О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2020 года № 927 "Об утверждении Правил маркировки и прослеживаемости табачных изделий"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 5 июня 2023 года № 607. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2023 года № 32710
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2020 года № 927 "Об утверждении Правил маркировки и прослеживаемости табачных изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21302) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил маркировки и прослеживаемости табачных изделий средствами идентификации";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5-3) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" и подпунктом 2) статьи 7-2 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила маркировки и прослеживаемости табачных изделий средствами идентификации";
в Правилах маркировки и прослеживаемости табачных изделий, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила маркировки и прослеживаемости табачных изделий средствами идентификации";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила маркировки и прослеживаемости табачных изделий средствами идентификации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-3) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" и подпунктом 2) статьи 7-2 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и определяют порядок маркировки табачных изделий средствами идентификации и их дальнейшей прослеживаемости на территории Республики Казахстан";
в пункте 2:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) личный кабинет – специальный информационный сервис информационной системы маркировки и прослеживаемости товаров (далее – ИС МПТ), размещенный в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – сеть "Интернет"), предоставляемый Оператором участнику оборота или государственному органу, осуществляющему контроль за производством и оборотом табачных изделий;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) импортер – участник оборота табачных изделий, осуществляющий ввоз табачных изделий на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в соответствии с таможенным законодательством ЕАЭС и (или) таможенным законодательством Республики Казахстан, а также ввоз табачных изделий на территорию Республики Казахстан с территории другого государства-члена ЕАЭС;";
подпункты 14) и 15) изложить в следующей редакции:

"Темекі өнімдерін таңбалау және қадағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 28 қыркүйектегі № 927 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 5 маусымдағы № 607 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32710 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Темекі өнімдерін таңбалау және қадағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 28 қыркүйектегі №927 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21302 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және қадағалау қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 5-3) тармақшасына және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-2-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және қадағалау қағидалары бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Темекі өнімдерін таңбалау және қадағалау қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және қадағалау қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және қадағалау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 5-3) тармақшасына және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-2-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және оларды одан әрі қадағалау тәртібін айқындайды";
2-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) жеке кабинет – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде (бұдан әрі – "Интернет" желісі) орналастырылған, айналымның қатысушысына немесе темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымын бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға Оператор ұсынатын тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ТТҚ АЖ) арнайы ақпараттық сервисі;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) импорттаушы – ЕАЭО кеден заңнамасына және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес, ЕАЭО кедендік аумағына темекі өнімдерін әкелуді, сондай-ақ ЕАЭО мүше басқа мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына темекі өнімдерін әкелуді жүзеге асыратын, темекі өнімдерінің айналымына қатысушы;";
14) және 15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"14) маркированные табачные изделия – табачные изделия, на которые нанесены средства идентификации с соблюдением требований настоящих Правил и сведения о которых (в том числе сведения о нанесенных на них средствах идентификации) содержатся в ИС МПТ;
15) код маркировки – совокупность кода идентификации товара и кода проверки, формируемая Оператором для целей идентификации товара (потребительской и групповой упаковки табачных изделий) в соответствии с требованиями, предусмотренными главой 6 настоящих Правил;";
подпункты 19) и 20) изложить в следующей редакции:
"19) информационная система маркировки и прослеживаемости товаров – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач, разработанная в целях информационного обеспечения процессов маркировки товаров средствами идентификации и их дальнейшей прослеживаемости в процессе оборота;
20) Единый оператор маркировки и прослеживаемости товаров (далее – Оператор) – юридическое лицо, определенное в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2020 года № 95 "Об определении Единого оператора маркировки и прослеживаемости товаров", осуществляющее разработку, администрирование, сопровождение и эксплуатационную поддержку информационной системы маркировки и прослеживаемости товаров, включая разработку, ведение и актуализацию Национального каталога товаров, и иные функции, определенные статьей 7-4 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности";";
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) табачные изделия – продукты, полностью или частично изготовленные из табачного листа и (или) других частей табачного растения в качестве сырья, приготовленного таким образом, чтобы использовать для курения, сосания, жевания, нюханья или иных способов потребления, в том числе с помощью системы для нагрева табака или любого иного прибора по кодам ТН ВЭД 2402209000, 2404, 2403, 2402201000, 2402900000, 2402100000 и 3824999208;";
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) оператор фискальных данных (далее – ОФД) – юридическое лицо, обеспечивающее передачу сведений о денежных расчетах в оперативном режиме в органы государственных доходов по сетям телекоммуникаций общего пользования, определенное уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;";
подпункт 36) изложить в следующей редакции:

"14) таңбаланған темекі өнімдері – осы Қағидалардың талаптарын сақтай отырып сәйкестендіру құралдары салынған және олар туралы мәліметтер (оның ішінде оларға салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер) ТТҚ АЖ-да қамтылған темекі өнімдері;
15) таңбалау коды – осы Қағидалардың 6-тарауында көзделген талаптарға сәйкес тауарды (темекі өнімдерінің тұтынушылық және топтық қаптамасын) сәйкестендіру мақсаттары үшін Оператор қалыптастыратын тауарды сәйкестендіру кодының және тексеру кодының жиынтығы;";
19) және 20) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"19) тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесі – тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау процестерін ақпараттық қамтамасыз ету және оларды айналым процесінде одан әрі қадағалау мақсатында әзірленген, ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдық-реттелген жиынтығы;
20) Тауарларды таңбалау мен қадағалаудың бірыңғай операторы (бұдан әрі – Оператор) – "Тауарларды таңбалау мен олардың қадағалауының бірыңғай операторын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 3 наурыздағы № 95 қаулысына сәйкес айқындалған, Тауарлардың ұлттық каталогын әзірлеуді, жүргізуді және өзектендіруді қоса алғанда, тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесін әзірлеуді, әкімшілендіруді, сүйемелдеуді және пайдалануда қолдауды және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-2-бабында айқындаған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;";
22) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) темекі өнімдері – шегу, сору, шайнау, иіскеу немесе тұтынудың өзге де тәсілдері үшін, оның ішінде СЭҚ ТН 2402209000, 2404, 2403, 2402201000, 2402900000, 2402100000 және 3824999208 кодтары бойынша темекіні қыздыруға арналған жүйенің немесе кез келген өзге де аспаптың көмегімен пайдаланатындай етіп дайындалған шикізат ретінде темекі жапырағынан және (немесе) темекі өсімдігінің басқа да бөліктерінен толық немесе ішінара жасалған өнімдер;";
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"30) фискалдық деректер операторы (бұдан әрі – ФДО) – ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша уәкілетті орган айқындаған, ортақ пайдаланымдағы телекоммуникациялар желілері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына жедел режимде ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз ететін заңды тұлға;";
36) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"36) GS1– международная организация в области стандартизации учета и штрихового кодирования логистических единиц;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Остатки немаркированных одноразовых электронных сигарет (disposable e-cigarettes) и аналогичных одноразовых индивидуальных электрических испарительных устройств, содержащих в едином корпусе как продукцию, предназначенную для вдыхания без горения (например, жидкости, гели), так и систему доставки, подлежащую утилизации после израсходования содержащейся продукции или разрядки батареи (не предназначены для повторного заполнения или перезарядки), входящих в код ТН ВЭД 2404, подлежат реализации участниками оборота до 30 июня 2023 года.";
часть вторую подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"При этом Оператор обеспечивает оснащение производителей СУЗ, в том числе их обслуживание и техническую поддержку на безвозмездной основе, согласно заключенным договорам между Оператором и производителями;";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Требования к участнику оборота, осуществляющему оптовую торговлю:
1) наличие ЭЦП;
2) наличие ПАК, обладающего возможностью формирования и передачи сведений об обороте и (или) выводе из оборота маркированных табачных изделий в ИС МПТ, подписанных ЭЦП, в том числе посредством личного кабинета ИС МПТ.
8. Требования к участнику оборота, осуществляющему розничную торговлю:
1) наличие ЭЦП;
2) наличие контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных;
3) наличие сопряженного с контрольно-кассовой машиной средства сканирования и распознавания средств идентификации табачных изделий, в случае наличия указанных средств сканирования;
4) наличие договора, заключенного с оператором фискальных данных, по передаче сведений о выводе из оборота маркированных табачных изделий с использованием контрольно-кассовой машины по каждой реализованной единице.";
пункты 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. Участники оборота, осуществляющие розничную торговлю табачными изделиями со дня осуществления такой деятельности:
1) осуществляют свою регистрацию в ИС МПТ;
2) обеспечивают в течение 21 (двадцати одного) календарного дня со дня регистрации в ИС МПТ готовность ПАК (при наличии) к информационному взаимодействию с ИС МПТ в соответствие с требованиями к интерфейсу электронного взаимодействия, опубликованными на интернет-ресурсе Оператора;
3) проводят проверку средств сканирования и распознавания средств идентификации на возможность считывания кода DataMatrix в течение 21 (двадцати одного) календарного дня со дня регистрации в ИС МПТ, в случае наличия указанных средств сканирования;

"36) GS1 – логистикалық бірліктерді есепке алуды стандарттау және штрих кодтау саласындағы халықаралық ұйым;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. СЭҚ ТН 2404 кодына кіретін, құрамында тұтатпай түтінді жұтуға арналған өнімдер (мысалы, сұйықтықтар, гельдер) бар бір түтіктегі таңбаланбаған бір реттік электрондық темекінің (disposable e-cigarettes) және ұқсас бір реттік жеке электр буландырғыш құрылғыларының қалдықтарын, сондай-ақ құрамында бар өнімді пайдаланғаннан немесе батареясының қуаты таусылғаннан кейін (қайта толтыруға немесе қайта қуаттауға арналмаған) кәдеге жаратылатын жеткізу жүйесін айналымға қатысушылар 2023 жылғы 30 маусымға дейін өткізуі тиіс.";
5-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте Оператор өндірушілер мен Оператор арасында жасалған шарттарға сәйкес ТБС өндірушілерін жарақтандыруды, оның ішінде оларға қызмет көрсетуді және техникалық қолдауды өтеусіз негізде қамтамасыз етеді;";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көтерме сауданы жүзеге асыратын айналымға қатысушыға қойылатын талаптар:
1 ЭЦҚ болуы;
2) ЭЦҚ қойылған, оның ішінде ТТҚ АЖ жеке кабинеті арқылы ТТҚ АЖ-да таңбаланған темекі өнімдерінің айналымы және (немесе) оларды айналымнан шығару туралы мәліметтерді қалыптастыру және беру мүмкіндігі бар БАК болуы.
8. Бөлшек сауданы жүзеге асыратын айналымға қатысушыға қойылатын талаптар:
1) ЭЦҚ болуы;
2) деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машинасының болуы;
3) көрсетілген сканерлеу құралдары болған жағдайда, бақылау-касса машинасымен қосылған темекі өнімдерін сәйкестендіру құралдарын сканерлеу және тану құралдарының болуы;
4) әрбір өткізілген бірлік бойынша бақылау-касса машинасын пайдалана отырып таңбаланған темекі өнімдерін айналымнан шығару туралы мәліметтерді беру бойынша фискалдық деректер операторымен жасалған шарттың болуы.";
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осындай қызмет жүзеге асырылған күннен бастап темекі өнімдерінің бөлшек саудасын жүзеге асыратын айналымға қатысушылар:
1) ТТҚ АЖ-да өзін тіркеуді жүзеге асырады;
2) ТТҚ АЖ-да тіркелген күннен бастап күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн ішінде Оператордың интернет-ресурсында жарияланған электрондық өзара іс-қимыл интерфейсіне қойылатын талаптарға сәйкес ТТҚ АЖ-мен ақпараттық өзара іс-қимылға БАК-нің (болған кезде) дайын болуын қамтамасыз етеді;
3) көрсетілген сканерлеу құралдары болған жағдайда, ТТҚ АЖ-да тіркелген күннен бастап күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн ішінде DataMatrix кодын оқу мүмкіндігіне сәйкестендіру құралдарын сканерлеу және тану құралдарын тексеруді жүргізеді;

4) вносят в ИС МПТ сведения о выводе из оборота табачных изделий по причинам, отличным от указанных в пункте 57 настоящих Правил, на основании уведомления о выводе из оборота указанному в пункте 55 настоящих Правил.
12. Регистрация участников оборота в ИС МПТ и предоставление им доступа к личному кабинету осуществляется Оператором на основании представления следующих сведений, подписанных ЭЦП первого руководителя или индивидуального предпринимателя:
1) ИИН или БИН;
2) наименование индивидуального предпринимателя или организации;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя или первого руководителя;
4) адрес электронной почты участника оборота;
5) контактный номер телефона.
13. Участнику оборота отказывается в регистрации в ИС МПТ в следующих случаях:
1) ИИН или БИН, указанные при получении ЭЦП, не соответствуют сведениям, указанным при регистрации в ИС МПТ;
2) участник оборота уже зарегистрирован в ИС МПТ.";
часть первую пункта 29 изложить в следующей редакции:
"29. Услуга по предоставлению кода маркировки оплачивается участником оборота до внесения в ИС МПТ сведений о нанесении на табачное изделие средства идентификации, преобразованного из соответствующего кода маркировки, на основании договора, заключенного с Оператором.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Нанесение средства идентификации на потребительскую упаковку табачных изделий по кодам ТНВЭД 2402209000, 2404110001 осуществляется методом прямой печати, не допускающим отделения средства идентификации от потребительской упаковки и перекрытия другой информацией.
Не допускается нанесение средства идентификации на прозрачную оберточную пленку или какой-либо другой внешний оберточный материал по кодам ТН ВЭД 2402209000, 2404110001.
При этом средство идентификации располагается, не нарушая целостность информации, нанесенной на потребительскую упаковку в соответствии с требованиями законодательства о техническом регулировании.
По кодам ТН ВЭД 2402201000, 2402900000, 2402100000, 2403, 2404 (кроме 2404110001), 3824999208 допускается нанесение средства идентификации на материальный носитель поверх прозрачной оберточной пленки или какого-либо другого внешнего оберточного материала.
Нанесение средства идентификации на групповую упаковку табачных изделий осуществляется на материальный носитель.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. После расформирования групповой упаковки или транспортной упаковки и передачи участником оборота в ИС МПТ сведений о продаже (передаче) указанной потребительской упаковки или групповой упаковки участником оборота, осуществляющим оптовую или розничную торговлю Оператор отражает в реестре средств идентификации ИС МПТ, помимо соответствующего факта оборота товара, факт восстановления прослеживаемости указанной упаковки.";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Порядок представления сведений в информационную систему маркировки и прослеживаемости товаров при вводе табачных изделий в оборот на территорию Республики Казахстан";

4) осы Қағидалардың 55-тармағында көрсетілген айналымнан шығару туралы хабарлама негізінде осы Қағидалардың 57-тармағында көрсетілгендерден өзгеше себептер бойынша темекі өнімдерін айналымнан шығару туралы мәліметтерді ТТҚ АЖ-ға енгізеді.
12. Айналымға қатысушыларды ТТҚ АЖ-да тіркеуді және оларға жеке кабинетке қол жеткізуді Оператор бірінші басшының немесе жеке кәсіпкердің ЭЦҚ қойылған мынадай мәліметтерді ұсынуы:
1) ЖСН немесе БСН;
2) дара кәсіпкердің немесе ұйымның атауы;
3) дара кәсіпкердің немесе бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
4) айналымға қатысушының электрондық поштасының мекенжайы;
5) байланыс телефон нөмірі негізінде жүзеге асырылады.
13. Мынадай:
1) ЭЦҚ алу кезінде көрсетілген ЖСН немесе БСН ТТҚ АЖ-да тіркеу кезінде көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмеген;
2) айналымға қатысушы ТТҚ АЖ-да тіркелген жағдайларда айналымға қатысушыны ТТҚ АЖ-да тіркеуден бас тартылады.";
29-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Таңбалау кодын ұсыну жөніндегі қызметке айналымға қатысушы темекі өнімдеріне тиісті таңбалау кодынан қайта құрылған сәйкестендіру құралдарын енгізу туралы мәліметтерді ТТҚ АЖ-ға енгізгенге дейін Оператормен жасалған шарт негізінде төлейді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
32. СЭҚ ТН 2402209000, 2404110001 кодтары бойынша темекі өнімдерінің тұтыну қаптамасына сәйкестендіру құралдарын салу сәйкестендіру құралдарын тұтыну қаптамасынан бөлуге және басқа ақпаратпен жабуға жол бермейтін тікелей басып шығару әдісімен жүзеге асырылады.
СЭҚ ТН 2402209000, 2404110001 кодтары бойынша сәйкестендіру құралдарын мөлдір орау пленкасына немесе қандай да бір сыртқы орау материалына салуға жол берілмейді.
Бұл ретте сәйкестендіру құралы техникалық реттеу туралы заңнаманың талаптарына сәйкес тұтыну қаптамасына салынған ақпараттың тұтастығы бұзылмайтындай етіп орналастырылады.
СЭҚ ТН 2402201000, 2402900000, 2402100000, 2403, 2404 (2404110001 басқа), 3824999208 кодтары бойынша сәйкестендіру құралдарын мөлдір орау пленкасының немесе қандай да бір сыртқы орау материалының үстінен материалдық жеткізгішке салуға жол беріледі.
Сәйкестендіру құралдарын темекі өнімдерінің топтық қаптамасына салу материалдық жеткізгішке жүзеге асырылады.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Топтық қаптаманы немесе көліктік қаптаманы таратқаннан және айналымға қатысушы көрсетілген тұтынушылық қаптаманы немесе топтық қаптаманы көтерме немесе бөлшек сауданы жүзеге асыратын айналымға қатысушының сатуы (беруі) туралы мәліметтерді ТТҚ АЖ-ға бергеннен кейін Оператор тауар айналымының тиісті фактісінен өзге ТТҚ АЖ сәйкестендіру құралдары тізілімінде көрсетілген қаптаманы қадағалауды қалпына келтіру фактін көрсетеді.";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Темекі өнімдерін Қазақстан Республикасының аумағына айналымға енгізу кезінде тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесіне мәліметтерді ұсыну тәртібі.";

пункты 45 и 46 изложить в следующей редакции:
"45. Оборот табачных изделий, произведенных и (или) ввезенных на территорию Республики Казахстан после даты введения маркировки табачных изделий средствами идентификации, установленной Постановлением, допускается только при условии передачи сведений об их обороте в ИС МПТ.
46. При возмездной или безвозмездной передаче табачных изделий новому собственнику, участник оборота формирует Акт приема/передачи по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, подписывает его ЭЦП и направляет в ИС МПТ для получения регистрационного номера в срок не позднее следующего дня реализации табачных изделий.";
часть третью пункта 50 изложить в следующей редакции:
"Акт приема/передачи отзывается участником оборота в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты регистрации в ИС МПТ, но до момента подтверждения получателем без оформления нового, за исключением случая, предусмотренного частью первой настоящего пункта.";
часть первую пункта 52 изложить в следующей редакции:
"52. Акт приема/передачи оформляется в электронной форме, за исключением случая, когда участник оборота оформляет Акт приема/передачи на бумажном носителе при подтверждении информации на интернет-ресурсе Оператора о невозможности оформления Акта приема/передачи в ИС МПТ по причине технических ошибок в ИС МПТ.";
дополнить пунктом 57-1 следующего содержания:
"57-1. При выводе табачных изделий из оборота по основаниям, не являющимся продажей в розницу, участник оборота, осуществляющий вывод из оборота этой продукции, представляет в ИС МПТ уведомление о выводе из оборота табачных изделий по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Для отмены или исправления ранее представленных Оператору сведений о выводе из оборота табачных изделий, не являющемся продажей в розницу, участник оборота направляет Оператору информацию об отмене ранее направленных сведений с указанием реквизитов и при необходимости представляет новые сведения.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Доступ к информации, содержащейся в ИС МПТ, предоставляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и законами Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" и "О доступе к информации".
Для использования информации, сформированной в процессе прослеживаемости и содержащейся в ИС МПТ, Оператор предоставляет доступ к ней следующим лицам:
1) участнику оборота товаров в части информации о совершенных сделках с товаром;

45 және 46-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Қаулымен белгіленген сәйкестендіру құралдарымен темекі өнімдерін таңбалау енгізілген күннен кейін Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және (немесе) әкелінген темекі өнімдерінің айналымына, олардың айналымы туралы мәліметтер ТТҚ АЖ-ға берілген жағдайда ғана жол беріледі.
46. Темекі өнімдерін жаңа меншік иесіне өтеулі немесе өтеусіз беру кезінде айналымға қатысушы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қабылдау/беру актісін қалыптастырады, оған ЭЦҚ-мен қол қояды және темекі өнімдерін өткізу күнінен кейінгі күннен кешіктірмей тіркеу нөмірін алу үшін ТТҚ АЖ-ға жібереді.";
50-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген жағдайды қоспағанда, айналымға қатысушы ТТҚ АЖ-да тіркелген күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде, бірақ жаңасын ресімдемей, алушы растаған сәтке дейін Қабылдау/беру актісін кері қайтарып ала алады.";
52-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Қабылдау/беру актісі Оператордың интернет-ресурсында ТТҚ АЖ-да техникалық қателер себебінен ТТҚ АЖ-де Қабылдау/беру актісін ресімдеудің мүмкін болмауы туралы ақпарат расталған кезде айналымға қатысушы қағаз жеткізгіште Қабылдау/беру актісін ресімдеген жағдайды қоспағанда, электрондық нысанда ресімделеді.";
мынандай мазмұндағы 57-1-тармақпен толықтырысын:
"57-1. Темекі өнімдерін бөлшек саудада сату болып табылмайтын негіздер бойынша айналымнан шығарған кезде осы өнімді айналымнан шығаруды жүзеге асыратын айналымға қатысушы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша темекі өнімдерін айналымнан шығару туралы хабарламаны ТТҚ АЖ-ға ұсынады.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Операторға бұрын ұсынылған бөлшек саудада сату болып табылмайтын темекі өнімдерін айналымнан шығару туралы мәліметтерді жою немесе түзету үшін айналымға қатысушы Операторға деректемелерін көрсете отырып, бұрын жіберілген мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат жібереді және қажет болған кезде жаңа мәліметтерді ұсынады.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. ТТҚ АЖ-да қамтылған ақпаратқа қол жеткізу "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" және "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ұсынылады.
Қадағалау процесінде қалыптастырылған және ТТҚ АЖ-да қамтылған ақпаратты пайдалану үшін Оператор оған мынадай тұлғаларға:
1) тауармен жасалған мәмілелер туралы ақпарат бөлігінде тауар айналымына қатысушыға;

2) государственным органам в части информации об участниках оборота товаров, о товарах и их обороте, необходимой для выполнения задач и осуществления функций, возложенных на данные государственные органы в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) потребителям в части информации о характеристиках и сведениях товаров содержащейся в ИС МПТ.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 1
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Запрос на получение кодов маркировки
Сведения об участнике оборота:
1. ИИН или БИН организации _____________________________________
2. Наименование организации _____________________________________
3. Общие данные:
Номер производственного заказа _____________________ (необязательно)
4. Данные производства:
Идентификатор производства (глобальный номер места нахождения)
________________________________________________________________
Наименование производства _________________________ (необязательно)
Адрес производства ________________________________ (необязательно)
Страна производителя ____________________________________________
Идентификатор производственной линии ____________________________
Дата начала производства продукции по данному заказу
__________________________________________________ (необязательно)
5. Список продукции для маркировки:
Код товара1
Число кодов маркировки
Способ генерации индивидуальных серийных номеров2
Массив индивидуальных серийных номеров3
Тип упаковки4
1
2
3
4
5
6
Сведения о регистрации документа в ИС МПТ:
Идентификатор документа в ИС МПТ _______________________________
Дата и время регистрации документа в ИС МПТ _________ __________
Примечание:

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарға жүктелген міндеттерді орындау және функцияларды жүзеге асыру үшін қажетті тауарлар айналымына қатысушылар туралы, тауарлар және олардың айналымы туралы ақпарат бөлігінде осы мемлекеттік органдарға;
3) ТТҚ АЖ-да қамтылған тауарлардың сипаттамалары мен мәліметтері туралы ақпарат бөлігінде тұтынушыларға қол жеткізуді ұсынады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
1-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
1-қосымша
нысан
Таңбалау кодтарын алуға сұрау салу
Айналымға қатысушы туралы ақпарат:
1. Ұйымның ЖСН немесе БСН _______________________
2. Ұйымның атауы ___________________________________
3. Жалпы деректер:
Өндірістік тапсырыс нөмірі ____________(міндетті емес)
4. Өндіріс деректерді:
Өндірістің сәйкестендіргіші (Орналасқан жердің жаhандық нөмірі) ________
Өндіріс атауы ___________ (міндетті емес)
Өндіріс мекенжайы ___________ (міндетті емес)
Өндіруші ел _____________
Өндірістік желінің сәйкестендіргіші ____________
Осы тапсырыс бойынша өнім өндірудің басталу күні ___________ (міндетті емес)
5. Таңбалауға арналған өнімдер тізімі:
Тауардың коды 1
Таңбалау кодтарының саны
Таңбалау кодтарының саны 2
Жеке сериялық нөмірлер массиві3
Қаптама түрі 4
1
2
3
4
5
6
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу туралы мәліметтер:
ТТҚ АЖ-дағы құжаттың сәйкестендіргіші ____________________________
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу күні мен уақыты _________ __________
Ескертпе:

1 – в одном запросе не должно быть указано больше 10 кодов товара;
2 – может принимать значения: самостоятельно/ Оператором;
3 – указывается в случае, если значение Способ генерации индивидуальных серийных
номеров равно "Самостоятельно";
4 – может принимать значения: потребительская (Сигареты, пачки), групповая
(Сигареты, блоки).
Расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер
или бизнес-идентификационный номер;
ИС МПТ – информационная система маркировки и прослеживаемости товаров.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер- Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 2
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Сведения об эмиссии кодов маркировки
Сведения об участнике оборота:
1. ИИН или БИН организации __________________________________
2. Наименование организации ___________________________________
_____________________________________________________________
3. По заказу № для производственной площадки (код) ______ ________
предоставляются коды маркировки:
Код товара
Массив кодов маркировки
(код идентификации + код проверки)
1
2
3
__
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер- Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 3
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Информация о нанесении средств идентификации
Сведения об участнике оборота:
1. ИИН или БИН организации _____________________________________
2. Наименование организации
_______________________________________________________________
3. Общая информация:
Идентификатор производственной линии ___________________________
Идентификатор производственного заказа _____________ (необязательно)
Наименование бренда продукции _____________________ (необязательно)
Идентификатор отчҰта о нанесении АСУТП ___________ (необязательно)
4. Список использованных кодов маркировки:
Тип использования* _____________________________________________
№**
Код маркировки
1
2
Сведения о регистрации документа в ИС МПТ:
Идентификатор документа в ИС МПТ ______________________________
Дата и время регистрации документа в ИС МПТ ___________ __________
Примечание:
* – может принимать значения: код маркировки был передан на производственную линию / Производственная линия отправила код маркировки на принтер / код маркировки был напечатан/ Подтвержденная потеря код маркировки принтером/ Нанесение код маркировки подтверждено;

1 – бір сұрау салуда тауардың 10-нан артық коды көрсетілмеуі тиіс;
2 – дербес/ Оператормәнді қабылдай алады;
3 – егер жеке сериялық нөмерлерді генерациялау тәсілінің мәні "дербес" тең болған жағдайда көрсетіледі;
4 – тұтыншылық(темекі, қорап), топтық (темекі, блоктар) мәнді қабылдай алады.
Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ТТҚ АЖ – тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
2-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
2-қосымша
нысан
Таңбалау кодтарының эмиссиясы туралы мәліметтер
Айналымға қатысушы туралы мәлімет:
1. Ұйымның ЖСН немесе БСН _______________________
2. Ұйымның атауы ___________________________________
___________________________________________________________
3. Тапсырыс бойынша өндірістік алаңдар (коды) №:
таңбалау код беріледі.
Тауар коды
Таңбалау кодтарының массиві
(сәйкестендіру коды + тексеру коды)
1
2
3
__
Ескертпе: Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
3-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
3-қосымша
нысан
Сәйкестендіру құралдарын жапсыру туралы ақпарат
Айналымға қатысушы туралы ақпарат:
1. Ұйымның ЖСН немесе БСН ____________________________________
2. Ұйымның атауы _______________________________________________
3. Жалпы ақпарат:
Өндірістік желінің сәйкестендіргіші _______________________________
Өндірістік тапсырыстың сәйкестендіргіші _____________(міндетті емес)
Өнім брендінің атауы _________________(міндетті емес)
ТТБФЖ енгізу туралы есептің сәйкестендіргіші ___________(міндетті емес)
4. Пайдаланылған таңбалау кодтарының тізімі:
Пайдалану түрі * _________________________________________________
№**
Таңбалау коды
1
2
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу туралы мәліметтер:
ТТҚАЖ-да құжаттың сәйкестендіргіші ____________________________
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу күні мен уақыты _________ _________
Ескертпе:
* – таңбалау коды өндірістік желіге берілді/өддірістік желі таңбалау коды принтерге жібереді/ таңбалау коды басып шығарылды/принтермен таңбалау коды расталған жоғалуы/ таңбалау коды жапсыру расталдымәндерін қабылдай алады;

** – количество код маркировки не должно превышать 30 000 кодов.
Расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер;
АСУТП – автоматизированная система управления технологическим процессом;
ИС МПТ – информационная система маркировки и прослеживаемости товаров.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер- Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 4
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Информация об агрегировании упаковок
1. Сведения об участнике оборота (Общие данные):
ИИН или БИН организации ________________________________________
Наименование организации ________________________________________
Идентификатор производственной линии_____________________________
Идентификатор производственного заказа
__________________________________________________(необязательно)
2. Данные агрегата:
Тип агрегации____________________________________________________
Данные агрегата
Массив агрегированных КМ
Идентификационный код единицы агрегации
Емкость упаковки
Фактическое количество штук в единице агрегации
Код идентификации*
1
2
3
4
5
6
Сведения о регистрации документа в ИС МПТ:
Идентификатор документа в ИС МПТ ____________________________________
Дата и время регистрации документа в ИС МПТ _____________ ______________
Примечание:
* – формат кода идентификации в случаях, когда в КМ
1) используется стандарт GS1 (например, блоки): 01+товарная номенклатура (GTIN)+21+серийный номер;
2) не используется стандарт GS1 (пачки): товарная номенклатура (GTIN)+ серийный номер.
Расшифровка аббревиатур:
КМ – код маркировки;
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер;
ИС МПТ – информационная система маркировки и прослеживаемости товаров.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 5
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Уведомление
о ввозе товаров в Республику Казахстан с территорий государств-членов
Евразийского экономического союза №_______ от _____________
Общая информация:
1. ИИН или БИН получателя _______________________________________
2. Наименование получателя________________________________________
3. Идентификационный номер отправителя (или аналог в стране отправителя)
________________________________________________________________
4. Наименование отправителя ______________________________________
5. Государство-член Евразийского экономического союза, с территории которого
осуществляется ввоз товаров _______________________________________

**– таңбалау коды саны 30 000 кодтан аспауы тиіс.
Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ТПБ АЖ – технологиялық процесті басқарудың автоматтандырылған жүйесі;
ТТҚ АЖ – тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпа
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
4-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
4-қосымша
нысан
Қаптаманы агрегирлеу туралы ақпарат
1. Айналымға қатысушы туралы мәлімет (Жалпы ақпарат):
Ұйымның ЖСН немесе БСН _______________________
Ұйымның атауы ___________________________________
Өндірістік желінің сәйкестендіргіші ________________________
Өндірістік тапсырыстың сәйкестендіргіші ___________________(міндетті емес)
2. Агрегат деректері:
Агрегирлеу түрі _______________
Агрегат деректері
Агрегирленген ТК массиві
Агрегирлеу бірлігінің сәйкестендіру коды
Қаптама сыйымдылығы
Агрегирлеу бірлігіндегі нақты дана саны
Сәйкестендіру коды*
1
2
3
4
5
6
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу туралы мәліметтер:
ТТҚ АЖ-да құжаттың сәйкестендіргіші ____________________________
Құжатты ТТҚ АЖ-де тіркеу күні мен уақыты _________ __________
Ескертпе:
* – ТК болған жағдайда сәйкестендіру кодының форматы
1) GS1 стандарты (мысалы, блоктар) қолданылады: 01+тауар номенклатурасы (GTIN)+21+сериялық нөмірі;
2) GS1стандарты қолданылмайды (қорап): (GTIN) тауар номенклатурасы + сериялық нөмірі.
Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ТК – таңбалау коды;
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ТТҚ АЖ – тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақ
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
5-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
5-қосымша
нысан
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасына тауарларды әкелу туралы 20__ "___"_________№_____хабарлама
Жалпы ақпарат:
1. Алушының ЖСН немесе БСН _______________________
2. Алушының атауы ___________________________________
3. Жөнелтушінің сәйкестендіру нөмірі (немесе жөнелтушінің еліндегі ұқсас нөмірі)_______________
4. Жөнелтушінің атауы ___________________________________
5. Аумағынан тауарларды әкелу жүзеге асырылатын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет __________________

6. Сведения о документе, подтверждающем соответствие товара требованиям
технических регламентов Евразийского экономического союз (дата регистрации
и регистрационный номер) ___________________________________
7. Сведения об уплате акциза:
Дата и номер квитанции___________ ___________
Сумма акциза ____________________________________________________
8. Дата и номер первичного документа – Уведомления о возе*
________________________________________________________________
Информация о товарах:
Код идентификации товара / упаковки
1
2
Документ подписан ЭЦП __________________________________________
Примечание:
* – указывается в случае ввода сведений по Уведомлению, выписанному ранее на бумажном носителе;
Расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 6
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Уведомление о ввозе товаров в Республику Казахстан с территорий государств,
не являющихся членами Евразийского экономического союза №__________ от ________
Общая информация:
1. ИИН или БИН получателя _______________________________________
2. Наименование получателя_______________________________________
3. Реквизиты Декларации на товары:
Номер и дата (графа "А") __________________________________________
4. Решение по декларации на товары:
дата и время принятия таможенным органом __________________________
код решения (в соответствии с классификатором решений, принимаемых
таможенным органом) __________ ________
5. Сведения о документе, подтверждающем соответствие товаров требованиям
технических регламентов Евразийского экономического союза (дата регистрации
и регистрационный номер) ___________________________________
6. Дата и номер первичного документа – Уведомления о ввозе*
________________________________________________________________
Информация о товарах:
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Номер товара в декларации на товары
Страна производства табачных изделий
Код идентификации товара / упаковки
1
2
3
4
5
Документ подписан ЭЦП __________________________________________
Примечание:
* – указывается в случае ввода сведений по Уведомлению, выписанному ранее на бумажном носителе;
Расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 7 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 7
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Акт приема/передачи №____ от ________
Общая информация:

6. Тауардың Еуразиялық экономикалық одақ техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігін растайтын құжат туралы мәліметтер (тіркеу күні және тіркеу нөмірі)_______________
7. Акцизді төлеу туралы мәліметтер:
Түбіртектің күні мен нөмірі ___________ ___________
Акциз сомасы _______________________
8. Бастапқы құжаттың күні мен нөмірі – Әкелу туралы хабарлама *_________________
Тауарлар туралы ақпарат:
Тауардың/қаптаманың сәйкестендіру коды
1
2
Құжатқа ЭЦҚ-мен қол қойылған ____________________
Ескертпе:
* - бұрын қағаз жеткізгіште жазып берілген Хабарлама бойынша мәліметтер енгізілген жағдайда көрсетіледі;
Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
6-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
6-қосымша
нысан
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасына тауарларды әкелу туралы 20__ "___"_________ №_____хабарлама
Жалпы ақпарат:
1. Алушының ЖСН немесе БСН _______________________
2. Алушының атауы ___________________________________
3. Тауарларға арналған декларацияның деректемелері:
Нөмірі және күні ("А" бағаны) ______________
4. Тауарларға арналған декларация бойынша шешім:
Кеден органының қабылдаған күні мен уақыты _____________
шешім коды (кеден органы қабылдайтын шешімдердің жіктеуішіне сәйкес) ____ ________
5. Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігін растайтын құжат туралы мәліметтер (тіркелген күні және тіркеу нөмірі) _______________
6. Бастапқы құжаттың күні мен нөмірі – Әкелу туралы хабарлама *____________________
Тауарлар туралы ақпарат:
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
Тауарларға арналған декларациясындағы тауар нөмірі
Темекі өнімдерін өндіру елі
Тауардың/
қаптаманың сәйкестендіру коды
1
2
3
4
5
Құжатқа ЭЦҚ-мен қол қойылған ____________________
Ескертпе:
* - бұрын қағаз жеткізгіште жазып берілген Хабарлама бойынша мәліметтер енгізілген жағдайда көрсетіледі;
Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
7-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау
және қадағалау қағидаларына
7-қосымша
нысан
20__ "___"_________ №_____ қабылдау/берру актісі
Жалпы ақпарат:

1. ИИН или БИН отправителя ______________________________________
2. Наименование отправителя
________________________________________________________________
3. ИИН или БИН получателя ______________________________________
4. Наименование получателя ______________________________________
5. Дата и номер первичного документа – Акта приема/передачи*
№ _____ от _______ года
Код товара
Наименование товара
Тип упаковки**
Код идентификации товара/ упаковки
Количество потребительских упаковок
1
2
3
4
5
6
Документ подписан ЭЦП __________________________________________
Примечание:
* – указывается в случае ввода сведений по Акту приема/передачи, выписанного ранее на бумажном носителе;
** – может принимать значения: потребительская, групповая, транспортная;
Расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 8 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 8
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Уведомление о выводе из оборота
Сведения об участнике оборота:
1. ИИН или БИН организации ______________________________________
2. Наименование организации
_________________________________________________________________
Причина выбытия:
________________________________________________________________
Документ ____________________№________________от _______________
Сведения о выбывшей продукции:
Код идентификации товара/ упаковки
1
2
Документ подписан ЭЦП _________________________________________
Сведения о регистрации документа в ИС МПТ:
Идентификатор документа в ИС МПТ ______________________________
Дата и время регистрации документа в ИС МПТ ___________ __________
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер;
ИС МПТ – информационная система маркировки и прослеживаемости товаров;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 9 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 5 июня 2023 года № 607
Приложение 9
к Правилам маркировки
и прослеживаемости
табачных изделий
форма
Уведомление о вводе в оборот
Сведения о Продавце:
1. ИИН или БИН организации _____________________________________
2. Наименование организации _____________________________________
_______________________________________________________________
Документ основания ___________ № ________ от _______________ года.
Причина ввода в оборот ___________________________________________
Сведения о восстанавливаемых в обороте товарах:
Код идентификации товара
1
2
Документ подписан ЭЦП __________________________________________
Сведения о регистрации документа в ИС МПТ:
Идентификатор документа в ИС МПТ ________________________________
Дата и время регистрации документа в ИС МПТ _____________ __________
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН или БИН – индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер;
ИС МПТ – информационная система маркировки и прослеживаемости товаров;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.

1. Жөнелтушінің ЖСН немесе БСН _______________________
2. Жөнелтушінің атауы _______________________________________
3. Алушының ЖСН немесе БСН _______________________
4. Алушының атауы ___________________________________
Бастапқы құжаттың күні мен нөмірі – Қабылдау/беру актісі* 20__ "___"_________ №_______.
Тауар коды
Тауар атауы
Қаптама түрі**
Тауардың /қаптаманың сәйкестендіру коды
Тұтыну қаптамаларының саны
1
2
3
4
5
6
Құжатқа ЭЦҚ-мен қол қойылған ___________________
Ескертпе:
* - бұрын қағаз жеткізгіште жазып берілген Қабылдау/беру актісі бойынша мәліметтер енгізілген жағдайда көрсетіледі;
**– тұтыну, топтық, көліктік мәндерді қабылдай алады;
Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
8-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау және
қадағалау қағидаларына
8-қосымша
нысан
Айналымнан шығару туралы хабарлама
Айналымға қатысушы туралы мәлімет:
1. Ұйымның ЖСН немесе БСН _______________________
2. Ұйымның атауы ___________________________________________
Шығарылу себебі:
___________________________________________________________
202__ жылғы ______________ № _______ құжат
Шығарылып тасталған өнім туралы мәліметтер:
Тауардың/қаптаманың сәйкестендіру коды
1
2
Құжатқа ЭЦҚ- мен қол қойылған ____________________
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу туралы мәліметтер:
ТТҚ АЖ-да құжаттың сәйкестендіргіші ____________________________
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу күні мен уақыты _________ __________
Ескертпе: Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ТТҚ АЖ – тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 5 маусымдағы
№ 607 бұйрығына
9-қосымша/
Темекі өнімдерін таңбалау және
қадағалау қағидаларына
6-қосымша
нысан
Айналымға енгізу туралы хабарлама
Сатушы туралы мәлімет:
1. Ұйымның ЖСН немесе БСН _______________________
2. Ұйымның атауы ___________________________________
202__ жылғы __________________________________________________
№ _______ негіздеме құжат.
Айналымға енгізудің себебі ___________________
Айналымда қалпына келтірілетін тауарлар туралы мәліметтер:
Тауардың сәйкестендіру коды
1
2
Құжатқа ЭЦҚ- мен қол қойылған ____________________
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу туралы мәліметтер:
ТТҚ АЖ-дағы құжаттың сәйкестендіргіші ___________________________
ТТҚ АЖ-да құжатты тіркеу күні мен уақыты _________ __________
Ескертпе: Аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН немесе БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ТТҚ АЖ – тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.