Об утверждении Правил вынесения заключения на трансграничную перевозку опасных отходов по территории Республики Казахстан
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 27 сентября 2021 года № 387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2021 года № 24543.
В соответствии с пунктом 3 статьи 346 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила вынесения заключения на трансграничную перевозку опасных отходов по территории Республики Казахстан.
2. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2021 года № 387
Правила вынесения заключения на трансграничную перевозку опасных отходов по территории Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Правила вынесения заключения на трансграничную перевозку опасных отходов по территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 346 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс), Базельской конвенцией о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением от 22 марта 1989 года (далее – Базельская конвенция) и определяют порядок осуществления ввоза отходов на территорию Республики Казахстан, вывоза отходов с территории Республики Казахстан, а также транзита отходов по ее территории.

Қауіпті қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы трансшекаралық тасымалдауға қорытынды шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 27 қыркүйектегі № 387 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 қыркүйекте № 24543 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 346-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қауіпті қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы трансшекаралық тасымалдауға қорытынды шығару қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2021 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 387 бұйрығымен
бекітілген
Қауіпті қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы трансшекаралық тасымалдауға қорытынды шығару қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қауіпті қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы трансшекаралық тасымалдауға қорытынды шығару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Экология кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 346-бабының 3-тармағына, 1989 жылғы 22 наурыздағы Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына сәйкес әзірленді және қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету, сондай-ақ қалдықтарды оның аумағы бойынша транзиттеу тәртібін белгілейді.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) выделенный центр – уполномоченный орган в области охраны окружающей среды Республики Казахстан;
2) опасные отходы – опасными признаются отходы, обладающие одним или несколькими свойствами, предусмотренных пунктом 1 статьи 342 Кодекса;
3) трансграничная перевозка отходов – любое перемещение опасных или других отходов из района, находящегося под национальной юрисдикцией одного государства, в район или через район, находящийся под национальной юрисдикцией другого государства, либо в район или через район, не находящийся под национальной юрисдикцией какого-либо государства, при условии, что такая перевозка затрагивает по крайней мере два государства;
4) уполномоченный орган в области охраны окружающей среды – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны окружающей среды и природопользования, а также его территориальные органы;
5) компетентный орган – государственные органы, осуществляющие пограничный, транспортный и таможенный контроль, уполномоченный орган в области охраны окружающей среды, промышленной безопасности и органы санитарно-эпидемиологической службы.
Иные понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан и законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок выдачи заключения на трансграничную перевозку опасных отходов
3. Трансграничная перевозка отходов по территории Республики Казахстан осуществляется на основании заключения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
4. Вывоз отходов с территории Республики Казахстан и транзит отходов по территории Республики Казахстан осуществляется при наличии согласия в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы.
Для получения согласия компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы, физическим и юридическим лицам необходимо представить документы согласно перечню, предусмотренный пунктом 6 настоящих Правил.
5. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды, являющийся выделенным центром уведомляет в письменном виде компетентные органы заинтересованных государств о предполагаемой трансграничной перевозке опасных отходов, указывающие последствия предлагаемой перевозки для здоровья человека и окружающей среды. Такая информация указывается в уведомлении о трансграничной перевозке опасных отходов, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлінген орталық – Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органы;
2) қауіпті қалдықтар – Кодекстің 342-бабының 1-тармағымен көзделген бір немесе бірнеше қасиеттері бар қалдықтар қауіпті деп танылады;
3) қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау – мұндай тасымалдау ең болмағанда екі мемлекетке қатысты болған кезде бір мемлекеттік ұлттық заңи құзыретіндегі бір ауданнан қауіпті немесе басқа да қалдықтарды басқа мемлекеттің ұлттық заңи құзыретіндегі ауданға немесе аудан арқылы не қандай да болмасын мемлекеттің ұлттық заңи құзыретіндегі емес ауданға немесе аудан арқылы кез келген орнын ауыстыру;
4) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган – қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган, сондай-ақ оның аумақтық органдары;
5) құзыретті орган – шекаралық, көліктік және кедендік бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, қоршаған ортаны қорғау, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган және санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Қалдықтарды әкелу, әкету және транзиттеу тәртібі
3. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның қорытындысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Қазақстан Республикасының аумағынан қалдықтарды әкету және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қалдықтардың транзиті аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының жазбаша түрдегі келісімі болған кезде жүзеге асырылады.
Аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының келісімін алу үшін жеке және заңды тұлғалар осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды ұсынуы қажет.
5. Бөлінген орталық болып табылатын қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган адам денсаулығы мен қоршаған орта үшін ұсынылатын тасымалдаудың салдары туралы мүдделі мемлекеттердің құзыретті органдарын қауіпті қалдықтарды болжанатын трансшекаралық тасымалдау жөнінде жазбаша түрде хабардар етеді. Мұндай ақпарат осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарламада көрсетіледі, сондай-ақ осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды ұсыну қажет.

6. Для оформления заключения на трансграничную перевозку отходов по территории Республики Казахстан физическим и юридическим лицам необходимо представить следующее:
1) заявление о транзите отходов за подписью заявителя, заверенное печатью (при ее наличии) для юридических лиц, с указанием места проживания для физических лиц и местонахождения для юридических лиц и перечень прилагаемых документов;
2) копию контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) копию договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара в случае, если заявитель выступает посредником;
4) согласие в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии с Базельской конвенцией;
5) копии контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
7) копию страхового полиса по обязательному экологическому страхованию;
8) копию плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) копия паспорта опасных отходов по форме, утвержденной приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 335 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 24386);
10) документ о перевозке отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в случае соответствия представленных документов требованиям, установленным в настоящих Правилах, в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня получения документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, оформляет заключение на трансграничную перевозку отходов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и направляет (вручает) заявителю, либо мотивированный отказ в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 8 настоящих Правил.
8. В случае несоответствия документов требованиям, установленным в пункте 6 настоящих Правил, уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения документов, сообщает в письменном виде заявителю об отказе в выдаче заключения на трансграничную перевозку отходов с указанием причин отказа.

6. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға қорытындыны ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғалар мынадай құжаттарды (қағаз тасымалдағышта) ұсынуы қажет:
1) жеке тұлғалар үшін тұратын жері және заңды тұлғалар үшін орналасқан жері көрсетіле отырып, заңды тұлғалар үшін мөрмен расталған (бар болған жағдайда) өтініш берушінің қолы қойылған, қалдықтардың транзиті туралы өтініш және қоса берілетін құжаттардың тізбесі қоса беріледі;
2) қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шартының) көшірмесі
сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы иеліктен шығару шарты;
3) егер өтініш беруші делдал болған жағдайда тауарды экспорттаушы мен өндіруші немесе импорттаушы мен тұтынушы арасындағы шарттың көшірмесі;
4) Базель конвенциясына сәйкес қалдықтар аумағына әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының жазбаша түрдегі келісімі;
5) қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану көрсетілген тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауапты тұлға арасындағы келісімшарттың көшірмелері қоса беріледі,
6) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 данада).
7) міндетті экологиялық сақтандыру бойынша сақтандыру полисінің көшірмесі;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимыл жоспарының көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № 335 бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24386 болып тіркелген) нысан бойынша қалдықтар паспортының көшірмесі;
10) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжат (3 данада).
7. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға қорытынды ресімдейді және осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша өтініш берушіге жібереді (тапсырады).
8. Құжаттар осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде өтініш берушіге бас тарту себептерін көрсете отырып, қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға қорытынды беруден бас тарту туралы жазбаша түрде хабарлайды.

9. Основаниями для отказа в выдаче заключения являются:
1) установление недостоверности документов, представленных физическим и юридическим лицам для получения заключение, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие физическим и юридическим лицам и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи заключения, требованиям, установленным с Базельской конвенцией, Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30.
В случаях установления фактов не полного представления документов и (или) документов с истекшим сроком действия, представленных физическим и юридическим лицам, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, выделенный центр выдает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении оформления заключения на трансграничную перевозку отходов.
Приложение 1
к Правилам выдачи заключения
на трансграничную перевозку
опасных отходов по территории
Республики Казахстан
Форма
Уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов
1. Экспортер (наименование, адрес):
4. Уведомление, касающееся (1):
№ уведомление
KZ0000____
Контактное лицо:
Тел.:
А. а) разовой перевозки |_|
Б. в) размещение |_|
Факс:
б) общего уведомления (многократная перевозка)
г) использование |_|
Причина экспорта:
B. Объект, на который ранее получено разрешение
2. Импортер (наименование, адрес):
Контактное лицо:
Тел.: Факс:
5. Общее планируемое количество поставок:
6. Предполагаемое количество отходов (3): кг (л)
7. Предполагаемые даты или периоды поставки (ок):
3. Лицо, отвечающее за удаление отходов (наименование, адрес) (2):
Контактное лицо:
Тел.: Факс:
8. Предполагаемые перевозчики (наименование, адрес) (2):
9. Объект по размещению/использованию (наименование, адрес):
Контактное лицо:
Тел.:
Тел.:
Факс:
Факс:
11. Производитель(и) отходов (наименование, адрес) (2):
Фактический объект по использованию отходов
10. Способы размещения/использования (2)
Контактное лицо:
Тел.: Факс:
Код D/Код R (4):
Применяемая технология:
(Сообщить детали, если это необходимо)
12. Информация о заключенном контракте между экспортером и лицом, отвечающим за удаление
13. Информация (включая техническое описание предприятия), направляемая экспортеру или производителю лицом, отвечающим за удаление, на основании которой последний делает вывод о том, что предполагаемое удаление может быть осуществлено экологически обоснованным способом и в соответствии с нормами и правилами страны импорта:
Объект, на котором отходы были образованы

9. Қорытынды беруден бас тарту үшін негіздер:
1) қорытынды алу үшін жеке және заңды тұлғаларға ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Жеке және заңды тұлғаларға және (немесе) қорытынды беру үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің 1989 жылғы 22 наурыздағы қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды жоюды бақылау туралы Базель конвенциясынан, осы қағидалардан, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға, Кодекске сәйкес келмеуі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген жеке және заңды тұлғаларға ұсынылған құжаттарды және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбау фактілері анықталған жағдайларда, бөлінген орталық қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға арналған қорытындыны ресімдеуді одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартады.
Қауіпті қалдықтарды
Қазақстан Республикасының
аумағы арқылы трансшекаралық
тасымалдауға қорытынды
шығару қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама
1. Экспорттаушы (атауы, мекенжайы):
4. Хабарлама, қатысты (1):
Хабарлама
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
А а) біржолғы тасымалдауға |_|
Б в) орналастыру |_|
Факс:
б) жалпы хабарламаға (бірнеше тасымалдау)
г) пайдалану |_|
Экспорт себебі:
В Бұрын рұқсат алынған объект
2. Импорттаушы (атауы, мекенжайы):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
5. Жалпы жоспарланған жеткізу мөлшері:
6. Қалдықтардың болжамды мөлшері (3): кг (л)
7. Жеткізу(лер)дің болжамды күндері немесе кезеңдері:
3. Қалдықтарды жоюға жауапты тұлға (атауы, мекенжайы) (2):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
8. Болжанатын тасымалдаушылар (атауы, мекенжайы) (2)
9. Орналастыру/пайдалану жөніндегі объект (атауы, мекенжайы):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
11. Қалдықтарды өндіруші(лер)
Қалдықтарды пайдалану жөніндегі іс жүзіндегі объект
(атауы, мекенжайы) (2):
10. Орналастыру/пайдалану тәсілдері (2)
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
D коды/R коды (4):
Қолданылатын технология:
(егер бұл қажет болса, егжей-тегжейлерін хабарлау)
12. Экспорттаушы және жоюға жауапты тұлға арасында жасалған келісімшарт туралы ақпарат
13. Жоюға жауапты тұлға экспорттаушыға немесе өндірушіге жіберетін ақпарат (кәсіпорынның техникалық сипаттауын қоса алғанда), оның негізінде соңғысы болжанатын жою экологиялық негізделген тәсілмен және импорттау елінің нормаларына және қағидаларына сәйкес жүзеге асуы мүмкін болатыны туралы қорытынды жасайды:
Қалдықтар пайда болған объект

14. Вид (ы) перевозки (4):
15. Вид (ы) упаковки (4):
16. Информация относительно страхования: (о соответствующих страховых требованиях и о том, каким образом они удовлетворяются экспортером, перевозчиком и лицом, отвечающим за удаление)
Реквизиты страхового договора и страхового полиса
17. а) Наименование и химический состав отходов
17. б) Специальные требования к обращению:
18. Физические характеристики (4):
19. Идентификационный код отходов
21. Номер Ү (4):
в стране экспорта:
МИКО/ЕКО:
в стране импорта:
МИКО/ЕКО:
22. Номер Н (4)
Таможенный код:
Прочие (уточнить)
20. Классификация ОЭСР (1): желтый |_| красный |_| зеленый |_|/ЕКО:
23. а) идентификационный ООН:
23. б) Класс ООН (4):
и номер
(приложить детальное описание)
24. Заинтересованные страны. Кодовый номер компетентных органов и определенные пункты ввоза и вывоза:
Государство экспорта
Государства транзита
Государство импорта
25. Таможенные службы пункта ввоза и/или вывоза
27. Заявление производителя (экспортера): подтверждаю, что данная информация является полной и соответствует действительности согласно имеющимся у меня сведениям. Подтверждаю также, что были установлены контрактные обязательства, имеющие юридическую силу и совершенные в письменной форме, и что имеются соответствующие гарантии, покрывающие трансграничное перемещение отходов.
Пункт вывоза:
26. Количество приложений
Наименование:
Подпись:
Дата:
Заполняется компетентными органами
28. Заполняется компетентным органом страны-импортера, транзита
29. Разрешение компетентного органа на перевозку:
Уведомление получено:
Наименование компетентного органа, печать (при ее наличии) и подпись
Подтверждение направлено:
Наименование компетентного органа:
Срок действия разрешения до:
Печать (при ее наличии) и/или подпись:
Особые условия:
да
нет
Примечание:
Код ТН ВЭД ТС – Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
ОЭСР – Организация экономического сотрудничества и развития
Код МИКО – Код Международный идентификационный код отходов
ЕКО – Европейский каталог отходов
Классификация ОЭСР – Классификации экономического сотрудничества и развития
Номер Ү, номер Н – код вида отхода по классификации
Код D – Операции по удалению
Код R – Операции, которые могут привести к рекуперации, рециркуляции, утилизации, прямому повторному или альтернативному использованию
Приложение 2
к Правилам выдачи заключения
на трансграничную перевозку
опасных отходов по территории
Республики Казахстан
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ) № _________ /20 /_____
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственной власти государства-члена
Евразийского экономического союза, выдавшего заключение)
Выдано _________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, страна /
для физических лиц фамилия, имя, отчество (при наличии)
Вид перемещения _____________________________________________________
(Вид перемещения)
_________________| |___________________________________________________
(раздел Единого перечня товаров)
(Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель __________________________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления ____________________________________________________
Цель ввоза (вывоза) ______________________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ___________________________________________________
Основание: _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дополнительная информация _____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Страна транзита ________________________________________________________________
(транзит по территории)
________________________________________________________________________________
подпись __________ дата _______
Решение действительно по
_______________________
М.П. (при ее наличии)
________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________ (должность)
Приложение 3
к Правилам выдачи заключения
на трансграничную перевозку
опасных отходов по территории
Республики Казахстан
Форма
Документ о перевозке отходов

14. Тасымалдау түрлері (4):
5. Буып-түю түрі(лері) (4):
16. Сақтандыруға қатысты ақпарат: (тиісті сақтандыру талаптары туралы және оны экспорттаушы, тасымалдаушы және жоюға жауапты тұлға қалай қанағаттандыратыны туралы)
Сақтандыру шартының және сақтандыру полисінің деректемелері:
17. а) Қалдықтардың атауы және химиялық құрамы
17. б) Өтінішке қойылатын арнайы талаптар:
18. Физикалық сипаттамалары (4):
19. Қалдықтардың сәйкестендіру коды
21. Ү нөмірі (4):
экспорт елінде:
ҚХСҚ:
импорт елінде:
ҚЕК:
22. Н нөмірі (4)
Кедендік код:
Басқалар (нақтылау)
20. ЭЫДҰ жіктеуі (1):
сары |_|
қызыл |_|
жасыл |_| /ҚЕК:
23. а) БҰҰ-ның сәйкестендіру №:
2 б) БҰҰ-ның сыныбы (4):
мен нөмірі
(егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса беру)
24. Мүдделі елдер. Құзыретті органдардың код нөміріжәне әкелу мен әкетудің белгілі бір пункттері:
Экспорт мемлекеті
Транзит мемлекеті
Импорт мемлекеті
25. Әкелу және/немесе әкету пунктінің кеденқызметтері
27. Өндірушінің (экспорттаушының) мәлімдемесі: осы ақпарат толық және менде бар мәліметтерге сәйкес ақиқатқа сай екендігін растаймын. Сондай-ақ заңды күші бар және жазбашанысында жасалған келісім шарттық міндеттемелер белгіленгендігін және қалдықтардың трансшекаралық орын ауыстыруын жабатын тиісті кепілдіктер бар екендігін растаймын.
Әкету пункті
26. Қосымшалар
саны
Атауы:
Қолы:
Күні:
Құзыретті органдар толтырады
28. Импорттаушы, транзиттеуші елдің құзыретті органы толтырады
29. Құзыретті органның тасымалдауға берген рұқсаты:
Хабарлама алынды:
Құзыретті органның атауы, мөрі (бар болған жағдайда) және қолы
Растау жіберілді:
Құзыретті органның атауы:
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: дейін
Мөрі (бар болған жағдайда)және/немесе қолы:
Айрықша шарттар:
иә
жоқ
Ескертпе:
КО СЭҚ ТН – Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы
ЭЫДҰ – экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
ҚХСК коды – қалдықтардың халықаралық сәйкестендіру коды
ҚЕК – қалдықтардың Еуропалық каталогы
ЭЫДҰ сыныптамасы – Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының сыныптамасы
Ү нөмір, Н нөмірі – жіктеу бойынша қалдық түрінің коды
D коды – Жою операциялары
R коды – Рекуперацияға, рециркуляцияға, кәдеге жаратуға, тікелей қайта немесе баламалы пайдалануға әкелуі мүмкін операциялар
Қауіпті қалдықтарды
Қазақстан Республикасының
аумағы арқылы трансшекаралық
тасымалдауға қорытынды
шығару қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ҚОРЫТЫНДЫ (рұқсат беру құжаты)
№ _________/20__/_____
_________________________________________________________________________
(Қорытынды берген Еуразиялық экономикалық одаққа одағына мүше мемлекеттің
мемлекеттік билік органының атауы)
Берілді ___________________________________________________________________
(Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, елі/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде )
Орнын ауыстыру түрі ______________________________________________________
(орнын ауыстыру түрі)
_________________| |__________________
(Бірыңғай тауарлар (Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің
Тауар номенклатурасы коды) тізбесінің бөлімі)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші ________________________________________________________
(Атауы, заңды мекенжайы, елі)
__________________________________________________________________________
Баратын/жіберетін елі ____________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты ___________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі ____________________________________________
Негіздеме: _____________________________________________________________
Қосымша ақпарат _______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Транзиттеу елі___________________________________________________________
(аумақ бойынша транзиттеу)
__________________________________________________________________________
Қолы ___________ күні _______
Рұқсат _________________ дейін қолданылады _____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________                         ________________________
Мөр орны                                           (Лауазымы)
(бар болған жағдайда)
Қауіпті қалдықтарды
Қазақстан Республикасының
аумағы арқылы трансшекаралық
тасымалдауға қорытынды
шығару қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қалдықтарды тасымалдау туралы құжат

1. а) экспортер (наименование, адрес):
4. а) соответственно
5. Серийный № поставки
Контактное лицо:
Тел.:
уведомлению №
Факс:
4. б) перевозка по (2)
Разовому уведомлению
|_|
Общему уведомлению
|_|
6. Объект по размещению/ использованию (наименование, адрес)
1. б) производитель отходов (наименование, адрес) (1):
Контактное лицо
Тел.:
Метод производства
Факс:
Контактное лицо:
Тел.: Факс:
7. Способы размещения/использования
Объект, на котором отходы были образованы:
Код D: (3)
Код R: (3)
2. Импортер (наименование, адрес):
Применяемая технология
Контактное лицо:
Тел.:
Следует обращаться:
Факс:
3. Лицо, отвечающее за удаление отходов (наименование, адрес):
(сообщить детали, если необходимо)
8. Информация относительно страхования: (о соответствующих страховых требованиях и о том, каким образом они удовлетворяются экспортером, перевозчиком и лицом, отвечающим за удаление)
Реквизиты страхового договора и страхового полиса:
9. 1-й перевозчик (наименование, адрес)
10. 2-й перевозчик (наименование, адрес) (4):
11. Последний перевозчик (наименование, адрес)
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
12. Вид перевозки (3):
13. Вид перевозки (3):
14. Вид перевозки (3):
Дата/место перегрузки:
Дата/место перегрузки:
Дата/место перегрузки:
Подпись представителя перевозчика
Подпись представителя перевозчика
Подпись представителя перевозчика
15. Наименование и химический состав отходов
16. Физические характеристики (3)
17. Фактическое количество кг
18. Вид(ы) упаковки (3):
19. Идентификационный код отходов
в стране экспорта
Код МИКО/ЕКО:
в стране импорта
МИКО/ЕКО:
прочее (указать)
Таможенный код
21. Классификация ООН:
Грузовое наименование ООН:
20. Классификация ОЭСР (2) красный |_|
Номер ООН:
Класс ООН (3):
желтый |_|
Номер Н (3):
зеленый |_|
и номер
(сообщить детали)
Номер Y:
22. Специальные требования к обращению
23. Заявление экспортера (производителя): подтверждаю, что информация в графах 1 - 9 и 13 - 21, приведенных выше, является полной и соответствует действительности согласно имеющимся у меня сведениям. Подтверждаю также, что были установлены контрактные обязательства, имеющие юридическую силу и совершенные в письменной форме, что имеются соответствующие гарантии, покрывающие трансграничное перемещение отходов, а также что не было получено возражений со стороны компетентных органов всех заинтересованных государств, являющихся сторонами Базельской конвенции.
24. Фактическая дата отправки
Дата:
Подпись:
Наименование:
Заполняется получателем/объектом по размещению/использованию
25. Поставка получена получателем (если это не объект размещения/ использования:

1. а) Экспорттаушы (атауы, мекенжайы):
4. а) Хабарламаға
5. Жеткізудің сериялық №
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
сәйкес №
Факс:
4. б) Тасымалдау (2)
Бір жолғы хабарлама бойынша
|_|
Жалпы хабарлама бойынша
|_|
6. Орналастыру/пайдалану жөніндегі объект (атауы, мекенжайы)
1. б) Қалдықтарды өндіруші (атауы, мекенжайы) (1):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Өндіріс әдісі
Факс:
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
7. Орналастыру/пайдалану тәсілдері
Қалдықтар пайда болған объект:
D коды: (3)
R коды: (3)
2. Импорттаушы (атауы, мекенжайы):
Қолданылатын технология
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Жүгінген жөн:
Факс:
3. Жоюға жауапты тұлға (атауы, мекенжайы):
(егер қажет болса, егжей-тегжейлерін хабарлау)
8. Сақтандыруға қатысты ақпарат: (тиісті сақтандыру талаптары туралы және экспорттаушы, тасымалдаушы және жоюға жауапты адам оларды қалай қанағаттандыратыны туралы)
Сақтандыру шартының және сақтандыру полисінің деректемелері:
9. 1-тасымалдаушы (атауы, мекенжайы):
10. 2-тасымалдаушы (атауы, мекенжайы) (4)
11. Соңғы тасымалдаушы (атауы, мекенжайы)
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
12. Тасымалдау түрі (3):
13. Тасымалдау түрі (3):
14. Тасымалдау түрі (3):
Жүкті тиеу күні/орны:
Жүкті тиеу күні/орны:
Жүкті тиеу күні/орны:
Тасымалдаушы өкілінің қолы
Тасымалдаушы өкілінің қолы
Тасымалдаушы өкілінің қолы
15. Қалдықтардың атауы және химиялық құрамы
16. Физикалық сипаттамалары (3)
17. Нақты мөлшері кг
18. Буып-түю түрі(лері) (3):
19. Қалдықтардың сәйкестендіру коды
экспорт елінде
ҚХСҚ/ҚЕК коды:
импорт елінде
ҚХСҚ/ҚЕК коды:
басқалары (көрсету)
Кедендік код
21. БҰҰ-ның жіктеуі:
БҰҰ жүгінің атауы:
20. ЭЫДҰ жіктеуі (2) қызыл |_|
БҰҰ-ныңнөмірі:
БҰҰ-ның сыныбы (3):
сары |_|
Н нөмірі (3):
жасыл |_|
Және нөмірі
(егжей-тегжейлерін хабарлау)
Ү нөмірі:
22. Жұмыс істеуге қойылатын арнайы талаптар
23. Экспорттаушының (өндірушінің) мәлімдемесі: жоғарыда келтірілген 1-9 және 13-21-бағандардағы ақпарат толық және менде бар мәліметтерге сәйкес ақиқатқа сай екендігін растаймын. Сондай-ақ заңды күші бар және жазбаша нысанда жасалған келісімшарттық міндеттемелер белгіленгендігін, қалдықтардың трансшекаралық орын ауыстыруын жабатын тиісті кепілдіктер бар екендігін, Базель конвенциясының тараптары болып табылатын барлық мүдделі мемлекеттердің құзыретті органдарының тарапының қарсылығы алынбағандығын растаймын
24. Іс жүзіндегі жөнелту күні
Күні:
Қолы:
Атауы:
Орналастыру/пайдалану жөніндегі алушы/объект толтырады
25. Жеткізілімді алушы алды (егер бұл орналастыру/пайдалану объектісі болмаса)

27. Подтверждаю, что размещение/использование описанных выше отходов произведены.
Полученное количество:
кг (л)
принято
|_|
Дата:
отказ (5)
|_|
Дата:
Наименование:
Подпись
Наименование:
26. Поставка получена на объекте размещения/использования:
Полученное количество:
кг (л)
Принято (5)
|_|
Подпись и печать (при ее наличии):
Дата:
отказ
|_|
Наименование:
Подпись
Приблизительная дата размещения/использования:
Метод размещения/использования
Заполняется лицом, отвечающим за удаление отходов
28. Поставка получена лицом, отвечающим за удаление отходов:
29. Подтверждаю, что удаление описанных выше отходов будет произведено:
Полученное количество:
кг (л)
Принято:
|_|
Дата:
Отказ (5)
|_|
Дата:
Наименование:
Подпись
Наименование:
30. Поставка получена на объекте удаления отходов:
Полученное количество:
кг (л)
принято (5)
|_|
Подпись и печать (при ее наличии):
Дата:
отказ
|_|
Наименование:
Подпись
Приблизительная дата удаления:
Фактическое расположение места удаления:
Метод удаления:
Примечание:
ОЭСР – Организация экономического сотрудничества и развития
Код МИКО – Код Международный идентификационный код отходов
ЕКО – Европейский каталог отходов
Классификация ОЭСР – Классификация Организация экономического сотрудничества и развития
Номер ООН –Номер Организации Объединенных Наций
Номер Ү, номер Н – код вида отхода по классификации
Код D – Операции по удалению
Код R – Операции, которые могут привести к рекуперации, рециркуляции,
утилизации, прямому повторному или альтернативному использованию

27. Жоғарыда сипатталған қалдықтарды орналастыру/ пайдалану жүргізілгендігін растаймын
Алынған саны:
кг (л)
қабылданды
|_|
Күні:
бас тарту (5)
|_|
Күні:
Атауы:
Қолы
Атауы:
26. Жеткізілім орналастыру/пайдалану объектісінде алынды:
Алынған саны:
кг (л)
қабылданды (5)
|_|
Қолы және мөрі:
Күні:
бас тарту
|_|
Атауы:
Қолы
Болжамды орналастыру/пайдаланукүні:
Орналастыру/пайдалану әдісі
Қалдықтарды жоюға жауапты тұлға толтырады
28. Жеткізілімді қалдықтарды жоюға жауапты тұлға алды:
29. Жоғарыда сипатталған қалдықтарды жою жүргізілетіндігін растаймын:
Алынған саны:
кг (л)
қабылданды
|_|
Күні:
бас тарту (5)
|_|
Күні:
Атауы:
Қолы
Атауы:
30. Жүк қалдықтарды жою объектісінде алынды:
Алынған сан:
кг (л)
қабылданды
|_|
Қолы мен мөрі (бар болған жағдайда):
Күні:
бас тарту (5)
|_|
Атауы:
Қолы
Болжамды жою күні:
Жою орнының іс жүзіндегі орналасуы:
Жою әдісі
Ескертпе:
КО СЭҚ ТН – Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы
ҚХСК коды – қалдықтардың халықаралық сәйкестендіру коды
ҚЕК – қалдықтардың Еуропалық каталогы
ЭЫДҰ сыныптамасы – Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының сыныптамасы
Ү нөмір, Н нөмірі – жіктеу бойынша қалдық түрінің коды
D коды – Жою операциялары
R коды – Рекуперацияға, рециркуляцияға, кәдеге жаратуға, тікелей қайта немесе баламалы пайдалануға әкелуі мүмкін операциялар