О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 декабря 2020 года № 127. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2020 года № 21895.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему постановлению (далее – Перечень).
2. Департаменту страхового рынка и актуарных расчетов в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 23 декабря 2020 года № 127
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 177 "Об утверждении Требований к деятельности организации по формированию и ведению базы данных" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4860) следующие изменения:
в Требованиях к деятельности организации по формированию и ведению базы данных, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу Требований постановления изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 127 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 21895 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Сақтандыру нарығы және актуарлық есеп айырысу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 127 Қаулыға
қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. "Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 177 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4860 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптарда:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"Настоящие Требования к деятельности организации по формированию и ведению базы данных (далее - Требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховой деятельности) и устанавливают требования к деятельности организации по формированию и ведению базы данных (далее - Организация), включая требования к информационному процессу, формированию системы безопасности и установлению минимальных требований к электронному оборудованию, сохранности единой базы данных по страхованию (далее - база данных), и помещениям.
Сбор, обработка и защита персональных данных согласно Требованиям осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".";
пункты 11 и 11-1 изложить в следующей редакции:
"11. Поставщик информации, указанный в подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности, в режиме реального времени представляет в Организацию сведения, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 269 "Об установлении Требований по содержанию и оформлению страховых полисов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17806.
11-1. По временно въезжающим (ввозимым) автотранспортным средствам на территорию Республики Казахстан при заключении договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств поставщиком информации, указанным в подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности, представляются следующие сведения в режиме реального времени:
1) вид договора страхования (стандартный, комплексный);
2) уникальный номер договора страхования, присвоенный Организацией;
3) срок действия страхового полиса;
4) сведения о заявителе:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место жительства (для физического лица);
серия, номер, дата выдачи водительского удостоверения, стаж вождения (для физического лица);
наименование, место нахождения (для юридического лица);
признак резидентства (резидент или нерезидент Республики Казахстан);
5) сведения об автотранспортном средстве:
документ, подтверждающий регистрацию транспортного средства на срок ввоза;
тип транспортного средства в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" (далее - Закон об обязательном страховании);
год выпуска;
номер кузова;

"Осы Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң) сәйкес әзірленді және ақпараттық процеске, қауіпсіздік жүйесін қалыптастыруға және электрондық жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптарды белгілеуге, сақтандыру жөніндегі бірыңғай деректер базасының сақталуына және үй-жайларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның (бұдан әрі - Ұйым) қызметіне қойылатын талаптарды белгілейді.
Талаптарға сәйкес дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.";
11 және 11-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сақтандыру қызметі туралы заңның 80-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген ақпаратты жеткізуші Ұйымға Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17806 болып тіркелген "Сақтандыру полистерінің мазмұнына және ресімделуіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 269 қаулысында көзделген мәліметтерді нақты уақыт режимінде ұсынады.
11-1. Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартын жасасқан кезде Сақтандыру қызметі туралы заңның 80-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген ақпаратты жеткізуші Қазақстан Республикасының аумағына уақытша кіретін (алып кіргізілетін) автокөлік құралдары бойынша мынадай мәліметтерді нақты уақыт режимінде ұсынады:
1) сақтандыру шартының түрі (стандартты, кешенді);
2) сақтандыру шартының Ұйым берген бірегей нөмірі;
3) сақтандыру полисінің қолданылу мерзімі;
4) өтініш беруші туралы мәліметтер:
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туған күні, тұрғылықты жері (жеке тұлға үшін);
жүргізуші куәлігінің сериясы, нөмірі, берілген күні, жүргізу стажы (жеке тұлға үшін);
атауы, орналасқан орны (заңды тұлға үшін);
резиденттік белгісі (Қазақстан Республикасының резиденті немесе бейрезиденті);
5) автокөлік құралы туралы мәліметтер:
көлік құралының алып кіргізу мерзіміне тіркелгенін растайтын құжат;
"Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Міндетті сақтандыру туралы Заң) сәйкес көлік құралының типі;
шығарылған жылы;
шанағының нөмірі;

6) сведения о застрахованном (застрахованных):
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место жительства;
серия, номер, дата выдачи водительского удостоверения, стаж вождения;
7) сведения о страховом агенте:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный номер телефона и индивидуальный идентификационный номер страхового агента (если им является физическое лицо) или его наименование, место нахождения, контактный номер телефона и бизнес-идентификационный номер (если им является юридическое лицо);
указание о наличии или отсутствии комиссионного вознаграждения, причитающегося страховому агенту.".
2. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 25 "Об утверждении Требований к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе по взаимоотношениям с участниками страхового рынка, и полномочия страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6164) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Требований к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальной программы обучения страховых агентов и требований к порядку проведения обучения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Требования к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальную программу обучения страховых агентов и требования к порядку проведения обучения (далее - Требования).";
в Требованиях к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе по взаимоотношениям с участниками страхового рынка, и полномочиях страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Требования к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальная программа обучения страховых агентов и требования к порядку проведения обучения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

6) ) сақтандырылушы (сақтандырылушылар) туралы мәліметтер:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты жері;
жүргізуші куәлігінің сериясы, нөмірі, берілген күні, жүргізу стажы;
7) сақтандыру агенті туралы мәліметтер:
сақтандыру агентінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), байланыс телефон нөмірі және жеке сәйкестендіру нөмірі (егер ол жеке тұлға болып табылса) немесе оның атауы, орналасқан жері, байланыс нөмірі және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (егер ол заңды тұлға болып табылса);
сақтандыру агентіне тиесілі комиссиялық сыйақының болуы немесе болмауы туралы нұсқау.".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Сақтандыру ұйымының сақтандыру қызметін жүзеге асыруына қойылатын талаптарды, оның ішінде сақтандыру нарығының қатысушыларымен өзара қарым-қатынастары жөніндегі талаптарды және сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруына өкілеттіктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 25 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6164 болып тіркелген, 2010 жылғы 30 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 450-451 (26294) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру ұйымының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығына қатысушылармен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруына, сақтандыру ұйымы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын талаптарды, сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктерін, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасын және оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптарды бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру ұйымының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығына қатысушылармен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруына, сақтандыру ұйымы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын талаптар, сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктері, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы және оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру ұйымының сақтандыру қызметін жүзеге асыруына қойылатын талаптарда, оның ішінде сақтандыру нарығының қатысушыларымен өзара қарым-қатынастары жөніндегі талаптар және сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруына өкілеттіктерінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру ұйымының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығына қатысушылармен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруына, сақтандыру ұйымы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын талаптар, сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктері, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы және оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптар";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Требования к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальная программа обучения страховых агентов и требования к порядку проведения обучения (далее - Требования) разработаны в соответствии со статьями 11-1, 18 и 18-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон) в целях урегулирования процессов, возникающих при заключении и исполнении договоров страхования, в том числе при осуществлении страховым агентом посреднической деятельности по заключению договоров страхования от имени и по поручению страховой организации.
Сбор, обработка и защита персональных данных согласно Требованиям осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".";
в части первой пункта 3:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"3. Организация процесса заключения страховой организацией или страховым агентом договора страхования со страхователем включает следующие этапы:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) если договор страхования заключен в форме договора присоединения - предоставление копии правил страхования на бумажном носителе либо направление страхователю электронной (сканированной) копии правил страхования или ссылки на публикации правил страхования на интернет-ресурсе страховой организации или интернет-ресурсе партнера страховой организации (по выбору страхователя);";
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"4) заполнение заявления, на основании которого заключается договор страхования (при наличии требований в правилах страхования или в законах Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" от 1 июля 2003 года, "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами" от 1 июля 2003 года, "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности частных нотариусов" от 11 июня 2003 года, "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций" от 13 июня 2003 года, "Об обязательном страховании туриста" от 31 декабря 2003 года, "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" от 07 февраля 2005 года, "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам" от 07 июля 2004 года, "Об обязательном экологическом страховании" от 13 декабря 2005 года (далее - отдельные законодательные акты Республики Казахстан, регулирующие обязательные виды страхования)), в том числе содержащего отметку об ознакомлении страхователя с условиями страхования;

"1. Осы Сақтандыру ұйымының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығына қатысушылармен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруына, сақтандыру ұйымы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын талаптар, сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктері, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы және оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-1, 18 және 18-1-баптарына сәйкес сақтандыру шарттарын жасау және орындау кезінде, оның ішінде сақтандыру агенті сақтандыру ұйымының атынан және тапсырмасы бойынша сақтандыру шарттарын жасау бойынша делдалдық қызметті жүзеге асыру кезінде туындайтын процестерді реттеу мақсатында әзірленді.
Талаптарға сәйкес дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.";
3-тармақтың бірінші бөлігінде:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сақтандыру ұйымының немесе сақтандыру агентінің сақтанушымен сақтандыру шартын жасау процесін ұйымдастыру мынадай кезеңдерді қамтиды:";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) егер сақтандыру шарты қосылу шарты нысанында жасалса – сақтандыру қағидаларының көшірмесін қағаз тасымалдағышта беру не сақтанушыға сақтандыру қағидаларының электрондық (сканерленген) көшірмесін немесе сақтандыру ұйымының интернет-ресурсындағы немесе сақтандыру ұйымы әріптесінің интернет-ресурсындағы сақтандыру қағидаларының жарияланымына сілтемелерді жіберу (сақтанушының таңдауы бойынша);";
4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) сақтандыру шартын жасасуға негіз болатын (сақтандыру қағидаларында немесе "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі, "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі, "Жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 11 маусымдағы, "Аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 13 маусымдағы, "Туристі міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 31 желтоқсандағы, "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 07 ақпандағы, "Қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 07 шілдедегі, "Міндетті экологиялық сақтандыру туралы" 2005 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарында талаптар болған кезде (бұдан әрі - міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілері), оның ішінде сақтанушыны сақтандыру талаптарымен таныстыру туралы белгіні қамтитын өтінішті толтыру;

5) осмотр и (или) оценка объекта страхования (медицинское освидетельствование по договорам личного страхования), в том числе с привлечением специалистов для ее проведения (при необходимости). При проведении осмотра объекта страхования составляется соответствующий акт по форме, предусмотренной внутренними документами страховщика;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) принятие решения о возможности заключения договора страхования, за исключением договоров обязательного страхования, виды, условия и порядок которых устанавливаются отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования, путем осуществления проверки сообщаемых страхователем сведений и документов, касающихся объекта страхования, для оценки степени риска в срок, установленный внутренними правилами страховой организации;";
подпункты 10) и 11) изложить в следующей редакции:
"10) страховая премия (страховой взнос), которая подлежит уплате страхователем:
в кассу страховщика с получением фискального чека;
страховому агенту - физическому лицу, с получением подтверждающего документа об оплате страховой премии;
страховому агенту - юридическому лицу, с получением фискального чека;
безналичным путем;
11) оформление страхового полиса (заключение договора присоединения) либо составление отдельного договора страхования с учетом требований законодательства Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности с указанием информации о страховом агенте;";
часть вторую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Договор страхования, заключенный путем присоединения страхователя к типовым условиям (правилам страхования), разработанным страховщиком в одностороннем порядке (договор присоединения), и оформления страховщиком страхователю страхового полиса, прекращает свое действие досрочно при изменении условий и сведений, указанных в нем.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В отношении каждого заключенного договора страхования страховой организацией формируется страховое дело, требования к содержанию, которого установлены постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 198 "Об утверждении Правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля для страховых (перестраховочных) организаций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17462.";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Организация процесса исполнения страховой организацией договора страхования включает следующие этапы:

5) сақтандыру объектісін қарау және (немесе) бағалау, оның ішінде оны жүргізу үшін мамандарды тарта отырып (қажет болғанда) бағалау (жеке сақтандыру шарттары бойынша медициналық куәландыру). Сақтандыру объектісін қарау кезінде сақтандырушының ішкі құжаттарында көзделген нысан бойынша тиісті акт жасалады;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) сақтандыру ұйымының ішкі қағидаларында белгіленген мерзімде тәуекел дәрежесін бағалау үшін сақтандыру объектісіне қатысты сақтанушы хабарлаған мәліметтер мен құжаттарды тексеруді жүзеге асыру арқылы түрлері, талаптары мен тәртібі міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде белгіленетін міндетті сақтандыру шарттарын қоспағанда, сақтандыру шартын жасасу мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;";
10) және 11) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"10) сақтанушының:
фискальді чекті ала отырып, сақтандырушының кассасына;
сақтандыру сыйлықақысын төлеу туралы растайтын құжатты ала отырып сақтандыру агенті-жеке тұлғаға;
фискальді чекті ала отырып сақтандыру агенті-заңды тұлғаға;
қолма-қол ақшасыз төлеуге тиіс сақтандыру сыйлықақысы (сақтандыру жарнасы);
11) сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, сақтандыру агенті туралы ақпаратты көрсетумен сақтандыру полисін ресімдеу (қосылу шартын жасасу) не жеке сақтандыру шартын жасасу;";
4-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандырушының бір жақты тәртіппен әзірлеген үлгілік талаптарына (сақтандыру қағидаларына) сақтанушының қосылуы және сақтандырушының сақтанушыға сақтандыру полисін ресімдеуі арқылы жасасқан сақтандыру шартының (қосылу шарты) қолданылуы онда көрсетілген талаптар мен мәліметтер өзгерген кезде мерзімінен бұрын тоқтатылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сақтандыру ұйымы әрбір жасасқан сақтандыру шартына қатысты сақтандыру ісін қалыптастырады, оның мазмұнына қойылатын талаптар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17462 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 198 қаулысында белгіленген.";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Сақтандыру ұйымының сақтандыру шартын орындау процесін ұйымдастыруы мынадай кезеңдерді қамтиды:

1) фиксирование сведения о страховом событии и (или) страховом случае ответственным работником страховой организации в журнале учета убытков, при уведомлении страхователем страховщика о страховом событии и (или) страховом случае, если данная обязанность предусмотрена договором страхования (правилами страхования);
2) принятие заявления об осуществлении страховой выплаты в письменной или электронной форме с приложением документов, предусмотренных отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования, либо договором страхования (правилами страхования), от заявителя (страхователя, застрахованного, выгодоприобретателя либо их представителей).
Заявление об осуществлении страховой выплаты содержит следующие сведения о выгодоприобретателе:
фамилия, имя, отчество (при его наличии);
место жительства;
контактные телефоны;
порядок получения страховой выплаты – наличными деньгами либо путем перечисления на банковский счет;
банковские реквизиты (при необходимости);
сведения, предусмотренные отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования, либо внутренними правилами страховой организации;
3) проверка документов, представленных заявителем (страхователем, застрахованным, выгодоприобретателем либо их представителями) на получение страховой выплаты, на соответствие требованиям договора страхования (правил страхования) либо отдельных законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих обязательные виды страхования, в том числе на наличие полного пакета документов;
4) проверка наличия дебиторской задолженности страхователя по уплате страховой премии (страховых взносов);
5) осмотр поврежденного имущества в случае, если данное право предусмотрено договором страхования (правилами страхования) или отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования;
6) выяснение причин и обстоятельств наступления страхового события, а также подтверждение причинной связи между страховым событием и страховым случаем на основании документов, представленных заявителем, а также получение от заявителя достоверных сведений, имеющих значение для определения страхового случая;
7) организация либо определение размера причиненного вреда в порядке и сроки, установленные договором страхования (правилами страхования) или отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования;
8) принятие решения об осуществлении страховой выплаты либо отказе в ее осуществлении полностью или частично по основаниям, предусмотренным договором страхования (правилами страхования) либо гражданским законодательством Республики Казахстан;

1) сақтанушы сақтандырушыға сақтандыру оқиғасы және (немесе) сақтандыру жағдайы туралы хабарлаған кезде сақтандыру ұйымының жауапты қызметкерінің сақтандыру оқиғасы және (немесе) сақтандыру жағдайы туралы мәліметті шығындарды есепке алу журналына тіркеуі, егер аталған міндет сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) көзделсе;
2) міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде не өтініш берушінің (сақтанушының, сақтандырылушының, пайда алушының не олардың өкілдерінің) сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) көзделген құжаттарды қоса бере отырып, сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру туралы жазбаша немесе электрондық нысандағы өтінішті қабылдау.
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі өтініште пайда алушы туралы мынадай мәліметтерді қамтылады:
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
тұрғылықты жері;
байланыс телефондары;
сақтандыру төлемдерін алу тәртібі – қолма-қол ақшамен не банктік шотына аударым жасау арқылы;
банк деректемелері (қажет болғанда);
міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде немесе сақтандыру ұйымының ішкі қағидаларында көзделген мәліметтер;
3) өтініш берушінің (сақтанушының, сақтандырылушының, пайда алушының не олардың өкілдерінің) сақтандыру төлемдерін алуға ұсынған құжаттарының сақтандыру шартының (сақтандыру қағидаларының) не міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінің талаптарына сәйкес келуін, оның ішінде құжаттардың толық топтамасының болуын тексеру;
4) сақтандыру сыйлықақыларын (сақтандыру жарналарын) төлеу бойынша сақтанушының дебиторлық берешегінің болуын тексеру;
5) сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) немесе міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде осы құқық көзделген жағдайда, бүлінген мүлікті қарап тексеру;
6) сақтандыру оқиғасының басталу себептері мен мән-жайын анықтау, сондай-ақ өтініш беруші ұсынған құжаттардың негізінде сақтандыру оқиғасы мен сақтандыру жағдайы арасындағы себепті байланысты растау, сондай-ақ өтініш берушіден сақтандыру жағдайын анықтау үшін мәні бар дәйекті мәліметтерді алу;
7) сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) немесе міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде келтірілген зиян мөлшерін бағалауды ұйымдастыру не айқындау;
8) сақтандыру төлемін жүзеге асыру не оны жүзеге асырудан сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген негіздер бойынша толық немесе ішінара бас тарту туралы шешім қабылдау;

9) направление в письменной или электронной форме заявителю в сроки, установленные договором страхования (правилами страхования) либо отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования, соответствующего решения о полном или частичном отказе в страховой выплате с мотивированным обоснованием причин отказа;
10) осуществление страховой выплаты в размере, порядке и сроки, установленные договором страхования (правилами страхования) либо отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования, наличными деньгами либо путем перечисления на банковский счет согласно заявлению об осуществлении страховой выплаты;
11) возмещение страхователю (застрахованному) или иному лицу расходов, понесенных им в целях предотвращения или уменьшения убытков при страховом случае, если такие расходы были необходимы или проводились для выполнения указаний страховой организации.
7. Для заключения договора поручения физическое или юридическое лицо представляет заявление в произвольной форме в страховую организацию с приложением документов, предусмотренных внутренними документами страховой организации.";
пункты 8 и 8-1 изложить в следующей редакции:
"8. После заключения договора поручения со страховым агентом страховая организация:
1) включает информацию о страховом агенте в реестр страховых агентов по форме согласно приложению 2 к Требованиям, ведение которого осуществляется ответственным работником страховой организации в электронной форме;
2) не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем заключения договора поручения, направляет в электронной форме информацию о страховом агенте, включенном в реестр страховых агентов по форме согласно приложению 2 к Требованиям, в организацию по формированию и ведению базы данных с государственным участием;
3) организует обучение страхового агента, в том числе по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма.
При расторжении договора поручения со страховым агентом страховая организация не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем расторжения договора поручения, направляет соответствующую информацию в электронной форме в организацию по формированию и ведению базы данных с государственным участием.
8-1. Реестр страховых агентов подлежит представлению в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) ежеквартально, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Реестр страховых агентов подписывается первым руководителем страховой организации (на период его отсутствия - лицом, его замещающим) и хранится на бумажном носителе у страховой организации. По требованию уполномоченного органа страховая организация не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.

9) бас тарту себептерінің дәлелді негіздемесімен бірге сақтандыру төлемінен толық немесе ішінара бас тарту туралы тиісті шешімді сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) не міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімдерде өтініш берушіге жазбаша немесе электрондық нысанда жіберу;
10) сақтандыру шартында (сақтандыру қағидаларында) не міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының жекелеген заңнамалық актілерінде белгіленген мөлшерде, тәртіппен және мерзімдерде сақтандыру төлемін қолма-қол ақшамен не сақтандыру төлемін жүзеге асыру туралы өтінішке сәйкес банк шотына аудару арқылы жүзеге асыру;
11) сақтанушыға (сақтандырылушыға) немесе өзге де тұлғаға сақтандыру жағдайы кезінде шығындарды болдырмау немесе азайту мақсатында, егер осы шығыстар қажет болған немесе сақтандыру ұйымының нұсқауларын орындау үшін жұмсалған болса, олар жұмсаған шығыстарды өтеу.
7. Жеке немесе заңды тұлға тапсырма шартын жасасу үшін сақтандыру ұйымына сақтандыру ұйымының ішкі құжаттарында көзделген құжаттарды қоса бере отырып еркін нысанда жазылған өтініш ұсынады.";
8 және 8-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Сақтандыру агентімен тапсырма шартын жасасқаннан кейін сақтандыру ұйымы:
1) сақтандыру агенті туралы ақпаратты Талаптарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру ұйымының жауапты қызметкері жүргізуді жүзеге асыратын сақтандыру агенттерінің тізіліміне электрондық нысанда кіргізеді;
2) тапсырма шартын жасасқан күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттің қатысуымен дерекқорды қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымға Талаптарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру агенттерінің тізіліміне енгізілген сақтандыру агенті туралы ақпаратты электрондық нысанда жібереді;
3) сақтандыру агентін оқытуды, оның ішінде қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс қимылдар мәселелері бойынша оқытуды ұйымдастырады.
Сақтандыру ұйымы сақтандыру агентімен жасасқан тапсырма шартын бұзу кезінде тапсырма шартын бұзған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттің қатысуымен дерекқорды қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымға тиісті ақпаратты электрондық нысанда жібереді.
8-1. Сақтандыру агенттерінің тізілімі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, берілетін деректердің құпиялылығын және түзетілмеуін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғаныш құралдары бар ақпаратты кепілдікпен жеткізудің тасымалдау жүйесін пайдалана отырып электрондық тасымалдағышта қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынылуы тиіс.
Сақтандыру агенттерінің тізіліміне сақтандыру ұйымының бірінші басшысы (ол жоқ болған кезде – оның орнындағы адам) қол қояды және сақтандыру ұйымында қағаз тасымалдағышта сақталады. Уәкілетті органның талап етуі бойынша сақтандыру ұйымы сұрату алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз тасымалдағыштағы есептілікті ұсынады.

Страховой агент, являющийся юридическим лицом, ведет список работников, в должностные обязанности которых входит заключение договоров страхования, по форме согласно приложению 2-1 к Требованиям.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Порядок документирования, управления документацией и хранения документов в страховых (перестраховочных) организациях, страховых брокерах и страховых агентах - юридических лицах, актуариях и страховых агентах - физических лицах определяется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 171 "Об утверждении Правил хранения документов, подлежащих обязательному хранению профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, и Перечней документов, подлежащих обязательному хранению, и сроков их хранения профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14309.";
часть вторую пункта 16 изложить в следующей редакции:
"Размер комиссионного вознаграждения устанавливается договором поручения.";
подпункт 1) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"1) оформление страховым агентом страхователю страхового полиса (в случае заключения договора присоединения) в соответствии с требованиями, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 269 "Об установлении Требований по содержанию и оформлению страховых полисов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17806;";
пункт 19 исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Минимальная программа обучения страховых агентов (для страховых организаций по отрасли "общее страхование") предусмотрена приложением 5 к Требованиям, минимальная программа обучения страховых агентов (для страховой организации по отрасли "страхование жизни") предусмотрена приложением 6 к Требованиям. Страховая организация по своему усмотрению дополняет программу обучения страховых агентов дополнительными дисциплинами, касающимися вопросов посреднической деятельности.
дополнить пунктом 28 следующего содержания:
"28. При самостоятельном проведении страховым агентом, являющимся финансовой организацией, обучения и экзамена своих работников на знание минимальной программы обучения страховых агентов (для страховых организаций по отрасли "общее страхование"), предусмотренной приложением 5 к Требованиям, и минимальной программы обучения страховых агентов (для страховых организаций по отрасли "страхование жизни"), предусмотренной приложением 6 к Требованиям, страховой агент, являющийся финансовой организацией, выдает работникам свидетельство о прохождении экзамена по минимальной программе обучения страховых агентов по форме, согласно приложению 7 к Требованиям.
Страховой агент, являющийся финансовой организацией, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня включения работника в список работников, в должностные обязанности которых входит заключение договоров страхования, направляет в страховую организацию копию свидетельства о прохождении экзамена по минимальной программе обучения страховых агентов.";
текст в правом верхнем углу приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового агента
на осуществление посреднической
деятельности на страховом
рынке, а также минимальной
программе обучения страховых
агентов и требованиям к
порядку проведения обучения";

Заңды тұлға болып табылатын сақтандыру агенті Талаптарға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лауазымдық міндеттеріне сақтандыру шарттарын жасасу кіретін қызметкерлердің тізімін жүргізеді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Заңды тұлғалар – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарында, сақтандыру брокерлерінде және сақтандыру агенттерінде, жеке тұлғалар – актуарийлердегі және сақтандыру агенттеріндегі құжаттарды жасау, құжаттаманы басқару және құжаттарды сақтау тәртібі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14309 болып тіркелген "Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарды сақтау қағидаларын және Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбелерін және оларды сақтау мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 171 қаулысына сәйкес айқындалады.";
16-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссиялық сыйақы мөлшері тапсырма шартында белгіленеді.";
18-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) сақтандыру агентінің сақтанушыға Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17806 болып тіркелген "Сақтандыру полистерінің мазмұнына және ресімделуіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 269 қаулысында белгіленген талаптарға сәйкес сақтандыру полисін ресімдеу (қосылу шартын жасасқан жағдайда);";
19-тармақ алып тасталсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Сақтандыру агенттерін оқытудың ең аз бағдарламасы ("жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымдары үшін) Талаптарға 5-қосымшада көзделген, сақтандыру агенттерін оқытудың ең аз бағдарламасы ("өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымы үшін) Талаптарға 6-қосымшада көзделген. Сақтандыру ұйымы өз қалауынша сақтандыру агенттерін оқу бағдарламасын делдалдық қызмет мәселелеріне қатысты қосымша пәндермен толықтырады.
мынадай мазмұндағы 28-тармақпен толықтырылсын:
"28. Қаржы ұйымы болып табылатын сақтандыру агенті оқытуды және өз қызметкерлерінің Талаптарға 5-қосымшада көзделген сақтандыру агенттерін оқытудың ең аз бағдарламасын ("жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымдары үшін) және Талаптарға 6-қосымшада көзделген сақтандыру агенттерін оқытудың ең аз бағдарламасын ("өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымдары үшін) білуіне емтиханды дербес жүргізген кезде, қаржы ұйымы болып табылатын сақтандыру агенті қызметкерлерге Талаптарға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру агенттерін оқытудың ең аз бағдарламасы бойынша емтиханнан өту туралы куәлік береді.
Қаржы ұйымы болып табылатын сақтандыру агенті қызметкерді лауазымдық міндеттеріне сақтандыру шарттарын жасасу кіретін қызметкерлердің тізіміне енгізген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде сақтандыру ұйымына сақтандыру агенттерін оқытудың ең аз бағдарламасы бойынша емтиханнан өту туралы куәліктің көшірмесін жібереді.";
1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында
жасалатын тапсырма шартына
қойылатын талаптарға,
сақтандыру агентінің
сақтандыру нарығында
делдалдық қызметті жүзеге
асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру
агенттерін оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
1-қосымша";

Реестр страховых агентов согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к Перечню нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень);
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 2 к Перечню;
Журнал учета бланков страховых полисов (БСП) согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к Перечню;
Отчет о деятельности страхового агента согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к Перечню;
Минимальную программу обучения страховых агентов (для страховых организаций по отрасли "общее страхование") согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к Перечню;
Минимальную программу обучения страховых агентов (для страховой организации по отрасли "страхование жизни") согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 6 к Перечню;
Свидетельство о прохождении экзамена по минимальной программе обучения страховых агентов по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 7 к Перечню.
4. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 298 "Об утверждении Правил осуществления трансфер-агентской деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8051, опубликовано 14 ноября 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 394-395 (27213-27214)) следующие изменения:
в Правилах осуществления трансфер-агентской деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 5:
абзац четвертый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"документ, содержащий нотариально засвидетельствованные образцы подписей представителей профессионального участника рынка ценных бумаг - клиента трансфер-агента, обладающих правом подписывать документы от имени профессионального участника рынка ценных бумаг - клиента трансфер-агента;";
абзац второй подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"документ, содержащий нотариально засвидетельствованные образцы подписей представителей юридического лица, обладающих правом подписывать документы от его имени;";
часть первую пункта 17 изложить в следующей редакции:
"17. При получении документов (информации), предназначенных для их передачи, трансфер-агент сверяет подписи на них с образцами, имеющимися в документах, указанных в абзаце четвертом подпункта 1), подпункте 2) и абзаце втором подпункта 3) пункта 5 Правил, а также проверяет на полноту и правильность заполнения лицами, пользующимися или намеренными воспользоваться услугами профессионального участника рынка ценных бумаг - клиента трансфер-агента, приказа на совершение сделок на рынке ценных бумаг в соответствии с предоставленными профессиональным участником рынка ценных бумаг инструкциями (разъяснениями, указаниями).".

2-қосымшаға сәйкес Сақтандыру агенттерінің тізілімі Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
3-қосымшаға сәйкес Сақтандыру полистерінің бланкілерін (СПБ) есепке алу журналы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес Сақтандыру агентінің қызметі туралы есеп Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес Сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы ("жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымы үшін) Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес Сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы ("өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымы үшін) Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес Сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы бойынша емтиханнан өту туралы куәлік Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын
4. "Бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асырудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 298 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8051 болып тіркелген, 2012 жылғы 14 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінде № 746-751 (27823) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асырудың қағидаларында:
5-тармақта:
1) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"трансфер-агент клиенті – бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атынан құжаттарға қол қою құқығы бар трансфер-агент клиенті – бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы өкілдерінің нотариат куәландырған қол қою үлгілері қамтылған құжатты;";
3) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"заңды тұлғаның атынан құжаттарға қол қою құқығы бар оның өкілдерінің нотариат куәландырған қол қою үлгілері қамтылған құжатты;";
17-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Беруге арналған құжаттарды (ақпаратты) алған кезде трансфер-агент ондағы қойылған қолдарды Қағидалардың 5-тармағы 1) тармақшасының төртінші абзацында, 2) тармақшасында және 3) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген құжаттардағы үлгілермен салыстырып тексереді, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығында мәмілелер жасауға бұйрықтың бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы ұсынған нұсқаулықтарға (түсініктемелерге, нұсқауларға) сәйкес толық болуын және трансфер-агент клиенті – бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының қызметін пайдаланатын немесе пайдалануға ниеті бар тұлғалардың дұрыс толтыруын тексереді.".

5. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 26.06.2023 № 57 (вводится в действие с 01.07.2023).
6. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 67 "Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9487, опубликовано 16 июня 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в форме Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и специальной финансовой компанией, а также с управляющим инвестиционным портфелем, утвержденной указанным постановлением:
раздел 12 "Реквизиты и подписи сторон" изложить в следующей редакции:
"12. Реквизиты и подписи сторон
Компания
Управляющий
________________________________
________________________________
_______________________________
(реквизиты Компании, бизнес-идентификационный номер, почтовый адрес, телефоны, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
_________________________________
(должность, подпись представителя
Компании)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(реквизиты Управляющего, бизнес-идентификационный номер,
телефоны, почтовый адрес, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
________________________________
(должность, подпись представителя
Управляющего)
Кастодиан
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(реквизиты Кастодиана, почтовый адрес, телефоны, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
________________________________________________________________________________
(должность, подпись представителя Кастодиана)";
в форме Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и специальной финансовой компанией, утвержденной указанным постановлением:
раздел 12 "Реквизиты и подписи сторон" изложить в следующей редакции:
"12. Реквизиты и подписи сторон
Компания
Кастодиан
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(реквизиты Компании, бизнес-идентификационный номер,
почтовый адрес, телефоны,
банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
__________________________________
(должность, подпись представителя
Компании)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(реквизиты Кастодиана, бизнес-идентификационный номер,
телефоны, почтовый адрес, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
__________________________________
(должность, подпись представителя
Кастодиана)".

5. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 26.06.2023 № 57 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. "Кастодиандық үлгілік шарттар нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 67 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9487 болып тіркелген, 2014 жылғы 16 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кастодиан банк және арнайы қаржы компаниясы, сондай-ақ инвестициялық портфельді басқарушының арасында жасалатын кастодиандық үлгілік шарттың нысанында:
"Тараптардың деректемелері және қолдары" 12-бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тараптардың деректемелері және қолдары
Компания
Басқарушы
________________________________
________________________________
_______________________________
(Компанияның деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
_________________________________
(Компания өкілінің лауазымы, қолы)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(Басқарушының деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, телефондары, пошталық мекенжайы, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
________________________________
(Басқарушы өкілінің лауазымы, қолы)
Кастодиан
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(Кастодианның деректемелері, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
_________________________________________________________________
(Кастодиан өкілінің лауазымы, қолы)";
көрсетілген қаулымен бекітілген Кастодиан банк және арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын кастодиандық үлгілік шарттың нысанында:
Тараптардың деректемелері және қолдары" 12-бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тараптардың деректемелері және қолдары
Компания
Кастодиан
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(Компанияның деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
__________________________________
(Компания өкілінің лауазымы, қолы)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(Кастодианның деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
__________________________________
(Кастодиан өкілінің лауазымы, қолы)".

7. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 88 "Об утверждении Правил формирования, учета, использования и распределения исламского страхового фонда" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11650, опубликовано 24 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Правилах формирования, учета, использования и распределения исламского страхового фонда, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"5) исполнение обязательств по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);".
8. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 65 "Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций отчетов и дополнительной информации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13638, опубликовано 16 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Ежедневный отчет представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) в течение одного года после получения разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации или вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации посредством факсимильной либо электронной связи в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 11.00 часов времени города Нур-Султана рабочего дня, следующего за отчетным днем;
2) при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 16.00 часов времени города Нур-Султана рабочего дня, следующего за отчетным днем.
Ежемесячный отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Годовой отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений – не
позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.";
часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Оригиналы документов в течение 5 (пяти) рабочих дней подлежат возврату в ликвидационную комиссию при принудительной ликвидации после утверждения, а при добровольной ликвидации - после рассмотрения уполномоченным органом промежуточного ликвидационного баланса.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

7. "Исламдық сақтандыру қорын қалыптастыру, есепке алу, пайдалану және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 88 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11650 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Исламдық сақтандыру қорын қалыптастыру, есепке алу, пайдалану және бөлу қағидаларында:
4-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) көзделген салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу міндеттемелерін орындау;".
8. "Ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларының есептер мен қосымша ақпаратты беру нысандарын, мерзімдерін және кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 65 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13638 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Күн сайынғы есеп қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде таратуға рұқсат алғаннан кейін немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін бір жыл ішінде факсимильдік не электрондық байланыс арқылы мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті күннен кейінгі жұмыс күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 11.00-ден кешіктірмей;
2) тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті күннен кейінгі жұмыс күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 16.00-ден кешіктірмей.
Ай сайынғы есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Жылдық есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынылады.";
9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Құжаттардың түпнұсқалары мәжбүрлеп тарату кезінде – уәкілетті орган аралық тарату балансын бекіткеннен кейін, ал ерікті түрде тарату кезінде – аралық тарату балансын қарағаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде тарату комиссиясына қайтары.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Ликвидационная комиссия в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса представляет его с формами отчетности и документами в двух экземплярах в уполномоченный орган при принудительной ликвидации для его утверждения, а при добровольной ликвидации до утверждения общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации - для рассмотрения.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Ликвидационная комиссия представляет в уполномоченный орган для утверждения (при принудительной ликвидации) или рассмотрения до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации) изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, формируемые в двух экземплярах, и бухгалтерский баланс с приложением:
1) пояснительной записки о причинах внесения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов и копий документов, удостоверяющих их обоснованность;
2) расшифровок статей бухгалтерского баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации с указанием счетов.
Уполномоченный орган в течение 15 (пятнадцати) календарных дней утверждает (при принудительной ликвидации) или рассматривает (при добровольной ликвидации) изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов.
После утверждения (при принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации) изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов один экземпляр данного документа подлежит возврату в ликвидационную комиссию, а второй остается в уполномоченном органе.
Копия утвержденных изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации представляется в уполномоченный орган для сведения в течение 2 (двух) рабочих дней после даты их утверждения общим собранием акционеров ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, предусмотренный подпунктом 27) пункта 1 настоящего постановления, представляются в одном экземпляре в уполномоченный орган для согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации).
Уполномоченный орган согласовывает (при принудительной ликвидации) или рассматривает (при добровольной ликвидации) отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня их поступления.
Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации) возвращаются в ликвидационную комиссию, в уполномоченном органе остается их копия.

"10. Тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны есептіліктің нысандарымен және құжаттармен бірге екі данада уәкілетті органға мәжбүрлеп тарату кезінде бекіту үшін, ал ерікті түрде тарату кезінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін қарау үшін ұсынады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тарату комиссиясы уәкілетті органға мыналарды қоса бере отырып, бекіту (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарау үшін - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы (ерікті түрде тарату кезінде) бекіткенге дейін екі данада жасалатын кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды және бухгалтерлік балансты ұсынады:
1) кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері туралы түсіндірме жазба және олардың негізділігін куәландыратын құжаттардың көшірмелері;
2) шоттар көрсетіле отырып, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансы баптарының талдамалары.
Уәкілетті орган күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекітеді (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарайды (ерікті түрде тарату кезінде).
Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бекітілгеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті түрде тарату кезінде) осы құжаттың бір данасы тарату комиссиясына қайтарылуға тиіс, ал екінші данасы уәкілетті органда қалады.
Ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талаптарының тізіліміне бекітілген өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың көшірмесі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы оларды бекіткен күннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға назарда ұстау үшін ұсынылады.";
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тарату туралы есеп және осы қаулының 1-тармағының 27) тармақшасында көзделген таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы уәкілетті органға келісу (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарау үшін (ерікті түрде тарату кезінде) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін бір данада ұсынылады.
Уәкілетті орган таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебін және тарату балансын олар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде келіседі (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарайды (ерікті түрде тарату кезінде).
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы келісілгеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті түрде тарату кезінде) тарату комиссиясына қайтарылады, олардың көшірмесі уәкілетті органда қалады.

15. Ликвидационная комиссия:
1) принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение 5 (пяти) рабочих дней после согласования с уполномоченным органом представляет отчет о ликвидации и ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации в суд для утверждения;
2) добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение 10 (десяти) рабочих дней после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на утверждение общего собрания акционеров.
Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после представления отчета о ликвидации в суд ежемесячно представляет в уполномоченный орган информацию о ходе его рассмотрения в суде.
Ликвидационная комиссия представляет копии утвержденных отчета о ликвидации и ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в уполномоченный орган в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".";
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню;
Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 10 к Перечню;
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 11 к Перечню;
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 12 к Перечню;
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в тенге по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 13 к Перечню;
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в иностранной валюте по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 14 к Перечню;
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по кассе в тенге по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 15 к Перечню;
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 8 изложить в редакции согласно приложению 16 к Перечню;
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 9 изложить в редакции согласно приложению 17 к Перечню;

15. Тарату комиссиясы:
1) мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының – уәкілетті органмен келісілгенінен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебін және тарату балансын бекіту үшін сотқа ұсынады;
2) ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының – уәкілетті орган қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебін және тарату балансын акционерлердің жалпы жиналысына бекітуге шығарады.
Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тарату туралы есепті ұсынғаннан кейін уәкілетті органға ай сайын оның сотта қаралу барысы туралы ақпаратты сотқа ұсынады.
Тарату комиссиясы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бекітілген тарату туралы есебінің және тарату балансының көшірмелерін уәкілетті органға "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімдерде ұсынады".";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп Тізбеut 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасымен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есеп Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп Тізбеге 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 18 к Перечню;
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду, по форме согласно приложению 11 изложить в редакции согласно приложению 19 к Перечню;
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 20 к Перечню;
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов, по форме согласно приложению 13 изложить в редакции согласно приложению 21 к Перечню;
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 14 изложить в редакции согласно приложению 22 к Перечню;
Промежуточный ликвидационный баланс по форме согласно приложению 15 изложить в редакции согласно приложению 23 к Перечню;
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса по форме согласно приложению 16 изложить в редакции согласно приложению 24 к Перечню;
Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации претензий (заявлений) по форме согласно приложению 17 изложить в редакции согласно приложению 25 к Перечню;
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 18 изложить в редакции согласно приложению 26 к Перечню;
Журнал учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 19 изложить в редакции согласно приложению 27 к Перечню;
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 20 изложить в редакции согласно приложению 28 к Перечню;
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 21 изложить в редакции согласно приложению 29 к Перечню;
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, по форме согласно приложению 22 изложить в редакции согласно приложению 30 к Перечню;

10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есеп Тізбеге 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп Тізбеге 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп Тізбеге 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы Тізбеге 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп Тізбеге 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Аралық тарату балансы Тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы жағдай бойынша тізімі Тізбеге 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналы Тізбеге 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы Тізбеге 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкін есепке алу журналы Тізбеге 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналы Тізбеге 28-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның баланстан тыс шоттары бойынша есеп Тізбеге 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі Тізбеге 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации, по форме согласно приложению 23 изложить в редакции согласно приложению 31 к Перечню;
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса по форме согласно приложению 24 изложить в редакции согласно приложению 32 к Перечню;
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, по форме согласно приложению 25 изложить в редакции согласно приложению 33 к Перечню;
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, по форме согласно приложению 26 изложить в редакции согласно приложению 34 к Перечню;
Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 27 изложить в редакции согласно приложению 35 к Перечню.
9. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 171 "Об утверждении Правил хранения документов, подлежащих обязательному хранению профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, и Перечней документов, подлежащих обязательному хранению, и сроков их хранения профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14309, опубликовано 24 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 2 приложения 1 к указанному постановлению изложить в следующей редакции:
"2. Общие требования к порядку оперативного хранения документов и передачи дел в архив организации определены приказом и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15997 (далее – Типовые правила).";
Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения страховыми (перестраховочными) организациями согласно приложению 2 к указанному постановлению изложить в редакции согласно приложению 36 к Перечню.

23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі Тізбеге 31-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер Тізбеге 32-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар Тізбеге 33-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар Тізбеге 34-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы Тізбеге 35-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
9. "Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарды сақтау қағидаларын және Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбелерін және оларды сақтау мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 171 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14309 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшаның 2 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Құжаттарды жедел сақтау және істерді ұйымдардың мұрағатына беру тәртібіне қойылатын жалпы талаптар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15997 болып тіркелген "Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығымен (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) айқындалған.";
көрсетілген қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі Тізбеге 36-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

10. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 75 "Об установлении факторов, влияющих на ухудшение финансового положения страховой (перестраховочной) организации и страховой группы, а также утверждении Правил одобрения плана мероприятий, предусматривающего меры раннего реагирования, и Методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения страховой (перестраховочной) организации (страховой группы)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16944, опубликовано 6 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Методике определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения страховой (перестраховочной) организации (страховой группы) согласно приложению 2 к указанному постановлению:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) снижение значения норматива достаточности маржи платежеспособности ниже уровня, превышающего минимальное значение норматива достаточности маржи платежеспособности, установленное постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794 (далее – постановление № 304), на 0,1 пункта;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) снижение отношения стоимости высоколиквидных активов со сроком обращения до 1 (одного) года к сумме страховых резервов за минусом доли перестраховщика со сроком исполнения до 1 (одного) года значения 1,2 и (или) снижение отношения стоимости высоколиквидных активов со сроком обращения от 1 (одного) года до 5 (пяти) лет к сумме страховых резервов за минусом доли перестраховщика со сроком исполнения от 1 (одного) года до 5 (пяти) лет значения 1,05.
Требование настоящего подпункта не распространяется на страховые (перестраховочные) организации, осуществляющие деятельность в отрасли "общее страхование".

10. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының қаржылық жағдайының нашарлауына әсер ететін факторларды белгілеу, сондай-ақ Ерте ден қою шараларын көздейтін іс-шаралар жоспарын мақұлдау қағидаларын және Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру тобының) қаржылық жағдайының нашарлауына әсер ететін факторларды айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 75 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16944 болып тіркелген, 2018 жылғы 6 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру тобының) қаржылық жағдайының нашарлауына әсер ететін факторларды анықтау әдістемесінде:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) төлем қабілеттілігі маржасының жеткіліктілігі нормативі мәнінің Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14794 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемелерін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысымен (бұдан әрі - № 304 қаулы) белгіленген төлем қабілеттілігі маржасының жеткіліктілігі нормативінің ең төмен мәнінен асатын деңгейден төмен 0,1 тармаққа төмендеуі;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 1 (бір) жылға дейінгі орындау мерзімімен қайта сақтандырушының үлесін шегергенде, айналыс мерзімі 1 (бір) жылға дейін болатын өтімділігі жоғары активтердің құнының сақтандыру резервтерінің сомасына қатынасының 1,2 мәнге төмендеуі және (немесе) 1 (бір) жылдан 5 (бес) жылға дейінгі орындау мерзімімен қайта сақтандырушының үлесін шегергенде, айналыс мерзімі 1 (бір) жылдан 5 (бес) жылға дейін болатын өтімділігі жоғары активтердің құнының сақтандыру резервтерінің сомасына қатынасының 1,05 мәнге төмендеуі.
Осы тармақшаның талабы "жалпы сақтандыру" саласында қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына қолданылмайды.

Распределение страховых резервов по срокам исполнения осуществляется в соответствии с требованиями приложения 25 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 275 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией и страховым брокером и Правил ее представления", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19927;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) превышение соотношения суммы общих и административных расходов, расходов по выплате комиссионного вознаграждения по страховой деятельности и прочих расходов, предусмотренных статьей "Общие и административные расходы" приложения 5 к Правилам представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504, за последние 12 (двенадцать) месяцев к сумме доходов страховой (перестраховочной) организации за последние 12 (двенадцать) месяцев, уменьшенной на сумму расходов, связанных с расторжением договора страхования (перестрахования), значения 50 (пятидесяти) процентов, при значении норматива достаточности маржи платежеспособности ниже уровня, превышающего минимальное значение норматива достаточности маржи платежеспособности, установленное постановлением № 304:
до 1 января 2020 года - на 0,2 пункта;
с 1 января 2020 года - на 0,5 пункта;".
12. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 269 "Об установлении Требований по содержанию и оформлению страховых полисов, Требований к содержанию заявления для заключения договора обязательного страхования в растениеводстве" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17806, опубликовано 12 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
заголовок постановления изложить в следующей редакции:
"Об установлении Требований по содержанию и оформлению страховых полисов";
преамбулу постановления изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 11 июня 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности частных нотариусов", от 13 июня 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций", от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами", от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств", от 31 декабря 2003 года "Об обязательном страховании туриста", от 7 июля 2004 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам", от 13 декабря 2005 года "Об обязательном экологическом страховании" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";

Сақтандыру резервтерін орындау мерзімдері бойынша бөлу Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19927 болып тіркелген, "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 275 қаулысына 25-қосымшаның талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) төлем қабілеттілігі маржасының жеткіліктілігі нормативі мәнінің № 304 қаулыда белгіленген төлем қабілеттілігі маржасының жеткіліктілігі нормативінің ең төмен мәнінен асатын деңгейден:
2020 жылғы 1 қаңтарға дейін - 0,2 тармаққа;
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап - 0,5 тармаққа төмен болған кезде соңғы 12 (он екі) айда жалпы және әкімшілік шығыстар, сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу бойынша шығыстар және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысымен бекітілген Қаржы ұйымдарының және микроқаржы қызметін жүзеге асыратын ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсынуы қағидаларына 5-қосымшаның "жалпы және әкімшілік шығыстар" бабында көзделген өзге шығыстар сомасының соңғы 12 (он екі) айда сақтандыру (қайта сақтандыру) шартын бұзуға байланысты шығыстар сомасына азайтылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығыстар сомасына арақатынасының 50 (елу) пайыз мәнінен асуы;".
12. "Сақтандыру полистерінің мазмұнына және ресімделуіне қойылатын талаптарды, Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шартын жасасу үшін өтініштің мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 269 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17806 болып тіркелген, 2018 жылғы 12 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру полистерінің мазмұнына және ресімделуіне қойылатын талаптарды бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, "Жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 11 маусымдағы, "Аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 13 маусымдағы, "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі, "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі, "Туристі міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 31 желтоқсандағы, "Қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі, "Міндетті экологиялық сақтандыру туралы" 2005 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";

подпункт 2 пункта 1 исключить;
в Требованиях по содержанию и оформлению страховых полисов согласно приложению 1 к указанному постановлению:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Страховые полисы по договорам обязательного страхования, виды, условия и порядок которых устанавливаются отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования, оформляются в электронной форме и не подлежат печати на бланке страхового полиса.
Страховые полисы по договорам вмененного и добровольного страхования оформляются в бумажной форме на бланке страховщика и (или) в электронной форме.".
13. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 270 "Об установлении требований к минимальному размеру уставного и собственного капитала страхового брокера, утверждении Правил осуществления деятельности страхового брокера" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17836, опубликовано 12 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах осуществления деятельности страхового брокера, утвержденных указанным постановлением:
часть третью пункта 23 изложить в следующей редакции:
"Если перестраховщик имеет рейтинг финансовой надежности одного из рейтинговых агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии со сравнительной таблицей долгосрочных рейтингов согласно приложению 2 к Нормативным значениям и методикам расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794, то в перестраховочной коверноте указывается рейтинг финансовой надежности одного из данных агентств.".
Приложение 1 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 2 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Форма
Реестр страховых агентов _____________________________________________________
(наименование страховой организации)
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхового агента
Фактический адрес (фактическое место жительства) страхового агента
Юридический адрес (место постоянного жительства) страхового агента
Номер и дата справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность физического лица -страхового агента
Контактные телефонные номера страхового агента
1
2
3
4
5
6
1
Головной
2
Филиал
продолжение таблицы:
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица) или индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) страхового агента
Номер и дата договора
Дата и номер документа, подтверждающего отсутствие у страхового агента не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости (для физического лица)
Лицо, ответственное за внесение сведений о страховом агенте в реестр
Дата исключения страхового агента из реестра
Причины исключения страхового агента из реестра
7
8
9
10
11
12
Приложение 2 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения

1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Сақтандыру полистерінің мазмұнына және ресімделуіне қойылатын талаптарда:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Түрлері, талаптары мен тәртібі Қазақстан Республикасының міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін жекелеген заңнамалық актілерінде белгіленетін міндетті сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру полистері электрондық нысанда ресімделеді және сақтандыру полисінің бланкісінде басып шығарылмауға тиіс.
Жүктелген және ерікті сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру полистері қағаз нысандағы сақтандырушының бланкісінде және (немесе) электрондық нысанда ресімделеді.".
13. "Сақтандыру брокерінің жарғылық және меншікті капиталының ең төмен мөлшеріне қойылатын талаптарды белгілеу, Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 270 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17836 болып тіркелген, 2018 жылғы 12 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларда:
23-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер қайта сақтандырушыда уәкілетті орган Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14794 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемелерін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысында белгіленген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндері және оларды есептеу әдістемесіне 2-қосымшаға сәйкес ұзақ мерзімді рейтингтердің салыстырмалы кестесіне сәйкес таныған рейтингтік агенттіктерінің бірінің қаржылық сенімділік рейтингісі бар болған жағдайда, онда қайта сақтандыру ковернотасында осы агенттіктердің бірінің қаржылық сенімділік рейтингін көрсетіледі.".
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру
нарығында делдалдық қызметті
жүзеге асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру агенттерін
оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
2-қосымша
Нысан
Сақтандыру агенттерінің тізілімі _____________________________________________________ (сақтандыру ұйымының атауы)
Сақтандыру агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))
Сақтандыру агентінің нақты мекенжайы (нақты тұрғылықты жері)
Сақтандыру агентінің заңды мекенжайы (тұрақты тұрғылықты жері)
Сақтандыру агентінің заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасының нөмірі мен күні немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен берілген күні
Сақтандыру агентінің байланыс телефонының нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
Бас
2
Филиал
кестенің жалғасы:
Сақтандыру агентінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін)
Шарттың нөмірі және күні
Сақтандыру агентінде заңда белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ екендігін растайтын құжаттың күні мен нөмірі (жеке тұлға үшін)
Сақтандыру агенті туралы мәліметтерді тізілімге енгізу үшін жауапты тұлға
Сақтандыру агентін тізілімнен алып тастау күні
Сақтандыру агентін тізілімнен алып тастау себептері
7
8
9
10
11
12
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында
жасалатын тапсырма шартына
қойылатын талаптарға,
сақтандыру агентінің
сақтандыру нарығында
делдалдық қызметті жүзеге
асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру
агенттерін оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға

Приложение 2-1 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Форма
Список работников, в должностные обязанности которых входит заключение договоров страхования
________________________________________________________
(наименование страхового агента, являющегося юридическим лицом)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника
Фактический адрес (фактическое место жительства) работника
Адрес постоянной регистрации по месту жительства (адрес прописки) работника
Номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность работника
Контактные телефонные номера работника
Индивидуальный идентификационный номер работника
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Дата и номер документа, подтверждающего отсутствие у работника не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости
Дата и номер документа, подтверждающего сдачу экзаменов по минимальной программе обучения
Дата включения работника в список
Дата исключения работника из списка
Причины исключения работника из списка
8
9
10
11
12
Приложение 3 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 3 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Журнал учета бланков страховых полисов
Номер бланка страхового полиса (далее - БСП)
Наименование филиала или наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхового агента
Дата передачи БСП филиалу (страховому агенту)
Использование БСП
Выдан страхователю
Испорчен
Не использован
1
2
3
4
5
6
Итого
Приложение 4 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 4 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Форма
Отчет о деятельности страхового агента
Отчетный период по состоянию на _____________________ (число, месяц, год)
Вид страхования
Остаток бланков страховых полисов (далее - БСП) на начало отчетной даты
Дата получения БСП
Номера полученных БСП
Из них:
Совокупная сумма, страховой премии, полученная по договорам страхования, в рамках вида страхования
Количество использованных БСП
Количество испорченных БСП
Номера испорченных БСП
Остаток на конец отчетной даты
1
2
3
3
5
6
7
8
9
Итого
Приложение:
1) испорченные бланки на листах;
2) вторые экземпляры заключенных договоров страхования (страховых полисов) на листах.
Наименование страхового агента (фамилия, имя, отчество (при его наличии):
__________________________________________________________________________________________________
Подпись _______________________________________________
Номер договора _________________________________________
Приложение 5 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 5 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Минимальная программа обучения страховых агентов (для страховых организаций по отрасли "общее страхование")

2-1-қосымша
Нысан
Лауазымдық міндеттеріне сақтандыру шарттарын жасасу кіретін қызметкерлердің тізімі ________________________________________________________ (заңды тұлға болып табылатын сақтандыру агентінің атауы)
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қызметкердің нақты мекенжайы (нақты тұрғылықты жері)
Қызметкердің заңды мекенжайы (тұрақты тұрғылықты жері)
Қызметкердің жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен берілген күні
Қызметкердің байланыс телефонының нөмірі
Қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Қызметкердің заңда белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ екендігін растайтын құжаттың күні мен нөмірі
Оқытудың ең қысқа бағдарламасы бойынша емтихан тапсырғанын растайтын құжаттың күні мен нөмірі
Қызметкердің тізімге енгізілген күні
Қызметкердің тізімнен шығарылған күні
Қызметкердің тізімнен шығару себептері
8
9
10
11
12
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен
өзара қарым-қатынастағы
қызметін жүзеге асыруына,
сақтандыру ұйымы мен
сақтандыру агентінің арасында
жасалатын тапсырма шартына
қойылатын талаптарға,
сақтандыру агентінің
сақтандыру нарығында
делдалдық қызметті жүзеге
асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру
агенттерін оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
3-қосымша
Нысан
Сақтандыру полистерінің бланкілерін есепке алу журналы
Сақтандыру полисі бланкісінің нөмірі (бұдан әрі – СПБ)
Филиал атауы немесе сақтандыру агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
СПБ-ны филиалға (сақтандыру агентіне) беру күні
СПБ-ны пайдалану
Сақтанушыға берілгені
Бүлінгені
Пайдаланылмағаны
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру
нарығында делдалдық қызметті
жүзеге асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру агенттерін
оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
4-қосымша
Нысан
Сақтандыру агентінің қызметі туралы есеп Есепті кезең _____________________ (күні, айы, жылы) жағдай бойынша
Сақтандыру түрі
Есепті күн басталғандағы сақтандыру полистері бланкілерінің (бұдан әрі –СПБ) қалдығы
СПБ-ны алу күні
Алынған СПБ нөмірі
Олардың ішінде:
Сақтандыру түрі шегінде сақтандыру шарттары бойынша алынған сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы
Пайдаланылған СПБ саны
Бүлінген СПБ саны
Бүлінген СПБ нөмірлері
Есепті күннің соңындағы қалдық
1
2
3
3
5
6
7
8
9
Жиынтығы
Қосымшасы:
1) парақтардағы бүлінген бланктер;
2) парақтардағы жасасқан сақтандыру шарттарының (сақтандыру полистерінің) екінші даналары.
Сақтандыру агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
__________________________________________________________________________
Қолы _______________________________________________
Шарттың нөмірі _________________________________________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру нарығында
делдалдық қызметті жүзеге
асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру
агенттерін оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
4-қосымша
Нысан
Сақтандыру агентінің қызметі туралы есеп Есепті кезең _____________________ (күні, айы, жылы) жағдай бойынша
Сақтандыру түрі
Есепті күн басталғандағы сақтандыру полистері бланкілерінің (бұдан әрі –СПБ) қалдығы
СПБ-ны алу күні
Алынған СПБ нөмірі
Олардың ішінде:
Сақтандыру түрі шегінде сақтандыру шарттары бойынша алынған сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы
Пайдаланылған СПБ саны
Бүлінген СПБ саны
Бүлінген СПБ нөмірлері
Есепті күннің соңындағы қалдық
1
2
3
3
5
6
7
8
9
Жиынтығы
Қосымшасы:
1) парақтардағы бүлінген бланктер;
2) парақтардағы жасасқан сақтандыру шарттарының (сақтандыру полистерінің) екінші даналары.
Сақтандыру агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
__________________________________________________________________________
Қолы _______________________________________________
Шарттың нөмірі _________________________________________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру нарығында
делдалдық қызметті жүзеге
асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру агенттерін
оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
4-қосымша
Нысан
Сақтандыру агентінің қызметі туралы есеп Есепті кезең _____________________ (күні, айы, жылы) жағдай бойынша
Сақтандыру түрі
Есепті күн басталғандағы сақтандыру полистері бланкілерінің (бұдан әрі –СПБ) қалдығы
СПБ-ны алу күні
Алынған СПБ нөмірі
Олардың ішінде:
Сақтандыру түрі шегінде сақтандыру шарттары бойынша алынған сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы
Пайдаланылған СПБ саны
Бүлінген СПБ саны
Бүлінген СПБ нөмірлері
Есепті күннің соңындағы қалдық
1
2
3
3
5
6
7
8
9
Жиынтығы
Қосымшасы:
1) парақтардағы бүлінген бланктер;
2) парақтардағы жасасқан сақтандыру шарттарының (сақтандыру полистерінің) екінші даналары.
Сақтандыру агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
_________________________________________________________________________
Қолы _______________________________________________
Шарттың нөмірі _________________________________________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру
нарығында делдалдық қызметті
жүзеге асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру агенттерін
оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
5-қосымша
Сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы ("жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымдары үшін)

1. Теория страхования:
1) сущность страхования;
2) принципы и формы страхования;
3) основные понятия и термины;
4) классификация страхования, обязательные виды страхования;
5) обязательное и добровольное страхование;
6) вмененное страхование.
2. Основы страховой деятельности:
1) договор страхования (виды и формы, условия и порядок заключения, права и обязанности сторон, прекращение действия);
2) доходы и расходы страховой организации;
3) страховые резервы, порядок формирования;
4) государственное регулирование посреднической деятельности, ограничения в отношении страховых агентов;
5) ответственность за нарушение требований страхового законодательства при осуществлении посреднической деятельности;
6) особенности урегулирования споров, вытекающих из договоров страхования.
3. Имущественное страхование:
1) сущность имущественного страхования;
2) страхование автомобильного транспорта;
3) страхование водного транспорта;
4) страхование воздушного транспорта;
5) страхование грузов;
6) страхование займов;
7) другие виды имущественного страхования.
4. Личное страхование:
1) сущность личного страхования;
2) медицинское страхование;
3) страхование от несчастных случаев;
4) другие виды личного страхования.
5. Страхование гражданско-правовой ответственности. Обязательные виды страхования:
1) сущность страхования ответственности;
2) страхование профессиональной ответственности;
3) страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств;
4) страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами;
5) страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов;
6) страхование гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций;
7) страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей;
8) экологическое страхование;
9) страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам;
10) другие виды страхования ответственности и обязательных видов страхования.
Приложение 6 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 6 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Минимальная программа обучения страховых агентов (для страховой организации по отрасли "страхование жизни")

1. Сақтандыру теориясы:
1) сақтандыру мәні;
2) сақтандыру қағидаттары мен нысандары;
3) негізгі ұғымдар мен терминдер;
4) сақтандыруды жіктеу, сақтандырудың міндетті түрлері;
5) міндетті және ерікті сақтандыру;
6) жүктелген сақтандыру.
2. Сақтандыру қызметінің негіздері:
1) сақтандыру шарты (түрлері мен нысандары, жасасу талаптары мен тәртібі, тараптардың құқықтары мен міндеттері, қолданылуын тоқтату);
2) сақтандыру ұйымының кірістері мен шығыстары;
3) сақтандыру резервтері, қалыптастыру тәртібі;
4) делдалдық қызметті мемлекеттік реттеу, сақтандыру агенттеріне қатысты шектеулер;
5) делдалдық қызметті жүзеге асырған кезде сақтандыру заңнамасының талаптарын бұзғаны үшін жауапкершілігі;
6) сақтандыру шарттарынан туындайтын дауларды реттеу ерекшеліктері.
3. Мүліктік сақтандыру:
1) мүліктік сақтандырудың мәні;
2) автомобиль көлігін сақтандыру;
3) су көлігін сақтандыру;
4) әуе көлігін сақтандыру;
5) жүктерді сақтандыру;
6) қарыздарды сақтандыру;
7) мүліктік сақтандырудың басқа түрлері.
4. Жеке сақтандыру:
1) жеке сақтандырудың мәні;
2) медициналық сақтандыру;
3) жазатайым жағдайлардан сақтандыру;
4) жеке сақтандырудың басқа түрлері.
5. Азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру. Міндетті сақтандыру түрлері:
1) жауапкершілікті сақтандыру мәні;
2) кәсіби жауапкершілікті сақтандыру;
3) көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру;
4) тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру;
5) жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру;
6) аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру;
7) қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде жазатайым жағдайлардан сақтандыру;
8) экологиялық сақтандыру;
9) қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупіне байланысты объекті иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру;
10) жауапкершілікті сақтандырудың және міндетті сақтандыру түрлерінің басқа түрлері.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру
нарығында делдалдық қызметті
жүзеге асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру агенттерін
оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
6-қосымша
Сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы ("өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру ұйымы үшін)

1. Теория страхования:
1) сущность страхования;
2) принципы и формы страхования;
3) классификация страхования;
4) основные понятия и термины;
5) обязательное, добровольное и вмененное страхование.
2. Основы страховой деятельности:
1) договор страхования (виды и формы, условия и порядок заключения, права и обязанности сторон, прекращение действия);
2) доходы и расходы страховой организации;
3) страховые резервы, порядок формирования;
4) государственное регулирование посреднической деятельности, ограничения в отношении страховых агентов;
5) ответственность за нарушение требований страхового законодательства при осуществлении посреднической деятельности;
6) особенности урегулирования споров, вытекающих из договоров страхования.
3. Личное страхование:
1) сущность личного страхования;
2) медицинское страхование;
3) страхование от несчастных случаев;
4) страхование жизни;
5) накопительное страхование;
6) другие виды личного страхования.
4. Страхование гражданско-правовой ответственности. Обязательное страхование:
1) сущность страхования ответственности;
2) страхование профессиональной ответственности;
3) обязательное страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей;
4) другие виды страхования гражданско-правовой ответственности и обязательных видов страхования.
Приложение 7 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 7 к Требованиям к
осуществлению страховой
организацией страховой
деятельности, в том числе во
взаимоотношениях с участниками
страхового рынка, к договору
поручения, заключаемому
между страховой организацией
и страховым агентом, и
полномочиям страхового
агента на осуществление
посреднической деятельности на
страховом рынке, а также
минимальной программе
обучения страховых агентов и
требованиям к порядку
проведения обучения
Форма
Свидетельство № ______ о прохождении экзамена по минимальной программе
обучения страховых агентов
________________________________________________________________________________
наименование страховой организации или страхового агента,
являющегося финансовой организацией
Выдано: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Итоговый результат экзамена _____________________________________________________
Руководитель страховой организации или страхового агента, являющегося финансовой организацией
________________________________________________________________________________
подпись __________________ дата выдачи _______________
Приложение 8 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 6
к Правилам определения
размера вреда, причиненного
транспортному средству
Оформление калькуляции размера вреда, причиненного транспортному средству

1. Сақтандыру теориясы:
1) сақтандыру мәні;
2) сақтандыру қағидаттары мен нысандары;
3) сақтандыруды жіктеу;
4) негізгі ұғымдар мен терминдер;
5) міндетті, ерікті және жүктелген сақтандыру.
2. Сақтандыру қызметінің негіздері:
1) сақтандыру шарты (түрлері мен нысандары, жасасу талаптары мен тәртібі, тараптардың құқықтары мен міндеттері, қолданылуын тоқтату);
2) сақтандыру ұйымының кірістері мен шығыстары;
3) сақтандыру резервтері, қалыптастыру тәртібі;
4) делдалдық қызметті мемлекеттік реттеу, сақтандыру агенттеріне қатысты шектеулер;
5) делдалдық қызметті жүзеге асырған кезде сақтандыру заңнамасының талаптарын бұзғаны үшін жауапкершілігі;
6) сақтандыру шарттарынан туындайтын дауларды реттеу ерекшеліктері.
3. Мүліктік сақтандыру:
1) мүліктік сақтандырудың мәні;
2) медициналық сақтандыру;
3) жазатайым жағдайлардан сақтандыру;
4) өмірді сақтандыру;
5) жинақтаушы сақтандыру;
6) жеке сақтандырудың басқа түрлері.
4. Азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру. Міндетті сақтандыру:
1) жауапкершілікті сақтандыру мәні;
2) кәсіби жауапкершілікті сақтандыру;
3) қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде жазатайым жағдайлардан сақтандыру;
4) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандырудың және міндетті сақтандыру түрлерінің басқа түрлері.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Сақтандыру ұйымының
сақтандыру, оның ішінде
сақтандыру нарығына
қатысушылармен өзара
қарым-қатынастағы қызметін
жүзеге асыруына, сақтандыру
ұйымы мен сақтандыру
агентінің арасында жасалатын
тапсырма шартына қойылатын
талаптарға, сақтандыру
агентінің сақтандыру
нарығында делдалдық қызметті
жүзеге асыруға өкілеттіктеріне,
сондай-ақ сақтандыру агенттерін
оқытудың ең қысқа
бағдарламасына және оқытуды
жүргізудің тәртібіне
қойылатын талаптарға
7-қосымша
Нысан
Сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасы бойынша емтиханнан өту туралы № ______ куәлік
__________________________________________________________________________
сақтандыру ұйымының немесе қаржы ұйымы болып табылатын сақтандыру агентінің атауы
____________________________________________________________________ берілді
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Емтиханның жиынтық нәтижесі ______________________________________________
Сақтандыру ұйымының немесе қаржы ұйымы болып табылатын сақтандыру агентінің басшысы
__________________________________________________________________________
қолы __________________
берілген күні _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Көлік құралына келтірілген
зиянның мөлшерін айқындау
қағидаларына
6-қосымша
Көлік құралына келтірілген зиян мөлшерінің калькуляциясын рәсімдеу

1. Калькуляция размера вреда, причиненного транспортному средству, содержит следующие сведения:
1) титульный лист содержит:
наименование калькуляции;
номер калькуляции;
дату составления калькуляции;
наименование и местонахождение объекта;
дату проведения осмотра объекта;
вид (тип) определяемой стоимости;
полное наименование или фамилию, имя, отчество (при его наличии) заявителя (выгодоприобретателя);
сведения о страховщике, определяющем размер вреда: полное наименование, бизнес-идентификационный номер, банковские реквизиты, юридический адрес;
фамилию, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица, утверждающего калькуляцию;
общую информацию и описание объекта;
2) расчетная часть:
описание процесса определения размера вреда;
расчеты, выполненные в соответствии с Правилами;
3) заключительная часть калькуляции;
4) приложения к калькуляции содержат:
фотографии объекта;
таблицы расчетов (при наличии);
исходные данные для составления калькуляции.
2. Итоговая величина стоимости выражается в тенге и отражена в виде цифры, округленной до тенге, с письменной расшифровкой суммы в скобках.
3. Калькуляция, составленная страховщиком, утверждается первым руководителем юридического лица или уполномоченным им лицом. Листы калькуляции, кроме титульного, нумеруются постранично и прошиваются.
Приложение 9 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан по
вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F1-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Номер счета
Наименование счета
Сумма

1. Көлік құралына келтірілген зиян мөлшерінің калькуляциясында мынадай мәліметтер қамтылады:
1) титул парағында:
калькуляцияның атауы;
калькуляцияның нөмірі;
калькуляция жасалған күні;
объектінің атауы мен тұрған жері;
объектіні қарау өткізілген күні;
айқындалатын құнның түрі (типі);
өтініш берушінің (пайда алушының) толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты(бар болса);
зиянның мөлшерін анықтайтын сақтандырушы туралы мәліметтер: толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, банктік деректемелері, заңды мекенжайы;
тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) көрсете отырып, калькуляцияны бекітетін адамның қол қоюымен расталады;
жалпы ақпарат және объектінің сипаттамасы;
2) есептеу бөлігі:
зиянның мөлшерін айқындау процесінің сипаттамасы;
Қағидаларға сәйкес орындалған есептер;
3) калькуляцияның қорытынды бөлігі;
4) калькуляцияға қосымшада мыналар қамтылады:
объектінің суреті;
есеп кестесі (бар болса);
калькуляцияны жасауға арналған бастапқы деректер.
2. Құнның жиынтық шамасы теңгеде көрсетіледі және жақшаның ішінде соманың жазбаша талдамасы бар, теңгеге дейін дөңгелектенген цифр түрінде көрсетіледі.
3. Сақтандырушы жасаған калькуляцияны заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам бекітеді. Титул парағынан басқа, калькуляцияның парақтарының әрбір беті нөмірленеді және тігіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F1-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Шоттың нөмірі
Шоттың атауы
Сомасы

8900
Счета меморандума - прочие
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета по
внебалансовым счетам
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F1-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

8900
Меморандум шоттары - басқалары
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________            _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________             ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
баланстан тыс шоттары
бойынша есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп (индексі: F1-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына жасалады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 100 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и страховых брокеров, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования, страховыми брокерами и о внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
8. В графе 3 указываются в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на предыдущую отчетную дату.
9. В графе 4 указываются в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на отчетную дату.
10. В графе 5 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 10 к Перечню
нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F2-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_____________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Показатели
Номер балансового счета
На начало ликвидационного процесса
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5
6
7 (графа 6 –
графа 4)

6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және сақтандыру брокерлеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының, сақтандыру брокерлерінің бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары).
8. 3-бағанда алдыңғы есепті күнгі Үлгі шот жоспарының баланстан тыс шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері жиынтық мәнде көрсетіледі.
9. 4-бағанда Үлгі шот жоспарының баланстан тыс шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері есепті күнгі жиынтық мәнде көрсетіледі.
10. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасындағы айырманы білдіретін таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметі нәтижелерінің есепті кезеңдегі өзгерістері көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F2-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_____________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Баланстық шоттың нөмірі
Тарату процесінің басында
Өткен есепті күнге
Есепті күнгі
Өзгерістер
Тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда
Өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6
7 (6-баған – 4-баған)

8 (графа 6 - графа 5)
1.
Деньги
2.
Вклады
3.
Ценные бумаги
4.
Операция "обратное РЕПО" с ценными бумагами
5.
Аффинированные драгоценные металлы
6.
Активы перестрахования
7.
Страховые премии
8.
Прочая дебиторская задолженность
9.
Займы
10.
Расходы будущих периодов
11.
Прочие активы
12.
Инвестиции
13.
Основные средства
14.
Долгосрочные активы
15.
Нематериальные активы
Итого по активу, в том числе:
Резервы (провизии)
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Наименование ___________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
активов ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F2-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.

8 (6-баған - 5-баған)
1.
Ақша
2.
Салымдар
3.
Бағалы қағаздар
4.
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
5.
Тазартылған бағалы металдар
6.
Қайта сақтандыру активтері
7.
Сақтандыру сыйлықақылары
8.
Басқа дебиторлық берешек
9.
Қарыздар
10.
Болашақ кезеңдердің шығыстары
11.
Басқа да активтер
12.
Инвестициялар
13.
Негізгі құрал-жабдықтар
14.
Ұзақ мерзімді активтер
15.
Материалдық емес активтер
Актив бойынша жиынтығы, оның ішінде:
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________             _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________            ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
активтерінің жай-күйі туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F2-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына жасалады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.

4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 3 указываются номера балансовых счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и страховых брокеров, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования, страховыми брокерами и о внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
8. В графе 4 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на начало ликвидационного процесса.
9. В графе 5 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 6 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 7 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса, представляющие собой разницу между графами 6 и 4.
12. В графе 8 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 6 и 5.
13. Строки "Резервы (провизии)", "Счет отрицательной корректировки", "Начисленная амортизация" заполняются в случае их наличия по активам, связанным с переоценкой по справедливой стоимости.
Приложение 11 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 3 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации
Индекс формы административных данных: F3-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_____________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
(в тысячах тенге)
Вид обязательства
На дату утверждения реестра требований кредиторов
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5

4. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 100 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
7. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және сақтандыру брокерлеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының, сақтандыру брокерлерінің бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары).
8. 4-бағанда тарату процесінің басындағы жағдай бойынша Үлгі шот жоспарының баланстан шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері көрсетіледі.
9. 5-бағанда алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша Үлгі шот жоспарының баланстан шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша Үлгі шот жоспарының баланстан шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері көрсетіледі.
11. 7-бағанда 6 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
12. 8-бағанда 6 және 5-бағандар арасындағы айырманы білдіретін алдыңғы есепті күнгі деректермен салыстырғанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
13. "Резервтер (провизиялар)", "Теріс түзету шоты", "Есептелген амортизация" жолдары олар болған жағдайда әділ құны бойынша қайта бағалауға байланысты активтер бойынша толтырылады.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: F3-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_____________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Міндеттемелердің түрі
Кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнгі
Өзгерістер
Кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі
деректермен салыстырғанда
Өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5

6 (графа 5 - графа 3)
7 (графа 5 - графа 4)
1.
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
по осуществлению страховых выплат по страховым случаям, наступившим до вступления в законную силу решения суда о ликвидации страховой организации
1.2
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования
1.3
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.4
по заключенным договорам страхования, связанным с личностью застрахованного
1.5
перед кредиторами - физическими лицами по заключенным ими договорам имущественного страхования и другим видам страхования, не связанным с личностью застрахованного
1.6
по заключенным договорам страхования иным, чем указаны в строках 1.4 и 1.5, а также перед организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) при принудительной ликвидации страховых организаций, по договорам страхования, по осуществленным гарантийным выплатам, расходам, связанным с оплатой страхового портфеля принудительно ликвидируемой страховой организации, передаваемого другой страховой организации в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, и иным расходам, связанным с их осуществлением
1.7
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой организации, в пределах суммы обеспечения
1.8
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.9
перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
продолжение таблицы:
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств ликвидируемой
страховой организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации
(индекс – F3-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

6 (5-баған – 3-баған)
7 (5-баған – 4-баған)
1.
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
сақтандыру ұйымын тарату туралы соттың шешімі заңды күшіне енгенге дейін басталған сақтандыру жағдайлары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша
1.2
сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздемелер бойынша тиісті мерзімді төлемдерді капиталдандыру арқылы еңбекақыдан және (немесе) өзге де кірістен ұсталған алименттерді төлеу бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірген зиян үшін жауап беретін азаматтардың талаптары
1.3
еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерді төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.4
сақтанушының жеке басына байланысты жасалған сақтандыру шарттары бойынша
1.5
сақтанушының жеке басына байланысты емес олар жасаған мүліктік сақтандыру шарттары және сақтандырудың басқа да түрлері бойынша кредиторлар – жеке тұлғалар алдында
1.6
1.4 және 1.5-жолдарда көрсетілген, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарын еріксіз тарату кезінде сақтанушыларға (сақтандырылушылар, пайда алушылар) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымдар алдындағы өзгеде жасалынған сақтандыру шарттары бойынша, еріксіз таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамада көзделген тәртіппен және талаптармен басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілетін сақтандыру портфелін төлеуге байланысты жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, шығыстары бойынша және оларды жүзеге асыруға байланысты өзге де шығыстар бойынша
1.7
таратылатын сақтандыру ұйымының мүлік кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасы шегінде
1.8
салықтар, алымдар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.9
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлардың алдында
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу
3.2
тарату комиссиясының бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы ағымдағы берешегі
3.3
басқа да ағымдағы берешек
4.
Басқа да кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Міндеттемелер жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңде (ай, жыл) өтелгені, оның ішінде
Ескерту
ақшамен
мүлікпен
қарсы талаптарды ескерумен
нотариустың депозитіне аударумен
8
9
10
11
12
Атауы ___________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F3-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указывается вид обязательства.
8. В графе 3 указываются обязательства по состоянию на дату утверждения реестра требований кредиторов.
9. В графе 4 указываются обязательства по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 5 указываются обязательства по состоянию на отчетную дату.
11 В графе 6 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов, представляющие собой разницу между графами 5 и 3.
12. В графе 7 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
13. В графе 8 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) деньгами.
14. В графе 9 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) имуществом (указывается балансовая стоимость имущества, переданного в погашение обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации).
15. В графе 10 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством проведения зачета взаимных требований.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына жасалады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 100 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасаған кезде осы нысан бойынша есеп желтоқсанға жеке және әрбір күнтізбелік жылға жеке жасалады.
7. 2-бағанда міндеттеменің түрі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
9. 4-бағанда алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі, олар 5 және 3-бағандардың арасындағы айырмашылықты білдіреді.
12. 7-бағанда алдыңғы есепті күндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі, олар 5 және 4-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіреді.
13. 8-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің ақшамен өтелуі көрсетіледі.
14. 9-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің мүлікпен өтелуі көрсетіледі (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының міндеттемелерін өтеуге берілген мүліктің баланстық құны көрсетіледі).
15. 10-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің өзара талаптарды есепке алуды жүргізу арқылы өтелуі көрсетіледі.

6 (графа 5 - графа 3)
7 (графа 5 - графа 4)
1.
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая перестраховочная организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам перестрахования
1.2
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3
по требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли "страхование жизни"
1.4
по требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли "общее страхование"
1.5
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой перестраховочной организации в пределах суммы обеспечения
1.6
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.7
перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
продолжение таблицы:
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств ликвидируемой
перестраховочной организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации
(индекс – F4-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

6 (5-баған - 3-баған)
7 (5-баған - 4-баған)
1.
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздемелер бойынша тиісті мерзімді төлемдерді капиталдандыру арқылы еңбекақыдан және (немесе) өзге де кірістен ұсталған алименттерді төлеу бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірген зиян үшін жауап беретін азаматтардың талаптары
1.2
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерді төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.3
Цеденттердің "өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын талаптары бойынша
1.4
Цеденттердің "жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын талаптары бойынша
1.5
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының мүлік кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасы шегінде
1.6
Салықтар, алымдар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.7
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлардың алдында
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу
3.2
тарату комиссиясының бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы ағымдағы берешегі
3.3
басқа да ағымдағы берешек
4.
Басқа да кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Міндеттемелер жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңде (ай, жыл) өтелді, оның ішінде
Ескерту
ақшамен
мүлікпен
өзара талаптарды есепке алумен
Нотариус депозитіне аударым жасаумен
8
9
10
11
12
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса )                         қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын қайта сақтандыру
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есептің
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F4-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указывается вид обязательства согласно реестру требований кредиторов перестраховочной организации.
8. В графе 3 указываются обязательства по состоянию на дату утверждения реестра требований кредиторов.
9. В графе 4 указываются обязательства по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 5 указываются обязательства по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 6 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов, представляющие собой разницу между графами 5 и 3.
12. В графе 7 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
13. В графе 8 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) деньгами.
14. В графе 9 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) имуществом (указывается балансовая стоимость имущества, переданного в погашение обязательств ликвидируемой перестраховочной организации).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына жасалады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 100 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Осы нысан бойынша жылдық есепті жасаған кезде есеп желтоқсанға жеке және әрбір күнтізбелік жылға жеке жасалады.
7. 2-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлары талаптарының тізіліміне сәйкес міндеттеменің түрі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
9. 4-бағанда алдыңғы есепті күндегі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда есепті күндегі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі, олар 5 және 3-бағандардың арасындағы айырмашылықты білдіреді.
12. 7-бағанда алдыңғы есепті күндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі, олар 5 және 4-бағандардың арасындағы айырмашылықты білдіреді.
13. 8-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің ақшамен өтелуі көрсетіледі.
14. 9-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің мүлікпен өтелуі көрсетіледі (таратылатын қайта сақтандыру ұйымының міндеттемелерін өтеуге берілген мүліктің баланстық құны көрсетіледі).

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в тенге" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по текущему счету в тенге.
9. В графе 3 указывается дата совершения операции.
10. В графе 4 указывается назначение платежа.
11. При заполнении строки "Всего за год" графы 3 и 4 не заполняются.
12. В графе 5 указывается приход денег по текущему счету в тенге.
13. В графе 6 указывается расход денег по текущему счету в тенге.
14. В графе 7 указывается сальдо на отчетную дату по текущему счету в тенге.
Приложение 14 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 6 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в иностранной валюте
Индекс формы административных данных: F6-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Назначение платежа
Приход
в иностранной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого за месяц
Всего за год
продолжение таблицы:
Расход
Сальдо на отчетную дату
в иностранной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
12
13
14
15
16
17
18
19
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
движении денег ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации по текущему счету
в иностранной валюте
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в иностранной валюте
(индекс – F6-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына жасалады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы сома мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 100 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі мен оның бөлімшелері бойынша деректерді есепке ала отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасаған кезде осы нысан бойынша есеп желтоқсан айына жасалады және бір жылдағы қорытынды деректер көрсетіледі.
8. 2-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша алдыңғы есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
9. 3-бағанда операция жасалған күн көрсетіледі.
10. 4-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
11. "Барлығы бір жылда" деген жол толтырылған кезде 3 және 4-бағандар толтырылмайды.
12. 5-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша ақша кірісі көрсетіледі.
13. 6-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша ақша шығыстары көрсетіледі.
14. 7-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасында ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: F6-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Алдыңғы есепті күніндегі сальдо
Операция жасалған күн
Төлем мақсаты
Кіріс
шетел валютасында
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
ресей
рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиынтығы бір айда
Барлығы бір жылда
кестенің жалғасы:
Шығыс
Есепті күндегі сальдо
шетел валютасында
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
ресей рублі
өзге шетел валютасы
12
13
14
15
16
17
18
19
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы __________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
шетел валютасында ағымдағы
шоты бойынша ақша қозғалысы
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасында ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (индексі: F6-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в иностранной валюте" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При наличии у ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
7. В графах 2, 3, 4 и 5 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
8. В графе 6 указывается дата совершения операции.
9. В графе 7 указывается назначение платежа.
10. При заполнении строки "Всего за год" графы 6 и 7 не заполняются.
11. В графах 8, 9, 10 и 11 указывается приход по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
12. В графах 12, 13, 14 и 15 указывается расход по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
13. В графах 16, 17, 18 и 19 указывается сальдо на отчетную дату по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
Приложение 15 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 7 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по кассе в тенге
Индекс формы административных данных: F7-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Назначение платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц
Всего за год
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
движении денег ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации по кассе в тенге
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по кассе в тенге
(индекс – F7-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасында ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына жасалады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі мен оның бөлімшелері бойынша деректерді есепке ала отырып ұсынылады.
6. Жылдық есепті жасаған кезде осы нысан бойынша желтоқсан айына жасалады және бір жылдағы қорытынды деректер көрсетіледі.
7. 2, 3, 4 және 5-бағандарда шетел валютасында (Америка Құрама Штаттарының долларымен, еуромен, ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша алдыңғы есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
8. 6-бағанда операция жасалған күн көрсетіледі.
9. 7-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
10. "Барлығы бір жылда" деген жолды толтырған кезде 6 және 7-бағандар толтырылмайды.
11. 8, 9, 10 және 11-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штаттарының долларымен, еуромен, ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша кіріс көрсетіледі.
12. 12, 13, 14 және 15-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штаттарының долларымен, еуромен, ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша шығыс көрсетіледі.
13. 16, 17, 18 және 19-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штаттарының долларымен, еуромен, ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: F7-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Алдыңғы есепті күнгі сальдо
Операция жасалған күн
Төлем мақсаты
Кіріс
Шығыс
Есепті күнгі сальдо
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдың жиынтығы
Барлығы жыл ішінде
Атауы ___________________________ Мекенжайы_________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
теңгемен касса бойынша ақша
қозғалысы туралы есептің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (индексі: F7-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по кассе в тенге" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по кассе в тенге.
9. В графе 3 указывается дата совершения операции.
10. В графе 4 указывается назначение платежа.
11. При заполнении строки "Всего за год" графы 3 и 4 не заполняются.
12. В графе 5 указывается приход денег по кассе в тенге.
13. В графе 6 указывается расход денег по кассе в тенге.
14. В графе 7 указывается сальдо на отчетную дату по кассе в тенге.
Приложение 16 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 8 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F8-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность на отчетную дату
Предъявление претензии
Погашено во внесудебном порядке (сумма)
Обращение в суд с иском на взыскание долга
Решение суда в пользу ликвидационной комиссии
Сумма
Номер балансового, внебалансового счета
Сумма
Дата
Сумма
Дата
Сумма
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Исполнение решения суда (сумма)
Постановление о невозможности взыскания
Причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности
Примечание
Исполнено
Не исполнено
Сумма
Дата
12
13
14
15
16
17
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о взыскании
дебиторской задолженности
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F8-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және бір жыл үшін қорытынды деректерді келтіре отырып жасалады.
8. 2-бағанда теңгемен касса бойынша алдыңғы есепті күнгі сальдо көрсетіледі.
9. 3-бағанда операцияны жасау күні көрсетіледі.
10. 4-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
11. "Барлығы жыл ішінде" деген жолды толтырған кезде 3 және 4-бағандар толтырылмайды.
12. 5-бағанда теңгемен касса бойынша ақша кірісі көрсетіледі.
13. 6-бағанда теңгемен касса бойынша ақша шығысы көрсетіледі.
14. 7-бағанда теңгемен касса бойынша есепті күнгі сальдо көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F8-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 __ жылғы ____ ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Есепті күнгі дебиторлық берешек
Наразылық білдіру
Соттан тыс тәртіппен өтелді (сомасы)
Борышты өндіріп алуға қуыныммен сотқа өтініш білдіру
Тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі
Сомасы
Баланстық, баланстан тыс шоттың нөмірі
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Сот шешімін орындау (сомасы)
Өндіріп алудың мүмкін еместігі туралы қаулы
Дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер
Ескерту
Орындалды
Орындалған жоқ
Сомасы
Күні
12
13
14
15
16
17
Атауы _____________________________ Мекенжайы ____________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы __________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_________________________________________             _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
________________________________________             ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
дебиторлық берешегін өндіріп
алу туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп (индексі: F8-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается наименование дебитора.
9. В графах 3, 4 указывается дебиторская задолженность на отчетную дату (сумма долга, номер балансового, внебалансового счета).
10. В графах 5 и 6 указывается информация о предъявлении претензии (сумма и дата).
11. В графе 7 указывается информация о погашении во внесудебном порядке (сумма).
12. В графах 8 и 9 указывается информация об обращении в суд с иском на взыскание долга (сумма и дата).
13. В графах 10 и 11 указывается информация о решении суда в пользу ликвидационной комиссии (сумма и дата).
14. В графах 12 и 13 указывается информация об исполнении решения суда в суммарном значении (исполнено и не исполнено).
15. В графе 14 и 15 указывается информация о постановлении о невозможности взыскания (сумма и дата).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айлары үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
8. 2-бағанда дебитордың атауы көрсетіледі.
9. 3, 4-бағандарда есепті күнгі дебиторлық берешек (борыш сомасы, баланстық, баланстан тыс шоттың нөмірі) көрсетіледі.
10. 5 және 6-бағандарда наразылық білдіру туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
11. 7-бағанда соттан тыс тәртіппен өтеу туралы ақпарат (сомасы) көрсетіледі.
12. 8 және 9-бағандарда борышты өндіріп алуға қуыныммен сотқа өтініш білдіру туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
13. 10 және 11-бағандарда тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
14. 12 және 13-бағандарда жиынтық мәнде сот шешімін орындау туралы ақпарат (орындалды және орындалған жоқ) көрсетіледі.
15. 14 және 15-бағандарда өндіріп алудың мүмкін еместігі туралы қаулы жөнінде ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.

16. В графе 16 указываются причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности.
17. В графе 17 указывается иная дополнительная информация по дебиторам.
Приложение 17 к Перечню
нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 9 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F9-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Показатели
На начало ликвидации
На предыдущую отчетную дату
Реализовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Стоимость реализации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Земельные участки
2.
Здания и сооружения
3.
Компьютерное оборудование
4.
Транспортные средства
5.
Незавершенное строительство
6.
Прочие основные средства
7.
Нематериальные активы
8.
Прочее имущество
9.
Всего
продолжение таблицы:
Списано за отчетный период
Оприходовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Основание списания
Количество единиц
Номер и дата первичного документа
Балансовая стоимость
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Недостача на отчетную дату
На отчетную дату
Примечание
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
20
21
22
23
24
25
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
собственного имущества
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F9-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

16. 16-бағанда дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер көрсетіледі.
17. 17-бағанда дебиторлар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F9-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ____ ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Тарату басында
Алдыңғы есепті күні
Есепті кезеңде сатылды
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Сату құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Жер учаскелері
2.
Үйлер және ғимараттар
3.
Компьютерлік жабдық
4.
Көлік құралдары
5.
Аяқталмаған құрылыс
6.
Басқа да негізгі құралдар
7.
Материалдық емес активтер
8.
Басқа да мүлік
9.
Барлығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңде есептен шығарылды
Есепті кезеңде кіріске алынды
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Есептен шығару негіздемесі
Бірліктер саны
Бастапқы құжаттың нөмірі және күні
Баланстық құны
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Есепті күні кем шығуы
Есепті күн
Ескерту
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
20
21
22
23
24
25
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
меншікті мүлкінің жай-күйі
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F9-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указываются показатели (наименование собственного имущества).
8. В графах 3, 4 и 5 указывается собственное имущество на начало ликвидации (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
9. В графах 6, 7 и 8 указывается собственное имущество на предыдущую отчетную дату (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
10. В графах 9, 10, 11 и 12 указывается собственное имущество, реализованное за отчетный период (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость, стоимость реализации).
11. В графах 13, 14, 15 и 16 указывается собственное имущество, списанное за отчетный период (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость, основание списания).
12. В графах 17, 18 и 19 указывается собственное имущество, оприходованное за отчетный период (количество единиц, номер и дата первичного документа, балансовая стоимость).
13. В графах 20 и 21 указывается недостача собственного имущества на отчетную дату (количество единиц, балансовая стоимость).
14. В графах 22, 23 и 24 указывается собственное имущество на отчетную дату (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айлары үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
7. 2-бағанда көрсеткіштер көрсетіледі (меншікті мүліктің атауы).
8. 3, 4 және 5-бағандарда таратуды бастаған кезде меншікті мүлік (бірліктерінің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
9. 6, 7 және 8-бағандарда алдыңғы есепті күн үшін меншікті мүлік (бірліктерінің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
10. 9, 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезең үшін сатылған меншікті мүлік (бірліктерінің саны, баланстық және бағалау құны, сату құны) көрсетіледі.
11. 13, 14, 15 және 16-бағандарда есепті кезең үшін есептен шығарылған меншікті мүлік (бірліктерінің саны, баланстық және бағалау құны, есептен шығару негіздемесі) көрсетіледі.
12. 17, 18 және 19-бағандарда есепті кезең үшін кіріске алынған меншікті мүлік (бірліктерінің саны, бастапқы құжаттың нөмірі және күні, баланстық құны) көрсетіледі.
13. 20 және 21-бағандарда есепті күн үшін меншікті мүліктің кем шығуы (бірліктерінің саны, баланстық құны) көрсетіледі.
14. 22, 23 және 24-бағандарда есепті күн үшін меншікті мүлік (бірліктерінің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
7. В графе 2 указывается наименование расходов, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
8. В графе 3 указывается сумма расходов согласно смете ликвидационных расходов, утвержденной комитетом кредиторов (согласованной Национальным Банком).
9. В графе 4 указывается сумма фактически произведенных расходов.
10. В графе 5 указываются изменения по расходам, произведенным ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
11. Строка 1.1.3 заполняется только ликвидационной комиссией добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
Приложение 19 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 11 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду
Индекс формы административных данных: F11-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование имущества, сдаваемого в аренду
Фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду
Информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество
Сведения об обременениях
Наименование арендатора
Договор аренды
Номер, дата заключения
Срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
Сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества
Ежемесячные расходы на содержание имущества
Количество единиц имущества, входящего
в состав сдаваемого
в аренду имущества
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Недвижимое имущество
Итого
2.
Движимое имущество
Итого
Всего
продолжение таблицы:
Сумма фактических поступлений по арендным платежам
Примечание
13
14
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета об
имуществе, сдаваемом
ликвидационной комиссией
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации в аренду
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду
(индекс – F11-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айлары үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және жылдық қорытынды деректерді шығарумен жасалады.
7. 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жасаған шығыстардың атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар комитеті бекіткен (қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісілген) тарату шығыстары сметасына сәйкес шығыстар сомасы көрсетіледі.
9. 4-бағанда нақты жұмсалған шығыстар сомасы көрсетіледі.
10. 5-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жасаған шығыстар бойынша, 4 және 3-бағандардың айырмасын білдіретін өзгерістер көрсетіледі.
11. 1.1.3-жолды ерікті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы ғана толтырады.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F11-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ____ ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты орналасуы
Мүлікке құқық белгілеуші құжаттар-дың болуы туралы ақпарат
Ауыртпалық туралы мәліметтер
Жалдаушының атауы
Жалдау шарты
Нөмірі, жасалу күні
Қолданылу мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті ұстау шығыстарын көтеретін тарап туралы мәліметтер
Мүлікті ұстауға арналған ай сайынғы шығыстар
Жалға берілетін мүліктің құрамына кіретін мүлік бірлігінің саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Жылжымайтын мүлік
Жиынтығы
2.
Жылжымалы мүлік
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы:
Жалға беру төлемдері бойынша нақты түсім сомасы
Ескерту
13
14
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________       _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________       ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
тарату комиссиясы жалға
беретін мүлік туралы есептің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп (индексі: F11-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. В графе 2 указывается наименование имущества, сдаваемого в аренду (общая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска транспортного средства, сдаваемого в аренду).
8. В графе 3 указывается фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду.
9. В графе 4 указывается информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество.
10. В графе 5 указываются сведения об обременении (дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение).
11. В графе 6 указывается наименование арендатора.
12. В графе 7 указываются номер, дата заключения договора аренды.
13. В графе 8 указывается срок действия договора аренды.
14. В графе 9 указывается размер ежемесячной арендной платы по договору аренды.
15. В графе 10 указываются сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества по договору аренды.
16. В графе 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айлары үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
7. 2-бағанда жалға берілетін мүліктің атауы (жылжымайтын мүліктің жалпы алаңы, ал көлік құралын жалға беру кезінде жалға берілетін көлік құралының маркасы, шығарылған жылы) көрсетіледі.
8. 3-бағанда жалға берілетін мүліктің нақты орналасу орны көрсетіледі.
9. 4-бағанда мүлікке құқық белгілеуші құжаттардың болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5-бағанда ауыртпалық салу жөніндегі мәліметтер (ауыртпалық салу күні және негіздемесі, ауыртпалық салған орган) көрсетіледі.
11. 6-бағанда жалдаушының атауы көрсетіледі.
12. 7-бағанда жалдау шартының нөмірі, жасалу күні көрсетіледі.
13. 8-бағанда жалдау шартының қолданылу мерзімі көрсетіледі.
14. 9-бағанда жалдау шарты бойынша ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері көрсетіледі.
15. 10-бағанда жалдау шарты бойынша мүлікті ұстау шығыстарын көтеретін тарап туралы мәліметтер көрсетіледі.
16. 11-бағанда коммуналдық және жылжымайтын мүлікті ұстау бойынша өзге қызметтерге шығыстар, сондай-ақ жылжымалы мүлікті техникалық қамтамасыз ету, сақтандыруға жасалатын шығыстар сомасы көрсетіледі.

17. В графе 12 указываются арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства показания пробега по состоянию на дату сдачи его в аренду.
18. В графе 13 указывается сумма фактических поступлений по арендным платежам.
19. В графе 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
20. В строках "Итого", "Всего" заполняются графы 9 и 11.
Приложение 20 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 12 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F12-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Наименование должности
Дата утверждения (переутверждения) штатного расписания
Фонд оплаты труда, согласно штатному расписанию
Количество работников согласно штатному расписанию
Фактическое количество работников
Размер заработной платы (вознаграждение)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Председатель и члены ликвидационной комиссии
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
2.
Работники по трудовым договорам
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
3.
Работники, привлеченные по договорам возмездного оказания услуг
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
4.
Всего по работникам ликвидационной комиссии
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
численности работников
ликвидационной комиссии
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F12-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

17. 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға алынатын алаңы, ал көлік құралын жалға беру кезінде оны жалға беру күнгі жағдай бойынша жол жүру көрсеткіштері көрсетіледі.
18. 13-бағанда жалдау төлемдері бойынша нақты түсімдерің сомасы көрсетіледі.
19. 14-бағанда жалға берілген мүлік бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
20. "Жиынтығы", "Барлығы" жолдарында 9 және 11-бағандар толтырылады.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F12-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20 ____жылғы ____ ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Лауазымның атауы
Штат кестесін бекіту (қайта бекіту) күні
Штат кестесіне сәйкес еңбекақы төлеу қоры
Штат кестесіне сәйкес қызметкерлер саны
Қызметкерлердің нақты саны
Жалақы мөлшері (сыйақы)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Тарату комиссиясының төрағасы мен мүшелері
Бас офис
Бас офис бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
2.
Еңбек шарттары бойынша қызметкерлер
Бас офис
Бас офис бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
3.
Ақысы төленетін қызмет көрсету шарттары бойынша тартылған қызметкерлер
Бас офис
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
4.
Тарату комиссиясының қызметкерлері бойынша барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы __________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________________       _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________       ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
тарату комиссиясы
қызметкерлерінің саны туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп (индексі: F12-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности количество человек, по фонду оплаты труда - в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование должности согласно штатному расписанию работников ликвидационной комиссии.
9. В графе 3 указывается дата утверждения (переутверждения) штатного расписания ликвидационной комиссии.
10. В графе 4 указывается фонд оплаты труда согласно штатному расписанию.
11. В графе 5 указывается количество работников согласно штатному расписанию.
12. В графе 6 указывается фактическое количество работников ликвидационной комиссии.
13. В графе 7 указывается размер заработной платы (вознаграждения).
14. В графе 8 указывается иная дополнительная информация по работникам ликвидационной комиссии.
Приложение 21 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 13 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов
Установленный срок для предъявления претензий
с "___" ___________ 20___г.
по "___" __________ 20___г.
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
№
Наименование кредиторов
Дата обращения
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
дата
номер
8
9
10
11
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Исполнитель
____________________________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 22 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 14 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F13-LKSO
Периодичность: годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело
Дата возбуждения уголовного дела, номер
Наименование органа, возбудившего уголовное дело
Сумма нанесенного ущерба (в тысячах тенге)
Характер ущерба
Предъявление ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма)
Признание ликвидационной комиссии гражданским истцом
Результаты рассмотрения уголовного дела,
в том числе результаты рассмотрения гражданского иска
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
возбужденных уголовных делах
в отношении руководящих
работников, должников
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации,
председателя, членов или
работников ликвидационной
комиссии ликвидируемой
страховой (перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F13-LKSO, периодичность – годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айлары үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын адам саны, жалақы қоры бойынша өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
7. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда, жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
8. 2-бағанда тарату комиссиясы қызметкерлерінің штат кестесіне сәйкес лауазымның атауы көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының штат кестесін бекіту (қайта бекіту) күні көрсетіледі.
10. 4-бағанда штат кестесіне сәйкес еңбекақы төлеу қоры көрсетіледі.
11. 5-бағанда штат кестесіне сәйкес қызметкерлер саны көрсетіледі.
12. 6-бағанда тарату комиссиясы қызметкерлерінің нақты саны көрсетіледі.
13. 7-бағанда жалақы (сыйақы) мөлшері көрсетіледі.
14. 8-бағанда тарату комиссиясының қызметкерлері бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
13-қосымша
Нысан
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы
Шағым-талаптарды білдіру үшін белгіленген мерзім
20___ж. "___" _______ бастап
20___ж. "___" ________ дейін
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы
Өтініш жасау күні
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
8
9
10
11
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F13-LKSO
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20 ___ жылғы _________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Қылмыстық іс қозғалған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Қылмыстық іс қозғалған күн, құжаттың нөмірі
Қылмыстық іс қозғаған органның атауы
Келтірілген зиянның сомасы (мың теңгемен)
Зиянның сипаты
Тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық қуыным беруі (хаттың нөмірі мен күні)
Тарату комиссиясын азаматтық талапкер ретінде тану
Қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық қуынымды қарау нәтижелері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)       қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
басшы қызметкерлеріне,
борышкерлеріне,
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
тарату комиссиясының
төрағасына, мүшелеріне немесе
қызметкерлеріне қатысты
қозғалған қылмыстық істер
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп (индексі – F13-LKSO, кезеңділігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме по сумме нанесенного ущерба указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляются с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. В графе 2 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело.
8. В графе 3 указываются дата возбуждения уголовного дела, номер документа.
9. В графе 4 указывается информация о наименовании органа, возбудившего уголовное дело.
10. В графе 5 указывается информация о сумме нанесенного ущерба (в тысячах тенге).
11. В графе 6 указывается информация о характере ущерба.
12. В графе 7 указывается информация о предъявлении ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма).
13. В графе 8 указывается информация о признании ликвидационной комиссии гражданским истцом.
14. В графе 9 указывается информация о результатах рассмотрения уголовного дела, в том числе результатах рассмотрения гражданского иска.
15. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации.
Приложение 23 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 15 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Промежуточный ликвидационный баланс
Индекс формы административных данных: F14-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"Утвержден"
___________________________
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Активы
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения (графа 5 -графа 4)
1
2
3
4
5
6
Активы
1
Деньги
2
Вклады
3
Ценные бумаги
4
Операция "обратное РЕПО" с ценными бумагами
5
Аффинированные драгоценные металлы
6
Активы перестрахования
7
Страховые премии
8
Прочая дебиторская задолженность
9
Займы
10
Расходы будущих периодов
11
Прочие активы
12
Инвестиции
13
Основные средства
14
Нематериальные активы
15
Долгосрочные активы
Итого по Активу:
продолжение таблицы:
Обязательства
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения (графа 5 -графа 4)
1
2
3
4
5
6
1
Резерв незаработанных премий
2
Резерв не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
3
Резерв не произошедших убытков по договорам аннуитета
4
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
5
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков
6
Дополнительные резервы
7
Расчеты с перестраховщиками
8
Расчеты с посредниками по страховой (перестраховочной) деятельности
9
Расчеты с акционерами по дивидендам
10
Прочая кредиторская задолженность, связанная со страховой (перестраховочной) деятельностью
11
Оценочные обязательства
12
Доходы будущих периодов
13
Займы полученные
14
Операция РЕПО
15
Прочие обязательства
Итого по Обязательствам
Капитал
1
Уставный капитал
2
Результаты переоценки
3
Резервный капитал, установленный учредительными документами
4
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток):
4.1
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) предыдущих лет
4.2
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) отчетного периода
Итого по собственному капиталу
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме промежуточного
ликвидационного баланса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Промежуточный ликвидационный баланс
(индекс – F14-LKSO, периодичность – разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Келтірілген зиянның сомасы бойынша нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. 2-бағанда қылмыстық іс қозғалған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіледі.
8. 3-бағанда қылмыстық іс қозғалған күні, құжаттың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда қылмыстық іс қозғаған органның атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5-бағанда келтірілген зиянның сомасы (мың теңгемен) туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда зиянның сипаты туралы ақпарат көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық қуыным беруі (хаттың нөмірі мен күні) туралы ақпарат көрсетіледі.
13. 8-бағанда тарату комиссиясын азаматтық талапкер деп тану туралы ақпарат көрсетіледі.
14. 9-бағанда қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық қуынымды қарау нәтижелері туралы ақпарат көрсетіледі.
15. 10-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Аралық тарату балансы
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F14-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20 ____ жылғы __________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"Бекітілді"
___________________________
___________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"__________
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңге)
Активтер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5-баған – 4-баған)
1
2
3
4
5
6
Активтер
1
Ақша
2
Салымдар
3
Бағалы қағаздар
4
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
5
Тазартылған бағалы металдар
6
Қайта сақтандыру активтері
7
Сақтандыру сыйлықақылары
8
Басқа да дебиторлық берешек
9
Қарыздар
10
Болашақ кезеңдердің шығыстары
11
Басқа активтер
12
Инвестициялар
13
Негізгі қаражат
14
Материалдық емес активтер
15
Ұзақмерзімді активтер
Актив бойынша жиынтығы:
кестенің жалғасы:
Міндеттемелер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер
(5-баған – 4-баған)
1
2
3
4
5
6
1
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві
2
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған шығындар резерві
3
Аннуитет шарттары бойынша болмаған шығындар резерві
4
Болған, бірақ мәлімделмеген шығындар резерві
5
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резерві
6
Қосымша резервтер
7
Қайта сақтандырушылармен есеп айырысулар
8
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен есеп айырысулар
9
Акционерлермен дивидендтер бойынша есеп айырысулар
10
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметімен байланысты басқа кредиторлық берешек
11
Бағалау міндеттемелері
12
Болашақ кезеңдердің кірістері
13
Алынған қарыздар
14
РЕПО операциясы
15
Басқа міндеттемелер
Міндеттемелер бойынша жиынтығы
Капитал
1
Жарғылық капитал
2
Қайта бағалау нәтижелері
3
Құрылтай құжаттармен белгіленген резервтік капитал
4
Бөлінбеген пайда (өтелмеген зиян):
4.1
алдағы жылдардың бөлінбеген пайдасы (өтелмеген зиян)
4.2
есепті кезеңдегі бөлінбеген пайда (өтелмеген зиян)
Меншікті капитал бойынша жиынтығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы __________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "____" ______________
Аралық тарату
балансының нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Аралық тарату балансы (индексі – F14-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Промежуточный ликвидационный баланс" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами страховой (перестраховочной) организации, ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на дату окончания срока, установленного для составления промежуточного ликвидационного баланса, и в течение пяти рабочих дней после истечения срока представляет его в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов повторное представление промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов не превышает месяца со дня получения уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов.
7. В графе 2 указывается наименование активов и (или) обязательств.
8. В графе 3 указываются номера балансовых счетов.
9. В графе 4 указываются активы и обязательства на начало процесса ликвидации.
10. В графе 5 указываются активы и (или) обязательства на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
11. В графе 6 указываются изменения по активам и (или) обязательствам, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
Приложение 24 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 16 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса
Индекс формы административных данных: F15-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Номер балансового счета
Наименование кредитора
Адрес кредитора (юридический, фактический)
Сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
Итого по счету
Итого по счету
Итого по счету
Всего
Наименование _____________________________________ Адрес________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)            подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме списка
кредиторов ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации на начало
ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса
(индекс – F15-LKSO, периодичность – разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Аралық тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзім аяқталған күнгі жағдай бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын бір айлық мерзімде жасайды және мерзімі өткеннен кейін бес жұмыс күн ішінде оны қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органына ұсынады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілмеген жағдайда аралық тарату балансын және кредиторлар талаптары тізілімін қайта ұсыну аралық тарату балансының және кредиторлар талаптары тізілімінің бекітілмегені туралы хабарламаны алған күннен бастап бір айдан аспайды.
7. 2-бағанда активтердің және (немесе) міндеттемелердің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда тарату процесінің басында активтер және міндеттемелер көрсетіледі
10. 5-бағанда аралық тарату балансын жасау күніне активтер және (немесе) міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін активтер және (немесе) міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін нысан
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F15-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20 ___жылғы __________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Баланстық шоттың нөмірі
Кредитордың атауы
Кредитордың мекенжайы (заңды, нақты)
Тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
Атауы _____________________________ Мекенжайы ____________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
кредиторларының тарату
процесінің басындағы тізімінің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі (индексі – F15-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется и представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в оригинале и в копии в одном экземпляре.
7. В графе 2 указываются номера балансовых счетов.
8. В графе 3 указывается наименование кредитора.
9. В графе 4 указываются юридический и фактический адрес кредитора.
10. В графе 5 указывается сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса в национальной и (или) иностранной валютах.
Приложение 25 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 17 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации претензий (заявлений)
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
Наименование кредитора
Дата обращения
Сумма
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
7
продолжение таблицы:
Требования, непризнанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
8
9
10
продолжение таблицы:
Наименования документов, послуживших основанием для признания (непризнания) ликвидационной комиссией требований кредитора
Номер и дата ответа, направленного ликвидационной комиссией кредитору о признании (непризнании) его требования
Примечание
11
12
13
На оборотной стороне последнего учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации претензий (заявлений) делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)            (подпись)
Исполнитель _______________________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 26 к Перечню
нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 18 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности
ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
Наименование кредитора
Задолженность, невостребованная кредитором
Сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
На оборотной стороне последнего листа журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Исполнитель
_______________________________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 27 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование имущества
Балансовая стоимость имущества на начало ликвидационного процесса
Инвентаризация имущества
Акт инвентаризации (номер и дата)
Фактическое наличие имущества (согласно инвентарной описи)
Расхождения данных инвентарной описи с данными учета
Меры, принятые ликвидационной комиссией
недостача
излишки
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы:
Оценка имущества
Дата проведения оценки
Наименование оценщика, данные лицензии оценщика на осуществление оценочной деятельности
Оценочная стоимость имущества
9
10
11
продолжение таблицы:
Реализация имущества
Списание имущества
Балансовая стоимость на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Примечание
Стоимость реализации
Номер и дата договора купли - продажи
Наименование и номер документа, подтверждающего поступление денег
Сумма
Основание, наименование и номер документа, подтверждающего списание имущества
12
13
14
15
16
17
18
На оборотной стороне последнего листа журнала учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Исполнитель
_______________________________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 28 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Адрес дебитора (юридический, фактический)
Дебиторская задолженность на начало ликвидационного процесса
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Иные начисления
Общая сумма задолженности
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Юридическим лицам
Итого
2
Физическим лицам
Итого
Всего
продолжение таблицы:
Дебиторская задолженность на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Иные начисления
Общая сумма задолженности
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді".
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валютасында көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан толтырылады және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға тұпнұсқада және көшірмеде бір данада ұсынылады.
7. 2-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредитордың атауы көрсетіледі.
9. 4-бағанда кредитордың заңды және нақты мекенжайы көрсетіледі.
10. 5-бағанда тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы ұлттық және (немесе) шетел валюталарында көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
17-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналы _____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Форма
Кредитордың атауы
Өтініш жасау күні
Сомасы
ұлттық валютада
в иностранной валюте
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
5
6
7
кестенің жалғасы:
Тарату комиссиясы танымаған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
8
9
10
кестенің жалғасы:
Тарату комиссиясының кредитор талаптарын тануы (танымауы) үшін негіз болған құжаттардың атауы
Тарату комиссиясының кредиторға оның талабының танылғаны (танылмағаны) туралы жіберген жауабының нөмірі мен күні
Ескерту
11
12
13
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________ ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         (қолы)
Телефоны: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
18-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы _____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Нысан
Кредитордың атауы
Кредитор талап етпеген берешек
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________             ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________             ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))                         (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))                   (қолы)
Телефоны: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
19-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкін есепке алу журналы _____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Нысан
(мың теңге)
Мүліктің атауы
Тарату процесінің басында мүліктің баланстық құны
Мүлікті түгендеу
Түгендеу актісі (нөмірі мен күні)
Мүліктің нақты бары (түгендеу тізімдемесіне сәйкес)
Түгендеу тізімдеме деректерінің есепке алу деректерімен айырмасы
Тарату комиссиясы қабылдаған шаралар
кем шығу
артық шығу
1
2
3
4
5
6
7
8
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы:
Мүлікті бағалау
Бағалау жүргізу күні
Бағалаушының атауы, бағалау қызметін жүзеге асыруға бағалаушының лицензиясының деректері
Мүліктің бағалау құны
9
10
11
кестенің жалғасы:
Мүлікті сату
Мүлікті есептен шығару
Аралық тарату балансын жасау күніне баланстық құны
Ескерту
Сату құны
Сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні
Ақшаның түскенін растайтын құжаттың атау және нөмірі
Сомасы
Мүлікті есептен шығаруды растайтын құжаттың негіздемесі, атауы және нөмірі
12
13
14
15
16
17
18
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________             ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))             (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________             __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))                         (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))                               (қолы)
Телефоны: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
20-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналы _____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Нысан
(мың теңге)
Дебитордың атауы
Дебитордың мекенжайы (заңды, нақты)
Тарату процесінің басына дебиторлық берешек
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Басқа аударымдар
Берешектің жалпы сомасы
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Заңды тұлғаларға
Жиынтығы
2
Жеке тұлғаларға
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы:
Аралық тарату балансын жасау күніне дебиторлық берешек
Негізгі борыш
Сыйақыны есептеу
Басқа аударымдар
Берешектің жалпы сомасы
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и страховых брокеров, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования, страховыми брокерами и о внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
7. В графе 3 указывается в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на начало ликвидационного процесса.
8. В графе 4 указывается в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
9. В графе 5 указываются изменения по внебалансовым счетам за отчетный период, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 30 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
Индекс формы административных данных: F17-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"Утвержден"
_______________________
_______________________
(подпись)
"___" _______________ 20___ года
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
1 очередь:
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь:
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және сақтандыру брокерлеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының, сақтандыру брокерлерінің бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары) көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі.
7. 3-бағанда тарату процесі басында Үлгі шот жоспарының баланстан тыс шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
8. 4-бағанда тарату процесі басында Үлгі шот жоспарының баланстан тыс шоттары бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
9. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасында айырманы көрсететін есепті кезең үшін баланстан тыс шот бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F17-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"Бекітілді"
_______________________
_______________________
(қолы) 20___ жылғы
" ___" ___________
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
Кредитордың атауы (кезектілік тәртібімен)
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютамен
Шетел валютасымен
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
1 кезек:
1.
2.
1.
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек:
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек, оның ішінде:

1+2+3+4+5+6+7+8+9
продолжение таблицы:
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
Дата
номер
7
8
9
10
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме реестра
требований кредиторов,
включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
(индекс – F17-LKSO, периодичность – разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в двух экземплярах вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форма прошнуровывается и пронумеровывается.
5. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
6. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.

1+2+3+4+5+6+7+8+9
кестенің жалғасы:
Кредитордың талаптарын тану үшін негіз болатын құжаттардың атауы
Кредиторға оның талабын тану туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
7
8
9
10
Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімінің соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________ ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Кредиторлардың таратылатын
сақтандыру ұйымының аралық
тарату балансына енгізілген
талаптары тізілімінің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі (индексі: F17-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге екі данада ұсынылады.
4. Нысан тігіледі және нөмірленеді.
5. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарында көрсетіледі.
6. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
7. Форма заполняется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
9. В графе 3 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии о признании требований кредиторов ликвидационной комиссией.
10. В графах 4 и 5 указывается информация о требованиях, признанных ликвидационной комиссией в национальной и иностранной валютах.
11. В графе 6 указывается номер балансовых счетов.
12. В графе 7 указываются наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора ликвидационной комиссией.
13. В графах 8 и 9 указывается ответ, направленный кредитору о признании его требований (дата и номер).
14. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о кредиторах страховой организации.
Приложение 31 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации
Индекс формы административных данных: F18-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"Утвержден"
_______________________
_______________________
(подпись)
"___" _______________ 20___ года
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
Евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
1 очередь:
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь, в том числе:

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысан тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша толтырылады.
8. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану туралы тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 4 және 5-бағандарда тарату комиссиясы ұлттық және шетел валютасында таныған талаптар туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда баланстық шоттарының нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясы кредитордың талаптарын тану үшін негіз болатын құжаттардың атауы көрсетіледі.
13. 8 және 9-бағандарда оның талаптарын тану туралы кредиторға жіберілген жауап көрсетіледі (күні мен нөмірі) көрсетіледі.
14. 10-бағанда сақтандыру ұйымының кредиторлары туралы өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F18-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"Бекітілді"
_______________________
_______________________
(қолы)
20___ жылғы "___" ________
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын қайта сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютамен
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
1-кезек:
1.
2.
1.
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек, оның ішінде:

1+2+3+4+5+6+7
продолжение таблицы:
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
Дата
номер
7
8
9
10
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме реестра
требований кредиторов,
включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой перестраховочной организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации
(индекс – F18-LKSO, периодичность – разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в двух экземплярах вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форма прошнуровывается и пронумеровывается.
5. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
6. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.

1+2+3+4+5+6+7
кестенің жалғасы:
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
7
8
9
10
Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімінің соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы __________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған )                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________________ ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Кредиторлардың таратылатын
қайта сақтандыру ұйымының
аралық тарату балансына
енгізілген талаптары
тізілімінің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі (индексі: F18-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге екі данада ұсынылады.
4. Нысан тігіледі және нөмірленеді.
5. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарымен көрсетіледі.
6. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
7. Форма заполняется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
9. В графе 3 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии о признании требований кредиторов ликвидационной комиссией.
10. В графах 4 и 5 указывается информация о требованиях, признанных ликвидационной комиссией в национальной и иностранной валютах.
11. В графе 6 указывается номер балансовых счетов.
12. В графе 7 указывается наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора ликвидационной комиссией.
13. В графах 8 и 9 указывается ответ, направленный кредитору о признании его требований (дата и номер).
14. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о кредиторах перестраховочной организации.
Приложение 32 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса
Индекс формы административных данных: F19-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование статьи баланса
Номер балансового счета
Сумма на начало ликвидации
Сумма промежуточного ликвидационного баланса
по балансу
по оборотно-сальдовой ведомости
по балансу
по оборотно-сальдовой ведомости
1
2
3
4
5
6
7
Всего
продолжение таблицы:
Отклонение суммы баланса на начало ликвидации по сравнению с промежуточным ликвидационным балансом
Первичные документы, подтверждающие отклонение
Причины отклонения
8 (графа 6 - графа 4)
9
10
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме сведений
об имеющихся отклонениях
данных промежуточного
ликвидационного баланса
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
по сравнению с балансом на
начало ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса
(индекс – F19-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысан тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің бас офисі бөлігінде толтырылады.
8. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының банктің тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану туралы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 4 және 5-бағандарда тарату комиссиясы таныған ұлттық және шетел валюталарындағы талаптар туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану үшін негіз болған құжаттардың атаулары көрсетіледі.
13. 8 және 9-бағандарда кредиторға оның талаптарының танылғаны туралы жіберілген жауап (күні мен нөмірі) көрсетіледі.
14. 10-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлары туралы өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F19-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
р/с
Баланс бабының атауы
Баланстық шот нөмірі
Тарату басталғандағы сома
Аралық тарату балансының сомасы
баланс бойынша
айналым-сальдо ведомосі бойынша
баланс бойынша
айналым-сальдо ведомосі бойынша
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
кестенің жалғасы:
Аралық тарату балансымен салыстырғанда тарату басталғандағы баланс сомасының ауытқуы
Ауытқуды растайтын бастапқы құжаттар
Ауытқу себептері
8 (6-баған - 4-баған)
9
10
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________________ ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
аралық тарату балансы
деректерінің тарату процесінің
басындағы баланспен
салыстырғанда орын алып
отырған ауытқулары туралы
мәліметтердің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер (индексі: F19-LKSO, кезеңділігі – деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в случае наличия отклонений данных промежуточного ликвидационного баланса с данными баланса на начало ликвидационного процесса.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование статьи баланса.
7. В графе 3 указывается номер балансового счета.
8. В графах 4 и 5 указывается сумма на начало ликвидации (по балансу и оборотно-сальдовой ведомости).
9. В графах 6 и 7 указывается сумма промежуточного ликвидационного баланса (по балансу и оборотно-сальдовой ведомости).
10. В графе 8 указывается отклонение суммы баланса на начало ликвидации по сравнению с промежуточным ликвидационным балансом.
11. В графе 9 указываются первичные документы, подтверждающие отклонение.
12. В графе 10 указываются причины отклонений.
Приложение 33 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
Индекс формы административных данных: F20-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"Утверждены"
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь:
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансының деректерінде тарату процесінің басындағы баланстың деректерімен ауытқулар болған жағдайда ұсынылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда баланс бабының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда баланстық шоттың нөмірі көрсетіледі.
8. 4 және 5-бағандарда тарату басындағы сома (баланс және айналым-сальдо ведомосі бойынша) көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда аралық тарату балансының сомасы (баланс және айналым-сальдо ведомосі бойынша) көрсетіледі.
10. 8-бағанда аралық тарату балансымен салыстырғанда тарату басталғандағы баланс сомасының ауытқуы көрсетіледі.
11. 9-бағанда ауытқуды растайтын бастапқы құжаттар көрсетіледі.
12. 10-бағанда ауытқулардың себептері көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: F20-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"Бекітілді"
_______________________
_______________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _________
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертілуге не толықтырылуға жататын талаптар
тарату комиссия сы хаттамасы ның нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валютамен
шетел валютасында
ұлттық валютамен
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еу
ро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еу
ро
Ре
сей руб
лі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезек:
1.
2.
1
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек, оның ішінде:

1. По оплате труда
Итого по оплате труда
2. По обязательным пенсионным взносам
Итого по обязательным пенсионным взносам
3. По социальным отчислениям
Итого по социальным отчислениям
4. Вознаграждения по авторским договорам
Итого вознаграждений по авторским договорам
3
Итого по 3 очереди
4 очередь:
1.
2.
4
Итого по 4 очереди
5 очередь:
1.
2.
5
Итого по 5 очереди
6 очередь:
1.
2.
6
Итого по 6 очереди
7 очередь:
1.
2.
7
Итого по 7 очереди
8 очередь:
1.
2.
8
Итого по 8 очереди
9 очередь:
1.
2.
9
Итого по 9 очереди
Всего:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
продолжение таблицы:
Возникшая разница (между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме изменений
и (или) дополнений в реестр
требований кредиторов,
включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
(индекс – F20-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)

1. Еңбекақы төлеу бойынша
Еңбекақы төлеу бойынша жиынтығы
2. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша жиынтығы
3. Әлеуметтік аударымдар бойынша
Әлеуметтік аударымдар бойынша жиынтығы
4. Авторлық шарттар бойынша сыйақылар
Авторлық шарттар бойынша сыйақылар жиынтығы
3
3-кезек бойынша жиынтығы
4-кезек:
1.
2.
4
4-кезек бойынша жиынтығы
5-кезек:
1.
2.
5
5-кезек бойынша жиынтығы
6-кезек:
1.
2.
6
6-кезек бойынша жиынтығы
7-кезек:
1.
2.
7
7-кезек бойынша жиынтығы
8-кезек:
1.
2.
8
8-кезек бойынша жиынтығы
9-кезек:
1.
2.
9
9-кезек бойынша жиынтығы
Барлығы:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
кестенің жалғасы:
Пайда болған айырма (тиісінше 6 немесе 7-бағанның және 3 немесе 4-бағанның арасындағы)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары)
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі
Ескерту
ұлттық валютамен
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
11
12
13
Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Кредиторлардың таратылатын
сақтандыру ұйымының аралық
тарату балансына енгізілген
талаптарының тізіліміне
өзгерістердің және (немесе)
толықтырулардың нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (индексі: F20-LKSO, кезеңділігі – деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
7. В графах 3 и 4 указывается сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
8. В графе 5 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии касательно требований, подлежащих изменению либо дополнению.
9. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом изменений либо дополнений в национальной и иностранной валютах.
10. В графе 8 указывается номер балансового счета.
11. В графах 9 и 10 указывается возникшая разница между требованиями, подлежащими изменению либо дополнению, и суммой согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
12. В графе 11 указывается основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов).
13. В графе 12 указываются дата и номер ответа кредитору о признании его требования.
14. В графе 13 указывается иная дополнительная информация по изменениям и (или) дополнениям в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс страховой организации.
Приложение 34 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: gov.kz
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации
Индекс формы административных данных: F21-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"Утверждены"
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь:
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде ұсынылады.
4. Нысандағы деректер мың ұлттық және шетел валюталарымен көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
7. 3 және 4-бағандарда алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
8. 5-бағанда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптарға қатысты тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда өзгерістер не толықтырулар ескеріле отырып ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
10. 8-бағанда баланстық шоттың нөмірі көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар және кредиторлар талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
12. 11-бағанда өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары) көрсетіледі.
13. 12-бағанда кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі көрсетіледі.
14. 13-бағанда сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады Әкімшілік деректерге арналған нысан gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: F21-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20 ____жылғы "____" ___________
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"Бекітілді"
_______________________
_______________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _________
Нысан
_____________________________________________________________________ (таратылатын қайта сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібінде)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі және күні
өзгерістерді не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютамен
шетел валютасында
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
Америка Құрама Штаттарының доллары
еу ро
Ресей рублі
өзге шетел валютасымен
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезек:
1.
2.
1
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек, оның ішінде:

1. По оплате труда
Итого по оплате труда
2. По обязательным пенсионным взносам
Итого по обязательным пенсионным взносам
3. По социальным отчислениям
Итого по социальным отчислениям
4. Вознаграждения по авторским договорам
Итого вознаграждений по авторским договорам
3
Итого по 3 очереди
4 очередь:
1.
2.
4
Итого по 4 очереди
5 очередь:
1.
2.
5
Итого по 5 очереди
6 очередь:
1.
2.
6
Итого по 6 очереди
7 очередь:
1.
2.
7
Итого по 7 очереди
Всего:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
продолжение таблицы:
Возникшая разница (между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме изменений
и (или) дополнений в реестр
требований кредиторов,
включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой перестраховочной организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации
(индекс – F21-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации" (далее - Форма).

1. Еңбекті төлеу бойынша
Еңбекті төлеу бойынша жиынтығы
2. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша жиынтығы
3. Әлеуметтік аударымдары бойынша
Әлеуметтік аударымдары бойынша жиынтығы
4. Авторлық шарттар бойынша сыйақы
Авторлық шарттар бойынша сыйақы жиынтығы
3
3-кезек бойынша жиынтығы
4-кезек:
1.
2.
4
4-кезек бойынша жиынтығы
5-кезек:
1.
2.
5
5-кезек бойынша жиынтығы
6-кезек:
1.
2.
6
6-кезек бойынша жиынтығы
7-кезек:
1.
2.
7
7-кезек бойынша жиынтығы
Барлығы:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
кестенің жалғасы:
Пайда болған айырма (6 немесе 7-баған және тиісінше 3 немесе 4-баған арасындағы)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары)
Кредиторға оның талаптарын тану туралы жіберілген жауаптың күні және нөмірі
Ескерту
ұлттық валютамен
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
11
12
13
Кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________ ________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" _________
Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (индексі: F21-LKSO, кезеңділігі – деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При заполнении ликвидационного баланса добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации гриф "согласовано" не заполняется.
7. В графе 2 указывается наименование статьи ликвидационного баланса.
8. В графе 3 указывается сумма статей ликвидационного баланса.
Приложение 36 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 августа 2016 года № 171
Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения страховыми (перестраховочными) организациями
Номер пункта
Вид документа (в том числе электронные документы, удостоверенные электронной цифровой подписью)
Срок хранения документа
Примечание
в исполнительном органе страховой (перестраховочной) организации (далее - организация)
в филиалах и представительствах организации
1
2
3
4
5
1. Организация системы управления
1.1. Распорядительная деятельность
1
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний, решения общих собраний акционеров организации и документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы)
Постоянно*
До минования надобности*
*Направленные для сведения - до минования надобности. Бюллетени голосования - до прекращения деятельности организации
2
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний совета директоров организации, документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы)
Постоянно*
До минования надобности*
*Направленные для сведения - до минования надобности. Бюллетени голосования - до прекращения деятельности организации
3
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний, постановления исполнительного органа организации, документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы)
Постоянно*
До минования надобности*
*Направленные для сведения - до минования надобности. Бюллетени голосования - до прекращения деятельности организации
4
Приказы, распоряжения руководителей организации и документы к ним (справки, сводки, информации, докладные записки и другие документы):

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ісін аяқтау бойынша іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын толтыру кезінде "келісілді" бағаны толтырылмайды.
7. 2-бағанда тарату балансы бабының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда тарату балансы баптарының сомасы көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
36-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 8 тамыздағы
№ 171 қаулысына
2-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімдері
Тармақ нөмірі
Құжаттың түрі (оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Құжатты сақтау мерзімі
Ескерту
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (бұдан әрі – ұйым) атқару органында
ұйымның филиалдары мен өкілдіктерінде
1
2
3
4
5
1. Басқару жүйесін ұйымдастыру
1.1. Басқару қызметі
1
Ұйым акционерлерінің жалпы жиналыстары отырыстарының хаттамалары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар), шешімдері және олардың құжаттары (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпарат, баяндау жазбалары, мәліметтер, үзінді көшірмелер, дауыс беру бюллетендері мен басқа құжаттар)
Тұрақты*
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Назарда ұстау үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін. Дауыс беру бюллетендері – ұйымның қызметі тоқтатылғанға дейін
2
Ұйымның директорлар кеңесі отырыстарының хаттамалары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар), олардың құжаттары (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпарат, баяндау жазбалары, мәліметтер, үзінді көшірмелер, дауыс беру бюллетендері мен басқа құжаттар)
Тұрақты*
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Назарда ұстау үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін. Дауыс беру бюллетендері – ұйымның қызметі тоқтатылғанға дейін
3
Ұйымның атқарушы органы отырыстарының хаттамалары, стенограммалары, қаулылары (аудиовизуалды жазбалар), олардың құжаттары (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпарат, баяндау жазбалары, мәліметтер, үзінді көшірмелер, дауыс беру бюллетендері мен басқа құжаттар)
Тұрақты*
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Назарда ұстау үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін. Дауыс беру бюллетендері – ұйымның қызметі тоқтатылғанға дейін
4
Ұйым басшыларының бұйрықтары, өкімдері және олардың құжаттары (анықтамалар, мәліметтер, ақпарат, баяндау жазбалары мен басқа құжаттар):

1) по основной деятельности (за исключением нормативных правовых приказов);
Постоянно
Постоянно*
*Направленные для сведения - до минования надобности
2) по личному составу (подтверждающие трудовую деятельность работников), по аттестации, повышению квалификации, присвоению званий (чинов), изменению фамилий, поощрению, награждению, оплате труда, премированию, выплатам, пособиям, отпускам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда, ежегодным трудовым отпускам, социальным отпускам, длительным зарубежным командировкам, командировкам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда;
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК
3) по организационно- распорядительным и административно-хозяйственным вопросам;
5 лет
5 лет
4) по краткосрочным внутри республиканским и зарубежным командировкам
5 лет
ЭПК
5 лет
ЭПК
5
Проекты приказов, распоряжений руководителя организации, основания к приказам руководителя организации
1 год
1 год
6
Правила, положения, инструкции, методические указания, рекомендации, разработанные организацией
Постоянно
До замены
новыми
7
Инициативные предложения, внесенные в государственные органы, документы (докладные записки, заключения, справки и другие документы) по их разработке
Постоянно
-
8
Документы (справки, доклады, отчеты, переписка и другие документы) о выполнении приказов, распоряжений руководителя организации
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
9
Документы по оформлению консульских документов для работников организации и зарубежных консультантов (заявки, справки, распоряжения организации)
10 лет
10 лет
10
Доверенности на представление интересов организации во взаимоотношениях с третьими лицами и в судах
3 года*
3 года*
*После истечения срока доверенности
11
Переписка по применению правил, положений, инструкций, методических указаний, рекомендаций и стандартов менеджмента качества по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности организации
5 лет ЭПК
-
12
Переписка с вышестоящими государственными органами, органами местного государственного управления по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности организации
Постоянно
Постоянно
13
Переписка с другими организациями по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
1.2. Контроль
14
Документы ревизий и проверок деятельности организации, его структурных подразделений, проводимых уполномоченными государственными органами, аудиторскими организациями и внутренним аудитом (доклады, докладные записки, справки, акты, заключения, отчеты, возражения, переписка)
Постоянно
Постоянно
15
Документы о выполнении предложений по результатам проверок, ревизий (докладные записки, отчеты, справки, переписка)
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
16
Документы ревизий, проверок, проводимых организацией (акты, справки, переписка)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
17
Документы по служебным расследованиям (акты, справки, переписка)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
18
Документы (исковые заявления, доверенности, акты, ходатайства, жалобы (апелляционные и надзорные), протоколы и другие документы) по судебным разбирательствам, одной из сторон, которых является организация
5 лет*
5 лет*
*После вынесения решения
19
Документы (докладные записки, справки, сводки, сведения, обзоры, аналитические справки, переписка) о состоянии работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц
Постоянно
Постоянно
20
Обращения физических и юридических лиц, документы (справки, сведения, переписка и другие документы) по исполнению: 1) содержащие предложения творческого характера, сведения о серьезных недостатках, фактах коррупции и злоупотреблениях;
Постоянно
Постоянно

1) негізгі қызметі бойынша (нормативтік құқықтық бұйрықтарды қоспағанда);
Тұрақты
Тұрақты*
*Назарда ұстау үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін.
2) жеке құрам бойынша (қызметкерлердің еңбек қызметін растайтын), аттестациялау, біліктілікті жоғарылату, атақ (шен) беру, тегін өзгерту, көтермелеу, марапаттау, еңбекке ақы төлеу, сыйлықақы беру, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше қауіпті) қызметкерлерге төлемдер, жәрдемақылар, демалыстар, жыл сайынғы еңбек демалыстары, әлеуметтік демалыстар, ұзақ шетелдік іссапарлар, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше қауіпті) қызметкерлердің іссапарлары бойынша;
75 жыл
СТК
75 жыл*
СТК
3) ұйымдастыру-басқару және әкімшілік-шаруашылық мәселелері бойынша;
5 жыл
5 жыл
4) қысқа мерзімді республикаішілік және шетелдік іссапарлар бойынша
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
5
Ұйым басшысының бұйрықтарының, өкімдерінің жобалары, ұйым басшысының бұйрықтарына негіздемелер
1 жыл
1 жыл
6
Ұйымның әзірлеген қағидалары, ережелері, нұсқаулықтары, әдістемелік нұсқаулары, ұсынымдары
Тұрақты
Жаңасына ауыстырғанға дейін
7
Мемлекеттік органдарға енгізілген бастамашылық ұсыныстар, оларды әзірлеу бойынша құжаттар (баяндау жазбалары, қорытындылар, анықтамалар мен басқа құжаттар)
Тұрақты
-
8
Ұйым басшысының бұйрықтарын, өкімдерін орындау туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалар, есептер, хат жазысулар мен басқа құжаттар)
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
9
Ұйымның қызметкерлері мен шетелдік консультанттар үшін консулдық құжаттарды ресімдеу бойынша құжаттар (өтінімдер, анықтамалар, ұйымның өкімдері)
10 жыл
10 жыл
10
Үшінші тұлғалармен өзара қарым-қатынастарда және соттарда ұйымның мүдделерін білдіруге сенімхаттар
3 жыл*
3 жыл*
*Сенімхаттың мерзімі өткеннен кейін
11
Ұйымның қызметі негізгі қызметі бойынша (салалық, бейінді) қағидаларды, ережелерді, нұсқаулықтарды, әдістемелік нұсқауларды, ұсынымдар мен сапа менеджменті стандарттарын қолдану бойынша хат жазысу
5 жыл
СТК
-
12
Жоғары тұрған мемлекеттік органдармен, жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен ұйым қызметінің негізгі (салалық, бейінді) бағыттары бойынша хат жазысу
Тұрақты
Тұрақты
13
Басқа ұйымдармен қызметінің негізгі (салалық, бейіндік) бағыттары бойынша хат жазысу
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
1.2. Бақылау
14
Уәкілетті мемлекеттік органдар, аудиторлық ұйымдар мен ішкі аудит ұйымның, оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне жүргізетін ревизиялары мен тексерулерінің құжаттары (баяндамалар, баяндау жазбалары, анықтамалар, актілер, қорытындылар, есептер, наразылықтар, хат жазысу)
Тұрақты
Тұрақты
15
Тексерулердің, ревизиялардың нәтижелері бойынша ұсыныстардың орындалуы туралы құжаттар (баяндау жазбалары, есептер, анықтамалар, хат жазысу)
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
16
Ұйым жүргізетін ревизиялардың, тексерулердің құжаттары (актілер, анықтамалар, хат жазысу)
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
17
Қызметтік тергеулер бойынша құжаттар (актілер, анықтамалар, хат жазысу)
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
18
Тараптардың бірі ұйым болып табылатын сот талқылаулары бойынша құжаттар (шағым-талаптар, сенімхаттар, актілер, өтінішхаттар, шағымдар (апелляциялық және қадағалау), хаттамалар мен басқа құжаттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Шешім шығарылғаннан кейін
19
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы құжаттар (баяндау жазбалары, анықтамалар, қорытындылар, мәліметтер, шолулар, талдау анықтамалары, хат жазысу)
Тұрақты
Тұрақты
20
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, орындау бойынша құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, хат жазысу мен басқа құжаттар):
1) шығармашылық сипаттағы ұсыныстар қамтылатын, күрделі кемшіліктер, сыбайлас жемқорлық және асыра пайдаланулар фактілері туралы мәліметтер;
Тұрақты
Тұрақты

2) личного характера;
5 лет ЭПК*
5 лет ЭПК*
*В случае неоднократного обращения - 5 лет после последнего рассмотрения
3) оперативного характера
5 лет*
5 лет*
*В случае неоднократного обращения - 5 лет после последнего рассмотрения
21
Графики приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством организации
3 года*
3 года*
*После замены новыми
22
Книги, журналы, карточки (базы данных) учета приема физических лиц, представителей юридических лиц, регистрации и контроля исполнения обращений физических и юридических лиц
5 лет
5 лет
23
Журналы учета проведенных ревизий (проверок) и контроля за исполнением решений, принятых по результатам осуществленных ревизий (проверок)
5 лет
5 лет
1.3. Организационные основы управления
24
Учредительные документы организации (учредительный договор, устав, дополнения и изменения к ним)
Постоянно
Постоянно
25
Учредительные документы дочерних организаций организации (устав, учредительный договор, дополнения и изменения к ним)
Постоянно
Постоянно
26
Правоустанавливающие документы, финансовая отчетность и иные документы акционеров организации (учредительные договоры, уставы, договоры купли-продажи акций)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
27
Лицензия, выданная организации
До лишения лицензии*
-
*При условии лишения передаются в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
28
Положения о коллегиальных, консультативно-совещательных (экспертных, научных, методических и иных) органах организации
Постоянно
Постоянно
29
Положения о постоянно действующих комитетах организации
Постоянно
До замены новыми
30
Положения о структурных подразделениях организации
Постоянно
Постоянно
31
Положения о структурных подразделениях исполнительного органа организации, ее филиалов и представительств
Постоянно
Постоянно
32
Номенклатура должностей
Постоянно
До минования надобности
33
Должностные инструкции
3 года*
3 года*
*После замены новыми
34
Проекты штатных расписаний, документы (справки, предложения, заключения, расчеты, переписка) по их разработке и изменениям в них
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
35
Штатные расписания организации, изменения к штатным расписаниям
Постоянно
Постоянно
36
Штатная расстановка (штатно-списочный состав работников)
75 лет
75 лет
37
Списки аффилиированных лиц
Постоянно
Постоянно
38
Списки лиц, имеющих право на дивиденды, списки лиц, имеющих право на участие в общем собрании акционеров
Постоянно
Постоянно
39
Согласия уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на приобретение статуса крупного участника организации или страхового холдинга
Постоянно
-
40
Сведения об акционерах, реестр акционеров организации и изменения к нему, выписки регистратора из реестра акционеров
Постоянно
Постоянно
41
Юридические дела: 1) крупных участников, страховых холдингов организаций;
Постоянно
До замены новыми

2) жеке сипаттағы;
5 жыл
СТК *
5 жыл
СТК *
*Бірнеше рет өтініш жасаған жағдайда –соңғы қаралғаннан кейін 5 жыл
3) жедел сипаттағы
5 жыл*
5 жыл*
*Бірнеше рет өтініш жасаған жағдайда –соңғы қаралғаннан кейін 5 жыл
21
Ұйым басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестелері
3 жыл*
3 жыл*
*Жаңасына ауыстырғаннан кейін
22
Жеке тұлғаларды, заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды есепке алу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін орындауды тіркеу мен бақылау кітаптары, журналдары, карточкалары (деректер базасы)
5 жыл
5 жыл
23
Жүргізілген ревизияларды (тексерулерді) есепке алу және жүзеге асырылған ревизиялардың (тексерулердің) нәтижелері бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылау журналдары
5 жыл
5 жыл
1.3. Басқарудың ұйымдық негіздері
24
Ұйымның құрылтай құжаттары (құрылтай шарты, жарғы, оларға толықтырулар мен өзгерістер)
Тұрақты
Тұрақты
25
Ұйымның еншілес ұйымдарының құрылтай құжаттары (жарғы, құрылтай шарты, оларға өзгерістер мен толықтырулар)
Тұрақты
Тұрақты
26
Ұйым акционерлерінің құқық белгілеу құжаттары, қаржылық есептілігі және өзге де құжаттары (құрылтай шарттары, жарғылар, акцияларды сатып алу-сату шарттары)
5 жыл
СК
5 жыл
СК
27
Ұйымға берілген лицензия
Лицензиядан айырылғанға дейін*
-
*Айрылған жағдайда қаржы нарығы және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау бойынша уәкілетті органға беріледі
28
Ұйымның алқалық, консультативтік-кеңесші (сараптамалық, ғылыми, әдістемелік және өзге) органдары туралы ережелер
Тұрақты
Тұрақты
29
Ұйымның тұрақты жұмыс істейтін комитеттері туралы ережелер
Тұрақты
Жаңасына ауыстырғанға дейін
30
Ұйымның құрылымдық бөлімшелері туралы ережелер
Тұрақты
Тұрақты
31
Ұйымның атқарушы органының, оның филиалдары мен өкілдіктерінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелер
Тұрақты
Тұрақты
32
Лауазымдар номенклатурасы
Тұрақты
Қажеттілігі өткенге дейін
33
Лауазымдық нұсқаулықтар
3 жыл*
3 жыл*
*Жаңасына ауыстырғаннан кейін
34
Штаттық кестелердің жобалары, оларды әзірлеу және оларға өзгерістер бойынша құжаттар (анықтамалар, ұсыныстар, қорытындылар, есептеулер, хат жазысу)
5 жыл
СТК
5 жыл
СТК
35
Ұйымның штаттық кестесі, штаттық кестелерге өзгерістер
Тұрақты
Тұрақты
36
Штаттық орналастыру (қызметкерлердің штаттық-тізімдік құрамы)
75 жыл
75 жыл
37
Үлестес тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
Тұрақты
38
Дивидендтерге құқығы бар тұлғалардың тізімдері, акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
Тұрақты
39
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның ұйымның немесе сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімдері
Тұрақты
-
40
Акционерлер туралы мәліметтер, ұйым акционерлерінің тізілімі және оған өзгерістер, тіркеушінің акционерлердің тізілімінен үзінді көшірмелері
Тұрақты
Тұрақты
41
Заңгерлік істер:
1) ірі қатысушылардың, сақтандыру холдингтерінің, ұйымның;
Тұрақты
Жаңасына ауыстырғанға дейін

2) клиентов организации
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
*После окончания договора страхования
42
Оригиналы документов, подтверждающих собственность на акции, и сведения о формировании уставного капитала организации
5 лет*
5 лет*
*После перехода права собственности на акции при условии завершения ревизии налоговыми органами
43
Документы о реорганизации, переименовании, передислокации организации, (постановления, решения, отчеты, справки, докладные записки, акты, заключения, расчеты, переписка и другие документы)
Постоянно
Постоянно
44
Документы организации и их структурных подразделений по руководящим работникам (справки, акты, переписка)
10 лет ЭК
10 лет ЭК
45
Документы (сведения о задачах, функциях, структуре организации, переписка) по разработке и поддержке интернет-ресурса
5 лет ЭПК
-
46
Документы о командировках (программы, планы-задания, переписка, доклады, справки, отчеты):
1) внутригосударственных;
5 лет
5 лет
2) зарубежных
5 лет ЭК
5 лет
47
Документы по начислению дивидендов (расчеты, справки, заключения)
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
48
Документы по выкупу акций у акционеров организации (заключения, справки, переписка)
Постоянно
Постоянно
49
Документы о задолженности физических и юридических лиц (книги учета, расчеты и прочее)
5 лет*
5 лет*
*После погашения задолженности
50
Документы (исторические и тематические справки, обзоры, подборки публикаций в средствах массовой информации, фото-фоно-документы, видеодокументы) по истории организации и ее подразделений
Постоянно
Постоянно
51
Договоры на осуществление аудита организации
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
52
Акты приема-передачи, приложения к ним, составленные при смене:
1) руководителя организации;
Постоянно
Постоянно
2) должностных, ответственных и материально ответственных лиц
5 лет*
5 лет*
*После смены должностного, ответственного материально-ответственного лица
53
Переписка с акционерами организации по вопросам проведения собраний акционеров
5 лет
5 лет
54
Переписка с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам выдачи (отказа в выдаче, отзыва) согласий на назначение (избрание) руководящих работников организации
Постоянно
-
55
Переписка с дочерними организациями и структурными подразделениями организации по вопросам их основной деятельности
5 лет
5 лет
56
Переписка с центральным депозитарием по вопросам ведения системы реестра держателей ценных бумаг
5 лет
5 лет
57
Книги, журналы учета:
1) экземпляров (копий) документов, содержащих сведения конфиденциального характера;
3 года*
3 года*
*После снятия грифа (пометки) ограничения доступа

2) ұйым клиенттерінің
5 жыл СК*
5 жыл СК*
*Сақтандыру шарты аяқталғаннан кейін
42
Акцияларға меншікті растайтын құжаттардың түпнұсқалары және ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру туралы мәліметтер
5 жыл*
5 жыл*
*Салық органдарының ревизияны аяқтау талабымен акцияларға меншік құқығы өткеннен кейін
43
Ұйымды қайта ұйымдастыру, атауын өзгерту, көшіру құжаттары (қаулылар, шешімдер, есептер, анықтамалар, баяндау жазбалары, актілер, қорытындылар, есептеулер, хат жазысу мен басқа құжаттар)
Тұрақты
Тұрақты
44
Ұйымның және оның құрылымдық бөлімшелерінің басшы қызметкерлер бойынша құжаттары (анықтамалар, актілер, хат жазысу)
10 жыл
СТК
10 жыл
СТК
45
Интернет-ресурсты әзірлеу мен қолдау бойынша құжаттар (ұйымның міндеттері, функциялары, құрылымы туралы мәліметтер жазысқан хаттар)
5 жыл
СТК
-
46
Іссапарлар туралы құжаттар (бағдарламалар, тапсырма-жоспарлар, жазысқан хаттар, баяндамалар, анықтамалар, есептер):
1) мемлекетішілік;
5 жыл
5 жыл
2) шетелдік
5 жыл СК
5 жыл
47
Дивидендтер есептеу бойынша құжаттар (есептеулер, анықтамалар, қорытындылар)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген жағдайда
48
Ұйымның акционерлерінен акцияларды сатып алу бойынша құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, жазысқан хаттар)
Тұрақты
Тұрақты
49
Заңды және жеке тұлғалардың берешегі туралы құжаттар (есепке алу кітаптары, есептеулер және басқалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Берешек өтелгеннен кейін
50
Ұйымның және оның бөлімшелерінің тарихы бойынша құжаттар (тарихи және тақырыптық анықтамалар, шолулар, бұқаралық ақпарат құралдарындағы іріктеп алынған жарияланымдар, фото-фоно-құжаттар, бейнеқұжаттар)
Тұрақты
Тұрақты
51
Ұйымның аудитін жүзеге асыруға арналған шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
52
Қабылдау-өткізу актілері, мыналар ауысқан кезде жасалған олардың қосымшалары:
1) ұйымның басшысы;
Тұрақты
Тұрақты
2) лауазымды, жауапты және материалдық жауапты тұлғалар
5 жыл*
5 жыл*
*Лауазымды, жауапты және материалдық жауапты тұлға ауысқаннан кейін
53
Ұйымның акционерлерімен акционерлердің жиналыстарын өткізу мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
54
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен ұйымның басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру (беруден бас тарту, қайтарып алу) мәселелері бойынша хат жазысу
Тұрақты
-
55
Еншілес ұйымдармен және ұйымның құрылымдық бөлімшелерімен олардың негізгі қызметінің мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
56
Орталық депозитариймен бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
57
Есепке алу кітаптары, журналдары:
1) конфиденциалды сипаттағы мәліметтер бар құжаттардың даналары (көшірмелері);
3 жыл*
3 жыл*
*Рұқсатты шектеу грифі (белгісі) алынғаннан кейін

2) электронных носителей, содержащих сведения конфиденциального характера
До минования
надобности
До минования
надобности
1.4. Правовое обеспечение деятельности организации
и производство по делам об административных правонарушениях
58
Свидетельства о праве собственности на землю, здания, имущество
Постоянно
Постоянно
59
Постановления, решения, определения, приговоры судов по вопросам деятельности организации
5 лет ЭК
5 лет ЭК
60
Договоры (соглашения и контракты) об оказании услуг организации организациями, оказывающими юридические услуги
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора, соглашения, контракта
61
Документы по вопросам применения уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций мер надзорного реагирования и санкций в отношении организации (докладные записки, справки, переписка)
5 лет
5 лет
62
Копии документов, подлинники которых изъяты правоохранительными органами по уголовным и гражданским делам
До минования надобности
До минования надобности
63
Документы по юридической экспертизе договоров (заключения, справки, переписка)
10 лет*
10 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
64
Документы (протоколы, акты, предписания, переписка и другие документы) по делам об административных правонарушениях
5 лет
5 лет
65
Документы (обзоры, справки, докладные записки, сведения, переписка и другие документы) об организации и состоянии правовой работы
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
66
Акты уполномоченных государственных органов, подтверждающие изъятие документа (дела)
5 лет*
5 лет*
*После возврата документа, дела или закрытия счета
67
Переписка по правовым вопросам, в том числе о разъяснении норм законодательства
3 года
3 года
68
Журналы учета исков
5 лет*
5 лет*
*После вынесения судами последнего решения по искам
1.5. Документирование, управление документацией и организация
архивного хранения документов
69
Перечни документов с указанием сроков хранения
Постоянно
До замены новыми
70
Типовые и примерные номенклатуры дел:
1) организации;
Постоянно
Постоянно
2) структурных подразделений
До замены новыми
До замены новыми
71
Протоколы заседаний экспертной комиссии и документы к ним
Постоянно
Постоянно
72
Положение об экспертной комиссии организации
Постоянно
Постоянно
73
Положение о ведомственном (частном) архиве организации
Постоянно
Постоянно
74
Дело (исторические справки, листы архивных фондов, завершенных в делопроизводстве, акты приема-передачи дел на постоянное хранение в государственный архив, акты о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, акты проверок наличия и состояния дел и документов, акты о неисправимых повреждениях дел и другие документы, отражающие работу с архивным фондом) архивного фонда ведомственного (частного) архива организации
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
75
Паспорт ведомственного (частного) архива организации
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
76
Картотека по истории организации
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
77
Картотека по личному составу
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
78
Описи дел: 1) постоянного хранения (утвержденные);
Постоянно*
Постоянно*
*Структурных подразделений - 3 года после утверждения экспертно-проверочной комиссией местного исполнительного органа, республиканского государственного архива Республики Казахстан годового раздела сводной описи дел. Неутвержденные - до минования надобности

2) конфиденциалды сипаттағы мәліметтер бар электрондық тасымалдағыштар
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
1.4. Ұйымның қызметін құқықтық қамтамасыз ету және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізу
58
Жерге, ғимараттарға, мүлікке меншік құқығы туралы куәліктер
Тұрақты
Тұрақты
59
Ұйым қызметінің мәселелері бойынша соттың қаулылары, шешімдері, ұйғарымдары, үкімдері
5 жыл
СК
5 жыл
СК
60
Заңгерлік қызметтерді көрсететін ұйымдардың ұйымға қызмет көрсетуі туралы шарттар (келісімдер мен келісімшарттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Қолданылу мерзімі өткеннен кейін
61
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның ұйымға қатысты қадағалап ден қою шаралары мен санкцияларды қолдану мәселелері бойынша құжаттар (баяндау жазбалары, анықтамалар, жазысқан хаттар)
5 жыл
5 жыл
62
Қылмыстық және азаматтық істер бойынша түпнұсқаларын құқық қорғау органдары алған құжаттардың көшірмелері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
63
Шарттардың заңгерлік сараптамасы бойынша құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, жазысқан хаттар)
10 жыл*
10 жыл*
*Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан кейін және оның қолданылу мерзімі өткеннен кейін
64
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша құжаттар (хаттамалар, актілер, ұйғарымдар, жазысқан хаттар және басқа да құжаттар)
5 жыл
5 жыл
65
Ұйым және құқықтық жұмыстың жай-күйі туралы құжаттар (шолулар, анықтамалар, баяндау жазбалары, мәліметтер, жазысқан хаттар және басқа да құжаттар)
5 жыл СТК
5 жыл СТК
66
Уәкілетті мемлекеттік органдардың құжаттың (істің) алынғанын растайтын актілері
5 жыл*
5 жыл*
*Құжат, іс қайтарылғаннан кейін немесе шот жабылғаннан кейін
67
Құқықтық мәселелері бойынша, оның ішінде заңнаманың нормаларын түсіндіру туралы жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл
68
Талап-арыздарды есепке алу журналдары
5 жыл*
5 жыл*
*Талап-арыздар бойынша соттар соңғы шешім шығарғаннан кейін
1.5. Құжаттау, құжаттаманы басқару және құжаттардың мұрағаттық сақталуын ұйымдастыру
69
Сақтау мерзімі көрсетілген құжаттар тізбелері
Тұрақты
Жаңасына ауыстырғанға дейін
70
Істердің типтік және үлгілік номенклатуралары:
1. ұйымның;
Тұрақты
Тұрақты
2) құрылымдық бөлімшелердің
Жаңасына ауыстырғанға дейін
Жаңасына ауыстырғанға дейін
71
Сараптама комиссиясы отырыстарының хаттамалары
Тұрақты
Тұрақты
72
Ұйымның сараптама комиссиясы жөніндегі ережесі
Тұрақты
Тұрақты
73
Ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағаты туралы ереже
Тұрақты
Тұрақты
74
Ұйым мұрағатының мұрағат қорының ісі (тарихи анықтамалар, іс қағаздарын жүргізуде аяқталған мұрағат қорларының парақтары, істерді мемлекеттік мұрағатқа тұрақты сақтауға қабылдау-тапсыру актілері, сақталуға жатпайтын құжаттарды жоюға бөлу туралы актілер, істер мен құжаттардың болуын және жай-күйін тексерулер актілері, істердің қалпына келтірілмейтін бүлінулері туралы актілер және мұрағат қорымен жұмысты көрсететін басқа да құжаттар)
Тұрақты*
Тұрақты*
*Ұйымды құқықтық мирасқорсыз тарату кезінде тұрақты мемлекеттік сақтауға беріледі
75
Ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатының төлқұжаты
Тұрақты*
Тұрақты*
*Құқықтық мирасқорсыз ұйымды тарату кезінде тұрақты мемлекеттік сақталуға беріледі
76
Ұйымның тарихы бойынша картотека
Тұрақты*
Тұрақты*
*Құқықтық мирасқорсыз ұйымды тарату кезінде тұрақты мемлекеттік сақталуға беріледі
77
Жеке құрам бойынша картотека
Тұрақты*
Тұрақты*
*Құқықтық мирасқорсыз ұйымды тарату кезінде тұрақты мемлекеттік сақталуға беріледі
78
Істердің тізілімдемелері: 1) сақталу мерзімі тұрақты;
Тұрақты *
Тұрақты *
*Құрылымдық бөлімшелердің – жергілікті атқарушы органның, Қазақстан Республикасының республикалық мемлекеттік мұрағатының сараптамалық-тексеру комиссиясы жиынтық істер тізімдемесінің жылдық бөлімін бекіткеннен кейін 3 жыл. *Бекітілмегендері – қажеттілігі өткенге дейін

2) по личному составу;
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передаются после ликвидации организации
3) временного срока хранения
3 года*
3 года*
*После уничтожения дел
79
Переписка по методическим и организационным вопросам ведения делопроизводства и архивного дела
3 года
3 года
80
Заявки (заказы) на выдачу документов из ведомственного (частного) архива организации
1 год
1 год
81
Архивные справки, копии архивных документов, выписки из архивных документов, выданные по запросам физических и юридических лиц, документы (заявления, запросы, справки, переписка) к ним
5 лет
5 лет
82
Акты выдачи документов во временное пользование из ведомственного (частного) архива организации
3 года*
3 года*
*После возвращения документов в ведомственный (частный) архив
83
Акты о выделении к уничтожению испорченных, неиспользованных экземпляров печатно-бланочной продукции с изображением логотипа организации
3 года
3 года
84
Акты о выделении к уничтожению печатей (при их наличии), штампов с изображением логотипа организации
3 года
3 года
85
Книги, карточки, журналы регистрации и контроля (электронные данные в автоматизированной информационной системе):
1) приказов, распоряжений руководителя организации по основной (профильной) деятельности;
Постоянно
Постоянно
2) приказов, распоряжений руководителя организации по личному составу;
75 лет
75 лет
3) приказов, распоряжений руководителя организации по организационно-распорядительным и административно- хозяйственным вопросам;
5 лет
5 лет
4) входящих, исходящих и внутренних документов, в том числе по электронной почте, отправлений почты фельдъегерской связью;
5 лет
5 лет
5) исполнения документов;
3 года
3 года
6) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
3 года
7) аудиовизуальных документов
3 года
3 года
86
Книга учета поступления и выбытия документов ведомственного (частного) архива организации
Постоянно*
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
87
Журнал учета печатей (при их наличии) и штампов с изображением логотипа организации
5 лет
5 лет
88
Журналы (книги), ведомости учета служебных бланков строгой отчетности
5 лет
5 лет
89
Журнал регистрации показаний приборов измерения температуры и влажности
1 год
1 год
2. Прогнозирование и планирование
90
Перспективные планы развития организации, документы об их разработке
Постоянно
До минования надобности
91
Проекты годовых планов, бизнес-планов
5 лет
5 лет
92
Планы работы филиалов, представительств и структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
5 лет
2) полугодовые;
5 лет
5 лет

2) жеке құрам бойынша;
Тұрақты*
Тұрақты*
*Ұйым таратылғаннан кейін тұрақты мемлекеттік сақтауға беріледі
3) сақталу мерзімі уақытша
3 жыл*
3 жыл*
*Істер жойылғаннан кейін
79
Іс қағаздарын және мұрағат ісін жүргізудің әдістемелік және ұйымдастыру мәселелері бойынша жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл
80
Ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатынан құжаттарды беруге өтінімдер (тапсырыстар)
1 жыл
1 жыл
81
Жеке және заңды тұлғалардың сұратулары бойынша берілген мұрағаттық анықтамалар, мұрағаттық құжаттардың көшірмелері, мұрағаттық құжаттардан үзінді көшірмелер, олардың құжаттары (өтініштер, сұратулар, анықтамалар, жазысқан хаттар)
5 жыл
5 жыл
82
Ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатынан құжаттарды уақытша пайдалануға беру актілері
3 жыл*
3 жыл*
*Құжаттар ведомстволық (жеке) мұрағатқа қайтарылғаннан кейін
83
Ұйым логотипінің бейнесі бар мөр-бланк өнімінің бүлінген, пайдаланылмаған даналарын жоюға беру туралы акт
3 жыл
3 жыл
84
Ұйым логотипінің бейнесі бар мөр, мөртабанды жоюға беру туралы акт
3 жыл
3 жыл
85
Тіркеу және бақылау кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған ақпараттық жүйедегі электрондық деректер):
1) негізгі (бейіндік) қызмет бойынша ұйым басшысының бұйрықтарын, өкімдерін;
Тұрақты
Тұрақты
2) жеке құрам бойынша ұйым басшысының бұйрықтарын, өкімдерін;
75 жыл
75 жыл
3) ұйымдастыру-басқару және әкімшілік-шаруашылық мәселелер бойынша ұйым басшысының бұйрықтарын, өкімдерін;
5 жыл
5 жыл
4) келіп түсетін, жіберілетін және ішкі құжаттарды, оның ішінде электрондық почта бойынша, фельдъегерлік байланыспен почта жөнелтілімдерін;
5 жыл
5 жыл
5) құжаттардың орындалуын;
3 жыл
3 жыл
6) жеделхаттарды, телефонхаттарды, факстерді, сөйлесулерге өтінімдерді;
3 жыл
3 жыл
7) аудиовизуалды құжаттарды
3 жыл
3 жыл
86
Ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатына құжаттардың келіп түсуі мен жіберілуін есепке алу журналдары
Тұрақты*
Тұрақты*
*Ұйым таратылғаннан кейін тұрақты мемлекеттік сақтауға беріледі
87
Ұйым логотипінің бейнесі бар мөр, мөртабанды есепке алу журналы
5 жыл
5 жыл
88
Қатаң есептіліктегі қызметтік бланкілерді есепке алу журналдары (кітаптары), ведомостері
5 жыл
5 жыл
89
Температура мен ылғалдылықты өлшеу құралдарының көрсеткіштерін тіркеу журналы
1 жыл
1 жыл
2. Болжау және жоспарлау
90
Ұйымды дамытудың перспективалық жоспарлары, оларды әзірлеу туралы құжаттар
Тұрақты
Қажеттілігі өткенге дейін
91
Жылдық жоспарлардың, бизнес-жоспарлардың жобалары
5 жыл
5 жыл
92
Ұйымның, оның филиалдарының, өкілдіктері мен құрылымдық бөлімшелерінің жұмыс жоспарлары:
1) жылдық;
5 жыл
5 жыл
2) жартыжылдық;
5 жыл
5 жыл

3) квартальные;
3 года
3 года
4) месячные
1 год
1 год
93
Документы (графики, справки, сведения, анализы, таблицы, рабочие тетради) о разработке планов, бизнес-планов
5 лет
5 лет
94
Переписка по вопросам прогнозирования и планирования
5 лет
5 лет
3. Финансирование
95
Сметы по бюджету, специальным и прочим средствам исполнительного органа организации, ее филиалам и представительствам:
1) годовые;
Постоянно*
Постоянно*
*Постоянно - по месту составления, в других организациях - до минования надобности
2) квартальные
5 лет*
5 лет*
*При отсутствии годовых- постоянно
96
Анализ исполнения сметы затрат организации, ее филиалов и представительств
Постоянно
10 лет
97
Переписка по вопросам финансирования
5 лет ЭПК
5 лет
4. Учет и отчетность
4.1. Оперативный и статистический учет и отчетность
98
Отчеты статистические, статистические сведения и таблицы по всем основным (профильным) направлениям и видам деятельности организации, документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним:
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
Постоянно
2) годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
Постоянно
3) полугодовые;
5 лет*
5 лет*
*При отсутствии годовых- постоянно
4) квартальные;
5 лет*
5 лет*
*При отсутствии годовых, полугодовых -
постоянно
5) месячные
1 год*
1 год*
*При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных - постоянно
99
Отчеты филиалов, представительств, дочерних организаций:
1) сводные годовые;
Постоянно
Постоянно
2) годовые;
Постоянно
Постоянно
3) квартальные;
3 года
3 года
4) месячные
1 год
1 год
100
Заключения по отчетам:
1) годовым;
Постоянно
10 лет
2) квартальным
5 лет*
5 лет*
*При отсутствии годовых - постоянно.
*При отсутствии годовых - 10 лет
101
Переписка о предоставлении отчетов
5 лет
5 лет
4.2. Отчетность, статистический учет и статистическая отчетность
102
Годовые сметы расходов организации
Постоянно
Постоянно
103
Отчеты об исполнении годовых смет расходов организации: 1) по месту составления;
Постоянно
Постоянно
2) представленные филиалами, представительствами
5 лет
-
104
Консолидированные и отдельные финансовые отчетности организации и документы к ним (пояснительные записки, приложения, специализированные формы, аудиторские заключения): 1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные
3 года
3 года
105
Статистические отчеты и таблицы по всем вспомогательным направлениям и видам деятельности данной организации, документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним, отчеты структурных подразделений:
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
5 лет
-
2) годовые и с большей периодичностью;
5 лет
-
3) полугодовые;
5 лет
-

3) тоқсандық;
3 жыл
3 жыл
4) айлық
1 жыл
1 жыл
93
Жоспарларды, бизнес-жоспарларды әзірлеу туралы құжаттар (графиктер, анықтамалар, мәліметтер, талдаулар, кестелер, жұмыс дәптерлері)
5 жыл
5 жыл
94
Болжау және жоспарлау мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
3. Қаржыландыру
95
Ұйымның атқарушы органының бюджеті, арнайы және басқа қаражаты, оның филиалдары мен өкілдіктері бойынша сметалары:
1) жылдық;
Тұрақты*
Тұрақты*
*Жасалу орны бойынша – тұрақты, басқа ұйымдарда - қажеттілігі өткенге дейін
2) тоқсандық
5 жыл*
5 жыл*
*Жылдық болмаған жағдайда - тұрақты
96
Ұйымның, оның филиалдары мен өкілдіктерінің шығындар сметасының орындалуын талдау
Тұрақты
10 жыл
97
Қаржыландыру мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл СТК
5 жыл
4. Есепке алу және есептілік
4.1. Жедел және статистикалық есеп және есептілік
98
Ұйым қызметінің барлық негізгі (бейіндік) бағыттары және түрлері бойынша статистикалық есептер, статистикалық мәліметтер мен кестелер, олардың құжаттары (ақпарат, баяндау жазбалары және басқа құжаттар):
1) жиынтық жылдық және кезеңділігі басым;
Тұрақты
Тұрақты
2) жылдық және кезеңділігі басым;
Тұрақты
Тұрақты
3) жартыжылдық;
5 жыл*
5 жыл*
* Жылдық болмағанда – тұрақты
4) тоқсандық;
5 жыл*
5 жыл*
* Жылдық, жартыжылдық болмағанда – тұрақты
5) айлық
1 жыл*
1 жыл*
* Жылдық, жартыжылдық, тоқсандық болмағанда – тұрақты
99
Филиалдардың, өкілдіктердің, еншілес ұйымдардың есептері:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
3 жыл
4) айлық
1 жыл
1 жыл
100
Есептер бойынша қорытындылар:
1) жылдық;
Тұрақты
10 жыл
2) тоқсандық
5 жыл*
5 жыл*
* Жылдық болмағанда – тұрақты.
* Жылдық болмағанда –
10 жыл
101
Есептерді беру туралы жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
4.2. Есептілік, статистикалық есеп және статистикалық есептілік
102
Ұйымның жылдық шығыстар сметасы
Тұрақты
Тұрақты
103
Ұйымның жылдық шығыстар сметаларының орындалуы туралы есептер:
1) жасалу орны бойынша;
Тұрақты
Тұрақты
2) филиалдар, өкілдіктер ұсынған
5 жыл
-
104
Ұйымның шоғырландырылған және жекелеген қаржылық есептіліктері мен олардың құжаттары (түсіндірме жазбалар, қосымшалар, мамандандырылған нысандар, аудиторлық қорытындылар):
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық
3 жыл
3 жыл
105
Осы ұйым қызметінің барлық қосалқы бағыттары мен түрлері бойынша статистикалық есептер және кестелер, олардың құжаттары (ақпараттар, баяндау жазбалары және оларға басқа құжаттар), құрылымдық бөлімшелердің есептері:
1) жиынтық жылдық және кезеңділігі басым;
5 жыл
-
2) жылдық және кезеңділігі басым;
5 жыл
-
3) жартыжылдық;
5 жыл
-

4) квартальные;
3 года
-
5) месячные
1 год
-
106
Отчеты в уполномоченные государственные органы:
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3)месячные;
5 лет
5 лет
4) еженедельные;
5 лет
5 лет
5) ежедневные
5 лет
5 лет
107
Отчеты в налоговые органы:
1) годовые;
Постоянно
-
2) квартальные
5 лет
-
108
Аналитические таблицы по разработке и анализу годовых финансовых и иных отчетностей
Постоянно
5 лет
109
Передаточные акты, разделительные, ликвидационные балансы, пояснительные записки, приложения к ним
Постоянно
Постоянно
110
Лицевые счета руководителей и работников организации (книги начисления заработной платы):
1) работников (в том числе штатных страховых агентов);
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК
2) получателей пенсий, специальных государственных и иных пособий
5 лет*
5 лет*
*После прекращения выплаты пособий и пенсий
111
Лицевые счета страховых агентов, осуществляющих деятельность на договорных условиях
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК
112
Расчетные (расчетно-платежные) ведомости
5 лет*
-
*При отсутствии лицевых счетов - 75 лет
113
Учетные регистры (книга "Журнал-главная", журналы-ордера, таблицы)
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
114
Доверенности на получение сумм денег и товарно-материальных ценностей (в том числе аннулированные)
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
115
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, о расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, о выплате отпускных и выходных пособий
5 лет
5 лет
116
Списки физических лиц и платежные поручения по перечислению обязательных пенсионных взносов
75 лет
75 лет
117
Списки работников и платежные поручения по перечислению обязательных социальных отчислений
75 лет
75 лет
118
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
119
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) о недостачах, растратах, хищениях
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
120
Документы об инвентаризации (протоколы, описи, акты, инвентарные номера):
1) зданий, сооружений;
Постоянно
Постоянно
2) имущества и товарно- материальных ценностей
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
121
Документы (протоколы, акты, расчеты, ведомости, заключения) о переоценке основных фондов, определении амортизации основных средств, оценке стоимости имущества организации
5 лет
5 лет

4) тоқсандық;
3 жыл
-
5) айлық
1 жыл
-
106
Уәкілетті мемлекеттік органдарға есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық;
5 жыл
5 жыл
4) апта сайынғы;
5 жыл
5 жыл
5) күн сайынғы
5 жыл
5 жыл
107
Салық органдарына есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
-
2) тоқсандық
5 жыл
-
108
Жылдық қаржылық және өзге есептіліктерді әзірлеу мен талдау бойынша талдау кестелері
Тұрақты
5 жыл
109
Тапсыру актілері, бөлу, тарату баланстары, түсіндірме жазбалар, оларға қосымшалар
Тұрақты
Тұрақты
110
Ұйымның басшылары мен қызметкерлерінің жеке шоттары (жалақы есептеу кітаптары):
1) қызметкерлердің (оның ішінде штаттық сақтандыру агенттерінің);
75 жыл СТК
75 жыл СТК
2) зейнетақыларды, арнайы мемлекеттік және басқа жәрдемақыларды алушылардың
5 жыл*
5 жыл*
*Жәрдемақылар мен зейнетақылар төлеу тоқтатылғаннан кейін
111
Қызметін шарттық талаптармен жүзеге асыратын сақтандыру агенттерінің жеке шоттары
75 жыл СТК
75 жыл СТК
112
Есеп айырысу (есеп айырысу-төлем) ведомостері
5 жыл*
-
*Жеке шоттар болмаған жағдайда - 75 жыл
113
Есепке алу тіркелімдері ("Бас журнал" кітабы, ордерлерді есепке алу журналдары, кестелер)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
114
Ақша сомаларын және тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға сенімхаттар (оның ішінде күші жойылғандар)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
115
Қорлардың, жалақы лимиттерінің есебі және олардың бөлінуін бақылау туралы, жалақы бойынша артық шығыстар мен берешек жөніндегі есептеулер туралы, жалақыдан, әлеуметтік сақтандыру қаражатынан ұстап қалу туралы, еңбек демалысына төлемдер және шығу жәрдемақысын төлеу туралы мәліметтер
5 жыл
5 жыл
116
Жеке тұлғалардың тізімдері және міндетті зейнетақы жарналарын аудару жөніндегі төлем тапсырмалары
75 жыл
75 жыл
117
Қызметкерлердің тізімдері және міндетті әлеуметтік жарналарды аудару жөніндегі төлем тапсырмалары
75 жыл
75 жыл
118
Шаруашылық операцияның жасалу фактісін тіркеген және бухгалтерлік жазбалар үшін негіз болған бастапқы құжаттар мен оларға қосымшалар
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
119
Кем шығулар, артық шығыстар, жымқырулар туралы құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер, жазысқан хаттар)
5 жыл СТК
5 жыл СТК
120
Түгендеу туралы құжаттар (хаттамалар, тізімдемелер, актілер, түгендеу нөмірлері):
1) үйлердің, ғимараттардың;
Тұрақты
Тұрақты
2) мүліктің және тауарлық-материалдық құндылықтардың
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
121
Негізгі қорларды қайта бағалау, негізгі құрал-жабдықтардың тозуын анықтау, ұйым мүлкінің құнын бағалау туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, есептеулер, ведомостер, қорытындылар)
5 жыл
5 жыл

122
Документы (планы, отчеты, протоколы, акты, справки, докладные записки, переписка) о проведении документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности, контрольно-ревизионной работы, аудиторских проверок в том числе, проверке кассы, правильности взимания налогов и других проверок
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
123
Документы о выплате пенсий, пособий по листкам нетрудоспособности по социальному страхованию, исполнительные листы, переписка по различным удержаниям из заработной платы (решения судов, отчеты, заключения)
5 лет
5 лет
124
Исполнительные листы работников (исполнительные документы)
До минования надобности *
-
*Не менее 5 лет
125
Паспорта зданий, сооружений и оборудования
5 лет ЭПК*
5 лет ЭПК*
*Паспорта зданий и сооружений - памятников архитектуры, находящихся под охраной государства - постоянно. После ликвидации зданий, сооружений списания оборудования
126
Договоры, соглашения
5 лет*
5 лет*
*Не указанные в пунктах настоящего Перечня.
После истечения срока действия договора, соглашения
127
Договоры о полной материальной ответственности материально-ответственного лица
5 лет*
5 лет*
*После увольнения материально-
ответственного лица
128
Реестр договоров страхования (перестрахования), составленный в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 25 "Об утверждении Требований к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальной программы обучения страховых агентов и требований к порядку проведения обучения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6164)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия последнего договора страхования (перестрахования) в реестре договоров страхования (перестрахования)
129
Образцы подписей материально ответственных лиц
До минования надобности*
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
130
Справки, представляемые в бухгалтерию на оплату учебных отпусков, получение льгот по налогам и другие
До минования надобности*
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
131
Переписка с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении и уточнении финансовой и иной отчетности
3 года
3 года

122
Қаржылық-шаруашылық қызметке құжаттамалық ревизиялар, бақылау-ревизия жұмысын, аудиторлық тексерулерді жүргізу, оның ішінде кассаны тексеру, салықтың дұрыс алынуы және басқа тексерулер туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, хаттамалар, актілер, анықтамалар, баяндау жазбалары, жазысқан хаттар)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
123
Әлеуметтік сақтандыру бойынша зейнетақыларды еңбекке жарамсыздық парақтары бойынша жәрдемақыларды төлеу туралы құжаттар, орындау парақтары, жалақыдан әр түрлі ұстап қалулар бойынша жазысқан хаттар (сот шешімдері, есептер, қорытындылар)
5 жыл
5 жыл
124
Қызметкерлердің атқару парақтары (атқару құжаттары)
Қажеттілігі өткенге дейін*
-
*Кемінде 5 жыл
125
Үйлердің, ғимараттардың және жабдықтардың төлқұжаттары
5 жыл СТК*
5 жыл СТК*
*Мемлекеттің қорғауындағы архитектуралық ескерткіштер – үйлер мен ғимараттардың төлқұжаттары - тұрақты.
Үйлер мен ғимараттар жойылғаннан, жабдық есептен шығарылғаннан кейін
126
Шарттар, келісімдер
5 жыл*
5 жыл*
*Осы Тізбенің тармақтарында көрсетілмеген. Шарттың, келісімнің қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
127
Материалдық жауапты адамның толық материалдық жауапкершілігі туралы шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Материалдық жауапты адам жұмыстан босатылғаннан кейін
128
"Сақтандыру ұйымының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығына қатысушылармен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруына, сақтандыру ұйымы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын талаптарды, сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктерін, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасын және оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 25 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6164 болып тіркелген) қаулысына сәйкес жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының тізілімі
5 жыл*
5 жыл*
*Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының тізіліміндегі соңғы сақтандыру (қайта сақтандыру) шартының қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
129
Материалдық жауапты адамдардың қол қою үлгілері
Қажеттілігі өткенге дейін*
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Кемінде 5 жыл
130
Оқу демалысына ақы төлеуге, салық бойынша жеңілдіктер алуға бухгалтерияға ұсынылатын анықтамалар және басқалар
Қажеттілігі өткенге дейін*
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Кемінде 5 жыл
131
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен қаржылық және өзге есептілікті бекіту мен нақтылау туралы жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл

132
Переписка об утверждении и уточнении балансов и отчетов
5 лет
5 лет
133
Книги, журналы, карточки учета:
1) основных средств (зданий, сооружений), иного имущества, обязательств;
5 лет ЭПК*
5 лет ЭПК*
*После ликвидации основных средств
2) договоров, актов о приеме-передаче имущества;
Постоянно
Постоянно
3) приходно-расходных кассовых документов (счетов, платежных поручений);
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
4) хозяйственного имущества (материальных ценностей);
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
5) исполнительных листов;
5 лет
5 лет
6) сумм доходов и подоходного налога работников;
5 лет
5 лет
7) депонированной заработной платы;
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
8) доверенностей
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
5. Трудовые отношения
134
Утвержденные годовые фонды заработной платы
Постоянно
10 лет
135
Годовые отчеты: по труду, численности работников, их перемещении
Постоянно
10 лет
136
Документы (справки, сводки, ведомости) по учету наличия, движения, комплектования, использования трудовых ресурсов
5 лет
ЭПК
5 лет
137
Документы (справки, списки, переписка) о премировании
5 лет
5 лет
138
Переписка об упорядочении и установлении размеров заработной платы, начислении премий
5 лет
5 лет
139
Переписка о применении различных форм оплаты труда, установлении должностных окладов, применении тарифных сеток, регулировании и расходовании фонда заработной платы
3 года
3 года
6. Кадровое обеспечение
140
Протоколы заседаний, постановления (решения) аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий, документы (протоколы счетных комиссий, бюллетени тайного голосования) к ним
15 лет ЭПК*
15 лет ЭПК*
*На предприятиях с тяжелыми, вредными и опасными условиями труда - 75 лет ЭПК
141
Перечни должностей руководящих работников исполнительного органа организации (филиалов и представительств)
Постоянно
-
142
Списки членов аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий
5 лет
5 лет
143
Список (штатно-списочный состав) работников
75 лет
75 лет
144
Списки лиц, получающих персональные ставки и оклады
10 лет*
10 лет*
*При отсутствии лицевых счетов -50 лет
145
Личные дела (заявления, автобиографии, копии и выписки из указов, постановлений, приказов, распоряжений, копии личных документов, копии договоров о пенсионном обеспечении, характеристики, резюме, листки по учету кадров, анкеты, послужные списки, аттестационные листы и другие документы)
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК

132
Баланстарды және есептерді бекіту мен нақтылау туралы жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
133
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) негізгі құрал-жабдықтарды (үйлерді, ғимараттарды), өзге мүлікті, міндеттемелерді;
5 жыл СТК*
5 жыл СТК*
*Негізгі қаражатты таратқаннан кейін
2) шарттарды, мүлікті қабылдау-тапсыру туралы актілерді;
Тұрақты
Тұрақты
3) кіріс-шығыс кассалық құжаттарды (шоттарды, төлем тапсырмаларын);
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
4) шаруашылық мүлікті (материалдық құндылықтарды);
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
5) атқару парақтарын;
5 жыл
5 жыл
6) қызметкерлердің кірістері мен табыс салығының сомаларын;
5 жыл
5 жыл
7) депонирленген жалақыны;
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
8) сенімхаттарды
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
5. Еңбек қатынастары
134
Бекітілген жылдық жалақы қоры
Тұрақты
10 жыл
135
Жылдық есептер: еңбек, қызметкерлердің саны, олардың ауысуы бойынша
Тұрақты
10 жыл
136
Еңбек ресурстарының болуын, қозғалысын, жинақталуын, пайдаланылуын есепке алу бойынша құжаттар (анықтамалар, ақпарлар, ведомостер)
5 жыл СТК
5 жыл
137
Сыйлықақы беру туралы құжаттар (анықтамалар, тізімдер, жазысқан хаттар)
5 жыл
5 жыл
138
Жалақының мөлшерлерін ретке келтіру және белгілеу, сыйлықақы есептеу туралы жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
139
Еңбекке ақы төлеудің әр түрлі нысандарын қолдану, лауазымдық еңбекақы белгілеу, тариф желісін қолдану, жалақы қорын реттеу және жұмсау туралы жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл
6. Кадрлық қамтамасыз ету
140
Аттестациялық, біліктілік, тарификациялық комиссиялар отырыстарының хаттамалары, қаулылары (шешімдері), оларға құжаттар (есеп комиссиясының хаттамалары, жасырын дауыс беру бюллетеньдері)
15 жыл СТК*
15 жыл СТК*
*Ауыр, зиян және қауіпті еңбек жағдайлары бар кәсіпорындарда – 75 жыл СТК
141
Ұйымның (филиалдар мен өкілдіктердің) атқарушы органының басшы қызметкерлері лауазымдарының тізбелері
Тұрақты
-
142
Аттестациялық, біліктілік, тарификациялық комиссиялар мүшелерінің тізімдері
5 жыл
5 жыл
143
Қызметкерлердің тізімі (штаттық-тізімдік құрам)
75 жыл
75 жыл
144
Дербес ставкалар мен еңбекақылар алатын адамдардың тізімдері
10 жыл*
10 жыл*
*Жеке шоттар болмаған кезде - 50 жыл
145
Жеке істер (өтініштер, өмірбаяндар, жарғылардан, қаулылардан, бұйрықтардан, өкімдерден көшірмелер мен үзінді көшірмелер, жеке құжаттардың көшірмелері, зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттардың көшірмелері, мінездемелер, түйіндемелер, қызметкерлерді есепке алу парақтары, сауалнамалар, қызмет тізімдері, аттестациялық парақтар және басқа құжаттар)
75 жыл СТК
75 жыл СТК

146
Личные дела (карточки учета, приема, перемещения и увольнения лиц), работающих по совместительству:
1) работников, для которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении совместительство влияет на размер пенсий;
75 лет ЭПК
75 лет ЭПК
2) работников, имеющих полный должностной оклад (ставку) по основному месту работы
5 лет
5 лет
147
Личные карточки работников (в том числе временных работников)
75 лет
ЭПК
75 лет ЭПК
148
Документы (справки, докладные записки, служебные записки, выписки из приказов, заявления и другие документы), не вошедшие в состав личных дел
5 лет
5 лет
149
Документы (анкеты, автобиографии, листки по учету кадров, заявления, резюме и другие документы) лиц, не принятых на работу
3 года*
3 года*
*После изъятия личных документов
150
Документы (представления, ходатайства, анкеты, акты) об установлении персональных ставок, окладов, надбавок
15 лет*
15 лет*
*При отсутствии приказов об установлении и изменении окладов - 50 лет ЭПК (50 лет)
151
Документы (доклады, сводки, справки, сведения) о состоянии и проверке работы с кадрами
Постоянно
Постоянно
152
Документы (заявления, решения, справки, переписка) об оплате учебных отпусков
До минования надобности*
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
153
Переписка о приеме, проверке, распределении, перемещении, учете кадров
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
154
Переписка об установлении и выплате персональных ставок, окладов, надбавок
3 года
3 года
155
Подлинные личные документы (трудовые книжки, аттестаты, удостоверения, свидетельства, трудовые договоры)
До востребования*
До востребования*
*Невостребованные - не менее 50 лет (невостребованные трудовые книжки - 10 лет после достижения работником общеустановленного пенсионного возраста)
156
Книги, журналы, карточки учета:
1) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов) трудовых соглашений;
75 лет
75 лет
2) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
75 лет
3) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
5 лет
4) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
3 года
5) отпусков;
5 лет
5 лет
6) работников, направленных в командировки;
5 лет
5 лет

146
Қоса қызмет атқаратындардың жеке істері (адамдарды есепке алу, қабылдау, ауыстыру және жұмыстан шығару карточкалары):
1) Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес қоса қызмет атқару зейнетақының мөлшеріне әсерін тигізетін қызметкерлердің;
75 жыл СТК
75 жыл СТК
2) негізгі жұмыс орны бойынша толық лауазымды жалақысы (ставкасы) бар қызметкерлердің
5 жыл
5 жыл
147
Қызметкерлердің (оның ішінде уақытша қызметкерлердің) жеке карточкалары
75 жыл СТК
75 жыл СТК
148
Жеке істер құрамына кірмеген құжаттар (анықтамалар, баяндау жазбалары, қызметтік жазбалар, бұйрықтардан үзінді көшірмелер, өтініштер мен басқа да құжаттар)
5 жыл
5 жыл
149
Жұмысқа қабылданбаған адамдардың құжаттары (сауалнамалар, өмірбаяндар, кадрларды есепке алу парақтары, өтініштер, түйіндемелер мен басқа да құжаттар)
3 жыл*
3 жыл*
*Жеке құжаттар алынғаннан кейін
150
Дербес ставкаларды, еңбекақыларды, үстемеақыларды белгілеу туралы құжаттар (ұсынымдар, қолдау хаттар, сауалнамалар, актілер)
15 жыл*
15 жыл*
*Жалақыларды белгілеу мен өзгерту туралы бұйрықтар болмаған кезде - 50 жыл СТК (50 жыл)
151
Кадрлармен жұмыс жүргізу жай-күйі және тексеру туралы құжаттар (баяндамалар, ақпараттар, анықтамалар, мәліметтер)
Тұрақты
Тұрақты
152
Оқу демалыстарына ақы төлеу құжаттары (өтініштер, шешімдер, анықтамалар, жазысқан хаттар)
Қажеттілігі өткенге дейін*
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Кемінде 5 жыл
153
Кадрларды қабылдау, тексеру, бөлу, ауыстыру, есепке алу туралы жазысқан хаттар
5 жыл СТК
5 жыл СТК
154
Дербес ставкаларды, еңбекақыларды, үстемеақыларды белгілеу және төлеу туралы жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл
155
Түпнұсқалық жеке құжаттар (еңбек кітапшалары, аттестаттар, жеке басын куәландыратын куәліктер, куәліктер, еңбек шарттары)
Талап етілгенге дейін*
Талап етілгенге дейін*
*Талап етілмегендер – кемінде 50 жыл (талап етілмеген еңбек кітапшалары - қызметкер жалпы белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткеннен кейін 10 жыл
156
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) жеке істерді, жеке карточкаларды, еңбек шарттарын (келісімшарттарын) еңбек келісімдерін;
75 жыл
75 жыл
2) еңбек кітапшаларын және оларға жапсырмалар беруді (қозғалысын есепке алу);
75 жыл
75 жыл
3) жалақы, еңбек өтілі, жұмыс орны туралы анықтамалар беруді;
5 жыл
5 жыл
4) әскери есепке алынатын тұлғаларды;
3 жыл
3 жыл
5) еңбек демалыстарын;
5 жыл
5 жыл
6) іссапарға жіберілген қызметкерлерді;
5 жыл
5 жыл

168
Книги, журналы, табели регистрации прихода и ухода (местных командировок) работников
1 год
-
7.2. Строительство
169
Титульные списки вновь начинаемых строек
5 лет ЭК*
5 лет ЭК*
*После окончания строительства
170
Договоры подряда (контракты)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора, после окончания строительства
171
Договоры по инженерно-техническим средствам защиты
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
172
Договоры с подрядчиками
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
173
Договоры, акты о приеме-передаче зданий, сооружений
Постоянно
Постоянно
174
Индивидуальные проекты на строительство зданий и сооружений и утвержденная проектно-сметная документация на строительство и реконструкцию
Постоянно
До окончания эксплуатации
175
Паспорта зданий, сооружений и оборудования
10 лет*
10 лет*
*После ликвидации здания, сооружения, списания оборудования, после списания с баланса
176
Акты приемки выполненных работ, справки и счета за выполненные работы, предоставленные услуги
5 лет*
5 лет*
*После окончания строительства
177
Акты об отводе земельных участков для строительства, планы, паспорта земельных участков и документы к ним
Постоянно
Постоянно
178
Документы о приеме в эксплуатацию построенных объектов (акты, решения, справки)
Постоянно
До окончания эксплуатации
179
Документы финансирования капитальных вложений (лимиты капитальных вложений, уточненные объемы капитальных вложений и строительно-монтажных работ по переходящим стройкам, копии сводных сметных расчетов строительства)
5 лет*
5 лет*
*После окончания строительства
180
Заключения государственной вневедомственной экспертизы по проектам (технико-экономическое обоснование)
5 лет*
5 лет*
*После окончания строительства
7.3. Материально-техническое обеспечение
181
Нормативы складских запасов
3 года*
3 года*
*После замены новыми
182
Сводки, сведения о поступлении, расходовании, остатков сырья, материалов и готовой продукции
3 года
3 года
183
Акты, заключения о качестве поступающих товаров и материалов
5 лет
5 лет
184
Акты приема поступивших на склад товаров и материалов
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
185
Документы о потребности в материалах и оборудовании (лицевые счета, сводные ведомости, таблицы, расчеты, заявки, переписка)
2 года
2 года
186
Документы маркетинговых исследований рынка на приобретение товаров (работ и услуг) (прайс-листы, газетные обзоры и прочее)
2 года
2 года
187
Документы о реализации сверхнормативных и неиспользуемых товарно-материальных ценностей и оборудования (ведомости, сведения, переписка, справки)
5 лет
5 лет

168
Қызметкерлердің келуін және кетуін (жергілікті іссапарларын) тіркеу кітаптары, журналдары, табельдері
1 жыл
-
7.2. Құрылыс
169
Жаңадан басталатын құрылыстың титул тізімдері
5 жыл СК*
5 жыл СК*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
170
Мердігерлік шарттары (келісімшарттары)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін, құрылыс аяқталғаннан кейін
171
Инженерлік-техникалық қорғау құралдары бойынша шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
172
Мердігерлермен шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
173
Ғимараттарды, үйлерді қабылдау-өткізу туралы шарттар
Тұрақты
Тұрақты
174
Ғимараттар мен үйлердің құрылысына жеке жобалар және құрылыс пен қайта жаңартуға бекітілген жоба-сметалық құжаттама
Тұрақты
Пайдалану аяқталғанға дейін
175
Ғимараттардың, үйлердің және жабдықтың төлқұжаттары
10 жыл*
10 жыл*
*Ғимараттар, үйлер жойылғаннан, жабдық есептен шығарылғаннан кейін, баланстан шығарылғаннан кейін
176
Орындалған жұмыстарды қабылдау актілері, орындалған жұмыстар, ұсынылған қызметтер анықтамалары және олар үшін шоттар
5 жыл*
5 жыл*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
177
Құрылысқа арналған жер учаскелерін белгілеу туралы актілер, жер учаскелерінің жоспарлары, төлқұжаттары және оларға құжаттар
Тұрақты
Тұрақты
178
Салынған объектілерді пайдалануға қабылдау туралы құжаттар (актілер, шешімдер, анықтамалар)
Тұрақты
Пайдалану аяқталғанға дейін
179
Күрделі салымдарды қаржыландыру құжаттары (күрделі салымдардың лимиттері, өтпелі құрылыстар бойынша күрделі салымдардың және құрылыс-жинақтау жұмыстарының нақтыланған көлемдері, құрылыстың жиынтық сметалық есептердің көшірмелері)
5 жыл*
5 жыл*
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
180
Жобалар бойынша мемлекеттік ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысы (техникалық-экономикалық негіздеме)
5 жыл*
5 жыл
*Құрылыс аяқталғаннан кейін
7.3. Материалдық-техникалық қамтамасыз ету
181
Қоймадағы қорлардың нормативтері
3 жыл
3 жыл
*Жаңасына ауыстырғаннан кейін
182
Шикізат, материалдар мен дайын өнімдердің келіп түсуі, жұмсалуы, қалдығы туралы мәлімдемелер, мәліметтер
3 жыл
3 жыл
183
Келіп түсетін тауарлар мен материалдардың сапасы туралы актілер, қорытындылар
5 жыл
5 жыл
184
Қоймаға келіп түскен тауарлар мен материалдарды қабылдау актілері
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
185
Материалдар мен жабдық қажеттілігі туралы құжаттар (жеке шоттар, жиынтық ведомостер, кестелер, есептер, өтінімдер, жазысқан хаттар)
2 жыл
2 жыл
186
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) сатып алу үшін нарықты маркетингілік зерттеулердің құжаттары (прайс-парақтары, газеттік шолулар және өзгелер)
2 жыл
2 жыл
187
Нормативтен тыс және пайдалануда болмаған тауар-материалдық құндылықтарды және жабдықты сату туралы құжаттар (ведомостер, мәліметтер, жазысқан хаттар, анықтамалар)
5 жыл
5 жыл

188
Документы по организации и оборудованию складских помещений (докладные записки, переписка)
3 года
3 года
189
Документы (уведомления, переписка и другие документы) о прибытии грузов
1 год
1 год
190
Документы (графики, переписка и другие документы) о завозе товаров на склады
1 год
1 год
191
Документы (сведения, акты, справки) о движении и остатках товаров и материалов на складе
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
192
Документы (сведения, акты, справки) об отпуске товаров со склада
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
193
Документы о недостаче и растратах товаров, материалов, оборудования (акты, сведения, справки, переписка)
5 лет
5 лет
194
Документы об изготовлении печатной продукции (заявки, книги учета, переписка)
3 года
3 года
195
Документы об изготовлении бланков строгой отчетности (заказы, переписка)
5 лет
5 лет
196
Переписка по вопросам материально-технического обеспечения
3 года
3 года
197
Пропуска на вывоз товаров и материалов со склада
3 года
3 года
7.4. Эксплуатация зданий и помещений
198
Акты приема-передачи зданий, помещений, земельных участков в пользование
Постоянно
Постоянно
199
Документы о приеме-сдаче зданий, помещений в аренду и расчеты по ним (договоры, соглашения, акты)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
200
Документы об эксплуатации зданий, помещений, занимаемых организациями (переписка, доклады, обзоры, справки)
3 года
3 года
201
Документы о страховании зданий, помещений (соглашения, переписка)
3 года
3 года
202
Документы о техническом, санитарном состоянии зданий, помещений, дворов и прилегающих территорий (акты, переписка)
3 года
3 года
203
Переписка о коммунальном обслуживании зданий и помещений
1 год
1 год

188
Қойма үй-жайларын ұйымдастыру және жабдықтау бойынша құжаттар (баянжазбалар, жазысқан хаттар)
3 жыл
3 жыл
189
Жүктерді әкелу туралы құжаттар (хабарламалар, жазысқан хаттар және басқа да құжаттар)
1 жыл
1 жыл
190
Тауарларды қоймаларға әкелу туралы құжаттар (графиктер, жазысқан хаттар және басқа да құжаттар)
1 жыл
1 жыл
191
Қоймадағы тауарлар мен материалдардың қозғалысы мен қалдықтары туралы құжаттар (мәліметтер, актілер, анықтамалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
192
Қоймадан тауарларды жіберу туралы құжаттар (мәліметтер, актілер, анықтамалар)
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
193
Тауарлардың, материалдардың, жабдықтың жетіспеушілігі және жұмсап қою туралы құжаттар (актілер, мәліметтер, анықтамалар, жазысқан хаттар)
5 жыл
5 жыл
194
Баспа өнімдерін дайындау туралы құжаттар (өтінімдер, есепке алу кітаптары, жазысқан хаттар)
3 жыл
3 жыл
195
Қатаң есептіліктегі бланкілерді дайындау құжаттары (тапсырыстар, жазысқан хаттар)
5 жыл
5 жыл
196
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл
197
Қоймадан тауарлар мен материалдарды шығаруға рұқсаттамалар
3 жыл
3 жыл
7.4. Ғимараттар мен үй-жайларды пайдалану
198
Ғимараттарды, үй-жайларды, жер учаскелерін пайдалануға қабылдау-өткізу актілері
Тұрақты
Тұрақты
199
Ғимараттарды, үй-жайларды жалға қабылдау-өткізу құжаттары және олар бойынша есептеулер (шарттар, келісімдер, актілер)
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
200
Ұйымдар орналасқан ғимараттарды, үй-жайларды пайдалану туралы құжаттар (жазысқан хаттар, баянамалар, шолулар, анықтамалар)
3 жыл
3 жыл
201
Ғимараттарды, үй-жайларды сақтандыру туралы құжаттар (келісімдер, жазысқан хаттар)
3 жыл
3 жыл
202
Ғимараттардың, үй-жайлардың, аулалар мен іргелес аумақтардың техникалық, санитарлық жай-күйі туралы құжаттар (актілер, жазысқан хаттар)
3 жыл
3 жыл
203
Ғимараттарға, үй-жайларға коммуналдық қызмет көрсету туралы жазысқан хаттар
1 жыл
1 жыл

7.5. Транспортное обслуживание
204
Документы об организации перевозок и эксплуатации автотранспорта (обзоры, справки, докладные записки, сведения)
5 лет
5 лет
205
Документы (заявки, акты, сведения, переписка и другие документы) о наличии, ремонте, состоянии и эксплуатации автотранспорта, а также об определении потребности в автотранспорте
3 года*
3 года*
*После списания транспортных средств
206
Переписка о выделении и закреплении автотранспорта за организациями и должностными лицами
1 год
1 год

7.5. Көлік қызметі
204
Тасымалдау және автокөлікті пайдалануды ұйымдастыру туралы құжаттар (шолулар, анықтамалар, баянжазбалар, мәліметтер)
5 жыл
5 жыл
205
Автокөліктің болуы, жөндеуі, жай-күйі және пайдалануы туралы, сондай-ақ автокөлікке қажеттілікті айқындау туралы құжаттар (өтінімдер, актілер, мәліметтер, жазысқан құжаттар және басқа да құжаттар)
3 жыл*
3 жыл*
*Көлік құралдары есептен шығарылғаннан кейін
206
Ұйымдар мен лауазымды тұлғаларға автокөлікті бөлу және бекіту туралы жазысқан хаттар
1 жыл
1 жыл

207
Путевые листы
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
8. Страховой рынок
208
Структура портфеля инвестиций
10 лет
-
209
Сведения об актуарных расчетах
Постоянно
-
210
Авансовые отчеты
5 лет*
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
211
Выписки с банковских счетов
5 лет
5 лет
212
Выписки с личных страховых счетов, не полученные страхователями
3 года
3 года
213
Справки-подтверждения от страхователей по личным страховым счетам
5 лет
5 лет
214
Заявления на получение информации о состоянии личного страхового счета
5 лет
5 лет
215
База данных по личным страховым счетам
Постоянно
Постоянно
216
Дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов, расчет пруденциальных нормативов
5 лет
5 лет
217
Договоры страхования (перестрахования), а также документы, влияющие на изменение данных договоров страхования (перестрахования)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора

207
Жол парағы
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
8. Сақтандыру нарығы
208
Инвестициялар портфелінің құрылымы
10 жыл
-
209
Актуарлық есептеулер туралы мәліметтер
Тұрақты
-
210
Аванстық есептер
5 жыл*
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
211
Банк шоттарынан үзінді көшірмелер
5 жыл
5 жыл
212
Сақтанушылар алмаған жеке сақтандыру шоттарынан үзінді-көшірмелер
3 жыл
3 жыл
213
Жеке сақтандыру шоттары бойынша сақтанушылардың растау анықтамалары
5 жыл
5 жыл
214
Жеке сақтандыру шотының жай-күйі туралы ақпаратты алуға берілген өтініштер
5 жыл
5 жыл
215
Жеке сақтандыру шоттары бойынша дерекқоры
Тұрақты
Тұрақты
216
Пруденциялық нормативтерді есептеуге арналған қосымша мәліметтер, пруденциялық нормативтердің есептеулері
5 жыл
5 жыл
217
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының деректерін өзгертуге ықпал ететін құжаттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін

218
Договоры о предоставлении организацией займов страхователям в пределах выкупной суммы
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия договора
219
Документы (приказы, решения, экономические обоснования, доверенности) на создание и упразднение филиалов и представительств организации
Постоянно
Постоянно
220
Документы (технические задания, акты, отчеты, описания) об автоматизированной системе электронного документооборота
Постоянно
Постоянно

218
Ұйымның сатып алу сомасы шегінде сақтанушыларға қарыздар беруі туралы шарттар
5 жыл*
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
219
Ұйымның филиалдары мен өкілдіктерін құруға және таратуға құжаттар (бұйрықтар, шешімдер, экономикалық негіздемелер, сенімхаттар)
Тұрақты
Тұрақты
220
Автоматтандырылған электрондық құжат айналымы жүйесі туралы құжаттар (техникалық тапсырмалар, актілер, есептер, сипаттамалар)
Тұрақты
Тұрақты

221
Документы, подтверждающие наличие соответствующего рейтинга у перестраховочных организаций и страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан, с которыми (через которых) заключены договоры перестрахования
5 лет
-
222
Первичные документы и приложения к ним, подтверждающие поступление страховых премий
5 лет*
5 лет
*При условии проведения проверки (ревизии)
223
Документы, представленные лицензиару, для получения лицензии на осуществление страховой и иной разрешенной деятельности (финансовые документы, правила страхования, положение о внутреннем аудите (контроле), учетная политика, экономическое обоснование)
Постоянно
-

221
Солармен (солар арқылы) қайта сақтандыру шарттары жасалған қайта сақтандыру ұйымдарының және Қазақстан Республикасының бейрезиденттері сақтандыру брокерлерінің тиісті рейтингісінің болуын растайтын құжаттар
5 жыл
-
222
Сақтандыру сыйлықақыларының түсуін растайтын бастапқы құжаттар және оларға қосымшалар
5 жыл*
5 жыл
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
223
Сақтандыру және басқа рұқсат етілген қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін лицензиарға берілген құжаттар (қаржылық құжаттар, сақтандыру қағидалары, ішкі аудит (бақылау) туралы ереже, есеп саясаты, экономикалық негіздеме)
Тұрақты
-

224
Документы (заявления, анкеты, копии личных документов, приказы, выписка из протокола) для согласования кандидатур на должности руководящих работников организации, представленные в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Постоянно
Постоянно
225
Документы (заявления, письма, справки) по возврату ошибочно зачисленных страховых премий
5 лет
5 лет
226
Документы (заявления) по переводу, возврату уплаченных страховых премий
5 лет*
5 лет*
*После осуществления перевода
227
Документы по страховой выплате (документы, подтверждающие наступление страхового случая, размер причиненного вреда и право на получение страховой выплаты, отказ в страховой выплате)
5 лет*
5 лет*
*После выплаты или вынесения решения об отказе
228
Копии документов, подтверждающие сдачу страховыми агентами экзаменов по минимальной программе обучения, утвержденной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
5 лет
5 лет
229
Документы (ходатайство, решения, прогноз, перечень мероприятий) на реорганизацию и ликвидацию организации (упразднение филиалов и представительств)
Постоянно
Постоянно
230
Документы, связанные с осуществлением финансового мониторинга, со дня прекращения отношений со страхователем, выгодоприобретателем:
1) данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5 лет
5 лет
2) данные учредительных документов, регистрационный номер налогоплательщика (при наличии), бизнес-идентификационный номер (за исключением случаев, когда страхователю, выгодоприобретателю не присвоены регистрационный номер налогоплательщика (при наличии), бизнес-идентификационный номер в соответствии с законодательством Республики Казахстан), а также адрес места нахождения
5 лет
5 лет
231
Переписка по основной деятельности организации, ее филиалов и представительств
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
232
Переписка со страхователями и получателями страховых выплат
5 лет
5 лет
233
Книга регистрации личных страховых счетов
Постоянно
Постоянно
234
Журнал регистрации доверенностей
5 лет
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
235
Журнал лицевых страховых счетов
5 лет
5 лет
236
Журнал регистрации страховых случаев
5 лет
5 лет
237
Журнал регистрации страховых полисов, выезжающих за рубеж
5 лет
5 лет
238
Журнал регистрации договоров по проведению добровольного личного страхования
5 лет
5 лет
239
Журнал регистрации накопительного (иного долгосрочного) страхования
5 лет
5 лет
240
Журнал регистрации добровольного имущественного страхования
5 лет
5 лет

224
Ұйымның басшы қызметкерлері лауазымдарына кандидатураларды келісу үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылған құжаттар (өтініштер, сауалнамалар, жеке құжаттардың көшірмелері, бұйрықтар, хаттамадан үзінді көшірме)
Тұрақты
Тұрақты
225
Қате есептелген сақтандыру сыйлықақыларын қайтару жөніндегі құжаттар (өтініштер, хаттар, анықтамалар)
5 жыл
5 жыл
226
Төленген сақтандыру сыйлықақыларын аудару, қайтару жөніндегі құжаттар (өтініштер)
5 жыл*
5 жыл*
*Аудару жүзеге асырылғаннан кейін
227
Сақтандыру төлемдері жөніндегі құжаттар (сақтандыру жағдайының басталғанын, келтірілген зиян мөлшерін және сақтандыру төлемін алу құқығын, сақтандыру төлемінен бас тартуды растайтын құжаттар)
5 жыл*
5 жыл*
* Төлем жасалғаннан немесе бас тарту туралы шешім шығарылғаннан кейін
228
Сақтандыру агенттерінің қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган бекіткен ең төменгі оқу бағдарламасы бойынша емтихандар тапсырғанын растайтын құжаттар көшірмелері
5 жыл
5 жыл
229
Ұйымды қайта ұйымдастыруға және таратуға (филиалдар мен өкілдіктерді таратуға) құжаттар (қолдау хаттар, шешімдер, болжамдар, іс-шаралар тізбесі)
Тұрақты
Тұрақты
230
Сақтанушымен, пайда алушымен қарым-қатынас тоқтатылған күннен бастап қаржы мониторингін жүзеге асыруға байланысты құжаттар:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке сәйкестендіру нөмірі
5 жыл
5 жыл
2) құрылтай құжаттарының деректері, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса), бизнес-сәйкестендіру нөмірі (сақтанушыға, пайда алушыға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі берілмеген жағдайларды қоспағанда), сондай-ақ орналасқан жерінің мекенжайы
5 жыл
5 жыл
231
Ұйымның, оның филиалдары мен өкілдіктерінің негізгі қызметі бойынша жазысқан хаттар
5 жыл СТК
5 жыл СТК
232
Сақтанушылармен және сақтандыру төлемдерін алушылармен жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
233
Жеке сақтандыру шоттарын тіркеу кітабы
Тұрақты
Тұрақты
234
Сенімхаттарды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл*
*Тексеру (ревизия) жүргізілген кезде
235
Жеке сақтандыру шоттарының журналы
5 жыл
5 жыл
236
Сақтандыру жағдайларын тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
237
Шетелге шығатындардың сақтандыру полистерін тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
238
Ерікті жеке сақтандыруды жүргізу бойынша шарттарды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
239
Жинақтаушы (өзге ұзақмерзімді) сақтандыруды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
240
Ерікті мүліктік сақтандыруды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл

241
Журнал регистрации договоров перестрахования
5 лет
5 лет
242
Журнал регистрации договоров о совместной деятельности организаций
5 лет
5 лет
243
Журнал регистрации договоров со страховыми брокерами
5 лет
5 лет
244
Реестр страховых агентов и их отчетов
5 лет
5 лет
245
Реестры отправления уведомлений страхователям
3 года
3 года
Список сокращений:
Отметка "До минования надобности" означает, что документация имеет только практическое значение. Срок их хранения определяется самой организацией, но не может быть менее одного года. Отметка "ЭПК" - экспертно-проверочная комиссия означает, что часть таких документов имеет научно-историческое значение и передается в государственные архивы или хранится в организациях, не являющихся источниками комплектования. В последнем случае в номенклатурах дел вместо отметки "ЭПК" применяется отметка "ЭК" - экспертная комиссия.

241
Қайта сақтандыру шарттарын тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
242
Ұйымдардың бірлескен қызметі туралы шарттарды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
243
Сақтандыру брокерлерімен шарттарды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
244
Сақтандыру агенттерінің және олардың есептерінің тізілімі
5 жыл
5 жыл
245
Сақтанушыларға хабарламалар жіберу тізілімі
3 жыл
3 жыл
Қысқартулар тізімі:
"Қажеттілігі өткенге дейін" белгісі құжаттаманың практикалық мәні ғана бар екендігін білдіреді. Олардың сақтау мерзімін ұйымның өзі анықтайды, бірақ бір жылдан кем болмауы қажет. "СТК" белгісі – сараптама-тексеру комиссиясы мұндай құжаттар бөлігінің ғылыми-тарихи маңызы бар болуын және мемлекеттік мұрағаттарға тапсырылуын немесе жинақтау көздері болып табылмайтын ұйымдарда сақталуын білдіреді. Соңғы жағдайда істер номенклатурасында "СТК" белгісінің орнына "СК" - сараптама комиссиясы деген белгі қолданылады.