2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 392, 393, 394, 395, 396, 397-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
392-қосымша
614 - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер ресурстарын мемлекеттiк басқаруды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 506678 мың теңге (бес жүз алты миллион алты жүз жетпiс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң  14-бабы ; 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 "Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi туралы"  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң және оның аумақтық органдарының қызметтерiн, оларға жүктелген функцияларды барынша нәтижелi орындауына жету үшiн қамтамасыз ету. Кәсiптiк қызмет саласында оқу бағдарламалары бойынша мемлекеттiк қызметкерлердiң теоретикалық және тәжiрибелiк бiлiмдерiн, шеберлiктерiн және бiлiктiлiктерiн жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң орталық аппаратын және оның аумақтық органдарын қаржыландыру, материалдық-техникалық құралдармен қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами согласно приложениям 392, 393, 394, 395, 396, 397.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 392
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
614 - Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение государственного управления
земельными ресурсами" на 2004 год
1. Стоимость: 506678 тысяч тенге (пятьсот шесть миллионов шестьсот семьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 14 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 1999 года N 1776 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков государственных служащих по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов, обеспечение материально-техническими средствами, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Жер ресурс.
тарын мем.
лекеттiк
басқаруды
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      Қазақстан  Республи. жыл   Қазақстан
органның     касы Жер ресурста.   бойы  Республикасы
аппараты     рын басқару жөнiн.         Жер ресурста.
дегi агенттiктiң           рын басқару
орталық аппаратын          жөніндегі
бекiтiлген штат саны       агенттігі
лимитiнiң шегiнде
31 сан құрамында
қаржыландыру. Тиiс.
тiлiк нормативiне
сәйкес 4 сан құра.
мында қызметтiк
автотранспорт
жалдау. Орталық
аппарат балансында
9 сан компьютерлер,
9 сан принтерлер,
4 сан ксерокстер
ұстау. Ғимараттарды
жыл сайынғы жөндеу,
ауданы 200 шаршы
метр.
3        002  Аумақтық     Жер ресурстарын     жыл    Қазақстан
органдар.    басқару жөнiндегi   бойы   Республикасы
дың аппарат. облыстық, қалалық          Жер ресурста.
тары         (Алматы, Астана            рын басқару
қалалары) комитет.         жөнiндегi
тердiң бекiтілген          агенттiгi
штат саны лимитiнiң
шегiнде 790 сан
құрамында қаржылан.
дыру. Тиiстiлiк
нормативiне сәйкес
159 сан құрамында
қызметтiк автотран.
спортты баланста
ұстау. Аумақтық
комитеттердiң
балансында 77 сан
компьютерлер, 37
сан принтерлер, 22
сан ксерокстер
ұстау.
4        007  Мемлекеттiк  Бекiтiлген жоспарға жыл    Қазақстан
қызметшi.    сәйкес мемлекеттiк  бойы   Республикасы
лердiң       қызметкерлердiң            Жер ресурста.
бiлiктiлi.   бiлiктiлiктерiн            рын басқару
гiн арттыру  көтеру бойынша             жөніндегі
қызметтердi сатып          агенттігі
алу, оның iшiнде
мемлекеттiк тiлге
үйрету, бiлiктiлi.
гiн көтеру курста.
рын өтетiн мемле.
кеттiк қызметкер.
дердiң орташа
жылдық саны -
250 адам.
5        009  Мемлекеттiк  Қазақстан           жыл    Қазақстан
органдарды   Республикасының     бойы   Республикасы
материал.    Жер ресурстарын            Жер ресурста.
дық-техни.   басқару жөнiндегi          рын басқару
калық        агенттiгi орталық          жөнiндегi
жарақтан.    аппаратын және оның        агенттiгi
дыру         аумақтық органдарын
материалдық қамта.
масыз ету: жазу
стөлi - 200 дана,
орындық - 200 дана,
кiтап шкафы - 100
дана, гардероб
шкафы - 100 дана,
кабинет (басшылар
үшiн) - 2 дана,
кресло - 31 дана.
___________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние госу-
дарствен-
ного уп-
равления
земель-
ными ре-
сурсами
2         011  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Агент-
централь-  аппарата Агентства Рес-   чение  ство
ного       публики Казахстан по      года   Респуб-
органа     управлению земельными            лики
ресурсами в пределах             Казах-
утвержденного лимита             стан по
штатной численности в            управле-
количестве 31 единицы.           нию зе-
Аренда служебного авто-          мельными
транспорта в количестве 4        ресур-
единиц согласно утвер-           сами
жденному нормативу поло-
женности. Содержание,
находящегося на балансе
центрального аппарата, 9
единиц компьютеров, 9
единиц принтеров, 4 еди-
ниц ксероксов. Текущий
ремонт помещений, площадь
200 кв.м.
3         002  Аппараты   Содержание областных,     В те-  Агент-
террито-   городских (г. Алматы,     чение  ство
риальных   г. Астана) комитетов по   года   Респуб-
органов    управлению земельными            лики
ресурсами в пределах             Казах-
утвержденного лимита             стан по
штатной численности в            управле-
количестве 790 единиц.           нию зе-
Содержание служебного            мельными
автотранспорта, фактически       ресур-
находящегося на балансе,         сами
в количестве 159 единиц.
Содержание, находящегося
на балансе территориаль-
ных комитетов, 77 единиц
компьютеров, 37 единиц
принтеров, 22 единиц
ксероксов.
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Агент-
квалифи-   повышению квалификации    чение  ство
кации      государственных служащих  года   Респуб-
государ-   согласно утвержденному           лики
ственных   плану повышения, в том           Казах-
служащих   числе обучение государст-        стан по
венному языку, среднего-         управле-
довое количество государ-        нию зе-
ственных служащих, прохо-        мельными
дящих курсы повышения            ресурса-
квалификации - 250 чело-         ми
век.
5         009  Мате-      Материальное обеспечение  В те-  Агент-
риально-   мебелью центрального      чение  ство
техничес-  аппарата Агентства Рес-   года   Респуб-
кое осна-  публики Казахстан по             лики
щение      управлению земельными            Казах-
государ-   ресурсами и и его терри-         стан по
ственных   ториальных органов: стол         управле-
органов    письменный - 200 штук,           нию зе-
стулья - 200 штук, шкаф          мельными
книжный - 100 штук, шкаф         ресур-
гардеробный - 100 штук,          сами
кабинеты (для руководите-
лей) - 2 комплекта, кресло
- 31 штук.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функцияларды сапалы және өз уақытында орындау, еңбек жағдайын жақсарту, мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
393-қосымша
614 - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1077796 мың теңге (бip миллиард жетпіс жетi миллион жетi жүз тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң  163-бабы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 "Қазақстан Республикасы 2004-2010 жылдарға арналған ауыл аумақтарын дамыту Мемлекеттiк бағдарламасы туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасында жерге орналастыруды өткiзудiң тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 5 маусымдағы N 931  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған ауыл аумақтарын дамыту Мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру бойынша 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар Жоспары туралы" 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасында жер мониторингiн жүргiзу және оның деректерiн пайдалану Ережесiн бекіту туралы" 2003 жылғы 19 қыркүйектегi N 956  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудің Ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 20 қыркүйектегi N 958  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында жерлердi тиiмдi пайдалану.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жерге орналастыруды өткiзу, жер кадастрын, жер мониторингiн жүргiзу, сондай-ақ жер нарығын дамыту үшiн жағдай жасау, ауылшаруашылық мақсатындағы жерлердi ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету, ауылды аумақтарды жобалау мен ұйымдастырудың схемаларын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами, улучшение условий труда, повышение профессионального уровня государственных служащих.
Приложение 393
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
614 - Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Обеспечение осуществления земельных отношений"
на 2004 год
1. Стоимость: 1077796 тысяч тенге (один миллиард семьдесят семь миллионов семьсот девяносто шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 163 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1997 года N 931 "Об утверждении Положения о порядке проведения землеустройства в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 956 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: рациональное использование земель в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: проведение землеустройства, ведение земельного кадастра, мониторинга земель, а также создание условий для развития рынка земли, обеспечение рационального использования земель сельскохозяйственного назначения, разработка схемы организации и планирования сельских территорий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Жер қатынас.
тарын жүзеге
асыруды
қамтамасыз
ету
2        100  Жерге орна.  - Ауылды елдi       Жыл     Қазақстан
лыстыруды    мекендердiң аума.   бой.    Республикасы.
жүргiзу      ғында жер-шаруашы.  ында    ның Жер
лық құрылымы -              ресурстарын
143 елдi мекен.             басқару
- Ауылдық елдi              жөніндегі
мекендер бөлiгiнде          агенттігі
эколого-демография.
лық зерттеулер
нәтижелерiне сәйкес
ауыл аумақтарының
регионалдық
ұйымдастыру және
жобалау схемасын
әзiрлеу - 160 аудан
(80 миллион теңге
қаржы ААДМБ шеңберінде).
3        101  Жер-Кадас.   Жер-кадастрлық      Жыл    Қазақстан
трлық        жұмыстар:           бойы   Республикасы.
жұмыстар     - 5058,6 мың га            ның Жер
алаңында аэротүсi.         ресурстарын
рiс; 4295,1 мың га         басқару жөнін.
аэрофотосуреттердi         дегі агенттігі
және фотожоспар.
ларды дешифрлеу;
4963,2 мың га
соңғы өнiмдердi
жасау; 829 мың га
топырақ зерттеу;
438 мың га геобота.
никалық зерттеу;
- аудандық жер-
кадастрлық картала.
рын, және 30 аудан.
да кварталдық есеп.
тiк карталарды
әзiрлеу және жүргізу;
жерге меншiк иелерi
мен пайдаланушылар.
дың жер кадастры
бойынша электронды
түрдегi деректер
жинағы 5651,2 мың
га көлемiнде;
- республиканың
барлық аумақтары
бойынша жерлердi
мемлекеттiк есепке
алу;
- ауылшаруашылық
мақсатындағы және
елдi мекен жерлерiн
53846,1 мың га
алаңда түгендеу
(175 миллион қаржы
ААДМБ шеңберiнде);
- ауылшаруашылық
мақсатындағы жерлер
топырағының боните.
тiн 508,4 мың га
алаңда анықтау;
- паспорттандыру:
46,5 мың шаруа
қожалықтары; 7,5
мың ауылшаруашылық
кәсiпорындары;
- жердi паспорттан.
дыру үшiн топырақ.
тық материалдарды
жаңалау - 2022 мың
гa;
- паспорттандыру
мақсатында егiстiк
жер топырағының
бонитетiн анықтау
- 1014,9 мың га.
4        102  Жер мони.    3,8 миллион га      Жыл    Қазақстан
торингін     алаңда жер монито.  бойы   Республикасы.
жүргізу      рингiн жүргiзу             ның Жер
ресурстарын
басқару
жөніндегі
агенттігі
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауылдық елдi мекендердiң аумағында жер-шаруашылық құрылымының 143 жобасын құрастыру, 160 аудандардағы елдi мекендердiң регионалдық ұйымдастыру және жобалау схемасын әзiрлеу, жер кадастрын әрi қарай жетiлдiру және жаңалау, ауыл аумақтарын дамыту аясындағы iс-шараларды қамтамасыз ету, шаруа қожалықтарын және ауылшаруашылық кәсіпорындарын жер учаскелерi паспорттарымен қамтамасыз ету, ауыл шаруашылық алаптардың сапасы, пайдаланылуы, жағдайы, кадастрлық бағалауын өткiзу туралы анық ақпараттарды алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
394-қосымша
614 - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандыpылған
ақпараттық жүйесiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Обеспече-
ние осу-
ществления
земельных
отношений
2         100  Проведение - земельно-хозяйственное  В те-  Агент-
земле-     устройство территории     чение  ство
устройство сельских населенных пунк- года   Респуб-
тов - 143 населенных             лики
пункта.                          Казах-
- разработка региональных        стан по
схем организации и плани-        управле-
рования сельских террито-        нию зе-
рий в соответствии с             мельными
результатами эколого-демог-      ресур-
рафических исследований в        сами
разрезе сельских населен-
ных пунктов - 160 районов
(в рамках ГПРСТ на сумму
80 миллионов тенге).
3         101  Земельно-  земельно-кадастровые      В те-  Агент-
кадастро-  работы:                   чение  ство
вы работы  - аэрофотосъемка на пло-  года   Респуб-
щади 5058,6 тыс.га; де-          лики
шифрирование аэрофото-           Казах-
снимков и фотопланов -           стан по
4295,1 тыс.га; выдача ко-        управле-
нечной продукции - 4963,2        нию зе-
тыс.га; почвенное обсле-         мельными
дование - 829 тыс.га;            ресурса-
геоботаническое обследо-         ми
вание - 438 тыс.га;
- изготовление и ведение
районных земельно-кадаст-
ровых карт и земельно-
кадастровых карт учетных
кварталов - 30 районов;
свод данных по земельному
кадастру на собственников
земли и землепользователей
в электронном виде -
5651,2 тыс.га;
- государственный учет
земель на всей территории
республики;
- инвентаризация земель
сельскохозяйственного
назначения и земель сель-
ских населенных пунктов -
53846,1 тыс.га (в рамках
ГПРСТ на сумму 175 миллио-
нов тенге);
- определение бонитета
почв земель сельскохозяй-
ственного назначения на
площади - 508,4 тыс. га;
- паспортизация: 46,5 тыс.
крестьянских хозяйств; 7,5
тыс. сельскохозяйственных
предприятий;
- обновление почвенных
материалов для паспорти-
зации земель - 2022
тыс.га;
- определение бонитета
почв пашни для целей
паспортизации - 1014,9
тыс.га
4         102  Ведение    ведение мониторинга       В те-  Агент-
мониторин- земель на плошади 3,8     чение  ство
га земель  миллионов га.             года   Респуб-
лики
Казах-
стан по
управле-
нию зе-
мельными
ресур-
сами
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: составление 143 планов земельно-хозяйственного устройства сельских населенных пунктов, разработка региональных схем организации и планирования сельских населенных пунктов в 160 районах, дальнейшее совершенствование и обновление земельного кадастра, обеспечение мероприятий в рамках развития сельских территорий, обеспечение паспортами на земельный участок крестьянских хозяйств и сельскохозяйственных предприятий, получение достоверной информации о состоянии, использовании, качестве сельскохозяйственных угодий, проведению кадастровой оценки сельскохозяйственных угодий.
Приложение 394
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
614 - Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Создание автоматизированной информационной системы
Государственного земельного кадастра" на 2004 год

1. Құны: 420582 мың теңге (төрт жүз жиырма миллион бес жүз сексен екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы жер  кодексiнiң 4 ,  139 ,  152 ,  157 ,  158 ,  159-баптары ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы "Информатизация жөніндегі"  заңы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электронды құжат және электронды цифрлы қол қою жөніндегі"  заңы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында Мемлекеттiк жер кадастpын жүргiзу Ережелерiн бекiту туралы" 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Сандық геоақпараттық жүйелер негізінде Қазақстан Республикасының табиғи объектiлерiнiң мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру туралы" 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 1449  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Ақпараттық жүйенiң Салық төлеушілер мен салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiнiң жоспары туралы" 2003 жылғы 31 наурыздағы N  308  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жер қатынастары саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты өткiзудi ақпараттық қолдау үшiн мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру және енгiзу, мемлекеттiк жер кадастрын техникалық қамтамасыз ету, кадастрлық мамандарды жалпы жүйелiк бағдарлама өнiмдерiне оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Мемлекеттiк  Мемлекеттiк жер     Жыл    Қазақстан
жер кадас.   кадастрының жүйесi. бойы   Республикасы.
трының авто. нiң бағдарламалық-         ның Жер
маттандырыл. техникалық кешен.          ресурстарын
ған ақпарат. дерiмен 182 аудан.         басқару
тық жүйесiн  дық және қалалық           жөніндегі
құру         жер ресурстарын            агенттігі
басқару жөнiндегi
комитеттерiн қамта.
масыз ету (пайда.
ланушылардың 182
жұмыс стансалары,
арнайы мақсаттағы
39 жұмыс стансасы,
169 жергiлiктi
баспалар (принтер)
13 желiлi баспалар,
13 концентратор,
сандық сызықтар
үшiн 182 модем,
1кВт-қа дейiн
221 үзiлiссiз ток
көздерi, 219 желiлi
фильтр, 7 жазғыш
СDrom, лицензия.
ланған бағдарлама.
мен қамтамасыз ету
409* дана (геоақпа.
раттық жүйелер,
деректер қорын
басқару жүйесi).
"Жердi пайдаланудың
мемлекеттiк бақылау.
ының", "Ақпараттарды
сақтау", "Мемлекет.
тiк жер кадастрының
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесiнiң
WEB-портал базасында
кадастрлық мамандар.
ды оқытудың" жүйе
бөлiгiн әзiрлеу.
МЖК ААЖ-ің жүйе
бөлiктерiн басқару.
185 кадастрлық
мамандарды жалпы
жүйелiк бағдарлама
өнiмiмен оқыту
(операциялық жүйе.
лерге, мәлiметтер
жиынтығын басқаруға,
геоақпараттық
жүйелерге).
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 420582 тысячи тенге (четыреста двадцать миллионов пятьсот восемьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 139 152 157 158 159 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2003 года N 308 "О Плане внедрения информационной системы "Государственный реестр налогоплательщиков и объектов налогооблажения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра для информационной поддержки проведения единой государственной политики в области земельных отношений.
5. Задачи бюджетной программы: создание и внедрение автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра, техническое обеспечение Государственного земельного кадастра, обучение общесистемным программным продуктам кадастровых специалистов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Создание   Обеспечение программно-   В те-  Агент-
автомати-  техническими комплексами  чение  ство
зированной системы Государственного  года   Респуб-
информа-   земельного кадастра в 182        лики
ционной    районных и городских             Казах-
системы    комитетах по управлению          стан по
Государ-   земельными ресурсами (182        управле-
ственного  рабочие станции пользо-          нию зе-
земельного вателей, 39 рабочих стан-        мельными
кадастра   ций специального назначе-        ресурса-
ния, 169 локальных прин-         ми
теров, 13 сетевых принте-
ров, 13 концентраторов,
182 модема для цифровых
линий, 221 источник беспе-
ребойного питания до 1
кВт, 219 сетевых фильтров,
7 пишущих CD rom, лицен-
зионные программные обес-
печения - 409 штук (геоин-
формационные системы, сис-
темы управления базами
данных). Разработка под-
систем "Государственный
контроль за использованием
земель", "Защита информа-
ции", "Обучение кадастро-
вых специалистов на базе
WEB-портала" автоматизи-
рованной информационной
системы Государственного
земельного кадастра.
Администрирование подсис-
тем АИС ГЗК.
Обучение общесистемным
программным продуктом
кадастровых специалистов
(операционным системам,
системам управления база-
ми данных, геоинформа-
ционным системам) в коли-
честве 185 человек.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі Агенттіктің бағдарламалық-техникалық кешендерімен 182 аудандық және қалалық жер ресурстарын басқару жөніндегі комитеттерді жабдықтау, Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйелерiнiң негiзгi жүйе бөлiгiн құру (жүйе бөлiктер - "Жердi пайдаланудың мемлекеттiк бақылауы", "Ақпараттарды сақтау", "WЕВ-портал базасында кадастрлық мамандарды оқыту).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
395-қосымша
614 - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Топография-геодезиялық және картографиялық өнiмдердi және олардың сақталуын қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 377628 мың теңге (үш жүз жетпiс жетi миллион алты жүз жиырма сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы "Ұлттық архивтер қоры және архивтер туралы"  заңы ; 2002 жылғы 3 шiлдедегi "Геодезия және картография туралы"  заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы "Мемлекеттiк кәсіпорындар туралы заң күшi бар  Жарлығы ; 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 "2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ауылды аймақтарын дамыту мемлекеттiк бағдарламасы туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен орындалатын топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың Тiзбесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1273  қаулысы ; "2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ауылды аймақтарын дамыту мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру бойынша 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар Жоспары туралы" 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк органдарды, делимитациялық және демаркациялық жұмыстарды, әр-түрлi ведомстволарды және тұрғындарды топографиялық-геодезиялық және картографиялық материалдармен, сондай-ақ ауылды елдi мекендердi картографиялық материалдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жалпы мемлекеттiк және салааралық маңызы бар, соның iшiнде геоақпараттық жүйелер негiзiнде геодезиялық және картографиялық өнiмдер жасау, сондай-ақ топографиялық-геодезиялық және картографиялық өндiрiс құжаттары мен материалдарын мемлекеттiк есепке aлу, сақтау және сақталуын қамтамасыз етудi ұйымдастыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение 182 районных и городских комитетов по управлению земельными ресурсами Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами программно-техническим комплексом, создание основных подсистем автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра (подсистемы "Государственный контроль за использованием земель", "Защита информации", "Обучение кадастровых специалистов на базе WEB портала").
Приложение 395
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
614 - Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Обеспечение топографо-геодезической и
картографической продукцией и ее хранение"
на 2004 год
1. Стоимость: 377628 тысяч тенге (триста семьдесят семь миллионов шестьсот двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах"; Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О геодезии и картографии"; Указ Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О государственном предприятии"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года N 1273 "Об утверждении Перечня топографо-геодезических и картографических работ, выполняемых за счет средств республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение государственных органов, делиматиционные и демаркационные работы, различных ведомств и населения топографо-геодезическими и картографическими материалами, а также сельские населенные пункты картографическими материалами.
5. Задачи бюджетной программы: создание современной геодезической и картографической продукции, имеющей общегосударственное, межотраслевое значение, в том числе на основе геоинформационных систем, а также организация государственного учета, хранения и обеспечения сохранности материалов и документов топографо-геодезического и картографического производства.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Топография-  Іс шараларды        Жыл    Қазақстан
геодезиялық  орындау бойынша     бойы   Республикасы.
және карто.  көрсетілген                ның Жер
графиялық    қызметтердiң               ресурстарын
өнімдерді    төлемi.                    басқару
және олардың Топографиялық-гео.         жөніндегі
сақталуын    дезиялық жұмыстар:         агенттігі
қамтамасыз   топографиялық
ету          карталарды жаңарту,
соның ішiнде
мемлекеттiк геоде.
зиялық пункттердi
зерттеу және
қалпына келтiру;
нивелирлеу: I кл,
ІІ кл. - 709 текше
км.
Геодинамикалық
зерттеулер:
бұрыштық және
сызықтық өлшеулер:
30/130(пункт/жақ);
биiктiк өлшеулер
- 856,5 текше км.
Картографиялық
жұмыстар:
карталарды баспаға
даярлау;
карталарды 100
парақ көлемiнде
басып шығару
6 жинақ каталогтары
мен 13 техникалық
есептерiн құрастыру.
Объектiлердiң
географиялық атау.
ларының 2 томдық
каталогын құру және
3 томын баспадан
шығару.
Геоақпараттық жүйелер
негiзiнде 54 парақта
пифрлық карталар
құру.
Топографиялық-
геодезиялық және
картографиялық
жұмыстар өндiрiсi
негiзiнде құрасты.
рылған материалдар
мен құжаттардың
мемлекеттiк есепке
алынуын, сақтауды
және сақталуын
қамтамасыз ету
(13500,0 мың дана).
Ауылды елдi
мекендердi карто.
графиялық материал.
дармен қамтамасыз
ету:
аэротүсiру - 1141,9
шаршы км;
аэросуреттердi
пландық байланыстыру
және ауылды елдi
мекендердi дешифр.
леу 773,3 шаршы км.
ауылды елдi
мекендер жоспарла.
рын сызу және
даярлау - 698,9
шаршы км.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттің экономикасын геодезиялық және картографиялық өнiмдермен қамтамасыз ету, геодезиялық және картографиялық материалдарды есепке алу, сақтау және сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ ауылды елдi мекендердi картографиялық материалдармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
396-қосымша
614 - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Республикалық картографиялық фабриканы салу"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Обеспече-  Оплата услуг по выполне-  В те-  Агент-
ние топог- нию мероприятий. Топогра- чение  ство
рафо-гео-  фо-геодезические работы:  года   Респуб-
дезической обновление топографичес-         лики
и карто-   ких карт, в том числе            Казах-
графичес-  обследование и восстанов-        стан по
кой про-   ление пунктов государст-         управле-
дукцией и  венной геодезической             нию зе-
ее хране-  сети;                            мельными
ние        нивелирование: I кл.,            ресур-
II кл. - 709 погонных км.        сами
Геодинамическое исследо-
вание:
угловые и линейные изме-
рения: 30/130 (пункт/
сторона);
высотные измерения - 856,5
погонных км.
Картографические работы:
подготовка карт к изданию;
издание карт - 100 листов.
Составление 6 сводных ка-
талогов и 13 технических
отчетов.
Создание 2 томов каталога
географических названий
объектов и издание 3 то-
мов.
Создание цифровых карт на
основе ГИС на 54 листах.
Государственный учет,
хранение, обеспечение сох-
ранности материалов и
документов, образующихся в
результате производства
топографо-геодезических
работ и картографических
работ - 13500 тыс. экземп-
ляров.
Обеспечение сельских
населенных пунктов карто-
графическими материалами
(в рамках ГПРСТ-245
миллионов тенге):
аэросъемка - 1141,9 квад-
ратных км;
плановая привязка аэро-
снимков и дешифрирование
сельских населенных
пунктов - 773,3 квадратных
км.
изготовление и вычерчива-
ние планов сельских насе-
ленных пунктов - 698,9
квадратных км.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение экономики страны геодезической и картографической продукцией, обеспечение учета, хранения и сохранности геодезических и картографических материалов, а также обеспечение сельских населенных пунктов картографическими материалами.
Приложение 396
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
614 - Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Строительство Республиканской картографической
фабрики" на 2004 год

1. Құны: 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы N 414 "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы геодезия және картография Бас басқармасының құрамында Республикалық картографиялық фабрика құру туралы"  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1000 "Қазақстан  Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған әлеуметтiк-экономикалық дамуының Индикативтi жоспары туралы"  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Картографиялық өнiммен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Картографиялық фабриканың құрылысы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Республика.  Республикалық       Жыл    Қазақстан
лық карто.   картографиялық      бойы   Республикасы.
графиялық    фабрика құрылысы           ның Жер
фабриканы    бойынша инвести.           ресурстарын
салу         циялық жобаны              басқару
Қазақстан                  жөніндегі
Республикасы               агенттігі
Үкiметiнiң 2003
жылғы 12 желтоқ.
сандағы N 1260
"Қазақстан
Республикасының
"2004 жылға
Республикалық
бюджет туралы"
Заңын жүзеге
асыру туралы"
қаулысының заң
тәртiбiнде бекi.
тiлген жоба-смета.
лық құжаттарға
сәйкес құрылыс-
монтаждық жұмыс.
тарды орындау мен
құрал-саймандарды
сатып алуға арнал.
ған N 2 қосымшасына
сәйкес жүзеге асыру
("Алматы қаласында
республикалық
картографиялық
фабрика құрылысының
жобасын дайындау"
жұмыс жобасы туралы
"Госэкспертиза"
республикалық
мемлекеттiк
өнеркәсiптiң оңтүс.
тiк еншiлес
кәсiпорнының 2003
жылғы 5 маусымын.
дағы N 7-252/2003
қорытындысы").
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: құрылыс-монтаждық жұмыстар көлемiн орындау және Республикалық картографиялық фабрика құрылысы бойынша құрал-саймандарды сатып алу (жалпы смета құнының құрылыс басталғаннан кейiнгi 50,6%).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
397-қосымша
614 - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер ресурстарын басқару саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 апреля 1994 года N 414 "О создании Республиканской картографической фабрики в составе Главного управления геодезии и картографии при Кабинете Министров Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1000 "Об Индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение картографической продукцией.
5. Задачи бюджетной программы: строительство картографической фабрики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Строитель- Реализация инвестицион-   В те-  Агент-
ство Рес-  ного проекта по строи-    чение  ство
публикан-  тельству Республиканской  года   Респуб-
ской       картографической фабрики         лики
картогра-  согласно приложению N 2          Казах-
фической   к постановлению Прави-          стан по
фабрики    тельства Республики Ка-          управле-
захстан от 12 декабря            нию зе-
2003 года N 1260 "О реа-         мельными
лизации Закона Республики        ресур-
Казахстан "О республикан-        сами
ском бюджете на 2004 год"
на строительно-монтажные
работы и приобретение
оборудования в соответст-
вии с утвержденной в
установленном законода-
тельством порядке проект-
но-сметной документацией
(заключение N 7-252/2003
от 05 июня 2003 года по
рабочему проекту "Подго-
товка проекта строитель-
ства республиканской
картографической фабрики
в г. Алматы" Южного
филиала республиканского
государственного пред-
приятия "Госэкспертиза").
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение объемов строительно-монтажных работ и приобретение оборудования по строительству Республиканской картографической фабрики (50,6 % от общей сметной стоимости с начала строительства).
Приложение 397
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
614 - Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Прикладные научные исследования в области
управления земельными ресурсами" на 2004 год

1. Құны: 37206 мың теңге (отыз жетi миллион екi жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымындағы Жер  Кодексiнiң 8 ,  9 ,   10,   11,   139 ,  149 ,  152 ,  153 ,  159 ,  160 ,  161 ,  162-баптары ; "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу туралы" Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1995 жылғы 25 желтоқсандағы N 2727 Заң күшi бар  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасында жер мониторингiн жүргiзу Ережелерiн бекiту және оның мәмiлеметтерiн пайдалану туралы" 2003 жылғы 19 қыркүйектегi N 956  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерi есебiнiң бiрыңғай автоматтандырылған мәлiметтер жиынтығын құру туралы" 2000 жылғы 30 маусымдағы N 991  қаулысы ; "Сандық геоақпараттық жүйелер негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң бiрыңғай мемлекеттiк кадастрлар жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жер ресурстарының потенциалын ұтымды пайдалану мен қорғауды инновация базасында ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету және оны экономикалық айналымға енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк жер кадастры мен оның автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету; мониторинг бойынша инновацияны ғылыми-әдiстемелiк және тәжiрибелi-эксперименталды қолдауды қамтамасыз ету, жердi зерттеу, картографиялау және ландшафты-экологиялық және геоақпараттық жүйелер негiзiнде аумақты ұйымдастыру; ақылы жер пайдалану, жердiң нарықтық айналымы мен жер ресурстарын ұтымды пайдалану мен қорғауды экономикалық ынталандыру жүйесінiң ғылыми-әдiстемелiк базасын әзiрлеу; қолайлы жер пайдалану нормативтерiн әдiстемелiк негiздеу мен әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 37206 тысяч тенге (тридцать семь миллионов двести шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8 9__ 10_ 11_ 139 ,
149 152 153 159 160 161 162 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 25 декабря 1995 года N 2727 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 956 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан"; постановление Правительства от 30 июня 2000 года N 991 "О создании единого автоматизированного банка данных учета налогоплательщиков Республики Казахстан"; постановление Правительства от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научно-методическое обеспечение рационального использования и охраны потенциала земельных ресурсов Республики Казахстан на базе инновации и включение его в экономический оборот.
5. Задачи бюджетной программы: научно-методическое обеспечение государственного земельного кадастра и его автоматизированной информационной системы; обеспечение научно-методической и опытно-экспериментальной поддержки инновации по мониторингу, изучение, картографирование земель и организация территории на основе ландшафтно-экологического подхода и геоинформационных систем; разработка научно-методической базы системы платного землепользования, рыночного оборота земли и экономического стимулирования рационального использования и охраны земельных ресурсов; методическое обоснование и разработка нормативов оптимального землепользования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Жер ресурс.  Мемлекеттiк жер     Жыл    Қазақстан
тарын        кадастрын ғылыми-   ішінде Республикасы.
басқару      әдiстемелiк және           ның Жер
саласында.   технологиялық              ресурстарын
ғы қолдан.   қамтамасыз ету.            басқару
балы ғылыми  Жаңа жер жағдайын.         жөніндегі
зерттеулер   да жер мониторингi         агенттігі
жүйесiн қалыптас.
тыру принциптерi.
Ландшафты-экология.
лық тұрғысы
негiзiнде аумақты
ұйымдастыруды
ғылыми-әдiстемелiк
негiздеу. Ақылы
жер пайдалану
жүйесiн және жер
ресурстарын ұтымды
пайдалану мен
қорғауды экономика.
лық ынталандыру
ғылыми және әдiсте.
мелiк негiздеу.
Әдiстемелiк
негiздеу мен
нормативтердi
әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7.  Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: құқықтық, фискалды және көпмақсатты жер кадастрының концепциясы, принципi және негiзделуi; мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған жүйелерiнiң концепциясы, құру принциптерi, жүргiзу технологиясы, стандарттары, анықтамалықтары (МЖК ААЖ); жер учаскелерiнiң меншiк иелерiнiң бiрыңғай мемлекеттiк реестрiн (ЖБМР)  жасау әдiстемесi; мониторинг жүйесiн жүргiзудiң концепциясы, бағдарламасы, әдiстемелiк және нормативтiк қамтамасыз етiлуi; ландшафты-экологиялық тұрғы негiзiнде аумақты жоспарлау мен ұйымдастыру принциптерi мен әдiстерi; ұзақ ауыл шаруашылық игеру жерлерiн ландшафты-экологиялық зерттеу; көрсетiлген шаруашылықтардың (М 1: 10000, 1:25000) және базалық ауданның (M 1: 100000) ландшафтық карталары; ақылы жер пайдаланудың концепциясы және жердiң нарықтық айналымын жасау; жер рентасын жасау принциптерi; ауыл шаруашылық алқаптары мен елдi мекен жерлерiн кадастрлық бағалаудың жетiлдiрiлген әдiстемесi; жаңа құралдар мен технологияларды қолданып орындалатын жекелеген жерге орналастыру, жер-кадастрлық жұмыстарға және олардың жаңа түрлерiне уақыт нормалары; жер учаскелерiн кадастрлық бағалау, паспорт жасау, сандық электронды карталар және т.б. жасау.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Прикладные Научно-методическое,      В те-  Агент-
научные    программное и технологи-  чение  ство
исследова- ческое обеспечение госу-  года   Респуб-
ния в об-  дарственного земельного          лики
ласти      кадастра.                        Казах-
управления Научно-методическое обес-        стан по
земельными печение формирования             управле-
ресурсами  системы мониторинга              нию зе-
земель в условиях нового         мельными
земельного строя. Научно-        ресур-
методическое обоснование         сами
организации территории на
основе ландшафтно-эколо-
гического подхода.
Научное и методическое
обоснование системы плат-
ного землепользования и
экономического стимулиро-
вания рационального
использования и охраны
земельных ресурсов.
Методическое обоснование
и разработка нормативов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: концепция, принципы и обоснование содержания правового, фискального и многоцелевого земельного кадастров; концепция, принципы создания, технология ведения, стандарты, справочники автоматизированной системы Государственного земельного кадастра (АИС ГЗК); методика создания единого государственного реестра собственников земельных участков (ЕГРЗ); концепция, программа, методическое и нормативное обеспечение ведения системы мониторинга; концепция, принципы и методы планирования и организации территории на основе ландшафтно-экологического подхода; методика полевого, ландшафтно-экологического обследования земель длительного сельскохозяйственного освоения; ландшафтные карты репрезентативных хозяйств (М 1:10000, 1:25000) и базового района (М 1:100000); концепция платного землепользования и формирование рыночного оборота земель; принципы формирования земельной ренты; усовершенствованная методика кадастровой оценки сельхозугодий и земель населенных пунктов; нормы времени на отдельные землеустроительные, земельно-кадастровые работы, выполняемые с использованием новых инструментов и технологий, а также на их новые виды; кадастровая оценка, паспортизация земельных участков, создание цифровых электронных карт и т.д.