Қазақстан Республикасы аумағында уақыт есептеу тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 23 қараша N 1749.
Қазақстан Республикасы аумағында уақыт есептеуді реттеу мақсатында және әкімшілік-аумақтық құрылыстың өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Республикасының уақыт пен жиіліктің мемлекеттік бастапқы эталоны ұдайы жүргізетін, сақтайтын әрі беретін уақытты есептеу сағаттық белдеулердің халықаралық жүйесі бойынша жүргізіледі деп белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.01.2024 № 20 (01.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.03.15. N 231 қаулысымен
3. Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында 5-ші сағаттық белдеу қолданылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 19.01.2024 № 20 (01.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-1. Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, Абай, Ақмола, Алматы, Жамбыл, Жетісу, Қарағанды, Қостанай, Павлодар, Солтүстік Қазақстан, Түркістан, Ұлытау, Шығыс Қазақстан облыстарының әкімдіктері 2024 жылғы 29 ақпаннан 2024 жылғы 1 наурызға қараған түні (сағат 00:00-де) жергілікті уақытты 1 сағат артқа ауыстырсын.
Ескерту. Қаулы 3-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 07.12.2018 № 817 қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.01.2024 № 20 (01.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігі осы қаулы күшіне енген кезден бастап халықты Қазақстан Республикасы аумағында уақыт есептеу тәртібі туралы хабардар етсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.07.20. N 775 қаулысымен .
5. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 қарашадағы
N 1749 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің Тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының аумағында уақыт есептеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 13 қаңтардағы N 28 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1992 ж., N 1, 23-құжат).
2. "Орал және Қызылорда облыстарының аумағында уақыт есептеуді өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 27 наурыздағы N 284 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1992 ж., N 13, 13-құжат).

О порядке исчисления времени на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2000 года N 1749.
В целях упорядочения исчисления времени на территории Республики Казахстан и в связи с изменением административно-территориального устройства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что на территории Республики Казахстан исчисление времени, воспроизводимого, хранимого и передаваемого Государственным первичным эталоном времени и частоты Республики Казахстан, производится по международной системе часовых поясов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 19.01.2024 № 20 (вводится в действие с 01.03.2024).
2. Исключен постановлением Правительства РК от 15.03.2005 № 231.
3. Применить ко всей территории Республики Казахстан 5-й часовой пояс.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 19.01.2024 № 20 (вводится в действие с 01.03.2024).
3-1. Акиматам городов Астаны, Алматы, Шымкента, Акмолинской, Алматинской, Жамбылской, Карагандинской, Костанайской, Павлодарской, Северо-Казахстанской, Туркестанской, Восточно-Казахстанской областей и областей Абай, Жетісу, Ұлытау в ночь с 29 февраля 2024 года на 1 марта 2024 года (в 00:00 часов) перевести местное время на 1 час назад.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 07.12.2018 № 817; в редакции постановления Правительства РК от 19.01.2024 № 20 (вводится в действие с 01.03.2024).
4. Министерству информации Республики Казахстан проинформировать население о порядке исчисления времени на территории Республики Казахстан с момента вступления в силу настоящего постановления.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.07.2004 № 775.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2000 года N 1749
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 января 1992 года N 28 "О порядке исчисления времени на территории Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 1, ст.23).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 марта 1992 года N 284 "Об изменении исчисления времени на территориях Уральской и Кзыл-Ординской областей" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 13, ст.13).

3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 1994 жылғы 23 қыркүйектегі N 384-ө өкімі .
4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 13 қаңтардағы N 28 қаулысына өзгерту енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 8 мамырдағы N 575 қаулысы
(Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 20, 173-құжат).
5. "Атырау облысының аумағында уақыт есептеуді өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 26 наурыздағы N 305 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 10, 91-құжат).

3. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 сентября 1994 года N 384.
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 1996 года N 575 "О внесении изменения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 января 1992 года N 28" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 20, ст.173).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 1999 года N 305 "Об изменении исчисления времени на территории Атырауской области" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 10, ст. 91).