О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 305 "Об утверждении Правил по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 31 июля 2024 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2024 года № 34865
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 09.10.2024
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 305 "Об утверждении Правил по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28278) следующее изменение:
приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 305 "Об утверждении Правил по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту промышленной политики Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится действие с 9 октября 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 31 юля 2024 года № 285
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2022 года № 305
Правила по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", Правилами представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденными приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2010 года № 6394) и определяют порядок обеспечения отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности.

"Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 305 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 31 шілдедегі № 285 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 31 шілдеде № 34865 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 09.10.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 305 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28278 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 305 бұйрығы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылдың 9 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
ҚазақстанРеспубликасының
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 31 шілдедегі
№ 285 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының
2022 жылғы 30 мамырдағы
№ 305 бұйрығымен
бекітілген
Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидалар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабының 29) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 16 тамызда № 6394 болып тіркелген) Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидаларына сәйкес әзірленген және өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету тәртібін анықтайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и сокращения:
1) промежуточная продукция – товары, характеризующиеся низкой технологической сложностью и простотой переработки, большинство из которых выступают промежуточными товарами для последующих производств, а также готовые товары невысокой технологической сложности или полуготовые товары (промежуточные товары), являющиеся результатом многостадийной переработки исходных материалов;
2) заключение – письмо-ответ заявителю, подготовленное уполномоченным органом на основе экспертизы;
3) отечественные сырьевые товары – промышленные базовые материалы (за исключением руд и концентратов), то есть материалы, подвергшиеся первичной обработке, предназначенные для дальнейшей промышленной обработки, произведенные предприятиями промышленности на мощностях, расположенных на территории Республики Казахстан;
4) производитель отечественного сырьевого товара – юридическое лицо, являющееся собственником отечественного сырьевого товара, используемого для дальнейшей промышленной обработки на территории Республики Казахстан;
5) предприятие обрабатывающей промышленности – физическое или юридическое лицо, деятельность которого связана с обработкой сырья, материалов, веществ, компонентов для нового продукта (товара, в том числе продовольственных товаров);
6) заявитель по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности (далее - заявитель) – предприятие обрабатывающей промышленности, имеющее технологические и технические активы по производству готовой продукции из соответствующего сырья на территории Республики Казахстан;
7) производственные активы – долгосрочные активы, относящиеся к основным средствам на балансе предприятия или лизинговой компании, включая лизинговые активы, непосредственно участвующие в производстве;
8) уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
9) заявка – заявление установленного образца с приложением необходимых документов согласно настоящих Правил;
10) экспертиза – исследование, проводимое уполномоченным органом в целях определения целесообразности или не целесообразности в предоставлении отечественного сырья заявителю согласно предоставленным документам;
11) технологические и технические активы – наличие у субъекта промышленно-инновационной деятельности производственного оборудования для выполнения технологических процессов, применение которых обеспечивает выпуск определенной продукции;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) аралық өнім – төмен технологиялық күрделілігімен және өңдеудің қарапайымдылығымен сипатталатын тауарлар, олардың көпшілігі кейінгі өндірістер үшін аралық тауарлар, сондай-ақ бастапқы материалдарды көп сатылы өңдеудің нәтижесі болып табылатын төмен технологиялық күрделіліктегі дайын тауарлар немесе жартылай фабрикаттар (аралық тауарлар) материалдар;
2) қорытынды – уәкілетті орган сараптама негізінде дайындаған өтініш берушіге жауап хат;
3) отандық шикізат тауарлары – өнеркәсіп кәсіпорындары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан қуаттылықтарда өндірген, одан әрі өнеркәсіптік өңдеуге арналған, бастапқы өңдеуден өткен өнеркәсіптік базалық биржалық материалдар (кендер мен концентраттарды қоспағанда), яғни материалдар;
4) отандық шикізат тауарын өндіруші – Қазақстан Республикасының аумағында одан әрі өнеркәсіптік өңдеу үшін пайдаланылатын отандық шикізат тауарының меншік иесі болып табылатын заңды тұлға;
5) өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорны – қызметі жаңа өнімге (тауарға, оның ішінде азық-түлік тауарларына) арналған шикізатты, материалдарды, заттарды, компоненттерді өңдеумен байланысты жеке немесе заңды тұлға;
6) өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі өтініш беруші (бұдан әрі - өтініш беруші) – Қазақстан Республикасының аумағында тиісті шикізаттан дайын өнімді өндіру бойынша технологиялық және техникалық активтері бар өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорны;
7) өндірістік активтер – өндіріске тікелей қатысатын лизингтік активтерді қоса алғанда, кәсіпорынның немесе лизингтік компанияның балансындағы негізгі құралдарға жататын ұзақ мерзімді активтер;
8) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде өнеркәсіп саласында басшылықты, салааралық үйлестіруді және өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
9) өтінім – осы Қағидаларға сәйкес қажетті құжаттарды қоса бере отырып, белгіленген үлгідегі өтініш;
10) сараптама – ұсынылған құжаттарға сәйкес өтінім берушіге отандық шикізатты берудің орындылығын немесе орынсыздығын айқындау мақсатында уәкілетті орган жүргізетін зерттеу;
11) технологиялық және техникалық активтер – өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінде қолданылуы белгілі бір өнімді шығаруды қамтамасыз ететін технологиялық процестерді орындауға арналған өндірістік жабдықтың болуы;

12) конечная продукция - готовые товары, представляющие собой результат глубокой переработки с более сложной технологией производства, не подлежащие дальнейшей переработке/обработке, предназначенные для реализации и потребления.
Глава 2. Порядок по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности
3. Предоставление отечественного сырьевого товара в соответствии с настоящими Правилами осуществляется производителями отечественного сырьевого товара путем поставок на основании соглашения, заключенного в соответствии с Типовым соглашением по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности (далее – Соглашение) между производителями отечественного сырья и предприятием обрабатывающей промышленности при участии уполномоченного органа в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам.
4. Уполномоченный орган осуществляет на постоянной основе прием заявок на предоставление отечественного сырьевого товара.
5. Процедура получения отечественного сырья предприятием обрабатывающей промышленности включает в себя следующие этапы:
1) прием заявок;
2) рассмотрение уполномоченным органом заявок на предмет соответствия настоящим Правилам;
3) проведение уполномоченным органом экспертизы;
4) выдача заключения;
5) заключение Соглашения между предприятием обрабатывающей промышленности и производителем отечественного сырья в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам.
6. Уполномоченный орган публикует объявление о начале приема заявок на получение отечественного сырьевого товара, размещает информацию об условиях и порядке принятия заявок на своем официальном интернет-ресурсе с указанием контактных данных лиц не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил, далее ежегодно, не позднее 15 января.
7. Для получения отечественного сырьевого товара предприятию обрабатывающей промышленности необходимо представить в уполномоченный орган перечень следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) согласие на распространение первичных статистических данных по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) технологический регламент или технологические условия производства товаров, с описанием технологического процесса и нормативов потребления сырья на единицу товара.
8. Заявка на получение отечественного сырьевого товара направляется в уполномоченный орган в бумажной или электронной форме (в формате pdf или jpeg), заверенная подписью первого руководителя на государственном или русском языках.

12) түпкілікті өнім – өндірістің неғұрлым күрделі технологиясымен тереңдете қайта өңдеу нәтижесін білдіретін, одан әрі қайта өңдеуге/өңдеуге жатпайтын, өткізуге және тұтынуға арналған дайын тауарлар.
2-тарау. Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету тәртібі
3. Осы Қағидаларға сәйкес отандық шикізатты беруді Қазақстан Республикасының аумағында шығарылатын отандық шикізатты өндірушілер уәкілетті органның қатысуымен отандық шикізатты өндірушілер мен өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындары арасындағы өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі үлгілік келісімге (бұдан әрі – Келісім) сәйкес жасалған Келісім негізінде жеткізу арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жүзеге асырады.
4. Уәкілетті орган отандық шикізатты беруге өтінімдерді қабылдауды тұрақты негізде жүзеге асырады.
5. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорнының отандық шикізатты алу рәсімі мынадай:
1) өтінімдерді қабылдау;
2) уәкілетті органның өтінімдерді осы Қағидаларға сәйкестігі тұрғысынан қарау;
3) уәкілетті органның сараптама жүргізу;
4) қорытынды беру;
5) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорны мен отандық шикізат өндірушісі арасында Келісім жасасу кезеңдерін қамтиды.
6. Уәкілетті орган осы Қағидалар колданысқа енген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей, бұдан әрі жыл сайын, 15 қаңтардан кешіктірмей ресми бұқаралық ақпарат құралдарында отандық шикізатты алуға өтінімдерді қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру жариялайды, өзінің ресми интернет-сайтында өтінімдерді қабылдаудың шарттары мен тәртібі туралы ақпаратты адамдардың байланыс деректерін көрсете отырып орналастырады.
7. Отандық шикізатты алу үшін өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорны уәкілетті органға мынадай құжаттардың тізбесін ұсынуы қажет:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бастапқы статистикалық деректерді таратуға келісім;
3) технологиялық процесті және тауар бірлігіне шикізатты тұтыну нормаларын сипаттай отырып, тауарларды өндірудің техникалық регламенті немесе технологиялық шарттары.
8. Отандық шикізат тауарын алуға өтінім уәкілетті органға мемлекеттік немесе орыс тілдерінде бірінші басшының қолымен расталған қағаз немесе электрондық нысанда (PDF немесе jpeg форматында) жіберіледі.

9. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, указанных в них данных, расчетов, обоснований.
Основаниями для отказа в приеме заявок предприятий обрабатывающей промышленности являются:
неполный пакет документов;
отсутствие в Республике Казахстан производителей требуемого отечественного сырьевого товара.
10. Принятые уполномоченным органом заявки подлежат рассмотрению в соответствии с настоящими Правилами в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации.
11. При несоответствии заявки настоящим Правилам, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявки уполномоченный орган направляет заявителю по почте и/или на адрес электронной почты, указанной в заявлении, уведомление с указанием несоответствий. Заявитель повторно подает заявку с учетом устранения выявленных несоответствий.
12. При соответствии принятых заявок настоящим Правилам, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней уполномоченный орган проводит экспертизу заявки с выездом на место, по результатам которой формирует заключение согласно пункту 13 настоящих Правил.
13. Содержание заключения экспертизы заявки:
1) соответствие заявки настоящим Правилам;
2) наличие у заявителя технологических и технических активов для производства товаров, указанных в заявке, с кратким описанием производственного процесса;
3) вид необходимого отечественного сырьевого товара и его ожидаемое потребление по годам, с указанием нормы расхода сырьевого товара на единицу производимой продукции.
14. Заключение направляется заявителю по электронной почте, указанной в заявлении.
При положительном заключении, уполномоченный орган утверждает перечень отечественных сырьевых товаров в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам, который публикуется на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Формирование и утверждение перечня отечественных сырьевых товаров осуществляется в срок до 1 мая текущего и до 1 октября года, предшествующего году поставки отечественного сырья.
Производители отечественного сырьевого товара включаются в перечень отечественных сырьевых товаров, за исключением:
новых производств.
Под новыми производствами понимаются предприятия, осуществляющие деятельность на территории Республики Казахстан менее трех лет;
производителей малого объема производства сырьевого товара.
Под производителями малого объема производства сырьевого товара понимаются производители сырьевого товара, которые производят:
в сфере металлургической промышленности менее 20 (двадцати) тысяч тонн в год;
в сфере производства катанки менее 3 (трех) тысяч тонн в год.
При отрицательном заключении уполномоченный орган уведомляет заявителя о невозможности в заключении Соглашения.
Основаниями для выдачи отрицательного заключения являются:

9. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, оларда көрсетілген деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарының өтінімдерін қабылдаудан бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
құжаттардың толық емес пакеті;
Қазақстан Республикасында талап етілетін отандық шикізатты өндірушілердің болмауы.
10. Уәкілетті органмен қабылданған өтінімдер осы Қағидаларына сәйкес тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
11. Өтінім осы Қағидаларға сәйкес келмеген жағдайда, өтінім тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган өтініш берушіге пошта арқылы және/немесе өтініш берушінің сауалнамасында көрсетілген электрондық пошта мекенжайы бойынша сәйкессіздіктер туралы хабарлама жібереді. Өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктердің жойылғанын ескере отырып, өтінімді қайта береді.
12. Қабылданған өтінімдер осы Қағидаларға сәйкес келген жағдайда, 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган өтінімге сараптаманы жергілікті жерге барып жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 13-тармағына сәйкес қорытынды жасайды.
13. Өтінім сараптамасы қорытындысының мазмұны:
1) өтінімнің Қағидаларға сәйкестігі;
2) өтінім берушіде өндірістік процестің қысқаша сипаттамасы бар, өтінімде көрсетілген тауарларды өндіруге арналған технологиялық және техникалық активтердің болуы;
3) өндірілетін өнім бірлігіне шаққандағы шикізатты тұтыну нормаларын көрсете отырып, қажетті отандық шикізаттың түрі және оны жылдар бойынша күтілетін тұтыну.
14. Қорытынды өтініш берушіге электрондық пошта арқылы жіберіледі.
Оң қорытынды болған жағдайда уәкілетті орган осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес отандық шикізат тауарларының тізбесін бекітеді, ол уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында жарияланады.
Отандық шикізат тауарларының тізбесін қалыптастыру және бекіту ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін және отандық шикізатты жеткізу жылының алдындағы жылдың 1 қазанына дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
Отандық шикізат тауарын өндірушілер жаңа өндірістерді қоспағанда, отандық шикізат тауарларының тізбесіне енгізіледі.
Жаңа өндірістер деп Қазақстан Республикасының аумағында қызметін үш жылдан аз уақыт жүзеге асырып келе жатқан кәсіпорындар түсініледі;
шикізат тауарларын өндірудің шағын көлемін өндірушілер.
Тауар өндірісінің шағын көлемін өндірушілер деп тауар өндіретін тауар өндірушілер түсініледі:
металлургия саласында жылына 20 мың тоннадан аз;
катанка өндірісі саласында жылына 3 (үш) мың тоннадан аз.
Теріс қорытынды болған жағдайда уәкілетті орган өтініш берушіні Келісім жасасудың мүмкін еместігі туралы хабардар етеді.
Теріс қорытынды беруге негіз болып табылады:

1) несоответствие заявки настоящим Правилам;
2) отсутствие у заявителя технологических и технических активов для производства товаров, указанных в заявке, с кратким описанием производственного процесса.
15. На основании заявок, по которым получено положительное заключение экспертизы уполномоченным органом формируется перечень отечественных сырьевых товаров в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам, который утверждается первым руководителем уполномоченного органа.
16. Производители отечественных сырьевых товаров, включенных в перечень отечественных сырьевых товаров, заключают соглашение с заявителями, получившими положительное заключение экспертизы в срок до 1 июня текущего года и до 1 ноября года, предшествующего году поставки отечественного сырья.
Глава 3. Определение доли обеспечения отечественным сырьевым товаром предприятия обрабатывающей промышленности
17. Доля обеспечения отечественным сырьевым товаром предприятия обрабатывающей промышленности для каждого производителя отечественного сырья определяется пропорционально его доле производства отечественного сырья в общем объеме производства страны по следующей формуле:
А(П) = B*(V(П)/V*100%), где
А(П) – объем отечественного сырьевого товара, который должен предоставить производитель отечественного сырьевого товара;
B – общий заявленный объем отечественного сырьевого товара;
V(П) – объем производства конкретного производителя отечественного сырьевого товара;
V – общий объем производства в стране.
Определение доли обеспечения отечественным сырьевым товаром предприятия обрабатывающей промышленности каждого производителя отечественного сырья осуществляется уполномоченным органом в срок не позднее 15 мая текущего года и 15 октября года, предшествующего году поставки отечественного сырья.
Производитель отечественного сырьевого товара отказывает в предоставлении отечественного сырьевого товара заявителю в случае превышения установленной настоящими Правилами доли производителя отечественного сырьевого товара на соответствующий период.
Глава 4. Порядок мониторинга исполнения условий Соглашения
18. В соответствии с пунктом 10 статьи 60 Закона уполномоченный орган осуществляет мониторинг исполнения предприятиями обрабатывающей промышленности обязательств по Соглашению путем анализа отчетов об исполнении обязательств по Соглашению (далее – отчет), предоставляемых по форме, приведенной в приложении 5 к настоящим Правилам, а также на основании данных, полученных от органов государственных доходов, в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан с соблюдением требований по защите охраняемой законом тайны. Отчет предоставляется заявителем в уполномоченный орган в период действия Соглашения до 15 июля и до 15 января ежегодно.
В случае выявления нарушений условий Соглашения сторонами, заключившими Соглашение, уполномоченный орган устанавливает факты нарушения путем получения документации от стороны, нарушившей условия Соглашения.

1) өтінімнің Қағидаларға сәйкес келмеуі;
2) өтінім берушіде өндірістік процестің қысқаша сипаттамасы бар өтінімде көрсетілген тауарларды өндіру үшін технологиялық және техникалық активтердің болмауы.
15. Сараптаманың оң қорытындысы алынған өтінімдер негізінде уәкілетті орган осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес отандық шикізат тауарларының тізбесін қалыптастырады, оны уәкілетті органның бірінші басшысы бекітеді.
16. Отандық шикізат тауарларының тізбесіне енгізілген отандық шикізат тауарларын өндірушілер сараптаманың оң қорытындысын алған өтініш берушілермен ағымдағы жылдың 1 маусымына дейінгі және отандық шикізатты жеткізу жылының алдындағы жылдың 1 қарашасына дейінгі мерзімде келісім жасасады.
3-тарау. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарының отандық шикізат тауарымен қамтамасыз ету үлесін айқындау
17. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарының отандық шикізат тауарымен қамтамасыз ету үлесі әрбір отандық шикізат өндіруші үшін мынадай формула бойынша елдің жалпы өндіріс көлемінде отандық шикізат өндірісінің үлесіне барабар түрде анықталады:
А(П) = B*(V(П)/V*100%), мұндағы
А(П) – отандық шикізат тауарының көлемі, оны отандық шикізат тауарын өндіруші ұсыну керек;
B – отандық шикізат тауарының мәлімделген жалпы көлемі;
V(П) – отандық шикізат тауарын нақты өндірушінің өндіріс көлемі ;
V – елдегі өндірістің жалпы көлемі.
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарының әрбір отандық шикізатты өндірушіні отандық шикізат тауарымен қамтамасыз ету үлесін анықтауды уәкілетті орган ағымдағы жылдың 1 мамырынан және отандық шикізатты жеткізу жылының алдындағы жылдың 1 қазанынан кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырады.
Отандық шикізатты өндіруші өтініш берушіге отандық шикізатты осы Қағидаларда белгіленген отандық шикізат өндірушінің тиісті кезеңдегі үлесінен асатын жағдайда беруден бас тартады.
4-тарау. Келісім шарттарының орындалуын мониторингілеу тәртібі
18. Заңның 60-бабының 10-тармағына сәйкес уәкілетті орган осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген нысан бойынша, сондай-ақ заңмен сақталатын құпияны қорғау жөніндегі талаптарды сақтай отырып, Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен салық органдарынан алынған деректер негізінде ұсынылатын Келісім бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есептерді (бұдан әрі – есеп) талдау арқылы өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарының Келісім бойынша міндеттемелерді орындауына мониторингті жүзеге асырады. Есепті өтініш беруші уәкілетті органға Келісімнің қолданылу кезеңінде жыл сайын 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін ұсынады.
Келісімді жасасқан тараптар Келісім шарттарын бұзушылықтарды анықтаған жағдайда, уәкілетті орган Келісім шарттарын бұзған тараптан құжаттаманы алу жолымен бұзушылық фактілерін белгілейді.

19. Все отчеты предоставляются на бумажном и/или электронном носителях (в формате pdf или jpeg).
20. Срок рассмотрения уполномоченным органом отчетов не превышает 1 (одного) месяца.
21. Ежегодно уполномоченным органом проводится заслушивание итогов исполнения Соглашения.
Приложение 1
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
Форма
Типовое соглашение по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности
№ _______ Город ________ "____" _______ 20___ год.
Настоящее Соглашение по обеспечению отечественным сырьем предприятий
обрабатывающей промышленности (далее – Соглашение) заключен между
__________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
в лице ____________________________________________________________,
(фамилия имя отчество (при его наличии) руководителя или лица, исполняющего
его обязанности) действующего на основании
__________________________________________________________________
(положения или приказа)
именуемое в дальнейшем "Уполномоченный орган", с одной стороны,
__________________________________________________________________,
(наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер)
в лице ____________________________________________________________,
(фамилия имя отчество (при его наличии) руководителя или лица,
исполняющего его обязанности) действующего на основании
__________________________________________________________________
(устава или приказа)
именуемое в дальнейшем "Производитель" с одной стороны и
__________________________________________________________________,
(наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер)
в лице ____________________________________________________________,
(фамилия имя отчество (при его наличии) руководителя или лица,
исполняющего его обязанности)
действующего на основании
__________________________________________________________________
(устава или приказа)
именуемое в дальнейшем "Предприятие обрабатывающей промышленности",
с другой стороны, далее при совместном упоминании именуемые "Cтороны",
в соответствии с Правилами по обеспечению отечественным сырьем предприятий
обрабатывающей промышленности, утверждаемых в соответствии с подпунктом 29)
статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике"
(далее – Правила),
заключили настоящий Соглашение о нижеследующем:
1. Общие положения
1.1. Целью настоящего Соглашения являются укрепление и развитие долгосрочного, эффективного и взаимовыгодного сотрудничества Сторон, поддержка предпринимательской деятельности, развитие казахстанской перерабатывающей промышленности на основе принципов равноправия, открытости, добропорядочности и взаимного уважения Сторон.

19. Барлық есептер қағаз және/немесе электронды тасығыштарда (pdf немесе jpeg форматта) ұсынылады.
20. Уәкілетті органның есептерді қарау мерзімі 1 (бір) айдан аспайды.
21. Жыл сайын уәкілетті орган Келісімнің орындалу қорытындыларын тыңдауды жүргізеді.
Өңдеу өнеркәсібі
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз
ету жөніндегі қағидаларға
1-қосымша
нысан
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі үлгілік келісім
№ _______
"________" қаласы, 20___ жылғы "____" _______.
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі осы Келісім (бұдан әрі – Келісім) бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар бір тараптан бұдан әрі "Уәкілетті орган" деп аталатын _______________________________________________________(ережелер немесе бұйрықтар) негізінде әрекет ететін ______________________________________ (басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегі аты әкесінің аты (бар болса)) тұлғасында ______________________________________ (уәкілетті органның атауы), екінші тараптан бұдан әрі "Өндіруші" деп аталатын ______________________________________(жарғы немесе бұйрық) негізінде әрекет ететін ______________________________________ (басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегі аты әкесінің аты (бар болса)) тұлғасында ______________________________________ (заңды тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі), үшінші тараптан бұдан әрі "Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны" деп аталатын ______________________________________(жарғы немесе бұйрық) негізінде әрекет ететін ______________________________________ (басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегі аты әкесінің аты (бар болса)) тұлғасында ______________________________________ арасында жасалды.
Тараптар "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 29) тармақшасына сәйкес бекітілетін өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларға (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы Келісімнің мақсаты тараптардың ұзақ мерзімді, тиімді және өзара тиімді ынтымақтастығын нығайту және дамыту, кәсіпкерлік қызметті қолдау, тараптардың тең құқылығы, ашықтығы, парасаттылығы және өзара сыйластығы қағидаттары негізінде қазақстандық қайта өңдеу өнеркәсібін дамыту болып табылады.

2. Сфера сотрудничества
2.1. Стороны сосредоточат свои усилия на сотрудничестве по следующим направлениям:
2.1.1. взаимодействие по вопросам обеспечения устойчивого экономического роста и развития Республики Казахстан;
2.1.2. обеспечение загрузки перерабатывающих предприятий сырьем по ценам, определяемым в соответствии с приложением 6 к Правилам;
2.1.3. увеличение объемов производства продукции и расширение номенклатуры товаров с высокой добавленной стоимостью.
3. Права Сторон
3.1. Уполномоченный орган имеет право осуществлять права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
3.2. Юридическое лицо имеет право предпринимать любые действия, не противоречащие условиям Соглашения и действующему законодательству Республики Казахстан, для реализации Соглашения.
3.3. Стороны вправе вносить изменения и дополнения в Соглашение по взаимному согласию в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Обязанности сторон
4.1. Уполномоченный орган в пределах своей компетенции обеспечивает:
4.1.1. сохранение баланса интересов сторон;
4.1.2. совершенствование механизмов поддержки промышленности, включая эффективность государственного регулирования;
4.1.3. совершенствование нормативных правовых актов в сфере промышленности.
4.2. Производитель обязуется:
4.2.1. обеспечить исполнение заключенных с предприятием обрабатывающей промышленности соглашений по цене, предусматривающей размеры скидок на отечественное сырье для предприятий обрабатывающей промышленности, в соответствии с приложением 6 к Правилам;
4.2.2. реализовать сырье надлежащего качества в адрес субъекта промышленно-инновационной деятельности по вышеуказанное цене в объемах и в сроки, обозначенных в приложении 1 к настоящему Соглашению;
4.3. Предприятие обрабатывающей промышленности обязуется:
4.3.1. обеспечить своевременный выкуп оговоренного объема сырья в объемах и в сроки, обозначенных в приложении 1 к настоящему Соглашению;
4.3.2. обеспечить выпуск продукции с высокой добавленной стоимостью;
4.3.3. предоставить скидку на собственную продукцию согласно Приложению 6 к настоящему соглашению при ее реализации другим субъектам промышленно-инновационной деятельности, для которых данная продукция является сырьем;
4.3.4. увеличить передел отечественного сырья;
4.3.5. не перепродавать получаемый сырьевой товар от Производителя третьим лицам;
Для целей настоящего положения, перепродажей является любая сделка, предусматривающая прямо или косвенно (в том числе путем выпуска производных финансовых инструментов) уступку прав собственности либо иных вещных прав, включая владение и пользование на объект, являющийся предметом соответствующей сделки с производителем отечественного сырья, в том числе таких прав, которые в результате такой сделки возникнут в будущем. Перепродажа не включает продажу такого отечественного сырья после его использования для целей производства товарной продукции, для которой соответствующее отечественное сырье приобретено по Соглашению.

2. Ынтымақтастық саласы
2.1. Тараптар өз күштерін мынадай бағыттар бойынша ынтымақтастыққа жұмылдырады:
2.1.1. Қазақстан Республикасының орнықты экономикалық өсуін және дамуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл;
2.1.2. Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес айқындалатын бағалар бойынша қайта өңдеу кәсіпорындарының шикізатпен жүктелуін қамтамасыз ету;
2.1.3. өнім өндіру көлемін ұлғайту және қосылған құны жоғары тауарлар номенклатурасын кеңейту.
3. Тараптардың құқықтары
3.1. Уәкілетті органның Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3.2. Заңды тұлғаның Келісімді іске асыру үшін Келісімнің шарттарына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін кез келген іс-әрекеттерді жасауға құқығы бар.
3.3. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзара келісім бойынша Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
4. Тараптардың міндеттері
4.1. Уәкілетті орган өз құзыреті шегінде мыналарды қамтамасыз етеді:
4.1.1. тараптардың мүдделерінің теңгерімін сақтау;
4.1.2. мемлекеттік реттеудің тиімділігін қоса алғанда, өнеркәсіпті қолдау тетіктерін жетілдіру;
4.1.3. өнеркәсіп саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру.
4.2. Өндіруші:
4.2.1. Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындары үшін отандық шикізатқа жеңілдіктер мөлшерін көздейтін баға бойынша өңдеу өнеркәсібі кәсіпорнымен жасалған келісімдердің орындалуын қамтамасыз етуге;
4.2.2. осы Келісімге 1-қосымшада белгіленген көлемдежәне мерзімде жоғарыда көрсетілген баға бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің атына тиісті сападағы шикізатты өткізуге міндеттенеді;
4.3. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны:
4.3.1. осы Келісімге 1-қосымшада белгіленген көлемдежәне мерзімдешикізаттың келісілген көлемін сатып алуды қамтамасыз етуге;
4.3.2. қосылған құны жоғары өнім шығаруды қамтамасыз етуге;
4.3.3. осы Келісімге 6-қосымшаға сәйкес осы өнім шикізат болып табылатын өнеркәсіптік-инновациялық қызметтің басқа субъектілеріне оны өткізу кезінде өз өніміне жеңілдік беруге;
4.3.4. отандық шикізатты қайта бөлуді ұлғайтуға;
4.3.5. Өндірушіден алынған шикізатты үшінші тұлғаларға қайта сатпауға міндеттенеді;
Осы ереженің мақсаттары үшін отандық шикізатты өндірушімен тиісті мәміленің нысанасы болып табылатын объектіге меншік құқығын не өзге де заттық құқықтарды, оның ішінде осындай мәміленің нәтижесінде туындайтын құқықтарды иеленуді және пайдалануды қоса алғанда, меншік құқығын басқаға беруді тікелей немесе жанама (оның ішінде туынды қаржы құралдарын шығару жолымен) көздейтін кез келген мәміле болашақта қайта сату болып табылады. Қайта сату тиісті отандық шикізат Келісім бойынша сатып алынған тауар өнімін өндіру мақсаттары үшін пайдаланылғаннан кейін мұндай отандық шикізатты сатуды қамтымайды.

4.3.6. в соответствии с пунктом 18 Правил для мониторинга целевого использования отечественного сырья предприятием обрабатывающей промышленности для собственных производственных нужд предоставлять доступ на свои производственные площадки и к соответствующим бухгалтерским документам;
5. Формы взаимодействия
5.1. Взаимодействие Сторон в рамках настоящего соглашения осуществляется путем:
5.1.1. обмена информацией (посредством направления Сторонами друг другу сообщений, организации встреч представителей Сторон), относящейся к области сотрудничества;
5.1.2. консультаций по вопросам, относящимся к деятельности Сторон и представляющим взаимный интерес;
5.1.3. планирования совместных мероприятий, направленных на достижение целей настоящего Соглашения;
5.1.4. иные формы и механизмы взаимодействия.
6. Условия корректировки условий Соглашения
6.1. В период действия настоящего Соглашения предприятия обрабатывающей промышленности вправе осуществить корректировку объема необходимого сырья 2 раза в год в сторону снижения объема.
Корректировка в сторону увеличения объема допускается только по соглашению сторон, заключивших настоящее Соглашение.
6.1.1. В случае первой корректировки допускается изменение объема не более чем на двадцать процентов, согласно настоящего Соглашения.
6.1.2. В случае второй корректировки допускается изменение объема не более чем на десять процентов от объема, получившегося после первой корректировки, согласно настоящего Соглашения.
6.1.3. Дальнейшая корректировка допускается только по соглашению сторон, заключивших настоящее Соглашение.
6.1.4. В случае корректировки объема необходимого сырья в сторону снижения объема, предприятие обрабатывающей промышленности уведомляет об этом другие Стороны путем направления письменного извещения с приложением скорректированного План-графика, согласно Приложению 1 к настоящему Соглашению не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней.
7. Ответственность сторон
7.1. В случае неисполнения Производителем условий настоящего Соглашения в части поставки отечественного сырьевого товара Производитель выплачивает предприятию обрабатывающей промышленности штрафные санкции в размере ______ месячных расчетных показателей, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
7.2. В случае неисполнения Предприятием обрабатывающей промышленности условий настоящего Соглашения в части отгрузки отечественного сырьевого товара Предприятие обрабатывающей промышленности выплачивает Производителю штрафные санкции в размере ______ месячных расчетных показателей, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.

4.3.6. Қағидалардың 18-тармағына сәйкес өңдеу өнеркәсібі кәсіпорнының өз өндірістік қажеттіліктері үшін отандық шикізатты мақсатты пайдалануын мониторингтеу үшін өзінің өндірістік алаңдарына және тиісті бухгалтерлік құжаттарға қол жеткізуді қамтамасыз ету;
5. Өзара әрекеттесу нысандары
5.1. Осы келісім шеңберінде Тараптардың өзара іс-қимылы:
5.1.1. ынтымақтастық саласына жататын ақпарат алмасу (Тараптардың бір-біріне хабарламалар жіберуі, Тараптар өкілдерінің кездесулерін ұйымдастыру арқылы);
5.1.2. Тараптардың қызметіне қатысты және өзара қызығушылық тудыратын мәселелер бойынша консультациялар;
5.1.3. осы Келісімнің мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған бірлескен іс-шараларды жоспарлау;
5.1.4. өзара әрекеттесудің басқа формалары мен тетіктері арқылы жүзеге асырылады.
6. Келісім шарттарын түзету шарттары
6.1. Осы Келісімнің қолданылу кезеңінде өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындары қажетті шикізат көлемін жылына 2 рет көлемді төмендету жағына қарай түзетуді жүзеге асыруға құқылы.
Көлемді ұлғайту жағына түзетуге осы Келісімді жасасқан тараптардың келісімі бойынша ғана жол беріледі.
6.1.1. Бірінші түзету жағдайында осы Келісімге сәйкес көлемнің жиырма пайыздан аспайтын өзгеруіне жол беріледі.
6.1.2. Екінші түзету жағдайында осы Келісімге сәйкес бірінші түзетуден кейін алынған көлемнің он пайызынан аспайтын көлемнің өзгеруіне жол беріледі.
6.1.3. Одан әрі түзетуге осы Келісімді жасасқан тараптардың келісімі бойынша ғана жол беріледі.
6.1.4. Қажетті шикізат көлемі көлемді төмендету жағына қарай түзетілген жағдайда, өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны бұл туралы басқа Тараптарды осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес түзетілген жоспар-кестені қоса бере отырып, жазбаша хабарлама жіберу арқылы күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей хабардар етеді.
7. Тараптардың жауапкершілігі
7.1. Өндіруші осы Келісімнің талаптарын отандық шикізат тауарын жеткізу бөлігінде орындамаған жағдайда өндіруші өңдеуші өнеркәсіп кәсіпорнына республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген _ _ _ _ _ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл санкцияларын төлейді.
7.2. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны осы Келісімнің талаптарын отандық шикізат тауарын тиеп жөнелту бөлігінде орындамаған жағдайда өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны өндірушіге республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген _ _ _ _ _ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл санкцияларын төлейді.

7.3. Нарушение Предприятием обрабатывающей промышленности обязательств, установленных пунктами 4.3.2 - 4.3.5 настоящего Соглашения влечет расторжение соответствующего Соглашения по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности и запрет на участие в таких Соглашениях в будущем.
7.4. При отказе предприятия обрабатывающей промышленности предоставить возможность проведения мониторинга согласно п. 4.3.6. или при выявления во время мониторинга фактов нарушения пунктов 4.3.2 - 4.3.5. настоящего соглашения предприятие обрабатывающей промышленности обязано возместить разницу Производителю между предоставленной скидкой, указанной в Приложении 6 к Правилам и рыночной ценой на отечественное сырье на весь объем ранее поставленного отечественного сырья в рамках подписанного Соглашения с последующим применением рыночной цены на отечественное сырье.
8. Форс-мажор
8.1. Ни одна из Сторон не несет ответственности за невыполнение каких-либо обязательств по Соглашению, если такое невыполнение или задержка при выполнении вызваны обстоятельствами непреодолимой силы (далее – форс-мажор).
8.2. К форс-мажору относятся обстоятельства непреодолимой силы, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства (стихийные явления, военные действия и прочее).
8.3. При полной или частичной приостановке работ по Соглашению, вызванной форс-мажорными обстоятельствами, период проведения этих работ продлевается на срок действия форс-мажора и возобновляется с момента прекращения форс-мажора.
8.4. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, Сторона, пострадавшая от них, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня их возникновения уведомляет об этом другие Стороны путем направления письменного извещения с указанием даты начала события и описанием форс-мажорных обстоятельств.
8.5. При возникновении форс-мажорных обстоятельств, Стороны незамедлительно проводят переговоры для поиска решения сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к минимуму последствий таких обстоятельств.
9. Конфиденциальность
9.1. Стороны в соответствии с законодательством Республики Казахстан соблюдают условия конфиденциальности по всем документам, информации и отчетам, относящимся к работе по реализации настоящего Соглашения в течение срока его действия.
9.2. Ни одна из сторон, без получения письменного согласия другой стороны, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания Соглашения, или иную информацию, считаемую конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего соглашения, за исключением информации, по которой имеется вступившее в законную силу решение суда, или иных случаев, установленных законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства.

7.3. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорнының осы Келісімнің 4.3.2-4.3.5-тармақтарында белгіленген міндеттемелерді бұзуы өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі тиісті келісімді бұзуға және болашақта осындай келісімдерге қатысуға тыйым салуға әкеп соғады.
7.4. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны 4.3.6-тармаққа сәйкес мониторинг жүргізу мүмкіндігін беруден бас тартқан кезде. немесе мониторинг кезінде 4.3.2-4.3.5-тармақтардың бұзылу фактілері анықталған кезде. осы Келісімнің негізінде өңдеу өнеркәсібі кәсіпорныөндірушіге Қағидаларға 6-қосымшада көрсетілген берілген жеңілдік пен қол қойылған Келісім шеңберінде бұрын жеткізілген отандық шикізаттың барлық көлеміне отандық шикізаттың нарықтық бағасы арасындағы айырманы кейіннен отандық шикізаттың нарықтық бағасын қолдана отырып өтеуге міндетті.
8. Форс-мажор
8.1. Егер мұндай орындамау немесе орындау кезінде кідіріс еңсерілмейтін күш мән-жайларынан (бұдан әрі – форс-мажор) туындаса, Тараптардың ешқайсысы Келісім бойынша қандай да бір міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапты болмайды.
8.2. Форс-мажорға еңсерілмейтін күш жағдайлары, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын жағдайлар (дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар және т.б.) жатады.
8.3. Форс-мажорлық жағдайлардан туындаған келісім бойынша жұмыстарды толық немесе ішінара тоқтата тұру кезінде бұл жұмыстарды жүргізу кезеңі форс-мажордың қолданылу мерзіміне ұзартылады және форс-мажор тоқтатылған кезден бастап қайта басталады.
8.4. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда, олардан зардап шеккен тарап олар пайда болған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы басқа Тараптарды оқиғаның басталу күнін көрсете отырып және форс-мажорлық мән-жайларды сипаттай отырып, жазбаша хабарлама жіберу арқылы хабардар етеді.
8.5. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Тараптар қалыптасқан жағдайдың шешімін табу үшін дереу келіссөздер жүргізеді және осындай мән-жайлардың салдарын барынша азайту үшін барлық құралдарды пайдаланады.
9. Құпиялылық
9.1. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Келісімнің қолданылу мерзімі ішінде оны іске асыру жөніндегі жұмысқа қатысты барлық құжаттар, Ақпарат және есептер бойынша құпиялылық шарттарын сақтайды.
9.2. Тараптардың ешқайсысы, екінші Тараптың жазбаша келісімін алмай, заңды күшіне енген сот шешімі бар ақпаратты немесе Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік саласындағы заңнамасында белгіленген өзге де жағдайларды қоспағанда, келісімнің мазмұнына қатысты ақпаратты немесе құпия болып саналатын және осы Келісімнің ережелерін іске асыруға байланысты өзге де ақпаратты ашуға құқылы емес.

10. Разрешение споров
10.1. В случае возникновения спорных ситуаций, Стороны обязуются приложить все усилия для разрешения споров и разногласий, связанных с выполнением или интерпретацией любого из положений Соглашения, путем проведения переговоров с заинтересованными сторонами.
10.2. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10.3. Стороны не освобождаются от выполнения обязательств, установленных Соглашением, до полного разрешения возникших споров и разногласий.
11. Заключительные положения
11.1. Настоящее Соглашение заключено сроком до 3 (трех) лет.
Возможность пролонгации срока заключения Соглашения предоставляется в случае повышения передела выпускаемой продукции, а также в случае производства конечной продукции.
11.2. Дополнения и изменения настоящего Соглашения, принимаемые по предложениям Сторон, оформляются в письменном виде и становятся его неотъемлемой частью с момента их подписания Сторонами.
11.3. Настоящее Соглашение составлено в трех экземплярах по одному для каждой из Сторон, которые имеют одинаковую юридическую силу.
12. Подписи сторон
Производитель ____________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Предприятие обрабатывающей промышленности
__________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Уполномоченный орган в области государственного
стимулирования промышленности
__________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Приложение 1
к Типовому соглашению
по обеспечению сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
План-график
Первый календарный год
Второй календарный год
Третий календарный год
Первый месяц/квартал первого календарного года
Последний месяц/квартал первого календарного года
Первый месяц/квартал второго календарного года
Последний месяц/квартал второго календарного года
Первый месяц/квартал третьего календарного года
Последний месяц/квартал третьего календарного года
Вид сырья/Объем, тонн
Подписи сторон
Уполномоченный орган ________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Производитель ________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Субъект промышленно-инновационной деятельности
_____________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
форма
Перечень отечественных сырьевых товаров
№ п/п
Наименование производителей отечественного сырьевого товара
Наименование отечественного сырьевого товара
1
2
Приложение 3
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
Дата составления заявки:
от "___" _______ 20__ год.
ЗАЯВЛЕНИЕ
по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности
_____________________________________________________________________
(наименование организации / фамилия имя отчество (при его наличии),
индивидуальный предприниматель/бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер, адрес, контактный телефон и Е-mail)
направляет настоящее заявление с пакетом необходимых документов на обеспечение
отечественным сырьем:
____________________________________________________________________
(указать виды сырья)
Для производства товаров:

10. Дауларды шешу
10.1. Даулы жағдайлар туындаған жағдайда Тараптар Келісімнің кез келген ережелерін орындауға немесе түсіндіруге байланысты даулар мен келіспеушіліктерді мүдделі Тараптармен келіссөздер жүргізу жолымен шешу үшін барлық күш-жігерін салуға міндеттенеді.
10.2. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
10.3. Тараптар туындаған даулар мен келіспеушіліктер толық шешілгенге дейін Келісімде белгіленген міндеттемелерді орындаудан босатылмайды.
11. Қорытынды ережелер
11.1. Осы Келісім 3 (үш) жылға дейін мерзіммен жасалды.
Келісім жасасу мерзімін ұзарту мүмкіндігі шығарылатын өнімді өңдеп жасау жоғарлаған, сондай-ақ түпкілікті өнім өндірілген жағдайда беріледі.
11.2. Тараптардың ұсыныстары бойынша қабылданатын осы Келісімнің толықтырулары мен өзгерістері жазбаша түрде ресімделеді және Тараптар оларға қол қойған кезден бастап оның ажырамас бөлігіне айналады.
11.3. Осы Келісім бірдей заңды күші бар Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден үш данада жасалды.
12. Тараптардың қолдары
Өндіруші
____________________________________
(тегі аты әкесінің аты (бар болса)
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны
____________________________________
(тегі аты әкесінің аты (бар болса)
Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган
____________________________________
(тегі аты әкесінің аты (бар болса)
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз
ету жөніндегі үлгілік келісімге
1-қосымша
Жоспар-кесте
Бірінші күнтізбелік жыл
Екінші күнтізбелік жыл
Үшінші күнтізбелік жыл
Бірінші күнтізбелікжылдың бірінші айы/тоқсаны
Бірінші күнтізбелік жылдың соңғы айы/тоқсаны
Екінші күнтізбелік жылдың бірінші айы/тоқсаны
Екінші күнтізбелік жылдың соңғы айы/тоқсаны
Үшінші күнтізбелік жылдың бірінші айы/тоқсаны
Үшінші күнтізбелік жылдыңсоңғы айы/тоқсаны
Шикізаттүрі / көлемі, тонна
Тараптардың қолдары
Уәкілетті орган
_____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өндіруші
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісі
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
2-қосымша
нысан
Отандық шикізат тауарларының тізбесі
р/с №
Отандық шикізат тауарын өндірушілердің атауы
Отандық шикізат тауарының атауы
1
2
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
3-қосымша
Өтінімді толтыру күні:
20____ жылғы "____" ________.
Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі ӨТІНІШ ________________________________________________________________________________ (ұйымның атауы / тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке кәсіпкер/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы, байланыс телефоны және Е-mail)
осы өтінішті қамтамасыз етуге қажетті құжаттар пакетімен бірге жібереді отандық шикізатпен:
________________________________________________________________
_______ (шикізат түрлерін көрсету)
Тауарларды өндіру үшін:

1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
(указать виды товара, код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности)
Запрашиваемый объем сырья по годам (прогноз на 3 (три) года):
Вид сырья
Единица измерения
Годы
1. Общие сведения:
1) полное наименование предприятия;
2) адрес местонахождения предприятия;
3) первый руководитель предприятия, бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер;
4) отраслевая принадлежность предприятия;
5) дата ввода в эксплуатацию предприятия;
6) виды производимого товара, для которого требуется отечественный сырьевой товар, годовая мощность в единицах товара*;
7) количество рабочих мест.
2. Динамика производственно-экономических показателей деятельности предприятия за пять лет или с момента ввода в эксплуатацию предприятия:
1) физический и стоимостной объем товаров, для производства которых требуется отечественное сырье (по каждому виду товара);
2) сумма бюджетных отчислений по годам и за истекший период текущего года.
3. Рынок сбыта (страны, регионы куда поставляются (будут поставляться) товары, для производства которых требуется отечественное сырье (по каждому виду товара).
* - для производителей кабельно-проводниковой продукции – вес переработанного сырьевого товара
Обоснование необходимости в отечественном сырье приведено в прилагаемых документах. Достоверность представленной информации гарантируем. Требуемые в соответствии с Правилами документы прилагаются на _____ листах.
_________________________
(первый руководитель)
_______________
(подпись, печать)
______________________________
(фамилия имя отчество лица
(при его наличии),
имеющего полномочия
для подписания документов
от имени заявителя)
Отметка о получении материалов
Дата получения: "___"________________ 20__ год.
Регистрационный номер заявки _________________
Регистратор __________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии), подпись)
Примечание: составляется на бланке организации.
Заявка подписывается первым руководителем или уполномоченным лицом.
Приложение 4
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
форма
Согласие на распространение первичных статистических данных
(заполняется на бланке заявителя)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование предприятия обрабатывающей промышленности)
дает согласие на раскрытие первичных статистических данных уполномоченному
органу,
__________________________________________________________________
(наименование органа)
__________________________________________________________________
Первый руководитель: ______________________________________________
Подпись: _______ (место печати),
дата заполнения "__" ______ 20__ года _____________
Печать (при наличии)
Приложение 5
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
форма
Титульный лист
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mps.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об исполнении обязательств по Соглашению по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОИС
Периодичность: 1 раз в полугодие
Отчетный период: до 15 июля и до 15 января ежегодно
Круг лиц, представляющих информацию: предприятия обрабатывающей промышленности, заключившие Соглашение по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике"
Срок представления формы административных данных: до 15 июля и до 15 января ежегодно
Отчет об исполнении обязательств по Соглашению по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности
№ п/п
Наименование поставщика
Наименование полученного сырьевого товара
Объем полученного сырьевого товара, тонн
Наименование произведенной продукции
Объем произведенной продукции, тонн
Место реализации
Объем реализованной продукции, тонн
Объем реализованной продукции на экспорт, тонн
Цена реализации, тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование
Адрес______________________________ __________________________
___________________________________ __________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ____________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________

1) __________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________
(тауардың түрлерін, сыртқы экономикалық қызметтің Тауар
номенклатурасының кодын көрсету)
Жылдар бойынша сұратылатын шикізат көлемі (3 (үш) жылға болжам):
Шикізаттың түрі
Өлшем бірлігі
Жылдар
1. Жалпы мәліметтер:
1) кәсіпорынның толық атауы;
2) Кәсіпорынның орналасқан жерінің мекенжайы;
3) кәсіпорынның бірінші басшысы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі;
4) кәсіпорынның салалық тиесілігі;
5) кәсіпорынды пайдалануға беру күні;
6) отандық шикізат тауары талап етілетін өндірілетін тауардың түрлері, тауар бірліктеріндегі жылдық қуаты*;
7) жұмыс орындарының саны.
2. Кәсіпорын қызметінің бес жылдағы немесе кәсіпорын пайдалануға берілген сәттен бастап өндірістік-экономикалық көрсеткіштерінің серпіні:
1) өндірісі үшін отандық шикізат талап етілетін тауарлардың нақты және құндық көлемі (тауардың әрбір түрі бойынша);
2) жыл бойынша және ағымдағы жылдың өткен кезеңі үшін бюджеттік аударымдардың сомасы.
3. Өткізу нарығы (өндіруге отандық шикізат талап етілетін тауарлар жеткізілетін елдер, өңірлер (тауардың әрбір түрі бойынша).
* - кабель-өткізгіш өнімдерін өндірушілер үшін – қайта өңделген шикізат тауарларының салмағы
Отандық шикізатқа қажеттіліктің негіздемесі қоса берілген құжаттарда келтірілген. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығына кепілдік береміз. Қағидаларға сәйкес талап етілетін құжаттар _____ парақта қоса беріледі.
_________________________
(бірінші басшы)
_______________
(қолы, мөрі)
______________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда
өкілеттігі бар)
құжаттарға қол қою үшін
өтініш берушінің атынан)
Материалдарды алғаны туралы белгі
Алған күні: 20__ жыл "___"________________.
Өтінімнің тіркеу нөмірі _________________
Тіркеуші ____________ ( тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескертпе: ұйымның бланкісінде жасалады. Өтінімге бірінші басшы немесе уәкілетті тұлға қол қояды.
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз
ету жөніндегі қағидаларға
4-қосымша
нысан
Бастапқы статистикалық деректерді таратуға келісім беру (өтініш берушінің бланкісінде толтырылады)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өңдеу өнеркәсібі кәсіпорнының толық атауы)
уәкілетті органға бастапқы статистикалық деректерді ашуға келісім береді,
___________________________________________
(органның атауыа)
__________________________________________________________________
Бірінші басшы: ______________________________________________
Қолы: _______ (мөрдің орны),
толтырылған күні 20__ жылғы "__" ______ _____________
Мөр (бар болса)
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз
ету жөніндегі қағидаларға
5-қосымша
нысан
Титул парағы
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс минитрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.mps.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-КОЕ
Жиілігі: жарты жылда 1 рет
Есепті кезең: жыл сайын 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөнінде келісім жасасқан өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есеп
Р/с№
Өнім берушінің атауы
Алынған шикізат тауарының атауы
Алынған шикізат тауарының көлемі, тонна
Өндірілген өнімнің атауы
Өндірілген өнімнің көлемі, тонна
Өткізу орны
Өткізілген өнімнің көлемі, тонна
Экспортқа өткізіклген өнімнің көлемі, тонна
Өткізу бағасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы                                                 Мекенжайы
_____________________________                   ________________________________
______________________________             _______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы
____________________________________                   _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________

Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении обязательств по Соглашению по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности" (1-ОИС, 1 раз в полугодие)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая форма разработана в целях осуществления мониторинга исполнения обязательств по Соглашению по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности.
2. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы.
3. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В графе 2 Формы указывается наименование производителя отечественного сырьевого товара, с которым предприятие обрабатывающей промышленности заключило Соглашение по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике".
5. В графе 3 Формы указывается наименование отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике".
6. В графе 4 Формы указывается объем сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", в тоннах.
7. В графе 5 Формы указывается наименование продукции, произведенной из отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике".
8. В графе 6 Формы указывается объем продукции, произведенной из отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", в тоннах.
9. В графе 7 Формы указывается место реализации продукции, произведенной из отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", с указанием страны/региона.
10. В графе 8 Формы указывается объем реализованной продукции, произведенной из отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", в тоннах.

"Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім бойынша міндеттемелердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-КОЕ, жарты жылда 1 рет)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы нысан Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім бойынша міндеттемелердің орындалуы мониторингін іске асыру мақсатында әзірленді.
2. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктемелер:
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарымен "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім жасасқан отындық шикізат тауарын өнім берушінің атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарының атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарының көлемі тоннамен көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарынан өндірілген өнімнің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарынан өндірілген өнімнің көлемі тоннамен көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарынан өндірілген өнімнің іске асыру орны елді/өңірді көрсете отырып көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарынан өндірілген өнімнің көлемі тоннамен көрсетіледі.

11. В графе 9 Формы указывается объем продукции, произведенной из отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", реализованной на экспорт, в тоннах.
12. В графе 10 Формы указывается цена, по которой реализована продукция, произведенная из отечественного сырьевого товара, полученного в рамках заключенного Соглашения по обеспечению сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике", в тысячах тенге.
Приложение 6
к Правилам по обеспечению
отечественным сырьем
предприятий обрабатывающей
промышленности
Размеры скидок на отечественное сырье для предприятий обрабатывающей промышленности
Соглашения по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности заключаются на условиях особого конкурентоспособного ценообразования, но не выше минимальной цены экспорта данного вида сырья конкретным производителем отечественного сырьевого товара.

11. Нысанның 9-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған, экспортқа өткізілген шикізат тауарынан өндірілген өнімнің көлемі тоннамен көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына сәйкес жасалған Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім шеңберінде алынған шикізат тауарынан өндірілген өнімнің іске асыру бағасы мың теңгемен көрсетіледі.
Өңдеу өнеркәсібінің
кәсіпорындарын отандық
шикізатпен қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
6-қосымша
Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындары үшін отандық шикізатқа жеңілдіктердің мөлшері
Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісімдер ерекше бәсекеге қабілетті баға белгілеу шарттарында жасалады, бірақ нақты отандық шикізат тауарын өндіруші шикізаттың осы түрінің экспортының ең төменгі бағасынан аспайды.

1) Для металлургической промышленности:
котировальный период – период ценообразования, равный тридцати календарным дням, устанавливаемый в интервале последнего месяца, в течение которого определяется среднее значение максимальных и минимальных цен публикуемых на London Metal Exchange (Лондонская биржа металлов) предшествующему месяцу поставки.
№№ п/п
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Наименование сырья
Размер скидки на сырье
(для промежуточной продукции)
Размер скидки на сырье
(для конечной продукции)
11

1) металлургия өнеркәсібі үшін:
баға белгілеу кезеңі - жеткізудің алдыңғы айындағы London Metal Exchange (Лондон металдар биржасы) жарияланатын ең жоғары және ең төменгі бағалардың орташа мәні айқындалатын соңғы айдың интервалында белгіленетін, күнтізбелік отыз күнге тең баға белгілеу кезеңі.
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды
Шикізаттың атауы
Шикізатқа жеңілдік мөлшері
(аралық өнім үшін)
Шикізатқа жеңілдік мөлшері
(түпкілікті өнім үшін)
1

76 01 10
Алюминий первичный необработанный
1 % от цены London Metal Exchange на за котировальный период
5 % от цены London Metal Exchange на за котировальный период
22
74 03 11
74 03 19
Катоды и секции катодов из меди рафинированной, необработанной.
Медь рафинированная, необработанная прочая
1 % от цены London Metal Exchange за котировальный период
5 % от цены London Metal Exchange за котировальный период
33
78 01 10
Свинец рафинированный необработанный
40$ от цены на London Metal Exchange за котировальный период
40$ от цены на London Metal Exchange за котировальный период
44

76 01 10
Бастапқы өңделмеген алюминий
Лондон металл биржасының баға белгілеу кезеңіндегі бағасының 1%
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%
2
74 03 11
74 03 19
Тазартылған, өңделмеген мыстан жасалған катодтар мен катод секциялары.
Тазартылған, өңделмеген өзге де мыс
Лондон металл биржасының баға белгілеу кезеңіндегі бағасының 1%
Лондон металл биржасының баға белгілеу кезеңіндегі бағасының 5%
3
78 01 10
Өңделмеген тазартылған қорғасын
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 40 доллар
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 40 доллар
4

79 01 11
Цинк необработанный, нелегированный
5% от цены на London Metal Exchange за котировальный период
5% от цены на London Metal Exchange за котировальный период
55
74 08 11
Медная катанка
5% от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки
(сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)
5% от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки
(сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)
66

79 01 11
Өңделмеген мырыш, қоспаланбаған
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 5%
Баға белгілеу кезеңіндегі Лондон металл биржасының бағасынан 5%
5
74 08 11
Мыс катанкасы
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)
6

76 05 11
Алюминиевая катанка
5 % от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки
(сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)
5 % от цены London Metal Exchange за котировальный период+сумма переработки
(сумма переработки определяется в ходе заключения Соглашения)

76 05 11
Алюминий катанкасы
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)
Баға белгілеу кезеңіндегі London Metal Exchange бағасының 5%+қайта өңдеу сомасы (қайта өңдеу сомасы Келісім жасасу барысында айқындалады)