О внесении изменений и дополнений в приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата по определению страны происхождения товара"
Приказ и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 316-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2022 года № 29022.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п 4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) физических или юридических лиц, их филиалов и представительств, заинтересованных в получении сертификата о происхождении товара.";
подпункт 7) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"7) эксперты-аудиторы по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара (далее – эксперт-аудитор) – физические лица, аттестованные в порядке, определяемом уполномоченным органом согласно подпункту 15-4) статьи 7 Закона;";
часть третью пункта 7 изложить в следующей редакции:
"При невыполнении условий, действующих (ратифицированных) международных соглашений/договоров или правил определения страны происхождения (критериев определения страны происхождения), установленных в одностороннем порядке страной (союзом) ввоза, по обращению заявителя, являющимся зарегистрированным в соответствии с законодательством Республики Казахстан юридическим лицом, их филиалом и представительством или физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя (далее - заявитель), оформляется сертификат о происхождении товара общей формы "Оригинал" в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.";

"Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2022 жылғы 3 тамыздағы № 316-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 тамызда № 29022 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 23514 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауардың шығарылған елін айқындау, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесі, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларда:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға мүдделі жеке немесе заңды тұлғаларға, олардың филиалдары мен өкілдіктеріне қолданылады.";
3-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) тауарлардың шыққан елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының немесе шетелдік тауарлардың мәртебесін анықтайтын сарапшы-аудиторлар (бұдан әрі – сарапшы аудитор) – Заңның 7-бабының 15-4) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен сертификатталған жеке тұлғалар;";
7-тармақтың үшінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкелу елі (одақ) біржақты тәртіппен белгілеген қолданыстағы (ратификацияланған) халықаралық келісімдердің/шарттардың талаптарын немесе шығу елін айқындау қағидаларын (шығу елін айқындау өлшемшарттарын) орындамаған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген заңды тұлға, олардың филиалы мен өкілдігі немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) болып табылатын өтініш берушінің өтініші бойынша осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес "Түпнұсқа" жалпы нысандағы тауардың шығу тегі туралы сертификат ресімделеді.";

подпункт 12) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"12) операции по сборке товара из отдельных, не производимых заявителем материалов, узлов и деталей, в том числе монтаж, клепка, запрессовка, склеивание, соединение крепежными изделиями (болтами, гайками, винтами, шурупами и другими метизами), ручная пайка паяльником/паяльной станцией, выполнение которых не требует применения специальных навыков, предназначенных для выполнения таких операций или разборка товаров по частям;";
подпункт 3) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"3) изменение стоимости товара, когда процентное содержание стоимости используемых местных материалов и (или) затрат производителя товаров на переработку товара, осуществляемых на территории Республики Казахстан, в цене стоимости готовой продукции на условиях цены "франко-завод" (далее - доля внутристрановой ценности в товаре) в цене товара составляет не менее 50 процентов от стоимости готового товара на условиях цены "франко-завод", с учетом требований пункта 18 настоящих Правил.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. В случае, если применяется правило адвалорной доли, расчет адвалорной доли в производстве товара производится в соответствии с пунктами 10, 21 настоящих Правил.
Расчет адвалорной доли в производстве товара производится по формуле согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Особенности определения страны происхождения товара для внутреннего обращения и расчета доли внутристрановой ценности в товаре предусматриваются с учетом требований пункта 12 настоящих Правил.
При расчете адвалорной доли и доли внутристрановой ценности в товаре, тепловая и электрическая энергии учитываются в стоимости готовой продукции по цене "франко-завод".
На товар полностью казахстанского происхождения доля внутристрановой ценности в товаре составляет сто процентов. Расчет доли внутристрановой ценности в товаре упаковки, неотделимой от данного товара, не производится.
Если в силу пятого основного правила интерпретации ТН ВЭД, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80 "Об утверждении единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, а также об изменении и признании утратившими силу некоторых решений Совета Евразийской экономической комиссии" (далее – правила классификации товаров по ТН ВЭД) упаковка классифицируется совместно с находящимися в ней продуктами, то упаковка рассматривается как составная часть товара при определении происхождения данного товара и учитывается при расчете доли внутристрановой ценности в товаре.
Объектом применения критерия достаточной переработки является товар, определяемый в качестве самостоятельного объекта классификации в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД.
При определении происхождения комплекта товаров объектом применения критерия достаточной переработки рассматривается каждый отдельный элемент, входящий в состав комплекта.
Товар, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с положениями ТН ВЭД как единый товар, в целом рассматривается как объект применения критерия достаточной переработки.
Если партия товаров состоит из идентичных продуктов, классифицируемых в одной и той же товарной позиции ТН ВЭД, то каждый продукт рассматривается отдельно для целей применения критерия достаточной переработки.
Товар, состоящий из группы элементов или собранный из ряда частей и классифицируемый в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД как единый товар, рассматривается как соответствующий критериям достаточной переработки, если все его составляющие соответствуют критериям достаточной переработки.
Если часть составляющих данного товара соответствуют, а часть не соответствуют критериям достаточной переработки, то данный товар будет считаться соответствующим критериям достаточной переработки в случае, если стоимость составляющих, не удовлетворяющих критериям достаточной переработки, не превышает 15 % цены "франко-завода" конечного продукта.";
в пункте 24:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:

9-тармақтың 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) өтінім беруші өндірмеген жекелеген материалдардан, тораптардан және бөлшектерден тауарды жөніндегі, оның ішінде орындауы осындай операцияларда орындауға арналған арнайы машықтарды қолдануды талап етпейтін құрастыру, тойтармалау, нығыздау, желімдеу, бекіту бұйымдарымен қосу (бұрандалармен, сомындармен, бұрамалармен, бұрамашегелермен және метал бұйымдар), дәнекерлегішпен/дәнекерлеу станциясымен қолмен дәнекерлеу операциялары немесе тауарларды бөлшектер бойынша бөлшектеу;";
15-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы Қағидалардың 18-тармағының талаптары ескеріліп тауардың бағасындағы Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын пайдаланылатын жергілікті материалдар құнының және (немесе) өндіруші тауарды қайта өңдеуге жұмсаған шығындарының "франко-зауыт" шарттарындағы дайын өнім құнының бағасындағы пайыздық қамтылуы (бұдан әрі – тауардың елішіндегі құндылығы үлесі) "франко-зауыт" бағасы шарттарымен дайын тауар құнынан кемінде 50 пайызды құраған кезде тауар құнының өзгеруі болып табылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Егер адвалорлық үлес қағидасы қолданылған жағдайда, тауарды өндірудегі адвалорлық үлес есептемесі осы Қағидалардың 10, 21-тармақтарына сәйкес жүргізіледі.
Тауарды өндірудегі адвалорлық үлес есептемесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес формула бойынша жүргізіледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Ішкі айналымға тауарлардың шыққан елін анықтау және тауардың елішіндегі құндылығы үлесін есептеу ерекшеліктері осы Қағидалардың 12-тармағының талаптарын ескере отырып көзделеді.
Адвалорлық үлесті және тауардың елішіндегі құндылығы үлесін есептеу кезінде жылу және электр энергиясы "франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құнында ескеріледі.
Толығымен Қазақстанда шығарылған тауарға тауардың елішіндегі құндылығы үлесі жүз пайызды құрайды. Осы тауардан бөлінбейтін қаптаманың тауардың елішіндегі құндылығы үлесіне есептеу жүргізілмейді.
Егер СЭҚ ТН "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасын және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифін бекіту туралы, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің кейбір шешімдерін өзгерту және олардың күші жойылды деп тану туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген (бұдан әрі - тауарларды СЭҚ ТН бойынша сыныптау қағидалары) түсіндірудің бесінші негізгі қағидасына байланысты қаптама ондағы өнімдермен бірге жіктелсе, онда қаптама осы тауардың шығу тегін анықтау кезінде тауардың құрамдас бөлігі ретінде қарастырылады және тауардағы елішілік құндылықтың үлесін есептеу кезінде ескеріледі.
Тауарларды СЭҚ ТН бойынша сыныптау қағидаларына сәйкес сыныптаудың дербес объектісі ретінде айқындалатын тауар жеткілікті қайта өңдеу өлшемшартын қолдану объектісі болып табылады.
Тауарлар жиынтығының шығу тегін айқындау кезінде жеткілікті қайта өңдеу өлшемін қолдану объектісі жиынтықтың құрамына кіретін әрбір жеке элементті қарайды.
Элементтер тобынан тұратын немесе бірқатар бөліктерден жиналған және СЭҚ ТН ережелеріне сәйкес бірыңғай тауар ретінде жіктелетін тауар тұтастай алғанда жеткілікті қайта өңдеу өлшемшартын қолдану объектісі ретінде қаралады.
Егер тауарлар партиясы бірдей СЭҚ ТН тауар позициясында жіктелген бірдей өнімдерден тұрса, онда жеткілікті өңдеу өлшемшартын қолдану мақсатында әр өнімді бөлек қарастыру қажет.
Элементтер тобынан тұратын немесе бірқатар бөліктерден жиналған және СЭҚ ТН бойынша тауарларды сыныптау қағидаларына сәйкес бірыңғай тауар ретінде сыныпталатын тауар, егер оның барлық құрауыштары жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес келсе, жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес келетін ретінде қаралады.
Егер осы тауар құрауыштарының бір бөлігі жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес келсе, ал бір бөлігі сәйкес келмесе, егер жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарын қанағаттандырмайтын құрауыштардың құны түпкілікті өнімнің "франко-зауыт" бағасының 15%-ынан аспаған жағдайда, осы тауар жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес келеді деп есептеледі.";
24-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"2) проверку соответствия списка работников декларациям по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу за предыдущий квартал (форма 200.00 и приложений к ней (формы с 200.01 по 200.05)), или упрощенным декларациям для субъектов малого предпринимательства за предыдущее полугодие (форма 910.00), или декларациям для плательщиков единого земельного налога (форма 920.00).
В случае расхождения сведений заявителем предоставляются трудовые договоры, оформленные в соответствии с главой 4 Трудового Кодекса Республики Казахстан и фактически подтверждающие список работников.
В случае осуществления с момента государственной регистрации деятельности менее шести месяцев заявителем, осуществляющим деятельность в упрощенном порядке, для фактического подтверждения списка работников предоставляются документы об оплате одного из обязательных платежей с доходов физических лиц за последние три месяца в соответствии с главой 38 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
Требования настоящего подпункта не распространяются на субъекты крупного предпринимательства;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) расчет доли внутристрановой ценности в товаре по формуле согласно приложению 5 к настоящим Правилам;";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Для проведения экспертизы происхождения товара совместно с заявкой на проведение экспертизы происхождения товара для внутреннего обращения предъявляются следующие документы:
1) документы, подтверждающие юридический статус заявителя (для юридических лиц - справка (свидетельство) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка об учетной регистрации филиала или представительства юридического лица, положение о филиале или представительстве юридического лица, для индивидуальных предпринимателей - регистрационный документ индивидуального предпринимателя) предоставляются 1 (один) раз в год;
2) документы, подтверждающие приобретение товара (в случае, если заявитель не является производителем заявленного товара) - договор с производителем товара или на приобретение товара, накладные, счета-фактуры;
3) разрешение или уведомление в соответствии с приложениями 1, 2 и 3 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
4) документы в соответствии с подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 14), 16), 17), 18), 19), 20), 21) и 22) пункта 1-2 перечня документов, подтверждающих происхождение товара, утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 257 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9665) (далее - Перечень), подтверждающие, что товар полностью произведен в Республике Казахстан (в случае, если товар полностью произведен в Республике Казахстан), за исключением разрешительных документов на экспорт;

"2) қызметкерлер тізімінің өткен тоқсандағы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларацияларға (200.00-нысан және оған қосымша (200.01-дан 200.05-ке дейін нысандар) немесе алдыңғы жартыжылдықтағы шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін оңайлатылған декларацияларға (910.00-нысан), немесе бірыңғай жер салығын төлеушілерге арналған декларация (920.00-нысан) сәйкестігін тексеруді жүзеге асыруды қамтиды.
Мәліметтер сәйкес келмеген жағдайда өтініш беруші Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 4-тарауына сәйкес ресімделген және қызметкерлердің тізімін нақты растайтын еңбек шарттарын ұсынады.
Егер өтініш беруші қызметті мемлекеттік тіркеуден өткен кезден бастап қызметті оңайлатылған тәртіппен жүзеге асыратын болса, қызметкерлердің тізімін нақты растау үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-тарауына сәйкес соңғы үш айда жеке тұлғалардың кірістерінен міндетті төлемдердің бірін төлеу туралы құжаттар ұсынылады.
Осы тармақшаның талаптары ірі кәсіпкерлік субъектілеріне қолданылмайды;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес формула бойынша тауардың елішіндегі құндылығы үлесін есептеу;";
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Тауардың шығу тегіне сараптама жүргізу үшін тауардың шығу тегіне сараптама жасауға өтінішпен бірге ішкі айналымға мынадай құжаттар ұсынылады:
1) өтінім берушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттар (заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (куәлік), заңды тұлғаның филиалын немесе өкілдігін мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, заңды тұлғаның филиалын немесе өкілдігін мемлекеттік тіркеу туралы ереже, жеке кәсіпкерлер үшін – жеке кәсіпкердің тіркеу құжаты) жылына 1 (бір) рет ұсынылады;
2) тауарды сатып алуды растайтын құжаттар (егер өтініш беруші мәлімделген тауарды өндіруші болып табылмаған жағдайда) – тауарды өндірушімен немесе тауарды сатып алуға арналған шарт, жүкқұжаттар, шот-фактуралар;
3) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес рұқсат немесе хабарлама;
4) экспортқа рұқсат беру құжаттарын қоспағанда, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылдың 8 шілдесінен 257 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 9665 болып тіркелген) бекітілген тауардың шығарылуын растайтын құжаттар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 1-2-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21) и 22) тармақшаларына сәйкес тауардың Қазақстан Республикасында толық өндірілгенін растайтын құжаттар (егер тауар Қазақстан Республикасында толық өндірілген жағдайда);

5) документы для определения критерия достаточной переработки товара:
договоры на поставку сырья, и (или) счета-фактуры, и (или) накладные для подтверждения стоимости сырья и (или) компонентов, используемых в производстве товара (не предоставляются для товаров, полностью произведенных в Республике Казахстан, за исключением товаров, указанных в подпункте 11) пункта 5 настоящих Правил);
документация с описанием технологических операций;
перечень оборудования для производства заявленного товара (для товаров, полностью произведенных в Республике Казахстан, за исключением товаров, указанных в подпункте 11) пункта 5 настоящих Правил, предоставляются в случае если предусмотрено технологическими операциями);
документы на производственное помещение (для товаров, полностью произведенных в Республике Казахстан, за исключением товаров, указанных в подпункте 11) пункта 5 настоящих Правил, предоставляются в случае если предусмотрено технологическими операциями);
список работников с указанием должностей и (или) профессий;
перечень нормативных технических документов, в соответствии с которыми произведен товар (не предоставляется для товаров, полностью произведенных в Республике Казахстан, за исключением товаров, указанных в подпункте 11) пункта 5 настоящих Правил);
расчет стоимости готовой продукции на условиях цены "франко-завод" с учетом стоимости используемого сырья или компонента иностранного происхождения (не предоставляется для товаров, полностью произведенных в Республике Казахстан, за исключением указанных в подпункте 11) пункта 5 настоящих Правил);
6) сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ") и (или) документы, указанные в подпунктах 2), 3) 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21) и 22) пункта 1-2 Перечня, подтверждающие казахстанское происхождение сырья, материалов и (или) компонентов, за исключением разрешительных документов на экспорт.
При отсутствии вышеуказанных документов сырье, материалы и (или) компоненты считаются иностранного происхождения.
7) складская справка о наличии и количестве товара на складе с указанием адреса склада или справка о планируемом годовом объеме выпуска товара серийного производства;
8) доверенность на представление интересов заявителя (в случае если заявление подается не руководителем);
9) для продукции растениеводства: справка-подтверждение местного исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы Республики Казахстан о выращивании заявленной продукции на указанной территории;

5) тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемін анықтауға арналған құжаттар:
шикізатты жеткізуге арналған шарттар және (немесе) шот-фактуралар және (немесе) тауарды өндіруде пайдаланылатын шикізаттың және (немесе) құрауыштардың құнын растауға арналған жүкқұжаттар (осы Қағидалардың 5-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген тауарларды қоспағанда Қазақстан Республикасында толық өндірілген тауарлар үшін ұсынылмайды);
технологиялық операциялардың сипаттамасы бар құжаттама;
мәлімделген тауарды өндіруге арналған жабдықтардың тізбесі (осы Қағидалардың 5-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасында толық өндірілген тауарлар үшін, егер технологиялық операцияларда көзделген жағдайда ұсынылады);
өндірістік үй-жайға құжаттар (осы Қағидалардың 5-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасында толық өндірілген тауарлар үшін, егер технологиялық операцияларда көзделген жағдайда ұсынылады);
лауазымдары және (немесе) кәсіптері көрсетілген қызметкерлердің тізімі;
тауар өндірілген нормативтік техникалық құжаттардың тізбесі (осы Қағидалардың 5-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасында толық өндірілген тауарлар үшін ұсынылмайды);
пайдаланылатын шикізаттың немесе шетелде шығарылған компоненттің құнын ескере отырып, "франко-зауыт" бағасы шарттарында дайын өнімнің құнын есептеу (осы Қағидалардың 5-тармағының 11) тармақшасында көрсетілгендерді қоспағанда, Қазақстан Республикасында толық өндірілген тауарлар үшін ұсынылмайды);
6) экспортқа рұқсат беру құжаттарын қоспағанда, ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат (бұдан әрі – "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат) және (немесе) шикізаттың, материалдардың және (немесе) құрауыштардың шығу тегін растайтын Тізбенің 1-2-тармағының 2), 3) 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21) және 22) тармақшаларда көрсетілген құжаттары қоса беріледі.
Жоғарыда көрсетілген құжаттар болмаған кезде шикізат, материалдар және (немесе) компоненттер шетелде шығарылған болып есептеледі.
7) қойманың мекенжайы көрсетілген қоймадағы тауардың бар-жоғы және саны туралы қойма анықтамасы немесе сериялы өндірілген тауарды шығарудың жоспарланған жылдық көлемі туралы анықтама;
8) өтініш берушінің мүдделерін білдіруге арналған сенімхат (егер өтінішті басшы бермеген болса);
9) өсімдік шаруашылығы өнімі үшін: Қазақстан Республикасының тиісті әкімшілік-аумақтық бірлігінің жергілікті атқарушы органының көрсетілген аумақта мәлімделген өнімді өсіру туралы растау анықтамасы;

10) декларация по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу за предыдущий квартал (форма 200.00 и приложений к ней (формы с 200.01 по 200.05)), упрощенная декларация для субъектов малого предпринимательства за предыдущее полугодие (форма 910.00), декларация для плательщиков единого земельного налога (форма 920.00), трудовые договора (в случае, предусмотренном абзацем вторым подпункта 2) пункта 24 настоящих Правил), документы об оплате одного из обязательных платежей с доходов физических лиц за последние три месяца (в случае, предусмотренном абзацем третьим подпункта 2) пункта 24 настоящих Правил).
Требования настоящего подпункта не распространяются для субъектов крупного предпринимательства, которые предоставляют справку о категории субъекта предпринимательства.
Для целей настоящих Правил в момент осмотра производства товара при выезде на место его нахождения к ознакомлению предъявляется конструкторская документация, или техническая документация (для медицинских изделий), или рецептура, или состав (для производства и (или) изготовления пищевой или химической продукции). Требование настоящего абзаца не распространяется на документацию, составляющую государственные секреты или относящуюся к охраняемой, в соответствии с главой 4 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах" и информации ограниченного доступа, в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации", а также на товары полностью казахстанского происхождения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) пункта 5 настоящих Правил.
26. При проведении экспертизы происхождения товара, выпуск которого повторяется отдельными партиями в течение продолжительного времени (далее - товар серийного производства), накладные и счета-фактуры на используемые в производстве сырье и (или) компоненты на заявленный годовой объем выпуска товара, складская справка и фотосъемка товара не требуется.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. При проведении экспертизы происхождения товара серийного производства для заявителей, осуществляющих серийное производство товара в пределах идентичной товарной позиции ТН ВЭД более одного года, срок действия акта экспертизы о происхождении товара серийного производства составляет двенадцать месяцев.
Для подтверждения осуществления серийного производства товара более одного года заявитель, ранее получавший сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства на двенадцать месяцев, дополнительно к документам, указанным в пункте 25 настоящих Правил, представляет сведения о ранее полученных им сертификатах о происхождении товара формы "СТ-KZ" и документы, доказывающие факты приобретения не менее одного закупа сырья, материалов и (или) компонентов (накладные и (или) счета-фактуры), использованные в период действия сертификатов о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства. Документы, доказывающие факты приобретения не менее одного закупа сырья, материалов и (или) компонентов (накладные и (или) счета-фактуры), не предоставляются на товары полностью казахстанского происхождения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) пункта 5 настоящих Правил.
Заявитель, впервые обратившийся за получением акта экспертизы о происхождении товара серийного производства на срок действия двенадцать месяцев, предоставляет сведения о ранее полученных им сертификатах о происхождении товара формы "СТ-KZ" на партию товара в пределах идентичной товарной позиции ТН ВЭД более одного года, за исключением производителей лекарственных средств и медицинских изделий, которые предоставляют регистрационное удостоверение, и лифтов, эскалаторов, траволаторов, подъемников для маломобильных групп населения.
Для заявителей, осуществляющих серийное производство товара в пределах идентичной товарной позиции ТН ВЭД более трех лет, срок действия акта экспертизы о происхождении товара серийного производства составляет тридцать шесть месяцев.
Для подтверждения осуществления серийного производства товара более трех лет заявитель дополнительно к документам, указанным в пункте 25 настоящих Правил, предоставляет сведения о ежегодном получении им сертификатов о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства в течение последних трех лет или сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, выданного на тридцать шесть месяцев, документы, доказывающие факты приобретения не менее одного закупа сырья, материалов и (или) компонентов (накладные и (или) счета-фактуры), использованные в период действия сертификатов о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, за исключением производителей лекарственных средств и медицинских изделий, которые предоставляют сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, выданный ранее. Документы, доказывающие факты приобретения не менее одного закупа сырья, материалов и (или) компонентов (накладные и (или) счета-фактуры), не предоставляются на товары полностью казахстанского происхождения указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) пункта 5 настоящих Правил.
Акт экспертизы о происхождении товара серийного производства на тридцать шесть месяцев заявителю, ранее не получавшему сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, не выдается.
Сведения по сертификатам о происхождении товара формы "СТ-KZ", которые отменены, при выдаче акта экспертизы о происхождении товара серийного производства не рассматриваются.
В случаях изменений технологии производства товара, страны-поставщика сырья (материалов), стоимости сырья и компонентов, влияющих на страну происхождения заявленного товара, заявитель в течение десяти рабочих дней информирует экспертную организацию о данных изменениях с целью получения нового акта экспертизы о происхождении товара и сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ".";
пункт 35 изложить в следующей редакции:

10) өткен тоқсандағы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша өткен тоқсандағы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация (200.00-нысан және оған қосымша (200.01-дан 200.05-ке дейін нысандар), алдыңғы жартыжылдық үшін шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін оңайлатылған декларация (910.00-нысан), бірыңғай жер салығын төлеушілерге арналған декларация (920.00-нысан) және (немесе) еңбек шарттары (осы Қағидалардың 24-тармағы 2) тармақшасының екінші абзацында көзделген жағдайда), жеке тұлғалардың соңғы үш айдағы қызметкерлердің табыстарынан міндетті төлемдердің бірін төлеу туралы құжаттар (осы Қағидалардың 24-тармағы 2) тармақшасының үшінші абзацында көзделген жағдайларда).
Осы тармақшаның талаптары кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы анықтама ұсынған ірі кәсіпкерлік субъектілері үшін қолданылмайды.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін тауардың тұрған жеріне шығу кезінде оның өндірісін қарау кезінде таныстыруға конструкторлық құжаттама немесе техникалық құжаттама (медициналық бұйымдар үшін) немесе рецептура немесе құрам (тамақ немесе химиялық өнімді өндіру және (немесе) дайындау үшін) ұсынылады. Осы абзацтың талабы "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауына және "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын немесе қорғалатын құпияға жататын құжаттамаға, сондай-ақ осы Қағидалардың 5-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) тармақшаларында көрсетілген толық Қазақстанда шығарылған тауарларға қолданылмайды.
26. Шығарылуы ұзақ уақыт бойы жекелеген топтамалармен қайталанатын тауардың (бұдан әрі – сериялы өндірілген тауар) шығарылуына сараптама жүргізу кезінде өндірісте пайдаланылатын шикізатқа және (немесе) құрамдауыштарға тауар шығарудың мәлімделген жылдық көлеміне жүкқұжаттар мен шот-фактуралар, қоймалық анықтама және тауарды суретке түсіру талап етілмейді.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. СЭҚ ТН ұқсас тауар позициясының шегінде тауарды сериялы өндіруді жүзеге асыратын өтініш берушілер үшін сериялы өндіріс тауарының шығу тегіне бір жылдан астам сараптама жүргізу кезінде сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі он екі айды құрайды.
Тауардың сериялық өндірісін бір жылдан астам жүзеге асырғанын растау үшін бұрын сериялық өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты он екі айға алған өтініш беруші осы Қағидалардың 25-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша сериялық өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаты өзі бұрын алған сертификаттар туралы мәліметтерді және "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың қолданылу кезеңінде пайдаланылған шикізатты, материалдарды және (немесе) компоненттерді (жүкқұжаттар және (немесе) шот-фактуралар) сатып алу фактілерін дәлелдейтін құжаттарды ұсынады. Шикізатты, материалдарды және (немесе) компоненттерді кемінде бір сатып алу фактілерін дәлелдейтін құжаттар (жүкқұжаттар және (немесе) шот-фактуралар) осы Қағидалардың 5-тармағы 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) тармақшаларында көрсетілген толығымен Қазақстанда шығарылған тауарларға ұсынылмайды.
Он екі ай қолданылу мерзіміне сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісін алуға алғаш рет жүгінген өтініш беруші тіркеу куәлігін ұсынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндірушілерді, және халықтың аз ұтқыр топтары үшін лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды, көтергіштерді қоспағанда, СЭҚ ТН ұқсас тауар позициясы шегінде бір жылдан астам тауар партиясына өзі бұрын алған "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынады.
СЭҚ ТН ұқсас тауар позициясының шегінде тауарды сериялы өндіруді үш жылдан астам жүзеге асыратын өтініш берушілер үшін сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісінің қолданылу мерзімі отыз алты айды құрайды.
Тауардың сериялық өндірісін үш жылдан астам жүзеге асырғанын растау үшін өтініш беруші осы Қағидалардың 25-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша соңғы үш жыл ішінде сериялы өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттарды немесе отыз алты айға берілген сериялы өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты жыл сайын алуы туралы мәліметтерді, шикізатты, материалдарды және (немесе) компоненттерді (жүкқұжаттар және (немесе) шот-фактуралар) кемінде бір рет сатып алу), бұрын берілген сериялық өндірістің "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндірушілерді қоспағанда, "СТ-KZ" нысанындағы шығу тегі туралы сертификаттардың қолданылу кезеңінде пайдаланылған сериялық өндіріс. Шикізатты, материалдарды және (немесе) компоненттерді кемінде бір сатып алу фактілерін дәлелдейтін құжаттар (жүкқұжаттар және (немесе) шот-фактуралар) осы Қағидалардың 5-тармағы 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) тармақшаларында көрсетілген толығымен Қазақстанда шығарылған тауарларға ұсынылмайды.
Сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісі Бұрын сериялы өндіріс "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат алмаған өтініш берушіге отыз алты айға берілмейді.
Сериялы өндіріс тауарының шығу тегі туралы сараптама актісін беру кезінде күші жойылған "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттар жөніндегі мәліметтер қаралмайды.
Тауарды өндіру технологиясы, шикізатты (материалдарды) беруші ел, мәлімделген тауардың шығарылған еліне әсер ететін шикізат пен құрауыштардың құны өзгерген жағдайларда, өтініш беруші он жұмыс күні ішінде тауардың шығу тегі туралы жаңа сараптама актісін және "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсатында осы өзгерістер туралы сараптама ұйымына хабарлайды.".
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"35. Сертификат о происхождении товара выдается заявителю, на основании:
1) заявки на получение сертификата о происхождении товара, экспортируемого, реэкспортируемого из Республики Казахстан в электронной форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам посредством электронной системы сертификации, посредством которой осуществляется прием заявок и электронных копий документов, оформление акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения, сертификата о происхождении товара и отмена его действия (далее - информационная система уполномоченной организации);
2) электронных копий документов, согласно Перечню, удостоверенных электронной цифровой подписью;
3) доверенности на представление интересов заявителя (в случае если заявление подается не руководителем).
Лицо, состоящее в штате уполномоченной организации, наделенное правом оформления, удостоверения и выдачи сертификата о происхождении товара (далее - уполномоченное лицо) проводит анализ документов и проверку сведений в них и составляет заключение в произвольной форме об оформлении сертификата о происхождении товара либо об отказе в оформлении сертификата о происхождении товара.
В случае, если на момент подачи заявки на получение сертификата о происхождении серийной продукции у заявителя отсутствует сертификат о происхождении товара формы "СТ-1" или "СТ-KZ" в отношении запрашиваемого товара, выданного за последние 2 (два) года, уполномоченное лицо осуществляет выезд на место нахождения производства заявляемого товара для проверки места производства серийной продукции.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Сертификат о происхождении товара считается недействительным, если в нем имеются подчистки, помарки, исправления, отсутствуют необходимые подписи и (или) печати.";
пункты 40 и 41 исключить;
часть первую пункта 45 изложить в следующей редакции:
"45. В случае изменения производственного процесса соответствующей серийной продукции, при котором не соблюдаются критерии достаточной переработки товара, до завершения срока действия сертификата о происхождении серийной продукции, производитель сообщает об изменениях и их причинах в уполномоченную организацию в течение 5 (пяти) рабочих дней с приложением соответствующих документов. Не допускается использование выданного ранее сертификата о происхождении серийной продукции в отношении партий товара, произведенного по измененному производственному процессу. Уполномоченное лицо проводит анализ представленных документов в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их получения.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:

"35. Тауардың шығу тегі туралы сертификат өтініш берушіге:
1) тауардың шығу тегі туралы сертификатты және оған қоса берілген құжаттарды алуға өтінімдерді қабылдау, сондай-ақ ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін, тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу және оның күшін жою жүзеге асырылатын сертификаттаудың электрондық жүйесі (бұдан әрі - уәкiлеттi ұйымның ақпараттық жүйесi) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес электрондық нысанда Қазақстан Республикасынан экспортталатын, Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға өтiнiмі;
2) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған, Тізбеге сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелері негізінде беріледі;
3) өтініш берушінің мүдделерін білдіруге сенімхаттар (егер өтінішті басшы бермеген жағдайда).
Уәкілетті ұйымның тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу куәландыру және беру құқығы бөлінген, уәкілетті ұйымның штатындағы тұлғасы (бұдан әрі - уәкілетті тұлға) құжаттарды талдауды және олардағы мәліметтерді тексеруді жүргізеді және тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы немесе тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеуден бас тарту туралы қорытындыны еркін түрде жасайды.
Егер сериялық өнімнің тауардың шығу тегі туралы сертификат алуға өтінім беру кезінде өтініш берушіде соңғы 2 (екі) жылда сұратылған тауарға қатысты "CT-1" немесе "CT-KZ" нысанның сертификаты болмаған жағдайда, уәкілетті тұлға сериялы өнім шығарылған жерді тексеру үшін мәлімделген тауарлар өндірілген жерге барады.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Егер онда тазартып өшірулер, түзетілген жерлері, түзетулер болса, қажетті қолдар және (немесе) мөрлер болмаса, тауардың шығу тегі туралы сертификат жарамсыз болып саналады.";
40 және 41-тармақтар алып тасталсын;
45-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Егер сериялық өнімнің шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін, тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемшарттары сақталмайтын тиісті сериялық өнімнің өндірістік процесі өзгерсе, өндіруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиісті құжаттарды қоса бере отырып осындай өзгерістер мен олардың себептері туралы уәкілетті ұйымға хабарлайды. Өзгертілген өндіріс процесіне сәйкес шығарылған тауар партияларына қатысты сериялық өнімдердің шығу тегі туралы сертификаттың қолданылуына жол берілмейді. Уәкілетті тұлға ұсынылған құжаттарға алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде талдау жүргізеді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"46. При реэкспорте товаров в рамках государств - участников международного соглашения/договора выдаются заменные сертификаты при соблюдении условий, предусмотренных международным соглашением/договором.
При невыполнении условий, предусмотренных международным соглашением/договором или в случае отсутствия международного соглашения/договора, по обращению заявителя выдаются заменные сертификаты о происхождении товара общей формы "Оригинал".
При выдаче заменных сертификатов не допускается изменение первоначальной страны происхождения данного товара.
При выдаче заменных сертификатов о происхождении товаров в уполномоченную организацию представляются документы, подтверждающие происхождение товара по Перечню.";
пункт 47 исключить;
часть первую пункта 48 изложить в следующей редакции:
"48. Уполномоченная организация выдает сертификат о происхождении товара впоследствии, то есть (ретроспективно), в случае, если сертификат о происхождении товара не был выдан, когда данный товар экспортировался или реализовывался со свободного склада или специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан, и только после проверки того, что сведения, содержащиеся в соответствующем заявлении заявителя, совпадают со сведениями, содержащимися в документах, предусмотренных пунктами 25 или 35 настоящих Правил, и подтверждения фактической отгрузки товара в соответствии с пунктом 6 Перечня.";
пункты 49 и 50 изложить в следующей редакции:
"49. Уполномоченная организация отказывает заявителю в выдаче сертификата о происхождении товара на товары экспортируемые, реэкспортируемые из Республики Казахстан с обоснованием причин отказа в случаях:
1) непредставления документов согласно Перечню;
2) несоответствия требованиям настоящих Правил и (или) действующих (ратифицированных) международных соглашений/договоров;
3) установления недостоверности документов, представленных заявителем для получения сертификата о происхождении товара на товары экспортируемые, реэкспортируемые из Республики Казахстан, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
50. Перед оформлением сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" уполномоченное лицо составляет в произвольной форме заключение об оформлении либо обоснование отказа в оформлении сертификата о происхождении товара. Для этого проводится анализ представленных заявителем документов, указанных в пунктах 25 и 29 настоящих Правил, и анализ акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения на предмет соблюдения требований настоящих Правил, а также на предмет определения страны происхождения товара.
Срок выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" или письменного мотивированного решения об отказе в его выдаче составляет не более 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявки в уполномоченной организации. Мотивированное решение об отказе в выдаче сертификата о происхождении товара выдается в электронной форме посредством информационной системы уполномоченной организации.
В случае осуществления выезда на место нахождения производства заявляемого товара срок выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" или письменного мотивированного решения об отказе в его выдаче составляет не более 4 (четырех) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявки в уполномоченной организации.
Уполномоченное лицо для идентификации товара по внешним признакам, маркировке (наименование, тип, упаковка, класс, предприятие-изготовитель) и для проверки производственной базы, технологического оборудования осуществляет выезд на место нахождения производства заявляемого товара в следующих случаях:

"46. Халықаралық келісім/шартқа қатысушы мемлекеттер шеңберінде тауарларды қайта экспорттау кезінде халықаралық келісімде / шартта көзделген шарттарды сақтай отырып, ауыстыру куәліктері беріледі.
Халықаралық шартта/келісімде көзделген шарттар орындалмаған жағдайда немесе халықаралық келісім/келісімшарт болмаған жағдайда, өтініш берушінің өтініші бойынша тауардың шығу тегі туралы "Түпнұсқа" жалпы үлгідегі сертификаттар беріледі.
Ауыстыру сертификаттарын беру кезінде осы өнімнің шыққан елін өзгертуге жол берілмейді.
Тауарлардың шығарылуы туралы ауыстыру сертификаттарын беру кезінде уәкілетті ұйымға Тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар ұсынылады.";
47-тармағы алып тасталсын;
48-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Уәкілетті ұйым тауардың шығу тегі туралы сертификатты кейіннен, яғни (ретроспективті түрде), егер тауардың шығарылуы туралы сертификат осы тауар еркін қоймадан немесе арнайы экономикалық аймақтардан Қазақстан Республикасының қалған аумағына экспортталған немесе өткізілген кезде берілмеген жағдайда және өтініш берушінің тиісті өтінішіндегі мәліметтер осы Қағидалардың 25 немесе 35-тармақтарында көзделген құжаттардағы мәліметтерге сәйкес келетіндігін тексергеннен және тауардың нақты тиелгенін растағаннан кейін ғана, Тізбенің 6-тармағына сәйкес береді.";
49 және 50-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Уәкілетті ұйым өтініш берушіге бас тарту себептерін негіздей отырып, Қазақстан Республикасынан экспортталатын, кері экспортталатын тауарларға тауардың шығу тегі туралы сертификат беруден бас тартады:
1) Тізбеге сәйкес құжаттарды ұсынбау;
2) осы Қағидалардың және (немесе) қолданыстағы (ратификацияланған) халықаралық келісімдердің/шарттардың талаптарына сәйкес келмеу;
3) Қазақстан Республикасынан экспортталатын, кері экспортталатын тауарларға тауардың шығу тегі туралы сертификат алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
50. "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу алдында уәкілетті тұлға еркін нысанда тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы немесе негізделген бас тарту қорытынды жасайды. Бұл үшін осы Қағидалардың 25 және 29-тармақтарында көрсетілген өтініш беруші ұсынған құжаттарға талдау және осы Қағидалардың талаптарын сақтау, сондай-ақ тауардың шығарылған елін айқындау тұрғысынан ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісіне талдау жүргізіледі.
"CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді шешімді беру мерзімі өтінім уәкілетті ұйымда тіркелген күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді шешім уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда беріледі.
Мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан жеріне баруды жүзеге асырған жағдайда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты немесе оны беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді шешімді беру мерзімі өтінім уәкілетті ұйымда тіркелген күннен кейінгі 4 (төрт) жұмыс күнінен аспайды.
Уәкілетті тұлға тауарды сыртқы белгілері, таңбалануы (атауы, типі, орамасы, сыныбы, дайындаушы кәсіпорын) бойынша сәйкестендіру үшін және өндірістік базаны, технологиялық жабдықты тексеру үшін мәлімделетін тауар өндірісінің орналасқан жеріне баруды мынадай жағдайларда жүзеге асырады:

1) подачи заявки на товарные подсубпозиции ТН ВЭД, выпуск которых осуществляется впервые;
2) изменения места нахождения производства заявляемого товара;
3) изменения перечня основного оборудования;
4) при изменении технологических операций.
При выезде на место нахождения производства заявляемого товара, к ознакомлению уполномоченного лица предъявляется конструкторская документация, или техническая документация (для медицинских изделий), или рецептура, или состав (для производства и (или) изготовления пищевой или химической продукции). Требование настоящего абзаца не распространяется на документацию, составляющую государственные секреты или относящуюся к охраняемой, в соответствии с главой 4 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах" и информации ограниченного доступа, в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации", а также на товары полностью казахстанского происхождения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) пункта 5 настоящих Правил.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" оформляется, удостоверяется и выдается уполномоченной организацией на товары:
1) подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара и вывозимые с территории специальных экономических зон и свободных складов на остальную часть территории Республики Казахстан;
2) произведенные или подвергнутые достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан и реализуемые на территории Республики Казахстан.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" выдается по форме, согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
часть четвертую пункта 51 изложить в следующей редакции:
"Неотъемлемой частью сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" является накладная, содержащая номер изделия, который наносится на каждую единицу товара и является неизменным, действующим в течение срока службы/годности, определенного для данного вида товара, имеющим структуру в соответствии с документом по стандартизации, который оформляется производителем на каждую партию ввозимого товара и подлежит представлению только в случае запроса органа государственных доходов.";
подпункт 4) пункта 53 изложить в следующей редакции:
"4) документов в виде их электронных копий согласно пункту 29 настоящих Правил, доказывающих факты приобретения не менее одного закупа сырья, материалов и (или) компонентов (накладные и (или) счета-фактуры), использованные в период действия сертификатов о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства, прикрепленных к заявке и удостоверенных электронной цифровой подписью заявителя (в случае получения сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" серийного производства).";

1) шығарылуы алғаш рет жүзеге асырылатын СЭҚ ТН тауар кіші қосалқы позицияларына өтінім беру;
2) мәлімделетін тауар өндірісінің орналасқан жерінің өзгеруі;
3) негізгі жабдықтың тізбесін өзгерту;
4) технологиялық операциялардың өзгеруі кезінде.
Мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан жеріне шыққан кезде уәкілетті тұлғаның танысуына конструкторлық құжаттама немесе техникалық құжаттама (медициналық бұйымдар үшін) немесе рецептура немесе құрам (тамақ немесе химиялық өнімді өндіру және (немесе) дайындау үшін) ұсынылады. Осы абзацтың талабы "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауына және "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес қолжетімділігі шектеулі ақпаратқа сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын немесе қорғалатын құпияға жататын құжаттамаға, сондай-ақ осы Қағидалардың 5-тармағы 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 12) тармақшаларда көрсетілген толығымен Қазақстанда шығарылған тауарларға қолданылмайды.
Тауарларға "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат уәкілетті ұйыммен ресімделеді, куәландырылады және беріледі:
1) тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған және арнайы экономикалық аймақтардың аумағынан және еркін қоймалардан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне әкетілетін тауарлар;
2) Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес өндірілген немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған және Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін тауарлар.
"CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат нағыз бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі.";
51-тармақтың төртінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауардың әр бірлігіне жазылатын және тауардың осы түрі үшін айқындалған қызмет/жарамдылық мерзімі ішінде пайдаланылатын, стандарттау жөніндегі құжатқа сәйкес құрылымы бар өзгермейтін бұйым нөмірі қамтитын жүкқұжат "СТ-KZ" нысанындағы сертификаттың ажырамас бөлігі болып табылады, оны өндіруші әкелінетін тауардың әрбір партиясына ресімдейді және мемлекеттік кіріс органы сұрау салған жағдайда ғана ұсынуға жатады.";
53-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) өтінімге қоса тіркелген және өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған сериялық өндіріс "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың қолданылу кезеңінде пайдаланылған шикізатты, материалдарды және (немесе) компоненттерді (жүкқұжаттар және (немесе) шот-фактуралар) кемінде бір сатып алу фактілерін растайтын, осы Қағидалардың 29-тармағына сәйкес олардың электрондық көшірмелері түріндегі құжаттар (сериялық өндіріс "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат алған жағдайда).";

пункты 59, 60, 61, 62 и 63 изложить в следующей редакции:
"59. Уполномоченная организация отказывает заявителю в выдаче сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" с обоснованием причин отказа в случаях:
1) непредставления документов согласно пункту 53 настоящих Правил;
2) несоответствия требованиям настоящих Правил;
3) предоставления акта экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения на товар иностранного происхождения;
4) неверного расчета процентной доли внутристрановой ценности в товаре (более 1 процента);
5) отсутствия сведений, представленных в списке работников, указанных в подпункте 5) пункта 25 настоящих Правил, в документах, указанных в подпункте 10) пункта 25 настоящих Правил;
6) установления недостоверности документов, представленных заявителем для получения сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
60. Отмена действия сертификата о происхождении товара, экспортируемого, реэкспортируемого из Республики Казахстан, осуществляется решением уполномоченной организации на основании:
1) обращения заявителя об изменении сведений, содержащихся в графах сертификата о происхождении товара, с приложением документов, подтверждающих эти изменения;
2) предписания уполномоченного органа в области технического регулирования, выданного в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании" (далее - Закон о техническом регулировании).
В случае принятия решения об отмене действия экспортного сертификата на основании подпункта 1) настоящего пункта, по обращению заявителя выдается сертификат о происхождении товара взамен. При этом заявитель представляет необходимые документы, подтверждающие эти изменения. При выдаче экспортного сертификата о происхождении товара, выданного взамен, во вновь выдаваемом сертификате о происхождении товара делается запись о выдаче взамен с указанием номера и даты заменяемого сертификата. Сертификату о происхождении товара, выдаваемому взамен другого сертификата, присваивается новый порядковый номер. Срок действия сертификата, выданного взамен, не превышает срок действия заменяемого сертификата.
Уполномоченная организация в Реестре выданных сертификатов о происхождении товара, экспортируемого, реэкспортируемого из Республики Казахстан указывает информацию об отмене действия сертификата о происхождении товара, экспортируемого, реэкспортируемого из Республики Казахстан.
61. Отмена действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" принимается Решением уполномоченной организации в случаях/на основании:

59, 60, 61, 62 және 63-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Уәкілетті ұйым өтініш берушіге бас тарту себептерін негіздей отырып, "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруден бас тартады:
1) осы Қағидалардың 53-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынбау;
2) осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) шетелде шығарылған тауарға ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін ұсыну;
4) тауардың елішілік құндылығының пайыздық үлесін дұрыс есептемеу (1 пайыздан астам);
5) осы Қағидалардың 25-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген қызметкерлер тізімінде, осы Қағидалардың 25-тармағының 10) тармақшасында көрсетілген құжаттарда ұсынылған мәліметтердің болмауы;
6) "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
60. Қазақстан Республикасынан экспортталатын, Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою уәкілетті ұйымның шешімі негізінде жүзеге асырылады:
1) өтініш беруші осы өзгерістерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тауардың шығу тегі туралы сертификаттың бағандарында қамтылған мәліметтердің өзгергені туралы өтініш жасаған кезде;
2) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – техникалық реттеу туралы Заңы) 46-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес берілген техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органның нұсқамасы.
Осы тармақтың 1) тармақшасының негізінде экспорттық сертификаттың күшін жою туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушінің өтініші бойынша орнына тауардың шығарылуы туралы сертификат беріледі. Бұл ретте, өтініш беруші осы өзгерістерді растайтын қажетті құжаттарды ұсынады. Орнына берілген тауардың шығу тегі туралы экспорттық сертификат берілген кезде жаңадан берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификатта ауыстырылатын сертификаттың нөмірі мен күні көрсетіле отырып, орнына беру туралы жазба жасалады. Басқа сертификаттың орнына берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификатқа жаңа реттік нөмір беріледі. Орнына берілген сертификаттың қолданылу мерзімі ауыстырылатын сертификаттың қолданылу мерзімінен аспайды.
Уәкілетті ұйым Қазақстан Республикасынан экспортталатын, кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы берілген сертификаттардың тізілімінде Қазақстан Республикасынан экспортталатын, кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы ақпаратты көрсетеді.
61. "CT-KZ" нысанындағы тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданысын ауыстыру уәкілетті ұйымның шешімімен мына жағдайларда/негізінде қабылданады:

1) обращения заявителя в связи с прекращением производства товара, указанного в сертификате о происхождении товара формы "CT-KZ" серийного производства, или прекращения деятельности предприятия-изготовителя;
2) обращения заявителя об изменении сведений, содержащихся в графах сертификата о происхождении товара, с приложением документов, подтверждающих эти изменения;
3) предписания уполномоченного органа в области технического регулирования, выданного в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 46 Закона о техническом регулировании;
4) предписания (постановления) иных государственных органов, уполномоченных выявлять недостоверность представленных заявителем документов (сведений), предоставляемых при получении сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ";
5) результатов проверки уполномоченной организацией соблюдения порядка определения страны происхождения товара и (или) порядка выдачи сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", предусмотренных настоящими Правилами (далее - внутренний аудит);
6) отказа в беспрепятственном доступе членам комиссии по внутреннему аудиту на место производства товара для проведения осмотра с фото- и видеофиксацией, за исключением случаев, предусмотренных статьей 104 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и статьями 48, 56, 57 и 63 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите";
7) не информирования заявителем в течение десяти рабочих дней об изменениях, предусмотренных частью восьмой пункта 29 настоящих Правил.
Обращения заявителя, указанные в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, подаются посредством информационной системы уполномоченной организации. Обращения заявителя, указанные в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, представленные в период проведения внутреннего аудита уполномоченной организацией не принимаются для рассмотрения.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" при принятии решения на основании подпунктов 3), 4), 5) настоящего пункта отменяется с даты его выдачи в случаях, повлиявших на критерий и страну происхождения товара:
1) при обнаружении фактов фальсификации и (или) недостоверности в сведениях, содержащихся в заявке и представленных согласно пунктам 25 и 29 настоящих Правил документах заявителя;
2) при несоответствии фактически используемого заявителем оборудования и (или) технологического процесса производства заявленному им при получении сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" , за исключением случаев усовершенствования оборудования и (или) технологического процесса, не влияющих на страну происхождения товара.
В остальных случаях или основаниях сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" отменяется с даты принятия решения уполномоченной организации об его отмене.
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" отменяется по результатам внутреннего аудита в случаях выявлений нарушений требований настоящих Правил, повлиявших на критерий и (или) страну происхождения товара.
В случае выявления нарушений требований настоящих Правил, не повлиявших на критерий и (или) страну происхождения товара, по результатам внутреннего аудита, уполномоченной организацией направляется заявителю заключение комиссии по внутреннему аудиту по устранению выявленных нарушений, сформированные по итогам внутреннего аудита.
В случае неисполнения заключения комиссии по внутреннему аудиту по устранению выявленных нарушений, сформированного по итогам внутреннего аудита, уполномоченная организация отменяет сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ".

1) өтініш берушінің сериялық өндірістің "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауар өндірісінің тоқтатылуына немесе дайындаушы кәсіпорын қызметінің тоқтатылуына байланысты өтініші;
2) осы өзгерістерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тауардың шығу тегі туралы сертификаттың бағандарында қамтылған мәліметтердің өзгергені туралы өтініш берушінің өтініші;
3) техникалық реттеу туралы Заңының 46-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына ғына сәйкес шығарылған техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органның нұсқаулары;
4) "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу кезінде ұсынылатын, өтініш беруші ұсынған құжаттардың (мәліметтердің) анық еместігін анықтауға уәкілетті өзге мемлекеттік органдардың нұсқаулары (қаулылары);
5) уәкілетті ұйымның осы Қағидаларда көзделген "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығарылған елін айқындау тәртібінің және (немесе) тауардың шығу тегі туралы сертификатты ішкі айналым үшін беру тәртібінің сақталуын тексеруі (бұдан әрі – ішкі аудит) нәтижелері;
6) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 104-бабында және "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48, 56, 57 және 63-баптарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, ішкі аудит жөніндегі комиссия мүшелерінің тауар өндірілген жерге фото және бейне тіркемесі бар қарап-тексеру жүргізу үшін кедергісіз кіруден бас тартуы;
7) өтініш берушіге он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 29-тармағының сегізінші бөлігінде көзделген өзгерістер туралы хабарламау.
Осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген өтініш берушінің өтініштері уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесі арқылы ұсынылады. Өтініш берушінің осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген, уәкілетті ұйым ішкі аудит жүргізу кезеңінде берген өтініштері қарауға қабылданбайды.
Осы тармақтың 3), 4), 5) тармақшалары негізінде шешім қабылдау кезінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың өлшемшарттарға және тауар шығарылған елге әсер еткен жағдайларда, ол берілген күннен бастап күші жойылады:
1) өтінімдегі және осы Қағидалардың 25 және 29-тармақтарына сәйкес ұсынылған құжаттардағы мәліметтерде бұрмалау және (немесе) дәйексіз фактілер анықталған кезде;
2) жабдықты және (немесе) тауар шығарылған елге әсер етпейтін технологиялық процесті жетілдіру жағдайларын қоспағанда, өтініш беруші іс жүзінде пайдаланатын жабдық және (немесе) өндірістің технологиялық процесі "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу кезінде өзі мәлімдеген жабдыққа сәйкес келмеген кезде.
Қалған жағдайларда немесе негіздерде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы уәкілетті ұйым шешім қабылдаған күннен бастап күші жойылады.
"CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат өлшемшарттарға және (немесе) тауар шығарылған елге әсер еткен осы Қағидалардың талаптарының бұзушылықтары анықталған жағдайларда ішкі аудит нәтижелері бойынша жойылады.
Ішкі аудит нәтижелері бойынша өлшемшарттарға және (немесе) тауар шығарылған елге әсер етпеген осы Қағидалардың талаптарының бұзушылықтары анықталған жағдайда, уәкілетті ұйым ішкі аудит нәтижелері бойынша қалыптастырылған, анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі ішкі аудит жөніндегі комиссияның қорытындысын өтініш берушіге жібереді.
Ішкі аудит жөніндегі комиссияның ішкі аудит қорытындылары бойынша қалыптастырылған анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі қорытындысы орындалмаған жағдайда, уәкілетті ұйым "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жояды.

Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" при принятии решения на основании подпункта 7) настоящего пункта отменяется и признается недействительным с даты вступления изменений условий согласно пункту 29 настоящих Правил.
62. Уполномоченная организация в Реестре выданных сертификатов о происхождении товара формы "CT-KZ" указывает информацию об отмене действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", дату и причину его отмены и с какого времени он считается отмененным.
О принятом решении об отмене действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" в соответствии с подпунктами 4), 5), 6) или 7) пункта 61 настоящих Правил, а также в случае выявления нарушений требований настоящих Правил, по результатам внутреннего аудита, уполномоченная организация в письменном виде уведомляет уполномоченный орган в области технического регулирования в течение трех рабочих дней, следующих за днем принятия настоящего решения или заключения комиссии по внутреннему аудиту по устранению выявленных нарушений с указанием причин его принятия.
К уведомлению прилагается акт экспертизы о происхождении товара для внутреннего обращения и заключение уполномоченного лица об оформлении сертификата о происхождении товара.
63. В случае принятия решения об отмене действия сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" на основании подпункта 2) пункта 61 настоящих Правил, по обращению заявителя выдается сертификат о происхождении товара взамен. При этом заявитель представляет необходимые документы, подтверждающие эти изменения. При выдаче сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ", выданного взамен, в графу 5 вновь выдаваемого сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ" делается запись о выдаче взамен с указанием номера и даты заменяемого сертификата. Сертификату о происхождении товара, выдаваемому взамен другого сертификата, присваивается новый порядковый номер. Срок действия сертификата, выданного взамен, не превышает срок действия заменяемого сертификата.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. При невозможности установления подлинности сертификата о происхождении товара или его действительное происхождение, в уполномоченный орган страны ввоза товара направляется соответствующая информация.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Сертификат о происхождении товара оформляется на бланках, имеющих степени защиты: первый экземпляр – подлинник, второй и третий экземпляр - копии. Подлинник и одна копия сертификата выдаются заявителю, а вторая копия хранится в уполномоченной организации, выдавшей сертификат о происхождении товара.
Уполномоченная организация ведет учет использования, хранения и выдачи бланков сертификата о происхождении товара.
Оформленные сертификаты выдаются заявителю (либо его представителю по доверенности) под роспись в журнале регистрации выданных сертификатов о происхождении товара.
Выдача оформленных сертификатов о происхождении товара другим лицам не допускается.";
часть шестую пункта 74 изложить в следующей редакции:

Осы тармақтың 7) тармақшасының негізінде шешім қабылдау кезінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күші жойылады және осы Қағидалардың 29-тармағына сәйкес шарттардың өзгерістері енгізілген күннен бастап жарамсыз деп танылады.
62. Уәкілетті ұйым "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың тізілімінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы ақпаратты, оның күшін жою күні мен себебін және ол қай уақыттан бастап күшін жойды деп есептелетінін көрсетеді.
Осы Қағидалардың 61-тармағының 4), 5), 6) немесе 7) тармақшаларына сәйкес, сондай-ақ ішкі аудит нәтижелері бойынша осы Қағидалардың талаптарының бұзушылықтары анықталған жағдайда, "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылуын жою туралы қабылданған шешім туралы уәкілетті ұйым техникалық реттеу саласында уәкілетті органды осы шешім немесе ішкі аудит жөніндегі комиссияның анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі қорытындысы, оның қабылдану себептерін көрсете отырып, қабылданған күннен кейінгі үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде хабардар етеді.
Хабарламаға ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі және уәкілетті тұлғаның тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы қорытындысы қоса беріледі.
63. Осы Қағидалардың 61-тармағы 2) тармақшасының негізінде "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың күшін жою туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушінің өтініші бойынша орнына тауардың шығу тегі туралы сертификат беріледі. Бұл ретте, өтініш беруші осы өзгерістерді растайтын қажетті құжаттарды ұсынады. Орнына берілген "CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру кезінде "CT-KZ" нысанындағы жаңадан берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 5-бағанына ауыстырылатын сертификаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып, орнына беру туралы жазба жасалады. Басқа сертификаттың орнына берілетін тауардың шығу тегі туралы сертификатқа жаңа реттік нөмір беріледі. Орнына берілген сертификаттың қолданылу мерзімі ауыстырылатын сертификаттың қолданылу мерзімінен аспайды.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың түпнұсқалығын немесе оның нақты шығарылған жерін анықтау мүмкін болмаған кезде тауарды әкелген елдің уәкілетті органына тиісті ақпарат жіберіледі.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Тауардың шығу тегі туралы сертификат қорғау дәрежесі бар бланкілерде ресімделеді: бірінші данасы – түпнұсқа, екінші және үшінші данасы - көшірме. Сертификаттың түпнұсқасы мен бір көшірмесі өтініш берушіге беріледі, ал екінші көшірмесі тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген уәкілетті ұйымда сақталады.
Уәкілетті ұйым шығу тегі туралы сертификат бланкілерін пайдалану, сақтау және беру есебін жүргізеді.
Ресімделген сертификаттар өтініш берушіге (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) тауардың шығу тегі туралы берілген сертификаттарды тіркеу журналына қол қойғызып беріледі.
Тауардың шығу тегі туралы сертификаттарды өзге тұлғаларға беруге жол берілмейді.";
74-тармақтың алтыншы бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:

"Размер бланка сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" 210х297 мм (по длине допускается отклонение в большую сторону на 5 миллиметров или в меньшую сторону на 8 миллиметров), изготавливается типографским способом на белой писчей бумаге 80 грамм, без механических примесей целлюлозы, имеющим четыре степени защиты: 7-значный серийный номер в нижнем правом углу бланка, состоящий из двух последних цифр года, в котором изготовлен бланк, и пятизначного порядкового номера бланка, микротекст по контуру (наименование и адрес типографии), фон светло-голубого оттенка с отпечатанным блокперфектным рисунком (тангир), делающий любую фальсификацию механическим или химическим способом заметной для глаз, рамка по контуру (гильош).";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Сертификат о происхождении товара формы "СТ-1" для целей проведения процедур государственных закупок в государствах-участниках Соглашения от 1994 года или 2009 года заполняется по форме, установленной в Правилах определения страны происхождения товаров, являющихся неотъемлемой частью Соглашения от 1994 года или 2009 года, и в соответствии с критериями определения страны происхождения товаров, предусмотренными в Правилах определения страны происхождения товаров, с учетом следующих особенностей:
1) в графе 1 "Грузоотправитель/экспортер (наименование и адрес)" указывается информация о заявителе – участнике процедуры государственной закупки (наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) – для индивидуального предпринимателя), место нахождения (место жительства);
2) в графу 2 "Грузополучатель/импортер (наименование и адрес)" вносится запись: "Для представления по требованию";
3) графа 3 "Средства транспорта и маршрут следования (насколько это известно)" не заполняется;
4) в графу 5 "Для служебных отметок" вносится следующая запись: "Для целей участия в процедурах государственных (муниципальных) закупок";
5) графа 7 "Количество мест и вид упаковки" не заполняется;
6) графа 10 "Количество товара" не заполняется;
7) графа 11 "Номер и дата счета-фактуры" не заполняется.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-1" для целей проведения процедур государственных закупок выдается в случае наличия у заявителя сертификата формы "СТ-1" для целей экспорта товара или сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" в отношении запрашиваемого товара, выданного за последние 2 (два) года.
Для выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-1" для целей проведения процедур государственных закупок не требуются документы, предусмотренные пунктом 1-1 Перечня.";
дополнить пунктом 77 следующего содержания:

"СТ-KZ" формасындағы тауарлардың шығу тегі туралы куәліктің бланкі 210х297 мм өлшемде (ұзындығы бойынша үлкен жағына қарай 5 миллиметрге немесе кіші жағына 8 миллиметрге ауытқуға жол беріледі), төрт қорғау дәрежесі бар целлюлозаның механикалық қоспаларынсыз, 80 грамм ақ жазу қағазында баспаханалық тәсілмен дайындалады: бланк дайындалған жылдың екі соңғы санынан және бланкінің бес таңбалы реттік нөмірінен тұратын бланкінің төменгі оң жақ бұрышындағы 7 таңбалы сериялық нөмір, контур бойынша микротекст (типографияның атауы және), фон ашық көк түспен басылған блокперфектикалық өрнекпен (тангир), кез-келген бұрмалауды механикалық немесе химиялық жолмен көзге көрінетін етеді, контур бойымен жақтау (гильош).";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. 1994 немесе 2009 жылдардағы Келісімге қатысушы мемлекеттерде мемлекеттік сатып алу процедураларын жүргізу мақсатында "СТ-1" формасындағы тауарлардың шыққан жері туралы сертификат шығарылған елді анықтау ережелерінде белгіленген нысанда толтырылады. 1994 немесе 2009 жылдардағы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын және келесі ерекшеліктерді ескере отырып, тауарлардың шыққан елін анықтау ережелерінде көзделген тауарлардың шығарылған елін анықтау өлшемшарттарына сәйкес тауарлар:
1) 1-бағанда "Жүк жөнелтуші/экспорттаушы (аты-жөні және мекенжайы)" өтініш беруші – мемлекеттік сатып алу процедурасының қатысушысы туралы ақпарат көрсетіледі (аты-жөні (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) – жеке кәсіпкер үшін), орналасқан жері (тұрғылықты жері);
2) 2-бағанда "Жүк алушы/импортер (атауы мен мекенжайы)" келесі жазба енгізіледі: "Сұраныс бойынша ұсыну үшін";
3) 3-баған "Көлік құралдары және жүру маршруттары (қаншалықты белгілі)" толтырылмайды;
4) 5-бағанда "Қызмет белгілері үшін" келесі жазба енгізіледі: "Мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу рәсімдеріне қатысу мақсатында";
5) 7-баған "Орындар саны және қаптама түрі" толтырылмайды;
6) 10-баған "Тауарлар саны" толтырылмайды;
7) 11-баған "Шот-фактураның нөмірі мен күні" толтырылмайды.
Мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу мақсаттары үшін "СТ-1" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат өтініш берушіде тауарды экспорттау мақсаттары үшін "СТ-1" нысанындағы сертификат немесе соңғы 2 (екі) жыл ішінде берілген сұратылып отырған тауарға қатысты "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат болған жағдайда беріледі.
Мемлекеттік сатып алу процедураларын жүргізу мақсатында "СТ-1" формасындағы тауарлардың шығу тегіне сертификат беру үшін Тізбенің 1-1-тармағында көзделген құжаттар талап етілмейді.
"СТ-1" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат беру үшін Мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу мақсаттары үшін Тізбенің 1-1-тармағында көзделген құжаттар талап етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 77-тармақпен толықтырылсын:

"77. Сертификат о происхождении товара формы "Оригинал" заполняется в соответствии с порядком, изложенным в приложении 9 к настоящим Правилам.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 2:
строку:
"
1106 10 000 0
Мука тонкого и грубого помола из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
1106 10 000 0
Мука тонкого и грубого помола и порошок из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
1504 - 1506 00 000 0
Жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава – прочие животные жиры, масла и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения следующих технологических операций: вытопка; выпаривание; очистка
";
изложить в следующей редакции:
"
1504 - 1506 00 000 0
Жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава – прочие жиры и масла животного происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения следующих технологических операций: вытопка; выпаривание; очистка
";
строку:
"
1507 - 1515
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава – прочие нелетучие растительные жиры, масла (включая масло жожоба) и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
Механическая очистка путем: отстаивания, фильтрования; центрифугирования; обработки горячей водой или паром; нейтрализации щелочью; обработки острым паром под вакуумом
";
изложить в следующей редакции:
"
1507 - 1515
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава – прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
Механическая очистка путем: отстаивания, фильтрования; центрифугирования; обработки горячей водой или паром; нейтрализации щелочью; обработки острым паром под вакуумом
";
строку:
"
1701
Сахар тростниковый, или свекловичный или химически чистая сахароза в твердом состоянии
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по клерированию (для сахара тростникового), сатурации, сульфитации, фильтрации и последующих операций (для сахара тростникового и свекловичного)
";
изложить в следующей редакции:
"
1701
Сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза, в твердом состоянии
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по клерированию (для сахара тростникового), сатурации, сульфитации, фильтрации и последующих операций (для сахара тростникового и свекловичного)
";
строку:
"
2009
Соки фруктовые (включая виноградное сусло) и соки овощные, несброженные и не содержащие добавок спирта, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
2009
Соки фруктовые или ореховые (включая виноградное сусло и кокосовую воду) и соки овощные, несброженные и не содержащие добавок спирта, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
2106
Сахарные сиропы с добавлением ароматических или красящих веществ
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
2106
Пищевые продукты, в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
2106 90 200 0
Составные спиртовые полуфабрикаты, используемые для изготовления напитков
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
2106 90 200 0
Составные спиртовые полуфабрикаты, кроме продуктов на основе душистых веществ, используемые при производстве напитков
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышающих 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
Из 2201
Воды газированные
Очистка воды; обеззараживание воды; газирование воды и розлив
";
изложить в следующей редакции:
"
Из 2201
Воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ
Очистка воды; обеззараживание воды; газирование воды (для газированных вод) и розлив
";
строку:
"
2206 00
Напитки прочие сброженные (например, сидр, перри, или сидр грушевый, напиток медовый); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте непоименованные или не включенные
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по купажированию, фильтрации и других последующих операций
";
изложить в следующей редакции:
"
2206 00
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций по купажированию, фильтрации и других последующих операций
";
строку:
"
2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; доломитовая набивочная смесь
Дробление, распиловка, измельчение; для не кальцинированного доломита – кальцинирование
";
изложить в следующей редакции:
"
2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
Дробление, распиловка, измельчение; для не кальцинированного доломита – кальцинирование
";
строку:
"
из 2811 29 100 0
Оксид серы (VI) (серный ангидрид)
Изготовление из двуокиси серы
";
изложить в следующей редакции:
"
из 2811 29 100 0
Триоксид серы (серный ангидрид)
Изготовление из двуокиси серы
";
строку:
"
2905 19 000 0
Алкоголяты металлов
Изготовление из материалов любой позиции, в том числе из других материалов позиции 2905. Однако алкоголяты металлов настоящей позиции используются при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
2905 19 000 0
Спирты ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные: моноспирты насыщенные, прочие, алкоголяты металлов
Изготовление из материалов любой позиции, в том числе из других материалов позиции 2905. Однако алкоголяты металлов настоящей позиции используются при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"

"77. "Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат осы Қағидаларға 9-қосымшада жазылған тәртіпке сәйкес толтырылады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымшада:
"
1106 10 000 0
0713 тауар позициясындағы кептiрiлген бұршақ көкөнiстерінен жасалған майда және iрi тартылған ұн
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ын аспауға тиiс, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1106 10 000 0
0713 тауар позициясындағы кептiрiлген бұршақ көкөнiстерінен жасалған майда және iрi тартылған ұн және ұнтақ
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспайтын, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
";
"
1504-1506 000 00 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген балықтың немесе теңiз сүт қоректiлерiнің тоң майлары, майлары және олардың фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де жануарлардың тоң майлары, майлары және олардың фракциялары
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау: қорыту; булау; тазалау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1504-1506 000 00 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген балықтың немесе теңiз сүт қоректiлерiнің тоң майлары, майлары және олардың фракциялары, тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген жануарлардан алынатын өзге де майлар мен майлар және олардың фракциялары
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау: қорыту; булау; тазалау
";
"
1507-1515
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген қытай бұршағының майлары және оның фракциялары, - тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де өсімдіктен алынған ұшпайтын майлар және майлар (жожоба майын қоса алғанда) және оның өлшемдері
Тұндыру, сүзгiден өткiзу; үйірткілеу; ыстық сумен немесе бумен өңдеу; сiлтiмен бейтараптандыру; вакуумның астында күштi бумен өңдеу арқылы механикалық тазалау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1507-1515
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген соя майы және оның фракциялары – тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өсімдік немесе микробиологиялық тектес өзге де ұшпайтын майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары
Тұндыру, сүзгiден өткiзу; үйірткілеу; ыстық сумен немесе бумен өңдеу; сiлтiмен бейтараптандыру; вакуумның астында күштi бумен өңдеу арқылы механикалық тазалау
";
"
1701
Қатты күйдегі құрақ қанты немесе қызылша қанты немесе химиялық таза сахароза
Клерлеу (құрақ қанты үшін), сатурация, сульфитация, сүзу жөніндегі және кейінгі (құрақ қанты және қызылша қанты үшін) технологиялық операцияларды орындау шарттарымен кез келген позициядағы материалдарды дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1701
Қатты күйдегі құрақ қанты немесе қызылша қанты және химиялық таза сахароза
Клерлеу (құрақ қанты үшін), сатурация, сульфитация, сүзу жөніндегі және кейінгі (құрақ қанты және қызылша қанты үшін) технологиялық операцияларды орындау шарттарымен кез келген позициядағы материалдарды дайындау
";
"
2009
Ашытылмаған және құрамында спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған жемiс шырындары (жүзiм ашытқысын қоса алғанда) және көкөнiс шырындары
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2009
Ашытылмаған және құрамында спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған жемiс шырындары немесе жаңғақ (жүзiм ашытқысын және кокос суын қоса алғанда) және көкөнiс шырындары
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
"
2106
Хош иiстi немесе бояғыш заттар қосылған қант шәрбаттары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2106
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
"
2106 90 200 0
Сусындар дайындау үшін пайдаланылатын спирттік жартылай фабрикаттар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2106 90 200 0
Сусындар өндірісінде пайдаланылатын хош иісті заттар негізіндегі өнімдерден басқа, құрамдас спирттік жартылай фабрикаттар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
"
2201-ден
Газдалған су
Суды тазарту, суды зарарсыздандыру, суды газдандыру және құю
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2201-ден
Сулар, қант немесе басқа да тәттілендіретін немесе хош иісті заттар қосылмаған табиғи немесе жасанды минералды, газдалған суларды қоса алғанда
Суды тазарту; суды зарарсыздандыру; суды газдау ( газдалған су үшін); құю
";
"
2206 00
Өзге де ашытылған сусындар (мысалы, сидр, перри немесе алмұрт сидрі, бал сусыны); басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған ашытылған сусындардан жасалған қоспалар мен ашытылған сусындардың және алкогольсіз сусындардың қоспалары
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегi технологиялық операцияларды және басқа кейiнгi операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2206 00
Өзге де ашытылған сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, сакэ); басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған ашытылған сусындардан жасалған қоспалар мен ашытылған сусындардың және алкогольсіз сусындардың қоспалары
Араластыру, сүзгiден өткiзу жөнiндегi технологиялық операцияларды және басқа кейiнгi операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
";
"
2518
Ірі ұсатылған немесе арамен кесiлген не блоктарға немесе тiк бұрышты (шаршылыны қоса алғанда) нысанды тақталарға басқа тәсiлмен бөлiнген доломитті қоса алғанда, доломитті нығыздаушы қоспа
Уату, аралау, ұсату; ірi кальциленбеген доломит үшiн кальцилеу
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2518
Кальцийленген немесе кальцийленбеген, ірі ұсатылған немесе араланған долмитті қос алғанда, күйежентектелген немесе күйежентектелмеген, басқа тәсілмен блоктарға немесе тiк бұрышты тақталарға (шаршы пішінде қоса алғанда) бөлiнген доломит
Уату, аралау, ұсату; кальциленбеген доломит үшiн – кальцилеу
";
"
2811 29 100 0-ден
Күкiрт тотығы (VI) (күкiрт ангидридi)
Қос тотықты күкiрттен дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2811 29 100 0-ден
Күкірт триоксиді (күкірт ангидриді)
Қос тотықты күкiрттен дайындау
";
"
2905 19 000 0
Металдардың алкоголяттары
Кез келген позицияның материалдарынан, оның iшiнде 2905 позициясыныдағы басқа да материалдардан дайындау. Алайда, осы позиция металдарының алкоголяттары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылады
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2905 19 000 0
Ациклдік спирттер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитрозаланған қоспалары: қаныққан моноспирттер, өзгелері, металдардың алкоголяттары
Кез келген позицияның материалдарынан, оның iшiнде 2905 позициясыныдағы басқа да материалдардан дайындау. Алайда, осы позиция металдарының алкоголяттары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылады
";
"

3006 60
Средства химические контрацептивные, изготовленные на основе гормонов или спермицидов
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
3006 60 000
Средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
Группа 32
Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевка и прочие мастики; чернила [типографская краска], кроме продукции позиций из 3201, 3205 00 000 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы классифицируются в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, используются при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции.
";
изложить в следующей редакции:
"
Группа 32
Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевка и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь, кроме продукции позиций из 3201, 3205 00 000 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление из материалов любых позиций, при котором все используемые материалы классифицируются в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, используются при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции.
";
строку:
"
3505 10 500 0
Крахмалы, эстерифицированные и этерифицированные [превращенные в сложный или простой эфир]
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов позиции 3505
";
изложить в следующей редакции:
"
3505 10 500 0
Крахмалы, превращенные в сложный или простой эфир
Изготовление из материалов любых позиций, в том числе из других материалов позиции 3505
";
строку:
"
3801 20 100 0
Пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футировки печей
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость используемых материалов позиции 3403 не превышает 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
3801 20 100 0
Графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
Изготовление из материалов любых позиций, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
из 3803 00
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное
Рафинирование неочищенного масла
";
изложить в следующей редакции:
"
из 3803 00
Масло талловое, рафинированное
Рафинирование неочищенного масла
";
строку:
"

3006 60
Гормондардың немесе спермицидтердiң негiзiнде дайындалған химиялық контрацептивтiк құралдар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3006 60 000
Гормондардың, 2937 тауар позициясының өзге де қосылыстарының немесе спермицидтердің негізіндегі химиялық контрацептивтік құралдар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспайды
";
"
32-топ
3201-ден, 3205 00 000 0 позицияларының өнiмдерiнен басқа, олар үшiн пайданылатын қағидалар бұдан әрi жазылады, илеу немесе бояу сығындылары; таниндер және олардың туындылары; бояғыштар, тигменттер және өзге де бояу заттары; бояулар мен лактар; тығыздағыштар мен өзге де мастикалар; сия [баспаханалық бояу]
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылады
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32-топ
Илеу немесе бояу сығындылары; таниндер және олардың туындылары; бояғыштар, пигменттер және өзге де бояғыш заттар; қолданылатын ережелер бұдан әрі жазылатын 3201, 3205 00 000 0 позицияларындағы өнімдерден басқа, бояулар мен лактар; тығыздағыш және өзге де мастикалар; полиграфиялық бояу, сия, тушь
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауы шартымен пайдаланылады
";
"
3505 10 500 0
Крахмалдар, эстерифицияланған және этерифицияланған (күрделi немесе қарапайым эфирге айналдырылған)
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 3505 позициясындағы басқа да материалдарынан дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3505 10 500 0
Күрделі немесе қарапайым эфирге айналған крахмалдар
Кез келген позициялардың материалдарынан, оның iшiнде 3505 позициясындағы басқа да материалдарынан дайындау
";
"
3801 20 100 0
Электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді шегендеуге арналған ұқсас пасталар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3801 20 100 0
Майдағы суспензия түріндегі коллоидты графит; жартылай коллоидты графит
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс
";
"
3803 00-ден
Таллол майы, тазартылған немесе тазартылмаған
Тазартылмаған майды тазарту
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3803 00-ден
Таллол майы, тазартылған
Тазартылмаған майды тазарту
";
"

3807 00 900 0
Деготь черный (вар или смола из растительного гудрона)
Перегонка древесного дегтя
";
изложить в следующей редакции:
"
из 3807 00 900 0
Деготь черный (вар или смола из растительного гудрона)
Перегонка древесного дегтя
";
строку:
"
из 3901-3915*
Полимеры этилена в первичных формах
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции. Однако стоимость всех используемых материалов группы 39 не превышает 20% цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
из 3901-3915*
Полимеры этилена в первичных формах, отходы, обрезки и скрап, из пластмасс
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции. Однако стоимость всех используемых материалов группы 39 не превышает 20% цены конечной продукции
";
строку:
"
3920 20 210 9
Пленка, полосы или ленты из полимеров пропилена, толщиной не более 0,10 мм, биаксально ориентированных, в рулонах
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не превышает 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
3920 20 210 9
Прочие плиты, листы, пленка и полосы или ленты, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами из полимеров пропилена, биаксиально ориентированные, толщиной не более 0,10 мм
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не превышает 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции 4015 не превышает: - 80 % цены конечной продукции – в первый год с даты начала изготовления данного вида товара; 70 % цены конечной продукции - во второй год; 60 % цены конечной продукции в третий год; 50 % цены конечной продукции с четвертого года изготовления данного вида товара. При условии выполнения следующих операций для стерильных перчаток: изготовление упаковки; расфасовка в индивидуальную упаковку попарно; стерилизация; проверка на стерильность. При условии выполнения следующих операций для нестерильных перчаток: хлоринация или полимеризация; изготовление упаковки; расфасовка в групповую упаковку по 25-50 пар (полиэтиленовый вкладыш, картонная коробка/бокс)
";
изложить в следующей редакции:
"
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов позиции 4015 не превышает: - 80 % цены конечной продукции – в первый год с даты начала изготовления данного вида товара; 70 % цены конечной продукции - во второй год; 60 % цены конечной продукции в третий год; 50 % цены конечной продукции с четвертого и последующие годы изготовления данного вида товара. При условии выполнения следующих операций для стерильных перчаток: изготовление упаковки; расфасовка в индивидуальную упаковку попарно; стерилизация; проверка на стерильность. При условии выполнения следующих операций для нестерильных перчаток: хлоринация или полимеризация; изготовление упаковки; расфасовка в групповую упаковку по 25-50 пар (полиэтиленовый вкладыш, картонная коробка/бокс)
";
строку:
"

3807 00 900 0
Қарамай (өсiмдiк гудронынан алынған нұм немесе шайыр)
Сүректiк қарамайды айдау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3807 00 900 0 - дан
Қарамай (қайнатылған өсiмдiк гудронынан алынған шайыр)
Сүректiк қарамайды айдау
";
"
3901 - 3915-тен
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Алайда, 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3901 - 3915-тен
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері, пластмассадан жасалған қалдықтар, кесінділер және сынықтар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Алайда, 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспайды
";
"
3920 20 210 9
Қалыңдығы 0,10 мм аспайтын, пропилен полимерлерiнен жасалған, биоксалды бағдарланған, орамдардағы үлдiр, жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда дайын өнiмдiкiндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3920 20 210 9
Кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және ұқсас тәсілмен пропилен полимерлерінен жасалған, биаксиалды бағдарланған, қалыңдығы 0,10 мм-ден аспайтын басқа материалдармен қосылмаған өзге де тақталар, табақтар, пленкалар және жолақтар немесе таспалар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда, дайын өнімдікіндей позицияның пайдаланылатын материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 50% - ынан аспайды
";
"
4015
Киiм және түрлi мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киiмдерге (қолғаптарды, биялайларды және митенкiлердi қоса алғанда) арналған керек-жарақтар
Кез келген позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 4015 позициясындағы пайдаланылатын материалдар құны мыналардан: - тауардың осы түрiн дайындаған күннен бастап бiрiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан; - екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан; - үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан; - тауардың осы түрiн дайындаудың төртiншi жылынан бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Зарарсыздандырылған биялайлар үшін мынадай операцияларды орындау шартымен: - орамаларды дайындау; - екі-екіден жекелеген орамаға қаптау; - зарарсыздандыру; - зарарсыздандырылуын тексеру. Зарарсыздандырылмаған биялайлар үшін мынадай операцияларды орындаған жағдайда: - хлоринация немесе полимерлеу; - орамалды дайындау; -25-50 жұптан топты орамаға қаптау (полителенді қосымша бет, картонды қорап/бокс)
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4015
Киiм және түрлi мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киiмдерге (қолғаптарды, биялайларды және митенкiлердi қоса алғанда) арналған керек-жарақтар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау. Алайда 4015 позицияның пайдаланылатын материалдарының құны: -түпкілікті өнім бағасының 80%- ынан - тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы; түпкілікті өнім бағасының 70%-ынан-екінші жылы; түпкілікті өнім бағасының 60%-ынан-үшінші жылы; тауардың осы түрiн дайындаудың төртiншi және келесі жылдарынан бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Зарарсыздандырылған қолғаптар үшін мынадай операцияларды орындау шартымен: қаптаманы дайындау; жекелеген қаптамаға жұппен орау; зарарсыздандыру; зарарсыздандырылуын тексеру. Зарарсыздандырылмаған қолғаптар үшін мынадай операцияларды орындаған жағдайда: хлоринация немесе полимерлеу; қаптаманы дайындау; 25-50 жұптан топтық қаптамаға орау (полителенді қосымша бет, картонды қорап/бокс)
";
"

4017 00
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - изготовление заготовок; - механическая обработка деталей
";
изложить в следующей редакции:
"
4017 00 000
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - изготовление заготовок; - механическая обработка деталей
";
строку:
"
из 4302
Дубленые или выделанные меховые шкурки (включая головы, хвосты, лапы и прочие части или лоскут), несобранные или собранные (без добавления других материалов), кроме указанных в товарной позиции 4303
Изготовление из дубленых или выделанных меховых шкурок несобранных
";
изложить в следующей редакции:
"
из 4302
Дубленые или выделанные меховые шкурки (включая головы, хвосты, лапы и прочие части или лоскут), собранные (без добавления других материалов), кроме указанных в товарной позиции 4303
Изготовление из дубленых или выделанных меховых шкурок несобранных
";
строку:
"
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или не удаленной корой или заболонью или грубо брусованные или не брусованные
Изготовление из необработанных лесоматериалов, со снятой корой или просто ободранной
";
изложить в следующей редакции:
"
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные
Изготовление из необработанных лесоматериалов, со снятой корой или просто ободранной
";
строку:
"
4410113000
Плиты древесно-стружечные из древесины, с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламиновой смолой
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- распиловка листового материала; - установка пластин тиснения - подготовка поверхности основы, обеспыливание; - укладка облицовочного материала; - подача листового сэндвича в зону запрессовки: - прессование заготовок при температуре более 200 С на контактных прессах; - вывод из зоны прессования: - форматирование, снятие свесов облицовочного материала; - формирование пакетов для остывания; - перемещение в зону стабилизации температур; - паллетирование.
";
изложить в следующей редакции:
"
4410113000
Плиты древесно-стружечные из древесины, с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламиновой смолой
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- раскрой облицовочного материала (при необходимости);
- установка пластин тиснения;
- подготовка поверхности основы, обеспыливание;
- укладка облицовочного материала;
- подача листового сэндвича в зону запрессовки:
- прессование заготовок при температуре более 200С на контактных прессах;
- вывод из зоны прессования:
- форматирование, снятие свесов облицовочного материала;
- формирование пакетов для остывания;
- перемещение в зону стабилизации температур;
- паллетирование.
";
строку:
"

4017 00
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4017 00 000
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындама жасау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу
";
"
4302-ден
Құралған немесе құралмаған иленген немесе өңделген үлбір тері қиықтары (бастарды, құйрықтырды, табандарды және өзге де бөліктерді немесе қиықтарды қоса алғанда), 4303 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа
Құралмаған, иленген немесе өңделген үлбiр терi қиықтарынан дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4302-ден
Құралған (басқа материалдарды қоспай) иленген немесе өңделген үлбір тері қиықтары (бастарды, құйрықтырды, табандарды және өзге де бөліктерді немесе қиықтарды қоса алғанда), 4303 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа
Құралмаған, иленген немесе өңделген үлбiр терi қиықтарынан дайындау
";
"
4403
Өңделмеген, қабығы алынған немесе қабығы алынбаған, дөрекі түрде қырланған немесе қырланбаған ағаш материалдары
Қабығы алынған немесе жай аршылған өңделмеген ағаш материалдарынан дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4403
Өңделмеген, қабығы алынған немесе қабығы алынбаған, шелқабықты немесе дөрекі түрде жиектелген немесе жиектелмеген ағаш материалдары
Қабығы алынған немесе жай ғана аршылған өңделмеген ағаш материалдарынан дайындау
";
"
4410113000
Меламин шайыры сіңдірілген қағазбен қапталған беті бар сүректен жасалған сүрек-жоңқа тақталар
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда кез келген позициялардың материалдарынан дайындау: - табақ материалды аралау;
- өрнектеу пластиналарын орнату
- негіз бетін дайындау, шаңсыздандыру;
- қаптау материалын төсеу;
- престеу аймағына жайпақ сэндвичті беру
- дайындамаларды 200С-тан астам температурада түйіспелі престерде престеу;
- престеу аймағынан шығару:
- қаптау материалының қадаларын пішімдеу, алу;
- салқындатуға арналған бумаларды қалыптастыру;
- температураны тұрақтандыру аймағына көшу; - паллеттеу.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4410113000
Меламин шайыры сіңдірілген қағазбен қапталған беті бар сүректен жасалған сүрек-жоңқа тақталар
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда кез келген позициялардың материалдарынан дайындау:
- қаптау материалын пішу (қажет болған жағдайда);
- өрнектеу пластиналарын орнату
- негіз бетін дайындау, шаңсыздандыру;
- қаптау материалын төсеу;
- престеу аймағына жайпақ сэндвичті беру
- дайындамаларды 200С-тан астам температурада түйіспелі престерде престеу;
- престеу аймағынан шығару:
- қаптау материалының қадаларын пішімдеу, алу;
- салқындатуға арналған бумаларды қалыптастыру;
- температураны тұрақтандыру аймағына көшу;
- паллеттеу.
";
"

4414 00
Рамы деревянные для картин, фотографий, зеркал или налогичных предметов
Профилирование, фрезерование, сборка
";
изложить в следующей редакции:
"
4414
Рамы деревянные для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов
Профилирование, фрезерование, сборка
";
строку:
"
5111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных
При условии выполнения технологических операций:
снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани, шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: отварка-расшлихтовка, крашение, заключительная отделка, разбраковка готовой ткани
";
изложить в следующей редакции:
"
5111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных
При условии выполнения технологических операций:
- снование пряжи;
- ткачество;
- крашение ткани (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
- отделка ткани (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
- разбраковка ткани.
";
строку:
"
5112
Ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных
При условии выполнения технологических операций:
снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани, шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: отварка-расшлихтовка, крашение, заключительная отделка, разбраковка готовой ткани
";
изложить в следующей редакции:
"
5112
Ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных
При условии выполнения технологических операций:
- снование пряжи;
- ткачество;
- крашение ткани (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
- отделка ткани (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
- разбраковка ткани.
";
строку:
"
5208 - 5212
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
При условии выполнения технологических операций: - снование пряжи в соответствии с заправочным расчетом ткани, шлихтование пряжи, проборка или привязка пряжи на ткацкий станок, ткачество, отделка ткани в соответствии с технологическим режимом: отварка-расшлихтовка, отбеливание, крашение, печать рисунка, заключительная отделка, разбраковка готовой ткани
";
изложить в следующей редакции:
"
5208 - 5212
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
При условии выполнения технологических операций:
- снование пряжи (нитей);
- ткачество;
- крашение ткани (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
- отделка ткани (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
- разбраковка ткани.
";
строку:
"
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов, той же позиции, что и готовый продукт, не превышает 80 % цены конечной продукции в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства) при условии выполнения следующих операций: - нарезка муфтовых резьбовых соединений; - навинчивание муфт; - гидравлическое испытание труб; - 70 % цены конечной продукции - во второй год, при условии выполнения следующих операций: - производство/использование муфт казахстанского производства, производство/использование протекторов резьбы казахстанского производства; - 60 % цены конечной продукции – в третий год, при условии выполнения следующих операций: - нарезка газоплотных резьбовых соединений класса "Премиум"; - 50 % цены конечной продукции - в четвертый год, при условии выполнения следующих операций: - нанесение внутреннего антикоррозионного и гладкостного покрытия на обсадные трубы
";
изложить в следующей редакции:
"
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов, той же позиции, что и готовый продукт, не превышает 80 % цены конечной продукции в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства) при условии выполнения следующих операций: - нарезка муфтовых резьбовых соединений; - навинчивание муфт; - гидравлическое испытание труб; - 70 % цены конечной продукции - во второй год, при условии выполнения следующих операций: - производство/использование муфт казахстанского производства, производство/использование протекторов резьбы казахстанского производства; - 60 % цены конечной продукции – в третий год, при условии выполнения следующих операций: - нарезка газоплотных резьбовых соединений класса "Премиум"; - 50 % цены конечной продукции - в четвертый и последующие годы, при условии выполнения следующих операций: - нанесение внутреннего антикоррозионного и гладкостного покрытия на обсадные трубы
";
дополнить строкой, следующего содержания:
"
Из 7304
Бесшовные трубы с антикоррозионным покрытием, за исключением обсадных, насосно-компрессорных и бурильных труб
Изготовление, из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:

4414 00
Картиналарға, фотосуреттерге, айналарға немесе ұқсас заттарға арналған ағаш рамалар
Пiшiндеу, жоңғылау, жинау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4414
Картиналарға, фотосуреттерге, айналарға немесе ұқсас заттарға арналған ағаш рамалар
Пiшiндеу, жоңғылау, жинау
";
"
5111
Жүн иiрiмжiптен немесе жануарлардың биязы қылынан аппараттық иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операциялар: - матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, бояу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5111
Жүн иiрiмжiптен немесе жануарлардың биязы қылынан аппараттық иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операцияларды орындау шартымен:
-жіпті иіру;
-тоқу;
-матаны бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
-матаны өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
-матаның ақауын тексеру.
";
"
5112
Тарақпен иірілген жүн иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан тарақпен иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операциялар: - матаның реттелiп есептелуiне сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, бояу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5112
Тарақпен иірілген жүн иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан тарақпен иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
Технологиялық операцияларды орындау шартымен:
-жіпті иіру;
-тоқу;
-матаны бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
-матаны өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
-матаның ақауын тексеру.
";
"
5208- 5212
85 мас.%-ды немесе бұдан да көп мақта талшықтарын құрайтын, тығыздығы 200 г/м2-ден көп болмайтын жазықтықпен талшықтары бар мақта маталары
Технологиялық операциялар: - матаның реттелiп есептелуiн сәйкес арқаушыбықпен иiрiлген жiп, иiрiм жiптi шлихтау, иiрiм жiптi тоқыма станогына керу немесе байлау, матаны технологиялық режимге сәйкес өңдеу: пiсiру-қайта шлихтау, ағарту, бояу, сурет басу, қорытынды өңдеу, дайын матаның ақауын тексеру
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5208- 5212
85 мас.%-ды немесе бұдан да көп мақта талшықтарын құрайтын, тығыздығы 200 г/м2-ден көп болмайтын жазықтықпен талшықтары бар мақта маталары
Технологиялық операцияларды орындау шартымен:
-жіпті иіру (жіптерді);
-тоқу;
-матаны бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
-матаны өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
-матаның ақауын тексеру.
";
"
7304
Қара металдардан жасалған қуыс, жiксiз құбырлар, түтiктер және профильдер (шойыннан құйылғандардан басқа)
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың және түпкілікті өнiмнiң құны мынадай операцияларды орындау шартымен 2010 жылдан кейiн (өндірістің басталу күніне байланысты емес) өндiрiстiң бiрiншi жылындағы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс: - муфталық бұранда қосылыстарының ойығы; - муфталарды бұрап кiргiзу; - құбырларды гидравликалық сынау; - екiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, мынадай операцияларды орындау шарты кезінде: - Қазақстанда өндiрiлген муфталардың өндiрiсi/қолданылуы, Қазақстанда өндiрiлген ойма протекторларының өндiрiсi/қолданылуы; - үшiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ы, мынадай операцияларды орындау шартымен: - "Премиум" сыныпты газды тығыз бұрама қосылыстарды кесу; - төртiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ы, мына операцияларды орындау шартымен: - iшкi орнықты құбырларға жемірулерге қарсы және тегiс жамылғы жағу
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7304
Қара металдардан жасалған қуыс, жiксiз құбырлар, түтiктер және профильдер (шойыннан құйылғандардан басқа)
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың және түпкілікті өнiмнiң құны мынадай операцияларды орындау шартымен 2010 жылдан кейiн (өндірістің басталу күніне байланысты емес) өндiрiстiң бiрiншi жылындағы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс: - муфталық бұранда қосылыстарының ойығы; - муфталарды бұрап кiргiзу; - құбырларды гидравликалық сынау; - екiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, мынадай операцияларды орындау шарты кезінде: - Қазақстанда өндiрiлген муфталардың өндiрiсi/қолданылуы, Қазақстанда өндiрiлген ойма протекторларының өндiрiсi/қолданылуы; - үшiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ы, мынадай операцияларды орындау шартымен: - "Премиум" сыныпты газды тығыз бұрама қосылыстарды кесу; - төртiншi жылы және келесі жылдары, түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ы, мына операцияларды орындау шартымен: - iшкi орнықты құбырларға жемірулерге қарсы және тегiс жамылғы жағу
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
7304-дан
Шегендеу, сорғы-компрессорлық және бұрғылау құбырларын қоспағанда, коррозияға қарсы жабыны бар жіксіз құбырлар
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау:

1) - нанесение наружного двухслойного или трехслойного антикоррозионного покрытия на основе экструдированного полиэтилена или полипропилена высокого давления методом экструзии (при изготовлении труб с двухслойным или трехслойным покрытием);
- нанесение наружного однослойного антикоррозионного покрытия, обеспечив бесшовность покрытия (при изготовлении труб с однослойным покрытием);
2) нанесение внутреннего однослойного антикоррозионного покрытия на основе эпоксидной композиции, обеспечив бесшовность покрытия.
";
строку:
"
из 7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов
Изготовление, при котором все используемые материалы классифицируются в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, используются при условии, что их стоимость не превышает суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
из 7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов, кроме товаров, относящихся к позиции "из 7322, из 8414, из 8415, из 8516", для которой применяемые правила излагаются отдельно
Изготовление, при котором все используемые материалы классифицируются в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукт, используются при условии, что их стоимость не превышает суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
";
дополнить строкой, следующего содержания:
"
из 7322, из 8414, из 8415, из 8516
Кондиционеры промышленные: центральные кондиционеры (агрегатированные вентиляционные установки, секционные вентиляционные установки, каркасно-панельные вентиляционные установки, моноблочные вентиляционные установки, все вместе идентифицируемые в международной классификации как AHU – AirHandling Units)
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса;
- изготовление элементов электропроводки;
- производство вентиляционных колес и (или) теплообменного оборудования;
- балансировка вентиляционных колес;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров.
";
строку:
"
7323 99 0000
Изделия для бытовых нужд из черных металлов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 40 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - нарезка заготовок; - штамповка; - сборка; - варка; - нанесение покрытий (горячее оцинкование или покраска эмалью или порошковое напыление); - сборка.
";
дополнить строкой, следующего содержания:
"
7323 99 0000
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из черных металлов, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 40 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - нарезка заготовок; - штамповка; - сборка; - варка; - нанесение покрытий (горячее оцинкование или покраска эмалью или порошковое напыление); - сборка.
";
строку:
"
Группа 75

1) - экструдталған полиэтилен немесе жоғары қысымды полипропилен негізінде сыртқы екі қабатты немесе үш қабатты коррозияға қарсы жабынды экструзия әдісімен жағу (екі қабатты немесе үш қабатты жабыны бар құбырларды дайындау кезінде);
- жабынның жіксіз болуын қамтамасыз ете отырып, сыртқы бір қабатты коррозияға қарсы жабынды жағу (бір қабатты жабыны бар құбырларды дайындау кезінде);
2) жабынның жіксіз болуын қамтамасыз ете отырып, эпоксидті композиция негізінде ішкі бір қабатты тоттануға қарсы жабын жағу.
";
"
7322-ден
Орталық жылытуға арналған, электрлік емес қыздырурадиаторлары және олардың қара металдан жасалған бөлшектері; электрлік емес қыздыруы бар, қозғалтқыштан жетекпен ауа үрлеуіші немесе желдеткіші ішіне жабдықталған, ыстық ауаны беруге арналған ауаны қыздыратын және таратушы құрылғылар және олардың қара металдан жасалған бөлшектері (таза немесе кондиционирленген ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуiге тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомадан аспайтын болуы шартымен пайдаланылады
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7322-ден
Орталық жылытуға арналған, электрлік емес қыздырурадиаторлары және олардың қара металдан жасалған бөлшектері; электрлік емес қыздыруы бар, қозғалтқыштан жетекпен ауа үрлеуіші немесе желдеткіші ішіне жабдықталған, ыстық ауаны беруге арналған ауаны қыздыратын және таратушы құрылғылар және олардың қара металдан жасалған бөлшектері (таза немесе кондиционирленген ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда) "7322-ден, 8414-тен, 8415-тен, 8516-дан" позициясына жататын тауарлардан басқа, олар үшін қолданылатын қағидалар жеке жазылады.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуiге тиiс. Алайда, өнiмдiкiндей позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ы шегiндегi сомадан аспайтын болуы шартымен пайдаланылады
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
7322-ден, 8414-тен, 8415-тен, 8516-дан
Өнеркәсіптік кондиционерлер: орталық кондиционерлер (агрегатталған желдету қондырғылары, секциялық желдету қондырғылары, панельді желдету қондырғылары, моноблокты желдету қондырғылары, барлығы халықаралық жіктеуде AHU-AirHandling Units ретінде анықталған)
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау:
- корпусты дайындау;
- электр өткізгіш элементтерін дайындау;
- желдеткіш дөңгелектер және (немесе) жылу алмасу жабдығы өндірісі;
- желдету дөңгелектерін теңдестіру;
- блоктарды құрастыру және монтаждау;
- параметрлерді реттеу және бақылау.
";
"
7323 99 0000
Тұрмыстық қажеттіліктерге арналған қара металдан жасалған бұйымдар, өзге де
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімнің 40 %-ынан аспайтын, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды кесу;
- штампылау;
- жинақтау;
- пісіру;
- жабындылардың бекітілуі (ыстық мырыштау немесе эмальмен бояу немесе ұнтақпен тозаңдау);
- жинақтау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7323 99 0000
Қара металдардан жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттіліктерге арналған өзге де бұйымдар және олардың бөлшектері, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 40% - ынан аспайды, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды кесу;
- штампылау;
- жинақтау;
- пісіру;
- жабындылардың бекітілуі (ыстық мырыштау немесе эмальмен бояу немесе ұнтақпен тозаңдау);
- жинақтау
";
"
75-топ

8413
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей
При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом не менее 5000 штук - изготовление, при котором в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства), стоимость используемых узлов и деталей не превышает 35 % цены конечной продукции, во второй год – 30 % цены конечной продукции, в третий год – 25 % цены конечной продукции, с четвертого года 20 % цены конечной продукции. При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом менее 5000 штук стоимость используемых узлов и деталей не превышает 20 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8413
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции.
";
строку:
"
8413 9
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей: части
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции.
";
изложить в следующей редакции:
"
8413 91 000, 8413 92 000 0
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей: части
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции.
";
строку:
"
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, используются до суммы в пределах 80 %
";
изложить в следующей редакции:
"
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров, кроме товаров, относящихся к позиции "из 7322, из 8414, из 8415, из 8516", для которой применяемые правила излагаются отдельно
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, используются до суммы в пределах 80 %
";
строку:
"
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами, для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не регулируется отдельно
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса;
- изготовление элементов электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента;
- регулировка и контроль параметров
";
изложить в следующей редакции:
"
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами, для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не регулируется отдельно, кроме товаров, относящихся к позиции "из 7322, из 8414, из 8415, из 8516", для которой применяемые правила излагаются отдельно
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса;
- изготовление элементов электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента;
- регулировка и контроль параметров
";
строку:
"
8424 49 910 0,
8424 49 990 0
Прочие распылители для сельского хозяйства или садоводства, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования тракторами.
Самоходные опрыскиватели.
Выполнение одного из следующих условий:

8413
Шығын өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықтықты сорғылар; сұйықтықты көтергiштер
2010 жылдан кейiн өндiрiстiң бiрiншi жылында көлемi кемiнде 5000 дана бұйымнан кем емес құрылымдық-бiр типтi тауарды өндiру пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 35 %-дан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 30 %-дан, үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасынан 25 %-дан, төртiншi жылдан бастап түпкiлiктi өнiм бағасы 20 %-дан аспауы тиiс. Жылдың көлемi кемiнде 5000 данадан кем емес құрылымдық - бiр типтi тауарды өндiру пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 20 %-дан аспайды.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8413
Шығын өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықтықты сорғылар; сұйықтықты көтергiштер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% - ынан аспайды.
";
"
8413 9
Шығын өлшегiштерi бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары; сұйықтық көтергiштер: бөлшектер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 % аспайды.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8413 91 000, 8413 92 0000
Шығын өлшегiштерi бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары; сұйықтық көтергiштер: бөлшектер
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 % аспайды.
";
"
8414
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары және желдеткіштері; желдеткішпен, сүзгілермен немесе сүзгілерсіз желдеткіш немесе рециркуляциялық сорып шығару қақпақтары немесе шкафтары
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспайды. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар 80 % шегіндегі сомаға дейін пайданылады
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8414
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштері; желдеткіші бар, сүзгілері бар немесе сүзгілері жоқ желдеткіш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе шкафтар, "7322-ден, 8414-тен, 8415-тен, 8516-дан" позициясына жататын тауарлардан басқа, олар үшін қолданылатын ережелер жеке жазылады
Дайындау, ол кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспайды. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар 80 % шегіндегі сомаға дейін пайданылады
";
"
8415
Ылғалдылық жеке реттелмейтiн ауа баптағыштарды қоса алғанда, температура мен ауаның ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы және аспабы бар желдеткiшпен жабдықталған ауаны тазартуға арналған қондырғылар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
- корпусты дайындау;
- электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаж;
- хладагенттi толтыру;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8415
Ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар, "7322-ден, 8414-тен, 8415-тен, 8516-дан" позициясына жататын тауарлардан басқа, олар үшін қолданылатын ережелер жеке жазылады
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
- корпусты дайындау;
- электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаж;
- хладагенттi толтыру;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
";
"
8424 49 910 0,
8424 49 990 0
Тракторларға орнатуға немесе тракторларды сүйреуге арналған ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да бүріккіштер.
Өздігінен жүретін бүріккіштер
Келесі шарттардың бірін орындау:

1. Изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8424 49 910 0, 8424 49 990 0;
2. В первый и во второй год с даты начала изготовления данного вида товара при условии выполнения технологических операций:
- сборка и установка балки оси колес;
- сборка и установка полурамы с креплением к балке оси колес;
- сборка и установка штанг с последующим креплением к маятниковому механизму;
- сборка и установка маятникового механизма с последующим креплением к параллелограмной подвеске;
- установка колес;
- сборка емкости с установкой успокоителя и рассекателя;
- установка гидромотора привода насоса;
- сборка и установка насоса высокого давления;
- установка двигателя при наличии;
- установка кабины при наличии;
- сборка гидросистемы с установкой гидрораспределителя, рукавов высокого давления и соединение с гидроцилиндрами параллелограмной подвески;
- сборка и установка пульта управления;
- монтаж жгутов электрооборудования на полураме;
- проверка работоспособности маятникового механизма, работоспособности гидромеханической системы гашения колебаний, привода раскладывания штанг, герметичности гидросистемы, пульта управления и электрооборудования.
В третий и последующие годы с даты начала изготовления данного вида товара выполнение технологических операций первого и второго года, а также не менее 3, в четвертый год не менее 5, в пятый год не менее 7 из следующих технологических операций:
- изготовление полурамы;
- изготовление штанг;
- изготовление кронштейна насоса;
- изготовление инструментального ящика;
- изготовление противооткатных упоров;
- изготовление крыльев колес;
- покраска.
";
изложить в следующей редакции:
"
8424 49 910 0,
8424 49 990 0
Прочие распылители для сельского хозяйства или садоводства, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования тракторами.
Самоходные опрыскиватели.
Выполнение одного из следующих условий:
1. Изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8424 49 910 0, 8424 49 990 0;
2. В первый и во второй год с даты начала изготовления данного вида товара при условии выполнения технологических операций:
- сборка и установка балки оси колес;
- сборка и установка полурамы с креплением к балке оси колес;
- сборка и установка штанг с последующим креплением к маятниковому механизму;
- сборка и установка маятникового механизма с последующим креплением к параллелограмной подвеске;
- установка колес;
- сборка емкости с установкой успокоителя и рассекателя;
- установка гидромотора привода насоса;
- сборка и установка насоса высокого давления;
- установка двигателя при наличии;
- установка кабины при наличии;
- сборка гидросистемы с установкой гидрораспределителя, рукавов высокого давления и соединение с гидроцилиндрами параллелограмной подвески;
- сборка и установка пульта управления;
- монтаж жгутов электрооборудования на полураме;
- проверка работоспособности маятникового механизма, работоспособности гидромеханической системы гашения колебаний, привода раскладывания штанг, герметичности гидросистемы, пульта управления и электрооборудования.
В третий и последующие годы с даты начала изготовления данного вида товара выполнение технологических операций первого и второго года, а также не менее 3, в четвертый год не менее 5, в пятый и последующие годы не менее 7 из следующих технологических операций:
- изготовление полурамы;
- изготовление штанг;
- изготовление кронштейна насоса;
- изготовление инструментального ящика;
- изготовление противооткатных упоров;
- изготовление крыльев колес;
- покраска.
";
строку:
"
8429
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
Выполнение одного из следующих условий:

1. 8424 49 910 0 тауар позициясының "өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімі болған кезде СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларының материалдарынан дайындау, 8424 49 990 0;
2. Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші және екінші жылы: - дөңгелек осінің арқалығын құрастыру және орнату; - дөңгелек осінің арқалығына бекіте отырып, жарты раманы құрастыру және орнату; - штангаларды құрастыру және орнату, кейіннен маятник механизміне бекіту; - маятникті механизмді құрастыру және орнату, кейіннен параллелограмм аспаға бекіту; - дөңгелектерді орнату; - тыныштандырғышты және ажыратқышты орната отырып сыйымдылықты құрастыру; - сорғы жетегінің гидромоторын орнату; - жоғары қысымды сорғыны құрастыру және орнату; - болған жағдайда қозғалтқышты орнату; - болған жағдайда кабинаны орнату; - гидротаратқышты, жоғары қысымды жеңдерді орнатып гидрожүйені құрастыру және параллелограмм аспаның гидроцилиндрлерімен қосу; - басқару пультін құрастыру және орнату; - жарты рамада электр жабдықтарының бұрауларын монтаждау; - маятник механизмінің жұмыс қабілеттілігін, тербелістерді сөндірудің гидромеханикалық жүйесінің жұмыс қабілеттілігін, штангаларды жаю жетегін, гидрожүйенің герметикалығын, басқару пультін және электр жабдықтарын тексеру. Тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап үшінші және одан кейінгі жылдары бірінші және екінші жылдың технологиялық операцияларын, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялардың кемінде 3-ін, төртінші жылы кемінде 5-ін, бесінші жылы кемінде 7-ін орындау: - жарты раманы дайындау; - штангалар дайындау; - сорғы кронштейнін дайындау; - құрал-сайман жәшігін дайындау; - сырғуға қарсы тіректерді дайындау; - дөңгелектің қанаттарын дайындау; - бояу.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8424 49 910 0,
8424 49 990 0
Тракторларға орнатуға немесе тракторларды сүйреуге арналған ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да бүріккіштер.
Өздігінен жүретін бүріккіштер
Келесі шарттардың бірін орындау:
1. 8424 49 910 0 тауар позициясының "Өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімі болған кезде СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларының материалдарынан дайындау, 8424 49 990 0;
2. Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші және екінші жылы: - дөңгелек осінің арқалығын құрастыру және орнату; - дөңгелек осінің арқалығына бекіте отырып, жарты раманы құрастыру және орнату; - штангаларды құрастыру және орнату, кейіннен маятник механизміне бекіту; - маятникті механизмді құрастыру және орнату, кейіннен параллелограмм аспаға бекіту; - дөңгелектерді орнату; - тыныштандырғышты және ажыратқышты орната отырып сыйымдылықты құрастыру; - сорғы жетегінің гидромоторын орнату; - жоғары қысымды сорғыны құрастыру және орнату; - болған жағдайда қозғалтқышты орнату; - болған жағдайда кабинаны орнату; - гидротаратқышты, жоғары қысымды жеңдерді орнатып гидрожүйені құрастыру және параллелограмм аспаның гидроцилиндрлерімен қосу; - басқару пультін құрастыру және орнату; - жарты рамада электр жабдықтарының бұрауларын монтаждау; - маятник механизмінің жұмыс қабілеттілігін, тербелістерді сөндірудің гидромеханикалық жүйесінің жұмыс қабілеттілігін, штангаларды жаю жетегін, гидрожүйенің герметикалығын, басқару пультін және электр жабдықтарын тексеру.
Тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап үшінші және одан кейінгі жылдары бірінші және екінші жылдың технологиялық операцияларын, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялардың кемінде 3-ін, төртінші жылы кемінде 5-ін, бесінші және келесі жылдары кемінде 7-ін орындау: - жарты рамада дайындау;
- штангалар дайындау;
- сорғы кронштейнін дайындау;
- құрал-сайман жәшігін дайындау;
- сырғуға қарсы тіректерді дайындау;
- дөңгелектің қанаттарын дайындау;
- бояу.
";
"
8429
Бұрылмайтын және бұрылатын опырмасы бар бульдозерлер, грейдерлер, жобалаушылар, бекiткiштер, механикалық күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, таптайтын машиналар және өздiгiнен жүретiн жол аунақтары
Келесі шарттардың бірін орындау:

1. Изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8429;
2. Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции; во второй год - 90 % цены конечной продукции; в третий год - 85 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - установка зеркал и противосолнечного козырька; - установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан; - установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей; в четвертый год - 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции: - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - установка зеркал и противосолнечного козырька; - установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан; - установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей; - установка звукового сигнала; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка стеклоочистителей; - установка щитка приборов и жгутов электропроводки; в пятый год - 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - установка зеркал и противосолнечного козырька; - установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан; - установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей; - установка звукового сигнала; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка стеклоочистителей; - установка щитка приборов и жгутов электропроводки; - установка двигателя; - установка заднего моста; - установка гидробака; - установка маслопроводов гидросистемы; - сборка и установка топливных баков; - сборка и установка рулевой колонки и крана блокировки; - установка кронштейнов передних крыльев; - установка масляного и водяного радиатора; - установка гидросистемы; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка рычага стояночного тормоза, тяги, муфты сцепления; - установка передних и задних колес; - подсоединение шлангов, отопления и установка рулевого колеса; - сборка и установка облицовки
";
изложить в следующей редакции:
"
8429
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
Выполнение одного из следующих условий:

1. 8429 тауар позициясының "Өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімі болған кезде СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларының материалдарынан дайындау;
2. Дайындау, ол кезде пайдаланылатын топтар мен бөлшектер құны бірінші жылы тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап түпкілікті өнім бағасының 95%-ынан аспайды; екінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспайды; үшінші жылы түпкілікті өнім бағасының 85%-ынан аспайды, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: - қозғалтқышқа, артқы иінге және гидробакқа май құю; - айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлы батареяны орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтрін орнату; - маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату; - поликтерді және бүйірлі панельдерді орнату; төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80%-ынаң аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде: - қозғалтқышқа, артқы иінге және гидробакқа май құю,; - айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлы батареяны орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтірін орнату; - маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату; - поликтерді және бүйірлі панельдерді орнату; - дыбыстық белгілерді орнату; - гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру; - шыны тазартқыштарды орнату; - приборлар қалқандарын және электрөткізгіштерің таспаларын орнату; бесінші жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан аспауға тиiс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: - қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробаққа май құю; - айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлық батареяны орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтірін орнату; - маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату; - поликтердi және бүйiрлi панельдердi орнату; - дыбыстық белгілерді орнату; - гидрожүйе және қозғалтқышты сынау және тексеру; - шыны тазартқыштарды орнату; - приборлар қалқанын және электрөткiзгiштердiң таспаларын орнату; - қозғалтқышты орнату; - артқы иінді орнату; - гидробакты орнату; - гидрожүйе май өткізгіштерін орнату; - отын бактарын құрастыру және орнату; - рульдік колонкаларды және блоктау кранын құрастыру және орнату; - алдыңғы қанаттың кронштейндерін орнату; - май және су радиаторын орнату; - гидрожүйені орнату; - гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру; - тұрақты тежегішінің тартқышын, тартқыларды, ілінісу муфталарын орнату; - алдыңғы және артқы дөңгелекті орнату; - шлангтерді, жылуды қосу және рульдік дөңгелекті орнату; - әрлегішті құрастыру және орнату
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8429
Бұрылмайтын және бұрылатын опырмасы бар бульдозерлер, грейдерлер, жобалаушылар, бекiткiштер, механикалық күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, таптайтын машиналар және өздiгiнен жүретiн жол аунақтары
Келесі шарттардың бірін орындау:

1. Изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8429;
2. Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции; во второй год - 90 % цены конечной продукции; в третий год - 85 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - установка зеркал и противосолнечного козырька; - установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан; - установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей; в четвертый год - 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции: - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - установка зеркал и противосолнечного козырька; - установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан; - установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей; - установка звукового сигнала; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка стеклоочистителей; - установка щитка приборов и жгутов электропроводки; в пятый и последующие годы - 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - установка зеркал и противосолнечного козырька; - установка аккумуляторной батареи произведенной в Республике Казахстан; - установка воздушного фильтра двигателя произведенного в Республике Казахстан; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей; - установка звукового сигнала; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка стеклоочистителей; - установка щитка приборов и жгутов электропроводки; - установка двигателя; - установка заднего моста; - установка гидробака; - установка маслопроводов гидросистемы; - сборка и установка топливных баков; - сборка и установка рулевой колонки и крана блокировки; - установка кронштейнов передних крыльев; - установка масляного и водяного радиатора; - установка гидросистемы; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка рычага стояночного тормоза, тяги, муфты сцепления; - установка передних и задних колес; - подсоединение шлангов, отопления и установка рулевого колеса; - сборка и установка облицовки
";
строку:
"
8432 31
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные, кроме сеялок точного высева с центральным приводом 8432 31 110 0, 8432 39 110 0 и 8432 39 190 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - установки батарей катков; покраски сеялки; ходовые испытания сеялки; - изготовление комплектующих бункера для семян на установке листового раскроя, сварка и сборка бункера для семян; - сборка шасси бункера; - установка сборка тормозной системы при наличии; - установка гидравлической системы; - установка пневматической системы при наличии; - установка и настройка программного обеспечения при наличии; - изготовление компонентов рамы и (крыльев при наличии); - установка колес; - установка прикатывающих колес; - установка рабочих органов; - монтаж семенных труб; - монтаж пневматических труб; - монтаж электрических жгутов; - заправка смазочных материалов; - изготовление и наклейка логотипов и заводского шильдика; - проведение испытаний, согласно методике испытания. во второй год - 65 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - технологические операции первого года; - изготовление батарей катков и установки батарей катков; - изготовление рамы сеялки, покраски сеялки; ходовые испытания сеялки; в третий и последующие годы - 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции: - технологические операции первого года; - изготовление батарей катков и установки батарей катков; - изготовление рамы сеялки, покраски сеялки; ходовые испытания сеялки; в третий и последующие годы - 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции: - технологические операции первого и второго года; - изготовление батарей катков и установка батарей катков; - изготовление передней вилки сеялки, рамки прикатывающего катка, дышла сеялки: - изготовление ступицы колеса; изготовление зернотукового ящика; - изготовление рамы сеялки, покраски сеялки; - ходовые испытания сеялки
";
изложить в следующей редакции:
"
8432 31
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные, кроме сеялок точного высева с центральным приводом 8432 31 110 0, 8432 39 110 0 и 8432 39 190 0, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - установки батарей катков; покраски сеялки; ходовые испытания сеялки; - изготовление комплектующих бункера для семян на установке листового раскроя, сварка и сборка бункера для семян; - сборка шасси бункера; - установка сборка тормозной системы при наличии; - установка гидравлической системы; - установка пневматической системы при наличии; - установка и настройка программного обеспечения при наличии; - изготовление компонентов рамы и (крыльев при наличии); - установка колес; - установка прикатывающих колес; - установка рабочих органов; - монтаж семенных труб; - монтаж пневматических труб; - монтаж электрических жгутов; - заправка смазочных материалов; - изготовление и наклейка логотипов и заводского шильдика; - проведение испытаний, согласно методике испытания. во второй год - 65 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - технологические операции первого года; - изготовление батарей катков и установки батарей катков; - изготовление рамы сеялки, покраски сеялки; ходовые испытания сеялки; в третий и последующие годы - 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операции: - технологические операции первого и второго года; - изготовление батарей катков и установка батарей катков; - изготовление передней вилки сеялки, рамки прикатывающего катка, дышла сеялки: - изготовление ступицы колеса; изготовление зернотукового ящика; - изготовление рамы сеялки, покраски сеялки; - ходовые испытания сеялки
";
строку:
"
8433 51 000 9
Комбайны зерноуборочные: прочие
Выполнение одного из следующих условий:

1. 8429 тауар позициясының "Өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімі болған кезде СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларының материалдарынан дайындау;
2. Дайындау, ол кезде пайдаланылатын топтар мен бөлшектер құны бірінші жылы тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап түпкілікті өнім бағасының 95%-ынан аспайды; екінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспайды; үшінші жылы түпкілікті өнім бағасының 85%-ынан аспайды, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: - қозғалтқышқа, артқы иінге және гидробакқа май құю; - айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлы батареяны орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтрін орнату; - маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату; - поликтерді және бүйірлі панельдерді орнату; төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80%-ынаң аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде: - қозғалтқышқа, артқы иінге және гидробакқа май құю,; - айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлы батареяны орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтірін орнату; - маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату; - поликтерді және бүйірлі панельдерді орнату; - дыбыстық белгілерді орнату; - гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру; - шыны тазартқыштарды орнату; - приборлар қалқандарын және электрөткізгіштерің таспаларын орнату; бесінші және келесі жылдары – түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан аспауға тиiс, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: - қозғалтқышқа, артқы иiнге және гидробаққа май құю; - айналарды және күнге қарсы күнқағарды орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторлық батареяны орнату; - Қазақстан Республикасында өндірілген қозғалтқыштың ауа фильтірін орнату; - маңдайшаларды, тұтқаларды және чехолдарды орнату; - поликтердi және бүйiрлi панельдердi орнату; - дыбыстық белгілерді орнату; - гидрожүйе және қозғалтқышты сынау және тексеру; - шыны тазартқыштарды орнату; - приборлар қалқанын және электрөткiзгiштердiң таспаларын орнату; - қозғалтқышты орнату; - артқы иінді орнату; - гидробакты орнату; - гидрожүйе май өткізгіштерін орнату; - отын бактарын құрастыру және орнату; - рульдік колонкаларды және блоктау кранын құрастыру және орнату; - алдыңғы қанаттың кронштейндерін орнату; - май және су радиаторын орнату; - гидрожүйені орнату; - гидрожүйе мен қозғалтқышты сынау және тексеру; - тұрақты тежегішінің тартқышын, тартқыларды, ілінісу муфталарын орнату; - алдыңғы және артқы дөңгелекті орнату; - шлангтерді, жылуды қосу және рульдік дөңгелекті орнату; - әрлегішті құрастыру және орнату
";
"
8432 31
Қолданыстағы ережелер төменде келтірілген 8432 31 110 0, 8432 39 110 0 және 8432 39 190 0, дәл егу қондырғыларынан басқа сепкіштер, екпелер мен трансплантациялар
Пайдаланылатын қондырғылар мен бөлшектердің құны өндіріс басталған күннен бастап бірінші жылы аспауы керек өндіріс соңғы өнім бағасының 75%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындауға жататын тауарлардың түрі:
- роликті аккумуляторларды орнату; сеялканы бояу; сепкіштің жұмыс сынағы;
- парақты кесу машинасында тұқым бункеріне арналған керек-жарақтарды өндіру, дәнекерлеу және тұқым бункерін құрастыру;
- бункер шассиін құрастыру;
- егер бар болса, тежегіш жүйесін орнату және құрастыру;
- гидравликалық жүйені орнату;
- егер бар болса, пневматикалық жүйені орнату;
- егер бар болса, бағдарламалық жасақтаманы орнату және конфигурациялау; - рамалық компоненттерді және (егер бар болса, қанаттар) дайындау;
- дөңгелектерді орнату;
- домалақ дөңгелектерді орнату;
- жұмыс органдарын орнату;
- тұқым түтіктерін орнату;
- пневматикалық құбырларды орнату;
- электр әбзелдерін орнату;
- жағармай материалдарын толтыру;
- логотиптер мен тақтайшаларды шығару және таңбалау;
- сынақ процедурасына сәйкес сынақтарды өткізу.
екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 65% -ы, сонымен қатар технологиялық операциялардың орындалуына байланысты:
- бірінші жылдағы технологиялық операциялар;
- роликті батареяларды өндіру және
роликті батареяларды орнату;
- сепкіштің қаңқасын өндіру,
сеялканы бояу; сепкіштің жұмыс сынағы;
үшінші және одан кейінгі жылдары - түпкілікті өнім бағасының 50% -ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- бірінші және екінші курстардағы технологиялық операциялар; - роликті батареяларды өндіру және роликті батареяларды монтаждау; - алдыңғы шанышқыны жасау сепкіштер, роликті рамалар, сеялкалар: - доңғалақ хабын жасау; астық қорапшасының өндірісі; - сепкіштің қаңқасын өндіру, сеялканы бояу; - сепкіштің жұмыс сынағы
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8432 31
Сепкіштер, отырғызғыштар мен көшет отырғызғыш машиналар, 8432 31 110 0, 8432 39 110 0 және 8432 39 190 0, орталық жетекті дәл себу сепкіштерінен басқа олар үшін қолданылатын ережелер жеке жазылады
Барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны өндіріс басталған күннен бастап бірінші жылы аспауы керек өндіріс соңғы өнім бағасының 75%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындауға жататын тауарлардың түрі:
- роликті аккумуляторларды орнату; сеялканы бояу; сепкіштің жұмыс сынағы;
- парақты кесу машинасында тұқым бункеріне арналған керек-жарақтарды өндіру, дәнекерлеу және тұқым бункерін құрастыру;
- бункер шассиін құрастыру;
- егер бар болса, тежегіш жүйесін орнату және құрастыру;
- гидравликалық жүйені орнату;
- егер бар болса, пневматикалық жүйені орнату;
- егер бар болса, бағдарламалық жасақтаманы орнату және конфигурациялау; - рамалық компоненттерді және (егер бар болса, қанаттар) дайындау;
- дөңгелектерді орнату;
- домалақ дөңгелектерді орнату;
- жұмыс органдарын орнату;
- тұқым түтіктерін орнату;
- пневматикалық құбырларды орнату;
- электр әбзелдерін орнату;
- жағармай материалдарын толтыру;
- логотиптер мен тақтайшаларды шығару және таңбалау;
- сынақ процедурасына сәйкес сынақтарды өткізу.
екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 65%-ы, сонымен қатар технологиялық операциялардың орындалуына байланысты:
- бірінші жылдағы технологиялық операциялар;
- роликті батареяларды өндіру және
роликті батареяларды орнату;
- сепкіштің қаңқасын өндіру,
сеялканы бояу; сепкіштің жұмыс сынағы;
үшінші және одан кейінгі жылдары - түпкілікті өнім бағасының 50%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- бірінші және екінші курстардағы технологиялық операциялар; - роликті батареяларды өндіру және роликті батареяларды монтаждау;
- алдыңғы шанышқыны жасау сепкіштер, роликті рамалар, сеялкалар:
- доңғалақ хабын жасау; астық қорапшасының өндірісі;
- сепкіштің қаңқасын өндіру, сеялканы бояу;
- сепкіштің жұмыс сынағы
";
"
8433 51 000 9
Астық жинайтын комбайндар: өзгелері
Келесі шарттардың бірі орындалады:

1. Изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8433 51 000 9;
2. Изготовление, при котором стоимость используемых узлов не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
изготовление жатки навесной (доля локализации не менее 50%) или установка жатки навесной произведенной в Республике Казахстан;
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектация тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан;
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей;
во второй год - 85% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектация тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан;
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей;
установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя.
В третий год - 80% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектование тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан.
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей;
изготовление и установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя.
В четвертый год - 70% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектование тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан;
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей;
изготовление и установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя;
изготовление подмоторной рамы;
обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
установка гидромотора, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
установка гидроцилиндров подъема жатки;
монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
монтаж системы обратной прокрутки наклонной камеры;
изготовление наклонной камеры и транспортера к ней, обкатка наклонной камеры, установка на комбайн;
монтаж и испытание централизованной системы смазки.
В пятый год и последующие годы - 60% цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
установка двигателя;
изготовление тележки для транспортировки жатки или комплектование тележкой для транспортировки жатки, произведенной в Республике Казахстан.
установка воздушного фильтра двигателя, произведенного в Республике Казахстан;
установка аккумуляторной батареи, произведенной в Республике Казахстан;
установка стеклоочистителя, установка фар;
установка габаритных фонарей;
установка проблесковых фонарей;
установка звуковых сигналов;
установка светоотражателей;
установка жгута двигателя;
установка наклонной камеры;
установка лестниц и ограждений;
установка ремней;
установка ведущих и управляемых колес;
установка гидроцилиндров рулевого управления;
установка и заправка кондиционера;
установка пульта управления (компьютеры);
нанесение липких аппликаций;
установка таблички;
заправка, испытание комбайна;
комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей;
изготовление и установка измельчителя - разбрасывателя или копнителя;
изготовление подмоторной рамы;
обкатка двигателя и установка на подмоторную раму;
установка гидромотора, фильтра очистки, рукавов высокого и низкого давления гидросистемы привода ходовой части;
установка гидроцилиндров подъема жатки;
монтаж пульта автоматической системы контроля и проверка на функционирование;
монтаж системы обратной прокрутки наклонной камеры;
изготовление наклонной камеры и транспортера к ней, обкатка наклонной камеры, установка на комбайн;
монтаж и испытание централизованной системы смазки;
изготовление и установка лестниц капотов и ограждений
";
изложить в следующей редакции:
"
8433 51 000 9
Комбайны зерноуборочные: прочие
Выполнение одного из следующих условий:

1. 8433 51 000 9 тауар позициясының "Өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісіміне сәйкес СЭҚ ТН кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау;
2. Пайдаланылатын қондырғылардың құны келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 90% -нан аспауы керек өндіріс:
аспалы дестелегішті дайындау (оқшаулау үлесі кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында өндірілген аспалы дестелегішті орнату;
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында шығарылған колонкамен тасымалдау;
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
екінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 85%:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында шығарылған колонкамен тасымалдау;
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағыш - жайғыш немесе стекер орнату.
Үшінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 80% -ы:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында өндірілген колонканы тасымалдау.
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағышты - жайғышты немесе стакерді дайындау және орнату.
Төртінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 70% -ы:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында жасалған тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны аяқтау;
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағышты - жайғышты немесе стакерді дайындау және орнату;
қосалқы қозғалтқыштың рамасын жасау;
қозғалтқышты іске қосу және ішкі рамаға орнату;
гидравликалық қозғалтқышты, тазалағыш сүзгіні, шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
тақырыпты көтеруге арналған гидравликалық цилиндрлерді орнату;
автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
фидер камерасының кері айналдыру жүйесін орнату;
қоректендіру камерасын және оған конвейерді дайындау, қоректендіру камерасын іске қосу, комбайнға орнату;
орталықтандырылған майлау жүйесін орнату және сынау.
Бесінші жылы және одан кейінгі жылдары - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 60% -ы:
қозғалтқышты орнату;
бекітілген тақырыпты жасау (оқшаулау коэффициенті кемінде 50%) немесе Қазақстан Республикасында шығарылған монтаждалған тақырыпты орнату;
тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны жасау немесе Қазақстан Республикасында жасалған тақырыпты тасымалдауға арналған арбаны аяқтау.
Қазақстан Республикасында шығарылған қозғалтқыштың ауа сүзгісін орнату;
Қазақстан Республикасында өндірілген аккумуляторды орнату;
сүрткішті орнату, фараларды орнату;
бүйір шамдарды орнату;
жыпылықтайтын шамдарды орнату;
дыбыстық сигналдарды орнату;
рефлекторларды орнату;
қозғалтқыш байламын орнату;
көлбеу камераны орнату;
баспалдақтар мен қоршаулар орнату;
белдіктерді орнату;
жетекші және басқарылатын дөңгелектерді орнату;
гидравликалық цилиндрлерді басқару;
кондиционерді орнату және жанармай құю;
басқару панелін орнату (компьютерлер);
жабысқақ қосымшаларды қолдану;
плитаны орнату;
жанармай құю, комбайнды сынау;
қосалқы бөлшектерді жинау және орау;
ұсақтағышты - жайғышты немесе стакерді дайындау және орнату;
қосалқы қозғалтқыштың рамасын жасау;
қозғалтқышты іске қосу және ішкі рамаға орнату;
гидравликалық қозғалтқышты, тазалағыш сүзгіні, шасси жетегінің гидравликалық жүйесіне арналған жоғары және төмен қысымды шлангтарды орнату;
тақырыпты көтеруге арналған гидравликалық цилиндрлерді орнату;
автоматты басқару жүйесінің басқару панелін орнату және жұмыс істеуін тексеру;
фидер камерасының кері айналдыру жүйесін орнату;
қоректендіргіш камерасын және оған жеткізгішті дайындау, қоректендіру камерасын іске қосу, комбайнға орнату;
орталықтандырылған майлау жүйесін орнату және сынау;
баспалдақтарды, сорғыштар мен қоршауларды дайындау және орнату
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8433 51 000 9
Астық жинайтын комбайндар: өзгелері
Келесі шарттардың бірі орындалады:

8444-8447
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов – машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8444 00-8447
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов – машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8469-8472
Машинки пишущие, кроме принтеров товарной позиции 8443; устройства для обработки текстов - оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций: изготовление электронных модулей (заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль); программирование электронного модуля; финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции)
";
изложить в следующей редакции:
"
8470-8472
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций: изготовление электронных модулей (заготовка радиоэлементов, SMD-монтаж, установка всех радиоэлементов на печатные платы, пайка, диагностика, регулировка, контроль); программирование электронного модуля; финишная сборка и регулировка (сборка, монтаж, регулировка, контроль, комплекс испытаний (регламентов) конечной продукции)
";
строку:
"
8474 32 000
Машины для смешивания минеральных веществ с битумом (асфальтобетонные заводы)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газопламенной машине); механическая обработка деталей; сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка; сборка и испытание отдельных узлов; общий монтаж установок и ввод в эксплуатацию с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
";
изложить в следующей редакции:
"

8444 -8447
Химиялық тоқыма материалдарды кесу немесе экструдирлеу, тарту, текстурирлеуге арналған машиналар - зерлі жіптерді, тюльдерді, шілтерлерді, кестелеуді, бауды немесе торларды өруді алуға арналған тоқыма, тоқыма-қобылау машиналары және тафтингтік машиналар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8444 00 -8447
Химиялық тоқыма материалдарын экструдтауға, созуға, текстуралауға немесе кесуге арналған машиналар - зерлі жіптерді, тюльдерді, шілтерлерді, кестелеуді, бауды немесе торларды өруді алуға арналған тоқыма, тоқыма-қобылау машиналары және тафтингтік машиналар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс.
";
"
8469-8472
8443 тауарлық позициясындағы принтерлерден басқа жазу машинкалары; мәтіндерді өңдеуге арналған қондырғы - кеңсе жабдығы (мысалы, гектографикалық немесе трафареттік көбейткіш аппараттар, жіберу машиналары, банкнотты беруге арналған автоматты қондырғы, тиындарды сұрыптау, есептеу немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, тескіш машиналар немесе қапсырмамен қыстыруға арналған машиналар) өзгелері.
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық модульдердің дайындалуы (радиоэлементтерді әзірлеу, SMD-монтаж, мөрлік тақшаларға барлық радиоэлементтерді орнату, дәнекерлеу, диагностика, реттелім, бақылау);
электрондық модульді бағдарламалау;
мәрелік құрастыру және реттеу (құрастыру, монтаж, реттелім, бақылау, түпкілікті өнім сынанақтарының кешені
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8470-8472
Кеңсе жабдығы (мысалы, гектографикалық немесе трафареттік көбейткіш аппараттар, жіберу машиналары, банкнотты беруге арналған автоматты қондырғы, тиындарды сұрыптау, есептеу немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, тескіш машиналар немесе қапсырмамен қыстыруға арналған машиналар) өзгелері.
Мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық модульдердің дайындалуы (радиоэлементтерді әзірлеу, SMD-монтаж, мөрлік тақшаларға барлық радиоэлементтерді орнату, дәнекерлеу, диагностика, реттелім, бақылау);
электрондық модульді бағдарламалау;
мәрелік құрастыру және реттеу (құрастыру, монтаж, реттелім, бақылау, түпкілікті өнім сынанақтарының кешені
";
"
8474 32 000
Минералды заттарды битуммен араластыруға арналған машина (асфальтбетон зауыттары)
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: дайындамаларды жасау (таспалы кескіш машиналарда кесу, газды - плазмалық машинада пішу); бөлшектерді механикалық өңдеу; корпусты бөлшектерді жасау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастырушы-дәнекерлегіш операциялар; жеке тораптарды құрастыру және сынау; қолда бар әдістемелік нұсқаулар бойынша күштік сынақтар өткізе отырып, конструкторлық құжаттамада берілген техникалық параметрлерді бақылай отырып, қондырғыларды жалпы құрастыружәне пайдалануға енгізу
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

8474 32 000 0
Машины для смешивания минеральных веществ с битумом (асфальтобетонные заводы)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газопламенной машине); механическая обработка деталей; сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка; сборка и испытание отдельных узлов; общий монтаж установок и ввод в эксплуатацию с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
";
строку:
"
8485
Части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов контактов, катушек, проводов или других электрических деталей, в другом месте не поименованные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8485
Машины для аддитивного производства
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции
";
строку:
"
85
Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности, кроме товаров следующих позиций, для которых применяемые правила излагаются далее: 8501, 8501 51-8501 53, 8502, 8504210000, 8504221000, 8504229000, 8504230009, 8504320002, 8504320009, 8504312909, 8504330000, 8504330009, 8504340000, 8507, 8508, 8515, 8516 50 000 0, 8517, из 8518, 8519, 8521, 8521 90 000 1, 8523, 8525, 8526, 8527, 8528, 8528 71 1900, 8535, 8536, 8537, 8539, 8541 40 900 9, 8542, 8544, 8545
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, используются только до суммы в пределах 10% цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
85
Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности, кроме товаров следующих позиций, для которых применяемые правила излагаются далее: 8501, 8501 51-8501 53, 8502, 8504210000, 8504221000, 8504229000, 8504230009, 8504320002, 8504320009, 8504312909, 8504330000, 8504330009, 8504340000, 8507, 8508, 8515, 8516 50 000 0, из 8516, 8517, из 8518, 8519, 8521, 8521 90 000 1, 8523, 8525, 8526, 8527, 8528, 8528 71 1900, 8535, 8536, 8537, 8539, 8541 40 900 9, 8542, 8544, 8545

8474 32 000 0
Минералды заттарды битуммен араластыруға арналған машина (асфальтбетон зауыттары)
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80%-ынан аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: дайындамаларды жасау (таспалы кескіш машиналарда кесу, газды - плазмалық машинада пішу); бөлшектерді механикалық өңдеу; корпусты бөлшектерді жасау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастырушы-дәнекерлегіш операциялар; жеке тораптарды құрастыру және сынау; қолда бар әдістемелік нұсқаулар бойынша күштік сынақтар өткізе отырып, конструкторлық құжаттамада берілген техникалық параметрлерді бақылай отырып, қондырғыларды жалпы құрастыружәне пайдалануға енгізу
";
"
8485
Жабдықтардың электрлiк қосылыстары, түйiспелердiң, орауыштардың, сымдар мен басқа электр бөлшектерiнiң оқшаулауыштары жоқ басқа жерде аталмаған бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8485
Аддитивті өндіріске арналған машиналар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспайды.
";
"
85-топ
Электр машиналары мен жабдықтар, олардың бөлшектері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппаратура, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппаратура, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары, олар үшін пайданылатын қағидалар төменде баяндалған мына позициялардың тауарларынан басқа: 8501, 8501 51-8501 53, 8502, 8504210000, 8504221000, 8504229000, 8504230009, 8504320002, 8504320009, 8504312909, 8504330000, 8504330009, 8504340000, 8507, 8508, 8515, 8516 50 000 0, 8517, из 8518, 8519, 8521, 8521 90 000 1, 8523, 8525, 8526, 8527, 8528, 8528 71 1900, 8535, 8536, 8537, 8539, 8541 40 900 9, 8542, 8544, 8545
Барлық қолданылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-нан аспауы керек өндіріс. Жоғарыда аталған шегінде өніммен бірдей тауар позициясында жіктелген материалдар тек соңғы өнім бағасынан 10% дейінгі мөлшерде қолданыла алады.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
85-топ
Электр машиналары мен жабдықтар, олардың бөлшектері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппаратура, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппаратура, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары, олар үшін пайданылатын қағидалар төменде баяндалған мына позициялардың тауарларынан басқа: 8501, 8501 51-8501 53, 8502, 8504210000, 8504221000, 8504229000, 8504230009, 8504320002, 8504320009, 8504312909, 8504330000, 8504330009, 8504340000, 8507, 8508, 8515, 8516 50 000 0, 8516-дан, 8517, 8518-дан, 8519, 8521, 8521 90 000 1, 8523, 8525, 8526, 8527, 8528, 8528 71 1900, 8535, 8536, 8537, 8539, 8541 40 900 9, 8542, 8544, 8545

Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, используются только до суммы в пределах 10% цены конечной продукции
";
строку:
"
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок), кроме машин товарной продукции 8501 51 - 8501 53
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8503 используются только до суммы в пределах 10 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок), кроме машин товарной продукции 8501 51 000, 8501 52, 8501 53
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы позиции 8503 используются только до суммы в пределах 10 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8501 51-8501 53
Двигатели переменного тока многофазные: прочие
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комлектующих не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 95 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства. Во второй год – 90 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки. В третий год – 85 % цены конечной продукции при условий выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки; - установка подшипников на вал; - сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах) - установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров; - установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки; - установка заглушек коробки выводов; - сборка вводного устройства; - установка клемм заземления на корпусе станины; - установка клемм заземления в коробке выводов; - грунтовка поверхностей; - покраска поверхностей. В четвертый год – 80 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операции: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки; - установка подшипников на вал; - сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах) - установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров; - установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки; - установка заглушек коробки выводов; - сборка вводного устройства; - установка клемм заземления на корпусе станины; - установка клемм заземления в коробке выводов; - грунтовка поверхностей; - покраска поверхностей; - механическая обработка валов; - механическая модификация корпуса станины; - механическая обработка замковых поверхностей станины; - механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита; - механическая обработка прочих поверхностей; - сверление установочно-присоединительных отверстий; - установка дополнительных датчиков в обмотках; - установка дополнительных датчиков на подшипниках; - установка токосъемной щетки на валу. В пятый год – 75 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки; - установка подшипников на вал; - сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах) - установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров; - установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки; - установка заглушек коробки выводов; - сборка вводного устройства; - установка клемм заземления на корпусе станины; - установка клемм заземления в коробке выводов; - грунтовка поверхностей; - покраска поверхностей; - механическая обработка валов; - механическая модификация корпуса станины; - механическая обработка замковых поверхностей станины; - механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита; - механическая обработка прочих поверхностей; - сверление установочно-присоединительных отверстий; - установка дополнительных датчиков в обмотках; - установка дополнительных датчиков на подшипниках; - установка токосъемной щетки на валу; - балансировка ротора в сборе; - установка датчиков обратной связи; - установка комплекта электромагнитного тормоза; - установка комплекта независимой вентиляции
";
изложить в следующей редакции:
"

Барлық қолданылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-нан аспауы керек өндіріс. Жоғарыда аталған шегінде өніммен бірдей тауар позициясында жіктелген материалдар тек соңғы өнім бағасынан 10% дейінгі мөлшерде қолданыла алады.
";
"
8501
8501 51 - 8501 53 тауар позициясындағы машиналарынан басқа электрлi қозғалтқыштар мен генераторлар (электргенераторлық қондырғылардан басқа)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8503 позициясындағы материалдар түпкiлiктi өнiм бағасының 10 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылады
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8501
8501 51 000, 8501 52, 8501 53 тауар позициясындағы машиналарынан басқа электрлi қозғалтқыштар мен генераторлар (электргенераторлық қондырғылардан басқа)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8503 позициясындағы материалдар түпкiлiктi өнiм бағасының 10 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылады
";
"
8501 51 - 8501 53
Ауыспалы токтың көпфазалы өзге қозғалтқыштары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар шартымен тауардың осы түрін жасау басталған күнінен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауға тиiс. Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспайды.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан аспайды.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспайды.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату;
- жинақтағы роторды теңгерімдеу;
- кері байланыс датчиктерін орнату;
- электрмагнитті тежегіш жиынтығын орнату;
- тәуелсіз желдеткіш жиынтығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспайды.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

8501 51 000, 8501 52, 8501 53
Двигатели переменного тока многофазные: прочие
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 95 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства. Во второй год – 90 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки. В третий год – 85 % цены конечной продукции при условий выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки; - установка подшипников на вал; - сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах) - установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров; - установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки; - установка заглушек коробки выводов; - сборка вводного устройства; - установка клемм заземления на корпусе станины; - установка клемм заземления в коробке выводов; - грунтовка поверхностей; - покраска поверхностей. В четвертый год – 80 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операции: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки; - установка подшипников на вал; - сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах) - установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров; - установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки; - установка заглушек коробки выводов; - сборка вводного устройства; - установка клемм заземления на корпусе станины; - установка клемм заземления в коробке выводов; - грунтовка поверхностей; - покраска поверхностей; - механическая обработка валов; - механическая модификация корпуса станины; - механическая обработка замковых поверхностей станины; - механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита; - механическая обработка прочих поверхностей; - сверление установочно-присоединительных отверстий; - установка дополнительных датчиков в обмотках; - установка дополнительных датчиков на подшипниках; - установка токосъемной щетки на валу. В пятый или последующие годы – 75 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций: - производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной; - закладка смазки; - установка ротора в сборе на двигатель; - установка подшипниковых щитов на двигатель; - установка крыльчатки вентилятора; - установка дефлектора вентилятора; - установка коробки выводов на двигатель; - производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту; - изготовление шильд; - установка шильд; - изготовление упаковки и упаковка готовой продукции; - операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства; - установка уплотнений выводного канала; - сборка клеммной колодки; - установка подшипников на вал; - сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах) - установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров; - установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки; - установка заглушек коробки выводов; - сборка вводного устройства; - установка клемм заземления на корпусе станины; - установка клемм заземления в коробке выводов; - грунтовка поверхностей; - покраска поверхностей; - механическая обработка валов; - механическая модификация корпуса станины; - механическая обработка замковых поверхностей станины; - механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита; - механическая обработка прочих поверхностей; - сверление установочно-присоединительных отверстий; - установка дополнительных датчиков в обмотках; - установка дополнительных датчиков на подшипниках; - установка токосъемной щетки на валу; - балансировка ротора в сборе; - установка датчиков обратной связи; - установка комплекта электромагнитного тормоза; - установка комплекта независимой вентиляции
";
строку
"
8504210000, 8504229000, 8504320002, 8504320009, 8504230009, 8504221000
Трансформаторы
Изготовление из материалов любых наименований при условии выполнения технологических операций:

8501 51 000, 8501 52, 8501 53
Көпфазалы ауыспалы токтың қозғалтқыштары: өзгелері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар шартымен тауардың осы түрін жасау басталған күнінен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауға тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу; - жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар; - шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспайды.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру; - мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру; - қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату; - шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату; - кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан аспайды.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспайды.
Бесінші немесе келесі жылдары – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату; - регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарына (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату;
- жинақтағы роторды теңгерімдеу;
- кері байланыс датчиктерін орнату;
- электрмагнитті тежегіш жиынтығын орнату;
- тәуелсіз желдеткіш жиынтығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспайды.
";
"
8504210000, 8504229000, 8504320002, 8504320009, 8504230009, 8504221000
Трансформаторлар
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген атаудағы материалдардан дайындау:

1. Изготовление металлоконструкций трансформатора, в том числе:
- раскрой и резка металла, гибка, холодная штамповка крышки трансформатора, рамы и дна;
- механическая обработка деталей (токарная обработка, фрезерование);
- покраску и сушка изготовленных деталей;
2. Изготовление электроизоляционных деталей, в том числе:
- раскрой и резка картонных заготовок;
- изготовление деталей (резка колец и полуколец из бумажных цилиндров, резка прокладок и реек из прессованного картона, изготовление крепированных бумаг);
- намотка на провод бумажной изоляции;
3. Сборка активных частей трансформатора, в том числе:
- намотка обмоток (намотка обмотки низкого напряжения, намотка обмотки среднего напряжения, намотка обмотки высокого напряжения, намотка обмотки регулировочных напряжений, опрессовка обмоток, сушка обмоток);
- сборка магнитопровода трансформаторов (продольная резка анизотропной стали, поперечная резка анизотропной стали, шихтовка магнитопровода, сборка остова с обмотками);
- сборка активной части (сварка отводов, изолирование отводов, установка переключателей, сборка схемы и группы соединения, сушка активной части);
4. Общая сборка трансформаторов, в том числе:
- сборка трансформатора (отделка активной части, посадка активной части в бак трансформатора, соединение отводов низкого напряжения, высокого напряжения, сборка радиаторов, установка крышки, сборка изоляторов, заливка масла);
- установка крепежных элементов вокруг периметра крышки (болты, гайки и шайбы);
5. Приемо-сдаточные испытания (проведение испытаний трансформатора проводится по всем параметрам):
- измерение сопротивления изоляций;
- проверка схемы и группы соединения обмоток;
- проверка коэффициента трансформаций для всех фаз на всех ответвлениях обмоток;
- измерение омического сопротивления обмоток постоянному току;
- испытание электрической прочности изоляций напряжением, приложенным от постороннего источника промышленной частоты 50 Гц;
- испытание электрической прочности изоляций индуктированным напряжением повышенной частоты (величина подаваемого напряжения при частоте 100 Гц = 2 Uн);
- измерение тока холостого хода;
- измерение потерь холостого хода;
- измерение напряжения и потерь короткого замыкания.
";
изложить в следующей редакции:
"
8504210000, 8504229000, 8504320002, 8504320009, 8504230009, 8504221000
Трансформаторы
Изготовление из материалов любых наименований при условии выполнения технологических операций:
1. Изготовление металлоконструкций трансформатора, в том числе:
- раскрой, резка металла;
- механическая обработка деталей (сверление, токарная обработка, фрезерование);
- покраска и сушка изготовленных металлоконструкций трансформатора;

1. Трансформатордың металл құрылымдарын дайындау, оның ішінде:
- металлды пішу және кесу, ию, трансформатор қақпағын, раманы және түбін суықтай қалыптау;
- бөлшектерді механикалық өңдеу (токарлық өңдеу, фрезерлеу);
- дайындалған бөлшектерді бояу және кептіру;
2. Электр оқшаулау бөлшектерін дайындау, оның ішінде:
- картон дайындамаларын пішу және кесу; - бөлшектерді дайындау (қағаз цилиндрлерден сақиналар мен жартылай сақиналарды кесу, престелген картоннан төсемдер мен рельстерді кесу, крепирленген қағаздарды дайындау);
- қағаз оқшаулау сымына орау;
3. Трансформатордың белсенді бөліктерін құрастыру, оның ішінде:
- орамаларды орау (төмен кернеу орамасын орау, орташа кернеу орамасын орау, Жоғары кернеу орамасын орау, реттеу кернеуінің орамасын орау, орамаларды сығымдау, орамаларды кептіру);
- трансформаторлардың магнит өткізгішін құрастыру (анизотропты болатты бойлық кесу, анизотропты болатты көлденең кесу, магнит өткізгішті шикіқұрамдау, арқанды орамдармен құрастыру);
- белсенді бөлікті құрастыру (бұрмаларды дәнекерлеу, бұрмаларды оқшаулау, ауыстырып қосқыштарды орнату, қосу схемасы мен тобын құрастыру, белсенді бөлікті кептіру);
4. Трансформаторларды жалпы құрастыру, оның ішінде:
- трансформаторды құрастыру (белсенді бөлікті өңдеу, белсенді бөлікті трансформатор багына отырғызу, төмен кернеулі, жоғары кернеулі бұрмаларды қосу, радиаторларды құрастыру, қақпақты орнату, оқшаулағыштарды құрастыру, май құю);
- қақпақтың периметріне (бұрандалар, сомындар және шайбалар) бекіткіштерді орнату);
5. Қабылдау-тапсыру сынақтары (трансформаторға сынақ жүргізу барлық параметрлер бойынша жүргізіледі):
- сопротивления изоляций;
- орамалардың қосылу схемасы мен тобын тексеру;
- орамалардың барлық тармақтарындағы барлық фазалар үшін трансформация коэффициентін тексеру;
- орамалардың тұрақты токқа омдық кедергісін өлшеу;
- 50 Гц өнеркәсіптік жиіліктің бөгде көзінен қолданылатын кернеумен оқшаулаудың электрлік беріктігін сынау;
- оқшаулағыштардың электрлік беріктігін индукцияланған жоғары жиілікті кернеумен сынау (100 Гц = 2 Uн жиілік кезінде берілетін кернеу шамасы);
- жұмыс істемейтін токты өлшеу;
- бос жүрісті жоғалтуды өлшеу;
- кернеу мен қысқа тұйықталу шығынын өлшеу.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8504210000, 8504229000, 8504320002, 8504320009, 8504230009, 8504221000
Трансформаторлар
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген атаудағы материалдардан дайындау:
1. Трансформатордың металл құрылымдарын дайындау, оның ішінде:
- металды кесу, пішу;
- бөлшектерді механикалық өңдеу (бұрғылау, токарлық өңдеу, фрезерлеу);
- трансформатордың дайындалған металл құрылымдарын бояу және кептіру;

2. Изготовление электроизоляционных деталей, в том числе:
- раскрой и резка картонных заготовок;
3. Сборка активных частей трансформатора, в том числе:
- намотка обмоток (намотка обмотки регулировочных напряжений, сушка обмоток);
- сборка магнитопровода трансформаторов (продольная резка анизотропной стали, поперечная резка анизотропной стали, шихтовка магнитопровода, сборка остова с обмотками);
- сборка активной части (соединение отводов, изолирование отводов, сборка схемы и группы соединения, сушка активной части);
4. Общая сборка трансформаторов, в том числе:
- сборка трансформатора (отделка активной части, посадка активной части в бак трансформатора, монтаж вводов и изоляторов, заливка масла);
- установка крепежных элементов вокруг периметра крышки (болты, гайки и шайбы);
- Сушка, чистка и дегазация трансформаторного масла.
5. Приемо-сдаточные испытания (проведение испытаний трансформатора проводится по всем параметрам):
- измерение сопротивления изоляций;
- проверка схемы и группы соединения обмоток;
- проверка коэффициента трансформаций для всех фаз на всех ответвлениях обмоток;
- измерение омического сопротивления обмоток постоянному току;
- испытание электрической прочности изоляций напряжением, приложенным от постороннего источника промышленной частоты 50 Гц;
- испытание электрической прочности изоляций индуктированным напряжением повышенной частоты (величина подаваемого напряжения при частоте 100 Гц = 2 Uн);
- измерение тока холостого хода;
- измерение потерь холостого хода;
- измерение напряжения и потерь короткого замыкания.
";
строку:
"
8504312909, 8504330000, 8504340000, 8504312909, 8504330009
Трехфазные сухие трансформаторы с литой изоляцией типа ТСЛЗ (с кожухом) и ТСЛ (без кожуха)
Изготовление из материалов любых наименований при условии выполнения технологических операций.
1. Изготовление металлоконструкции трансформатора, в том числе:
- раскрой и резка металла для изготовления: кожуха трансформатора, салазок;
- механическая обработка деталей (токарная обработка, фрезерование, сверление консолей);
- сварка кожухов, консолей;
- контроль соответствия размеров и швов сварки изготовленных деталей;
- покраску и сушка изготовленных деталей;
2. Изготовление электроизоляционных деталей, в том числе:
- изготовление заливка ярмовых изоляций;
- изготовление трубки и цилиндров;
3. Изготовление обмоток высокого напряжения и низкого напряжения:
- намотка высокого напряжения и низкого напряжения;
- сушка обмоток высокого напряжения и низкого напряжения;
- заливка обмотки высокого напряжения эпоксидной смолой и отвердителем;

2. Электр оқшаулау бөлшектерін дайындау, оның ішінде:
- картон дайындамаларын пішу және кесу;
3. Трансформатордың белсенді бөліктерін құрастыру, оның ішінде:
- орамаларды орау (реттеу кернеулерінің орамасын орау, орамаларды кептіру);
- трансформаторлардың магнит өткізгішін құрастыру (анизотропты болатты бойлық кесу, анизотропты болатты көлденең кесу, магнит өткізгішті шикіқұрамдау, арқанды орамдармен құрастыру);
- белсенді бөлікті құрастыру (бұрмаларды қосу, бұрмаларды оқшаулау, қосылу схемасы мен тобын құрастыру, белсенді бөлікті кептіру);
4. Трансформаторларды жалпы құрастыру, оның ішінде:
- трансформаторды құрастыру (белсенді бөлікті өңдеу, белсенді бөлікті трансформатор багына отырғызу, кірмелер мен оқшаулағыштарды монтаждау, май құю);
- қақпақ периметрінің айналасына бекіткіштерді орнату (бұрандамалар, сомындар және шайбалар);
- Трансформатор майын кептіру, тазалау және газсыздандыру.
5. Қабылдау-тапсыру сынақтары (трансформаторға сынақтар жүргізу барлық параметрлер бойынша жүргізіледі):
- оқшаулау кедергісін өлшеу;
- орамалардың қосылу схемасы мен тобын тексеру;
- орамалардың барлық тармақтарындағы барлық фазалар үшін трансформация коэффициентін тексеру;
- орамалардың тұрақты токқа омдық кедергісін өлшеу;
- 50 Гц өнеркәсіптік жиіліктің бөгде көзінен қолданылатын кернеумен оқшаулаудың электрлік беріктігін сынау;
- оқшаулағыштардың электр беріктігін индукцияланған жоғары жиілікті кернеумен сынау (100 Гц = 2 Uн жиілігі кезінде берілетін кернеу шамасы);
- жұмыс істемейтін токты өлшеу;
- бос жүрісті жоғалтуды өлшеу;
- кернеу мен қысқа тұйықталу шығынын өлшеу.
";
"
8504312909, 8504330000, 8504340000, 8504312909, 8504330009
ТСЛЗ (қаптамасымен) және ТСЛ (қаптамасыз) типті құйылған оқшаулағышы бар үш фазалы құрғақ трансформаторлар)
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген атаудағы материалдардан дайындау.
1. Трансформатордың металл конструкциясын жасау, оның ішінде:
- трансформатор қаптамасын, салазоктарды дайындау үшін металды пішу және кесу;
- бөлшектерді механикалық өңдеу (токарлық өңдеу, фрезерлеу, консольдерді бұрғылау);
- қаптамаларды, консольдерді дәнекерлеу;
- Дайындалған бөлшектердің дәнекерлеу өлшемдері мен тігістерінің сәйкестігін бақылау;
- дайындалған бөлшектерді бояу және кептіру;
2. Электр оқшаулау бөлшектерін дайындау, оның ішінде:
- жәрмеңке оқшаулағыштарын Құю өндірісі;
- түтіктер мен цилиндрлерді дайындау;
3. Жоғары кернеулі және төмен кернеулі орамаларды жасау:
- Жоғары кернеу мен төмен кернеуді орау;
- жоғары вольтты және төмен вольтты орамаларды кептіру;
- жоғары вольтты ораманы эпоксидті шайырмен және қатайтқышпен құю;

4. Сборка активных частей трансформатора, в том числе:
- сборка магнитопровода трансформатора (продольная резка анизотропной стали, поперечная резка анизотропной стали, шихтовка магнитопровода, сборка остова с обмотками);
- сборка активной части (посадка обмоток высокого напряжения и низкого напряжения на магнитопровод;
- сборка схемы и группы соединения, сборка изоляционных деталей);
- установка кожухов и консолей;
- установка крепежных элементов (болты, гайки и шайбы);
5. Приемо-сдаточные испытания (проведение испытаний трансформатора проводится по всем параметрам):
- измерение сопротивления изоляций;
- проверка схемы и группы соединения обмоток;
- проверка коэффициента трансформаций для всех фаз на всех ответвлениях обмоток;
- измерение омического сопротивления обмоток постоянному току;
- испытание электрической прочности изоляций напряжением, приложенным от постороннего источника промышленной частоты 50 Гц;
- испытание электрической прочности изоляций индуктированным напряжением повышенной частоты (величина подаваемого напряжения при частоте 100 Гц = 2 Uн);
- измерение тока холостого хода;
- измерение потерь холостого хода;
- измерение напряжения и потерь короткого замыкания.
";
изложить в следующей редакции:
"
8504312909, 850433000, 8504340000, 8504312909, 8504330009
Трехфазные сухие трансформаторы с литой изоляцией типа ТСЛЗ (с кожухом) и ТСЛ (без кожуха)
Изготовление из материалов любых наименований при условии выполнения технологических операций.
1. Изготовление металлоконструкции трансформатора, в том числе:
- раскрой и резка металла для изготовления: кожуха трансформатора, салазок;
- механическая обработка деталей (токарная обработка, фрезерование, сверление консолей);
- сварка кожухов, консолей;
- контроль соответствия размеров и швов сварки изготовленных деталей;
- покраску и сушка изготовленных деталей;
2. Изготовление электроизоляционных деталей, в том числе:
- изготовление заливка ярмовых изоляций;
- изготовление трубки и цилиндров;
3. Изготовление обмоток высокого напряжения и низкого напряжения:
- намотка высокого напряжения и низкого напряжения;
- сушка обмоток высокого напряжения и низкого напряжения;
- заливка обмотки высокого напряжения эпоксидной смолой и отвердителем;
4. Сборка активных частей трансформатора, в том числе:
- сборка магнитопровода трансформатора (продольная резка анизотропной стали, поперечная резка анизотропной стали, шихтовка магнитопровода, сборка остова с обмотками);
- сборка активной части (посадка обмоток высокого напряжения и низкого напряжения на магнитопровод;
- сборка схемы и группы соединения, сборка изоляционных деталей);
- установка кожухов и консолей;
- установка крепежных элементов (болты, гайки и шайбы);

4. Трансформатордың белсенді бөліктерін құрастыру, оның ішінде:
- Трансформатордың магнит өткізгіштерін құрастыру (анизотропты болатты бойлық кесу, анизотропты болатты көлденең кесу, магнит өткізгішті шикіқұрамдау, арқанды орамдармен құрастыру);
- белсенді бөлікті құрастыру (жоғары кернеулі және төмен кернеулі орамдарды магнит өткізгішке орнату;
- қосылу схемасы мен тобын құрастыру, оқшаулау бөлшектерін құрастыру);
- қаптамалар мен консольдерді орнату;
- бекіту элементтерін (бұрандамалар, сомындар және шайбалар) орнату);
5. Қабылдау-тапсыру сынақтары (трансформаторға сынақ жүргізу барлық параметрлер бойынша жүргізіледі):
- сопротивления изоляций;
- орамалардың қосылу схемасы мен тобын тексеру;
- орамалардың барлық тармақтарындағы барлық фазалар үшін трансформация коэффициентін тексеру;
- орамалардың тұрақты токқа омдық кедергісін өлшеу;
- 50 Гц өнеркәсіптік жиіліктің бөгде көзінен қолданылатын кернеумен оқшаулаудың электрлік беріктігін сынау;
- оқшаулағыштардың электрлік беріктігін индукцияланған жоғары жиілікті кернеумен сынау (100 Гц = 2 Uн жиілік кезінде берілетін кернеу шамасы);
- жұмыс істемейтін токты өлшеу;
- бос жүрісті жоғалтуды өлшеу;
- кернеу мен қысқа тұйықталу шығынын өлшеу.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8504312909, 850433000, 8504340000, 8504312909, 8504330009
ТСЛЗ (қаптамасымен) және ТСЛ (қаптамасыз) типті құйылған оқшаулағышы бар үш фазалы құрғақ трансформаторлар
Технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген атаудағы материалдардан дайындау.
1. Трансформатордың металл конструкциясын жасау, оның ішінде:
- трансформатор қаптамасын, салазоктарды дайындау үшін металды пішу және кесу;
- бөлшектерді механикалық өңдеу (токарлық өңдеу, фрезерлеу, консольдерді бұрғылау);
- қаптамаларды, консольдерді дәнекерлеу;
- Дайындалған бөлшектердің дәнекерлеу өлшемдері мен тігістерінің сәйкестігін бақылау;
- дайындалған бөлшектерді бояу және кептіру;
2. Электр оқшаулау бөлшектерін дайындау, оның ішінде:
- жәрмеңке оқшаулағыштарын құю өндірісі;
- түтіктер мен цилиндрлерді дайындау;
3. Жоғары кернеулі және төмен кернеулі орамаларды жасау:
- жоғары кернеу мен төмен кернеуді орау;
- жоғары вольтты және төмен вольтты орамаларды кептіру;
- жоғары вольтты ораманы эпоксидті шайырмен және қатайтқышпен құю;
4. Трансформатордың белсенді бөліктерін құрастыру, оның ішінде:
- Трансформатордың магнит өткізгіштерін құрастыру (анизотропты болатты бойлық кесу, анизотропты болатты көлденең кесу, магнит өткізгішті шикіқұрамдау, арқанды орамдармен құрастыру);
- белсенді бөлікті құрастыру (жоғары кернеулі және төмен кернеулі орамдарды магнит өткізгішке орнату;
- қосылу схемасы мен тобын құрастыру, оқшаулау бөлшектерін құрастыру);
- қаптамалар мен консольдерді орнату;
- бекіту элементтерін (бұрандамалар, сомындар және шайбалар) орнату;

5. Приемо-сдаточные испытания (проведение испытаний трансформатора проводится по всем параметрам):
- измерение сопротивления изоляций;
- проверка схемы и группы соединения обмоток;
- проверка коэффициента трансформаций для всех фаз на всех ответвлениях обмоток;
- измерение омического сопротивления обмоток постоянному току;
- испытание электрической прочности изоляций напряжением, приложенным от постороннего источника промышленной частоты 50 Гц;
- испытание электрической прочности изоляций индуктированным напряжением повышенной частоты (величина подаваемого напряжения при частоте 100 Гц = 2 Uн);
- измерение тока холостого хода;
- измерение потерь холостого хода;
- измерение напряжения и потерь короткого замыкания.
";
строку:
"
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций: сборка и монтаж электронных компонентов; механическая сборка изделия; запись программного обеспечения; регулировка и контроль параметров; комплексное тестирование.
";
изложить в следующей редакции:
"
8517
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций: сборка и монтаж электронных компонентов; механическая сборка изделия; запись программного обеспечения; регулировка и контроль параметров; комплексное тестирование.
";
строку:
"
8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов (деталей) не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 70% цены цены конечной продукции, во второй год и последующие годы - 60 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - сборка на конвейере; - закрепление цоколя на усадочной машине; - пайка на конвейере; - тестирование на поверочном конвейере; - изготовление электронного балласта; - маркировка на машине тампонной печати; -упаковка на конвейере
";
изложить в следующей редакции:
"
8539
Лампы накаливания газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 70 % цены конечной продукции, во второй год и последующие годы - 60 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - сборка на конвейере; - закрепление цоколя на усадочной машине; - пайка на конвейере; - тестирование на поверочном конвейере; - изготовление электронного балласта; - маркировка на машине тампонной печати; - упаковка на конвейере
";
строку:
"

5. Қабылдау-тапсыру сынақтары (трансформаторға сынақ жүргізу барлық параметрлер бойынша жүргізіледі):
- оқшаулау кедергісін өлшеу;
- орамалардың қосылу схемасы мен тобын тексеру;
- орамалардың барлық тармақтарындағы барлық фазалар үшін трансформация коэффициентін тексеру;
- орамалардың тұрақты токқа омдық кедергісін өлшеу;
- 50 Гц өнеркәсіптік жиіліктің бөгде көзінен қолданылатын кернеумен оқшаулаудың электрлік беріктігін сынау;
- оқшаулағыштардың электрлік беріктігін индукцияланған жоғары жиілікті кернеумен сынау (100 Гц = 2 Uн жиілік кезінде берілетін кернеу шамасы);
- жұмыс істемейтін токты өлшеу;
- бос жүрісті жоғалтуды өлшеу;
- кернеу мен қысқа тұйықталу шығынын өлшеу.
";
"
8517
Ұялы байланыс желiлерiне немесе басқа сымсыз байланыс желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; басқа сымды немесе сымсыз байланыс желiсiне арналған коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа деректердi таратуға немесе қабылдауға арналған басқа аппаратура (мысалы, жергiлiктi немесе ғаламдық байланыс желiсiнде), 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш және қабылдағыш аппаратурасынан басқа.
Мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық құрауыштарды құрастыру және монтаждау;
бұйымды механикалық құрастыру;
бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
параметрлердi реттеу және бақылау;
кешендi тестiлеу.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8517
Смартфондар және ұялы байланыс желілеріне немесе басқа да сымсыз байланыс желілеріне арналған телефондық аппараттары қоса алғада телефондық аппараттар; сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергiлiктi немесе жаһандық байланыс желiсiндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура, 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш және қабылдағыш аппаратурасынан басқа.
Мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық құрауыштарды құрастыру және монтаждау;
бұйымды механикалық құрастыру;
бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
параметрлердi реттеу және бақылау;
кешендi тестiлеу.
";
"
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгiн немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдар (бөлшектер) құны, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауға тиiс, екiншi жылы және кейiнгi жылдары - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- конвейерде жинақтау;
- орнату машинасына табанын бекiту;
- конвейерде пiсiру;
- тексеру конвейерiнде тестiлеу;
- электронды балласт әзiрлеу;
- тампонды мөрдi машинада таңбалау;
- конвейерде буып-түю
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8539
Газ разрядты қыздыру шамдары, электр шамдары, соның ішінде герметикалық бағытталған жарық шамдары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалық шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны осы тауар түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 70%-ынан, екінші жылы және одан кейінгі жылдары түпкілікті өнім бағасының 60%-ынан аспайды, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: - конвейерде құрастыру; - цокольді шөгу машинасына бекіту; - конвейерде дәнекерлеу; - тексеру конвейерінде тестілеу; - электронды балласт жасау; - тампонды баспа машинасында таңбалау; - конвейерде орау
";
"

8604
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей
Изготовление, при котором стоимость используемых иностранных материалов и комплектующих не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара - 90 % цены конечной продукции; во второй год - 85 % цены конечной продукции; в третий год - 80 % цены конечной продукции; в четвертый год - 75 % цены конечной продукции; в пятый год - 70 % цены конечной продукции; в шестой год - 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций, соответствующих утвержденному технологическому процессу, на доработку полуфабрикатов транспортных средств
";
изложить в следующей редакции:
"
8604 00 000 0
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей
Изготовление, при котором стоимость используемых иностранных материалов и комплектующих не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара - 90 % цены конечной продукции; во второй год - 85 % цены конечной продукции; в третий год - 80 % цены конечной продукции; в четвертый год - 75 % цены конечной продукции; в пятый год - 70 % цены конечной продукции; в шестой и последующие годы - 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций, соответствующих утвержденному технологическому процессу, на доработку полуфабрикатов транспортных средств
";
строку:
"
8605
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604)
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией переработки, при которой стоимость используемых материалов не превышает в первый и второй год с даты начала изготовления модели или типа товара - 97% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона.
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В третий год - 93% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка внутреннего электрического и электронного оборудования вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В четвертый год - 88% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка внутреннего электрического и электронного оборудования вагона;
- монтаж и наладка бытовых технических устройств вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В пятый год - 83% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка внутреннего электрического и электронного оборудования вагона;
- монтаж и наладка бытовых технических устройств вагона;
- монтаж и наладка составных частей вагонов для обеспечения их использования на железнодорожном транспорте;
- монтаж и наладка элементов санитарно-технического оборудования вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
В шестой и последующие годы - 78% цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций:
- укомплектование внутренней части вагона в соответствии с техническими характеристиками железнодорожных пассажирских вагонов и технологии их сборки, обеспечивающих условия для перевозки пассажиров железнодорожным транспортом;
- монтаж оборудования и элементов интерьера для пассажирских мест и служебных отделений вагона;
- монтаж и наладка электрического и электронного оборудования вагона;
- монтаж и наладка бытовых технических устройств вагона;
- монтаж и наладка составных частей вагона для обеспечения использования на железнодорожном транспорте, включая монтаж и распределение поперечных и продольных перегородок в вагоне, элементов обшивки стен, напольных панелей и покрытий вагонов в соответствии с технологией переработки;
- монтаж и наладка электрических блоков и шкафов;
- монтаж и наладка элементов санитарно-технического оборудования вагона;
- установка специальных внутренних и наружных знаков, табличек и пиктограмм в соответствии со схемой размещения и стандартов, маркировка вагона;
- проведение стационарных и ходовых испытаний.
";
изложить в следующей редакции:
"

8604
Теміржол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын шетелдік материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан; екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан; үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан; төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 75 %-ынан; бесінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан; алтыншы жылы – көлік құралдарының жартылай фабрикаттарын пысықтауға бекітілген технологиялық процеске сәйкес келетін технологиялық операцияларды орындау шартымен түпкілікті өнім бағасының 65 %-ынан аспайды.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8604 00 0 00 0
Теміржол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын шетелдік материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 75 %-ынан;
бесінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан;
алтыншы және келесі жылдары – көлік құралдарының жартылай фабрикаттарын пысықтауға бекітілген технологиялық процеске сәйкес келетін технологиялық операцияларды орындау шартымен түпкілікті өнім бағасының 65 %-ынан аспайды.
";
"
8605
Теміржол немесе трамвай, өздігінен жүрмейтін жолаушылар вагондары; өздігінен жүрмейтін жүк, пошта және өзге де арнайы теміржол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
Өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайында кез-келген позициядағы материалдардан дайындау, онда пайдаланылатын материалдардың құны келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, өнімнің үлгісін немесе түрін жасау басталған күннен бастап бірінші және екінші жылдары соңғы өнім бағасының 97% -нан аспауы керек:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау; - макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау. - стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Үшінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 93%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің ішкі электрлік және электрондық жабдықтарын орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Төртінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 88%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің ішкі электрлік және электрондық жабдықтарын орнату және реттеу;
- автомобильдің тұрмыстық техникалық құрылғыларын орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Бесінші жылы - келесі технологиялық операцияларды ескере отырып, соңғы өнім бағасының 83%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің ішкі электрлік және электрондық жабдықтарын орнату және реттеу;
- автомобильдің тұрмыстық техникалық құрылғыларын орнату және реттеу;
- вагондардың құрамдас бөліктерін теміржол көлігінде пайдалануды қамтамасыз ету үшін орнату және реттеу;
- автомобильдің санитарлық-техникалық жабдықтау элементтерін орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
Алтыншы және одан кейінгі жылдары - технологиялық операцияларды орындау кезінде соңғы өнім бағасының 78%:
- теміржол көлігімен жолаушыларды тасымалдау жағдайларын қамтамасыз ететін теміржол жолаушылар вагондарының техникалық сипаттамаларына және оларды құрастыру технологиясына сәйкес вагонның ішкі бөлігін аяқтау;
- жолаушылар креслолары мен вагондарға қызмет көрсету бөлімдері үшін жабдықтар мен интерьер элементтерін орнату;
- автомобильдің электр және электронды жабдықтарын орнату және реттеу;
- автомобильдің тұрмыстық техникалық құрылғыларын орнату және реттеу;
- өңдеу технологиясына сәйкес вагонға көлденең және бойлық бөлімдерді, қабырға қаптау элементтерін, еден панельдері мен вагон жабындарын орнатуды және таратуды қоса алғанда, теміржол көлігінде пайдалануды қамтамасыз ету үшін вагонның компоненттерін орнату және реттеу;
- электр тораптары мен шкафтарды орнату және реттеу;
- автомобильдің санитарлық-техникалық жабдықтау элементтерін орнату және реттеу;
- макет пен стандарттарға сәйкес арнайы ішкі және сыртқы белгілерді, плиталар мен пиктограммаларды орнату, автомобильді таңбалау;
- стационарлық және жүгіру сынақтарын өткізу.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные, кроме 8606 99 000 0
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 90 % цены конечной продукции. Во второй год – 85 % цены конечной продукции. В третий год – 80 % цены конечной продукции. В четвертый год – 75 % цены конечной продукции. В пятый год – 70 % цены конечной продукции. В шестой и последующие годы – 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций: - порезка железнодорожных профилей, в том числе Z-профилей хребтовой балки, двутавра, верхнего листа промежуточных балок, вагонных стоек, верхней и нижней обвязки бортов кузова; - вырезка на плазменной установке листовых деталей и гибка на листогибочных и гидравлических прессах; - сборка хребтовой балки с выполнением сверловки и клепки передних и задних упоров автосцепки; - автоматическая сварка под слоем флюса сварного шва Z-профилей хребтовой балки; - сборка-сварка шкворневых, концевых и промежуточных балок; - сборка-сварка рамы полувагона; - сборка-сварка баковых и торцевых бортов с изготовлением панелей бортов; - сборка-сварка кузова в кантователе; - формирование колесных пар и монтаж буксовых узлов; - сборка тележек с изготовлением узлов и опорной балки авторежима и комплектом деталей тормозной рычажной передачи опорной балки авторежима и комплектом износостойких деталей; - подкатка тележек под вагон; - монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых хомутов, автосцепок, расцепных рычагов; - монтаж, регулировка и испытание автоматического и стояночного тормозов; - монтаж крышек люков и запорных устройств и нанесение маркировочных секторов, закидок, торсионов; - окраска надписей и трафаретов; - взвешивание и нанесение массы тары
";
дополнить строкой, следующего содержания:
"
8606 99 000 0
Прочие вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
При условии выполнения технологических операций:
- порезка листового и сортового проката, в том числе железнодорожных профилей;
- вырезка на плазменных установках листовых деталей и гибка на прессах;
- сборка-сварка хребтовой балки;
- сверловка и клепка передних и задних упоров автосцепки;
- сборка-сварка рамы;
- сборка-сварка фитинговых упоров на раме;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых хомутов, автосцепок, расцепных рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание автоматического и стояночного тормозов;
- окраска вагона, нанесение надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы тары.
";
строку:
"

Өздігінен жүрмейтін темір жол немесе трамвай жүк вагондары, 8606 99 000 0 басқа
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жинақтауыштардың құны тауардың осы түрін дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспайды.
Екінші жылы-түпкілікті өнім бағасының 85%-ы.
Үшінші жылы-түпкілікті өнім бағасының 80%-ы.
Төртінші жылы-түпкілікті өнім бағасының 75%-ы.
Бесінші жылы-түпкілікті өнім бағасының 70%-ы.
Алтыншы және келесі жылдары-мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен түпкілікті өнім бағасының 65%-ы:
- темір жол профильдерін, соның ішінде жоталы арқалықтың, қос таврдың Z-профильдерін, аралық арқалықтардың жоғарғы парағын, вагон тіреулерін, шанақ борттарының жоғарғы және төменгі орамдарын кесу; - плазмалық қондырғыда табақ бөлшектерін кесу және ию табақты ию және гидравликалық престерде; - алдыңғы және артқы тіректерін бұрауды және тойтаруды орындай отырып, жоталы арқалықты құрастыру; - жоталы орқалықтың Z – профильдерінің дәнекерлеу жігінің флюс қабатының астында автоматты дәнекерлеу;-шкворнев, шеткі және аралық арқалықтарды құрастыру-дәнекерлеу; - жартылай вагонның рамасын құрастыру-дәнекерлеу;-борт панельдерін дайындай отырып, БАК және шеткі борттарды құрастыру-дәнекерлеу; - шанақты жиектегіште құрастыру-дәнекерлеу; - доңғалақ жұптарын қалыптастыру және букс тораптарын монтаждау; - авторежімнің тораптары мен тірек арқалығын және авторежімнің тірек арқалығының тежегіш рычагты берілісінің бөлшектер жиынтығын және тозуға төзімді бөлшектер жиынтығын дайындай отырып арбаларды құрастыру;
- арбаларды вагон астына домалату;-сіңіргіш аппараттардың соққы-тарту құрылғысын, тарту қамыттарын, автотіркеуіштерді, ағыту рычагтарын монтаждау, реттеу және сынау; - Автоматты және тұрақ тежегіштерін монтаждау, реттеу және сынау; - люктер мен бекіту құрылғыларының қақпақтарын монтаждау және таңбалау секторларын, закидкаларды, торсиондарды салу; - жазулар мен трафареттерді бояу; - ыдыстың массасын өлшеу және салу.
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8606 99 000 0
Өздігінен жүрмейтін темір жол немесе трамвай жүк вагондары
Технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- табақ және сұрыпты прокатты, оның ішінде темір жол профильдерін кесу;
- плазмалық қондырғыларда табақ бөлшектерін кесу және престерде ию;
- жоталы арқалықты құрастыру-дәнекерлеу;
- автотіркеудің алдыңғы және артқы тіректерін бұрғылау және тойтару;
- раманы құрастыру-дәнекерлеу;
- рамадағы фитингтік тіректерді құрастыру-дәнекерлеу;
- арбаларды вагон астына домалату;
- сіңіргіш аппараттардың соққы-тарту құрылғысын, тарту қамыттарын, автотіркегішті, ажырату рычагтарын монтаждау;
- Автоматты және тұрақ тежегіштерін монтаждау, реттеу және сынау;
- вагонды бояу, жазулар мен трафареттер жазу;
- ыдыстың массасын өлшеу және салу.
";
"

8607 30
Крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - изготовление заготовок; - механическая обработка деталей; - сборочно-сварочные операции (если предусмотрено конструкторской документацией).
";
изложить в следующей редакции:
"
8607 30 000 0
Крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - изготовление заготовок; - механическая обработка деталей; - сборочно-сварочные операции (если предусмотрено конструкторской документацией).
";
строку:
"
8608 00
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования, кроме 8608 00 0 001
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, используются только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8608 00 000
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования, кроме 8608 00 0 001
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, используются только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8701
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709 и тягачей седельных товарной позиции 8701 20 101)
Выполнение одного из следующих условий: изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8701 (кроме тракторов товарной позиции 8709 и тягачей седельных товарной позиции 8701 20 101); изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции; во второй год - 90 % цены конечной продукции; в третий год - 85 % цены конечной продукции; в четвертый год - 80 процентов цены конечной продукции; в пятый год - 75 % цены конечной продукции; в шестой год – 70 % цены конечной продукции и выполнение следующих технологических операций: - установка передней оси с полурамой; - установка двигателя; установка заднего моста; - установка гидробака; - сборка и установка гидронавесок; - сборка и установка опоры с карданным валом; - сборка и установка воздушных баллонов; - установка маслопроводов гидросистемы; - сборка и установка топливных баков; - установка рулевой тяги с цилиндром; - сборка и установка рулевой колонки и крана блокировки; - установка кронштейнов передних крыльев; - сборка и установка масляного и водяного радиатора; - установка гидросистемы и гидрообъемное рулевое управление; - установка звукового сигнала; - установка глушителя; - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка газовых пружин, зеркал и противосолнечного козырька; - установка фонарей и габаритных фар передних и задних; - установка стеклоочистителей аккумуляторных батарей; - сборка и установка задних крыльев; - установка кабины на трактор; - сборка и установка щитка приборов и жгутов электропроводки; - установка рулевой колодки, тяги включения переднего ведущего моста, выключения стоп; - установления шторки, рычага стояночного тормоза, тяги, муфты сцепления; - установка передних и задних колес; - подсоединение шлангов, отопления и установка рулевого колеса; - сборка и установка облицовки; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей.
";
изложить в следующей редакции:
"
8701
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709 и тягачей седельных товарной позиции 8701 20 101)
Выполнение одного из следующих условий: изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8701 (кроме тракторов товарной позиции 8709 и тягачей седельных товарной позиции 8701 20 101); изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции; во второй год - 90 % цены конечной продукции; в третий год - 85 % цены конечной продукции; в четвертый год - 80 процентов цены конечной продукции; в пятый год - 75 % цены конечной продукции; в шестой и последующие годы – 70 % цены конечной продукции и выполнение следующих технологических операций: - установка передней оси с полурамой; - установка двигателя; установка заднего моста; - установка гидробака; - сборка и установка гидронавесок; - сборка и установка опоры с карданным валом; - сборка и установка воздушных баллонов; - установка маслопроводов гидросистемы; - сборка и установка топливных баков; - установка рулевой тяги с цилиндром; - сборка и установка рулевой колонки и крана блокировки; - установка кронштейнов передних крыльев; - сборка и установка масляного и водяного радиатора; - установка гидросистемы и гидрообъемное рулевое управление; - установка звукового сигнала; - установка глушителя; - залив масла в двигатель, задний мост и гидробак; - испытание и проверка гидросистемы и двигателя; - установка газовых пружин, зеркал и противосолнечного козырька; - установка фонарей и габаритных фар передних и задних; - установка стеклоочистителей аккумуляторных батарей; - сборка и установка задних крыльев; - установка кабины на трактор; - сборка и установка щитка приборов и жгутов электропроводки; - установка рулевой колодки, тяги включения переднего ведущего моста, выключения стоп; - установления шторки, рычага стояночного тормоза, тяги, муфты сцепления; - установка передних и задних колес; - подсоединение шлангов, отопления и установка рулевого колеса; - сборка и установка облицовки; - установка табличек, рукояток и чехлов; - установка поликов и боковых панелей.
";
строку:
"

8607 30
Iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлар, олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары (егер конструкторлық құжаттамада көзделген болса).
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8607 30 0 00 0
Iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлар, олардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары (егер конструкторлық құжаттамада көзделген болса).
";
"
8608 00
8608 00 0 001 қоспағанда, темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған қауiпсiздiкті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiм жiктелетiн позициядағы материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылады
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8608 00 000
8608 00 0 001 қоспағанда, темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған қауiпсiздiкті қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiм жiктелетiн позициядағы материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылады
";
"
8701
Тракторлар (8709 тауар позициялы және 870120 101 тауар позициялы адам отыратын тартқыштардан басқа)
Келесі шарттардың бірі орындалады: 8701 тауар позициясының ("8709 тауар позициясы тракторлары" және 8701 20 101 тауар позициясының жүк тракторларын қоспағанда) "Өнеркәсіптік жинақтау туралы" тиісті келісімге сәйкес, СЭҚ ТН кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау; қолданылатын қондырғылар мен бөлшектердің құны өнімнің осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылдағы түпкілікті өнім бағасының 95% -нан аспайтын өндіріс;
екінші жылы - соңғы өнім бағасының 90%;
үшінші жылы - соңғы өнім бағасының 85%;
төртінші жылы - соңғы өнім бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - соңғы өнім бағасының 75%;
алтыншы жылы - соңғы өнім бағасынан 70% және келесі технологиялық операциялар:
- жартылай рамамен алдыңғы осьті орнату;
- қозғалтқышты орнату; артқы осьті орнату;
- гидравликалық сыйымдылықты орнату;
- гидравликалық қондырмаларды құрастыру және орнату;
- кардан білігімен тіреуді құрастыру және орнату;
- ауа баллондарын құрастыру және орнату;
- гидравликалық мұнай құбырларын монтаждау;
- отын багтарын жинау және монтаждау;
- цилиндрі бар рульдік штанганы орнату;
- рульдік баған мен құлыптау клапанын құрастыру және орнату;
- Алдыңғы қорғаныс кронштейндерін орнату;
- майлы және су радиаторларын құрастыру және монтаждау;
- гидравликалық жүйені және гидростатикалық рульді орнату;
- дыбыстық сигналды орнату;
- глушительді орнату;
- қозғалтқышқа, артқы оське және гидравликалық бакқа май құю;
- гидравликалық жүйені және қозғалтқышты тексеру және тексеру;
- газ көздерін, айналарды және күн көзілдірігін орнату;
- алдыңғы және артқы шамдар мен бүйір шамдарды орнату;
- аккумуляторлық экран сүрткіштерін орнату;
- артқы қоршауларды құрастыру және орнату;
- кабинаны тракторға орнату;
- аспаптық панельді және сымдарды жинау және монтаждау;
- рульдік блокты орнату, алдыңғы жетек білігін бұруға, аялдамаларды өшіруге арналған итергіш;
- ысырманы, тұрақ тежегішінің рычагын, штанганы, іліністі орнату;
- алдыңғы және артқы дөңгелектерді орнату;
- шлангтарды қосу, рульді жылыту және орнату;
- қаптаманы құрастыру және орнату;
- плиталар, тұтқалар мен қақпақтар орнату;
- еден тақталарын және бүйірлік панельдерді орнату.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8701
Тракторлар (8709 тауар позициялы және 870120 101 тауар позициялы адам отыратын тартқыштардан басқа)
Келесі шарттардың бірі орындалады: 8701 тауар позициясының ("8709 тауар позициясы тракторлары" және 8701 20 101 тауар позициясының жүк тракторларын қоспағанда) "Өнеркәсіптік жинақтау туралы" тиісті келісімге сәйкес, СЭҚ ТН кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау; барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны өнімнің осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылдағы түпкілікті өнім бағасының 95% -нан аспайтын өндіріс;
екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 90%;
үшінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 85%;
төртінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 75%;
алтыншы және келесі жылдары - түпкілікті өнім бағасынан 70% және келесі технологиялық операциялар:
- жартылай рамалы алдыңғы осьті орнату;
- қозғалтқышты орнату; артқы осьті орнату;
- гидравликалық сыйымдылықты орнату;
- гидравликалық қондырмаларды құрастыру және орнату;
- кардан білігімен тіреуді құрастыру және орнату;
- ауа баллондарын құрастыру және орнату;
- гидравликалық мұнай құбырларын монтаждау;
- отын багтарын жинау және монтаждау;
- цилиндрі бар рульдік штанганы орнату;
- рульдік баған мен құлыптау клапанын құрастыру және орнату;
- алдыңғы қорғаныс кронштейндерін орнату;
- майлы және су радиаторларын құрастыру және монтаждау;
- гидравликалық жүйені және гидростатикалық рульді орнату;
- дыбыстық сигналды орнату;
- сөндіргішті орнату;
- қозғалтқышқа, артқы оське және гидравликалық бакқа май құю;
- гидравликалық жүйені және қозғалтқышты тексеру және тексеру;
- газ көздерін, айналарды және күн көзілдірігін орнату;
- алдыңғы және артқы шамдар мен бүйір шамдарды орнату;
- аккумуляторлық экран сүрткіштерін орнату;
- артқы қоршауларды құрастыру және орнату;
- кабинаны тракторға орнату;
- аспаптық панельді және сымдарды жинау және монтаждау;
- рульдік блокты орнату, алдыңғы жетек білігін бұруға, аялдамаларды өшіруге арналған итергіш;
- ысырманы, тұрақ тежегішінің рычагын, штанганы, іліністі орнату;
- алдыңғы және артқы дөңгелектерді орнату;
- шлангтарды қосу, рульді жылыту және орнату;
- қаптаманы құрастыру және орнату;
- плиталар, тұтқалар мен қақпақтар орнату;
- еден тақталарын және бүйірлік панельдерді орнату.
";
"

8701 20 101, 8702-8705, кроме товаров, указанных в строках из 8704 10 102 9, из 8703, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Тягачи седельные, моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили, моторные транспортные средства для перевозки грузов, моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих условий: изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сварке и окраске кузова, сборке и испытанию транспортного средства; изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД.
";
изложить в следующей редакции:
"
8701 21 101, 8702-8705, кроме товаров, указанных в строках из 8704 10 102 9, из 8703, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Тягачи седельные, моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили, моторные транспортные средства для перевозки грузов, моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих условий: изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сварке и окраске кузова, сборке и испытанию транспортного средства; изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД.
";
строку:
"
из 8704 10 102 9
Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья: с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2800 см3, прочие: прочие: прочие
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих критериев: изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сборке и испытанию транспортного средства; изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соглашения "О промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД.
";
изложить в следующей редакции:
"
из 8704 10 102 9
Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья: с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2800 см3, прочие: прочие: прочие
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих критериев: изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сборке и испытанию транспортного средства; изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соглашения "О промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД.
";
строку:
"
8706 00 - 8707**
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705 – кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год, с даты начала изготовления каждой модели товара, 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции; в третий год - 80 % цены конечной продукции; в четвертый год - 75 % цены конечной продукции; в пятый год - 70 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8706 00 - 8707**
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705 – кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год, с даты начала изготовления каждой модели товара, 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции; в третий год - 80 % цены конечной продукции; в четвертый год - 75 % цены конечной продукции; в пятый и последующие годы - 70 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год, с даты начала изготовления каждой модели товара, 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции; с третьего года - 80 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год, с даты начала изготовления каждой модели товара, 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции; с третьего года - 80 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8711 2098 00
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски, с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 125 см3, но не более 250 см3
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - монтаж заднего моста; - монтаж двигателя; - установка карданной передачи; - установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя; - установка передней вилки на раму; - установка переднего грязезащитного щитка; - установка колес; - установка руля и зеркал; - установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя; - монтаж электрических жгутов; - монтаж грузовой платформы на раму; - установка топливного бака; - установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение; - установка аккумуляторных батарей; - установка табличек и предупреждающих надписей по безопасной эксплуатации; - заправка топливного бака; - обкатка и приемочные испытания; - во второй год и последующие годы – 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - изготовление-сварка рамы; - изготовление грузовой платформы; - монтаж заднего моста; - монтаж двигателя; - установка карданной передачи; - установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя; - установка передней вилки на раму; - установка переднего грязезащитного щитка; - установка колес; - установка руля и зеркал; - установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя; - монтаж электрических жгутов; - монтаж грузовой платформы на раму; - установка топливного бака; - установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение; - установка аккумуляторной батареи; - установка табличек и предупреждающих надписей по безопасной эксплуатации; - заправка топливного бака; - обкатка и приемочные испытания
";
изложить в следующей редакции:
"
8711 2098 00
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски, с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 125 см3, но не более 250 см3
Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - монтаж заднего моста; - монтаж двигателя; - установка карданной передачи; - установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя; - установка передней вилки на раму; - установка переднего грязезащитного щитка; - установка колес; - установка руля и зеркал; - установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя; - монтаж электрических жгутов; - монтаж грузовой платформы на раму; - установка топливного бака; - установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение; - установка аккумуляторных батарей; - установка табличек и предупреждающих надписей по безопасной эксплуатации; - заправка топливного бака; - обкатка и приемочные испытания; - во второй год и последующие годы – 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - изготовление-сварка рамы; - изготовление грузовой платформы; - монтаж заднего моста; - монтаж двигателя; - установка карданной передачи; - установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя; - установка передней вилки на раму; - установка переднего грязезащитного щитка; - установка колес; - установка руля и зеркал; - установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя; - монтаж электрических жгутов; - монтаж грузовой платформы на раму; - установка топливного бака; - установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение; - установка аккумуляторной батареи; - установка табличек и предупреждающих надписей по безопасной эксплуатации; - заправка топливного бака; - обкатка и приемочные испытания
";
строку:
"

8701 20 101, 8702-8705 жолдарда көрсетілген тауарлардан басқа 8704 10 102 9 ішінен, 8703 ішінен, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Жүргізушіні қоса алғанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған адам отыратын тартқыштар, мотор көлік құралдары, жүк тасымалдауға арналған жүкжолаушы фургон-автомобильдерін және жарыс автомобильдерін, мотор көлік құралдарын, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға пайдаланатындардан (мысалы, жүк авариялық автомобильдер, автокрандар, өрт көлік құралдары, автобетонараластырғыш, жол жинауға арналған автомобильдер, су шашатын автомобильдер, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер) басқа арнайы мотор көлік құралдарын қоса алғанда бастапқы күйде адамдарды тасымалдауға арналған басқа да мотор көлік құралдары.
Автокөлік құралдары келесі шарттардың бірінде шығарылады:
пайдаланылатын тетіктер мен бөлшектердің құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек, сондай-ақ корпусты дәнекерлеу мен сырлау, көлік құралын құрастыру және сынау жөніндегі технологиялық операцияларды орындау кезінде өндірісті;
8701, 8702, 8703, 8704, 8705 СЭҚ ТН тауар позициялары бар автокөлік құралдарын "Өндірістік құрастыру туралы" тиісті келісім болған жағдайда, ТН ВЭД КС кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8701 21 101, 8702-8705 жолдарда көрсетілген тауарлардан басқа 8704 10 102 9 ішінен, 8703 ішінен, 8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Жүргізушіні қоса алғанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған адам отыратын тартқыштар, мотор көлік құралдары, жүк тасымалдауға арналған жүкжолаушы фургон-автомобильдерін және жарыс автомобильдерін, мотор көлік құралдарын, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға пайдаланатындардан (мысалы, жүк авариялық автомобильдер, автокрандар, өрт көлік құралдары, автобетонараластырғыш, жол жинауға арналған автомобильдер, су шашатын автомобильдер, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер) басқа арнайы мотор көлік құралдарын қоса алғанда бастапқы күйде адамдарды тасымалдауға арналған басқа да мотор көлік құралдары.
Мынадай шарттардың бірін орындау кезінде өндірілген моторлы көлік құралдары:
дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспайды, сондай-ақ көлік құралының шанағын дәнекерлеу және бояу, құрастыру және сынау жөніндегі технологиялық операцияларды орындау шартымен;
8701, 8702, 8703, 8704, 8705 СЭҚ ТН тауар позициялары бар автокөлік құралдарын "Өндірістік құрастыру туралы" тиісті келісім болған жағдайда, ТН ВЭД кез-келген тауарлық заттарынан материалдар жасау.
";
"
8704 10 102 9-дан
Жолсыздық жағдайында пайдалану үшін арналған өзі аударатын автомобильдер: қысудан тұтануы бар іштен жанатын піспекті қозғалтқышты (дизельді немесе жартылай дизельді) және цилиндрінің жұмыстық көлемі 2500 см3 артық немесе ұшқынды тұтануы бар іштен жанатын және қозғалтқыш цилиндрінің 2800 см3 артық жұмыстық көлемі бар піспекті қозғалтқышты және басқалар.
Мына өлшемшарттардың бірі орындалған жағдайда, жасап шығарылған моторлы көлік құралдары: дайындау, ол кезде, сондай-ақ көлік құралын жинау және сынау бойынша мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс;
СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарын "Өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда, СЭҚ ТН кез келген тауарлық позициясындағы материалдарды дайындау.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8704 10 102 9-дан
Жолсыздық жағдайында пайдалану үшін арналған өзі аударатын автомобильдер: қысудан тұтануы бар іштен жанатын піспекті қозғалтқышты (дизельді немесе жартылай дизельді) және цилиндрінің жұмыстық көлемі 2500 см3 артық немесе ұшқынды тұтануы бар іштен жанатын және қозғалтқыш цилиндрінің 2800 см3 артық жұмыстық көлемі бар піспекті қозғалтқышты және өзгелері.
Мына өлшемшарттардың бірі орындалған жағдайда, жасап шығарылған моторлы көлік құралдары: дайындау, ол кезде, сондай-ақ көлік құралын жинау және сынау бойынша мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс; СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарын "Өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда, СЭҚ ТН кез келген тауарлық позициясындағы материалдарды дайындау.
";
"
8706-8707 **
8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер - 8701-8705 тауар позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан, төртiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан; бесінші жылы - құны түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8706 00 -8707 **
8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер - 8701-8705 тауар позициясындағы моторлы көлік құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан, төртiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75%-ынан; бесінші және келесі жылдары - құны түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс
";
"
8708
8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi және керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8708
8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi және керек-жарақтары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90%-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85%-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80%-ынан аспауы тиiс
";
"
8711 2098 00
Қосалқы қозғалтқыш орнатылған, арбалары бар немесе арбасыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер;
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 смі артық, бірақ 250 смі артық емес, піспегінің қайтымды-ілгерлемелі қозғалысымен, іштен жану қозғалтқышы бар арбалар
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар және бөлшектердің құны берілген тауар түрінің дайындау күнінен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы фонарьларды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша маңдайшалар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары;
- екінші және кейінгі жылдары -түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- раманы дайындау-дәнекерлеу;
- жүк платформасын дайындау;
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату; - руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы фонарьларды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяны орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша маңдайшалар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8711 2098 00
Қосалқы қозғалтқыш орнатылған, арбалары бар немесе арбасыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер;
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 смі артық, бірақ 250 смі артық емес, піспегінің қайтымды-ілгерлемелі қозғалысымен, іштен жану қозғалтқышы бар арбалар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны берілген тауар түрінің дайындау күнінен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде: - артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату; - рамаға алдыңғы ашаны орнату; - алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру; - отын багын орнату;
- фараларды, артқы фонарьларды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша маңдайшалар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары;
- екінші және кейінгі жылдары -түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- раманы дайындау-дәнекерлеу;
- жүк платформасын дайындау;
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру; - отын багын орнату;
- фараларды, артқы фонарьларды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяны орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша маңдайшалар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары
";
"

8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части, кроме товарных позиций 8716 31, 8716 39, 8716 39 800, 8716 40, 8716 80, 8716 90.
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций: - установка рессор на оси колес, крепление рессор стремянками; - установка опор тележки на раму; - установка и крепление тележки к раме; - установка и крепление буферов, бампера, кронштейнов крепления передних фонарей и номерного знака, установка упора предохранительного; - установка и крепление дышла, сборка колес и установка их на оси тележки; - установка стояночного тормоза; - установка и сборка ресивера, пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов; - установка фильтра магистрального пневматической тормозной системы, испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов, сборка и сварка кузова, сварка кронштейнов рамы; - установка и сборка балансира и гидроцилиндра подъема кузова, подсоединение гидравлического трубопровода; - установка кузова на шасси; - установка стропа страховочного, крепление опоры гидроцилиндра к днищу кузова; - установка кузова на опоры рамы, регулировка положения кузова относительно рамы, сварка опоры кузова, крепление кузова к опорам рамы; - установка опоры регулируемой на дышло, испытание гидросистемы на герметичность, покраска полуприцепа, нанесение надписей; - установка таблички, комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей; в третий год - 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций: - установка рессор на оси колес крепление рессор стремянками; - установка опор тележки на раму; - установка и крепление тележки к раме; - установка и крепление буферов, бампера, кронштейнов крепления передних фонарей и номерного знака; - установка упора предохранительного, установка и крепление дышла, сборка колес и установка их на оси тележки; - установка стояночного тормоза; - установка и сборка ресивера, пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов; - установка фильтра магистрального пневматической тормозной системы, испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов; - изготовление деталей кузова (балок, кронштейнов, опор, лонжеренов, листов боковых, листов днища, стоек, брусьев, обшивок, косынок, лестниц) из листового и сортового проката, сборка и сварка узлов кузова (боковых бортов, переднего борта, рамы кузова, листов днища, лестниц), сборка и сварка кузова, сварка кронштейнов рамы; - установка и сборка балансира и гидроцилиндра подъема кузова, подсоединение гидравлического трубопровода; - установка кузова на шасси; - установка стропа страховочного, крепление опоры гидроцилиндра к днищу кузова; - установка кузова на опоры рамы, регулировка положения кузова относительно рамы, сварка опоры кузова, крепление кузова к опорам рамы; - установка опоры регулируемой на дышло, испытание гидросистемы на герметичность; - покраска полуприцепа, нанесение надписей, установка таблички, комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей.
";
изложить в следующей редакции:
"

8716
8716 31, 8716 39, 8716 39 800, 8716 40, 8716 80, 8716 90 тауар позицияларынан басқа тiркемелер мен жартылай тiркемелер; өзге де өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары; олардың бөлшектері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауға тиiс; екiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- маңдайшаларды орнату, қосалқы бөлшектер, құрал-саймандар, керек-жарақтар жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспайды.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту;
- сақтандырғыш тiректi орнату, оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу;
- шанақ бөлшектерін (біліктер, кронштейндер, тiрегiштер, лонжерондар, бүйірлік табақшалары, түп табақшалары, діңгектер, қырлы діңгектер, қаптамалар, күнқағарлар, баспалдақтар) жасау, шанақ торабын (бүйірлік борттар, алдыңғы борт, шанақтың рамасы, түп табақшалары, баспалдақтар), шанақты орнату және пісіру, раманың кронштейндерін пісіру;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау;
- жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу, маңдайшаларды орнату, қосалқы бөлшектер, құрал-саймандар, керек-жарақтар жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части, кроме товарных позиций 8716 10 980 0, 8716 31, 8716 39, 8716 39 800, 8716 40, 8716 80, 8716 90.
Изготовление, при котором стоимость всех используемых узлов и деталей (материалов) не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции; во второй год – 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций: - установка рессор на оси колес, крепление рессор стремянками; - установка опор тележки на раму; - установка и крепление тележки к раме; - установка и крепление буферов, бампера, кронштейнов крепления передних фонарей и номерного знака, установка упора предохранительного; - установка и крепление дышла, сборка колес и установка их на оси тележки; - установка стояночного тормоза; - установка и сборка ресивера, пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов; - установка фильтра магистрального пневматической тормозной системы, испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов, сборка и сварка кузова, сварка кронштейнов рамы; - установка и сборка балансира и гидроцилиндра подъема кузова, подсоединение гидравлического трубопровода; - установка кузова на шасси; - установка стропа страховочного, крепление опоры гидроцилиндра к днищу кузова; - установка кузова на опоры рамы, регулировка положения кузова относительно рамы, сварка опоры кузова, крепление кузова к опорам рамы; - установка опоры регулируемой на дышло, испытание гидросистемы на герметичность, покраска полуприцепа, нанесение надписей; - установка таблички, комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей; в третий и последующие годы - 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций: - установка рессор на оси колес крепление рессор стремянками; - установка опор тележки на раму; - установка и крепление тележки к раме; - установка и крепление буферов, бампера, кронштейнов крепления передних фонарей и номерного знака; - установка упора предохранительного, установка и крепление дышла, сборка колес и установка их на оси тележки; - установка стояночного тормоза; - установка и сборка ресивера, пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов; - установка фильтра магистрального пневматической тормозной системы, испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов; - изготовление деталей кузова (балок, кронштейнов, опор, лонжеренов, листов боковых, листов днища, стоек, брусьев, обшивок, косынок, лестниц) из листового и сортового проката, сборка и сварка узлов кузова (боковых бортов, переднего борта, рамы кузова, листов днища, лестниц), сборка и сварка кузова, сварка кронштейнов рамы; - установка и сборка балансира и гидроцилиндра подъема кузова, подсоединение гидравлического трубопровода; - установка кузова на шасси; - установка стропа страховочного, крепление опоры гидроцилиндра к днищу кузова; - установка кузова на опоры рамы, регулировка положения кузова относительно рамы, сварка опоры кузова, крепление кузова к опорам рамы; - установка опоры регулируемой на дышло, испытание гидросистемы на герметичность; - покраска полуприцепа, нанесение надписей, установка таблички, комплектование и упаковывание запасных частей, инструментов, принадлежностей.
";
дополнить строкой в следующей редакции:
"

8716
Тіркемелер және жартылай тіркемелер; өзге де өздігінен жүрмейтін көлік құралдары; олардың бөліктері, 8716 10 980 0, 8716 31, 8716 39, 8716 39 800, 8716 40, 8716 80, 8716 90 тауар позицияларынан басқа.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің (материалдардың) құны осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауға тиiс; екiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- маңдайшаларды орнату, қосалқы бөлшектер, құрал-саймандар, керек-жарақтар жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспайды.
Үшiншi және келесі жылдары – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту;
- сақтандырғыш тiректi орнату, оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу;
- шанақ бөлшектерін (біліктер, кронштейндер, тiрегiштер, лонжерондар, бүйірлік табақшалары, түп табақшалары, діңгектер, қырлы діңгектер, қаптамалар, күнқағарлар, баспалдақтар) жасау, шанақ торабын (бүйірлік борттар, алдыңғы борт, шанақтың рамасы, түп табақшалары, баспалдақтар), шанақты орнату және пісіру, раманың кронштейндерін пісіру;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау;
- жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу, маңдайшаларды орнату, қосалқы бөлшектер, құрал-саймандар, керек-жарақтар жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспайды
";
келесі жолмен толықтырылсын:
"

8716 10 980 0
Прицепы и полуприцепы типа "дом-автоприцеп", для проживания или для автотуристов массой более 1600 кг
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД, при наличии соответствующего соглашения "О промышленной сборке" товарной позиции 8716;
осуществление (включая раскрой и гибку заготовок) производства, включая сборку, сварку и окраску прицепа, полуприцепа, прицепа-цистерны, полуприцепа-цистерны, а также выполнение не менее 4 из следующих операций:
1) cборка несущей рамы, подрамников (при наличии в конструкции);
2) сварка несущей рамы, подрамников (при наличии в конструкции);
3) покраска несущей рамы, подрамников (при наличии в конструкции);
4) монтаж силовой установки (при наличии в конструкции), обеспечивающей питание систем;
5) монтаж мостов (осей) и подвесок (при наличии в конструкции);
6) монтаж системы электрооборудования;
7) системы пневмооборудования (при наличии в конструкции);
8) системы гидрооборудования (при наличии в конструкции);
9) изготовление оси (для прицепов легковых автомобилей);
10) изготовление дышла (при наличии в конструкции);
11) монтаж рессор и амортизаторов;
12) монтаж электрооборудования;
13) монтаж бортов и пола;
14) проведение контрольных испытаний.
";
строку:
"
8716 31
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, прочие: прицепы-цистерны, полуприцепы-цистерны
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8716 31 000 0
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, прочие: прицепы-цистерны, полуприцепы-цистерны
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8716 40
Прицепы и полуприцепы прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8716 40 000 0
Прицепы и полуприцепы прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8716 80
Транспортные средства прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8716 80 000 0
Транспортные средства прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 80 % цены конечной продукции
";
строку:
"
8802
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов, узлов и деталей не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 85 % цены конечной продукции, во второй год - 80 % цены конечной продукции, в третий год - 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - производство деталей самолета из полимерно-композиционного материала, механическая обработка деталей самолета; - окраска, шлифовка и сушка деталей самолета; - процесс сборки: сверловочные работы, пайка, монтаж электро/радио оборудования; - общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
";
изложить в следующей редакции:
"
8802
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 85 % цены конечной продукции, во второй год - 80 % цены конечной продукции, в третий и последующие годы - 75 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - производство деталей самолета из полимерно-композиционного материала, механическая обработка деталей самолета; - окраска, шлифовка и сушка деталей самолета; - процесс сборки: сверловочные работы, пайка, монтаж электро/радио оборудования; - общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
";
строку:
"
8802 12 000 ***
Вертолеты с массой пустого снаряженного аппарата более 2 000 кг
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95% цены конечной продукции; во второй год - 90% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - установка основного корпуса летательного аппарата на оригинальное шасси; - установка кормовой части (хвостовой балки) на корпус летательного аппарата; - подключение гидравлических трубопроводов и приборов управления полетом к приводу рулевого винта; -подключение проводки автопилота к рулевому винту, крепление антенн и внешнего светотехнического оборудования к хвостовой балке; - подключение хвостового вала трансмиссии; - установка лопастей несущего винта; - установка главного редуктора и двигателей (левого и правого); - установка главного вала двигателя и хвостового вала трансмиссии; - подключение и настройка органов управления двигателем; - установка втулки несущего винта со всеми элементами управления; - выполнение покраски; - установка специального оборудования; - установка внутренней обшивки; - установка монтажного оборудования (механического и электрического); -подключения бортовой электрической сети к компонентам летательного аппарата и проверка ее работоспособности; - интеграция (настройка и проверка работоспособности в комплексе) бортового радиоэлектронного оборудования; - установка компонентов радиооборудования, навигационного оборудования, антенн; - эксплуатационные испытания всех установленных систем, - наземные и летные испытания; в третий год - 85% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - установка основного корпуса летательного аппарата на оригинальное шасси; - установка кормовой части (хвостовой балки) на корпус летательного аппарата; - подключение гидравлических трубопроводов и приборов управления полетом к приводу рулевого винта; -подключение проводки автопилота к рулевому винту, крепление антенн и внешнего светотехнического оборудования к хвостовой балке; - подключение хвостового вала трансмиссии; - установка лопастей несущего винта; - установка главного редуктора и двигателей (левого и правого); - установка главного вала двигателя и хвостового вала трансмиссии; - подключение и настройка органов управления двигателем; - установка втулки несущего винта со всеми элементами управления; - выполнение покраски; - установка специального оборудования; - установка внутренней обшивки; - установка монтажного оборудования (механического и электрического); - подключения бортовой электрической сети к компонентам летательного аппарата и проверка ее работоспособности; - интеграция (настройка и проверка работоспособности в комплексе) бортового радиоэлектронного оборудования; - установка компонентов радиооборудования, навигационного оборудования, антенн; - эксплуатационные испытания всех установленных систем, - наземные и летные испытания; - установка монтажных элементов для оборудования, включая кронштейны для крепления оборудования, пультов и антенн; - установка и тестирование спецоборудования, авионики и радиосвязного оборудования; - установка жгутов электропроводки и коммутаций для дополнительного оборудования ( в т.ч. навигационного при наличии), включая проведение проверки электропроводки
";
изложить в следующей редакции:
"
8802 12 000 ***
Вертолеты с массой пустого снаряженного аппарата более 2 000 кг
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 95% цены конечной продукции; во второй год - 90% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - установка основного корпуса летательного аппарата на оригинальное шасси; - установка кормовой части (хвостовой балки) на корпус летательного аппарата; - подключение гидравлических трубопроводов и приборов управления полетом к приводу рулевого винта; -подключение проводки автопилота к рулевому винту, крепление антенн и внешнего светотехнического оборудования к хвостовой балке; - подключение хвостового вала трансмиссии; - установка лопастей несущего винта; - установка главного редуктора и двигателей (левого и правого); - установка главного вала двигателя и хвостового вала трансмиссии; - подключение и настройка органов управления двигателем; - установка втулки несущего винта со всеми элементами управления; - выполнение покраски; - установка специального оборудования; - установка внутренней обшивки; - установка монтажного оборудования (механического и электрического); -подключения бортовой электрической сети к компонентам летательного аппарата и проверка ее работоспособности; - интеграция (настройка и проверка работоспособности в комплексе) бортового радиоэлектронного оборудования; - установка компонентов радиооборудования, навигационного оборудования, антенн; - эксплуатационные испытания всех установленных систем, - наземные и летные испытания; в третий и последующие годы - 85% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - установка основного корпуса летательного аппарата на оригинальное шасси; - установка кормовой части (хвостовой балки) на корпус летательного аппарата; - подключение гидравлических трубопроводов и приборов управления полетом к приводу рулевого винта; -подключение проводки автопилота к рулевому винту, крепление антенн и внешнего светотехнического оборудования к хвостовой балке; - подключение хвостового вала трансмиссии; - установка лопастей несущего винта; - установка главного редуктора и двигателей (левого и правого); - установка главного вала двигателя и хвостового вала трансмиссии; - подключение и настройка органов управления двигателем; - установка втулки несущего винта со всеми элементами управления; - выполнение покраски; - установка специального оборудования; - установка внутренней обшивки; - установка монтажного оборудования (механического и электрического); - подключения бортовой электрической сети к компонентам летательного аппарата и проверка ее работоспособности; - интеграция (настройка и проверка работоспособности в комплексе) бортового радиоэлектронного оборудования; - установка компонентов радиооборудования, навигационного оборудования, антенн; - эксплуатационные испытания всех установленных систем, - наземные и летные испытания; - установка монтажных элементов для оборудования, включая кронштейны для крепления оборудования, пультов и антенн; - установка и тестирование спецоборудования, авионики и радиосвязного оборудования; - установка жгутов электропроводки и коммутаций для дополнительного оборудования ( в т.ч. навигационного при наличии), включая проведение проверки электропроводки
";
строку:
"

8716 10 980 0
Тұруға арналған немесе автотуристер үшін салмағы 1600 кг-нан асатын "Үй-автотіркеме" типті тіркемелер мен жартылай тіркемелер
Келесі шарттардың бірін орындау:
8716 тауар позициясының "Өнеркәсіптік құрастыру туралы" тиісті келісімі болған кезде СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларының материалдарынан дайындау;
тіркемені, жартылай тіркемені, тіркеме-цистернаны, жартылай тіркеме-цистернаны құрастыруды, дәнекерлеуді және сырлауды қоса алғанда, өндірісті жүзеге асыру (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда), сондай-ақ мынадай операциялардың кемінде 4-ін орындау:
1) көтергіш раманы, зембілдерді құрастыру (конструкцияда бар болса);
2) көтергіш раманы, зембілдерді дәнекерлеу (конструкцияда бар болса);
3) көтергіш раманы, зембілдерді бояу (конструкцияда бар болса);
4) жүйелердің қоректенуін қамтамасыз ететін қуатты қондырғыны (конструкцияда бар болса) монтаждау;
5) көпірлерді (осьтерді)және аспаларды монтаждау (конструкцияда бар болса);
6) Электр жабдығы жүйесін монтаждау;
7) пневможабдық жүйелері (конструкцияда бар болса);
8) гидрожабдықтау жүйелері (конструкциясында бар болса);
9) осьті дайындау (жеңіл автомобильдердің тіркемелері үшін);
10) оқ ағашты дайындау (конструкцияда бар болса);
11) рессорларды және амортизаторларды монтаждау;
12) электр жабдықтарын монтаждау;
13) борттар мен едендерді монтаждау;
14) бақылау сынақтарын жүргізу.
";
"
8716 31
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер, өзгелер: тіркеме - цистерналар, жартылай тіркеме - цистерналар
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8716 31 000 0
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер, өзгелер: тіркеме - цистерналар, жартылай тіркеме - цистерналар
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайды
";
"
8716 40
Өзге тіркемелер және жартылай тіркемелер
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8716 40 000 0
Өзге тіркемелер және жартылай тіркемелер
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайды
";
"
8716 80
Өзге көлік құралдары
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайды
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8716 80 000 0
Өзге көлік құралдары
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспайды
";
"
8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдардың, тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан; үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- ұшақтың бөлшектерiн полимерлi-композициялық материалдардан жасау, ұшақтың бөлшектерiн механикалық өңдеу;
- ұшақтың бөлшектерiн сырлау, тегiстеу және кептiру;
- құрастыру процесі: бұрғылау жұмыстары, пiсiру, электр/радио жабдықтарын құрастыру;
- конструкторлық құжаттамада берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша күштік сынақтар өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан; үшiншi және келесі жылдары - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспайтын, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде: - ұшақтың бөлшектерiн полимерлi-композициялық материалдардан жасау, ұшақтың бөлшектерiн механикалық өңдеу; - ұшақтың бөлшектерiн сырлау, тегiстеу және кептiру; - құрастыру процесі: бұрғылау жұмыстары, пiсiру, электр/радио жабдықтарын құрастыру;
- конструкторлық құжаттамада берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша күштік сынақтар өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру
";
"
8802 12 000 ***
Жарақтандырылған бос құрылғының массасы 2000 кг-нан асатын тікұшақтар
Пайдаланылатын қондырғылар мен бөлшектердің құны өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 95%-нан аспауы керек өндіріс. екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 90% -ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- әуе кемесінің негізгі корпусын түпнұсқа шассиде орнату;
- ұшақтың корпусына артқы жағын (құйрықты бум) орнату;
- гидравликалық құбырларды және ұшуды басқару құрылғыларын артқы ротор жетегіне қосу; - автопилот сымдарын құйрық роторына қосу, антенналар мен сыртқы жарық беру қондырғыларын құйрық бумына қосу; - беріліс қорабының білігін қосу; - ротор қалақтарын орнату; - негізгі беріліс қорабы мен қозғалтқыштарды орнату (солға және оңға); - қозғалтқыштың негізгі білігі мен беріліс қорабының артқы білігін орнату; - қозғалтқыштың басқару элементтерін қосу және реттеу;
- Барлық роторлы ротордың негізгі хабын орнату;
- кескіндеме;
- арнайы жабдықты орнату;
- ішкі қаптаманы орнату;
- қондырғы жабдықтарын монтаждау (механикалық және электрлік);
-борттық электр желісін ұшақтың құрамдас бөліктеріне қосу және оның жұмысын тексеру;
- борттық радиоэлектрондық жабдықты интеграциялау (кешенде функционалдылықты орнату және тексеру);
- радиоаппаратураның, навигациялық жабдықтың, антенналардың компоненттерін монтаждау;
- барлық орнатылған жүйелердің өнімділік сынақтары,
- жер және ұшу сынақтары;
үшінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 85%, сондай-ақ технологиялық операциялардың орындалуына байланысты:
- әуе кемесінің негізгі корпусын түпнұсқа шассиде орнату;
- ұшақтың корпусына артқы жағын (құйрықты бум) орнату;
- гидравликалық құбырларды және ұшуды басқару құрылғыларын артқы ротор жетегіне қосу;
- автопилот сымдарын құйрық роторына қосу, антенналар мен сыртқы жарық беру қондырғыларын құйрық бумына қосу;
- беріліс құйрығының білігін қосу;
- ротор қалақтарын орнату;
- негізгі беріліс қорабы мен қозғалтқыштарды орнату (солға және оңға);
- қозғалтқыштың негізгі білігі мен беріліс қорабының артқы білігін орнату;
- қозғалтқыштың басқару элементтерін қосу және реттеу;
- Барлық роторлы ротордың негізгі хабын орнату;
- кескіндеме;
- арнайы жабдықты орнату;
- ішкі қаптаманы орнату;
- қондырғы жабдықтарын монтаждау (механикалық және электрлік);
- борттық электр желісін әуе кемесінің құрамдас бөліктеріне қосу және оның жұмысын тексеру;
- борттық радиоэлектрондық жабдықты интеграциялау (кешенде функционалдылықты орнату және тексеру);
- радиоаппаратураның, навигациялық жабдықтың, антенналардың компоненттерін монтаждау; - барлық орнатылған жүйелердің өнімділік сынақтары, - жер және ұшу сынақтары; - жабдықты, консольдар мен антенналарды монтаждау үшін кронштейндерді қоса, қондырғы элементтерін монтаждау; - арнайы жабдықты, авиациялық және радиобайланыс жабдығын орнату және сынау; - сымдарды тексеруді қоса алғанда, қосымша жабдыққа (егер бар болса, навигациялық жабдықты қоса алғанда) сымдарды тарту мен қосылыстарды орнату
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8802 12 000 ***
Жарақтандырылған бос құрылғының массасы 2000 кг-нан асатын тікұшақтар
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны өнімнің осы түрін шығарған күннен бастап бірінші жылы соңғы өнім бағасының 95%-нан аспауы керек өндіріс. екінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 90%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- бастапқы шассиге ұшу аппаратының негізгі корпусын орнату;
- ұшу аппаратының корпусына артқы бөлігін (артқы арқалығын) орнату;
- гидравликалық құбырлар мен ұшуды басқару аспаптарын рульдік винт жетегіне қосу;
- автопилот сымдарын рульдік винтке қосу, антенналар мен сыртқы жарықтандыру жабдықтарын артқы арқалығына бекіту;
- трансмиссияның артқы білігін қосу;
- негізгі винт қалақтарын орнату;
- бас редуктор мен қозғалтқыштарды (сол және оң) орнату;
- қозғалтқыштың негізгі білігі мен трансмиссияның артқы білігін орнату;
- қозғалтқышты басқару органдарын қосу және ретке келтіру;
- барлық басқару элементтері бар негізгі винт төлкесін орнату;
- бояуды орындау;
- арнайы жабдықты орнату;
- ішкі қаптаманы орнату;
- монтаждау жабдықтарын орнату (механикалық және электрлік);
- борттық электр желісін ұшу аппаратының компоненттеріне қосу және оның жұмыс қабілеттілігін тексеру;
- борттық радиоэлектрондық жабдықтың интеграциясы (кешендегі жұмыс қабілеттілігін баптау және тексеру);
- радиожабдық компоненттерін, навигациялық жабдықты, антенналарды орнату;
- барлық орнатылған жүйелерді пайдалану сынақтары,
- жердегі және ұшудағы сынақтар;
үшінші және одан кейінгі жылдары - түпкілікті өнім бағасының 85%-ы, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- бастапқы шассиге ұшу аппаратының негізгі корпусын орнату;
- ұшу аппаратының корпусына артқы бөлігін (артқы арқалығын) орнату;
- гидравликалық құбырлар мен ұшуды басқару аспаптарын рульдік винт жетегіне қосу;
- автопилот сымдарын рульдік винтке қосу, антенналар мен сыртқы жарықтандыру жабдықтарын артқы арқалығына бекіту;
- трансмиссияның артқы білігін қосу;
- негізгі винт қалақтарын орнату;
- бас редуктор мен қозғалтқыштарды (сол және оң) орнату;
- қозғалтқыштың негізгі білігі мен трансмиссияның артқы білігін орнату;
- қозғалтқышты басқару органдарын қосу және ретке келтіру;
- барлық басқару элементтері бар негізгі винт төлкесін орнату;
- бояуды орындау;
- арнайы жабдықты орнату;
- ішкі қаптаманы орнату;
- монтаждау жабдықтарын орнату (механикалық және электрлік);
- борттық электр желісін ұшу аппаратының компоненттеріне қосу және оның жұмыс қабілеттілігін тексеру;
- борттық радиоэлектрондық жабдықтың интеграциясы (кешендегі жұмыс қабілеттілігін баптау және тексеру);
- радиожабдық компоненттерін, навигациялық жабдықты, антенналарды орнату;
- барлық орнатылған жүйелерді пайдалану сынақтары,
- жердегі және ұшудағы сынақтар;
- жабдықты, пульттер мен антенналарды бекітуге арналған кронштейндерді қоса алғанда, жабдыққа арналған монтаждау элементтерін орнату;
- арнайы жабдықтарды, авиониканы және радиобайланыс жабдықтарын орнату және тестілеу;
- электр сымдарын тексеруді жүргізуді қоса алғанда, қосымша жабдыққа ( оның ішінде, навигациялық бар болса) арналған электр сымдарының бұрамалары мен коммутацияларды орнату
";
"

8803
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801 или 8802
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов позиции 8803 не превышает 5 % цены конечной продукции
";
изложить в следующей редакции:
"
8807
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801, 8802 или 8806
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов позиции 8807 не превышает 5 % цены конечной продукции
";
строку:
"
9019 20 000 0
Аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не превышает в первый и второй год с даты начала изготовления данного вида товара 90% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - сборочные операции корпуса; - нарезка шланга высокого давления; - установка шланга высокого давления; - монтаж инфраструктуры линии подачи воздуха; - монтаж инфраструктуры линии подачи кислорода; - промежуточное испытание оборудования; - настройка и калибровка оборудования; - конечное испытание оборудования (испытание под высоким давлением, испытание точного контроля потока, испытание электробезопасности, испытание на срок службы); - маркировка, упаковка. В третий год - 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - сборочные операции корпуса; - изготовление электронной платы; - механический монтаж оборудования; - нарезка шланга высокого давления; - установка шланга высокого давления; - монтаж инфраструктуры линии подачи воздуха; - монтаж инфраструктуры линии подачи кислорода; - промежуточное испытание оборудования; - настройка и калибровка оборудования; - конечное испытание оборудования (испытание под высоким давлением, испытание точного контроля потока, испытание электробезопасности, испытание на срок службы); - маркировка, упаковка
";
изложить в следующей редакции:
"
9019 20 000 0
Аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
Изготовление, при котором стоимость всех материалов не превышает в первый и второй год с даты начала изготовления данного вида товара 90% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - сборочные операции корпуса; - нарезка шланга высокого давления; - установка шланга высокого давления; - монтаж инфраструктуры линии подачи воздуха; - монтаж инфраструктуры линии подачи кислорода; - промежуточное испытание оборудования; - настройка и калибровка оборудования; - конечное испытание оборудования (испытание под высоким давлением, испытание точного контроля потока, испытание электробезопасности, испытание на срок службы); - маркировка, упаковка. В третий и последующие годы - 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций: - сборочные операции корпуса; - изготовление электронной платы; - механический монтаж оборудования; - нарезка шланга высокого давления; - установка шланга высокого давления; - монтаж инфраструктуры линии подачи воздуха; - монтаж инфраструктуры линии подачи кислорода; - промежуточное испытание оборудования; - настройка и калибровка оборудования; - конечное испытание оборудования (испытание под высоким давлением, испытание точного контроля потока, испытание электробезопасности, испытание на срок службы); - маркировка, упаковка
";
строку:
"
9405
Лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса изделия методом литья, или штамповки, или экструзии и/или иным способом с использованием производственного оборудования;
- механическая обработка корпуса изделия (с помощью резака, или токарных, или фрезерных, или шлифовочных и/или других станков);
- установка и пайка компонентов путем SMD-монтажа состоящего из: принтера трафаретной печати, автоматического установщика SMD-компонентов и печи для пайки.
";
изложить в следующей редакции:
"
9405
Светильники и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не превышает 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление корпуса изделия методом литья, или штамповки, или экструзии и/или иным способом с использованием производственного оборудования;
- механическая обработка корпуса изделия (с помощью резака, или токарных, или фрезерных, или шлифовочных и/или других станков);
- установка и пайка компонентов путем SMD-монтажа состоящего из: принтера трафаретной печати, автоматического установщика SMD-компонентов и печи для пайки.
";
строку:
"

8803
8801 немесе 8802 тауар позицияларының ұшу аппараттарының бөлiктерi
Дайындау, ол кезде 8803 позициясындағы барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауға тиiс
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8807
8801, 8802 немесе 8806 тауар позициясының ұшу аппараттарының бөліктері
Дайындау, ол кезде 8807 позициясындағы барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 5%-ынан аспауға тиiс
";
"
9019 20 000 0
Озонды, оттекті және аэрозольді терапияға, жасанды тыныс алуға арналған аппаратура немесе өзге де терапиялық тыныс алу аппаратурасы
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны осы тауар түрі дайындала басталған бірінші және екінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспайтын, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- корпусты құрастыру операциялары;
- жоғары қысымды шлангыны кесу;
- жоғары қысымды шлангты орнату;
- ауа беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- оттегі беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- жабдықты аралық сынау;
- жабдықты баптау және калибрлеу;
- жабдықты соңғы сынау (жоғары қысыммен сынау, нақты ағынды бақылау сынағы, электр қауіпсіздігін сынау, қызмет мерзімін сынау);
- таңбалау, орау.
Үшінші жылы - түпкілікті өнім бағасының 80%, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- корпусты құрастыру операциялары;
- электрондық платаны жасау;
- жабдықты механикалық монтаждау;
- жоғары қысымды шлангыны кесу;
- жоғары қысымды шлангыны орнату;
- ауа беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- оттегі беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- жабдықты аралық сынау;
- жабдықты баптау және калибрлеу;
- жабдықты соңғы сынау (жоғары қысыммен сынау, ағынды дәл бақылау сынағы, электр қауіпсіздігін сынау, қызмет мерзімін сынау);
- таңбалау, орау.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9019 20 000 0
Озонды, оттекті және аэрозольді терапияға, жасанды тыныс алуға арналған аппаратура немесе өзге де терапиялық тыныс алу аппаратурасы
Дайындау кезінде барлық материалдардың құны осы тауар түрі дайындала басталған бірінші және екінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90%-ынан аспайтын, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- корпусты құрастыру операциялары;
- жоғары қысымды шлангыны кесу;
- жоғары қысымды шлангты орнату;
- ауа беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- оттегі беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- жабдықты аралық сынау;
- жабдықты баптау және калибрлеу;
- жабдықты соңғы сынау (жоғары қысыммен сынау, нақты ағынды бақылау сынағы, электр қауіпсіздігін сынау, қызмет мерзімін сынау);
- таңбалау, орау.
Үшінші және келесі жылдары - түпкілікті өнім бағасының 80%, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
- корпусты құрастыру операциялары;
- электрондық платаны жасау;
- жабдықты механикалық монтаждау;
- жоғары қысымды шлангыны кесу;
- жоғары қысымды шлангыны орнату;
- ауа беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- оттегі беру желісінің инфрақұрылымын монтаждау;
- жабдықты аралық сынау;
- жабдықты баптау және калибрлеу;
- жабдықты соңғы сынау (жоғары қысыммен сынау, ағынды дәл бақылау сынағы, электр қауіпсіздігін сынау, қызмет мерзімін сынау);
- таңбалау, орау.
";
"
9405
Шамдар мен жарықтандыру жабдықтары, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, жарық беру бағыты аз шамдарды, фарлар мен олардың бөлшектерін қоса алғанда; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жарықтық маңдайша жазулар, есімдермен немесе атауымен, немесе мекенжайымен және жарықтық маңдайша жазулар, ішіне жарық көзі қондырылған ұқсас өнімдер, және олардың бөліктері,
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек өндіріс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- өндіріс жабдығын қолдана отырып, құю, немесе штамптау, немесе экструзия және / немесе басқа тәсілмен өнім корпусын жасау;
- өнім корпусын механикалық өңдеу (кескішті пайдалану, немесе токарлық өңдеу, немесе фрезерлеу, немесе ұнтақтау және / немесе басқа машиналар);
- компоненттерді SMD-монтаждау арқылы монтаждау және дәнекерлеу, құрамына: экрандық принтер, SMD компоненттерін автоматты түрде орнатушы және дәнекерлеу пеші кіреді.
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9405
Жарықшам мен жарықтандыру жабдықтары, басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, жарық беру бағыты аз шамдарды, фарлар мен олардың бөлшектерін қоса алғанда; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жарықтық маңдайша жазулар, есімдермен немесе атауымен, немесе мекенжайымен және жарықтық маңдайша жазулар, ішіне жарық көзі қондырылған ұқсас өнімдер және олардың бөліктері,
Барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50% -нан аспауы керек өндіріс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау кезінде:
- өндіріс жабдығын қолдана отырып, құю, немесе штамптау немесе экструзия және / немесе басқа тәсілмен өнім корпусын жасау;
- өнім корпусын механикалық өңдеу (кескішті пайдалану, немесе токарлық өңдеу немесе фрезерлеу, немесе ұнтақтау және / немесе басқа машиналар);
- құрамына: экрандық принтер, SMD компоненттерін автоматты түрде орнатушы және дәнекерлеу пеші кіретін компоненттерді SMD-монтаждау арқылы монтаждау және дәнекерлеу.
";
"

из 9602 00 000 0
Обработанные материалы растительного или минерального происхождения, пригодные для резьбы, и изделия из них; изделия формованные или резные из воска, стеарина, натуральных смол или натурального каучука или модельных паст, и прочие формованные или резные изделия, в другом месте не поименованные или не включенные; желатин обработанный, неотвержденный (кроме желатина товарной позиции 3503) и изделия из неотвержденного желатина
Изготовление из обработанных материалов для резьбы тех же позиций
";
изложить в следующей редакции:
"
из 9602 00 000
Обработанные материалы растительного или минерального происхождения, пригодные для резьбы, и изделия из них; изделия формованные или резные из воска, стеарина, натуральных смол или натурального каучука или модельных паст, и прочие формованные или резные изделия, в другом месте не поименованные или не включенные; желатин обработанный, неотвержденный (кроме желатина товарной позиции 3503) и изделия из неотвержденного желатина
Изготовление из обработанных материалов для резьбы тех же позиций
";
пункт 2.2. примечания 2 изложить в следующей редакции:
"2.2. Термин "Материал" означает любой ингредиент, сырье, компонент, узел или деталь, используемый для производства продукта.";
примечание 3 изложить в следующей редакции:
"3.1. Условия и операции, указанные в третьей колонке настоящего Перечня условий и операций, осуществляются только в отношении используемых для изготовления продукта материалов, не происходящих с территории государств-участников Соглашения от 1994 года и 2009 года (далее - материалы иностранного происхождения). Происхождение материалов с территории государств-участников Соглашения от 1994 года и 2009 года подтверждается сертификатом о происхождении товара формы "СТ-1", или сертификатом о происхождении товара формы "СТ-KZ". Ограничения, определенные условиями и операциями в третьей колонке, распространяются только в отношении используемых для изготовления продукта материалов иностранного происхождения.
3.2. В случае если условиями и операциями установлено, что в производстве продукта используются материалы любых товарных позиций, это означает, что материалы, классифицируемые в той же товарной позиции, что и продукт, также используются при условии соблюдения особых ограничений, которые определены условиями и операциями.
3.3. В случае если продукт, изготовленный из материалов иностранного происхождения, приобретает статус происходящего из государства-участника Соглашения от 1994 года и 2009 года, где осуществляется его переработка в силу изменения товарной позиции или в силу относящегося к нему особого условия либо операции в соответствии с критериями, и затем используется в качестве материала для производства другого продукта, то условия и операции, применяемые в отношении продукта, при изготовлении которого он используется, к нему не применяются.

9602 00 000 0-ден
Кесу үшiн жарамды, өсiмдiктен немесе минералдан шыққан өңделген материалдар, және олардан жасалған бұйымдар; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген балауыздан, cтeapиннан, табиғи шайырлардан немесе табиғи каучуктан немесе модельдi пасталарданқалыпқа келтiрiлген немесе оюланған бұйымдар, және өз; өңделген, қатпаған желатин (3503 тауар позициясындағы желатинінен басқа) және қатпаған желатиннен жасалған бұйымдар
Сол позициялардың кесуге арналған өңделген материалдарынан дайындау
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9602 00 000-ден
Кесу үшiн жарамды, өсiмдiктен немесе минералдан шыққан өңделген материалдар, және олардан жасалған бұйымдар; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген балауыздан, cтeapиннан, табиғи шайырлардан немесе табиғи каучуктан немесе модельдi пасталардан қалыпқа келтiрiлген немесе кесілген бұйымдар және өз; өңделген, қатпаған желатин (3503 тауар позициясындағы желатинінен басқа) және қатпаған желатиннен жасалған бұйымдар
Сол позициялардың кесуге арналған өңделген материалдарынан дайындау
2-ескертпенің 2.2.-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2.2. "Материал" термині өнімді өндіру үшін қолданылатын кез-келген ингредиентті, шикізатты, компонентті, түйінді немесе бөлікті білдіреді.";
3-ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"3.1. Осы Шарттар мен операциялар тізбесінің үшінші бағанында көрсетілген шарттар мен операциялар өнімді дайындау үшін пайдаланылатын, 1994 жылғы және 2009 жылғы Келісімге қатысушы мемлекеттердің аумағынан шығарылмайтын материалдарға (бұдан әрі – шетелде шығарылған материалдар) қатысты ғана жүзеге асырылады. 1994 жылғы және 2009 жылғы Келісімге қатысушы мемлекеттердің аумағынан материалдардың шығу тегі "СТ-1" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатпен немесе "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатпен расталады. Үшінші бағандағы шарттар мен операцияларда айқындалған шектеулер өнімді дайындау үшін пайдаланылатын шетелде шығарылған материалдарға ғана қатысты қолданылады.
3.2. Егер шарттар мен операцияларда өнімді өндіруде кез келген тауар позицияларының материалдары пайдаланылатыны белгіленген жағдайда, бұл өнім сияқты сол тауар позициясында жіктелетін материалдар шарттар мен операцияларда айқындалған ерекше шектеулерді сақтау шартымен де пайдаланылатындығын білдіреді.
3.3. Егер шетелде шығарылған материалдардан дайындалған өнім тауар позициясының өзгеруіне орай немесе оған қатысты ерекше жағдайға не өлшемшарттарға сәйкес операцияға байланысты оны қайта өңдеу жүзеге асырылатын 1994 жылғы және 2009 жылғы Келісімге қатысушы мемлекеттен шыққан мәртебеге ие болса және одан кейін басқа өнімді өндіру үшін материал ретінде пайдаланылса, онда оны дайындау кезінде пайдаланылатын өнімге қатысты қолданылатын шарттар мен операциялар оған қолданылмайды.

3.4. Если в отношении того или иного продукта достигается выполнение критериев достаточной переработки товаров в результате проведения операций, не отвечающих критериям достаточной переработки товара, то данный продукт не будет считаться происходящим из той страны, где эти операции имели место.
3.5. Объектом применения условий и операций является тот или иной продукт, определяемый в качестве самостоятельного объекта классификации в соответствии с правилами классификации товаров по ТН ВЭД. В случае определения происхождения наборов продуктов, классифицируемых как таковых в силу третьего основного правила интерпретации ТН ВЭД, объектом применения условий и операций рассматривается каждый отдельный элемент, входящий в состав набора.";
приложения 4, 5, 6, 7, 8 изложить в редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
форму бланка сертификата о происхождении товара формы "Оригинал", утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
форму бланка сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ", утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
торговли и интеграции Республики Казахстан
Е. Баттаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 1
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Форма
Заявка на получение сертификата о происхождении товара, экспортируемого из
Республики Казахстан, реэкспортируемого из Республики Казахстан
Заявка № __ от "____"____________ 20__ года
Просим выдать сертификат о происхождении товара формы
_________________________
на____________языке и следующих реквизитов:

3.4. Егер қандай да бір өнімге қатысты тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сай келмейтін операцияларды жүргізу нәтижесінде тауарларды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарын орындауға қол жеткізілсе, онда бұл өнім осы операциялар орын алған елден шығарылған болып есептелмейді.
3.5. СЭҚ ТН бойынша тауарларды жіктелу қағидаларына сәйкес жіктелудің дербес объектісі ретінде айқындалатын сол немесе өзге өнім шарттар мен операцияларды қолдану объектісі болып табылады. СЭҚ ТН түсіндірудің үшінші негізгі ережесіне орай осындай ретінде жіктелетін өнімдер жиынтығының шығу тегі айқындалған жағдайда, жиынтықтың құрамына кіретін әрбір жеке элемент шарттар мен операцияларды қолдану объектісі болып қаралады.";
4, 5, 6, 7, 8-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат бланкісінің нысаны осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат бланкісінің нысаны осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің мемлекеттік органдардың интернет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрінің
міндетін атқарушы
Е. Баттаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
1-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық одақ
тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін
айқындау, тауардың шығарылуы
туралы сертификат беру және
оның күшін жою, тауардың
шығарылған елін айқындау
жөніндегі сертификаттың
нысанын белгілеу жөніндегі
қағидаларға 1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасынан экспортталатын, Қазақстан Республикасынан кері
экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға арналған өтінім
20 __ жылғы "__" ___________ № _____ өтінім
Тауардың шығу тегі туралы _____________ нысандағы сертификатты
_____________ тілінде және мынадай деректемелерді беруді сұраймыз:

1. Отправитель товара, его адрес, телефон, электронный адрес
___________________________________________________________________
2*. Получатель товара, адрес, страна
___________________________________________________________________
3*. Изготовитель товара, его адрес, страна
___________________________________________________________________
4*. Внешнеторговый контракт (договор), его дата
__________________________________________________________________
5*. Инвойс (счет-фактура), №, дата
__________________________________________________________________
6. Сведения о товаре:
Точное наименование товара
Количество товара*
Единица измерения*
Масса брутто/нетто, кг*
Количество мест товара*
Вид упаковки *
Код ТН ВЭД
7 *. Станция (пункт) отправления
____________________________________________________________________
8*. Станция (пункт) назначения
____________________________________________________________________
9*. Вид и количество транспорта
____________________________________________________________________
10. Разрешение на экспорт и/или лицензия
____________________________________________________________________
11 *. Характер сделки: продажа, бартер, консигнация
____________________________________________________________________
12 *. Стоимость товара в тенге по курсу Национального банка Республики Казахстан на момент
подачи заявки
_____________________________________________________________________
13. Расчетный счет, отделение банка
_____________________________________________________________________
14. Для физических лиц – индивидуальный идентификационный
номер, для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
15. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, телефон
_____________________________________________________________________
За достоверность сведений, содержащихся в данной заявке и представленных документах, несем
ответственность в соответствии со статьей 417 Кодекса Республики Казахстан об административных
правонарушениях.**
Гарантирую соблюдать неизменность производственного процесса в течение всего срока действия
сертификата о происхождении серийной продукции, в соответствии с требованиями Решения
Евразийского межправительственного совета от 10 апреля 2020 года № 2 "О внесении изменения
в Решение Евразийского межправительственного совета от 12 августа 2016 года № 5 и о применении
сертификата о происхождении серийной продукции".
Подпись заявителя
Примечание:
* Не заполняется в случае подачи заявки на получение сертификата о происхождении серийной
продукции или для целей участия в государственных закупках.
** Указывается в случае подачи заявки на получение сертификата о происхождении серийной
продукции.
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 4
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Форма
Заявка на проведение экспертизы происхождения товара для внутреннего обращения
Заявка № __ от "___" ____________________ 20__ года
Просим провести экспертизу происхождения товара на __________________ языке на основании
следующих реквизитов:

1. Тауарды жөнелтуші, оның мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы
__________________________________________________________________
2*. Тауарды алушы, оның мекенжайы, елі
__________________________________________________________________
3*. Тауарды өндіруші, оның мекенжайы, елі
___________________________________________________________________
4*. Сыртқы сауда келісімшарты (шарт), оның күні
__________________________________________________________________
5*. Инвойс (шот-фактура), №, күні
___________________________________________________________________
6. Тауар туралы мәлімет:
Тауардың нақты атауы
Тауарлардың саны *
Өлшем бірлігі *
Брутто нетто салмағы, кг *
Тауар орнының саны *
Қаптама түрі *
СЭҚ ТН коды
7*. Жөнелту станциясы (пункті)
___________________________________________________________________
8*. Межелі станция (пункт)
____________________________________________________________________
9*. Көлік түрі мен саны
____________________________________________________________________
10. Экспортқа және/немесе лицензияға рұқсат
____________________________________________________________________
11*. Мәміленің сипаты: сату, айырбастау,
консигнация_________________________________________________________
12*. _тінім берген кездегі Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бағамы бойынша
тауарлардың теңгедегі құны
____________________________________________________________________
13. Есеп айырысу шоты, банк бөлімшесі
_____________________________________________________________________
14. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі,
заңды тұлғалар үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
15. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны
____________________________________________________________________
Осы өтініште көрсетілген мәліметтердің және ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 417-бабына сәйкес жауап береміз.
"Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2016 жылғы 12 тамыздағы № 5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы және сериялық өндірістің шығу сертификатын қолдану туралы" Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 2 шешімінің талаптарына сәйкес сериялы өнімнің шығу тегі туралы сертификаттың барлық әрекет ету кезеңінде өндіріс процесінің өзгермейтіндігін сақтауға кепілдік беремін.
Өтініш берушінің қолы
Ескерту:
* Сериялық өнімдердің шығу тегі туралы сертификат алуға немесе мемлекеттік сатып алуға қатысу мақсатында өтінім берген жағдайда толтырылмайды.
** Сериялық өнімдердің шығу тегі туралы сертификат алуға өтініш берген жағдайда көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
2-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық одақ
тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы
сертификат беру және оның
күшін жою, тауардың шығарылған
елін айқындау жөніндегі сертификаттың
нысанын белгілеу жөніндегі
қағидаларға 4-қосымша
Нысан
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге арналған өтінім
20__ жылғы "__" _________ №____ өтінім
Мынадай деректемелер негізінде _________ тілінде тауардың шығу тегіне
сараптама жүргізуді сұраймыз:

1. Производитель товара, его адрес (юридический адрес и адрес места нахождения производства) ,
телефон, электронный адрес
_____________________________________________________________________
2. Получатель товара, юридический адрес _________________________________________________________
3. Наименование товара (коммерческое наименование товара и сведения, позволяющие произвести
однозначную идентификацию товара (обозначение и наименование нормативного технического документа,
в соответствии с которым произведен товар (при наличии), модель (при наличии), тип (при наличии), марку
(при наличии)).
При указании в качестве нормативного технического документа технического регламента, международного,
регионального, национального стандарта, стандарта иностранного государства его наименование указывается при
обращении заявителя. ___________________________________________
Код ТН ВЭД _____________________________________________________
Код КП ВЭД _____________________________________________________
4. Масса брутто/нетто, килограмм___________________________________
5. Количество мест товара и вид упаковки____________________________
6. Расчетный счет, отделение банка _________________________________
7. Для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер, для юридических лиц – бизнес
-идентификационный номер________________________________________________________________
8. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, телефон ______________________________
______________________________________
Оплату гарантируем.
За достоверность сведений, содержащихся в настоящей заявке и представленных документах, несем ответственность
в соответствии со статьей 417 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Подпись руководителя
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 5
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Расчет доли внутристрановой ценности в товаре
С ин. мат.
ДВЦ= 100 % - ---------------- х 100 %
С гот. пр.
где,
ДВЦ - доля внутристрановой ценности в товаре, %;
С ин. мат. - стоимость сырья и материалов иностранного
происхождения;
С гот. пр. - стоимость готовой продукции по цене "франко-завод".
При расчете ДВЦ:
1) для налогоплательщиков налога на добавленную стоимость (далее - НДС):
НДС не учитывается в стоимости сырья, материалов и компонентов;
НДС учитывается в стоимости готовой продукции по цене "франко-завод".

1. Тауарды өндіруші, оның мекенжайы (заңды мекенжайы және өндірістің
орналасқан жерінің мекенжайы), телефоны, электрондық мекенжайы
_________________________________________________________________
2. Тауарды алушы, оның заңды мекенжайы, елі
_________________________________________________________________
3. Тауардың атауы (тауардың коммерциялық атауы және тауарды бір мәнді
сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік беретін мәліметтер (оған сәйкес тауар
өндірілген нормативтік техникалық құжаттың белгісі мен атауы (бар болса),
моделі (бар болса), типі (бар болса), маркасы (бар болса)).
Нормативтік техникалық құжат ретінде техникалық регламентті, халықаралық,
өңірлік, ұлттық стандартты, шет мемлекеттің стандартын көрсеткен кезде оның
атауы өтініш беруші жүгінген кезде көрсетіледі.
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН коды _______________________________________________________
СЭҚ ӨК коды _______________________________________________________
4. Жалпы/таза салмағы, килограмм____________________________________
5. Тауар орнының саны және орама түрі
__________________________________________________________________
6. Есеп айырысу шоты, банк бөлімшесі ________________________________
__________________________________________________________________
7. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін –
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
8. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны
_________________________________________________________________
Ақысын төлеуге кепілдік береміз.
Осы өтініште көрсетілген мәліметтердің және ұсынылған құжаттардың дұрыстығы
үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
417-бабына сәйкес жауап береміз.
Басшының қолы
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
3-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық одақ
тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы
сертификат беру және оның
күшін жою, тауардың шығарылған
елін айқындау жөніндегі сертификаттың
нысанын белгілеу жөніндегі
қағидаларға 5-қосымша
Тауардың елішілік құндылығының үлесін есептеу
Қ шет.мат.
ЕҚҮ = 100% -------------------- Х 100%,
Қ дайын өнім
мұндағы,
ЕҚҮ –тауардағы елішілік құндылықтың үлесі, %;
Қ шет.мат. – шетелде шығарылған шикізат пен материалдардың құны;
Қ дайын өнім – "франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құны.
ЕҚҮ есептеу кезінде:
1) қосылған құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) салық төлеушілер үшін:
ҚҚС шикізат, материалдар мен компоненттер құнында ескерілмейді;
ҚҚС "франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құнында ескеріледі.

2) для неплательщиков НДС и освобожденных от НДС:
стоимость сырья, материалов и компонентов указывается по величине, отраженной в товаросопроводительных документах (договоры на поставку, счета-фактуры, накладные);
стоимость готовой продукции по цене "франко-завод" указывается без учета НДС.
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 6
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Форма
__________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер организации)
Акт экспертизы № _____ о происхождении товара для внутреннего обращения
1. Производитель товара __________________________________________
2. Дата составления акта, дата выезда на место нахождения производства товара
__________________________________________
3. Основание для проведения экспертизы ____________________________
4. Наименование товара (коммерческое наименование товара и сведения, позволяющие
произвести однозначную идентификацию товара (обозначение и наименование
нормативного технического документа, в соответствии с которым произведен товар (при
наличии), модель (при наличии), тип (при наличии), марку (при наличии)). При указании в
качестве нормативного технического документа технического регламента, международного,
регионального, национального стандарта, стандарта иностранного государства его
наименование указывается при обращении заявителя.
__________________________________________________________________
5. Количество _____________________________________________________
(мест, вес брутто и нетто, штук, комплектов, метр, объем)
5.1. В случае если акт экспертизы составляется на товары серийного производства,
указывается, что акт экспертизы составлен на товары серийного производства
_____________________________________________________________________________
5.2. При осмотре производства указываются сведения об ознакомлении с конструкторской
документацией, или технической документацией (для медицинских изделий), или
рецептурой, или составом (для производства и (или) изготовления пищевой или химической
продукции), или что документация составляет государственные секреты и относится к
охраняемой, в соответствии с главой 4 Закона Республики Казахстан "О государственных
секретах", или является информацией ограниченного доступа, в соответствии со статьей 5
Закона Республики Казахстан "О доступе к информации"

2) ҚҚС төлемейтіндер және ҚҚС-тан босатылғандар үшін:
шикізаттың, материалдар мен компоненттердің құны тауарға ілеспе құжаттарда
(жеткізуге арналған шарттар, шот-фактуралар, жүкқұжаттар) көрсетілген шама бойынша көрсетіледі;
"франко-зауыт" бағасы бойынша дайын өнімнің құны ҚҚС-сыз көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
4-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық одақ
тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы
сертификат беру және оның
күшін жою, тауардың шығарылған
елін айқындау жөніндегі сертификаттың
нысанын белгілеу жөніндегі
қағидаларға 6-қосымша
Нысан
________________________________
ұйымның атауы және бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы № _______ сараптама актісі
1. Тауарды өндіруші _________________________________________________
2. Акт жасалған күн, тауар өндірісінің орналасқан жеріне шығу күні
_________________________________________________________________
3. Сараптама жүргізу үшін негіздеме____________________________________
4. Тауардың атауы (тауардың коммерциялық атауы және тауарды бір мәнді
сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік беретін мәліметтер (оған сәйкес тауар (бар болса)
өндірілген нормативтік техникалық құжаттың белгісі және атауы, моделі (бар болса),
типі (бар болса), маркасы (бар болса)). Нормативтік техникалық құжат ретінде
техникалық регламентті, халықаралық, өңірлік, ұлттық стандартты, шет мемлекеттің
стандартын көрсеткен кезде оның атауы өтініш беруші жүгінген кезде көрсетіледі.
_________________________________________________________________
5. Саны ___________________________________________________________
(орны, брутто және таза салмағы, дана, жиынтық, метр, көлемі)
5.1. Егер сериялық өндіріс тауарларына сараптама куәлігі жасалса, сериялық өндіріс
тауарларына сараптама сертификаты жасалғандығы көрсетіледі
________________________________________________________________
5.2. Өндірісті қарап-тексеру кезінде конструкторлық құжаттамамен немесе техникалық
құжаттамамен (медициналық бұйымдар үшін), немесе рецептурамен немесе құраммен
(тамақ немесе химиялық өнімді өндіру және (немесе) дайындау үшін) танысуы туралы
мәліметтер немесе құжаттама мемлекеттік құпияларды құрайтыны және "Мемлекеттік
құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-тарауына сәйкес қорғалатын
немесе "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына
сәйкес қолжетімділігі шектеулі ақпарат болып табылатыны көрсетіледі

6. Контракт ______________________________________________________
7. Получатель товара _____________________________________________
8. Вид упаковки, маркировка _______________________________________
9. Предъявленная документация ____________________________________
10. Экспертизой установлено:
Заполняются сведения по осмотру производства (о месте нахождения производства
заявленного товара, о составе и принадлежности основных и производственных фондов
(здания, оборудования в собственности, арендуемые), об используемом при производстве
товара оборудовании, выполнении технологического процесса производства, о составе
работников, находящихся в трудовых отношения с заявителем, о выполнении критерия
достаточной переработки с установлением происхождения заявленного товара, позиции ТН
ВЭД используемых сырья, материалов и конечной продукции, о выполнении требований
пункта 29 Правил (при оформлении акта экспертизы на серийное производство)):
11. Приложение на _____________ листах является неотъемлемой частью настоящего акта.
12. Заключение: на основании вышеизложенного товар может быть определен как
___________________ в количестве, указанном в пункте 5 настоящего акта
Критерии происхождения _________________________________________
Доля внутристрановой ценности в товаре ___________________________
ТН ВЭД товара __________________________________________________
КП ВЭД товара _________________________________________________
Фото места производства (не менее трех фотографий с разных сторон) и товара (не менее
трех фотографий с разных сторон)
__________________________________________________________________
Подпись эксперта-аудитора______________
Подпись заявителя (представителя заявителя)__________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), Индивидуальный идентификационный номер
(эксперта-аудитора)
Дата начала экспертизы ___ Дата окончания экспертизы __20 __ года.
Акт экспертизы о происхождении товара и его копии без электронной цифровой подписи
эксперта-аудитора, заявителя (представителя заявителя), недействительны.
Приложение 5 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 7
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Форма
Заявка на получение сертификата о происхождении товара для
внутреннего обращения
Заявка № _______
от "___" _________________________ 20 __ года
Просим выдать сертификат о происхождении товара на
____________________________________________________________________
______________________________________________ языке на основании акта
экспертизы о происхождении товара, выданного
____________________________________________________________________
(наименование организации, уполномоченной на проведение
____________________________________________________________________
экспертизы происхождения товара)
и следующих реквизитов:

6. Келісімшарт ______________________________________________________
7. Тауарды алушы ___________________________________________________
8. Орама түрі, таңбалау _______________________________________________
9. Ұсынылған құжаттама _____________________________________________
10. Сараптама бойынша:
Өндірісті қарап-тексеру жөніндегі (мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан жері туралы,
негізгі және өндірістік қорлардың (ғимараттар, меншіктегі жабдықтар, жалға алынатын)
құрамы мен тиесілігі туралы, тауар өндіру кезінде пайдаланылатын жабдық, өндірістің
технологиялық процесін орындау туралы, өтініш берушімен еңбек қатынастарындағы
жұмыскерлердің құрамы туралы, мәлімделген тауардың шығу тегін, пайдаланылатын
шикізаттың, материалдардың және түпкілікті өнімнің СЭҚ ТН позициясын белгілей
отырып, жеткілікті қайта өңдеу өлшемінің орындалуы туралы, Қағидалардың 29-тармағының
талаптарын орындау туралы (сериялық өндіріске сараптама актісін ресімдеу кезінде))
мәліметтер толтырылады:
11. _________ парақтағы қосымша осы актінің ажырамас бөлігі болып табылады.
12. Қорытынды: жоғарыда баяндалғанның негізінде тауар осы актінің 5-тармағында
көрсетілген мөлшерде ________________ ретінде айқындалуы мүмкін.
Шығу тегінің өлшемшарттары ___________________________________
Тауардың елішілік құндылығының үлесі ____________________________
Тауардың СЭҚ ТН __________________________________________
Тауардың СЭҚ ӨЖ __________________________________________
Өндіріс орнының (әр жақтан үш фотосуреттен кем емес) және тауардың (әр жақтан үш
фотосуреттен кем емес) фотосуреті _________________________
Сарапшы-аудитордың қолы _________
Өтініш берушінің (өтініш беруші өкілінің) қолы ________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі (сарапшы-аудитордың)
_________________________________________________________________
Сараптама жүргізудің басталған күні ___________
Сараптама жүргізудің аяқталған күні 20 __ жылғы _______
Сарапшы-аудитордың, өтініш берушінің (өтініш беруші өкілінің) электрондық цифрлық
қолтаңбасынсыз тауардың шығу тегі туралы сараптама актісі және оның көшірмесі жарамсыз болады.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
5-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық одақ
тауарының немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау, тауардың
шығарылуы туралы сертификат беру
және оның күшін жою, тауардың
шығарылған елін айқындау жөніндегі
сертификаттың нысанын белгілеу
жөніндегі қағидаларға
7-қосымша
Нысан
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға арналған өтінім
20 __ жылғы "__" ___________
№ __ өтінім
________________________________________________________________
(тауардың шығу тегіне сараптама жүргізуге уәкілетті ұйымның атауы)
__________________________________________________________________
берген тауардың шығу тегі туралы сараптама актісінің және мынадай деректемелердің негізінде
__________________________________________________________________
____________________________
тілінде тауардың шығу тегі туралы сертификат беруді сұраймыз:

1. Производитель товара, его адрес (юридический адрес и адрес места нахождения
производства),
телефон, электронный адрес
____________________________________________________________________
2. Получатель товара, юридический адрес
____________________________________________________________________
3. Сведения о товаре:
Точное наименование товара
Количество товара
Единица измерения
Масса брутто/нетто, килограмм
Количество мест товара
Вид упаковки
Код ТН ВЭД
Код КП ВЭД
Критерий происхождения товара
ДВЦ
4. Для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер/
для юридических лиц - бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
5. Расчетный счет, отделение банка
____________________________________________________________________
6. Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя, телефон
___________________________________________________________________
За достоверность сведений, содержащихся в настоящей заявке и представленных
документах, несем ответственность в соответствии со статьей 417 Кодекса Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
Подпись руководителя
Приложение 6 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 8
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Порядок заполнения сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ"
Сертификат о происхождении товара формы "CT-KZ" заполняется на государственном или русском языках с указанием в графах следующих сведений о товаре, на который он выдан:
1) графа 1 – "Производитель товара (наименование и почтовый адрес)" - наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя, являющегося производителем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус производителя товара:
для юридического лица - согласно справке (свидетельству) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или справке об учетной регистрации филиала или представительства юридического лица, положения о филиале или представительстве юридического лица;
для индивидуального предпринимателя - согласно свидетельству о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя.
При заполнении графы указывается юридический адрес производителя;

1. Тауарды өндіруші, оның мекенжайы (заңды мекенжайы және өндірістің
орналасқан жерінің мекенжайы), телефоны, электрондық мекенжайы
__________________________________________________________________
2. Тауарды алушы, заңды мекенжайы
__________________________________________________________________
3. Тауар туралы мәлімет:
Тауардың нақты атауы
Тауарлардың саны
Өлшем бірлігі
Бруттонетто салмағы, килограмм
Тауар орнының саны
Қаптама түрі
СЭҚ ТН коды
СЭҚ ӨЖ коды
Тауардың шығу тегіне өлшемшарттар
ЕҚҮ
4. Жеке тұлғалар үшін - жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін - бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
5. Есеп айырысу шоты, банк бөлімшесі
__________________________________________________________________
6. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефоны
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Осы өтініште көрсетілген мәліметтердің және ұсынылған құжаттардың дұрыстығы
үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
417-бабына сәйкес жауап береміз.
Басшының қолы
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
6-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық
одақ тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы
сертификат беру және оның
күшін жою, тауардың шығарылған
елін айқындау жөніндегі сертификаттың
нысанын белгілеу жөніндегі
қағидаларға 8-қосымша
"СТ-КZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат толтыру тәртібі
"СТ-КZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат мемлекеттік немесе орыс тілдерінде толтырылады, берілген сертификат бағандарында тауар туралы мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-баған – "Тауарды өндіруші (атауы мен пошталық мекенжайы)" - тауар өндірушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес тауар өндіруші болып табылатын заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкерінің атауы:
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға (куәлікке) немесе заңды тұлғаның филиалын немесе өкілдігін есептік тіркеу туралы анықтамаға, заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі туралы ережеге сәйкес;
жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаға сәйкес.
Бағанды толтыру кезінде өндірушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;

2) графа 2 "Получатель товара (наименование и почтовый адрес)" - наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя, являющегося получателем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус получателя товара:
для юридического лица - согласно справке (свидетельству) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или справке об учетной регистрации филиала или представительства юридического лица, положения о филиале или представительстве юридического лица;
для индивидуального предпринимателя - согласно свидетельству о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя.
При заполнении графы указывается юридический адрес получателя товара.
Графа "Получатель товара" заполняется производителем, или уполномоченным им лицом, представляющим интересы производителя товара по доверенности, или лицом, которому был продан данный товар самим производителем, в графе 5 "Для служебных отметок" указывается вышеназванный договор на приобретение товара между производителем товара и получателем товара.
В случае вывоза товара с территории специальных экономических зон и свободных складов Республики Казахстан на остальную территорию Республики Казахстан, графа 2 "Получатель товара" заполняется аналогично только в случае наличия уполномоченного лица (посредника);
3) графа 3 – "Цель получения сертификата о происхождении товара" вносится следующая запись "Для подтверждения страны происхождения товара и доли внутристрановой ценности";
4) графа 4 - регистрационный номер сертификата о происхождении товара; страна, выдавшая сертификат ("Выдан в Республике Казахстан");
5) графа 5 – "Для служебных отметок". Вносятся следующие записи: "Выдан впоследствии", "Дубликат", "Выдан взамен сертификата...", "Выдан на серийное производство. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет двенадцать месяцев со дня выдачи", "Выдан на серийное производство. Срок действия сертификата о происхождении товара составляет тридцать шесть месяцев со дня выдачи". В случае наличия получателя товара указывается договор на приобретение товара между получателем товара и производителем товара. В случае переоформления сертификата указываются все номера сертификатов, на основании которых он был переоформлен;
6) графа 6 – "Номер" указывается порядковый номер товара;
7) графа 7 – "Количество мест и вид упаковки" указываются количество мест и вид упаковки товара (партии);
8) графа 8 – "Описание товара" - указываются коммерческое наименование товара и сведения, позволяющие произвести однозначную идентификацию товара (обозначение и наименование нормативного технического документа, в соответствии с которым произведен товар (при наличии), модель (при наличии), тип (при наличии), марку (при наличии)).
При указании в качестве нормативного технического документа технического регламента, международного, регионального, национального стандарта, стандарта иностранного государства его наименование указывается при обращении заявителя.
При заполнении графы указывается код товара по ТН ВЭД и КП ВЭД, а также количественные характеристики товара согласно ТН ВЭД;

2) 2-баған – "Тауарды алушы (атауы мен пошталық мекенжайы)" - тауарды алушы болып табылатын тауарды алушының заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкерінің атауы.
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе заңды тұлғаның филиалын немесе өкілдігін есептік тіркеу туралы анықтамаға, заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі туралы ережеге сәйкес жүргізіледі.
жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаға сәйкес.
Бағанды толтыру кезінде тауар алушының заңды мекенжайы көрсетіледі.
"Тауарды алушы" бағанын өндіруші немесе сенімхат бойынша тауарды өндірушінің мүддесін білдіретін ол уәкілеттік берген тұлға немесе осы тауарды өндірушінің өзі сатқан тұлға толтырады, "Қызметтік белгілер үшін" деген 5-бағанда тауарды өндіруші мен тауарды алушы арасындағы тауарды сатып алуға арналған жоғарыда аталған шарт көрсетіледі.
Тауарды арнайы экономикалық аймақ аумағынан және Қазақстан Республикасының бос қоймаларынан Қазақстан Республикасының қалған аумағына шығарған жағдайда "Тауарды алушы" деген 2-баған уәкілетті тұлға (делдал) болған жағдайда ғана соған ұқсас толтырылады.
3) 3-баған – "Тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсаты" деген 3-бағанға мынадай "Тауардың шығарылған елін және елішілік құндылығының үлесін растау үшін" деген жазба енгізіледі;
4) 4-баған – тауардың шығу тегі туралы сертификаттың тіркеу нөмірі, сертификатты берген ел ("Қазақстан Республикасында берілді");
5) 5-баған – "Қызметтік белгілер үшін". Мынадай жазулар енгізіледі: "Кейіннен берілген", "Телнұсқа", "Сертификат орнына берілді", "Сериялық өндіріске берілді. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап он екі айды құрайды", "Сериялық өндіріске берілді. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап отыз үш айды құрайды". Тауарды алушы болған жағдайда тауарды алушы мен тауарды өндіруші арасындағы тауарды сатып алуға жасалған шарт көрсетіледі. Сертификат қайта ресімделген жағдайда, оны қайта ресімдеуге негіз болған сертификаттардың барлық нөмірлері көрсетіледі;
6) 6-баған – "Нөмір" - тауардың реттік нөмірі жазылады;
7) 7-баған – "Орындар саны мен қаптама түрі" тауардың (лектің) орындар саны мен қаптама түрі көрсетіледі;
8) 8-баған – "Тауарлардың сипаттамасы" - тауарлардың коммерциялық атауы және тауарларды бірмәнді сәйкестендіруге мүмкіндік беретін мәліметтер (тауарлар оған сәйкес жасалған (егер бар болса), моделі (бар болса), нормативтік техникалық құжаттың атауы және атауы)), теріңіз (бар болса)) көрсетіледі.
Нормативтік техникалық құжат ретінде техникалық регламентті, халықаралық, өңірлік, ұлттық стандартты, шет мемлекеттің стандартын көрсеткен кезде олардың атауы өтініш берушінің өтініші бойынша көрсетіледі.
Бағанды толтыру кезінде СЭҚ ТН және СЭҚ ӨЖ бойынша тауардың коды, сондай-ақ СЭҚ ТН сәйкес тауардың сандық сипаттамалары көрсетіледі;

9) графа 9 – "Критерий происхождения" указываются следующие критерии происхождения товаров:
П - товар, полностью произведенный в Республике Казахстан;
Д - товар, подвергнутый достаточной переработке, с указанием первых четырех цифр кода (товарной позиции) ТН ВЭД конечной продукции. При заполнении графы указывается в процентах доля внутристрановой ценности в товаре.
Если в сертификате заявлены товары, классифицируемые в различных товарных позициях ТН ВЭД и имеющие различные критерии происхождения, то в графе 9 указываются критерии происхождения дифференцированно для всех заявленных товаров;
10) графа 10 – "Вес (килограмм) брутто/нетто".
Указываются масса брутто/нетто (кг) (при необходимости);
При оформлении сертификата формы "CT-KZ" на продукцию серийного производства графы 2, 7, 10 не заполняются;
11) графа 11 - "Удостоверение" содержит наименование уполномоченной организации, ее адрес, дату удостоверения сведений, указанных в сертификате, а также электронную цифровую подпись, фамилию и инициалы лица, уполномоченного заверить сертификат;
При выдаче на бумажном носителе содержит наименование уполномоченной организации, ее адрес, печать, дату удостоверения сведений, указанных в сертификате, а также подпись, фамилию и инициалы лица, уполномоченного заверить сертификат;
12) графа 12 – "Декларация заявителя" указывается наименование страны происхождения товара, место и дата декларирования сведений о стране происхождения товара, фамилия и инициалы уполномоченного лица заявителя, электронную цифровую подпись заявителя;
При выдаче на бумажном носителе указывается наименование страны происхождения товара, место и дата декларирования сведений о стране происхождения товара, подпись, фамилия и инициалы уполномоченного лица заявителя, печать заявителя (при наличии).
Приложение 7 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 9
к Правилам по определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара, выдаче
сертификата о происхождении
товара и отмене его действия,
установлении форм сертификата
по определению страны
происхождения товара
Порядок заполнения сертификата о происхождении товара формы "Оригинал"
Сертификат о происхождении товара формы "Оригинал" заполняется на английском или русском языках с указанием в графах следующих сведений о товаре, на который он выдан:
1) графа 1 – "Информация об экспортере или отправителе товара (наименование, адрес)".
При заполнении графы указывается наименование юридического или физического лица, являющегося экспортером или отправителем товара согласно документам, подтверждающим юридический статус заявителя:
копия документа, удостоверяющего личность - для физических лиц;
копия справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц;
копия свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуальных предпринимателей;
копия свидетельства о государственной регистрации крестьянского (фермерского) хозяйства или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя - для крестьянских или фермерских хозяйств.
Наименования и адреса экспортера или отправителя указываются идентично наименованию, указанному в товаросопроводительных документах, связанных с отгрузкой товара (внешнеторговый договор/сделка, счет-фактура, таможенная декларация и др.).
Если отправитель и экспортер являются разными юридическими (физическими) лицами следует указывать, что грузоотправитель (наименование и адрес) действует "by order" - "по поручению" экспортера (наименование и адрес);

9) 9-баған – "Шығу тегінің өлшемшарттары" - тауарлардың шығу тегінің мынадай өлшемшарттары көрсетіледі:
П - толығымен Қазақстан Республикасында шығарылған тауар;
Д - түпкілікті өнімнің сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасындағы кодының (тауарлық позициясындағы) алғашқы төрт санын көрсете отырып, жеткілікті дәрежеде қайта өңдеуге түскен тауар. Бағанды толтырған кезде тауардың елішілік құндылығының пайызға шаққандағы үлесі көрсетіледі.
Егер сертификатта сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының әртүрлі тауар позицияларында жіктелетін және шығу тегінің өлшемшарттары әртүрлі тауарларға өтініш берілсе, онда 9-бағанда барлық өтініш берілген тауарлар үшін шығу тегінің өлшемшарттары сараланған түрде көрсетіледі.
10) 10-баған – "Салмағы (килограмм) брутто/нетто".
Брутто/нетто салмағы (кг) (қажет болған жағдайда) көрсетіледі.
Сериялық өндіріс өніміне "CT-KZ" нысанындағы сертификатты ресімдеу кезінде 2, 7, 10-бағандар толтырылмайды.
11) 11-баған – "Куәлік" - уәкілетті ұйым атауын, оның мекенжайын, сертификатта көрсетілген мәліметтерді куәландыратын күнін, сондай-ақ сертификатты куәландыруға уәкілетті адамның қолын, тегі мен аты-жөнін қамтиды;
12) 12-баған – "Өтініш берушінің декларациясы". Тауар шығарылған елдің атауы, тауар шығарылған ел туралы мәліметтер декларацияланған орны мен күні, өтініш берушінің уәкілетті адамының тегі мен аты-жөні және өтініш берушінің қолы, өтініш берушінің мөрі (болған жағдайда) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
7-қосымша
Тауардың шығарылған елін,
Еуразиялық экономикалық
одақ тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау,
тауардың шығарылуы туралы
сертификат беру және оның
күшін жою, тауардың шығарылған
елін айқындау жөніндегі сертификаттың
нысанын белгілеу жөніндегі
қағидаларға 9-қосымша
"Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты толтыру тәртібі
Түпнұсқа нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат ағылшын немесе орыс тілдерінде бағандарда ол берілген тауар туралы мынадай мәліметтер көрсетіле отырып толтырылады:
1) 1 – баған – "Тауарды экспорттаушы немесе жөнелтуші туралы ақпарат (атауы, мекенжайы)".
Бағанды толтыру кезінде өтініш берушінің заңды мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес тауарды экспорттаушы немесе жөнелтуші болып табылатын заңды немесе жеке тұлғаның атауы көрсетіледі:
жеке тұлғалар үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмесі;
жеке кәсіпкерлер үшін – жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі;
шаруа немесе фермер қожалықтары үшін – шаруа (фермер) қожалығын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі.
Экспорттаушының немесе жөнелтушінің атаулары мен мекенжайлары тауарды тиеп жөнелтуге байланысты тауарға ілеспе құжаттарда (сыртқы сауда шарты/мәмілесі, шот-фактура, кедендік декларация және т.б.) көрсетілген атаумен бірдей көрсетіледі.
Егер жөнелтуші мен экспорттаушы әртүрлі заңды (жеке) тұлғалар болып табылса, жүк жөнелтуші (атауы және мекенжайы) экспорттаушының "by order" - "тапсырмасы бойынша" (атауы және мекенжайы) әрекет ететінін көрсету керек;

2) графа 2 - "Информация об импортере или получателе товара (наименование, адрес)".
Наименования и адреса импортера или получателя товара указывается идентично наименованию, указанному в товаросопроводительных документах, связанных с отгрузкой товара (внешнеторговый договор/сделка, счет-фактура, таможенная декларация и др.).
Если получатель и импортер являются разными юридическими (физическими) лицами следует указывать, что грузополучатель (наименование и адрес) действует "by order" - "по поручению" импортера (наименование и адрес).
В случаях, если грузополучатель неизвестен, в данной графе указывается "to order" - "по приказу";
3) графа 3 – "Вид транспорта и маршрут".
Указывается вид транспорта и маршрут следования товара, насколько это известно. Например: "By truck from Almaty to Warsaw" - "Автотранспортом из Алматы в Варшаву"; "By air from Almaty to Paris" - "Авиатранспортом из Алматы в Париж"; "By sea from Saint-Petersburg to Amsterdam" - "Морским транспортом из Санкт-Петербурга в Амстердам"; "By rail from Moscow to Berlin" - "Железнодорожным транспортом из Москвы в Берлин". Если маршрут следования и вид транспорта неизвестны, данная графа может быть оставлена без заполнения;
4) графа 4 - "Для служебных отметок".
В данную графу могут быть внесены следующие записи: "Дубликат" или "Duplicate", с указанием номера и даты ранее выданного сертификата-подлинника (в случаях утраты или повреждения сертификата о происхождении товара); "Выдан впоследствии" или "Issued retrospectively" (в случае, если сертификат о происхождении товара не был выдан в момент вывоза товара с территории Республики Казахстан); "Выдан взамен" или "Issued in substitution", с указанием номера и даты заменяемого сертификата (в случае изменения сведений, содержащихся в графах сертификата о происхождении товара);
5) графа 5 – "Страна происхождения".
В этой графе указывается: "Republic of Kazakhstan" - "Республика Казахстан";
6) графа 6 – "Дополнительные сведения".
В данной графе по просьбе заявителя могут быть указаны номер и дата экспортного контракта, лицензии, а также документально подтвержденная информация, носящая официальный характер;
7) графа 7 "Номер".
Указываются номера по порядку, в соответствии с наименованием экспортируемого товара;
8) графа 8 – "Описание товара"
Указываются коммерческое наименование товара и сведения, позволяющие произвести однозначную идентификацию товара;
9) графа 9 – "Количество мест и вид упаковки".
В данной графе указывается количество мест и вид упаковки (например, "10 boxes" - "10 коробок", "8 pallets" - "8 поддонов", "12 bales" - "12 мешков", "in bulk" - "навалом" и др.);

2) 2-баған – "Тауарды импорттаушы немесе алушы туралы ақпарат (атауы, мекенжайы)".
Тауарды импорттаушының немесе алушының атауы мен мекен-жайы тауарды тиеп жөнелтуге байланысты тауарға ілеспе құжаттарда (сыртқы сауда шарты/мәмілесі, шот-фактура, кедендік декларация және т.б.) көрсетілген атаумен бірдей көрсетіледі.
Егер алушы мен импорттаушы әртүрлі заңды (жеке) тұлғалар болып табылса, жүк алушы (атауы мен мекенжайы) "by order" - импорттаушының "тапсырмасы бойынша" (атауы мен мекенжайы) әрекет ететінін көрсету керек.
Егер жүк алушы белгісіз болған жағдайда, бұл бағанда "to order" - "бұйрық бойынша" көрсетіледі.;
3) 3-баған – "Көлік түрі және бағыты".
Көліктің түрі және тауардың жүру бағыты, қаншалықты белгілі болса, көрсетіледі. Мысалы: "Вy truck from Almaty to Warsaw" - "Алматыдан Варшаваға автокөлікпен"; "By air from Almaty to Paris" - "Алматыдан Парижге әуе көлігімен"; "By sea from Saint-Petersburg to Amsterdam" - "Санкт-Петербургтен Амстердамға теңіз көлігімен"; "Вy rail from Moscow to Berlin" - "Мәскеуден Берлинге теміржол көлігімен". Егер жүру бағыты мен көлік түрі белгісіз болса, бұл баған толтырусыз қалдырылуы мүмкін;
4) 4-баған – "Қызметтік белгілер үшін".
Аталған бағанға мынадай жазбалар енгізілуі мүмкін: бұрын берілген түпнұсқа сертификаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып (тауардың шығу тегі туралы сертификат жоғалған немесе бүлінген жағдайда) "Телнұсқа" немесе "Duplicate"; "Кейіннен берілді" немесе "Issued retrospectively" (егер тауардың шығу тегі туралы сертификат Қазақстан Республикасының аумағынан тауарды әкету сәтінде берілмеген жағдайда); "Орнына берілді" немесе "Issued in substitution", ауыстырылатын сертификаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып (тауардың шығу тегі туралы сертификаттың бағандарындағы мәліметтер өзгерген жағдайда);
5) 5-баған – Шыққан елі".
Бұл бағанда "Republic of Kazakhstan" - "Қазақстан Республикасы" деп көрсетіледі.;
6) 6-баған – "Қосымша мәліметтер".
Аталған бағанда өтініш берушінің өтініші бойынша экспорттық келісімшарттың, лицензияның нөмірі мен күні, сондай-ақ ресми сипаттағы құжатпен расталған ақпарат көрсетілуі мүмкін;
7) 7-баған "Нөмір".
Экспортталатын тауардың атауына сәйкес реті бойынша нөмірлері көрсетіледі;
8) 8-баған – "Тауардың сипаттамасы" - Тауардың коммерциялық атауы және тауарды бір мәнді сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік беретін мәліметтер көрсетіледі.
9) 9-баған – "Орындар саны және қаптама түрі".
Аталған бағанда орын саны мен қаптама түрі көрсетіледі (мысалы, "10 boxes" - "10 қорап", "8 pallets" - "8 түпқойма", "12 bales" - "12 қап", "in bulk" - "үйіліп" және т. б.);

10) графа 10 – "Общий вес или другие количественные характеристики товара".
Указываются весовые характеристики (вес брутто и (или) нетто товара) или другие количественные характеристики товара в единицах измерения согласно ТН ВЭД;
11) графа 11 - "Удостоверение". В данной графе указывается полное наименование и адрес Региональной палаты, ставится подпись уполномоченного лица, печать для заверки сертификата, а также дата удостоверения;
12) графа 12 – "Декларация экспортера". В этой графе ставится печать (при наличии) и подпись заявителя с указанием даты заполнения, а также впечатывается название страны, в которую экспортируется товар;
Пустое пространство в заполненных графах сертификата о происхождении товара формы "Оригинал" - графы 7, 8, 9, 10 прочеркивается от руки (знаком "Z") во избежание внесения дополнительных записей после его удостоверения.
Графы 1, 2, 5, с 7 по 12 сертификата формы "Оригинал" обязательны для заполнения.
Приложение 8 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 316-НҚ
Приложение 2
к приказу Министра
торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 13 июля 2021 года № 454-НҚ
Форма
Форма бланка сертификата о происхождении товара формы "Оригинал"
1. Exporter
(name, address, country)
ORIGINAL №
CERTIFICATE OF ORIGIN
Issued in the Republic of Kazakhstan
2. Consignee
(name, address, country)
3. Means of transport and route
4. For official use
5. Country of origin
6. Supplementary details
7. Item number
8. Description of goods
9. Number and kind of packages
10. Gross weight or other quantity
11. Certification.
It is hereby certified, that the declaration by the exporter is correct.
___________________________
Place, date, signature, name
and stamp of certifying authority
12. Declaration by the exporter.
The undersigned hereby declares
that the above details and
statements are correct;
that the goods are of the country shown in box № 5;
that the goods are exported to
_______________________________
(importing country)
________________________________
Place, date, stamp (if available) and signature of authorized signatory
Форма
1. Отправитель
(наименование, адрес, страна)
ОРИГИНАЛ №
СЕРТИФИКАТ ПРОИСХОЖДЕНИЯ
выдан в Республике Казахстан
2. Получатель
(наименование, адрес, страна)
3. Вид транспорта и маршрут
4. Для служебных отметок
5. Страна происхождения
6. Дополнительные сведения
7. №
8. Описание товара
9. Количество мест и вид упаковки
10. Общий вес или другие количественные характеристики товара
11. Удостоверение:
Настоящим удостоверяется, что декларация экспортера верна.
____________________________
Место, дата, подпись
уполномоченного лица,
наименование и печать удостоверяющей организации

10) 10-баған – "Тауардың жалпы салмағы немесе басқа да сандық сипаттамалары".
Тауардың салмақтық сипаттамалары (тауардың брутто және (немесе) нетто салмағы) немесе СЭҚ ТН сәйкес өлшем бірліктерінде тауардың басқа да сандық сипаттамалары көрсетіледі;
11) 11-баған – "Куәлік". Аталған бағанда өңірлік палатаның толық атауы мен мекенжайы көрсетіледі, уәкілетті адамның қолы, сертификатты куәландыру үшін мөр, сондай-ақ куәліктің күні қойылады;
12) 12-баған – "Экспорттаушының декларациясы". Бұл бағанда толтыру күні көрсетіле отырып, өтініш берушінің мөрі (болған жағдайда) мен қолы қойылады, сондай-ақ тауар экспортталатын елдің атауы басылады;
"Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың толтырылған бағандарындағы бос кеңістік - 7, 8, 9, 10-бағандар куәландырылғаннан кейін қосымша жазбалар енгізуді болдырмау үшін қолдан ("Z" белгісімен) сызылады.
"Түпнұсқа" нысанындағы сертификаттың 1, 2, 5, 7-ден 12-ге дейінгі бағандарын толтыру міндетті.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 316-НҚ бұйрыққа
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция
министрінің
2021 жылғы 13 шілдедегі
№ 454-НҚ бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
"Түпнұсқа" нысандағы тауардың шығу тегі туралы сертификат бланкісінің нысаны
1. Exporter
(name, address, country)
ORIGINAL №
CERTIFICATE OF ORIGIN
Issued in the Republic of Kazakhstan
2. Consignee
(name, address, country)
3. Means of transport and route
4. For official use
5. Country of origin
6. Supplementary details
7. Item number
8. Description of goods
9. Number and kind of packages
10. Gross weight or other quantity
11. Certification.
It is hereby certified, that the declaration by the exporter is correct.
___________________________
Place, date, signature, name
and stamp of certifying authority
12. Declaration by the exporter.
The undersigned hereby declares
that the above details and
statements are correct;
that the goods are of the country shown in box № 5;
that the goods are exported to
_______________________________
(importing country)
________________________________
Place, date, stamp (if available) and signature of authorized signatory
Нысан
1. Жөнелтуші
(атауы, мекенжайы, елі)
№ ТҮПНҰСҚА
ШЫҒУ ТЕГІ СЕРТИФИКАТЫ
Қазақстан Республикасында берілген
2. Алушы (атауы, мекенжайы, елі)
3. Көлік түрі және бағыты
4. Қызметтік белгілер үшін
5. Шыққан елі
6. Қосымша мәліметтер
7. №
8. Тауардың сипаттамасы
9. Орындар саны және орам түрі
10. Тауардың салмағы немесе басқа да сандық сипаттары
11. Куәлік:
Осы құжат экспорттаушының декларациясын шындыққа сәйкес куәландырады.
____________________________
Уәкілетті тұлғаның орны, күні, қолы, куәлік беруші ұйымның атауы және мөрі