О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 53. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2023 года № 32837
Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг на рынке ценных бумаг, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 7 июня 2023 года № 53
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг на рынке ценных бумаг, в которые вносятся изменения
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17884) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 53 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 маусымда № 32837 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілер тізбесі бекітілсін.
2. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 53 Қаулыға
қосымша
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілер тізбесі
1. "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17884 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций (далее − Правила) разработаны в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг), "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее - облигаций) (облигационной программы), государственной регистрации изменений и (или) дополнений (далее – регистрация изменений и (или) дополнений) в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска облигаций.";
пункты 3, 3-1, 3-2 и 3-3 изложить в следующей редакции:
"3. Юридическое лицо-эмитент (далее – эмитент) для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций, государственной регистрации изменений и (или) дополнений в условия выпуска ценных бумаг направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее – портал) заявление в электронной форме в произвольном виде.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, оснований для отказа в оказании государственной услуги, основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и срок оказания государственной услуги приведены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций" (далее – перечень требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 1 к Правилам.
При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.

"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң), "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (бұдан әрі - облигациялар) (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі – өзгерістерді және толықтыруларды тіркеу), облигациялар шығарылымының күшін жою шарттары мен тәртібін айқындайды.";
3, 3-1, 3-2 және 3-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Заңды тұлға-эмитент (бұдан әрі – эмитент) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, бағалы қағаздар шығарылымының шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде еркін нысанда жасалған өтініш жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздердің, көрсету процесінің сипаттамалары, нысаны, мазмұны және нәтижесі қамтылған мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын талаптардың тізбесі) келтірілген.
Эмитент өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, автоматты түрде көрсетіледі.

3-1. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента в качестве юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
3-2. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, осуществляет прием заявления эмитента, его регистрацию и направление на исполнение в подразделение уполномоченного органа, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение) в день его поступления. При обращении эмитента после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется на следующий рабочий день.
Работник ответственного подразделения осуществляет проверку полноты представленного пакета документов и срока действия документов в течение:
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации облигационной программы;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы);
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
В случае установления факта неполноты и (или) истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в сроки, установленные настоящим пунктом, готовит и направляет эмитенту мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа, направляется эмитенту через портал в электронной форме.

3-1. Уәкілетті орган эмитентті заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді және мемлекеттік қызмет көрсету үшін басқа да мәліметтерді орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорларынан алады.
3-2. Уәкілетті органның хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері эмитенттің өтінішін қабылдауды, оны тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты уәкілетті органның бөлімшесіне (бұдан әрі - жауапты бөлімше) оның келіп түскен күні орындауға жіберуді жүзеге асырады. Эмитент жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттардың қолданыс мерзімін тексеруді:
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
эмитент бір мезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;|
облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталуы фактісі анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері осы тармақта белгіленген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және эмитентке жібереді.
Уәкілетті органның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту эмитентке электрондық нысанда портал арқылы жіберіледі.

3-3. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения рассматривает документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа в течение:
12 (двенадцати) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
3 (трех) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
7 (семи) рабочих дней при регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы);
1 (одного) рабочего дня при регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет эмитента о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления эмитенту возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его эмитенту в "личный кабинет" в электронной форме, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.
Процессы оказания государственных услуг по всем подвидам идентичны.";
пункт 18 исключить;
пункты 20 и 20-1 исключить;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В случае утраты эмитентом оригинала свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (свидетельства о государственной регистрации облигационной программы, свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы), выданного уполномоченным органом при государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) на бумажном носителе, эмитент при необходимости получения им дубликата направляет в уполномоченный орган для выдачи дубликата свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (свидетельства о государственной регистрации облигационной программы, свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы) через портал заявление в электронной форме с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа.
Уполномоченный орган направляет эмитенту через портал в "личный кабинет" в электронной форме дубликат документа в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

3-3. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталмағаны анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жобасын дайындайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне:
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 12 (он екі) жұмыс күнінің;
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің;
эмитент облигациялық бағдарлама шеңберінде бірмезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде;
жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органның уәкілетті адамының қолын қойдырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда уәкілетті орган эмитентке мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ эмитентке алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық нысанда эмитентке "жеке кабинетіне" жібереді.
Барлық кіші түрлер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету процестері бірдей.";
18-тармақ алып тасталсын;
20 және 20-1-тармақтар алып тасталсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Эмитент облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті) қағаз тасымалдағышта мемлекеттік тіркеу кезінде уәкілетті орган берген облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (облигациялық бағдарламаның) түпнұсқасын жоғалтқан жағдайда, эмитент оның телнұсқасын алуы қажет болған кезде портал арқылы облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің) телнұсқасын беру үшін уәкілетті органға бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттың жарамсыздығы туралы хабарламаның жарияланған күні туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық нысандағы өтініш жібереді.
Уәкілетті орган эмитентке өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде құжаттың телнұсқасын электрондық нысанда "жеке кабинетке" портал арқылы жібереді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"23. Уполномоченный орган раскрывает информацию, содержащуюся в условиях выпуска облигаций, в том числе, в частных меморандумах путем размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности условий выпуска облигаций (частного меморандума) с учетом внесенных в них изменений и (или) дополнений в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации уполномоченным органом условий выпуска облигаций (частного меморандума) или государственной регистрации изменений и (или) дополнений в условия выпуска облигаций (частного меморандума).";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случае представления эмитентом документов для государственной регистрации изменений и (или) дополнений в условия выпуска облигаций, зарегистрированного уполномоченным органом до 1 июля 2023 года, эмитентом заполняется электронная форма:
проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы) в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы) согласно приложению 1 к Правилам составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), утвержденным настоящим постановлением (далее – Правила составления и оформления проспекта);
проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы согласно приложению 2 к Правилам составления и оформления проспекта;
проспекта выпуска облигаций (проспект облигационной программы) эмитента - нерезидента Республики Казахстан в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы согласно приложению 2 к Правилам составления и оформления проспекта.
При заполнении электронных форм актуализация сведений о показателях финансово-экономической и хозяйственной деятельности эмитента не требуется.";
пункты 26 и 27 исключить;
пункт 30 исключить;
пункты 30-2 и 30-3 исключить;
пункт 30-6 изложить в следующей редакции:
"30-6. В случае представления эмитентом документов для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум, зарегистрированный уполномоченным органом до 1 июля 2023 года, эмитентом заполняется электронная форма частного меморандума в соответствии со структурой частного меморандума согласно приложению 1 к Требованиям.";
пункты 37 и 38 изложить в следующей редакции:

"23. Уәкілетті орган облигациялар шығарылымы шарттарында, оның ішінде жеке меморандумдарда қамтылған ақпаратты уәкілетті орган шығарылым шарттарын мемлекеттік тіркегеннен кейін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында облигациялар шығарылымы (жеке меморандум) шарттарын оларға енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, облигациялар шығарылымы (жеке меморандум) немесе облигациялар шығарылымы (жеке меморандум) шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде орналастыру арқылы ашады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Эмитент уәкілетті орган 2023 жылғы 1 шілдеге дейін тіркеген облигациялар шығарылымы шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсынған жағдайда, эмитент мыналардың электрондық нысанын толтырады:
осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар жасау және ресімдеу қағидаларына (Проспектіні жасау және ресімдеу қағидалары) 1-қосымшаға сәйкес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) құрылымына сәйкес облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі);
Проспектіні жасау және ресімдеу қағидаларына 2 қосымшаға сәйкес облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі;
Проспекті жасау және ресімдеу қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенттің облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі).
Электрондық нысандарды толтыру кезінде эмитенттің қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері туралы мәліметтерді өзектендіру талап етілмейді.";
26 және 27-тармақтар алып тасталсын;
30-тармақ алып тасталсын;
30-2 және 30-3-тармақтар алып тасталсын;
30-6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30-6. Эмитент уәкілетті орган 2023 жылғы 1 шілдеге дейін тіркеген жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарды ұсынған жағдайда, эмитент Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес жеке меморандумның құрылымына сәйкес жеке меморандумның электрондық нысанын толтырады.";
37 және 38-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"37. Уполномоченный орган рассматривает документы для аннулирования выпуска облигаций, представленные эмитентом через портал в электронной форме в соответствии с пунктом 2 Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, утвержденного настоящим постановлением, в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты их получения.
38. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для аннулирования выпуска облигаций, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, уполномоченный орган аннулирует выпуск облигаций (выпуск облигаций в пределах облигационной программы) и направляет эмитенту через портал в "личный кабинет" в электронной форме свидетельство об аннулировании выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 5 к Правилам.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Выпуск облигаций аннулируется с даты внесения данных в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг.";
пункт 41 исключить;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к Перечню нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг на рынке ценных бумаг, в которые вносятся изменения (далее - Перечень);
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к Перечню;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к Перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к Перечню;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к Перечню;
в Требованиях к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, утвержденных настоящим постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум (далее – Требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и устанавливают требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) (облигационной программы), государственной регистрации изменений и (или) дополнений (далее – регистрация изменений и (или) дополнений) в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум.";
пункт 2 исключить;

"37. Уәкілетті орган осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінің және оларға қойылатын талаптардың 2-тармағына сәйкес эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттарды оларды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
38. Эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының) күшін жояды және эмитентке Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікті электрондық нысанда "жеке кабинетке" портал арқылы жібереді.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Облигациялар шығарылымы эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне деректер енгізілген күннен бастап жойылады.";
41-тармақ алып тасталсын;
1-қосымша Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесіне (бұдан әрі - Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптарда:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, жеке меморандумды (бұдан әрі – Талаптар) тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (бұдан әрі – облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу, облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі – өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу) үшін құжаттарға қойылатын талаптарды белгілейді.";
2-тармақ алып тасталсын;

пункт 5-1 и 6 изложить в следующей редакции:
"5-1. В случае изменения сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, эмитент для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум представляет:
1) в случае наличия держателей облигаций копию решения общего собрания держателей облигаций (решения единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум (за исключением случаев реструктуризации эмитента, проводимой в соответствии с решением суда или в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан);
2) в случае, если ни одна облигация данного выпуска не размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом, копию соответствующего органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
Частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений составляется на казахском и русском языках в электронной форме.
В случае, если при выпуске облигаций, номинал которых выражен в иностранной валюте, частный меморандум по усмотрению эмитента помимо казахского и русского языков составлялся на английском языке, частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений также составляется помимо казахского и русского языков на английском языке.
6. В случае проведения эмитентом реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы) помимо документов, указанных в пункте 3 Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, утвержденных настоящим постановлением, эмитент направляет в уполномоченный орган электронную копию плана реструктуризации, утвержденного судом и содержащего, в том числе изменение условий выпуска облигаций.";
пункты 10 и 11 исключить;
Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним, утвержденный указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 6 к Перечню;
в Правилах составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

5-1 және 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1. Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда, эмитент жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін мыналарды ұсынады:
1) облигацияларды ұстаушылар болған жағдайда жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы облигацияларды ұстаушылардың жалпы жиналысы шешімінің (облигацияларды жалғыз ұстаушы шешімінің) көшірмесі (соттың шешіміне сәйкес немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда жүргізілетін эмитентті қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда);
2) егер осы шығарылымның бірде-бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органының жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы көшірмесі.
Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде жасалады.
Егер номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылымы кезінде эмитенттің қалауы бойынша қазақ және орыс тілдерінен басқа жеке меморандум ағылшын тілінде жасалса, өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, жеке меморандум қазақ және орыс тілдерінен басқа ағылшын тілінде де жасалады.
6. Эмитент облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда, осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісі), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою туралы қағидаларының 3-тармағында көрсетілген құжаттардан бөлек эмитент уәкілетті органға сот бекіткен және облигациялар шығарылымы шарттарының өзгерістерін қамтитын қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесін жібереді.";
10 және 11-тармақтар алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою үшін құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар жасау және ресімдеу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) направляется эмитентом в уполномоченный орган через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг в электронной форме.";
пункты 9, 10 и 11 исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений, составленный на казахском и русском языках, направляется в электронной форме.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы), номинал которых выражен в иностранной валюте, проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений) составляется также на казахском, русском и английском языках.".
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20223) следующие изменения:
Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 7 к Перечню;
Требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 8 к Перечню;
Перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к ним, утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню;
в Правилах составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"7. Облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі) эмитент уәкілетті органға бағалы қағаздар орталық депозитарийінің веб-порталы арқылы электрондық нысанда жібереді.";
9, 10 және 11-тармақтар алып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі) қазақ және орыс тілдерінде жасалған өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда жіберіледі.
Номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі) қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде де жасалады.".
2. "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы №42 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидалары Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Көрсетілген қаулымен бекітілген жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптар Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін құжаттар тізбесі және көрсетілген қаулымен бекітілген оларға қойылатын талаптар тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Акциялар шығарылымы проспектісін, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида (далее − Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и определяют порядок составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества (далее - общество), отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Проспект выпуска акций представляется обществом в уполномоченный орган через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг в электронной форме.";
пункты 7, 8 и 9 исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Проспект выпуска акций с учетом изменений и (или) дополнений, составленный на казахском и русском языках, направляется в электронной форме.".
3. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 19 октября 2020 года № 101 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21508) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "Об инвестиционных и венчурных фондах", "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", "О государственных услугах", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
Правила государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда, утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 10 к Перечню.
Приложение 1 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг
на рынке ценных бумаг,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций"
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
Наименование подвидов государственной услуги

"1. Осы Акциялар шығарылымы проспектісін, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және акциялар шығарылымы проспектісін, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның (бұдан әрі - қоғам) акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Акциялар шығарылымы проспектісін қоғам уәкілетті органға бағалы қағаздар орталық депозитарийінің веб-порталы арқылы электрондық нысанда ұсынады.";
7, 8 және 9-тармақтар алып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Акциялар шығарылымы проспектісі қазақ және орыс тілдерінде жасалған өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, электрондық нысанда жіберіледі.".
3. "Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 19 қазандағы № 101 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21508 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы", "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидалары Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
1-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды тіркеу,
мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін
жою қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы

1) выпуск облигаций;
2) облигационной программы;
3) облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно;
4) выпуск облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
5) выпуск облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
6) выпуск облигаций, подлежащих частному размещению;
7) выпуск облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
8) внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы);
9) внесение изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
1.
Наименование уполномоченного органа
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
При государственной регистрации:
выпуска облигаций - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня представления документов на государственную регистрацию; облигационной программы - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно - в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию;
внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) – в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию;
внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум – в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигаций - в случае государственной регистрации выпуска облигаций;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигационной программы по форме согласно приложению 3 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигационной программы - в случае государственной регистрации облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы - в случае государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы;

1) облигациялар шығарылымын;
2) облигациялық бағдарламаны;
3) облигациялық бағдарламаны және көрсетілетін қызметті алушы бір уақытта ұсынған облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын;
4) уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың шығарылымын;
5) айналыс мерзімі 12 (он екі) аспайтын облигациялар шығарылымын;
6) жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын;
7) уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымын;
8) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу;
9) жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу.
1.
Уәкілетті органның атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну түрлері
Барлық кіші түрлер бойынша: бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде:
облигациялар шығарылымын – құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаны - 10 (он) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаның және көрсетілетін қызметті алушы бір уақытта ұсынған облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымын- құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) аспайтын облигациялар шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу – құжаттарды мемлекеттік тіркеуге алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу – құжаттарды мемлекеттік тіркеуге алған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер бойынша:
электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Кіші түрлер бойынша:
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда - электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигациялар бағдарламаны мемлекеттік тіркеген жағдайда - электрондық нысанда облигациялар бағдарлама шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда - облигациялық бағдарлама шегінде электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;

свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам – в случае государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме частный меморандум - в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронной форме частный меморандум в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) и в электронной форме проспект выпуска облигаций с учетом изменений и (или) дополнений - в случае государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигационной программы по форме согласно приложению 3 к Правилам (при изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) и в электронной форме проспект выпуска облигационной программы с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в проспект облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) и в электронной форме проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента) и в электронной форме частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум;

айналыс мерзімі 12 (он екі) аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда - Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда электрондық нысанда жеке меморандум;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда электрондық нысанда жеке меморандум, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялар саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің орналасқан жері өзгерген кезде) және облигациялар шығарылымына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеген жағдайда өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің орналасқан жері өзгерген кезде) және облигациялық бағдарлама проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеген жағдайда өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда облигациялық бағдарлама шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялар саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің орналасқан жері өзгерген кезде) және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар тіркелген жағдайда - өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялардың саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген кезде) және жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеген жағдайда - өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда жеке меморандум;

свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 4 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента) и в электронной форме частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум при выпуске облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы
График работы:
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день);
2) уполномоченный орган – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации выпуска облигаций, облигационной программы):
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) электронная копия решения органа услугополучателя о выпуске негосударственных облигаций, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, использования средств, полученных услугополучателем в результате размещения облигаций, объеме выпуска, количестве и виде облигаций, номинальной стоимости облигаций, правах держателей облигаций, либо копию решения органа услугополучателя о выпуске облигационной программы, содержащего сведения об объеме выпуска облигационной программы (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);

Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялардың саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген кезде) және облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы кезінде жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеген жағдайда - өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда жеке меморандум не мемлекеттік қызмет көрсетуге негізгі талаптардың осы тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Мерекелер туралы заң) сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады;
2) уәкілетті органның – Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Облигациялар шығарылымын, облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісе отырып, еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы органының облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа жіберу және өтеу тәртібі, облигацияларды орналастыру нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушы алған қаражатты пайдалану, облигациялар шығарылымының көлемі, саны және түрі, облигациялардың номиналды құны, облигацияларды ұстаушылардың құқықтары туралы мәліметтерді қамтитын мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы туралы шешімінің электрондық көшірмесі не көрсетілетін қызметті алушы органының облигациялық бағдарлама шығарылымының көлемі туралы мәліметтерді қамтитын облигациялық бағдарлама шығарылымы туралы шешімінің көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);

3) проспект выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы) в электронной форме (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
4) частный меморандум в электронной форме (в случае выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
5) сведения о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев в электронной форме (в случае выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
6) электронная копия устава услугополучателя (при наличии) (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
7) в случае выпуска обеспеченных облигаций электронные копии документов, подтверждающих наличие обеспечения исполнения обязательств услугополучателя (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
8) электронная копия договора, заключенного с представителем держателей облигаций (в случае, если обязанность заключения договора с представителем держателей облигаций предусмотрена требованиями Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг) и (или) его заключение инициировано услугополучателем) (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
9) электронная копия порядка распределения дохода услугополучателя между его участниками для услугополучателей, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
10) электронные копии годовой финансовой отчетности услугополучателя (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у эмитента дочерних организаций) за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также электронные копии аудиторских отчетов (за исключением вновь созданных услугополучателей) (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
11) электронная копия финансовой отчетности услугополучателя по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг либо на конец предпоследнего квартала в случае представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг до 25 числа месяца, следующего за последним кварталом перед подачей.
В случае отсутствия аудиторского отчета финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года услугополучатель представляет в уполномоченный орган электронную копию финансовой отчетности за два года, предшествующих последнему завершенному году, и электронную копию аудиторского отчета финансовой отчетности за указанный период.
Аудиторский отчет и финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляются услугополучателем в течение месяца с даты утверждения годовой финансовой отчетности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению).

3) электрондық нысанда мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
4) электрондық нысанда жеке меморандум (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайында);
5) электрондық нысанда айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайында);
6) көрсетілетін қызметті алушының жарғысының электрондық көшірмесі (бар болса) (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
7) қамтамасыз етілген облигациялар шығарылымы жағдайында көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етудің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
8) облигацияларды ұстаушылардың өкілімен жасалған шарттың электрондық көшірмесі (егер облигацияларды ұстаушылардың өкілімен шарт жасасу міндеті "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) талаптарында көзделген және (немесе) оны жасасуға көрсетілетін қызметті алушы бастамашылық жасаған жағдайда) (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
9) жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған көрсетілетін қызметті алушылар үшін көрсетілетін қызметті алушының табысын оның қатысушылары арасында бөлу тәртібінің электрондық көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайында);
10) аудиторлық есептермен расталған соңғы екі қаржы жылындағы көрсетілетін қызметті алушының жылдық қаржылық есептілігінің (эмитентте еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) электрондық көшірмелері, сондай-ақ аудиторлық есептердің (жаңадан құрылған көрсетілетін қызметті алушыларды қоспағанда) электрондық көшірмелері (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
11) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша не мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін ұсынған жағдайда, соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша көрсетілетін қызметті алушының қаржылық есептілігінің электрондық көшірмесі. Ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 1 маусым аралығы кезеңінде аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебі болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органға соңғы аяқталған жылдың алдындағы екі жылдағы қаржылық есептіліктің электрондық көшірмесін және көрсетілген кезең үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебінің электрондық көшірмесін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы аяқталған қаржы жылы үшін аудиторлық есепті және қаржылық есептілікті жылдық қаржылық есептілік бекітілген күннен бастап бір ай ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұсынады (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда).

Документы, указанные в подпунктах 6), 10) и 11) настоящего пункта не представляются услугополучателем, в случае, если данные документы были размещены на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности до даты представления документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
Для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы) услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан кроме документов, указанных в части первой настоящего пункта, дополнительно представляет следующие документы:
1) электронную копию документа, подтверждающего регистрацию услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством государства места нахождения услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан, с приложением перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом;
2) электронные копии учредительных документов услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан с приложением переводов на казахский и русский языки, верность которых засвидетельствована нотариусом;
3) электронную копию письма уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка иностранного государства о соблюдении услугополучателем-нерезидентом Республики Казахстан пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом нерезидента норм и лимитов в период за три месяца до даты подачи заявления на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы) (если услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией).
В случае проведения услугополучателем реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации, для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) услугополучатель помимо документов, указанных в части первой настоящего пункта, представляет электронную копию плана реструктуризации, утвержденного судом.
Для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы):
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде;

Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың 6), 10) және 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, егер осы құжаттар облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар ұсынылған күнге дейін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылған жағдайда ұсынбайды.
Мемлекеттік емес облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мемлекеттің заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын, дұрыстығын нотариус куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасы қоса берілген құжаттың электрондық көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының дұрыстығын нотариус куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасы қоса берілген құрылтай құжаттарының электрондық көшірмесі;
3) шет мемлекеттің қаржы нарығын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге өтініш берген күннен бастап үш ай бұрын кезеңде пруденциялық нормативтер мен бейрезиденттің уәкілетті органы белгілеген өзге де нормалар мен лимиттерді сақтау туралы хатының электрондық көшірмесі (егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушы қаржы ұйымы болып табылса).
Көрсетілетін қызметті алушы қайта құрылымдау жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа, сот бекіткен қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесін ұсынады.
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісе отырып, еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының электрондық түрдегі проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі);

3) электронная копия решения (протокола) или выписки из протокола заседания органа, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы).
Для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум:
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде;
3) электронная копия решения (протокола) или выписки из протокола заседания органа, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в частный меморандум;
4) электронная копия плана реструктуризации, утвержденного судом и содержащего, в том числе изменение условий выпуска облигаций (в случае проведения эмитентом реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации).
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Нарушение услугополучателем условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан. Помимо указанного основания уполномоченный орган отказывает услугополучателю в государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы в случае, если:
1) произведен делистинг выпуска негосударственных облигаций, осуществленного в пределах данной облигационной программы, за исключением добровольного делистинга по инициативе услугополучателя;
2) в результате государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы общая сумма выпусков негосударственных облигаций, находящихся в обращении, превысит зарегистрированный объем такой облигационной программы.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в единый контакт-центр.

3) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) оның негізінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген органның шешімінің (хаттамасының) немесе отырыс хаттамасынан үзінді көшірменің электрондық көшірмесі.
Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісе отырып, еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық түрде жеке меморандум;
3) жеке меморандумға оның негізінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген органның шешімінің (хаттамасының) немесе отырыс хаттамасынан үзінді көшірменің электрондық көшірмесі;
4) сот бекіткен және облигациялар шығарылымы талаптарының өзгеруін қамтитын қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесі (қайта құрылымдау жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес эмитент қайта құрылымдау жүргізген жағдайда).
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорларынан алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну және құжаттарды қарау процесінде олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес еместігін анықтау талаптары мен тәртібін бұзуы. Көрсетілген негізден басқа, уәкілетті орган егер:
1) көрсетілетін қызметті алушының бастамасы бойынша ерікті делистингті қоспағанда, осы облигациялық бағдарлама шегінде жүзеге асырылған мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының делистингі жүргізілген;
2) облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу нәтижесінде айналыстағы мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарының жалпы сомасы осындай облигациялық бағдарламаның тіркелген көлемінен асып түсетін болса, көрсетілетін қызметті алушыға облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс немесе техникалық ақаулар анықталған жағдайда бірыңғай байланыс орталығына жүгіну қажет.

Единый контакт-центр: 8 800 080 86 68.
Приложение 2 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций
"___" _________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер эмитента (при наличии)
Выпуск разделен на
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
облигаций, (количество облигаций цифрами и прописью, вид облигаций)
которым присвоен международный идентификационный номер (код ISIN)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Номинальная стоимость одной облигации
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
тенге. (цифрами и прописью)
Объем выпуска облигаций составляет
__________________________________________________________________ тенге.
(суммарная номинальная стоимость выпускаемых облигаций цифрами и прописью)
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
негосударственных облигаций эмитента (заполняется в случае замены свидетельства
о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций эмитента):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
Уполномоченное лицо
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 3 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации облигационной программы
"___" ___________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию облигационной программы
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________,
_______________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер эмитента (при наличии)
Объем выпуска облигационной программы составляет
_______________________________________________________________________
тенге. (цифрами и прописью)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
_______________________________________________________________________.
Причина замены свидетельства о государственной регистрации облигационной
программы (заполняется в случае замены свидетельства о государственной
регистрации облигационной программы эмитента):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________.
Уполномоченное лицо _________________________ __________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 4 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы
"___" ____________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию выпуска облигаций в пределах облигационной программы
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер эмитента (при наличии)
Выпуск разделен на ______________________________________________________
______________________________________________________________ облигаций,
(количество облигаций цифрами и прописью, вид облигаций)
которым присвоен международный идентификационный номер (код ISIN)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________.
Номинальная стоимость одной облигации
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
тенге. (цифрами и прописью)
Объем выпуска облигаций составляет
_________________________________________________________________ тенге.
(суммарная номинальная стоимость выпускаемых облигаций цифрами и прописью)
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
негосударственных облигаций в пределах облигационной программы
(заполняется в случае замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
негосударственных облигаций в пределах облигационной программы эмитента):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Уполномоченное лицо
________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 5 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство об аннулировании выпуска негосударственных облигаций
"____"_______ 20___ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа)
аннулировал выпуск облигаций
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения эмитента)
зарегистрированного
_____________________________________________________________________
(дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента,
_____________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа,
_____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (при наличии)
Международный идентификационный номер (код ISIN),
присвоенный облигациям выпуска
_____________________________________________________________________.
Выпуск разделен на
_____________________________________________________________________
облигаций. (количество облигаций цифрами и прописью, вид облигаций)
Выпуск облигаций аннулирован в связи с
_____________________________________________________________________
(причина аннулирования)
Уполномоченное лицо
____________________________ _______________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 6 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 248
Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним

Бірыңғай байланыс орталығы: 8 800 080 86 68.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
2-Қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды тіркеу,
мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін
жою қағидаларына
2-Қосымша
Нысан
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20 __ жылғы "___" _________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
тіркелген
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(облигациялардың саны, облигациялар түрі цифрмен және жазбаша),
___________________________________________________ облигацияларға бөлінген,
оларға____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) берілген.
Бір облигацияның номиналды құны __________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________ теңге.
(цифрмен және жазбаша)
Облигациялар шығарылымының көлемі
__________________________________________________________________________
(шығарылатын облигациялардың
_____________________________________________________________ теңге болады.
жиынтықты номиналды құны цифрмен және жазумен)
Эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі ауыстырылған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
__________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлға ________________________ ____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (тегі, аты-жөні)
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
3-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20 __ жылғы "___" ___________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________ тіркелген
(эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
облигациялық бағдарламасын мемлекеттік тіркеуді жүргізді.
Облигациялық бағдарлама шығарылымының көлемі _______________________
________________________________________________________ теңгені құрайды.
(цифрмен және жазумен)
Шығарылым Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне ____ нөмірімен енгізілді.
Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (эмитенттің облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі ауыстырылған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
Уәкілетті адам ___________________________ _________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, инициалдары)
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
4-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20 __ жылғы "___" ___________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________ тіркелген
(эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүргізді.
Шығарылым ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(облигациялар саны цифрмен және жазумен, облигациялар түрі)
________________________________________________________________________
халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
______________________________________________________________________
берілген облигацияларға бөлінген.
Бір облигацияның номиналды құны ___________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________ теңге.
(цифрмен және жазумен)
Облигациялар шығарылымының көлемі _______________________________________
__________________________________________________________________________
(шығарылатын облигациялардың жиынтық номиналды құны
_____________________________________________________________ теңге болады.
цифрмен және жазумен)
Облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (эмитент облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстырған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Уәкілетті адам _______________________________ ______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (тегі, инициалдары)
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
5-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәлік
20___ жылғы "____"_______ Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы, эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні
_________________________________________________________________________,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
тіркеген
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы мен орналасқан жері)
облигациялар шығарылымының күшін жойды.
Шығарылым облигацияларына берілген халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
_________________________________________________________________________.
Шығарылым_______________________________________________________________
(облигациялардың саны цифрмен және жазбаша,
__________________________________________________________________________
_______________________________облигациялар түрі) облигацияларға бөлінген.
Облигациялар шығарылымының
__________________________________________________________________________
(күшін жою себебі)
_______________________________________ байланысты күші жойылды.
Уәкілетті адам ____________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, инициалдары)
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 248 қаулысына
3-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар

1. Настоящий Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним (далее – Перечень) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и определяет перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) и требования к указанным документам.
2. Для аннулирования выпуска облигаций эмитент направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее – портал) следующие документы:
1) в электронной форме заявление об аннулировании выпуска облигаций с указанием основания для аннулирования облигаций, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица эмитента;
2) электронную копию решения органа эмитента, принявшего решение об аннулировании выпуска облигаций;
3) электронный реестр держателей ценных бумаг, подтверждающий отсутствие держателей облигаций, выданный центральным депозитарием на дату принятия решения органа эмитента об аннулировании выпуска облигаций (в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг) (автоматически формируется на заданную эмитентом дату);
4) электронную копию плана реструктуризации эмитента, утвержденного судом (в случае осуществления процедур реструктуризации финансовых организаций, а также организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовой организацией);
5) электронную копию решения суда о принудительной ликвидации эмитента и ликвидационного баланса, утвержденного судом (в случае принудительной ликвидации эмитента).
Для аннулирования выпуска облигаций по истечении срока их обращения эмитент направляет в уполномоченный орган документ, предусмотренный подпунктом 1) пункта 2 Перечня.
Решение об аннулировании выпуска облигаций эмитента, сведения о ликвидации которого содержатся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров, принимается уполномоченным органом без предоставления документов, указанных в пункте 2 Перечня.
3. В случае утраты эмитентом оригинала свидетельства об аннулировании выпуска облигаций, выданного уполномоченным органом при аннулировании выпуска облигаций на бумажном носителе, эмитент при необходимости получения им дубликата свидетельства об аннулировании выпуска облигаций направляет в уполномоченный орган для выдачи дубликата свидетельства об аннулировании выпуска облигаций через портал заявление в электронной форме с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа.
Уполномоченный орган направляет эмитенту через портал в "личный кабинет" в электронной форме дубликат документа в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.
Приложение 7 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг
на рынке ценных бумаг,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 30 марта 2020 года № 42
Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций

1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар (бұдан әрі – Тізбе) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі – облигациялар) шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және көрсетілген құжаттарға қойылатын талаптарды айқындайды.
2. Эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мына құжаттарды ұсынады:
1) облигациялардың күшін жою негізін көрсете отырып, эмитенттің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған облигациялар шығарылымының күшін жою туралы электрондық нысандағы өтініш;
2) облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған эмитенттің органы шешімінің электрондық көшірмесі;
3) облигациялар шығарылымының күшін жою туралы эмитент органының шешімі қабылданған күнгі жағдай бойынша орталық депозитарий берген облигациялар ұстаушылардың жоқтығын растайтын бағалы қағаздарды ұстаушылардың электрондық тізілімі (егер осы шығарылымның бірде-бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигациясын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алған жағдайда) (эмитент белгілеген күнге автоматты түрде қалыптастырылады);
4) сот бекіткен, эмитентті қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесі (қаржы ұйымдарын, сондай-ақ бас ұйым ретінде банк конгломератына кіретін және қаржы ұйымы болып табылмайтын ұйымдарды қайта құрылымдау рәсімдері жүзеге асырылған жағдайда);
5) эмитентті мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің және сот бекіткен тарату балансының электрондық көшірмесі (эмитент мәжбүрлеп таратылған жағдайда).
Облигациялар шығарылымының айналыс мерзімі өткеннен кейін олардың күшін жою үшін эмитент уәкілетті органға Тізбенің 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжатты жібереді.
Тарату туралы мәліметтер Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінде қамтылған эмитенттің облигациялары шығарылымының күшін жою туралы шешімді уәкілетті орган Тізбенің 2-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмастан қабылдайды.
3. Облигациялар шығарылымының күші жою кезінде уәкілетті орган берген облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің қағаз жеткізгіштегі түпнұсқасын эмитент жоғалтқан жағдайда, эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын алу қажет болған кезде уәкілетті органға облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттың жарамсыздығы туралы хабар жарияланған күн туралы мәліметтерді көрсете отырып, портал арқылы электрондық нысанда өтініш жібереді.
Уәкілетті орган өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде эмитентке "жеке кабинетке" портал арқылы электрондық нысанда құжаттың телнұсқасын жібереді.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 30 наурыздағы
№ 42 қаулысына
1-қосымша
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғам акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций (далее − Правила) разработаны в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "Об акционерных обществах", "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг), "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", "Об инвестиционных и венчурных фондах" и "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах).
Правила определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска объявленных акций, государственной регистрации изменений и (или) дополнений (далее – регистрация изменений и (или) дополнений) в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций.
2. Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в единый контакт-центр.
3. Понятия, используемые в Правилах, применяются в значениях, указанных в Законе о рынке ценных бумаг, Законе Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и Законе о государственных услугах.
Глава 2. Порядок государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций
4. Акционерное общество (далее - общество) для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее – портал) заявление в электронной форме в произвольном виде.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, срок оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций" согласно приложению 1 к Правилам (далее – перечень требований по регистрации выпуска акций). При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) общества в качестве юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғам акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, "Акционерлік қоғамдар туралы", "Бағалы қағаздар рыногы туралы" (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы", "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
Қағидалар жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу (бұдан әрі – өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу), акционерлік қоғам акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою талаптары мен тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат тиісті нормативтік құқықтық акті әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және бірыңғай байланыс-орталығына жіберіледі.
3. Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда көрсетілген мағыналарда қолданылады.
2-тарау. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу тәртібі
4. Акционерлік қоғам (бұдан әрі - қоғам) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) еркін нысанда жасалған өтінішті бағалы қағаздар орталық депозитарийінің веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) электрондық түрде ұсынады.
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, онда қызмет көрсету процесінің сипаттамасы, нысаны, мазмұны және нәтижесі, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі - акциялар шығарылымын тіркеу тізбесі) келтірілген. Эмитент өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі. Заңды тұлға ретінде қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорынан алады.

5. Общество заключает с центральным депозитарием договор на ведение системы реестров держателей акций общества до представления уполномоченному органу документов для государственной регистрации выпуска объявленных акций.
6. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение уполномоченного органа, ответственное за оказание государственной услуги (далее - ответственное подразделение). При обращении общества после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений осуществляется на следующий рабочий день.
7. Работник ответственного подразделения осуществляет проверку полноты представленного пакета документов и срока действия документов в течение:
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска объявленных акций;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций.
В случае установления факта неполноты и (или) истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в сроки, установленные настоящим пунктом, готовит и направляет обществу мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа, направляется обществу через портал в электронной форме.
8. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения рассматривает документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах, о рынке ценных бумаг, об инвестиционных и венчурных фондах, подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа в течение:
12 (двенадцати) рабочих дней при государственной регистрации выпуска объявленных акций;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет общество о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления обществу возможности выразить позицию по предварительному решению.

5. Қоғам орталық депозитариймен уәкілетті органға жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу мақсатында құжаттарды ұсынғанға дейін қоғамның акцияларын ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізуге шарт жасайды.
6. Уәкілетті органның хат-хабарларды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты уәкілетті органның бөлімшесіне (бұдан әрі - жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Қоғам жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Меркелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Жауапты бөлімшенің қызметкері ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттардың қолданылу мерзімін:
жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні;
акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеруді жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері осы тармақпен белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және қоғамға жібереді.
Уәкілетті органның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту қоғамға портал арқылы электрондық нысанда жіберіледі.
8. Ұсынылған құжаттардың толық болу және (немесе) қолданылу мерзімі өтпеу фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттардың Акционерлік қоғамдар туралы, бағалы қағаздар рыногы туралы, инвестициялық және венчурлік қорлар туралы Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келу тұрғысынан қарайды және мемлекеттік қызмет көрсетуге хаттың (куәліктің) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың жобасын дайындайды, уәкілетті органның уәкілетті адамына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне:
жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 12 (он екі) жұмыс күні;
акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу кезінде 7 жұмыс күні ішінде қол қойдырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган қоғамға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы, сондай-ақ қоғамға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его обществу в "личный кабинет" в электронной форме, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.
Процессы оказания государственных услуг по всем подвидам идентичны.
9. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
10. При соответствии документов, представленных обществом для государственной регистрации выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах, о рынке ценных бумаг, об инвестиционных и венчурных фондах уполномоченный орган направляет обществу в электронной форме в "личный кабинет" общества свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 2 к Правилам и проспект выпуска объявленных акций.
11. Общество представляет в уполномоченный орган в электронной форме изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций для их регистрации в случае изменения:
1) сведений, указанных в подпункте 1) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения обществом документов, подтверждающих изменение наименования общества и его места нахождения;
2) сведений, указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты принятия решения соответствующими органами общества.
12. Уполномоченный орган отказывает в государственной регистрации выпуска объявленных акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций в случае нарушения обществом условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска объявленных акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг. В случае отказа в государственной регистрации выпуска объявленных акций или регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет документы в уполномоченный орган в срок, установленный пунктом 8 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық нысанда қоғамның "жеке кабинетіне" жібереді.
Барлық кіші түрлері бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету процестері бірдей.
9. Мемлекеттік қызметтің көрсетілу сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін мониторингтеу ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.
10. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынған құжаттар акционерлік қоғамдар туралы, бағалы қағаздар рыногы туралы, инвестициялық және венчурлік қорлар туралы Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган қоғамның "жеке кабинетіне" электрондық нысанда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жарияланған акциялар шығарылымы проспектісін жібереді.
11. Қоғам акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін электрондық нысанда:
1) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда - қоғам атауының және оның орналасқан жерінің өзгеруін растайтын құжаттарды қоғам алған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда - қоғамның тиісті органдары шешім қабылдаған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде оларды уәкілетті органға ұсынады.
12. Уәкілетті орган қоғам жарияланған акциялар шығарылымын, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну шарттары мен тәртібін бұзған және құжаттарды қарау барысында олардың Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкессіздігін анықтаған жағдайда, жарияланған акциялар шығарылымын, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеуден бас тартады. Жарияланған акциялар шығарылымын немесе акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеуден бас тартылған жағдайда қоғам Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 11-бабының 8-тармағында белгіленген мерзімде уәкілетті органның ескертулерін жояды және құжаттарды уәкілетті органға қайта ұсынады.

13. В случае утраты обществом оригинала свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, выданного уполномоченным органом при государственной регистрации выпуска объявленных акций на бумажном носителе, общество при необходимости получения им дубликата направляет в уполномоченный орган для выдачи дубликата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций через портал заявление в электронной форме, с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа.
Уполномоченный орган направляет обществу через портал в "личный кабинет" в электронной форме дубликат свидетельства в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.
14. Уполномоченный орган раскрывает информацию, содержащуюся в проспекте выпуска акций, об утверждении отчета об итогах размещения акций, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, об изменениях в отчете об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества, об аннулировании выпуска акций, путем размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности проспекта выпуска акций с учетом внесенных в него изменений и (или) дополнений, информации об утверждении отчета об итогах размещения акций, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, об изменениях в отчете об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества, об аннулировании выпуска акций в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации уполномоченным органом проспекта выпуска акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, принятия к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества, об аннулировании выпуска акций.
15. В случае представления обществом документов для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, зарегистрированного уполномоченным органом до 1 июля 2023 года, обществом заполняется электронная форма проспекта выпуска акций в соответствии со структурой проспекта выпуска акций согласно приложению 1 к Правилам составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, утвержденным настоящим постановлением.
При заполнении электронных форм актуализация сведений о показателях финансово-экономической и хозяйственной деятельности эмитента не требуется.

13. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде уәкілетті орган берген жарияланған акциялар шығарылымын қағаз тасымалдағышта мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқаларын жоғалтқан жағдайда, қоғам құжаттардың телнұсқасын алу қажет болған кезде бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы хабарламаның жарияланған күні жайлы мәліметтерді көрсете отырып, уәкілетті органға жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін портал арқылы электрондық нысанда жасалған өтініш береді.
Уәкілетті орган қоғамға өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде куәліктің телнұсқасын электрондық нысанда "жеке кабинетке" портал арқылы жібереді.
14. Уәкілетті орган акциялар шығарылымы проспектісінде қамтылған, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту туралы, қоғам акцияларының бөлінуіне байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептегі өзгерістер туралы, қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында акциялар шығарылымы проспектісін, оған енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, орналастыру арқылы акциялар шығарылымының күшін жою туралы ақпаратты, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту туралы, қоғам акцияларының бөлінуіне байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептегі өзгерістер туралы, уәкілетті орган акциялар шығарылымы проспектісін мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде акциялар шығарылымының күшін жою туралы, акциялар шығару проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу туралы есепті бекіту туралы, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғам акцияларының бөлінуіне байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептегі өзгерістерді қабылдау, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті, акциялар шығарылымының күшін жою туралы есепті бекіту туралы ақпаратты жариялайды.
15. Қоғам 2023 жылғы 1 шілдеге дейін уәкілетті орган тіркеген акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарды ұсынған жағдайда, қоғам акциялар шығарылымы проспектісін жасау және ресімдеу қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес акциялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулардың, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептің, осы қаулымен бекітілген акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептің электрондық нысанын толтырады.
Электрондық нысандарды толтыру кезінде эмитенттің қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері туралы мәліметтерді өзектендіру талап етілмейді.

Глава 3. Порядок утверждения отчета об итогах размещения акций общества, отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида
16. Общество для утверждения отчета об итогах размещения акций направляет через портал в уполномоченный орган сопроводительное письмо в электронной форме в произвольном виде. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, срок оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций" согласно приложению 3 к Правилам (далее – перечень требований по утверждению отчета об итогах размещения акций). При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата. Стабилизационный банк не представляет отчет об итогах размещения акций. Датой окончания отчетного периода размещения акций является соответствующий день последнего месяца отчетного периода размещения акций.
17. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в ответственное подразделение. При обращении общества после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявлений осуществляется на следующий рабочий день.
18. Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов и срока действия документов. В случае установления факта неполноты и (или) истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет обществу мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, направляется обществу через портал в электронной форме.
19. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает документы на соответствие требованиям Закона о рынке ценных бумаг и подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет общество о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления обществу возможности выразить позицию по предварительному решению.

3-тарау. Қоғам акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту тәртібі
16. Қоғам акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту үшін уәкілетті органға еркін нысанда жасалған ілеспе хатты портал арқылы электрондық түрде жібереді. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін қамтитын "Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту бойынша талаптарды тізбесі). Эмитент өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі. Тұрақтандыру банкі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсынбайды. Акцияларды орналастырудың есепті кезеңінің аяқталу күні акцияларды орналастырудың есепті кезеңі соңғы айының тиісті күні болып табылады.
17. Уәкілетті органның хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және жауапты бөлімшеге орындауға жіберуді жүзеге асырады. Қоғам жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
18. Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және қоғамға жібереді. Уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту қоғамға портал арқылы электрондық нысанда жіберіледі.
19. Ұсынылған құжаттардың толық болу және (немесе) қолданылу мерзімі өтпеу фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның талаптарына сәйкес келу тұрғысынан қарайды және мемлекеттік қызмет көрсетуге хаттың (куәліктің) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың жобасын дайындайды, уәкілетті органның уәкілетті адамына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойдырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган қоғамға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы, сондай-ақ қоғамға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его обществу в "личный кабинет" в электронной форме, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.
Процессы оказания государственных услуг по всем подвидам идентичны.
20. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
21. Отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида рассматривается уполномоченным органом в срок, установленный пунктом 6 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
22. Уполномоченный орган отказывает в утверждении отчета об итогах размещения акций, отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида в случае, установленном пунктом 7 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
23. В случае отказа в утверждении отчета об итогах размещения акций общества или отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет доработанный отчет в уполномоченный орган в срок, установленный пунктом 7 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
24. В случае дробления акций общество направляет через портал в уполномоченный орган в электронной форме для рассмотрения и принятия к сведению изменения в утвержденный уполномоченным органом отчет об итогах размещения акций в течение 30 (тридцати) календарных дней с даты, следующей за датой завершения дробления акций.
25. Изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества рассматриваются уполномоченным органом в течение 8 (восьми) рабочих дней.
26. В случае несоответствия представленных обществом документов, уполномоченный орган не принимает к сведению изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества и направляет в электронной форме письмо о необходимости предоставления информации и документов, соответствующих требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и акционерных обществах.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық нысанда қоғамның "жеке кабинетіне" жібереді.
Барлық кіші түрлер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету процестері бірдей.
20. Мемлекеттік қызмет көрсетілу сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін мониторингтеу ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.
21. Қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті уәкілетті орган Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 24-бабының 6-тармағында белгіленген мерзімде қарайды.
22. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 24-бабының 7-тармағында белгіленген жағдайда акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекітуден бас тартады.
23. Қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті немесе қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекітуден бас тартылған жағдайда, қоғам уәкілетті органның ескертулерін жояды және Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 24-бабының 7-тармағында белгіленген мерзімде пысықталған есепті уәкілетті органға қайта ұсынады.
24. Акцияларды бөлшектеу жағдайында қоғам уәкілетті органға портал арқылы акцияларды бөлшектеуді аяқтау күнінен кейінгі күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде акцияларды орналастыру қорытындылары туралы уәкілетті орган бекіткен есепке өзгерістерді қарауға және мәліметке алу үшін электрондық нысанда ұсынады.
25. Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді уәкілетті орган 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қарайды.
26. Қоғам ұсынған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган қоғам акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді мәліметке алмайды және бағалы қағаздар рыногы және акционерлік қоғамдар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес болатын ақпарат және құжаттар ұсыну қажеттілігі туралы хатты электрондық нысанда жолдайды.

Глава 4. Порядок аннулирования выпуска объявленных акций
27. Общество обращается в уполномоченный орган через портал в электронной форме для аннулирования выпуска акций в срок, установленный пунктом 1 статьи 30 Закона о рынке ценных бумаг. Уполномоченный орган рассматривает представленные обществом документы для аннулирования выпуска объявленных акций, указанные в Перечне документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, утвержденном настоящим постановлением, в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты их получения.
28. В случае соответствия документов, представленных обществом для аннулирования выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах и о рынке ценных бумаг уполномоченный орган аннулирует выпуск объявленных акций и направляет обществу в "личный кабинет" в электронной форме свидетельство об аннулировании выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 4 к Правилам.
29. Выпуск акций аннулируется с даты направления обществу свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций.
30. Уполномоченный орган аннулирует выпуск объявленных акций общества в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения решений суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций или о принудительной ликвидации общества, вступивших в законную силу, и (или) информации из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров о ликвидации общества или реорганизации общества, без предоставления документов, указанных в Перечне документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, утвержденном настоящим постановлением. Уполномоченный орган принимает решение об аннулировании выпуска акций стабилизационного банка на основании решения уполномоченного органа о прекращении деятельности стабилизационного банка. В случае аннулирования выпуска объявленных акций на основании решения суда о принудительной ликвидации общества, вступивших в законную силу, и (или) информации из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров о ликвидации общества или реорганизации общества, и (или) решения уполномоченного органа о прекращении деятельности стабилизационного банка выпуск акций общества аннулируется с даты внесения данных в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг. В случае аннулирования выпуска объявленных акций на основании решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций уполномоченный орган направляет обществу в электронной форме свидетельство об аннулировании выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 4 к Правилам.

4-тарау. Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою тәртібі
27. Қоғам акциялар шығарылымының күшін жою үшін Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 30-бабының 1-тармағында белгіленген мерзімде уәкілетті органға электрондық нысанда портал арқылы өтініш жасайды. Уәкілетті орган осы қаулымен бекітілген жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінде және оларға қойылатын талаптарда көрсетілген, қоғамның жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттарын оларды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
28. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар және бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган жарияланған акциялар шығарылымының күшін жояды және қоғамға Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікті жібереді.
29. Акциялар шығарылымы қоғамға жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлік жіберілген күннен бастап жойылады.
30. Уәкілетті орган жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тiркеуін жарамсыз деп тану туралы немесе қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы заңды күшіне енген сот шешімдерін және (немесе) Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімінен қоғамды тарату немесе қоғамды қайта ұйымдастыру туралы ақпарат алған күннен кейін осы қаулымен бекітілген Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінде және оларға қойылатын талаптарда көрсетілген құжаттарды ұсынбай-ақ 10 (он) жұмыс күні ішінде қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын жояды. Уәкілетті органның тұрақтандыру банкінің қызметін тоқтату туралы шешімінің негізінде уәкілетті орган тұрақтандыру банкінің акциялар шығарылымын жою туралы шешім қабылдайды. Қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің және (немесе) Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімінен қоғамды тарату немесе қоғамды қайта ұйымдастыру туралы ақпараттың және (немесе) уәкілетті органның тұрақтандыру банкінің қызметін тоқтату туралы шешімінің негізінде жарияланған акциялар шығарылымының күші жойылған жағдайда деректер Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілген күннен бастап қоғамның акциялары шығарылымының күші жойылады. Жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тіркеуін жарамсыз деп тану туралы сот шешімінің негізінде жарияланған акциялар шығарылымының күші жойылған жағдайда уәкілетті орган қоғамға Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікті электрондық нысанда жібереді.

31. Уполномоченный орган отказывает в аннулировании выпуска объявленных акций с указанием причин отказа в случаях, установленных пунктом 3 статьи 30 Закона о рынке ценных бумаг. В случае отказа в аннулировании выпуска объявленных акций общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет документы в уполномоченный орган в электронной форме в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней со дня получения отказа.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
32. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг с учетом особенностей, предусмотренных статьей 25 Закона о государственных услугах.
Жалоба подается в уполномоченный орган и (или) должностному лицу уполномоченного органа, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Если иное не предусмотрено Законом о рынке ценных бумаг, Законом о государственных услугах, обращение в суд осуществляется после обжалования в досудебном порядке.
33. В жалобе, направляемой руководителю уполномоченного органа, указываются наименование общества, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Подтверждением принятия жалобы руководителем уполномоченного органа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам единого контакт-центра, указанным в перечне требований по регистрации выпуска акций и перечне требований по утверждению отчета об итогах размещения акций.
При отправке жалобы через портал обществу из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения уполномоченным органом (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Приложение 1 к Правилам
государственной регистрации
выпуска объявленных акций,
регистрации изменений
и (или) дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения
отчета об итогах размещения
акций акционерного общества,
отчета об обмене размещенных
акций акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества другого
вида, аннулирования выпуска
объявленных акций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация выпуска объявленных акций"
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Наименование подвидов государственной услуги

31. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 30-бабының 3-тармағында белгіленген жағдайларда бас тарту себептерін көрсете отырып, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюдан бас тартады. Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюдан бас тартылған жағдайда, қоғам уәкілетті органның ескертулерін жояды және бас тарту алған күннен бастап 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға электрондық нысанда құжаттарды қайталап ұсынады.
5-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
32. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып, уәкілетті органның жоғары тұрған лауазымды адамы, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған уәкілетті органға және (немесе) уәкілетті органның лауазымды адамына беріледі.
Егер Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда, Мемлекеттік қызмет туралы заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жүзеге асырылады.
33. Уәкілетті органның басшысына жіберілетін шағымда қоғамның - қоғамның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, уәкілетті органның кеңсесінде оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) уәкілетті орган басшысының шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты акциялар шығарылымын тіркеу бойынша талаптар тізбесінде және акцияларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекіту бойынша талаптар тізбесінде көрсетілген бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда қоғамға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол уәкілетті органның шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін
жою қағидаларына
1- қосымша
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы

1) государственная регистрация выпуска объявленных акций;
2) внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций.
1.
Наименование уполномоченного органа
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее - уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
1) государственная регистрация выпуска объявленных акций - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня представления документов на государственную регистрацию;
2) внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций - в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска объявленных акций - в случае государственной регистрации выпуска акций,
свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 2 к Правилам (при увеличении количества объявленных акций и (или) изменении их вида, и (или) изменении наименования, и (или) изменении места нахождения акционерного общества) и в электронной форме проспект выпуска объявленных акций с учетом изменений и (или) дополнений - в случае внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций,
либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы
График работы:
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день;

1) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу;
2) акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу.
1.
Уәкілетті органның атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
Бағалы қағаздар орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
1) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу – мемлекеттік реттеуге берілген құжаттарды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Кіші түрлері бойынша:
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда-жарияланған акциялар шығарылымының проспектісі электрондық нысанда,
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (жарияланған акциялар санының ұлғайған және (немесе) олардың түрлері өзгерген, және (немесе) атауы өзгерген, және (немесе) акционерлік қоғамның орналасқан жері өзгерген кезде)және электрондық нысанда - акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда-өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, жарияланған акциялар шығарылымының проспектісі не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) портал - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

2) уполномоченный орган – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации выпуска объявленных акций:
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) электронная копия протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя) или общего собрания акционеров (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) о выпуске объявленных акций в случае, установленном подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг);
3) электронная копия решения суда о признании выпуска объявленных акций недействительным в случае, установленном подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг;
4) проспект выпуска объявленных акций в электронной форме;
5) электронные копии документов, подтверждающих оплату объявленных акций, размещаемых среди учредителей акционерного общества.
Для государственной регистрации выпуска объявленных акций акционерного инвестиционного фонда помимо документов, указанных в части первой пункта 8 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги, акционерный инвестиционный фонд дополнительно представляет электронные копии проектов договоров акционерного инвестиционного фонда с управляющей компанией, а также электронную копию инвестиционной декларации, утвержденной общим собранием учредителей либо единственным учредителем акционерного инвестиционного фонда.
Для внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций:
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное посредством электронной цифровой подписи уполномоченного лица акционерного общества;
2) проспект выпуска акций с учетом изменений и (или) дополнений в электронной форме;
3) электронная копия решения (протокола) или выписка из протокола заседания органа акционерного общества, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций акционерного общества;

2) уәкілетті орган - Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жағдайда жарияланған акцияларды шығару туралы құрылтай жиналысы (жалғыз құрылтайшының шешімі) немесе акционерлердің жалпы жиналысы (барлық дауыс беретін акцияларды иеленуші акционердің шешімі) хаттамасының электрондық көшірмесі;
3) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жағдайда жарияланған акциялар шығарылымын жарамсыз деп тану туралы сот шешімінің электрондық көшірмесі;
4) электрондық нысандағы жарияланған акциялар шығарылымының проспектісі;
5) акционерлік қоғам құрылтайшыларының арасында орналастырылған, жарияланған акциялардың төленгенін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Акционерлік инвестициялық қордың жария етілген акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа акционерлік инвестициялық қор акционерлік инвестициялық қордың басқарушы компаниясының шарттары жобаларының электрондық көшірмелерін, сондай-ақ акционерлік инвестициялық қор құрылтайшыларының жалпы жиналысы не жалғыз құрылтайшысы бекіткен инвестициялық декларацияның электрондық көшірмесін қосымша ұсынады.
Акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін:
1) акционерлік қоғамның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды есепке ала отырып акциялар шығарылымының проспектісі;
3) шешімнің (хаттаманың) электрондық көшірмесі немесе оның негізінде акционерлік қоғамның акциялары шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген акционерлік қоғам органы отырысының хаттамасынан үзінді;

4) электронная копия решения суда о принудительном выпуске объявленных акций акционерного общества с участием государства в уставном капитале (в случае отсутствия объявленных акций акционерного общества или их недостаточности для погашения просроченной налоговой задолженности) в случаях, установленных статьей 32 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах".
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Закона о рынке ценных бумаг основанием для отказа в оказании государственной услуги является нарушение услугополучателем условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска объявленных акций и выявление в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в единый контакт-центр.
Единый контакт-центр: 8 800 080 86 68.
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
выпуска объявленных акций,
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения
отчета об итогах размещения
акций акционерного общества,
отчета об обмене размещенных
акций акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества
другого вида, аннулирования
выпуска объявленных акций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций
"___" _________ 20 __ года
город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа)
произвел государственную регистрацию выпуска объявленных акций
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения акционерного общества)
зарегистрированного ____________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер акционерного общества (при наличии)
Выпуск разделен на ______________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
акций (количество акций цифрами и прописью, вид акций)
которым присвоен международный идентификационный номер (код ISIN)
________________________________________________________________________.
Номинальная стоимость одной акции (заполняется при государственной регистрации
выпуска объявленных акций акционерного общества)
________________________________________________________________________
___________________________________________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций акционерного общества (заполняется в случае замены свидетельства
о государственной регистрации выпуска объявленных акций акционерного общества):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Уполномоченное лицо
_________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
выпуска объявленных акций,
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения
отчета об итогах размещения
акций акционерного общества,
отчета об обмене размещенных
акций акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества другого
вида, аннулирования
выпуска объявленных акций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Утверждение отчета об итогах размещения акций"
Наименование государственной услуги
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Наименование подвидов государственной услуги

4) "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабында белгіленген жағдайларда жарғылық капиталына мемлекет қатысатын (мерзімі өткен салық берешегін өтеу үшін акционерлік қоғамның жарияланған акциялары болмаған немесе олар жеткіліксіз болған жағдайда) акционерлік қоғамның жарияланған акцияларын мәжбүрлеп шығару туралы сот шешімінің электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорынан алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер
Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 10-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға көрсетілетін қызметті алушының жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну шарттары мен тәртібін бұзуы және құжаттарды қарау процесінде олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес еместігін анықтау негіз болып табылады.
10.
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс немесе техникалық ақаулықтар анықталған жағдайда, бірыңғай байланыс орталығына хабарласу қажет.
Бірыңғай байланыс орталығы: 8 800 080 86 68.
Жарияланған акциялар
шығарылымын Мемлекеттiк
тiркеу, акциялар шығарылым
проспектісіне өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20_ жылғы "___"
Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(акционерлік қоғамның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
тіркелген
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(акционерлік қоғамның толық атауы және орналасқан жері)
жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(акциялар саны цифрмен және жазбаша, акциялар түрі) акцияларға бөлінген,
оларға
__________________________________________________________________________
халықаралық сәйкестендіру нөмiрi (ISIN коды) берілген.
Бір акцияның номиналды құны
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
____________теңге.
(акционерлік қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде толтырылады). (цифрмен және жазбаша)
Акционерлік қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (акционерлік қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ауыстырылған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________
Уәкілетті адам
__________________________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)                   (тегі, инициалдары)
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік
қоғам акцияларының басқа
түріне айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
3- қосымша
"Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы

1) утверждение отчета об итогах размещения акций;
2) утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
3) принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций.
1.
Наименование уполномоченного органа
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее - уполномоченный орган)
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
В течение 8 (восьми) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Письмо в адрес услугополучателя:
об утверждении отчета об итогах размещения акций - в случае утверждения отчета об итогах размещения акций;
об утверждении отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида - в случае утверждения отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
о принятии к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества – в случае принятия к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества;
либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы
График работы:
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день);

1) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту;
2) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту;
3) акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарға алу.
1.
Уәкілетті органның атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәсілдері
Барлық кіші түрлер үшін: Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер үшін: электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Кіші түрлері бойынша:
Көрсетілетін қызметті алушының атына:
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп бекітілген жағдайда, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту туралы;
акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп бекітілген жағдайда, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту туралы;
қоғамның акцияларын бөлшектеумен байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер назарға алынған жағдайда, қоғамның акцияларын бөлшектеумен байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарға алу туралы хат;
не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) портал - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

2) уполномоченный орган – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Утверждение отчета об итогах размещения акций:
1) электронное сопроводительное письмо, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) отчет об итогах размещения акций услугополучателя в электронной форме;
3) электронные копии документов, подтверждающие оплату акций услугополучателя;
4) электронная копия неконсолидированной финансовой отчетности, составленной по состоянию на конец месяца, в котором завершился отчетный период размещения акций, или периода, в котором произошло размещение всех объявленных акций услугополучателя.
Утверждение отчета об итогах размещения акций (утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида):
1) электронное сопроводительное письмо, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) отчет об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида в электронной форме;
3) электронную копию решения (протокола), на основании которого произошел обмен размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида.
Утверждение отчета об итогах размещения акций (принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций):
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества в электронной форме.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

2) уәкілетті орган - Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық ілеспе хат;
2) көрсетілетін қызметті алушының акцияларын орналастыру қорытындылары туралы электрондық нысандағы есеп;
3) көрсетілетін қызметті алушының акцияларына ақы төлегенін растайтын электрондық құжаттардың көшірмелері;
4) акцияларды орналастырудың есепті кезеңі аяқталған айдың немесе көрсетілетін қызметті алушының барлық жарияланған акциялары орналастырылған кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалған шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің электрондық көшірмесі.
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту (акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту):
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық ілеспе хат;
2) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы электрондық нысандағы есеп;
3) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастауға негіз болған шешімнің (хаттаманың) электрондық көшірмесі.
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту (акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарға алу):
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) электрондық нысандағы қоғам акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер

В соответствии с пунктом 7 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" основанием для отказа в оказании государственной услуги является выявление уполномоченным органом в процессе рассмотрения документов их несоответствие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в единый контакт-центр.
Единый контакт-центр: 8 800 080 86 68.
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
выпуска объявленных акций,
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения
отчета об итогах размещения
акций акционерного общества,
отчета об обмене размещенных
акций акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества
другого вида, аннулирования
выпуска объявленных акций
Форма
Свидетельство об аннулировании выпуска объявленных акций
"_____"_______ 20___ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) аннулировал
выпуск объявленных акций
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения акционерного общества)
зарегистрированного
_________________________________________________________________________
(дата государственной регистрации (перерегистрации)
_________________________________________________________________________
акционерного общества, наименование регистрирующего органа,
_________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (при наличии)
Выпуск зарегистрирован
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование органа, осуществившего государственную
_________________________________________________________________________
регистрацию выпуска объявленных акций, дата, месяц, год)
Международный идентификационный номер (код ISIN), присвоенный акциям выпуска
_________________________________________________________________________.
Выпуск разделен на
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
акций. (количество акций цифрами и прописью, вид акций)
Выпуск акций аннулирован в связи с
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(причина аннулирования)
Уполномоченное лицо _______________________ _______________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 8 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 30 марта 2020 года № 42
Требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида

"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 24-бабының 7-тармағына сәйкес уәкілетті органның құжаттарды қарау процесінде олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмегенін анықтауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
10.
Өзге де талаптар мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс немесе техникалық ақаулықтар анықталған жағдайда, бірыңғай байланыс орталығына хабарласу қажет.
Бірыңғай байланыс орталығы: 8 800 080 86 68.
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы
есепті, акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлік
20_ жылғы "___" __________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
___________ тіркелген
(акционерлік қоғамның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
______________________ (акционерлік қоғамның толық атауы және орналасқан жері)
жарияланған акциялар шығарылымының күшін жойды.
Шығарылым
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген органның атауы, күні, айы, жылы) тіркелген.
Шығарылым акцияларына берілген халықаралық сәйкестендіру нөмiрi (ISIN коды)
_________________________________________________________________________.
Шығарылым _____________________________________________________________
(акциялар саны цифрмен және жазбаша, акциялар түрі)
_______________________________________________________ акцияларға бөлінген.
Акциялар шығарылымының
__________________________________________________________________________
(күшін жоюдың себебі) байланысты күші жойылды.
Уәкілетті адам _________________________________ ____________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)             (тегі, инициалдары)
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 30 наурыздағы
№ 42 қаулысына
2-қосымша
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптар

1. Настоящие Требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида (далее - Требования) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "Об акционерных обществах", "О рынке ценных бумаг", "Об инвестиционных и венчурных фондах" и устанавливают требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, государственной регистрации изменений и (или) дополнений (далее – регистрация изменений и (или) дополнений) в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества (далее - общество), отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
2. Документами, подтверждающими оплату объявленных акций общества, являются (один или несколько из перечисленных):
1) платежные документы;
2) акт приема-передачи имущества, передаточный акт, акт сверки денежных обязательств;
3) отчет об оценке (за исключением случаев реорганизации общества);
4) документ центрального депозитария, подтверждающий право собственности на ценные бумаги, вносимые в оплату размещаемых акций;
5) документы, подтверждающие право собственности на имущество, внесенное в оплату объявленных акций (в случае, если оплата происходит имуществом, которое требует регистрации права собственности).
3. Решение (протокол) общества о выпуске объявленных акций или на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций, содержит следующие сведения:
1) протокол общего собрания акционеров (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) или выписка из него:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа общества;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров;
сведения о количестве голосующих акций общества, представленных на общем собрании акционеров;
кворум общего собрания акционеров;
повестка дня общего собрания акционеров;
порядок голосования на общем собрании акционеров по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска объявленных акций;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя (членов президиума) и секретаря общего собрания акционеров;
выступления лиц, участвующих в общем собрании акционеров;
общее количество голосов акционеров по каждому вопросу повестки дня общего собрания акционеров, поставленному на голосование;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним;
решение, принятое общим собранием акционеров общества по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска объявленных акций.
Выписка из протокола (решения) общего собрания акционеров (акционера, владеющего всеми голосующими акциями общества) заверяется подписью секретаря общего собрания акционеров (корпоративного секретаря);

1. Осы Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Акционерлік қоғамдар туралы", "Бағалы қағаздар рыногы туралы", "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі - өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу), акционерлік қоғамның (бұдан әрі - қоғам) акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды белгілейді.
2. Қоғамның жарияланған акцияларының төлемін растайтын құжаттар (аталғандардың біреуі немесе бірнешеуі):
1) төлем құжаттары;
2) мүлiктi қабылдау-өткiзу актiсі, беру актісі, ақшалай міндеттемелерді салыстырып тексеру актісі;
3) бағалау туралы есеп (қоғамды қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда);
4) орталық депозитарийдің орналастырылатын акциялар төлеміне енгізілетін бағалы қағаздарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
5) жарияланған акциялардың ақысына енгізілген мүлікке меншік құқығын растайтын құжаттар (төлем меншік құқығын тіркеуді талап ететін мүлікпен жүргізілген жағдайда).
3. Қоғамның жарияланған акциялар шығарылымы туралы немесе оның негізінде акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген шешімде (хаттамада) мынадай мәліметтер қамтылады:
1) акционерлердің жалпы жиналысының хаттамасы (дауыс беретін барлық акцияларға ие акционердің шешімі) немесе одан үзінді-көшірме:
қоғамның атқарушы органының толық атауы және орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты мен орны;
акционерлердің жалпы жиналысында ұсынылған қоғамның дауыс беретін акцияларының саны туралы мәліметтер;
акционерлердің жалпы жиналысының кворумы;
акционерлердің жалпы жиналысының күн тәртібі;
акционерлердің жалпы жиналысында оның негізінде жарияланған акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін мәселе бойынша дауыс беру тәртібі;
акционерлердің жалпы жиналысы төрағасының (президиум мүшелерінің) және хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
акционерлердің жалпы жиналысына қатысушылардың сөйлеген сөздері;
акционерлердің жалпы жиналысының күн тәртібінде дауыс беруге қойылған әрбір мәселе бойынша акционерлер дауыстарының жалпы саны;
дауыс беруге қойылған мәселелер, олар бойынша дауыс берудің қорытындылары;
қоғам акционерлерінің жалпы жиналысында оның негізінде жарияланған акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін мәселе бойынша қабылданған шешім.
Акционерлердің (қоғамның дауыс беретін барлық акцияларына ие акционердің) жалпы жиналысының хаттамасынан (шешімінен) үзінді-көшірме акционерлердің жалпы жиналысы хатшысының (корпоративтік хатшысының) қолымен расталады;

2) протокол заседания совета директоров (исполнительного органа) или выписка из него:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа общества;
дату, время и место проведения заседания совета директоров (исполнительного органа) (в случае очного заседания);
сведения о лицах, принимавших участие в заседании совета директоров (исполнительного органа) (принимавших решение путем заочного голосования);
кворум заседания совета директоров (исполнительного органа);
вопросы повестки дня заседания совета директоров (исполнительного органа), решения по которым привели к внесению изменений и (или) дополнений в проспект выпуска объявленных акций;
итоги голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, поставленному на голосование, с отражением результата голосования каждого члена совета директоров (исполнительного органа) по каждому вопросу повестки дня заседания совета директоров (исполнительного органа);
решение, принятое по вопросу внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска объявленных акций.
Выписка из протокола заседания совета директоров заверяется подписью уполномоченного работника общества.
Выписка из протокола заседания исполнительного органа заверяется подписью руководителя исполнительного органа общества (либо лица, его замещающего).
4. Неконсолидированная годовая финансовая отчетность, представляемая обществом, состоит из бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках, отчета о движении денег, отчета об изменениях в собственном капитале и пояснительной записки.
Неконсолидированная промежуточная финансовая отчетность, представляемая обществом, состоит из бухгалтерского баланса, отчета об изменениях в собственном капитале.
Приложение 9 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Приложение 3 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 30 марта 2020 года № 42
Перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к ним
1. Настоящий Перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к ним (далее − Перечень) разработан в соответствии с законами Республики Казахстан "Об акционерных обществах", "О рынке ценных бумаг", "Об инвестиционных и венчурных фондах" и определяет перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к указанным документам.
2. В случае признания судом недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций общество в установленный срок направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее – портал) для аннулирования выпуска акций следующие документы:

2) директорлар кеңесі (атқарушы орган) отырысының хаттамасы немесе одан үзінді-көшірме:
қоғамның атқарушы органының толық атауы және орналасқан жері;
директорлар кеңесінің (атқарушы органның) отырысын өткізу күні, уақыты мен орны (ішкі отырыс болған жағдайда);
директорлар кеңесінің (атқарушы органның) отырысына қатысқан (сырттай дауыс беру арқылы шешім қабылдаған) тұлғалар туралы мәліметтер;
директорлар кеңесі (атқарушы орган) отырысының кворумы;
шешімдері жарияланған акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге әкелген директорлар кеңесі (атқарушы орган) отырысының күн тәртібінің мәселелері;
директорлар кеңесі (атқарушы орган) отырысының күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша директорлар кеңесінің (атқарушы органның) әрбір мүшесінің дауыс беру нәтижесін көрсете отырып, отырыс күн тәртібінің дауыс беруге қойылған әрбір мәселесі бойынша дауыс беру қорытындылары;
жарияланған акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу мәселесі бойынша қабылданған шешім.
Директорлар кеңесі отырысының хаттамасынан үзінді-көшірме қоғамның уәкілетті қызметкерінің қолымен расталады.
Атқарушы орган отырысының хаттамасынан үзінді-көшірме қоғамның атқарушы органы басшысының (не оның орнындағы адамның) қолымен расталады.
4. Қоғам ұсынатын жылдық қаржылық шоғырландырылмаған есептілік бухгалтерлік баланстан, пайда және шығын туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есептен және түсіндірме жазбадан тұрады.
Қоғам ұсынатын аралық қаржылық шоғырландырылмаған есептілік бухгалтерлік баланстан, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есептен тұрады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 30 наурыздағы
№ 42 қаулысына
3-қосымша
Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар
1. Осы Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар (бұдан әрі - Тізбе) "Акционерлік қоғамдар туралы", "Бағалы қағаздар рыногы туралы", "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және аталған құжаттарға қойылатын талаптарды айқындайды.
2. Сот жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жарамсыз деп таныған жағдайда, қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы белгіленген мерзімде мынадай құжаттарды:

1) в электронной форме заявление в произвольном виде;
2) электронную копию решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций общества.
3. В случае принятия решения общим собранием акционеров (решения единственным акционером или лицом, владеющим всеми голосующими акциями) общества об аннулировании выпуска акций в связи с добровольной ликвидацией общества, общество в установленный срок направляет в уполномоченный орган через портал для аннулирования выпуска акций следующие документы:
1) в электронной форме заявление в произвольном виде;
2) электронную копию протокола общего собрания акционеров (решения единственного акционера или лица, владеющего всеми голосующими акциями) общества об аннулировании выпуска акций в связи с добровольной ликвидацией общества;
3) электронную копию ликвидационного баланса общества, утвержденного общим собранием акционеров (решением единственного акционера или лица, владеющего всеми голосующими акциями);
4) электронную копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату принятия решения об аннулировании выпуска акций в связи с добровольной ликвидацией общества.
4. В случае принудительной ликвидации общества общество в установленный срок направляет в уполномоченный орган через портал для аннулирования выпуска акций следующие документы:
1) в электронной форме заявление в произвольном виде;
2) электронную копию решения суда о принудительной ликвидации общества;
3) электронную копию ликвидационного баланса общества, утвержденного судом.
5. В случае реорганизации общества путем преобразования в хозяйственное товарищество или в производственный кооператив общество в установленный срок направляет в уполномоченный орган через портал для аннулирования выпуска акций следующие документы:
1) в электронной форме заявление, составленное в произвольной форме;
2) электронную копию решения о реорганизации общества путем преобразования в хозяйственное товарищество или в производственный кооператив, принятого на общем собрании акционеров преобразуемого общества, порядке и условиях осуществления преобразования, порядке определения долей участия хозяйственного товарищества или паев членов производственного кооператива, об аннулировании выпуска объявленных акций преобразуемого общества, принятого на общем собрании акционеров;
3) электронную копию передаточного акта, подписанного руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) и главным бухгалтером преобразуемого общества либо лицами, их замещающими (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);

1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қоғамның жарияланған акцияларының шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жарамсыз деп тану туралы сот шешімінің электрондық көшірмесін жібереді.
3. Қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы қоғамның ерікті түрде таратылуына байланысты жарияланған акциялар шығарылымын жою туралы шешім (жалғыз акционердің немесе барлық дауыс беруші акцияларына ие тұлғаның шешімі) қабылдаған жағдайда қоғам акциялар шығарылымын жою үшін портал арқылы уәкілетті органға белгіленген мерзімде мынадай құжаттарды:
1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қоғамның ерікті түрде таратылуына байланысты акциялар шығарылымының күшін жою туралы қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы хаттамасының (жалғыз акционердің немесе барлық дауыс беруші акцияларына ие тұлғаның шешімі) электрондық көшірмесін;
3) акционерлердің жалпы жиналысы (жалғыз акционердің немесе барлық дауыс беруші акцияларына ие тұлғаның шешімі) бекіткен қоғамның тарату балансының электрондық көшірмесін;
4) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қоғамның ерікті түрде таратылуына байланысты акциялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған күні орталық депозитарий берген анықтаманың электрондық көшірмесін жібереді.
4. Қоғам мәжбүрлеп таратылған жағдайда қоғам белгіленген мерзімде портал арқылы уәкілетті органға акциялар шығарылымының күшін жою үшін мынадай құжаттарды:
1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің электрондық көшірмесін;
3) сот бекіткен қоғамның тарату балансының электрондық көшірмесін жібереді.
5. Қоғамды шаруашылық серіктестікке немесе өндірістік кооперативке қайта құру арқылы қайта ұйымдастырған жағдайда қоғам белгіленген мерзімде акциялар шығарылымының күшін жою үшін портал арқылы уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қайта құрылатын қоғам акционерлерінің жалпы жиналысында қайта құруды жүзеге асыру тәртібінде және жағдайларда, шаруашылық серіктестіктің қатысу үлестерін немесе өндірістік кооператив мүшелерінің пайларын айқындау тәртібінде қабылданған шаруашылық серіктестікке немесе өндірістік кооперативке қайта құру арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы, акционерлердің жалпы жиналысында қабылданған қайта құрылатын қоғамның жарияланған акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімнің электрондық көшірмесін;
3) атқарушы органдардың басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) мен қайта құрылатын қоғамның бас бухгалтері немесе олардың орнын ауыстыратын адамдар (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қойған тапсыру актісінің электрондық көшірмесін;

4) электронную копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату принятия решения о реорганизации общества путем преобразования в хозяйственное товарищество или в производственный кооператив.
6. В случае реорганизации общества путем слияния 2 (двух) или нескольких обществ реорганизуемые общества в установленный срок направляют в уполномоченный орган через портал для аннулирования выпуска акций следующие документы:
1) в электронной форме заявление в произвольной виде;
2) электронную копию решения о реорганизации общества путем слияния, принятого на совместном общем собрании акционеров реорганизуемых обществ квалифицированным большинством голосов акционеров каждого отдельного общества, а также копии решений об аннулировании выпуска акций реорганизуемых обществ, принятых на общем собрании акционеров каждого из реорганизуемых обществ;
3) электронную копию передаточного акта, подписанного уполномоченными лицами;
4) электронную копию свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций общества, образованного в результате реорганизации общества путем слияния;
5) электронные копии справок, выданных центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на даты принятия решений об аннулировании выпуска акций реорганизуемых обществ.
7. В случае реорганизации общества путем присоединения общества (обществ) к другому обществу присоединяемое общество (присоединяемые общества) в установленный срок направляет (направляют) в уполномоченный орган через портал для аннулирования выпуска акций следующие документы:
1) в электронной форме заявление, составленное в произвольном виде;
2) электронную копию решения о реорганизации общества путем присоединения, принятого на совместном общем собрании акционеров общества, к которому осуществляется присоединение и общества (обществ), которое (которые) присоединяется (присоединяются), а также копию решения об аннулировании выпуска акций присоединяемого общества, принятого на общем собрании акционеров присоединяемого общества;
3) электронную копию передаточного акта, подписанного уполномоченными лицами;
4) электронную копию справки, выданной центральным депозитарием обществу, к которому осуществляется присоединение, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), подтверждающую приобретение акций общества (обществ), которое (которые) присоединяется (присоединяются).

4) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы шаруашылық серіктестікке немесе өндірістік кооперативке қайта құру арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған күні орталық депозитарий берген анықтаманың электрондық көшірмесін жібереді.
6. 2 (екі) немесе бірнеше қоғамды біріктіру арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ұйымдастырылатын қоғамдар белгіленген мерзімде акциялар шығарылымының күшін жою үшін портал арқылы уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қайта ұйымдастырылатын қоғамдар акционерлерінің бірлескен жалпы жиналысында әрбір жекелеген қоғам акционерлерінің білікті көпшілік дауыстарымен қабылданған біріктіру жолымен қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешімнің электрондық көшірмесін, сондай-ақ әрбір қайта ұйымдастырылатын қоғамдардың акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған қайта ұйымдастырылатын қоғамдардың акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімдердің электрондық көшірмелерін;
3) уәкілетті тұлғалар қол қойған тапсыру актісінің электрондық көшірмесін;
4) біріктіру жолымен қоғамды қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесін;
5) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қайта ұйымдастырылатын қоғамдардың акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған күні орталық депозитарий берген анықтамалардың электрондық көшірмелерін жібереді.
7. Қоғамды (қоғамдарды) басқа қоғамға қосу арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда қосылатын қоғам (қосылатын қоғамдар) белгіленген мерзімде акциялар шығарылымының күшін жою үшін портал арқылы уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қосу жүзеге асырылатын қоғамның және қосылатын қоғамның (қоғамдардың) акционерлерінің бірлескен жалпы жиналысында қабылданған қосу жолымен қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешімнің электрондық көшірмесін, сондай-ақ қосылатын қоғамның акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған қосылатын қоғамның акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімнің электрондық көшірмесін;
3) уәкілетті тұлғалар қол қойған тапсыру актісінің электрондық көшірмесін;
4) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қосылатын қоғамның (қоғамдардың) акцияларын сатып алғанын растайтын қосу жүзеге асырылатын қоғамға орталық депозитарий берген анықтаманың электрондық көшірмесін жібереді.

8. В случае реорганизации общества путем разделения общества на 2 (два) или более обществ разделяемое общество в установленный срок направляет в уполномоченный орган через портал для аннулирования выпуска акций следующие документы:
1) в электронной форме заявление, составленное в произвольном виде;
2) электронные копии решений о реорганизации общества путем разделения общества на 2 (два) или более обществ и об аннулировании выпуска акций разделяемого общества, принятого на общем собрании акционеров разделяемого общества;
3) электронную копию разделительного баланса, подписанного лицами, которым поручается представлять интересы разделенных обществ в процессе их создания;
4) электронную копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату принятия решения о реорганизации общества путем разделения общества на 2 (два) или более обществ.
9. В случае утраты обществом оригинала свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций, выданного уполномоченным органом при аннулировании выпуска объявленных акций на бумажном носителе, общество при необходимости получения им дубликата свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций направляет в уполномоченный орган для выдачи дубликата свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций через портал заявление в электронной форме с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа.
Уполномоченный орган направляет обществу через портал в "личный кабинет" в электронной форме дубликат документа в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.
Приложение 10 к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам оказания
государственных услуг на рынке
ценных бумаг, в которые
вносятся изменения
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 19 октября 2020 года № 101
Правила государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда (далее − Правила) разработаны в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об инвестиционных и венчурных фондах" (далее – Закон об инвестиционных фондах), Законом "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон о государственных услугах).

8. Қоғамды 2 (екі) немесе одан көп қоғамға бөлу арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда, бөлінетін қоғам белгіленген мерзімде акциялары шығарылымының күшін жою үшін портал арқылы уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) еркін түрде құрылған электрондық нысандағы өтінішті;
2) қоғамды 2 (екі) немесе одан көп қоғамға бөлу арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы және бөлінетін қоғамның акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған бөлінетін қоғамның акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімдердің электрондық көшірмелерін;
3) бөлінген қоғамдардың мүдделерін оларды құру барысында білдіру тапсырылатын тұлғалар қол қойған бөлу балансының электрондық көшірмесін;
4) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қоғамды 2 (екі) немесе одан көп қоғамдарға бөлу арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған күні орталық депозитарий берген анықтаманың электрондық көшірмесін жібереді.
9. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою кезінде уәкілетті орган қағаз тасымалдағышта берген жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің түпнұсқасын жоғалтқан жағдайда, қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын алу қажет болған кезде бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттың жарамсыздығы туралы хабарламаның жарияланған күні жайлы мәліметтерді көрсете отырып, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін портал арқылы уәкілетті органға электрондық нысанда өтініш жібереді.
Уәкілетті орган қоғамға өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын портал арқылы "жеке кабинетке" электрондық нысанда жібереді.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілер тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 19 қазандағы
№ 101 қаулысымен
бекітілді
Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі − Инвестициялық қорлар туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі − Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) сәйкес әзірленді.

2. Правила устанавливают условия и порядок государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда, согласования изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда.
3. В Правилах используются следующие основные понятия и сокращения:
1) управляющая компания, услугополучатель - профессиональный участник рынка ценных бумаг, осуществляющий деятельность по управлению инвестиционным портфелем на основании лицензии, выданной уполномоченным органом;
2) государственная услуга - государственная услуга "Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов, внесение изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда";
3) пай - именная эмиссионная ценная бумага бездокументарной формы выпуска, подтверждающая долю ее собственника в паевом инвестиционном фонде, право на получение денег, полученных от реализации активов паевого инвестиционного фонда и (или) иного имущества в случае, установленном Законом об инвестиционных фондах, при прекращении его существования, а также иные права, связанные с особенностями деятельности паевых инвестиционных фондов, определенных Законом об инвестиционных фондах;
4) портал - веб-портал Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг";
5) заявление - заявление на государственную регистрацию выпуска паев паевых инвестиционных фондов и (или) согласование изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда;
6) уполномоченный орган - уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Глава 2. Условия и порядок государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда
4. Для государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда и согласования изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда управляющая компания представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пунктах 1 и 1-4 статьи 20 Закона об инвестиционных фондах.
5. Заявление для государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда или согласования изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонд с приложением требуемых документов направляется управляющей компанией в уполномоченный орган в произвольном виде через портал в электронной форме.
Государственная услуга оказывается уполномоченным органом в соответствии с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к Правилам.
6. При необходимости согласования изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда, зарегистрированных уполномоченным органом до 1 июля 2023 года, управляющей компанией предоставляется электронная форма правил паевого инвестиционного фонда, согласно приложению 3 к Правилам.

2. Қағидалар инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу, инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды келісу шарттары мен тәртібін белгілейді.
3. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) басқарушы компания, көрсетілетін қызметті алушы – уәкілетті орган берген лицензия негізінде инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – "Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу, инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі;
3) пай – инвестициялық пай қорындағы оның иесінің үлесін, инвестициялық пай қоры жұмыс істеуін тоқтатқан кезде оның активтерін және (немесе) Инвестициялық қорлар туралы заңда белгіленген жағдайда өзге де мүлікті өткізуден алынған ақшаны алу құқығын, сондай-ақ Инвестициялық қорлар туралы заңда айқындалған инвестициялық пай қоры қызметінің ерекшеліктеріне байланысты өзге де құқықтарды растайтын, шығарылымы құжатталмаған нысандағы атаулы эмиссиялық бағалы қағаз;
4) портал - "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының веб-порталы;
5) өтініш – инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу және (немесе) инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер және (немесе) толықтыруларды келісу үшін өтініш;
6) уәкілетті орган – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган.
2-тарау. Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу шарттары мен тәртібі
4. Басқарушы компания инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу және инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды келісу үшін уәкілетті органға Инвестициялық қорлар туралы заңның 20-бабының 1 және 1-4-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Басқарушы компания талап етілетін құжаттармен қоса инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу және инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды келісу үшін өтінішті уәкілетті органға электрондық нысанда портал арқылы еркін түрде жібереді.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес көрсетеді.
6. Уәкілетті орган 2023 жылғы 1 шілдеге дейін тіркеген инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды келісу қажет болған кезде, басқарушы компания Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес инвестициялық пай қорының қағидаларының электрондық нысанын ұсынады.

7. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение). При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием документов осуществляется на следующий рабочий день.
8. Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При установлении факта неполноты представленных документов работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа, направляется управляющей компании через портал в электронной форме.
9. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан и готовит проект письма о выдаче свидетельства о государственной регистрации выпуска паев либо отказе в оказании государственной услуги.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его управляющей компании в "личный кабинет" в электронной форме, удостоверенной ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.

7. Хат-хабарларды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті органның қызметкері өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері келіп түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8. Жауапты бөлімшенің қызметкері өтініш тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Басқарушы компания уәкілетті органның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды портал арқылы электрондық нысанда жібереді.
9. Ұсынылған құжаттардың толық болу және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталмау фактісі анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және пайлардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хаттың жобасын дайындайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, уәкілетті орган көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті компанияға "жеке кабинетіне" уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық нысанда жібереді.

10. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
11. При соответствии представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, уполномоченный орган направляет управляющей компании в электронной форме:
свидетельство о государственной регистрации выпуска паев согласно приложению 2 к Правилам и правила паевого инвестиционного фонда (при государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда);
правила паевого инвестиционного фонда с учетом изменений и дополнений (при согласовании изменений и дополнений в правила паевого инвестиционного фонда);
свидетельство о государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда согласно приложению 2 к Правилам (при смене управляющей компании и внесении соответствующих изменений в правила паевого инвестиционного фонда).
12. Уполномоченный орган отказывает в государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда в случаях:
1) несоответствия представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
2) наличия противоречивых или недостоверных сведений, содержащихся в правилах паевого инвестиционного фонда, изменениях и дополнениях к ним и иных документах, представленных на согласование;
3) несоответствия деятельности управляющей компании требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
13. Уполномоченный орган отказывает в согласовании изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда при:
1) несоответствии представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
2) наличии противоречивых или вводящих в заблуждение сведений об изменениях и дополнениях в правила паевого инвестиционного фонда, представленных на согласование.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
14. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается уполномоченному органу и (или) должностному лицу уполномоченного органа, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Если иное не предусмотрено Законом об инвестиционных фондах, Законом о государственных услугах, обращение в суд осуществляется после обжалования в досудебном порядке.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді мониторингтеу автоматты режимде жаңартылады.
11. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келген кезде уәкілетті орган басқарушы компанияға электрондық нысанда:
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес пайлардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және инвестициялық пай қорының қағидаларын (инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеген кезде);
өзгерістер мен толықтырулар ескерілген инвестициялық пай қорының қағидаларын (инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен толықтыруларды келіскен кезде);
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (басқарушы компания ауысқан кезде және инвестициялық пай қорының қағидаларына тиісті өзгерістер енгізу кезінде) жібереді.
12. Уәкілетті орган мынадай жағдайларда инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеуден бас тартады:
1) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) инвестициялық пай қорының қағидаларында, оларға енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларда және келісуге ұсынылған өзге де құжаттарда қайшы келетін немесе дәйексіз мәліметтердің болуы;
3) басқарушы компания қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
13. Уәкілетті орган:
1) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген кезде;
2) инвестициялық пай қорының келісуге ұсынылған қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар туралы қайшы немесе жаңылыстыратын мәліметтер бар болған кезде инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды келісуден бас тартады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды уәкілетті органның жоғары лауазымды адамы, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым уәкілетті органға және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған уәкілетті органның лауазымды адамына беріледі.
Егер Инвестициялық қорлар туралы заңда, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жүзеге асырылады.

15. В жалобе, направляемой руководителю уполномоченного органа, юридическим лицом указываются наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Подтверждением принятия жалобы руководителем уполномоченного органа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов работника уполномоченного органа, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба, указанная в части первой настоящего пункта, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал в "личном кабинете" информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам единого контакт-центра, указанным в приложении 1 к Правилам.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения уполномоченным органом (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска паев
паевого инвестиционного фонда
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов"
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
Наименование подвидов государственной услуги
1) государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов;
2) внесение изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда.
1.
Наименование уполномоченного органа
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее - портал)
3.
Сроки оказания государственной услуги
При государственной регистрации выпуска паев: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
При внесении изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда: в течение 30 (тридцати) календарных дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Свидетельство о государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме правила инвестиционного фонда в случае государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда;
правила паевого инвестиционного фонда с учетом изменений и (или) дополнений (при согласовании изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда);

15. Уәкілетті органның басшысына жіберілетін шағымда заңды тұлға атауын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірін және күнін көрсетеді.
Шағымды қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, уәкілетті органның кеңсесінде оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) уәкілетті орган басшысының шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген шағым тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
"Жеке кабинетте" портал арқылы өтініш берген жағдайда, шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол уәкілетті органның өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Инвестициялық пай қоры
пайларының шығарылымын
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
1-қосымша
"Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы
1) инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу;
2) инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу.
1.
Уәкілетті органның атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрі бойынша:
бағалы қағаздар орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі - портал)
3.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі
Пайлардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде: 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
Инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде: күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрі бойынша:
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Кіші түрі бойынша:
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда инвестициялық қор қағидалары электрондық нысанда;
өзгерістер мен (немесе) толықтырулар ескерілген инвестициялық пай қорының қағидалары (инвестициялық пай қорының өзгерістері мен (немесе) толықтыруларды келісу кезінде);

свидетельство о государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда по форме согласно приложению 2 к Правилам (при смене управляющей компании и внесении соответствующих изменений в правила паевого инвестиционного фонда) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы
График работы:
1) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день);
2) уполномоченный орган – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
По подвидам:
для государственной регистрации выпуска паев:
1) заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное посредством электронной цифровой подписи уполномоченного лица;
2) копия решения о создании паевого инвестиционного фонда, принятого советом директоров или общим собранием акционеров (единственным акционером, владеющим всеми голосующими акциями) управляющей компании в соответствии с ее уставом (в форме электронного документа);
3) правила паевого инвестиционного фонда, утвержденные советом директоров или общим собранием акционеров (единственным акционером, владеющим всеми голосующими акциями) управляющей компании в соответствии с ее уставом (в форме электронного документа);
4) внутренние документы управляющей компании, регламентирующие условия и порядок деятельности, деятельность структурных подразделений и работников управляющей компании по созданию, обеспечению, функционированию и прекращению существования паевого инвестиционного фонда, соответствующие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, если указанные документы не были ранее согласованы с уполномоченным органом (в форме электронного документа).
Для внесения изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда:

Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (басқарушы компанияны ауыстырған және инвестициялық пай қорының қағидаларына тиісті өзгерістер енгізу кезінде) не мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың осы тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) уәкілетті органның – Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Кіші түрлер бойынша:
пайлардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін:
1) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі бар, еркін нысанда жасалған, уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш;
2) басқарушы компанияның жарғысына сәйкес оның директорлар кеңесi немесе акционерлерiнiң жалпы жиналысы (дауыс беретiн барлық акцияларды иеленушi жалғыз акционерi) қабылдаған инвестициялық пай қорын құру туралы шешiмнiң көшiрмесi (электрондық нысанда);
3) қордың директорлар кеңесі, басқарушы компанияның жарғысына сәйкес оның директорлар кеңесi немесе акционерлерiнiң жалпы жиналысы (дауыс беретiн барлық акцияларды иеленетін жалғыз акционерi) бекiткен инвестициялық пай қорының қағидалары (электрондық нысанда);
4) егер басқарушы компанияның Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келетiн, оның қызметiнiң, басқарушы компанияның құрылымдық бөлiмшелерi мен қызметкерлерiнiң инвестициялық пай қорын құру, оның жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және жұмысын тоқтату жөнiндегi қызметiнiң талаптары мен тәртiбiн регламенттейтiн iшкi құжаттары бұған дейін уәкiлеттi органмен келiсiлмеген болса, көрсетiлген құжаттар (электрондық нысанда).
Инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу үшін:

1) заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное посредством электронной цифровой подписи уполномоченного лица;
2) правила фонда с учетом изменений и (или) дополнений (при согласовании изменений и дополнений) – в случае согласования изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда (в форме электронного документа);
3) копию решения (протокола) или выписку из протокола заседания органа, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в правила фонда (в форме электронного документа).
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) несоответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
2) наличие противоречивых или недостоверных сведений, содержащихся в правилах паевого инвестиционного фонда, изменениях и дополнениях к ним и иных документах, представленных на согласование;
3) несоответствие деятельности управляющей компании требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в единый контакт-центр. Единый контакт-центр: 8 800 080 86 68.
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
выпуска паев паевого
инвестиционного фонда
Свидетельство о государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда
"___" _________ 20 __ года город Алматы
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
произвело государственную регистрацию выпуска паев
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения паевого инвестиционного фонда)
созданного
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование управляющей компании)
Паям данного выпуска присвоен международный идентификационный номер
(код ISIN) _______________________________________________________________
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска паев
(заполняется в случае замены свидетельства о государственной регистрации выпуска паев):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Уполномоченное лицо ________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
выпуска паев паевого
инвестиционного фонда
Структура правил паевого инвестиционного фонда

1) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі бар, еркін нысанда жасалған, уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш;
2) өзгерістер мен (немесе) толықтырулар (өзгерістер мен толықтыруларды келісу кезінде) ескерілген қор қағидалары –инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды келіскен жағдайда (электрондық нысанда);
3) қор қағидаларына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген орган отырысының шешімінің (хаттама) көшірмесі немесе хаттамасының үзінді көшірмесі (электрондық нысанда).
Уәкілетті орган заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорынан алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) инвестициялық пай қорының қағидаларында, оларға енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларда және келісуге ұсынылған өзге де құжаттарда қайшы келетін немесе дәйексіз мәліметтердің болуы;
3) басқарушы компания қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс не техникалық ақаулар анықталған жағдайда бірыңғай байланыс орталығына жүгіну қажет.
Бірыңғай байланыс орталығы: 8 800 080 86 68.
Инвестициялық пай қоры
пайларының шығарылымын
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
2-қосымша
Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20 __ жылғы "___" _________                                     Алматы қаласы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(инвестициялық пай қорының толық атауы және орналасқан жері)
_________________________________________________________________ құрылған
__________________________________________________________________________
(басқарушы компанияның атауы)
пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүргізді.
Осы шығарылым пайларына халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
___________________________________________________________________ берілді.
Пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (пайлар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстырған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Уәкілетті адам _____________________________________________________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (тегі, аты-жөні)
Инвестициялық пай қоры
пайларының шығарылымын
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
3-қосымша
Инвестициялық пай қоры қағидаларының құрылымы

1. Правила паевого инвестиционного фонда содержат:
1) полное и сокращенное наименование паевого инвестиционного фонда;
2) полное наименование и местонахождение управляющей компании паевого инвестиционного фонда;
3) полное наименование и местонахождение кастодиана паевого инвестиционного фонда, его права и обязанности;
4) полное наименование аудиторских организаций, осуществляющих аудит управляющей компании и кастодиана паевого инвестиционного фонда;
5) инвестиционную декларацию;
6) порядок и сроки приведения активов паевого инвестиционного фонда в соответствии с требованиями инвестиционной декларации;
7) срок, в течение которого будет функционировать паевой инвестиционный фонд, либо указание о его бессрочном функционировании;
8) договор доверительного управления активами паевого инвестиционного фонда;
9) описание рисков инвесторов при инвестировании в паи паевого инвестиционного фонда;
10) права и обязанности управляющей компании паевого инвестиционного фонда;
11) номинальную стоимость пая паевого инвестиционного фонда в период первоначального размещения, которая выражается в национальной валюте Республики Казахстан или иной валюте, в которой выражена номинальная стоимость пая;
12) условия и порядок подачи и исполнения заявок на приобретение паев паевого инвестиционного фонда;
13) права и обязанности держателей паев паевого инвестиционного фонда;
14) порядок учета и определения стоимости активов паевого инвестиционного фонда и расчетной стоимости пая;
15) условия применения и порядок расчета надбавок к расчетной стоимости паев при их размещении;
16) виды, порядок определения и максимальные размеры расходов и вознаграждений управляющей компании, и иных лиц, обеспечивающих функционирование паевого инвестиционного фонда, которые подлежат оплате за счет активов данного фонда;
17) условия и порядок смены управляющей компании или кастодиана в случаях невозможности или отказа от осуществления ими дальнейшей деятельности по обеспечению существования паевого инвестиционного фонда;
18) условия и порядок приостановления размещения паев паевого инвестиционного фонда;
19) условия и порядок прекращения существования паевого инвестиционного фонда, в том числе выкупа паев при прекращении существования фонда, с указанием наименования печатного издания, в котором публикуется информация о прекращении существования паевого инвестиционного фонда;
20) условия и порядок предоставления отчетов по запросам держателей паев;
21) условия и порядок раскрытия информации перед держателями паев о паевом инвестиционном фонде, его правилах и изменениях в них, изменении стоимости чистых активов фонда и расчетной стоимости пая, ценах размещения и выкупа пая, а также о лицах, обеспечивающих существование паевого инвестиционного фонда, результатах их деятельности;

1. Инвестициялық пай қорының қағидалары:
1) инвестициялық пай қорының толық және қысқартылған атауын;
2) инвестициялық пай қоры басқарушы компаниясының толық атауын және орналасқан жерін;
3) инвестициялық пай қоры кастодианының толық атауын және орналасқан жерін, оның құқықтары мен міндеттерін;
4) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясына және кастодианына аудитті жүзеге асыратын аудиторлық ұйымдардың толық атауын;
5) инвестициялық декларацияны;
6) инвестициялық декларацияның талаптарына сәйкес инвестициялық пай қорының активтерін келтіру тәртібі мен мерзімдерін;
7) инвестициялық пай қоры жұмыс істейтін мерзімді не оның мерзімсіз жұмыс істеуі туралы нұсқауды;
8) инвестициялық пай қорының активтерін сенімгерлік басқару шартын;
9) инвестициялық пай қорының пайларына инвестициялау кезінде инвесторлардың тәуекелдері сипатын;
10) инвестициялық пай қоры басқарушы компаниясының құқықтары мен міндеттерін;
11) Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында немесе пайдың номиналды құнында көрсетілген өзге валютада көрсетілетін бастапқы орналастыру кезеңінде инвестициялық пай қоры пайының номиналды құнын;
12) инвестициялық пай қорының пайларын сатып алуға өтінімдер беру және орындау талаптары мен тәртібін;
13) инвестициялық пай қорының пайларын ұстаушылардың құқықтары мен міндеттерін;
14) инвестициялық пай қоры активтерінің құнын және пайдың есептік құнын есепке алу және анықтау тәртібін;
15) пайларды орналастыру кезінде олардың есептік құнына үстемақыны қолдану талаптары және есептеу тәртібін;
16) басқарушы компанияның және инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін, осы қордың активтері есебінен төлеуге жататын өзге де адамдардың шығыстары мен сыйақыларының түрлерін, оларды анықтау тәртібі мен ең жоғары мөлшерлерін;
17) басқарушы компания немесе кастодиан инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі одан әрі қызметін жүзеге асыра алмағанда немесе одан бас тартқан жағдайда, оларды ауыстыру талаптары мен тәртібін;
18) инвестициялық пай қорының пайларын орналастыруды тоқтата тұру талаптары мен тәртібін;
19) инвестициялық пай қоры жұмысының тоқтатылғаны туралы ақпарат жарияланатын баспа басылымының атауын көрсете отырып инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату, оның ішінде қор жұмысын тоқтату кезінде пайларды сатып алу талаптары мен тәртібін;
20) пай ұстаушылардың сұратулары бойынша есептерді ұсыну талаптары мен тәртібін;
21) пай ұстаушылардың алдында инвестициялық пай қоры, оның қағидалары мен ондағы өзгерістер, қордың таза активтері құнының және пайдың есептік құнының өзгергені, пайдың орналастырылғаны және сатып алынғаны туралы, сондай-ақ инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін адамдар, олардың қызметі туралы ақпаратты жария ету талаптары мен тәртібін;

22) перечень представителей управляющей компании по размещению и выкупу паев паевого инвестиционного фонда (при их наличии) с указанием номеров контактных телефонов, местонахождения.
2. Правила открытого или интервального паевого инвестиционного фонда, помимо сведений, предусмотренных пунктом 1 Структуры правил паевого инвестиционного фонда (далее – Структура правил), содержат:
1) условия и порядок подачи и исполнения заявки на выкуп пая;
2) условия и порядок приостановления выкупа паев;
3) условия применения и порядок расчета скидки с расчетной стоимости пая при его выкупе управляющей компанией;
4) условия и порядок внесения управляющей компанией изменений и дополнений в правила паевого инвестиционного фонда;
5) условия обмена паев по заказу их держателей на паи другого открытого или интервального паевого инвестиционного фонда, находящегося в доверительном управлении той же управляющей компании, условия и порядок проведения процедуры обмена паев управляющей компанией и кастодианом фонда, а также центральным депозитарием;
6) сведения о средствах массовой информации, в которых будет публиковаться информация о паевом инвестиционном фонде, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "Об инвестиционных и венчурных фондах" и правилами паевого инвестиционного фонда.
3. Правила закрытых паевых инвестиционных фондов, помимо сведений, предусмотренных пунктом 1 Структуры правил, содержат:
1) условия и порядок начисления, выплаты дивидендов по паям;
2) условия, сроки и порядок созыва и проведения общего собрания держателей паев паевого инвестиционного фонда, порядок определения повестки дня, кворума общего собрания, представительства на общем собрании, порядок голосования, подсчета голосов, оформления протокола общего собрания.

22) инвестициялық пай қорының байланыс телефондарының нөмірлерін, орналасқан жерін көрсете отырып пайларын орналастыру және сатып алу бойынша басқарушы компания өкілдерінің тізбесін қамтиды.
2. Ашық немесе аралық инвестициялық пай қорының қағидалары, Инвестициялық пай қорының Қағидалар құрылымының (бұдан әрі – Қағидалар құрылымы) 1-тармағында көзделген мәліметтерден басқа, мыналарды:
1) пайды сатып алуға өтінім беру және орындау талаптары мен тәртібін;
2) пайларды сатып алуды тоқтата тұру талаптары мен тәртібін;
3) басқарушы компания пайды сатып алу кезінде оның есептік құнымен жеңілдікті қолдану талаптары және есептесу тәртібін;
4) басқарушы компанияның инвестициялық пай қорының қағидаларына өзгерістер мен толықтыруларды енгізуі талаптары мен тәртібін;
5) пай ұстаушылардың тапсырысы бойынша пайларды басқарушы компанияның сенімгерлік басқаруындағы ашық немесе аралық инвестициялық пай қорының пайларына алмастыру талаптары, басқарушы компанияның және қор кастодианының, сондай-ақ орталық депозитарийінің пай алмасу рәсімдерін жүргізуі талаптары мен тәртібін;
6) "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және инвестициялық пай қорының қағидаларында белгіленген тәртіппен инвестициялық пай қоры туралы ақпарат жарияланатын бұқаралық ақпарат құралдары туралы мәліметтерді қамтиды.
3. Жабық инвестициялық пай қорларының қағидалары Қағидалар құрылымының 1-тармағында көзделген мәліметтерден басқа, мыналарды:
1) пайлар бойынша дивидендтер есептеу, төлеу талаптары мен тәртібін;
2) инвестициялық пай қорының пайларын ұстаушылардың жалпы жиналысын шақырту және өткізу талаптарын, мерзімдерін және тәртібін, күн тәртібін, жалпы жиналыстың кворумын, жалпы жиналыстағы өкілдікті айқындау тәртібін, дауыс беру, дауыстарды санау, жалпы жиналыс хаттамасын ресімдеу тәртібін қамтиды.