О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 марта 2022 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2022 года № 27033
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 18237) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов (далее – Правила анализа) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Постановление) и определяют порядок проведения анализа целевого использования средств, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов.";
подпункт 5) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"5) предприниматель – субъект малого и (или) среднего предпринимательства, осуществляющий свою деятельность в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс) в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 (далее – Программа), а также субъект частного предпринимательства (далее – СЧП), осуществляющий свою деятельность в соответствии с Кодексом в рамках Механизма.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 наурыздағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 наурызда № 27033 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18237 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидалары (бұдан әрі – Талдау қағидалары) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысына (бұдан әрі – Қаулы) сәйкес әзірленді және басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде берілген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына талдау жүргізу тәртібін айқындайды.";
3-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) кәсіпкер – өз қызметін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жүзеге асыратын шағын және (немесе) орта кәсіпкерлік субъектісі, сондай-ақ өз қызметін Тетік шеңберінде Кодекске сәйкес жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектісі (бұдан әрі – ЖКС).";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. БВУ, фонд развития промышленности, лизинговые компании по финансовому лизингу и АКК предоставляют финансовому агентству отчеты по выданным кредитам в сроки, приведенные в приложении 1 к настоящим Правилам анализа:
1) о целевом использовании выделенных средств в рамках Механизма по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам анализа;
2) о временно свободных средствах в рамках Механизма по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам анализа;
3) об освоению выделенных средств в рамках Механизма по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам анализа.";
пункт 12 исключить.
приложения 1, 2, 3 и 4 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
2. Департаменту государственной поддержки и защиты предпринимательства в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 марта 2022 года № 18
Приложение 1
к правилам проведения анализа
целевого использования средств
банками второго уровня
предоставленных в рамках
Механизма кредитования
приоритетных проектов
Сроки предоставления отчетов по выданным кредитам
п/п
Наименование формы отчета
Срок предоставления данных банками второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП) лизинговыми компаниями по финансовому лизингу (далее – ЛК) акционерным обществом "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК)
1
Отчет о целевом использовании выделенных средств
______________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой компании/акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация")
в рамках Механизма

"8. ЕДБ, өнеркәсіпті дамыту қоры, лизингтік компаниялар қаржы лизингі бойынша және АНК қаржы агенттігіне осы Талдау қағидаларына 1-қосымшада көрсетілген мерзімдерде берілген кредиттер бойынша есептерді:
1) осы Талдау қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты мақсатты пайдалану туралы есепті;
2) осы Талдау қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тетік шеңберіндегі уақытша бос қаражат туралы есепті;
3) осы Талдау қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлінген қаражаттың игерілуі жөніндегі есепті ұсынады.";
12-тармақ алынып тасталсын.
1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау және қорғау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 2 наурыздағы
№ 18 Бұйрыққа
1-қосымша
Басым жобаларға кредит беру
тетігінің шеңберінде ұсынылған
қаражатты екінші деңгейдегі
банктердің мақсатты
пайдалануын талдау
қағидаларына
1-қосымша
Берілген кредиттер бойынша есептерді ұсыну мерзімдері
Р/с №
Есеп нысанының атауы
Екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі – ЕДБ), Өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ) лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК), "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – АНК)
1
______________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнекәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/ "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамының атауы)
Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты мақсатты пайдалануы туралы есеп

Ежемесячно в течение срока действия Механизма не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным периодом (по форме согласно приложению 2 к Правилам анализа)
2
Отчет о временно свободных средствах в рамках Механизма на____________________________ (чч.мм.гггг),
______________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой компании/акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация")
Ежеквартально в течение срока действия Механизма, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом (по форме согласно приложению 3 к Правилам анализа), по истечению периода освоения
3
Отчет об освоении выделенных средств в рамках Механизма
______________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой компании/ акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация")
По завершению периода освоения (пункт 7 Главы 2 Правил анализа) в срок не позднее 20-ти (двадцати) рабочих дней после завершения срока освоения (по форме согласно приложение 4 к Правилам анализа)
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 марта 2022 года № 18
Приложение 2
к Правилам проведения анализа
целевого использования средств
банками второго уровня
предоставленных в рамках
Механизма кредитования
приоритетных проектов
Форма
Представляется: в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о целевом использовании выделенных средств
_________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой компании/акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация")
в рамках Механизма
Отчетный период: за период с _________ по _________.
Индекс формы административных данных: ИВС-1
Периодичность: ежемесячная и ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: Банки второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП) лизинговые компании по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК).
Срок представления формы административных данных: БВУ, ФРП, ЛК и АКК ежемесячно в течение срока действия Механизма не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным периодом в финансовое агентство.
№ п/п
Наименование банка
а
Область, город республиканского значения и столица;
Наименование Заемщика в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан
Юридический статус (товарищество с ограниченной ответственностью, индивидуальный предприниматель, крестьянское хозяйство, производственный кооператив)
Дата выдачи
Срок займа, месяцы
Сумма займа
Сумма займа, одобренная за счет средств Механизма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
Сумма займа, одобренная за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК
Сумма фактической выдачи средств
Сумма фактической выдачи за счет средств Механизма
Сумма фактической выдачи за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК
Льготный период по погашению основного долга
Льготный период по выплате вознаграждения
Ставка вознаграждения по кредиту
Эффективная ставка вознаграждения по кредиту
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Объект кредитования
Целевое назначение заемных средств (с указанием наименования и суммы каждого направления заемных средств)
Место реализации (район, город)
Секция по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД)
Четырехзначный класс по ОКЭД
№ решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК
Дата решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК
18
19
20
21
22
23
24
Продолжение таблицы
№ договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии
Дата договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии
Индивидуальный идентификационный номер / Бизнес–идентификационный номер Заемщика

Тетіктің қолданылу мерзімі ішінде ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-шы күнінен кешіктірмей (Талдау қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
2
______________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнекәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/ "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамының атауы)
______________________________
(күн.ай.жыл)жағдай бойынша
Тетік шеңберіндегі уақытша бос қаражаты туралы есеп
Тетіктің қолданылу мерзімі ішінде тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-шы күнінен кешіктірмей (Талдау қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша), игеру кезеңі өткеннен кейін
3
______________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнекәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/ "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамының атауы)
Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты игеруі бойынша есеп
Игеру кезеңі аяқталғаннан кейін (Талдау қағидаларының 2-тарауының 7-тармағы) игеру кезеңі аяқталғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде (Талдау қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 2 наурыздағы
№ 18 Бұйрыққа
2-қосымша
Басым жобаларға кредит беру
тетігінің шеңберінде ұсынылған
қаражатты екінші деңгейдегі
банктердің, мақсатты
пайдалануын талдау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қайда ұсынылады: "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Нысан әкімшілік деректерді жинауға арналған
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет ресурс: www.economy.gov.kz
__________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнеркәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/
"Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамының атауы)
Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты мақсатты пайдалануы туралы есеп
Есепті кезең: 20_____ ж. _____бастап_____қоса алғандағы кезең
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ИВС-1
Мерзімділігі: айлық және тоқсандық
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: Екінші деңгейлі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ) лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) немесе "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – АНК) .
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ЕДБ, ӨДҚ, ЛК мен АНК ай сайын Тетіктің қолданылу мерзімі ішінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей.
Р/с №
Банк атауы
Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана
Қазақстан Республикасының облыстары, республикалық маңызы бар қалалары және астанасы бөлінісіндегі Қарыз алушының атауы
Заңдық мәртебесі (жауапкершілігі шектеулі серіктестік, дара кәсіпкер, шаруа қожалығы, өндірістік кооператив)
Берілген күні
Қарыздың мерзімі, айлар
Қарыздың сомасы
Тетік қаражаты есебінен мақұлданған қарыздың сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен мақұлданған қарыз сомасы
Нақты берілген қаражат сомасы
Тетік қаражаты есебінен нақты берілген сома
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен нақты берілген сома
Негізгі борышты өтеу бойынша жеңілдікті кезең
Сыйақы төлеу бойынша жеңілдікті кезең
Кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі
Кредит бойынша тиімді сыйақы мөлшерлемесі
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Кредит беру объектісі
Қарыз қаражатының нысаналы мақсаты (қарыз қаражатының әр бағытының атауы мен сомасын көрсете отырып)
Іске асыру орны (аудан, қала)
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша секция
ЭҚЖЖ бойынша төрт таңбалы сынып
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешімінің №
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешімінің күні
18
19
20
21
22
23
24
Кестенің жалғасы
Банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің №
Банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің күні
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес–сәйкестендіру нөмірі

Участие в Государственной программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса" / Государственная программа развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017–2021 годы (да/нет)
Направление в рамках Механизма*
Категория субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП) (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)
Соответствие СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)
Соответствие проекта СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)
25
26
27
28
29
30
31
32
Должностное лицо __________________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Ответственный работник _____________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Приложение к форме
"Отчет о целевом использовании
выделенных средств в рамках
Механизма"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о целевом использовании выделенных средств в рамках Механизма
(индекс – ИВС-1, периодичность: ежемесячная, ежеквартальная)

"Бизнестің жол картасы" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына / Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына қатысуы (иә/жоқ)
Тетік шеңберіндегі бағыт *
Жеке кәсіпкерлік субъектісінің (бұдан әрі – ЖКС) санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)
ЖКС Бағдарламаның/Тетіктің шарттарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
ЖКС жобасының Бағдарламаның/Тетіктің шарттарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
25
26
27
28
29
30
31
32
Лауазымды тұлға _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
Жауапты жұмыскер _______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
"Тетік шеңберінде бөлінген
қаражатты мақсатты пайдалану
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты мақсатты пайдалану туралы есеп
(индексі – ИВС-1, мерзімділігі: айлық, тоқсандық)

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании выделенных средств в рамках Механизма" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования".
3. Форма составляется банками второго уровня (далее – БВУ)/фонд развития промышленности (далее – ФРП) лизинговыми компаниями по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерным обществом "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК) ежемесячно. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге, если не указано иное.
4. Форму подписывает первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета и исполнитель.
5. В графе 1 формы "№ п/п" указывается порядковый номер по порядку. Последующая информация, не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 формы "Наименование банка" указывается наименование БВУ/ФРП/ЛК/АКК, предоставляющего отчет.
7. В графе 3 формы "Область, город республиканского значения и столица" указывается область или город республиканского значения или столица, соответствующая месту регистрации предпринимателя.
8. В графе 4 формы "Наименование заемщика в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан" указывается наименование предпринимателя, профинансированного в рамках Механизма.
9. В графе 5 формы "Юридический статус (товарищество с ограниченной ответственностью, индивидуальный предприниматель, крестьянское хозяйство, производственный кооператив)" указывается допустимое определение юридического статуса предпринимателя, согласно отраженным в графе.
10. В графе 6 формы "Дата выдачи" указывается фактическая дата выдачи кредитных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК Заемщику.
11. В графе 7 формы "Срок займа, месяцы" указывается срок предоставления кредита, рассчитанный в месяцах.
12. В графе 8 формы указывается "Сумма займа" указывается сумма кредита в тенге, выданная в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
13. В графе 9 формы "Сумма займа, одобренная за счет средств Механизма" указывается сумма кредита, одобренная БВУ/ФРП/ЛК/АКК за счет средств Механизма.
14. В графе 10 формы "Сумма займа, одобренная за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма кредита, одобренная БВУ/ФРП/ЛК/АКК за счет собственных средств.
15. В графе 11 формы "Сумма фактической выдачи средств" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты мақсатты пайдалану туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ) лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АНК) ай сайын жасайды. Егер өзгеше көрсетілмесе, нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
5. Нысанның "Р/с №" деген 1-бағанында реті бойынша реттік нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.
6. Нысанның "Банктің атауы" деген 2-бағанында есепті ұсынатын ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК атауы көрсетіледі.
7. Нысанның "Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана" деген 3-бағанында кәсіпкердің тіркелген орнына сәйкес келетін облыс немесе республикалық маңызы бар қала немесе астана көрсетіледі.
8. Нысанның "Қазақстан Республикасының облыстары, республикалық маңызы бар қалалары және астанасы бөлінісіндегі Қарыз алушының атауы" деген 4-бағанында Тетік шеңберінде қаржыландырылған кәсіпкердің атауы көрсетіледі.
9. Нысанның "Заңдық мәртебесі (жауапкершілігі шектеулі серіктестік, дара кәсіпкер, шаруа қожалығы, өндірістік кооператив)" деген 5-бағанында кәсіпкердің заңды мәртебесі бағанда көрсетілгенге сәйкес айқындалады.
10. Нысанның "Берілген күні" деген 6-бағанында Қарыз алушыға ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК кредит қаражатын берген нақты күн көрсетіледі.
11. Нысанның "Қарыздың мерзімі, айлар" деген 7-бағанында айлармен есептелген кредит беру мерзімі көрсетіледі.
12. Нысанның "Қарыздың сомасы" деген 8-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде берілген кредиттің сомасы теңгемен көрсетіледі.
13. Нысанның "Тетік қаражаты есебінен мақұлданған қарыздың сомасы" деген 9-бағанында Тетік қаражаты есебінен ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК мақұлдаған кредит сомасы көрсетіледі.
14. Нысанның "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен мақұлданған қарыз сомасы" деген 10-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК өз қаражаты есебінен мақұлдаған кредит сомасы көрсетіледі.
15. Нысанның "Нақты берілген қаражат сомасы" деген 11-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде қарыз алушыға нақты берілген кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.

16. В графе 12 формы "Сумма фактической выдачи за счет средств Механизма" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику за счет средств Механизма в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
17. В графе 13 формы "Сумма фактической выдачи за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику за счет собственных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
18. В графе 14 формы "Льготный период по погашению основного долга" указывается срок льготного периода в месяцах по погашению основного долга, определенный в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
19. В графе 15 формы "Льготный период по выплате вознаграждения" указывается срок льготного периода в месяцах по погашению вознаграждения, определенный в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
20. В графе 16 формы "Ставка вознаграждения по кредиту" указывается ставка вознаграждения, установленная по кредиту в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
21. В графе 17 формы "Эффективная ставка вознаграждения по кредиту" указывается эффективная ставка вознаграждения, установленная по кредиту в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
22. В графе 18 формы "Объект кредитования" указывается целевое назначение кредита (пополнение оборотных средств/инвестиции/рефинансирование), определенное в соответствии с соглашением об открытии кредитной линии/договором банковского займа.
23. В графе 19 формы "Целевое назначение заемных средств (с указанием наименования и суммы каждого направления заемных средств)" указывается расшифровка объекта кредитования, то есть уточнение целевого назначения кредитных средств, в разбивке по объектам кредитования.
24. В графе 20 формы "Место реализации (район, город)," указывается область или город республиканского значения или столица, соответствующая месту реализации проекта.
25. В графе 21 формы "Секция по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД)" указывается секция по общему классификатору видов экономической деятельности, в рамках которой реализуется проект предпринимателя.
26. В графе 22 формы "Четырехзначный класс по ОКЭД" указывается четвертый уровень классификации ОКЭД, обозначенный четырехзначным цифровым кодом.
27. В графе 23 формы "№ решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается номер решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК о финансировании проекта предпринимателя.

16. Нысанның "Тетік қаражаты есебінен нақты берілген сома" деген 12-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде Тетік қаражаты есебінен қарыз алушыға нақты берілген кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
17. Нысанның "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен нақты берілген сома" деген 13-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК өз қаражаты есебінен қарыз алушыға нақты берілген кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның "Негізгі борышты өтеу бойынша жеңілдікті кезең" деген 14-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде айқындалған негізгі борышты өтеу бойынша айларға бөлінген жеңілдікті кезеңнің мерзімі көрсетіледі.
19. Нысанның "Сыйақы төлеу бойынша жеңілдікті кезең" деген 15-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде айқындалған сыйақыны өтеу жөніндегі айларға бөлінген жеңілдікті кезеңнің мерзімі көрсетіледі.
20. Нысанның "Кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі" деген 16-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде кредит бойынша белгіленген сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
21. Нысанның "Кредит бойынша тиімді сыйақы мөлшерлемесі" деген 17-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде кредит бойынша белгіленген тиімді сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
22. Нысанның "Кредит беру объектісі" деген 18-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісімге/банктік қарыз шартына сәйкес айқындалған кредиттің нысаналы мақсаты (айналым қаражатын толықтыру/инвестициялар/қайта қаржыландыру) көрсетіледі.
23. Нысанның "Қарыз қаражатының нысаналы мақсаты (қарыз қаражатының әрбір бағытының атауы мен сомасын көрсете отырып)" деген 19-бағанында кредит беру объектісінің толық жазылуы, яғни кредит беру объектілері бойынша бөле отырып, кредит қаражатының нысаналы мақсатын нақтылау көрсетіледі.
24. Нысанның "Іске асыру орны (аудан, қала)" деген 20-бағанында жобаны іске асыру орнына сәйкес келетін облыс немесе республикалық маңызы бар қала немесе астана көрсетіледі.
25. Нысанның "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ)" бойынша секция деген 21-бағанында кәсіпкердің жобасы іске асырылатын экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша секция көрсетіледі.
26. Нысанның "ЭҚЖЖ бойынша төрт таңбалы сынып" деген 22-бағанында төрт таңбалы цифрлық кодпен белгіленген ЭҚЖЖ сыныптамасының төртінші деңгейі көрсетіледі.
27. Нысанның "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешімінің №" деген 23-бағанында кәсіпкердің жобасын қаржыландыру туралы ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешімінің нөмірі көрсетіледі.

28. В графе 24 формы "Дата решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается дата решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК о финансировании проекта предпринимателя.
29. В графе 25 формы "№ договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии" указывается номер договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии, заключенного между БВУ/АКК и заемщиком.
30. В графе 26 формы "Дата договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии" указывается дата договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии, заключенного между БВУ/АКК и заемщиком.
31. В графе 27 формы "Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес–идентификационный номер Заемщика" указывается индивидуальный идентификационный номер (физическое лицо) или бизнес–идентификационный номер предпринимателя при наличии (юридическое лицо).
32. В графе 28 формы "Участие в Государственной программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса"/Государственная программа развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017–2021 годы (да/нет)" указывается информация об участии профинансированного проекта в рамках государственных программ, отраженных в графе с проставлением отметки "да" или "нет".
33. В графе 29 формы "Направление в рамках Механизма" указывается направление:
1) переработка в агропромышленном комплексе (далее – АПК);
2) производство в АПК;
3) обрабатывающая промышленность и услуги.
34. В графе 30 формы "Категория субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП) (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)" указывается категория субъекта частного предпринимательства в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
35. В графе 31 формы "Соответствие СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)" указывается информация о соответствии предпринимателя условиям Программы/Механизма, с проставлением отметки "соответствует" или "не соответствует".
36. В графе 32 формы "Соответствие проекта СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)" указывается информация о соответствии проекта СЧП условиям Программы/Механизма, с проставлением отметки "соответствует" или "не соответствует".
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 марта 2022 года № 18
Приложение 3
к Правилам проведения анализа
целевого использования средств
банками второго уровня
предоставленных в рамках
Механизма кредитования
приоритетных проектов
Форма
Представляется: в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму".
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о временно свободных средствах в рамках Механизма
на ____________________
(чч.мм.гггг),
________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой
компании/акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация")
Отчетный период: 20 ___ г.
Индекс формы административных данных: ОВСС-1
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: Банки второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП), лизинговые компании по финансовому лизингу (далее – ЛК), акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК) и акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – финансовое агентство).
Срок представления формы административных данных: ежеквартально в течение срока действия Механизма, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом в финансовое агентство БВУ/ФРП/ЛК/АКК.
№ п/п
Наименование программы
Остаток основного долга субъекта частного предпринимательства перед БВУ/ФРП/ЛК//АКК
Остаток основного долга БВУ/ФРП/ЛК/АКК перед Национальным банком Республики Казахстан/Казахстанский фонд устойчивости
Остаток средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК, участвующих в программе
Сумма ближайшего погашения основного долга БВУ/ФРП/ЛКАКК по программе
Остаток свободных средств
Всего
в т.ч. зарезервированные на внебалансовом счете БВУ/ФРП/ЛК/АКК
1
2
3
4
5
6
7
8
Должностное лицо __________________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Ответственный работник _____________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Приложение
к форме "Отчет о временно
свободных средствах в рамках
Механизма"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о временно свободных средствах в рамках Механизма
(Индекс– ОВСС-1, периодичность: ежеквартальная)

28. Нысанның "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешімінің күні" деген 24-бағанында кәсіпкердің жобасын қаржыландыру туралы ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешімінің күні көрсетіледі.
29. Нысанның "Банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің/ №" деген 25-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК және қарыз алушы арасында жасалған банктік қарыз шартының/ кредиттік желі ашу туралы келісімнің нөмірі көрсетіледі.
30. Нысанның "Банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің күні" деген 26-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК мен қарыз алушы арасында жасалған банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің күні көрсетіледі.
31. Нысанның "Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі" деген 27-бағанында кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға) немесе бар болған жағдайда бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға) көрсетіледі.
32. Нысанның "Бизнестің жол картасы" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына/Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына қатысу (иә / жоқ)" деген 28-бағанында қаржыландырылған жобаның бағанда көрсетілген мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде қатысуы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ"деген белгі қойылып көрсетіледі.
33. Нысанның "Тетік шеңберіндегі бағыт" деген 29-бағанында:
1) Агроөнеркәсіптік кешендегі (бұдан әрі – АӨК) қайта өңдеу;
2) АӨК-тегі өндіріс;
3) өңдеу өнеркәсібі және көрсетілетін қызметтер бағыты көрсетіледі.
34. Нысанның "Жеке кәсіпкерлік субъектісінің (бұдан әрі – ЖКС) санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)" деген 30-бағанында Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жеке кәсіпкерлік субъектісінің санаты көрсетіледі.
35. Нысанның "ЖКС Бағдарламаның/Тетіктің шарттарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)" деген 31-бағанында кәсіпкердің Бағдарламаның/Тетіктің шарттарына сәйкестігі туралы ақпарат "сәйкес келеді" немесе "сәйкес келмейді"деген белгі қойылып көрсетіледі.
36. Нысанның "ЖКС жобасының Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)" деген 32-бағанында ЖКС жобасының Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйкестігі туралы ақпарат "сәйкес келеді" немесе "сәйкес келмейді"деген белгі қойылып көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 2 наурыздағы
№ 18 Бұйрыққа
3-қосымша
Басым жобаларға кредит беру
тетігінің шеңберінде ұсынылған
қаражатты екінші деңгейдегі
банктердің мақсатты
пайдалануын талдау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қайда ұсынылады: "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы.
Нысан әкімшілік деректерді жинауға арналған
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет ресурс: www.economy.gov.kz
______________________________________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнеркәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/
"Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамының атауы)
_______________________
жағдай бойынша (күн.ай.жыл)
Тетік шеңберіндегі уақытша бос қаражаты туралы есеп
Есепті кезең 20_____ ж.
Әкімшілік деректер формасының индексі: ОВСС-1
Мерзімділігі: тоқсандық
Әкімшілік деректер ұсыну мерзімі: екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ) лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АНК) ай сайын.
Әкімшілік деректер ұсыну мерзімі: ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК Тетіктің қолданылу мерзімі ішінде тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-шы күнінен кешіктірмей.
Р/с
Бағдарлама атауы
Жеке кәсіпкерлік субъектісінің ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК алдындағы негізгі боышының қалдығы
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК-ның Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі/ Қазақстанның орнықтылық қоры алдындағы негізгі боышының қалдығы
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК бағдарламаға қатысатын қаражат қалдықтары
Бағдарлама бойынша ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК ең жақын өтейтін негізгі борышының сомасы
Бос қаражат қалдығы
Барлығы
Оның ішінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК-ның баланстан тыс шотында резервке қойылғаны
1
2
3
4
5
6
7
8
Лауазымды тұлға _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
Жауапты жұмыскер _______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
"Тетік шеңберіндегі уақытша
бос қаражат туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Тетік шеңберіндегі уақытша бос қаражат туралы есеп
(Индексі-ОВСС-1, мерзімділігі: тоқсандық)

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о временно свободных средствах в рамках Механизма (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования".
3. Форма составляется банками второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП), лизинговыми компаниями по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерным обществом "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК) ежеквартально. Данные в Форме заполняются в тыс. тенге, если не указано иное.
4. Форму подписывает первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета и исполнитель.
5. В графе 1 формы "№ п/п" указывается порядковый номер по порядку. Последующая информация, не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 формы "Наименование программы" указывается наименование программы финансирования.
7. В графе 3 формы "Остаток основного долга субъекта частного предпринимательства перед БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма остатка основного долга по кредиту субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП), выданному БВУ/ФРП/ЛК/АКК.
8. В графе 4 формы "Остаток основного долга БВУ/ФРП/ЛК/АКК перед Национальным банком Республики Казахстан/Казахстанский фонд устойчивости" указывается остаток суммы основного долга по выкупленным облигациям БВУ/ФРП/ЛК/АКК.
9. В графе 5 формы "Остаток средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК, участвующих в программе" указывается остаток средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК, привлеченных в рамках Механизма (настоящая графа заполняется при наличии графика погашения к сумме освоения).
10. В графе 6 формы "Сумма ближайшего погашения основного долга БВУ/ФРП/ЛК/АКК по программе" указывается сумма ближайшего погашения основного долга в соответствии с графиком погашения (настоящая графа заполняется при наличии графика погашения к сумме освоения).
11. В графе 7 формы "Остаток свободных средств, всего" указывается остаток временно свободных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК на отчетную дату, высвободившихся за счет погашения кредитных средств СЧП, распределенных в рамках первичного освоения.
12. В графе 8 формы "Остаток свободных средств, в т.ч. зарезервированные на внебалансовом счете БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма остатка временно свободных средств, зарезервированная на внебалансовом счете БВУ/ФРП/ЛК/АКК для предоставления кредита СЧП.
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 марта 2022 года № 18
Приложение 4
к Правилам проведения анализа
целевого использования средств
банками второго уровня
предоставленных в рамках
Механизма кредитования
приоритетных проектов
Форма
Представляется: в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму".
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет об освоении выделенных средств в рамках Механизма
_______________________________________________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой компании/акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация")
Отчетный период 20 ___ г.
Индекс формы административных данных: ОАОО-1
Периодичность: после завершения периода освоения выделенных средств.
Круг лиц, представляющих информацию: Банки второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП), лизинговые компании по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК).
Срок представления формы административных данных: Единоразово, по завершению периода освоения в срок не позднее 20-ти (двадцать) рабочих дней после завершения срока освоения в финансовое агентство БВУ/ФРП/ЛК/АКК.
№ п/п
Наименование субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП)
Область, город республиканского значения и столица
Индивидуальный Идентификационный номер/ Бизнес–идентификационный номер,
Общий классификатор видов экономической деятельности
Сумма фактической выдачи займа
Отрасль (секция)
Подотрасль (раздел)
В том числе за счет средств Механизма
В том числе за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Срок займа, месяц
Валюта займа
Номинальная ставка вознаграждения
№ и дата кредитного соглашения
Целевое назначение
Инвестиции
Пополнение оборотных средств
Сумма
Удельный вес, %
Сумма
Удельный вес, %
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Направление в рамках Механизма
Категория СЧП (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)
Соответствие СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)
Соответствие проекта СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)
18
19
20
21

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тетік шеңберіндегі уақытша бос қаражат туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ), лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АНК) ай сайын жасайды. Егер өзгеше көрсетілмесе, нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға және орындаушы қол қояды.
5. Нысанның "Р/с №" деген 1-бағанында реті бойынша реттік нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.
6. Нысанның "Бағдарламаның атауы" деген 2-бағанында қаржыландыру бағдарламасының атауы көрсетіледі.
7. Нысанның "Жеке кәсіпкерлік субьектісінің (бұдан әрі – ЖКС) ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК алдындағы негізгі борышының қалдығы" деген 3-бағанында жеке кәсіпкерлік субъектісінің (бұдан әрі – ЖКС) ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК берген кредиті бойынша негізгі борыш қалдығының сомасы көрсетіледі.
8. Нысанның "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі/Қазақстаннның орнықтылық қоры алдындағы негізгі борышының қалдығы" деген 4-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК сатып алынған облигациялары бойынша негізгі борыш сомасының қалдығы көрсетіледі.
9. Нысанның "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК бағдарламаға қатысатын қаражат қалдығы" деген 5-бағанында Тетік шеңберінде тартылған ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражатының қалдығы көрсетіледі (осы баған игеру сомасына өтеу кестесі болған кезде толтырылады).
10. Нысанның "Бағдарлама бойынша ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК ең жақын өтейтін негізгі борышының сомасы" деген 6-бағанында өтеу кестесіне сәйкес ең жақын өтелетін негізгі борыш сомасы көрсетіледі (осы баған игеру сомасына өтеу кестесі болған кезде толтырылады).
11. Нысанның "Бос қаражат қалдығы, барлығы" деген 7-бағанында бастапқы игеру шеңберінде бөлінген, ЖКС кредиттік қаражатты өтеу есебінен босаған есепті күнгі ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уақытша бос қаражатының қалдығы көрсетіледі.
12. Нысанның "Бос қаражат қалдығы, оның ішінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК баланстан тыс шотында резервке қойылған" деген 8-бағанында ЖКС кредит беру үшін ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК баланстан тыс шотында резервке қойылған уақытша бос қаражат қалдығының сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 2 наурыздағы
№ 18 Бұйрыққа
4-қосымша
Басым жобаларға кредит беру
тетігінің шеңберінде ұсынылған
қаражатты екінші деңгейдегі
банктердің мақсатты
пайдалануын талдау
қағидаларына
4-қосымша
Қайда ұсынылады: "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы.
Нысан әкімшілік деректерді жинауға арналған
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет ресурс: www.economy.gov.kz
_____________________________________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнеркәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/
"Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы атауы)
Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты игеруі бойынша есеп
Есепті кезең 20_____ ж.
Әкімшілік дерек нысанының индексі: ОАОО-1
Кезеңділігі: игеру мерзімі аяқталғаннан кейін.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ), лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АНК).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АКК бір рет игеру мерзімі аяқталғанан кейін 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Р/с №
Жеке кәсіпкерлік субъектінің (бұдан әрі – ЖКС) атауы
Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
Нақты қарыз беру сомасы
Сала (секция)
Кіші сала (бөлім)
Оның ішінде Тетік қаражаты есебінен
Оның ішінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Қарыз мерзімі, ай
Қарыз валютасы
Номиналды сыйақы мөлшерлемесі
Кредиттік келісімнің № және күні
Нысаналы мақсаты
Инвестициялар
Айналым қаражатын толықтыру
Сомасы
Үлес салмағы, %
Сомасы
Үлес салмағы, %
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Тетік шеңберіндегі бағыт
ЖКС санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)
ЖКС Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
ЖКС жобасының Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
18
19
20
21

1) Краткий анализ и выводы финансового агентства по освоению БВУ/ФРП/ЛК/АКК средств в рамках Механизма. (освоение средств/выданные займы в разбивке БВУ/ФРП/ЛК/АКК, разбивка по категориям СЧП, по видам деятельности, по направлениям, по целевому назначению, по месту реализации проекта, информация в разбивке регионов с краткими выводами и анализом).
Должностное лицо __________________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Ответственный работник _____________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Приложение
к форме "Отчет по освоению
выделенных средств в рамках
Механизма"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет по освоению выделенных средств в рамках Механизма
(Индекс– ОАОО-1, периодичность: после завершения периода освоения выделенных средств)
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по освоению выделенных средств в рамках Механизма" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования".
3. Форма составляется банками второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП), лизинговыми компаниями по финансовому лизингу (далее – ЛК) и АО "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК). Данные в Форме заполняются в тысячах тенге, если не указано иное.
4. Форму подписывает первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета и исполнитель.
5. В графе 1 формы "№ п/п" указывается порядковый номер по порядку. Последующая информация, не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 формы "Наименование субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП)" указывается полное наименование СЧП–участника Программы, с отражением юридического статуса.
7. В графе 3 формы "Область, город республиканского значения и столица" указывается наименование области, города республиканского значения или столицы, соответствующее месту регистрации предпринимателя.
8. В графе 4 формы "Индивидуальный Идентификационный номер/ Бизнес–идентификационный номер" указывается индивидуальный идентификационный номер для физического лица или бизнес–идентификационный номер предпринимателя (при наличии) для юридического лица.
9. В графе 5 формы "Общий классификатор видов экономической деятельности" "Отрасль (секция)" указывается секция по общему классификатору видов экономической деятельности, в рамках которой реализуется проект предпринимателя.

1) Тетік шеңберіндегі қаражатты ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК игеруі бойынша қаржы агенттігінің қысқаша талдауы мен тұжырымдары.
(ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК бөлінісінде қаражатты игеру/ берілген қарыздар, ЖКС санаттары бойынша, қызмет түрлері бойынша, бағыттар бойынша, нысаналы мақсаты бойынша, жобаны іске асыру орны бойынша бөлу, қысқаша тұжырымдарымен және талдауымен бірге өңірлер бөлінісіндегі ақпарат).
Лауазымды тұлға _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
Жауапты жұмыскер _______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
"Тетік шеңберінде бөлінген
қаражатты игеру бойынша
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты игеру бойынша есеп
(Индексі- ОАОО-1, мерзімділігі: игеру мерзімі аяқталғаннан кейін)
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тетік шеңберінде бөлінген қаражатты игеру бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі - ЕДБ)/өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі - ӨДҚ)/лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі - ЛК)/"Аграрлық несиелік корпорация" АҚ (бұдан әрі- АНК) игеру мерзімі аяқталғаннан кейін жасайды. Егер өзгеше көрсетілмесе, нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға және орындаушы қол қояды.
5. Нысанның "Р/с №" деген 1-бағанында реті бойынша реттік нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.
6. Нысанның "Жеке кәсіпкерлік субъектісінің (бұдан әрі – ЖКС) атауы" деген 2-бағанында заңдық мәртебесі көрсетіле отырып, ЖКС – Бағдарламаға қатысушының толық атауы көрсетіледі.
7. Нысанның "Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана" деген 3-бағанында кәсіпкердің тіркелген жеріне сәйкес келетін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы көрсетіледі.
8. Нысанның "Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі" деген 4-бағанында жеке тұлға үшін жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлға үшін кәсіпкердің бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) көрсетіледі.
9. Нысанның "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" "Сала (секция)" деген 5-бағанында шеңберінде кәсіпкердің жобасы іске асырылатын экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша секция көрсетіледі.

10. В графе 6 формы "Общий классификатор видов экономической деятельности" "Подотрасль (раздел)" указывается четвертый уровень классификации ОКЭД, обозначенный четырехзначным цифровым кодом.
11. В графе 7 формы "Сумма фактической выдачи займа" "В том числе за счет средств Механизма" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа за счет средств Механизма.
12. В графе 8 формы "Сумма фактической выдачи займа" "В том числе за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа за счет собственных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК.
13. В графе 9 формы "Срок займа месяц" указывается срок предоставления кредита, рассчитанный в месяцах.
14. В графе 10 формы "Валюта займа" указывается валюта кредита.
15. В графе 11 формы "Номинальная ставка вознаграждения" указывается номинальная ставка вознаграждения, установленная по кредиту в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
16. В графе 12 и 13 формы "Номер и дата кредитного соглашения" указывается номер договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии, заключенного между БВУ/ФРП/ЛК/АКК и заемщиком.
17. В графе формы "Целевое назначение" подграфа "Инвестиции" в графе 14 "Сумма" указывается сумма кредитных средств, направленная на инвестиционные цели.
18. В графе 15 формы "Удельный вес %" указывается доля кредитных средств, направленная на инвестиционные цели в процентном выражении.
19. В подграфе "Пополнение оборотных средств" в графе 16 формы "Сумма" указывается сумма кредитных средств, направленная на пополнение оборотных средств.
20. В графе 17 формы "Удельный вес %" указывается доля кредитных средств, направленная на пополнение оборотных средств.
21. В графе 18 формы "Направление в рамках Механизма" указывается направление:
1) переработка в агропромышленном комплексе (далее – АПК);
2) производство в АПК;
3) обрабатывающая промышленность и услуги.
22. В графе 19 формы "Категория СЧП (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)" указывается категория СЧП в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
23. В графе 20 формы "Соответствие СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)" указывается информация о соответствии предпринимателя условиям Программы/Механизма, с проставлением отметки "соответствует" или "не соответствует".

10. Нысанның "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" "Кіші сала (бөлім)" деген 6-бағанында төрт таңбалы цифрлық кодпен белгіленген ЭҚЖЖ сыныптамасының төртінші деңгейі көрсетіледі.
11. Нысанның "Нақты қарыз беру сомасы" "Оның ішінде Тетік қаражаты есебінен" деген 7-бағанында Тетік қаражаты есебінен кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде қарыз алушыға нақты берілген кредиттік қаражат сомасы көрсетіледі.
12. Нысанның "Нақты қарызды беру сомасы" "Оның ішінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АКК қаражаты есебінен" деген 8-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АКК меншікті қаражаты есебінен кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде қарыз алушыға нақты берілген кредиттік қаражат сомасы көрсетіледі.
13. Нысанның "Қарыз мерзімі, ай" деген 9-бағанында айлармен есептелген кредит беру мерзімі көрсетіледі.
14. Нысанның "Қарыз валютасы" деген 10-бағанында кредит валютасы көрсетіледі.
15. Нысанның "Номиналды сыйақы мөлшерлемесі" деген 11-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде кредит бойынша белгіленген номиналды сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
16. Нысанның "Кредиттік келісімнің нөмірі және күні" деген 12 және 13-бағанындарда ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК мен қарыз алушы арасында жасалған банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің нөмірі мен күні көрсетіледі.
17. Нысанның "Нысаналы мақсаты" "Инвестициялар" деген кіші бағанның "Сомасы" деген 14-бағанында инвестициялық мақсаттарға бағытталған кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның "Үлес салмағы %" деген 15-бағанында пайыздық мәнде инвестициялық мақсаттарға бағытталған кредит қаражатының үлесі көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанының "Айналым қаражатын толықтыру" "Сомасы" деген кіші бағанында айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
20. Нысанның "Үлес салмағы %" деген 17-бағанында айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит қаражатының үлесі көрсетіледі.
21. Нысанның "Тетік шеңберіндегі бағыт" деген 18-бағанында:
1) Агроөнеркәсіптік кешендегі (бұдан әрі – АӨК) қайта өңдеу;
2) АӨК өндірісі;
3) өңдеу өнеркәсібі және қызметтер бағыты көрсетіледі.
22. Нысанның "ЖКС санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)" деген 19-бағанында Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жеке кәсіпкерлік субъектісінің санаты көрсетіледі.
23. Нысанның "ЖКС Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)" деген 20-бағанында кәсіпкердің Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйкестігі туралы ақпарат "сәйкес келеді" немесе "сәйкес келмейді"деген белгі қойылып көрсетіледі.

24. В графе 21 формы "Соответствие проекта СЧП условиям Программы/Механизма (соответствует/не соответствует)" указывается информация о соответствии проекта предпринимателя условиям Программы/Механизма, с проставлением отметки "соответствует" или "не соответствует".

24. Нысанның "ЖКС жобасының Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)" деген 21-бағанында кәсіпкер жобасының Бағдарлама/Тетік шарттарына сәйкестігі туралы ақпарат "сәйкес келеді" немесе "сәйкес келмейді"деген белгі қойылып көрсетіледі.