О повышении базовых ставок земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения в Тупкараганском районе
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 июня 2020 года № 45/336. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 7 июля 2020 года № 4252. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 сентября 2022 года № 17/104 .
Сноска. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.09.2022 № 17/104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", а также на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 22 января 2020 года №10-15-194, Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога в десять раз на земли сельскохозяйственного назначения в Тупкараганском районе, не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Тупкараганского районного маслихата, по перечню согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (главный специалист-юрист Нәдірқожақызы Ә) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, размещение на интернет-ресурсе Тупкараганского районного маслихата.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Тупкараганского районного маслихата по вопросам бюджета (председатель комиссии Озгамбаев К.).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А.Тулеумаганбетов
Секретарь Тупкараганского районного маслихата А.Досанова
Приложение
к решению
Тупкараганского
районного маслихата от
26 июня 2020 года
№45/336
Перечень некоторых решений Тупкараганского районного маслихата, признаваемых утратившими силу
1. Решение Тупкараганского районного маслихата от 29 октября 2015 года №34/235 "О повышении ставок земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения в Тупкараганском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2874, опубликовано 27 ноября 2015 года в информационно - правовой системе "Әділет").

Түпқараған ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін жоғарылату туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 45/336 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 шілдеде № 4252 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26 қыркүйектегі 2022 жылғы № 17/104 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.09.2022 № 17/104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы(Салық кодексі)" Кодексінің 509 бабының 5 тармағына сәйкес, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы №10-15-194 ұсынысының негізінде, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Түпқараған ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге жоғарлатылсын.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес тізбе бойынша Түпқараған аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (бас маман-заңгер Нәдірқожақызы Ә) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Түпқараған аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы К.Озгамбаев) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Тулеумаганбетов
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы А.Досанова
Түпқараған аудандық мәслихатының
2020 жылғы 26 маусымдағы
№45/336 шешіміне қосымша
Күші жойылды деп танылған Түпқараған аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Түпқараған ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 қазандағы №34/235 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2874 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 қарашада "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Решение Тупкараганского районного маслихата от 1 февраля 2016 года №38/261 "О внесении изменения в решение Тупкараганского районного маслихата от 29 октября 2015 года №34/235 "О повышении ставок земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения в Тупкараганском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2978, опубликовано 5 марта 2016 года в информационно - правовой системе "Әділет").
3. Решение Тупкараганского районного маслихата от 29 марта 2018 года №18/157 "О внесении изменения в решение Тупкараганского районного маслихата от 29 октября 2015 года №34/235 "О повышении ставок земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения в Тупкараганском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3569, опубликовано 24 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

2. "Түпқараған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 қазандағы №34/235 "Түпқараған ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2016 жылғы 1 ақпандағы № 38/261 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2978 болып тіркелген, 2016 жылғы 5 наурызда "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Түпқараған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 қазандағы №34/235 "Түпқараған ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 наурыздағы №18/157 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3569 болып тіркелген, 2018 жылғы 24 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).