О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917
В соответствии с Правилами разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Среднесрочный план социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы (далее - План) в следующем составе:
основные направления социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы (раздел 1);
государственные регуляторы социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы (раздел 2);
перечень действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ на 2005-2007 годы (раздел 4);
перечень приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2005-2007 годы в разрезе действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ (раздел 5).
2. Секретно.
3. Секретно.
4. Одобрить в составе Плана Прогноз важнейших показателей социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы (раздел 3).
5. Принять к сведению основные направления и прогноз основных показателей развития национальных компаний на 2005-2007 годы (раздел 6).
6. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить своевременную разработку и утверждение в установленном законодательством порядке среднесрочных планов социально- экономического развития на 2005-2007 годы соответствующих областей и городов.
7. Министерству экономики и бюджетного планирования совместно с центральными исполнительными и иными государственными органами ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о состоянии социально-экономического развития страны и ходе реализации Плана.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2004 года N 917
Среднесрочный план
социально-экономического развития
Республики Казахстан
на 2005-2007 годы
Раздел 1. Основные направления
социально-экономического развития
Республики Казахстан на 2005-2007 годы
Введение
Среднесрочный план социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы (далее - План) разработан в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правилами разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан.
План обосновывает темпы развития экономики на 2005-2007 годы в зависимости от внешних и внутренних факторов и определяет действия центральных и местных органов государственного управления в области создания благоприятных условий для развития частного и государственного секторов экономики.

Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеудiң ережесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары (бұдан әрi - Жоспар) мынадай құрамда бекiтiлсiн:
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған негiзгі бағыттары (1-бөлiм);
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік реттеуіштерi (2-бөлiм);
қолданыстағы және әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалардың тiзбесi (4-бөлiм);
қолданыстағы және әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар бөлiнiсiндегі 2005-2007 жылдарға арналған басымды бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесi (5-бөлiм).
2. Құпия.
3. Құпия.
4. Жоспар құрамында Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған аса маңызды көрсеткіштерiнiң болжамы (3-бөлiм) бекiтiлсiн.
5. Ұлттық компанияларды дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған негізгі бағыттары мен негізгi көрсеткіштерiнiң болжамы назарға алынсын (6-бөлiм).
6. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi тиiстi облыстар мен қалалардың әлеуметтік-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспарларын заңнамада белгiленген тәртiппен уақтылы әзiрлеудi және бекiтудi қамтамасыз етсiн.
7. Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгi орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуы және Жоспардың iске асырылу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн тоқсан сайын хабардар етсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 тамыздағы
N 917 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары
1-бөлім. Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған негізгі бағыттар
Астана-2004
Кiрiспе
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары (бұдан әрi - Жоспар) Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексiне және Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарын әзiрлеудiң ережесiне сәйкес әзiрлендi.
Жоспар сыртқы және iшкi факторларға қарай 2005-2007 жылдарға арналған экономиканы дамытудың қарқындарын негiздейдi әрi орталық және жергiлiктi органдардың экономиканың жеке және мемлекеттік секторларын дамыту үшiн қолайлы жағдайлар жасау саласындағы iс-қимылын айқындайды.

План определяет задачи на 2005-2007 годы в области развития отраслей экономики и пути их решения для достижения целей и реализации приоритетов, определенных в стратегических планах, посланиях Президента Республики Казахстан к народу Казахстана и Программе Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы.
1. Анализ социально-экономического развития страны
в 2003 году и оценка развития на 2004 год
В 2003 году реальный рост ВВП составил 9,2%, а среднегодовая инфляция сложилась на уровне 6,4%.
В истекшем году произошло, как и прогнозировалось на основании тенденций мировой экономики, укрепление обменного курса тенге по отношению к доллару США. При этом фактическое значение обменного курса в среднем за истекший год составило 149,45 тенге при прогнозе 151 тенге. Укрепление тенге произошло, прежде всего, вследствие высоких цен на нефть и девальвации доллара по отношению к другим свободно конвертируемым валютам более чем на 20%.
Несмотря на укрепление тенге по отношению к доллару США, относительно корзины валют стран - основных торговых партнеров (евро, российского рубля, китайского юаня) тенге девальвировал в реальном выражении на 2,5%.
Это способствовало обеспечению положительного сальдо счета текущих операций и платежного баланса страны в целом.
Макроэкономическая стабильность в стране продолжала оказывать стимулирующее влияние на развитие экономики, что стало главным фактором увеличения производства товаров и услуг, значительного притока прямых иностранных инвестиций, поступления доходов в государственный бюджет, и, в конечном счете, повышения благосостояния населения страны.
Внешний фактор - благоприятная конъюнктура на мировых товарных рынках - также позитивно сказался на обеспечении экономического роста.
Внешнеэкономический товарооборот в 2003 году составил 22,4 млрд. долл. США и увеличился по сравнению с 2002 годом на 26%. При этом экспорт составил рекордные для Казахстана 13,2 млрд. долл. США и увеличился на 32%. Импорт товаров в 2003 году составил 9,1 млрд. долл. США и увеличился по сравнению с 2002 годом на 18,4%.
В структуре импорта доля инвестиционных товаров составляет 38%, доля товаров промежуточного промышленного потребления составляет 39%, а доля потребительских товаров - 22%.
Реальный рост заработной платы за 2003 год составил 7,6%.
Число безработных по сравнению с 2002 годом сократилось на 20,1 тыс. человек, или на 2,9%. Уровень безработицы сложился в размере 8,8% (в 2002 году - 9,3%).
В 2003 году 73,6% прироста заработной платы было обеспечено за счет роста производительности труда. В промышленности рост производительности труда почти на 17% опережал увеличение реальной заработной платы. В этой отрасли начался процесс накопления капитала для реинвестирования в организацию выпуска новых видов продукции.

Жоспар стратегиялық жоспарларда, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қазақстан халқына жолдауларында және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасында айқындалған мақсаттарға қол жеткiзу және басымдықтарды iске асыру үшiн экономика салаларын дамыту саласындағы 2005-2007 жылдарға арналған мiндеттердi және оларды шешу жолдарын айқындайды.
1. Елдiң 2003 жылғы әлеуметтiк-экономикалық дамуын талдау және 2004 жылға арналған дамуын бағалау
2003 жылы ЖIӨ-нiң нақты өсуi 9,2%-ды құрады, ал орташа жылдық инфляция 6,4% деңгейiнде қалыптасты.
Өткен жылы әлемдiк экономика үрдiстерiнiң негізiнде болжанғандай теңгенiң АҚШ долларына шаққандағы айырбас бағамы күшейдi. Бұл ретте, болжам 151 теңге болғанымен, айырбас бағамының нақты мәнi өткен жыл iшiнде орташа 149,45 теңге құрады. Теңге, ең алдымен, мұнайға қойылатын жоғары бағаның және доллардың еркiн айырбасталатын басқа валюталарға қатысты 20%-дан астам құнсыздануының салдарынан күшейдi.
Саудадағы негізгі әрiптес елдер валюталарының қоржынына (евро, ресей рублi, қытай юанi) қарағанда, теңгенiң АҚШ долларына қатысты күшеюiне қарамастан, теңгенiң нақты мәнi 2,5%-ға құнсызданды.
Бұл елдiң ағымдағы операциялар шотының және тұтастай алғанда, төлем теңгерiмiнiң оң сальдосын қамтамасыз етуге ықпал eттi.
Елдегi макроэкономикалық тұрақтылық экономиканың дамуына ынталандырушы әсер етуiн жалғастырды, бұл тауарлар мен қызметтер көрсету өндiрiсiн ұлғайтудың, тiкелей шетелдiк инвестициялардың едәуiр ағынын, мемлекеттік бюджетке кiрiстер түсiмiнiң және, сайып келгенде, ел халқының әл-ауқатын арттырудың басты факторына айналды.
Сыртқы фактор - әлемдiк сауда рыноктарындағы қолайлы конъюнктура, сондай-ақ экономикалық өсудi қамтамасыз етуге оң әсерiн тигiздi.
Сыртқы экономикалық тауар айналымы 2003 жылы 22,4 млрд. АҚШ долларын құрады және 2002 жылмен салыстырғанда 26%-ға ұлғайды. Бұл ретте экспорт Қазақстан үшiн рекордтық көрсеткiш 13,2 млрд. АҚШ долл. құрап, 32%-ға ұлғайды. 2003 жылы тауарлар импорты 9,1 млрд. АҚШ долл. құрады және 2002 жылмен салыстырғанда 18,4%-ға ұлғайды.
Импорт құрылымындағы инвестициялық тауарлардың үлесi 38%-ды, аралық өнеркәсiптік тұтыну тауарларының үлесi 39%-ды, ал тұтыну тауарларының үлесi 22%-ды құрайды.
2003 жылы еңбекақының нақты өсуi 7,6%-ды құрады.
2002 жылмен салыстырғанда жұмыссыздар саны 20,1 мың адамға немесе 2,9%-ға азайды. Жұмыссыздық деңгейi 8,8% мөлшерiнде қалыптасты (2002 жылы 9,3 %).
2003 жылы еңбекақының 73,6%-дық өсiмi еңбек өнiмділiгiнiң өсуi есебiнен қамтамасыз етілдi. Өнеркәсiптегi еңбек өнiмдiлігі нақты еңбекақының өсуiнен 17%-ға дерлiк басып озды. Осы салада капиталды жаңа өнiм түрлерін шығаруды ұйымдастыруға қайта инвестициялау үшін жинақтау процесi басталды.

Одновременно с этим в торговле в 2003 году произошло снижение производительности труда на 5,3 %, а рост реальной заработной платы составил 11,9%. Эта диспропорция указывает на наличие высокой доли теневой экономики в этой отрасли.
Продолжающаяся благоприятная ситуация на мировых товарных рынках, увеличение притока иностранных инвестиций в страну, стабильная работа производственного сектора и увеличение внутреннего спроса стали основными факторами сохранения положительных темпов развития экономики республики в первом полугодии 2004 года.
Макроэкономическая стабильность сопровождалась низким уровнем инфляции, надежностью бюджетной системы, устойчивостью платежного баланса страны и обменного курса тенге, а также конкурентоспособностью казахстанской экономики в целом.
По оценке в первом полугодии 2004 года по сравнению с аналогичным периодом прошлого года рост валового внутреннего продукта (ВВП) составил 9,1%. Рост обеспечен увеличением объемов в промышленности на 9,4%, сельском хозяйстве - на 5,2%. В секторе услуг увеличены объемы перевозки грузов всеми видами транспорта на 9,3% и розничного товарооборота - на 7,1%.
В первом полугодии 2004 года по сравнению с аналогичным периодом 2003 года значительного изменения в структуре ВВП не произошло. По оценке доля производства товаров в ВВП составила 40,6% (39,1% в январе-июне 2003 г.), производство услуг - 53,3% (55,5%).
По итогам первого полугодия текущего года средний уровень инфляции составил 6,6% и не претерпел значительного изменения по сравнению с соответствующим периодом прошлого года (6,7%).
Высокий уровень мировых цен на основные казахстанские товары на мировом рынке способствовал значительному увеличению объемов экспортных поступлений. За пять месяцев текущего года внешнеторговый оборот составил 11,5 млрд.долл.США и был выше аналогичного периода 2003 года на 46%. Экспорт составил 7 млрд.долл.США, импорт - 4,5 млрд.долл. США, рост на 42 и 52% соответственно.
Реализация крупных инвестиционных проектов с участием иностранных инвесторов в нефтедобывающей отрасли, Стратегии индустриально-инновационного развития, а также осуществление ряда отраслевых программ позволили сохранить на высоком уровне объемы привлекаемых в экономику инвестиций. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года инвестиции в основной капитал увеличились на 12,1%. Из общего объема вложенных инвестиций 60,9% приходится на долю средств предприятий, организаций и населения.
По итогам шести месяцев текущего года накопленный объем валового золотовалютного резерва обеспечивал финансирование более 5 месяцев импорта товаров и услуг. На 1 июля 2004 года международные резервы страны, включая деньги Национального фонда Республики Казахстан (3,7 млрд.долл. США), составили 10,3 млрд. долл.США и увеличились на 19,9%.

Сонымен бiр мезгілде, 2003 жылы саудада еңбек өнімділігі 5,3%-ға төмендедi, ал нақты еңбекақының өсуi 11,9%-ды құрады. Бұл алшақтық осы салада көлеңкелi экономиканың жоғары үлесінің бар екендігін көрсетедi.
Әлемдiк тауар рыноктарындағы жалғасып отырған қолайлы ахуал, елге шетелдiк инвестициялар ағымының ұлғаюы, өндiрістiк сектордың тұрақты жұмысы және iшкi сұраныстың артуы 2004 жылғы бiрiншi жарты жылдықтағы республика экономикасын дамытудың оң қарқынын сақтаудың негізгі факторлары болды.
Инфляцияның төменгi деңгейі, бюджет жүйесінің сенiмділігі, елдің төлем теңгерiмi мен теңгенің айырбас бағамының тұрақтылығы, сондай-ақ тұтастай қазақстандық экономиканың бәсекеге қабiлеттілігі макроэкономикалық тұрақтылықпен қатар жүрдi.
Бағалау бойынша 2004 жылғы бiрiншi жарты жылдықта өткен жылдың осындай кезеңiмен салыстырғанда жалпы iшкi өнiмнің (ЖIӨ) өсуi 9,1%-ды құрады. 9,4%-ға өнеркәсiптегі, 5,2%-ға ауыл шаруашылығындағы көлемдердің ұлғаюы өсудi қамтамасыз етті. Қызметтер көрсету секторында барлық көлік түрiмен жүк тасымалдау көлемi 9,3%-ға және бөлшек тауар айналымы - 7,1%-ғa ұлғайды.
2003 жылдың осындай кезеңімен салыстырғанда 2004 жылғы бiрiншi жарты жылдықта ЖIӨ құрылымында айтарлықтай өзгерiстер болған жоқ. Бағалау бойынша ЖIӨ-дегi тауарлар өндiрiсiнiң үлесi 40,6%-ды (2003 жылғы қаңтар-маусымда 39,1%) қызметтер көрсету - 53,3%-ды (55,5%) құрады.
Ағымдағы жылдың бiрiншi жарты жылдығының қорытындылары бойынша орташа инфляция деңгейi 6,6%-ды құрады және өткен жылғы осындай кезеңмен салыстырғанда айтарлықтай өзгеріске ұшыраған жоқ (6,7%).
Негiзгі Қазақстандық тауарлар бағаларының әлемдiк рыноктағы жоғары деңгейi экспорт түсiмдерi көлемiнiң едәуiр ұлғаюына ықпал eттi. Ағымдағы жылдың бес айында сыртқы сауда айналымы 11,5 млрд. АҚШ долларын құрады және 2003 жылғы осындай кезеңнен 46%-ға жоғары. Экспорт 7 млрд. АҚШ долларын, импорт 4,5 млрд. АҚШ долларын құрады, өсу тиiсінше 42 және 52%-ды құрады.
Мұнай өндiру саласында шетелдiк инвесторлардың қатысуымен iрi инвестициялық жобаларды, Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын iске асыру, сондай-ақ бiрқатар салалық бағдарламаларды жүзеге асыру экономикаға тартылатын инвестициялар көлемiн жоғары деңгейде сақтап қалуға мүмкiндiк бердi. Өткен жылғы осындай кезеңмен салыстырғанда негiзгi капиталға инвестициялар 12,1%-ғa ұлғайды. Салынған инвестициялардың жалпы көлемінiң 60,9% кәсіпорындар, ұйымдар және халық қаражатының үлесiне келедi.
Ағымдағы жылдың алты айының қорытындысы бойынша алтын-валюта резервінің жинақталған көлемi тауарлар мен қызметтер импортын 5 айдан астам қаржыландыруды қамтамасыз еттi. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының ақшасын қоса алғанда, 2004 жылғы 1 шiлдедегi елдiң халықаралық резервтерi (3,7 млрд. АҚШ долл.) 10,3 млрд. АҚШ долларын құрады және 19,9%-ға ұлғайды.

Сохраняющиеся высокие цены на нефть и приток в страну больших объемов валютной выручки стали основной причиной укрепления курса тенге. Так, средневзвешенный обменный курс тенге за первое полугодие 2004 года составил 138,42 тенге за доллар. С начала года в номинальном выражении тенге укрепился к доллару США на 5,07%.
В январе-мае 2004 года по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 13,7% возросли реальные денежные доходы населения. При этом среднемесячная заработная плата одного работника возросла на 21,4%, а реальная - 14%. Номинальная среднемесячная заработная плата составила 26452 тенге.
20 мая 2004 года международное рейтинговое агентство Standard & Poor's присвоило Казахстану второй рейтинг инвестиционного класса. Теперь Казахстан является первым государством СНГ, имеющим инвестиционный рейтинг от двух международных рейтинговых агентств (в сентябре 2002 года международное рейтинговое агентство Moody's Investors Service повысило суверенный рейтинг Казахстана до инвестиционного уровня).
По оценке в 2004 году уровень инфляции в среднем составит 5,6-7%, что соответствует прогнозу индикативного плана.
Уровень официальной ставки рефинансирования по отношению к росту цен будет поддерживаться слабо положительным (7%), что позволит стимулировать расширение деловой активности.
Будет укрепляться торговый баланс страны. Положительное сальдо в 2004 году оценивается в размере 4,5 млрд. долл. США.
Рост объемов промышленного производства составит 9,2%, объем валовой продукции сельского хозяйства возрастет на 2,8% к уровню прошлого года. Инвестиции в основной капитал возрастут на 10%.
Предполагается опережающий рост темпов развития в сфере услуг.
Темпы роста объемов предоставляемых услуг связи составят 30%, транспорта 8,6%, торговли 8,5% к уровню 2003 года.
Адекватными темпами будут расти и социальные индикаторы, так, темп роста реальной заработной платы в 2004 году составит 7,7%.
2. Условия функционирования экономики в 2005-2007 годах
Развитие экономики в рассматриваемом периоде будет происходить под влиянием внешних и внутренних факторов.
2.1. Внешние условия
Тенденции развития мировой экономики в 2005-2007 годах, главным образом, будут определяться динамикой роста четырех ее основных центров - США, стран Еврозоны, Японии и Китая.
По прогнозу Международного Валютного Фонда темпы роста мировой экономики составят в 2004 году 4,6%, в 2005 году - 4,4%. Экономисты МВФ отмечают, что в последнее время увеличение цен на нефть в меньшей степени влияет на состояние мировой экономики, чем ранее, поскольку многие мировые державы научились более эффективно пользоваться энергоресурсами. Вместе с тем, они предупреждают о возможной опасности появления инфляционного давления в крупных экономиках.

Мұнайдың сақталып отырған жоғары бағалары және елге валюта түсiмiнiң зор көлемінің ағылуы теңге бағамы күшеюiнің негiзгi себебi болды. Мысалы, 2004 жылғы бiрiншi жарты жылдықта теңгенiң орташа айырбас бағамы бір доллар үшiн 138,42 теңге құрады. Жыл басынан берi номиналды көрінiстегi теңге AҚШ долларына 5,07%-ға күшейдi.
Өткен жылғы осындай кезеңмен салыстырғанда 2004 жылғы қаңтар-мамырда халықтың нақты ақшалай табысы 13,7%-ға ұлғайды. Бұл peттe бір қызметкердің орташа айлық еңбекақысы 21,4%-ға, ал нақты еңбекақысы 14%-ға өсті. Номиналды орташа айлық еңбекақы 26452 теңге құрады.
2004 жылғы 20 мамырда Standard & Рооr's халықаралық рейтингтiк агенттігі Қазақстанға инвестициялық сыныптың екiншi рейтингiн бердi. Ендi Қазақстан екi халықаралық рейтингтік агенттіктiң инвестициялық рейтингін иеленген ТМД-дағы алғашқы мемлекет болып табылады (2002 жылғы қыркүйекте Moody's Investors Service халықаралық рейтингтiк aгенттігі Қазақстанның егемен рейтингін инвестициялық деңгейге дейiн көтердi).
Бағалау бойынша 2004 жылы инфляция деңгейi орташа 5,6-7%-ды құрайды, бұл индикативтік жоспардың болжамына сәйкес келедi.
Қайта қаржыландырудың ресми ставкасының деңгейi бағалардың өсуіне қатысты оң тұстары аз болып ұсталады (7%), бұл iскерлiк белсенділiктi кеңейтудi ынталандыруға мүмкiндiк бередi.
Елдің сауда теңгерiмi нығайтылатын болады. 2004 жылы оң сальдо 4,5 млрд. АҚШ долл. мөлшерiнде бағаланып отыр.
Өткен жылдың деңгейiне қарағанда өнеркәсіптік өндiрiс көлемiнiң өсуi 9,2%-ды құрайды, ауыл шаруашылығының жалпы өнімнің көлемi 2,8%-ға өседi. Негiзгi капиталға инвестициялар 10%-ға өседi.
Қызметтер көрсету саласындағы даму қарқынының басып өсуi көзделіп отыр.
2003 жылдың деңгейiне қарағанда көрсетiлетiн қызметтер көлемінің өсу қарқыны: байланыста 30%-ды, көлiкте 8,6%-ды, саудада 8,5%-ды құрайды.
Әлеуметтiк көрсеткiштер де барабар қарқынмен өсетiн болады, мәселен 2004 жылы нақты жалақының өсу қарқыны 7,7%-ды құрайды.
2. 2005-2007 жылдарда экономиканың жұмыс істеу жағдайлары
Экономиканың қарастырылып отырған кезеңде дамуы сыртқы және iшкi факторлардың әсерімен жүретін болады.
2.1. Сыртқы жағдайлар
2005-2007 жылдарда әлемдiк экономиканың даму үрдiсi басты түрде оның төрт негiзгi орталығының - АҚШ, Еуроаймақ елдері, Жапония және Қытай - өсу серпiнiмен айқындалатын болады.
Халықаралық Валюта Қорының болжамы бойынша әлемдiк экономиканың өсу қарқыны 2004 жылы 4,6%-ды, 2005 жылы 4,4%-ды құрайды. ХВҚ экономистерi мұнай бағасының ұлғаюы соңғы уақытта бұрынғыға қарағанда әлемдiк экономика жағдайына аз дәрежеде әсер ететінін атайды, өйткенi әлемнiң көптеген державалары энергия ресурстарын неғұрлым тиiмдi пайдалануды үйрендi. Сонымен қатар, олар iрi экономикалардағы инфляциялық қысымның пайда болуының ықтимал қаупi туралы ескертедi.

Организация экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) повысила свой прогноз по темпам роста мировой экономики с 3% до 3,4% в 2004 году и с 3,1% до 3,3% в 2005 году. По мнению экономистов ОЭСР, импульс роста идет из США, Китая и стран Юго-Восточной Азии.
Согласно прогнозу МВФ, экономика США в 2004 году вырастет на 4,6%, в 2005 году - на 3,9%.
По прогнозам МВФ рост ВВП Китая в 2004 году составит 8,5%, в 2005 году - 8%. По мнению экономистов ОЭСР рост экономики Китая может снизиться до более умеренных показателей вследствие предпринимаемых Правительством Китая мер по охлаждению быстро растущей экономики и в 2004 году ожидается в пределах 8%.
МВФ повысил прогноз по росту ВВП Японии в 2004 году с 1,4 % до 3,4%, отметив при этом подъем в сфере внутреннего спроса на фоне улучшения конъюнктуры рынка труда и роста деловых инвестиций. ОЭСР также повысил прогнозы темпов роста японской экономики в текущем году с 1,8% до 3%, но снизил прогнозы на 2005 год до 2,8%.
В странах Европейского Союза (ЕС), где рост потребления остается низким, и некоторые базовые экономические показатели в последние месяцы ухудшились, экономический подъем менее стабилен.
ВВП еврозоны, по прогнозу МВФ, вырастет на 1,7% - меньше, чем прогнозировалось ранее (1,9%). Самые низкие темпы роста ВВП будут в Германии (1,8%), самые высокие - в Греции, Испании и Ирландии. По мнению экономистов МВФ хорошие перспективы роста ВВП на текущий год у скандинавских стран и Великобритании, а также новых членов ЕС, экономика которых вырастет на 4,5% в 2004 году и на 4,4% в 2005 году.
В 2003 году СНГ занимало самые высокие позиции по росту среди 27 стран Центральной и Восточной Европы, при этом лидировали Россия, Азербайджан и Казахстан. По прогнозу экономистов Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) экономический рост в странах СНГ замедлится с 7,6% в 2003 году до 5,6% в 2004 году.
Негативным фактором, который может уменьшить мировой экономический рост, является рост цен на нефть и газ. По оценке The Federal Reserve Bank of Dallas снижение мировой экономики составит 0,3% в год на протяжении ближайших трех лет.
Исходя из ожидаемой экономической динамики США, стран Еврозоны, Японии и Китая, темпы роста мировой экономики оцениваются в 2005-2007 годах - 3,3-4,0% в год.
Товарные рынки
Ситуация на мировых товарных рынках сырья в целом благоприятна для экспортных товаров Казахстана.

Экономикалық Ынтымақтастық және Даму ұйымы (ЭЫДҰ) әлемдiк экономиканың өсу қарқыны жөнiндегi өзiнiң болжамын 2004 жылы 3%-дан 3,4%-ға дейiн және 2005 жылы 3,1%-дан 3,3%-ға дейiн өсiрдi. ЭЫДҰ экономистерінің пiкiрi бойынша, өсу импульсi АҚШ-тан, Қытайдан және Оңтүстiк-Шығыс Азия елдерінен байқалады.
ХВҚ болжамына сәйкес, АҚШ экономикасы 2004 жылы 4,6 %-ға, 2005 жылы 3,9%-ғa өседi.
ХВҚ болжамдары бойынша, Қытай ЖIӨ-нің өсуi 2004 жылы 8,5%-ды, ал 2005 жылы 8%-ды құрайды. ЭЫДҰ экономистерінің пікірi бойынша, Қытай экономикасының өсуi жылдам өсiп жатқан экономиканы бәсеңдету жөнiнде Қытай Yкiметi қабылдап жатқан шаралар салдарынан неғұрлым қалыпты көрсеткіштерге дейін азаюы мүмкiн және 2004 жылы 8% шегінде күтiліп отыр.
ХВҚ Жапония ЖIӨ-нiң өсуi жөнiндегi болжамын 2004 жылы 1,4%-дан 3,4%-ға дейiн арттырды, бұл ретте еңбек рыногы конъюнктурасының жақсаруы және iскерлiк инвестициялардың өсуі нәтижесiнде ішкі сұраныс саласындағы өрлеудi атап өттi. ЭЫДҰ-да жапон экономикасының өсу қарқындарының болжамдарын ағымдағы жылы 1,8%-дан 3%-ға дейiн арттырды, алайда 2005 жылға арналған болжамдарды 2,8%-ға дейiн азайтты.
Тұтынудың өсуi төмен болып отырған және соңғы айларда бiрқатар базалық экономикалық көрсеткіштерi нашарлаған Еуропалық Одақ (EO) елдерiндегі экономикалық өрлеудің тұрақтылығы аздау.
ХВҚ болжамы бойынша, Еуроаймақ ЖІӨ-i 1,7%-ға өседi, бұл бұрын болжамдалғаннан аз (1,9%). ЖIӨ-нің ең төменгі өсу қарқыны Германияда (1,8%), ең жоғарғысы Грецияда, Испанияда және Ирландияда болады. ХВҚ экономистерінің пiкiрi бойынша, скандинавия елдерi мен Ұлыбританиядағы, сондай-ақ экономикасы 2004 жылы 4,5%-ға және 2005 жылы 4,4%-ғa өсетін EO-тың жаңа мүшелеріндегі ағымдағы жылға арналған ЖIӨ-нің өсу перспективалары жақсы.
2003 жылы Орталық және Шығыс Еуропаның 27 елi арасында ТМД өсу бойынша ең жоғарғы орында болды, бұл ретте Ресей, Әзiрбайжан және Қазақстан алда болды. Еуропа Қайта Құру және Даму Банкi (ЕҚДБ) экономистерiнiң болжамы бойынша, ТМД елдерiндегi экономикалық өсу 2003 жылы 7,6%-дан 2004 жылы 5,6%-ға дейін бәсеңдейдi.
Мұнай мен газ бағаларының өсуі әлемдік экономикалық өсудi азайтуы мүмкiн келеңсіз фактор болып табылады. The Federal Reserve Ваnk of Dallas бағалауы бойынша, жақын арадағы үш жыл бойы әлемдік экономиканың төмендеуi жылына 0,3%-ды құрайды.
АҚШ-тың, Еуроаймақ елдерiнiң, Жапония мен Қытайдың күтiлiп отырған экономикалық серпiнiне негізделе отырып, әлемдiк экономиканың өсу қарқыны 2005-2007 жылдары жылына 3,3-4,0% болып бағаланып отыр.
Тауар рыноктары
Шикiзаттың әлемдiк тауар рыноктарындағы ақуалы, тұтастай алғанда Қазақстанның экспорттық тауарлары үшiн қолайлы.

Нефть. В начале июня 2004 года наблюдалось резкое повышение цен на нефть. На International Petroleum Exchange (IPE) официальная цена североморской нефтяной смеси Brent ближайшего месяца поставки поднялась на 2,50 доллара и установилась на отметке 39,08 долл./баррель. Ценовые показатели на IPE достигли максимума с 12 октября 1990 года.
По мнению экономистов инвестиционной банковской группы Goldman Sachs и Morgan Stanley цены на нефть, несмотря на предпринимаемые Опек меры по стабилизации мировых энергетических рынков, не опустятся ниже 20 долларов за баррель и будут составлять 30-35 долларов в ближайшие 5 лет. При прогнозе эксперты приняли во внимание растущий спрос на нефтепродукты со стороны Китая, сложную геополитическую обстановку в регионе Ближнего Востока, финансовые проблемы стран-членов Опек, которые не могут опустить цены ниже определенного уровня по причине политической напряженности, невозможность снижения цен со стороны других нефтедобывающих компаний по причине недостаточных инвестиций в освоение новых месторождений.
Рынок пшеницы. По данным Продовольственно-сельскохозяйственной организации ООН (FАО), мировые запасы зерна сокращаются пятый год подряд и станут в 2004-2005 годах почти вдвое меньше, чем в 2000-2001 годах. В 2004-2005 годах, по прогнозу FАО, они будут чуть больше 360 млн. тонн. Причиной является высокий спрос со стороны развивающихся стран, особенно Индии и Китая. По оценке FАО последствием такого развития могут стать высокие и неустойчивые цены на зерно на мировом рынке.
По оценкам FАО в 2004/05 маркетинговом году (МГ) производство пшеницы в 2004/05 МГ превысит прошлогодние показатели на 6,3% и составит 595 млн. тонн, фуражных зерновых культур - 951 млн. тонн (+ 2,1%). По прогнозам Международного Совета по Зерну (МСЗ), объем мирового потребления пшеницы в 2004/05 МГ составит 602 млн. тонн, что на 13 млн. тонн больше, чем в 2003/04 МГ.
Объем мировой торговли пшеницей в 2004/05 МГ останется практически на самом низком за последние 5 лет, уровне и составит 99 млн. тонн, что соответствует уровню прошлого сезона. Значительное увеличение урожаев в Европе и СНГ приведет к снижению их импортных потребностей, аналогичная ситуация отмечается в Северной Африке и Ближневосточной Азии. Большая часть увеличения объема торговли придется на Азию, особенно Китай.
Канадский совет по пшенице (CWB), являющийся крупнейшим продавцом пшеницы в мире, сделал долгосрочный прогноз по пшенице до 2012 года, согласно которому цены на пшеницу будут непрерывно снижаться, благодаря росту производства.

Мұнай. 2004 жылғы маусымның басында мұнай бағасының күрт өсуi байқалды. International Petroleum Exchange-де (IРЕ) солтүстік теңіз Brent мұнай қоспасының ресми бағасы жеткiзудiң жақын арадағы айында 2,50 долларға көтерiлдi және 39,08 долл./баррель белгiсiнде тұрақтанды. IРЕ-гі баға көрсеткiштерi 1990 жылғы 12 қазаннан бастап ең жоғарғы шекке жетті.
Goldman Sachs және Моrgаn Stanley инвестициялық банк тобы экономистерiнiң пiкiрi бойынша әлемдiк энергетикалық рыноктарды тұрақтандыру жөнiндегі ОПЕК қабылдап жатқан шараларға қарамастан, мұнай бағасы бір баррель үшін 20 доллардан төмендемейдi және жақын арадағы бес жылда 30-35 долларды құрайтын болады. Болжау кезiнде сарапшылар мұнай өнімдерiне Қытай тарапынан өсіп отырған сұранысты, таяу Шығыс өңiрiндегi күрделi геосаяси ахуалды, саяси шиеленiс себебінен бағаларды белгiлi бiр деңгейден төмендете алмайтын OПЕК-кe мүше елдердің қаржы проблемаларын, жаңа кен орындарын игеруге инвестициялардың жеткiлiксiздігі себебінен басқа мұнай өндiрушi компаниялар тарапынан бағаларды төмендетудің мүмкін болмауын назарға алды.
Бидай рыногы. БҰҰ азық-түлiк-ауыл шаруашылығы ұйымының (FAO) мәлiметтерi бойынша, астықтың әлемдік қоры бес жыл қатарынан азаю үстінде және 2004-2005 жылдары 2000-2001 жылдарға қарағанда екі есе дерлік азаяды. ҒАО болжамы бойынша, 2004-2005 жылдары ол 360 млн. тоннадан сәл ғана артық болады. Дамушы елдер, әсiресе Үндiстан мен Қытай тарапынан жоғарғы сұраныс мұның себебі болып табылады. FAO бағалауы бойынша, әлемдiк рыноктағы астықтың жоғары әрі тұрақсыз бағасы мұндай дамудың салдарына айналуы мүмкін.
ҒАО бағалауы бойынша, бидай өндiрiсi 2004/05 маркетинг жылында (МЖ) өткен жылғы көрсеткіштерден 6,3%-ға асып түседі және 595 млн. тоннаны, жемдiк астық дақылдары 951 млн. тоннаны (+2,1%) құрайды. Астығы жөнiндегі Халықаралық Кеңес (AXК) болжамдары бойынша, әлемдiк бидай тұтыну көлемi 2004/05 МЖ 602 млн. тоннаны құрайды, бұл 2003/04 МЖ қарағанда 13 млн. тоннаға көп.
2004/05 МЖ әлемдiк бидай саудасының көлемi соңғы 5 жыл iшiндегі ең төменгі дерлiк деңгейде қалады және 99 млн. тоннаны құрайды, бұл өткен маусымның деңгейiне сәйкес келедi. Еуропадағы және ТМД-дағы егiннiң едәуiр ұлғаюы импорт қажеттiктерiнiң азаюына әкеп соғады, мұндай жағдай Солтүстiк Африка мен Таяу Шығыс Азияда да байқалады. Сауда көлемi ұлғаюының көп бөлігі Азияға, әсiресе Қытайға келедi.
Әлемдегі iрi бидай сатушы болып табылатын Бидай жөнiндегi Канада Кеңесi (CWB) бидай бойынша 2012 жылға дейiн ұзақ мерзiмдi болжам жасады, бұған сәйкес өндiрiстiң өсуiне байланысты бидай бағалары үздiксiз төмендейтiн болады.

При этом мировой объем торговли пшеницей в 2006-2007 годах достигнет 107,2 млн. тонн, а к 2011-2012 возрастет до 115 млн. тонн, что связано с расширением участия в ней новых стран-экспортеров. Экспорт Казахстана прогнозируется на уровне 5 млн. тонн.
Рынок металлов. По мнению аналитиков компании Barclays Capital, оценивших влияние долгосрочных факторов на развитие рынка металлов, цены на цветные металлы, значительно выросшие за последние несколько лет, останутся на высоких уровнях до конца этого десятилетия. Одна из главных причин происходящего ценового сдвига - стремительный рост экономик Китая, Индии и России.
2.2. Внутренние условия  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2005 г.  N 332 .
Для сохранения наметившихся в последние годы позитивных тенденций развития экономики необходимо обеспечение макроэкономической стабильности, как в краткосрочном, так и среднесрочном и долгосрочном периодах.
Будет проводиться политика, направленная на постепенное сокращение внешнего долга и дефицита бюджета в процентном отношении к ВВП.
Продолжится накопление средств в Национальном Фонде Республики Казахстан.
Снижение инфляции позволит снизить официальную ставку рефинансирования в 2007 году до 6%.
Динамика обменного курса тенге будет определяться, как внешними условиями, так и политикой Национального Банка, направленной на исключение резких колебаний курса тенге, обеспечивая плавное изменение курса в зависимости от притока иностранной валюты на внутренний валютный рынок.
Развитие промышленности в предстоящем периоде в основном будет определяться двумя ключевыми стратегическими документами:  Государственной см.U101105 программой освоения Казахстанского сектора Каспийского моря и Стратегией индустриально-инновационного развития Республики Казахстан до 2015 года.
В соответствии с Государственной программой освоения Казахстанского сектора Каспийского моря предполагается динамичное развитие нефтегазового сектора страны. В соответствии с данной программой предполагается увеличение объемов добычи нефти и газового конденсата к 2015 году по отношению к 2003 году в 2,7-3 раза.
Нефтяной сектор играет важную роль для экономики страны, обеспечивая развитие производства товаров и услуг в смежных секторах экономики. Так, данный сектор по данным межотраслевого баланса потребляет 14% продукции отрасли добычи угля и лигнита, 53% продукции обувной промышленности, 5% продукции химической промышленности, 7% продукции металлургической промышленности, 12% услуг гостиниц и ресторанов, 28% услуг транспорта, 6% услуг связи, 17% от общих услуг предприятиям.
Кроме того, отрасль добычи нефти и газа обеспечивает около 26% доходов республиканского бюджета, оказывая значительное влияние на уровень государственного потребления товаров и услуг.

Бұл ретте әлемдiк бидай саудасының көлемi 2006-2007 жылдары 107,2 млн. тоннаға жетедi, ал 2011-2012 жылдары 115 млн. тоннаға дейiн өседi, бұл оған экспортшы жаңа елдер қатысуының кеңейтiлуiне байланысты. Қазақстан экспорты 5 млн. тонна деңгейiнде болжанып отыр.
Металдар рыногы. Barclays Capital компаниясының ұзақ мерзiмді факторлардың металдар рыногының дамуына әсерiн бағалаған талдаушыларының пiкiрi бойынша, соңғы бiрнеше жылда едәуiр өскен түстi металл бағалары осы он жылдықтың соңына дейiн жоғары деңгейде қалады. Қытай, Үндістан және Ресей экономикаларының мақсатты өсуi - болып жатқан баға қозғалыстарының басты себептерiнің бiрi.
2.2. Iшкі жағдайлар
Ескерту. Өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.12. N 332 қаулысымен.
Соңғы жылдары белгіленген экономика дамуының оң үрдiстерiн сақтау үшiн қысқа мерзiмдi кезеңде де, орта мерзiмдi және ұзақ мерзімді кезеңдерде де макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету қажет.
Сыртқы қарызды және ЖIӨ-ге пайыздық қатынастағы бюджет тапшылығын бiртiндеп қысқартуға бағытталған саясат жүргiзілетiн болады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорында қаражат жинақтау жалғасады.
Инфляцияны азайту 2007 жылы қайта қаржыландырудың ресми ставкасын 6%-ға дейін азайтуға мүмкiндiк бередi.
Теңгенiң айырбас бағамының серпiнi сыртқы жағдайлармен де, Ұлттық Банктiң бағамды iшкi валюта рыногына шетел валютасының ағынына байланысты қалыпты өзгеруiн қамтамасыз ете отырып, теңге бағамының күрт ауытқуларын болдырмауға бағытталған саясатымен де айқындалатын болады.
Алдағы кезеңде өнеркәсiптi дамыту негiзiнен басты екі стратегиялық құжатта: Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттік бағдарламасында және Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейiнгi индустриялық-инновациялық даму стратегиясында айқындалатын болады.
Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттік бағдарламасына қараңыз.U101105 сәйкес елдiң мұнай-газ секторын серпiндi дамыту ұйғарылуда. Аталған бағдарламаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндiру көлемiн 2003 жылға қарағанда 2015 жылға қарай 2,7-3 есеге ұлғайту көзделуде.
Мұнай секторы экономиканың аралас секторларында тауарлар мен қызметтер өндiрiсiн дамытуды қамтамасыз ете отырып, ел экономикасы үшiн маңызды рөл атқарады. Мәселен, аталған сектор салааралық теңгерiм деректерi бойынша көмiр және лигнит өндiру саласы өнiмiнiң 14%-ын, аяқ киім өнеркәсібі өнiмінiң 53%-ын, химия өнеркәсiбi өнiмiнiң 5%-ын, металлургия өнеркәсiбi өнімiнің 7%-ын, қонақүйлер мен мейрамханалар қызметiнiң 12%-ын, көлiк қызметтерінің 28%-ын, байланыс қызметтерінің 6%-ын, кәсiпорындарға жалпы қызметтiң 17%-ын тұтынады.
Бұдан басқа, мұнай және газ өндiру саласы тауарлар мен қызметтердi мемлекеттiк тұтыну деңгейiне едәуір әсер ете отырып, республикалық бюджет кiрiстерiнің шамамен 26%-ын қамтамасыз етедi.

С учетом мультипликативного эффекта на другие отрасли экономики, вклад нефтяного сектора в прирост ВВП в 2003 году составил по оценке 30%, а в 2004 году составит 28%.
Таким образом, развитие нефтегазового сектора является гарантией обеспечения экономического роста в Казахстане. Однако преимущественное развитие только данного сектора не способно обеспечить высокие темпы экономического роста в долгосрочной перспективе. Задача заключается в использовании нефтегазового сектора как "локомотив" для развития смежных отраслей.
Решению данной задачи будет способствовать реализация   Стратегии индустриально-инновационного развития. При ее успешной реализации будут созданы новые экспортоориентированные производства в различных отраслях экономики.
Положительный эффект на развитие экономики должны оказать либерализация в отрасли телекоммуникаций, реструктуризация в железнодорожной отрасли, реформы в электроэнергетике.
Денежно-кредитная политика Национального Банка будет направлена на обеспечение стабильности цен, Национальный Банк будет также содействовать обеспечению стабильности финансовой системы.
3. Цели, задачи и приоритеты развития
страны на 2005-2007 годы
3.1 Прогноз макроэкономических показателей
на 2005-2007 годы  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2005 г.  N 332 .
При разработке Среднесрочного плана социально-экономического развития страны на 2005-2007 годы за основу принят базовый сценарий развития экономики.
В соответствии с данным сценарием, среднегодовой рост ВВП в 2005-2007 годах составит 8,1%.
Увеличение реальных доходов населения в совокупности с улучшением финансового состояния предприятий создаст необходимые условия для роста инвестиций в реальный сектор экономики.
Расширение инвестиционного спроса будет связано, в первую очередь, с внутренними источниками финансирования инвестиций, получаемых за счет собственных средств предприятий. Темпы роста объемов инвестиций в основной капитал составят в планируемом периоде 12-15%.
Экспортные цены на нефть стабилизируются на уровне 30-31,5 долл. США за баррель. Положительное сальдо торгового баланса в среднем будет составлять свыше 2,3 млрд.долл. США в год.
Уровень инфляции в среднем за 2005-2007 годах будет в пределах 5-7 %;
Предполагается, что реальная заработная плата будет расти опережающими темпами, который в среднем за 2005-2007 годы составит 7,2 %.
3.2. В области решения стратегических задач
При реализации базового сценария стратегическая задача по удвоению ВВП к 2010 году по сравнению с 2000 годом будет выполняться с опережением почти на два года.
Рис.1 (см.бумажный вариант)
Источник: Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по статистике

Экономиканың басқа секторларына мультипликативтік әсерiн ескере отырып, мұнай секторының ЖIӨ өсиетiне үлесi бағалау бойынша 2003 жылы 30%-ды құрады, ал 2004 жылы 28%-ды құрайтын болады.
Осылайша, мұнай-газ секторын дамыту Қазақстандағы экономикалық өсудi қамтамасыз етудiң кепілі болып табылады. Алайда тек аталған секторды ғана артықшылықпен дамыту ұзақ мерзiмдi перспективада экономикалық өсудiң жоғары қарқынын қамтамасыз ете алмайды. Міндет - аралас салаларды дамыту үшін мұнай-газ секторын "локомотив" ретінде пайдалану.
Бұл мiндетті шешуге Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын iске асыру жәрдем ететiн болады. Оны табысты iске асырған жағдайда экономиканың түрлi салаларында экспортқа бағытталған жаңа өндiрiстер құрылатын болады.
Телекоммуникациялар саласындағы ырықтандыру, темiр жол саласындағы қайта құрылымдау, электр энергетикасындағы реформалар экономиканы дамытуға оң әсерiн тигiзуi тиiс.
Ұлттық Банктің ақша-кредит саясаты бағалардың тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталатын болады, Ұлттық Банк, сондай-ақ қаржы жүйесiнің тұрақтылығын қамтамасыз етуге ықпал ететiн болады.
3. Елдi дамытудың 2005-2007 жылдарға
арналған мақсаттары, міндеттері және басымдықтары
3.1. 2005-2007 жылдарға арналған
макроэкономикалық көрсеткіштер болжамы
Ескерту. Өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.12. N  332 қаулысымен.
Елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспарын әзірлеу кезiнде экономиканы дамытудың базалық сценарийi негiз ретінде алынды.
Аталған сценарийге сәйкес ЖIӨ-нің орташа жылдық өсуi 2005-2007 жылдары 8,1%-ды құрайды.
Кәсiпорындардың қаржы жағдайының жақсаруымен бірге халықтың жиынтықты нақты кiрiсінің ұлғаюы экономиканың нақты секторына инвестициялардың өсуіне қажетті жағдайлар жасайды.
Инвестициялық сұраныстың кеңеюi ең алдымен кәсiпорындардың өз қаражаты есебiнен алынатын инвестицияларды қаржыландырудың iшкi көздерімен байланысты болады. Жоспарланып отырған кезеңде негізгі капиталға инвестициялар көлемінiң өсу қарқыны 12-15%-ды құрайды.
Мұнайға қойылатын экспорттық баға баррель үшiн 30-31,5 АҚШ доллары деңгейiнде тұрақталады. Сауда теңгерiмінiң оң сальдосы орта есеппен жылына 2,3 млрд. АҚШ долл. құрайтын болады.
Инфляция деңгейi 2005-2007 жылдары орта есеппен 5-7% шегiнде болады;
Нақты жалақы 2005-2007 жылдары орта есеппен 7,2 %-ды құрайтын озық қарқынмен өсетiн болады деп күтілуде.
3.2. Стратегиялық мiндеттердi шешу саласында
Базалық сценарийдi іске асыру кезiнде 2010 жылға қарай ЖIӨ-дi еселеу жөнiндегi стратегиялық міндет 2000 жылмен салыстырғанда шамамен екі жылды басып озып орындалатын болады.
1-сурет
(қағаз мәтініне қараңыз)

3.3. В области решения среднесрочных задач  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2005 г.  N 332 .
В целом в планируемом периоде общий курс социально-экономической политики сохранится и будет соответствовать целям и задачам стратегического плана,  Стратегии индустриально- инновационного развития, Программы Правительства.
Повышению конкурентоспособности экономики должна способствовать работа по максимальной либерализации и открытости экономики, активная работа по строительству инфраструктуры и привлечению частного сектора к развитию ключевых отраслей.
Для построения основы конкурентоспособной экономики в планируемом периоде предполагается решить следующие задачи:
обеспечить среднегодовой темп роста ВВП в 2005-2007 годах в 8,1%;
обеспечить среднегодовой уровень инфляции в размере 5-7 %;
реализовать комплекс мероприятий, обеспечивающих либерализацию валютного режима и подготовку к переходу финансовой системы на международные стандарты;
завершить подготовительные мероприятия по вступлению Казахстана во Всемирную Торговую Организацию (далее - ВТО);
создать законодательные и тарифные условия, стимулирующие внедрение энерго-и материалосберегающих технологий;
продолжить работу по разграничению полномочий и финансовых ресурсов между центральными и местными органами управления;
создать условия для повышения продуктивности сельскохозяйственного производства.
Несколько изменится акцент наших действий в области решения главных задач развития.
Исходя из проблем, которые необходимо решить в планируемом периоде, приоритетами социально-экономического развития на 2005-2007 годы определены:
дальнейшая реализация Стратегии индустриально-инновационного развития экономики страны, углубление сотрудничества с частным сектором;
завершение реализации Государственной агропродовольственной программы и подготовка условий для создания конкурентоспособного сельскохозяйственного производства, основанного на передовых достижениях науки и техники;
создание современной и эффективной системы развития науки, образования и профессиональной квалификации населения;
развитие жилищного строительства;
дальнейшее совершенствование системы здравоохранения;
комплекс мероприятий, обеспечивающих развитие малого предпринимательстве;
сокращение уровня теневой экономики;
дальнейшее повышение пенсионного и социального обеспечения населения.
4. Программы развития и их финансирование
Основной целью является повышение эффективности реализуемых государственных и отраслевых (секторальных) программ.
В целях дальнейшего совершенствования программно-целевого метода планирования предстоит внедрить систему оценки и контроля эффективности реализации программ, включая внешнюю (независимую) оценку. Это позволит значительно повысить эффективность использования бюджетных средств.
Предстоит оптимизировать количество программ, посредством: определения приоритетных отраслей для разработки и реализации программных документов; постановки на утрату или признания нецелесообразными к разработке программ, не вошедших в число приоритетных; обеспечения разработки программ по приоритетным отраслям, где отсутствуют программы.
Необходимо придерживаться политики оптимизации количества программ исходя из наличия одной-двух программ на отрасль или сферу деятельности.
Ужесточение требований к программным документам будет направлено также на усиление их комплексности, системности и результативности.

3.3. Орта мерзімдi мiндеттерді шешу саласында
Ескерту. Өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.12. N  332 қаулысымен.
Тұтастай алғанда жоспарланып отырған кезеңде әлеуметтік-экономикалық саясаттың жалпы бағыты сақталады және стратегиялық жоспардың Индустриялық-инновациялық даму  стратегиясының , Үкiмет бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне сәйкес келетін болады.
Экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыруға экономиканы барынша ырықтандыру және оның ашықтығы жөнiндегi жұмыс, инфрақұрылымды салу және басты салаларды дамытуға жеке секторды тарту жөнiндегi белсендi жұмыс ықпал етуі тиiс.
Жоспарланып отырған кезеңде бәсекеге қабiлетті экономика негізiн құру үшiн мынадай мiндеттердi шешу ұйғарылып отыр:
2005-2007 жылдары ЖIӨ-нiң 8,1% орташа жылдық өсу қарқынын қамтамасыз ету;
инфляцияның орташа жылдық деңгейiн 5-7% мөлшерiнде қамтамасыз ету;
валюталық режимдi ырықтандыруды және қаржы жүйесінiң халықаралық стандарттарға көшуiн дайындауды қамтамасыз ететін іс-шаралар кешенін iске асыру;
Қазақстанның Дүниежүзілік Сауда Ұйымына (бұдан әрі - ДСҰ) кiруi жөнiндегі дайындық iс-шараларын аяқтау;
энергия және материал үнемдейтін технологиялардың енгізiлуін ынталандыратын заңнамалық және тарифтік жағдайлар жасау;
орталық және жергілікті басқару органдары арасындағы өкiлеттіктер мен қаржы ресурстарын ажырату жөнiндегi жұмысты жалғастыру;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң өнiмдiлігін арттыру үшін жағдайлар жасау.
Дамудың басты міндеттерiн шешу саласында біздің iс-әрекетiмiздiң бағыты бiршама өзгередi.
Жоспарланып отырған кезеңде шешiлуi қажет проблемаларға негізделе отырып:
Ел экономикасының индустриялық-инновациялық даму стратегиясын одан әрi iске асыру, жеке сектормен ынтымақтастықты тереңдету;
Мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасын iске асыруды аяқтау және ғылым мен техниканың алдыңғы қатарлы жетістiктерiне негізделген, бәсекеге қабiлеттi ауыл шаруашылығы өндiрiсiн құру үшiн жағдайлар дайындау;
ғылымды, білім беруді және халықтың кәсіби біліктілігін дамытудың қазiргі заманғы және тиiмдi жүйесін құру;
тұрғын үй құрылысын дамыту;
денсаулық сақтау жүйесiн одан әрі жетiлдiру;
шағын кәсiпкерлiктi дамытуды қамтамасыз ететін іс-шаралар кешенi;
көлеңкелi экономика деңгейiн қысқарту;
халықты зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыруды одан әрі арттыру әлеуметтік-экономикалық дамудың 2005-2007 жылдарға арналған басымдықтары болып айқындалды.
4. Даму бағдарламалары және оларды қаржыландыру
Iске асырылатын мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламаларды iске асыру тиiмдiлiгiн арттыру негізгi мақсат болып табылады.
Жоспарлаудың бағдарламалық-мақсатты әдiсiн одан әрi жетiлдiру мақсатында сыртқы (тәуелсiз) бағалауды қоса алғанда бағдарламаларды іске асыру тиiмдiлiгiн бағалау және бақылау жүйесін құру алда тұр. Бұл бюджет қаражатын пайдалану тиiмділігін елеулi арттыруға мүмкiндiк бередi.
Бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және iске асыру үшiн басым салаларды анықтау; басымдардың қатарына кiрмеген бағдарламалардың күшін жою немесе әзiрлеуге орынсыз деп тану; бағдарламалар жоқ басым бағыттар бойынша бағдарламаларды әзiрлеудi қамтамасыз ету арқылы бағдарламалардың санын оңтайландыру тұр.
Бағдарламалар санын қызмет саласына бiр-екi бағдарламаның болуына негiзделе отырып оңтайландыру саясатын ұстану қажет.
Бағдарламалық құжаттарға талаптарды күшейту олардың кешендiлiгiн, жүйелiлігі мен нәтижелігін күшейтуге бағытталатын болады.

В Перечень на 2005-2007 годы включено 99 программ (без программ, требующих соблюдения режима секретности), в том числе 68 действующих и 31 разрабатываемых. Практически все включаемые в Перечень разрабатываемые программы предусмотрены в рамках программных документов Правительства Республики Казахстан (Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы и Плана мероприятий по ее реализации, планами по реализации стратегий национальной и экономической безопасности).
В число заявленных к разработке вошли программы, начало реализации которых предусматривается с 2005 года - 23, с 2006 года - 6. При этом в 2004 году завершится реализация 5 программ. То есть в 2005 году будут действовать 91 программа.
Во всех программах, включаемых в Перечень и требующих обеспечения средствами из государственного бюджета, указываются требуемые объемы финансовых средств в разрезе годов и источников финансирования.
Достижение конечных результатов от реализации программ будет обеспечиваться путем осуществления полноценного и достоверного анализа эффективности их реализации, т.е. посредством проведения внутренней и внешней оценки результативности программ.
Решение о целесообразности дальнейшей реализации программы и дальнейшего выделения средств будет основываться на результатах анализа проведенных оценок. Принятые меры позволят повысить роль программных документов (государственных, отраслевых (секторальных) и региональных программам) в обеспечении ускоренного роста экономики и эффективности использования средств республиканского и местных бюджетов.
5. Обеспечение финансовой устойчивости
5.1. Денежно-кредитная политика и развитие финансового сектора
5.1.1. Денежно-кредитная политика
Основными инструментами денежно-кредитной политики будут операции открытого рынка, такие как операции репо и выпуск краткосрочных нот. Кроме того, Национальный Банк будет осуществлять регулирование официальных ставок и рефинансирование банков путем переучета векселей, предоставления банкам краткосрочных кредитов (дневных и овернайт), а также приема депозитов для регулирования краткосрочной ликвидности банков.
В плане подготовки к планируемому переходу к инфляционному таргетированию Национальный Банк в 2004 году продолжит реализацию мер, направленных на усиление регулирующей роли своих официальных ставок. В предстоящие 3 года будут активно приниматься меры по расширению регулирования ликвидности операциями открытого рынка, в частности, содействие развитию вторичного рынка ценных бумаг. Будут приняты меры по увеличению портфеля ценных бумаг Национального Банка и развитию новых финансовых инструментов, что позволит увеличить регулирующие возможности Национального Банка и повысить гибкость финансового рынка.
В области валютного регулирования и валютного контроля приоритетным направлением будет либерализация валютного режима. Это предполагает смягчение режима валютного регулирования и устранение чрезмерных административных преград при осуществлении резидентами операций с валютными ценностями.

2005-2007 жылдарға арналған тiзбеге 99, оның ішінде 68 қолданыстағы және 31 әзiрленетiн бағдарлама (құпиялық режимiн сақтауды талап ететін бағдарламаларсыз) енгiзiлдi. Әзiрленетіндердiң тізбесiне енген барлық дерлік бағдарламалар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бағдарламалық құжаттарының шеңберiнде көзделген (Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламалары және оларды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары, ұлттық және экономикалық қауiпсiздiкті iске асыру жөніндегі жоспарлар).
Әзiрлеуге берiлгендердiң қатарына iске асырылуы 2005 жылдан басталатын - 23, 2006 жылдан басталатын - 6 бағдарлама ендi. Бұл ретте 2004 жылы 5 бағдарламаны iске асыру аяқталады. Яғни 2005 жылы 91 бағдарлама әрекет етедi.
Тiзбеге енгiзiлген және мемлекеттiк бюджеттен қаражатпен қамтамасыз етудi талап ететiн барлық бағдарламаларда жылдар мен қаржыландыру көздерi бөлiнiсiнде қаржы қаражатының талап етiлетiн көлемдерi көрсетіледi.
Бағдарламаларды iске асырудың түпкi нәтижелерiне қол жеткiзу толыққанды және оларды iске асыру тиiмділігіне сенiмдi талдауды жүзеге асыру жолымен, яғни, бағдарламалар нәтижелiлiгiнiң ішкi және сыртқы бағалауын жүргiзу арқылы қамтамасыз етілетiн болады.
Бағдарламаны одан әрi iске асырудың орындылығы және одан әрi қаражат бөлу туралы шешiм жүргiзiлген бағалаулардың талдаулары нәтижесiне негiзделетiн болады. Қабылданған шаралар экономиканың жедел өсiмін және республикалық әрi жергiлiктi бюджеттердiң қаражатын пайдалану тиiмдiлігін қамтамасыз етуде бағдарламалық құжаттардың (мемлекеттік, салалық (секторалдық) және өңiрлiк бағдарламалар) рөлiн арттыруға мүмкiндiк бередi.
5. Қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету
5.1. Ақша-кредит саясаты және қаржы секторын дамыту 5.1.1. Ақша-кредит саясаты
Ақша-кредит саясатының негізгi құралдары репо операциялары, қысқа мерзiмдi ноталарды шығару сияқты ашық рынок операциялары болады. Бұдан басқа, Ұлттық Банк ресми ставкаларды реттеудi және вексельдердi қайта есептеу, банктерге қысқа мерзiмдi кредиттер (күндiк және овернайт) беру, сондай-ақ банктердiң қысқа мерзiмдi өтiмдiлiгiн peттеу үшiн депозиттер қабылдау жолымен банктердi қайта қаржыландыруды жүзеге асыратын болады.
Инфляциялық таргеттеуге жоспарлы көшуге дайындық жоспарында Ұлттық Банк 2004 жылы өз ресми ставкаларының реттеушi рөлiн күшейтуге бағытталған шараларды iске асыруды жалғастырады. Алдағы 3 жылда ашық рынок операцияларымен өтiмдiлiктi реттеудi кеңейту, атап айтқанда, бағалы қағаздардың қайталама рыногын дамытуға жәрдемдесу жөнiндегi шаралар белсендi түрде қабылданатын болады. Ұлттық Банктiң бағалы қағаздар портфелiн ұлғайту және жаңа қаржы құралдарын дамыту жөніндегі шаралар қабылданады, бұл Ұлттық Банктiң реттеушi мүмкiндiктерiн ұлғайтуға және қаржы рыногының икемділiгiн арттыруға мүмкiндiк бередi.
Валюталық реттеу және валюталық бақылау саласында валюталық режимдi ырықтандыру басым бағыт болады. Бұл валюталық реттеу режимiн жұмсартуды және резиденттердiң валюталық құндылықтармен операцияларды жүзеге асыруы кезiндегi шектен тыс әкiмшілiк кедергілердi жоюды болжайды.

В целях дальнейшего совершенствования валютного законодательства в 2004 году планируется разработка и принятие нового закона, более отвечающего современным требованиям финансового рынка и предусматривающего более активное участие Казахстана на международных рынках капитала. Он послужит законодательной основой для реализации программы второго этапа либерализации валютного режима, которая ориентировочно будет начата в 2005 году и завершена к 2007 году полной либерализацией валютных отношений. Меры по ослаблению валютных ограничений будут способствовать росту отечественного финансового рынка, развитию финансовых инструментов и привлечению дополнительных финансовых ресурсов для реального сектора.
В области обеспечения функционирования платежных систем особое внимание будет уделено созданию единой национальной сети по обслуживанию платежных карточек путем внедрения и развития Национальной межбанковской системы платежных карточек на основе микропроцессорной технологии. В рамках ее внедрения в 2004 году начнет свою практическую деятельность по обслуживанию межбанковских транзакций по платежным карточкам ЗАО "Процессинговый центр".
В последующие годы будет рассмотрена возможность использования Национальной межбанковской системы платежных карточек при реализации общенациональных программ по внедрению обязательного медицинского страхования, формирования системы уплаты таможенных и налоговых платежей, переходе на единый номер физического (юридического) лица (ИН, БИН) и других. Будут продолжены работы по расширению сети оборудования по приему и обслуживанию платежных карточек в торговых (обслуживающих) организациях.
В предстоящие годы Национальный Банк продолжит совместно с центральными банками стран ЕврАзЭС проведение работы по организации общей платежной системы стран ЕврАзЭС и другим направлениям интеграции финансовых рынков.
Кроме того, Национальный Банк намерен активно участвовать в работе межгосударственных и межведомственных групп по формированию Единого экономического пространства (ЕЭП).
5.1.2. Развитие финансового сектора
Регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций
Согласно  Указу Президента Республики Казахстан от 31 января 2003 года "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" и  Закону Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" с января 2004 года функционирует Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство).

Валюталық заңнаманы одан әрi жетілдiру мақсатында 2004 жылы қаржы рыногының қазiргі заманғы талаптарға барынша жауап беретін және Қазақстанның халықаралық капитал рыноктарына неғұрлым белсендi қатысуын көздейтiн жаңа заң әзiрлеу және қабылдау жоспарлануда. Ол шамамен 2005 жылы басталатын және 2007 жылы валюталық қатынастарды толық ырықтандырумен аяқталатын валюталық режимдi ырықтандырудың екiншi кезеңiнiң бағдарламасын іске асыру үшін заңнамалық негіз болады. Валюталық шектеулердi бәсеңдету жөніндегi шаралар отандық қаржы рыногының өсуiне, қаржы құралдарының дамуына және нақты сектор үшін қосымша қаржы ресурстарын тартуға ықпал етедi.
Төлем жүйелерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету саласында микропроцессорлық технологиялар негiзінде төлем карточкаларының ұлттық банкаралық жүйесін енгiзу және дамыту жолымен төлем карточкаларына қызмет көрсету жөніндегі бiрыңғай ұлттық желi құруға ерекше назар аударылатын болады. Оны енгiзу шеңберiнде 2004 жылы "Процессинг орталығы" ЖАҚ төлем карточкалары бойынша банкаралық транзакцияларға қызмет көрсету жөнiнде өзiнiң практикалық қызметін бастайды.
Келесi жылдары мiндетті медициналық сақтандыруды, кедендiк және салықтық төлемдердi төлеу жүйесiн қалыптастыруды енгiзу жөніндегi жалпыұлттық бағдарламаларды iске асыру, жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (СН, БСН) және тағы басқаларға көшу кезiнде Ұлттық банкаралық жүйенiң төлем карточкаларын пайдалану мүмкiндiгi қаралатын болады. Сауда (қызмет көрсету) ұйымдарында төлем карточкаларын қабылдайтын және оған қызмет көрсететін жабдықтар желiсiн кеңейту жөнiндегi жұмыстар жалғасады.
Алдағы жылдары Ұлттық Банк ЕурАзЭҚ елдерінің орталық банктерiмен бiрлесiп ЕурАзЭҚ елдерінiң ортақ төлем жүйесiн ұйымдастыру және қаржы рыноктарын бiрiктiрудiң басқа бағыттары жөнiндегi жұмыстарды жүргiзудi жалғастырады.
Бұдан басқа Ұлттық Банк Бiртұтас экономикалық кеңістiк (БЭК) қалыптастыру жөніндегi мемлекетаралық және ведомствоаралық топтардың жұмысына белсендi түрде қатысу ниетiнде.
5.1.2. Қаржы секторын дамыту
Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу әрi қадағалау
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетілдiру туралы" 2003 жылғы 31 қаңтардағы  Жарлығына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес 2004 жылғы қаңтардан бастап Қазақстан Республикасының Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі (бұдан әрi - Агенттiк) жұмыс істейді.

Дальнейшее развитие финансового рынка в соответствии с Концепцией развития финансового сектора Республики Казахстан на предстоящие 3-4 года будет проводиться в направлении приближения всех его сегментов к международным стандартам. Будет продолжено формирование устойчивой и эффективно функционирующей финансовой системы, удовлетворяющей потребностям реального сектора экономики.
Основными направлениями в области регулирования и надзора финансовых рынков и финансовых организаций являются:
обеспечение финансовой стабильности финансового рынка и финансовых организаций и поддержание доверия к финансовой системе в целом;
обеспечение надлежащего уровня защиты интересов потребителей финансовых услуг;
создание равноправных условий для деятельности финансовых организаций, направленных на поддержание добросовестной конкуренции на финансовом рынке;
повышение доверия населения и субъектов предпринимательства к финансовой системе;
совершенствование норм законодательства о финансовом рынке и финансовых организациях;
реализация мер по недопущению нарушений прав и законных интересов потребителей финансовых услуг;
установление стандартов деятельности финансовых организаций, создание стимулов для улучшения корпоративного управления финансовых организаций.
В планируемом периоде в целях совершенствования системы регулирования и развития финансового рынка предполагается следующее:
совершенствование регулирования и надзора на финансовом рынке с учетом директив Европейского Союза;
разработка Концепции совершенствования консолидированного надзора по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Предполагаются следующие основные мероприятия с учетом директив Европейского Союза:
введение механизма комплексной оценки рисков деятельности финансовых организаций, направленного на повышение уровня защиты прав и интересов потребителей финансовых услуг, формирование современной инфраструктуры финансового рынка, обеспечивающей финансовую безопасность республики;
совершенствование пруденциального регулирования финансовых организаций;
установление требований к адекватному управлению финансовыми организациями собственными рисками;
совершенствование механизма дистанционного надзора за финансовыми организациями.
Страховой рынок
В целях совершенствования страхового рынка предполагается реализация Программы развития страхового рынка Республики Казахстан на 2004-2006 годы.
Главной целью Программы является дальнейшее реформирование национальной страховой индустрии, направленное на укрепление роли и места страхования, как эффективного механизма защиты интересов государства, граждан и хозяйствующих субъектов от финансовых, социальных и иных рисков и надежного источника долгосрочных внутренних инвестиций.
Для реализаций настоящей Программы необходимо достижение следующих программных целей:
выработка и реализация мер по углублению структурных реформ в сфере страхования (на уровне отдельных сегментов страхового рынка);
повышение уровня надежности, конкурентоспособности и эффективности отечественного рынка страховых услуг;
осуществление комплекса мер по повышению страховой культуры населения.
Достижение целей настоящей Программы предполагает решение следующих задач:
повышение уровня социальной защищенности граждан путем стимулирования развития видов долгосрочного и накопительного страхования;
формирование государственной политики в области обязательного страхования и повышение эффективности системы обязательного страхования;
усиление работы по пропаганде и разъяснению целей страхования, страхового законодательства, реформ, проводимых в сфере страхования, осуществление иных мер, направленных на защиту прав потребителей страховых услуг и повышение уровня страховой культуры населения;
содействие внедрению современных технологий в области информатизации и автоматизации страхового дела;
организация системы надзора и регулирования страховой деятельности с учетом перехода на единый надзор за финансовым рынком;
подготовка и повышение квалификации специалистов в сфере страхования;
разработка новых и совершенствование ранее принятых нормативных правовых актов по вопросам страхования и страховой деятельности с учетом современных тенденций и потребностей развития рынка;
формирование полноценной инфраструктуры страхового рынка, более четкое определение круга ее участников и сферы их деятельности;
выработка и реализация мер по совершенствованию режима налогообложения страховых операций и страховой деятельности.
Рынок ценных бумаг

Қазақстан Республикасының қаржы секторын дамытудың тұжырымдамасына сәйкес қаржы рыногын одан әрі дамыту алдағы 3-4 жылда оның барлық сегменттерiн халықаралық стандарттарға жақындату бағытында жүргiзілетін болады. Экономиканың нақты секторының сұраныстарын қанағаттандыратын қаржы жүйесінің орнықты әрi тиiмдi жұмыс iстеуiн қалыптастыру жалғасады.
Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау саласында:
қаржы рыногының және қаржы ұйымдарының қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету және тұтастай алғанда қаржы жүйесіне деген сенiмдi қолдау;
қаржылық қызмет көрсетуде тұтынушылардың мүдделерін қорғаудың тиiстi деңгейiн қамтамасыз ету;
қаржы ұйымдарының қызметі үшін қаржы рыногындағы адал бәсекенi қолдауға бағытталған тең құқылы жағдайлар жасау;
халық пен кәсіпкерлiк субъектілерiнiң қаржы жүйесіне деген сенiмiн арттыру;
қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдар туралы заңнама нормаларын жетiлдiру;
қаржылық қызмет көрсетуде тұтынушылардың құқықтары мен заңды мүдделерін бұзушылықтарды болдырмау жөніндегі шараларды iске асыру;
қаржы ұйымдары қызметiнің стандарттарын белгілеу, қаржы ұйымдарын корпоративтiк басқаруды жақсарту үшiн ынталандыру шараларын жасау негізгi бағыттар болып табылады.
Жоспарланып отырған кезеңде қаржы рыногын реттеу және дамыту жүйесiн жетiлдiру мақсатында:
Еуропалық Одақ директиваларын ескере отырып, қаржы рыногын реттеудi және қадағалауды жетілдiру;
Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша шоғырландырылған қадағалауды жетілдiру тұжырымдамасын әзiрлеу көзделуде.
Еуропалық Одақ директиваларын ескере отырып, мынадай негiзгi iс-шаралар көзделiп отыр:
қаржы ұйымдары қызметiнiң тәуекелін кешендi бағалаудың қаржылық қызметтердi тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау деңгейін арттыруға бағытталған тетiгiн енгізу, қаржы рыногының республиканың қаржылық қауiпсiздігін қамтамасыз ететін қазiргі заманғы инфрақұрылымын қалыптастыру;
қаржы ұйымдарын пруденциалдық peттеуді жетілдіру;
қаржы ұйымдарының өз тәуекелдерiн барабар басқаруына қойылатын талаптарды белгілеу;
қаржы ұйымдарын қашықтықтан басқару тетігін жетiлдiру.
Сақтандыру рыногы
Сақтандыру рыногын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының сақтандыру рыногын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған  бағдарламасын iске асыру көзделуде.
Ұлттық сақтандыру индустриясын сақтандырудың рөлi мен орнын мемлекеттiң, азаматтардың және шаруашылық жүргізушi субъектiлердiң мүддесін қаржылық, әлеуметтiк және өзге де тәуекелдерден қорғаудың тиiмдi тетігі және ұзақ мерзiмдi iшкi инвестициялардың сенiмдi көзi ретiнде нығайтуға бағытталған реформалауды одан әрi жүргiзу Бағдарламаның басты мақсаты болып табылады.
Бұл Бағдарламаны iске асыру үшін мынадай бағдарламалық мақсаттарға қол жеткiзу қажет:
сақтандыру саласындағы құрылымдық реформаларды тереңдету жөніндегi шараларды әзiрлеу және iске асыру (сақтандыру рыногының жекелеген сегменттерi деңгейiнде);
сақтандыру қызметтерінің отандық рыногының сенiмділік, бәсекеге қабілеттілiк және тиiмділік деңгейiн арттыру;
халықтың сақтандыру мәдениетін арттыру бойынша шаралар кешенiн жүзеге асыру.
Бұл Бағдарламаның мақсаттарына қол жеткiзу мынадай мiндеттердi шешудi көздейдi:
сақтандырудың ұзақ мерзiмдi және жинақтаушы түрлерiн дамытуды ынталандыру жолымен азаматтардың әлеуметтiк қорғалу деңгейiн арттыру;
мiндеттi сақтандыру саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және мiндеттi сақтандыру жүйесінің тиiмділігін арттыру;
сақтандыру мақсаттарын, сақтандыру заңдарын, сақтандыру саласында жүргiзіліп жатқан реформаларды насихаттау және түсiндiру жөнiндегi жұмыстарды күшейту, сақтандыру қызметтерін тұтынушылардың құқығын қорғауға және халықтың сақтандыру мәдениеті деңгейiн арттыруға бағытталған өзге де шараларды жүзеге асыру;
сақтандыру iсін ақпараттандыру және автоматтандыру саласында жаңа технологияларды енгiзуге жәрдемдесу;
қаржы рыногын бiрыңғай қадағалауға көшудi есепке ала отырып, сақтандыру қызметін қадағалау және реттеу жүйесін ұйымдастыру;
сақтандыру саласындағы мамандарды даярлау және олардың білiктілігін арттыру;
қазiргі заманғы үрдiстердi және рынок дамуының сұраныстарын ескере отырып, сақтандыру және сақтандыру қызметi мәселелерi бойынша жаңа нормативтік құқықтық актiлердi әзiрлеу және бұрын қабылданғандарды жетiлдiру;
сақтандыру рыногының толыққанды инфрақұрылымын қалыптастыру, оған қатысушылар шеңберi мен олардың қызмет ету саласын неғұрлым нақты айқындау;
сақтандыру операциялары мен сақтандыру қызметіне салық салу режимiн жетiлдiру жөніндегі шараларды әзiрлеу және iске асыру.
Бағалы қағаздар рыногы

В целях совершенствования рынка ценных бумаг предполагается принятие Программы развития рынка ценных бумаг Республики Казахстан на 2005-2007 годы, которая будет включать в себя следующие направления:
В отношении инвесторов:
внести изменения и дополнения в налоговое законодательство, с целью оптимизации налогообложения инвесторов на финансовом рынке с учетом международной практики, в том числе исключения двойного налогообложения инвестиционных фондов и их вкладчиков (акционеров);
в целях реализации  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года N 576 "Об инвестиционных фондах" разработать и утвердить подзаконные нормативные правовые акты;
реализовать меры по стимулированию предоставления страховыми организациями пенсионных аннуитетов;
совершенствовать систему защиты прав и интересов инвесторов, в том числе вкладчиков/получателей пенсионных накоплений/выплат;
разработать изменения в законодательные акты, определяющие понятие инсайдерских сделок и соответствующую систему защиты прав инвесторов на финансовом рынке;
внести изменения в административно-процессуальный и уголовный кодексы в части совершенствования системы защиты прав участников финансового рынка.
В отношении эмитентов ценных бумаг:
усовершенствовать порядок раскрытия перед инвесторами и другими заинтересованными лицами информации о деятельности организаций-эмитентов ценных бумаг, а также других участников рынка ценных бумаг;
обеспечить представление отчетности эмитентов ценных бумаг в электронной форме и ее централизованное раскрытие перед инвесторами и другими заинтересованными лицами;
оптимизировать порядок государственной регистрации акционерных обществ в качестве юридических лиц;
обязать "голубые фишки" второго эшелона провести мероприятия по включению своих акций в официальный список АО "Казахстанская фондовая биржа".
В отношении инфраструктуры рынка ценных бумаг:
пересмотреть с целью оптимизации требования к капитализации и организационно-правовой форме лицензиатов рынка ценных бумаг;
установить требования к системе резервного копирования и хранения информации организаторами торгов, регистраторами и номинальными держателями ценных бумаг;
разработать совместно с саморегулируемыми организациями требования к программно-техническому обеспечению и сертификации программного обеспечения лицензиатов рынка ценных бумаг;
рассмотреть возможность использования электронных документов и электронной подписи при представлении отчетности лицензиатами рынка ценных бумаг;
осуществить анализ и снять барьеры, препятствующие развитию трансфер-агентов на рынке ценных бумаг;
установить обязательное страхование отдельных рисков лицензиатов рынка ценных бумаг.
Для развития рынка ценных бумаг целесообразно разработать прогнозную схему выпусков государственных ценных бумаг Министерства финансов Республики Казахстан на среднесрочный период, которая, в свою очередь, будет содержать разработки по согласованной системе процентных ставок на планируемый период, построенной исходя из прогнозов инфляции, по примерному графику эмиссии на весь планируемый период, построенному исходя из прогнозной динамики дефицита бюджета и с учетом погашения по еврооблигациям и по оценке затрат на обслуживание.
Будут создаваться условия для развития и реализации потенциала структурных форм финансирования, таких как проектное финансирование и секъюритизация, для развития способов финансирования, предлагающих уступку прав требования и финансирование под обособленные риски, будет подготовлен законопроект "О секъюритизации"
Накопительная пенсионная система
Для дальнейшего совершенствования накопительной пенсионной системы планируется работа по следующим направлениям:
усовершенствовать систему информирования вкладчиков/получателей пенсионных взносов/выплат о размере пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах (на ежегодной основе, при переводах пенсионных накоплений и назначении пенсионных выплат), установив обязанность накопительных пенсионных фондов предоставлять вкладчикам/получателям сведения о фактически внесенных обязательных пенсионных взносах с корректировкой на инфляцию.
Данная мера обеспечит возможность принятия объективного решения вкладчиками/получателями по требованию восстановления потери инвестиционного дохода накопительным пенсионным фондом, управляющим пенсионными активами либо кастодианом в установленном порядке;
обеспечить своевременное перечисление агентами пенсионных взносов и исключить их влияние на выбор накопительных пенсионных фондов работниками путем развития системы "один вкладчик - один фонд", исключения обязательного представления вкладчиками пенсионных договоров агентам и возложения на Государственный центр по выплате пенсии ответственности по адресному направлению в накопительные пенсионные фонды поступивших от агентов пенсионных взносов;
принять меры по обеспечению установленной законодательством Республики Казахстан государственной гарантии о сохранности обязательных пенсионных взносов. Для этого осуществлять прогнозирование и планирование в Государственном бюджете размеров возмещения государством обязательных пенсионных взносов.

Бағалы қағаздар рыногын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасында бағалы қағаздар рыногын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын қабылдау көзделуде, бұл бағдарлама мынадай бағыттарды қамтиды:
Инвесторларға қатысты:
халықаралық практиканы ескере отырып, қаржы рыногындағы инвесторларға салық салуды оңтайландыру, соның ішiнде инвестициялық қорлар мен олардың салымшыларына (акционерлерге) қосарлы салық салуды болдырмау мақсатында салық заңнамасына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу;
"Инвестициялық қорлар туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi N 576  Заңын iске асыру мақсатында заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу және бекiту;
сақтандыру ұйымдарының зейнеткерлiк аннуитеттердi беруiн ынталандыру жөніндегі шараларды iске асыру;
инвесторлардың, соның ішінде зейнетақы жинақтары/төлемдерi салымшыларының/алушыларының құқықтары мен мүддесiн қорғау жүйесін жетілдiру;
инсайдерлiк мәмілелер ұғымын айқындайтын заң актiлерiне өзгерiстер және қаржы рыногына инвесторлардың құқығын қорғаудың тиiсті жүйесiн әзiрлеу;
әкiмшілік-процессуалдық және қылмыстық кодекстерге қаржы рыногына қатысушылардың құқығын қорғау жүйесiн жетiлдiру бөлігінде өзгерiстер енгізу.
Бағалы қағаздар эмитенттеріне қатысты:
инвесторлар және басқа да мүдделi тұлғалар алдында бағалы қағаздар эмитентi ұйымдарының, сондай-ақ бағалы қағаздар рыногына басқа да қатысушылардың қызметi туралы ақпаратты ашу тәртiбiн жетілдiру;
бағалы қағаздар эмитенттерiн есептілiкті электронды нысанда беруiн және оны инвесторлар мен басқа да мүдделi тұлғалар алдында орталықтандырылған түрде ашуды қамтамасыз ету;
акционерлiк қоғамдардың заңды тұлғалар ретінде мемлекеттік тiркелу тәртiбін оңтайландыру;
екiншi эшелондағы "көк фишкаларды" өз акцияларын "Қазақстан қор биржасы" АҚ-тың ресми тiзiмiне енгiзуге мiндеттеу.
Бағалы қағаздар рыногының инфрақұрылымына қатысты:
бағалы қағаздар рыногының лицензиаттарын капиталдандыруға және олардың ұйымдық-құқықтық нысандарына қойылатын талаптарды оңтайландыру мақсатында қайта қарау;
сауда ұйымдастырушыларының, тiркеушiлердiң және бағалы қағаздарды нақтылы ұстаушылардың ақпараттың резервтiк көшiрмесін алуы мен оны сақтау жүйесiне қойылатын талаптарды белгiлеу;
өзiн өзi реттейтiн ұйымдармен бiрлесiп бағалы қағаздар рыногының лицензиаттарын бағдарламалық қамтамасыз етудi бағдарламалық-техникалық қамтамасыз етуге және сертификаттауға қойылатын талаптарды әзiрлеу;
бағалы қағаздар рыногы лицензиаттарының есептілік беру кезiнде электрондық құжаттар мен электрондық қолтаңбаны қолдану мүмкіндiгiн қарастыру;
талдауды жүзеге асыру және бағалы қағаздар рыногындағы трансфер-агенттердiң дамуына тосқауыл болатын кедергілердi алып тастау;
бағалы қағаздар рыногы лицензиаттарының жекелеген тәуекелдерiн мiндеттi сақтандыруын белгілеу.
Бағалы қағаздар рыногын дамыту үшiн өз кезегінде жоспарланып отырған кезеңге инфляция болжамдарына негізделе отырып құрылған пайыздық ставкалардың келiсiлген жүйе бойынша жасалған әзiрлемелердi қамтитын барлық жоспарланып отырған кезеңге бюджет тапшылығының болжамды серпiнiне негiзделе отырып, эмиссиялардың болжамды кестесi бойынша және сурооблигациялар бойынша қызмет көрсетуге арналған шығындарды бағалау бойынша өтеудi ескере отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң мемлекеттік бағалы қағаздарын шығарудың орта мерзiмдi кезеңге арналған болжамды схемасын әзiрлеген жөн.
Талап ету құқықтары мен қаржыландыруды оқшауланған тәуекелдерге берудi ұсынатын қаржыландыру тәсiлдерiн дамыту үшiн қаржыландырудың жобалық қаржыландыру және секъюритилендiру сияқты құрылымдық нысандарының әлеуетiн дамыту және iске асыру үшiн жағдайлар жасалады, "Секъюритилендiру туралы" заң жобасы әзiрленедi.
Жинақтаушы зейнетақы жүйесi
Жинақтаушы зейнетақы жүйесiн одан әрi жетiлдiру үшiн мынадай бағыттар бойынша жұмыс жоспарлануда:
жинақтаушы зейнетақы қорларының салымшыларға/алушыларға нақты енгiзiлген мiндеттi зейнетақы жарналары туралы инфляцияға түзетiлген мәлiметтердi беру мiндеттерiн белгілей отырып, зейнетақы жарналарын/төлемдерiн салымшыларға/алушыларға жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының мөлшерi туралы (жыл сайынғы негiзде, зейнетақы жинақтарын аудару және зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде) хабардар ету жүйесiн жетілдiру.
Бұл шара салымшылардың/алушылардың зейнетақы активтерін басқарушы зейнетақы қорының немесе кастодианның белгіленген тәртiппен инвестициялық кiрiстiң шығындарын қалпына келтiру талабы бойынша объективтi шешiм қабылдау мүмкiндігін қамтамасыз етедi;
"бip салымшы - бiр қор" жүйесiн дамыту, салымшылардың агенттерге зейнетақы шарттарын мiндетті түрде ұсынуын алып тастау және жинақтаушы зейнетақы қорларына агенттерден түскен зейнетақы жарналарын атаулы жiберу жөнiндегi жауапкершiлiктi Зейнетақы төлемдерi жөнiндегi мемлекеттік орталыққа жүктеу жолымен зейнетақы жарналарын агенттердiң уақтылы аударуын және қызметкерлердiң жинақтаушы зейнетақы қорларын таңдауына олардың ықпал етуiн болдырмауды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген міндетті зейнетақы жарналарының сақталуы бойынша мемлекеттiк кепiлдiктi қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қабылдау. Бұл үшiн мемлекеттің міндетті зейнетақы жарналарын қайтару мөлшерлерiн Мемлекеттiк бюджетте болжауды және жоспарлауды жүзеге асыру.

5.2. Фискальная политика
5.2.1. Налоговая политика
В целях реализации  Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы и дальнейшего совершенствования налогового администрирования основными направлениями налоговой политики предполагается:
налоговое стимулирование высокотехнологических и экспортоориентированных производств;
стимулирование развития производств по глубокой переработке отечественного сырья;
дальнейшее совершенствование и развитие процессов налогового администрирования с помощью методов дистанционного и информационного сервиса для налогоплательщиков; развитие способов и методов анализа и камеральности налоговой отчетности; интегрирование информационных услуг, совершенствование и повышение эффективности информационного взаимодействия с государственными органами.
5.2.2. Бюджетная политика
Бюджетная политика, как важнейшая составляющая экономической политики государства, будет формироваться в условиях нового бюджетного законодательства в связи с принятием в 2004 году  Бюджетного кодекса .
Бюджетная политика будет строиться в соответствии с приоритетами, определенными в долгосрочных и среднесрочных стратегических и программных документах, утвержденных Главой государства и Правительством Республики Казахстан.
Основными целями бюджетной политики в среднесрочной перспективе станут поддержание устойчивого экономического развития, улучшение благосостояния граждан, повышение качества планирования и исполнения бюджета, а также эффективности государственных расходов.
Достижению целей бюджетной политики в среднесрочном периоде будет способствовать решение следующих задач:
организация бюджетного процесса в соответствии с  Бюджетным кодексом ;
обеспечение макроэкономической стабильности и снижение доли теневой экономики;
снижение зависимости бюджетной системы от внешнеэкономической конъюнктуры;
совершенствование системы среднесрочного бюджетного планирования;
повышение качества планирования и исполнения бюджетов;
совершенствование программно-целевого метода планирования бюджета;
повышение эффективности и результативности государственных расходов;
совершенствование межбюджетных отношений;
совершенствование системы управления государственной собственностью;
сокращение государственного долга по отношению к ВВП, оптимизация его структуры, постепенное сокращение дефицита государственного бюджета.
Реализация норм  Бюджетного кодекса с 2005 года обеспечит переход на качественно новый уровень управления расходами бюджета, предусматривающий повышение эффективности расходования средств; достижение большей прозрачности бюджетных расходов; усиление роли государственного финансового контроля за целевым использованием бюджетных средств; упорядочение процесса подготовки, рассмотрения, отбора инвестиционных проектов, в том числе реализуемых за счет бюджетных средств; усиление самостоятельности каждого уровня управления в распределении бюджетных ресурсов; дальнейшее совершенствование механизма государственных закупок.
Будут продолжены работы по приведению норм нормативных правовых актов нормам  Бюджетного кодекса и разработка нормативных правовых актов, направленных на реализацию  Бюджетного кодекса .
Важная роль в достижении макроэкономической стабильности будет принадлежать фискальной политике. Фискальная политика должна быть ориентирована на среднесрочную перспективу, отражать приоритеты в соответствии со среднесрочной и долгосрочной стратегией государства, обеспечивать предсказуемость условий формирования бюджетов всех уровней, преемственность бюджетного процесса и повышение бюджетной дисциплины.
В целях совершенствования системы среднесрочного бюджетного планирования предусматривается ежегодная разработка на всех уровнях бюджетной системы фискальной политики на предстоящий трехлетний период.
Среднесрочная фискальная политика - это документ, определяющий налогово-бюджетную политику на предстоящий трехлетний период с учетом основных направлений социально-экономического развития страны, проводимой денежно-кредитной, инвестиционной и валютной политики.
В предстоящем периоде приоритетными направлениями расходования средств бюджета будут реформирование и развитие здравоохранения, развитие образования, дальнейшее углубление социальных реформ, индустриально-инновационное развитие, развитие аграрного сектора и инфраструктуры, реализация новой жилищной политики, развитие города Астана.
Согласно  Бюджетному кодексу , при планировании и исполнении бюджета будут использоваться натуральные нормы - минимальные натуральные показатели потребления необходимых материальных и нематериальных благ. Отказ от практики применения усредненного норматива текущих затрат на одного работника по группам государственных органов и переход к планированию расходов бюджета на основе натуральных норм позволит повысить качество планирования бюджета.
В целях совершенствования программно-целевого метода планирования бюджета особое внимание должно быть уделено оценке эффективности и результативности реализации государственных, отраслевых (секторальных) программ.
Решение о целесообразности дальнейшей реализации программы будет основываться на выполнении плана мероприятий государственных программ; анализе эффективности использования материальных, трудовых и финансовых ресурсов; оценке влияния реализации государственной программы на социально-экономическое развитие страны.
Политика межбюджетных отношений будет направлена на обеспечение их прозрачности и стабильности, а также усиление самостоятельности каждого уровня управления.
В Бюджетном кодексе за каждым уровнем государственного управления в целях реализации их полномочий закреплены стабильные доходные источники.
Исходя из Концепции разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений в  Бюджетном кодексе , закреплено распределение расходов между уровнями бюджетов.
Для обеспечения системности в распределении расходных полномочий в законодательных актах, которыми предусматривается выполнение определенных государственных функций, будет определяться компетенция государственных органов по уровням управления с последующим закреплением за ними расходных полномочий.
Обеспечение финансовыми средствами сельского уровня государственного управления будет осуществлено путем определения аппарата сельского акима администратором бюджетных программ районного бюджета со счетом в органах казначейства.
Принятие вышестоящими органами решений, устанавливающих дополнительную нагрузку на нижестоящие бюджеты, должны приниматься при условии соответствующего их финансового обеспечения.
С 2005 года будет осуществлен переход к закреплению размеров официальных трансфертов общего характера на трехлетний период.
В предстоящем периоде будет осуществлен комплекс мер, направленных на совершенствование системы управления государственной собственностью. Предполагается оптимизация структуры государственной собственности, исходя из интересов и задач государства в отношении определенных отраслей и конкретных предприятий.
С 2005 года вводится новый механизм перечисления средств в Национальный фонд, согласно которому средства, в основном являющиеся источниками формирования Национального фонда, будут перечисляться, как официальные трансферты непосредственно из республиканского и местных бюджетов.
В целях снижения зависимости объема государственных доходов и расходов от резких и непредсказуемых скачков мировых цен на природные ресурсы предусматривается дальнейшее совершенствование механизма взаимоотношений между государственным бюджетом и Национальным фондом.
Будут приняты меры по своевременности и эффективности проведения процедур государственных закупок.
Политика управления государственным заимствованием и долгом в среднесрочном периоде будет способствовать сохранению государственного долга на безопасном уровне и направлена на оптимизацию его структуры и повышение устойчивости бюджета.

5.2. Фискалдық саясат 5.2.1. Салық саясаты
Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған  стратегиясын іске асыру және салықтық әкiмшілендiрудi одан әрi жетiлдiру мақсатында салық саясатының негiзгi бағыттары болып мыналар көзделедi:
жоғары технологиялық және экспортқа бағдарланған өндiрiстердi салықтық ынталандыру;
отандық шикiзатты терең өңдеу жөнiндегi өндiрiстердi дамытуды ынталандыру;
салық төлеушілер үшiн қашықтық және ақпараттық сервис әдiстерiнiң көмегiмен салықтық әкімшілендiру процесстерiн одан әрi жетiлдiру және дамыту; салықтық есептілiктiң талдау және камералтдығы тәсiлдерi мен әдiстерiн дамыту; ақпараттық қызметтердi бiрiктiру, мемлекеттiк органдармен ақпараттық өзара iс-қимылдың тиiмділiгін жетілдiру және арттыру.
5.2.2. Бюджет саясаты
Бюджет саясаты мемлекеттiң экономикалық саясатының аса маңызды құрамы ретiнде 2004 жылы Бюджет кодексінiң қабылдануына байланысты жаңа бюджеттiк заңнамалар жағдайларында қалыптасатын болады.
Бюджет саясаты Мемлекет басшысы және Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен ұзақ мерзiмдi және орта мерзiмдi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарда айқындалған басымдықтарға сәйкес құрылатын болады.
Орта мерзiмдi перспективада бюджет саясатының негiзгі мақсаттары тұрақты экономикалық дамуды қолдау, азаматтардың әл-ауқатын жақсарту, бюджеттi жоспарлау және атқару сапасын, сондай-ақ мемлекеттiк шығыстардың тиімділігін арттыру болады.
Орта мерзiмдi кезеңде бюджет саясатының мақсаттарына қол жеткiзу үшiн мынадай мiндеттердi шешуге ықпал ететiн болады:
бюджет процесiн Бюджет  кодексiне сәйкес ұйымдастыру;
макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету және көлеңкелi экономиканың үлесiн азайту;
бюджет жүйесiнiң сыртқы экономикалық конъюнктураға тәуелділiгiн азайту;
орта мерзiмдi бюджеттiк жоспарлау жүйесiн жетілдiру;
бюджеттердi жоспарлау және атқару сапасын арттыру;
бюджетті жоспарлаудың бағдарламалық-мақсатты әдiсін жетілдiру;
мемлекеттiк шығыстардың тиiмділігін және нәтижелілігін арттыру;
бюджетаралық қатынастарды жетілдіру;
мемлекеттiк меншiктi басқару жүйесiн жетілдiру;
ЖIӨ-ге қатысты мемлекеттiк борышты қысқарту, оның құрылымын оңтайландыру, мемлекеттiк бюджет тапшылығын бiртiндеп қысқарту.
2005 жылдан бастап Бюджет кодексiнің нормаларын iске асыру қаражаттарды жұмсаудың тиiмдiлiгiн арттыруды; бюджет шығыстарының үлкен айқындылығына қол жеткiзудi; бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын мемлекеттiк қаржылық бақылаудың рөлiн күшейтудi; инвестициялық жобаларды, оның iшiнде бюджет қаражатының есебiнен iске асырылатындарды дайындау, қарау, iрiктеу процесiн ретке келтiрудi; әрбiр басқару деңгейiнiң бюджет ресурстарын бөлудегi дербестен күшейтудi;
мемлекеттік сатып алу тетігiн одан әрi жетiлдiрудi көздейтін бюджет шығыстарын басқарудың сапалы жаңа деңгейiне көшудi қамтамасыз етедi.
Нормативтiк құқықтық актілердің нормаларын Бюджет кодексінің нормаларына келтiру және Бюджет кодексін iске асыруға бағытталған нормативтiк құқықтық актілердi әзiрлеу жөнiндегi жұмыстар жалғастырылатын болады.
Макроэкономикалық тұрақтылыққа қол жеткiзуде фискалдық саясат маңызды рөлге ие болады. Фискалдық саясат орта мерзiмдi перспективаға бағдарланған болуы, мемлекеттің орта мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi стратегиясына сәйкес басымдықтарды көрсетуi, барлық бюджет деңгейлерін қалыптастыру шарттарының болжамдылығын, бюджет процесінiң сабақтастығын және бюджеттік тәртіптi арттыруды қамтамасыз етуi тиiс.
Орта мерзiмдi бюджеттiк жоспарлау жүйесін жетiлдiру мақсатында бюджет жүйесінің барлық деңгейлерiнде жыл сайын алдағы үш жылдық кезеңге арналған фискалдық саясатты әзiрлеу көзделуде.
Орта мерзiмдi фискалдық саясат - елдің әлеуметтiк-экономикалық дамуының, жүргiзіліп жатқан ақша-кредит саясатының, инвестициялық және валюталық саясаттың негізгi бағыттарын ескере отырып жасалған, алдағы үш жылдық кезеңге арналған салық-бюджет саясатын айқындайтын құжат болып табылады.
Алдағы кезеңде денсаулық сақтауды реформалау мен дамыту, білiм берудi дамыту, әлеуметтік реформаларды одан әрi тереңдету, индустриялық-инновациялық даму, аграрлық секторды және инфрақұрылымды дамыту, жаңа тұрғын үй саясатын iске асыру Астана қаласын дамыту бюджет қаражатын жұмсаудың басым бағыттары болып табылады.
Бюджет кодексiне сәйкес бюджетті жоспарлау және атқару кезiнде нақты нормалар - қажетті материалдық және материалдық емес игiлiктердi тұтынудың ең төменгі заттай көрсеткіштерi қолданылатын болады. Мемлекеттік органдардың топтары бойынша бiр жұмыскерге жұмсалатын ағымдағы шығындардың орта есеппен алынған нормативтерiн қолданудан бас тарту және бюджет шығыстарын нақты нормалар негiзінде жоспарлауға көшу бюджеттi жоспарлау сапасын арттыруға мүмкiндiк бередi.
Бюджеттi жоспарлаудың бағдарламалық-мақсатты әдiсiн жетілдiру мақсатында мемлекеттік, салалық (секторалдық) бағдарламаларды iске асырудың тиiмдiлiгi мен нәтижелілiгiн бағалауға ерекше көңіл бөлiнуi тиiс.
Бағдарламаны одан әрi iске асырудың орындылығы туралы шешім мемлекеттiк бағдарламалардың iс-шаралар жоспарының орындалуына; материалдық, еңбек және қаржы ресурстарын пайдалану тиiмділігін талдауға; елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуына мемлекеттiк бағдарламаны iске асырудың әсерiн бағалауға негiзделетiн болады.
Бюджетаралық қатынастар саясаты олардың ашықтығы мен тұрақтылығын қамтамасыз етуге, сондай-ақ әрбiр басқару деңгейінің дербестiгін күшейтуге бағытталатын болады.
Мемлекеттік басқарудың әрбiр деңгейінің өкілеттiктерін iске асыру мақсатында Бюджет кодексiнде олардың әрқайсына тұрақты кiрiс көздерi бекітіліп берiлдi.
Мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкілеттіктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетілдіру тұжырымдамасына негiзделе отырып, Бюджет кодексiнде шығыстарды бюджет деңгейлерi арасында бөлу бекітілген.
Белгілі бiр мемлекеттiк функцияларды орындау көзделген заң актілерiнде шығыстық өкілеттіктердi бөлудегi жүйелілiктi қамтамасыз ету үшін мемлекеттік органдардың құзыреті кейіннен оларға шығыстық өкілеттiктердi бекiте отырып, басқару деңгейлерi бойынша айқындалатын болады.
Мемлекеттiк басқарудың ауылдық деңгейiн қаржы қаражатымен қамтамасыз ету ауылдық әкiм аппаратын аудандық бюджеттiң бюджеттік бағдарламаларының қазынашылық органдарында шоты бар әкiмшiсi ретiнде айқындау жолымен жүзеге асырылады.
Жоғары тұрған органдардың төменгi бюджеттерге қосымша жүктеме белгiлейтiн шешiмдердi қабылдауы оларды тиiсті қаржылық қамтамасыз ету жағдайында қабылдануы тиiс.
2005 жылдан бастап жалпы сипаттағы ресми трансферттердi үш жылдық кезеңге бекiтуге көшу жүзеге асырылады.
Алдағы кезеңде мемлекеттік меншiкте басқару жүйесiн жетілдіруге бағытталған шаралар кешенi жүзеге асырылатын болады. Мемлекеттiң белгілі бiр салалар мен нақты кәсiпорындарға қатысты мүдделерi мен мiндеттерiне негiзделе отырып, мемлекеттік меншiк құрылымын оңтайландыру көзделуде.
2005 жылдан бастап Ұлттық қорға қаражат аударудың жаңа тетігі енгізіледi, оған сәйкес негiзiнен Ұлттық қорды қалыптастыру көзi болып табылатын қаражат ресми трансферттер сияқты тікелей республикалық және жергілiктi бюджеттерден аударылатын болады.
Мемлекеттiк кiрiстер мен шығыстар көлемдерінiң табиғи ресурстарға әлемдiк бағалардың күрт әрi күтпеген өсуiне тәуелділiгін азайту мақсатында мемлекеттік бюджет пен Ұлттық қор арасындағы өзара қатынастар тетiгiн одан әрi жетілдіру ұйғарылып отыр.
Ұлттық қордың активтерiн тиiмдi басқаруға бағытталған саясат жүргiзілетiн болады.
Мемлекеттік сатып алу рәсiмдерiнiң дер кезiнде жүргiзiлуi мен олардың тиiмдiлігі жөнiндегi шаралар қабылданатын болады.
Орта мерзiмдi кезеңде мемлекеттік қарыз алуды және борышты басқару саясаты мемлекеттiк борышты қауiпсiз деңгейде сақтауға ықпал ететiн болады және оның құрылымын оңтайландыру мен бюджет тұрақтылығын арттыруға бағытталады.

5.2.3. Политика в области управления государственным и гарантированным государством заимствованием и долгом
Политика Правительства Республики Казахстан в сфере государственного и гарантированного государством заимствования и долга в 2005-2007 годах будет реализовываться в двух основных направлениях:
поступательное сокращение размера правительственного долга в процентном отношении к ВВП. Это будет достигнуто в результате постепенного сокращения размера дефицита республиканского бюджета в процентном отношении к ВВП и, соответственно, его финансирования;
постепенное снижение доли внешнего долга в структуре правительственного долга путем сокращения доли финансирования дефицита республиканского бюджета за счет внешних займов в общей структуре финансирования дефицита республиканского бюджета.
В рамках проводимой политики Правительства Республики Казахстан в сфере государственного и гарантированного государством заимствования и долга предполагается решение следующих задач (по направлениям):
Параметры дефицита бюджета и долга:
определение оптимального размера правительственного долга в рамках политики по сбережению;
определение параметров дефицита республиканского бюджета, исходя из размера правительственного долга в процентном отношении к ВВП и достижение сбалансированности бюджета в среднесрочной перспективе.
Внутреннее заимствование:
составление на среднесрочный период примерной схемы эмиссии государственных ценных бумаг в разбивке по годам и видам бумаг;
применение различных инструментов заимствования в зависимости от сроков привлечения внутренних займов;
минимизация процентных рисков путем установления оптимального соотношения в общем объеме заимствования между индексированными и купонными обязательствами, в зависимости от ситуации на рынке;
снижение риска неисполнения обязательств и сглаживание пиков выплат по погашению внутреннего правительственного долга в кратко- и среднесрочной перспективе путем выпуска преимущественно среднесрочных и долгосрочных обязательств.
Внешнее заимствование:
привлечение внешних займов на финансирование инвестиционных проектов, направленных на решение стратегически важных вопросов развития Республики Казахстан, в соответствии со  Стратегией развития Казахстана до 2030 года, Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2010 года, Программами Правительства Республики Казахстан, Среднесрочным планом социально-экономического развития Республики Казахстан, страновыми программами международных финансовых организаций - доноров на соответствующий среднесрочный период;
подготовка новых инвестиционных проектов, финансируемых за счет внешних займов в приоритетных отраслях экономики, в том числе:
- сельском, водном и лесном хозяйствах;
- дорожной отрасли;
- развитие производственной инфраструктуры;
дальнейшее развитие столицы;
усиление требований к отбору новых проектов и осуществление Банком Развития Казахстана банковской экспертизы инвестиционных проектов, предлагаемых к финансированию на возвратной основе;
эффективное использование заемных средств, заключающееся в улучшении качества подготовки и экспертизы проектов, включаемых в перечень республиканских инвестиционных проектов;
привлечение внешних займов на финансирование инвестиционных проектов с условием смягчения донорами ограничений по процедурам закупок с одновременным увеличением доли софинансирования Правительством;
диверсификация портфеля внешних займов Правительства по валютам займов с целью снижения негативных последствий в случае изменения обменного курса тенге.
Погашение и обслуживание долга:
активное управление правительственным долгом путем досрочного погашения наиболее дорогих в обслуживании правительственных займов;
принятие местными исполнительными органами активных мер по погашению просроченных долговых обязательств и скорейшему разрешению проблемы неурегулированных долговых обязательств;
прогнозирование фискальных рисков - изменения обменного курса тенге к доллару США, кросс-курсов иностранных валют, процентных ставок, конъюнктуры мировых цен по снижению последствий их наступления.

5.2.3. Мемлекеттік борышты және мемлекет кепiлдiк
берген қарыз алуды басқару саласындағы саясат
Қазақстан Республикасы Үкiметінің мемлекеттік және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш саласындағы саясаты 2005-2007 жылдары мыналар екi негізгi бағытта iске асырылатын болады:
ЖIӨ-ге пайыздық қатынаста үкiметi борыштың мөлшерiн дәйекті қысқарту. Бұған ЖІӨ-ге пайыздық қатынастағы республикалық бюджет тапшылығының мөлшерiн бiртiндеп және тиiсiнше оны қаржыландыруды қысқарту нәтижесiнде қол жеткiзілетiн болады;
республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландырудың жалпы құрылымында сыртқы қарыздардың есебiнен республикалық бюджеттiң тапшылығын қаржыландыру үлесiн қысқарту жолымен үкiметтік борыш құрылымында сыртқы борыштың үлесiн бiртiндеп азайту.
Қазақстан Республикасының Үкіметi жүргiзетiн мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш саласындағы саясат шеңберiнде мынадай мәселелердi (бағыттар бойынша) шешу ұйғарылады:
Бюджет тапшылығы мен борыш өлшемдерi:
жинақтау жөнiндегi саясат шеңберiнде үкiметтік борыштың ұтымды мөлшерiн анықтау;
ЖІӨ-ге пайыздық қатынастағы үкiметтік борыштың мөлшерiне негiзделе отырып, республикалық бюджет тапшылығының өлшемдерін айқындау және орта мерзiмдi перспективада бюджет теңгерімділігіне қол жеткiзу;
Iшкi қарыз алу:
жылдар мен қағаз түрлерi - бойынша бөлiсте мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының орта мерзiмдi кезеңге арналған болжамды схемасын жасау;
iшкi қарыздарды тарту мерзiмдерiне қарай қарыз алудың түрлi құралдарын пайдалану;
рыноктағы ахуалға қарай қарыз алудың жалпы көлемiндегi индекстелген және купондық мiндеттемелер арасында оңтайлы ара қатынасты белгілеу жолымен пайыздық тәуекелдердi азайту;
мiндеттемелердiң орындалмау тәуекелiн азайту және негізiнен орта мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi мiндеттемелердi шығару жолымен қысқа және орта мерзiмдi перспективада үкiметтiң iшкi борышын өтеу жөнiндегi төлемдердiң ең жоғары шегiн төмендету.
Сыртқы қарыз aлу:
Қазақстанның 2030 жылға дейiнгі даму  стратегиясына , Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейiнгi стратегиялық даму жоспарына, Қазақстан Республикасы Үкiметінiң бағдарламасына, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарына, тиiсті орта мерзiмдi кезеңге арналған донор - халықаралық қаржы ұйымдарының елдiк бағдарламаларына сәйкес, Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық маңызды мәселелерін шешуге бағытталған инвестициялық жобаларды қаржыландыруға сыртқы қарыздарды тарту;
экономиканың басым салаларында сыртқы қарыздар есебiнен қаржыландырылатын жаңа инвестициялық жобаларды дайындау, оның iшiнде:
ауыл, су және орман шаруашылықтарында;
жол саласында;
өндiрiстік инфрақұрылымды дамыту;
астананы одан әрi дамыту;
жаңа жобаларды iрiктеуге қойылатын талаптарды күшейту және Қазақстанның Даму Банкiнiң өтемдiк негiзде қаржыландыруға ұсынылатын инвестициялық жобалардың банктiк сараптамасын жүзеге асыруы;
республикалық инвестициялық жобалар тiзбесiне енгiзiлетiн жобалардың дайындалу сапасы мен сараптамасын жақсартатын қарыз қаражатын тиiмдi пайдалану;
Yкiметтiң бiрлесіп қаржыландыру үлесiн бiр мезгiлде ұлғайта отырып, донорлардың сатып алу рәсiмдерi бойынша шектеулердi жұмсарту шартымен инвестициялық жобаларды қаржыландыруға сыртқы қарыздарды тарту;
теңгенiң айырбас бағамы өзгерген жағдайда терiс салдарды азайту мақсатында қарыздардың валюталары жөнiндегі Үкiметтің сыртқы қарыздарының портфелiн әртараптандыру.
Борышты өтеу және оған қызмет көрсету:
неғұрлым қымбат қызмет көрсетiлетін үкiметтік қарыздарды мерзімiнен бұрын өтеу жолымен үкiметтік борышты белсендi басқару;
жергілiктi атқарушы органдардың мерзімi өткен борыш міндеттемелерiн өтеу және реттелмеген борыш міндеттемелерi проблемаларын жедел шешу жөнiнде белсендi шаралар қабылдауы;
фискалдық тәуекелдердiң - АҚШ долларына қатысты теңге бағамының өзгеруiн, шетелдiк валюталардың кросс бағамдарының, пайыздық ставкалардың, әлемдiк бағалар конъюнктурасының болу салдарларын төмендету бойынша оларды болжамдау.

5.3. Управление государственным имуществом и приватизация
В ближайшие годы государственная политика в области управления государственной собственностью будет направлена на дальнейшее повышение эффективности управления государственным имуществом с целью регулирования развития стратегически важных отраслей экономики путем совершенствования системы контроля за целевым и эффективным использованием государственной собственности, а также улучшения системы учета государственного имущества.
Приоритетными задачами в области управления государственной собственностью являются:
увеличение доходов государственного бюджета за счет неналоговых поступлений от использования государственного имущества;
улучшение финансово-экономических показателей государственных предприятий и юридических лиц с участием государства;
усиление государственного контроля над предприятиями, осуществляющими деятельность в стратегических отраслях экономики, создание и выведение на мировые рынки крупных системообразующих компаний;
оптимизация структуры (состава) государственной собственности, исходя из интересов и задач государства в отношении определенных отраслей и конкретных предприятий.
В 2005-2007 годах будет активизирована работа по созданию единой базы данных финансовых показателей государственных предприятий, акционерных обществ (товариществ) с государственным участием: как по республиканской, так и по коммунальной собственности. Определение четкого порядка взаимодействия между органами по учету государственного имущества республиканской и коммунальной собственности, уполномоченными на ведение Реестра государственных предприятий, юридических лиц с участием государства в уставном капитале, позволит обеспечить систематический мониторинг результатов финансово-хозяйственной деятельности государственных предприятий, акционерных обществ (товариществ), пакеты акций (доли участия) которых находятся в государственной собственности, в целях повышения эффективности их деятельности, а также для полного и достоверного учета всех объектов государственной собственности.
С целью выработки экономически обоснованной дивидендной политики будет продолжена работа по анализу и контролю выполнения планов финансово-хозяйственной деятельности, планированию и реализации инвестиционных программ государственных предприятий и акционерных обществ, контрольный пакет акций которых принадлежит государству.
Будет усовершенствован механизм администрирования и контроля за своевременностью и полнотой начисления и перечисления неналоговых поступлений от использования объектов государственной собственности (дивидендов на государственный пакет акций, части чистого дохода государственных предприятий, доходов от аренды).
В предстоящем периоде совместно с заинтересованными государственными органами будет продолжена инвентаризация объектов государственной собственности с целью выявления неиспользуемого либо используемого не по назначению, а также безхозяйного имущества. В зависимости от интересов государства эти неиспользуемые, используемые не по назначению, бесхозяйные объекты будут приватизированы либо предоставлены в аренду, доверительное управление, в том числе субъектам малого предпринимательства с правом безвозмездной передачи в собственность.
Предстоит отработать механизм реализации  Закона "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение".
Нормы Закона позволяют осуществлять комплексное обследование крупнейших предприятий в стратегических отраслях экономики вне зависимости от форм собственности. Обследованию будут подлежать динамика и структура производства, финансовое и экономическое состояние предприятия, состояние основных средств, внедрение в производство передовых технологий, инвестиционная деятельность, рациональное использование природных и трудовых ресурсов, исполнение обязательств по договорам, заключенным с государственными органами, а также иные правовые вопросы, относящиеся к функционированию и статусу предприятий, что, в итоге, позволит прогнозировать влияние деятельности объектов мониторинга на развитие отрасли, региона и республики в целом, выработать предложения, направленные на повышение эффективности деятельности объектов мониторинга и достижение баланса интересов государства и частных собственников.
В целях совершенствования системы управления государственными активами, в соответствии со Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2010 года будет разработана методика составления баланса активов и обязательств государства.
Согласно Бюджетному кодексу поступления от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, будут обеспечивать пополнение Национального фонда Республики Казахстан.
Приватизация, как структурный элемент единой государственной политики по управлению государственным имуществом, осуществляется в соответствии с интересами государства по отношению к определенным отраслям и конкретным предприятиям.

5.3. Мемлекеттiк мүлікті басқару және жекешелендiру
Жақын арадағы жылдары мемлекеттік меншiктi басқару саласындағы мемлекеттік саясат мемлекеттiк меншiктi мақсатты және тиiмдi пайдалануға арналған бақылау жүйесін жетілдіру жолымен экономиканың стратегиялық маңызды салаларының дамуын реттеу мақсатында мемлекеттiк мүлiкті басқарудың одан әрi тиiмділігін арттыруға, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiктi есепке алу жүйесін жетілдiруге бағытталатын болады.
Мемлекеттік меншiктi басқару саласында мыналар басым мiндеттер болып табылады:
мемлекеттік мүлiкте пайдаланудан алынатын салыққа жатпайтын түсiмдер есебiнен мемлекеттік бюджеттің кiрiстерiн арттыру;
мемлекеттiң қатысуымен мемлекеттiк кәсіпорындар мен заңды тұлғалардың қаржы-экономикалық көрсеткiштерiн жақсарту;
қызметін экономиканың стратегиялық салаларында жүзеге асырушы кәсіпорындарды мемлекеттік бақылауды күшейту, iрi жүйе құраушы компанияларды құру және әлемдiк рыноктарға шығару;
мемлекеттің белгілi бiр салалар мен нақты кәсіпорындарға қатысты мүдделерi мен мiндеттеріне негiзделе отырып, мемлекеттiк меншiк құрылымын (құрамын) оңтайландыру.
2005-2007 жылдары мемлекеттік кәсiпорындардың, республикалық, сондай-ақ коммуналдық меншiк бойынша мемлекеттің қатысуымен акционерлiк қоғамдардың (серiктестiктердiң) қаржылық көрсеткiштердiң бiрыңғай деректер базасын құру жөнiндегi жұмыс жанданады. Мемлекеттік кәсiпорындардың, жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлғалардың тiзілiмiн жүргізуге уәкілеттік берiлген, республикалық және коммуналдық меншiктiң мемлекеттік мүлкін есепке алу жөніндегі органдардың арасындағы нақты өзара байланысты айқындау мемлекеттiк кәсіпорындардың, акциялар пакетi (қатысу үлесi) мемлекеттiк меншiктегi акционерлiк қоғамдардың (серiктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызметi нәтижелерiнiң жүйелi мониторингін, олардың қызметiнiң тиiмділігін арттыру, сондай-ақ мемлекеттiк меншiктегі барлық объектілерiн толық және дұрыс есепке алу мақсатында қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Экономикалық негізделген дивидендтік саясатты әзiрлеу мақсатында акцияларының бақылау пакетi мемлекетке жататын мемлекеттiк кәсіпорындар мен акционерлiк қоғамдардың қаржы-шаруашылық қызметiнiң жоспарларын талдау және бақылау, инвестициялық бағдарламаларын жоспарлау және iске асыру жөнiнде жұмыс жалғастырылатын болады.
Мемлекеттік меншiктi пайдаланудан түсетiн салыққа жатпайтын түсiмдердiң (акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтердің, мемлекеттік кәсiпорындардың таза кiрiсiнiң бiр бөлігін, жалға беруден алынатын кiрiстердiң) уақтылы, толық есептелуi мен аударылуын бақылау тетігі жетiлдiрілетiн болады.
Алдағы кезеңде мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрлесе отырып, пайдаланылмайтын немесе өз мақсатында пайдаланылмайтын, сондай-ақ қожасы жоқ мүлiкте анықтау мақсатында мемлекеттiк меншiк объектілерін түгендеу жалғасады. Мемлекет мүддесіне байланысты мұндай пайдаланылмайтын, сондай-ақ қожасы жоқ объектiлер жекешелендiрiлетiн болады немесе жалға, сенiмгерлiк басқаруға, оның iшiнде шағын кәсiпкерлiк субъектілерiне меншiкке өтемсiз беру құқығымен берілетін болады.
"Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттiк мониторингi туралы"  Заңды iске асыру тетігін пысықтау тұр.
Заң нормалары меншiк нысанына қарамастан, экономиканың стратегиялық салаларындағы аса iрi кәсіпорындарды кешендi зерттеудi жүзеге асыруға мүмкiндiк бередi. Өндiрiстiң серпінi мен құрылымы, кәсiпорынның қаржылық және экономикалық жай-күйi, негiзгi құралдардың жай-күйi, өндiрiске озық технологияларды енгiзу, инвестициялық қызмет, табиғи және еңбек ресурстарын ұтымды пайдалану, мемлекеттік органдармен жасалған шарт бойынша мiндеттемелердiң орындалуы, сондай-ақ кәсiпорынның жұмыс iстеуi мен мәртебесіне жататын өзге де құқықтық мәселелер зерттелуi тиiс, бұл сайып келгенде, мониторинг объектілерi қызметінің саланың, өңiрдің, тұтастай республиканың дамуына әсерін болжауға, мониторинг объектілерi қызметінің тиiмділігін арттыруға бағытталған ұсыныстарды әзiрлеуге және мемлекет пен жеке меншiк иелерi мүдделерiнiң теңгерiміне қол жеткізуге мүмкiндiк бередi.
Мемлекеттiк активтердi басқару жүйесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейінгі дамуының стратегиялық жоспарына сәйкес мемлекет активтерi мен мiндеттемелерiнің теңгерiмiн жасау әдiстемесi әзiрленетін болады.
Бюджет кодексiне сәйкес республика меншігіндегi және тау-кен өндiрушi және өңдеушi салаларға жататын мемлекеттiк мүлiкті жекешелендiруден түскен түсiмдер Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын толықтыруды қамтамасыз ететін болады.
Жекешелендiру мемлекеттік мүлiкті басқару жөніндегі бiрыңғай мемлекеттiк саясаттың құрылымдық бөлшегі ретінде мемлекеттің белгілi бiр салалар мен нақты кәсіпорындарға қатысты мүдделерiне сәйкес жүзеге асырылады.

6. Углубление структурно-институциональных реформ
6.1. Основные направления по сокращению
объемов теневой экономики в Республике Казахстан
Создание условий, способствующих сокращению масштабов ненаблюдаемой экономики в Республике Казахстан.
Основными экономическими и административными мерами по выходу и сокращению объемов ненаблюдаемой экономики являются следующие:
снижение уровня бедности и безработицы, становление среднего класса;
совершенствование законодательства (улучшение принципов и методов регулирования, учета, контроля, надзора и т.д.);
создание транспарентной административной системы (внедрение единой информационной системы "Электронное Правительство");
либерализация экономики;
снижение зарегулированности экономической деятельности (упрощение порядка регистрации и лицензирования, снятие барьеров и т.д.);
повышение прозрачности деятельности в сфере предоставления государственных услуг;
расширение системы статистического учета;
повышение социального обеспечения и защищенности государственных служащих;
присоединение и ратификация международных конвенции, соглашений, договоров по противодействию нелегальной деятельности, в том числе незаконных и сомнительных сделок, махинации, операции;
совершенствование налогового администрирования.
Комплекс мероприятий по снижению объемов теневой экономики в стране предлагается включить в План мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2004-2006 годы.
Работа по снижению объемов теневой экономики не должна ограничиваться по срокам и должна носить постоянный характер.
Систему экономических и административных мер по стимулированию легализации предпринимательства, осуществляющего свою деятельность в секторе ненаблюдаемой экономики страны, необходимо будет учитывать в разрабатываемых среднесрочном плане, других плановых и программных документах.
7. Защита и развитие конкуренции, регулирование
деятельности субъектов естественной монополии
7.1. Защита и развитие конкуренции
Отношения открытой конкуренции, осуществление субъектами рынка своей деятельности под воздействием складывающегося баланса спроса и предложения представляют основу функционирования рыночной экономики. В этой связи целями конкурентной политики в стране являются обеспечение свободы предпринимательства, защита законных интересов потребителей и обеспечение условий для эффективного функционирования товарных рынков.
Для достижения поставленных целей в предстоящем периоде будет внедрена система мониторинга субъектов рынка, представляющих наибольшую опасность с точки зрения возможных нарушений антимонопольного законодательства.
В настоящее время ведется работа по приведению норм права, регулирующих вопросы защиты конкуренции, к международным стандартам. В целях совершенствования нормативной правовой и методологической базы в сфере защиты конкуренции на основе новой редакции  Закона "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности" будет осуществляться:
разработка и принятие подзаконных актов, соответствующих рекомендациям, принятым Международной конкурентной сетью (международной организацией, объединяющей органы по защите конкуренции);
разработка новой формы отчетности, предполагающей пресечение монополистической деятельности (антиконкурентных соглашений и действий, злоупотреблений доминирующим положением);
разработка соответствующих методических рекомендаций по проведению анализа, оценке состояния конкуренции на товарных рынках республики и установления доминирующего (монопольного) положения одного или нескольких субъектов рынка на товарном рынке, экономической концентрации.
Будут выработаны предложения (рекомендации) по адвокатированию конкуренции (развитию конкурентных отношений на конкурентных рынках).
Кроме того, будут определены рынки, исходя из их социальной значимости либо мультипликативного эффекта для экономики, по которым необходимо провести анализ с целью выработки предложений по возможности дерегулирования либо уменьшения вмешательства со стороны государства, позволяющих развить конкурентные отношения на соответствующих товарных рынках.
Наряду с этим необходимо усиление государственного контроля по вопросам пресечения злоупотреблений субъектами рынка доминирующим положением, сговора между субъектами рынка по установлению монопольных цен, устранения с рынка и ограничения доступа на него других субъектов, пресечения необоснованного вмешательства государственных органов в хозяйственную деятельность субъектов рынка.
Приоритетное значение будет иметь укрепление общественной системы защиты свободы предпринимательства и прав потребителей, повышение конкурентной культуры.

6. Құрылымдық-институционалдық реформаларды тереңдету
6.1. Қазақстан Республикасындағы көлеңкелi
экономиканы азайту жөнiндегi негізгi бағыттар
Қазақстан Республикасындағы қадағаланбайтын экономиканың ауқымын қысқартуға ықпал ететін жағдайлар жасау.
Қадағаланбайтын экономика көлемiн анықтау және қысқарту жөнiндегi негiзгi экономикалық және әкімшілiк шаралар мыналар:
кедейшілiк пен жұмыссыздық деңгейiн азайту, орта тапты қалыптастыру;
заңнамаларды жетiлдiру (реттеудің принциптерi мен әдiстерiн жақсарту, есепке алу, бақылау, қадағалау және т.б.);
транспаренттік әкiмшілiк жүйе құру ("Электрондық Үкімет" бiрыңғай ақпараттық жүйесін енгізу);
экономиканы ырықтандыру;
экономикалық қызметтің ретке келтiрiлуiн азайту (тіркеу және лицензиялау тәртiбiн оңайлату, кедергілердi алып тастау және т.б.);
мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметтiң ашықтығын арттыру;
статистикалық есепке алу жүйесiн кеңейту;
мемлекеттiк қызметшiлердiң әлеуметтік қамтамасыз етiлуi мен қорғалуын арттыру;
заңсыз қызметке, соның ішiнде заңсыз және күдiктi мәмiлелерге, құйтырқыларға, операцияларға қарсы әрекет ету жөнiндегi халықаралық конвенцияларды, келiсiмдердi, шарттарды бiрiктіру және бекiту;
салықтық әкiмшiлендiрудi жетiлдiру.
Елдегі көлеңкелi экономика көлемiн азайту жөнiндегi iс-шаралар кешенiн Қазақстан Республикасы Yкіметінiң 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар кешенiне қосу көзделуде.
Көлеңкелi экономика көлемiн азайту жөнiндегi жұмыс мерзiмдерi жағынан шектелмеуi тиiс және тұрақты сипатта болуы тиiс.
Өз қызметiн елдiң қадағаланбайтын экономикасы секторында жүзеге асырушы кәсіпкерлікті заңдастыруды ынталандыру жөнiндегі экономикалық және әкiмшілiк шаралар жүйесін әзiрленетiн орта мерзiмдi жоспарда, басқа жоспарлы және бағдарламалық құжаттарда ескеру қажет.
7. Бәсекелестіктi қорғау және дамыту, табиғи
монополия субъектiлерінiң қызметiн реттеу
7.1. Бәсекелестiктi қорғау және дамыту
Ашық бәсекелестік қатынастары, рынок субъектілерінiң өз қызметтерiн сұраныс пен ұсыныстың қалыптасып отырған теңгерiмiнiң ықпалымен жүзеге асуы рыноктық экономиканың жұмыс iстеуінің негiзi. Осыған байланысты елдегi бәсекелестiк саясаттың негізгі мақсаттары кәсiпкерлiк бостандығын қамтамасыз ету, тұтынушылардың заңды құқықтарын қорғау және тауар рыноктарының тиiмдi жұмыс iстеуi үшiн жағдайлар жасау болып табылады.
Қойылған мақсаттарға қол жеткiзу үшiн алдағы кезеңде монополияға қарсы заңдардың ықтимал бұзылуы тұрғысынан неғұрлым көп қауiп тудыратын рынок субъектілерi мониторингi жүйесi енгiзіледi.
Қазiргі уақытта бәсекелестіктi қорғау мәселелерiн реттейтін құқық нормаларын халықаралық стандарттарға сәйкес келтiру жөнiндегi жұмыс жүргізіліп жатыр. "Бәсекелестiк және монополиялық қызметті шектеу туралы"  Заңның жаңа редакциясы негiзiнде бәсекелестікті қорғау саласында нормативтiк құқықтық және әдiснамалық базаны жетiлдiру мақсатында:
Халықаралық бәсекелестiк желiсi (бәсекелестіктi қорғау жөнiндегi органдарды бiрiктiретін халықаралық ұйым) қабылдаған ұсынымдарға сай келетін заң актiлерiн әзiрлеу және қабылдау;
монополиялық қызметтің (бәсекеге қарсы келiсімдер мен iс-әрекеттер, үстем жағдайды асыра пайдалану) алдын алуды көздейтiн есептіліктiң жаңа нысандарын әзiрлеу;
республиканың тауар рыноктарындағы бәсеке жағдайын талдауды, бағалауды және экономикалық шоғырланған тауар рыногында бiр немесе бiрнеше рынок субъектiлерiнiң үстем (монополиялық) жағдайын белгiлеудi жүргiзу жөнiнде тиiстi әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу жүзеге асырылады.
Бәсекенi адвокаттандыру (бәсекелi рыноктарда бәсекелi қатынастарды дамыту) жөнiнде ұсыныстар (ұсынымдар) тұжырымдалады.
Бұдан басқа, рыноктардың әлеуметтік маңыздылығына қарай, не қайта реттеу мүмкiндігі жөнiнде ұсыныстар тұжырымдау мақсатында талдау жүргiзу қажет экономика үшiн мультипликативтік тиiмділігiне негiзделе отырып, мемлекет тарапынан араласуды азайту мақсатында тиiсті тауар рыноктарында бәсекелiк қатынастарды дамытуға мүмкiндiк беретiн рыноктар айқындалады.
Сонымен қатар, рынок субъектілерiнiң үстем жағдайды асыра пайдалануының, рынок субъектiлерiнiң монополиялық бағаларды белгiлеу жөнiндегi сыбайласуының жолын кесу, басқа субъектілердi рыноктан шеттету және олардың рынокқа кiруiн шектеу, рынок субъектiлерiнiң шаруашылық қызметіне мемлекеттік органдардың негізсiз араласуының жолын кесу мәселелерi бойынша мемлекеттiк бақылауды күшейту қажет.
Кәсiпкерлiк бостандығы мен тұтынушылар құқықтарын қорғаудың қоғамдық жүйесiн нығайту, бәсеке мәдениетін арттыру басым мәнге ие болады.

7.2. Регулирование деятельности субъектов
естественной монополии
В рамках реализации Программы совершенствования регулирования деятельности естественных монополий на 2005-2007 годы, а также положений Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях" основными задачами тарифной политики в среднесрочном периоде будут являться:
конкретизация видов услуг, относящихся к естественной монополии, в рамках программ реструктуризации соответствующих секторов экономики;
совершенствование методов государственного регулирования и контроля деятельности субъектов естественной монополии, в том числе посредством:
- анализа исполнения субъектами естественной монополии тарифных смет;
разработки методик утверждения инвестиционного и предельного уровня тарифов (цен, ставок сборов);
- установления требований и правил проведения технической и финансовой экспертизы деятельности субъектов естественной монополии;
- анализа отчетных данных по внедрению раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии по видам регулируемых услуг (товаров, работ);
- усиления контроля за закупками товаров (работ, услуг), осуществляемыми субъектами естественной монополии;
- контроля за целевым использованием амортизационных отчислений, включаемых в тариф (цену, ставку сборов) на услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии;
- внедрения методов оценки инвестиционных программ;
- расширения прав потребителей услуг (товаров, работ) субъектов естественной монополии, в том числе посредством обязательного проведения публичных слушаний при рассмотрении проектов тарифов (цен, ставок сборов) субъектов естественной монополии с привлечением общественных объединений (неправительственных организаций) по защите прав потребителей;
разработка правил и внедрение раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии по видам регулируемых услуг (товаров, работ) во всех сферах естественной монополии;
определение концептуальных подходов и наиболее оптимальной (приемлемой) методологии расчета тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии;
разработка и установление порядка определения тарифа (цены, ставки сбора) в зависимости от показателей качества предоставляемых услуг (товаров, работ);
определение порядка включения в тариф (цену, ставку сбора) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии затрат на приобретение и установку приборов учета;
утверждение порядка предоставления равного доступа потребителей к регулируемым услугам (товарам, работам) субъектов естественной монополии.
В 2003 году началось внедрение метода расчета ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов. Кроме того, несколько субъектов естественной монополии, оказывающих услуги в сфере электро- и теплоэнергетики, перешли на работу по среднесрочным тарифам. В этой связи будет проведен анализ деятельности данных субъектов, а также завершен практический переход на средне- и долгосрочную методику тарифообразования во всех сферах естественной монополии.

7.2. Табиғи монополия субъектiлерінiң қызметiн реттеу
Табиғи монополиялардың қызметiн реттеуді жетiлдiрудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын, сондай-ақ "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының ережелерiн iске асыру шеңберiнде орта мерзiмдi кезеңде тариф саясатының негiзгi мiндеттерi болып:
экономиканың тиiсті секторларын қайта құрылымдау бағдарламаларының шеңберiнде табиғи монополияға жататын қызмет түрлерiн нақтылау;
табиғи монополиялар субъектілерінің қызметiн мемлекеттiк peттеу және бақылау әдiстерiн, соның iшiнде:
табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтiк сметаларды орындауын талдау;
тарифтердiң (бағалардың, алым ставкаларының) инвестициялық және шекті деңгейiн бекiту әдiстемесiн әзiрлеу;
табиғи монополиялар субъектiлерінiң қызметін техникалық және қаржылық сараптауды жүргiзу талаптары мен ережелерiн белгiлеу;
табиғи монополиялар субъектілерiнiң реттелетiн қызмет (тауарлар, жұмыстар) түрлерi бойынша кiрiстерiнiң, шығындарының және тартылған активтерiнiң бөлек есебiн енгiзу жөнiндегi есептi мәлiметтерiн талдау;
табиғи монополиялар субъектiлерi жүзеге асыратын тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатып алуды бақылауды күшейту;
табиғи монополиялар субъектілерінiң қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерге қосылатын амортизациялық шегерiмдердiң мақсатты пайдаланылуын бақылау;
инвестициялық бағдарламаларды бағалау әдiстерiн енгiзу;
табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметтерiн (тауарларын, жұмыстарын) тұтынушылардың құқығын, соның iшiнде тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөнiндегi қоғамдық бiрлестiктердi (үкiметтiк емес ұйымдарды) тарта отырып, табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтерi (бағалары, алым ставкалары) жобаларын қарау кезiнде міндетті түрде бұқаралық тыңдаулар жүргізу арқылы кеңейту жолымен жетiлдiру;
табиғи монополияның барлық салаларында табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетiн қызмет (тауарлар, жұмыстар) түрлерi бойынша кiрiстерінің, шығындарының және тартылған активтерінің бөлек есебi ережесiн әзiрлеу және енгiзу;
табиғи монополиялар субъектілерiнiң реттелетiн қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтерiн (бағаларын, алым ставкаларын) есептеудің тұжырымдамалық ұстанымдары мен неғұрлым оңтайлы (қолайлы) әдiснамасын айқындау;
ұсынылатын қызметтер (тауарлар, жұмыстар) сапасының көрсеткiштерiне қарай тарифтi (бағаны, алым ставкаларын) айқындау тәртiбiн әзiрлеу және белгiлеу;
табиғи монополиялар субъектілерiнiң реттелетін қызметтерге (тауарларға жұмыстарға) тарифтерiне (бағаларына, алым ставкаларына) есептеу аспаптарын сатып алуға және орнатуға жұмсаған шығындарын қосу тәртiбiн айқындау;
табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетін қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тұтынушылардың тең қол жетiмділігі тәртiбiн бекiту табылады.
2003 жылы тартылған активтердiң реттелетiн базасына пайда ставкасын есептеу әдiсi енгiзiле басталды. Бұдан басқа, табиғи монополиялардың электр және жылу энергетикасы саласында қызметтер көрсететiн бiрнеше субъектiсi орта мерзiмдi тарифтер бойынша жұмысқа ауысты. Осыған байланысты аталған субъектілердiң қызметіне талдау жүргiзiледi, сондай-ақ табиғи монополиялардың барлық салаларында тариф құрудың орта және ұзақ мерзiмдi әдiстемесiне iс жүзiнде көшу аяқталады.

8. Торговля и внешнеэкономическая деятельность
8.1. Внешнеторговая политика
Внешнеторговая политика в среднесрочном периоде будет направлена на обеспечение либерализации внешнеторгового режима, снятие барьеров во взаимной торговле, создание оптимальных условий для доступа казахстанских экспортеров на зарубежные рынки.
Приоритетными направлениями внешнеэкономической политики для реализации поставленных целей на период 2005-2007 годы являются:
продвижение экономических инициатив в рамках региональных объединений (СНГ, ЕврАзЭС, ШОС, ОЭС и ЦАС);
диверсификация экспорта и увеличение доли продукции с высокой добавленной стоимостью в общем объеме экспорта;
формирование механизмов кредитования и страхования экспорта продукции с высокой добавленной стоимостью;
совершенствование механизмов и системы предупреждения и урегулирования торговых споров в результате активного взаимодействия государственных органов, торговых представительств Республики Казахстан, союза торгово-промышленных палат;
проведение необходимой работы, направленной на защиту интересов отечественных производителей от импорта товаров, путем проведения анализа и подготовки заключения;
проведение мероприятий по урегулированию антидемпинговых разбирательств, инициированных иностранными государствами в отношении казахстанских товаров путем проведения консультаций с уполномоченными органами и заинтересованными предприятиями;
завершение процесса вступления Казахстана в ВТО и активное использование механизмов данной организации для предотвращения дискриминации интересов Казахстана во внешней торговле.
В среднесрочной перспективе социально-экономического развития, рассматривая вопросы развития производства в ракурсе внешнеторговой деятельности, предлагаем следующие основные направления поддержки экспортоориентированного и импортозамещающего секторов:
применение мер на базе действующего законодательства;
активизация деятельности АО "Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций", основной задачей которой является содействие экспорту товаров и услуг казахстанских производителей путем страхования и перестрахования политических и регулятивных рисков;
повышение эффективности проведения единой государственной торговой политики улучшением уровня координации совместных действий в области экспортной деятельности.
На сегодняшний день ведется работа по законопроекту "О торгово-промышленных палатах" и созданию Совета экспортеров при Правительстве Республики Казахстан.
Кроме того, существует необходимость расширения торгово-экономических связей между представителями внешнеэкономической деятельности стран. В настоящее время это реализуется деятельностью Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации (далее - Представительство). В рамках деятельности Представительства одной из инициатив Министерства индустрии и торговли является возможное создание в ближайшей перспективе бизнес-клуба казахстанских компаний, работающих на российском рынке. Поскольку создание подобных вспомогательных структур в целях активизации многосторонних деловых связей положительно воспринимается в бизнес сообществе.

8. Сауда және сыртқы экономикалық қызмет
8.1. Сыртқы сауда саясаты
Сыртқы сауда саясаты орта мерзiмдi кезеңде сыртқы сауда режимiн ырықтандыруды қамтамасыз етуге, өзара саудадағы кедергiлердi жоюға, қазақстандық экспорттаушылардың шетелдiк рыноктарға кiруi үшін оңтайлы жағдайлар жасауға бағытталатын болады.
2005-2007 жылдар кезеңiне арналған алға қойылған мiндеттердi iске асыру үшiн сыртқы экономикалық саясаттың басым бағыттары:
өңiрлiк экономикалық бiрлестiктердің (ТМД, ЕурАзЭҚ, ШЫҰ, ЭЫҰ, және ОАЫ) шеңберiнде экономикалық бастамаларды жылжыту;
экспортты саралау және қосылған құны жоғары өнiмнiң үлесін экспорттың жалпы көлемiнде ұлғайту;
кредит беру тетiктерiн қалыптастыру және қосылған құны жоғары өнiм экспортын сақтандыру;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының, сауда өкiлдiктерінің, сауда-өнеркәсіптiк палаталарының белсендi өзара iс-қимылы нәтижесiнде сауда дауларын болдырмаудың және реттеудің тетiктерi мен жүйесiн жетiлдiру;
талдау жүргiзу және қорытынды дайындау жолымен отандық өндiрушілердi тауарлар импортынан қорғауға бағытталған қажеттi жұмысты жүргізу;
уәкілетті органдармен және мүдделi кәсіпорындармен консультациялар жүргiзу жолымен қазақстандық тауарларға қатысты шетелдiк мемлекеттер бастамашы болған демпингке қарсы талқылауларды реттеу жөніндегі iс-шараларды жүргiзу;
Қазақстанның ДСҰ-ға кiру процесiн аяқтау және Қазақстанның сыртқы саудадағы мүддесiн кемсiтудiң алдын алу үшiн аталған ұйымның тетiктерiн белсендi қолдану болып табылады.
Әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта мерзiмдi перспективасында сыртқы сауда қызметi ауқымындағы өндiрiсті дамыту мәселелерін қарай келiп, экспортқа бағытталған және импорттың орнын басатын секторларды қорғаудың мынадай негiзгi бағыттарын ұсынамыз:
қолданыстағы заңдар базасында шаралар қолдану:
негiзгi мiндеті саяси және жүйелi тәуекелдердi сақтандыру және қайта сақтандыру жолымен қазақстандық өндiрушілердің тауарлары мен қызметтерінің экспортына жәрдемдесу болып табылатын "Экспорттық кредиттердi және инвестицияларды сақтандыру жөнiндегi мемлекеттік сақтандыру корпорациясы" АҚ-ның қызметiн жандандыру;
экспорттық қызмет саласындағы бiрлескен iс-әрекеттердi үйлестіру деңгейiн жақсартумен бiрыңғай мемлекеттiк сауда саясатын жүргiзудiң тиiмдiлігін арттыру.
Бүгiнгi күнi "Сауда-өнеркәсiп палаталары туралы" заң жобасы бойынша және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанынан Сарапшылар кеңесiн құру жөнiнде жұмыстар жүргiзілiп жатыр.
Бұдан басқа, елдердің сыртқы экономикалық қызметi өкiлдерi арасындағы сауда-экономикалық байланысты кеңейту қажеттігі бар. Бүгiнгi күнi бұл Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда Өкiлдігінiң (бұдан әрi - Өкiлдiк) қызметiмен iске асырылуда. Өкiлдiк қызметiнiң шеңберінде Индустрия және сауда министрлiгiнiң бастамаларының бiрi жақын арадағы перспективада ресей рыногында жұмыс iстейтiн қазақстандық компаниялардың бизнес-клубын құру мүмкiндiгi болып табылады. Өйткенi көпжақты iскерлiк байланыстарды жандандыру мақсатында осындай көмекшi құрылымдарды құру бизнес қауымында жағымды қабылдануда.

9. Развитие человеческого капитала
9.1. Развитие образования и подготовка
специалистов с высшим образованием
Основными задачами в сфере образования будут:
совершенствование нормативной правовой базы функционирования организаций образования всех уровней;
создание нормативных правовых и организационных условий для перехода на 12-летнее обучение;
реализация Государственной программы "Образование", отраслевых программ "Ауыл мектебi";
введение системы измерителей качества обучения и критериев оценки знаний учащихся и деятельности педагогов, улучшение качества образовательных программ, предоставление права выбора образовательных услуг;
совершенствование системы независимой оценки качества образования, в том числе введение единого национального тестирования и промежуточной аттестации обучающихся в высших учебных заведениях.
Развитие системы среднего общего образования будет осуществляться в следующих направлениях:
разработка и внедрение новых типов базисных учебных планов и предметных учебных программ, учитывающих экологическое, экономическое, гражданское образование для соответствующих уровней образования, параллельную подготовку учебников и учебно-методических комплексов для всех ступеней обучения, в первую очередь, на государственном языке;
последовательное укрепление материально-технической базы и кадрового потенциала сельского образования;
сохранение действующих и развитие новых видов и типов организаций образования, особенно для детей с ограниченными возможностями, развитие сети специализированных организаций образования;
разработка и поэтапное внедрение эффективной модели сельской и малокомплектной школы;
разработка и внедрение методов дистанционного обучения в учебный процесс;
выравнивание уровня обеспеченности сельского населения услугами образования;
развитие сети специализированных организаций образования и создание условий для развития талантливых и одаренных детей и школьников;
оснащение организаций образования современным оборудованием и приборами, компьютерной техникой и подключение к Интернету не менее 75% школ к 2005 году;
инвентаризация и качественная экспертиза учебников для организаций образования.
В целях дальнейшего развития системы высшего и послевузовского образования будут реализованы мероприятия в следующих направлениях:
совершенствование системы подготовки специалистов в соответствии с международными требованиями;
разработка и внедрение государственных общеобязательных стандартов по специальностям высшего образования;
разработка образовательных программ послевузовского образования (магистратура, докторантура);
увеличение госзаказа по педагогическим специальностям на 5 тысяч единиц;
подготовка научных кадров (докторов PhD);
совершенствование механизма предоставления молодежи государственных образовательных грантов и государственных образовательных кредитов;
принять меры по ужесточению требований к высшим учебным заведениям и оптимизации их сети;
расширение международного сотрудничества в подготовке студентов, повышении квалификации и переподготовке преподавателей, а также проведение совместных научных исследований.

9. Адами капиталды дамыту
9.1. Білім берудi дамыту және
жоғары бiлiмдi мамандарды даярлау
Білім беру саласындағы негiзгi мiндеттер:
барлық деңгейдегi білiм беру ұйымдарының жұмыс iстеуiнiң нормативтiк құқықтық базасын жетілдіру;
12 жылдық білім беруге көшу үшін нормативтік құқықтық және ұйымдық жағдайлар жасау;
"Бiлiм бepу" мемлекеттік  бағдарламасын , " Ауыл мектебi " салалық бағдарламаларын iске асыру;
оқыту сапасының өлшемдерi мен оқушылардың білiмi мен педагогтардың қызметін бағалаудың өлшемдері жүйесін енгізу, білім беру бағдарламаларының сапасын жақсарту, білім беру қызметтер көрсетуiн таңдау құқығын беру;
білім сапасын тәуелсiз бағалау жүйесiн жетілдіру, оның ішiнде бiрыңғай ұлттық тестілеу жүйесін және жоғары оқу орындарында білім алушыларды аралық аттестаттауды енгізу.
Жалпы орта білім беру жүйесін дамыту мынадай бағыттарда жүзеге асырылады:
базистік оқу жоспарларының және білiм берудiң тиiсті деңгейлерi үшін экологиялық, экономикалық, азаматтық білім берудi, оқудың барлық сатылары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi, бiрiншi кезекте, мемлекеттік тілде бiрдей даярлауды ескеретiн пәндiк оқу бағдарламаларының жаңа түрлерiн әзiрлеу мен енгiзу;
ауылдық жердегі білім берудiң материалдық-техникалық базасын және кадрлық әлеуетін кезекпен нығайту;
білім беру ұйымдарының қолданыстағыларын сақтау және жаңа түрлерi мен типтерiн дамыту, әсiресе, мүмкіндiктерi шектеулi балалар үшiн, мамандандырылған білім беру ұйымдары желiлерiн дамыту;
ауылдық және шағын комплектілі мектептiң тиiмдi моделін әзiрлеу және кезең-кезеңмен енгiзу;
оқу процесiне қашықтықтан оқыту әдiстерiн әзiрлеу және енгiзу;
ауыл халқының білім беру қызметтерiмен қамтамасыз етiлу деңгейiн теңестіру;
мамандандырылған білім беру ұйымдары желiсін дамыту және талантты және дарынды балаларды дамыту үшін жағдайлар жасау;
білім беру ұйымдарын қазiргі заманғы жабдықтармен және аспаптармен, компьютерлiк техникамен жарақтандыру және 2005 жылға мектептердiң кемiнде 75%-ын Интернетке қосу;
білім беру ұйымдарына арналған оқулықтарды түгендеу және оларға сапалы сараптама жасау.
Жоғары оқу орнынан кейiнгi білім беру жүйесін одан әрi дамыту мақсатында iс-шаралар мынадай бағыттарда:
мамандарды даярлау жүйесін халықаралық талаптарға сәйкес жетілдiру;
жоғары бiлiм мамандықтары бойынша жалпыға міндетті мемлекеттiк стандарттарды әзiрлеу және енгiзу;
жоғары оқу орнынан кейiнгi білім берудiң (магистратура, докторантура) білім беру бағдарламаларын әзiрлеу;
педагогикалық мамандықтар бойынша мемлекеттік тапсырысты 5 мың бiрлiкке ұлғайту;
магистратурада кадрлар даярлауға мемлекеттік тапсырысты ұлғайту;
ғылыми кадрлар (PhD докторлары) даярлау;
жастарға мемлекеттік білім гранттары мен мемлекеттік білім кредиттерін беру тетігiн жетілдіру;
жоғары оқу орындарына қойылатын талаптарды қатаңдату және олардың желілерiн оңтайландыру жөнiнде шаралар қабылдау;
студенттердi даярлаудағы, оқытушылардың білiктілігін арттырудағы және оларды қайта даярлаудағы халықаралық ынтымақтастықты кеңейту, сондай-ақ бiрлескен ғылыми зерттеулер жүргізу iске асырылатын болады.

9.2. Развитие системы подготовки специалистов
со средним профессиональным образованием и рабочих кадров
Основными задачами в сфере подготовки специалистов со средним профессиональным образованием и квалифицированных рабочих будут:
определение концептуальных путей развития профессионального и технического образования путем создания оптимальной сети учебных заведений и обеспечения качественного образования в соответствии с требованиями новейших технологий производства;
совершенствование системы финансирования на профессиональное образование и подготовку кадров в соответствии с потребностями социально-экономического развития страны;
обновление и развитие учебно-материальной базы учебных заведений среднего и начального профессионального образования;
разработка учебников и учебно-методических комплексов по специальным предметам среднего и начального профессионального образования, послесреднего профессионального образования, интегрированных курсов, электронных средств обучения;
увеличение государственного заказа на подготовку кадров по сельскохозяйственным специальностям;
подготовка, переподготовка и повышение квалификации инженерно-педагогических кадров учебных заведений в соответствии с новыми технологиями и достижениями научно-технического прогресса за счет инвестиций отечественных и зарубежных работодателей;
создание региональных центров по подготовке и повышению квалификации специалистов для агропромышленного комплекса в базовых колледжах;
развитие международного сотрудничества по вопросам подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров.
Для реализации данных направлений предусматривается:
обновление и развитие учебно-материальной базы учебных заведений среднего и начального профессионального образования, послесреднего профессионального образования, разработка учебников и учебно-методических комплексов по специальным предметам среднего и начального профессионального образования, послесреднего профессионального образования, интегрированных курсов, электронных средств обучения.
Разработка государственных общеобязательных стандартов технического и профессионального образования, послесреднего профессионального образования.
Разработка образовательных программ среднего и начального профессионального образования и послесреднего профессионального образования по специальностям.
Принятие мер по активизации социального партнерства в сфере начального и среднего профессионального образования.
9.3. Развитие науки и инноваций
Целью научно-технической и инновационной политики является создание необходимых условий и благоприятной среды для развития экономики страны на основе использования достижений науки и техники, формирование сбалансированной инновационно-производственной инфраструктуры и поэтапное замещение части сырьевой составляющей в валовом национальном продукте страны на высокотехнологичную экспортную продукцию.
По ряду прорывных направлений науки и технологий следует создавать наукоемкие производства в таких отраслях, как транспорт и коммуникации, биотехнология, электроника и информационные технологии, новые материалы, ядерные и космические технологии, автоматизированные производственные модули управления и других.
В этой связи первоочередными задачами являются:
формирование приоритетных направлений и реализация программ фундаментальных исследований в соответствии с потребностями социально-экономического развития республики и тенденциями развития мировой науки;
первоочередная направленность прикладных исследований на научно-технологическое обеспечение потребностей базовых отраслей экономики, повышение экспортного потенциала и импортозамещение;
формирование национальной инновационной инфраструктуры;
расширение международного сотрудничества в научно-технической сфере и инновационной деятельности;
повышение заинтересованности производителей во внедрении научных достижений через предоставление им различных льгот и преференций;
принятие системных мер по развитию науки в регионах;
развитие малого и среднего предпринимательства в сфере науки, в т.ч. венчурного бизнеса, привлечение для этого средств пенсионных фондов, частных лиц и других инвесторов;
адекватное ресурсное обеспечение научно-технологической сферы, интеграция науки, промышленности и образования.
Необходимо дальнейшее совершенствование системы управления наукой с целью концентрации бюджетных финансовых средств, кадрового и научно-технического потенциала на приоритетных направлениях науки, и в первую очередь - на обеспечении нужд эффективного развития производства, реального сектора экономики страны, обеспечения действенной координации реализуемых в республике научно-технических и инновационных программ.
Необходимо сосредоточить усилия в тех областях, где Казахстан уже имеет конкурентоспособные результаты.
Отличительной чертой среднесрочного периода должна стать ориентация на создание гибких, мобильных технологий и производств, быстро реагирующих на нововведения. Основные направления научных исследований и разработок должны быть максимально ориентированы на развивающиеся отрасли.
Необходимо создать условия для коммерциализации научных разработок, введения их в хозяйственный оборот, формирования системы оценки интеллектуальной собственности и рынка научно-технической продукции и инноваций.
Одним из возможных путей коммерциализации результатов научных исследований является развитие малого предпринимательства в научно-технической сфере. На период становления малого инновационного бизнеса, как показывает мировой опыт, ему необходима государственная поддержка.
Исходя из стратегических интересов Казахстана на среднесрочном этапе, необходимо осуществить следующее:
поэтапно увеличить финансирование науки;
принять перечень приоритетных направлений прикладных научных исследований и опытно-конструкторских разработок, обеспечивающих индустриально-инновационное развитие экономики;
оказывать государственную поддержку и проводить приоритетную подготовку научных кадров для отраслей наук, имеющих первостепенное значение для преодоления технологического отставания и структурной перестройки казахстанской экономики;
развивать и поддерживать новые организационные формы интеграции науки с производством, промышленности и образования (технопарки, технополисы, инновационные центры технологические инкубаторы, научно-технологические зоны и др.), которые объединят высшие учебные заведения, научно-исследовательские организации, промышленные предприятия, путем оказания им на начальном этапе деятельности финансовой и организационной поддержки со стороны государства;
задействовать экономические и организационные механизмы по повышению заинтересованности крупных предприятий в промышленном освоении новых разработок, модернизации технологического оборудования и выпуске продукции, отвечающей требованиям международных стандартов;
совершенствовать нормативную правовую базу в области охраны интеллектуальной собственности, использования патентов, установления правовых отношений с иностранными и отечественными инвесторами, частными предприятиями при использовании последними результатов научных исследований;
создать венчурные инновационные фонды совместно с отечественными и иностранными финансовыми институтами, разработать и реализовать механизмы венчурного финансирования инновационных проектов;
с целью подготовки специалистов для инновационной сферы разработать комплекс мер, направленных на подготовку менеджеров по управлению инновационными проектами, инженерно-технических специалистов для инновационных предприятий, а также переподготовку специалистов, как на базе ведущих университетов республики, так и в Академии государственной службы при Президенте Республики Казахстан;
создать систему привлечения зарубежных передовых технологий;
с целью продвижения достижений отечественной науки и технологий продолжить работу по созданию банка данных отечественных разработок в области технологий, менеджмента, новых товаров и услуг и анализу обеспеченности реального сектора в научно-технических разработках.

9.2. Кәсiптiк орта білімді мамандар мен
жұмысшы кадрларды даярлау жүйесін дамыту
Кәсіптік орта білімдi мамандар мен білiктi жұмысшы кадрларды даярлау саласындағы негізгі мiндеттер:
оқу орындарының оңтайлы желiсiн құру және өндiрiстің ең жаңа талаптарына сәйкес сапалы білім берудi қамтамасыз ету жолымен кәсіптiк және техникалық білім берудi дамытудың концептуалдық жолдарын айқындау;
кәсiптiк бiлiм берудi және елдiң әлеуметтік-экономикалық дамуының сұраныстарына сәйкес кадрларды даярлауды қаржыландыру жүйесiн жетілдіру;
кәсіптiк орта және бастауыш білім беретін оқу орындарының оқу-материалдық базасын жаңарту және дамыту;
орта және бастауыш кәсіптiк білім берудiң, ортадан кейiнгi кәсіптік білім берудiң, бiрiктiрiлген курстардың, оқытудың электрондық құралдарының арнайы пәндерi бойынша оқулықтарды және оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу;
ауыл шаруашылығы мамандықтары бойынша мемлекеттік тапсырысты ұлғайту;
жаңа технологиялар мен ғылыми-техникалық прогресс жетiстіктеріне сәйкес оқу орындарының инженер-педагог кадрларын отандық және шетелдік жұмыс берушiлердiң инвестициялары есебiнен даярлау, қайта даярлау және олардың біліктiлігін арттыру;
базалық колледждерде агроөнеркәсіптік кешен үшiн мамандар даярлау, қайта даярлау және білiктiлігін арттыру жөнiндегi өңiрлiк орталықтар құру;
мамандар даярлау, қайта даярлау және олардың білiктілiгін арттыру мәселелерi бойынша халықаралық ынтымақтастықты дамыту болады.
Бұл бағыттарды iске асыру үшін:
кәсiптік орта және бастауыш білім, ортадан кейiнгі кәсіптік білім беретiн оқу орындарының оқу-материалдық базасын жаңарту және дамыту, кәсіптік орта және бастауыш білім берудiң, ортадан кейiнгi кәсiптiк білім берудің, бiрiктiрiлген курстардың, оқытудың электрондық құралдарының арнайы пәндерi бойынша оқулықтарды және оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу көзделедi.
Техникалық және кәсiптiк білім, ортадан кейiнгi кәсіптік білім берудiң жалпыға міндетті мемлекеттік стандарттарын әзiрлеу.
Кәсіптік орта және бастауыш білім, ортадан кейiнгі кәсіптiк білім берудiң мамандықтары бойынша білім беру бағдарламаларын әзiрлеу.
Кәсіптік бастауыш және орта білім беру саласында әлеуметтік әрiптестiктi жандандыру жөнiнде шаралар қабылдау.
9.3. Ғылым мен инновацияларды дамыту
Ғылыми-техникалық және инновациялық саясаттың мақсаты ғылым мен техниканың жетiстiктерiн пайдалану, теңдестірiлген инновациялық-өндiрiстік инфрақұрылымды қалыптастыру және елдiң жалпы iшкi өнiмiнде шикiзат құрайтын бөлiгi жоғары технологиялық экспорттық өнiмге ауыстыру негiзiнде елдің экономикасын дамыту үшiн қажетті жағдайлар мен қолайлы орта жасау болып табылады.
Ғылым мен технологиялардың iлгерілеген бағыттарының қатарында көлiк және коммуникация, биотехнология, электроника мен ақпараттық технология, жаңа материалдар, ядролық және ғарыштық технологиялар, басқарудың автоматтандырылған өндiрiстiк модулдерi және басқа салаларда ғылымды қажетсінетiн өндiрiс құрған жөн.
Осыған байланысты бiрiншi кезектегі мiндеттер:
республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуының қажеттілiктерiне және әлемдiк ғылымның дамуының үрдiстерiне сәйкес iргелi зерттеулер бағдарламаларының басым бағыттарын қалыптастыру және iске асыру;
қолданбалы зерттеулердiң экономиканың базалық салаларының қажеттіліктерiн ғылыми-технологиялық қамтамасыз етуге бiріншi кезекте бағытталуы, экспорттық әлеуетті және импорт алмастыруды арттыру;
ұлттық инновациялық инфрақұрылымды қалыптастыру;
ғылыми-техникалық саладағы және инновациялық қызметтегі халықаралық ынтымақтастықты кеңейту;
өндiрушілердiң оларға берiлген әртүрлi жеңiлдiктер мен преференциялар арқылы ғылыми жетiстiктердi енгiзуге мүдделілігін арттыру;
өңiрлерде ғылымды дамыту жөнiнде жүйелi шаралар қабылдау;
ғылым саласындағы шағын және орта кәсiпкерлiкті, оның iшiнде венчурлық бизнестi дамыту, осы үшiн зейнетақы қорларының, жеке тұлғалардың және басқа да инвесторлардың қаражатын тарту;
ғылыми-технологиялық саланы ресурстық қамтамасыз ету, өнеркәсiп пен білім берудi бiрiктiру болып табылады.
Бюджеттiң қаржылық қаражатын, кадрлық және ғылыми-техникалық әлеуеттi ғылымның басты бағыттарына, бiрiншi кезекте - өндiрiсте тиiмдi дамыту, ел экономикасы нақты секторының мұқтаждарын қамтамасыз етуге республикада iске асырылатын ғылыми-техникалық және инновациялық бағдарламаларды пәрмендi үйлестірудi қамтамасыз етуге жұмылдыру мақсатында ғылымды басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру қажет.
Күш-жiгердi Қазақстанның бәсекеге қабiлетi салаларына шоғырландыру қажет.
Орта мерзімдi кезеңнің ерекше сипаты жаңалықтарға жедел ден қоятын икемдi, ұтқыр технологиялар мен өндiрiстер құруға бағдар алу болуы тиiс. Ғылыми зерттеулер мен әзiрлемелердің негiзгi бағыттары дамушы салаларға барынша бағдарлануы тиiс.
Ғылыми әзiрлемелердi коммерцияландыру, оларды шаруашылық айналымға енгiзу, зияткерлiк меншiктi бағалау жүйесiн қалыптастыру және ғылыми-техникалық өнiмдер мен инновациялар рыногы үшiн жағдай жасау қажет.
Ғылыми зерттеулер нәтижелерiн коммерцияландырудың ықтимал жолдарының бiрi ғылыми-техникалық саладағы шағын кәсiпкерлiктi дамыту болып табылады. Әлемдiк тәжiрибе көрсеткендей шағын инновациялық бизнестiң қалыптасуы кезеңiнде оған мемлекеттік қолдау көрсету қажет.
Қазақстанның стратегиялық мүдделерiн негiзге ала отырып, мыналарды жүзеге асыру қажет:
ғылымды қаржыландыруды кезең-кезеңiмен ұлғайту;
экономиканың индустриялық-инновациялық дамуын қамтамасыз ететiн қолданбалы ғылыми зерттеулер мен тәжiрибе-конструкторлық әзiрлемелердiң басым бағыттарының тiзбесiн қабылдау;
қазақстан экономикасының технологиялық артта қалуын еңсеру және құрылымдық жағынан қайта құру үшін бiрiншi дәрежелi маңызы бар ғылым салаларына мемлекеттік қолдау көрсету және ғылыми кадрлар даярлауды басымдықты түрде жүргізу;
оларға қызметiнiң бастапқы кезеңiнде мемлекет тарапынан қаржылық және ұйымдастырушылық қолдау көрсету жолымен жоғары оқу орындарын, ғылыми-зерттеу ұйымдарын, өнеркәсiп орындарын бiрiктіретiн, ғылымды өндiрiспен бiріктіретiн өнеркәсiп пен бiлiм берудің жаңа ұйымдастыру формаларын (технопарктер, технополистер, инновациялық орталықтар, технологиялық инкубаторлар, ғылыми-технологиялық аймақтар және т.б.) дамыту және қолдау;
жаңа әзiрлемелердi өнеркәсіпте игеруге, технологиялық жабдықтарды жаңалауға әрi халықаралық стандарттар талаптарына сай өнiмдер шығаруға iрi кәсіпорындардың мүдделілiгін арттыру жөніндегі экономикалық және ұйымдастыру тетiктерін iске қосу;
зияткерлiк меншiктi қорғау, патенттердi пайдалану олар ғылыми зерттеулердiң соңғы жетiстiктерін пайдаланған кезде шетелдiк және отандық инвесторлармен құқықтық қатынастар орнату саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру;
отандық және шетелдiк қаржы институттарымен бiрлесіп венчурлық инновациялық қорлар құру, инновациялық жобаларды венчурлық қаржыландыру тетіктерін әзiрлеу және iске асыру;
инновациялық сала үшін мамандар даярлау мақсатында республика жетекшi университеттерiнің және Қазақстан Республикасы Президентінiң жанындағы Мемлекеттiк қызмет академиясының базасында инновациялық жобаларды басқару жөніндегі менеджерлер, инновациялық кәсiпорындар үшін инженерлiк-техникалық мамандар даярлауға, сондай-ақ мамандарды қайта даярлауға бағдарланған кешендi білім беру бағдарламасын әзiрлеу;
шетелдiк озық технологияларды тарту жүйесін құру;
отандық ғылым мен технологиялар жетiстiктерін жылжыту мақсатында технологиялар, менеджмент, жаңа тауарлар мен қызметтер көрсету және нақты сектордың ғылыми техникалық әзiрлемелермен қамтамасыз ететін талдау саласындағы отандық әзiрлемелердің деректер банкiн жасау жөнiндегi жұмысты жалғастыру.

9.4. Повышение благосостояния населения
9.4.1. Доходы населения
Целью государственной политики доходов является повышение общего уровня оплаты труда, увеличение размера минимальной заработной платы, повышение размеров пенсионных и других социальных выплат. Для реализации указанной цели предусматривается решение следующих задач:
повышение стимулов к труду, увеличение доходов от предпринимательской деятельности;
совершенствование законодательной базы, обеспечивающей возможность приложения труда каждого гражданина в разных видах экономической деятельности;
совершенствование системы оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий;
разработка нормативов социального обеспечения и социального обслуживания, фиксирующих количественные и качественные параметры жизни граждан.
Будет принят ряд мер, направленных на дальнейшее повышение оплаты труда, увеличение размера минимальной заработной платы, размеров пенсионных и социальных выплат, совершенствование социальных нормативов. Сохранится превышение минимального размера заработной платы над минимальным размером пенсий и их превышение над размером прожиточного минимума.
Будет продолжена работа по совершенствованию системы оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и казенных предприятий.
Продолжится работа по созданию нормативной базы по труду (нормы труда, квалификационные характеристики должностей служащих, тарифно-квалификационные характеристики на профессии рабочих).
9.4.2. Развитие малого предпринимательства и
создание среднего класса
Цель - совершенствование институциональных условий, направленных на развитие малого предпринимательства, формирование на его базе среднего класса - ведущей опоры государства и основного стабилизирующего фактора государства.
Основными задачами являются:
облегчение налогового бремени для малого предпринимательства;
сокращение лицензируемых видов деятельности и других предусмотренных законодательством разрешительных процедур, а также упрощение порядка их выдачи;
обеспечение доступа малого предпринимательства к кредитным ресурсам;
повышение эффективности деятельности государственных и негосударственных институтов поддержки малого предпринимательства;
оптимизация системы государственного регулирования предпринимательства.

9.4. Халықтың әл-ауқатын арттыру 9.4.1. Халықтың кiрiстерi
Мемлекеттiк табыс саясатының мақсаты еңбекақы төлеудің жалпы деңгейін көтеру, ең төменгi еңбекақы мөлшерін ұлғайту, зейнетақы және басқа да әлеуметтiк төлемдер мөлшерiн арттыру болып табылады. Аталған мақсатты iске асыру үшiн мынадай мiндеттердi шешу көзделедi:
еңбек етуге көтермелеудi, кәсiпкерлiк қызметтен түсетін табыстарды арттыру;
әрбiр азаматтың экономикалық қызметтiң әрбiр түрiнде еңбек етуiне мүмкiндiк жасауды қамтамасыз ететін заңнамалық базаны жетілдіру;
мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшілер және қазыналық кәсiпорындардың жұмыскерлерi болып табылмайтын қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетiлдiру;
азаматтар тұрмысының сандық әрi сапалық өлшемдерін көрсететін әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік қызмет көрсету нормативтерін әзiрлеу.
Еңбекақы төлеудi одан әрi арттыруға, ең төменгi еңбекақы мөлшерін көбейтуге, зейнетақы және әлеуметтiк төлемдер мөлшерін арттыруға, әлеуметтiк нормативтердi жетілдіруге бағытталған бiрқатар нормативтік құқықтық актілер қабылданады. Ең төменгi еңбекақы мөлшерінің өсуi зейнетақының ең төменгi мөлшерінiң өсуiнен озып отырады.
Мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын мемлекеттiк мекемелер және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру жөнiндегi жұмыс жалғастырылатын болады.
Еңбек бойынша нормативтiк база жасау (еңбек нормалары, қызметшiлер лауазымдарының білiктілiк сипаттамалары, жұмысшы кәсiптерiнiң тарифтiк-бiлiктілiк сипаттамалары) жөнiндегi жұмыс жалғастырылады.
9.4.2. Шағын кәсіпкерлiктi дамыту және орташа тапты құру
Мақсат - шағын кәсіпкерлікті дамытуға, оның негiзiнде мемлекеттiң жетекшi тiрегi және мемлекеттің негізгі тұрақтандырушы факторы - орташа тапты қалыптастыруға бағытталған институционалдық жағдайларды жетiлдiру.
Мыналар:
шағын кәсiпкерлiк үшін салық ауыртпалығын жеңiлдету;
лицензияланатын қызмет түрлерін және заңдарда көзделген басқа да рұқсат беру рәсiмдерін қысқарту, сондай-ақ оларды беру тәртiбiн жеңiлдету;
шағын кәсіпкерлiктің кредит ресурстарына қол жеткiзуiн қамтамасыз ету;
шағын кәсiпкерлiктi қолдаудың мемлекеттiк және мемлекеттiк емес институттары қызметінің тиімдiлiгiн арттыру;
кәсiпкерлiкті мемлекеттiк реттеу жүйесін оңтайландыру негiзгi мiндеттер болып табылады.
Орта мерзiмдi кезеңге арналған негiзгі бағыттары:
шағын кәсiпкерлiкті салықтық әкiмшiлiктендiру жүйесiн жетiлдiру;
шағын кәсiпкерлiктi қаржылық-кредиттік және инвестициялық қолдау жүйесiн дамыту;
шағын кәсiпкерлiк инфрақұрылымын дамыту;
оқыту, шағын кәсiпкерлiктi ақпараттық, ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету және насихаттау;

Продолжится реализация  Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы и Плана мероприятий по ее реализации, основными направлениями которых на среднесрочный период являются:
совершенствование системы налогового администрирования малого предпринимательства;
развитие системы финансово-кредитной и инвестиционной поддержки малого предпринимательства;
развитие инфраструктуры малого предпринимательства;
обучение, информационное, научно-методическое обеспечение и пропаганда малого предпринимательства;
систематизация и совершенствование нормативной правовой базы по вопросам предпринимательства.
На основе проведенных исследований предполагается выработать систему мер, направленных на дальнейшее совершенствование системы налогообложения, финансовой поддержки малого бизнеса, стимулирование выхода малого бизнеса из "тени", внедрение международных стандартов качества в сфере малого бизнеса, развитие инновационного бизнеса, оптимизация лицензируемых видов деятельности, посредством их сокращения, передачи на региональный уровень и упрощения процедур их выдачи.
Учитывая, что внутренний рынок товаров и услуг относительно мал и недостаточно привлекателен для иностранного капитала в части развития производственных мощностей, государство, посредством финансовых институтов развития, должно стать главным инвестором.
В этой связи необходимо активизировать интеграцию малого бизнеса с институтами развития, в частности, разработать эффективные механизмы финансирования перспективных инновационных проектов.
9.5. Снижение бедности и безработицы
Основной целью в области снижения бедности и безработицы является создание условий для экономического роста, продуктивной занятости, активной политики на рынке труда и увеличения доходов населения, повышения доступа бедных к услугам здравоохранения и образования, улучшения адресности социальной защиты и повышения эффективности государственного управления с вовлечением общественных институтов в принятие решений.
Для достижения указанной цели предусматривается решение следующих задач:
обеспечение стабильного экономического развития страны;
создание благоприятных условий для развития предпринимательства, включая малый бизнес;
дальнейшее развитие и совершенствование активных мер на рынке труда за счет создания дополнительных рабочих мест, организации общественных работ и микрокредитования, профессионального обучения, повышения квалификации и переподготовки безработных;
повышение эффективности и доступности государственных услуг в секторах здравоохранения, образования;
совершенствование механизмов оказания адресной социальной помощи в интересах бедных и уязвимых групп населения;
повышение эффективности государственного управления в снижении бедности в стране;
обеспечение занятости через совершенствование нормативной правовой базы в направлении развития активных форм занятости, защиту внутреннего рынка труда, обеспечение эффективного использования трудовых ресурсов страны;
повышение гибкости рынка труда, обеспечение эффективной поддержки лиц, входящих в целевые группы населения;
поддержка трудовой и предпринимательской инициативы граждан;
создание информационной базы по мониторингу создания рабочих мест, подготовка и переподготовка казахстанских граждан при привлечении иностранной рабочей силы в республику;
легализация трудовых отношений, создание рабочих мест и повышение профессиональной подготовки граждан на рынке труда;
совершенствование нормативной правовой и методической базы в области занятости населения, действующего законодательства в сфере занятости населения, реализация мер по ратификации фундаментальных конвенций МОТ в области занятости населения;
осуществление постоянного мониторинга основных индикаторов рынка труда, а также оценки работы центральных и местных органов с точки зрения решения проблем безработицы;
проведение исследовательских работ по проблемам безработицы;
обеспечение мобильности трудовых ресурсов путем регулирования трудовой миграции.

нормативтік құқықтық базаны кәсiпкерлiк мәселелерi бойынша жүйелеу және жетiлдiру болып табылатын Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлікті дамытудың және қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттік  бағдарламасын және оны iске асыру жөнiндегi Iс-шаралар жоспарын iске асыру жалғасады.
Жүргiзiлген зерттеулер негiзiнде шағын бизнеске салық салу, оны қаржылық қолдау жүйесін одан әрi жетілдiруге бағытталған шаралар жүйесiн әзiрлеу, шағын бизнестiң "көлеңкеден" шығуын ынталандыру, шағын бизнес саласындағы халықаралық сапа стандарттарын енгiзу, инновациялық бизнестi дамыту, қысқарту, өңiрлік деңгейге беру және оларды беру рәсiмдерін жеңiлдету арқылы лицензияланатын қызмет түрлерiн оңтайландыру көзделуде.
Тауарлар мен қызметтердiң ішкi рыногы өндiрiсi қуаттарды дамыту бөлiгiнде шетелдiк капитал үшiн айтарлықтай шағын әрi тартымдылығы жеткіліксiз екендігін ескере отырып, мемлекет қаржылық даму институттары арқылы басты инвестор болуға тиiс.
Осыған байланысты шағын бизнесті даму институттарымен бiрiктiру, атап айтқанда перспективалық инновациялық жобаларды қаржыландырудың тиiмдi тетiктерiн әзiрлеу қажет.
9.5. Кедейшілiк пен жұмыссыздықты азайту
Кедейшілік пен жұмыссыздықты азайту саласындағы негiзгi мақсат экономикалық өсу, жұмыспен қамтудың өнiмдiлiгi, еңбек рыногындағы белсендi саясат және халық табысын көбейту, кедейлердiң денсаулық сақтау және білім беру қызметтерiне қол жетімділігін арттыру, әлеуметтік қорғаудың атаулылығын жақсарту және шешiмдер қабылдауға қоғамдық институттарды тарта отырып, мемлекеттiк басқарудың тиiмділігін арттыру үшін жағдайлар жасау болып табылады.
Аталған мақсатқа жету үшiн мынадай мiндеттердi шешу көзделедi:
елдiң тұрақты экономикалық дамуын қамтамасыз ету;
шағын бизнесті қоса алғанда кәсіпкерлiкті дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау;
қосымша жұмыс орындарын құру, қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және шағын кредит беру, жұмыссыздарды кәсіптік оқыту, білiктiлiгін арттыру және қайта даярлау есебiнен еңбек рыногындағы белсендi шараларды одан әрi дамыту және жетілдіру;
денсаулық сақтау, білім беру секторларындағы мемлекеттік қызмет көрсетудің тиiмдiлігін әрi қол жетiмдiлігін арттыру;
халықтың кедей және осал топтарының мүдделерiнде атаулы әлеуметтiк көмек көрсету тетiктерiн жетілдiру;
елдегi кедейшiлiктi азайтуда мемлекеттiк басқарудың тиiмдiлігін арттыру;
жұмыспен қамтудың белсендi нысандарын дамыту бағытында нормативтік құқықтық базаны жетiлдiру, ішкi еңбек рыногын қорғау, елдің еңбек ресурстарын тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету арқылы жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету;
еңбек рыногының икемдiлiгiн арттыру, мақсатты халық топтарына кiретiн адамдарды тиiмдi қолдауды қамтамасыз ету;
азаматтардың еңбек және кәсiпкерлік бастамашылығын қолдау;
жұмыс орындарын құру мониторингi бойынша ақпараттық базаны жасау, республикаға шетелдiк жұмыс күшiн тарту кезiнде қазақстандық азаматтарды даярлау және қайта даярлау;
еңбек қатынастарын заңдастыру, жұмыс орындарын құру және еңбек рыногында азаматтарды кәсіптік даярлауды арттыру;
халықты жұмыспен қамту саласындағы нормативтік құқықтық және әдiстемелiк базаны, халықты жұмыспен қамту саласындағы қолданыстағы заңнаманы жетiлдiру, халықты жұмыспен қамту саласындағы XEҰ-ның негізгі конвенцияларын бекiту жөнiндегi шараларды iске асыру;
еңбек рыногының негiзгi көрсеткiштерiнiң тұрақты мониторингін, сондай-ақ орталық және жергіліктi органдардың жұмысын жұмыссыздық проблемаларын шешу тұрғысынан бағалауды жүзеге асыру;
жұмыссыздық проблемалары бойынша зерттеу жұмыстарын жүргiзу;
еңбек көшi-қонын реттеу жолымен еңбек ресурстарының ұтқырлығын қамтамасыз ету.

Будет продолжена реализация Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной  постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2003 года N 296, предусматривающей комплексный подход к решению данной проблемы путем реализации государственной политики в сфере занятости, улучшение доступности базового образования и услуг здравоохранения, повышение адресности социальной помощи и реализации других мер.
В рамках Программы предусмотрены следующие меры по государственной поддержке социально уязвимых групп населения:
ежегодное повышение размеров пенсионных выплат и их своевременная выплата;
оказание адресной социальной помощи в зависимости от среднедушевого дохода семьи;
обеспечение детей-сирот условиями для получения образования и трудоустройства;
интеграция инвалидов в общество, размещение государственных заказов на специализированных предприятиях, большинство работников которых составляют инвалиды, организация выпуска протезно-ортопедических изделий, своевременная выплата пособий.
Предполагается создание целостной системы защиты детей, предусматривающей помимо введения единовременного пособия на рождение ребенка и пособия по уходу за ребенком до достижения одного года. Предусматривается дополнительное введение детских пособий в зависимости от среднедушевого дохода семьи.
Будет продолжено совершенствование, как механизмов предоставления адресной социальной помощи, так и методики оценки уровня доходов. Трудоспособному населению социальная помощь будет оказываться также через финансирование общественных работ, программ переобучения и содействия в трудоустройстве.
С 2005 года вступит в действие  Закон Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании", предусматривающий внедрение системы обязательного социального страхования на случай наступления социальных рисков: утраты трудоспособности, потери кормильца и потери работы.
Планируется дальнейшее совершенствование методики определения социальных нормативов: прожиточного минимума, минимальной заработной платы, минимальной пенсии. Размеры и рост социальных выплат будут рассчитываться исходя из норматива, имеющего реальную социально-экономическую природу. Единые и стабильные социальные нормативы станут основой поэтапного повышения, как заработной платы, так и социальных выплат.
Предусматривается развивать наряду с традиционными формами институциональной помощи - содержание домов интернатов для престарелых и инвалидов, такие виды адресной институциональной помощи, как открытие центров социальной адаптации для граждан без определенного места жительства, социальных гостиниц, столовых для малообеспеченных и пр.

Аталған проблеманы жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттік саясатты iске асыру жолымен шешуге кешендi көзқарасты, базалық білім мен денсаулық сақтау қызметтерiне қол жетiмдiліктi жақсарту, әлеуметтік көмектiң атаулылығын арттыру және басқа да шараларды iске асыруды көздейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 наурыздағы N 296  қаулысымен бекiтілген Қазақстан Республикасында кедейлiктi азайту жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жалғасады.
Бағдарлама шеңберiнде халықтың әлеуметтік осал топтарын мемлекеттiк қолдау жөнiнде мынадай шаралар көзделген:
зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерлерін жыл сайын ұлғайту және оларды уақтылы төлеу;
отбасының жан басына шаққандағы кiрiсiне байланысты атаулы әлеуметтiк көмек көрсету;
жетiм балаларды білім алуы және жұмысқа орналасуы үшiн жағдайлармен қамтамасыз ету;
мүгедектердi қоғамға бiрiктiру, мемлекеттік тапсырыстарды жұмысшыларының көпшілігін мүгедектер құрайтын, мамандандырылған кәсіпорындарға орналастыру, протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығаруды ұйымдастыру, жәрдемақыларды уақтылы төлеу.
Баланың тууына байланысты берiлетін бiр жолғы жәрдемақыны енгізуден басқа бiр жасқа толғанға дейiн бала күтімiне байланысты берiлетiн жәрдемақыны көздейтін балаларды қорғаудың тұтас жүйесiн құру ұйғарылып отыр. Отбасының жан басына шаққандағы кiрiсiне байланысты балалар жәрдемақысын қосымша енгiзу көзделуде.
Атаулы әлеуметтiк көмек беру тетіктерiн де, сондай-ақ кiрiс деңгейiн бағалау әдiстемесін де жетілдіру жалғасатын болады. Еңбекке жарамды халыққа сондай-ақ қоғамдық жұмыстарды қаржыландыру, қайта оқыту және жұмысқа орналасуға жәрдемдесу бағдарламалары арқылы да әлеуметтік көмек көрсетiлетін болады.
2005 жылдан бастап әлеуметтiк тәуекелдер туындаған: еңбек ету қабілетiнен айрылған, асыраушысынан айрылған немесе жұмысынан айрылған жағдайға мiндеттi әлеуметтік сақтандыру жүйесiн енгiзудi көздейтiн "Мiндетті әлеуметтiк сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы қолданысқа енгізіледi.
Әлеуметтік нормативтердi: ең төменгi күнкөрiс деңгейiн, ең аз еңбекақыны, ең аз зейнетақыны айқындау әдiстемесiн одан әрi жетілдіру жоспарлануда. Әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерi мен өсуi нақты әлеуметтік-экономикалық табиғаты бар нормативке сүйене отырып есептелетін болады. Бiрыңғай және тұрақты әлеуметтiк нормативтер еңбекақыны да, әлеуметтік төлемдердi де кезең-кезеңмен арттырудың негізi болады.
Институционалдық көмектiң дәстүрлi нысандары - қарттар мен мүгедектерге арналған интернат үйлерiн ұстаумен қатар, белгілi бip тұрғылықты жерi жоқ азаматтарға арналған әлеуметтік бейiмдеу орталықтарын, әлеуметтік қонақүйлердi, аз қамтамасыз етiлгендерге арналған асханаларды және т.б. ашу сияқты атаулы институционалдық көмек түрлерiн де дамыту көзделіп отыр.
Мыналарды:
медициналық-әлеуметтік сараптама институтын одан әрi жетілдірудi;
протездiк-ортопедиялық бұйымдарды өндiру индустриясын дамытуды;

Будет продолжена реализация Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы, предусматривающей:
дальнейшее совершенствование института медико-социальной экспертизы;
развитие индустрии производства протезно-ортопедических изделий;
развитие сферы специализированных социальных услуг, используемых для реабилитации и интеграции инвалидов в общество.
Будут решаться жилищные проблемы населения, в первую очередь, в плане его удешевления. Для реализации этой политики в течение 2005-2007 годов будет инвестировано на строительство жилья, помимо иных источников, около 150 миллиардов тенге государственных средств.
Дальнейшее совершенствование трудового законодательства будет направлено на защиту прав трудящихся, создание условий для реализации конституционного права граждан на свободу труда. Предполагается усовершенствовать механизм заключения индивидуальных и коллективных договоров, принять меры по ограничению заключения краткосрочных индивидуальных трудовых договоров, сверхурочных работ, улучшению условий труда.
Для достижения гендерного равноправия будут заложены специальные нормы, направленные на улучшение условий труда женщин, защиту их прав с учетом воспроизводственной функции и улучшения демографической ситуации в стране. Планируется предпринять меры по защите интересов молодежи и социально уязвимых групп населения.
Повысится роль и расширится сфера социального партнерства. Социальный диалог будет направлен на предупреждение и разрешение трудовых конфликтов, а также содействие в решении вопросов занятости и социальной защиты.
В 2004 году планируется принятие комплексной Программы занятости населения на 2005-2007 годы.
9.6. Социальное обеспечение населения
Создание трехуровневой системы социального обеспечения, основными характеристиками которой являются финансовая устойчивость и распределение ответственности между государством, работодателем и работником.
Для реализации указанной цели предстоит решение следующих задач:
поэтапное приближение системы государственных социальных стандартов к европейским стандартам;
развитие социального страхования основных социальных рисков (потеря трудоспособности, потеря кормильца, потеря работы);
расширение доступности и повышение качества социальных услуг;
создание условий для охвата населения социальным обеспечением и предоставление возможностей для индивидуального выбора схем социального обеспечения;
дальнейшее развитие институтов, обеспечивающих функционирование системы социального обеспечения.
В 2005 году будут увеличены размеры государственного социального пособия инвалидам первой группы - на 3 месячных расчетных показателя (МРП), инвалидам второй группы - на 2,5 МРП, инвалидам третьей группы - на 2 МРП, инвалидам в возрасте до 16 лет - на 3 МРП и пособие по случаю потери кормильца - до одного месячного расчетного показателя.

мүгедектердi оңалту және оларды қоғамға бiрiктiру үшін қолданылатын мамандандырылған әлеуметтік қызметтер саласын дамытуды көздейтін Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған  бағдарламасын iске асыру жалғасады.
Халықтың тұрған үй проблемалары, бiрiншi кезекте оны арзандату тұрғысында шешiледi. Осы саясатты iске асыру үшін 2005-2007 жылдар iшiнде тұрғын үй салуға өзге көздерден басқа, 150 миллиард теңгеге жуық мемлекет қаражаты инвестицияланатын болады.
Еңбек  заңнамасын одан әрi жетiлдiру еңбекшiлердiң құқықтарын қорғауға, азаматтардың еңбек еркiндігіне конституциялық құқығын iске асыру үшiн жағдайлар жасауға бағытталатын болады. Жеке және ұжымдық шарттар жасасу тетiгін жетілдіру, қысқа мерзiмдi жеке еңбек шарттарын жасауды, нормадан тыс жұмыстарды, шектеу, еңбек жағдайларын жақсарту жөнiнде шаралар қабылдау ұйғарылып отыр.
Гендерлiк тең құқылылыққа қол жеткiзу үшін әйелдердiң еңбек жағдайларын жақсартуға бала туу функциясын және елдегi демографиялық ахуалды жақсартуды ескере отырып, олардың құқықтарын қорғауға бағытталған арнайы нормалардың негiзi қаланады.
Жастар мен халықтық әлеуметтік осал топтарының мүдделерiн қорғау жөнiнде шаралар қабылдау жоспарлануда.
Әлеуметтік әрiптестіктiң рөлi артып, аясы кеңейедi. Әлеуметтік диалог еңбек дауларының алдын алуға және оларды шешуге, сондай-ақ жұмыспен қамту мен әлеуметтiк қорғау мәселелерiн шешуде жәрдемдесуге бағытталатын болады.
2004 жылы Халықты жұмыспен қамтудың 2005-2007 жылдарға арналған кешендi бағдарламасы қабылданады.
9.6. Халықты әлеуметтік қамсыздандыру
Қаржылық тұрақтылық және мемлекет, жұмыс берушi мен жұмыскер арасында жауапкершілiктi бөлу негiзгi сипаты болып табылатын әлеуметтік қамсыздандырудың үш деңгейлi жүйесін құру.
Көрсетілген мақсатты iске асыру үшін мынадай міндеттердi шешу керек:
мемлекеттік әлеуметтік стандарттарды еуропалық стандарттарға кезең-кезеңмен жақындату;
негiзгi әлеуметтiк тәуекелдердi (еңбекке жарамсыздық, асыраушысынан айрылу, жұмысынан айрылу) әлеуметтік сақтандыруды дамыту;
әлеуметтік қызметтерге қол жетімділiктi кеңейту және олардың сапасын арттыру;
халықты әлеуметтiк қамсыздандырумен қамту үшін жағдайлар жасау және әлеуметтiк қамсыздандыру схемаларын жеке таңдау үшін мүмкіндiктер беру;
әлеуметтiк қамсыздандыру жүйесінiң жұмыс істеуін қамтамасыз ететiн институттарды одан әрi дамыту.
2005 жылы мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы мөлшерi бiріншi топтағы мүгедектерге 3 айлық есептік көрсеткiшке (АЕК), екіншi топтағы мүгедектерге 2,5 АЕК-ке, үшіншi топтағы мүгедектерге 2 АЕК-ке, 16 жасқа дейiнгi мүгедектерге 3 АЕК-ке және асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты жәрдемақы бiр айлық есептiк көрсеткiшке дейін ұлғайтылады.

Будут внесены изменения в  Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан", предусматривающие увеличение размера пособия инвалидам и участникам Великой Отечественной войны до 15 МРП.
9.7. Здравоохранение
Целью среднесрочного плана развития здравоохранения является осуществление системных мер, направленных на улучшение качества и доступности медицинских услуг.
Задачами на предстоящие годы является совершенствование:
первичной медико-санитарной помощи;
системы управления здравоохранением;
системы организации предоставления медицинской помощи;
экспертизы качества медицинских услуг;
нормативной базы системы здравоохранения.
Для реализации этих задач будет принята Государственная программа реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, предусматривающая:
реформирование и развитие первичной медико-санитарной помощи (ПМСП);
совершенствование системы управления здравоохранением, в т.ч. финансирования, информационного обеспечения;
укрепление здоровья матери и ребенка;
совершенствование профилактики, диагностики и лечения социально-значимых заболеваний;
подготовку и переподготовку кадров здравоохранения.
Будет укреплена материально-техническая база организаций здравоохранения, в первую очередь, учреждений первичной медико-санитарной помощи (ПМСП).
С целью улучшения качества медицинских услуг будет создаваться система независимой медицинской экспертизы.
С 2005 года поэтапно будут внедрены протоколы диагностики и лечения, соответствующие международным стандартам.
Будет осуществлен поэтапный переход к международным стандартам в сфере обращения лекарственных средств.
Будут разработаны и внедрены современные информационные технологии, создана Единая информационная система здравоохранения, интегрированная в общую республиканскую сеть.
9.8. Развитие культуры, информации, туризма и спорта
9.8.1. Культура и информация
Основной целью в сфере культуры и информации является реализация духовного потенциала общества через укрепление единого культурно-информационного пространства, сохранение и развитие историко-культурного наследия, социокультурной инфраструктуры, особенно на селе, обеспечение условий развития профессионального искусства и народного творчества.
Приоритетными задачами являются:
информационно-пропагандистское обеспечение реализации   Стратегии "Казахстан-2030", основных программных документов Главы государства и Правительства;
создание условий для поддержки и развития театрально-концертной деятельности, производства национальных фильмов;
разработка и применение программных средств и методов для сохранения и восстановления культуры села, развития молодежной и языковой политики;
повышение международного имиджа Казахстана за рубежом;
проведение государственной политики в области архивного дела;
обеспечение сохранности памятников истории, археологии и архитектуры, исторических центров;
обеспечение гармоничных межэтнических отношении в Республике Казахстан, сохранение и создание условий для общественного прогресса и гражданского мира;
совершенствование нормативной правовой базы в сфере культуры, архивного дела, информации и внутриполитической стабильности;
обобщение многовекового опыта национальной литературы и письменности, создание на государственном языке полноценного фонда на базе лучших достижений мировой научной мысли, культуры и литературы.
Для достижения поставленных целей и решения задач необходимы:
проведение на более высоком и профессиональном уровне организационно-
пропагандистских мероприятий в средствах массовой информации;
улучшение качества производимых телерадиокомпаниями программ об экономической, политической и культурной жизни Казахстана, расширение сети распространения национальных телеканалов, при увеличении общего объема вещания на государственном языке;

"Қазақстан Республикасындағы арнайы мемлекеттiк жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуiрдегі  Заңына Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушылары жәрдемақысының мөлшерін 15 АЕК-ке дейiн ұлғайту жөнiнде өзгерiстер енгiзіледi.
9.7. Денсаулық сақтау
Денсаулық сақтаудың орта мерзiмдi жоспарының мақсаты медициналық қызметтер сапасы мен қол жетiмдiлiгін жақсартуға бағытталған жүйелi шараларды жүзеге асыру болып табылады.
Мыналарды:
бастапқы медициналық-санитарлық көмектi;
денсаулық сақтауды басқару жүйесін;
медициналық көмек көрсетудi ұйымдастыру жүйесiн;
медициналық қызметтер сапасының сараптамасын;
денсаулық сақтау жүйесінiң нормативтік базасын жетілдiру алдағы жылдарға арналған мiндеттер болып табылады.
Осы мiндеттердi iске асыру үшін:
бастапқы медициналық-санитарлық көмектi (БМСК) реформалау мен дамытуды;
денсаулық сақтауды басқару оның ішінде қаржыландыру, ақпараттық қамтамасыз ету жүйесiн жетілдірудi;
ана мен баланың денсаулығын нығайтуды;
әлеуметтік мәндi аурулардың алдын алуды, оларды диагностикалау мен емдеудi жетілдірудi;
денсаулық сақтау кадрларын даярлау мен қайта даярлауды көздейтiн Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды реформалаудың және дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы қабылданады.
Денсаулық сақтау ұйымдарының, бiрiншi кезекте, бастапқы медициналық-санитарлық көмек (БМСК) мекемелерінiң материалдық-техникалық базасы нығайтылады.
Медициналық қызметтер сапасын жақсарту мақсатында тәуелсiз медициналық сараптама жүйесi құрылады.
2005 жылдан бастап халықаралық стандарттарға сай диагностикалау және емдеу хаттамалары кезең-кезеңмен енгiзіледi.
Дәрілiк заттар айналымы саласында халықаралық стандарттарға кезең-кезеңмен көшу жүзеге асырылады.
Қазiргi заманғы ақпараттық технологиялар әзiрленедi және енгiзiледi, ортақ республикалық желiге бiрiктiрiлген Денсаулық сақтаудың бiрыңғай ақпараттық жүйесi құрылады.
9.8. Мәдениеттi, туризм мен спортты дамыту 9.8.1. Мәдениет және ақпарат
Мәдениет және ақпарат саласындағы негiзгi мақсат бiрыңғай мәдени-ақпараттық кеңiстiктi нығайту, тарихи-мәдени мұраны, әлеуметтiк мәдени инфрақұрылымды, әсiресе ауылда сақтау және дамыту, кәсіптік өнердi және халық шығармашылығын дамыту жағдайларын қамтамасыз ету арқылы қоғамның рухани әлеуетін iске асыру болып табылады.
Мыналар:
"Қазақстан - 2030"  Стратегиясының , Мемлекет Басшысы мен Үкiметтiң негiзгi бағдарламалық құжаттарының iске асырылуын ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету;
театр-концерт қызметін, ұлттық фильмдер өндiрiсiн қолдау және дамыту үшін жағдайлар жасау;
ауыл мәдениетін сақтау және қалпына келтіру, жастар саясатын және тіл саясатын дамыту үшін бағдарламалық қаражат пен әдiстердi әзiрлеу және қолдану;
Қазақстанның шетелдегі халықаралық беделін арттыру;
мұрағат iсi саласында мемлекеттiк саясат жүргiзу;
тарих, археология және сәулет ескерткіштерінiң, тарихи орталықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасындағы үйлесiмдi этносаралық қатынастарды қамтамасыз ету, қоғамдық прогресс пен азаматтық бейбiтшілiктi сақтау және олар үшiн жағдайлар жасау;
мәдениет, мұрағат iсi, ақпарат және iшкi саяси тұрақтылық саласындағы нормативтiк-құқықтық базаны жетілдіру;
ұлттық әдебиет пен жазба әдебиетінің көптеген ғасырлар бойғы тәжiрибесiн қорыту, әлемдiк ғылыми ой-сана, мәдениет және әдебиеттiң үздiк жетістiктерi негiзiнде мемлекеттiк тiлдегі толыққанды қорын құру басым мiндеттер болып табылады.
Қойылған мақсаттарға жету және міндеттердi шешу үшін:
бұқаралық ақпарат құралдарында ұйымдастыру-насихат iс-шараларын неғұрлым жоғары кәсiби деңгейде жүргiзу;
Қазақстанның экономикалық, саяси және мәдени өмiрi туралы телерадиокомпаниялар жасайтын бағдарламалардың сапасын жақсарту, мемлекеттік тілде хабар таратудың жалпы көлемін ұлғайта отырып, ұлттық телеарналарды тарату желiсiн кеңейту;

реализация Программы развития телерадиовещания на 2005-2007 годы;
проведение работы по обеспечению сохранности и использования историко-культурного наследия путем реставрации, консервации, ремонта, восстановления и регенерации памятников;
реализация Государственной программы "Культурное наследие";
содействие улучшению материально-технической базы архивных учреждений, совершенствовать нормативную правовую и научно-методическую базу в области архивного дела;
реализация Программы поддержки соотечественников, проживающих за рубежом;
дальнейшая реализация  Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы;
создание на казахском языке полноценного фонда гуманитарного образования на базе лучших достижений научной мысли, культуры и литературы, обобщение многовекового опыта национальной литературы и письменности путем выпуска развернутых научных, художественных и библиографических серий;
совершенствование менеджмента в сфере культуры и искусства, привлечение в сферу искусства квалифицированных менеджеров;
пополнение книжных фондов библиотек страны, особенно в сельской местности;
реализация комплекса мероприятий, направленных на разработку и реализацию региональных программ молодежной политики, совершенствование законодательной базы.
9.8.2. Туризм и спорт
Главной целью развитие туристского комплекса является поступательное развитие и переход в доходную отрасль экономики, создание высокорентабельной индустрии туризма, продвижение и реализация конкурентоспособного национального турпродукта на международном рынке туристских услуг, повышение занятости населения.
Основной целью в области спорта является утверждение принципов здорового образа жизни средствами физической культуры и спорта, дальнейшее развитие массового спорта и спорта высших достижений.
В предстоящем периоде предусматривается решение следующих задач:
экономические и правовые механизмы развития туризма;
продолжение дальнейшего сотрудничества государственного и частного сектора, по продвижению казахстанского туристского продукта на мировой рынок туристских услуг;
создание современной базы для подготовки спортсменов высокого класса, широкой сети физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
развитие массового спорта, особенно на селе;
развитие олимпийских, национальных, технических видов спорта и народных игр;
подготовка спортивного резерва и сборных национальных команд Республики Казахстан к международным соревнованиям;
научное и медико-биологическое обеспечение спортсменов.
Приоритетами будут развитие массовости спорта, укрепление материально-технической базы, научное и медико-биологическое обеспечение, подготовка спортсменов международного класса и спортивного резерва.
Для достижения поставленных целей и решения задач предполагается:

"Теле-радио хабарларын таратуды дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған  бағдарламасын " iске асыру;
ескерткіштердi қайта жаңарту, тұмшалалау, жөндеу, қалпына келтiру және жаңғырту жолымен тарихи-мәдени мұраның сақталуын және пайдаланылуын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмысты жүргiзу;
"Мәдени мұра" мемлекеттiк  бағдарламасын iске асыру;
мұрағат мекемелерінің материалдық-техникалық базасын жақсартуға жәрдемдесу, мұрағат iсi саласындағы нормативтік құқықтық және ғылыми-әдiстемелiк базаны жетiлдiру;
Шетелде тұратын отандастарды қолдау  бағдарламасын iске асыру;
Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік  бағдарламасын одан әрi iске асыру;
ғылыми ой-сананың, мәдениет пен әдебиеттiң үздiк жетiстіктерiнiң негізiнде гуманитарлық бiлiм берудiң қазақ тiлiндегі толыққанды қорын жасау, кеңiнен өрiстетілген ғылыми, көркем және ғұмырнамалық сериялар шығару жолымен ұлттық әдебиет пен жазба әдебиеттiң көптеген ғасырлар бойғы тәжірибесін қорыту;
мәдениет пен өнер саласындағы менеджментті жетiлдiру, өнер саласына біліктi менеджерлердi тарту;
елдегi, әсiресе ауылдық жерлердегі кiтапханалардың кiтап қорын толықтыру;
жастар саясатының өңiрлiк бағдарламаларын әзiрлеу мен iске асыруға бағытталған iс-шаралар кешенiн iске асыру, заңнама базасын жетiлдiру.
9.8.2. Туризм және спорт
Туристiк кешендi дамытудың басты мақсаты дәйектi даму және экономиканың кiрiс саласына көшу, жоғары рентабельдi туризм индустриясын құру, бәсекеге қабiлеттi ұлттық турөнiмдi халықаралық туристік қызметтер рыногына жылжыту және оны сату халықтың, жұмыспен қамтылуын арттыру болып табылады.
Спорт саласындағы негізгі мақсат дене шынықтыру мен спорт құралдары арқылы салауатты тұрмыс салты қағидаттарын орнықтыру, бұқаралық спорт және жоғары жетістiктер спортын одан әрi дамыту болып табылады.
Алдағы кезеңде мынадай мiндеттердi шешу көзделедi:
туризмдi дамытудың экономикалық және құқықтық тетiктерi;
мемлекеттiк және жеке сектордың қазақстандық турөнімді әлемдік туристiк қызметтер рыногына жақындату жөніндегі одан әрi ынтымақтастығын жалғастыру;
жоғары деңгейдегi спортшыларды даярлау үшін қазiргi заманғы базаны, дене шынықтыру-сауықтыру және спорт құрылыстарының кең желiсiн құру;
бұқаралық спортты, әсiресе ауылда дамыту;
олимпиадалық, ұлттық, техникалық спорт түрлерiн және халық ойындарын дамыту;
Қазақстан Республикасының спорт резервi мен ұлттық құрама командаларын халықаралық жарыстарға дайындау;
спортшыларды ғылыми және медициналық-биологиялық қамтамасыз ету.
Спорттың бұқаралылығын дамыту, материалдық-техникалық базаны нығайту, ғылыми және медициналық-биологиялық қамтамасыз ету, халықаралық дәрежедегi спортшыларды және спорт резервін дайындау басымдықтары болады.
Қойылған мақсаттарға жету және мiндеттердi шешу үшiн:

реализация отраслевой и региональных программ развития туристской отрасли на 2003-2005 годы;
реализация  Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы;
разработка и принятие Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2006-2010 годы и ее реализация;
пропаганда и внедрение здорового образа жизни средствами физической культуры и спорта;
укрепление нормативно-правовой базы туризма, физической культуры и спорта.
9.9. Гендерное развитие
Основной целью является улучшение положения женщин в обществе и достижение фактического гендерного равенства.
Основными задачами направленными на реализацию поставленной цели являются:
совершенствование законодательства, касающегося семьи, женщин и детей, внедрение гендерного подхода в социально-экономическую политику страны;
улучшение здоровья женщин и детей;
обеспечение равного доступа женщин к структурам власти, создание условий для их продвижения на уровень принятия решений;
повышение возможности женщин и их потенциала для участия в политической, экономической и социальной жизни общества;
достижение реального обеспечения прав женщин;
развитие правовой грамотности женщин.
Обязательной будет гендерная экспертиза действующих и разрабатываемых новых законов. В соответствии с мировым опытом будет совершенствоваться гендерная статистика.
Будет принят закон "О равных правах и возможностях".
В сфере экономики и труда планируется внедрение программ, способствующих повышению конкурентоспособности женщин на рынке труда, дальнейшему развитию предпринимательства и самозанятости среди женщин, профессиональной переподготовке женщин, обучению администрированию и управлению бизнесом.
Предусматривается постоянный мониторинг прав женщин на защиту от насилия. Предусматривается разработка закона о предупреждении и пресечении насилия. Предусматривается расширение сети кризисных центров, телефонов доверия, убежищ и приютов для жертв насилия.
10. Развитие произведенного капитала
10.1. Инвестиционная политика
В 2005-2007 годах основными направлениями деятельности будут стимулирование притока прямых отечественных и иностранных инвестиций в приоритетные секторы экономики, рационализация и повышение эффективности использования государственных инвестиций и мобилизация внутренних сбережений.
Необходимо осуществить комплекс организационных мероприятий по повышению инвестиционной привлекательности страны и улучшению инвестиционного климата.
Будет продолжена работа по совершенствованию существующей нормативной правовой базы, регулирующей систему предоставления льгот и преференций инвесторам, которая должна обеспечить действие экономических рычагов стимулирования процесса привлечения инвестиций.
В целях повышения инвестиционной привлекательности приоритетных производств государством будут предприняты меры, направленные на:
усиление защиты прав миноритарных акционеров;
введение упрощенной системы регистрации предприятий;
создание транспартентной системы лицензирования видов деятельности;
ускорение перехода предприятий на международные стандарты финансовой отчетности.
Одним из направлений осуществления инвестиционной политики будет обозначение отраслевых приоритетов. Будет проводиться работа по определению путей привлечения инвестиций в приоритетные для экономики области, такие как агропромышленный комплекс, легкая и пищевая промышленности, машиностроение, промышленность строительных материалов, химическая и нефтехимическая промышленность.
Важной задачей инвестиционной политики станет стимулирование инвестирования в жилищное строительство.
Будет проводиться работа по рассмотрению возможности инвестирования реального сектора экономики за счет внутренних инвестиционных ресурсов.
Государственные финансовые ресурсы (в виде средств Инвестиционного фонда) будут сконцентрированы на организации новых производств, создающих товары и услуги с высокой долей прибавочного продукта.
Приоритетами бюджетных инвестиций в предстоящем периоде будут обеспечение эффективной реализации функций государственного управления; развитие социального сектора; развитие базовой инфраструктуры; содействие развитию аграрного сектора; развитие города Астаны.

туристiк саланы дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған салалық және өңiрлiк  бағдарламаларын iске асыру;
Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік  бағдарламасын іске асыру;
Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған бағдарламасын әзірлеу және қабылдау;
дене шынықтыру және спорт құралдары арқылы салауатты өмiр салтын насихаттау және енгізу;
туризмнiң, дене шынықтыру мен спорттың нормативтік құқықтық базасын нығайту басымдықтар болады.
9.9. Гендерлiк даму
Негізгi мақсаты әйелдердiң қоғамдағы жағдайын жақсарту және нақты гендерлiк теңдiкке қол жеткiзу болып табылады.
Қойылған мақсатты iске асыруға бағытталған негiзгi мiндеттер:
отбасына, әйелдер мен балаларға қатысты заңнаманы жетілдіру, гендерлiк тәсілдi елдiң әлеуметтік-экономикалық саясатына енгізу;
әйелдер мен балалардың денсаулығын жақсарту;
әйелдердiң билiк құрылымдарына тең қол жетімділігін қамтамасыз ету, олардың шешiмдер қабылдау деңгейіне көтерiлуi үшін жағдайлар жасау;
қоғамның саяси, экономикалық және әлеуметтік өмiріне қатысу үшiн әйелдердiң және олардың әлеуетiнiң мүмкiндiктерiн арттыру;
әйелдердiң құқықтарын нақты қамтамасыз етуге қол жеткiзу;
әйелдердiң құқықтық сауаттылығын дамыту болып табылады.
Қолданыстағы және әзiрленетiн жаңа заңдарға гендерлiк сараптама жүргiзу мiндеттi болады. Әлемдiк тәжiрибеге сәйкес гендерлiк статистика жетілдірiледi.
"Тең құқықтар мен мүмкiндiктер туралы" заң қабылданатын болады.
Экономика және еңбек саласында әйелдердiң еңбек рыногындағы бәсекеге қабiлеттілiгін арттыруға, әйелдер арасындағы кәсiпкерлiктi және өзін-өзi жұмыспен қамтуды одан әрi дамытуға, әйелдердi кәсiби қайта даярлауға, әкiмшілiктендiруге үйретуге және бизнесті басқаруға ықпал ететін бағдарламаларды енгiзу жоспарлануда.
Әйелдердiң зорлықтан қорғалуға құқықтарының тұрақты мониторингi көзделiп отыр. Зорлықтың алдын алу және оны болдырмау туралы заң әзiрлеу көзделуде. Дағдарыс орталықтарының, сенiм телефондарының, зорлық құрбандарына арналған паналар мен үйлердiң желiсiн кеңейту ұйғарылып отыр.
10. Өндiрiлген капиталды дамыту
10.1. Инвестициялық саясат
2005-2007 жылдары негізгі қызмет бағыттары тiкелей отандық және шетелдiк инвестицияларды экономиканың басымдықты секторларына тартуды ынталандыру, мемлекеттік инвестицияларды пайдалануды оңтайландыру мен оның тиiмдiлiгін арттыру және iшкi жинақтарды жұмылдыру болады.
Елдiң инвестициялық тартымдылығын арттыру мен инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі ұйымдастыру iс-шараларының кешенiн жүзеге асыру қажет.
Инвесторларға жеңiлдiктер мен артықшылықтарды беру жүйесiн реттейтін қолданыстағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру жөніндегі жұмыс жалғасады, ол инвестицияларды тарту процесiн ынталандырудың экономикалық тұтқаларының жұмыс жасауын қамтамасыз етуге тиiс.
Мемлекеттің басымдықты өндiрiстерiнiң инвестициялық тартымдылығын арттыру мақсатында:
миноритарлық акционерлердiң құқықтарын қорғауды күшейтуге;
кәсiпорындарды тiркеудiң жеңiлдетілген жүйесiн енгізуге;
қызмет түрлерiн лицензиялаудың ашық жүйесiн құруға;
кәсіпорындардың қаржылық есептiң халықаралық стандарттарына көшуiн жеделдетуге бағытталған шараларды қабылдайтын болады.
Инвестициялық саясатты жүзеге асыру бағыттарының бiрi салалық басымдықтарды белгілеу болады. Инвестицияларды агроөнеркәсiп кешенi, жеңіл және тамақ өнеркәсiбi, машина жасау, құрылыс материалдары өнеркәсiбi, химия және мұнай химиясы өнеркәсiбi сияқты экономика үшін басымдықты салаларға тарту жолдарын айқындау жөніндегi жұмыс жүргiзіледi.
Инвестициялық саясаттың маңызды міндетті тұрғын үй құрылысын инвестициялауды ынталандыру болады.
Экономиканың нақты секторын ішкi инвестициялық ресурстардың есебінен инвестициялау мүмкiндiгiн қарастыру жөнiндегi жұмыс жүргiзілетін болады.
Мемлекеттiк қаржы ресурстары (Инвестициялық қор қаражаты түрiнде) қосылған өнім үлесi жоғары тауарлар мен қызметтердi өндiретін жаңа өндiрiстердi ұйымдастыруға шоғырланатын болады.
Алдағы кезеңдегi бюджеттік инвестициялардың басымдықтары мемлекеттiк басқару функцияларын тиiмдi iске асыруды қамтамасыз ету; әлеуметтiк секторды дамыту; базалық инфрақұрылымды дамыту; аграрлық секторды дамытуға жәрдемдесу; Астана қаласын дамыту болады.

10.1.1. Развитие жилищного строительства
Целью жилищной политики является обеспечение перехода к устойчивому развитию жилищного строительства, обеспечивающего доступность жилья широким слоям населения и безопасные условия проживания в нем.
Достижение поставленных целей будет осуществляться через реализацию Государственной программы развития жилищного строительства на 2005-2007 годы, которая предполагает комплексное решение проблем развития жилищного строительства.
Для достижения цели намечается решение следующих задач:
создание полноценного сбалансированного рынка жилья, как со стороны предложения, так и со стороны спроса;
привлечение частных инвестиций в жилищное строительство и стимулирование развития индивидуального жилищного строительства;
формирование эффективного рынка строительной индустрии;
повышение доступности ипотечного кредитования и системы жилищных строительных сбережений для широких слоев населения.
Реализация поставленных задач будет осуществляться по следующим направлениям:
1. Стимулирование предложения строительства жилья:
1) Системные меры общего характера:
- снижение стоимости строительства 1 кв. метра жилья;
- развитие индивидуального жилищного строительства;
- строительство жилья за счет привлечения инвестиций частного капитала;
- дальнейшее развитие производства эффективных, экологически чистых строительных материалов и внедрение новых технологий.
2) Меры, направленные на стимулирование строительства жилья для среднего класса и социально защищаемых слоев населения:
- строительство коммунального жилья;
- строительство доступного жилья за счет государственных средств.
2. Стимулирование платежеспособного спроса:
- совершенствование системы ипотечного кредитования;
- развитие системы строительных сбережений.
Государством, в целях развития системы долгосрочного финансирования в рамках Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, планируется дальнейшая капитализация АО "Казахстанская ипотечная компания", АО "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов" и АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана".
10.2. Индустриально-инновационное развитие
Реализация государственной индустриально-инновационной политики в среднесрочной перспективе будет осуществляться в рамках Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, утвержденной  Указом Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096.
Главной целью Стратегии является достижение устойчивого развития страны путем диверсификации отраслей экономики, способствующей отходу от сырьевой направленности, подготовка условий для перехода в долгосрочном плане к сервисно- технологической экономике.
Производство конкурентоспособных и экспортоориентированных товаров, работ и услуг в обрабатывающей промышленности и сфере услуг является главным предметом государственной индустриально-инновационной политики.
Достижение этой цели позволит повысить добавленную стоимость обрабатывающей промышленности не только путем роста объемов производства продукции, но и за счет повышения эффективности использования человеческого и произведенного капитала. Это окажет положительное влияние на процесс воспроизводства продукции и повышение уровня жизни населения. Кроме того, высвобождаемые трудовые ресурсы, энергию и материалы можно будет направлять на создание новых производств.
Задачи, которые будут решаться в среднесрочной перспективе направлены на:

10.1.1. Тұрғын үй құрылысын дамыту
Тұрғын үй саясатының мақсаты халықтың қалың бұқарасының тұрғын үйге қол жетiмділігiн және оларда қауіпсiз тұру жағдайларын қамтамасыз ететiн тұрғын үй құрылысын тұрақты дамытуға көшудi қамтамасыз ету болып табылады.
Қойылған мақсаттарға қол жеткiзу Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік  бағдарламасын iске асыру арқылы жүзеге асырылады, онда тұрғын үй құрылысын дамыту мәселелерін кешендi шешу көзделедi.
Мақсатқа жету үшін мынадай міндеттердi шешу:
ұсыныс тарапынан да, сұраныс тарапынан да толыққанды теңгерiмдi тұрғын рыногын құру;
тұрғын үй салуға жеке инвестицияларды тарту және жеке тұрғын үй құрылысын дамытуды ынталандыру;
құрылыс индустриясының тиiмдi рыногын қалыптастыру;
халықтың қалың бұқарасы үшін ипотекалық кредит беруге және тұрғын үй құрылысы жинақтары жүйесiне қол жетімдiлiктi арттыру көзделіп отыр.
Қойылған мiндеттердi iске асыру мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
1. Тұрғын үй салу ұсыныстарын ынталандыру:
1) Жалпы сипаттағы жүйелi шаралар:
- тұрғын үйдiң 1 шаршы метрiн салу құнын төмендету;
- жеке тұрғын үй құрылысын дамыту;
- тұрғын үйдi жеке капитал инвестицияларын тарту есебінен салу;
- тиiмді, экологиялық таза құрылыс материалдарын одан әрi дамыту және жаңа технологияларды енгiзу.
2) Орта тапқа және халықтың әлеуметтiк қорғалатын топтарына арналған тұрғын үй құрылысын ынталандыруға бағытталған шаралар:
- коммуналдық тұрғын үй салу;
- мемлекеттік қаражат есебінен қол жетімдi тұрғын үй салу.
2. Төлемге қабілетті сұранысты ынталандыру:
- ипотекалық кредит беру жүйесін жетілдіру;
- құрылыс жинақтары жүйесін дамыту.
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде ұзақ мерзiмдi қаржыландыру жүйесiн дамыту мақсатында мемлекет "Қазақстандық ипотекалық компания" АҚ-ын, "Ипотекалық кредиттердi кепiлдендiрудiң қазақстандық қоры" АҚ-ын және "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкi" АҚ-ын одан әрi капиталдандыруды жоспарлап отыр.
10.2. Индустриялық-инновациялық даму
Мемлекеттiк индустриялық-инновациялық саясатты орта мерзiмдi кезеңде iске асыру Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығымен бекiтілген Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған Индустриялық-инновациялық даму стратегиясының шеңберiнде жүзеге асырылады.
Стратегияның басты мақсаты экономика салаларын шикiзаттық бағытталудан шеттеуге ықпал ететiн әртараптандыру жолымен елдiң тұрақты дамуына қол жеткiзу; ұзақ мерзiмдi жоспарда сервистiк-технологиялық экономикаға көшу үшін жағдайлар дайындау болып табылады.
Өңдеушi өнеркәсіп пен қызметтер саласында бәсекеге қабілетті және экспортқа бағдарланған тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi өндiру мемлекеттік индустриялық-инновациялық саясаттың басты мәнi болып табылады.
Аталған мақсатқа қол жеткiзу өңдеуші өнеркәсiптiң қосылған құнын өнiм өндiру көлемдерiн ұлғайту жолымен ғана емес, сондай-ақ адамдар мен өндiрiлген өнiм капиталын пайдалану тиiмділігін арттыру есебiнен ұлғайтуға мүмкіндiк бередi. Бұл өнiм өндiру процесi мен халықтың тұрмыс деңгейiн арттыруға оң әсер етедi. Сонымен қатар босайтын еңбек ресурстарын, энергия мен материалдарды жаңа өндiрiстер құруға бағыттауға болады.
Орта мерзiмдi перспективада шешілетін мiндеттер:

обеспечение в обрабатывающей промышленности среднегодовых темпов роста в размере 8-8,4%;
повышение производительности основных фондов обрабатывающей промышленности;
создание предпринимательского климата, структуры и содержание общественных институтов, которые будут стимулировать частный сектор производить и совершенствовать конкурентное преимущество и осваивать элементы в цепочке добавленных стоимостей в конкретных производствах, продвигаясь к элементам с наибольшей добавленной стоимостью;
стимулирование создания наукоемких и высокотехнологичных экспортоориентированных производств;
диверсификация экспортного потенциала страны в пользу товаров и услуг с высокой добавленной стоимостью;
переход к мировым стандартам качества;
наращивание интеграции в региональную экономику и в мирохозяйственную систему с включением в мировые научно-технические и инновационные процессы.
Приоритетами индустриально-инновационной политики являются все потенциально конкурентоспособные, в, том числе экспортоориентированные производства, реализуемые в отраслях экономики несырьевой направленности. В целях решения долгосрочных стратегических задач особое внимание будет уделено созданию условий для развития наукоемких и высокотехнологичных производств.
Пути достижения поставленных целей и решения задач
Для достижения целей, определенных Стратегией, постановлением Правительства утвержден План мероприятий на 2003-2005 годы, в рамках которого будет осуществляться реализация Стратегии в среднесрочном периоде.
Первоначальным мероприятием реализации стратегии индустриально-инновационного развития будет целенаправленная подготовка управленческих, инженерных, технических и, главное, рабочих кадров, способных обеспечить реализацию этой программы.
Будут проводиться работы с транснациональными корпорациями и иными крупными иностранными, российскими и казахстанскими компаниями на предмет реализации совместных инвестиционных проектов по организации производств новых видов продукции, предусматривающих дальнейшее развитие отраслевых цепочек добавленных стоимостей в республике.
Продолжатся работы по проведению анализа положения мировых и региональных торговых партнеров Казахстана и приоритетов их индустриально-инновационной политики, а также исследованию конкурентоспособности отраслей с точки зрения инвестиционного и инновационного потенциала.
В целях определения перспектив создания новых производств с высокой добавленной стоимостью на постоянной основе будет проводиться анализ объемов и направлений инвестиционных потоков в горно-металлургическую промышленность, в том числе в нефтегазовую отрасль, агропромышленный сектор, строительную отрасль.
Будет продолжена работа по определению промышленного и инвестиционного потенциала регионов страны, определены региональные и субрегиональные кластеры, как потенциал для развития прорывных отраслей региона, которые будут создавать спрос для других отраслей промышленности и экономики региона в целом.
Созданы и начали работу государственные институты развития, а именно: Казахстанский инвестиционный фонд, Банк Развития Казахстана, Инновационный фонд, Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов.
Для проведения анализа отраслей экономики создан Центр маркетингово-аналитических исследований.
В целом государственные институты развития должны сформировать систему, устойчивое функционирование которой будет основано на принципах децентрализации, специализации, внешней и внутренней конкуренции.
Национальный Фонд Республики Казахстан продолжит инвестировать свои активы в высоколиквидные финансовые инструменты на мировых фондовых рынках. Казахстанский инвестиционный фонд будет финансировать инвестиционные проекты предприятий, которые направлены на расширение, реконструкцию и техническое перевооружение действующих, а также создание новых производств по выпуску товаров и услуг. Банк развития будет кредитовать реализацию инвестиционных проектов, реализуемых в несырьевых отраслях казахстанской экономики, в основном, по расширению и техническому перевооружению действующих предприятий.
Инновационный фонд будет участвовать в коммерциализации инноваций, способствующих повышению эффективности производства и созданию новых видов товаров и услуг. Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов продолжит непосредственно содействовать экспорту товаров и услуг казахстанских производителей путем страхования и перестрахования экспортных контрактов и инвестиций. Для эффективной работы Компания по страхованию экспорта будет проводить маркетинговые исследования для развития экспорта казахстанской продукции, изучение и последующее распространение информации о потенциальных рынках сбыта. Этот инструмент является общепризнанным в мире и призван облегчить экспортные транзакции с финансовой и административной точек зрения. Для достижения целей, определенных Стратегией, предполагается проведение капитализации государственных институтов развития.

өңдеушi өнеркәсiптегі орташа жылдық өсу қарқынын 8-8,4% мөлшерiнде қамтамасыз етуге;
өңдеуші өнеркәсiптiң негізгі қорларының өнiмділiгiн арттыруға;
жеке секторды бәсекелi артықшылықты жасауға және жетілдiруге әрi неғұрлым жоғары қосылған құн салығының элементтерiне қарай жылжи отырып, нақты өндiрiстерде қосылған құн тiзбесiндегi элементтердi игеруге ынталандыратын кәсiпкерлiк ахуалды, қоғамдық институттардың құрылымы мен мазмұнын жасауға;
ғылымды қажетсiнетiн және жоғары технологиялық экспортқа бағдарланған өндiрiстердi құруды ынталандыруға;
елдің экспорт әлеуетін қосылған құны жоғары тауарлар мен қызметтердiң пайдасына әртараптандыруға;
әлемдiк сапа стандарттарына көшуге;
әлемдiк ғылыми-техникалық және инновациялық процестерге қоса отырып, өңiрлiк экономикаға және әлемдiк шаруашылық жүйесіне бірігудi ұлғайтуға бағытталады.
Индустриялық-инновациялық саясаттың басымдықтары барлық әлеуеттi түрде бәсекеге қабілетті, оның ішінде экспортқа бағдарланған, шикiзаттық емес бағытты экономика салаларында iске асырылатын өндiрiстер болып табылады. Ұзақ мерзiмдi стратегиялық мiндеттердi шешу мақсатында ғылымды қажетсiнетін және жоғары технологиялық өндiрiстердi дамыту үшiн жағдайлар жасауға баса назар аударылатын болады.
Қойылған мақсаттарға қол жеткізу және мiндеттердi шешу жолдары
Стратегияда айқындалған мақсаттарға қол жеткiзу үшiн Үкiмет қаулысымен 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары бекiтілдi, осы жоспар шеңберiнде Стратегияны орта мерзiмдi кезеңде iске асыру жүзеге асырылады.
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын iске асырудың бастапқы iс-шарасы осы бағдарламаны абыройлы iске асыруды қамтамасыз етуге қабiлетті басқарушы, инженерлiк, техникалық және ең бастысы, жұмысшы кадрларды мақсатты даярлау болуға тиiс.
Ұлтаралық корпорациялармен және өзге де iрi шетелдiк, ресейлiк және қазақстандық компаниялармен республикада қосылған құндардың салалық тiзбегiн одан әрi дамытуды көздейтiн жаңа өнiм түрлерiн өндiрудi ұйымдастыру жөніндегі бiрлескен инвестициялық жобаларды iске асыру мақсатында жұмыстар жүргiзiледi.
Қазақстанның әлемдiк және өңiрлiк сауда әрiптестерiнiң жағдайына және олардың индустриялық-инновациялық саясатының басымдықтарына талдау жүргiзу, сондай-ақ инвестициялық және инновациялық әлеует тұрғысынан салалардың бәсекеге қабiлеттілігін зерттеу жөнiндегi жұмыстар жалғасады.
Қосылған құны жоғары жаңа өндiрiстердi құру перспективаларын айқындау мақсатында тұрақты негiзде тау кен-металлургиялық өнеркәсіпке, соның ішінде мұнай-газ саласына, агроөнеркәсiп секторына, құрылыс саласына инвестициялар ағынының көлемдерi мен бағыттарын талдау жүргізiлетін болады.
Ел өңiрлерiнiң өнеркәсiптiк және инвестициялық әлеуетiн айқындау жөніндегі жұмыс жалғасады, өнеркәсіптің басқа салалары және тұтастай экономика үшін сұранысты қалыптастыратын өңiрiн үздiк салаларын дамыту үшiн әлеует ретінде өңiрлiк және қосалқы өңiрлiк кластерлер айқындалады.
Мемлекеттiк даму институттары, атап айтқанда: Қазақстанның инвестициялық қоры, Қазақстанның Даму Банкi, Инновациялық қор, Экспорттық кредиттердi сақтандыру жөніндегi мемлекеттік сақтандыру корпорациясы құрылды және жұмыс iстей бастады.
Экономика салаларына талдау жүргiзу мақсатында Маркетингтік-талдамалық зерттеулер орталығы құрылды.
Тұтастай алғанда, мемлекеттiк даму институттары тұрақты жұмыс жасауы орталықсыздандыру, мамандандыру, сыртқы және iшкi бәсеке қағидаттарына негізделетiн жүйенi қалыптастыруға тиiс.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры, өз активтерiмен әлемдiк қор рыноктарындағы өтiмдiлiгі жоғары қаржы институттарын инвестициялайтын болады. Қазақстанның инвестициялық қоры кәсiпорындардың тауарлар мен қызметтердi өндiретiн, жұмыс жасап тұрған өндiрiстердi кеңейтуге, қайта жаңартуға және техникалық қайта жарақтандыруға, сондай-ақ жаңа өндiрiстердi құруға бағытталған инвестициялық жобаларын қаржыландыратын болады. Даму банкi қазақстандық экономиканың шикiзаттық емес салаларында iске асырылатын, негізінен жұмыс жасап тұрған кәсiпорындарды кеңейту және техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі инвестициялық жобаларын iске асыруға кредит беретін болады.
Инвестициялық қор тауарлар мен қызметтердiң өндiру тиiмдiлiгiн арттыруға және жаңа түрлерiн шығаруға жәрдемдесетiн инновацияларды коммерциялауға қатысатын болады. Экспорттық кредиттердi сақтандыру жөнiндегi мемлекеттік сақтандыру корпорациясы экспорттық келiсiм-шарттар мен инвестицияларды сақтандыру және қайта сақтандыру жолымен қазақстандық өндiрушiлердiң тауарлары мен қызметтерiн экспорттауға тiкелей жәрдемдесудi жалғастырады. Тиiмдi жұмыс жасау үшiн Экспортты сақтандыру жөнiндегi компания қазақстандық өнiмдердің экспортын дамыту үшiн маркетингілік зерттеулер, әлеуетті сату рыноктары туралы ақпаратты зерделеуді және оны кейiннен таратуды жүргiзетiн болады. Бұл құрал әлемде кеңiнен танымал әрi қаржылық және әкiмшілік көзқарас тұрғысында экспорттық транзакцияларды жеңiлдетуге жол ашады. Стратегияда айқындалған мақсаттарға қол жеткiзу үшiн мемлекеттік даму институттарын капиталдандыруды жүргiзу көзделiп отыр.

10.3. Агропродовольственная политика
В настоящее время в республике идет реализация  Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы. В 2005 году намечено подведение итогов и выработка дальнейшей среднесрочной концепции развития Агропродовольственной политики Республики Казахстан.
Основной целью Государственной агропродовольственной политики на 2005-2007 годы является обеспечение продовольственной безопасности Казахстана на основе формирования эффективной системы агропромышленного комплекса и производства конкурентоспособной продукции. Для ее достижения предусматривается решить следующие задачи.
Первое. Обеспечение каждого жителя страны возможностью питаться на уровне не ниже установленных стандартов потребления путем обеспечения максимальной занятости населения, создания условий для повышения доходности каждой семьи, достаточного производства сельхозпродукции и высококачественных продовольственных товаров широкого ассортимента для полного удовлетворения спроса населения.
Второе. Формирование эффективной и конкурентоспособной системы агробизнеса.
Третье. Создание необходимых условий для увеличения объемов продаж сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки, с целью достижения баланса производства и сбыта, что является главным условием стабильности производства и надежным механизмом поддержания уровня цен на его продукцию.
Четвертое. Обеспечение рациональной государственной поддержки аграрного сектора экономики, направленной на развитие конкурентоспособных экспортоориентированных отраслей агропромышленного комплекса.
Основные направления работы АПК в 2005-2007 годы:
обеспечение четкого функционирования разработанных механизмов и реальное исполнение на местах принятых законодательных актов в сфере агропромышленного комплекса, в первую очередь,  Земельного и   Водного кодексов;
оперативное внедрение в производство научных достижений и инновационных разработок;
улучшение культуры земледелия, качества семян и плодородия почвы, по постоянному повышению генетического потенциала животных и растений;
повышение эффективности государственной политики регулирования рынка зерна, ужесточения проведения мониторинга ресурсов зерна;
создание условий по обновлению основных средств производства и, прежде всего, машинотракторного парка сельхозформирований и вовлечения в этот процесс частного капитала и частных лизинговых компаний;
завершение идентификации сельскохозяйственных животных, продолжить селекционно-племенную работу и обеспечить максимальный охват искусственным осеменением маточного поголовья семенем высокопродуктивных производителей;
обеспечение благополучной эпизоотической обстановки по особо опасным и заразным болезням животных в республике, обеспечить мониторинг и борьбу с особо опасными вредителями и болезнями сельскохозяйственных культур;
гармонизация стандартов с международными стандартами и внедрение на предприятиях пищевой промышленности и переработки сельхозсырья современных систем качества на базе стандартов ИСО серии 9000 и принципов ХАССП лучшей лабораторной практики на основе анализа контрольных точек риска;
техническая и технологическая модернизация перерабатывающих производств и повышения конкурентоспособности выпускаемой продукции, расширения ассортимента ее производства за счет качественно новых видов;
создание благоприятных условий для роста инвестиций в агропромышленный комплекс;
активизация банков второго уровня в кредитовании отраслей агропромышленного комплекса;
расширение кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей через систему сельских кредитных товариществ.
В предстоящем периоде в области растениеводства необходимо обеспечить переход на научно-обоснованную агротехнологию и агроландшафтную систему земледелия.
Будут расширены программы по стимулированию земледелия. В связи с предстоящими мерами усиления контроля за состоянием земель необходимо укрепить научно-методический центр агрохимической службы.
В животноводстве будут созданы благоприятные условия для развития средне- и крупнотоварного производства и ведения этой отрасли на промышленной основе, улучшения породного состава стада путем улучшения селекционно-племенной работы и полного охвата искусственным осеменением семенем высокопродуктивных пород.
В области защиты и карантина растений, в зависимости от фитосанитарной ситуации, внимание будет сосредоточено на борьбе с болезнями растений и усилении контроля за локализацией и ликвидацией карантинных очагов.

10.3. Аграрлық азық-түлiк саясаты
Қазiргi уақытта республикада Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк  бағдарламасы iске асырылып жатыр. 2005 жылы қорытынды жүргізу және Қазақстан Республикасының аграрлық азық-түлiк саясатын дамытудың одан кейiнгi орта мерзiмдi тұжырымдамасын әзiрлеу көзделiп отыр.
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік аграрлық азық-түлiк саясатының негізгi мақсаты агроөнеркәсіптiк кешеннiң тиiмдi жүйесiн қалыптастыру және бәсекелестік қабілетті өнiмдер өндiру негiзiнде Қазақстанның азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету болып табылады. Оған қол жеткiзу үшiн мынадай мiндеттердi шешу көзделiп отыр.
Бiрiншi. Халықтың барынша жұмыспен қамтылуын қамтамасыз eту, әрбiр отбасының табысын арттыру үшiн жағдайларын жақсарту, халықтың сұранысын толық қанағаттандыру үшiн ауыл шаруашылығы өнiмдерi мен кең ассортименті жоғары сапалы азық-түлiк тауарларын жеткіліктi өндiру жолымен елдiң әрбiр тұрғынын белгіленген тұтыну стандарттарынан төмен емес деңгейде тамақтану мүмкiндiгiмен қамтамасыз ету.
Екiншi. Агробизнестiң тиiмдi және бәсекеге қабiлетті жүйесiн қалыптастыру.
Үшiншi. Өндiрiс тұрақтылығының басты шарты және оның өнiмiне баға деңгейiн ұстап тұрудың қолайлы тетігі болып табылатын өндiрiс пен өткiзу теңгерiмiне қол жеткiзу мақсатында ауыл шаруашылық өнiмдерi мен оның қайта өңделген өнiмдерiн сату көлемiн арттыру үшiн қажеттi жағдайлар жасау.
Төртiншi. Агроөнеркәсіптiк кешеннiң бәсекеге қабiлеттi, экспортқа бағдарланған салаларын дамытуға бағытталған экономиканың аграрлық секторын ұтымды мемлекеттiк қолдауды қамтамасыз ету.
АӨК-нiң 2005-2007 жылдардағы жұмысының негізгi бағыттары:
әзiрленген тетiктердiң нақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және агроөнеркәсiп кешенi саласында қабылданған заңнама актілерiн, бiрiншi кезекте  Жер және  Су кодекстерін жергiлiктi жерлерде нақты орындау;
ғылыми жетiстiктер мен инновациялық әзiрлемелердi өндiрiске жедел енгізу;
егіншілiк әдiстерiн, тұқым сапасын және жердiң құнарлылығын жақсарту, жануарлар мен өсiмдiктердiң генетикалық әлеуетiн тұрақты арттырып отыру жөнiндегi жұмыстар;
мемлекеттік астық рыногын peттеу, астық ресурстарына мониторинг жүргiзудi қатайту саясатының тиiмділігін арттыру;
өндiрiстің, ең алдымен ауыл шаруашылығы құрылымдарының машина-трактор паркiнiң негізгi құралдарын жаңарту жөнiнде жағдайлар жасау және бұл процеске жеке капитал мен жеке лизингтiк компанияларды тарту;
ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендiрудi аяқтау, селекциялық-асыл тұқымдандыру жұмыстарын жалғастыру және аналық мал басын жоғары өнiмдi өндiргіштердің ұрығымен жасанды ұрықтандырумен барынша қамтуды қамтамасыз ету;
жануарлардың аса қауiптi және жұқпалы аурулары бойынша республикада қолайлы эпизоотиялық әл-ауқатты қамтамасыз ету, мониторингті және ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестеріне және ауруларына қарсы күресті қамтамасыз ету;
стандарттарды халықаралық стандарттармен үйлестіру және тағам өнеркәсiбi және ауыл шаруашылығы шикiзатын өңдеу кәсiпорындарында ИСО 9000 сериялы стандарттар базасындағы қазiргі заманғы сапа стандарттары мен тәуекелдiң бақылау нүктелерiн талдау негізiндегі үздiк зертханалық практиканың ХАССП қағидаттарын енгiзу;
өңдеушi кәсіпорындарды техникалық және технологиялық жаңғырту және өндiрілетін өнiмнiң бәсекеге қабілеттілігін арттыру, өндiрiлетін өнiм түрлерін сапалы жаңа түрлердiң есебiнен кеңейту;
агроөнеркәсіптiк кешенге инвестициялардың өсуi үшін қолайлы жағдайлар жасау;
екiншi деңгейдегi банктердiң агроөнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беруін жандандыру;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге кредит берудi ауылдық кредиттік серiктестіктер жүйесi арқылы кеңейту.
Алдағы кезеңде өсiмдік шаруашылығы саласында ғылыми негiзделген агротехнологияға және егіншіліктің агроландшафттық жүйесіне көшудi қамтамасыз ету қажет.
Егіншілiктi ынталандыру жөнiндегі бағдарламалар кеңейтілетін болады. Алдағы жер жағдайын бақылауды нығайту шараларына байланысты агрохимиялық қызметтiң ғылыми-әдiстемелiк орталығын нығайту қажет.
Мал шаруашылығында орташа және iрi тауар өндiрiсін дамытуға және осы саланы өнеркәсiптiк негiзде жүргiзуге, селекциялық-асыл тұқымдандыру жұмыстарын жақсарту және жоғары өнiмдi тұқымдар ұрығымен жасанды ұрықтандырумен толық қамту жолымен табынның тұқымдық құрамын жақсартуға жағдайлар жасалады.
Өсiмдiктердi қорғау және олардың карантинi саласында фитосанитарлық жағдайға қарай өсімдiктер ауруларына қарсы күреске және карантиндiк орданың оқшауландырылуын және жойылуын бақылауды нығайтуға назар аударылатын болады.

В гидромелиорации, начиная с 2003 года, реализуется бюджетная программа по восстановлению аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений, находящихся в государственной собственности, а также бюджетная программа по субсидированию стоимости услуг по доставке поливной воды сельскохозяйственным водопользователям в размере до 40% установленных тарифов, которая будет продолжена на 2005-2007 годы.
Для усиления мер государственного регулирования зернового производства продолжится реализация схемы финансирования земледельцев путем весеннего авансирования и прямого закупа зерна. С целью более широкого доступа сельскохозяйственных товаропроизводителей к кредитно-денежным ресурсам будет продолжена работа по дальнейшему вовлечению в рыночный оборот зерновых расписок и развитию сети сельских кредитных товариществ (СКТ).
В системе сельскохозяйственного машиностроения будут приняты меры стимулирования производства сельскохозяйственной техники и запасных частей. Ожидается увеличение финансирования бюджетных лизинговых программ и расширение сети государственных и частных МТС и сервис-центров.
11. Развитие природного капитала
11.1. Охрана окружающей среды и природопользование
Целью в области охраны окружающей среды является создание условий для стабилизации качества окружающей среды.
Основными задачами на предстоящий период в области охраны окружающей среды являются:
выработка системы действий по снижению влияния хозяйственной и иной деятельности на окружающую среду;
проведение природоохранно-восстановительных работ;
оптимизация системы управления качеством окружающей среды.
Для совершенствования законодательной базы в области охраны окружающей среды и использования природных ресурсов будут внедрены природоохранные нормы во все другие законодательные акты Республики Казахстан, действие которых может сказаться на состоянии окружающей среды. В целях систематизации природоохранного законодательства будет разработан Экологический кодекс Республики Казахстан.
В целях оптимизации системы охраны окружающей среды и природопользования будет разработана программа "Охрана окружающей среды на 2005-2007 годы".
В целях выполнения обязательств Казахстана по  Конвенции ООН по борьбе с опустыниванием и решения вопросов деградации земель будет разработана Программа по борьбе с опустыниванием в Республике Казахстан на 2005-2015 годы.
Для снижения воздействия хозяйственной деятельности на окружающую среду будут приняты жесткие меры по выполнению экологических требований ко всем природопользователям.
С 2005 года будет внедрена система обязательного экологического аудита и страхования предприятий, осуществляющих экологически опасные виды деятельности, и разработаны дополнительные экологические требования к предприятиям, осуществляющим деятельность в Каспийской заповедной зоне, и создан Каспийский региональный центр экологического мониторинга.
Будут приняты меры по выполнению обязательств Республики Казахстан, принятых в соответствии с двусторонними и многосторонними договоренностями, в частности, конвенциями ООН и решениями глобальных международных форумов в сфере охраны окружающей среды и устойчивого развития.
Будут приняты меры по повышению уровня использования отходов за счет поддержки внедрения новых безотходных технологий во всех отраслях экономики.
С целью усиления государственного контроля за размещением и утилизацией отходов, а также снижением их вредного воздействия на окружающую среду предусматривается:
выработать единые государственные подходы к решению проблемы отходов производства и потребления;
разработать меры по развитию системы мониторинга хранилищ отходов.
Особое внимание будет уделено проблеме утилизации попутного газа при нефтедобыче.
В компаниях, имеющих сырьевую направленность, будет внедрена система управления качеством в соответствии с требованиями международных стандартов серии ИСО 14000.

2003 жылдан бастап су мелиорациясында мемлекет меншігіндегi шаруашылық аралық арналар мен су-мелиорациялық үй-жайлардың апаттық учаскелерін қалпына келтiру жөнiндегi бюджеттік бағдарлама, сондай-ақ ауыл шаруашылығының су пайдаланушыларына белгiленген тарифтердің 40%-ына дейiнгі мөлшерiнде суаруға арналған су беру жөнiндегi қызметтердің құнын қаржыландыру жөнiндегi бюджеттік бағдарлама iске асырылады, ол 2005-2007 жылдары жалғасатын болады.
Астық өндiрiсін мемлекеттiк peттеу шараларын күшейту үшін егiншiлердi көктемгi аванс беру және астықты тiкелей сатып алу жолымен қаржыландыру схемасын iске асыру жалғасады. Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерінің кредит-ақша ресурстарына неғұрлым кеңiнен қол жеткiзуi мақсатында астық қолхаттарын рынок айналымына одан әрi тарту және ауылдық кредиттiк серiктестiктердi (АКС) дамыту жөнiндегi жұмыстар жалғасады.
Ауыл шаруашылығының машина жасау жүйесiнде ауыл шаруашылығы техникасы мен қосалқы бөлшектер өндiрiсiн ынталандыру шаралары қабылданатын болады. Бюджеттік лизингтік бағдарламаларды қаржыландыруды әрi мемлекеттік және жеке МТС сервис-орталықтардың желілерiн құруды ұлғайту күтілуде.
11. Табиғи капиталды дамыту
11.1. Қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мақсат қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру үшiн жағдайлар жасау болып табылады.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы алдағы кезеңге арналған негізгi мiндеттер:
шаруашылық немесе өзге де қызметтiң қоршаған ортаға әсерін азайту жөніндегi әрекеттер жүйесін әзiрлеу;
табиғатты қорғау-қалпына келтiру жұмыстарын жүргізу;
қоршаған орта сапасын басқару жүйесін оңтайландыру болып табылады.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнама базасын және табиғат ресурстарын пайдалануды жетілдіру үшін қолданылуы қоршаған ортаның жағдайына әcep eтуi мүмкiн Қазақстан Республикасының барлық басқа заңнама актiлеріне табиғатты қорғау нормалары енгiзіледi. Табиғатты қорғау заңнамасын жүйелеу мақсатында Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексi әзiрленедi.
Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану жүйесiн оңтайландыру мақсатында "Қоршаған ортаны қорғаудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасы" әзiрленетiн болады.
БҰҰ-ның Шөлейттенуге қарсы күрес жөнiндегi  конвенциясының мiндеттемелерін орындау және жердiң тозуы мәселелерін шешу мақсатында Қазақстан Республикасындағы шөлейттенуге қарсы күрес жөніндегі 2005-2012 жылдарға арналған бағдарлама әзiрленетін болады.
Шаруашылық қызметтің қоршаған ортаға әсерін азайту үшін барлық табиғат пайдаланушыларға қойылатын экологиялық талаптардың орындалуы жөнінде қатаң шаралар қабылданады.
2005 жылдан бастап қызметтiң экологиялық қауіптi түрлерін жүзеге асырушы кәсіпорындарды міндетті экологиялық аудиттеу жүйесi және сақтандыру жүйесi енгiзіледi, қызметін Каспий қорық аймағында жүзеге асырушы кәсіпорындарға қойылатын қосымша экологиялық талаптар әзiрленедi және Экологиялық мониторингтiң Каспий өңірлiк орталығы құрылатын болады.
Қоршаған ортаны қорғау және тұрақты даму саласындағы екi жақты және көп жақты келiсiмдерге, атап айтқанда БҰҰ конвенцияларына және ғаламдық халықаралық форумдардың шешiмдеріне сәйкес қабылданған Қазақстан Республикасының міндеттемелерін орындау жөнінде шаралар қабылданады.
Экономиканың барлық салаларына жаңа қалдықсыз технологияларды енгiзудi қолдау есебінен қалдықтарды пайдалану деңгейiн арттыру жөнiнде шаралар қабылданады.
Қалдықтарды орналастыру және кәдеге жарату, сондай-ақ олардың қоршаған ортаға тигiзетін зиянды әсерiн азайту үшін мемлекеттік бақылауды күшейту мақсатында:
өндiрiс және тұтыну қалдықтары проблемаларын шешуге бiрыңғай мемлекеттiк көзқарас қалыптастыру;
қалдықтардың қоймаларын мониторингілеу жүйесін дамыту жөнiндегi шараларды әзiрлеу көзделеді.
Мұнай өндiру кезiнде ілеспе газды кәдеге жарату проблемасына ерекше назар аударылады.
Шикiзаттық бағыты бар компанияларда ИСО 14000 сериялы халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес сапаны басқару жүйесi енгiзіледi.

12. Территориальное развитие и инфраструктура
12.1. Демография и рациональное размещение населения
Основными целями в области демографии и миграции являются проведение политики, направленной на снижение негативных тенденций в демографических и миграционных процессах, создание основы для увеличения численности населения страны, в первую очередь, путем создания реальных механизмов поддержки семьи и материнства, а также создание условий жизнеобеспечения села на основе оптимизации сельского расселения.
Для реализации вышеуказанной цели предстоит решение следующих задач:
улучшение состояния здоровья населения, включая репродуктивное;
стабилизация рождаемости и ее увеличение в будущем до уровня, обеспечивающего полное замещение поколений и расширенный режим воспроизводства населения;
улучшение условий жизнедеятельности семьи, укрепление брачно-семейных отношений;
повышение ответственности за здоровье населения на уровне общества и индивида;
управление миграционными процессами, укрепление государственной безопасности страны и создание условий для реализации прав мигрантов;
анализ имеющейся ситуации по основным показателям социально-экономического развития на основе паспортизации сельских населенных пунктов;
классификация сельских населенных пунктов по критериям уровня социально-экономического развития;
разработка первоочередных мер по развитию экономической деятельности, инвестированию строительства, ремонта и реконструкции объектов социальной и инженерной инфраструктуры села.
В целях комплексного подхода к решению проблем в области демографии и миграции будет реализовываться Программа демографической и миграционной политики Республики Казахстан на 2005-2010 годы.
В целях реализации политики народонаселения в стране будет совершенствоваться нормативная правовая база, относящаяся к вопросам демографии.
Для решения проблем в сфере миграции населения предполагается:
создание стимулов для внутренней миграции из неперспективных регионов в перспективные;
подготовка предложений по модели расселения жителей сельских территорий на перспективу;
создание условий для добровольного возвращения беженцев в государства происхождения;
пресечение незаконной миграции;
совершенствование системы миграционного контроля на территории Республики Казахстан;
увеличение ежегодной квоты иммиграции оралманов;
содействие сокращению и стабилизации эмиграционных процессов, в том числе предотвращению утечки интеллектуального потенциала республики;
ведение мониторинга эмиграционного настроения в Республике Казахстан;
содействие скорейшему заключению и практической реализации двусторонних и многосторонних соглашений, регулирующих процессы переселения граждан и защиту их прав.

12. Аумақтық даму және инфрақұрылым
12.1. Демография және халықты ұтымды орналастыру
Демография және көшi-қон саласындағы негізгi мақсаттар демографиялық және көшi-қон процестерiндегi келеңсiз үрдiстердi азайтуға, ел халқының санын, ең алдымен отбасы мен ананы қолдаудың нақты тетiктерiн жасау жолымен арттыру үшін негіз жасау, сондай-ақ ауыл халқын орналастыруды оңтайландыру негiзiнде ауылдың тыныс тіршілігі жағдайларын жасауға бағытталған саясатты жүргiзу болып табылады.
Жоғарыда көрсетілген мақсатты iске асыру үшін мынадай мiндеттердi шешу алда тұр:
қайта қалпына келтiруді қоса алғанда, халық денсаулығының жай-күйiн жақсарту;
болашақта ұрпақтардың толық орнын басуды және халықтың ұдайы өсiмi режимiн кеңейтудi қамтамасыз ететін деңгейге дейін тууды тұрақтандыру және оны ұлғайту;
отбасының өмiр сүру жағдайларын жақсарту, үйлену-отбасылық қатынастарды нығайту;
қоғам мен индивид деңгейiнде халық денсаулығы үшiн жауапкершiлiктi арттыру;
көші-қон процестерін басқару, елдің мемлекеттiк қауіпсiздігін нығайту және көшіп келушілердiң құқықтарын iске асыру үшін жағдайлар жасау;
ауылдық елдi мекендердi паспорттау негiзінде әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгi көрсеткіштерi бойынша қазiргi жағдайды талдау;
әлеуметтiк-экономикалық даму деңгейінің өлшемдерi бойынша ауылдық елді мекендердi жiктемелеу;
экономикалық қызметтi дамыту, құрылысты инвестициялау, ауылдың әлеуметтік және инженерлiк инфрақұрылым объектілерін жөндеу және қайта жаңғырту.
Демография және көшi-қон саласындағы проблемаларды шешуге кешендi келу мақсатында Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған демографиялық және көшi-қон саясаты  бағдарламасы iске асырылады.
Елде халықты қосу саясатын iске асыру мақсатында демография мәселесіне қатысты нормативтiк-құқықтық база жетілдіріледi.
Халықтың көші-қон саласындағы проблемаларын шешу үшiн мыналар көзделедi:
перспективасыз өңiрлерден перспективалы өңiрлерге iшкi көшi-қон үшін ынталандырулар жасау;
перспективаға ауылдық аумақтардың тұрғындарын орналастыру моделi бойынша ұсыныстар даярлау;
босқындардың өзi шыққан мемлекетке еркін оралуы үшін жағдайлар жасау;
заңсыз көшi-қонның жолын кесу;
Қазақстан Республикасының аумағында көші-қонды бақылау жүйесiн жетiлдiру;
оралмандардың жыл сайынғы көшіп келу квотасын ұлғайту;
жат елге қоныс аудару процестерін азайтуға және тұрақтандыруға, оның iшiнде республиканың зияткерлiк әлеуеті жылыстауын болдырмауға жәрдемдесу;
Қазақстан Республикасында жат елге қоныс аудару көңіл күйі мониторингін енгiзу;
азаматтарды қайта орналастыру және олардың құқықтарын қорғау процестерiн реттейтін екi жақты және көп жақты келiсiмдердi жеделдетіп жасауға және iс жүзiнде iске асырылуына жәрдемдесу.

12.2. Развитие социальной сферы и инфраструктуры села
Основным определяющим документом развития социальной сферы и инфраструктуры села является  Государственная программа развития сельских территорий на 2004-2010 годы.
Разработка настоящей программы вызвана необходимостью принятия мер по эффективному развитию сельских территорий и формированию оптимальных схем сельского расселения, позволяющих концентрировать ресурсы в экономически перспективных местах жизнеобитания и обеспечивающих приемлемый уровень доходов сельского населения.
Основной целью государственной политики развития сельских территорий является создание нормальных условий жизнеобеспечения аула (села) на основе оптимизации сельского расселения.
Для достижения целей Программы предусматривается решение следующих задач:
анализ имеющейся ситуации по основным показателям социально-экономического развития на основе паспортизации сельских населенных пунктов (далее - СНП);
классификация СНП по критериям уровня социально-экономического развития;
разработка первоочередных мер по развитию экономической деятельности, инвестированию строительства, ремонта и реконструкции объектов социальной и инженерной инфраструктуры;
организация мониторинга социально-экономического развития СНП, экологической безопасности сельских территорий, оценки земельных ресурсов, разработка нормативов и стандартов обеспеченности сельских жителей услугами социальной и инженерной инфраструктуры;
разработка и реализация программ стимулирования переселения сельских жителей;
разработка модели эффективного сельского расселения и проведение мероприятий по ее реализации.
Масштабы и новизна решаемых в рамках Программы проблем, необходимость координации разрабатываемых мер с возможностями республиканского и местных бюджетов обусловливают ее реализацию в два этапа.
На первом этапе (2004-2006 годах) предполагается решение первых трех задач. В настоящее время, проведен анализ ситуации по основным показателям социально-экономического развития на основе паспортизации сельских населенных пунктов, проведена классификация СНП по критериям уровня социально-экономического развития, разработаны первоочередные меры по развитию экономической деятельности, инвестированию строительства, ремонта и реконструкции объектов социальной и инженерной инфраструктуры.
Будут утверждены национальные стандарты социальной и инженерной обеспеченности сельских жителей для формирования на их основе сбалансированной по доходам и стоимости услуг модели оптимального сельского расселения, разработаны программы мер государственного регулирования миграционных потоков и поддержки сельских мигрантов, проведена ревизия имеющейся законодательной базы и разработаны необходимые нормативные правовые документы.

12.2. Ауылдың әлеуметтік саласы мен
инфрақұрылымын дамыту
Ауылдық аумақтарды дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік  бағдарламасы ауылдың әлеуметтік саласы мен инфрақұрылымын дамытуды айқындайтын негізгі құжат болып табылады.
Осы бағдарламаны әзiрлеу өмір сүруге болатын экономикалық перспективалы жерлерде ресурстарды шоғырландыруға мүмкiндiк беретін және ауыл халқының жеткілiктi кiрiстер деңгейiн қамтамасыз ететін ауыл аумақтарын тиiмдi дамыту және ауылдық орналастыру схемасын оңтайлы қалыптастыру жөнінде шараларды қабылдау қажеттiгiнен туындады.
Ауыл аумақтарын дамытудың мемлекеттiк саясатының негізгі мақсаты ауылдық орналастыруды оңтайландыру негiзiнде ауылдың (селоның) қалыпты тыныс-тiршілігі өмiр сүру жағдайларымен қамтамасыз ету болып табылады.
Бағдарлама мақсаттарына қол жеткiзу үшін мынадай міндеттердi шешу көзделедi:
ауылдық елдi мекендердi (бұдан әрi - АЕМ) паспорттау негiзiнде әлеуметтiк-экономикалық дамудың негізгі көрсеткiштерi бойынша қазiргі жағдайды талдау;
әлеуметтік-экономикалық даму деңгейінің өлшемдерi бойынша AEM-дi жiктеу;
экономикалық қызметтi дамыту, құрылысты инвестициялау, әлеуметтік және инженерлiк инфрақұрылым объектілерін жөндеу және қайта жаңғырту жөнiнде бiрiншi кезектегi шараларды әзiрлеу;
АЕМ әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингiн, ауыл аумақтарының экологиялық қауіпсiздiгiн, жер ресурстарын бағалауды, ауыл тұрғындарын әлеуметтік және инженерлiк инфрақұрылым қызметтерiмен қамтамасыз етудің нормативтерi мен стандарттарын әзiрлеу;
ауыл тұрғындарын қайта көшiрудi ынталандыру бағдарламаларын әзiрлеу және iске асыру;
ауылдық тиiмдi орналастыру моделiн әзiрлеу және оны iске асыру жөнiндегi iс-шараларды жүргiзу.
Бағдарлама шеңберiнде проблемаларды шешудiң ауқымы мен жаңалығы әзiрленетiн шараларды республикалық және жергілікті бюджеттердің мүмкiндiктерiмен үйлестіру қажеттігі оны екi кезеңде iске асыруға негізделген.
Бiрiншi кезеңде (2004-2006 жж.) алғашқы үш мiндеттi шешу ұйғарылып отыр.
Бұл үшiн қазiргi кезде ауылдық елдi мекендердi паспорттау негізiнде әлеуметтiк-экономикалық дамудың негiзгi көрсеткiштерi бойынша қалыптасқан жағдайға талдау жүргiзілдi, әлеуметтiк-экономикалық даму деңгейiнiң өлшемдерi бойынша AEM-дi жiктеу жүргiзiлдi, экономикалық қызметті дамыту, құрылысты инвестициялау, әлеуметтік және инженерлiк инфрақұрылым объектiлерiн жөндеу мен қайта жаңғырту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар әзiрлендi.
Ауылдық оңтайлы орналастырудың кiрiстер мен қызмет көрсетулер құны бойынша теңгерiмдi моделiн қалыптастыру үшiн, ауыл тұрғындарының әлеуметтiк және инженерлiк қамтамасыз етiлуiнiң ұлттық стандарттары бекiтiлдi, көшi-қон тасқындарын мемлекеттік реттеу және ауыл көшiп-қонушыларын қолдау жөніндегі шаралар бағдарламасы әзiрлендi, қолданыстағы заңнама базасын ревизиялау жүргiзiлдi және қажеттi нормативтік құқықтық құжаттар әзiрлендi.

На втором этапе (2007-2010 годах) планируется произвести оценку потенциальной емкости каждого СНП, реализовать меры по оптимизации сельского расселения, обеспечить более высокий уровень жизни сельских жителей, создать основы устойчивого развития сельских территорий.
12.3. Региональное развитие
В предстоящие годы целью региональной политики является снижение существующих между регионами различий в уровнях социально-экономического развития путем осуществления приоритетных инвестиционных проектов, способствующих укреплению инфраструктуры, хозяйственной деятельности и улучшению уровня жизни населения в сочетании с политикой избирательной поддержки регионов.
В этот период предстоит решить следующие задачи:
обеспечение поступательного и сбалансированного социально-экономического развития регионов;
четкое разграничение полномочий между уровнями государственного управления и выработка эффективной модели межбюджетных отношений;
оказание государственной поддержки малым городам и перспективным сельским территориям;
разработка и проведение государственной политики по укреплению экономического потенциала приграничных районов, особенно южных, для обеспечения безопасности страны;
разработка оптимальной модели расселения сельского населения.
В целях снижения существующих между регионами различий в уровнях социально-экономического развития планируется осуществить мероприятия, способствующие снижению диспропорций в развитии регионов за счет совершенствования структуры их хозяйств, развития предприятий перерабатывающего сектора промышленности, повышения инфраструктурной обеспеченности территорий, в первую очередь, образования, здравоохранения, водо-, энерго- и электроснабжения, строительства и ремонта дорог, развития сферы малого предпринимательства.
Для решения задач регионального развития предполагается:
На республиканском уровне:
четкое разграничение функций и полномочий между уровнями государственного управления, которое будет осуществляться на основе Концепции разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений;
разработка Программы территориального развития Республики Казахстан на период до 2015 года;
реализация Программы развития малых городов;
реализация Государственной программы развития сельских территорий;
осуществление рациональной демографической и миграционной политики и повышение уровня жизни населения в рамках разрабатываемой Программы демографической и миграционной политики Республики Казахстан на 2005-2010 годы и  Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы.
На региональном уровне:
совершенствование структуры экономики, в первую очередь, за счет создания стимулирующих условий для инвесторов по организации глубокой переработки сырья, увеличению добавочной стоимости продукции;
ускоренное развитие сельского хозяйства, предприятий переработки сельскохозяйственной продукции и социальной сферы села в рамках Государственной агропродовольственной программы;
обеспечение опережающего развития инфраструктуры (дороги, транспорт и коммуникации);
реализация региональных программ индустриально-инновационного развития;
реализация региональных программ по капитальному ремонту ветхого жилья и сносу аварийных жилых домов;
решение задач новой жилищной политики путем формирования наиболее оптимальной модели жилищного строительства, учитывающей особенности региона, обеспечение жильем слабо защищенных слоев населения и ипотечного кредитования;
разработка региональных программ развития жилищного строительства;
расширение работы по привлечению в регион прямых инвестиций для создания новых производств в сфере переработки собственных сырьевых ресурсов;
продолжение работы по созданию рабочих мест, как за счет восстановления работы простаивающих предприятий, так и за счет создания новых производств, развитию малого бизнеса;

Екiншi кезеңде (2007-2010 жж) әрбiр АЕМ-нiң әлеуеттік сыйымдылығына бағалау жүргiзу, ауылды орналастыру жөніндегі шараларды iске асыру, ауыл тұрғындарының неғұрлым жоғары өмiр сүру деңгейiн қамтамасыз ету, ауыл аумақтарын тұрақты дамыту негiздерiн құру жоспарлануда.
12.3. Өңiрлiк даму
Таяудағы жылдары өңiрлiк саясаттың мақсаты өңiрлердiң сайлауды қолдау саясатымен ұштастыра отырып, инфрақұрылымды, шаруашылық қызметтi нығайтуға және халықтың өмiр сүру деңгейiн жақсартуға ықпал ететiн басымды инвестициялық жобаларды жүзеге асыру жолымен әлеуметтiк-экономикалық даму деңгейiндегi өңiрлер арасында орын алып отырған айырмашылықтарды азайту болып табылады.
Осы кезеңде мынадай мiндеттердi шешу мiндетi тұр:
өңiрлердi әлеуметтік-экономикалық дамытудың түсiмділігi мен теңгерiмдiлiгiн қамтамасыз ету;
мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкілеттiктердiң дәл бөлу және бюджеттiк қатынастар арасындағы тиiмдi модельдi жасау;
шағын қалалар мен перспективалы ауылдық аудандарға мемлекеттiк қолдау көрсету;
шекара маңындағы, әсiресе ел қауiпсiздігін қамтамасыз ету үшiн оңтүстiк аудандардың экономикалық әлеуетін нығайту жөніндегі мемлекеттік саясатты әзiрлеу және жүргізу;
ауыл халқын қоныстандырудың оңтайлы моделін әзiрлеу.
Өңiрлер арасындағы әлеуметтік-экономикалық даму деңгейінде қалыптасып отырған айырмашылықтарды азайту мақсатында өңiрлердi дамытудағы сәйкессiздiкті олардың шаруашылықтары құрылымдарын жетiлдiру, өнеркәсiптiң қайта өңдеу секторы кәсiпорындарын дамыту, аумақтардың инфрақұрылымдық қамтамасыз етiлуiн арттыру, бiрiншi кезекті су, энергия және электрмен қамтамасыз ету, жолдар салу және оларды жөндеу, шағын кәсiпкерлiк саласын дамыту есебiнен төмендетуге ықпал ететін iс-шараларды жүзеге асыру жоспарланған.
Өңiрлiк даму мiндеттерiн шешу үшiн мыналар көзделедi:
Республикалық деңгейде:
Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттіктердi бөлу тұжырымдамасы мен бюджеттік қатынастарды жетілдіру негізiнде жүзеге асырылатын мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы функциялар мен өкілеттіктердi дәл бөлу;
Қазақстан Республикасының аумақтық дамуының 2015 жылға дейінгi кезеңге арналған бағдарламасын әзірлеу;
Шағын қалаларды дамыту  бағдарламасын iске асыру;
Ауылдық аумақтарды дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру;
әзiрленіп жатқан Қазақстан Республикасының демографиялық және көшi-қон саясатының 2005-2010 жылдарға арналған бағдарламасы және Қазақстан Республикасында кедейлiктi азайту жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаның шеңберiнде ұтымды демографиялық және көші-қон саясатын жүзеге асыру және халықтың тұрмыс деңгейiн жақсарту.
Өңiрлiк деңгейде:
экономика құрылымын, бiрiншi кезекте, шикізатты тереңдетіп қайта өңдеудi, өнiмнiң қосылған құнын ұлғайтуды ұйымдастыру жөнiнде инвесторлар үшін ынталандыру жағдайларын жасау есебiнен жетiлдiру;
Аграрлық азық-түлiк бағдарламасы шеңберiнде ауыл шаруашылығын, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарын және ауылдың әлеуметтiк саласын дамытуды жеделдету;
инфрақұрылымның (жол, көлік және коммуникация) озық дамуын қамтамасыз ету;
индустриялық-инновациялық дамудың өңiрлiк бағдарламаларын iске асыру;
ескiрген тұрғын үйдi күрделi жөндеу және авариялық тұрғын үйлерді бұзу жөнiндегi өңiрлiк бағдарламаларды iске асыру;
өңiр ерекшелiктерi ескерілетiн тұрғын үй құрылысының неғұрлым оңтайлы моделiн қалыптастыру жолымен жаңа тұрғын үй саясатының мiндеттерін шешу, халықтың нашар қорғалған топтарын тұрғын үймен қамтамасыз ету және ипотекалық кредит беру;
тұрғын үй құрылысын дамытудың өңiрлiк бағдарламаларын әзiрлеу;
өз шикізат ресурстарын қайта өңдеу саласында жаңа өндірістерді құру үшiн өңірлерге тiкелей инвестицияларды тарту жөнiндегi жұмыстарды кеңейту;
тоқтап тұрған кәсіпорындардың жұмыстарын қайта қалпына келтiру есебiнен де, сол сияқты жаңа өндiрiстердi құру, шағын бизнесті дамыту есебiнен де жұмыс орындарын құру жөнiндегi жұмыстарды жалғастыру;

реализация региональных программ по снижению бедности на 2003-2005 годы;
реализация региональных программ по развитию малых городов, направленных на достижение ими экономического роста и улучшения уровня жизни населения. При этом особое внимание будет обращено на укрепление экономического потенциала приграничных районов, в первую очередь, южных;
определение подходов к ранжированию регионов по обеспеченности объектами социальной сферы, критериям приоритетности финансирования объектов социальной инфраструктуры и принципам распределения целевых трансфертов областям.
12.4. Развитие транспорта и связи
12.4.1. Развитие транспорта
В 2005-2007 годах основными целями транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан будут развитие транзитных коридоров, обеспечивающих выход на внешние рынки и формирование рациональной сети коммуникаций, улучшение технического состояния существующих железных и автомобильных дорог, водных путей, портов, аэропортов, аэронавигационных комплексов, развитие отечественной производственной и ремонтной базы подвижного состава.
В предстоящем трехлетнем периоде основными задачами транспортно-коммуникационного комплекса являются:
создание рациональной транспортно-коммуникационной сети, интегрированной в мировую систему, путем формирования и развития транзитных маршрутов;
модернизация и реконструкция существующих железных и автомобильных дорог, водных путей, портов, аэропортов, аэронавигационных комплексов;
развитие собственной производственной и ремонтной базы подвижного состава всех видов транспорта;
совершенствование нормативно-правовой базы функционирования транспортно-коммуникационного комплекса и структуры управления;
рост транзитных перевозок грузов через территорию республики;
обновление и модернизация государственного технического речного флота;
увеличение доступа авиаперевозчиков к современной авиационной технике;
развитие аэрокосмической деятельности в Республике Казахстан.
Развитие транзитного потенциала
Планируется реализовать мероприятия, предусмотренные Программой развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы.
Основными задачами по реализации транзитно-транспортного потенциала республики являются:
развитие транспортных коридоров и транзитных маршрутов страны на международном уровне;
развитие и углубление двустороннего и многостороннего сотрудничества Республики Казахстан, направленного на устранение нефизических препятствий на пути движения пассажиров, грузов, информации и услуг;
модернизация, техническое перевооружение и развитие национальных транспортно-коммуникационных сетей;
внедрение современных транспортных технологий, базирующихся на создании логистических систем обслуживания и развитии мультимодальных перевозок.
Предусматривается создание Информационной аналитической системы транспортной базы данных и единой базы мониторинга динамики безопасности перевозок и транспортной деятельности, что позволит привлечь современные транспортные технологии для обеспечения внешнеторговых и транзитных перевозок, внедрить логистические принципы управления международными и внутренними перевозками.

кедейлiкті азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған өңiрлiк бағдарламаларды iске асыру;
шағын қалаларды дамыту жөнiнде, олардың экономикалық дамуына және халықтың өмiр сүру деңгейiн жақсартуға қол жеткізуге бағытталған өңірлік бағдарламаларды iске асыру. Бұл ретте шекарадағы, бiрiншi кезекте, оңтүстіктегi аудандардың экономикалық әлеуетiн нығайтуға ерекше көңіл аударылатын болады;
әлеуметтік сала объектілерімен қамтамасыз етілуi, әлеуметтiк инфрақұрылым объектілерiн қаржыландыру басымдылығының өлшемдерi және мақсатты трансферттердi облыстарға бөлу қағидаттары бойынша өңiрлердi ранжирлеу ұстанымдарын айқындау.
12.4. Көлiкті және байланысты дамыту
12.4.1. Көлiкті дамыту
2005-2007 жылдары Қазақстан Республикасының көлiктік-коммуникациялық кешенiнiң негiзгi мақсаттары сыртқы рыноктарға шығуды және коммуникацияның оңтайлы желiсiн қалыптастыруды қамтамасыз ететін транзиттік дәлiздердi дамыту, қолданыстағы темiр жолдардың және автомобиль жолдарының, су жолдарының, порттардың, әуежайлардың, аэронавигациялық кешендердiң техникалық жағдайын жақсарту, жылжымалы құрамның отандық өндiрiстік және жөндеу базасын дамыту болып табылады.
Көлiктік-коммуникациялық кешеннiң таяудағы үш жылдық кезеңдегi негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
транзиттік бағыттарды қалыптастыру және дамыту жолымен әлемдiк жүйеге бiрiктiрiлген ұтымды көлiктік-коммуникациялық желi құру;
қолданыстағы темiр және автомобиль жолдарын, су жолдарын, порттарды, әуежайларды, аэронавигациялық кешендердi жаңғырту және қайта жаңарту;
көлiктің барлық түрлерi жылжымалы құрамының меншiкті өндiрістік және жөндеу базасын дамыту;
көлiктік-коммуникациялық кешен мен басқару құрылымы жұмыс iстеуiнiң нормативтiк құқықтық базасын жетiлдiру;
республика аумағы арқылы жүктердің транзиттiк тасымалдануының өсуi;
мемлекеттiк техникалық теңiз флотын жаңарту және жаңғырту;
осы заманғы авиациялық техникаға авиа тасымалдаушылардың қол жеткiзуiн ұлғайту;
Қазақстан Республикасында аэроғарыш қызметін дамыту.
Транзиттік әлеуетті дамыту
Қазақстан Республикасының транзит-көлiк әлеуетiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған  бағдарламасында көзделген iс-шараларды iске асыру жоспарланып отыр.
Республиканың транзиттік-көлiктік әлеуетiн iске асыру жөнiндегi негiзгi мiндеттер:
елдiң көлiктік дәлiздерi мен транзиттік бағыттарын халықаралық деңгейде дамыту;
жолаушылардың, жүктердiң, ақпарат пен қызметтер көрсетудiң қозғалысы жолындағы табиғи емес кедергiлердi жоюға бағытталған Қазақстан Республикасының екi жақты және көп жақты ынтымақтастығын дамыту әрi тереңдету;
ұлттық көлiктiк-коммуникациялық желiлердi жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру және дамыту;
қызмет көрсетудiң логистикалық жүйелерін құруға және мультимодальдық тасымалдарды дамытуға негізделетін қазiргi заманғы көлiктiк технологияларды енгiзу болып табылады.
Көліктік дерекқордың ақпараттық талдамалық жүйесін және тасымалдар қауіпсiздiгi мен көлiк қызметі серпiнін мониторингтеудiң бiрыңғай базасын жасау көзделуде, бұл сыртқы сауда және транзиттiк тасымалдауды қамтамасыз ету үшiн қазiргi заманғы көлiктiк технологияларды тартуға, халықаралық және iшкi тасымалдауды басқарудың логистикалық қағидаттарын енгiзуге мүмкiндік бередi.

12.4.2. Развитие телекоммуникаций и связи
Продолжится реализация  Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан и  программы развития отрасли телекоммуникаций на 2003-2005 годы.
В отрасли телекоммуникаций в результате либерализации отрасли будут созданы экономические условия и система государственного регулирования, гарантирующая доступность услуг телекоммуникаций для населения, государственную информационную безопасность и конкурентоспособность отечественных компаний в сфере информатизации.
Будут организованы новые внутризоновые направления на национальном геостанционарном спутнике связи и вещания Республики Казахстан "KazSat".
В отрасли почтовой связи будут продолжены мероприятия, направленные на обновление, модернизацию, переоборудование существующей сети, на стабилизацию ее финансового и материального состояния, повышение качественных и количественных показателей.

12.4.2. Телекоммуникациялар мен байланысты дамыту
Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік  бағдарламасын және телекоммуникациялар саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жалғастырылады.
Телекоммуникациялар саласында саланы ырықтандыру нәтижесiнде экономикалық жағдайлар және телекоммуникациялар қызметтер көрсетуiне халықтың қол жетiмдiлiгiн, мемлекеттік ақпараттық қауіпсiздiкке әрi ақпараттандыру саласында отандық компаниялардың бәсекеге қабiлеттілігiне кепiлдiк беретiн мемлекеттiк реттеу жүйесi жасалатын болады.
Қазақстан Республикасының "KazSat" ұлттық геостационарлық байланыс және хабарлау спутнигiнде жаңа iшкi аймақтық бағыттар ұйымдастырылатын болады.
Почта байланысының саласында қолданыстағы желiнi жаңартуға, жаңғыртуға, қайта жабдықтауға, оның қаржы және материалдық жағдайын тұрақтандыруға, сапалы және сандық көрсеткiштердi арттыруға бағытталған iс-шаралар жалғасатын болады.

Создание и развитие единого информационного пространства Республики Казахстан будет осуществляться в рамках формирования электронного Правительства. Создание инфраструктуры электронного Правительства в ближайшие 2-3 года позволит посредством внедрения передовых технологий сократить "цифровой разрыв" с развитыми странами, обеспечить универсальный доступ населения к базовым информационно-коммуникационным услугам и социально значимой информации.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2004 года N 917

Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстігін құру және дамыту электрондық Үкімет қалыптастыру шеңберiнде жүзеге асырылады. Электрондық Үкiмет инфрақұрылымын жасау таяудағы 2-3 жылда озық технологияларды енгізу арқылы дамыған елдермен "цифрлық алшақтықты" қысқартуға, халықтың базалық ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсетуге және әлеуметтiк маңызды ақпаратқа әмбебап қол жетімдiлігін қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 тамыздағы
N 917 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. 2-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.04.12. N  332 қаулысымен.

изменения таможенных тарифов на импорт товаров и услуг в соответствии с Таможенным кодексом Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года N 401 утверждаются постановлениями Правительства Республики Казахстан по мере необходимости;
стандарты на производство продукции (работ, услуг) в соответствии с пунктом 7 статьи 10 Закона "О стандартизации" от 16 июля 1999 года N 433 утверждаются в соответствии с порядком, установленным уполномоченным органом по стандартизации, метрологии и сертификации.
Расчетные постоянные мировые цены на сырьевые товары
на 2005-2007 годы
Наименование товара
Удельный
вес
в структуре
экспорта
в 2004 году
Единица измерения
Средняя
мировая
цена
в 2005
году
Расчетные
постоянные
мировые
цены на
2005-2007
годы
Нефть сырая
(смесь BRENT)

Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегі N 401 кеден
кодексіне сәйкес тауарлар мен қызметтер импортына кедендік
тарифтерінiң өзгеруi қажеттілігіне қарай Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң қаулыларымен бекiтіледi;
өнiмдер (жұмыстар, қызметтер) өндiруге арналған стандарттар
"Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шілдедегі N 433  Заңның
10-бабының 7-тармағына сәйкес стандарттау, метрология және
сертификаттау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртiппен
бекітіледi.
Шикiзат тауарларының 2005 - 2007 жылдарға арналған
есептiк тұрақты әлемдiк бағалары
Тауардың атауы
2004 жылғы
экспорт
құрылымын-
дағы үлес
салмағы
Өлшем
бiрлiгi
2005 жылғы
орташа
әлемдiк
баға
2005 -
2007
жылдарға
арналған
есептiк
тұрақты
әлемдiк
бағалар
Шикi мұнай
(BRENT
қоспасы)

Раздел 4. Перечень действующих и разрабатываемых
государственных и отраслевых (секторальных) программ
на 2005-2007 годы  <*>
Сноска. В перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2004 г.  N 1433 ; от 31 мая 2005 г.   N 538 .
___________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
1  Государственная       2005- Канце-          77,197
программа обеспече-   2007  лярия
ния информационной    гг.   Премьер-
безопасности и              Министра
защиты государствен-        Респуб-
ных секретов Респуб-        лики
лики Казахстан на           Казах-
2005-2007 годы              стан
(разрабатывается в
соответствии с
протоколом заседания
Совета Безопасности
Республики Казахстан
от 31 марта 2004
года N 1)
Генеральная Прокуратура Республики Казахстан
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
1-1 Программа развития   2005-  ГП (по                 2582,5 2231,3
государственной      2007г. согла-
правовой                    сованию)
статистики и
специальных учетов
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
1
1-1
___________________________________________________________________
Верховный Суд Республики Казахстан
2   (Глава и строка 2 исключены -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
3  Программа борьбы      2004- МВД,     374,9  582,6
с наркоманией и       2005  акимы
наркобизнесом         гг.   облас-
в Республике                тей,
Казахстан на                гг.

4-бөлім. 2005-2007 жылдарға арналған қолданыстағы және әзірленіп жатқан мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың тізбесі Астана-2004
___________________________________________________________________
Р/с| Бағдарламаның  |Іске асыру|Жауапты | Болжанып отырған шығыстар
N | атауы (Бағдар. |  кезеңі  |орындау.|          (млн. теңге)
|  лама немесе   |          | шылар  |--------------------------
| бағдарламаны   |          |        |республикалық бюджет
|әзірлеу негізде.|          |        |--------------------------
|месі бекітілген |          |        |2004ж.|2005ж.|2006ж.|2007ж.
|нормативтік құ. |          |        |      |      |      |
|қықтық кесім)   |          |        |      |      |      |
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарлама
___________________________________________________________________
1  Қазақстан Респу.  2005-2007  Қазақ.          77,197
бликасының ақпа.    жж.      стан
раттық қауіпсіз.             Респуб.
дігін қамтамасыз             ликасы
етуін және мем.              Премьер-
лекеттік құпия.              Минис.
ларын қорғаудың              трінің
2005-2007 жыл.               Кеңсесі
дарға арналған
мемлекеттік бағ.
дарламасы (Қа.
зақстан Респу.
бликасы Қауіп.
сіздік Кеңесінің
2004 жылғы 31
наурыздағы N 1
мәжіліс хаттама.
сына сәйкес әзір.
ленеді)
1-1 Қазақстан           2005-    БП            2582,5     2231,3
Республикасында     2007    (келiсiм
мемлекеттiк          жж.    бойынша)
құқықтық
статистика мен
арнайы есепке
алуды дамытудың
2005-2007
жылдарға арналған
бағдарламасы
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
Р/с|       Болжанып отырған шығыстар (млн. теңге)
N |--------------------------------------------------------
|   жергілікті бюджеттер    |   басқа да көздер
|---------------------------|----------------------------
|2004ж.|2005ж.|2006ж.|2007ж.|2004ж.|2005ж.|2006ж.|2007ж.
|      |      |      |      |      |      |      |
|      |      |      |      |      |      |      |
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
(Тарау және 2-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
3  Қазақстан Респу.  2004-2005  ІІМ,     374,9  582,6
бликасында наша.     жж.     облыс.
қорлыққа және                тардың
есiрткi бизнесіне            Астана
қарсы күрестің               және

2004-2005 годы              Астаны
( постановление              и
Правительства               Алматы
Республики
Казахстан от
13 апреля 2004
года N 411)
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
4  Программа             2005-  МВД       1925,6 2400,881 4567,34
профилактики          2007
правонарушений        гг.
и борьбы с
преступностью
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы
(разрабаты-
вается в соот-
ветствии с
пунктом 10.3.
Плана мероприя-
тий по реализа-
ции Программы
Правительства
Республики
Казахстан
на 2003-2006
годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
3  300,2*  213,604*
4
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
5  Государственная       1998-  МЗ  13428,7 6791,8 6472,9
программа "Здоровье   2008
народа" ( Указ          гг.
Президента Республики
Казахстан от 16
ноября 1998 года
N 4153,  постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 21 марта 2003 года
N 289)
6  Комплексная программа 1999-  МЗ      34,8    40,7
"Здоровый образ       2010
жизни"                гг.
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1999 года
N 905)
7  Программа по противо- 2001- МЗ, МЮ,  10,6   4,0
действию эпидемии     2005  МО, МВД,
СПИДа в Республике    гг.   МОН,
Казахстан на 2001-          акимы
2005 годы (постанов-        областей
ление Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2001
года  N 1207 )
8  Программа по          2004-  МЗ   443,5  405,4  416,5
усилению борьбы с     2006
туберкулезом в        гг.
Республике Казахстан
на 2004-2006 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 13 августа 2004
года N 850)

2004-2005 жыл.               Алматы
дарға арналған               қалала.
бағдарламасы                 рының
(Қазақстан Респу.            әкімдері
бликасы Үкiметi.
нiң 2004 жылғы
13 сәуірдегі
N 411  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
3   300,2  213,6
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
4  Қазақстан Респу.  2005-2007  ІІМ             1925,6  2400, 4567,
бликасында құқық     жж.                             881    34
бұзушылықтың
алдын алу мен
қылмысқа қарсы
күрестiң 2005-
2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын
iске асыру жөнiн.
дегі іс-шаралар
жоспарының
10.3-тармағына
сәйкес әзiрлендi)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
4
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
5  "Халық денсау.    1998-2008  ДСМ     13428,7 6791,8 6472,9
лығы" мемлекеттік   жж.
бағдарламасы (Қа.
зақстан Респуб.
ликасы Президен.
тінің 1998 жылғы
16 қарашадағы
N 4153  Жарлығы ,
Қазақстан Респу.
бликасы Үкіметі.
нің 2003 жылғы
21 наурыздағы
N 289 қаулысы)
6  "Салауатты өмiр   1999-2010  ДСМ      34,8   40,7
салты" кешендi      жж.
бағдарламасы
(Қазақстан Рес.
публикасы Yкiме.
тiнiң 1999 жылғы
30 шiлдедегі
N 905  қаулысы )
7  Қазақстан Респу.  2001-2005  ДСМ, ӘМ, 10,6   4,0
бликасында ЖҚТБ     жж.      ҚМ, ІІМ,
iндетiне қарсы               БҒМ,
iс-әрекет жөнiн.             облыс.
дегі 2001-2015               тардың
жылдарға арналған            әкімдері
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Yкiметiнiң
2001 жылғы
14 қыркүйектегі
N 1207  қаулысы )
8  Қазақстан Респу.  2004-2006  ДСМ      443,5  405,4  416,5
бликасында тубер.   жж.
кулезге қарсы
күресті күшейту
жөніндегі 2004-
2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Yкiметiнiң
2004 жылғы
13 тамыздағы
N 850  қаулысы )

8-1 Государст-          2005-   МЗ  32680,0 54985,4 46880,7 10116,4
венная программа     2010г.
реформирования и
развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы
(Указ Президента
Республики
Казахстан
от 13 сентября
2004 года  N 1438 ,
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
от 13 октября
2004 года
N 1050 )
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
9  (строка 9 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
5  79739,9 98274,4
6
7            92,6   92,6
8
8-1 11471,3 13653,
9   (строка 9 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство культуры, информации и спорта
Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
10  Программа             2003-  МКИС    11,15 60,78
государственной       2005
поддержки неправи-    гг.
тельственных
организаций
Республики
Казахстан на
2003-2005 годы
( постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 17 марта
2003 года N 253)
11  Программа развития    2004-  МКИС    4884,5 7155,77
телерадиовещания в    2006                        7513,55
Республике            гг.
Казахстан на
2004-2006 годы,
( постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 9 апреля
2004 года N 398)
11-1 Государственная     1998-  МКИС,   67,63  72,0  75,6   79,23
программа Республики 2012г. МОН,
Казахстан "Возрож-          МТК,
дение исторических          акимы
центров Шелкового           заин-
пути, сохранение и          тере-
преемственное развитие      сован-
культурного наследия        ных
тюркоязычных государств,    облас-
создание инфраструктуры     тей
туризма"
(Указ Президента
Республики Казахстан
от 27 февраля 1998 года
N 3859 , постановление
Правительства Республики
Казахстан от 28 октября
1998 года  N 1096 )

8-1 Қазақстан        2005-   ДСМ  32680,0  54985,4  46880,7 10116,4
- 2010 жж.
Республика-
сының денсау-
лық сақтау ісін
реформалау мен
дамытудың
2005-2010 жыл-
дарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президенті-
нің 2004
жылғы 13 қыр-
күйектегі
N  1438 Жарлығы,
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы
13 қазандағы
N  1050 қаулысы)
_________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
5 79739,9  98274,4
6
7          92,6     92,6
8
8-1 11471,3 13653,1
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
(9-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және
спорт министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
10 Қазақстан Респу.  2003-2005  МАСМ  11,15   60,78
бликасының үкi.      жж.
меттiк емес
ұйымдарын мем.
лекеттік қол.
даудың 2003-2005
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
2003 жылғы
17 наурыздағы
N 253  қаулысы )
11 Қазақстан Респу.  2004-2006  МАСМ  4884,5 7155,77 7513,55
бликасында теле.     жж.
радио хабарларын
таратуды дамыту.
дың 2004-2006
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
2004 жылғы
9 сәуірдегі
N 398  қаулысы )
11-1 "Жiбек жолының   1998-  MACM, 67,63   72,0   75,6   79,23
тарихи орта-     2012   БҒМ,
лықтарын қайта    жж.   ККМ,
өркендету,              мүд-
түркі тілдес            делi
мемлекеттердiң          об-
мәдени мұрасын          лыс-
сақтау және             тар-
сабақтастыра            дың
дамыту, туризм          әкiм-
инфрақұрылымын          дерi
жасау" атты
Қазақстан
Республикасының
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
1998 жылғы
27 ақпандағы
N 3859  Жарлығы ,
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы
28 қазандағы
N 1096  қаулысы )

11-2 Государственная      2001-  МКИС    100,0  355,34 368,47
программа             2010 г.
функционирования и
развития языков на
2001-2010 годы
(Указ Президента
Республики
Казахстан
от 7 февраля 2001
года  N 550 ,
постановление,
Правительства
Республики
Казахстан от
9 апреля 2003 года
N 344 )
11-3 Государственная      2004-  МКИС    663,53 749,42 786,9
программа "Культур-   2006 г.
ное наследие" на
2004-2006 годы
(Указ Президента
Республики
Казахстан
от 13 января 2004
года  N 1277 , поста-
новление Правитель-
ства Республики
Казахстан от 12
февраля 2004 года
N 171 ).
11-4 Государственная      2001-  МКИС,   3292,0  3447,1
программа развития    2005г. акимы
физической культуры и        областей,
спорта в Республике          гг. Астаны
Казахстан на                 и Алматы
2001-2005 годы (Указ
Президента Республики
Казахстан от 12 марта
2001 года  N 570 ,
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
6 апреля 2001
года  N 462 )
11-5 Программа развития   2001-  МКИС    34,0    22,0
архивного дела в      2005г.
Республике Казахстан на
2001-2005 годы
(постановление
Правительства Республики
Казахстан от
11 июня 2001 года  N 797 )                                          ";
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
11-6 Государственная   2005-    МКИС,            742,3 779,4 816,8
программа          2007 г.  МИД
поддержки
соотечественников,
проживающих за
рубежом на
2005-2007 годы
(разрабатывается
в соответствии с
пунктом 6.5.10.
Плана мероприятий
по реализации
Программы
Правительства
Республики
Казахстан на
2003-2006 годы)
11-7 Государственная   2006-    МКИС
программа развития 2008 гг.
физической
культуры и спорта
в Республике
Казахстан  на
2006-2008 годы
(разрабатывается
в соответствии с
пунктом 6.6.9.
Плана мероприятий
по реализации
Программы
Правительства
Республики
Казахстан на
2003-2006 годы)
11-8 Программа по      2006-    МКИС
совершенствованию  2008 гг.
казахстанской
модели этнического
и конфессиональ-
ного согласия на
2006-2008 годы
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
10
11
11-1
11-2
11-3
11-4
11-5
11-6
11-7
11-8
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
12  Стратегия индуст-      2003-  МИТ,   24667,12
риально-инновацион-    2015   МЭБП         26896,544
ного развития          гг.                        4315,0
Республики Казахстан                                    3874,2

11-2  Тiлдердi қолдану 2001-  МАСМ          100,0  355,34 368,47
мен дамытудың    2010
2001-2010 жыл-   жж.
дарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентінiң
2001 жылғы
7 ақпандағы
N 550  Жарлығы ,
Қазақстан
Республикасы
Yкiметінің
2003 жылғы
9 сәуiрдегі
N 344
қаулысы )
11-3  2004-2006        2004-  МАСМ          663,53 749,42 786,9
жылдарға         2006
арналған          жж.
"Мәдени
мұра"
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы
13 қаңтардағы
N 1277 Жарлы-
ғы, Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы
12 ақпандағы
N 171  қаулысы )
11-4  Қазақстан        2001-  МАСМ,         3292,0 3447,1
Республика-      2005   облыс-
сында дене        жж.   тар-
шынықтыруды             дың,
және спортты            Астана
дамытудың               және
2001-2005               Алматы
жылдарға                қала-
арналған                лары-
мемлекеттік             ның
бағдарламасы            әкiм-
(Қазақстан              дері
Республикасы
Президенті-
нiң 2001
жылғы 12
наурыздағы
N 570
Жарлығы ,
Қазақстан
Республикасы
Yкiметінiң
2001 жылғы
6 сәуiрдегі
N 462
қаулысы )
11-5  Қазақстан        2001-  MACМ          34,0   22,0
Республика-      2005
сында мұра-      жж.
ғат iсiн
дамытудың
2001-2005
жылдарға
арналған
бағдарла-
масы (Қа-
зақстан
Республи-
касы Үкi-
метiнiң
2001 жылғы
11 маусымдағы
N 797  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
(9-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
10
11
__________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
11-6  Шетелде          2005-  МАСМ,         742,3  779,4  816,8
тұратын          2007   СІМ
отандас-          жж.
тарды
қолдаудың
2005-2007
жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
іске асыру
жөнiндегі
іс-шаралар
жоспарының
6.5.10-тар-
мағына сәйкес
әзірленеді)
11-7  Қазақстан        2006-  MACM
Республика-      2008
сында             жж.
дене шынықтыру
және спортты
дамытудың
2006-2008
жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметінiң
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
іске асыру
жөнiндегі іс-
шаралар
жоспарының
6.6.9-тарма-
ғына сәйкес
әзiрленуде)
11-8  Этникалық және   2006-  MACM
конфессионалдық  2008
келiсiмнiң        жж.
қазақстандық
моделін жетіл-
діру жөнiндегi
2006-2008
жылдарға арнал-
ған бағдарлама
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
12 Қазақстан Респу.  2003-2015   ИСМ,    24667,  26896,  4315,0
бликасының индус.    жж.      ЭБЖМ    12      544         3874,2
триялық-иннова.
циялық дамуының

на 2003-2015 годы
( Указ Президента
Республики Казахстан
от 17 июля 2003 года
N 1096,  постановление
Правительства Республики
Казахстан от 17 июля
2003 года N 712-1)
13  Государственная        2004-  МИТ   151,12
программа развития     2006                274,12 235,53
и поддержки малого     гг.
предпринимательства
в Республике
Казахстан на
2004-2006 годы
( Указ Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 2003
года N 1268,
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 6
февраля 2004 года
N 149)
14  Государственная       2005-  МИТ            60470,0  63700,0
программа развития    2007   МЭБП,                       67820,0
жилищного             гг.    МФ,
строительства в              Нацбанк
Республике                   (по
Казахстан на 2005-           согла-
2007 годы ( Указ               сова-
Президента Республики        нию)
Казахстан от 11
июня 2004 года
N 1388)
15  Программа развития    2000-  МИТ      249,0   202,9  26,5  27,8
архитектурной,        2015
градостроительной     гг.
и строительной
деятельности в
Республике Казахстан
( постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 28
ноября 2000 года
N 1778)
16  Программа развития    2004-  МИТ  251,602 205,435 186,004
национальных систем   2006
стандартизации и      гг.
сертификации
Республики Казахстан
на 2004-2006 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2004
года N 148)
17  Программа развития    2004-  МИТ  455,0 1692,14 1162,652
государственной       2006
системы обеспечения   гг.
единства измерений
Республики Казахстан
на 2004-2006 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
16 марта 2004 годы
N 321)
17-1 Программа развития  2003-  МИТ,    34,0   39,6  131,4  142,9
туристской отрасли   2005г. заин-
на 2003-2005 годы           тере-
(постановление              сован-
Правительства               ные
Республики                  минис-
Казахстан от                терства
29 декабря 2002 года        и агент-
N 1445 )                     ства,
акимы
областей,
гг.
Астаны
и Алматы
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
18  Государственная       2005-  МИТ            1000,0
программа развития    2007
микрокредитования     гг.
в Республике
Казахстан (разраба-
тывается в соответ-
ствии с постановле-
нием Правительства
Республики Казахстан

2003-2015 жыл.
дарға арналған
стратегиясы
(Қазақстан
Республикасы Пре.
зидентiнiң 2003
жылғы 17 мамыр.
дағы  N 1096 Жар.
лығы, Қазақстан
Республикасы Үкі.
метінің 2003 жылғы
17 шілдедегі N 712-1
қаулысы)
13 Қазақстан Респу.  2004-2006  ИСМ     151,12  274,12  235,53
бликасында шағын     жж.
кәсiпкерлiктi
дамытудың және
қолдаудың 2004-
2006 жылдарға
арналған мемле.
кеттік бағдарла.
масы (Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
2003 жылғы 29
желтоқсандағы
N 1268  Жарлығы ,
Қазақстан Респу.
бликасы Үкіметі.
нің 2004 жылғы
6 ақпандағы
N 149  қаулысы )
14 Қазақстан Респу.  2005-2007  ИСМ,           60470,0 63700,0
бликасында тұрғын    жж.     ЭБЖМ,                       67820,0
үй құрылысын да.             ҚарМ,
мытудың 2005-2007            Ұлттық
жылдарға арналған            Банк
мемлекеттік бағ.             (келісім
дарламасы (Қазақ.            бойынша)
стан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 11 мау.
сымдағы N 1388
Жарлығы )
15 Қазақстан Респу.  2000-2015  ИСМ      249,0  202,9  26,5   27,8
бликасында сәу.      жж.
лет, қала құры.
лысы мен құрылыс
қызметiн дамыту
бағдарламасы
(Қазақстан Респу.
бликасы Yкіметi.
нің 2000 жылғы
28 қарашадағы
N 1778  қаулысы )
16 Қазақстан Респу.  2004-2005  ИСМ     251,   205,  186,
бликасының ұлттық     жж.            602    435   004
стандарттау және
сертификаттау
жүйелерiн дамы.
тудың 2004-2006
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
2004 жылғы 6 ақ.
пандағы N 148
қаулысы )
17 Қазақстан Респу.  2004-2006  ИСМ      455,0 1692,14 1162,
бликасының өлшем     жж.                            652
бірлігін мемле.
кеттік қамтамасыз
ету жүйесін дамы.
тудың 2004-2006
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
2004 жылғы
16 наурыздағы
N 321  қаулысы )
17-1 Туризм     2003- ИСМ, мүдделі  34,0   39,6  131,4  142,9
саласын    2005  министрліктер
дамытудың   жж.  мен агенттiк-
2003-2005        тер, облыс-
жылдарға         тардың, Ас-
арналған         тана және
бағдарла-        Алматы
масы             қалаларының
(Қазақс-         әкiмдерi
тан Рес-
публика-
сы Үкiме-
тiнiң
2002 жылғы
29 желтоқ-
сандағы
N 1445
қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
12
13
14
15
16
17
17-1
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
18 Қазақстан Респу.  2005-2007  ИСМ             1000,0
бликасында шағын     жж.
кредит беруді
дамытудың 2005-
2007 жылдарға ар.
налған мемлекеттік
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Үкіметінің

от 9 марта 2004 года
N 287 )
19  Государственная      2005- МИТ,МОН,     6654,9
программа формиро-   2007  МЭМР,             10728,33
вания и развития     гг.   заинте-                 7403,53
национальной инно-         ресован-
вационной системы          ные го-
(разрабатывается           судар-
в соответствии             ственные
с пунктом 2.6.11.          органы
Плана мероприятий
по реализации
Программы Прави-
тельства Республики
Казахстан на 2003-
2006 годы)
20  Программа развития    2005-  МИТ, акимы
жилищно-коммунальной  2007   областей,
сферы в Республике    гг.    гг. Астаны
Казахстан на 2005-           и Алматы
2007 годы
(разрабатывается
в соответствии с
протоколом совещания
у Заместителя
Премьер-Министра
Мынбаева С.М.
от 23 июня 2004 года
N 17-59/005-712
(п. 2.1.)
21  Программа развития    2005-  МИТ
промышленности        2014
строительных          гг.
материалов, изделий
и конструкций в
Республике Казахстан
на 2005-2014 годы
(разрабатывается
в соответствии
с пунктом 2.4.3.
Плана мероприятий
по реализации
Программы Правитель-
ства Республики
Казахстан на 2003-
2006 годы)
22  Программа развития    2006-  МИТ,
химической промышлен- 2011   МСХ
ности Республики      гг.
Казахстан на 2006-
2011 годы (I этап -
2006-2008 годы, II
этап - 2009-2011 годы)
(разрабатывается
в соответствии с
пунктом 2.3.2. Плана
мероприятий по реали-
зации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
23  Программа развития    2006-  МИТ,
машиностроительного   2008   МСХ
комплекса Республики  гг.
Казахстан на 2006-
2008 годы (разрабаты-
вается в соответствии
с пунктом 2.3.3.
Плана мероприятий по
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
23-1 Программа развития  2006-  МИТ, МИД,      41,6  43,6
туристской отрасли   2008г. МКИС, МЗ,
на 2006-2008 годы           МВД, MOOC,
(разрабатывается в          КНБ (по
соответствии с              согласо-
пунктом 6.6.12.             ванию),
Плана мероприятий по        МЧС, АС,
реализации Программы        МФ, МТК,
Правительства               МСХ, МОН,
Республики Казахстан        ОАО
на 2003-2006 годы)          "Нацио-
нальная
компания
"Шелковый
путь-
Казахстан"

2004 жылғы 9 нау.
рыздағы N 287
қаулысына )
19 Ұлттық иннова.    2005-2007  ИСМ,           6654,9 10728, 7403,
циялық жүйені        жж.     БҒМ,                   33     53
қалыптастырудың              ЭМРМ,
және дамытудың               мүдделі
мемлекеттік бағ.             мемле.
дарламасы (Қазақ.            кеттік
стан Республикасы            органдар
Үкіметінің 2003-
2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасын іске асыру
жөніндегі іс-ша.
ралар жоспарлары.
ның 2.6.11-тарма.
ғына сәйкес әзір.
ленеді)
20 Қазақстан Респу.  2005-2007  ИСМ,
бликасында тұрғын   жж.      облыс.
үй-коммуналдық               тардың,
саланы дамытудың             Астана
2005-2007 жылдарға           және
арналған бағдар.             Алматы
ламасы (Премьер-             қалала.
Министрдің орын.             рының
басары С.М.Мыңбаев           әкімдері
өткен кеңестің
2004 жылғы 23
маусымдағы
N 17-59/005-712
хаттамасына сәй.
кес әзірленеді
(2.1.-т)
21 Қазақстан Респу.  2005-2014  ИСМ
бликасында құры.    жж.
лыс материалдары,
бұйымдары мен
конструкциялары.
ның өнеркәсібін
дамытудың 2005-
2014 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Үкі.
метінің 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын
іске асыру жөнін.
дегі Іс-шаралар
жоспарының 2.4.3.-
тармағына сәйкес
әзірленеді)
22 Қазақстан Респу.  2006-2011  ИСМ, АШМ
бликасында химия    жж.
өнеркәсiбiн дамы.
тудың 2006-2011
жылдарға арналған
бағдарламасы (І
кезең - 2006-2008
жылдар, II кезең
- 2009-2011 жылдар)
(Қазақстан Респу.
бликасы Yкіметiнiң
2003-2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасын іске асыру
жөнiндегі iс-ша.
ралар жоспарының
2.3.2-тармағына
сәйкес әзiрленеді)
23 Қазақстан Респу.  2006-2008  ИСМ, АШМ
бликасында машина   жж.
жасау кешенін да.
мытудың 2006-2008
жылдарға арналған
бағдарламасын
(Қазақстан Респу.
бликасы Yкiметi.
нiң 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын
іске асыру жөнiн.
дегі іс-шаралар
жоспарының 2.3.3-
тармағына сәйкес
әзiрленеді)
23-1 Туристiк саланы дамытудың  2006-    ИСМ, СIМ,   41,6  43,6
2006-2008 жылдарға         2008     МАСМ,
арналған бағдарламасы      жж.      ДСМ, IIM,
(Қазақстан Республика-              ҚОҚМ, ҰҚК
сы Үкiметінің 2003-2006             (келiсiм
жылдарға арналған                   бойынша),
бағдарламасын iске асыру            ТЖМ, СА,
жөнiндегi iс-шаралар                Қарм, ККМ,
жоспарының 6.6.12-                  АШМ, БҒМ,
тармағына сәйкес                    "Жiбек жолы
әзірленуде)                         - Қазақс-
тан" ұлттық
компаниясы"
ААҚ

23-2 Государственная      2006-  МИТ,
программа развития    2008г. акимы
инфраструктуры               областей,
поддержки                    гг. Астаны
предпринимательства          и Алматы
в Республике
Казахстан
на 2006-2008 годы
24  (строка 24 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
25  (строка 25 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
12
13
14
15
16
17
17-1
18
19
20
21
22
23
23-1
23-2
24  (строка 24 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
25  (строка 25 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
___________________________________________________________________
Министерство культуры Республики Казахстан
26-32  (глава и строки 26-32 исключены -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
33   (строка 33 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
34  Программа "Ауыл       2003-  МОН,     338,66  355,59
мектебі" на 2003-2005 2005   акимы
годы ( постановление   гг.    облас-
Правительства                тей, гг.
Республики Казахстан         Астаны
от 4 февраля 2003            и Алматы
года N 128)
35  Программа             2002-  МОН,     Не     Не
информатизации        2005   акимы    тре-   тре-
учебных заведений     гг.    облас-   бует-  бует-
начального и сред-           тей, гг. ся     ся
него профессиональ-          Астаны
ного образования             и Алматы
Республики Казахстан
( постановление
Правительства
Республики Казахстан

23-2 Қазақстан Республикасында  2006-    ИСМ,
кәсiпкерлiкті қолдау       2008     облыстардың,
инфрақұрылымын дамытудың    жж.     Астана және
2006-2008 жылдарға                  Алматы
арналған мемлекеттік                қалаларының
бағдарламасы                        әкiмдерi
24  (24-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
25  (25-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
18
19
20
21
22
23
23-1
23-2
24  (24-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
25  (25-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгі
26-32(Тарау және 26-32-жолдар алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
__________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
33  (33-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
34 2003-2005 жыл.    2003-2005  БҒМ,     338,66  355,59
дарға арналған       жж.     облыс.
"Ауыл мектебі"               тардың,
бағдарламасы (Қа.            Астана
зақстан Республи.            және
касы Үкіметінің              Алматы
2003 жылғы 4 ақ.             қалала.
пандағы N 128                рының
қаулысы )                     әкімдері
35 Қазақстан Респу.  2002-2005  БҒМ,     Талап  Талап
бликасының бас.     жж.      облыс.   етіл.  етіл.
тауыш және орта              тардың,  мейді  мейді
кәсіптік білім               Астана
беретін оқу орын.            және
дарын ақпараттан.            Алматы
дыру бағдарлама.             қалала.
сын бекіту туралы            рының
(Қазақстан Респу.            әкімдері
бликасы Үкіметінің

от 10 мая 2001 года
N 616)
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
36  Государственная       2005-  МОН       14861,276 1776,18 1215,45
программа развития    2007
космической отрасли   гг.
в Республике
Казахстан на 2005-
2007 годы (разра-
батывается в соот-
ветствии с  Посланием
Главы государства
народу Казахстана
от 19 марта 2004
года)
37  Государственная         2005-  МОН      42035,60 53514,20
программа развития      2010                             53855,90
образования на          гг.
2005-2010 годы
(разрабатывается в
соответствии с
пунктом 6.1.3.
Плана мероприятий по
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
37-1 Государственная     2006-  МОН
программа           2011
"Дети Казахстана"   гг.
на 2006-
2011 года
37-2 Программа           2005-  МОН   147,6  155,0 162,4
молодежной          2007г.
политики на
2005-2007 годы
(разрабатывается
в соответствии
с пунктом 6.5.13.
Плана мероприятий
по реализации
Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
33  (строка 33 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
34  7226,53* 7194,32*
35
36                                            150,0   150,0
37           18022,4 19477,2 21705,1
37-1
37-2
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
38  Программа "Охрана     2005-   МООС        3703,398
окружающей среды"     2007                       1341,689
на 2005-2007 годы     гг.                              1362,335
(разрабатывается в
соответствии с

2001 жылғы 10
мамырдағы N 616
қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
33  (33-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
34  7226,5 7194,3
35
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
36 Қазақстан Респу.  2005-2007  БҒМ            14861, 1776, 1215,
бликасында ғарыш     жж.                    276    18    45
саласын дамытудың
2005-2007 жыл.
дарға арналған
мемлекеттік бағ.
дарламасы (Ел
басының 2004
жылғы 19 наурыз.
дағы Қазақстан
халқына жолдауына
сәйкес әзірленеді)
37 Білім беруді      2005-2010  БҒМ            42035, 53514,
дамытудың 2005-      жж.                    60     20    53855,
2010 жылдарға                                            90
арналған мемле.
кеттік бағдарла.
масы (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын іске
асыру жөнiндегі
iс-шаралар жоспа.
рының 6.1.3-
тармағына сәйкес
әзірленеді)
37-1 "2006-2011   2006-2011   БҒМ
жылдарға      жж.
арналған
"Қазақстан
балалары"
мемлекеттік
бағдарламасы
37-2 Жастар       2005-       БҒМ    147,6    155,0  162,4
саясатының   2007 жж.
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарлама-
сын іске
асыру жөнiн-
дегі iс-
шаралар
жоспарының
6.5.13-тарма-
ғына сәйкес
әзірленуде)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
36                                      150,0  150,0
37        18022,4 19477,2  21705,1
37-1
37-2
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
38 2005-2007 жыл.    2005-2007  ҚОҚМ           3703, 1341  1362,
дарға арналған       жж.                    398   689   335
"Қоршаған ортаны
қорғау" бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Yкі.
метінің 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын
iске асыру жөнiн.
дегі iс-шаралар

пунктом 7.5.1. Плана
мероприятий по
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
39  Программа по борьбе   2005-   МООС      34,314  40,731  47,159
с опустыниванием в    2010
Республике Казахстан  гг.
на 2005-2010 годы
(разрабатывается
в соответствии с
проектом 28 Плана
мероприятий на 2004-
2006 годы по реализа-
ции Концепции эколо-
гической безопасности
Республики Казахстан
на 2004-2015 годы,
утвержденного
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан от 3
февраля 2004 года
N 131)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
38
39
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
40  Государственная       2003-  МСХ  49637,057 57922,649
агропродовольст-      2005
венная программа      гг.
Республики Казахстан
на 2003-2005 годы
( Указ Президента
Республики Казахстан
от 5 июня 2002 года
N 889,  постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2002
года N 864)
41  Государственная       2004-  МСХ   19888,0 21410,0 20808,0
программа развития    2010
сельских территорий   гг.
Республики Казахстан
на 2004-2010 годы
( Указ Президента
Республики Казахстан
от 10 июля 2003 года
N 1149,  постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 20 августа 2003
года N 838)
42  Программа восстанов-  2001- МСХ      Не     Не     Не     Не
ления и развития      2010           тре-   тре-   тре-   тре-
виноградарства и      гг.            бует-  бует-  бует-  бует-
виноделия в                          ся     ся     ся     ся
Казахстане на период
до 2010 года
( постановлением
Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2001
года N 1621)
43  Отраслевая программа  2002- МСХ   3726,6 10518,38 13393,729
"Питьевые воды" на    2010                             5151,488
2002-2010 годы        гг.
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002
года N 93)
44  Программа развития    2004- МСХ    632,707 679,943 671,799
рыбного хозяйства     2006  МООС
Республики Казахстан  гг.   акимы

жоспарының 7.5.1.
-тармағына сәйкес
әзiрленеді)
39 Шөлейттенуге      2005-2010  ҚОҚМ         34,314   40,731  47,159
қарсы күрес жө.      жж.
ніндегі бағдарла.
масы (Қазақстан
Республикасының
2004-2015 жылдарға
арналған эколо.
гиялық қауіпсіз.
дігі тұжырымдама.
сын іске асыру
жөніндегі 2004-
2006 жылдарға
арналған іс-ша.
ралар жоспарының
28 тармағына
сәйкес Қазақстан
Республикасы Үкі.
метінің 2004 жыл.
ғы 3 ақпандағы
N 131  қаулысына
бекітіліп
әзірленген)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
38
39
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
40 Қазақстан Респу.  2003-2005  АШМ     49637, 57922,
бликасының 2003-     жж.             057    649
2005 жылдарға ар.
налған Мемлекет.
тiк аграрлық азық-
түлiк бағдарлама.
сы (Қазақстан
Республикасы Пре.
зидентiнiң 2002
жылғы 5 маусымда.
ғы N 889  Жарлығы ,
Қазақстан Респу.
бликасы Yкiметi.
нiң 2002 жылғы 2
тамыздағы N 864
қаулысы )
41 Қазақстан Респу.  2004-2010  АШМ     19888,0 21410,0 20808,0
бликасының Ауыл     жж.
аумақтарын дамы.
тудың 2004-2010
жылдарға арналған
мемлекеттiк бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Президентінің
2003 жылғы 10 шіл.
дедегі N 1149
Жарлығы , Қазақ.
стан Республикасы
Yкiметінің 2003
жылғы 20 тамыздағы
N 838  қаулысы )
42 Қазақстанда жүзім 2001-2010 ИСМ, АШМ  Талап  Талап  Талап Талап
шаруашылығы мен     жж.               етіл.  етіл.  етіл. етіл.
шарап жасау iсiн                      мейді  мейді  мейді мейді
қалпына келтiру
және дамытудың
2010 жылға дейiн.
гi кезеңге арнал.
ған бағдарламасы
(Қазақстан Респу.
бликасы Yкіметi.
нiң 2001 жылғы
12 желтоқсандағы
N 1621  қаулысы )
43 2002-2010 жылдар. 2002-2010  АШМ   3726,6   10518, 13393, 5151,
ға арналған "Ауыз    жж.                    38      729   488
су" салалық бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Yкiметiнiң 2002
жылғы 23 қаңтар.
дағы N 93  қаулысы )
44 Қазақстан Респу.  2004-2006  АШМ,     632,  679, 671,799
бликасының Балық     жж.     ҚОҚМ,    707   943
шаруашылығын да.             облыс.

на 2004-2006 годы           областей
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2003
года N 1344)
45  Программа "Леса       2004-  МСХ  3262,514 3297,181 3446,8
Казахстана" на        2006
2004-2006 годы        гг.
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2004
года N 542)
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
46  Программа сохранения  2005-  МСХ            175,2  184,0  193,2
и восстановления      2007
редких и исчезающих   гг.
видов диких копытных
животных и сайгаков
на 2005-2007 годы
(разрабатывается в
соответствии с пп.
2 п. 4 протокольного
решения совещания
у Зам.Премьер-
Министра Республики
Казахстан и
Министра сельского
хозяйства Есимова А.С.
от 3 октября 2003
года N 17-64/002-318
(п. 2.1.)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
40
41   15268*   23457*  25003* 26318,2*        14400,0  10100,0
10300,0
42
43
44
45  1587,48* 1799,42* 2137,78*       1030,6
46            89,5    75,5*   76,5*           87,2    62,0    72,5
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
47  Государственная       2001-  МТК     42144,7
программа развития    2005                  55000,0
автодорожной отрасли  гг.
Республики Казахстан

мытудың 2004-2006            тардың
жылдарға арналған            әкімдері
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Yкiметiнiң
2003 жылғы 29
желтоқсандағы
N 1344  қаулысы )
45 2004-2006 жылдар. 2004-2006  АШМ      3262,  3297, 3446,8
ға арналған "Қа.     жж.              514    181
зақстан орманда.
ры" бағдарламасы
(Қазақстан Респу.
бликасы Үкіметі.
нің 2004 жылғы
14 мамырдағы
N 542  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
______________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
______________________________________________________________
40
41 15268,0 23457,0 25003,0 26318,2     14400,0 10100,0 10300,0
42
43
44
45 1587,5  1799,4  2137,8        1030,6
______________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
46 Тұяқты жабайы     2005-2007  АШМ             175,2  184,0  193,2
жануарлар мен        жж.
киіктердің сирек
кездесетін және
жойылып бара жат.
қан түрлерін сақ.
таудың және қал.
пына келтірудің
2005-2007 жылдар.
ға арналған бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Премьер-Министрі.
нің орынбасарында
және Қазақстан
Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі А.С.Есі.
мовке өткен жи.
налыстың 2003
жылғы 3 қазандағы
N 17-64/002-318
(2.1-т) хаттама.
лық шешімінің 4
тармағының 2-тар.
мақшасына сәйкес
әзірленеді)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
46         89,5     75,5   76,5          87,2  62,0    72,5
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
47 Қазақстан Респу.  2001-2005  ККМ     42144,7 55000,0
бликасының авто.     жж.
жол саласын да.

на 2001-2005 годы
( Указ Президента
Республики Казахстан
от 28 ноября 2001 года
N 730,  постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002
года N 36)
48  Программа развития    2003-  МТК     1834,2  1839,3
отрасли гражданской   2005
авиации на 2003-2005  гг.
годы ( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 21 марта 2003 года
N 291)
49  Программа развития    2004-  МТК,МИД, 9220,2  1203,4
транзитно-транспорт-  2006   МФ,
ного потенциала       гг.    Нацбанк
Республики Казахстан         (по сог-
на 2004-2006 годы            ласова-
( постановление               нию)
Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2003
года N 1351)
50  Программа реструк-    2004-  МТК            9970,0 9970,0
туризации железно-    2006
дорожного транспорта  гг.
Республики Казахстан
на 2004-2006 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2004
года N 145)
51  Программа создания    2004- МТК,      Не     Не    Не
национального         2006  ЗАО       тре-   тре-  тре-
морского торгового    гг.   "НМСК     бует-  бует- бует-
флота на 2004-2006          "Казмор-  ся     ся    ся
годы ( постановление         транс-
Правительства               флот",
Республики Казахстан        ЗАО НК
от 13 июля 2004             "Каз-
года N 763)                 Мунай
Газ"
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
52  Программа развития    2006- МТК
дорожной отрасли на   2010
2006-2010 годы        гг.
(разрабатывается в
соответствии с пунктом
4.8. Плана
мероприятий по
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
47
48
49
50
51
52
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
53  Программа реабилита-  2002- МТСЗ   984,4    55,0
ции инвалидов на      2005
2002-2005 годы        гг.
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2001
года N 1758)
53-1 Программа          2005-  МТСЗН 239007,9
дальнейшего         2007 г.            274972,6
углубления                                   306042,3
социальных реформ
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
30 ноября 2004
года  N 1241
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
54  Программа занятости   2005- МТСЗ,
населения Республики  2007  сов-
Казахстан на 2005-    гг.   местно
2007 годы (разраба-         с за-
тывается в соответ-         инте-
ствии с пунктом             ресо-
6.3.1. Плана                ван-
мероприятий по              ными
реализации Программы        цен-
Правительства               траль-
Республики Казахстан        ными и
на 2003-2006 годы)          мест-
ными
испол-
нитель-
ными
орга-
нами
55   (строка 55 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
56  Программа обеспечения   2005- МТСЗ     64,4 79,4 31,0
безопасности и охраны   2007
труда Республики        гг.
Казахстан на 2005-2007
годы (разрабатывается
в соответствии с
пунктом 6.3.3.
Плана мероприятий
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
53  937,4   1796,7
53-1

мытудың 2001-2005
жылдарға арналған
мемлекеттік бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Президентiнiң
2001 жылғы 28 қа.
рашадағы N 730
Жарлығы , Қазақ.
стан Республикасы
Үкіметінің 2002
жылғы 11 қаңтар.
дағы N 36  қаулысы )
48 Азаматтық авиация 2003-2005  ККМ      1834,2 1839,3
саласын дамытудың    жж.
2003-2005 жылдар.
ға арналған бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Yкiметiнiң 2003
жылғы 21 наурыз.
дағы N 291
қаулысы )
49 Қазақстан Респу.  2004-2006  ККМ,     9220,2 1203,4
бликасының тран.     жж.     СІМ,
зиттік-көлiк әле.            ҚарМ,
уетiн дамытудың              Ұлтбанк
2004-2006 жылдарға           (келісім
арналған бағдар.             бойынша)
ламасы (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2003
жылғы 30 желтоқ.
сандағы N 1351
қаулысы )
50 Қазақстан Респу.  2004-2006  ККМ             9970,0 9970,0
бликасының темiр     жж.
жол көлігін қайта
құрылымдаудың
2004-2006 жылдар.
ға арналған бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Yкіметiнiң 2004
жылғы 6 ақпандағы
N 145  қаулысы )
51 Ұлттық теңiз      2004-2006  ККМ,     Талап  Талап  Талап
сауда флотын құ.     жж.     "Қазақ.  етіл.  етіл.  етіл.
рудың 2004-2006              стан     мейді  мейді  мейді
жылдарға арналған            теңіз
бағдарламасы (Қа.            көлік
зақстан Республи.            айлағы"
касы Үкіметінiң              ҰТКК
2004 жылғы 13                ЖАҚ,
шілдедегі N 763              "ҚазМұ.
қаулысы )                     найГаз"
ҰК ЖАҚ
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
47
48
49
50
51
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
52 Жол саласын дамы. 2006-2010  ККМ
тудың 2006-2008      жж.
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Yкіметінің
2003-2006 жыл.
дарға арналған
бағдарламасын
іске асыру жөнін.
дегі iс-шаралар
жоспарының 4.8-
тармағына сәйкес
әзiрленеді)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
52
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
53 Мүгедектердi      2002-2005  ЕХӘҚМ    984,4  55,0
оңалтудың 2002-      жж.
2005 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2001 жылғы
29 желтоқсандағы
N 1758  қаулысы )
53-1 Қазақстан   2005-  ЕХӘҚМ    239007,9  274972,6  306042,3
Республика- 2007
сындағы      жж.
әлеуметтiк
реформалар-
ды одан
әрi терең-
детудің
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарла-
масы
(Қазақстан
Республи-
касы Үкiме-
тiнiң 2004
жылғы 30
қарашадағы
N 1241
қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
53  937,4  1796,7
53-1
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
54 Қазақстан Респу.  2005-2007  ЕХӘҚМ,
бликасының халқын    жж.     мүдделі
жұмыспен қамтудың            орталық
2005-2007 жылдар.            және жер.
ға арналған бағ.             гілікті
дарламасы (Қазақ.            атқарушы
стан Республикасы            органдар.
Yкiметінің 2003-             мен бірге
2006 жылдарға ар.
налған Бағдарла.
масын іске асыру
жөніндегі iс-ша.
ралар жоспарының
6.3.1-тармағына
сәйкес әзiрленеді)
55  (55-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
56 Қазақстан Респу.  2005-2007  ЕХӘҚМ          64,4  79,4  31,0
бликасында еңбек      жж.
қауіпсіздігін
қамтамасыз ету
және еңбектi қор.
ғауды қамтамасыз
етудің 2005-2007
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касы Үкіметінің
2003-2006 жылдар.
ға арналған Бағ.
дарламасын іске
асыру жөніндегі
iс-шаралар жос.
парының 6.3.3.
-тармағына сәй.
кес әзiрленеді)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________

54          3219,7  3606,7  3726,0
55  (строка 55 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
56
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство финансов Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
57  Отраслевая                            Не     Не
программа повышения    2003- МФ,      тре-   тре-
эффективности          2005  цент-    бует-  бует-
управления государ-    гг.   раль-    ся     ся
ственным имуществом и        ные
приватизации на              испол-
2003-2005 годы               нитель-
( постановление               ные
Правительства                органы
Республики Казахстан         и иные
от 3 февраля 2003            госу-
года N 118)                  дарст-
венные
органы
(по
согла-
сова-
нию)
57-1 Программа развития  2004-   МФ     3549,0  4100,7
таможенной службы   2006г.                      4218,0
Республики
Казахстан на
2004-2006 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан
от 3 октября
2003 года
N 1019 )
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
58  Программа             2004-   МФ      310,0
государственного      2006
регулирования         гг.
производства и
оборота этилового
спирта и алкоголь-
ной продукции на
2004-2006 годы
58-1 Программа развития  2006-  МФ
системы государ-    2008
ственных закупок    гг.
Республики
Казахстан на
2006-2008 годы
(разрабатывается
в соответствии с
пунктом 9.3.10.
Плана мероприятий
по реализации
Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
57
57-1
58

54        3219,7  3606,7  3726,0
55  (55-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
56
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
57 Мемлекеттiк мү.   2003-2005  ҚМ,      Талап  Талап
лікті басқарудың    жж.      орталық  етіл.  етіл.
және жекешеленді.            атқарушы мейді  мейді
рудің тиімділігін            органдар
арттырудың 2003-             және
2005 жылдарға ар.            басқа да
налған салалық               мемле.
бағдарламасы (Қа.            кеттік
зақстан Республи.            органдар
касы Үкіметінің              (келісім
2003 жылғы 3 ақ.             бойынша)
пандағы N 118
қаулысы )
57-1 Қазақстан      2004-  ҚарМ   3549,0   4100,7    4218,0
Республика-    2006
сының кеден     жж.
қызметiн
дамытудың
2004-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкiметінің
2003 жылғы
3 қазандағы
N 1019  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
57
57-1
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарлама
___________________________________________________________________
58 Этил спирті мен    2004-2006  ҚМ       310,0
алкоголь өнімдері.     жж.
нің өндірісін
және айналымын
мемлекеттік рет.
теудің 2004-2006
жылдарға арналған
бағдарламасы
58-1 Қазақстан     2006-   ҚарМ
Республика-   2008
сының мемле-   жж.
кеттiк сатып
алу жүйесін
дамытудың
2006-2008
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкiметінiң
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
iске асыру
жөнiндегі
іс-шаралар
жоспарының
9.3.10-тарма-
ғына сәйкес
әзірленуде)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
58

58-1
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
59  Программа по сни-     2003- МЭБП     Не     Не
жению бедности в      2005           тре-   тре-
Республике Казахстан  гг.            бует-  бует-
на 2003-2005 годы                    ся     ся
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2003
года N 296)
60  Программа развития    2004- МЭБП,    1050,0 1050,0  300,0
малых городов на      2006  заин-
2004-2006 годы        гг.   тере-
( постановление             сован-
Правительства               ные
Республики                  минис-
Казахстан от                тер-
31 декабря 2003             ства и
года N 1389)                ведом-
ства,
акимы
облас-
тей
61  Программа по          2004- МЭБП,   6352,984 8181,427 1989,349
комплексному          2006  цент-
решению проблем       гг.   ральные
Приаралья на 2004-          и мест-
2006 годы (поста-           ные
новление Правитель-         испол-
ства Республики             нитель-
Казахстан от 7 мая          ные
2004 года  N 520 )          органы
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
62  Программа территори-  2005- МЭБП,           Не    Не     Не
ального развития      2015  центр-          тре-  тре-   тре-
Республики Казахстан  гг.   альные          бует- бует-  бует-
на период до 2015           и мест-         ся    ся     ся
года (разрабатывается       ные
в соответствии с            испол-

58-1
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
59 Қазақстан Респу.  2003-2005  ЭБЖМ     Талап  Талап
бликасында кедей.   жж.               етіл.  етіл.
лiктi азайту жө.                      мейді  мейді
ніндегі 2003-2005
жылдарға арналған
бағдарлама (Қа.
зақстан Республи.
касы Yкiметiнiң
2003 жылғы 26
наурыздағы N 296
қаулысы )
60 Шағын қалаларды   2004-2006  ЭБЖМ,    1050,0 1050,0 300,0
дамытудың 2004-     жж.      мүдделі
2006 жылдарға ар.            министр.
налған бағдарла.             ліктер
масы (Қазақстан              мен ве.
Республикасы Үкi.            домстволар,
метiнiң 2003 жыл.            облыстар
ғы 31 желтоқсан.             әкімдері
дағы N 1389
қаулысы )
61 2004-2006 жыл.    2004-2006 ЭБЖМ,      6352, 8181, 1989,
дарға арналған      жж.     мүдделі    948   427   349
Арал өңірінің               министр.
проблемаларын               ліктер
кешенді шешу жө.            мен ве.
ніндегі бағдарла.           домст.
масы (Қазақстан             волар,
Республикасы Үкі.           облыстар
метінің 2004 жыл.           әкімдері
ғы 7 мамырдағы
N 520  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
59
60
61
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
62 Қазақстан Респу.  2005-2015  ЭБЖМ,    Талап  Талап  Талап
бликасының аумақ.   жж.      орталық  етіл.  етіл.  етіл.
тық дамуының                 және     мейді  мейді  мейді
2015 жылға дейiн.            жергі.
гі кезеңге арнал.            лікті
ған бағдарламасы             атқарушы
(Қазақстан Респу.            органдар
бликасы Үкiметi.
нiң 2003-2006
жылдарға арнал.
ған Бағдарламасын
iске асыру жөнін.
дегі іс-шаралар

пунктом 1.1.1. Плана        нитель-
мероприятий по              ные
реализации Программы        органы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
63  Программа экономи-    2005- МЭБП,           Не    Не     Не
ческих и организа-    2007  АБЭКП,          тре-  тре-   тре-
ционных мер по сокра- гг.   минис-          бует- бует-  бует-
щению размеров тене-        терства         ся    ся     ся
вой экономики в             и ведом-
Республике Казахстан        ства
на 2005-2007 годы
(разрабатываются в
соответствии с
п. 2.1. Протокола
ПРК от 4.05.2004
года N 6)
64  Программа развития    2005- МЭБП,           Не    Не     Не
рынка ценных бумаг    2007  МФ,             тре-  тре-   тре-
Республики Казахстан  гг.   Нацбанк         бует- бует-  бует-
на 2005-2007 годы           (по сог-        ся    ся     ся
(разрабатывается в          ласова-
соответствии с              нию),
пунктом 2.3.1.              АРНФРФО
Протокола совещания         (по сог-
у Президента                ласова-
Республики Казахстан        нию)
от 26 апреля 2004
года N 01-8.1)
64-1 Программа по        2005-  МЭБП     1337,295
комплексному         2007г.                853,059
решению проблем                                   280,0
бывшего Семипала-
тинского испыта-
тельного ядерного
полигона на
2005-2007 годы
64-2 Программа      2006-      МЭБП,   Не          Не         Не
повышения       2008 гг.   МФ      требуется   требуется  требуется
эффективности
управления
государствен-
ным имущест-
вом и прива-
тизации на
2006-2008
годы (разра-
батывается
в соответ-
ствии с
пунктом 1.6.
Плана
мероприятий
по реализации
Отраслевой
программы
повышения
эффективности
управления
государствен-
ным имуществом
и приватизации
на 2003-2005
годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
59
60
61
62
63
64
64-1
64-2
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
65  Государственная       2003- МЭМР,    868,9  652,8 500,0 500,0
программа освоения    2015  ЗАО
казахстанского        гг.   "НК
сектора Каспийского         "Каз-
моря (Указ см.U101105       Мунай-
Президента                  Газ"
Республики Казахстан
от 16 мая 2003 года
N 1095, постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2003
года N 843)
66  Программа развития    1999-  МЭМР     Не    Не     Не    Не
электроэнергетики     2030            тре-  тре-   тре-  тре-
до 2030 года          гг.             бует- бует-  бует- бует-
( постановление                        ся    ся     ся    ся
Правительства
Республики Казахстан
от 9 апреля 1999
года N 384)
67  Программа консерва-   2001-  МЭМР    673,6 464,984 488,233
ции уранодобывающих   2010                               512,645
предприятий и ликви-  гг.
дации последствий
разработки урановых
месторождений на
2001-2010 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2001 года
N 1006)
68  Программа развития    2003-  МЭМР   2346,1 2920,82 3056,919
ресурсной базы        2010                             3210,415
минерально-сырьевого  гг.
комплекса страны на
2003-2010 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002
года N 1449)
69  Программа развития    2004-  МЭМР   20,0   34,0  35,7  37,5
нефтехимической       2010
промышленности        гг.
Республики Казахстан
на 2004-2010 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 января 2004
года N 101)
70  Программа развития    2004- МЭМР,    9390,0 8006,8 5200,0
газовой отрасли в     2010  акимы
Республике Казахстан  гг.   областей,
на 2004-2010 годы           гг. Астаны
( постановление              и Алматы,
Правительства               ЗАО НК
Республики Казахстан        "КазМу-
от 18 июня 2004 года        найГаз"
N 669)
71  Программа развития    2004- МЭМР      Не    Не     Не    Не
урановой              2015            тре-  тре-   тре-  тре-
промышленности        гг.             бует- бует-  бует- бует-
Республики Казахстан                  ся    ся     ся    ся

жоспарының 1.1.1-
тармағына сәйкес
әзірленеді)
63 Қазақстан Респу.  2005-2007  ЭБЖМ,    Талап  Талап  Талап
бликасында көлең.    жж.     ЭСЖҚА,   етіл.  етіл.  етіл.
келі экономиканың            министр. мейді  мейді  мейді
мөлшерін азайту              ліктер
жөніндегі эконо.             мен
микалық және                 ведомс.
ұйымдық шаралары.            тволар
ның 2005-2007
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Республи.
касының Үкіметі.
нің 2004 жылғы
4 мамыр N 6 хат.
тамасының 2.1.
-бабына сәйкес
әзірленеді)
РҚАО-ның ескертуі. 64, 65, 66, 67-тармақтары қазақша мәтінде берілмегендіктен орысша мәтіннен қараңыз
64
65
66
67
64-1 Бұрынғы Семей ядролық  2005- ЭБЖМ  1337,295  853,059  280,0
сынақ полигонының      2007
проблемаларын кешендi   жж.
шешу жөнiндегі
2005-2007 жылдарға
арналған бағдарлама
64-2 Мемлекеттiк            2006- ЭБЖМ, Талап     Талап    Талап
мүлікті                2008  ҚарМ  етiлмейдi етілмейдiетілмейдi
басқарудың және         жж.
жекешелендiрудiң
тиiмділігiн
арттырудың
2006-2008
жылдарға арналған
бағдарламасы
(Мемлекеттiк
мүлiктi
басқарудың және
жекешелендiрудiң
тиiмділігiн
арттырудың
2003-2005
жылдарға арналған
салалық
бағдарламасын
iске асыру
жөнiндегi iс-шаралар
жоспарының 1.6-
тармағына сәйкес
әзiрленедi)
(Кестенің жалғасы)
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
62
63
64
64-1
64-2
___________________________________________________________________         Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
_____________________________________________________________
Қолданыстағы мемлекеттiк және салалық (секторалдық)                                   бағдарламалар
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
65
66
67
___________________________________________________________________
(Кестенің жалғасы)
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
65
66
67
___________________________________________________________________
68 Елдiң минералдық- 2003-2010  ЭМРМ     2346,1  2920, 3056, 3310,
шикiзаттық кешені   жж.                       82    919   415
ресурстық базасын
дамытудың 2003-
2010 жылдарға ар.
налған бағдарла.
масы (Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң 2002
жылғы 29 желтоқ.
сандағы N 1449
қаулысы )
69 Қазақстан Респу.  2004-2010  ЭМРМ     20,0   34,0   35,7   37,5
бликасы өнеркәсi.    жж.
бiнің мұнай хи.
миялық саласын
дамытудың 2004-
2010 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2004
жылғы 29 қаңтар.
дағы  N 101 қау.
лысы)
70 Қазақстан Респу.  2004-2010  ЭМРМ,    9390,0 8006,8 5200,0
бликасындағы газ     жж.     облыс.
саласын дамытудың            тар,
2004-2010 жылдар.            Астана
ға арналған бағ.             және
дарламасы (Қазақ.            Алматы
стан Республикасы            қала.
Yкiметiнiң 2004              лардың
жылғы 18 маусым.             әкімдері,
дағы N 669  қаулысы )          "ҚазМұ.
найГаз"
ҰК ЖАҚ
71 Қазақстан Респу.  2004-2015  ЭМРМ     Талап  Талап  Талап  Талап
бликасының уран      жж.              етіл.  етіл.  етіл.  етіл.
өнеркәсiбiн дамы.                     мейді  мейді  мейді  мейді

на 2004-2015 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2004
года N 78)
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
72  Программа по энерго-  2005- МЭМР,
сбережению на 2005-   2007  МООС,
2015 годы (I этап -   гг.   МТК,
2005-2007 годы)             акимы
(разрабатывается в          облас-
соответствии с              тей, гг.
пунктом 2.2.1. Плана        Астаны
мероприятий по              и Алматы
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
73  Программа развития    2006- МЭМР
атомной энергетики    2030
в Республике          гг.
Казахстан на 2006-
2030 годы (I этап -
2006-2008 годы)
(разрабатывается в
соответствии с
пунктом 2.2.2.
Плана мероприятий по
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
65                                   342,9    2575,7  503,9
66
67
68
69                                             600,0  2200,0  4550,0
70
71
72
73
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство юстиции Республики Казахстан
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
74  Программа по          2002-  МЮ, МОН,  Не    Не     Не
реализации Концепции  2006   МВД,МИД,  тре-  тре-   тре-
охраны прав интел-    гг.    МСХ,      бует- бует-  бует-
лектуальной собст-           МКИС,     ся    ся     ся
венности                     МИТ
( постановление
Правительства
Республики Казахстан

тудың 2004-2015
жылдарға арналған
бағдарламасы (Қа.
зақстан Респу.
бликасы Үкiметi.
нiң 2004 жылғы
23 қаңтардағы
N 78  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
68
69                                      600,0  2200,0  4550,0
70
71
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
72 Энергия үнемдеу   2005-2015  ЭМРМ,
жөніндегі 2005-     жж.      ҚОҚМ,
2015 жылдарға                ККМ,
арналған бағдар.             облыс.
лама (Қазақстан              тардың,
Республикасы                 Астана
Yкiметiнiң 2003-             және
2006 жылдарға                Алматы
арналған бағдар.             қала.
ламасын iске                 лардың
асыру жөніндегі              әкімдері
iс-шаралар жоспа.
рының 2.2.1-тар.
мағына сәйкес
әзірленеді)
73 Қазақстан Респу.  2006-2030  ЭМРМ
бликасында атом      жж.
энергетикасын
дамытудың 2006-
2030 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (I-кезең
- 2006-2008 жыл.
дар) (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын
iске асыру жөнiн.
дегi iс-шаралар
жоспарының 2.2.2-
тармағына сәйкес
әзiрленеді)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
72
73
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
74 Санаткерлiк мен.  2002-2006  ӘМ, БҒМ, Талап  Талап  Талап
шiк құқықтарын       жж.     ІІМ,     етіл.  етіл.  етіл.
қорғау тұжырым.              СІМ,     мейді  мейді  мейді
дамасын iске                 АШМ,
асыру жөніндегі              МАСМ,
бағдарлама (Қа.              ИСМ
зақстан Республи.
касы Yкiметiнiң

от 29 мая 2002 года
N 591)
75  Программа даль-      2004-  МЮ, МОН, 2866,6 2147,4 3047,85
нейшего развития     2006   МЗ, МИТ,
уголовно-исполни-    гг.    МВД, МИД,
тельной системы             МФ
Республики Казахстан
на 2004-2006 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003
года N 1376)
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
76  Программа по          2005-  МЮ,МВД,        65,0   66,5   66,5
праворазъяснительной  2007   МКИС,
работе, формированию  гг.    МОН,
правовой культуры,           ВС
правовому обеспечению        (по сог-
и воспитанию на 2005-        ласованию),
2007 годы (поручение         ГП (по
Президента Республики        согласо-
Казахстан от 14 мая          ванию)
2003 года N 622к)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
74
75
76
____________________________________________________________________
Агентство Республики Казахстан по государственным
закупкам
77   (глава и строка 77 исключены -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
78  (строка 78 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
79 Программа развития     2003- АИС,    5814,3  3917,5
отрасли телекоммуни-   2005  другие
каций Республики       гг.   заинте-

2002 жылғы 29
мамырдағы N 591
қаулысы )
75 Қазақстан Респу.  2004-2006  ӘМ, БҒМ, 2866,6 2147,4 3047,85
бликасының қыл.      жж.     ДСМ,
мыстық-атқару                ИСМ,
жүйесiн одан әрі             ІІМ, ҚМ
дамытудың 2004-
2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Үкi.
метiнiң 2003
жылғы 31 желтоқ.
сандағы N 1376
қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
74
75
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
76 Құқықтық түсін.   2005-2007  ӘМ, ІІМ,        65,0   66,5   66,5
діру жұмыстары,     жж.      МАСМ,БҒМ,
құқықтық мәдени.             ЖС (келісім
етті қалыптас.               бойынша),
тыру, азаматтарды            БП (келісім
құқықтық қамтама.            бойынша)
сыз ету тәрбиелеу
жөніндегі 2005-
2007 жылдарға ар.
налған бағдарлама
(Қазақстан Респу.
бликасы Президен.
тінің 2003 жылғы
14 мамырдағы
14-622к тапсырмасы)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
76
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
сатып алу жөніндегі агенттігі
77  (Тарау және 77-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен) _____________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
78  (78-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
79 Қазақстан Респу.  2003-2005  АБА,     5814,3 3917,5
бликасының теле.    жж.      басқа да
коммуникация                 мүдделі
саласын дамытудың            мемле.

Казахстан на 2003-2005       ресован-
годы ( постановление          ные го-
Правительства                сударст-
Республики Казахстан         венные
от 18 февраля                органы
2003 года N 168)
79-1 Государственная    2005-  АИС,    4500,0
программа фор-      2007   другие         25300,0
мирования           гг.    заинте-              22100,0
"электронного              ресо-
правительства"             ванные
в Республике               госу-
Казахстан на               дарст-
на 2005-2007               венные
годы (Указ                 органы
Президента
Республики
Казахстан
от 10 ноября
2004 года  N 1471 ,
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
от 8 декабря
2004 года
N 1286 )
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
80  (строка 80 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
81 Программа развития     2005-   АИС           1445,0  1972,0
почтово-сберегательной 2010                                2362,0
системы на 2005-2010   гг.
годы (разрабатывается
в соответствии с
Законом Республики
Казахстан "О почте"
от 8 февраля 2003
года)
82 Программа развития     2006-   АИС
отрасли телекоммуни-   2008
каций Республики       гг.
Казахстан на 2006-
2008 года (разра-
батывается в соот-
ветствии с пунктом
4.13. Плана мероприя-
тий по реализации
Программы Правитель-
ства Республики
Казахстан на 2003-
2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
78  (строка 78 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
79
79-1
80  (строка 80 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
81
82
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Агентство Республики Казахстан по статистике
Действующие государственные и отраслевые
(секторальные) программы
83 Программа совершенст-  1999-  АС,      Не     Не
вования государствен-  2005   Нацбанк  тре-   тре-
ной статистики в       гг.    (по      бует-  бует-
Республике Казахстан          согла-   ся     ся

2003-2005 жылдар.            кеттік
ға арналған бағ.             органдар
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Yкiметiнiң 2003
жылғы 18 ақпанда.
ғы N 168  қаулысы )
79-1 Қазақстан       2005- АБА, басқа  4500,0  25300,0  22100,0
Республикасында 2007  мүдделi
"электронды      жж.  мемлекеттiк
үкімет"               органдар
қалыптастырудың
2005-2007
жылдарға арнал-
ған мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 10
қарашадағы
N 1471  Жарлығы ,
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы
8 желтоқсан-
дағы N 1286
қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
78  (78-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
79
79-1
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
80  (80-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
81 Почта-жинақ дамы. 2005-2010  АБА            1445,0 1972,0 2362,0
тудың 2005-2010      жж.
жылдарға арналған
бағдарламасы
("Почта туралы"
Қазақстан Респуб.
ликасының 2003
жылғы 8 ақпандағы
Заңына сәйкес
әзірленеді)
82 Қазақстан Респу.  2006-2008  АБА
бликасының теле.    жж.
коммуникация са.
ласын дамытудың
2006-2008 жылдар.
ға арналған бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Yкiметiнiң 2003-
2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасын iске
асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспа.
рының 4.13-тар.
мағына сәйкес
әзірленеді)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
80  (80-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
81
82
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
83 Қазақстан Респу.  1999-2005  СА,      Талап  Талап
бликасында мемле.    жж.     Ұлттық   етіл.  етіл.
кеттік статисти.             Банк     мейді  мейді
каны жетiлдiрудiң            (келісім

на 1999-2005 годы             сованию),
( постановление                минис-
Правительства                 терства
Республики Казахстан          и агент-
от 19 ноября 1998 года        ства
N 1180)
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
84 Программа совершенст-  2006-   АС
вования государствен-  2008
ной статистики         гг.
Республики Казахстан
на 2006-2008 годы
(разрабатывается в
соответствии с пунктом
7.1.14. Плана
мероприятий по
реализации Программы
Правительства
Республики Казахстан
на 2003-2006 годы)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
83
84
____________________________________________________________________
Агентство таможенного контроля Республики Казахстан
85  (глава и строка 85 исключена -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту
86-89  (глава и строки 86-89 исключены -  N 1433 от 30.12.2004 г.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Разрабатываемые государственные и отраслевые
(секторальные) программы
90 Программа по рацио-    2005- АЗР,     1474,669 1905,685 1274,964
нальному использованию 2007  МСХ
земель сельскохозяй-   гг.
ственного назначения
(разрабатывается в
соответствии с пунктом
3.1. Плана мероприятий
по реализации Программы
Правительства Респуб-
лики Казахстан на
2003-2006 годы)
91 Программа развития     2005- АЗР      214,412 225,132 236,387
геодезии и карто-      2007
графии в Республике    гг.
Казахстан на 2005-
2007 годы
(разрабатывается
в соответствии с

1999-2005 жыл.               бойынша),
дарға арналған               министр.
бағдарламасы (Қа.            ліктер
зақстан Республи.            мен
касы Үкiметiнiң              агент.
1998 жылғы 19                тіктер
қарашадағы N 1180
қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
83
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
84 Қазақстан Респу.  2006-2008  СА
бликасының мемле.    жж.
кеттік статисти.
касын жетiлдiру
2006-2010 жыл.
дарға арналған
бағдарламасы
(Қазақстан Рес.
публикасы Yкі.
метiнiң 2003-
2006 жылдарға
арналған бағдар.
ламасын iске
асыру жөніндегі
iс-шаралар жоспа.
рының 7.1.14-тар.
мағына сәйкес
әзiрленеді)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
84
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі
85  (Тарау және 85-жол алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегі                            агенттiгi
86-89 (Тарау және 86-89-жолдар алынып тасталды - 2004.12.30. N  1433 қаулысымен)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын
басқару жөніндегі агенттігі
Әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар
___________________________________________________________________
90 Ауыл шаруашылығы  2005-2007  ЖРА, АШМ       1474,  1905, 1274,
мақсатындағы жер.    жж.                    669    685   964
лердi ұтымды пай.
далану жөнiндегі
бағдарлама (Қа.
зақстан Республи.
касы Yкiметiнiң
2003-2006 жыл.
дарға арналған
бағдарламасын
іске асыру жөнін.
дегі іс-шаралар
жоспарының 3.1-
тармағына сәйкес
әзiрленеді)
91 Қазақстан Респу.  2005-2007  ЖРА             214,  225,  236,
бликасында геоде.    жж.                     412   132   387
зия мен картогра.
фияны дамытудың
2005-2007 жыл.
дарға арналған
бағдарламасы
(Қазақстан Респу.
бликасы Үкiметi.
нiң 2003-2006
жылдарға арналған
бағдарламасын
iске асыру жөнiн.
дегi іс-шаралар

от 10 февраля 2003
года N 1019)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
100 3924,8* 2694,0* 3021,0* 3519,0
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Научно-технические программы
Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Действующие научно-технические программы
101 Республиканская       2001-  МИТ     130,3  136,75
целевая научно-       2005
техническая программа гг.
"Научно-технические
проблемы развития
машиностроения и
создания высоко-
эффективных машин
и оборудования на
2001-2005 годы"
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2001
года N 353)
102 Республиканская       2001-  МИТ      155,0 162,75
целевая научно-тех-   2005
ническая программа    гг.
"Разработка, созда-
ние и развитие радио-
электронных приборов
и средств для инфор-
мационно-телекоммуни-
кационных систем" на
2001-2005 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2000
года N 1956)
103 Научно-техническая    2004-  МИТ   46,11 48,4 50,82
программа проведения  2006
научных исследований  гг.
и технических разра-
боток в области защиты
информации на 2004-
2006 годы
(постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2004
года N 177)
104 Научно-техническая    2004-  МИТ      222,6  233,8   244,3
программа "Научно-
техническое обеспе-
чение устойчивого
функционирования
и стратегических
приоритетов развития
горно-металлургичес-
кого комплекса
Республики Казахстан"
на 2004-2006 годы
(постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2004
года N 187 дсп)
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы) ____________________________________________________________________
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!     местные бюджеты           !    прочие источники
N !----------------------------------------------------------------
п/п!2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.! 2004 г.! 2005г.! 2006г.! 2007г.
---!---------------------------------------------------------------
1 !  9    !   10  !   11  !   12  !    13  !   14  !   15  !  16
--------------------------------------------------------------------
101
102
103
104
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование програм-|Период|Ответ-|  Предполагаемые расходы
п/п|мы (нормативный пра- |реали-|ствен-|       (млн. тенге)
|вовой акт, которым   |зации |ные   |___________________________
|утверждена Программа |      |испол-|   республиканский бюджет
|или основание разра- |      |нители|___________________________
|ботки программы)     |      |      |2004г.|2005г.|2006г.|2007г.
___________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |  4   |   5  |   6  |   7  |  8
___________________________________________________________________
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Действующие научно-технические программы
105 Республиканская       2001-   МОН   142,46 144,83
научно-техническая    2005
программа "Научно-    гг.
техническое обеспе-
чение и организация
производства био-
технологической
продукции в Респуб-
лике Казахстан на
2001-2005 годы"
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 2001
года N 871)
106 Программа научно-     2003-  МОН      74,9   78,6
технического обес-    2005
печения создания      гг.
производств четвер-
того и пятого пере-
делов в металлурги-
ческом комплексе
Республики Казахстан
на 2003-2005 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2003
года N 243)
107 Программа научно-     2003-  МОН      184,0  192,0
технического обес-    2005
печения инновацион-   гг.
ных производств на
2003-2005 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2003
года N 263)
108 Республиканская       2002-  МОН      110,0  115,4  120,5
научно-техническая    2006
программа "Разра-     гг.
ботка и внедрение
в производство
оригинальных фито-
препаратов для
развития фармацев-
тической промышлен-
ности Республики
Казахстан" на 2002-
2006 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2001
года N 996)
109 Программа формиро-    2003-  МОН      200,00
вания и развития      2005
биотехнологического   гг.
производства на
открытом акционерном
обществе "Технопарк
научно-производст-
венного объединения
"Прогресс" в городе
Степногорске на
2003-2005 годы
( постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2003
года N 277)

2003 жылғы 10
ақпандағы N 1019
Жарлығы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
100 2694,0 3021,0  3924,0 3519,0
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Ғылыми-техникалық бағдарламалар
Қазақстан Республикасының Индустрия
және сауда министрлігі
Қолданыстағы ғылыми-техникалық бағдарламалар
___________________________________________________________________
101 "Машина жасауды  2001-2005  ИСМ      130,3  136,75
дамытудың және     жж.
тиімділігі жоға.
ры машиналар мен
жабдықтарды жа.
сап шығарудың
ғылыми-техника.
лық проблемала.
ры" 2001-2005
жылдарға арнал.
ған республика.
лық мақсатты
ғылыми-техника.
лық бағдарламасы
(Қазақстан Рес.
публикасы Yкiме.
тiнiң 2001 жылғы
16 наурыздағы
N 353  қаулысы )
102 "Ақпараттық-те.  2001-2005  ИСМ      155,0  162,75
лекоммуникация.    жж.
лық жүйелер үшін
радиоэлектрондық
аспаптар мен құ.
ралдарды әзiрлеу,
жасау және дамы.
ту" 2001-2005
жылдарға арналған
республикалық
мақсатты ғылыми-
техникалық бағ.
дарлама (Қазақ.
стан Республикасы
Yкiметiнiң 2000
жылғы 29 желтоқ.
сандағы N 1956
қаулысы )
103 Ақпаратты қорғау 2004-2005  ИСМ      46,11  48,4  50,82
саласында ғылыми    жж.
зерттеулер мен
техникалық әзір.
лемелерді жүргі.
зудің 2004-2005
жылдарға арнал.
ған ғылыми-техни.
калық бағдарла.
масы (Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң 2004
жылғы 16 ақпанда.
ғы N 177 қаулысы)
104 2004-2006 жыл.   2004-2006  ИСМ      222,6  233,8  244,3
дарға арналған     жж.
"Қазақстан Рес.
публикасының
тау-кен-метал.
лургия кешенiнiң
тұрақты жұмыс
iстеуiн және оны
дамытудың страте.
гиялық басымдық.
тарын ғылыми-тех.
никалық қамтама.
сыз ету" ғылыми-
техникалық бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Үкi.
метінiң 2004
жылғы 17 ақпанда.
ғы N 187  қаулысы )
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________
1    9      10      11     12     13     14    15      16
____________________________________________________________
101
102
103
104
____________________________________________________________
___________________________________________________________________
1          2             3         4       5      6      7     8
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Қолданыстағы ғылыми-техникалық бағдарламалар
___________________________________________________________________
105 2001-2005 жыл.   2001-2005  БҒМ      142,46 144,83
дарға арналған      жж.
"Қазақстан Рес.
публикасында
биотехникалық
өнім өндіруді
ғылыми-техника.
лық қамтамасыз
ету және ұйым.
дастыру" рес.
публикалық ғы.
лыми-техникалық
бағдарламасы
(Қазақстан Рес.
публикасы Yкi.
метінің 2001
жылғы 26 маусым.
дағы  N 871 қау.
лысы)
106 Қазақстан Респу. 2003-2005  БҒМ      74,9   78,6
бликасының ме.      жж.
таллургия кеше.
нiнде төртiншi
және бесiншi
қайта бөлiстер.
дiң өндiрiстерiн
құруды ғылыми-
техникалық қам.
тамасыз етудiң
2003-2005 жыл.
дарға арналған
бағдарламасы
(Қазақстан Рес.
публикасы Үкі.
метінің 2003
жылғы 13 наурыз.
дағы N 243  қаулысы )
107 Инновациялық өн. 2003-2005  БҒМ      184,0  192,0
дiрiстердi ғылы.   жж.
ми-техникалық
қамтамасыз ету.
дiң 2003-2005
жылдарға арнал.
ған бағдарламасы
(Қазақстан Рес.
публикасы Yкiме.
тiнiң 2003 жылғы
18 наурыздағы
N 263  қаулысы )
108 2002-2006 жыл.   2003-2006  БҒМ      110,0  115,4  120,5
дарға арналған      жж.
"Қазақстан Рес.
публикасының
фармацевтика
өнеркәсiбiн да.
мыту үшін біре.
гей фитопрепарат.
тарды әзiрлеу
және өндiрiске
енгізу" респуб.
ликалық ғылыми-
техникалық бағ.
дарламасы (Қазақ.
стан Республикасы
Үкiметiнiң 2001
жылғы 24 шiлдедегі
N 996  қаулысы )
109 Степногор қала.  2003-2005  ҒМ       200,00
сындағы "Про.       жж.
гресс" ғылыми-
өндiрiстік бiр.
лестiгінiң тех.
ника паркi ашық
акционерлiк қо.
ғамында биотех.
нологиялық өн.
дiрiстi қалып.
тастырудың және
дамытудың 2003-
2005 жылдарға
арналған бағдар.
ламасы (Қазақстан
Республикасы Yкi.
метiнiң 2003 жылғы
20 наурыздағы
N 277  қаулысы )

Раздел 5.
ПЕРЕЧЕНЬ ПРИОРИТЕТНЫХ БЮДЖЕТНЫХ ИНВЕСТИЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ
(ПРОГРАММ) НА 2005-2007 ГОДЫ В РАЗРЕЗЕ ДЕЙСТВУЮЩИХ И РАЗРАБАТЫВАЕМЫХ
ГОСУДАРСТВЕННЫХ И ОТРАСЛЕВЫХ (СЕКТОРАЛЬНЫХ) ПРОГРАММ
АСТАНА, 2004 г.
ПЕРЕЧЕНЬ ПРИОРИТЕТНЫХ РЕСПУБЛИКАНСКИХ БЮДЖЕТНЫХ ИНВЕСТИЦИОННЫХ
ПРОЕКТОВ (ПРОГРАММ) НА 2005-2007 ГОДЫ  <*>
Сноска. Раздел 5 - в редакции постановления Правительства РК от 30 декабря 2004 г.  N 1433 .  Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2005 г.  N 332 ; от 27 июня 2005 г.   N 634 ; от 11 октября 2005 г.  N 1019 ; от 22 октября 2005 года N  1065 от 2 декабря 2005 года N  1183 ; от 6 декабря 2005 года N  1202 ; от 30 декабря 2005 года N  1322 ; от 13 января 2006 года N 39 ; от 24 февраля 2006 года N  125 .
тыс.тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование проекта  | Админист- | Период   |Общая    |до
|                         |  ратор    | реализа- |стоимость|2005
|                         |бюджетной  | ции      |         |года
|                         |программы  |          |         |
--------------------------------------------------------------------
1|             2           |    3      |    4     |    5    |  6
--------------------------------------------------------------------
Государственная программа "Образование"
1  Подготовка специалистов    МОН       2005-2007   67809171
со средним, высшим и
послевузовским профессио-
нальным образованием
2  Подготовка специалистов в
области здравоохранения     МЗ       2005-2007   8111501
____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
|                Прогноз                      |  после
|---------------------------------------------|  2007 года
N   | 2005 год   |   2006 год    |      2007 год  |
--------------------------------------------------------------------
1  |       7    |      8        |          9     |      10
--------------------------------------------------------------------
1     25495964        20672945          21640262
2     3118968         2571447           2421086
____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме: 28614932       23244392          24061348
____________________________________________________________________
1|             2           |    3      |    4     |    5     |  6
--------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития образования

5-бөлім. 2005-2007 жылдарға арналған қолданыстағы және әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар бөлінісіндегі басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың тізбесі) Астана, 2004 ж.
2005-2007 жылдарға арналған басымды республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесі
мың.теңге
____________________________________________________________________
N |  Жобаның атуы    |Бюджет-|Іске асыру |Жалпы құны | 2005 жылға
|                  |тік    |   кезеңі  |           |  дейін
|                  |бағдар-|           |           |
|                  |ламаның|           |           |
|                  |әкімші-|           |           |
|                  |сі     |           |           |
___________________________________________________________________
1         2             3        4            5           6
___________________________________________________________________
"Бiлiм беру" мемлекеттiк бағдарламасы
1   Орта, жоғары және  БҒМ     2005-2007    67809171
жоғары оқу орнынан
кейiнгі кәсiбін
білімді мамандар
даярлау
2   Денсаулық сақтау   ДСМ     2005-2007    8111501
саласында мамандар
даярлау
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
1      25495964       20672945        21640262
2      3118968        2571447         2421086
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 28614932       23244392        24061348
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың

в Республике Казахстан на 2005-2010 годы
3  Строительство общежития
на 500 мест Евразийского
национального университета
имени Л.Н.Гумилева            МОН      2004-2005     710084 494000
4  Строительство
Республиканской школы-
интерната для одаренных
детей в городе Астане         МОН      2005-2007     960000
5  Строительство образова-
тельного центра для
детей-сирот с обучением
на казахском языке            МОН      2004-2007    6293433 300000
6  Реконструкция и строитель-
ство объектов республикан-
ского эстрадно-циркового
колледжа имени Ж.Елебекова    МОН      2005           94800
7  Строительство объектов
второй очереди универси-
тетского городка
Казахского национального
университета имени Аль-
Фараби                        МОН      2005-2008    7209602
8  Строительство школы-
интерната для детей с
проблемами зрения в
городе Караганде на
250 мест                      МОН      2005-2007     550000
9  Строительство школы-
интерната для детей с
проблемами зрения в
городе Алматы на
250 мест                      МОН      2005-2007     550000
10  Строительство библио-
теки Евразийского
национального универ-
ситета имени Л. Гумилева      МОН      2005-2007    1110400
10-1 Строительство                МОН      2003-         203976 154060
комплекса                              2005
сооружений
Республиканской
школы-интерната
с углубленным
изучением казахского
языка и литературы
в городе Алматы
(бассейн со
спортивным залом)
10-2 Строительство                МОН      2005-2007    2062088 290997
Межрегионального
профессионального
центра по
подготовке и
переподготовке
кадров технического
и обслуживающего
труда по
нефтегазовой
отрасли в городе
Атырау Атырауской
области
11  Информатизация системы
образования                   МОН      2002-2007   1199187 498987
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------

2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы
3   Астана қаласында   БҒМ     2004-2005    710084      494000
Л.Н.Гумилев
атындағы Еуразия
ұлттық университе-
тiнiң 500 орындық
жатақханасын салу
4   Астана қаласында   БҒМ     2005-2007    960000
дарынды балаларға
арналған республи-
калық мектеп-ин-
тернат салу
5   Астана қаласында   БҒМ     2004-2007    6293433
жетiм балаларға
арналған қазақ
тiлiнде оқытатын
білім беру
орталығын салу
6   Алматы қаласында   БҒМ     2005         94800
Ж. Елебеков
атындағы респуб-
ликалық эстрада-
цирк колледжiнің
объектiлерiн
қайта жаңарту
және салу
7   Әл-Фараби атын-    БҒМ     2005-2007    7209602
дағы Қазақ ұлттық
университетiнің
университеттiк
қалашығының
екiншi кезектегі
объектілерін салу
8   Қарағанды қала-    БҒМ     2005-2007    550000
сында көру қабi-
летiнде проблема-
лары бар бала-
ларға арналған
250 орындық
мектеп-интернат
салу
9   Алматы қаласында   БҒМ     2005-2007    550000
көру қабiлетiнде
проблемалары бар
балаларға арналған
250 орындық
мектеп-интернат
салу
10  Л.Гумилев атын-    БҒМ     2005-2007    1110400
дағы Еуразия
ұлттық универси-
тетінің кітапхана-
сын салу
10-1 Алматы қаласында   БҒМ      2003-      203976   154060
Қазақ тілі мен               2005
әдебиетiн тереңдетiп
оқытатын республикалық
мектеп-интернаттың
құрылыстар кешенiн
(спорт залы бар
бассейн) салу
10-2 Атырау облысының   БҒМ      2005-      2062088   290997
Атырау қаласында            2007
мұнай-газ саласы
бойынша техникалық
және қызмет көрсету
еңбегiнiң кадрларын
даярлау және қайта
даярлау жөнiндегi
өңiраралық кәсiптiк
орталық салу
11  Білiм беру жүйесiн БҒМ     2002-2007    1199187     498987
ақпараттандыру
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

3        216084
4        107000            414500             438500
5       1000000           2996717            1996716
6         94800
7        804112           3986066            1798664          620760
8        30000            335000             185000
9        30000            335000             185000
10      150000            520500             439900
10-1     49916
10-2    500000                               1271091
11        80200            270000             350000
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме:  2853109           9357783            6664871           620760
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Государственная программа реформирования и развития здравоохранения
Республики Казахстан на 2005-2010 годы
12  Строительство НИИ скорой
медицинской помощи на 240
коек со станцией скорой
помощи в городе Астане      МЗ        2005-2007    7326324
13  Строительство Республи-
канского научного центра
материнства и детства на
500 коек в городе Астане    МЗ       2004-2005    17832000 6601000
14  Строительство республи-
канского детского реаби-
литационного центра в
городе Астане               МЗ       2004-2006     6200000  200000
15  Расширение и реконструк-
ция Казахской государст-
венной медицинской ака-
демии по улице Бейбит-
шилик в городе Астане       МЗ       2005-2006     1469200
16  Строительство лечебного
корпуса на 150 коек при
РГКП "Научный центр
педиатрии и детской
хирургии" в городе
Алматы                      МЗ       2005-2008     2257550
17  Строительство республи-
канского научного центра
нейрохирургии на 220
коек в городе Астане        МЗ       2005-2006     8360000
18  Строительство диагности-
ческого центра на 500
посещений в смену в
городе Астане               МЗ       2005-2006     3123000
19  Строительство спального
корпуса Республиканского
детского реабилитацион-
ного центра "Балбулак"
на 125 коек в городе
Алматы                      МЗ          2005        159770
20  Строительство малокомп-
лектной школы при Респуб-
ликанском детско-подрост-
ковом туберкулезном
санатории "Боровое" в
Акмолинской области         МЗ          2005         84420
21  Приобретение и осущест-
вление привязки к мест-
ности проектно-сметной
документации по проекту
строительства служебного
жилья для медицинских
работников и строитель-
ство данного объекта        МЗ          2005        769000
22  Создание информационных
систем здравоохранения      МЗ       2002-2007     6435214  55714
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------

3      216084
4      107000         414500         438500
5      1000000        2996717        1996716
6      94800
7      804112         3986066        1798664        620760
8      30000          335000         185000
9      30000          335000         185000
10     150000         520500         439900
10-1   49 916
10-2   500000         1271091
11     80200          270000         350000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 2853109        9357783        6664871        620760
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды реформалаудың
және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы
12  Астана қаласында   ДСМ     2005-2007    7326324
240 төсекке арнал-
ған жедел жәрдем
станциясы бар
жедел медициналық
көмектің ҒЗИ салу
13  Астана қаласында   ДСМ     2004-2005    18601000    6601000
500 төсекке арнал-
ған республикалық
аналар мен бала-
лардың ғылыми
орталығын салу
14  Астана қаласында   ДСМ     2004-2006    6200000     200000
Республикалық
балаларды оңалту
орталығын салу
15  Астана қаласы      ДСМ     2005-2006    1469200
Бейбiтшілiк
көшесінің бойын-
дағы Қазақ мем-
лекеттiк медицина
академиясын
кеңейту және
қайта жаңарту
16  Алматы қаласын-    ДСМ     2005-2007    2257550
дағы РМҚК "Педиа-
трия және балалар
хирургиясы ғылыми
орталығы"
жанындағы 150
төсекке арналған
емдік корпусын
салу
17  Астана қаласында   ДСМ     2005-2006    8360000
220 төсекке ар-
налған республи-
калық нейрохирур-
гия ғылыми орта-
лығын салу
18  Астана қаласында   ДСМ     2005-2006    3123000
бiр ауысымда 500
адам қабылдайтын
диагностикалық
орталық салу
19  Алматы қаласында   ДСМ     2005         159770
"Балбұлақ" рес-
публикалық бала-
ларды оңалту
орталығының 125
төсекке арналған
демалыс корпусын
салу
20  "Бурабай" респуб-  ДСМ     2005         84420
ликалық балалар-
жеткіншектер
туберкулез сана-
торийiнің жанынан
шағын жинақталған
мектеп салу
21  Медицина қызмет-   ДСМ     2005         769000
керлері арналған
қызметтік тұрғын
үй салу жобасы
бойынша жобалау-
сметалық құжатта-
маны елді мекенге
бекiтіп берудi
сатып алу және
жүзеге асыру
және осы объекті
салу
22  Денсаулық сақтау-  ДСМ     2005-2007    6435214     55714
дың ақпараттық
жүйелерiн құру
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

12      1265000           3000000             3061324
13     11231000
14      2800000           3200000
15       800000            669200
16        68000            664000              700000          825550
17       610000           7750000
18       284500           2838500
19        50000            109770
20        84420
21       769000
22       300000           3184500             2895000
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме: 18261920          21415970             6656324          825550
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5   |    6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития сельских территорий
на 2004-2010 годы
23  Развитие телемедицины и
мобильной медицины в
сельском здравоохранении     МЗ       2004-2007    3582320 250000
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |  10
---------------------------------------------------------------------

12     1265000        3000000        3061324
13     11231000
14     2800000        3200000
15     800000         669200
16     68000          664000         700000         825550
17     610000         7750000
18     284500         2838500
19     50000          109770
20     84420
21     769000
22     300000         3184500        2895000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 18261920       21415970       6656324        825550
__________________________________________________________________
Ауылдық аумақтарды дамытудың 2004-2010 жылдарға мемлекеттік бағдарламасы
23  Ауылдық денсаулық  ДСМ     2004-2007    3582320     250000
сақтауда ұтқыр
және телемедицина-
ны дамыту
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

23       400000           1332000              1600000
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме:   400000           1332000              1600000
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     | 6
----------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
24  Обеспечение финансовой
устойчивости АО "Жилищ-
ный строительный
сберегательный банк
Казахстана"                  МИТ      2006-2007  1900000
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------
24                         280000              1620000
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме:                     280000              1620000
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития автодорожной
отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы
25  Реабилитация автодороги
Алматы-Астана                МТК      1999-2006   22618071 21220940
26  Реабилитация автодороги
Боровое-Кокшетау-
Петропавловск - граница
Российской Федерации         МТК      2003-2007   13017150    73937
27  Проект развития авто-
дорожной отрасли (Алматы-
Бишкек)                      МТК      2001-2006   14302688  8795146
28  Реконструкция автодороги
граница Российской
Федерации - Уральск -
Актобе                       МТК      2002-2006   12624741  3047599
29  Реконструкция дорожной
сети в Западном Казахстане   МТК      2001-2006   48887443 25116145
30  Реконструкция автодороги
Карабутак-Иргиз - граница
Кызылординской области       МТК      2002-2008    9405869  1720799
31  Реконструкция автодороги
Актау-Атырау                 МТК      2003-2007   41170222   378224
32  Реконструкция автодороги
Омск-Павлодар-Майкапшагай    МТК      2002-2008   47301504   136355
33  Реконструкция автодороги
Астана-Костанай-Челябинск    МТК      2003-2008   29674342  5699859
33-1 Реконструкция автодороги    МТК      2002-2006    4281014   379910
Ушарал - Достык
33-2  Строительство автодороги   МТК      2001-2005    1443523  1152982
Риддер - граница
Российской Федерации
34  Прикладные научные иссле-
дования в области
транспорта и коммуникаций    МТК      2005-2007     244700
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
----------------------------------------------------------------------

23     400000         1332000        1600000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 400000         1332000        1600000
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы
24  "Қазақстанның тұр- ИСМ     2006-2007    1900000
ғын үй құрылыс
жинақ банкi"
AҚ-ның қаржылық
тұрақтылығын
қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
24                    280000         1620000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ:  0             280000         1620000
_________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының автокөлiк саласын дамытудың
2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы
25  Алматы-Астана      ККМ     1999-2006    22618071    21220940
автожолын оңалту
26  Бурабай-Көкшетау   ККМ     2003-2007    13017150    73937
-Петропавл-Ресей
Федерациясының
шекарасы авто-
жолын оңалту
27  Автожол саласын    ККМ     2001-2006    14302688    8795146
(Алматы-Бішкек)
дамыту жобасы
28  Ресей Федерация-   ККМ     2002-2006    12624741    3047599
сының шекарасы
- Орал - Ақтөбе
автожолын қайта
жаңарту
29  Батыс Қазақстан-   ККМ     2001-2006    48887443    25116145
дағы жол желiсiн
қайта жаңарту
30  Қарабұлақ-Ырғыз    ККМ     2002-2008    9405869     1720799
-Қызылорда облы-
сының шекарасы
автожолын қайта
жаңарту
31  Ақтау-Атырау       ККМ     2003-2007    41170222    378224
автожолын қайта
жаңарту
32  Омбы-Павлодар      ККМ     2002-2008    47301504    136355
-Майқапшағай
автожолын қайта
жаңарту
33  Астана-Қостанай    ККМ     2003-2008    29674342    5699859
-Челябi автожолын
қайта жаңарту
33-1 Үшарал - Достық   ККM      2002-       4281014     379910
автожолын қайта            2006
жаңарту
33-2  Риддер - Ресей   ККM      2001-        1443523    1152982
Федерациясының            2005
шекарасы
автожолын салу
34  Көлiк және комму-  ККМ     2005-2007    244700
никация саласын-
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

25       766151            630980
26                        7027189              5916024
27      4273893           1233649
28      5579547           3997595
29     20310831           3460467
30                        1233919              3000000       3451151
31       299000          22406758             18086240
32                        1080890              5200000      40884259
33      7498456           9823491              6360000       292536
33-1      82201            117799

25     766151         630980
26                    7027189        5916024
27     4273893        1233649
28     5579547        3997595
29     20310831       3460467
30                    1233919        3000000        3451151
31     299000         22406758       18086240
32                    1080890        5200000        40884259
33     7498456        9823491        6360000        292536
33-1   82201          117799

33-2     290541
34        83400             82400                78900
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме: 39184020          51095137             38641164      44627946
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа формирования "электронного
правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
35  Развитие информационной
системы "Государственный
реестр налогоплательщиков
и объектов налого-
обложения"                    МФ      2001-2007     583369 540369
36  Развитие интегрированной
налоговой информационной
системы (ИНИС)                МФ      2001-2007    7300937 4141558
37  Развитие таможенной
информационной системы
"ТАИС"                        МФ      2002-2007    1344030  496670
38  Развитие информационной
системы по государствен-
ным закупкам                  МФ      2002-2007     306238  144379
39  Создание информационной
системы "Электронная
таможня"                      МФ      2005-2007    1655000
40  Создание государственных
баз данных                   АИС      2002-2007    2290060  654054
41  Создание единой системы
электронного документо-
оборота государственных
органов                      АИС      2001-2007    1785766 1035110
42  Создание информационной
инфраструктуры государ-
ственных органов             АИС      2002-2007    2895171  595169
43  Создание единой
транспортной среды госу-
дарственных органов          АИС      2001-2007   32238980  261301
44  Создание автоматизирован-
ной информационной
системы Государственного
земельного кадастра          АЗР      2002-2007    2807169  883169
45  Создание ситуационной
системы государственного
управления                  МЭБП      2003-2007     507213  382213
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
----------------------------------------------------------------------

33-2   290541
34     83400          82400          78900
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 39184020       51095137       38641164       44627946
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында "электронды үкімет" қалыптастырудың
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы
35  Салық төлеушiлер-  ҚарМ    2001-2007    583369      540369
дiң және салық
салу объектілерi-
нің мемлекеттік
тiзiлiмiнiң
ақпараттық жүй-
есiн дамыту
36  Бiрiктірiлген      ҚарМ    2001-2007    7300937     4141558
салықтық ақпа-
раттық жүйенi
дамыту (БСАЖ)
37  "КAAЖ" кедендiк    ҚарМ    2002-2007    1344030     496670
ақпараттық жүйе-
сiн дамыту
38  Мемлекеттік        ҚарМ    2002-2007    306238      144379
сатып алу жөнiн-
дегі ақпараттық
жүйенi дамыту
39  "Электрондық       ҚарМ    2005-2007    1655000
кеден" ақпарат-
тық жүйесiн құру
40  Мемлекеттік        АБА     2002-2007    2290060     654054
дерекқор құру
41  Мемлекеттік        АБА     2001-2007    1785766     1035110
органдардың
бірыңғай элект-
ронды құжат
айналымы жүйе-
сін құру
42  Мемлекеттік        АБА     2002-2007    2895171     595169
органдардың
ақпараттық
инфрақұрылымын
құру
43  Мемлекеттік        АБА     2001-2007    32238980    261301
органдардың
бiрыңғай кө-
лiктік ортасын
құру
44  Мемлекеттік        ТСА     2002-2007    2807169     883169
жер кадастрының
автоматтанды-
рылған ақпарат-
тық жүйесін құру
45  Мемлекеттік        ЭБЖМ    2003-2007    507213      382213
басқарудың ахуал-
дық жүйесiн құру
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

35        13000             15000                15000
36       954477           1049255              1155647
37       256000            281600               309760
38        48900             53790                59169
39       500000            550000               605000
40       463244            665673               507089
41       401836            348820
42       216800           1345476               737726
43      1060422          16279366             14637891
44       600000           1000000               324000

35     13000          15000          15000
36     954477         1049255        1155647
37     256000         281600         309760
38     48900          53790          59169
39     500000         550000         605000
40     463244         665673         507089
41     401836         348820
42     216800         1345476        737726
43     1060422        16279366       14637891
44     600000         1000000        324000

45        25000             50000                50000
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме:  4539679          21638980             18401282             -
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Государственная агропродовольственная программа
на 2003-2005 годы
46  Совершенствование управ-
ления водными ресурсами
и восстановление земель
(1 этап)                      МСХ     1998-2005   7488059 6129396
47  Второй этап проекта
"Постприватизационная
поддержка сельского
хозяйства"                    МСХ     2005-2009   9087229
48  Проект "Повышение
конкурентоспособности
сельскохозяйственной
продукции"                    МСХ     2006-2010   10248934
49  Усовершенствование
ирригационных и дренажных
систем                        МСХ        2005       81462
50  Строительство
Национального хранилища
генетических ресурсов
растений и животных           МСХ     2005-2007    1677330
51  Создание информационно-
маркетинговой системы
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан                     МСХ     2002-2007    800601  235087
52  Реконструкция самонапор-
ной части магистрального
трубопровода Нурлы
Алматинской области           МСХ     2003-2005    69475    33000
52-1 Реконструкция                МСХ     2004-                 19169
магистрального канала                 2005
"Кара-Жирик" в
Жамбылском районе
Алматинской области
53  Реконструкция магистраль-
ного канала Аса-Талас,
Жамбылский район Жамбыл-
ской области                  МСХ     2003-2006    90377    28330
54  Реконструкция гидротех-
нических сооружений
подпитывающего канала на
реке Аспара Меркенского
района Жамбылской области     МСХ     2003-2006   238850     6660
55  Реконструкция Таласской
плотины на р. Талас
Байзакского, Жамбылского,
Таласского районов
Жамбылской области            МСХ     2003-2006    38859    5870
56  Реконструкция магистраль-
ного канала Талас-Аса
Жамбылского района
Жамбылской области            МСХ     2003-2005    40400    30650
57  Реконструкция левой ветки
магистрального канала
Уюкской оросительной
системы Таласского района
Жамбылской области            МСХ     2003-2006    81330    32090
57-1 Реконструкция                МСХ     2004-        116000   28400
Ташуткульского                        2005
магистрального канала
Ташуткульского
массива орошения в
Шуйском районе
Жамбылской области
58  Реконструкция Жаныбекской
насосной станции,
магистральных и распреде-
лительных каналов в
Жанибекском районе
Западно-Казахстанской
области                       МСХ     2003-2005    98539    66150
59  Реконструкция Сергеевского
гидроузла (1-я очередь) в
Костанайском районе
Костанайской области          МСХ     2003-2005    71355    24170

45     25000          50000          50000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 4539679        21638980       18401282
__________________________________________________________________
2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттік
аграрлық азық-түлік бағдарламасы
46  Су ресурстарын     AШМ     1998-2005    7488059     6129396
басқаруды же-
тiлдiру және
жерлердi
қалпына келтіру
(1-кезең)
47  "Ауыл шаруашы-     AШМ     2005-2009    9087229
лығын жекешелен-
дiруден кейiнгі
қолдау" жобасы-
ның екiншi кезеңі
48  "Ауыл шаруашылы-   AШМ     2006-2010    10248934
ғы өнiмiнiң бә-
секеге қабiлетті-
лігін арттыру"
жобасы
49  Ирригациялық және  AШМ     2005         81462
дренаждық жүйе-
лерді жетілдiру
50  Өсiмдiктер мен     AШМ     2005-2007    1677330
жануарлардың
генетикалық
ресурстарының
ұлттық қоймасын
салу
51  Қазақстан Респуб-  AШМ     2002-2007    800601      235087
ликасы Ауыл шаруа-
шылығы министр-
лігінің ақпарат-
тық-маркетингтiк
жүйесiн құру
52  Алматы облысының   AШМ     2003-2005    69475       33000
Нұрлы магистраль-
ды су құбырының
дербес тегеурінді
бөлігін қайта
жаңарту
52-1 Алматы облысы      АШМ       2004-     19169      10300
Жамбыл ауданында             2005
"Қара жырық"
магистральды
каналын қайта
жаңарту
53  Жамбыл облысы      AШМ     2003-2006    90377       28330
Жамбыл ауданы
Аса-Талас
магистральды
каналын қайта
жаңарту
54  Жамбыл облысы      AШМ     2003-2006    238850      6660
Мерке ауданы
Аспара өзенінде
су сiңiру
каналының
гидротехникалық
құрылыстарын
қайта жаңарту
55  Жамбыл облысы      AШМ     2003-2006    38859       5870
Байзақ, Жамбыл,
Талас аудандары
Талас өзенiнде
Талас бөгетiн
қайта жаңарту
56  Жамбыл облысы      AШМ     2003-2005    40400       30650
Жамбыл ауданының
Талас-Аса магис-
тральды каналын
қайта жаңарту
57  Жамбыл облысы      AШМ     2003-2006    81330       32090
Талас ауданы
Ұйық суармалы
жүйесiнiң
магистральды
каналының сол
бөлiгін қайта
жаңарту
57-1 Жамбыл облысы Шу   АШМ       2004-      116000     28400
ауданы Тасөткел              2005
суару алқабының
Тасөткел магис-
тральды каналын
қайта жаңарту
58  Батыс Қазақстан    AШМ     2003-2005    98539       66150
облысы Жәнiбек
ауданында Жәнiбек
сорғы станциясын,
магистральды және
таратушы
каналдарды қайта
жаңарту
59  Қостанай облысы    AШМ     2003-2006    71355       24170
Қостанай ауда-
нында Сергеев
гидроторабын
(1-кезек) қайта
жаңарту

59-1 Реконструкция ПМК в          МСХ     2004-        37638    20250
городе Кызылорде                      2005
59-2 Реконструкция каналов        МСХ     2004-        28984    18140 10844
Айтек, Коммунизм,                     2005
Байбихан Айтекской
системы в
Жалагашском районе
Кызылординской области
59-3 Реконструкция МК             МСХ     2004-        63811    28400 35411
Келентюбинской                        2005
системы в
Жанакорганском
районе
Кызылординской
области
60  Реконструкция Казалинского
ЛМК Казалинского района
Кызылординской области с
ПК 137+ 12 по ПК              МСХ     2003-2006   130708     2550
60-1 Реконструкция МК             МСХ     2004-        28898    12150
Басыкаринской                         2005
системы в
Казалинском районе
Кызылординской области
60-2 Реконструкция ЛМК в          МСХ     2004-       102400    23000
Сырдарьинском районе                  2005
Кызылординской
области
61  Реконструкция Шидертин-
ского магистрального
канала в Павлодарской
области                       МСХ     2003-2005   153660    52170
62  Реконструкция Петропав-
ловского гидроузла с
водохранилищем на реке
Ишим (I-я очередь) Северо-
Казахстанской области         МСХ     2003-2005    49567    40830
63  Реконструкция каналов
К-30 и К-ЗОа, системы
межреспубликанского канала
"Достык" I-очередь в
Мактааральском районе
Южно-Казахстанской области    МСХ     2003-2005   122571   107660
64  Реконструкция Туркестан-
ского магистрального канала
с ПК 8 по ПК 33 (I-очередь)
в Ордабасинском районе
Южно-Казахстанской области    МСХ     2003-2006   135060    36660
65  Реконструкция водозаборного
узла "Косдиирмен" на
реке Бадам в городе
Шымкенте Южно-Казахстанской
области                       МСХ     2003-2005   185055    62550
66  Прикладные научные
исследования в области
агропромышленного комплекса   МСХ     2005-2007  6317610
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе :
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------

59-1 Қызылорда қаласында  АШМ    2004-      37638       20250
ӨMК қайта жаңарту           2005
59-2 Қызылорда облысы     АШМ    2004-      28984       18140
Жалағаш ауданында           2005
Айтек жүйесiнiң
Айтек, Коммунизм,
Бәйбiхан каналдарын
қайта жаңарту
59-3 Қызылорда облысы     АШМ    2004-      63811       28400
Жаңақорған ауданында        2005
Келiнтөбе жүйесiнiң
магистральды каналын
қайта жаңарту
60  Қызылорда облысы   AШМ     2003-2006    130708      2550
Қазалы ауданының
Қазалы сол жаға-
лау магистральды
каналын ПК 137+
12-ден бастап
ПК-ге дейiн қайта
жаңарту
60-1 Қызылорда облысы    АШМ     2004-      28898      12150
Қазалы ауданында            2005
Басқара жүйесiнiң
магистральды каналын
қайта жаңарту
60-2 Қызылорда облысы    АШМ     2004-      102400     23000
Сырдария ауданында          2005
сол жағалау
магистральды
каналын қайта
жаңарту
61  Павлодар облысы    AШМ     2003-2006    153660      52170
Шiдертi магист-
ральды каналын
қайта жаңарту
62  Солтүстік Қазақ-   AШМ     2003-2005    49567       40830
стан облысы
Петропавл гидро-
торабын Есiл
өзеніндегі су
қоймасымен бiрге
қайта жаңарту
(I-кезек)
63  Оңтүстiк Қазақ-    AШМ     2003-2005    122571      107660
стан облысы
Мақтаарал ауда-
нында К-30 және
К-30а каналдарын,
республикааралық
"Достық" каналы
жүйесiн қайта
жаңарту, 1-кезек
64  Оңтүстiк Қазақ-    AШМ     2003-2006    135060      36660
стан облысы
Ордабасы ауданы
Түркiстан маги-
стральды каналын
ПК 8-ден ПК
33-ке дейiн
(1-кезек)
қайта жаңарту
65  Оңтүстiк Қазақ-    AШМ     2003-2005    185055      62550
стан облысы
Шымкент қаласын-
да Бадам өзенiн-
дегі "Қос диiр-
мен" су тарту
торабын қайта
жаңарту
66  Агроөнеркәсiп      AШМ     2005-2007    6317610
кешенi саласын-
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

62         8737
63        14911
64        82425            15975
65       102955            19550
66      2004000          2104200               2209410
____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме:   4699789         7621243              8830949      9417437
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     | 6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа "Развитие космической деятельности
в Республике Казахстан"
67  Создание на космодроме       МОН        2005
"Байконур" космического
ракетного комплекса
"Байтерек"
____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------
67      6585000
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме: 6585000
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3      |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа социально-экономического
развития города Астаны на период до 2005 года
"Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"
68  Строительство инженерных
сетей и инфраструктуры
Дипломатического городка
в городе Астане              МИД      2001-2005   3426453  3143463
69  Строительство Государст-
венного музея археологии
и этнографии в городе
Астане                       МКИС     2003-2007   1070000    19502
70  Строительство международ-
ного аэропорта в городе
Астане                       МТК      1998-2006  36641330 33648523
71  Строительство республи-
канского велотрека в
городе Астане                МКИС     2005-2007   3188713
72  Строительство Дома
Министерств в городе
Астане (Корпорация "Куат")    УДП                 31007640  1000000
73  Строительство Дворца Мира
и Согласия                    УДП     2005-2007   5600000
74   (исключена - N 634 от 27.06.2005 г.)
75  Строительство стадиона в
городе Астане (левый
берег)                        УДП     2005-2007   5107631
76  Строительство крытого
гаража на 400 легковых
автомобилей с вспомога-
тельными помещениями на
левом берегу реки Ишим
в городе Астане              УДП      2004-2006    646400   22050
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе :
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------

62     8737
63     14911
64     82425          15975
65     102955         19550
66     2004000        2104200        2209410
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 4699789        7621243        8830949        9417437
__________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту"
мемлекеттік бағдарламасы
67  "Байқоңыр" ғарыш   ККМ     2005
айлағында   "Бәйте-
рек" зымыран-ға-
рыштық кешенін
құру
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
67     6585000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 6585000
__________________________________________________________________
"Астананың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" 2005 жылға
дейінгі кезеңге арналған Астана қаласының
әлеуметтік-экономикалық дамуының мемлекеттік бағдарламасы
68  Астана қаласында   СІМ     2001-2005    3426453     3143463
Дипломатиялық қа-
лашықтың инженер-
лік желілері мен
инфрақұрылымын
салу
69  Астана қаласында   МАСМ    2003-2007    1070000     19502
Мемлекеттiк архео-
логия және этно-
графия мұражайын
салу
70  Астана қаласында   ККМ     1998-2006    36641330    33648523
халықаралық әуе-
жай салу
71  Астана қаласында   МАСМ    2005-2007    3188713
республикалық
велотрек салу
72  Астана қаласында   ПІБ     2005         31007640     1000000
Министрлiктер
үйiн салу ("Қуат"
корпорациясы)
73  Астана қаласында   УДП     2005-2007    5600000
Бейбiтшiлiк және
Келiсiм сарайын
салу
74  Астана қаласында   ПІБ     2005-2007    4286680
көрме орталығын
салу
75  Астана қаласында   ПІБ     2005-2007    5107631
стадион салу
(сол жағалау)
76  Астана қаласында   ПІБ     2005-2006    646400      22050
Есiл өзенiнiң
сол жағалауында
қосалқы үй-жай-
лары бар 400
жеңіл автомо-
бильге арналған
жабық гараж салу
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

68       283000
69                         450000               600498
70      2434135            558672
71       900000           1500000               788713
72      8308000           7194666             14504974
73      2402500           1500000              1697500
74      (исключена)
75       800000           2200000              2107630
76                         422678               201672
_____________________________________________________________________
Итого
по Прог-
рамме : 15127635         13826016             19900987
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития города Алматы
на 2003-2010 годы
77  Реконструкция комплекса
зданий Республиканского
государственного казен-
ного предприятий
"Центральная научная
библиотека"                  МОН      2005-2006   810000
78  Строительство республи-
канской базы олимпийской
подготовки в Алматинской
области                      МКИС     2003-2006  5320000   212800
79  Строительство республи-
канской школы-интерната
для одаренных в спорте
детей в микрорайоне
"Шанырак" в городе Алматы    МКИС     2003-2005   700320   425160
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------
77       126638            341681               341681
78      2000000           3107200
79       275160
_____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме :  2401798           3448881               341681
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
---------------------------------------------------------------------
Отраслевая программа "Питьевые воды"
80  Отраслевой проект
развития водоснабжения и
канализации сельских
территорий                   МСХ      2004-2009   7382127 222488
81  Водоснабжение Казалинска
(Новоказалинска)
Кызылординской области       МСХ      2003-2005    676020 32404
82  Водоснабжение сельских
населенных пунктов в
Республике Казахстан         МСХ      2004-2005    695418 648480
83  Реконструкция Селетинско-
го группового водопровода
Акмолинской области          МСХ      2003-2005     195739  50000
84  Кояндинский групповой
водопровод в Курмангазин-
ском районе Атырауской
области (II-я очередь
строительства)               МСХ      2003-2005     335339 121000
85  Строительство водопровода
Коскулак - Тасшагыл
Кызылкугинского района
Атырауской области           МСХ      2004-2006     160888   9000
86  Реконструкция Бельагач-
ского группового водопро-
вода в Восточно-
Казахстанской области
(II-я очередь)               МСХ      2005-2007     790053
87  Строительство комплекса
станций по обработке
питьевой воды Каменского
группового водопровода в
Западно-Казахстанской
области                      МСХ      2004-2005     250000 100000
88  Строительство Арало-
Сарыбулакского группового
водопровода (IV очередь)
в Кызылординской области     МСХ      2003-2005    599095 450813
88-1 Строительство               МСХ      2005-2006    459535
Арало-
Сарыбулакского
группового
водопровода
(IV очередь) в
Кызылординской
области.
Подключение
разводящих сетей
в аулах Актан батыр,
Жанкожа батыр,
Бекарыстан би,
Майдаколь, Туктибаева
Казалинского района
89  Строительство Арало-
Сарыбулакского группового
водопровода (V очередь)
в Кызылординской области     МСХ      2005-2008    2262500
90  Строительство Октябрь-
ского группового водо-
провода Кызылординской
области                      МСХ      2005-2008     864600
91  Строительство Жиделинско-
го группового водопровода
и ветки подключения к нему
в Кызылординской области     МСХ      1991-2005    256161 200000
91-1 Строительство               МСХ      2005-2006    186584
водозаборных
сооружений в новых
поселках Бекет-1,
Жансеит, Ортакшыл
с подключением к
Жиделинскому водоводу
Шиелийского района,
Кызылординской области
92  Реконструкция Булаевского
группового водопровода
(II-я очередь) в Северо-
Казахстанской области        МСХ      2003-2006     782500 278300
93  Реконструкция Ишимского
группового водопровода
(II-я очередь) в Северо-
Казахстанской области        МСХ      2003-2006     652641 277000
94  Реконструкция Соколов-
ского группового водо-
провода (II-я очередь) в
Северо-Казахстанской
области                      МСХ      2003-2005     416200 166200
95  Реконструкция Преснов-
ского группового водопро-
вода в Северо-Каэахстан-
ской области (I-я и
II-я очереди)                МСХ      2003-2005     495600 220000
96  Реконструкция Кокшетау-
ского промводопровода в
Северо-Казахстанской
области                      МСХ      2004-2005     394389 200000
97  Кентау-Туркестанский
групповой водопровод в
Южно-Казахстанской
области                      МСХ      2002-2006    1817160 651100
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------

68     283000
69                    450000         600498
70     2434135        558672
71     900000         1500000        788713
72     8308000        7194666        14504974
73     2402500        1500000        1697500
74     902500         2000000        1384180
75     800000         2200000        2107630
76                    422678         201672
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 15127635       13826016       19900987
__________________________________________________________________
Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасы
77  "Орталық ғылыми    БҒМ     2005-2006    810000
кітапхана"   респуб-
ликалық мемлекет-
тік қазыналық
кәсіпорнының
ғимараттар кеше-
нін қайта жаңарту
78  Алматы облысында   ТСА     2003-2006    5320000     212800
олимпиадалық
дайындықтың
республикалық
базасын салу
79  Алматы қаласында   ТСА     2003-2005    700320      425160
"Шаңырақ" шағын
ауданында спортта
дарынды балаларға
арналған респуб-
ликалық мектеп-
интернат салу
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
77     126638         341681         341681
78     2000000        3107200
79     275160
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 2401798        3448881        341681
__________________________________________________________________
"Ауыз су" салалық бағдарламасы
80  Ауылдық аумақтар-  АШМ     2004-2009    7382127     222488
ды сумен жабдық-
тауды және кәріз-
дендіруді дамыту-
дың салалық жо-
басы
81  Қызылорда облысы   АШМ     2003-2005    676020      32404
Қазалыны
(Жаңақазалыны)
сумен жабдықтау
82  Қазақстан Респуб-  АШМ     2004-2005    695418     648480
ликасындағы ауыл-
дық елдi мекен-
дердi сумен
жабдықтау
83  Ақмола облысы      АШМ     2003-2005    195739      50000
Сiлетi топты су
құбырын қайта
жаңарту
84  Атырау облысы      АШМ     2003-2005    335339      121000
Құрманғазы
ауданындағы
Қоянды топты
су құбыры
(құрылыстың
ІІ кезегі)
85  Атырау облысы      АШМ     2004-2006    160888      9000
Қызылқоға
ауданы Қос-
құлақ-Тасшағыл
су құбырын салу
86  Шығыс Қазақстан    АШМ     2005-2007    790053
облысы Белағаш
топты су құбырын
қайта жаңарту
(екiншi кезегі)
87  Батыс Қазақстан    АШМ     2004-2005    250000      100000
облысының
Камен топты су
құбырының ауыз
суды өңдеу
жөнiндегі
станциялар
кешенiн салу
88  Қызылорда облы-    АШМ     2003-2005    599095     450813
сында Арал-Сары-
бұлақ топты су
құбырын салу
(ІV кезек)
88-1 Қызылорда        АШМ       2005 -      459535
облысындағы                2006
Арал-Capыбұлақ
топтық су
құбырын салу
(IV кезек).
Қазалы
ауданының
Ақтан батыр,
Жанқожа батыр,
Бекарыстан би,
Майдакөл,
Түктiбаев
ауылдарында
тарату
желiлерiн қосу
89  Қызылорда облы-    АШМ     2005-2008    2262500
сында Арал-Сары-
бұлақ топты су
құбырын салу
(V кезегі)
90  Қызылорда облы-    АШМ     864600
сында Октябрь
топты су құбы-
рын салу
91  Қызылорда облы-    АШМ     1991-2005    256161     200000
сында Жиделi
топты су құбырын
және оған қосылу
бөлігін салу
91-1 Қызылорда        АШМ       2005 -                 186584
облысы Шиелi               2006
ауданының
Жиделi
сутартқышына
қосу арқылы
Бекет-1,
Жансейiт,
Ортақшыл жаңа
кенттерiнде су
жиналғы
құрылыстарын
салу
92  Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2003-2006    782500      278300
стан облысында
Булаев топты су
құбырын қайта
жаңарту
(ІI кезек)
93  Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2003-2006    652641      277000
стан облысы Есiл
топты су құбырын
қайта жаңарту
(ІІ кезек)
94  Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2003-2005    416200      166200
стан облысы Соко-
лов топты су құ-
бырын (ІІ кезек)
қайта жаңарту
95  Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2003-2005    495600      220000
стан облысында
Преснов топты су
құбырын қайта
жаңарту (І және
ІІ кезектерi)
96  Солтүстік Қазақ-   АШМ     2004-2005    394389      200000
стан облысында
Көкшетау өнер-
кәсiптiк су құбы-
рын қайта жаңарту
97  Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2002-2006    1817160     651100
стан облысы Кен-
тау-Түркiстан
топты су құбыры
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

80       344066           1774867              1028124       4012582
81       643616
82       46938
83       145739
84       234331             8
85        50000            101888
86       100000            250000               440053
87       150000
88       148282
88-1     201718            257817
89        53000            300000               500000       1799500
90        17300            250000               300000        297300
91        56161
91-1      93839             92745

80     344066         1774867        1028124        4012582
81     643616
82     46938
83     145739
84     234331         8
85     50000          101888
86     100000         250000         440053
87     150000
88     148282
88-1   201718         257817
89     53000          300000         500000         1799500
90     17300          250000         300000         297300
91     56161
91-1   93838          92745

92       350000            154200
93       255341            120300
94       250000
95       275600
96       194389
97       400000            766060
_____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме :  4010320           4067875             2268177      6109382
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Программа по комплексному решению проблем Приаралья
на 2004-2006 годы
98  Строительство станции
биологической очистки
сточных вод в городе
Кызылорде                    МООС     2003-2005    1676730 1000000
99  Регулирование русла реки
Сырдарьи и сохранение
северной части Аральского
моря                          МСХ     2001-2006   11691334 6103066
100  Водоснабжение и санита-
рия населенных пунктов
региона Аральского моря      МСХ     2002-2005   1663410 1350247
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
----------------------------------------------------------------------
98       676730
99      2917764           2670504
100      313163
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме :  3907657           2670504
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Программа развития отрасли гражданской авиации на 2003-2005 годы
101  Реконструкция взлетно-
посадочной полосы в
городе Актобе               МТК      2004-2006    3175250 1516000
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
----------------------------------------------------------------------
101     1610260             48990
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме: 1610260              48990
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
----------------------------------------------------------------------
Отраслевая программа "Развитие таможенной службы

92     350000         154200
93     255341         120300
94     250000
95     275600
96     194389
97     400000         766060
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 4010320        4067875       2268177        6109382
__________________________________________________________________
Арал өңірінің проблемаларын кешенді шешу жөніндегі
2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасы
98  Қызылорда қала-    ҚОҚМ    2003-2005    1676730     1000000
сында сарқынды
суларды биология-
лық тазарту стан-
циясын салу
99  Сырдария өзенi-    АШМ     2001-2006    11691334    6103066
нiң арнасын ретке
келтіру және Арал
теңiзiнiң солтүс-
тік бөлiгiн сақтау
100 Арал теңiзi өңi-   АШМ     2002-2005    1663410     1350247
рiнiң елді
мекендерiн
сумен жабдықтау
және оның сани-
тариясы
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
98     676730
99     2917764        2670504
100    313163
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 3907657        2670504
__________________________________________________________________
Азаматтық авиация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға
арналған бағдарламасы
101 Ақтөбе қаласында   ККМ     2004-2006    3175260     1516000
ұшу-қону алаңын
қайта жаңарту
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
101    1610260        48990
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 1610260        48990
__________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының кеден қызметін дамытудың

Республики Казахстан на 2004-2006 годы"
102  Развитие и строительство
приграничных таможенных
постов, единых
контрольно-пропускных
пунктов, объектов тамо-
женной инфраструктуры       МФ       2004-2006   4111627  1207368
103  Строительство единых
контрольно-пропускных
пунктов на железнодорож-
ных пунктах пропуска        МФ       2004-2008   10454520  372000
104   (исключена - N 1019 от 11.10.2005 г.)
105  Строительство жилья для
работников таможенной
службы таможни "Достык"     МФ       2004-2005     496400  248000
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
----------------------------------------------------------------------
102      1320896           1583363
103      1118539            413360               957376         7593246
104    (исключена - N 1019 от 11.10.2005 г.)
105      248400
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме:   2687835           1996723               957376         7593246
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Программа развития государственной системы обеспечения
единства измерений на 2004-2006 годы
106  Строительство Эталонного
центра в городе Астане      МИТ      2003-2006    2141683  242490
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
----------------------------------------------------------------------
106     1200000            699193
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме : 1200000            699193
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Программа "Развитие геодезии и картографии" на 2005-2007 годы
107  Строительство Республи-
канской картографичес-
кой фабрики                АЗР      2003-2005    1184370   635000
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |    10
----------------------------------------------------------------------

2004-2006 жылдарға арналған салалық бағдарламасы"
102 Шекаралас кеден    ҚарМ    2004-2006    4111627     1207368
бекеттерін, бi-
рыңғай бақылау-
өткiзу бекет-
терiн, кедендiк
инфрақұрылым
объектiлерiн
дамыту және салу
103 Темiр жол өткiзу   ҚарМ    2004-2008    10454520    372000
бекеттерiнде
бiрыңғай бақылау-
өткiзу бекетте-
рін салу
104  алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.10.11. N  1019 қаулысымен
105 "Достық" кеден     ҚарМ    2004-2005    496400      248000
қызметінің кеден
қызметкерлеріне
тұрғын үй салу
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
102    1320896        1583363
103    1118539        413360         957376         7593246
104     алынып тасталды
105    248400
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 2687835        1996723        957376         7593246
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету
мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған
бағдарламасы
106 Астана қаласында   ИСМ     2003-2006    2141683     242490
Эталондық орталық
салу
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
106    1200000        699193
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 1200000        699193
__________________________________________________________________
Геодезия мен картографияны дамытудың 2005-2007 жылдарға
арналған бағдарламасы
107 Республикалық      ЖРА     2003-2005    1184370     635000
картографиялық
фабрика салу
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

ЛА-155/12 под исправи-
тельную колонию строгого
режима на 1500 мест
в поселке Заречный Алма-
тинской области             МЮ       2001-2006    1729320 215250
111  Реконструкция учреждения
РУ-170/3 под исправи-
тельную колонию строгого
режима на 900 мест в
Западно-Казахстанской
области в городе Уральске   МЮ       2001-2007     684000  30570
112  Реконструкция наркологи-
ческого диспансера и
завода стеновых материалов
под исправительную
колонию общего режима на
1000 мест в городе
Кызылорде                   МЮ       2001-2005    1044000 760200
113  Реконструкция производ-
ственной базы ТОО "Лейла"
под женскую исправитель-
ную колонию в городе
Атырау                      МЮ       2001-2005     387000 243800
114  Реконструкция психоневро-
логического дома-интерната
под исправительную колонию
общего режима на 1200
мест в городе Таразе
Жамбылской области          МЮ       2001-2005     862300 665000
115  Реконструкция производст-
венных корпусов N 822 и
823 ОАО "Химпром" под
исправительную колонию
особого режима на 1500
мест в городе Павлодаре     МЮ       2004-2007    3792280  33700
116  Создание информационной
системы уголовно-исполни-
тельной системы             МЮ       2002-2005      57042  52042
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------
110      700000            814070
111                        279480              373950
112      283800
113      143200
114      197300
115      350000            411300              600000         2397280
116        5000
_____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме:  1679300           1504850              973950          2397280
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Программа профилактики правонарушений и борьбы с преступностью
на 2005-2006 годы
117  Строительство питомника
служебно-розыскных собак
в городе Астане             МВД         2005        12300
118  Государственный проект 3
(фаза 3)                    МВД      2005-2008    7950549
119  Строительство госпиталя
с поликлиникой в городе
Астане                      МВД      2004-2007    3859604  30000
120  Строительство спортивно-
тренировочного комплекса
для подразделения специ-
ального назначения "Сункар"
Министерства внутренних
дел Республики Казахстан    МВД        2005        200000
121  Завершение строительства
объектов комплекса зданий
Карагандинского юридичес-
кого института
Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
("Пристройка к учебному
корпусу" и "59-квартирный
жилой дом")                 МВД        2005         17300
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |    10
---------------------------------------------------------------------

ЛА-155/12
мекемесін 1500
орындық қатаң
режимдегі түзеу
колониясы етіп
қайта жаңарту
111 Батыс Қазақстан    ӘдМ     2001-2007    684000       30570
облысы Орал
қаласында PУ-
170/3 мекемесiн
900 орындық қатаң
режимдегі түзеу
колониясы етіп
қайта жаңарту
112 Қызылорда          ӘдМ     2001-2005    1044000      760200
қаласында нарко-
диспансерді және
қабырға материал-
дары зауытын
1000 орындық
жалпы режимдегі
түзеу колониясы
етіп қайта жаңарту
113 Атырау қаласында   ӘдМ     2001-2005    387000      243800
"Лейла" ЖШС-нiң
өндiрiстік база-
сын әйелдер түзеу
колониясы етіп
қайта жаңарту
114 Жамбыл облысы      ӘдМ     2001-2005    862300      665000
Тараз қаласында
психоневроло-
гиялық интернат-
үйін 1200
орындық жалпы
режимдегі түзеу
колониясы етіп
қайта жаңарту
115 Павлодар қала-     ӘдМ     2004-2007    3792280     33700
сында "Химөнер-
кәсiп" ААҚ-ның
N 822 және 823
өндірістік кор-
пустарын 1500
орындық ерекше
режимдегі түзеу
колониясы етіп
қайта жаңарту
116 Қылмыстық-ат-      ӘдМ     2002-2005    57042       52042
қару жүйесінің
ақпараттық
жүйесiн құру
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
110    700000         814070
111                   279480         373950
112    283800
113    143200
114    197300
115    350000         411300         600000         2397280
116    5000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 1679300        1504850        973950         2397280
__________________________________________________________________
Құқық бұзушылықтардың алдын алу және қылмысқа қарсы
күрестің 2005-2006 жылдарға арналған бағдарламасы
117 Астана қаласында   ІІМ     2005         12300
қызметтік-іздеу
иттерінің питом-
нигін салу
118 3-мемлекеттік      ІІМ     2005-2008    7950549
жоба (3 фаза)
119 Астана қаласында   ІІМ     2004-2007    3859604     30000
емханасы бар
госпиталь салу
120 Қазақстан Респуб-  ІІМ     2005         200000
ликасы Ішкі iстер
министрлiгінiң
"Сұңқар" арнаулы
мақсаттағы бөлім-
шесі үшiн спорт-
жаттығу кешенін
салу
121 Қазақстан Респуб-  ІІМ     2005         17300
ликасы Iшкi iстер
министрлiгi
Қарағанды заң
институтының
ғимараттар
кешені объекті-
лерін салуды
аяқтау ("Оқу
корпусына қосымша
құрылыс" және
"59 пәтерлі
тұрғын үй")
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

117       12300
118     1500000           2000881              2852538        1597130
119                        400000              1714802        1714802
120      200000
121       17300
_____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме: 1729600           2400881              4567340         3311932
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
---------------------------------------------------------------------
Программы силовых органов
122  Строительство типового
военного городка с жилым
домом для военнослужащих
внутренних войск в
городе Астане               МВД      2006-2008    1720000
123  Строительство и развитие
учебно-материальной базы
в Петропавловском высшем
военном училище             МВД        2005         49650
124  Строительство баз хране-
ния (в городах Алматы,
Караганде, Шымкенте,
Актобе)                     МВД      2005-2006     154296
125  Строительство объектов
ведомственной связи
Внутренних войск            МВД        2005         49214
126  Строительство учебного
центра по горной под-
готовке внутренних войск
Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
в городе Шымкенте           МВД      2005-2006     116050
127  Строительство учебного
центра боевой и методи-
ческой подготовки
Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
в Алматинской области       МВД      2006-2007     165000
128  Строительство жилого
комплекса на 120 квартир
в городе Астане              МО      2005-2006     627240
129  Строительство объектов
военного городка в
городе Актау Мангистау-
ской области                 МО      2003-2006    2499360 1059446
130  Строительство объектов
военного городка в
городе Шымкенте региональ-
ного командования "Юг"       МО      2005-2008    2719420
131  Строительство объектов
военного сектора аэродрома
в городе Астане              МО      2005-2008    3275190
132  Строительство объектов
военного сектора аэродрома
в городе Актау Мангистау-
ской области                 МО      2005-2007     830315
133  Строительство комплекса
объектов отдельной радио-
локационной роты в городе
Атырау                       МО      2006-2007     220827
134  Развитие систем связи
вооруженных сил Республики
Казахстан                    МО      2003-2007     937462  511757
______________________________________________________________________
ИТОГО по программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |    10
----------------------------------------------------------------------

117    12300
118    1500000        2000881        2852538        1597130
119                   400000         1714802        1714802
120    200000
121    17300
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 1729600        2400881        4567340        3311932
__________________________________________________________________
Әлуетті органдардың бағдарламалары
122 Астана қаласында   ІІМ     2006-2008    1720000
ішкі әскерлердің
әскери қызметші-
леріне арналған
тұрғын үй бар
типтік әскери
қалашық салу
123 Петропавл жоғары   ІІМ     2005         49650
әскери училище-
сiнде оқу-матери-
алдық базасын
салу және дамыту
124 Сақтау базаларын   ІІМ     2005-2006    154296
салу (Алматы,
Қарағанды, Шым-
кент, Ақтөбе
қалаларында)
125 Iшкi әскерлердiң   ІІМ     2005         49214
ведомстволық бай-
ланыс объекті-
лерін салу
126 Шымкент қаласында  ІІМ     2005-2006    116050
Қазақстан Респуб-
ликасы Iшкі iстер
министрлiгi iшкi
әскерлерiнiң тау
дайындығы жөнiн-
дегi оқу
орталығын салу
127 Алматы облысында   ІІМ     2006-2009    165000
Қазақстан Респуб-
ликасы Ішкі істер
министрлігінің
жауынгерлік және
әдістемелік дайын-
дығының оқу орта-
лығын салу
128 Астана қаласында   ҚорМ    2005-2006    627240
120 пәтерлік
тұрғын үй кешенiн
салу
129 Маңғыстау облысы   ҚорМ    2003-2006    2499360
Ақтау қаласында
әскери қалашық
объектілерін салу
130 Шымкент қаласында  ҚорМ    2005-2008    2719420
"Юг" өңiрлiк қол-
басшылығының әс-
кери қалашық
объектiлерiн салу
131 Астана қаласында   ҚорМ    2005-2008    3275190
аэродром әскери
секторының
объектілерін салу
132 Маңғыстау облысы   ҚорМ    2005-2007    830315
Ақтау қаласында
аэродром әскери
секторының объек-
тілерін салу
133 Атырау қаласында   ҚорМ    2006-2007    220827
жеке радиоло-
каторлық рота
объектілерінің
кешенін салу
134 Қазақстан Респуб-  ҚорМ    2003-2007    937462      511757
ликасы Қарулы
Күштерiнің бай-
ланыс жүйелерiн
дамыту
Бағдарлама бойынша
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

122                         86000              1032000          602000
123       49650
124       98400            55896
125       49214
126       76500            39550
127                       105000                 60000
128      420925           206315
129     1266478           173436
130      200000          1063000                900000          556420
131      250000           985000                990000         1050190
132      250000           380315                200000
133                       123893                 96934

122                   86000          1032000        602000
123    49650
124    98400          55896
125    49214
126    76500          39550
127                   105000         60000
128    420925         206315
129    1266478        173436
130    200000         1063000        900000         556420
131    250000         985000         990000         1050190
132    250000         380315         200000
133                   123893         96934

134      425675
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме:  3086842          3218405                3278934         2208610
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Вне программ
135  Создание информационных
систем органов внутрен-
них дел                     МВД      2002-2007     684823  318700
136  Подготовка специалистов
для системы внутренних
дел                         МВД                  5678912     -
137  Прикладные научные
исследования в области
здравоохранения              МЗ      2005-2007    4705515
138  Строительство и приобре-
тение в собственность в
Республики Казахстан
объектов недвижимости за
рубежом                     МИД      2003-2005   12122088 10736650
139  Развитие информационной
системы экспортного
контроля                    МИТ      2004-2007      41670    18500
140  Развитие информационной
системы по поддержке        МИТ      2002-2005      45200    40733
предпринимательства
141  Прикладные научные
исследования в области
строительства               МИТ      2005-2007      79443
142  Прикладные научные
исследования технологи-
ческого характера           МИТ      2005-2007    2220959
143  Прикладные научные
исследования в области
стандартизации, сертифи-
кации, метрологии и
систем качества             МИТ      2005-2007      33101
144  Развитие Парка информа-
ционных технологий          МИТ        2005        550500
145  Прикладные научные
исследования в области     МКИС      2005-2007     180087
культуры, информации
и спорта
146  Строительство Националь-
ного университета обороны
в городе Астане              МО      2006-2009    2137000
147  Создание информационной
системы вооруженных сил      МО      2001-2006    2770746 1275902
148  Приобретение зданий и
сооружений                   МО        2005        487000
149  Модернизация и приобрете-
ние вооружения, военной и
иной техники, систем связи   МО        2005       5308282
150  Прикладные научные иссле-
дования и опытно-конструк-
торские работы оборонного
характера                    МО      2005-2007     274451
151  Подготовка специалистов
для оборонного комплекса     МО      2005-2007   10801939
152  Фундаментальные и приклад-
ные научные исследования    МОН      2005-2007   20032590
153  Прикладные научные иссле-
дования в области
образования                 МОН      2005-2007     300175
154  Разработка и апробация
учебников и учебно-
методических комплексов
для организаций образова-
ния, издание и доставка
учебной литературы для
республиканских организа-
ций, предоставляющих
услуги в области образо-
вания, и казахской
диаспоры за рубежом         МОН      2005-2007    1675800
155  Создание и развитие
информационной системы     МООС      2004-2006     127148   41048
охраны окружающей
среды
156  Проект реабилитации
залежных земель Шетского
района Карагандинской
области                    МООС      2003-2007    902362  370121
157  Научные исследования в
области охраны окружаю-
щей среды                  МООС      2005-2007     788125
158  Реабилитация и управле-
ние окружающей среды
бассейна рек Нура и Ишим    МСХ      2004-2009    8042103  368775
159  Реконструкция главного
коллектора (ГКС)
Акдалинского массива
орошения Балхашского
района Алматинской
области                     МСХ      2004-2006     209220  50000
160  Повышение сейсмоустойчи-
вости плотины Терс-
Ащибулакского водохрани-
лища Жамбылской области     МСХ      2003-2006     588570  195230
161  Реконструкция основного
технологического оборудо-
вания насосных станций
N 7 (3-й агрегат), 11
(1), 12 (3), 15 (4),
18 (3), 19 (1), 22 (3)
"Канала имени Каныша
Сатпаева" в
Карагандинской области      МСХ      2004-2007     931110  353512
162  Сохранение биоразнообра-
зия Западного Тянь-Шаня     МСХ      1999-2005      71860   23953
163  Сохранение лесов и уве-
личение лесистости
территории республики       МСХ      2004-2005      38083    516
164  Реконструкция Урало-
Каспийского канала          МТК      2004-2005     827352  477352
165  Строительство железно-
дорожной линии
Алтынсарин-Хромтау          МТК      2001-2005   33036320 20641960

134    425675
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 3086842        3218405        3278934        2208610
__________________________________________________________________
Бағдарламалардан тыс
135 Iшкi істер орган-  ІІМ     2002-2007    684823      318700
дарының ақпарат-
тық жүйелерiн
құру
136 Iшкi iстер жүйесi  ІІМ                  5678912     0
үшiн мамандар
даярлау
137 Денсаулық сақтау   ДСМ     2005-2007    4705515
саласындағы қол-
данбалы ғылыми
зерттеулер
138 Шетелде Қазақстан  СІМ     2003-2005    12122088    10736650
Республикасының
меншiгiне жылжы-
майтын мүлiк
объектiлерiн салу
және сатып алу
139 Экспорттық бақы-   ИСМ     2004-2007    41670       18500
лаудың ақпараттық
жүйесiн дамыту
140 Кәсiпкерлiкті      ИСМ     2002-2005    45200       40733
қолдау жөнiндегi
ақпараттық жүйенi
дамыту
141 Құрылыс саласын-   ИСМ     2005-2007    79443
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
142 Технологиялық      ИСМ     2005-2007    2220959
сипаттағы қолдан-
балы ғылыми
зерттеулер
143 Стандарттау, сер-  ИСМ     2005-2007    33101
тификаттау, мет-
рология және сапа
жүйесі саласын-
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
144 Ақпараттық техно-  ИСМ     2005         550500
логиялар паркiн
дамыту
145 Мәдениет, ақпарат  ӘдМ     2005-2007    180087
және спорт сала-
сындағы қолдан-
балы ғылыми
зерттеулер
146 Астана қаласында   ҚорМ    2006-2009    2137000
Ұлттық қорғаныс
университетiн
салу
147 Қарулы күштердiң   ҚорМ    2001-2006    2770746     1275902
ақпараттық жүйе-
сiн құру
148 Ғимараттар мен     ҚорМ    2005         487000
құрылыстар сатып
алу
149 Қару-жарақты,      ҚорМ    2005         5308282
әскери және өзге
де техниканы,
байланыс жүйесiн
жаңғырту және
сатып алу
150 Қорғаныс сипатын-  ҚорМ    2005-2007    274451
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
және тәжірибелік
-конструкторлық
жұмыстар
151 Қорғаныс кешені    ҚорМ    2005-2007    10801939
үшін мамандар
даярлау
152 Iргелi және қол-   БҒМ     2005-2007    20032590
данбалы ғылыми
зерттеулер
153 Бiлiм беру         БҒМ     2005-2007    300175
саласындағы қол-
данбалы ғылыми
зерттеулер
154 Бiлiм беру ұйым-   БҒМ     2005-2007    1675800
дары үшiн оқу-
лықтар мен оқу-
әдiстемелiк ке-
шендерiн әзiрлеу
және сынақтан
өткiзу, бiлiм
беру саласында
қызмет көрсете-
тiн республикалық
ұйымдар және ше-
телдегі қазақ
диаспорасы үшiн
оқу әдебиетін
шығару және
жеткізу
155 Қоршаған ортаны    ҚОҚМ    2004-2006    127148      41048
қорғаудың ақпарат-
тық жүйесiн құру
және дамыту
156 Қарағанды облысы   ҚОҚМ    2003-2007    902362      370121
Шет ауданының
тыңайған жерлерiн
оңалту жобасы
157 Қоршаған ортаны    ҚОҚМ    2005-2007    788125
қорғау саласында-
ғы ғылыми зерт-
теулер
158 Нұра және Есiл     АШМ     2004-2009    8042103     368775
өзендері бассей-
нiнің қоршаған
ортасын оңалту
және басқару
159 Алматы облысы      АШМ     2004-2006    209220      50000
Балқаш ауданы
Ақдала суару
алқабының бас
коллекторын
(БКЖ) қайта
жаңарту
160 Жамбыл облысы      АШМ     2003-2006    588570      195230
Tepіс-Ащыбұлақ
су қоймасы
бөгетiнiң
сейсмикалық
тұрақтылығын
арттыру
161 Қарағанды          АШМ     2004-2007    931110      353512
облысында "Қ.
Сәтпаев атындағы
каналдың"
NN 7 (3-агре-
гат), 11 (1),
12 (3), 15 (4),
18 (3), l9 (1),
22 (3) сорғы
станцияларының
негізгі техноло-
гиялық жабдығын
қайта жаңарту
162 Батыс Тянь-Шань    АШМ     1999-2005    71860       23953
биологиялық
әралуандығын
сақтау
163 Ормандарды сақ-    АШМ     2004-2005    38083       516
тау және респуб-
лика аумағындағы
орманды жерлерді
көбейту
164 Орал-Каспий кана-  ККМ     2004-2005    827352      477352
лын қайта жаңарту
165 Алтынсарин-Хром-   ККМ     2001-2005    33036320    20641960
тау темiр жол
желiсiн салу

165-1 Реконструкция автодороги   МТК      2005           56317
Таскескен - Бахты
(граница КНР)
165-2 Реконструкция              МТК      2005           50000     50000
автодороги
Аксай - Чунджа - Кольжат
166  Создание информационной
системы Министерства
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан по миграции и
демографии                 МТСЗН     2002-2006      35980    22637
167  Развитие информационной
системы Государственного
центра по выплате пенсий   МТСЗН     2004-2007     712011   165861
168  Развитие информационной
базы данных занятости,     МТСЗН     2005-2006    1012799
бедности
169  Прикладные научные
исследования в области
охраны труда               МТСЗН     2005-2007     138113
170  Создание и развитие
информационных систем
органов Министерства
финансов Республики
Казахстан                    МФ      1996-2007    7626581  5263241
171  Формирование активов
Национального фонда          МФ      2004-2007   44649093  9309668
172  Создание информационных
систем Министерства
экономики и бюджетного
планирования Республики
Казахстан                   МЭБП     2002-2007     499042   439354
173   (исключена - N 634 от 27.06.2005 г.)
174  Повышение квалификации
руководящих работников
в сфере экономики           МЭБП     2005-2007     378949
175  Создание в Евразийском
национальном университете
имени Л.Н. Гумилева
междисциплинарного научно-
исследовательского
комплекса на базе ускори-
теля тяжелых ионов          МЭМР     2003-2005    1803311  1069105
176  Создание Центра ядерной
медицины и биофизики        МЭМР     2006-2008    4089500
177  Создание технопарка
"Центр ядерных технологий"
в городе Курчатов           МЭМР     2006-2008    5925000
178  Прикладные научные
исследования в области      МЭМР     2005-2007     276700
геологии и использования
недр
179  Прикладные научные
исследования технологи-
ческого характера в
области топливно-
энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных
ресурсов                    МЭМР     2005-2007    1965269
180  Создание электронного
архива исторических
сейсмограмм ядерных
взрывов и землетрясений,
зарегистрированных стан-
циями специального
контроля                    МЭМР       2005          5080
181  Создание информационных
систем органов юстиции      МЮ       2002-2006     143073   79233
182  Подготовка специалистов
юридических специальнос-
тей                         МЮ       2005-2007     436410
183  Строительство общежития
Академии финансовой         АБЭКП
полиции на 300 мест         (АФП)      2005        369764
184  Подготовка специалистов     АБЭКП
для системы финансовой      (АФП)    2005-2007     619251
полиции
185  Создание автоматизиро-
ванной информационно-
телекоммуникационной
системы Агентства
Республики Казахстан
по борьбе с экономи-
ческой и коррупционной
преступностью               АБЭКП
(Финансовая полиция)         (АФП)    2002-2005     337474   256827
186  Прикладные научные
исследования в области
государственного управ-
ления и государственной     АДГС     2005-2007      15763
службы
187  Создание системы мони-
торинга радиочастотного
спектра                      АИС     2002-2005    1197439  1087439
188  Прикладные научные
исследования в области
информатизации и связи       АИС     2005-2007      87387
189  Создание электронных баз
данных по мониторингу
деятельности монополистов   АРЭМ     2004-2006     449928   104364
190  Создание информационной
системы органов государ-
ственной статистики           АС     1999-2007     270699   230979
191  Прикладные научные
исследования в области
государственной
статистики                    АС     2005-2007      72678
192  Строительство таможенного
поста "Актобе-Центр
таможенного оформления"       МФ     2004-2005    130121    85562
193  Строительство республи-
канской лыжной базы в
городе Щучинске в
Акмолинской области          МКИС    2005-2007    3565397
194  Подготовка специалистов
в области туризма и
спорта                       МКИС    2005-2007     354525
195  Прикладные научные
исследования в области
управления земельными
ресурсами                    АЗР     2005-2007     123157
196  Строительство селезадер-
живающей плотины на реке
Талгар в Алматинской
области                      МЧС     1999-2005    3577400  3094000
197  Подготовка специалистов
для учреждений
Министерства по чрезвы-
чайным ситуациям
Республики Казахстан         МЧС     2005-2007     615579
198  Создание единой автомати-
зированной информационно-
аналитической системы
органов судебной системы
Республики Казахстан          ВС     2002-2005     330458   247958
199  Создание информационной
системы Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам Гене-
ральной прокуратуры
Республики Казахстан          ГП     2002-2006     732448   308248
200  Строительство общежития
Республиканской гвардии
Республики Казахстан для
военнослужащих по
контракту в городе Астане     РГ       2005        564599
201  Создание и развитие
информационной базы данных
по объектам финансового     Счетный
контроля                    комитет  2003-2007      47708    15677
202  Строительство Института
стратегических исследова-
ний, офиса и фонда в
городе Алматы               УДП      2002-2005    1836601  1269001
202-1 Строительство              УДП      2001-        2765200
здания Мажилиса                      2005                  2310000
Парламента
Республики
Казахстан с залом
совместных
заседаний на
400 мест на левом
берегу реки Есиль в
г. Астане
202-2 Строительство             УДП     2002-         4908224
административного                   2005                 3893020
здания на левом
берегу реки Есиль в
г. Астане (Дом
Правительства
Республики
Казахстан)
202-3 Строительство             УДП     2004-         329977
большого фонтана                    2005                 138300
на Резиденции
Президента
Республики
Казахстан в
г. Астане

165-1 Таскескен -      ККМ       2005        56317
Бақты
(ҚХР шекарасы)
автожолын
қайта жаңарту
165-2 Ақсай -          ККM       2005        50000
Шонжы -
Көлжат
автожолын
қайта жаңарту
166 Қазақстан Респуб-  ЕХӘҚМ   2002-2006    35980       22637
ликасы Еңбек және
халықты әлеумет-
тiк қорғау ми-
нистрлiгiнің
көші-қон және
демография
жөнiндегі ақпа-
раттық жүйесін
құру
167 Мемлекеттік        ЕХӘҚМ   2004-2007    712011      165861
зейнетақы төлеу
жөніндегі орта-
лықтың ақпараттық
жүйесiн дамыту
168 Жұмыспен қамту     ЕХӘҚМ   2005-2006    1012799
және кедейшiлiк
ақпараттық
дерекқорын дамыту
169 Еңбекті қорғау     ЕХӘҚМ   2005-2007    138113
саласындағы
қолданбалы ғы-
лыми зерттеулер
170 Қазақстан Респуб-  ҚарМ    1996-2007    7626581     5263241
ликасы Қаржы ми-
нистрлігі орган-
дарының ақпарат-
тық жүйелерiн
құру және дамыту
171 Ұлттық қордың      МФ      2004-2007    44649093    9309668
активтерiн қа-
лыптастыру
172 Қазақстан Респуб-  ЭБЖМ                             439354
ликасы Экономика
және бюджеттiк
жоспарлау ми-
нистрлiгiнің
ақпараттық
жүйелерін құру
173  (алынып тасталды - 2005.06.27. N 634 қаулысымен)
174 Экономика сала-    ЭБЖМ    2005-2007    378949
сында басшы қыз-
меткерлердiң
бiлiктiлiгiн
арттыру
175 Л.Н.Гумилев        ЭМРМ    2003-2005    1803311     1069105
атындағы
Еуразия ұлттық
университетінде
ауыр иондарды
жеделдетуші
базасында
пәнаралық ғы-
лыми-зерттеу
кешенін құру
176 Ядролық            ЭМРМ    2006-2008    4089500
медицина мен
биофизика
орталығын құру
177 Курчатов қала-     ЭМРМ    2006-2008    5925000
сында "Ядролық
технологиялар
орталығы"
технопаркін
құру
178 Геология және      ЭМРМ    2005-2007    276700
жер қойнауын
пайдалану
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
179 Отын-энерге-       ЭМРМ    2005-2007    1965269
тикалық кешен,
мұнай-химия
және минералдық
ресурстар сала-
сындағы техноло-
гиялық қолдан-
балы ғылыми
зерттеулер
180 Арнайы бақылау     ЭМРМ    2005         5080
станцияларында
тiркелген ядро-
лық жарылыстар
мен жер сілкі-
ністерінің
тарихи сейсмо-
граммаларының
электрондық
мұрағатын құру
181 Әділет орган-      ӘдМ     2002-2006    143073      79233
дарының ақпарат-
тық жүйесін жасау
182 Заңгер мамандық-   ӘдМ     2005-2007    436410
тары бойынша
мамандар даярлау
183 Қаржы полициясы    ЭСЖҚҚА  2005         369764
академиясының       (ҚП)
300 орындық
жатақханасын салу
184 Қаржы полициясы    ЭСЖҚҚА  2005-2007    619251
жүйесі үшін         (ҚП)
мамандар даярлау
185 Қазақстан          ЭСЖҚҚА  2002-2005    337474      256827
Республикасы        (ҚП)
Экономикалық
қылмысқа және
сыбайлас жемқор-
лыққа қарсы
күрес агенттігi-
нiң (қаржы
полициясы)
автоматтанды-
рылған ақпарат-
тық-телекоммуни-
кациялық жүйесін
құру
186 Мемлекеттік бас-    МҚА    2005-2007    15763
қару және мемле-
кеттiк қызмет
саласындағы қол-
данбалы ғылыми
зерттеулер
187 Радиожиілік        АБА     2002-2005    1197439     1087439
спектрінің мони-
торингі жүйесін
жасау
188 Ақпараттандыру     АБА     2005-2007    87387
және байланыс
саласындағы
қолданбалы
ғылыми зерттеулер
189 Монополистердің    ТМРА    2004-2006    449928      104364
қызметі монито-
рингі бойынша
электрондық
дерекқор құру
190 Мемлекеттік ста-   СА      1999-2007    270699      230979
тистика орган-
дарының ақпарат-
тық жүйесін құру
191 Мемлекеттік ста-   СА      2005-2007    72678
тистика саласын-
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
192 "Ақтөбе-Кедендік   КБА     2004-2005    130121      85562
рәсiмдеу
орталығы" кеден
бекетiн салу
193 Ақмола облысы      ТСА     2005-2007    3565397
Щучинск қаласында
республикалық
шаңғы базасын салу
194 Туризм және спорт  ТСА     2005-2007    354525
саласында мамандар
даярлау
195 Жер ресурстарын    ЖРА     2005-2007    123157
басқару саласын-
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер
196 Алматы облысы      ТЖМ     1999-2005    3577400     3094000
Талғар өзенінде
сел ұстайтын
бөгет салу
197 Қазақстан Респуб-  ТЖМ     2005-2007    615579
ликасы Төтенше
жағдайлар мини-
стрлігінің меке-
мелері үшін
мамандар даярлау
198 Қазақстан Респуб-  ЖС      2002-2005    330458      247958
ликасы сот жүйесі
органдарының
бірыңғай ақпарат-
тық-талдамалық
жүйесін құру
199 Қазақтан Респуб-   БП      2002-2006    732448      308248
ликасы Бас проку-
ратурасының
құқықтық статис-
тика және арнайы
есепке алу
комитетінің ақпа-
раттық жүйесін
құру
200 Астана қаласында   РҰ      2005         564599
келісім-шарт
бойынша әскери
қызметшілер үшін
Қазақстан Респуб-
ликасының
Республикалық
Ұлан жатақханасын
салу
201 Қаржылық бақылау   Санақ   2003-2007    47708       15677
объектілері        коми-
бойынша ақпарат-   теті
тық дерекқор
құру және
дамыту
202 Алматы қаласында   ПІБ     2002-2005    1836601     1269001
Стратегиялық
зерттеулер инсти-
тутын, Офисі мен
Қорын салу
202-1 Астана қаласында  ПIБ     2001-       2765200     2310000
Есiл өзенінің сол         2005
жағалауында
Қазақстан
Республикасының
Парламентi
Мәжiлiсiнiң 400
орындық бiрлескен
мәжіліс залы бар
ғимаратын салу
202-2 Астана қаласында    ПІБ    2002-      4908224      3893020
Есiл өзенінің сол          2005
жағалауында
Әкiмшiлiк ғимаратын
салу (Қазақстан
Республикасының
Үкімет үйі)
202-3 Астана қаласының    ПIБ    2004-      329977       138300
Қазақстан                  2005
Республикасы
Президентiнiң
Резиденциясында
Үлкен фонтан салу

202-4 Строительство             УДП      2005          1537861
Резиденции
Президента
Республики
Казахстан с
инженерными
коммуникациями.
Благоустройство
202-5 Строительство             УДП     2003-         226387
общежития на                        2005                 165000
90 квартир в
г. Астане. Внешние
инженерные сети и
встроенная
котельная
202-6 Завершение строительства  УДП      2005       40899
Казахской национальной
академии музыки в
городе Астане
203  Переподготовка и специа-
лизация врачей за рубежом   УДП      2005-2007      22323
204  Создание автоматизирован-   ХОЗУ
ной системы мониторинга     Парла-
законопроектов              мента    2003-2010      50459    12606

202-4 Қазақстан Республикасы ПIБ  2005      1537861          Президентiнiң
Резиденциясын
инженерлiк
желiлерiмен салу.
Көркейту
202-5 Астана қаласында 90   ПІБ    2003-     226387      165000
пәтерлiк жатақхана           2005
салу. Сыртқы
инженерлiк желiлер
және қоса салынған
қазандық
202-6 Астана               ПIБ     2005      40899
қаласында
Қазақ ұлттық
музыка
академиясының
құрылысын
аяқтау
203 Дәрігерлерді       ПІБ     2005-2007    22323
шетелде қайта
даярлау және
мамандандыру
204 Заң жобалары       Парла-  2003-2010    50459       12606
мониторингінің     мент-
автоматтанды-      тің
рылған жүйесін     Шаруа-
құру               шалық
басқар-
масы

204-1 Окончание                  ХОЗУ     2005           184875
строительства               Парла-
здания Сената               мента
205  Создание автоматизирован-
ной информационной системы
"Сайлау"                    ЦИК      2003-2005    3341248  2013200
_______________________________________________________________________
ИТОГО по вне программ:
ВСЕГО:
_______________________________________________________________________
продолжение таблицы
_______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
-----------------------------------------------------------------------

204-1 Сенат ғимаратын  Парла-     2005     184875
салуды аяқтау    менттiң
Шаруашы-
лық
басқармасы
205 "Сайлау" авто-     ОСК     2003-2005    3341248     2013200
маттандырылған
ақпараттық
жүйесiн құру
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

135      114630            126093               125400
136     1913875           1836603              1928434
137     1536484           1545869              1623162
138     1385438
139        7000              7700                 8470
140        4467
141       25200             26460                27783
142      968802            610808               641349
143       10500             11025                11576
144      550500
145      136035             21580                22472
146                        187000               700000         1250000
147      536612
148      487000
149     5308282
150       87001             91531                95919
151     3576990           3524365              3700584
152     6461352           6785619              6785619
153      105251             95085                99839
154      532000            558600               585200
155       41000             45100
156      164314            198831               169096
157      250000            262500               275625
158      337698           3713367              2784251         838012
159      140236             18984                0
160      270000            123340
161       50810            481577                45211
162       47907
163       37567
164      350000
165      439190
165-1     56317
165-2     50000
166        6354              6989
167      165000            181500               199650
168       50000             55000
169       44638             45596                47879
170      714000            785400               863940
171    13657725          11068600             10613100
172       32718             12100                14870
173  (исключена)
174      123771            126310               128868
175      658135             76071
176                        180600              1930800         1978100
177                       3810000              1580000          535000
178       88100             92000                96600
179      623400            654570               687299
180        5080
181       30400             33440
182      144636            142329               149445
183      369764
184      227980            190864               200407
185       80647
186        5000              5250                 5513
187      110000
188       27720             29106                30561
189      104400            114840               126324
190       12000             13200                14520
191       23054             24207                25417
192       44559
193      153760           1500000              1911637

135    114630         126093         125400
136    1913875        1836603        1928434
137    1536484        1545869        1623162
138    1385438
139    7000           7700           8470
140    4467
141    25200          26460          27783
142    968802         610808         641349
143    10500          11025          11576
144    550500
145    136035         21580          22472
146                   187000         700000         1250000
147    536612
148    487000
149    5308282
150    87001          91531          95919
151    3348155        3524365        3700584
152    6461352        6785619        6785619
153    105251          95085          99839
154    532000         558600         585200
155    41000          45100
156    164314         198831         169096
157    250000         262500         275625
158    337698         3713367        2784251        838012
159    140236         18984          0
160    270000         123340
161    50810          481577         45211
162    47907
163    37567
164    350000
165    439190
165-1  56317
165-2  50000
166    6354           6989
167    165000         181500         199650
168    50000          55000
169    44638          45596          47879
170    714000         785400         863940
171    13657725       11068600       10613100
172    32718          12100          14870
173  (алынып тасталды - 2005.06.27. N 634 қаулысымен)
174    123771         126310         128868
175    658135         76071
176                   180600         1930800        1978100
177                   3810000        1580000        535000
178    88100          92000          96600
179    623400         654570         687299
180    5080
181    30400          33440
182    144636         142329         149445
183    369764
184    227980         190864         200407
185    80647
186    5000           5250           5513
187    110000
188    27720          29106          30561
189    104400         114840         126324
190    12000          13200          14520
191    23054          24207          25417
192    44559
193    153760         1500000        1911637

204-1    184875
205     1328048
_____________________________________________________________________
Итого
по вне
прог-
рамм: 50588374          40030867             38665806        4601112
Всего:
194739734         210513103            177479439       81713255
_____________________________________________________________________
ПЕРЕЧЕНЬ ПРИОРИТЕТНЫХ МЕСТНЫХ БЮДЖЕТНЫХ ИНВЕСТИЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ
(ПРОГРАММ), ФИНАНСИРУЕМЫХ ЗА СЧЕТ ЦЕЛЕВЫХ ТРАНСФЕРТОВ НА РАЗВИТИЕ И
КРЕДИТОВАНИЯ ИЗ РЕСПУБЛИКАНСКОГО БЮДЖЕТА, НА 2005-2007 ГОДЫ  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2005 г.  N 332 ; от 27 июня 2005 г.  N 634 ; от 17 октября 2005 года N  1039 ; от 18 октября 2005 года N  1045 ; от 9 ноября 2005 года N  1111 ;  от 21 ноября 2005 года N  1144 ; от 2 декабря 2005 года N  1183 ; от 26 декабря 2005 года N  1289 ; от 26 декабря 2005 года N  1290 ; от 29 декабря 2005 года N  1317 .
тыс.тенге
_____________________________________________________________________
N |   Наименование проекта  |  Админи-  | Период   |Общая     | до
|                         |  стратор  | реализа- |стоимость | 2005
|                         |бюджетной  | ции      |          |года
|                         |программы  |          |          |
---------------------------------------------------------------------
1|             2           |    3      |    4     |    5     |   6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития образования в Республике
Казахстан на 2005-2010 годы
1  Строительство общеобразо-
вательной школы на 1 200
мест в городе Кокшетау
Акмолинской области           МОН        2008        573200
2  Строительство казахской
средней школы на 520
ученических мест в городе
Есиль Есильского района
Акмолинской области           МОН      2006-2008     343600
3  Строительство школы имени
Райымбека на 550 мест в
городе Есик Енбекшиказах-
ского района Алматинской
области                       МОН      2007-2008     250000
4  Пристройка к средней
школе N 9 на 180 мест в
городе Кульсары Жылыойского
района Атырауской области     МОН        2008        139320
5  Строительство средней
школы на 1000 мест с
государственным языком
обучения города Усть-
Каменогорск Восточно-
Казахстанской области         МОН        2008        600000
6  Строительство средней
школы на 960 мест с
государственным языком
обучения в поселке
Восточное города
Семипалатинск Восточно-
Казахстанской области         МОН      2005-2007     670000
7  Строительство школы на
180 мест в городе Шу
Жамбылской области            МОН        2007         91320
8  Строительство средней
школы на 1029 мест в
микрорайоне комплексной
застройки по улице
Толе-би города Тараз
Жамбылской области            МОН      2005-2007     617330
9  Строительство средней
школы на 1296 мест с
государственным языком
обучения в городе
Уральск Западно-
Казахстанской области         МОН      2007-2008     810800
10  Завершение строительства
средней школы на 704
места с государственным
языком обучения в 7-мом
микрорайоне города
Жезказган Карагандинской
области                      МОН      2005-2006     278430
11  Строительство средней
школы на 1300 мест в
городе Темиртау
Карагандинской области       МОН        2005        430000
12  Строительство средней
школы с казахским языком
обучения на 1700 мест в
городе Сатпаев
Карагандинской области       МОН      2004-2005     594160  200000
13  Строительство средней
школы с государственным
языком обучения на 900
учащихся в городе
Костанае Костанайской
области                      МОН      2005-2007     540000
14  Строительство средней
школы с государственным
языком обучения на 400
мест в городе Рудном
Костанайской области         МОН        2008        320000
15  Реконструкция начальной
казахской школы N 24а в
городе Костанае
Костанайской области         МОН      2005-2006     212700
16  Строительство средней
школы на 864 места в
городе Аральск
Аральского района
Кызылординской области       МОН      2004-2005     266250  200000
17  Строительство средней
школы на 150 мест в
городе Аральск Кызыл-
ординской области            МОН        2008         95850
18  Строительство школы с
государственным языком
обучения на 1078 мест в
городе Павлодаре
Павлодарской области         МОН      2005-2007     800000
19  Строительство школы с
государственным языком
обучения на 420 мест в
городе Павлодаре
Павлодарской области         МОН      2006-2008     410000
20  Строительство средней
школы на 624 места в
поселке Жетыбай
Каракиянского района         МОН      2004-2005     468010  283990
Мангистауской
области
21  Строительство школы с
государственным языком
обучения на 1 100 мест
с оздоровительным
комплексом в 19 микро-
районе города
Петропавловска Северно-
Казахстанской области        МОН      2005-2007     835870
22  Строительство школы на
260 мест с государствен-
ным языком обучения и
интерната на 100 мест
городе Мамлютка
Мамлютского района
Северо-Казахстанской
области                      МОН        2008        420700
23  Строительство средней
школы на 1200 мест в
микрорайоне "Нурсат" в
городе Шымкент Южно-
Казахстанской области        МОН      2005-2007     497010
24  Строительство школы на
1000 мест в микрорайоне
Шанырак города Алматы        МОН      2005-2007     632000
25  Строительство школы на
1000 мест в микрорайоне
Таугуль города Алматы        МОН      2005-2007     553000
26  Строительство средней
школы на 1200 мест по
улице Оренбургской
города Астаны                МОН      2005-2006     900000
27  Строительство школы на
1200 мест, левый берег,
в первом жилом районе

204-1  184875
205    1328048
Бағ-
дар-
лама
лар-
дан
тыс
ЖИЫНЫ: 50588374       40030867       38665806       4601112
Бар-   194739734      210513103      177479439      81713255
лығы:
__________________________________________________________________
РЕСПУБЛИКАЛЫҚ БЮДЖЕТТЕН ДАМЫТУҒА ЖӘНЕ КРЕДИТТЕР
БЕРУГЕ АРНАЛҒАН МАҚСАТТЫ ТРАНСФЕРТТЕРДIҢ
ЕСЕБIНЕН ҚАРЖЫЛАНДЫРЫЛАТЫН БАСЫМДЫ ЖЕРГІЛІКТІ
БЮДЖЕТТІК ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАРДЫҢ (БАҒДАРЛАМАЛАРДЫҢ)
2005-2007 ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН ТIЗБЕСI
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.11.09. N  1111 , 2005.12.02. N  1183 , 2005.12.26. N  1289 , 2005.12.26. N  1290 , 2005.12.29. N  1317 қаулыларымен.
___________________________________________________________________
N |  Жобаның атуы    |Бюджет-|Іске асыру |Жалпы құны | 2005 жылға
|                  |тік    |   кезеңі  |           |  дейін
|                  |бағдар-|           |           |
|                  |ламаның|           |           |
|                  |әкімші-|           |           |
|                  |сі     |           |           |
___________________________________________________________________
1         2             3        4            5           6
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың
2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы
1   Ақмола облысының   БҒМ     2008         573200
Көкшетау қала-
сында 1200 орын-
дық жалпы бiлiм
беру мектебiн
салу
2   Есiл ауданының     БҒМ     2006-2008    343600
Есiл қаласында
520 оқушы орындық
қазақ орта мекте-
бiн салу
3   Алматы облысы      БFM     2007-2008    250000
Еңбекшіқазақ
ауданының Есiк
қаласында 550
орындық Райымбек
атындағы мектеп
салу
4   Атырау облысы      БҒМ     2008         139320
Жылыой ауданы
Құлсары қаласын-
дағы N 9 орта
мектепке 180
орындық қосымша
құрылыс
5   Шығыс Қазақстан    БҒМ     2008         600000
облысының Өскемен
қаласында 1000
орындық мемлекет-
тiк тiлде оқытатын
орта мектеп салу
6   Шығыс Қазақстан    БFM     2005-2007    670 000
облысының Семей
қаласының Восточ-
ное кентiнде 960
орындық мемлекет-
тiк тiлде оқыта-
тын орта мектеп
салу
7   Жамбыл облысының   БҒМ     2007         91320
Шу қаласында 180
орындық мектеп
салу
8   Шығыс Қазақстан    БҒМ     2005-2007    617330
облысының Тараз
қаласында Төлеби
көшесі бойынша
кешенді құрылыс
шағын ауданында
1029 орынға
арналған орта
мектеп салу
9   Батыс Қазақстан    БҒМ     2007-2008    810800
облысының Орал
қаласында 1296
орынға арналған
мемлекеттік
тiлде оқытатын
орта мектеп салу
10  Қарағанды облысы-  БҒM     2005-2006    278430
ның Жезқазған
қаласында 704
орындық мемлекет-
тiк тiлде оқыта-
тын орта мектеп-
тiң құрылысын
аяқтау
11  Қарағанды облы-    БҒM     2005         430000
сының Темiртау
қаласында 1300
орындық орта
мектеп салу
12  Қарағанды облы-    БҒМ     2004-2005    594160      200000
сының Сәтпаев
қаласында қазақ
тілінде оқытатын
1700 орындық орта
мектеп салу
13  Қостанай облысы-   БҒM     2005-2007    540000
ның Қостанай қа-
ласында 900
орындық мемлекет-
тiк тiлде оқыта-
тын орта мектеп
салу
14  Қостанай облысы-   БҒM     2008         320000
ның Рудный қала-
сында 400 орындық
мемлекеттiк тiлде
оқытатын орта
мектеп салу
15  Қостанай облысы-   БҒM     2005-2006    212700
ның Қостанай қа-
ласында N 24а
бастауыш қазақ
мектебiн салу
16  Қызылорда облысы   БҒM     2004-2005    266250      200000
Арал ауданының
Арал қаласында
864 орындық
орта мектеп салу
17  Қызылорда облы-    БҒM     2008         95850
сының Арал қала-
сында 150 орындық
орта мектеп салу
18  Павлодар облысы-   БҒM     2005-2007    800000
ның Павлодар қа-
ласында 1078
орындық мемлекет-
тiк тiлде оқыта-
тын орта мектеп
салу
19  Павлодар облысы-   БҒM     2006-2008    410000
ның Павлодар қа-
ласында 420
орындық мемлекет-
тiк тiлде оқыта-
тын орта мектеп
салу
20  Маңғыстау облысы   БҒM     2004-2005    468010     283990
Қарақия ауданының
Жетiбай кентiнде
624 орындық
мемлекеттiк тiлде
оқытатын орта
мектеп салу
21  Солтүстiк Қазақ-   БҒM     2005-2007    835870
стан облысының
Петропавл қаласы-
ның 19-20 шағын
аудандарында
1100 орындық
қазақ тiлiнде
оқытатын орта
мектеп салу
22  Солтүстiк          БҒM     2008         420700
Қазақстан облы-
сының Мамлютка
ауданының
Мамлютка қала-
сында 260 орындық
мемлекеттік тiлде
оқытатын мектеп
және 100 орынға
арналған интернат
салу
23  Оңтүстiк Қазақ-    БҒM     2005-2007    497010
стан облысының
Шымкент қаласының
"Нұрсәт" шағын
ауданында 1200
орындық орта
мектеп салу
24  Алматы қаласының   БҒM     2005-2007    632000
Шаңырақ шағын
ауданында 1000
орынға арналған
мектеп салу
25  Алматы қаласының   БҒM     2005-2007    553000
Таугүл ауданында
1000 орынға
арналған мектеп
салу
26  Астана қаласының   БҒM     2005-2006    900000
Орынбор көшесi
бойынан 1200 орын-
дық орта мектеп
салу
27  Астана қаласының   БҒM     2007         1500000

микрорайонов N 3, 4
города Астаны                МОН        2007       1500000
28  Строительство коррек-
ционной школы-интерната
на 375 мест в городе
Астане                       МОН        2006       1500000
29  Строительство школы на
1200 мест, левый берег,
южнее улицы N 19 города
Астаны                       МОН      2005-2006    1500000
30  Строительство школы на
1200 мест в районе улиц
Челюскинцев-Красной
звезды города Астаны         МОН        2005        999830
31  Строительство средней
школы на 1200 мест в
районе улиц Жанибека-
Иманбаевой города
Астаны                       МОН        2005        950000
32  Строительство средней
школы на 400 мест в
поселке Казгородок
(ул. Литейная) города
Астаны                       МОН        2005        500000
33  Строительство школы на
1200 мест в микрорайоне
"Юго-Восток" города
Астаны                      МОН      2004-2005     721460  512060
34  Строительство школы на
1200 мест в районе
магистральной улицы N 13
города Астаны                МОН      2004-2005     705100  281100
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
|                     Прогноз                           |  после
|-------------------------------------------------------|  2007

N 3, 4 шағын
аудандардың
бірінші тұрғын
ауданында 1200
орындық мектеп
салу, сол
жағалау
28  Астана қаласында   БҒM     2006         1500000
375 орындық
түзету мектеп-
интернатын салу
29  Астана қаласын-    БҒМ     2005-2006    1500000
да 1200 орындық
мектеп салу,
сол жағалау
(N 19 көшенің
оңтүстігіне
қарай)
30  Астана қаласында   БҒМ     2005         999830
1200 орындық
мектеп салу
Челюскиншiлер
- Қызыл жұлдыз
көшесі)
31  Астана қаласында   БҒМ     2005         950000
Жәнiбек-Иманбаева
көшесi ауданында
1200 орындық
мектеп салу
32  Астана қаласында   БҒМ     2005         500000
Казгородок кен-
тiнде 400 орындық
орта мектеп салу
(Литейная көшесі)
33  Астана қаласында   БҒM     2004-2005    721460      512060
"Оңтүстік-Шығыс"
шағын ауданында
1200 орындық
мектеп салу
34  Астана қаласының   БҒM     2004-2005    705100      281100
N 13 магистральды
көшесi ауданында
1200 орындық
мектеп салу
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін

N   |      2005 год   |      2006 год      |      2007 год  |  года
----------------------------------------------------------------------
1  |       7         |        8           |       9        |    10
----------------------------------------------------------------------
1                                                               573200
2                          100000               142930          100670
3                                               100000          150000
4                                                               139320
5                                                               600000
6        150000            270240               249760
7                                                91320
8        150000            250000               217330
9                                               150000          660800
10       100000            178430
11       430000
12       394160
13       100000            250000               190000
14                                                              320000
15       100000            112700
16        66250
17                                                               95850
18       150000            250000               400000
19                         101980               103000          205020
20       184020
21       150000            300000               385870
22                                                              420700
23       125570            286650                84790
24       200000            200000               232000
25       200000            200000               153000
26        36400            863600
27                                             1500000

|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
1                                                   573200
2                     100000         142930         100670
3                                    100000         150000
4                                                   139320
5                                                   600000
6      150000         270240         249760
7                                    91320
8      150000         250000         217330
9                                    150000         660800
10     100000         178430
11     430000
12     394160
13     100000         250000         190000
14                                                  320000
15     100000         112700
16     66250
17                                                  95850
18     150000         250000         400000
19                    101980         103000         205020
20     184020
21     150000         300000         385870
22                                                  420700
23     125570         286650         84790
24     200000         200000         232000
25     200000         200000         153000
26     36400          863600
27                                   1500000

28                        1500000
29        52400           1447600
30       999830
31       950000
32       500000
33       209400
34       424000
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме:   5672030           6311200              4000000         3265560
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Государственная программа реформирования и развития здравоохранения
на 2005-2010 годы
35  Строительство детского
отделения на 70 коек
Акмолинского областного
противотуберкулезного
диспансера Акмолинской
области                      МЗ       2005-2006     226530
36  Строительство корпуса
родильного отделения на
50 коек Акмолинского
областного перинатального
центра в городе Кокшетау
Акмолинской области          МЗ       2008-2009     175230
37  Строительство туберкулез-
ного диспансера на 80
коек в городе Талдыкорган
Алматинской области          МЗ         2009        450000
38  Строительство туберкулез-
ной больницы на 100 коек
в городе Атырау Атырауской
области                      МЗ       2004-2006     919760 150000
39  Строительство радиологи-
ческого центра областного
онкодиспансера в городе
Семипалатинске Восточно-
Казахстанской области        МЗ       2004-2006     889000 100000
40  Строительство центра
лучевой терапии при
онкологическом диспансере
в городе Усть-Каменогорске
Восточно-Казахстанской
области                      МЗ       2005-2009    1457940
41  Строительство туберкулез-
ной больницы на 80 коек в
городе Шу Шуского района
Жамбылской области           МЗ       2007-2008     472260
42  Строительство онкологи-
ческого диспансера в
городе Уральске Западно-
Казахстанской области        МЗ       2005-2009    1325600
43  Строительство туберкулез-
ной больницы на 80 коек в
городе Шахтинск Карагандин-
ской области                 МЗ       2006-2007     584570
44  Строительство туберкулез-
ной больницы на 30 коек в
городе Приозерск Караган-
динской области              МЗ       2005-2006     335600
45  Строительство туберкулез-
ной больницы на 120 коек в
городе Балхаш Карагандин-
ской области                 МЗ       2007-2008     806360
46  Строительство туберкулез-
ной больницы на 30 коек в
городе Каражал Карагандин-
ской области                 МЗ         2008        201590
47  Строительство родильного
дома на 100 коек в городе
Темиртау Карагандинской
области                      МЗ         2009        600000
48  Строительство областного
перинатального центра на
120 коек в городе Караганде
Карагандинской области       МЗ         2009        600000
49  Реконструкция областной
детской больницы на 310
коек в городе Костанае
Костанайской области         МЗ       2004-2005     394690 150000
50  Строительство женской
консультации на 320
посещений в смену в городе
Костанае Костанайской        МЗ       2005-2006     342400
области
51  Строительство детско-
подросткового корпуса при
ГУ "Областной туберкулезный
диспансер" в городе
Костанае Костанайской
области                      МЗ       2007-2008     520000
52  Строительство родильного
дома на 100 коек в городе
Павлодаре Павлодарской
области                      МЗ       2007-2008     842300
53  Строительство поликлиники
в городе Экибастузе
Павлодарской области         МЗ       2005-2007     576690
54  Строительство противо-
туберкулезного диспансера
на 210 коек и 100 посеще-
ний в смену в городе
Павлодаре Павлодарской
области                      МЗ       2008-2009     800000
55  Строительство лечебного
корпуса на 100 коек на
территории областного
туберкулезного диспансера
в городе Петропавловске
Северо-Казахстанской
области                      МЗ       2004-2005     446930 100000
56  Строительство детской
областной больницы на
300 коек с поликлиникой
на 240 посещений в смену
в городе Шымкент Южно-
Казахстанской области        МЗ       2005-2008    2200000
57  Строительство корпуса и
реконструкция городского
онкологического диспан-
сера в городе Астане         МЗ       2005-2006     780000
58  Строительство много-
профильного стационара
на 360 коек (левый берег)
в городе Астане              МЗ       2005-2007    2769000
59  Строительство
амбулаторно-поликлини-
ческого комплекса
(взрослая поликлиника на
350 посещений в смену,
детская поликлиника на
150 посещений, Юго-Восток)
в городе Астане              МЗ       2005-2006     902500
60  Строительство амбулаторно-
поликлинического комплекса
(взрослая поликлиника на
350 посещений в смену,
детская поликлиника на 150
посещений, на левобережье)
в городе Астане              МЗ       2005-2006     902500
______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
______________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
----------------------------------------------------------------------

28                    1500000
29     52400          1447600
30     999830
31     950000
32     500000
33     209400
34     424000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 5672030        6311200        4000000        3265560
__________________________________________________________________
Денсаулық сақтауды реформалаудың және дамытудың
2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы
35  Ақмола облысының   ДСМ     2005-2006    226530
70 төсектік
К. Құрманбаев
атындағы Ақмола
облыстық туберку-
лезге қарсы
диспансерінің ба-
лалар бөлiмшесiн
салу
36  Ақмола облысы      ДСМ     2008-2009    175230
Көкшетау қаласында
Ақмола облыстық
перинаталдық
орталықтың 50
төсектiк перзент-
хана бөлiмi
корпусын салу
37  Алматы облысы      ДСМ     2009         450000
Талдықорған қала-
сында 80 төсектiк
туберкулез дис-
пансерін салу
38  Атырау облысының   ДСМ     2004-2006    919760      150000
Атырау қаласында
100 төсекке
арналған туберку-
лез ауруханасын
салу
39  Шығыс Қазақстан    ДСМ     2004-2006    889000      100000
облысының Семей
қаласында облыстық
онкодиспансердiң
радиологиялық
орталығын салу
40  Шығыс Қазақстан    ДСМ     2005-2009    1457940
облысының Өскемен
қаласындағы
онкологиялық
диспансердiң
жанындағы сәулелi
терапия орталығын
салу
41  Жамбыл облысы Шу   ДСМ     2007-2008    472260
ауданының Шу қала-
сында 80 төсектiк
туберкулез ауру-
ханасын салу
42  Батыс Қазақстан    ДСМ     2005-2009    1325600
облысының Орал
қаласында онколо-
гиялық диспансер
салу
43  Қарағанды облысы-  ДСМ     2006-2007    584570
ның Шахтинск қа-
ласында 80 төсек-
тiк туберкулез
ауруханасын салу
44  Қарағанды облы-    ДСМ     2005-2006    335600
сының Приозерск
қаласында 30
төсектік тубер-
кулез ауруханасын
салу
45  Қарағанды облысы-  ДСМ     2007-2008    806360
ның Балқаш қала-
сында 120 төсек-
тік туберкулез
ауруханасын салу
46  Қарағанды облысы   ДСМ     2008         201590
Қаражал қаласында
30 төсектiк
туберкулез ауру-
ханасын салу
47  Қарағанды облысы   ДСМ     2009         600000
Темiртау қаласын-
да 100 төсектiк
перзентхана салу
48  Қарағанды облысы   ДСМ     2009         600000
Қарағанды қала-
сында 120 төсек-
тiк облыстық
перинаталдық
орталық салу
49  Қостанай облысы-   ДСМ     2004-2005    394690      150000
ның Қостанай қа-
ласында 310 тө-
сектiк облыстық
балалар ауруха-
насын қайта
жаңарту
50  Қостанай облысы-   ДСМ     2005-2006    342400
ның Қостанай
қаласында ауы-
сымда 320 адам
қабылдайтын
әйелдер консуль-
тациясын салу
51  Қостанай облысы-   ДСМ     2007-2008    520000
ның Қостанай
қаласында "Облыс-
тық туберкулез
диспансерi" ММ
жанындағы бала-
лар-жасөспiрiм-
дер корпусын
салу
52  Павлодар облысы-   ДСМ     2007-2008    842300
ның Павлодар
қаласында 100
төсектік пер-
зентхана салу
53  Павлодар облысы    ДСМ     2005-2007    576690
Екiбастұз қала-
сында емхана
салу
54  Павлодар облысы    ДСМ     2008-2009    800000
Павлодар қала-
сында 210 төсек-
тік және ауы-
сымда 100 адам
қабылдайтын
туберкулезге
қарсы диспансер
салу
55  Солтүстiк Қазақ-   ДСМ     2004-2005    446930      100000
стан облысының
Петропавл қала-
сындағы облыстық
туберкулез дис-
пансерiнің аума-
ғында 100 төсек-
тiк емдеу корпу-
сын салу
56  Оңтүстiк Қазақс-   ДСМ     2005-2008    2200000
тан облысының
Шымкент қаласында
300 төсектік 240
адам қабылдайтын
облыстық балалар
ауруханасын салу
57  Астана қаласында   ДСМ     2005-2006    780000
қалалық онколо-
гиялық диспан-
сердің корпусын
салу және қайта
жаңарту
58  Астана қаласында   ДСМ     2005-2007    2769000
360 төсектік көп
бейінді стацио-
нарды салу
(сол жақ жағалау)
59  Астана қаласында   ДСМ     2005-2006    902500
амбулаторлық-
емханалық кешен
(ауысымда 350
адам қабылдайтын
ересектер емха-
насы және ауысым-
да 150 адам қа-
былдайтын Оңтүс-
тiк Шығыс балалар
поликлиникасы)
60  Астана қаласында-  ДСМ     2005-2006    902500
ғы амбулаторлық-
поликлиникалық
кешен (ауысымда
350 адам қабыл-
дайтын ересектер
емханасы және
ауысымда 150 адам
қабылдайтын сол-
түстiк жағалау-
дағы балалар
емханасы)
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      дейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

35       100000            126530
36                                                              175230
37                                                              450000
38       372980            396780
39       390000            399000
40       150000            253560               349770          704610
41                                              100000          372260
42       150000            200000               325000          650600
43                         184360               400210
44       235600            100000
45                                              224770          581590
46                                                              201590
47                                                              600000
48                                                              600000
49       244690
50       150000            192400
51                                              100000          420000
52                                              251700          590600
53       150000            200000               226690

35     100000         126530
36                                                  175230
37                                                  450000
38     372980         396780
39     390000         399000
40     150000         253560         349770         704610
41                                   100000         372260
42     150000         200000         325000         650600
43                    184360         400210
44     235600         100000
45                                   224770         581590
46                                                  201590
47                                                  600000
48                                                  600000
49     244690
50     150000         192400
51                                   100000         420000
52                                   251700         590600
53     150000         200000         226690

326-1 Проведение мероприятий,    МСХ        2005         48338
направленных на
улучшение водоснабжения
качественной водой
населенного пункта
Жанама Акжаикского
района Западно-
Казахстанской области
326-2 Водоснабжение              МСХ        2005         23180
поселка Березине
Казталовского района
Западно-Казахстанской
области
326-3 Водоснабжение              МСХ        2005         22168
поселка Коктерек
Казталовского района
Западно-Казахстанской
области
326-4 Строительство              МСХ        2005         16249
водопровода в селе
Узунколь Жанибекского
района Западно-
Казахстанской области
326-5 Реконструкция водопровода  МСХ      2004-2005      10624     0
в поселке Калининское
Зеленовского района
Западно-Казахстанской
области
326-6 Реконструкция              МСХ      2004-2005       11702    0
водопровода в поселке
Переметное Зеленовского
района Западно-
Казахстанской области
326-7 Реконструкция              МСХ      2004-2005       18685     0
водопровода поселка
Кушум Зеленовского
района Западно-
Казахстанской области
327  Реконструкция систем
водоснабжения и
водоотведения поселка
Молодежный
Карагандинской области      МСХ      2004-2006    193800   50000
328  Реконструкция водо-
проводных сетей села
Карагаш Жанааркинского
района Карагандинской
области                     МСХ      2004-2005     42366   25000
329  Реконструкция водо-
проводных сетей села
Тугускен Жанааркинского
района Карагандинской
области                     МСХ      2004-2005     45419   30620
330  Реконструкция водо-
проводных сетей в
районном центре села
Аксу-Аюлы Шетского
района Карагандинской
области                     МСХ      2005-2006     172650
331  Водозаборные скважины
и водопроводные сети
села Батпак Осакаров-
ского района
Карагандинской области      МСХ        2005        41841
332  Реконструкция водо-
проводных сетей в селе
Коянды Каркаралинского
района Карагандинской
области                     МСХ        2005        32730
333  Реконструкция водо-
проводных сетей в селе
Кызыл-Ту Каркаралинского
района Карагандинской
области                     МСХ      2005-2006     30750
334  Реконструкция водо-
провода города
Каркаралинска, 3 очередь
(резервуар)
Карагандинская область      МСХ        2005        17598
335  Реконструкция Желкуар-
ского водовода
Житикаринского района
Костанайской области        МСХ      2004-2006     523801  120000
336  Реконструкция Ишимского
группового водопровода
Костанайской области        МСХ      2005-2007     500000
337  Реконструкция разводя-
щих сетей водопровода
поселка Амангельды
Амангельдинского района
Костанайской области        МСХ        2005         72500
338  Реконструкция системы
водоснабжения в поселке
Жанакорган Жанакорган-
ского района Кызылордин-
ской области                МСХ      2004-2005     152700  100000
339  Реконструкция системы
водоснабжения в поселке
Теренозек Сырдаринского
района                      МСХ      2005-2006     161657
Кызылординской области
340  Реконструкция и расши-
рение систем водоснабже-
ния и водоотведения
в поселке Тасбогет          МСХ      2005-2007     595073
Кызылординской области
341  Расширение водопровода
в райцентре Жалагаш
Жалагашского района
Кызылординской области.
Головное водозаборное
сооружение (2 этап)         МСХ        2005        114700
342  Строительство подзем-
ного водовода протяжен-

326-1 Батыс            АШМ     2005         48338
Қазақстан
облысы
Ақжайық
ауданының
Жанама елдi
мекенiн сапалы
сумен
жабдықтауды
жақсартуға
бағытталған
iс-шаралар
жүргiзу
326-2 Батыс           АШМ       2005         23180
Қазақстан
облысы
Казталовка
ауданының
Березино
кентiн сумен
жабдықтау
326-3 Батыс           АШМ       2005         22168
Қазақстан
облысы
Казталовка
ауданының
Көктерек
кентiн сумен
жабдықтау
326-4 Батыс           АШМ       2005         16249
Қазақстан
облысы Жәнiбек
ауданының
Ұзынкөл
ауылында су
құбырын салу
326-5 Батыс           АШМ       2004-        10624       0
Қазақстан                2005
облысы Зеленов
ауданының
Калининское
кентiнде су
ұбырын қайта
жаңарту
326-5 Батыс           АШМ       2004-        11702       0
Қазақстан                2005
облысы Зеленов
ауданының
Переметное
кентiнде су
құбырын қайта
жаңарту
326-7 Батыс          АШМ       2004-        18685        0
Қазақстан                2005
облысы Зеленов
ауданының
Көшiм кентiнде
су құбырын
қайта жаңарту
327 Қарағанды облы-    АШМ     2004-2006    193800      50000
сының Молодежный
кентi сумен
жабдықтау және
су бұру жүйеле-
рін қайта жаңарту
328 Қарағанды облы-    АШМ     2004-2005    42366       25000
сының Жаңаарқа
ауданы Қараағаш
ауылының су құ-
быры желiлерiн
қайта жаңарту
329 Қарағанды облы-    АШМ     2004-2005    45419       30620
сының Жаңаарқа
ауданы Тоғысқан
ауылының су
құбыры желiлерiн
қайта жаңарту
330 Қарағанды облы-    АШМ     2005-2006    172650
сының Шет ауданы
Ақсу-Аюлы ауылы-
ның аудан орта-
лығында су құбыры
желiлерiн қайта
жаңарту
331 Қарағанды облысы   АШМ     2005         41841
Осакаров ауданы
Батпақ селосында
бас тоған ұңғыма-
лары мен су
құбырлар желiлерi
332 Қарағанды облысы-  АШМ     2005         32730
ның Қарқаралы
ауданы Қоянды
селосында су
құбыры желiлерiн
қайта жаңарту
333 Қарағанды облы-    АШМ     2005-2006    30750
сының Қарқаралы
ауданы Қызыл-Ту
селосында су
құбыры желiлерiн
қайта жаңарту
334 Қарағанды облы-    АШМ     2005         17598
сының Қарқаралы
қаласының су
құбырын қайта
жаңарту, 3-кезек
(резервуар)
335 Қостанай облысы    АШМ     2004-2006    523801      120000
Жiтiқара ауда-
нының Желқуар су
тартқышын қайта
жаңарту
336 Қостанай облысы    АШМ     2005-2007    500000
Ecіл топты су
құбырын қайта
жаңарту
337 Қостанай облысы    АШМ     2005         72500
Амангелдi ауданы
Амангелдi кенті
су құбырының
таратушы желі-
сiн қайта жаңарту
338 Қызылорда облысы    АШМ     2004-2005   152700      100000
Жаңақорған ауда-
нының Жаңақорған
кентiнде сумен
жабдықтау жүйе-
лерiн қайта
жаңарту
339 Қызылорда облысы    АШМ     2005-2006   161657
Сырдария ауданы-
ның Тереңөзек
кентiнде сумен
жабдықтау
жүйелерiн қайта
жаңарту
340 Қызылорда облысы-   АШМ     2005-2007   595073
ның Tаcбөгет
кентiнде сумен
жабдықтау және
су тарту жүйе-
лерiн қайта
жаңарту және
кеңейту
341 Қызылорда облысы    АШМ     2005         114700
Жалағаш ауданы-
ның Жалағаш а/о
су құбырын
кеңейту. Бас
сусорғыш құры-
лысы (2 кезең)
342 Маңғыстау облысы    АШМ     2005         73192
Қарақиян ауданы-
ның Жетiбай
кентiнде ұзын-

ностью 9,5 км в поселке
Жетибай Каракиянского
района Мангистауской
области                     МСХ        2005         73192
343  Реконструкция разводя-
щей сети и сооружений
в селе Иртышск Иртыш-
ского района                МСХ      2004-2005     150002   69050
Павлодарской области
344  Реконструкция разводя-
щей сети водопровода и
сооружений в селе
Успенка Успенского
района                      МСХ      2004-2005     155700   70000
Павлодарской области
345  II очередь локальной
системы организации
водоснабжения населен-
ных пунктов в
Павлодарской области,
города Аксу (сельская
зона), село Акжол,
водоснабжение с             МСХ        2005         10164
комплексным блок-
модулем
346  Реконструкция и рас-
ширение водопроводных
сетей в селе Кашир
Качирского района
Павлодарской области
(II-я очередь)              МСХ      2005-2006     349314
347  Локальная система
строительства водо-
снабжения поселка
Ленинский площадки
N 1, N 2, N 3 город
Павлодар (сельская
зона).                      МСХ      2004-2005      57700   39690
Пункты водоснабжения
348  Локальная система
строительства водо-
снабжения села Мойылды
город Павлодар
(сельская зона).
Пункты водоснабжения        МСХ      2004-2005      16000    7920
349  Реконструкция водо-
вода в селе Песчаное
Павлодарской области        МСХ      2005-2007     293913
350  Водоснабжение
сельских населенных
пунктов Уалихановского
и Акжарского районов
(П-я очередь) Северо-
Казахстанской области       МСХ      2004-2007     458624   19000
351  Строительство кустовых
скважинных водозаборов
в Жамбылском районе
(II-я очередь)              МСХ      2004-2007     388930   16400
Северо-Казахстанской
области
352  Водоснабжение села
Абай и близлежащих
аулов Сарыагашского
района Южно-                МСХ      2004-2005     233847  110000
Казахстанской области
353  Водоснабжение села
Жибек жолы Сайрамского
района Южно-
Казахстанской области       МСХ      2005-2006     141200
354  Реконструкция водо-
снабжения села Торткуль
Ордабасинского района
Южно-Казахстанской          МСХ      2005-2006      80298
области
355  Водоснабжение населен-
ного пункта Шаульдер
Отырарского района
Южно-Казахстанской          МСХ        2005         44893
области
356  Строительство водо-
проводов населенных
пунктов Арыс, Шойманов,
Темир, Когам, Кокмардан,
Кызыл-Ту. Поселок Темир
Южно-                       МСХ      2005-2006      76465
Казахстанской области
357  Строительство водо-
проводов населенных
пунктов Арыс, Шойманов,
Темир, Когам, Кокмардан,
Кызыл-Ту.                   МСХ      2005-2006      59642
Поселок Кокмардан Южно-
Казахстанской области
358  Строительство водопро-
водов населенных пунктов
Арыс, Шойманов, Темир,
Когам, Кокмардан,           МСХ        2005         30296
Кызыл-Ту. Поселок Арыс
Южно-Казахстанской
области
359  Строительство водопро-
водов населенных пунктов
Арыс, Шойманов, Темир,
Когам, Кокмардан,
Кызыл-Ту.
Поселок Кызыл-Ту Южно-
Казахстанской области       МСХ        2005         12100
360  Строительство водопро-
водов населенных пунктов
Арыс, Шойманов, Темир,
Когам, Кокмардан,
Кызыл-Ту. Поселок
Шойманов                    МСХ        2005         25700
361  Строительство водопро-
водов населенных пунктов
Арыс, Шойманов, Темир,
Когам, Кокмардан,
Кызыл-Ту. Поселок Когам
Южно-Казахстанской
области                     МСХ        2005         24125
362  Водоснабжение населен-
ного пункта Аметбек
Отырарского района
Южно-Казахстанской
области                     МСХ        2005         25626
_____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
|                Прогноз                      |  после
|---------------------------------------------|  2007 года

дығы 9,5 км жер
асты сутартқышын
салу
343 Павлодар облысы     АШМ     2004-2005   150002      69050
Ертiс ауданынан
Ертiс ауылында
таратушы желi
мен құрылыстарды
қайта жаңарту
344 Павлодар облысы     АШМ     2004-2005   155700      70000
Успенск ауданының
Успенка ауылында
су құбырының
таратушы желiсi
мен құрылыстарын
қайта жаңарту
345 Павлодар облысын-  АШМ     2005         10164
дағы елдi мекен-
дердi сумен жаб-
дықтауды ұйымдас-
тырудың жергi-
ліктi жүйесiнiң
ІІ кезегі. Ақсу
селосы (селолық
аймақ), Ақжол
селосы КБМ-мен
сумен жабдықтау
346 Павлодар облысы    АШМ     2005-2006    349314
Қашыр ауданының
Қашыр ауылында
су құбыры желi-
лерiн қайта
жаңарту және
кеңейту (ІІ
кезек)
347 Ленинский кентiн   АШМ     2004-2005   57700       39690
сумен жабдықтау
құрылысының
жергілiкті жүйесi
N 1, N 2, N 3
алаңдар Павлодар
қаласы (селолық
аймақ). Сумен
жабдықтау
пункттерi
348 Мойылды селосын    АШМ     2004-2005    16000      7920
сумен жабдықтау
құрылысының
жергiліктi жүйесi
Павлодар қаласы
(селолық аймақ).
Сумен жабдықтау
пункттерi
349 Павлодар облысы    АШМ     2005-2007    293913
Песчаное село-
сында су тарат-
қышын қайта
жаңарту
350 Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2004-2007    458624      19000
стан облысы
Уәлиханов және
Ақжар ауданда-
рынын ауылдық
елдi мекендерiн
сумен жабдықтау
(II кезек)
351 Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2004-2007    388930      16400
стан облысының
Жамбыл ауданында
шоғырланған
ұңғыма сутарт-
қыштарын салу
352 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2004-2005    233847      110000
стан облысы
Сарыағаш ауда-
нының Абай
ауылын және
жақын орналас-
қан ауылдарын
сумен жабдықтау
353 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005-2006    141200
стан облысы
Сайрам ауданының
Жiбек жолы ауылын
сумен қамту
354 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005-2006     80298
стан облысы
Ордабасы ауда-
нының Төрткүл
ауылын сумен
жабдықтауды
қайта жаңарту
355 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005         44893
стан облысы
Отырар ауданы
Шәуілдiр елдi
мекенiн сумен
қамту
356 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005-2006    76465
стан облысы
Арыс, Шойманов,
Темiр, Коғам,
Көкмардан,
Қызыл-Ту
елдi мекен-
дерiнiң су
құбырларын
салу. Темiр
кентi
357 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005-2006    59642
стан облысы Арыс,
Шойманов, Темiр,
Қоғам, Көкмардан,
Қызыл-Ту елдi
мекендерiнiң су
құбырларын салу.
Көкмардан кентi
358 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005         30296
стан облысы Арыс,
Шойманов, Темiр,
Қоғам, Көкмардан,
Қызыл-Ту елдi
мекендерiнiң су
құбырларын салу.
Арыс кентi.
359 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005         12100
стан облысы Арыс,
Шойманов, Темiр,
Қоғам, Көкмардан,
Қызыл-Ту елдi
мекендерiнiң су
құбырларын салу.
Қызыл-Ту
360 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005         25700
стан облысы Арыс,
Шойманов, Темiр,
Қоғам Көкмардан,
Қызыл-Ту елдi
мекендерiнiң су
құбырларын салу.
Шойманов кентi
361 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005         24125
стан облысы Арыс,
Шойманов, Темiр,
Қоғам, Көкмардан,
Қызыл-Tу елдi
мекендерiнiң су
құбырларын салу.
Қоғам кентi.
362 Оңтүстiк Қазақ-    АШМ     2005         25626
стан облысы
Отырар ауданы
Әметпек елдi
мекенiн сумен
қамту
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      дейін

N   | 2005 год   |   2006 год    |      2007 год  |
---------------------------------------------------------------------
1  |     7      |      8        |       9        |      10
---------------------------------------------------------------------
61       200300
62       182750
63                          50000               300000         116200
64       155000
65        52080            125140
66                                                             312600
67                                                             130250
68                                                             142720
69       100000             69340
70        95370
71       262460             77625
72       138420
73        54160
74       100000            148430
75       200000            140210
76                          64875                77625
77                         102600
78                         102600
79                                               24975          77625
80                                                             142500
81                                                             102600
82                                                             228000
83                                                             228000
84       202590
85       215290
86                         200000               264400
87       100000            380080
88                                              100000         209600
89                                              100000         209600
90                         309600
91                                              100000          93500
92                                              100000          93500
93                                              100000          39320
94                                               50000          89320
95                                                             139320
96                                                             139320
97                                                             309600
98       129580
99        77600
100      100000             76530
101      118600
102                         53150                77600
103                        130750
104                                              72700
105                                              94140
106                                                             94140
107                                              94140
108                                              94140
109                                              94140

|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
61     200300
62     182750
63                    50000          300000         116200
64     155000
65     52080          125140
66                                                  312600
67                                                  130250
68                                                  142720
69     100000         69340
70     95370
71     262460         77625
72     138420
73     54160
74     100000        148430
75     200000        140210
76                   64875           77625
77                   102600
78                   102600
79                                   24975          77625
80                                                  142500
81                                                  102600
82                                                  228000
83                                                  228000
84     202592
85     215290
86                    200000         264400
87     100000         380080
88                                   100000         209600
89                                   100000         209600
90                    309600
91                                   100000         93500
92                                   100000         93500
93                                   100000         39320
94                                   50000          89320
95                                                  139320
96                                                  139320
97                                                  309600
98     129580
99     77600
100    100000         76530
101    118600
102                   53150          77600
103                   130750
104                                  72700
105                                  94140
106                                                 94140
107                                  94140
108                                  94140
109                                  94140

363     6300000           6300000              6300000
364    42000000          42000000             42000000
_____________________________________________________________________
Итого: 48300000          48300000             48300000
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
---------------------------------------------------------------------
Государственная программа социально-экономического
развития города Астаны на период до 2005 года
"Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"
365  Строительство 1 очереди
водно-зеленого бульвара
нового административного
центра в городе Астане      МИТ      2001-2005    4026922 3760990
366  Строительство главной
площади в городе Астане     МИТ      2003-2006    8830326 5730000
367  Инженерная защита от
подтопления, дренаж,
понижение уровня грунто-
вых вод левобережной
территории застройки в
городе Астане               МИТ      2002-2008   10974980  900880
368  Реконструкция русла
реки Ишим в городе
Астане                      МИТ      2002-2007    5602178 2133000
369  Ликвидация накопителя
сточных вод Талдыколь
с рекультивацией (1 и
2 очереди) в городе
Астане                      МИТ      2002-2006    8190100 1619530
370  Благоустройство реки
Ак-Булак на участке от
проспекта Абылай-хана
до железной дороги в
городе Астане               МИТ      2004-2005     986181  700000
371  Строительство инженер-
ных сетей и дорог к
проектируемым и строя-
щимся жилым комплексам
в городе Астане             МИТ      2004-2007    7547482  980110
372  Зона кратковременного
отдыха для жителей
города Астаны на водо-
хранилище реки Коянды       МКИС     2005-2007    2229600
373  Развитие системы ливне-
вой канализации             МИТ      2005-2010   19468350
374  Строительство парка на
набережной реки Ак-Булак
в городе Астане             МИТ        2005        500000
375  Водоснабжение и водо-
отведение г. Астаны         МИТ      2004-2008   35886000  3482649
376  Строительство парка по
улице Сары-Арка в
районе административного
здания ЗАО НК
"Казмунайгаз" в городе
Астане                      МИТ        2005        400000
377  Строительство здания
цирка на 2000 мест в
городе Астане               МК       2001-2005    5279035  4246700
378  Комплекс объектов
развлечений "Думан" в
городе Астане               МК       2000-2005    8558834  7585650
379  Президентский парк в
городе Астане               МИТ      2005-2008    7602000
380  Строительство магист-
ральной автодороги в
городе Астане с авто-
дорожным мостом через
реку Ишим                   МТК      2002-2005   10222606  7417600
381  Строительство авто-
дорожного моста через
реку Ак-Булак на
продолжении проспекта
Абая в городе Астане        МТК        2005        340892
382  Реконструкция проспекта
Абая от реки Ак-Булак
до микрорайона Юго-Восток
в городе Астане             МТК      2004-2005    1291002  700000
383  Строительство автомо-
бильных дорог в новом
административном центре
в городе Астане             МТК      2004-2008    6138460 1261450
384  Реконструкция проспекта
Богенбая от улицы
Пушкина до улицы
Валиханова в городе
Астане                      МТК        2005       1068305 147510
385  Расширение и рекон-
струкция ТЭЦ-2, тепло-
вых сетей и энергосете-
вых объектов города
Астаны                      МЭМР     2003-2007   22477880 5902280
386  Строительство ПС "Новая"
на левобережной части
города Астаны               МЭМР     2006-2007    1096500
_____________________________________________________________________
Итого по программе:                                       5432640
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы
_____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
---------------------------------------------------------------------

363    6300000        6300000        6300000
364    42000000       42000000       42000000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 48300000       48300000       48300000
__________________________________________________________________
"Астананың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының мемлекеттiк бағдарламасы
365 Астана қаласында   ИСМ     2001-2005    4026922     3760990
жаңа әкiмшілiк
орталығының су-
жасыл бульварының
1-кезегiн салу
366 Астана қаласында   ИСМ     2003-2006    8830326     5730000
бас алаң салу
367 Астана қаласының   ИСМ     2002-2008    10974980    900880
сол жағалау аума-
ғының құрылысын
топырақтық сулар-
дың басуынан
инженерлiк қор-
ғау, дренаж, ыза
судың деңгейiн
төмендету
368 Астана қаласында   ИСМ     2002-2007    5602178     2133000
Есiл өзенiнiң
арнасын қайта
жаңарту
369 Астана қаласында   ИСМ     2002-2006    8190100     1619530
Талдыкөл сарқынды
су жинақтаушысын
қалпына келтi-
румен жою (1 және
2 кезектерi)
370 Астана қаласында   ИСМ     2004-2005    986181      700000
Абылайхан даңғы-
лынан бастап
темiр жолға
дейiнгi учаске-
дегі "Aқ бұлақ"
өзенiн көркейту
371 Астана қаласында   ИСМ     2004-2007    7547482     980110
жобаланатын және
салынып жатқан
тұрғын үй кешен-
дерiнiң инженер-
лiк желілерiн
және жолдарын
салу
372 Астана қаласының   ИСМ     2005-2007    2229600
тұрғындарына
арналған Қоянды
өзенiндегi су
қоймасы бойын-
дағы демалу
аймағы
373 Нөсер кәрiзi       ИСМ     2005-2010    19468350
жүйесiн дамыту
374 Астана қаласында   ИСМ     2005         500000
Ақ Бұлақ өзенi-
нiң жағалауында
парк салу
375 Астана қаласын     ИСМ     2004-2008    35886000    3482649
сумен жабдықтау
және оған су
тарту (JBIC)
376 Астана қаласында   ИСМ     2005         400000
Сары-Арқа көшесi
бойында парк салу
377 Астана қаласында   АқМ     2001-2005    5279035     4246700
2000 орындық цирк
ғимаратын салу
378 Астана қаласында   АқМ     2000-2005    8558834     7585650
"Думан" ойын-
сауық объектiлерi
кешенi
379 Астана қаласында   АқМ     2005-2008    7602000
Президент паркі
380 Астана қаласында   ККМ     2002-2005    10222606    7417600
Есiл өзенi арқылы
автожол көпiрi
бар магистральды
автожол салу
381 Абай даңғылының    ККМ     2005         3400892
жалғасуында Ақ-
Бұлақ өзені
арқылы автожол
көпiрiн салу
382 Астана қаласындағы  ККМ     2004-2005    1291002     700000
Абай даңғылын
Ақ-Бұлақ өзенінен
"Оңтүстік-Шығыс"
шағын ауданына
дейін қайта жаңарту
383 Астана қаласында   ККМ     2004-2008    6138460     1261450
және әкімшiлік
орталығында
автомобиль
жолдарын салу
384 Астана қаласында   ККМ     2005         1068305     147510
Бөгенбай даң-
ғылын Пушкин
көшесiнен бастап
Уәлиханов көше-
сiне дейiн қайта
жаңарту
385 Астана қаласының   ЭМРМ    2003-2007    22477880    5902280
ЖЭО-2, жылу
желілерi мен
энергожелi
объектiлерiн
кеңейту және
қайта жаңарту
386 Астана қаласының   ЭМРМ    2006-2007    1096500
сол жағалау
бөлiгiнде "Жаңа"
шағын станциясын
салу
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:                                      5432640
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

365      265932
366     2400300             700000
367       57000             1000000            4000000       5017100
368      564778             1000000            1904400
369     6520000               50570
370      286181
371     1767372             2500000            2300000
372      200315              458800            1570485
373      914228             6624700            5460000       6469422
374      500000
375     2890790             7035500            8483800      13993261
376      400000
377     1032335
378      973134
379     1050000             2276000            2276000       2000000

365    265932
366    2400300        700000
367    57000          1000000        4000000        5017100
368    564778         1000000        1904400
369    6520000        50570
370    286181
371    1767372        2500000        2300000
372    200315         458800         1570485
373    914228         6624700        5460000        6469422
374    500000
375    2890790        7035500        8483800        13993261
376    400000
377    1032335
378    973134
379    1050000         2276000        2276000        2000000

380     2805006
381      340892
382      591002
383      653400             1500000            2000000        723610
384      866600               54195
385     5664000             5957700            4923900
386       44200              500000             552300
____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме: 30787465            28957465           33470885       28203393
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
--------------------------------------------------------------------
Государственная программа развития города Алматы
на 2003-2010 годы
387  Строительство инженерных
сетей и дорог к проекти-
руемым и строящимся жилым
комплексам в городе
Алматы                      МИТ        2005       2000000
388  Строительство и рекон-
струкция водопроводных,
канализационных
сетей и сооружений в
районах массовой инди-
видуальной застройки
города Алматы               МИТ      2003-2005     650300 450300
389  Строительство транспорт-
ной развязки на пересече-
нии улиц Саина-проспект
Райымбека в городе
Алматы                      МТК      2001-2005    6200394 4929600
390  Строительство автомобиль-
ных дорог в микрорайонах
малой застройки города
Алматы                      МТК      2003-2005     826230  526230
391  Строительство первой
очереди метрополитена в
городе Алматы               МТК      1988-2010  101286000  1809000
392  Сейсмоусиление объектов
образования и здраво-
охранения                   МОН,                           1000000
МЗ
392-1 Обеспечение                МЧС      2005        500000
противолавинной и
противооползневой
безопасности
_______________________________________________________________________
ИТОГО по программе:                                        8715130
_______________________________________________________________________
продолжение таблицы
_______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
-----------------------------------------------------------------------
387     2000000
388      200000
389      585310            685484
390      300000
391     5268000          18000000             18000000        58209000
392     1000000
392-1   500000
______________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме: 9853310          18685484             18000000        58209000
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |   6
----------------------------------------------------------------------
Отраслевая программа "Питьевые воды"
393  Реконструкция сетей
водоснабжения города
Макинска Буландынского
района Акмолинской
области                     МСХ      2004-2005     105397   70000
394  Реконструкция водовода
и сетей города
Державинска Жаркаинского
района Акмолинской
области (II-очередь)        МСХ        2005        207940
395  Реконструкция Нуринского
группового водопровода
(II-я очередь)
Акмолинской области         МСХ      2003-2006     407500   68500
395-1 Реконструкция              МСХ      2005-2006     167062
магистрального напорного
водовода районного
центра в городе Алге
и близлежащих сельских
населенных пунктов
Алгинского района
Актюбинской области
396  Реконструкция группово-
го водопровода Кульсары-
Тургузба-Шокпартугай-
Аккизтогай Атырауской
области                     МСХ      2004-2005     244647  100000
397  Водоснабжение города
Риддер Восточно-
Казахстанской области
из подземного источника     МСХ      2003-2004     286270  286270
398  Строительство второй
нитки водовода Токрау-
Балхаш от площадки ГНС
до площадки резервуаров
на отметке 425
Карагандинской области      МСХ      2004-2007    1446060
399  Реконструкция городских
водопроводных сетей
города Приозерска
Карагандинской области      МСХ      2005-2007     361676
400  Реконструкция и оптими-
зация водопроводных
систем населенных пунктов
Абайского района
Карагандинской области
(Абай, Карабас)
II очередь                 МСХ        2005        189071
400-1 Реконструкция              МСХ    2005-2007       319855
водопроводных сетей
города Каражал
Карагандинской области
401  Реконструкция Ащи-
Тастинского магистрального
водовода Костанайской
области                     МСХ      2004-2006     754188  80000
402  Водовод в поселке Тайынша
(I-й и II-й этап поселка
Киялы - поселка
Чермошнянка - поселка
Тайынша) в Северо-
Казахстанской области       МСХ          2005      462297
403  Водоснабжение города
Туркестан Южно-             МСХ      2005-2006     644087
Казахстанской области

380    2805006
381    340892
382    591002
383    653400         1500000        2000000        723610
384    866600         54195
385    5664000        5957700        4923900
386    44200          500000         552300
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 30787465       28957465       33470885       28203393
__________________________________________________________________
Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға
арналған мемлекеттік бағдарламасы
387 Жобаланатын жаңа   ИСМ     2005         2000000
салынып жатқан
тұрғын үй кешен-
дерiнiң инженер-
лiк желілерiн
және жолдарын
салу
388 Алматы қаласын-    АШМ     2003-2005    650300      450300
дағы жаппай жеке
құрылыстар жүрiп
жеткен аудандарда
су құбырлары,
кәрiз желiлерi
мен құрылыстарын
салу және қайта
жаңарту
389 Алматы қаласында   ККМ     2001-2005    6200394     4929600
Саин көшесi мен
Райымбек даңғылы-
ның қиылысында
көлiк айрығын
салу
390 Алматы қаласын-    ККМ     2003-2005    826230      526230
дағы шағын құры-
лысты шағын
аудандарда авто-
мобиль жолдарын
салу
391 Алматы қаласында   ККМ     1988-2010    101286000   1809000
метрополитеннiң
бiрiншi кезегiн
салу
392 Бiлiм беру және    БҒМ,                             1000000
денсаулық сақтау   ДСМ
объектiлерiн
сейсмокүшейту
392-1 Көшкiнге қарсы   ТЖМ     2005          500000
және тау
көшкiнiне қарсы
қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:                                      8715130
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________
387    2000000
388    200000
389    585310         685484
390    300000
391    5268000        18000000       18000000       58209000
392    1000000
392-1  500000
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 9853310        18685484       18000000       58209000
__________________________________________________________________
"Ауыз су" салалық бағдарламасы
393 Ақмола облысы      АШМ     2004-2005    105397      70000
Бұланды ауданының
Макинка қаласында
сумен жабдықтау
желiлерiн қайта
жаңарту
394 Ақмола облысы      АШМ     2005         207940
Жарқайың ауда-
нының Державинск
қаласында
тарату желiлерiн
қайта жаңарту
395 Ақмола облысының   АШМ     2003-2006    407500      68500
Нұра топты су
құбырын қайта
жаңарту (ІІ кезегі)
395-1 Ақтөбе         АШМ       2005 -       167062
облысының                 2006
Алға
қаласындағы
аудан
орталығының
және Алға
ауданына
жақын
орналасқан
ауылдық елдi
мекендердiң
магистральды
тегеурiндi
сутартқышын
қайта жаңарту
396 Атырау облысының   АШМ     2004-2005    244647      100000
Құлсары-Тұрғызба
-Шоқпартоғай-
Аққызтағай
топты су құбырын
қайта жаңарту
397 Шығыс Қазақстан    АШМ     2003-2004    286270      286270
облысының Риддер
қаласын жер асты
көзiнен сумен
жабдықтау
398 Қарағанды облысы   АШМ     2004-2007    1446060
"Тоқырауын
Балқаш" су аққы-
сының екiншi
бөлiгін БСС
алаңынан 425-
белгідегі резер-
вуарлар алаңына
дейін салу
399 Қарағанды облысы   АШМ     2005-2007    361676
Приозерск
қаласының су
құбыры желiлерiн
қайта жаңарту
400 Қарағанды облысы   АШМ     2005         189071
Абай ауданы елдi
мекендерiнiң су
құбыры желілерін
қайта жаңарту
және оңтайландыру
(Абай, Қарабас)
II кезек
400-1 Қарағанды       MCX      2005-        319855
облысы                    2007
Қаражал
қаласының су
құбыры
желiлерiн
қайта жаңарту
401 Қостанай облысы    АШМ     2004-2006    754188      80000
Ащы-Тасты магис-
тральды су тарат-
қышын қайта
жаңарту
402 Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2005         462297
стан облысы
Тайынша кентiн-
дегі су таратқыш
(I және ІІ кезең
Қиялы кенті -
Черномошнянка
кентi - Тайынша
кентi)
403 Солтүстiк Қазақ-   АШМ     2005-2006    644087
стан облысының
Tүpкістан қаласын
сумен жабдықтау

393       35397
394       80000             127940
395      119000             220000
395-1     31481             135581
396      144647
397      0
398                         600000              610840        235220
399       83700             150000              127976
400      189071
400-1     46250             150000              123605
401      150000             524188
402      462297             0                   0
403      100000             544087
403-1
____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме: 1516873            2451796               862421
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
--------------------------------------------------------------------
Программа "Охрана окружающей среды на 2005-2007 годы"
404  Проведение технического
перевооружения на
очистных сооружениях
канализации города
Петропавловска с произ-
водством пусконаладочных
работ                       МООС       2005         51374
405  Реконструкция напорного
коллектора от реки Ишим
до канализационных
очистных сооружений
города Петропавловска
Северо-Казахстанской
области                     МООС       2005        101252
406  Сбор и транспортировка
ливневых стоков северной
части города Петропавлов-
ска в МК-5                  МООС       2005        182515
407  Очистные сооружения
дождевой канализации в
города Петропавловске       МООС       2005        518216
____________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
____________________________________________________________________
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |   10
--------------------------------------------------------------------

393    35397
394    80000          127940
395    119000         220000
395-1  31481          135581
396    144647
397    0
398                   600000         610840         235220
399    83700          150000         127976
400    189071
400-1  46250          150000         123605
401    150000         524188
402    462297         0              0
403    100000         544087
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 1516873        2451796        862421
__________________________________________________________________
"Қоршаған ортаны қорғаудың 2005-2007 жылдарға
арналған" бағдарламасы
404 Iске қосу-жөндеу   ҚОҚМ    2005         51374
жұмыстарын
жүргізе отырып,
Петропавл қаласы
кәрiзiнiң тазарту
құрылыстарында
техникалық қайта
жарақтандыруды
жүргiзу
405 Солтүстiк Қазақ-   ҚОҚМ    2005         101252
стан облысы
Петропавл қаласы-
ның Есiл өзенінің
кәрiздiк тазарту
құрылыстарына
дейiн итергіш
коллекторын қайта
жаңарту
406 5-МА Петропавл     ҚОҚМ    2005         182515
қаласының солтүс-
тiк белiгiндегі
жауын ағындыла-
рын жинау және
тасымалдау
407 Петропавл қала-    ҚОҚМ    2005         518216
сындағы жауын
кәрiзiнiң тазарту
құрылыстары
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

404       51374
405      101252
406      182515
407      518216
____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме:   853357
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
--------------------------------------------------------------------
Программа развития малых городов на 2004-2006 годы
408  Реконструкция водовода
и сетей водоснабжения
в городе Державинске
Жаркаинского района
Акмолинской области         МЭБП     2004-2006      75000 15000
409  Реконструкция водо-
проводных сетей в городе
Степняк Енбекшильдер-
ского района                МЭБП     2004-2006      75000 15000
Акмолинской области
(1 - этап)
410  Реконструкция тепло-
трассы нижней части
города Алги Актюбинской
области                     МЭБП       2005         15000
411  Строительство автоном-
ных котельных для
обеспечения теплом
многоэтажных жилых домов    МЭБП       2006         30000
города Алги Актюбинской
области
412  Реконструкция тепло-
трассы протяженностью
1,9 км в городе Шалкар
Актюбинской области         МЭБП       2005          5400
413  Реконструкция 4 котель-
ных бюджетных организа-
ций города с установкой
новых котлов автономных
систем отопления в
городе Шалкар               МЭБП       2005         18100
Актюбинской области
414  Установка котлов авто-
номных систем отопления
для обеспечения теплом
бюджетных организаций и
многоэтажных жилых домов    МЭБП       2006         30000
города Шалкара
Актюбинской области
415  Реконструкция и оптими-
зация водопроводных сетей
города Абая
Карагандинской области      МЭБП     2004-2006      75000  15000
416  Реконструкция системы
теплоснабжения города
Каркаралинска
Карагандинской области      МЭБП      2004-2006     75000  15000
417  Реконструкция разводящих
сетей водопровода с
учетом оптимизации
города Аркалыка             МЭБП      2004-2006     75000  15000
Костанайской области
418  Реконструкция тепловых
сетей с учетом оптимиза-
ции города Житикара
Костанайской области        МЭБП     2004-2006      75000  15000
419  Реконструкция головного
резервуара для хранения
питьевой воды, рекон-
струкция и расширение
внутриквартальных
водопроводных сетей,
реконструкция и расшире-
ние наружных сетей          МЭБП     2004-2006      75000  15000
канализации, тепло-
снабжения городе Аральска
Кызылординской области
420  Магистральный водовод

404    51374
405    101252
406    182515
407    518216
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 853357
__________________________________________________________________
Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасы
408 Ақмола облысы      ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
Жарқайың ауданы
Державинск қ.
су аққысы мен
сумен жабдықтау
желiсiн қайта
жаңарту
409 Ақмола облысы      ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
Еңбекші ауданы
Степняк қ. су
құбыры желiлерiн
қайта жаңарту
(1-кезең)
410 Ақтөбе облысы      ЭБЖМ    2005         15000
Алға қаласында
төменгi жағындағы
жылу трассасын
қайта жаңарту
411 Ақтөбе облысы      ЭБЖМ    2006         30000
Алға қ. көп
қабатты тұрғын
үйлерiн жылумен
қамтамасыз ету
үшiн автономдық
қазандық салу
412 Ақтөбе облысы      ЭБЖМ    2005         5400
Шалқар қ. ұзын-
дығы 1,9 шақырым
жылу трассасын
қайта жаңарту
413 Ақтөбе облысы      ЭБЖМ    2005         18100
Шалқар қ. авто-
номды жылу
жүйесiнiң
жаңа қазандық-
тарын орнатып
қаланың бюджет-
тiк ұйымдарының
4 қазандығын
қайта жаңарту
414 Ақтөбе облысы      ЭБЖМ    2006         30000
Шалқар қаласының
бюджеттiк ұйым-
дары мен көп
қабатты тұрғын
үйлерiн жылумен
қамтамасыз ету
үшiн автономды
жылу жүйесiнiң
қазандықтарын
орнату
415 Қарағанды облысы   ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
Абай қаласының
су құбыры желiле-
рiн қайта жаңарту
және оңтайландыру
416 Қарағанды облысы   ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
Қарқаралы қала-
сының жылумен
жабдықтау жүйесiн
қайта жаңарту
417 Қостанай облысы    ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
Арқалық қ. оңтай-
ландыруды есепке
алғанда, су құбы-
рының тарату
желілерiн қайта
жаңарту
418 Қостанай облы-     ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
сында оңтайлан-
дыруды ескере
отырып, Жетiқара
жылу желiлерiн
қайта жаңарту
419 Қызылорда облы-    ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
сының Арал қ.
ауыз суды сақтау
үшiн арналған
бec резервуарын
қайта жаңарту,
iшкi кварталдық
су құбырлар желi-
сiн қайта жаңарту
және кеңейту,
кәрiздің, жылумен
жабдықтаудың сыртқы
желiлерiн қайта
жаңарту және
кеңейту
420 Маңғыстау          ЭБЖМ    2004-2006    75000       15000
облысының Кетiк-
Форт-Шевченко -

421     3506750
____________________________________________________________________
Итого по
Прог-
рамме: 3506750
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1 |             2           |    3     |    4     |    5     |  6
--------------------------------------------------------------------
Вне программ
422  Строительство и приобре-
тение жилья для работ-
ников государственных
органов и государственных
учреждений                  АГС        2005
423  Строительство мостового
перехода через реку Урал
в городе Атырау             МТК      2003-2006   6990000 1300000
424  Строительство моста
через реку Иртыш в городе
Семипалатинске Восточно-
Казахстанской области       МТК      1997-2006  30321685 26891970
425  Строительство               МКИС     2005-       1424981
теннисного                           2006
корта
426  Строительство               МТК      2005-       1718300
транспортной                         2006
развязки в
районе улиц
А. Иманова и
Л. Гумилева
427  Строительство               МТК      2005-       2477618
транспортной                         2006
развязки на
пересечении
улиц 12 и
Гастелло
428  Строительство               МТК      2005          137207
объездной
дороги трассы
"Аэропорт -
Караганда"
(протяженностью
16 км)
429  Строительство               МТСЗН    2005-        1974618
дома-                                2006
интерната для
престарелых
ветеранов и
инвалидов
430  Строительство               МЭМР     2005          462000
новой
двухтрансфор-
маторной
подстанции
35/6 кВ за
территорией
комплекса
"Алмалы" с
переустройством
заходов
существующих линий
35 и 6кВ на новую
подстанцию
_______________________________________________________________________
ИТОГО по Программе:
ВСЕГО:
_______________________________________________________________________
продолжение таблицы
_______________________________________________________________________
1  |       7         |        8           |       9        |      10
-----------------------------------------------------------------------

421    3506750
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша
ЖИЫНЫ: 3506750
__________________________________________________________________
Бағдарламадан тыс
422 Астана қаласының   MCA     2005
бюджетіне мемле-
кеттік органдар-
дың және мемле-
кеттік мекеме-
лердің қызметкер-
леріне тұрғын үй
салуға және сатып
алуға үлестiк
қатысуға берiле-
тiн нысаналы даму
423 Атырау қаласында   ККM     2003-2006    6990000     1300000
Орал өзенi арқылы
өтетiн көпiр
өткелiн салу
424 Шығыс Қазақстан    ККM     1997-2006    30321685    26891970
облысы Семей
қаласында Ертiс
өзенi арқылы
өтетiн көпiр салу
425 Теннис кортын      МАСМ     2005-       1424981
caлу                        2006
426 А. Иманов және     ККM      2005-       1718300
Л. Гумилев                  2006
көшелерi
ауданында
көлiк айрығын
салу
427 12-көше мен        ККM     2005-        2477618
Гастелло                   2006
көшесiнiң
қиылысында
көлiк айрығын
салу
428 "Әуежай -          ККM     2005         137207
Қарағанды"
трассасының
айналма жолын
салу (ұзындығы
16 км)
429 Қартайған          ЕХҚМ    2005-       1974618
ардагерлер мен             2006
мүгедектер
үшін интернат-
үйiн салу
430 Қолданыстағы       ЭМРМ    2005       462000
желiлердiң
35 және 6 кВ
кiре берiстерiн
жаңа кiшi
станцияға қайта
орната отырып,
"Алмалы" кешенi
аумағының
артынан 35/6 кВ
жаңа қос
трансформация-
лық кiшi
станция салу
Бағдарлама
бойынша ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N   |               Болжам                       |   2007 жылдан
|____________________________________________|      кейін
|   2005 жыл   |   2006 жыл   |   2007 жыл   |
__________________________________________________________________
1         7             8              9                 10
__________________________________________________________________

422      616472
423      250000
424      900000            2529715
425      500000             924981
426      750000             968300
427      971901            1505717
428      137207
429     1500000             474619
430      462000
_______________________________________________________________________
Итого вне
Прог-
рамм:   6087580           6403331
Всего: 125880591        131509174             120809076       122449535
БЮДЖЕТНЫЕ ИНВЕСТИЦИИ НА ФОРМИРОВАНИЕ И УВЕЛИЧЕНИЕ
УСТАВНОГО КАПИТАЛА ЮРИДИЧЕСКИХ ЛИЦ  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2005 г.  N 332 ; от 27 июня 2005 г.  N 634 .
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |Наименование |Администратор| 2005 год |     Цель
|предприятия  | бюджетной   |          |
|             | программы   |          |
-------------------------------------------------------------------
1 |       2     |       3     |     4    |        5
-------------------------------------------------------------------

422    616472
423    250000
424    900000         2529715
425    500000         924981
426    750000         968300
427    971901         1505717
428    137207
429    1500000        474619
430
Бағ-
дар-
лама
бой-
ынша   6087580        6403331
__________________________________________________________________
Бар-
лығы:  125880591    131509174      120809076      122449535
ЗАҢДЫ ТҰЛҒАЛАРДЫҢ ЖАРҒЫЛЫҚ КАПИТАЛЫН
ҚАЛЫПТАСТЫРУҒА ЖӘНЕ ҰЛҒАЙТУҒА АРНАЛҒАН
БЮДЖЕТТIК ИНВЕСТИЦИЯЛАР
мың теңге
___________________________________________________________________
N |Кәсіпорынның атауы|Бюджеттік| 2005 жыл |     Мақсаты
|                  |бағдарла-|          |
|                  |  маның  |          |
|                  |әкімшісі |          |
___________________________________________________________________
1          2             3          4               5
___________________________________________________________________

27  Создание         МЭМР        273000    На создание
технопарка                             юридического лица,
"Парк ядерных                          разработку проектно-
технологий в городе                    сметной документации
Курчатове"                             и проектов для начала
функционирования
технопарка
28  РГКП             ЦИК         9710      На создание
"Инженерно-                            юридического лица и
технический                            начальное
центр                                  приобретение активов в
Центральной                            целях создания
избирательной                          эффективного аппарата
комиссии                               государственного
Республики                             управления
Казахстан"                             автоматизированной
информационной
системы "Сайлау"
______________________________________________________________________
Итого вне программ:           22093648
ВСЕГО:                     102228111
Принят к сведению
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2004 года N 917
Раздел 6. Основные направления и прогноз
основных показателей развития национальных компаний
на 2005-2007 годы
Введение
В 2003 году к национальным компаниям были отнесены 15 компаний. Их организационно-правовой формой является акционерное общество, за исключением двух - в форме республиканских государственных предприятий (РГП "Казаэронавигация" и РГП "Актауский морской торговый порт").
В соответствии с пунктом 5  статьи 34 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах", который вступил в силу с мая 2003 года, к национальным компаниям могут быть отнесены только акционерные общества.
Постановлением Правительства от 16 февраля 2004 года N 182 к национальным компаниям отнесены 12 акционерных обществ, тем самым из категории национальных компаний исключены следующие предприятия: РГП "Казаэронавигация", РГП "Актауский морской торговый порт" и ЗАО "Эйр Казахстан" (банкрот).
В 2004 году Перечень национальных компаний выглядел следующим образом:
ЗАО ""Национальная компания "КазМунайГаз"
ОАО "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями"
ОАО "Казпочта"
ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация"
ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром"
ЗАО "Национальные информационные технологии"
ЗАО "Казакстан темiр жолы"
ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд"
ОАО "Казахтелеком"
ЗАО "Международный аэропорт Астана"
ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)"
ОАО "Национальная компания "Казахстан инжиниринг"
Эти национальные компании Республики Казахстан курируются следующими государственными органами:
Министерство энергетики и минеральных ресурсов

27  Курчатов қаласында  ЭМРМ     273000     Технопарктiң жұмыс iстей
"Ядролық                                бастауы үшін заңды тұлға
технологиялар паркi"                    құруға, жобалау-сметалық
технопаркін құру                        құжаттаманы және
жобаларды әзiрлеуге
28  "Қазақстан          ОСК       9710      "Сайлау"
Республикасы                            автоматтандырылған
Орталық сайлау                          ақпараттық жүйесiн
комиссиясының                           мемлекеттік басқарудың
инженерлiк-                             тиiмдi аппаратын құру
техникалық                              мақсатында заңды тұлға
орталығы" PMҚК                          құруға және активтердi
бастапқы сатып алуға
Бағдарламалардан
тыс, ЖИЫНЫ:                   22093648
Барлығы:                      104628111
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 тамыздағы
N 917 қаулысымен
назарға алынды
6-бөлім. Ұлттық компанияларды дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған негізгі бағыттары
мен негізгі көрсеткіштерінің болжамы
Астана - 2004 ж.
Кіріспе
2003 жылы ұлттық компанияларға 15 компания жатқызылды. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорын нысанындағы екеуiн ("Қазаэронавигация" РМК және "Ақтау теңіз сауда порты" PMК) қоспағанда, олардың ұйымдық-құқықтық нысаны акционерлiк қоғам болып табылады.
2003 жылғы мамырдан бастап күшiне енген "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабының 5-тармағына сәйкес ұлттық компанияларға тек акционерлік қоғамдар ғана жатқызылады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 16 ақпандағы N 182 қаулысымен ұлттық компанияларға 12 акционерлiк қоғам жатқызылып, осы арқылы мынадай кәсiпорындар: "Қазаэронавигация" РМК, "Ақтау теңiз сауда порты" РМК және "Эйр Қазақстан" ЖАҚ (банкрот) ұлттық компаниялар санатынан шығарылды.
2004 жылы Ұлттық компаниялардың тiзбесi мынадай болды:
"ҚазМұнайГаз" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ
"Электр желiлерiн басқару жөнiндегі қазақстандық компания" ААҚ
"Қазпочта" ААҚ
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" ЖАҚ
"Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" ЖАҚ
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" ЖАҚ
"Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ
"Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ
"Қазақтелеком" ААҚ
"Астана халықаралық әуежайы" ЖАҚ
"Қазақ ақпарат агенттiгi" Ұлттық компаниясы (Қазақпарат)" ААҚ
"Қазақстан инжиниринг" Ұлттық компаниясы" ААҚ.
Қазақстан Республикасының бұл ұлттық компанияларына мынадай мемлекеттiк органдар жетекшiлiк етедi:
Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi

1. ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз"
2. ОАО "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями"
3. ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром"
Министерство транспорта и коммуникаций
1. ЗАО "Казакстан темiр жолы"
2. ЗАО "Международный аэропорт Астана"
Министерство сельского хозяйства
ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация"
Национальный Банк Республики Казахстан
ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд"
Министерство информации
ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)"
Министерство индустрии и торговли
ОАО "Национальная компания "Казахстан инжиниринг"
Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
1. ОАО "Казпочта"
2. ОАО "Казахтелеком"
3. ЗАО "Национальные информационные технологии"
Национальные компании были созданы с целью государственного присутствия в стратегически важных и социально значимых отраслях экономики, играющих большую роль в национальной, экономической и энергетической безопасности государства. А также для создания конкурентной среды, которая формирует объективные рыночные отношения и стабилизует экономику республики.
Каждая из национальных компаний фактически является системообразующей в своей отрасли и от ее жизнедеятельности зависит не только трудоустройство занятых в этой компании, но и функционирование отраслей с учетом стратегических интересов государства.
Наиболее крупными компаниями являются ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз" и ЗАО "Казакстан темiр жолы", на которых трудится около 60% от общего количества работающих в национальных компаниях и их удельный вес в общем объеме производства составляет около 75%.
Практически все компании за рассматриваемый период достигли запланированных объемов производства.
Убыточными в 2003 году были ЗАО "Эйр Казахстан" (-7,3 млрд.тенге), ОАО "Казахстан инжиниринг" (-451,3 млн.тенге), ЗАО "Национальные информационные технологии" (-95,6 млн.тенге) и ОАО "Казинформ" (-1,8 млн.тенге), остальные компании, превысили плановые показатели по чистому доходу.
По итогам деятельности за 2004 год ожидается безубыточный результат работы по всем национальным компаниям.
Анализ за 2002-2004 годы
ЗАО "НК "КазМунайГаз"
Закрытое акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз" была создана в соответствии с  Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2002 года N 811 "O мерах по дальнейшему обеспечению интересов государства в нефтегазовом секторе экономики страны" со 100% долей государства.
Уставный капитал Компании сформирован на основе государственных пакетов акций в ЗАО "НК "Транспорт Нефти и Газа" и ЗАО ННК "Казахойл".

1. "ҚазМұнайГаз" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ
2. "Электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстандық компания" ААҚ
3. "Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" ЖАҚ
Көлік және коммуникациялар министрлiгi
1. "Қазақстан темiр жолы" ЖАҚ
2. "Астана халықаралық әуежайы" ЖАҚ
Ауыл шаруашылығы министрлiгі
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ЖАҚ
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
"Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ
Ақпарат министрлігі
"Қазақ ақпарат агенттiгi" Ұлттық компаниясы (Қазақпарат)" ААҚ
Индустрия және сауда министрлiгі
"Қазақстан инжиниринг" Ұлттық компаниясы ААҚ
Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегі агенттiгi
1. "Қазпочта" ААҚ
2. "Қазақтелеком" ААҚ
3. "Ұлттық ақпараттық технологиялар" ЖАҚ.
Ұлттық компаниялар мемлекеттiң ұлттық, экономикалық және энергетикалық қауiпсiздігінде үлкен рөл атқаратын экономиканың стратегиялық маңызды және әлеуметтiк мәндi салаларында мемлекеттiң қатысуы мақсатында, сондай-ақ объективтi рыноктық қатынастарды қалыптастыратын және республиканың экономикасын тұрақтандыратын бәсекелi орта құру үшiн құрылған болатын.
Ұлттық компаниялардың әрқайсысы iс жүзiнде өз саласында жүйе құраушы болып табылады және оның тiршiлiгіне осы компаниядағы жұмыспен қамтылғандардың жұмысқа орналастырылуы ғана емес, сонымен бiрге мемлекеттiң стратегиялық мүдделерiн ескере отырып, салалардың жұмыс iстеуi де байланысты болады.
"ҚазМұнайГаз" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ пен "Қазақстан темiр жолы" ЖАҚ аса iрi компаниялар болып табылады, оларда ұлттық компанияларда жұмыс iстейтiндердiң жалпы санының 60%-ы еңбек етедi және жалпы өндiрiс көлемiндегi олардың үлес салмағы шамамен 75%-ды құрайды.
Қарастырылып отырған кезеңде компаниялардың барлығына дерлiгi өндiрiстiң жоспарланған көлемiне қол жеткiздi.
2003 жылы "Эйр Қазақстан" ЖАҚ (-7,3 млрд. теңге), "Қазақстан инжиниринг" ААҚ (-451,3 млн. теңге), "Ұлттық ақпараттық технологиялар" ЖАҚ (-95,6 млн. теңге) және "Қазақпарат" ААҚ (-1,8 млн. теңге) залалға шықты, қалған компаниялар таза кiрiс бойынша жоспарлы көрсеткiштерден acып түсті.
2004 жылғы жұмыс қорытындылары бойынша барлық ұлттық компаниялар бойынша шығынсыз жұмыс нәтижесi күтiлуде.
2002-2004 жылдарға талдау "ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
"ҚазМұнайГаз" Ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ел экономикасының мұнай-газ секторындағы мемлекеттiң мүдделерiн одан әрi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2002 жылғы 20 ақпандағы N 811 Жарлығына сәйкес мемлекеттiң 100% үлесімен құрылған болатын.
Компанияның жарғылық капиталы "Мұнай мен Газ Тасымалы" ҰК" ЖАҚ және "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ акцияларының мемлекеттiк пакеттерi негiзiнде қалыптастырылған.

В 2003 году дочерними компаниями АО "НК "КазМунайГаз" добыто 7887 тыс.тонн нефти и газового конденсата, что составляет 100,5 % от запланированного объема и на 6,6 % превышает уровень 2002 года. Дополнительно к плану получено 35 тыс.тонн нефти.
В 2004 году добыча нефти и газового конденсата оценивается в объеме 8335 тыс.тонн, что превысит уровень 2003 года на 448 тыс.тонн.
Поставка нефти дочерними нефтедобывающими организациями Компании в 2003 году составила 7856,1 тыс.тонн, рост к соответствующему периоду прошлого года составляет 5,2 %. Поставка нефти на экспорт составила 5422 тыс.тонн, на внутренний рынок - 1963,5 тыс.тонн. В 2004 году поставки на внутренний рынок составят 1716 тыс.тонн, на экспорт - 6529 тыс.тонн.
В 2002 году средняя цена реализации нефти дочерних организаций составила 19412 тенге/т., что на 15 % выше уровня 2001 года.
В 2003 году средняя цена реализации составляет 22190 тенге/т., в 2004 году прогнозная среднегодовая цена реализации ожидается на уровне 17658 тенге/т.
Объем переработки нефти на ОАО "Атырауский НПЗ" в 2002 году составил 2271 тыс.тонн нефти, что составляет 98,7% от плана.
Основной причиной снижения объемов переработки в 2002 году относительно плана является невыполнение некоторыми совместными предприятиями графика поставки нефти на АНПЗ, утвержденного Министерством энергетики и минеральных ресурсов РК.
В 2003 году объем переработки на ОАО "Атырауский НПЗ" предусматривается на уровне 2287 тыс. тонн, в том числе из ресурсов нефти компании - в размере 1800 тыс. тонн. Компания продолжит работы по проекту реконструкции АНПЗ, направленные на модернизацию и обновление существующих мощностей завода.
В 2004 году объем переработки на ОАО "Атырауский НПЗ" ожидается на уровне 2400 тыс.тонн, в том числе 1700 тыс.тонн из ресурсов Компании. По отношению к 2003 году объем переработки увеличится на 5 %.
Общий объем транспортировки в 2003 году составил 34192 тыс.тонн, что на 3 % больше запланированных объемов и на 13 % больше по сравнению с 2002 годом ( 30317 тыс.тонн). Увеличение объемов транспортировки обусловлено увеличением объемов добычи нефти нефтедобывающими объединениями.
Транспортировка нефти по системе ЗАО "КазТрансОйл" в 2004 году запланирована в объеме 35708 тыс.тонн, что будет превышать уровень 2003 года на 1516 тыс.тонн.
Общий объем транспортировки газа по магистральным газопроводам ЗАО "Интергаз Центральная Азия" в 2003 году составил 120226 млн.м 3 против 110186 млн.м 3 плановых, что выше уровня 2002 года на 8,7%.
При этом внутренняя транспортировка в 2003 году составила 4801 млн.м 3 , международный транзит - 109437,7 млн.м 3 , транспортировка газа на экспорт - 5986,8 млн.м 3 .

2003 жылы "ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ-тың еншiлес компаниялары жоспарланған көлемнiң 100,5%-ын құрайтын және 2002 жылдың деңгейінен 6,6% асатын 7887 мың тонна мұнай мен газ конденсатын өндiрдi. Жоспарға қосымша 35 мың тонна мұнай алынды.
2004 жылы мұнай мен газ конденсатын өндiру 8335 мың тонна көлемiнде бағаланып отыр, бұл 2003 жылғы деңгейден 448 мың тоннаға артық.
2003 жылы Компанияның еншілес мұнай өндіруші ұйымдарының мұнай жеткiзуi 7856,1 мың тоннаны құрады, өткен жылдың тиiстi кезеңiне қарағанда өсу 5,2%-ды құрайды. Экспортқа мұнай жеткiзу 5422 мың тоннаны, iшкi рынокқа - 1963,5 мың тоннаны құрады. 2004 жылы iшкi рынокқа жеткiзу 1716 мың тоннаны, экспортқа - 6529 мың тоннаны құрайтын болады.
2002 жылы еншiлес ұйымдардың мұнайды өткiзудiң орташа бағасы 19412 теңге/т. құрады, бұл 2001 жылғы деңгейден 15%-ға жоғары.
2003 жылы өткiзудiң орташа бағасы 22190 теңге/т. құрайды, 2004 жылы өткiзудiң болжамды орташа жылдық бағасы 17658 теңге/т. деңгейiнде күтiлуде.
2002 жылы "Атырау МӨЗ" ААҚ-та мұнайды қайта өңдеу көлемi 2271 млн. тонна мұнайды құрады, бұл жоспардың 98,7%-ын құрайды.
2002 жылы жоспарға қатысты қайта өңдеу көлемi төмендеуiнiң негiзгi себебi кейбiр бірлескен кәсiпорындардың ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi бекiткен, Атырау МӨЗ-ға мұнай жеткiзiлiмiнiң кестесiн орындамауы болып табылады.
2003 жылы "Атырау МӨЗ" ААҚ-та қайта өңдеу көлемi 2287 мың. тонна деңгейінде, оның iшiнде компанияның мұнай ресурстарынан - 1800 млн. тонна мөлшерiнде көзделіп отыр. Компания зауыттың бар қуатын жаңғырту мен жаңартуға бағытталған Атырау МӨЗ-ды қайта жаңарту жобасы бойынша жұмыстарды жалғастырады.
2004 жылы "Атырау МӨЗ" ААҚ-та қайта өңдеу көлемi 2400 мың тонна деңгейiнде, оның iшiнде 1700 мың тонна Компания ресурсынан күтiлiп отыр. 2003 жылға қарағанда қайта өңдеу көлемi 5%-ға ұлғаяды.
2003 жылы жалпы тасымалдау көлемi 34192 мың тоннаны құрады, бұл жоспарланған көлемдерден 3%-ға артық және 2002 жылмен салыстырғанда 13%-ға (30317 мың тонна) артық. Тасымалдау көлемдерінің ұлғаюы мұнай өндiретін бiрлестiктердiң мұнай өндіру көлемдерiнiң ұлғаюымен негізделедi.
2004 жылы "ҚазТрансОйл" ЖАҚ-тың жүйесi бойынша 35708 мың тонна көлемiнде мұнай тасымалдау жоспарланып отыр, бұл 2003 жылғы деңгейден 1516 мың тоннаға асып түспек.
"Интергаз Орталық Азия" ЖАҚ магистральдық газ құбыры бойынша газ тасымалдаудың жалпы көлемі 2003 жылы жоспарлы 110186 млн. м 3 -дің орнына 120226 млн. м 3 құрады, бұл 2002 жылғы деңгейден 8,7%-ға жоғары.
Бұл ретте 2003 жылы ішкі тасымал 4801 млн. м 3 , халықаралық транзит - 109437,7 млн. м 3 -ті, газды экспортқа тасымалдау - 5986,8 млн. м 3 -ді құрады.

Всего инвестиции в основной капитал за 2002 год составили 75,5 млрд. тенге, в том числе в производство - 59,2 млрд. тенге, или 78,4% от общего объема капитальных вложений. Сумма капитальных вложений в 2002 году выше аналогичного показателя 2001 года на 20,4 млрд. тенге.
Всего инвестиции в основной капитал в 2003 году оцениваются в сумме 107 млрд.тенге, в том числе за счет собственных средств - 50,5 млрд.тенге, за счет заемных средств - 56,5 млрд.тенге, за счет средств государственного бюджета - 2,8 млрд.тенге.
Доход от реализации продукции в 2003 году составил 391,8 млрд. тенге.
Затраты на производство - в сумме 186 млрд. тенге.
Чистый доход в 2003 году получен в сумме 67,1 млрд. тенге, в том числе по нефтедобывающим предприятиям - 33,3 млрд.тенге, по нефтегазотранспортным - 24,7 млрд.тенге, по АНПЗ - 924 млн.тенге.
В 2004 году чистый доход планируется на уровне 42,9 млрд. тенге, в том числе по нефтедобывающим предприятиям - 15,2 млрд.тенге, по нефтегазотранспортным - 22,4 млрд.тенге, по АНПЗ - 1,3 млрд.тенге.
ЗАО "НАК "Казатомпром"
"Национальная атомная компания "Казатомпром" образована в 1997 г. в виде закрытого акционерного общества со 100%-ной долей акций государства. Компания является генеральным оператором по экспорту и импорту урана и его соединений, ядерного топлива для атомных энергетических станций, специального оборудования и технологий, материалов двойного применения.
За 2002 год добыча урана составила 2079 тонны, что на 34 % выше показателей 2001 года. В 2003 году объем добычи превысил на 8,8 % уровень 2002 года и составил 2946 тонн. В 2004 году планируется добыть 3140 тонн природного урана.
В 2002 году производство закиси-окиси увеличилось на 17,6 % по сравнению с 2001 годом и составило 2583 тонн, 2003 году - 2803 тонны. Планируемый объем производства закиси-окиси в 2003 году составит порядка 3093 тонны.
Устойчивый рост объема добычи природного урана достигнут за счет реализации следующих мероприятий:
- расширение действующих рудников с одновременным переводом на новый качественный уровень всех производственных процессов;
- промышленная эксплуатация новых объектов добычи - месторождений "Южный Моинкум" и "Южный Карамурун". Это мероприятие дало прибавку к общему производству продукции в 2003 году на 589 тонн;
- строительство новых объектов с внедрением принципиально новых геотехнологических решений - получение богатых десорбатов и их прямое аффинирование; построение рудника "Акдала" по данной схеме дало прирост к общему объему добычи в 2003 году 480 тонн.

2002 жылы негізгі капиталға түскен инвестицияның барлығы 75,5 млрд. теңгені, оның iшiнде өндiрiске - 59,2 млрд. теңгенi немесе күрделi қаржы салымдарының жалпы көлемiнiң 78,4%-ын құрады. 2002 жылы күрделi қаржы салымының сомасы 2001 жылғы соған ұқсас көрсеткiштен 20,4 млрд. теңгеге жоғары болды.
2003 жылы негізгi капиталға инвестициялардың барлығы 107 млрд. теңге, соның iшiнде меншiкті қаражат есебiнен 50,5 млрд. теңге, қарыз қаражаты есебiнен 56,5 млрд. теңге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен 2,8 млрд. теңге сомасында бағаланып отыр.
2003 жылы өнімдi өткiзуден түскен кіріс 391,8 млрд. теңге құрады.
Өндiрiске жұмсалған шығындар - 186 млрд. теңге сомасында.
2003 жылы 67,1 млрд. теңге, оның iшiнде мұнай өндiретiн кәсіпорындар бойынша 33,3 млрд. теңге, мұнай-газ-көлiк кәсіпорындары бойынша 24,7 млрд. теңге, Атырау МӨЗ бойынша 924 млн. теңге сомасында таза кiрiс алынды.
2004 жылы 42,9 млрд. теңге, оның iшiнде мұнай өндiретiн кәсіпорындар бойынша 15,2 млрд. теңге, мұнай-газ-көлiк кәсiпорындары бойынша 22,4 млрд. теңге, Атырау МӨЗ бойынша 1,3 млрд. теңге деңгейінде таза кіріс жоспарланып отыр.
"Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" ЖАҚ
"Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" мемлекет акцияларының 100%-дық үлесі бар жабық акционерлiк қоғам түрiнде 1997 жылы құрылды. Компания уран және оның қосындыларын, атом энергетикалық станцияларға арнайы жабдықтар мен технологияларға және қосарлы мақсаттағы материалдарға арналған ядролық отынды экспорттау мен импорттау жөнiндегі бас оператор болып табылады.
2002 жылы уран өндiру 2079 тоннаны құрады, бұл 2001 жылдың көрсеткiштерiнен 34%-ға жоғары. 2003 жылы өндiру көлемі 2002 жылдың деңгейін 8,8%-ғa асып түстi және 2946 тоннаны құрады. 2004 жылы 3140 тонна табиғи уран өндiру жоспарлануда.
2002 жылы тотықша-тотық өндiрiсi 2001 жылмен салыстырғанда 17,6%-ға ұлғайып, 2583 тоннаны, 2003 жылы - 2803 тоннаны құрады. 2003 жылы тотықша-тотық өндiрiсiнiң жоспарланған көлемi шамамен 3097 тоннаны құрайды.
Табиғи уранды өндiру көлемiнiң тұрақты өсiмiне мынадай iс-шараларды iске асыру есебiнен қол жеттi:
- бiр уақытта барлық өндiрiстiк процестерді жаңа сапалы деңгейге көшiре отырып, жұмыс істейтiн кенiштердi кеңейту;
- өндірудің жаңа объектiлерiн - "Оңтүстік Мойынқұм" және "Оңтүстiк Қарамұрын" кен орындарын өнеркәсiптiк пайдалану. Бұл іс-шара 2003 жылы өнiмнiң жалпы өндiрiсiне 589 тонна үстеме берді;
- қағидаттық жаңа геотехнологиялық шешімдерді енгізе отырып жаңа объектілердi салу - бай десорбаттарды алу және оларды тiкелей аффинациялау; осы схема бойынша "Ақдала" кенiшiн құру өндiрудiң жалпы көлемiне 2003 жылы 468 тонна өсім бердi.

В 2003 году консолидированный доход от реализации продукции увеличился на 23 % по сравнению с 2002 годом и составил 29363,14 млн.тенге. При этом 51 % дохода составила реализация урановой продукции, 6 % - реализация бериллиевой продукции, 9 % - реализация тантал-ниобиевой продукции, 18 % от общего объема реализации составляет реализация продукции энергетического комплекса, в том числе: доход от реализации электроэнергии - 4545,09 млн.тенге, теплоэнергии - 382,3 млн.тенге, воды - 892,2 млн.тенге и 15,4 % приходится на доход от прочей реализации.
ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация"
По итогам деятельности Компании за 2002 год получен положительный результат в сумме 365,4 млн. тенге, из них в республиканский бюджет в виде дивидендов перечислено 183,4 млн. тенге.
Всего из урожая 2003 года Корпорацией было закуплено:
по программе государственного закупа зерна - 194,9 тыс. тонн;
по программе закупа зерна за счет привлеченных кредитных ресурсов - 1993,5 тыс. тонн.
Общий доход за 2003 год составил 34602,8 млн. в тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 9284,9 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 25317,9 млн.тенге.
Налогооблагаемый доход за 2003 год составил 1171,2 млн. тенге.
На 1 апреля 2004 года государственные ресурсы зерна сформированы Корпорацией в объеме 685,25 тыс. тонн.
Государственные ресурсы зерна размещаются в основном на 53 крупных хлебоприемных предприятиях республики, отбор которых производится Министерством сельского хозяйства и Корпорацией на конкурсной основе.
Закуп зерна проводится в целях формирования государственного резерва продовольственного зерна и поддержки отечественных сельхозтоваропроизводителей. В 2004 году предусмотрен закуп зерна из урожая 2004 года в объеме 2478 тыс.тонн, из них:
по государственному закупу - 479,45 тыс.тонн на сумму 6,2 млрд. тенге;
по коммерческому закупу - 2 млн.тонн на сумму 26 млрд.тенге.
На эти цели из республиканского бюджета в 2004 году выделены денежные средства в сумме 6208,4 млн. тенге. Закуп зерна, как и в предыдущие годы, будет производится в два этапа: посредством финансирования в весенне-летний период на основе договора поставки и осенью посредством прямого закупа.
На 2004 год общий доход компании запланирован в размере 33678,6 млн. в тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 7086,5 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 26592,1 млн.тенге.
Налогооблагаемый доход за 2004 год планируется в размере 711,98 млн. тенге.

2003 жылы өнімдi өткiзуден түскен шоғырландырылған кiрiс 2002 жылмен салыстырғанда 23%-ға ұлғайып, 29363,14 млн. теңге құрады. Бұл ретте кiрiстiң 51%-ын уран өнiмiн өткізу, 6%-ын бериллий өнiмiн өткiзу, 9%-ын тантал-ниобий өнiмiн өткiзу құрады, жалпы өткiзу көлемiнiң 18%-ын энергетикалық кешен өнiмiн өткiзу құрайды, оның iшiнде: электр энергиясын өткiзуден түскен кiрiс - 4545,09 млн. теңге, жылу энергиясын - 382,3 млн. теңге, суды - 892,2 млн. теңге және 15,4% өзге де өткiзуден түскен кiрiске жатады.
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" ЖАҚ
2002 жылы Компания қызметiнiң қорытындылары бойынша 365,4 млн. теңге сомасында оң нәтиже алынды, оның 183,4 млн. теңгесi республикалық бюджетке дивидендтер түрінде аударылды.
2003 жылы Корпорация барлық егiннiң:
мемлекеттік бидай сатып алу бағдарламасы бойынша 194,9 мың тоннасын;
тартылған кредиттік ресурстар есебiнен астық сатып-алу бағдарламасы бойынша 1993,5 мың тоннасын сатып алды.
2003 жылы жалпы кiрiс 34602,8 млн. теңгені, оның iшiнде:
мемлекеттiк бидай ресурстарын басқарудан түскен кiріс 9284,9 млн. теңгені;
меншiкті қаржы-шаруашылық қызметі бойынша кiрiс 25317,9 млн. теңгені құрады.
2003 жылы салық салынатын кiрiс 1171,2 млн. теңгенi құрады.
2004 жылғы 1 сәуiрде Корпорация мемлекеттiк бидай ресурстарын 685,25 мың тонна көлемiнде қалыптастырды.
Мемлекеттiк бидай ресурстары негiзiнен республиканың 53 iрi нан қабылдау кәсiпорындарында орналасты, оларды iрiктеудi Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен Корпорация конкурстық негiзде жүргiзедi.
Бидай сатып алу мемлекеттiк азық-түлiк бидай резервiн қалыптастыру және отандық ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердi қолдау мақсатында жүргiзiледi. 2004 жылы осы жылғы егіннен 2478 мың тонна көлемiнде, оның iшiнде:
мемлекеттiк сатып алу бойынша 6,2 млрд. теңге сомасына 478,3 мың тонна;
коммерциялық сатып алу бойынша 26 млрд. теңге сомасына 2 млн. тонна бидай сатып алу көзделіп отыр.
2004 жылы осы мақсатқа республикалық бюджеттен 6208,4 млн. теңге көлемiнде ақша қаражаты бөліндi. Бидай сатып алу өткен жылдардағы сияқты екi кезеңде: көктем-жаз маусымында жеткiзудiң келiсiм-шарты негiзiнде қаржыландыру арқылы және күзде тікелей сатып алу арқылы жүзеге асырылды.
2004 жылы компанияның жалпы кiрiсi - 33678,6 млн. теңге, оның iшiнде:
мемлекеттiк бидай ресурстарын басқарудан түсетiн кiрiс - 7086,5 млн. теңге;
дербес қаржы-шаруашылық қызметі бойынша кiрiс - 26592,1 млн. теңге мөлшерінде жоспарланған.
2004 жылы салық салынатын кiрiс 711,98 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланып отыр.

В 2004 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 244,4 млн. тенге.
ЗАО "Национальные информационные технологии"
По итогам деятельности за 2002 год доход, полученный Обществом составил 558,0 млн. тенге, при плане 1405,3 млн. тенге, что составило 39,7%.
Доходы от основной деятельности составили 449,6 млн. тенге, при плане 1394,4 млн. тенге, выполнение плана составило 32,2%.
Доходы от не основной деятельности составили 108,4 млн. тенге, при плане 10,8 млн. тенге.
Причинами неисполнения доходной части бюджета Общества являются снижение объемов телекоммуникационных услуг и невыполнение мероприятий, предусмотренных бюджетными программами, несвоевременное принятие мер по замене морально физически устаревшего оборудования, которое не обеспечило достаточной скорости передачи данных, требуемых заказчиками. Кроме того, действующие тарифы на предоставление телекоммуникационных услуг не приводились в соответствие к меняющимся условиям рынка. Все это привело к оттоку основных клиентов к другим провайдерам. Участие Общества в открытых конкурсах не принесло результатов ввиду относительно высокой себестоимости предлагаемых работ и услуг.
За 2002 год Обществом произведено расходов на сумму 871,6 млн. тенге, при плане 1392,2 млн. тенге, сокращение расходов составило 520,6 млн. тенге.
Обществом за 2002 год получен отрицательный финансовый результат в сумме 313,6 млн. тенге.
По итогам деятельности за 2003 год доход, полученный Обществом, составил 443,7 млн. тенге, в том числе доходы от основной деятельности составили 432,0 млн. тенге, от не основной деятельности - 11,7 млн. тенге.
За 2003 год Обществом произведено расходов на сумму 539,3 млн. тенге.
По итогам 2003 года получен убыток в размере 95,6 млн. тенге.
В связи с убыточной деятельностью Обществом по итогам 2003 года не было произведено начислений и выплат дивидендов на государственный пакет акций, запланированных в размере 6,6 млн.тенге.
По прогнозу в 2004 году сумма чистого дохода составит 5,2 млн. тенге.
В бюджет республики планируется направить 93,8 млн. тенге, в том числе: НДС - 28,1 млн. тенге; социальный налог - 25,6 млн. тенге; корпоративный подоходный налог - 2,2 млн. тенге; индивидуальный подоходный налог - 20,5 млн. тенге; прочие - 17,4 млн. тенге.
Перечисление дивидендов на государственный пакет акций в 2004 году Общество не планирует.
ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд"
По итогам деятельности за 2002 год общий объем доходов, полученный Фондом, составил 1230,0 млн. тенге.

2004 жылы бюджетке 244,4 млн. теңге мөлшерiнде мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер аудару жоспарланып отыр.
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" ЖАҚ
2002 жылғы жұмыс қорытындылары бойынша Қоғамның алған кiрiсi жоспарланған 1405,3 млн. теңгенiң орнына 558,0 млн. теңгенi құрады, бұл 39,7%.
Негiзгі қызметтен түскен кiрiс жоспарланған 1394,4 млн. теңгенiң орнына 449,6 млн. теңгенi құрады, жоспардың орындалуы 32,2%.
Негiзгi емес қызметтен түскен кiрiс жоспарланған 108,4 млн. теңгенің орнына 10,8 млн. теңге құрады.
Телекоммуникациялық қызметтер көрсету көлемінiң азаюы және бюджеттік бағдарламаларда көзделген іс-шаралардың орындалмауы, тапсырыс берушілер талап ететін деректердi берудiң жеткiлiктi жылдамдығын қамтамасыз етпеген моральдық табиғи тозған жабдықты ауыстыру жөнiндегi шаралардың уақытылы қабылданбауы Қоғамның бюджеттiң кiрiс бөлігін орындамауының себептерi болып табылады. Бұдан басқа, телекоммуникациялық қызметтер көрсетудiң қолданыстағы тарифтерi рыноктың құбылмалы шарттарына сәйкестендiрiлмедi. Осының бәрi негізгi клиенттердiң басқа провайдерлерге кетуiне әкеп соқты. Ұсынылатын жұмыстар мен қызметтер көрсетулердiң салыстырмалы түрде жоғары өзiндiк құнына байланысты Қоғамның ашық конкурстарға қатысуы нәтиже берген жоқ.
2002 жылы Қоғам шығыстарды жоспарланған 1392,2 млн. теңгенiң орнына 871,6 млн. теңге сомасына жүргiздi, шығыстардың қысқаруы 520,6 млн. теңге құрады.
2002 жылы Қоғам 313,6 млн. теңге сомасында терiс қаржы нәтижесiн алды.
2003 жылғы қызмет қорытындылары бойынша Қоғам алған кiрiс 443,7 млн. теңгенi құрады, оның iшiнде негiзгi қызметтен түскен кiрiс 432,0 млн. теңге, қосалқы қызметтен түскен кiрiс 11,7 млн. теңгені құрады.
2003 жылы Қоғам шығыстарды 539,3 млн. теңге сомасына жүргіздi.
2003 жылғы қорытындылар бойынша залал 95,6 млн. теңге мөлшерiнде болды.
Қоғамның залалды қызметiне байланысты 2003 жылдың қорытындылары бойынша мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтердiң 6,6 млн. теңге мөлшерінде жоспарланған есептеулер мен төлемдер жүргiзiлген жоқ.
2004 жылы болжам бойынша таза кiрiс сомасы 5,2 млн. теңгенi құрайды.
Республика бюджетiне 93,8 млн. теңге, оның iшiнде: ҚҚС - 28,1 млн. теңге; әлеуметтiк салық - 25,6 млн. теңге; корпорациялық табыс салығы - 2,2 млн. теңге; жеке табыс салығы - 20,5 млн. теңге; өзгелерi - 17,4 млн. теңге бағыттау жоспарланып отыр.
2004 жылы мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер аудару Қоғам жоспарында жоқ.
"Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ
2002 жылғы жұмыс қорытындылары бойынша Қор алған жалпы кiрiс көлемi 1230,0 млн. теңгенi құрады.

Общий объем расходов Фонда составил за 2002 год 497,0 млн. тенге.
По итогам финансово-хозяйственной деятельности Фондом за 2002 год получен положительный финансовый результат в сумме 506,0 млн. тенге, из них в республиканский бюджет в виде дивидендов перечислено 253,0 млн. тенге.
По итогам деятельности за 2003 год по сравнению с 2002 годом общий объем доходов, полученный Фондом, увеличился на 19,4% и составил 1468,4 млн. тенге.
Общий объем расходов Фонда возрос на 21,7 % и составил за 2003 год 604,7 млн. тенге.
В 2003 году по сравнению с 2002 годом чистый доход увеличился на 20,4 % и составил 609,1 млн. тенге, из них в республиканский бюджет в виде дивидендов перечислено 304,6 млн. тенге.
В 2004 году ожидается уменьшение доходов от основной деятельности по сравнению с 2003 годом, это связано с тенденцией по снижению процентных ставок и доходности финансовых инструментов, сложившейся на финансовых рынках и обусловленной укреплением национальной валюты.
Общая сумма доходов в 2004 году ожидается в размере 1345,5 млн. тенге, что ниже показателя 2003 года на 8,1%.
Расходы по 2004 году предусматриваются в сумме 739,0 млн. тенге, что выше показателя 2003 года на 134,3 млн. тенге, на 22,2%.
Ожидается снижение чистого дохода в 2004 году по сравнению с 2003 годом на 191,1 млн. тенге, уменьшение - на 32,2%. Соответственно снижение дивидендов на государственный пакет акций на 98,1 млн. тенге и составят 206,5 млн. тенге.
ОАО "KEGOC"
В 2002 году объемы передачи электроэнергии по сетям Общества по сравнению с 2001 годом снизились на 5,3 % и составили 23,8 млрд. кВт.ч. Снижение объема передачи электроэнергии по сетям Общества связано с переходом потребителей южных регионов республики на электроснабжение по сетям региональной электросетевой компании в период работы ЖГРЭС, изменением схем электроснабжения, а также строительством некоторыми потребителями услуг Общества собственных ЛЭП, шунтирующих НЭС.
За 2003 год объем передачи электроэнергии по сетям ОАО "KEGOC" составил 26,9 млрд.кВтч, что на 13 % выше показателя 2002 года. Рост объема передачи связан, в основном, с увеличением экспортных поставок электроэнергии в Россию от станции "Экибастузская ГРЭС-2", а также транзитом электроэнергии Таджикистана и Кыргызстана через территорию Казахстана в Российскую Федерацию.
В 2003 году доходы Общества от основной деятельности составили 15742,2 млн.тенге, что на 24,9 % больше уровня 2002 года.
В 2004 году доходы Общества от основной деятельности планируются на сумму 15104,4 млн.тенге (на 4,1 % ниже уровня 2003 года).

2002 жылы Қор шығыстарының жалпы көлемi 497,0 млн. теңгенi құрады.
2002 жылы Қордың қаржы-шаруашылық қызметiнiң қорытындылары бойынша 506,0 млн. теңге сомасында оң нәтиже алынды, оның 253,0 млн. теңгесі дивидендтер түрiнде республикалық бюджетке аударылды.
2002 жылмен салыстырғанда 2003 жылғы жұмыс қорытындылары бойынша Қор алған жалпы кiрiс көлемi 19,4%-ға ұлғайып, 1468,4 млн. теңгенi құрады.
2003 жылы Қор шығыстарының жалпы көлемi 21,7 %-ға өсiп, 604,7 млн. теңгенi құрады.
2002 жылмен салыстырғанда 2003 жылы таза пайда 20,4%-ға ұлғайып, 609,1 млн. теңгені құрады, оның 304,6 млн. теңгесi дивидендтер түрінде республикалық бюджетке аударылды.
2003 жылмен салыстырғанда 2004 жылы негізгi қызметтен түсетiн кiрiстiң азаюы күтiлiп отыр, бұл пайыздық ставкалардың және қаржы құралдары кiрiстiлiгiнiң азаюы бойынша қаржы рыноктарында қалыптасқан және ұлттық валютаның нығаюына негізделген үрдiске байланысты.
2004 жылы жалпы кiрiс сомасы 1345,5 млн. теңге мөлшерiнде күтiлiп отыр, бұл 2003 жылғы көрсеткiштен 8,1%-ға төмен.
2004 жыл бойынша шығыстар 739,0 млн. теңге сомасында көзделiп отыр, бұл 2003 жылғы көрсеткiштен 134,3 млн. теңгеге, 22,2%-ға жоғары.
2003 жылмен салыстырғанда 2004 жылы таза пайданың 191,1 млн. теңгеге азаюы, 32,2%-ға төмендеуi күтілуде. Тиiсiнше мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер 98,1 млн. теңгеге азаяды және 206,5 млн. теңге құрайтын болады.
"КЕGОС" ААҚ
2002 жылы электр энергиясын Қоғам тораптары бойынша беру көлемдерi 2001 жылмен салыстырғанда 5,3%-ға кемiдi және 23,8 млрд. кВт.сағатты құрады. Электр энергиясының Қоғам тораптары бойынша берiлу көлемдерiнiң кемуi республиканың оңтүстiк өңiрi тұтынушыларының ЖМАЭС-ның жұмыс кезеңiнде өңiрлiк электр торабы компанияның тораптары бойынша электрмен жабдықталуына көшуiне, электрмен жабдықталу схемаларының өзгеруiне, сондай-ақ Қоғамның кейбiр қызмет тұтынушыларының ҰЭТ шунттайтын өз ЭЖЖ салуына байланысты.
2003 жылы "KEGOC" ААҚ тораптары бойынша электр энергиясын беру көлемi 26,9 млрд. кВт.сағатты құрады, бұл 2002 жылғы көрсеткiштен 13%-ға жоғары. Беру көлемiнiң өсуi, негізiнен, Ресейге электр энергиясын "Екiбастұз MAЭC-2" станциясынан экспорттық жеткiзудiң ұлғаюымен, сондай-ақ Ресей Федерациясына Тәжікстан мен Қырғызстандық электр энергиясын Қазақстан аумағы арқылы транзиттеуiмен байланысты.
2003 жылы Қоғамның негiзгi қызметтен түсетін кiрістері 15742,2 млн. теңгенi құрады, бұл 2002 жылғы деңгейден 24,9%-ға көп.
2004 жылы Қоғамның негiзгi қызметтен түсетiн кiрiстерi 15104,4 млн. теңге сомасында жоспарланып отыр (2003 жылғы деңгейден 4,1%-ға төмен).

Снижение дохода от основной деятельности обусловлено строительством Аксуским заводом ферросплавов собственных линий электропередачи, полностью обеспечивающих электроснабжение предприятия, и соответственно отказом данного предприятия от услуг по обеспечению надежности электроснабжения. Кроме того, с 1 февраля 2004 года Обществом снижены тарифы на услуги по передаче электроэнергии и технической диспетчеризации в связи с изменениями в  Налоговом Кодексе .
В 2003 году расходы Общества по основной деятельности составили 13346 млн.тенге, что на 9,7% выше затрат 2002 года, что связано с увеличением текущих расходов на обучение персонала и оплату консультационных услуг по Проекту модернизации НЭС, финансируемых из средств займов, а также увеличением амортизационных отчислений, обусловленный вводом основных средств в соответствии с инвестиционной программой.
В 2004 году расходы Общества по основной деятельности планируются в размере 15084,4 млн. тенге. Рост расходов по основной деятельности на 1738,4 млн.тенге связан с переносом части работ по эксплуатации и ремонту электросетевых объектов Общества с 2003 года на 2004 год в связи с задержками проведения конкурсов, ростом амортизационных отчислений и налога на имущество, обусловленным вводом основных средств в эксплуатацию, увеличением процентов по кредитам, относимых на текущие расходы, что также связано с вводом основных средств по Проекту модернизации НЭС.
Чистый доход Общества за 2003 год составил 1741,5 млн.тенге.
В целях повышения надежности и эффективности функционирования всей энергосистемы Казахстана Обществом реализуется проект "Модернизация Национальной электрической сети Республики Казахстан" с привлечением заемных средств МБРР и ЕБРР. Общая стоимость проекта - 258,4 млн. долларов США. Из общего объема капитальных вложений по проекту освоено 3021,6 млн. тенге кредитных средств и 1421,4 млн. тенге собственных средств.
На 1 января 2004 года с начала реализации Проекта модернизации израсходовано заемных средств на сумму 65,5 млн.долларов США, в том числе за 2003 год - 46,9 млн. Из средств Общества по линии софинансирования израсходовано 59,4 млн.$ США.
Освоение капитальных вложений (с НДС) по Проекту составило 10517,1 млн.тенге, в том числе по заемным средствам МБРР и ЕБРР - 6168, 2 млн.тенге, из собственных средств Общества по линии софинансирования - 4348,9 млн.тенге.

Негізгі қызметтен түсетiн кiрiстің азаюы Ақсу ферроқорытпа зауытының кәсіпорынның электрмен жабдықталуын толық қамтамасыз ететiн меншiктi электр беру торабын салуымен және тиiсiнше аталмыш кәсiпорынның электрмен жабдықтаудың сенiмдiлiгiн қамтамасыз ету жөнiндегі қызметтерден бас тартуымен шарттасып отыр. Бұдан басқа, Салық кодексiндегi өзгерістерге байланысты 2004 жылғы 1 ақпаннан бастап Қоғам электр энергиясын беру және техникалық диспетчерлендiру жөнiндегi қызметтерге тарифтердi төмендеттi.
2003 жылы Қоғамның негiзгі қызмет бойынша шығыстары 2002 жылғы шығындардан 9,7%-ғa жоғары 13346 млн. теңгенi құрады, бұл персоналды оқытуға және ҰЭT жаңғырту жобасы бойынша консультациялық қызметтерге ақы төлеуге жұмсалатын, қарыз қаражатынан қаржыландырылатын ағымдағы шығыстардың ұлғаюымен, сондай-ақ инвестициялық бағдарламаға сәйкес негiзгi құралдардың енгізiлуiмен шарттасқан амортизациялық аударымдардың ұлғаюымен байланысты.
2004 жылы Қоғамның негізгі қызмет бойынша шығыстары 15084,4 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланып отыр. Негізгi қызмет бойынша шығыстардың 1738,4 млн. теңгеге өсуi конкурстар өткiзудiң тежелуiне, негізгi құралдардың қолданысқа енгiзiлуiмен негiзделген амортизациялық аударымдардың және мүлiк салығының өсуiне, ағымдағы шығыстарға жатқызылатын кредиттер бойынша пайыздардың ұлғаюына байланысты Қоғамның электр торабы объектiлерiн пайдалану және жөндеу жөнiндегі жұмыстардың бiр бөлiгінiң 2003 жылдан 2004 жылға ауыстырылуына байланысты, бұл сондай-ақ ҰЭT-ты жаңғырту жобасы бойынша негiзгі құралдардың енгізiлуiмен байланысты.
2003 жылы Қоғамның таза пайдасы 1741,5 млн. теңгені құрады.
Қазақстандағы бүкiл энергия желiсiнiң жұмыс iстеу сенiмдiлiгi мен тиiмдiлігін арттыру мақсатында Қоғам ХҚҚДБ мен ЕҚҚДБ-нiң қарыз қаражатын тарта отырып, "Қазақстан Республикасының Ұлттық электр торабын жаңғырту" жобасын iске асыру үстінде. Жобаның жалпы құны - 258,4 млн. АҚШ доллары болды. Капитал салымдарының жалпы көлемiнен жоба бойынша 3021,6 млн. теңге кредит қаражаты және 1421,4 млн. теңге меншiкті қаражат игерiлдi.
Жаңғырту жобасы iске асырыла бастағаннан берi 2004 жылғы 1 қаңтарда 65,5 млн. АҚШ доллары сомасына, оның iшiнде 2003 жылы 46,9 млн. қарыз қаражаты жұмсалды. Бiрлесiп қаржыландыру желiсi бойынша Қоғам қаражатының 59,4 млн. АҚШ доллары жұмсалды.
Жоба бойынша капитал салымдарын игеру (ҚҚС-пен) 10517,1 млн. теңгенi, оның iшiнде ХҚҚДБ мен ЕҚКДБ-нiң қарыз қаражаты бойынша 6168,2 млн. теңгенi, бiрлесiп қаржыландыру желiсi бойынша Қоғам қаражатынан 4348,9 млн. теңгені құрады.

В 2003 году Обществом начата работа по реализации проекта "Строительство второй линии транзита 500 кВ Север - Юг Казахстана". На эти цели в 2003 году планируется направить 26 млн. долларов США. Средства в сумме 1096,8 млн.тенге, в том числе из средств займов ЕБРР и БРК - 510,3 млн.тенге, планируется направить на выполнение проектно- изыскательских работ на подстанциях "ЮКГРЭС" и "Шу", проведение работ по выбору и согласованию трассы второго и третьего участков ВЛ, оплату услуг консультанта и закупку высокольтного оборудования.
Еще одним направлением инвестиционной программы Общества является передислокация аппарата в город Астану, на что предусмотрены средства в размере 2708,4 млн. тенге.
В 2004 году Общество на инвестиционную деятельность планирует направить на инвестиционную деятельность средства в размере 15,3 млрд.тенге, в том числе из средств займов - 7,1 млрд.тенге, из собственных средств - 8,2 млрд.тенге.
ОАО "Казпочта"
Казахстанская почта уверенно переходит к стадии стабилизации финансового положения и устойчивого роста: постепенно улучшается качество почтовой связи, расширяется зона почтово-финансовых услуг, развиваются современные коммерческие услуги.
За 2003 год Обществом было принято 16,2 млн.единиц письменной корреспонденции, что превысило уровень 2002 года на 7,3 %. Однако имеет место некоторое снижение количества периодических изданий - на 2,8%. Это объясняется появлением новых средств связи и возрастающей конкуренцией со стороны других поставщиков аналогичных услуг.
Наибольший удельный вес в общем объеме платного обмена занимает подписка и реализация периодических изданий - 65,7 %, доля выплат пенсий и пособий составляет 21,0 %, письменной корреспонденции - 11,6 %.
В 2003 году продолжена реализация мероприятий по самостоятельной выплате пенсий, пособий и адресной социальной помощи в городах районного значения и сельских регионах.
Всего в 2003 году произведено 19,5 млн. выплат пенсий и пособий и адресной социальной помощи на общую сумму 93,6 млрд. тенге, что на 40,1% выше фактического выполнения 2002 года. Сложившаяся тенденция положительно характеризует реализацию задач по активизации деятельности Общества в этом направлении.
По результатам финансово-хозяйственной деятельности в 2003 году совокупные доходы Общества составили 5003,4 млн. тенге, увеличившись по сравнению с показателем 2002 года на 15,1 %. Совокупные расходы в 2003 году составили 4851,7 млн. тенге, превысив уровень 2002 года на 17,7 %. Чистый доход Общества за 2003 год составил 151,7 млн. тенге, превысив уровень 2002 года на 17,7% или 22,8 млн. тенге.
В 2004 году Обществом планируется преодоление падения почтового обмена по периодическим изданиям, а также сохранение наметившейся в 2002-2003 годах тенденции роста платного обмена по письменной корреспонденции, выплате пенсий, пособий и почтовым переводам денег. В 2004 году ожидается увеличение объема исходящего платного обмена на 10,4%.
Начиная с 2004 года, планируется поэтапная передача Обществу функций по выплате пенсий и пособии в районных центрах и селах.
В результате активизации деятельности, нацеленной на формирование эффективно функционирующей отечественной почтово-сберегательной системы, было существенно улучшено финансовое состояние компании.

2003 жылы Қоғам "Қазақстанның Солтүстiгi-Оңтүстiгi транзитiнiң 500 кВ-тың екiншi электр беру желiсiн салу" жобасын іске асыру жөнiндегi жұмысты бастады. 2003 жылы осы мақсаттарға 26 млн. АҚШ долларын бағыттау жоспарлануда. 1096,8 млн. теңге, оның iшiнде ЕҚҚДБ мен ҚДБ-нiң қарыз қаражатынан 510,3 млн. теңге сомасындағы қаражатты "ОҚГРЭС" және "Шу" кiшi станцияларындағы жобалық iзденiс жұмыстарын орындауға, ӘЖ екiншi және үшiншi учаскелерiнiң трассасын таңдау және келiсу жөнiндегі жұмыстарды жүргізуге консультанттың қызметтер көрсету ақысын төлеуге және жоғары вольттық жабдық сатып алуға жiберу жоспарланып отыр.
Аппаратты Астана қаласына көшiру Қоғамның инвестициялық бағдарламасының бір бағыты болып табылады, бұған 2708,4 млн. теңге мөлшерiнде қаражат көзделген.
2004 жылы Қоғам инвестициялық қызметке 15,3 млрд. теңге, оның ішiнде қарыз қаражатынан 7,1 млрд. теңге, меншiктi қаражаттан 8,2 млрд. теңге мөлшерiнде қаражат жiберудi жоспарлап отыр.
"Қазпочта" ААҚ
Қазақстан почтасы қаржы жағдайының орнықтылығы мен тұрақты өсу сатысына сенiммен көшу үстiнде: почта байланысының сапасы бiртiндеп жақсартуда, почта-қаржылық қызметтер көрсету аймағы кеңеюде, қазiргi заманғы коммерциялық қызметтер көрсету дамуда.
2003 жылы Қоғам 16,2 млн. бiрлiк жазбаша хат-хабар қабылдады, бұл 2002 жылғы деңгейден 7,3%-ғa асып түстi. Алайда, мерзiмдi басылымдар санының бiраз - 2,8%-ға азаюы орын алып отыр. Мұны жаңа байланыс құралдарының пайда болуымен және соған ұқсас қызметтердi басқа жеткiзушiлер тарапынан өсiп келе жатқан бәсекелестiкпен түсiндiруге болады.
Мерзiмдi басылымдарға жазылу және оны өткiзу - 65,7% ақылы айырбастың жалпы көлемiндегі ең көп үлес салмаққа ие, зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу үлесі 21,0%-ды, жазбаша хат-хабарлар үлесi 11,6%-ды құрайды.
2003 жылы аудандық мәндегi қалалар мен селолық өңiрлерде зейнетақының, жәрдемақының және атаулы әлеуметтiк көмектiң дербес төлемдерi жөнiндегi iс-шараларды iске асыру жалғастырылды.
2003 жылы жалпы сомасы 93,6 млрд. теңге болатын барлығы 19,5 млн. зейнетақы, жәрдемақы және атаулы әлеуметтiк көмек төлемдерi жүргiзiлдi, бұл 2002 жылғы нақты орындаудан 40,1%-ға жоғары. Қалыптасқан үрдiс Қоғамның осы бағыттағы жұмысын жандандыру жөнiндегі мiндеттердiң iске асырылуына оң сипаттама бередi.
2003 жылы қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерi бойынша Қоғамның жиынтық кiрiсi 2002 жылғы көрсеткiшпен салыстырғанда 15,1%-ға өсiп, 5003,4 млн. теңгенi құрады. 2003 жылы жиынтық шығыстар 2002 жылғы деңгейден 17,7%-ға асып түсіп, 4851,7 млн. теңгені құрады. 2003 жылы Қоғамның таза пайдасы 2002 жылғы деңгейден 17,7%-ға немесе 22,8 млн. теңгеге асып түсiп, 151,7 млн. теңгенi құрады.
2004 жылы Қоғам мерзiмдi басылымдар бойынша почталық алмасудың құлдырауын еңсерудi, сондай-ақ 2002-2003 жылдары байқалған жазбаша хат-хабарлар, зейнетақы, жәрдемақы төлемдерi және почталық ақша аударымдары бойынша ақылы алмасулардың өсу үрдiсін сақтауды жоспарлап отыр.
2004 жылы шығатын ақылы алмасулар көлемiн 10,4%-ға ұлғайту күтiлуде.
2004 жылдан бастап аудан орталықтары мен селоларда зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу жөнiндегi функцияларды біртіндеп Қоғамға беру жоспарлануда.
Тиiмдi жұмыс iстейтiн отандық почта-жинақтаушы жүйені қалыптастыруға бағытталған қызметтi жандандыру нәтижесiнде компанияның қаржылық жай-күйi бiршама жақсарды.

В 2004 году ожидается увеличение совокупных доходов относительно уровня 2003 года на 22,7 %, что составит 1133,4 млн. тенге, уровень совокупных расходов увеличится на 23,7 % или 1149,5 млн. тенге.
ОАО "Казахтелеком"
ОАО "Казахтелеком" 2002-2004 годах отмечены высокие производственные и финансовые показатели.
В 2002 году произошло укрепление положительной тенденции по динамичному развитию ОАО "Казахтелеком". Перевыполнены многие запланированные производственные и финансовые показатели.
Продолжены работы по модернизации местной сети. Установлены цифровые АТС в областных центрах и городах областного подчинения. Запущены в эксплуатацию цифровые АТС на городских телефонных станциях, на зоновой сети.
В 2002 году ОАО "Казахтелеком" были продолжены работы по повсеместному внедрению повременного учета. Принято в опытную эксплуатацию оборудование повременного учета аналоговых АТС в городах Таразе, Усть-Каменогорске, Уральске, Павлодаре, Актау, Петропавловске, Атырау, Костанай и Кокшетау.
Чистый доход в 2002 году получен в сумме 12147,2 млн. тенге, что выше уровня 2001 года на 40,6 %. Выплаты дивидендов по итогам 2002 года по простым акциям составили в размере 3,24 млрд.тенге, в том числе на государственный пакет акций - 1,8 млрд. тенге.
За 2003 год междугородный, международный телефонный трафик составил 1499,3 млн. минут, в том числе по направлениям: Республика Казахстан - 1377,1 млн.минут, по государствам СНГ - 108,8 млн. минут, по странам дальнего зарубежья - 13,4 млн. минут.
Размер чистого дохода в 2003 году составил 14845 млн. тенге.
Финансирование инвестиционной программы обеспечено за счет внешних займов (10865 млн.тенге) и путем использования собственных средств (8840 млн.тенге). Инвестиции направлены на модернизацию и развитие местной сети телекоммуникаций, окончание строительства Восточной ВОЛС, развитие сети передачи данных с увеличением общей емкости внешнего канала на Интернет до 68 Мбит/с.
В 2004 году междугородний, международный телефонный трафик возрастет на 5% и составит 1625 млн. минут, количество основных телефонных аппаратов - 6% и 2362 единиц соответственно.
Чистый доход в 2004 году прогнозируется в размере 12,3 млрд. тенге, что на 17 % ниже уровня 2003 года. Данное снижение получено в результате проведения политики либерализации отрасли телекоммуникаций и отмены эксклюзивного права компании на международную, междугороднюю связь. На выплату дивидендов предполагается направить 20% от чистого дохода.
Инвестиционная политика компании направлена на развитие новейших технологий в области телекоммуникаций, увеличение транзита информационных потоков через территорию Республики Казахстан, развитие местной сети телекоммуникаций.
ЗАО "Национальная компания "Казакстан темiр жолы"

2004 жылы 2003 жылдың деңгейiмен салыстырғанда жиынтық табыстың 22,7%-ғa өсуi күтiлуде, бұл 1133,4 млн. теңге құрайды, жиынтық шығыс деңгейi 23,7%-ға немесе 1149,5 млн. теңгеге өседi.
"Қазақтелеком" ААҚ
2002-2004 жылдары "Қазақтелеком" ААҚ-тың жоғары өндiрiстiк және қаржы көрсеткiштерi байқалды.
2002 жылы "Қазақтелеком" ААҚ-ты серпiндi дамыту жөнiндегi оң үрдiстер нығайтылды. Жоспарланған көптеген өндiрiстiк және қаржы көрсеткiштерi асыра орындалды.
Жергiлiктi желiлердi жаңғырту жөнiндегi жұмыстар жалғастырылды. Облыс орталықтары мен облысқа бағынышты қалаларда цифрлы ATC орнатылды. Қалалық телефон станцияларында, аймақтық желiлерде цифрлы АТС iске қосылды.
"Қазақтелеком" ААҚ 2002 жылы уақыттық есептеудi жаппай енгiзу жөнiндегi жұмыстарды жалғастырды. Тараз, Өскемен, Орал, Павлодар, Ақтау, Петропавл, Атырау, Қостанай және Көкшетау қалаларында балама АТС-дың уақыттық есептеу жабдықтары тәжiрибелiк пайдалануға қабылданды.
2002 жылы 12147,2 млн. теңге сомасында таза пайда алынды, бұл 2001 жылғы деңгейден 40,6%-ға жоғары. 2002 жылғы қорытынды бойынша дивидендтер төлеу жай акциялар бойынша 3,24 млрд. теңге мөлшерiнде, оның ішінде мемлекеттік акциялар пакетiне - 1,8 млрд. теңгенi құрады.
2003 жылы қалааралық, халықаралық телефон трафигi 1499,3 млн. минутты, оның iшінде мынадай бағыттар бойынша: Қазақстан Республикасы - 1377,1 млн. минут, ТМД мемлекеттерi бойынша - 108,8 млн. минут, алыс шетелдер бойынша - 13,4 млн. минутты құрады.
2003 жылы таза пайда мөлшерi 14845 млн. теңгенi құрады.
Инвестициялық бағдарламаларды қаржыландыру сыртқы қарыздар есебiнен (10865 млн. теңге) және меншiктi қаражатты пайдалану жолымен (8840 млн. теңге) қамтамасыз етiлдi. Инвестициялар жергiлiктi телекоммуникация желiлерін жаңғырту мен дамытуға, Шығыс ТОБЖ салуды аяқтауға, Интернетке сыртқы арнаның жалпы сыйымдылығын 68 Мбит/с дейiн өсiре отырып, деректер беру желiлерін дамытуға бағытталды.
2004 жылы қалааралық, халықаралық телефон трафигi 5%-ға өсiп, 1625 млн. минутты құрайды, негізгi телефон аппараттарының саны тиiсiнше 6%-ғa өсiп, 2362 бiрлiктi құрайды.
2004 жылы 12,3 млрд. теңге мөлшерінде таза пайда болжанып отыр, бұл 2003 жылғы деңгейден 17%-ға төмен. Бұл төмендеу телекоммуникациялар саласын ырықтандыру саясатын жүргiзу және компанияның қалааралық, халықаралық байланысқа эксклюзивтi құқығын алып тастау нәтижесiнде алынды. Дивидендтердi төлеуге таза пайданың 20%-ын жұмсау жорамалданып отыр.
Компанияның инвестициялық саясаты телекоммуникациялар саласындағы ең жаңа технологияларды дамытуға Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ақпараттық ағымдар транзитiн көбейтуге, жергiлiктi телекоммуникациялар желілерін дамытуға бағытталған.
"Қазақстан темiр жолы" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ

Грузооборот в 2002 году составил 133088,4 млн. т-км, пассажирооборот - 10448,7 млн. п-км.
Чистый доход по итогам 2002 года составил 20924 млн. тенге. Такой результат вызван увеличением доходов от грузовых перевозок на 14 %, изменением структуры перевозимых грузов (доля "дорогих грузов" увеличилась), повышением тарифов на грузовые перевозки на 7%, ростом курса валюты, реорганизации РГП "Казакстан темiр жолы", неполное освоение программы ремонта.
Грузооборот в 2003 году составил 147672 млн. т-км (увеличение на 11 % по отношению к 2002 году за счет роста объема погрузки грузов).
По итогам 2003 года получен положительный финансовый результат в размере 17732 млн. тенге, что ниже уровня 2002 года на 15,3 %. В 2003 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 1773,2 млн. тенге.
В 2003 году освоение инвестиций составило 50185 млн. тенге, из них за счет внешних займов 9549 млн. тенге, за счет собственник средств - 40636 млн. тенге.
Планируемый грузооборот в 2004 году составит 159108 млн. т-км, что на 7,1 % выше уровня 2003 года. Данный рост получен за счет роста погрузки грузов.
По итогам 2004 года ожидается положительный финансовый результат в размере 580 млн. тенге, падение по сравнению с 2003 годом вызвано ростом себестоимости реализованной продукции на 25,8 % над ростом доходов от основной деятельности на 5%. Доля чистого дохода на выплату дивидендов на государственный пакет акций в 2004 году составит 58 млн. тенге.
Основное место в инвестиционной деятельности занимает реабилитация объектов инфраструктуры магистральной железнодорожной сети. В 2004 году на реабилитацию и развитие инфраструктуры планируется направить 21100,1 млн.тенге, на информатизацию и развитие связи - 1901,4 млн.тенге, строительство железнодорожной линии Хромтау - Алтынсарино - 1739,0 млн.тенге.
Объем инвестиций в научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы и создание новых импортозамещающих производств составит 499,5 млн.тенге.
ЗАО "Международный аэропорт Астана"
Основными показателями, характеризующими производственную деятельность Компании является объем движения через аэропорт: по количеству обслуживания рейсов и пассажиров.
Тенденция развития количества обслуженных рейсов в сравнении с предыдущим периодом характеризуется увеличением на 15% в 2002 году и на 14% в 2003 году. Соответственно количество обслуженных пассажиров также возросло на 17% и 23%. Среднесуточные данные по указанным показателям составили в 2002 году - 28 взлет-посадок воздушных судов и 883 обслуженных пассажира, в 2003 году - 32 и 1088 соответственно.

2002 жылы жүк айналымы 133088,4 млн. т-км-дi, жолаушылар айналымы 10448,7 млн. ж-км-дi құрады.
2002 жылғы қорытындылар бойынша таза пайда 20924 млн. теңгенi құрады. Мұндай нәтиже жүк тасымалдарын 14%-ға ұлғайту, тасымалданатын жүктердiң құрылымын өзгерту ("қымбат жүктердiң" үлесi ұлғайды), жүк тасымалдарына тарифтердi 7%-ға ұлғайту, валюта бағамының өсуi, "Қазақстан темiр жолы" РМК қайта ұйымдастыру, жөндеу бағдарламасының толық игерiлмеуi әсерiнен болды.
2003 жылы жүк айналымы 147672 млн. т-км-дi құрады. (2002 жылмен салыстырғанда жүктердi тиеу көлемiнiң өсуi есебiнен 11%-ға ұлғайды).
2003 жылдың қорытындылары бойынша 17732 млн. теңге мөлшерiнде оң қаржылық нәтиже алынды, бұл 2002 жылғы деңгейден 15,3%-ғa төмен. 2003 жылы бюджетке 1773,2 млн. теңге мөлшерiнде мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер аудару жоспарланып отыр.
2003 жылы инвестицияларды игеру 50185 млн. теңгенi, оның iшiнде сыртқы қарыздар есебiнен 9549 млн. теңгенi, меншiктi қаражат есебiнен 40636 млн. теңгенi құрады.
2004 жылы жоспарланып отырған жүк айналымы 159108 млн. т-км-дi құрайды, бұл 2003 жылғы деңгейден 7,1%-ға жоғары. Бұл өсу жүктердi тиеудiң өсуi есебiнен алынды.
2004 жылдың қорытындылары бойынша 580 млн. теңге мөлшерiнде оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр, 2003 жылмен салыстырғандағы құлдырау өткiзiлген өнiмнiң өзiндiк құнының негiзгі қызметтен түсетiн кiрiстерден 5% өсiмiне 25,8%-ға өсуiне байланысты. 2004 жылы мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер төлеуге таза пайда үлесi 58 млн. теңгенi құрайды.
Магистральдық темiр жол желiсi инфрақұрылымы объектілерiн оңалту инвестициялық қызметте негізгi орын алады. 2004 жылы инфрақұрылымды оңалтуға және дамытуға 21100,1 млн. теңге, байланысты ақпараттандыруға және дамытуға 1901,4 млн. теңге, Хромтау - Алтынсарин темiр жол желiсiн салуға 1739,0 млн. теңге жұмсау жоспарланып отыр.
Ғылыми-зерттеу және тәжiрибе-конструкторлық жұмыстарға және импортты алмастыратын жаңа өндiрiстердi құруға инвестициялар көлемi 499,5 млн. теңгенi құрайды.
"Астана халықаралық әуежайы" ЖАҚ
Рейстер мен жолаушыларға қызмет көрсету саны бойынша әуежай арқылы қозғалыс көлемi Компанияның өндiрiстiк қызметiн сипаттайтын негізгі көрсеткіштер болып табылады.
Өткен кезеңмен салыстырғанда қызмет көрсетілген рейстер санының даму үрдiсi 2002 жылы 15%-ға және 2003 жылы 14%-ғa ұлғаюмен сипатталады. Қызмет көрсетiлген жолаушылар саны да тиiсiнше 17%-ғa және 23%-ға өстi. 2002 жылы аталған көрсеткiштер бойынша орташа тәулiктiк деректерi әуе кемелерiнiң 28 ұшу-қонуын және 883 қызмет көрсетiлген жолаушыны, 2003 жылы тиiсiнше 32 және 1088-дi құрады.

Определяющим фактором данной тенденции является увеличение частоты рейсов на существующих маршрутах и открытие новых. Следует отметить, что в общем объеме обслуженных рейсов и пассажиров Компанией в 2002-2003 годы основную долю составляют внутренние авиаперевозки (75%), обусловленное расширением сети внутренних воздушных линий для обеспечения связи всех крупных городов Казахстана со столицей.
Доходы Компании в 2003 году составили 3754 млн. тенге, что превысило уровень 2002 года на 162% (2319 млн. тенге) и уровень плана на 136% (2165 млн. тенге). Определяющим фактором значительного роста доходов явилось увеличение доходов от неоперационной деятельности Общества на 1899 млн. тенге.
Увеличение доходов от операционной деятельности на 30 % (425 млн. тенге) от уровня 2002 года произошло вследствие увеличения объема авиаперевозок на 15% и повышения уровня тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги аэропорта со второго квартала 2003 года. Значительное увеличение уровня тарифов в 2003 году в сравнении с предыдущим периодом объясняется тем, что ранее государственным уполномоченным органом по регулированию естественных монополий пересчет тарифов на услуги аэропортов в тенге для регулярных внутренних воздушных перевозок был осуществлен по фиксированному курсу доллара США, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на 1 апреля 1999 года (87,5 тенге).
Расходы аэропорта в 2003 году составили 3034 млн. тенге, что превысило уровень 2002 года на 77 % или 1316 млн. тенге и от планируемого объема увеличились на 60 % (1143 млн. тенге).
Основной причиной увеличения расходов Общества послужило увеличение расходов от неоперационной деятельности аэропорта на 892 млн. тенге, где основную долю составляют расходы, связанные с переоценкой основных средств (с соответствующей корректировкой износа - 570 млн. тенге), а также расходы по курсовой разнице.
В 2003 году за счет средств республиканского бюджета (1515 млн. тенге) произведена реконструкция взлетно-посадочной полосы аэропорта.
Итоги 2003 года характеризуются положительным финансовым результатом в сумме 720 млн. тенге.
В 2004 году ожидаются обслужить 12764 рейса и 441705 пассажиров, что соответствует запланированным объемам, с превышением от уровня предыдущего года на 11 % и 23 % соответственно.
Доли рынков пассажирских перевозок по направлениям в общем объеме сохраняются на уровне предыдущего периода и составят 78 % - для внутренних линий и 22 % - для международных перевозок.
Доходы Компании в 2004 году предполагаются в сумме 4915 млн. тенге, что превысит уровень 2003 года и плана на 31% (1160 млн. тенге).
Основными факторами роста доходов явились: увеличение доходов от предоставления аэропортовых услуг, связанное с ростом объема авиаперевозок и изменением уровня тарифов со второго квартала 2003 года, а также с увеличением доходов от неоперационной деятельности Общества на 485 млн. тенге, связанной с курсовой разницей при переоценке кредитных средств займа Японского Банка Международного Сотрудничества (JBIC).

Бар бағыттардағы рейстердiң жиiлiгiн ұлғайту және жаңаларын ашу осы үрдiстiң айқындаушы факторы болып табылады. 2002-2003 жылдары Компания қызмет көрсеткен рейстер мен жолаушылардың жалпы көлемiнiң негiзгі үлесiн Қазақстанның барлық iрi қалаларының астанамен байланысын қамтамасыз ету үшiн iшкi әуе желiлерiн кеңейтумен негiзделген iшкi әуе тасымалдары құрайтынын (75%) атап өткен жөн.
2003 жылы Компанияның кiрiсi 3754 млн. теңге құрады, бұл 2002 жылғы деңгейден 162%-ға (2319 млн. теңге) және жоспар деңгейiнен 136%-ға (2165 млн. теңге) асып түстi. Қоғамның операциялық емес қызметтен түсетiн кiрiстерiнiң 1899 млн. теңгеге ұлғаюы кiрiстердiң едәуір өсуiнiң айқындаушы факторы болды.
Операциялық қызметтен түсетiн кiрiстердiң 2002 жылғы деңгейден 30%-ға (425 млн. теңге) ұлғаюы әуе тасымалдарының 15%-ға ұлғаюы және 2003 жылғы екiнші тоқсаннан бастап әуежайдың реттейтін қызметтерiне тарифтер (бағалар, алым ставкалары) деңгейiнiң артуы салдарынан болды. Өткен кезеңмен салыстырғанда 2003 жылы тарифтер деңгейiнiң едәуiр ұлғаюын табиғи монополияларды реттеу жөнiндегi мемлекеттiк уәкiлеттi орган бұрын тұрақты iшкi әуе тасымалдары үшiн әуежайлардың қызметтерiне тарифтерді теңгемен қайта есептеудi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi 1999 жылғы 1 сәуiрге белгiлеген АҚШ долларының тiркелген бағамы (87,5 теңге) бойынша жүзеге асырғандығымен түсiндiруге болады.
2003 жылы әуежайдың шығыстары 3034 млн. теңгенi құрады, бұл 2002 жылғы деңгейден 77%-ғa немесе 1316 млн. теңгеге асып түстi және жоспарланатын көлемнен 60%-ға (1143 млн.теңгеге) ұлғайды.
Әуежайдың операциялық емес қызметтен болатын шығыстарының 892 млн. теңгеге ұлғаюы Қоғам шығыстарының ұлғаюының негiзгі себебi болды, мұнда негізгі құралдарды қайта бағалаумен байланысты шығыстар (тиiсті тозуды түзетумен - 570 млн. теңге), сондай-ақ бағамдық айырма бойынша шығыстар негізгі үлесті құрайды.
2003 жылы республикалық бюджет қаражаты есебiнен (1515 млн. теңге) әуежайдың ұшу-қону алаңына қайта жаңарту жүргiзiлдi.
2003 жылдың қорытындылары 720 млн. теңге сомасындағы оң қаржы нәтижесiмен сипатталады.
2004 жылы 12764 рейске және 441705 жолаушыға қызмет көрсету күтiлiп отыр, бұл өткен жылғы деңгейден тиiсiнше 11%-ға және 23%-ға асып түсiп, жоспарланған көлемдерге сәйкес келедi.
Жалпы көлемдегi бағыттар бойынша жолаушылар тасымалы рыноктарының үлесi өткен кезеңдегi деңгейде сақталып отыр және iшкi желiлер үшiн 78 %-ды халықаралық тасымалдар үшін 22 %-ды құрайды.
2004 жылы Компания кiрiстерi 4915 млн. теңге сомасында көзделiп отыр, бұл 2003 жылғы деңгей мен жоспардан 31 %-ға (1160 млн. теңге) асып түсті. Кiрiстердiң өсуiнiң негiзгі факторлары: әуе тасымалдары көлемiнiң өсуiмен және 2003 жылғы екiншi тоқсаннан бастап тарифтер деңгейiнiң өзгеруiмен, сондай-ақ Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкi (JBIC) қарызының кредиттiк қаражатын қайта бағалау кезiндегi бағамдық айырмамен байланысты Қоғамның операциялық емес қызметтен түсетiн кiрiстерiнiң 485 млн. теңгеге ұлғаюымен байланысты әуежай қызметтерiн көрсетуден түсетiн кiрістердiң ұлғаюы болып табылады.

Расходы аэропорта в 2004 году составят 4340 млн. тенге, что превысит уровень 2003 года на 43 % или 1306 млн. тенге и от планируемого объема увеличились на 15 % (579 млн. тенге).
Основной причиной увеличения расходов Общества за указанный период послужило увеличение расходов по неоперационной деятельности на 1090 млн. тенге, связанное с расходами по курсовой разнице.
Итоги 2004 года ожидаются с положительным финансовым результатом в сумме 574 млн. тенге.
Инвестиционная деятельность Компании осуществлялась по двум основным направлениям:
1. Реализация проекта "Строительство международного аэропорта г. Астаны"
Общая стоимость проекта 35,9 млрд. тенге, источники финансирования - правительственный заем Японского Банка Международного сотрудничества (JBIC) и софинансирование из республиканского бюджета. Период реализации 1998-2005 годы.
Согласно ТЭО проекта выход нового терминала на проектную мощность до 600 пассажиров в час планируется в 2005 году.
2. Замена основных фондов.
В рамках модернизации основных фондов произведены ремонт и замена основных средств из собственных средств аэропорта (спецтехника, оборудование, ремонт мест стоянок воздушных судов и т.д).
ОАО "НК "Казинформ"
В 2003 году наблюдается увеличение доходов в 4 раза по сравнению с 2002 годом или на 79,9 млн.тенге. При этом расходы выросли на 78,9 млн.тенге, или в 3 раза больше. Превышение роста доходов над расходами на 6 % свидетельствует о постепенном оздоровлении финансового состояния Компании и выходе из предкризисной ситуации.
Активизация роста производства информационной продукции, предпринятые меры по увеличению количества подписчиков, повышение качества предлагаемой продукции, дальнейшее укрупнение корреспондентской сети позволили Компании добиться определенных результатов.
При детальном рассмотрении роста производственной мощности Компании в 2003 году по сравнению с 2002 годом, количество выпускаемой новостной продукции в абсолютном значении возросло на 15204 новостей ежегодно, или на 83,4 %.
По итогам работы в 2003 году общий доход составил - 100,9 млн. тенге, расходная часть - 102,7 млн. тенге, что привело к убыточному результату в размере 1,8 млн. тенге.
В 2004 году доходы от основной деятельности запланированы в сумме 142,9 млн. тенге, что по сравнению с 2003 годом больше на 43 %, или на 43,2 млн. тенге. При этом расходы запланированы в сумме 137,2 млн. тенге, что больше на 34 % по сравнению с аналогичным периодом 2003 года.
На протяжении 2004 года планируется усиление, как действующих позиций, так и выход на более перспективные информационные рынки. В этом плане предполагается дальнейшее расширение клиентской базы за счет проведения числа качественных кампаний, а также внедрение новых пилотных проектов, проведение дополнительных маркетинговых разработок.
Для освещения индустриально-инновационной политики Казахстана на сайте Компании в начале 2004 года был размещен баннер "Индустриально-инновационная политика", где находит отражение освещение всех тем и вопросов, касающихся истории, текущего состояния и перспектив стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
ОАО "НК "Казахстан инжиниринг"

2004 жылы әуежай шығыстары 4340 млн. теңгенi құрайды, бұл 2003 жылғы деңгейден 43%-ға немесе 1306 млн. теңгеге асып түседi және жоспарланатын көлемнен 15%-ға (579 млн. теңге) ұлғайды.
Бағамдық айырма бойынша шығыстармен байланысты операциялық емес қызмет бойынша шығыстардың 1090 млн. теңгеге ұлғаюы көрсетiлген кезеңде Қоғам шығыстарының ұлғаюының негiзгi себебi болды.
2004 жылғы қорытындылар 574 млн. теңге сомасындағы оң қаржы нәтижесiмен күтiлуде.
Компанияның инвестициялық қызметi екi негiзгі бағыт бойынша жүзеге асырылды:
1. "Астана қаласының халықаралық әуежайын салу" жобасын iске асыру
Жобаның жалпы құны 35,9 млрд. теңге, қаржыландыру көздерi - Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкiнiң (JBIC) үкiметтiк қарызы және республикалық бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру. Iске асырылу кезеңi 1998-2005 жылдар.
Жобаның TЭH-не сәйкес жаңа терминалдың сағатына 600 жолаушыға дейiнгi жобалы қуатқа шығуы 2005 жылға жоспарлануда.
2. Негiзгi қорларды ауыстыру
Негiзгі қорларды жаңғырту шеңберiнде әуежайдың меншiктi қаражаты есебiнен негiзгі құралдарға жөндеу жүргізiлдi және олар ауыстырылды (арнаулы техника, жабдық, әуе кемелерi тұратын орындарды жөндеу).
"Қазақпарат" ҰК" ААҚ
2002 жылмен салыстырғанда 2003 жылы кiрiстердiң 4 есе немесе 79,9 млн. теңгеге ұлғаюы байқалды. Бұл ретте шығыстар 78,9 млн. теңгеге немесе 3 есе өстi. Кiрiстердiң өсуiнiң шығыстардың 6 %-ға асып түсуi Компанияның қаржы жағдайының бiртiндеп оңалуының және дағдарыс алдындағы жағдайдан шығуын білдіредi.
Ақпараттық өнiм өндiрiсi өсуiнiң жандануы, жазылушылар санын ұлғайту жөнiнде алдын ала қабылданған шаралар, ұсынылатын өнiм сапасының артуы, тілшiлiк желiнi одан әрi iрiлендiру Компанияның белгiлi бiр нәтижелерге қол жеткiзуiне мүмкiндiк бердi.
Компанияның өндірiстiк қуатының өсуiн егжей-тегжейлi қараған жағдайда 2002 жылмен салыстырғанда 2003 жылы шығарылатын жаңалық өнімiнiң абсолюттi мәндегi саны жыл сайын 15204 жаңалыққа немесе 83,4%-ға өсті.
2003 жылы жұмыс қорытындылары бойынша жалпы кiрiс 100,9 млн. теңгенi, шығыстық бөлiк 102,7 млн. теңгенi құрады, бұл 1,8 млн. теңге мөлшерiндегi залалды нәтижеге әкеп соқты.
2004 жылы негізгi қызметтен түсетiн кiрiс 142,9 млн. теңге сомасында жоспарланып отыр, бұл 2003 жылмен салыстырғанда 43%-ғa немесе 43,2 млн. теңгеге артық. Бұл ретте шығыстар 137,2 млн. теңге сомасында жоспарланған, бұл 2003 жылғы соған ұқсас кезеңмен салыстырғанда 34%-ға артық.
2004 жыл бойы қолданыстағы ұстанымдарды күшейту, әрi неғұрлым перспективалы ақпараттық рыноктарға шығу жоспарлануда. Осы тұрғыда сапалы компаниялар санын жүргiзу есебiнен клиенттік базаны одан әрi кеңейту, сондай-ақ жаңа пилоттық жобаларды енгiзу, қосымша маркетингтiк әзiрлемелердi жүргiзу ұйғарылып отыр.
Қазақстанның индустриялық-инновациялық саясатын жария ету үшiн 2004 жылдың басында Компания сайтында "Индустриялық-инновациялық саясат" атты баннер орналастырылды, мұнда Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму стратегиясының тарихына, ағымдағы жай-күйiне және перспективаларына қатысты барлық тақырыптар мен мәселелердiң жарияланымы көрiнiс тапты.
"Қазақстан инжиниринг" ҰК" ААҚ

ОАО "НК "Казахстан инжиниринг" создано на основании  постановления Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 244 "О некоторых вопросах оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан" со стопроцентным участием государства в уставном капитале, осуществляющая деятельность в машиностроительной отрасли.
В 2002 году объем произведенной продукции Компании составил 4,4 млрд.тенге, в 2003 году - 3,9 млрд.тенге, снижение составило 11,4 %.
Доходы от основной деятельности составили в 2002 году 4,9 млрд. тенге, 2003 году - 4,5 млрд.тенге. Уменьшение доходов составляет 8,6 %.
Чистый убыток в 2002 сложился в сумме 75 млн.тенге, в 2003 году составил 609,7 млн.тенге.
Причинами, вызвавших появление таких цифр убыточности в 2003 году являются: отражение в 2003 году расходов прошлых лет, отсутствие систематизированного и правильного бухгалтерского и налогового учета на предприятиях, неудовлетворительная работа по взысканию дебиторской задолженности, отсутствие контроля за правильностью формирования себестоимости продукции, что привело к реализации товаров ниже себестоимости.
П ерспективы на 2005-2007 годы
ЗАО "НК "КазМунайГаз"
Цели и задачи
Компания ставит перед собой следующие долгосрочные стратегические цели:
развитие сырьевой базы и поддержание высоких темпов роста добычи сырья;
повышение эффективности использования сырьевых ресурсов;
развитие нефтеперерабатывающей отрасли, нефтегазотранспортной системы и инфраструктуры для поддержки нефтяных операций;
обеспечение расширения проектов с участием Компании в рамках реализации Северо-Каспийского проекта;
осуществление функций и мероприятий согласно Государственной программе см.U101105 освоения казахстанского сектора Каспийского моря;
развитие национальных кадров для нефтегазовой отрасли;
обеспечение безопасности на производстве и защита окружающей среды.
Пути достижения поставленных целей и задач
Основным инструментом в достижении поставленных целей будет являться активная инвестиционная политика, которая заключается в обеспечении эффективности инвестиционной деятельности Компании и его дочерних организаций, включая разведку, добычу, переработку, транспортировку и реализацию углеводородов на основе роста мощностей по добыче нефти и газа, технического уровня, развития и диверсификации инфраструктуры.
Планируется, что добыча нефти в 2005 году достигнет 8,7 млн. тонн, а в 2006 и 2007 годах - 8,85 млн. тонн.
Объемы переработки нефти на Атырауском НПЗ составят 2500 тыс. тонн в 2005 году и 3100 тыс.тонн в 2006 и 2007 годах.
Объем транспортировки нефти в 2006 году планируется на уровне 46,6 млн. тонн с увеличением до 52,3 млн. тонн в 2007 году.
Объем транспортировки газа составит в 2005 году - 133,3 млн.  м 3 , в 2006 году - 141,2 млн.м 3 , 154,7 в 2007 году.

Машина жасау саласындағы қызметтi жүзеге асыратын "Қазақстан инжиниринг" ҰК" ААҚ "Қазақстан Республикасы қорғаныс-өнеркәсiп кешенiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 наурыздағы N 244 қаулысының негiзінде құрылды.
2002 жылы Компания өндiрген өнiм көлемi 4,4 млрд. теңгенi, 2003 жылы 3,9 млрд. теңгенi құрады, азаю 11,4%-ды құрады.
Негiзгi қызметтен түсетін кiрiс 2002 жылы 4,9 млрд. теңгенi, 2003 жылы 4,5 млрд. теңгенi құрады. Кiрiстердiң азаюы 8,6%-ды құрады.
2002 жылы таза залал 75 млн. теңге сомасында қалыптасты, 2003 жылы 609,7 млн. теңгенi құрады.
2003 жылы мұндай залалдық цифрларының пайда болуын туындатқан себептер: өткен жылдар шығыстарының 2003 жылы көрiнiс табуы, кәсiпорындарда жүйеленген әрi дұрыс бухгалтерлiк және салықтық есептiң болмауы, дебиторлық берешектi өндiрiп алу жөнiндегі қанағаттанғысыз жұмыс, өнiмнiң өзiндiк құнын қалыптастырудың дұрыстығын бақылаудың болмауы болып табылады, бұл тауарларды өзiндiк құнынан төмен өткiзуге алып келдi.
2005-2007 жылдарға арналған перспективалар "ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Компания өз алдына мынадай ұзақ мерзiмдi стратегиялық мақсаттарды қояды:
шикiзат базасын дамыту және шикiзат өндiрудiң жоғары өсу қарқынын ұстап тұру;
шикiзат ресурстарын пайдаланудың тиiмдiлігін арттыру;
мұнай операцияларын қолдау үшiн мұнай өңдеу саласын, мұнай-газ тасымалы жүйесi мен инфрақұрылымын дамыту;
жобаларды Компанияның Солтүстiк Каспий жобасын iске асыру шеңберiнде қатысуымен кеңейтудi қамтамасыз ету;
Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасына қараңыз.U101105 сәйкес функциялар мен iс-шараларды жүзеге асыру;
мұнай-газ саласы үшін ұлттық кадрларды дамыту;
өндiрiстегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету және қоршаған ортаны қорғау.
Қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу жолдары
Мұнай мен газ өндiру жөнiндегі қуаттың, техникалық деңгейдiң өсуi, инфрақұрылымды дамыту және әртараптандыру негiзiнде Компания мен оның еншiлес ұйымдарының көмiрсутектердi барлауды, өндiрудi, қайта өңдеудi, тасымалдауды және өткізудi қоса алғанда, инвестициялық қызметiнiң тиiмдiлігін қамтамасыз ететiн белсендi инвестициялық саясат қойылған мақсаттарға қол жеткiзудегi негізгі құрал болып табылады.
2005 жылы мұнай өндiру 8,7 млн. тоннаға, ал 2006 және 2007 жылдары 8,85 млн. тоннаға жетедi деп жоспарлануда.
Атырау МӨЗ-де мұнай өңдеу көлемi 2005 жылы 2500 млн. тоннаны және 2006 мен 2007 жылдары 3100 млн. тоннаны құрайды.
2006 жылы мұнай тасымалдау көлемi 2007 жылы 52,3 млн. тоннаға ұлғаюымен 46,6 млн. тонна деңгейiнде жоспарлануда.
2005 жылы газ тасымалдау көлемi 133,3 млн. м. 3 , 2006 жылы 141,2 млн. м. 3 , 2007 жылы 154,7 млн. м. 3 құрайды.

Суммарный чистый доход Компании прогнозируется в 2006 году - 40,2 млрд. тенге и 45,7 млрд. тенге - в 2007 году.
Сбыт нефти будет осуществляться по всем трем традиционным направлениям: внутренний рынок (АНПЗ), экспорт в ближнее и дальнее зарубежье, причем поставки на АНПЗ и в страны дальнего зарубежья будут носить приоритетный характер. Экспорт в страны дальнего зарубежья увеличится с 2,1 млрд.тонн в 2003 году и до 2,2 млн. тонн в 2007 году.
Планируется осуществление ряда основных инвестиционных проектов, в том числе:
проекты реабилитации месторождения Узень (19,3 млрд.тенге) и освоения Амангельдинской группы газовых месторождений (21,5 млрд. тенге);
проект геологоразведки и освоения месторождений: Жамбай Южный - Южное Забурунье (310 млрд. тенге), Тюб-Караган (15,4 млрд.тенге), Аташ (3,5 млрд.тенге), Прибрежный блок С1, Прибрежный блок С2, Арал (14,2 млрд. тенге);
проект реконструкции Атырауского НПЗ ($ 42,9 млрд. тенге);
проект строительства взлетно-посадочной полосы аэропорта г. Атырау (3,4 млрд. тенге);
консолидированный проект строительства мультисервисной сети связи в Западном Казахстане и долевого участия в финансировании строительства ВОЛС на участках Атырау-Тенгиз-Актау, Шымкент-Кумколь (2,1 млрд. тенге);
проект создания и расширения сети реализации продуктов переработки нефти и газа (3,5 млрд. тенге).
ЗАО "НАК "Казатомпром"
Цели и задачи
Основной целью Общества является обеспечение функций управления предприятий урановой промышленности.
Исходя из цели, сформировались следующие задачи, которые необходимо решить в прогнозируемом периоде:
По развитию уранового производства
сохранение своих позиций на рынке услуг переработки ГФУ и регенерированного урана до топливных таблеток, производя в год 200 тонн топливных таблеток для реакторов типа ВВЭР и 200 тонн топливных таблеток для российских реакторов типа РБМК;
сохранение и расширение своих позиций на мировом рынке урана с услугами переработки ураносодержащих материалов - скрапов - в объеме 150 тонн в год;
обеспечение переработки ХКПУ до технической закиси-окиси урана в объеме 2400 тонн в год;
выход на рынки дальнего зарубежья с ураносодержащими продуктами - порошка диоксида урана и топливных таблеток для тяжеловодных реакторов, с необогащенным гексафторидом урана из казахстанского сырья.
По развитию бериллиевого производства:
повышение экономической эффективности производства лигатур и слитков бериллия;
увеличение объемов производства и продаж медно-бериллиевых сплавов;
совершенствование карботермической технологии получения медно-бериллиевых лигатур;
освоение производства медно-бериллиевой лигатуры с содержанием бериллия 10 % из лигатуры, полученной методом карботермии.
По развитию тантал-ниобиевого производства:
создание и развитие собственной сырьевой базы тантал-ниобиевого сырья;
разработка технологии и создание мощностей по комплексной переработке тантал-ниобиевого сырья;
освоение производства полного спектра ниобиевой продукции, дальнейшее повышение степени переработки с выходом на готовые изделия.

Компанияның жиынтық таза табысы 2006 жылы - 40,2 млрд. теңге және 2007 жылы - 45,7 млрд. теңге болып жоспарлануда.
Мұнайды өткiзу барлық үш дәстүрлi бағыт бойынша жүзеге асырылады: iшкi рынок (Атырау МӨЗ), жақын және алыс шетелдерге экспорт, оның үстiне Атырау МӨЗ-ге және алыс шетелдерге жеткiзу басымдылық сипатқа ие болады. Алыс шетелдерге экспорт шығару 2003 жылы 2,1 млрд. тоннадан 2007 жылы 2,2 млн. тоннаға дейiн ұлғаяды.
Бірқатар негiзгі инвестициялық жобаларды, оның iшiнде:
Өзен кен орнын оңалту (19,3 млрд. теңге) және Амангелдi топты газ кен орындарын игеру (21,5 млрд. теңге) жобаларын;
мынадай: Оңтүстiк Жамбай - Оңтүстiк Забурунье (310 млрд. теңге), Түпқараған (15,4 млрд. теңге), Аташ (3,5 млрд. теңге), C1 жағалау блогы, С2 жағалау блогы, Арал (14,2 млрд. теңге) кен орындарын геологиялық барлау және игеру жобаларын;
Атырау МӨЗ-дi қайта жаңарту жобасын (42,9 млрд. теңге);
Атырау қаласы әуежайының ұшу-қону алаңын салу жобасын (3,4 млрд. теңге);
Батыс Қазақстанда мультсервистік байланыс желiсiн салудың және Атырау-Теңiз-Ақтау, Шымкент-Құмкөл учаскелерiнде ТОБЖ салуды қаржыландыруға үлестік қатысудың бiрiктiрiлген жобасын (2,1 млрд. теңге);
мұнай мен газды қайта өңдеу өнiмдерiн өткiзу желiсiн құру және кеңейту жобасын (3,5 млрд. теңге) жүзеге асыру жоспарлануда.
"Қазатомөнеркәсiп" ҰAК" ЖАҚ
Мақсаттары мен міндеттерi
Уран өнеркәсiбi кәсiпорындарын басқару функцияларын қамтамасыз ету Қоғамның негізгі мақсаты болып табылады.
Мақсаттарға орай, болжамды кезеңде шешiлуi қажет мынадай мiндеттер қалыптасты.
Уран өндірiсiн дамыту бойынша
жылына BBЭP үлгiсiндегі реакторлар үшін 200 тонна отын таблеткаларын және РБМК үлгiсiндегі ресейлiк реакторлар үшін 200 тонна отын таблеткаларын өндiре отырып, УГФ мен қалпына келтiрiлген уранды отын таблеткаларына дейiн қайта өңдеу қызметтер көрсету рыногында өз ұстанымын сақтау;
құрамында уран бар материалдарды - қайталама балқымаларды жылына 150 тонна көлемінде қайта өңдеу қызметтері бар әлемдік уран рыногындағы өз ұстанымдарын сақтау және кеңейту;
ТУХК-тi уранның техникалық тотықша-тотығына дейін жылына 2400 тонна көлемiнде қайта өңдеудi қамтамасыз ету;
құрамында уран бар өнiмдермен - уран диоксиді ұнтағымен және ауырсу реакторлары үшін таблеткалармен, қазақстандық шикiзаттан уранның байытылмаған гексафторидiмен алыс шетел рыноктарына шығу.
Бериллий өндірісін дамыту бойынша:
бериллий лигатуралары мен құймакесектерiн өндiрудiң экономикалық тиiмдiлiгін арттыру;
мыс-бериллий қорытпаларын өндiру және сату көлемдерiн ұлғайту;
мыс-бериллий лигатураларын алудың карботермикалық технологиясын жетiлдiру;
карботермия әдiсiмен алынған лигатурадан құрамында 10% бериллий бар мыс-бериллий өндiрудi игеру.
Тантал-ниобий өндiрiсiн дамыту бойынша:
тантал-ниобий шикiзатының дербес шикiзат базасын құру және дамыту;
тантал-ниобий шикiзатын кешендi өңдеу жөнiндегі технологияларды әзiрлеу және қуаттарды құру;
ниобий өнiмiнiң толық спектрін өндiрудi игеру, дайын бұйымдарға шығумен қайта өңдеу дәрежесiн одан әрi арттыру.

Планируется получение чистого дохода в 2006 году на 3552 млн.тенге, в 2007 году - 4391 млн.тенге.
Пути достижения поставленных целей и задач
производство конкурентоспособного ядерного топлива;
повышение эффективности маркетинговых исследований по всем видам урановой продукции;
проведение научно-исследовательских работ и внедрение технологии полунепрерывного литья;
создание технологии производства высокоемких танталовых порошков и проволоки для конденсаторов;
техническое перевооружение действующего производства.
Инвестиционные проекты
Регион реализации проектов уранового, бериллиевого и танталового производства - Восточно-Казахстанская область, г.Усть-Каменогорск, ОАО "УМЗ".
Урановое производство:
"Реконструкция системы аварийной сигнализации в корпусе N 600" на ОАО "УМЗ" (общая стоимость проекта - 4,85 млн.тенге);
"Оптимизация системы вентиляции и координирования" в корпусе N 600" (61 млн.тенге);
"Совершенствование производства топливных элементов для АЭС. Лабораторный участок восстановления оксидов урана в корпусе N 600" (28,6 млн.тенге);
"Создание полного технологического цикла по переработке золы и трудновскрываемых концентратов урана в корпусе 4.4А" (220,9 млн.тенге);
"Техническое перевооружение действующего производства" (1072,1 млн.тенге);
"Расходный склад кислот. Сооружение 713" (69,5 млн.тенге).
Бериллиевое производство:
"Техническое перевооружение действующего производства" (313,1 млн.тенге).
Танталовое производство:
"Разработка технологии и освоение выпуска высокоемких порошков из тантала" (1186,3 млн.тенге);
"УМЗ - горнообогатительный комбинат". Предполагается создание собственной плавикошпатовой сырьевой базы. Общая стоимость проекта - 1129,4 млн.тенге;
"Реконструкция прудов-испарителей" (562,5 млн.тенге).
ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация"
Цели и задачи
Основная цель компании в 2005-2007 годах заключается в обеспечении продовольственной безопасности страны, предотвращение демпинга цен на зерно, расширение рынков сбыта зерна.
Основными задачами Корпорации являются:
обеспечение сохранности и обновления государственных ресурсов зерна;
продвижение казахстанского зерна на мировые рынки и укрепление позиций на традиционных рынках.
Пути достижения поставленных целей и задач
В 2005-2007 годах предусматриваются следующие меры:
проведение работы по улучшению качества семенного материала;
регулирование цен на зерно на внутреннем рынке;
повышение надежности сохранности государственного резерва продовольственного зерна;
повышение эффективности реализации казахстанского зерна, в том числе путем решения проблем по его транспортировке;
совершенствование порядка реализации зерна зерноперерабатывающим организациям с целью обеспечения ее своевременности и эффективности;
продвижение казахстанского зерна на международные рынки.

2006 жылы 3552 млн. теңге, 2007 жылы 4391 млн. теңге таза пайда алу жоспарланып отыр.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
бәсекеге қабiлеттi ядролық отын өндіру;
уран өнiмiнiң барлық түрi бойынша маркетингтік зерттеулердiң тиiмдiлiгін арттыру;
ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу және жартылай үзбей құю технологиясын енгiзу;
конденсаторлар үшiн сыйымдылығы жоғары тантал ұнтақтарын және сым өндiру технологиясын құру;
жұмыс iстеп тұрған өндiрiстi техникалық қайта жарақтандыру.
Инвестициялық жобалар
Уран, бериллий және тантал өндiру жобаларын iске асыру өңiрi - Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, "ҮМЗ" ААҚ.
Уран өндiрiсi:
"YMЗ" ААҚ-та "N 600 корпуста апаттық дабыл беру жүйесiн қайта жаңарту" (жобаның жалпы құны - 4,85 млн. теңге);
N 600 корпуста "Желдету және үйлестiру жүйесін оңтайландыру" (61 млн. теңге);
"АЭС үшiн отын элементтерін өндiрудi жетiлдiру. N 600 корпуста уран тотығын қалпына келтiрудiң зертханалық учаскесi" (28,6 млн. теңге);
"4.4A корпусында уранның күлi мен ашылуы қиын концентраттарын қайта өңдеу жөніндегi толық технологиялық цикл құру" (220,9 млн. теңге);
"Жұмыс iстеп тұрған өндiрiстi техникалық қайта жарақтандыру" (1072,1 млн. теңге);
"Қышқылдардың шығыстық қоймасы. 713-құрылыс" (69,5 млн. теңге).
Бериллий өндiрiсi:
"Жұмыс iстеп тұрған өндiрiстi техникалық қайта жарақтандыру" (313,1 млн. теңге).
Тантал өндiрiсi:
"Танталдан жасалған сыйымдылығы жоғары ұнтақтарды шығару технологиясын әзiрлеу және оны игеру" (1186,3 млн. теңгe);
"YМЗ - тау-кен байыту комбинаты". Меншiктi плавиктi шпат шикiзат базасын құру болжануда. Жобаның жалпы құны - 1129,4 млн. теңге;
"Булаушы тоғандарды қайта жаңалау" (562,5 млн. теңге).
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" ЖАҚ
Мақсаттары мен міндеттері
2005-2007 жылдары елдiң азық-түлiк қауіпсiздiгін қамтамасыз ету, астық бағасының демпингiнiң алдын алу, астық өткiзу рыноктарын кеңейту компанияның негiзгi мақсатына жатады.
Мыналар Корпорацияның негiзгi мiндетi болып табылады:
мемлекеттiк астық ресурстарының сақталуын және жаңартылуын қамтамасыз ету;
қазақстандық астықты әлемдiк рыноктарға жылжыту және дәстүрлі рыноктардағы ұстанымдарды нығайту.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
2005-2007 жылдары мынадай шаралар көзделеді:
тұқымдық материал сапасын жақсарту жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу;
iшкi рыноктағы астық бағасын реттеу;
мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервінiң сақталу сенiмдiлiгiн арттыру;
қазақстандық астықты, оның iшiнде оны тасымалдау жөніндегi проблемаларды шешу жолымен өткiзудiң тиiмділігiн жоғарылату;
астық өңдеушi ұйымдарға астық өткiзудiң тәртiбiн, оның уақтылы және тиiмдi өткiзiлуiн қамтамасыз ету мақсатында жетiлдiру;
қазақстандық астықты халықаралық рыноктарға жылжыту.

На 2005 год общий доход запланирован в размере 36697,1 млн. в тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 4880,9 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 31816,2 млн.тенге.
В 2005 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 244,7 млн. тенге.
На 2006 год общий доход запланирован в размере 37407,4 млн. в тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 4975,4 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 32431,9 млн.тенге.
В 2006 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 249,4 млн. тенге.
На 2007 год общий доход запланирован в размере 38131,4 млн. в тенге, в том числе:
доход от управления государственными ресурсами зерна - 5071,7 млн. тенге;
доход по собственной финансово-хозяйственной деятельности - 33059,7 млн.тенге.
В 2007 году планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 254,2 млн. тенге.
ЗАО "Национальные информационные технологии"
Цели и задачи
Основной целью Общества в 2005-2007 годах является формирование базы для построения электронного правительства.
Основными задачами Общества в этом плане являются:
формирование национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан с применением современных технологий, в том числе создание, реализация и обслуживание инфраструктуры электронного правительства, интеграции информационных ресурсов государственных органов;
формирование технической базы для обеспечения системно-технического обслуживания и сопровождения информационных систем государственных органов, оказания телекоммуникационных услуг.
Пути достижения поставленных целей и задач
Для достижения цели и реализации задач в 2005-2007 годах Обществом предусматриваются следующие меры:
изучение опыта и сотрудничество с передовыми международными компаниями в сфере информационных технологий;
обучение и формирование высококвалифицированного коллектива;
участие в формировании и совершенствовании нормативной правовой базы национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан;
интеграция действующих и создаваемых информационных систем государственных органов.
В 2005 году Общество планирует от финансово-хозяйственной деятельности получить чистый доход в размере 51,9 млн. тенге, из которого планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 4,9 млн. тенге.
В 2006 году Общество планирует от финансово-хозяйственной деятельности получить чистый доход в размере 67,2 млн. тенге, из которого планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 30,2 млн. тенге.

2005 жылға арналған жалпы кiрiс 36697,1 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланған, оның iшiнде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түсетiн кiрiс - 4880,9 млн. теңге;
меншіктi қаржы-шаруашылық қызмет бойынша кiрiс - 31813,2 млн. теңге.
2005 жылы бюджетке мемлекеттік акциялар пакетiне 244,7 млн. теңге мөлшерiнде дивидендтер аудару жоспарланады.
2006 жылға арналған жалпы кiрiс 37407,4 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланды, оның iшiнде:
мемлекеттік астық ресурстарын басқарудан түсетін кiрiс - 4975,4 млн. теңге;
меншiктi қаржы-шаруашылық қызмет бойынша кiрiс - 32431,9 млн. теңге.
2006 жылы бюджетке мемлекеттiк акциялар пакетiне 249,4 млн. теңге мөлшерiнде дивидендтер аудару жоспарланады.
2007 жылға арналған жалпы кiрiс 38131,4 млн. теңге мөлшерінде жоспарланды, оның ішінде:
мемлекеттiк астық ресурстарын басқарудан түсетін кiріс - 5071,7 млн. теңге;
меншiктi қаржы-шаруашылық қызмет бойынша кiрiс - 33059,7 млн. теңге.
2007 жылы бюджетке мемлекеттік акциялар пакетiне 254,2 млн. теңге мөлшерiнде дивидендтер аудару жоспарланады.
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" ЖАҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Қоғамның 2005-2007 жылдардағы негізгi мақсаты электрондық үкiметтi құру үшiн базаны қалыптастыру болып табылады.
Қоғамның негiзгі мiндеттерi болып мыналар табылады:
Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қазiргi заманғы технологияларды қолдана отырып қалыптастыру, оның iшiнде электрондық үкiметтiң инфрақұрылымын құру iске асыру және оған қызмет көрсету, мемлекеттiк органдардың ақпараттық ресурстарын бірiктiру;
мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйесін жүйелiк-техникалық қызмет көрсету және сүйемелдеу, телекоммуникациялық қызметтер көрсетудi қамтамасыз ету үшін техникалық базаны қалыптастыру.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткізу жолдары
Мақсаттарға қол жеткiзу және мiндеттердi iске асыру үшiн Қоғам 2005-2007 жылдары мынадай шараларды көздейдi:
ақпараттық технологиялар саласында тәжiрибенi зерттеу және озық халықаралық компаниялармен ынтымақтастық;
жоғары бiлiкті ұжымды оқыту және қалыптастыру;
Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымының нормативтiк құқықтық базасын қалыптастыруға қатысу және жетiлдiру;
мемлекеттік органдардың қолданыстағы және әзiрленетiн ақпараттық жүйелерiн бiрiктiру.
Қоғам 2005 жылы қаржылық-шаруашылық қызметiнен 51,9 млн.теңге мөлшерiнде таза табыс алуды жоспарлап отыр, оның бюджетке 4,9 млн.теңге мөлшерiнде акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтердi аудару жоспарлануда.
Қоғам 2006 жылы қаржылық-шаруашылық қызметінен 67,2 млн.теңге мөлшерінде таза пайда алуды жоспарлап отыр, оның 30,2 млн.теңге мөлшерiнде бюджетке акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтерді аудару жоспарлануда.

В 2007 году Общество планирует от финансово-хозяйственной деятельности получить чистый доход в размере 71,8 млн. тенге, из которого планируется перечислить в бюджет дивиденды на государственный пакет акций в размере 35,9 млн. тенге.
ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд"
Цели и задачи
Основной целью Фонда в 2005-2007 годах является его становление в качестве устойчивого финансового института с профессиональным менеджментом и высоким уровнем качества и доступности предоставления пенсионных услуг для всех слоев населения и регионов Республики Казахстан.
Для реализации этой цели планируется решение следующих задач:
внедрение и соблюдение международных стандартов качества менеджмента и услуг;
обеспечение эффективного инвестиционного управления пенсионными активами в интересах сохранности и прироста пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков;
разработка и внедрение системы управления рисками с целью обеспечения финансовой устойчивости Фонда и сохранности пенсионных накоплений вкладчиков;
усиление информационно-разъяснительной работы с состоявшимися вкладчиками Фонда с целью расширения их знания своих прав и обязанностей по пенсионному законодательству, а также обеспечения открытости и прозрачности деятельности Фонда для населения;
активное развитие региональной политики, включающее расширение доступности и качества пенсионных услуг для населения с увеличением работы в регионах через сеть региональных представительств, филиалов (включая создание филиала в городе Алматы), агентских пунктов и агентов физических лиц;
усиление маркетинговой работы с созданием маркетингового подразделения в Фонде с целью обеспечения устойчивости работы Фонда в условиях конкурентной среды и улучшения качества предоставляемых пенсионных услуг;
увеличение количества и качества информационных материалов для вкладчиков;
завершение начатой работы по модернизации программно-технического обеспечения Фонда с автоматизацией основных бизнес-процессов в целях обеспечения надежности учета пенсионных накоплений вкладчиков на их индивидуальных пенсионных счетах и предоставления пенсионных услуг с использованием новых информационных технологий.
Пути достижения поставленных целей и задач
Реализации задач в 2005-2007 годах Фондом планируется в четыре основных этапа:
внедрение системы менеджмента качества в соответствии с международным стандартом ИСО 9001-2000;
поддержка внедренной системы менеджмента качества на высоком уровне, соответствующей требованиям ИСО 9001-2000;
профессиональная подготовка сотрудников к работе в соответствии с разработанной системой менеджмента качества;
сохранение и совершенствование рыночной конкурентоспособности посредством завоевания и поддержки уверенности вкладчика в финансовой устойчивости Фонда и его способности предоставлять  своевременные, качественные пенсионные услуги с получением стабильной доходности.
ОАО "KEGOC"
Цели и задачи
Основной целью Общества является обеспечение качественного и бесперебойного энергоснабжения потребителей, достижение самообеспеченности электроэнергией экономики Казахстана.
В связи с этим на период 2005-2007 годы необходимо решить следующие задачи:
завершение проекта "Модернизация Национальной электрической сети Республики Казахстан", направленного на реабилитацию транспортной системы ОАО "KEGOC" и усовершенствование диспетчерского управления энергосистемы; выплата основного долга перед МБРР и ЕБРР;
начало строительства второй линии электропередачи 500 кВ транзита "Север - Юг Казахстана" с привлечением необходимых для строительства заемных средств. Реализация данного проекта позволит повысить надежность действующего транзита, а также покрыть дефицит электроэнергии и мощности в Южном Казахстане за счет поставок дешевой электроэнергии от крупных электростанций Северного региона;
проведение необходимых работ по ремонту и эксплуатации электросетевых объектов;
обеспечение безубыточной деятельности Общества.
Пути достижения поставленных целей и задач
Для решения поставленных задач Общество планирует:
проводить работы по совершенствованию структуры управления Обществом и Единой энергетической системой Республики Казахстан в целях обеспечения качества предоставляемых услуг и надежности функционирования Единой электрической сети республики;
осуществить заимствование средств, необходимых для строительства второй линии электропередачи 500 кВ транзита "Север - Юг Казахстана";
продолжить работу по совершенствованию тарифной политики методологии.

Қоғам 2007 жылы қаржылық-шаруашылық қызметiнен 71,8 млн.теңге мөлшерiнде таза пайда алуды жоспарлап отыр, оның 35,9 млн.теңге мөлшерінде бюджетке акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтердi аудару жоспарлануда.
"Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Қордың 2005-2007 жылдардағы негiзгi мақсаты кәсiптiк менеджментпен тұрақты қаржы институты ретiнде Қазақстан Республикасы халқының барлық топтары мен өңiрлерi үшiн зейнетақы қызметтер көрсетуiнiң сапасы мен оған қол жеткiзудiң жоғары деңгейiн ұсынатын қор ретiнде құрылуы болып табылады.
Осы мақсатты iске асыру үшiн мынадай мiндеттердi шешу жоспарланып отыр:
менеджмент пен қызметтер көрсету сапасының халықаралық стандарттарын енгізу және сақтау;
салымшылардың жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарын сақтау мен өсiру мүдделерiне сай зейнетақы активтерiн тиiмдi инвестициялық басқаруды қамтамасыз ету;
Қордың қаржылық орнықтылығын және салымшылардың зейнетақы жинақтарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында тәуекелдердi басқару жүйесiн әзiрлеу және енгізу;
Қордың қалыптасқан салымшыларымен олардың зейнетақы заңдары бойынша өз құқықтары мен мiндеттерi туралы бiлiмдерiн арттыруды, сондай-ақ тұрғындар үшiн Қор қызметiнiң ашықтығын және айқындығын қамтамасыз ету мақсатында ақпараттық-түсiндiрме жұмысын күшейту;
жүйе арқылы өңiрлерде өңiрлiк өкiлдiктердiң, филиалдардың (Алматы қаласында филиал құруды қоса алғанда), агенттiк пункттердiң және жеке тұлға-агенттердiң жұмысын ұлғайта отырып, тұрғындар үшiн зейнетақы қызметтер көрсетуiнiң қол жеткiзу мүмкiндiгiн және оның сапасын арттырудан тұратын өңiрлiк саясатты одан әрi белсендi дамыту;
бәсекелi орта жағдайларында Қордың тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және көрсетілетiн зейнетақы қызметтерiнiң сапасын арттыру мақсатында Қорда маркетингтiк бөлiмшесiн құра отырып, маркетингтiк жұмысты күшейту;
салымшыларға арналған ақпараттық материалдардың саны мен сапасын арттыру;
салымшылардың, олардың жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтар есебiнiң сенiмдiлiгiн қамтамасыз ету және зейнетақы қызметтерi көрсетуiн жаңа ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ұсыну мақсатында негізгі бизнес-процессорларды автоматтандырып, Қордың бағдарламалық-техникалық жағынан қамтамасыз етiлуiн жаңғырту жөнiнде басталған жұмысты аяқтау.
Қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткiзу жолдары
Қор 2005-2007 жылдары мiндеттердi негiзгi төрт кезеңде iске асыруды жоспарлап отыр:
ИСО 9001-2000 халықаралық стандарттарына сәйкес сапаның менеджмент жүйесiн енгiзу;
енгiзiлген сапаның менеджмент жүйесiн ИСО 9001-2000 стандарт талаптарына сәйкес жоғары деңгейде ұстап тұру;
қызметкерлердiң сапаның әзiрленген менеджмент жүйесiне сәйкес жұмысқа кәсiби дайындығы;
салымшының Қордың қаржылық орнықтылығын және оның тұрақты табыс беретiн қазiргi заманға сай сапалы қызмет көрсету мүмкiндiктерiне деген сенiмiне ие болып, оны тұрақты сақтап қалу арқылы Қордың рыноктық бәсекеге жарамдылығын сақтау және жетiлдiру.
"KEGOC" ААҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Қоғамның негiзгi мақсаты тұтынушыларды энергиямен сапалы және кiдiрiссiз жабдықтауға, Қазақстан экономикасының электр энергиясымен өзiн өзi қамтамасыз етуiне жету болып табылады.
Осыған байланысты 2005-2007 жылдары кезеңiне мынадай мiндеттердi шешу қажет:
"KEGOC" ААҚ-тың көлiк жүйесiн оңалтуға және энергия жүйенiң диспетчерлiк басқарылуын жетілдiруге бағытталған "Қазақстан Республикасының ұлттық электр торабын жаңғырту" жобасын аяқтау ХЖДБ мен ЕЖДБ алдындағы негізгi борышты төлеуге кiрiсу;
құрылысқа қажеттi қарыз қаражатын тарта отырып, "Қазақстанның Солтүстiк-Оңтүстiгi" транзитiнiң 500 кВ-тық екiншi электр беру желiсiн салуды бастау. Осы жобаны iске асыру қолданыстағы транзиттiң сенiмдiлiгiн арттыруға, сондай-ақ Солтүстiк өңiрдегі iрi электр станцияларынан арзан электр энергиясын беру есебiнен Оңтүстiк Қазақстанда электр энергиясы мен қуат тапшылығын жабуға мүмкiндiк бередi;
электр тораптық объектiлердi жөндеу мен пайдалану жөнiнде қажеттi жұмыстарды жүргiзу;
Қоғамның шығынсыз қызметiн қамтамасыз ету.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
Қоғам қойылған мiндеттердi шешу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтердiң сапасы мен республиканың Бiртұтас энергетикалық жүйесiнiң жұмыс iстеу сенiмдiлігін қамтамасыз ету мақсатында Қоғамды басқару құрылымын және Қазақстан Республикасының Бiртұтас энергетикалық жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi жұмыстар жүргiзу;
"Қазақстанның Солтүстiк-Оңтүстiгi" 500 кВ-тық транзитiнiң екiншi электр беру желiсiн салу үшiн қажеттi қарыз қаражатын алуды жүзеге асыру;
әдiснаманың тарифтiк саясатын жетiлдiру бойынша жұмысты жалғастыру.

В 2005 году объем услуг по технической диспетчеризации электроэнергии планируется на уровне 62,1 млрд.кВт.ч, 2006 году - 64,3 млрд.кВт.ч, 2007 году - 67,0 млрд.кВт.ч.
Объем передачи электроэнергии в 2006 году увеличится на 747 млн.кВт.ч и составит 30,98 млрд.кВт.ч, в 2007 году - 32 млрд.кВт.ч.
Общество планирует получить доходы от основной деятельности:
17,2 млрд.тенге - в 2005 году (увеличение на 14 % к 2004 году), 18,5 млрд.тенге - 2006 году и 19,9 млрд.тенге - 2007 году.
В рассматриваемый период Общество продолжит реализацию следующих проектов:
1. Проект модернизации Национальной электрической сети. В 2005 году сумма инвестиций по проекту планируется в размере 5,9 млрд.тенге, в том числе за счет средств МБРР и ЕБРР - 4,5 млрд.тенге, из средств Общества - 1,3 млрд.тенге.
В целом в 2005-2006 годах из всех источников на данный проект планируется направить 10,8 млрд.тенге.
2. Проект строительства второй линии 500 кВ транзита "Север - Юг Казахстана".
ОАО "Казпочта"
Цели и задачи
Основной целью развития Общества в ближайшей перспективе является развитие региональной инфраструктуры, способной обеспечить свободный доступ к почтово-сберегательным услугам, предоставляемым на высоком качественном уровне.
Для достижения поставленной цели необходимо решение следующих задач:
модернизация материально-технической базы Общества и внедрение современных технологий;
повышение качества предоставления почтово-сберегательных услуг;
обеспечение для сельского населения доступности и общественно приемлемого качества базовых услуг почтово-сберегательной системы;
расширение спектра оказываемых услуг и создание технологической базы для внедрения современных банковских продуктов и Интернет-ориентированных услуг;
внедрение современных технологий управления.
Достижение намеченных задач предполагает осуществление следующих мероприятий:
развитие региональной сети на городском, районном и сельском уровнях;
внедрение современных технологий управления на основе построения корпоративной информационной системы;
совершенствование нормативной правовой базы, формирование методологической базы, регламентирующей деятельность Общества по представлению новых видов услуг.
В области развития международного сотрудничества с зарубежными организациями и почтовыми администрациями Обществом определены следующие направления:
развитие сотрудничества с органами Всемирного почтового союза, региональными почтовыми союзами, иностранными почтовыми администрациями для сохранения и развития единой почтовой территории, обучения работников отрасли;
разработка и введение контрольных сроков пересылки почтовых отправлений авиа- наземным транспортом между Республикой Казахстан и зарубежными государствами.
Пути достижения поставленных целей и задач
Использование современных технологий и оборудования позволит повысить качество предоставления услуг и расширить их спектр. Приоритетными определены следующие мероприятия: пересмотр нормативов оценки качественных показателей эксплуатации почтовой связи и контрольных сроков доставки почтовых отправлений с целью их сокращения, оптимизации региональной сети и магистральных маршрутов.
Для успешного достижения поставленных целей в ближайшей перспективе будет уделено большое внимание расширению спектра оказываемых услуг, внедрению новых их видов, в том числе:
организация и развитие почтовой торговли по каталогам "Товары почтой" с предоставлением сервисных услуг в рамках системы посылочной торговли по заказам, в том числе через Интернет;
развитие агентских услуг по привлечению жилищных строительных сбережений населения;
предоставления трансфер-агентских услуг;
расширение сферы оказания агентских услуг пенсионным фондам по привлечению вкладчиков к заключению договоров и доставке извещений о пенсионных накоплениях;
развитие агентских услуг страховым организациям по заключению договоров.

2005 жылы техникалық диспетчерлендіру жөнiндегi қызметтер көлемi 62,1 млрд. кВт.сағатқа, ал 2006 жылы - 64,3 млрд. кВт.сағатқа, 2007 жылы 67,0 млрд. кВт.сағатқа дейiн деңгейде жоспарланып отыр.
Электр энергиясын беру көлемi 2006 жылы 747 млн.кВт.сағатқа ұлғаяды және 30,98 млрд.кВт.сағат, 2007 жылы - 32 млрд.кВт.сағатты құрайды.
Қоғам негiзгi қызметiнен кiрiстердi: 2005 жылы 17,2 млрд.теңге (2004 жылға 14%-ға ұлғаю), 2006 жылы 18,5 млрд.теңге және 2007 жылы 19,9 млрд.теңге мөлшерiнде алуды жоспарлап отыр.
Қоғам қарастырылған кезеңде мынадай жобаларды iске асыруды жоспарлайды:
1. Ұлттық электр торабын жаңғырту жобасы. 2005 жылы жоба бойынша инвестициялар сомасы 5,9 млрд.теңге мөлшерiнде, оның iшiнде ХЖДБ мен ЕЖДБ қаражаты есебiнен - 4,5 млрд.теңге, Қоғам қаражатынан - 1,3 млрд.теңге жоспарланып отыр.
Тұтастай алғанда 2005-2006 жылдары барлық көздерден осы жобаға 10,8 млрд.теңге жұмсау көзделiп отыр.
2. "Қазақстанның Солтүстiк-Оңтүстігi" 500 кВ-тық транзитiнiң екiншi желiсiн салу жобасы.
"Қазпочта" ААҚ
Мақсаттары мен міндеттері
Қоғамның таяу перспективада дамуының негiзгі мақсаты жоғары сапалы деңгейде ұсынылатын почта-жинақтау қызметтерге еркiн қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ете алатын өңiрлiк инфрақұрылымды дамыту болып табылады.
Қойылған мақсатқа қол жеткiзу үшiн мынадай мiндеттердi шешу қажет:
Қоғамның материалдық-техникалық базасын жаңғырту және қазiргi заманғы технологияларды енгiзу;
почта-жинақтау қызметтерiн ұсыну сапасын арттыру;
ауыл тұрғындары үшiн почта-жинақтау жүйесiнiң базалық қызметiне қол жетiмдiлiктi және қоғамға лайықты сапаны қамтамасыз ету;
көрсетiлiп отырған қызметтер көрсету аясын кеңейту және қазiргi заманғы банктiк өнiмдердi және Интернетке бағдарланған қызметтер көрсетудi енгiзу үшiн технологиялық база құру;
басқарудың қазiргі заманғы технологияларын енгізу.
Қойылған мiндеттерге қол жеткiзу мынадай iс-шараларды жүзеге асыруды болжайды:
қалалық, аудандық және ауылдық деңгейлерде өңiрлiк желiнi дамыту;
корпорациялық ақпараттық жүйенi құру негiзiнде қазiргі заманғы технологияларды енгізу;
нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру, жаңа қызметтердi көрсету жөнiндегі Қоғам қызметiн регламенттейтiн әдiснамалық базаны қалыптастыру.
Шетелдiк ұйымдармен және почта әкiмшiлiктерiмен халықаралық ынтымақтастықты дамыту саласында Қоғам мынадай бағыттарды айқындады:
бiртұтас почта аумағын сақтау, сала қызметкерлерiн оқыту үшiн Дүниежүзiлiк почта одағының органдарымен, өңiрлiк почта одақтарымен, шетелдiк почта әкiмшiлiктерiмен ынтымақтастықты дамыту;
Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттерiнiң арасында авиа және жерүсті көлiктерiмен жiберiлетiн почта жөнелтiлiмдерiнiң жүрiп өтетiн бақылау мерзiмiн әзiрлеу және енгізу.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
Қазiргi заманғы технологиялар мен жабдықтарды пайдалану қызметтердi ұсыну сапасын арттыруға және олардың аясын кеңейтуге мүмкiндiк бередi. Мынадай iс-шаралар басым болып айқындалған: почта байланысын пайдаланудың сапалық көрсеткiштерiн бағалау нормативтерiн және почта жөнелтiмдерiн жеткiзудiң бақылау мерзiмдерiн қысқарту мақсатында қайта қарау, өңiрлiк желiнi және магистралдық бағыттарды оңтайландыру.
Алға қойылған мақсаттарға табысты қол жеткiзу үшiн таяу перспективада көрсетiлетiн қызметтер аясын кеңейтуге, олардың жаңа түрлерiн енгізуге көп назар аударылады, оның iшiнде:
тапсырыстар бойынша сәлемдемелiк сауда жүйесiнiң шегінде сервистiк қызмет көрсету арқылы "Тауар-Почтамен" каталогтары бойынша почталық сауданы ұйымдастыру және дамыту, оның iшiнде Интернет арқылы;
трансфер-агенттiк қызметтердi ұсыну;
зейнетақы қорларына зейнетақы жинақтары туралы хабарламаларды жеткiзiп беруге байланысты салымшыларды шарт жасасуға тарту жөнiнде агенттiк қызмет көрсету саласын кеңейту;
жасасқан шарттар бойынша сақтандыру ұйымдарымен агенттік қызметтер көрсетудi дамыту.

Для содействия индустриально-инновационному развитию экономики Казахстана Обществом в 2005-2007 годах планируется продолжить процесс модернизации и автоматизации технологических процессов, которые обеспечат доступ к единому информационному пространству и послужат базовой платформой технологического развития. В качестве основных мероприятий определены следующие:
завершение внедрения корпоративной информационной системы;
компьютеризация сельской региональной сети Общества;
осуществление модернизации материально-технической базы Общества и внедрение современных технологий;
создание технической и методологической основы для внедрения высокотехнологических услуг.
В 2005-2007 годах планируется обеспечить увеличение объема исходящей письменной корреспонденции до 17,2 млн. единиц или на 6,2 % относительно 2003 года, повысить объем принимаемых посылок в 2005-2007 годах до 1,4 млн. единиц или на 16,7 % по сравнению с 2003 годом, объем периодических изданий намечено довести до 98,4 млн. единиц в 2007 году, обеспечив рост на 8,1 % относительно 2003 года. Количество принятых отправлений ускоренной почты в 2007 году планируется увеличить - до 350 тысяч единиц или на 9,4 % по сравнению с 2003 годом.
ОАО "Казахтелеком"
Цели и задачи
Основной целью работы ОАО "Казахтелеком" на планируемый период является удовлетворение потребности общества и органов государственного управления в получении всех видов телекоммуникационных услуг.
Задачами ОАО "Казахтелеком" станут:
укрепление своих позиций на рынке;
формирование бизнес-ориентированной внутренней и внешней политики;
формирование конкурентоспособной и современной телекоммуникационной инфраструктуры.
Пути достижения поставленных целей и задач
завершение формирования современной телекоммуникационной инфраструктуры;
активизация бизнеса в высокодоходных сегментах;
повышение качества услуг и обслуживания клиентов.
Количество основных телефонных аппаратов в 2006 году возрастет по сравнению с 2004 годом на 5,9 % и составит 2,4 млн.единиц. Междугородный, международный телефонный трафик увеличится на 13 % и составит 1,8 млрд.минут.
Выплата дивидендов на простые акции будет производиться в установленном законодательством порядке. В 2005-2007 годах на выплату дивидендов на простые акции предполагается направить до 20% от чистого дохода.
Инвестиционная программа будет направлена на реализацию следующих приоритетных проектов:
продолжение строительства национальной информационной супермагистрали (НИСМ);
модернизация и развитие местной сети телекоммуникаций;
развитие сети передачи данных;
развитие коммерческих проектов.

Қазақстан экономикасының индустриялық-инновациялық дамуына жәрдемдесу үшiн Қоғам 2005-2007 жылдары бiртұтас ақпараттық кеңiстiкке қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ететін және технологиялық дамудың базалық тұғыры болатын технологиялық процестердiң жаңғырту және автоматтандыру процесiн жалғастыру жоспарланып отыр. Негізгi iс-шаралар ретiнде мыналар айқындалды:
корпорациялық ақпараттық жүйенi енгізудi аяқтау;
Қоғамның ауылдық өңiрлiк желiсiн компьютерлендiру;
Қоғамның материалдық-техникалық базасын жаңғыртуды жүзеге асыру және қазiргi заманғы технологияларды енгiзу;
жоғары технологиялық қызметтердi енгiзу үшiн техникалық және әдiснамалық негіз құру.
2005-2007 жылдары шығатын жазбаша хат-хабардың көлемін 17,2 млн. бiрлiкке дейiн немесе 2003 жылға қарағанда 6,2%-ға ұлғайтуды қамтамасыз ету және 2005-2007 жылдары сәлемдемелерді қабылдау деңгейiн 1,4 млн. бiрлiкке дейiн немесе 2003 жылмен салыстырғанда 16,7%-ға арттыру, мерзiмдi баспа басылымдарының көлемiн 2003 жылмен салыстырғанда 2007 жылы 8,1 %-ға өсуiн қамтамасыз ете отырып, 2007 жылы 98,4 млн. бiрлiкке дейiн жеткiзу жоспарланып отыр. 2007 жылы қабылданған жеделдетiлген почта жөнелтiлiмдерiнiң санын 350 мың бiрлiкке немесе 2003 жылмен салыстырғанда 9,4%-ға арттыру жоспарланады.
"Қазақтелеком" ААҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Жоспарланып отырған кезеңге "Қазақтелеком" ААҚ жұмысының негiзгi мақсаты қоғамның және мемлекеттiк басқару органдарының телекоммуникациялық қызметтер көрсетудiң барлық түрлерiн алудағы қажеттiлiктерiн қанағаттандыру болып табылады.
"Қазақтелеком" ААҚ мiндеттері:
рынокта өзiнiң ұстанымын нығайту;
бизнеске бағдарланған iшкi және сыртқы саясатты қалыптастыру;
бәсекеге қабiлеттi әрi қазiргi заманғы телекоммуникациялық инфрақұрылымды қалыптастыру болып табылады.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
қазiргi заманғы телекоммуникациялық инфрақұрылымды қалыптастыруды аяқтау;
жоғары табысты сегменттерде бизнестi жандандыру;
клиенттерге қызметтер көрсетумен қызмет көрсету сапасын арттыру.
Негiзгi телефон аппараттарының саны 2006 жылы 2004 жылмен салыстырғанда 5,9%-ғa өседi және 2,4 млн. бiрлiктi құрайды. Қалааралық, халықаралық телефон трафигі 13% өседi және 1,5 млрд. минутты құрайды.
Жай акцияларға дивидендтердi төлеу заңдарда белгiленген тәртiппен жүргiзiледi. 2005-2007 жылдары жай акцияларға дивидендтердi төлеуге таза пайданың 20%-ғa дейін бағыттау көзделуде.
Инвестициялық бағдарлама мынадай басым жобаларды iске асыруға бағытталады:
Ұлттық ақпараттық супермагистральдiң (ҰАСМ) құрылысын жалғастыру;
жергiлiктi телекоммуникациялар желiсiн жаңғырту және дамыту;
деректер беру желiсiн дамыту;
коммерциялық жобаларды дамыту.

К 2007 году будет закончено строительство НИСМ, предполагается обеспечить уровень цифронизации местных сетей до 60% монтированной емкости. Продолжатся работы по модернизации и развитию местных сетей телекоммуникаций на базе современного цифрового оборудования, оптимизации сети и ее эксплуатации. ОАО "Казахтелеком" в предстоящей деятельности будет придавать приоритетное значение расширению спектра предоставляемых услуг телекоммуникаций на основе использования передовых технологий.
ЗАО "Национальная компания "Казакстан темiр жолы"
Цель и задачи
Основная цель ЗАО "НК "Казакстан темiр жолы" заключается в обеспечении устойчивого функционирования железнодорожного транспорта на основе роста технического уровня и повышении качества предоставляемых услуг.
Основными задачами развития железнодорожного транспорта являются:
обеспечение безопасности движения при перевозках пассажиров и грузов;
переход отрасли на качественно новый технический уровень, обеспечивающий дальнейшее устойчивое развитие;
повышение транзитного потенциала Казахстана в условиях постоянно усиливающейся конкуренции перевозок по альтернативным транспортным коридорам;
достижение экономической безопасности функционирования железнодорожного транспорта.
Пути достижения поставленных целей и задач
оптимизация производственных мощностей, повышение эффективности железнодорожного транспорта;
реализация Программы реструктуризации железнодорожного транспорта;
совершенствование системы планирования и бюджетирования;
создание конкурентной среды за счет привлечения частного сектора;
реализация инвестиционной программы.
Прогнозируемый грузооборот в 2005 году составит 170355 млн. т-км (увеличение на 7,1% по отношению к 2004 году), в 2006 году - 182318 млн. т-км (увеличение на 7 % по отношению к 2005 году), в 2007 году - 195627 млн. т-км (увеличение на 7,3 % по отношению к 2006 году).
По итогам 2005 года ожидается положительный финансовый результат в размере 12000 млн. тенге, в 2006 году соответственно 14244 млн. тенге, в 2007 году - 15141 млн. тенге. Доля чистого дохода на выплату дивидендов на государственный пакет акций в 2005-2007 годах предполагается 10 %.
Объемы инвестиции на 2005-2007 годы прогнозируются в размере 107823 млн. тенге, из них в 2005 году составят 31851 млн. тенге, в 2006 году - 37150 млн. тенге и в 2007 году - 38822 млн. тенге. Основными направлениями инвестиционной политики в эти годы будут - модернизация верхнего строения пути, информатизация и развитие связи, проектно-изыскательские, научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы, внедрение ресурсосберегающих технологий, модернизация и развитие путевого и грузового хозяйства.
ЗАО "Международный аэропорт Астана"
Цели и задачи
Основная цель Компании в прогнозируемом периоде - обеспечение стабильного роста, безопасного и регулярного обслуживания воздушных судов и пассажиров в соответствии с требованиями международных стандартов.
Основным задачами на планируемый период являются:
создание инфраструктуры аэропорта и повышение технической оснащенности аэропорта в соответствии с требованиями международных стандартов;
достижение высоких стандартов качества в обслуживании воздушных судов и пассажиров;
развитие транзитного потенциала.
Пути достижения поставленных целей и задач
обеспечение максимального использования новых мощностей столичного аэропорта. Полное введение в эксплуатацию новых объектов аэропорта в 2005 году увеличит его пропускную способность в два раза, что требует соответствующего увеличения объема авиаперевозок;
принятие необходимых мер по созданию благоприятных условий для авиаперевозок путем заключения межправительственных соглашений и дополнений к ним, а также соглашений с авиакомпаниями, предоставления при необходимости иностранным авиаперевозчикам коммерческих прав использования различных степеней "свободы воздуха";
усиление конкурентной позиции в регионе путем проведения агрессивной маркетинговой стратегии в отношении, как уже использующих аэропорт, так и потенциальных клиентов;
проведение работ по привлечению транзитных рейсов по перевозке груза, выполняемых иностранными авиакомпаниями в направлении между Европой и Юго-Восточной Азией.
ОАО "НК "Казинформ"
Цели и задачи
Основной целью Общества является создание национального информационного агентства, функционирующего и развивающегося на основе передовых информационных технологий, обеспечивающего представление широкого спектра информационных услуг в интересах общества и государства.
Приоритетными задачами на прогнозируемый период являются:
укрепление позиций на рынке;
формирование бизнес ориентированной внутренней и внешней политики;
формирование конкурентоспособной современной информационной инфраструктуры.
Пути достижения поставленных целей и задач
Для достижения целей и задач, поставленных перед Обществом в 2005-2007 годах, планируется провести следующие мероприятия:
завершение формирования современной информационной и технической инфраструктуры;
активизация бизнеса в высокодоходных сегментах информационного поля;
повышение качества услуг и обслуживания клиентов;
рост реализации предоставляемых услуг;
расширение ассортимента продуктов и услуг, в том числе на иностранных языках;
обеспечение устойчивого роста Общества, создание эффективных дочерних предприятий по отдельным бизнес процессам;
обеспечение современного уровня менеджмента, привлечение консультантов, взаимодействие с партнерскими организациями;
реализация крупных инвестиционных проектов; таких как строительство международного информационного центра на левобережье города Астаны, создание корреспондентской сети и собственной радиостанции и фотолаборатории.
Реализация указанных мероприятий даст возможность постепенного перехода в течение 2005-2007 годов от государственного бюджетного финансирования к рыночной деятельности.

2007 жылы ҰАСМ-ның құрылысы аяқталады, жергiлiктi желiлердi цифрландыру деңгейiн құрастырылған сыйымдылықтың 60%-ына дейiн қамтамасыз ету көзделiп отыр. Сандық жабдықтар базасында жергілiктi телекоммуникациялар желiлерiн жаңғырту мен дамыту, желiлер мен оны пайдалану бойынша жұмыстар жалғасуда. "Қазақтелеком" AAҚ алдағы уақыттағы қызметiнде озық технологияларды пайдалану негізiнде телекоммуникациялық қызметтер аясын кеңейтуге басым мән беретiн болады.
"Қазақстан темiр жолы" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
"Қазақстан темiр жолы" Ұлттық компаниясы" ЖАҚ негізгі мақсаты техникалық өсу деңгейiнiң негізiнде темiр жол көлiгiнiң тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және ұсынылатын қызметтердiң сапасын арттыру болып табылады.
Темiр жол көлiгiн дамытудың негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
жолаушылар мен жүктердi тасымалдау кезiнде қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
одан әрi тұрақты дамуды қамтамасыз ететiн, саланың сапалы жаңа техникалық деңгейге көшуі;
баламалы көлiк дәлiздерi бойынша ұдайы нығайып отыратын бәсекелестік тасымалдау жағдайында Қазақстанның транзиттiк әлеуетiн арттыру;
темiр жол көлiгiнiң жұмыс iстеуiнiң экономикалық қауiпсiздiгiне қол жеткiзу.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
өндiрiс қуаттарын оңтайландыру, темiр жол көлігінiң тиiмдiлiгiн арттыру;
темiр жол көлiгiн қайта құрылымдау бағдарламасын iске асыру;
жоспарландыру және бюджеттендiру жүйесiн жетiлдiру;
жеке секторды тарту есебiнен бәсекелестiк ортаны құру;
инвестициялық бағдарламаны iске асыру.
2005 жылы болжамды жүк айналымы 170355 млн. т-км (2004 жылға қатысты 7,1%-ға арттыру), 2006 жылы - 182318 млн.т-км (2005 жылға қатысты 7%-ға арттыру), 2007 жылы - 195 627 млн. т-км (2006 жылға қатысты 7,3%-ға арттыру) құрайды.
2004 жылдың қорытындылары бойынша оң қаржылық нәтиже 12 000 млн. теңге, 2006 жылы тиiсiнше 14244 млн. теңге, 2007 жылы - 15141 млн. теңге болады деп күтілуде. 2005-2007 жылдары акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтерді төлеуге таза табыстың 10% үлесі күтілуде.
2005-2007 жылдары инвестициялар көлемi 107823 млн.теңге мөлшерiнде болжанады, оның iшiнде 2005 жылы 31851 млн.теңге, 2006 жылы - 37150 млн.теңге және 2007 жылы - 38822 млн.теңгені құрайды. Осы жылдары инвестициялық саясаттың негiзгi бағыттары - жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту, байланысты ақпараттандыру және дамыту, жобалық-iзденiс, ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар, pecуpc үнемдеушi технологияларды енгiзу, жол және жүк шаруашылығын жаңғырту әрi дамыту болып табылады.
"Астана халықаралық әуежайы" ЖАҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Болжанған кезеңдегi Компанияның басты мақсаты - тұрақты өсудi, халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес әуе кемелерi мен жолаушыларға қауiпсiз және жүйелi қызмет көрсетудi қамтамасыз ету.
Жоспарланатын кезеңге арналған негiзгі мiндеттер:
халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес әуежайдың инфрақұрылымын құру және техникалық жарақтандырылуын арттыру;
әуе кемелерi мен жолаушыларға қызмет көрсетудегi сапаның жоғары стандарттарына қол жеткiзу транзиттiк әлеуеттi дамыту.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
астаналық әуежайдың жаңа қуаттарын неғұрлым көп пайдалануды қамтамасыз ету. Әуежайдың жаңа объектiлерiн 2005 жылы толық iске қосу оның өткiзу қабiлетiн екi есеге ұлғайтады, бұл авиатасымалдар көлемiнiң тиiстi ұлғаюын талап етедi;
Үкiметаралық келiсiмдер мен оған толықтырулар бекiту жолымен авиатасымалдау үшiн қолайлы жағдайлар жасау бойынша қажеттi шаралар қабылдау, сондай-ақ авиакомпаниялармен келiсiмдер, қажеттi жағдайда "еркiн әуе" түрлi деңгейлерiн пайдаланудың коммерциялық функцияларын шетелдiк авиатасымалдаушыларға беру;
пайдаланатын әуежайларға, сол сияқты әлеуеттi клиенттерге қатысты агрессивтi маркетингтiк стратегияны жүргiзу арқылы өңiрде бәсекелестiк ұстанымды күшейту;
Еуропа мен Оңтүстiк Азия арасындағы бағытта шетелдiк авиакомпаниялар орындайтын жүк тасымалдау бойынша транзиттiк рейстердi тарту жөнiнде жұмыстар жүргiзу.
"Қазақпарат" ҰК" ААҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Қоғамның басты мақсаты қоғам мен мемлекет мүддесiндегi ақпараттық қызмет көрсетулердiң ауқымды спектрiнiң ұсынысын қамтамасыз ететiн, озат aқпapaттық технологиялар негізiнде жұмыс істейтін және дамитын ұлттық ақпараттық агенттiк құру болып табылады.
Болжанған кезеңнiң басым мiндеттерi болып мыналар табылады:
рыноктағы ұстанымды нығайту;
бағдарланған iшкi және сыртқы саясаттың бизнесiн қалыптастыру;
қазiргi заманғы бәсекеге қабiлеттi ақпараттық инфрақұрылым қалыптастыру.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
2005-2007 жылдардағы Қоғамның алдына қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзуi үшiн мынадай iс-шараларды жүргізу жоспарланады:
қазiргі заманғы ақпараттық және техникалық инфрақұрылымды қалыптастыруды аяқтау;
жоғары табысты сегменттердiң бизнесiн жандандыру;
клиенттерге қызмет көрсету мен қызмет көрсетудiң сапасын көтеру;
ұсынылатын қызметтердi iске асыру өсiмi;
өнiмдер мен қызметтер көрсетулердiң түр-түрiн кеңейту, оның iшiнде шетел тiлдерiнде;
қоғамның тұрақты өсуiн қамтамасыз ету, жекелеген бизнес процестерi бойынша тиiмдi еншiлес кәсiпорындар құру;
қазiргi заманғы менеджмент деңгейiн қамтамасыз ету, консультанттарды тарту, әрiптестiк ұйымдармен өзара iс-әрекет;
Астана қаласының сол жағалауында ұлттық ақпараттық орталық салу, тiлшiлiк желiлер мен меншiктi радиостанциялар және фотозертханалар құру сияқты iрi инвестициялық жобаларды iске асыру.
Көрсетiлген iс-шараларды iске асыру 2005-2007 жылдар iшiнде мемлекеттiк бюджеттiк қаржыландырудан рыноктық қызметке бiртiндеп көшуге мүмкiндiк бередi.

При этом опережающими темпами будут расти доходы от новых услуг. В 2006 году вниманию клиентов будет предложено 10 видов продукции для более 2000 подписчиков. Увеличение ассортимента продукции свидетельствует о диверсификации производства, а значит, получение дополнительной прибыли. При этом прогноз 2005-2007 годов предусматривает постепенный выход Компании на безубыточный уровень и получение определенных стабильных результатов. Так объем доходов от основной деятельности в 2007 году возрастет по сравнению с 2003 годом в 3,6 раз (с 99,7 до 356,5 млн. тенге).
ОАО "НК "Казахстан инжиниринг"
Цели и задачи
Целью деятельности Компании является диверсификация продукции, насыщение внутреннего рынка продукцией собственного производства, увеличение доли экспортоориентированной продукции.
Для достижения указанной цели предусматривается решение следующих задач:
создание условий для достижения оптимального размера предприятий;
эффективное использование производственного потенциала предприятий;
внедрение прогрессивных методов менеджмента, маркетинга, финансового учета;
привлечение государственных, иностранных, отечественных инвестиций;
внедрение системы менеджмента качества по международному стандарту ИСО 9000.
Пути достижения поставленных целей и задач
Для решения поставленных задач необходима реализация следующих мероприятий:
оптимизация производственных мощностей, как по производственным площадям так и по оборудованию;
сохранение необходимых мобилизационных мощностей и локализация производства военной продукции на наиболее оснащенных в техническом, технологическом и кадровом отношении предприятиях;
снижение себестоимости продукции;
разработка единой маркетинговой политики.
В 2005 году планируется увеличить объем производимой продукции до 10,4 млрд.тенге, что на 39 % больше от уровня 2004 года.
В 2006 году производство продукции увеличится до 12 млрд. тенге.
В 2005 году Компания планирует получить доход до 11,4 млрд.тенге, в 2006 году - 13,2 млрд.тенге.
Инвестиционные проекты предприятий Компании.
1. Инвестиционный план развития ОАО "Петропавловский завод тяжелого машиностроения". Цель: освоение перспективных видов оборудования для нефтегазовой и железнодорожной отраслей (стоимость проекта: 1258 млн.тенге);
2. Производство композитных баллонов (1030,4 млн.тенге) и полиэтиленовых труб (189 млн.тенге) на АО "Тыныс";
3. Программа модернизации и технического перевооружения АО "ЗИКСТО" на 2005-2007 годы (210 млн.тенге);
4. Инвестиционная программа ОАО "Национальный центр по радиоэлектронике и связи Республики Казахстан". Цель: производство, реализация и сервисное обслуживание электронных счетчиков нового поколения одно-многотарифных. Стоимость - 37,8 млн.тенге;

Осылайша жаңа қызметтерден түсетiн табыстар озық қарқынмен өсетiн болады. 2006 жылы 2000-нан астам жазылушылар үшiн клиенттердiң назарына өнiмдердiң 10 түрi ұсынылатын болады. Өнiмнiң түр-түрiн ұлғайту өндiрiстiң әртараптандырылуын көрсетедi, яғни бұл қосымша пайданы алуды бiлдiредi. Бұл ретте 2005-2007 жылдар болжамы Қоғамның шығынсыз деңгейге бiртiндеп шығуды және белгiлi бiр тұрақты нәтижелерге жетудi көздейдi. Мәселен, негізгі қызметтен алынатын табыс көлемi 2007 жылы 2003 жылмен салыстырғанда 3,6 есеге өседi (99,7-ден 356,5 млн. теңгеге дейiн).
"Қазақстан инжиниринг" ҰК" ААҚ
Мақсаттары мен мiндеттерi
Компания қызметiнiң мақсаты өнiмдi әртараптандыру iшкi рынокты өз өндiретін өнiммен толтыру, экспортқа бағдарланған өнiмнiң үлесiн ұлғайту болып табылады.
Көрсетiлген мақсатқа қол жеткiзу үшiн мынадай мiндеттердi шешу көзделiп отыр:
кәсiпорындардың оңтайлы мөлшерге қол жеткiзу үшiн жағдайлар жасау;
кәсiпорындардың өндiрiстік әлеуетiн тиiмдi пайдалану;
менеджменттiң, маркетингтiң, қаржылық есепке алудың iлгерiндi әдiстерiн енгiзу;
мемлекеттік, шетелдiк, отандық инвестицияларды тарту;
ИСО 9000 халықаралық стандарты бойынша сапаның менеджмент жүйесiн енгізу.
Қойылған мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу жолдары
Қойылған мiндеттердi шешу үшін мынадай iс-шараларды iске асыру қажет:
өндiрiстiк алаңдар бойынша, сол сияқты жабдықтар бойынша да өндiрiстiк қуаттарды оңтайландыру;
техникалық, технологиялық және кадрлық жағынан барынша жарақтандырылған кәсiпорындарда қажеттi жұмылдыру қуаттарын сақтау және әскери өнiмнiң өндiрiсiн оқшауландыру;
өнімнің өзiндiк құнын төмендету;
бiрыңғай маркетингтік саясатты әзірлеу.
2005 жылы өндiрiлетiн өнімнің көлемiн 10,4 млрд.теңгеге дейiн ұлғайту жоспарланып отыр, бұл 2004 жылғы деңгейден 39%-ғa артық.
2006 жылы өнiм өндіру 12 млрд.теңгеге дейiн ұлғаяды.
2005 жылы Компания 11,4 млрд.теңгеге дейін, 2006 жылы 13,2 млрд.теңге табыс алуды жоспарлап отыр.
Компания кәсiпорындарының инвестициялық жобалары.
1. "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" ААҚ-тың инвестициялық даму жоспары. Мақсаты: мұнай-газ және темiр жол салалары үшін жабдықтардың перспективалық түрлерiн игеру (жобаның құны: 1258 млн.теңге);
2. "Тыныс" АҚ-та композиттік баллондарды (1030,4 млн.теңге) және полиэтилен тұрбаларын (189 млн.теңге) өндiру;
3. "ЗИКСТО" АҚ-ты 2005-2007 жылдарға арналған жаңғырту және техникалық қайта жарақтау бағдарламасы (210 млн.теңге);
4. "Қазақстан Республикасының радиоэлектроника және байланыс жөнiндегі ұлттық орталығы" ААҚ-тың инвестициялық бағдарламасы. Мақсаты: бiр-көптарифтi электрондық есептегiштердiң жаңа буындарын өндiру, сату және сервистік қызмет көрсету. Құны - 37,8 млн.теңге;

5. Инвестиционная программа АО "Уральский завод "Зенит", которой предусмотрено освоение производства морских судов нового класса. Стоимость - 569 млн.тенге;
6. Инвестиционная программа АО "Мунаймаш". Обновление технологической базы АО "Мунаймаш" для изготовления глубинных штанговых насосов для нефтедобывающих предприятий. Стоимость - 387,4 млн.тенге;
7. Инвестиционная программа АО "Семипалатинский машиностроительный завод". Предусматривает изготовление трансмиссий, запчастей к трактору, изготовление демультипликаторов к автомобилям "КАМАЗ". Стоимость - 2135 млн.тенге.
Основные показатели развития национальных компаний
на 2005-2007 годы Показатели среднемесячной заработной платы
(тыс.тенге)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
--------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"             45,7      46,8     48,8     50,5     52,3
ЗАО "КазМунайГаз"       89,7        95     96,6     99,3    102,6
ЗАО "Казатомпром"       36,2      43,1     44,9     48,6     52,8
ЗАО "Международный
аэропорт Астана"    29,9      36,8     42,4     44,7     46,9
ОАО "Казахтелеком"*     35,6      36,8     38,7     40,7
ЗАО "Казпочта"          14,1      15,5     23,5     30,4      40
ЗАО "Казакстан темiр
жолы"*              29,8      37,8     39,6     41,6
ЗАО "НИТ"               50,6      42,2     46,1     49,8     54,5
ЗАО "ГНПФ"              89,7      87,7     87,1     87,2     87,3
ЗАО "Продкорпорация"    78,4       83      88,6     90,3     92,1
ОАО "Казинформ"         32,1      47,7     62,4     74,9     89,9
ОАО "Казахстан
инжиниринг"         13,7      27,4     45,9     49,6     54,6
____________________________________________________________________
* - компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.
Численность работников
(человек)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
--------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"             3789     3847     4242     4242     4242
ЗАО "КазМунайГаз"      34346    37387    40053    40498    41039
ЗАО "Казатомпром"      15518    16192    17692    18205    18373
ЗАО "Международный
аэропорт Астана"     804      815      815      815      815
ОАО "Казахтелеком"*    33006    33006    33006    33006

5. "Зенит" Орал зауыты" АҚ-тың инвестициялық бағдарламасы. Бағдарламада жаңа сыныпты теңiз кемелерiнiң өндiрiсiн игеру көзделген. Құны - 569 млн.теңге;
6. "Мұнаймаш" АҚ-тың инвестициялық бағдарламасы. "Мұнаймаш" АҚ-тың мұнай өндiретін кәсiпорындарға штангалы тереңдiк сораптарды жасау үшін технологиялық базасын жаңарту. Құны - 387,4 млн.теңге;
7. "Семей машина жасау зауыты" АҚ-тың инвестициялық бағдарламасы. Тракторларға трансмиссияларды, қосалқы бөлшектердi жасауды, "КAMAЗ" автомобильдерiне демультипликаторларды жасауды көздейді. Құны - 2135 млн.теңге.
Ұлттық компанияларды дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған негiзгi көрсеткiштерi Орташа айлық жалақының көрсеткiштерi
(мың.теңге)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. |2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             45,7     46,8     48,8     50,5     52,3
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       89,7     95       96,6     99,3     102,6
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ  36,2     43,1     44,9     48,6     52,8
"Астана халықаралық
әуежайы" ЖАҚ            29,9     36,8     42,4     44,7     46,9
"Қазақтелеком" ААҚ*     35,6     36,8     38,7     40,7
"Қазпочта" ЖАҚ          14,1     15,5     23,5     30,4      40
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              29,8     37,8     39,6     41,6
"ҰАТ" ЖАҚ               50,6     42,2     46,1     49,8      54,5
"МЖЗҚ" ЖАҚ              89,7     87,7     87,1     87,2      87,3
"Азық-түлiк
корпорациясы" ЖАҚ       78,4     83       88,6     90,3      92,1
"Қазақпарат" ААҚ        32,1     47,7     62,4     74,9      89,9
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 13,7     27,4     45,9     49,6      54,6
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгізбеген
Қызметкерлердiң саны
(адам)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. |2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             3789     3847     4242     4242     4242
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       34346    37387    40053    40498    41039
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ  15518    16192    17692    18205    18373
"Астана халықаралық     804      815      815      815      815
әуежайы" ЖАҚ
"Қазақтелеком" ААҚ*     33006    33006    33006    33006

ЗАО "Казпочта"         12286    12400    13100    13200    13300
ЗАО "Казакстан темiр
жолы"*             91523    78831    76107    77267
ЗАО "НИТ"                258      337      381      428      447
ЗАО "ГНПФ"               185      210      212      212      212
ЗАО "Продкорпорация"     239      315      315      315      315
ОАО "Казинформ"          130      118      155      155      155
ОАО "Казахстан
инжиниринг"         8507     8580     8770     8926     9819
--------------------------------------------------------------------
Итого             188305   191924   194148   197169    88617
____________________________________________________________________
*- компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.
Фонд заработной платы
(млн.тенге)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
--------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"             2079,2   2160,8   2484,7   2570,4   2660,3
ЗАО "КазМунайГаз"        36994    42602    46417    48269    50520
ЗАО "Казатомпром"         6739     8368     9524    10614    11637
ЗАО "Международный
аэропорт Астана"     288,7    359,7    414,8    437,6    459,5
ОАО "Казахтелеком"*      14296    14574    15308    16088
ЗАО "Казпочта"            2197     2754   3599,9     4695     6224
ЗАО "Казакстан темiр
жолы"*               32729    35756    36149    38535
ЗАО "НИТ"                  157      171      211      256      292
ЗАО "ГНПФ"                 199      221      222      222      222
ЗАО "Продкорпорация"       225      314      334      341      348
ОАО "Казинформ"             50     67,6    116,1    139,3    167,2
ОАО "Казахстан
инжиниринг"           1386     2816     4828     5313     5844
Итого                  97339,9 110164,1 119608,5 127480,3    78374
____________________________________________________________________
* - компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.
Доход от основной деятельности
(млн.тенге)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
-------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"            15742,2  15104,4   17202,4   18460  19896,6
ЗАО "КазМунайГаз"       391842   379155    397730  419672   436303
ЗАО "Казатомпром"        29363    37005     41965   45636    50602
ЗАО "Международный

"Қазпочта" ЖАҚ          12286    12400    13100    13200    13300
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              91523    78831    76107    77267
"ҰАТ" ЖАҚ               258      337      381      428       447
"МЖЗҚ" ЖАҚ              185      210      212      212       212
"Азық-түлiк
корпорациясы" ЖАҚ       239      315      315      315       315
"Қазақпарат" ААҚ        130      118      155      155       155
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 8507     8580     8770     8926      9819
Барлығы                 188305   191924   194148   197169    88617
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгiзбеген
Жалақы қоры
(млн.теңге)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. |2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             2079,2   2160,8   2484,7   2570,4   2660,3
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       36994    42602    46417    48269    50520
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ  6739     8368     9524     10614    11637
"Астана халықаралық     288,7    359,7    414,8    437,6    459,5
әуежайы" ЖАҚ
"Қазақтелеком" ААҚ*     14296    14574    15308    16088
"Қазпочта" ЖАҚ          2197     2754     3599,9   4695     6224
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              32729    35756    36149    38535
"ҰАТ" ЖАҚ               157      171      211      256      292
"МЖЗҚ" ЖАҚ              199      221      222      222      222
"Азық-түлiк
корпорациясы" ЖАҚ       225      314      334      341      348
"Қазақпарат" ААҚ        50       67,6     116,1    139,3    167,2
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 1386     2816     4828     5313     5844
Барлығы               97339,9  110164,1  119608,5 127480,3  78374
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгiзбеген
Негізгі қызметтен түсетiн кірiс
(млн.теңге)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. |2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             15742,2  15104,4  17202,4  18460   19896,6
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       391842   379155   397730   419672  436303
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ  29363    37005    41965    45636   50602

аэропорт Астана"      1825     2500      2843    3075     3237
ОАО "Казахтелеком"*      66161    65756     65418   65896
ЗАО "Казпочта"            4856     5727      6647    7712     8473
ЗАО "Казакстан темiр
жолы"*              177010   204818    146642  156864
ЗАО "НИТ"                  432      556       674     758      794
ЗАО "ГНПФ"                1371     1268      1317    1454     1513
ЗАО "Продкорпорация"     24442    26354     31575   32186    32809
ОАО "Казинформ"           99,7    142,9     311,9   323,1    356,4
ОАО "Казахстан
инжиниринг"           4498     8075     11479   13188    14507
Итого                 717641,9 746461,3  723804,3
765224,1
568481,0
____________________________________________________________________
*- компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.
Чистая прибыль
(млн.тенге)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
-------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"            1741,6     312,5   538,5    788,4    287,3
ЗАО "КазМунайГаз"       66993     42949   36322    40255    45723
ЗАО "Казатомпром"        1334      1767    9769     2299     4273
ЗАО "Международный
аэропорт Астана"      699       401    0,99      6,5     12,1
ОАО "Казахтелеком"*     14845     12275   12176    12087
ЗАО "Казпочта"            152       135     142      152      161
ЗАО "Казакстан
темiр жолы"*        17732       580   12000    14244
ЗАО "НИТ"                 -96        5       52     67,2       72
ЗАО "ГНПФ"                609       413     449      487      524
ЗАО "Продкорпорация"      773       489     489      499      508
ОАО "Казинформ"          -1,8       5,9     9,7     15,2      3,9
ОАО "Казахстан
инжиниринг"          -595        71     249      379      417
Итого            104185,8   59403,4
72197,19  71279,3  51981,3
___________________________________________________________________
*- компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.
Дивиденды
(млн.тенге)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"             34,3      174,2    31,3     53,9    78,8
ЗАО "КазМунайГаз"       2521       2577    2614     2673    2637
ЗАО "Казатомпром"
ЗАО "Международный
аэропорт Астана"

"Астана халықаралық     1825     2500     2843     3075    3237
әуежайы" ЖАҚ
"Қазақтелеком" ААҚ*     66161    65756    65418    65896
"Қазпочта" ЖАҚ          4856     5727     6647     7712     8473
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              177010   204818   146642   156864
"ҰАТ" ЖАҚ               432      556      674      758      794
"МЖЗҚ" ЖАҚ              1371     1268     1317     1454     1513
"Азық-түлiк
корпорациясы" ЖАҚ       24442    26354    31575    32186    32809
"Қазақпарат" ААҚ        99,7     142,9    311,9    323,1    356,4
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 4498     8075     11479    13188    14507
Барлығы               717641,9  746461,3 723804,3 765224,1  568481,0
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгiзбеген
Таза пайда
(млн.теңге)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. | 2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             1741,6   312,5     538,5     788,4    287,3
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       66993    42949     36322     40255    45723
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ  1334     1767      9769      2299     4273
"Астана халықаралық     699      401       0,99      6,5      12,1
әуежайы" ЖАҚ
"Қазақтелеком" ААҚ*     14845    12275     12176     12087
"Қазпочта" ЖАҚ          152      135       142       152      161
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              17732    580       12000     14244
"ҰАТ" ЖАҚ               -96      5         52        67,2     72
"МЖЗҚ" ЖАҚ              609      413       449       487      524
"Азық-түлiк
корпорациясы" ЖАҚ       773      489       489       499      508
"Қазақпарат" ААҚ        -1,8     5,9       9,7       15,2     3,9
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 -595     71        249       379      417
Барлығы               104185,8  59403,4  72197,19   71279,3 51981,3
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгізбеген
Дивидендтер
(млн.теңге)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. | 2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             34,3     174,2     31,3      53,9     78,8
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       2521     2577      2614      2673     2637
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ
"Астана халықаралық
әуежайы" ЖАҚ

ОАО "Казахтелеком"*     1800       1649    1364     1353
ЗАО "Казпочта"
ЗАО "Казакстан темiр
жолы"*              1773        58     1200     1424
ЗАО "НИТ"                                    5      30,2      36
ЗАО "ГНПФ"               305       206      224      244     262
ЗАО "Продкорпорация"     387       244      245      249     254
ОАО "Казинформ"                                      7,6     1,2
ОАО "Казахстан
инжиниринг"         83,2      26,8     80,4    134,1   147,5
Итого                 6903,5      4935   5763,7   6161,2  3415,3
____________________________________________________________________
*- компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.
Инвестиции
(млн.тенге)
____________________________________________________________________
Наименование      !  2003г. ! 2004г. ! 2005г. ! 2006г. ! 2007г.
компаний          !  факт   ! оценка ! прогноз! прогноз! прогноз
-------------------------------------------------------------------
ОАО "KEGOC"            12448,4   15268,9  11110,1  14275,4  12077,3
ЗАО "КазМунайГаз"       103245    125078   118825    84309   82619
ЗАО "Казатомпром"         7445      9148    17698    12688    9367
ЗАО "Международный
аэропорт Астана"        14      15,4      2,1      0,1     0,1
ОАО "Казахтелеком"*      19705     25495    22016    21599
ЗАО "Казпочта"            1100       705     5404     3301    77,7
ЗАО "Казакстан темiр
жолы"*               50185     29903    31851    37150
ЗАО "НИТ"                  6,5      21,3       36       48      24
ЗАО "ГНПФ"

"Қазақтелеком" ААҚ*     1800     1649      1364      1353
"Қазпочта" ЖАҚ
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              1773     58        1200      1424
"ҰАТ" ЖАҚ                                  5         30,2     36
"МЖЗҚ" ЖАҚ              305      206       224       244      262
"Азық-түлiк
корпорациясы" ЖАҚ       387      244       245       249      254
"Қазақпарат" ААҚ                                     7,6      1,2
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 83,2     26,8      80,4      134,1    147,5
Барлығы                6903,5    4935      5763,7    6161,2   3415,3
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгізбеген
Инвестициялар
(млн.теңге)
____________________________________________________________________
Компаниялардың    | 2003 ж.| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж. | 2007 ж.
атауы        |  факт  | бағалау| болжам | болжам  | болжам
______________________|________|________|________|_________|________
"KEGOC" ААҚ             12448,4  15268,9   11110,1  14275,4  12077,3
"ҚазМұнайГаз" ЖАҚ       103245   125078    118825   84309    82619
"Қазатомөнеркәсiп" ЖАҚ  7445     9148      17698    12688    9367
"Астана халықаралық     14       15,4      2,1      0,1      0,1
әуежайы" ЖАҚ
"Қазақтелеком" ААҚ*     19705    25495     22016    21599
"Қазпочта" ЖАҚ          1100     705       5404     3301     77,7
"Қазақстан темiр
жолы" ЖАҚ*              50185    29903     31851    37150
"ҰАТ" ЖАҚ               6,5      21,3      36       48       24
"МЖЗҚ" ЖАҚ
"Азық-түлiк

ЗАО "Продкорпорация"        76       214     4646
ОАО "Казинформ"           75,1      53,2     39,4     52,7    32,2
ОАО "Казахстан
инжиниринг"            170      2609     4046      637     701
Итого                   194470  208510,8
215673,6
174060,2
143720,3
____________________________________________________________________
*- компаниями не внесены планы развития на 2005-2007 гг.

корпорациясы" ЖАҚ       76       214       4646
"Қазақпарат" ААҚ        75,1     53,2      39,4     52,7     32,2
"Қазақстан инжиниринг"
ҰК" ААҚ                 170      2609      4046     637      701
Барлығы               194470  208510,8   215673,6  74060,2  143720,3
____________________________________________________________________
* - компаниялар 2005-2007 жылдарға арналған даму жоспарларын енгiзбеген