2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
396 397 398 399 400 401-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
396-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Верховный Суд Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Верховного Суда Республики Казахстан согласно приложениям  396 397 398 399 400 401 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 396
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности органов судебной системы"
на 2007 год

1. Құны :   15043319 мың теңге (он бес миллиард қырық үш миллион үш жүз он тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңы ; "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының  88-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Сот әкімшілігінің жаңа жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Алматы қаласында мамандандырылған қаржылық сот құру туралы" 2006 жылғы 17 тамыздағы N 158  Жарлығы .

1. Стоимость:  15043319 тысяч тенге (пятнадцать миллиардов сорок три миллиона триста девятнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституционный закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан";  статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей";  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования";  Указ Президента Республики Казахстан от 17 августа 2006 года N 158 "Об образовании специализированного финансового суда в городе Алматы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   азаматтар мен ұйымдардың конституциялық құқықтары, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, сот төрелігін іске асыру кезінде судьялардың тәуелсіздігін күшейту, сот-құқық реформасының қарқынын жеделдету, атқарушылық іс жүргізу қызметін қамтамасыз ету, соттардың дербестігін нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жергілікті соттардың азаматтық, қылмыстық және басқа да істер бойынша жоғары қадағалауын іске асыру, атқару құжаттарын орындауды бақылау, заңдарды жүйелеу жөніндегі жұмысты іске асыру, азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау, өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру жөнінде қойылған біліктілік талаптарына сәйкес білім беру бағдарламалары бойынша
кәсіптік қызмет саласында теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение защиты конституционных прав, свобод и законных интересов граждан и организаций, усиление независимости судей при отправлении правосудия, ускорение темпов судебно-правовой реформы, обеспечение деятельности исполнительного производства, укрепление самостоятельности судов.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление высшего надзора за деятельностью местных судов по гражданским, уголовным и иным делам, контроль за исполнением исполнительных документов, осуществление работы по систематизации законодательства, рассмотрение обращений граждан и организаций, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз ету
2
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Бес бағыт бойынша мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтерді сатып алу:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
органов
судебной
системы
2
007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственных
служащих по
пяти
направлениям:

1) соттардың қызметін ұйымдастыру мәселелері;
2) орындауды бюджеттеу, жоспарлау және бақылау;
3) қаржылық есептің халықаралық стандарттарын зерделеу;
4) атқарушылық өндірісін ұйымдастырудың тәртібі;
5) атқарушылық құжаттарды электронды есепке алуды ескеріп атқарушылық өндірісті жетілдіру.
Мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер.
3

1) вопросы
организации
деятельности
судов;
2) бюджетирова-
ние, планирова-
ние и контроль
исполнения;
3) изучение
международных
стандартов
финансовой
отчетности;
4) вопросы
организации
исполнительного
производства;
5)совершенство-
вание исполни-
тельного произ-
водства с
учетом элек-
тронного учета
исполнительных
документов.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы.
3

008
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
Жергілікті соттардың ғимараттары мен үй-жайларына күрделі жөндеу жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер
4
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Жоғарғы Сотты, жергілікті соттарды, облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы соттар әкімшілерін материалдық- техникалық қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер
5

008
Капитальный
ремонт
зданий,
помещений и
сооружений
государст-
венных
органов
Приобретение
услуг по
проведению
капитального
ремонта зданий
и помещений
местных судов.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
4
009
Материально-
техническое
оснащение государст-
венных
органов
Материально-
техническое
обеспечение
деятельности
Верховного
Суда, местных
судов,
администраторов
судов в
областях,
городах
Астана, Алматы.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы.
5

017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
1. Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі шеңберінде Интернет желісінің телекоммуникация қызметтерін сатып алу.
2. Жұмыс істеп тұрған ақпараттық жүйелердің жұмысын қамтамасыз ету.
3. Есептеу техникасы құралдарына техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтерді сатып алу.
4. Техникалық құралдар сатып алу.

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
1. Приобретение
телекоммуника-
ционных услуг
сети Интернет
в рамках Единой
автоматизиро-
ванной инфор-
мационно-анали-
тической
системы.
2. Сопровожде-
ние действующих
информационных
систем.
3. Приобретение
услуг по
техническому
обслуживанию
средств
вычислительной
техники.
4. Приобретение
технических
средств.

5. Жұмсалатын материалдар, толықтырушы және қосалқы бөлшектер сатып алу.
6. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер
6
100
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қызметін қамтамасыз ету
Азаматтық, қылмыстық және заңмен белгіленген өзге де сот ісін жүргізу арқылы сот төрелігін іске асыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
7
101
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің аппараты
Жергілікті соттардың қызметін материалдық-техникалық және өзгедей қамтамасыз етуді жүзеге асыру, атқару құжаттарын орындау.
Судьялар корпусына арналған кадрлар іріктеуді жүзеге асыру үшін Әділет біліктілік алқасының қызметін қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет
8
102
Облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы әкімшілер
Жергілікті соттардың дербестігіне, судьялардың сот төрелігін іске асыру кезіндегі тәуелсіздігіне жәрдемдесетін жағдайлар жасау, жергілікті соттардың, сот орындаушыларының қызметін ұйымдық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, атқару құжаттарын орындау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілер
9
103
Жергілікті соттар
Заңмен жергілікті соттардың соттылығына жатқызылған істерді қарау арқылы сот төрелігін іске асыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері
10

5. Приобретение
расходных
материалов,
комплектующих
и запасных
частей.
6. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
6
100
Обеспечение
деятельности
Верховного
Суда
Республики
Казахстан
Отправление
правосудия
посредством
гражданского,
уголовного и
иных установ-
ленных законом
форм судо-
производства.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан
7
101
Аппарат
Комитета по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан
Осуществление
материально-
технического и
иного обеспече-
ния деятельнос-
ти местных
судов,
исполнение
исполнительных
документов.
Обеспечение
деятельности
Квалификацион-
ной коллегии
юстиции для
осуществления
подбора кадров
для судейского
корпуса.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан
8
102
Администра-
торы в
областях,
городах
Астане и
Алматы
Создание
условий
способствующих
самостоятельно-
сти местных
судов,
независимости
судей при
отправлении
правосудия,
осуществление
организацион-
ного и материально-
технического
обеспечения
деятельности
местных судов,
судебных
исполнителей,
исполнение
исполнительных
документов.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
9
103
Местные суды
Отправление
правосудия
посредством
рассмотрения
дел, отнесенных
законом к
подсудности
местных судов.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
10

104
Алқабилер қатысатын соттар
Алқабилердің қатысуымен қылмыстық істер бойынша сот төрелігін іске асыру
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: кәсіби деңгейді арттыру - 563 адам;
мемлекеттік тілге оқыту - 2456 адам, соның ішінде аумақтық органдарда - 2356 адам;
ағылшын тіліне оқыту - 544 адам, соның ішінде аумақтық органдарда - 444 адам.
Түпкі нәтиже:
азаматтар мен ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, Республиканың Конституциясының, заңдарының, өзге де нормативтік құқықтық актілерінің, халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығын 22,1 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқыту үшін кететін орташа шығын 30,4 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшіге ағылшын тілін оқыту үшін кететін орташа шығын 22,9 мың теңге.
Уақтылығы: іске асырудың белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Сапасы:
істерді жедел және сапалы қарау;
мерзімдері бұзылып қаралатын істердің санын қаралған істердің жалпы санының 0,5 пайыз дейін төмендету;
бастапқы сот шешімдерінің күшінің жойылуын 1 пайызға дейін төмендету;
сот актілерінің нақтылы орындалуын аяқталған атқарушылық іс жүргізулердің 75 пайызға дейін ұлғайту.
Қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сай мемлекеттік қызметшілерге қойылатын кәсіби талаптарға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін, мемлекеттік тілге оқыту курстарынан өткеннен кейін іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесін 25 пайызға; ағылшын тіліне оқыту курстарынан өткеннен кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істеуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесін 4 пайызға; біліктілікті арттыру курстарынан өткеннен кейін жоғары қызметтерге тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесін 0,5 пайызға арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
397-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы сот жүйесі органдарының бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін құру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

104
Суды с
участием
присяжных
заседателей
Отправление
правосудия по
уголовным
делам с
участием
присяжных
заседателей.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администриро-
ванию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
повышение профессионального уровня - 563 чел.;
обучение государственному языку - 2456 чел., в том числе территориальных органов - 2356 чел.;
обучение английскому языку - 544 чел., в том числе территориальных органов - 444 чел.
Конечный результат:
обеспечение защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций, обеспечение исполнения Конституции, законов, иных нормативных правовых актов, международных договоров республики.
Финансово-экономический результат:
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 22,1 тыс.тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 30,4 тыс.тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 22,9 тыс.тенге.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками реализации.
Качество:
оперативное и качественное рассмотрение дел;
снижение количества рассматриваемых дел с нарушением сроков до 0,5 процентов от общего количества рассмотренных дел;
снижение отмены первоначальных судебных решений до 1 процента;
увеличение реального исполнения судебных актов до 75 процентов из общего числа оконченных исполнительных производств.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями, доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку на 25 процентов; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку 4 процента; доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации 0,5 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 397
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Создание единой автоматизированной информационно-аналитической
системы органов судебной системы Республики Казахстан"
на 2007 год

1. Құны :   350000 мың теңге (үш жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі бюджет  кодексі ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасының құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1274  қаулысы .

1. Стоимость: 350000 тысяч тенге (триста пятьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года N 1274 "Об утверждении плана мероприятий по реализации концепции правовой политики в Республике Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы сот жүйесі органдарының бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының аудандық соттарында бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие единой автоматизированной информационно-аналитической системы органов судебной системы Республики Казахстан
5. Задачи бюджетной программы: создание единой автоматизированной информационно-аналитической системы в районных судах Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

002
Қазақстан Республикасы сот жүйесі органдарының бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін құру
Техникалық құралдар сатып алу.
Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
296 аудандық сотты автоматтандыру үшін сервер және клиент бөлімін орнату.
Аудандық соттардағы бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін көбейту, пайдаланушыларды оқытуды жүзеге асыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 296 аудандық соттың судьялары мен аппарат (кеңсе) қызметкерлерінің жұмыс орындарын автоматтандыру, сот істерін есепке алуды ұйымдастыру үшін электрондық база ұйымдастыру.
Түпкі нәтиже: соттар қызметінің тиімділігі мен анықтығын арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: сот төрелігін іске асыруға кететін шығындарды 15 пайызға азайту.
Уақыттылығы: жасалған шарттарда белгіленген мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: дұрыс шешім қабылдау үшін 100 пайыз ақпарат ұсыну.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
398-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сот процесіне қатысушы тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

002
Создание
единой
автоматизи-
рованной
информацион-
но-аналити-
ческой
системы
органов
судебной
системы
Республики
Казахстан
Приобретение
технических
средств.
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
Установка
серверной и
клиентской
части для
автоматизации
296 районных
судов.
Тиражирование
единой
автоматизиро-
ванной
информационно-
аналитической
системы в
районных судах,
проведение
обучения
пользователей.
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: автоматизация рабочих мест судей и сотрудников аппарата (канцелярий) 296 районных судов, организация электронной базы данных для учета судебных дел, оперативное получение статических и аналитических отчетов.
Конечный результат: повышение эффективности и прозрачности деятельности судов.
Финансово-экономический результат: уменьшение издержек на отправление правосудия на 15 процентов.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками заключенных договоров.
Качество: 100 процентное предоставление информации для принятия правильного решения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 398
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в судебном процессе"
на 2007 год

1. Құны :   15003 мың теңге (он бес миллион үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:  1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының  Конституциясы ;
1999 жылғы 13 шілдедегі N 411 Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексі:  71,   72,   174 175 176-баптар ; 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу  кодексі ; 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің  603-бабы ; 2000 жылғы 5 шілдедегі "Қылмыстық процеске қатысушы тұлғаларды мемлекеттік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  5-бабы .

1. Стоимость: 15003 тысячи тенге (пятнадцать миллионов три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Гражданский процессуальный  Кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 года N 411; статьи  71,   72,   174,   175,   176 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года;  статья 603 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года;  статья 5 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О государственной защите лиц, участвующих в уголовном процессе".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   сот ісін жүргізу барысында келтірілген шығындарды өтеу және сот процесіне қатысатын тұлғаларды білікті заң көмегімен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: защита конституционных прав и свобод граждан, участвующих в судебном процессе
5. Задачи бюджетной программы: возмещение расходов, понесенных в ходе судопроизводства и обеспечение квалифицированной юридической помощью лиц, участвующих в судебном процессе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

003
Сот процесіне қатысушы тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету
Тұлғалардың сот процесіне шақырылуына байланысты шеккен шығындарын өтеу.
Жыл бойы
Облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: құзыретті, тәуелсіз және бейтарап соттың заңның барлық талаптарын сақтай отырып істерді қарау құқығын іске асыру.
Түпкі нәтиже: азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын 100 пайыз қамтамасыз ету.
Уақтылығы: іске асырудың белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Республикалық бюджет қаражаттарын тиімді жұмсау.
Сапасы: Қазақстан Республикасының Конституциясы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын кепілдендірген бөлікте билік органдарына деген сенімді қоғам тарапынан нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
399-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

003
Обеспечение
защиты прав
и свобод лиц,
участвующих
в судебном
процессе
Возмещение
расходов,
понесенных
лицами в связи
с вызовом на
судебный
процесс.
В те-
чение
года
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: рассмотрение дела с соблюдением всех требований закона компетентным, независимым и беспристрастным судом.
Конечный результат: 100 процентная защита конституционных прав и свобод граждан.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками реализации.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Качество: укрепление доверия со стороны общества к органам власти, в части гарантированных Конституцией Республики Казахстан прав и свобод граждан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 399
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Обеспечение жильем судей"
на 2007 год

1. Құны :   709 033 мың теңге (жеті жүз тоғыз миллион отыз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  25-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость: 709 033 тысячи тенге (семьсот девять миллионов тридцать три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 25 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының судьяларды республикалық бюджет қаражатының есебінен тұрғын үймен қамтамасыз ету жөніндегі кепілдіктерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Сот төрелігін толық және тәуелсіз іске асыру жөнінде жағдай жасау үшін судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

4. Цель бюджетной программы: Выполнение гарантий Конституционного закона Республики Казахстан по обеспечению жильем судей за счет средств республиканского бюджета.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение судей жильем для создания условий полного и независимого осуществления правосудия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

004
Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының судьяларын тұрғын үймен қамтамасыз ету
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының судьяларын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже:
сот төрелігін сапалы және уақытында іске асыру үшін судьяларға жағдай жасау.
Тұрғын үйге жалпы сұраныстың 4%-ы мөлшерінде республика судьяларын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
судьялардың әлеуметтік жағдайларын жақсарту және жетілдіру бойынша шараларды жүзеге асыру арқылы экономикалық әсерге қол жеткізіледі.
Уақытылығы: іске асырудың белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Сапасы: судьялардың жүктелген міндеттерді барынша тиімді орындауына қол жеткізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
400-ҚОСЫМША
501 - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жекелеген негіздемелер бойынша республикалық меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау және сату"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

004
Обеспечение
жильем судей
Обеспечение
жильем судей
Республики
Казахстан
В те-
чение
года
Верховный
Суд
Республики
Казахстан,
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: обеспечение жильем судей Республики Казахстан.
Конечный результат: создание условий судьям для качественного и своевременного отправления правосудия.
4% обеспечение жильем судей республики от общей потребности.
Финансово-экономический результат: экономический эффект достигается посредством реализации мероприятий по улучшению и совершенствованию социальных условий судей.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками реализации.
Качество: достижение максимально эффективного выполнения судьями возложенных функций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 400
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Оценка, хранение и реализация имущества, поступившего
в республиканскую собственность по отдельным основаниям"
на 2007 год

1. Құны :   88171 мың теңге (сексен сегіз миллион бір жүз жетпіс бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Сот әкімшілігінің жаңа жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471  Жарлығы ; "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алудың,
сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833  қаулысы .

1. Стоимость: 88171 тысяча тенге (восемьдесят восемь миллионов сто семьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования";  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года N 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті сатудан республикалық бюджетке қаражаттың түсуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне түскен мүлікпен жұмыс істеуді ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение поступлений средств в республиканский бюджет от реализации имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность по отдельным основаниям.
5. Задачи бюджетной программы: организация работы с имуществом, обращенным в собственность государства по отдельным основаниям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

005
Жекелеген негіздемелер бойынша республикалық меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау және сату
Жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке түскен мүлікті сақтауға, тасымалдауға, бағалауға, сертификаттау мен санитарлық- эпидемиологиялық сараптау жүргізуге, жөнелтуге, сатуға, жоюға және одан әрі пайдалануға байланысты қызметтерді сатып алу, сондай-ақ басқа да қызметтер.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы әкімшілер
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тура нәтиже: Тәркіленген мүлікті жекелеген негіздер бойынша мемлекет табысына айналдыру.
Түпкілікті нәтиже: Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған мүліктің мемлекет пайдасына, оның ішінде мемлекетке берілген мүліктің нақты құнының түсуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Жекелеген негіздер бойынша мемлекет пайдасына айналдыру жөніндегі шаралардан түскен табыстардан жұмысты ұйымдастыру шығындарының артып кетуі.
Уақытылығы: Мүлікті мемлекет пайдасына айналдыру жөніндегі процедураларды мерзімінде өткізу.
Сапасы: Заңдармен белгіленген мүлікті мемлекет пайдасына айналдыру (сақтау, бағалау, сату) жөніндегі процедураларды толық сақтау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
401-ҚОСЫМША
501  Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сот жүйесі органдарының объектілерін дамыту"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

005
Оценка,
хранение и
реализация
имущества,
поступившего
республикан-
скую собст-
венность по
отдельным
основаниям
Приобретение
услуг, связан-
ных с хране-
нием, транспор-
тировкой
оценкой,
проведением
сертификации и
санитарно-эпи-
демиологической
экспертизы
пересылкой,
реализацией,
уничтожением и
дальнейшим
использованием
имущества,
поступившего в
республиканскую
собственность
по отдельным
основаниям, а
также прочие
услуги.
В те-
чение
года
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан и
Администра-
торы в
областях,
городах
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Обращение конфискованного имущества в доход государства по отдельным основаниям.
Конечный результат: Обеспечение поступления в доход государства от реализации имущества обращенного в собственность государства по отдельным основаниям, в том числе стоимости имущества переданного государству в натуральном выражении.
Финансово - экономический результат: Превышение доходов полученных от мер по обращению имущества в собственность государства по отдельным основаниям, над затратами по организации работы с имуществом, обращенным в доход государства по отдельным основаниям.
Своевременность: Проведение процедур по обращению имущества в доход государства в установленные сроки.
Качество: Полнота соблюдения установленных законодательством процедур по обращению имущества в доход государства (хранение, оценка, реализация).
ПРИЛОЖЕНИЕ 401
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
501 - Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Развитие объектов органов судебной системы"
на 2007 год

1. Құны :   1 413 500 мың теңге (бір миллиард төрт жүз он үш миллион бес жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңы ; "Алқабилер туралы" 2006 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Алқабилердің қатысуымен қылмыстық сот ісін жүргізу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы .

1. Стоимость: 1 413 500 тысяч тенге (один миллиард четыреста тринадцать миллионов пятьсот тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституционный Закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 16 января 2006 года "О присяжных заседателях";  Закон Республики Казахстан от 16 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам введения уголовного судопроизводства с участием присяжных заседателей"

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   соттың алқабилердің қатысуымен шешім қабылдауы кезінде заңдылық, объективтілік, тәуелсіздік принциптерін нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   алқабилердің қатысуымен сот төрелігін сапалы жүзеге асыру үшін жағдайлар жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление принципов законности, объективности, независимости суда с участием присяжных заседателей при принятии решения.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для качественного отправления правосудия с участием присяжных заседателей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

006
Сот жүйесі органдарының объектілерін дамыту
"2007 жылға республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысына сәйкес, берілген сомада инвестициялық жобаларды іске асыру жөніндегі келесі іс-шаралар:
1. Құрылыс және жобалау-сметалық құжаттарын дайындау, мемлекеттік сараптамадан өткізу:
1) Қарағанды қ. алқа билер сотының жапсарлас құрылысы, Бұхар Жырау даңғылы, 37 (19.10.2006 ж. N 12-236/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
2) Шымкент қ. Тыныбаева көш. 42 үйде орналасқан Оңтүстік Қазақстан облыстық сотының әкімшілік ғимаратына жапсарлас құрылысы (25.08.2006 ж. N 18-416/2006 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
3) Павлодар қ. Дүйсенов көш. 11 үйде орналасқан әкімшілік ғимаратының жапсарлас құрылысы 10.10.2006 ж. N 16-540/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
4) Қостанай қаласы, 100/1 Пушкин көшесінде орналасқан облыстық сот ғимаратына қосымша құрылыс (20.10.2006 ж. N 14-246/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
5) Алматы қаласы Қазыбек би, 66 мекен-жайында орналасқан қалалық сот ғимаратына жапсаржай салу (28.08.2006 ж. N 7-436/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
6) Ақтөбе қ. облыстық сотының әкімшілік ғимаратына қосымша құрылыс (кеңейту) (15.08.2006 ж. N 13-223/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
7) Ақтау қаласындағы Маңғыстау облыстық сот әкімшілік ғимаратына жапсарлас құрылыс (15.08.2006 ж. N 15-307/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
8) Көкшетау қаласы Горький, 39 көшесі Ақмола облыстық ғимаратын жапсаржай салуға құрылысы (21.08.2006 ж. N 19-334/06 сараптама);
9) Орал қ. Кареев, 51 көше бойынша қалалық сот ғимаратына жапсаржай салу (25.08.2006 ж. N 11-694/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
10) Петропавл қ. Горький көш. 209 үйде орналасқан сот ғимаратына жапсаржай салуға (5.10.2006 ж. N 17-637/26 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
11) Өскемен қ. облыстық сот ғимаратына жапсаржай салуға (06.10.2006 ж. N 9-788/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
12) Талдықорған қаласындағы Алматы облыстық сотының ғимаратына жапсарлас құрылыс (15.09.2006 ж. N 20-470/2006 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
13) Тараз қаласы Жамбыл облысы сотының әкімшілік ғимаратына жапсаржай салуға (13.09.2006 ж. N 10-334 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
14) Қызылорда қаласындағы облыстық сот әкімшілік ғимаратына жапсаржай салуға (кеңейту) (15.08.2006 ж. N 13-223/06 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
15) Атырау қ. Сәтпаев даңғылы бойындағы әкімшілік ғимарат құрылысы (31.03.2005 ж. N 08-45/2005 ТЭН-ге мемлекеттік сараптама);
16) Павлодар
облысының соттар
әкімшісі ғимараты
құрылысының
жобалау-сметалық
құжаттамасын
әзірлеу;

006
Развитие
объектов
органов
судебной
системы
Реализация
инвестиционных
проектов в
пределах сумм,
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации
Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2007 год" на
мероприятия по:
1. Разработке
и проведению
госэкспертизы
проектно-смет-
ной документа-
ции, а также
строительство:
1) пристройки
суда присяжных
заседателей в
г. Караганде,
пр. Бухар-
Жырау, 37
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
12-236/06 от
19.10.2006 г.);
2) пристройки
к администра-
тивному зданию
областного суда
Южно-Казахстан-
ской области по
ул. Тыныбаева,
42, г. Шымкент
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
18-416/2006 от
25.08.2006 г.);
3)пристройки к
административ-
ному зданию по
ул. Дюсенова,
11, г. Павлодар
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
16-540/06 от
10.10.2006 г.);
4) пристройки к
зданию област-
ного суда по
ул. Пушкина,
100/1, в г.
Костанае
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
14-246/06 от
20.10.2006 г.);
5) пристройки
к зданию
городского суда
в г. Алматы,
ул. Казыбек Би,
66 (заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
7-436/06 от
28.08.2006 г.);
6) пристройки
(расширения)
административ-
ного здания
областного
суда в г.
Актобе
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
13-223/06 от
15.08.2006 г.);
7) пристройки к
административ-
ному зданию
Мангистауского
областного
суда в г. Актау
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N 15
307/06 от
15.08.2006г.);
8) пристройки
к зданию
Акмолинского
областного
суда по ул.
Горького, 39,
г. Кокшетау
(заключение N
19/334-2006 от
21.08.2006г.);
9) пристройки
к изданию
городского суда
по ул. Карева,
51, г. Уральск
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
11-694/06 от
25.08.2006 г.);
10) пристройки
к зданию суда
по ул.
Горького, 209
г. Петропавлов-
ск (заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
17-637/26 от
5.10.2006 г.);
11) пристройки
к зданию
областного
суда в г. Усть-
Каменогорске
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
9-788/06 от
06.10.2006 г.);
12) пристройки
к зданию
Алматинского
областного
суда в
Талдыкоргане
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
20-470/2006 от
15.09.2006 г.);
13) пристройки
административ-
ному зданию
суда Жамбылской
области в г.
Тараз (заклю-
чение госэкс-
пертизы на ТЭО
N 10-334 от
13.09.2006 г.);
14) пристройки
(расширения)
административ-
ного здания
областного суда
в г. Кызылорде
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
13-223/06 от
15.08.2006 г.);
15) администра-
тивного здания
по пр. Сатпаева
в г. Атырау
(заключение
госэкспертизы
на ТЭО N
08-45/2005 от
31.03.2005 г.);
16) разработка
проектно-
сметной
документации
строительства
зданий админис-
тратора судов
Павлодарской
области;

17) ( алынып
тасталды - 2007.11.06. N1052)
18) Алматы облысы
Қаскелең қаласының
Мақашев көшесінде
Қарасай аудандық
сотының ғимараты
(03.07.2007 ж. N
7-349/07 ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптама
қорытындысы).
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет, облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы соттар әкімшілері.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
7 Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :Тікелей нәтиже:
1) Қарағанды, Алматы, Ақтөбе, Ақтау, Көкшетау, Шымкент, Павлодар, Орал, Петропавл, Өскемен, Қостанай, Талдықорған, Тараз, Қызылорда, Атырау, Алматы облысының Қаскелең қалаларындағы облыстық және оларға теңестірілген соттардың ғимараттарына жапсарлас құрылыс салу бойынша мемлекеттік ведомостводан тыс сараптамадан өткізілген жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту;
2) Қарағанды, Шымкент, Павлодар, Қостанай қалаларындағы облыстық және оған теңестірілген соттар ғимараттарына қосып салу құрылысы (істелген жұмыс көлемінен 100 пайыз);
3) Алматы, Ақтөбе, Ақтау, Көкшетау, Орал, Петропавл, Өскемен, Тараз, Қызылорда қалаларындағы облыстық және оларға теңестірілген соттардың ғимараттарына жапсарлас құрылыс салудың басталуы және Алматы облысының Қаскелең қаласында және Атырау қаласында әкімшілік ғимараттар құрылысының басталуы.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу кестесіне және жасасылған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.10.15.  N 952 , 2007.11.06.  N 1052  Қаулыларымен.

17)  (исключен -
от 6 ноября 2007 г. N  1052) ;
18) здания
Карасайского
районного суда
по улице
Макашева в
городе
Каскелене
Алматинской
области
(заключение
гоэкспертизы
на ТЭО N
7-349/07 от
03.07.2007 г.).
Январь
-дека-
брь
Комитет по
судебному
администри-
рованию при
Верховном
Суде
Республики
Казахстан,
Администра-
торы судов в
областях,
городах
Астана и
Алматы
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 15 октября 2007 года N  952 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
1) утверждение проектно-сметных документации, прошедших государственную вневедомственную экспертизу по строительству пристроек к зданиям областных и приравненных к ним судов в городах Караганде, Алматы, Актобе, Актау, Кокшетау, Шымкенте, Павлодаре, Уральске, Петропавловске, Усть-Каменогорске, Костанае, Талдыкоргане, Таразе, Кызылорде, Атырау, Каскелене Алматинской области;
2) строительство пристроек к зданиям областных и приравненных к ним судов в городах Караганда, Шымкент, Павлодар, Костанай (100 процентов от объема выполненных работ);
3) начало строительства пристроек к зданиям областных и приравненных к ним судов в городах Алматы, Актобе, Актау, Кокшетау, Уральске, Петропавловске, Усть-Каменогорске, Таразе, Кызылорде и начало строительства административных зданий городе Каскелене Алматинской области и в городе Атырау.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов органов судебной системы для укрепления имиджа, статуса суда как независимого и объективного института.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 15 октября 2007 года N  952 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .