Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по городу Семей
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 17 июля 2020 года № 54/394-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 августа 2020 года № 7450.
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Определить:
специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Семей и нормы их предельной заполняемости, согласно приложению 1 к настоящему решению;
требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, согласно приложению 2 к настоящему решению;
порядок использования специализированных мест, согласно приложению 3 к настоящему решению;
границы прилегающих территорий в городе Семей, в которых запрещено проведение пикетирования, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решения маслихата города Семей, согласно приложению 5 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии городского маслихата Т. Баймуринов
И.о. секретаря городского маслихата Ж. Молдагалиева
Приложение 1 к решению
маслихата города Семей
от 17 июля 2020 года
№ 54/394-VI
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Семей и нормы их предельной заполняемости
№ п/п
Специализированное место
Норма предельной наполняемости
1.
Площадь у стадиона "Спартак" - ул.Гагарина, 168
не более 700 человек
2.
Площадь у парка "Қазан ағашы" на острове "Бейбітшілік"
не более 400 человек
3.
Остров "Бейбітшілік" от искусственного футбольного поля до поворота к парку "Қазан ағашы"
не более 400 человек
Приложение 2 к решению
маслихата города Семей
от 17 июля 2020 года
№ 54/394-VI
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест в городе Семей

Семей қаласы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, оларды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 17 шілдедегі № 54/394-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 18 тамызда № 7450 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Семей қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толу нормалары;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес арнайы орындарды пайдалану тәртібі;
осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Семей қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес Семей қаласы мәслихаты шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы Т. Баймуринов
Қалалық мәслихаттың хатшысы м.а. Ж. Молдағалиева
Семей қаласы мәслихатының
2020 жылғы 17 шілдедегі
№ 54/394-VI шешіміне
№ 1-қосымша
Семей қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толу нормалары
р/с №
Арнайы орын
Шекті толу нормасы
1.
Спартак" стадионының алаңы – Гагарин к., 168
700 адамнан артық емес
2.
"Бейбітшілік" аралындағы "Қазан ағашы" саябағының алаңы
400 адамнан артық емес
3.
"Бейбітшілік" аралы жасанды футбол алаңынан бастап "Қазан ағашы" саябағының бұрылысына дейін
400 адамнан артық емес
Семей қаласы мәслихатының
2020 жылғы 17 шілдедегі
№ 54/394-VI шешіміне
№ 2-қосымша
Семей қаласында арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

1. Организатор или представители организатора имеют право использовать средства аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео и фотосъемки при проведении мирных собраний.
2. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором или представителями организатора и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Приложение 3 к решению
маслихата города Семей
от 17 июля 2020 года
№ 54/394-VI
Порядок использования специализированных мест в городе Семей
Мирные собрания проводятся в специализированных местах, определенных данным решением, для организации и проведения мирных собраний, за исключением пикетирования.
В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
Мирные собрания начинаются не ранее 9.00 часов и заканчиваются не позднее 20.00 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать 2-х часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
По требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов приостанавливают или прекращают мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 4 к решению
маслихата города Семей
от 17 июля 2020 года
№ 54/394-VI
Границы прилегающих территорий в городе Семей, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 16.02.2024 № 21/119-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Ұйымдастырушы немесе ұйымдастырушының өкілдері бейбіт жиналыстарды өткізу кезінде дыбыс-бейне жазу техникасын, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауға арналған техниканы пайдалануға құқылы.
2. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
Семей қаласы мәслихатының
2020 жылғы 17 шілдедегі
№ 54/394- VI шешіміне
№ 3-қосымша
Семей қаласында арнайы орындарды пайдалану тәртібі
Бейбіт жиналыстар пикеттеуді қоспағанда, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін осы шешіммен айқындалған арнайы жерлерде өткізіледі.
Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9.00-ден ерте бастауға және сағат 20.00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан да көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне 2 сағаттан аспауға тиіс.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұрады немесе тоқтатады.
Семей қаласы мәслихатының
2020 жылғы 17 шілдедегі
№ 54/394-VI шешіміне
№ 4-қосымша
Семей қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 16.02.2024 № 21/119-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 800 метров от прилегающих территорий следующих объектов города Семей:
1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.
Приложение 5 к решению
маслихата города Семей
от 17 июля 2020 года
№ 54/394-VI
Перечень утративших силу решений маслихата города Семей
1. Решение маслихата города Семей от 25 февраля 2016 года № 50/276-V "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4447, опубликовано в газетах "Вести Семей" и "Семей таңы" № 27 (18578) от 5 апреля 2016 г.;
2. Решение маслихата города Семей от 29 мая 2019 года № 38/263-VI "О внесении изменения в решение маслихата города Семей № 50/276-V от 25 февраля 2016 года "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5982, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 7 июня 2019 года);
3. Решение маслихата города Семей от 6 декабря 2019 года № 46/306-VI "О внесении изменения в решение маслихата города Семей № 50/276-V от 25 февраля 2016 года "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6423, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2019 года).

1. Семей қаласының келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 800 метр қашықтықта пикет өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінің;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдар;
4) қауіпті өндірістік объектілер және пайдаланылуы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілер;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері.
Семей қаласы мәслихатының
2020 жылғы 17 шілдедегі
№ 54/394- VI шешіміне
№ 5-қосымша
Семей қаласы мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 25 ақпандағы № 50/276-V "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрацияларды өткізу ережесін қосымша регламенттеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4447 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" № 27 (18578) газеттерінде 2016 жылғы 5 сәуірде жарияланған) шешім.;
2. Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 29 мамырдағы № 38/263-VI "Жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткiзу тәртiбiнің қосымша ережелері туралы" Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 25 ақпандағы № 50/276-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5982 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 7 маусымда жарияланған) шешім.;
3. Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № 46/306-VI "Жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткiзу тәртiбiнің қосымша ережелері туралы" Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 25 ақпандағы № 50/276-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6423 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда жарияланған) шешім.