О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2021 года № 22394.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5) Правила оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Правила оказания государственной услуги "Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Правила оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Правила оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости" согласно приложению 8-1 к настоящему приказу.

Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
5) "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар жұмыскерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 8-1-қосымшаға сәйкес бекітілсін;

10) Правила оказания государственной услуги "Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени" согласно приложению 8-2 к настоящему приказу
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.05.2022 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 04.04.2024 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу.
3. Департаменту анализа и развития государственных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан после его официального опубликования;
2-1) При внесении изменений и (или) дополнений в настоящий приказ направление оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан соответствующего нормативного правового акта;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Оспанова Е. Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Шапкенов
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

10) "Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 8-2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.05.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 04.04.2024 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді талдау және дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
2-1) Осы бұйрыққа өзгерістер (және) немесе толықтырулар енгізу кезінде, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, Бірыңғай байланыс орталығына тиісті нормативтік құқықтық акт Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е. Д. Оспановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Шапкенов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
1-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель (или его представитель по нотариально удостоверенной нотариусом или должностным лицом, совершающим нотариальные действия, доверенности) обращается услугодателю или в Государственную корпорацию, или на портал путем подачи заявления по форме согласно приложению (ям) 1 и (или) 2 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – перечень) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При обращении заявителя посредством портала запрос в информационные системы государственных органов и (или) организаций для подтверждения представленных сведений и получения необходимых сведений, предусмотренных в формах заявлений согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам, осуществляется самим заявителем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртiбiн айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариус не нотариаттық іс-әрекеттерді жасайтын лауазымды адам нотариалды түрде куәландырған сенімхат негізінде оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға осы Қағидаларға 1 және (немесе) 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтінішті (өтініштерді) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі – тізбе) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып ұсыну арқылы жүгінеді.
Өтініш беруші портал арқылы жүгінген кезде ұсынылған мәліметтерді растау және осы Қағидаларға 1 және (немесе) 2-қосымшаларға сәйкес өтініш нысанында көзделген қажетті мәліметтерді алу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуды өтініш берушінің өзі жүзеге асырады.

4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в перечне согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
5. При подаче полного пакета документов, предусмотренных перечнем, услугополучателю выдается:
у услугодателя – талон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
в Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
6. Результат оказания государственной услуги выдается в соответствии с перечнем согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного перечнем согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
8. Сформированные макеты дел граждан направляются в специальные комиссии, создаваемые решениями акимов городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений (далее – специальные комиссии).
9. Специальные комиссии в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о регистрации (отказе в регистрации) граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – решение) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам составляют списки, заверенные председателем комиссии, которые вместе с макетами личных дел и Решениями специальных комиссий направляются районным (городским) отделениям Государственной корпорации.
Специальная комиссия в соответствии со списком, заверенным председателем комиссии, в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения выдает гражданину удостоверение по форме согласно приложению 6-1 к Правилам регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений".

4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес келтірілген.
5. Тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынғанда көрсетілетін қызметті берушіге:
көрсетілетін қызметті берушіде – өтініштің тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
Мемлекеттік корпорацияда – тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды портал арқылы ұсынған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранысты қабылдау туралы мәртебе көрінеді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеге сәйкес беріледі.
7. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынғанда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
8. Азаматтардың қалыптастырылған iс макеттерi Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға куәлік беру үшін республикалық маңызы бар қалалар, астана, облыстық маңызы бар аудандар, қалалар әкімдерінің шешімімен құрылған арнайы комиссияларға (бұдан әрі – арнайы комиссиялар) жолданады.
9. Арнайы комиссиялар осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешiм (бұдан әрі – шешім) қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні iшiнде комиссияның төрағасы куәландырған тiзiмдердi жасайды, олар жеке iс макеттерiмен және арнайы комиссиялардың шешiмдерiмен бiрге Мемлекеттік корпорацияның аудандық (қалалық) бөлiмшелерiне жiберiледi.
Арнайы комиссия комиссия төрағасы куәландырған тізімге сәйкес шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде азаматқа "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеудiң және оларға куәлік берудің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекiтiлген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу, оларға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеу және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру ережесіне 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматқа куәлік береді.

10. Районные (городские) отделения Государственной корпорации регистрируют поступившие макеты дел в соответствующем журнале и готовят проекты решений о назначении компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Для назначения компенсации работники районных (городских) отделений Государственной корпорации направляют макеты дел с приложением проектов решений о назначении компенсации в территориальные органы Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – орган по назначению компенсации) в течение пяти календарных дней со дня их получения через филиалы областей, городов республиканского значения и столицы Государственной корпорации.
11. Органы по назначению компенсации в течение десяти календарных дней принимают решения о назначении компенсации согласно приложению 6 к настоящим Правилам и передают их с делами в районные (городские) отделения Государственной корпорации через филиалы областей, городов республиканского значения, столицы Государственной корпорации для формирования потребности средств на выплату компенсации.
12. Граждане, ранее не получавшие удостоверение, получают его путем подачи заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в Государственную корпорацию, услугодателю или на портал с приложением документов, подтверждающих факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска.
При подтверждении факта и периода проживания граждан в соответствующих зонах радиационного риска специальная комиссия в течение пяти рабочих дней выдает гражданину удостоверение с отметкой о реализации права на получение компенсации.
13. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня приема и регистрации пакета документов услугодателем составляет двадцать рабочих дней.
При необходимости проведение дополнительных запросов, проверок, сроки рассмотрения специальными комиссиями макетов дел продлеваются ее председателем, но не более чем на один месяц.
На портале уведомление о результате государственной услуги, а также информация о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
14. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, указанных в перечне согласно приложению 3 к настоящим Правилам, услугодатель заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о проведении заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.

10. Мемлекеттік корпорацияның аудандық (қалалық) бөлiмшелерi келiп түскен iс макеттерiн тиiстi журналда тiркейдi және Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға өтемақы тағайындау туралы шешiмдердiң жобаларын дайындайды.
Өтемақы тағайындау үшiн Мемлекеттік корпорацияның аудандық (қалалық) бөлiмшелерiнiң қызметкерлерi өтемақы тағайындау туралы шешiмдердiң жобаларын қоса бере отырып, iс макеттерiн олар алынған күннен бастап күнтізбелік бес күннiң iшiнде Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы филиалдары арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдарына (бұдан әрі – өтемақы тағайындау жөніндегі орган) жiбередi.
11. Өтемақы тағайындау жөнiндегi органдар күнтізбелік он күн iшiнде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес өтемақы тағайындау туралы шешiм қабылдайды және оларды iстермен қоса өтемақы өтемақыны төлеуге арналған қаражат қажеттілігін жасау үшін Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы филиалдары арқылы Мемлекеттік корпорацияның аудандық (қалалық) бөлiмшелерiне жiбередi.
12. Бұдан бұрын куәлік алмаған азаматтар оны Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беру арқылы алады.
Азаматтардың тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісі және кезеңі расталғанда арнайы комиссия бес жұмыс күні ішінде азаматқа өтемақы алу құқығын іске асыру туралы белгісі бар куәлік береді.
13. Құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап жиырма жұмыс күнін құрайды.
Қосымша сұрау салу, тексеру жүргізу қажет болғанда арнайы комиссиялардың істер макетін қарау мерзімін оның төрағасы, бірақ бір айдан көп емес мерзімге ұзартады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі туралы хабарлама, сондай-ақ, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі туралы хабарлама ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
14. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері анықталған кезде Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау туралы хабарлама жібереді.

Согласно пункту 3 статьи 73 АППК РК услугополучатель вправе предоставить или высказать возражение к предварительному решению по административному делу в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги или отказе в оказании государственной услуги с указанием причин.
15. При устранении услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящими Правилами.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
17. При технических неполадках в информационных системах, содержащих необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно, с момента сбоя, направляет запрос в службу поддержки по электронной почте e-maket@enbek.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (далее – ИИН), описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты, поясняющие возникшую проблему.
18. При утери удостоверения его владелец обращается в Государственную корпорацию, услугодателю или на портал с заявлением об утере и предоставлении дубликата по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. К заявлению прилагаются документы, подтверждающие факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска. Специальная комиссия не позднее пяти рабочих дней со дня подачи заявления выдает гражданину дубликат удостоверения, в котором ставится штамп "Дубликат".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственной услуги
19. Услугополучатель вправе обжаловать решение, действие (бездействие) услугодателя, должностного лица в соответствии с пунктом 1 статьи 91 АППК РК.
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в вышестоящий административный орган (далее – орган, рассматривающий жалобу).
При этом услугодатель, должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение, совершит действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

ҚР ӘРПК 73-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімге қарсылықты алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оны беруге немесе білдіруге құқылы.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету немесе себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойғанда көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда көзделген тәртіп бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін қайта жүгінеді.
16. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелердің техникалық ақаулары болғанда көрсетілетін қызметті беруші істен шыққан сәттен бастап дереу мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), қатеге әкеп соқтыратын іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы бойынша ақпаратты, туындаған проблеманы түсіндіретін скриншоттарды міндетті түрде ұсына отырып, e-maket@enbek.kz электрондық поштасы арқылы қолдау қызметіне сұрау салу жолдайды.
18. Куәлігін жоғалтқанда, оның иесі Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоғалту және телнұсқасын беру туралы өтінішпен жүгінеді. Өтінішке тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжаттар қоса беріледі. Арнайы комиссия өтініш берілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей азаматқа "Телнұсқа" деген мөртабан басылатын куәліктің телнұсқасын береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. ҚР ӘРПК 91-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасауға құқылы.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі жоғары тұрған әкімшілік органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Жалоба услугополучателя, поступившая услугодателю, непосредственно оказывающему государственные услуги, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Форма
Руководителю Департамента
Комитета труда и социальной
защиты
Министерства труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан по ____________________
области _________________________
от ___________________________,
проживающего по адресу:
____________________________
документ, удостоверяющий
личность, индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной государственной денежной
компенсации (далее – компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал (а) с __________ по ____________ на территории зоны радиационного
воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт проживания на
вышеуказанных территориях:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Несу полную ответственность за представленные документы.
Компенсацию за период с 1993 года по настоящее время не получил (а) (при
получении указывается сумма полученной компенсации)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка
________________________________________
Банковский счет №
_________________________________________
Тип счета: текущий
_________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения компенсации.
Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и
номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии
уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых
организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные
подразделения акционерного общества "Казпочта", необходимых для получения
компенсации.
Дата ___________________ ______________ подпись
----------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ______________ с прилагаемыми документами в
количестве ____ штук принято "___" ____________ 20___года.
______________________________________________подпись
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего документы)
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Форма
Председателю специальной
комиссии по регистрации и учету
граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, и выдачи им
удостоверений, подтверждающих
право на льготы, от проживающего
(проживающей) по адресу
____________________________
документ, удостоверяющий личность
____________________________
Заявление
Прошу выдать мне удостоверение (дубликат удостоверения), подтверждающее
(подтверждающий) право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал (а) с _________ по _________ на территории зоны радиационного
воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт проживания на
вышеуказанных территориях:
_______________________________________________________________________
Несу полную ответственность за предоставленные документы.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
выдачи удостоверения (дубликат удостоверения).
Дата __________ Подпись ___________
-------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина(ки) ______ с прилагаемыми документами в количестве
_________ штук, принято "__" _____ 20__ года.
__________________________________________________________________________
(подпись, должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего
документы)
__________________
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Наименование государственной услуги: "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений".
Наименование подвидов государственной услуги:
1. Выдача удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2. Выдача дубликата удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
3. Выплата единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (далее – услугодатель).
2
Способы представления государственной услуги
1) услугодателем;
2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю, в Государственную корпорацию или на портал – с момента регистрации пакета документов услугодателем:
принятие решения о регистрации (отказе в регистрации) граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, – 20 (двадцать) рабочих дней со дня регистрации заявления;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – 5 (пять) рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения – 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявления услугополучателя;
выплата единовременной государственной денежной компенсации (далее – компенсация) согласно графику выплаты компенсации в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
Орган по назначению компенсации в течение десяти календарных дней принимает решение о назначении компенсации и передает их с делами в районные (городские) отделения Государственной корпорации через филиалы областей, городов республиканского значения, столицы Государственной корпорации для формирования потребности средств на выплату компенсации.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц при необходимости проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспегенде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінуге құқылы.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Еңбек және әлеуметтік қорғау
комитетінің ___________
облысы бойынша
департаменінің басшысына
____________________________
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
___________________________,
жеке басын куәландыратын
құжат жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________
Өтініш
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегуші ретінде біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы (бұдан әрі – өтемақы) тағайындау жүргізуді сұраймын.
________ жылдан бастап ________ жылды қоса алғанда ____________ радиациялық әсер аймағының _____________ аумағында тұрдым.
Өтінішке жоғарыда көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар үшін толық жауапты боламын.
1993 жылдан бастап қазiргi уақытқа дейiнгi кезеңде өтемақы алған жоқпын (алған кезде алынған өтемақының сомасы көрсетiледi)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Банктік деректемелер:
Банктің атауы ________________________________
Жеке шоты № ________________________________
Шот түрі: ағымдағы _________________
Өтемақыны тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтемақыны алу үшін қажетті Екінші деңгейдегі банктердегі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі банктік шоттың иесі ретінде өзім және банктік шоттарымның нөмірлері туралы дербес деректерімді жинауға келісім беремін.
Күні _________________ Қолы __________________
--------------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) __________________________________ өтініші қоса берілген құжаттарымен 20__жылғы "__" ____________ _____________ данада қабылданды.
_______________________________________________________________
қолы (құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
"Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу және
олардың жеңілдіктерге құқығын
растайтын куәлікті беру
жөніндегі арнайы
комиссияның төрағасы
____________________
______________________
мекенжайы бойынша тұратын
__________________________,
____________________________
жеке басты куәландыратын
құжат
Өтініш
Маған Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушінің жеңілдіктер алу құқығын растайтын куәлікті (куәліктің телнұсқасын) беруді сұраймын.
_______________ бастап _________________ қоса алғанда _______________ радиациялық әсер аймағының аумағында тұрдым.
Өтінішке жоғарыда көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:_____________________
Ұсынылған құжаттар үшін толық жауапты боламын.
Куәлікті (куәліктің телнұсқасын) алу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Күні _______________________ Қолы_______________________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) _____________________ өтініші қоса берілген құжаттарымен
20______ жылғы "______" ________ __________ данада қабылданды.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәлік беру;
2) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктің телнұсқасын беру;
3) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдау – өтінішті тіркеген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні;
алғашқы рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға куәлік беру – Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
куәліктің телнұсқасын беру – көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі – өтемақы) төлеу.
Өтемақы тағайындау жөнiндегi органдар күнтізбелік он күн iшiнде өтемақы тағайындау туралы шешiм қабылдайды және оларды iстермен қоса өтемақы өтемақыны төлеуге арналған қаражат қажеттілігін жасау үшін Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы филиалдары арқылы Мемлекеттік корпорацияның аудандық (қалалық) бөлiмшелерiне жiбередi.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешімді қабылдау үшін қосымша сұрау салу, тексеру жүргізу қажет болғанда 1 (бір) айға ұзартылады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 30 минут, в Государственную корпорацию – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Услугодателем:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в Государственной корпорации или через портал:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
3) выплата компенсации путем перечисления на банковские счета услугополучателя;
4) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающих наказание в местах лишения свободы.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке электронной очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

2) көрсетілетін қызметті берушіде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушіде:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
Мемлекеттік корпорацияда:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
4) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушылардың жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
2) Мемлекеттік корпорацияда – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібінде, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель при обращении для оказания государственной услуги предоставляет услугодателю или в Государственную корпорацию, или на портал заявление (я) по формам согласно приложению (ям) 1 и (или) 2 к Правилам оказания государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – Правила) и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации), аттестат об основном среднем образовании или об общем среднем образовании, свидетельство о заключении брака (супружества) (свидетельство о государственной регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака (супружества) (при наличии) или выписка из актовой записи о расторжении брака (супружества) (при изменении фамилии).
при наличии – удостоверение, выданное ранее в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего документы возвращаются услугополучателю.
Через портал предоставляются электронные копии документов, за исключением документа, удостоверяющего личность.
Если документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона, не сохранились, то представляется решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Сведения о документах, удостоверяющего личность услугополучателя, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель, Государственная корпорация получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат негізінде оның заңды өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1 және (немесе) 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініш (өтініштерді) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі – тізбе) сәйкес келесі құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға, немесе порталға ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) 1949 жылдан бастап 1965 жылды қоса алғандағы, 1966 жылдан бастап 1990 жылды қоса алғандағы кезеңдерде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактісі мен кезеңін растайтын құжаттар (архив анықтамалары, ауылдық, кенттік Халық депутаттары кеңестерінің, тұрғын үйді пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамалары; еңбек кітапшасы; оқу орнын бітіргені туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлік, немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), негізгі орта білім немесе жалпы орта білім туралы аттестат, неке (ерлі-зайыптылық) туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік (бар болса) немесе некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде)
болғанда – "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен бұрын берілген куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Портал арқылы – жеке басты куәландыратын құжатты қоспағанда, құжаттардың электрондық көшірмелері.
Егер Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактісі мен кезеңін растайтын құжаттар сақталмаса, онда ядролық сынақтардың әсеріне ұшыраған аумақтарда тұрудың заңды фактілерін және кезеңін белгілеу туралы соттың шешімі ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар туралы ақпараттарды көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электронды үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
3. Услугополучатель получает информацию о назначении пособий в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель получает информацию о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), либо наименование
организации услугополучателя)
__________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
3) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы ақпаратты портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
"Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________
________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
не көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных услугах", отдел №____ филиала некоммерческого акционерного общества
"Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги ____________________ввиду
представления Вами неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком
действия согласно перечню, а именно:
Наименование документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации, подпись)
Исполнитель: _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон_____________________
Получил:
__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20___ года
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Решение специальной комиссии_______________ _________________ при акиме района (города) ____________________________________ о признании (отказе в признании) граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне к протоколу № ___, дата _______
Гражданин (ка)_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), категория (пенсионер, получатель
государственного социального пособия / работающий, неработающий))
1. (Считать гражданина (ку) __________________ пострадавшим(ей) вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне за период
проживания
с ___________ по ___________ в зоне ______________________ радиационного риска;
с ___________ по ___________ в зоне ______________________ радиационного риска
с ___________ по ___________ в зоне ______________________ радиационного риска.
2. По итогам сверки данных заявителя о выплате компенсации с данными
акционерного общества "Народный Банк Казахстана" (далее – Банк), акционерного общества
"Казпочта" выявлено:
Гражданин (ка): ___________________________:
1) за период с 1993 года по настоящее время выплата компенсации не
производилась/производилась (нужное подчеркнуть);
Произведена (указать дату) ______ в сумме ________тенге_____тиын.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының №____бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3).............................
ұсынбауыңызға және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты
______________________________________________ мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
______________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы
Орындаушы: _________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефон__________
Алдым: _________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/қолы
20 ____ жылғы "___" _________
"Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәлік
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
__________________________ ауданы (қаласы) әкiмi жанындағы ___________________ арнайы комиссияның Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану (танудан бас тарту) туралы шешiмi
№ ____хаттамаға, күнi _______________
Азамат _________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), санаты (зейнеткер, мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы алушы/жұмыс iстейтiн, жұмыс iстемейтiн)
1. Азамат ________________
_______бастап__________дейiн _________ радиациялық қатер аймағында;
_______бастап__________дейiн _________ радиациялық қатер аймағында;
_______бастап__________дейiн _________ радиациялық қатер аймағында
тұрған кезең үшiн Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушi деп саналсын.
2. Өтiнiш берушiнiң өтемақы төлемдерi туралы деректерiн "Қазақстан Халық Банкi" акционерлік қоғамының (бұдан әрi – Банк), "Қазпочта" акционерлік қоғамының деректерiмен салыстырып тексеру қорытындылары бойынша мыналар анықталды:
Азамат: __________________________________________________
1) 1993 жылдан бастап осы уақытқа дейiнгi кезеңге өтемақы төлеу жүргiзiлген жоқ/жүргiзiлген (қажеттiсiнiң асты сызылсын);
_______(күнi көрсетілсiн)_______ теңге___ тиын сомасында жүргiзiлдi.

2) фактически перечислена на внебалансовый специальный счет (указать дату и №
счета) ____ ______________ в общей сумме______________ тенге ____ тиын.
3) открыт внебалансовый счет _______________________________ (указать № и вид
счета_____) по которому, согласно данным Банка, финансирование не производилось,
так как суммы компенсации не были подтверждены бюджетными средствами.
3. По итогам сверки с Банком считаем необходимым:
1) внебалансовый специальный счет №___, открытый (указать дату) ____, по
которому финансирование средств за период с 1993 года до момента выплаты не
производилось, и сумма компенсации, отраженная на внебалансовом специальном счете, не
подтверждена бюджетными средствами, закрыть.
2) Банку осуществить выплату компенсации, ранее фактически перечисленной
___________ (указать дату) на внебалансовый специальный счет № __________________;
4. Отказать гражданину (ке) ___________________ в регистрации как пострадавшему
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
5. О принятом решении уведомить заявителя.
Председатель комиссии: ___________________
Члены комиссии: __________________________
Место печати
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Решение о назначении единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне № _____ от ___ ______________ 20___ года
Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и
социальной защиты населения Республики Казахстан по _______________________ области
(городу), № ______ дела получателя компенсации
Гражданин (ка) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), категория (пенсионер, получатель
государственного социального пособия/ работающий, неработающий)
Пол ______________ Дата рождения "__" ____________ 19__ года.
1. Назначить единовременную государственную денежную компенсацию (далее –
компенсация) в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О социальной
защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне" за время проживания:
В сумме ____________ тенге (в месячном расчетном показателе (далее – МРП)
__________) за период проживания в зоне _________________________ радиационного риска
с ____________ 19__ по ___________ 19____
В сумме ____________ тенге (в МРП ________) за период проживания в
зоне ______________ радиационного риска с _______ 19__ по ________ 19___
В сумме ____________ тенге (в МРП ________) за период проживания в
зоне ______________ радиационного риска с _______ 19__ по ________ 19___
В сумме ____________ тенге (в МРП ________) за период проживания в
зоне ______________ радиационного риска с _______ 19__ по ________ 19___
В сумме ____________ тенге (в МРП ________) за период проживания в
зоне ______________ радиационного риска с _______ 19__ по ________ 19___.
Итого назначенная сумма компенсации _______________тенге _________ (в МРП).

2) теңгерiмнен тыс арнайы шотқа (шоттың күнiмен № көрсетiлсiн) жалпы сомасы _______теңге______ тиын нақты аударылды.
3) _______________________ теңгерiмнен тыс арнайы шот ашылды.
(шоттың № мен түрi көрсетiлсiн)
Банктiң деректерiне сәйкес ол бойынша қаржыландыру жүргiзiлмеген, өйткенi өтемақы сомалары бюджет қаражатымен расталмаған.
3. Банкпен салыстырып тексеру қорытындылары бойынша мыналар қажет деп санаймыз:
1) 1993 жылдан бастап төлеу сәтiне дейiнгi кезеңде қаражатты қаржыландыру жүргiзiлмеген және теңгерiмнен тыс арнайы шотында көрсетiлген өтемақы сомасы бюджет қаражатымен расталмаған
_______ (күнi көрсетiлсiн) ашылған №______ теңгерiмнен тыс арнайы
шот жабылсын.
2) Банк №________ теңгерiмнен тыс арнайы шотқа _________ (күнi көрсетiлсiн) бұрын нақты аударылған өтемақы төлеудi жүзеге асырсын.
4. Азамат _________________ Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушi ретiнде тiркеуден бас тартылсын.
5. Қабылданған шешім туралы өтініш беруші хабардар етілсін.
Комиссияның төрағасы _________________
Комиссияның мүшелері _________________
Мөрдің орны
"Семей ядролық сынақ
полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы тағайындау туралы шешiм 20 ____ жылғы "___"____________ № ______
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің _________ облысы (қаласы) бойынша департаменті, өтемақы алушы ісінің № ______
Азамат ____________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), санаты (зейнеткер, мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы алушы/ жұмыс iстейтiн, жұмыс iстемейтiн)
Жынысы _________ Туған күнi 19___жылғы "__" _______
1. "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына сәйкес:
__________ радиациялық қатер аймағында 19___жылғы бастап 19___ жылғы дейiн тұрған кезең үшiн ________ теңге сомасында (айлық есептік көрсеткішпен (бұдан әрі – АЕК)_____)
__________ радиациялық қатер аймағында 19 __ жылғы бастап 19___ жылғы дейiн тұрған кезең үшiн ________ теңге сомасында (АЕК-пен_____)
__________ радиациялық қатер аймағында 19___ жылғы бастап 19__ жылғы дейiн тұрған кезең үшін _________ теңге сомасында (АЕК-пен_____)
__________ радиациялық қатер аймағында 19___ жылғы бастап 19___ жылғы дейiн тұрған кезең үшiн ________ теңге сомасында (АЕК-пен_____)
__________ радиациялық қатер аймағында 19___ жылғы бастап 19___ жылғы дейiн тұрған кезең үшiн __________ теңге сомасында (АЕК-пен_____) бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы (бұдан әрі – өтемақы) тағайындалсын.
Тағайындалған өтемақы сомасының жиыны: _____ теңге ______ тиын (АЕК-пен____)

2. Выплаченная сумма компенсации (в том числе фактически перечисленная на
внебалансовый специальный счет)
_______________ тенге (в МРП _______) в году
_______________ тенге (в МРП _______) в году.
3. Оставшаяся сумма компенсации к выплате (за минусом выплаченной (фактически
перечисленной на внебалансовый специальный счет) компенсации)
______________________________________________ (в МРП _____) в году
(сумма прописью, тенге)
4. Отказать в назначении компенсации
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(основание отказа)
Проверено и утверждено:
Место печати
Руководитель департамента
____________________________________________
(подпись) (фамилия)
Руководитель отдела по назначению пенсий и пособий
____________________________________________
(подпись) (фамилия)
Специалист по назначению
____________________________________________
(подпись) (фамилия)
Проект решения подготовлен:
Место штампа
Руководитель отделения Государственной корпорации
___________ _________________________________
(подпись)                   (фамилия)
Специалист отделения Государственной корпорации
___________ ________________________________
(подпись)                   (фамилия)
Приложение 2 к приказу
Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

2. Төленген өтемақының сомасы (оның iшiнде теңгерiмнен тыс арнайы шотқа аударылғаны)
жылы ___________ теңге (АЕК-пен________)
жылы ___________ теңге (АЕК-пен _______)
3. Төленетiн өтемақының қалған сомасы (төленген (теңгерiмнен тыс арнайы шотқа нақты аударылған) өтемақыны шегергенде) жылы _____ _____ теңге (АЕК-пен___)
(сомасы жазумен, теңге)
4. Өтемақы тағайындаудан бас тартылсын
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(бac тарту негiздемесi)
Тексерiлдi және бекiтiлдi:
Mөрдің орны
Департамент басшысы __________ ________________________
(қолы)             (тегі)
Зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі бөлімнің басшысы
______________ __________________________
(қолы)             (тегі)
Тағайындау жөнiндегi маман ______________ ________________
(қолы)             (тегі)
Шешiм жобасын дайындаған:
Мөрдің орны
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы
___________________ ___________________________
(қолы)                   (тегі)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
____________________ __________________________
(қолы)                   (тегі)
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
2-қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметті республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель от себя или от имени семьи обращается услугодателю или акиму сельского округа путем подачи письменного заявления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня приема и регистрации пакета документов услугодателем составляет восемь рабочих дней.
6. При подаче полного пакета документов, предусмотренных перечнем согласно приложению 2 к настоящим Правилам, услугополучателю выдается:
у услугодателя или акима сельского округа– талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
7. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации услугодатель или аким сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
8. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 3, 4 к настоящим Правилам и направляет их услугодателю или акиму поселка, села, сельского округа.
Аким сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами услугодателю.

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өзінің немесе отбасының атынан көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау" мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) көрсетілген құжаттарды
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде келтірілген.қоса бере отырып ұсыну арқылы жүгінеді.
5. Құжаттарды қарау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
6. Осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген тізбеде көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
көрсетілетін қызметті берушіде немесе ауылдық округ әкімінде – тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді.
7. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
8. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкіміне жібереді.
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен қоса көрсетілген қызметті берушіге жібереді.

9. При недостаточности документов для оказания социальной помощи, услугодатель запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
10. При невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей или утерей, услугодатель принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
11. Услугодатель в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757) и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
12. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
13. Услугодатель в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 9 и 10 настоящих Правил, услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа.
14. Результат оказания государственной услуги выдается в соответствии с перечнем согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных перечнем, услугодатель заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о проведении заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.

9. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспегенде уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін тиісті органдардан қажетті мәліметтерді сұратады.
10. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмағанда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
11. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу қағидаларына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық топтамасын арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
12. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсетуге қажеттілік туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
13. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсетуге қажеттілік туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеге сай беріледі.
15. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері анықталғанда Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау туралы хабарлама жібереді.

Согласно пункту 3 статьи 73 АППК РК услугополучатель вправе предоставить или высказать возражение к предварительному решению по административному делу в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги или отказе в оказании государственной услуги с указанием причин.
16. При устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящими Правилами.
17. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услогодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
18. Услугополучатель вправе обжаловать решение, действие (бездействие) услугодателя, должностного лица в соответствии с пунктом 1 статьи 91 АППК РК.
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в вышестоящий административный орган (далее – орган, рассматривающий жалобу).
При этом услугодатель, должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение, совершит действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Жалоба услугополучателя, поступившая услугодателю, непосредственно оказывающему государственные услуги, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Форма
Заявление для назначения
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан
по решениям местных
представительных органов
Руководителю местного
исполнительного органа города
республиканского значения, района и
города областного значения
____________________________
(населенный пункт, район, область)
Заявление
Фамилия:_______________________________________________________
Имя: __________________________________________________________
Отчество (при его наличии)_______________________________________
Дата рождения "____" _____________ _____ года
Статус: _____________________________________
Прошу Вас оказать ________________ по категории ____________ вид выплаты
__________________________________________________________________________
категория
Домашний адрес: ____________________________
Телефон: ___________________________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка _________________________
Банковский счет № _________________________
Тип счета: текущий _________________________
Даю согласие на сверку моих (моей семьи) доходов с данными автоматизированной
информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан.
Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и
номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии
уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых
организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные
подразделения акционерного общества "Казпочта", необходимых для получения социальной
помощи.
Дата обращения "____"______________ 20 ___ года
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Наименование государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (далее – услугодатель).
2
Способы представления государственной услуги

ҚР ӘРПК 73-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімге қарсылықты алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оны беруге немесе білдіруге құқылы.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету немесе себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің негіздерін жойғанда көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда көзделген тәртіп бойынша мемлекеттік қызмет алуға қайта жүгіне алады.
17. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
18. ҚР ӘРПК 91-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасауға құқылы.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі жоғары тұрған әкімшілік органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспегенде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінуге құқылы.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындауға арналған өтініш
Республикалық маңызы бар
қаланың, ауданның және
облыстық маңызы бар қаланың
жергілікті атқарушы органының
басшысына
____________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
Өтініш
Тегі: _____________________________________________________
Аты: _________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _______________________________________
Туған күні 20 ___ жылғы "____" _____________
Статусы: ______________________________________________________
Сізден ________________________ санаты бойынша
_________________________________________
(төлем түрі) санаты көрсетуді сұраймын.
Үйінің мекенжайы: _____________________________________________
Телефоны: ____________________________________________________
Банктік деректемелер:
Банктің атауы: ________________________________________
Жеке шот № _________________________________________
Шот түрі: ағымдағы _________________
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен менің (менің отбасымның) табыстарын сәйкестендіруге келісім беремін.
Әлеуметтік көмекті алуға қажетті екінші деңгейдегі банктердегі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі банктік шоттың иесі ретінде өзім және банктік шоттарымның нөмірлері туралы дербес деректерімді жинауға келісім беремін.
Жүгінген күні 20 ___ жылғы "____" ______________
_______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері

1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю или акиму сельского округа, а также при обращении на портал – 8 (восемь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная и (или) электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о принятом решении или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
На портале уведомление о назначении социальной помощи, а также информация о назначении социальной помощи направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя или акима сельского округа – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики, Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики, Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугодателю или акиму сельского округа:
1) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
2) сведения о доходах лица (членов семьи);

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша дәлелді жауап көрсетілген немесе қабылданған шешім туралы хабарлама ұсынылады.
Порталда әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ әлеуметтік көмек тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушіде немесе ауылдық округ әкімінде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне:
1) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру ұшін қажет);
2) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер;

3) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходах лица (членов семьи) не предоставляются.
Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего документы возвращаются услугополучателю.
На портал:
для оказания государственной услуги – заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Правила);
для получения информации об оказании государственной услуги – запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, документа, подтверждающего инвалидность, документа, подтверждающего наличие у лица социально значимого заболевания указанных в электронном заявлении услугополучатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленного местными представительными органами порога для оказания социальной помощи;
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственных услуг размещаются на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

3) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын акт және/немесе құжат.
Жеке тұлғаның (отбасы мүшелерінің) табысына тәуелсіз тағайындалатын әлеуметтік көмекті алу үшін жеке тұлғаның (отбасы мүшелерінің) табысы туралы мәліметтер талап етілмейді.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Порталға:
мемлекеттік қызметті көрсету үшін – "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат алу үшін – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттың, тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың, мүгедектікті растайтын құжаттың, адамда әлеуметтік маңызды аурудың бар-жоғын растайтын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мынадай:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді органдар белгілеген шектен артық болғанда әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту жүзеге асырылады;
4) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.

Услугополучатель получает информацию о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
АКТ обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" ________ 20___года
___________________________
(населенный пункт)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
_________________________________________________________________________
2. Адрес места жительства __________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился
за социальной помощью
______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) _____ человек, в том числе:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______обучающихся в высших и средних учебных заведениях на
платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны, лиц с инвалидностью
вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой
Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и лицам с
инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период
Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих
социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус
иммунодефицита человека), лиц с инвалидностью, детей с инвалидностью (указать или
добавить иную категорию)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты порталдың жеке кабинеті, көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алады.
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру АКТІСІ
20___ жылғы "___" ________
___________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
________________________________________________
2. Тұратын жерінің мекенжайы ____________________________________
_______________________________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындаған өмірлік қиын жағдай
_______________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар ескеріледі) ______ адам, оның ішінде:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке қабілетті барлығы ______________________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері ____ адам.
Балалар саны: ________________________________ жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар ______ адам, оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдардың, Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдардың, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектігі бар адамдардың, мүгедектігі бар балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек)
______________________________________________________________

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное
жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное – указать):
_________________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (при усадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц
6. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ,
заявленные доходы от его эксплуатации)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его
эксплуатации)
__________________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
________________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
_________________________________________________________________________
Председатель комиссии: __________________
Члены комиссии:
_________________ __________________
_________________ __________________
_________________ __________________
_________________ __________________
(подписи) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
С составленным актом ознакомлен(а):
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или одного из членов
семьи)
Дата ______________
_________________________________________________________________
(заполняется при отказе заявителя от проведения обследования)
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Заключение участковой комиссии № ____ ____ ___________ 20___ года
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи,
установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан,
рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за
предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя при наличии), на основании представленных
документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи)
выносит заключение о
_________________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости) предоставления лицу (семье)
социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации.
Председатель комиссии:
________________ __________________________
Члены комиссии:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(подписи) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Заключение с прилагаемыми документами в количестве ____ штук принято "__"
____________20_____года
______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись работника, акима
поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы.
Приложение 3 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью"
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше – көрсету қажет):
_______________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, мал мен құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы
(оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
_____________________________________________
_____________________________________________
_____________________________________________
_____________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
_____________________________________________
_____________________________________________
_____________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқкиіммен қамтамасыз етілуі _____
____________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы
_____________________________________________
Комиссия төрағасы:
____________________________________________
Комиссия мүшелері:
__________________ ___________________
__________________ ___________________
__________________ ___________________
__________________ ___________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Жасалған актімен таныстым: ______________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
Тексеру жүргізуден бас тартамын ______________________ өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы, күні
_____________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқанда толтырылады)
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
Учаскелік комиссияның № ______ қорытындысы 20__ жылғы ___ ______
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде
__________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: __________________ _______________________
Комиссия мүшелері: __________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
(қолдары) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қорытынды қоса берілген құжаттармен ___ данада
20__ жылғы "___" ___________ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы __________
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
3-қосымша
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью по индивидуальному плану производится районным отделом занятости и социальных программ на основании справки из учебного заведения, подтверждающей факт обучения ребенка с инвалидностью на дому, в порядке и размерах, определяемых местным представительным органом.
4. Возмещение затрат на обучение на дому (кроме детей с инвалидностью, находящихся на полном государственном обеспечении и детей с инвалидностью, в отношении которых родители лишены родительских прав) предоставляется одному из родителей или иным законным представителям детей с инвалидностью независимо от дохода семьи.
5. Возмещение затрат производится с месяца обращения по месяц окончания срока, указанных в справке из учебного заведения, подтверждающих факт обучения ребенка с инвалидностью на дому.
6. Для возмещения затрат на обучение на дому заявитель обращается в уполномоченный орган через Государственную корпорацию или на портал с заявлением по форме согласно приложению 1 или 2 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" (далее – перечень) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При обращении заявителя за назначением выплаты по возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью посредством портала запрос в информационные системы государственных органов и (или) организаций для подтверждения представленных сведений и получения необходимых сведений, предусмотренных в форме заявления согласно приложению 2 к настоящим Правилам, осуществляется самим заявителем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалалры) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті осы Қағидаларға сәйкес республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы органдары жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес ақционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Жеке жоспар бойынша мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі жергілікті атқарушы өкілді органдар айқындайтын тәртіп пен мөлшерлерде мүгедектігі бар баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнының анықтамасы негізінде жүргізеді.
4. Үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу (толық мемлекеттің қамсыздандыруындағы мүгедектігі бар балалардан және оларға қатысты ата-аналары ата-ана құқығынан айырылған мүгедектігі бар балалардан басқа) отбасының табысына қарамастан мүгедектігі бар балалардың ата-анасының біреуіне немесе өзге де заңды өкілдеріне беріледі.
5. Шығындарды өтеу өтініш берілген айдан бастап мүгедектігі бар баланы үйде оқыту фактісін растайтын оқу орнынан анықтамада көрсетілген мерзім аяқталған айға дейін жүргізіледі.
6. Үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу үшін өтініш беруші Мемлекеттік корпорация арқылы уәкілетті органға немесе порталға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) көрсетілген құжаттарды қоса осы Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді.
Өтініш беруші мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемді тағайындау үшін портал арқылы жүгінген кезде ұсынылған мәліметтерді растау және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш нысанында көзделген қажетті мәліметтерді алу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуды өтініш берушінің өзі жүзеге асырады.

7. Перечень документов и основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в перечне согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня приема и регистрации пакета документов услугодателем составляет восемь рабочих дней.
9. При подаче документов, предусмотренных перечнем, в Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При подаче документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
10. После представления услугополучателем соответствующих документов для назначения выплаты по возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью специалист отделения Государственной корпорации проверяет:
правильность заполнения заявления и полноту представленных документов;
регистрирует заявление в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" и выдает заявителю расписку о приеме соответствующих документов.
При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, указанных в перечне согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о проведении заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.
Согласно пункту 3 статьи 73 АППК РК услугополучатель вправе предоставить или высказать возражение к предварительному решению по административному делу в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги или отказе в оказании государственной услуги с указанием причин.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеде келтірілген.
8. Құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
9. Тізбеде көзделген құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік корпорацияда тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды портал арқылы ұсынған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранысты қабылдау туралы мәртебе көрінеді.
10. Өтініш беруші мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемдерді тағайындау үшін тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы өтініштің дұрыс толтырылуын және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
өтінішті "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған бірыңғай ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді және өтініш берушіге тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген тізбеге сай құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынғанда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері анықталған кезде Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау туралы хабарлама жібереді.
ҚР ӘРПК 73-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімге қарсылықты алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оны беруге немесе білдіруге құқылы.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету немесе себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.

11. В течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов услугодатель рассматривает представленные документы, принимает решение о назначении или об отказе в назначении выплаты по возмещению затрат, направляет результат оказания государственной услуги, либо ответ с указанием причин отказа в Государственную корпорацию, или в "личный кабинет" заявителя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя.
12. Результат оказания государственной услуги выдается в соответствии с графиком работы Государственной корпорации при предъявлении документов, удостоверяющих личность, либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в котором указываются соответствующие полномочия представителя.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца с даты получения результата, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца с даты получения результата, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
На портале уведомление о результате государственной услуги, а также информация о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
13. При технических неполадках в информационных системах, содержащих необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте support_newesobes@enbek.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру, описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты, поясняющие возникшую проблему.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственной услуги
14. Услугополучатель вправе обжаловать решение, действие (бездействие) услугодателя, должностного лица в соответствии с пунктом 1 статьи 91 АППК РК.
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в вышестоящий административный орган (далее – орган, рассматривающий жалобу).
При этом услугодатель, должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение, совершит действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

11. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде уәкілетті орган ұсынылған құжаттарды қарайды, шығындарды өтеу бойынша төлемді тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін не бас тарту себептері көрсетілген жауапты Мемлекеттік корпорацияға немесе уәкілетті орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында өтініш берушінің "Жеке кабинетіне" жібереді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесіне сәйкес өзінің немесе оның өкілінің тиісті өкілеттігі көрсетілетін, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжат негізінде әрекет ететін оның өкілі жеке басын куәландыратын құжаттарды көрсеткенде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені алған күннен бастап бір ай бойы нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы нәтижені алған күннен бастап бір ай өткен соң жүгінгенде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі туралы хабарлама, сондай-ақ, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі туралы хабарлама ақпарат осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелердің техникалық ақаулары болғанда көрсетілетін қызметті беруші істен шыққан сәттен бастап дереу мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі, қатеге әкеп соқтыратын іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы бойынша ақпаратты, туындаған проблеманы түсіндіретін скриншоттарды міндетті түрде ұсына отырып, support_newesobes@enbek.kz электрондық поштасы арқылы қолдау қызметіне сұрау салу жолдайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. ҚР ӘРПК 91-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасауға құқылы.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі жоғары тұрған әкімшілік органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Жалоба услугополучателя, поступившая услугодателю, непосредственно оказывающему государственные услуги, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей с
инвалидностью"
Форма
Руководителю уполномоченной
местным исполнительным органом
государственной организации
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии))
Заявление
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель___ опекун (попечитель) ___
Индивидуальный идентификационный номер: ________________________
Фамилия ____________________________________
Имя ________________________________________
Отчество (при его наличии): ____________________
Дата рождения: "___" _________ ____ года
Вид документа, удостоверяющего личность: _________________________
Серия документа: _______ номер документа: ________ кем выдан: ______
Дата выдачи: "____" ____________ ______ год
Адрес места жительства:
Область _________________________________
город (район) ___________ село: ____________ улица (микрорайон) ___ дом ___
квартира ___
Сведения о ребенке, на которого назначается выплата по возмещению затрат на
обучение на дому детей с инвалидностью
Индивидуальный идентификационный номер ребенка: ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка:
_______________________________________________________________
Дата рождения ребенка: "____" ______ 20___ год
Инвалидность ______________________________
Прошу принять документы на назначение выплаты по возмещению затрат на
обучение на дому детей с инвалидностью.
Прилагаю копии следующих документов:
1 ___________________________________________
2____________________________________________
3 __________________________________________
4___________________________________________
5 ___________________________________________
Несу ответственность за достоверность предоставленных данных.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и
номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии
уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых
организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные
подразделения акционерного общества "Казпочта", необходимых для получения выплаты по
возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью.
Обо всех изменениях местожительства (в том числе выезд за пределы Республики
Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в отделение
Государственной корпорации в течение десяти рабочих дней.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления
социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета, а также о том, что на
деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
__________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя)
"___" ______20__ года
Документы принял:
_______________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись)
"___" _____ 20__ года.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственно
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей с
инвалидностью"
Форма
Заявление на назначение выплаты по возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью через веб-портал "электронного правительства"
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель___________ опекун
(попечитель)__________
Индивидуальный идентификационный номер: ________________________
Фамилия ____________________________________
Имя ________________________________________
Отчество (при его наличии): ____________________
Дата рождения: "___" _________ ____ года
Адрес постоянного места жительства:
Область ____________________________________
город (район) ______________ село: _____________
улица (микрорайон) ______________ дом _________ квартира _________
Прошу назначить мне выплату по возмещению затрат на обучение на дому детей с
инвалидностью.
Сведения о ребенке, на которого назначается выплата по возмещению затрат на
обучение на дому детей с инвалидностью:
Индивидуальный идентификационный номер ребенка: _______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка:
____________________________________________
Дата рождения ребенка: "___" ___________ 20___ года
Адрес постоянного места жительства:
Область _____________________________________
город (район) ___________ село: ________________
улица (микрорайон) ______________ дом _________ квартира _________
Номер заключения врачебно-консультационный комиссии: ____________
Дата заключения врачебно-консультационный комиссии: ______________
Дата начало обучения на дому: _____________
Дата окончания обучения на дому: __________Подтверждение государственных
органов:
Данные из информационной системы "Государственная база данных физических лиц"
Сведения о заявителе:
Вид документа, удостоверяющего личность: ________________________
Серия документа: _____________________
Номер документа: _______________ Кем выдан: _____________________
Дата выдачи: "___" __________ _____ года.
Данные из информационных систем

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінуге құқылы.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы орган
уәкілеттік берген мемлекеттік
ұйымның басшысына
__________________________
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
Өтініш
Өтініш беруші туралы мәліметтер (қанат белгімен белгілеу): ата-ана _____ қорғаншы (қамқоршы) ____
Жеке сәйкестендіру нөмірі ______________________
Тегі __________________________________________
Аты__________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ________________________
Туған күні "___" ___________ ____ жыл
Жеке басын куәландыратын құжат ________________
Құжат сериясы _________ Құжат нөмірі ___________
Кіммен берілді _________ Берілген күні "___" ___ ____ жыл
Тұрғылықты мекенжайы:
Облыс ____________________________
Қала (аудан) _________________ Ауыл ____________
Көшесі (шағын ауданы) _______________ ____ үй ____ пәтер
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлем тағайындалатын бала туралы мәліметтер:
Баланың жеке сәйкестендіру нөмірі ______________________
Баланың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса):
______________________________________________
Баланың туған күні "___" ___________ 20___ жыл
Мүгедектігі __________________________________
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемді тағайындауға құжаттар қабылдауды сұраймын.
Келесі құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
1 ____________________________________________
2_____________________________________________
3 ____________________________________________
4 ____________________________________________
5 ____________________________________________
Ұсынылған мәліметтердің дәйектілігіне жауапкершілікте боламын.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемді алу үшін қажетті екінші деңгейдегі банктердегі, Қаржы нарығын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның және қаржы ұйымдарының банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі өзімнің банк шотының иесі ретінде және шоттарымның нөмірлері туралы мәліметтерді алуға келісім беремін.
Тұрғылықты мекенжайымның (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), анкеталық деректердің, банк реквизиттерінің өзгергені туралы барлық өзгерістер жөнінде он жұмыс күні ішінде Мемлекетттік корпорация бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Мемлекеттік бюджеттен төленетін әлеуметтік төлемдерді аудару үшін бөлек банк шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ, мұндай шотта болатын ақшаға үшінші тұлғалардың өндіріп алуына жол берілмейтіні туралы хабардар етілді.
___________________________ __________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
20 ___ жылғы "___" ______
Құжаттарды қабылдаған: _______________ ________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
20___ жылғы "___" ____________
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемді тағайындауға өтініш
Өтініш беруші туралы мәліметтер (қанат белгімен белгілеу): ата-ана ________________
орғаншы (қамқоршы) _____________
Жеке сәйкестендіру нөмірі __________________________
Тегі ___________________________________________
Аты___________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _________________________
Туған күні "___" ___________ ____ жыл
Тұрғылықты мекенжайы:
Облыс ____________________________
Қала (аудан) _______________________ Ауыл __________
Көшесі (шағын ауданы) ____________________ ____ үй ____ пәтер
Маған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемді тағайындауды сұраймын.
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлем тағайындалатын бала туралы мәліметтер:
Баланың жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________
Баланың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса):
_______________________________________________
Баланың туған күні "___" ___________ 20___ жыл
Тұрғылықты мекен-жайы:
Облыс ____________________________
Қала (аудан) _______________________ Ауыл __________
Көшесі (шағын ауданы) _______________________ ____ үй ____ пәтер
Дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысының нөмірі: ______________
Дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысының күні: ______________
Үйде оқыту басталатын күн: ______________
Үйде оқыту аяқталатын күн: ______________
Мемлекеттік органдардың растаулары:
"Жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінен мәліметтер
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі ____________________
Құжаттың сериясы _________ Құжаттың нөмірі ___________________________
Кім берген _________ Берілген күні "___"_________ ____ жыл
Ақпараттық жүйелердегі деректер

1. Сведения об опекунстве/ попечительстве над заявителем/ иждивенцем:
Номер решения об опекунстве/ попечительстве _______________________
Дата решения об опекунстве/ попечительстве _______________________
Орган выдавший решение об опекунстве/ попечительстве ______________
2. Сведения об усыновлении (удочерении):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя __________________
Дата рождения заявителя_____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) усыновленного/ удочеренного ребенка
_____________________________________________________________
Дата рождения усыновленного/ удочеренного ________________________
Наименование органа, выдавшего документ __________________________
Номер решения ______________________________
Дата решения __________________
Дата вступления решения в законную силу ________
Банковские реквизиты:
Наименование банка __________________________
Банковский счет № ___________________________
Тип счета: текущий ___________________________
Контактные данные заявителя:
Телефон______________мобильный_____________E-mail______________
Несу ответственность за достоверность предоставленных данных.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и
номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии
уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых
организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные
подразделения акционерного общества "Казпочта", необходимых для получения выплаты по
возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью.
Обо всех изменениях местожительства (в том числе выезд за пределы Республики
Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в отделение
Государственной корпорации в течение десяти рабочих дней.
Уведомлен (а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления
социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета, а также о том, что на
деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
Электронная цифровая подпись заявителя ____________
Дата и время подписания заявления:
____.___._____ год __ часов __ минут__ секунд
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому детей
с инвалидностью"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью"
Наименование государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги

1. Өтініш берушіге/асыраудағы адамға қорғаншылық (қамқоршылық) туралы мәліметтер:
Қорғаншылық (қамқоршылық) туралы шешім нөмірі: ____
Қорғаншылық (қамқоршылық) туралы шешім күні: _____
Қорғаншылық (қамқоршылық) туралы шешім берген орган: ____________
2. Асырап алу туралы мәліметтер:
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________
Өтініш берушінің туған күні "___" ___________ ____ жыл
Асырап алынған баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________
Асырап алынған баланың туған күні "___" ____ ____ жыл
Құжатты берген органның атауы: ____________
Шешім нөмірі: __________________
Шешім күні: __________________
Шешімнің заңды күшіне енген күні: ____________
Банк деректемелері:
Банктің атауы __________________
Банк шотының нөмірі __________________
Шот түрі: ағымдағы __________________
Өтініш берушінің байланыс деректері:
Телефон ______Ұялы телефон ______ E-mail_______
Ұсынылған мәліметтердің дәйектілігіне жауапкершілікте боламын.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша төлемді алу үшін қажетті екінші деңгейдегі банктердегі, Қаржы нарығын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның және қаржы ұйымдарының банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі өзімнің банк шотының иесі ретінде және шоттарымның нөмірлері туралы мәліметтерді алуға келісім беремін.
Тұрғылықты мекенжайымның (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), анкеталық деректердің, банк деректемелерінің өзгергені туралы барлық өзгерістер жөнінде он жұмыс күні ішінде Мемлекетттік корпорация бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Мемлекеттік бюджеттен төленетін әлеуметтік төлемдерді аудару үшін бөлек банк шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ, мұндай шотта болатын ақшаға үшінші тұлғалардың өндіріп алуына жол берілмейтіні туралы хабардар етілді.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы __________________
Өтінішті қол қойған күні мен уақыты:
20 ____ жылғы "___" ______ ____ сағат ____ минут ____ секунд
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар аудандардың, қалалардың жергілікті атқарушы органдары.
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при обращении в Государственную корпорацию, на портал – со дня регистрации пакета документов услугодателем – 8 (восемь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении пособия по форме согласно приложению 6 к Правилам оказания государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" (далее – Правила).
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя, для оказания государственной услуги
При обращении для оказания государственной услуги в Государственную корпорацию или на портал с заявлением по форме согласно приложениям 1 или 2 к Правилам заявителю необходимо иметь при себе документ, удостоверяющий личность для идентификации.
Сведения документа, удостоверяющего личность, свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния, свидетельства о заключении (расторжении) брака (супружества), документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над ребенком или сведения об усыновлении (удочерении) из актовой записи о рождении, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, справка из учебного заведения, подтверждающая факт обучения ребенка с инвалидностью на дому, заключение врачебно-консультационной комиссии, документа о номере банковского счета, о справке об инвалидности, указанных в заявлении получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При отсутствии сведений в информационных системах заявитель прилагает следующие документы:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға, порталға жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын тіркеген күннен бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлемді тағайындау туралы хабарлама
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) Мемлекеттік корпорацияның – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш берген кезде сәйкестендіру үшін өзімен бірге жеке басын куәландыратын құжаты болуы тиіс.
Жеке басын куәландыратын құжаттың, баланың (балалардың) туу туралы куәлігі (куәліктері) немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу органдарымен берілген азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама, неке қию (ерлі-зайыптылық), некені бұзу туралы куәлік; балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат немесе туу туралы актілік жазбадан бала асырап алу туралы мәліметтер, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың, оқу орнынан мүгедектігі бар баланың үйде оқитындығын растайтын мәлімет, дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысының мәліметтері, банктік шоттың нөмірі туралы, өтініште көрсетілген мүгедектігі туралы анықтама мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтініш беруші келесі құжаттарды қоса береді:

1) заключение врачебно-консультационной комиссии;
2) справка из учебного заведения, подтверждающая факт обучения ребенка с инвалидностью на дому.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
На портале:
1) заявление на назначение выплаты по возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью через портал электронного правительства в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия заключения врачебно-консультационной комиссии;
3) электронная копия справки из учебного заведения, подтверждающая факт обучения ребенка с инвалидностью на дому.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) предсталенных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
При представлении заявителем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия заявителю выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение выплаты по форме согласно приложению 5 к Правилам.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1.Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
2.Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.

1) дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы;
2) мүгедектігі бар баланы үйде оқыту фактісін растайтын оқу орнынан анықтама.
Құжаттарды салыстыру үшін түпнұсқасы және көшірмесі беріледі, құжаттардың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Порталда:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу үшін өтініш сұрау салуы;
2) дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысының электрондық көшірмесі;
3) мүгедектігі бар баланы үйде оқыту фактісін растайтын оқу орнынан анықтаманың электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі);
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Өтініш беруші қолданылу мерзімі өткен құжаттарды және (немесе) құжаттардың толық емес топтамасын ұсынғанда өтініш берушіге Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрлік – www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www.gov4c.kz.
2. Өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылар "1414", 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.

3. Услугополучатель получает информацию о назначении выплаты в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель получает информацию о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей с
инвалидностью"
Форма
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии),
либо наименование организации
услугополучателя)
________________________________
________________________________
________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка о приеме документов
Заявление гражданина ____________________________________________
___________________________________________________
Дата принятия документов "______" __________ 20 ____ года
Наименование документов:
1) ______________________________________;
2) ______________________________________;
3) ________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации, подпись)
Исполнитель:
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон__________
Получил: _______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ года
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей с
инвалидностью"
Форма
________________________________
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), либо наименование
организации услугополучателя)
________________________________
________________________________
________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных услугах", отдел №__ филиала Некоммерческого акционерного общества
"Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги
__________________________________________ввиду представления Вами неполного
пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия согласно перечню, а
именно:
Наименование документов:

3. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болғанда төлем туралы ақпаратты портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_________________________
_________________________
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) не көрсетілетін
қызметті алушы
ұйымының атауы)
__________________________
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат
Азаматтың өтініші____________________________
Құжаттарды қабылдаған күн "___" __________ 20 ___ жыл
Құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________
Осы қолхат 2 данада жасалды, әр тарапқа бір данадан.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Орындаушы: _______________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефон__________
Алдым: _______________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
"___" _________ 20__ жыл
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
_________________________
_________________________
__________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) не көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының
атауы)
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының №________________________________________________________ бөлімі
_____________________________________
(мекен-жайын көрсету)
_____________________________________________________ мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Тізбеге сәйкес құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық топтамасы, атап айтқанда:
Құжаттардың атауы:

1) ______________________________________;
2) ______________________________________;
3) ________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной
корпорации, подпись)
Исполнитель:
_______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон_______________________
Получил:
_______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ года
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей с
инвалидностью"
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
Фамилия _____________________________________________
Имя _________________________________________________
Отчество (при его наличии) _____________________________
Номер документа: ___________________кем выдан: _________
Индивидуальный идентификационный номер: ________________________
Адрес постоянного местожительства (регистрации):
Область ____________________________________
город (район) ______________село: _____________
улица (микрорайон)_____дом ____ квартира _____
Уведомляем Вас о назначении выплаты/ об отказе в назначении выплаты (в связи с
_________________) на __________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка)
Заявление принято и зарегистрировано под номером № __ от "__" _____ 20__ года по
государственной услуге "Возмещение затрат на обучение на дому детей с
инвалидностью" _______________________________________________
(Наименование уполномоченного органа)
______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" ____________ 20___ года
Приложение 4 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Выдача удостоверения реабилитированному лицу"
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.03.2022 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства"
Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы)
Орындаушы: __________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефон__________
Алды: __________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) / қолы
"___" _________ 20__ жыл
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
ХАБАРЛАМА
Тегі _____________________________________________
Аты _____________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _____________________________
Құжат нөмірі: _____________ Кіммен берілген:__________
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________________
Тұрақты тұратын (тіркелген) мекенжайы:
Облыс ________________________________________
Қала (аудан) ________________ ауыл: ________________
Көшесі (шағын аудан)________________ үй _____ пәтер _____
_______________________________________________________________
(баланың тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
төлем тағайындалғанын/ (___________ байланысты) төлем тағайындаудан бас тартылғанын хабарлаймыз.
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу мемлекеттік қызметі бойынша өтініш қабылданды және "__" __________ 20__ жылғы № ____________ нөмірмен тіркелді
_____________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
"___" ____________ 20___ жыл
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
4-қосымша
"Ақталған адамға куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.03.2022 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
5-қосымша
"Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим лицам или его законным представителям (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель обращается в отделение Государственной корпорации по месту проживания путем подачи письменного заявления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" (далее – перечень), согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня приема и регистрации пакета документов в отделении Государственной корпорации составляет восемь рабочих дней.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 10-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Енбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға және оның заңды өкілдеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлық коғам арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) мемлекеттік қызметін көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттарды қоса бере отырып ұсыну арқылы жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде келтірілген.
5. Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін берудің жалпы мерзімі Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.

6. При подаче полного пакета документов, предусмотренных перечнем, услугополучателю в отделении Государственной корпорации выдается расписка о приеме соответствующих документов.
7. В отделении Государственной корпорации выдача результата оказания государственной услуги осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность, либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации) (или его представителя по нотариально удостоверенной нотариусом или должностным лицом, совершающим нотариальные действия, доверенности).
8. При представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню и (или) документов с истекшим сроком действия отделение Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. При соответствии пакета документов, указанных в перечне, специалист отделения Государственной корпорации вносит в автоматизированную информационную систему "Е-Макет" (далее – АИС "Е-Макет") данные из заявления услугополучателя, а также формирует запросы в соответствующие информационные системы через шлюз "электронного правительства":
в информационной системе Государственная база данных "Физические лица" по документам, удостоверяющим личность заявителя;
в информационных системах банков второго уровня по сведениям о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольного счета наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;
в зависимости от статуса пострадавшего лица:
при возмещении вреда, причиненного повреждением здоровья – по сведениям об установлении степени утраты профессиональной трудоспособности;
при возмещении вреда лицам с инвалидностью, понесшим ущерб в результате смерти работника, которым в соответствии с пунктом 3 статьи 940 Гражданского кодекса Республики Казахстан вред возмещается на срок инвалидности – сведения об установлении инвалидности.
10. Сведения о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматизированном режиме из АИС "Е-Макет" в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
11. После принятия письменного заявления и документов, предусмотренных перечнем, специалист отделения Государственной корпорации в течение двух рабочих дней формирует электронный макет дела с расчетом размера социальной помощи в виде ежемесячных выплат и проект решения на назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат.
Сформированный электронный макет дела направляется отделением в филиал Государственной корпорации и распечатывается для формирования бумажного варианта дела.
Филиал Государственной корпорации в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие документы, проверяет правильность оформления электронного макета дела и расчета социальной помощи в виде ежемесячных выплат и направляет его услугодателю.

6. Тізбеде көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынғанда көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
7. Мемлекеттік корпорация бөлімшесінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру жеке басты куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) көрсеткен кезде жүзеге асырылады (немесе нотариус не нотариаттық іс-әрекеттерді жасайтын лауазымды адам нотариалды түрде куәландырған сенімхат негізінде оның өкілінің).
8. Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынғанда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
9. Құжаттар топтамасы тізбеге сәйкес келсе Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы "Е-Макет" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - "Е-Макет" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының өтінішінен деректерді енгізеді, сондай-ақ "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерге сұрау салулар қалыптастырады:
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттар бойынша – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне;
банк шотының нөмірі немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер бойынша – екінші деңгейдегі банктердің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне;
зардап шеккен адамның мәртебесіне байланысты;
денсаулықты зақымдау арқылы келтірілген зиянды өтеу кезінде – әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу туралы мәліметтер бойынша;
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 940-бабының 3-тармағына сәйкес мүгедектік мерзіміне зиян өтелетін қызметкердің қайтыс болуы салдарынан зардап шеккен мүгедектігі бар адамға зиянды өтеу кезінде – мүгедектік белгілеу туралы мәліметтер.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтер автоматтандырылған режимде "Е-Макет" ААЖ-дан мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі ақпараттық жүйесіне түседі.
11. Тізбеде көзделген жазбаша өтініш пен құжаттарды қабылдағаннан кейін Мемлекеттік корпорацияның маманы екі жұмыс күні ішінде ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмек мөлшерін есептей отырып, электрондық іс макетін және ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмек тағайындауға арналған шешімнің жобасын қалыптастырады.
Қалыптастырылған электрондық іс макеті Мемлекеттік корпорацияның филиалына жолданады және оны қалыптастыру үшін істің қағаз нұсқасы басып шығарылады.
Мемлекеттік корпорацияның филиалы екі жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды, электрондық іс макеті мен ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмек мөлшерін есептеуді ресімдеудің дұрыстығын тексереді және оны көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.

12. Услугодатель рассматривает поступивший электронный макет дела и принимает решение о назначении (отказе в назначении) социальной помощи в виде ежемесячных выплат в течение четырех рабочих дней по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о проведении заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.
Согласно пункту 3 статьи 73 АППК РК услугополучатель вправе предоставить или высказать возражение к предварительному решению по административному делу в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги или отказе в оказании государственной услуги с указанием причин.
При обращении заявителя через Государственную корпорацию административный орган направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию через шлюз "электронного правительства".
13. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оказании государственной услуги или об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 по основаниям, предусмотренным перечнем согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги
14. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Государственной корпорации по адресам, указанным в перечне, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, не позднее трех рабочих дней со дня поступления и административное дело направляется в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, Государственная корпорация вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

12. Көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен электрондық іс макетін қарайды және төрт жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға нысан бойынша ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері анықталған кезде Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау туралы хабарлама жібереді.
ҚР ӘРПК 73-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімге қарсылықты алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оны беруге немесе білдіруге құқылы.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету немесе себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
13. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген негіздер бойынша 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсету туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші не Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы түскен күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей және әкімшілік іс шағымды қарайтын органға жіберіледі.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи в виде
ежемесячных выплат гражданам
Республики Казахстан после
завершения периода
капитализации платежей по
возмещению вреда,
причиненного жизни и здоровью
работников юридическими
лицами, ликвидированными
вследствие банкротства"
Форма
Код района _____________________
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда и
социальной защиты по
_____________________ области
(городу)
Заявление на назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат
От гражданина (ки) _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "____" ________ ______ года
Индивидуальный идентификационный номер: _______________________
Вид документа, удостоверяющего личность: _________________________
Серия документа: _______ номер документа: ______ кем выдан: ________
Дата выдачи: "____" _____________ ______ года
Адрес постоянного местожительства: _____________
Область ____________________________________
город (район) ______________ село: _______________
улица (микрорайон) ______________________ дом______ квартира ______
Банковские реквизиты:
Наименование банка ___________________________
Банковский счет № ____________________________
Тип счета: текущий ______________ карточный счет ________________
(нужное подчеркнуть)
Прошу назначить (возобновить) мне социальную помощь в виде ежемесячных выплат
в связи с завершением периода, на который ранее была капитализирована и выплачена
единовременная сумма в возмещение вреда.
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемой социальной
помощи в виде ежемесячных выплат, а также изменение местожительства (в том числе выезд
за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь
сообщить в отделение Государственной корпорации "Правительство для граждан" в течение
10 календарных дней.
Несу правовую ответственность за подлинность представленных в отделение
Государственной корпорации "Правительство для граждан" документов.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения выплаты.
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в
назначении) социальной помощи в виде ежемесячных выплат в связи с завершением
периода, на который ранее была капитализирована и выплачена единовременная сумма в
возмещение вреда путем отправления sms-сообщения на абонентское устройство сотовой
связи.
При получении государственной услуги через Государственную корпорацию
"Правительство для граждан" даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Контактные данные заявителя: телефон домашний _______ мобильный ________
Е-маil ____________ дата подачи заявления: "____" __________ 20__ года.
Подпись заявителя ________________________
____________________________________________________
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ________________________________________
зарегистрировано за № __ дата принятия документов "__"___ 20___ года
__________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись принявшего документы
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи в виде
ежемесячных выплат гражданам
Республики Казахстан
после завершения периода
капитализации платежей по
возмещению вреда,
причиненного жизни и здоровью
работников юридическими
лицами, ликвидированными
вследствие банкротства"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства"
Наименование государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3
Срок оказания государственной услуги

Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға ҚР ӘРПК-нің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа шағымдануға жол беріледі.
"Банкроттық салдарынан
таратылған заңды тұлғалар
қызметкерлердің өмірі
мен денсаулығына келтірген
зиянды өтеу жөніндегі
төлемдерді капиталдандыру
кезеңі аяқталғаннан кейін
Қазақстан Республикасының
азаматтарына ай сайынғы
төлемдер түрінде әлеуметтік
көмекті тағайындау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өңірдің коды
__________________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және
әлеуметтік қорғау комитетінің
________________ облысы
(қаласы)
бойынша департаменті
Ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмекті тағайындауға өтініш
Азамат _______________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Туған күні: "___" ________ ______ жылғы
Жеке сәйкестендіру нөмірі: _______________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі:
_______________________________________________
Құжаттың сериясы: ______ құжаттың нөмірі: ______кім берген: ________
Берілген күні: "___" _____________ ______ жыл
Тұрақты мекенжайы: ____________________________
Облысы _______________________________________
Қала (аудан) _________________ ауыл: ____________
көше (шағын аудан) _________________ үй ______ пәтер ______
Банк деректемелері:
Банктің атауы _________________________________
Банктік шот:____________________________________
Шот түрі: ағымдағы ______________ карточкалық шот ______________(қажеттісінің астын сызу)
Маған бұрын зиянды өтеу үшін біржолғы сома капиталдандырылған және төленген кезеңнің аяқталуына байланысты ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмекті тағайындауды (қайта бастауды) сұраймын.
Ай сайынғы төлемдер түрінде төленетін әлеуметтік көмек мөлшерінің барлық өзгерістері, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), анкеталық деректерімнің, банктік реквизиттерімнің өзгеруі туралы күнтізбелік 10 күн ішінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына хабарлауға міндеттенемін.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының бөлімшесіне ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығы үшін құқықтық жауапкершілікте боламын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
3
Төлем тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Бұрын капиталдандырылған және зиянды өтеуге біржолғы сома төленген кезеңнің аяқталуына байланысты ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау туралы хабарламаға ұялы байланыстың абоненттік құрылғысына sms-хабарлама арқылы жіберуге келісім беремін.
Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алғанда ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
Үй телефоны _______ мобильді телефон ________ Е-маil ____________
Өтініш беру күні: "____" __________ 20__ жыл.
Өтініш берушінің қолы ______________________
__________________________________________________
(қию сызығы)
Азаматтың өтініші __________________________
Құжаттарды қабылдау күні "___" __________ 20___ жыл № ________ болып тіркелді.
______________________________________________________________
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
"Банкроттық салдарынан
таратылған заңды тұлғалар
қызметкерлердің өмірі мен
денсаулығына келтірген
зиянды өтеу жөніндегі
төлемдерді капиталдандыру
кезеңі аяқталғаннан кейін
Қазақстан Республикасының
азаматтарына ай сайынғы
төлемдер түрінде әлеуметтік
көмекті тағайындау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Енбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

1) при обращении в Государственную корпорацию – со дня регистрации пакета документов – 8 (восемь) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении социальной помощи в виде ежемесячных выплат, или уведомление об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информатизации
Государственная корпорация – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его законный представитель, или при ходатайстве медицинской организации) при обращении для оказания государственной услуги предоставляет в отделение Государственной корпорации следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) для жителей города Байконур – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур;
3) сведения о номере банковского счета в организации по выдаче ежемесячных выплат либо специального счета учреждения уголовно-исполнительной системы;
4) копия судебного акта (актов), подтверждающего (подтверждающих) право на получение капитализированных сумм, содержащего (содержащих) сведения о периоде капитализации, сумме капитализированных платежей по возмещению вреда:
при получении сумм капитализированных платежей от государства – вступившее в законную силу решение (постановление, определение) о возложении ответственности по выплате капитализированных платежей в счет возмещения вреда на государство;
при получении сумм капитализированных платежей за счет имущества ликвидированного юридического лица – определение (решение) о завершении конкурсного производства с утверждением заключительного отчета конкурсного управляющего, в материалах которого содержится расшифровка по каждому кредитору первой очереди.
Право на получение капитализированных сумм также может подтверждаться архивным документом суда либо государственного архива, содержащим сведения о периоде капитализации, сумме капитализированных платежей по возмещению вреда.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде – құжаттар топтамасы тіркелген күннен бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні.
2) Мелекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут
3) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама немесе осы тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Мемлекеттік корпорация – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады www.egov.kz.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның заңды өкілі немесе медициналық ұйымның қолдаухаты кезінде) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығы азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы;
3) ай сайынғы төлемдерді беру жөніндегі ұйымдағы банк шотының не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің арнайы шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) капиталдандыру кезеңі, зиянды өтеу бойынша капиталдандырылған төлемдер сомасы туралы мәліметтерді қамтитын капиталдандырылған сомаларды алу құқығын растайтын (растайтын) сот актісінің (актілерінің) көшірмесі:
мемлекеттен капиталдандырылған төлемдер сомасын алған кезде – мемлекетке зиянды өтеу есебіне капиталдандырылған төлемдерді төлеу жөніндегі жауапкершілікті жүктеу туралы заңды күшіне енген шешім (қаулы, ұйғарым)
таратылған заңды тұлғаның мүлкі есебінен капиталдандырылған төлемдер сомасын алған кезде – материалдарында әрбір бірінші кезектегі кредитор бойынша таратып жазу бар конкурстық басқарушының қорытынды есебін бекіте отырып, конкурстық іс жүргізуді аяқтау туралы анықтама (шешім).
Капиталдандырылған сомаларды алу құқығы капиталдандыру кезеңі, зиянды өтеу бойынша капиталдандырылған төлемдер сомасы туралы мәліметтерді қамтитын соттың не мемлекеттік архивтің архивтік құжаттарымен де расталуы мүмкін..
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, содержащихся в них необходимых для оказания государственной услуги, согласно требованиям, установленными Правилами осуществления социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 571;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим стойкие расстройства функций организма, полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться на прием документов, оказание государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, Единого контакт-центра "1414", 8 800 080 7777.
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи в виде
ежемесячных выплат гражданам
Республики Казахстан после
завершения периода
капитализации платежей по
возмещению вреда,
причиненного жизни и здоровью
работников юридическими
лицами, ликвидированными
вследствие банкротства"
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления на назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат
№ ____ от "___" _________ 20___ года
Гражданин (ка) _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "____" ________________ ____ года
Опекун________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата обращения "___" _____________ 20___ года
Отказано в приеме заявления на назначение
_____________________________________________________________
(указать причину)
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность ответственного лица)
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи в виде
ежемесячных выплат гражданам
Республики Казахстан
после завершения периода
капитализации платежей по
возмещению вреда,
причиненного жизни и здоровью
работников юридическими
лицами, ликвидированными
вследствие банкротства"
Код ______________________
Область (город) ____________
Решение о назначении (отказе в назначении) социальной помощи в виде ежемесячных выплат
№ _____ от ________ 20____ года
Департамента Комитета труда и социальной защиты по _____________ области
(городу)
№ дела _________________
Гражданин (ки) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер
_________________________________________
Дата рождения ___________________________
Дата обращения _____________ № ______________________
Сумма капитализированных платежей
_____________________________________________________
Период капитализации ____________________
Дата назначения __________________________
Степень утраты профессиональной трудоспособности (в %)
_________________________________________
Утрата профессиональной трудоспособности установлена на срок
_____________________________________________________

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау
2) көрсетілетін қызметті алушы осы тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған және (немесе) құжаттар топтамасын толық ұсынбағанда;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 571 қаулысымен бекітілген банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті жүзеге асыру қағидаларында белгіленген талаптарға көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және олардағы мәліметтердің сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Организм функциялары тұрақты бұзылған, өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
"Банкроттық салдарынан
таратылған заңды тұлғалар
қызметкерлердің өмірі мен
денсаулығына келтірген
зиянды өтеу жөніндегі
төлемдерді капиталдандыру
кезеңі аяқталғаннан кейін
Қазақстан Республикасының
азаматтарына ай сайынғы
төлемдер түрінде әлеуметтік
көмекті тағайындау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмек тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
20___ жылғы "___" _________ № ____
Азамат (ша) ___________________________ ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы "____" ______________ ____ жылғы
Қамқоршы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш берген күні 20___ жылғы "___" _________ № ____
Тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тартылды
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
_______________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Банкроттық салдарынан
таратылған заңды тұлғалар
қызметкерлердің өмірі
мен денсаулығына келтірген
зиянды өтеу жөніндегі
төлемдерді капиталдандыру
кезеңі аяқталғаннан кейін
Қазақстан Республикасының
азаматтарына ай сайынғы
төлемдер түрінде әлеуметтік
көмекті тағайындау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Код ______________________
Облыс (қала) ____________
Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің _____________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы 20___ жылғы "___" _________ № ____ шешімі
Істің № _____________________________
Азамат (ша) _________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
Туған күні _______________________________
Өтініш берген күні ________________ № __________
Капиталдандырылған төлемдер сомасы ____________
Капиталдандыру кезеңі __________________________________________
Тағайындалған күні _____________________________
Кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі (%-бен) ________________
Кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылуы белгіленген мерзім __________________

1. Назначить социальную помощь в виде ежемесячных выплат в соответствии с
пунктом 4 статьи 945 Гражданского Кодекса Республики Казахстан (Особенная часть).
Размер социальной помощи в виде ежемесячных выплат ______ тенге
(____________________________________тенге)
сумма прописью
с ________________ по ____________________
2. Отказать в назначении социальной помощи в виде ежемесячных выплат:
_______________________________________________________________
(основание отказа)
Директор департамента
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник управления (отдела) департамента
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению департамента
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Проект решения подготовлен:
Ответственные лица Государственной корпорации "Правительство для граждан"
__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Назначение
социальной помощи в виде
ежемесячных выплат гражданам
Республики Казахстан
после завершения периода
капитализации платежей по
возмещению вреда,
причиненного жизни и здоровью
работников юридическими
лицами, ликвидированными
вследствие банкротства"
Форма
Уведомление о назначении (отказе в назначении)
№ __________ от "___" ________ 20__ года
Гражданин (ка)
_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "____" ___________ ____ года
Решение о назначении (отказе в назначении) № ___ от "__" ______ 20__ года
Назначенная сумма денежных средств:
_________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "____" ________ 20____ года
Отказано в назначении
_____________________________________________________
основание (указать причины)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица
_______________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 6 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений"
Сноска. Приложение 6 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Ерекше бөлім) 945-бабының 4-тармағына сәйкес ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмек тағайындалсын.
Ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмектің мөлшері ______ теңге
(____________________________________________________ теңге) сомасы жазбаша
________________ бастап ___________________дейін
2. Ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тартылсын.
____________________________________________________________________
(бас тарту негізі)
Департамент директоры _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Департамент басқармасының (бөлімінің) бастығы
__________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Департаменттің тағайындау жөніндегі маманы
__________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шешім жобасын дайындаған:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының жауапты адамдары
________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Банкроттық салдарынан
таратылған заңды тұлғалар
қызметкерлердің өмірі мен
денсаулығына келтірген
зиянды өтеу жөніндегі
төлемдерді капиталдандыру
кезеңі аяқталғаннан кейін
Қазақстан Республикасының
азаматтарына ай сайынғы
төлемдер түрінде әлеуметтік
көмекті тағайындау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) хабарлама
20___ жылғы "___" _________ № ____
Азамат (ша) ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ____ жылғы "____" ___________
Тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім: 20__ жылғы "__" ______ № _____
Ақшалай қаражаттың тағайындалған сомасы:
________________________________________ теңге (сомасы жазбаша)
20___ жылғы "___" ________ бастап
Тағайындаудан бас тартылды
_____________________________________________________________ негіздеме
(себептерін көрсету)
Хабарлама жауапты адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған
_____________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
6-қосымша
"Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" (далее – Правила) разработаны в соответствии подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) абонентское устройство сотовой связи.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) уполномоченный орган в сфере социальной защиты – государственный орган, осуществляющий регулирование в сфере социальной защиты населения;
3) единый накопительный пенсионный фонд – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также иные функции, определенные настоящими Правилами;
4) выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений (далее – выплата разницы) – единовременная выплата за счет средств республиканского бюджета, определенная как разница между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов;

1. Осы "Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидаларға сәйкес жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ осы Қағидалармен айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы және зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі (бұдан әрі – айырма төлемі) – инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма ретінде айқындалған, республикалық бюджет қаражаты есебінен төленетін біржолғы төлем;

5) отделения Государственной корпорации – городские, районные отделения Государственной корпорации;
6) проактивная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме, предоставляемая по инициативе субъекта оказания услуг, для оказания которой необходимо обязательное согласие субъекта получения услуги, предоставленное посредством абонентского устройства сотовой связи;
7) страховая организация – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по заключению и исполнению договоров страхования в отрасли "страхование жизни" на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
8) электронный макет дела (далее – ЭМД) – электронный макет дела получателя выплаты разницы, формируемый Государственной корпорацией;
9) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок обращения за назначением и осуществлением выплаты разницы
4. В целях получения государственной услуги услугополучатель при наступлении условий, предусмотренных:
1) пунктом 1 статьи 207 Социального кодекса Республике Казахстан" (далее – Кодекс) – на дату достижения пенсионного возраста;
2) подпунктом 2) пункта 1 статьи 220 Кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 221 Кодекса при установлении инвалидности первой или второй групп бессрочно – на дату изъятия пенсионных накоплений;
3) подпунктом 4) пункта 1 статьи 220 Кодекса – на дату достижения возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса за период с даты перевода пенсионных накоплений в страховую организацию до достижения возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса;
4) подпунктом 3) пункта 1 статьи 220 Кодекса, подпунктом 3) пункта 1 статьи 221 Кодекса – выехавшим на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства, на дату изъятия пенсионных накоплений из ЕНПФ;
5) подпунктом 4) пункта 1 статьи 221 Кодекса - заключивших договор пенсионного аннуитета со страховой организацией, на дату перевода пенсионных накоплений в страховую организацию, обращается в Государственную корпорацию.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5) Мемлекеттік корпорацияның бөлімшелері – мемлекеттік корпорацияның қалалық, аудандық бөлімшелері;
6) проактивті көрсетілетін қызмет – қызмет көрсету субъектісінің бастамасы бойынша берілетін, қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алу субъектісінің ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы берілген келісімі міндетті түрде қажет болатын, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
7) сақтандыру ұйымы – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде "өмірді сақтандыру" саласында сақтандыру шарттарын жасасу және орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
8) электрондық іс макеті (бұдан әрі – ЭІМ) – Мемлекеттік корпорация қалыптастыратын айырма төлемін алушының электрондық іс макеті;
9) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2 тарау. Айырма төлемін тағайындау және жүзеге асыру үшін жүгіну тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мыналарда көзделген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызметті алу мақсатында:
1) Әлеуметтік кодекстің (бұдан әрі - Кодекс) 207-бабының 1-тармағымен - зейнеткерлік жасқа жеткен күнге;
2) бірінші немесе екінші топтағы мүгедектік мерзімсіз белгіленгенде Кодекстің 220–бабы 1-тармағының 2) тармақшасымен, Кодекстің 221-бабы 1-тармағының 2) тармақшасымен – зейнетақы жинақтарын алып қою күніне;
3) Кодекстің 220-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы бойынша – Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген жасқа жеткен күнге зейнетақы жинақтары сақтандыру ұйымына аударылған күннен бастап Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген жасқа толғанға дейінгі кезең үшін;
4) Кодекстің 220-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, Кодекстің 221-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы бойынша – БЖЗҚ-дан зейнетақы жинақтарын алып қою күніне Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
5) Кодекстің 221-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы бойынша - сақтандыру ұйымымен зейнетақы аннуитеті шартын жасасқандар сақтандыру ұйымына зейнетақы жинақтарының аударылу күніне Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Лица, указанные в подпунктах 2), 3) 4), 5) пункта 4 настоящих Правил обращаются с заявлением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в Государственную корпорацию с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" (далее – перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Лицам, указанным в подпункте 1) пункта 4 настоящих Правил и при этом являющимся получателями пенсионных и иных социальных выплат, разница по выплате государственной гарантии назначается без представления заявления по проактивному принципу. Документы, предусмотренные в перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам, также не представляются.
7. Перечень основных требований к оказанию государственных услуг, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственных услуг приведен в перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. Срок оказания государственной услуги – при наличии информации об уровне инфляции на официальном интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере государственной статистической деятельности, в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с даты регистрации пакета документов в Государственной корпорации.
При проактивном оказании государственной услуги срок назначения услуги начинается со дня, следующего за днем назначения базовой пенсионной выплаты при наличии информации об уровне инфляции на дату наступления пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса, но не позднее 30 (тридцати) календарных дней после дня ее назначения при отсутствии информации об уровне инфляции на дату наступления пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса.
Срок оказания государственной услуги продлевается при условиях, указанных в пункте 3 перечня согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Работник Государственной корпорации, принимающий документы:
1) формирует запрос в автоматизированную информационную систему (далее – ИС) государственного органа на наличие факта назначения, выплаты или отказа в назначении выплаты.
При обнаружении факта назначения (отказа в назначении) или выплаты разницы выдает расписку об отказе в приеме заявления на назначение выплаты разницы по государственной гарантии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

5. 4-тармақтың 2), 3) 4), 5) тармақшаларында көзделген адамдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
6. Осы Қағидалардың 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген және бұл ретте зейнетақы және өзге де әлеуметтік төлемдерді алушылар болып табылатын адамдарға мемлекеттік кепілдікті төлеу жөніндегі айырма проактивті қағидат бойынша өтініш ұсынылмай тағайындалады. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген құжаттар да ұсынылмайды.
7. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметтер көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде келтірілген.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосының ресми интернет-ресурсында инфляция деңгейі туралы ақпарат болған кезде, құжаттар топтамасы Мемлекеттік корпорацияда тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызметті проактивті көрсеткен кезде қызметті тағайындау мерзімі Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес зейнетақы жасы басталған күнгі инфляция деңгейі туралы ақпарат болған кезде, бірақ Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес зейнетақы жасы басталған күнгі инфляция деңгейі туралы ақпарат болмаған кезде, ол тағайындалған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей базалық зейнетақы төлемі тағайындалған күннен кейінгі күннен басталады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбенің 3-тармағында көрсетілген жағдайларда ұзартылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік корпорацияның құжаттарды қабылдайтын қызметкері:
1) мемлекеттік органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – АЖ) төлемді тағайындау, төлеу немесе тағайындаудан бас тарту фактісінің болуына сұрау салуды қалыптастырады.
Айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) немесе төлеу фактісі анықталған кезде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі;

2) формирует запрос через шлюз "электронного правительства" в информационную систему "Государственная база данных "Физические лица" – по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
3) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
4) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе при отсутствии сведений из информационных систем государственных органов;
5) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугополучателем;
6) регистрирует заявление в электронном журнале регистрации заявлений граждан о назначении по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и выдает расписку о принятии документов.
10. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 8 перечня и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение выплаты разницы работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о проведении заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.
Согласно пункту 3 статьи 73 АППК РК услугополучатель вправе предоставить или высказать возражение к предварительному решению по административному делу в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги или отказе в оказании государственной услуги с указанием причин.
11. Территориальное подразделение Государственной корпорации осуществляет действия по формированию электронного (бумажного) макета дела услугополучателя и расчету выплаты разницы по государственной гарантии в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня принятия заявления в соответствии с пунктами 9 и 11 настоящих Правил.
При наличии оснований для продления срока оказания услуги, специалист уведомляет услугополучателя в течение двух рабочих дней с момента выявления наличия оснований посредством абонентского устройства сотовой связи уведомляет о продлении срока оказания услуги.

2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры "Ақпараттық жүйесіне "электрондық үкімет" шлюзі арқылы сұрау салуды қалыптастырады;
3) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
4) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен мәліметтер болмағанда сканерлейді;
5) сканерлеудің сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді;
6) өтінішті осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтардың тағайындау туралы өтініштерін электрондық тіркеу журналында тіркейді және құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері анықталған кезде Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау туралы хабарлама жібереді.
ҚР ӘРПК 73-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімге қарсылықты алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оны беруге немесе білдіруге құқылы.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету немесе себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
11. Мемлекеттік корпорацияның аумақтық бөлімшесі осы Қағидалардың 9 және 11-тармақтарына сәйкес сегіз күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық (қағаздағы) іс макетін қалыптастыру және мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін есептеу жөніндегі іс-қимылды жүзеге асырады.
Қызмет көрсету мерзімін ұзарту үшін негіздер болғанда маман көрсетілетін қызметті алушыны негіздер пайда болған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы хабардар етеді.

При этом общий срок продления услуги по основаниям, указанным в пункте 3 перечня согласно приложению 2 к настоящим Правилам, при наличии сведений о коэффициенте инфляции на дату наступления момента права на пенсионные выплаты не должен превышать 25 (двадцати пяти) календарных дней.
В течение двух рабочих дней с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении выплаты (отказе в выплате) разницы по государственной гарантии уведомляет услугополучателя о принятом услугодателем решении о назначении выплаты (отказе в назначении выплаты) разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений согласно приложению 5 к настоящим Правилам, путем направления sms-сообщения на абонентское устройства сотовой связи услугополучателя, зарегистрированного на территории Республики Казахстан.
При отсутствии возможности отправки sms-сообщения на абонентское устройства сотовой связи услугополучателя, территориальное подразделение Государственной корпорации распечатывает уведомление и выдает его при личном обращении услугополучателю.
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
13. При технических неполадках в информационных системах, содержащих необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте e-maket@enbek.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты, поясняющие возникшую проблему.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
14. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Государственной корпорации по адресам, указанным в перечне, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

Бұл ретте осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбенің 3-тармағында көрсетілген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті ұзартудың жалпы мерзімі зейнетақы төлемдеріне құқық басталған күнгі инфляция коэффициенті туралы мәліметтер болған кезде күнтізбелік 25 (жиырма бес) күннен аспауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушіден мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (төлеуден бас тарту) туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші қабылдаған шешім туралы өтініш берушіні хабардар етеді – инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындау (төлемді тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс абоненттік құрылғысына sms-хабарлама жіберу арқылы хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс абоненттік құрылғысына sms-хабарлама жіберу мүмкіндігі болмағанда, Мемлекеттік корпорацияның аумақтық бөлімшесі хабарламаны басып шығарады және оны көрсетілетін қызметті алушыға жеке жүгінген кезде береді.
12. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйеде техникалық ақаулардар болғанда көрсетілетін қызметті беруші істен шыққан сәттен бастап дереу мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі, қатеге әкеп соқтыратын іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы бойынша ақпаратты, туындаған проблеманы түсіндіретін скриншоттарды міндетті түрде ұсына отырып, e-maket@enbek.kz электрондық поштасы арқылы қолдау қызметіне сұрау салу жолдайды.
3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспегенде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспегенде, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выплата
разницы между суммой
фактически внесенных
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов с учетом уровня
инфляции и суммой
пенсионных накоплений"
Форма
Код района
____________________
Республика Казахстан
Департамент Комитета
труда и социальной
защиты по
_____________________
области (городу)
Заявление
от гражданина (ки) ___________________________________________
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
Дата рождения "__" _____________ 19___ года,
проживающего по адресу: _________________________
________________________________________________
Дата изъятия пенсионных накоплений ______________
_______________________________________________
Мой индивидуальный идентификационный номер
________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность:
№____________________________________________
Кем выдан ____________________________________
Дата выдачи __________________________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка ___________________________
Банковский счет № _____________________________
Тип счета: текущий _____________________________
Прошу назначить мне выплату разницы между суммой фактически внесенных
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с
учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений (необходимо указать вид
взносов – нужное подчеркнуть).
Несу ответственность за подлинность представленных документов.
Прошу запросить в едином накопительном пенсионном фонде сведения о наличии
индивидуального пенсионного счета и суммах пенсионных накоплений за счет обязательных
пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов (необходимо
указать вид взносов – нужное подчеркнуть). Даю согласие на сбор и обработку моих
персональных данных, необходимых для назначения мне выплаты разницы между суммой
фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
(необходимо указать вид взносов – нужное подчеркнуть).
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в
назначении) суммы выплаты разницы между суммой обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений (необходимо указать вид взносов – нужное подчеркнуть) путем
отправления sms-сообщения на абонентское устройство сотовой связи.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления
пособий и (или) социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или)
Государственного фонда социального страхования, а также о том, что на деньги,
находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
Контактные данные заявителя:
Телефон домашний _________ мобильный ___________
Е-маil _______________________
Дата подачи заявления: "___" _________20 ____ года
Подпись заявителя ___________________________
Заявление гражданина ________________________
__________________________________________
Принято "____"__________ 20___года № ________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы:
_____________________________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование документа
Наименование документа
Наименование документа
-----------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки)
_____________________________________________
зарегистрировано за № _____
Дата принятия документов ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и роспись лица, принявшего
документы:
_______________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выплата разницы
между суммой фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции
и суммой пенсионных накоплений"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений"

Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға ҚР Әкімшілік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Инфляция деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырманы
төлеу" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аудан коды
__________________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және әлеуметтік қорғау
комитетінің департаменті облыс
(қала)_____________________
бойынша
Өтініш
Азамат ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толығымен)
Туған күні 19___ жылғы "___" ________, тұратын мекенжайы бойынша: ____________
Зейнетақы жинақтарын алу күні _______________________________
Менің жеке сәйкестендіру нөмірім _____________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
№_________________________________________
Кіммен берілді _______________________________
Берілген күні ________________________________
Банк деректемелері:
Банктің атауы _______________________________
Банк шотының № _____________________________
Шот түрі: ағымдағы _________________
Маған инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауыңызды сұраймын (жарналардың түрін көрсету қажет – қажеттісінің астын сызу керек).
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығы үшін жауап беремін.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді сұратуды сұраймын (жарналардың түрін көрсету қажет – қажеттісінің астын сызу керек).
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін (жарналардың түрін көрсету қажет – қажеттісінің астын сызу керек).
Міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасы (жарналардың түрін көрсету қажет – қажеттісінің астын сызу керек) тағайындау (бас тарту) туралы шешім қабылдау туралы ұялы байланыстың абоненттік құрылғысына sms-хабарлама жіберу жолымен хабарламаға келісім беремін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді есептеп аудару үшін жеке банктік шот ашу мүмкіндігі тәртібі туралы хабарланды, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаға үшінші тұлғалардың өндіріп алуға жол берілмейтіндігі туралы хабардармын.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
Үй телефоны _________ мобильді ___________ E-маil _________
Өтініш беру күні: 20 ___ жылғы "___" _______________
Өтініш берушінің қолы ____________________
Азаматтың өтініші
_______________________________________________________________
20___жылғы "____"__________№ _________ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы:
_______________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
-----------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азаматтың (ша) өтініші __________________________________________
№ _____ тіркелді. Құжаттарды қабылдау күні ___________
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және
қолы:_________________________________________________
"Инфляция деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырманы
төлеу" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) абонентское устройство сотовой связи.
3
Срок оказания государственной услуги
1) срок оказания государственной услуги – при наличии информации об уровне инфляции на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации пакета документов в Государственной корпорации.
При проактивном оказании государственной услуги срок назначения услуги начинается со дня, следующего за днем назначения базовой пенсионной выплаты при наличии информации об уровне инфляции на дату наступления пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Социальный кодекса (далее – Кодекс), но не позднее 30 (тридцати) календарных дней после дня ее назначения при отсутствии информации об уровне инфляции на дату наступления пенсионного возраста в соответствии пунктом 1 статьи 207 Кодекса.
Срок оказания государственной услуги продлевается при:
наличии оснований для проверки достоверности предоставленных документов, в том числе из информационных систем – на 10 (десять) рабочих дней;
отсутствии информации об уровне инфляции с момента опубликования на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан – до 25 (двадцати пяти) рабочих дней (за исключением лиц, которым услуга оказывается по проактивному принципу);
наличии оснований для повторного запроса данных по индивидуальному пенсионному счету услугополучателя в едином накопительном пенсионном фонде (далее – ЕНПФ) – до 25 (двадцати пяти) рабочих дней.
Отделение Государственной корпорации продлевает срок оказания услуги и выдает заявителю уведомление о необходимости продления срока оказания услуги.
При оказании услуги по проактивному принципу уведомление о необходимости продления срока оказания услуги не выдается.

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы төлеу"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы;
2) Ұялы байланыс абоненттік құрылғысы..
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында инфляция деңгейі туралы ақпарат болған кезде, құжаттар топтамасы Мемлекеттік корпорацияда тіркелген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызметті белсенді түрде көрсету кезінде қызметті тағайындау мерзімі Қазақстан Республикасында Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 207-бабының 1 тармағына сәйкес зейнетақы жасы басталған күнгі инфляция деңгейі туралы ақпарат болған кезде базалық зейнетақы төлемі тағайындалған күннен кейінгі күннен басталады, бірақ Кодекстің 207-бабының 1 тармағына сәйкес зейнетақы жасы басталған күнгі инфляция деңгейі туралы ақпарат болмаған кезде оны тағайындаған күннен бастап көрсетіледі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі кезінде:
ұсынылған құжаттардың, оның ішінде ақпараттық жүйелерден құжаттардың дұрыстығын тексеру үшін негіздердің болуы – 10 (он) жұмыс күніне;
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында жарияланған сәттен бастап инфляция деңгейі туралы ақпараттың болмауы – 25 (жиырма бес) жұмыс күніне дейін (қызмет проактивті қағидат бойынша көрсетілетін тұлғаларды қоспағанда);
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы (бұдан әрі – БЖЗҚ) көрсетілетін қызметті алушының жеке зейнетақы шоты бойынша деректерді қайта сұрату үшін негіздер болған кезде – 25 (жиырма бес) жұмыс күніне дейін.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі қызмет көрсету мерзімін ұзартады және өтініш берушіге осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет көрсету мерзімін ұзарту қажеттілігі туралы хабарлама береді.
Проактивті қағидат бойынша қызмет көрсету кезінде қызмет көрсету мерзімін ұзарту қажеттілігі туралы хабарлама берілмейді.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная/проактивная.
5
Результат оказания государственной услуги
1) уведомление о назначении;
2) уведомление об отказе в назначении.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту жительства услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) при обращении в Государственную корпорацию предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" (далее – Правила).
Гражданами Республики Казахстан, иностранцами и лицами без гражданства, достигшими пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса и при этом являющимися получателями пенсионных и иных социальных выплат, заявление и документы, предусмотренные в подпунктах 1)-3) части третьей настоящего пункта, не предоставляются.
Данной категории лиц государственная услуга, оказывается, по проактивному принципу в срок, установленный пунктом 3 настоящего перечня.
При приеме заявления сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации по постоянному месту жительства, справки об инвалидности получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – информационные системы).
При отсутствии сведений в информационных системах к заявлению прилагаются:
при личном обращении:

2) құжаттардың топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде/проактивті.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) айырма төлемін тағайындау;
2) тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) Мемлекеттік корпорацияда – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қыметті алушының тұрғылықты жері бойынша "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады.
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес сенбі және жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде "Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа жеткен және бұл ретте зейнетақы және өзге де әлеуметтік төлемдерді алушылар болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар осы тармақтың үшінші бөлігінің 1)-3) тармақшаларында көзделген өтініш пен құжаттарды бермейді.
Осы санаттағы адамдарға мемлекеттік қызмет осы тізбенің 3-тармағында белгіленген мерзімде проактивті қағидат бойынша көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау кезінде жеке басын куәландыратын құжат туралы, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтерді, мүгедектігі туралы анықтамаларды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден (бұдан әрі – ақпараттық жүйелер) алады.
Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтінішке мыналар қоса беріледі:
жеке өтініш білдірген кезде:

для граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства, достигших пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса:
1) для жителей города Байконур – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства;
2) сведения о номере банковского счета получателя, открытого в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
К заявлению иностранцев, являющихся получателями пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, имеющих право на выплату разницы и выехавших на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, прилагаются:
при личном обращении получателя:
заграничный паспорт, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан (при обращении поверенного лица, предоставляется нотариально заверенная копия);
сведения о номере банковского счета, открытого в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций на территории Республики Казахстан.
При обращении с заявлением о назначении выплаты разницы от имени получателя поверенный помимо документов, указанных в пункте 8 настоящего перечня государственной услуги представляет:
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию (если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях).
Наследником представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о смерти лица, имеющего право на выплату разницы;
4) оригинал или нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о праве на наследство либо оригинал или нотариально засвидетельствованная копия соглашения о разделе наследуемого имущества, решение суда, вступившее в законную силу;
5) сведения о номере банковского счета наследника.
Для назначения выплаты разницы лицам, решением суда признанным недееспособными или ограниченно дееспособными и нуждающимися в опеке или попечительстве, их опекунами или попечителями подаются:

Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін-тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);
3) алушының екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Өтінішке шетелдіктердің алушылар болып табылатын, зейнетақы жинақтары міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бар зейнетақы және Қазақстан Респубикасынан тыс жерге тұрақты тұруға шығушылар мыналарды қоса береді:
алушы жеке өтініш білдірген кезде:
егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, шетелдік паспорт (сенім білдірілген тұлға жүгінгенде нотариалды куәландырылған көшірмесі ұсынылады);
екінші деңгейдегі банктерде немесе Қазақстан Республикасының аумағында банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Алушы атынан айырма төлемін тағайындау туралы өтінішпен жүгінген кезде сенім білдірілген өкіл осы тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа:
1) жеке басты куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) сенімхаттың түпнұсқасы немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер сенімхатта сенім білдірушінің мүдделерін бір мезгілде бірнеше ұйымда білдіру жөніндегі өкілеттіктер болса).
Мұрагер мыналарды ұсынады:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) айырма төлемін алуға құқығы бар адамның қайтыс болуы туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) мұраға құқық туралы куәліктің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі не мұраға берілетін мүлікті бөлу туралы келісімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі, заңды күшіне енген сот шешімі;
5) мұрагердің банктік шотының нөмірі туралы ақпарат.
Сот шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған және қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа мұқтаж адамдарға айырма төлемін тағайындау үшін олардың қорғаншылары немесе қамқоршылары:

1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность опекуна или попечителя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца (для идентификации);
3) документ, подтверждающий установление опеки или попечительства;
4) документы, указанные в пункте 8 настоящего перечня.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством отправления sms-сообщения на абонентское устройство сотовой связи услугополучателя, зарегистрированного на территории Республики Казахстан, указанного в заявлении.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов (сведений), представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выплата
разницы между суммой
фактически внесенных
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных
пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и
суммой пенсионных
накоплений"
Расписка об отказе в приеме заявления на назначение выплаты разницы
№ ____ от "___" _________ 20___ года
Гражданин (ка) ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "____" ________________ ____ года
Опекун ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата обращения "____" _________________ 20____ года
Отказано в приеме заявления на назначение
______________________________________________ (указать причину)
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность ответственного лица)
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выплата
разницы между суммой
фактически внесенных
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных
пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений"
Форма
Электронный журнал регистрации заявлений граждан о назначении
№ заявления
Дата регистрации
Дата обращения
Код отделения
№ дела
Индивидуальный идентификационный номер заявителя
Фамилия имя отчество (при его наличии) заявителя
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Дата рождения
Вид выплаты
Специалист
Дата решения/отказа в назначении
Размер выплаты
Дата назначения
Вид назначения
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выплата
разницы между суммой
фактически внесенных
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных
пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений"
Форма
Уведомление о назначении (отказе в назначении)
№ __________ от "___" ________ 20__ года
Гражданин (ка)
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "____" ___________ ____ года
Решение о назначении (отказе в назначении) № ___ от "__" ______ 20__ года
Назначенная сумма денежных средств:
_________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____" _______________ 20____ года
Отказано в назначении
________________________________________________________
основание (указать причины)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица
_______________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 7 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда"
Сноска. Приложение 7 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Қорғаншының немесе қамқоршының жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты);
3) қорғаншылықты немесе қамқоршылықты белгілеуді растайтын құжат;
4) осы тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар. Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыны қабылданған шешім туралы өтініште көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс абоненттік құрылғысына sms-хабарлама жіберу арқылы хабардар етеді.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың (мәліметтердің) және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну арқылы мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі – www. enbek. gov. kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www. gov4c. kz.
"Инфляция деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырманы төлеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Айырма төлемдерін тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
20___ жылғы "___" _________ № ____
Азамат ________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ____ жылғы "____" ________________
Қамқоршы _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Өтініш берген күні 20___ жылғы "___" _________________
Тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тартылды
_______________________________________________________________
(себебін көрсету)
_______________________________________________________________
(жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Инфляция деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырманы төлеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Электрондық журнал тағайындау туралы азаматтардың өтініштерін тіркеу
өтініш №
Тіркелген күні
Өтініш берген күні
Бөлімше коды
істің №
Өтініш берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
(кестенің жалғасы)
Туған күні
Төлем түрі
Маманы
Шешім/тағайындаудан бас тарту күні
Төлем мөлшері
Тағайындалған күні
Тағайындау түрі
8
9
10
11
12
13
14
"Инфляция деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырманы төлеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысаны
Тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ________ № ____________________________
Азамат (ша) ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ____ жылғы "____" ___________
Тағайындау туралы шешім (тағайындаудан бас тарту)
20___ жылғы "___" ________ № ___________________________
Ақшалай қаражаттың тағайындалған сомасы:
________________________________________ теңге
(жазбаша сомасы)
20___ жылғы "___" ________
Тағайындаудан бас тартылды
_______________________________________________________________
негізі (себептерін көрсету)
Хабарлама жауапты тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған
______________________________________________________________
(лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
7-қосымша
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Единый накопительный пенсионный фонд (далее – услугодатель, ЕНПФ) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства";
4) абонентское устройство сотовой связи.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги лицам, достигшим пенсионного возраста, лицам, имеющим инвалидность первой и второй групп, установленную бессрочно
3. Для получения государственной услуги услугополучатель при наступлении условий, предусмотренных:
1) подпунктом 1) пункта 1 статьи 220, подпунктом 1) пункта 1 статьи 221 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекса), обращается в Государственную корпорацию по месту проживания путем подачи заявления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда" (далее – перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) подпунктом 2) пункта 1 статьи 220 Кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 221 Кодекса представляет в ЕНПФ заявление и перечень документов согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При обращении посредством интернет-ресурса ЕНПФ представляет заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші, БЖЗҚ) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады;
4) ұялы байланыс абоненттік құрылғысы.
2-тарау. Зейнеткерлік жасқа толған адамдарға, бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімсіз белгіленген тәртібі
3. "Көрсетілетін қызметті алушы мыналарда көзделген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызметті алу мақсатында:
1) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 220-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, 221-бабы 1-тармағының 1) тармақшалармен көзделген, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беру арқылы тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Кодекстің 220-бабы 1-тармағының 2) тармақшасымен, Кодекстің 221-бабы 1-тармағының 2) тармақшасымен - БЖЗҚ-ға өтініш пен осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
БЖЗҚ-ның интернет-ресурсы арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтінішті ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. При наличии согласия лиц, имеющих пенсионные накопления в ЕНПФ и не обратившихся за их получением в ЕНПФ, при этом являющихся получателями пенсионных выплат по возрасту и государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, на получение пенсионных выплат из ЕНПФ через проактивную услугу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", предоставление заявления в Государственную корпорацию не требуется.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня приема и регистрации пакета документов услугодателем составляет десять рабочих дней, за исключением членов семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лиц, осуществивших погребение – которым государственная услуга оказывается в течение пяти рабочих дней со дня приема документов услугодателем.
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. При подаче полного пакета документов, предусмотренных перечнем, услугополучателю выдается:
в Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
у услугодателя – расписка о приеме документов по форме, утвержденной внутренним документом услугодателя за исключением лица, передавшего услугодателю пакет документов через средства почтовой связи.
Сноска. Пункт 7 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7-1. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного перечнем согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Приложение 7 дополнено пунктом 7-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

4. БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар және оларды БЖЗҚ-ға алуға өтініш білдірмеген, бұл ретте жасына байланысты зейнетақы төлемдерін және бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушылар болып табылатын тұлғалардың "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес проактивті қызмет арқылы БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдерін алуға келісімі болған кезде Мемлекеттік корпорацияға өтініш ұсыну талап етілмейді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбеде келтірілген.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күнінде көрсетілетін зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелерін немесе жерлеуді жүзеге асырған адамдарды қоспағанда, құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап он жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Тізбеде көзделген құжаттардың толық топтамасын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
Мемлекеттік корпорацияда – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті берушіге пошта байланысы құралдары арқылы құжаттар топтамасын берген тұлғаны қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің ішкі құжатымен бекітілген нысан бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-1. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген тізбеге сай құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о проведении заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению.
Согласно пункту 3 статьи 73 АППК РК услугополучатель вправе предоставить или высказать возражение к предварительному решению по административному делу в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги или отказе в оказании государственной услуги с указанием причин.
При обращении заявителя через Государственную корпорацию административный орган направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию через шлюз "электронного правительства".
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. При соответствии пакета документов, указанных в перечне, требованиям законодательства, работник Государственной корпорации, принимающий документы от услугополучателя, указанного в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил:
формирует запрос через шлюз "электронного правительства" в информационную систему "Государственная база данных "Физические лица" (далее – ИС "ГБД ФЛ") для получения сведений о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, выданного уполномоченным органом Республики Казахстан, о регистрации по постоянному месту жительства;
формирует посредством интегрированной информационной системы "Центр обслуживания населения" (далее – ИИС "ЦОН") запрос в информационную систему ЕНПФ (далее – ИС ЕНПФ) на наличие в ней открытого индивидуального пенсионного счета на имя услугополучателя, права на пенсионные выплаты из ЕНПФ, пенсионных накоплений, факта установленной услугодателем выплаты и неисполненного действующего заявления услугополучателя по выплатам и переводам пенсионных накоплений;
если услугополучатель в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан имеет право на применение налогового вычета к доходу в виде пенсионных выплат из ЕНПФ, проверяет наличие соответствующих подтверждающих документов или сведений в информационных системах соответствующих государственных органов, в том числе в информационных системах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ИС МТСЗН);
при получении положительного ответа из ИС ЕНПФ осуществляет регистрацию заявления в ИИС "ЦОН", при наличии налоговой льготы проставляет в ИИС "ЦОН" отметку о соответствующей льготной категории получателя;
сканирует документы, в том числе документы, по которым отсутствуют сведения в ИС "ГБД ФЛ", а также документы, подтверждающие наличие льготы при налогообложении пенсионных выплат из ЕНПФ, при отсутствии подтверждающих сведений в информационных системах соответствующих государственных органов, в том числе в ИС МТСЗН;
на основании принятых документов формирует электронный макет дела;
осуществляет обработку зарегистрированного заявления в ИИС "ЦОН" с выгрузкой данных в ИС МТСЗН.

8. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері анықталғанда Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау туралы хабарлама жібереді.
ҚР ӘРПК 73-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімге қарсылықты алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде оны беруге немесе білдіруге құқылы.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету немесе себептерін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Өтініш беруші Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде әкімшілік орган мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тізбеде көрсетілген құжаттар топтамасы заңнама талаптарына сәйкес келген кезде осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайтын мемлекеттік корпорацияның қызметкері:
Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәліметтерді алу үшін "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "ЖТ МДҚ" АЖ) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы сұрау салуды қалыптастырады;
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "ХҚКО" ЫАЖ) арқылы БЖЗҚ ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БЖЗҚ АЖ) онда көрсетілетін қызметті алушының атына ашылған жеке зейнетақы шотының болуына, БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдеріне, зейнетақы жинақтарына құқығын, көрсетілетін қызметті беруші белгілеген төлем фактісін және көрсетілетін қызметті алушының зейнетақы жинақтарын төлеу және аудару бойынша орындалмаған қолданыстағы өтінішін сұрату қалыптастырады;
егер көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес БЖЗҚ-дан төленетін зейнетақы төлемдері түріндегі табысқа салық шегерімін қолдануға құқылы болғанда, тиісті мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде, оның ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Еңбекминінің АЖ) тиісті растайтын құжаттардың немесе мәліметтердің болуын тексереді);
БЖЗҚ АЖ-дан оң жауап алған кезде өтінішті "ХҚКО" ЫАЖ-да тіркеуді жүзеге асырады, салық жеңілдігі болғанда "ХҚКО" ЫАЖ-ға алушының тиісті жеңілдікті санаты туралы белгі қояды;
құжаттарды, оның ішінде "ЖТ МДҚ" АЖ-да мәліметтері жоқ құжаттарды, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде, оның ішінде Еңбекминінің АЖ-да растайтын мәліметтер болмағанда БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдеріне салық салу кезінде жеңілдіктің болуын растайтын құжаттарды сканерлейді;
қабылданған құжаттар негізінде электрондық іс макетін қалыптастырады;
Еңбекминінің АЖ-не деректерді түсіре отырып, "ХҚКО" ЫАЖ-да тіркелген өтінішті өңдеуді жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. По зарегистрированным заявлениям получателей Государственная корпорация осуществляет взаимодействие с ЕНПФ в порядке, установленном соответствующим соглашением, заключенным между ЕНПФ и Государственной корпорацией, в рамках которого в ЕНПФ передаются сведения о зарегистрированных в Государственной корпорации заявлениях получателей и электронных заявках.
Государственная корпорация перечисляет суммы пенсионных выплат, полученные из ЕНПФ, на банковские счета услугополучателей, в соответствии с установленным Государственной корпорацией графиком пенсионных выплат и пособий.
Государственная корпорация информирует услугополучателя об осуществлении пенсионной выплаты посредством передачи sms-уведомления на номер мобильного телефона (при наличии) услугополучателя, указанный в заявлении.
11. При соответствии пакета документов, указанных в перечне, требованиям законодательства, работник ЕНПФ, принимающий документы от услугополучателя, указанного в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил:
формирует запрос в информационную систему "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - ИС "ЦБДИ") о наличии сведений об установленной услугополучателю группе инвалидности и срока действия;
при отсутствии замечаний к представленному пакету документов, в том числе наличии сведений в ИС "ЦБДИ", подтверждающих установление у услугополучателя инвалидности первой или второй группы бессрочно, осуществляет регистрацию заявления услугополучателя в ИС ЕНПФ;
на основании принятых документов формирует электронный макет дела, в том числе прикрепляет в ИС ЕНПФ сканированные копии подписанного заявления и документов.
Сноска. Пункт 11 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
13. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте oop@enbek.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты, поясняющие возникшую проблему.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Алушылардың тіркелген өтініштері бойынша Мемлекеттік корпорация БЖЗҚ мен Мемлекеттік корпорация арасында жасалған тиісті келісімде белгіленген тәртіппен БЖЗҚ-мен өзара іс-қимылды жүзеге асырады, оның шеңберінде БЖЗҚ-ға Мемлекеттік корпорацияда тіркелген алушылардың өтініштері мен электрондық өтінімдер туралы мәліметтер беріледі.
Мемлекеттік корпорация БЖЗҚ-дан алынған зейнетақы төлемдерінің сомаларын Мемлекеттік корпорация белгілеген зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларының кестесіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушылардың банк шоттарына аударады.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыны өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының ұялы телефон нөміріне (бар болса) sms-хабарлама беру арқылы зейнетақы төлемін жүзеге асыру туралы хабардар етеді.
11. Тізбеде көрсетілген құжаттар топтамасы заңнама талаптарына сәйкес келген кезде осы Қағидалардың 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайтын БЖЗҚ қызметкері:
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер банкі" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "МОДҚ" АЖ) көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген мүгедектік тобы және қолданылу мерзімі туралы мәліметтердің болуы туралы сұрау салуды қалыптастырады;
ұсынылған құжаттар пакетіне ескертулер болмаған, оның ішінде көрсетілетін қызметті алушыда бірінші немесе екінші топтағы мүгедектіктің мерзімсіз белгіленгенін растайтын "МОДҚ" АЖ-да мәліметтер болған кезде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін БЖЗҚ АЖ-да тіркеуді жүзеге асырады;
қабылданған құжаттар негізінде электрондық іс макетін қалыптастырады, оның ішінде қол қойылған өтініш пен құжаттардың сканерленген көшірмелерін БЖЗҚ АЖ-да тіркейді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші істен шыққан сәттен бастап дереу мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі, қатеге әкеп соқтыратын іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы бойынша ақпаратты, туындаған проблеманы түсіндіретін скриншоттарды міндетті түрде ұсына отырып, oop@enbek.kz электрондық поштасы арқылы қолдау қызметіне сұрау салу жолдайды.

Глава 3. Порядок оказания проактивной услуги лицам, достигшим пенсионного возраста
14. По лицам, достигшим пенсионного возраста в соответствии пунктом 1 статьи 207 Кодекса, имеющим пенсионные накопления в ЕНПФ и не обратившимся в ЕНПФ, в том числе через Государственную корпорацию за выплатой пенсионных накоплений, ЕНПФ ежегодно до 1 марта, следующего за отчетным годом, осуществляет сверку с Государственной корпорацией на наличие у указанных лиц назначенных пенсионных выплат по возрасту и государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств в ИС МТСЗН, а также на наличие в ИС МТСЗН телефонных номеров абонентского устройства сотовой связи получателей, зарегистрированных на портале для оказания проактивной услуги на получение пенсионных выплат из ЕНПФ.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. По результатам сверки Государственная корпорация:
формирует список лиц, являющихся получателями пенсионных выплат по возрасту и государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, имеющих телефонные номера, зарегистрированные на портале;
посредством ИС МТСЗН направляет запрос (sms-сообщение) на телефонный номер получателя с предложением оказания проактивной услуги по назначению пенсионной выплаты из ЕНПФ;
срок ожидания ответа от услугополучателя составляет двадцать четыре часа с момента получения запроса (sms-сообщения);
при отсутствии ответа на сообщение, в том числе истечения срока ожидания запрос аннулируется и услугополучателю направляется уведомление (sms-сообщение) посредством ИС МТСЗН о необходимости обращения в Государственную корпорацию для получения государственной услуги;
по лицам, по которым получено согласие на получение пенсионных выплат из ЕНПФ через проактивную услугу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", формирует в журнале электронных заявок и уведомлений на каждую государственную услугу отдельно заявку, удостоверенную электронной цифровой подписью уполномоченного государственного органа в сфере информатизации;
по зарегистрированным Государственной корпорацией в ИС МТСЗН электронным заявкам, направляет в ИС ЕНПФ электронные сообщения в формате PENS, определенном соглашением, указанным в пункте 10 настоящих Правил, не позднее одного рабочего дня с даты регистрации в ИС МТСЗН электронных заявок.
16. ЕНПФ переводит в Государственную корпорацию суммы пенсионных выплат услугополучателей, рассчитанные в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 Правил осуществления пенсионных выплат, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, единовременных пенсионных выплат в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, за счет обязательных пенсионных взносов, из единого накопительного пенсионного фонда, возврата их в единый накопительный пенсионный фонд, методики осуществления расчета размера пенсионных выплат, методики определения коэффициента замещения среднемесячного дохода получателя пенсионными выплатами, методики определения порога минимальной достаточности пенсионных накоплений, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 521, в соответствии с графиком пенсионных выплат Государственной корпорации.

3-тарау. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
14. Заңның 11-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес зейнеткерлік жасқа толған, БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар және БЖЗҚ-ға, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы зейнетақы жинақтарын төлеу үшін жүгінбеген адамдар бойынша БЖЗҚ жыл сайын есепті жылдан кейінгі 1 наурызға дейін Мемлекеттік корпорациямен көрсетілген жасына байланысты тағайындалған зейнетақы төлемдерін және бюджет қаражаты есебінен ЕХӘҚМ АЖ-да, сондай-ақ ЕХӘҚМ АЖ-да алушылардың ұялы байланысының абоненттік құрылғысының телефон нөмірлерінің болуына мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдерін алуға проактивті қызмет көрсету үшін Порталда тіркелген.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тізбеде көрсетілген құжаттар топтамасы заңнама талаптарына сәйкес келген кезде БЖЗҚ қызметкері:
ұсынылған құжаттар пакетіне ескертулер болмаған кезде, оның ішінде жүгінген шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне не шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттың жойылуына байланысты Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің не шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатының не азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген куәлігінің жарамсыздығы туралы "ЖТ МДҚ" АЖ мәліметтері болған кезде, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін БЖЗҚ АЖ-да тіркеуді жүзеге асырады;
қабылданған құжаттар негізінде электрондық іс макетін қалыптастырады, оның ішінде қол қойылған өтініш пен құжаттардың сканерленген көшірмелерін БЖЗҚ АЖ-да тіркейді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. БЖЗҚ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 521 қаулысымен бекітілген Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы төлемдерін, тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру, оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтару қағидаларын, зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру әдістемесін, алушының орташа айлық кірісін зейнетақы төлемдерімен алмастыру коэффициентін айқындау әдістемесін, зейнетақы жинақтарының ең төмен жеткілікті шегін айқындау әдістемесін бекіту туралы қағидаларының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес есептелген көрсетілетін қызметті алушылардың зейнетақы төлемдерінің сомаларын Мемлекеттік корпорацияның зейнетақы төлемдерінің кестесіне сәйкес Мемлекеттік корпорацияға аударады.

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Государственная корпорация перечисляет суммы пенсионных выплат, полученные из ЕНПФ, на банковские счета получателей, ранее представленные получателями в Государственную корпорацию при назначении пенсионных выплат по возрасту и государственной базовой пенсионной выплаты.
18. МТСЗН, являющийся владельцем ИС МТСЗН, посредством которой оказывается проактивная услуга, обеспечивает полноту, достоверность, актуальность предоставленной услугополучателем информации и защиту данных от несанкционированного доступа на уровне прикладного программного обеспечения, своевременную передачу и неизменность сведений, полученных от услугополучателя.
Глава 4. Порядок оказания государственной услуги иностранцам и лицам без гражданства, выехавшим на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан
19. Иностранцы и лица без гражданства, имеющие пенсионные накопления, выехавшие на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, представляют в ЕНПФ заявление и документы, определенные приложением 2 к настоящим Правилам.
20. При соответствии пакета документов, указанных в перечне, требованиям законодательства, работник ЕНПФ:
запрашивает сведения из ИС "ГБД ФЛ" о наличии у обратившегося иностранца или лица без гражданства удостоверения личности гражданина Республики Казахстан либо вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, либо удостоверения лица без гражданства, выданного уполномоченным органом Республики Казахстан, и его действительности;
при отсутствии замечаний к представленному пакету документов, в том числе наличии сведений ИС "ГБД ФЛ" о недействительности удостоверения личности гражданина Республики Казахстан либо вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, либо удостоверения лица без гражданства, выданного уполномоченным органом Республики Казахстан, в связи с выездом обратившегося иностранца или лица без гражданства за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства либо аннулированием иностранцу или лицу без гражданства разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан, осуществляет регистрацию заявления услугополучателя в ИС ЕНПФ;
на основании принятых документов формирует электронный макет дела, в том числе прикрепляет в ИС ЕНПФ сканированные копии подписанного заявления и документов.
Сноска. Пункт 20 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. В случаях, определенных приложением 2 к настоящим Правилам, в том числе отсутствия сведений в ИС "ГБД ФЛ" о наличии и действительности удостоверения личности гражданина Республики Казахстан либо вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, либо удостоверения лица без гражданства, выданного уполномоченным органом Республики Казахстан, а также отсутствия сведений о выезде за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства обратившегося иностранца или лица без гражданства, либо аннулирования иностранцу или лицу без гражданства разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан, работник ЕНПФ отказывает в приеме заявления с вручением расписки об отказе в приеме заявления по форме, утвержденной внутренним документом ЕНПФ либо в исполнении заявления путем направления уведомления в течение десяти рабочих дней с момента получения документов, с указанием причины отказа.
22. Пенсионные выплаты иностранцам и лицам без гражданства, выехавшим на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, осуществляются единовременно, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға зейнетақы төлемдері бір мезгілде жүзеге асырылады.
4-тарау. Алушы не зейнетақы жинақтары бар адам қайтыс болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
18. Алушы, сондай-ақ БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар және заңның 11-бабының 1, 2, 3-тармақтарына сәйкес зейнеткерлік жасқа толмаған адам қайтыс болған жағдайда, оның отбасына не жерлеуді жүзеге асырған адамға БЖЗҚ тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген, бірақ жеке зейнетақы шотындағы қаражаттан аспайтын айлық есептік көрсеткіштің 52,4 еселенген мөлшері шегінде жерлеуге арналған біржолғы төлем төлейді.
Егер жерлеуге арналған біржолғы төлем жүзеге асырылғаннан кейін алушының жеке зейнетақы шотындағы зейнетақы жинақтарының қалдығы республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын соманы құраған жағдайда, бұл қалдық БЖЗҚ-ның ішкі құжаттарында айқындалған тәртіппен жерлеуге арналған төлем ретінде төленеді.
19. Жерлеуге арналған біржолғы төлемді алу үшін зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшесі немесе жерлеуді жүзеге асырған адам БЖЗҚ-ға өтініш пен осы Қағидаларға 2-қосымшада айқындалған құжаттарды ұсынады.
20. Зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарын алушылар (мұрагерлер) БЖЗҚ-ға алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшада айқындалған құжаттар ұсынылады.
21. БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар адамның зейнетақы жинақтарын алу мақсатында заңды күшіне енген сот актісінің негізінде жеке немесе заңды тұлғалар БЖЗҚ-ға осы Қағидаларға 2-қосымшада айқындалған құжаттарды ұсынады.
22. Тізбеде көрсетілген құжаттар топтамасы заңнама талаптарына сәйкес келген кезде БЖЗҚ қызметкері осы Қағидалардың 17, 18 және 19-тармақтарында көрсетілген тұлғалар жүгінген кезде:
егер осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген алушының Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес БЖЗҚ-дан төленетін зейнетақы төлемдері түріндегі табысқа салық шегерімін қолдануға құқығы болса, тиісті мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде, оның ішінде "МОДҚ" АЖ-да немесе Еңбекминінің АЖ-да тиісті растайтын құжаттардың немесе мәліметтердің болуын тексереді;
ұсынылған құжаттарға ескертулер болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін БЖЗҚ АЖ-да тіркеуді жүзеге асырады, салық жеңілдігі болған кезде БЖЗҚ АЖ-ға алушының тиісті жеңілдік санаты туралы белгі қояды;
құжаттарды, оның ішінде "ЖТ МДҚ" АЖ-да мәліметтері жоқ құжаттарды, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде, оның ішінде "МОДҚ" АЖ-да немесе Еңбекминінің АЖ-да растайтын мәліметтер болмағанда БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдеріне салық салу кезінде жеңілдіктің болуын растайтын құжаттарды сканерлейді;
қабылданған құжаттар негізінде электрондық іс макетін қалыптастырады, оның ішінде қол қойылған өтініш пен құжаттардың сканерленген көшірмелерін БЖЗҚ АЖ-ға тіркейді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложения 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.11.2023 № 481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда"
Наименование подвидов государственной услуги:
- Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, имеющим инвалидность первой, второй групп бессрочно;
- Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимся иностранцами или лицами без гражданства, выехавшими на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан;
- Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимся членами семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лицами, осуществившими погребение;
- Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимися наследниками пенсионных накоплений умершего лица;
- Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, достигшим пенсионного возраста.
1
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Единый накопительный пенсионный фонд"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – по лицам, достигшим пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Социального кодекса в Республики Казахстан (далее – Кодекс);

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.11.2023 № 481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
- Бірінші, екінші топтардағы мүгедектігі мерзімсіз адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру;
- Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ адамдар болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру;
- Зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелері болып табылатын адамдарға немесе жерлеуді жүзеге асырған адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру;
- Қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлері болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру;
- Зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 207-бабының 1 тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа толған адамдар бойынша –"Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);

2) услугодателя – по лицам, являющимся:
лицами с инвалидностью первой, второй групп бессрочно;
иностранцами и лицами без гражданства, выехавшими на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан;
членами семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, лицами, осуществившими погребение умершего лица, имеющего пенсионные накопления;
наследниками пенсионных накоплений умершего лица, по лицам, достигшим пенсионного возраста;
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – Портал) – по лицам, являющимся:
лицами с инвалидностью первой, второй групп бессрочно;
по лицам, достигшим пенсионного возраста;
4) абонентское устройство сотовой связи – по лицам, достигшим пенсионного возраста.
3
Срок оказания государственной услуги
1) лицам, достигшим пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса, в сроки согласно графикам пенсионных выплат Государственной корпорации;
членам семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лицам, осуществившим погребение – в течение пяти рабочих дней со дня приема документов услугодателем;
лицам с инвалидностью первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно, иностранцам, лицам без гражданства, выехавшим на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, наследникам пенсионных накоплений умершего лица – в течение десяти рабочих дней со дня приема либо поступления документов услугодателю.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации, у услугодателя, а также при обращении через портал – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации, у услугодателя – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная:
- лицам, являющимся иностранцами или лицами без гражданства, выехавшими на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан;
- лицам, являющимся членами семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лицам, осуществившим погребение;
- лицам, являющимся наследниками пенсионных накоплений умершего лица.
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная:
лицам, имеющим инвалидность первой, второй групп бессрочно.
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления":
лицам, достигшим пенсионного возраста.
5
Результат оказания государственной услуги
По заявлениям, зарегистрированным в Государственной корпорации, Государственная корпорация информирует заявителя об осуществлении пенсионной выплаты в связи с достижением пенсионного возраста посредством передачи sms-уведомления на номер мобильного телефона услугополучателя, указанный в заявлении (при наличии) не позднее одного рабочего дня, следующего за днем перевода пенсионных выплат на банковский счет получателя.
По заявлениям лиц, являющихся лицами с инвалидностью первой и второй групп бессрочно, членами семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лицами, осуществившими погребение, иностранцами, лицами без гражданства, выехавшими на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, наследниками пенсионных накоплений умершего лица, зарегистрированных услугодателем, услугодатель информирует заявителя об осуществлении пенсионной выплаты посредством передачи sms-уведомления на номер мобильного телефона услугополучателя, указанный в заявлении (при наличии).
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

2) көрсетілетін қызметті беруші – мынадай тұлғалар бойынша:
мерзімсіз бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелері, зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамды жерлеуді жүзеге асырған адамдар;
қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлері;
зейнеткерлік жасқа толған адамдар.
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы мынадай тұлғалар бойынша:
мерзімсіз бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
зейнеткерлік жасқа толған адамдар
жүзеге асырылады;
4) ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы – зейнеткерлік жасқа толған адамдар.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа толған адамдарға мемлекеттік корпорацияның зейнетақы төлемдерінің кестелеріне сәйкес мерзімдерде;
зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне немесе жерлеуді жүзеге асырған адамдарға-көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;
егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдарға,
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктерге, азаматтығы жоқ адамдарға, қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлеріне – көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар қабылданған не келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде ұсынады.
2) мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті берушіде, сондай-ақ портал арқылы жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты, көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде:
- Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға;
- зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне немесе жерлеуді жүзеге асырған адамдарға;
- қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлеріне.
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде:
- мерзімсіз бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға.
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген:
зейнеткерлік жасқа толған адамдар.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік корпорацияда тіркелген өтініштер бойынша Мемлекеттік корпорация өтініш берушіге зейнетақы төлемдерін алушының банк шотына аударған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей өтініште (бар болса) көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының ұялы телефон нөміріне sms-хабарлама жіберу арқылы зейнеткерлік жасқа толуына байланысты зейнетақы төлемін жүзеге асырғаны туралы хабарлайды.
Бірінші және екінші топтардағы мерзімсіз мүгедектігі бар адамдар, зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелері немесе жерлеуді жүзеге асырған адамдар, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлері болып табылатын адамдардың өтініштері бойынша көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге зейнетақы төлемін жүзеге асыру туралы өтініште (бар болса) көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының ұялы телефон нөміріне sms-хабарлама жіберу.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала электронного правительства;
2) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 8.00 часов до 19.00 часов без перерыва на обед, в субботу с 9.00 до 13.00, кроме воскресенья и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" либо в порядке очереди, независимо от места регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания;
3) интернет-ресурс услугодателя (при подаче заявления в связи с установлением инвалидности первой и второй групп бессрочно) – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель в целях получения государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию представляет сведения о номере банковского счета услугополучателя в банках второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугополучатель, являющийся лицом, имеющим инвалидность первой, второй групп бессрочно, при обращении к услугодателю предоставляет сведения о номере банковского счета услугополучателя в банках второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
Услугополучатель, являющийся иностранцем или лицом без гражданства, выехавшим на постоянное местожительства за пределы Республики Казахстан, в целях получения государственной услуги, при обращении к услугодателю представляет:

1) Мемлекеттік корпорация – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау электрондық кезек тәртібінде, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті электрондық үкімет порталы арқылы броньдауға болады;
2) көрсетілетін қызметті беруші – жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 8.00-ден 19.00-ге дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібімен немесе көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жеріне қарамастан, кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы (бірінші және екінші топтардағы мүгедектіктің мерзімсіз болып белгіленуіне байланысты өтініш берген кезде) – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мақсатында Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының Екінші деңгейдегі банктердегі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы банктік шотының нөмірі туралы мәліметтерді ұсынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Бірінші, екінші топтардағы мүгедектігі мерзімсіз болып табылатын адам болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының Екінші деңгейдегі банктердегі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы банктік шотының нөмірі туралы мәліметтерді ұсынады.
Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге тұрақты тұруға кеткен шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мақсатында көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:

1) заявление;
2) копию заграничного паспорта и оригинал для сверки, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
3) сведения о банковском счете услугополучателя.
Услугополучатель, являющийся членом семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лицом, осуществившим погребение, в целях получения государственной услуги, при обращении к услугодателю представляет:
1) заявление;
2) копию свидетельства о смерти лица, имеющего пенсионные накопления, и оригинал для сверки;
3) сведения о банковском счете члена семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, либо лица, осуществившего погребение.
Услугополучатель, являющийся наследником пенсионных накоплений умершего лица, в целях получения государственной услуги, при обращении к услугодателю представляет:
1) заявление;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о смерти умершего лица, имеющего пенсионные накопления;
3) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о праве на наследство либо оригинал или нотариально засвидетельствованную копию соглашения о разделе наследуемого имущества, либо решение суда, вступившее в законную силу;
4) сведения о банковском счете услугополучателя.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию или к услугодателю через третье лицо или законного представителя, в дополнение к вышеуказанным документам третьим лицом или законным представителем, представляются:
1) копия документа, удостоверяющего личность третьего лица или законного представителя, и оригинал для сверки;
2) оригинал нотариально удостоверенной доверенности или ее нотариально засвидетельствованная копия, либо документ, подтверждающий статус законного представителя.
При этом копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя, нотариально свидетельствуется (при условии, что нотариальное свидетельствование производится в государстве проживания).
Услугополучатели, имеющие в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан:
право на применение налогового вычета к доходу в виде пенсионных выплат из ЕНПФ, при обращении в Государственную корпорацию предоставляют соответствующие подтверждающие документы;
право на применение корректировки дохода или налогового вычета к доходу в виде пенсионных выплат, при обращении к услугодателю, в дополнение к перечню документов, указанных в настоящем приложении, предоставляют заявление по форме, утвержденной внутренним документом услугодателя, а также соответствующие подтверждающие документы.
При наличии сведений в информационных системах государственных органов Республики Казахстан, полученных Государственной корпорацией и услугодателем, подтверждающих право услугополучателя на применение корректировки дохода или налогового вычета к доходу в виде пенсионных выплат, предоставление соответствующих подтверждающих документов не требуется.
При обращении услугополучателя к услугодателю через средства почтовой связи документ, удостоверяющий личность услугополучателя, а также подпись услугополучателя в заявлении нотариально свидетельствуются (при условии, что нотариальное свидетельствование производится в государстве проживания).
Услугополучатель (физическое или юридическое лицо), определенный судебным актом, вступившим в законную силу, в целях получения пенсионных накоплений лица, имеющего пенсионные накопления в ЕНПФ, представляет услугодателю следующие документы:
судебный акт, вступивший в законную силу;
сведения о банковском счете получателя (физического или юридического лица, определенного судебным актом).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает при:

1) өтініш;
2) егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, шетелдік паспорттың көшірмесін және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын;
3) көрсетілетін қызметті алушының банктік шоты туралы мәліметтер;
Зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшесі немесе жерлеуді жүзеге асырған адам болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мақсатында көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) өтініш;
2) зейнетақы жинақтары бар адамның қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі және салыстыру үшін түпнұсқасы;
3) зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшесінің не жерлеуді жүзеге асырған адамның банк шоты туралы мәліметтер;
Қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мақсатында көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) өтініш;
2) зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның қайтыс болғаны туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесі;
3) мұраға құқық туралы куәліктің түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі не мұраға берілетін мүлікті бөлу туралы келісімнің түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі не заңды күшіне енген сот шешімі;
4) көрсетілетін қызметті алушының банктік шоты туралы мәліметтер.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге үшінші тұлға немесе заңды өкіл арқылы жүгінген кезде жоғарыда көрсетілген құжаттарға қосымша үшінші тұлға немесе заңды өкіл ұсынады:
1) үшінші тұлғаның немесе заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және салыстыру үшін түпнұсқасы;
2) нотариат куәландырған сенімхаттың түпнұсқасы немесе оның нотариат куәландырған көшірмесі не заңды өкілдің мәртебесін растайтын құжат.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін нотариат куәландырады (нотариаттық куәландыру тұратын мемлекетінде жүргізілгенде).
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушылар:
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде БЖЗҚ-дан төленетін зейнетақы төлемдері түріндегі табысқа салық шегерімін қолдану құқығы тиісті растайтын құжаттарды ұсынады;
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде зейнетақы төлемдері түріндегі табысқа табысты түзету немесе салық шегерімін қолдану құқығы осы қосымшада көрсетілген құжаттар тізбесіне қосымша көрсетілетін қызметті берушінің ішкі құжатымен бекітілген нысан бойынша өтінішті, сондай-ақ тиісті растайтын құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорация және көрсетілетін қызметті беруші алған, көрсетілетін қызметті алушының табысты түзетуді немесе зейнетақы төлемдері түріндегі табысқа салық шегерімін қолдану құқығын растайтын Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болғанда, тиісті растайтын құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге пошта байланысы арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының өтініштегі қолы нотариалды куәландырылады (нотариаттық куәландыру тұратын мемлекетінде жүргізілгенде).
Заңды күшіне енген сот актісімен айқындалған көрсетілетін қызметті алушы (жеке немесе заңды тұлға) БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар адамның зейнетақы жинақтарын алу мақсатында көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
заңды күшіне енген сот актісі;
алушының (сот актісінде айқындалған жеке немесе заңды тұлғаның) банк шоты туралы мәліметтер.
9
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Көрсетілетін қызметті беруші бас тартады:

1) предоставлении услугополучателем недействительных документов, отсутствия у получателя пенсионных накоплений у услугодателя, либо если он является получателем по установленному графику;
2) установлении недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствии услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;
4) отсутствии подтверждения сведений о наличии у услугополучателя установленной инвалидности первой или второй группы бессрочно;
5) отрицательном ответе уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
6) отсутствии согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
При устранении услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим приложением.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, интернет-ресурса услугодателя, Государственной корпорации, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Осуществление
пенсионных выплат
из пенсионных накоплений,
сформированных за счет
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов из единого
накопительного пенсионного фонда"
Сноска. Приложения 2 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Код района
________________________
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда
и социальной защиты по
___________________ области
(городу)
АО "Единый накопительный
пенсионный фонд" (далее –
ЕНПФ)
Заявление
От гражданина (ки) __________________________
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "___" ___________ _____ года
Индивидуальный идентификационный номер: _______________________
Вид документа, удостоверяющего личность:_________________________
Серия документа: ______________________________
Номер документа: ________________________________
Кем выдан: _____________________________________
Дата выдачи: "___"____________ _____ года
Адрес постоянного местожительства:
Область_______________________город (район) _____ ____________ село:
_______________ улица (микрорайон) __________________ дом _____ квартира _____
Банковские реквизиты:
Наименование банка _____________________________
Банковский счет № ______________________________
Тип счета: текущий ______________________________
Резидентство: резидент/ нерезидент
Прошу назначить (возобновить)/ осуществить мне
______________________________________________________________
(пенсионные выплаты по возрасту, государственную базовую пенсионную выплату,
пенсионные выплаты из ЕНПФ).
Ранее пенсионные выплаты мне назначались/ не назначались (ненужное вычеркнуть).
При пенсионных выплатах из ЕНПФ прошу применить(-ять) к моему доходу в виде
пенсионных выплат из ЕНПФ налоговый вычет, рассчитанный на дату выплаты из ЕНПФ, но
не более пределов, установленных налоговым законодательством Республики Казахстан.
Согласен, что применение налогового вычета к моему доходу в виде пенсионных
выплат из ЕНПФ, подлежащему налогообложению индивидуальным подоходным налогом,
будет применяться в течение срока действия права на налоговый вычет.
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменения
размеров выплачиваемых пенсий, а также изменении местожительства (в том числе выезд за
пределы Республики Казахстан) анкетных данных, банковских реквизитов в отделение
Государственной корпорации.
При открытии отдельного банковского счета для зачисления пособий и (или)
социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного
фонда социального страхования, на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается
обращение взыскания третьими лицами.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения выплаты.
Даю согласие на уведомление об осуществлении пенсионной выплаты из ЕНПФ, о
принятии решения о назначении (отказе в назначении) пенсионной выплаты по возрасту,
государственной базовой пенсионной выплаты путем отправления на мобильный телефон
sms-оповещения.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний _________ мобильный ___________ Е-маil __________
Дата подачи заявления: "___"__________ 20___ года
Подпись заявителя ___________________________
Заявление гражданина________________________
_______________________________________________
зарегистрировано за № __
дата принятия документов "___"_______ 20___ года
_______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника
Государственной корпорации, принявшего документы)
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Осуществление пенсионных
выплат из пенсионных накоплений,
сформированных за счет
обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных
взносов из единого накопительного
пенсионного фонда
Форма
РАСПИСКА № ____
о приеме документов для назначения пенсионных выплат
______________________________________________
(указать вид)
от "___" _________ 20___ года
Гражданин (ка) __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "___" ____________ ______ года
Третье лицо/законный представитель ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата обращения "___" ___________ 20___ года
____________________________________________________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
3
________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника
Государственной корпорации)
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Осуществление пенсионных
выплат из пенсионных накоплений,
сформированных за счет
обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных
взносов из единого накопительного
пенсионного фонда
Форма
РАСПИСКА № ____
об отказе в приеме заявления о назначении пенсионных выплат
______________________________________________
(указать вид)
от "___" _________ 20___ года
Гражданин (ка)_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "___" ____________ _____ года
Третье лицо/законный представитель
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата обращения "___" ___________ 20___ года
______________________________________________________________________________
Отказано в приеме заявления о назначении пенсионных выплат по причине:
представления неполного пакета документов, и (или) документов с истекшим сроком
действия, отсутствия у получателя пенсионных накоплений, является получателем по
установленному графику (указать иную причину)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность
работника Государственной корпорации)
Приложение 8 к приказу
Министра труда и социальной
защаиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда"

1) көрсетілетін қызметті алушының жарамсыз құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушіде зейнетақы жинақтарының болмауын не егер ол белгіленген кесте бойынша алушы болып табылса;
2) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда тоқтатылады;
3) көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдар, деректер мен мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыда белгіленген бірінші немесе екінші топтағы мүгедектіктің мерзімсіз болуы туралы мәліметтердің расталуы болмаған;
5) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған кезде, көрсетілетін қызметті алушы осы қосымшада белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті алу үшін қайта жүгінеді.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы, мемлекеттік корпорация, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорынан міндетті
зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары есебінен
қалыптасқан зейнетақы
төлемдерінен жүзеге асыру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
Аудан коды
________________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және
әлеуметтік қорғау комитетінің
департаменті бойынша
_____________________ облысы
(қаласы)
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қоры"
АҚ (бұдан әрі – БЖЗҚ)
Өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат ________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні: _____ жылғы "___"___________
Жеке сәйкестендіру нөмірі:____________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі:_______________________
Құжат сериясы: ____ құжаттың нөмірі:____ кім берді:_________________
Берілген күні: _____ жылғы "___"___________
Тұрақты мекен-жайы
Облысы _______________ қала (аудан) __________ село: _____________
көше (шағын аудан) ______________ үй ____ пәтер _____________
Банк деректемелері:
Банктің атауы __________________________
Банктік шот № ________________________________________
Шот түрі: ағымдағы _______________________________________
Резиденттік: резидент емес
Маған тағайындауды (қайта бастауды)/ жүзеге асыруды сұраймын
______________________________________________________________
(жасына байланысты зейнетақы төлемдері, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері, БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдері).
Бұрын маған зейнетақы төлемдері тағайындалды/тағайындалмады (қажет емесі сызылып тасталсын).
БЖЗҚ есебінен төлемдер кезінде БЖЗҚ зейнетақы төлемдері түрінде табысыма төленетін БЖЗҚ төлем есептелген күнге салық шегерімін, бірақ Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мөлшер шегінен аспайтындай қолдануды сұраймын.
Жеке табыс салығына салық салынуға жататын БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдері түріндегі менің табысыма салық шегерімін қолдану салық шегерімі құқығының қолданылу мерзімі ішінде қолданылатынына келісемін.
Төленетін зейнетақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғатын барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің тұрғылықты жерінің өзгеруі (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерге кетуі) туралы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлау қажеттігі туралы хабардар етілді.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін жеке банктік шот ашылғанда, мұндай шоттағы ақшаға үшінші тұлғалардың өндіріп алуына жол берілмейді.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
3
Төлемді тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемін жүзеге асыру туралы, жасына байланысты зейнетақы төлемін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді ұялы телефонға sms-хабарлама жіберу арқылы қабылдау туралы хабарламаға келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
Үй телефоны__________ мобильді ____________ Е-маil _______________
Өтініш беру күні: 20___ жылғы "___" __________
Өтініш берушінің қолы __________________________________________
Азаматтың өтініші ______________________________________________
№ ____ тіркелді құжаттарды қабылдау күні 20___ жылғы "___" _______
______________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорынан міндетті
зейнетақы жарналары, міндетті
кәсіптік зейнетақы жарналары
есебінен қалыптасқан зейнетақы
төлемдерінен жүзеге асыру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысаны
ҚОЛХАТ № ____ зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін құжаттарды қабылдау туралы ______________________________________________ (түрін көрсету)
20___ жылғы "___" _________ бастап
Азамат __________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ______ жылғы "___" ____________
Үшінші тұлға / заңды өкіл
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Өтініш берген күні 20___ жылғы "___" ___________
____________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
3
________________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорынан міндетті
зейнетақы жарналары, міндетті
кәсіптік зейнетақы жарналары
есебінен қалыптасқан зейнетақы
төлемдерінен жүзеге асыру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысаны
ҚОЛХАТ № ____ зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы ______________________________________________ (түрін көрсету)
от "___" _________ 20___ года
Азамат __________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ______ жылғы "___" ____________
Үшінші тұлға / заңды өкіл
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Өтініш берген күні 20___ жылғы "___" ___________
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті қабылдаудан бас тартылды:
құжаттардың толық емес пакетін және (немесе) қолданылу мерзімі өткен, алушыда зейнетақы жинақтары жоқ құжаттарды ұсыну белгіленген кесте бойынша алушы болып табылады (өзге себебін көрсету)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
8-қосымша
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги физическое лицо осуществляет регистрацию на портале. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" (далее – перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги услугодателем составляет 20 минут.
5. Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика осуществляется, при предъявлении индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН).
6. Сообщение об отказе в выдаче запрашиваемой услуги формируется в случае не подтверждения подлинности электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя, а также в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя.
7. Услугополучатель вводит ИИН и пароль (процесс авторизации) на портале для получения услуги, выбирает государственную услугу. На экран выводится форма запроса, которая заполняется услугополучателем с учетом ее структуры и форматных требований. Также услугополучатель выбирает регистрационное свидетельство ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға порталда тіркеуді жүзеге асырады. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) келтірілген.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарауының және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін берудің жалпы мерзімі 20 минутты құрайды.
5. Салымшы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпаратты беру жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі – ЖСН) ұсынған кезде жүзеге асырылады.
6. Сұратылған қызметті беруден бас тарту туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) түпнұсқалығы расталмаған жағдайда, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты қалыптастырылады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы қызметті алу үшін порталда ЖСН мен парольді (авторизациялау процесі) енгізеді, мемлекеттік қызметті таңдайды. Экранға сұрау салу нысаны шығады, оны көрсетілетін қызметті алушы оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтырады. Сондай-ақ, көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдайды.

8. Запрашиваются необходимые данные из автоматизированной информационной системы услугодателя (далее – АИС услугодателя) и производится проверка данных, поступивших из АИС услугодателя.
9. Услугополучатель получает результат услуги (справки), сформированный АИС услугодателя. Информация о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных перечнем согласно приложению 1 к настоящим Правилам, услугодатель уведомляет услугополучателя с указанием причин отказа.
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
12. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте oop@enbek.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, ИИН, описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты, поясняющие возникшую проблему.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Государственной корпорации по адресам, указанным в перечне, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің ААЖ) қажетті деректер сұралады және көрсетілетін қызметті берушінің ААЖ-нен келіп түскен деректерді тексеру жүргізіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің ААЖ қалыптастырылған қызмет нәтижесін (анықтаманы) алады. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
10. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тізбеде көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші бас тарту себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші істен шыққан сәттен бастап дереу мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштің тіркеу нөмірі, ЖСН, қатеге әкеп соқтыратын іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы бойынша ақпаратты, туындаған проблеманы түсіндіретін скриншоттарды міндетті түрде ұсына отырып, oop@enbek.kz электрондық поштасы арқылы қолдау қызметіне сұрау салу жолдайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспегенде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспегенде, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача
информации о поступлении и
движении средств вкладчика
единого накопительного
пенсионного фонда"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда"

Егер Қазақстан Республикасының заңдарын өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қоры салымшысы
қаражатының түсуі және
қозғалысы туралы ақпарат
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" Веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
20 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет Жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Государственной корпорации - прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель в целях получения государственной услуги при обращении на портал предоставляет запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, при регистрации и подключении абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности данных, представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, интернет-ресурса услугодателя, Государственной корпорации, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача информации о
поступлении и движении
средств вкладчика единого
накопительного пенсионного фонда"
Форма
Информация о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________ ИИН ___________________
Дата поступления
Дата отправления
Дата документа
КНП
Отправитель
БИН
Получатель
Сумма
Статус
Период
Итого: ________ тенге

Мемлекеттік корпорацияда – өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мақсатында көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқанда бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды ұсынады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған деректердің анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы, мемлекеттік корпорация, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қоры салымшысы
қаражатының түсуі және
қозғалысы туралы ақпарат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________________
ЖСН ___________________
Келіп түскен күні
Жіберілген күні
Құжаттың күні
ТТК
Жіберуші
СТТН
Алушы
Сомасы
Мәртебесі
Кезең
Жиыны:__________ теңге
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына

Приложение 8-1 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги
"Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости"
Сноска. Приказ дополнен приложением 8-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.05.2022 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Центром занятости населения (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "Электронного правительства": www.egov.kz (далее – Портал);
4) государственный информационный портал "Электронная биржа труда" (www.enbek.kz) (далее – Электронная биржа труда).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения направления на участие в активных мерах содействия занятости населения услугополучатель (или его представитель по нотариально удостоверенной нотариусом или должностным лицом, совершающим нотариальные действия, доверенности) обращается услугодателю путем подачи заявления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости" (далее – перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо через Государственную корпорацию, Портал или Электронную биржу труда.
Услугодатель ознакамливается с документами услугополучателя, проверяет их полноту и изучает на достоверность указанные сведения в представленных документах.
Сведения документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего трудовую деятельность, документа об образовании услугодатель получает из соответствующих информационных систем государственных органов через шлюз "Электронного правительства".

8-1-қосымша
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида 8-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.05.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртiбiн айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Халықты жұмыспен қамту орталығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал);
4) "Электрондық еңбек биржасы" мемлекеттік ақпараттық порталы (бұдан әрі – Электрондық еңбек биржасы) (www.enbek.kz) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариус немесе нотариаттық іс-әрекеттерді жасайтын лауазымды адам нотариалды түрде куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік корпорацияға, Порталға немесе Электрондық еңбек биржасына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беру арқылы жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен танысады, олардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын зерделейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттың, еңбек қызметін растайтын құжаттың, білім туралы құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті беруші "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың тиісті ақпараттық жүйелерінен алады.

Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в перечне.
Сноска. Пункт 5 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня приема и регистрации пакета документов услугодателем составляет 1 (один) рабочий день.
7. При обращении через Государственную корпорацию, работник Государственной корпорации выдает расписку о приеме документов с указанием даты выдачи направления (день приема заявления и документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Сформированное заявление с пакетом документов направляются услугодателю через курьерскую, и (или) почтовую связь, и (или) посредством информационной системы.
При подаче услугополучателем документов через Портал или Электронную биржу труда – в его "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматический направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью услугодателя или уполномоченного им лица.
8. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодателем, работником Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. При устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги, услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящими Правилами.
10. Услугодатель по результатам рассмотрения документов, в случае их соответствия перечню документов, необходимых для оказания государственной услуги, формирует соответствующее направление лицам на участие в активных мерах содействия занятости:

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі тізбеде келтірілген.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаған және тіркеген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды.
7. Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жолдама беру күнін көрсете отырып, құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді).
Қалыптастырылған өтініш құжаттар топтамасымен бірге көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік және (немесе) пошталық байланыс және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Портал немесе Электрондық еңбек биржасы арқылы тапсырған кезде – оның "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету туралы сұраныс қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі автоматты түрде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің немесе оған уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынғанда көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда көзделген тәртіппен мемлекеттік қызметті алу үшін қайта жүгінеді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қарау нәтижелері бойынша олар мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесіне сәйкес келген жағдайда, адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға тиісті жолдаманы:

- направление на профессиональное обучение согласно приложению 4 или 5 к настоящим Правилам;
- направление на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау-Бизнес" согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- направление на получение микрокредита согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
- направление на молодежную практику согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
- направление на социальные рабочие места согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
- направление на общественные работы согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
- направление на переселение согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
11. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по основаниям, указанным в пункте 9 перечня.
Сноска. Пункт 11 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
13. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя либо в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес местного исполнительного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

осы Қағидаларға 4 немесе 5-қосымшаға сәйкес кәсіптік оқытуға жолдаманы;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқуға жолдаманы;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес микрокредит алуға жолдаманы;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес жастар практикасына жолдаманы;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына жолдаманы;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес қоғамдық жұмыстарға жолдаманы қалыптастырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес беріледі.
11. Көрсетілетін қызметті беруші тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган бекіткен тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым келіп түскен жағдайда ҚР ӘРПК-ның 91-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға жібереді. Көрсетілетін қызметті берушінің шағымы қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда шағымды қарайтын органға жіберілмейді.
14. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес жергілікті атқарушы органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача направлений
на участие в активных мерах
содействия занятости"
Форма
Директору центра занятости населения
_______________________________________________
района (города)
от ____________________________________________,
проживающего по адресу: ________________________
_______________________________________________.
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Заявление
Прошу выдать мне направление на (нужное подчеркнуть):
профессиональное обучение; обучение основам предпринимательства по проекту
"Бастау Бизнес"; получение микрокредита; молодежную практику; социальное
рабочее место (участие в проекте "Первое рабочее место" / "Контракт поколений" /
"Серебряный возраст"); общественные работы; переселение.
К заявлению прилагаю следующие документы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых
для получения активной меры содействия занятости.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
___________________ ______________
Дата подпись
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) __________________________________________________
принято "___" _________ 20___ года зарегистрировано под № _____,
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица,
принявшего документы:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
__________________ _______________
Дата подпись
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача направлений на
участие в активных мерах
содействия занятости"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости"
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.11.2022 № 473 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости"
1
Наименование услугодателя
Центр занятости населения (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги

Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге ҚР ӘРПК-ның 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді шараларына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
ауданының (қаласының) халықты жұмыспен қамту
орталығының директорына
_____________________________________
мекенжайы бойынша тұратын ______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Өтініш
Маған кәсіптік оқытуға; "Бастау-Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне
оқуға; микрокредит алуға; жастар практикасына; әлеуметтік жұмыс орнына ("Алғашқы
жұмыс орны" / "Ұрпақтар келісімшарты" / "Күміс жас" жобасына қатысуға); қоғамдық
жұмысқа: қоныс аударуға (қажеттісінің астын сызыңыз) жолдама беруді сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шарасын алу үшін қажет болатын дербес
деректерімді жинау мен өңдеуге келісімімді беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
___________________ ______________
Күні қолы
-------------------------------------------------------------------------------------------------------- (кесу сызығы)
Азамат (ша) ______________________________________________ өтініші 20__ жылғы "___"
________ қабылданды, № ________ болып тіркелді, құжаттарды қабылдаған адамның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы:
___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
___________________ ______________
Күні қолы
"Жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.11.2022 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықты жұмыспен қамту орталығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері

1) услугодателя;
2) Государственная корпорация;
3) веб-портал "Электронного правительства": www.egov.kz (далее – Портал);
4) государственный информационный портал "Электронная биржа труда" (www.enbek.kz) (далее – Электронная биржа труда).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю или в Государственную корпорацию, а также при обращении на Портал или Электронную биржу труда – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, услугодателю – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации, у услугодателя – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
направление на профессиональное обучение согласно приложению 4 или 5 к настоящим Правилам;
направление на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау-Бизнес" согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
направление на получение микрокредита согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
направление на молодежную практику согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
направление на социальные рабочие места согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
направление на общественные работы согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
направление на переселение согласно приложению 11 к настоящим Правилам или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Мемлекеттік корпорация;
3) www.egov.kz "Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал);
4) "Электрондық еңбек биржасы" мемлекеттік ақпараттық порталы (бұдан әрі – Электрондық еңбек биржасы) (www.enbek.kz).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ Порталға немесе Электрондық еңбек биржасына жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні;
2) Мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті берушіде құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға адамдарға жолдама беру, олар мыналарды қамтиды:
осы Қағидаларға 4 немесе 5-қосымшаға сәйкес кәсіптік оқытуға жолдама;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқуға жолдама;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес микрокредит алуға жолдама;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес жастар практикасына жолдама;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес қоғамдық жұмыстарға жолдама;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес қоныс аударуға жолдама беру немесе осы тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;

3) Портала и Электронной биржи труда – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя:
к услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и следующие документы:
для получения направления на профессиональное обучение:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) трудовая книжка (при наличии);
3) документ об образовании (аттестат, свидетельство, диплом, сертификат) (при наличии);
4) справка о состоянии здоровья согласно форме, утвержденной в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";
для получения направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау-Бизнес":
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
для получения направления на микрокредитование:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
для получения направления на молодежную практику:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) трудовая книжка (при наличии);
3) документ, подтверждающий наличие технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;
для получения направления на социальные рабочие места:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) трудовая книжка (при наличии);
3) документ об образовании (при наличии);
для получения направления на общественные работы:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) трудовая книжка (при наличии);
3) документ об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), документы, подтверждающие прохождение обучения (удостоверение, сертификат) при наличии.
Студент или учащийся старших классов общеобразовательной школы, с шестнадцати до восемнадцати лет, желающий участвовать в общественных работах, к заявлению прилагает:
письменное согласие одного из родителей либо законных представителей;
письменное согласие учебного заведения на участие в общественных работах вне процесса обучения;
для получения направления на переселение:

3) Порталда және Электрондық еңбек биржасында – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және мынадай құжаттар ұсынады:
кәсіптік оқытуға жолдама алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
2) еңбек кітапшасы (бар болса);
3) білімі туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом, сертификат) (бар болса);
4) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес бекітілген нысанға сәйкес денсаулық жағдайы туралы анықтама;
"Бастау-Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқуға жолдама алу үшін:
жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
микрокредит алуға жолдама алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
жастар практикасына жолдама алу үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
2) еңбек кітапшасы (бар болса);
3) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар екенін растайтын құжат;
әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама алу үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
2) еңбек кітапшасы (бар болса);
3) білімі туралы құжат (бар болса);
қоғамдық жұмыстарға жолдама алу үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
2) еңбек кітапшасы (бар болса);
3) бар болса білімі туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом), оқудан өткенін растайтын құжаттар (куәлік, сертификат).
Қоғамдық жұмыстарға қатысқысы келетін он алты жас пен он сегіз жас аралығындағы студенттер және жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушылары өтінішпен қоса:
ата-анасының бірінен немесе заңды өкілдерінен жазбаша келісімді;
оқу орнынан оқу процесінен тыс қоғамдық жұмыстарға қатысуына жазбаша келісімді ұсынады.
қоныс аударуға жолдама алу үшін:

1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
трудовая книжка (при наличии);
документ об образовании (при наличии).
После удостоверения личности и введения данных в АИС "Рынок труда" документы возвращаются услугополучателю;
на Портал или Электронную биржу труда:
для оказания государственной услуги – заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
для получения информации об оказании государственной услуги – запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего трудовую деятельность, документа об образовании услугодатель получает из соответствующих информационных систем государственных органов через шлюз "Электронного правительства".
Услугодатель получает цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги при условии наличия электронной цифровой подписи в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz.

1) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
2) еңбек кітапшасы (бар болса);
3) білімі туралы құжат (бар болса).
Порталда:
жеке басты куәландыратын құжат пен деректер "Еңбек нарығы" ААЖ енгізілгеннен кейін құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
Порталға немесе Электрондық еңбек биржасына:
мемлекеттік қызмет көрсету үшін – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Жеке басты куәландыратын құжаттың, еңбек қызметін растайтын құжаттың, білім туралы құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті беруші "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың тиісті ақпараттық жүйелерінен алады.
Көрсетілетін қызметті беруші цифрлық құжаттарды Порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болғанда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік паролді беру арқылы немесе Портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін айқындау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Цифрлық құжаттардың сервисі мобильдік қосымшада авторланған пайдаланушылар үшін қолжетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдаланып, мобильдік қосымшада авторланудан өту қажет, одан кейін "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, керек құжатты таңдау қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және статусы туралы ақпаратты Порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.

Приложение 8-2 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Правила оказания государственной услуги "Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени"
Сноска. Приказ дополнен приложением 8-2 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 04.04.2024 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан соответствующего нормативного правового акта.
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация, услугодатель) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) Единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также иные функции, определенные Социальным кодексом Республики Казахстан;
3) автоматизированная информационная система ЕНПФ (далее – АИС ЕНПФ) - совокупность программно-аппаратных средств, предназначенных для автоматизации деятельности ЕНПФ, связанной с хранением, передачей и обработкой информации;

8-2-қосымша
"Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Бұйрық 8-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 04.04.2024 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, Бірыңғай байланыс орталығына тиісті нормативтік құқықтық акт Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде жіберіледі.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация, көрсетілетін қызметті беруші) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі – БЖЗҚ) – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға.
3) БЖЗҚ автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – БЖЗҚ ААЖ) – ақпаратты сақтауға, беруге және өңдеуге байланысты БЖЗҚ қызметін автоматтандыруға арналған бағдарламалық-аппараттық құралдар жиынтығы;

4) индивидуальный пенсионный счет (далее – ИПС) – личный именной счет вкладчика обязательных пенсионных взносов, физического лица, за которого перечислены обязательные профессиональные пенсионные взносы, добровольные пенсионные взносы (получателя пенсионных выплат), на котором учитываются обязательные пенсионные взносы либо обязательные профессиональные пенсионные взносы, либо добровольные пенсионные взносы, инвестиционный доход, пеня и иные поступления в соответствии с законодательством Республики Казахстан и с которого производятся пенсионные выплаты;
5) информационная система "Государственная база данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) – государственная база данных, предназначенная для ведения национального реестра бизнес-идентификационных номеров и обеспечивает присвоение бизнес-идентификационного номера юридическим лицам, филиалам и представительствам во взаимодействии с ГБД ЮЛ и ведомственными системами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
6) информационная система Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ИС МТСЗН) – комплекс информационных систем, предназначенных для рассмотрения и назначения пенсионных выплат и пособий, а также осуществления учета и мониторинга лиц, которым назначены выплаты;
7) услугополучатель – физические или юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
8) обязательные пенсионные взносы (далее – ОПВ) – деньги, вносимые в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан в ЕНПФ в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
9) вкладчик ОПВ (далее - вкладчик) - физическое лицо, имеющее ИПС для учета ОПВ в ЕНПФ;
10) агент по уплате обязательных пенсионных взносов (далее – агент) – физическое или юридическое лицо, включая иностранное юридическое лицо, осуществляющее деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиалы, представительства иностранных юридических лиц, исчисляющие, удерживающие (начисляющие) и перечисляющие обязательные пенсионные взносы в ЕНПФ в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан;
11) автоматизированная информационная система "Организация обработки платежей" (далее – АИС "ООП") – информационная система по автоматизации процессов для организации обработки пенсионных и социальных отчислений и платежей;

4) жеке зейнетақы шоты (бұдан әрі – ЖЗШ) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес міндетті зейнетақы жарналары салымшысының, өзі үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғаның (зейнетақы төлемдерін алушының) міндетті зейнетақы жарналары не міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары не ерікті зейнетақы жарналары, инвестициялық кіріс, өсімпұл және өзге де түсімдер есепке алынатын және зейнетақы төлемдері жүргізілетін жеке атаулы шоты;
5) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) – ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жүргізуге арналған мемлекеттік деректер қоры және заңды тұлғаларға филиалдар мен өкілдіктерге ЗТ МДҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ведомстволық жүйелерімен өзара іс-қимыл жасай отырып, бизнес-сәйкестендіру нөмірін беруді қамтамасыз етеді;
6) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Еңбекминінің АЖ) – зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды қарауға және тағайындауға, сондай-ақ төлемдер тағайындалған адамдарды есепке алу мен мониторингті жүзеге асыруға арналған ақпараттық жүйелер кешені;
7) көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарын, шет елдердегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке немесе заңды тұлғалар;
8) міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МЗЖ) – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына енгізілетін ақша;
9) МЗЖ салымшысы (бұдан әрі – салымшы) – БЖЗҚ-да МЗЖ есепке алу үшін жеке зейнетақы шоты бар жеке тұлға;
10) міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агент (бұдан әрі – агент) – Қазақстан Республикасындағы қызметін шетелдік заңды тұлғалардың тұрақты мекемесі, филиалдары, өкілдіктері арқылы жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлғаны қоса алғанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен міндетті зейнетақы жарналарын, ұстап қалатын (есепке жазатын) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударатын жеке немесе заңды тұлға;
11) "Төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "ТӨҰ" ААЖ) – әлеуметтік аударымдар мен төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру үшін процестерді автоматтандыру бойынша ақпараттық жүйе;

12) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – перечень), в Государственную корпорацию или формирует электронную заявку самостоятельно на веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги составляет не более пятнадцати рабочих дней:
для заявлений в бумажном виде - со дня регистрации в Государственной корпорации в журнале регистрации бумажных заявлений в АИС "ООП";
для заявлений, сформированных на портале – со дня поступления в журнал электронных заявок на возврат в АИС "ООП".
6. Пакет документов на возврат ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени направляется услугополучателем услугодателю посредством почтовой связи или подается нарочно в канцелярию услугодателя.
7. Услугодатель согласно пунктам 21-22 Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525 (далее – Постановление), в течение пяти рабочих дней после регистрации пакета документов в канцелярии проверяет правильность заполнения заявлений и по уникальному коду на нотариально заверенном заявлении вкладчика обязательных пенсионных взносов о согласии списания с его индивидуального пенсионного счета ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени согласно приложению 3 к настоящим Правилам определяет подлинность и достоверность нотариальной сделки по QR-коду с помощью приложения по считыванию кодов или по проверочному коду документа на сайте enis.kz.

12) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді немесе www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталында (бұдан әрі – портал) электрондық өтінімді өз бетінше қалыптастырады.
5. Құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін берудің жалпы мерзімі:
қағаз түріндегі өтініштер үшін – Мемлекеттік корпорацияда "ТӨҰ" ААЖ-да қағаз өтініштерді тіркеу журналында тіркелген күннен бастап;
порталда қалыптастырылған өтініштер үшін – "ТӨҰ" ААЖ-да қайтаруға электрондық өтінімдер журналына түскен күннен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды.
6. Қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлды қайтару үшін құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге пошта арқылы жолдайды немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне қолма-қол береді.
7. Көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 қаулысымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерінің (бұдан әрі – Қаулы) 21-22-тармақтарына сәйкес құжаттар топтамасы кеңседе тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде өтініштердің дұрыс толтырылуын тексереді және нотариалды куәландырылған, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары салымшысының қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлдарды оның жеке зейнетақы шотынан есептен шығаруға келісімі туралы өтінішіндегі бірегей код бойынша QR-код арқылы кодтарды оқу жөніндегі қосымшаның көмегімен немесе enis.kz сайттағы құжаттың тексеру коды бойынша нотариаттық мәміленің түпнұсқалығы мен дұрыстығын айқындайды.

8. Услугодатель отказывает в рассмотрении заявления услугополучателя на возврат ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени в следующих случаях:
1) предоставлен неполный пакет документов на возврат ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени согласно пункту 8 перечня;
2) неверно заполнены заявления на возврат ошибочно перечисленной суммы ОПВ и (или) пени;
3) отсутствует или не подтверждается нотариально удостоверенное согласие вкладчика (-ов) на списание суммы ОПВ и (или) пени с его ИПС.
Услугодатель формирует письменный ответ об отказе в рассмотрении заявления с указанием причины и ошибок заполнения и направляет его услугополучателю посредством почтовой связи.
9. При частично отработанном заявлении агента на возврат ошибочно перечисленной суммы ОПВ и (или) пени, услуга считается оказанной, по заявлению услугополучателя услугодатель формулирует письменный ответ с указанием вкладчика (-ов), по кому не сформированы заявки в ЕНПФ и причины отказа в формировании заявки согласно приложению 5 настоящих Правил.
10. При устранении причин, указанных в пункте 8 настоящих Правил, услугополучатель обращается за оказанием услуги повторно.
11. Если заявления заполнены верно и согласие вкладчика (-ов) подтверждается, заявление регистрируется в журнале регистрации бумажных заявлений в АИС "ООП" услугодателем и в течение одного рабочего дня формируется предварительный запрос в ЕНПФ на подтверждение или отказ в осуществлении возврата ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени. По подтвержденным ЕНПФ суммам в течение одного рабочего дня формируются заявки в электронном виде на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени и направляются в ЕНПФ в соответствии с соглашением, заключенным между ЕНПФ и услугодателем (далее – Соглашение).
12. ЕНПФ, получив от услугодателя электронную заявку на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, в течение двух рабочих дней осуществляет возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени на банковский счет Государственной корпорации с указанием номера и даты заявки услугодателя, либо формирует электронное уведомление об отказе в осуществлении возврата ОПВ и (или) пени с указанием причины согласно пункту 28 Постановления, удостоверенное посредством ЭЦП уполномоченного лица ЕНПФ.
Формы и сроки отправки предварительного запроса, электронной заявки на возврат ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени от услугодателя, а также предоставление ответов от ЕНПФ предусмотрены Соглашением.

8. Көрсетілетін қызметті беруші қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомасын қайтаруға көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қараудан мынадай жағдайларда бас тартады:
1) тізбенің 8-тармағына сәйкес қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлды қайтаруға арналған құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған;
2) МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомасын қайтаруға өтініш дұрыс толтырылмаған;
3) салымшының (салымшылардың) МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомасын оның ЖЗШ-дан есептен шығаруға нотариат куәландырған келісімі болмаған немесе расталмаған жағдайлар.
Көрсетілетін қызметті беруші толтыру себептері мен қателіктерін көрсете отырып, өтінішті қараудан бас тарту туралы жазбаша жауапты қалыптастырады және оны пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
9. МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомасын қайтаруға агенттің ішінара пысықталған өтініші кезінде қызмет көрсетілді деп есептеледі, салымшы (лар) бойынша БЖЗҚ-ға өтінімдер қалыптастырылмаған көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес өтінімді қалыптастырудан бас тарту себептерін көрсете отырып, жазбаша жауап қалыптастырады.
10. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген себептер жойылған кезде көрсетілетін қызметті алушы қайтадан қызмет көрсетілу үшін жүгінеді.
11. Егер өтініштер дұрыс толтырылса және салымшының (салымшылардың) келісімі расталса, өтінішті көрсетілетін қызметті беруші "ТӨҰ" ААЖ-да қағаз өтініштерді тіркеу журналында тіркейді және бір жұмыс күні ішінде қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлды растауға немесе қайтаруды жүзеге асырудан бас тартуға БЖЗҚ-ға алдын ала сұрау салуды қалыптастырады. БЖЗҚ растаған сомалар бойынша бір жұмыс күні ішінде МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға электрондық түрде өтінімдер қалыптастырылады және келісімге сәйкес БЖЗҚ-ға жіберіледі,
12. БЖЗҚ көрсетілетін қызметті берушіден қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын қайтару туралы электрондық өтінімді алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомасын көрсетілетін қызметті беруші өтінімінің нөмірі мен күнін көрсете отырып, Мемлекеттік корпорацияның банк шотына қайтарады, не Қаулының 28-тармағына сәйкес себебін көрсете отырып, БЖЗҚ уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ арқылы куәландырылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлды қайтарудан бас тарту туралы электрондық хабарламасын қалыптастырады.
Келісімде көрсетілетін қызметті берушіден қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлды қайтаруға арналған алдын ала сұрау салу, электрондық өтінімді жіберу нысандары мен мерзімдері, сондай-ақ БЖЗҚ-дан жауаптарды ұсыну көзделген.

13. Услугодатель в течение трех рабочих дней со дня поступления из ЕНПФ возврата ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, производит их перечисление платежным поручением с приложением списков физических лиц согласно реквизитам, указанным в заявлении услугополучателя.
14. Государственную услугу также можно получить на портале путем самостоятельного формирования услугополучателем электронной заявки на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ (или) пени.
15. После авторизации услугополучателя на портале и выбора государственной услуги, услугополучатель заполняет реквизиты агента (бизнес-идентификационный номер (далее-БИН), индивидуальный идентификационный номер (далее-ИИН), банковский идентификационный код (далее-БИК), индивидуальный идентификационный код (далее-ИИК), номер телефона и электронный адрес почты), осуществившего ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, по которым необходимо инициировать возврат.
16. После ввода данных агента, портал направляет запрос в ГБД ЮЛ для получения сведений о государственной регистрации юридического лица, учетной регистрации их филиалов и представительств и (или) реорганизации юридического лица (прекращение или иное изменение правового положения юридического лица, влекущее отношения правопреемства юридических лиц).
17. При реорганизации юридического лица (агента), ранее осуществившего ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, портал выводит из ГБД ЮЛ на выбор услугополучателя БИН агента, от которого были ошибочно перечислены суммы ОПВ и (или) пени.
18. После выбора услугополучателем реквизитов агента, перечислившего ошибочно перечисленные суммы ОПВ и (или) пени, портал предлагает заполнить и отправить в АИС "ООП" запрос с реквизитами платежного поручения на возврат (референс, номер, дата и общая сумма платежного поручения), в котором были допущены ошибки при перечислении ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени.
19. При несоответствии указанных на портале услугополучателем реквизитов агента с реквизитами платежного поручения ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени или отсутствия регистрации юридического лица, процесс оформления государственной услуги завершается.
После уточнения реквизитов агент повторно формирует электронное заявление на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени на портале.

13. Көрсетілетін қызметті беруші БЖЗҚ-дан МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтару түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген деректемелерге сәйкес жеке тұлғалардың тізімдерін қса бере отырып, оларды төлем тапсырмасымен аударуды жүргізеді.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті сондай-ақ порталда қызметті алушы МЗЖ (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға электрондық өтінімді өз бетінше қалыптастыру жолымен алуға болады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы порталда авторизацияланғаннан және мемлекеттік қызметті таңдағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы олар бойынша қайтарылуға бастама жасалуы қажет МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын аударуды жүзеге асырған агенттің деректемелерін (бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-БСН), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-ЖСН), банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі-БСК), жеке сәйкестендіру коды (бұдан әрі-ЖСК), телефон нөмірі мен электрондық пошта мекенжайы) толтырады.
16. Агенттің деректерін енгізгеннен кейін портал заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу және (немесе) заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру (тоқтату немесе заңды тұлғалардың құқықтық мирасқорлық қатынастарына әкеп соғатын заңды тұлғаның құқықтық мәртебесінің өзге де өзгеруі) туралы ақпаратты алу үшін ЗТ МДҚ-ға сұрау салу жібереді.
17. Бұрын МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын аударуды жүзеге асырған заңды тұлға (агент) қайта ұйымдастырылған жағдайда, портал көрсетілетін қызметті алушының таңдауына ЗТ МДҚ-дан МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомалары аударылған агенттің БСН-ін шығарады.
18. Көрсетілетін қызметті алушы МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын аударған агенттің деректемелерін таңдағаннан кейін портал МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын (референс, төлем тапсырмасының нөмірі, күні және жалпы сомасы), аудару кезінде қателіктер жіберілген қайтаруға арналған төлем тапсырмасының деректемелері бар сұрау салуды толтыруды және "ТӨҰ" ААЖ-ға жіберуді ұсынады.
19. Көрсетілетін қызметті алушы порталда көрсеткен агенттің деректемелері МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларының төлем тапсырмасының деректемелерімен сәйкес келмеген немесе заңды тұлғаны тіркеу болмаған жағдайда, "ТӨҰ" ААЖ мемлекеттік қызметті ресімдеу процесін аяқтайды.
Деректемелер нақтыланғаннан кейін агент қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын қайтаруға порталда электрондық өтінішті қайта қалыптастырады.

20. При изменениии ИИК банковского счета агента, указанного для возврата ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, от ИИК банковского счета, с которого осуществлялось перечисление сумм ОПВ и (или) пени, агент указывает банковский счет (ИИК) для возврата с обязательным приложением сканированного варианта уведомления с банка второго уровня или АО "Казпочта" об открытом текущем банковском счете.
21. При соответствии реквизитов агента с реквизитами перечисленного платежного поручения, АИС "ООП" автоматически направляет на портал ответ с подтверждением о корректно заполненных реквизитах агента, с прикреплением списочной части платежного поручения на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени. Услугодатель информирует услугополучателя посредством отправки уведомления в личный кабинет портала, о необходимости продолжить оформление заявления на получение государственной услуги.
22. Из поступившей списочной части платежного поручения, услугополучатель выбирает физических лиц (работников), по которым необходимо осуществить возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, указывает сумму и причину возврата, после чего портал направляет физическим лицам (работникам) в личный кабинет на портале запрос на получение согласия на списание денег с его ИПС и обработку персональных данных в форме уведомления согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
23. Если по всем выбранным элементам платежного поручения физические лица (работники) не дали согласия на списание сумм с ИПС, для осуществления возврата ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени на счет агента, портал автоматически завершает процесс оказания государственной услуги.
24. По элементам списочной части платежного поручения, по которым получено согласие физических лиц (работников) на списание сумм с ИПС, портал автоматически формирует электронное заявление, удостоверенное посредством ЭЦП услугополучателя, с приложением реквизитов услугополучателя, на которые необходимо перечислить возвращаемые ошибочно перечисленные суммы ОПВ и (или) пени.
25. Поступившее с портала в АИС "ООП" электронное заявление проходит проверку на корректность реквизитов для осуществления возврата ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, на наличие возвращаемой суммы, отсутствие возврата по физическим лицам (работникам) и отсутствие ранее направленного заявления на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, указанных в электронном заявлении.

20. Агенттің алдында МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын аудару жүзеге асырылған банктік шоттың ЖСК өзгерген кезде, агент қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын қайтару үшін екінші деңгейдегі банктен немесе "Қазпошта" АҚ-дан ағымдағы банктік шот ашылғаны туралы хабарламаның сканерленген нұсқасын міндетті түрде қоса бере отырып, банктік шотты (ЖСК) көрсетеді.
21. Агенттің деректемелері аударылған төлем тапсырмасының деректемелеріне сәйкес келген жағдайда, "ТӨҰ" ААЖ қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын қайтаруға төлем тапсырмасының тізімдік бөлігін қоса бере отырып, агенттің дұрыс толтырылған деректемелері туралы растаумен жауапты автоматты түрде порталға жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны порталдың жеке кабинетіне хабарлама жіберу арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті ресімдеуді жалғастыру қажеттігі туралы хабардар етеді.
22. Төлем тапсырмасының келіп түскен тізімдік бөлігінен, көрсетілетін қызметті алушы МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруды жүзеге асыру қажет жеке тұлғаларды (жұмыскерлерді) таңдайды, қайтарудың сомасы мен себебін көрсетеді, одан кейін портал жеке тұлғаларға (жұмыскерлерге) порталдағы жеке кабинетінде салымшының ЖЗШ-дан ақшаны есептен шығаруға және дербес деректерді өңдеуге келісім алуға сұрау салуды осы Қағидаларға 4-қосымшаға хабарлама нысанында жібереді.
23. Егер төлем тапсырмасының барлық таңдалған элементтері бойынша жеке тұлғалар (жұмыскерлер) қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын агенттің шотына қайтаруды жүзеге асыру үшін ЖЗШ-дан сомаларды есептен шығаруға келісім бермеген жағдайда, портал мемлекеттік қызмет көрсету процесін автоматты түрде аяқтайды.
24. Жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) ЖЗШ-дан сомаларды есептен шығаруға келісімі алынған төлем тапсырмасының тізімдік бөлігінің элементтері бойынша портал көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландырылған электрондық өтінішті оған МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қайтарылған қате аударылған сомаларын аудару қажет көрсетілетін қызметті алушының деректемелерін қоса бере отырып автоматты түрде қалыптастырады.
25. "ТӨҰ" ААЖ порталынан келіп түскен электрондық өтініш МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруды жүзеге асыру үшін деректемелердің дұрыстығына, қайтарылатын соманың болуына, жеке тұлғалар (жұмыскерлер) бойынша қайтарудың болмауына және электрондық өтініште көрсетілген МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға бұрын жіберілген өтініштің болмауына тексеруден өтеді.

26. При отрицательном результате проверки, осуществленного согласно пункту 25 настоящих Правил, АИС "ООП" инициирует завершение процесса оказания государственной услуги и отправляет уведомление на портал согласно приложению 5 к настоящим Правилам с указанием причины отказа в формировании электронной заявки на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени в ЕНПФ.
27. При положительном результате проверки, осуществленной согласно пункту 25 настоящих Правил, АИС "ООП" автоматически направляет электронное заявление в журнал заявлений на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, предназначенный для регистрации электронных заявлений услугодателем.
28. После поступления электронного заявления в журнал электронных заявлений на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, услугодатель в течение пяти рабочих дней, следующих за днем получения заявления, рассматривает электронное заявление на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени.
29. При наличии ошибок заполнения электронного заявления, услугодатель через АИС "ООП" направляет на портал уведомление о необходимости предоставления дополнительных документов по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Услугополучатель в течение двух рабочих дней предоставляет дополнительные документы для дальнейшего оказания услуги.
При непредоставлении дополнительных документов в двухдневный срок, услугодатель формирует уведомление по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
30. При наличии причин, указанных в пункте 9 перечня услугодатель отказывает в возврате ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени в соответствии с пунктом 33 настоящих Правил. АИС "ООП" направляет на портал уведомление об отказе в возврате ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и выводит в личном кабинете портала уведомление о статусе рассмотрения электронного заявления государственной услуги.
31. После регистрации электронного заявления, услугодатель направляет электронную заявку в ЕНПФ на осуществление возврата ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени. АИС "ООП" направляет на портал уведомление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и выводит в личном кабинете портала уведомление о статусе рассмотрения электронного заявления на оказание государственной услуги.
32. ЕНПФ в течение пяти рабочих дней со дня получения электронной заявки осуществляет возврат ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени услугодателю с указанием номера и даты электронной заявки.

26. Осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес жүзеге асырылған тексерудің теріс нәтижесі болған кезде "ТӨҰ" ААЖ мемлекеттік қызмет көрсету процесін аяқтауға бастама жасайды және порталға қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын БЖЗҚ-ға қайтаруға электрондық өтінімді қалыптастырудан бас тарту себебін көрсете отырып, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес хабарлама жібереді.
27. Осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес жүзеге асырылған тексерудің оң нәтижесі болған кезде "ТӨҰ" ААЖ электрондық өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің электрондық өтініштерін тіркеуіне арналған МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға арналған өтініштер журналына автоматты түрде жібереді.
28. МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға арналған электрондық өтініш журналына электрондық өтініш түскеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен кейінгі бес жұмыс күні ішінде МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға арналған электрондық өтінішті қарайды.
29. Электрондық өтінішті толтыруда қателер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші "ТӨҰ" ААЖ арқылы порталға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы екі жұмыс күні ішінде қызметті одан әрі көрсету үшін қосымша құжаттарды ұсынады.
Екі күн мерзімде қосымша құжаттар ұсынылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны қалыптастырады.
30. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген себептер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 33-тармағына сәйкес МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтарудан бас тартады. "ТӨҰ" ААЖ осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтарудан бас тарту туралы хабарламаны порталға жібереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің электрондық өтінішін қарау мәртебесі туралы хабарламаны порталдың жеке кабинетінде шығарады.
31. Электрондық өтініш тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруды жүзеге асыруға ЖЗҚ-ға электрондық өтінім жібереді. "ТӨҰ" ААЖ порталға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама жібереді және порталдың жеке кабинетінде мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық өтінішті қарау мәртебесі туралы хабарламаны шығарады.
32. БЖЗҚ электрондық өтінімді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық өтінімнің нөмірі мен күнін көрсете отырып, қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұлды көрсетілетін қызметті берушіге қайтаруды жүзеге асырады.

33. В случаях, указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 9 перечня, ЕНПФ направляет в АИС "ООП" отказ в возврате ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени с указанием номера, даты электронного заявления и причины отказа.
АИС "ООП" направляет на портал уведомление об отказе в возврате ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и выводит в личном кабинете портала уведомление о статусе рассмотрения электронного заявления государственной услуги.
34. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 перечня, услугодатель согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК) уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю направляется уведомление о формировании электронной заявки на возврат ОПВ и (или) пени в ЕНПФ, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица Государственной корпорации.
По заявлениям на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени, направленным услугополучателем в бумажном виде, отказ в оказании государственной услуги направляется услугодателем посредством почтовой связи.
35. После осуществления возврата ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени на банковский счет услугодателя, ЕНПФ направляет в АИС "ООП" ответ о положительном рассмотрении электронной заявки на возврат ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени.
АИС "ООП" направляет на портал уведомление о положительном статусе рассмотрения электронного заявления на получение государственной услуги по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и выводит в личном кабинете портала уведомление о статусе рассмотрения электронного заявления на получение государственной услуги.
36. Услугодатель не позднее трех рабочих дней со дня поступления ошибочно перечисленных сумм ОПВ и (или) пени на счет услугодателя, перечисляет сумму агенту.

33. Тізбенің 9-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда БЖЗҚ электрондық өтініштің нөмірін, күнін және бас тартудың себептерін көрсете отырып, МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтарудан бас тартуды "ТӨҰ" ААЖ -ға жібереді.
"ТӨҰ" ААЖ осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтарудан бас тарту туралы хабарламаны порталға жібереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің электрондық өтінішін қарау мәртебесі туралы хабарламаны порталдың жеке кабинетінде шығарады.
34. Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 73-бабына сәйкес өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға МЗЖ және (немесе) өсімпұлды БЖЗҚ-ға қайтаруға арналған электрондық өтінімді қалыптастыру туралы хабарлама не Мемлекеттік корпорацияның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысаны бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде жіберген МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтаруға арналған өтініштер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуды көрсетілетін қызметті беруші пошта байланысы арқылы жібереді.
35. МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын көрсетілетін қызметті берушінің банктік шотына қайтару жүзеге асырылған жағдайда, БЖЗҚ қате аударылған МЗЖ және (немесе) өсімпұл сомаларын қайтаруға арналған электрондық өтінімнің оң қаралғаны туралы жауапты "ТӨҰ" ААЖ-ға жібереді.
"ТӨҰ" ААЖ осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті алуға арналған электрондық өтінішті қараудың оң мәртебесі туралы хабарламаны порталға жібереді және мемлекеттік қызметті алуға арналған электрондық өтінішті қарау мәртебесі туралы хабарламаны порталдың жеке кабинетіне шығарады.
36. Көрсетілетін қызметті беруші МЗЖ және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомалары көрсетілетін қызметті берушінің шотына түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей сомаларды агентке аударады.

37. Портал обеспечивает формирование, безопасность, сохранность и неизменность сведений, сформированных пользователем информационных систем.
38. Полноту, подлинность, достоверность и неискаженность передаваемых данных, обеспечивает сторона информационной системы (владелец сервиса), передающая информацию.
39. МТСЗН обеспечивает защиту данных от несанкционированного доступа на уровне прикладного программного обеспечения, своевременную передачу и неизменность сведений, полученных от услугополучателя.
40. Основные требования, порядок и сроки оказания государственных услуг услугодателем определяются настоящими Правилами.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственной услуги
41. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
42. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. По причинам, указанным в подпунктах 2) и 3) пункта 9 перечня, жалоба услугополучателя рассматривается ЕНПФ.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
43. Если иное не предусмотрено Законом "О государственных услугах", обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. Если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или) пени"
Форма
Заявление агента на возврат ошибочно
перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени
"Государственной корпорации
"Правительство для граждан"
__________________________________________________________________________

37. Портал ақпараттық жүйелерді пайдаланушы қалыптастырған мәліметтердің қалыптастырылуын, қауіпсіздігін, сақталуын және өзгермейтінін қамтамасыз етеді.
38. Берілетін деректердің толықтығын, түпнұсқалығын, дұрыстығын және бұрмаланбауын ақпаратты беретін ақпараттық жүйе тарапы (сервис иесі) қамтамасыз етеді.
39.  Еңбекмині  деректерді қолданбалы бағдарламалық қамтылымы деңгейінде рұқсатсыз қол жеткізуден қорғауды, көрсетілетін қызметті алушыдан алынған мәліметтердің уақтылы берілуін және өзгермейтінін қамтамасыз етеді.
40. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетудің негізгі талаптары, тәртібі мен мерзімдері осы Қағидаларда айқындалады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
41. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын оңтайлы шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
42. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Тізбенің 9-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген себептер бойынша көрсетілетін қызметті алушының шағымын БЖЗҚ қарайды.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
43. Егер "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағым жасау қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) дау айтылатын әкімшілік орган, лауазымды адам ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа пікірмен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамының уәжді ұстанымын ұсынады.
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Агенттің қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтаруға өтініші
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
__________________________________________________________________

1. Реквизиты агента обязательных пенсионных взносов и (или) пени:
Наименование _____________________________________________________________
БИН (по платежам после 01.01.2013 года) ______________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (по платежам до 01.01.2013 года)
__________________________________________________________________________
БИК _____________________________________________________________________
(ИИК) ___________________________________________________________________
2. Реквизиты платежного поручения, в котором были допущены ошибки,
№ ________ дата "___" ____________ 20__ год
Общая сумма платежного поручения _________________________________________
3. Реквизиты вкладчика обязательных пенсионных взносов и (или) пени
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
Индивидуальный идентификационный номер вкладчика (ИИН)
_______________________________________________________________________________
Сумма взноса вкладчика обязательных пенсионных взносов и (или) пени.
_______________________________________________________________________________
Сумма, подлежащая возврату, _______________________________________________
4. Корректировка последующими платежами невозможна ввиду того, что
_______________________________________________________________________________
(указать причину, по которой требуется возврат, к примеру, сотрудник уволен, неверно
указан код назначения платежа, неверно указан период, неверно указаны банковские
реквизиты, неверно указаны реквизиты вкладчика обязательных пенсионных взносов
и (или) пени, нерезидент и так далее)
Возврат просим произвести по следующим реквизитам
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(указываются данные юридического и физического лица, банковские реквизиты)
______________________________________________________________________________
_____________________ ___________________________
(подпись руководителя) (подпись главного бухгалтера)
______________________________
(дата)
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения возврата ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или)
пени соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" : ____ (да/нет).
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (Центральный филиал Государственной корпорации) (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1. Міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) өсімпұл агентінің деректемелері:
Атауы ___________________________________________________________
БСН (01.01.2013 ж. кейінгі төлемдер бойынша) ___________________________
_________________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (төлемдер бойынша 01.01.2013 ж. дейін)
_________________________________________________________________
БСК _____________________________________________________________
(ЖСК) __________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
2. Қателіктер жіберілген төлем тапсырмасының деректемелері, № _ _ _ _ _ _ күні
20__ жылғы "___" ____________
Төлем тапсырмасының жалпы сомасы _________________________________
3. Міндетті зейнетақы жарналары салымшысының және (немесе) өсімпұл деректемелері ___________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
Салымшының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ________________________
Міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) өсімпұлдарды қайтару салымшысының жарна сомасы ____________________________________________________________
Қайтарылатын сома _________________________________________________,
4. Кейінгі төлемдерді түзету мүмкін емес, себебі
__________________________________________________________________
(қайтару талап етілетін себебін көрсету, мысалы, қызметкер жұмыстан босатылды,
төлем тағайындау коды дұрыс көрсетілмеді, кезең дұрыс көрсетілмеді, банктік деректемелері дұрыс көрсетілмеді, міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) өсімпұлдарды қайтару салымшысының деректемелері дұрыс көрсетілмеді, резидент емес және тағы басқа) Қайтаруды мынадай деректемелер бойынша жүргізуді сұраймыз
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның деректері, банк деректемелері көрсетіледі)
__________________________________________________________________
_____________________ ___________________________
(басшының қолы) (бас бухгалтердің қолы)
_____________________________ (күні)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтаруды тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін: _____ (иә/жоқ).
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (Мемлекеттік корпорациясының орталық филиалы) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) срок оказания услуги – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о возврате ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) услугодатель - с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов; прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через услугодатель с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, с перерывом на обед.
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1)услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) к заявлению прилагаются:
нотариально заверенное заявление вкладчика обязательных пенсионных взносов о согласии списания с его индивидуального пенсионного счета ошибочно перечисленных ОПВ и (или) пени сумм по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При необходимости возврата ошибочно перечисленной суммы обязательных пенсионных взносов по умершему вкладчику, нотариально заверенное заявление вкладчика обязательных пенсионных взносов о согласии списания с индивидуального пенсионного счета ошибочно перечисленных сумм оформляется наследником с приложением свидетельства о смерти и копии документа, свидетельствующего право на наследование пенсионных накоплений в ЕНПФ.
При осуществлении возврата обязательных пенсионных взносов по решению суда к заявлению вместо нотариально заверенного заявления вкладчика обязательных пенсионных взносов о согласии списания с его индивидуального пенсионного счета ошибочно перечисленных сумм прикладывается определение суда.
Для банков второго уровня и АО "Казпочта" - письмо за подписью уполномоченных лиц банка с приложением копии документа, подтверждающего полномочия данных лиц на подписание писем и заявлений на возврат ошибочного указания;

1) көрсетілетін қызметті беруші
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомаларын қайтару туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты
1) көрсетілетін қызметті берушіде – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін; өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтердің дайын нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес түскі асқа үзіліспен дүйсенбіден жұмаға дейін көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге::
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтінішке мыналар қоса беріледі:
МЗЖ және (немесе) өсімпұлдарды қайтару салымшысының осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қате есептелген сомаларды оның жеке зейнетақы шотынан есептен шығаруға келіскені туралы нотариат куәландырған өтініші.
Қайтыс болған салымшы бойынша міндетті зейнетақы жарналарының қате аударылған сомасын қайтару қажет болған жағдайда, міндетті зейнетақы жарналары салымшысының қате есептелген сомаларды жеке зейнетақы шотынан есептен шығаруға келісу туралы нотариат куәландырған өтінішін мұрагер қайтыс болу туралы куәлікті және БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтарының мұрагерлік құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып ресімдейді.
Соттың шешімі бойынша міндетті зейнетақы жарналарын қайтаруды жүзеге асыру кезінде міндетті зейнетақы жарналарының салымшысы өзінің жеке зейнетақы шотынан қате есептелген сомаларды есептен шығаруға келісетіні туралы нотариат куәландырған өтінішінің орнына соттың ұйғарымы қоса беріледі.
Екінші деңгейдегі банктер мен "Қазпошта" АҚ үшін – қате нұсқауды қайтаруға арналған хаттар мен өтініштерге қол қоюға осы тұлғалардың өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, банктің уәкілетті тұлғаларының қолы қойылған хат;

2) на веб-портал "электронного правительства":
- запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
- согласие вкладчика обязательных пенсионных взносов списания с его индивидуального пенсионного счета ошибочно перечисленных сумм, удостоверенное ЭЦП вкладчика
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктами 27, 28 Постановления;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Государственная услуга оказывается в электронной и (или) бумажной форме. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портал "электронного правительства", справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414".
Для получения государственных услуг в электронной форме посредством веб-портал "электронного правительства" субъекты получения услуг в электронной форме могут использовать одноразовые пароли в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Заявление вкладчика обязательных пенсионных взносов о согласии списания с его индивидуального пенсионного счета ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени
Я, ________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
ИИН _____________________________________________________________________
Настоящим даю согласие на возврат ошибочно перечисленных на мой
индивидуальный пенсионный счет обязательных пенсионных взносов и (или) пени в сумме
(ах) ____________________________________________________________________________
(сумма прописью)
________________________________________________________________________________
(При необходимости возврата ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных
взносов и (или) пени по нескольким платежным поручениям, суммы, подлежащие возврату,
указываются отдельно на каждое платежное поручение)
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения возврата ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или)
пени соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" : ____ (да/нет).
_______________ ________________
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Уведомление на получение запроса согласия на списание обязательных пенсионных взносов с индивидуального пенсионного счета в личном кабинете портала "электронного правительства"
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан уведомляет Вас, ______________________[ Фамилия, имя, отчество вкладчика] о наличии ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени работодателем ___________________________ [БИН агента] [Наименование агента].
В соответствии с Правилами и сроками исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525, просит дать согласие на списание с индивидуального пенсионного счета в Едином накопительном пенсионном фонде ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов в размере ______________________________________[сумма возврата, указанная агентом].
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для назначения возврата ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" : ____ (да/нет).
_______________ ________________
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Уведомление об отказе рассмотрения заявления на возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени
Ваше заявление [номер электронного заявления] в соответствии с Правилами и сроками исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525, отказ по причине ___________________________[текст причины отказа].
Статус заявления: ______________________________ [текст статуса].
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Уведомление о статусе рассмотрении электронного заявления в НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" в личном кабинете портала "электронного правительства"
Ваше заявление__________________________________[номер электронного заявления] по государственной услуге "Возврат ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени" принято на рассмотрение в НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан". Статус заявления: ________________текст статуса].
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Уведомление об отказе в возврате ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени

2) "электрондық үкіметтің" веб-порталына:
- көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
- міндетті зейнетақы жарналары салымшысының салымшының ЭЦҚ-мен куәландырылған қате есептелген сомаларды оның жеке зейнетақы шотынан есептен шығаруға келісімі
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қаулының 27, 28-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеуі.
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі);
5) соттың заңды күшіне енген шешімі, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет электрондық және (немесе) қағаз нысанда көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының "электрондық үкіметтің" веб-порталы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414" Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін электрондық нысанда көрсетілетін қызметтерді алу субъектілері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бір реттік парольдерді пайдалана алады.
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Міндетті зейнетақы жарналары салымшысының қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды оның жеке зейнетақы шотынан есептен шығаруға келісімі туралы өтініш
Мен, ____________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
ЖСН _________________________________________________________
мен жеке зейнетақы шотыма ______________________________________
(сомасы жазбаша) сомасындағы міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдың қате аударылған сомасын қайтаруға келісім беремін
(Бірнеше төлем тапсырмалары бойынша міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдардың қате есептелген сомаларын қайтару қажет болған жағдайда қайтаруға жататын сомалар әрбір төлем тапсырмасына жеке көрсетіледі).
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтаруды тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін: _____ (иә/жоқ).
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Электрондық үкімет" порталының жеке кабинетіндегі жеке зейнетақы шотынан міндетті зейнетақы жарналарын есептен шығаруға келісім сұратуды алуға хабарлама
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Сізге _____________________ [салымшының тегі, аты, әкесінің аты] жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдың қате есептелген сомаларының болуы туралы_________________ [агенттің БСН] [агенттің атауы] хабарлайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 қаулысымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы жеке зейнетақы шотынан қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын есептен шығаруға, сондай-ақ қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдың ____________________________[ агент көрсеткен қайтару сомасы] мөлшерінде сомаларын қайтару үшін қежетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беруді сұрайды.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтаруды тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін: _____ (иә/жоқ).
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтаруға өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама
Сіздің өтінішіңіз__________________________________________________[электрондық өтініштің нөмірі] Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 қаулысымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдеріне сәйкес ________________________[бас тарту себебінің мәтіні] себебі бойынша бас тартылды.
Өтініш мәртебесі: ________________________________________________
______________________________________________ [мәтін мәртебесі].
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-да "электрондық үкімет" порталының жеке кабинетінде электрондық өтінішті қарау мәртебесі туралы хабарлама
Сіздің өтінішіңіз __________________________________[электрондық өтініштің нөмірі] "Міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдың қате есептелген сомаларын қайтару" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-да қарауға қабылданды. Өтініш мәртебесі: ____________________ [мәтін мәртебесі].
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтарудан бас тарту туралы хабарлама
Сіздің __________________________________ [өтініштің нөмірі]

По Вашему заявлению __________________________________ [номер заявления] в соответствии Правилами и сроками исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525, а также в соответствии с пунктом 9 перечня, направлен отказ в возврате ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени по причине __________________________________ [текст причины отказа].
Статус заявления: [текст статуса].
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Уведомление об успешном рассмотрении электронного заявления в АО "Единый накопительный пенсионный фонд" в личном кабинете портала "электронного правительства"
По Вашему заявлению __________________________________ [номер электронного заявления] осуществлен возврат ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени.
Статус заявления: __________________________________ [текст статуса].
Приложение 9
к Правилам оказания
государственной услуги
"Возврат ошибочно
перечисленных обязательных
пенсионных взносов и (или)
пени"
Форма
Уведомление предоставления дополнительных документов
Для дальнейшего оказания государственной услуги в течение 2-х рабочих дней необходимо предоставить_____________________________________________
Статус заявления: _____________________________ [текст статуса].
Приложение 9 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 84
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июля 2015 года).
2. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11503, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июля 2015 года).

өтінішіңіз бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 қаулысымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдеріне сәйкес, сондай-ақ тізбенің 9-тармағына сәйкес ___________________________________ [бас тарту себебінің мәтіні] себебі бойынша міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдардың қате аударылған сомаларын қайтаруға бас тарту жіберілді. Өтініш мәртебесі: [мәтін мәртебесі].
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
"Электрондық үкімет" порталының жеке кабинетінде "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" АҚ-да электрондық өтініштің сәтті қаралғаны туралы хабарлама
Сіздің __________________________________ [электрондық өтініштің нөмірі]
өтінішіңіз бойынша міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімпұлдың
және (немесе) өсімпұлдың қате есептелген сомаларын қайтару жүзеге асырылды.
Өтініш мәртебесі: ________________________________ [мәтін мәртебесі].
"Қате аударылған міндетті
зейнетақы жарналарын және
(немесе) өсімпұлдарды қайтару"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Қосымша құжаттарды ұсыну туралы хабарлама
Мемлекеттік қызметті одан әрі көрсету үшін 2 жұмыс күні ішінде мыналарды ұсыну
қажет________________________________________________
Өтініш мәртебесі: __________________________________[мәртебе мәтіні]
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11503 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

3. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 893 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12805, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 18 января 2016 года).
4. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1024 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13008, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 11 февраля 2016 года).
5. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1049 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13412, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 30 марта 2016 года).
6. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 68 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13369, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 15 марта 2016 года).
7. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 152 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13555, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 12 апреля 2016 года).

3. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 қарашадағы № 893 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12805 болып тіркелген, 2016 жылғы 18 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1024 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13008 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1049 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13412 болып тіркелген, 2016 жылғы 30 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
6. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 68 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13369 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
7. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 ақпандағы № 152 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13555 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

8. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 274 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13699, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 23 мая 2016 года).
9. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 579 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14368, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 ноября 2016 года).
10. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 974 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14631, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 12 января 2017 года).
11. Приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 1142 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14718, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 11 февраля 2017 года).
12. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 2 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14870, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 марта 2017 года).

8. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 274 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13699 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
9. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 579 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14368 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы.
10. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 974 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14631 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
11. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 1142 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14718 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған).
12. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 2 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14870 болып тіркелген, 2017 жылғы 15 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

13. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 июля 2017 года № 190 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15508, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 5 сентября 2017 года).
14. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 октября 2017 года № 328 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15939, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 7 ноября 2017 года).
15. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере", в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 344 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16185, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 19 января 2018 года);
16. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года № 446 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16152, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 17 января 2018 года);

13. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 4 шілдедегі № 190 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15508 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
14. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 4 қазандағы № 328 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15939 болып тіркелген, 2017 жылғы 7 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
15. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 344 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16185 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығының тізбесінің 3-тармағы.
16. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 446 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16152 болып тіркелген, 2018 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

17. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 января 2018 года № 20 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16294, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 февраля 2018 года).
18. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 158 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17117, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 12 июля 2018 года).
19. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 800 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17490, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 16 октября 2018 года).
20. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 516 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17942, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 11 января 2019 года).

17. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 20 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16294 болып тіркелген, 2018 жылғы 6 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
18. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 158 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17117 болып тіркелген, 2018 жылғы 12 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы.
19. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 800 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17490 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы.
20. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 516 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17942 болып тіркелген, 2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

21. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 66 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18298, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 20 февраля 2019 года).
22. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № 186 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18534, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 24 апреля 2019 года).
23. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 261 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18704, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 29 мая 2019 года).
24. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 594 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19570, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 11 ноября 2019 года).

21. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 66 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18298 болып тіркелген, 2019 жылғы 20 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
22. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі № 186 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18534 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
23. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 261 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18704 болып тіркелген, 2019 жылғы 29 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
24. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 594 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19570 болып тіркелген, 2019 жылғы 13 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).