Об утверждении правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2023 года № 32733
В соответствии с подпунктом 15-1) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить правила организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 июня 2023 года № 110
Правила организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 8 маусымда № 32733 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 15-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 110 бұйрығына
қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту қағидалары

Раздел 1. Основные положения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15-1) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок организации и проведения закупа лекарственных средств и медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационная система учета амбулаторного лекарственного обеспечения – информационная система, определяемая уполномоченным органом в области здравоохранения, для автоматизации учета выписки рецептов, отпуска лекарственных средств и медицинских изделий поставщиком фармацевтической услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне;
2) переходящий остаток – остаток на складах единого дистрибьютора лекарственных средств и медицинских изделий, ранее закупленных, в том числе в рамках неснижаемого запаса;
3) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), претендующее на заключение договора согласно настоящим Правилам;
4) аффилированное лицо потенциального поставщика – физическое или юридическое лицо, которое имеет право прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу договора или иной сделки, а также физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;

1-бөлім. Негізгі ережелер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 15-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді есепке алу ақпараттық жүйесі – амбулаториялық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек шеңберінде рецепттер жазып беруді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің өнім берушісінің дәрілік заттарды және медициналық бұйымдарды босатуын есепке алуды автоматтандыру үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ақпараттық жүйе;
2) ауыспалы қалдық – бірыңғай дистрибьютор қоймаларындағы бұрын, оның ішінде төмендемейтін қор шеңберінде сатып алынған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қалдығы;
3) әлеуетті өнім беруші – осы Қағидаларға сәйкес шарт жасасуға үміткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе);
4) әлеуетті өнім берушінің үлестес тұлғасы – әлеуетті өнім берушiнiң шешiмдерiн тікелей және (немесе) жанама айқындауға және (немесе) ол қабылдайтын шешімдерге, оның iшiнде шартқа немесе өзге де мәмiлеге байланысты ықпал етуге құқығы бар жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзіне қатысты осы әлеуетті өнім берушiнiң осындай құқығы болатын жеке немесе заңды тұлға;

5) фонд социального медицинского страхования (далее – фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
6) фиксированная цена – цена лекарственного средства или медицинского изделия, определенная по результатам закупа, по которой поставщик обязуется поставить лекарственное средство или медицинское изделие единому дистрибьютору;
7) соисполнитель – субъекты здравоохранения, привлекаемые поставщиком для совместного исполнения договора об оказании фармацевтических услуг;
8) единый дистрибьютор – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в соответствии со статьей 247 Кодекса;
9) перечень лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора (далее – перечень единого дистрибьютора), – разрабатываемый и утверждаемый уполномоченным органом в области здравоохранения перечень лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора, содержащий:
международные непатентованные наименования и краткую характеристику лекарственных средств;
наименования (состав) и краткую характеристику медицинских изделий;
10) информационная система единого дистрибьютора – определяемая единым дистрибьютором информационная система, автоматизирующая деятельность единого дистрибьютора и позволяющая вести обмен электронными документами со всеми заинтересованными сторонами процесса дистрибуции;
11) прайс-лист единого дистрибьютора – ценовое предложение на лекарственные средства и медицинские изделия, утверждаемое единым дистрибьютором, содержащее перечень закупленных единым дистрибьютором лекарственных средств и медицинских изделий с указанием их характеристики, единицы измерения, фасовки, наименования производителя, страны производителя, цены, не превышающей предельных цен на международное непатентованное наименование и предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24253) (далее – Приказ 96) и приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ - 77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23886) (далее – Приказ 77), с учетом наценки единого дистрибьютора;

5) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) – аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерді сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
6) бекітілген баға – дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның сатып алу нәтижелері бойынша айқындалған бағасы, өнім беруші дәрілік затты немесе медициналық бұйымды бірыңғай дистрибьюторға сол бойынша беруге міндеттенеді;
7) бірлесіп орындаушы – өнім беруші фармацевтикалық қызметтерді көрсету туралы шартты бірлесіп орындау үшін тартатын денсаулық сақтау субъектілері;
8) бірыңғай дистрибьютор – қызметін Кодекстің 247-бабына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асыратын заңды тұлға;
9) бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – бірыңғай дистрибьютордың тізбесі) – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін, мыналар:
дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауы және қысқаша сипаттамасы;
медициналық бұйымдардың атауы (құрамы) және қысқаша сипаттамасы қамтылатын, бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың тізбесі;
10) бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі – бірыңғай дистрибьютор айқындайтын, бірыңғай дистрибьютордың қызметін автоматтандыратын және дистрибуция процесінің барлық мүдделі тараптарымен электрондық құжат алмасу жүргізуге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйе;
11) бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24253 болып тіркелді) (бұдан әрі – 96 бұйрық) және "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23886 болып тіркелді) (бұдан әрі – 77 бұйрық) сәйкес бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын ескере отырып, бірыңғай дистрибьютор бекітетін, сипаттамалары, өлшем бірліктері, өлшеп-оралуы, өндірушінің атауы, өндірілген елі, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен айқындалатын, бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы ескерілген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың халықаралық патенттелмеген атауына шекті бағадан және саудалық атауына шекті бағадан аспайтын бағалары көрсетілген бірыңғай дистрибьютор сатып алған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі қамтылған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға баға ұсынысы;

12) наценка единого дистрибьютора – надбавка, утверждаемая уполномоченным органом в области здравоохранения, к цене лекарственных средств, медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором, указанной в договоре поставки;
13) лекарственное средство – средство, представляющее собой или содержащее вещество либо комбинацию веществ, вступающее в контакт с организмом человека, предназначенное для лечения, профилактики заболеваний человека или восстановления, коррекции или изменения его физиологических функций посредством фармакологического, иммунологического либо метаболического воздействия, или для диагностики заболеваний и состояния человека;
14) долгосрочный договор поставки лекарственных средств и медицинских изделий – гражданско-правовой договор, заключаемый единым дистрибьютором сроком до десяти лет с правом продления до трех лет с расположенным на территории Республики Казахстан производителем лекарственных средств или медицинских изделий либо с заказчиком контрактного производства оригинальных запатентованных лекарственных средств, а также c заказчиками контрактного производства медицинских изделий на поставку лекарственных средств или медицинских изделий либо с субъектом в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, имеющим намерение создать производство или модернизировать действующее производство лекарственных средств и медицинских изделий, расположенным на территории Республики Казахстан, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
15) контрактное производство лекарственных средств и медицинских изделий (далее – контрактное производство) – производство лекарственных средств и медицинских изделий на контрактной основе на производственных мощностях производителей лекарственных средств и медицинских изделий, расположенных на территории Республики Казахстан, которые обеспечивают полное соблюдение требований надлежащей производственной практики (GMP) для лекарственных средств и международного стандарта системы управления качеством (ISO 13485) для производителей медицинских изделий;
16) веб-портал закупа лекарственных средств и медицинских изделий, услуг у субъектов здравоохранения (далее – веб-портал) – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа лекарственных средств и медицинских изделий, услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
17) единый оператор в сфере закупа лекарственных средств и медицинских изделий, услуг у субъектов здравоохранения (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определяемое уполномоченным органом в области здравоохранения по согласованию с уполномоченным органом в сфере государственных закупок;

12) бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы – бірыңғай дистрибьютор сатып алатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың беру шартында көрсетілген бағасына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін үстеме;
13) дәрілік зат – затты не заттардың комбинациясын білдіретін немесе қамтитын, адам организмімен байланысқа түсетін, адамның ауруларын емдеуге, олардың профилактикасына немесе оның физиологиялық функцияларын фармакологиялық, иммунологиялық не метаболизмдік әсер ету арқылы қалпына келтіруге, түзетуге немесе өзгертуге немесе адамның аурулары мен жай-күйінің диагностикасына арналған зат;
14) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарты – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бірыңғай дистрибьютор Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан дәрілік заттарды немесе медициналық бұйымдарды өндірушімен не патенттелген бірегей дәрілік заттардың келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен, сондай ақ медициналық бұйымдарды келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен дәрілік заттарды немесе медициналық бұйымдарды беруге не Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың өндірісін құруға немесе қолданыстағы өндірісін жаңғыртуға ниеті бар дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектімен он жылға дейінгі мерзімге үш жылға дейін ұзарту құқығымен жасасатын азаматтық-құқықтық шарт;
15) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды келісімшарттық өндіріс (бұдан әрі – келісімшарттық өндіріс) – дәрілік заттар үшін тиісті өндірістік практика (GMP) және медициналық бұйымдарды өндірушілер үшін сапаны басқару жүйесінің халықаралық стандарты (ISO 13485) талаптарының толық сақталуын қамтамасыз ететін, Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндірушілердің өндірістік қуаттарында келісімшарттық негізде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың өндірісі;
16) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың электрондық қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай көзін беретін ақпараттық жүйе;
17) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша айқындайтын заңды тұлға;

18) государственная экспертная организация в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (далее – экспертная организация) – субъект государственной монополии, осуществляющий производственно-хозяйственную деятельность в области здравоохранения по обеспечению безопасности, эффективности и качества лекарственных средств и медицинских изделий;
19) неснижаемый запас лекарственных средств и медицинских изделий – запас лекарственных средств и медицинских изделий, необходимых для бесперебойного лекарственного обеспечения, устанавливаемый и планомерно пополняемый единым дистрибьютором за счет собственных средств в объеме до двадцати пяти процентов от общего объема лекарственных средств и (или) медицинских изделий из предварительных расчетов субъектов здравоохранения в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) (далее – Приказ 88) на соответствующий финансовый год;
20) международное непатентованное название лекарственного средства – название лекарственного средства, рекомендованное Всемирной организацией здравоохранения;
21) уполномоченный орган в области здравоохранения – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
22) Государственный реестр лекарственных средств и медицинских изделий – электронный информационный ресурс, содержащий сведения о зарегистрированных и разрешенных к медицинскому применению в Республике Казахстан лекарственных средствах и медицинских изделиях;
23) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
24) передвижной медицинский комплекс – мобильные клиники (кабинеты) на базе автомобильного транспорта, оснащенные необходимым медицинским оборудованием, которые используются для обеспечения доступности и расширения перечня оказываемых медицинских услуг населению сельской местности и отдаленных населенных пунктов либо в интересах обороны и национальной безопасности;

18) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы (бұдан әрі – сараптама ұйымы) – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігін, тиімділігі мен сапасын қамтамасыз ету бойынша денсаулық сақтау саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісі;
19) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың төмендемейтін қоры –"Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24078 болып тіркелген) (бұдан әрі – 88 бұйрық) сәйкес тиісті қаржы жылына, үздіксіз дәрілік қамтамасыз ету үшін қажетті дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тиісті қаржы жылына арналған бірыңғай дистрибьютордың тізбесі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің алдын ала есептерінен дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың жалпы көлемінің жиырма бес пайызына дейінгі көлемде бірыңғай дистрибьютор белгілейтін және жоспарлы түрде өз қаражаты есебінен толықтыратын қоры;
20) дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауы – дәрілік заттың Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы ұсынған атауы;
21) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
22) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімі – Қазақстан Республикасында тіркелген және медициналық қолдануға рұқсат етілген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын электрондық ақпараттық ресурс;
23) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары,
сондай-ақ жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
24) жылжымалы медициналық кешен – ауылдық жерлердің және шалғайдағы елді мекендердің халқына көрсетілетін медициналық қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету және тізбесін кеңейту үшін не қорғаныс және ұлттық қауіпсіздік мүддесінде пайдаланылатын, қажетті медициналық жабдықпен жарақтандырылған автомобиль көлігі базасындағы мобильді клиникалар (кабинеттер);

25) инвестиционный проект – комплекс мероприятий, предусматривающих инвестиции на создание новых и (или) модернизацию действующих производств лекарственных средств в соответствии со стандартами надлежащей производственной практики (GMP) и медицинских изделий, со стандартами системы управления качеством ISO;
26) заказчик контрактного производства – юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), имеющее контрактное производство с производителем, расположенным на территории Республики Казахстан, и заключившее с ним договор на контрактное производство лекарственного средства и (или) медицинского изделия;
27) клинико-техническое обоснование – документ, содержащий информацию о потребности в запрашиваемой медицинской технике и готовности организации здравоохранения его применять;
28) клинический протокол – научно доказанные рекомендации по профилактике, диагностике, лечению, медицинской реабилитации и паллиативной медицинской помощи при определенном заболевании или состоянии пациента;
29) список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, – перечень подлежащих контролю в Республике Казахстан наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, пронумерованных и объединенных в соответствующие таблицы и список на основе международных конвенций;
30) медицинские изделия – изделия медицинского назначения и медицинская техника;
31) изделия медицинского назначения – материалы, изделия, растворы, реагенты, комплекты, наборы, используемые для оказания медицинской помощи в соответствии с функциональным назначением и инструкцией производителя;
32) медицинская техника – аппараты, приборы, оборудование, комплексы, системы, применяемые отдельно или в сочетании между собой для оказания медицинской помощи в соответствии с функциональным назначением и эксплуатационными характеристиками, установленными производителем;
33) медицинское задание – документ, формируемый заказчиком (заявителем) с указанием необходимых диагностических исследований и (или) медицинских манипуляций в соответствии с уровнем согласно государственного норматива сети организаций здравоохранения, профилем медицинской организации и клиническим протоколом для закупа медицинской техники на условиях расширенного срока сервисного обслуживания;
34) местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы – государственные органы, реализующие государственную политику в области здравоохранения, обеспечивающие исполнение законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения и иные функции в соответствии со статьей 13 Кодекса;

25) инвестициялық жоба – тиісті өндірістік практика (GMP) стандарттарына сәйкес дәрілік заттардың және ISO сапаны басқару жүйесінің стандарттарына сәйкес медициналық бұйымдардың жаңа өндірістерін құруға және (немесе) жұмыс істеп тұрғандарын жаңғыртуға инвестицияларды көздейтін іс-шаралар кешені;
26) келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі – Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан өндірушімен келісімшарттық өндірісі бар және онымен дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымның келісімшарттық өндірісіне шарт жасасқан (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) заңды тұлға;
27) клиникалық-техникалық негіздеме – сұратылған медициналық техникаға мұқтаждық пен денсаулық сақтау ұйымының оны қолдануға әзірлігі туралы ақпарат қамтылған құжат;
28) клиникалық хаттама – пациенттің белгілі бір ауруы немесе жай-күйі кезінде профилактика, диагностика, емдеу, медициналық оңалту және паллиативтік медициналық көмек бойынша ғылыми дәлелденген ұсынымдар;
29) Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тізімі – халықаралық конвенциялар негізінде нөмірленген және тиісті кестелер мен тізімге біріктірілген, Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тізбесі;
30) медициналық бұйымдар – медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника;
31) медициналық мақсаттағы бұйымдар – функционалдық мақсатына және өндірушінің нұсқаулығына сәйкес медициналық көмек көрсету үшін пайдаланылатын материалдар, бұйымдар, ерітінділер, реагенттер, жиынтықтар, жинақтар;
32) медициналық техника – функционалдық мақсатына және өндіруші белгілеген пайдалану сипаттамаларына сәйкес медициналық көмек көрсету үшін жеке немесе өзара үйлесімде қолданылатын аппараттар, аспаптар, жабдық, кешендер, жүйелер;
33) медициналық тапсырма – тапсырыс беруші (өтініш беруші) денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне, медициналық ұйымның бейініне және сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алуға арналған клиникалық хаттамаға сәйкес қажет диагностикалық зерттеулерді және (немесе) медициналық манипуляцияларды көрсете отырып, қалыптастыратын құжат;
34) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары – денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын, Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ететін және Кодекстің 13-бабына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар;

35) орфанный (редкий) лекарственный препарат (далее – орфанный препарат) – лекарственный препарат, предназначенный для диагностики, этиопатогенетического или патогенетического лечения орфанных (редких) заболеваний, частота которых не превышает официально определенного уровня в Республике Казахстан;
36) отечественный товаропроизводитель – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, или юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, соответствующие следующим критериям:
фармацевтическая деятельность по производству лекарственных средств и (или) медицинских изделий на территории Республики Казахстан осуществляется на основании соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность, полученной в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон "О разрешениях и уведомлениях");
лекарственные средства и (или) медицинские изделия, готовые к употреблению (применению), производятся в соответствии с их государственной регистрацией в Республике Казахстан (регистрационное удостоверение) на производственных площадках, расположенных в Республике Казахстан;
лекарственные средства и (или) медицинские изделия произведены или подвергнуты достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки на территории Республики Казахстан и предназначены для дальнейшего обращения на территории Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" (далее – Закон "О регулировании торговой деятельности");
лекарственные средства и (или) медицинские изделия подвергнуты достаточной переработке на территории специальных экономических зон Республики Казахстан в соответствии с критериями достаточной переработки, в соответствии с Законом "О регулировании торговой деятельности" вывозятся на остальную часть таможенной территории Республики Казахстан;
37) производственная площадка – территориально обособленный комплекс производителя лекарственных средств и (или) медицинских изделий, предназначенный для выполнения всего и (или) части процесса производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий или его определенных стадий;
38) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), заключившие в соответствии с настоящими Правилами с организатором закупа, заказчиком или единым дистрибьютором договор (долгосрочный договор, соглашение, меморандум, иную сделку), предметом которого являются поставка лекарственных средств и (или) медицинских изделий, оказание фармацевтических услуг;

35) орфандық (сирек) дәрілік препарат (бұдан әрі – орфандық препарат) – жиілігі Қазақстан Республикасында ресми белгіленген деңгейден аспайтын орфандық (сирек) ауруларды диагностикалауға, этиопатогенетикалық немесе патогенетикалық емдеуге арналған дәрілік препарат;
36) отандық тауар өндіруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе заңды тұлға, олар Қазақстан Республикасының резиденті болып табылады және мынадай өлшемшарттарға сәйкес келеді:
Қазақстан Республикасының аумағында дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру жөніндегі фармацевтикалық қызмет "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заң) сәйкес алынған фармацевтикалық қызметке тиісті лицензияның негізінде жүзеге асырылады;
тұтынуға (қолдануға) дайын дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар олардың Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелуіне (тіркеу куәлігіне) сәйкес Қазақстан Республикасында орналасқан өндірістік алаңдарда өндіріледі;
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген немесе жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес жеткілікті қайта өңделген және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – "Сауда қызметін реттеу туралы" Заң) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында одан әрі айналысқа арналған;
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар "Сауда қызметін реттеу туралы" Заңға сәйкес жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес Қазақстан Республикасының арнайы экономикалық аймақтарының аумағында жеткілікті қайта өңделген және Қазақстан Республикасының кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетіледі;
37) өндірістік алаң – дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндірушінің аумақтық оқшауланған, дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндірудің барлық процесін және (немесе) бір бөлігін немесе оның белгілі бір сатыларын орындауға арналған кешені;
38) өнім беруші – осы Қағидаларға сәйкес сатып алуды ұйымдастырушымен, тапсырыс берушімен немесе бірыңғай дистрибьютормен нысанасы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру, фармацевтикалық қызметтер көрсету болып табылатын шарт (ұзақ мерзімді шарт, келісім, меморандум, өзге мәміле) жасасқан, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда);

39) заявитель – физическое или юридическое лицо, правомочное подавать заявления, документы и материалы для выдачи заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей, либо местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги направляющие заявки для осуществления закупа медицинской техники через единого дистрибьютора;
40) договор поставки – договор (долгосрочный договор, соглашение, меморандум, иная сделка), заключенный между единым дистрибьютором, организатором закупа или заказчиком с одной стороны и поставщиком с другой стороны на закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с настоящими Правилами, подписанный сторонами на веб-портале или в информационной системе единого дистрибьютора и удостоверенный электронными цифровыми подписями сторон;
41) оплата стоимости фармацевтической услуги – возмещение субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий фактических затрат за оказанные фармацевтические услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования;
42) заявка – предложение на участие в закупе с целью быть признанным поставщиком в соответствии с условиями объявления или приглашения о закупе и условиями настоящих Правил;
43) экспертная оценка – оценка, осуществляемая государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2021 года № ҚР ДСМ-1 "Об утверждении методики осуществления экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22040);
44) заключение на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей – документ, выданной экспертной организацией в соответствии с настоящими Правилами, для планирования и организации закупа медицинской техники, используемый при оказании медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;

39) өтініш беруші – медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне сәйкестігіне қорытынды беру үшін өтініш, құжаттар мен материалдарды беруге құқылы жеке немесе заңды тұлға, не облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, бірыңғай дистрибьютор арқылы медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыру үшін өтінімдерді жіберетін медициналық қызметтер көрсететін ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар);
40) өнім беру шарты – осы Қағидаларға сәйкес бір тараптан бірыңғай дистрибьютор, сатып алуды ұйымдастырушы немесе тапсырыс беруші және екінші тараптан өнім беруші арасында дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуға жасалған, тараптар веб-порталда немесе бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қол қойған және тараптардың электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған шарт (ұзақ мерзімді шарт, келісім, меморандум, өзге мәміле);
41) фармацевтикалық көрсетілетін қызметке ақы төлеу – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек шеңберінде фармацевтикалық көрсетілген қызметтер үшін іс жүзіндегі шығындарын өтеу;
42) өтінім – сатып алу туралы хабарландыру немесе шақыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес өнім беруші болып танылу мақсатында сатып алуға қатысуға ұсыныс;
43) сараптамалық бағалау – "Медициналық бұйымдардың оңтайлы техникалық сипаттамалары мен клиникалық-техникалық негіздемесіне сараптамалық бағалауды жүзеге асыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 қаңтардағы № ҚР ДСМ-1 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22040 болып тіркелді) сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы жүзеге асыратын бағалау;
44) медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне сәйкестігіне қорытынды – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету кезінде пайдаланылатын медициналық техниканы сатып алуды жоспарлау және ұйымдастыру үшін осы Қағидаларға сәйкес сараптама ұйымы берген құжат;

45) эксперт – физическое лицо, обладающее специальными и (или) техническими познаниями, опытом и квалификацией в области проводимых закупок, подтверждаемыми соответствующими документами (дипломами, сертификатами, свидетельствами и другими документами), привлекаемое заказчиком, организатором закупок либо единым дистрибьютором на безвозмездной основе для дачи экспертного заключения о соответствии или несоответствии характеристики лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения или технической спецификации медицинской техники, предлагаемых потенциальным поставщиком, условиям объявления или приглашения на закуп и условиями, установленным настоящими Правилами;
46) закуп – приобретение заказчиком, организатором закупа и единым дистрибьютором лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
47) договор закупки – договор, заключенный между единым дистрибьютором и заказчиком на закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с настоящими Правилами, подписанный сторонами или сформированный в информационной системе единого дистрибьютора и удостоверенный электронными цифровыми подписями сторон;
48) договор закупа – договор, заключенный между заказчиком и поставщиком на закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с настоящими Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подписанный сторонами или удостоверенный электронными цифровыми подписями сторон;
49) организатор закупа – лицо, определенное заказчиком, которое организовывает закуп способами, предусмотренными настоящими Правилами, и направляет итоги закупа заказчику для заключения договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг;
50) трехсторонний договор закупа – договор, заключаемый между единым дистрибьютором, заказчиком и поставщиком в рамках долгосрочного договора поставки медицинской техники;
51) расширенный срок сервисного обслуживания – полный цикл работ, включающий в себя поставку, установку, сервисное обслуживание медицинской техники, в том числе замену отработавших ресурс составных частей, замену или восстановлении отдельных частей медицинской техники, настройку и регулировку медицинской техники, специфические для данной медицинской техники работы, чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов, удаление пыли, грязи, следов коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса медицинской техники его составных частей (с частичной блочно-узловой разборкой) и иные указанные в эксплуатационной документации операции, специфические для конкретного типа медицинской техники;

45) сарапшы – әлеуетті өнім беруші ұсынатын дәрілік заттар және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдар сипаттамасының немесе медициналық техниканың техникалық ерекшелігінің хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына және осы Қағидаларда белгіленген шарттарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы сараптамалық қорытынды беру үшін тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы не бірыңғай дистрибьютор өтеусіз негізде тартатын, сатып алу өткізілетін саладағы арнаулы және (немесе) техникалық білімі, тәжірибесі мен біліктілігі тиісті құжаттармен (дипломдармен, сертификаттармен, куәліктермен және басқа да құжаттармен) расталған жеке тұлға;
46) сатып алу – тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының және бірыңғай дистрибьютордың осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
47) сатып алу шарты – осы Қағидаларға сәйкес дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуға бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында жасалған, тараптар қол қойған немесе бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және тараптардың электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған шарт;
48) сатып алу шарты – осы Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуға тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында жасалған, тараптар қол қойған немесе тараптардың электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған шарт;
49) сатып алуды ұйымдастырушы – тапсырыс беруші айқындаған, осы Қағидаларда көзделген тәсілдермен сатып алуды ұйымдастыратын және сатып алу қорытындысын тапсырыс берушіге сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге шарт жасасу үшін жіберетін тұлға;
50) сатып алудың үшжақты шарты – медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарты шеңберінде бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші және өнім беруші арасында жасалатын шарт;
51) сервистік қызмет көрсетудің ұзартылған мерзімі – медициналық техниканы беруді, орнатуды, сервистік қызмет көрсетуді, оның ішінде пайдаланылған құрамдас бөліктерді ауыстыруды, медициналық техниканың жекелеген бөліктерін ауыстыруды немесе қалпына келтіруді, осы медициналық техникаға тән медициналық техниканы баптауды және реттеуді, тазалауды, майлауды және қажет болған жағдайда негізгі тетіктер мен тораптарды қайта жинауды, медициналық техника корпусының оның құрамдас бөліктерінің сыртқы және ішкі беттерінен (ішінара блоктық-тораптық бөлшектеумен) шаңды, кірді, коррозия мен тотығу іздерін кетіруді қамтитын жұмыстардың толық циклі және пайдалану құжаттамасында көрсетілген медициналық техниканың нақты түріне тән өзге де операциялар;

52) договор поставки медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания – договор, заключаемый между заказчиком медицинской техники и поставщиком на поставку, установку, сервисное обслуживание медицинской техники на срок до 10 лет;
53) экспертная группа – группа специалистов по профилю запрашиваемой медицинской техники определяемая уполномоченным органом в области здравоохранения и ежегодно утверждаемая единым дистрибьютором;
54) заказчики – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
55) аффилированное лицо заказчика, организатора закупа или единого дистрибьютора – лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое имеет возможность прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые заказчиком, организатором закупа или единым дистрибьютором решения, в том числе в силу договора, а также любое лицо, в отношении которого заказчик или организатор закупа или единый дистрибьютор имеют такую возможность;
56) предельная цена на торговое наименование лекарственного средства или медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – предельная цена на торговое наименование) – цена на торговое наименование лекарственного средства или медицинского изделия, зарегистрированного в Республике Казахстан, выше которой не может быть произведен закуп в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
57) предельная цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – предельная цена на международное непатентованное наименование) – цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия, зарегистрированного в Республике Казахстан, выше которой не может быть произведен закуп в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;

52) сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы беру шарты – медициналық техникаға тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында медициналық техниканы беруге, орнатуға, сервистік қызмет көрсетуге 10 жылға дейінгі мерзімге жасалатын шарт;
53) сараптама тобы – сұрау салынатын медициналық техниканың бейіні бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын және жыл сайын бірыңғай дистрибьютор бекітетін мамандар тобы;
54) тапсырыс берушілер – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, медициналық қызметтер көрсететін ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
55) тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе бірыңғай дистрибьютордың үлестес тұлғасы – тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы немесе бірыңғай дистрибьютордың шешімдерін тікелей және (немесе) жанама айқындауға және (немесе) олар қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде шартқа байланысты ықпал етуге мүмкіндігі бар тұлға (берілген өкілдіктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда), сондай-ақ өзіне қатысты тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының немесе бірыңғай дистрибьютордың осындай мүмкіндігі болатын кез келген тұлға;
56) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның саудалық атауына арналған шекті баға (бұдан әрі – саудалық атауға шекті баға) – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды одан жоғары бағамен жүргізуге болмайтын, Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның саудалық атауына арналған баға;
57) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті баға (бұдан әрі – халықаралық патенттелмеген атауға шекті баға) – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды одан жоғары бағамен жүргізуге болмайтын, Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған баға;

58) тендер – способ закупа среди потенциальных поставщиков, направленный на определение победителя в соответствии с настоящими Правилами;
59) фармацевтическая услуга – деятельность субъектов в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, связанная с амбулаторным лекарственным обеспечением населения, включая закуп, транспортировку, хранение, учет и реализацию лекарственных средств и медицинских изделий, в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
60) поставщик фармацевтической услуги – субъект здравоохранения, оказывающий услуги по обеспечению населения по рецептам лекарственными средствами и (или) медицинскими изделиями на основании договора с местным органом государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы или единым дистрибьютором в порядке и способами, определенными настоящими Правилами;
61) фармацевтическая деятельность – деятельность, осуществляемая в области здравоохранения по производству и (или) изготовлению, и (или) оптовой и (или) розничной реализации лекарственных средств и медицинских изделий, связанная с закупом (приобретением), хранением, ввозом, вывозом, транспортировкой, контролем качества, оформлением, распределением, использованием и уничтожением лекарственных средств и медицинских изделий, а также обеспечением их безопасности, качества и эффективности;
62) договор об оказании фармацевтических услуг – договор, заключенный между заказчиком и поставщиком фармацевтических услуг в соответствии с настоящими Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подписанный сторонами или удостоверенный электронными цифровыми подписями сторон;
63) иностранный товаропроизводитель – иностранное юридическое лицо, созданное на территории иностранного государства и являющееся нерезидентом Республики Казахстан, осуществляющее производство или переработку готовых к употреблению (применению) лекарственных средств и (или) медицинских изделий за пределами Республики Казахстан и подтверждающее их сертификатами о происхождении, выданными компетентными органами в стране экспортера;
64) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
65) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;

58) тендер – әлеуетті өнім берушілер арасындағы сатып алудың осы Қағидаларға сәйкес жеңімпазды анықтауға бағытталған тәсілі;
59) фармацевтикалық көрсетілетін қызмет – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуды, тасымалдауды, сақтауды, есепке алу мен өткізуді қоса алғанда, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілердің халықты амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етумен байланысты қызметі;
60) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті беруші – осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен және тәсілдермен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органымен немесе бірыңғай дистрибьютормен шарт негізінде халықты рецепттер бойынша дәрілік заттармен және (немесе) медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;
61) фармацевтикалық қызмет – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндіру және (немесе) дайындау және (немесе) көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу бойынша денсаулық сақтау саласында жүзеге асырылатын, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алумен (иеленумен), сақтаумен, әкелумен, әкетумен, тасымалдаумен, сапасын бақылаумен, ресімдеумен, бөлумен, пайдаланумен және жоюмен, сондай-ақ олардың қауіпсіздігін, сапасы мен тиімділігін қамтамасыз етумен байланысты қызмет;
62) фармацевтикалық көрсетілетін қызметтер туралы шарт – осы Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес тапсырыс беруші мен фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді берушілер арасында жасалған, тараптар қол қойған немесе тараптардың электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған шарт;
63) шетелдік тауар өндіруші – шет мемлекеттің аумағында құрылған және Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын, тұтынуға (қолдануға) дайын дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде өндіруді немесе қайта өңдеуді жүзеге асыратын және оларды экспорттаушы елдегі құзыретті органдар берген шығу тегі туралы сертификаттармен растайтын шетелдік заңды тұлға;
64) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
65) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;

66) DDP ИНКОТЕРМС 2020 – международный торговый термин стандартных условий договоров международной купли-продажи, которые разработаны и определены Международной торговой палатой, когда товар доставляется заказчику в место назначения, указанное в договоре, очищенном от всех таможенных пошлин и рисков;
67) прогнозная цена – приблизительная цена, выделяемая для закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий в целях предупреждения возникновения и распространения инфекционных и паразитарных заболеваний, а также предотвращения и устранения последствий чрезвычайных ситуаций;
68) аналогичная медицинская техника – медицинская техника, имеющая сходные характеристики и комплектацию, что позволяет ей выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемой.
3. Закуп производится с соблюдением следующих принципов:
1) предоставление потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре проведения закупок;
2) добросовестная конкуренция среди потенциальных поставщиков;
3) гласность и прозрачность процесса закупок;
4) поддержка отечественных товаропроизводителей.
4. В целях оптимального и эффективного расходования бюджетных средств, выделяемых для закупа лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, и средств обязательного социального медицинского страхования лекарственные средства и медицинские изделия закупаются по ценам, не превышающим установленных Приказом 96 и Приказом 77,за исключением незарегистрированных лекарственных средств и медицинских изделий, ввезенных на территорию Республики Казахстан на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения.
5. Закуп лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг осуществляется заказчиком или организатором закупа одним из следующих способов:
1) тендер;
2) запрос ценовых предложений;
3) из одного источника;
4) закуп у единого дистрибьютора по его списку;
5) через единого дистрибьютора в случаях, предусмотренных настоящими Правилами.
Допускается привлечение соисполнителя потенциальным поставщиком для оказания фармацевтических услуг. Информация о соответствии соисполнителя условиям, установленных настоящими Правилами, приводится потенциальным поставщиком в технической спецификации.
Закуп, предусмотренный подпунктом 1), 2), 3) настоящего пункта проводится в соответствии с главами 2, 3, 4 раздела 2 настоящих Правил.
6. Закуп специализированных лечебных продуктов осуществляется заказчиком или организатором закупа в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.

66) DDP ИНКОТЕРМС 2020 – тауар тапсырыс берушіге шартта көрсетілген межелі жерге барлық кеден баждары мен тәуекелдерінен тазартылып жеткізетін, Халықаралық сауда палатасы әзірлеген және айқындаған халықаралық сатып алу-сату шарттарының стандартты талаптарының халықаралық сауда термині;
67) болжамды баға – инфекциялық және паразиттік аурулардың пайда болуы мен таралуының алдын алу, сондай-ақ төтенше жағдайларды болғызбау және олардың салдарын жою мақсатында дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу үшін бөлінетін шамалас баға;
68) аналогты медициналық техника – сипаттамалары мен жиынтығының ұқсас болуы бірдей функцияларды орындауға және бірін-бірі алмастыруға мүмкіндік беретін медициналық техника.
3. Сатып алу мынадай қағидаттар сақтала отырып өткізіледі:
1) әлеуетті өнім берушілерге сатып алуды өткізу рәсіміне қатысу үшін тең мүмкіндіктер беру;
2) әлеуетті өнім берушілер арасындағы адал бәсекелестік;
3) сатып алу процесінің жариялылығы мен ашықтығы;
4) отандық тауар өндірушілерді қолдау.
4. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру құралдарын сатып алу үшін бөлінетін бюджет қаражатын оңтайлы және тиімді жұмсау мақсатында дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар Қазақстан Республикасының аумағына уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде әкелінген, тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қоспағанда, 96 бұйрықта және 77 бұйрықта белгілегеннен аспайтын бағамен сатып алынады.
5. Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырады:
1) тендер;
2) баға ұсыныстарын сұрату;
3) бір көзден алу;
4) бірыңғай дистрибьютордан оның тізімі бойынша сатып алу;
5) осы Қағидаларда көзделген жағдайларда бірыңғай дистрибьютор арқылы.
Фармацевтикалық қызметтерді көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыны тартуына жол беріледі. Әлеуетті өнім беруші бірлесіп орындаушының осы Қағидаларда белгіленген шарттарға сәйкестігі туралы ақпаратты техникалық ерекшелікте көрсетеді.
Осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген сатып алу осы Қағидалардың 2, 3, 4-тарауына сәйкес жүргізіледі.
6. Арнайы емдік өнімдерді сатып алуды тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.

7. Единым дистрибьютором закуп осуществляется одним из следующих способов:
1) тендер посредством веб-портала;
2) из одного источника посредством веб-портала;
3) из одного источника;
4) по долгосрочным договорам поставки.
При отсутствии возможности проведения закупа, предусмотренного подпунктами 2) и 4) настоящего пункта, посредством веб-портала, закуп проводится на бумажных носителях.
8. Потенциальный поставщик не участвует в закупе, если:
1) близкие родственники, супруг (супруга), близкие родственники супруга (супруги) первых руководителей потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются представителем заказчика, организатора закупа или единого дистрибьютора в проводимом закупе;
2) финансово-хозяйственная деятельность потенциального поставщика или поставщика приостановлена.
9. Потенциальный поставщик, участвующий в закупе, соответствует следующим условиям:
1) правоспособность (для юридических лиц), гражданская дееспособность (для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность);
2) правоспособность на осуществление соответствующей фармацевтической деятельности;
3) не аффилирован с членами и секретарем комиссии (комиссии), а также представителями заказчика, организатора закупа или единого дистрибьютора, которые имеют возможность прямо и (или) косвенно принимать решения и (или) оказывать влияние на принимаемые решения комиссией (комиссии);
4) отсутствие задолженности в бюджет, в том числе по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование;
5) не подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;
6) не является участником тендера по одному лоту со своим аффилированным лицом.
Условия настоящего пункта не применяются при осуществлении закупа у иностранных товаропроизводителей и через международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций.
10. Потенциальный поставщик в рамках закупа по одному лоту представляет одно торговое наименование лекарственного средства или медицинского изделия, за исключением случая, когда по условиям объявления или приглашения на закуп требуется его комплектность.
Местными органами государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы осуществляется закуп фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:

7. Бірыңғай дистрибьютор сатып алуды мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырады:
1) веб-портал арқылы тендер;
2) веб-портал арқылы бір көзден алу;
3) бір көзден алу;
4) өнім берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша.
Осы тармақтың 2) және 4) тармақшаларында көзделген сатып алуды өткізу мүмкіндігі болмаған кезде веб-портал арқылы сатып алу қағаз жеткізгіштерде жүргізіледі.
8. Егер:
1) әлеуетті өнім берушінің бірінші басшыларының және (немесе) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы), жұбайының (зайыбының) жақын туыстары өнім берушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болса не өткізілетін сатып алуда тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе бірыңғай дистрибьютордың өкілі болып табылса;
2) әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің қаржы-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрса, әлеуетті өнім беруші сатып алуға қатыспайды.
9. Сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім беруші мынадай шартттарға сәйкес келеді:
1) құқық қабілеттілігі (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекетке қабілеттілігі (кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін);
2) тиісті фармацевтикалық қызметті жүзеге асыруға құқық қабілеттілігі;
3) комиссияның (комиссиялардың) мүшелерімен және хатшысымен, сондай-ақ тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе бірыңғай дистрибьютордың тікелей және (немесе) жанама түрде шешім қабылдауға және (немесе) комиссия (комиссиялар) қабылдайтын шешімдерге ықпал етуге мүмкіндігі бар өкілдерімен үлестес болмауы;
4) бюджетке, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің болмауы;
5) банкроттық не таратылу рәсіміне жатпауы;
6) өзінің үлестес тұлғасымен бір лот бойынша тендерге қатысушы болып табылмауы.
Осы тармақтың шарттары шетелдік тауар өндірушілерден және Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдар арқылы сатып алуды жүзеге асыру кезінде қолданылмайды.
10. Әлеуетті өнім беруші хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттары бойынша жиынтықта болуы талап етілетін жағдайды қоспағанда, бір лот бойынша сатып алу шеңберінде дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның бір саудалық атауын ұсынады.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды:

1) для лекарственных средств и медицинских изделий, входящих в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ - 75 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23885), но не входящих в перечень единого дистрибьютора;
2) в целях обеспечения детей, в случаях закупа лекарственного средства, в инструкции по медицинскому применению которого имеется указание о противопоказаниях к применению у детей;
3) при индивидуальной непереносимости пациента на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и решения местных представительных органов областей, городов республиканского значения и столицы.
11. К закупаемым и отпускаемым, в том числе при закупе фармацевтических услуг, лекарственным средствам и медицинским изделиям предъявляются следующие условия:
1) наличие государственной регистрации в Республике Казахстан, за исключением лекарственных препаратов, изготовленных в аптеках, орфанных препаратов, включенных в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 142/2020 "Об утверждении перечня орфанных заболеваний и лекарственных средств для их лечения (орфанных)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21479), незарегистрированных лекарственных средств, медицинских изделий, ввезенных на территорию Республики Казахстан на основании заключения (разрешительного документа), комплектующих, входящих в состав изделия медицинского назначения и не используемых в качестве самостоятельного изделия или устройства; при закупе медицинской техники в специальном транспортном средстве – наличие государственной регистрации в Республике Казахстан в качестве единого передвижного медицинского комплекса.
Отсутствие необходимости регистрации комплектующего медицинской техники (комплекта поставки) подтверждается письмом экспертной организации или уполномоченного органа в области здравоохранения;
2) соответствие характеристики или технической спецификации условиям объявления или приглашения на закуп.
При этом допускается превышение предлагаемых функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик медицинской техники требованиям технической спецификации;
3) непревышение предельных цен по международному непатентованному названию и торговому наименованию (при наличии), утвержденных Приказом 96 и Приказом 77, с учетом наценки единого дистрибьютора (при закупе единым дистрибьютором), цены в объявлении или приглашении на закуп, за исключением незарегистрированных лекарственных средств и медицинских изделий, ввезенных на территорию Республики Казахстан на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;

1) "Қазақстан Республикасының белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23885 болып тіркелді) кіретін, бірақ бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне кірмейтін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар үшін;
2) медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулығында балаларға қолдануға қарсы көрсетілімдер туралы нұсқамасы бар дәрілік зат сатып алынған жағдайда балаларды қамтамасыз ету мақсатында;
3) пациенттің жеке өзіне жақпаған кезде дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті өкілді органдарының шешімінің негізінде жүзеге асырады.
11. Сатып алынатын және босатылатын, оның ішінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтер сатып алынған кезде, дәрілік заттарға және медициналық бұйымдарға мынадай шарттар қойылады:
1) дәріханаларда дайындалған дәрілік препараттарды, "Орфандық аурулардың және оларды емдеуге арналған дәрілік заттардың (орфандық) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № ҚР ДСМ - 142/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21479 болып тіркелді) енгізілген орфандық препараттарды, Қазақстан Республикасының аумағына қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде әкелінген, тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар құрамына кіретін және дербес бұйым немесе құрылғы ретінде пайдаланылмайтын жиынтықтаушыларды қоспағанда, Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеудің; арнайы көлік құралындағы медициналық техника сатып алынған кезде – Қазақстан Республикасында бірыңғай жылжымалы медициналық кешен ретінде мемлекеттік тіркеуінің болуы.
Жиынтықтаушы медициналық техниканы (өнім беру жиынтығын) тіркеудің қажет болмауы сараптама ұйымының немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хатымен расталады;
2) сипаттаманың немесе техникалық ерекшеліктің хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына сәйкестігі.
Бұл ретте медициналық техниканың ұсынылатын функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының техникалық ерекшелік талаптарынан асыруға жол беріледі;
3) Қазақстан Республикасының аумағына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде әкелінген, тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қоспағанда, бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын (бірыңғай дистрибьютор сатып алған жағдайда), хабарландырудағы немесе сатып алуға шақыртудағы бағаны ескеріп, 96 бұйрықпен және 77 бұйрықпен бекітілген халықаралық патенттелмеген атауы және саудалық атауы (бар болған жағдайда) бойынша шекті бағадан асырмау;

4) хранение и транспортировка в условиях, обеспечивающих сохранение их безопасности, эффективности и качества, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-19 "Об утверждении правил хранения и транспортировки лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22230);
5) соответствие маркировки, потребительской упаковки и инструкции по применению лекарственных средств и медицинских изделий требованиям законодательства Республики Казахстан, за исключением случаев ввоза в Республику Казахстан незарегистрированных лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
6) срок годности лекарственных средств и медицинских изделий на дату поставки поставщиком заказчику составляет:
не менее пятидесяти процентов от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности менее двух лет);
не менее двенадцати месяцев от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности два года и более);
7) срок годности лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых на дату поставки поставщиком единому дистрибьютору, составляет:
не менее шестидесяти процентов от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности менее двух лет) при поставке лекарственных средств и медицинских изделий в период ноябрь, декабрь года, предшествующего году, для которого производится закуп, январь наступившего финансового года и не менее пятидесяти процентов при последующих поставках в течение финансового года;
не менее четырнадцати месяцев от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности два года и более) при поставке лекарственных средств и медицинских изделий в период ноябрь, декабрь года, предшествующего году, для которого производится закуп, январь наступившего финансового года и не менее двенадцати месяцев при последующих поставках в течение финансового года;
8) срок годности лекарственных средств и медицинских изделий на дату поставки единым дистрибьютором заказчику составляет:
не менее тридцати процентов от срока годности, указанного на упаковке (при сроке годности менее двух лет);
не менее восьми месяцев от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности два года и более);
9) срок годности вакцин на дату поставки единым дистрибьютором заказчику составляет:
не менее сорока процентов от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности менее двух лет);
не менее десяти месяцев от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности два года и более);

4) "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22230 болып тіркелген) сәйкес олардың қауіпсіздігін, тиімділігі мен сапасын сақтауды қамтамасыз ететін жағдайларда сақтау және тасымалдау;
5) Қазақстан Республикасына тіркелмеген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды әкелу жағдайларын қоспағанда, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың таңбалануын, тұтыну қаптамасының және оларды қолдану жөніндегі нұсқаулықтың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі;
6) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың жарамдылық мерзімі өнім беруші тапсырыс берушіге берген күні:
қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде елу пайызын (жарамдылық мерзімі екі жылдан аз болса);
қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде он екі айын (жарамдылық мерзімі екі жыл және одан көп болса) құрайды;
7) өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға берген күні сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың жарамдылық мерзімі:
дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар сатып алу жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың қараша, желтоқсан және басталған қаржы жылының қаңтар кезеңінде жеткізілген кезде қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде алпыс пайызын (жарамдылық мерзімі екі жылдан аз болса) және қаржы жылы ішінде келесі жеткізілген кездерде кемінде елу пайызды;
дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар сатып алу жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың қараша, желтоқсан және басталған қаржы жылының қаңтар кезеңінде жеткізілген кезде қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде он төрт айын (жарамдылық мерзімі екі жыл және одан көп болса) және қаржы жылы ішінде келесі жеткізілген кездерде кемінде он екі айды құрайды;
8) бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушіге берген күні дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың жарамдылық мерзімі:
қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде отыз пайызын (жарамдылық мерзімі екі жылдан аз болса);
қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде сегіз айын (жарамдылық мерзімі екі жыл және одан көп болса) құрайды;
9) бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушіге берген күні вакциналардың жарамдылық мерзімі:
қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде қырық пайызын (жарамдылық мерзімі екі жылдан аз болса);
қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде он айын (жарамдылық мерзімі екі жыл және одан көп болса) құрайды;

10) менее сроков годности, указанных в подпунктах 8) и 9) настоящего пункта, для переходящих остатков лекарственных средств и медицинских изделий единого дистрибьютора, которые поставляются заказчику для использования по назначению до истечения срока их годности;
11) новизна медицинской техники, ее неиспользованность и производство в период двадцати четырех месяцев, предшествующих моменту поставки;
12) внесение медицинской техники, относящейся к средствам измерения, в реестр государственной системы единства измерений Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан о единстве измерений.
Отсутствие необходимости внесения медицинской техники в реестр государственной системы единства измерений Республики Казахстан подтверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обеспечении единства измерений;
13) соблюдение количества, качества и сроков поставки или оказания фармацевтической услуги по условиям договора.
12. Условия, предусмотренные подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) пункта 11 настоящих Правил, подтверждаются поставщиком при исполнении договора поставки или закупа.
13. Заказчик, организатор закупа, единый дистрибьютор не устанавливают к лекарственным средствам и медицинским изделиям условия, не предусмотренные настоящими Правилами.
Глава 2. Поддержка отечественных товаропроизводителей и (или) производителей государств-членов Евразийского экономического союза
14. Если в закупе по лоту участвует один потенциальный поставщик, являющийся отечественным товаропроизводителем и (или) производителем государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), представивший заявку, соответствующую условиям объявления или приглашения на закуп и условиям настоящих Правил, такой потенциальный поставщик признается победителем, а заявки других потенциальных поставщиков автоматически отклоняются.
15. Если в закупе по лоту участвуют два и более потенциальных поставщика, являющихся отечественными товаропроизводителями и (или) производителями государств-членов ЕАЭС, заявки которых соответствуют условиям объявления или приглашения на закуп и условиям настоящих Правил, то победитель среди них определяется по наименьшей цене по итогам аукциона, а заявки других потенциальных поставщиков автоматически отклоняются.
16. Статус отечественного товаропроизводителя потенциального поставщика при проведении закупа подтверждается следующими документами:
1) лицензией на фармацевтическую деятельность по производству лекарственных средств и (или) медицинских изделий, полученной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;

10) бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушіге жарамдылық мерзімі өткенге дейін мақсаты бойынша пайдалану үшін берілетін дәрілік заттары мен медициналық бұйымдарының ауыспалы қалдықтары үшін осы тармақтың
8) және 9) тармақшаларында көрсетілген жарамдылық мерзімінен аз;
11) медициналық техниканың жаңалығы, оның пайдаланылмауы және жеткізу сәтінің алдындағы жиырма төрт ай кезеңінде өндірілуі;
12) өлшеу құралдарына жататын медициналық техниканың Қазақстан Республикасының өлшем бірлігі туралы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының өлшем бірлігі мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілуі.
Медициналық техниканы Қазақстан Республикасының өлшем бірлігі мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізудің қажет болмауы Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнамасына сәйкес расталады;
13) шарт талаптары бойынша өнім беру немесе фармацевтикалық қызмет көрсету санын, сапасын және мерзімдерін сақтау.
12. Осы Қағидалардың 11-тармағының 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көзделген шарттарды өнім беруші өнім беру немесе сатып алу шартын орындау кезінде растайды.
13. Тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, бірыңғай дистрибьютор дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға осы Қағидаларда көзделмеген шарттарды белгілемейді.
2-тарау. Отандық тауар өндірушілерді және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өндірушілерін қолдау
14. Егер лот бойынша сатып алуға отандық тауар өндіруші және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – ЕАЭО) мүше мемлекеттердің өндірушісі болып табылатын, хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін өтінім берген бір әлеуетті өнім беруші қатысса, мұндай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады, ал басқа әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері автоматты түрде қабылданбайды.
15. Егер лот бойынша сатып алуға өтінімдері хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін отандық тауар өндірушілер және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілері болып табылатын екі және одан көп әлеуетті өнім беруші қатысса, онда олардың арасындағы жеңімпаз аукцион қорытындысы бойынша ең төмен бағамен айқындалады, ал басқа әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері автоматты түрде қабылданбайды.
16. Сатып алуды өткізу кезінде әлеуетті өнім берушінің отандық тауар өндіруші мәртебесі мынадай құжаттармен расталады:
1) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру бойынша фармацевтикалық қызметке лицензия;

2) регистрационным удостоверением на лекарственное средство или медицинское изделие, выданным в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-16 "Об утверждении правил государственной регистрации, перерегистрации лекарственного средства или медицинского изделия, внесения изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22175), с указанием отечественного товаропроизводителя в качестве производителя.
При заключении договора или дополнительного соглашения к долгосрочному договору поставки отечественный товаропроизводитель на поставляемые лекарственные средства и медицинские изделия предоставляет сертификат о происхождении лекарственных средств, медицинских изделий для внутреннего обращения "СТ-KZ".
17. Статус потенциального поставщика-производителя государств-членов ЕАЭС подтверждается следующими документами:
1) лицензией на фармацевтическую деятельность по производству лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
2) регистрационным удостоверением, соответствующих решению Совета ЕАЭС от 3 ноября 2016 года № 78 "О Правилах регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения" и решению Совета ЕАЭС от 12 февраля 2016 года № 46 "О Правилах регистрации и экспертизы безопасности, качества и эффективности медицинских изделий".
Глава 3. Поддержка предпринимательской инициативы
18. Преимущество на заключение договоров имеют потенциальные поставщики, получившие в соответствии с требованиями законодательства в области здравоохранения Республики Казахстан сертификат о соответствии объекта требованиям:
1) надлежащей производственной практики (GMP) при закупе лекарственных средств и заключении долгосрочных договоров поставки лекарственных средств;
2) надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) при закупе лекарственных средств и фармацевтических услуг;
3) надлежащей аптечной практики (GPP) при закупе фармацевтических услуг.
19. Для получения преимущества на заключение договора закупа или договора поставки к заявке:
1) отечественные товаропроизводители при закупе лекарственных средств и заключении долгосрочных договоров поставки лекарственных средств прикладывают сертификат о соответствии объекта и производства требованиям надлежащей производственной практики (GMP);
2) потенциальные поставщики при закупе лекарственных средств прикладывают сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);

2) "Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № ҚР ДСМ-16 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22175 болып тіркелген) сәйкес берілген, өндіруші ретінде отандық тауар өндіруші көрсетілген дәрілік затқа немесе медициналық бұйымға арналған тіркеу куәлігі.
Шарт немесе өнім берудің ұзақ мерзімді шартына қосымша келісім жасалған кезде отандық тауар өндіруші берілетін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға ішкі айналысқа арналған дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификатын ұсынады.
17. Әлеуетті өнім беруші – ЕАЭО-ға мүше мемлекеттер өндірушісінің мәртебесі мынадай құжаттармен расталады:
1) дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру бойынша фармацевтикалық қызметтер көрсетуге лицензия;
2) "Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және сараптама қағидалары туралы" ЕАЭО кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешіміне және "Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігін, сапасы мен тиімділігін тіркеу және сараптама қағидалары туралы" ЕАЭО кеңесінің
2016 жылғы 12 ақпандағы № 46 шешіміне сәйкес келетін тіркеу куәлігі.
3-тарау. Кәсіпкерлік бастаманы қолдау
18. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес объектінің:
1) дәрілік заттарды сатып алу және дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу кезінде тиісті өндірістік практика (GMP);
2) дәрілік заттарды және фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тиісті дистрибьюторлық практика (GDP);
3) фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тиісті дәріханалық практика (GPP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификат алған әлеуетті өнім берушілер шарттар жасау артықшылығына ие болады.
19. Сатып алу шартын немесе өнім беру шартын жасасуға артықшылық алу үшін өтінімге:
1) отандық тауар өндірушілер дәрілік заттарды сатып алу және дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасау кезінде объект пен өндірістің тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификатты қоса береді;
2) әлеуетті өнім берушілер дәрілік заттарды сатып алу кезінде объектінің тиісті дистрибьюторлық практикаға (GDP) сәйкестігі туралы сертификатты қоса береді;

3) потенциальные поставщики и (или) их соисполнители при закупе фармацевтических услуг прикладывают сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей аптечной практики (GPP).
20. Если в закупе по лоту участвует только один потенциальный поставщик, представивший заявку, соответствующую условиям объявления или приглашения на закуп и условиям настоящих Правил, и сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей производственной практики (GMP) или надлежащей дистрибьюторской практики (GDP), такой потенциальный поставщик признается победителем, а заявки других потенциальных поставщиков автоматически отклоняются.
21. Если в закупе по лоту участвуют два и более потенциальных поставщика, представивших тендерные заявки, соответствующие условиям объявления или приглашения на закуп и условиям настоящих Правил, и сертификаты о соответствии объектов требованиям надлежащей производственной практики (GMP) или надлежащей дистрибьюторской практики (GDP), то победитель среди них определяется по наименьшей цене по итогам аукциона, а заявки других потенциальных поставщиков автоматически отклоняются.
Если в закупе по лоту участвуют два и более потенциальных поставщика, представивших регистрационное удостоверение, полностью и в точности соответствующее данным государственного реестра лекарственных средств и (или) медицинских изделий, или номер разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз лекарственного средства и (или) медицинского изделия в Республику Казахстан, преимущество предоставляется потенциальным поставщикам, представившим регистрационное удостоверение, при этом победитель среди них определяется по наименьшей цене по итогам аукциона, а заявки других потенциальных поставщиков автоматически отклоняются.
Раздел 2. Порядок осуществления закупа заказчиком или организатором закупа
Глава 1. Порядок определения организатора закупа
22. Для выполнения процедур организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг заказчик путем принятия решения определяет организатора закупа, а также должностное лицо заказчика, представляющее интересы последних в предстоящем закупе, за исключением случаев, когда организатор закупа и заказчик выступают в одном лице.
23. Юридическое лицо, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которого принадлежат государству, а также государственное предприятие могут выступать организатором закупа для аффилированных с ним лиц.

3) әлеуетті өнім берушілер және (немесе) олардың бірлесіп орындаушылары фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде объектінің тиісті дәріханалық практикаға сәйкестігі (GPP) туралы сертификатты қоса береді.
20. Егер лот бойынша сатып алуға хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін өтінім мен объектінің тиісті өндірістік практика (GMР) немесе тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификатты берген бір әлеуетті өнім беруші ғана қатысса, мұндай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады, ал басқа әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері автоматты түрде қабылданбайды.
21. Егер лот бойынша сатып алуға хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін тендерлік өтінім және объектілердің тиісті өндірістік практика (GMР) немесе тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификаттарды берген екі және одан көп әлеуетті өнім беруші қатысса, олардың арасында жеңімпаз аукцион қорытындысы бойынша ең төмен бағамен айқындалады, ал басқа әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері автоматты түрде қабылданбайды.
Егер лот бойынша сатып алуға дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінің деректеріне толық әрі дәл сәйкес келетін тіркеу куәлігін немесе дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды Қазақстан Республикасына әкелуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган рұқсатының (қорытындысының) нөмірін ұсынған екі және одан көп әлеуетті өнім беруші қатысса, басымдық тіркеу куәлігін ұсынған әлеуетті өнім берушілерге беріледі, бұл ретте олардың арасындағы жеңімпаз аукцион қорытындысы бойынша ең төмен бағамен айқындалады, ал басқа әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері автоматты түрде қабылданбайды.
2-бөлім. Тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
1-тарау. Сатып алуды ұйымдастырушыны айқындау тәртібі
22. Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындау үшін тапсырыс беруші шешім қабылдау жолымен сатып алуды ұйымдастырушыны, сондай-ақ сатып алуды ұйымдастырушы мен тапсырыс беруші бір тұлғада әрекет ететін жағдайларды қоспағанда, алдағы сатып алуда соңғысының мүддесін білдіретін тапсырыс берушінің лауазымды адамын айқындайды.
23. Дауыс беру акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлға, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорын онымен үлестес тұлғалар үшін сатып алуды ұйымдастырушы бола алады.

Глава 2. Порядок осуществления закупа способом проведения тендера
Параграф 1. Организация тендера
24. Заказчики или организаторы закупа проводят тендеры в соответствии с нормами настоящей главы настоящих Правил.
О закупе лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг способом проведения тендера заказчик или организатор закупа извещают потенциальных поставщиков не менее чем за 20 (двадцать) календарных дней, при повторном тендере – не менее чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок путем размещения объявления на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа.
25. Объявление о проведении закупа лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг способом проведения тендера, размещается на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа и включает следующую информацию:
1) наименование и адрес заказчика или организатора;
2) наименование закупаемых фармацевтических услуг, международных непатентованных наименований закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий, торговых наименований – при индивидуальной непереносимости пациента, об объеме закупа, месте поставок, суммах, выделенных для закупа по каждому лоту;
3) сроки и условия поставки;
4) порядок и источник передачи тендерной документации;
5) место представления (приема) документов и окончательный срок подачи тендерных заявок;
6) дату, время и место вскрытия конвертов с тендерными заявками.
26. Для проведения тендера заказчиком или организатором закупа образуется тендерная комиссия. На каждый тендер утверждается отдельный состав комиссии.
27. В состав тендерной комиссии включаются работники заказчика или организатора закупа в нечетном количестве не менее трех человек.
28. Тендерная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора закупа либо признания тендера несостоявшимся, либо отмены итогов в случаях выявления нарушений при проведении закупа до заключения договора закупа.
29. В состав тендерной комиссии включаются первые руководители заказчика или организатора закупа или их заместители, а также руководители профильных структурных подразделений и специалисты.
30. Председателем тендерной комиссии определяются первый руководитель или заместитель руководителя заказчика или организатора закупа, которые руководят деятельностью комиссии, планируют работу и осуществляют общий контроль за реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции осуществляет заместитель председателя комиссии.

2-тарау. Тендер өткізу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
1-параграф. Тендерді ұйымдастыру
24. Тапсырыс берушілер немесе сатып алуды ұйымдастырушылар тендерді осы Қағидалардың осы тарауының нормаларына сәйкес өткізеді.
Тендер өткізу тәсілімен дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік өтінімдерді қабылдау аяқталатын күннен кемінде күнтізбелік 20 (жиырма) күн бұрын, қайталама тендер кезінде кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн бұрын тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсына хабарландыру орналастыру арқылы әлеуетті өнім берушілерді хабардар етеді.
25. Тендер өткізу тәсілімен дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізу туралы хабарландыру тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастырылады және мынадай ақпарат қамтылады:
1) тапсырыс берушінің немесе ұйымдастырушының атауы мен мекенжайы;
2) сатып алынатын фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің атауы, сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың халықаралық патенттелмеген атаулары, саудалық атауы – пациенттің жеке өзіне жақпаған кезде сатып алу көлемі, жеткізу орны, әрбір лот бойынша сатып алу үшін бөлінген сома;
3) жеткізу мерзімі мен шарттары;
4) тендерлік құжаттаманы беру тәртібі мен көзі;
5) құжаттарды ұсыну (қабылдау) орны мен тендерлік өтінімдерді соңғы беру мерзімі;
6) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күні, уақыты мен орны.
26. Тендер өткізу үшін тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік комиссия құрады. Әрбір тендерге бөлек комиссия құрамы бекітіледі.
27. Тендерлік комиссияның құрамына тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының тақ санды кемінде үш адамнан тұратын жұмыскерлері енгізіледі.
28. Тендерлік комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап жұмыс істейді және өз қызметін сатып алу шарты жасалған не тендер өткізілмеген деп танылған күні не сатып алу шарты жасалғанға дейін сатып алу өткізу кезінде бұзушылық анықталған жағдайда қорытындыларының күші жойылғанда тоқтатады.
29. Тендерлік комиссия құрамына тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшылары немесе олардың орынбасарлары, сондай-ақ бейінді құрылымдық бөлімшелер басшылары мен мамандары кіреді.
30. Тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе басшының орынбасары комиссия қызметіне басшылық ететін, жұмысын жоспарлайтын және оның шешімдерін іске асыру үшін жалпы бақылауды жүзеге асыратын тендерлік комиссияның төрағасы болып айқындалады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары жүзеге асырады.

31. Приказом руководителя заказчика или организатора закупа из числа работников заказчика или организатора закупа назначается секретарь тендерной комиссии, который не входит в состав комиссии и не имеет права голоса.
32. Секретарь тендерной комиссии представляет потенциальным поставщикам тендерную документацию, принимает от них конверты с тендерными заявками, готовит предложения и другие необходимые материалы по повестке дня заседания тендерной комиссии, составляет протоколы заседания тендерной комиссии, ведет журнал регистрации тендерных заявок, в котором указываются дата и время их представления, фамилия, имя и отчество (при его наличии) лица, представившего конверт с тендерной заявкой. Журнал прошивается, страницы пронумеровываются, последняя страница заверяется подписью уполномоченного лица заказчика или организатора закупа.
33. Заказчик или организатор закупа привлекают эксперта или экспертов профильных специальностей по вопросам, требующим специальных знаний и (или) технических познаний.
На отдельный финансовый год заказчиком или организатором закупа определяются эксперты по профильным специальностям для экспертизы заявок на предмет соответствия лекарственных средств и (или) медицинских изделий характеристикам или техническим спецификациям в объявлении.
34. Эксперт дает экспертное заключение по технической спецификации (характеристике) лекарственных средств и (или) медицинских изделий на соответствие предлагаемых потенциальными поставщиками лекарственных средств и (или) медицинских изделий и фармацевтических услуг условиям к закупаемым лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям и фармацевтическим услугам, положениям тендерной документации до принятия решения комиссией.
35. Эксперт не участвует в голосовании при принятии тендерной комиссией решения.
Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом и прилагается к протоколу заседания комиссии.
36. Экспертное заключение рассматривается комиссией при оценке и сопоставлении тендерных заявок, определении победителя.
37. Заседание тендерной комиссии проводится при условии участия не менее двух третей от общего числа. Решение тендерной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано простое большинство голосов от общей численности участвующих членов комиссии.
При равенстве голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал и председатель тендерной комиссии, а при его отсутствии – заместитель председателя тендерной комиссии.

31. Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы басшысының бұйрығымен тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының қызметкерлері қатарынан тендерлік комиссия хатшысы тағайындалады, ол комиссия құрамына кірмейді және дауыс беру құқығы болмайды.
32. Тендерлік комиссия хатшысы әлеуетті өнім берушілерге тендерлік құжаттаманы ұсынады, олардан тендерлік өтінімдер салынған конверттерді қабылдайды, тендерлік комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды және басқа да қажетті материалдарды дайындайды, тендерлік комиссия отырысының хаттамасын жасайды, тендерлік өтінімдерді тіркеу журналын жүргізеді, онда оларды ұсыну күні мен уақыты, тендерлік өтінім салынған конвертті ұсынған адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі. Журнал тігіледі, беттері нөмірленеді, соңғы беті тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті адамының қолтаңбасымен куәландырылады.
33. Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы арнайы білімді және (немесе) техникалық білікті талап ететін мәселелер бойынша бейінді мамандықтардан сарапшыны немесе сарапшыларды тартады.
Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы жеке қаржы жылына дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың хабарландырудағы сипаттамаларға немесе техникалық ерекшеліктерге сәйкестігі тұрғысынан өтінімдерді сараптау үшін бейінді мамандықтар бойынша сарапшыларды айқындайды.
34. Сарапшы комиссия шешім қабылдағанға дейін әлеуетті өнім берушілер ұсынып отырған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың және фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің сатып алынатын дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға және фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге қойылатын шарттарға, тендерлік құжаттаманың ережелеріне сәйкестігіне дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың техникалық ерекшелігі (сипаттамасы) бойынша сараптамалық қорытынды береді.
35. Сарапшы тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беруге қатыспайды.
Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшы қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
36. Сараптамалық қорытындыны комиссия тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстырып тексеру, жеңімпазды айқындау кезінде қарайды.
37. Тендерлік комиссия отырысы оның жалпы санынан кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда өткізіледі. Тендерлік комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санынан қарапайым көпшілік дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болса тендерлік комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде тендерлік комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.

38. При отсутствии кого-либо из членов тендерной комиссии, в протоколе заседания указываются причина его отсутствия и ссылка на документ, подтверждающий данный факт.
39. Если в назначенные день и время заседание тендерной комиссии по вскрытию конвертов с тендерными заявками не состоялось по причине отсутствия кворума, секретарь тендерной комиссии обеспечивает сохранность представленных на тендер конвертов с тендерными заявками и объявляет о новых дате и времени вскрытия конвертов, которые устанавливаются в срок не позднее одного рабочего дня после дня несостоявшегося заседания тендерной комиссии.
При этом вновь поданные конверты с тендерными заявками не принимаются.
40. Если в назначенное время необходимая численность членов тендерной комиссии не обеспечивается, то заказчик или организатор закупа вносят изменения в состав тендерной комиссии в течение 3 (трех) рабочих дней после дня несостоявшегося заседания тендерной комиссии.
41. Протокол заседания тендерной комиссии подписывается и полистно парафируется всеми ее членами, председателем тендерной комиссии, его заместителем и секретарем комиссии.
42. Заказчик или организатор закупа утверждают тендерную документацию на закуп лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг в соответствии с настоящими Правилами, которая размещается на их интернет-ресурсе и содержит (в зависимости от предмета закупа):
1) состав тендерной документации, перечень документов, подлежащих представлению потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил и закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий – пункт 11 настоящих Правил;
2) технические и качественные характеристики закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг, включая технические спецификации;
3) объем закупаемых лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг и суммы, выделенные для их закупа по каждому лоту;
4) место, сроки и другие условия поставки лекарственных средств, медицинских изделий или оказания фармацевтических услуг;
5) условия платежей и проект договора закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий или договора на оказание фармацевтических услуг;
6) требования к языкам тендерной заявки, договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг;

38. Тендерлік комиссияның қандай да бір мүшесі болмаған кезде отырыс хаттамасында оның болмау себебі және осы фактіні растайтын актіге сілтеме көрсетіледі.
39. Егер тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысы кворумның болмауы себебінен белгіленген күні және уақытта өткізілмесе, тендерлік комиссияның хатшысы тендерге ұсынылған тендерлік өтінімдер салынған конверттердің сақталуын қамтамасыз етеді және тендерлік комиссияның өткізілмеген отырысы күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде белгіленетін конверттерді ашудың жаңа күні мен уақыты туралы хабарлайды.
Бұл ретте қайта берілген тендерлік өтінімдер салынған конверттер қабылданбайды.
40. Егер белгіленген уақытта тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны қамтамасыз етілмесе, онда тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік комиссияның өткізілмеген отырысы күнінен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде тендерлік комиссия құрамына өзгерістер енгізеді.
41. Тендерлік комиссия отырысының хаттамасына оның барлық мүшелері, тендерлік комиссия төрағасы, оның орынбасары мен комиссия хатшысы қол қояды және әрбір параққа қол қойылады.
42. Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидаларға сәйкес дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған тендерлік құжаттаманы бекітеді, ол оның интернет-ресурсына орналастырылады және мыналарды (сатып алу нысанасына қарай):
1) әлеуетті өнім беруші өзінің осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға және сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкестігін растау үшін ұсынуға тиіс тендерлік құжаттаманың құрамын, құжаттар тізбесін;
2) техникалық ерекшелікті қоса алғанда, сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің техникалық және сапалық сипаттамаларын;
3) сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің көлемі және әрбір лот бойынша оларды сатып алу үшін бөлінген соманы;
4) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды жеткізу немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсету орны, мерзімі мен басқа да шарттарын;
5) төлем шарттарын және дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шарттың жобасын;
6) тендерлік өтінімнің, сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шарттың тіліне қойылатын талаптарды;

7) требования к оформлению тендерной заявки;
8) порядок, форму и сроки внесения гарантийного обеспечения тендерной заявки;
9) указание на возможность и порядок отзыва тендерной заявки;
10) место и окончательный срок приема тендерных заявок и срок их действия;
11) формы обращения потенциальных поставщиков за разъяснениями по содержанию тендерной документации при необходимости порядка проведения встречи с ними;
12) место, дату, время и процедуру вскрытия конвертов с тендерными заявками;
13) процедуру рассмотрения тендерных заявок;
14) условия предоставления потенциальным поставщикам-отечественным товаропроизводителям поддержки, определенные настоящими Правилами;
15) условия внесения, форму, объем и способ гарантийного обеспечения договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг;
16) перечень и количество лекарственных средств, медицинских изделий, отпускаемых на бесплатной и (или) льготной основе, с указанием международного непатентованного наименования или состава лекарственных средств, а также технической характеристики и предельных цен на международное непатентованное наименование и (или) предельных цен на торговое наименование по каждому лоту (при закупе фармацевтических услуг).
При индивидуальной непереносимости пациента, на основании заключения врачебно-консультативной комиссии заказчика перечень и количество лекарственных средств, медицинских изделий, отпускаемых на бесплатной и (или) льготной основе, с указанием торгового наименования, а также технической характеристики и предельных цен на международное непатентованное наименование и (или) предельных цен на торговое наименование по каждому лоту (при закупе фармацевтических услуг);
17) перечень и количество медицинской техники;
18) перечень населенных пунктов, в которых надлежит оказывать фармацевтическую услугу, определенный местными органами государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы по каждому лоту (при закупе фармацевтических услуг);
19) условия, предъявляемые к потенциальным поставщикам фармацевтических услуг, а также их соисполнителям, предусмотренных пунктами 8 и 9 настоящих Правил (при закупе фармацевтических услуг).
43. Заказчиком или организатором закупа допускается разделение однородных лекарственных средств и (или) медицинских изделий на лоты по месту их поставки, а при осуществлении закупа нескольких видов однородных лекарственных средств и (или) медицинских изделий – на лоты по их однородным видам и (или) месту поставки.
Заказчиком или организатором закупа при закупе фармацевтических услуг закуп разделяется на лоты по месту их оказания.

7) тендерлік өтінімді ресімдеуге қойылатын талаптарды;
8) тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді енгізу тәртібін, нысаны мен мерзімдерін;
9) тендерлік өтінімді кері қайтарып алу мүмкіндігі мен тәртібіне нұсқауды;
10) тендерлік өтінімдерді қабылдау орны мен соңғы мерзімі мен олардың қолданылу мерзімін;
11) әлеуетті өнім берушілердің тендерлік құжаттаманың мазмұны, қажет болған кезде олармен кездесу өткізу тәртібі бойынша түсініктеме алу үшін жүгіну нысандарын;
12) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу орны, күні, уақыты мен рәсімін;
13) тендерлік өтінімдерді қарау рәсімін;
14) әлеуетті өнім берушілерге – отандық тауар өндірушілерге осы Қағидаларда айқындалған қолдау көрсету шарттарын;
15) сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартты кепілдікті қамтамасыз етуді енгізу шарттарын, нысанын, көлемі мен тәсілін;
16) дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы, сондай-ақ әрбір лот бойынша техникалық сипаттамалары және халықаралық патенттелмеген атауының шекті бағасы және саудалық атауының шекті бағасы көрсетілген тегін және (немесе) жеңілдікті негізде босатылатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізбесі және санын (фармацевтикалық көрсетілетін қызметті сатып алу кезінде).
Пациенттің жеке өзіне жақпаған кезде тапсырыс берушінің дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысы негізінде саудалық атауы, сондай-ақ әрбір лот бойынша техникалық сипаттамасы мен халықаралық патенттелмеген атауының шекті бағасы және (немесе) саудалық атауының шекті бағасы көрсетілген тегін және (немесе) жеңілдікті негізде босатылатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізбесін және санын (фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
17) медициналық техниканың тізбесі мен санын;
18) әрбір лот бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары айқындаған фармацевтикалық қызмет көрсетілуге тиіс елді мекендер тізбесін (фармацевтикалық көрсетілетін қызметті сатып алу кезінде);
19) осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілеріне, сондай-ақ олардың бірлесіп орындаушыларына қойылатын шарттарын (фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде) қамтиды.
43. Тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының біртекті дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды оларды жеткізу орны бойынша лоттарға, ал біртекті дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бірнеше түрін сатып алуды жүзеге асыру кезінде олардың біртекті түрлері және (немесе) жеткізу орны бойынша лоттарға бөлуіне жол беріледі.
Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде сатып алуды оларды көрсету орны бойынша лоттарға бөледі.

44. Не позднее чем за 10 (десять) календарных дней до истечения окончательного срока приема тендерных заявок при необходимости потенциальный поставщик обращается к заказчику, организатору закупа за разъяснениями по тендерной документации, на которые заказчик или организатор закупа не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения запроса дают разъяснение, направляемое всем потенциальным поставщикам, получившим тендерную документацию, на дату поступления запроса без указания автора запроса.
45. Не позднее 7 (семи) календарных дней до истечения окончательного срока приема тендерных заявок заказчик или организатор закупа при необходимости по собственной инициативе или в ответ на запросы потенциальных поставщиков вносят изменения в тендерную документацию, о чем незамедлительно сообщается всем потенциальным поставщикам, представившим тендерные заявки или получившим тендерную документацию.
При этом окончательный срок приема тендерных заявок продлевается на срок не менее 5 (пяти) календарных дней.
46. Заказчик или организатор закупа при необходимости проводит встречу с потенциальными поставщиками для разъяснения условий тендера в месте и время, определенные тендерной документацией, о чем составляется протокол, включающий сведения о ходе и содержании встречи, который направляется всем потенциальным поставщикам, представившим тендерные заявки или получившим тендерную документацию.
Параграф 2. Срок действия, содержание, представление и отзыв тендерных заявок
47. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в тендере, до истечения окончательного срока приема тендерных заявок представляет заказчику или организатору закупа в запечатанном виде тендерную заявку, составленную в соответствии с положениями тендерной документации.
48. Тендерная заявка, поступившая по истечении окончательного срока приема тендерных заявок, не вскрывается и возвращается потенциальному поставщику.
49. Тендерная заявка состоит из основной части, технической части и гарантийного обеспечения.
При привлечении соисполнителя, потенциальный поставщик также прилагает к тендерной заявке документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4) и 5) пункта 50 настоящих Правил.
50. Основная часть тендерной заявки содержит:
1) заявку на участие в тендере по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, (на электронном носителе представляется опись прилагаемых к заявке документов);
2) копию устава для юридического лица (если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляется выписка о составе учредителей, участников или копия учредительного договора, или выписка из реестра действующих держателей акций после даты объявления);

44. Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей әлеуетті өнім беруші қажет болған кезде тапсырыс берушіге, сатып алуды ұйымдастырушыға тендерлік құжаттама бойынша түсініктеме беруге жүгінеді, оларға тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей сұрау салу авторын көрсетпей түсініктеме береді, ол сұрату келіп түскен күнде тендерлік құжаттама алған барлық әлеуетті өнім берушілерге жіберіледі.
45. Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы қажет болған кезде өз бастамасымен немесе әлеуетті өнім берушілердің сұратуына жауап ретінде тендерлік құжаттамаға өзгерістер енгізеді, бұл туралы тендерлік өтінімдер ұсынған немесе тендерлік құжаттаманы алған барлық әлеуетті өнім берушілерге дереу хабарланады.
Бұл ретте тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі кемінде күнтізбелік 5 (бес) күнге ұзартылады.
46. Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы қажет болған кезде тендерлік құжаттамада айқындалған жерде және уақытта тендер шарттарын түсіндіру үшін әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізеді, бұл туралы кездесудің барысы және мазмұны туралы мәліметтер қамтылатын хаттама жасалады, ол тендерлік өтінімдер ұсынған немесе тендерлік құжаттама алған барлық әлеуетті өнім берушілерге жіберіледі.
2-параграф. Тендерлік өтінімдердің қолданылу мерзімі, мазмұны, оларды ұсыну және кері қайтарып алу
47. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік құжаттама ережелеріне сәйкес жасалған тендерлік өтінімді жабық күйінде тапсырыс берушіге немесе сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынады.
48. Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін келіп түскен тендерлік өтінім ашылмайды және әлеуетті өнім берушіге қайтарылады.
49. Тендерлік өтінім негізгі бөліктен, техникалық бөліктен және кепілдікті қамтамасыз етуден тұрады.
Бірлесіп орындаушы тартылған кезде әлеуетті өнім беруші тендерлік өтінімге, сондай-ақ осы Қағидалардың 50-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса береді.
50. Тендерлік өтінімнің негізгі бөлігі:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендерге қатысуға өтінімді (электрондық жеткізгіште өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі ұсынылады);
2) заңды тұлға үшін жарғы көшірмесі (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылар немесе акционерлер құрамы көрсетілмесе, құрылтайшылар, қатысушылар құрамы туралы үзінді немесе құрылтай шартының көшірмесі немесе хабарландыру күнінен кейінгі қолданыстағы акция ұстаушылардың тізілімінен үзінді ұсынылады);

3) копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
4) копии соответствующих лицензий на фармацевтическую деятельность и (или) на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий либо в виде электронного документа, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. При отсутствии сведений в информационных системах государственных органов, потенциальный поставщик представляет нотариально удостоверенную копию соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях";
5) копии сертификатов (при наличии):
о соответствии объекта и производства требованиям надлежащей производственной практики (GMP);
о соответствии объекта требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);
о соответствии объекта требованиям надлежащей аптечной практики (GPP);
6) ценовое предложение по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
7) оригинал документа, подтверждающего внесение гарантийного обеспечения тендерной заявки.
51. Техническая часть тендерной заявки содержит:
1) технические спецификации с указанием точных технических характеристик заявленных лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтической услуги на бумажном носителе (при заявлении медицинской техники, также на электронном носителе в формате "docx");
2) копию документа о государственной регистрации лекарственного средства и (или) медицинского изделия либо разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз лекарственного средства и (или) медицинского изделия в Республику Казахстан.
На ввезенные и произведенные на территории Республики Казахстан до истечения срока действия регистрационного удостоверения лекарственные средства и (или) медицинские изделия представляются: копии документа, подтверждающего их ввоз через государственную границу Республики Казахстан, их оприходование потенциальным поставщиком; производство отечественным товаропроизводителем, заключение о безопасности, выданное в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21749).

3) заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген құжаттың көшірмесі;
4) медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған тиісті лицензия көшірмелерін не "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес электрондық құжат түрінде алынған көшірмелерін, олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталады. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған кезде әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес алынған фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған тиісті лицензияның, медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады;
5) мыналар:
объектінің және өндірістің тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкестігі туралы;
объектінің тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы;
объектінің тиісті дәріханалық практика (GРP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификатының көшірмелерін;
6) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысын;
7) тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасын қамтиды.
51. Тендерлік өтінімнің техникалық бөлігі:
1) мәлімделген дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің нақты техникалық сипаттамасы көрсетілген қағаз жеткізгіштегі техникалық ерекшелікті (медициналық техниканы мәлімдеген кезде, сондай-ақ "docх" форматында электрондық жеткізгіште);
2) дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың не дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды Қазақстан Республикасына әкелуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсатының (қорытындысының) көшірмесін қамтиды.
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі өткенге дейін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген және өндірілген дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы әкелінгенін, оны әлеуетті өнім берушінің кіріске алғанын растайтын құжаттың көшірмелері; отандық тауар өндірушінің өндіруі, "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелген) сәйкес берілген қауіпсіздік туралы қорытынды ұсынылады.

52. Вместе с тендерной заявкой потенциальный поставщик вносит гарантийное обеспечение в размере одного процента от суммы, выделенной для закупа лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг.
53. Гарантийное обеспечение тендерной заявки (далее – гарантийное обеспечение) представляется в виде:
1) гарантийного денежного взноса, который вносится на банковский счет заказчика или организатора закупа либо на счет, предусмотренный Бюджетным кодексом Республики Казахстан для организаторов закупа, являющихся государственными органами и государственными учреждениями;
2) банковской гарантии по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
54. Гарантийное обеспечение возвращается потенциальному поставщику в течение 5 (пяти) рабочих дней в случаях:
1) отзыва тендерной заявки потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока ее приема;
2) отклонения тендерной заявки по основанию несоответствия положениям тендерной документации;
3) признания победителем тендера другого потенциального поставщика;
4) прекращения процедур закупа без определения победителя тендера;
5) вступления в силу договора закупа и внесения победителем тендера гарантийного обеспечения исполнения договора закупа.
55. Гарантийное обеспечение не возвращается потенциальному поставщику, если:
1) он отозвал или изменил тендерную заявку после истечения окончательного срока приема тендерных заявок;
2) победитель уклонился от заключения договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг после признания победителем тендера;
3) он признан победителем и не внес либо несвоевременно внес гарантийное обеспечение договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг.
56. Потенциальный поставщик при необходимости отзывает заявку в письменной форме до истечения окончательного срока ее приема.
57. Не допускается внесение изменений в тендерные заявки после истечения срока представления тендерных заявок.
58. Тендерная заявка печатается либо пишется несмываемыми чернилами, представляется в прошитом и пронумерованном виде, последняя страница скрепляется подписью представителя потенциального поставщика.
Не допускается внесение в текст тендерной заявки вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением случаев необходимости исправления грамматических или арифметических ошибок.
Техническая спецификация представляется в прошитом и пронумерованном виде, последняя страница скрепляется подписью представителя потенциального поставщика.
Техническая спецификация тендерной заявки и оригинал гарантийного обеспечения закупа прикладываются к тендерной заявке отдельно и запечатываются с тендерной заявкой в один конверт.
Конверт содержит наименование и юридический адрес потенциального поставщика, подлежит адресации заказчику или организатору закупа по адресу, указанному в тендерной документации, и содержит слова "Тендер по закупу________ (указывается название тендера)" и "Не вскрывать до_______ (указываются дата и время вскрытия конвертов, указанные в тендерной документации)".

52. Әлеуетті өнім беруші тендерлік өтініммен бірге дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз етуді енгізеді.
53. Тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету (бұдан әрі – кепілдікті қамтамасыз ету):
1) тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының банктік шотына не мемлекеттік органдар және мемлекеттік мекемелер болып табылатын сатып алуды ұйымдастырушылар үшін Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде көзделген шотқа енгізілетін кепілдікті ақшалай жарна;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк кепілдігі түрінде ұсынылады.
54. Кепілдікті қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге 5 (бес) жұмыс күні ішінде:
1) тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін әлеуетті өнім беруші оны кері қайтарып алған;
2) тендерлік құжаттама ережелеріне сәйкес келмеу негіздемесі бойынша тендерлік өтінім қабылданбаған;
3) басқа әлеуетті өнім беруші тендер жеңімпазы деп танылған;
4) сатып алу рәсімі тендер жеңімпазын айқындамай тоқтатылған;
5) сатып алу шарты күшіне енген және тендер жеңімпазы сатып алу шартын орындауды кепілдікті қамтамасыз етуді енгізген жағдайда қайтарылады.
55. Кепілдікті қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге, егер:
1) ол тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімді кері қайтарып алса немесе өзгертсе;
2) тендер жеңімпазы деп танылғаннан кейін жеңімпаз сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шарт жасаудан жалтарса;
3) жеңімпаз деп танылса және сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартты кепілдікті қамтамасыз етуді енгізбесе не уақтылы енгізбесе, қайтарылмайды.
56. Әлеуетті өнім беруші қажет болған кезде өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны жазбаша нысанда кері қайтарып алады.
57. Тендерлік өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімдерге өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
58. Тендерлік өтінім басылып шығарылады не өшірілмейтін сиямен жазылады, тігілген және нөмірленген түрде ұсынылады, соңғы беті әлеуетті өнім беруші өкілінің қолтаңбасымен бекітіледі.
Грамматикалық немесе арифметикалық қатені түзету қажет болған жағдайды қоспағанда, тендерлік өтінімнің мәтініне жолдар арасына қосымша жазулар жазуға, сөздерді өшіруге немесе толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
Техникалық ерекшелік тігілген және нөмірленген түрде ұсынылады, соңғы беті әлеуетті өнім беруші өкілінің қолтаңбасымен бекітіледі.
Тендерлік өтінімнің техникалық ерекшелігі және сатып алуды кепілдікті қамтамасыз етудің түпнұсқасы тендерлік өтінімге бөлек қоса беріледі және тендерлік өтініммен бір конвертке салынып жабылады.
Конвертте әлеуетті өнім берушінің атауы мен заңды мекенжайы қамтылады, ол тендерлік құжаттамада көрсетілген мекенжай бойынша тапсырыс берушіге немесе сатып алуды ұйымдастырушыға жіберілуге тиіс және "_______ (тендердің атауы көрсетіледі) сатып алу жөніндегі тендер" және "_______ (тендерлік құжаттамада көрсетілген конверттерді ашу күні мен уақыты көрсетіледі) дейін ашпаңыз" деген сөздер қамтылады.

Параграф 3. Вскрытие конвертов с тендерными заявками
59. Продолжительность времени между завершением приема тендерных заявок и началом вскрытия конвертов с тендерными заявками не превышает 2 (двух) часов.
60. Конверты с тендерными заявками вскрываются тендерной комиссией по времени и в месте, определенных тендерной документацией, с применением аудио- и видеофиксации.
В процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками могут присутствовать потенциальные поставщики либо их уполномоченные представители.
Вскрывая конверты, секретарь тендерной комиссии объявляет наименование и адрес потенциальных поставщиков, от которых поступили тендерные заявки, заявленные цены по каждому лоту, условия поставки и оплаты, порядок отзыва тендерных заявок, информацию о документах, составляющих тендерную заявку, и вносит данные сведения в протокол вскрытия конвертов.
Параграф 4. Оценка и сопоставление тендерных заявок
61. Тендерная комиссия осуществляет оценку и сопоставление тендерных заявок.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков условиям настоящих Правил в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации тендерная комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.
62. Тендерная комиссия отклоняет тендерную заявку в целом или по лоту в случаях:
1) непредставления гарантийного обеспечения тендерной заявки в соответствии с условиями настоящих Правил;
2) непредставления копии устава или выписки о составе учредителей, участников или выписки из реестра держателей акций, или копии учредительного договора в случаях, предусмотренных настоящими Правилами;
3) непредставления копии документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, (для физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность);
4) непредставления копий соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий либо в виде электронного документа, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов, либо непредставления нотариально удостоверенных копий соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях", при отсутствии сведений в информационных системах государственных органов;

3-параграф. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу
59. Тендерлік өтінімдерді қабылдауды аяқтау мен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашудың басталуы арасындағы уақыттың ұзақтығы
2 (екі) сағаттан аспайды.
60. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді тендерлік комиссия тендерлік құжаттамада айқындалған уақытта және орында аудио және видео тіркеуді қолданып ашады.
Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсіміне әлеуетті өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері қатыса алады.
Тендерлік комиссия хатшысы конверттерді ашып, тендерлік өтінімдер келіп түскен әлеуетті өнім берушілердің атауы мен мекенжайын, әрбір лот бойынша мәлімделген бағаны, жеткізу мен ақы төлеу шарттарын, тендерлік өтінімдерді кері қайтарып алу тәртібін, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттар туралы ақпаратты хабарлайды және осы мәліметтерді конверттерді ашу хаттамасына енгізеді.
4-параграф. Тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру
61. Тендерлік комиссия тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыруды жүзеге асырады.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық не тарату рәсіміне қатыстылығы бөлігінде осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігін нақтылау мақсатында тендерлік комиссия банкроттық не тарату рәсімінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылған ақпаратты қарайды.
62. Тендерлік комиссия:
1) осы Қағидалардың шарттарына сәйкес тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұсынылмаған;
2) жарғы көшірмесі немесе құрылтайшылар, қатысушылар құрамы туралы үзінді немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді немесе осы Қағидаларда көзделген жағдайда құрылтай шартының көшірмесі ұсынылмаған;
3) заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген (кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлға үшін) құжаттың көшірмесі ұсынылмаған;
4) медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған тиісті лицензия көшірмелерін не "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес электрондық құжат түрінде алынған көшірмелерін, олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталады, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған кезде әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес алынған фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған тиісті лицензияның, медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесі ұсынылмаған;

5) наличия в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о задолженности в бюджет, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование (за исключением сумм, по которым изменены сроки уплаты, не отраженных в общей сумме задолженности);
6) непредставления технической спецификации в соответствии с условиями, предусмотренными настоящими Правилами;
7) представления потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей условиям тендерной документации и настоящих Правил;
8) установления факта представления недостоверной информации по условиям, предусмотренным настоящими Правилами к лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям и услугам, приобретаемым в рамках настоящих Правил;
9) причастности к процедуре банкротства либо ликвидации;
10) непредставления документов, подтверждающих соответствие предлагаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг пункту 11 настоящих Правил;
11) если техническая характеристика заявленной медицинской техники не соответствует технической характеристике и (или) комплектации, определенной регистрационным удостоверением и (или) регистрационным досье;
12) несоответствия условиям пункта 10 настоящих Правил;
13) установленных пунктами 15, 21 настоящих Правил;
14) если тендерная заявка имеет более короткий срок действия, чем указано в условиях тендерной документации;
15) непредставления ценового предложения либо представления ценового предложения не по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
16) представления потенциальным поставщиком цены на лекарственное средство и (или) медицинское изделие, превышающей цену, выделенную для закупа по соответствующему лоту, и (или) предельную цену на международное непатентованное наименование и предельную цену на торговое наименование;
17) представления тендерной заявки в непрошитом виде с непронумерованными страницами, не скрепленной подписью, без указания на конверте наименования или юридического адреса потенциального поставщика, заказчика или организатора закупа;
18) несоответствия потенциального поставщика и (или) соисполнителя условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил;
19) установления факта аффилированности в нарушение условий настоящих Правил.
63. Если тендер в целом или какой-либо его лот признаны несостоявшимися, заказчик или организатор закупа меняют содержание и условия тендера и проводят повторный тендер в соответствии с главой 1 раздела 2 настоящих Правил.

5) тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде бюджетке берешегі, міндетті зейнетақы жарнасы, міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасы, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдары және (немесе) жарналары бойынша берешек (олар бойынша төлем мерзімдері өзгертілген, берешектің жалпы сомасында көрсетілмеген соманы қоспағанда) туралы ақпарат болған;
6) осы Қағидаларда көзделген шарттарға сәйкес техникалық ерекшелік ұсынылмаған;
7) әлеуетті өнім беруші тендерлік құжаттаманың және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуған;
8) осы Қағидалар шеңберінде сатып алынатын дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдар мен көрсетілетін қызметтерге осы Қағидаларда көзделген шарттар бойынша дәйексіз ақпарат ұсыну фактісі анықталған;
9) банкроттық не тарату рәсіміне қатыстылығы болған;
10) ұсынылған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкестігін растайтын құжаттар ұсынылмаған;
11) егер мәлімделген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы тіркеу куәлігінде және (немесе) тіркеу дерекнамасында айқындалған техникалық сипаттамаға және (немесе) жинағына сәйкес келмеген;
12) осы Қағидалардың 10-тармағының шарттарына сәйкес келмеген;
13) осы Қағидалардың 15, 21-тармақтарында белгіленген талаптарға;
14) егер тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі тендерлік құжаттама шарттарында көрсетілгеннен неғұрлым қысқа болған;
15) баға ұсынысы ұсынылмаған не баға ұсынысы осы Қағидаларға
2-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынылмаған;
16) әлеуетті өнім беруші дәрілік зат және (немесе) медициналық бұйым бағасын тиісті лот бойынша сатып алу үшін бөлінген бағасынан және (немесе) халықаралық патенттелмеген атауының шекті бағасынан және саудалық атауы бойынша шекті бағадан жоғары ұсынған;
17) тендерлік өтінім тігілмеген түрде, беттері нөмірленбей, қолтаңбамен бекітілмей, конвертте әлеуетті өнім берушінің, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы немесе заңды мекенжайы көрсетілмей ұсынылған;
18) әлеуетті өнім беруші және (немесе) бірлесіп орындаушы осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкес келмеген;
19) осы Қағидалардың шарттарын бұзып үлестес болу фактісі анықталған жағдайда тендерлік өтінімді тұтастай немесе лот бойынша қабылдамайды.
63. Егер тендер тұтастай немесе оның қандай да бір лоты өткен жоқ деп танылса, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендердің мазмұны мен шарттарын өзгертеді және осы Қағидалардың 2-бөлімінің
1-тарауына сәйкес қайта тендер өткізеді.

64. Если тендер в целом или какой-либо лот признаны несостоявшимися по основанию подачи только одной заявки, соответствующей условиям тендерной документации, то заказчиком или организатором закупа осуществляется закуп способом из одного источника у потенциального поставщика, подавшего данную заявку.
65. Закуп способом тендера или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствие тендерных заявок;
2) отклонение всех тендерных заявок потенциальных поставщиков.
66. Победитель тендера определяется среди потенциальных поставщиков, тендерные заявки которых признаны тендерной комиссией соответствующими условиям объявления и условиям настоящих Правил, на основе наименьшего ценового предложения.
В отсутствие конкуренции по лоту или при отклонении тендерных заявок конкурентов по лоту победителем тендера признается потенциальный поставщик, чья тендерная заявка признана тендерной комиссией единственной соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил.
Параграф 5. Подведение итогов тендера
67. Итоги тендера подводятся в течение 10 (десяти) календарных дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками, о чем составляется протокол, в который включаются:
1) наименования и краткое описание лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг;
2) сумма закупа;
3) наименования, местонахождение и квалификационные данные потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
4) цена и условия каждой тендерной заявки в соответствии с тендерной документацией;
5) изложение оценки и сопоставления тендерных заявок;
6) основания отклонения тендерных заявок;
7) наименования и местонахождение победителя (ей) по каждому лоту тендера и условия, по которым определен победитель, с указанием торгового наименования;
8) наименования и местонахождение участника каждого лота тендера, предложение которого является вторым после предложения победителя, с указанием торгового наименования;
9) основания, если победитель тендера не определен;
10) срок, в течение которого надлежит заключить договор закупа;
11) информация о привлечении экспертной комиссии.
68. В течение 3 (трех) календарных дней со дня подведения итогов тендера заказчик или организатор закупа уведомляют потенциальных поставщиков, принявших участие в тендере, о результатах тендера путем размещения протокола итогов на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа.
69. Протокол об итогах тендера размещается на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа. Организатор закупа в течение 3 (трех) календарных дней со дня подведения итогов направляет заказчику заверенные копии протокола итогов закупа и техническую спецификацию лекарственных средств и (или) медицинских изделий победителя.

64. Егер тендер тендерлік құжаттама шарттарына сәйкес келетін бір ғана өтінімнің берілуі негізінде тұтастай немесе оның қандай да бір лоты бойынша өткізілмеген деп танылса, онда тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы осы өтінімді берген әлеуетті өнім берушіден сатып алуды бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырады.
65. Тендер тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздемелердің бірі бойынша:
1) тендерлік өтінімдер болмаса;
2) әлеуетті өнім берушілердің барлық тендерлік өтінімдері қабылданбаса, өткізілмеді деп танылады.
66. Тендер жеңімпазы тендерлік өтінімдері тендерлік комиссия ең төмен баға ұсынысы негізінде хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес деп танылған әлеуетті өнім берушілер арасынан айқындалады.
Лот бойынша бәсекелес болмаған немесе лот бойынша бәсекелестің тендерлік өтінімдері қабылданбаған кезде тендерлік өтінімін тендерлік комиссия хабарландыру шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін жалғыз өтінім деп таныған әлеуетті өнім беруші тендер жеңімпазы болып танылады.
5-параграф. Тендердің қорытындысын шығару
67. Тендер қорытындысы тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде шығарылады, ол туралы хаттама жасалады, оған:
1) дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің атауы мен қысқаша сипаттамасы;
2) сатып алу сомасы;
3) тендерлік өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы, орналасқан жері және біліктілік деректері;
4) тендерлік құжаттамаға сәйкес әрбір тендерлік өтінімнің бағасы және шарттары;
5) бағалауды жазу және тендерлік өтінімдерді салыстыру;
6) тендерлік өтінімдерді қабылдамау негіздемесі;
7) саудалық атауын көрсетіп, тендердің әрбір лоты бойынша жеңімпаз(дар)дың атауы мен орналасқан жері және олар бойынша жеңімпаз айқындалған талаптар;
8) саудалық атауын көрсетіп, әрбір тендер лотының ұсынысы жеңімпаз ұсынысынан кейінгі екінші болып табылатын қатысушының атауы мен орналасқан жері;
9) егер тендер жеңімпазы айқындалмаса, негіздемесі;
10) сатып алу шарты жасалуға тиіс мерзім;
11) сараптама комиссиясын тарту туралы ақпарат енгізіледі.
68. Тендер қорытындысы шығарылған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысқан әлеуетті өнім берушілерге тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсына қорытынды хаттамасын орналастыру арқылы тендердің нәтижесі туралы хабарлайды.
69. Тендердің қорытындысы туралы хаттама тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсына орналастырылады. Сатып алуды ұйымдастырушы қорытынды шығарылған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде тапсырыс берушіге сатып алу қорытындысы хаттамасының куәландырылған көшірмесін және жеңімпаздың дәрілік заттарының және (немесе) медициналық бұйымдарының техникалық ерекшелігін жібереді.

Глава 3. Закуп способом запроса ценовых предложений
70. Применение закупа способом запроса ценовых предложений (далее – ценовой закуп) допускается, если годовой объем закупа однородных лекарственных средств и (или) медицинских изделий или фармацевтической услуги в стоимостном выражении не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством на соответствующий финансовый год, а также в случаях, предусмотренных пунктом 72 настоящих Правил.
71. В целях применения ценового закупа не допускается дробление в течение финансового года годового объема закупа однородных лекарственных средств и (или) медицинских изделий, за исключением случая отсутствия лекарственных средств и (или) медицинских изделий у единого дистрибьютора.
72. Закуп до шестидесятидневной потребности (за исключением подпункта 2) настоящего пункта) лекарственных средств и медицинских изделий по ценам, не превышающим установленных Приказом 96 и Приказом 77, а также до девяностодневной потребности фармацевтических услуг допускается при:
1) отсутствии у заказчиков или субъектов здравоохранения (в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения) остатков лекарственных средств и медицинских изделий для своевременного оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования на основании уведомления, полученного от единого дистрибьютора в связи с:
нарушением единым дистрибьютором сроков поставки по договору закупки, заключенному между единым дистрибьютором и заказчиком;
несостоявшимися закупами лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтической услуги, проводимыми единым дистрибьютором способами, определенными настоящими Правилами;
2) закупе единым дистрибьютором лекарственного средства, в инструкции по медицинскому применению которого имеется указание о противопоказаниях к применению у детей;
3) потребности в осуществлении закупа фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) системы обязательного социального медицинского страхования на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и решения местных представительных органов областей, городов республиканского значения и столицы;
4) признании тендера несостоявшимися и имеется потребность в осуществлении закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг для амбулаторного лекарственного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования.

3-тарау. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу
70. Егер біртекті дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметті сатып алудың жылдық көлемі баға тұрғысынан заңнамада тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспаса, сондай-ақ осы Қағидалардың 72-тармағында көзделген жағдайларда баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды (бұдан әрі – бағалық сатып алу) қолдануға жол беріледі.
71. Бағалық сатып алуды қолдану мақсатында бірыңғай дистрибьюторда дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың болмауы жағдайын қоспағанда, қаржы жылы ішінде біртекті дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алудың жылдық көлемін бөлшектеуге жол берілмейді.
72. 96 бұйрықта және 77 бұйрықта белгіленгеннен аспайтын баға бойынша дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды (осы тармақтың 2) тармақшасын қоспағанда) алпыс күндік қажеттілікке дейін, сондай-ақ фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді тоқсан күндік қажеттілікке дейін сатып алуға:
1) бірыңғай дистрибьютордан:
бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында жасалған сатып алу шарты бойынша жеткізу мерзімінің бұзылуына;
бірыңғай дистрибьютор осы Қағидаларда айқындалған тәсілдермен жүргізетін дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметті сатып алудың болмауына байланысты алынған хабарлама негізінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмекті уақтылы көрсету үшін тапсырыс берушіде немесе денсаулық сақтау субъектілерінде (амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету шеңберінде) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қалдығы болмаған;
2) бірыңғай дистрибьютор медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықта балаларға қолдануға қарсы көрсетілім бар дәрілік затты сатып алған;
3) дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астананың жергілікті өкілді органдарының шешімдері негізінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру қажет болған;
4) тендер өткізілмеді деп танылған және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде халықты амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету үшін дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру қажет болған кезде жол беріледі.

73. Заказчик или организатор закупа осуществляют запрос ценовых предложений не менее чем у двух неаффилированных потенциальных поставщиков с указанием объема, места и графика поставок.
74. Запрос осуществляется путем размещения объявления по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа за семь календарных дней до дня окончательного приема ценовых предложений. При отсутствии у заказчика интернет-ресурса, объявление размещается на интернет-ресурсе местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы.
75. Потенциальный поставщик до истечения окончательного срока представления ценовых предложений представляет только одно ценовое предложение в запечатанном виде. Конверт содержит ценовое предложение по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, разрешение, подтверждающее права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами посредством лицензирования или разрешительной процедуры, в сроки, установленные заказчиком или организатором закупа, а также документы, подтверждающие соответствие предлагаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий условиям, предусмотренным пунктом 11 настоящих Правил, а также описание и объем фармацевтических услуг.
76. Представление потенциальным поставщиком ценового предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку лекарственных средств и (или) медицинских изделий или оказать фармацевтические услуги с соблюдением условий запроса и типового договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг по форме, согласно приложению 5 и (или) 6 настоящих Правил.
77. При осуществлении закупа способом запроса ценовых предложений заказчик или организатор закупа составляют протокол итогов в течение 10 (десяти) календарных дней с даты завершения приема ценовых предложений, в который включаются:
1) краткое описание и цена закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг, их торговое наименование;
2) дата и время представления ценового предложения;
3) наименование и местонахождение потенциального поставщика, с которым предполагается заключить договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг, и цена такого договора;
4) наименование потенциальных поставщиков, присутствовавших при процедуре вскрытия конвертов с ценовыми предложениями.
Протокол размещается на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа.

73. Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы өнім беру көлемін, орнын және графигін көрсетіп, кемінде екі үлестес емес әлеуетті өнім берушіден баға ұсынысына сұратуды жүзеге асырады.
74. Сұрату баға ұсынысын қабылдаудың соңғы күніне дейін күнтізбелік жеті күн бұрын тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсына осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарландыру орналастыру арқылы жүзеге асырылады. Тапсырыс берушіде интернет-ресурс болмаған кезде хабарландыру облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының интернет-ресурсына орналастырылады.
75. Әлеуетті өнім беруші баға ұсынысын берудің соңғы мерзімі өткенге дейін жабық күйде тек бір ғана баға ұсынысын береді. Конверт осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысын, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы белгілеген мерзімде лицензиялау немесе рұқсат беру рәсімі арқылы рұқсат беру органдары жүзеге асыратын қызметті немесе әрекеттерді (операцияны) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқығын растайтын рұқсатты, сондай-ақ ұсынылатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген шарттарға сәйкестігін растайтын құжаттар, сондай-ақ фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы мен көлемін қамтиды.
76. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын беруі сұратудың және осы Қағидаларға 5 және (немесе) 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша үлгілік сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтер көрсету шартының талаптары сақталып, дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды жеткізуді жүзеге асыруға немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге оның келісімін білдіретін нысан болып табылады.
77. Баға ұсынысын сұрату тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсынысын қабылдау аяқталған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қорытынды хаттамасын жасайды, оған:
1) сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы мен бағасы, олардың саудалық атауы;
2) баға ұсынысын беру күні мен уақыты;
3) сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтер көрсету шартын жасасу болжанатын әлеуетті өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы;
4) баға ұсынысы салынған конверттерді ашу рәсімі кезінде қатысқан әлеуетті өнім берушілердің атауы енгізіледі.
Хаттама тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсына орналастырылады.

78. Победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшее ценовое предложение.
При представлении одинаковых ценовых предложений, победителем признается потенциальный поставщик, первым представивший ценовое предложение.
Если в закупе способом запроса ценовых предложений принимает участие один потенциальный поставщик, ценовое предложение и документы которого представлены в соответствии с пунктом 80 настоящих Правил, заказчик или организатор закупа принимают решение о признании такого потенциального поставщика победителем закупа.
79. При отсутствии ценовых предложений закуп способом запроса ценовых предложений признается несостоявшимся.
80. Победитель представляет заказчику или организатору закупа в течение 10 (десяти) календарных дней со дня признания победителем следующие документы, подтверждающие соответствие условиям, предусмотренных настоящими Правилами:
1) копии соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий либо в виде электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. При отсутствии сведений в информационных системах государственных органов, потенциальный поставщик представляет нотариально удостоверенную копию соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях";
2) копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица (для физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность);
3) справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, копию удостоверения личности или паспорта (для физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность);
4) копию устава юридического лица (если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, то также представляются выписка из реестра держателей акций или выписка о составе учредителей, участников или копия учредительного договора после даты объявления закупа);

78. Ең төмен баға ұсынысын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Бірдей баға ұсынысы берілсе баға ұсынысын бірінші болып ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Баға ұсынысын сұрату тәсілімен сатып алуға баға ұсынысы мен құжаттарын осы Қағидалардың 80-тармағына сәйкес ұсынған бір әлеуетті өнім беруші қатысса, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы мұндай әлеуетті өнім берушіні сатып алу жеңімпазы деп тану туралы шешім қабылдайды.
79. Баға ұсынысы болмаған кезде баға ұсынысына сұрату тәсілімен сатып алу өткізілген жоқ деп танылады.
80. Жеңімпаз тапсырыс берушіге немесе сатып алуды ұйымдастырушыға жеңімпаз деп танылған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде осы Қағидаларда көзделген шарттарға сәйкестігін растайтын мынадай құжаттарды ұсынады:
1) медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған тиісті лицензия көшірмелерін не "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес электрондық құжат түрінде алынған (жіберілген) көшірмелерін, олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталады. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған кезде әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес алынған фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған тиісті лицензияның, медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады;
2) заңды тұлғаны құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжат көшірмесін (кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға үшін);
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, жеке куәлік немесе паспорт көшірмесін (кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға үшін);
4) заңды тұлға жарғысының көшірмесін (егер жарғыда құрылтайшылар, қатысушылар немесе акционерлер құрамы көрсетілмесе, онда акция ұстаушылар тізілімінен үзінді немесе құрылтайшылар, қатысушылар құрамы туралы үзінді немесе сатып алуды хабарлау күнінен кейін берілген құрылтай шартының көшірмесі де ұсынылады);

5) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, полученные посредством веб-портала "электронного правительства" или веб-приложения "кабинет налогоплательщика";
6) оригинал справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан (если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан).
При закупе фармацевтических услуг потенциальный поставщик представляет на соисполнителя документы, предусмотренные настоящим пунктом.
При несоответствии победителя условиям настоящих Правил, закуп способом ценовых предложений признается несостоявшимся.
81. Организатор закупа направляет протокол итогов заказчику в течение 3 (трех) рабочих дней с момента подведения итогов.
Заказчик в течение 3 (трех) календарных дней после дня определения победителя соответствующим условиям настоящих Правил или получения протокола итогов направляет потенциальному поставщику подписанный договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг, составляемый по форме, согласно приложению 5 и (или) 6 настоящих Правил.
82. В течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения победитель подписывает договор закупа, договор на оказание фармацевтических услуг либо письменно уведомляет заказчика или организатора закупа о несогласии с его условиями или отказе от подписания.
Непредставление в указанный срок подписанного договора закупа, договора на оказание фармацевтических услуг считается отказом от его заключения (уклонение от заключения договора). Срок рассмотрения отказа не превышает 2 (двух) рабочих дней.
Глава 4. Порядок осуществления закупа способом из одного источника
83. Заказчики или организаторы закупа осуществляют закуп способом из одного источника в соответствии с нормами настоящей главы или через веб-портал в соответствии с параграфом 2 главы 3 раздела 3 настоящих Правил.
Способ закупа из одного источника применяется когда:
1) закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся;
2) вследствие объявления чрезвычайных ситуаций в соответствии законодательством Республики Казахстан, возникает срочная потребность в данных лекарственных средствах и медицинских изделиях, что исключает возможность проведения тендеров;
3) имеется потребность в осуществлении закупа лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг на период до подведения итогов тендера заказчиком, организатором закупок или единым дистрибьютором;

5) "электрондық үкімет" веб-порталы немесе "салық төлеушінің кабинеті" веб-қосымшасы арқылы алынған берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді, олар есепке алу мемлекеттік кірістер органдарында жүргізіледі;
6) Қазақстан Республикасы салық органының осы әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтыны туралы анықтамасының түпнұсқасын (егер әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмесе).
Фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші бірлесіп орындаушыға осы тармақта көзделген құжаттарды ұсынады.
Жеңімпаз осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмесе баға ұсынысы тәсілімен сатып алу өткізілген жоқ деп танылады.
81. Сатып алуды ұйымдастырушы тапсырыс берушіге қорытынды шығарылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қорытындылау хаттамасын жібереді.
Тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушіге осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін жеңімпаз айқындалған немесе қорытындылау хаттамасын алған күннен кейін күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде осы Қағидалардың 5 және (немесе)
6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалатын қол қойылған сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартты жібереді.
82. Жеңімпаз сатып алу шартын, фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартты алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қояды не тапсырыс берушіні немесе сатып алуды ұйымдастырушыны оның шарттарымен келіспейтіні немесе қол қоюдан бас тартатыны туралы жазбаша хабардар етеді.
Қол қойылған сатып алу шартын, фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартты көрсетілген мерзімде ұсынбау оны жасасудан бас тарту (шарт жасасудан жалтару) болып есептеледі. Бас тартуды қарау мерзімі
2 (екі) жұмыс күнінен аспайды.
4-тарау. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
83. Тапсырыс берушілер немесе сатып алуды ұйымдастырушылар сатып алуды осы тараудың нормаларына сәйкес бір көзден алу тәсілімен немесе осы Қағидалардың 3-бөлімі 3-тарауының 2-параграфына сәйкес веб-портал арқылы жүзеге асырады.
Бір көзден алу тәсілімен сатып алу:
1) баға ұсынысына сұрату тәсілімен сатып алу өткізілген жоқ деп танылғанда;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төтенше жағдайдың жариялануы салдарынан тендер өткізу мүмкіндігін болдырмайтын осы дәрілік заттарға және медициналық бұйымдарға жедел қажеттілік туындағанда;
3) тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы немесе бірыңғай дистрибьютор тендер қорытындысын шығарғанға дейінгі кезеңде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілік болғанда;

4) имеется потребность в дополнительном объеме лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг в том же финансовом году.
При этом цена на лекарственное средство, медицинское изделие или фармацевтическую услугу не превышает цены, по которой приобретены лекарственное средство, медицинское изделие либо фармацевтическая услуга в том же финансовом году. При осуществлении закупа у того же поставщика, с которым заключены договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг в том же финансовом году, в заключенный договор вносятся соответствующие изменения и подтверждение соответствия условиям, предусмотренным пунктами 8, 9 и 11 настоящих Правил не требуется.
Под дополнительным объемом фармацевтических услуг понимается увеличение количества лекарственных средств и (или) медицинских изделий, предусмотренных в договоре на оказание фармацевтических услуг, которые сопровождаются фармацевтической услугой (при неизменности цены, торгового наименования, дозировки и качества);
5) тендер по закупу услуг по учету и реализации лекарственных средств и (или) медицинских изделий до шестидесятидневной потребности в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования для амбулаторного лекарственного обеспечения населения признан несостоявшимся на основании уведомления, полученного от единого дистрибьютора;
6) имеется потребность в осуществлении закупа фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования:
в целях обеспечения детей, в случаях закупа единым дистрибьютором лекарственного средства, в инструкции (утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения) по медицинскому применению которого имеется указание о противопоказаниях к применению у детей;
при индивидуальной непереносимости пациента, на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и решения местных представительных органов областей, городов республиканского значения и столицы;
7) имеется необходимость в осуществлении закупа до шестидесятидневной потребности (за исключением подпункта 2) настоящего пункта) лекарственных средств и (или) медицинских изделий по ценам, не превышающим установленных Приказом 96 и Приказом 77, услуг по учету и реализации лекарственных средств и (или) медицинских изделий, а также до девяностодневной потребности фармацевтических услуг допускается в случаях, когда тендеры по закупу лекарственных средств и (или) медицинских изделий, а также услуг по учету и реализации лекарственных средств и (или) медицинских изделий признаны несостоявшимися;

4) дәл сол қаржы жылы дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің қосымша көлеміне қажеттілік болғанда.
Бұл ретте дәрілік заттың, медициналық бұйымның немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің бағасы дәл сол қаржы жылы сатып алынған дәрілік заттың, медициналық бұйымның не фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің бағасынан аспайды. Дәл сол қаржы жылы сатып алу немесе фармацевтикалық қызметті көрсетуге шарт жасасқан сол бір өнім берушіден сатып алу жүзеге асырылған кезде жасалған шартқа тиісті өзгерістер енгізіледі және осы Қағидалардың 8, 9 және 11-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкестігін растау талап етілмейді.
Фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің қосымша көлемі фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартта көзделген фармацевтикалық қызмет қосымша көрсетілетін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын ұлғайту деп түсініледі (бағасы, саудалық атауы, дозасы және сапасы өзгермеген кезде);
5) халықты амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде алпыс күнге дейін қажет дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша тендер бірыңғай дистрибьютордан алынған хабарлама негізінде өткізілген жоқ деп танылғанда;
6) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде:
медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықта (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен) балаларға қолдануға қарсы көрсетілімі бар дәрілік затты бірыңғай дистрибьютор сатып алған жағдайда балаларды қамтамасыз ету мақсатында;
дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысы және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астананың жергілікті өкілді органдарының шешімі негізінде пациенттің жеке өзіне жақпаған кезде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілік болғанда;
7) 96 бұйрықта және 77 бұйрықта белгіленгеннен аспайтын баға бойынша алпыс күнге дейін қажет дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу бойынша қызметті (осы тармақтың 2) тармақшасын қоспағанда) сатып алуды жүзеге асыру қажет болғанда, сондай-ақ дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды есепке алу мен өткізу бойынша қызметтерді сатып алу бойынша тендерлер өткізілмеді деп танылған жағдайда, сондай-ақ тоқсан күнге дейін қажет дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды, сондай-ақ фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жол беріледі;

8) имеется заключенный договор государственно-частного партнерства, в котором предусмотрена поставка лекарственных средств и (или) медицинских изделий поставщиком, производящим готовые к употреблению (применению) лекарственные средства и (или) медицинские изделия, полностью произведенные или переработанные как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, или его аффилированными лицами.
84. При осуществлении закупа способом из одного источника заказчик или организатор закупа запрашивают у потенциального поставщика:
1) ценовое предложение;
2) документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил;
3) документы, подтверждающие соответствие пункту 11 настоящих Правил заявленных лекарственных средств и (или) медицинских изделий.
85. При осуществлении закупа способом из одного источника составляется протокол, в который включаются:
1) обоснование применения способа закупа из одного источника;
2) краткое описание закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий или фармацевтических услуг, их торговое наименование;
3) наименование и местонахождение потенциального поставщика, с которым предполагается заключить договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг, и цена такого договора;
4) соответствие условиям, предусмотренным пунктами 8, 9 и 11 настоящих Правил.
86. Договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг способом из одного источника заключаются на основании главы 6 раздела 2 настоящих Правил.
87. Организация и проведение закупа способом из одного источника предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) принятие решения заказчиком или организатором закупа о проведении закупа способом из одного источника с обоснованием применения данного способа;
2) определение заказчика или организатора закупа и проведение процедур закупа способом из одного источника;
3) направление потенциальному поставщику приглашения об участии в закупе способом из одного источника с указанием перечня необходимых документов для участия в закупе;
4) направление потенциальным поставщиком согласия об участии в закупе из одного источника с приложением документов, предусмотренных в приглашении;
5) рассмотрение представленных потенциальным поставщиком документов, подтверждающих их соответствие условиям настоящих Правил;
6) размещение на интернет-ресурсе заказчика или организатора закупа протокола об итогах закупа способом из одного источника;
7) заключение договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг с потенциальным поставщиком на основании протокола об итогах закупа способом из одного источника.

8) Қазақстан Республикасында, сондай-ақ одан тысқары жерде толық өндірілген немесе өңделген, тұтынуға (қолдануға) дайын дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіретін өнім берушінің немесе оның үлестес тұлғаларының дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды жеткізуі көзделіп, жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты болғанда қолданылады.
84. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіден:
1) баға ұсынысын;
2) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкестігін растайтын құжаттарды;
3) мәлімделген дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкестігін растайтын құжаттарды сұратады.
85. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде хаттама жасалады, оған:
1) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды қолдану негіздемесі;
2) сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың, олардың саудалық атауының немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы;
3) сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтер көрсету шартын жасасу болжанып отырған өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы;
4) осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкестігі енгізіледі.
86. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу шарты немесе фармацевтикалық қызметтер көрсету шарты осы Қағидалардың 2-бөлімі 6-тарауының негізінде жасалады.
87. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай жүйелі іc-шаралардың орындалуын көздейді:
1) тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының осы тәсілді қолдануын негіздей отырып, бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізу туралы шешім қабылдауы;
2) тапсырыс берушіні немесе сатып алуды ұйымдастырушыны айқындау және бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу рәсімін өткізу;
3) әлеуетті өнім берушіге сатып алуға қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесін көрсетіп, бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысу туралы шақырту жіберу;
4) әлеуетті өнім берушінің шақыртуда көзделген құжаттарды қоса беріп, бір көзден алуға қатысу туралы келісімді жіберуі;
5) әлеуетті өнім беруші ұсынған осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қарау;
6) бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттаманы тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастыру;
7) әлеуетті өнім берушімен бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттама негізінде сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтер көрсету шартын жасасу.

88. Решение о проведении закупа способом из одного источника принимается заказчиком или организатором закупа в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня признания закупа несостоявшимся по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами.
89. Заказчик или организатор закупа в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня представления потенциальным поставщиком запрашиваемых документов формируют и размещают на интернет-ресурсе протокол об итогах закупа способом из одного источника.
90. На приглашение заказчика или организатора закупа, направленное согласно настоящей главе, потенциальный поставщик в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента его получения направляет заказчику, организатору закупа свое согласие об участии в закупе с приложением документов, предусмотренных в приглашении, либо письмо об отказе в участии в закупе с указанием причин. При этом отсутствие ответа в установленный настоящим пунктом срок расценивается как отказ от участия в закупе.
Глава 5. Планирование и организация закупа медицинской техники
Параграф 1. Планирование закупа медицинской техники
91. Заказчикам для осуществления закупа медицинской техники необходимо получение анализа предельных цен на торговое наименование и техническую характеристику медицинской техники, клинико-технического обоснования и заключение на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей, за исключением закупа медицинской техники, не имеющей зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан, которое подтверждается экспертной организацией.
Заключение на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей выдается для осуществления закупа медицинской техники стоимостью свыше 20000000 (двадцать миллионов) тенге, которое приобретается заказчиком через единого дистрибьютора.
92. Для выдачи заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей проводится сравнительный анализ функциональных параметров технической спецификации с техническими характеристиками не менее двух моделей разных производителей медицинской техники представленной заявителем.
93. Для выдачи заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей, заявитель предоставляет в экспертную организацию:
1) заявление по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;

88. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өткізу туралы шешімді тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидаларда көзделген негіздер бойынша сатып алу өткізілмеді деп танылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
89. Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім беруші сұратылған құжаттарды ұсынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттама жасайды және интернет-ресурста орналастырады.
90. Осы тарауға сәйкес жіберілген тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының шақыртуына әлеуетті өнім беруші оны алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге, сатып алуды ұйымдастырушыға шақыртуда көзделген құжаттарды қоса беріп, сатып алуға қатысатыны туралы өзінің келісімін жібереді. Бұл ретте осы тармақта белгіленген мерзімде жауаптың болмауы сатып алуға қатысудан бас тарту ретінде бағаланады.
5-тарау. Медициналық техниканы сатып алуды жоспарлау және ұйымдастыру
1-параграф. Медициналық техниканы сатып алуды жоспарлау
91. Тапсырыс берушілер медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыру үшін сараптама ұйымы растайтын Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, медициналық техниканың саудалық атауына шекті бағаларды және техникалық сипаттамасын, клиникалық-техникалық негіздемені талдауды және медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне сәйкестігіне қорытынды алуы қажет.
Әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды, құны 20000000 (жиырма миллион) теңгеден жоғары медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыру үшін беріледі, оны тапсырыс беруші бірыңғай дистрибьютор арқылы сатып алады.
92. Әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды беру үшін өтініш беруші ұсынған әртүрлі медициналық техниканы өндірушілердің кемінде екі моделінің техникалық сипаттамаларымен техникалық ерекшеліктің функционалдық параметрлеріне салыстырмалы талдау жүргізіледі.
93. Әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды беру үшін өтініш беруші сараптама ұйымына:
1) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;

2) документы и материалы, содержащие сведения о технических характеристиках аналогичной медицинской техники в полном соответствии с данными государственного реестра лекарственных средств и медицинских изделий.
94. Экспертная организация осуществляет выдачу заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей по итогам сравнительного анализа в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При выдаче заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей учитываются материалы государственного реестра лекарственных средств и медицинских изделий и документы соответствующего регистрационного досье.
95. При наличии замечаний к представленным документам согласно пункту 4 приложения 7 к настоящим Правилам и (или) материалам соответствующего регистрационного досье, экспертная организация направляет заявителю ответ (в произвольной форме) с указанием выявленных замечаний и необходимости их устранения в срок, не превышающий 7 (семи) рабочих дней с момента направления замечаний.
На время устранения замечаний, сроки рассмотрения заявления приостанавливаются.
96. При неустранении заявителем замечаний экспертная организация направляет заявителю уведомление (в произвольной форме) о прекращении рассмотрения заявления.
97. Заявитель обеспечивает достоверность, полноту и содержание представленных документов в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами.
Предоставление заявителем недостоверных данных является основанием для отказа в выдаче заключения.
Срок действия заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей составляет не более 12 месяцев со дня его выдачи.
98. Заказчики осуществляют закуп медицинской техники, стоимость которой не превышает 20000000 (двадцать миллионов) тенге, в соответствии с разделом 2 настоящих Правил по согласованию с администратором бюджетной программы.
99. Медицинская техника стоимостью свыше 20000000 (двадцать миллионов) тенге приобретается заказчиком через единого дистрибьютора.
100. Заказчики осуществляют закуп медицинской техники стоимостью свыше 20000000 (двадцать миллионов) тенге за единицу путем подачи единому дистрибьютору посредством информационной системы единого дистрибьютора ежегодно не позднее 1 августа заявки по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, которая содержит:

2) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінің деректеріне толық сәйкес ұқсас медициналық техниканың техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттар мен материалдарды ұсынады.
94. Сараптама ұйымы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде салыстырмалы талдау қорытындылары бойынша әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды беруді жүзеге асырады.
Әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды беру кезінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінің материалдары және тиісті тіркеу дерекнамасының құжаттары ескеріледі.
95. Осы Қағидаларға 7-қосымшаның 4-тармағына және (немесе) тиісті тіркеу дерекнамасының материалдарына сәйкес ұсынылған құжаттарға ескертулер болған кезде сараптама ұйымы анықталған ескертулерді және оларды ескертулер жіберілген сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жою қажеттігін көрсете отырып, өтініш берушіге жауап (еркін нысанда) жібереді.
Ескертулерді жоюға берілген уақытта, өтінішті қарау мерзімдері тоқтатыла тұрады.
96. Өтініш беруші ескертулерді жоймаған кезде сараптама ұйымы өтініш берушіге өтінішті қарауды тоқтату туралы хабарлама (еркін нысанда) жібереді.
97. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, толықтығын және мазмұнын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және осы Қағидаларға сәйкес қамтамасыз етеді.
Өтініш берушінің дәйексіз деректерді ұсынуы қорытынды беруден бас тартуға негіз болып табылады.
Әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытындының қолданылу мерзімі оны берген күннен бастап 12 айдан аспайды.
98. Тапсырыс берушілер құны 20000000 (жиырма миллион) теңгеден аспайтын медициналық техниканы сатып алуды осы Қағидалардың 2-бөліміне сәйкес бюджеттік бағдарлама әкімшісімен келісу бойынша жүзеге асырады.
99. Тапсырыс беруші құны 20000000 (жиырма миллион) теңгеден жоғары медициналық техниканы бірыңғай дистрибьютор арқылы сатып алады.
100. Тапсырыс берушілер бір бірлігінің құны 20000000 (жиырма миллион) теңгеден жоғары медициналық техниканы бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі арқылы бірыңғай дистрибьюторға жыл сайын осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1 тамыздан кешіктірмей өтінім беру жолымен жүзеге асырады, онда:

1) перечень приобретаемой медицинской техники по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
2) техническую спецификацию по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам (при подготовке технической спецификации заказчик включает в нее параметры, влияющие на функциональное назначение медицинской техники, отсутствие которых ведет к невозможности применения по назначению);
3) заключение на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей или отсутствии зарегистрированных в Республике Казахстан аналогов, выданное экспертной организацией.
При этом, заказчики, находящиеся в ведении местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения, столицы, подают заявки в местные органы государственного управления здравоохранением по своей территориальности для утверждения и дальнейшего направления единому дистрибьютору посредством информационной системы единого дистрибьютора.
101. Достоверность сведений, содержащихся в заявке возлагается на заказчиков (заявителей).
102. Единый дистрибьютор в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения заявки посредством информационной системы единого дистрибьютора рассматривает заявку на полноту представленных сведений и соответствие заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей на заявленную характеристику медицинской техники.
При наличии замечаний заявка единым дистрибьютором возвращается заказчику.
Заказчиком допускается приведение ее в соответствие в течение 10 (десяти) рабочих дней и повторно внести единому дистрибьютору посредством информационной системы единого дистрибьютора.
103. Повторно внесенная техническая спецификация заказчика рассматривается не более 10 (десяти) рабочих дней.
Неустранение либо неполное устранение замечаний являются основаниям для отклонения заявки заказчика.
104. Неустранение либо неполное устранение замечаний являются основаниями для отклонения заявки заказчика.
105. Организация закупа медицинской техники осуществляется единым дистрибьютором в соответствии главой 16 настоящих Правил.
106. Ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, заказчики (заявители) представляют единому дистрибьютору информацию о заключении договоров поставки медицинской техники стоимостью свыше 20000000 (двадцать миллионов) тенге, внесении поставщиками обеспечения исполнения договора, а также по факту поставки закупаемой медицинской техники представляют копию акта приема-передачи оборудования.
Единый дистрибьютор в течение 5 (пяти) рабочих дней после представления информации от заказчиков (заявителей) производит мониторинг закупа медицинской техники и представляет уполномоченному органу в области здравоохранения отчет о результатах закупа.

1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын медициналық техниканың тізбесі;
2) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық ерекшелік (техникалық ерекшелікті дайындаған кезде тапсырыс беруші оған медициналық техниканың функционалдық мақсатына әсер ететін, жоқ болуы оны мақсатына қарай қолданудың мүмкін болмауына алып келетін параметрлерді қосады);
3) Әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігі немесе Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтардың жоқ екені туралы сараптама ұйымы берген қорытынды қамтылады.
Бұл ретте облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті мемлекеттік басқару органдарының қарамағындағы тапсырыс берушілер өтінімді бекіту және одан әрі бірыңғай дистрибьюторға ақпараттық жүйе арқылы жіберу үшінің өз аумақтық бірлігі денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына береді.
101. Өтінімдегі мәліметтердің дұрыстығы тапсырыс берушілерге (өтініш берушілерге) жүктеледі.
102. Бірыңғай дистрибьютор бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі арқылы өтінімді алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өтінімді ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының медициналық техниканың мәлімделген сипаттамасына әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне сәйкестігіне қорытындының сәйкестігін қарайды.
Ескертулер болған кезде бірыңғай дистрибьютор өтінімді тапсырыс берушіге қайтарады.
Тапсырыс беруші оны 10 (он) жұмыс күні ішінде сәйкестендіруге және бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі арқылы бірыңғай дистрибьюторға қайта енгізуге жол беріледі.
103. Тапсырыс берушінің қайта енгізілген техникалық ерекшелігі 10 (он) жұмыс күнінен асырылмай қаралады.
104. Ескертулердің жойылмауы не толық жойылмауы тапсырыс берушінің өтінімін қабылдамауға негіз болып табылады.
105. Медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастыруды осы Қағидалардың 16-тарауына сәйкес бірыңғай дистрибьютор жүзеге асырады.
106. Ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде тапсырыс берушілер (өтініш берушілер) бірыңғай дистрибьюторға құны 20000000 (жиырма миллион) теңгеден жоғары медициналық техниканы беру шарттарын жасасу, өнім берушілердің шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуі туралы ақпарат береді, сондай-ақ сатып алынатын медициналық техниканы беру фактісі бойынша жабдықты қабылдау-беру актісінің көшірмесін ұсынады.
Бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілер (өтініш берушілер) ақпарат ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде медициналық техниканың сатып алынуына мониторинг жүргізеді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға сатып алу нәтижелері туралы есеп береді.

Глава 6. Заключение договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг
107. Заказчик в течение 5 (пяти) календарных дней со дня подведения итогов тендера либо получения итогов закупа от организатора закупа направляет потенциальному поставщику подписанный договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг, составляемый по форме, согласно приложению 5 и (или) 6 настоящих Правил.
108. В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения договора победитель тендера подписывает его либо письменно уведомляет заказчика о несогласии с его условиями или отказе от подписания.
109. Непредставление в указанный срок подписанного договора или уведомления о несогласии с условиями считается отказом от его заключения. Срок рассмотрения отказа не превышает 2 (двух) рабочих дней со дня представления отказа от заключения договора.
110. Договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг вступают в силу со дня подписания его уполномоченными представителями сторон.
111. Если победитель тендера уклонился от подписания договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг в установленный срок или не уведомил заказчика о несогласии с его условиями, то заказчик заключает договор с участником тендера, соответствующим условиям настоящих Правил, и ценовое предложение которого является вторым после предложения победителя.
112. Не допускаются внесение каких-либо изменений и (или) новых условий в договор (за исключением уменьшения цены лекарственных средств и (или) медицинских изделий, объема), которые изменяют содержание предложения, явившегося основой для выбора поставщика, в том числе замена торгового наименования, указанного в договоре, другим торговым наименованием.
113. Внесение изменения в заключенный договор при условии неизменности состава или характеристики лекарственного средства и (или) медицинского изделия, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на лекарственные средства и (или) медицинские изделия и, соответственно, цены договора;
2) по взаимному согласию сторон в части уменьшения объема лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг.
114. Допускается проведение переговоров заказчиком либо организатором закупа с потенциальным поставщиком, признанным победителем тендера, с целью уменьшения цены лекарственных средств и (или) медицинских изделий либо фармацевтической услуги до подписания договора закупа и договора на оказание фармацевтических услуг с применением аудио- и видеофиксации. Потенциальный поставщик принимает решение по своему усмотрению о согласии или несогласии на уменьшение цены лекарственных средств и (или) медицинских изделий или фармацевтической услуги, что не является основанием для отказа заказчиком либо организатором закупа в подписании договора с потенциальным поставщиком, признанным победителем тендера.

6-тарау. Сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсету шартын жасасу
107. Тапсырыс беруші тендер қорытындысы шығарылған күннен не сатып алуды ұйымдастырушыдан сатып алу қорытындысын алған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде әлеуетті өнім берушіге қол қойылған сатып алу шартын немесе осы Қағидалардың 5 және (немесе) 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жасалатын фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартты жібереді.
108. Шартты алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде тендер жеңімпазы оған қол қояды не тапсырыс берушіні оның талаптарымен келіспейтіні немесе қол қоюдан бас тартатыны туралы жазбаша хабардар етеді.
109. Көрсетілген мерзімде қол қойылған шартты немесе талаптармен келіспеу туралы хабарламаны ұсынбау шарт жасасудан бас тарту болып есептеледі. Келіспеушілікті қарау мерзімі шарт жасасудан бас тартуды ұсынған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды.
110. Сатып алу шарты немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шарт тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
111. Егер тендердің жеңімпазы белгіленген мерзімде сатып алу шартына немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартқа қол қоюдан жалтарса немесе тапсырыс берушіге оның талаптарымен келіспейтіні туралы хабарламаса, онда тапсырыс беруші осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін және баға ұсынысы жеңімпаздың ұсынысынан кейін екінші болып табылатын тендерге қатысушымен шарт жасасады.
112. Шартқа өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылған ұсыныстың мазмұнын өзгертетін қандай да бір өзгерістерді және (немесе) жаңа талаптарды енгізуге (дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағасын, көлемін азайтуды қоспағанда), оның ішінде шартта көрсетілген саудалық атауды басқа саудалық атаумен ауыстыруға жол берілмейді.
113. Өнім берушіні таңдауға негіз болған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымның құрамы немесе сипаттамасы өзгермеген жағдайда жасалған шартқа:
1) тараптардың өзара келісуі бойынша дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағасын және тиісінше шарттың бағасын азайту бөлігінде;
2) тараптардың өзара келісуі бойынша дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің көлемін азайту бөлігінде өзгерістер енгізуге жол беріледі.
114. Тапсырыс берушінің не сатып алуды ұйымдастырушының аудио және бейне тіркеуді қолданып, сатып алу шартына және фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартқа қол қойғанға дейін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың не фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің бағасын азайту мақсатында тендер жеңімпазы деп танылған әлеуетті өнім берушімен келіссөз жүргізуге жол беріледі. Әлеуетті өнім беруші өз қалауы бойынша дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің бағасын азайтуға келісетіні немесе келіспейтіні туралы шешім қабылдайды, бұл тапсырыс берушінің не сатып алуды ұйымдастырушының тендер жеңімпазы болып танылған әлеуетті өнім берушімен шартқа қол қоюдан бас тартуы үшін негіз болып табылмайды.

Глава 7. Гарантийное обеспечение исполнения договора
115. Содержание, форма и условия внесения гарантийного обеспечения договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг (далее – гарантийное обеспечение) определяются заказчиком или организатором закупа в соответствии с положениями настоящих Правил и подлежат включению в тендерную документацию, договор закупа или договор на оказание фармацевтических услуг.
116. Гарантийное обеспечение составляет три процента от цены договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг и представляется в виде:
1) гарантийного взноса в виде денежных средств, размещаемых в банке, обслуживающем заказчика;
2) банковской гарантии, выданной в соответствии с нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Гарантийное обеспечение в виде гарантийного взноса денежных средств вносится потенциальным поставщиком на соответствующий счет заказчика.
117. Гарантийное обеспечение не вносится, если цена договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя на соответствующий финансовый год.
118. Гарантийное обеспечение исполнения договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг вносится поставщиком не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня его вступления в силу, если им не предусмотрено иное.
119. Гарантийное обеспечение исполнения договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг не возвращается заказчиком поставщику при:
1) расторжении договора закупа или договора на оказание фармацевтических услуг в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением поставщиком договорных обязательств;
2) неисполнении или исполнении ненадлежащим образом своих обязательств по договору поставки (нарушение сроков поставки и нарушение других условий договора);
3) неуплате штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий, предусмотренных договором закупа или договором на оказание фармацевтических услуг.
Глава 8. Закуп у единого дистрибьютора
Параграф 1. Перечень единого дистрибьютора
120. Заказчики осуществляют закуп лекарственных средств и медицинских изделий, включенных в Приказ 88, у единого дистрибьютора, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 72 настоящих Правил.
121. Единый дистрибьютор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подведения итогов закупа представляет в уполномоченный орган в области здравоохранения отчет о результатах закупа.

7-тарау. Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету
115. Сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шарттың мазмұнын, нысанын және оны кепілдікті қамтамасыз етуді енгізу талаптарын (бұдан әрі – кепілдікті қамтамасыз ету) осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы айқындайды және тендерлік құжаттамаға, сатып алу шартына және фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шартқа енгізілуге тиіс.
116. Кепілдікті қамтамасыз ету сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтерді көрсетуге арналған шарттың бағасынан үш пайызды құрайды және:
1) тапсырыс берушіге қызмет көрсетілетін банкке орналастырылатын ақшалай қаражат түріндегі кепілдік жарна;
2) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес берілген банк кепілдігі түрінде ұсынылады.
Ақшалай қаражатты кепілдік жарна түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші тапсырыс берушінің тиісті шотына енгізеді.
117. Егер сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шарттың бағасы тиісті қаржы жылына арналған айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспаса, кепілдікті қамтамасыз ету енгізілмейді.
118. Сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді өнім беруші, егер басқаны көздемесе, шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді.
119. Сатып алу шартының немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді тапсырыс беруші өнім берушіге:
1) өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты сатып алу шарты немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шарт бұзылған;
2) өнім беру шарты бойынша өзінің міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған (беру мерзімінің бұзылуы және шарттың басқа да талаптарының бұзылуы);
3) орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін сатып алу шартында немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартта көзделген айыппұл санкциясын төлемеген кезде қайтармайды.
8-тарау. Бірыңғай дистрибьютордан сатып алу
1-параграф. Бірыңғай дистрибьютордың тізбесі
120. Тапсырыс берушілер осы Қағидалардың 72-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, 88 бұйрыққа енгізілген, бірыңғай дистрибьютордан дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асырады.
121. Бірыңғай дистрибьютор сатып алу қорытындысы шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға сатып алу нәтижелері туралы есеп береді.

Параграф 2. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий по перечню единого дистрибьютора
122. Заказчики для осуществления закупа по перечню единого дистрибьютора предоставляют заявки и (или) расчеты потребности имеющие статус заявки (предварительные, скорректированные, дополнительные), в информационной системе единого дистрибьютора, сформированные в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-89 "Об утверждении правил обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, а также правил и методики формирования потребности в лекарственных средствах и медицинских изделиях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24069).
123. Заявки формируются по предельным ценам на международное непатентованное наименование.
124. Заявки заказчиков до момента заключения договора закупки являются формой выражения их согласия осуществить закуп лекарственных средств, медицинских изделий.
125. Свод расчетов потребности по республике, сформированный в информационной системе единого дистрибьютора, фондом направляется единому дистрибьютору.
126. Единый дистрибьютор после получения заявок и (или) сводных расчетов потребности (предварительных, дополнительных) осуществляет закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий с учетом объема неснижаемого запаса согласно разделу 3 настоящих Правил.
127. Допускается осуществление единым дистрибьютором частичного закупа при:
1) возникновении необходимости пропорционального уменьшения объема заявленных заказчиками лекарственных средств и (или) медицинских изделий при проведении закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий на соответствующий финансовый год в том же финансовом году;
2) отсутствии предложений от потенциальных поставщиков на поставку объема, заявленного заказчиками лекарственных средств и (или) медицинских изделий.

2-параграф. Бірыңғай дистрибьютордың тізбесі бойынша дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу
122. Тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордың тізбесі бойынша сатып алуды жүзеге асыру үшін "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету қағидаларын, сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға қажеттілікті қалыптастыру қағидалары мен әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы
20 тамыздағы № ҚР ДСМ-89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24069 болып тіркелген) сәйкес қалыптастырылған бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде өтінім мәртебесі бар (алдын ала, түзетілген, қосымша) өтінімдерді және (немесе) қажеттілік есептерін ұсынады.
123. Өтінімдер халықаралық патенттелмеген атауға шекті бағалар бойынша қалыптастырылады.
124. Тапсырыс берушілердің сатып алу шартын жасасу сәтіне дейінгі өтінімдері олардың дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
125. Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған республика бойынша қажеттілік есептерінің жиынтығын қор бірыңғай дистрибьюторға жібереді.
126. Бірыңғай дистрибьютор өтінімдерді және (немесе) қажеттіліктің жиынтық есептерін (алдын ала, қосымша) алғаннан кейін осы Қағидалардың
3-бөліміне сәйкес төмендемейтін қордың көлемін ескере отырып, дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асырады.
127. Бірыңғай дистрибьюторға:
1) сол қаржы жылында тиісті қаржы жылына дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу кезінде тапсырыс берушілер мәлімдеген дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемін барабар азайту қажеттігі туындағанда;
2) тапсырыс берушілер мәлімдеген дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемін беруге әлеуетті өнім берушілерден ұсыныстар болмағанда ішінара сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.

128. После проведения закупа единый дистрибьютор утверждает и направляет уполномоченному органу в области здравоохранения, фонду, заказчикам прайс-лист на соответствующий финансовый год.
129. В рамках амбулаторного лекарственного обеспечения между единым дистрибьютором и фондом заключается договор оплаты стоимости фармацевтических услуг в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения, согласно пункту 3 статьи 69 Кодекса, в пределах суммы, выделенной уполномоченным органом в области здравоохранения.
Параграф 3. Закуп для оказания скорой, стационарной и стационарозамещающей помощи и профилактики заболеваний
130. Заказчики в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения прайс-листа корректируют предварительную заявку на соответствующий финансовый год и направляют единому дистрибьютору скорректированную заявку.
131. При оформлении скорректированной заявки на лекарственные средства и (или) медицинские изделия заказчики округляют количество заявляемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий до количества, кратного минимальной упаковке от общего годового объема, в целях сохранения их качества.
Количество лекарственных средств и (или) медицинских изделий в скорректированной заявке может быть изменено заказчиками в сторону уменьшения до 10 (десяти) процентов от количества, указанного в предварительных заявках.
Допускается по согласованию с местными органами государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, уполномоченным органом в области здравоохранения или фондом, уменьшение количества лекарственных средств (или) медицинских изделий свыше 10 (десяти) процентов, при:
наличии противопоказаний к применению у детей согласно инструкции по медицинскому применению лекарственного средства,
индивидуальной непереносимости пациента на основании заключения врачебно-консультативной комиссии с участием первого руководителя заказчика,
реорганизации, ликвидации и сокращения финансирования.
132. Для заключения договора заказчики в информационной системе единого дистрибьютора вносят информацию:
номер и дата документа, подтверждающего занимаемую должность руководителя заказчика (лица, его замещающего);
номер и наименование бюджетной программы, в рамках которой осуществляется закуп;
платежные реквизиты,
место поставки (адрес) лекарственных средств и (или) медицинских изделий.
А также представляют копию учредительных документов, справку о государственной регистрации, копию приказа на руководителя, копию договора с фондом, лицензию в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по необходимости.

128. Сатып алу өткізілгеннен кейін бірыңғай дистрибьютор тиісті қаржы жылына арналған прайс-парақты бекітеді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға, қорға, тапсырыс берушілерге жібереді.
129. Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету шеңберінде бірыңғай дистрибьютор мен қор арасында денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бөлген сома шегінде Кодекстің 69-бабының 3-тармағына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеу шарты жасалады.
3-параграф. Жедел, стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету және аурулардың профилактикасы үшін сатып алу
130. Тапсырыс берушілер прайс-парақты алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде тиісті қаржы жылына арналған алдын ала өтінімді түзетеді және түзетілген өтінімді бірыңғай дистрибьюторға жібереді.
131. Дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға түзетілген өтінімді ресімдеу кезінде тапсырыс берушілер олардың сапасын сақтау мақсатында мәлімделетін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын жалпы жылдық көлемнен ең аз қаптаманың еселенген санына дейін дөңгелектейді.
Түзетілген өтінімдегі дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын тапсырыс берушілер алдын ала өтінімдерде көрсетілген санның 10 (он) пайызына дейін азайту жағына қарай өзгертуі мүмкін.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның немесе қордың келісімі бойынша дәрілік заттардың (немесе) медициналық бұйымдардың санын 10 (он) пайыздан жоғары азайтуға:
дәрілік затты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес балаларға қолдануға қарсы көрсетілімдер болған;
тапсырыс берушінің бірінші басшысының қатысуымен дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы негізінде пациенттің жеке өзіне жақпаған,
қайта ұйымдастырылған, таратылған және қаржыландыру қысқартылған кезде жол беріледі.
132. Тапсырыс берушілер шарт жасасу үшін бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесіне:
тапсырыс беруші басшысының (оны алмастыратын адамның) атқаратын лауазымын растайтын құжаттың нөмірі мен күні;
сатып алу жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламаның нөмірі мен атауы;
төлем деректемелері,
дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру орны (мекенжайы) бар ақпаратты енгізеді.
Сондай-ақ құрылтай құжаттарының көшірмесін, мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы, басшыға арналған бұйрықтың көшірмесін, қормен жасалған шарттың көшірмесін, қажет болған кезде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы лицензияны ұсынады.

133. Единый дистрибьютор в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения скорректированной заявки от заказчиков направляет на подписание заказчикам договоры по предельным ценам по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
134. Заказчики не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения договора от единого дистрибьютора подписывают его в информационной системе единого дистрибьютора, за исключением заказчиков, созданным в организационно-правовой форме государственного учреждения, которые подписывают договор по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам по ценам прайс-листа на бумажном носителе, скрепляют печатью и передают их единому дистрибьютору по акту приема-передачи.
135. При возникновении у заказчиков в том же финансовом году дополнительной потребности заказчики представляют единому дистрибьютору дополнительные заявки на закуп, сформированные в информационной системе единого дистрибьютора.
Параграф 4. Закуп для амбулаторного лекарственного обеспечения
136. Заказчики в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения прайс-листа корректируют предварительный расчет потребности на соответствующий финансовый год и направляют в местные органы государственного управления здравоохранения по своей территориальности скорректированный расчет потребности для формирования фондом свода по республике и направления единому дистрибьютору.
137. При оформлении скорректированного расчета потребности на лекарственные средства и (или) медицинские изделия заказчики округляют количество заявляемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий до количества, кратного минимальной упаковке от общего годового объема, в целях сохранения их качества.
Количество лекарственных средств и (или) медицинских изделий в скорректированном расчете потребности может быть изменено заказчиками в сторону уменьшения до 25 (двадцати пяти) процентов от количества, указанного в предварительных заявках.
Допускается уменьшение количества лекарственных средств (или) медицинских изделий свыше 25 (двадцати пяти) процентов, при:
наличии противопоказаний к применению у детей согласно инструкции по медицинскому применению лекарственного средства,
индивидуальной непереносимости пациента на основании заключения врачебно-консультативной комиссии с участием первого руководителя заказчика,
реорганизации, ликвидации и сокращения финансирования.
138. В целях бесплатного отпуска населению лекарственных средств и (или) медицинских изделий в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения договоры между заказчиками и единым дистрибьютором заключаются за счет активов фонда.

133. Бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілерден түзетілген өтінімді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шарттарды тапсырыс берушілерге қол қоюға жібереді.
134. Тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордан шартты алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей, мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған, шартқа қағаз жеткізгіште қол қоятын, мөрмен бекітетін және оларды қабылдау-беру актісі бойынша бірыңғай дистрибьюторға беретін тапсырыс берушілерді қоспағанда, оған бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қол қояды.
135. Тапсырыс берушілерде сол қаржы жылында қосымша қажеттілік туындаған кезде тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған сатып алуға арналған қосымша өтінімдерді бірыңғай дистрибьюторға ұсынады.
4-параграф. Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету үшін сатып алу
136. Тапсырыс берушілер прайс-парақты алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде тиісті қаржы жылына арналған қажеттіліктің алдын ала есебін түзетеді және қордың республика бойынша жиынтық қалыптастыруы және бірыңғай дистрибьюторға жіберуі үшін аумақтық бірлігі бойынша қажеттіліктің түзетілген есебін жергілікті мемлекеттік денсаулық сақтау басқармасының органдарына жібереді.
137. Дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға қажеттіліктің түзетілген есебін ресімдеу кезінде тапсырыс берушілер олардың сапасын сақтау мақсатында мәлімделетін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын жалпы жылдық көлемнен ең аз қаптаманың еселенген санына дейін дөңгелектейді.
Қажеттіліктің түзетілген есебінде дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын тапсырыс берушілер алдын ала өтінімдерде көрсетілген санның 25 (жиырма бес) пайызына дейін азайту жағына қарай өзгертуі мүмкін.
Дәрілік заттардың (немесе) медициналық бұйымдардың санын
25 (жиырма бес) пайыздан жоғары азайтуға:
дәрілік затты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес балаларға қолдануға қарсы көрсетілімдер болған;
тапсырыс берушінің бірінші басшысының қатысуымен дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы негізінде пациенттің жеке өзіне жақпаған,
қайта ұйымдастырылған, таратылған және қаржыландыру қысқартылған кезде жол беріледі.
138. Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету шеңберінде халыққа дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды тегін босату мақсатында тапсырыс берушілер мен бірыңғай дистрибьютор арасындағы шарттар қордың активтері есебінен жасалады.

139. Для заключения договора заказчики в информационной системе единого дистрибьютора вносят информацию:
номер и дата документа, подтверждающего занимаемую должность руководителя заказчика (лица, его замещающего);
номер и наименование бюджетной программы, в рамках которой осуществляется закуп;
платежные реквизиты,
место поставки (адрес) лекарственных средств и (или) медицинских изделий.
А также представляют копию учредительных документов, справку о государственной регистрации, договор с фондом.
140. Единый дистрибьютор в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения сводных скорректированных расчетов потребности от фонда направляет на подписание заказчикам договоры по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
141. Единый дистрибьютор в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения скорректированного свода потребности направляет на подписание специализированным противотуберкулезным организациям здравоохранения и организациям здравоохранения, осуществляющим деятельность в сфере профилактики и лечения ВИЧ-инфекции, в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения, договоры по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
142. Заказчики не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения договора от единого дистрибьютора подписывают его в информационной системе единого дистрибьютора.
143. При возникновении у заказчиков в том же финансовом году дополнительной потребности фонд представляют единому дистрибьютору дополнительный сводный расчет потребности, сформированный в информационной системе единого дистрибьютора.
Глава 9. Порядок возмещения затрат поставщикам фармацевтических услуг
144. Местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно возмещают поставщикам фармацевтических услуг стоимость лекарственных средств, медицинских изделий, установленную договором об оказании фармацевтических услуг, и размер вознаграждения за услуги по транспортировке, хранению, учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий, выраженный в процентном соотношении, установленный договором об оказании фармацевтических услуг.
При этом стоимость лекарственных средств, медицинских изделий не превышает предельных цен на международное непатентованное наименование и предельных цен на торговое наименование.
145. Местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы возмещают затраты поставщикам фармацевтических услуг за фактически оказанные услуги в соответствии с актами выполненных работ на основании сверки представленных данных об обеспеченных реестрах (реестр рецептов) с данными в информационной системе учета амбулаторного лекарственного обеспечения в пределах выделенных средств. Сумма договора корректируется с учетом фактически оказанного объема услуг.

139. Тапсырыс берушілер шарт жасасу үшін бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесіне:
тапсырыс беруші басшысының (оны алмастыратын адамның) атқаратын лауазымын растайтын құжаттың нөмірі мен күні;
сатып алу жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламаның нөмірі мен атауы;
төлем деректемелері,
дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру орны (мекенжайы) бар ақпаратты енгізеді.
Сондай-ақ құрылтай құжаттарының көшірмесін, мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы, қормен жасалған шартты ұсынады.
140. Бірыңғай дистрибьютор қордан қажеттіліктің жиынтық түзетілген есептерін алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға
13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шарттарды тапсырыс берушілерге қол қоюға жібереді.
141. Бірыңғай дистрибьютор қажеттіліктің түзетілген жиынтығын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету шеңберінде туберкулезге қарсы мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарына және АИТВ инфекциясының профилактикасы мен оны емдеу саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарына қол қоюға жібереді.
142. Тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордан шартты алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қол қояды.
143. Тапсырыс берушілерде сол қаржы жылында қосымша қажеттілік туындаған кезде қор бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған қажеттіліктің қосымша жиынтық есебін бірыңғай дистрибьюторға ұсынады.
15-тарау. Фармацевтикалық көрсетілетін қызметтер берушілерге шығындарды өтеу тәртібі
144. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары фармацевтикалық қызметтерді көрсету туралы шартта белгіленген дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың құнын және дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды тасымалдау, сақтау, есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер үшін фармацевтикалық қызметтерді көрсету туралы шартта белгіленген, пайыздық арақатынаста көрсетілген сыйақы мөлшерін фармацевтикалық көрсетілетін қызметтер берушілерге ай сайын өтейді.
Бұл ретте дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың құны халықаралық патенттелмеген атауға шекті бағалардан және саудалық атауға шекті бағалардан аспайды.
145. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары фармацевтикалық көрсетілетін қызметтер берушілерге іс жүзінде көрсетілген қызметтер үшін шығындарды қамтамасыз етілген тізілімдер (рецепттер тізілімі) туралы ұсынылған деректерді бөлінген қаражат шегінде амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді есепке алу жүйесіндегі деректермен салыстырып тексеру негізінде орындалған жұмыстардың актілеріне сәйкес өтейді. Шарт сомасы қызметтердің іс жүзінде көрсетілетін көлемі есепке алынып түзетіледі.

Раздел 3. Порядок осуществления закупа
Глава 1. Тендер, осуществляемый посредством веб-портала единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа
Параграф 1. Порядок осуществления тендера
146. В тендере участвуют потенциальные поставщики, соответствующие пунктам 8 и 9 настоящих Правил.
147. Тендер состоит из последовательных этапов, представляющих собой:
1) рассмотрение тендерной комиссией заявок потенциальных поставщиков на предмет соответствия условиям объявления и условиям настоящих Правил и принятие на основе кворума решений об отклонении заявок или определении победителей тендера по неконкурентным лотам и допуске к аукциону – по конкурентным, а также автоматическое отклонение веб-порталом не отклоненных комиссией заявок потенциальных поставщиков, если их конкурентам по лоту оказывается поддержка отечественных товаропроизводителей и (или) производителей государств-членов ЕАЭС или предпринимательской инициативы;
2) аукцион среди потенциальных поставщиков, допущенных комиссией к аукциону, автоматическое определение веб-порталом победителей тендера и поставщиков, занявших второе место, и подведение итогов, а в случаях отклонения всех заявок или отсутствия конкуренции по лотам, – автоматическое подведение веб-порталом итогов.
148. Решением единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа в состав комиссии включаются его работники в нечетном количестве не менее трех человек, включая руководителя или лица, исполняющего его обязанности.
Тендерная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора.
149. Секретарем тендерной комиссии определяется штатный работник единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении тендера;
2) по требованию члена тендерной комиссии о представлении экспертного заключения по какому-либо лоту направление соответствующему эксперту уведомления о необходимости дачи экспертного заключения;
3) формирование по итогам голосования тендерной комиссии проекта протокола голосования для ознакомления, а по требованию кого-либо из членов комиссии – возобновление голосования на веб-портале;
4) публикацию на веб-портале протокола голосования;
5) отмену на веб-портале тендера в целом или какому-либо лоту в случаях принятия решения о его отмене или признании недействительным с приобщением его копии;

3-бөлім. Сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
1-тарау. Бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы веб-портал арқылы жүзеге асыратын тендер
1-параграф. Тендерді жүзеге асыру тәртібі
146. Тендерге осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілер қатысады.
147. Тендер мынадай жүйелі кезеңдерден тұрады:
1) тендерлік комиссияның әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін хабарландыру шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы және кворум негізінде өтінімдерді қабылдамау немесе бәсекелес емес лоттар бойынша тендер жеңімпаздарын айқындау және бәсекелес лоттар бойынша аукционға жіберу туралы шешімдер қабылдауы, сондай-ақ егер лот бойынша бәсекелестеріне отандық тауар өндірушілерге және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілеріне немесе кәсіпкерлік бастамаға қолдау көрсетілетін болса, комиссия қабылдаудан бас тартпаған әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін веб-порталдың автоматты түрде қабылдамауы;
2) комиссия аукционға жіберген әлеуетті өнім берушілер арасындағы аукцион, веб-портал тендер жеңімпаздарын және екінші орын алған өнім берушілерді автоматты түрде айқындауы және қорытындылар шығаруы, ал барлық өтінімдер қабылданбаған немесе лоттар бойынша бәсекелестік болмаған жағдайда веб-порталдың автоматты түрде қорытынды шығаруы.
148. Бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының шешімімен комиссия құрамына, басшыны немесе оның міндетін атқарушы адамды қоса алғанда, саны тақ кемінде үш адамнан тұратын жұмыскерлері енгізіледі.
Тендерлік комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап әрекет етеді және шарт жасалған күні өз қызметін тоқтатады.
149. Бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының штаттық жұмыскері тендерлік комиссияның хатшысы болып айқындалады, ол:
1) веб-порталда тендер өткізу туралы хабарландыруды жариялауды;
2) тендерлік комиссия мүшесінің қандай да бір лот бойынша сараптамалық қорытынды беру туралы талабы бойынша тиісті сарапшыға сараптамалық қорытынды беру қажеттігі туралы хабарлама жіберуді;
3) тендерлік комиссияның дауыс беруінің қорытындысы бойынша танысу үшін дауыс беру хаттамасының жобасын қалыптастыруды, ал комиссия мүшелерінің бірінің талап етуі бойынша веб-порталда дауыс беруді қайта бастауды;
4) дауыс беру хаттамасын веб-порталда жариялауды;
5) тендерді тоқтату немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған жағдайда, көшірмесін қоса тіркей отырып, веб-порталда оны тұтастай немесе қандай да бір лот бойынша тоқтатуды;

6) информирование об итогах тендера для заключения договоров.
150. Объявление о проведении тендера публикуется на казахском и русском языках на веб-портале в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа с рассылкой веб-порталом уведомления всем зарегистрированным потенциальным поставщикам и представляет собой информацию, содержащую:
1) наименование, номер и время размещения объявления;
2) наименование, юридический адрес, бизнес-идентификационный код, банковский счет единого дистрибьютора;
3) лоты с указанием номера, наименования лекарственного средства и (или) медицинского изделия, его характеристики с приложением технической спецификации медицинской техники, единицы измерения, количества, выделенных цены и общей суммы;
4) место поставки или оказания фармацевтической услуги;
5) сроки поставки или оказания фармацевтической услуги;
6) время начала и окончания приема заявок с обратным отсчетом оставшегося времени;
7) фамилию, имя, отчество (при его наличии) и должность членов комиссии;
8) фамилию, имя, отчество (при его наличии), должность секретаря комиссии, телефон и электронную почту.
151. Прием заявок начинается в 9.00 часов рабочего дня единого оператора, следующего за днем публикации объявления о тендере, и заканчивается в 10.00 часов рабочего дня единого оператора по истечении:
1) семи рабочих дней при закупе пятидесяти и более лотов;
2) от трех до пяти рабочих дней при закупе менее пятидесяти лотов;
3) от одного до пяти рабочих дней при проведении закупа, предусмотренного главой 4 раздела 3 настоящих Правил;
4) десяти рабочих дней при закупе медицинской техники.
При отсутствии заявок веб-портал автоматически и одновременно публикует протоколы вскрытия и итогов.
152. По истечении срока приема заявок веб-портал делает их доступными для рассмотрения и автоматически публикует протокол вскрытия с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование тендера;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа;
3) перечень лотов в объявлении;
4) наименования потенциальных поставщиков, БИН (ИИН), ИНН, УНП, юридические адреса, время и даты представления заявок;
5) лоты, на которые заявки не представлены;
6) лоты и наименования потенциальных поставщиков, представивших заявки, с указанием данных ценовых предложений.

6) шарттар жасасу үшін тендердің қорытындысы туралы хабардар етуді уақтылы қамтамасыз етеді.
150. Тендер өткізу туралы хабарландыру бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде жарияланады және веб-порталда тіркелген барлық әлеуетті өнім берушілерге хабарлама тартылады, онда:
1) хабарландырудың атауы, нөмірі және орналастыру уақыты;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, заңды мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру коды, банктік шоты;
3) дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның нөмірі, атауы, медициналық техниканың техникалық ерекшелігімен қоса, оның сипаттамасы, өлшем бірлігі, саны, бөлінген бағасы және жалпы сомасы көрсетілген лоттар;
4) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті жеткізу немесе көрсету орны;
5) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті жеткізу немесе көрсету мерзімдері;
6) қалған уақыттың кері есептей отырып, өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу уақыты;
7) комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы;
8) комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, телефоны мен электрондық поштасы қамтылатын ақпарат болады.
151. Өтінімдерді қабылдау тендер туралы хабарландыру жарияланған күннен кейінгі бірыңғай оператордың жұмысы күні сағат 9.00-де басталады және:
1) елу және одан көп лот сатып алынған кезде – жеті жұмыс күні;
2) елу лоттан аз сатып алынған кезде – үш күннен бес жұмыс күніне дейін;
3) осы Қағидалардың 3-бөлімінің 4-тарауында көзделген сатып алу өткізілген кезде бір күннен бес жұмыс күніне дейін;
4) медициналық техника сатып алған кезде он жұмыс күні өткен соң бірыңғай оператордың өтінім қабылдау уақыты сағат 10.00-де аяқталады.
Өтінімдер болмаған кезде веб-портал ашу және қорытынды хаттамаларын автоматты түрде және бір мезгілде жариялайды.
152. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін веб-портал оларды қарау үшін қолжетімді етеді және ашу хаттамасын оның нөмірін, жариялану уақыты мен мәртебесін көрсете отырып, автоматты түрде жариялайды, онда:
1) тендердің нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) хабарландырудағы лоттардың тізбесі;
4) әлеуетті өнім берушілердің атауы, БСН (ЖСН), ССН, ТЕН, заңды мекенжайлары, өтінімдерді ұсыну уақыты мен күні;
5) өтінімдері ұсынылмаған лоттар;
6) баға ұсыныстарының деректері көрсетілген лоттар және өтінімдер ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атаулары қамтылады.

153. Заявки потенциальных поставщиков в тендере до пятидесяти лотов рассматриваются комиссией в течение 5 (пяти) рабочих дней, пятидесяти и более лотов – 10 (десяти) рабочих дней.
Заявки потенциальных поставщиков при проведении закупа медицинской техники рассматриваются тендерной комиссией в течение 10 (десяти) рабочих дней вне зависимости от количества лотов.
154. Ко времени истечения срока рассмотрения заявок секретарь тендерной комиссии формирует проект протокола голосования на веб-портале на основании голосования членов комиссии, после ознакомления с которым тендерная комиссия подписывает его, за исключением не голосовавших по уважительным причинам.
155. Секретарь тендерной комиссии публикует на веб-портале протокол голосования с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование тендера;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа;
3) результаты голосования тендерной комиссии в разрезе лотов с указанием решений каждого члена тендерной комиссии о допуске или отклонении заявки в целом или по лоту, оказании поддержки отечественным товаропроизводителям и (или) производителям государств-членов ЕАЭС или предпринимательской инициативы;
4) лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых отклонены тендерной комиссией ввиду несоответствия условиям объявления или условиям настоящих Правил;
5) лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых автоматически отклонены веб-порталом ввиду оказания их конкурентам по лоту поддержки отечественным товаропроизводителям и (или) производителям государств-членов ЕАЭС или предпринимательской инициативы;
6) лоты без конкуренции и наименования потенциальных поставщиков, являющихся отечественными товаропроизводителями или производителями государств-членов ЕАЭС, с подробным указанием данных ценовых предложений;
7) лоты без конкуренции и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых признаны тендерной комиссией соответствующими условиям объявления и условиям настоящих Правил, с подробным указанием данных ценовых предложений.
156. Время на устранение замечаний начинается в 9.00 часов рабочего дня единого оператора, следующего за днем публикации протокола голосования, и заканчивается в 10.00 часов рабочего дня единого оператора по истечении:
1) 3 (трех) рабочих дней при закупе пятидесяти и более лотов;
2) 2 (двух) рабочих дней при закупе менее пятидесяти лотов;
3) 5 (пяти) рабочих дней при закупе медицинской техники вне зависимости от количества лотов.

153. Комиссия әлеуетті өнім берушілердің елу лотқа дейінгі тендердегі өтінімдерін 5 (бес) жұмыс күні ішінде, елу және одан көп лотты 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
Медициналық техниканы сатып алу өткізілген кезде әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін тендерлік комиссия лоттардың санына қарамастан,
10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
154. Өтінімдерді қарау мерзімі аяқталатын уақытқа қарай тендерлік комиссия хатшысы веб-порталда тендерлік комиссия мүшелерінің дауыс беруі негізінде дауыс беру хаттамасының жобасын қалыптастырады, тендерлік комиссия дәлелді себептермен дауыс бермегендерді қоспағанда, танысқаннан кейін оған қол қояды.
155. Тендерлік комиссияның хатшысы веб-порталда нөмірін, жариялану уақыты мен мәртебесін көрсете отырып, дауыс беру хаттамасын жариялайды, онда:
1) тендердің нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) тендерлік комиссияның әрбір мүшесінің өтінімді тұтастай немесе лот бойынша қабылдау немесе қабылдамау, отандық тауар өндірушілерге және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілеріне немесе кәсіпкерлік бастамаға қолдау көрсету туралы шешімдері көрсетіле отырып, тендерлік комиссияның лоттар бойынша дауыс беру нәтижелері;
4) тендерлік комиссия хабарландырудың шарттарына немесе осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмеуіне байланысты өтінімдерін қабылдамаған әлеуетті өнім берушілердің атаулары мен лоттар;
5) лот бойынша бәсекелестеріне отандық тауар өндірушілерге және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілеріне және кәсіпкерлік бастамаға қолдау көрсетілуіне байланысты өтінімдерін веб-портал автоматты түрде қабылдамаған әлеуетті өнім берушілердің атаулары мен лоттар;
6) баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетіле отырып, бәсекелесі жоқ лоттар және отандық тауар өндірушілер немесе ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілері болып табылатын әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
7) тендерлік комиссия өтінімдерін хабарландырудың шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді деп таныған, баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетілген, бәсекелесі жоқ лоттар және әлеуетті өнім берушілердің атаулары қамтылады.
156. Ескертулерді жою уақыты дауыс беру хаттамасы жарияланған күннен кейінгі бірыңғай оператордың жұмысы күні сағат 9.00-де басталады және:
1) елу және одан көп лот сатып алынған кезде – 3 (үш) жұмыс күні;
2) елуден кем лот сатып алынған кезде – 2 (екі) жұмыс күні;
3) медициналық техника сатып алынған кезде лоттардың санына қарамастан 5 (бес) жұмыс күні өткеннен кейін бірыңғай оператордың жұмысы күні сағат 10.00-де аяқталады.

157. Дополнения к заявкам потенциальных поставщиков в тендере рассматриваются комиссией единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа:
до пятидесяти лотов – в течение 3 (трех) рабочих дней,
пятидесяти и более лотов – в течение 5 (пяти) рабочих дней,
при закупе медицинской техники вне зависимости от количества лотов – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
158. При проведении тендера по закупу, предусмотренному главой 4 раздела 3 настоящих Правил, не предоставляются дополнения к заявкам.
159. При отсутствии у тендерной комиссии замечаний к заявкам потенциальных поставщиков, а также повторного рассмотрения тендерных заявок потенциальных поставщиков, указанных в протоколе голосования, на предмет полноты приведения их в соответствие с условиями настоящих Правил и устранения замечаний, составляется протокол допуска, который публикуется на веб-портале с указанием его номера, времени публикации, статуса и содержит:
1) номер и наименование тендера;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа;
3) результаты голосования тендерной комиссии в разрезе лотов с указанием решений каждого члена тендерной комиссии о допуске или отклонении заявки в целом или по лоту, оказании поддержки отечественных товаропроизводителей и (или) производителей государств-членов ЕАЭС или предпринимательской инициативы;
4) лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых отклонены тендерной комиссией ввиду несоответствия условиям объявления или условиям настоящих Правил;
5) лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых автоматически отклонены веб-порталом ввиду оказания их конкурентам по лоту поддержки отечественным товаропроизводителям и (или) производителям государств-членов ЕАЭС или предпринимательской инициативы;
6) лоты без конкуренции и наименования потенциальных поставщиков, являющихся отечественными товаропроизводителями или производителями государств-членов ЕАЭС, с подробным указанием данных ценовых предложений;
7) лоты без конкуренции и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых признаны комиссией соответствующими условиям объявления и условиям настоящих Правил, с подробным указанием данных ценовых предложений;
8) конкурентные лоты и наименования потенциальных поставщиков, заявки которых допущены тендерной комиссией к аукциону, с указанием стартовых цен аукциона.
160. Не позднее 2 (двух) рабочих дней после публикации протокола допуска проводится аукцион на снижение предложенных в заявках цен.

157. Тендерде әлеуетті өнім берушілердің өтінімдеріне толықтыруларды бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының комиссиясы:
елу лотқа дейін – 3 (үш) жұмыс күні ішінде,
елу және одан көп лотқа – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
медициналық техника сатып алынған кезде лоттардың санына қарамастан, 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
158. Осы Қағидалардың 3-бөлімінің 4-тарауында көзделген сатып алу бойынша тендер өткізілген кезде өтінімдерге толықтырулар ұсынылмайды.
159. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдеріне тендерлік комиссияның ескертулері болмаса, сондай-ақ дауыс беру хаттамасында көрсетілген әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімдерін осы Қағидалардың шарттарына толық сәйкес келтірілуі және ескертулердің жойылуы тұрғысынан қайта қаралса рұқсат беру хаттамасы жасалады, ол веб-порталда оның нөмірі, жариялану уақыты мен мәртебесі көрсетіле отырып, жарияланады, онда:
1) тендердің нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) тендерлік комиссияның әрбір мүшесінің өтінімді тұтастай немесе лот бойынша қабылдау немесе қабылдамау, отандық тауар өндірушілерге және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілеріне немесе кәсіпкерлік бастамаға қолдау көрсету туралы шешімдері көрсетіле отырып, тендерлік комиссияның лоттар бойынша дауыс беру нәтижелері;
4) тендерлік комиссия хабарландырудың шарттарына немесе осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмеуіне байланысты өтінімдерін қабылдамаған әлеуетті өнім берушілердің атаулары мен лоттар;
5) лот бойынша бәсекелестеріне отандық тауар өндірушілерге және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілеріне және кәсіпкерлік бастамаға қолдау көрсетілуіне байланысты өтінімдерін веб-портал автоматты түрде қабылдамаған лоттар және әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
6) баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетілген бәсекелесі жоқ лоттар және отандық тауар өндірушілер немесе ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілері болып табылатын әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
7) комиссия өтінімдерін хабарландырудың шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді деп таныған, баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетілген, бәсекелесі жоқ лоттар және әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
8) бәсекелес лоттар және аукционның бастапқы бағалары көрсетіле отырып, өтінімдерін тендерлік комиссия аукционға жіберген әлеуетті өнім берушілердің атаулары қамтылады.
160. Рұқсат беру хаттамасы жарияланғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей өтінімдерде ұсынылған бағаларды төмендетуге аукцион өткізіледі.

161. При отсутствии заявок, отклонении комиссией всех заявок, отсутствии конкуренции по лотам или по итогам аукциона веб-портал автоматически формирует и публикует протокол итогов с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование тендера;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа;
3) результаты аукциона с указанием лотов, наименований участников аукциона, времени подачи и размеров шагов аукциона;
4) конкурентные лоты и наименования потенциальных поставщиков, за исключением занявших второе место, заявки которых автоматически отклонены веб-порталом в результате аукциона;
5) конкурентные лоты и победителей тендера в аукционе с подробным указанием данных ценовых предложений;
6) конкурентные лоты и потенциальных поставщиков, занявших второе место в аукционе, с подробным указанием данных ценовых предложений;
7) конкурентные лоты и наименования победителей тендера, являющихся отечественными товаропроизводителями или производителями государств-членов ЕАЭС, с подробным указанием данных ценовых предложений.
162. При возникновении технических неисправностей, не позволяющих использовать веб-портал или формирующих некорректный протокол, единый оператор незамедлительно публикует об этом объявление в соответствующем разделе веб-портала, который автоматически рассылает всем участникам тендера соответствующие уведомления.
Сроки тендера при этом сдвигаются соразмерно времени, потребовавшемуся для устранения технических неисправностей.
Опубликованный некорректный протокол единый оператор не удаляет с веб-портала и присваивает им статус "недействительный". Вновь сформированный корректный протокол публикуется единым оператором на веб-портале со статусом "действительный".
При замене протокола веб-портал автоматически направляет участникам тендера соответствующие уведомления.
163. При осуществлении закупа медицинской техники протокол итогов тендера и технические спецификации победителей в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подведения итогов тендера направляются единым дистрибьютором заказчикам (заявителям) для заключения с победителями тендера договоров закупа по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Участие потенциального поставщика в тендере
164. Потенциальный поставщик для участия в тендере регистрируется на веб-портале в качестве его пользователя и размещает следующие документы:
1) копии соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и (или) уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях";

161. Өтінімдер болмаған, тендерлік комиссия барлық өтінімдерді қабылдамаған, лоттар бойынша немесе аукцион қорытындылары бойынша бәсеке болмаған кезде веб-портал автоматты түрде нөмірін, жарияланған уақыты мен мәртебесін көрсете отырып, қорытындылар хаттамасын қалыптастырады және жариялайды, онда:
1) тендердің нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) лоттар, аукционға қатысушылардың атаулары, беру уақыты мен аукцион қадамдарының мөлшері көрсетілген аукцион нәтижелері;
4) бәсекелес лоттар және аукцион нәтижесінде веб-порталда өтінімдері автоматты түрде қабылданбаған екінші орын алғандарды қоспағанда, әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
5) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетілген аукциондағы тендер жеңімпаздары;
6) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетілген аукционда екінші орын алған әлеуетті өнім берушілер;
7) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстарының деректері егжей-тегжейлі көрсетілген отандық тауар өндірушілер немесе ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілері болып табылатын тендер жеңімпаздарының атаулары қамтылады.
162. Веб-порталды пайдалануға мүмкіндік бермейтін немесе хаттамаларды дұрыс қалыптастырмайтын техникалық ақаулар туындаған кезде бірыңғай оператор бұл туралы веб-порталдың тиісті бөлімінде дереу хабарландыру жариялайды, онда тендерге қатысушылардың бәріне автоматты түрде тиісті хабарламалар жіберіледі.
Бұл ретте тендер мерзімдері техникалық ақауларды жою үшін қажетті уақытқа тең мерзімге жылжиды.
Жарияланған қате хаттаманы бірыңғай оператор веб-порталдан алып тастамай, оған "жарамсыз" деген мәртебе береді. Жаңадан қалыптастырылған дұрыс хаттаманы бірыңғай оператор веб-порталда "жарамды" деген мәртебемен жариялайды.
Хаттама ауыстырылған кезде тендерге қатысушыларға веб-портал автоматты түрде тиісті хабарлама жібереді.
163. Медициналық техниканы сатып алу жүзеге асырылған кезде бірыңғай дистрибьютор тендер қорытындысының хаттамасын және жеңімпаздардың техникалық ерекшелігін тендер қорытындысы шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендер жеңімпаздарымен сатып алу шарттарын жасасу үшін тапсырыс берушілерге (өтініш берушілерге) жібереді.
2-параграф. Әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуы
164. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуы үшін веб-порталда оның пайдаланушысы ретінде тіркеледі және мынадай құжаттарды:
1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алынған фармацевтикалық қызметке және (немесе) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға тиісті лицензияның және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның көшірмелерін;

2) при наличии копии сертификатов:
о соответствии объекта и производства требованиям надлежащей производственной практики (GMP);
о соответствии объекта требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);
о соответствии объекта требованиям надлежащей аптечной практики (GPP).
Документы, предусмотренные настоящим пунктом, актуализируются по мере необходимости.
Веб-портал в хронологическом порядке отражает время и дату размещения потенциальным поставщиком документов, предусмотренных настоящим пунктом, и не позволяет их удалять, в том числе после актуализации.
165. В рамках тендера потенциальный поставщик представляет одну тендерную заявку, которая соответствует условиям объявления и содержит:
1) ценовое предложение по форме, согласно приложениям 2 и (или) 14 к настоящим Правилам;
2) гарантийное обеспечение в виде банковской гарантии или платежного поручения;
3) техническую спецификацию при закупе медицинской техники по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам или фармацевтической услуги (вся информация о привлечении соисполнителей к оказанию фармацевтической услуги отражается в технической спецификации);
4) при истечении срока действия регистрационного удостоверения – документ, подтверждающий ввоз или производство лекарственного средства и (или) медицинского изделия, в количестве согласно объявлению, если оно ввезено в Республику Казахстан или произведено на ее территории до истечения срока действия регистрационного удостоверения;
5) при наличии в составе комплекта поставки медицинской техники комплектующего, не подлежащего государственной регистрации, представляется письмо экспертной организации или уполномоченного органа в области здравоохранения, подтверждающее отсутствие необходимости регистрации;
6) при наличии поставки медицинской техники, относящейся к средствам измерения, – копию сертификата, выданного уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии, если медицинская техника не относится к средствам измерения, – подтверждающий документ об установлении принадлежности технических средств к средствам измерений;
7) письмо потенциального поставщика с указанием допустимого срока простоя медицинской техники в пределах финансового квартала (не более 15 календарных дней), при закупе медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания.
166. Потенциальный поставщик в ценовом предложении на поставку лекарственного средства и (или) медицинского изделия указывает:
1) номер регистрационного удостоверения или разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз лекарственного средства и (или) медицинского изделия в Республику Казахстан, полностью и в точности соответствующий данным информационной системы "электронное правительство" www.elicense.kz;

2) мына сертификаттардың көшірмелері болған жағдайда:
объектінің және өндірістің тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкестігі туралы;
объектінің тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы;
объектінің тиісті дәріханалық практика (GРP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификаттардың көшірмелерін орналастырады.
Осы тармақта көзделген құжаттар қажетіне қарай өзектілендіріліп тұрады.
Веб-портал әлеуетті өнім берушінің осы тармақта көзделген құжаттарды орналастырған уақыты мен күнін хронологиялық тәртіппен көрсетеді және оларды өзектілендірілгеннен кейін де алып тастауға мүмкіндік бермейді.
165. Тендер шеңберінде әлеуетті өнім беруші бір тендерлік өтінім береді, ол хабарландыру шарттарына сәйкес келеді және онда:
1) осы Қағидаларға 2 және (немесе) 14-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысы;
2) банк кепілдігі немесе төлем тапсырмасы түріндегі кепілдікті қамтамасыз ету;
3) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық техника немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызмет сатып алынған кездегі техникалық ерекшелік (фармацевтикалық қызмет көрсетуге бірлесіп орындаушыларды тарту туралы бүкіл ақпарат техникалық ерекшелікте көрсетіледі);
4) тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі өткен жағдайда – егер тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі өткенге дейін Қазақстанға әкелінсе немесе оның аумағында өндірілген болса, дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның хабарландыруға сәйкес көлемде әкелінгенін немесе өндірілгенін растайтын құжат;
5) медициналық техниканы жеткізу жиынтығының құрамында мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жиынтықтаушы болған жағдайда сараптама ұйымының немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тіркеу қажеттігі жоқ екенін растайтын хаты;
6) өлшем құралдарына жататын медициналық техника берілген кезде техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті орган берген сертификаттың көшірмесі, егер медициналық техника өлшем құралдарына жатпайтын болса, Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнамасына сәйкес техникалық құралдардың өлшем құралдарына тиесілігі белгіленгенін растайтын құжат;
7) сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алу кезінде қаржылық тоқсан шегінде (күнтізбелік 15 күннен аспайтын) медициналық техниканың рұқсат етілген тоқтап қалу мерзімін көрсете отырып, әлеуетті өнім берушінің хаты қамтылады.
166. Әлеуетті өнім беруші дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды жеткізуге баға ұсынысында:
1) тіркеу куәлігінің немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсатының (қорытындысының) www.elicense.kz "электрондық үкімет" ақпараттық жүйесінің деректерімен толық әрі дәл сәйкес келетін нөмірін;

2) торговое наименование;
3) краткую характеристику (при закупе медицинской техники, вместо краткой характеристики проставляется запись "согласно прилагаемой технической спецификации");
4) единицу измерения;
5) производителя;
6) страну производства;
7) цену за единицу.
167. При закупе комплектного лекарственного средства и (или) медицинского изделия, потенциальный поставщик указывает в ценовом предложении на дополнительное лекарственное средство и (или) изделие медицинского назначения:
1) номер регистрационного удостоверения, соответствующий данным государственного реестра лекарственных средств и (или) изделия медицинского назначения, или разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз лекарственного средства и (или) изделия медицинского назначения в Республику Казахстан, соответствующий данным информационной системы "электронное правительство" www.elicense.kz;
2) торговое наименование;
3) краткую характеристику;
4) единицу измерения;
5) производителя.
168. При закупе лекарственного средства и (или) медицинского изделия с условием поставки определенного его количества на бесплатной основе, потенциальный поставщик делает соответствующую запись о такой поставке в строке ценового предложения с краткой характеристикой.
При закупе фармацевтической услуги ее стоимость отражается в процентах и тенге в отдельных строках по отношению к цене лекарственного средства.
169. Данные ценового предложения автоматически отражаются веб-порталом в протоколах вскрытия, итогов и заключаемых договорах.
170. Веб-портал автоматически не позволяет потенциальному поставщику:
1) предложить цену за единицу лекарственного средства и (или) медицинского изделия выше цены лота в объявлении;
2) изменить в ценовом предложении количество и график поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
3) отозвать заявку после ее вскрытия;
4) подать заявку после истечения предусмотренного объявлением срока.
171. Заявка считается поданной в момент направления веб-порталом уведомления потенциальному поставщику и изменяется или отзывается потенциальным поставщиком до момента ее вскрытия.
Параграф 3. Гарантийное обеспечение
172. Гарантийное обеспечение тендерной заявки вносится на каждый лот в отдельности и составляет не менее одного процента от суммы лота в объявлении.
173. Потенциальный поставщик представляет гарантийное обеспечение заявки на участие в тендере в одной из следующих форм:
1) денежный взнос на банковский счет единого дистрибьютора с приобщением к заявке копии платежного поручения и указанием в назначении платежа номера соответствующего лота;

2) саудалық атауын;
3) қысқаша сипаттамасын (медициналық техника сатып алынса қысқаша сипаттаманың орнына "қоса беріліп отырған техникалық ерекшелікке сәйкес" деген жазба қойылады);
4) өлшем бірлігін;
5) өндірушіні;
6) өндірілген елін;
7) бірлігі үшін бағаны көрсетеді.
167. Жиынтықтағы дәрілік зат және (немесе) медициналық бұйым сатып алынса әлеуетті өнім беруші қосымша дәрілік затқа және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымға баға ұсынысында:
1) дәрілік заттың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымның мемлекеттік тізілімінің деректеріне сәйкес келетін тіркеу куәлігінің нөмірін немесе дәрілік затты және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымды Қазақстан Республикасына әкелуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган рұқсатының (қорытындысының) www.elicense.kz "электрондық үкімет" ақпараттық жүйесінің деректеріне сәйкес келетін нөмірін;
2) саудалық атауын;
3) қысқаша сипаттамасын;
4) өлшем бірлігін;
5) өндірушіні көрсетеді.
168. Дәрілік зат және (немесе) медициналық бұйым оның белгілі бір мөлшері тегін негізде жеткізу шартымен сатып алынған кезде әлеуетті өнім беруші баға ұсынысы деген жолда осындай жеткізу туралы қысқаша сипаттамасымен тиісті жазба жасайды.
Фармацевтикалық көрсетілетін қызмет сатып алынған кезде оның құны дәрілік заттың бағасына қатысты пайызбен және теңгемен бөлек жолдарда көрсетіледі.
169. Баға ұсынысының деректері веб-порталда ашу қорытынды хаттамаларында және жасалатын шарттарда автоматты түрде көрсетіледі.
170. Веб-портал әлеуетті өнім берушіге автоматты түрде:
1) дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның бір бірлігі үшін хабарландырудағы лоттың бағасынан жоғары баға ұсынуға;
2) баға ұсынысында дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын және беру графигін өзгертуге;
3) өтінім ашылғаннан кейін оны қайтарып алуға;
4) хабарландыруда көзделген мерзім өткеннен кейін өтінім беруге мүмкіндік бермейді.
171. Өтінім әлеуетті өнім берушіге веб-портал хабарлама жіберген кезде берілді деп есептеледі және әлеуетті өнім беруші оны ашылған сәтке дейін өзгертеді немесе кері қайтарып алады.
3-параграф. Кепілдікті қамтамасыз ету
172. Тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету әрбір лотқа жеке енгізіледі және хабарландырудағы лот сомасының кемінде бір пайызын құрайды.
173. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді мынадай нысандардың бірімен ұсынады:
1) өтінімге төлем тапсырмасының көшірмесі қоса берілген және төлем мақсатында тиісті лоттың нөмірі көрсетілген бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына ақшалай жарна;

2) электронная банковская гарантия по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам, выдаваемая банком непосредственно на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц банка.
174. При этом копия банковской гарантии приобщается к заявке на веб-портале.
175. Гарантийное обеспечение заявки не вносится при закупе, предусмотренном главой 4 раздела 3 настоящих Правил.
176. Срок действия гарантийного обеспечения заявки потенциального поставщика истекает в момент ее отклонения согласно протоколу итогов либо своевременного представления победителем закупа меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному договору.
177. Гарантийное обеспечение возвращается при:
1) отклонении заявки потенциального поставщика;
2) своевременном представлении победителем меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному по итогам тендера договору;
3) отмены тендера или закупа отдельного лота;
4) признания тендера или закупа отдельного лота недействительным;
5) внесения, но не участия лица в тендере.
178. При отклонении заявки потенциального поставщика:
1) веб-портал автоматически направляет потенциальному поставщику и единому дистрибьютору посредством веб-портала уведомление о возврате денег по форме, предусмотренной веб-порталом, а единый дистрибьютор производит возврат денежного взноса путем перечисления денег на банковский счет потенциального поставщика в течение пяти рабочих дней;
2) веб-портал автоматически направляет банку, выдавшему электронную банковскую гарантию, и потенциальному поставщику уведомление о прекращении ее действия по форме, предусмотренной веб-порталом.
179. Гарантийное обеспечение заявки удерживается, если в нарушение сроков, предусмотренных настоящими Правилами, победитель тендера:
1) отказался или уклонился от заключения договора;
2) не представил меру обеспечения исполнения обязательств по договору.
180. Единый дистрибьютор, заказчик или организатор закупа при удержании гарантийного обеспечения в виде:
1) денежного взноса – направляет победителю тендера посредством веб-портала уведомление об удержании денег по форме, предусмотренной веб-порталом;
2) электронной банковской гарантии – направляет банку и победителю тендера (для сведения) посредством веб-портала требование о ее оплате по форме, предусмотренной веб-порталом.
181. Требование об оплате банковской гарантии предъявляется банку в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня наступления основания ее оплаты.
Параграф 4. Экспертиза
182. Для единого дистрибьютора списки экспертов по профильным специальностям на отдельный финансовый год определяются уполномоченным органом в области здравоохранения.
Для экспертизы заявок на лекарственные средства дополнительно привлекаются эксперты в области клинической фармакологии.
Заказчик или организатор закупа привлекают эксперта или экспертов профильных специальностей по вопросам, требующим специальных знаний и (или) технических познаний.
На отдельный финансовый год заказчиком или организатором закупа определяются эксперты по профильным специальностям для экспертизы заявок на предмет соответствия лекарственных средств и (или) медицинских изделий характеристикам или техническим спецификациям в объявлении.

2) осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен тікелей веб-порталда банк беретін электрондық банк кепілдігі.
174. Бұл ретте банк кепілдігінің көшірмесі веб-порталдағы өтінімге қоса тіркеледі.
175. Осы Қағидалардың 3-бөлімінің 4-тарауында көзделген сатып алу кезінде өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету енгізілмейді.
176. Әлеуетті өнім берушінің өтінімін кепілдікті қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі қорытындылар хаттамасына сәйкес ол қабылданбаған не сатып алу жеңімпазы жасалған шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларын уақтылы ұсынған кезде аяқталады.
177. Кепілдікті қамтамасыз ету:
1) әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбаса;
2) жеңімпаз тендердің қорытындысы бойынша жасалған шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларын уақтылы ұсынса;
3) тендер немесе жеке лотты сатып алу тоқтатылса;
4) тендер немесе жеке лотты сатып алу жарамсыз деп танылса;
5) кепілдік енгізілген, бірақ тұлға тендерге қатыспаса қайтарылады.
178. Әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбаған кезде:
1) веб-портал әлеуетті өнім берушіге және бірыңғай дистрибьюторға
веб-порталда көзделген нысан бойынша веб-портал арқылы ақшаны қайтару туралы хабарламаны автоматты түрде жібереді, ал бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен бес жұмыс күні ішінде ақшалай жарнаны қайтаруды жүргізеді;
2) веб-портал электрондық банк кепілдігін берген банкке және әлеуетті өнім берушіге веб-порталда көзделген нысан бойынша оның қолданылуын тоқтату туралы хабарламаны автоматты түрде жібереді.
179. Тендер жеңімпазы осы Қағидаларда көзделген мерзімдерді бұза отырып:
1) шарт жасасудан бас тартса немесе жалтарса;
2) шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шарасын ұсынбаса өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұсталады.
180. Бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы:
1) ақшалай жарна түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді ұстап қалса
веб-портал арқылы тендер жеңімпазына веб-порталда көзделген нысан бойынша ақшаның ұсталғаны туралы хабарлама жібереді;
2) электрондық банктік кепілдік түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді ұстап қалса веб-портал арқылы банкке және тендер жеңімпазына (мәлімет үшін) веб-порталда көзделген нысан бойынша оны төлеу туралы талап жібереді.
181. Банк кепілдігін төлеу туралы талап банкке оны төлеу үшін негіз басталған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қойылады.
4-параграф. Сараптама
182. Бірыңғай дистрибьютор үшін жеке қаржы жылына арналған бейінді мамандықтар бойынша сарапшылардың тізімдерін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайды.
Дәрілік заттарға берілетін өтінімдерге сараптама жүргізу үшін қосымша клиникалық фармакология саласындағы сарапшылар тартылады.
Тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы арнайы білімді және (немесе) техникалық білікті талап ететін мәселелер бойынша сарапшыны немесе бейінді мамандықтардың сарапшыларын тартады.
Жекелеген қаржы жылына тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың хабарландырудағы сипаттамаларға немесе техникалық ерекшеліктерге сәйкестігі мәніне өтінімдерге сараптама жүргізу үшін бейінді мамандықтар бойынша сарапшыларды айқындайды.

183. Эксперты регистрируются на веб-портале в качестве его пользователей до вскрытия заявок.
184. Экспертом не может являться лицо:
1) заинтересованное в результатах процедур закупа (представители единого дистрибьютора, потенциального поставщика);
2) являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником первого руководителя единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа.
185. Для определения соответствия предлагаемого потенциальным поставщиком лекарственного средства, медицинского изделия или фармацевтической услуги характеристике или технической спецификации в объявлении член тендерной комиссии посредством веб-портала направляет секретарю уведомление о необходимости получения экспертного заключения по соответствующему лоту не позднее чем за 2 (два) рабочих дня до истечения срока публикации протокола голосования.
186. Секретарь тендерной комиссии после получения уведомления о необходимости получения экспертного заключения посредством веб-портала незамедлительно направляет соответствующему эксперту уведомление о необходимости представления экспертного заключения по лоту.
При поступлении по тому же лоту уведомления о необходимости заключения эксперта от другого члена тендерной комиссии, повторное уведомление эксперту не направляется.
187. Веб-портал автоматически рассылает членам тендерной комиссии экспертное заключение после его подписания экспертом, которое носит рекомендательный характер.
188. Член тендерной комиссии при несогласии с экспертным заключением не принимает его во внимание.
189. Если экспертное заключение служит основанием отклонения заявки потенциального поставщика, оно публикуется секретарем тендерной комиссии одновременно с протоколом голосования.
190. Тендерной комиссией допускается использование экспертного заключения в течение 12 (двенадцати) календарных месяцев при проведении последующих тендеров.
Параграф 5. Порядок голосования и принятия решения тендерной комиссией
191. Члены тендерной комиссии к моменту объявления тендера регистрируются на веб-портале в качестве его пользователей для рассмотрения заявки, голосуют за допуск или отклонение заявки потенциального поставщика путем проставления решения на веб-портале, обосновывая его при отклонении заявки нормами настоящих Правил, с помощью электронных цифровых подписей.
192. Члены тендерной комиссии при принятии решений о поддержке отечественных товаропроизводителей и (или) производителей государств-членов ЕАЭС или предпринимательской инициативы рассматривают документы на странице потенциального поставщика на веб-портале и из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации, а в части соответствия заявки условиям объявления и условиям настоящих Правил к лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям – документы, представленные потенциальным поставщиком в заявке.
Веб-портал содержит выбор замечаний к заявке с обоснованием согласно настоящим Правилам.
При необходимости член тендерной комиссии обосновывает свое замечание к заявке, не используя варианты, предлагаемые ему веб-порталом.

183. Сарапшылар өтінімдер ашылғанға дейін веб-порталда оны пайдаланушылар ретінде тіркеледі.
184. Мыналар:
1) сатып алу рәсімдерінің нәтижесіне мүдделі (бірыңғай дистрибьютордың, әлеуетті өнім берушінің өкілдері);
2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаты болып табылатын адам сарапшы бола алмайды.
185. Әлеуетті өнім беруші ұсынатын дәрілік заттың, медициналық бұйымның немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің хабарландырудағы сипаттамаға немесе техникалық ерекшелікке сәйкестігін анықтау үшін тендерлік комиссия мүшесі веб-портал арқылы хатшыға дауыс беру хаттамасын жариялау мерзімі өткенге дейін кемінде 2 (екі) жұмыс күні бұрын тиісті лот бойынша сараптамалық қорытынды алу қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
186. Тендерлік комиссияның хатшысы сараптамалық қорытынды алу қажеттігі туралы хабарламаны алғаннан кейін веб-портал арқылы дереу тиісті сарапшыға лот бойынша сараптамалық қорытынды беру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Тендерлік комиссияның басқа мүшесінен сол бір лот бойынша сарапшы қорытындысының қажеттігі туралы хабарлама келіп түссе сарапшыға қайталап хабарлама жіберілмейді.
187. Веб-портал сарапшы қол қойғаннан кейін ұсынымдық сипаттағы сараптамалық қорытындыны тендерлік комиссияның мүшелеріне автоматты түрде жібереді.
188. Тендерлік комиссияның мүшесі сараптамалық қорытындымен келіспесе оны назарға алмайды.
189. Сараптамалық қорытынды әлеуетті өнім берушінің өтінімін қабылдамауға негіз болса, оны тендерлік комиссияның хатшысы дауыс беру хаттамасымен бір мезгілде жариялайды.
190. Тендерлік комиссия сараптамалық қорытындыны келесі тендерлерді өткізу кезінде күнтізбелік 12 (он екі) ай ішінде пайдалануға жол беріледі.
5-параграф. Тендерлік комиссияның дауыс беру және шешім
қабылдау тәртібі
191. Тендерлік комиссияның мүшелері тендер жарияланған сәтте өтінімді қарау үшін веб-порталда оны пайдаланушылар ретінде тіркеледі, шешімді веб-порталға қою арқылы әлеуетті өнім берушінің өтінімін қабылдау немесе қабылдамау үшін дауыс береді, өтінім қабылданбаған кезде оны электрондық цифрлық қолтаңбалардың көмегімен осы Қағидалардың нормаларымен негіздейді.
192. Тендерлік комиссия мүшелері отандық тауар өндірушілерді және (немесе) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өндірушілерін немесе кәсіпкерлік бастаманы қолдау туралы шешімдер қабылдаған кезде әлеуетті өнім берушінің веб-порталдағы парақшасындағы және Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі құжаттарды, ал өтінімнің хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға қойылатын шарттарына сәйкестігі тұрғысынан әлеуетті өнім беруші өтінімде ұсынған құжаттарды қарайды.
Веб-портал осы Қағидаларға сәйкес негіздемемен өтінімге берілетін ескертулерді таңдауды қамтиды.
Қажет болған кезде тендерлік комиссияның мүшесі өзіне веб-портал ұсынатын нұсқаларды пайдаланбай, өтінімге өзінің ескертуін негіздейді.

193. Голоса членов тендерной комиссии равны между собой.
Решение тендерной комиссии принимается простым большинством голосов от проголосовавших членов тендерной комиссии.
При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовали председатель тендерной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
194. Подписание протокола голосования производится без учета членов тендерной комиссии, не голосовавших по уважительным причинам.
Член тендерной комиссии, не голосовавший по уважительной причине, представляет секретарю комиссии копию документа, подтверждающего невозможность участия в голосовании.
195. При несогласии кого-либо из членов тендерной комиссии с ее решением к протоколу итогов приобщается его особое мнение.
196. В протоколе голосования веб-портал автоматически отражает результаты голосования каждого члена тендерной комиссии по каждому лоту с одним из возможных статусов:
1) "не голосовал";
2) "допущен";
3) "отклонен" с обоснованием причины согласно решению на веб-портале.
197. Потенциальный поставщик, заявка которого признается комиссией соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил, в отсутствие конкуренции по лоту признается победителем, за исключением закупа медицинской техники, имеющей зарегистрированные аналоги в Республике Казахстан, а при проведении повторного закупа медицинской техники по несостоявшимся лотам, победителем признается потенциальный поставщик, заявка которого признается комиссией соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил.
198. Закуп способом тендера или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствие тендерных заявок;
2) отклонение всех тендерных заявок потенциальных поставщиков;
3) если техническая спецификация заказчика соответствует только одной модели одного производителя из предлагаемых потенциальными поставщиками по лоту, за исключением закупа медицинской техники, не имеющей зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан.
Параграф 6. Основания отклонения заявки
199. Заявка потенциального поставщика отклоняется полностью, если потенциальный поставщик представил недостоверную информацию по условиям, предъявляемым к лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям, приобретаемым в рамках настоящих Правил.
200. Заявка потенциального поставщика отклоняется по лоту в случаях, если:
1) не представлено ценовое предложение или в нем:
цена превышает утвержденную Приказом 77, предельную цену на торговое наименование, а при закупе единым дистрибьютором – с учетом прибавления к цене потенциального поставщика утвержденной наценки единого дистрибьютора, за исключением закупа медицинской техники;
не указан номер регистрационного удостоверения или разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз или производство, в том числе на комплектное лекарственное средство и (или) медицинское изделие;
указан номер регистрационного удостоверения или разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз или производство, не соответствующего условиям объявления;
указан номер регистрационного удостоверения, не соответствующий или отсутствующий в государственном реестре лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
указан номер разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз или производство, отсутствующий в информационной системе государственных органов;
указано разрешение (заключение) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз или производство в количестве, не достаточном количеству в объявлении;
торговое наименование, характеристика или единица измерения не соответствуют условиям объявления, в том числе согласно экспертному заключению;
торговое наименование, краткая характеристика, единица измерения, производитель или страна производства не указаны или не соответствуют данным государственного реестра лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
не указана стоимость фармацевтической услуги в процентах или тенге;

193. Тендерлік комиссия мүшелерінің дауыстары өзара тең.
Тендерлік комиссияның шешімі комиссияның дауыс берген мүшелерінің қарапайым көпшілік даусымен қабылданады.
Дауыстар тең болған кезде тендерлік комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
194. Дауыс беру хаттамасына қол қою дәлелді себептермен дауыс бермеген тендерлік комиссия мүшелері есепке алынбай жүргізіледі.
Дәлелді себеппен дауыс бермеген тендерлік комиссия мүшесі комиссияның хатшысына дауыс беруге қатысудың мүмкін еместігін растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
195. Комиссия мүшелерінің бірі оның шешімімен келіспесе, оның ерекше пікірі қорытындылар хаттамасына қоса тіркеледі.
196. Веб-портал дауыс беру хаттамасында тендерлік комиссияның әрбір мүшесінің әр лот бойынша дауыс беру нәтижелерін веб-порталдағы шешімге сәйкес себебін негіздей отырып, автоматты түрде:
1) "дауыс берген жоқ";
2) "қабылданды";
3) "қабылданбады" деген мәртебелердің бірімен көрсетеді.
197. Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары бар медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, комиссия өтінімін хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді деп таныған әлеуетті өнім беруші лот бойынша бәсекелестік болмаған кезде жеңімпаз деп танылады, ал өткізілмеген лоттар бойынша медициналық техниканы сатып алу қайта жүргізілсе комиссия өтінімін хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді деп таныған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
198. Тендер тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) тендерлік өтінімдердің болмауы;
2) әлеуетті өнім берушілердің барлық тендерлік өтінімдерінің қабылданбауы;
3) Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, егер тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігі әлеуетті өнім берушілер лот бойынша ұсынғандардың ішінен бір өндірушінің бір моделіне ғана сәйкес келсе, өткізілген жоқ деп танылады.
6-параграф. Өтінімді қабылдамау негіздері
199. Егер әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың шеңберінде сатып алынатын дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға қойылатын шарттар бойынша дәйексіз ақпарат ұсынса, әлеуетті өнім берушінің өтінімі толық қайтарылады.
200. Мына жағдайларда:
1) баға ұсынысы ұсынылмаса немесе онда:
баға 77 бұйрықпен саудалық атауға бекітілген, ал бірыңғай дистрибьютор сатып алған кезде әлеуетті өнім берушінің бағасына бірыңғай дистрибьютордың бекітілген үстеме бағасын қосуды есепке алғанда, медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, шекті бағадан асса;
тіркеу куәлігінің немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның әкелуге немесе өндіруге, оның ішінде жиынтықтағы дәрілік затқа және (немесе) медициналық бұйымға рұқсатының (қорытындысының) нөмірі көрсетілмесе;
тіркеу куәлігінің немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның әкелуге немесе өндіруге берген рұқсатының (қорытындысының) хабарландыру шарттарына сәйкес келмейтін нөмірі көрсетілсе;
дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізіліміне сәйкес келмейтін немесе онда жоқ тіркеу куәлігінің нөмірі көрсетілсе;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әкелуге немесе өндіруге берген рұқсаттың (қорытындының) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде жоқ нөмірі көрсетілсе;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарландырудағы санға жеткіліксіз көлемде әкелуге немесе өндіруге берген рұқсаты (қорытындысы) көрсетілсе;
саудалық атауы, сипаттамасы немесе өлшем бірлігі хабарландыру шарттарына, оның ішінде сараптамалық қорытынды бойынша сәйкес келмесе;
саудалық атауы, қысқаша сипаттамасы, өлшем бірлігі, өндірушісі немесе өндірілген елі көрсетілмесе немесе дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінің деректеріне сәйкес келмесе;
фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің құны пайызбен немесе теңгемен көрсетілмесе;

2) техническая спецификация медицинской техники или фармацевтической услуги не представлена или если:
техническая спецификация медицинской техники или фармацевтической услуги не соответствует технической спецификации в объявлении, в том числе согласно экспертному заключению;
техническая спецификация заказчика соответствует только одной модели одного производителя из предлагаемых потенциальными поставщиками по лоту, за исключением закупа медицинской техники, не имеющей зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан;
3) не представлено гарантийное обеспечение заявки или если:
в платежном поручении сумма менее одного процента от суммы лота или в назначении платежа не указан номер лота;
денежный взнос по платежному поручению не поступил на банковский счет единого дистрибьютора к моменту формирования протокола голосования;
электронная банковская гарантия представлена не по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
4) потенциальный поставщик не соответствует условиям предусмотренным настоящими Правилами.
Параграф 7. Аукцион
201. В аукционе участвуют потенциальные поставщики, допущенные к нему комиссией согласно протоколу допуска.
202. Аукцион начинается через один рабочий день в 10.00 часов рабочего дня единого оператора после публикации протокола допуска и проводится на веб-портале дистанционно в режиме реального времени.
203. Веб-портал автоматически рассылает участникам аукциона, членам и секретарю комиссии уведомления о начале аукциона и отражает информацию о начале времени аукциона по каждому лоту на веб-портале в разделе "Аукцион".
204. Аукцион проводится путем последовательного снижения цены по лоту участниками аукциона, начиная со стартовой цены, с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц потенциальных поставщиков.
Стартовой ценой аукциона является ценовое предложение потенциального поставщика из заявки с наименьшей ценой, а при совпадении наименьшей цены у нескольких допущенных к аукциону конкурентов – из заявки, поданной раньше остальных.
Шаг аукциона представляет собой возможность конкурента по лоту один раз уменьшить стартовую или наименьшую цену в течение тридцати минут с момента начала времени аукциона или подачи очередного ценового предложения конкурента.
205. Отсчет времени на шаг аукциона начинается с момента подачи ценового предложения одним из конкурентов, допущенных к аукциону по одному лоту.
Веб-портал показывает обратный отсчет тридцатиминутного времени в минутах и секундах, оставшегося до завершения шага аукциона.

2) медициналық техниканың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігі ұсынылмаса немесе:
медициналық техниканың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігі хабарландырудағы техникалық ерекшелікке, оның ішінде сараптамалық қорытындыға сәйкес келмесе;
Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігі әлеуетті өнім берушілер лот бойынша ұсынғандардың ішінен бір өндірушінің бір моделіне ғана сәйкес келсе;
3) өтінімнің кепілдікті қамтамасыз етуі ұсынылмаса немесе:
төлем тапсырмасында сома лот сомасының бір пайызынан кем болса немесе төлем мақсатында лоттың нөмірі көрсетілмесе;
төлем тапсырмасы бойынша ақшалай жарна дауыс беру хаттамасы қалыптастырылатын кезде бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына түспесе;
электрондық банктік кепілдік осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілмесе;
4) әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда көзделген шарттарға сәйкес келмесе әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбайды.
7-параграф. Аукцион
201. Аукционға рұқсат беру хаттамасына сәйкес комиссия рұқсат берген әлеуетті өнім берушілер қатысады.
202. Аукцион рұқсат беру хаттамасы жарияланғаннан кейін бір жұмыс күнінен кейін бірыңғай оператордың жұмысы күні сағат 10.00-де басталады және веб-порталда нақты уақыт режимінде қашықтан өткізіледі.
203. Веб-портал аукционға қатысушыларға, комиссияның мүшелері мен хатшысына аукционның басталғаны туралы хабарламаны автоматты түрде жібереді және веб-порталда әрбір лот бойынша аукцион уақытының басталғаны туралы ақпаратты "Аукцион" бөлімінде көрсетеді.
204. Аукцион оған қатысушылардың лот бойынша бағаны әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен бастапқы бағадан бастап біртіндеп төмендетуі жолымен өткізіледі.
Ең төмен өтінімінен әлеуетті өнім берушінің бағасы, ал аукционға жіберілген бірнеше бәсекелестің ең төмен бағасы сәйкес келген кезде – басқаларынан бұрын берілген өтінімнен алынған баға ұсынысы аукционның бастапқы бағасы болып табылады.
Лот бойынша бәсекелестің аукцион уақыты басталған немесе бәсекелесі кезекті баға ұсынысын берген сәттен бастап отыз минут ішінде бастапқы немесе ең төменгі бағаны бір рет төмендету мүмкіндігі аукцион қадамы болып табылады.
205. Аукцион қадамының уақытын есептеу бір лот бойынша аукционға рұқсат берілген бәсекелестердің біреуі баға ұсынысын берген сәттен басталады.
Веб-портал аукцион қадамы аяқталғанға дейін қалған отыз минуттық уақытты минуттармен және секундтармен санауды көрсетеді.

206. Аукцион проводится путем снижения текущего предложения о цене, начиная с наименьшей стартовой цены на шаг аукциона, который составляет от половины процента (0,5) до пяти процентов от наименьшей стартовой цены. Количество шагов по лоту в аукционе не ограничивается.
Веб-портал автоматически не позволяет участникам аукциона снижать цену на несоответствующую величину и для снижения цены предусматривает выбор размера шага аукциона в процентах или тенге.
Участник аукциона не может подать очередное ценовое предложение прежде, чем будет подано ценовое предложение одним из конкурентов по лоту.
207. Если в течение тридцати минут после начала проведения аукциона ни один из участников аукциона не подал ценовое предложение на понижение стартовой цены, аукцион по данному лоту завершается и победителем аукциона признается потенциальный поставщик, чье ценовое предложение было принято за стартовую цену аукциона по лоту.
Если ценовое предложение нескольких потенциальных поставщиков для стартовой цены было одинаковым, победителем определяется тот, чья заявка была подана посредством веб-портала раньше.
Веб-портал автоматически определяет победителя аукциона, предложившего наименьшее ценовое предложение по итогам аукциона.
Победитель аукциона является победителем тендера, за исключением закупа медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания.
208. Веб-портал автоматически определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, только среди принявших участие в аукционе конкурентов победителя по наименьшей цене, следующей за ценой победителя.
209. Если цена, следующая за ценой победителя, совпадает у нескольких конкурентов по лоту, потенциальным поставщиком, занявшим второе место, определяется снизивший цену раньше конкурентов.
Параграф 8. Признание тендера несостоявшимся
210. При признании тендера или какого-либо его лота несостоявшимися, единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа допускается изменение содержания и условия тендера, за исключением закупа медицинской техники и провести закуп в соответствии с главой 3 раздела 2, главами 1 и 2 раздела 3, настоящих Правил.
Глава 2. Закуп способом из одного источника у отечественных или иностранных товаропроизводителей, международных организаций, учрежденных Организацией Объединенных Наций
Параграф 1. Основания проведения закупа способом из одного источника у отечественных или иностранных товаропроизводителей, международных организаций, учрежденных Организацией Объединенных Наций
211. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий осуществляется:

206. Аукцион баға туралы ағымдағы ұсынысты аукцион қадамының ең төменгі бастапқы бағасынан бастап ең төменгі бастапқы бағасының жарты (0,5) пайызынан бес пайызына дейін құрайтын төмендету жолымен өткізіледі. Аукционда лот бойынша қадамдар саны шектелмейді.
Веб-портал аукционға қатысушыларға бағаны сәйкес келмейтін шамаға төмендетуге автоматты түрде мүмкіндік бермейді және бағаны төмендету үшін аукцион қадамының мөлшерін пайызбен немесе теңгемен таңдауды көздейді.
Аукционға қатысушы лот бойынша бәсекелестердің бірі баға ұсынысын бермес бұрын кезекті баға ұсынысын бере алмайды.
207. Аукционды өткізу басталғаннан кейін отыз минут ішінде аукционға қатысушылардың бірде-біреуі бастапқы бағаны төмендетуге баға ұсынысын бермесе, осы лот бойынша аукцион аяқталады және баға ұсынысы лот бойынша аукционның бастапқы бағасы ретінде қабылданған әлеуетті өнім беруші аукцион жеңімпазы болып танылады.
Егер бірнеше әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы бастапқы баға үшін бірдей болса, өтінімі веб-портал арқылы бұрын берілген өнім беруші жеңімпаз болып айқындалады.
Веб-портал аукционның қорытындысы бойынша ең төмен баға ұсынысын берген аукцион жеңімпазын автоматты түрде айқындайды.
Аукцион жеңімпазы сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, тендер жеңімпазы болып табылады.
208. Веб-портал екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні жеңімпаздың аукционға қатысқан бәсекелестерінің арасынан ғана жеңімпаздың бағасынан кейінгі ең төмен баға бойынша автоматты түрде айқындайды.
209. Егер жеңімпаздың бағасынан кейінгі баға лот бойынша бірнеше бәсекелестің бағасына сәйкес келсе, бағаны бәсекелестерінен бұрын төмендеткен әлеуетті өнім беруші екінші орын алған болып айқындалады.
8-параграф. Тендерді өтпеді деп тану
210. Тендер немесе оның қандай да бір лоты өтпеді деп танылған кезде бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендердің мазмұны мен шарттарын өзгертуге, медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда және сатып алуды осы Қағидалардың
2-бөлімінің 3-тарауына, 3-бөлімінің 1 және 2-тарауларына сәйкес өткізуге жол беріледі.
2-тарау. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушілерден, Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдардан бір көзден алу тәсілімен сатып алу
1-параграф. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушілерден, Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдардан бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өткізу негіздемесі
211 Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды:

1) у отечественных или иностранных товаропроизводителей при:
закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий, не имеющих зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан по международному непатентованному наименованию (составу) и (или) характеристике;
закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий в целях предупреждения возникновения и распространения инфекционных и паразитарных заболеваний;
закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий в целях предотвращения и устранения последствий чрезвычайных ситуаций;
закупе лекарственных средств по торговому наименованию в соответствии с пунктом 1 статьи 246 Кодекса;
2) через международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций, при:
признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий у отечественного товаропроизводителя или иностранного товаропроизводителя не состоявшимся;
закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий для лечения орфанных заболеваний.
Параграф 2. Порядок закупа способом из одного источника у отечественного или иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и медицинских изделий
212. В целях осуществления закупа у отечественного или иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и (или) медицинских изделий, единый дистрибьютор в течение 1 (одного) рабочего дня с момента окончания сбора первичных заявок от медицинских организаций на предстоящий финансовый год направляет экспертную организацию перечень единого дистрибьютора для представления списка лекарственных и медицинских изделий по которым в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий зарегистрировано одно торговое наименование.
Экспертная организация в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты получения запроса направляет единому дистрибьютору список лекарственных средств и медицинских изделий, по которым в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий по международному непатентованному наименованию и (или) составу активных веществ, лекарственной форме (характеристике), дозировке и (или) концентрации, коду АТХ, зарегистрировано одно торговое наименование из перечня единого дистрибьютора.
Список лекарственных средств и медицинских изделий направляется экспертной организацией с указанием номеров регистрационных удостоверений, торговых наименований, производителей.
213. В целях осуществления закупа у отечественного или иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и (или) медицинских изделий Единый дистрибьютор создает комиссию и утверждает ее состав.

1) отандық немесе шетелдік тауар өндірушілерден сатып алу:
халықаралық патенттелмеген атауы (құрамы) және (немесе) сипаттамасы бойынша Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар сатып алынған;
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар инфекциялық және паразиттік аурулардың пайда болуы мен таралуының алдын алу мақсатында сатып алынған;
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар төтенше жағдайларды болғызбау және олардың салдарын жою мақсатында сатып алынған;
Кодекстің 246-бабының 1-тармағына сәйкес саудалық атауы бойынша дәрілік заттар сатып алынған кезде;
2) Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдар арқылы сатып алу:
дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды отандық тауар өндірушіден немесе шетелдік тауар өндірушіден сатып алу өтпеді деп танылған;
дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды орфандық ауруларды емдеу үшін сатып алған кезде жүзеге асырылады.
2-параграф. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды бір көзден алу тәсілімен сатып алу тәртібі
212. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыру мақсатында бірыңғай дистрибьютор алдағы қаржы жылына арналған медициналық ұйымдардан бастапқы өтінімдерді жинау аяқталған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде бір саудалық атауы тіркелген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізімін ұсыну үшін бірыңғай дистрибьютордың тізбесін сараптама ұйымына жібереді.
Сараптама ұйымы сұрату алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде халықаралық патенттелмеген атауы және (немесе) белсенді заттардың құрамы, дәрілік нысаны (сипаттамасы), дозалануы және (немесе) концентрациясы, АТХ коды бойынша бірыңғай дистрибьютор тізбесінен бір саудалық атауы тіркелген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізімін бірыңғай дистрибьюторға жібереді.
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізімін сараптама ұйымы тіркеу куәліктерінің нөмірлерін, саудалық атауларын, өндірушілерді көрсете отырып жібереді.
213. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыру мақсатында бірыңғай дистрибьютор комиссия құрады және оның құрамын бекітеді.

214. Единый дистрибьютор в течение 3 (трех) рабочих дней со дня создания комиссии размещает на своем интернет-ресурсе объявление и (или) направляет извещение отечественным и (или) иностранным товаропроизводителям посредством электронной почты по адресам из Государственного реестра лекарственных средств и медицинских изделий о проведении процедур закупа.
215. Отечественный и (или) иностранный товаропроизводитель в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня размещения объявления и (или) направления извещения предоставляют следующие документы:
1) ценовое предложение с указанием международного непатентованного наименования, лекарственной формы (характеристики), единицы измерения, цены за единицу измерения, количества, общей суммы, номера регистрационного удостоверения, разрешение (заключение) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз на территорию Республики Казахстан, торгового наименования, производителя, графика поставки, условий поставки согласно международным правилам Инкотермс 2020;
2) для отечественного товаропроизводителя – справку о государственной регистрации, для иностранного товаропроизводителя – документ иностранного товаропроизводителя, подтверждающий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, либо, если иностранный товаропроизводитель имеет представительство (филиал) на территории Республики Казахстан, то справку о государственной регистрации представительства (филиала) и положение о представительстве (филиале);
3) документы, подтверждающие право на производство и (или) реализацию лекарственных средств и (или) медицинских изделий: разрешение (лицензия), сертификат GMP или GDP (при наличии);
4) документ о полномочиях представителя иностранного и (или) отечественного товаропроизводителя на участие в закупе и заключение договора поставки (соглашения).
При этом иностранные товаропроизводители предоставляют документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4) настоящего пункта, в виде легализованных или апостилированных копий с нотариально удостоверенным переводом на казахский и (или) русский языки.
Если в текущем году действовал договор с иностранным и (или) отечественным товаропроизводителем, документы, указанные в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта не представляются.
216. При осуществлении закупа у филиала иностранного юридического лица либо дочерней компании, зарегистрированной в Республике Казахстан в качестве юридического лица иностранного товаропроизводителя или юридического лица, входящего в группу фармацевтической компании и уполномоченного экспортировать лекарственные средства и (или) медицинские изделия на территорию Республики Казахстан, единый дистрибьютор дополнительно запрашивает документы, подтверждающие учреждение иностранным товаропроизводителем лекарственных средств и (или) медицинских изделий филиала иностранного юридического лица либо дочерней компании, зарегистрированной в Республике Казахстан в качестве юридического лица иностранного товаропроизводителя или юридического лица, входящего в группу фармацевтической компании и уполномоченного экспортировать лекарственные средства и (или) медицинские изделия на территорию Республики Казахстан.

214. Бірыңғай дистрибьютор комиссия құрылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында хабарландыру орналастырады және (немесе) Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінен сатып алу рәсімдерін өткізу туралы электрондық пошта арқылы отандық және (немесе) шетелдік тауар өндірушілерге хабарлама жібереді.
215. Отандық және (немесе) шетелдік тауар өндіруші хабарландыру орналастырылған және (немесе) хабарлама жіберілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде мынадай құжаттарды ұсынады:
1) халықаралық патенттелмеген атауы, дәрілік нысаны (сипаттамасы), өлшем бірлігі, өлшем бірлігі үшін бағасы, саны, жалпы сомасы, тіркеу куәлігінің нөмірі, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы), саудалық атауы, өндірушісі, беру графигі, Инкотермс 2020 халықаралық қағидаларына сәйкес беру шарттары көрсетілген баға ұсынысы;
2) отандық тауар өндіруші үшін – мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, шетелдік тауар өндіруші үшін – шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдік тауар өндірушінің құжаты не егер шетелдік тауар өндірушінің Қазақстан Республикасының аумағында өкілдігі (филиалы) болса, онда өкілдікті (филиалды) мемлекеттік тіркеу туралы анықтама және өкілдік (филиал) туралы ереже;
3) дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру және (немесе) өткізу құқығын растайтын құжаттар: рұқсат (лицензия), GMP немесе GDP сертификаты (бар болған жағдайда);
4) шетелдік және (немесе) отандық тауар өндіруші өкілінің сатып алуға қатысуға және өнім беру шартын (келісімін) жасасуға өкілеттіктері туралы құжат.
Бұл ретте шетелдік тауар өндірушілер осы тармақтың 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың заңдастырылған немесе қазақ және (немесе) орыс тілдеріне нотариат куәландырған аудармасын апостиль қойылған көшірмелер түрінде ұсынады.
Егер ағымдағы жылы шетелдік және (немесе) отандық тауар өндірушімен шарт қолданылған болса, осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар ұсынылмайды.
216. Шетелдік заңды тұлғаның филиалынан не Қазақстан Республикасында шетелдік тауар өндірушінің заңды тұлғасы ретінде тіркелген еншілес компаниядан немесе фармацевтикалық компанияның тобына кіретін және Қазақстан Республикасының аумағына дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды экспорттауға уәкілеттік берілген заңды тұлғадан сатып алуды жүзеге асырған кезде бірыңғай дистрибьютор фармацевтикалық компанияның тобына кіретін және дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына экспорттауға уәкілетті шетелдік тауар өндірушінің заңды тұлғасы немесе заңды тұлға ретінде Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың шетелдік тауар өндірушісінің шетелдік заңды тұлғаның филиалын не еншілес компания құрғанын растайтын құжаттарды қосымша сұратады.

217. Комиссия в течение 20 (двадцати рабочих) дней рассматривает документы отечественного и (или) иностранного товаропроизводителя на предмет соответствия условиям объявления и условиям настоящих Правил.
При необходимости отечественному и (или) иностранному товаропроизводителю предоставляется возможность дополнить представленные документы.
Дополнительные документы представляются в течение 3 (трех) рабочих дней с момента уведомления о необходимости представления дополнительных документов.
По итогам рассмотрения комиссия формирует протокол допуска.
218. Комиссия при необходимости привлекает эксперта (экспертов) из соответствующих областей для оценки соответствия представленных документов условиям объявления по вопросам, требующим специальных знаний и (или) технических познаний.
219. Эксперт не имеет права голоса при принятии комиссией решения.
Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом, прилагается к протоколу комиссии, которое носит рекомендательный характер и учитывается при оценке заявок.
220. Комиссия на основании протокола допуска проводит переговоры с отечественными и (или) иностранными товаропроизводителями по определению окончательной цены, объема, графика поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий, условий оплаты с применением аудио- и видеофиксации.
Решение о закупе у иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и (или) медицинских изделий принимается комиссией с учетом наличия запаса свободных денежных средств в случае заключения договора в иностранной валюте.
По итогам переговоров подписывается протокол итогов закупа.
221. На основании протоколов об итогах закупа единый дистрибьютор заключает договор поставки с отечественным товаропроизводителем по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
При закупе у иностранного товаропроизводителя единый дистрибьютор заключает гражданско-правовой договор сроком до 3 (трех) лет.
По поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается осуществление закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий у иностранного товаропроизводителя в объеме трехлетней потребности.
При закупе у иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и (или) медицинских изделий, допускается подписание договора в электронном формате посредством цифровой подписи.
222. При заключении договора поставки (соглашения) лекарственных средств и (или) медицинских изделий в иностранной валюте, цена договора поставки фиксируется в данной валюте на планируемый финансовый год по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на день последних переговоров.

217. Комиссия отандық және (немесе) шетелдік тауар өндірушінің құжаттарын хабарландыру шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қарайды.
Қажет болған кезде отандық және (немесе) шетелдік тауар өндірушіге ұсынылған құжаттарды толықтыру мүмкіндігі беріледі.
Қосымша құжаттар қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қарау қорытындысы бойынша комиссия рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады.
218. Комиссия ұсынылған құжаттардың хабарландыру шарттарына сәйкестігін бағалау үшін қажет болған жағдайда арнайы білімді және (немесе) техникалық танымды талап ететін мәселелер бойынша тиісті салалардан сарапшыны (сарапшыларды) тартады.
219. Комиссия шешім қабылдаған кезде сарапшының дауыс беруге құқығы жоқ.
Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшы қол қояды, комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі, бұл ұсынымдық сипатта болады және өтінімдерді бағалау кезінде ескеріледі.
220. Комиссия аудио- және бейнетіркеуді қолдана отырып, рұқсат беру хаттамасының негізінде дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің түпкілікті бағасын, көлемін, графигін, ақы төлеу шарттарын айқындау бойынша отандық және (немесе) шетелдік тауар өндірушілермен келіссөздер жүргізеді.
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды шетелдік тауар өндірушіден сатып алу туралы шешімді комиссия шарт шетел валютасында жасалған жағдайда бос ақша қаражаты қорының болуын ескере отырып қабылдайды.
Келіссөздер қорытындысы бойынша сатып алу қорытындыларының хаттамасына қол қойылады.
221. Сатып алу қорытындылары туралы хаттамалардың негізінде бірыңғай дистрибьютор осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық тауар өндірушімен өнім беру шартын жасасады.
Шетелдік тауар өндірушіден сатып алған кезде бірыңғай дистрибьютор
3 (үш) жылға дейінгі мерзімге азаматтық-құқықтық шарт жасасады.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасымен шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды үш жылдық қажеттілік көлемінде сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
Шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар сатып алынған кезде шартқа электрондық форматта цифрлық қолтаңба арқылы қол қоюға жол беріледі.
222. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру шарты (келісімі) шетелдік валютада жасалған кезде өнім беру шартының осы валютамен бағасы жоспарланатын қаржы жылына соңғы келіссөздер күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша бекітіледі.

При этом цена договора в национальной валюте, рассчитанная по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, не превышает сумму, выделенную для закупа по соответствующему лоту, и предельную цену, установленную Приказом 96 и Приказом 77 по международному непатентованному наименованию и торговому наименованию.
223. Закуп способом из одного источника по дополнительным заявкам заказчика осуществляется у иностранного товаропроизводителя по фиксированной цене в валюте, указанной в договоре поставки.
При этом цена прайс-листа для заказчиков остается неизменной до полного исполнения обязательств по договору закупки на соответствующий финансовый год вне зависимости от валютного курса и скидки, предоставляемой иностранным товаропроизводителем до полного исполнения обязательств по договору закупки на соответствующий финансовый год.
224. Комиссия прекращает свою деятельность с момента заключения договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий с отечественным товаропроизводителем и (или) гражданско-правового договора с иностранным товаропроизводителем, либо признания закупа несостоявшимся.
225. При уменьшении уполномоченным органом в области здравоохранения предельной цены на международное непатентованное наименование и (или) торговое наименование лекарственного средства и (или) медицинского изделия в ходе исполнения договора поставки (соглашение), единый дистрибьютор проводит переговоры с отечественным или иностранным товаропроизводителем по уменьшению цены договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий.
При несогласии в уменьшении цены либо отказа отечественным или иностранным товаропроизводителем в проведении переговоров, единый дистрибьютор вправе расторгнуть договор поставки с иностранным или отечественным товаропроизводителем и провести закуп способами, установленными настоящими Правилами.
226. Договор поставки (соглашение) лекарственных средств и (или) медицинских изделий, заключенный с отечественным или иностранным товаропроизводителем, подлежит расторжению при:
1) регистрации в Республике Казахстан аналогов лекарственного средства и (или) медицинского изделия по международному непатентованному наименованию (составу) и характеристике после исполнения обязательств на соответствующий финансовый год (при закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий, не имеющих зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан);
2) неисполнении или ненадлежащего исполнения обязательств одной из сторон;
3) исключении лекарственных средств и (или) медицинских изделий из перечня единого дистрибьютора;

Бұл ретте шарттың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша есептелген ұлттық валютадағы бағасы тиісті лот бойынша сатып алуға бөлінген сомадан және халықаралық патенттелмеген атау және саудалық атау бойынша 96 бұйрықта және 77 бұйрықта белгіленген шекті бағадан аспайды.
223. Тапсырыс берушінің қосымша өтінімдері бойынша бір көзден алу тәсілімен сатып алу шетелдік тауар өндірушіден өнім беру шартында көрсетілген валютада тіркелген баға бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте тапсырыс берушілер үшін прайс-парақтағы баға валюта бағамына және тиісті қаржы жылына арналған сатып алу шарты бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін шетелдік тауар өндіруші ұсынатын жеңілдікке қарамастан, тиісті қаржы жылына арналған сатып алу шарты бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін өзгеріссіз қалады.
224. Комиссия отандық тауар өндірушімен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру шарты және (немесе) шетелдік тауар өндірушімен азаматтық-құқықтық шарт жасалған не сатып алу өткізілмеді деп танылған кезден бастап өз қызметін тоқтатады.
225. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган өнім беру шартын (келісімді) орындау барысында дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның халықаралық патенттелмеген атауына және (немесе) саудалық атауына шекті бағаны азайтқан кезде бірыңғай дистрибьютор отандық немесе шетелдік тауар өндірушімен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру шартының бағасын азайту жөнінде келіссөздер жүргізеді.
Отандық немесе шетелдік тауар өндіруші бағаны азайтуға келіспеген не келіссөздер жүргізуден бас тартқан жағдайда, бірыңғай дистрибьютор шетелдік немесе отандық тауар өндірушімен беру шартын бұзуға және сатып алуды осы Қағидаларда белгіленген тәсілдермен жүргізуге құқылы.
226. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушімен жасалған дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру шарты (келісімі) мынадай:
1) тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер орындалғаннан кейін (Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар сатып алынған кезде) дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның халықаралық патенттелмеген атауы (құрамы) және сипаттамасы бойынша аналогтары Қазақстан Республикасында тіркелген;
2) тараптардың бірі міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған;
3) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар бірыңғай дистрибьютордың тізбесінен алып тасталған;

4) несогласии в уменьшении цены либо отказе в проведении переговоров предусмотренного пунктом 225 настоящих Правил.
227. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий у отечественного или иностранного товаропроизводителя признается несостоявшимся при:
1) непредставлении документов иностранными и (или) отечественными товаропроизводителями;
2) признании комиссией представленных документов не соответствующими условиям настоящих Правил;
3) отклонении комиссией производителя от дальнейшего участия в закупе при несогласованности в сроках поставки и количества предлагаемого лекарственного средства и (или) медицинского изделия;
4) письменного отказа иностранного и (или) отечественного товаропроизводителя от участия в закупе.
228. При признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий у отечественного или иностранного товаропроизводителя несостоявшимся, единый дистрибьютор проводит закуп в соответствии с главой 1 раздела 3 настоящих Правил.
Параграф 3. Порядок закупа способом из одного источника через международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций
229. Единый дистрибьютор осуществляет закуп через международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций, в случаях, определенных в подпункте 2) пункта 211 настоящих Правил.
По поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается осуществление закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий в объеме трехлетней потребности.
230. Единый дистрибьютор при необходимости привлекает эксперта (экспертов) профильных специальностей по вопросам, требующим специальных знаний и (или) технических познаний.
231. Экспертное заключение носит рекомендательный характер и учитывается единым дистрибьютором при принятии решения.
Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом и направляется единому дистрибьютору.
232. По поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий, не входящих в перечень единого дистрибьютора:
1) при возникновении угрозы санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
2) для лечения орфанных заболеваний.
При этом список лекарственных средств и (или) медицинских изделий, не входящих в перечень единого дистрибьютора, закупаемых в случаях, предусмотренных настоящим пунктом, направляется уполномоченным органом в области здравоохранения и содержит характеристики лекарственных средств и (или) медицинских изделий, а также указание для лекарственных средств международного непатентованного наименования или состава, для медицинского изделия – наименования или состава.

4) осы Қағидалардың 225-тармағында көзделген келіссөздерді жүргізуден бас тартқан не бағаны азайтуға келіспеген кезде бұзылуға тиіс.
227. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу мынадай:
1) шетелдік және (немесе) отандық тауар өндірушілер құжаттарды ұсынбаған;
2) комиссия ұсынылған құжаттарды осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмейді деп таныған;
3) комиссия жеткізу мерзімдері және ұсынылатын дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның саны келісілмеген кезде өндірушінің сатып алуға одан әрі қатысуынан бас тартқан;
4) шетелдік және (немесе) отандық тауар өндіруші сатып алуға қатысудан жазбаша бас тартқан жағдайларда өтпеді деп танылады.
228. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу өтпеді деп танылған кезде бірыңғай дистрибьютор сатып алуды осы Қағидалардың 3-бөлімінің
1-тарауына сәйкес өткізеді.
3-параграф. Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдар арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алу тәртібі
229. Бірыңғай дистрибьютор Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдар арқылы сатып алуды осы Қағидалардың
211-тармағының 2) тармақшасында айқындалған жағдайларда жүзеге асырады.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасымен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды үш жылдық қажеттілік көлемінде сатып алуды жүзеге асыруға жол беріледі.
230. Бірыңғай дистрибьютор арнайы білім және (немесе) техникалық таным талап етілетін мәселелер бойынша қажет болған кезде бейінді мамандықтардың сарапшысын (сарапшыларын) тартады.
231. Сараптамалық қорытынды ұсынымдық сипатта болады және оны бірыңғай дистрибьютор шешім қабылдау кезінде ескереді.
Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшы қол қояды және бірыңғай дистрибьюторға жіберіледі.
232. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасымен бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне кірмейтін дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды:
1) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығына қауіп туындаған кезде;
2) орфандық ауруларды емдеу үшін сатып алуға жол беріледі.
Бұл ретте бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне кірмейтін, осы тармақта көзделген жағдайларда сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың тізімін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган жібереді және дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың сипаттамаларын, сондай-ақ дәрілік заттар үшін – халықаралық патенттелмеген атауын немесе құрамын, медициналық бұйым үшін – атауын немесе құрамын көрсетуді қамтиды.

233. При осуществлении закупа через международную организацию, учрежденную Организацией Объединенных Наций, ею предоставляются ценовое предложение с указанием цены лекарственного средства и (или) медицинского изделия, а также затраты на дополнительные сборы, необходимых для погашения всех расходов, связанных с поставкой, но не выше предельной цены, установленной Приказом 96 и Приказом 77.
234. Закуп способом через международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций, по дополнительным заявкам заказчика осуществляется у международной организации, учрежденной Организацией Объединенных Наций по ценовому предложению с указанием цены лекарственного средства и (или) медицинского изделия, а также с учетом затрат на дополнительные сборы, необходимых для погашения всех расходов, связанных с поставкой, но не выше предельных цен, установленных уполномоченным органом в области здравоохранения.
235. При осуществлении поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий, закупленных через международную организацию, учрежденную Организацией Объединенных Наций, условия, предусмотренные пунктом 11 настоящих Правил, не предъявляются.
236. При закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий через международную организацию, учрежденную Организацией Объединенных Наций, допускается предварительная выплата в размере суммы, указываемой в договоре (соглашении) о поставке.
При заключении договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий в иностранной валюте, цена договора поставки фиксируется в данной валюте на планируемый финансовый год по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату рассмотрения ценовых предложений от международных организаций, учрежденных Организацией Объединенных Наций.
237. При поставке через международную организацию, учрежденную Организацией Объединенных Наций, допускается привлечение третьих лиц для оказания сопутствующих услуг, связанных с поставкой.
Глава 3. Закуп способом из одного источника посредством веб-портала единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа
Параграф 1. Основание осуществления закупа способом из одного источника посредством веб-портала
238. Закуп лекарственного средства и (или) медицинского изделия способом из одного источника осуществляется путем прямого заключения дополнительного соглашения с поставщиком по действующему договору поставки или дополнительному соглашению, заключенному на соответствующий финансовый год в рамках долгосрочного договора поставки:

233. Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйым арқылы сатып алуды жүзеге асыру кезінде ол дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның бағасын, сондай-ақ беруге байланысты барлық шығыстарды өтеу үшін қажетті, бірақ 96 бұйрықта және 77 бұйрықта белгіленген шекті бағадан аспайтын қосымша алымдарға арналған шығындарды көрсете отырып, баға ұсынысын береді.
234. Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдар арқылы тәсілмен сатып алу тапсырыс берушінің қосымша өтінімдері бойынша Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымда дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның бағасын көрсете отырып, баға ұсынысы бойынша, сондай-ақ жеткізумен байланысты барлық шығыстарды өтеу үшін қажетті, бірақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген шекті бағадан аспайтын қосымша алымдарға арналған шығындар ескеріле отырып, жүзеге асырылады.
235. Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйым арқылы сатып алынған дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беруді жүзеге асыру кезінде осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген талаптар қойылмайды.
236. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйым арқылы сатып алу кезінде беру туралы шартта (келісімде) көрсетілген сома мөлшерінде алдын ала төлеуге жол беріледі.
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды шетел валютасында беру шартын жасасу кезінде беру шартының бағасы Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдардың баға ұсыныстарын қарау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша жоспарланатын қаржы жылына осы валютада тіркеледі.
237. Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйым арқылы беру кезінде берумен байланысты ілеспе қызметтер көрсету үшін үшінші тұлғаларды тартуға жол беріледі.
3-тарау. Бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының веб-портал арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуы
1-параграф. Веб-портал арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру негіздемесі
238. Дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды бір көзден алу тәсілімен сатып алу өнім берушімен қосымша келісім жасау жолымен қолданыстағы беру шарты немесе берудің ұзақ мерзімді шарты шеңберінде тиісті қаржы жылына жасалған қосымша келісім бойынша:

1) при увеличении потребности в течение текущего финансового года;
2) для формирования или пополнения неснижаемого запаса;
3) для предупреждения возникновения и распространения инфекционных и паразитарных заболеваний;
4) для предотвращения и устранения последствий чрезвычайных ситуаций.
Параграф 2. Порядок осуществления закупа способом из одного источника
239. Закуп способом из одного источника путем прямого заключения дополнительного соглашения к договору предусматривают следующие мероприятия:
1) принятие решения о проведении закупа способом из одного источника путем прямого заключения дополнительного соглашения к договору у поставщика по действующему договору поставки или дополнительному соглашению, заключенному на соответствующий финансовый год в рамках долгосрочного договора поставки с соответствующим обоснованием;
2) направление поставщику уведомления о закупе способом из одного источника путем прямого заключения дополнительного соглашения к договору, при этом уведомление может содержать неограниченное количество закупаемых позиций.
3) получение подтверждения поставщика об участии в закупе способом из одного источника путем прямого заключения дополнительного соглашения к договору с указанием количества и сроков поставки либо официального отказа.
При предоставлении поставщиком количества и графика поставок (более одного графика поставки) отличающиеся от предложенного, единый дистрибьютор, заказчик или организатор закупа рассматривает данное предложение в течение 7 (семи) рабочих дней.
При этом допускается единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа самостоятельно изменить количество и графики поставок для закупа, либо отказаться от количества и графика поставок предложенные поставщиком;
4) подписание с помощью электронных цифровых подписей на веб-портале дополнительного соглашения к договору поставки или дополнительному соглашению, заключенному на соответствующий финансовый год в рамках долгосрочного договора поставки.
При наличии действующего договора поставки, заключенного посредством веб-портала, мероприятия, указанные в подпунктах 2), 3) и 4) настоящего пункта осуществляются посредством веб-портала.
240. Процедура закупа способом из одного источника путем прямого заключения дополнительного соглашения к договору завершается сторонами в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления поставщику уведомления и проекта дополнительного соглашения к договору поставки или дополнительного соглашения, заключенному на соответствующий финансовый год в рамках долгосрочного договора поставки.

1) ағымдағы қаржы жылы ішінде қажеттілік ұлғайған кезде;
2) төмендемейтін қорды қалыптастыру немесе толықтыру үшін;
3) инфекциялық және паразиттік аурулардың пайда болуы мен таралуының алдын алу үшін;
4) төтенше жағдайларды болғызбау және олардың салдарын жою үшін жүзеге асырылады.
2-параграф. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
239. Шартқа қосымша келісімді тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуда мынадай іс-шаралар көзделеді:
1) қолданыстағы өнім беру шарты немесе тиісті негіздемесі бар берудің ұзақ мерзімді шарты шеңберінде тиісті қаржы жылына жасалған қосымша келісім бойынша өнім берушіден шартқа қосымша келісімді тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өткізу туралы шешім қабылдау;
2) өнім берушіге шартқа қосымша келісімді тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы хабарлама жіберу, бұл ретте хабарламада сатып алынатын позициялардың шектеусіз саны болуы мүмкін;
3) өнім берушінің өнім беру мөлшері мен мерзімдерін көрсете отырып, шартқа қосымша келісімді тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуы туралы растауын не ресми бас тартуды алу.
Өнім беруші бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы ұсынғаннан ерекшеленетін беру мерзімі мен графигін (бір жеткізілім графигінен артық) ұсынған кезде бірыңғай дистрибьютор осы ұсынысты 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қарайды.
Бұл ретте бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы сатып алу үшін өнім беру мөлшері мен графигін дербес өзгертуге не өнім беруші ұсынған өнім беру мөлшері мен графигінен бас тартуға жол беріледі;
4) беру шартына қосымша келісімге немесе берудің ұзақ мерзімді шарт шеңберінде тиісті қаржы жылына жасалған қосымша келісімге электрондық цифрлық қолтаңбалардың көмегімен веб-порталда қол қою.
Веб-портал арқылы жасалған қолданыстағы беру шарты болған кезде осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген іс-шаралар веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
240. Шартқа қосымша келісімді тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу рәсімін тараптар өнім берушіге бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы хабарлама және беру шартына немесе берудің ұзақ мерзімді шарты шеңберінде тиісті қаржы жылына жасалған қосымша келісімге қосымша келісімнің жобасы жіберілген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде аяқтайды.

241. При неподписании сторонами дополнительного соглашения к договору поставки или дополнительному соглашению в установленные сроки закуп признается несостоявшимся.
Если закуп признан несостоявшимся, принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупа из одного источника посредством веб-портала;
2) о проведении закупа способом тендер посредством веб-портала.
Глава 4. Особый закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа
242. Особый закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий осуществляется в целях:
1) предупреждения возникновения и распространения инфекционных и паразитарных заболеваний;
2) предотвращения и устранения последствий чрезвычайных ситуаций.
Особый закуп осуществляется на основании поручения уполномоченного органа в области здравоохранения, в котором определяются:
перечень и количество лекарственных средств и медицинских изделий;
прогнозная цена;
источник финансирования.
243. Закуп проводится одним из следующих способов:
1) у поставщиков способом из одного источника по действующим договорам поставки или дополнительным соглашениям, заключенным на соответствующий финансовый год в рамках долгосрочного договора поставки;
2) способом тендера в соответствии с главой 1 раздела 3 настоящих Правил без возможности дополнения заявок.
При этом тендеры могут проводиться неограниченное количество раз;
3) у отечественных или иностранных товаропроизводителей в соответствии с главой 2 раздела 3 настоящих Правил.
244. Сроки поставки и количество предлагаемого лекарственного средства и (или) медицинского изделия являются предметом переговоров, а если предлагаемые условия не устраивают комиссию, – основанием отклонения заявки.
245. В договорах поставки (соглашениях) допускается предварительная оплата в размере до 100 (ста) процентов от цены договора по решению уполномоченного органа в области здравоохранения.
Глава 5. Заключение и исполнение договоров поставки единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа
Параграф 1. Формирование проекта договора поставки веб-порталом
246. По итогам закупа на веб-портале формируется проект договора по форме, согласно приложению 5, 6 или 17 к настоящим Правилам, с приложением, в котором содержатся:
согласно объявлению:
1) международное непатентованное название лекарственного средства или медицинского изделия, характеристика, единица измерения и количество;
2) график или срок поставки;
3) место или места поставки;
согласно наименьшему ценовому предложению потенциального поставщика:

241. Тараптар белгіленген мерзімдерде беру шартына қосымша келісімге немесе қосымша келісімге қол қоймаған кезде сатып алу өтпеді деп танылады.
Егер сатып алу өтпеді деп танылса, бірыңғай дистрибьютор мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) веб-портал арқылы бір көзден сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) веб-портал арқылы тендер тәсілімен сатып алуды өткізу туралы.
4-тарау. Бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды ерекше сатып алуы
242. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды ерекше сатып алу:
1) инфекциялық және паразиттік аурулардың пайда болуы мен таралуының алдын алу;
2) төтенше жағдайларды болғызбау және олардың салдарын жою мақсатында жүзеге асырылады.
Ерекше сатып алу денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасының негізінде жүзеге асырылады, онда:
дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі мен саны;
болжамды бағасы;
қаржыландыру көзі айқындалады.
243. Сатып алу мынадай тәсілдердің бірімен:
1) өнім берушілерден қолданыстағы беру шарттары немесе берудің ұзақ мерзімді шарты шеңберінде тиісті қаржы жылына жасалған қосымша келісімдер бойынша бір көзден алу тәсілімен;
2) осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1-тарауына сәйкес өтінімдерді толықтыру мүмкіндігінсіз тендер тәсілімен өткізіледі.
Бұл ретте тендерлер шексіз мәрте өткізілуі мүмкін;
3) осы 3-бөлімінің 2-тарауына сәйкес отандық немесе шетелдік тауар өндірушілерден өткізіледі.
244. Ұсынылатын дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды беру мерзімдері мен саны келіссөздер нысанасы, ал егер ұсынылатын шарттар комиссияны қанағаттандырмаса, өтінімді қабылдамауға негіз болып табылады.
245. Беру шарттарында (келісімдерде) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның шешімі бойынша шарт бағасының 100 (жүз) пайызына дейінгі мөлшерде алдын ала ақы төлеуге жол беріледі.
5-тарау. Бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының беру шарттарын жасасуы және орындауы
1-параграф. Веб-портал арқылы беру шартының жобасын қалыптастыру
246. Сатып алу қорытындысы бойынша веб-порталда осы Қағидаларға
5, 6 немесе 17-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша:
хабарландыруға сәйкес:
1) дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның халықаралық патенттелмеген атауы, сипаттамасы, өлшем бірлігі және саны;
2) беру графигі немесе мерзімі;
3) беру орны немесе орындары;
әлеуетті өнім берушінің ең төмен баға ұсынысына сәйкес:

1) номер регистрационного удостоверения или разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз лекарственного средства или медицинского изделия в Республику Казахстан;
2) торговое наименование;
3) краткая характеристика;
4) единица измерения;
5) производитель;
6) страна производства;
7) цена за единицу;
8) общая сумма;
9) техническая спецификация при закупе медицинской техники.
247. О формировании на веб-портале проекта договора веб-портал автоматически направляет сторонам договора соответствующие уведомления.
Параграф 2. Переговоры по уменьшению цены договора поставки
248. Комиссия проводит переговоры по уменьшению цены договора с применением аудио- и видеофиксации.
249. Предложение об уменьшении цены договора направляется посредством веб-портала, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня публикации протокола итогов.
250. Победитель, получив предложение об уменьшении цены договора, вправе:
1) участвовать в переговорах об уменьшении цены договора;
2) отказаться от участия в переговорах и уменьшения цены договора.
251. Переговоры об уменьшении цены договора между победителем и комиссией могут пройти по договоренности между ними, в том числе дистанционно, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления предложения об уменьшении цены договора.
252. По итогам переговоров об уменьшении цены договора победитель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала ценовое предложение с окончательной ценой по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
После получения единым дистрибьютором ценового предложения с окончательной ценой на веб-портале формируется проект договора с измененной ценой, который направляется сторонам для подписания.
253. При отказе победителем от участия в переговорах и уменьшения цены договора он направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала отказ, с соответствующим обоснованием.
Параграф 3. Заключение договора поставки
254. Стороны подписывают договор поставки посредством веб-портала в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления победителем тендера ценового предложения с окончательной ценой или отказа от участия в переговорах и уменьшения цены договора.
255. При отказе заключать договор победитель направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала отказ от подписания договора, с соответствующим обоснованием.
256. При отказе победителя от заключения договора или неподписании победителем договора в предусмотренные настоящими Правилами сроки единый дистрибьютор формируют на веб-портале новый проект договора и направляет его потенциальному поставщику, занявшему второе место (при наличии в протоколе итогов).

1) тіркеу куәлігінің немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсатының (қорытындысының) нөмірі;
2) саудалық атауы;
3) қысқаша сипаттамасы;
4) өлшем бірлігі;
5) өндірушісі;
6) өндірілген елі;
7) бір бірлік үшін бағасы;
8) жалпы сомасы;
9) медициналық техниканы сатып алу кезіндегі техникалық ерекшелік қамтылатын қосымшамен шарттың жобасы қалыптастырылады.
247. Веб-порталда шарт жобасының қалыптастырылғаны туралы веб-портал автоматты түрде шарт тараптарына тиісті хабарлама жібереді.
2-параграф. Беру шартының бағасын азайту бойынша келіссөздер
248. Комиссия аудио- және бейнетіркеуді қолдана отырып, шарттың бағасын азайту жөнінде келіссөздер жүргізеді.
249. Шарттың бағасын азайту туралы ұсыныс қорытынды хаттама жарияланған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы жіберіледі.
250. Жеңімпаз шарт бағасын азайту туралы ұсынысты алғаннан кейін:
1) шарт бағасын азайту туралы келіссөздерге қатысуға;
2) келіссөздерге қатысудан және шарт бағасын азайтудан бас тартуға құқылы.
251. Жеңімпаз бен комиссия арасындағы шарттың бағасын азайту туралы келіссөздерді шарт бағасын азайту туралы ұсыныс жіберілген күннен бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың арасындағы уағдаластық бойынша, оның ішінде қашықтан өткізуге болады.
252. Шарттың бағасын азайту туралы келіссөздер қорытындысы бойынша жеңімпаз 1 (бір) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьюторға
веб-портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша түпкілікті баға көрсетілген баға ұсынысын жібереді.
Бірыңғай дистрибьютор түпкілікті баға көрсетілген баға ұсынысын алғаннан кейін веб-порталда бағасы өзгертілген шарттың жобасы автоматты түрде қалыптастырылады, ол тараптарға қол қою үшін жіберіледі.
253. Жеңімпаз келіссөздерге қатысудан және шарттың бағасын азайтудан бас тартқан кезде ол бірыңғай дистрибьюторға веб-портал арқылы тиісті негіздемемен бас тартуды жібереді.
3-параграф. Беру шартын жасасу
254. Тендер жеңімпазы түпкілікті баға ұсынысын жіберген немесе келіссөздерге қатысудан және шарттың бағасын азайтудан бас тартқан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тараптар веб-портал арқылы беру шартына қол қояды.
255. Шарт жасасудан бас тартқан кезде жеңімпаз веб-портал арқылы бірыңғай дистрибьюторға тиісті негіздемемен шартқа қол қоюдан бас тартуды жібереді.
256. Жеңімпаз шарт жасасудан бас тартқан немесе осы Қағидаларда көзделген мерзімде шартқа қол қоймаған кезде бірыңғай дистрибьютор веб-порталда шарттың жаңа жобасын қалыптастырады және оны екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге (қорытынды хаттамасында бар болған жағдайда) жібереді.

257. Единым дистрибьютором допускается округление количества закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий до вторичной упаковки по своему усмотрению (в сторону увеличения либо уменьшения количества) в целях сохранения их качества.
258. Внесение изменений в заключенный договор поставки допускается при:
1) уменьшении цены на лекарственные средства и (или) медицинские изделия и соответственно цены договора;
2) изменении объема лекарственных средств и (или) медицинских изделий согласно условиям настоящих Правил;
3) изменении производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки);
4) истечении срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии лекарственного средства и (или) медицинского изделия на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.
259. При изменении уполномоченным органом в области здравоохранения предельной цены на международное непатентованное наименование и (или) торговое наименование лекарственного средства и (или) медицинского изделия в сторону увеличения в ходе исполнения договора поставки, действие договора поставки сохраняет силу до полного исполнения обязательств сторонами по прежней цене.
При изменении уполномоченным органом в области здравоохранения предельной цены на международное непатентованное наименование и (или) торговое наименование лекарственного средства и (или) медицинского изделия в сторону уменьшения в ходе исполнения договора поставки, единый дистрибьютор проводит переговоры с поставщиком по уменьшению цены договора поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий.
При несогласии в уменьшении цены договора поставки либо отказа поставщиком в проведении переговоров, единый дистрибьютор вправе расторгнуть договор поставки и провести закуп способами, установленными настоящими Правилами.
260. Основаниями для расторжения договора поставки в одностороннем порядке являются:
1) непрерывное нарушение поставщиком срока поставки товара или какой-либо партии товара по договору продолжительностью в 45 (сорок пять) календарных дней;
2) если поставщиком допущено нарушение срока поставки товара по графику в договоре в декабре месяце, что не позволяет уполномоченным представителям единого дистрибьютора своевременно принять товар у поставщика и поставить ее заказчикам единого дистрибьютора до истечения текущего финансового года;
3) поставщик не представляет единому дистрибьютору сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на поставляемый товар, подтверждающий, что он полностью произведен или подвергнут достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан, в сроки, установленные настоящими Правилами (для отечественных товаропроизводителей);

257. Бірыңғай дистрибьюторға сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын олардың сапасын сақтау мақсатында өз қалауы бойынша қайталама қаптамаға дейін дөңгелектеуге (санын ұлғайту не азайту жағына қарай) жол беріледі.
258. Жасалған беру шартына:
1) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағасы және тиісінше шарттың бағасы азайған;
2) осы Қағидалардың шарттарына сәйкес дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемі өзгерген;
3) өндірушісі, тіркеу куәлігін ұстаушысы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгерген;
4) тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі өткен және дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның қалған партиясы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде Қазақстан Республикасына әкелінген кезде өзгерістер енгізуге жол беріледі.
259. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган беру шартын орындау барысында дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның халықаралық патенттелмеген атауының және (немесе) саудалық атауының шекті бағасын өзгерткен кезде өнім беру шартының қолданылуы тараптар бұрынғы баға бойынша міндеттемелерін толық орындағанға дейін күшін сақтайды.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган өнім беру шартын орындау барысында дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның халықаралық патенттелмеген атауына және (немесе) саудалық атауына шекті бағаны азайту жағына қарай өзгерткен кезде бірыңғай дистрибьютор өнім берушімен дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру шартының бағасын азайту жөнінде келіссөздер жүргізеді.
Өнім беруші беру шартының бағасын азайтуға келіспеген не келіссөздер жүргізуден бас тартқан кезде бірыңғай дистрибьютор беру шартын бұзуға және сатып алуды осы Қағидаларда белгіленген тәсілдермен жүргізуге құқылы.
260. Өнім беру шартын біржақты тәртіппен бұзу үшін:
1) өнім берушінің шарт бойынша тауарды не тауардың қандай да бір партиясын беру мерзімін ұзақтығы 45 (қырық бес) күнтізбелік күн үздіксіз бұзуы;
2) өнім берушінің шарттағы график бойынша желтоқсан айында тауарды беру мерзімін бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне ағымдағы қаржы жылы аяқталғанға дейін тауарды өнім берушіден уақтылы қабылдауға және оны бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілеріне жеткізуге мүмкіндік бермейтіндей бұзуға жол беруі;
3) берілетін тауарға өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде (отандық тауар өндірушілер үшін) Қазақстан Республикасының аумағында толық өндірілгенін немесе тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес жеткілікті қайта өңделгенін растайтын, ішкі айналысқа арналған тауардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификатын ұсынбауы;

4) если установлен факт аффилированности поставщика, являвшийся по Правилам основанием для его отклонения при процедуре закупа, предшествовавшей заключению договора;
5) если задержка выплаты пени и (или) штрафа превысит 15 (пятнадцать) календарных дней;
6) если поставщик предоставил обеспечение исполнения договора с нарушением пункта 261 настоящих Правил;
7) несогласие в уменьшении цены договора поставки либо отказ в проведении переговоров, предусмотренных пунктом 259 настоящих Правил.
Параграф 4. Обеспечение исполнения обязательств по договору поставки
261. Размер обеспечения исполнения поставщиком обязательств по договору поставки в денежном выражении составляет 3 (три) процента от цены договора поставки и подлежит представлению единому дистрибьютору в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания сторонами договора поставки на веб-портале.
262. Поставщик при заключении договора поставки в качестве меры обеспечения исполнения своих обязательств по договору представляет один из следующих способов обеспечения исполнения своих обязательств:
1) гарантийный денежный взнос на банковский счет единого дистрибьютора;
2) электронная банковская гарантия по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, выдаваемая банком непосредственно на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц банка.
263. Обеспечение исполнения обязательств по договору удерживается в случаях:
1) отказа поставщика от поставки;
2) расторжения единым дистрибьютором договора в одностороннем порядке в соответствии с пунктом 260 настоящих Правил;
3) когда нарушение или нарушения поставщиком предусмотренных договором сроков поставки лекарственного средства или медицинского изделия в суммарном выражении достигают 90 (девяноста) календарных дней просрочки независимо от объемов не поставленного в срок лекарственного средства или медицинского изделия.
264. Единый дистрибьютор при удержании гарантийного обеспечения в виде:
1) денежного взноса – направляет поставщику уведомление об удержании денег;
2) электронной банковской гарантии – направляет банку и поставщику (для сведения) посредством веб-портала требование о ее оплате.
265. Требование об оплате банковской гарантии предъявляется единым дистрибьютором банку в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня расторжения или истечения срока действия договора.
Глава 6. Конкурс на заключение долгосрочных договоров поставки среди потенциальных поставщиков, имеющих намерение на создание и (или) модернизацию производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий посредством веб-портала

4) шарт жасасу алдындағы сатып алу рәсімі кезінде Қағидалар бойынша оны қабылдамауға негіз болып табылатын өнім берушінің үлестес болу фактісінің анықталуы;
5) өсімпұлды және (немесе) айыппұлды төлеуді кешіктіруі күнтізбелік
15 (он бес) күннен асып кетуі;
6) өнім берушінің шарттың орындалуын қамтамасыз етуді осы Қағидалардың 261-тармағын бұза отырып ұсынуы;
7) беру шартының бағасын азайтуға келіспеуі немесе осы Қағидалардың 259-тармағында көзделген келіссөздерді жүргізуден бас тартуы негіз болып табылады.
4-параграф. Беру шарты бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету
261. Өнім берушінің беру шарты бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етудің мөлшері беру шарты бағасының 3 (үш) пайызын құрайды және өнім беру шартына тараптар веб-порталда қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьюторға ұсынылуға тиіс.
262. Өнім беруші беру шартын жасасу кезінде шарт бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету шарасы ретінде міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етудің мынадай тәсілдерінің бірін ұсынады:
1) бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына ақшалай кепілдік жарна;
2) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен тікелей веб-порталда банк беретін электрондық банк кепілдігі.
263. Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету:
1) өнім беруші беруден бас тартқан;
2) бірыңғай дистрибьютор осы Қағидалардың 260-тармағына сәйкес шартты біржақты тәртіппен бұзған;
3) өнім берушінің шартта көзделген дәрілік затты немесе медициналық бұйымды беру мерзімдерін бір немесе бірнеше рет бұзуы дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның мерзімінде берілмеген көлемдеріне қарамастан, жиынтық мәнде күнтізбелік 90 (тоқсан) күн мерзімін өткізуге жеткен жағдайларда ұсталады.
264. Бірыңғай дистрибьютор кепілдікті қамтамасыз етуді:
1) ақшалай жарна түрінде ұсталған кезде ақшаның ұсталғаны туралы хабарлама жібереді;
2) электрондық банктік кепілдік түрінде ұсталған кезде веб-портал арқылы банкке және әлеуетті өнім берушіге (мәлімет үшін) оны төлеу туралы талап жібереді.
265. Бірыңғай дистрибьютор банк кепілдігін төлеу туралы талапты банкке шарт бұзылған немесе қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қояды.
6-тарау. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға және (немесе) жаңғыртуға ниеті бар әлеуетті өнім берушілер арасында берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға веб-портал арқылы конкурс

Параграф 1. Порядок заключения долгосрочных договоров поставки среди потенциальных поставщиков, имеющих намерение на создание и (или) модернизацию производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий
266. В целях проведения конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий единый дистрибьютор с учетом обращений потенциальных поставщиков по заключению долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий формирует проект номенклатуры и направляет его на рассмотрение формулярной комиссии, действующей согласно пункту 2 статьи 264 Кодекса.
267. После одобрения формулярной комиссией проекта номенклатуры единый дистрибьютор направляет его на согласование в уполномоченный орган в области здравоохранения.
После согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения проект номенклатуры утверждается единым дистрибьютором.
268. Обращения потенциальных поставщиков для формирования проекта номенклатуры принимаются единым дистрибьютором ежегодно не позднее 31 декабря и направляются на рассмотрение формулярной комиссии ежегодно до 1 марта.
269. Проект номенклатуры включает в себя наименования лекарственных средств, включенных в Казахстанский национальный лекарственный формуляр.
270. В номенклатуру не включаются лекарственные средства и (или) медицинские изделия, зарегистрированные отечественными товаропроизводителями, а также по которым имеется заключенный долгосрочный договор поставки.
271. В конкурсе участвуют потенциальные поставщики, соответствующие условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил.
272. Для проведения конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки единый дистрибьютор создает комиссию и утверждает ее состав.
273. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, не менее девяти человек и состоит из председателя, заместителя председателя и членов, включающих:
1) не более одного работника уполномоченного органа в области здравоохранения, не ниже руководителя структурного подразделения, курирующего фармацевтическую промышленность (по согласованию);
2) не более одного работника уполномоченного органа в сфере реализации государственной политики по привлечению инвестиций, не ниже руководителя структурного подразделения (по согласованию);
3) не более одного работника экспертной организации, не ниже руководителя структурного подразделения, курирующего вопросы специализированной экспертизы лекарственных средств и (или) медицинских изделий (по согласованию);

1-параграф. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға және (немесе) жаңғыртуға ниеті бар әлеуетті өнім берушілер арасында берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу тәртібі
266. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға конкурс өткізу мақсатында бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушілердің дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу жөніндегі өтініштерін ескере отырып, номенклатура жобасын қалыптастырады және оны Кодекстің 264-бабының 2-тармағына сәйкес жұмыс істейтін формулярлық комиссияның қарауына жібереді.
267. Формулярлық комиссия номенклатураның жобасын мақұлдағаннан кейін бірыңғай дистрибьютор оны денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға келісуге жібереді.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісілгеннен кейін номенклатураның жобасын бірыңғай дистрибьютор бекітеді.
268. Әлеуетті өнім берушілердің номенклатура жобасын қалыптастыру үшін өтініштерін бірыңғай дистрибьютор жыл сайын 31 желтоқсаннан кешіктірмей қабылдайды және жыл сайын 1 наурызға дейін формулярлық комиссияның қарауына жібереді.
269. Номенклатура жобасы Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярға енгізілген дәрілік заттардың атауларын қамтиды.
270. Номенклатураға отандық тауар өндірушілер тіркеген, сондай-ақ өнім берудің ұзақ мерзімді шарты жасалған дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар енгізілмейді.
271. Конкурсқа осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілер қатысады.
272. Өнім берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға конкурс өткізу үшін бірыңғай дистрибьютор комиссия құрады және оның құрамын бекітеді.
273. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды, кемінде тоғыз адамды құрайды әрі төрағадан, төрағаның орынбасарынан және:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның фармацевтикалық өнеркәсіпке жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшенің басшысынан төмен емес біреуден аспайтын жұмыскерін (келісу бойынша);
2) инвестицияларды тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру саласындағы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі басшысынан төмен емес біреуден аспайтын жұмыскерін (келісу бойынша);
3) сараптама ұйымының дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың мамандандырылған сараптамасы мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімше басшысынан төмен емес біреуден аспайтын жұмыскерін (келісу бойынша);

4) работников единого дистрибьютора не ниже руководителей структурных подразделений;
5) не более одного работника и (или) представителя Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен") (по согласованию);
6) не более одного работника неправительственных общественных объединений в области здравоохранения (по согласованию).
274. Председателем комиссии назначается руководитель единого дистрибьютора.
Во время отсутствия председателя комиссии его функции выполняет заместитель.
275. Комиссия прекращает свою деятельность с момента заключения долгосрочного договора поставки либо признания несостоявшимся конкурса на заключение долгосрочного договора поставки.
276. Секретарь комиссии назначается из числа работников единого дистрибьютора, не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении конкурса;
2) формирование по итогам голосования комиссии проекта протокола предварительного допуска, а также протокола допуска;
3) публикацию на веб-портале протокола предварительного допуска, а также протокола допуска;
4) размещение на веб-портале электронной копии представленного документа, подтверждающего отсутствие члена комиссии (при наличии);
5) отмену на веб-портале конкурса в целом или какому-либо лоту при принятии решения о его отмене или признания недействительным с размещением его копии;
6) информирование об итогах конкурса для заключения договора.
277. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов комиссии.
При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовали председатель комиссии или, при его отсутствии, заместитель председателя.
278. Комиссия привлекает эксперта (экспертов) из соответствующих областей для оценки соответствия заявки условиям конкурса по вопросам, требующим специальных знаний и (или) технических познаний.
279. Эксперты регистрируются на веб-портале в качестве его пользователя до вскрытия конкурсных заявок.
280. Экспертное заключение носит рекомендательный характер и учитывается при оценке заявок.
Веб-портал автоматически рассылает членам комиссии экспертное заключение после его подписания экспертом.
281. Экспертом не может являться лицо:
1) заинтересованное в результатах процедур закупа;
2) являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником первых руководителей единого дистрибьютора либо его подведомственных, дочерних и зависимых организаций.

4) бірыңғай дистрибьютордың құрылымдық бөлімшелер басшыларынан төмен емес жұмыскерлерін;
5) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер (бұдан әрі – "Атамекен" ҰКП) палатасының бір жұмыскерін және (немесе) өкілін (келісу бойынша);
6) денсаулық сақтау саласындағы үкіметтік емес қоғамдық бірлестіктердің бір жұмыскерін қамтитын мүшелерден (келісу бойынша) тұрады.
274. Бірыңғай дистрибьютордың басшысы комиссияның төрағасы болып тағайындалады.
Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары орындайды.
275. Комиссия өз қызметін берудің ұзақ мерзімді шарты жасалған немесе берудің ұзақ мерзімді шартын жасасуға конкурс өтпеді деп танылған кезден бастап тоқтатады.
276. Комиссия хатшысы бірыңғай дистрибьютор жұмыскерлерінің қатарынан тағайындалады, ол комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды, ол:
1) веб-порталда конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялауды;
2) комиссияның дауыс беру қорытындысы бойынша алдын ала рұқсат беру хаттамасының жобасын, сондай-ақ рұқсат беру хаттамасын қалыптастыруды;
3) алдын ала рұқсат беру хаттамасын, сондай-ақ рұқсат беру хаттамасын веб-порталда жариялауды;
4) комиссия мүшесінің жоқ екенін растайтын ұсынылған құжаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесін веб-порталда орналастыруды;
5) конкурстың күшін жою немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған кезде оның көшірмесін орналастыра отырып, тұтастай конкурстың немесе қандай да бір лоттың күшін веб-порталда жоюды;
6) шарт жасасу үшін конкурс қорытындылары туралы хабардар етуді уақтылы қамтамасыз етеді.
277. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасы немесе ол болмаған кезде төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
278. Комиссия арнайы білімді және (немесе) техникалық білікті талап ететін мәселелер бойынша өтінімнің конкурс шарттарына сәйкестігін бағалау үшін тиісті салалардан сарапшыны (сарапшыларды) тартады.
279. Сарапшылар конкурстық өтінімдер ашылғанға дейін веб-порталда оның пайдаланушысы ретінде тіркеледі.
280. Сараптама қорытындысы ұсынымдық сипатта болады және өтінімдерді бағалау кезінде ескеріледі.
Веб-портал сараптама қорытындысын сарапшы қол қойғаннан кейін оны комиссия мүшелеріне автоматты түрде жібереді.
281. Мына:
1) сатып алу рәсімдерінің нәтижелеріне мүдделі;
2) бірыңғай дистрибьютордың не ведомстволық бағынысты, еншілес және қарамағындағы ұйымдардың бірінші басшыларының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаты болып табылатын адам сарапшы бола алмайды.

282. Объявление о проведении конкурса публикуется на казахском и русском языках на веб-портале в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия решения единым дистрибьютором не менее, чем за 20 (двадцать) календарных дней до дня вскрытия конкурсных заявок.
283. Объявление о проведении конкурса на заключение долгосрочного договора поставки содержит:
1) наименование, адрес и банковские реквизиты единого дистрибьютора;
2) номенклатуру лекарственных средств и (или) медицинских изделий (с указанием номера лота) с указанием международного непатентованного наименования или состава лекарственных средств и (или) медицинских изделий, их технических характеристик;
3) дату и время окончания приема заявок.
284. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки, регистрируется на веб-портале и подает заявку путем прикрепления к заявке документов или их заполнения по предусмотренным на веб-портале формам с помощью электронной цифровой подписи.
285. Конкурсная заявка потенциального поставщика на участие в конкурсе по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам, содержит (в электронных копиях):
технико-экономическое обоснование или бизнес-план, содержащий следующие разделы:
цель и информацию об операторе инвестиционного проекта;
информацию о стоимости и источниках финансирования инвестиционного проекта;
список производимых лекарственных средств и (или) медицинских изделий с указанием информации о регистрации лекарственных средств и (или) медицинских изделий в Республике Казахстан и (или) других странах, а также номера и даты регистрационного удостоверения;
список планируемых к производству лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
коммерческий раздел, включая программу сбыта продукции;
технический раздел, включая описание технологии и перечень технологического оборудования с описанием;
экологический раздел;
финансовый раздел;
социально-экономический раздел;
информацию о проектных рисках;
информацию о сроках и этапах реализации инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий;
поквартальный график реализации инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
информацию о датах начала периода поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий по каждому наименованию;
информацию об инфраструктуре;
гарантийное письмо о не нарушении патентных и иных прав и притязаний третьих лиц, связанных с реализацией лекарственных средств и (или) медицинских изделий.

282. Конкурс өткізу туралы хабарландыру бірыңғай дистрибьютор шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімдер ашылатын күнге дейін кемінде күнтізбелік 20 (жиырма) күн қалғанда
веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
283. Өнім берудің ұзақ мерзімді шартын жасауға конкурс өткізу туралы хабарландыруда:
1) бірыңғай дистрибьютордың атауы, мекенжайы және банктік деректемелері;
2) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы, олардың техникалық сипаттамалары көрсетілген дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың номенклатурасы (лоттың нөмірі көрсетілген);
3) өтінімдерді қабылдау аяқталатын күні мен уақыты қамтылады.
284. Берудің ұзақ мерзімді шартын жасасуға конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші веб-порталда тіркеледі және өтінімге құжаттарды қоса тіркеу немесе оларды веб-порталда көзделген нысандар бойынша электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен толтыру жолымен өтінім береді.
285. осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (электрондық көшірмелерде) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға арналған конкурстық өтінімінде:
техникалық-экономикалық негіздеме немесе мынадай бөлімдер:
инвестициялық жобаның мақсаты және операторы туралы ақпарат;
инвестициялық жобаның құны және қаржыландыру көздері туралы ақпарат;
дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың Қазақстан Республикасында және (немесе) басқа елдерде тіркелуі туралы ақпарат, сондай-ақ тіркеу куәлігінің нөмірлері мен күндері көрсетілген өндірілетін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың тізімі;
өндіру жоспарланатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың тізімі;
өнімді өткізу бағдарламасын қоса алғанда, коммерциялық бөлім;
технологияның сипаттамасын мен сипаттамасы бар технологиялық жабдықтың тізбесін қоса алғанда, техникалық бөлім;
экологиялық бөлім;
қаржы бөлімі;
әлеуметтік-экономикалық бөлім;
жобалық тәуекелдер туралы ақпарат;
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жөніндегі инвестициялық жобаны іске асыру мерзімдері және кезеңдері туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жөніндегі инвестициялық жобаны іске асырудың тоқсандық графигі;
әрбір атау бойынша дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру кезеңінің басталатын күндері туралы ақпарат;
инфрақұрылым туралы ақпарат;
дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өткізуге байланысты үшінші тұлғалардың патенттік және өзге де құқықтары мен талаптарын бұзбау туралы кепілдік хат қамтылатын бизнес-жоспар болады.

286. При представлении заявки на разные производственные линии по выпуску лекарственных средств и (или) медицинских изделий информация в технико-экономическом обосновании и (или) бизнес-плане указывается по каждой производственной линии отдельно.
287. Конкурсная заявка считается поданной в момент направления веб-порталом уведомления потенциальному поставщику, которая изменяется или отзывается по усмотрению потенциального поставщика до момента ее вскрытия.
288. Веб-портал не позволяет потенциальному поставщику:
1) отозвать заявку после ее вскрытия;
2) подать заявку после истечения предусмотренного объявлением срока.
289. Члены комиссии до объявления конкурса регистрируются на веб-портале, где рассматривают заявки, голосуют за допуск или отклонение конкурсной заявки потенциального поставщика.
290. При отсутствии заявок веб-портал автоматически и одновременно публикует протоколы вскрытия и итогов.
291. По истечении срока приема заявок веб-портал делает их доступными для рассмотрения и автоматически публикует протокол вскрытия с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит:
1) номер и наименование конкурса;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора;
3) перечень лотов в объявлении;
4) наименования потенциальных поставщиков, БИН (ИИН), время и даты представления заявок;
5) лоты, на которые заявки не представлены;
6) лоты и наименования потенциальных поставщиков, представивших заявки.
292. Секретарь комиссии в течение 2 (двух) рабочих дней со дня опубликования протокола вскрытия посредством веб-портала направляет заявки потенциальных поставщиков в уполномоченный орган в области здравоохранения для получения отраслевого заключения.
293. Уполномоченный орган в области здравоохранения в течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты получения заявок посредством веб-портала направляет единому дистрибьютору отраслевое заключение по форме, предусмотренной веб-порталом, о целесообразности или нецелесообразности для рассмотрения комиссией инвестиционного проекта.
294. Веб-портал автоматически рассылает членам комиссии отраслевое заключение после его подписания уполномоченным органом в области здравоохранения.
295. Отраслевое заключение выдается на основании технико-экономического обоснования и (или) бизнес-плана по критериям: степень проработанности проекта, источники финансирования, обеспеченность земельным участком с соответствующим целевым назначением.
296. Конкурсные заявки потенциальных поставщиков на веб-портале являются открытыми и подлежат рассмотрению комиссией в течение 10 (десяти) рабочих дней со следующего дня после получения отраслевого заключения уполномоченного органа в области здравоохранения.

286. Өтінімдер дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды шығару бойынша әртүрлі өндірістік желілерге ұсынылған кезде техникалық-экономикалық негіздемедегі және (немесе) бизнес-жоспардағы ақпарат әрбір өндірістік желі бойынша жеке-жеке көрсетіледі.
287. Конкурстық өтінім әлеуетті өнім берушіге веб-портал хабарлама жіберген кезде берілді деп есептеледі, әлеуетті өнім берушінің қалауы бойынша ол ашылған кезге дейін өзгертіледі немесе кері қайтарып алынады.
288. Веб-портал әлеуетті өнім берушіге:
1) өтінімді ашқаннан кейін оны кері қайтарып алуға;
2) хабарландыруда көзделген мерзім өткеннен кейін өтінім беруге мүмкіндік бермейді.
289. Комиссия мүшелері конкурс жарияланғанға дейін веб-порталда тіркеледі, онда өтінімдерді қарайды, әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтініміне рұқсат беруге немесе қабылдамауға дауыс береді.
290. Өтінімдер болмаған кезде веб-портал ашу қорытындыларын және хаттамаларын автоматты түрде және бір мезгілде жариялайды.
291. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін веб-портал оларды қарау үшін қолжетімді етеді және ашу хаттамасын оның нөмірін, жариялау уақытын және мәртебесін көрсете отырып, автоматты түрде жариялайды, онда:
1) конкурстың нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) хабарландырудағы лоттардың тізбесі;
4) әлеуетті өнім берушілердің атаулары БСН (ЖСН), өтінімдер берген уақыты мен күні;
5) өтінімдер берілмеген лоттар;
6) лоттар және өтінімдер берген әлеуетті өнім берушілердің атаулары қамтылады.
292. Комиссия хатшысы ашу хаттамасы жарияланған күннен бастап
2 (екі) жұмыс күні ішінде салалық қорытынды алу үшін әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға веб-портал арқылы жібереді.
293. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган өтінімдерді веб-портал арқылы алған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьюторға инвестициялық жобаны комиссияның қарауы үшін веб-порталда көзделген нысан бойынша инвестициялық жобаның орындылығы немесе орынсыздығы туралы салалық қорытындыны жібереді.
294. Веб-портал салалық қорытындыға денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қол қойғаннан кейін оны комиссия мүшелеріне автоматты түрде жібереді.
295. Салалық қорытынды техникалық-экономикалық негіздеме және (немесе) бизнес-жоспар негізінде мынадай өлшемшарттар бойынша беріледі: жобаның пысықталу дәрежесі, қаржыландыру көздері, тиісті нысаналы мақсаты бар жер учаскесімен қамтамасыз етілуі.
296. Әлеуетті өнім берушілердің веб-порталдағы конкурстық өтінімдері ашық болып табылады және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның салалық қорытындысы алынғаннан кейін келесі күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде комиссияның қарауына жатады.

297. Комиссия при выявлении несоответствия представленных документов (за исключением документов, представленных для подтверждения критерии оценки (бальная система)) условиям настоящих Правил предоставляет таким потенциальным поставщикам право приведения заявок в соответствие в течение 3 (три) рабочих дней со дня публикации протокола предварительного допуска на веб-портале.
Документы, представленные для подтверждения критериев оценки (бальная система), в качестве дополнения к заявке комиссией не рассматриваются.
298. Вскрытие дополнений к заявке производится в 10.00 часов рабочего дня единого оператора, следующего за днем истечения срока представления дополнений к конкурсным заявкам.
299. Дополнения к конкурсным заявкам рассматриваются конкурсной комиссией в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня их вскрытия, по итогам которого подписывается и публикуется протокол допуска.
300. По наименованиям лекарственных средств и (или) медицинских изделий, по которым представлены две и более заявки (наличие конкурентной среды в лоте), не отклоненные в соответствии с настоящей главы, победитель определяется комиссией по балльной системе.
301. К заявке потенциальных поставщиков, имеющих намерение на создание производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий, применяются следующие критерии оценки (балльная система):
1) подтверждение о наличии финансовых средств, покрывающих полностью реализацию инвестиционного проекта (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана):
собственные финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (справка банка о наличии на счету потенциального поставщика соответствующих финансовых средств, договора купли-продажи имуществ, подтвержденные актами и (или) финансовыми документами) – 2 балла;
или
привлекаемые финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (договор займа финансовых средств с приложением подтверждающих документов о наличии таких средств у займодателя, договор о предоставлении кредитного лимита) – 1 балл;
2) подтверждение о наличии земельного участка, используемого для создания производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана):
в собственности (акт на земельный участок с указанием целевого назначения, соответствующего инвестиционному проекту, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, выданная не ранее даты объявления конкурса) – 2 балла;
или
в аренде, доверительном управлении, временном землепользовании (акт на земельный участок с указанием целевого назначения, соответствующего инвестиционному проекту), или положительное решение местного исполнительного органа о выделении земельного участка – 1 балл;

297. Комиссия ұсынылған құжаттардың (бағалау өлшемшарттарын (балдық жүйе) растау үшін ұсынылған құжаттарды қоспағанда) осы Қағидалардың шарттарына сәйкессіздігін анықтаған кезде мұндай әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы веб-порталда жарияланған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінімдерді сәйкес келтіру құқығын береді.
Бағалау өлшемшарттарын (балдық жүйе) растау үшін ұсынылған құжаттарды комиссия өтінімге толықтыру ретінде қарамайды.
298. Өтінімге толықтыруларды ашу конкурстық өтінімдерге толықтыруларды ұсыну мерзімі өткеннен кейінгі бірыңғай оператордың жұмыс күні сағат 10.00-де жүргізіледі.
299. Конкурстық өтінімдерге толықтыруларды конкурстық комиссия оларды ашқан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, оның қорытындысы бойынша рұқсат беру хаттамасына қол қойылады және жарияланады.
300. Осы тараудың талаптарына сәйкес кері қайтарылмаған екі және одан көп өтінім ұсынылған (лотта бәсекелес ортаның болуы) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың атаулары бойынша жеңімпазды комиссия балдық жүйемен айқындайды.
301. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға ниеті бар әлеуетті өнім берушілердің өтініміне мынадай бағалау өлшемшарттары (балдық жүйе) қолданылады:
1) инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын қаржы қаражатының бар-жоғын растау (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме немесе бизнес-жоспар үшін қолданылады):
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын өзінің қаржы қаражаты (әлеуетті өнім берушінің шотында тиісті қаржы қаражатының бар-жоғы туралы банктің анықтамасы, актілермен және (немесе) қаржылық құжаттармен расталған мүлікті сатып алу-сату шарттары) – 2 балл;
немесе
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын тартылатын қаржы қаражатын (қарыз берушінің осындай қаражатының бар екенін растайтын құжаттармен қоса, қаржы қаражатын қарызға алу шарты, кредиттік лимит беру туралы шарт) – 1 балл;
2) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құру үшін пайдаланылатын жер учаскесінің бар-жоғын растау (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме немесе бизнес-жоспар үшін қолданылады):
меншігінде (инвестициялық жобаға сәйкес келетін нысаналы мақсаты көрсетілген жер учаскесіне акт, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және конкурс жарияланған күннен кейін берілген оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама) – 2 балл;
немесе
жалдауда, сенімгерлік басқаруда, уақытша жер пайдалануда (инвестициялық жобаға сәйкес келетін нысаналы мақсаты көрсетілген жер учаскесіне акт) немесе жергілікті атқарушы органның жер учаскесін бөлу туралы оң шешімі;

3) наличие заключения государственной экспертизы проектно-сметной документации на строительство (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана) – 1 балл;
4) подтверждение о наличии технологического оборудования для производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения в соответствии с технико-экономическим обоснованием и/или бизнес-планом (документ, подтверждающий наличие на праве собственности (иное вещное право) технологического оборудования) – 2 балла;
5) подтверждение научно-технологической инициативы на заявленную продукцию (применяется для каждого лота в заявке):
трансфер технологий для лекарственных средств и (или) медицинских изделий (договор о трансфере технологий, за исключением финансовой и коммерческой части) – 2 балла;
или
собственные разработки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (документ, подтверждающий собственные фармацевтические разработки для лекарственных средств, и патент для медицинских изделий) – 3 балла;
6) наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами (высшие учебные заведения Республики Казахстан), лабораториями, акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки и (или) подготовку кадров для потенциального поставщика (применяется для заявки) – 1 балл.
302. К заявке потенциальных поставщиков, имеющих намерение на модернизацию производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий, применяются следующие критерии оценки (балльная система):
1) подтверждение о наличии финансовых средств, покрывающих полностью реализацию инвестиционного проекта (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана):
собственные финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (справка банка о наличии на счету потенциального поставщика соответствующих финансовых средств, договора купли-продажи имуществ, подтвержденные актами и (или) финансовыми документами) – 2 балла;
или
привлекаемые финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (договор займа финансовых средств с приложением подтверждающих документов о наличии таких средств у займодателя, договор о предоставлении кредитного лимита) – 1 балл;
2) опыт фармацевтического производства на территории Республики Казахстан более пяти лет у потенциального поставщика или его учредителя (участника) (лицензия или документ, разрешающие производство лекарственных средств или медицинских изделий) (применяется для заявки) – 1 балл;
3) наличие действующего индустриального сертификата, выданного в установленном порядке (применяется для заявки), – 0,5 балла;

3) құрылысқа жобалау-сметалық құжаттаманың мемлекеттік сараптама қорытындысының болуы (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме немесе бизнес-жоспар үшін қолданылады) – 1 балл;
4) техникалық-экономикалық негіздемеге және немесе бизнес-жоспарға сәйкес дәрілік заттар және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдар өндірісіне арналған технологиялық жабдықтың бар-жоғын растау (технологиялық жабдықтың меншік құқығында (өзге заттық құқықта) болуын растайтын құжат) – 2 балл;
5) мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растау (өтінімдегі әрбір лот үшін қолданылады):
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар үшін технологиялар трансфері (қаржылық және коммерциялық бөлікті қоспағанда, технологиялар трансфері туралы шарт) – 2 балл;
немесе
дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың меншікті әзірлемелері (дәрілік заттар үшін меншікті фармацевтикалық әзірлемелерді растайтын құжат және медициналық бұйымдар үшін патент) – 3 балл;
6) ғылыми-зерттеу институттарымен (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары), зертханалармен, "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен бірлескен әзірлемелерді және (немесе) әлеуетті өнім беруші үшін кадрлар даярлауға арналған келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл.
302. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін жаңғыртуға ниеті бар әлеуетті өнім берушілердің өтініміне мынадай бағалау өлшемшарттары (балдық жүйе) қолданылады:
1) инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын қаржы қаражатының бар-жоғын растау (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме және (немесе) бизнес-жоспар үшін қолданылады):
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын өзінің қаржы қаражаты (әлеуетті өнім берушінің шотында тиісті қаржы қаражатының бар-жоғы туралы банктің анықтамасы, актілермен және/немесе қаржы құжаттарымен расталған мүлікті сатып алу-сату шарты) – 2 балл;
немесе
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын тартылатын қаржы қаражаты (қарыз берушінің осындай қаражатының бар екенін растайтын құжаттармен қоса, қаржы қаражатын қарызға алу шарты, кредиттік лимит беру туралы шарт) – 1 балл;
2) әлеуетті өнім берушінің немесе оның құрылтайшысының (қатысушысының) Қазақстан Республикасының аумағындағы бес жылдан астам фармацевтикалық өндіріс тәжірибесі (дәрілік заттар немесе медициналық бұйымдар өндірісіне рұқсат беретін лицензия немесе құжат) (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл;
3) белгіленген тәртіппен берілген қолданыстағы индустриялық сертификаттың болуы (өтінім үшін қолданылады) – 0,5 балл;

4) наличие сертификата GMP (для лекарственных средств), ISO 13485 (для медицинских изделий 1-2а класса, нестерильные) (применяется для заявки) – 0,5 балла;
5) наличие регистрационного удостоверения, выданного в соответствии с законодательством иностранного государства (применяется для заявки), – 1 балл;
6) наличие исполненных контрактов на экспорт лекарственных средств и (или) медицинских изделий (применяется для заявки) – 1 балл;
7) подтверждение научно-технологической инициативы на заявленную продукцию (применяется для каждого лота в заявке):
трансфер технологий для лекарственных средств и (или) медицинских изделий (договор о трансфере технологий, за исключением финансовой и коммерческой части) – 2 балла;
или
собственные разработки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (документ, подтверждающий собственные разработки для лекарственных средств, и патент медицинских изделий) – 3 балла;
8) наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами (высшие учебные заведения Республики Казахстан), лабораториями, акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки и (или) подготовку кадров для потенциального поставщика (применяется для заявки) – 1 балл.
303. Все документы (электронные, сканированные копии) для получения баллов прикрепляются на веб-портале в соответствующем разделе конкурсной заявки.
304. Победителем признается потенциальный поставщик, соответствующий условиям настоящей главы Правил и набравший наибольшее количество баллов по указанным в заявке лотам, путем суммирования баллов по каждому критерию оценки, предусмотренному пунктами 301 и 302 настоящих Правил.
305. При равенстве баллов по одному и тому же лоту нескольких потенциальных поставщиков победитель определяется по итогам аукциона.
306. В аукционе участвуют потенциальные поставщики, допущенные к нему в протоколе допуска по итогам рассмотрения дополнений к заявкам.
307. Аукцион начинается через один рабочий день в 10.00 часов рабочего дня единого оператора после публикации протокола допуска и проводится на веб-портале дистанционно в режиме реального времени.
308. Веб-портал автоматически рассылает участникам аукциона, членам и секретарю конкурсной комиссии уведомления о начале аукциона и отражает информацию о начале времени аукциона по каждому лоту на веб-портале в разделе "Аукцион".
309. Аукцион проводится путем последовательного представления ценовой скидки по лоту участниками аукциона, с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц потенциальных поставщиков.
Шаг аукциона представляет собой возможность конкурента по лоту один раз предоставить условную ценовую скидку в течение тридцати минут с момента начала времени аукциона или подачи ценовой скидки конкурентом.

4) GMP (дәрілік заттар үшін), ISO 13485 (1-2а класты, стерильденбеген медициналық бұйымдар үшін) сертификатының болуы (өтінім үшін қолданылады) – 0,5 балл;
5) шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген тіркеу куәлігінің болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл;
6) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың экспортына келісімшарттардың болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл;
7) мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растау (өтінімдегі әрбір лот үшін қолданылады):
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар үшін технологиялар трансфері (қаржылық және коммерциялық бөлікті қоспағанда, технологиялар трансфері туралы шарт) – 2 балл;
немесе
дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың меншікті әзірлемелері (дәрілік заттарға меншікті әзірлемелерді растайтын құжат және медициналық бұйымдарға патент) – 3 балл;
8) ғылыми-зерттеу институттарымен (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары), зертханалармен, "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен бірлескен әзірлемелерге және (немесе) әлеуетті өнім беруші үшін кадрлар даярлауға арналған келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл.
303. Балл алу үшін барлық құжаттар (электрондық, сканерленген көшірмелер) веб-порталда конкурстық өтінімнің тиісті бөлімінде тіркеледі.
304. Қағидалардың осы тарауының шарттарына сәйкес келетін және осы Қағидалардың 301 және 302-тармақтарында көзделген әрбір бағалау өлшемшарты бойынша балдарды қосу жолымен өтінімде көрсетілген лоттар бойынша ең көп балл жинаған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
305. Бір лот бойынша бірнеше әлеуетті өнім берушінің балдары тең болған кезде жеңімпаз аукцион қорытындысы бойынша айқындалады.
306. Аукционға өтінімдерге толықтыруларды қарау қорытындылары бойынша рұқсат беру хаттамасында оған жіберілген әлеуетті өнім берушілер қатысады.
307. Аукцион рұқсат беру хаттамасы жарияланғаннан кейін бір жұмыс күнінен кейінгі бірыңғай оператордың жұмыс күні сағат 10.00-де басталады және веб-порталда нақты уақыт режимінде қашықтан өткізіледі.
308. Веб-портал аукционға қатысушыларға, конкурстың комиссия мүшелері мен хатшысына аукционның басталғаны туралы хабарламаны автоматты түрде жібереді және веб-порталда әрбір лот бойынша аукцион уақытының басталғаны туралы ақпаратты "Аукцион" бөлімінде көрсетеді.
309. Аукцион әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен аукционға қатысушылардың лот бойынша шартты баға жеңілдігін дәйекті ұсынуы жолымен өткізіледі.
Бәсекелестің лот бойынша аукцион уақыты басталған немесе бәсекелес баға ұсынысын берген сәттен бастап отыз минут ішінде бір рет шартты баға жеңілдігін ұсыну мүмкіндігі аукцион қадамы болып табылады.

310. Отсчет времени на шаг аукциона начинается с момента подачи ценовой скидки одним из конкурентов, допущенных к аукциону по одному лоту.
Веб-портал показывает обратный отсчет тридцатиминутного времени в минутах и секундах, оставшегося до завершения шага аукциона.
311. Аукцион проводится путем увеличения ценовой скидки от текущего предложения ценовой скидки по лоту.
Минимальный шаг аукциона составляет три процента. Количество шагов по лоту в аукционе не ограничивается.
Участник аукциона не может подать очередную условную ценовую скидку прежде, чем будет подана условная ценовая скидка одним из конкурентов по лоту.
312. Веб-портал автоматически определяет победителя аукциона, предложившего наибольшую условную ценовую скидку по итогам аукциона.
Если в течение тридцати минут, после начала проведения аукциона ни один из участников аукциона не подал первоначальную ценовую скидку, аукцион по данному лоту завершается и победителем аукциона признается потенциальный поставщик, первым подавшим заявку на участие в конкурсе.
Победитель аукциона является победителем конкурса.
313. Комиссия отклоняет заявку в целом или в части отдельных лотов при:
1) представлении заявки, не соответствующей условиям настоящих Правил;
2) превышении срока реализации инвестиционного проекта, установленного настоящими Правилами;
3) получении отраслевого заключения уполномоченного органа в области здравоохранения о нецелесообразности реализации инвестиционного проекта.
314. Конкурс на заключение долгосрочного договора поставки признается несостоявшимся в целом либо в части отдельных лотов при:
1) непредставлении ни одной заявки по лоту;
2) отклонении всех заявок по лоту;
3) представлении только одной заявки потенциальным поставщиком, с которым заключается долгосрочный договор поставки без проведения конкурса, при ее соответствии условиям настоящей главы.
315. Протоколы предварительного допуска или допуска формируются веб-порталом на основании результатов голосования членов комиссии, которые отражаются в протоколах в разрезе каждого потенциального поставщика, лота и предъявляемого к заявке условиям настоящих Правил. Протокол вскрытия и итогов публикуется веб-порталом автоматически, членами и секретарем комиссии не подписывается.
316. Протоколы подлежат опубликованию на веб-портале только в рабочее время единого дистрибьютора, за исключением протокола итогов.
317. По итогам конкурса веб-портал автоматически формирует и публикует протокол итогов с указанием его номера, времени публикации и статуса, который содержит следующую информацию:

310. Аукцион қадамының уақытын кері есептеу бір лот бойынша аукционға жіберілген бәсекелестердің біреуі баға жеңілдігін берген сәттен басталады.
Веб-портал отыз минуттық уақытты кері есептеуді аукцион қадамы аяқталғанға дейін қалған минуттар мен секундтар арқылы көрсетеді.
311. Аукцион лот бойынша баға жеңілдігінің ағымдағы ұсынысынан баға жеңілдігін арттыру жолымен өткізіледі.
Аукционның ең төмен қадамы үш пайызды құрайды. Аукционда лот бойынша қадамдар саны шектелмейді.
Лот бойынша бәсекелестердің бірі баға жеңілдігін берместен бұрын аукционға қатысушы кезекті баға жеңілдігін бере алмайды.
312. Веб-портал аукцион қорытындысы бойынша ең жоғары баға жеңілдігін ұсынған аукцион жеңімпазын автоматты түрде айқындайды.
Егер аукцион басталғаннан кейін отыз минут ішінде аукционға қатысушылардың ешқайсысы бастапқы баға жеңілдігін бермесе, осы лот бойынша аукцион аяқталады және конкурсқа қатысуға өтінім берген бірінші әлеуетті өнім беруші аукцион жеңімпазы болып танылады.
Аукцион жеңімпазы конкурс жеңімпазы болып табылады.
313. Комиссия:
1) осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмейтін өтінім ұсынылған;
2) инвестициялық жобаны іске асырудың осы Қағидаларда белгіленген мерзімі асып кеткен;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның инвестициялық жобаны іске асырудың орынсыздығы туралы салалық қорытындысы алынған кезде өтінімді тұтастай немесе жекелеген лоттар бөлігінде кері қайтарады.
314. Берудің ұзақ мерзімді шартын жасауға арналған конкурс тұтас немесе жекелеген лоттар бөлігінде:
1) лот бойынша бірде-бір өтінім ұсынылмаған;
2) лот бойынша барлық өтінімдер қабылданбаған;
3) осы тараудың шарттарына сәйкес келген кезде онымен өнім берудің ұзақ мерзімді шарты конкурс өткізбей жасалатын әлеуетті өнім беруші бір ғана өтінім ұсынған кезде өткізілмеді деп танылады.
315. Алдын ала рұқсат беру немесе рұқсат беру хаттамаларын веб-портал комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері негізінде қалыптастырады, олар хаттамаларда әрбір әлеуетті өнім беруші, лот және өтінімге осы Қағидаларда қойылатын шарттар бөлінісінде көрсетіледі. Ашу және қорытынды хаттамасын веб-портал автоматты түрде жариялайды, комиссия мүшелері мен хатшысы қол қоймайды.
316. Қорытындылар хаттамасын қоспағанда, хаттамалар веб-порталда бірыңғай дистрибьютордың жұмыс уақытында ғана жариялануға тиіс.
317. Конкурс қорытындылары бойынша веб-портал автоматты түрде қорытындылар хаттамасын қалыптастырады және оның нөмірін, жариялану уақыты мен мәртебесін көрсетіп жариялайды, онда мынадай ақпарат қамтылады:

1) номер и наименование конкурса;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора;
3) перечень лотов согласно объявлению;
4) перечень лотов, по которым не представлено ни одной заявки;
5) о потенциальных поставщиках с указанием лекарственных средств и (или) медицинских изделий (с указанием лотов), на которые подана заявка, количества набранных баллов по каждому лоту, победителей по каждому лоту, с которым единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор;
6) о потенциальных поставщиках, заявки которых отклонены, с указанием обоснования;
7) о представлении только одной заявки потенциальным поставщиком, с которым долгосрочный договор поставки заключается без проведения конкурса, при ее соответствии условиям настоящей главы;
8) о результатах аукциона с указанием лотов, наименований участников аукциона, времени подачи и размеров шагов аукциона;
9) конкурентные лоты и наименования победителей в аукционе с указанием их ценовых предложений;
10) конкурентные лоты и наименование потенциальных поставщиков, занявших второе место в аукционе, с указанием данных ценовых предложений.
318. При возникновении технических неисправностей, не позволяющих использовать веб-портал или формирующих протоколы с ошибками, единый оператор фиксирует и публикует об этом объявление в соответствующем разделе веб-портала, который автоматически рассылает всем участникам конкурса соответствующие уведомления.
319. Сроки конкурса при этом сдвигаются соразмерно времени, необходимому для устранения технических неисправностей.
320. Единый оператор не удаляет с веб-портала опубликованные с ошибками протоколы и присваивает им статус "недействительный". Вновь сформированный протокол без ошибок публикуется единым оператором на веб-портале со статусом "действительный".
321. При замене протокола веб-портал автоматически направляет участникам конкурса соответствующие уведомления.
322. По итогам конкурса долгосрочный договор поставки по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам, с победителями подлежат заключению на веб-портале в течение 7 (семи) рабочих дней. При этом заявка является неотъемлемой частью долгосрочного договора поставки.
323. До начала поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий по долгосрочным договорам поставки единый дистрибьютор закупает их способами, установленными настоящими Правилами.
324. Период с момента заключения долгосрочного договора поставки и до даты начала поставки лекарственных средств и медицинских изделий не превышает 5 (пяти) лет, в том числе:
период ввода в эксплуатацию объекта и (или) его модернизации не превышает 2 (двух) лет;
период прохождения государственной регистрации в Республике Казахстан, регистрации цены, получения сертификата о происхождении лекарственных средств, медицинских изделий для внутреннего обращения "СТ-KZ" не превышает 3 (трех) лет.
При превышении указанного срока и непредставления поставщиком акта ввода в эксплуатацию объекта и (или) уведомления с подробным отчетом о модернизации в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента завершения указанного периода единый дистрибьютор в одностороннем порядке расторгает долгосрочный договор поставки.
Завершение строительства или модернизации объекта подтверждается актом комиссионной проверки в составе: уполномоченных государственных органов в области здравоохранения и в сфере реализации государственной политики по привлечению инвестиций, экспертной организации, единого дистрибьютора.

1) конкурстың нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) хабарландыруға сәйкес лоттардың тізбесі;
4) бірде-бір өтінім берілмеген лоттардың тізбесі;
5) өтінім берілген дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар (лоттар көрсетіліп), әрбір лот бойынша жиналған балдардың саны, бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шарт жасасатын әрбір лот бойынша жеңімпаздар көрсетілген әлеуетті өнім берушілер туралы;
6) негіздемесі көрсетіліп, өтінімдері қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер туралы;
7) өтінімі осы тараудың шарттарына сәйкес келген кезде өнім берудің ұзақ мерзімді шарты конкурс өткізбей жасалатын әлеуетті өнім берушінің бір ғана өтінім ұсынғаны туралы;
8) лоттар, аукционға қатысушылардың атаулары, беру уақыты және аукцион қадамдарының мөлшері көрсетілген аукцион нәтижелері туралы;
9) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстары көрсетіліп, аукцион жеңімпаздарының атаулары;
10) бәсекелес лоттар және баға ұсыныстарының деректері көрсетіліп, аукционда екінші орын алған әлеуетті өнім берушілердің атаулары.
318. Веб-порталды пайдалануға мүмкіндік бермейтін немесе хаттамаларды қатемен қалыптастыратын техникалық ақаулар туындаған кезде бірыңғай оператор мұны тіркейді және бұл туралы веб-порталдың тиісті бөлімінде хабарландыру жариялайды, конкурсқа қатысушылардың барлығына автоматты түрде тиісті хабарламалар жібереді.
319. Бұл ретте конкурс мерзімдері техникалық ақауларды жою үшін шамамен талап етілген уақытқа жылжиды.
320. Жарияланған қате хаттамаларды бірыңғай оператор веб-порталдан алып тастамайды, оған "жарамсыз" деген мәртебе береді. Жаңадан қалыптастырылған қатесі жойылған хаттаманы бірыңғай оператор веб-порталда "жарамды" деген мәртебемен жариялайды.
321. Хаттама ауыстырылған кезде конкурсқа қатысушыларға веб-портал автоматты түрде тиісті хабарлама жібереді.
322. Конкурс қорытындысы бойынша осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берудің ұзақ мерзімді шарты веб-порталда 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жасалуға тиіс. Бұл ретте өтінім берудің ұзақ мерзімді шартының ажырамас бөлігі болып табылады.
323. Берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру басталғанға дейін бірыңғай дистрибьютор оларды осы Қағидаларда белгіленген тәсілдермен сатып алады.
324. Берудің ұзақ мерзімді шарты жасалған кезден бастап дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды беру басталған күнге дейінгі кезеңі
5 (бес) жылдан аспайды, оның ішінде:
объектіні пайдалануға беру және (немесе) оны жаңғырту кезеңі 2 (екі) жылдан аспайды;
Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуден өткізу, бағаны тіркеу, ішкі айналысқа арналған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификат алу кезеңі 3 (үш) жылдан аспайды.
Көрсетілген мерзімнен асып кеткен және өнім беруші объектіні пайдалануға беру актісін және (немесе) жаңғырту туралы егжей-тегжейлі есебі бар хабарламаны көрсетілген кезең аяқталған уақыттап бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынбаған кезде бірыңғай дистрибьютор берудің ұзақ мерзімді шартын біржақты тәртіппен бұзады.
Құрылысты немесе объектіні жаңғыртуды аяқтау құрамында: денсаулық сақтау саласында және инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдар, сараптама ұйымы, бірыңғай дистрибьютор бар комиссиялық тексеру актісімен расталады.

325. Поставщик уведомляет единого дистрибьютора о готовности поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий не менее, чем за 6 месяцев до готовности поставки.
Единый дистрибьютор в срок не позднее 1 октября текущего года направляет уполномоченному органу в области здравоохранения предложения для включения их в Приказ 88.
326. Дата начала поставки наступает после представления единому дистрибьютору следующих документов посредством веб-портала:
1) лицензии на фармацевтическую деятельность;
2) соответствующего регистрационного удостоверения на лекарственные средства и (или) медицинские изделия;
3) сертификата о происхождении лекарственных средств и (или) медицинских изделий для внутреннего обращения "СТ-KZ";
4) документа, подтверждающего внедрение стандартов надлежащей производственной практики (GМP) для производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ISO 13485.
327. В период поставки лекарственных средств и медицинских изделий в течение 10 (десяти) лет отечественный товаропроизводитель представляет единому дистрибьютору следующие документы, подтверждающие соответствующим критериям (по бальной шкале):
1) наличие и (или) проект третьего модуля регистрационного досье (письмо от экспертной организации) – 3 балла;
2) исследования и разработки в сфере производства лекарственных средств и медицинских изделий (письмо производителя о наличии научно-исследовательского испытательного центра - R&D, research and development) и (или) копия соглашения или меморандум с научно-исследовательскими институтами, высшими учебными заведениями Республики Казахстан, и (или) лабораториями, и (или) акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки) – 3 балла;
3) повышение кадрового потенциала, прохождения профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области фармацевтической промышленности (диплом, документы о повышении квалификации, сертификат специалиста) – 2 балла.
4) реализацию лекарственных средств и медицинских изделий в розничной сети (сводный отчет по электронным счет-фактурам за год) – 2 балла;
5) реализацию лекарственных средств и медицинских изделия на экспорт с подтверждением "СТ-1" и (или) разрешение на вывоз – 2 балла;
Документы представляются не позднее 5 (пяти) лет с даты первой поставки.
328. Допускается внесение единым дистрибьютором изменений в долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий в части технической характеристики лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с регистрационным удостоверением по согласованию с экспертной организацией.

325. Өнім беруші бірыңғай дистрибьюторды дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беруге әзірлік туралы беру дайын болғанға дейін кемінде 6 ай бұрын хабардар етеді.
Бірыңғай дистрибьютор ағымдағы жылғы 1 қазаннан кешіктірмей денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға 88 бұйрыққа енгізу үшін ұсыныстар жібереді.
326. Өнім беру басталатын күн бірыңғай дистрибьюторға веб-портал арқылы мынадай құжаттар ұсынылғаннан кейін басталады:
1) фармацевтикалық қызметке лицензия;
2) дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға тиісті тіркеу куәліктері;
3) ішкі айналысқа арналған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификаты;
4) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісі үшін ISO 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес тиісті өндірістік практика (GМP) стандарттарының енгізілуін растайтын құжат.
327. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды беру кезеңінде 10 (он) жыл ішінде отандық тауар өндіруші бірыңғай дистрибьюторға тиісті өлшемшарттарды (балдық шкала бойынша) растайтын мынадай құжаттарды ұсынады:
1) тіркеу дерекнамасының үшінші модулінің болуы және (немесе) жобасы (сараптама ұйымынан хат) – 3 балл;
2) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндіру саласындағы зерттеулер мен әзірлемелер (өндірушінің ғылыми-зерттеу сынақ орталығының -R&D, research and development болуы туралы хаты) және (немесе) ғылыми-зерттеу институттарымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарымен және (немесе) зертханалармен және (немесе) "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен бірлескен әзірлемелерге келісімнің көшірмесі немесе меморандум) – 3 балл;
3) кадр әлеуетін арттыру, фармацевтика өнеркәсібі саласындағы кадрларды кәсіптік даярлаудан, қайта даярлаудан және олардың біліктілігін арттырудан өту (диплом, біліктілігін арттыру туралы құжаттар, маман сертификаты) – 2 балл.
4) бөлшек сауда желісінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өткізу (бір жылдағы электрондық шот-фактуралар бойынша жиынтық есеп) – 2 балл;
5) "СТ-1" растауымен дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды экспортқа өткізу және (немесе) әкетуге рұқсат – 2 балл;
Құжаттар бірінші жеткізілген күннен бастап 5 (бес) жылдан кешіктірілмей ұсынылады.
328. Бірыңғай дистрибьютордың дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартына сараптама ұйымымен келісу бойынша тіркеу куәлігіне сәйкес дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың техникалық сипаттамасы бөлігінде өзгерістер енгізуіне жол беріледі.

329. Основаниями для расторжения долгосрочного договора поставки с поставщиком, имеющим намерение на создание и (или) модернизацию производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий, являются:
1) превышение срока реализации инвестиционного проекта, установленного настоящими Правилами;
2) нарушение обязательств, предусмотренных в долгосрочном договоре поставки;
3) отказ от производства и (или) поставки;
4) нарушение графика реализации инвестиционного проекта на срок более 12 (двенадцать) месяцев;
5) непредставление полугодового отчета о ходе реализации инвестиционного проекта, представление которого предусмотрено долгосрочным договором поставки, либо его представление осуществлено с опозданием на два и более месяцев;
6) документ уполномоченного органа в области здравоохранения о недоказанной клинической эффективности лекарственного средства и (или) медицинского изделия;
7) нарушение даты начала поставки, предусмотренной в долгосрочном договоре. При этом, допускается частичное расторжение по наименованиям товара, по которым нарушен срок начала поставки;
8) нарушение патентных и иных прав и притязаний третьих лиц, связанных с реализацией лекарственных средств и (или) медицинских изделий, установленных в судебном порядке;
9) отсутствие у заказчика потребности на лекарственные средства и (или) медицинские изделия в течение 3 (трех) лет подряд;
10) непредставление документов или не достижение критериев в сумме не менее 6 баллов, предусмотренных пунктом 327 настоящих Правил.
При расторжении долгосрочного договора поставки по основаниям, предусмотренным настоящим пунктом допускается его частичное расторжение по отдельным позициям лекарственных средств и (или) медицинских изделий, которые не поставляются или поставляются с нарушением.
330. При расторжении долгосрочного договора поставки закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий осуществляется единым дистрибьютором способами, предусмотренными настоящими Правилами.
Параграф 2. Порядок продления долгосрочных договоров поставки и (или) заключения долгосрочного договора поставки сроком до 3 (трех) лет
331. Для продления долгосрочного договора поставки отечественные товаропроизводители, представляют единому дистрибьютору заявку с приложением перечня лекарственных средств и (или) медицинских изделий, поставляемых в рамках действовавшего долгосрочного договора.
Заявка представляется единому дистрибьютору одновременно с представлением подтверждения готовности поставки на соответствующий финансовый год в соответствии с пунктом 344 настоящих Правил, не ранее чем за год до истечения срока действия долгосрочного договора поставки.

329. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға және (немесе) жаңғыртуға ниеті бар өнім берушімен берудің ұзақ мерзімді шартын бұзуға:
1) инвестициялық жобаны іске асыру осы Қағидаларда белгіленген мерзімнен асып кетуі;
2) өнім берудің ұзақ мерзімді шартында көзделген міндеттемелердің бұзылуы;
3) өндіруден және (немесе) өнім беруден бас тарту;
4) инвестициялық жобаны іске асыру графигінің 12 (он екі) айдан астам мерзімге бұзылуы;
5) өнім берудің ұзақ мерзімді шартында ұсынылуы көзделген инвестициялық жобаның іске асырылу барысы туралы жартыжылдық есептің ұсынылмауы не оның екі және одан көп айға кешіктіріп ұсынылуы;
6) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның дәлелденбеген клиникалық тиімділігі туралы құжаты;
7) ұзақ мерзімді шартта көзделген өнім берудің басталу күнін бұзуы. Бұл ретте өнім беруді бастау мерзімі бұзылған тауардың атаулары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі;
8) сот тәртібімен белгіленген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өткізуге байланысты үшінші тұлғалардың патенттік және өзге де құқықтары мен талаптарын бұзу;
9) тапсырыс берушіде қатарынан 3 (үш) жыл ішінде дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға қажеттіліктің болмауы;
10) осы Қағидалардың 327-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау немесе тұтас алғанда кемінде 6 балл өлшемшарттарға қол жеткізбеу негіз болып табылады.
Берудің ұзақ мерзімді шарты осы тармақта көзделген негіздер бойынша бұзылған кезде оны дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың жеткізілмейтін немесе айтарлықтай бұзушылықпен жеткізілетін жекелеген позициялары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі.
330. Берудің ұзақ мерзімді шарты бұзылған кезде дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды бірыңғай дистрибьютор осы Қағидаларда көзделген тәсілдермен жүзеге асырады.
2-параграф. Берудің ұзақ мерзімді шарттарын ұзарту және (немесе) 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу тәртібі
331. Берудің ұзақ мерзімді шартын ұзарту үшін отандық тауар өндірушілер қолданыстағы ұзақ мерзімді шарт шеңберінде берілетін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың тізбесін қоса бере отырып, бірыңғай дистрибьюторға өтінім береді.
Өтінім бірыңғай дистрибьюторға осы Қағидалардың 344-тармағына сәйкес берудің ұзақ мерзімді шартының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін бір жылдан ерте емес, тиісті қаржы жылына берудің дайын екендігін растауды ұсынумен бір мезгілде ұсынылады.

332. Не представление либо не своевременное представление заявки является основанием для проведения закупа по истечению срока действия долгосрочного договора поставки способами, установленными настоящими Правилами.
333. Единый дистрибьютор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения заявки, направляет запрос с указанием заявленных лекарственных средств и (или) медицинских изделий по международному непатентованному наименованию в экспертную организацию для представления списка по которым в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий зарегистрированы лекарственные средства и (или) медицинские изделия по торговому наименованию отечественными товаропроизводителями, с указанием лекарственной формы и (или) характеристики, определенной дозировки и (или) концентрации, единицы измерения.
Экспертная организация в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения запроса, представляет единому дистрибьютору список по которым в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий зарегистрированы лекарственные средства и (или) медицинские изделия по торговому наименованию отечественными товаропроизводителями, с указанием лекарственной формой и (или) характеристики, определенной дозировки и (или) концентрации, единицы измерения, по каждому заявленному лекарственному средству и (или) медицинскому изделию по международному непатентованному наименованию.
334. Для продления долгосрочного договора поставки и (или) заключения долгосрочного договора сроком до 3 (трех) лет единый дистрибьютор создает комиссию и утверждает ее состав.
335. По лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям по международному непатентованному наименованию, дозировке, концентрации или технической характеристике, по которым в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий имеется регистрация одного отечественного товаропроизводителя, дополнительно представляются документы, подтверждающие соответствие критериям (по бальной шкале) предусмотренные пунктом 327 настоящих Правил.
Документы, подтверждающие соответствие критериям (по бальной шкале) предусмотренные пунктом 327 настоящих Правил, должны быть выданы не ранее чем за год подачи заявки на продление долгосрочного договора поставки сроком до 3 (трех) лет и представляются отечественными товаропроизводителями не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня направления запроса единым дистрибьютором.
Не представление либо не своевременное их представление является основанием для отклонения заявки.
Единый дистрибьютор заключает дополнительное соглашение к действующему долгосрочному договору поставки с отечественным товаропроизводителем, достигшим критериев в сумме не менее 6 баллов.

332. Өтінімді ұсынбау не уақтылы ұсынбау осы Қағидаларда белгіленген тәсілдермен берудің ұзақ мерзімді шартының қолданылу мерзімі өткеннен кейін сатып алуды жүргізу үшін негіз болып табылады.
333. Бірыңғай дистрибьютор өтінімді алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мәлімделген халықаралық патенттелмеген атауы бойынша дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды көрсете отырып, дәрілік нысанын және (немесе) сипаттамасын, белгіленген дозалану және (немесе) концентрациясын, өлшем бірлігін көрсете отырып, отандық тауар өндірушілердің саудалық атауы бойынша дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар тіркелген тізімді ұсыну үшін сараптама ұйымына сұрату жібереді.
Сараптама ұйымы сұратуды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мәлімделген халықаралық патенттелмеген атауы бойынша дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды көрсете отырып, дәрілік нысанын және (немесе) сипаттамасын, белгіленген дозалану және (немесе) концентрациясын, өлшем бірлігін көрсете отырып, отандық тауар өндірушілердің саудалық атауы бойынша дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар тіркелген тізімді бірыңғай дистрибьюторға ұсынады.
334. Берудің ұзақ мерзімді шартын ұзарту және (немесе) 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге ұзақ мерзімді шарт жасасу үшін бірыңғай дистрибьютор комиссия құрады және оның құрамын бекітеді.
335. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде бір отандық тауар өндірушінің тіркеуі бар дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар бойынша халықаралық патенттелмеген атауы, дозалануы, концентрациясы немесе техникалық сипаттамасы бойынша осы Қағидалардың 327-тармағында көзделген өлшемшарттарға (балдық шкала бойынша) сәйкестігін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады.
Осы Қағидалардың 327-тармағында көзделген өлшемшарттарға (балдық шкала бойынша) сәйкестікті растайтын құжаттар берудің ұзақ мерзімді шартын 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге ұзартуға өтінім берілген жылдан ерте берілмеуге тиіс және оларды бірыңғай дистрибьютор сұратуды жіберген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей отандық тауар өндірушілер ұсынады.
Оларды ұсынбау немесе уақтылы ұсынбау өтінімді қабылдамау үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай дистрибьютор тұтас алғанда өлшемшарттардың кемінде 6 балл қол жеткізген отандық тауар өндірушімен қолданыстағы берудің ұзақ мерзімді шартына қосымша келісім жасасады.

336. По лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям, по которым в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий зарегистрированы два и более отечественных товаропроизводителей, единый дистрибьютор направляет приглашение для участия в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки сроком до 3 (трех) лет.
337. Для участия в конкурсе отечественные товаропроизводители в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения приглашения, представляют документы, подтверждающие соответствие пунктам 8, 9 и 11 настоящих Правил.
338. Комиссия рассматривает документы отечественных товаропроизводителей в течение 10 (десяти) рабочих дней.
339. При выявлении несоответствий представленных документов условиям настоящих Правил комиссия предоставляет таким отечественным товаропроизводителям право приведения их в соответствие в течение 3 (трех) рабочих дней со дня публикации протокола предварительного допуска.
340. Дополнения рассматриваются комиссией в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня их вскрытия, по итогам которого подписывается и публикуется протокол допуска.
При отсутствии конкуренции, отечественный товаропроизводитель, документы которого признаются комиссией соответствующими условиям настоящих Правил, признается победителем и с ним заключается долгосрочный договор поставки сроком до 3 (трех) лет по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам, по истечении действующего долгосрочного договора поставки.
341. При наличии конкуренции по лотам проводится аукцион в соответствии с пунктами 306, 307, 308, 309, 310, 311 и 312 настоящих Правил.
В аукционе участвуют отечественные товаропроизводители, допущенные к нему комиссией согласно протоколу допуска.
342. По итогам конкурса единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор поставки сроком до 3 (трех) лет по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам, по истечении действующего долгосрочного договора поставки.
Параграф 3. Порядок осуществления закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий по долгосрочным договорам поставки на соответствующий финансовый год посредством веб-портала
343. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий по долгосрочным договорам поставки осуществляется на соответствующий финансовый год с момента обращения поставщика к единому дистрибьютору.
Если процедура закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий уже осуществляется на соответствующий финансовый год иным способом, закуп по долгосрочным договорам поставки осуществляется на последующий финансовый год.

336. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде екі және одан да көп отандық тауар өндірушілер тіркелген дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар бойынша бірыңғай дистрибьютор 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берудің ұзақ мерзімді шартын жасасуға конкурсқа қатысу үшін шақыру жібереді.
337. Конкурсқа қатысу үшін отандық тауар өндірушілер шақыруды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 8, 9 және
11-тармақтарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады.
338. Комиссия отандық тауар өндірушілердің құжаттарын 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
339. Ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың шарттарына сәйкессіздігін анықтаған кезде комиссия мұндай отандық тауар өндірушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы жарияланған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды сәйкес келтіру құқығын береді.
340. Комиссия толықтыруларды комиссия олар ашылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, оның қорытындысы бойынша рұқсат беру хаттамасына қол қойылады және жарияланады.
Бәсекелес болмаған кезде құжаттарын комиссия осы Қағидалардың шарттарына сәйкес деп танитын отандық тауар өндіруші жеңімпаз болып танылады және онымен қолданыстағы берудің ұзақ мерзімді шарты аяқталғаннан кейін осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша
3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берудің ұзақ мерзімді шарты жасалады.
341. Лоттар бойынша бәсекелестік болған кезде осы Қағидалардың 306, 307, 308, 309, 310, 311 және 312-тармақтарына сәйкес аукцион өткізіледі.
Комиссия аукционға рұқсат беру хаттамасына сәйкес жіберген отандық тауар өндірушілер қатысады.
342. Конкурс қорытындысы бойынша бірыңғай дистрибьютор қолданыстағы берудің ұзақ мерзімді шарты аяқталғаннан кейін осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берудің ұзақ мерзімді шартын жасасады.
3-параграф. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды веб-портал арқылы тиісті қаржы жылына арналған берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша жүзеге асыру тәртібі
343. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алу өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға жүгінген кезден бастап тиісті қаржы жылына жүзеге асырылады.
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу рәсімі тиісті қаржы жылына өзге тәсілмен жүзеге асырылып жатқан кезде берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алу келесі қаржы жылына жүзеге асырылады.

344. Закуп по долгосрочным договорам поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий в течение срока его действия осуществляется на соответствующий финансовый год путем заключения дополнительного соглашения по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам на веб-портале с указанием объема, цены, обеспечения исполнения обязательств и условий поставок лекарственных средств и (или) медицинских изделий на соответствующий финансовый год при:
1) включении лекарственных средств и (или) медицинских изделий в Приказ 88;
2) предоставлении заказчиками заявок на лекарственные средства и (или) медицинские изделия;
3) подтверждении поставщиком соответствия условиям, предусмотренным пунктами 8, 9 и 11 настоящих Правил;
4) представлении сертификата о происхождении лекарственных средств и (или) медицинских изделий для внутреннего обращения "СТ-KZ", а также сертификата на производство лекарственных средств в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) и (или) производство медицинских изделий, в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ISO 13485;
5) предоставлении графика поставок.
Единым дистрибьютором допускается округление количества закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий до вторичной упаковки по своему усмотрению (в сторону увеличения либо уменьшения количества) в целях сохранения их качества.
345. При осуществлении закупа по долгосрочным договорам поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения перечня лекарственных средств и (или) медицинских изделий от уполномоченного органа в области здравоохранения, закупаемых у единого дистрибьютора, и со дня принятия решения о проведении закупа на соответствующий финансовый год единый дистрибьютор направляет отечественным товаропроизводителям, с которыми заключены долгосрочные договоры поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий, на веб-портал объявление-запрос о подтверждении готовности поставки на соответствующий финансовый год с приложением подтверждающих документов, установленных подпунктами 3) и 4) пункта 344 настоящих Правил.
Объявление о проведении закупа на соответствующий финансовый год публикуется на казахском и русском языках на веб-портале не менее, чем за 10 (десяти) рабочих дней до дня рассмотрения документов отечественного товаропроизводителя.
Срок предоставления документов отечественными товаропроизводителями не превышает десяти рабочих дней с момента публикации объявления о проведении закупа.

344. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алу оның қолданылу мерзімі ішінде тиісті қаржы жылына веб-порталда дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемі, бағасы, оларды беру міндеттемелерін орындаудың қамтамасыз етілуі және шарттары көрсетіліп, осы Қағидаларға
23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосымша келісім жасасу жолымен тиісті қаржы жылына:
1) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар 88 бұйрыққа енгізілген;
2) тапсырыс берушілер дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға өтінімдер ұсынған;
3) өнім беруші осы Қағидалардың 8, 9 және 11-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкестігін растаған;
4) ішкі айналысқа арналған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификатын, сондай-ақ тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкес дәрілік заттар өндірісіне және (немесе) ISO 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес медициналық бұйымдар өндірісіне сертификат ұсынылған;
5) беру графигін ұсынған кезде жүзеге асырылады.
Бірыңғай дистрибьютор олардың сапасын сақтау мақсатында сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын өз қалауы бойынша (санын ұлғайту не азайту жағына қарай) қайталама қаптамаға дейін дөңгелектеуге жол беріледі.
345. Бірыңғай дистрибьютор дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өнім берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алуды жүзеге асыру кезінде бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың тізбесін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органнан алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде және тиісті қаржы жылына сатып алуды өткізу туралы шешім қабылданған күннен бастап дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары жасалған отандық тауар өндірушілерге, веб-порталда осы Қағидалардың 344-тармағының 3) және 4) тармақшаларында белгіленген растау құжаттарымен қоса тиісті қаржы жылына өнім берудің әзірлігін растау туралы хабарландыру-сұрату жібереді.
Тиісті қаржы жылына сатып алу өткізілетіні туралы хабарландыру веб-порталда отандық тауар өндірушінің құжаттары қаралатын күнге дейін кемінде 10 (он) жұмыс күні қалғанда қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
Отандық тауар өндірушілердің құжаттарды ұсыну мерзімі сатып алудың өткізілетіні туралы хабарландыру жарияланған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды.

346. Закуп на соответствующий финансовый год на веб-портале представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) размещение секретарем комиссии объявления о закупе, с приложением перечня лекарственных средств и (или) медицинских изделий, подлежащих закупу у единого дистрибьютора;
2) представление отечественным товаропроизводителем подтверждающих документов, установленных подпунктами 3) и 4) пункта 344 настоящих Правил;
3) автоматическое вскрытие веб-порталом представленных документов;
4) рассмотрение комиссией документов отечественного товаропроизводителя и голосование на предмет их соответствия условиям настоящих Правил;
5) публикацию протокола итогов;
6) проведение переговоров комиссией по определению окончательной цены поставки на соответствующий финансовый год;
7) заключение единым дистрибьютором и отечественным товаропроизводителем дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей.
347. Для закупа единый дистрибьютор утверждает состав комиссии и определяет секретаря комиссии. Решением единого дистрибьютора в состав комиссии включаются его работники в нечетном количестве не менее трех человек, включая руководителя или лица, исполняющего его обязанности.
Комиссия прекращает свою деятельность с момента заключения дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год либо признания закупа несостоявшимся.
348. Секретарь комиссии назначается из числа работников единого дистрибьютора, не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении закупа;
2) формирование по итогам голосования комиссии проекта протокола итогов;
3) публикацию на веб-портале протокола итогов;
4) размещение на веб-портале электронной копии представленного документа, подтверждающего отсутствие члена комиссии (при наличии);
5) отмену на веб-портале закупа в целом или какому-либо лоту в случаях принятия решения о его отмене или признании недействительным с размещением его копии;
6) информирование об итогах закупа для заключения дополнительного соглашения.
349. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов комиссии. При равенстве голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии, а при его отсутствии, лицо, его замещающее.
350. Отечественный товаропроизводитель посредством веб-портала направляет подтверждение готовности поставки на соответствующий финансовый год путем прикрепления подтверждающих документов (в электронных копиях), установленных подпунктами 3) и 4) пункта 344 настоящих Правил, или их заполнения по предусмотренным на веб-портале формам с помощью электронной цифровой подписи.

346. Веб-порталда тиісті қаржы жылына сатып алу мынадай жүйелі кезеңдердің жиынтығын білдіреді:
1) комиссия хатшысының бірыңғай дистрибьютордан сатып алуға жататын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың тізбесімен қоса сатып алу туралы хабарландыруды орналастыруы;
2) отандық тауар өндірушінің осы Қағидалардың 344-тармағының 3) және 4) тармақшаларымен белгіленген растаушы құжаттарды ұсынуы;
3) веб-порталдың ұсынылған құжаттарды автоматты түрде ашуы;
4) комиссияның отандық тауар өндірушінің құжаттарын қарауы және олардың осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
5) қорытындылар хаттамасын жариялау;
6) комиссияның тиісті қаржы жылына өнім берудің түпкілікті бағасын айқындау жөнінде келіссөздер жүргізуі;
7) бірыңғай дистрибьютордың және отандық тауар өндірушінің электрондық цифрлық қолтаңбалардың көмегімен веб-порталда тиісті қаржы жылына қосымша келісім жасасуы.
347. Сатып алу үшін бірыңғай дистрибьютор комиссия құрамын бекітеді және комиссия хатшысын айқындайды. Бірыңғай дистрибьютордың шешімімен комиссия құрамына басшыны немесе оның міндетін атқарушы адамды қоса алғанда, саны тақ кемінде үш адамнан тұратын оның жұмыскерлері енгізіледі.
Комиссия өз қызметін тиісті қаржы жылына қосымша келісім жасалған не сатып алу өткізілмеді деп танылған кезден бастап тоқтатады.
348. Комиссия хатшысы бірыңғай дистрибьютор жұмыскерлерінің қатарынан тағайындалады, ол комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды, ол:
1) веб-порталда сатып алудың өткізілетіні туралы хабарландыру жариялауды;
2) комиссияның дауыс беру қорытындысы бойынша қорытынды хаттамасының жобасын қалыптастыруды;
3) қорытынды хаттамасын веб-порталда жариялауды;
4) комиссия мүшесінің болмағанын растайтын ұсынылған құжаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесін веб-порталда орналастыруды;
5) сатып алудың күшін жою немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған жағдайда оның көшірмесін орналастыра отырып, тұтастай сатып алудың немесе қандай да бір лоттың күшін веб-порталда жоюды;
6) қосымша келісім жасасу үшін конкурс қорытындылары туралы хабардар етуді уақтылы қамтамасыз етеді.
349. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
350. Отандық тауар өндіруші веб-портал арқылы осы Қағидалардың
344-тармағының 3) және 4) тармақшаларымен белгіленген растаушы құжаттарды (электрондық көшірмелерде) қоса тіркеу немесе оларды электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен веб-порталда көзделген нысандар бойынша толтыру арқылы тиісті қаржы жылына беруге әзірлігін растауды жібереді.

351. Отечественный товаропроизводитель для участия в закупе регистрируется на веб-портале в качестве его пользователя и для целей подтверждения соответствия условиям настоящих Правил на своей странице размещает и по мере необходимости актуализирует информацию о составе участников или акционеров по форме, предусмотренной веб-порталом.
Веб-портал в хронологическом порядке отражает время и дату размещения документов, предусмотренных настоящим пунктом, и не позволяет их удалять, в том числе после актуализации.
352. Веб-портал автоматически не позволяет отечественному товаропроизводителю:
1) отозвать заявку после ее вскрытия;
2) подать заявку после истечения предусмотренного объявлением срока.
353. Заявка считается поданной в момент направления веб-порталом уведомления отечественному товаропроизводителю, которая изменяется или отзывается по усмотрению отечественного товаропроизводителя до момента ее вскрытия.
354. Члены комиссии при принятии решений о соответствии документов отечественного товаропроизводителя условиям, предусмотренным настоящими Правилами рассматривают документы на странице потенциального поставщика в веб-портале, заявке, а также информацию в других открытых источниках информации: информационных системах "электронное правительство", www.elicense.kz, "Верховный Суд" www.office.sud.kz и иных доступных источниках.
355. Документы отечественного товаропроизводителя на веб-портале являются открытыми и подлежат рассмотрению комиссией в течение 10 (десяти) рабочих дней.
356. Ко времени истечения срока рассмотрения заявок секретарь комиссии формирует проект протокола голосования на веб-портале на основании голосования членов комиссии, после ознакомления с которым члены комиссии подписывают его, за исключением не голосовавших по уважительным причинам.
357. Секретарь комиссии публикует на веб-портале протокол голосования с указанием его номера, времени и статуса, который содержит:
1) номер и наименование закупа;
2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора;
3) результаты голосования комиссии в разрезе лотов с указанием решений каждого члена комиссии о допуске или отклонении заявки в целом или по лоту.
358. При необходимости отечественному товаропроизводителю предоставляется возможность дополнить представленные документы.
Дополнительные документы представляются в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня публикации протокола голосования.
359. При отсутствии у комиссии замечаний к документам отечественного товаропроизводителя, а также повторного рассмотрения, указанных в протоколе голосования, на предмет полноты приведения их в соответствие с условиями настоящих Правил и устранения замечаний, составляется протокол итогов, после ознакомления с которым комиссия подписывает его, либо секретарь комиссии возобновляет голосование для исправления принятых решений (при необходимости) до тех пор, пока все члены комиссии, за исключением не голосовавших, не подпишут протокол итогов.

351. Отандық тауар өндіруші сатып алуға қатысу үшін веб-порталда оның пайдаланушысы ретінде тіркеледі және біліктілік талаптары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігін растау мақсаттары үшін өз парақшасында веб-порталда көзделген нысан бойынша қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы туралы ақпаратты орналастырады және қажетіне қарай жаңартып тұрады.
Веб-портал әлеуетті өнім берушінің осы тармақта көзделген құжаттарды орналастырған уақыты мен күнін хронологиялық тәртіппен көрсетеді және оларды, оның ішінде жаңартылғаннан кейін алып тастауға мүмкіндік бермейді.
352. Веб-портал әлеуетті өнім берушіге автоматты түрде:
1) өтінім ашылғаннан кейін оны қайтарып алуға;
2) хабарландыруда көзделген мерзім өткеннен кейін өтінім беруге мүмкіндік бермейді.
353. Өтінім отандық тауар өндірушіге веб-портал хабарлама жіберген кезде берілді деп есептеледі және оны отандық тауар өндіруші ол ашылған сәтке дейін өзгертеді немесе кері қайтарып алады.
354. Комиссия мүшелері отандық тауар өндіруші құжаттарының біліктілік талаптары мен осы Қағидалардың көзделген шарттарына сәйкестігі туралы шешімдер қабылдаған кезде әлеуетті өнім берушінің веб-порталдағы парақшасында, өтініміндегі құжаттарды, сондай-ақ басқа да ашық ақпарат көздеріндегі: "электрондық үкімет", www.elicense.kz, "Жоғарғы Сот" www.office.sud.kz ақпараттық жүйелеріндегі және өзге де қолжетімді дереккөздердегі ақпаратты қарайды.
355. Отандық тауар өндірушінің веб-порталдағы құжаттары ашық болып табылады және 10 (он) жұмыс күні ішінде комиссияның қарауына жатады.
356. Өтінімдерді қарау мерзімі өткен уақытта комиссия хатшысы комиссия мүшелерінің дауыс беруі негізінде веб-порталда дауыс беру хаттамасының жобасын қалыптастырады, онымен танысқаннан кейін комиссия мүшелері дәлелді себептермен дауыс бермегендерді қоспағанда, оған қол қояды.
357. Комиссия хатшысы веб-порталда оның нөмірі, уақыты және мәртебесі көрсетілген дауыс беру хаттамасын жариялайды, онда:
1) сатып алу нөмірі мен атауы;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН және заңды мекенжайы;
3) комиссияның әрбір мүшесінің өтінімді тұтастай немесе лот бойынша жіберу немесе қабылдамау туралы шешімдерін көрсете отырып, лоттар бөлінісінде комиссияның дауыс беру нәтижелері қамтылады.
358. Қажет болған кезде отандық тауар өндірушіге ұсынылған құжаттарды толықтыруға мүмкіндік беріледі.
Қосымша құжаттар дауыс беру хаттамасы жарияланған күннен бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
359. Отандық тауар өндірушінің құжаттарына комиссияның ескертулері болмаған, сондай-ақ дауыс беру хаттамасында көрсетілген олардың осы Қағидалардың шарттарына толық сәйкес келтірілуі және ескертулердің жойылуы тұрғысынан қайта қараған кезде, қорытындылар хаттамасы жасалады, онымен танысқаннан кейін комиссия оған қол қояды немесе комиссия хатшысы қабылданған шешімдерді түзету үшін (қажет болған жағдайда) дауыс бермегендерді қоспағанда, комиссияның барлық мүшелері қорытындылар хаттамасына қол қойғанша дауыс беруді қайта бастайды.

360. Члены комиссии, ознакомившись с проектом протокола итогов, пересматривают свои замечания к документам отечественного товаропроизводителя до его публикации. В таком случае секретарь конкурсной комиссии возобновляет голосование.
361. Не голосовавший член комиссии уведомляет об уважительной причине секретаря комиссии и представляет ему копию подтверждающего документа. При неизвестности причины не голосования члена комиссии к истечению срока принятия решения, подписание протокола итогов производится без него.
Секретарь размещает на веб-портале пометку о неизвестности такой причины.
362. Все решения не подписавшего протокол члена комиссии, включая по отдельным лотам, за которые он проголосовал, не учитываются веб-порталом в решении комиссии и отражаются в протоколе итогов.
363. В протоколе итогов веб-портал автоматически отражает результаты голосования каждого члена комиссии по каждому лоту с одним из возможных статусов, а также содержит следующую информацию:
1) "не голосовал";
2) "допущен";
3) "отклонен" с обоснованием причины согласно решению на веб-портале;
4) номер и наименование закупа по долгосрочным договорам поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий на соответствующий финансовый год;
5) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора;
6) перечень лотов согласно Приказу 88, с указанием статуса "закуп состоялся" или "закуп не состоялся";
7) наименование и местонахождение отечественного товаропроизводителя, с которым заключается дополнительное соглашение на соответствующий финансовый год;
8) соответствие подпунктам 3) и 4) пункта 344 настоящих Правил.
364. Подписанию дополнительного соглашения предшествует проведение переговоров комиссией по определению окончательной цены поставки на соответствующий финансовый год.
После публикации протокола итогов комиссия проводит с отечественным товаропроизводителем переговоры по определению окончательной цены поставки с применением аудио- и видеофиксации, по итогам переговоров составляется протокол, предшествующий заключению дополнительных соглашений к долгосрочным договорам поставки.
Начальной ценой на понижение является цена закупа единого дистрибьютора, рассчитываемая с учетом применения критериев, содержащихся в приказе Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-247/2020 "Об утверждении правил регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21766).
Отечественный товаропроизводитель представляет предложение на понижение цены с учетом условной скидки при условии, если условная скидка предусмотрена долгосрочным договором, а также с учетом представленного единым дистрибьютором анализа цен на лекарственные средства и (или) медицинские изделия.
Предложение отечественного товаропроизводителя на понижение цены должно быть ниже текущей наименьшей цены закупа единого дистрибьютора.
Отечественным товаропроизводителем не допускается предоставлять предложение на понижение цены, если его предложение является текущей наименьшей ценой закупа единого дистрибьютора.
При несогласованности снижения цены на лекарственные средства и (или) медицинские изделия закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий осуществляется единым дистрибьютором способами, предусмотренными настоящими Правилами.

360. Комиссия мүшелері қорытынды хаттамасының жобасымен танысып, отандық тауар өндірушінің құжаттарына өздерінің ескертулерін ол жарияланғанға дейін қайта қарайды. Мұндай жағдайда конкурстық комиссияның хатшысы дауыс беруді қайта бастайды.
361. Дауыс бермеген комиссия мүшесі дәлелді себебі туралы комиссия хатшысына хабарлайды және оған растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады. Комиссия мүшесінің шешім қабылдау мерзімі өткенге дейін дауыс бермеуінің себебі белгісіз болған жағдайда қорытынды хаттамасына қол қою олсыз жүргізіледі.
Хатшы веб-порталда мұндай себептің белгісіз екендігі туралы белгіні орналастырады.
362. Хаттамаға қол қоймаған комиссия мүшесінің барлық шешімдерін, оның ішінде ол дауыс берген жекелеген лоттар бойынша шешімдерін веб-портал комиссия шешімінде есепке алмайды және ол қорытындылар хаттамасында көрсетіледі.
363. Қорытындылар хаттамасында веб-портал әрбір лот бойынша комиссияның әрбір мүшесінің дауыс беру нәтижелерін ықтимал мәртебелердің біреуімен автоматты түрде көрсетеді, сондай-ақ онда мынадай ақпарат қамтылады:
1) "дауыс берген жоқ";
2) "рұқсат берілді";
3) "қабылданбады", веб-порталдағы шешімге сәйкес себебі негізделеді;
4) дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің тиісті қаржы жылына арналған ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алу нөмірі мен атауы;
5) бірыңғай дистрибьютордың атауы, БСН және заңды мекенжайы;
6) "сатып алу өтті" немесе "сатып алу өтпеді" деген мәртебе көрсетіліп, 88 бұйрыққа сәйкес лоттардың тізбесі;
7) тиісті қаржы жылына қосымша келісім жасалатын отандық тауар өндірушінің атауы және орналасқан жері;
8) осы Қағидалардың 344-тармағының 3) және 4) тармақшаларына сәйкестігі.
364. Қосымша келісімге қол қою алдында комиссия тиісті қаржы жылына өнім берудің түпкілікті бағасын айқындау жөнінде келіссөздер жүргізеді.
Қорытынды хаттамасы жарияланғаннан кейін комиссия отандық тауар өндірушімен аудио- және бейнетіркеуді қолдана отырып, өнім берудің түпкілікті бағасын айқындау жөнінде келіссөздер жүргізеді, келіссөздердің қорытындысы бойынша өнім берудің ұзақ мерзімді шарттарына қосымша келісімдер жасасу алдындағы хаттама жасалады.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарғадың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығындағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21766 болып тіркелген) өлшемшарттар ескеріле отырып есептелетін бірыңғай дистрибьютордың сатып алу бағасы төмендетілетін бастапқы баға болып табылады.
Отандық тауар өндіруші шартты жеңілдіктің ұзақ мерзімді шартта көзделуі шартымен шартты жеңілдікті ескере отырып, сондай-ақ бірыңғай дистрибьютор ұсынған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағаларын талдауды ескере отырып, бағаны төмендетуге ұсыныс береді.
Отандық тауар өндірушінің бағаны төмендетуге ұсынысы бірыңғай дистрибьютордың ағымдағы ең төменгі сатып алу бағасынан төмен болуы тиіс.
Егер отандық тауар өндірушінің ұсынысы бірыңғай дистрибьютордың сатып алуының ағымдағы ең төменгі бағасы болып табылса, оның бағаны төмендетуге ұсыныс беруіне жол берілмейді.
Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар бағасы төмендету келісілмеген кезде бірыңғай дистрибьютор дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды осы Қағидаларда көзделген тәсілдермен жүзеге асырады.

365. Единый дистрибьютор посредством веб-портала направляет дополнительное соглашение на соответствующий финансовый год отечественному товаропроизводителю, с которым заключен долгосрочный договор.
366. Отечественный товаропроизводитель посредством веб-портала подписывает дополнительное соглашение на соответствующий финансовый год и направляет его единому дистрибьютору.
367. Отечественный товаропроизводитель подлежит отклонению, если:
1) не соответствует условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил;
2) представил недостоверную информацию по условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил и условиям, предусмотренным пунктом 11 настоящих Правил, предъявляемым к лекарственным средствам и (или) медицинским изделиям, приобретаемым в рамках настоящих Правил;
3) не представлено регистрационное удостоверение;
4) представлено регистрационное удостоверение с истекшим сроком действия;
5) представлено регистрационное удостоверение, не соответствующее условиям закупа;
6) не представлен сертификат о происхождении лекарственных средств и (или) медицинских изделий для внутреннего обращения "СТ-KZ" или истек срок его действия;
7) не представлен сертификат на производство лекарственных средств в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) и (или) производство медицинских изделий, в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ISO 13485 или истек срок его действия.
368. Закуп или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) если отечественным товаропроизводителем не представлены документы;
2) если отечественный товаропроизводитель не допущен к закупу.
369. Если закуп признан несостоявшимся, единый дистрибьютор принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупа;
2) о проведении закупа способом тендера.
370. По поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 (пятидесяти) процентов от суммы дополнительного соглашения при условии гарантии наличия необходимого объема сырья для производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий при:
1) предупреждении возникновения и распространения инфекционных и паразитарных заболеваний;
2) предотвращении и устранения последствий чрезвычайных ситуаций.
Глава 7. Заключение долгосрочных договоров поставки на оригинальные запатентованные лекарственные средства с заказчиками контрактного производства
371. Заказчик контрактного производства направляет в адрес единого дистрибьютора обращение о намерении заключения долгосрочного договора поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств с приложением:

365. Бірыңғай дистрибьютор веб-портал арқылы ұзақ мерзімді шарт жасасқан отандық тауар өндірушіге тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімді жібереді.
366. Отандық тауар өндіруші веб-портал арқылы тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімге қол қояды және оны бірыңғай дистрибьюторға жібереді.
367. Егер отандық тауар өндіруші:
1) осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкес келмесе;
2) осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттар және осы Қағидалардың шеңберінде сатып алынатын дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға қойылатын осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген шарттар бойынша дәйексіз ақпарат ұсынса;
3) тіркеу куәлігін ұсынбаса;
4) қолданылу мерзімі өткен тіркеу куәлігін ұсынса;
5) сатып алу талаптарына сәйкес келмейтін тіркеу куәлігін ұсынса;
6) ішкі айналысқа арналған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификаты ұсынылмаса немесе оның қолданылу мерзімі өтіп кеткен болса;
7) тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкес дәрілік заттар өндірісіне және (немесе) ISO 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес медициналық бұйымдар өндірісіне сертификат ұсынылмаса немесе оның қолданылу мерзімі өтіп кеткен болса, қабылданбайды.
368. Сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) егер отандық тауар өндіруші құжаттарды ұсынбаса;
2) егер отандық тауар өндіруші сатып алуға жіберілмесе, өтпеді деп танылады.
369. Егер сатып алу өтпеді деп танылса, бірыңғай дистрибьютор мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) тендер тәсілімен сатып алуды өткізу туралы.
370. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасы бойынша дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың өндірісі үшін шикізаттың қажетті көлемінің болуына кепілдік берілуі шартымен мынадай:
1) инфекциялық және паразиттік аурулардың пайда болуы мен таралуының алдын алу;
2) төтенше жағдайларды болғызбау және олардың салдарын жою кезінде қосымша келісім сомасының 50 (елу) пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.
7-тарау. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу
371. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі бірыңғай дистрибьютордың атына патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу ниеті туралы өтінішті қосымшамен бірге:

1) списка оригинальных запатентованных лекарственных средств, планируемых к производству в рамках контрактного производства на территории Республики Казахстан;
2) заключения экспертной организации об оригинальности лекарственных средств с указанием международного непатентованного наименования или состава, лекарственной формы, определенной дозировки и (или) концентрации, единицы измерения, торгового наименования, производителя;
3) заключения экспертной организации, действующей на основании Патентного закона Республики Казахстан о наличии действующего патента на оригинальные лекарственные средства, с указанием срока его действия, либо об его отсутствии.
372. Единый дистрибьютор не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения обращения, направляет приглашение для участия в процедуре заключения долгосрочного договора поставки оригинальных запатентованных лекарственных средства заказчику контрактного производства.
373. Для заключения долгосрочного договора поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств заказчик контрактного производства представляет нотариально заверенную копию договора на контрактное производство с производителем, расположенным на территории Республики Казахстан.
374. На основании полученного от заказчика контрактного производства договора на контрактное производство оригинальных запатентованных лекарственных средств с производителем, расположенным на территории Республики Казахстан, единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор поставки с заказчиком контрактного производства.
375. Период с момента заключения долгосрочного договора поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств и до даты готовности начала поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств не превышает 3 (трех) лет (в указанный срок не входят сроки включения оригинальных запатентованных лекарственных средств в Приказ 88.
При превышении указанного срока единый дистрибьютор в одностороннем порядке расторгает долгосрочный договор поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств с заказчиком контрактного производства.
376. До начала поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств по долгосрочным договорам поставки с заказчиком контрактного производства единый дистрибьютор закупает их способами, установленными настоящими Правилами.
377. Заказчик контрактного производства уведомляет единого дистрибьютора о готовности поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств при условии регистрации цены на торговое наименование и внесения изменения в регистрационное удостоверение.
Единый дистрибьютор направляет уполномоченному органу в области здравоохранения предложения для включения их в Приказ 88.

1) Қазақстан Республикасының аумағында келісімшарттық өндіріс шеңберінде өндіруге жоспарланатын бірегей дәрілік заттардың тізімін;
2) халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы, дәрілік нысаны, белгіленген дозалануы және (немесе) концентрациясы, өлшем бірлігі, саудалық атауы, өндіруші көрсетілген дәрілік заттардың бірегейлігі туралы сараптама ұйымының қорытындысын;
3) қолданылу мерзімі көрсетілген бірегей дәрілік заттарға қолданыстағы патенттің болуы туралы не оның болмауы туралы Қазақстан Республикасының Патенттік заңы негізінде әрекет ететін сараптама ұйымының қорытындысын жібереді.
372. Бірыңғай дистрибьютор келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісінің өтінішін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісіне патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу рәсіміне қатысу үшін шақыру жібереді.
373. Бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу үшін келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан өндірушімен келісімшарттық өндіріске арналған шарттың нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады.
374. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісінен Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан өндірушімен бірегей патенттелген дәрілік заттарды келісімшарттық өндіруге арналған шартты алу негізінде бірыңғай дистрибьютор келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен берудің ұзақ мерзімді шартын жасасады.
375. Патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шарты жасалған кезден бастап және патенттелген бірегей дәрілік заттарды беру басталған күнге дейінгі кезең 3 (үш) жылдан аспайды (көрсетілген мерзімге бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне енгізу мерзімдері кірмейді).
Көрсетілген мерзімнен асқан жағдайда бірыңғай дистрибьютор келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартын біржақты тәртіппен бұзады.
376. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен және өндірушімен өнім берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша патенттелген бірегей дәрілік заттарды беру басталғанға дейін бірыңғай дистрибьютор оларды осы Қағидаларда белгіленген тәсілдермен сатып алады.
377. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі бірыңғай дистрибьюторды саудалық атауына баға тіркелген және тіркеу куәлігіне өзгеріс енгізілген жағдайда денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша патенттелген бірегей дәрілік заттарды беруге дайын екендігі туралы хабардар етеді.
Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға 88 Бұйрыққа енгізу үшін ұсыныстар жібереді.

378. Закуп по долгосрочным договорам поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств с заказчиками контрактного производства в течение срока его действия осуществляется с момента обращения заказчика контрактного производства к единому дистрибьютору на соответствующий финансовый год путем заключения дополнительного соглашения с указанием объема, цены, вида и суммы обеспечения исполнения обязательств, условий поставок лекарственных средств на соответствующий финансовый год при условии:
1) включения оригинальных запатентованных лекарственных средств в Приказ 88;
2) представления соответствующего регистрационного удостоверения с указанием одной или более стадий производства на производственной площадке, расположенной на территории Республики Казахстан;
3) представления заказчиками заявок на лекарственные средства;
4) представления сертификата о происхождении лекарственного средства для внутреннего обращения "СТ-KZ" в соответствии с приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514);
5) представления графика поставок.
379. Долгосрочный договор поставки с отечественным товаропроизводителем приостанавливается со дня подписания дополнительного соглашения к долгосрочному договору поставки с заказчиком контрактного производства на период действия патента на оригинальное лекарственное средство.
380. Закуп оригинальных запатентованных лекарственных средств по долгосрочным договорам поставки с заказчиком контрактного производства осуществляется на следующий финансовый год.
381. По согласованию с единым дистрибьютором допускается внесение изменений в долгосрочный договор поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств с заказчиком контрактного производства при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для заключения долгосрочного договора.
382. Подписанию дополнительного соглашения к долгосрочному договору поставки с заказчиком контрактного производства предшествует проведение переговоров с заказчиком контрактного производства по уменьшению цены поставки на соответствующий финансовый год с применением аудио- и видеофиксации.

378. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша оның қолданылу мерзімі ішінде сатып алу бірыңғай дистрибьюторға өнім беруші тиісті қаржы жылына өтініш берген кезден бастап веб-порталда дәрілік заттардың көлемін, бағасын, оларды беру міндеттемелерін орындаудың қамтамасыз етілуін және шарттарын көрсетіп қосымша келісім жасасу жолымен тиісті қаржы жылына:
1) бірегей патенттелген дәрілік заттар 88 бұйрыққа енгізілген;
2) Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан өндірістік алаңда өндірістің бір немесе одан да көп сатысын көрсетіле отырып, тиісті тіркеу куәлігін ұсынылған;
3) тапсырыс берушілер дәрілік заттарға өтінімдер ұсынған;
4) "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығына сәйкес ішкі айналысқа арналған дәрілік заттың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификат ұсынылған;
5) беру графигі ұсынылған кезде жүзеге асырылады.
379. Отандық тауар өндірушімен жасалған ұзақ мерзімді шарт келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге қол қойылған күннен бастап бірегей дәрілік затқа патенттің қолданылу кезеңіне тоқтатыла тұрады.
380. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша бірегей патенттелген дәрілік заттарды сатып алу келесі қаржы жылына жүзеге асырылады.
381. Бірыңғай дистрибьютормен келісу бойынша ұзақ мерзімді шарт жасасу үшін негіз болған сапаның және басқа да талаптардың өзгермеуі шартымен келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартына өзгерістер енгізуге жол беріледі.
382. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен берудің ұзақ мерзімді шартына қосымша келісімге қол қоюдың алдында аудио- және бейнетіркеуді қолдана отырып, тиісті қаржы жылына беру бағасын төмендету бойынша келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен келіссөздер жүргізу қажет.

383. Основаниями для расторжения долгосрочного договора поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств с заказчиками контрактного производства является нарушение обязательств, предусмотренных в долгосрочном договоре поставки.
Допускается частичное расторжение долгосрочного договора поставки оригинальных запатентованных лекарственных средств с заказчиками контрактного производства по отдельным позициям.
Глава 8. Порядок осуществления закупа по долгосрочным договорам поставки у потенциальных поставщиков, имеющих производство медицинской техники, посредством веб-портала
384. В целях организации закупа медицинской техники по долгосрочным договорам поставки отечественный товаропроизводитель представляет единому дистрибьютору:
1) перечень производимой медицинской техники с указанием номера регистрационного удостоверения, стоимости за единицу по форме, согласно приложению 24 к настоящим Правилам (с приложением в формате "docx");
2) техническую спецификацию с указанием комплектации и сроков поставки, достаточных для производства, но не более 120 (ста двадцати) календарных дней по форме, согласно приложению 25 к настоящим Правилам (с приложением в формате "docx");
3) заключение, по результатам анализа предельных цен на медицинскую технику, выданное экспертной организацией.
Единый дистрибьютор в течение 10 (десяти) рабочих дней после получения информации от отечественных товаропроизводителей формирует и направляет предварительный перечень медицинской техники, содержащий наименования медицинской техники, стоимость за единицу согласно полученного заключения по результатам анализа предельных цен на медицинскую технику, срок поставки, техническую спецификацию для согласования в уполномоченный орган в области здравоохранения с учетом обращений потенциальных поставщиков по заключению долгосрочных договоров поставки медицинской техники.
385. Уполномоченный орган в области здравоохранения после получения предварительного перечня медицинской техники в течение 20 (двадцати) календарных дней направляет единому дистрибьютору согласованный перечень, который содержит: наименования медицинской техники, стоимость за единицу согласно полученного заключения по результатам анализа предельных цен на медицинскую технику, срок поставки, срок действия долгосрочного договора поставки медицинской техники по каждому наименованию медицинской техники, подлежащей закупу по долгосрочным договорам поставки.
386. Единый дистрибьютор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения согласованного перечня от уполномоченного органа в области здравоохранения, создает комиссию и определяет секретаря комиссии для рассмотрения представленных документов от потенциальных поставщиков на предмет соответствия условиям объявления и условиям настоящих Правил и направляет приглашение потенциальным поставщикам для участия в процедуре заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники посредством веб-портала.

383. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартын бұзу үшін берудің ұзақ мерзімді шартында көзделген міндеттемелерді бұзу негіз болып табылады.
Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен патенттелген бірегей дәрілік заттарды берудің ұзақ мерзімді шартын жекелеген позициялары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі.
8-тарау. Медициналық техника өндірісі бар әлеуетті өнім берушілерден веб-портал арқылы берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
384. Медициналық техниканы сатып алуды берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша ұйымдастыру мақсатында отандық тауар өндірушілер бірыңғай дистрибьюторға:
1) тіркеу куәлігінің нөмірі, бір бірлік үшін құны көрсетілген осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ("docx" форматындағы қосымшамен) өндірілетін медициналық техниканың тізбесін;
2) өндіріс үшін жеткілікті, бірақ күнтізбелік 120 (жүз жиырма) күннен аспайтын беру мерзімдері және жиынтықғы көрсетілген осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ("docx" форматындағы қосымшамен) техникалық ерекшелікті;
3) сараптама ұйымы берген медициналық техниканың шекті бағаларын талдау нәтижелері бойынша қорытындыны ұсынады.
Бірыңғай дистрибьютор отандық тауар өндірушілерден ақпарат алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде медициналық техниканың атауларын, медициналық техниканың шекті бағаларын талдау нәтижелері бойынша алынған қорытындыға сәйкес бір бірлігі үшін құнын, беру мерзімін, техникалық ерекшелігін қамтитын медициналық техниканың алдын ала тізбесін қалыптастырады және медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу бойынша әлеуетті өнім берушілердің өтініштерін ескере отырып, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға келісу үшін жібереді.
385. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган медициналық техниканың алдын ала тізбесін алғаннан кейін күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде бірыңғай дистрибьюторға медициналық техниканың атауларын медициналық техниканың шекті бағаларын талдау нәтижелері бойынша алынған қорытындыға сәйкес бір бірліктің құны, өнім беру мерзімі, өнім берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алынуға тиіс медициналық техниканың әрбір атауы бойынша медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартының қолданылу мерзімі қамтылған келісілген тізбе жібереді.
386. Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органнан келісілген тізбені алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілерден ұсынылған құжаттарды хабарландыру шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан қарау үшін комиссия құрады және комиссия хатшысын айқындайды және веб-портал арқылы медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу рәсіміне қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге шақыру жібереді.

387. Потенциальный поставщик посредством веб-портала, представляет единому дистрибьютору:
1) заявку на участие в процедуре заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники по форме, предусмотренной веб-порталом;
2) копию сертификата установленного образца о происхождении медицинской техники для внутреннего обращения "CT-KZ";
3) копию документа, подтверждающего соответствие производства медицинской техники стандарту системы управления качеством ISO 13485;
4) лицензию на фармацевтическую деятельность по производству медицинских изделий, полученную в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
5) документы, подтверждающие соответствие предлагаемой медицинской техники условиям, предусмотренным пунктом 11 настоящих Правил;
6) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, полученные посредством веб-портала "электронного правительства" или веб-приложения "кабинет налогоплательщика";
7) техническую спецификацию представленной в соответствии с подпунктом 2) пункта 384 настоящий Правил.
Непредставление документов, предусмотренных настоящим пунктом, является основанием для отказа в заключении долгосрочного договора поставки медицинской техники.
388. Потенциальный поставщик соответствует условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил.
389. Комиссия в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает представленные документы потенциального поставщика на предмет их полноты и соответствия пункту 387 настоящих Правил.
По итогам рассмотрения документов потенциальных поставщиков приглашение о проведении переговоров и о предоставлении условной скидки направляется посредством веб-портала.
По итогам переговоров комиссия формирует протокол итогов рассмотрения.
390. При выявлении несоответствия представленных документов пункту 387 настоящих Правил, комиссия предоставляет таким потенциальным поставщикам возможность приведения заявок в соответствие в течение 3 (трех) рабочих дней со дня публикации протокола предварительного допуска на веб-портале.
391. Дополнительные документы рассматриваются комиссией в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня их поступления.
392. На основании протокола итогов рассмотрения единый дистрибьютор в течение 5 (пяти) рабочих дней заключает долгосрочный договор поставки медицинской техники с потенциальным поставщиком посредством веб-портала по форме, согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
393. В течение 5 (пяти) рабочих дней со дня заключения долгосрочных договоров поставки медицинской техники единый дистрибьютор направляет информационное письмо с приложением протокола итогов процедуры заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники уполномоченному органу в области здравоохранения.

387. Әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы бірыңғай дистрибьюторға ұсынады:
1) веб-порталда көзделген нысан бойынша медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу рәсіміне қатысуға өтінім;
2) ішкі айналысқа арналған медициналық техниканың шығу тегі туралы белгіленген үлгідегі "СТ-KZ" сертификатының көшірмесі;
3) медициналық техника өндірісінің ISO 13485 сапаны басқару жүйесі стандартына сәйкестігін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған медициналық бұйымдарды өндіру жөніндегі фармацевтикалық көрсетілетін қызметке арналған лицензия;
5) ұсынылатын медициналық техниканың осы Қағидалардың
11-тармағында көзделген шарттарға сәйкестігін растайтын құжаттар;
6) "электрондық үкімет" веб-порталы немесе "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы арқылы алынған, мемлекеттік кіріс органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
7) осы Қағидалардың 384-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ұсынылған техникалық ерекшелік.
Осы тармақта көзделген құжаттарды ұсынбау медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
388. Әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 8 және 9-тарамақтарында көзделген шарттарға сәйкес келеді.
389. Комиссия 10 (он) жұмыс күні ішінде өнім беруші ұсынған құжаттарды олардың толықтығы және осы Қағидалардың 387-тармағына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Әлеуетті өнім берушілердің құжаттарын қарау қорытындылары бойынша шартты жеңілдікті беру және келіссөздер жүргізу туралы шақыру веб-портал арқылы жіберіледі.
Келіссөздер қорытындылары бойынша комиссия қарау қорытындысының хаттамасын қалыптастырады.
390. Ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың 387-тармағына сәйкессіздігі анықталған кезде комиссия осындай әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы веб-порталда жарияланған күннен бастап
3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінімдерді сәйкес келтіру мүмкіндігін береді.
391. Қосымша құжаттарды комиссия келіп түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
392. Қарау қорытындысының хаттамасы негізінде бірыңғай дистрибьютор 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасады.
393. Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттары жасалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу рәсімінің қорытынды хаттамасын қоса бере отырып, ақпараттық хат жібереді.

394. Единый дистрибьютор после внесения изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-252/2020 "Об утверждении перечня медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором в рамках долгосрочных договоров поставки медицинских изделий по установленным предельным ценам на медицинские изделия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21778), в течение 2 (двух) рабочих дней размещает на своем интернет-ресурсе перечень медицинской техники с приложением технических спецификаций с указанием наименований медицинской техники, цены за единицу и в разрезе комплектации, сроков поставки по каждому наименованию медицинской техники.
395. Заказчики при возникновении потребности в медицинской технике по перечню лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором в рамках долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и медицинских изделий, направляют единому дистрибьютору заявку на закуп через информационную систему единого дистрибьютора.
396. Заявка на закуп содержит:
1) перечень приобретаемой медицинской техники с указанием наименований, количества, цены за единицу и суммы согласно данных из долгосрочного договора;
2) техническую спецификацию, комплектацию, количество, срок, условия и место поставки;
3) полное наименование заказчиков с приложением копии справки о государственной регистрации, реквизиты заказчика, адрес (почтовый и юридический), контактные номера телефонов, адрес электронной почты, приказ о назначении руководителя или лица, его замещающего, банковские реквизиты.
397. Единый дистрибьютор ежегодно после заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники осуществляет закуп на основании заявок заказчиков на каждый предстоящий календарный год, который оформляется трехсторонним договором закупа по форме, согласно приложению 27 настоящих Правил, являющимся неотъемлемой частью долгосрочного договора поставки медицинской техники, при условии:
1) включения медицинской техники в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-252/2020 "Об утверждении перечня медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором в рамках долгосрочных договоров поставки медицинских изделий по установленным предельным ценам на медицинские изделия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21778);

394. Бірыңғай дистрибьютор "Медициналық бұйымдарға белгіленген шекті бағалар бойынша медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары шеңберінде бірыңғай дистрибьютор сатып алатын медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-252/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21778 болып тіркелді) өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін, 2 (екі) жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында медициналық техниканың атауларын, бір бірлігі үшін бағасын және жинақтау бөлігінде медициналық техниканың әрбір атауы бойынша беру мерзімдері көрсетілген, техникалық ерекшеліктерді қоса берілген, медициналық техниканың тізбесін орналастырады.
395. Тапсырыс берушілер дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары шеңберінде бірыңғай дистрибьютор сатып алатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі бойынша медициналық техникаға қажеттілік туындағанда бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі арқылы сатып алуға бірыңғай дистрибьюторға өтінім жібереді.
396. Сатып алуға өтінім:
1) ұзақ мерзімді шарттың деректеріне сәйкес атаулары, саны, бір бірлігі үшін бағасы және сомасы көрсетілген сатып алынатын медициналық техниканың тізбесі;
2) техникалық ерекшелігі, жиынтықталуы, саны, мерзімі, беру шарттары мен орны;
3) мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманың көшірмесі, тапсырыс берушінің деректемелері, мекенжайы (пошталық және заңды), байланыс телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы, басшыны немесе оны алмастыратын адамды тағайындау туралы бұйрық, банк деректемелері қоса берілген тапсырыс берушілердің толық атауы қамтылады.
397. Бірыңғай дистрибьютор медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасқаннан кейін жыл сайын тапсырыс берушілердің өтінімдері негізінде алдағы әрбір күнтізбелік жылға арналған сатып алуды жүзеге асырады, ол осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартының ажырамас бөлігі болып табылатын үшжақты сатып алу шартымен ресімделеді, бұл ретте:
1) "Медициналық бұйымдарға белгіленген шекті бағалар бойынша медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары шеңберінде бірыңғай дистрибьютор сатып алатын медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-252/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21778 болып тіркелді) медициналық техниканың енгізу;

2) определения заказчиками количества (объема) поставки медицинской техники;
3) подтверждения соответствия условиям к потенциальному поставщику медицинской техники установленным условиями долгосрочного договора поставки медицинской техники.
398. Единый дистрибьютор не позднее 20 (двадцати) календарных дней с момента получения заявок от заказчиков формирует в информационной системе единого дистрибьютора проект трехстороннего договора закупа медицинской техники и направляет на подписание поставщику и заказчику.
Поставщик и заказчик не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения подписывают трехсторонний договор закупа медицинской техники посредством электронной цифровой подписи в информационной системе единого дистрибьютора.
399. Отечественный товаропроизводитель обращается в уполномоченный орган в области здравоохранения для внесения изменений цен не чаще одного раза в год в долгосрочный договор поставки на поставляемую медицинскую технику после проведения экспертной оценки в случаях изменения технических характеристик в сторону улучшения и (или) увеличения или уменьшения цены с учетом официального изменения индекса цен производителей промышленной продукции в сравнении с предыдущей датой экспертного заключения.
400. Отечественный товаропроизводитель обращается в экспертную организацию для проведения анализа предельных цен на торговое наименование и техническую характеристику медицинской техники.
401. Экспертная оценка осуществляется на основании заключенного договора о возмездном оказании услуг.
402. Экспертная оценка проводится в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-247/2020 "Об утверждении правил регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21766).
403. Экспертная организация представляет отечественному товаропроизводителю экспертное заключение в сроки, установленные договором о возмездном оказании услуг.
404. Отечественный товаропроизводитель направляет оригинал экспертного заключения в уполномоченный орган в области здравоохранения.
405. Уполномоченный орган в области здравоохранения после получения от отечественного товаропроизводителя экспертного заключения, прошитого с технической спецификацией, направляет единому дистрибьютору перечень медицинской техники в разрезе комплектации, подлежащей закупу по долгосрочным договорам поставки.

2) тапсырыс берушілердің медициналық техниканы беру санын (көлемін) айқындауы;
3) медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартының талаптарында белгіленген медициналық техниканы әлеуетті берушіге қойылатын талаптарға сәйкестікгін растауы шарт.
398. Бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілерден өтінімдер алған сәттен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде медициналық техниканы сатып алудың үшжақты шартының жобасын қалыптастырады және өнім беруші мен тапсырыс берушіге қол қоюға жібереді.
Өнім беруші мен тапсырыс беруші оны алған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы медициналық техниканы сатып алудың үшжақты шартына қол қояды.
399. Отандық тауар өндіруші сараптама қорытындысының алдыңғы күнімен салыстырғанда өнеркәсіптік өнімді өндірушілер бағалары индексінің ресми өзгерісін ескере отырып, техникалық сипаттамалады жақсару және (немесе) бағасы ұлғаю немесе азаю жағына қарай өзгерген жағдайларда сараптамалық бағалау жүргізілгеннен кейін берілетін медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартына бағаларына жылына бір реттен жиі емес өзгерістер енгізу үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға жүгінеді.
400. Отандық тауар өндіруші медициналық техниканың саудалық атауына және техникалық сипаттамасына арналған шекті бағаларға талдау жүргізу үшін сараптама ұйымына жүгінеді.
401. Сараптамалық бағалау ақылы қызмет көрсету туралы жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.
402. Сараптамалық бағалау "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21766 болып тіркелді) сәйкес жүргізіледі.
403. Сараптама ұйымы отандық тауар өндірушіге сараптама қорытындысын ақылы қызмет көрсету туралы шартта белгіленген мерзімдерде ұсынады.
404. Отандық тауар өндіруші сараптама қорытындысының түпнұсқасын денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға жібереді.
405. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган отандық тауар өндірушіден техникалық ерекшелікпен тігілген сараптамалық қорытындыны алғаннан кейін бірыңғай дистрибьюторға берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша сатып алуға жататын жиынтықтау бөлінісінде медициналық техниканың тізбесін жібереді.

406. Основаниями для расторжения долгосрочного договора поставки с поставщиком, имеющим производство медицинской техники, являются:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки в течение 2 (двух) лет подряд;
4) случаи неоднократной поставки медицинской техники ненадлежащего качества.
Глава 9. Заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники с заказчиками контрактного производства
407. В целях заключения долгосрочных договоров поставки медицинской техники с заказчиками контрактного производства предусматривается выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) заказчики контрактного производства представляют единому дистрибьютору заявки, которые содержать:
перечень производимой медицинской техники;
техническую спецификацию и комплектацию;
2) единый дистрибьютор с учетом заявок заказчиков контрактного производства направляет в уполномоченный орган в области здравоохранения сводные заявки и заявления заказчиков на контрактное производство медицинской техники;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней уполномоченный орган в области здравоохранения согласовывает возможность заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники либо отказывает в согласовании;
4) после получения положительного согласования единый дистрибьютор в течение 5 (пяти) рабочих дней направляет приглашение для участия в процедуре заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники заказчику контрактного производства.
408. Для заключения долгосрочных договоров поставки медицинской техники с заказчиками контрактного производства единый дистрибьютор создает и утверждает комиссию для рассмотрения представленных документов.
В состав комиссии включаются его работники в нечетном количестве не менее трех человек, включая руководителя или лица, его замещающего.
409. Для заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники заказчик контрактного производства представляет:
1) легализованную или апостилированную копию документа иностранного товаропроизводителя, подтверждающего, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально удостоверенным переводом на казахский и (или) русский языки, если иностранный товаропроизводитель имеет представительство (филиал) на территории Республики Казахстан, – свидетельство (справка) об учетной регистрации (перерегистрации) представительства (филиала) и положение о представительстве (филиале);

406. Мыналар:
1) шартта көзделген міндеттемелердің бірнеше рет бұзылуы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға лицензияның қайтарып алынуы;
3) қатарынан 2 (екі) жыл бойы өнім беруден бас тарту;
4) сапасы лайықсыз медициналық техниканы бірнеше рет беру жағдайлары медициналық техника өндірісі бар өнім берушімен өнім берудің ұзақ мерзімді шартын бұзуға негіз болып табылады.
9-тарау. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу
407. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу мақсатында мынадай жүйелі іс-шараларды орындау көзделеді:
1) келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілері бірыңғай дистрибьюторға:
өндірілетін медициналық техниканың тізбесін;
техникалық ерекшелік және жинақтау қамтылуы тиіс өтінімдерді ұсынады;
2) бірыңғай дистрибьютор келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерінің өтінімдерін ескере отырып, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға тапсырыс берушілердің медициналық техниканың келісімшарттық өндірісіне арналған өтінімдері мен өтініштерін жібереді;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган 10 (он) жұмыс күні ішінде медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу мүмкіндігін келіседі не келісуден бас тартады;
4) оң келісім алғаннан кейін бірыңғай дистрибьютор 5 (бес) жұмыс күні ішінде келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісіне медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу рәсіміне қатысу туралы шақыру жібереді.
463. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушілерімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасу үшін бірыңғай дистрибьютор ұсынылған құжаттарды қарау үшін комиссия құрады және бекітеді.
Комиссия құрамына басшыны немесе оны алмастыратын адамды қоса алғанда, кемінде үш адамнан тұратын тақ сандағы оның жұмыскерлері енгізіледі.
409. Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу үшін келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі:
1) шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын қазақ және (немесе) орыс тілдеріне нотариат куәландырған аудармасы бар құжатының заңдастырылған немесе апостиль қойылған көшірмесін не егер шетелдік тауар өндірушінің Қазақстан Республикасының аумағында өкілдігі (филиалы) болса – өкілдікті (филиалды) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті (анықтаманы) және өкілдік (филиал) туралы ережені;

2) легализованные или апостилированные копии документов, подтверждающих право иностранного товаропроизводителя на производство и (или) реализацию медицинской техники, стандарт системы управления качеством (ISO 13485), с нотариально удостоверенным переводом на казахский и (или) русский языки;
3) договор контрактного производства с производителем, расположенным на территории Республики Казахстан;
4) бизнес-план, содержащий сроки и этапы реализации проекта c подтверждением поэтапного увеличения доли казахстанского содержания, информацию о датах начала периода поставки и стоимости медицинской техники;
5) перечень и техническую спецификацию в разрезе комплектации планируемой к производству медицинской техники.
Непредставление документов, предусмотренных настоящим пунктом, является основанием для отказа в заключении долгосрочного договора поставки.
410. Комиссия в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает представленные документы заказчика контрактного производства на предмет их полноты и соответствия условиям настоящих Правил.
По итогам рассмотрения комиссия формирует протокол итогов рассмотрения.
411. При необходимости заказчику контрактного производства предоставляется возможность дополнить представленные документы.
Дополнительные документы представляются в течение 3 (трех) рабочих дней с момента уведомления о необходимости представления дополнительных документов.
412. На основании протокола итогов рассмотрения единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор поставки медицинской техники с заказчиком контрактного производства.
413. Период с момента заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники с заказчиком контрактного производства и до даты начала поставки медицинской техники не превышает 3 (трех) лет.
При превышении указанного срока единый дистрибьютор в одностороннем порядке расторгает долгосрочный договор поставки медицинской техники.
414. До начала поставки медицинской техники долгосрочному договору поставки медицинской техники единый дистрибьютор закупает их способами, установленными настоящими Правилами.
415. Заказчик контрактного производства уведомляет единого дистрибьютора о готовности поставки медицинской техники с предоставлением:
1) документов, подтверждающих соответствие предлагаемой медицинской техники условиям, предусмотренным пунктом 11 настоящих Правил;
2) заключения по результатам анализа предельных цен на медицинскую технику.
416. Заказчики при возникновении потребности в медицинской технике по перечню лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором в рамках долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и медицинских изделий, направляют единому дистрибьютору заявку на закуп через информационную систему единого дистрибьютора.

2) медициналық техниканы өндіруге және (немесе) өткізуге шетелдік тауар өндірушінің құқығын растайтын мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар нотариат куәландырған құжаттардың заңдастырылған немесе апостиль қойылған көшірмелерін, (ISO 13485) сапаны басқару жүйесі стандартын;
3) Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан өндірушімен келісімшарттық өндіріске шартты;
4) қазақстандық қамту үлесінің кезең кезеңмен ұлғайтылатынын растай отырып, жобаны іске асыру мерзімдері мен кезеңдері, медициналық техниканы беру кезеңі басталатын күндері мен құны туралы ақпарат қамтылған бизнес-жоспарды;
5) өндірісі жоспарланған медициналық техниканың тізімін ұсынады.
Осы тармақта көзделген құжаттарды ұсынбау берудің ұзақ мерзімді шартын жасасудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
410. Комиссия 10 (он) жұмыс күні ішінде келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі ұсынған құжаттарды олардың толықтығы және осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Қарау қорытындысы бойынша комиссия қарау қорытындысының хаттамасын қалыптастырады.
411. Қажет болған жағдайда келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісіне ұсынылған құжаттарды толықтыруға мүмкіндік беріледі.
Қосымша құжаттар қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
412. Қарау қорытындысы хаттамасының негізінде бірыңғай дистрибьютор келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасады.
413. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісімен берудің ұзақ мерзімді шарты жасалған кезден бастап медициналық техниканы беру басталған күнге дейінгі кезең 3 (үш) жылдан аспайды.
Көрсетілген мерзімнен асырылған кезде бірыңғай дистрибьютор өнім берудің ұзақ мерзімді шартын біржақты тәртіппен бұзады.
414. Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша беру басталғанға дейін бірыңғай дистрибьютор оларды осы Қағидаларда белгіленген тәсілдермен сатып алады.
415. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі бірыңғай дистрибьюторға медициналық техниканы беруге дайын екендігі туралы, мыналарды:
1) ұсынылатын медициналық техниканың осы Қағидалардың
11-тармағында көзделген шарттарға сәйкестігін растайтын құжаттарды;
2) медициналық техникаға шекті бағаларды талдау нәтижелері бойынша қорытындыларды ұсына отырып хабарлайды.
416. Тапсырыс берушілер дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары шеңберінде бірыңғай дистрибьютор сатып алатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі бойынша медициналық техникаға қажеттілік туындаған кезде бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі арқылы сатып алуға өтінімді бірыңғай дистрибьюторға жібереді.

417. Единый дистрибьютор ежегодно после заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники осуществляет закуп на основании заявок заказчиков на каждый предстоящий календарный год, который оформляется трехсторонним договором закупа, заключаемый между заказчиком контрактного производства, единым дистрибьютором и заказчиком медицинской техники, являющимся неотъемлемой частью долгосрочного договора поставки медицинской техники, при условии:
1) включения медицинской техники в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-252/2020 "Об утверждении перечня медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором в рамках долгосрочных договоров поставки медицинских изделий по установленным предельным ценам на медицинские изделия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21778);
2) определения заказчиками количества (объема) поставки медицинской техники;
3) подтверждения соответствия потенциального поставщика условиям настоящих Правил и условиям долгосрочного договора поставки медицинской техники.
418. Единый дистрибьютор ежегодно не позднее 20 (двадцати) календарных дней с момента получения заявок от заказчиков направляет на подписание заказчику контрактного производства трехсторонний договор закупа медицинской техники, закупаемой в рамках долгосрочного договора поставки медицинской техники.
419. Заказчик контрактного производства подписывает трехсторонний договор закупа не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня его получения.
Единый дистрибьютор со дня получения от поставщика подписанного трехстороннего договора закупа передает его на подписание заказчику.
Заказчик не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения подписывает трехсторонний договор закупа и направляет его единому дистрибьютору.
Глава 10. Закуп медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания
420. Закуп медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания допускается на следующие виды медицинской техники:
1) компьютерный томограф;
2) магнитно-резонансный томограф;
3) ангиограф;
4) позитронно-эмиссионный томограф;
5) автоматизированный биохимический анализатор с производительностью не менее 1000 тестов в час;
6) автоматизированный иммунохимический анализатор с производительностью не менее 300 тестов в час;
7) автоматизированный анализатор полимеразной цепной реакции с производительностью не менее 500 тестов в сутки.
421. Заказчики для осуществления закупа медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания ежегодно не позднее 1 мая направляют единому дистрибьютору заявку и медицинское задание по форме, согласно приложению 28 к настоящим Правилам.
При этом, заказчики, находящиеся в ведении местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения, столицы, подают заявки в местные органы государственного управления здравоохранения по своей территориальности.
Местный орган государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения, столицы объединяет медицинские задания от организаций здравоохранения одного уровня согласно государственному нормативу сети организаций здравоохранения по своей территориальности и направляет сводные заявки единому дистрибьютору.

417. Бірыңғай дистрибьютор медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын жасасқаннан кейін жыл сайын тапсырыс берушілердің өтінімдері негізінде алдағы әрбір күнтізбелік жылға арналған сатып алуды жүзеге асырады, ол денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартының ажырамас бөлігі болып табылатын үшжақты сатып алу шартымен ресімделеді, бұл ретте:
1) "Медициналық бұйымдарға белгіленген шекті бағалар бойынша медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттары шеңберінде бірыңғай дистрибьютор сатып алатын медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-252/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21778 болып тіркелді) медициналық техниканы енгізу;
2) тапсырыс берушілер медициналық техниканы беру санын (көлемін) айқындауы;
3) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың талаптарына және медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартының талаптарына сәйкестігіне растау шарт.
418. Бірыңғай дистрибьютор жыл сайын тапсырыс берушілерден өтінімдер алған сәттен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісіне берудің ұзақ мерзімді шарты шеңберінде сатып алынатын медициналық техниканы сатып алудың үшжақты шартын қол қоюға жібереді.
419. Келісімшарттық өндірістің тапсырыс берушісі оны алған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей үшжақты сатып алу шартына қол қояды.
Бірыңғай дистрибьютор өнім берушіден қол қойылған үшжақты сатып алу шартын алған күннен бастап оны тапсырыс берушіге қол қоюға береді.
Тапсырыс беруші үшжақты сатып алу шартын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей оған қол қояды және оны бірыңғай дистрибьюторға жібереді.
10-тарау. Сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алу
420. Медициналық техниканың мынадай түрлерін сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алуға | жол беріледі:
1) компьютерлік томограф;
2) магнитті-резонанстық томограф;
3) ангиограф;
4) позитронды-эмиссиялық томограф;
5) өндірісі сағатына кемінде 1000 тест автоматтандырылған биохимиялық талдауыш;
6) өндірісі сағатына кемінде 300 тест автоматтандырылған иммундық-химиялық талдауыш;
7) өндірісі тәулігіне кемінде 500 тесттен кем емес болатын полимеразды тізбекті реакцияның автоматтандырылған талдауыш.
421. Тапсырыс берушілер сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыру үшін жыл сайын 1 мамырдан кешіктірмей бірыңғай дистрибьюторға осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жіберіледі.
Бұл ретте облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті мемлекеттік басқару органдарының қарамағындағы тапсырыс берушілер өздерінің аумақтық бойынша жергілікті мемлекеттік денсаулық сақтауды басқару органдарына өтінімдер береді.
Денсаулық сақтауды басқарудың жергілікті атқарушы органы денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес бір деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық тапсырмаларын өзінің аумақтылығы бойынша біріктіреді және бірыңғай дистрибьюторға жиынтық өтінімдер жібереді.

422. Единый дистрибьютор ежегодно не позднее 5 мая создает комиссию и определяет секретаря комиссии для объединения медицинских заданий и дальнейшего направления на рассмотрение экспертной группе.
423. Комиссия в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее создания проводит процедуру объединения медицинских заданий и направляет объединенное медицинское задание экспертной группе.
424. Экспертная группа в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения объединенных медицинских заданий проводит процедуру проверки объединенного медицинского задания на соответствие указанных диагностических исследований и (или) медицинских манипуляций в соответствии с уровнем государственного норматива сети организаций здравоохранения, профилем медицинской организации и клиническим протоколам.
По итогам рассмотрения экспертная группа согласовывает либо отказывает в согласовании с указанием причин.
Решение о согласовании либо отказе в согласовании оформляется заключением, которое направляется на рассмотрение комиссии.
425. Комиссия в течении 10 (десяти) рабочих дней со дня получения заключения от экспертной группы приводит объединенное медицинское задание в соответствие с заключением экспертной группы и направляет на согласование в уполномоченный орган в области здравоохранения.
426. Уполномоченный орган в области здравоохранения в течении 10 (десяти) рабочих дней со дня получения объединенного медицинского задания согласовывает объединенное медицинское задание и определяет срок действия договора поставки с расширенным сроком сервисного обслуживания.
427. Комиссия в течение 7 (семи) рабочих дней с момента получения согласования уполномоченного органа в области здравоохранения размещает объявление на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о запросе технических спецификаций и коммерческих предложений поставки медицинской техники на условиях расширенного срока сервисного обслуживания.
428. Объявление о запросе технических спецификаций и коммерческих предложений поставки медицинской техники на условиях расширенного срока сервисного обслуживания содержит:
1) наименование и номер объявления;
2) наименование, юридический адрес и контактные данные единого дистрибьютора;
3) наименования медицинской техники, медицинское задание и требуемое количество;
4) сроки и места поставки медицинской техники;
5) время начала и окончания приема заявок;
6) фамилию, имя, отчество (при его наличии), должность членов комиссии;
7) фамилию, имя, отчество (при его наличии), должность секретаря комиссии, телефон и электронную почту.

422. Бірыңғай дистрибьютор жыл сайын 5 мамырдан кешіктірмей комиссия құрады және медициналық тапсырмаларды біріктіру және одан әрі сараптама тобының қарауына жіберу үшін комиссия хатшысын айқындайды.
423. Комиссия құрылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде медициналық тапсырмаларды біріктіру рәсімін жүргізеді және біріккен медициналық тапсырманы сараптама тобына жібереді.
424. Сараптама тобы біріккен медициналық тапсырмаларды алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативінің деңгейіне, медициналық ұйымның бейініне және клиникалық хаттамаларға сәйкес көрсетілген диагностикалық зерттеулердің және (немесе) медициналық манипуляциялардың сәйкестігіне біріккен медициналық тапсырманы тексеру рәсімін жүргізеді.
Қарау қорытындысы бойынша сараптама тобы себептерін көрсете отырып, келіседі не келісуден бас тартады.
Келісу не келісуден бас тарту туралы шешім қорытындымен ресімделеді, ол комиссияның қарауына жіберіледі.
425. Комиссия сараптама тобынан қорытынды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде біріккен медициналық тапсырманы сараптама тобының қорытындысына сәйкес келтіреді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға келісуге жібереді.
426. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган біріккен медициналық тапсырманы алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде біріккен медициналық тапсырманы келіседі және сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған өнім беру шартының қолданылу мерзімін айқындайды.
427. Комиссия денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның келісімін алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында сервистік қызмет көрсетудің ұзартылған мерзімі шарттарында техникалық ерекшеліктердің және медициналық техниканы берудің коммерциялық ұсыныстарын сұрату туралы хабарландыруды орналастырады.
428. Сервистік қызмет көрсетудің ұзартылған мерзімі шарттарында техникалық ерекшеліктерді және медициналық техниканы берудің коммерциялық ұсыныстарын сұрату туралы хабарландыру мыналарды қамтиды:
1) хабарландырудың атауы мен нөмірі;
2) бірыңғай дистрибьютордың атауы, заңды мекенжайы және байланыс деректері;
3) медициналық техниканың атаулары, медициналық тапсырма және талап етілетін саны;
4) медициналық техниканы беру мерзімдері мен орындары;
5) өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу уақыты;
6) комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы;
7) комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, телефоны және электрондық поштасы.

429. Прием заявок начинается с момента публикации объявления и заканчивается в 10.00 часов рабочего дня единого дистрибьютора по истечении 10 (десяти) рабочих дней.
430. Потенциальные поставщики направляют заявки единому дистрибьютору по форме, согласно приложению 29 к настоящим Правилам (с приложением в формате "docx").
431. Единый дистрибьютор в течении 3 (трех) рабочих дней со дня завершения приема заявок направляет заявки потенциальных поставщиков в экспертную группу.
432. Экспертная группа в течении 10 (десяти) рабочих дней с момента получения технических спецификаций рассматривает их на предмет соответствия объединенному медицинскому заданию.
По результатам рассмотрения экспертная группа согласовывает или отказывает в согласовании с указанием замечаний по каждой технической спецификации потенциальных поставщиков, подавших заявки.
433. Единый дистрибьютор в течении 3 (трех) рабочих дней со дня завершения рассмотрения заявок потенциальных поставщиков экспертной группой направляет согласованные экспертной группой заявки потенциальных поставщиков в экспертную организацию.
434. Экспертная организация в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента получения заявок проводит сравнительный анализ функциональных параметров технической спецификации потенциальных поставщиков, единые значения параметров для объединенной технической спецификации и определяет сумму для закупа медицинской техники на условиях расширенного срока сервисного обслуживания путем установления среднего арифметического значения стоимости, представленных ценовых предложений подавших заявки потенциальных поставщиков.
По итогам анализа формируется заключение и направляется единому дистрибьютору в течении 2 (двух) рабочих дней по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам (с приложением в формате "docx").
435. Комиссия в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения заключения экспертной организации формирует техническую спецификацию по форме, согласно приложению 31 к настоящим Правилам и направляет ее на согласование заказчикам с указанием стоимости медицинской техники посредством информационной системы единого дистрибьютора.
Заказчики в течение 10 (десяти) рабочих дней согласовывают в информационной системе единого дистрибьютора техническую спецификацию и стоимость медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания и направляют единому дистрибьютору перечень приобретаемой медицинской техники по форме, согласно приложению 32 к настоящим Правилам.
При несогласовании, либо несвоевременного согласования, заявка заказчиков остается без рассмотрения.

429. Өтінімдерді қабылдау хабарландыру жарияланған сәттен басталады және 10 (он) жұмыс күні өткеннен кейін бірыңғай дистрибьютордың жұмыс күні сағат 10.00-де аяқталады.
430. Әлеуетті өнім берушілер өтінімдерді бірыңғай дистрибьюторға осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ("docx" форматындағы қосымшамен) жібереді.
431. Бірыңғай дистрибьютор өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін сараптама тобына жібереді.
432. Сараптама тобы техникалық ерекшеліктерді алған кезден бастап
10 (он) жұмыс күні ішінде оларды біріккен медициналық тапсырмаға сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Қарау қорытындысы бойынша сараптама тобы өтінім берген әлеуетті өнім берушілердің әрбір техникалық ерекшелігі бойынша ескертулерді көрсете отырып, келіседі немесе келісуден бас тартады.
433. Бірыңғай дистрибьютор сараптама тобы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарауды аяқтаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде сараптама тобы келіскен әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін сараптама ұйымына жібереді.
434. Сараптама ұйымы өтінімдерді алған кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілердің техникалық ерекшеліктерінің функционалдық параметрлеріне салыстырмалы талдау жүргізеді, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен біріктірілген техникалық ерекшелік үшін параметрлердің бірыңғай мәндері және әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері негізінде сервистік қызмет көрсетудің ұзартылған мерзімі шарттарында медициналық техниканы сатып алу сомасын айқындайды.
Талдау қорытындысы бойынша қорытынды қалыптастырылады және
2 (екі) жұмыс күні ішінде ("docx" форматындағы қосымшамен) бірыңғай дистрибьюторға жіберіледі.
435. Комиссия сараптама ұйымының қорытындысын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық ерекшелікті қалыптастырады және оны бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі арқылы медициналық техниканың құнын көрсете отырып, тапсырыс берушілерге келісуге жібереді.
Тапсырыс берушілер 10 (он) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканың техникаға ерекшелікті және оның құнын келіседі және бірыңғай дистрибьюторға осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын медициналық техниканың тізбесін жібереді.
Келісуден бас тартылған не уақтылы келісілмеген жағдайда тапсырыс берушілердің өтінімі қаралмайды.

436. Процедура закупа медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания единым дистрибьютором проводится на основе согласованной с заказчиками технической спецификации и перечня приобретаемой медицинской техники заказчиков, в соответствии с главой 1 раздела 3 настоящих Правил.
437. Потенциальный поставщик участвует в тендере в соответствии с главой 1 раздела 3 настоящих Правил и представляет следующие документы:
1) документы, об объемах производства медицинской техники потенциальным поставщиком за предыдущие 3 (три) года, с разбивкой по годам, заверенными уполномоченным лицом участника тендера;
2) документы о государственной регистрации юридического лица производителя медицинской техники (выписка из реестра иностранных юридических лиц соответствующей страны происхождения либо выписка из торгового реестра страны происхождения юридического лица или иной равный по юридической силе документ, подтверждающий юридический статус иностранного юридического лица) (далее – документы, подтверждающие юридический статус иностранного лица).
При невозможности представления документа, подтверждающего юридический статус иностранного лица, предоставляются нотариально заверенные копии учредительных документов иностранного юридического лица.
Указанные документы представляются на иностранном языке с приложением нотариально заверенного перевода на казахский и (или) русский языки.
438. Для подтверждения наличия опыта поставки медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания потенциальные поставщики предоставляют один из следующих документов:
1) копию договора (контракта) о поставке медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания;
2) копию актов приема-передачи и (или) акт выполненных работ по поставке медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания.
Непредставление указанных в настоящем пункте документов на участие в тендере не является основанием для отказа в допуске к участию в тендере.
При этом указанные документы учитываются комиссией при выявлении победителя в соответствии с пунктом 441 настоящих Правил.
439. По наименованиям медицинской техники, по которым представлены две и более заявки (наличие конкурентной среды в лоте), не отклоненные по итогам тендера, победитель определяется комиссией по бальной системе.
Заявка, набравшая наибольший итоговый балл, признается победителем, с которым заключается договор поставки медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания по форме, согласно приложению 33 к настоящим Правилам.

436. Бірыңғай дистрибьютордың сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алу рәсімі осы Қағидалардың
3-бөлімінің 1-тарауына сәйкес тапсырыс берушілермен келісілген техникалық ерекшелік және тапсырыс берушілердің сатып алынатын медициналық техникасының тізбесі негізінде жүргізіледі.
437. Әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1-тарауына сәйкес тендерге қатысады және мынадай құжаттарды ұсынады:
1) әлеуетті өнім берушінің алдыңғы 3 (үш) жылдағы медициналық техниканы өндіру көлемі туралы, тендерге қатысушының уәкілетті тұлғасы куәландырған, жылдарға бөлінген, құжаттар;
2) медициналық техниканы өндіруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы құжаттар (тиісті шыққан елдің шетелдік заңды тұлғаларының тізілімінен үзінді не заңды тұлғаның шыққан елінің сауда тізілімінен үзінді немесе шетелдік заңды тұлғаның заңды мәртебесін растайтын заң күші бойынша тең өзге де құжат) (бұдан әрі – шетелдік тұлғаның заңды мәртебесін растайтын құжаттар).
Шетелдік тұлғаның заңды мәртебесін растайтын құжатты ұсыну мүмкін болмаған жағдайда, шетелдік заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылады.
Көрсетілген құжаттар қазақ және (немесе) орыс тілдеріне нотариат куәландырған аудармасымен қоса шет тілінде ұсынылады.
438. Сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы тәжірибесінің болуын растау үшін әлеуетті өнім берушілер мынадай құжаттардың бірін ұсынады:
1) сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы жеткізу туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
2) қабылдау-беру актілерінің көшірмесі және (немесе) сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы жеткізу бойынша орындалған жұмыстар актісі.
Осы тармақта көрсетілген құжаттарды тендерге қатысуға ұсынбау тендерге қатысуға жіберуден бас тарту үшін негіз болып табылмайды.
Бұл ретте көрсетілген құжаттарды осы Қағидалардың 441-тармағына сәйкес жеңімпаз анықталған кезде комиссия ескереді.
439. Тендер қорытындысы бойынша қабылданбаған екі және одан да көп өтінімдер (лотта бәсекелес ортаның болуы) ұсынылған медициналық техниканың атаулары бойынша жеңімпазды балдық жүйе бойынша комиссия айқындайды.
Ең жоғары қорытынды балл жинаған өтінім осы Қағидаларға
33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы беру шарты жасалатын жеңімпаз болып танылады.

440. Если в заявках на участие в тендере содержатся одинаковые условия исполнения договора и набрано одинаковое количество баллов, победителем признается потенциальный поставщик чья заявка на участие в тендере, подана раньше остальных.
441. Расчет итогового балла по каждой заявке производится на веб- портале закупок путем сложения баллов по каждому критерию оценки.
Значимость критериев определяется в процентах, при этом для расчетов баллов применяется коэффициент значимости, равный значению соответствующего критерия в процентах, деленному на 100. Сумма значимостей критериев оценки заявок, составляет 100 процентов, соответственно сумма коэффициентов значимостей показателей равна 1.
1) Стоимость за единицу товара, работы, услуги (по итогам аукциона):
Коэффициент значимости критерия составляет 0,6, значимость критерия: 60 %, количество баллов 60.
Количество баллов, определяется по формуле:
Си= (Сmin/Су) х100х КЗ;
Си=Стоимость итоговая в баллах;
КЗ - коэффициент значимости показателя (критерия);
Су - предложение потенциального поставщика, заявка (предложение) которого оценивается;
Сmin- минимальное предложение из предложений по показателю оценки, предложенных потенциальными поставщиками (победителя аукциона).
2) Наличие производства оборудования:
Коэффициент значимости показателя: 0,15, значимость критерия: 15 %, количество баллов-15 баллов.
Количество баллов определяется по формуле:
Ни = КЗ х Ну;
Ни- наличие производства в баллах;
КЗ - коэффициент значимости показателя;
Ну - предложение потенциального поставщика в баллах, заявка (предложение) которого оценивается.
При наличии производства оборудования, которое подтверждено документально участнику присваивается 100 баллов, оценка в 0 баллов присваивается участнику, к которого нет производства оборудования, или не подтверждено документально.
3) Наличие опыта поставки медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания:
Коэффициент значимости показателя: 0,15, значимость критерия: 15 %, количество баллов-15 баллов.
Количество баллов определяется по формуле:
Зки= КЗ x 100 x (Зу / Зк);
Зки – итоговое количество баллов по данному показателю;
КЗ – коэффициент значимости показателя;
Зу – предложение потенциального поставщика, заявка (предложение) которого оценивается;
Зк – предельно необходимое максимальное значение количества сопоставимых контрактов (договоров).
При этом Зк устанавливается как равное 5 (пяти) договорам (контрактам).
Оценка в 0 баллов присваивается участнику, не имеющему опыта выполнения работ (оказания услуг, поставки товара) в рамках исполнения договоров (контрактов) сопоставимого характера, либо подтверждающих документов.

440. Егер тендерге қатысуға арналған бірнеше өтінімдерде шартты орындаудың бірдей талаптары болса және бірдей балл жинаса, тендерге қатысуға өтінімі басқаларынан бұрын берілген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
441. Әрбір өтінім бойынша қорытынды балды есептеу әрбір бағалау өлшемшарты бойынша балдарды қосу жолымен жүргізіледі.
Өлшемшарттардың маңыздылығы пайызбен айқындалады, бұл ретте балдарды есептеу үшін 100-ге бөлінген пайызбен тиісті өлшемшарттың мәніне тең маңыздылық коэффициенті қолданылады. Өтінімдерді бағалау өлшемшарттарының маңыздылығының сомасы 100 пайызды құрайды, тиісінше көрсеткіштердің маңыздылық коэффициенттерінің сомасы 1-ге тең.
1) Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін құны (аукцион қорытындысы бойынша):
Өлшемшарттың маңыздылық коэффициенті 0,6, өлшемшарттың маңыздылығы: 60%, балл саны 60.
Балл саны формула бойынша айқындалады:
Си=(Смин/Су) х100х КЗ;
Си=Баллдардағы жиынтық құны;
КЗ – көрсеткіштің (өлшемшарттың) маңыздылық коэффициенті;
Су – әлеуетті өнім берушінің бағаланатын ұсынысы, өтінімі (ұсынысы);
Cmin – әлеуетті өнім берушілер (аукцион жеңімпазы) ұсынған бағалау көрсеткіші бойынша ұсыныстардың ең аз ұсынысы.
2) Құрал-жабдық өндірісінің бар болуы:
Көрсеткіштің маңыздылық коэффициенті: 0,15, өлшемшарттың маңыздылығы: 15%, балл саны-15.
Балл саны мына формула бойынша анықталады:
Ни = КЗ х Ну;
Ни – баллдағы өндірістің болуы;
КЗ – көрсеткіштің маңыздылық коэффициенті;
Ну – әлеуетті өнім берушінің баллмен бағаланатын ұсынысы, өтінімі (ұсынысы).
Құжаттамамен расталған құрал-жабдық өндірісі бар болған кезде қатысушыға 100 балл беріледі, 0 балдық баға жабдық өндірісі жоқ немесе құжаттамамен расталмаған қатысушыға беріледі.
3) Сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы жеткізу тәжірибесінің болуы:
Көрсеткіштің маңыздылық коэффициенті: 0,15, өлшемшарттың маңыздылығы: 15%, балл саны-15.
Балл саны мына формула бойынша анықталады:
Зки= КЗ x 100 x (Зу / Зк);
Зки - осы көрсеткіш бойынша балдардың қорытынды саны;
КЗ – көрсеткіштің маңыздылық коэффициенті;
Зу – әлеуетті өнім берушінің бағаланатын ұсынысы, өтінімі (ұсынысы);
Зк – салыстырмалы келісімшарттар (шарттар) санының ең қажетті шекті мәні.
Бұл ретте Зк 5 (бес) шартқа (келісімшартқа) тең ретінде белгіленеді.
0 баллдық баға салыстырмалы сипаттағы шарттарды (келісімшарттарды) орындау шеңберінде жұмыстарды орындау (қызмет көрсету, тауарды жеткізу) тәжірибесі жоқ не растайтын құжаттары жоқ қатысушыға беріледі.

4) Допустимый срок простоя оборудования в квартал:
Коэффициент значимости критерия составляет 0,1, значимость критерия: 10 %, количество баллов-10 баллов.
Допустимый срок простоя оборудования в квартал (начальное значение: 15 (календарных дней)
Количество баллов определяется по формуле:
Пи= (КЗхПmin/Пу) х100,
КЗ – коэффициент значимости Показателя;
Пу – предложение потенциального поставщика, заявка (предложение) которого оценивается;
Пmin - минимальное предложение из предложений по показателю оценки, сделанных потенциальными поставщиками.
Если участник конкурса указывает 0 в конкурсном предложении, при расчете баллов используется минимальное значение 1 день (формула не допускает делить на 0), случаи, когда отсутствуют предложения, оцениваются нулевым количеством баллов.
Глава 11. Порядок формирования и использования лекарственных средств и медицинских изделий неснижаемого запаса единого дистрибьютора
442. Лекарственные средства и медицинские изделия неснижаемого запаса формируются за счет собственных средств единого дистрибьютора.
443. Единым дистрибьютором закупается неснижаемый запас лекарственных средств и медицинских изделий до 25 (двадцати пяти) процентов от объема, заявленного заказчиками на следующий финансовый год.
Перечень и объемы неснижаемого запаса утверждаются единым дистрибьютором по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения.
444. Лекарственные средства и медицинские изделия неснижаемого запаса используются единым дистрибьютором по заявке заказчика в следующих случаях:
1) при нарушении срока поставки поставщиками единому дистрибьютору;
2) при отказе поставщиков от поставки;
3) при расторжении договоров по вине поставщика;
4) при поступлении дополнительной заявки заказчиков в сторону увеличения объема лекарственных средств и медицинских изделий в том же финансовом году;
5) при поступлении заявок заказчиков на следующий финансовый год при условии обновления остаточного срока годности за счет заключаемых договоров одним из способов закупа в соответствии с настоящими Правилами.
445. Лекарственные средства и медицинские изделия неснижаемого запаса пополняются единым дистрибьютором способами предусмотренными главами 1 и 3 раздела 3 настоящих Правил (с учетом остатка лекарственных средств и медицинских изделий).
Раздел 4. Специальные положения
446. Контроль за соблюдением настоящих Правил осуществляют органы государственного аудита и финансового контроля в соответствии с законодательством о государственном аудите и финансовом контроле.
447. Обжалование действий (бездействия), решений организатора закупа, заказчика и единого дистрибьютора рассматривается органами государственного аудита и финансового контроля и его вышестоящим органом в досудебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4) Құрал-жабдықтың бір тоқсанда тұрып қалуына рұқсат етілген мерзімі:
Өлшемшарттың маңыздылық коэффициенті 0,1 құрайды, өлшемшарттың маңыздылығы: 10%, балл саны-10.
Жабдықтың бір тоқсанда тұрып қалуына рұқсат етілген мерзімі (бастапқы мәні: 15 (күнтізбелік күн)
Балл саны мына формула бойынша айқындалады:
Пи= (КЗхПmin/Пу) х 100,
КЗ - Көрсеткіштің маңыздылық коэффициенті;
Пу – әлеуетті өнім берушінің бағаланатын ұсынысы, өтінімі (ұсынысы);
Пmіn – әлеуетті өнім берушілер ұсынған бағалау көрсеткіші бойынша ұсыныстардың ең аз ұсынысы.
Егер конкурсқа қатысушы конкурстық ұсыныста 0-ді көрсетсе, балдарды есептеу кезінде ең төменгі мән 1 күн қолданылады (формула 0-ге бөлуге жол бермейді), ұсыныстар болмаған жағдайлар балдардың нөлдік санымен бағаланады.
11-тарау. Бірыңғай дистрибьютордың дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың төмендемейтін қорын қалыптастыру және пайдалану тәртібі
442. Дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың төмендемейтін қоры бірыңғай дистрибьютордың өз қаражаты есебінен қалыптастырылады.
443. Бірыңғай дистрибьютор келесі қаржы жылына тапсырыс берушілер мәлімдеген көлемнің 25 (жиырма бес) пайызына дейінгі көлемде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың төмендемейтін қорын сатып алады.
Төмендемейтін қордың тізбесі мен көлемдерін бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді.
444. Төмендемейтін қордың дәрілік заттары мен медициналық бұйымдарын бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушінің өтінімі бойынша мынадай жағдайларда:
1) өнім берушілер бірыңғай дистрибьюторға беру мерзімін бұзған кезде;
2) өнім берушілер беруден бас тартқан кезде;
3) өнім берушінің кінәсінен шарттар бұзылған кезде;
4) тапсырыс берушілерден дәл сол қаржы жылы дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың көлемін ұлғайтуға қатысты қосымша өтінімдер келіп түскен кезде;
5) осы Қағидаларға сәйкес сатып алу тәсілдерінің бірімен жасалатын шарттар есебінен жарамдылық мерзімін жаңарту шартымен тапсырыс берушілерден келесі қаржы жылына өтінімдер келіп түскен кезде пайдаланады.
445. Төмендемейтін қордың дәрілік заттары мен медициналық бұйымдарын осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1 және 3-тарауларымен көзделген тәсілдермен (дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қалдығын ескере отырып) бірыңғай дистрибьютор толықтырып отырады.
4-бөлім. Арнайы ережелер
446. Осы Қағидалардың сақталуын бақылауды мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамаға сәйкес жүзеге асырады.
447. Сатып алуды ұйымдастырушының, тапсырыс берушінің және бірыңғай дистрибьютордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағымдануды мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен оның жоғары тұрған органы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен қарайды.

448. При выявлении нарушений, несоответствий условиям Правил, при проведении закупа руководитель заказчика, организатор закупа или единый дистрибьютор признают такой закуп в целом либо по соответствующим лотам недействительным.
449. Действия (бездействие), решения организатора закупа, заказчика и единого дистрибьютора, а также решения органа государственного аудита и финансового контроля и его вышестоящего органа, принятые по результатам рассмотрения жалобы, могут быть обжалованы в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
450. Единый дистрибьютор и местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы в срок до 1 марта года следующего за отчетным представляют в уполномоченный орган в области здравоохранения информацию о доле закупленных от общего объема закупа в количественном и в суммарном выражении лекарственных средств и медицинских изделий у отечественных товаропроизводителей.
451. Допускается проведение процедуры продления долгосрочных договоров поставки и (или) заключения долгосрочного договора поставки сроком до 3 (трех) лет предусмотренного параграфом 2 главы 6 раздела 3 настоящих Правил на бумажном носителе.
452. Единый оператор осуществляет развитие, сопровождение и системно-техническое обслуживание веб-портала, обеспечивает информационную безопасность хранения электронных информационных ресурсов субъектов, размещенных на веб-портале, оказывает консультационную помощь пользователям по вопросам функционирования веб-портала на безвозмездной основе, оказывает на платной основе пользователям услуги по использованию (доступу) веб-портала.
Цена на услуги по использованию (доступу) пользователями веб-портала устанавливается единым оператором, которое обеспечить полное возмещение затрат, понесенных единым оператором на осуществление полномочий единого оператора.
Приложение 1
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных лечебных
продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
(Кому) ___________________
(наименование заказчика,
организатора закупа
или единого дистрибьютора)
Заявка на участие в тендере
__________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика),
рассмотрев объявление/ тендерную документацию по проведению тендера №
__________________________________________________________________,
(название тендера)
получение которой настоящим удостоверяется (указывается, если получена
тендерная документация), настоящей
заявкой выражает согласие осуществить поставку лекарственных средств
/медицинских изделий/фармацевтических услуг в соответствии с условиями
объявления/тендерной документацией по следующим лотам:

448. Сатып алуды өткізу кезінде бұзушылықтар, Қағидалардың шарттарына сәйкессіздіктер анықталған кезде тапсырыс берушінің басшысы, сатып алуды ұйымдастырушы немесе бірыңғай дистрибьютор мұндай сатып алуды тұтастай не тиісті лоттар бойынша жарамсыз деп таниды.
449. Сатып алуды ұйымдастырушының, тапсырыс берушінің және бірыңғай дистрибьютордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органының және оның жоғары тұрған органының шағымды қарау нәтижелері бойынша қабылдаған шешімдеріне Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шағымдануға болады.
450. Бірыңғай дистрибьютор және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейінгі мерзімде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға отандық тауар өндірушілерден дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сандық және жиынтық мәнде сатып алудың жалпы көлемінен сатып алынғандардың үлесі туралы ақпаратты ұсынады.
451. Осы Қағидалардың 3-бөлімі 6-тарауының 2-параграфында көзделген берудің ұзақ мерзімді шарттарын ұзарту және (немесе) берудің ұзақ мерзімді шартын 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге жасасу рәсімін қағаз жеткізгіште жүргізуге жол беріледі.
452. Бірыңғай оператор веб-порталды дамытуды, сүйемелдеуді және жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады, веб-порталда орналастырылған субъектілердің электрондық ақпараттық ресурстарын сақтаудың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етеді, пайдаланушыларға веб-порталдың жұмыс істеу мәселелері бойынша өтеусіз негізде консультациялық көмек көрсетеді, пайдаланушыларға веб-порталды пайдалану (қолжетімділік) бойынша ақылы негізде қызметтер көрсетеді.
Веб-портал пайдаланушыларының пайдалану (қол жеткізу) жөніндегі қызметтердің бағасын монополияға қарсы органмен келісу бойынша бірыңғай оператор белгілейді.
Бұл ретте веб-порталды пайдалану (қол жеткізу) жөніндегі қызметтердің бағасы бірыңғай оператордың өкілеттіктерін жүзеге асыруға жұмсаған бірыңғай оператордың шығындарының толық өтелуін қамтамасыз етуге тиіс.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
(Кімге)______________________
(тапсырыс берушінің, сатып
алуды ұйымдастырушының
немесе бірыңғай
дистрибьютордың атауы)
Тендерге қатысуға өтінім
______________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы),
тендер өткізу жөніндегі хабарландыруды/ тендерлік құжаттаманы қарап,
№ ____________________________________________________
______________________________________________ (тендердің атауы)
осымен алуды куәландыратын (егер тендерлік құжаттама алынса, көрсетіледі), осы
өтініммен мынадай лоттар бойынша хабарландыру шарттарына/тендерлік құжаттамаға сәйкес
дәрілік заттарды/медициналық бұйымдарды/фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді беруді:

1) ________________ (номер лота) ____________________________________
(подробное описание лекарственных средств/медицинских изделий/
фармацевтических услуг)
2) __________________ (номер лота) __________________________________
(подробное описание лекарственных средств/медицинских изделий/
фармацевтических услуг)
в соответствии с условиями, правил организации и проведения закупа лекарственных
средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема
медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила).
Потенциальный поставщик подтверждает, что ознакомлен с условиями,
предусмотренными Правилами, и осведомлен об ответственности за предоставление
конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности,
квалификации, качественных и иных характеристиках поставки медицинской
техники, а также иных ограничениях, предусмотренных действующим
законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик подтверждает достоверность сведений в данной заявке
и прилагаемых к ней документов:
№ п\п
Наименование документа
Количество листов
Настоящая заявка действует до подведения итогов тендера.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) и подпись лица, имеющего полномочия
подписать тендерную заявку от имени и по поручению
___________________________ (наименование потенциального поставщика)
Печать (при наличии)
"___" _______ 20__г.
Приложение 2
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Ценовое предложение потенциального поставщика
__________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
на поставку лекарственного средства и (или) медицинского изделия
№ закупа ____________ Способ закупа ____________ Лот № _____________
№ п/п
Содержание ценового предложения на поставку лекарственного средства/медицинского изделия
Содержание
(для заполнения потенциальным поставщиком)
1
Наименование лекарственного средства или медицинского изделия (международное непатентованное название или состав)
2
Характеристика
3
Единица измерения
4
№ Регистрационного удостоверения (удостоверений)/разрешения на разовый ввоз
5
Торговое наименование лекарственного средства или медицинского изделия
6
Лекарственная форма/характеристика (форма выпуска) по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
7
Единица измерения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
8
Производитель, по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
9
Страна происхождения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
10
Фасовка (количество единиц измерения в упаковке) по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
11
Цена за единицу в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки/цена с наценкой Единого дистрибьютора (при закупе Единым дистрибьютором)
*
12
Количество в единицах измерения (объем)
13
Сумма поставки в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы
14
График поставки
* цена потенциального поставщика/цена с учетом наценки Единого дистрибьютора
Дата "___" ____________ 20___ г.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________ ____________
Подпись _________
Печать (при наличии)
Приложение 3
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Исх. № __________
Дата ____________
Кому:
________________________
________________________
(наименование и реквизиты
организатора закупа, заказчика)
Банковская гарантия (вид обеспечения тендерной заявки)
Наименование банка (филиала банка)
____________________________________________________________
(наименование, БИН и другие реквизиты банка)
Гарантийное обеспечение № ____________________
"__" _____ 20__ года
Банк (филиал банка) ______________________________________________
(наименование) (далее – Банк)
проинформирован, что ____________________________________________
(наименование)
в дальнейшем "Потенциальный поставщик", принимает участие в тендере,
объявленном _____________________________________________________,
(наименование заказчика/организатора закупа)
_________________________________________________________________
(дата, месяц, год объявления)
и готов осуществить оказание услуги (наименование услуги)/ поставку
(наименование и объем товара)
на общую сумму __________________________________ (прописью) тенге,
из них (при участии в закупе по нескольким лотам):

1) ______________ (лот нөмірі) ___________________________________
(дәрілік заттарды/медициналық бұйымдарды/фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді егжей-тегжейлі сипаттау)
2) ______________ (лот нөмірі) ____________________________________
(дәрілік заттарды/медициналық бұйымдарды/фармацевтикалық
көрсетілетін қызметтерді егжей-тегжейлі сипаттау)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) шарттарына сәйкес жүзеге асыруға келісімін білдіреді.
Әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда көзделген шарттармен танысқанын және конкурстық комиссияға өзінің құқығы, біліктілігі, медициналық техниканы берудің сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дәйексіз мәліметтер бергені үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулер жөніндегі жауапкершілік туралы хабардар етілгенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы өтінімдегі мәліметтердің және оған қоса берілетін құжаттардың дұрыстығын растайды:
Р/с №
Құжат атауы
Парақтар саны
Осы өтінім тендердің қорытындылары шығарылғанға дейін жарамды.
Тендерлік өтінімге атынан және тапсырмасы _______________________ (әлеуетті өнім берушінің атауы) бойынша қол қоюға өкілеттігі бар тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
Мөрі (бар болған жағдайда)
"___" _______ 20__ж.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Дәрілік затты және (немесе) медициналық бұйымды беруге әлеуетті өнім берушінің _____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы) баға ұсынысы
Сатып алу № ____________ Сатып алу тәсілі ____________ Лот № _____________
Р/с
Дәрілік затты/медициналық бұйымды беруге баға ұсынысының мазмұны
Мазмұны (әлеуетті өнім беруші толтыру үшін)
1
Дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның атауы (халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы)
2
Сипаттамасы
3
Өлшем бірлігі
4
Тіркеу куәлігінің (куәліктердің)/біржолғы әкелуге рұқсаттың №
5
Дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның саудалық атауы
6
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша дәрілік нысаны/сипаттамасы (шығару нысаны)
7
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өлшем бірлігі
8
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші
9
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша
өндіруші елі
10
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша өлшеп-оралуы (қаптамадағы өлшем бірліктерінің саны)
11
Жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 шарттарында теңгемен бірлік бағасы/Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы (Бірыңғай дистрибьютор сатып алған жағдайда)
12
Өлшем бірлігіндегі саны (көлемі)
13
Әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, ҚҚС-ты және басқа да салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 беру шарттарымен теңгемен жеткізу сомасы
14
Беру графигі
*әлеуетті өнім берушінің бағасы/Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы ескеріледі.
Күні "___" ____________ 20___ ж.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________ _______________
Қолы
_____________ Мөр (бар болған жағдайда)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Шығ. № __________
Күні ____________
Кімге: ___________________
_________________________
(сатып алуды
ұйымдастырушының,
тапсырыс берушінің атауы
мен деректемелері)
Банк кепілдігі
(тендерлік өтінімді қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы (банк филиалы)
_________________________________________________________________
(банктің атауы, БСН және басқа деректемелері)
Кепілдікті қамтамасыз ету № ____________________
"__" _____ 20__ жыл
Банк (банк филиалы) ____________________________________________ (атауы)
(бұдан әрі – Банк)
_______________________________________________________ (атауы)
бұдан әрі "Әлеуетті өнім беруші" ____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының атауы) ____________________________________________________________ жарияланған _________________ (хабарландырудың күні, айы, жылы) сатып алу бойынша тендерге қатысатыны және жалпы сомасы ________________ (жазумен) теңгеге, оның ішінде (бірнеше лот бойынша сатып алуға қатысқан кезде) (тауардың атауы және көлемі) қызмет көрсетуді (қызметтің атауы)/беруді жүзеге асыруға дайын екені хабардар етілді:

1) по лоту № _____ (номер в объявлении) – в размере __________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге;
2)...
В связи с этим Банк _______________________________________________
(наименование банка)
берет на себя безотзывное обязательство выплатить заказчику/организатору закупа
по первому требованию, включая сумму гарантийного обеспечения в размере 1 (один)
процента равную ______________ (сумма в цифрах и прописью) по лоту № ____
на сумму ___________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге, лоту № _____ на сумму________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге, по получении требования на оплату
по основаниям, предусмотренным правилами организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг
(далее – Правила).
Данная гарантия вступает в силу с момента вскрытия тендерной заявки
Потенциального поставщика и действует до принятия по ней решения по существу
в соответствии с Правилами, а при признании Потенциального поставщика
победителем закупа – до представления им соответствующего гарантийного
обеспечения по заключенному договору.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) ______________________________________
Печать Банка
Приложение 4
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Объявление о проведении закупа способом запроса ценовых предложений
Наименование и адрес заказчика или организатора закупа _______________________
Международные непатентованные наименования закупаемых лекарственных средств
(торговое название – при индивидуальной непереносимости), наименования
медицинских изделий без указания торговой марки и производителя и их краткая
характеристика, объем закупа, место поставки, сумму, выделенную для закупа
по каждому лекарственному средству и (или) медицинскому изделию
_________________________________________________________________________
Сроки и условия поставки___________________________________________________
Место представления (приема) документов и окончательный срок подачи ценовых
предложений ______________________________________________________________
Дата и время рассмотрения ценовых предложений ______________________________
Приложение 5
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой договор закупа (между заказчиком и поставщиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
____________________________________________________________________
(полное наименование заказчика),
именуемый в дальнейшем "Заказчик",
в лице ______________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного лица с одной стороны,
и ___________________________________________________________________
(полное наименование поставщика – победителя тендера)
_____________________________________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Поставщик",
в лице _______________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица,
действующего на основании __________, (устава, положения) с другой стороны,
на основании правил организации и проведения закупа лекарственных средств,
медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного
объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила), и протокола об итогах
закупа способом ______________________________________________________
(указать способ) по закупу (указать предмет закупа)
№ _______ от "___" __________ _____ года, заключили настоящий Договор закупа
лекарственных средств и (или) медицинских изделий (далее – Договор) и пришли
к соглашению о нижеследующем:

1) № ____ лот бойынша (хабарландырудағы нөмірі) – мынадай мөлшерде ____________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге;
2) ...
Осыған байланысты Банк ________________________________________ (банктің атауы) тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының бірінші талабымен кепілдік қамтамасыз ету сомасын қоса алғанда, Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген негіздер бойынша төлемге қойылатын талапты алғаннан кейін № ____ лот бойынша ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге, лот № _____ сомаға ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге ______________ (сомасы санмен және жазумен) тең 1 (бір) пайыз мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз ету сомасын төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік Әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтінімін ашқан сәттен бастап күшіне енеді және Қағидаларға сәйкес мәні бойынша шешім қабылданғанға дейін, ал Әлеуетті өнім беруші сатып алу жеңімпазы деп танылған жағдайда, ол жасалған шарт бойынша тиісті кепілдікті қамтамасыз етуді ұсынғанға дейін қолданылады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ____________ Банк мөрі
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыру
Тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы және мекенжайы ___________________________________________________
атауы - пациенттің жеке өзіне жақпаған кезде), сауда маркасы және өндірушісі көрсетілмеген медициналық бұйымдардың атаулары және олардың қысқаша сипаттамасы, сатып алу көлемі, беру орны, әрбір дәрілік затқа және (немесе) медициналық бұйымға сатып алу үшін бөлінген сомалар
Беру мерзімдері және шарттары __________________________________
Құжаттарды ұсыну (қабылдау) орны және баға ұсыныстарын берудің соңғы мерзімі _______________________________________________________
Баға ұсыныстарын қарау күні және уақыты _________________________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
___________________
(орналасқан жері)
"____" ___________ ж.
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ________________________ (тапсырыс берушінің толық атауы) ______________________________ атынан уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын _____________________ (өнім беруші – тендер жеңіпазының толық атауы) ________________________ атынан уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ (Жарғының, Ереженің) негізінде әрекет ететін екінші тараптан, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар), № ______ "___" __________ _____ жылы (сатып алу затын көрсету) сатып алу бойынша ______________________ тәсілмен (тәсілін көрсету) сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың негізінде осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісті:

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Поставщиком в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;
2) цена Договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в соответствии с условиями Договора;
3) товары – лекарственные средства и (или) медицинские изделия и сопутствующие услуги, которые Поставщик должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) сопутствующие услуги – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие как, транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие обязанности Поставщика, направленные на исполнение Договора;
5) Заказчик – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
6) Поставщик – физическое или юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре о закупе и осуществляющее поставку товаров, указанных в условиях Договора.
Глава 2. Предмет Договора
2. Поставщик обязуется поставить товар в соответствии с условиями Договора, в количестве и качестве, определенных в приложениях к настоящему Договору, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) перечень закупаемых товаров;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения Договора (этот подпункт указывается, если в тендерной документации или Правилах предусматривается внесение обеспечения исполнения Договора).
Глава 3. Цена Договора и оплата
4. Цена Договора (для ГУ указать наименование товаров согласно бюджетной программы/специфики) составляет ______________________________________
тенге (указать сумму цифрами и прописью)
и соответствует цене, указанной Поставщиком в его тендерной заявке.

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Шарт – Тапсырыс беруші мен Өнім берушінің арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың сомасы – Тапсырыс берушінің Өнім берушіге Шарт талаптарына сәйкес төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар – Өнім беруші Тапсырыс берушіге Шарттың талаптарына сәйкес беруі тиіс дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
4) ілеспе көрсетілетін қызметтер – тасымалдау және сақтандыру сияқты тауарларды беруді қамтамасыз ететін көрсетілетін қызметтер және Өнім берушінің Шартты орындауға бағытталған басқа да міндеттерін қамтитын, монтаждау, іске қосу, техникалық жәрдем көрсету, оқыту және басқа да қосалқы көрсетілетін қызметтер;
5) Тапсырыс беруші – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, медициналық қызметтер көрсететін әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
6) Өнім беруші – Тапсырыс берушімен жасалған сатып алу туралы Шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін және Шарт талаптарында көрсетілген тауарларды беруді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың нысанасы
2. Өнім беруші тауарды Шарттың талаптарына сәйкес, осы Шартқа қосымшаларда айқындалған мөлшерде және сапада беруге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың тізбесі;
3) техникалық ерекшелік;
4) Шарттың орындалуын қамтамасыз ету (бұл тармақша егер тендерлік құжаттамада немесе Қағидаларда Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделсе көрсетіледі).
3-тарау. Шарттың бағасы және төлемі
4. Шарттың бағасы (ММ үшін бюджеттік бағдарламаға/ерекшелікке сәйкес тауарлардың атауын көрсету) ______________________________________ теңгені (соманы санмен және жазумен көрсету) құрайды және Өнім берушінің оның тендерлік өтінімінде көрсеткен бағасына сәйкес келеді.

5. Оплата Поставщику за поставленные товары производиться на следующих условиях:
Форма оплаты _____________ (перечисление, за наличный расчет, аккредитив и иные платежи)
Сроки выплат ____ (пример: % после приемки товара в пункте назначения или предоплата, или иное).
6. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) копия договора или иные документы, представляемые Поставщиком и подтверждающие его статус производителя, официального дистрибьютора либо официального представителя производителя;
2) счет-фактура, накладная, акт приемки-передачи;
3) иные документы специфичные для конкретного вида товара (при закупе медицинской техники: график проведения сервисного обслуживания; сертификат о прохождении первичной поверки средства измерения, если товар является средством измерения; документы, подтверждающие проведение обучения медицинских и технических специалистов заказчика).
Глава 4. Условия поставки и приемки товара
7. Товары, поставляемые в рамках Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
8. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, представленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего Договора.
Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
9. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика использовать какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации Договора.
10. Поставщик должен обеспечить упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения.
Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
11. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне ее должны строго соответствовать законодательству Республики Казахстан.
12. Поставка товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика/организатора закупа, оговоренными в перечне закупаемых товаров.

5. Өнім берушіге берілген тауарлар үшін ақы төлеу мынадай шарттарда жүргізіледі:
Төлем түрі _____________ (аудару, қолма-қол есеп айырысу, аккредитив және өзге де төлемдер)
Төлеу мерзімі: ____ (мысалы: % межелі пунктке тауарды қабылдағаннан кейінгі немесе алдын ала төлем немесе өзгелер).
6. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
1) Өнім беруші ұсынатын және оның өндіруші, ресми дистрибьютор не өндірушінің ресми өкілі мәртебесін растайтын шарттың көшірмесі немесе өзге де құжаттар;
2) шот-фактура, жүкқұжат, қабылдап алу-беру актісі;
3) тауардың нақты түріне тән өзге де құжаттар (медициналық техниканы сатып алу кезінде: сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кестесі; егер тауар өлшеу құралы болып табылса, өлшеу құралының бастапқы тексеруден өткені туралы сертификат; тапсырыс берушінің медициналық және техникалық мамандарын оқытуды растайтын құжаттар).
4-тарау. Тауарды беру және қабылдау шарттары
7. Шарт шеңберінде берілетін тауарлар техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
8. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың немесе оның қандай да бір ережелерінің, сондай-ақ Тапсырыс беруші немесе осы Шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың, жоспарлардың, сызбалардың, модельдердің, үлгілердің немесе ақпараттың мазмұнын ешкімге ашпауға тиіс.
Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.
9. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда аталған қандай да бір құжаттарды немесе ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға тиіс.
10. Өнім беруші тауарларды соңғы межелі пунктіне тасымалдау кезінде олардың бүлінуінен немесе бүлінуінен алдын алатын қаптаманы қамтамасыз етуге тиіс.
Қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс.
Қаптама жәшіктердің габариттерін және олардың салмағын айқындау кезінде жеткізудің межелі пунктінің алыстығын және тауарларды алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуын ескеру қажет.
11. Жәшіктердің қаптамасы және таңбалау, сондай-ақ оның ішіндегі және сыртындағы құжаттама Қазақстан Республикасының заңнамасына қатаң сәйкес келуі тиіс.
12. Тауарларды беруді Өнім беруші сатып алынатын тауарлар тізбесінде айтылған Тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының талаптарына сәйкес жүзеге асырады.

13. Поставщик должен поставить товары до пункта назначения, указанного в приложении к тендерной документации. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену Договора.
Глава 5. Особенности поставки и приемки медицинской техники
14. Гарантийное сервисное обслуживание на поставляемую медицинскую технику действительно в течение 37 (тридцать семь) месяцев после установки и введения в эксплуатацию, стоимость гарантийного сервисного обслуживания в течение данного периода включена в цену договора и включает в себя регламентные и ремонтные работы, а также используемые при этом запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем. При этом гарантийное сервисное обслуживание продлевается на срок соразмерно периоду простоя по причине поломки, ремонта, замены узлов и комплектующих медицинской техники или на указанный период Заказчику Поставщиком предоставляется аналогичная работающая медицинская техника.
15. В рамках данного Договора Поставщик должен предоставить услуги, указанные в тендерной документации.
16. Цены на сопутствующие услуги включены в цену Договора.
17. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
18. Поставщик, при прекращении производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) при необходимости вслед за прекращением производства бесплатно предоставить Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
19. Поставщик гарантирует, что товары, поставленные в рамках Договора:
1) являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если Договором не предусмотрено иное;
2) не имеют дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных товаров в условиях, обычных для страны Заказчика.
20. При появлении дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.

13. Өнім беруші тауарларды тендерлік құжаттамаға қосымшада көрсетілген межелі пунктке дейін жеткізуге тиіс. Бұл тауарларды межелі пунктке дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және төлем жүргізеді, ал осыған байланысты шығыстар Шарттың бағасына енгізіледі.
5-тарау. Медициналық техниканы беру және қабылдау ерекшеліктері
14. Жеткізілетін медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету орнатылғаннан және пайдалануға берілгеннен кейін 37 (отыз жеті) ай ішінде жарамды, осы кезең ішінде кепілдікті сервистік қызмет көрсету құны Шарттың бағасына енгізілген және өзіне регламенттік және жөндеу жұмыстарын, сондай-ақ бұл ретте дайындаушы зауыт өндірген пайдаланылатын қосалқы бөлшектер мен тораптарды қамтиды. Бұл ретте кепілдікті сервистік қызмет көрсету медициналық техниканың тораптары мен жинақтауыштарының бұзылуы, жөнделуі, ауыстырылуы себебінен тоқтап тұру кезеңіне мөлшерлес мерзімге ұзартылады немесе Тапсырыс берушіге көрсетілген кезеңге Өнім беруші осыған ұқсас жұмыс істейтін медициналық техниканы ұсынады.
15. Осы Шарт шеңберінде Өнім беруші тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді ұсынуы тиіс.
16. Ілеспе қызметтердің бағасы Шарттың бағасына кіреді.
17. Тапсырыс беруші Өнім берушіден Өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуды талап ете алады.
18. Өнім беруші қосалқы бөлшектерді өндіруді тоқтатқан кезде:
а) Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы тоқтауы туралы алдын ала хабарлауы;
б) қажет болған жағдайда өндіріс тоқтатылғаннан кейін Тапсырыс берушіге қосалқы бөлшектерге жоспарларды, сызбаларды және техникалық құжаттаманы тегін беруі тиіс.
19. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілген тауарлардың:
1) егер шартта өзгеше көзделмесе, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модельдер болып табылатынына;
2) Тапсырыс берушінің елі үшін әдеттегі жағдайларда берілген тауарларды қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді.
20. Тапсырыс беруші ұсынған техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте Өнім беруші дайындаған конструкцияларда, материалдарда ақаулар пайда болса Өнім беруші Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелікте жол берген олқылықтары үшін жауапты болмайды.

21. Эта гарантия действительна в течение ______ дней после (указать требуемый срок гарантии) доставки всей партии товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в Договоре.
22. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
23. После получения уведомления о выходе товара из строя поставщик должен в срок не более 72 (семьдесят два) часов с момента получения уведомления обеспечить выезд квалифицированного специалиста на место для определения причин, сроков предполагаемого ремонта. Поставщик должен произвести ремонт, используя запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или замену бракованного товара или его части без каких-либо расходов со стороны заказчика в течение одного месяца.
24. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в течение одного месяца, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
25. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или услуги, предоставляемые Поставщиком и иные) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
26. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
Глава 6. Ответственность Сторон
27. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
28. Поставка товаров и предоставление услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком, указанным в таблице цен.
29. Задержка с выполнением поставки со стороны поставщика приводит к удержанию обеспечения исполнения договора и выплате неустойки.
30. Если в период выполнения Договора Поставщик в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Поставщика Заказчик должен оценить ситуацию и может, по согласованию с администратором бюджетной программы, продлить срок выполнения Договора поставщиком. В этом случае, такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в Договор.

21. Бұл кепілдік тауарлардың бүкіл партиясын немесе оның бір бөлігін нақты жағдайға байланысты жеткізгеннен және оларды Шартта көрсетілген соңғы межелі пунктте қабылдағаннан кейін ______ күн ішінде жарамды (кепілдіктің талап етілетін мерзімі көрсетілсін).
22. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті.
23. Тауардың істен шығуы туралы хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған кезден бастап 72 (жетпіс екі) сағаттан аспайтын мерзімде болжамды жөндеудің себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті маманның жергілікті жерге шығуын қамтамасыз етуге тиіс. Өнім беруші дайындаушы зауыт өндірген қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдалана отырып жөндеу немесе Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақаулы тауарды немесе оның бөлігін ауыстыруды бір ай ішінде жүргізуге тиіс.
24. Егер Өнім беруші хабарламаны алып, бір ай ішінде ақауды(ларды) түзетпесе, Тапсырыс беруші Өнім берушінің есебінен және Тапсырыс берушінің Өнім берушіге қатысты Шарт бойынша иелене алатын басқа құқықтарына қандай да бір залалсыз ақауларды түзету бойынша қажетті санкциялар мен шараларды қолдана алады.
25. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеп-жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Өнім беруші ұсынатын қызметтер және өзгелер) жол берілмейді.
26. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша тауарлардың кез келген бөлігін беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда шарттың бағасы немесе беру графигі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің осы баптың шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
27. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да бермеуге тиіс.
28. Тауарларды беруді және қызметтерді көрсетуді Өнім беруші баға кестесінде көрсетілген кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
29. Өнім беруші тарапынан жеткізудің орындалуының кешіктірілуі Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қалуға және тұрақсыздық айыбын төлеуге алып келеді.
30. Егер Шартты орындау кезеңінде Өнім беруші кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Өнім беруші Тапсырыс берушіге кешіктіру фактісі, оның болжамды ұзақтығы және себебі (себептері) туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Өнім берушіден хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші жағдайды бағалауға тиіс және бюджеттік бағдарлама әкімшісімен келісу бойынша Өнім берушінің Шартты орындау мерзімін ұзарта алады. Бұл жағдайда мұндай ұзартуды тараптар Шартқа түзетулер енгізу арқылы ратификациялауға тиіс.

31. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить товары в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процентов от суммы недопоставленного или поставленного с нарушением сроков товара.
32. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
33. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны, и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
34. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение десяти календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.
35. Если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
36. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае, расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.

31. Форс-мажор жағдайларды қоспағанда, егер Өнім беруші тауарларды Шартта көзделген мерзімдерде бере алмаса, Тапсырыс беруші Шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, Шарттың бағасынан жеткіліксіз берілген немесе мерзімі бұзылып берілген тауар сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы түрінде шегереді.
32. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажор жағдайлардың нәтижесі болып табылса, Өнім беруші өзінің Шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе Шарттың талаптарын орындамауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.
33. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың қателікке немесе немқұрайлыққа байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін емесжағдайда, күтпеген сипатқа ие оқиғаны білдіреді және еңсерілмейтін күш (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағанын дәлелдейтін көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.
34. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік он күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Тараптың хабарламауы немесе уақтылы хабарламау Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
35. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
36. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты кез келген уақытта бұза алады. Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер Шартты бұзу зиян келтірмесе немесе іс-әрекеттерді жасауға немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе кейіннен қойылатын санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.

37. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения Договора, должен оговариваться объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
38. Если в течение 21 (двадцати одного) календарного дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению к Договору.
Глава 7. Конфиденциальность
40. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.

37. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты одан әрі орындаудың орынсызд болуына байланысты оны кез келген уақытта бұза алады. Хабарламада Шартты бұзудың себебі көрсетілуге тиіс, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енген күні көрсетілуге тиіс.
Шарт осындай жағдайларға байланысты күшін жойған кезде Өнім беруші Шартты бұзуға байланысты бұзатын күнге іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқылы. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.
38. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
39. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайтынын, ондай іс-әрекет жасауға түрткі болмайды, сондай-ақ Шартқа қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайтынын растайды.
7-тарау. Құпиялылық
40. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты өткеннен кейін немесе оны бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жария қол жетімді болуы;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе оны бұзбай өзгеше түрде (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрату бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашқан кезде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.

41. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, при установлении нарушения такого обязательства.
Глава 8. Заключительные положения
42. Договор составляется на казахском и русском языках. Если второй стороной Договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводиться на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. При необходимости рассмотрения Договора в судебном порядке рассматривается экземпляр Договора на казахском или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
43. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
44. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
45. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
46. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
47. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) либо после подписания Сторонами и внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора.
Дата регистрации в территориальном органе казначейства (для государственных органов и государственных учреждений): ________________.
48. Настоящий Договор закупа товара регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком закупа лекарственных средств и медицинских изделий. Любые вносимые в настоящий Договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Поставщика и протоколу об итогах тендера.
Глава 9. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик: ______________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение
к Типовому договору закупа
(между заказчиком и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

41. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелердің бұзушылығы белгіленген кезде өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
8-тарау. Қорытынды ережелер
42. Шарт қазақ және орыс тілдерінде жасалады. Егер Шарттың екінші тарабы шетелдік ұйым болып табылған жағдайда, екінші данасы Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес тілге аударылуы мүмкін. Шартты сот тәртібімен қарау қажет болған жағдайда шарттың қазақ немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Тараптар алмасатын Шартқа қатысты барлық хат алмасу және басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.
43. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасы беріле отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
44. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына байланысты күшіне енеді.
45. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.
46. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
47. Осы Шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органында тіркегеннен кейін (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) не Тараптар қол қойғаннан және Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
Аумақтық қазынашылық органында тіркелген күні (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін): ________________.
48. Осы тауарды сатып алу Шарты Тапсырыс берушінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, Өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес келуге тиіс.
9-тарау. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші:
_____________________
БСН Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Сатып алудың үлгі шартына
(тапсырыс беруші мен өнім
беруші арасында)
қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.
3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом работников другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
4. Каждая из Сторон запрашивает у другой Стороны документы, содержащие сведения по исполнению настоящего Договора в целях анализа хода исполнения настоящего Договора.
5. При возникновении у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона уведомляет другую Сторону в письменной форме, а также информирует об этом вышестоящего руководителя и (или) руководство государственного органа либо организации, сотрудником которой является, и (или) уполномоченные государственные органы в соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции".
6. В письменном уведомлении Сторона ссылается на факты или предоставляет материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, его аффилированными лицами, работниками, агентами, представителями, посредниками и (или) субподрядчиками (соисполнителями), выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования Антикоррупционного законодательства.

1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға түрткі болмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемеуге, төлемге ұсынбайтынын және төлеуге рұқсат берметінін растайды.
2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтын растайды.
3. Осы Шарт Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың жұмыскерлерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды беру, олардың атына жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау жолымен және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қоятын және осы қызметкердің оны ынталандыратын тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен ынталандырудан бас тартады.
4. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан осы Шарттың орындалу барысын талдау мақсатында осы Шарттың орындалуы жөніндегі мәліметтерді қамтитын құжаттарды сұратады.
5. Тарапта қандай да бір сыбайлас жемқорлыққа қарсы жағдайлардың бұзылғаны немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған кезде, тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша нысанда хабардар етеді, сондай-ақ бұл туралы жоғары тұрған басшыға және (немесе) қызметкері болып табылатын мемлекеттік органның не ұйымның басшылығына және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 24-бабының 1-тармағына сәйкес хабарлайды.
6. Жазбаша хабарламада Тарап контрагенттің, оның үлестес тұлғаларының, жұмыскерлерінің, агенттерінің, өкілдерінің, делдалдардың және (немесе) қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) осы шарттардың қандай да бір ережелерінің бұзушылығының болғанын немесе болуы мүмкін екенін анық растайтын немесе болжауға негіз болатын, қолданылатын заңнамада пара беру немесе алу, коммерциялық сатып алу ретінде сараланатын әрекеттерден, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттер фактілеріне сілтеме жасайды немесе материалдарды ұсынады.

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десяти) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 6
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой договор на оказание фармацевтических услуг
(между заказчиком и поставщиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
________________________________________________________________________,
именуемый (ое), (ая) (полное наименование администратора бюджетных программ)
в дальнейшем "Заказчик",
в лице __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица),
действующий на основании ________________________________________________,
с одной стороны и ________________________________________________________
(полное наименование Поставщика)
_____________________________ именуемый (ое), (ая) в дальнейшем "Поставщик",
в лице ___________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица),
действующего на основании ___________ (Устава, Положения) с другой стороны,
на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения", правилами организации и проведения закупа лекарственных
средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема
медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила), итогов закупа
фармацевтических услуг, проведенного "__" _________20__года, заключили
настоящий Договор на оказание фармацевтических услуг (далее – Договор)
о нижеследующем:

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте Тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжамды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдемдеседі.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына жібереді.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған үлгі шарт
(тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
___________________
(орналасқан жері)
"____" ___________ ж.
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ________________________ (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің толық атауы) ___________________________ атынан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ негізінде әрекет ететін бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын _____________________ (Өнім берушінің толық атауы) ____________________ атынан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ (Жарғының, Ереженің) негізінде әрекет ететін екінші тараптан, "Халық денсаулығы және жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің, Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан
әрі – Қағидалар), "____" ___________ 20__ жылы өткізілген фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындыларының негізінде төмендегілер туралы осы Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет Договора
1. Поставщик оказывает фармацевтическую услугу в населенных пунктах Перечень объектов розничной реализации лекарственных средств, через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение, указанных в приложении 1 к Договору.
2. Заказчик осуществляет возмещение затрат Поставщику по перечню и сумме согласно приложению 2 к Договору.
Глава 2. Порядок расчета
3. Сумма Договора на ______ год составляет __________ (указать сумму цифрами и прописью) тенге.
4. Заказчик возмещает затраты Поставщику за фактически оказанные услуги, в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ.
5. Возмещение затрат осуществляется ежемесячно, в соответствии с актом оказанных фармацевтических услуг, на основании сверки представленных реестров рецептов.
6. Допускается авансирование Поставщика в размере 30 (тридцать) процентов от общей суммы Договора.
7. Сумма Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема фармацевтических услуг.
Глава 3. Права и обязанности сторон
8. Поставщик обязан:
1) оказывать населению фармацевтическую деятельность в населенных пунктах по перечню, определенному Заказчиком;
2) предоставлять населению наглядную информацию о перечне видов заболеваний и отдельных категорий населения при оказании лечения в амбулаторных условиях которых, лекарственные средства и специализированные лечебные продукты отпускаются бесплатно и на льготных условиях, отпускных ценах и суммах возмещения стоимости лекарственных средств;
3) вводить данные в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
4) ежемесячно передавать Заказчику сводный реестр рецептов в электронной версии и на бумажных носителях, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств по форме согласно приложению 3 к настоящему Договору;
5) предоставлять Заказчику всю документацию, необходимую для проведения проверки исполнения настоящего Договора.
9. Заказчик обязуется:
1) своевременно производить возмещение затрат Поставщика за оказанные фармацевтические услуги;
2) обеспечить Поставщика информацией о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
3) проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в Республике Казахстан.
Глава 4. Ответственность сторон
10. Поставщик несет ответственность:

1-тарау. Шарттың нысанасы
1. Өнім беруші елді мекендерде Шартқа 1-қосымшада көрсетілген амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету жүзеге асырылатын дәрілік заттарды бөлшек саудада өткізу объектілерінің тізбесін көрсетеді.
2. Тапсырыс беруші Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тізбе және сома бойынша Өнім берушінің шығындарын өтейді.
2-тарау. Есептеу тәртібі
3. Шарттың сомасы ____________ жылға __________ теңгені (соманы сандармен және жазумен көрсету) құрайды.
4. Тапсырыс беруші Өнім берушінің іс жүзінде көрсетілетін қызметтерінің шығындарын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде өтейді.
5. Шығындарды өтеу ұсынылған рецептілер тізілімін салыстыру негізінде көрсетілген фармацевтикалық қызмет актісіне сәйкес ай сайын жүзеге асырылады.
6. Өнім берушіге Шарттың жалпы сомасынан 30 %-ы (отыз пайызы) мөлшерінде аванс беруге рұқсат етіледі.
7. Шарттың сомасы көрсетілген фармацевтикалық қызметтер ескеріле отырып, түзетілуі тиіс.
3-тарау. Тараптардың міндеттері мен құқықтары
8. Өнім беруші:
1) халыққа Тапсырыс беруші белгілеген тізбе бойынша елді мекендерде фармацевтикалық қызметтер көрсетуге;
2) халыққа ауру түрлерінің тізбесі және амбулаториялық емдеген кезде дәрілік заттар мен арнайы емдік өнімдер тегін және жеңілдік шарттармен берілетін халықтың жекелеген санаттары туралы, өткізетін бағасы мен дәрілік заттардың құнын өтеу сомалары туралы көрнекі ақпарат беруге;
3) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша дерек қорға деректер енгізуге;
4) Тапсырыс берушіге ай сайын осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттердің жиынтық тізілімін қағаз түрінде және электрондық нұсқада беруге;
5) Тапсырыс берушіге осы Шарттың орындалуына тексеру жүргізу үшін қажетті барлық құжаттаманы беруге міндетті.
9. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген фармацевтикалық қызмет үшін Өнім берушінің шығындарын уақтылы өтеуге;
2) Өнім берушіні тегін және жеңілдікті рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдар туралы ақпаратпен қамтамасыз етуге;
3) Қазақстан Республикасында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету мәселелері жөнінде халықты ақпараттандыруға бағытталған қажетті ұйымдастыру іс-шараларын өткізуге міндеттенеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
10. Өнім беруші:

1) за допущенные случаи нарушения по предоставлению населению фармацевтической услуги (отказ в обеспечении лекарственными средствами, определенных Заказчиком, отпуск препаратов ненадлежащего качества) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за реализацию лекарственных средств через объекты, не имеющие разрешения (права) реализации лекарственных средств;
3) за достоверность вводимых в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
4) за ежемесячную передачу Заказчику реестра рецептов, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств.
11. Заказчик несет ответственность:
1) за своевременное предоставление Поставщику данных о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
2) за своевременное перечисление денежных средств на возмещение затрат Поставщику за фактически оказанный объем медицинской помощи на основании сверки представленных реестров рецептов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) за ведение автоматизированной базы данных по амбулаторному лекарственному обеспечению.
12. Нарушение условий Договора по оказанию фармацевтической деятельности о стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование Договора или выплате неустойки в размере 0,01 (ноль целых одна сотая) процентов от суммы неисполненных или исполненных ненадлежащим образом обязательств.
13. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 4 к Договору.
Глава 5. Изменение и расторжение Договора
14. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по письменному соглашению сторон.
15. О намерении досрочного прекращения Договора стороны обязаны уведомить друг друга не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты прекращения Договора.
16. За нарушение условий Договора Заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть Договор, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств.
Глава 6. Форс-мажор
17. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.

1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халыққа фармацевтикалық қызмет көрсету бойынша жіберілген бұзушылық жағдайлары (Тапсырыс беруші белгілеген дәрілік заттармен қамтамасыз етуден бас тарту, сапасыз препараттарды босату) үшін;
2) дәрілік заттарды өткізуге рұқсаты (құқығы) жоқ объектілерден дәрілік заттарды өткізгені үшін;
3) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша дерек қорына енгізілетін деректердің дәйектілігі үшін;
4) Тапсырыс берушіге ай сайын дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттер тізілімін беруге жауапты болады.
11. Тапсырыс беруші:
1) Өнім берушіні тегін және жеңілдікті рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдары туралы ақпаратпен қамтамсыз етуге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған рецепттер тізілімін салыстыру негізінде Өнім берушінің іс жүзінде көрсеткен медициналық көмектің көлемі үшін шығындарды өтеуге ақша қаражатын уақтылы аударуға;
3) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша автоматтандырылған дерек қорына жүргізуге жауапты болады.
12. Өнім берушінің тарапынан фармацевтикалық қызмет көрсету жөніндегі Шарттың талаптарын бұзу оған жүктелген мынадай санкцияларға: Шартты жоюға немесе орындалмаған не тиісінше орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) пайыз мөлшерінде тұрақсыздықты төлеуге әкелуі мүмкін.
13. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттер жасамайтынын, оларды жасауға түрткі болмайтынын, сондай-ақ Шартқа 4-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайтынын растайды.
5-тарау. Шартты өзгерту және бұзу
14. Шарттың талаптары Тараптардың жазбаша келісуі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
15. Шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы Тараптар Шартты тоқтатудың болжамдады күніне дейін кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын бірін-бірі хабардар етуге міндетті.
16. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін Тапсырыс беруші міндеттемелерді орындамағаны туралы Өнім берушіге жазбаша хабарлама жіберіп, Шартты бір жақты тәртіппен бұза алады.
6-тарау. Форс-мажор
17. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге кідіртпей осы жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.

18. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны, и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
Глава 7. Конфиденциальность
19. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (три) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
20. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, при установлении нарушения такого обязательства.
Глава 8. Заключительные положения
21. Ни одна из сторон не имеет право передавать свои обязательства по Договору третьей стороне без письменного согласия другой стороны.
22. Договор составлен в двух экземплярах, на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика, другой – у Поставщика.
23. Договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном органе Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и действует до 31 декабря 20__ года.
Глава 9. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Перечень объектов розничной реализации лекарственных средств и медицинских изделий через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение
Наименование населенного пункта
Наименование объекта розничной реализации (аптека, аптечный пункт, аптечный киоск, сельские семейно-врачебные амбулатории, фельдшерские пункты и другие)
Адрес
Приложение 2
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования в амбулаторных условиях с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами на _______ год и сумма возмещения
№ п/п
Виды заболеваний или отдельных категорий населения
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена, тенге
Сумма возмещения, тенге
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий для льготного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами на _______ год и сумма возмещения
№ п/п
Виды заболеваний или отдельных категорий населения
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена, тенге
Сумма возмещения, с учетом коэффициента возмещения, тенге
Приложение 3
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Сводный реестр рецептов (по амбулаторному лекарственному обеспечению)
за период с _________ по _________ 20__ г. по поставщику __________________
№ рецептов
Наименования медицинских организаций, выписавших бесплатные и (или) льготные рецепты
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Количество
Отпускная цена
Сумма к возмещению
Составил:
Руководитель Ф.И.О. (при его наличии)
"___" _________ 20 __ г.
Приложение 4
к Типовому договору
на оказание
фармацевтических услуг
Форма
Антикоррупционные требования

18. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда, Тараптардың кез келгенінің бақылауына бағынбайтын күтпеген сипатқа ие (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағаны туралы куәлікте көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.
7-тарау. Құпиялылық
19. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
20. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген кезде өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
8-тарау. Қорытынды ережелер
21. Тараптардың ешқайсысының екінші тараптың жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа беруге құқығы жоқ.
22. Шарт бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада жасалған, бір дана Тапсырыс берушіде, екіншісі Өнім берушіде болады.
23. Шарт Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің аумақтық органында тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
9-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші:
_____________________
БСН Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
1-қосымша
Нысан
Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді жүзеге асыратын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды бөлшек саудада сату объектілерінің тізбесі
Елді мекеннің атауы
Бөлшек саудада сату объектісінің атауы (дәріхана, дәріхана пункті, дәріхана дүңгіршегі, ауылдық отбасылық дәрігерлік амбулатория, фельдшер пункті және басқалар)
Мекенжайы
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
2-қосымша
Нысан
___________ жылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты арнайы емдік өнімдермен тегін қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі және өтелетін сомасы
р/с №
Аурудың түрлері немесе халықтың жекелеген санаты
Дәрілік заттардың атауы
Дозасы мен шығарылу нысаны
Сату бағасы, теңге
Құнын өтеу сомасы, теңге
___________ жылы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты арнайы емдік өнімдермен жеңілдікпен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі және өтелетін сомасы
р/с №
Аурудың түрлері немесе халықтың жекелеген санаты
Дәрілік заттардың атауы
Дозасы мен шығарылу нысаны
Сату бағасы, теңге
Құнын өтеу коэффициентін есепке алғандағы құнын өтеу сомасы, теңге
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
3-қосымша
Нысан
__________ өнім беруші бойынша 20__ жылғы ______ бастап _____ дейінгі кезеңдегі (амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша) рецепттердің жиынтық тізілімі
Рецепттердің №
Тегін және (немесе) жеңілдікті рецепттер жазып берген медициналық ұйымның атауы
Дәрілік заттардың атауы
Дозасы мен шығарылу нысаны
Саны
Сату бағасы
Құнын өтеу сомасы
Құрастырды:
Басшы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"___" _________ 20 _______ ж.
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған үлгі шартқа
4-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.
3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом работников другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
4. Каждая из Сторон запрашивает у другой Стороны документы, содержащие сведения по исполнению настоящего Договора в целях анализа хода исполнения настоящего Договора.
5. При возникновении у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона уведомляет другую Сторону в письменной форме, а также информирует об этом вышестоящего руководителя и (или) руководство государственного органа либо организации, сотрудником которой является, и (или) уполномоченные государственные органы в соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции".
6. В письменном уведомлении Сторона ссылается на факты или предоставляет материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, его аффилированными лицами, работниками, агентами, представителями, посредниками и (или) субподрядчиками (соисполнителями), выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования Антикоррупционного законодательства.

1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.
2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтындығына сендіреді.
3. Осы Шарт Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың қызметкерлерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды беру, олардың атына жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау жолымен және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қоятын және осы қызметкердің оны ынталандыратын тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен ынталандырудан бас тартады.
4. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан осы Шарттың орындалу барысын талдау мақсатында осы Шарттың орындалуы жөніндегі мәліметтерді қамтитын құжаттарды сұратады.
5. Тарапта қандай да бір Сыбайлас жемқорлыққа қарсы жағдайлардың бұзылғаны немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған кезде, тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша нысанда хабардар етеді, сондай-ақ бұл туралы жоғары тұрған басшыға және (немесе) қызметкері болып табылатын мемлекеттік органның не ұйымның басшылығына және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 1-тармағына сәйкес хабарлайды.
6. Жазбаша хабарламада Тарап контрагенттің, оның үлестес тұлғаларының, жұмыскерлерінің, агенттерінің, өкілдерінің, делдалдардың және (немесе) қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) осы шарттардың қандай да бір ережелерін бұзу болғанын немесе болуы мүмкін екенін анық растайтын немесе болжауға негіз болатын, қолданылатын заңнамада пара беру немесе алу, коммерциялық сатып алу ретінде сараланатын әрекеттерден, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерден көрінетін фактілерге сілтеме жасайды немесе материалдарды ұсынады.

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 7
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Наименование экспертной организации ___________________________________
Заявление для выдачи заключения на соответствие характеристик технической спецификации для закупа медицинской техники
"____"__________20___ года
1. Полное наименование Заявителя (с указанием формы собственности)
2. Сведения о медицинской технике
Наименование медицинской техники
Причины приобретения (впервые, взамен старой и прочее)
3. Общие сведения организации здравоохранения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя или лица его замещающего
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, ответственного за реализацию проекта
Фактический адрес (почтовый адрес)
Юридический адрес
Банковские реквизиты
ИИН (БИН),
БИК,
ИИК,
Кбе16
Банк -
Рабочий телефон (первого руководителя или лица его замещающего)
Мобильный телефон
Рабочий телефон (ответственного за закуп медицинской техники)
Мобильный телефон лица, ответственного за закуп медицинской техники
Факс
e-mail
4. Технические характеристики
Сопоставляемые параметры медицинской техники из технической спецификации
Значения параметров технической спецификации медицинской техники
Модели медицинской техники*
Модель медицинской техники 1
Модель медицинской техники 2
Значения параметров технической характеристики медицинской техники, зарегистрированной в Республике Казахстан: модель________, производитель, номер регистрационного удостоверения Республики Казахстан ____
Значения параметров технической характеристики медицинской техники, зарегистрированной в Республике Казахстан: модель________, производитель, номер регистрационного удостоверения Республики Казахстан ____
Настоящим гарантирую и подтверждаю достоверность, полноту и содержание предоставленных документов и материалов.
Руководитель или лицо его замещающее ________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 8
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
УТВЕРЖДАЮ
______________________
должность
______________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_____________ подпись
_________________ дата
Заключение на соответствие характеристик технической спецификации для закупа медицинской техники №___________ "____" __________20___ года

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Сараптама ұйымының атауы ____________________________
Медициналық техниканы сатып алу үшін техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды беру үшін өтініш
"____" _________20___ жыл
1. Өтініш берушінің толық атауы (меншік нысанын көрсете отырып)
2. Медициналық техника туралы мәліметтер
Медициналық техниканың атауы
Сатып алу себептері (алғаш рет, ескінің орнына және басқалар)
3. Денсаулық сақтау ұйымының жалпы мәліметтері
Бірінші басшының немесе оны алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жобаны іске асыруға жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нақты мекенжайы (пошталық мекенжайы)
Заңды мекенжайы
Банк деректемелері
ЖСН (БСН),
БСК,
ИИК,
Кбе16
Банк -
Жұмыс телефоны (бірінші басшының немесе оны алмастыратын адамның)
Ұялы телефон
Жұмыс телефоны (медициналық техниканы сатып алуға жауапты адамның)
Ұялы телефон (медициналық техниканы сатып алуға жауапты адамның)
Факс
e-mail
4. Техникалық сипаттамалары
Техникалық ерекшеліктен медициналық техниканың салыстырылатын параметрлері
Медициналық техниканың техникалық ерекшелігінің параметрлерінің мәндері
Медициналық техниканың модельдері*
Медициналық техниканың моделі 1
Медициналық техниканың моделі 2
Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы параметрлерінің мәндері: моделі_________, өндіруші, Қазақстан Республикасының тіркеу куәлігінің нөмірі ____
Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы параметрлерінің мәндері: моделі_________, өндіруші, Қазақстан Республикасының тіркеу куәлігінің нөмірі ____
Осымен ұсынылған құжаттар мен материалдардың дұрыстығына, толықтығына және мазмұнына кепілдік беремін және растаймын.
Басшы немесе оны алмастыратын адам ________________________
(лауазымы тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________лауазымы
______________________
тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
_____________ қолы
_________________ күні
Медициналық техниканы сатып алу үшін техникалық ерекшелік сипаттамаларының сәйкестігіне қорытынды
№___________ "____" __________20___ жыл

1. Общая информация:
1. Полное наименование Заявителя (с указанием формы собственности) –
2. Юридический адрес Заявителя –
3. Руководитель организации или лицо его замещающее –
4. Лицо, ответственное за реализацию проекта –
5. Номер заявка и дата –
6. Договор № и дата –
7. Наименование медицинской техники –
8. Область применения медицинской техники –
2. Результат проведенной экспертизы:
Сопоставляемые параметры медицинской техники из технической спецификации
Значения параметров технической спецификации медицинской техники
Модель медицинской техники 1
Значения параметров технической характеристики медицинской техники, зарегистрированной в Республике Казахстан: модель________, производитель, номер регистрационного удостоверения Республики Казахстан ____
Модель медицинской техники 2
Значения параметров технической характеристики медицинской техники, зарегистрированной в Республике Казахстан: модель________, производитель, номер регистрационного удостоверения Республики Казахстан ____
Соответствие
ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
1. соответствует: _________________________________________________
2. не соответствует: ______________________________________________
в связи _________________________________________________________
Эксперт_________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения или лицо его замещающее
______________________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Приложение 9
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Заявка на закуп медицинской техники
Кому:
_______________________
(наименование единого
дистрибьютора)
___________________________________________________________________
(наименование заказчика) в соответствии с пунктом ____ правил организации
и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила), направляет заявку на закуп медицинской техники:
общее количество позиций _____ единиц, на общую сумму ______________ тенге
согласно приложениям заявке.

1. Жалпы ақпарат:
1. Өтініш берушінің толық атауы (меншік нысанын көрсете отырып) –
2. Өтініш берушінің заңды мекенжайы –
3. Ұйымның басшысы немесе оны алмастыратын адам –
4. Жобаны іске асыруға жауапты адам –
5. Өтінім нөмірі және күні –
6. Шарт № және күні –
7. Медициналық техниканың атауы –
8. Медициналық техниканы қолдану саласы –
2. Жүргізілген сараптаманың қорытындысы:
Техникалық ерекшеліктен медициналық техниканың салыстырылатын параметрлері
Медициналық техниканың техникалық ерекшелігінің параметрлерінің мәндері
Медициналық техниканың моделі 1
Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы параметрлерінің мәндері: моделі_________, өндіруші, Қазақстан Республикасының тіркеу куәлігінің нөмірі ____
Медициналық техниканың моделі 2
Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы параметрлерінің мәндері: моделі_________, өндіруші, Қазақстан Республикасының тіркеу куәлігінің нөмірі ____
Сәйкестілігі
ҚОРЫТЫНДЫ:
1. сәйкес келеді: _________________________________________________
2. сәйкес келмейді: ______________________________________________
_____________________________________________________ байланысты
Сарапшы _____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын адам __________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы сатып алуға өтінім
Кімге:
____________________________
(бірыңғай дистрибьютордың
атауы)
_____________________________________(тапсырыс берушінің атауы)
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) ____ тармағына сәйкес позициялардың жалпы саны ____ бірлік, жалпы сомасы ________________ теңгеге медициналық техниканы өтінімге қосымшаларға сәйкес сатып алуға өтінім жібереді.

Приложения 1 и 2 в обязательном порядке прилагаются к заявке.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя _____________
Приложение 1
к заявке на закуп
медицинской техники
Форма
"Утверждено"
Руководитель________________
(наименование заявителя)
___________________________
(Ф.И.О.)
___________________________
(подпись)
___________________________
(дата)
Перечень медицинской техники
Номер НМИРК
Цена (тенге)
Кол-во
Сумма (тенге)
Условия поставки
Наименование заказчика
Адрес поставки медицинской техники
Условия оплаты
(% предоплаты при наличии)
Срок поставки, календарных дней, не позднее "__" ______ г.
Приложение 2
к заявке на закуп
медицинской техники
Форма
"Согласовано"
Руководитель _______________
(наименование заявителя)
___________________________
(Ф.И.О.)
___________________________
(подпись)
___________________________
(дата)
Техническая спецификация*
№ п/п
Критерии
Описание
1
Наименование медицинской техники
2
Требования к комплектации
№ п/п
Наименование комплектующего к медицинской технике
Техническая характеристика комплектующего к медицинской технике
Требуемое количество (с указанием единицы измерения)
Основные комплектующие
Дополнительные комплектующие
Расходные материалы и изнашиваемые узлы:
3
Требования к условиям эксплуатации
4
Условия осуществления поставки медицинской техники (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2020)
DDP пункт назначения
5
Срок поставки медицинской техники и место дислокации
___календарных дней, не позднее "__"_________ г. Адрес:
6
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц
Гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники не менее 37 месяцев.
Плановое техническое обслуживание должно проводиться не реже чем 1 раз в квартал.
Работы по техническому обслуживанию выполняются в соответствии с требованиями эксплуатационной документации и должны включать в себя:
- замену отработавших ресурс составных частей;
- замене или восстановлении отдельных частей медицинской техники;
- настройку и регулировку медицинской техники; специфические для данной медицинской техники работы;
- чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов;
- удаление пыли, грязи, следов коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса медицинской техники его составных частей (с частичной блочно-узловой разборкой);
- иные указанные в эксплуатационной документации операции, специфические для конкретного типа медицинской техники.
7
Требования к сопутствующим услугам
Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара.

Өтінімге міндетті түрде 1 және 2-қосымша қоса беріледі.
Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _____________
Медициналық техниканы
сатып алуға өтінімге
1-қосымша
Нысан
"Бекітілді"
Басшы______________________
(өтінім берушінің атауы)
___________________________
(Т.А.Ә.)
___________________________
(қолы)
___________________________
(күні)
Медициналық техниканың тізбесі
ҚРМБН
нөмірі
Баға, (теңге)
Саны
Сомасы, (теңге)
Беру шарттары
Тапсырыс берушінің атауы
Медициналық техниканы беру мекенжайы
Төлем шарттары (% алдын ала төлем бар болған жағдайда)
Беру мерзімі, күнтізбелік күн
"__" ______ ж. кешіктірмей
Медициналық техниканы
сатып алуға өтінімге
2-қосымша
Нысан
"Келісілді"
Басшы______________________
(өтінім берушінің атауы)
___________________________
(Т.А.Ә.)
___________________________
(қолы)
___________________________
(күні)
Техникалық ерекшелік*
р/с №
Өлшемшарттар
Сипаттау
1
Медициналық техниканың атауы
2
Жиынтықтауға талаптар
р/с
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің атауы
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің техникалық сипаттамасы
Талап етілетін саны (өлшем бірлігін көрсете отырып)
Негізгі жиынтықтаушылар
Қосымша жиынтықтаушылар
Шығыс материалдары және тозатын түйіндер:
3
Пайдалану шарттарына қойылатын талаптар
4
Медициналық техниканы беруді жүзеге асыру шарттары (ИНКОТЕРМС 2020 сәйкес)
DDP белгіленген пункт
5
Медициналық техниканы беру мерзімі және орналасқан жері
___күнтізбелік күн, "__" ______ ж. кешіктірмей
Мекенжайы
6
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары
Медициналық техникаға 37 айдан кем емес мерзімде кепілді сервистік қызмет көрсету.
Жоспарлы техникалық қызмет көрсету тоқсанына кемінде 1 рет жүргізілуі тиіс.
Техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстар пайдалану құжаттамасының талаптарына сәйкес орындалады және мыналарды қамтуы тиіс:
- пайдаланылған ресурстық құрамдас бөліктерді ауыстыру;
- медициналық техниканың жекелеген бөліктерін ауыстыру немесе қалпына келтіру;
- медициналық техниканы баптау және реттеу; осы медициналық техникаға тән жұмыстар және т.б.;
- негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған кезде іріктеу;
- медициналық техника корпусының сыртқы және ішкі беттерінен оның құрамдас бөліктерінің шаңын, кірін, тоттану және тотығу іздерін жою (ішінара блоктық-тораптық бөлшектеумен);
- медициналық техниканың нақты түріне тән пайдалану құжаттамасында көрсетілген өзге де операциялар.
7
Ілеспе қызметтерге қойылатын талаптар
Тауардың әрбір жиынтығы мәтінінің қазақ немесе орыс тілдеріне аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасының жиынтығымен жабдықталады. Тауарларды өткізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Беру жиынтығы осы кестенің әрбір тармағы (жиынтық немесе жабдық бірлігі) үшін тауардың және барлық жиынтықтың нақты техникалық сипаттамаларын көрсете отырып сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, қосымша адаптерлерсіз немесе трансформаторларсыз, электр қуаты 220 Вольт. Аспаптармен бірге берілетін, Тапсырыс берушінің орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамамен үйлесімді бағдарламалық қамтылым. Өнім беруші тауарды беру процесін білікті мамандармен сүйемелдеуді қамтамасыз етеді. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші Тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды ұсынады.

Товар, относящийся к измерительным средствам, должен быть внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение медицинского (аппликационный тренинг) и технического персонала (базовому уровню обслуживания с выдачей подтверждающего документа) Заказчика осуществляет Поставщик с привлечением, при отсутствии в штате соответствующих специалистов, сотрудников производителя.
* - техническая спецификация заказчика не должна содержать указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, если такое указание определяет принадлежность приобретаемого товара отдельному потенциальному поставщику/производителю.
Ф.И.О. руководителя заказчика (при его наличии)
Приложение 10
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Исх. № __________
Дата ____________
Кому:
___________________________
___________________________
(наименование и реквизиты
организатора закупа, заказчика)
Банковская гарантия (вид обеспечения исполнения договора)
Наименование банка:
____________________________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер и другие реквизиты банка)
Гарантийное обязательство № _____________________
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
Принимая во внимание, что ___________________________________________
(наименование Поставщика/Исполнителя), (далее – Поставщик/Исполнитель)
заключил Договор/Дополнительное соглашение №________ от "__" ______ г.
(далее – Договор/Дополнительное соглашение) на поставку (оказание)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(описание товаров или услуг) и Вами было предусмотрено в Договоре/
Дополнительном соглашении, что Поставщик/Исполнитель внесет обеспечение
его исполнения в виде банковской гарантии на общую сумму ___________________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге.
Настоящим Банк ____________________________________________________
(наименование банка)
подтверждает, что является гарантом по вышеуказанному Договору и берет
на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную ____________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью),
по получении Вашего письменного требования на оплату, по основаниям,
предусмотренным Договором и правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в
следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования, фармацевтических услуг, а также письменного
подтверждения того, что Поставщик/Исполнитель не исполнил или исполнил
ненадлежащим образом свои обязательства по Договору.
Данная гарантия вступает в силу со дня ее подписания и действует до момента
полного исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Подписи уполномоченных лиц Банка
(с указанием должности и Ф.И.О. (при его наличии))
Печать Банка
Приложение 11
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Договор закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий (между единым дистрибьютором и заказчиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
Настоящий договор закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий
(далее – Договор) регулирует отношения между ТОО "СК-Фармация"
(далее – Единый дистрибьютор) и субъектом здравоохранения (далее – Заказчик)
и заключен на основании представленной Заказчиком заявки в соответствии
с правилами организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских
изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской
помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в
системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг.

Өлшеу құралдарына жататын тауар Қазақстан Республикасының өлшеу құралдарының тізіліміне енгізілуге тиіс. Жабдық орнатылғанға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті инсталляция алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Есіктердің стандартты ойықтарынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр) сыртқы габариттері бойынша үй-жайды инсталляциялау алдындағы дайындықпен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын ірі жабдық. Жабдықты жұмыс орнына жеткізуді, түсіруді, аспаптарды қаптамадан алуды, орнатуды, реттеуді және іске қосуды, олардың сипаттамаларының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне (дәлдік, сезімталдық, өнімділік және басқалар) сәйкестігін тексеруді, штатта тиісті мамандар, өндірушінің қызметкерлері болмаған кезде, Тапсырыс берушінің медициналық (аппликациялық тренинг) және техникалық персоналды оқытуды (растайтын құжат бере отырып, қызмет көрсетудің базалық деңгейіне) Өнім беруші жүзеге асырады.
* - техникалық ерекшелікте тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ егер мұндай нұсқау сатып алынатын тауардың жекелеген әлеуетті өнім берушіге/өндірушіге тиесілігін айқындаса өзге де сипаттамаларға нұсқаулар болмауға тиіс.
Тапсырыс берушінің басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Шығ. № __________
Күні ____________
Кімге: ___________________
_________________________
(сатып алуды
ұйымдастырушының,
тапсырыс берушінің атауы
мен деректемелері)
Банк кепілдігі
(шарттың орындалуын қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы:
___________________________________________________________________
(атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі және банктің басқа деректері)
Кепілдік міндеттеме №_____________________
_________________
(орналасқан жері)
"___" ___________ _____ ж.
____________________________ (Өнім берушінің/Орындаушының атауы) (бұдан әрі – Өнім беруші/Орындаушы) №________ "__" ______ ж. Шарт/Қосымша келісім (бұдан әрі – Шарт/Қосымша келісім) жасасқанын назарға ала отырып, _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________ (тауарлардың немесе қызметтердің сипаттамасы)
және Сіз Шартта/Қосымша келісімде Өнім беруші/Орындаушы оның орындалуын қамтамасыз етуді жалпы сомасы ________________________________ (сомасы санмен және жазумен) теңгеде банк кепілдігі түрінде енгізетінін қарастырдыңыз.
Осымен Банк __________________________________ (банктің атауы) жоғарыда көрсетілген Шарт бойынша кепілдік беруші болып табылатынын растайды және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында көзделген негіздемелер бойынша Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды, сондай-ақ Өнім берушінің/Орындаушының Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы жазбаша растауын алғаннан кейін Сізге Сіздің талабыңызбен _______________________________ соманы (сомасы санмен және жазумен) төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік оған қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін қолданылады.
Банктің уәкілетті адамдарының қолдары
(лауазымы мен Т.А.Ә. көрсетіліп) (бар болған жағдайда) Банк мөрі
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу шарты (бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында)
___________________
(орналасқан жері)
"____" ___________ ж.
Осы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу шарты (бұдан әрі – Шарт) "СҚ-Фармация" ЖШС (бұдан әрі – Бірыңғай дистрибьютор) мен денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – Тапсырыс беруші) арасындағы қатынастарды реттейді және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларына сәйкес Тапсырыс беруші ұсынған өтінім негізінде жасалды.

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Единым дистрибьютором в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;
2) цена Договора – условная цена, которая определяется по предельной цене товара (международного непатентованного наименования), установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, и используемая для исчисления аванса по Договору;
3) товар – лекарственные средства и(или) медицинские изделия, которые Единый дистрибьютор должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) переходящий остаток – лекарственные средства и изделия медицинского назначения, принятые в прошедших финансовых годах от поставщиков на склад единого дистрибьютора, в том числе нереализованные заказчиками с неснижаемого запаса;
5) товаросопроводительные документы – электронная счет-фактура, акт приема - передачи, накладная на отпуск товаров на сторону, доверенность;
6) представитель (уполномоченный представитель) – физическое и (или) юридическое лицо, в установленном законодательством порядке наделенное Стороной на совершение определенных действий по реализации условий Договора.
Глава 2. Предмет Договора
2. Единый дистрибьютор обязуется поставить товар согласно приложениям, к настоящему Договору, а Заказчик обязуется принять его и оплатить в соответствии с условиями настоящего Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) приложение 1 "Спецификация закупаемых товаров";
2) приложение 2 "График и место поставки";
3) приложение 3 "Антикоррупционные требования".
4) при закупе лекарственных средств, содержащих наркотические средства и психотропные вещества (далее – НсПв) – требование на наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 32 "Об утверждении Правил использования в медицинских целях наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10404).
4. Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения Договора, не обременены требованиями третьих лиц и при возникновении в будущем претензий со стороны третьих лиц, урегулируют их самостоятельно.

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Шарт – Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың бағасы – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тауардың (халықаралық патенттелмеген атаудың) шекті бағасымен айқындалатын және Шарт бойынша авансты есептеу үшін пайдаланылатын шартты баға;
3) тауар – Бірыңғай дистрибьютор Шарттың талаптарына сәйкес Тапсырыс берушіге беруі тиіс дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар;
4) ауыспалы қалдық – өнім берушілерден бірыңғай дистрибьютордың қоймасына өткен қаржы жылдарында қабылданған, оның ішінде төмендемейтін қордан тапсырыс берушілер өткізбеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар;
5) тауарға ілеспе құжаттар – шот-фактура, қабылдап алу - беру актісі, тауарларды басқа жаққа жіберуге жүкқұжат, сенімхат;
6) өкіл (уәкілетті өкіл) – Шарттың талаптарын іске асыру бойынша белгілі бір іс-әрекеттер жасауға Тарап заңнамада белгіленген тәртіппен берген жеке және (немесе) заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың мәні
2. Бірыңғай дистрибьютор тауарды осы Шартқа қосымшаларға сәйкес беруге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және осы Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) 1-қосымша "Сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі";
2) 2-қосымша "Беру орны және графигі";
3) 3-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар".
4) құрамында есірткі, психотроптық заттар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі – ЕқПз) сатып алу кезінде – "Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын медициналық мақсатта пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 32 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10404 болып тіркелді) сәйкес есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына қойылатын талап.
4. Тараптар шарт жасасу және орындау үшін барлық өкілеттіктерге ие екендігін, үшінші тұлғалардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және болашақта үшінші тұлғалар тарапынан наразылықтар туындаған кезде оларды дербес реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.

Глава 3. Обязанности Сторон
5. Единый дистрибьютор обязан:
1) поставить Заказчику товар с любым торговым наименованием, которые имеются в наличии в количестве и по ценам не выше предельной цены, предусмотренным приложением 1 к Договору;
2) при поставке НсПв Заказчику, имеющему лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в количестве и по ценам не выше предельной цены, предусмотренным приложением 1 к Договору;
3) поставить товар в соответствии с приложением 2 к Договору, а при поставке НсПв – с требованием на наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры;
4) указывать номер и срок действия заключения о безопасности и качестве товара (далее - Заключение) на каждое наименование и партию (серию) лекарственного средства, медицинского изделия, без приложения копии Заключения к товаросопроводительным документам или номер заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;
5) указывать серию/партию, сроки годности на каждое наименование в товаросопроводительных документах.
6. Единый дистрибьютор вправе осуществлять досрочную поставку товара по обращению Заказчика, представленного в информационной системе Единого дистрибьютора "Единая фармацевтическая информационная система".
7. Заказчик обязан:
1) принять поставленный товар в соответствии с условиями Договора путем подписания акта приема-передачи не позднее 3 (трех) рабочих дней с даты поставки товара;
2) оплатить товар в соответствии с условиями Договора согласно выставленным Единым дистрибьютором счет-фактуре и расходной накладной по цене Прайс-листа;
3) уведомлять Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях к полученному товару путем оформления акта рекламации, но не позднее 24 часов после его поставки Заказчику;
4) при закупе НсПв – иметь лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Глава 4. Цена Договора и оплата
8. Цена Договора, покрывающая все расходы Единого дистрибьютора, связанные с исполнением обязательств по Договору не должна превышать в суммарном выражении предельных цен по международному непатентованному наименованию, утвержденных уполномоченным органом в области здравоохранения, что составляет _____________ (сумма цифрами и прописью) тенге. Товары, перечисленные в приложении 1 к Договору, не облагаются НДС.
9. Оплата Товара по Договору производится следующим образом:

3-тарау. Тараптардың міндеттері
5. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Тапсырыс берушіге Шартқа 1-қосымшада көзделген шекті бағадан жоғары емес мөлшерде және бағалар бойынша қолда бар кез келген саудалық атауы бар тауарды беруге;
2) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар Тапсырыс берушіге ЕқПз жеткізген кезде Шартқа 1-қосымшада көзделген шекті бағадан аспайтын мөлшерде және бағалар бойынша беруге;
3) тауарды Шартқа 2-қосымшаға сәйкес, ал ЕқПз жеткізу кезінде – есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына талап қойып беруге;
4) тауарға ілеспе құжаттарға қорытындының көшірмесін немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірін қоса бермей, дәрілік заттың, медициналық бұйымның әрбір атауына және партиясына (сериясына) тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының (бұдан әрі – Қорытынды) нөмірі мен қолданылу мерзімін көрсетуге;
5) ілеспе құжаттарда әрбір атауға сериясын/партиясын, жарамдылық мерзімдерін көрсетуге міндетті.
6. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің Бірыңғай дистрибьютордың "Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде қалыптастырған электрондық құжат түрінде өтініші бойынша тауарды мерзімінен бұрын беруді жүзеге асыруға құқылы.
7. Тапсырыс беруші:
1) тауар жеткізу орнына келген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей қабылдау-беру актісіне қол қою жолымен Шарт талаптарына сәйкес берілген тауарды қабылдап алуға;
2) Бірыңғай дистрибьютор ұсынған шот-фактураға және Прайс-парақтың бағасы бойынша шығыс жүкқұжатына сәйкес Шарт талаптарына сәйкес тауарға төлем жүргізуге;
3) Бірыңғай дистрибьюторға Тапсырыс берушіге оны бергеннен кейін 24 сағаттан кешіктірмей шағым жасау актісін ресімдеу жолымен алынған тауарға барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде шұғыл хабарлауға міндетті.
4) ЕқПз сатып алған кезде – есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы болуы тиіс.
4-тарау. Шарттың бағасы және төлемі
8. Бірыңғай дистрибьютордың Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты барлық шығыстарын жабатын Шарттың бағасы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен халықаралық патенттелмеген атау бойынша шекті бағалардың жиынтық көрінісінде аспауға тиіс, бұл _____________ (сомасы санмен және жазумен) теңгені құрайды. Шартқа 1-қосымшада санамаланған тауарларға ҚҚС салынбайды.
9. Шарт бойынша Тауарға ақы төлеу мынадай түрде жүргізіледі:

1) Заказчик производит предварительную оплату в размере 30 (тридцати) процентов от цены Договора в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вступления в силу Договора. При увеличении цены Договора Заказчик осуществляет предварительную оплату в размере 30 (тридцати) процентов от суммы увеличения цены Договора. Отгрузка товара в адрес Заказчика начинается с момента внесения предоплаты на счет Единого дистрибьютора.
2) дальнейшая оплата производится пропорционально предоплате от цены Договора по факту поставки товара в течение 10 (десяти) рабочих дней на основании выставленной Единым дистрибьютором электронной счет-фактуры или подписанного акта приема передачи;
10. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате соответствующей Стороной - налогоплательщиком в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Условия поставки и приемки товара
11. Поставка товара Единым дистрибьютором осуществляется в транспортной упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время перевозки к Заказчику. Транспортная упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
12. Упаковка и маркировка товара должны соответствовать требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
13. Приемка товара Заказчиком по количеству и качеству производится представителями Заказчика и Единого дистрибьютора и оформляются актом приема-передачи товара.
В момент поставки представитель Единого дистрибьютора должен обеспечить наличие сопроводительных документов на товар.
Датой поставки товара считается дата составления акта приема-передачи товара.
Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Единым дистрибьютором и принятым Заказчиком:
1) при соответствии фактического количества товара количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) при соответствии остаточного срока годности товара условиям Договора;
3) при указании в сопроводительных документах номера и срока действия Заключения о безопасности и качестве товара на каждое наименование или номера заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;
4) при соответствии серии/партии, срока годности, указанных на упаковке товара и серии/партии, срока годности, указанных в сопроводительных документах.
14. Приемка товара Заказчиком осуществляется при наличии оригиналов или электронных форм, удостоверенных электронной цифровой подписью, следующих товаросопроводительных документов:
накладная на перемещение/накладная на отпуск запасов на сторону;
упаковочный лист/счет-фактура;
акт приема-передачи товара;
товарно-транспортная накладная;
путевой лист;
доверенность на получателя товара.

1) Тапсырыс беруші Шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) банктік күн ішінде Шарт бағасынан 30 (отыз) пайыз мөлшерінде алдын ала төлем жүргізеді. Шарттың бағасы ұлғайған кезде Тапсырыс беруші Шарт бағасының ұлғаю сомасының 50 (елу) пайызы мөлшерінде алдын ала төлемді жүзеге асырады. Тауарды Тапсырыс берушінің мекенжайына жөнелту Бірыңғай дистрибьютордың шотына алдын ала төлем енгізілген сәттен басталады.
2) одан әрі төлем Бірыңғай дистрибьютор ұсынған шот-фактура негізінде 10 (он) банктік күн ішінде тауарды беру фактісі бойынша Шарт бағасынан алдын ала төлемге пропорционалды түрде жүргізіледі;
10. Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес тиісті салық төлеуші тарап төлеуге тиіс.
5-тарау. Тауарды беру және қабылдау шарттары
11. Бірыңғай дистрибьютор тауарды Тапсырыс берушіге тасымалдау кезінде оның зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті көліктік қаптамада жүзеге асырады. Көліктік қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс.
12. Тауарды буып-түю және таңбалау Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалған талаптарға сәйкес келуге тиіс.
13. Тапсырыс берушінің тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауын Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері жүргізеді және тауарды қабылдау-беру актісімен ресімделеді.
Беру кезінде Бірыңғай дистрибьютордың өкілі тауарға ілеспе құжаттардың болуын қамтамасыз етуі тиіс.
Тауарды қабылдау-беру актісі жасалған күн тауарды беру күні болып есептеледі.
Шарт бойынша берілетін тауар Бірыңғай дистрибьютор берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) тауардың нақты саны тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санға сәйкес келген кезде;
2) тауардың қалдық жарамдылық мерзімі Шарт талаптарына сәйкес келген кезде;
3) ілеспе құжаттарда әрбір атауға тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімін немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірін көрсеткен кезде;
4) тауар қаптамасында көрсетілген серия/партия, жарамдылық мерзімі және ілеспе құжаттарда көрсетілген серия/партия, жарамдылық мерзімі сәйкес келген кезде.
14. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған түпнұсқалар немесе электрондық нысандар, мынадай тауарға ілеспе құжаттар болған кезде жүзеге асырады:
ауыстыруға арналған жүкқұжат/қорларды басқа жаққа беруге арналған жүкқұжат;
орау парағы/шот-фактура;
тауарды қабылдау-беру актісі;
тауар-көлік жүкқұжаты;
жол парағы;
тауар алушыға берілетін сенімхат.

15. Приемка товара производится уполномоченным представителем Заказчика от уполномоченного представителя Единого дистрибьютора.
В день поставки товара представитель Заказчика проверяет соответствие товара сопроводительным документам.
16. Заказчик подписывает товаросопроводительные документы и передает (возвращает) их уполномоченному представителю Единого дистрибьютора не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента поставки товара. Один экземпляр подписанных товаросопроводительных документов Заказчик оставляет у себя.
17. При обнаружении несоответствия поставленного товара сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема-передачи. Заказчик должен уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях по товару, но не позднее 24 часов после подписания акта приема-передачи товара. При этом Единый дистрибьютор обязуется в течение 30 (тридцати) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару, в противном случае Заказчик будет расценивать действия Единого дистрибьютора как несвоевременную поставку товара. Единый дистрибьютор обязан не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Заказчика (если иной срок не указан в уведомлении) направить своего представителя для участия в проверке поставленного товара.
18. При отказе Заказчика от приемки товара, соответствующего сопроводительным документам и Договору, уполномоченным представителем Единого дистрибьютора составляется акт об отказе от принятия товара, в этом случае датой поставки товара считается дата, указанная в накладной. Акт об отказе со стороны Заказчика подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, или заместителем руководителя Заказчика, а также лицом, ответственным за приемку товара.
Со стороны Единого дистрибьютора акт об отказе подписывается уполномоченным представителем Единого дистрибьютора. При отказе Заказчиком подписания акта, уполномоченный представитель Единого дистрибьютора вправе отказаться принять возврат товара. При этом Заказчик обязуется оплатить за фактически поставленный объем товара, в том числе не принятый Заказчиком в соответствии с главой 5 Договора.
19. Если в период выполнения Договора Единый дистрибьютор в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Единый дистрибьютор должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление с указанием наименования товара, предположительной длительности задержки, причине(ах) задержки. После получения уведомления от Единого дистрибьютора Заказчик в течение 5 (пяти) рабочих дней должен оценить ситуацию и письменно уведомить Единого дистрибьютора о своем решении: продлить срок выполнения обязательств Единым дистрибьютором и (или) уменьшить объем (количество) таких товаров в Договоре. В этом случае все изменения Сторонами должны быть оформлены путем подписания дополнительного соглашения.

15. Тауарды қабылдауды Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен Тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі жүргізеді.
Тауарды беру күні Тапсырыс берушінің өкілі тауардың ілеспе құжаттарға сәйкестігін тексереді.
16. Тапсырыс беруші тауарға ілеспе құжаттарға қол қояды және оларды тауар берілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді (қайтарады). Тапсырыс беруші қол қойылған тауарға ілеспе құжаттардың бір данасын өзінде қалдырады.
17. Берілген тауардың ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған кезде, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-беру актісінде көрсетіледі. Тапсырыс беруші тауар бойынша барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 24 сағаттан кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторды жедел хабардар етуге тиіс. Бұл ретте Бірыңғай дистрибьютор 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенеді, олай болмаған жағдайда Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың іс-әрекетін тауарды уақтылы бермеу деп бағалайтын болады. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) берілген тауарды тексеруге қатысу үшін өз өкілін жіберуге міндетті.
18. Тапсырыс беруші ілеспе құжаттарға және Шартқа сәйкес келетін тауарды қабылдаудан бас тартқан кезде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қабылдаудан бас тарту туралы акт жасайды, бұл жағдайда жүкқұжатта көрсетілген күн тауарды беру күні болып есептеледі. Тапсырыс беруші тарапынан бас тарту туралы актіге Тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға немесе басшысының орынбасары, сондай-ақ тауарды қабылдауға жауапты тұлға қол қояды.
Бірыңғай дистрибьютор тарапынан бас тарту туралы актіге Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі қол қояды. Тапсырыс беруші актіге қол қоюдан бас тартқан кезде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қайтаруды қабылдаудан бас тартуға құқылы. Бұл ретте Тапсырыс беруші нақты берілген, оның ішінде Шарттың 5-тарауына сәйкес Тапсырыс беруші қабылдамаған тауар көлемі үшін ақы төлеуге міндеттенеді.
19. Егер Шартты орындау кезеңінде Бірыңғай дистрибьютор кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге тауардың атауын, кідірудің болжамды ұзақтығын, кідірудің себебін (себептерін) көрсете отырып, дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Бірыңғай дистрибьютордан хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде жағдайды бағалауға және Бірыңғай дистрибьюторды өзінің шешімі туралы жазбаша хабардар етуге тиіс: Бірыңғай дистрибьютордың міндеттемелерді орындау мерзімін ұзарту және (немесе) Шартта осындай тауарлардың көлемін (санын) азайту. Бұл жағдайда Тараптардың барлық өзгерістері қосымша келісімге қол қою арқылы ресімделуі тиіс.

20. Остаточный срок годности на момент поставки товара, имеющего общий срок годности менее двух лет, должен составлять не менее 30 (тридцати) процентов от общего срока годности на момент поставки, для товара со сроком годности не менее двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее 8 (восьми) месяцев на момент поставки, за исключением вакцин, остаточный срок годности которых на момент поставки товара, имеющего общий срок годности менее 2 (двух) лет, должен составлять не менее 40 (сорока) процентов от общего срока годности на момент поставки и для товара со сроком годности не менее двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее 10 (десять) месяцев на момент поставки.
21. Для товара, являющегося переходящим остатком, допускается поставка с остаточным сроком годности менее, указанных в пункте 20 Договора.
22. Заказчик в случаях его ликвидации, реорганизации, сокращения финансирования, коечного фонда обязан письменно оповестить Единого дистрибьютора об отказе в приемке товара не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до осуществления поставки товара. При этом Заказчик обязан представить подтверждающие документы о наступлении такого случая.
23. Заказчик не вправе без предварительного письменного согласия на то Единого дистрибьютора передавать свои обязанности по Договору третьим лицам, за исключением законных правопреемников Сторон.
Глава 6. Ответственность Сторон
24. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажорные обстоятельства).
26. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
27. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение десяти календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.

20. Жалпы жарамдылық мерзімі екі жылдан кем тауарды беру сәтіндегі қалдық жарамдылық мерзімі беру сәтіндегі жалпы жарамдылық мерзімінің кемінде 30 (отыз) пайызын құрауы тиіс, жарамдылық мерзімі екі жылдан кем емес тауар үшін вакциналарды қоспағанда, жарамдылық мерзімі беру сәтінде кемінде 8 (сегіз) айды құрауы тиіс, жалпы жарамдылық мерзімі 2 (екі) жылдан кем тауарды беру сәтіндегі қалдық жарамдылық мерзімі беру сәтіндегі жалпы жарамдылық мерзімінің кемінде 40 (қырық) пайызын құрауға тиіс және жарамдылық мерзімі кемінде екі жыл тауар үшін беру сәтіндегі қалдық жарамдылық мерзімі кемінде 10 (он) айды құрауы тиіс.
21. Ауыспалы қалдық болып табылатын тауар үшін Шарттың
20-тармағында көрсетілгеннен аз жарамдылық мерзімі бар болса беруге жол беріледі.
22. Тапсырыс беруші ол таратылған, қайта ұйымдастырылған, қаржыландыру, төсек қоры қысқартылған жағдайларда Бірыңғай дистрибьюторды Шарттың 2-қосымшасына сәйкес тауарларды беруді жүзеге асырғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей тауарды қабылдаудан бас тарту туралы жазбаша хабардар етуге міндетті. Бұл ретте Тапсырыс беруші осындай жағдайдың басталғаны туралы тиісті құжаттарды ұсынуға міндетті.
23. Тапсырыс беруші Тараптардың заңды құқықтық мирасқорларын қоспағанда, Бірыңғай дистрибьютордың бұған алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
24. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
25. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер ол еңсерілмейтін күш жағдайларының (форс-мажор жағдайлар) салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.
26. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда, Тараптардың кез келгенінің бақылауына бағынбайтын күтпеген сипатқа ие (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағаны туралы куәлікте көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.
27. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік он күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.

28. Если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
29. Если Единый дистрибьютор не соблюдает график поставки товара, за исключением форс-мажорных обстоятельств, Заказчик после уведомления Единого дистрибьютора в письменной форме без ущерба другим своим правам в рамках Договора вправе вычесть из суммы Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1 (ноль целая одна десятая) процентов от суммы несвоевременно поставленных товаров за каждый день просрочки, после получения согласования Единым дистрибьютором, но не более 5 (пяти) процентов от стоимости несвоевременно поставленного товара по цене Прайс-листа.
30. Если Заказчик нарушит порядок оплаты товара, предусмотренный пунктом 9 Договора, Единый дистрибьютор без ущерба другим правам в рамках Договора вправе начислить в виде неустойки сумму в размере 0,02 (ноль целых две сотых) процентов от несвоевременно оплаченной суммы по Договору за каждый день просрочки, но не более 0,5 (ноль целых пять десятых) процентов от несвоевременно оплаченной суммы по Договору. Дополнительно к этой санкции Единый дистрибьютор вправе обратить взыскание указанной суммы в судебном порядке с руководителя и учредителя (ей) Заказчика.
При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники и насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 3 к Договору.
Глава 7. Корреспонденция
31. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора.
32. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, и (или) в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, указанной в приложении 1 к Договору, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.

28. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
29. Егер Бірыңғай дистрибьютор форс-мажор жағдайларды қоспағанда, тауарды беру графигін сақтамаса, Тапсырыс беруші бірыңғай дистрибьюторды жазбаша нысанда хабардар еткеннен кейін Шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, Шарттың сомасынан тұрақсыздық айыбы түрінде, Бірыңғай дистрибьютор келісім алғаннан кейін мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы берілмеген тауарлар сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы, бірақ Прайс-парақтың бағасы бойынша уақтылы берілмеген тауар құнының 5 (бес) пайызынан аспайтын мөлшердегі соманы шегеруге құқылы.
30. Егер Тапсырыс беруші Шарттың 9-тармағында көзделген тауарға ақы төлеу тәртібін бұзса, Бірыңғай дистрибьютор Шарттың шеңберінде басқа құқықтарға залал келтірмей, Шарттың сомасынан Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызын, бірақ Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық төлемі түрінде соманы есептеуге құқылы. Осы санкцияға қосымша Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің басшысынан және құрылтайшысынан(-ларынан) аталған соманы сот тәртібінде қайтарып алуға құқығы бар.
Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 3-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
7-тарау. Хат-хабар
31. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуы тиіс.
32. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Көрсетілген хат-хабар Шартқа 1-қосымшада көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.

33. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
Глава 8. Конфиденциальность
34. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
35. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, при установлении нарушения такого обязательства.
Глава 9. Заключительные положения
36. Стороны не вправе без предварительного письменного согласия другой Стороны раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также информации, предоставленной Сторонами или от их имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Сторонами для выполнения Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения обязательств по Договору.
37. Стороны не вправе передавать/переуступать свои права и обязательства (право требования), указанные в Договоре, третьим лицам, кроме случаев, когда права и обязательства переходят правопреемнику.
38. Договор вступает в силу с даты подписания Сторонами и действует до полного исполнения обязательств Сторонами с подписанием актов сверок взаиморасчетов на портале ЕФИС по 31 декабря 20__ года включительно, а в части оплаты – до полного исполнения Сторонами обязательство по Договору.

33. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.
8-тарау. Құпиялылық
34. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат үшінші тарапқа құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
35. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген кезде өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
9-тарау. Қорытынды ережелер
36. Тараптар екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың немесе оның қандай да бір ережелерінің мазмұнын, сондай-ақ Тараптар Шартты орындау үшін Тараптар тартқан персоналды қоспағанда, Тараптар немесе олардың атынан басқа тұлғалар берген ақпаратты біреуге ашуға құқығы жоқ. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және Шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.
37. Құқықтар мен міндеттемелер құқықтық мирасқорға ауысатын жағдайларды қоспағанда, тараптар Шартта көрсетілген өз құқықтары мен міндеттемелерін (талап ету құқығын) үшінші тұлғаларға беруге/қайта беруге құқығы жоқ.
38. Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тараптардың міндеттемелері толық орындалғанға дейін БФАЖ порталында өзара есеп айырысуды салыстыру актілеріне қол қоя отырып, 20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда, ал төлем бөлігінде – Тараптар Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін қолданылады.

39. Договор прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока действия Договора;
2) признания одной из Сторон банкротом;
3) исполнения обязательств по Договору надлежащим образом.
При прекращении действия договора стороны подписывают акт сверки взаимных расчетов.
40. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Договор, если Заказчик становится неплатежеспособным, предварительно направив соответствующее письменное уведомление Заказчику не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты расторжения, с указанием причины расторжения Договора, объема аннулированных договорных обязательств, а также даты вступления в силу расторжения Договора.
41. При соблюдении Единым дистрибьютором условий пункта 40 Договора Единый дистрибьютор имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора, на дату его расторжения.
42. Разногласия или споры, возникающие между Сторонами, разрешаются в процессе переговоров.
43. При невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в суд в соответствии с законодательством Республики Казахстан по месту нахождения Единого дистрибьютора.
44. Договор составляется в двух экземплярах по одному экземпляру для каждой из сторон на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
45. Отношения по Договору регулируются нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
46. О реорганизации, ликвидации, банкротстве, изменении наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо из Сторон, она обязана в течение 10 (десяти) календарных дней в письменной форме уведомить другую Сторону.
47. Все изменения и дополнения к договору будут иметь силу, если они совершены в той же форме, что заключение Договора и подписаны Сторонами, а для договоров, заключенных на бумажном носителе – заверены печатью Сторон.
48. По всему Договору, где идет ссылка касательно предоставления информации в течение 24 часов, Стороны договорились, что, если истечение 24 часов выпадает на выходные и праздничные дни, для Стороны к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
49. При изменении законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Договора, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Договор.
Приложение 1
к Договору закупа
лекарственных средств
и (или) медицинских
изделий (между единым
дистрибьютором и заказчиком)
от " " 20 №
Спецификация закупаемых товаров
№ п/п
Специальная позиция приказа по Перечню Единого дистрибьютора
Международное непатентованное название
Характеристика
Единица измерения
Предельная цена
Количество
Сумма,
в тенге
Итого:
Реквизиты Сторон:
Приложение 2
к Договору закупа
лекарственных средств
и (или) медицинских
изделий (между единым
дистрибьютором и заказчиком)
от " " 20 №
График и место поставки
№п/п
Специальная позиция приказа по Перечню Единого дистрибьютора
Международное непатентованное название
Ед. изм.
Общее кол-во
Продолжение таблицы
Ежемесячная потребность*
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Место поставки (адрес) _______________________________________
*заполняется в зависимости от даты начала поставки. В графах, где поставка не предполагается, проставляется "0" или "-."
Приложение 3
к Договору закупа
лекарственных средств
и (или) медицинских
изделий (между единым
дистрибьютором и заказчиком)
от " " 20 №
Антикоррупционные требования

39. Шарт мынадай жағдайларда өз қолданысын тоқтатады:
1) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған кезде;
2) Тараптардың бірі банкрот деп танылған жағдайда;
3) Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындаған кезде.
Шарттың қолданылуы тоқтатылған кезде тараптар өзара есеп айырысуды салыстыру актісіне қол қояды.
40. Бірыңғай дистрибьютордың, егер Тапсырыс беруші төлемге қабілетсіз болса, шартты бұзу себебін, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемін, сондай-ақ шартты бұзу күшіне енген күнді көрсете отырып, болжамды бұзу күніне дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Тапсырыс берушіге алдын ала тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты бұзуға құқығы бар.
41. Бірыңғай дистрибьютор Шарттың 40-тармағының талаптарын сақтаған кезде Бірыңғай дистрибьютордың шартты бұзу күніне оны бұзуға байланысты нақты шығыстар үшін ғана төлемді талап етуге құқығы бар.
42. Тараптар арасында туындайтын келіспеушіліктер немесе даулар шарт бойынша келіссөздер процесінде немесе оған байланысты шешіледі.
43. Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың кез келгені Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды шешу үшін сотқа жүгінуге құқылы.
44. Шарт тараптардың әрқайсысы үшін бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалады.
45. Шарт бойынша қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларымен реттеледі.
46. Қандай да бір Тараптың қайта ұйымдастырылуы, таратылуы, банкроттығы, атауының, заңды мекенжайының және басқа да деректемелерінің өзгеруі туралы ол күнтізбелік 10 (он) күн ішінде басқа Тарапты жазбаша нысанда хабардар етуге міндетті.
47. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарт жасасу нысанында жасалса және Тараптар қол қойса, ал қағаз жеткізгіште жасалған Шарттар үшін Тараптардың мөрімен расталса, күшіне ие болады.
48. 24 сағат ішінде ақпарат беруге қатысты сілтеме жасалатын барлық Шарт бойынша міндеттемелер, егер 24 сағаттың аяқталуы осы міндеттеме бар Тарап үшін демалыс және мереке күндеріне түскен кезде аяқталу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
49. Қазақстан Республикасының заңнамасы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген кезде Тараптар Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
" " 20 №
Дәрілік заттарды және
(немесе) медициналық
бұйымдарды сатып алу шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
тапсырыс беруші арасында)
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі
р/с№
Бірыңғай дистрибьютордың Тізбесі бойынша бұйрықтың арнайы позициясы
Халықаралық патенттелмеген атауы
Сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Шекті баға
Саны
Сома, теңгемен
Жиыны:
Тараптардың деректемелері:
" " 20 №
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
сатып алу шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен тапсырыс
беруші арасында)
2-қосымша
Беру орны және графигі
р/с№
Бірыңғай дистрибьютордың Тізбесі бойынша бұйрықтың арнайы позициясы
Халықаралық патенттелмеген атауы
Өлш.бірл.
Жалпы саны
Кестенің жалгасы
Ай сайынғы қажеттілік*
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Беру орны (мекенжайы) _______________________________________
*беру басталған күніне байланысты толтырылады. Беру болжанбаған бағандарда "0" немесе "-." қойылады.
" " 20 №
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
сатып алу шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен тапсырыс
беруші арасында)
3-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 12
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой договор закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий (между единым дистрибьютором и заказчиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
Бюджетная программа (для государственных учреждений)
__________________________________ именуемое в дальнейшем "Заказчик",
в лице ____________________________________________________________,
с одной стороны, и ТОО "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый
дистрибьютор", в лице _________________, с другой стороны, в дальнейшем
совместно именуемые "Стороны", в соответствии с правилами организации
и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила) и представленной Заказчиком заявкой, заключили настоящий
Договор закупки лекарственных средств и(или) медицинских изделий
(между Единым дистрибьютором и Заказчиком) (далее – Договор) о нижеследующем:
Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Единым дистрибьютором в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алудың үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс беруші арасында)
___________________
(орналасқан жері)
"____" ___________ ж.
Бюджеттік бағдарлама (мемлекеттік мекемелер үшін)
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ________________________ атынан ______________ бір тараптан және бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын ___________________ атынан екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларына және Тапсырыс беруші ұсынған өтінімге сәйкес төмендегілер туралы осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алудың шартын (Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасында) (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Шарт – Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;

2) цена Договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Единому дистрибьютору в соответствии с условиями Договора;
3) товары – лекарственные средства и(или) медицинские изделия, которые Единый дистрибьютор должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) переходящий остаток – лекарственные средства и изделия медицинского назначения, принятые в прошедших финансовых годах от поставщиков на склад единого дистрибьютора, в том числе нереализованные заказчиками с неснижаемого запаса;
5) товаросопроводительные документы – счет-фактура, акт приема - передачи, накладная на отпуск товаров на сторону, доверенность;
6) представитель (уполномоченный представитель) – физическое и (или) юридическое лицо, в установленном законодательством порядке наделенное Стороной на совершение определенных действий по реализации условий Договора.
Глава 2. Предмет Договора
2. Единый дистрибьютор обязуется поставить товар согласно приложениям к настоящему Договору, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями настоящего Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) спецификация закупаемых товаров (приложение 1 к Договору);
3) график и место поставки (приложение 2 к Договору).
4) при закупе лекарственных средств, содержащих наркотические средства и психотропные вещества (далее – НсПв) – требование на наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 32 "Об утверждении Правил использования в медицинских целях наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10404).
4. Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения Договора, не обременены требованиями третьих лиц и при возникновении в будущем претензий со стороны третьих лиц, урегулируют их самостоятельно.
Глава 3. Обязанности Сторон
5. Единый дистрибьютор обязан:
1) поставить товар Заказчику, а при закупе НсПв – Заказчику, имеющему лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, – в количестве и качестве в соответствии с Договором и по ценам, предусмотренным в спецификации закупаемых товаров (приложение 1 к Договору);

2) Шарттың бағасы – – Тапсырыс берушінің Шарттың шеңберінде Бірыңғай дистрибьюторға төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар – Бірыңғай дистрибьютор Шарттың талаптарына сәйкес Тапсырыс берушіге беруі тиіс дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар;
4) ауыспалы қалдық – өнім берушілерден бірыңғай дистрибьютордың қоймасына өткен қаржы жылдарында қабылданған, оның ішінде төмендемейтін қордан тапсырыс берушілер өткізбеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар;
5) тауарға ілеспе құжаттар – шот-фактура, қабылдап алу - беру актісі, тауарларды басқа жаққа жіберуге жүкқұжат, сенімхат;
6) өкіл (уәкілетті өкіл) – Шарттың талаптарын іске асыру бойынша белгілі бір іс-әрекеттер жасауға Тарап заңнамада белгіленген тәртіппен берген жеке және (немесе) заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың мәні
2. Бірыңғай дистрибьютор тауарды осы Шартқа қосымшаларға сәйкес беруге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және осы Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі (Шартқа 1-қосымша);
3) беру орны және графигі (Шартқа 2-қосымша);
4) құрамында есірткі, психотроптық заттар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі – ЕқПз) сатып алу кезінде – "Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын медициналық мақсатта пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 32 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10404 болып тіркелді) сәйкес есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына қойылатын талап.
4. Тараптар шарт жасасу және орындау үшін барлық өкілеттіктерге ие екендігін, үшінші тұлғалардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және болашақта үшінші тұлғалар тарапынан наразылықтар туындаған кезде оларды дербес реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.
3-тарау. Тараптардың міндеттері
5. Бірыңғай дистрибьютор:
1) тауарды Тапсырыс берушіге, ал ЕқПз сатып алған кезде – есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар Тапсырыс берушіге –Шартқа сәйкес санда және сапада және сатып алынатын тауарлардың ерекшелігінде (Шартқа 1-қосымша) көзделген бағалар бойынша беруге;

2) поставить товар в соответствии с графиком поставки (приложение 2 к Договору), а при закупе НсПв – с требованием на наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры;
3) указывать номер и срок действия заключения о безопасности и качестве товара (далее - Заключение) на каждое наименование и партию (серию) лекарственного средства, медицинского изделия, без приложения копии Заключения к товаросопроводительным документам или номер заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;
4) указывать серию/партию, сроки годности на каждое наименование в товаросопроводительных документах в соответствии со спецификацией (приложение 1 к Договору).
6. Единый дистрибьютор вправе осуществлять досрочную поставку товара по обращению Заказчика в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора "Единая фармацевтическая информационная система".
7. Заказчик обязан:
1) принять поставленный товар в соответствии с условиями Договора путем подписания акта приема-передачи не позднее 3 (три) рабочих дней от даты прибытия товара в место поставки;
2) оплатить товар в соответствии с условиями Договора;
3) оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях к полученному товару путем оформления акта рекламации, но не позднее 24 часов после его поставки Заказчику;
4) при закупе НсПв – иметь лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Глава 4. Цена Договора и оплата
8. Цена Договора составляет ________ (сумма цифрами и прописью) тенге. Товары, перечисленные в приложении 1 к Договору, не облагаются НДС.
9. Оплата Товара по Договору производится следующим образом:
1) Заказчик производит предварительную оплату в размере 50 (пятьдесят) процентов (для государственных учреждений), 30 (тридцать) процентов (для организаций иной формы собственности) от цены Договора в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вступления в силу Договора. При увеличении цены Договора Заказчик осуществляет предварительную оплату в размере 50 (пятьдесят) процентов от суммы увеличения цены Договора. Отгрузка товара в адрес Заказчика начинается с момента внесения предоплаты на счет Единого дистрибьютора.
2) дальнейшая оплата производится пропорционально предоплате от цены Договора по факту поставки товара в течение 10 (десяти) рабочих дней на основании выставленной Единым дистрибьютором счет-фактуры;

2) тауарды беру графигіне (Шартқа 2-қосымша) сәйкес, ал ЕқПз сатып алған кезде – есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларына талап қойып беруге;
3) тауарға ілеспе құжаттарға қорытындының көшірмесін немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірін қоса бермей, дәрілік заттың, медициналық бұйымның әрбір атауына және партиясына (сериясына) тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының (бұдан әрі – Қорытынды) нөмірі мен қолданылу мерзімін көрсетуге;
4) ерекшелікке (Шартқа 1-қосымша) сәйкес тауарға ілеспе құжаттард әрбір атауға сериясын/партиясын, жарамдылық мерзімдерін көрсетуге міндетті.
6. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің Бірыңғай дистрибьютордың "Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде қалыптастырған электрондық құжат түрінде өтініші бойынша тауарды мерзімінен бұрын беруді жүзеге асыруға құқылы.
7. Тапсырыс беруші:
1) тауар жеткізу орнына келген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей қабылдау-беру актісіне қол қою арқылы Шарт талаптарына сәйкес берілген тауарды қабылдап алуға;
2) Шарттың талаптарына сәйкес тауарға төлем жүргізуге;
3) Бірыңғай дистрибьюторға Тапсырыс берушіге оны бергеннен кейін 24 сағаттан кешіктірмей шағым жасау актісін ресімдеу жолымен алынған тауарға барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде шұғыл хабарлауға міндетті.
4) ЕқПз сатып алған кезде – есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы болуы тиіс.
4-тарау. Шарттың бағасы және төлемі
8. Шарттың бағасы ________ (сомасы санмен және жазумен) теңгені құрайды. Шартқа 1-қосымшада санамаланған тауарларға ҚҚС салынбайды.
9. Шарт бойынша Тауарға ақы төлеу мынадай түрде жүргізіледі:
1) Тапсырыс беруші Шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) банктік күн ішінде Шарт бағасынан 50 (елу) пайыз (мемлекеттік мекемелер үшін), 30 (отыз) пайыз (өзге меншік нысанындағы ұйымдар үшін) мөлшерінде алдын ала төлем жүргізеді. Бұл ретте Шарттың бағасы ұлғайған кезде Тапсырыс беруші Шарт бағасының ұлғаю сомасының 50 (елу) пайызы мөлшерінде алдын ала төлемді жүзеге асырады. Тауарды Тапсырыс берушінің мекенжайына жөнелту Бірыңғай дистрибьютордың шотына алдын ала төлем енгізілген сәттен басталады.
2) одан әрі төлем Бірыңғай дистрибьютор ұсынған шот-фактура негізінде 10 (он) банктік күн ішінде тауарды беру фактісі бойынша Шарт бағасынан алдын ала төлемге пропорционалды түрде жүргізіледі;

При поставке антиретровирусных и противотуберкулезных препаратов Заказчик производит оплату Товара по Договору по факту обеспечения рецептов в информационной системе лекарственного обеспечения (ИСЛО), без применения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта.
10. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате соответствующей Стороной - налогоплательщиком в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
11. Цена Договора не является равной или превышающей суммы, выделенной для закупок.
Глава 5. Условия поставки и приемки товара
12. Поставка товара Единым дистрибьютором в адрес Заказчика осуществляется по следующему адресу: __________________________________.
13. Поставка товара Единым дистрибьютором осуществляется в транспортной упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время перевозки к Заказчику. Транспортная упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
14. Упаковка и маркировка товара должны соответствовать требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Приемка товара Заказчиком по количеству и качеству производится представителями Заказчика и Единого дистрибьютора и оформляются актом приема-передачи товара.
В момент поставки представитель Единого дистрибьютора должен обеспечить наличие сопроводительных документов на товар.
Датой поставки товара считается дата составления акта приема-передачи товара.
Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Единым дистрибьютором и принятым Заказчиком:
1) при соответствии фактического количества товара количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) при соответствии остаточного срока годности товара условиям Договора;
3) при указании в сопроводительных документах номера и срока действия Заключения о безопасности и качестве товара на каждое наименование, в соответствии со спецификацией (приложение 1 к Договору) или номера заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения;
4) при соответствии серии/партии, срока годности, указанных на упаковке товара и серии/партии, срока годности, указанных в сопроводительных документах.
16. Приемка товара Заказчиком осуществляется при наличии оригиналов или электронных форм, удостоверенных электронной цифровой подписью, следующих товаросопроводительных документов:
накладная на перемещение/накладная на отпуск запасов на сторону;
упаковочный лист/счет-фактура;
акт приема-передачи товара;
товарно-транспортная накладная;
путевой лист;
доверенность на получателя товара.

Антиретровирустық және туберкулезге қарсы препараттарды берген жағдайда Тапсырыс беруші осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларын қолданбай дәрілік қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесінде (ДҚАЖ) рецепттерді қамтамасыз ету фактісі бойынша шарт бойынша тауарға ақы төлеуді жүргізеді.
10. Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес тиісті салық төлеуші тарап төлеуге тиіс.
11. Шарттың бағасы сатып алу үшін бөлінген сомаға тең немесе одан асатын болып табылмайды.
5-тарау. Тауарды беру және қабылдау шарттары
12. Бірыңғай дистрибьютордың Тапсырыс берушінің мекенжайына тауарды жеткізуі мынадай мекенжай бойынша жүзеге асырылады: ___________________________________________________________________.
13. Бірыңғай дистрибьютор тауарды Тапсырыс берушіге тасымалдау кезінде оның зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті көліктік қаптамада жүзеге асырады. Көліктік қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс.
14. Тауарды буып-түю және таңбалау Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалған талаптарға сәйкес келуге тиіс.
15. Тапсырыс берушінің тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауын Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері жүргізеді және тауарды қабылдау-беру актісімен ресімделеді.
Беру кезінде Бірыңғай дистрибьютордың өкілі тауарға ілеспе құжаттардың болуын қамтамасыз етуі тиіс.
Тауарды қабылдау-беру актісі жасалған күн тауарды беру күні болып есептеледі.
Шарт бойынша берілетін тауар Бірыңғай дистрибьютор берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) тауардың нақты саны тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санға сәйкес келген кезде;
2) тауардың қалдық жарамдылық мерзімі Шарт талаптарына сәйкес келген кезде;
3) ілеспе құжаттарда ерекшелікке (Шартқа 1-қосымша) сәйкес әрбір атауға тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімін немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірін көрсеткен кезде;
4) тауар қаптамасында көрсетілген серия/партия, жарамдылық мерзімі және ілеспе құжаттарда көрсетілген серия/партия, жарамдылық мерзімі сәйкес келген кезде.
16. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған түпнұсқалар немесе электрондық нысандар, мынадай тауарға ілеспе құжаттар болған кезде жүзеге асырады:
ауыстыруға арналған жүкқұжат/қорларды басқа жаққа беруге арналған жүкқұжат;
орау парағы/шот-фактура;
тауарды қабылдау-беру актісі;
тауар-көлік жүкқұжаты;
жол парағы;
тауар алушыға берілетін сенімхат.

17. Приемка товара производится уполномоченным представителем Заказчика от уполномоченного представителя Единого дистрибьютора.
В день поставки товара представитель Заказчика проверяет соответствие товара сопроводительным документам.
18. Заказчик подписывает товаросопроводительные документы и передает (возвращает) их уполномоченному представителю Единого дистрибьютора не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента поставки товара. Один экземпляр подписанных товаросопроводительных документов Заказчик оставляет у себя.
19. При обнаружении несоответствия поставленного товара сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема-передачи. Заказчик должен оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях по товару, но не позднее 24 часов после подписания акта приема-передачи товара. При этом Единый дистрибьютор обязуется в течение 30 (тридцати) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару, в противном случае Заказчик будет расценивать действия Единого дистрибьютора как несвоевременную поставку товара. Единый дистрибьютор обязан не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Заказчика (если иной срок не указан в уведомлении) направить своего представителя для участия в проверке поставленного товара.
20. Допускается замена поставляемого товара или его части по письменному соглашению Сторон, путем внесения изменений и (или) дополнений в Договор при условии сохранения или уменьшения цены такого товара.
21. При отказе Заказчика от приемки товара, соответствующего сопроводительным документам и Договору, уполномоченным представителем Единого дистрибьютора составляется акт об отказе от принятия товара, в этом случае датой поставки товара считается дата, указанная в накладной. Акт об отказе со стороны Заказчика подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, или заместителем руководителя Заказчика, а также лицом, ответственным за приемку товара.
Со стороны Единого дистрибьютора акт об отказе подписывается уполномоченным представителем Единого дистрибьютора. При отказе Заказчиком подписания акта уполномоченный представитель Единого дистрибьютора вправе отказаться принять возврат товара. При этом Заказчик обязуется оплатить за фактически поставленный объем товара, в том числе не принятый Заказчиком в соответствии с главой 5 Договора.
22. Если в период выполнения Договора Единый дистрибьютор в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Единый дистрибьютор должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление с указанием наименования товара, предположительной длительности задержки, причине(ах) задержки. После получения уведомления от Единого дистрибьютора Заказчик в течение 5 (пяти) рабочих дней должен оценить ситуацию и письменно уведомить Единого дистрибьютора о своем решении: продлить срок выполнения обязательств Единым дистрибьютором и (или) уменьшить объем (количество) таких товаров в Договоре. В этом случае все изменения Сторонами должны быть оформлены путем подписания дополнительного соглашения.

17. Тауарды қабылдауды Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен Тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі жүргізеді.
Тауарды беру күні Тапсырыс берушінің өкілі тауардың ілеспе құжаттарға сәйкестігін тексереді.
18. Тапсырыс беруші тауарға ілеспе құжаттарға қол қояды және оларды тауар берілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді (қайтарады). Тапсырыс беруші қол қойылған тауарға ілеспе құжаттардың бір данасын өзінде қалдырады.
19. Берілген тауардың ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған кезде, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-беру актісінде көрсетіледі. Тапсырыс беруші тауар бойынша барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 24 сағаттан кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторды жедел хабардар етуге тиіс. Бұл ретте Бірыңғай дистрибьютор 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенеді, олай болмаған жағдайда Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың іс-әрекетін тауарды уақтылы бермеу деп бағалайтын болады. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) берілген тауарды тексеруге қатысу үшін өз өкілін жіберуге міндетті.
20. Берілетін тауарды немесе оның бір бөлігін Тараптардың жазбаша келісімі бойынша осындай тауардың бағасы сақталған немесе азайған жағдайда шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жолымен ауыстыруға жол беріледі.
21. Тапсырыс беруші ілеспе құжаттарға және Шартқа сәйкес келетін тауарды қабылдаудан бас тартқан кезде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қабылдаудан бас тарту туралы акт жасайды, бұл жағдайда жүкқұжатта көрсетілген күн тауарды беру күні болып есептеледі. Тапсырыс беруші тарапынан бас тарту туралы актіге Тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға немесе басшысының орынбасары, сондай-ақ тауарды қабылдауға жауапты тұлға қол қояды.
Бірыңғай дистрибьютор тарапынан бас тарту туралы актіге Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі қол қояды. Тапсырыс беруші актіге қол қоюдан бас тартқан кезде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілі тауарды қайтаруды қабылдаудан бас тартуға құқылы. Бұл ретте Тапсырыс беруші нақты берілген, оның ішінде Шарттың 5-тарауына сәйкес Тапсырыс беруші қабылдамаған тауар көлемі үшін ақы төлеуге міндеттенеді.
22. Егер Шартты орындау кезеңінде Бірыңғай дистрибьютор кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге тауардың атауын, кідірудің болжамды ұзақтығын, кідірудің себебін (себептерін) көрсете отырып, дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Бірыңғай дистрибьютордан хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде жағдайды бағалауға және Бірыңғай дистрибьюторды өзінің шешімі туралы жазбаша хабардар етуге тиіс: Бірыңғай дистрибьютордың міндеттемелерді орындау мерзімін ұзарту және (немесе) Шартта осындай тауарлардың көлемін (санын) азайту. Бұл жағдайда Тараптардың барлық өзгерістері қосымша келісімге қол қою жолымен ресімделуі тиіс.

31. Если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
32. Если Единый дистрибьютор не соблюдает график поставки товара, за исключением форс-мажорных условий, Заказчик после уведомления Единого дистрибьютора в письменной форме без ущерба другим своим правам в рамках Договора вправе вычесть из суммы Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1 (ноль целая одна десятая) процентов от суммы несвоевременно поставленных товаров за каждый день просрочки, после получения согласования Единым дистрибьютором, но не более 5 (пять) процентов от стоимости несвоевременно поставленного товара.
33. Если Заказчик нарушит порядок оплаты товара, предусмотренный пунктом 9 Договора, Единый дистрибьютор без ущерба другим правам в рамках Договора вправе начислить в виде неустойки сумму в размере 0,02 (ноль целых две сотых) процентов от несвоевременно оплаченной суммы по Договору за каждый день просрочки, но не более 0,5 (ноль целых пять десятых) процентов от несвоевременно оплаченной суммы по Договору. Дополнительно к этой санкции Единый дистрибьютор вправе обратить взыскание указанной суммы в судебном порядке с руководителя и учредителя (ей) Заказчика.
При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 3 к Договору.
Глава 7. Корреспонденция
36. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора.
37. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, и (или) в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, указанной в главе 9 Договора, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.

31. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
32. Егер Бірыңғай дистрибьютор форс-мажор жағдайларды қоспағанда, тауарды беру графигін сақтамаса, Тапсырыс беруші бірыңғай дистрибьюторды жазбаша нысанда хабардар еткеннен кейін Шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, Шарттың сомасынан тұрақсыздық айыбы түрінде, Бірыңғай дистрибьютор келісім алғаннан кейін мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы берілмеген тауарлар сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы, бірақ уақтылы берілмеген тауар құнының 5 (бес) пайызынан аспайтын мөлшердегі соманы шегеруге құқылы.
33. Егер Тапсырыс беруші Шарттың 9-тармағында көзделген тауарға ақы төлеу тәртібін бұзса, Бірыңғай дистрибьютор Шарттың шеңберінде басқа құқықтарға залал келтірмей, Шарттың сомасынан Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызын, бірақ Шарт бойынша уақтылы төленбеген соманың 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық төлемі түрінде соманы есептеуге құқылы. Осы санкцияға қосымша Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушінің басшысынан және құрылтайшысынан(-ларынан) аталған соманы сот тәртібінде қайтарып алуға құқығы бар.
34. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 3-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
7-тарау. Хат-хабар
36. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуы тиіс.
37. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Көрсетілген хат-хабар Шарттың 9-тарауында көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.

Глава 1. Предмет Договора
1. Единый дистрибьютор обязуется поставлять Заказчику лекарственные средства и (или) медицинские изделия (далее – товар), согласно заявке, представляемой Заказчиком Единому дистрибьютору.
Поставка товара Единым дистрибьютором Заказчику осуществляется в соответствии с графиком поставки, указанным в заявке и (или) исходя из статистики отпуска товара населению, отслеживаемой через информационную систему "Лекарственное обеспечение" уполномоченного органа в области здравоохранения (далее – ИСЛО). Заказчик обязуется принимать товар и осуществлять отпуск товара населению по рецептам.
2. Единый дистрибьютор сохраняет за собой право собственности на товар, поставленный Заказчику в рамках Договора, но еще не реализованный.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
3. Единый дистрибьютор обязан:
1) поставить товар в количестве согласно заявке Заказчика;
2) поставить товар в соответствии с потребностью Заказчика;
3) поставить товар по товаросопроводительным документам надлежащего качества в упаковке, обеспечивающей сохранность товара, и с маркировкой в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
4) поставить товары, содержащие наркотические средства, психотропные вещества согласно представленным требованиям и нормативам потребления, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, по перечню Единого дистрибьютора в рамках выделенных бюджетных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования Заказчику, имеющему лицензию на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров;
5) уведомлять Заказчика в письменном виде о необходимости возврата товара.
4. Единый дистрибьютор вправе осуществлять инвентаризацию товара.
5. Заказчик обязан:
1) принять поставленный товар в соответствии с условиями Договора;
2) иметь лицензию на соответствующий вид деятельности;
3) хранить товар в соответствии с требованиями законодательства и обеспечить его сохранность;
4) вести учет отпуска товара;
5) отпускать товар населению с минимальным остаточным сроком годности в первоочередном порядке (методика FEFO);
6) осуществлять отпуск товара, содержащего наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, населению по рецептам, с соблюдением требований законодательства в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров;
7) нести ответственность за поставленный товар и риск его случайной гибели или случайного повреждения;

1-тарау. Шарттың мәні
1. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға ұсынатын өтінімге сәйкес Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді.
Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге тауарды беруді өтінімде көрсетілген беру графигіне сәйкес және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның "Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ДҚАЖ) арқылы қадағаланатын, халыққа тауар босату статистикасына сүйене отырып жүзеге асырады. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауға және халыққа рецепт бойынша тауар жіберуді жүзеге асыруға міндеттенеді.
2. Бірыңғай дистрибьютор Шарт шеңберінде Тапсырыс берушіге берілген, бірақ әлі өткізілмеген тауарға меншік құқығын өзінде сақтайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес мөлшерде тауар беруге;
2) Тапсырыс берушінің қажеттілігіне сәйкес тауар беруге;
3) тауарды тиісті сападағы тауарға ілеспе құжаттар бойынша тауардың сақталуын қамтамасыз ететін қаптамада және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес таңбамен беруге;
4) есірткі, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар Тапсырыс берушіге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бөлінген бюджет қаражаты шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде Бірыңғай дистрибьютордың тізбесі бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен ұсынылған талаптар мен тұтыну нормативтеріне сәйкес құрамында есірткі, психотроптық заттар бар тауарларды жеткізуге;
5) Тапсырыс берушіні тауарды қайтару қажеттігі туралы жазбаша түрде хабардар етуге міндетті.
4. Бірыңғай дистрибьютор тауарды түгендеуді жүзеге асыруға құқылы.
5. Тапсырыс беруші:
1) Шарт талаптарына сәйкес берілген тауарды қабылдауға;
2) тиісті қызмет түріне лицензиясы болуы;
3) тауарды заңнама талаптарына сәйкес сақтауға және оның сақталуын қамтамасыз етуге;
4) тауарды босатудың есебін жүргізуге;
5) бірінші кезектегі тәртіппен ең аз қалдық жарамдылық мерзімі бар халыққа тауар жіберуге (FEFO әдістемесі);
6) есірткі, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар айналымы саласындағы заңнаманың талаптарын сақтай отырып, құрамында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарды халыққа рецепттер бойынша беруді жүзеге асыруға;
7) берілген тауар және оның кездейсоқ жойылу немесе кездейсоқ бүліну тәуекелі үшін жауапты болуға;

8) в случаях утраты, хищения или порчи товара незамедлительно уведомить об этом Единого дистрибьютора в письменной форме и в срок не более 30 (тридцати) календарных дней после направления Единым дистрибьютором письменного требования возместить Единому дистрибьютору причиненные убытки, включая стоимость товара;
9) допускать в помещения аптек (аптечных пунктов) представителей Единого дистрибьютора для проведения мониторинга исполнения Договора и инвентаризации товара;
10) осуществлять серийный учет товара и ежедневный контроль за остатками товара и их сроками годности;
11) возвращать товар по требованию Единого дистрибьютора;
12) размещать в своем помещении на обозримом для населения месте информацию о поставляемом Единым дистрибьютором товаре, на казахском и русском языках;
13) представлять Единому дистрибьютору отчетность в соответствии с пунктом 8 приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-210/2020 "Об утверждении Правил оплаты стоимости фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования субъектам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21715).
6. Заказчик вправе:
1) производить проверку и осмотр поставляемого товара;
2) запрашивать у Единого дистрибьютора сопроводительные документы на товар;
3) отказать уполномоченному представителю Единого дистрибьютора в приемке товара в случаях его несоответствия требованиям, предъявляемым Договором или законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Приемка товара Заказчиком
7. Заказчик должен принимать товар в день его доставки у уполномоченного представителя Единого дистрибьютора по товаросопроводительным документам, указанным в пункте 9 Договора.
8. При отказе от приемки товара Заказчик извещает Единого дистрибьютора о таком отказе путем оформления акта об отказе с указанием причины в течение 24 (двадцать четыре) часа с даты поставки товара.
9. Приемка товара Заказчиком осуществляется при наличии оригиналов электронных форм, удостоверенных электронной цифровой подписью, следующих товаросопроводительных документов:
1) накладная на перемещение;
2) упаковочный лист;
3) акт приема-передачи товара;
4) товарно-транспортная накладная;
5) путевой лист;
6) доверенность на получателя товара.

8) тауар жоғалған, ұрланған немесе бүлінген жағдайларда бұл туралы Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша нысанда және Бірыңғай дистрибьютор тауардың құнын қоса алғанда, Бірыңғай дистрибьюторға келтірілген залалды өтеу туралы жазбаша талапты жібергеннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде дереу хабардар етуге;
9) Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерін Шарттың орындалуына мониторинг жүргізу және тауарды түгендеу үшін дәріханалардың (дәріхана пункттерінің) бөлме-жайларына жіберуге;
10) тауарды сериялық есепке алуды және тауар қалдықтары мен олардың жарамдылық мерзімдеріне күнделікті бақылауды жүзеге асыруға;
11) Бірыңғай дистрибьютордың талабы бойынша тауарды қайтаруға;
12) Бірыңғай дистрибьютор беретін тауар туралы ақпаратты мемлекеттік және орыс тілдерінде өз бөлме-жайында халыққа көрінетін жерге орналастыруға;
13) "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілерге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек шеңберінде фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің құнын төлеу қағидалары туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № ҚР ДСМ-210/2020 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21715 болып тіркелді) 8-тармағына сәйкес Бірыңғай дистрибьюторға есепті ұсынуға міндетті.
6. Тапсырыс беруші:
1) берілетін тауарды тексеруді және қарауды жүргізу;
2) Бірыңғай дистрибьютордан тауарға ілеспе құжаттарды сұратуға;
3) Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне тауар Шартта немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда оны қабылдаудан бас тартуға құқылы.
3-тарау. Тапсырыс берушінің тауарды қабылдауы
7. Тапсырыс беруші тауарды беру күні Шарттың 9-тармағында көрсетілген тауарға ілеспе құжаттар бойынша Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен қабылдауға тиіс.
8. Тауарды қабылдаудан бас тартқан кезде Тапсырыс беруші мұндай бас тарту туралы себебін көрсете отырып, бас тарту туралы актіні ресімдеу жолымен тауар берілген күннен бастап 24 (жиырма төрт) сағат ішінде Бірыңғай дистрибьюторға хабарлайды.
9. Тапсырыс беруші тауарды қабылдауды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық нысандардың түпнұсқалары, мынадай тауарға ілеспе құжаттар болған кезде жүзеге асырады:
1) ауыстыруға арналған жүкқұжат;
2) орау парағы;
3) тауарды қабылдау-беру актісі;
4) тауар-көлік жүкқұжаты;
5) жол парағы;
6) тауар алушыға берілетін сенімхат болуға тиіс.

10. При приемке товара Заказчик в присутствии уполномоченного представителя Единого дистрибьютора производит осмотр товара, проверяет их количество, внешнее состояние, соответствие указанным в пункте 9 Договора документам, в том числе на предмет соблюдения требований по температурному режиму.
11. При обнаружении скрытых дефектов (бой, брак, недостача, включая отсутствие инструкций, дефект первичной упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, недостача, некомплектность, и иные), Заказчик незамедлительно письменно информирует Единого дистрибьютора с приложением всех документов, подтверждающих обнаружение скрытых дефектов.
12. Датой поставки товара по Договору считается дата подписания Сторонами акта приема-передачи товара.
13. Заказчик подписывает товаросопроводительные документы и передает (возвращает) их уполномоченному представителю Единого дистрибьютора не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента поставки товара. Один экземпляр подписанных товаросопроводительных документов Заказчик оставляет у себя.
Глава 4. Хранение товара Заказчиком
14. Заказчик должен хранить товар в соответствии с правилами хранения и транспортировки товара, определенным законодательством Республики Казахстан в области здравоохранения и инструкциями по медицинскому применению товара.
15. Заказчик обязан обеспечить сохранность принятого товара до отпуска его населению по рецепту и (или) возврата Единому дистрибьютору.
Глава 5. Учет и отпуск товара Заказчиком населению
16. Заказчик отпускает товар населению исключительно по рецептам на получение товара бесплатно в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения.
17. Заказчик обязуется обеспечить хранение рецептов, хранение, распределение, отпуск, учет и уничтожение специальных рецептурных бланков и требований в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
18. Не допускается реализация Заказчиком товара кроме как населению по их целевому назначению, замена товара другим товаром, перераспределение товара между другими медицинскими организациями.
19. Заказчик ведет в ИСЛО учет расхода товара с указанием их наименований, количества, цены, серий, партий. Заказчик обеспечивает предметно-количественный учет товара в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.

10. Тауарды қабылдау кезінде Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінің қатысуымен тауарды қарап, олардың санын, сыртқы жай-күйін тексеруді жүргізеді, Шарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарға сәйкестігін, оның ішінде температуралық режим бойынша талаптарды сақтау тұрғысынан тексереді.
11. Жасырын ақаулар анықталған кезде (сыну, ақау, нұсқаулықтардың болмауын қоса алғанда, жетіспеушілік, бүлінбеген қайталама қаптамадағы бастапқы қаптамадағы ақау, жетіспеушілік, жиынтықталмау және өзгелер), Тапсырыс беруші жасырын ақаулардың анықталғанын растайтын барлық құжаттарды қоса бере отырып, Бірыңғай дистрибьюторға дереу жазбаша хабарлайды.
12. Тараптардың тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күні Шарт бойынша тауарды беру күні болып есептеледі.
13. Тапсырыс беруші тауарға ілеспе құжаттарға қол қояды және оларды тауар берілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді (қайтарады). Тапсырыс беруші қол қойылған тауарға ілеспе құжаттардың бір данасын өзінде қалдырады.
4-тарау. Тапсырыс берушінің тауарды сақтауы
14. Тапсырыс беруші тауарды Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласындағы заңнамасында айқындалған тауарды сақтау және тасымалдау қағидаларына және тауарды медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықтарда сәйкес сақтауға тиіс.
15. Тапсырыс беруші қабылданған тауарды халыққа рецепт бойынша бергенге және (немесе) Бірыңғай дистрибьюторға қайтарғанға дейін оның сақталуын қамтамасыз етуге міндетті.
5-тарау. Тапсырыс берушінің тауарды есепке алуы және халыққа босатуы
16. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде тауарды тегін алуға арналған рецепттер бойынша ғана халыққа тауар босатады.
17. Тапсырыс беруші рецепттерді сақтауды, сақтауды, бөлуді, босатуды, арнайы рецептілік бланкілер мен талаптарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес есепке алуды және жоюды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
18. Тапсырыс берушінің тауарды тұрғындардан басқа, олардың нысаналы мақсаты бойынша өткізуіне, тауарды басқа тауармен ауыстыруына, тауарды басқа медициналық ұйымдар арасында қайта бөлуіне жол берілмейді.
19. Тапсырыс беруші ДҚАЖ-да олардың атауларын, санын, бағасын, серияларын, партияларын көрсете отырып, тауар шығысының есебін жүргізеді. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес тауардың заттық-сандық есебін қамтамасыз етеді.

20. При отсутствии возможности ведения учета расхода в ИСЛО, Заказчик производит запись в журнале учета отпуска товара. При этом отпуск товара заверяется подписью пациента или его представителя (родственника) в журнале учета отпуска товара. После устранения технических неполадок, Заказчик вносит данные в ИСЛО.
21. Дата расходных документов на товар в ИСЛО и (или) журнале учета отпуска товара должна соответствовать дате отпуска товара пациенту.
22. При отпуске товара населению не допускается замена товара Единого дистрибьютора другим товаром, в том числе других торговых наименований, партий или серий. Отпуск товара производится Заказчиком населению с минимальным остаточным сроком годности в первоочередном порядке (методика FEFO).
23. Единый дистрибьютор вправе осуществлять инвентаризацию товара не реже 1 (одного) раза в месяц с сохранением инвентаризационной описи до полного исполнения Сторонами обязательств по Договору непосредственно у Заказчика, письменно уведомив Заказчика не позднее, чем за 8 (восемь) рабочих часов до ее начала. При этом, Заказчик обязан допускать в помещения, в которых хранится товар, представителей Единого дистрибьютора для проведения инвентаризации или сверки данных журнала учета отпуска товара. Заказчик осуществляет серийный учет товара, ежедневный мониторинг за остатками товара, их сроками годности и регистрировать в системе "Система управления ресурсами" Министерства здравоохранения Республики Казахстан пользователей и организации, участвующих в выписке и обеспечении товаром в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, а также вести учет и актуализацию соответствующих данных.
Глава 6. Возврат товара Единому дистрибьютору
24. При необходимости возврата товара, в том числе при расторжении Договора, Единый дистрибьютор направляет Заказчику разнарядку на портале "Единая фармацевтическая информационная система "СК-Фармация сервер" (далее – ЕФИС) или письменное уведомление с требованием возвратить товар в течение 3 (трех) календарных дней.
25. Заказчик осуществляет возврат Единому дистрибьютору не отпущенного населению товара путем их передачи уполномоченному представителю Единого дистрибьютора на основании акта приема-передачи (возврата) товара, возвратной накладной, товарно-транспортной накладной.

20. ДҚАЖ-да шығысты есепке алуды жүргізу мүмкіндігі болмаған кезде Тапсырыс беруші тауарды босатуды есепке алу журналына жазба жүргізеді. Бұл ретте тауарды босату пациенттің немесе оның өкілінің (туысының) қолымен тауардың босатылуын есепке алу журналында куәландырылады. Техникалық ақауларды жойғаннан кейін Тапсырыс беруші деректерді ДҚАЖ-ға енгізеді.
21. Тауардың шығыс құжаттарының ДҚАЖ-дағы және (немесе) тауарды босатуды есепке алу журналындағы күні пациенттің тауарды босатқан күніне сәйкес келуі тиіс.
22. Халыққа тауарды босату кезінде Бірыңғай дистрибьютордың тауарын басқа тауармен, оның ішінде басқа сауда атауларымен, партиялармен немесе сериялармен ауыстыруға жол берілмейді. Тапсырыс беруші халыққа ең аз қалдық жарамдылық мерзімі бар тауарды бірінші кезекте береді (FEFO әдістемесі).
23. Бірыңғай дистрибьютор тауарды түгендеуді түгендеу басталғанға дейін 8 (сегіз) жұмыс сағатынан кешіктірмей Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар ете отырып, Тараптар Шарт бойынша міндеттемелерді тікелей Тапсырыс берушіде толық орындағанға дейін түгендеу тізімдемесін сақтай отырып, күнтізбелік айда кемінде 1 (бір) рет түгендеуді жүзеге асыруға құқылы. Бұл ретте Тапсырыс беруші тауар сақталатын бөлме-жайларға Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерін түгендеу жүргізу немесе тауарды босатуды есепке алу журналының деректерін салыстырып тексеру үшін жіберуге міндетті. Тапсырыс беруші тауарды сериялық есепке алуды, тауар қалдықтарына, олардың жарамдылық мерзімдеріне күн сайынғы мониторингті жүзеге асырады және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде тауарды жазып беруге және қамтамасыз етуге қатысатын пайдаланушылар мен ұйымдардың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Ресурстарды басқару жүйесі" жүйесінде тіркеуді, сондай-ақ тиісті деректердің есебін жүргізуді және өзектілендіруді жүзеге асырады.
6-тарау. Тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтару
24. Тауарды қайтару қажет болған кезде, оның ішінде шартты бұзған кезде Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге "СҚ-Фармация сервер" Бірыңғай фармацевтикалық ақпараттық жүйесі" (бұдан әрі – БФАЖ) порталында рұқсат қағаз немесе тауарды күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде қайтару талабымен жазбаша хабарлама жібереді.
25. Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру (қайтару) актісі, қайтару жүкқұжаты, тауар-көлік жүкқұжаты негізінде Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне беру арқылы халыққа босатылмаған тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруды жүзеге асырады.

26. Возврат товара производится уполномоченному представителю Единого дистрибьютора до истечения срока действия Договора, в помещении Заказчика.
При возврате товара Единому дистрибьютору Заказчик возвращает товар тех же серий и партий, что были ему переданы Единым дистрибьютором в соответствии с актами приема-передачи. Замена Заказчиком товара при его возврате Единому дистрибьютору на товар других серий, партий или других торговых наименований не допускается.
27. Не допускается возврат товара Заказчиком Единому дистрибьютору с истекшим сроком годности.
Глава 7. Ответственность Сторон
28. При утрате или повреждения товара, Заказчик незамедлительно письменно уведомляет об этом Единого дистрибьютора с указанием наименования, технических характеристик, серий, количества, цены и суммы утраченного или поврежденного товара и причины утраты/повреждения и в срок не более 30 (тридцати) календарных дней с даты предъявления Единым дистрибьютором претензии и счета на оплату возмещает ему причиненные убытки, включая стоимость товара, непредвиденные расходы, связанные с повторным закупом утраченного товара, а также штрафа в размере 10 (десять) процентов от стоимости утраченного, поврежденного товара.
29. При необоснованном отказе Заказчиком в отпуске населению товара, их замены на другой товар (отсутствующие в товаросопроводительных документах), Заказчик обязан оплатить в пользу Единого дистрибьютора штраф в пятикратном размере от стоимости товара, указанного в рецепте, в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты предъявления Единым дистрибьютором претензии и счета на оплату штрафа.
30. При необоснованном отказе Заказчиком от приемки товара Заказчик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в двукратном размере от стоимости непринятого товара.
31. При воспрепятствовании возврату товара Единому дистрибьютору Заказчик обязан оплатить штраф в двукратном размере от стоимости товара, подлежащего возврату.
32. При необоснованном отказе от реализации заявленного товара Заказчик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в двукратном размере от стоимости нереализованного товара.
33.Возмещение Заказчиком убытков Единому дистрибьютору и оплата штрафа по Договору не приостанавливает исполнение обязательств по Договору.
34. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору, если оно является следствием форс-мажорных обстоятельств.
35. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение 10 (десяти) календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.

26. Тауарды қайтару Тапсырыс берушінің бөлме-жайында Шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне жүргізіледі.
Тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтару кезінде Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру актілеріне сәйкес Бірыңғай дистрибьютор оған берген сериялар мен партияларды қайтарады. Тапсырыс беруші тауарды басқа сериядағы, партиядағы немесе басқа да саудалық атаулардағы тауарға Бірыңғай дистрибьюторға қайтарған кезде оны ауыстыруға жол берілмейді.
27. Тапсырыс берушінің тауарды жарамдылық мерзімі өткен Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруына жол берілмейді.
7-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
28. Тауар жоғалған немесе бүлінген кезде Тапсырыс беруші бұл туралы Бірыңғай дистрибьюторға жоғалған немесе бүлінген тауардың атауын, техникалық сипаттамаларын, сериясын, санын, бағасы мен сомасын және жоғалу/бүліну себептерін көрсете отырып, дереу жазбаша хабарлайды және Бірыңғай дистрибьютор шағым мен төлем шотын ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде оған тауардың құнын, жоғалған тауарды қайта сатып алуға байланысты күтпеген шығыстардың, сондай-ақ жоғалған, бүлінген тауар құнының 10 (он) пайызы мөлшеріндегі айыппұлды қоса алғанда, орнын толтырады.
29. Тапсырыс беруші халыққа тауарды беруден негізсіз бас тартқан, оларды басқа тауарға ауыстырған (тауарға ілеспе құжаттарда жоқ) кезде Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына Бірыңғай дистрибьютор шағым мен айыппұл төлеуге шот ұсынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде рецептіде көрсетілген тауар құнынан бес еселенген мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
30. Тапсырыс беруші тауарды қабылдаудан негізсіз бас тартқан кезде Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға қабылданбаған тауардың құнынан екі есе мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
31. Тауарды Бірыңғай дистрибьюторға қайтаруға кедергі келтірілген кезде Тапсырыс беруші қайтаруға жататын тауар құнынан екі есе мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
32. Мәлімделген тауарды өткізуден негізсіз бас тартқан кезде Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға сатылмаған тауардың құнынан екі есе мөлшерде айыппұл төлеуге міндетті.
33. Тапсырыс берушінің Бірыңғай дистрибьюторға залалдарды өтеуі және Шарт бойынша айыппұл төлеу Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын тоқтата тұрмайды.
34. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер ол форс-мажор жағдайлардың салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.
35. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.

36. Если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом.
37. Заказчик несет перед Единым дистрибьютором полную имущественную ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору.
38. Заказчик оплачивает в пользу Единого дистрибьютора штраф в размере 1 (одного) процента от суммы товара, в следующих случаях:
1) несвоевременного введения в ИСЛО данных по амбулаторному лекарственному обеспечению при отпуске товара;
2) введения в ИСЛО недостоверных данных по амбулаторному лекарственному обеспечению при отпуске товара;
3) нарушения срока передачи Единому дистрибьютору сводного реестра рецептов по амбулаторному лекарственному обеспечению и (или) отчетности по отпуску товара населению в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения.
39. При отказе некоммерческим акционерным обществом "Фонд социального медицинского страхования" в принятии сводных реестров рецептов по амбулаторному лекарственному обеспечению от Единого дистрибьютора по причине отпуска Заказчиком товара населению в нарушение требований законодательства, Заказчик обязан возместить стоимость товара, отпущенного в нарушение требований законодательства.
40. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению к Договору.
Глава 8. Корреспонденция
41. Все документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора. В документах, предусмотренных настоящим Договором, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
42. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы и (или) в виде электронного документа, сформированного в информационной системе Единого дистрибьютора и удостоверенного электронной цифровой подписью. Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.

36. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы.
37. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың алдында Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін толық мүліктік жауаптылықта болады.
38. Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына мынадай жағдайларда тауар сомасының 1 (бір) пайызы мөлшерінде айыппұл төлейді:
1) тауарды босату кезінде амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бойынша деректер ДҚАЖ-ға уақтылы енгізілмегенде;
2) тауарды босату кезінде амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша дәйексіз деректер ДҚАЖ-ға енгізілсе;
3) Бірыңғай дистрибьюторға амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша рецепттердің жиынтық тізілімін және (немесе) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету шеңберінде халыққа тауар босату жөніндегі есептілікті беру мерзімі бұзылған жағдайларда.
39. "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы Бірыңғай дистрибьютордан амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бойынша рецепттердің жиынтық тізілімдерін қабылдаудан бас тартқан кезде Тапсырыс берушінің халыққа заңнама талаптарын бұза отырып тауар беруі себебінен Тапсырыс беруші заңнама талаптарын бұза отырып босатылған тауардың құнын өтеуге міндетті.
40. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
8-тарау. Хат-хабар
41. Шарт бойынша барлық құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс. Осы Шартта көзделген құжаттарда жолдар арасындағы ендірмелерге, өшірулерге немесе қосып жазуларға жол берілмейді.
42. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі. Көрсетілген хат-хабар тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.

43. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.
Глава 9. Конфиденциальность
44. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
45. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, при установлении нарушения такого обязательства.
Глава 10. Заключительные положения
46. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров (в устной и (или) письменной форме) в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с момента обращения той или иной Стороны.
47. При невозможности разрешения споров путем переговоров (в устной и (или) письменной форме), любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в суд в соответствии с законодательством Республики Казахстан по месту нахождения Единого дистрибьютора.
48. Правоотношения, не урегулированные настоящим Договором, регламентируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
49. Стороны расторгают Договор по соглашению Сторон в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях или, если обстоятельства непреодолимой силы не позволяют Сторонам исполнить обязательства по Договору в течение 2 (двух) месяцев непрерывно.
50. Обязательства Сторон после расторжения Договора в оставшейся части полностью прекращаются.

43. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.
9-тарау. Құпиялылық
44. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, мынадай жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат үшінші тарапқа құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
45. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген кезде өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
10-тарау. Қорытынды ережелер
46. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар сол немесе өзге Тарап өтініш жасаған кезден бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.
47. Дауларды келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың кез келгені оларды шешу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша сотқа жүгінуге құқылы.
48. Осы Шартпен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен реттеледі.
49. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда немесе, егер еңсерілмейтін күш жағдайлар Тараптарға шарт бойынша міндеттемелерді күнтізбелік 2 (екі) ай ішінде үздіксіз орындауға мүмкіндік бермесе, Тараптардың келісімі бойынша Шартты бұзады.
50. Шарттың қалған бөлігінде бұзылғаннан кейін Тараптардың міндеттемелері толығымен тоқтатылады.

Товар, относящийся к измерительным средствам, должен быть внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение медицинского (аппликационный тренинг) и технического персонала (базовому уровню обслуживания с выдачей подтверждающего документа) Заказчика осуществляет Поставщик с привлечением, при отсутствии в штате соответствующих специалистов, сотрудников производителя.
Приложение 16
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Кому: ___________________
________________________
(наименование и реквизиты
Единого дистрибьютора,
заказчика
или организатора закупа)
Электронная банковская гарантия (вид обеспечения тендерной заявки)
Наименование банка (филиала банка)
____________________________________________________________
(наименование, БИН и другие реквизиты банка)
Гарантийное обеспечение № ____________________
"__" _____ 20__ года
Банк (филиал банка) ________________________________________________
(наименование) (далее – Банк)
проинформирован, что______________________________________________
(наименование)
в дальнейшем "Потенциальный поставщик", принимает участие в тендере
по закупу _________________________________________________________,
объявленном ______________________________________________________
(наименование единого дистрибьютора, заказчика или организатора закупа)
__________________________________________________________________
(дата, месяц, год объявления)
и готов осуществить поставку/оказание услуги
__________________________________________________________________
(наименование и объем товара или услуги)
на общую сумму ____________________________________________________
(прописью) тенге,
из них (при участии в закупе по нескольким лотам):

Өлшеу құралдарына жататын тауар Қазақстан Республикасының өлшеу құралдарының тізіліміне енгізілуге тиіс. Жабдық орнатылғанға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті инсталляция алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Есіктердің стандартты ойықтарынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр) сыртқы габариттері бойынша үй-жайды инсталляциялау алдындағы дайындықпен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын ірі жабдық. Жабдықты жұмыс орнына жеткізуді, түсіруді, аспаптарды қаптамадан алуды, орнатуды, реттеуді және іске қосуды, олардың сипаттамаларының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне (дәлдік, сезімталдық, өнімділік және басқалар) сәйкестігін тексеруді, штатта тиісті мамандар, өндірушінің қызметкерлері болмаған кезде, Тапсырыс берушінің медициналық (аппликациялық тренинг) және техникалық персоналды оқытуды (растайтын құжат бере отырып, қызмет көрсетудің базалық деңгейіне) Өнім беруші жүзеге асырады.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
_________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың,
тапсырыс берушінің немесе
сатып алуды
ұйымдастырушының
атауы мен деректемелері)
Электрондық банк кепілдігі
(тендерлік өтінімді қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы (банк филиалы) _________________________________________________________________
(банктің атауы, БСН және басқа деректемелері)
Кепілдікті қамтамасыз ету № ____________________
"__" _____ 20__ жыл
Банк (банк филиалы) __________________________________ (атауы) (бұдан әрі – Банк)
______________________________________ (атауы) бұдан әрі "Әлеуетті өнім беруші"
___________________________________________ (бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының атауы) жариялаған __________________________________________________________
_________________ (хабарландырудың күні, айы, жылы) сатып алу бойынша тендерге қатысатыны және жалпы сомасы ________________ (жазумен) теңгеге, оның ішінде (бірнеше лот бойынша сатып алуға қатысқан кезде) _____________________________________ (тауардың немесе қызметтің атауы және көлемі) беруді жүзеге асыруға/қызметті көрсетуге дайын екендігінен хабардар етілді:

1) по лоту № _____ (номер в объявлении/на веб-портале закупок) –
в размере __________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге;
2)...
В связи с этим Банк _________________________________________________
(наименование банка)
берет на себя безотзывное обязательство выплатить Единому дистрибьютору
по первому требованию, включая требование в электронном виде на веб-портале
закупок, сумму гарантийного обеспечения в размере 1 (один) процента равную
___________________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по лоту № ____ на сумму _____________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге,
лоту № _____ на сумму_______________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге,
по получении требования на оплату по основаниям, предусмотренным правилами
организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила).
Данная гарантия вступает в силу с момента вскрытия тендерной заявки
Потенциального поставщика и действует до принятия по ней решения по существу
в соответствии с Правилами, а при признании Потенциального поставщика
победителем закупа – до представления им соответствующего гарантийного
обеспечения по заключенному договору.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________
Приложение 17
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой договор поставки от ______________ №________
(между единым дистрибьютором и поставщиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация",
именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор",
в лице _________________________________________________________________,
действующего (ей) на основании Устава, с одной стороны,
и ______________________________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Поставщик",
в лице __________________________________________________________________,
действующего (ей) на основании ___________________________________________,
с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", в соответствии
с правилами организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских
изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской
помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила) и на основании
___________________________________________________________________,
заключили настоящий договор поставки (далее – Договор) о нижеследующем:

1) № ____ лот бойынша (хабарландырудағы/сатып алу веб-порталындағы нөмірі) – мынадай мөлшерде ____________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге;
2) ...
Осыған байланысты Банк ________________________________________ (банктің атауы) Бірыңғай дистрибьютордың бірінші талабымен сатып алу веб-порталындағы электронды түрдегі талапты қоса алғанда, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген негіздер бойынша төлемге қойылатын талапты алғаннан кейін № ____ лот бойынша ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге, лот № _____ сомаға ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге ______________ (сомасы санмен және жазумен) тең 1 (бір) пайыз мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз ету сомасын төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік Әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтінімін ашқан сәттен бастап күшіне енеді және ол бойынша Қағидаларға сәйкес мәні бойынша шешім қабылданғанға дейін, ал Әлеуетті өнім беруші сатып алу жеңімпазы деп танылған жағдайда, ол жасалған шарт бойынша тиісті кепілдікті қамтамасыз етуді ұсынғанға дейін қолданылады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Берудің үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында) ______________ жылғы №________
___________________
(орналасқан жері)
"____" ___________ ж.
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, Жарғының негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес және _______________________________________________ негізінде төмендегілер туралы осы беру шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет Договора
1. Поставщик обязуется поставить Единому дистрибьютору лекарственные средства и (или) медицинские изделия, указанные в приложении 1 к Договору (далее – товар), а Единый дистрибьютор обязуется принять товар и оплатить в порядке и на условиях Договора, за исключением случая, предусмотренного пунктом 8 Договора.
2. Поставка товара осуществляется Поставщиком в пункты доставки (места приемки) (распределительные центры, операционные склады уполномоченных представителей Единого дистрибьютора) и в количестве, указанных в разнарядках Единого дистрибьютора.
3. Неотъемлемой частью Договора являются следующие приложения Договора:
1) приложение 1 "Перечень поставляемого товара";
2) приложение 2 "Акт приема партии иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов)";
3) приложение 3 "Акт приема-передачи товара";
4) приложение 4 "Информация о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара";
5) приложение 5 "Антикоррупционные требования";
6) приложение 6 "Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан";
7) приложение 7 "Товарно-транспортная накладная".
Глава 2. Цена Договора
4. Цена Договора составляет ______________________________________________
(сумма цифрами и прописью) тенге.
Наименование, характеристика, количество, цена за единицу товара, сумма и сроки поставки товара указаны в приложении 1 к Договору.
5. Цена Договора включает в себя все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку и маркировку товара, а также все расходы Поставщика, связанные с обнаружением недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества (скрытых дефектов) товара, его порчей, по страхованию и поставке товара.
6. Цена за единицу товара остается фиксированной (за исключением уменьшения цены за единицу товара) до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
7. Внесение изменений в Договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается в следующих случаях:
1) уменьшения цены на лекарственные средства и (или) медицинские изделия и соответственно цены договора;
2) изменения объема лекарственных средств и (или) медицинских изделий в случаях, предусмотренных Правилами;
3) изменения производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки);
4) истечения срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии лекарственного средства и (или) медицинского изделия на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 1-қосымшада көрсетілген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор Шарттың 8-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, тауарды қабылдауға және шарттың тәртібі мен талаптары бойынша төлеуге міндеттенеді.
2. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне (қабылдау орындарына) (бөлу орталықтары, Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің операциялық қоймалары) және Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көрсетілген мөлшерде жүзеге асырады.
3. Шарттың мынадай қосымшалары Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады:
1) 1-қосымша "Берілетін тауар тізбесі";
2) 2-қосымша "Иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) партиясын қабылдау актісі";
3) 3-қосымша "Қабылдау-беру актісі";
4) 4-қосымша "Берілетін тауардың өлшемдері (физикалық сипаттамалары) және салмағы туралы ақпарат";
5) 5-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар";
6) 6-қосымша "Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі";
7) 7-қосымша "Тауарлық-көліктік жүкқұжат".
2-тарау. Шарттың бағасы
4. Шарттың бағасы ____________________________ теңгені (соманы санмен және жазумен) құрайды.
Шартқа 1-қосымшада тауардың атауы, сипаттамасы, саны, бірлігі үшін бағасы, тауарды беру сомасы мен мерзімдері көрсетілген.
5. Шарттың бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, тауарды орау мен таңбалауға арналған шығындарды, сондай-ақ өнім берушінің тауардың жетіспеушілігін, жиынтықталмауын немесе тиісті емес сапасын (жасырын ақауларын), оның бүлінуін анықтауға, тауарды сақтандыру мен беруге байланысты барлық шығыстарын қамтиды.
6. Тауар бірлігі үшін баға Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін (тауар бірлігі үшін бағаның азаюын қоспағанда) тіркелген болып қалады.
7. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен Шартқа өзгерістер енгізуге тараптардың келісімі бойынша мынадай жағдайларда:
1) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағасы және тиісінше Шарт бағасы азайғанда;
2) Қағидаларда көзделген жағдайларда дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемі өзгергенде;
3) өндіруші, тіркеу куәлігін ұстаушы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгергенде;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның қалған партиясын тіркеу куәлігінің қолданылу және Қазақстан Республикасына әкелу мерзімінің аяқталуында жол беріледі.

8. При уменьшении заказчиками объемов закупаемого товара у Единого дистрибьютора в случаях, предусмотренных Правилами, Стороны обязаны внести в Договор изменения по соответствующему уменьшению объема поставки и соразмерному изменению суммы Договора.
9. Допускается соразмерное увеличение объемов поставки товара и цены Договора в целях обеспечения неснижаемого запаса Единого дистрибьютора или при увеличении объемов закупаемых лекарственных средств, медицинских изделий.
Глава 3. Порядок оплаты
10. Оплата за поставленный товар по Договору производится Единым дистрибьютором в тенге в течение 90 (девяноста) рабочих дней с даты поставки соответствующей партии товара.
Если Поставщик является отечественным товаропроизводителем, оплата за произведенный и поставленный им товар производится Единым дистрибьютором в течение 60 (шестидесяти) рабочих дней с даты поставки товара.
11. Оплата производится при условии своевременного представления Поставщиком и получения Единым дистрибьютором надлежащим образом оформленных оригиналов или электронных форм документов, подтверждающих поставку товара:
1) счет-фактуры Поставщика, выписанной на бумажном носителе или в электронной форме. При выписке Поставщиком электронной счет-фактуры посредством информационной системы электронных счетов-фактур – счет-фактура в печатной форме. Счета-фактуры на бумажном носителе и в электронной форме должны соответствовать требованиям налогового законодательства;
2) накладной на отпуск товара на сторону, включающей данные с указанием номера и срока действия заключения о безопасности и качестве, признак происхождения, код товара ТН ВЭД, номер декларации на товары, номер товарной позиции из декларации на товары или заявления о ввозе товаров или уплате косвенных налогов или номера разрешительного документа на разовый ввоз;
3) акта приема-передачи товара, подписанного Сторонами по форме, согласно приложению 3 Договора;
4) акт приема партии иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов), подписанного Сторонами по форме, согласно приложению 2 Договора (при наличии иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов);
5) товаротранспортной накладной Поставщика с отметкой о принятии товара Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя;
6) упаковочного листа Поставщика с отметкой Единого дистрибьютора или его представителя о принятии товара по количеству и качеству;
7) информацию о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара по форме, согласно приложению 4 Договора (при первой поставке партии товара, либо при изменении размеров и веса товара);

8. Қағидаларда көзделген жағдайларда Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тауардың көлемін тапсырыс берушілер азайтқан кезде Тараптар беру көлемін тиісінше азайту және Шарт сомасын мөлшерлес өзгерту бойынша Шартқа өзгерістер енгізуге міндетті.
9. Бірыңғай дистрибьютордың төмендетілмейтін қорын қамтамасыз ету мақсатында немесе сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың көлемі ұлғайғанда тауарды жеткізу көлемін және Шарт бағасын мөлшерлес ұлғайтуға жол беріледі.
3-тарау. Төлем тәртібі
10. Шарт бойынша берілген тауар үшін төлемді Бірыңғай дистрибьютор тауардың тиісті партиясы берілген күннен бастап 90 (тоқсан) банктік күн ішінде теңгемен жүргізеді.
Егер Өнім беруші отандық тауар өндіруші болып табылса, Бірыңғай дистрибьютор өзі өндірген және берген тауар үшін төлемді тауар берілген күннен бастап 60 (алпыс) банктік күн ішінде жүргізеді.
11. Төлем Өнім беруші уақтылы ұсынған және Бірыңғай дистрибьютор тауарды беруді растайтын құжаттардың тиісті түрде ресімделген түпнұсқаларын немесе электрондық нысандарын алған жағдайда жүргізіледі:
1) Өнім берушінің қағаз жеткізгіште немесе электрондық нысанда жазып берілген шот-фактуралары. Өнім беруші электрондық шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып бергенде баспа нысанындағы шот-фактура. Қағаз жеткізгіштегі және электрондық нысандағы шот-фактуралар салық заңнамасының талаптарына сәйкес келуге тиіс;
2) қауіпсіздік және сапа туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі көрсетілген деректерді, шығарылған жерінің белгісін, Тауардың СЭҚ ТН кодын, тауарларға арналған декларацияның нөмірін, тауарларға арналған декларациядан алынған тауар позициясының нөмірін немесе тауарларды әкелу немесе жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті немесе біржолғы әкелуге рұқсат беру құжатының нөмірін қамтитын тарапқа тауарды босатуға арналған жүкқұжат;
3) Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тараптар қол қойған тауарды қабылдау-беру актісі;
4) Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тараптар қол қойған иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) партиясын қабылдау актісі (иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) болған жағдайда);
5) Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің тауарды қабылдағаны туралы белгісі бар тауар-көлік жүкқұжаты;
6) тауардың саны мен сапасы бойынша қабылданғаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның өкілінің белгісі бар Өнім берушінің орау парағы;
7) Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) және салмағы туралы ақпарат (тауар партиясын бірінші рет берген кезде не тауардың мөлшері мен салмағы өзгерген кезде);

8) оригинал акта сверки взаимных расчетов, подписанного Сторонами (данный документ представляется Поставщиком с последней партией товара).
Глава 4. Обеспечение исполнения Поставщиком обязательств по Договору
12. Поставщик в качестве способа обеспечения исполнения своих обязательств по Договору выбирает гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Единого дистрибьютора и (или) электронную банковскую гарантию.
13. При выборе Поставщиком в качестве гарантийного обеспечения исполнения Договора денежного взноса:
1) Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Договора осуществляет перечисление денег на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Договоре, в размере 3 (трех) процентов от суммы Договора в качестве денежного взноса;
2) при изменении суммы Договора в сторону увеличения, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня внесения изменений перечисляет на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Договоре, дополнительный денежный взнос таким образом, чтобы его общая сумма равнялась 3 (трем) процентам от новой суммы Договора;
3) при изменении суммы Договора в сторону уменьшения – по письменному обращению Поставщика, Единый дистрибьютор перечисляет на банковский счет Поставщика, указанный в Договоре, соответствующую разницу таким образом, чтобы его общая сумма равнялась 3 (трем) процентам от новой суммы Договора;
4) обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Договору прекращается одновременно с исполнением обязательств по поставке товара по Договору в полном объеме при отсутствии оснований для удержания суммы обеспечения исполнения обязательства. Перечисление Поставщику суммы гарантийного денежного взноса осуществляется Единым дистрибьютором по письменному обращению Поставщика после полного исполнения Поставщиком обязательств по Договору;
5) при наступлении основания удержания гарантийного денежного взноса Единый дистрибьютор направляет Поставщику уведомление об удержании денег.
14. При выборе Поставщиком в качестве обеспечения исполнения Договора электронной банковской гарантии:
1) Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Договора представляет Единому дистрибьютору электронную банковскую гарантию через веб-портал Единого дистрибьютора в размере 3 (три) процента от суммы Договора;
2) при изменении суммы Договора, в сторону увеличения, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет Единому дистрибьютору изменение к ранее представленной электронной банковской гарантии с приведением суммы обеспечения исполнения обязательства до 3 (трех) процентов к новой сумме Договора, либо, отдельную электронную банковскую гарантию в размере 3 (три) процента от суммы увеличения Договора;

8) Тараптар қол қойған өзара есеп айырысуларды салыстыру актісінің түпнұсқасы (Өнім беруші осы құжатты тауардың соңғы партиясымен ұсынады).
4-тарау. Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді
орындауын қамтамасыз ету
12. Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі ретінде Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына және (немесе) электрондық банктік кепілдікке енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны таңдайды.
13. Өнім беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету ретінде ақшалай жарнаны таңдаған кезде:
1) Өнім беруші Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ақшалай жарна ретінде Шарт сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде Бірыңғай дистрибьютордың Шартта көрсетілген банктік шотына ақша аударуды жүзеге асырады.
2) Шарт сомасы ұлғаю жағына қарай өзгерген кезде Өнім беруші өзгерістер енгізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Шартта көрсетілген Бірыңғай дистрибьютордың банк шотына оның жалпы сомасы Шарттың жаңа сомасының 3 (үш) пайызына тең болатындай қосымша ақшалай жарнаны аударады;
3) Шарт сомасы азаю жағына қарай өзгерген кезде – Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша Бірыңғай дистрибьютор Шартта көрсетілген Өнім берушінің банк шотына оның жалпы сомасы Шарттың жаңа сомасының 3 (үш) пайызына тең болатындай тиісті айырманы аударады;
4) Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сомасын ұстап қалу үшін негіздер болмаған кезде Шарт бойынша тауарды беру жөніндегі міндеттемелердің толық көлемде орындалуымен бір мезгілде тоқтатылады. Өнім берушіге кепілдік ақшалай жарна сомасын аударуды Өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағаннан кейін Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша бірыңғай дистрибьютор жүзеге асырады;
5) кепілдік ақшалай жарнаны ұстап қалу негізі басталған кезде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге ақшаны ұстап қалу туралы хабарлама жібереді.
14. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз ету ретінде электрондық банк кепілдігін таңдаған кезде:
1). Өнім беруші Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша Шарт сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде электрондық банк кепілдігін береді.
2) Шарт сомасы ұлғаю жағына қарай өзгерген кезде Өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын Шарттың жаңа сомасына 3 (үш) пайызға дейін келтіре отырып, бұрын берілген электрондық банк кепілдігіне өзгеріс не Шарттың ұлғаю сомасынан 3 (үш) пайыз мөлшерінде жеке электрондық банк кепілдігін ұсынады;

3) при изменении суммы Договора, в сторону уменьшения, Поставщик вправе представить Единому дистрибьютору изменение к ранее представленной электронной банковской гарантии с приведением суммы обеспечения исполнения обязательства до 3 (трех) процентов к новой сумме Договора, либо, новую электронную банковскую гарантию в размере 3 (три) процента от новой суммы Договора, с последующим возвратом ранее представленной электронной банковской гарантии при соблюдении условий Договора;
4) Единый дистрибьютор после полного исполнения Поставщиком обязательств по Договору по письменному обращению Поставщика при соблюдении условий Договора возвращает банку-гаранту электронную банковскую гарантию;
5) Единый дистрибьютор при наступлении случая удержания суммы обеспечения исполнения обязательства в виде электронной банковской гарантии направляет банку-гаранту, требование о выплате суммы электронной банковской гарантии с одновременным уведомлением Поставщика через веб-портал.
При отказе банком в выплате суммы электронной банковской гарантии или ее невыплате банком в предусмотренный электронной банковской гарантией срок, Единый дистрибьютор взыскивает сумму электронной банковской гарантии с банка в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, обратившись в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.
15. При отсутствии основания удержания суммы обеспечения, Единый дистрибьютор вправе удержать сумму обеспечения исполнения в счет погашения обязательств Поставщика по уплате пени и (или) штрафа, в соответствии с главой 8 Договора.
16. Основаниями удержания Единым дистрибьютором суммы обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Договору являются следующие случаи:
1) отказа поставщика от поставки;
2) расторжения единым дистрибьютором договора в одностороннем порядке в соответствии с пунктом 59 Договора и пунктом 260 Правил;
3) когда нарушение или нарушения поставщиком предусмотренных договором сроков поставки лекарственного средства или медицинского изделия в суммарном выражении достигают 90 (девяноста) календарных дней просрочки независимо от объемов не поставленного в срок лекарственного средства или медицинского изделия.
Мера обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Договору принимается Единым дистрибьютором путем письменного уведомления Поставщика о допущенном нарушении Договора.
17. Уплата Поставщиком неустойки за нарушение сроков поставки товара не освобождает Поставщика от уплаты в пользу Единого дистрибьютора суммы обеспечения исполнения обязательства по Договору.

3) Шарт сомасы азаю жағына қарай өзгерген кезде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын Шарттың жаңа сомасына 3 (үш) пайызға дейін келтіре отырып, бұрын берілген электрондық банк кепілдігіне өзгеріс не Шарттың талаптары сақталған кезде бұрын ұсынылған электрондық банк кепілдігін кейіннен қайтарып бере отырып, Шарттың жаңа сомасына 3 (үш) пайызы мөлшерінде жаңа электрондық банк кепілдігін беруге құқылы;
4) Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша Шарт бойынша міндеттемелерді Өнім беруші толық орындағаннан кейін Шарт талаптары сақталған кезде кепілгер банкке электрондық банк кепілдігін қайтарады;
5) Бірыңғай дистрибьютор міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын электрондық банк кепілдігі түрінде ұстап қалу жағдайы туындаған кезде кепілгер банкке Өнім берушіні веб-портал арқылы бір мезгілде хабардар ете отырып, электрондық банк кепілдігі сомасын төлеу туралы талапты жібереді.
Банк электрондық банк кепілдігінің сомасын төлеуден бас тартқан немесе оны электрондық банк кепілдігінде көзделген мерзімде төлемеген кезде, Бірыңғай дистрибьютор Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша сотқа жүгініп, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен банктен электрондық банк кепілдігінің сомасын өндіріп алады.
15. Қамтамасыз ету сомасын ұстап қалу негізі болмаған кезде Бірыңғай дистрибьютор Шарттың 8-тарауына сәйкес Өнім берушінің өсімпұл және (немесе) айыппұл төлеу жөніндегі міндеттемелерін өтеу есебіне орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.
16. Мынадай жағдайлар Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға негіз болып табылады:
1) өнім беруші өнім беруден бас тартқан;
2) бірыңғай дистрибьютор Шарттың 59-тармағына және Қағидалардың 260-тармағына сәйкес шартты біржақты тәртіппен бұзған;
3) Өнім берушінің шартта көзделген дәрілік затты немесе медициналық бұйымды жеткізу мерзімдерін бұзуы немесе дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның мерзімінде берілмеген көлеміне қарамастан, жиынтық мәнде мерзімін өткізіп алу күнтізбелік 90 (тоқсан) күнге жеткен
Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету шарасын Өнім берушіні Шартта жол берілген бұзылу туралы жазбаша хабардар ету жолымен қабылдайды.
17. Өнім берушінің тауарды беру мерзімдерін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеуі Өнім берушіні Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына төлеуден босатпайды.

18. Не допускается совершение Поставщиком каких-либо действий или сделок, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на предмет обеспечения исполнения обязательства до полного исполнения обязательств по Договору.
Глава 5. Упаковка и маркировка товара
19. Товар должен быть поставлен Единому дистрибьютору на паллетах, в соответствующей упаковке, обеспечивающей сохранность товара от повреждений при погрузке/разгрузке, перевозке его железнодорожным и (или) автомобильным транспортом, разгрузке, включая перевалки.
20. Маркировка, потребительская упаковка и инструкция по применению товара должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан и порядку, установленному уполномоченным органом в области здравоохранения.
Глава 6. Особые условия
21. Не позднее даты фактической поставки в месте приемки, Поставщик обязан представить на электронную почту уполномоченных представителей Единого дистрибьютора и (или) на портале информационной системы Единого дистрибьютора (далее – ЕФИС) информацию о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара по форме, согласно приложению 4 к Договору за 7 (семь) календарных дней до первой поставки, а также при последующих поставках, при изменении размеров и (или) веса поставляемого товара.
22. Поставщик обязуется до подписания Сторонами акта приема-передачи Товара, еженедельно представлять Единому дистрибьютору информацию о текущем исполнении Договора по каждому наименованию товара (производство, процедура таможенной очистки, оценка безопасности и качества, хранение, отгрузка/ транспортировка и иное) по электронной почте и (или) на портале ЕФИС.
23. В целях обеспечения своих обязательств по Договору, Единый дистрибьютор не позднее, чем за 7 (семь) календарных дней до наступления поставки по Договору, направляет Поставщику отгрузочную разнарядку на поставку товара указанного в приложении 1 Договора с указанием его наименования, количества и мест приемки (распределительные центры, операционные склады), адресов уполномоченных представителей Единого дистрибьютора по приемке товара, на электронную почту Поставщика, указанный в Договоре, и (или) на портале ЕФИС.
Отгрузочная разнарядка считается доставленной Поставщику в день ее отправления Единым дистрибьютором на электронную почту Поставщика и (или) на портале ЕФИС. При увеличении потребности в товаре, Единый дистрибьютор увеличивает количество в отгрузочной разнарядке (досрочная поставка), подлежащих отгрузке совместно с количеством в основном графике поставки, при наличии доступного товара. При этом, в случае недостаточного количества для досрочной поставки, Поставщик прилагает все усилия для ускорения доставки товара сверх графика поставки.

18. Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тұрғысынан үшінші тұлғаларда тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына алып келетін қандай да бір іс-әрекеттер немесе мәмілелер жасауына жол берілмейді.
5-тарау. Тауарды орау және таңбалау
19. Өнім Бірыңғай дистрибьюторға тиеу/түсіру, оны темір жол және (немесе) автомобиль көлігімен тасымалдау, ауыстырып тиеуді қоса алғанда, түсіру кезінде тауардың бүлінуден сақталуын қамтамасыз ететін паллеттерде, тиісті қаптамада жеткізілуі тиіс.
20. Таңбалау, тұтыну қаптамасы және тауарды қолдану жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес келуі тиіс.
6-тарау. Ерекше жағдайлар
21. Қабылдау орнында іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің электрондық поштасына және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – БФАЖ) порталында Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірінші жеткізілімге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күн бұрын, сондай-ақ кейінгі жеткізілімдер кезінде, берілетін тауардың мөлшері және (немесе) салмағы өзгерген кезде берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) мен салмағы туралы ақпарат беруге міндетті.
22. Өнім беруші Тараптар Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға электрондық пошта арқылы және (немесе) БФАЖ порталында тауардың әрбір атауы бойынша Шарттың ағымдағы орындалуы туралы ақпаратты (өндіру, кедендік тазарту рәсімі, қауіпсіздігі мен сапасын бағалау, сақтау, жөнелту/ тасымалдау және өзге) апта сайын ұсынуға міндеттенеді.
23. Шарт бойынша өз міндеттемелерін қамтамасыз ету мақсатында Бірыңғай дистрибьютор Шарт бойынша өнім беру басталғанға дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Шартқа 1-қосымшада көрсетілген тауарды жеткізуге оның атауын, санын және қабылдау орындарын (бөлу орталықтары, операциялық қоймалар), тауарды қабылдау жөніндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің мекенжайларын көрсете отырып, тиеп жөнелтуге рұқсат Өнім берушінің Шартта көрсетілген электрондық мекенжайына (e-mail) және (немесе) БФАЖ порталына жібереді.
Тиеп жөнелтуге рұқсат Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге оны жөнелткен күні Өнім берушінің электрондық мекенжайына (e-mail) және/немесе БФАЖ порталына жеткізілген болып есептеледі. Тауарға қажеттілік ұлғайған кезде Бірыңғай дистрибьютор берудің негізгі графигіндегі санымен бірге тиеп жөнелтуге жататын тиеп жөнелтуге рұқсат қағазындағы (мерзімінен бұрын жеткізу) санын қолжетімді тауар болған кезде арттырады. Бұл ретте мерзімінен бұрын беру үшін саны жеткіліксіз болған жағдайда, Өнім беруші тауарды беру графигінен тыс беруді жеделдету үшін барлық күш-жігерін жұмсайды.

24. Поставщик обязуется за 24 (двадцать четыре) часа до начала отгрузки товара направить уведомление на электронные адреса уполномоченных представителей Единого дистрибьютора и (или) ЕФИС о предстоящей отгрузке с указанием следующей информации:
1) номера и даты Договора;
2) наименования поставляемого товара;
3) даты отгрузки;
4) количества мест и веса товара;
5) стоимости отгружаемого товара.
25. Не позднее даты фактической поставки товара на место приемки, Поставщик обязан представить Единому дистрибьютору в полном объеме и соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан документы, относящиеся к отгрузке товара, указанные в пункте 11 Договора.
26. При выявлении замечаний к указанным документам, по требованию Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя Поставщик в срок не более 3 (трех) рабочих дней обязан устранить замечания к указанным документам.
27. После проверки и подписания документов о приеме товара уполномоченными представителями Единого дистрибьютора, Поставщик забирает свой экземпляр у представителей Единого дистрибьютора нарочно и за свой счет.
28. Счет-фактуру на бумажном носителе и печатную форму счет-фактуры, выписанную посредством информационной системы электронных счетов-фактур, Поставщик обязан представить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора не позднее 5 (пяти) календарных дней с даты подписания акта приема-передачи.
При этом выписка счетов-фактур в электронной форме осуществляется Поставщиком в соответствии с требованиями налогового законодательства, приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583).
При выписке счета-фактуры в электронной форме дата совершения оборота должна соответствовать дате подписания акта приема-передачи.
29. При выписке исправленной и дополнительной счет-фактуры Поставщик обязан предоставить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора печатные формы счетов-фактур не позднее 10 (десяти) календарных дней с даты выписки счет-фактуры.
По требованию Единого дистрибьютора Поставщик обязан предоставить дополнительные данные по поставляемому товару.
30. Датой поставки товара считается дата подписания Сторонами акта приема-передачи товара в месте приемки, указанном в приложении 3 Договора.

24. Өнім беруші тауарды тиеп жөнелту басталғанға дейін 24 (жиырма төрт) сағат бұрын Бірыңғай дистрибьютордың және (немесе) БФАЖ уәкілетті өкілдерінің электрондық мекенжайларына мынадай ақпаратты көрсете отырып:
1) Шарттың нөмірі мен күні;
2) берілетін тауардың атауы;
3) жөнелту күні;
4) орын саны мен тауардың салмағы;
5) жөнелтілетін тауар құнын көрсете отырып, алдағы тиеп жөнелту туралы хабарлама жіберуге міндеттенеді.
25. Тауарды қабылдау орнына іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға толық көлемде және Шарттың 11-тармағында көрсетілген тауарды тиеп жөнелтуге қатысты Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес құжаттарды ұсынуға міндетті.
26. Көрсетілген құжаттарға ескертулер анықталған кезде Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің талап етуі бойынша Өнім беруші 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетілген құжаттарға ескертулерді жоюға міндетті.
27. Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдері тауарды қабылдау туралы құжаттарды тексергеннен және қол қойғаннан кейін Өнім беруші өз данасын Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерінен қолма-қол және өз есебінен алады.
28. Өнім беруші қағаз жеткізгіштегі шот-фактураны және электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген шот-фактураның баспа нысанын қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне ұсынуға міндетті.
Бұл ретте шот-фактураларды электрондық нысанда жазып беруді Өнім беруші салық заңнамасының талаптарына, "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электрондық нысанда жазып беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелді) сәйкес жүзеге асырады.
Шот-фактураны электрондық нысанда жазып берген кезде айналым жасалған күн қабылдау-беру актісіне қол қойылған күнге сәйкес келуге тиіс.
29. Түзетілген және қосымша шот-фактура жазып берілген кезде өнім беруші бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне шот-фактура жазып берілген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей шот-фактуралардың баспа нысандарын беруге міндетті.
Бірыңғай дистрибьютордың талабымен Өнім беруші берілетін тауар бойынша қосымша деректерді ұсынуға міндетті.
30. Шарттың 3-қосымшасында көрсетілген қабылдау орнында Тараптардың тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күні тауарды беру күні болып есептеледі.

31. Товар считается сданным Поставщиком и принятым Единым дистрибьютором:
1) по количеству – указанному в акте приема-передачи товара, подписанном Сторонами;
2) по качеству – согласно качеству, указанному в документе, подтверждающем качество и безопасность товара и документе, удостоверяющем страну происхождения товара, если его представление обязательно согласно законодательству Республики Казахстан.
32. Срок годности товара на дату поставки Поставщиком Единому дистрибьютору составляет:
не менее 60 (шестьдесят) процентов от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности менее 2 (двух) лет) при поставке товара в период ноябрь, декабрь года, предшествующего году, для которого производится закуп, и январь наступившего финансового года, и не менее 50 (пятидесяти) процентов при последующих поставках в течение финансового года;
не менее 14 (четырнадцати) месяцев от указанного срока годности на упаковке (при сроке годности 2 (два) года и более) при поставке товара в период ноябрь, декабрь года, предшествующего года, для которого производится закуп, и январь наступившего финансового года, и не менее 12 (двенадцати) месяцев при последующих поставках в течение финансового года.
33. Транспортировка товара, требующего соблюдения условий "холодовой цепи", должна осуществляться Поставщиком в термоконтейнерах с хладоэлементами или в специальном автотранспорте, оборудованном холодильником (авторефрижераторе) в максимально сжатые сроки. Транспортировка иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов) (далее – ИЛП) должна осуществляться Поставщиком в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
34. При поставке товара, требующего условий соблюдения "холодовой цепи", Поставщик обязан представить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора документы, отображающие температурный режим при транспортировке на всем пути следования от склада организации-изготовителя до склада Единого дистрибьютора.
35. Представитель Поставщика должен присутствовать на складе Единого дистрибьютора для подтверждения факта соблюдения температурного режима и соответствия товара установленным требованиям законодательства Республики Казахстан.
36. Передача Поставщиком товара Единому дистрибьютору на его складе оформляется подписанием акта приема-передачи товара, предусмотренным приложением 3 к Договору (поставка ИЛП дополнительно оформляется актом, предусмотренным, приложением 2 к Договору).
37. При выявлении нарушений или недопустимого отклонения предписанных температурных условий транспортировки товара, партия товара подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации.

31. Өнім беруші тауарды тапсырған және Бірыңғай дистрибьютор қабылдаған болып есептеледі:
1) Тараптар қол қойған тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген саны бойынша;
2) тауардың сапасы мен қауіпсіздігін растайтын құжатта және тауардың шығарылған елін куәландыратын құжатта көрсетілген сапаға сәйкес сапасы бойынша егер тауарды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну міндетті болса.
32. Бірыңғай дистрибьюторға Өнім берушінің беру күніне сатып алынатын тауардың жарамдылық мерзімі:
сатып алу жүргізілетін алдағы жылдың қараша, желтоқсан және басталған қаржы жылының қаңтар кезеңінде тауарды жеткізген кезде қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде 60 (алпыс) пайызын (жарамдылық мерзімі 2 (екі) жылдан аз болса) және қаржы жылы ішінде келесі беру кезінде кемінде 50 (елу) пайызын;
сатып алу жүргізілетін алдағы жылдың қараша, желтоқсан және басталған қаржы жылының қаңтар кезеңінде тауарды жеткізген кезде қаптамада көрсетілген жарамдылық мерзімінің кемінде 14 (он төрт) айын (жарамдылық мерзімі 2 (екі) жыл және одан көп болса) және қаржы жылы ішінде келесі беру кезінде кемінде 12 (он екі) айын құрайды.
33. "Салқындату тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін тауарды тасымалдауды Өнім беруші салқындатқыш элементтері бар термоконтейнерлерде немесе барынша қысқа мерзімде тоңазытқышпен (авторефрижератормен) жабдықталған арнайы автокөлікте жүзеге асыруға тиіс. Иммунологиялық дәрілік препараттарды (иммунобиологиялық дәрілік препараттарды) (бұдан әрі – ИДП) тасымалдауды Өнім беруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
34. "Салқындату тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін тауарды жеткізу кезінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне дайындаушы ұйымның қоймасынан Бірыңғай дистрибьютордың қоймасына дейінгі барлық жүру жолында тасымалдау кезінде температуралық режимді көрсететін құжаттарды ұсынуға міндетті.
35. Өнім берушінің өкілі Бірыңғай дистрибьютордың қоймасында температуралық режимді сақтау фактісін және тауардың Қазақстан Республикасы заңнамасының белгіленген талаптарына сәйкестігін растау үшін қатысуға тиіс.
36. Өнім берушінің тауарды Бірыңғай дистрибьюторға оның қоймасында беруі Шартқа 3-қосымшада көзделген тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюымен ресімделеді (ИДП беру Шартқа 2-қосымшада көзделген актімен қосымша ресімделеді).
37. Тауарды тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылуы немесе жол берілмейтін ауытқуы анықталған кезде, тауар партиясы карантинге жатқызылады және өткізуге арналған тауардан физикалық оқшауланады.

38. При приемке товара, в случае обнаружения несоответствия, в том числе непредставления или предоставления некорректной информации о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара, факта недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества товара, нарушения предписанных температурных условий транспортировки, Единый дистрибьютор или его уполномоченный представитель не позднее 1 (одного) рабочего дня с момента обнаружения таких фактов (замечаний или дефектов) должен составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Договоре.
39. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 3 (трех) календарных дней после его получения.
40. При не предоставлении Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
41. Об обнаружении скрытых дефектов (бой, брак, недостача, включая отсутствие инструкций, дефект первичной упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, несоответствие маркировки на упаковке, недостача, некомплектность) или ненадлежащего качества товара (далее – дефектный товар) после подписания Сторонами акта приема-передачи, Единый дистрибьютор или его уполномоченные представители обязаны в течение 1 (одного) рабочего дня составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Договоре.
42. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 5 (пяти) календарных дней после его получения.
43. При не предоставлении Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
44. Дефектный товар подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации, в отведенном и соответствующем для этой цели месте.
45. Поставщик обязан произвести полное изъятие (возврат) и замену дефектного товара, либо возмещение стоимости товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты акта расхождения (рекламации). При этом обязательным условием замены товара является его соответствие качества и других технических характеристик условиям, определенным Договором.
46. Неустранение либо несвоевременное устранение недостатков товара, определенными пунктами 38, 41 настоящего Договора, расценивается как несвоевременная поставка товара, начиная с даты предъявления Поставщику замечаний к товару, и влечет ответственность Поставщика, предусмотренную настоящим Договором.
47. Поставленный Поставщиком товар, не соответствующий требованиям законодательства Республики Казахстан, считается непригодными к реализации и медицинскому применению и подлежит уничтожению Поставщиком в порядке, определенном согласно пункту 4 статьи 250 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", после соответствующего возврата Единым дистрибьютором.
При этом Поставщик обязан в течение 15 (пятнадцати) календарных дней произвести замену такого товара или возместить стоимость такого товара, включая понесенные убытки Единого дистрибьютора.

38. Тауарды қабылдау кезінде сәйкессіздік, оның ішінде берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) мен салмағы, тауардың жетіспеушілігі, жиынтықталмауы немесе сапасының тиісті еместігі, тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылу фактісі туралы ақпарат ұсынылмаған немесе дұрыс емес ақпарат ұсынылған кезде Бірыңғай дистрибьютор немесе оның уәкілетті өкілі осындай фактілер (ескертулер немесе ақаулар) анықталған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Шартта көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге тиіс.
39. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде жауап беруі тиіс.
40. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген кезде алшақтық (наразылық) актісін Өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
41. Жасырын ақаулардың (сыну, ақау, нұсқаулықтардың болмауын қоса алғанда, жетіспеушілік, бүлінбеген екінші орамдағы бастапқы орамның ақауы, орамдағы таңбаның сәйкессіздігі, жетіспеушілік, жиынтықталмау) немесе тауардың тиісінше сапасыздығының (бұдан әрі – ақаулы тауар) анықталғаны туралы Тараптар қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор немесе оның уәкілетті өкілдері 1 (бір) жұмыс күні ішінде алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Шартта көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге міндетті.
42. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде жауап беруі тиіс.
43. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген кезде алшақтық (наразылық) актісін өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
44. Ақаулы тауар карантинге ұшырайды және сатуға арналған тауардан осы мақсат үшін бөлінген және тиісті жерде физикалық оқшауланады.
45. Өнім беруші ақаулы тауарды толық алып қоюды (қайтаруды) және ауыстыруды не алшақтық (наразылық) актісі болған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде тауар құнын өтеуді жүргізуге міндетті. Бұл ретте тауарды ауыстырудың міндетті шарты оның сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының Шартта айқындалған талаптарға сәйкестігі болып табылады.
46. Осы Шарттың 38, 41-тармақтарында айқындалған тауардың кемшіліктерін жоймау не уақтылы жоймау тауар берушіге тауарға ескертулер ұсынылған күннен бастап тауарды уақтылы жеткізбеу ретінде бағаланады және Өнім берушінің осы Шартта көзделген жауапкершілігіне алып келеді.
47. Өнім беруші берген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін тауар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 250-бабының 4-тармағына сәйкес айқындалған тәртіппен Бірыңғай дистрибьютор тиісінше қайтарғаннан кейін өткізуге және медициналық қолдануға жарамсыз деп есептеледі және Өнім беруші жоюға тиіс.
Бұл ретте өнім беруші күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде осындай тауарды ауыстыруға немесе бірыңғай дистрибьютордың шеккен залалдарын қоса алғанда, осындай тауардың құнын өтеуге міндетті.

Глава 7. Гарантии на товар
48. Поставщик предоставляет гарантию на весь объем товара в течение срока его годности согласно маркировке или иным опознавательным данным на товар, при соблюдении условий хранения.
49. В рамках гарантийного срока Поставщик обязуется за свой счет и риск осуществить замену у Единого дистрибьютора или организаций здравоохранения (заказчиков Единого дистрибьютора) некачественного товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента получения письменного уведомления Единого дистрибьютора о наступлении случая исполнения гарантийных обязательств.
50. Качество поставляемого товара должно соответствовать требованиям, установленными нормативными правовыми актами и нормативными документами Республики Казахстан, и подтверждаться соответствующей документацией, указанной в подпункте 2) пункта 31 Договора.
При истечении срока действия сертификата соответствия на поставленный Товар, Поставщик обязан до его истечения предоставлять Единому дистрибьютору продленный сертификат соответствия со сроком действия до окончания срока годности товара.
51. Качество товара должно соответствовать образцам, представленным на государственную регистрацию (перерегистрацию) в Республике Казахстан, характеристикам, определенным регистрационным досье, и сопровождаться документами, содержащими информацию для потребителя, утвержденными уполномоченным органом.
52. Если товар не соответствует таким гарантиям или спецификациям, Поставщик без дополнительной оплаты, заменяет несоответствующий товар товаром надлежащего качества.
53. Поставщик гарантирует Единому дистрибьютору, что товар по Договору не является предметом залога в пользу третьих лиц, свободен от прав третьих лиц, включая патентные права, и никак не ограничен для реализации.
54. Срок годности товара при изменении требований Правил к моменту поставки должен соответствовать требованиям Правил в новой редакции.
Глава 8. Ответственность за нарушения обязательств
55. При нарушении Поставщиком сроков поставки товара Поставщик обязан уплатить Единому дистрибьютору неустойку в размере 0,1 (ноль целых, одна десятых) процента от стоимости не поставленного в срок товара за каждый день просрочки, но не менее 0,5 (ноль целых, пять десятых) минимальных расчетных показателей и не более 10 (десяти) процентов от стоимости, не поставленного в предусмотренный Договором срок товара.
56. Оплата неустойки производится Поставщиком на основании счета Единого дистрибьютора путем перечисления неустойки на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Договором, в течение 7 (семи) календарных дней с момента получения Поставщиком счета Единого дистрибьютора. Неустойка начисляется, начиная со дня, следующего за последним днем надлежащей поставки товара, предусмотренного графиком по Договору, и по день фактической поставки товара включительно.

7-тарау. Тауарға берілген кепілдіктер
48. Өнім беруші сақтау шарттарын сақтаған кезде тауардың таңбалануына немесе өзге де тану деректеріне сәйкес оның жарамдылық мерзімі ішінде тауардың барлық көлеміне кепілдік береді.
49. Кепілдік мерзімі шеңберінде Өнім беруші өз есебінен және тәуекелмен кепілді міндеттемелерді орындау жағдайының туындағаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Бірыңғай дистрибьюторда немесе денсаулық сақтау ұйымдарында (Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілерінде) сапасыз тауарды ауыстыруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
50. Берілетін тауардың сапасы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде және нормативтік құжаттарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі және Шарттың 31-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттамамен расталуы тиіс.
Берілген Тауарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі өткен кезде Өнім беруші ол аяқталғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға тауардың жарамдылық мерзімі аяқталғанға дейін қолданылу мерзімі бар ұзартылған сәйкестік сертификатын беруге міндетті.
51. Тауардың сапасы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған үлгілерге, тіркеу дерекнамасында айқындалған сипаттамаларға сәйкес келуге және уәкілетті орган бекіткен тұтынушыға арналған ақпаратты қамтитын құжаттармен сүйемелденуі тиіс.
52. Егер тауар осындай кепілдіктерге немесе сипаттамаларға сәйкес келмесе, Өнім беруші қосымша ақы төлемей сәйкес келмейтін тауарды тиісті сападағы тауармен алмастырады.
53. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Шарт бойынша тауар үшінші бір тұлғалардың пайдасына кепіл нысанасы болып табылмайтындығына, патенттік құқықтарды қоса алғанда, үшінші бір тұлғалардың құқығынан бос екеніне және өткізу үшін ешқандай шектелмегендігіне кепілдік береді.
54. Беру сәтіне Қағидалардың талаптары өзгерген кезде тауардың жарамдылық мерзімі жаңа редакциядағы Қағидалардың талаптарына сәйкес келуі тиіс.
8-тарау. Міндеттемелерді бұзғаны үшін жауапкершілік
55. Өнім беруші тауарды беру мерзімдерін бұзған кезде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға мерзімі өткен әрбір күн үшін мерзімінде берілмеген тауар құнының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 0,5 (нөл бүтін оннан бес) ең төмен есептік көрсеткіштен кем емес және Шартта көзделген мерзімде берілмеген тауар құнының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
56. Өнім беруші тұрақсыздық айыбын төлеуді Бірыңғай дистрибьютордың шоты негізінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Шартта көзделген банктік шотына тұрақсыздық айыбын аудару жолымен Бірыңғай дистрибьютордың шотын алған сәттен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде жүргізеді. Тұрақсыздық айыбы Шарт бойынша кестеде көзделген тауарды тиісінше берудің соңғы күнінен кейінгі күннен бастап және тауарды іс жүзінде берудің күнін қоса алғанда есептеледі.

57. При письменном отказе Поставщика от поставки всей или части товара Поставщик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в размере 10 (десяти) процентов от цены Договора, путем перечисления его на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Договором.
58. Неустойка, предъявленная Единым дистрибьютором Поставщику, может быть оплачена Поставщиком путем зачета требований Поставщика к Единому дистрибьютору по оплате за поставленный по Договору товар.
59. Единый дистрибьютор вправе расторгнуть в одностороннем порядке Договор в неисполненной Поставщиком части без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, включая упущенную выгоду, если:
1) непрерывное нарушение поставщиком срока поставки товара или какой-либо партии товара по договору продолжительностью в 45 (сорок пять) календарных дней;
2) поставщиком допущено нарушение срока поставки товара по графику в договоре в декабре месяце, что не позволяет уполномоченным представителям единого дистрибьютора своевременно принять товар у поставщика и поставить ее заказчикам единого дистрибьютора до истечения текущего финансового года;
3) поставщик не представляет единому дистрибьютору сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на поставляемый товар, подтверждающий, что он полностью произведен или подвергнут достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан, в сроки, установленные Правилами (для отечественных товаропроизводителей);
4) установлен факт аффилированности поставщика, являвшийся по Правилам основанием для его отклонения при процедуре закупа, предшествовавшей заключению договора;
5) задержка выплаты пени и (или) штрафа превысит 15 (пятнадцати) календарных дней;
6) поставщик предоставил обеспечение исполнения договора с нарушением требований пункта 261 Правил;
7) поставщик отказался от уменьшения цены договора поставки либо отказался в проведении переговоров, предусмотренных пунктом 259 Правил.
60. Договор считается расторгнутым в неисполненной Поставщиком части со дня получения Поставщиком соответствующего письменного уведомления Единого дистрибьютора о расторжении Договора в одностороннем порядке, где Единым дистрибьютором указывается причина расторжения Договора, наименование товара, в отношении которого расторгается Договор, объем аннулируемых договорных обязательств. Такое письменное уведомление является неотъемлемой частью Договора. При этом, несмотря на прекращение обязательств Сторон в неисполненной части Договора, исполнение Единым дистрибьютором обязательств по оплате ранее поставленному Поставщиком товара по Договору производится в сроки, предусмотренные пунктом 10 Договора.

57. Өнім беруші тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден жазбаша бас тартқан кезде Өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға Шартта көзделген Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына аудару жолымен Шарт бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл төлеуге міндетті.
58. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге ұсынған тұрақсыздық айыбын Өнім беруші Шарт бойынша берілген тауар үшін ақы төлеу бойынша Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьюторға қоятын талаптарын есепке алу жолымен төлеуі мүмкін.
59. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге алынбай қалған пайданы қоса алғанда, қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей-ақ, Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы, егер:
1) Өнім берушінің Шарт бойынша тауарды немесе тауардың қандай да бір партиясын беру мерзімін үздіксіз бұзуы күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ұзақтығына жетсе;
2) Өнім беруші Шартта график бойынша тауарды желтоқсан айында беру мерзімін бұзуға жол берсе, бұл Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне тауарды Өнім берушіден уақтылы қабылдауға және оны ағымдағы қаржы жылы өткенге дейін Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілеріне беруге мүмкіндік бермейді;
3) Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қағидаларда белгіленген мерзімдерде (отандық тауар өндірушілер үшін) Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес толық өндірілгенін немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшырағанын растайтын, берілетін тауарға ішкі айналым үшін "СТ-KZ" тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсынбаса;
4) Шарт жасасу алдындағы сатып алу рәсімі кезінде Қағидалар бойынша оны қабылдамауға негіз болып табылатын Өнім берушінің үлестес болу фактісі анықталса;
5) өсімпұлды және (немесе) айыппұлды төлеуді кешіктіру күнтізбелік
15 (он бес) күннен асса;
6) өнім беруші Қағидалардың 261-тармағының талаптарын бұза отырып, Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұсынса;
7) өнім беруші өнім беру шартының бағасын азайтудан бас тарса не Қағидалардың 259-тармағында көзделген келіссөздерді жүргізуден бас тартса.
60. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Шартты біржақты тәртіппен бұзуы туралы тиісті жазбаша хабарламасын алған күннен бастап Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Шарт бұзылды деп есептеледі, онда Бірыңғай дистрибьютор Шарттың бұзылу себебін, оған қатысты Шарт бұзылатын тауардың атауын, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемін көрсетеді. Мұндай жазбаша хабарлама Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Бұл ретте Шарттың орындалмаған бөлігінде Тараптар міндеттемелерінің тоқтатылуына қарамастан, Бірыңғай дистрибьютордың Шарт бойынша Өнім беруші бұрын берген тауарға ақы төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауы Шарттың 10-тармағында көзделген мерзімдерде жүргізіледі.

61. При необоснованной задержки оплаты за поставленный товар Единый дистрибьютор на основании письменного уведомления и счета Поставщика обязан уплатить Поставщику неустойку в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от суммы задолженности по оплате за поставленный товар за каждый день просрочки, но не более 10 (десяти) процентов от суммы задолженности по оплате за поставленную товар.
62. При нарушении Поставщиком обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей дефектной партии товара с мест хранения, Поставщик оплачивает Единому дистрибьютору неустойку в размере 1 (один) процент от стоимости товара, подлежащей замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей некачественной (поврежденной и (или) дефектной) партии товара с мест хранения по Договору, но не более 10 (десяти) процентов. Указанная ответственность распространяется в том числе за нарушение обязательств Поставщиком, указанных в пункте 46 Договора.
Уплата неустойки не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Договору.
63. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 5 к Договору.
Глава 9. Основания освобождения Сторон от ответственности по Договору
64. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств, если они явились следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих поставке товара) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
65. Срок исполнения Сторонами обязательств по Договору продлевается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами, но не более 60 (шестидесяти) календарных дней.
66. О наступлении обстоятельств непреодолимой силы любая из Сторон обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления информировать другую Сторону. Обстоятельства непреодолимой силы должны быть подтверждены уполномоченным органом и (или) Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".

61. Берілген тауар үшін төлемді негізсіз кешіктірген кезде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша хабарламасы мен шотының негізінде Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
62. Өнім беруші сақтау орындарынан тауардың барлық ақаулы партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған кезде, Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Шарт бойынша сақтау орындарынан тауардың барлық сапасыз (бүлінген және (немесе) ақаулы) партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған әрбір күн үшін ауыстыруға, алып қоюға (қайтаруға) жататын тауар құнының 1 (бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 10 (он) пайыздан аспайтын тұрақсыздық айыбын төлейді. Көрсетілген жауапкершілік Шарттың 46-тармағында көрсетілген Өнім берушінің міндеттемелерін бұзғаны үшін де қолданылады.
Тұрақсыздық айыбын төлеу Тараптарды Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
63. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 5-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
9-тарау. Тараптарды Шарт бойынша жауапкершіліктен босату негіздері
64. Тараптар өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, тауар жеткізуге тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда жауапкершіліктен босатылады.
65. Тараптардың Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес, бірақ күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
66. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы Тараптардың кез келгені олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты хабардар етуге міндетті. Еңсерілмейтін күш жайғдайларды уәкілетті орган және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы растауға тиіс.

67. Неуведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельств непреодолимой силы лишает Стороны права ссылаться на любое из вышеуказанных обстоятельств как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обязательств, за исключением случаев, когда обстоятельства непреодолимой силы явились причиной невозможности его осуществления.
68. Если полное или частичное исполнение Сторонами обязательств невозможно в срок свыше 60 (шестидесяти) календарных дней, то любая из Сторон вправе расторгнуть Договор и произвести взаиморасчеты.
Глава 10. Порядок разрешения споров
69. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров (в устной и (или) письменной форме) в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с момента обращения той или иной Стороной.
При невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.
70. Правоотношения, не урегулированные настоящим Договором, регламентируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 11. Корреспонденция
71. Все коммуникативные документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора.
В документах, предусмотренных настоящим Договором, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
72. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, а также электронного документа, сформированного в информационной системе единого дистрибьютора или на веб-портале закупок и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Корреспонденция, составленная в письменном виде, также может быть передана в сканированном виде на электронные адреса Сторон, указанные в Договоре или письмах Сторон. В таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
73. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в Договоре.
74. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной на электронный адрес Стороне, указанный в Договоре, в день ее направления.

67. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы хабарламау немесе уақтылы хабарламау, еңсерілмейтін күш жағдайлар оны жүзеге асыру мүмкін еместігінің себебі болып табылған жағдайларды қоспағанда, Тараптарды міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
68. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауы күнтізбелік 60 (алпыс) күннен астам мерзімде мүмкін болмаса, онда Тараптардың кез келгені Шартты бұзуға және өзара есеп айырысуды жүргізуге құқылы.
10-тарау. Дауларды шешу тәртібі
69. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар сол немесе өзге Тарап өтініш жасаған кезден бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.
Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың кез келгені Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды шешу үшін өтініш жасауға құқылы.
70. Осы Шартпен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен реттеледі.
11-тарау. Хат-хабар
71. Шарт бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс.
Осы Шартта көзделген құжаттарда жолдар арасындағы ендірмелерге, өшірулерге немесе қосып жазуларға жол берілмейді.
72. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен, сондай-ақ бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Жазбаша түрде жасалған хат-хабар Шартта немесе Тараптардың хаттарында көрсетілген Тараптардың электрондық мекенжайларына сканерленген түрде де берілуі мүмкін. Мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
73. Шарт бойынша хат-хабар Тараптарға Шартта көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
74. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар Шартта көрсетілген Тараптың электрондық мекенжайына оны жіберген күні жеткізілген болып есептеледі.

Глава 12. Заключительные положения
75. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Договор, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным, в этом случае прекращение исполнения обязательств Сторонами осуществляется немедленно, и Единый дистрибьютор не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику. При этом Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Договора, на дату его расторжения.
76. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в той же форме что и заключение Договора.
77. Стороны не вправе передавать или переуступать свои права, в том числе права требования друг к другу, и обязательства, указанные в Договоре, третьим лицам.
78. При изменении юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
79. Договор составлен в письменной форме на казахском и русском языках в 2 (двух) экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
80. При изменении законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Договора, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Договор путем заключения соответствующего дополнительного соглашения.
81. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 20__ года включительно, а в части исполнения обязательств Сторон по оплате товара, уплате каких-либо штрафных санкций, замене/возврата товара, предоставлению сертификата соответствия на товар в предусмотренных Договором случаях, и удержания обеспечения исполнения обязательства – до их полного исполнения Сторонами.
82. Стороны договорились, что, если истечение срока исполнения обязательств Сторон выпадает на выходной день согласно трудовому законодательству или государственные праздники, для Стороны, к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
Глава 13. Юридические адреса, банковские и иные реквизиты Сторон
Единый дистрибьютор:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
_______________________________
должность Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
________________________________
должность Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Наименование лекарственного средства
(Международное Непатентованное Наименование или состав)*
Характеристика * Единица измерения *
Перечень поставляемого товара
Специальный код продукции
(СКП)
Наименование лекарственного средства (Международное Непатентованное Наименование или состав) *
Характеристика *
Единица измерения *
Торговое наименование
Производитель, страна
Фасовка
Цена за единицу, тенге
Количество в единицах измерения
Сумма, в тенге
График поставки
ИТОГО: Сумма составляет ________ тенге
* заполняется согласно Приказу 88.
Приложение 2
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема партии иммунологических лекарственных препаратов
(иммунобиологических лекарственных препаратов)
Адресат отправления: ____________________________________________
Запланированные остановки в ходе транспортирования: _______________
Дата отправки (согласно данным авиа/железнодорожных накладных):
________________________________________________________________
Дата и время прибытия груза (товара) в пункт назначения: ______________
Наименование препарата:__________________________________________
Организация, изготовитель: ________________________________________
Количество упаковок или флаконов (ампул): __________________________
Количество доз (литров, таблеток): __________________________________
Номер серии, контрольный номер:___________________________________
Срок годности иммунологического лекарственного препарата
(иммунобиологического лекарственного препарата): ___________________
Количество флаконов (ампул) растворителя: __________________________
Номер серии, контрольный номер: ___________________________________
Срок годности растворителя:________________________________________
Показания термоиндикаторов (количество, показание каждого из них
с указанием мест размещения): ______________________________________
Состояние груза (товара): ___________________________________________
Общее число контейнеров: __________________________________________
Наличие маркировки: ______________________________________________
Состояние упаковок на момент доставки (нарушение целостности, наличие
повреждения, деформации, следов влаги, стертость записей): ____________
Сдал: ____________________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял:__________________________________________________________
Печать (при наличии)
(дата и подпись уполномоченного представителя Единого дистрибьютора)
Приложение 3
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема-передачи товара
_____________________
(Место приема товаров)
"___" _______ 20__ года
(Дата приема товаров
(заполняется по факту приема-передачи)
Наименование товара
Серия
Единица измерения
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
1
2
Итого:
Итого: (__________ тенге ___________тиын)
Условия соблюдения требований по упаковке и маркировке
____________________________________________________________
Заключения о безопасности и качестве (сертификаты соответствия)
на товар прилагаются и проверены ______________________________
Показания температурных датчиков/индикаторов (при наличии) _____
Соблюдение температурного режима ____________________________
Накладные на товар и счета-фактуры уполномоченными представителями
Сторон подписаны. Наличие акта расхождения
___________________________________________________________
Полномочия представителей Сторон по доверенностям установлены.
Сдал: ______________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: ____________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Единого
дистрибьютора по доверенности)
Приложение 4
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Информация о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара
Специальный код продукции(СКП)
Наименование лекарственного средства (Международное Непатентованное Наименование или состав) *
Характеристика *
Единица измерения *
Торговое наименование
Производитель, страна
Наименование поставщика
Фасовка
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Продолжение таблицы
Размер упаковки
Вес в граммах
Рекомендуемая высота транспортных упаковок для размещения на паллете (поддон), в миллиметрах
Высота, мм
Длина, мм
Ширина, мм
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
*заполняется в соответствии с Приказом 88.
Приложение 5
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

12-тарау. Қорытынды ережелер
75. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Бірыңғай дистрибьютор Шартты бұзуға құқылы, бұл жағдайда Тараптардың міндеттемелерді орындауын тоқтату дереу жүзеге асырылады және Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді. Бұл ретте Өнім беруші Шартты бұзу күніне оны бұзуға байланысты нақты шығыстар үшін ғана ақы талап етуге құқылы.
76. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарт жасасу нысанында жасалса, күшіне ие болады.
77. Тараптар өз құқықтарын, оның ішінде бір-бірінен талап ету құқықтарын және Шартта көрсетілген міндеттемелерді үшінші тұлғаларға беруге немесе қайта табыстауға құқығы жоқ.
78. Қандай да бір Тараптың заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген кезде, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
79. Шарт жазбаша нысанда қазақ және орыс тілдерінде бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
80. Қазақстан Республикасының заңнамасы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген кезде Тараптар тиісті қосымша келісім жасасу жолымен Шартқа тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
81. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы
31 желтоқсанды қоса алғанға дейін, ал Тараптардың тауарға ақы төлеу, қандай да бір айыппұл санкцияларын төлеу, Шартта көзделген жағдайларда тауарға сәйкестік сертификатын ұсыну, тауарды ауыстыру/қайтару және міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалу жөніндегі міндеттемелерді орындау бөлігінде Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.
82. Тараптар, егер Тараптардың міндеттемелерін орындау мерзімінің аяқталуы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс күніне немесе мемлекеттік мерекелерге түссе, осы міндеттеме бар Тарап үшін аяқталу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
13-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік және өзге де деректемелері
Бірыңғай дистрибьютор:
БСН Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
________________ лауазымы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
БСН Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
________________ лауазымы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
1-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың тізбесі
Өнімнің арнайы коды (ӨАК)
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Дәрілік нысаны/Техникалық сипаттамасы
Өндіруші
Өлшеп-оралуы
Өлшем бірлігі
Бірлігі үшін бағасы, теңге
Бірліктер саны
Сомасы (теңге)
Оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС)
Беру графигі
ЖИЫНЫ: Сома _______ теңгені құрайды, оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС) сомасы 0,00 (нөл теңге) құрайды.
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
_______________________
_____________________
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
2-қосымша
Нысан
Иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) партиясын қабылдау актісі
Жөнелту адресаты: _______________________________________________
Тасымалдау барысында жоспарланған аялдамалар: ____________________
Жөнелту күні (әуе/теміржол жүкқұжаттарының деректеріне сәйкес):
_________________________________________________________________
Жүктің (тауардың) межелі пунктке келген күні мен уақыты: _____________
Препараттың атауы: _______________________________________________
Ұйым, өндіруші: __________________________________________________
Қаптамалардың немесе құтылардың (ампулалардың) саны: ______________
Дозалар (литр, таблетка) саны: ______________________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
Иммунобиологиялық дәрілік препараттардың (иммунобиологиялық дәрілік
препараттардың жарамдылық мерзімі: ________________________________
Еріткіш құтылардың (ампулалардың) саны: ____________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
Еріткіштің жарамдылық мерзімі: _____________________________________
Термоиндикаторлардың көрсеткіштері (әрқайсысының саны, көрсеткіші, олардың
орналастыру орындарын көрсете отырып): _____________________
Жүктің (тауардың) жай-күйі : _______________________________________
Контейнерлердің жалпы саны: _______________________________________
Таңбалаудың болуы: _______________________________________________
Жеткізу кезіндегі қаптамалардың жай-күйі (бүтіндіктің бұзылуы, зақымданудың,
деформацияның, ылғал іздерінің болуы, жазбалардың өшірілуі):
________________________________________________________
Тапсырды: ________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда) (Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _______________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда) (Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінің қолы және күні)
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
3-қосымша
Нысан
Қабылдау-беру актісі
___________________
(Тауар қабылдау орны)
"___" _______ 20__ жыл
(Тауарды қабылдау күні (қабылдау-
беру фактісі бойынша толтырылады)
Атауы
Серия
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Жиыны:
Жиыны: (__________ теңге ___________ тиын)
Буып-түю және таңбалау бойынша талаптарды сақтау шарттары
_________________________________________________________________
Тауарға қауіпсіздік және сапа туралы қорытындылар (сәйкестік сертификаттары) қоса
беріледі және тексерілді ____________________________________________________
Температура датчиктерінің/индикаторларының көрсеткіштері (бар болған жағдайда)
_________________________________________________________
Температуралық режимді сақтау ______________________________________
Тауарға жүкқұжаттарға және шот-фактураларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойды.
Алшақтық актісінің болуы __________________________________________
Сенімхаттар бойынша Тараптар өкілдерінің өкілеттіктері белгіленді.
Тапсырды: _________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда) (Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _____________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(сенімхат бойынша Бірыңғай дистрбьютордың уәкілетті өкілінің қолы)
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
4-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың өлшемдері (физикалық сипаттамасы) және салмағы туралы ақпарат
Өнімнің арнайы коды (ӨАК)
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы
Дәрілік нысаны/Техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Өндіруші
Өнім берушінің атауы
Өлшеп-оралуы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Кестенің жалғасы
Қаптаманың өлшемі
Салмағы, граммен
Паллетке (түпқоймаға) орналастыру үшін көліктік қаптамалардың ұсынылатын биіктігі, миллиметрде
Биіктігі мм
Ұзындығы мм
Ені мм
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
5-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 6
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан
Наименование уполномоченных представителей
Место приемки
Адрес электронной почты
Приложение 7
к Типовому договору поставки
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
1-й экз. – грузоотправителю
2-й экз. – грузополучателю
3-й и 4-й экз. - перевозчику
ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНАЯ НАКЛАДНАЯ № _______
"___" ___________________ 20___ г.
Автомобиль ______________________________________
к путевому листу №______ серия _________
код марка, государственный номерной знак
Перевозчик ______________________________________
Водитель ________________________________________
Вид перевозки
___________________________________ код
наименование фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заказчик (плательщик) _____________________________
______________________________________________ код
наименование
Грузоотправитель __________________________________
______________________________________________ код
наименование
Грузополучатель ___________________________________
______________________________________________ код
наименование
Пункт погрузки ____________________________________
Пункт разгрузки ___________________________________
Маршрут №
Переадресовка ____________________________________
1. Прицеп ________________________________________
Гарантийный номер присвоенный прицепу №
наименование и адрес нового получателя марка, государственный номерной знак
_______________________________________
2. Прицеп ____________________
Гарантийный номер присвоенный прицепу №
подпись ответственного лица марка, гос. номерной знак
СВЕДЕНИЯ О ГРУЗЕ*)
Номенкл. №, код
№ прейск. позиция
Наименование продукции товара (груза) или номера контейнеров
Единица измерения
Кол-в-о
Цена
Сумма
С грузом следуют документы
Вид упаков.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Всего поступило на сумму ______________________________
Отпуск разрешил _____________________________
прописью должность подпись
Указанный груз за исправ.
Кол. пломбой, тарой, упаковкой__________ мест
_____________ оттиск прописью
Масса брутто, т _______________________ к перевозке
прописью
Сдал __________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись, штамп (при его наличии)
Принял водитель-экспедитор
____________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись водителя
Указанный груз за исправ.
Кол. пломбой, тарой, упаковкой
_____ мест ____ оттиск прописью
Масса брутто, т
_________________________
к перевозке прописью
Сдал водитель-экспедитор
_______________
подпись водителя
Принял
_______________________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись, штамп
Продолжение таблицы
СВЕДЕНИЯ О ГРУЗЕ*)
К во мест
К- во паллето мест
Объем груза (м3)
Способ определ. массы
Код груза
Класс груза
Масса брутто, т
Масса нетто,
т
10
11
12
13
14
15
16
17
Всего поступило на сумму ______________________________
Отпуск разрешил _____________________________
прописью должность подпись
Указанный груз за исправ.
Кол. пломбой, тарой, упаковкой _____ мест ____
оттиск прописью
Масса брутто, т _________________________
к перевозке прописью
Сдал водитель-экспедитор _______________
подпись водителя
Принял _______________________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись, штамп
По доверенности
№ _____ от "__" ______ 20___ г.
выданной ______________
Груз получил __________________
должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_______________________
подпись грузополучателя
ПОГРУЗОЧНО-РАЗГРУЗОЧНЫЕ ОПЕРАЦИИ
Способ
Операция
Исполн. (первозч., отправит., получат.)
Руч., нал. мех. грузопод., емк. ковша
К О Д
18
19
20
погр.
разг.
ПРОЧИЕ СВЕДЕНИЕ (заполняется перевозчиком)
расстояние перевозок по группам дорог, км
код эксп.
всего
в гор.
I гр.
II гр.
III гр.
27
28
29
30
31
32
Продолжение таблицы
ПОГРУЗОЧНО-РАЗГРУЗОЧНЫЕ ОПЕРАЦИИ
Транспортные услуги _____________ _____________ _____________ _____________
Время, час, мин
Дополнительн. операции
прибытия
убытия
простоя
время, мин.
наименов., колич.
Подпись ответств. лица
21
22
23
24
25
26
ПРОЧИЕ СВЕДЕНИЕ (заполняется перевозчиком)
Отметки о составленных актах: _______________ _______________ _______________ _______________ _______________
за трансп. услуги
поправ. коэфф.
штраф
с клиента
водителю
расц. водит.
основ, тариф
33
34
35
36
37
38
39
Расчет стоимости
За тонны
Недогруз автомоб. и прицепа
За спец. трансп.
За трансп. услуги
Погр.-разгр. раб. (тонн)
Сверх норматив. простой
Прочие доплаты
Скидки за сокр. простоя
Всего
Таксировка
_________
_________
_________
_________
_________
Подпись таксировщика
____-____
погруз
раз гр.
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Выполнено
Расценка
К оплате
*) В тех случаях, когда в товарно-транспортной накладной в разделе "Сведения о грузе" нет возможности перечислить все наименования и характеристики отпускаемых товарно-материальных ценностей, в качестве товарного раздела к товарно-транспортной накладной должны прилагаться как неотъемлемая ее часть специализированные формы (товарная накладная и другие формы), утвержденные в установленном порядке, по которым производится списание товарно-материальных ценностей у грузоотправителей и оприходование их у грузополучателей, а также ведется складской, оперативный и бухгалтерский учет.

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі
Уәкілетті өкілдердің атауы
Қабылдау орны
Электрондық пошта мекенжайы
Берудің үлгі шартына
(бірыңғай дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________ №________
7-қосымша
Нысан
1-ші дана - жүк жіберушіге
2-ші дана - жүк алушыға
3-ші және 4-ші дана - тасымалдаушыға
№ТАУАРЛЫҚ-КӨЛІКТІК ЖҮКҚҰЖАТ_______
20___ ж. "___" ___________________.
Автомобиль _______________________ жол жүру парағына №_____ серия _______ код маркасы, мемлекеттік нөмірлік белгісі
Тасымалдаушы_____________ Жүргізуші ________Тасымалдау түрі ___________ код
атауы тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші (төлеуші) __________________________________________
__________________________________ код
атауы
Жүк жіберуші _____________________________________________________
_____________________________код
атауы
Жүк алушы _______________________________________________________
_____________________________код
атауы
Тиеу пункті ___________________ Түсіру пункті _______________________ Бағдар №
Басқа мекенжайға жіберу __________________ 1. Тіркеме _________________ Гар. №
Тіркемеге берілген кепілдік нөмірі №
жаңа алушының атауы мен мекенжайы маркасы, мемлекеттік нөмірлік белгісі
________________________________________ 2. Тіркеме _________________ Гар. №
Тіркемеге берілген кепілдік нөмірі №
жауапты адамның қолы, маркасы, мемлекеттік нөмірлік белгісі
ЖҮК ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ*)
Н- о- м-е-нкл. №, код
прейск.
№ Позиция
тауар(жүк) өнімінің атауы немесе контейнерлердің нөмірі
Ө л- ш-е- м б- і-рл-і- г- і
с-ан-ы
б-ағ-ас-ы
С-ом
ас-ы
Ж-ү- к- п- е- н б- і- р- г- е- қ- ұ- ж- а- т
қ- а- п- т- а- м- а- н- ы- ң т- ү р- і
о-р-ы-н с-ан-ы
п а- л- л- е- т ао- р- ы нн ы ң- с а н ы
жүк- тің кө- ле- мі
(м3)
с
а л
ма
ғ
ы
н
а ны қт ау
т ә с і л і
жү кт і ң
к
о
ды
ж ү
к т ің
кл а сы
с
а
л
м
а
ғы
бр
у т
т , т
н
е
т
т
о
с
а
л
м
а
ғы
,
т
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
ЖИЫНЫ....
Барлығы сомаға келіп түсті ____________ босатуға рұқсат берді ___________
жазумен лауазымы қолы
Түзет. көрсетілген жүк.
саны
пломбымен, ыдыспен, қаптамамен__________
орны _____________
таңба жазумен
Брутто салмағы, т _____________________ тасымалдауға
жазумен
тапсырды ____________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
қолы, мөртабан (бар болған жағдайда)
жүргізуші -экспедитор қабылдады ________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
жүргізушінің қолы
Түзет. көрсетілген жүк.
саны
пломбымен, ыдыспен, қаптамамен ____________
орны__________
таңба жазумен
Брутто салмағы, т _______________
тасымалдауға
жазумен
жүргізуші-экспедитор тапсырды ___________
жүргізушінің қолы
қабылдады _______________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) , қолы, мөртабан
_________________ берілген
20___ ж. "__" ______ № _________сенімхат бойынша
жүкті алды _____________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________
жүк алушының қолы
ТИЕУ-ТҮСІРУ ОПЕРАЦИЯЛАРЫ
Көлік қызметтері
_______________
_______________
_______________
_______________
Тәсіл
Уақыт, сағат, мин
Қосымша операциялар
Операция
Орындаушы. (тасымалдаушы, жіберуші, алушы)
Қол., қалп. мех. жүк көтергіш., сыйымд. қауға
КОД
келу
кету
тұрып қалу
уақыт, мин.
атауы, саны
жауапты адамның қолы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
тиеу
түсіру
БАСҚА ДА МӘЛІМЕТТЕР (тасымалдаушы толтырады)
Жасалған актілер
туралы белгілер:
_________
_________
_________
_________
_________
жол топтары бойынша тасымалдау қашықтығы, км
пайдалану коды
клинеттен көлік қызметі үшін
түзету коэфф.
айыппұл
барлығы
қалаға
I топ.
II топ
III топ
клиенттен
жүргізушіге
жүргізу. бағасы
негізгі, тариф
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Бағасын есептеу
Тоннасы үшін
Автокөлік пен тіркемені толтыра тиемеу
Арнайы көлік үшін
Көлік қызметі үшін
Тиеу-түсіру жұмысы (тонна)
Нормативтен тыс тұрып қалу
басқа да қосымша төлем
Тұрып қалған үшін жеңілдіктер
Барлығы
Жүкті бағалау
_____________
_____________
_____________
_____________
_____________
Жүкті бағалаушының
қолы _____________
тиеу
түсіру
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
Орындалды
Бағалау
Төлеуге
*) "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімде тауарлық-көліктік жүкқұжатта босатылатын барлық тауарлық-материалдық құндылықтардың атаулары мен сипаттамаларын атап көрсету мүмкіндік болмаса тауарлық-көліктік жүкқұжатқа тауарлық бөлім ретінде оның ажырамас бөлігі ретінде белгіленген тәртіппен бекітілген арнайы нысандар (тауарлық жүкқұжат мен басқа да нысандар) қоса берілуі тиіс, онда жүк жіберушілердің тауарлық-материалдық құндылықтарын тізімнен шығару және жүк алушыларға оны тіркеу жүргізіледі, сондай-ақ қоймалық, жедел және бухгалтерлік есепке алу жүргізіледі.

В этих случаях графы 1, 2, 4, 5, 6 и 7 раздела "Сведения о грузе" товарно-транспортной накладной не заполняются. В свободных строках указанных граф записываются названия специализированных форм, номера и даты их выписки.
Приложение 18
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Кому: ______________________
____________________________
(наименование и реквизиты
единого дистрибьютора,
заказчика или организатора закупа)
Электронная банковская гарантия (вид обеспечения исполнения договора)
Наименование банка: ________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер и другие реквизиты банка)
Гарантийное обязательство № _____________________
_________________
(местонахождение)
"___"___________ _____ г.
Принимая во внимание, что _________________________________________
(наименование Поставщика), (далее – Поставщик)
заключил Договор/Дополнительное соглашение №________ от "__" ______ г.
(далее – Договор/Дополнительное соглашение)
на поставку (оказание) _____________________________________________
(указывается торговое наименование, лекарственная форма/техническая
характеристика товара или описание услуги)
Вами было предусмотрено в Договоре/Дополнительном соглашении,
что Поставщик внесет обеспечение его исполнения в виде электронной банковской
гарантии на общую сумму _________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге.
Настоящим Банк _________________________________________________
(наименование банка) подтверждает, что является гарантом по вышеуказанному
Договору и берет на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему
требованию сумму, равную _________________________________________
(сумма в цифрах и прописью),
по получении Вашего письменного требования на оплату, по основаниям,
предусмотренным Договором и правилами организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг.
Данная гарантия вступает в силу со дня ее подписания и действует до момента
полного и надлежащего исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) __________________________________
Приложение 19
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Заявка на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки

Мұндай жағдайларда "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімнің 1, 2, 4, 5, 6 және 7-бағандары тауарлық-көліктік жүкқұжатпен толтырылмайды. Көрсетілген бағандардың бос жолдарында олардың көшірмелерінің арнайы нысандарының атауы, нөмірлері мен күндері жазылады.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Кімге: _____________________
____________________________
(бірыңғай дистрибьютордың,
тапсырыс берушінің немесе
сатып алуды
ұйымдастырушының атауы
мен деректемелері)
Электрондық банк кепілдігі
(шарттың орындалуын қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы: __________________________________________________
(атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі және банктің басқа деректері)
№_____________________ кепілдік міндеттеме
_________________
(орналасқан жері)
"___" ___________ _____ ж.
____________________________ (Өнім берушінің атауы) (бұдан әрі – Өнім беруші) №________ "__" ______ ж. _______________ (саудалық атауы, дәрілік нысаны/тауардың техникалық сипаттамасы немесе қызметі көрсетіледі) беруге (көрсетуге) Шарт/Қосымша келісім (бұдан әрі – Шарт/Қосымша келісім) жасасқанын назарға ала отырып, және Сіз Шартта/Қосымша келісімде Өнім беруші оның орындалуын қамтамасыз етуді жалпы сомасы ________________________________ (сомасы санмен және жазумен) теңгеде электрондық банк кепілдігі түрінде енгізетінін қарастырдыңыз.
Осымен Банк ______________________________________ (банктің атауы) жоғарыда көрсетілген Шарт бойынша кепілдік беруші болып табылатынын растайды, Шартта және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген негіздемелер бойынша Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды алғаннан кейін Сізге Сіздің талабыңыз бойынша ____________________________ соманы (сомасы санмен және жазумен) төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік оған қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін қолданылады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Берудің ұзақ мерзімді шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінім

1. Сведения о юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование потенциального поставщика
2.
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан
3.
Местонахождение: юридический адрес/местожительство, фактическое местонахождение
4.
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
5.
Руководитель юридического лица Республики Казахстан
(должность, Ф.И.О.
(при его наличии))
(телефон, электронная почта)
2. Сведения о проекте
6.
Наименование проекта
7.
Место реализации проекта
8.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица (учитываются инвестиции текущего и будущих периодов)
(тенге)
9.
Источники финансирования проекта собственные заемные средства, в том числе вложенные в проект на дату подачи заявки
(документ, подтверждающий наличие собственных средств)
(документ, устанавливающий источники финансирования и гарантии финансирования проекта)
10.
Информация о наличии земельного участка
Сроки реализации проекта
11.
Информация о наличии заключения государственной экспертизы проектно-сметной документации на строительство (указывается при намерении на создание производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий)
12.
Наименование лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения планируемых к созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения

1. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәлімет
1.
Әлеуетті өнім берушінің атауы
2.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының тіркеуден (қайта тіркеуден) өткені туралы ақпарат
3.
Орналасқан жері: заңды мекенжайы/орналасқан жері, нақты орналасқан жері
4.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының басшысы
(лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(телефон, факс, электрондық пошта)
2. Жоба туралы мәліметтер
6.
Жобаның атауы
7.
Жобаны іске асыратын орны
8.
Заңды тұлғаның бекітілген активтеріне инвестициялардың көлемі (ағымдағы және келешектегі кезеңдердегі инвестициялар ескеріледі)
(теңге)
9.
Жобаны қаржыландыру көздері меншіктіқарыз қаражаты, оның ішінде өтінім беру күніне жобаға салынған қаражат
(меншікті қаражаты бар екенін растайтын құжат)
(қаржыландыру көздерін және жобаны қаржыландыруға кепілдікті белгілейтін құжат)
Жер учаскесінің бар-жоғы туралы ақпарат
10
Жобаны іске асыру мерзімдері
11.
Құрылысқа арналған жобалау-сметалық құжаттамаға мемлекеттік сараптама қорытындысының болуы туралы ақпарат (дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға ниет білдірген кезде көрсетіледі)
12.
Дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жоспарланатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы

3. Научно-технологическое обоснование
13.
Информация о наличии технологического оборудования для производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения
(документ, подтверждающий наличие на праве собственности (иное вещное право) технологического оборудования)
14.
Наименование собственной разработки/ трансфер технологии/ наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами, с указанием статуса (освоено организацией / планируется к освоению / планируется к разработке / иное)
(документ подтверждающий научно-технологическую инициативу на заявленную продукцию)
4. Экспортный потенциал продукции
15.
Наименование лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения выведенных на экспорт
Приложение к заявке: _______________________________________________
(потенциальный поставщик)
заявляет и гарантирует правильность (достоверность) содержащейся в заявке
и прилагаемых документах информации и ознакомлен с условиями расторжения
долгосрочного договора поставки.
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя юридического лица
Республики Казахстан/индивидуальный предприниматель
__________________________________________________________________
Подпись, печать (при наличии)
Приложение 20
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
График реализации инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий
Наименование инвестиционного проекта по созданию и (или) модернизации производства лекарственных средств, медицинских изделий
Этапы реализации (поквартально)
Поквартальный график реализации
Содержание работ
Приложения и примечания
Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя юридического лица Республики Казахстан
___________________________
Подпись, печать (при наличии)
_________________________
Приложение 21
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий от ________ года №______________
(между единым дистрибьютором и поставщиком)
_________________
(местонахождение)
"___"___________ _____ г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое
в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице председателя Правления
____________________________________________________________________,
действующего на основании ___________________________________________,
с одной стороны, и ___________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Поставщик",
в лице ______________________________________________________________,
действующего на основании ___________________________________________,
с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", а по отдельности
– "Сторона", на основании правил организации и проведения закупа лекарственных
средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской
помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила), заявки Поставщика на участие в конкурсе на заключение
долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и (или) медицинских
изделий, являющейся неотъемлемой частью настоящего договора, Протокола об
итогах конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки лекарственных
средств и медицинских изделий от "___" _______ г. № ____ и заключили настоящий
Долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий
(далее – договор) о нижеследующем:

3. Ғылыми-технологиялық негіздеме
13.
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған технологиялық жабдықтың болуы туралы ақпарат
(меншік құқығында технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжат (өзге де заттық құқық)
14.
Жеке әзірлеменің атауы/ технология трансфері/ мәртебесін көрсете отырып, ғылыми-зерттеу институттарымен келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (ұйым игерді / игеру жоспарлануда / әзірлеу жоспарлануда / өзге)
(мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растайтын құжат)
4. Өнімнің экспорттық әлеуеті
15.
Экспортқа шығарылған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы
Өтінімге қосымша: ____________________________________ (әлеуетті өнім беруші) өтінімдегі және қоса берілген құжаттардағы ақпараттың дұрыстығын (анықтығын) мәлімдейді және кепілдік береді және берудің ұзақ мерзімді шартын бұзу талаптарымен танысты.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)/жеке кәсіпкер __________________________
Қолы, мөрі (бар болған жағдайда)
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жөніндегі инвестициялық жобаны іске асырудың тоқсан сайынғы графигі
Дәрілік заттар, медициналық бұйымдар өндірісін құру және (немесе) жаңғырту жөніндегі инвестициялық жобаның атауы
Іске асыру кезеңдері (тоқсан сайын)
Тоқсан сайынғы іске асыру графигі
Жұмыс мазмұны
Қосымшалар мен ескертпелер
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысы
___________________________
Қолы, мөрі (бар болған жағдайда)
___________________________
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында) ________ жылғы №______________
_________________
(орналасқан жері)
"___" ___________ _____ ж.
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, _________________________ Басқарма төрағасының атынан, ______________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________________ атынан, ________________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) негізінде, осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған конкурсқа қатысуға Өнім берушінің өтінімі, "___" _______ ж. № ____ Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған конкурстың қорытындылары туралы хаттамасының негізінде төмендегілер туралы осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет договора
1. Поставщик обязуется:
1) создать путем _____________ (указать намерение на создание производства или модернизация производства) лекарственных средств и (или) медицинских изделий, перечисленных в приложении 1 к настоящему договору (далее – Товар), по адресу: ___________________ (далее – Инвестиционный проект), согласно графику и этапам реализации Инвестиционного проекта, указанным в приложении 2 к настоящему договору, и в срок не позднее 2 (двух) лет с даты заключения настоящего Договора, представить Единому дистрибьютору нотариально заверенную копию акта ввода в эксплуатацию объекта в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента его получения или уведомление с подробным отчетом о модернизации в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента завершения работ по модернизации;
2) осуществить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию производимой Поставщиком Товара (за исключением Товара, не подлежащего регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан) и до начала поставок представить Единому дистрибьютору нотариально заверенные копии следующих документов:
- лицензии на фармацевтическую деятельность;
- регистрационного удостоверения на производимый в результате реализации Инвестиционного проекта Товар;
- сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на производимый в результате реализации Инвестиционного проекта Товар;
- документа, подтверждающего внедрение стандартов надлежащей производственной практики (GМP) для производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ИСО 13485.
3) начать поставку Товара Единому дистрибьютору согласно графику и этапам реализации Инвестиционного проекта, указанным в приложении 2 к настоящему договору в срок не позднее 3 (трех) лет с момента представления Единому дистрибьютору акта ввода в эксплуатацию объекта и (или) уведомления с подробным отчетом о завершении работ по модернизации;
4) поставлять Товар Единому дистрибьютору в течение 10 (десяти) лет с начала ее поставки в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) в порядке, установленном Правилами, настоящим договором и дополнительными соглашениями к нему.
Началом поставки является дата поставки первой партии Товара по каждому наименованию отдельно.
2. Единый дистрибьютор обязуется после включения уполномоченным органом в области здравоохранения, в список Единого дистрибьютора производимого Поставщиком Товар, установления предельных цен на Товар, исполнения Поставщиком обязательств, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 1 настоящего договора, и представлении графика поставки на соответствующий финансовый год, покупать у Поставщика Товар в течение 10 (десяти) лет с начала ее поставки в рамках ГОБМП и ОСМС в объемах, заявленных медицинскими организациями (заказчиками) и необходимых им в рамках ГОБМП и ОСМС, путем заключения с Поставщиком ежегодных дополнительных соглашений к настоящему договору со сроками их действия на один финансовый год, оплачивать Поставщику Товар по ценам и в сроки, определенным в дополнительных соглашениях к настоящему договору, путем перечисления денег на банковский счет Поставщика.

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші:
1) осы Шартқа № 1 қосымшада санамаланған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың (бұдан әрі – Тауар) ___________________ мекенжайы бойынша (бұдан әрі – Инвестициялық жоба), осы Шартқа № 2 қосымшада көрсетілген Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдеріне сәйкес _____________ (өндірісін құруға немесе өндірісін жаңғыртуға ниетін көрсету) жолымен құрып және осы Шарт жасалған күннен бастап 2 (екі) жылдан кешіктірілмейтін мерзімде Бірыңғай дистрибьюторға объектіні пайдалануға беру актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесін оны алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде немесе жаңғырту жөніндегі жұмыстар аяқталған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жаңғырту туралы егжей-тегжейлі есебі бар хабарлама ұсынуға;
2) Өнім беруші өндіретін тауарды (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеуге жатпайтын Тауарды қоспағанда) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру және тауарды беру басталғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға мынадай құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсыну:
- фармацевтикалық көрсетілетін қызметке лицензияны;
- Инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде өндірілетін Тауарға тіркеу куәлігін;
- Тауар Инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде өндірілетін тауарға "СТ-KZ" ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты;
- дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру үшін ИСО 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес тиісті өндірістік практика (GМP) стандарттарының енгізілуін растайтын құжат.
3) осы Шартқа 2-қосымшада көрсетілген Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдеріне сәйкес Бірыңғай дистрибьюторға объектіні пайдалануға беру актісін және (немесе) жаңғырту жөніндегі жұмыстардың аяқталғаны туралы егжей-тегжейлі есеппен Бірыңғай дистрибьюторға хабарлама ұсынылған сәттен бастап 3 (үш) жылдан кешіктірмейтін мерзімде тауарды беруді бастауға;
4) Қағидаларда, осы Шартта және оған қосымша келісімдерде белгіленген тәртіппен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан
әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде Бірыңғай дистрибьюторға Тауарды беру басталғаннан бастап 10 (он) жыл ішінде беруге міндетті.
Тауардың бірінші партиясын әрбір атауы бойынша жеке беру күні жеткізілімнің басталуы болып табылады.
2. Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Өнім беруші өндіретін Тауарды Бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізгеннен, тауарға шекті бағалар белгіленгеннен, Өнім беруші осы Шарттың 1-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындағаннан және тиісті қаржы жылына арналған беру графигі ұсынылғаннан кейін Өнім берушіден Тауарды ТМККК және МӘМС шеңберінде оны беру басталғаннан бастап 10 (он) жыл ішінде медициналық ұйымдар (тапсырыс берушілер) мәлімдеген және ТМККК және МӘМС шеңберінде оларға қажетті көлемде, Өнім берушімен осы Шартқа олардың қолданылу мерзімі бір қаржы жылына арналған жыл сайынғы қосымша келісімдер жасасу жолымен сатып алуға, Өнім берушіге Тауарды осы Шартқа қосымша келісімдерде айқындалған бағалармен және мерзімдерде Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен төлеуге міндеттенеді.

Глава 2. Обязательства Сторон по поставке Товара
3. После наступления периода поставки, Единый дистрибьютор не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты получения предварительных заявок от Заказчиков и формирования ежегодной потребности на следующий финансовый год, представляет Поставщику предварительную заявку, которая должна содержать сведения о международном непатентованном наименовании Товара, ее количестве/объеме, графике, месте(ах) поставки и технических характеристиках.
4. Окончательная заявка Единым дистрибьютором представляется Поставщику в срок не позднее 30 (тридцать) календарных дней после формирования окончательных заявок и ежегодной потребности Заказчиков.
5. Внесение изменения в дополнительное соглашение к настоящему договору на отдельный финансовый год при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора Поставщика, допускается:
1) уменьшения цены на товар и соответственно цены договора;
2) изменения объема товара в случаях, предусмотренных Правилами;
3) изменения производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки) при условии неизменности торгового наименования товара по Дополнительному соглашению;
4) истечения срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии товара на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.
6. Поставщик обязуется подписывать дополнительные соглашения к настоящему договору на отдельный финансовый год не позднее 10 (десять) рабочих дней с даты предоставления Поставщику Единым дистрибьютором. Такие дополнительные соглашения должны содержать существенные условия поставки, предусмотренные Гражданским кодексом Республики Казахстан, Правилами и настоящим договором.
7. Поставщик обязуется не позднее 5 (пяти) лет с даты первой поставки представить единому дистрибьютору следующие документы, подтверждающие соответствующим критериям (по бальной шкале):
1) наличие и (или) проект третьего модуля регистрационного досье (письмо от экспертной организации) – 3 балла;
2) исследования и разработки в сфере производства лекарственных средств и медицинских изделий (письмо производителя о наличии научно-исследовательского испытательного центра - R&D, research and development) и (или) копия соглашения или меморандум с научно-исследовательскими институтами, высшими учебными заведениями Республики Казахстан, и (или) лабораториями, и (или) акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки) – 3 балла;

2-тарау. Тараптардың Тауарды беру жөніндегі міндеттемелері
3. Беру кезеңі басталғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушілерден алдын ала өтінімдерді алған және келесі қаржы жылына арналған жыл сайынғы қажеттілікті қалыптастырған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Тауардың халықаралық патенттелмеген атауы, оның саны/көлемі, графигі, беру орын(дары) және техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді қамтуға тиіс алдын ала өтінімді ұсынады.
4. Бірыңғай дистрибьютор түпкілікті өтінімді Өнім берушіге түпкілікті өтінімдерді қалыптастырғаннан және Тапсырыс берушілердің жыл сайынғы қажеттілігінен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.
5. Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да талаптардың өзгермеуі шартымен осы шартқа жекелеген қаржы жылына арналған қосымша келісімге:
1) тауардың бағасы және тиісінше шарт бағасы азайғанда;
2) Қағидаларда көзделген жағдайларда тауардың көлемі өзгергенде;
3) Қосымша келісім бойынша тауардың саудалық атауының өзгермеуі шартымен өндіруші, тіркеу куәлігін ұстаушы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгергенде;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде тауардың қалған партиясын тіркеу куәлігінің қолданылу және Қазақстан Республикасына әкелу мерзімінің аяқталуында жол беріледі.
6. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге берген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Шартқа жеке қаржы жылына қосымша келісімдерге қол қоюға міндеттенеді. Мұндай қосымша келісімдерде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, Қағидаларда және осы Шартта көзделген тауар жеткізілімінің елеулі талаптары қамтылуға тиіс.
7. Өнім беруші өнімді алғаш жеткізген күннен бастап 5 (бес) жылдан кешіктірмей бірыңғай дистрибьюторға тиісті өлшемшарттарды (балдық шкала бойынша) растайтын мынадай құжаттарды ұсынуға міндеттенеді:
1) тіркеу дерекнамасының үшінші модулінің болуы және (немесе) жобасы (сараптама ұйымынан хат) – 3 балл;
2) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өндіру саласындағы зерттеулер мен әзірлемелер (өндірушінің ғылыми-зерттеу сынақ орталығының -R&D, research and development болуы туралы хаты) және (немесе) ғылыми-зерттеу институттарымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарымен және (немесе) зертханалармен және (немесе) "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен бірлескен әзірлемелерге келісімнің көшірмесі немесе меморандум) – 3 балл;

3) повышение кадрового потенциала, прохождения профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области фармацевтической промышленности (диплом, документы о повышении квалификации, сертификат специалиста) – 2 балла.
4) реализацию лекарственных средств и медицинских изделий в розничной сети (сводный отчет по электронным счет-фактурам за год) – 2 балла;
5) реализацию лекарственных средств и медицинских изделия на экспорт с подтверждением "СТ-1" и (или) разрешение на вывоз – 2 балла;
Представленные документы, подтверждающие соответствующим критериям (по бальной шкале), в суммарном выражении должны составлять не менее 6 баллов.
Глава 3. Отчетность Поставщика
8. Не позднее десятого числа, следующего за отчетным периодом Поставщик обязан представлять Единому дистрибьютору полугодовой отчет о ходе реализации Инвестиционного проекта и о процессе регистрации Товара после завершения работ. Предоставление Поставщиком дополнительных отчетов/информации по запросу Единого дистрибьютора по запрашиваемой им форме осуществляется в согласованные Сторонами сроки.
Поставщик обязан ежеквартально не позднее двадцатого числа следующего за отчетным периодом предоставлять Единому дистрибьютору информацию о производственных мощностях, реализации продукции в розницу, на экспорт и в рамках ГОБМП и ОСМС с нарастающим итогом в натуральном выражении в разрезе наименований производимых товаров, а также сведения о действующих соглашениях/меморандумах с научно-исследовательскими институтами (высшие учебные заведения Республики Казахстан), лабораториями, акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки и (или) подготовку кадров для потенциального поставщика, а также о наличии в структуре поставщика научно – исследовательского испытательного центра R&D c приложением перечня реализованных проектов.
Поставщик обязан ежегодно, не позднее декабря месяца, предоставлять отчетность по продвижению Товара, включая (но не ограничиваясь перечисленным далее) проведение информационно-разъяснительной работы с субъектами здравоохранения, предоставление субъектам здравоохранения информации в виде справочной, медицинской литературы, научных журналов, научно-информационного материала, инструкции по медицинскому применению, распространение рекламы в соответствии с действующим законодательством, освещение в средствах массовой информации.
9. Единый дистрибьютор вправе на любом этапе осуществить проверку хода реализации Инвестиционного проекта, для чего Единым дистрибьютором создается комиссия.

3) кадр әлеуетін арттыру, фармацевтика өнеркәсібі саласындағы кадрларды кәсіптік даярлаудан, қайта даярлаудан және олардың біліктілігін арттырудан өту (диплом, біліктілігін арттыру туралы құжаттар, маман сертификаты) – 2 балл.
4) бөлшек сауда желісінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды өткізу (бір жылдағы электрондық шот-фактуралар бойынша жиынтық есеп) – 2 балл;
5) "СТ-1" растауымен дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды экспортқа өткізу және (немесе) әкетуге рұқсат – 2 балл;
Тиісті өлшемшарттармен (балдық шкала бойынша) растайтын ұсынылған құжаттар жиынтық мәнде кемінде 6 баллды құрауға тиіс.
3-тарау. Өнім берушінің есебі
8. Өнім беруші есепті кезеңнен кейінгі оныншы күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға Инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы және жұмыстар аяқталғаннан кейін Тауарды тіркеу процесі туралы жартыжылдық есеп беруге міндетті. Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьютордың сұрау салуы бойынша ол сұратқан нысан бойынша қосымша есептерді/ақпаратты ұсынуы Тараптармен келісілген мерзімдерде жүзеге асырылады.
Өнім беруші тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей, Бірыңғай дистрибьюторға өндірілетін тауарлардың атаулары бөлінісінде заттай көріністегі өсу қорытындысымен өндірістік қуаттар, өнімді бөлшек саудада, экспортқа және ТМККК мен МӘМС шеңберінде өткізу туралы ақпаратты, сондай-ақ ғылыми-зерттеу институттарымен (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары), зертханалармен, "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен әлеуетті өнім беруші үшін кадрлар даярлауға және (немесе) бірлескен әзірлемелерге қолданыстағы келісімдер/меморандумдар туралы мәліметтерді, сондай-ақ өнім берушінің құрылымында іске асырылған жобалардың тізбесін қоса бере отырып, R&D ғылыми-зерттеу сынақ орталығының бар-жоғы туралы ақпаратты ұсынуға міндетті.
Өнім беруші жыл сайын, желтоқсан айынан кешіктірмей, денсаулық сақтау субъектілерімен ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізуді, денсаулық сақтау субъектілеріне анықтамалық, медициналық әдебиет, ғылыми журналдар, ғылыми-ақпараттық материалдар, медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықтар түрінде ақпарат беруді, қолданыстағы заңнамаға сәйкес жарнама таратуды, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қоса алғанда (бірақ бұдан әрі санамаланғандармен шектелмей), тауарды ілгерілету жөнінде есептілік беруге міндетті.
9. Бірыңғай дистрибьютор кез келген кезеңде Инвестициялық жобаның іске асырылу барысын тексеруді жүзеге асыруға құқылы, ол үшін Бірыңғай дистрибьютор комиссия құрады.

10. О предстоящей проверке Единый дистрибьютор письменно уведомляет Поставщика не менее чем за 10 (десять) рабочих дней до ее начала.
11. Поставщик после получения уведомления Единого дистрибьютора обязуется обеспечить беспрепятственный доступ представителям Единого дистрибьютора и членам комиссии для осуществления контроля и проверки хода реализации Инвестиционного проекта.
12. По результатам осуществления контроля и проверки хода реализации Инвестиционного проекта комиссией составляется акт проверки, который подписывается представителем Поставщика. При отказе Поставщика от подписания акта, в акте делается соответствующая запись об отказе.
Глава 4. Ценообразование
13. Цена на Товар в дополнительном соглашении к настоящему Договору на поставку Товара на соответствующий финансовый год не должна превышать предельной цены утверждаемой уполномоченным органом в соответствии с пунктом 4 Правил, на Товар с учетом наценки Единого дистрибьютора, а также условной ценовой скидки согласно приложению 1 к настоящему договору (при наличии).
14. Условная ценовая скидка применяется к ценам Товара на год закупа по следующей формуле:
(Р - N) - S = D
Р - предельная цена, установленная уполномоченным органом в области здравоохранения;
N - наценка Единого дистрибьютора;
S - условная скидка Поставщика;
D – цена Товара, которая может быть изменена по согласию Сторон в сторону уменьшения.
15. При ежегодном заключении дополнительного соглашения к настоящему Договору Стороны вправе внести поправки в цену на Товар в сторону уменьшения путем проведения переговоров, оформленных протоколом, с учетом предельной цены, устанавливаемой уполномоченным органом в области здравоохранения и наценки Единого дистрибьютора.
16. Поставщик вправе отказаться от поставки Товара с предоставлением обоснования Единому дистрибьютору после начала периода поставки до подписания дополнительного соглашения к настоящему договору, но не более 2 (двух) лет подряд. При отказе Поставщика от поставки на соответствующий финансовый год после уведомления о начале периода поставки, указанный год поставки включается в период поставки.
17. Цена Товара включает все налоги и сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку, маркировку Товара, а также расходы Поставщика, связанные с поставкой Товара на склады Единого дистрибьютора.
18. Цены на Товар считаются согласованными Сторонами, если о поставке ее на соответствующий финансовый год заключено дополнительное соглашение к настоящему Договору.

10. Бірыңғай дистрибьютор алдағы тексеру туралы Өнім берушіні ол басталғанға дейін кемінде 10 (он) жұмыс күні бұрын жазбаша хабардар етеді.
11. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың хабарламасын алғаннан кейін Инвестициялық жобаны іске асыру барысын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру үшін Бірыңғай дистрибьютордың өкілдеріне және Комиссия мүшелеріне кедергісіз қол жеткізуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
12. Инвестициялық жобаны бақылауды және іске асыру барысын тексеруді жүзеге асыру нәтижелері бойынша комиссия тексеру актісін жасайды, оған Өнім берушінің өкілі қол қояды. Өнім беруші актіге қол қоюдан бас тартқан кезде актіде бас тарту туралы тиісті жазба жасалады.
4-тарау. Баға белгілеу
13. Осы Шартқа қосымша келісімде тиісті қаржы жылына арналған Тауарды жеткізуге арналған Тауардың бағасы Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын, сондай-ақ Шартқа № 1 қосымшаға сәйкес шартты баға жеңілдігін (бар болған жағдайда) ескере отырып, Қағидалардың 4-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін шекті бағадан аспауға тиіс.
14. Шартты бағалық жеңілдік сатып алу жылына Тауар бағаларына мынадай формула бойынша қолданылады:
(Р-N) - S = D
Р – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен шекті баға;
N –Бірыңғай дистрибьютордың N-үстеме бағасы;
S – Өнім берушінің шартты жеңілдігі;
D – Тараптардың келісімі бойынша азаю жағына қарай өзгертілуі мүмкін Тауар бағасы.
15. Осы Шартқа қосымша келісімді жыл сайын жасасу кезінде Тараптар денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін шекті бағаны және Бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын ескере отырып, хаттамамен ресімделген келіссөздер жүргізу жолымен Тауардың бағасына төмендеу жағына түзетулер енгізуге құқылы.
16. Өнім беруші осы Шартқа қосымша келісімге қол қойылғанға дейін, беру кезеңі басталғаннан кейін Бірыңғай дистрибьюторға негіздеме ұсына отырып, Тауар беруден бас тартуға құқылы, бірақ 2 (екі) жыл қатарынан бас тартуға болмайды. Өнім беруші өнім беру кезеңінің басталғаны туралы хабардар етілгеннен кейін тиісті қаржы жылына өнім беруден бас тартқан кезде берудің көрсетілген жылы өнім беру кезеңіне енгізіледі.
17. Тауар бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, Тауарды орауға, таңбалауға арналған шығындарды, сондай-ақ Бірыңғай дистрибьютордың қоймаларына Тауарды беруге байланысты Өнім берушінің шығыстарын қамтиды.
18. Егер Тауардың тиісті қаржы жылына оны беру туралы осы Шартқа қосымша келісім жасалған болса, оның бағасы Тараптармен келісілген болып есептеледі.

Глава 5. Срок действия договора
19. Настоящий Договор вступает в силу с даты подписания Сторонами и действует в течение 10 (десяти) лет с даты начала поставки первой партии Товара по каждому наименованию.
Глава 6. Расторжение договора
20. Основаниями для расторжения настоящего Договора являются:
1) превышение Поставщиком срока реализации Инвестиционного проекта, указанного в приложении 2 к настоящему Договору;
2) нарушение даты начала поставки, предусмотренной в настоящем Договоре. При этом, допускается частичное расторжение по наименованиям товара по которым нарушен срок начала поставки;
3) нарушение обязательств, предусмотренных в настоящем договоре;
4) отказ от производства и (или) поставки;
5) нарушение Поставщиком графика реализации инвестиционного проекта на срок более 12 (двенадцать) месяцев;
6) непредставление Поставщиком Единому дистрибьютору полугодового отчета о ходе реализации инвестиционного проекта, представление которого предусмотрено настоящим договором поставки, либо его представление с опозданием на два и более месяцев, предусмотренного настоящим договором;
7) документ уполномоченного органа о недоказанной клинической эффективности лекарственных средств и (или) медицинских изделий, производимых Поставщиком. При этом, допускается частичное расторжение по позициям товара, подлежащих исключению из списка к настоящему договору, предусмотренного приложением 1 к настоящему договору;
8) нарушение патентных и иных прав и притязаний третьих лиц, связанных с реализацией лекарственных средств и (или) медицинских изделий, установленных в судебном порядке;
9) отсутствие у заказчика потребности на лекарственные средства и (или) медицинские изделия в течение 3 (трех) лет подряд;
10) непредставление документов или не достижение критериев в сумме не менее 6 баллов, предусмотренных пунктом 7 настоящего договора и пунктом 327 Правил.
21. Единый дистрибьютор вправе в одностороннем порядке расторгнуть настоящий договор по любому из оснований, предусмотренных пунктом 20 настоящего договора, полностью или частично, без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения настоящего договора, объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу его расторжения.
22. Договор может быть расторгнут по соглашению Сторон в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Основания освобождения Сторон от ответственности

5-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
19. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тауардың бірінші партиясын әрбір атауы бойынша беру басталған күннен бастап 10 (он) жыл ішінде қолданылады.
6-тарау. Шартты бұзу
20. Осы Шартты бұзу үшін негіздер болып табылады:
1) Өнім берушінің инвестициялық жобаны іске асыруы Шартқа
2 қосымшада көрсетілген мерзімнен асып кетуі;
2) осы Шартта көзделген өнім берудің басталу күнін бұзуы. Бұл ретте өнім беруді бастау мерзімі бұзылған тауардың атаулары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі;
3) осы Шартта көзделген міндеттемелерді бұзуы;
4) Өнім берушінің өндіруден және (немесе) өнім беруден бас тартуы;
5) Өнім берушінің инвестициялық жобаны іске асыру графигін 12 (он екі) айдан астам мерзімге бұзуы;
6) Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьюторға ұсынылуы осы Тауар жеткізілімі шартында көзделген инвестициялық жобаның іске асырылу барысы туралы жартыжылдық есепті ұсынбауы не оны осы Шартта көзделген екі және одан да көп айға кешіктіріп ұсынуы;
7) Өнім беруші өндіретін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың дәлелденбеген клиникалық тиімділігі туралы уәкілетті органның құжаты. Бұл ретте Шартқа 1 қосымшада көзделген осы Шарттың тізімінен алып тастауға жататын тауардың позициялары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі.
8) сот тәртібімен белгіленген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өткізуге байланысты үшінші тұлғалардың патенттік және өзге де құқықтары мен талаптарын бұзуы;
9) тапсырыс берушіде қатарынан 3 (үш) жыл ішінде дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға қажеттіліктің болмауы;
10) осы Шарттың 7-тармағында және Қағидалардың 327-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау немесе тұтас алғанда кемінде 6 балл өлшемшарттарға қол жеткізбеу.
21. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Өнім берушіге қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей, осы Шарттың 19-тармағында көзделген негіздердің кез келгені бойынша осы Шартты толық немесе ішінара біржақты тәртіппен бұзуға құқылы. Хабарламада осы Шартты бұзудың себебі күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ оны бұзудың күшіне енген күні көрсетілуге тиіс.
22. Шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен Тараптардың келісімі бойынша бұзылуы мүмкін.
7-тарау. Тараптарды жауапкершіліктен босату негіздері

23. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по настоящему Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, отсутствия Товара в списке Единого дистрибьютора, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения и отсутствия заявок Заказчиков на соответствующий финансовый год (в том числе, при уменьшении объема)).
24. Обстоятельства непреодолимой силы не могут служить основанием для прекращения действия настоящего Договора, за исключением случаев, когда такие обстоятельства длятся более 3 (три) месяцев подряд. Срок исполнения обязательств по настоящему договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами. После прекращения действия обстоятельств непреодолимой силы исполнение настоящего договора возобновляется обеими Сторонами.
25. Любая из Сторон, при возникновении обстоятельств непреодолимой силы, обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления проинформировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства должны быть подтверждены соответствующим уполномоченным государственным органом/организацией.
26. Не уведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельства непреодолимой силы лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство, как основание, освобождающее ее от ответственности за неисполнение обязательств по настоящему договору.
Глава 8. Порядок разрешения споров
27. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами из настоящего договора или в связи с ним, разрешаются путем переговоров (переписки), в соответствии с настоящим договором и законодательством Республики Казахстан.
28. При невозможности разрешения спора (и) или разногласия между Сторонами путем переговоров, такой спор и (или) разногласие подлежит разрешению в установленном гражданским законодательством Республики Казахстан порядке по месту нахождения Единого дистрибьютора.
Глава 9. Корреспонденция
29. Любые уведомления или сообщения, которые требуют или могут потребоваться от Сторон по настоящему договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. При срочности, указанная корреспонденция может быть передана с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, с обязательным отправлением ее заказным письмом или с помощью курьерской службы.

23. Тараптар осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін Бірыңғай дистрибьютор тізімінде Тауардың болмауы және тиісті қаржы жылына Тапсырыс берушілердің өтінімдерінің болмауы (оның ішінде көлемі азайған кезде) салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.
24. Еңсерілмейтін күш жағдайлар мұндай жағдайлар қатарынан 3 (үш) айдан астам уақытқа созылатын жағдайларды қоспағанда, осы Шарттың қолданысын тоқтату үшін негіз бола алмайды. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлар, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес кейінге шегеріледі. Еңсерілмейтін күш жағдайларының қолданылуы тоқтатылғаннан кейін осы Шартты орындауды екі Тарап қайтадан жалғастырады.
25. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлар туындаған кезде олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты осы жағдайлардың туындағаны туралы жазбаша түрде хабардар етуге міндетті. Осы жағдайларды тиісті уәкілетті мемлекеттік орган/ ұйым растауға тиіс.
26. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген жағдайға сілтеме жасау құқығынан айырады.
8-тарау. Дауларды шешу тәртібі
27. Осы Шарттан немесе оған байланысты Тараптар арасында туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер осы Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келіссөздер (хат алмасу) арқылы шешіледі.
28. Тараптар арасындағы дауды (және) немесе келіспеушілікті келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған кезде мұндай дау және (немесе) келіспеушілік Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен шешілуге тиіс.
9-тарау. Хат-хабар
29. Осы Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Шұғыл жағдайда, көрсетілген хат-хабар міндетті түрде тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіле отырып, оның жеткізілуін тіркеуді көздейтін электрондық поштаның немесе өзге де телекоммуникациялық байланыс құралдарының көмегімен берілуі мүмкін.

30. Корреспонденция по настоящему договору должна направляться Сторонам или их представителям по реквизитам, указанным в настоящем договоре.
31. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована, при наличии подтверждения получения корреспонденции ответным сообщением о получении в системе электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, при соблюдении требований, установленных Договором.
Глава 10. Прочие условия
32. Все изменения и дополнения к настоящему договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
33. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои обязанности по настоящему договору третьим лицам.
34. При изменении наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента возникновения таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
35. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные настоящим договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
36. Настоящий договор составлен в 2 (два) идентичных экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для Единого дистрибьютора и Поставщика. При возникновении разногласий между текстами настоящего договора на казахском и русском языках, предпочтение отдается тексту настоящего договора на русском языке.
37. Приложение 1 к настоящему договору, содержащее Список Товара с международными непатентованными наименованиями, технические характеристики, период поставки и условную ценовую скидку на каждый Продукт (при наличии), и приложения 2 к настоящему договору, содержащее этапы и график реализации Инвестиционного проекта, являются неотъемлемой частью настоящего договора.
38. Изменение Сторонами международных непатентованных наименований Товара определенных в настоящем договоре не допускается.
39. Допускается внесение Единым дистрибьютором изменений в долгосрочный договор поставки лекарственных средств и медицинских изделий в части технической характеристики Товара в соответствии с регистрационным удостоверением.

30. Осы Шарт бойынша хат-хабар Тараптарға немесе олардың өкілдеріне осы Шартта көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
31. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, ол жолданған Тарап оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның немесе оның жеткізілуін тіркеуді көздейтін өзге де телекоммуникациялық байланыс құралдарының көмегімен жіберілген
хат-хабар шартта белгіленген талаптар сақталған кезде электрондық пошта жүйесінде алғаны туралы жауап хабарламамен хат-хабарды алғанын растау болған кезде ол жолданған Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.
10-тарау. Өзге жағдайлар
32. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
33. Тараптың екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өз міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
34. Қандай да бір Тараптың атауы, заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген кезде, ол осындай өзгерістер туындаған сәттен бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
35. Тараптардың осы Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
36. Осы Шарт Бірыңғай дистрибьютор мен Өнім беруші үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде бірдей 2 (екі) данада жасалды. Осы Шарттың қазақ және орыс тілдеріндегі мәтіндері арасында келіспеушіліктер туындаған кезде, осы Шарттың орыс тіліндегі мәтініне артықшылық беріледі.
37. Халықаралық патенттелмеген атаулары бар Тауардың Тізімін, техникалық сипаттамаларын, жеткізу кезеңін және әрбір өнімге шартты баға жеңілдігін (болған жағдайда) қамтитын Шартқа 1 қосымша және Инвестициялық жобаны іске асыру кезеңдері мен графигін қамтитын осы Шартқа № 2 қосымша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
38. Тараптардың осы Шартта айқындалған халықаралық патенттелмеген Тауар атауларын өзгертуіне жол берілмейді.
39. Бірыңғай дистрибьютордың тіркеу куәлігіне сәйкес Тауардың техникалық сипаттамасы бөлігінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартына өзгерістер енгізуіне жол беріледі.

40. Ежегодно заключаемые Сторонами на каждый финансовый год дополнительные соглашения на поставку Товара к настоящему договору будут являться его неотъемлемой частью.
Глава 11. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи сторон
Поставщик:
___________________
место печати
Единый дистрибьютор:
_________________
место печати
Приложение 1
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств и (или)
медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
от ______________
№________
Форма
Наименование и технические характеристики товара
№ п/п
Международное непатентованное название
Характеристика товара
Единица измерения
Период поставки
Условная ценовая скидка
1
2
Поставщик:
___________________
место печати
Единый дистрибьютор:
__________________
место печати
Приложение 2
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств и (или)
медицинских изделий (между
единым дистрибьютором
и поставщиком)
от ______________
№________
Форма
Форма
График и этапы реализации Инвестиционного проекта
Этапы
Полугодовой график реализации (ежеквартально)
Содержание работ
1.
2.
Поставщик:
___________________
место печати
Единый дистрибьютор:
__________________
место печати
Приложение 22
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий сроком до трех лет (между единым дистрибьютором и поставщиком)
_________________
(местонахождение)
"___"___________ _____ г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация",
именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор", в лице председателя Правления
_________________________________________________________________________,
действующего на основании ________________________________________________,
с одной стороны, и ________________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Поставщик",
в лице ___________________________________________________________________,
действующего на основании ________________________________________________,
с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", а по отдельности
– "Сторона", на основании правил организации и проведения закупа лекарственных
средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема
медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг, протокола об итогах конкурса на заключение
долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и медицинских изделий
сроком до трех лет от "___" _______ г. № ____ и заключили настоящий
Долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий
(далее – договор) о нижеследующем:

40. Тараптар жыл сайын әрбір қаржы жылына жасалатын осы Шартқа Тауар беруге арналған қосымша келісімдер оның ажырамас бөлігі болып табылады.
11-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары:
Өнім беруші:
___________________
мөр орны
Бірыңғай дистрибьютор:
_________________
мөр орны
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
берудің ұзақ мерзімді үлгі
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________
№________
1-қосымша
Нысан
Тауардың атауы және техникалық сипаттамалары
р/с №
Халықаралық патенттелмеген атауы
Тауардың сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Беру кезеңі
Шартты бағалық жеңілдік
1
2
Өнім беруші:
___________________
мөр орны
Бірыңғай дистрибьютор:
__________________
мөр орны
Дәрілік заттарды және (немесе)
медициналық бұйымдарды
берудің ұзақ мерзімді үлгі
шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен
өнім беруші арасында)
______________
№________
2-қосымша
Нысан
Инвестициялық жобаны іске асыру графигі мен кезеңдері
Кезеңдер
Жартыжылдық іске асыру графигі (тоқсан сайын)
Жұмыстардың мазмұны
1.
2.
Өнім беруші:
___________________
мөр орны
Бірыңғай дистрибьютор:
__________________
мөр орны
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды үш жылға дейінгі мерзімге берудің ұзақ мерзімді үлгі шарты (бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында)
_________________
(орналасқан жері)
"___" ___________ _____ ж.
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, _________________________ Басқарма төрағасының атынан, ______________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________________ атынан, ________________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының, "___" _______ ж. № ____ Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған конкурстың қорытындылары туралы хаттамасының негізінде төмендегілер туралы осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды үш жылға дейінгі мерзімге берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет договора
1. Поставщик обязуется поставить Единому дистрибьютору лекарственные средства и (или) медицинские изделия, указанные в приложении к настоящему Договору (далее – "Товар").
2. При отказе Поставщика от поставки на соответствующий финансовый год после начала периода поставки, указанный год включается в период поставки.
3. Единый дистрибьютор обязуется после наступления начала периода поставки каждый финансовый год осуществлять закуп Товара по Договору в течение срока его действия осуществляется на соответствующий финансовый год путем заключения дополнительного соглашения с указанием объема, цены, обеспечения исполнения обязательств и условий поставок лекарственных средств и (или) медицинских изделий на соответствующий финансовый год, являющимся неотъемлемой частью настоящего Договора при условии:
1) включении лекарственных средств и (или) медицинских изделий в перечень единого дистрибьютора;
2) предоставлении заказчиками заявок на лекарственные средства и (или) медицинские изделия;
3) подтверждении поставщиком соответствия условиям, предусмотренным пунктами 8, 9 и 11 Правил;
4) представлении сертификата о происхождении лекарственных средств и (или) медицинских изделий для внутреннего обращения "СТ-KZ", а также сертификата на производство лекарственных средств в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) и (или) производство медицинских изделий, в соответствии с требованиями стандарта системы управления качеством ISO 13485;
5) предоставлении графика поставок.
4. Приложение к настоящему Договору является неотъемлемой частью настоящего Договора и содержит: международное непатентованное наименование, технические характеристики, период поставки Товара, планируемого к приобретению Единым дистрибьютором у Поставщика, предназначенного для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС), условную ценовую скидку на каждый Товар (при наличии).
Глава 2. Обязательства Сторон по поставке Товара
5. После наступления периода поставки, Единый дистрибьютор не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты получения предварительных заявок от Заказчиков и формирования ежегодной потребности на следующий финансовый год, представляет Поставщику предварительную заявку, которая должна содержать сведения о международном непатентованном наименовании Товара, ее количестве/объеме, графике, месте(ах) поставки и технических характеристиках.
6. Окончательная заявка Единым дистрибьютором представляется Поставщику в срок не позднее 30 (тридцать) календарных дней после формирования окончательных заявок и ежегодной потребности Заказчиков.

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға осы Шартқа қосымшада көрсетілген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан
әрі – "Тауар") беруге міндеттенеді.
2. Өнім беруші өнім беру кезеңі басталғаннан кейін тиісті қаржы жылына өнім беруден бас тартқан кезде өнім берудің көрсетілген жылы өнім беру кезеңіне енгізіледі.
3. Бірыңғай дистрибьютор өнім беру кезеңі басталғаннан кейін әрбір қаржы жылы Шарт бойынша оның қолданылу мерзімі ішінде тиісті қаржы жылына Тауарды осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын тиісті қаржы жылына дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемі, бағасы, оларды беру міндеттемелерін орындаудың қамтамасыз етілуі және шарттары көрсетіліп, қосымша келісім жасасу жолымен сатып алуды жүзеге асыруға міндеттенеді. шарттары:
1) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне енгізілген;
2) тапсырыс берушілер дәрілік заттарға және (немесе) медициналық бұйымдарға өтінімдер ұсынған;
3) өнім беруші Қағидалардың 8, 9 және 11-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкестігін растаған;
4) ішкі айналысқа арналған дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" сертификатын, сондай-ақ тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкес дәрілік заттар өндірісіне және (немесе) ISO 13485 сапаны басқару жүйесі стандартының талаптарына сәйкес медициналық бұйымдар өндірісіне сертификат ұсынылған;
5) беру графигін ұсынған кезде жүзеге асырылады.
4. Осы Шартқа қосымша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады және мыналар: тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) көрсетуге арналған Өнім берушіден Бірыңғай дистрибьютор сатып алуға жоспарланатын тауардың халықаралық патенттелмеген атауы, техникалық сипаттамалары, өнім беру кезеңі, шартты бағалық жеңілдік әр тауарға (бар болған жағдайда) қамтылады.
2-тарау. Тараптардың Тауарды беру жөніндегі міндеттемелері
5. Беру кезеңі басталғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушілерден алдын ала өтінімдерді алған және келесі қаржы жылына арналған жыл сайынғы қажеттілікті қалыптастырған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Тауардың халықаралық патенттелмеген атауы, оның саны/көлемі, графигі, беру орын(дары) және техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді қамтуға тиіс алдын ала өтінімді ұсынады.
6. Бірыңғай дистрибьютор түпкілікті өтінімді Өнім берушіге түпкілікті өтінімдерді қалыптастырғаннан және Тапсырыс берушілердің жыл сайынғы қажеттілігінен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.

1) нарушение обязательств, предусмотренных в настоящем Договоре.
2) отказ Поставщиком от поставки. При этом допускается частичное расторжение Единым дистрибьютором по наименованиям товара назначения по которым имеется отказ Поставщика от поставки;
3) прекращение производства Поставщиком Товара;
4) исключение наименований Товара из перечня Единого дистрибьютора;
5) документ уполномоченного органа о недоказанной клинической эффективности лекарственных средств и (или) медицинских изделий, производимых Поставщиком. При этом, допускается частичное расторжение по позициям товара, подлежащих исключению из списка к настоящему договору, предусмотренного приложением к настоящему договору;
6) нарушение патентных и иных прав и притязаний третьих лиц, связанных с реализацией лекарственных средств и (или) медицинских изделий, установленных в судебном порядке.
16. Единый дистрибьютор вправе в одностороннем порядке расторгнуть настоящий договор по любому из оснований, предусмотренных пунктом 15 настоящего договора, полностью или частично, без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения настоящего договора, объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу его расторжения.
Договор считается расторгнутым в день получения Поставщиком такого уведомления.
17. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по настоящему Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, отсутствия Товара в списке Единого дистрибьютора, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения и отсутствия заявок Заказчиков на соответствующий финансовый год (в том числе, при уменьшении объема)).
18. Обстоятельства непреодолимой силы не могут служить основанием для прекращения действия настоящего Договора, за исключением случаев, когда такие обстоятельства длятся более 3 (три) месяцев подряд. Срок исполнения обязательств по настоящему договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами. После прекращения действия обстоятельств непреодолимой силы исполнение настоящего договора возобновляется обеими Сторонами.
19. Любая из Сторон, при возникновении обстоятельств непреодолимой силы, обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления проинформировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства должны быть подтверждены соответствующим уполномоченным государственным органом/ организацией.

1) осы Шартта көзделген міндеттемелерді бұзуы;
2) Өнім берушінің өнім беруден бас тартуы. Бұл ретте Өнім берушінің Өнім беруден бас тартуы бар тауардың атаулары бойынша Бірыңғай дистрибьютордың ішінара бұзуына жол беріледі;
3) Өнім берушінің Тауарды өндіруді тоқтатуы;
4) Бірыңғай дистрибьютор тізбесінен Тауар атауларын алып тастауы;
5) Өнім беруші өндіретін дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың дәлелденбеген клиникалық тиімділігі туралы уәкілетті органның құжаты. Бұл ретте осы Шартқа қосымшада көзделген осы Шарттың тізімінен алып тастауға жататын тауардың позициялары бойынша ішінара бұзуға жол беріледі.
6) сот тәртібімен белгіленген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өткізуге байланысты үшінші тұлғалардың патенттік және өзге де құқықтары мен талаптарын бұзуы.
16. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Өнім берушіге қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей, осы Шарттың 15-тармағында көзделген негіздердің кез келгені бойынша осы Шартты толық немесе ішінара біржақты тәртіппен бұзуға құқылы. Хабарламада осы Шартты бұзудың себебі күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ оны бұзудың күшіне енген күні көрсетілуге тиіс.
Өнім беруші осындай хабарламаны алған күні шарт бұзылған болып есептеледі.
17. Тараптар осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін Бірыңғай дистрибьютор тізімінде Тауардың болмауы және тиісті қаржы жылына Тапсырыс берушілердің өтінімдерінің болмауы (оның ішінде көлемі азайған кезде) салдары болып табылса, жауапкершіліктен босатылады.
18. Еңсерілмейтін күш жағдайлар мұндай жағдайлар қатарынан 3 (үш) айдан астам уақытқа созылатын жағдайларды қоспағанда, осы Шарттың қолданысын тоқтату үшін негіз бола алмайды. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлар, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес кейінге шегеріледі. Еңсерілмейтін күш жағдайларының қолданылуы тоқтатылғаннан кейін осы Шартты орындауды екі Тарап қайтадан жалғастырады.
19. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлар туындаған кезде олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты осы жағдайлардың туындағаны туралы жазбаша түрде хабардар етуге міндетті. Осы жағдайларды тиісті уәкілетті мемлекеттік орган/ ұйым растауға тиіс.

Глава 1. Предмет Дополнительного соглашения
1. Поставщик обязуется поставить Единому дистрибьютору лекарственные средства и (или) медицинские изделия, указанные в приложении 1 к Дополнительному соглашению (далее – товар), а Единый дистрибьютор обязуется принять товар и оплатить в порядке и на условиях Дополнительного соглашения.
2. Поставка товара осуществляется Поставщиком в пункты доставки (места приемки) (распределительные центры, операционные склады уполномоченных представителей Единого дистрибьютора) и в количестве, указанных в разнарядках Единого дистрибьютора.
3. Неотъемлемой частью Дополнительного соглашения являются следующие приложения Дополнительного соглашения:
1) приложение 1 "Перечень поставляемого товара";
2) приложение 2 "Акт приема партии иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов)";
3) приложение 3 "Акт приема-передачи товара";
4) приложение 4 "Информация о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара";
5) приложение 5 "Антикоррупционные требования";
6) приложение 6 "Список уполномоченных представителей Единого дистрибьютора в регионах Республики Казахстан";
7) приложение 7 "Товарно-транспортная накладная".
Глава 2. Цена Дополнительного соглашения
4. Цена Дополнительного соглашения составляет __________________________
(сумма цифрами и прописью) тенге.
Наименование, характеристика, количество, цена за единицу товара, сумма и сроки поставки товара указаны в приложении 1 к Договору.
5. Цена Дополнительного соглашения включает в себя все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку и маркировку товара, а также все расходы Поставщика, связанные с обнаружением недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества (скрытых дефектов) товара, его порчей, по страхованию и поставке товара.
6. Цена за единицу товара остается фиксированной (за исключением уменьшения цены за единицу товара) до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
7. Внесение изменений в Дополнительное соглашение при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается в следующих случаях:
1) уменьшения цены на лекарственные средства и (или) медицинские изделия и соответственно цены договора;
2) изменения объема лекарственных средств и (или) медицинских изделий в случаях, предусмотренных Правилами;
3) изменения производителя, держателя регистрационного удостоверения или места производства (производственной площадки);

1-тарау. Қосымша келісімнің мәні
1. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісімге
1-қосымшада көрсетілген дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды (бұдан әрі – тауар) беруге міндеттенеді, ал Бірыңғай дистрибьютор тауарды қабылдауға және Қосымша келісімнің тәртібі мен талаптары бойынша төлеуге міндеттенеді.
2. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне (қабылдау орындарына) (бөлу орталықтары, Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің операциялық қоймалары) және Бірыңғай дистрибьютордың жөнелтуге рұқсат қағаздарында көрсетілген мөлшерде жүзеге асырады.
3. Қосымша келісімнің мынадай қосымшалары Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады:
1) 1-қосымша "Берілетін тауар тізбесі";
2) 2-қосымша "Иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) партиясын қабылдау актісі";
3) 3-қосымша "Қабылдау-беру актісі";
4) 4-қосымша "Берілетін тауардың өлшемдері (физикалық сипаттамалары) және салмағы туралы ақпарат";
5) 5-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар";
6) 6-қосымша "Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің тізімі";
7) 7-қосымша "Тауарлық-көліктік жүкқұжат".
2-тарау. Қосымша келісімнің бағасы
4. Қосымша келісімнің бағасы ____________________________ теңгені (соманы санмен және жазумен) құрайды.
Қосымша келісімге 1-қосымшада тауардың атауы, сипаттамасы, саны, бірлігі үшін бағасы, тауарды беру сомасы мен мерзімдері көрсетілген.
5. Қосымша келісімнің бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, тауарды орау мен таңбалауға арналған шығындарды, сондай-ақ өнім берушінің тауардың жетіспеушілігін, жиынтықталмауын немесе тиісті емес сапасын (жасырын ақауларын), оның бүлінуін анықтауға, тауарды сақтандыру мен беруге байланысты барлық шығыстарын қамтиды.
6. Тауар бірлігі үшін баға Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін (тауар бірлігі үшін бағаның азаюын қоспағанда) тіркелген болып қалады.
7. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен Қосымша келісімге өзгерістер енгізуге тараптардың келісімі бойынша мынадай жағдайларда:
1) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың бағасы және тиісінше Шарт бағасы азайғанда;
2) Қағидаларда көзделген жағдайларда дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың көлемі өзгергенде;
3) өндіруші, тіркеу куәлігін ұстаушы немесе өндіріс орны (өндірістік алаң) өзгергенде;

4) истечения срока действия регистрационного удостоверения и ввоза в Республику Казахстан оставшейся партии лекарственного средства и (или) медицинского изделия на основании разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения.
8. При уменьшении заказчиками объемов закупаемого товара у Единого дистрибьютора в случаях, предусмотренных Правилами, Стороны обязаны внести в Дополнительное соглашение изменения по соответствующему уменьшению объема поставки и соразмерному изменению суммы Дополнительного соглашения.
9. Допускается соразмерное увеличение объемов поставки товара и цены Договора в целях обеспечения неснижаемого запаса Единого дистрибьютора или при увеличении объемов закупаемых лекарственных средств, медицинских изделий.
Глава 3. Порядок оплаты
10. Оплата за поставленный товар по Дополнительному соглашению производится Единым дистрибьютором в тенге в течение 90 (девяноста) рабочих дней с даты поставки соответствующей партии товара.
Если Поставщик является отечественным товаропроизводителем, оплата за произведенный и поставленный им товар производится Единым дистрибьютором в течение 60 (шестидесяти) рабочих дней с даты поставки товара.
11. Оплата производится при условии своевременного представления Поставщиком и получения Единым дистрибьютором надлежащим образом оформленных оригиналов или электронных форм документов, подтверждающих поставку товара:
1) счет-фактуры Поставщика, выписанной на бумажном носителе или в электронной форме. При выписки Поставщиком электронной счет-фактуры посредством информационной системы электронных счетов-фактур – счет-фактура в печатной форме. Счета-фактуры на бумажном носителе и в электронной форме должны соответствовать требованиям налогового законодательства;
2) накладной на отпуск товара на сторону, включающей данные с указанием номера и срока действия заключения о безопасности и качестве, признак происхождения, код товара ТН ВЭД, номер декларации на товары, номер товарной позиции из декларации на товары или заявления о ввозе товаров или уплате косвенных налогов или номера разрешительного документа на разовый ввоз;
3) акта приема-передачи товара, подписанного Сторонами по форме, согласно приложению 3 Дополнительного соглашения;
4) акт приема партии иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов), подписанного Сторонами по форме, согласно приложению 2 Дополнительного соглашения (при наличии иммунологических лекарственных препаратов (иммунобиологических лекарственных препаратов);

4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы) негізінде дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның қалған партиясын тіркеу куәлігінің қолданылу және Қазақстан Республикасына әкелу мерзімінің аяқталуында жол беріледі.
8. Қағидаларда көзделген жағдайларда Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тауардың көлемін тапсырыс берушілер азайтқан кезде Тараптар беру көлемін тиісінше азайту және Қосымша келісім сомасын мөлшерлес өзгерту бойынша Қосымша келісімге өзгерістер енгізуге міндетті.
9. Бірыңғай дистрибьютордың төмендетілмейтін қорын қамтамасыз ету мақсатында немесе сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың көлемі ұлғайғанда тауарды жеткізу көлемін және Шарт бағасын мөлшерлес ұлғайтуға жол беріледі.
3-тарау. Төлем тәртібі
10. Қосымша келісім бойынша берілген тауар үшін төлемді Бірыңғай дистрибьютор тауардың тиісті партиясы берілген күннен бастап 60 (алпыс) банктік күн ішінде теңгемен жүргізеді.
Егер Өнім беруші отандық тауар өндіруші болып табылса, Бірыңғай дистрибьютор өзі өндірген және берген тауар үшін төлемді тауар берілген күннен бастап 60 (алпыс) банктік күн ішінде жүргізеді.
11. Төлем Өнім беруші уақтылы ұсынған және Бірыңғай дистрибьютор тауарды беруді растайтын құжаттардың тиісті түрде ресімделген түпнұсқаларын немесе электрондық нысандарын алған жағдайда жүргізіледі:
1) Өнім берушінің қағаз жеткізгіште немесе электрондық нысанда жазып берілген шот-фактуралары. Өнім беруші электрондық шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берген кезде баспа нысанындағы шот-фактура. Қағаз жеткізгіштегі және электрондық нысандағы шот-фактуралар салық заңнамасының талаптарына сәйкес келуге тиіс;
2) қауіпсіздік және сапа туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі көрсетілген деректерді, шығарылған жерінің белгісін, Тауардың СЭҚ ТН кодын, тауарларға арналған декларацияның нөмірін, тауарларға арналған декларациядан алынған тауар позициясының нөмірін немесе тауарларды әкелу немесе жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті немесе біржолғы әкелуге рұқсат беру құжатының нөмірін қамтитын тарапқа тауарды босатуға арналған жүкқұжат;
3) Қосымша келісімнің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тараптар қол қойған тауарды қабылдау-беру актісі;
4) Қосымша келісімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тараптар қол қойған иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) партиясын қабылдау актісі (иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) болған жағдайда);

5) товаротранспортной накладной Поставщика с отметкой о принятии товара Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя;
6) упаковочного листа Поставщика с отметкой Единого дистрибьютора или его представителя о принятии товара по количеству и качеству;
7) информацию о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара по форме, согласно приложению 4 Дополнительного соглашения (при первой поставке партии товара, либо при изменении размеров и веса товара);
8) оригинал акта сверки взаимных расчетов, подписанного Сторонами (данный документ представляется Поставщиком с последней партией товара).
Глава 4. Обеспечение исполнения Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению
12. Поставщик в качестве способа обеспечения исполнения своих обязательств по Дополнительному соглашению выбирает гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Единого дистрибьютора и (или) электронную банковскую гарантию.
13. При выборе Поставщиком в качестве гарантийного обеспечения исполнения Договора денежного взноса:
1) Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Договора осуществляет перечисление денег на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Дополнительном соглашении, в размере 3 (трех) процентов от суммы Дополнительного соглашения в качестве денежного взноса;
2) при изменении суммы Дополнительного соглашения в сторону увеличения, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня внесения изменений перечисляет на банковский счет Единого дистрибьютора, указанный в Дополнительном соглашении, дополнительный денежный взнос таким образом, чтобы его общая сумма равнялась 3 (трем) процентам от новой суммы Дополнительного соглашения;
3) при изменении суммы Дополнительного соглашения в сторону уменьшения – по письменному обращению Поставщика, Единый дистрибьютор перечисляет на банковский счет Поставщика, указанный в Дополнительном соглашении, соответствующую разницу таким образом, чтобы его общая сумма равнялась 3 (трем) процентам от новой суммы Дополнительного соглашения;
4) обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Дополнительному соглашению прекращается одновременно с исполнением обязательств по поставке товара по Дополнительному соглашению в полном объеме при отсутствии оснований для удержания суммы обеспечения исполнения обязательства. Перечисление Поставщику суммы гарантийного денежного взноса осуществляется Единым дистрибьютором по письменному обращению Поставщика после полного исполнения Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению;

5) Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің тауарды қабылдағаны туралы белгісі бар тауар-көлік жүкқұжаты;
6) тауардың саны мен сапасы бойынша қабылданғаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның өкілінің белгісі бар Өнім берушінің орау парағы;
7) Қосымша келісімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) және салмағы туралы ақпарат (тауар партиясын бірінші рет берген кезде не тауардың мөлшері мен салмағы өзгерген кезде);
8) Тараптар қол қойған өзара есеп айырысуларды салыстыру актісінің түпнұсқасы (Өнім беруші осы құжатты тауардың соңғы партиясымен ұсынады).
4-тарау. Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету
12. Өнім беруші Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі ретінде Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына және (немесе) электрондық банктік кепілдікке енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны таңдайды.
13. Өнім беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету ретінде ақшалай жарнаны таңдаған кезде:
1) Өнім беруші Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ақшалай жарна ретінде Қосымша келісім сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісімде көрсетілген банктік шотына ақша аударуды жүзеге асырады.
2) Қосымша келісім сомасы ұлғаю жағына қарай өзгерген кезде Өнім беруші өзгерістер енгізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Қосымша келісімде көрсетілген Бірыңғай дистрибьютордың банк шотына оның жалпы сомасы Қосымша келісімнің жаңа сомасының 3 (үш) пайызына тең болатындай қосымша ақшалай жарнаны аударады;
3) Қосымша келісім сомасы азаю жағына қарай өзгерген кезде – Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімде көрсетілген Өнім берушінің банк шотына оның жалпы сомасы Қосымша келісімнің жаңа сомасының 3 (үш) пайызына тең болатындай тиісті айырманы аударады;
4) Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сомасын ұстап қалу үшін негіздер болмаған кезде Шарт бойынша тауарды беру жөніндегі міндеттемелердің толық көлемде орындалуымен бір мезгілде тоқтатылады. Өнім берушіге кепілдік ақшалай жарна сомасын аударуды Өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағаннан кейін Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша бірыңғай дистрибьютор жүзеге асырады;

5) при наступлении основания удержания гарантийного денежного взноса Единый дистрибьютор направляет Поставщику уведомление об удержании денег.
14. При выборе Поставщиком в качестве обеспечения исполнения Дополнительного соглашения электронной банковской гарантии:
1) Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Дополнительного соглашения представляет Единому дистрибьютору электронную банковскую гарантию через веб-портал Единого дистрибьютора в размере 3 (три) процента от суммы Дополнительного соглашения;
2) при изменении суммы Дополнительного соглашения, в сторону увеличения, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет Единому дистрибьютору изменение к ранее представленной электронной банковской гарантии с приведением суммы обеспечения исполнения обязательства до 3 (трех) процентов к новой сумме Дополнительного соглашения, либо, отдельную электронную банковскую гарантию в размере 3 (три) процента от суммы увеличения Дополнительного соглашения;
3) при изменении суммы Дополнительного соглашения, в сторону уменьшения, Поставщик вправе представить Единому дистрибьютору изменение к ранее представленной электронной банковской гарантии с приведением суммы обеспечения исполнения обязательства до 3 (трех) процентов к новой сумме Дополнительного соглашения, либо, новую электронную банковскую гарантию в размере 3 (три) процента от новой суммы Дополнительного соглашения, с последующим возвратом ранее представленной электронной банковской гарантии при соблюдении условий Дополнительного соглашения;
4) Единый дистрибьютор после полного исполнения Поставщиком обязательств по Дополнительному соглашению по письменному обращению Поставщика при соблюдении условий Дополнительного соглашения возвращает банку-гаранту электронную банковскую гарантию;
5) Единый дистрибьютор при наступлении случая удержания суммы обеспечения исполнения обязательства в виде электронной банковской гарантии направляет банку-гаранту, требование о выплате суммы электронной банковской гарантии с одновременным уведомлением Поставщика через веб-портал.
При отказе банком в выплате суммы электронной банковской гарантии или ее невыплате банком в предусмотренный электронной банковской гарантией срок, Единый дистрибьютор взыскивает сумму электронной банковской гарантии с банка в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, обратившись в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.
15. При отсутствии основания удержания суммы обеспечения, Единый дистрибьютор вправе удержать сумму обеспечения исполнения в счет погашения обязательств Поставщика по уплате пени и (или) штрафа, в соответствии с главой 8 Дополнительного соглашения.

5) кепілдік ақшалай жарнаны ұстап қалу негізі басталған кезде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге ақшаны ұстап қалу туралы хабарлама жібереді.
14. Өнім беруші Қосымша келісімнің орындалуын қамтамасыз ету ретінде электрондық банк кепілдігін таңдаған кезде:
1). Өнім беруші Қосымша келісімге қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша Қосымша келісім сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде электрондық банк кепілдігін береді.
2) Қосымша келісім сомасы ұлғаю жағына қарай өзгерген кезде Өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде Бірыңғай дистрибьюторға міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын Қосымша келісімнің жаңа сомасына 3 (үш) пайызға дейін келтіре отырып, бұрын берілген электрондық банк кепілдігіне өзгеріс не Қосымша келісімнің ұлғаю сомасынан 3 (үш) пайыз мөлшерінде жеке электрондық банк кепілдігін ұсынады;
3) Қосымша келісім сомасы азаю жағына қарай өзгерген кезде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын Қосымша келісімнің жаңа сомасына 3 (үш) пайызға дейін келтіре отырып, бұрын берілген электрондық банк кепілдігіне өзгеріс не Қосымша келісімнің талаптары сақталған кезде бұрын ұсынылған электрондық банк кепілдігін кейіннен қайтарып бере отырып, Қосымша келісімнің жаңа сомасына 3 (үш) пайызы мөлшерінде жаңа электрондық банк кепілдігін беруге құқылы;
4) Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді Өнім беруші толық орындағаннан кейін Қосымша келісім талаптары сақталған кезде кепілгер банкке электрондық банк кепілдігін қайтарады;
5) Бірыңғай дистрибьютор міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету сомасын электрондық банк кепілдігі түрінде ұстап қалу жағдайы туындаған кезде кепілгер банкке Өнім берушіні веб-портал арқылы бір мезгілде хабардар ете отырып, электрондық банк кепілдігі сомасын төлеу туралы талапты жібереді.
Банк электрондық банк кепілдігінің сомасын төлеуден бас тартқан немесе оны электрондық банк кепілдігінде көзделген мерзімде төлемеген кезде, Бірыңғай дистрибьютор Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша сотқа жүгініп, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен банктен электрондық банк кепілдігінің сомасын өндіріп алады.
15. Қамтамасыз ету сомасын ұстап қалу негізі болмаған кезде Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімнің 8-тарауына сәйкес Өнім берушінің өсімпұл және (немесе) айыппұл төлеу жөніндегі міндеттемелерін өтеу есебіне орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.

16. Основаниями удержания Единым дистрибьютором суммы обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Дополнительному соглашению являются следующие случаи:
1) отказа поставщика от поставки;
2) расторжения единым дистрибьютором договора в одностороннем порядке в соответствии с пунктом 59 Договора и пунктом 260 Правил;
3) когда нарушение или нарушения поставщиком предусмотренных договором сроков поставки лекарственного средства или медицинского изделия в суммарном выражении достигают 90 (девяноста) календарных дней просрочки независимо от объемов не поставленного в срок лекарственного средства или медицинского изделия.
Мера обеспечения исполнения обязательств Поставщика по Дополнительному соглашению принимается Единым дистрибьютором путем письменного уведомления Поставщика о допущенном нарушении Дополнительного соглашения.
17. Уплата Поставщиком неустойки за нарушение сроков поставки товара не освобождает Поставщика от уплаты в пользу Единого дистрибьютора суммы обеспечения исполнения обязательства по Дополнительному соглашению.
18. Не допускается совершение Поставщиком каких-либо действий или сделок, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на предмет обеспечения исполнения обязательства до полного исполнения обязательств по Дополнительному соглашению.
Глава 5. Упаковка и маркировка товара
19. Товар должен быть поставлен Единому дистрибьютору на паллетах, в соответствующей упаковке, обеспечивающей сохранность товара от повреждений при погрузке/разгрузке, перевозке его железнодорожным и (или) автомобильным транспортом, разгрузке, включая перевалки.
20. Маркировка, потребительская упаковка и инструкция по применению товара должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан и порядку, установленному уполномоченным органом в области здравоохранения.
Глава 6. Особые условия
21. Не позднее даты фактической поставки в месте приемки, Поставщик обязан представить на электронную почту уполномоченных представителей Единого дистрибьютора и (или) на портале информационной системы Единого дистрибьютора (далее – ЕФИС) информацию о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара по форме, согласно приложению 4 к Дополнительному соглашению за 7 (семь) календарных дней до первой поставки, а также при последующих поставках, при изменении размеров и (или) веса поставляемого товара.
22. Поставщик обязуется до подписания Сторонами акта приема-передачи Товара, еженедельно представлять Единому дистрибьютору информацию о текущем исполнении Дополнительного соглашения по каждому наименованию товара (производство, процедура таможенной очистки, оценка безопасности и качества, хранение, отгрузка/ транспортировка и иное) по электронной почте и (или) на портале ЕФИС.

16. Мынадай жағдайлар Бірыңғай дистрибьютордың Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға негіз болып табылады:
1) өнім беруші өнім беруден бас тартқан;
2) бірыңғай дистрибьютор Шарттың 59-тармағына және Қағидалардың 260-тармағына сәйкес шартты біржақты тәртіппен бұзған;
3) Өнім берушінің шартта көзделген дәрілік затты немесе медициналық бұйымды жеткізу мерзімдерін бұзуы немесе дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның мерзімінде берілмеген көлеміне қарамастан, жиынтық мәнде мерзімін өткізіп алу күнтізбелік 90 (тоқсан) күнге жеткен
Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету шарасын Өнім берушіні Қосымша келісімде жол берілген бұзылу туралы жазбаша хабардар ету жолымен қабылдайды.
17. Өнім берушінің тауарды беру мерзімдерін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеуі Өнім берушіні Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету сомасын Бірыңғай дистрибьютордың пайдасына төлеуден босатпайды.
18. Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тұрғысынан үшінші тұлғаларда тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына алып келетін қандай да бір іс-әрекеттер немесе мәмілелер жасауына жол берілмейді.
5-тарау. Тауарды орау және таңбалау
19. Өнім Бірыңғай дистрибьюторға тиеу/түсіру, оны темір жол және (немесе) автомобиль көлігімен тасымалдау, ауыстырып тиеуді қоса алғанда, түсіру кезінде тауардың бүлінуден сақталуын қамтамасыз ететін паллеттерде, тиісті қаптамада жеткізілуі тиіс.
20. Таңбалау, тұтыну қаптамасы және тауарды қолдану жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес келуі тиіс.
6-тарау. Ерекше жағдайлар
21. Қабылдау орнында іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің электрондық поштасына және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – БФАЖ) порталында Қосымша келісімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірінші жеткізілімге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күн бұрын, сондай-ақ кейінгі жеткізілімдер кезінде, берілетін тауардың мөлшері және (немесе) салмағы өзгерген кезде берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) мен салмағы туралы ақпарат беруге міндетті.
22. Өнім беруші Тараптар Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға электрондық пошта арқылы және (немесе) БФАЖ порталында тауардың әрбір атауы бойынша Қосымша келісімнің ағымдағы орындалуы туралы ақпаратты (өндіру, кедендік тазарту рәсімі, қауіпсіздігі мен сапасын бағалау, сақтау, жөнелту/ тасымалдау және өзге) апта сайын ұсынуға міндеттенеді.

23. В целях обеспечения своих обязательств по Дополнительному соглашению, Единый дистрибьютор не позднее, чем за 7 (семь) календарных дней до наступления поставки по Дополнительному соглашению, направляет Поставщику отгрузочную разнарядку на поставку товара указанного в приложении 1 Дополнительного соглашения с указанием его наименования, количества и мест приемки (распределительные центры, операционные склады), адресов уполномоченных представителей Единого дистрибьютора по приемке товара, на электронную почту Поставщика, указанный в Дополнительном соглашении, и (или) на портале ЕФИС.
Отгрузочная разнарядка считается доставленной Поставщику в день ее отправления Единым дистрибьютором на электронную почту Поставщика и (или) на портале ЕФИС. При увеличении потребности в товаре, Единый дистрибьютор увеличивает количество в отгрузочной разнарядке (досрочная поставка), подлежащих отгрузке совместно с количеством в основном графике поставки, при наличии доступного товара. При этом, в случае недостаточного количества для досрочной поставки, Поставщик прилагает все усилия для ускорения доставки товара сверх графика поставки.
24. Поставщик обязуется за 24 (двадцать четыре) часа до начала отгрузки товара направить уведомление на электронные адреса уполномоченных представителей Единого дистрибьютора и (или) ЕФИС о предстоящей отгрузке с указанием следующей информации:
1) номера и даты Дополнительного соглашения;
2) наименования поставляемого товара;
3) даты отгрузки;
4) количества мест и веса товара;
5) стоимости отгружаемого товара.
25. Не позднее даты фактической поставки товара на место приемки, Поставщик обязан представить Единому дистрибьютору в полном объеме и соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан документы, относящиеся к отгрузке товара, указанные в пункте 11 Дополнительного соглашения.
26. При выявлении замечаний к указанным документам, по требованию Единого дистрибьютора или его уполномоченного представителя Поставщик в срок не более 3 (трех) рабочих дней обязан устранить замечания к указанным документам.
27. После проверки и подписания документов о приеме товара уполномоченными представителями Единого дистрибьютора, Поставщик забирает свой экземпляр у представителей Единого дистрибьютора нарочно и за свой счет.
28. Счет-фактуру на бумажном носителе и печатную форму счет-фактуры, выписанную посредством информационной системы электронных счетов-фактур, Поставщик обязан представить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора не позднее 5 (пяти) календарных дней с даты подписания акта приема-передачи.

23. Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін қамтамасыз ету мақсатында Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісім бойынша өнім беру басталғанға дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей Өнім берушіге Қосымша келісімге 1-қосымшада көрсетілген тауарды жеткізуге оның атауын, санын және қабылдау орындарын (бөлу орталықтары, операциялық қоймалар), тауарды қабылдау жөніндегі Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдерінің мекенжайларын көрсете отырып, тиеп жөнелтуге рұқсат Өнім берушінің Қосымша келісімде көрсетілген электрондық мекенжайына (e-mail) және (немесе) БФАЖ порталына жібереді.
Тиеп жөнелтуге рұқсат Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге оны жөнелткен күні Өнім берушінің электрондық мекенжайына (e-mail) және/немесе БФАЖ порталына жеткізілген болып есептеледі. Тауарға қажеттілік ұлғайған кезде Бірыңғай дистрибьютор берудің негізгі графигіндегі санымен бірге тиеп жөнелтуге жататын тиеп жөнелтуге рұқсат қағазындағы (мерзімінен бұрын жеткізу) санын қолжетімді тауар болған кезде арттырады. Бұл ретте мерзімінен бұрын беру үшін саны жеткіліксіз болған жағдайда, Өнім беруші тауарды беру графигінен тыс беруді жеделдету үшін барлық күш-жігерін жұмсайды.
24. Өнім беруші тауарды тиеп жөнелту басталғанға дейін 24 (жиырма төрт) сағат бұрын Бірыңғай дистрибьютордың және (немесе) БФАЖ уәкілетті өкілдерінің электрондық мекенжайларына мынадай ақпаратты көрсете отырып:
1) Қосымша келісімнің нөмірі мен күні;
2) берілетін тауардың атауы;
3) жөнелту күні;
4) орын саны мен тауардың салмағы;
5) жөнелтілетін тауар құнын көрсете отырып, алдағы тиеп жөнелту туралы хабарлама жіберуге міндеттенеді.
25. Тауарды қабылдау орнына іс жүзінде беру күнінен кешіктірмей Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға толық көлемде және Қосымша келісімнің
11-тармағында көрсетілген тауарды тиеп жөнелтуге қатысты Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес құжаттарды ұсынуға міндетті.
26. Көрсетілген құжаттарға ескертулер анықталған кезде Бірыңғай дистрибьютордың немесе оның уәкілетті өкілінің талап етуі бойынша Өнім беруші 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетілген құжаттарға ескертулерді жоюға міндетті.
27. Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдері тауарды қабылдау туралы құжаттарды тексергеннен және қол қойғаннан кейін Өнім беруші өз данасын Бірыңғай дистрибьютордың өкілдерінен қолма-қол және өз есебінен алады.
28. Өнім беруші қағаз жеткізгіштегі шот-фактураны және электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген шот-фактураның баспа нысанын қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне ұсынуға міндетті.

34. При поставке товара, требующего условий соблюдения "холодовой цепи", Поставщик обязан представить уполномоченным представителям Единого дистрибьютора документы, отображающие температурный режим при транспортировке на всем пути следования от склада организации-изготовителя до склада Единого дистрибьютора.
35. Представитель Поставщика должен присутствовать на складе Единого дистрибьютора для подтверждения факта соблюдения температурного режима и соответствия товара установленным требованиям законодательства Республики Казахстан.
36. Передача Поставщиком товара Единому дистрибьютору на его складе оформляется подписанием акта приема-передачи товара, предусмотренным приложением 3 к Дополнительному соглашению (поставка ИЛП дополнительно оформляется актом, предусмотренным, приложением 2 к Договору).
37. При выявлении нарушений или недопустимого отклонения предписанных температурных условий транспортировки товара, партия товара подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации.
38. При приемке товара, в случае обнаружения несоответствия, в том числе непредставления или предоставления некорректной информации о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара, факта недостачи, некомплектности или ненадлежащего качества товара, нарушения предписанных температурных условий транспортировки, Единый дистрибьютор или его уполномоченный представитель не позднее 1 (одного) рабочего дня с момента обнаружения таких фактов (замечаний или дефектов) должен составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Дополнительном соглашении.
39. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 3 (трех) календарных дней после его получения.
40. При не предоставлении Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
41. Об обнаружении скрытых дефектов (бой, брак, недостача, включая отсутствие инструкций, дефект первичной упаковки при неповрежденной вторичной упаковке, несоответствие маркировки на упаковке, недостача, некомплектность) или ненадлежащего качества товара (далее – дефектный товар) после подписания Сторонами акта приема-передачи, Единый дистрибьютор или его уполномоченные представители обязаны в течение 1 (одного) рабочего дня составить акт расхождения (рекламации) и направить Поставщику на его электронный адрес, указанный в Дополнительном соглашении.
42. Поставщик должен предоставить ответ на акт расхождения (рекламации) в течение 5 (пяти) календарных дней после его получения.

34. "Салқындату тізбегін" сақтау шарттарын талап ететін тауарды жеткізу кезінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне дайындаушы ұйымның қоймасынан Бірыңғай дистрибьютордың қоймасына дейінгі барлық жүру жолында тасымалдау кезінде температуралық режимді көрсететін құжаттарды ұсынуға міндетті.
35. Өнім берушінің өкілі Бірыңғай дистрибьютордың қоймасында температуралық режимді сақтау фактісін және тауардың Қазақстан Республикасы заңнамасының белгіленген талаптарына сәйкестігін растау үшін қатысуға тиіс.
36. Өнім берушінің тауарды Бірыңғай дистрибьюторға оның қоймасында беруі Қосымша келісімге 3-қосымшада көзделген тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюымен ресімделеді (ИДП беру Шартқа 2-қосымшада көзделген актімен қосымша ресімделеді).
37. Тауарды тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылуы немесе жол берілмейтін ауытқуы анықталған кезде, тауар партиясы карантинге жатқызылады және өткізуге арналған тауардан физикалық оқшауланады.
38. Тауарды қабылдау кезінде сәйкессіздік, оның ішінде берілетін тауардың мөлшері (физикалық сипаттамалары) мен салмағы, тауардың жетіспеушілігі, жиынтықталмауы немесе сапасының тиісті еместігі, тасымалдаудың ұйғарылған температуралық шарттарының бұзылу фактісі туралы ақпарат ұсынылмаған немесе дұрыс емес ақпарат ұсынылған кезде Бірыңғай дистрибьютор немесе оның уәкілетті өкілі осындай фактілер (ескертулер немесе ақаулар) анықталған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Қосымша келісімде көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге тиіс.
39. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде жауап беруі тиіс.
40. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген кезде алшақтық (наразылық) актісін Өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
41. Жасырын ақаулардың (сыну, ақау, нұсқаулықтардың болмауын қоса алғанда, жетіспеушілік, бүлінбеген екінші орамдағы бастапқы орамның ақауы, орамдағы таңбаның сәйкессіздігі, жетіспеушілік, жиынтықталмау) немесе тауардың тиісінше сапасыздығының (бұдан әрі – ақаулы тауар) анықталғаны туралы Тараптар қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін Бірыңғай дистрибьютор немесе оның уәкілетті өкілдері 1 (бір) жұмыс күні ішінде алшақтық (наразылық) актісін жасауға және Өнім берушіге оның Қосымша келісімде көрсетілген электрондық мекенжайына жіберуге міндетті.
42. Өнім беруші алшақтық (наразылық) актісіне оны алғаннан кейін күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде жауап беруі тиіс.

43. При не предоставлении Поставщиком ответа в указанный срок, акт расхождения (рекламации) будет считаться принятым Поставщиком.
44. Дефектный товар подвергается карантину и физически изолируется от товара, предназначенного для реализации, в отведенном и соответствующем для этой цели месте.
45. Поставщик обязан произвести полное изъятие (возврат) и замену дефектного товара, либо возмещение стоимости товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты акта расхождения (рекламации). При этом обязательным условием замены товара является его соответствие качества и других технических характеристик условиям, определенным Дополнительным соглашением.
46. Неустранение либо несвоевременное устранение недостатков товара, определенными пунктами 38, 41 настоящего Дополнительного соглашения, расценивается как несвоевременная поставка товара, начиная с даты предъявления Поставщику замечаний к товару, и влечет ответственность Поставщика, предусмотренную настоящим Дополнительным соглашением.
47. Поставленный Поставщиком товар, не соответствующий требованиям законодательства Республики Казахстан, считается непригодными к реализации и медицинскому применению и подлежит уничтожению Поставщиком в порядке, определенном согласно пункту 4 статьи 250 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", после соответствующего возврата Единым дистрибьютором.
При этом Поставщик обязан в течение 15 (пятнадцати) календарных дней произвести замену такого товара или возместить стоимость такого товара, включая понесенные убытки Единого дистрибьютора.
Глава 7. Гарантии на товар
48. Поставщик предоставляет гарантию на весь объем товара в течение срока его годности согласно маркировке или иным опознавательным данным на товар, при соблюдении условий хранения.
49. В рамках гарантийного срока Поставщик обязуется за свой счет и риск осуществить замену у Единого дистрибьютора или организаций здравоохранения (заказчиков Единого дистрибьютора) некачественного товара в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с момента получения письменного уведомления Единого дистрибьютора о наступлении случая исполнения гарантийных обязательств.
50. Качество поставляемого товара должно соответствовать требованиям, установленными нормативными правовыми актами и нормативными документами Республики Казахстан, и подтверждаться соответствующей документацией, указанной в подпункте 2) пункта 31 Дополнительного соглашения.
При истечении срока действия сертификата соответствия на поставленный Товар, Поставщик обязан заблаговременно (до истечения) предоставлять Единому дистрибьютору продленный сертификат соответствия со сроком действия до окончания срока годности товара.

43. Өнім беруші көрсетілген мерзімде жауап бермеген кезде алшақтық (наразылық) актісін Өнім беруші қабылдаған болып есептеледі.
44. Ақаулы тауар карантинге ұшырайды және сатуға арналған тауардан осы мақсат үшін бөлінген және тиісті жерде физикалық оқшауланады.
45. Өнім беруші ақаулы тауарды толық алып қоюды (қайтаруды) және ауыстыруды не алшақтық (наразылық) актісі болған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде тауар құнын өтеуді жүргізуге міндетті. Бұл ретте тауарды ауыстырудың міндетті шарты оның сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының Қосымша келісімде айқындалған талаптарға сәйкестігі болып табылады.
46. Осы Қосымша келісімнің 38, 41-тармақтарында айқындалған тауардың кемшіліктерін жоймау не уақтылы жоймау тауар берушіге тауарға ескертулер ұсынылған күннен бастап тауарды уақтылы жеткізбеу ретінде бағаланады және Өнім берушінің осы Қосымша келісімде көзделген жауапкершілігіне алып келеді.
47. Өнім беруші берген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін тауар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 250-бабының 4-тармағына сәйкес айқындалған тәртіппен Бірыңғай дистрибьютор тиісінше қайтарғаннан кейін өткізуге және медициналық қолдануға жарамсыз деп есептеледі және Өнім беруші жоюға тиіс.
Бұл ретте өнім беруші күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде осындай тауарды ауыстыруға немесе Бірыңғай дистрибьютордың шеккен залалдарын қоса алғанда, осындай тауардың құнын өтеуге міндетті.
7-тарау. Тауарға берілген кепілдіктер
48. Өнім беруші сақтау шарттарын сақтаған кезде тауардың таңбалануына немесе өзге де тану деректеріне сәйкес оның жарамдылық мерзімі ішінде тауардың барлық көлеміне кепілдік береді.
49. Кепілдік мерзімі шеңберінде Өнім беруші өз есебінен және тәуекелмен кепілді міндеттемелерді орындау жағдайының туындағаны туралы Бірыңғай дистрибьютордың жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Бірыңғай дистрибьюторда немесе денсаулық сақтау ұйымдарында (Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілерінде) сапасыз тауарды ауыстыруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
50. Берілетін тауардың сапасы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде және нормативтік құжаттарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі және Қосымша келісімнің 31-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тиісті құжаттамамен расталуы тиіс.
Берілген Тауарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі өткен кезде Өнім беруші ол аяқталғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға тауардың жарамдылық мерзімі аяқталғанға дейін қолданылу мерзімі бар ұзартылған сәйкестік сертификатын беруге міндетті.

51. Качество товара должно соответствовать образцам, представленным на государственную регистрацию (перерегистрацию) в Республике Казахстан, характеристикам, определенным регистрационным досье, и сопровождаться документами, содержащими информацию для потребителя, утвержденными уполномоченным органом.
52. Если товар не соответствует таким гарантиям или спецификациям, Поставщик без дополнительной оплаты, заменяет несоответствующий товар товаром надлежащего качества.
53. Поставщик гарантирует Единому дистрибьютору, что товар по Дополнительному соглашению не является предметом залога в пользу третьих лиц, свободен от прав третьих лиц, включая патентные права, и никак не ограничен для реализации.
54. Срок годности товара при изменении требований Правил к моменту поставки должен соответствовать требованиям Правил в новой редакции.
Глава 8. Ответственность за нарушения обязательств
55. При нарушении Поставщиком сроков поставки товара Поставщик обязан уплатить Единому дистрибьютору неустойку в размере 0,1 (ноль целых, одна десятых) процента от стоимости не поставленного в срок товара за каждый день просрочки, но не менее 0,5 (ноль целых, пять десятых) минимальных расчетных показателей и не более 10 (десяти) процентов от стоимости, не поставленного в предусмотренный Дополнительным соглашением срок товара.
56. Оплата неустойки производится Поставщиком на основании счета Единого дистрибьютора путем перечисления неустойки на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Дополнительным соглашением, в течение 7 (семи) календарных дней с момента получения Поставщиком счета Единого дистрибьютора. Неустойка начисляется, начиная со дня, следующего за последним днем надлежащей поставки товара, предусмотренного графиком по Дополнительному соглашению, и по день фактической поставки товара включительно.
57. При письменном отказе Поставщика от поставки всей или части товара Поставщик обязан оплатить Единому дистрибьютору штраф в размере 10 (десяти) процентов от цены Дополнительного соглашения, путем перечисления его на банковский счет Единого дистрибьютора, предусмотренный Дополнительным соглашением.
58. Неустойка, предъявленная Единым дистрибьютором Поставщику, может быть оплачена Поставщиком путем зачета требований Поставщика к Единому дистрибьютору по оплате за поставленный по Дополнительному соглашению товар.
59. Единый дистрибьютор вправе расторгнуть в одностороннем порядке Дополнительное соглашение в неисполненной Поставщиком части без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков, включая упущенную выгоду, если:

51. Тауардың сапасы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған үлгілерге, тіркеу дерекнамасында айқындалған сипаттамаларға сәйкес келуге және уәкілетті орган бекіткен тұтынушыға арналған ақпаратты қамтитын құжаттармен сүйемелденуі тиіс.
52. Егер тауар осындай кепілдіктерге немесе сипаттамаларға сәйкес келмесе, Өнім беруші қосымша ақы төлемей сәйкес келмейтін тауарды тиісті сападағы тауармен алмастырады.
53. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісім бойынша тауар үшінші бір тұлғалардың пайдасына кепіл нысанасы болып табылмайтындығына, патенттік құқықтарды қоса алғанда, үшінші бір тұлғалардың құқығынан бос екеніне және өткізу үшін ешқандай шектелмегендігіне кепілдік береді.
54. Беру сәтіне Қағидалардың талаптары өзгерген кезде тауардың жарамдылық мерзімі жаңа редакциядағы Қағидалардың талаптарына сәйкес келуі тиіс.
8-тарау. Міндеттемелерді бұзғаны үшін жауапкершілік
55. Өнім беруші тауарды беру мерзімдерін бұзған кезде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға мерзімі өткен әрбір күн үшін мерзімінде берілмеген тауар құнының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 0,5 (нөл бүтін оннан бес) ең төмен есептік көрсеткіштен кем емес және Қосымша келісімде көзделген мерзімде берілмеген тауар құнының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
56. Өнім беруші тұрақсыздық айыбын төлеуді Бірыңғай дистрибьютордың шоты негізінде Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісімде көзделген банктік шотына тұрақсыздық айыбын аудару жолымен Бірыңғай дистрибьютордың шотын алған сәттен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде жүргізеді. Тұрақсыздық айыбы Қосымша келісім бойынша кестеде көзделген тауарды тиісінше берудің соңғы күнінен кейінгі күннен бастап және тауарды іс жүзінде берудің күнін қоса алғанда есептеледі.
57. Өнім беруші тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден жазбаша бас тартқан кезде Өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісімде көзделген Бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына аудару жолымен Қосымша келісім бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл төлеуге міндетті.
58. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге ұсынған тұрақсыздық айыбын Өнім беруші Қосымша келісім бойынша берілген тауар үшін ақы төлеу бойынша Өнім берушінің Бірыңғай дистрибьюторға қоятын талаптарын есепке алу жолымен төлеуі мүмкін.
59. Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге алынбай қалған пайданы қоса алғанда, қандай да бір шығыстар мен шығындарды өтемей-ақ, Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Қосымша келісімді біржақты тәртіппен бұзуға құқылы, егер:

1) непрерывное нарушение поставщиком срока поставки товара или какой-либо партии товара по Дополнительному соглашению продолжительностью в 45 (сорок пять) календарных дней;
2) если поставщиком допущено нарушение срока поставки товара по графику в Дополнительном соглашении в декабре месяце, что не позволяет уполномоченным представителям единого дистрибьютора своевременно принять товар у поставщика и поставить ее заказчикам единого дистрибьютора до истечения текущего финансового года;
3) поставщик не представляет единому дистрибьютору сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ" на поставляемый товар, подтверждающий, что он полностью произведен или подвергнут достаточной переработке в соответствии с критериями достаточной переработки товара на территории Республики Казахстан, в сроки, установленные Правилами (для отечественных товаропроизводителей);
4) если установлен факт аффилированности поставщика, являвшийся по Правилам основанием для его отклонения при процедуре закупа, предшествовавшей заключению Дополнительного соглашения;
5) если задержка выплаты пени и (или) штрафа превысит 15 (пятнадцати) календарных дней;
6) если поставщик предоставил обеспечение исполнения Дополнительного соглашения с нарушением требований пункта 261 Правил.
60. Дополнительное соглашение считается расторгнутым в неисполненной Поставщиком части со дня получения Поставщиком соответствующего письменного уведомления Единого дистрибьютора о расторжении Дополнительного соглашения в одностороннем порядке, где Единым дистрибьютором указывается причина расторжения Дополнительного соглашения, наименование товара, в отношении которого расторгается Договор, объем аннулируемых договорных обязательств. Такое письменное уведомление является неотъемлемой частью Дополнительного соглашения. При этом, несмотря на прекращение обязательств Сторон в неисполненной части Договора, исполнение Единым дистрибьютором обязательств по оплате ранее поставленному Поставщиком товара по Дополнительному соглашению производится в сроки, предусмотренные пунктом 10 Дополнительного соглашения.
61. При необоснованной задержки оплаты за поставленный товар Единый дистрибьютор на основании письменного уведомления и счета Поставщика обязан уплатить Поставщику неустойку в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от суммы задолженности по оплате за поставленный товар за каждый день просрочки, но не более 10 (десяти) процентов от суммы задолженности по оплате за поставленную товар.
62. При нарушении Поставщиком обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей дефектной партии товара с мест хранения, Поставщик оплачивает Единому дистрибьютору неустойку в размере 1 (один) процент от стоимости товара, подлежащей замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и (или) полному изъятию (возврату) всей некачественной (поврежденной и (или) дефектной) партии товара с мест хранения по Дополнительному соглашению, но не более 10 (десяти) процентов. Указанная ответственность распространяется в том числе за нарушение обязательств Поставщиком, указанных в пункте 46 Дополнительного соглашения.
Уплата неустойки не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Дополнительному соглашению.

1) Өнім берушінің Қосымша келісім бойынша тауарды немесе тауардың қандай да бір партиясын беру мерзімін үздіксіз бұзуы күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ұзақтығына жетсе;
2) Өнім беруші Қосымша келісімде график бойынша тауарды желтоқсан айында беру мерзімін бұзуға жол берсе, бұл Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілдеріне тауарды Өнім берушіден уақтылы қабылдауға және оны ағымдағы қаржы жылы өткенге дейін Бірыңғай дистрибьютордың тапсырыс берушілеріне беруге мүмкіндік бермейді;
3) Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қағидаларда белгіленген мерзімдерде (отандық тауар өндірушілер үшін) Қазақстан Республикасының аумағында тауарды жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес толық өндірілгенін немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшырағанын растайтын, берілетін тауарға ішкі айналым үшін "СТ-KZ" тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсынбаса;
4) Қосымша келісім жасасу алдындағы сатып алу рәсімі кезінде Қағидалар бойынша оны қабылдамауға негіз болып табылатын Өнім берушінің үлестес болу фактісі анықталса.
5) өсімпұлды және (немесе) айыппұлды төлеуді кешіктіру күнтізбелік
15 (он бес) күннен асса;
6) Өнім беруші Қағидалардың 261-тармағының талаптарын бұза отырып, Қосымша келісімнің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынса.
60. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісімді біржақты тәртіппен бұзуы туралы тиісті жазбаша хабарламасын алған күннен бастап Өнім берушінің орындамаған бөлігінде Қосымша келісім бұзылды деп есептеледі, онда Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімнің бұзылу себебін, оған қатысты Қосымша келісім бұзылатын тауардың атауын, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемін көрсетеді. Мұндай жазбаша хабарлама Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады. Бұл ретте Қосымша келісімнің орындалмаған бөлігінде Тараптар міндеттемелерінің тоқтатылуына қарамастан, Бірыңғай дистрибьютордың Қосымша келісім бойынша Өнім беруші бұрын берген тауарға ақы төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауы Қосымша келісімнің 10-тармағында көзделген мерзімдерде жүргізіледі.
61. Берілген тауар үшін төлемді негізсіз кешіктірген кезде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушінің жазбаша хабарламасы мен шотының негізінде Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ берілген тауар үшін ақы төлеу жөніндегі берешек сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
62. Өнім беруші сақтау орындарынан тауардың барлық ақаулы партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған кезде, Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторға Қосымша келісім бойынша сақтау орындарынан тауардың барлық сапасыз (бүлінген және (немесе) ақаулы) партиясын ауыстыру және (немесе) толық алып қою (қайтару) жөніндегі міндеттемелерді бұзған әрбір күн үшін ауыстыруға, алып қоюға (қайтаруға) жататын тауар құнының 1 (бір) пайызы мөлшерінде, бірақ 10 (он) пайыздан аспайтын тұрақсыздық айыбын төлейді. Көрсетілген жауапкершілік Қосымша келісімнің 46-тармағында көрсетілген Өнім берушінің міндеттемелерін бұзғаны үшін де қолданылады.
Тұрақсыздық айыбын төлеу Тараптарды Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.

63. При исполнении своих обязательств по настоящему Дополнительному соглашению, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 5 к Дополнительному соглашению.
Глава 9. Основания освобождения Сторон от ответственности по Дополнительному соглашению
64. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств, если они явились следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих поставке товара) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Дополнительному соглашению.
65. Срок исполнения Сторонами обязательств по Дополнительному соглашению продлевается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами, но не более 60 (шестидесяти) календарных дней.
66. О наступлении обстоятельств непреодолимой силы любая из Сторон обязана в течение 5 (пяти) календарных дней с даты их наступления информировать другую Сторону. Обстоятельства непреодолимой силы должны быть подтверждены уполномоченным органом и (или) Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
67. Неуведомление или несвоевременное уведомление о наступлении обстоятельств непреодолимой силы лишает Стороны права ссылаться на любое из вышеуказанных обстоятельств как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обязательств, за исключением случаев, когда обстоятельства непреодолимой силы явились причиной невозможности его осуществления.
68. Если полное или частичное исполнение Сторонами обязательств невозможно в срок свыше 60 (шестидесяти) календарных дней, то любая из Сторон вправе расторгнуть Договор и произвести взаиморасчеты.
Глава 10. Порядок разрешения споров
69. Все споры, возникающие между Сторонами по Дополнительному соглашению, разрешаются путем переговоров (в устной и (или) письменной форме) в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с момента обращения той или иной Стороной.
При невозможности разрешения споров путем переговоров, любая из Сторон вправе обратиться за их разрешением в соответствии с законодательством Республики Казахстан в суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.

63. Осы Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Қосымша келісімге 5-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
9-тарау. Тараптарды Қосымша келісім бойынша жауапкершіліктен босату негіздері
64. Тараптар өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, тауар жеткізуге тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда жауапкершіліктен босатылады.
65. Тараптардың Қосымша келісім бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен уақытқа мөлшерлес, бірақ күнтізбелік
60 (алпыс) күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
66. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы Тараптардың кез келгені олар басталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде екінші Тарапты хабардар етуге міндетті. Еңсерілмейтін күш жайғдайларды уәкілетті орган және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер Палатасы растауға тиіс.
67. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындағаны туралы хабарламау немесе уақтылы хабарламау, еңсерілмейтін күш жағдайлар оны жүзеге асыру мүмкін еместігінің себебі болып табылған жағдайларды қоспағанда, Тараптарды міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
68. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауы күнтізбелік 60 (алпыс) күннен астам мерзімде мүмкін болмаса, онда Тараптардың кез келгені Шартты бұзуға және өзара есеп айырысуды жүргізуге құқылы.
10-тарау. Дауларды шешу тәртібі
69. Қосымша келісім бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар сол немесе өзге Тарап өтініш жасаған кезден бастап күнтізбелік
14 (он төрт) күн ішінде келіссөздер жолымен (ауызша және (немесе) жазбаша нысанда) шешіледі.
Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың кез келгені Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды шешу үшін өтініш жасауға құқылы.

70. Правоотношения, не урегулированные настоящим Дополнительным соглашением, регламентируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 11. Корреспонденция
71. Все коммуникативные документы по Дополнительному соглашению должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Дополнительного соглашения.
В документах, предусмотренных настоящим Дополнительным соглашением, не допускается вставок между строками, подтирок или приписок.
72. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Дополнительному соглашению, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы, а также электронного документа, сформированного в информационной системе единого дистрибьютора или на веб-портале закупок и удостоверенного электронной цифровой подписью.
Корреспонденция, составленная в письменном виде, также может быть передана в сканированном виде на электронные адреса Сторон, указанные в Дополнительном соглашении или письмах Сторон. В таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
73. Корреспонденция по Дополнительному соглашению должна направляться Сторонам по реквизитам, указанным в Дополнительном соглашении.
74. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной на электронный адрес Стороне, указанный в Дополнительном соглашении, в день ее направления.
Глава 12. Заключительные положения
75. Единый дистрибьютор имеет право расторгнуть Дополнительное соглашение, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным, в этом случае прекращение исполнения обязательств Сторонами осуществляется немедленно, и Единый дистрибьютор не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику. При этом Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические расходы, связанные с расторжением Дополнительного соглашения, на дату его расторжения.
76. Все изменения и дополнения к Дополнительному соглашению будут иметь силу, если они совершены в той же форме что и заключение Дополнительного соглашения.
77. Стороны не вправе передавать или переуступать свои права, в том числе права требования друг к другу, и обязательства, указанные в Дополнительном соглашении, третьим лицам.

70. Осы Қосымша келісіммен реттелмеген құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен реттеледі.
11-тарау. Хат-хабар
71. Қосымша келісім бойынша барлық коммуникативтік құжаттарда Қосымша келісімнің күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс.
Осы Қосымша келісімде көзделген құжаттарда жолдар арасындағы ендірмелерге, өшірулерге немесе қосып жазуларға жол берілмейді.
72. Қосымша келісім бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен, сондай-ақ бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
Жазбаша түрде жасалған хат-хабар Қосымша келісімде немесе Тараптардың хаттарында көрсетілген Тараптардың электрондық мекенжайларына сканерленген түрде де берілуі мүмкін. Мұндай жағдайда
хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
73. Қосымша келісім бойынша хат-хабар Тараптарға Қосымша келісімде көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
74. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар Қосымша келісімде көрсетілген Тараптың электрондық мекенжайына оны жіберген күні жеткізілген болып есептеледі.
12-тарау. Қорытынды ережелер
75. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Бірыңғай дистрибьютор Қосымша келісімді бұзуға құқылы, бұл жағдайда Тараптардың міндеттемелерді орындауын тоқтату дереу жүзеге асырылады және Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді. Бұл ретте Өнім беруші Қосымша келісімді бұзу күніне оны бұзуға байланысты нақты шығыстар үшін ғана ақы талап етуге құқылы.
76. Қосымша келісімде барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Қосымша келісім жасасу нысанында жасалса, күшіне ие болады.
77. Тараптар өз құқықтарын, оның ішінде бір-бірінен талап ету құқықтарын және Қосымша келісімде көрсетілген міндеттемелерді үшінші тұлғаларға беруге немесе қайта табыстауға құқығы жоқ.

78. При изменении юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она обязана в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомить об этом другую Сторону.
79. Дополнительное соглашение составлено в письменной форме на казахском и русском языках в 2 (двух) экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
80. При изменении законодательства Республики Казахстан в части, касающейся условий Дополнительного соглашения, Стороны обязуются внести соответствующие изменения и дополнения в Дополнительное соглашение путем заключения соответствующего дополнительного соглашения.
81. Дополнительное соглашение вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 20__ года включительно, а в части исполнения обязательств Сторон по оплате товара, уплате каких-либо штрафных санкций, замене/возврата товара, предоставлению сертификата соответствия на товар в предусмотренных Дополнительным соглашением случаях, и удержания обеспечения исполнения обязательства – до их полного исполнения Сторонами.
82. Стороны договорились, что, если истечение срока исполнения обязательств Сторон выпадает на выходной день согласно трудовому законодательству или государственные праздники, для Стороны, к которой относится данное обязательство, срок истечения автоматически продлевается до следующего рабочего дня.
Глава 13. Юридические адреса, банковские и иные реквизиты Сторон
Единый дистрибьютор:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail ________________
должность Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail _________________
должность Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому дополнительному
соглашению №
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств
и медицинских изделий
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Перечень поставляемого товара
Специальный код продукции
(СКП)
Наименование лекарственного средства (Международное Непатентованное Наименование или состав) *
Характеристика *
Единица измерения *
Торговое наименование
Производитель, страна
Фасовка
Цена за единицу, тенге
Количество в единицах измерения
Сумма, в тенге
График поставки
ИТОГО: Сумма составляет ________ тенге
* заполняется согласно Приказу 88.
Приложение 2
к Типовому дополнительному
соглашению №
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств
и медицинских изделий
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема партии иммунологических лекарственных препаратов
(иммунобиологических лекарственных препаратов)
Адресат отправления: ____________________________________________
Запланированные остановки в ходе транспортирования: _______________
Дата отправки (согласно данным авиа/железнодорожных накладных):
_______________________________________________________________
Дата и время прибытия груза (товара) в пункт назначения: _____________
Наименование препарата: _________________________________________
Организация, изготовитель: _______________________________________
Количество упаковок или флаконов (ампул): _________________________
Количество доз (литров, таблеток): _________________________________
Номер серии, контрольный номер:__________________________________
Срок годности иммунологического лекарственного препарата
(иммунобиологического лекарственного препарата): __________________
Количество флаконов (ампул) растворителя:__________________________
Номер серии, контрольный номер:__________________________________
Срок годности растворителя:_______________________________________
Показания термоиндикаторов (количество, показание каждого из них
с указанием мест размещения): _____________________________________
Состояние груза (товара):__________________________________________
Общее число контейнеров:_________________________________________
Наличие маркировки: _____________________________________________
Состояние упаковок на момент доставки (нарушение целостности, наличие
повреждения, деформации, следов влаги, стертость записей): ____________
Сдал: ___________________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: ________________________________________________________
Печать (при наличии) (дата и подпись уполномоченного представителя
Единого дистрибьютора)
Приложение 3
к Типовому дополнительному
соглашению №
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств
и медицинских изделий
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Акт приема-передачи товара
____________________
(Место приема товаров)
"___" _______ 20__ года
(Дата приема товаров
(заполняется по факту приема-передачи)
Наименование товара
Серия
Единица измерения
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
1
2
Итого:
Итого: (__________ тенге ___________тиын)
Условия соблюдения требований по упаковке и маркировке
____________________________________________________________
Заключения о безопасности и качестве (сертификаты соответствия)
на товар прилагаются и проверены
____________________________________________________________
Показания температурных датчиков/индикаторов (при наличии) _____
Соблюдение температурного режима ____________________________
Накладные на товар и счета-фактуры уполномоченными представителями
Сторон подписаны.
Наличие акта расхождения _____________________________________
Полномочия представителей Сторон по доверенностям установлены.
Сдал: _______________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя Поставщика)
Принял: _____________________________________________________
Печать (при наличии) (подпись уполномоченного представителя
Единого дистрибьютора по доверенности)
Приложение 4
к Типовому дополнительному
соглашению №
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств
и медицинских изделий
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Информация о размерах (физических характеристиках) и весе поставляемого товара
Специальный код продукции(СКП)
Международное непатентованное наименование (МНН)
Торговое наименование
Лекарственная форма/Техническая характеристика
Единица измерения
Производитель
Наименование поставщика
Фасовка
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Продолжение таблицы
Размер упаковки
Вес в граммах
Рекомендуемая высота транспортных упаковок для размещения на паллете (поддон), в миллиметрах
Высота, мм
Длина, мм
Ширина, мм
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
вторичная упаковка
транспортной упаковки
Приложение 5
к Типовому дополнительному
соглашению №
к Типовому долгосрочному
договору поставки
лекарственных средств
и медицинских изделий
от ______________ №________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

78. Қандай да бір Тараптың заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген кезде, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етуге міндетті.
79. Қосымша келісім жазбаша нысанда қазақ және орыс тілдерінде бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
80. Қазақстан Республикасының заңнамасы Шарттың талаптарына қатысты бөлігінде өзгерген кезде Тараптар тиісті қосымша келісім жасасу жолымен Қосымша келісімге тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге міндеттенеді.
81. Қосымша келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
20__ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін, ал Тараптардың тауарға ақы төлеу, қандай да бір айыппұл санкцияларын төлеу, Қосымша келісімде көзделген жағдайларда тауарға сәйкестік сертификатын ұсыну, тауарды ауыстыру/қайтару және міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалу жөніндегі міндеттемелерді орындау бөлігінде Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.
82. Тараптар, егер Тараптардың міндеттемелерін орындау мерзімінің аяқталуы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс күніне немесе мемлекеттік мерекелерге түссе, осы міндеттеме бар Тарап үшін аяқталу мерзімі келесі жұмыс күніне дейін автоматты түрде ұзартылады деп келісті.
13-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік және өзге де деректемелері
Бірыңғай дистрибьютор:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
________________ лауазымы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
________________ лауазымы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
1-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың тізбесі
Өнімнің арнайы коды (ӨАК)
Халықаралық патенттелмеген атауы
Саудалық атауы
Дәрілік нысаны/Техникалық сипаттамасы
Өндіруші
Өлшеп-оралуы
Өлшем бірлігі
Бірлігі үшін бағасы, теңге
Бірліктер саны
Сомасы (теңге)
Оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС)
Беру графигі
ЖИЫНЫ: Сома _______ теңгені құрайды, оның ішінде қосылған құн салығы (ҚҚС) сомасы 0,00 (нөл теңге) құрайды.
Бірыңғай дистрибьютор:
Өнім беруші:
_______________________
_____________________
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
2-қосымша
Нысан
Иммунологиялық дәрілік препараттар (иммунобиологиялық дәрілік препараттар) партиясын қабылдау актісі
Жөнелту адресаты: _______________________________________________
Тасымалдау барысында жоспарланған аялдамалар: ____________________
Жөнелту күні (әуе/теміржол жүкқұжаттарының деректеріне сәйкес):
_________________________________________________________________
Жүктің (тауардың) межелі пунктке келген күні мен уақыты: _____________
Препараттың атауы: _______________________________________________
Ұйым, өндіруші: __________________________________________________
Қаптамалардың немесе құтылардың (ампулалардың) саны: ______________
Дозалар (литр, таблетка) саны: ______________________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
Иммунобиологиялық дәрілік препараттардың (иммунобиологиялық дәрілік
препараттардың жарамдылық мерзімі: ________________________________
Еріткіш құтылардың (ампулалардың) саны: ____________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі: _______________________________________
Еріткіштің жарамдылық мерзімі: _____________________________________
Термоиндикаторлардың көрсеткіштері (әрқайсысының саны, көрсеткіші, олардың
орналастыру орындарын көрсете отырып): _____________________
Жүктің (тауардың) жай-күйі : _______________________________________
Контейнерлердің жалпы саны: _______________________________________
Таңбалаудың болуы: _______________________________________________
Жеткізу кезіндегі қаптамалардың жай-күйі (бүтіндіктің бұзылуы, зақымданудың,
деформацияның, ылғал іздерінің болуы, жазбалардың өшірілуі):
________________________________________________________
Тапсырды: ________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда) (Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _______________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда) (Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінің қолы және күні)
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
3-қосымша
Нысан
Қабылдау-беру актісі
___________________
(Тауар қабылдау орны)
"___" _______ 20__ жыл
(Тауарды қабылдау күні (қабылдау-
беру фактісі бойынша толтырылады)
Атауы
Серия
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Жиыны:
Жиыны: (__________ теңге ___________ тиын)
Буып-түю және таңбалау бойынша талаптарды сақтау шарттары
_________________________________________________________________
Тауарға қауіпсіздік және сапа туралы қорытындылар (сәйкестік сертификаттары) қоса беріледі және тексерілді
__________________________________________________________________
Температура датчиктерінің/индикаторларының көрсеткіштері (бар болған жағдайда)
_________________________________________________________
Температуралық режимді сақтау ______________________________________
Тауарға жүкқұжаттарға және шот-фактураларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойды.
Алшақтық актісінің болуы __________________________________________
Сенімхаттар бойынша Тараптар өкілдерінің өкілеттіктері белгіленді.
Тапсырды: _________________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(Өнім берушінің уәкілетті өкілінің қолы)
Қабылдады: _____________________________________________________
Мөр (бар болған жағдайда)
(сенімхат бойынша Бірыңғай дистрбьютордың уәкілетті өкілінің қолы)
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
4-қосымша
Нысан
Берілетін тауардың өлшемдері (физикалық сипаттамасы) және салмағы туралы ақпарат
Өнімнің арнайы коды (ӨАК)
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы
Дәрілік нысаны/Техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Өндіруші
Өнім берушінің атауы
Өлшеп-оралуы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Кестенің жалғасы
Қаптаманың өлшемі
Салмағы, граммен
Паллетке (түпқоймаға) орналастыру үшін көліктік қаптамалардың ұсынылатын биіктігі, миллиметрде
Биіктігі мм
Ұзындығы мм
Ені мм
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
екінші қаптама
тасымалдау қаптамасы
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды берудің ұзақ
мерзімді үлгі шартына (бірыңғай
дистрибьютор мен өнім беруші
арасында) үлгі қосымша
келісімге № __
5-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

1. При исполнении своих обязательств по настоящему Дополнительному соглашению, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Дополнительному соглашению, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Дополнительного соглашения законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.
3. Каждая из Сторон настоящего Дополнительного соглашения отказывается от стимулирования каким-либо образом работников другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
4. Каждая из Сторон запрашивает у другой Стороны документы, содержащие сведения по исполнению настоящего Дополнительного соглашения в целях анализа хода исполнения настоящего Дополнительного соглашения.
5. При возникновении у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона уведомляет другую Сторону в письменной форме, а также информирует об этом вышестоящего руководителя и (или) руководство государственного органа либо организации, сотрудником которой является, и (или) уполномоченные государственные органы в соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции".

1. Осы Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Қосымша келісімді жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.
2. Осы Қосымша келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Қосымша келісімді жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Қосымша келісімнің мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтындығына сендіреді.
3. Осы Қосымша келісім Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың қызметкерлерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды беру, олардың атына жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау жолымен және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қоятын және осы қызметкердің оны ынталандыратын тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен ынталандырудан бас тартады.
4. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан осы Қосымша келісімнің орындалу барысын талдау мақсатында осы Қосымша келісімнің орындалуы жөніндегі мәліметтерді қамтитын құжаттарды сұратады.
5. Тарапта қандай да бір Сыбайлас жемқорлыққа қарсы жағдайлардың бұзылғаны немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған кезде, тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша нысанда хабардар етеді, сондай-ақ бұл туралы жоғары тұрған басшыға және (немесе) қызметкері болып табылатын мемлекеттік органның не ұйымның басшылығына және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 1-тармағына сәйкес хабарлайды.

В этих случаях графы 1, 2, 4, 5, 6 и 7 раздела "Сведения о грузе" товарно-транспортной накладной не заполняются. В свободных строках указанных граф записываются названия специализированных форм, номера и даты их выписки.
Приложение 24
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Перечень производимой медицинской техники
№ п/п
Наименование медицинской техники
Наименование комплектующих
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Срок поставки
Итого:
Поставщик: ______________
место печати
Приложение 25
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Техническая спецификация
Наименование товара:
Регистрационное название:
Закупаемая модель:
Производитель:
Регистрационный номер:
Срок действия регистрационного удостоверения:
Подробное техническое описание:
Требования к условиям эксплуатации:
Срок поставки:
Товар поставляется новым и ранее неиспользованным. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцать семь) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта, вышедшего из строя оборудования или его срок не более 30 (тридцать) календарных дней с момента официального уведомления Заказчика. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемого товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение персонала осуществляет Поставщик.
Поставщик:
______________
место печати
Приложение 26
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой долгосрочный договор поставки медицинской техники от ______________ №________
(между единым дистрибьютором и поставщиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация",
именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор",
в лице ______________________________________________________________,
действующего на основании ___________________________________________,
с одной стороны, _____________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Поставщик",
в лице ______________________________________________________________,
действующего на основании ___________________________________________,
с другой стороны, именуемые совместно в дальнейшем "Стороны", правилами
организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила) и на основании протокола итогов рассмотрения
на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники
от "___" ______ 20__ года № ___ заключили настоящий Долгосрочный договор
поставки медицинской техники (далее – Договор) о нижеследующем:

Мұндай жағдайларда "Жүк туралы мәлімет" деген бөлімнің 1, 2, 4, 5, 6 және 7-бағандары тауарлық-көліктік жүкқұжатпен толтырылмайды. Көрсетілген бағандардың бос жолдарында олардың көшірмелерінің арнайы нысандарының атауы, нөмірлері мен күндері жазылады.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
24-қосымша
Нысан
Өндірілетін медициналық техниканың тізбесі
р/с №
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықтауыш
тардың атауы
Саны, бірлігі
Құны,
теңге
Беру мерзімі
Жиыны:
Өнім беруші:
______________
мөр орны
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
25-қосымша
Нысан
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы:
Тіркелген атауы:
Сатып алатын модель:
Өндіруші:
Тіркеу нөмірі:
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі:
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы:
Пайдалану шарттарына талаптар:
Беру мерзімі:
Тауар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220 Вольт болуы тиіс. Аспаптармен бірге берілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілген. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Бөлме жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және өзгелер) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
Өнім беруші:
______________
мөр орны
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
26-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы берудің үлгі ұзақ мерзімді шарты
(бірыңғай дистрибьютор мен өнім беруші арасында)
______________ №________
__________________
(орналасқан жері)
"___" __________ _____ж.
Бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар) және "___" _______ ж. № ____медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға арналған қарау қорытындылары хаттамасының негізінде төмендегілер туралы осы Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартын (бұдан
әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Понятия в Договоре
1. В Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее значение:
1) Трехсторонний договор закупа медицинской техники (далее – Трехсторонний договор закупа) – договор, заключаемый между Единым дистрибьютором, Заказчиком и Поставщиком в рамках настоящего Договора;
2) Заказчики – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
3) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года, в течение которого осуществляется исполнение Договора;
4) товар – медицинская техника и сопутствующие услуги, предусмотренные Договором, поставляемые Поставщиком Заказчикам в соответствии с условиями Трехсторонних договоров закупа;
5) сопутствующие услуги – услуги, оказываемые Поставщиком Заказчикам в процессе поставки товара по Трехстороннему договору закупа, в том числе транспортировка, монтаж, пуско-наладочные работы, обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара, оказание технического содействия;
6) пункт доставки – место поставки товара Поставщиком Заказчикам по Трехсторонним договорам закупа;
7) момент поставки – время передачи товара Поставщиком Заказчикам согласно акту приема-передачи товара;
8) гарантийное сервисное обслуживание – комплекс услуг по поддержанию поставленной медицинской техники в исправном состоянии, включающий любые виды технического обслуживания, техническую диагностику и дефектацию оборудования, ремонтно-восстановительные работы, технические консультации, которые оказывает поставщик (изготовитель, исполнитель), в том числе дистанционно (в режиме онлайн, с использованием специализированных программ и оборудования, каналом передачи данных, идентифицированным баркодом или иным методом), при условии ее надлежащего использования и хранения бесплатно на срок, определенный настоящим Договором, Трехсторонними договорами закупа, за исключением восстановления расходных материалов и изнашиваемых узлов, установленных заводом-производителем.
Глава 2. Предмет Договора
2. Поставщик обязуется поставлять в течение ____ (______) лет Заказчикам в пункты доставки в соответствии с Трехсторонними договорами закупа товар в комплектации согласно приложению 1 к Договору и технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, а Единый дистрибьютор при наличии потребности у Заказчиков в таком товаре в финансовом году, доводить о такой потребности Поставщику и обеспечивать заключение между Единым дистрибьютором, Поставщиком и Заказчиками Трехсторонних договоров закупа.

1-тарау. Шарттағы ұғымдар
1. Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай мағынаға ие:
1) Медициналық техниканы сатып алудың үшжақты шарты (бұдан
әрі – Сатып алудың үшжақты шарты) – осы Шарт шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор, Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында жасалатын шарт;
2) Тапсырыс берушілер – медициналық қызметтер көрсететін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
3) қаржы жылы – күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталатын және
31 желтоқсанында аяқталатын Шарт орындалатын уақыт кезеңі;
4) тауар – сатып алудың үшжақты шарттарының талаптарына сәйкес Өнім беруші Тапсырыс берушілерге беретін, Шартта көзделген медициналық техника және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
5) ілеспе көрсетілетін қызметтер – сатып алудың үшжақты шарты бойынша тауарды беру процесінде Тапсырыс берушілерге көрсететін қызметтер, оның ішінде тасымалдау, монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары, Тапсырыс берушінің медициналық персоналын тауарды пайдалану бойынша оқыту, Техникалық жәрдем көрсету;
6) жеткізу пункті – Сатып алудың үшжақты шарттары бойынша Өнім берушінің Тапсырыс берушілерге тауарды беру орны;
7) беру сәті – тауарды қабылдау-беру актісіне сәйкес Өнім берушінің Тапсырыс берушілерге тауарды беру уақыты;
8) кепілдікті сервистік қызмет көрсету – техникалық қызмет көрсетудің кез келген түрлерін, жабдықтың техникалық диагностикасын және ақауын анықтауды, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын, өнім беруші (дайындаушы, орындаушы), оның ішінде қашықтықтан (мамандандырылған бағдарламалар мен жабдықтарды пайдалана отырып, онлайн режимінде, баркодпен сәйкестендірілген деректерді беру арнасы немесе өзге де әдіспен) көрсететін техникалық консультацияларды қамтитын, қойылған медициналық техниканы ақаусыз күйде ұстау жөніндегі өндіруші зауыт белгілеген шығыс материалдары мен тозатын тораптарды қалпына келтіруді қоспағанда, осы Шартта, Сатып алудың үшжақты шарттарында айқындалған мерзімге тегін тиісінше пайдаланылған және сақталған қызметтер кешені.
2-тарау. Шарттың мәні
2. Өнім беруші ____ (______) жыл ішінде Тапсырыс берушілерге жиынтықтағы тауарды Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес Шартқа
1-қосымшаға және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес жеткізу пункттеріне жеткізуге, ал Бірыңғай дистрибьютор қаржы жылында Тапсырыс берушілерде осындай тауарға қажеттілік болған кезде осындай қажеттілік туралы Өнім берушіге жеткізуге және Бірыңғай дистрибьютор, Өнім беруші мен Тапсырыс берушілер арасында Сатып алудың үшжақты шарттарын жасасуды қамтамасыз етуге міндеттенеді.

Глава 3. Ценообразование
3. Цена на товар предусмотрена приложением 1 к Договору и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
4. Цена на товар в приложении 1 к Договору учитывает ценовую скидку Поставщика в размере ___ (процентов), представленную им при проведении конкурса, организованного Единым дистрибьютором и предшествовавшего заключению Договора в соответствии с Правилами.
5. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Стоимость транспортировки Поставщиком товара до пунктов доставки и других сопутствующих услуг входит в цену Трехстороннего договора закупа.
7. При заключении Трехстороннего договора закупа его цена формируется суммарно из цен на товар, предусмотренных Договором, и количества товара.
8. Изменение цены товара допускается в случаях и порядке, предусмотренных Правилами, путем заключения Сторонами дополнительного соглашения к Договору и (или) Трехстороннему договору закупа.
9. Если уполномоченный орган в области здравоохранения изменил предельную цену на товар в соответствии с Правилами до окончания срока поставки такого товара Поставщиком по заключенному Трехстороннем договору закупа, изменение цены на товар в Трехстороннем договоре закупа допускается только с согласия Заказчика.
10. Поставщик вправе уменьшить цену на товар в течение срока действия Договора, письменно уведомив об этом Единого дистрибьютора и (или) Заказчика. В таком случае Стороны заключают соответствующее дополнительное соглашение к Договору и (или) Трехстороннему договору закупа.
Глава 4. Права и обязанности Сторон
11. Единый дистрибьютор обязан:
1) ежегодно в течение срока действия Договора не позднее 20 (двадцати) календарных дней с момента получения заявок Заказчиков на товар, предусмотренный Договором, подписывать и направлять Поставщику на подписание Трехсторонние договоры закупа с объемами товара, потребность на которые заявлена Заказчиками;
2) после подписания и возврата Поставщиком Трехсторонних договоров в течение 1 (один) рабочего дня направлять их на подписание Заказчикам.
12. Единый дистрибьютор вправе:
1) получать от Поставщика отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в сроки, предусмотренные Договором;
2) в предусмотренных Правилами или Договором случаях расторгнуть Договор с Поставщиком в одностороннем порядке.
13. Поставщик обязан:
1) подписывать представленные Единым дистрибьютором Трехсторонние договоры закупа на поставку товара, предусмотренного Договором, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня их получения от Единого дистрибьютора;

3-тарау. Баға белгілеу
3. Тауардың бағасы Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Шартқа 1-қосымшадағы тауардың бағасы Бірыңғай дистрибьютор ұйымдастырған және Қағидаларға сәйкес Шарт жасасу алдында конкурс өткізу кезінде Өнім беруші ұсынған ___ (пайыз) мөлшерінде баға жеңілдігін ескереді.
5. Шартты орындауға байланысты салық салуды Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізеді.
6. Өнім берушінің тауарды жеткізу пункттеріне және басқа да ілеспе қызметтерге дейін тасымалдау құны Сатып алудың үшжақты шартының бағасына кіреді.
7. Сатып алудың үшжақты шартын жасасу кезінде оның бағасы Шартта көзделген тауар бағасынан және тауар санынан жиынтықта қалыптастырылады.
8. Тауар бағасын өзгертуге Қағидаларда көзделген жағдайларда және тәртіппен Тараптардың Шартқа және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартына қосымша келісім жасасуы арқылы жол беріледі.
9. Егер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Қағидаларға сәйкес тауарға шекті бағаны Өнім беруші жасасқан Сатып алудың үшжақты шарты бойынша осындай тауарды беру мерзімі аяқталғанға дейін өзгерткен жағдайда, Сатып алудың үшжақты шартында тауар бағасын өзгертуге Тапсырыс берушінің келісімімен ғана жол беріледі.
10. Өнім беруші Бірыңғай дистрибьюторды және (немесе) Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар ете отырып, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде тауарға бағаны азайтуға құқылы. Мұндай жағдайда Тараптар Шартқа және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартына тиісті қосымша келісім жасасады.
4-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Бірыңғай дистрибьютор:
1) жыл сайын Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Шартта көзделген тауарға Тапсырыс берушілердің өтінімдерін алған кезден бастап күнтізбелік
20 (жиырма) күннен кешіктірмей, Тапсырыс берушілер қажеттілік мәлімдеген тауар көлемдерімен Сатып алудың үшжақты шарттарына қол қоюға және оларды Өнім берушіге қол қоюға жіберуге;
2) Өнім беруші Үшжақты шарттарға қол қойғаннан және қайтарғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды Тапсырыс берушілерге қол қоюға жіберуге міндетті.
12. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Өнім берушіден Шартта көзделген мерзімдерде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауар беру туралы есеп алуға;
2) Қағидаларда немесе Шартта көзделген жағдайларда Өнім берушімен шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
13. Өнім беруші:
1) Бірыңғай дистрибьютор ұсынған Шартта көзделген тауарды беруге Сатып алудың үшжақты шарттарына оларды Бірыңғай дистрибьютордан алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қол қоюға;

2) вносить в пользу Заказчика в течение 10 (десяти) рабочих дней обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Трехстороннему договору закупа в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 1 (один) процент от цены Трехстороннего договора закупа со дня его получения от Заказчика;
3) поставлять Заказчикам в течение ____ (____) лет в соответствии с Трехсторонними договорами закупа товар, предусмотренный Договором, соответствующий требованиям, предъявляемым к товару;
4) уведомлять Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке товара путем направления сообщения на электронную почту Заказчика, указанную в Трехстороннем договоре закупа;
5) осуществлять монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчиков по эксплуатации товара в местах доставки товара в порядке и сроки, предусмотренные Трехсторонними договорами закупа;
6) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором и Трехсторонними договорами закупа, осуществлять гарантийное сервисное обслуживание товара;
7) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки товара, а при задержке поставки товара – за 3 (три) рабочих дня до даты наступления предполагаемого срока поставки по Договору;
8) в случаях невозможности исполнения обязательств по поставке товара или нарушения сроков поставки товара незамедлительно уведомлять Единого дистрибьютора и Заказчиков в письменном виде с представлением информации о принимаемых мерах для устранения нарушений Договора и (или) Трехстороннего договора закупа;
9) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в случаях, предусмотренных Трехсторонним договором закупа;
10) в предусмотренные Договором сроки или по требованию Единого дистрибьютора представлять ему документы, подтверждающие осуществление гарантийного сервисного обслуживания Заказчику.
14. Поставщик вправе:
1) при заявленной Единому дистрибьютору потребности Заказчиков в товаре, предусмотренном Договором, требовать заключения с ним Трехсторонних договоров закупа в течение срока действия Договора;
2) в предусмотренные Трехсторонним договором закупа сроки получить от Заказчика предварительную оплату и оплату за поставленный по Трехстороннему договору закупа товар;
3) требовать оплаты с Заказчиков в его пользу неустойки в предусмотренных Трехсторонними договорами закупа случаях;

2) Тапсырыс берушіден банктік кепілдік немесе кепілдікті ақшалай жарна түрінде Сатып алудың үшжақты шарты бағасынан 1 (бір) пайыз мөлшерінде Тапсырыс берушінің банктік шотына Сатып алудың үшжақты шарты бойынша Өнім берушінің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етуді 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің пайдасына енгізуге;
3) Тапсырыс берушілерге Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес ____ (____) жыл ішінде Шартта көзделген тауарға қойылатын талаптарға сәйкес келетін тауарды беруге;
4) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын Сатып алудың үшжақты шартында көрсетілген Тапсырыс берушінің электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы тауардың берілетіні туралы хабардар етуге;
5) Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген тәртіппен және мерзімдерде тауарды беру орындарында тауарды пайдалану бойынша Тапсырыс берушілердің медициналық персоналын тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және оқытуды жүзеге асыруға;
6) Шартта және Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген тәртіппен және мерзімдерге сәйкес тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
7) Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауарды беру туралы есепті тауар берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал тауарды беру кідіртілген кезде Шарт бойынша берудің болжамды мерзімі басталған күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын ұсынуға;
8) тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді орындау мүмкін болмаған немесе тауарды беру мерзімдері бұзылған жағдайларда Шарттағы және (немесе) Сатып алудың үшжақты шартындағы бұзушылықтарды жою үшін қолданылатын шаралар туралы ақпаратты ұсына отырып, Бірыңғай дистрибьюторды және Тапсырыс берушілерді жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
9) Сатып алудың үшжақты шартында көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге;
10) Шартта көзделген мерзімдерде немесе Бірыңғай дистрибьютордың талап етуі бойынша оған Тапсырыс берушіге кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асырғанын растайтын құжаттарды ұсынуға міндетті.
14. Өнім беруші:
1) Бірыңғай дистрибьюторға мәлімделген Тапсырыс берушілердің Шартта көзделген тауарға қажеттілігі кезінде Шарттың қолданылу мерзімі ішінде онымен Сатып алудың үшжақты шарттарын жасасуды талап етуге;
2) Сатып алудың үшжақты шартында көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден алдын ала төлемді және Сатып алудың үшжақты шарты бойынша берілген тауар үшін төлемді алуға құқылы;
3) Сатып алудың үшжақты шарттарында көзделген жағдайларда Тапсырыс берушілерден оның пайдасына тұрақсыздық айыбын төлеуді талап етуге, мынадай жағдайларда:

4) при полном исполнении обязательств по Трехстороннему договору закупа возвратить от Заказчика представленное Поставщиком гарантийное обеспечение по Трехстороннему договору закупа;
5) отказаться от поставки товара по Договору до подписания с Заказчиком Трехстороннего договора закупа, но не более 2 (два) лет подряд.
Глава 5. Поставка товара
15. Поставка товара осуществляется Поставщиком непосредственно Заказчикам в пункты доставки в соответствии с Трехсторонними договорами закупа в упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время транспортировки в пункты доставки.
16. Приемка товара по количеству и качеству производится Заказчиком и Поставщиком в момент поставки путем подписания их представителями акта приема-передачи товара.
17. Датой поставки товара считается дата подписания акта приема-передачи товара.
18. Товар, поставляемый по Трехстороннему договору закупа, считается переданным Поставщиком и принятым Заказчиком:
1) по количеству: согласно указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации: согласно комплектации закупаемой медицинской техники (приложение 1 к Договору);
3) по качеству: согласно качеству, указанному в технической спецификации (приложение 2 к Договору), номеру и сроку действия согласно регистрационного удостоверения;
4) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ, согласно акту приема-передачи товара.
Глава 6. Гарантия на товар и гарантийное сервисное обслуживание
19. Поставщик гарантирует, что товар, поставляемый в рамках Договора, является свободным от прав и притязаний третьих лиц, новым, неиспользованным, новейшим либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов.
20. Поставщик принимает на себя обязательства по поставке товара, произведенного не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки.
21. Гарантийное сервисное обслуживание обеспечивается Поставщиком в течение 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара.
22. Подробные условия гарантии и гарантийного сервисного обслуживания регулируются Трехсторонними договорами закупа.
Глава 7. Ответственность и основания расторжения Договора
23. Заказчик направляет Поставщику счет на оплату неустойки, Поставщик обязан оплатить его в течение 7 (семь) рабочих дней со дня его получения.
24. Основаниями для расторжения Договора являются:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;

4) Сатып алудың үшжақты шарты бойынша міндеттемелер толық орындалған кезде Тапсырыс берушіден Сатып алудың үшжақты шарты бойынша Өнім беруші ұсынған кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға;
5) Тапсырыс берушімен Сатып алудың үшжақты шартына қол қойылғанға дейін Шарт бойынша тауарды беруден бас тартуға құқылы, бірақ қатарынан
2 (екі) жылдан артық болмауы тиіс.
5-тарау. Тауарды беру
15. Өнім беруші тауарды жеткізу пункттеріне тасымалдау кезінде оның зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті қаптамадағы Сатып алудың үшжақты шарттарына сәйкес жеткізу пункттеріне Тапсырыс берушілерге тікелей беруді жүзеге асырады.
16. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауды Тапсырыс беруші мен Өнім беруші беру сәтінде олардың өкілдерінің тауарды қабылдау-беру актісіне қол қою жолымен жүргізеді.
17. Тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күн тауарды беру күні болып есептеледі.
18. Сатып алудың үшжақты шарты бойынша берілетін тауар Өнім беруші берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) саны бойынша: тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілгенге сәйкес;
2) жиынтықтау бойынша: сатып алынатын медициналық техниканың жиынтықталуына сәйкес (Шартқа 1-қосымша);
3) сапа бойынша: техникалық ерекшелікте көрсетілген (Шартқа
2-қосымша) сапаға, тіркеу куәлігіне сәйкес нөмірі мен қолданылу мерзіміне сәйкес;
4) тауарды қабылдау-беру актісіне сәйкес монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін.
6-тарау. Тауарға кепілдік және кепілдікті сервистік қызмет көрсету
19. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілетін тауардың үшінші бір тұлғалардың құқығынан және тәуелдіктерінен еркін екеніне, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модель болып табылатынына кепілдік береді.
20. Өнім беруші өзіне беру сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей өндірілген тауарды беру бойынша міндеттемелер қабылдайды.
21. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай ішінде қамтамасыз етеді.
22. Кепілдіктің және кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің
егжей-тегжейлі шарттары Сатып алудың үшжақты шарттарымен реттеледі.
7-тарау. Жауапкершілік және Шартты бұзу негіздері
23. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты жібереді, Өнім беруші оны алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлеуге міндетті.
24. Мыналар:
1) Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға арналған лицензияны кері қайтарып алу;

3) отказ от поставки в течение 2 (два) лет подряд;
4) случаи неоднократной поставки товара ненадлежащего качества.
25. При наступлении оснований расторжения Договора Единый дистрибьютор направляет Поставщику письменное уведомление о расторжении Договора полностью или частично в одностороннем порядке. Договор считается расторгнутым со дня получения Поставщиком такого уведомления.
26. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств) запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению Сторонами обязательств по Договору.
27. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 4 к Договору.
Глава 8. Порядок разрешения споров
28. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются путем переговоров (в устной или письменной форме) между Сторонами.
29. При невозможности разрешения спора между Сторонами, одна из Сторон вправе обратиться к другой Стороне с соответствующим иском в специализированный межрайонный экономический суд по месту нахождения Единого дистрибьютора.
Глава 9. Корреспонденция
30. Все документы по Договору должны иметь реквизиты Сторон с указанием даты и номера Договора. Любые уведомления или сообщения, которые требуются или могут потребоваться от Сторон по Договору, представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. Указанная корреспонденция также может быть передана в сканированном виде с помощью электронной почты Сторон, указанной в Договоре, в таком случае корреспонденция считается доставленной Стороне надлежащим образом.
31. Корреспонденция по Договору должна направляться Сторонам по реквизитам Сторон, указанным в Договоре. Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресована, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная с помощью электронной почты, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована.

3) қатарынан 2 (екі) жыл ішінде беруден бас тарту;
4) сапасыз тауарды бірнеше рет беру жағдайлары Шартты бұзу үшін негіздер болып табылады.
25. Шартты бұзу негіздері туындаған кезде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге шартты толық немесе ішінара біржақты тәртіппен бұзу туралы жазбаша хабарлама жібереді. Өнім беруші осындай хабарламаны алған күннен бастап Шарт бұзылды деп есептеледі.
26. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін, егер олар еңсерілмейтін күш жағдайларының (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару) салдары болып табылса, Шарт бойынша міндеттемелерді Тараптардың орындауына тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін болса жауапкершіліктен босатылады.
27. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, сондай-ақ Шартқа 4-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайды деп сендіреді.
8-тарау. Дауларды шешу тәртібі
28. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар Тараптар арасындағы келіссөздер жолымен (ауызша немесе жазбаша нысанда) шешіледі.
29. Тараптар арасында дауды шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың бірі Бірыңғай дистрибьютор орналасқан жердегі мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотқа тиісті талап-арызбен екінші Тарапқа жүгінуге құқылы.
9-тарау. Хат-хабар
30. Шарт бойынша барлық құжаттарда Шарттың күні мен нөмірі көрсетілген Тараптардың деректемелері болуға тиіс. Шарт бойынша Тараптардан талап етілетін немесе талап етілуі мүмкін кез келген хабарламалар немесе хабарлар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Көрсетілген хат-хабар Шартта көрсетілген Тараптардың электрондық поштасының көмегімен сканерленген түрде де берілуі мүмкін, мұндай жағдайда хат-хабар Тарапқа тиісті түрде жеткізілген болып есептеледі.
31. Шарт бойынша хат-хабар Тараптардың Шартта көрсетілген деректемелері бойынша Тараптарға жіберілуге тиіс. Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртабаны бар хабарлама болған жағдайда, ол жолданған Тарап оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі. Электрондық поштаның көмегімен жіберілген хат-хабар ол жіберілген Тарапқа берілген күні (сағатта) жеткізілген болып есептеледі.

32. Отсутствие со стороны Поставщика письменного ответа на предложение Единого дистрибьютора на подписание Трехстороннего договора закупа или его невозврат в подписанном виде в течение 5 (пять) рабочих дней рассматривается как отказ Поставщика от поставки товара по Договору.
Глава 10. Заключительные положения
33. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
34. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои права и обязанности по Договору третьим лицам.
35. При изменении наименования юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом другую Сторону. Внесение изменений в Договор в таком случае не требуется.
36. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
37. Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 11. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Единый дистрибьютор:
_____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к Типовому долгосрочному
договору поставки
медицинской техники
от __________ № _________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Перечень и комплектация товара
№ п/п
Наименование медицинской техники
Наименование комплектующих
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Стоимость единицы медицинской техники в полной комплектации с учетом максимальной ценовой скидки, тенге
Срок поставки
Итого
Единый дистрибьютор _____________________
место печати
Поставщик _____________________
место печати
Приложение 2
к Типовому долгосрочному
договору поставки
медицинской техники
от __________ № _________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Техническая спецификация
Наименование товара:
Регистрационное название:
Закупаемая модель:
Производитель:
Регистрационный номер:
Срок действия регистрационного удостоверения:
Подробное техническое описание:
Требования к условиям эксплуатации:
Срок поставки:
Товар поставляется новым и ранее неиспользованным. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцать семь) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта, вышедшего из строя оборудования или его срок не более 30 (тридцать) календарных дней с момента официального уведомления Заказчика. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемого товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение персонала осуществляет Поставщик.
Единый дистрибьютор: место печати
Поставщик: место печати
Приложение 3
к Типовому долгосрочному
договору поставки
медицинской техники
от __________ № _________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Кому: Единому дистрибьютору
Отчет о поставке товара Поставщиком
№ п/п
Регион
Заказчик
Наименование медицинской техники (модель)
Номер и дата трехстороннего договора
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Сумма, тенге
Дата подписания акта приема-передачи
Поставщик ______________________
место печати
Приложение 4
к Типовому долгосрочному
договору поставки
медицинской техники
от __________ № _________
(между единым дистрибьютором
и поставщиком)
Форма
Антикоррупционные требования

32. Өнім беруші тарапынан Бірыңғай дистрибьютордың Сатып алудың үшжақты шартына қол қоюға ұсынысына жазбаша жауаптың болмауы немесе оның 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қойылған түрде қайтарылмауы Өнім берушінің Шарт бойынша тауарды беруден бас тартуы ретінде қаралады.
10-тарау. Қорытынды ережелер
33. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
34. Тарап екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
35. Қандай да бір Тараптың атауы, заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген кезде, ол осындай өзгерістер болған кезден бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етеді. Мұндай жағдайда Шартқа өзгерістер енгізу талап етілмейді.
36. Тараптардың Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
37. Шарт тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада жасалды.
11-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Бірыңғай дистрибьютор:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
________________ лауазымы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
________________ лауазымы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ
мерзімді шартына
(бірыңғай дистрибьютор
мен өнім беруші арасында)
______________ №________
1-қосымша
Нысан
Тауардың тізбесі мен жиынтықталуы
р/с №
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықтауыш тардың атауы
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Ең жоғары баға жеңілдігін ескере отырып, толық жиынтықтағы медициналық техника бірлігінің құны, теңге
Беру мерзімі
Жиыны
Бірыңғай дистрибьютор
_____________________
мөр орны
Өнім беруші
_____________________
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ
мерзімді шартына
(бірыңғай дистрибьютор
мен өнім беруші арасында)
______________ №________
2-қосымша
Нысан
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы:
Тіркелген атауы:
Сатып алатын модель:
Өндіруші:
Тіркеу нөмірі:
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі:
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы:
Пайдалану шарттарына талаптар:
Беру мерзімі:
Тауар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220 Вольт болуы тиіс. Аспаптармен бірге берілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілген. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Бөлме жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және өзгелер) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
Өнім беруші:
______________
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ
мерзімді шартына
(бірыңғай дистрибьютор
мен өнім беруші арасында)
______________ №________
3-қосымша
Нысан
Кімге: Бірыңғай дистрибьюторға
Өнім берушінің тауарды беруі туралы есебі
р/с№
Өңір
Тапсырыс беруші
Медициналық техниканың атауы (модель)
Үшжақты шарттың нөмірі мен күні
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Сомасы, теңге
Қабылдау-беру актісіне қол қою күні
Өнім беруші ______________________
мөр орны
Медициналық техниканы
берудің үлгі ұзақ
мерзімді шартына
(бірыңғай дистрибьютор
мен өнім беруші арасында)
______________ №________
4-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящих Антикоррупционных требований, в течение 10 (десяти) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
9. В рамках противодействия коррупции, Единый дистрибьютор оставляет за собой право провести комплаенс-проверку Поставщика.
10. В ходе проведения комплаенс-проверки Единый дистрибьютор проверяет Поставщика на предмет наличия оснований для отказа в сотрудничестве/негативной информации/иных сведений, в том числе, но не ограничиваясь, причастность к какой-либо незаконной деятельности, включая проявления коррупции, отмывание денег и финансирование терроризма, наличие Поставщика, его акционеров/учредителей/участников, руководителей в списке лиц, подпавших под международные санкции, запрещающие сотрудничество.
Приложение 27
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Типовой трехсторонний договор закупа медицинской техники
(между единым дистрибьютором, заказчиком и поставщиком)
__________________
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация",
именуемое в дальнейшем Единый дистрибьютор,
в лице _____________________________________________________________,
действующего на основании __________________________________________,
с одной стороны, ____________________________________________________,
именуемое в дальнейшем Поставщик,
в лице _____________________________________________________________,
действующего на основании __________________________________________,
с другой стороны, и __________________________________________________,
именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице _______________________________,
действующего на основании ___________________________________________,
с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, в соответствии правилами
организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-
исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или)
в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила) и Долгосрочным договором поставки медицинской техники,
от ___ _______ 20__ года № ___ между Единым дистрибьютором и Поставщиком
(далее – Долгосрочный договор) заключили настоящий трехсторонний договор закупа
медицинской техники (далее – Договор) о нижеследующем:

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге комплаенс-тексеру жүргізу құқығын өзіне қалдырады.
10. Комплаенс-тексеру жүргізу барысында Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіні ынтымақтастықтан бас тарту үшін негіздердің/теріс ақпараттың/өзге де мәліметтердің болуын, оның ішінде, бірақ онымен шектелмей, сыбайлас жемқорлық көріністерін, ақшаның ізін жасыруды және терроризмді қаржыландыруды қоса алғанда, қандай да бір заңсыз қызметке қатыстылығын, Өнім берушінің, оның акционерлерінің/ құрылтайшыларының/ қатысушыларының, басшыларының ынтымақтастыққа тыйым салатын халықаралық санкцияларға ұшыраған адамдар тізімінде болуын тексереді.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
27-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы сатып алудың үлгі үшжақты шарты (бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
__________________
(орналасқан жері)
"___" __________ _____ ж.
Бұдан әрі Бірыңғай дистрибьютор деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, __________________ атынан, __________ негізінде әрекет ететін, бір тараптан және бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін, екінші тараптан, және бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын ________________ атынан, ___________________ негізінде әрекет ететін бірлесіп "Тараптар" деп аталып, Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларына (бұдан
әрі – Қағидалар) және Бірыңғай дистрибьютор мен Өнім беруші арасында "___" _______ ж. № ____ Медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шартына (бұдан әрі – Ұзақ мерзімді шарт) сәйкес төмендегілер туралы осы медициналық техниканы берудің үшжақты шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет договора
1. Поставщик обязуется поставить Заказчику по адресу: ______ медицинскую технику (далее – товар) в комплектации согласно приложению 1 к Договору и соответствующую технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, осуществить монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара, ежемесячно представлять отчет о поставке товара Единому дистрибьютору о реализации товара Заказчику по Договору по форме согласно приложению 3 к Договору, а Заказчик обязуется принять товар у Поставщика и оплатить его путем перечисления денег на банковской счет Поставщика в порядке, предусмотренном Договором.
Глава 2. Цена Договора
2. Цена Договора составляет _____________ (цифрами и прописью) тенге.
3. Цена на товар предусмотрена приложением 1 к Договору, на основании Долгосрочного договора, и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
4. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
5. Стоимость транспортировки Поставщиком товара до пункта доставки и других сопутствующих услуг входит в цену Договора.
6. Если уполномоченный орган в области здравоохранения изменил предельную цену на товар в соответствии с Правилами до окончания срока поставки товара Поставщиком по Договору, изменение цены на товар в Договоре допускается только с письменного согласия Заказчика.
Глава 3. Порядок оплаты
7. Оплата товара по Договору производится Заказчиком путем перечисления денег на банковский счет Поставщика, указанный в Договоре.
8. Заказчик оплачивает Поставщику предварительную оплату в размере 30 (тридцать) процентов от цены Договора – в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения Договора. Произведенная предварительная оплата зачитывается в счет оплаты товара пропорционально в отношении отдельного наименования товара по мере его поставки.
9. Окончательная оплата за поставленный товар в размере 70 (семьдесят) процентов от цены товара производится Заказчиком Поставщику пропорционально в отношении отдельного наименования товара по мере его поставки в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания акта приема-передачи товара.
10. Условием полной оплаты за поставленный товар является представление Поставщиком Заказчику следующих документов:
1) счет-фактуры;
2) накладная на отпуск;
3) график проведения сервисного обслуживания с указанием наименования работ и подлежащих замене расходных материалов для сервисного обслуживания по форме согласно приложению 4 к Договору;

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге: ___________ мекенжайы бойынша Шартқа 1-қосымшаға сәйкес жиынтықта және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес медициналық техниканы (бұдан әрі – тауар) беруге, тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын тауарды пайдалану бойынша оқытуды жүзеге асыруға, Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шарт бойынша Тапсырыс берушіге тауарды өткізу туралы Бірыңғай дистрибьюторға ай сайын тауарды беру туралы есеп беруге міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші тауарды Өнім берушіден қабылдауға және Шартта көзделген тәртіппен Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен оны төлеуге міндеттенеді.
2-тарау. Шарттың бағасы
2. Шарттың бағасы ____________________________ теңгені ( цифрмен және жазумен) құрайды.
3. Тауардың бағасы Ұзақ мерзімді шарт негізінде Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
4. Шартты орындауға байланысты салық салуды Тараптар Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізеді.
5. Өнім берушінің тауарды жеткізу пунктіне дейін тасымалдау және басқа да ілеспе қызметтер құны Шарттың бағасына кіреді.
6. Егер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган Шарт бойынша Өнім берушінің тауарды жеткізу мерзімі аяқталғанға дейін Қағидаларға сәйкес тауарға шекті бағаны өзгертсе, Шартта тауарға бағаны өзгертуге Тапсырыс берушінің жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
3-тарау. Төлем тәртібі
7. Шарт бойынша тауарға ақы төлеуді Тапсырыс беруші Өнім берушінің Шартта көрсетілген банктік шотына ақша аудару жолымен жүргізеді.
8. Тапсырыс беруші Өнім берушіге шарт бағасының 30 % (отыз) пайызы мөлшерінде алдын ала төлемді Шарт жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлейді. Жүргізілген алдын ала төлем тауардың берілуіне қарай оның жекелеген атауына қатысты пропорционалды түрде тауарға ақы төлеу шотына есепке алынады.
9. Тапсырыс беруші тауар бағасының 70% (жетпіс пайыз) мөлшерінде берілген тауар үшін түпкілікті төлемді Өнім берушіге тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оның берілуіне қарай тауардың жекелеген атауына қатысты пропорционалды түрде жүргізеді.
10. Өнім берушінің Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынуы берілген тауар үшін толық ақы төлеудің шарты болып табылады:
1) шот-фактуралар;
2) босатуға арналған жүкқұжат;
3) Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстардың атауы және ауыстыруға жататын сервистік қызмет көрсету үшін шығыс материалдары көрсетілген сервистік қызмет көрсетуді жүргізу графигі;

4) акт приема-передачи товара согласно приложению 5 к Договору;
5) сертификат о прохождении первичной поверки средства измерения и аттестации испытательного оборудования либо соответствующего документа о признании первичной поверки завода-производителя, если товар является средством измерения;
6) техническая и (или) эксплуатационная документации на казахском и (или) русском языке согласно приложению 2 к Договору;
7) копия протокола контроля эксплуатационных параметров на товар, относящийся к рентгеновскому оборудованию;
8) копия документа, подтверждающего регистрацию товара;
9) копия документа, подтверждающего информацию, что товар не является средством измерения или внесен в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, прошел поверку либо метрологическую аттестацию, или об утверждении типа средства измерения.
Глава 4. Поставка товара
11. Поставка товара осуществляется Поставщиком непосредственно Заказчику в количестве и сроки, предусмотренные Договором, в упаковке, способной предотвратить повреждение или порчу товара во время транспортировки.
12. Упаковка и маркировка тары товара, а также документация внутри и снаружи должны соответствовать требованиям действующего на момент поставки товара законодательства Республики Казахстан.
13. Приемка товара по количеству и качеству производится Заказчиком и Поставщиком в момент поставки путем подписания их представителями акта приема-передачи товара. При надлежащей поставки товара Заказчик и Поставщик обязаны подписать акт приема-передачи или предоставить письменный мотивированный отказ от подписания. Мотивированное не подписание акта приема-передачи товара одной из Сторон влечет незамедлительное устранение препятствий по подписанию данного акта.
14. Датой поставки товара считается дата подписания Заказчиком и Поставщиком акта приема-передачи товара. Если в период выполнения Договора в любой момент Поставщик столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товара, то он обязуется незамедлительно направить Заказчику (копию - Единому дистрибьютору) по электронной почте письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине.
15. Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Поставщиком и принятым Заказчиком:
1) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ по количеству, указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации согласно комплектации закупаемого товара;
3) по качеству, указанному в технической спецификации, номеру и сроку действия регистрационного удостоверения и заключения о безопасности и качестве товара на каждое наименование товара.

4) Шартқа 5-қосымшаға сәйкес тауарды қабылдау-беру актісі;
5) егер тауар өлшеу құралы болып табылса, өлшеу құралын бастапқы тексеруден және сынақ жабдығын аттестаттаудан өткені туралы сертификат не өндіруші зауыттың бастапқы тексеруін тану туралы тиісті құжат;
6) Шартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік және (немесе) орыс тіліндегі техникалық және (немесе) пайдалану құжаттамасы;
7) рентген жабдығына жататын тауарға пайдалану параметрлерін бақылау хаттамасының көшірмесі;
8) тауардың тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
9) тауардың өлшеу құралы болып табылмайтынын немесе Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілгенін, тексеруден не метрологиялық аттестаттаудан өткенін немесе өлшеу құралының типін бекіту туралы ақпаратты растайтын құжаттың көшірмесі.
4-тарау. Тауарды беру
11. Өнім беруші тауарды тікелей Тапсырыс берушіге Шартта көзделген мөлшерде және мерзімде тасымалдау кезінде тауардың зақымдануының немесе бүлінуінің алдын алуға қабілетті орамада жүзеге асырады.
12. Тауар ыдысының қаптамасы мен таңбалануы, сондай-ақ ішкі және сыртқы құжаттамасы тауарды беру кезінде қолданылатын Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тиіс.
13. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдауды Тапсырыс беруші мен Өнім беруші беру сәтінде олардың өкілдерінің тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюы арқылы жүргізеді. Тауар тиісінше жеткізілген кезде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші қабылдау-беру актісіне қол қоюға немесе қол қоюдан жазбаша дәлелді бас тартуды ұсынуға міндетті. Тараптардың бірінің тауарды қабылдау-беру актісіне уәжді түрде қол қоймауы осы актіге қол қою жөніндегі кедергілерді дереу жоюға алып келеді.
14. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойған күн тауарды беру күні болып есептеледі. Егер Шартты орындау кезеңінде кез келген сәтте Өнім беруші тауарды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, онда ол Тапсырыс берушіге (көшірмесін – Бірыңғай дистрибьюторға) кідірту фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі туралы жазбаша хабарламаны электрондық пошта арқылы дереу жіберуге міндеттенеді.
15. Шарт бойынша берілетін Өнім беруші берген және Тапсырыс беруші қабылдаған болып есептеледі:
1) тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санда монтаждаудан және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін;
2) сатып алынатын тауарды жиынтықтауға сәйкес жиынтықтау бойынша;
3) техникалық ерекшелікте көрсетілген сапа, тіркеу куәлігінің және тауардың әрбір атауына арналған тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі бойынша.

16. Если товар требует специальной подготовки помещения для монтажа товара, Поставщик в течение 10 (десять) календарных дней с момента подписания Договора письменно уведомляет Заказчика о необходимости подготовки помещения и условий для монтажа.
17. Заказчик не позднее, чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до начала поставки письменно уведомляет Поставщика о готовности специального помещения и условий для монтажа.
18. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки и монтажа товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, монтаж, установку, наладку и подключение товара.
19. При осуществлении поставки товара Поставщик представляет Заказчику сервис-коды для доступа к программному обеспечению на товар после истечения гарантийного срока обслуживания.
20. Заказчик обязуется обеспечить местонахождение и использование товара по адресу, указанному в пункте 1 Договора до истечения 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара, при объективной необходимости передислокация осуществляется по согласованию с Поставщиком, а также направляется уведомление Единому дистрибьютору
Глава 5. Права и обязанности Сторон
21. Единый дистрибьютор обязан:
1) осуществлять мониторинг срока поставки медицинской техники Поставщиком товара по Договору;
22. Единый дистрибьютор вправе:
1) получать от Поставщика отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в сроки, предусмотренные Договором;
2) в предусмотренных Правилами, Долгосрочным договором или Договором случаях расторгнуть Договор с Поставщиком в одностороннем порядке.
23. Поставщик обязан:
1) внести в пользу Заказчика в течение 10 (десять) рабочих дней обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Договору в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 1 (один) процент от цены Договора со дня его получения от Заказчика;
2) поставить Заказчику в предусмотренные Договором сроки товар, соответствующий предъявляемым к нему требованиям, указанным в Долгосрочном договоре, Договоре;
3) уведомлять Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке товара путем направления сообщения на электронную почту Заказчика, указанную в Договоре;
4) осуществить монтаж товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации товара в месте его доставки в порядке и сроки, предусмотренные Договором;

16. Егер тауарды монтаждау үшін бөлме жайды арнайы дайындау талап етілсе, Өнім беруші Шартқа қол қойылған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде Тапсырыс берушіні бөлме жайды дайындау қажеттілігі және монтаждау үшін жағдайлар туралы жазбаша хабардар етеді.
17. Тапсырыс беруші беру басталғанға дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей Өнім берушіні арнайы бөлме жайдың дайындығы және монтаждау үшін жағдайлар туралы жазбаша хабардар етеді.
18. Өнім беруші тауармен жұмыс істеу, тауарды монтаждау, орнату, баптау және қосу үшін персоналды оқытуға құжаттамалық растамасы бар білікті мамандардың тауарды беру және монтаждау процесін сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
19. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші Тапсырыс берушіге қызмет көрсетудің кепілдік мерзімі өткеннен кейін тауарға бағдарламалық қамтамасыз етуге қол жеткізу үшін сервис-кодтарды ұсынады.
20. Тапсырыс беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай өткенге дейін Шарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тауардың орналасқан жерін және пайдаланылуын қамтамасыз етуге міндеттенеді, объективті қажеттілік болған кезде көшіру Өнім берушімен келісу бойынша жүзеге асырылады, сондай-ақ Бірыңғай дистрибьюторға хабарлама жіберіледі.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
21. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Шарт бойынша тауарды Берушінің медициналық техниканы беру мерзімінің мониторингін жүзеге асыруға міндетті.
22. Бірыңғай дистрибьютор:
1) Өнім берушіден Шартта көзделген мерзімдерде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауар беру туралы есеп алуға;
2) Қағидаларда, Ұзақ мерзімді шартта немесе Шартта көзделген жағдайларда Өнім берушімен Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
23. Өнім беруші:
1) 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіден Шарт бағасын алған күннен бастап оның бағасының 1 (бір) пайызы мөлшерінде Тапсырыс берушінің банктік шотына банктік кепілдік немесе кепілдікті ақшалай жарна түрінде Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етуді Тапсырыс берушінің пайдасына енгізуге;
2) Тапсырыс берушіге Шартта көзделген мерзімде Ұзақ мерзімді шартта, Шартта көрсетілген оған қойылатын талаптарға сәйкес келетін тауар беруге;
3) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын Шартта көрсетілген Тапсырыс берушінің электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы тауардың жеткізілгені туралы хабардар етуге;
4) Шартта көзделген тәртіппен және мерзімдерде тауарды жеткізу орнында тауарды пайдалану бойынша тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын оқытуды жүзеге асыруға;

5) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором, осуществлять гарантийное обслуживание товара;
6) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке товара Заказчикам по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки товара, а при задержке поставки товара – за 3 (три) рабочих дня до даты наступления предполагаемого срока поставки по Договору;
7) в случаях невозможности исполнения обязательств по поставке товара или нарушения сроков поставки товара незамедлительно уведомлять Единого дистрибьютора и Заказчика в письменном виде с представлением информации о принимаемых мерах для устранения нарушений Договора и (или) Долгосрочного Договора;
8) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в предусмотренных Договором случаях;
24. Поставщик вправе:
1) в предусмотренные Договором сроки получить от Заказчика предварительную оплату и оплату за поставленный по Договору товар;
2) требовать оплаты Заказчиком в пользу Поставщика неустойки в предусмотренных Договором случаях;
3) при полном исполнении обязательств по Договору возвратить от Заказчика представленное Поставщиком гарантийное обеспечение по Договору.
25. Заказчик обязан:
1) в установленные Договором сроки оплачивать Поставщику товар по Договору в соответствии с условиями Договора;
2) при нарушении срока оплаты поставки по Договору оплачивать в пользу Поставщика неустойку, предусмотренную Договором;
3) возвратить Поставщику гарантийное обеспечение по Договору после подписания сторонами акта – приема передачи Товара в течение 5 (пять) рабочих дней;
4) соблюдать условия по эксплуатации поставленного Товара, определенные в Правилах осуществления сервисного обслуживания медицинских изделий в Республике Казахстан.
26. Заказчик вправе:
1) требовать от Поставщика поставки товара по Договору;
2) требовать оплаты Поставщиком в пользу Заказчика неустойки в предусмотренных Договором случаях.
Глава 6. Гарантии и обязательства Поставщика
27. Поставщик гарантирует, что товар, поставляемый в рамках Договора, является новым, неиспользованным, новейшим либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов, при этом Поставщик принимает на себя обязательства по поставке товара, произведенного не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки.
28. Поставщик гарантирует, что товар, поставленный по Договору, не будет иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании.

5) Шартта көзделген тәртіпке және мерзімдерге сәйкес тауарға кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
6) Бірыңғай дистрибьюторға Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тапсырыс берушілерге тауарды беру туралы есепті тауар берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал тауарды беру кідіртілген кезде Шарт бойынша берудің болжамды мерзімі басталған күнге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын ұсынуға;
7) тауарды беру жөніндегі міндеттемелерді орындау мүмкін болмаған немесе тауарды беру мерзімдері бұзылған жағдайларда, Бірыңғай дистрибьюторды және Тапсырыс берушіні Шартты және (немесе) Ұзақ мерзімді шартты бұзушылықтарды жою үшін қолданылатын шаралар туралы ақпаратты ұсына отырып, жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
8) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
24. Өнім беруші:
1) Шартта көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден алдын ала ақы төлеуді және Шарт бойынша берілген тауар үшін төлемді алуға;
2) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің Өнім берушінің пайдасына тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге;
3) Шарт бойынша міндеттемелер толық орындалған кезде Тапсырыс берушіден Шарт бойынша Өнім беруші ұсынған кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға құқылы.
25. Тапсырыс берушіі:
1) Шарт талаптарына сәйкес Шарт бойынша Өнім берушіге Шартта белгіленген мерзімдерде тауар ақысын төлеуге;
2) Шарт бойынша тауар жеткізілімін төлеу мерзімі бұзылған кезде Өнім берушінің пайдасына Шартта көзделген тұрақсыздық айыбын төлеуге;
3) Тараптар тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде Өнім берушіге Шарт бойынша кепілдікті қамтамасыз етуді қайтаруға;
4) Қазақстан Республикасында медициналық бұйымдарға сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларында айқындалған, жеткізілген Тауарды пайдалану жөніндегі шарттарды сақтауға міндетті.
26. Тапсырыс беруші:
1) Өнім берушіден Шарт бойынша тауар жеткізілімін талап етуге;
2) Өнім берушінің Тапсырыс берушінің пайдасына Шартта көзделген жағдайларда тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге құқылы.
6-тарау. Өнім берушінің кепілдіктері мен міндеттемелері
27. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілетін тауардың конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модель болып табылатынына кепілдік береді, бұл ретте Өнім беруші беру сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей өндірілген тауарды беру бойынша міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
28. Өнім беруші Шарт бойынша берілген тауардың қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді.

29. Гарантийное сервисное обслуживание обеспечивается Поставщиком в течение 37 (тридцать семь) месяцев с даты подписания акта приема-передачи товара.
30. Гарантийное сервисное обслуживание Товара включает в себя:
1) замену или восстановление отдельных частей;
2) настройку и регулировку, специфические для данного товара и иные;
3) чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов;
4) удаление коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса Товара;
5) иные указанные в эксплуатационной документации работы, специфические для конкретного типа товара.
31. Гарантийное сервисное обслуживание осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не менее 1 (один) раза в квартал в течение всего срока гарантии и согласно приложению 2 к Договору.
32. По результатам гарантийного сервисного обслуживания Поставщик составляет акт выполненных работ гарантийного сервисного обслуживания товара по форме согласно приложению 6 к Договору, который подписывается уполномоченными представителями Заказчика и Поставщика.
33. При поломке товара, Заказчик в письменном виде уведомляет Поставщика.
34. После получения подобного уведомления Поставщик не позднее 3 (три) рабочих дней с момента получения уведомления обеспечивает приезд квалифицированного специалиста на место дислокации товара для определения причин, сроков предполагаемого ремонта.
35. При проведении ремонта Поставщик использует запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или заменяет бракованный товар или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика, кроме случаев, когда выявлены повреждения товара, возникшие по вине Заказчика, а также признаки самостоятельного ремонта товара Заказчиком.
36. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Заказчиком) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
37. При обнаружении несоответствия поставленного товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте о несоответствиях по форме согласно приложению 7 к Договору.
38. Заказчик оперативно уведомляет Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с качеством полученного товара, но не позднее 72 (семьдесят два) часов после подписания актов приема-передачи товара. При этом Поставщик обязуется в течение 30 (тридцать) рабочих дней устранить все замечания Заказчика к поставленному товару.

29. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап 37 (отыз жеті) ай ішінде қамтамасыз етеді.
30. Тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсету мыналарды қамтиды:
1) жекелеген бөліктерді ауыстыру немесе қалпына келтіру;
2) осы тауарға тән баптау және реттеу және өзгелер;
3) негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған жағдайда іріктеу;
4) Тауар корпусының сыртқы және ішкі беттерінен коррозия мен тотығуды жою;
5) пайдалану құжаттамасында көрсетілген тауардың нақты түріне тән өзге де жұмыстар.
31. Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы кепілдіктің барлық мерзімі ішінде және Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тоқсанына кемінде 1 (бір) рет жүзеге асырады.
32. Кепілдікті сервистік қызмет көрсету нәтижелері бойынша Өнім беруші Тапсырыс беруші мен Өнім берушінің уәкілетті өкілдері қол қоятын шартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарға кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісін жасайды.
33. Тауар сынған кезде Тапсырыс беруші Өнім берушіні жазбаша түрде хабардар етеді.
34. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей болжамды жөндеудің себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті маманның тауар орналасқан жерге келуін қамтамасыз етеді.
35. Жөндеу жүргізу кезінде Өнім беруші, Тапсырыс берушінің кінәсінен тауардың зақымдануы, сондай-ақ Тапсырыс берушінің тауарды өз бетінше жөндеу белгілері анықталған жағдайларды қоспағанда, дайындаушы зауыт өндірген қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақаулы тауарды немесе оның бөліктерін Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ауыстырады.
36. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Тапсырыс беруші ұсынатын қызметтер) жіберілмейді.
37. Берілген тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған кезде, бұл сәйкессіздіктер Шартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкессіздіктер туралы актіде көрсетіледі.
38. Тапсырыс беруші алынған тауардың сапасына байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актілеріне қол қойылғаннан кейін 72 (жетпіс екі) сағаттан кешіктірмей жедел хабардар етеді. Бұл ретте өнім беруші 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің берілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенеді.

39. Поставщик не позднее трех рабочих дней после получения уведомления Заказчика (если иной срок не указан в уведомлении) направляет своего представителя для участия в проверке количества и качества товара.
40. Допускается замена поставляемого товара или его части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранения цены, объема и срока поставки такого товара. При замене товара Поставщик и Заказчик составляют и подписывают акт замены товара по форме согласно приложению 8 к Договору.
Глава 7. Особые условия
41. Поставщик обязуется один раз в месяц представлять Единому дистрибьютору информацию обо всех стадиях исполнения Договора (производство, хранение, отгрузка) до подписания акта приема-передачи с Заказчиком.
42. За 5 (пять) рабочих дней до начала поставки товара Поставщик обязан сообщить Заказчику и Единому дистрибьютору в письменном виде на электронную почту информацию о предстоящей поставке с указанием номера и даты Договора, наименования поставляемого товара, цены товара.
43. Поставщик должен поставить товар Заказчику до места назначения, предусмотренного Договором.
44. Поставщик обязуется предоставить Заказчику информацию о запасных частях, изготавливаемых или реализуемых Поставщиком, а именно, стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
45. Если по каким-то причинам Поставщик планирует прекращение производства им запасных частей, Поставщик должен немедленно письменно уведомить Заказчика о таком событии, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах и известить Единого дистрибьютора для сведения.
46. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Поставщиком) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных и согласованных Сторонами.
47. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки товара по Договору, то цена Договора, или и то, и другое соответствующим образом корректируется путем внесения в Договор соответствующих изменений. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данного пункта должны быть предъявлены в течение 30 (тридцать) календарных дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
48. Гарантийное обеспечение исполнения договора не возвращается Заказчиком Поставщику в случаях:

39. Өнім беруші Тапсырыс берушінің хабарламасын алғаннан кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) тауардың саны мен сапасын тексеруге қатысу үшін өз өкілін жібереді.
40. Сапасы мен саны жақсарған, сондай-ақ осындай тауардың бағасы, көлемі мен беру мерзімі сақталған кезде берілетін тауарды немесе оның бір бөлігін тауардың басқа атауымен ауыстыруға жол беріледі. Тауарды ауыстыру кезінде Өнім беруші мен Тапсырыс беруші Шартқа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарды ауыстыру актісін жасайды және оған қол қояды.
7-тарау. Өзге жағдайлар
41. Өнім беруші Тапсырыс берушімен қабылдау-беру актісіне қол қойылғанға дейін Бірыңғай дистрибьюторға Шартты орындаудың барлық кезеңдері (өндіру, сақтау, жөнелту) туралы ақпаратты айына бір рет беруге міндеттенеді.
42. Тауарды беру басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын Өнім беруші Тапсырыс берушіге және Бірыңғай дистрибьюторға Шарттың нөмірі мен күнін, берілетін тауардың атауын, тауардың бағасын көрсете отырып, алдағы беру туралы ақпаратты электрондық поштаға жазбаша түрде хабарлауға міндетті.
43. Өнім беруші Тапсырыс берушіге тауарды Шартта көзделген межелі жерге дейін жеткізуге тиіс.
44. Өнім беруші Тапсырыс берушіге Өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуға міндеттенеді.
45. Егер қандай да бір себептер бойынша Өнім беруші қосалқы бөлшектер өндіруді тоқтату жоспарланса Өнім беруші Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру және мәлімет үшін Бірыңғай дистрибьюторды хабардар ету үшін осындай оқиға туралы дереу жазбаша хабарлауға тиіс.
46. Тараптар қол қойған және келіскен жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Өнім беруші ұсынатын қызметтер) жол берілмейді.
47. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша тауар беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда Шарттың бағасы немесе екеуі де Шартқа тиісті өзгерістер енгізу жолымен тиісті түрде түзетіледі. Өнім берушінің осы тармақ шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Өнім беруші Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
48. Тапсырыс беруші Шарттың орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді Өнім берушіге мынадай жағдайларда:

1) расторжения договора в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением Поставщиком договорных обязательств;
2) неисполнения или исполнения ненадлежащим образом Поставщиком обязательств по Договору;
3) неуплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение, предусмотренных Договором;
49. До проведения Заказчиком предварительной оплаты товара по Договору, поставка товара Поставщиком не производится.
Глава 8. Рекламация
50. При поломке товара или выявлении заводских/производственных дефектов, Заказчик незамедлительно любым известным способом связи (мобильная связь, телефон, e-mail) в письменном виде уведомляет Поставщика и Единого дистрибьютора.
51. После получения подобного уведомления Поставщик обязан в срок не более (трех) рабочих дней с момента получения уведомления, обеспечить приезд квалифицированного специалиста на место нахождения товара для определения причин дефекта или поломки товара.
52. При подтверждении дефектов товара или его определенной части, Поставщик обязан произвести бесплатную замену дефектного товара или определенной части при условии, что такая замена не приведет к ухудшению качества и других технических характеристик товара.
53. Ремонт или замена дефектного товара должны быть произведены Поставщиком в течение 20 (двадцать) рабочих дней с момента получения им письменного уведомления Заказчика.
54. При проведении ремонта Поставщик обязан использовать новые и ранее неиспользованные запасные части, и узлы, произведенные Поставщиком (заводом-изготовителем) или заменить бракованный товар или его часть без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
55. Если срок ремонта или замены дефектного товара будет установлен в более чем 20 (двадцать) календарных дней, то Поставщик обязан на срок проведения ремонта или до замены дефектного товара предоставить Заказчику аналогичный работающий товар, до замены дефектного или возврата отремонтированного товара.
56. При не предоставлении Поставщиком аналогичного работающего товара (комплектующие, узел), Поставщик обязуется продлить срок гарантийного сервисного обслуживания на период ремонта товара.
57. Допускается замена товара или его определенной части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранении цены, объема и срока поставки.
Глава 9. Ответственность Сторон
58. Поставщик несет перед Заказчиком за нарушение условий Договора следующие виды имущественной ответственности за:
1) отказ от поставки всей или части товара – штраф в размере 10 (десять) процентов от цены не поставленного (недопоставленного) товара и возврат предварительной оплаты;

1) Өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты шартты бұзуы;
2) Өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған;
3) Шартта көзделген орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлемегенде қайтармайды;
49. Тапсырыс беруші Шарт бойынша тауарға алдын ала ақы төлеуді жүргізгенге дейін Өнім беруші тауарды беруді жүргізбейді.
8-тарау. Наразылық
50. Тауар сынған немесе зауыттық/өндірістік ақаулар анықталған кезде Тапсырыс беруші кез келген белгілі байланыс тәсілімен (ұялы байланыс, телефон, e-mail) Өнім берушіні және Бірыңғай дистрибьюторды жазбаша түрде хабардар етеді.
51. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған кезден бастап (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тауардың ақау немесе сыну себептерін айқындау үшін білікті маманның тауар орналасқан жерге келуін қамтамасыз етуге міндетті.
52. Тауардың немесе оның белгілі бір бөлігінің ақаулары расталған кезде Өнім беруші мұндай ауыстыру тауардың сапасы мен басқа да техникалық сипаттамаларының нашарлауына алып келмейтін жағдайда, ақаулы тауарды немесе белгілі бір бөлігін тегін ауыстыруды жүргізуге міндетті.
53. Ақаулы тауарды жөндеуді немесе ауыстыруды Өнім беруші Тапсырыс берушінің жазбаша хабарламасын алған кезден бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүргізуге тиіс.
54. Өнім беру жөндеу жүргізу кезінде Өнім беруші (дайындаушы зауыт) өндірген жаңа және бұрын пайдаланылмаған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдалануға немесе Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақаулы тауарды немесе оның бөлігін ауыстыруға міндетті.
55. Егер ақаулы тауарды жөндеу немесе ауыстыру мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен артық белгіленген болса, онда Өнім беруші жөндеу жүргізу мерзіміне немесе ақаулы тауарды ауыстырғанға дейін Тапсырыс берушіге ақаулы тауарды ауыстырғанға немесе жөнделген тауарды қайтарғанға дейін соған ұқсас жұмыс істейтін тауарды беруге міндетті.
56. Өнім беруші ұқсас жұмыс істейтін тауарды (жиынтықтауыштарды, торапты) ұсынбаған кезде, Өнім беруші тауарды жөндеу кезеңіне кепілді сервистік қызмет көрсету мерзімін ұзартуға міндеттенеді.
57. Сапасы мен саны жақсарған, сондай-ақ беру бағасы, көлемі мен мерзімі сақталған кезде тауарды немесе оның белгілі бір бөлігін тауардың басқа атауымен ауыстыруға жол беріледі.
9-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
58. Өнім берушіге Тапсырыс берушінің алдында Шарт талаптарын бұзғаны үшін мүліктік жауапкершіліктің мынадай түрлері жүктеледі:
1) тауардың барлығын немесе бір бөлігін беруден бас тарту берілмеген (берілмей қалған) тауар бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл салу және алдын ала төлемді қайтару;

2) невозврат или несвоевременный возврат предварительной оплаты Заказчику по Договору при расторжении Договора, – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от размера предварительной оплаты за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от размера предварительной оплаты;
3) несвоевременную поставку товара в срок, предусмотренный Договором, а также при нарушении сроков замены некачественного или дефектного товара, устранения его недостатков – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены не поставленного товара по Договору за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от цены не поставленного товара по Договору;
4) несвоевременное проведение гарантийного обслуживания товара – пеня в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены товара за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от цены Товара.
59. Заказчик направляет Поставщику счет на оплату неустойки, Поставщик обязан оплатить его в течение 7 (семь) рабочих дней со дня его получения.
60. Заказчик несет перед Поставщиком за нарушение условий Договора следующие виды имущественной ответственности за:
1) необоснованный отказ от подписания акта приема-передачи товара – штраф в размере 10 (десять) процентов от цены товара по Договору;
2) за нарушение порядка оплаты, указанного в разделе 3 Договора, – неустойка в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от размера несвоевременно оплаченной суммы по Договору за каждый день просрочки, но не более 10 (десять) процентов от размера несвоевременно оплаченной суммы по Договору;
3) за необоснованный отказ от подписания актов выполненных работ по гарантийному сервисному обслуживанию – штраф в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от цены товара.
61. Оплата неустойки по Договору производится Стороной по Договору в течение 7 (семь) рабочих дней с даты получения претензии и соответствующего счета от другой Стороны.
62. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны также несут меры ответственности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
63. Оплата неустойки или штрафа не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по Договору.
64. Заказчик и (или) Единый дистрибьютор вправе расторгнуть Договор за:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение двух лет подряд;

2) Шарт бұзылған кезде Тапсырыс берушіге Шарт бойынша алдын ала төлемді қайтармау немесе уақтылы қайтармау мерзімі өткен әрбір күн үшін алдын ала төлем мөлшерінің 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ алдын ала төлем мөлшерінің 10 (он) пайызынан аспайтын өсімпұл;
3) тауарды Шартта көзделген мерзімде уақтылы бермеу, сондай-ақ сапасыз немесе ақаулы тауарды ауыстыру, оның кемшіліктерін жою мерзімдері бұзылған кезде мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт бойынша берілмеген тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ Шарт бойынша берілмеген тауар бағасының 10 (он) пайызынан аспайтын өсімпұл;
4) тауарға кепілдікті қызмет көрсетуді уақтылы жүргізбеу – мерзімі өткен әрбір күн үшін тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайызы мөлшерінде, бірақ тауар бағасының 10 (он) пайызынан аспайтын өсімпұл.
59. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тұрақсыздық айыбын төлеуге арналған шотты жібереді, Өнім беруші оны алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлеуге міндетті.
60. Тапсырыс берушіге Өнім берушінің алдында Шарт талаптарын бұзғаны үшін мүліктік жауапкершіліктің мынадай түрлері жүктеледі:
1) тауарды қабылдау-беру актісіне қол қоюдан негізсіз бас тарту Шарт бойынша тауар бағасының 10 (он) пайызы мөлшерінде айыппұл;
2) Шарттың 3-бөлімінде көрсетілген төлем тәртібін бұзғаны үшін мерзімі өткен әрбір күн үшін Шарт бойынша уақтылы төленбеген сома мөлшерінің 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде, бірақ Шарт бойынша уақтылы төленбеген сома мөлшерінің 10 (он) пайызынан аспайтын тұрақсыздық айыбы;
3) кепілдікті сервистік қызмет көрсету бойынша орындалған жұмыстардың актілеріне қол қоюдан негізсіз бас тартқаны үшін тауар бағасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде айыппұл.
61. Шарт бойынша тұрақсыздық айыбын төлеуді екінші Тараптан шағым мен тиісті шотты алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде Шарт бойынша Тарап жүргізеді.
62. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптарға Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жауапкершілік шаралары жүктеледі.
63. Тұрақсыздық айыбын немесе айыппұлды төлеу Тараптарды Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
64. Тапсырыс беруші және (немесе) Бірыңғай дистрибьютор:
1) Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзғаны үшін;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға арналған лицензияны кері қайтарып алғанда;
3) қатарынан екі жыл бойы беруден бас тарту (себептері мен мән-жайларына қарамастан);

Глава 11. Заключительные положения
70. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
71. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то других Сторон, передавать свои права и обязанности по Договору третьим лицам.
72. При изменении наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом другие Стороны. Внесение изменений в Договор в таком случае не требуется.
73. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
При невозможности разрешения спора между Сторонами, одна из Сторон вправе обратиться к другой Стороне с соответствующим иском в судебном порядке по месту нахождения Заказчика и (или) Единого дистрибьютора.
74. Договор составлен в 3 (три) экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
75. Договор вступает в силу с момента его подписания и действует по 31 декабря ____ года, а в части взаиморасчетов и гарантийного сервисного обслуживания – до их полного выполнения Сторонами.
Глава 12. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Единый дистрибьютор
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О.
(при его наличии)
печать
Поставщик
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О.
(при его наличии)
печать
Заказчик
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ________________
Подпись, Ф.И.О.
(при его наличии)
печать
Приложение 1
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Перечень и комплектация товара
№ п/п
№ п/п согласно перечню медицинской техники
Наименование медицинской техники
Наименование комплектующих
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Стоимость единицы медицинской техники, в полной комплектации с учетом максимальной ценовой сидки, тенге
Кол-во единиц закупаемой медицинской техники
Сумма, тенге
Срок поставки
_____ календарных дней Не позднее _____ г.
Итого
Итого
Единый дистрибьютор
_____________________
место печати
Поставщик
____________________
место печати
Заказчик
_____________________
место печати
Приложение 2
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Техническая спецификация
Наименование товара:
Регистрационное название:
Закупаемая модель:
Производитель:
Регистрационный номер:
Срок действия регистрационного удостоверения:
Подробное техническое описание:
Требования к условиям эксплуатации:
Срок поставки:

11-тарау. Қорытынды ережелер
70. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
71. Тарап екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
72. Қандай да бір Тараптың атауы, заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген кезде, ол осындай өзгерістер болған сәттен бастап
5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етеді. Мұндай жағдайда Шартқа өзгерістер енгізу талап етілмейді.
73. Тараптардың Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Тараптар арасында дауды шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың бірі Тапсырыс берушінің және (немесе) Бірыңғай дистрибьютордың орналасқан жері бойынша сот тәртібімен тиісті талап қоюмен екінші Тарапқа жүгінуге құқылы.
74. Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде 3 (үш) данада жасалды.
75. Шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және ____ жылғы 31 желтоқсанға дейін, ал өзара есеп айырысу және кепілдікті сервистік қызмет көрсету бөлігінде Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.
12-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Бірыңғай дистрибьютор:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мөр
Өнім беруші:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мөр
Тапсырыс беруші:
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
мөр
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
1-қосымша
Нысан
Тауардың тізбесі мен жиынтықталуы
р/с№
Медициналық техниканың тізбесіне сәйкес р/с №
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықталуы
Саны, бірлігі
Құны,
теңге
Ең жоғары баға жеңілдігін ескере отырып, толық жиынтықтағы медициналық техника бірлігінің құны, теңге
Сатып алынатын медициналық техниканың бірлік саны
Сомасы,
теңге
Беру мерзімі
_____ күнтізбелік күн
кешіктірмей
_____ ж.
Жиыны
Жиыны
Бірыңғай дистрибьютор
Өнім беруші
Тапсырыс беруші
_____________________
_____________________
_____________________
мөр орны
мөр орны
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
2-қосымша
Нысан
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы:
Тіркелген атауы:
Сатып алатын модель:
Өндіруші:
Тіркеу нөмірі:
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі:
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы:
Пайдалану шарттарына талаптар:
Беру мерзімі:

Товар поставляется новым и ранее неиспользованным. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с товаром, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцати семи) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта вышедшего из строя оборудования или его срок не более 30 (тридцати) календарных дней с момента официального уведомления Заказчика. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемого товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционных подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение персонала осуществляет Поставщик.
Единый дистрибьютор:
место печати
Поставщик:
место печати
Заказчик:
место печати
Приложение 3
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Кому: Единому дистрибьютору
Отчет о поставке товара Поставщиком
№ п/п
Регион
Заказчик
Наименование медицинской техники (модель)
Номер и дата трехстороннего договора
Количество, единиц
Стоимость, тенге
Сумма, тенге
Дата подписания акта приема-передачи
Поставщик ______________________
место печати
Приложение 4
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
График гарантийного сервисного обслуживания
"____"___________20___года
Заказчик: ______________________________________________________________
Место установки медицинской техники: ___________________________________
В соответствии с трехсторонним договором поставки медицинской техники
от __ _________ 20__ года № _____
Наименование оборудования
Количество, единиц
Наименование работ, проводимых при гарантийном сервисном обслуживании
Расходные материалы для проведения гарантийного сервисного обслуживания
Период проведения гарантийного сервисного обслуживания
Поставщик
_______________________
Место печати
Приложение 5
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Акт приема-передачи товара
_______________________________________________
Место составления акта и приемки товара (далее - МТ)
"____" ________ 20__ г.

Тауар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220 Вольт болуы тиіс. Аспаптармен бірге берілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілген. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Бөлме жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және өзгелер) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
Бірыңғай дистрибьютор:
мөр орны
Өнім беруші:
мөр орны
Тапсырыс беруші:
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
3-қосымша
Нысан
Кімге: Бірыңғай дистрибьюторға
Өнім берушінің тауарды беруі туралы есебі
р/с
Өңір
Тапсырыс беруші
Медициналық техниканың атауы (модель)
Үшжақты шарттың нөмірі мен күні
Саны, бірлігі
Құны, теңге
Сомасы, теңге
Қабылдау-беру актісіне қол қою күні
Өнім беруші ______________________
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
4-қосымша
Нысан
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету графигі
"____" __________20___жыл
Тапсырыс беруші: __________________________________________________
Медициналық техниканы орнату орны:
__________________________________
__ _________ 20__ жылғы № _____ Медициналық техниканы берудің үшжақты шартына сәйкес
Жабдықтың атауы
Саны, бірлігі
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету кезінде жүргізілетін жұмыстардың атауы
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүргізуге арналған шығыс материалдары
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кезеңі
Өнім беруші
_______________________
мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
5-қосымша
Нысан
Тауарды қабылдау-беру актісі
_______________________________________________
Тауарды қабылдау және акті жасау орны (бұдан әрі - МТ)
"____" ______ 20__ ж

1. Сторона Поставщика ______________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
2. Сторона Заказчика ________________________________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
Комиссия в составе (от каждой стороны): _______________________________
(должность, место работы, Ф.И.О. (при его наличии))
Наименование поставщика ____________________________________________
Наименование и адрес отправителя (изготовителя) ________________________
Наименование МТ ___________________________________________________
Дата и номер счета-фактур ____________________________________________
Дата и номер накладной на отпуск _____________________________________
Дата установки МТ __________________________________________________
Место установки МТ _________________________________________________
Дата пуско-наладки МТ _______________________________________________
Состояние МТ _______________________________________________________
Серийный номер _____________________________________________________
Год выпуска _________________________________________________________
Указанное оборудование смонтировано, налажено, полностью укомплектовано
(нужное подчеркнуть).
Проведено обучение обслуживающего медицинского персонала _____________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер: _______
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонениях количества и качества:
_____________________________________________________________________
Подписи членов комиссии с указанием Ф.И.О. (при его наличии):
1. ______________
2. ________________
3. ____________________
4. _________
Поставщик __________________________ Заказчик ________________________
место печати место печати
Приложение 6
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт выполненных работ гарантийного сервисного обслуживания
"____"___________20___года
Заказчик: ______________________________________________________________
Место дислокации товара (далее – МТ): ____________________________________
Место выполнения работ гарантийного сервисного обслуживания: на территории
Заказчика, в условиях сервисного центра Поставщика (нужное подчеркнуть)
Номер и дата трехстороннего договора закупа МТ: ___________________________
Выполненные работы: ___________________________________________________
Затраченные материалы при ремонте МТ ___________________________________
Ошибка программы, техническая неисправность, механическая неисправность
(нужное подчеркнуть)
Виды ремонта: гарантийный ремонт, не гарантийный ремонт (нужное подчеркнуть)
Техническое заключение: ________________________________________________
МТ сдал: ______________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
(Заказчик) _____________________________________________________________
МТ принял: Ф.И.О. (при его наличии)
(Поставщик) ___________________________________________________________
Приложение 7
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт о несоответствиях
Дата приема-передачи ________________________________________________
Наименование и адрес Заказчика _______________________________________
Наименование Поставщика ____________________________________________
Наименование медицинской техники ___________________________________
Заводской/серийный номер ____________________________________________
Место дислокации медицинской техники ________________________________
Комплектность ______________________________________________________
Работоспособность и наличие опций, режимов и так далее _________________
Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер _______
Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонений количества и качества
____________________________________________________________
Поставщик (Ф.И.О. (при его наличии)) _______________ (подпись) __________
Заказчик (Ф.И.О. (при его наличии)) _________________ (подпись) __________
Приложение 8
к Типовому трехстороннему
договору закупа медицинской
техники (между единым
дистрибьютором, заказчиком
и поставщиком)
Форма
Акт замены товара
_______________________________________________
Место составления акта и приемки товара (далее - МТ)
"____" ________ 20__ года

1. Өнім берушінің тарабы ______________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
2. Тапсырыс берушінің тарабы __________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Құрамдағы комиссия (әр тараптан): ______________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Өнім берушінің атауы _________________________________________________
Жөнелтушінің (өндірушінің) атауы мен мекенжайы ________________________
МТ атауы ____________________________________________________________
Шот-фактураның күні мен нөмірі ___________ Босатуға арналған жүкқұжаттың
күні мен нөмірі ______________
МТ орнату күні _____________________ МТ орнату орны ___________________
МТ іске қосу-баптау күні ________________ МТ жай-күйі ___________________
Сериялық нөмірі __________________ Шыққан жылы ______________________
Көрсетілген жабдық монтаждалған, ретке келтірілген, толық жинақталған
(қажеттінің астын сызу).
Қызмет көрсететін медициналық персоналды оқыту жүргізілді _______________
Анықталған ақаулардың, ауытқулардың толық сипаттамасы және олардың сипаты:
______________________________________________________________
Ақау себептері, саны мен сапасының ауытқуы туралы комиссияның қорытындысы:
_______________________________________________________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) көрсетілген комиссия мүшелерінің қолдары:
1. ______________ 2. ______________ 3. ________________ 4. _______________
Өнім беруші _________________ Тапсырыс беруші ___________________
мөр орны                               мөр орны
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
6-қосымша
Нысан
Кепілдікті сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісі
"____" ___________20___жыл
Тапсырыс беруші: __________________________________________________________
Тауарды ораластыру орны (бұдан әрі – МТ): ___________________________________
Кепілдікті сервистік қызмет көрсету жұмыстарын орындау орны:
Тапсырыс берушінің аумағында, Өнім берушінің сервистік орталығының
жағдайларында (қажеттінің астын сызу)
МТ сатып алудың үшжақты шартының нөмірі мен күні: __________________________
Орындалған жұмыстар: ____________________________________________________
МТ жөндеу кезінде жұмсалған материалдар _____________________________________
Бағдарлама қатесі, техникалық ақаулық, механикалық ақаулық (қажеттінің астын сызу)
Жөндеу түрлері: кепілдік жөндеу, кепілдік емес жөндеу (қажеттінің астын сызу)
Техникалық қорытынды:
____________________________________________
МТ тапсырды:
_____________________________________________________________
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(Тапсырыс беруші) ________________________
МТ қабылдады:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(Өнім беруші) ________________________
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
7-қосымша
Нысан
Сәйкессіздіктер туралы акт
Қабылдау-беру күні ___________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы мен мекенжайы _______________________________
Өнім берушінің атауы _________________________________________________
Медициналық техиканың атауы _________________________________________
Зауыттық/сериялық нөмірі _____________________________________________
Медициналық техиканың орналасқан орны _______________________________
Жиынтықталуы: ______________________________________________________
Жұмысқа жарамдылық және опциялар, режимдердің бар болуы және тағы басқалар:
____________________________________________________________
Айқындалған ақаулардың, ауытқулардың егжей-тегжейлі сипатталуы және олардың сипаты:
_____________________________________________________
Ақаулардың, сан мен сапасының ауытқуларының себептері туралы
комиссияның қорытындысы: ___________________________________________
Өнім беруші (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) _____________ (қолы) ____________
Тапсырыс беруші (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) ____________ (қолы) ____________
Медициналық техниканы
сатып алудың үлгі үшжақты
шартына (бірыңғай
дистрибьютор, тапсырыс беруші
мен өнім беруші арасында)
8-қосымша
Нысан
Тауарды ауыстыру актісі
__________________________________________
Акт жасау және тауарды қабылдау орны
(бұдан әрі – МТ)
"____" ________ 20__ жыл

5. При возникновении у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона уведомляет другую Сторону в письменной форме, а также информирует об этом вышестоящего руководителя и (или) руководство государственного органа либо организации, сотрудником которой является, и (или) уполномоченные государственные органы в соответствии с пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции".
6. В письменном уведомлении Сторона ссылается на факты или предоставляет материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, его аффилированными лицами, работниками, агентами, представителями, посредниками и (или) субподрядчиками (соисполнителями), выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования Антикоррупционного законодательства.
7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящих Антикоррупционных требований, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
9. В рамках противодействия коррупции, Единый дистрибьютор оставляет за собой право провести комплаенс-проверку Поставщика.
10. В ходе проведения комплаенс-проверки Единый дистрибьютор проверяет Поставщика на предмет наличия оснований для отказа в сотрудничестве / негативной информации / иных сведений, в том числе, но не ограничиваясь, причастность к какой-либо незаконной деятельности, включая проявления коррупции, отмывание денег и финансирование терроризма, наличие Поставщика, его акционеров/учредителей/участников, руководителей в списке лиц, подпавших под международные санкции, запрещающие сотрудничество.
Приложение 28
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Заявка на закуп медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания
Кому:
________________________
(наименование единого
дистрибьютора)
__________________________________________________________________
(наименование заказчика)
в соответствии с пунктом __________ Правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических
услуг (далее – Правила), направляет заявку на закуп медицинской техники
с расширенным сроком сервисного обслуживания: общее количество позиций _____
единиц, на общую сумму ________________ тенге согласно приложениям заявке.
Ф.И.О. руководителя _____________
Приложение 1
к заявке на закуп медицинской
техники с расширенным сроком
сервисного обслуживания
Форма
"Утверждено"
Руководитель
____________________
(наименование заявителя)
__________________________
(Ф.И.О.)
__________________________
(подпись)
__________________________
(дата)
Перечень медицинской техники
Наименование медицинской техники
Кол-во
Условия поставки
Наименование заказчика
Адрес поставки медицинской техники
Срок поставки, не позднее "10" декабря текущего года
DDP
Приложение 2
к заявке на закуп медицинской
техники с расширенным сроком
сервисного обслуживания
Форма
Медицинское задание*
Полное наименование организации здравоохранения (с указанием формы собственности)
1
Сведения о медицинской технике
Наименование медицинской техники (без указания производителя и модели)
Уровень оснащения согласно государственному нормативу сети организации здравоохранения
Форма медицинской помощи, оказываемой организацией здравоохранения
Количество приобретаемой медицинской техники
2
Информация об имеющейся аналогичной и (или) идентичной медицинской техники в организации здравоохранения:
Наименование аналогичной и (или) идентичной медицинской техники (модель, производитель, страна)
3
Информация по планируемым медицинским услугам на запрашиваемую медицинскую технику
Наименование медицинских услуг (планируемых оказывать на запрашиваемой медицинской технике) с подробным описанием функционального назначения
Планируемое количество медицинских услуг на запрашиваемой медицинской технике в год
Отделение или нозология, по которым необходимо использование запрашиваемой медицинской техники
4
Условия организации здравоохранения для эксплуатации запрашиваемой медицинской техники
Площадь помещения (в кв. м) (отделение или кабинет)
Высота помещения
Нагрузка на пол
Электроснабжение
Особые параметры (при наличии)
5
Срок поставки
Срок поставки, не позднее "10" декабря текущего года
6
Условия поставки
DDP
7
Адрес поставки медицинской техники
8
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц

5. Тарапта қандай да бір Сыбайлас жемқорлыққа қарсы жағдайлардың бұзылғаны немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған кезде, тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша нысанда хабардар етеді, сондай-ақ бұл туралы жоғары тұрған басшыға және (немесе) қызметкері болып табылатын мемлекеттік органның не ұйымның басшылығына және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 1-тармағына сәйкес хабарлайды.
6. Жазбаша хабарламада Тарап контрагенттің, оның үлестес тұлғаларының, жұмыскерлерінің, агенттерінің, өкілдерінің, делдалдардың және (немесе) қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) осы шарттардың қандай да бір ережелерін бұзу болғанын немесе болуы мүмкін екенін анық растайтын немесе болжауға негіз болатын, қолданылатын заңнамада пара беру немесе алу, коммерциялық сатып алу ретінде сараланатын әрекеттерден, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерден көрінетін фактілерге сілтеме жасайды немесе материалдарды ұсынады.
7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл шеңберінде Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіге комплаенс-тексеру жүргізу құқығын өзіне қалдырады.
10. Комплаенс-тексеру жүргізу барысында Бірыңғай дистрибьютор Өнім берушіні ынтымақтастықтан бас тарту үшін негіздердің/теріс ақпараттың/өзге де мәліметтердің болуын, оның ішінде, бірақ онымен шектелмей, сыбайлас жемқорлық көріністерін, ақшаның ізін жасыруды және терроризмді қаржыландыруды қоса алғанда, қандай да бір заңсыз қызметке қатыстылығын, Өнім берушінің, оның акционерлерінің/ құрылтайшыларының/ қатысушыларының, басшыларының ынтымақтастыққа тыйым салатын халықаралық санкцияларға ұшыраған адамдар тізімінде болуын тексереді.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
28-қосымша
Нысан
Сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алуға өтінім
Кімге:
____________________________
(бірыңғай дистрибьютордың
атауы)
_____________________________________(тапсырыс берушінің атауы)
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан – Қағидалар) _____ тармағына сәйкес позициялардың жалпы саны ______ бірлік, жалпы сомасы ________________ теңгеге сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы өтінімге қосымшаларға сәйкес сатып алуға өтінім жібереді.
Басшының Т.А.Ә. _____________
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алуға арналған
өтінімге
1-қосымша
Нысан
"Бекітілді"
Басшы _____________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(қолы)
____________________________
(күні)
Медициналық техниканың тізбесі
Медицина лық техника ның атауы
Саны
Беру шарттары
Тапсырыс берушінің атауы
Медициналық техниканы беру мекенжайы
Беру мерзімі, күнтізбелік күн ағымдағы жылдың "10" желтоқсаннан кешіктірмей
DDP
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алуға арналған
өтінімге
2-қосымша
Нысан
Медициналық тапсырма*
Денсаулық сақтау ұйымының толық атауы (меншік нысанын көрсете отырып)
1
Медициналық техника туралы мәліметтер
Медициналық техниканың атауы (өндіруші мен модельді көрсетпей)
Денсаулық сақтау ұйымы желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес жарақтандыру деңгейі
Денсаулық сақтау ұйымы көрсететін медициналық көмектің нысаны
Сатып алынатын медициналық техниканың саны
2
Денсаулық сақтау ұйымындағы ұқсас және (немесе) бірдей медициналық техника туралы ақпарат:
Ұқсас және (немесе) бірдей медициналық техниканың атауы (моделі, өндірушісі, елі)
3
Сұратылған медициналық техникаға жоспарланған медициналық қызметтер бойынша ақпарат
Функционалдық мақсатын егжей-тегжейлі сипаттай отырып, медициналық қызметтердің атауы (сұратылған медициналық техникаға көрсетуге жоспарланған)
Сұратылатын медициналық техникаға жылына көрсетілетін медициналық қызметтердің жоспарланатын саны
Сұратылған медициналық техниканы пайдалану қажет бөлімше немесе нозология
4
Сұратылған медициналық техниканы пайдалану үшін денсаулық сақтауды ұйымдастыру шарттары
Бөлме-жайдың ауданы (ш.м.) (бөлімше немесе кабинет)
Бөлме-жайдың биіктігі
Еденге жүктеме
Электрмен жабдықтау
Ерекше параметрлер (бар болған жағдайда)
5
Беру мерзімі
Беру мерзімі ағымдағы жылдың "10" желтоқсанынан кешіктірмей
6
Беру шарттары
DDP
7
Медициналық техниканы беру мекенжайы
8
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары

Цена за единицу в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки с учетом стоимости всех необходимых сопутствующих услуг включая сервисное обслуживание в течение 37 месяцев с момента поставки медицинской техники
8
Цена на сервисное обслуживание в тенге на срок после истечения гарантированного срока сервисного обслуживания (свыше 37 месяцев)
9
Сумма поставки в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, сервисное обслуживание в течение указанного срока, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы.

Медициналық техниканы жеткізген сәттен бастап 37 ай ішінде сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, барлық қажетті ілеспе қызметтердің құнын ескере отырып, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 шарттарында теңгемен бірлік бағасы
8
Сервистік қызмет көрсетудің кепілдік берілген мерзімі өткеннен кейінгі мерзімге теңгемен сервистік қызмет көрсетуге арналған баға
(37 айдан астам)
9
Әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, ҚҚС-ты және басқа да салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 беру шарттарымен теңгемен жеткізу сомасы

*(Вычисляется по следующей формуле: (графа 7 + графа 8) * графу 6)
Дата "___" ____________ 20___ г.
Должность, Ф.И.О. _________________ __________________
Приложение 30
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Заключение по сравнительному анализу функциональных параметров технической спецификации потенциальных поставщиков №___________ "____" __________20___ года
1. Общая информация:
2. Дата получения заявки–
3. Текущая дата -
4. Наименование медицинской техники –
5. Результат проведенной экспертизы:
Наименование потенциальных поставщиков
Общие значения параметров технической спецификации медицинской техники
Наименование комплектующего
Количество комплектующего (единиц)
Сопоставляемые параметры медицинской техники из технической спецификации
Модель медицинской техники 1
Значения параметров технической характеристики медицинской техники, зарегистрированной в Республике Казахстан: модель________, производитель, номер регистрационного удостоверения Республики Казахстан ____
Модель медицинской техники 2
Значения параметров технической характеристики медицинской техники, зарегистрированной в Республике Казахстан: модель________, производитель, номер регистрационного удостоверения Республики Казахстан ____
1
2
Стоимость медицинской техники с учетом гарантированного сервисного обслуживания
_____ тенге (арифметически средняя стоимость)
Стоимость постгарантийного сервисного обслуживания медицинской техники на весь срок эксплуатации (свыше 37 месяцев)
_____ тенге (арифметически средняя стоимость)
Общая стоимость поставки медицинской техники с учетом всех расходов
_____ тенге (сумма для закупа медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания
Соотношение в процентах стоимости постгарантийного сервисного обслуживания медицинской техники к стоимости медицинсокой техники с учетом гарантированного срока сервисного обслуживания
__ % (средний процент стоимости постгарантийного сервисного обслуживания)
Эксперт __________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель структурного подразделения или лицо его замещающее
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Приложение 31
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных
средств и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
фармацевтических услуг
Форма
Техническая спецификация медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания
№ п/п
Критерии
Описание
1
Наименование медицинской техники
2
Требования к комплектации
№ п/п
Наименование комплектующего к медицинской технике
Техническая характеристика комплектующего к медицинской технике
Требуемое количество (с указанием единицы измерения)
Основные комплектующие
Дополнительные комплектующие
Расходные материалы и изнашиваемые узлы
3
Требования к условиям эксплуатации
4
Условия осуществления поставки медицинской техники (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2020)
DDP пункт назначения
5
Срок поставки медицинской техники и место дислокации
___календарных дней, не позднее "__"_________ г. Адрес:
6
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц

*(Келесі формула бойынша есептеледі: (7-баған + 8-баған) * 6-баған)
Күні "___" ____________ 20___ ж.
Лауазымы, Т.А.Ә. _________________ __________________
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Әлеуетті өнім берушілердің техникалық ерекшелігінің функционалдық параметрлерін салыстырмалы талдау бойынша қорытынды
№___________ "____" __________20___ жылғы
1. Жалпы ақпарат:
2. Өтінімді алу күні –
3. Ағымдағы дата -
4. Медициналық техниканың атауы–
5. Жүргізілген сараптаманың қорытындысы:
Әлеуетті өнім берушілердің атауы
Медициналық техниканың техникалық ерекшелігінің параметрлерінің жалпы мәндері
Құрамдас бөлшектердің атауы
Құрамдас бөлшектердің саны
(бірлік)
Техникалық ерекшеліктен медициналық техниканың салыстырылатын параметрлері
Медициналық техниканың моделі 1
Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы параметрлерінің мәндері: моделі_________, өндіруші, Қазақстан Республикасының тіркеу куәлігінің нөмірі ____
Медициналық техниканың моделі 2
Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы параметрлерінің мәндері: моделі_________, өндіруші, Қазақстан Республикасының тіркеу куәлігінің нөмірі ____
1
2
Кепілдендірілген сервистік қызмет көрсетуді ескере отырып, медициналық техниканың құны
_____ теңге (арифметикалық орташа құны)
Медициналық техниканы пайдаланудың барлық мерзіміне кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құны (37 айдан астам)
_____ теңге (арифметикалық орташа құны)
Барлық шығындарды ескере отырып, медициналық техниканы берудің жалпы құны
_____ теңге (сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы сатып алуға арналған сома)
Сервистік қызмет көрсетудің кепілдік берілген мерзімін ескере отырып, медициналық техникаға кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құнының медициналық техника құнына арақатынасы
__ % (кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құнының орташа пайызы)
Сарапшы__________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын адам
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдар үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі, медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде, бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнаулы
емдік өнімдерді,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
31-қосымша
Нысан
Сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканың техникалық ерекшелігі
р/с №
Өлшемшарттар
Сипаттау
1
Медициналық техниканың атауы
2
Жиынтықтауға талаптар
р/с №
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің атауы
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің техникалық сипаттамасы
Талап етілетін саны (өлшем бірлігін көрсете отырып)
Негізгі жиынтықтаушылар
Қосымша жиынтықтаушылар
Шығыс материалдары және тозатын түйіндер
3
Пайдалану шарттарына қойылатын талаптар
4
Медициналық техниканы беруді жүзеге асыру шарттары (ИНКОТЕРМС 2020 сәйкес)
DDP белгіленген пункт
5
Медициналық техниканы беру мерзімі және орналасқан жері
___күнтізбелік күннен кешіктірмей "__"_________ ж. Мекенжайы:
6
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары

Глава 1. Предмет договора
1.1. Поставщик обязуется поставить Заказчику по адресу: ______ медицинскую технику (далее – Товар) в течение _____ календарных дней с момента заключения Договора, в комплектации согласно приложению 1 к Договору и соответствующую технической спецификации, предусмотренной приложением 2 к Договору, осуществить монтаж Товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации Товара, предоставлять отчеты о поставке Товара и сервисном обслуживании по Договору Единому дистрибьютору по форме, согласно приложению 3 и (или) приложению 8 к Договору, Заказчик обязуется принять Товар у Поставщика и оплатить его путем перечисления денег на банковской счет Поставщика в порядке, предусмотренном Договором.
Глава 2. Цена договора
1.2. Цена Договора составляет __________ (цифрами и прописью) тенге, в том числе:
1) Стоимость медицинской техники с учетом гарантированного сервисного обслуживания в размере ______ (цифрами и прописью) тенге;
2) Стоимость постгарантийного сервисного обслуживания в размере ______(цифрами и прописью) тенге. При этом стоимость постгарантийного сервисного обслуживания определяется путем извлечения из общей стоимости лота процента стоимости постгарантийного срока сервисного обслуживания в соответствии с технической спецификацией лота.
1.3. Цена Договора включает в себя стоимость поставки, монтажа и установки оборудования, услуг по обеспечению работоспособности Товара, включая все затраты, издержки и иные расходы Поставщика, в том числе сопутствующие, связанные с исполнением настоящего Договора, включая налогообложение, материалы и запасные части, необходимые для планового и экстренного ремонта, и обеспечению работоспособности Товара.
1.4. Цена на Товар предусмотрена приложением 1 к Договору, на основании Протокола , и остается неизменной в течение срока действия Договора за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
1.5. Налогообложение, связанное с исполнением Договора, производится Сторонами в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок оплаты
1.6. Оплата стоимости Товара по Договору производится Заказчиком путем перечисления денег на банковский счет Поставщика, указанный в Договоре в следующем порядке:
1) Заказчик оплачивает Поставщику стоимость медицинской техники с учетом гарантированного сервисного обслуживания согласно подпункту 1) пункта 2.1. настоящего договора по факту его поставки в
2) течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания соответствующего акта приема-передачи Товара.
3) Стоимость постгарантийного сервисного обслуживания оплачивается Заказчиком на основании принятых Заказчиком актов выполненных работ 1 (один) раз в квартал за вычетом суммы ответственности Поставщика в соответствии с главой 7 Договора.

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге: ___________ мекенжайы бойынша Шарт жасалған сәттен бастап _____ күнтізбелік күн ішінде, Шартқа
1-қосымшаға сәйкес жиынтықта және Шартқа 2-қосымшада көзделген техникалық ерекшелікке сәйкес медициналық техниканы (бұдан әрі – Тауар) беруге, Тауарды монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын және Тапсырыс берушінің медициналық персоналын Тауарды пайдалану бойынша оқытуды жүзеге асыруға, Шартқа 3-қосымшаға және (немесе) 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шарт бойынша Тауарды жеткізу және сервистік қызмет көрсету туралы есептерді Бірыңғай дистрибьюторға беруге, Тапсырыс беруші Тауарды Өнім берушіден қабылдауға және Шартта көзделген тәртіппен Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен оны төлеуге міндеттенеді.
2-тарау. Шарттың бағасы
2. Шарттың бағасы ____________________________ теңгені ( цифрмен және жазумен) құрайды, оның ішінде:
1) кепілді сервистік қызмет көрсетуді ескере отырып, медициналық техниканың құны _____________ (цифрмен және жазумен) теңге мөлшерінде;
2) кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құны ______(санмен және жазумен) теңге. Бұл ретте кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құны лоттың техникалық ерекшелігіне сәйкес сервистік қызмет көрсетудің кепілдіктен кейінгі мерзімі құнының пайызын лоттың жалпы құнынан алу жолымен айқындалады.
2.2. Шарттың бағасы өнім берушінің барлық шығындарын, шығыстарын және өзге де шығыстарын қоса алғанда, оның ішінде осы Шарттың орындалуына байланысты ілеспе шығыстарды, жабдықты жеткізу, монтаждау және орнату, тауардың жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтердің, жоспарлы және шұғыл жөндеу үшін қажетті салық салуды, материалдар мен қосалқы бөлшектерді қоса алғанда, құнын қамтиды.
2.3. Тауардың бағасы хаттама негізінде Шартқа 1-қосымшада көзделген және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың қолданылу мерзімі ішінде өзгеріссіз қалады.
2.4. Шартты орындаумен байланысты салынатын салықты Тараптар Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізеді.
3-тарау. Төлем тәртібі
3.1. Шарт бойынша тауарға ақы төлеуді Тапсырыс беруші Шартта көрсетілген Өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) Тапсырыс беруші Өнім берушіге осы Шарттың 2.1-тармақтың
1) тармақшасына сәйкес кепілді сервистік қызмет көрсетуді ескере отырып, тауарды қабылдау-берудің тиісті актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оны жеткізу фактісі бойынша медициналық техниканың құнын төлейді;
2) кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құнын Тапсырыс беруші Шарттың 7-тарауына сәйкес өнім берушінің жауапкершілік сомасын шегергенде, Тапсырыс беруші қабылдаған орындалған жұмыстар актілерінің негізінде тоқсанына 1 (бір) рет төлейді.

1) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ по количеству, указанному в акте приема-передачи Товара;
2) по комплектации согласно комплектации закупаемого Товара;
3) по качеству, указанному в технической спецификации, номеру и сроку действия регистрационного удостоверения и заключения о безопасности и качестве Товара на каждое наименование Товара.
1.20. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки и монтажа Товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы с Товаром, монтаж, установку, наладку и подключение Товара.
1.21. При осуществлении поставки Товара, Поставщик представляет Заказчику сервис-коды для доступа к программному обеспечению на Товар.
1.22. Заказчик обязуется обеспечить местонахождение и использование Товара по адресу, указанному в главе 1 Договора до истечения постгарантийного срока сервисного обслуживания. При объективной необходимости передислокация осуществляется по согласованию с Поставщиком.
1.23. При обнаружении несоответствия поставленного Товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте о несоответствиях по форме согласно приложению 6 к Договору.
1.24. Поставщик обязуется в течение __ (______) календарных дней устранить все замечания Заказчика к поставленному Товару в соответствии с Приложением 6 к настоящему договору.
1.25. Оказание услуг по инструктажу специалистов Заказчика правилам эксплуатации Товара выполняется Поставщиком, либо с привлечением соисполнителей, обладающих необходимыми разрешениями/лицензиями на выполнение таких работ/оказание услуг.
1.26. Инструктаж специалистов Заказчика, эксплуатирующих Товар, включает в себя инструктаж о правилах эксплуатации Товара, предусмотренных технической и (или) эксплуатационной документацией производителя (изготовителя) Товара, в объеме и порядке, предусмотренном технической и (или) эксплуатационной документацией производителя (изготовителя) Товара.
1.27. Поставщик обязан провести инструктаж о правилах эксплуатации Товара не менее чем 2 (два) специалистов (врачей) Заказчика, в отношении каждой единицы поставленного Товара и не менее 1 (одного) специалиста-инженера для осуществления текущего контроля Товара (при наличии специалиста-инженера с высшим или средне-специальным образованием).
1.28. Обучение проводится не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Сторонами Акта приема-передачи Оборудования, если иной срок не оговорен Заказчиком и Поставщиком.
1.29. Продолжительность обучения (инструктажа) составляет не менее 3 (три) рабочих дней и не менее 3 (три) часов в день.
1.30. По окончании прохождения обучения Заказчиком и Поставщиком составляется в произвольной форме акт о прохождении обучения (инструктажа) с наличием подписей и указанием лиц, прошедших обучение (инструктаж).
1.31. По запросу Заказчика, Поставщик проводит инструктаж (обучение) специалистов Заказчика в течение 20 (двадцати) рабочих дней после направления указанного запроса, но не более 1 (один) раз в год. При необходимости дополнительного инструктажа, обучение проводится по согласованию Сторон.

1) Тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген сан бойынша монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізгеннен кейін;
2) сатып алынатын Тауарды жиынтықтауға сәйкес жинақтау бойынша;
3) техникалық ерекшелікте көрсетілген сапа, тіркеу куәлігінің нөмірі мен қолданылу мерзімі және Тауардың әрбір атауына Тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытынды бойынша.
4.14. Өнім беруші Тауармен жұмыс істеу, Тауарды монтаждау, орнату, баптау және қосу үшін персоналды оқытуға құжаттамалық растамасы бар білікті мамандардың Тауарды жеткізу және монтаждау процесін сүйемелдеуін қамтамасыз етеді.
4.15. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші Тапсырыс берушіге Тауарды бағдарламалық қамтамасыз етуге қол жеткізу үшін сервис-кодтарды ұсынады.
4.16. Тапсырыс беруші сервистік қызмет көрсетудің кепілдіктен кейінгі мерзімі аяқталғанға дейін Шарттың 1-тарауында көрсетілген мекенжай бойынша тауардың орналасқан жерін және пайдаланылуын қамтамасыз етуге міндеттенеді. Объективті қажеттілік кезінде қайта орналастыру Өнім берушімен келісу бойынша жүзеге асырылады.
4.17. Берілген Тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкессіздігі анықталған кезде бұл сәйкессіздіктер шартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкессіздіктер туралы актіде көрсетіледі.
4.18. Өнім беруші осы Шартқа 6-қосымшаға сәйкес берілген Тауарға Тапсырыс берушінің барлық ескертулерін күнтізбелік __ (______) күн ішінде жоюға міндеттенеді.
4.19. Тапсырыс берушінің мамандарына Тауарды пайдалану қағидаларына нұсқау беру бойынша қызметтерді Өнім беруші көрсетеді не осындай жұмыстарды орындауға/қызметтер көрсетуге қажетті рұқсаттары/лицензиялары бар бірлесіп орындаушыларды тарта отырып орындайды.
4.20. Тапсырыс берушінің Тауарды пайдаланатын мамандарына нұсқау беру Тауарды өндірушінің (дайындаушының) техникалық және (немесе) пайдалану құжаттамасында көзделген Тауарды пайдалану қағидалары туралы, Тауарды өндірушінің (дайындаушының) техникалық және (немесе) пайдалану құжаттамасында көзделген көлемде және тәртіппен нұсқауды қамтиды.
4.21. Өнім беруші берілген Тауардың әрбір бірлігіне қатысты Тапсырыс берушінің кемінде 2 (екі) маманының (дәрігерлерінің) және Тауарға ағымдағы бақылауды жүзеге асыру үшін кемінде 1 (бір) маман-инженердің (жоғары немесе арнаулы орта білімі бар маман-инженер болған кезде) Тауарды пайдалану қағидалары туралы нұсқау жүргізуге міндетті.
4.22. Егер Тапсырыс беруші мен Өнім беруші өзге мерзімді ескертпесе, оқыту Жабдықты қабылдау-беру актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап
10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
4.23. Оқытудың (нұсқаудың) ұзақтығы кемінде 3 (үш) жұмыс күнін және күніне кемінде 3 (үш) сағатты құрайды.
4.24. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші оқуды аяқтағаннан кейін оқудан (нұсқаудан) өткен адамдар көрсетіліп және қолдары қойылып оқудан (нұсқаудан) өтуі туралы еркін нысанда акт жасалады.
4.25. Тапсырыс берушінің сұрауымен Өнім беруші Тапсырыс берушінің мамандарына көрсетілген сұрау салуды жібергеннен кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде, бірақ жылына 1 (бір) реттен аспайтын нұсқау беруді (оқытуды) жүргізеді. Қосымша нұсқау қажет болған жағдайда оқыту Тараптардың келісуімен жүргізіледі.

Глава 8. Права и обязанности Сторон
1.58. Заказчик обязан:
1) в установленные Договором сроки оплачивать стоимость Договора Поставщику в соответствии с условиями Договора;
2) при нарушении срока оплаты поставки по Договору оплачивать в пользу Поставщика неустойку, предусмотренную Договором;
3) возвратить Поставщику гарантийное обеспечение в соответствии с условиями Договора.
4) выполнять свои обязательства, предусмотренные условиями Договора.
5) при получении претензии, требований, письменных обращений от Сторон Договора, в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней предоставить письменный ответ на обращение;
6) направлять для прохождения инструктажа (обучение, тренинг) своих специалистов (инженеров, специалистов, работников);
7) соблюдать условия эксплуатации поставленного Товара, определенные в Правилах осуществления сервисного обслуживания медицинских изделий в Республике Казахстан;
8) не проводить ремонтные работы Товара самостоятельно;
9) подготовить помещения для монтажа, установки Товара;
10) представлять Единому дистрибьютору отчет о поставке Товара по форме согласно приложению 3 к Договору в течение 2 (два) рабочих дней с даты поставки Товара.
1.59. Заказчик вправе:
1) требовать от Поставщика надлежащего исполнения обязательств, предусмотренных Договором;
2) отказаться от приемки некачественного Товара и ненадлежащим образом оказанных услуг и потребовать безвозмездного устранения недостатков, в том числе требовать замены Товара в соответствии с Договором;
3) запрашивать у Поставщика информацию об исполнении им обязательств по Договору;
4) требовать оплаты Поставщиком неустойки в предусмотренных Договором случаях;
5) направлять уведомления Поставщику о необходимости проведения сервисного обслуживания или сообщать о технических неполадках Товара для проведения ремонта;
6) в письменном виде требовать от Поставщика предоставления пояснений при выявлении фактов выполнения обязательств ненадлежащего качества.
1.60. Поставщик обязан:
1) выполнять свои обязательства, предусмотренные условиями Договора.
2) внести в пользу Заказчика в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения настоящего договора обеспечение исполнения обязательств Поставщика по Договору в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика в размере 3 (три) процента от цены;
3) поставить Заказчику в предусмотренные Договором сроки Товар, соответствующий предъявляемым к нему требованиям, указанным в Договоре;
4) уведомить Заказчика за 5 (пять) рабочих дней о поставке Товара путем направления письменного обращения Заказчику;

8-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
8.1. Тапсырыс беруші:
1) Шартта белгіленген мерзімдерде Шарттың талаптарына сәйкес Өнім берушіге Шарттың құнын төлеуге;
2) Шарт бойынша жеткізілімге төлем жасау мерзімі бұзылған кезде Өнім берушінің пайдасына Шартта көзделген тұрақсыздық айыбын төлеуге;
3) Өнім берушіге Шарттың талаптарына сәйкес кепілді қамтамасыз етуді қайтаруға;
4) Шарт талаптарында көзделген өз міндеттемелерін орындауға;
5) Шарт Тараптарынан шағым, талаптар, жазбаша өтініштер алынған кезде 15 (он бес) жұмыс күні ішінде өтінішке жазбаша жауап беруге;
6) өз мамандарын (инженерлерді, мамандарды, қызметкерлерді) нұсқамадан (оқытудан, тренингтен) өту үшін жіберуге;
7) Қазақстан Республикасында медициналық бұйымдарға сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларында айқындалған берілген Тауарды пайдалану шарттарын сақтауға;
8) Тауарды өз бетінше жөндеу жұмыстарын жүргізбеуге;
9) Тауарды монтаждау, орнату үшін бөлме-жайларды дайындауға;
10) Бірыңғай дистрибьюторға Тауарды беру күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тауарды беру туралы есеп беруге міндетті.
8.2. Тапсырыс беруші:
1) Өнім берушіден Шартта көзделген міндеттемелердің тиісінше орындалуын талап етуге;
2) сапасыз тауарды және тиісінше көрсетілмеген қызметтерді қабылдаудан бас тартуға және кемшіліктерді өтеусіз жоюды талап етуге, оның ішінде Шартқа сәйкес Тауарды ауыстыруды талап етуге;
3) Өнім берушіден Шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуы туралы ақпарат сұратуға;
4) Өнім берушінің Шартта көзделген жағдайларда тұрақсыздық айыбын төлеуін талап етуге;
5) сервистік қызмет көрсету қажеттілігі туралы Өнім берушіге хабарлама жіберуге немесе жөндеу жүргізу үшін тауардың техникалық ақаулары туралы хабарлауға;
6) міндеттемелерді сапасыз орындау фактілері анықталған кезде Өнім берушіден жазбаша түрде түсініктеме беруді талап етуге құқылы.
8.3. Өнім беруші:
1) Шарт талаптарында көзделген өз міндеттемелерін орындауға;
2) Тапсырыс берушінің пайдасына осы Шарт жасалған күннен бастап
10 (он) жұмыс күні ішінде Өнім берушінің Шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етуді Тапсырыс берушінің банк шотына банк кепілдігін немесе кепілді ақшалай жарна түрінде бағаның 3 (үш) пайызы мөлшерінде енгізуге;
3) Тапсырыс берушіге Шартта көрсетілген талаптарға сәйкес келетін Шартта көзделген мерзімдерде Тауар беруге;
4) Тапсырыс берушіге жазбаша өтініш жіберу жолымен Тауарды беру туралы Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні бұрын хабардар етуге;

5) осуществить монтаж Товара, пуско-наладочные работы и обучение медицинского персонала Заказчика по эксплуатации Товара в месте его доставки в порядке и сроки, предусмотренные Договором;
6) в соответствии с порядком и в сроки, предусмотренные Договором, осуществлять гарантийное и постгарантийное сервисное обслуживание Товара;
7) оплачивать в пользу Заказчика штрафы и неустойку в предусмотренных Договором случаях;
8) при наличии скрытых дефектов, влекущих невозможность эксплуатации Товара или его частей в соответствии с целевым назначением, поставщик обязуется заменить Товар на аналогичную технику надлежащего качества.
9) обеспечивать инструктаж специалистов Заказчика в порядке, сроки и на условиях, предусмотренных настоящим Договором;
10) на основании запроса Заказчика (не чаще 1 раза в год) проводить инструктаж специалистов Заказчика в течение 30 (тридцати) рабочих дней после направления запроса;
11) использовать квалифицированных специалистов (персонал) для поставки Товара и оказания сервисного обслуживания;
12) своими силами и за свой счет устранять допущенные при установке Товара и оказании сервисного обслуживания Товара недостатки;
13) В течение 10 (десяти) рабочих дней с момента поставки Товара предоставить Заказчику регламент технического обслуживания и ремонта Товара Поставщиком;
14) при получении претензии, требований, письменных обращений от Сторон Договора, в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней предоставить письменный ответ на обращение.
1.61. Поставщик вправе:
1) в предусмотренные Договором сроки получить от Заказчика оплату в соответствии с настоящим договором;
2) требовать оплаты Заказчиком в пользу Поставщика неустойки в предусмотренных Договором случаях;
3) при полном исполнении обязательств по Договору требовать возврата от Заказчика представленное Поставщиком гарантийное обеспечение по Договору;
4) требовать исполнения обязательств Сторонами в соответствии с Договором;
5) требовать от сторон предоставления доступа к Товару для осуществления своих обязательств по Договору;
6) в соответствии с условиями Договора, осуществить поставку аналогичного Товара, качество, технические и функциональные характеристики которого являются улучшенными по сравнению с качеством и соответствующими техническими и функциональными характеристиками Товара;
7) требовать продления сроков исполнения своих обязательств на соответствующий период в случаях нарушений Заказчиком своих обязательств, предусмотренных настоящим договором, которые будут являться причиной задержки срока исполнения обязательств Поставщиком.

5) Тауарды монтаждауды, Тапсырыс берушінің медициналық персоналын Тауарды беру орнында оны пайдалану бойынша іске қосу-баптау жұмыстарын және оқытуды Шартта көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асыруға;
6) Шартта көзделген тәртіпке сәйкес және мерзімдерде Тауарға кепілді және кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға;
7) Шартта көзделген жағдайларда Тапсырыс берушінің пайдасына айыппұлдар мен тұрақсыздық айыбын төлеуге;
8) нысаналы мақсатына сәйкес Тауарды немесе оның бөліктерін пайдалану мүмкін еместігіне әкеп соғатын жасырын ақаулар болған кезде Өнім беруші Тауарды тиісті сападағы ұқсас техникаға ауыстыруға;
9) Тапсырыс берушінің мамандарына осы Шартта көзделген тәртіппен, мерзімдерде және шарттарда нұсқама беруді қамтамасыз етуге;
10) Тапсырыс берушінің сұрауы негізінде (жылына 1 реттен жиі емес) сұрау салуды жібергеннен кейін 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушінің мамандарына нұсқама жүргізуге;
11) Тауарды беру және сервистік қызмет көрсету үшін білікті мамандарды (персоналды) пайдалануға;
12) Тауарды орнату және Тауарға сервистік қызмет көрсету кезінде жіберілген кемшіліктерді өз күшімен және өз есебінен жоюға;
13) Тауарды берген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіге Өнім берушінің тауарға техникалық қызмет көрсету және жөндеу регламентін ұсынуға;
14) Шарт Тараптарынан шағым, талаптар, жазбаша өтініштер алынған кезде 15 (он бес) жұмыс күні ішінде өтінішке жазбаша жауап беруге міндетті.
8.4. Өнім беруші:
1) Шартта көзделген мерзімдерде Тапсырыс берушіден осы Шартқа сәйкес төлем алуға;
2) Тапсырыс берушінің Шартта көзделген жағдайларда тұрақсыздық айыбын Өнім берушінің пайдасына төлеуін талап етуге
3) Шарт бойынша міндеттемелер толық орындалған кезде Өнім беруші ұсынған Шарт бойынша кепілді қамтамасыз етуді Тапсырыс берушіден қайтаруды талап етуге;
4) Тараптардың Шартқа сәйкес міндеттемелерін орындауын талап етуге;
5) Шарт бойынша өз міндеттемелерін жүзеге асыру үшін Тараптардан Тауарға қол жеткізуді талап етуге;
6) Шарттың талаптарына сәйкес сапасы, техникалық және функционалдық сипаттамалары Тауардың сапасымен және тиісті техникалық және функционалдық сипаттамаларымен салыстырғанда жақсартылған ұқсас Тауарды беруді жүзеге асыруға;
7) Тапсырыс беруші осы Шартта көзделген өз міндеттемелерін бұзуы Өнім берушінің міндеттемелерді орындау мерзімін кешіктіруіне себеп болатын жағдайларда өз міндеттемелерін орындау мерзімдерін тиісті кезеңге ұзартуды талап етуге құқылы.

Глава 11. Заключительные положения
1.81. Если в основном тексте Договора либо его приложениях не определено иное, в настоящем Договоре слова и выражения, используемые тексте, имеют значения, содержащиеся в приложении 13 к настоящему Договору.
1.82. Все изменения и дополнения к Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
1.83. Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои права и обязанности по Договору третьим лицам.
1.84. При изменении наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она в течение 5 (пять) рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом другую Сторону и вносят в Договор соответствующих изменений
1.85. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
1.86. При невозможности разрешения спора между Сторонами, одна из Сторон вправе обратиться к другой Стороне с соответствующим иском в судебном порядке по месту нахождения Заказчика.
1.87. Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
1.88. Договор вступает в силу с момента его подписания и действует по 31 декабря ____ года, а в части взаиморасчетов, гарантийного и постгарантийного сервисного обслуживания – до их полного выполнения Сторонами.
Глава 12. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Заказчик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О.
Печать (при наличии)
Поставщик: _____________________
БИН Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О.
Печать (при наличии)
Приложение 1
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Перечень и комплектация медицинской техники
Наименование медицинской техники
Комплектация
Количество, единиц
Стоимость медицинской техники, тенге
Стоимость постгарантийного сервисного обслуживания на весь срок
Стоимость постгарантийного сервисного обслуживания на 1 год (формула: общая стоимость постгарантийного сервисного обслуживания на весь срок / срок (кол-во) лет срока постгарантийного сервисного обслуживания)
Общая стоимость медицинской техники,
тенге
Срок поставки
Итого:
Заказчик: _________________
место печати
Поставщик: _________________
место печати
Приложение 2
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Техническая спецификация медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания
№ п/п
Критерии
Описание
1
Наименование медицинской техники
2
Требования к комплектации
№ п/п
Наименование комплектующего к медицинской технике (наименования комплектующего в соответствии с регистрационным удостоверением медицинской техники)
Техническая характеристика комплектующего к медицинской технике
Требуемое количество (с указанием единицы измерения)
Основные комплектующие
Дополнительные комплектующие
Расходные материалы и изнашиваемые узлы
3
Требования к условиям эксплуатации
4
Условия осуществления поставки медицинской техники (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2020)
DDP пункт назначения
5
Срок поставки медицинской техники и место дислокации
___календарных дней, не позднее "__"_________ г. Адрес:
6
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц

11-тарау. Қорытынды ережелер
11.1. Егер Шарттың негізгі мәтінінде не оның қосымшаларында өзгеше белгіленбесе, осы Шартта мәтінде пайдаланылатын сөздер мен сөз тіркестерінің осы Шартқа 13-қосымшада қамтылған мағыналары болады.
11.2. Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалса, оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойса және Тараптардың мөрлерімен куәландырылса, күшіне ие болады.
11.3. Тарап екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
11.4. Қандай да бір Тараптың атауы, заңды мекенжайы және басқа да деректемелері өзгерген кезде, ол осындай өзгерістер болған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы екінші Тарапты жазбаша хабардар етеді және Шартқа тиісті өзгерістер енгізеді.
11.5. Тараптардың Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
11.6. Тараптар арасында дауды шешу мүмкін болмаған кезде Тараптардың бірі Тапсырыс берушінің орналасқан жері бойынша сот тәртібімен тиісті талап қоюмен екінші Тарапқа жүгінуге құқылы.
11.7. Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада жасалды.
11.8. Шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және ____ жылғы 31 желтоқсанға дейін, ал өзара есеп айырысу, кепілдік және кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету бөлігінде Тараптар оларды толық орындағанға дейін қолданылады.
12-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________________
Қолы, Т.А.Ә.
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________________
Қолы, Т.А.Ә.
Мөрі (бар болған жағдайда)
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
1-қосымша
Тауардың тізбесі мен жиынтықталуы
р/с№
Медициналық техниканың атауы
Жиынтықталуы
Саны, бірлігі
Медициналық техниканың құны,
теңге
Барлық мерзімге кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құны
1 жылға кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құны (формула: барлық мерзімге кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету құны / кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсетудің мерзімі (саны)
Медициналық техниканың жалпы құны,
теңге
Беру мерзімі
Жиыны
Тапсырыс беруші
Өнім беруші
_____________________
_____________________
мөр орны
мөр орны
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
2-қосымша
Сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканың техникалық ерекшелігі
р/с №
Өлшемшарттар
Сипаттау
1
Медициналық техниканың атауы
2
Жиынтықтауға талаптар
р/с №
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің атауы (медициналық техниканың тіркеу куәлігіне сәйкес құрамдас бөлшектерінің атауы)
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің техникалық сипаттамасы
Талап етілетін саны (өлшем бірлігін көрсете отырып)
Негізгі жиынтықтаушылар
Қосымша жиынтықтаушылар
Шығыс материалдары және тозатын түйіндер
3
Пайдалану шарттарына қойылатын талаптар
4
Медициналық техниканы беруді жүзеге асыру шарттары (ИНКОТЕРМС 2020 сәйкес)
DDP белгіленген пункт
5
Медициналық техниканы беру мерзімі және орналасқан жері
___күнтізбелік күннен кешіктірмей "__"_________ ж. Мекенжайы:
6
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары

1. ___________________________
2. ___________________________
3. ___________________________
Поставщик _________________ место печати
Заказчик ___________________ место печати
Приложение 6
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Акт о несоответствиях
1. Дата приема-передачи: _____________________________________
2. Наименование и адрес Заказчика: ____________________________
3. Наименование Поставщика: _________________________________
4. Наименование медицинской техники: ________________________
5. Заводской/серийный номер: _________________________________
6. Место дислокации медицинской техники: ______________________
7. Комплектность: ____________________________________________
8. Работоспособность и наличие опций, режимов и так далее: _______
9. Подробное описание выявленных дефектов, отклонений и их характер:
____________________________________________________________
10. Заключение комиссии о причинах дефекта, отклонений количества и качества:
__________________________________________________________
11. Поставщик (Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)____________
12. Заказчик (Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)_______________
Приложение 7
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Журнал технического состояния
Дата
Состояние медицинской техники
Виды выполненных работ
Фамилия, имя, отчество инженера, специалиста
Подпись
Примечание
Приложение 8
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Акт выполненных работ сервисного обслуживания
Код инженера
Номер и дата подачи заявки
Время прибытия
Время убытия
Затраченное время
Организация здравоохранения:
Населенный пункт:
Отделение:
Адрес:
Медицинская техника
Серийный номер:
Дата монтажа медицинской техники:
- гарантийное
- постгарантийное
(отметить)
Выполненные работы:
Диагностика
Ремонт
Модернизация
ПТО*
Демонтаж
Обучение
Затраченные материалы при ремонте медицинской техники
Наименование материала
Единица измерения
Количество
Общая стоимость (тенге)
Типы неисправностей
Ошибки программы
Техническая неисправность
Механическая неисправность
Виды ремонта
Гарантийный ремонт
Негарантийный ремонт
Комментарии и техническое заключение:
_________________________________________________
Приложение 9
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Порядок расчета платежей за обеспечение работоспособности товара

1. __________________________
2. __________________________
3. __________________________
Өнім беруші _________________
мөр орны
Тапсырыс беруші _____________
мөр орны
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
6-қосымша
Сәйкессіздіктер туралы акт
1. Қабылдау-беру күні _________________________________________________
2. Тапсырыс берушінің атауы мен мекенжайы _____________________________
3. Өнім берушінің атауы _______________________________________________
4. Медициналық техиканың атауы _______________________________________
5. Зауыттық/сериялық нөмірі ___________________________________________
6. Медициналық техиканың орналасқан орны _____________________________
7. Жиынтықталуы: ____________________________________________________
8. Жұмысқа жарамдылық және опциялар, режимдердің бар болуы және тағы басқалар:
____________________________________________________________
9. Айқындалған ақаулардың, ауытқулардың егжей-тегжейлі сипатталуы және олардың
сипаты: _____________________________________________________
10. Ақаулардың, сан мен сапасының ауытқуларының себептері туралы комиссияның
қорытындысы: ___________________________________________
11. Өнім беруші (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) (қолы) _______________
12. Тапсырыс беруші (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) (қолы) ____________
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
7-қосымша
Техникалық жай-күйі туралы журнал
Күні
Медициналық техниканың жай-күйі
Орындалған жұмыс түрлері
Инженердің, маманның тегі, аты, әкесінің аты
Қолы
Ескертпе
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
8-қосымша
Сервистік қызмет көрсетудің орындалған жұмыстарының актісі
Инженер
коды
Өтінім нөмірі және берілген күні
Келген уақыты
Шыққан уақыты
Кеткен уақыт
Денсаулық сақтау ұйымы:
Елді мекен:
Бөлімше:
Мекенжайы:
Медициналық техника
Сериялық нөмірі
Медициналық техниканы монтаждау күні:
- кепілді
- кепілдіктен кейінгі
(белгілеу)
Выполненные работы:
Диагностика
Жөндеу
Жаңғырту
ӨТБ*
Бөлшектеу
Оқыту
Медициналық техника жөндеу кезінде жұмсалған материалдар
Материал атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Жалпы сомасы (теңге)
Ақаулық түрлері
Бағдарлама қатесі
Техникалық
ақаулық
Механикалық
ақаулық
Жөндеу түрлері:
Кепілді жөндеу
Кепілдіксіз жөндеу
Түсініктемелер және техникалық қорытынды:
_________________________________________________
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
9-қосымша
Тауардың жұмысқа қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін төлемдерді есептеу тәртібі

1. При отсутствии простоя Товара сверх допустимого простоя в соответствии с Договором, расчет размера Платежа за обеспечение работоспособности в отношении 1 единицы товара по Договору в квартал определяется согласно следующей формуле:
Прк=Пр/4
● Прк– размер Платежа за сервисное обслуживание в отношении 1 единицы Товара в финансовый квартал года ;
●
Пр– размер Платежа за сервисное обслуживание в отношении 1 единицы Товара в год.
2. При наличии простоя Товара сверх допустимого простоя в соответствии с Договором либо, если Товар не было работоспособным в течение финансового периода (квартал в указанном финансовом периоде, Платеж за сервисное обслуживание в отношении 1 единицы Товара по Договору в финансовый период года (квартал) определяется согласно следующей формуле:
Прк=(Пр/4) х(Фк/Рк), где
●
Рк– число рабочих дней в финансовом периоде "к" (квартал) (рабочими днями считаются дни работы Заказчика, где установлен Товар за вычетом допустимого срока простоя, который определен по итогам Конкурса, на основании Протокола итогов);
● Фк – число фактически отработанных рабочих дней в финансовом периоде "к" (квартал), в течение которых поставленный Товар являлся работоспособным.
● При значении (Фк/Рк) > 1, то значение (Фк/Рк) принимается равным 1.
Приложение 10
к типовому договору закупа
медицинской техники
с расширенным сроком
сервисного обслуживания
(между заказчиком
и поставщиком)
Антикоррупционные требования
1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.

1. Шартқа сәйкес рұқсат етілген тоқтап қалудан тыс Тауардың жұмыс істемей тоқтап қалуы болмаған кезде тоқсанына Шарт бойынша тауардың 1 бірлігіне қатысты жұмысқа қабілеттілікті қамтамасыз ету үшін төлемнің мөлшерін есептеу мынадай формулаға сәйкес айқындалады:
Тмтм/4
● Тмт– жылдың қаржы тоқсанында Тауардың 1 бірлігіне қатысты сервистік қызмет көрсету үшін Төлем мөлшері;
● Тм– жылына Тауардың 1 бірлігіне қатысты сервистік қызмет көрсету үшін Төлем мөлшері.
2. Шартқа сәйкес рұқсат етілген тоқтап қалудан тыс Тауардың жұмыс істемей тоқтап қалуы болған кезде не егер тауар қаржы кезеңі ішінде жұмыс істеуге қабілетсіз болса (көрсетілген қаржы кезеңіндегі тоқсан, жылдың қаржы кезеңіндегі шарт бойынша Тауардың 1 бірлігіне қатысты сервистік қызмет көрсету үшін төлем (тоқсан) мынадай формулаға сәйкес айқындалады:
Тмт=(Тм/4) х(Нтт), мұндағы
● Жт– қаржы кезеңіндегі жұмыс күндерінің саны "т" (тоқсан) (жұмыс күндері Тапсырыс берушінің жұмыс күндері болып есептеледі, онда Тауар конкурс қорытындысы бойынша анықталған рұқсат етілген тоқтап қалу мерзімін шегергенде, Қорытындылар хаттамасының негізінде белгіленген);
● Нт– берілген тауар жұмыс істей алатын қаржы кезеңінде нақты жұмыс істеген жұмыс күндерінің саны "т" (тоқсан).
● Мәні (Нтт) > 1 болғанда, онда (Нтт) мәні 1-ге тең деп қабылданады.
Сервистік қызмет көрсету
мерзімі ұзартылған
медициналық техниканы
сатып алудың үлгі шарты
(тапсырыс беруші мен
өнім беруші арасында)
10-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар
1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.
2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтындығына сендіреді.

1) заказчик – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
2) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), претендующее на заключение договора согласно Правилам.
3) единый дистрибьютор – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в соответствии со статьей 247 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";
4) договор – настоящий Договор, заключенный между Заказчиком и Поставщиком о поставке медицинской техники с расширенным сроком сервисного обслуживания;
5) товар – аппараты, приборы, оборудование, комплексы, системы, применяемые отдельно или в сочетании между собой для оказания медицинской помощи в соответствии с функциональным назначением и эксплуатационными характеристиками, установленными производителем
6) эксплуатационная документация - документ, разрабатываемый производителем медицинской техники для инженерно-технического персонала, содержащий сведения о конструкции, принципах работы, параметрах, технических характеристиках (свойствах) медицинского изделия, ее составных частей, указания о действиях, необходимых для правильного, своевременного и безопасного проведения сервисного обслуживания медицинской техники, информацию об изготовителе, и их гарантийных обязательствах;
7) текущий ремонт медицинской техники – ремонт с целью восстановления исправности (работоспособности), а также поддержания эксплуатационных показателей медицинской техники, в том числе замену неисправных деталей;
8) капитальный ремонт медицинской техники – ремонт медицинской техники, при котором производится разборка и ревизия конструкции, с целью выявления скрытых неисправностей и оценки ресурса деталей;
9) простой медицинской техники – время неработаспособного состояния товара, в том числе время ремонта, технического обследования товара;

1) тапсырыс беруші – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, медициналық қызметтер көрсететін ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
2) өнім беруші – Қағидаларға сәйкес шарт жасасуға үміткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе);
3) бірыңғай дистрибьютор – қызметін "Халық денсаулығы және жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 247-бабына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) шарт - сервистік қызмет көрсету мерзімі ұзартылған медициналық техниканы беру туралы Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында жасалған осы Шарт;
5) тауар – функционалдық мақсатына және өндіруші белгілеген пайдалану сипаттамаларына сәйкес медициналық көмек көрсету үшін жеке немесе өзара үйлесімде қолданылатын аппараттар, аспаптар, жабдық, кешендер, жүйелер;
6) пайдалану құжаттамасы – медициналық бұйымның, оның құрамдас бөліктерінің конструкциясы, жұмыс принциптері, параметрлері, техникалық сипаттамалары (қасиеттері) туралы мәліметтерді, медициналық техникаға сервистік қызмет көрсетуді дұрыс, уақтылы және қауіпсіз жүргізу үшін қажетті іс-қимылдар туралы нұсқауларды, дайындаушы туралы ақпаратты және олардың кепілдік міндеттемелерін қамтитын инженерлік-техникалық персонал үшін медициналық техниканы өндіруші әзірлейтін құжат;
7) медициналық техниканы ағымдағы жөндеу – медициналық техниканың жарамдылығын (жұмысқа қабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ пайдалану көрсеткіштерін күтіп ұстау мақсатында жөндеу, оның ішінде ақаулы бөлшектерді ауыстыру;
8) медициналық техниканы күрделі жөндеу – жасырын ақауларды анықтау және бөлшектердің ресурсын бағалау мақсатында конструкцияны бөлшектеу және тексеру жүргізілетін медициналық техниканы жөндеу;
9) медициналық техниканың жұмыс істемей тоқтап тұруы – тауардың жұмыс істемейтін жай-күйінің уақыты, оның ішінде тауарды жөндеу, техникалық тексеру уақыты;

10) сервисное обслуживание – комплекс регламентированных нормативной и эксплуатационной документацией мероприятий и операций, в том числе дистанционно (в режиме онлайн, с использованием специализированных программ и оборудования, каналом передачи данных, идентифицированным баркодом или иным методом), по поддержанию и восстановлению исправности и работоспособности медицинского изделия при ее использовании по назначению;
11) гарантийный срок сервисного обслуживания – комплекс услуг по поддержанию поставленной медицинской техники в исправном состоянии, включающий любые виды технического обслуживания, техническую диагностику и дефектацию оборудования, ремонтно-восстановительные работы, технические консультации, которые оказывает поставщик (изготовитель, исполнитель), в том числе дистанционно (в режиме онлайн, с использованием специализированных программ и оборудования, каналом передачи данных, идентифицированным баркодом или иным методом), при условии ее надлежащего использования и хранения бесплатно на срок, определенный договорами закупа, долгосрочными договорами поставки, трехсторонними договорами закупа и финансового лизинга, за исключением восстановления расходных материалов;
12) постгарантийный срок сервисного обслуживания – период времени, в течение которого Поставщик обеспечивает собственными и/или привлеченными силами и за свой счет устранение выявленных недостатков Товара согласно условиям Договора;
13) техническое состояние медицинской техники – состояние в определенный момент времени, которое характеризуется фактическими значениями технических, функциональных и конструктивных параметров и характеристик, и оценивается их соответствием параметрам и характеристикам, приведенными в технической документации производителя медицинской техники;
14) допустимое время простоя Товара - время неработоспособности Товара для проведения работ по сервисному обслуживанию, а также для устранения полом и (или) дефектов Товара – без снижения платы за постгарантийное сервисное обслуживание и без применения санкций, предусмотренных Договором;
15) финансовый период (квартал) - Квартал. Кварталом являются следующие периоды: I квартал – с 1 января по 31 марта, II квартал – с 1 апреля по 30 июня, III квартал – с 1 июля по 30 сентября, IV квартал – с 1 октября по 31 декабря;
16) финансовый год - период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года.

10) сервистік қызмет көрсету – нормативтік және пайдалану құжаттамасымен регламенттелген, оның ішінде қашықтықтан (мамандандырылған бағдарламалар мен жабдықтарды пайдалана отырып, онлайн режимінде, баркодпен сәйкестендірілген деректерді беру арнасы немесе өзге де әдіспен) медициналық бұйымды мақсатымен пайдалану кезінде оның жарамдылығы мен жұмысқа қабілеттілігін сақтау және қалпына келтіру бойынша іс-шаралар мен операциялар кешені;
11) сервистік қызмет көрсетудің кепілді мерзімі – техникалық қызмет көрсетудің кез келген түрлерін, жабдықтың техникалық диагностикасын және ақауын анықтауды, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын, өнім беруші (дайындаушы, орындаушы), оның ішінде қашықтықтан (мамандандырылған бағдарламалар мен жабдықтарды пайдалана отырып, онлайн режимінде, баркодпен сәйкестендірілген деректерді беру арнасы немесе өзге де әдіспен) көрсететін техникалық консультацияларды қамтитын, қойылған медициналық техниканы ақаусыз күйде ұстау бойынша шығыс материалдары қалпына келтіруді қоспағанда, сатып алу шарттарында, өнім берудің ұзақ мерзімді шарттарында, үшжақты сатып алу және қаржы лизингі шарттарында айқындалған мерзімге тегін тиісінше пайдаланылған және сақталған қызметтер кешені.
12) сервистік қызмет көрсетудің кепілдіктен кейінгі мерзімі – Өнім беруші өзінің және/немесе тартылған күштерімен және Шарт талаптарына сәйкес Тауардың анықталған кемшіліктерін өз есебінен жоюды қамтамасыз ететін уақыт кезеңі;
13) медициналық техниканың техникалық жай-күйі – техникалық, функционалдық және конструктивтік параметрлер мен сипаттамалардың нақты мәндерімен сипатталатын және олардың медициналық техника өндірушісінің техникалық құжаттамасында келтірілген параметрлер мен сипаттамаларға сәйкестігімен бағаланатын белгілі бір уақыттағы жай-күйі;
14) Тауардың рұқсат етілген тоқтап қалу уақыты – сервистік қызмет көрсету бойынша жұмыстарды жүргізу үшін, сондай-ақ Тауардың жынысы және (немесе) ақауларын жою үшін – кепілдіктен кейінгі сервистік қызмет көрсету үшін төлемді төмендетпей және Шартта көзделген санкцияларды қолданбай тауардың жұмыс істемеу уақыты;
15) қаржы кезеңі (тоқсан) - Тоқсан. Тоқсан мынадай кезеңдер болып табылады: I тоқсан – 1 қаңтардан 31 наурызға дейін, II тоқсан – 1 сәуірден
30 маусымға дейін, III тоқсан – 1 шілдеден 30 қыркүйекке дейін,
IV тоқсан – 1 қазаннан 31 желтоқсанға дейін;
16) қаржы жылы – күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталып,
31 желтоқсанында аяқталатын уақыт кезеңі.