттама (бұдан әрі – сәйкестік (сәйкессіздік) хаттамасы)).
Көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға сәйкес келмейтін денсаулық сақтау субъектілеріне оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілген хаттамадан үзінді көшірме жіберіледі.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде денсаулық сақтау субъектілеріне веб-портал арқылы сәйкестік (сәйкессіздік) хаттамасын орналастыру туралы хабарлама автоматты түрде жіберіледі.
39. Көлемдерді орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға сәйкес келмейтін денсаулық сақтау субъектілеріне хаттамадан үзіндіні немесе сәйкестік (сәйкессіздік) хаттамасын орналастыру туралы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жоспарланған көлемдерге өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттарды көрсетілген талаптарға сәйкес келтіру мүмкіндігі беріледі.
39-1. Комиссиямен осы Қағидалардың 39-тармағына сәйкес берілген жоспарланатын көлемдерге өтінімдерді және оларға қоса берілетін құжаттардың көлемдерді орналастыруға рұқсат беру үшін талаптарға сәйкестігін қайта қарау қорытындылары бойынша осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылданбаған өтінімдерге және (немесе) оларға қоса берілетін құжаттарға ұсынылған толықтырулар бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасы жасалады және қол қойылады.
Бұл ретте барлық денсаулық сақтау субъектілерінің жоспарланатын көлемдерге өтінімдер және (немесе) оларға қоса берілетін құжаттар осы Қағидалардың 39-тармағына сәйкес оларды сәйкес келтіру мүмкіндігі болған жағдайда, көрсетілген хаттаманы үш жұмыс күнінен бұрын қалыптастыруға жол беріледі.
Көрсетілетін қызметтердің көлемін орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға сәйкес келмейтін денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілген хаттамадан үзінді көшірме оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жіберіледі.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде веб-портал арқылы денсаулық сақтау субъектілеріне сәйкестік (сәйкессіздік) хаттамасын орналастыру туралы хабарлама автоматты түрде жіберіледі.

Сноска. Правила дополнены пунктом 39-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
40. Если повторно представленная заявка и (или) прилагаемые к ней документы снова не соответствуют требованиям для допуска к процедуре размещения объемов, то заявка отклоняется по основаниям, указанным в подпункте 2) пункта 37-1 настоящих Правил.
Комиссия принимает решение о размещении (не размещении) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП субъектам ПМСП с учетом требований для допуска к процедуре размещения объемов на основании плана закупа медицинских услуг.
Сноска. Пункт 40 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
41. В течение текущего года проводятся процедуры выбора субъектов здравоохранения в соответствии с настоящими Правилами среди поставщиков, с которыми заключены договоры закупа услуг на текущий финансовый год, и (или) с привлечением новых субъектов здравоохранения из базы данных в пределах плана закупа медицинских услуг в следующих случаях:
1) наличия неразмещенного объема услуг;
2) наличия высвободившихся объемов услуг;
3) изменения плана закупа медицинских услуг в текущем финансовом году.
Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Комиссия для размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС рассматривает заявки субъектов здравоохранения или поставщиков на планируемые объемы услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, допущенных к процедуре размещения объемов услуг, в срок не более десяти рабочих дней со дня, следующего за днем окончания повторного приема документов.
43. Комиссия при выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС использует данные, доступные в информационных системах, а также сведения, полученные путем запроса от субъектов здравоохранения, поставщиков, государственных органов и организаций, в случае их отсутствия в доступных информационных системах.
Не допускаются запросы комиссией, связанные с дополнением заявки на планируемые объемы недостающими документами, и (или) заменой документов.

Ескерту. Қағидалар 39-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
40. Егер қайта ұсынылған өтінім және (немесе) оған қоса берілетін құжаттар көлемдерді орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарға қайтадан сәйкес келмесе, онда өтінім осы Қағидалардың 37-1-тармақтың 2) тармақшада көрсетілген негіздер бойынша қабылданбайды.
Комиссия МСАК субъектілеріне ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуге қызметтердің көлемдерін орналастыру (орналастырмау) туралы шешімді медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарының негізінде көлемдерді орналастыру рәсіміне жіберу үшін талаптарды ескере отырып, қабылдайды.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
41. Ағымдағы жылдың ішінде ағымдағы қаржы жылына арналған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған қызметтер берушілер арасында және (немесе) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шегінде дерекқордан жаңа денсаулық сақтау субъектілерін тарта отырып, осы Қағидаларға сәйкес денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімдері мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) көрсетілетін қызметтердің орналастырылмаған көлемінің болуы;
2) көрсетілетін қызметтердің босаған көлемінің болуы;
3) ағымдағы қаржы жылында медициналық қызметтерді сатып алу жоспарының өзгеруі.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін комиссия денсаулық сақтау субъектілерінің немесе қызметтер берушілердің ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру рәсіміне жіберілген қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімдерді құжаттарды қайта қабылдау аяқталған күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
43. Комиссия ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде ақпараттық жүйелерде қолжетімді деректерді, сондай-ақ қолжетімді ақпараттық жүйелерде болмаған жағдайда денсаулық сақтау субъектілерінен, қызметтер берушілерден, мемлекеттік органдар мен ұйымдардан сұрау салу арқылы алынған мәліметтерді пайдаланады.
Комиссия жоспарланған көлемге өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға және (немесе) құжаттарды ұсыну оларды ауыстыруға байланысты комиссияның сұрау салуларын жүзеге асырмайды.

44. В целях получения компетентного заключения по решению комиссии при выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС привлекаются независимые эксперты, профильные специалисты в области здравоохранения (далее – эксперты).
45. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом и прилагается к протоколу заседания комиссии.
46. Экспертное заключение рассматривается комиссией при рассмотрении заявок, размещении объемов услуг.
47. Преимущественное право на заключение договоров в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС имеют аккредитованные организации здравоохранения согласно пункту 6 статьи 69 Кодекса.
Преимущественным правом при закупе услуг по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС обладают субъекты здравоохранения:
1) прошедшие аккредитацию в области здравоохранения в соответствии с Кодексом;
2) имеющие опыт предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
48. Распределение объемов услуг и (или) объемов средств в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения осуществляется комиссией с учетом:
1) Методики распределения объемов услуг и (или) средств субъектам здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального страхования, разработанной в соответствии с подпунктом 323-14) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" (далее – Положение о МЗ РК);
2) преимущественного права согласно пункту 47 настоящих Правил;
3) производственной мощности субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в соответствии с решением управления здравоохранения об определении коечного фонда субъектов здравоохранения, включая коечный фонд в разрезе профилей коек в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС согласно пункту 11 Правил учета;
4) опыта предоставления услуг по данным, полученным из ИС здравоохранения;
5) результатов мониторинга договорных обязательств, в том числе по качеству и объему медицинских услуг по договорам закупа услуг в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21904) (далее – Правила проведения мониторинга);

44. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде комиссияның шешімі бойынша құзыретті қорытынды алу мақсатында тәуелсіз сарапшылар, денсаулық сақтау саласындағы бейінді мамандар (бұдан әрі – сарапшылар) тартылады.
45. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшы қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
46. Сараптамалық қорытындыны өтінімдерді қарау, қызметтер көлемін орналастыру кезінде комиссиямен қаралады.
47. Кодекстің 69-бабы 6-тармағының негізінде айқындалған аккредиттелген денсаулық сақтау ұйымдарының ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде шарттар жасасуға артықшылық құқығы болады.
МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу кезінде:
1) Кодексіне сәйкес денсаулық сақтау саласында аккредиттеуден өткен;
2) көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылған айдың алдындағы үш жыл бойы Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесі бар денсаулық сақтау субъектілері басым құқыққа ие болады.
48. Комиссия ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыруды және бөлуді мыналарды ескере отырып:
1) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы Ереженің (бұдан әрі – ҚР ДСМ туралы ереже) 15-тармағының 323-14) тармақшасына сәйкес әзірленген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтер және (немесе) қаражат көлемін бөлудің әдістемесін;
2) осы Қағидалардың 47-тармағына сәйкес басым құқықты;
3) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда төсек бейіндері бөлінісінде төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілердің төсек қорын анықтау туралы денсаулық сақтау басқармасының шешіміне сәйкес төсек қорын қоса алғанда, денсаулық сақтау субъектілерінің өндірістік қуатын;
4) денсаулық сақтау АЖ-ден алынған деректер бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәжірибесін;
5) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21904 болып тіркелген) (бұдан әрі – Мониторингті жүргізу қағидалары) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары бойынша шарттық міндеттемелер, оның ішінде медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі бойынша мониторинг нәтижелерін;

6) обоснованных жалоб у субъектов здравоохранения на качество и доступность медицинской помощи в соответствии с Правилами проведения мониторинга;
7) итогов кампании прикрепления с учетом изменения численности и половозрастного состава прикрепленного населения на период размещения по представленным окончательным данным субъектом цифрового здравоохранения (при распределении объемов услуг ПМСП);
8) наличия договора ГЧП;
9) включения субъекта здравоохранения в перечень субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ургентность) на основании решения управления здравоохранения;
10) рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, рассчитанной согласно Методики расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной в соответствии с подпунктом 323-15) пункта 15 Положения о МЗ РК.
Комиссия при распределении объемов услуг и (или) объемов средств использует таблицу распределения объемов услуг произвольной формы.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
49. Основанием для неразмещения комиссией объемов услуг субъектам здравоохранения после осуществления процедур первого этапа, указанных в пункте 20 настоящих Правил, является недостаточность объемов услуг и (или) объемов средств согласно плану закупа медицинских услуг для обеспечения по всем заявленным объемам услуг и (или) объемов средств согласно поданных заявок и (или) несоответствие субъектов здравоохранения требованиям к организации оказания медицинской помощи, установленным Кодексом и иными нормативными правовыми актами в области здравоохранения.
Сноска. Пункт 49 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
50. Комиссия принимает решение в виде протокола об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОМБП и (или) системе ОСМС по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – протокол размещения объемов услуг).

6) денсаулық сақтау субъектілерінде Мониторингті жүргізу қағидаларына сәйкес медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігіне негізделген шағымдарын;
7) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі ұсынған түпкілікті деректер бойынша (МСАК қызметтерінің көлемін бөлу кезінде) орналастыру кезеңіне бекітілген халықтың саны мен жыныстық-жас құрамының өзгеруін ескере отырып, бекіту науқанының қорытындыларын;
8) МЖӘ шартының болуын;
9) денсаулық сақтау басқармасының шешімі негізінде шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін (ургенттік) нысанда медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектісін денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесіне енгізуін;
10) ҚР ДСМ туралы ереженің 15-тармағының 323-15) тармақшасына сәйкес әзірленген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау әдістемесіне сәйкес есептелген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің қызметінің рейтингтік бағалауын жүзеге асырады.
Комиссия қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін бөлу кезінде еркін нысандағы қызметтер көлемін бөлу кестесін пайдаланады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
49. Комиссияның осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген бірінші кезең рәсімдерін жүзеге асырғаннан кейін денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтер көлемін орналастырмауы үшін көрсетілетін қызметтердің барлық мәлімделген көлемі және (немесе) берілген өтінімдерге сәйкес қаражат көлемі бойынша қамтамасыз ету үшін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес көрсетілетін қызметтер көлемінің және (немесе) қаражат көлемінің жеткіліксіздігі және (немесе) денсаулық сақтау субъектілерінің Кодексте және өзге де денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі негіз болып табылады.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
50. Комиссия осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемдерін орналастыру (орналастырмау) қорытындылары туралы хаттама (бұдан әрі – қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы) түрінде шешім қабылдайды.

51. По запросу субъекта здравоохранения или его представителя на основании соответствующей доверенности фонд или администратор бюджетных программ в течение пяти рабочих дней со дня его подписания выдает выписку из протокола размещения объемов услуг с регистрацией о ее выдаче.
52. При выборе субъектов здравоохранения для размещения объемов услуг, а также при размещении объемов услуг без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения в рамках плана закупа медицинских услуг по случаям, указанным в пункте 19 настоящих Правил, посредством веб-портала протокол размещения объемов услуг или протокол об итогах размещения без процедуры выбора после подписания автоматически передается в ИС здравоохранения для заключения договоров закупа услуг или дополнительных соглашений к договору закупа услуг.
Протокол размещения объемов услуг и протокол об итогах размещения без процедуры выбора публикуются в общем доступе на веб-портале в день подписания его комиссией.
Сноска. Пункт 52 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Заключение договоров закупа услуг осуществляется на основании протокола размещения объемов услуг или протокола об итогах размещения без процедуры выбора по утвержденной фондом или администратором бюджетных программ типовой форме.
Субъект здравоохранения при заключении договора закупа услуг с фондом считается присоединенным к договору присоединения к закупу услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) системе ОСМС, утвержденному фондом (далее – договор присоединения).
Проект договора присоединения разрабатывается фондом и направляется в уполномоченный орган и в НПП "Атамекен" для предоставления предложений, а также размещается на интернет-ресурсе фонда для публичного обсуждения не менее, чем за месяц до его утверждения.
Указанный договор присоединения размещается на интернет-ресурсе фонда или администратора бюджетных программ и (или) веб-портале.
Изменения и (или) дополнения, вносимые в договор присоединения, публикуются в виде полного текста договора с учетом изменений и (или) дополнений на интернет-ресурсе фонда или администратора бюджетных программ и (или) на веб-портале не позднее трех рабочих дней до вступления в силу изменений и (или) дополнений.

51. Денсаулық сақтау субъектісінің немесе тиісті сенімхат негізінде оның өкілінің сұрау салуы бойынша қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны беру туралы тіркей отырып, көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру хаттамасынан үзінді көшірме береді.
52. Көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау кезінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметтер көлемдерін осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары шеңберінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей орналастыру кезінде көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы немесе таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттамасы қол қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімдерді жасасу үшін денсаулық сақтаудың АЖ автоматты түрде беріледі.
Көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасы және көлемдердің есебі комиссия қол қойған күні веб-порталда жалпы қолжетімділікте жарияланады.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Шарттар жасасу көрсетілетін қызметтерді сатып алу көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру хаттамасының немесе таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттамасының негізінде қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бекіткен үлгілік нысан бойынша көрсетілетін қызметтер көлемдерін есептеудің негізінде жүзеге асырылады.
Денсаулық сақтау субъектісі қормен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан кезде қор бекіткен ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қосылу шартына (бұдан әрі – қосылу шарты) қосылған болып есептеледі.
Қосылу шартының жобасын қор әзірлейді және ұсыныстар беру үшін уәкілетті органға және "Атамекен" ҰКП-ға жібереді, сондай-ақ қордың интернет-ресурсында оны бекітуден кемінде бір ай бұрын жария талқылау үшін орналастырылады.
Көрсетілген қосылу шарты қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің интернет-ресурсында және (немесе) веб-порталда орналастырылады.
Қосылу шартына енгізілетін өзгерістер және (немесе) толықтырулар қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің интернет-ресурсында және (немесе) веб-порталда өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, шарттың толық мәтіні түрінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар күшіне енгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жарияланады.

Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. По решению комиссии заключение договоров закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС осуществляется:
1) на срок от одного года до трех лет с субъектами села, являющимися единственными поставщиками услуг на данной административно-территориальной единице, и субъектами ПМСП;
2) на срок от трех до пяти лет:
с субъектами здравоохранения, реализуемыми в рамках государственно-частного партнерства;
с субъектами здравоохранения на оказание отдельных видов диагностических и лечебных услуг с использованием медицинской техники, приобретенной в рамках государственно-частного партнерства.
При этом определение сумм договоров закупа услуг осуществляется ежегодно.
Сноска. Пункт 54 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 11.10.2022 № ҚР ДСМ-112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Процедура выбора субъектов здравоохранения на предстоящий год осуществляется до окончания текущего календарного года.
Сноска. Пункт 55 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. По итогам проведения процедуры выбора и размещения объемов услуг региональной комиссией в течение пятнадцати рабочих дней после подписания протокола размещения объемов услуг субъекту здравоохранения направляется проект договора закупа услуг (проект дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) посредством ИС здравоохранения с использованием ЭЦП при проведении закупа на веб-портале или направляется фондом или администратором бюджетных программ в бумажной форме при проведении закупа в бумажном формате.
По итогам проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения республиканской комиссией в течение десяти рабочих дней после внесения изменений в план закупа медицинских услуг на основании протокола субъекту здравоохранения направляется проект договора закупа услуг (проект дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) посредством ИС здравоохранения с использованием ЭЦП.
Субъект здравоохранения в срок не более трех рабочих дней со дня получения указанного проекта договора закупа услуг (проекта дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) согласовывает и подписывает его посредством ИС здравоохранения с использованием ЭЦП при проведении закупа на веб-портале или с представлением подписанного договора закупа услуг (дополнительного соглашения к имеющемуся договору закупа услуг) фонду или администратору бюджетных программ при проведении закупа в бумажной форме.

Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Комиссияның шешімі бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтерді сатып алу шарттарын:
1) осы әкімшілік-аумақтық бірлікте көрсетілетін қызметтерді жалғыз қызметтер берушелер және МСАК субъектілері болып табылатын ауыл субъектілерімен бір жылдан үш жылға дейінгі мерзімге;
2) үш жылдан бес жылға дейінгі мерзімге:
мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде іске асырылатын денсаулық сақтау субъектілерімен;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып диагностикалық және емдеу қызметтерінің жекелеген түрлерін көрсетуге арналған денсаулық сақтау субъектілерімен жасайды.
Бұл ретте қызметтерді сатып алу шарттарының сомаларын айқындау жыл сайын жүзеге асырылады.
Ескерту. 54-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2022 № ҚР ДСМ-112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Алдағы жылға денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімі ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Көрсетілетін қызметтер көлемін таңдау және (немесе) таңдау рәсімін өткізбей қызметтер көлемін орналастыру рәсімін жүргізу қорытындылары бойынша қызметтер көлемін орналастыру хаттамасына немесе таңдау рәсімінсіз орналастыру қорытындылары туралы хаттамасына қол қойылғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау ЭЦҚ қолдана отырып, денсаулық сақтау АЖ арқылы көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының (жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімнің жобасы) жобасы жіберіледі немесе қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі сатып алуды қағаз форматта өткізгенде қағаз нысанда жібереді.
Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін өткізу қорытындылары бойынша республикалық комиссия хаттама негізінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына өзгерістер енгізілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектісіне ЭЦҚ қолдана отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жобасын (жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қосымша келісімнің жобасын) денсаулық сақтау АЖ арқылы жібереді.
Денсаулық сақтау субъектісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының көрсетілген жобаны алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде веб-порталда сатып алуды өткізу кезінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып немесе қағаз нысанда сатып алуды жүргізу кезінде қорға немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қол қойылған шартты ұсына отырып, оны ақпараттық жүйелер арқылы келіседі және денсаулық сақтау АЖ арқылы қол қояды.

Сноска. Пункт 56 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. В случае отклонения от подписания субъектом здравоохранения договора закупа услуг в срок, указанный в пункте 56 настоящих Правил, субъект здравоохранения признается уклонившимся от заключения договора закупа услуг, а предусмотренный по данному договору объем ГОБМП и (или) в системе ОСМС относится к неразмещенному объему.
58. Регистрация договора закупа услуг осуществляется в электронном виде автоматически или в бумажном формате.
59. Фондом на основании заключенных договоров закупа услуг формируется перечень поставщиков, заключивших договоры закупа услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с фондом или договоры закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП с администратором бюджетных программ (далее – перечень поставщиков) по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам, который размещается и актуализируется на интернет-ресурсе фонда не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Сноска. Пункт 59 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60. Поставщики для исполнения части услуг по договору закупа услуг заключают договоры соисполнения с соисполнителями, включенными в базу данных, за исключением субъектов здравоохранения, предусмотренных пунктом 63 настоящих Правил, которые не включаются в базу данных, независимо от места расположения их производственной базы или производственной базы их представительства (филиала).
Такой выбор поставщиком соисполнителя из базы данных считается согласованным с фондом или с администратором бюджетных программ.
При выборе соисполнителей поставщик фонда руководствуется нормами настоящих Правил.
61. Субъекты здравоохранения в качестве соисполнителя обеспечивают оказание услуг пациентам в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС при реализации их права на свободный выбор медицинской организации и врача, в случае наличия показаний и направления от врача ПМСП или профильного специалиста данного субъекта здравоохранения, кроме случаев оказания услуг без направления от врача и профильного специалиста в соответствии с Приказом № ҚР ДСМ-37, при оказании которых основанием для заключения договора соисполнения являются услуги, внесенные в медицинские информационные системы.
Если между субъектом ПМСП и выбранной организацией, оказывающей консультативно-диагностическую помощь (далее – организация КДП), не заключен договор соисполнения на привлечение ее в качестве соисполнителя, то направление от врача ПМСП или профильного специалиста данного субъекта ПМСП является основанием для формирования автоматизированного договора соисполнения между субъектом ПМСП и организацией КДП, включенной в базу данных в качестве соисполнителя на оказание данных услуг по направлению.

Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Денсаулық сақтау субъектісі осы Қағидалардың 56-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қол қоюдан бас тартқан жағдайда, денсаулық сақтау субъектісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасудан жалтарған деп танылады, ал осы шарт бойынша көзделген ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесіндегі көлемі орналастырылмаған көлемге жатады.
58. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын тіркеу электрондық түрде автоматты түрде немесе қағаз форматта жүзеге асырылады.
59. Қор жасалған ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде қормен қызметтерді сатып алу шарттарын немесе осы Қағидаларға 7-1- қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен ТМККК қосымша қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу шарттарын (бұдан әрі – қызметтер берушілердің тізбесі) жасасқан қызметтер берушілердің тізбесін қалыптастырады, ол есепті айдан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей қордың интернет-ресурсында орналастырылады және өзектендіріледі.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Қызметтер берушілер көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша көрсетілетін қызметтердің бір бөлігін орындау үшін осы Қағидалардың 63-тармағында көзделген дерекқорға енгізілмейтін денсаулық сақтау субъектілерін қоспағанда, дерекқорға енгізілген бірлесіп орындаушылармен олардың өндірістік базасының немесе олардың өкілдігінің (филиалының) өндірістік базасының орналасқан жеріне қарамастан, бірлесіп орындау шарттарын жасасады.
Бұл ретте, осы Қағидалардың 63-тармағында көзделген, дерекқорға енгізілмейтін денсаулық сақтау субъектілерін қоспағанда, бірлесіп орындаушылар дерекқорға енгізілуі тиіс.
Қызметтер берушінің деректер базасынан бірлесіп орындаушыны осындай таңдауы қормен немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен келісілген болып есептеледі.
Бірлесіп орындаушыларды таңдау кезінде қордың қызметтер берушісі осы Қағидалардың нормаларын басшылыққа алады.
61. Денсаулық сақтау субъектілері бірлесіп орындаушы ретінде пациенттерге ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық ұйымды және дәрігерді еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде МСАК дәрігерінен немесе осы денсаулық сақтау субъектісінің бейінді маманынан көрсетілімдер мен жолдамалар болған жағдайда онда медициналық ақпараттық жүйелерге енгізілген қызметтер бірлесіп орындау шартын жасасу үшін негіз болып табылған №ҚР ДСМ-37 бұйрығы негізінде бекітілген мамандандырылған медициналық көмекті көрсету тәртібіне сәйкес дәрігерден және бейінді маманынан жолдамасыз қызметтер көрсету жағдайларын қоспағанда, қызметтер көрсетуді қамтамасыз етеді.
Егер МСАК субъектісі мен консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін таңдалған ұйым (бұдан әрі – КДК субъектісі) арасында бірлесіп орындаушы ретінде тартуға бірлесіп орындау шарты жасалмаса, МСАК дәрігерінің немесе осы МСАК субъектісінің бейінді маманының жолдамасы бірлесіп орындаушы ретінде осы қызметтерді жолдама бойынша көрсетуге дерекқорға енгізілген МСАК субъектісі мен КДК ұйымы арасында автоматтандырылған бірлесіп орындау шартын қалыптастыруды жасасу үшін негіз болып табылады.

Сноска. Пункт 61 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. Заключение поставщиком договора соисполнения при оказании услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС не осуществляется в случаях оказания:
1) услуг специалистами ПМСП в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24094);
2) ВТМП, когда оказание данных услуг является основанием для размещения поставщику объемов, за исключением оказания отдельных видов консультативно-диагностической помощи, которые не предоставляются в Республике Казахстан и необходимы для оказания ВТМП, в том числе медицинских услуг при обследовании донора костного мозга и (или) гемопоэтических стволовых клеток при осуществлении подбора и активации донора костного мозга и (или) гемопоэтических стволовых клеток;
3) услуг программного гемодиализа или перитонеального диализа, когда оказание данных услуг является основанием для размещения поставщику объемов;
4) специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов;
5) медицинской реабилитации, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов;
6) паллиативной медицинской помощи в стационарных условиях;
7) стоматологической помощи, когда оказание данной помощи является основанием для размещения поставщику объемов.
При оказании услуг, предусмотренных частью первой настоящего пункта, по решению поставщика осуществляется заключение поставщиком договора соисполнения с соисполнителем на оказание отдельных видов услуг консультативно-диагностической помощи, (в том числе лабораторных услуг) и лечебных мероприятий, не являющихся основанием для размещения поставщику объемов услуг.
Объем средств на оказание консультативно-диагностических услуг (далее – КДУ) в амбулаторных условиях (комплекс КДУ на одного прикрепленного жителя) в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, размещенный субъектам ПМСП с численностью населения от 30 000 (тридцать тысяч) и выше по заключенным договорам закупа услуг, допускается передавать на соисполнение в размере, не превышающем:
на районном уровне – 60 % от общей суммы договора закупа услуг на оказание КДУ (комплекс КДУ на одного прикрепленного жителя)
на городском уровне – 50 % от общей суммы договора закупа на оказание КДУ (комплекс КДУ на одного прикрепленного жителя).

Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Қызметтер берушінің ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындау шартын жасасуы мынадай жағдайларда жүзеге асырылмайды:
1) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелген) сәйкес МСАК мамандары көрсететін қызметтер;
2) Қазақстан Республикасында ұсынылмайтын және ЖТМК көрсету үшін қажетті консультациялық-диагностикалық көмектің жекелеген түрлерін, оның ішінде сүйек кемігі донорын және (немесе) гемопоэздік дің жасушаларын іріктеуді және белсендіруді жүзеге асыру кезінде сүйек кемігі донорын және (немесе) гемопоэздік дің жасушаларын тексеру кезінде медициналық қызметтерді көрсетуді қоспағанда, осы қызметтерді көрсету қызметтер берушіге көлемдерді орналастыру үшін негіз болып табылған;
3) бағдарламаланған гемодиализ немесе перитонеальді диализ қызметтері, егер бұл қызметтерді ұсыну қызметтер берушіге көлемді бөлуге негіз болса;
4) стационарлық және (немесе), стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек, егер бұл көмек көрсету қызметтер берушіге көлемдерді орналастыруға негіз болып табылса;
5) қызметтер берушіге көрсетілген көмек көлемін орналастыру үшін негіз болып табылған жағдайда медициналық оңалту;
6) стационарлық жағдайдағы паллиативтік медициналық көмек;
7) осы көмекті көрсету қызмет берушіге көлемдерді орналастыру үшін негіз болғанда стоматологиялық көмек көрсетуді қамтиды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген қызметтер көрсетілгенде қызметтер берушінің қызметтер көлемін орналастыру үшін негіз болып табылмайтын консультациялық-диагностикалық көмектің қызметтерді (оның ішінде зертханалық қызметтер) және емдеу іс-шараларының жекелеген түрлерін көрсетуге бірлесіп орындаушымен шарт қызметтер берушінің шешімі бойынша жасалынады.
Жасалған қызметтерді сатып алу шарттары бойынша халық саны 30 000 (отыз мың) және одан жоғары МСАК субъектілеріне орналастырылған ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайларда (тіркелген бір тұрғынға шаққандағы КДҚ кешені) консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге (бұдан әрі – КДҚ) арналған қаражат көлемін бірлесіп орындауға:
аудандық деңгейде – КДҚ (тіркелген бір тұрғынға КДҚ кешені) көрсетуге арналған сатып алу шартының жалпы сомасының 60%-дан;
қалалық деңгейде – КДҚ (тіркелген бір тұрғынға КДҚ кешені) көрсетуге сатып алу шартының жалпы сомасының 50%-дан аспайтын мөлшерде беруге жол беріледі.

Сноска. Пункт 62 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (порядок введения в действие см. п.4).
63. Для оказания отдельных видов услуг, которые не предоставляются в Республике Казахстан, поставщиком привлекаются в качестве соисполнителей иностранные субъекты здравоохранения.
Привлечение иностранных субъектов здравоохранения в качестве соисполнителей, не включенных в базу данных, осуществляется по согласованию с фондом или с администратором бюджетных программ.
Согласование осуществляется в течение трех рабочих дней и при этом по решению фонда или администратора бюджетных программ привлекаются эксперты.
64. Привлечение поставщиком соисполнителей не освобождает поставщика от обязательств по договору закупа услуг и ответственности за его неисполнение, ненадлежащее и несвоевременное исполнение.
65. При изменении или дополнении норм действующего законодательства Республики Казахстан, регулирующих правоотношения, связанных с закупом услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, действие договора закупа услуг приводится в соответствие с этими нормами права. При этом действие договора закупа услуг прекращается или изменяется со дня вступления в силу таких изменений или дополнений, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
66. Исполнение договора закупа услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС включает исполнение договорных обязательств:
1) поставщиками путем оказания услуг и соблюдения условий договора закупа услуг;
2) фондом или администратором бюджетных программ путем оплаты услуг субъектам здравоохранения.
67. Оплата услуг при оказании ГОБМП осуществляется фондом и (или) администраторами бюджетных программ.
Оплата услуг при оказании медицинской помощи в системе ОСМС осуществляется фондом.
68. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Сведения о близких родственниках, супруге и свойственнике (свойственниках) кандидата
для включения в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и
размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования

Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
63. Қазақстан Республикасында ұсынылмайтын жекелеген қызмет түрлерін көрсету кезде қызметтер беруші бірлесіп орындаушы ретінде шетелдік денсаулық сақтау субъектілерін тартады.
Дерек базасына енгізілмеген шетелдік денсаулық сақтау субъектілерін бірлесіп орындаушы ретінде тарту қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен келісімі бойынша жүзеге асырылады.
Келісу үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады және бұл ретте қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шешімі бойынша сарапшылар тартылады.
64. Қызметтер берушінің бірлесіп орындаушыларды тартуы қызметтер берушіні қызметтерді сатып алу шарты бойынша міндеттемелерден және оны орындамағаны, тиісінше және уақтылы орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатпайды.
65. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтерді сатып алуға байланысты құқықтық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормалары өзгерген немесе толықтырылған кезде қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы осы құқық нормаларына сәйкес келтіріледі. Бұл ретте көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, осындай өзгерістер немесе толықтырулар күшіне енген күннен бастап тоқтатылады немесе өзгертіледі.
66. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде қызметтерді сатып алу шартын орындау шарттық міндеттемелерді орындауды қамтиды:
1) қызметтер көрсету және қызметтерді сатып алу шартының талаптарын сақтау арқылы қызметтер берушілер;
2) қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу арқылы.
67. ТМККК көрсету кезінде қызметтерге ақы төлеуді қор және (немесе) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүзеге асырады.
МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету кезінде қызметтерге ақы төлеуді қор жүзеге асырады.
68. Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Алып тасталды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидаттың жақын туыстары, жұбайы және жекжаты (жекжаттары) туралы мәліметтер
________________________________________
(комиссияның толық атауы көрсетіледі)
_________________________________________________
(Комиссияға үміткердің Т.А.Ә. (бар болса), ЖСН)

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
________________________________________________________________________
(указывается полное наименование комиссии)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) кандидата комиссии, ИИН)
Ф.И.О. (при его наличии)
((супруги (супруга); близкого родственника, свойственника)
Отношение к кандидату в члены комиссии
№ удостоверения личности
ИИН
Информация об аффилированных лицах (имеющих прямо и (или) косвенно принимать решения и (или) оказывать влияние на принимаемые друг другом (одним из лиц) решения, в том числе в силу заключенного договора закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС) с указанием места работы в настоящее время
1
2
3
4
5
6
Настоящим подтверждаю достоверность предоставленной мной (мною) вышеуказанной информации и понимаю, что предоставление недостоверной информации может послужить основанием для отказа для включения моей кандидатуры в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования НАО "Фонд социального медицинского страхования".
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий на достоверность представленной информации, а также на сбор, обработку и хранение моих персональных данных при включении меня в состав комиссии по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования НАО "Фонд социального медицинского страхования".
________________ "___" ________ 20__ года (фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата) (подпись)
Примечание:
* согласно Закону Республики Казахстан "О противодействии коррупции" под близкими родственниками понимаются родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки, под свойственниками - братья, сестры, родители и дети супруга (супруги).
Приложение 1-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об итогах размещения (уменьшения) объемов услуг и (или) объемов средств
на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования без проведения процедуры выбора субъектов здравоохранения

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(Жұбайының (зайыбының), жақын туысының, жекжатының) Т. А. Ә. (болған жағдайда)
Мүшелікке кандидатқа комиссияға қатысы
жеке куәліктің №
ЖСН
Қазіргі уақытта жұмыс орнын көрсете отырып, үлестес тұлғалар (тікелей және (немесе) жанама түрде шешімдер қабылдайтын және (немесе) бір-бірімен (тұлғалардың бірімен) қабылданатын шешімдерге, оның ішінде ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жасалған шартына байланысты әсер ететін) туралы ақпарат
1
2
3
4
5
6
Осымен мен (менімен) ұсынған жоғарыда көрсетілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес ақпарат беру менің кандидатурамды денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізуден бас тарту үшін негіз бола алатынын түсінемін.
Маған қатысты ұсынылған ақпараттың шынайылығына тексеру іс-шараларын жүргізуге, сондай-ақ мені денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде қызметтер көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссияның құрамына енгізген кезде менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге және сақтауға келісемін.
________________ "___" ________ 202__ жыл (кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңына сәйкес жақын туыстар деп ата-аналар (ата-анасы), балалары, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немерелері, жекжаттар деп-жұбайының (зайыбының) аға-інілері, апа-сіңлілері, ата-аналары мен балалары түсініледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемдерін орналастыру (азайту) қорытындылары туралы хаттама

Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
___________________
(местонахождение)
"__" _________ 20__ года
Филиал по ______________________________________________________
(указать наименование региона)
НАО "Фонд социального медицинского страхования" в лице
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность представителя фонда)
рассчитал объемы медицинских услуг и (или) объемы средств:
1) к размещению объемов услуг и (или) объемов средств на оказание медицинской
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
(далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования (далее – ОСМС) без проведения процедуры выбора субъектов
здравоохранения в соответствии с пунктом 19 Правил закупа услуг у субъектов
здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра
здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020
"Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 21744) (далее – Правила закупа):
_____________________________________________________________________ (указать основание согласно Правил закупа)
по следующему (следующим) виду (видам) медицинской помощи:
_____________________________________________________________________
(указать наименование вида медицинской помощи)
_____________________________________________________________________,
(нужное указать: в рамках ГОБМП или в системе ОСМС)
на сумму ________________________________________________________ тенге,
(сумма цифрами и прописью)
согласно расчету объема услуг и (или) объема средств для размещения:
БИН (ИИН)
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Сумма (тенге)
Объемы медицинских услуг
1
2
3
4
5
6
7

Ескерту. Қағидалар 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________                              "__" _________ 20__ жыл
(орналасқан жері)
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ _____________________
__________________________________________________ филиалы
(аймақтың атауын көрсету)
____________________________________________________________ атынан
(қор өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
медициналық қызметтердің көлемін және (немесе) қаражат көлемін есептеді:
1) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларының (бұдан әрі – Сатып алу қағидалары) 19-тармағына сәйкес денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізбей, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемдерін және (немесе) қаражат көлемдерін орналастыруға: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(Сатып алу қағидаларына сәйкес негіздемені көрсету)
медициналық көмектің мынадай түрі (түрлері) бойынша: ____________________
_____________________________________________________________________
(медициналық көмек түрінің атауын көрсету)
_____________________________________________________________________,
(көрсету керек: ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде)
_______________________________________________________ теңге сомасына,
(сома санмен және жазумен)
қызметтер көлемін және (немесе) орналастыру үшін қаражат көлемін есептеуге сәйкес:
БИН (ЖШС)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы көрсету)
Сомасы (теңге)
Медициналық қызметтердің көлемі
1
2
3
4
5
6
7

2) к уменьшению объемов услуг и (или) объемов средств на оказание медицинской
помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в соответствии с Правилами закупа:
_____________________________________________________________________,
(указать основание согласно Правил закупа)
по следующему (следующим) виду (видам) медицинской помощи:
_____________________________________________________________________
(указать наименование вида медицинской помощи)
_____________________________________________________________________,
(нужное указать: в рамках ГОБМП или в системе ОСМС)
на сумму ________________________________________________________ тенге,
(сумма цифрами и прописью)
согласно расчету объема услуг и (или) объема средств для уменьшения:
БИН (ИИН)
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Сумма (тенге)
Объемы медицинских услуг
1
2
3
4
5
6
7
_____________________________________________________, ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и должность представителя НАО "Фонд социального медицинского страхования", подпись)
Приложение 1-2
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования
Форма
Протокол об итогах проведения кампании прикрепления населения к субъектам
здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь №_________
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________
(местонахождение)
"___" _________ 20__ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других членов комиссии)
рассмотрела итоги кампании прикрепления к субъектам здравоохранения,
оказывающим первичную медико-санитарную помощь (далее – субъекты ПМСП),
проведенного в соответствии с Правилами прикрепления физических лиц
к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-194/2020 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21642)
(далее – кампания прикрепления), представленного субъектом цифрового здравоохранения.

2) Сатып алу қағидаларына сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін азайтуға бағытталған:
______________________________________________________________________,
(Сатып алу қағидаларына сәйкес негіздемені көрсету)
медициналық көмектің мынадай түрі (түрлері) бойынша:
_______________________________________________________________________
(медициналық көмек түрінің атауын көрсету)
_______________________________________________________________________,
(көрсету керек: ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде)
_______________________________________________________ теңге сомасына,
(сома санмен және жазумен)
азайту үшін қызметтер көлемін және (немесе) қаражат көлемін есептеуге сәйкес:
БИН (ЖШС)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы көрсету)
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
_______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және лауазымы, қолы)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-2-қосымша
Нысан
Халықты медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттама №
Ескерту. Қағидалар 1-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.01.2022 № ҚР ДСМ-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
_______________
(орналасқан жері)
"__" _________ 20__ жыл
1. Денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрамында:
___________________________________________________________________ (комиссия төрағасының және басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы №ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығымен бекітілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды іркеу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген) сәйкес жүргізілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін (бұдан әрі – МСАК субъекті) денсаулық сақтау субъектілеріне тіркелу науқанының (бұдан әрі – бекіту науқаны) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі ұсынған қорытындыларын қарастырды.

2. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления
по состоянию на _____________ путем открытого голосования РЕШИЛА:
(указать дату)
определить следующий перечень субъектов ПМСП, включенных в базу данных
субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – база
данных), которые допускаются к процедуре выбора субъектов здравоохранения:
№ п/п
БИН (ИИН)
Наименование субъекта ПМСП
Юридический адрес
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения"
1
2
3
4
5
3. Комиссия по результатам рассмотрения итогов кампании прикрепления путем
открытого голосования РЕШИЛА:
определить следующий перечень субъектов ПМСП, включенных в базу данных,
которые не допускаются к процедуре выбора субъектов здравоохранения:
№ п/п
БИН (ИИН)
Наименование субъекта ПМСП
Юридический адрес
Численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения"
Указать причины
1
2
3
4
5
6

2. Бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша комиссия ______________ ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ: (күнін көрсету)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі - дерекқор) енгізілген, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілетін бастапқы МСАК субъектілерінің мынадай тізбесі айқындалсын:
р/с
БСН (ЖШС)
МСАК субъектінің атауы
Заңды мекенжайы
"Бекітілген халық тіркелімі" порталында тіркелген бекітілген халық саны
1
2
3
4
5
3. Комиссия бекіту науқанының қорытындыларын қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілмейтің дерекқорға енгізілген МСАК субъектілерінің мынадай тізбесін айқындау:
р/с
БСН (ЖШС)
МСАК субъектінің атауы
Заңды мекенжайы
"Бекітілген халық тіркелімі" порталында тіркелген бекітілген халықсаны
Себептерін көрсету
1
2
3
4
5
6

4. РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан по субъектам ПМСП, которые не допускаются к процедуре
выбора субъектов здравоохранения, снять признак "ПМСП" в информационной
системе "Регистр прикрепленного населения".
За данное решение проголосовали:
За ______________ голосов;
Против _________ голосов.
Информация о подписании протокола об итогах проведения кампании прикрепления
населения к субъектам ПМСП, членами комиссии и секретарем комиссии:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии, секретаря комиссии
Место работы
Должность члена комиссии
Подпись
Дата подписи
1
2
3
4
5
Подписано/ Отсутствовал
QR код
Приложение 2 к Правилам
закупа услуг у субъектов
здравоохранения по оказанию
медицинской помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Объявление о проведении процедуры размещения объемов услуг на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(указать наименование фонда (филиала) или администратора бюджетных программ)
объявляет о проведении процедуры размещения объемов медицинских услуг в соответствии
с ____________________________________________________________________________
(указать номер пункта (подпунктом) и правовой акт)
______________________________________________________________________________
(указать только нужное: в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования)
по виду(-ам)/условиям оказания медицинской помощи/услуги:
______________________________________________________________________________
на 20__ год среди субъектов здравоохранения, с которыми заключены договора закупа
медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и
(или) в системе обязательного социального медицинского страхования или договора закупа
услуг по дополнительному обеспечению гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи на текущий финансовый год, и (или) с привлечением новых субъектов
здравоохранения , включенных в базу данных (нужный вариант указать)
Указанные виды/условия оказания медицинской помощи/услуги (далее –
медицинские услуги) оказываются на территории
_______________________________________________________________________________
(указать наименование области, города республиканского значения или столицы/района
области) на производственной (-ых) базе(-ах), указанной (-ых) в приложении(-ях) к лицензии
на занятие медицинской деятельностью.
Заявки на планируемые объемы указанных медицинских услуг (далее – заявки)
представляются субъектами здравоохранения, включенными в базу данных субъектов
здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного
социального медицинского страхования в
_______________________________________________________________________________
(нужное указать: наименование фонда/ филиала фонда или администратора бюджетных программ)
по адресу: ___________________________ кабинет № _________________ (при наличии).
(указать адрес)
Дата начала приема заявок "__" ______ 20__ года __ часов __ минут.
Окончательный срок представления заявок на участие и прилагаемых к ним
документов до _______ часов "___" ____________20__ года.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону (-ам)
___________________________________________.
(код города и номер (-а) телефона (-ов)
Примечание*
Примечание:
* указывается в случае необходимости.
Приложение 3 к Правилам
закупа услуг у субъектов
здравоохранения по оказанию
медицинской помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Заявка на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в
системе обязательного социального медицинского страхования
В
__________________________________________________________________________
(наименование и местонахождение фонда/филиала фонда или администратора бюджетных программ)
__________________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
представляет заявку на оказание услуг
_________________________________________________________________________
(указать только нужное:
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
в системе обязательного социального медицинского страхования по следующим видам/
условиям оказания медицинской помощи *:
_________________________________________________________________________
(указываются вид(-ы) медицинской помощи/ условия оказания медицинской помощи/
услуги, на оказание которой (-ых) претендует субъект здравоохранения).
Настоящей заявкой субъект здравоохранения выражает согласие на получение сведений о
нем, подтверждающих соответствие нормам и требованиям, установленным нормативными
правовыми актами в области здравоохранения.
Настоящей заявкой субъект здравоохранения подтверждает:
достоверность представленных сведений;
соответствие лицензии на медицинскую деятельность;
наличие кадровых ресурсов, соответствующих требованиям нормативных правовых актов в
области здравоохранения, необходимых для выполнения заявленных объемов медицинских услуг;
наличие медицинской техники, необходимой для выполнения заявленных объемов медицинских услуг;
ознакомление с условиями объявления.
Настоящая заявка будет действовать в течение срока, требуемого объявлением.
К настоящей заявке прилагаются следующие документы:

4. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрілігі "Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсіміне жіберілмейтін МСАК субъектілері бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде "МСАК" белгісін алып тастау.
Бұл шешім үшін дауыс берді:
Қолдаймын ______ дауыс;
Қарсымын _______ дауыс;
Комиссия мүшелері мен хатшысының халықты МСАК субъектілеріне бекіту науқанын өткізу қорытындылары туралы хаттамасына қол қоюы туралы ақпарат:
Комиссия мүшесінің, комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Қолы
Қол қойылған күні
1
2
3
4
5
Қол қойылды / қатысқан жоқ
QR коды
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосылған денсаулық сақтау субъектілерінің арасында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру рәсімін өткізу туралы хабарландыру
_________________________________________
(қордың (филиалдың) немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауын көрсету)
_____________________________________ тармаққа (тармақшаға) сәйкес
(көрсетілсін: тармақтың (тармақшаның) нөмірі және құқықтық актінің атауы)
Осы қаржы жылына ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын немесе ТМККК қосымша қамтамасыз ету бойынша қызметтерді сатып алу шартын жасасқан және (немесе) дерекқорына енгізілген жаңа денсаулық сақтау субъектілерін тарта отырып (қажетті нұсқаны көрсету), денсаулық сақтау субъектілерінің арасында 20__жылға
__________________________________________________________
(керектісі көрсетілсін: тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде)
медициналық көмекті түрі (-лері) /көрсететін жағдайлар __________________________
бойынша медициналық көрсетілетін көлемдерін орналастыру рәсімін өткізу туралы хабарлайды*.
Көрсетілген медициналық көмектің түрлері/ көрсететін жағдайлары (бұдан әрі – медициналық көрсетілетін қызметтер)
______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы)
аумағында (халық үшін) көрсетіледі.
Медициналық қызметтердің жоспарланып отырған көлемдеріне арналған өтінімдерді (бұдан әрі – өтінімдер) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмегін көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосылған денсаулық сақтау субъектілері
_______________________________________________________________
(керектісі көрсетілсін: қордың/қор филиалының немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
_________________ мекенжайы бойынша № ______ кабинетте (бар болса).
(мекенжайы көрсетілсін)
Өтінімдерді қабылдау басталатын күн 20__ жылғы "__" ______ сағат __ __ минут.
Қатысуға арналған өтінімдерді және оған қоса берілетін құжаттарды ұсынудың түпкілікті мерзімі 20__ жылғы "___" ________ сағат _______ __ минутқа дейін.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы алуға болады:
______________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(дардың) нөмірі (лері))
Ескертпе*
Ескертпе:
* қажет болған жағдайда көрсетіледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің жоспарланып отырған көлемдеріне арналған өтінім
__________________________________________________________
(қордың/қор филиалының немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
атауы мен орналасқан жері)
_______________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
_______________________________________________________________
(керегі көрсетілсін:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде;
мынадай медициналық көмектін түрін (-лерін)/ жағдайлары/қызметтері бойынша*:
_______________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісі көрсетуге үміткер медициналық көмекті
көрсету жағдайларын/ көрсетуге өтінім береді.
Осы өтініммен денсаулық сақтау субъектісі денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген нормалар мен талаптарға сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға келісемін.
Осы өтініммен денсаулық сақтау субъектісі:
ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын;
медициналық қызметке лицензияның сәйкестігін;
медициналық көрсетілетін қызметтердің мәлімделген көлемдерін орындау үшін денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес қажетті кадрлық ресурстардың болуын;
медициналық көрсетілетін қызметтердің мәлімделген көлемдерін орындау үшін қажетті медициналық техниканың болуын;
хабарландырудың шарттарымен танысқанын растайды.
Осы өтінім хабарландыруда талап етілетін мерзім ішінде қолданыста болады.
Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:

1. ____________________________________ (___________________________листов)
(указывается наименование документов) (указывается количество листов)
2. _____________________________________ (___________________________листов)
______________________________________________________________/__________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта
здравоохранения или уполномоченного им лица, подпись)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения ______________
Примечание:
* указывается согласно объявлению о проведении процедуры размещения объемов услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования среди субъектов здравоохранения, включенных в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 4
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Сведения об объемах и суммах на оказание медицинской помощи,
указанным в заявке на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования Сведения об объемах и суммах
на оказание первичной медико-санитарной помощи прикрепленному населению

1. _______________________________(___________________________парақ)
(құжаттардың атауы көрсетіледі) (парақ саны көрсетіледі)
2. _______________________________________/__________
(денсаулық сақтау субъектісі басшысының немесе ол уәкілеттік берген
адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөр орны (бар болса) Толтырылған күні ______________ Ескертпе:
* тегін медициналық қызметтің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына енгізілген денсаулық сақтау субъектілері арасында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру рәсімдерін өткізу туралы хабарландыруға сәйкес көрсетіледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтердің жоспарланған көлеміне өтінімде көрсетілген медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомалар туралы мәліметтер

Приложение 4-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень производственных баз, на которых планируется оказание заявляемых видов медицинской помощи
Сноска. Правила дополнены приложением 4-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
№ п/п
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
Адрес местонахождения производственной (-ых) базы (баз)
1
2
3
Приложение 5 к Правилам
закупа услуг у субъектов
здравоохранения по оказанию
медицинской помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Журнал регистрации заявок на планируемые объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования*
№ п/п
Дата, время (часов, минут)
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
Количество листов заявки и прилагаемых к ней документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или доверенного лица субъекта здравоохранения
№ доверенности и срок ее действия (при его наличии) **
№ документа, удостоверяющего личность, доверенного лица субъекта здравоохранения, кем выдано, дата выдачи (при его наличии)
Подпись руководителя или доверенного лица субъекта здравоохранения
Подпись секретаря комиссии
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание:
* при предоставлении заявки посредством почтовой связи заполняются 1 по 6 графы, в примечании регистрируется номер и дата регистрации почтового отправления с заявкой в канцелярии
** доверенность действительна при наличии документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Приложение 5-1
К Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Заключение по результатам посещения субъекта здравоохранения, претендующего
на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования* (ненужное удалить)
Сноска. Правила дополнены приложением 5-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
___________________
(местонахождение)
"___" ______________ _______ года

4-1-қосымша
Нысан
Мәлімделетін медициналық көмек түрлерін көрсету жоспарланатын өндірістік базалардың тізбесі
Ескерту. Қағидалар 4-1-қосымшамен толықтырылды- ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
п/п
ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
Өндірістік базаның (-лардың) орналасқан мекенжайы
1
2
3
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің жоспарланған көлеміне арналған өтінімдерді тіркеу журналы
Р/с №
Күні, уақыты (сағат, минут)
БСН/ ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Өтінім мен оған қоса берілетін құжаттардың парақ саны
Денсаулық сақтау субъектісі басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сенімхаттың № және жарамдылық мерзімі (бар болса)*
Денсаулық сақтау субъектісінің сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжатының №, кім берді, берілген күні (бар болса)
Денсаулық сақтау субъектісі басшысының немесе сенім білідірілген адамының қолы
Комиссия хатшысының қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескерту:
* өтінім пошта байланысы арқылы берілген кезде 1-ден 6-ға дейін бағандар толтырылады, ескертпеде қор кеңсесінде өтініммен бірге пошта жөнелтілімінің тіркелген нөмірі мен күні тіркеледі;
**сенімхат сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжат болған кезде жарамды.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық
көмек көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен қызметтерді
сатып алу қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісіне бару нәтижелері бойынша қорытынды * (қажетсізді жою)
Ескерту. Қағидалар 5-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
__________ (орналасқан жері)
_______ жылғы "___" ____________

1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность членов комиссии,
посетивших субъект здравоохранения)
в рамках рассмотрения заявки на планируемые объемы медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования (далее – заявка на
планируемые объемы) при проведении процедуры выбора субъектов здравоохранения
для размещения объемов услуг на оказание
_______________________________________________________________________
(указываются виды/формы или условия оказания) услуг (лот) согласно заявке
на планируемые объемы)
по объявлению _____________________________ (указывается номер объявления)
посетила производственную (-ые) базу(-ы) ________________________________
(указать наименование субъекта здравоохранения) по адресу:
_____________________________________________________________________
(указывается адрес производственной (-ых) баз(-ы))
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия по результатам посещения РЕШИЛА:
№ п/п
Наименование субъекта здравоохранения
За данное решение проголосовали
Решение
БИН/ИИН
За, голосов
Против, голосов
Подтверждает (не подтверждает) наличие производственных баз, медицинских работников и медицинской техники в соответствии с данными, указанными в заявке на планируемые объемы
1
2
3
4
5
6
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии
Место работы
Должность члена комиссии
Подпись
Дата подписи
1
2
3
4
5
Примечание:
* Комиссией проверяется наличие производственных баз, медицинских работников и медицинской техники в соответствии с данными, указанными в заявке на планируемые объемы.
Приложение 6
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования №_____

1. Мынадай құрамда денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссиялар (бұдан әрі – комиссия):
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісіне келген комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қөрсетілетін қызметтердің жоспарланатын көлемдеріне өтінімді (бұдан әрі – жоспарланатын көлемдерге өтінім) қарау шеңберінде көмек көрсетуге көрсетілетін қызметтер көлемін орналастыру үшін денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімін жүргізу кезінде
______________________________________________________________________
(жоспарланатын көлемдерге өтінімге сәйкес көрсетілетін қызметтердің түрлері/ нысандары немесе шарттары (лот) көрсетіледі)
_______________________________________ хабарландыру бойынша
(хабарландырудың нөмірі көрсетіледі)
__________________________ мекенжайы бойынша (өндірістік базаның (-лардың) мекенжайы көрсетіледі)
__________________________ өндірістік базаға (-ларға) барды. (денсаулық сақтау субъектінің атауы көрсетіледі)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Комиссияның беру нәтижелері бойынша ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
р/с №
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Осы шешімге дауыс берді:
Шешім
БСН/ЖСН
Қарсы емес, дауыс
Қарсы, дауыс
Жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес өндірістік базалардың, медицина қызметкерлері мен медициналық техниканың болуын растайды (растамайды)
1
2
3
4
5
6
Комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Қолы
Қол қойылған күні
1
2
3
4
5
Ескертпе:
* Комиссия жоспарланған көлемдерге арналған өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес өндірістік базалардың, медицина қызметкерлері мен медициналық техниканың болуын тексереді.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасы №____

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________
(местонахождение)
"__" _________ 20__ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
среди субъектов здравоохранения (далее – комиссия) в составе:
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других
членов комиссии)
рассмотрела заявку на планируемые объемы медицинских услуг в рамках ГОБМП
и (или) в системе ОСМС (далее - заявка) следующего (-их) субъекта (-ов) здравоохранения:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
1
2
3

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________ (орналасқан жері)
20__ жылғы "__" ______________
1. Мынадай құрамдағы денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия):
________________________________________________________,___________
(комиссия төрағасы мен оның басқа да мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
мынадай денсалық сақтау субъектісінің ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің жоспарланып отырған көлемдеріне өтінімін (бұдан әрі – өтінім) қарады:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
1
2
3

2. Заявка (-и) рассмотрена (-ы) и содержит (-ат) следующие документы, несоответствующие требованиям Правил закупа:
№ п/п
БИН/ ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
Наименование документа
Причина несоответствия
1
2
3
4
5
3. Комиссия по результатам рассмотрения заявки путем открытого голосования РЕШИЛА:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
За данное решение проголосовали
За, голосов
Против, голосов
Соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
количество голосов, которые проголосовали что соответствует
количество голосов, которые проголосовали что не соответствует
1
2
3
4
5
6
Информация о подписании протокола соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения членами комиссии и секретаря комиссии:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии, секретаря комиссии
Место работы
Должность члена Комиссии
Подпись
Дата подписи
1
2
3
4
5
Подписано/ Отсутствовал
Приложение 6-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Протокол соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения требованиям,
предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов услуг по оказанию
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
по представленным дополнениям к отклоненным заявкам и (или) прилагаемым к ним документам № ______
Сноска. Правила дополнены приложением 6-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
________________
(местонахождение)
"__" _________ 20__ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
среди субъектов здравоохранения (далее – комиссия) в составе:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других
членов комиссии)
рассмотрела дополнения к заявке (-ам) на планируемые объемы медицинских услуг
в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее - заявка) следующего (-их) субъекта (-ов) здравоохранения:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
1
2
3

2. Өтінім (-дер) қаралды және Сатып алу қағидаларының талаптарына сәйкес келмейтін мынадай құжаттарды қамтиды:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Құжаттың атауы
Сәйкессіздіктің себебі
1
2
3
4
5
3. Комиссия өтінімді қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
р/с №
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Осы шешімге дауыс берді:
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтер көлемін орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкес келеді (сәйкес келмейді)
БСН/ЖСН
Қарсы емес, дауыстар
Қарсы, дауыстар
сәйкес келді деп дауыс берген дауыстар саны
сәйкес келмеді деп дауыс берген дауыстар саны
Комиссия мүшелері мен комиссия хатшысының денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасына қол қоюы туралы ақпарат:
Комиссия мүшесінің, комиссия хатшысының Т. А. Ә.
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Қолы
Қол қойылған күні
1
2
3
4
5
Қол қойылды / қатысқан жоқ
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық
көмек көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен қызметтерді
сатып алу қағидаларына
6-1-қосымша
Нысан
Қабылданбаған өтінімдерге және (немесе) оларға қоса берілетін құжаттарға ұсынылған толықтырулар бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасы № ______
Ескерту. Қағидалар 6-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
_____ (орналасқан жері)
_____жылғы ______________"___"______________
1. Мынадай құрамдағы денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссиялар (бұдан әрі – комиссия):
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының және басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
мына денсаулық сақтау субъектісінің (-лердің) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің жоспарланып отырған көлемдеріне арналған өтінімге (-дерге) (бұдан әрі – өтінім) толықтыруларды қарады:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
1
2
3

2. Заявка (-и) рассмотрена (-ы) и содержит (-ат) следующие документы, несоответствующие требованиям Правил закупа:
№ п/п
БИН/ ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
Наименование документа
Причина несоответствия
1
2
3
4
5
3. Комиссия по результатам рассмотрения заявки (-ок) путем открытого голосования РЕШИЛА:
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
За данное решение проголосовали
Соответствует (не соответствует) требованиям, предъявляемым для допуска к процедуре размещения объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
За, голосов
Против, голосов
1
2
3
4
5
6
Информация о подписании протокола соответствия (несоответствия) субъектов здравоохранения членами комиссии и секретаря комиссии:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии, секретаря комиссии
Место работы
Должность члена Комиссии
Подпись
Дата подписи
1
2
3
4
5
Подписано / Отсутствовал
Приложение 7
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования

2. Өтінім (-дер) қаралды және Сатып алу қағидаларының талаптарына сәйкес келмейтін мынадай құжаттарды қамтиды:
р/с
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Құжаттың атауы
Сәйкессіздіктің себебі
1
2
3
4
5
3. Комиссия өтінімді (-дерді) қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
р/с №
Денсаулық сақтау субъектінің атауы
Осы шешімге дауыс берді:
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көлемін орналастыру рәсіміне рұқсат беру үшін қойылатын талаптарға сәйкес келеді (сәйкес келмейді)
БСН/ЖСН
Қарсы емес, дауыстар
Қарсы, дауыстар
Комиссия мүшелері мен комиссия хатшысының денсаулық сақтау субъектілердің сәйкестігі (сәйкес келмеуі) хаттамасына қол қоюы туралы ақпарат:
Комиссия мүшесінің, комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Қолы
Қол қойылған күні
1
2
3
4
5
Қол қойылды / қатысқан жоқ
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсету бойынша денсаулық
сақтау субъектілерінен
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастырудың (орналастырмау) қорытындысы туралы хаттама №

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________
(местонахождение)
"__"_________ 20__ года
1. Комиссия по выбору субъектов здравоохранения и размещению объемов услуг
(далее – комиссия) в составе:
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность председателя и других
членов комиссии)
рассмотрела заявленные объемы и суммы медицинских услуг:
____________________________________________________________________,
(нужное подчеркнуть: в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования)
представленные субъектами здравоохранения, включенными в базу данных субъектов
здравоохранения, претендующими на оказание медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и
в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС),
по видам/условиям оказания медицинской помощи:
__________________________________________________________________
2. Сумма к распределению в рамках ГОБМП _____ (__________) тенге*.
(сумма цифрами и прописью)
Сумма к распределению в системе ОСМС_________(_________) тенге.*
(сумма цифрами и прописью)
3. Комиссия путем открытого голосования РЕШИЛА:
1) разместить объемы и суммы на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП
и (или) в системе ОСМС по следующим(-ему) виду(-ам)/условиям оказания
медицинской помощи: ___________________________________________________,
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Сумма (тенге)
Объемы медицинских услуг
1
2
3
4
5
6
7
2) _______________________________________________________________
(наименование филиала фонда или администратора бюджетных программ)
в срок до "___" _______ ______ года заключить договоры закупа медицинских услуг
и (или) дополнительные соглашения к договорам закупа медицинских услуг в рамках
ГОБМП или в системе ОСМС (договоры закупа услуг по дополнительному
обеспечению ГОБМП) со сроком их действия с ____ ________ 20___ года
по ____ ________ 20___ года;
3) не размещать объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП
и (или) в системе ОСМС):
№ п/п
БИН/ИИН
Наименование субъекта здравоохранения, включенного в базу данных
Юридический адрес субъекта здравоохранения
Место оказания услуг (указать область, город республиканского значения, столицу)
Виды/Условия оказания медицинской помощи
Причина (основание)
1
2
3
4
5
6
7
По виду(-ам)/условиям оказания медицинской помощи не размещена сумма
______________________________(________________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
и(или) объемы медицинских услуг в количестве ________________. *
Информация о подписании протокола об итогах размещения (не размещения) объемов услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС членами комиссии и секретаря комиссии:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии
Место работы
Должность члена Комиссии
За данное решение проголосовали
Подпись
Дата подписи
За, голосов
Против, голосов
1
2
3
4
5
6
7
8
Подписано/ Отсутствовал
Итого голосов
______________________________________________,_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) секретаря комиссии)
Примечание:
Примечание:
* заполняется в случае необходимости.

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____ _жылғы "__"_________ (орналасқан жері)
__________________
1.  Мынадай құрамдағы денсаулық сақтау субъектілерін таңдау және олардың арасында көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия):
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасы мен басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
медициналық қызметтердің мәлімделген көлемі мен сомасын қарады:
____________________________________________________________________
(керектісінің асты сызылсын: тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына енгізілген денсаулық сақтау субъектілері медициналық көмек көрсетудің түрлері/шарттары бойынша ұсынған:
__________________________________________________________________
2. ТМККК шеңберінде бөлуге арналған сома _______ (_____) теңге. * (сомасы сандармен және жазбаша) МӘМС жүйесіндегі бөлуге арналған сома____________ теңге.* (сомасы сандармен және жазбаша)
3. Комиссия ашық дауыс беру арқылы ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған көлемдер мен сомаларды медициналық көмек көрсетудің мынадай медициналық көмектің түрі (-лері)/медициналық көмектің көрсететін жағдайлары бойынша орналастырылсын:
_____________________________________,
р/с №
БСН/ЖСН
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (астананы, облысты, республикалық маңызы бар қаланы көрсету)
Сомма (теңге)
Медициналық қызметтер түрлері
1
2
3
4
5
6
7
2) ____________________________________________________________________
(Қор филиалының немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді сатып алу шарттарын және (немесе) медициналық қызметтерді сатып алу шарттарына қосымша келісімдерді _______ жылғы "__" ______ бастап _____ жылғы "__" _____ дейін мерзімде
(ТМККК қосымша қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу шарттары) жасасу;
3) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге қызметтер көлемін орналастырылмасын:
р/с №
БСН/ЖСН
Дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы
Қызмет көрсету орны (облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы көрсету)
Медициналық көмек көрсету шарттарының түрлері
Себебі (негіздеме)
1
2
3
4
5
6
7
Медициналық көмек көрсету түрі/шарттары бойынша медициналық қызметтер сомасы және (немесе) көлемі орналастырылмаған
____________________________________________________________ теңге. *
(сомасы сандармен және жазумен)
Комиссия мүшелері мен комиссия хатшысының ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орналастырудың (орналастырмау) қорытындысы туралы хаттамасына қол қоюы туралы ақпарат:
Комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс орны
Комиссия мүшесінің лауазымы
Осы шешімге дауыс берді:
Қолы
Қол қойылған күні
Қарсы емес, дауыстар
Қарсы, дауыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
Қол қойылды / қатысқан жоқ
Барлық дауыстар
_______________________________, _______________
(комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Ескерту:
Ескерту:
* қажет болған жағдайда толтырылады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық
көмек көрсету бойынша
денсаулық сақтау субъектілерінен
қызметтерді сатып алу қағидаларына

Приложение 7-1
к Правилам закупа услуг
у субъектов здравоохранения
по оказанию медицинской
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень поставщиков, заключивших договоры закупа медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования с фондом или договоры закупа услуг по дополнительному обеспечению гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с администратором бюджетных программ на "__" ________ _____ года
Сноска. Правила дополнены приложением 7-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.10.2023 № 157 (вводится в действие с 01.12.2023).
Регион, населению которого будут оказываться услуги
Вид, медицинской помощи, услуги, условия оказания медицинской помощи в соответствии с планом закупа медицинских услуг на ____ год
БИН (ИИН)
Наименование поставщика
Юридический адрес
Адрес место нахождения производственной базы*
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
Контактные данные (номер телефона, электронный адрес)
Форма собственности
Источник финансирования
ГОБ МП
ОС МС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:
* указывается (указываются) адрес (адреса) производственной (производственных) баз (базы) согласно приложению к лицензии на медицинскую деятельность.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-242/2020
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 "Об утверждении Правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15604, опубликован 6 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2. приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 августа 2019 года № ҚР ДСМ-112 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 "Об утверждении Правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19256, опубликован 27 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);

7-1-қосымша
Нысан
_____ жылғы "__" ________арналған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын қормен немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қосымша қамтамасыз ету бойынша сатып алу шарттарын жасасқан қызметтер берушілердің тізбесі
Ескерту. Қағидалар 7-1-қосымшамен толықтыру көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.10.2023 № 157 (01.12.2023 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
р/с№
Халыққа қызмет көрсетілетін өңір
_____ жылға арналған медициналық қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес медициналық көмектің түрі, қызметтері, медициналық көмекті көрсету жағдайлары
БСН (ЖСН)
Қызметтер берушінің атауы
Заңды мекен жайы
Өндірістік базасының орналасқан жерінің мекенжайы*
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
Меншік нысаны
Қаржыландыру көзі
ТМККК
МӘМС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:
* медициналық қызметке арналған лицензияға қосымшаға сәйкес өндірістік базалардың (базаның) мекенжайы (мекенжайлары) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 8 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-242/2020
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 591 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15604 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте жарияланған);
2. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 591 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 12 тамыздағы № ҚР ДСМ-112 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19256 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 27 тамызда жарияланған);

3. приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № ҚР ДСМ-145 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 "Об утверждении Правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19623, опубликован 27 ноября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
4. пункт 2 перечня некоторых приказов в области здравоохранения, в которые вносятся изменения и дополнения приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № ҚР ДСМ-21/2020 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20182, опубликован 2 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
5. приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июня 2020 года № ҚР ДСМ-73/2020 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения от 7 августа 2017 года № 591 "Об утверждении Правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20895, опубликован 24 июня 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актах Республики Казахстан).

3. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 591 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № ҚР ДСМ-145 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19623 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 27 қарашада жарияланған);
4. "Денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № ҚР ДСМ-21/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20182 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 2 сәуірде жарияланған) өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтар тізбесінің 2-тармағы;
5. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 591 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрдің міндетін атқарушының 2020 жылғы 23 маусымдағы № ҚР ДСМ-73/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20895 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 24 маусымда жарияланған).