Об утверждении формы индивидуальной карты занятости и правил ее ведения
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 365. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 сентября 2023 года № 33380.
В соответствии с подпунктом 100) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Форму индивидуальной карты занятости согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила ведения индивидуальной карты занятости согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 сентября 2023 года № 365
Форма индивидуальной карты занятости
Карьерный центр ____________________________________________________
(района, города, города республиканского значения, столицы)
____________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) специалиста Карьерного центра,
заполняющего индивидуальную карту трудоустройства
Дата заполнения "_____" _____ 20____ года
Индивидуальная карта занятости

Жұмыспен қамтудың жеке картасын және оны толтыру нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 365 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 қыркүйекте № 33380 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 100) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жұмыспен қамтудың жеке картасының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарының кейбір бұйрықтары мен құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 365 бұйрығына
1-қосымша/
Жұмыспен қамтудың жеке картасының нысаны
__________________________________________________________________________
(аудан, қала, республикалық маңызы бар қалалар, астана)
____________________________________________ мансап орталығы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жұмыспен қамтудың жеке картасын толтыратын Мансап орталығы
қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні 20__жылғы "__"______________
Жұмыспен қамтудың жеке картасы

1. Фамилия ____________________________ имя ___________________________
отчество (при его наличии) ______________________________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер ____________________________
3. Пол ________________________________________________________________
4. Дата рождения _______________________________________________________
5. Гражданство _________________________________________________________
6. Национальность ______________________________________________________
7. Адрес места жительства _______________________________________________
8. Телефон ____________________________________________________________
______________________________________________________________________
9. Адрес электронной почты _____________________________________________
10. Образования:
1) образование
Наименование организации образования __________________________________
_____________________________________________________________________
Вид учебного заведения по уровню образования (высшее учебное заведение,
колледж, общеобразовательная школа) ___________________________________
_____________________________________________________________________
Срок обучения ________________________________________________________
Полученная специальность (квалификация) ________________________________
_____________________________________________________________________
2) дополнительное образование (курсы, подготовки, переподготовки, повышения
квалификации) ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Наименование организации образования или работодателя __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Срок обучения ________________________________________________________
Полученная квалификация (навык) _______________________________________
_____________________________________________________________________
11. Место последней работы (службы): ___________________________________
Наименование работодателя ____________________________________________
Дата приема на работу _________________________________________________
Дата увольнения ______________________________________________________
Должность ___________________________________________________________
12. Сведения о регистрации в качестве лица, ищущего работу
Дата обращения _______________________________________________________
Дата регистрации или отказа ____________________________________________
Причина отказа _______________________________________________________
Дата снятия с учета ____________________________________________________
Причина снятия с учета ________________________________________________

1. Тегі________________________________ аты ____________________________
әкесінің аты (бар болcа) ________________________________________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
3. Жынысы _________________________________________________________
4. Туған күні __________________________________________________________
5. Азаматтығы ________________________________________________________
6. Ұлты ______________________________________________________________
7. Тұрғылықты жерінің мекенжайы ______________________________________
8. Телефон ___________________________________________________________
9. Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
10. Білімі:
1) білімі
Білім беру ұйымының атауы ___________________________________________
_____________________________________________________________________
Білім деңгейі бойынша оқу мекемесінің түрі (жоғары оқу орны, колледж, жалпы білім
беретін мектеп) __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Оқу мерзімі __________________________________________________________
Алған мамандығы (біліктілігі) __________________________________________
_____________________________________________________________________
2) қосымша білімі (қайта даярлау, біліктілікті арттыру курстары)
Білім беру ұйымының немесе жұмыс берушінің атауы ______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Оқу мерзімі __________________________________________________________
Алған мамандығы (біліктілігі)___________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Соңғы жұмыс (қызмет) орны
Жұмыс берушінің атауы ________________________________________________
Жұмысқа қабылданған күні _____________________________________________
Жұмыстан босатылған күні _____________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
12. Жұмыс іздеуші адам ретінде тіркелгені туралы мәліметтер
Жүгінген күні _________________________________________________________
Тіркеу немесе бас тарту күні ____________________________________________
Бас тарту себебі _______________________________________________________
Есептен шығарылған күні _______________________________________________
Есептен шығару себебі _________________________________________________

13. Итоги социальной профессиональной ориентации:
Наименование органа, проводящего социальную профессиональную ориентацию
_____________________________________________________________________
Дата проведения_______________________________________________________
Результат ____________________________________________________________
14. Выданные направления на подходящую работу:
Наименование работодателя ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Должность (профессия) ________________________________________________
Дата выдачи направления на работу ______________________________________
Акт работодателя о приеме на работу либо указание причины отказа __________
_____________________________________________________________________
15. Сведения о регистрации в качестве безработного:
Дата обращения _______________________________________________________
Дата регистрации или отказа ____________________________________________
Причина отказа _______________________________________________________
Дата снятия с учета ____________________________________________________
Причина снятия с учета ________________________________________________
16. Сведения о выданных направлениях на активные меры содействия занятости:
1) профессиональное обучение:
Вид профессионального обучения _______________________________________
_____________________________________________________________________
Наименование работодателя и (или) организация образования _______________
_____________________________________________________________________
Адрес, телефон организация образования и (или) работодателя _______________
_____________________________________________________________________
Сроки обучения _______________________________________________________
Дата направления ______________________________________________________
Полученная специальность, квалификация ________________________________
_____________________________________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя,
должности ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2) содействие предпринимательской инициативе
Микрокредиты:
Дата получения микрокредита ___________________________________________
Сумма кредита ________________________________________________________
Срок льготного периода ________________________________________________
Срок возврата ________________________________________________________
Вид деятельности _____________________________________________________
Обучение основам предпринимательства:
Дата начала обучения___________________________________________________
Дата завершения обучения ______________________________________________
Гранты:
Дата подачи заявления__________________________________________________
Дата получения гранта__________________________________________________
Вид деятельности ______________________________________________________

13. Әлеуметтік кәсіптік бағдарлау қорытындылары:
Әлеуметтік кәсіптік бағдарлауды жүргізетін органның атауы
_____________________________________________________________________
Өткізу күні___________________________________________________________
Нәтижесі _____________________________________________________________
14. Тиісті жұмыстың берілген бағыттары:
Жұмыс берушінің атауы ________________________________________________
_____________________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) _____________________________________________________
Жұмыс бағытын беру күні ______________________________________________
Жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі не бас тарту себебін көрсету
_____________________________________________________________________
15. Жұмыссыз ретінде тіркелу туралы мәліметтер:
Жүгінген күні _________________________________________________________
Тіркеу немесе бас тарту күні ____________________________________________
Бас тарту себебі _______________________________________________________
Есептен шығарылған күні _______________________________________________
Есептен шығару себебі _________________________________________________
16. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға берілген
жолдамалар туралы мәліметтер:
1) кәсіптік оқыту:
Жұмыс берушінің және (немесе) оқу орнының атауы ________________________
_____________________________________________________________________
Оқу орнының және (немесе) жұмыс берушінің мекенжайы, телефоны _________
_____________________________________________________________________
Оқу мерзімі ___________________________________________________________
Жіберілген күні _______________________________________________________
Алған мамандығы, біліктілігі ____________________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымды көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа
орналасқан күні _______________________________________________________
2) кәсіпкерлік бастамаға жәрдемдесу
Микрокредиттер: ______________________________________________________
Микрокредит алу күні __________________________________________________
Кредит сомасы ________________________________________________________
Жеңілдік кезеңінің мерзімі ______________________________________________
Қайтару мерзімі _______________________________________________________
Қызмет түрі __________________________________________________________
Кәсіпкерлік негіздеріне оқыту:
Оқудың басталу күні___________________________________________________
Оқуды аяқтау күні _____________________________________________________
Гранттар:
Өтініш берілген күні___________________________________________________
Грант алған күні_______________________________________________________
Қызмет түрі __________________________________________________________

3) Субсидируемые рабочие места:
Ранее оказанные активные меры содействия занятости
(заполняется в хронологической последовательности)
Вид субсидируемого рабочего места______________________________________
_____________________________________________________________________
Дата направления _____________________________________________________
Срок участия _________________________________________________________
Наименование работодателя ____________________________________________
Должность___________________________________________________________
Акт работодателя (учебного заведения) о приеме на работу (обучение) или указание
причины отказа в приеме на работу ______________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя,
должности ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4) направление на содействие добровольному переселению для повышения
мобильности рабочей силы
Трудоспособные члены семьи ___________________________________________
Нетрудоспособные члены семьи (причина) ________________________________
Место прибытия ______________________________________________________
Оказанная материальная помощь:
Возмещение расходов (сумма) __________________________________________
Возмещение расходов на найм (аренду) жилья (сумма) _____________________
Выданный сертификат экономической мобильности (сумма) ________________
Жилье (строка жилье заполняется с указанием вида жилья
(индивидуальный жилой дом, многоквартирный жилой дом, комната в общежитии
с указанием квадратных метров на членов семьи)
_____________________________________________________________________
17. Специальные рабочие места:
Наименование работодателя ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата выдачи направления _______________________________________________
срок участия __________________________________________________________
Должность (профессия) _________________________________________________
Акт работодателя о приеме на работу _____________________________________
18. Форма заполнения посещения безработным карьерного центр
№ п/п
Дата планового посещения
Дата фактического посещения
Примечание сотрудника карьерного центра
1
2
3
4
19. Ожидания безработного:
1) какой заработок Вы ожидаете получить:
Сумма заработка, которую Вы хотели бы получить в ожидаемом варианте: ____ тенге;
Сумма заработка, приемлемая и оптимальная для начала Вашей карьеры: _____ тенге;
Сумма заработка, за которую, или ниже которой, Вы не станете работать: ___ тенге.

3) субсидияланатын жұмыс орындары:
Бұрын көрсетілген жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары
(хронологиялық реттілікпен толтырылады)
Субсидияланатын жұмыс орнының түрі___________________________________
_____________________________________________________________________
Жолдама күні _________________________________________________________
Қатысу мерзімі ________________________________________________________
Жұмыс берушінің атауы________________________________________________
Лауазымы____________________________________________________________
Жұмыс берушінің (оқу орнының) жұмысқа қабылдау (оқыту) туралы актісі немесе
жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін көрсету_____________________
_____________________________________________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымын көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа
орналасу күні ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4) жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті қоныс аударуға жәрдемдесуге
жолдау Еңбекке жарамды отбасы мүшелері _____________________________________
Еңбекке жарамсыз отбасы мүшелері (себебі) _______________________________
Келу орны ____________________________________________________________
Көрсетілген материалдық көмек:
Шығыстарды өтеу (сома) _______________________________________________
Тұрғын үйді жалдауға (жалға алуға) арналған шығыстарды өтеу (сомасы)
_____________________________________________________________________
Берілген экономикалық ұтқырлық сертификаты (сомасы) ____________________
Тұрғын үй (тұрғын үй жолы тұрғын үй түрін (жеке тұрғын үй) көрсете отырып
толтырылады, отбасы мүшелеріне шаршы метрді көрсете отырып, көппәтерлі тұрғын
үй, жатақханадағы бөлме) ________________________________________
17. Арнайы жұмыс орындары:
Жұмыс берушінің атауы ________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жолдаманың берілген күні _____________________________________________
қатысу мерзімі ________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) _____________________________________________________
Жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі _________________________
18. Жұмыссыздардың мансап орталығына баруын толтыру нысаны
Р/с№ Жоспарлы қатысу күні Іс жүзінде қатысқан күні Мансап орталығы қызметкерінің ескертпесі
19. Жұмыссыздың күтетіні
1) Сіз қандай жалақы алғыңыз келеді?
Сіз алғыңыз келетін жалақы сомасы: ___________ теңге;
Мансапты бастау үшін жеткілікті және тиімді жалақы сомасы: __________ теңге;
Сіз қандай жалақы немесе төмен жалақы сомасы үшін жұмыс істемейсіз: ______ теңге.

2) место (область, город, район, село) Вашей будущей работы:
Место Вашей предполагаемой работы (область, город, район, село)?__________
3) возможные должности в той области деятельности, где Вы собираетесь построить свою карьеру?
Оптимальная должность – ______________________________________________
Минимально приемлемая – _____________________________________________
4) какое время Вы рассчитываете потратить на поиск работы?
1 – идеальный вариант
_____________________________________________________________________
2 – приемлемый вариант
_____________________________________________________________________
5 – самый худший из возможных вариантов
_____________________________________________________________________
20. План трудоустройства на постоянную работу безработного
№ п/п
Меры по трудоустройству
Фактическое исполнение
Причины неисполнения мероприятий
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 сентября 2023 года № 365
Правила ведения индивидуальной карты занятости
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила ведения индивидуальной карты занятости (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 100) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и предназначены для сбора сведений об обратившихся с внесением личных данных, истории занятости, предлагаемых и реализуемых мер обеспечения занятости, мониторинга и контроля за их исполнением.
2. Термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) социальная профессиональная ориентация – комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оказание практической помощи в выборе профессий, смене рода занятий и повышение квалификации с учетом профессиональных знаний, навыков, интересов личности и потребностей рынка труда;
2) единая информационная система социально-трудовой сферы – объект информатизации, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного государственного органа, местных исполнительных органов по вопросам социальной защиты и занятости населения, центров трудовой мобильности, карьерных центров, Центра развития трудовых ресурсов и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;
3) безработный – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе;
4) индивидуальная карта занятости (далее – ИКЗ) – документ, в котором указываются личные данные, история занятости, предлагаемые и реализуемые мероприятия, цели содействия занятости и их исполнение;

2) Сіздің болашақ жұмысыңыздың орналасқан жері (облыс, қала, аудан, ауыл):
Сіздің болжамды жұмысыңыздың орны (облыс, қала, аудан, ауыл)? ___________
3) Сіз өз карьераңызды жасайын деп жүрген қызмет саласындағы ықтимал лауазымдар.
Тиімді лауазым _______________________________________________________
Қолайлылығы төмен ___________________________________________________
4) Сіз жұмыс іздеуге қанша уақыт жұмсауды ойлап отырсыз?
1 – лайықты нұсқа _____________________________________________________
2 – қолайлы нұсқа _____________________________________________________
5 – ықтимал нұсқалардан ең жаманы _____________________________________
20. Жұмыссызды тұрақты жұмысқа орналастыру жоспары
Р/с
Жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралар Іс жүзінде орындау Іс-шаралардың орындалмау себептері
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 365 бұйрығына
2-қосымша/
Жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 100) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке деректерді, жұмыспен қамту тарихын, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудің ұсынылатын және іске асырылатын шараларын, олардың орындалуына мониторинг пен бақылауды енгізумен жүгінгендер туралы мәліметтерді жинауға арналады.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) әлеуметтік кәсіптік бағдарлау – кәсіп таңдауда, қызмет түрін ауыстыруда және кәсіптік білімді, дағдыларды, жеке басының мүдделерін және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып біліктілігін арттыруда практикалық көмек көрсетуге бағытталған өзара байланысты іс-шаралар кешені;
2) әлеуметтік еңбек саласындағы бірыңғай ақпараттық жүйе – уәкілетті мемлекеттік органның, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың, еңбек мобильділігі орталықтарының, мансап орталықтарының, Еңбек ресурстарын дамыту орталығының қызметін автоматтандыруға және әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызметтер көрсету мақсатында ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған ақпараттандыру объектісі;
3) жұмыссыз – жұмыс іздеуші және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
4) жұмыспен қамтудың жеке картасы (бұдан әрі – ЖҚЖК) – жеке деректері, жұмыспен қамтудың тарихы, ұсынылатын және іске асырылатын іс-шаралар, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мақсаттары және олардың орындалуы көрсетілетін құжат;

5) трудоустройство – комплекс организационных, экономических и правовых мероприятий, призванных способствовать обеспечению занятости населения;
6) лицо, ищущее работу – физическое лицо, обратившееся в карьерный центр за содействием в занятости;
7) профессиональное обучение – обучение, включающее в себя профессиональную подготовку, переподготовку в целях получения новых специальностей (профессий), навыков и повышение квалификации в рамках мер содействия занятости, предусмотренных Социальным кодексом Республики Казахстан;
8) подходящая работа – работа, в том числе временного характера, соответствующая профессиональной подготовке, трудовому стажу и опыту работы по прежней специальности, состоянию здоровья, режиму рабочего времени, транспортной доступности рабочего места;
9) карьерный центр (далее – Центр) – филиал центра трудовой мобильности, осуществляющий выполнение его функций в районах, городах областного и республиканского значения, столице;
10) специальные рабочие места для трудоустройства лица с инвалидностью – рабочие места, оборудованные с учетом индивидуальных возможностей лица с инвалидностью;
11) субсидируемое рабочее место – рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с центром трудовой мобильности (карьерным центром) для трудоустройства безработных, а также студентов и учащихся старших классов общеобразовательных школ в свободное от учебы время, участвующих в работах, не причиняющих вреда здоровью и не нарушающих процесса обучения, с полным или частичным субсидированием их заработной платы.
Глава 2. Порядок по ведению Индивидуальной карты занятости
3. Заполнение ИКЗ осуществляется сотрудниками Центра. При обращении заявителя, сотрудник Центра определяет категорию (статус) занятости и принимает решение о ведении ИКЗ с занесением данных в автоматизированную информационную систему "Рынок труда" (далее – АИС).
4. После проверки данных заявителя через информационные системы государственных органов и (или) организаций сотрудник Центра заносит полученные сведения в ИКЗ.
Сведения содержат:
1) фамилию, имя, отчество (при его наличии);
2) индивидуальный идентификационный номер;
3) пол;
4) дату рождения с указанием дня, месяца, года рождения;
5) гражданство;
6) национальность;
7) адрес места жительства с указанием наименования области, района, населенного пункта, улицы, номера дома, номера квартиры;
8) телефон;
9) адрес электронной почты;
10) образование с указанием полученной специальности;
11) место последней работы (службы), с указанием наименования работодателя, даты приема на работу, даты увольнения, наименования должности по которой работал(а);

5) жұмысқа орналастыру – халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге ықпал етуге арналған ұйымдастырушылық, экономикалық және құқықтық іс-шаралар кешені;
6) жұмыс іздеуші адам – жұмыспен қамтуға жәрдемдесу үшін мансап орталығына жүгінген жеке тұлға;
7) кәсіптік оқыту – Қазақстан Республикасының Әлекметтік кодексте көзделген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары шеңберінде жаңа мамандықтарды (кәсіптерді), дағдыларды меңгеру және біліктілікті арттыру мақсатында кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды қамтитын оқыту;
8) лайықты жұмыс – кәсіптік даярлығына, еңбек өтіліне және бұрынғы мамандығы бойынша жұмыс тәжірибесіне, денсаулық жағдайына, жұмыс уақытының режиміне, жұмыс орнына көлікпен жетудің қолжетімді болуына сәйкес келетін, оның ішінде уақытша сипаттағы жұмыс лайықты жұмыс деп есептеледі;
9) мансап орталығы (бұдан әрі – Орталық) – аудандарда, облыстық және Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада оның функцияларын орындауды жүзеге асыратын еңбек ұтқырлығы орталығының филиалы;
10) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға арналған арнайы жұмыс орындары – мүгедектігі бар адамдардың жеке мүмкіндіктерін ескере отырып жабдықталған жұмыс орындары;
11) субсидияланатын жұмыс орны – жалақысын толық немесе ішінара субсидиялай отырып, жұмыссыздарды, сондай-ақ оқудан бос уақытта денсаулығына зиян келтірілмейтін және оқу процесін бұзбайтын жұмысқа қатысатын студенттер мен жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушыларын жұмысқа орналастыру үшін, еңбек мобильділігі орталығымен (мансап орталығымен) шарт негізінде жұмыс беруші құратын жұмыс орны.
2-тарау. Жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу тәртібі
3. ЖҚЖК толтыруды Орталық қызметкерлері жүзеге асырады. Өтініш беруші жүгінген кезде Орталықтың қызметкері жұмыспен қамту санатын (мәртебесін) айқындайды және деректерді "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ААЖ) енгізе отырып, ЖҚЖК жүргізу туралы шешім қабылдайды.
4. Өтініш берушінің деректерін Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелері арқылы тексергеннен кейін Орталық қызметкері алынған мәліметтерді ЖҚЖК-ға енгізеді.
Мәліметтерде мыналар қамтылған:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) жеке сәйкестендіру нөмірі;
3) жынысы;
4) күні, айы, жылы көрсетілген туған күні;
5) азаматтық;
6) ұлты;
7) облыстың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауын, үй нөмірін, пәтер нөмірін көрсете отырып, тұрғылықты жерінің мекенжайы;
8) телефон;
9) электрондық пошта мекенжайы;
10) алған мамандығын көрсете отырып, білімі;
11) жұмыс берушінің атауын, жұмысқа қабылданған күнін, жұмыстан босатылған күнін, жұмыс істеген лауазымының атауын көрсете отырып, соңғы жұмыс (қызмет) орны;

12) сведения о регистрации в качестве лица, ищущего работу с указанием даты обращения, даты регистрации, причины отказа в регистрации, даты снятия с учета и причины снятия с учета;
13) сведения о прохождении социальной профессиональной ориентации и ее итоги;
14) в ИКЗ размещается информация о выданных направлениях на подходящую работу с указанием: наименования работодателя, должности (профессии), даты выдачи направления на работу, даты приема или отказа работодателя с указанием причин отказа при этом учитывается и отказ заявителя. Информация вносится в хронологическом порядке.
При приеме на работу – указывается дата, номер приказа, должность (профессия);
15) сведения о регистрации в качестве безработного с указанием даты обращения, даты регистрации, причины отказа в регистрации, даты снятия с учета и причины снятия с учета;
16) сведения о выданных направлениях на активные меры содействия занятости:
профессиональное обучение;
содействие предпринимательской инициативе;
направление на субсидируемые рабочие места;
содействие добровольному переселению для повышения мобильности рабочей силы.
Сотрудник Центра в хронологическом порядке заносит в ИКЗ сведения об оказанных мерах содействия занятости. При этом, сотрудник Центра отражает:
сведения об участии лиц в профессиональном обучении с указанием наименования работодателя и (или) организация образования, адрес, телефон организации обучения и (или) работодателя, вида и срока обучения, даты направления, полученной специальности, квалификации и даты трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя, должности;
сведения об участии в мерах по содействию предпринимательской инициативе с указанием даты получения, суммы выданного микрокредита, срока льготного периода, срока возврата и вида деятельности, прохождения обучения основам предпринимательства с указанием даты начала и завершения обучения, даты подачи заявления на получение гранта, даты получение гранта и вида деятельности;
сведения о трудоустройстве безработного на субсидируемые рабочие места, с указанием вида субсидируемого рабочего места, даты направления, наименования работодателя, занимаемой должности (профессии), срока участия, сведений об акте работодателя о приеме на работу, даты трудоустройства на постоянную работу с указанием работодателя и должности. После направления на общественные работы статус безработного сохраняется;
сведения об участии в добровольном переселении для повышения мобильности рабочей силы с указанием трудоспособных членов семьи, нетрудоспособных членов семьи (причины), места прибытия, оказанной материальной помощи, предоставлении жилья, даты трудоустройства, наименования работодателя, должности;

12) өтініш берген күні, тіркелген күні, тіркеуден бас тарту себебі, есептен шығарылған күні және есептен шығару себебі көрсетілген жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркелгені туралы мәліметтер;
13) әлеуметтік кәсіптік бағдарлаудан өткені туралы мәліметтер және оның қорытындылары;
14) ЖҚЖК-да тиісті жұмысқа берілген бағыттар туралы ақпарат: жұмыс берушінің атауы, лауазымы (кәсібі), жұмысқа жолдама берілген күні, бас тарту себептерін көрсете отырып, жұмыс берушінің қабылдау немесе бас тарту күні көрсетіледі, бұл ретте өтініш берушінің бас тартуы да ескеріледі. Ақпарат хронологиялық тәртіппен енгізіледі.
Жұмысқа қабылдау кезінде – бұйрықтың күні, нөмірі, лауазымы (кәсібі) көрсетіледі;
15) өтініш берілген күнін, тіркелген күнін, тіркеуден бас тарту себебін, есептен шығарылған күнін және есептен шығару себебін көрсете отырып, жұмыссыз ретінде тіркеу туралы мәліметтер;
16) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына берілген бағыттар туралы мәліметтер:
кәсіптік оқыту;
кәсіпкерлік бастамаға жәрдемдесу;
субсидияланатын жұмыс орындарына жолдау;
жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті қоныс аударуға жәрдемдесу.
Орталық қызметкері жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің көрсетілген шаралары туралы мәліметтерді хронологиялық тәртіппен ЖҚЖК-ға енгізеді. Бұл ретте Орталық қызметкері:
жұмыс берушінің және (немесе) білім беру ұйымының атауын, оқу ұйымының және (немесе) жұмыс берушінің мекенжайын, телефонын, оқу түрі мен мерзімін, алған мамандығын, біліктілігін жіберген күнін және жұмыс берушіні, лауазымын көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан күнін көрсете отырып, адамдардың кәсіптік оқуға қатысуы туралы мәліметтерді;
алған күні, берілген микрокредит сомасы, жеңілдікті кезең мерзімі, қайтару мерзімі және қызмет түрі, оқудың басталу және аяқталу күні, грант алуға өтініш берген күні, грант алған күні және қызмет түрі көрсетіле отырып, кәсіпкерлік негіздеріне оқытудан өту көрсетілген кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдемдесу жөніндегі шараларға қатысу туралы мәліметтерді;
субсидияланатын жұмыс орнының түрін, жіберілген күнін, жұмыс берушінің атауын, атқаратын лауазымын (кәсібін), қатысу мерзімін, жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі туралы мәліметтерді, жұмыс беруші мен лауазымын көрсете отырып, жұмыссыздарды субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру туралы мәліметтерді көрсетелі. Қоғамдық жұмыстарға жіберілгеннен кейін жұмыссыз мәртебесі сақталады;
отбасының еңбекке қабілетті мүшелерін, отбасының еңбекке жарамсыз мүшелерін (себептерін), келген жерін, көрсетілген материалдық көмекті, тұрғын үй беруді, жұмысқа орналасу күнін, жұмыс берушінің атауын, лауазымын көрсете отырып, жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті түрде қоныс аударуға қатысу туралы мәліметтерді көрсетеді;

17) сведения о лицах, трудоустроенных на специальные рабочие места, заносятся в ИКЗ с указанием наименования работодателя, даты выдачи направления, срока участия, занимаемой должности (профессии), сведений об акте работодателя о приеме на работу;
18) форму заполнения посещения безработным Центра. В форме указывается дата планового посещения, дата фактического посещения, примечание сотрудника Центра;
19) ожидания безработного с указанием суммы ожидаемого заработка, суммы приемлемо и оптимального заработка для начала карьеры, суммы неприемлемого заработка, место будущей работы, возможные должности, времени на поиск работы;
20) план трудоустройства на постоянную работу безработного с указанием мер по трудоустройству, фактического исполнения, причин неисполнения мероприятий.
5. Вся внесенная информация активизируется при заполнении и (или) внесении изменений в ИКЗ и сохраняется в АИС, с открытым доступом независимо от срока давности.
6. Актуализация информации осуществляется автоматически.
7. Для занесения данных в ИКЗ используется метод импортирования данных из информационных систем государственных органов и (или) организаций.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 сентября 2023 года № 365
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 576 "Об утверждении индивидуальной карты трудоустройства и формы ее заполнения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14056).
2. Пункт 8 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 242 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17194).
3. Пункт 5 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 марта 2019 года № 146 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18446).

17) арнаулы жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдар туралы мәліметтер жұмыс берушінің атауын, жолдаманы беру күнін, қатысу мерзімін, атқаратын лауазымын (кәсібін), жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі туралы мәліметтерді көрсете отырып, ЖҚЖК-на енгізіледі;
18) жұмыссыздардың мансап орталығына баруын толтыру нысаны. Нысанда жоспарлы барған күні, нақты барған күні, Орталық қызметкерінің ескертпесі көрсетіледі;
19) күтілетін табыс сомасын, мансапты бастау үшін қолайлы және оңтайлы табыс сомасын, жол берілмейтін табыс сомасын, болашақ жұмыс орнын, мүмкін лауазымдарды, жұмыс іздеуге кететін уақытты көрсете отырып, жұмыссыздардың күтуі;
20) жұмысқа орналастыру жөніндегі шараларды, нақты орындалуын, орындалмау себептерін көрсете отырып, жұмыссыздарды тұрақты жұмысқа орналастыру жоспары.
5. Барлық енгізілген ақпарат ЖҚЖК-на өзгерістер толтыру және (немесе) енгізу кезінде өзектендіріледі және ескіру мерзіміне қарамастан ашық қолжетімділікпен ААЖ-да сақталады.
6. Ақпаратты өзектендіру автоматты түрде жүзеге асырылады.
7. ЖҚЖК-ға деректерді енгізу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен деректерді импорттау әдісі қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 365 бұйрығына
3-қосымша/
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің күші жойылған бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Жұмыспен қамтудың жеке картасын және оны толтыру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 576 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 14056 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 242 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілетін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтары тізбесінің 8-тармағы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 17194 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 27 наурыздағы № 146 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 5-тармағы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 18446 болып тіркелген).

4. Пункт 13 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 марта 2021 года № 78 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22354).
5. Пункт 1 приказа исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 февраля 2022 года № 55 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 576 "Об утверждении формы индивидуальной карты занятости и правила ее ведения" и приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259 "Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26807).
6. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 мая 2022 года № 161 "О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 576 "Об утверждении формы индивидуальной карты занятости и правила ее ведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28059).
7. Пункт 5 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 сентября 2022 года № 367 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29707).

4. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 13-тармағы, "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 78 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 22354 болып тіркелген).
5. "Жұмыспен қамтудың жеке картасын және оны толтыру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 576 бұйрығына және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің" Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 ақпандағы № 55 бұйрығының 1 тармағы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 26807 болып тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің "Жұмыспен қамтудың жеке картасын және оны толтыру нысанын бекіту туралы" 2016 жылғы 28 маусымдағы № 576 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 12 мамырдағы № 161 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 28059 болып тіркелген).
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 5-тармағы, "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 367 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 29707 болып тіркелген).