Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 18 апреля 2025 года № 193. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Ұлытау 21 апреля 2025 года № 188-20
В соответствии c пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883), Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Сатпаевского городского маслихата согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Сатпаевского городского маслихата К. Балмагамбетов
Приложение 1 к
решению
Сатпаевского городского
маслихата

Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 193 шешімі. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 21 сәуірде № 188-20 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Тұрғын үй сертификаттарының алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қалалық мәслихатының төрағасы К. Балмагамбетов
Сәтбаев қалалық
мәслихатының

от 18 апреля 2025 года
№ 193
Размер жилищных сертификатов
1. 10 % от суммы займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к
решению
Сатпаевского городского
маслихата
от 18 апреля 2025 года
№ 193
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
2
Ветераны боевых действий на территории других государств
3
Лица с инвалидностью первой и второй групп
4
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью
5
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения
6
Пенсионеры по возрасту
7
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы
8
Кандасы
9
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
10
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи
11
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка
12
Неполные семьи
13
Вдовы (вдовцы), имеющие на иждивении несовершеннолетних детей и детей, обучающихся по общеобразовательным или профессиональным программам в организациях общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высшего, послевузовского образования по очной форме обучения, но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста
14

2025 жылғы 18
сәуірдегі
№ 193
шешіміне 1-қосымша
Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Сәтбаев қалалық
мәслихатының
2025 жылғы 18
сәуірдегі
№ 193
шешіміне 2-қосымша
Тұрғын үй сертификаттарының алушылар санаттарының тізбесі
Атауы
1
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер
2
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері
3
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар
4
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар
5
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар
6
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер
7
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады
8
Қандастар
9
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар
10
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар
11
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары
12
Толық емес отбасылар
13
Асырауында кәмелетке толмаған балалары және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында жалпы білім беретін немесе кәсіптік бағдарламалар бойынша күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын, бірақ жиырма үш жасқа толмаған балалары бар жесір әйелдер (тұл ер адамдар)
14

Востребованные специалисты бюджетных организаций в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта и иных отраслей на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, а также с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Правилам формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32546)
Приложение 3 к
решению
Сатпаевского городского
маслихата
от 18 апреля 2025 года
№ 193
Перечень некоторых утративших силу решений Сатпаевского городского маслихата
1. Решение Сатпаевского городского маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов" от 21 октября 2021 года № 118 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25018).
2. Решение Сатпаевского городского маслихата "О внесении изменения в решение Сатпаевского городского маслихата от 21 октября 2021 года № 118 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов" от 7 июня 2023 года № 28 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29-20).
3. Решение Сатпаевского городского маслихата "О внесении изменения в решение Сатпаевского городского маслихата от 21 октября 2021 года № 118 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов" от 25 ноября 2024 года № 161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 157-20).

Еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 бұйрығымен бекітілген Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32546 болып тіркелген) сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есепке алумен, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы және өзге де салаларындағы бюджеттiк ұйымдарының қажетті мамандары
Сәтбаев қалалық
мәслихатының
2025 жылғы 18
сәуірдегі
№ 193
шешіміне 3-қосымша
Сәтбаев қалалық мәслихатының кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі
1. Сәтбаев қалалық мәслихатының "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" 2021 жылғы 21 қазандағы № 118 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25018 болып тіркелген).
2. Сәтбаев қалалық мәслихатының "Сәтбаев қалалық мәслихатының 2021 жылғы 21 қазандағы № 118 "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2023 жылғы 7 маусымдағы № 28 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29-20 болып тіркелген).
3. Сәтбаев қалалық мәслихатының "Сәтбаев қалалық мәслихатының 2021 жылғы 21 қазандағы № 118 "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2024 жылғы 25 қарашадағы № 161 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 157-20 болып тіркелген).