2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
198, 199, 200 (құпия), 201, 201-1, 202, 203, 203-1, 204, 205, 206, 207-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігінің;
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 23 қазандағы  N 1015   қаулысымен.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
198-ҚОСЫМША
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Стратегиялық, орта мерзiмдi экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы уәкілетті органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   597547 мың теңге (бес жүз тоқсан жетi миллион бес жүз қырық жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Республикалық бюджет комиссиясы туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 24 тамыздағы N 1426  Жарлығы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтік жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттiк бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерiнің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1128  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1116  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан согласно приложениям 198 , 199 , 200 (секретно), 201 , 201-1 , 202 , 203 , 203-1 , 204 , 205 , 206 , 207 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 198
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области стратегического, среднесрочного
экономического и бюджетного планирования"
на 2006 год
1. Стоимость: 597547 тысяч тенге (пятьсот девяносто семь миллионов пятьсот сорок семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ Президента Республики Казахстан от 24 августа 2004 года N 1426 "Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";   постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1116 "Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының басымды әлеуметтiк-экономикалық дамуын тиімді іске асыруға ықпал ететін мемлекеттік жоспарлау жүйесiн құру және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi :   Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру, мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен ақша-кредит саясатының басымдықтармен өзара әрекет етуi үшiн фискалдық, кедендiк және бюджеттiк инвестициялық саясатты, сондай-ақ халықаралық экономикалық және қаржылық қатынастар саласындағы саясатты қалыптастыру, экономиканың секторларындағы мемлекеттік активтердi басқару саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыру, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру, өзiнің лауазымдық мiндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін біліктілік талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласындағы білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмді, шеберлікті және дағдыны жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Стратегия-
лық, орта
мерзiмдi
экономика-
лық және
бюджеттік
жоспарлау
саласын-
дағы
уәкiлетті
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық органның аппараты
Бекітiлген штат
санының лимитiне
сәйкес Қазақстан
Республикасы
Экономика және
бюджеттік жоспар-
лау министрлігінің
орталық аппаратын
ұстау; Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-эконо-
микалық дамуының
орта мерзiмдi
жоспарын әзiрлеу.
Орта мерзiмдi
фискалдық саясат
жобасын әзiрлеу.
Республикалық
бюджетті
қалыптастыру.
Стратегиялық,
экономикалық және
бюджеттiк жоспар-
лау саласындағы
нормативтiк
құқықтық кесiмдер-
дi жетілдiру.
Республикалық
бюджет комиссиясы-
ның отырыстарын
ұйымдастыру жөнiндегі
қызметтер;
автокөлiкті
жалдау; бекiтілген
лимит шеңберiнде
жеңіл автокөлiкті
ұстау;
спорт-сауықтыру
iс-шараларын
өткiзу.
жыл бойы
Қазақстан Республика-
сының
Экономика
және
бюджеттік
жоспарлау
министрлігі
3
007
Мемлекет-
тік
қызметшi-
лердiң
бiлiктiлі-
гін
арттыру
Екi бағыт:
1) экономика және
қаржы;
2) басқару бойынша
мемлекеттік
қызметшiлердің
біліктілігін
арттыру жөнiндегi
қызметтердi сатып
алу.
Мемлекеттiк және
ағылшын тiлдерiн
оқыту.
2006 жылғы
2-3
тоқ-
сан
2-3
тоқ-
сан
Қазақстан Республикасы
Экономика
және
бюджеттік
жоспарлау
министрлігі
4

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и развитие системы государственного планирования, способствующей эффективной реализации приоритетов социально-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: формирование стратегических целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития Республики Казахстан, формирование фискальной, таможенной и бюджетной инвестиционной политики во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития и денежно-кредитной политикой государства, а также политики в сфере международных экономических и финансовых отношений, формирование государственной политики в сфере управления государственными активами в секторах экономики, разработка республиканского бюджета на соответствующий финансовый год, обновление теоритических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответсвии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствование профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
стратегичес-
кого, сред-
несрочного
экономичес-
кого и
бюджетного
планирования
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание цент-
рального аппарата
Министерства эко-
номики и бюджет-
ного планирования
Республики Казах-
стан согласно ут-
вержденному лими-
ту штатной
численности.
Разработка проек-
та Среднесрочного
плана социально-
экономического
развития Респуб-
лики Казахстан.
Разработка проек-
та Среднесрочной
фискальной поли-
тики.
Формирование рес-
публиканского
бюджета.
Совершенствование
нормативно право-
вых актов в
области стратеги-
ческого, экономи-
ческого и
бюджетного планирования.
Услуги по органи-
зации проведения
заседания Респуб-
ликанской бюджет-
ной комиссии.
Аренда и содержа-
ние служебного
автотранспорта.
Проведение спор-
тивно-оздорови-
тельных мероприя-
тий.
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
3
007
Приобретение ус-
луг по повышению
квалификаци госу-
дарственных слу-
жащих по двум
направлениям:
1) экономика и
финансы;
2) управление.
Обучение государ-
ственному и анг-
лийскому языкам.
2-3 квартал
2006
года
1-3
квартал
2006
года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
4

009
Мемлекет-
тiк
органдарды
материал-
дық-техни-
калық
жарақтан-
дыру
Кабинеттердi
жарақтандыру үшiн
жиһаз, жабдықтар
және активтер мен
тауарлар сатып алу.
жыл бойы
Қазақстан Республикасы
Экономика
және
бюджеттік
жоспарлау
министрлігі
5
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекет-
тік орган-
дарды
ақпараттық
-техника-
лық қамта-
масыз ету
Ақпараттық
жүйелердi және
жергілікті міндеттерді
сүйемелдеу.
Мемлекеттік
тілдегі құжаттар-
мен жұмыс істеу үшін бағдарламалық
өнімдерді сатып
алу және бағдарламалық
қамтамасыз етудi
жаңарту. Министр-
лiктің жабдықтары
мен желiлерiне,
серверлiк үй-жай
жүйелерiне,
телекоммуникация-
лық және басқа
жабдықтарына
техникалық және
жүйелiк қызмет
көрсету.
Ақпараттық
қауiпсiздiк
жөнiндегі бағдар-
ламалық өнiмдерді
сатып алу және
сүйемелдеу.
Есептеу техникасын
және белсендi
желілік жабдықтар
сатып алу.
Жиынтықтаушы
қосалқы бөлшектер
және шығыс
материалдарын
сатып алу.
Жөндеу, жабдықтар-
ды жеткiзу
жөнiндегі iлеспе
қызметтерді,
жабдықтарды
бөлшектеу/монтаж-
дау жөнiндегі
қызметтердi алу.
Интернет желiсiне
және VPDN-ге
қосылу жөнiндегі
қызметтердi алу.
жыл
бойы
Қазақстан Республикасы
Экономика
және
бюджеттік
жоспарлау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
Бюджеттi жоспарлаудың негiзгi қағидаттарына сәйкес және өткен кезеңдегі бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалау нәтижелерi бойынша республикалық бюджеттi қалыптастыру, бекiтілген 406 адамдық штат санына сәйкес Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi аппаратының жұмыс істеуiн қамтамасыз ету; кәсіби деңгейін жоғарылату; мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқыту; министрліктің материалдық-техникалық жарақтандырылуын 100%-қамтамасыз ету; компьютерлiк техника паркiн 15%-ға жаңарту; компьютерлік, телекоммуникациялық жабдықтың және ақпараттық жyйелердің жұмысқа қабiлеттілігін қолдау.
Түпкi нәтиже:
Мемлекеттiк әлеуметтiк-экономикалық саясаттың негiзгi бағыттарын әзiрлеудi барынша салааралық және өңiраралық үйлестiру; экономикалық қызметтің түрлерiн жүзеге асыруды регламенттейтiн Қазақстан Республикасындағы стратегиялық, орта мерзiмдi экономикалық, бюджеттiк жоспарлау және рұқсат ету жүйесiн жетiлдiру; Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң орта мерзiмдi фискалдық саясатының жобаларын, тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы, бюджетке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заңдарды, тиiстi қаржы жылындағы республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманы әзiрлеу, инвестициялық климатты жақсарту, мемлекеттік бағдарламалар мен басым инвестициялық жобаларды iске асыру үшін шетелдiк инвестицияларды тартуға жәрдемдесу; мемлекеттік қызметшілердің бiлiктiлiк деңгейiн арттыруға қажеттiгiн 5%-ға, мемлекеттiк қызметшiлерге мемлекеттiк тiлдi оқытуға қажеттіліктi 20%-ға, мемлекеттік қызметшілерге ағылшын тiлiн оқытуға қажеттiлiктi 10%-ға арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:

009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Приобретение мебели, оборудо-
вания для оснаще-
ния кабинетов и
прочих активов и
товаров.
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-техническое
обеспечение
государст-
венных орга-
нов
Сопровождение
информационных систем и локаль-
ных задач.
Приобретение про-
граммных продук-
тов для работы с
документами на
государственном
языке, обновление
программного
обеспечения.
Техническое и
системное обслу-
живание оборудо-
вания и сетей,
систем серверного
помещения, теле-
коммуникационного
и другого обору-
дования Министер-
ства.
Приобретение и
сопровождение
программных про-
дуктов по инфор-
мационной безо-
пасности.
Приобретение вы-
числительной тех-
ники и активного
сетевого оборудо-
вания.
Приобретение ком-
плектующих, за-
пасных частей и
расходных матери-
алов. Получение
услуг по
демонтажу/монтажу
оборудования, со-
путствующих услуг
по ремонту, дос-
тавке оборудова-
ния.
Получение услуг
по подключению к
сети Интернет и
VPDN.
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
формирование республиканского бюджета в соответствии с основными принципами планирования бюджета и по результатам оценки эффективности бюджетных программ за истекший период; обеспечение содержания аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования согласно утвержденной штатной численности 406 человек; повышение профессионального уровня; обучение государственному и английскому языкам; обеспечение материально-техническим оснащением на 100 %; обновление парка компьютерной техники на 15 %; поддержание работоспособности компьютерного, телекоммуникационного оборудования и информационных систем.
Конечный результат:
максимальная межотраслевая и межрегиональная координация разработки основных направлений государственной социально-экономической политики; совершенствование системы стратегического, среднесрочного экономического, бюджетного планирования и разрешительной системы в Республике Казахстан, регламентирующей осуществление видов экономической деятельности; разработка проектов Среднесрочного плана социально-экономического развития Республики Казахстан, Среднесрочной фискальной политики Правительства Республики Казахстан, законов о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, внесении изменений и дополнений в бюджет, постановления Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, единой бюджетной классификации; улучшение инвестиционного климата, содействие привлечению иностранных инвестиций для реализации государственных программ и приоритетных инвестиционных проектов; обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 5 %, в обучении государственному языку государственных служащих 20 %, в обучении английскому языку государственных служащих на 10 %.
Финансово-экономический результат:

Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігi аппаратының бiр  қызметкердi қамтамасыз етуге арналған шығыны орташа алғанда 1282 мың теңгенi құрайды; бiр мемлекеттiк қызметшінің біліктiлiгiн арттыруға арналған орташа шығындар 24,35 мың теңге; бiр мемлекеттiк қызметшіге мемлекеттiк тiлдi оқытуға арналған орташа шығындар 12,62 мың теңге; бiр мемлекеттiк қызметшіге ағылшын тілді оқытуға арналған орташа шығындар 11,00 мың теңге; Министрлiктiң ақпараттық жүйелерінің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету бойынша шығындардың және ақпараттық-техникалық қамтамасыз етудің орташа көлемi - 5785 мың теңге.
Уақтылығы: кестемен бекiтiлген мерзiмдерге сәйкес жоспарланған iс-шараларды орындау.
Сапасы:
стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының негiзгi бағыттарын сапалы қалыптастыру; мемлекеттің әлеуметтiк-экономикалық дамуы мен қаржы-кредиттiк саясатының, сондай-ақ халықаралық экономикалық және қаржылық қатынастар саласындағы саясаттың басымдықтарымен бiрге өзара әрекет етудің мемлекеттiк фискалдық, кедендік және бюджеттiк инвестициялық саясатын қалыптастыру;
экономика секторларындағы мемлекеттік активтердi басқару саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыру; республикалық бюджетке негiзделмеген шығыстар мен тиімсіз инвестициялық жобалардың қосылуына жол бермеу;
кәсiби деңгейiн арттыру жолымен мемлекеттік қызметшiлерге көрсетiлетiн қызметтердi жетілдiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
199-ҚОСЫМША
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және сараптау" деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  700000 мың теңге (жетi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiнің  150-бабы ; "Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қарау ережесi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 наурыздағы N 245  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуының тиiстi үш жылдың кезеңге арналған орта мерзiмдi жоспарында белгiленген мемлекеттiк инвестициялық саясатты iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi :   республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуының тиiстi үш жылдың кезеңге арналған орта мерзiмдi жоспарында белгiленген бюджеттiк инвестициялық басымдықтарға сәйкес инвестициялық жобаларды уақтылы дайындау, атап айтқанда:
республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерiн әзiрлеу;
республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерінің заңнамада көзделген сараптамаларын өткізу.

затраты на содержание одного работника аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования составят в среднем 1282 тыс. тенге; средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 24,35 тыс. тенге; средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 12,62 тыс. тенге; средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 11,00 тыс. тенге; средний объем затрат по обеспечению функционирования информационных систем и информационно-технического обеспечения Министерства - 5785 тыс. тенге.
Своевременность:
выполнение запланированных мероприятий согласно сроков утвержденных графиком.
Качество:
качественное формирование стратегических целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития Республики Казахстан; формирование государственной фискальной, таможенной и бюджетной инвестиционной политики во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития и денежно-кредитной политикой государства, а также политики в сфере международных экономических и финансовых отношений; формирование государственной политики в сфере управления государственными активами в секторах экономики; не допущение включения в республиканский бюджет необоснованных расходов и неэффективных инвестиционных проектов; совершенствование предоставляемых услуг государственными служащими путем повышения профессионального уровня.
ПРИЛОЖЕНИЕ 199
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Разработка и экспертиза технико-экономических
обоснований республиканских бюджетных инвестиционных
проектов (программ)" на 2006 год
1. Стоимость: 700000 тысяч тенге (семьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 150 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2005 года N 245 "Правила рассмотрения бюджетных инвестиционных проектов (программ)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация государственной инвестиционной политики, определенной среднесрочным планом социально-экономического развития республики на соответствующий трехлетний период.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная подготовка инвестиционных проектов в соответствии с приоритетами бюджетных инвестиций, определенных среднесрочным планом социально-экономического развития республики на соответствующий трехлетний период, а именно: разработка технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ); проведение предусмотренных законодательством экспертиз технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ).

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Республи-
калық
бюджеттiк
инвестици-
ялық
жобалардың
(бағдарла-
малардың)
техникалық
-экономика-лық
негiздеме-
лерiн
әзiрлеу
және
сараптау
1. Қазақстан
Республикасы
Yкіметінің шешімімен бекiтілген бөлуге
сәйкес жоспарлана-
тын кезеңнің екінші немесе үшінші жылы іске асырылатын республикалық бюджеттік
инвестициялық
жобалардың
(бағдарламалардың)
техникалық-эконо-
микалық негіздемелерiн
әзiрлеудi
қаржыландыру.
2. Қазақстан
Республикасы Yкiметiнің шешімімен бекiтілген
бөлуге сәйкес
жоспарланатын
кезеңнің екінші
немесе үшінші
жылы іске асырыла-
тын республикалық
бюджеттік инвестициялық
жобалардың
(бағдарламалардың)
техникалық-
экономикалық
негіздемелерiне
мемлекеттік заңнамада көздел-
ген басқа да
сараптама жүргізуді қаржыландыру.
жыл бойы
жыл
бойы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі, республикалық бюджеттік бағдарлама-
лардың
әкімшілері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеудi, республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерiне сараптама жүргізудi қаржыландыру.
Түпкі нәтиже: республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесіне 2008 жылы іске асырыла бастайтын республикалық бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) енгізу.
Уақтылығы: техникалық-экономикалық негіздемелердi әзiрлеудi және оған сараптама жүргізуді 700 000 мың теңге сомасына қаржыландыру 2006 жыл бойы жүзеге асырылады.
Сапасы: әзiрленген техникалық-экономикалық негiздемелер мен жүргізiлген сараптамалардың 100%-ы белгіленген талаптарға сай келедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
200-ҚОСЫМША (құпия)
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
201-ҚОСЫМША
Ескерту. 201-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.30. N  470  қаулысымен.
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Экономика саласындағы қолданбалы зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. Бағдарламаның атауына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
1. Құны : 274661 мың теңге (екi жүз жетпiс төрт миллион алты жүз алпыс бiр мың теңге).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Разработка и
экспертиза
технико-эко-
номических
обоснований
республикан-
ских бюджет-
ных инвести-
ционных про-
ектов
(программ)
1. Финансирование
разработки техни-
ко-экономических
обоснований рес-
публиканских бюд-
жетных инвести-
ционных проектов
(программ) с на-
чалом реализации
во второй или
третий год плани-
руемого периода,
согласно распре-
делению, утверж-
денному решением
Правительства
Республики Казах-
стан;
2. Финансирование
проведения госу-
дарственной и
других предусмот-
ренных законода-
тельством экспер-
тиз технико-эко-
номических обос-
нований республи-
канских бюджетных
инвестиционных
проектов (прог-
рамм) с началом
реализации во
второй или третий
год планируемого
периода, согласно
распределению ут-
вержденному реше-
нием Правительст-
ва Республики
Казахстан
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан,
администрато-
ры республи-
канских бюд-
жетных прог-
рамм.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: финансирование разработки технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ), проведения экспертиз технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ).
Конечный результат: включение республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ) в Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ) с началом реализации в 2008 году.
Своевременность: финансирование разработки технико-экономических обоснований и проведения его экспертиз на сумму 700 000 тыс. тенге осуществляется в течение всего 2006 года.
Качество: 100 % разработанных технико-экономических обоснований и проведенных экспертиз отвечают установленным требованиям.
ПРИЛОЖЕНИЕ 201
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные исследования в сфере экономики"
на 2006 год
1. Стоимость: 274661 тысяча тенге (двести семьдесят четыре миллиона шестьсот шестьдесят одна тысяча тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : аумақтық даму процестерiне және теңгерiмдiлiгiне Қазақстанның, оның өңiрлерiнің, халқының мүддесiнде қаржы-бюджет саясатының нақты әсер етуге қабiлеттi экономикалық және ұйымдық-құқықтық тетiгi жүйесiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының өзектi бағыттары бойынша стратегиялық ғылыми-зерттеу және талдамалық зерттеулердi орындау және өңiрлiк ассиметриялықты жеңу және Қазақстан Республикасындағы үлкен саяси және экономикалық интеграция үшiн тиiмдi өңiрлiк саясаттың негізгi ережелерін әзiрлеу; мемлекеттiк қызмет қызметкерлерiн даярлау және қайта даярлау жөнiндегi арнаулы тренингтiк бағдарламалар өткiзу, сондай-ақ ҚР Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнің қызметiне өңiрлiк дамуды жоспарлау және қаржы-бюджет саясатындағы теңгерiмсіздiктi болжамдау мәселелерi бойынша мамандандырылған ақпараттық жүйе енгiзу; басымдылықтың, негіздiлiктің, нәтижелiктің және бақылаудың басында өңiрлiк дамуды мемлекеттiк реттеу жүйесiн жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Экономика
саласында-
ғы қолдан-
балы зерт-
теулер
Базасында консалтингтік
қызметтер көрсету,
тұрақты негiзде мемлекеттік  қызметшілер үшiн
оқыту семинарларын
өткізу жолымен
қаржылық сілкiнiстердi
ерте табу,
аумақтық дамуды
жоспарлау жүйесiн
құру және қаржы-
экономикалық
сектор қызметкер-
лерінің деңгейiн
жоғарылату мәсе-
лелерi бойынша зерттеулер жүр-
гiзу үшiн
Қазақстан
Республикасы
Экономика және
бюджеттiк жоспарлау
министрлiгінiң
"Экономикалық
зерттеулер
институты" РМК
жарғылық капи- талын ұлғайтуға
бағытталған ақша
қаражатын пайдалану.
жыл бойы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ғылыми-зерттеу және талдамалық зерттеулер жүргізу және бағдарламаны iске асыру барысы туралы екi жарты жылдық есеп пен ұсынымдар дайындау; әлемдiк тәжiрибенi зерттеу және экономика мен қаржы саласындағы халықаралық сарапшылармен іскерлік байланыс  орнату; орталықтардың жұмысын ұйымдастыру және семинарлар, конференциялар өткізу үшiн шетелдік консультанттарды тарту және т.б.
Түпкi нәтиже: бюджеттік бағдарламаны іске асырудың нәтижелері:
өңiрлiк дамуды жоспарлаудың басым бағыттары бойынша ғылыми-инновациялық және өнеркәсiптiк саясатты жүргізуге негiзделген ұстанымдарды айқындауды; қаржылық сiлкiнiстердi ерте табуды; сандық және сапалық әртүрлi өңiрлiк шаруашылық және әлеуметтік-мәдени кешендердi бiртұтас (рыноктық) экономикалық кеңiстiкке интеграциялауды қамтамасыз ететін Республиканың өңірлік дамуының моделiн жасауды; экономика мен қаржының маңызды секторларындағы мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiм деңгейi мен бiлiктiлiгін өсiрудi, Қазақстан мен Орталық Азия өңiрiнiң мамандарын кәсіптік дамытуға ықпал ететiн озық білімдi және тәжiрибенi қолдануды қамтамасыз етедi.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бағдарламаны іске асыру барысында әзiрленген әдiстеме өңiрлердiң тұтастай елдiң өңiрлiк дамуын жоспарлауды талдау мен болжамдау мiндеттерiн жедел шешудi арттыру және маңызды экономикалық және әлеуметтік көрсеткiштер бойынша өңiрлiк сәйкессiздiкті азайту мiндеттерiн шешу үшiн негiз болады.
Уақтылығы: бағдарламаны iске асыруға бөлiнген қаражатты нысаналы және тиiмдi пайдалану, бағдарламаны iске асыру барысы туралы белгiленген тәртiппен есептер беру.
Сапасы: мемлекеттiк басқарудың (мемлекеттiк реттеудiң, мемлекеттiк қызметтердің) бәсекеге қабiлеттiлiгін арттыруға, экономиканың бiлiктi мамандарға қажеттілiгiн қамтамасыз ететiн жүйе қалыптастыруға арналған бағдарламаны iске асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года№N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы экономического и организационно-правового механизма, способного реально воздействовать на процессы территориального развития и сбалансированность финансово-бюджетной политики в интересах Казахстана, ее регионов, ее народа.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение стратегических научно-исследовательских и аналитических исследований по актуальным направлениям социально-экономического развития Республики Казахстан и разработка основных положений эффективной региональной политики для преодоления региональной ассиметрии и большей политической и экономической интеграции в Республике Казахстан; проведение специальных тренинговых программ по подготовке и переподготовке сотрудников государственных служб, а также внедрение в деятельность Министерства экономики и бюджетного планирования РК специализированной информационной системы по вопросам планирования территориального развития и прогнозирования дисбаланса в финансово-бюджетной политике; модернизация системы государственного регулирования территориального развития на началах приоритетности, обоснованности, результативности и контроля.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные исследования в сфере экономики
Использование денежных средств направлено на увеличение уставного капитала РГП "Институт экономических исследований"
Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики
Казахстан для проведения исследований по вопросам: раннего обнаружения финансовых
потрясений, планирования территориального развития и повышения профессиональногоуровня работников финансово-
экономического сектора путем оказания консалтинговых услуг, проведения обучающихся
семинаров для государственных
служащих на постоянной основе
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 мая 2006 года N 470 ; от 31 июля 2006 года N 470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение научно-исследовательских и аналитических исследований и подготовка двух полугодовых отчетов о ходе реализации программы и рекомендаций; изучение мирового опыта и установление деловых контактов с международными экспертами в области экономики и финансов; привлечение иностранных консультантов для организации работы центров и проведения семинаров, конференций и т.д.
Конечный результат: результаты реализации бюджетной программы обеспечат: определение обоснованных подходов к проведению научно-инновационной и промышленной политики по приоритетным направлениям планирования территориального развития; создание системы раннего обнаружения финансовых потрясений; создание модели территориального развития Республики, обеспечивающую интеграцию количественно и качественно разнородных региональных хозяйственных и социокультурных комплексов в единое (рыночное) экономическое пространство; рост образовательного уровня и квалификации государственных служащих в ключевых секторах экономики и финансов, распространение передовых знаний и опыта, способствующих профессиональному развитию специалистов Казахстана и Центральноазиатского региона.
Финансово-экономический результат: методология, разработанная в ходе реализации программы послужит основой для повышения оперативности решения задач анализа и прогнозирования планирования территориального развития регионов и страны в целом и решения задач снижения региональных диспропорций по важнейшим экономическим и социальным показателям.
Своевременность: целевое и эффективное использование средств, выделенных на реализацию программы, представление в установленном порядке отчетов о ходе реализации программы.
Качество: реализация программы направлена на повышение конкурентоспособности государственного управления (государственного регулирования, государственных услуг), формирование системы, обеспечивающей потребности экономики в квалифицированных специалистах.

201-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 201-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
220 Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
008 "Инфляцияны тежеу бөлiгiндегi ақша-кредит саясатының
тұрақтылығын қамтамасыз етуге жәрдемдесу" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  100000 мың теңге (жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Инфляциялық процестердi мониторингiлеу және реттеу мәселелерi жөнiндегі жұмыс тобын құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2006 жылғы 3 наурыздағы N 46-e  өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  инфляцияны тежеу бөлiгiндегi ақша-кредит саясатының тұрақтылығын қамтамасыз етуге жәрдемдесу
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  ұлттық экономиканың әлемдiк валюталар бағамының ауытқуынан тәуелдiлiгiн төмендету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
№N
Бағдар ламаның коды
Кіші бағдар ламан ың коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны (кіші бағдарламаны) іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімдері
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
008
Инфляцияны тежеу бөлігіндегі ақша-кредит саясатының тұрақтылығын қамтамасыз етуге жәрдемдесу
Қазақстан     Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық экономиканы әлемдік валюталар бағамының ауытқуынан      тәуелділігін азайту жөніндегі іс-шараларды іске асыруы.
2006 жылғы 2 жартыжылдық
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 26 тамыздағы N 884 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспарына сәйкес инфляция деңгейiн жоспарланған межеде ұстап тұру.
Түпкi нәтиже: 1) инфляцияны тежеуге бағытталған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ақша-кредит саясатын күшейту; 2) инфляция деңгейiн төмендетуге бағытталған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң iшкi қаржы рынокта операциялар жүргiзуi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
202-ҚОСЫМША
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта
қарау мәселелерi бойынша халықаралық рейтинг агенттiктерiмен
өзара iс-қимыл жасау"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Приложение 201-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235 <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 201-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Содействие обеспечению стабильности
денежно-кредитной политики в части
сдерживания инфляции"
на 2006 год
1. Стоимость: 100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 марта 2006 года N 46-р "О создании рабочей группы по вопросам мониторинга и регулирования инфляционных процессов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение стабильности денежно-кредитной политики в части сдерживания инфляции.
5. Задачи бюджетной программы: снижение зависимости национальной экономики от колебаний курса мировых валют.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
008
Содействие
обеспечению
стабильности
денежно-
кредитной
политики в
части
сдерживания
инфляции
Реализация
Национальным
банком
Республики
Казахстан
мероприятии
по снижению
зависимости
национальной
экономики
от колебаний
курса мировых
валют.
2
полу-
годие
2006
года
Министерс-
тво
экономики
и
бюджетного
планирова-
ния
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты реализации бюджетной программы:
Прямой результат: сдерживание уровня инфляции в запланированном коридоре, в соответствии со Среднесрочным планом социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884.
Конечный результат: 1) усиление денежно-кредитной политики Национального Банка Республики Казахстан, направленной на сдерживание инфляции; 2) проведение Национальным Банком Республики Казахстан операций на внутреннем финансовом рынке, направленных на снижение уровня инфляции.
ПРИЛОЖЕНИЕ 202
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Взаимодействие с международными рейтинговыми
агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного
рейтинга Республики Казахстан" на 2006 год

1. Құны : 25730 мың теңге (жиырма бес миллион жетi жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi :
"Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1116  қаулысының  11-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының инвестициялық беделiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк рейтингiн жыл сайын беру және қайта қарау мәселелерi бойынша халықаралық рейтингтік агенттiктермен өзара iс-қимыл жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақстан
Республи-
касының
егемен
кредиттік
рейтингін
қайта
қарау
мәселелері
бойынша
халықара-
лық рейтинг
агенттiк-
терiмен
өзара
iс-қимыл
жасау
Standard and Poor's International Services, Inc, Fitch Ratings Ltd., Moody's Investors Service  халықаралық рейтингтік агенттіктердің Қазақстан Республикасының  егемен кредиттiк
рейтингiн бекіту
және қайта қарау
жөнiндегі
қызметтерiне ақы
төлеу.
2006 жылғы ақпан, шілде, қазан
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
Халықаралық рейтингтiк агенттiктер көрсеткен қызметтерге уақтылы төлем жасау.
Түпкі нәтиже:
Қазақстан Республикасының резидентi болып табылатын қарыз алушы - компаниялардың (екiншi деңгейдегi банктер, iрi компаниялар) корпоративтiк кредиттiк рейтингіне әсер ететiн Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк рейтингiн қайта қарау және бекiту. Қаржы-экономикалық нәтиже:
халықаралық рейтингтік агенттiктердің қызметіне мынадай көлемде төлем жасау: Standard and Poor's International Services, Inc. - 6350,0 мың теңге, Fitch Ratings Ltd. - 13030,0 мың теңге; Moody's Investors Service - 6350,50 мың теңге.
Сапасы:
Қазақстан Республикасының сұранысын мынадай деңгейде қанағаттандыру; Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiне төмен инвестициялық тәуекелдiлік, Қазақстан Республикасының инвесторлық базасын кеңейту;
Егемен еврооблигациялар орналастырылған жағдайда қарыз алу бағасын төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
203-қосымша
Ескерту. 203-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2006 жылға арналған
"Ұлттық және экономикалық қауiпсiздiк саласындағы зерттеулер"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 25730 тысяч тенге (двадцать пять миллионов семьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 11 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1116 "Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование инвестиционного имиджа Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: подтверждение или пересмотр суверенного кредитного рейтинга международными рейтинговыми агентствами, являющегося интегрированным показателем платежеспособности и инвестиционной привлекательности Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Взаимодейст-
вие с между-
народными
рейтинговыми
агентствами
по вопросам
пересмотра
суверенного
кредитного
рейтинга
Республики
Казахстан
Оплата услуг по
подтверждению
или пересмотру
суверенного
кредитного рей-
тинга Республи-
ки Казахстан
международным
рейтинговым
агентствам
Standard and
Poor's, Fitch
Ratings Ltd,
Moody's Inves-
tors Service.
февраль,
июль,
октябрь
2006
года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: своевременная оплата международным рейтинговым агентствам за предоставляемые ими услуги.
Конечный результат: пересмотр или подтверждение суверенного кредитного рейтинга РК, влияющего на корпоративные кредитные рейтинги компаний-заемщиков, являющихся резидентами РК (банки второго уровня, крупные компании).
Финансово-экономический результат: оплата услуг международных рейтинговых агентств в размере: Standard and Poor's International Services, Inc. - 6350,0 тыс. тенге; Fitch Ratings Ltd. - 13030,0 тыс. тенге; Moody's Investors Service - 6350,0 тыс. тенге.
Качество: удовлетворение потребностей Республики Казахстан, выражающихся в низком инвестиционном риске для обязательств Республики Казахстан; расширении инвесторской базы Республики Казахстан; уменьшении стоимости заимствования в случае размещения суверенных еврооблигаций.
Приложение 203
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235 <*>
Сноска. Приложение 203 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Исследование в сфере национальной и
экономической безопасности"
на 2006 год

1. Құны:  1965720 мың теңге (бip миллиард тоғыз жүз алпыс бес миллион жетi жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiгi туралы" 1998 жылғы 26 маусымдағы N 233 Қазақстан Республикасының  Заңы ; 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң  35-бабы ; "Кеден одағы және Бiртұтас экономикалық кеңiстiк туралы шартты бекiту туралы" 1999 жылғы 24 маусымдағы N 403 Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Кеден одағы мен Бiртұтас экономикалық кеңiстiктi қалыптастыруды құқықтық қамтамасыз ету туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2001 жылғы 22 маусымдағы N 214 Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Шанхай ынтымақтастық ұйымының Хартиясын бекiту туралы" 2003 жылғы 4 шiлдедегi N 465 Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Бiрыңғай экономикалық кеңiстiк құру туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2004 жылғы 28 сәуiрдегi N 549 Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Индустриялы-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасында Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi техникалық ынтымақтастық туралы келiсiмге қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 5 желтоқсандағы N 1285  қаулысы ; "Мемлекеттiк басқа деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 ақпандағы N 147  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң заң жобалау жұмыстарының 2006-2007 жылдарға арналған перспективалық жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 3 тамыздағы N 824  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1116  қаулысының  11-тармағы; "2002 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасында Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi техникалық ынтымақтастық туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 16 қарашадағы N 1203  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысымен  бекiтiлген Мемлекет басшысының "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк және саяси жаңару жолында" Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын iске асыру жөнiндегi Жалпыұлттық iс-шаралар жоспарын орындаудың желiлiк кестесiнiң 44-тармағы; "2006 жылы байланысты гранттарды тартуға басымдығы бар өтiнiмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 10 қарашадағы N 1116  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Үкiметi және Америка Құрама Штаттарының Үкiметi арасында Экономикалық даму жөнiндегi Қазақстан - Американ бағдарламасы бойынша өзара түсiнiстiк туралы меморандум жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 4 мамырдағы N 370  қаулысы .

1. Стоимость: 1965720 тысяч тенге (один миллиард девятьсот шестьдесят пять миллионов семьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 26 июня 1998 года N 233 "О национальной безопасности Республики Казахстан"; статья 35 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 403 "О ратификации Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве"; Закон Республики Казахстан от 22 июня 2001 года N 214 "О ратификации Соглашения о правовом обеспечении формирования Таможенного союза и Единого экономического пространства"; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О ратификации Хартии Шанхайской организации сотрудничества"; Закон Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 549 "О ратификации Соглашения о формировании Единого экономического пространства"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2002 года N 1285 "О подписании Соглашения о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 147 "О концепции разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 824 "Об утверждении перспективного плана законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2006-2007 годы"; пункт 11 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1116 "Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2004 года N 1203 "О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований от 6 декабря 2002 года"; пункт 44 Сетевого графика исполнения мероприятий Общенационального плана по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2005 года N 1116 "Об утверждении перечня приоритетных заявок на привлечение связанных грантов в 2006 году"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 370 "О заключении Меморандума о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының стратегиялық және орта мерзiмдi жоспарларын iске асыруды қамтамасыз eту ұлттық мүдделердi қамтамасыз ету үшiн институционалдық және экономикалық қолайлы жағдай жасау, тұрақты әлеуметтiк-экономикалық даму негiзiнде халықтың тұрмыс деңгейiн арттыруды қамтамасыз ететiн тиiмдi экономикалық тетiктi қалыптастыру, ел экономикасының теңгерiмдiлiк деңгейiн қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекеттiк аппарат қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру. Қазақстан Республикасының тұрақты экономикалық өсуiне қол жеткiзу мемлекеттiк басқару мен өндiрiстiк сектордың деңгейiн арттыру, сондай-ақ мұнай-газ секторына кiрмейтiн салалардың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру. Мемлекеттiк сатып алу және салықтық әкiмшiлендiру саласында мемлекеттік қаржыларды басқаруды жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  бағалау күшi мен ықпал ету бағыты мен макроэкономикалық көрсеткiштерге ықпал ететiн факторлардың сандық және сапалық сипаттамаларын пайдалану шағын орындарды анықтау болашақтағы кезеңге үрдiстердi анықтау мен болжамды құруда алынған деректер негiзiнде өткен кезеңдермен салыстырма жүргiзу, экономиканың маңызды секторларындағы мемлекеттiк органдардың жұмысында талдамалық әдiстердi пайдалану, орта мерзiмдi кезеңге арналған әлеуметтiк-экономикалық даму жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының басымдықтары бойынша зерттеулер жүргiзу;
жалпы экономикалық, салааралық, өңiрлiк, сыртқы экономикалық проблемаларды шешу бөлiгiнде елдiң "Қазақстан-2030" стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар мен тетiктердi тұжырымдау сыртқы және iшкi факторлардың экономикаға әсер етуiн бағалау және осының терiс салдарларын жұмсарту жөнiнде кешендi зерттеулер жүргізу.
Реттелетiн салалардағы тарифтiк саясат бағыты бойынша талдамалық зерттеулер жүргiзудi (экономикалық аспектiлер бойынша) қамтамсыз ету.
Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне өзгерiстер мен толықтыруларға сәйкес Мемлекеттiк функциялардың тiзiлiмiн өзектiлендiру.
Мемлекеттiк, салалық (секторалдық), өңiрлiк және бюджеттiк бағдарламаларды, оларды әзiрлеу және iске асыру сатысында тиiмдiлiгiн бағалау құралдары мен өлшемдерiн әзiрлеу.
Республикалық және жергiлiктi бюджеттердi жоспарлау сатысында мемлекеттiк, салалық (секторалдық), өңiрлiк және бюджеттiк бағдарламалардың тиiмдiлiгiн бағалау құралдарын әзiрлеу.
Мемлекеттiк қызметтер ұсыну сапасын бағалаудың өлшемдерi мен құралдарың қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қызметiнiң тиiмдiлiгi мен сапасын бағалау жөнiндегi ұсыныстар әзiрлеу.
Мемлекеттiк активтердi басқару саласындағы қатынастар жүйесiн жетiлдiрудi көздейтiн нормативтiк құқықтық база қалыптастыру.
ДСҰ-ға кiруi кезiнде Қазақстан экономикасы салаларының бәсекеге қабiлеттiлiгiн бағалау.
ДСҰ-ға кiруi кезiнде Қазақстан экономикасы салаларының бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру үшiн ұсынымдар қалыптастыру.
Қазақстанның ДСҰ-ға кiруi кезiнде интеграциялық бiрлестiктер шеңберiндегi мiндеттемелердi талдау.
Қазақстанның және басқа интеграциялық бiрлестiктерге мүше елдердiң ДСҰ-ға кiруi барысында интеграциялық бiрлестiктерге Қазақстанның одан әрi қатысуын талдау.
Қазақстан Республикасының саяси және әлеуметтiк-экономикалық дамуы туралы берiлетiн ақпараттың сапасы мәселесiнде мемлекеттiк органдардың рейтингiлiк агенттiктермен өзара iс-қимылының ағымдағы жағдайын талдау.
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуы туралы халықаралық рейтингiлiк агенттiктердiң елдiк есебiн талдау.
Рейтингтердiң Қазақстанның макроэкономикалық көрсеткiштерiне әсерiн бағалау.
Өңiрлер халқының кеңiстiктiк дамуы және қоныстануының болжамдық схемасын әзiрлеу бойынша әдiстемелiк ұстанымдар әзiрлеу.
Өңiрлердi дамытудың бәсекелi стратегияларын олардың әлеуетiне байланысты тұжырымдау, түрлi үлгiдегi өңiрлер үшiн әртүрлi шешiмдер қабылдау қажеттiгi бойынша нақты ұсынымдар әзiрлеу.
Қазақстанның ұлттық мүдделерiн қамтамасыз етудiң өзектi мәселелерi бойынша ұсынымдар қалыптастыру.
Нормативтiк құқықтық базаны әзiрлеу бойынша ұсыныстар қалыптастыру.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" заң жобасын және заңға тәуелдi кесiмдер әзiрлеу үшiн талдамалық материалдар дайындау салық кодексiне өзгерiстер енгiзу жөнiндегi заң жобасын әзiрлеу.
Отандық экономика салаларының бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру үшiн ұсыныстар мен ұсынымдар қалыптастыру.
Отандық және халықаралық практикада қолданылатын салықтық ынталандыру шараларының тiзбесiне қалыптастыру және әрбiр осындай шара барынша оң әсер беретiн жағдайларды айқындау. Қабылданған бағдарламалық iс-шараларды iске асыру жөнiндегi қажеттi өзгерiстер мен түзетулердi орындау мақсатында тиiстi шешiмдер қабылдау үшiн талдамалық материалдар дайындау.
Әлеуметтiк-экономикалық сипаттағы бiрлескен талдамалық зерттеулер жүргiзу жолымен халықаралық ғылыми техникалық ынтымақтастықты дамыту.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение реализации стратегических и среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, создание благоприятных институциональных и экономических условий для обеспечения национальных интересов, формирование эффективного экономического механизма, обеспечивающего повышение уровня жизни населения на основе устойчивого социально-экономического развития, повышения уровня сбалансированности экономики страны, а также повышение эффективности деятельности государственного аппарата. Достижение устойчивого экономического роста Республики Казахстан, повышение уровня государственного управления и производственного сектора, а также повышение конкурентоспособности отраслей, не входящих в нефтегазовый сектор. Совершенствование управления государственными финансами в сфере государственных закупок и налогового администрирования.
5. Задачи бюджетной программы: применение количественных и качественных характеристик факторов, влияющих на макроэкономические показатели, с оценкой силы и направления влияния, выявление узких мест, проведения сравнения с предыдущими периодами, на основе полученных данных выявить тенденции и построить прогнозы на будущий период, расширение применения аналитических методов в работе государственных органов в ключевых секторах экономики, проведение исследований по приоритетам социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии с планом социально-экономического развития на среднесрочный период; выработка мер и механизмов по реализации стратегии страны "Казахстан - 2030" в части решения общеэкономических, межотраслевых, региональных, внешнеэкономических проблем; проведение комплексных исследований по оценке воздействия на экономику внешних и внутренних факторов и смягчению негативных последствий от этого.
Обеспечение проведения аналитических исследований (по экономическим аспектам) по направлению: тарифная политика в регулируемых отраслях. Актуализация Реестра государственных функций в соответствии с изменениями и дополнениями в законодательные акты Республики Казахстан.
Разработка индикаторов и инструментария оценки эффективности государственных, отраслевых (секторальных), региональных и бюджетных программ на стадии их разработки и реализации.
Разработка инструментария оценки эффективности государственных, отраслевых (секторальных), региональных и бюджетных программ на стадии планирования республиканского и местных бюджетов.
Разработка предложений по формированию критериев и инструментария оценки качества предоставления государственных услуг.
Разработка предложений по оценке эффективности и качества деятельности государственных органов Республики Казахстан.
Формирование нормативно-правовой базы, предусматривающей совершенствование системы отношений в области управления государственными активами.
Оценка конкурентоспособности отраслей экономики Казахстана при вступлении в ВТО.
Формирование рекомендаций для повышения конкурентоспособности отраслей экономики Казахстана при вступлении в ВТО.
Анализ обязательств в рамках интеграционных объединениях при вступлении Казахстана в ВТО.
Анализ дальнейшего участия Казахстана в интеграционных объединениях в ходе вступления Казахстана и других стран-членов интеграционных объединений в ВТО.
Анализ текущего состояния взаимодействия государственных органов с рейтинговыми агентствами в вопросах качества предоставляемой информации о политическом и социально-экономическом развитии Республики Казахстан;
Анализ страновых отчетов международных рейтинговых агентств о социально-экономическом развитии Республики Казахстан;
Оценка воздействия рейтингов на макроэкономические показатели Казахстана. Выработка методических подходов по разработке Прогнозной схемы пространственного развития и расселения населения регионов.
Разработка конкретных рекомендаций по выработке конкурентных стратегий развития регионов в зависимости от их потенциала, необходимости различных решений для регионов разного типа.
Формирование рекомендаций по актуальным вопросам обеспечения национальных интересов Казахстана.
Формирование предложений по разработке нормативно-правовой базы.
Подготовка аналитических материалов для разработки законопроекта "О государственных закупках" и подзаконных актов; разработка проекта закона по внесению изменений в налоговый кодекс.
Формирование предложений и рекомендаций для повышения конкурентоспособности отраслей отечественной экономики.
Сформировать перечень мер налогового стимулирования, применяемые в отечественной и международной практике, и определить условия, в которых каждая подобная мера будет давать максимальный-положительный эффект. Подготовка аналитических материалов для принятия соответствующих решений в целях выполнения необходимых изменений и корректировок по реализации принятых программных мероприятий. Развитие международного научно-технического сотрудничества путем проведения совместных аналитических исследований социально-экономического характера.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағ-дар-лама коды
Бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар (кіші бағдарламалар)
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Ұлттық және экономикалық қауіпсіздік саласында зерттеу
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық экономиканы әлемдік валюталар бағамының  ауытқыуынан тәуелділігін азайту жөніндегі әс-шараларды іске асыруы
2006 жылғы 2 жартыжылдық
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
2
005
Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдеріне өзгерістер мен толықтыруларға сәйкес Мемлекеттік функциялардың тізілімін өзектілендіру
2006 жылғы тамыз-желтоқсан
Жекелеген мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік және бюджеттік бағдарламалардың, оларды әзірлеу сатысында тиімділігін бағалау өлшемдері мен құралдарын әзірлеу
2006 жылғы тамыз-желтоқсан
Жекелеген мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік және бюджеттік бағдарламалардың, оларды іске асыру сатысында тиімділігін бағалау өлшемдері мен құралдарын әзірлеу.
2006 жылғы тамыз-желтоқсан
Республикалық және жергілікті бюджеттерді жоспарлау сатысында жеке мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік және бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалау құралдарын іске асыру
2006 жылғы тамыз-желтоқсан
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалаудың өлшемдері мен құралдарын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
2006 жылғы тамыз-желтоқсан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдары қызметінің тиімділігі мен сапасын бағалау жөніндегі ұсыныстар әзірлеу.
2006 жылғы тамыз-желтоқсан
Макроэкономикалық және Қазақстан экономикасын әртараптандыру және бәсекеге қабілеттілігін арттыру саласындағы зерттеулер
жыл бойы
Мемлекеттік активтерді басқару саласында талдамалық зерттеулер жүргізу
2006 жылғы сәуір-қазан
ДСҰ-ға кіру саласындағы зерттеулер және халықаралық рейтингілік агенттіктермен өзара іс-қимыл.
2006 жылғы тамыз-қараша
Экономиканың реттелетін салаларында тариф белгілеудің халықаралық тәжірибесін пайдалану саласындағы зерттеулер
жыл бойы
Өңірлік даму стратегиясы шеңберіндегі зерттеулер
жыл бойы
Ұлттық мүдделерді қамтамасыз ету саласындағы зерттеулер
2006 жылғы тамыз-қараша
Мемлекеттік сатып алу және салықтық әкімшілендіру басқарудың тиімділігін арттыру саласындағы зерттеулер
2006 жылғы тамыз-қараша
3
006
Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебін іске асыру
Техникалық ынтымақтастықтың 2006 - 2007 жылдарға арналған жыл сайынғы бағдарламаларында көзделген бағыттар бойынша Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкімен Бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын іске асыру шеңберінде зерттеулер жүргізу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Исследова-
ния в сфере
национальной
и экономи-
ческой
безопасности
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
2
005
Реализация
проекта
за счет
внутренних
источников
Актуализация
Реестра
государственных
функций в
соответствии с
изменениями и
дополнениями в
законодательные
акты Республики
Казахстан.
август-
декабрь
2006
года
Разработка
индикаторов и
инструментария
оценки
эффективности
отдельных
государственных,
отраслевых
(секторальных),
региональных и
бюджетных
программ на стадии
их разработки.
август-
декабрь
2006
года
Разработка
индикаторов и
инструментария
оценки
эффективности
отдельных
государственных,
отраслевых
(секторальных),
региональных и
бюджетных
программ на стадии
их реализации.
август-
декабрь
2006
года
Разработка
инструментария
оценки
эффективности
отдельных
государственных,
отраслевых
(секторальных),
региональных и
бюджетных
программ на стадии
планирования
республиканского
и местных
бюджетов.
август-
декабрь
2006
года
Разработка
предложений по
формированию
критериев и
инструментария
оценки качества
предоставления
государственных
услуг.
август-
декабрь
2006
года
Разработка
предложений по
оценке
эффективности и
качества
деятельности
государственных
органов
Республики
Казахстан.
август-
декабрь
2006
года
Исследования в
области
макроэкономики
диверсификации и
повышения
конкурентоспособ-
ности экономики
Казахстана
в
течение
года
Проведение
аналитических
исследований в
области управления
государственными
активами.
апрель-
октябрь
2006
года
Исследования в
области вступления
в ВТО и
взаимодействия с
международными
рейтинговыми
агентствами.
август-
ноябрь
2006 года
Исследования в
области
использования
международного
опыта
тарифообразования
в регулируемых
отраслях
экономики.
В
течение
года
Исследования в
рамках стратегии
территориального
развития
в
течение
года
Исследования в
области
обеспечения
национальных
интересов
июль-
декабрь
2006
года
Исследования в
сфере повышения
эффективного
управления
государственными
закупками и
налогового
администрирования
август-
декабрь
2006 года
3
006
Реализация
проекта
за счет
софинанси-
рования
гранта из
республи-
канского
бюджета
1. Проведение
исследований в
рамках реализации
Программы
совместных
"экономических
исследований с
Международным
Банком
Реконструкции и
Развития по
направлениям,
предусмотренным
ежегодными
программами
технического
сотрудничества на
2006-2007
финансовые годы;

2. Американдық халықаралық даму жөніндегі агенттігі мынадай бағыттар бойынша экономикалық даму бағдарламасын іске асыру:
1) қаржы және инвестициялар;
2) адами капитал;
3) кәсіпкерліктің өсуі және бәсекеге қабілеттілік;
4) инвестициялық ахуал және жаһандық ықпалдасу
наурыз-қараша
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
4
018
Жобаны грант есебінен іске асыру
Техникалық ынтымақтастықтың 2006 - 2007 жылдарға арналған жыл сайынғы бағдарламаларында көзделген бағыттар бойынша Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкімен Бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын іске асыру шеңберінде зерттеулер жүргізу.
2. Американдық халықаралық даму жөніндегі агенттігі мынадай бағыттар бойынша экономикалық даму бағдарламасын іске асыру:
1) қаржы және инвестициялар;
2) адами капитал;
3) кәсіпкерліктің өсуі және бәсекеге қабілеттілік;
4) инвестициялық ахуал және жаһандық ықпалдасу
2.1. Американдық халықаралық даму жөніндегі агенттікпен экономикалық даму бағдарламасын іске асыру туралы есептер дайындауы.
наурыз-қараша
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтижесi: ҚР-дағы әлеуметтiк-экономикалық ахуалды макроэкономикалық талдау жөнiндегi талдамалық есеп және ҚР экономикасын дамытудың қысқа мерзiмдi болжамы.
Әлемдiк экономиканың даму үрдiстерiнiң және Қазақстанның экономикалық қауiпсiздiгiне айтарлықтай ықпал ететiн елдердегi ахуалдың ағымдағы жай-күйiн талдау жөнiндегi талдамалық есеп.
Кәсiпорындарға конъюнктуралық сұрау жүргiзу негiзiнде Қазақстанның iскерлiк ахуалын бағалай отырып, экономика салаларын талдау және қысқа мерзiмдi болжамдау жөнiндегi талдамалық есеп.
2006 жылғы ҚР-дағы экономикалық жағдай жөнiндегi талдамалық есеп және 2007-2009 жылдарға арналған даму болжамы.
Бәсекеге қабiлеттiлiк жөнiндегi жаһандық баяндама бойынша талдамалық есеп.
Экономиканың салаларындағы көлеңкелi экономикалық қызметтiң түрлерiн анықтау жөнiндегi талдамалық есеп.
Экономиканың реттелетiн салаларында тариф белгiлеудiң халықаралық тәжiрибесiн талдау жөнiндегi талдамалық есеп және осы тәжiрибенi Қазақстанда пайдалану жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу.
Фискалдық реформаларды жүргiзу, инвестициялық климатты жақсарту, сондай-ақ өндiрiстi ұйымдастырудың кластерлiк формалары негiзiнде Қазақстан экономикасының бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру бойынша талдамалық баяндама.
Қазақстандағы өңдеушi өнеркәсiп кәсiпорындарының бәсекеге қабiлеттiлiгiне теңгенiң айырбас бағамы өзгеруiнiң әсерi жөнiндегi талдамалық есеп.
Еңбек ресурстары факторларының экономиканың өсуiндегi рөлiн зерттеу жөнiндегi талдамалық баяндама.
Қазақстандағы инфляциялық процестердi талдау жөнiндегi талдамалық есеп және инфляция деңгейiнiң экономиканың өсу қарқынымен оңтайлы арақатынасын айқындау.
Қазақстан экономикасының "қызып кету" факторлары мен қаупi бойынша талдамалық есеп.
Әлемдiк мұнай бағасының Қазақстанның макроэкономикалық көрсеткiштерiне әсерi жөнiндегi талдамалық есеп.
Қолданыстағы заңнамалық кесiмдердiң негiзiнде өзектендiрiлген "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметтер тiзiлiмi" электронды дерекқоры.
Республикалық және жергiлiктi бюджеттердi жоспарлау сатысында мемлекеттiк, салалық (секторалдық), өңiрлiк және бюджеттiк бағдарламалардың тиiмдiлiгiн бағалау құралдары.
Мемлекеттiк қызметтер ұсынудың ұсынымдары сапасын бағалау өлшемдерi мен құралдарын қалыптастыру жөнiндегi ұсыныстар.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары қызметiнiң тиiмдiлiгi мен сапасын бағалау бойынша ұсыныстар.
Талдамалық баяндама, нормативтiк құқықтық кесiмдердiң және әдiстемелiк ұсынымдардың жобалары.
Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiру кезiнде Қазақстан Республикасы қабылдайтын мiндеттемелер шеңберiнде отандық өндiрiстiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру бойынша бағалау жөнiндегi талдамалық баяндама.
Бұл жұмысты орындау Қазақстан Республикасының елдiк рейтингiлiк айқындау жөнiндегi сапалық ұстанымды жақсарту yшiн зерттеу материалдарын рейтингтiк агенттiктерге бере отырып, Қазақстанда болып жатқан қайта құруларды нақты көрсету үшiн елдегi экономикалық және қаржылық ахуалдың жедел мониторингi мәселелерi бойынша нақты талдамалық зерттеулердi жүзеге асыруға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы халқының кеңiстiктiк дамуы мен қоныстануының болжамдық схемасын және өңiрлер халқының кеңiстiктiк дамуы мен қоныстануының перспективалық схемаларын әзiрлеу жөнiндегi әдiстемелiк ұстанымдар (әдiстеме).
Қазақстан Республикасының өңiрлерiн дамытудың бәсекелестiк стратегиясын әзiрлеу жөнiндегi әдiстемелiк ұстанымдар (әдiстеме).
Қазақстанның таяудағы он жылда әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру жөнiндегi стратегиялық мiндеттi шешу және ұлттық мүдделердi қамтамасыз ету үшiн талдамалық материалдарды, ұстанымдарды пайдалану.
Мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамаға өзгерiстер енгiзу бойынша қорытындылар мен ұсынымдармен талдамалық есеп.
Салықтық әкiмшiлендiрудi жақсарту жөнiндегi қорытындылар және ұсынымдармен талдамалық есеп.
Отандық салалардың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру жөнiндегi ұсынымдар.
Қазақстан Республикасында экономиканы салықтық ынталандыру шараларын қолданудың және мұндай шараларды қолданудың халықаралық тәжiрибесiнiң нәтижелерi туралы талдамалық есеп. Салықтық ынталандыру шараларының тиiмдiлiгiне талдау жүргiзу әдiстемесi.
Есептер мен ұсынымдар дайындау, жүргiзiлген зерттеулер нәтижелерi бойынша мемлекеттiк билiк органдары үшiн Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiмен және Америка халықаралық даму жөнiндегi агенттiгiнiң консультациялар өткiзу.
Түпкi нәтижесi: әлеуметтiк-экономикалық дамудың талдамалық зерттеулердi нәтижелерiн макроэкономикалық болжамдауды жетiлдiру және қолдану мүмкiндiгi үшiн Қазақстанның экономикасының тұрақты өсуiн қамтамасыз ету және экономикалық саясатты жақсарту үшiн ұсынымдарды тұжырымдау үшiн.
Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың фискалдық саясатты тұжырымдау және Қазақстан Республикасының Индустриалды-инновациялық даму стратегиясын iске асырғанда қазақстан экономикасының бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру бойынша ұсынымдарды жұмыста пайдалану.

2. Реализация
программы
экономического
развития с
Американским
агентством по
международному
развитию по
следующим
направлениям:
1) финансы и
инвестиции;
2) человеческий
капитал;
3) рост предприни-
мательства и
конкурентоспособ-
ность;
4) инвестиционный
климат и
глобальная
интеграция.
Март-
ноябрь
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
4
018
Реализация
проекта
за счет
гранта
1. Проведение
исследований в
рамках реализации
Программы
совместных
экономических
исследований с
Международным
Банком
Реконструкции и
Развития по
направлениям
предусмотренным
Ежегодными
программами
технического
сотрудничества
на 2006-2007
финансовые годы;
2. Реализация
программы
экономического
развития
Американским
агентством по
международному
развитию по
следующим
направлениям:
1) финансы и
инвестиции;
2) человеческий
капитал;
3) рост предпри-
нимательства и
конкурентоспособ-
ность;
4) инвестиционный
климат и
глобальная
интеграция;
2.1. Подготовка
Американским
агентством по
международному
развитию отчетов
о реализации
программы
экономического
развития.
Март-
ноябрь
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: аналитический отчет по макроэкономическому анализу социально экономической ситуации в РК и краткосрочный прогноз развития экономики РК. Аналитический отчет по анализу текущего состояния тенденции развития мировой экономики и ситуации в странах оказывающих существенное влияние на экономическую безопасность Казахстана. Аналитический отчет по анализу и краткосрочному прогнозу развития отраслей экономики с оценкой делового климата Казахстана на основе конъюнктурного опроса предприятий.
Аналитический отчет по экономическому положению РК в 2006 году и прогноз развития на 2007-2009 годы. Аналитический отчет по глобальному докладу по конкурентоспособности.
Аналитический отчет по определению видов теневой экономической деятельности в отраслях и сферах экономики.
Аналитический отчет по анализу международного опыта тарифообразования в регулируемых отраслях экономики и выработка предложений по использованию данного опыта в Казахстане.
Аналитический доклад по повышению конкурентоспособности казахстанской экономики на основе проведения фискальных реформ, улучшения инвестиционного климата, а также кластерной формы организации производства.
Аналитический отчет по влиянию изменения обменного курса тенге на конкурентоспособность предприятий обрабатывающей промышленности в Казахстане.
Аналитический доклад по исследованию роли фактора трудовых ресурсов в росте экономики.
Аналитический отчет по анализу инфляционных процессов в Казахстане и выявление оптимального соотношения уровня инфляции с темпами роста экономики.
Аналитический отчет по факторам и угрозам "перегрева" экономики Казахстана.
Аналитический отчет по влиянию мировых цен нефти на макроэкономические показатели Казахстана.
Электронная база данных "Реестр государственных функций Республики Казахстан", актуализированная на основе действующих законодательных актов.
Индикаторы и инструментарий оценки эффективности отдельных государственных, отраслевых (секторальных), региональных и бюджетных программ на стадии их разработки и реализации.
Инструментарий оценки эффективности государственных, отраслевых (секторальных), региональных и бюджетных программ на стадии планирования республиканского и местных бюджетов.
Предложения по формированию критериев и инструментарий оценки качества предоставления государственных услуг.
Предложения по оценке эффективности и качества деятельности государственных органов Республики Казахстан.
Аналитический доклад, проекты нормативных правовых актов и методических рекомендаций.
Аналитический доклад по оценке по повышению конкурентоспособности отечественного производства в рамках принимаемых обязательств Республики Казахстан при вступлении во Всемирную торговую организацию.
Выполнение данной работы позволит осуществить реальные аналитические исследования по вопросам оперативного мониторинга экономической и финансовой ситуации в стране для реального отображения происходящих в Казахстане преобразований с предоставлением материалов исследований рейтинговым агентствам для улучшения качественного подхода к определению странового рейтинга Республики Казахстан. Методические подходы (методика) по разработке Прогнозной схемы пространственного развития и расселения населения Республики Казахстан и перспективных схем пространственного развития и расселения населения регионов.
Методические подходы (методика) по разработке конкурентных стратегий развития регионов Республики Казахстан.
Использование аналитического материала, рекомендаций при решении стратегической задачи по вхождению Казахстана в ближайшие десять лет в число 50 наиболее конкурентоспособных стран мира и для обеспечения национальных интересов.
Аналитический отчет с заключениями и рекомендациями по внесению изменений в законодательство о государственных закупках.
Аналитический отчет с заключениями и рекомендациями по улучшению налогового администрирования.
Рекомендации по повышению конкурентоспособности отечественных отраслей.
Аналитический отчет о результатах применения мер налогового стимулирования экономики в Республике Казахстан и международной практики применения подобных мер. Методика проведения анализа эффективности мер налогового стимулирования.
Подготовка отчетов и рекомендаций, проведение консультаций Международным Банком Реконструкции и Развития и Американским агентством по международному развитию для органов государственной власти по результатам проведенных исследований.
Конечный результат: возможность применения результатов аналитических исследований социально-экономического развития для совершенствования макроэкономического прогнозирования, выработка рекомендаций для обеспечения устойчивого роста экономики Казахстана и улучшения экономической политики.
Использование рекомендаций в работе по повышению конкурентоспособности казахстанской экономики при выработке фискальной политики и реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан уполномоченными государственными органами.

Қазақстанның 2030 жылға дейiн арналған Даму стратегиясын, Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi елу елдiң қатарына кiру стартегиясын және Қазақстан Республикасының Индустриалдық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стартегиясын уәкiлеттi мемлекеттiк органдар iске асыру кезiнде ұсынымдарды пайдалануы.
Экономиканың "қызып кетуiнiң" қаупiн және оның терiс салдарын азайту жөнiндегi ұсынымдарды тұжырымдау.
Қазақстанда тариф белгiлеудiң әлемдiк тәжiрибесiн пайдалану жөнiндегi ұсынымдар.
Бағамдық саясат жүргiзу және бұл үшiн әр түрлi тетiктердi пайдалану жөнiндегi ғылыми-негiзделген ұсынымдарды әзiрлеу.
Инфляцияны тежеу жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеу үшiн ұсынымдарды пайдалану.
Әлемдiк мұнай бағасы мен макроэкономикалық көрсеткiштердiң арасында анықталған тәуелдiлiктi пайдалану орта мерзiмдiк болжамдаудың сапасын жақсартуға мүмкiндiк бередi.
Қазақстанның ДСҰ-ға қатысуы жағдайларында отандық салалардың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру жөнiндегi жұмыста сондай-ақ Қазақстанның ДСҰ-ға кiруi жөнiндегi келiссөз процестерiнде ұсынымдарды пайдалану.
Рейтингiлiк агенттiктердiң консервативтiк инвесторларға елдiң кредитке қабiлеттiлiгi мен кредиттiк тәуекелдерiн сындарлы әрi объективтi бағалау беруi.
Бюджет қаражатын пайдаланудың тиiмдiлiгiн және мемлекеттiк органдар қызметiнiң ашықтығын арттыру.
Отандық салалардың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру жөнiндегi жұмыста ұсынымдарды пайдалану.
Экономиканы салықтық ынталандырудың неғұрлым тиiмдi құралдарын қолдану мақсатында салық саясатын түзету.
Уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың (мемлекеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң) тиiмдi жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету үшiн, қабылданған бағдарламалық iс-шараларды iске асыру жөнiнде қажеттi өзгерiстер мен түзетулердi орындау мақсатында тиiстi шешiмдер қабылдау үшiн талдамалық зерттеулердiң нәтижелерiн қолдану.
Мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеу тиiмдiлiгiн, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының, бағдарламалық құжаттар әзiрлеудiң проблемалық мәселелерi бойынша шешiмдер дайындаудың сапасын арттыру.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: бiр талдамалық зерттеу жүргiзуге жұмсалатын шығындар;
экономиканың түйiндi секторларындағы мемлекеттiк органдардың жұмысында талдамалық зерттеулердiң нәтижелерiн пайдалану жолымен республикалық бюджет қаражатын жұмсау тиiмдiлiгiн арттыру.
Сапасы: Қазақстанның макроэкономикалық дамуының, инфляцияның, экономиканың "қызып кетуiнiң", теңгенiң айырбас бағамының неғұрлым өзектi және проблемалық мәселелерiн қамту және зерттеулердiң нәтижелерiн мемлекеттiк экономикалық саясатты жетiлдiру үшiн қолданылу мүмкiндiгiнiң.
Заңнамалық кесiмдерге сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк функциялар тiзiлiмiнiң өзектiлiгiне қол жеткiзу.
Мемлекеттiк, салалық (секторалдық), өңiрлiк және бюджеттiк бағдарламалардың тиiмдiлiгiн бағалау көрсеткiштерiн таңдау дұрыстығы және олардың бағдарламалардың мақсаттарына сәйкестiгi.
Мемлекеттiк, салалық (секторалдық), өңiрлiк және бюджеттiк бағдарламалардың тиiмдiлiгiн бағалау көрсеткiштерiнiң Қазақстан Республикасының стратегиялық, орта мерзiмдiк бағдарламаларының және даму жоспарларының мақсаттары мен мiндеттерiне сәйкестiгi.
Көрсеткiштердiң мемлекеттiк қызметтер ұсыну сапасын жақсартуға әсерi.
Қазақстанның ДСҰ-ға кiруi жөнiндегi келiссөз процесiнiң салалық дамуға қатысты проблемалық мәселелерiнiң бәрiн қамту.
ДСҰ талаптарын ескере отырып, бәсекеге қабiлеттiлiктi арттыру жолдарын талдау кезiнде Қазақстан экономикасының барлық салаларын қамту.
Қазақстан Республикасының егемен рейтингiн айқындау кезiнде халықтық рейтингiлiк агенттiктер арасында пайдаланылатын ақпараттың сапасы мен объективтiлiгiн арттыру.
Талдау кезiнде салықтық ынталандырудың негiзгi шараларын толық қамту. Әдiстемеде қол жетiмдi деректердi пайдалану.
Халықаралық практикаға талдау жүргiзу кезiнде үш санат бойынша кемiнде бес елдi (дамыған, дамушы, басқа да) қамту.
Мемлекеттiк экономикалық саясатты жетiлдiру үшiн, сондай-ақ бағдарламалық құжаттарды әзiрлеу үшiн зерттеу нәтижелерiн пайдалану мүмкiндiгi.

Использование рекомендаций при реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Стратегии вхождения Казахстана в число пятидесяти наиболее конкурентоспособных стран мира и Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы уполномоченными государственными органами.
Выработка рекомендаций по снижению угрозы "перегрева" экономики и его негативных последствий.
Рекомендации по использованию мирового опыта тарифообразования в Казахстане.
Разработка научно-обоснованных рекомендаций по ведению курсовой политики и использованию для этого различных механизмов.
Использование рекомендаций для разработки мероприятий по удержанию инфляции.
Использование выявленных зависимостей между мировыми ценами на нефть и макроэкономическими показателями позволит улучшить качество среднесрочного прогнозирования.
Использование рекомендаций в работе по повышению конкурентоспособности отечественных отраслей в условиях участия Казахстана в ВТО, а также в переговорных процессах по вступлению Казахстана в ВТО. Предоставление рейтинговыми агентствами консервативным инвесторам взвешенной и объективной оценки кредитоспособности и кредитных рисков страны. Повышение эффективности использования бюджетных средств и прозрачности деятельности государственных органов. Использование рекомендаций в работе по повышению конкурентоспособности отечественных отраслей.
Корректировка налоговой политики с целью применения наиболее эффективных инструментов налогового стимулирования экономики.
Применение результатов аналитических исследований для обеспечения эффективного функционирования уполномоченных государственных органов (администраторов госпрограмм), для принятия соответствующих решений в целях выполнения необходимых изменений и корректировок по реализации принятых программных мероприятий.
Повышение эффективности функционирования государственных органов, качества подготовки решений по проблемным вопросам социально-экономического развития Республики Казахстан, разработки программных документов.
Финансово-экономический результат: затраты на проведение одного аналитического исследования; повышение эффективности расходования средств республиканского бюджета путем применения результатов аналитических исследований в работе государственных органов в ключевых секторах экономики.
Качество: охват наиболее актуальных и проблемных вопросов-макроэкономического развития Казахстана, инфляции, "перегрева" экономики, обменного курса тенге и возможность применения результатов исследования для совершенствования государственной экономической политики. Достижение актуальности Реестра государственных функций Республики Казахстан в соответствии с законодательными актами.
Правильность выбора индикаторов оценки эффективности государственных, отраслевых, (секторальных), региональных и бюджетных программ и их соответствие целям программ.
Соответствие индикаторов оценки эффективности государственных, отраслевых (секторальных), региональных и бюджетных программ целям и задачам стратегических, среднесрочных программ и планов-развития Республики Казахстан.
Влияние индикаторов на улучшение качества предоставления государственных услуг.
Охват всех проблемных вопросов переговорного процесса по вступлению Казахстана в ВТО, касающихся отраслевого развития. Охват всех отраслей экономики Казахстана при анализе путей повышения конкурентоспособности с учетом требований ВТО. Повышение качества и объективности информации, используемой международными рейтинговыми агентствами при определении суверенного рейтинга Республики Казахстан.
Полный охват основных мер налогового стимулирования при анализе. Применение в методике доступных данных. Охват, как минимум пяти стран по трем категориям (развитые, развивающиеся, прочие) при проведении анализа международной практики. Возможность применения результатов исследования для совершенствования государственной экономической политики, а также для разработки программных документов.

Уақтылығы: техникалық ынтымақтастықтың 2006-2007 қаржы жылдарға арналған жыл сайынғы бағдарламаларында белгiленген мерзiмдерге сәйкес мерзiмдерде талдамалық зерттеулердiң нәтижелерiн беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
203-1-қосымша
Ескерту: 203-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 23 қазандағы  N 1015   қаулысымен.
220-Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
___________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi
2006 жылға арналған
013 "Почта-жинақтау жүйесiн дамыту"
республикалық бюджеттiк бағдарлама
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 900 000 мың теңге (тоғыз жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Экономиканың мемлекеттiк секторын басқаруда мемлекеттiң мүдделерiн одан әрi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығы; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 23 ақпандағы N 117 қаулысы; "Қазақстан Республикасының почта-жинақтау жүйесiн дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 20 қазандағы N 1077 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сапалы деңгейде почталық және қаржылық қызмет көрсетулердiң кең аясына халықтың және экономиканың нақты секторының еркiн қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз етуге қабiлеттi тиiмдi жүйенi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарлама мiндеттерi: ауылдық жерде 96 ауылдық байланыс бөлiмшесiн салу және техникалық нығайту арқылы меншiктiк филиалдық жүйе құру; ауылдық жерде почта байланыс бөлiмшелерiнiң операциялық залдарын 96 комплект көлемiнде өндiрiстiк жиһазбен жабдықтау 1 почта вагонын сатып алу жолымен магистральдық тасымалдау жүйесiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі (кіші бағдарламалар) іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
013
Почта-жинақтау жүйесiн дамыту
"Самұрұқ" мемлекеттiк активтердi басқару жөнiндегi қазақстандық холдингi" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтып, кейiннен қаражатты ауылдық, қалалық жерде почта инфрақұрылымын дамыту үшiн "Қазпочта" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға бағыттау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi

Своевременность: Представление результатов аналитических исследований в установленные сроки, в соответствии со сроками, установленными Ежегодными программами технического сотрудничества на 2006-2007 финансовые годы.
Приложение 203-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
Сноска. Постановление дополнено приложением 203-1 постановлением Правительства РК от 23 октября 2006 года N 1015 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Развитие почтово-сберегательной системы"
на 2006 год
1. Стоимость: 900 000 тысяч тенге (девятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50 "О мерах по дальнейшему обеспечению интересов государства в управлении государственным сектором экономики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года N 117 "О мерах по реализации Указа Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 N 1077 "Программа развития почтово-сберегательной системы Республики Казахстан на 2005-2010 годы";
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета;
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной системы, способной обеспечить свободный доступ населению и реальному сектору экономики к широкому спектру почтовых и финансовых услуг на качественном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: воссоздание собственной розничной сети в сельской местности путем строительства и техукрепленности 96 сельских отделений почтовой связи; оснащение операционных отделений почтовой связи производственной мебелью в сельской местности в количестве 96 комплектов; совершенствование системы магистральных перевозок путем приобретения 1 почтового вагона.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
013
Развитие
почтово-
сберега-
тельной
системы
Увеличение устав-
ного капитала
АО "Казахстанский
холдинг по
управлению
государственными
активами "Самрук"
с последующим
направлением
средств на увеличение устав-
ного капитала
АО "Казпочта" для
развития почтовой
инфраструктуры в
сельской местнос-
ти и городах.
В
тече-
ние
года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: 96 ауылдық почта байланысы бөлiмшесiнiң құрылысын салу және техникалық нығайту және оларды Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi және Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiнiң техникалық нығайту талаптары бойынша сәйкестендiру; ауылдық байланыс бөлiмшелерiн 96 комплект көлемiнде өндiрiстiк жиһазбен жабдықтау, сондай-ақ почта вагондары паркiн жаңарту.
Соңғы нәтиже: 96 жаңадан жарақтандырылған почта байланысы бөлiмшесiнде компьютерлiк және банктiк жабдықтардың бiрыңғай инфо-коммуникациялық кеңiстiкте технологиялық қызметтерге нақты уақыт режимiнде пайдаланушылардың еркiн қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшiн базалық алғы шарттарды құру.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: көрсетiлетiн қызметтердiң аясын кеңейту почта-жинақтау жүйесiнiң жалпы табысын 7-9 % өсiруге, және сәйкесiнше Қоғам жұмыскерлерiнiң еңбек ақысының 9-10% өсуiне, бюджетке салықтық түсiмдерiн 5-7% өсуiне ықпал етедi.
Уақтылығы: жасалған келiсiм-шарттар мен құрылыс кестелерiне сәйкес.
Сапасы: нақты уақыт режимiнде қаржылық қызметтер көрсету, пайдаланушылардың Интернетке бағытталған қызметтерге қолжетуi, жаңадан жарақтандырылған почта-жинақтау жүйесiнiң 96 бөлiмшесiнде көрсетiлетiн қызметтердiң аясын 11%-ға кеңейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
204-ҚОСЫМША
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Алматы қаласындағы аймақтық қаржы орталығын реттеу саласындағы уәкiлетті органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 204-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
205-ҚОСЫМША
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзелiске ұшыраған
соның iшiнде шағын қалаларды дамытуға берiлетiн
нысаналы даму трансферттерi"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 527000 мың теңге (бес жүз жиырма жетi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "2004-2006 жылдарға арналған Шағын қалаларды дамыту бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1389  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

7. Ожидаемые результаты выполнения программы:
Прямой результат: строительство и техукрепленность 96 сельских отделений связи и приведение их в соответствие с требованиями Национального банка Республики Казахстан и Министерства внутренних дел Республики Казахстан по техукрепленности; оснащение 96 комплектами производственной мебели сельских отделений связи, а также обновление парка почтовых вагонов.
Конечный результат: создание базовых предпосылок для функционирования компьютерного и банковского оборудования в 96 вновь обустроенных отделениях почтовой связи в едином инфо-коммуникационном пространстве для обеспечения свободного доступа потребителей к технологическим услугам в режиме реального времени.
Финансово-экономический результат: Расширение спектра оказываемых услуг будут содействовать наращиванию совокупного дохода почтово-сберегательной системы на 7-9 % и, соответственно, повышению заработной платы работников Общества на 9-10 %, росту налоговых поступлений в бюджет на 5-7 %.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиком строительства.
Качество: Оказание финансовых услуг в режиме реального времени, доступ потребителей к Интернет-ориентированным услугам, расширение на 11 % спектра услуг, оказываемых во вновь обустроенных 96 отделениях почтово-сберегательной системы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 204
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
по регулированию деятельности регионального финансового
центра города Алматы" на 2006 год
(Приложение исключено постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б ).
ПРИЛОЖЕНИЕ 205
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на
развитие малых городов, в том числе с депрессивной
экономикой" на 2006 год
1. Стоимость: 527000 тысяч тенге (пятьсот двадцать семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1389 "Об утверждении Программы развития малых городов на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : шағын қалаларды, соның iшінде экономикасы күйзелiске ұшыраған қалаларды әлеуметтiк-экономикалық дамытуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 11 шағын қаланың, соның ішінде экономикасы күйзелiске ұшыраған қалалардың инженерлiк инфрақұрылымының тиiстi жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге, сонымен бiрге Қызылорда облысы Арал қаласындағы шыны-пластикалық қайықтарды өндiру технологиясын дамытуға жергiлiктi бюджеттерге қаржылық қолдау жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Облыстық
бюджет-
терге
экономи-
касы
күйзелiске
ұшыраған
соның
iшiнде
шағын
қалаларды
дамытуға
берiлетiн
нысаналы
даму
трансферт-
терi
1. Ақмола облысы
Жарқайың ауданы Державинск қаласының су
аққысы мен сумен жабдықтау желiсiн қайта
жаңарту
2. Ақмола облысы
Еңбекші ауданы Степняк
қаласының су құбыры
желiлерiн қайта жаңарту
3. Ақтөбе облысы Алға
қаласының көп қабатты
тұрғын үйлерiн жылумен
қамтамасыз ету үшін
автономдық қазандық салу
4. Ақтөбе облысы Шалқар
қаласының бюджеттік
ұйымдары мен көп қабатты
тұрғын үйлерiн жылумен
қамтамасыз ету үшін
автономды жылу жүйесiнің
қазандықтарын орнату
5. Шығыс Қазақстан
облысы Курчатов
қаласының су құбыры
желiлерiн қайта жаңарту
және сумен жабдықтау
ғимараттары мен
құрылыстарын қайта жаңарту
6. Қарағанды облысы Абай
қаласының су құбыры
желілерін қайта жаңарту
және оңтайландыру
7. Қарағанды облысы Қарқаралы қаласының
жылумен жабдықтау
жүйесін қайта жаңарту
8. Қостанай облысы
Арқалық қаласын
оңтайландыруды есепке
алғанда, су құбырының
тарату желілерiн қайта
жаңарту
9. Оңтайландыруды ескере
отырып, Қостанай облысы
Жітіқара қаласының жылу
желілерiн қайта жаңарту
10. Қостанай облысы
Жітіқара қаласының
магистральдық жылу
желілерін қайта жаңарту
11. Қызылорда облысы
Арал қаласының ауыз суды
сақтау үшін арналған бас
резервуарын қайта
жаңарту, ішкі кварталдық
су құбырлар желiсін
қайта жаңарту және
кеңейту, кәріздiң,
жылумен жабдықтаудың
сыртқы желілерін қайта
жаңарту және кеңейту
12. Қызылорда облысының
Арал қаласында шыны
пластикпен жасалған
қайықтарды шығару
технологиясын бiтіру
13. Кетік-Форт-Шевченко

4. Цель бюджетной программы: обеспечить социально-экономическое развитие малых городов, в том числе с депрессивной экономикой.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления мер, направленных на развитие и обеспечение надлежащего функционирования инженерной инфраструктуры 11 малых городов, в том числе с депрессивной экономикой, а также на развитие технологии по выпуску стеклопластиковых лодок в городе Аральске Кызылординской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализаций
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам на
развитие ма-
лых городов,
в том числе
с депрессив-
ной экономи-
кой
1. Реконструк-
ция водовода и
сетей водоснаб-
жения в г. Дер-
жавинске Жарка-
инского района
Акмолинской об-
ласти
сентябрь 2006
года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
2. Реконструк-
ция водопровод-
ных сетей в
г. Степняк Ен-
бекшильдерского
района Акмолин-
ской области
октябрь
2006
года
3. Строительст-
во автономных
котельных для
обеспечения
теплом много-
этажных жилых
домов г. Алги
Актюбинской об-
ласти
август
2006
года
4. Установка
котлов автоном-
ных систем ото-
пления для
обеспечения
теплом бюджет-
ных организацийи многоэтажных
жилых домов
г. Шалкара Ак-
тюбинской об-
ласти
август
2006
года
5. Реконструк-
ция сетей водо-
провода и капи-
тальный ремонт
зданий и соору-
жений водоснаб-
жения и канали-
зации г. Курча-
това Восточно-
Казахстанской
области
октябрь
2006
года
6. Реконструк-
ция и оптимиза-
ция водопровод-
ных сетей горо-
да Абая Кара-
гандинской об-
ласти
ноябрь
2006
года
7. Реконструк-
ция системы
теплоснабжения
города Карка-
ралинска Кара-
гандинской об-
ласти
ноябрь 2006 года
8. Реконструк-
ция разводящих
сетей водопро-
вода с учетом
оптимизации
г. Аркалыка
Костанайской
области
июль 2006 года
9. Реконструк-
ция тепловых
сетей с учетом
оптимизации
г. Житикара
Костанайской
области
август 2006 года
10. Реконструк-
ция магистраль-
ных тепловых
сетей г. Жити-
кара Костанай-
ской области
ноябрь 2006 года
11. Реконструк-
ция головного
резервуара для
хранения питье-
вой воды,
реконструкция и
расширение
внутрикварталь-
ных водопровод-
ных сетей, ре-
конструкция и
расширение на-
ружных сетей
канализации,
теплоснабжения
г. Аральска
Кызылординской
области
август 2006 года
12. Развитие
технологии по
выпуску стекло-
пластиковых
лодок в городе
Аральске Кызыл-
ординской об-
ласти
июнь 2006 года
13. Реконструк-
ция магистраль-
ного водовода
Кетик - Форт-
Шевченко -

- 5,7 км магистральды
су құбырын қайта жаңарту
2006
жылғы
қыр-
күйек
2006
жылғы
қазан
2006
жылғы
тамыз
2006
жылғы
тамыз
2006
жылғы
қазан
2006
жылғы
қа-
раша
2006
жылғы
қа-
раша
2006 жылғы шілде
2006
жылғы
тамыз
2006
жылғы
қа-
раша
2006
жылғы
тамыз
2006
жылғы
мау-
сым
2006
жылғы
тамыз
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Эконо-
мика
және
бюд-
жеттік
жоспар-
лау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- Ақмола облысы Державинск қаласында жаңа су жинағышты, 3 насостық құрал жабдықтарды және трансформаторларды салу және ұзындығы 1500 метр негiзгi су аққысын қайта жаңарту;
- Ақмола облысы Степняк қаласында 4 дана мөлшерiнде жер асты типтес насостық станциялармен су жинағыш скважиналарын бұрғылау, ұзындығы 13,9 км. су құбыры желiсiн жаңғырту;
- Ақтөбе облысы Алға қаласындағы 5 тұрғын үйдi орталықтандырылған жылумен қамтамасыз етуден автономдық газ қазандықтарына алмастыру;
- Ақтөбе облысы Шалқар қаласының көп қабатты тұрғын үйлерiндегi және бюджеттiк мекемелерiндегi ескiрген "Универсал" жылу қазандықтарын "Протерм" қазандықтарына алмастыру;
- Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласындағы шеңберлiк су құбыры желiсiнің 7 учаскесiн қайта жаңарту, тозған су құбыры желiлерiн және насос станциялардағы насостық құрал жабдықтарды толығымен жаңарту, су құбыры желiлерiн су аққысының электр насос агрегаттарына алмастыру;
- Қарағанды облысы Абай қаласында ұзындығы 5 км су құбыры желiлерiн жаңарту;
- Қарағанды облысы Қарқаралы қаласындағы N 2 жылу қазандығын және жылу трассасын қайта жаңарту;
- Қостанай облысы Арқалық қаласында оңтайландыруды есепке алғанда ұзындығы 5363 метр су құбыры желiсiн ауыстыру;
- Қостанай облысы Жітіқара қаласындағы оңтайландыруды есепке алғанда тозған құбырларды толығымен ауыстыру және демонтаж жасау, ұзындығы 1140 метр магистралды және тармақталған жылу желілерiн қайта жаңарту;
- Қызылорда облысы Арал қаласының 25 көшесiнде қосымша 6500 қума метр су құбыры желiсiн төсеу, 2 бас резервуарын тазарту, 5 км су аққысын жаңғырту, 3 су аққысы насос станцияларын салу;
- Маңғыстау облысы Форт-Шевченко қаласында ұзындығы 5,7 км тозған су құбыры жүйелерiн және ескiрген насостарды жаңғырту, су құбыры құбырларын жөндеу;
- Қызылорда облысы Арал қаласында шыны-пластиктен жасалған қайықтарды шығару.
Түпкi нәтиже:
Күзгi-қысқы кезеңде су құбырының, су аққысының және жылу желiлерiнің авариялығы төмендейдi. Жылу, жылы және салқын судың тұрақты және үзiлiссiз берiлуiн қамтамасыз ету. Шағын қалалардың жылу мен суаққысы жүйелерiн тиiмдi пайдалану, энергия ресурстарын тиiмдi пайдалану. Халықтың жұқпалы аурулармен ауруы төмендейдi. Халықтың сапасыз коммуналдық қызметтер көрсету жөніндегi шағымдарының көлемi қысқарады. Балық аулау саласында әрекет ететiн балықшылардың құрал жабдықтарын жаңарту, балық шаруашылығындағы балық аулау мөлшерiн көбейту мүмкiндiгi пайда болады.
Сапа: Шағын қалалардың тұрғындары сапалы ауыз сумен, ыстық және салқын судың үзілiссiз берiлуiмен, тұрақты жылумен қамтамасыз етiледi. Халықтың тұрмыс жағдайлары, санитариялық-эпидемиологиялық, экологиялық және демографиялық ахуал жақсарады. Арал, Зайсан, Балқаш және балық шаруашылығымен айналысатын басқа да көл маңындағы аудандардың отандық шыны-пластиктен жасалған қайықтарды пайдалану мүмкiндiгi пайда болады. Жалпы алғанда, шағын қалалардың дамыған тыныс-тiршілiктi қамтамасыз ететiн инфрақұрылымы халықтың iскерлiк қабiлетiне әсер етедi, шағын және орта бизнестi дамыту мүмкiндiгi пайда болады. Жаңадан ұйымдасқан және бұрыннан жұмыс iстейтiн шағын және орта бизнес субъектiлерiнің дамуы халықтың өмiр сүру деңгейiн жоғарылауын, жаңа жұмыс орындарының пайда болуын, жұмыссыздық деңгейiн төмендеуiн көздейдi.
Уақтылығы: Жұмыс кестесiне сәйкес iс-шараларды уақытылы аяқтау.
*Ескерту: Облыстық бюджеттерге көрсетiлген қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешiмi негiзiнде жүзеге асырылады. Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиістi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
206-ҚОСЫМША
Ескерту. 206-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.30. N  470  қаулысымен.
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Экономика саласындағы басшы қызметкерлердiң біліктілiгiн арттыру"
деген 042 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5,7 км Мангис-
тауской области
август 2006 года
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
Строительство нового водозабора, установка 3 насосных оборудований и трансформаторов и реконструкция основного водопровода протяженностью 1500 метров в городе Державинске Акмолинской области;
Бурение водозаборных скважин со строительством насосных станций подземного типа в количестве 4 штук, переукладка водопроводных сетей протяженностью 13,9 км в городе Степняк Акмолинской области;
Замена централизованного источника теплоснабжения на автономные газовые котельные в 5-ти жилых домах в городе Алга Актюбинской области;
Замена устаревших котлов типа "Универсал" на новое оборудование "Протерм" в котельных бюджетных организаций и многоэтажных жилых домов г. Шалкара Актюбинской области;
Реконструкция 7 участков водопроводных кольцевых сетей, полная замена изношенных водопроводных сетей и насосного оборудования на насосных станциях систем водопровода и канализации на электронасосные агрегаты в городе Курчатове Восточно-Казахстанской области;
Замена водопроводных сетей, протяженностью 5 км в городе Абай Карагандинской области;
Реконструкция котельной N№2 и теплотрассы города Каркаралинска Карагандинской области;
Замена сетей водопровода протяженностью 5363 метров с учетом оптимизации в городе Аркалыке Костанайской области.
Демонтаж и полная замена изношенных трубопроводов, реконструкция магистральных и разводящих тепловых сетей, протяженностью 1140 метров с учетом оптимизации в городе Житикара Костанайской области;
Прокладка дополнительно 6500 погонных метров водопроводных сетей на 25 улицах, очистка 2-х головных резервуаров, замена 5 км канализационных сетей, строительство 3-х канализационно-насосных станций в городе Аральске Кызылординской области.
Ремонт водопроводных труб, замена устаревших насосов и пришедших в негодность участков водопровода протяженностью 5,7 км в городе Форт-Шевченко Мангистауской области.
Выпуск стеклопластиковых лодок в городе Аральске Кызылординской области.
Конечный результат:
Снизится аварийность водопроводных, канализационных и тепловых сетей в осеннее-зимний период. Стабильная и бесперебойная подача тепла, питьевой, горячей и холодной воды. Надежная эксплуатация систем теплоснабжения и канализации малых городов, рациональное использование энергоресурсов. Снизится заболеваемость населения инфекционными болезнями. Уменьшится количество жалоб населения на некачественное представление коммунальных услуг. У рыбаков, задействованных в рыболовецком промысле появится возможность обновить инвентарь, увеличится улов рыбы в рыбных хозяйствах.
Качество: Население малых городов будет обеспечено качественной питьевой водой, бесперебойной подачей горячей и холодной воды, устойчивым теплоснабжением. Улучшатся жилищно-бытовые условия населения, санитарно-эпидемиологическая, экологическая и демографическая обстановка в малых городах. Остро нуждающиеся рыбные хозяйства Аральска, Зайсана, Балхаша и других приозерных районов смогут приобрести выпущенные отечественные стеклопластиковые лодки. В целом, развитая жизнеобеспечивающая инфраструктура малых городов повлияет на деловую активность населения, представится возможность для развития малого и среднего бизнеса. Открытие новых и развитие существующих субъектов малого и среднего бизнеса повлечет повышение уровня жизни населения, будут созданы рабочие места, снизится уровень безработицы.
Своевременность: Своевременное завершение мероприятий в соответствии с графиком работ.
* Примечание: Распределение выделяемых средств областным бюджетам осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан. Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 206
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
042 "Повышение квалификации руководящих работников
в сфере экономики" на 2006 год

1. Құны : 123772 мың теңге (бiр жүз жиырма үш миллион жетi жүз жетпiс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : экономиканың түрлi салалары үшiн кадрлар даярлау мен олардың білiктiлiгiн арттырудың қазiргi заманғы тиiмдi жүйесiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  экономиканың әр түрлi секторларында кадрлар даярлау саласындағы отандық және шетелдiк тәжiрибенi зерттеу; жас басшы қызметкерлердiң жаңа буынын және елдiң нарықтық экономикасының елеулi негiзiн құруға қабiлеттi қызметкерлердi тарту; басқарудың қазiргi заманғы әдiстерiн енгiзу есебiнен елдiң экономика саласындағы ұйымдарының құрылымын жетiлдiру; кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және Қазақстан мен Германияның тиiстi фирмаларының өзара iс-әрекетi бөлiгiнде шағын және орта кәсiпкерлiктi қолдау; Германия Федеративтiк Республикасының кәсiпорындарына тағылымдамаға жiберу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
042
Экономика
саласын-
дағы басшы
қызмет-
керлердiң
бiлiк-
тілігін
арттыру
I. Шетелдiк оқытушыларды
тарта отырып, экономика саласындағы басшы қыз-
меткерлер мен менеджер-
лердiң бiлiктiлiгiн арттыру. Оқу мерзiмi алты айдан аспайды.
II. Қазақстан Респуб-
ликасы мен Германия Федеративтiк Респуб-
ликасының Бiрлескен өтiнiшiнiң шарттарына сәйкес Германия Федера-
тивтiк Республикасының кәсiпорындарына үздiк басшы қызметкерлер мен менеджерлердi тағылымдамаға жiберу. 2005 жылдан бастап саны ең көбi - 100 адам.
III. Германия Федера-
тивтiк Республикасын-
дағы үздiк басшы қыз-
меткерлер мен менед-
жерлердiң тағылымдамасы жөнiндегi iс-шараларды үйлестiру.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Эконо-
мика
және
бюд-
жеттік
жоспар-
лау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтижесi:
Экономика және өндiрiстi басқару саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердiң білiктiлiгiн арттыру.
Yздік басшы қызметкерлер мен менеджерлер Германия Федеративтік Республикасының кәсiпорындарына тағылымдамаға жiберіледi.
Түпкi нәтижесi:
Қазiргi экономикалық жағдайларға сәйкес экономика саласындағы  басшы қызметкерлер мен менеджерлердiң кәсiптiк деңгейiн арттыру.
Уақтылығы: жасалатын шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы: қазақстандық кәсіпорындардың әлемдік рыноктағы бәсекеге қабілеттілігін дамыту; ел экономикасының нақты секторы ұйымдарында жұмыс iстеу үшiн кадрлық резерв құру; Германия Федеративтік Республикасының компанияларымен әрiптестiк қатынастар орнату.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
207-ҚОСЫМША
220 - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
""Электрондық үкiмет" құру"
деген 112 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 123772 тысячи тенге (сто двадцать три миллиона семьсот семьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегия индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание эффективной современной системы подготовки и повышения кадров для различных отраслей экономики.
5. Задачи бюджетной программы: изучение отечественного и зарубежного опыта в области подготовки кадров в различных секторах экономики; привлечение нового поколения молодых руководящих работников и работников, которые в состоянии заложить серьезные основы рыночной экономики страны; совершенствование структуры организаций в сфере экономики страны за счет внедрения современных методов управления; поддержка малого и среднего предпринимательства в части повышения квалификации кадров и взаимодействия соответствующих фирм Казахстана и Германии; направление на стажировку на предприятия Федеративной Республики Германии. <*>
Сноска. Пункт 5 в редакции - постановлением Правительства РК от 30 мая 2006 года N 470 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
042
Повышение
квалификациируководящих
работников в
сфере эконо-
мики
I. Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере экономики с привлечением зарубежных преподавателей. Срок обучения не более шести месяцев.
II. Направление на стажировку лучших руководящих работников и менеджеров на предприятия Федеративной Республики Германии в соответствии с условиями Совместного заявления Республики Казахстан и Федеративной Республики Германии. В количестве максимально 100 лиц, начиная с 2005 года.
III. Координация мероприятий по стажировке лучших руководящих работников и менеджеров в Федеративной Республике Германии.
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 мая 2006 года N 470 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере экономики и управления производством.
Лучшие руководящие работники и менеджеры будут направлены на стажировку в предприятия Федеративной Республики Германия.
Конечный результат:
Повышение профессионального уровня руководящих работников и менеджеров в сфере экономики в соответствии с современными экономическими условиями.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: развитие конкурентоспособности казахстанских предприятий на мировом рынке; создание кадрового резерва для работы в организациях реального сектора экономики страны; установление партнерских отношений с компаниями Федеративной Республики Германия. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 мая 2006 года N 470 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 207
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
220 - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание "электронного правительства"
на 2006 год

1. Құны : 20000 мың теңге (жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ел басшылығына өзектi, сенiмдi әрi кешендi ақпарат ұсыну және елдің әлеуметтiк-экономикалық дамуын жан-жақты зерттеудің бағалау мен болжамдаудың сапасын арттыру, сондай-ақ тиiмдi және негiзделген басқарушылық шешiмдер қабылдауды жылдамдату.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттік  басқарудың ахуалдық жүйесiн құру мен дамыту және мемлекеттiк органдардың басқа да ақпараттық жүйелермен интеграциялануы.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
"Электрон-
дық
Үкiмет" құру
2
100
Мемле-
кеттiк
басқарудың
жағдайлық
жүйесiн
құру
Мемлекеттік басқарудың
ахуалдық жүйесiн дамыту
және оны мемлекеттiк
органдардың басқа
ақпараттық жүйелерiмен
интеграциялау жөнiндегі
қызметтердi сатып алу.
Ілеспе қызметтердi
сатып алу.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Эконо-
мика
және
бюд-
жеттік
жоспар-
лау
минис-
трлігі, Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агент-
тігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтижесi:
басқарушылық шешiмдердi қабылдауды қолдауға арналған жүйелердi пайдалану.
Түпкi нәтижесi:
елдің әлеуметтiк-экономикалық дамуының көрсеткiштерiн талдау және болжамдау әдiстерiн жетiлдiру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
басқарушылық шешiмдердің қабылдану мерзімiн қысқарту және сапасын арттыру.
Уақтылығы:
Жасалатын шарттарда белгiленген мерзiмдерге сәйкес.
Сапасы:
сапалы басқарушылық шешімдердi 100% қабылдау.

1. Стоимость: 20000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предоставление руководству страны актуальной, достоверной и комплексной информации и повышения качества всестороннего исследования, оценки и прогноза социально-экономического развития страны, а также ускорения принятия эффективных и обоснованных управленческих решений.
5. Задачи бюджетной программы: создание и развитие ситуационной системы государственного управления и интеграция с другими информационными системами государственных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реализации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
"электронно-
го прави-
тельства"
2
100
Создание
ситуационной
системы го-
сударствен-
ного управ-
ления
Приобретение
услуг по раз-
витию ситуа-
ционной систе-
мы государст-
венного управ-
ления и ее
интеграции с
другими инфор-
мационными
системами го-
сударственных
органов.
Приобретение
сопутствующих
услуг.
в тече-
ние года
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
информатиза-
ции и связи.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
применение системы для поддержки принятия управленческих решений.
Конечный результат:
совершенствование методов анализа и прогнозирования показателей социально-экономического развития страны.
Финансово-экономический результат:
сокращение сроков и повышение качества принятия управленческих решений.
Своевременность:
соответственно с установленными сроками в заключаемых договорах.
Качество:
100 % принятие качественных управленческих решений.