Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын жiктеу ережесi мен шарттарын және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 желтоқсандағы N 1809 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 655 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 655 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді: <*>
Ескерту. Тақырыбы мен кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.22. N 849 қаулысымен .
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жiктеу ережесi; <*>
2) Қазақстан Республикасының республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.22. N 849 қаулысымен .
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп бiр ай мерзiмде мемлекеттiк меншiктегі және республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесiне кiрмеген, соның iшiнде қалаларға кiреберiс жолдарды және қалалардың шекараларынан өтетiн жолдарды, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк болып табылатын олардағы құрылыстарды коммуналдық меншiкке берудi қамтамасыз етсiн.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген объектiлердi коммуналдық меншiкке қабылдауды және олардың пайдаланылып ұсталуын қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген объектiлердi қабылдауды аяқтағаннан кейiн бiр ай мерзiмде жергiлiктi маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбелерiн бекiтудi және олардың көшiрмелерiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.12.29. N 1414 қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Жол қоры туралы" заң күші бар Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1996 жылғы 21 ақпандағы N 221 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 9, 63-құжат) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2000 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1809 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының автомобиль
жолдарын жiктеу ережесi мен шарттары
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.22. N 849 қаулысымен .

Об утверждении правил и условий классификации автомобильных дорог и перечня автомобильных дорог общего пользования республиканского значения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2000 года N 1809. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 655
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 655 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок и преамбула с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 849.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила и условия классификации автомобильных дорог Республики Казахстан;
2) Перечень автомобильных дорог общего пользования республиканского значения Республики Казахстан.
Сноска. Подпункт 1) с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 849.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в месячный срок обеспечить передачу автомобильных дорог, находящихся в государственной собственности и не вошедших в перечень автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, в том числе подъездов к городам и дорог, проходящих в границах городов, а также сооружений на них, являющихся государственной собственностью, в коммунальную собственность.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить прием в коммунальную собственность объектов, указанных в пункте 2 настоящего постановления, и их эксплуатационное содержание;
2) в месячный срок после завершения приема объектов, указанных в пункте 2 настоящего постановления, обеспечить утверждение перечней автомобильных дорог общего пользования местного значения и представление их копий в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4.  (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2004 г. N 1414).
5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 1996 года N 221 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О Дорожном фонде" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 9, ст.63).
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2000 года N 1809  <*>
Сноска. В новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 г.   N 849  .
Правила и условия классификации
автомобильных дорог Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын жiктеу ережесi мен шарттары "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегi Заңына сәйкес әзiрленген.
2. Жiктеу тәртiбi және шарттары
2. Жалпы пайдаланымдағы республикалық және жергiлiктi маңызы бар автомобиль жолдарын жiктеу жол қозғалысының геометриялық параметрлерi мен есептiк қарқындылығына байланысты ұлттық стандарттарға сәйкес жүзеге асырылады.
Шаруашылық автомобиль жолдарын, елдi мекендердiң көшелерiн жiктеу жолдың көрсетiлген түрлерiне талаптарды ескере отырып, ұқсас тәртiппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.07.02 № 761 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 23.07.2013 № 735 қаулыларымен.
3. Халықаралық не республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолы пайдалануға қабылданғаннан кейiн отыз күн iшiнде автомобиль жолдары жөнiндегi мемлекеттiк уәкiлеттi орган (бұдан әрi - мемлекеттiк уәкiлеттi орган) автомобиль жолын жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзу үшiн Қазақстан Республикасының Yкiметiне ұсыныс енгiзедi.
4. Жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолын пайдалануға қабылдаған күннен бастап жиырма күннiң iшiнде жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттiк уәкiлеттi органға жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесiне автомобиль жолын енгiзудi келiсуге материалдар жiберуге мiндеттi.
Жiберiлетiн материалдар автомобиль жолы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен пайдалануға қабылдағанын растайтын құжаттарды, автомобиль жолының атауы мен индексi туралы мәлiметтердi, сондай-ақ жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тиiстi тiзбесiн қамтуы тиiс.
Мемлекеттiк уәкiлеттi орган ұсынылған құжаттарды жиырма күннiң iшiнде қарайды. Автомобиль жолын кейiннен жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзу үшiн жергiлiктi атқару органына жазбаша келiсiм жiберiледi.
Автомобиль жолын жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзу үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға келiсуге материалдар толық мәлiметтерсiз және/немесе осы тармақта көзделген құжаттарсыз ұсынылған жағдайда мемлекеттiк уәкiлеттi орган барлық кемшiлiктердi жою үшiн өтiнiштi қайтарады.
3. Автомобиль жолдарының атаулары және индекстерi
5. Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының атаулары және индекстерi болуы тиiс.
Жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының атауына елдi мекендердiң бастапқы және соңғы, қажет болғанда аралық мекендердің атаулары кiредi.
Автомобиль жолының индексi латын әлiпби әрiптерiнен және сандар топтарынан тұрады.
Автомобиль жолдарының индексiндегi сандар индекс әрiптерiнен кейiн дефис арқылы берiледi.
6. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өтетiн халықаралық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолына атау мен индекстi беру халықаралық келiсiмдермен белгiленедi.
7. Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының индексi латын әлiпби әрiптерiнен және сандар топтарынан тұрады.
Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолы индексiнiң әрпi автомобиль жолының сыныбына сәйкес келедi және мыналармен айқындалады:
"M" - шақырым есебi, шектес мемлекеттiң аумағынан басталатын аса маңызды мемлекетаралық көлiк байланысын қамтамасыз ететiн автомобиль жолдары үшiн;
"А" - Қазақстан Республикасының iрi әкiмшiлiк, мәдени және экономикалық орталықтарының, сондай-ақ қорғаныстық маңызы бар жолдарды қоса алғанда, көршiлес мемлекеттердiң арасындағы көлiктiк қатынасты қамтамасыз ететiн автомобиль жолдары үшiн;
"P" - қалғандары үшiн;
8. Жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының индексi латын әлiпби әрiптерiнен және сандар топтарынан тұрады.
Жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолы индексiнiң бiрiншi әрпi "К"-мен белгiленедi.
Жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының индексiндегi келесi әрiптерi жолдың әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне тиесiлiгі бойынша, кестеге сәйкес белгiленедi:
"К" әрпiнен кейiн индекстiң келесi әрпiн меншiктеу кестесi
___________________________________________________________________
р/с |  Қазақстан Республикасы      |     Индекстегi
N   |  облыстарының атаулары       |    әріптің атауы
___________________________________________________________________
1               2                              3
___________________________________________________________________
1.   Ақмола                                     C
2.   Ақтөбе                                     D
3.   Алматы                                     B
4.   Атырау                                     E
5.   Шығыс Қазақстан                            F
6.   Жамбыл                                     H
7.   Батыс Қазақстан                            L
8.   Қарағанды                                  M
9.   Қызылорда                                  N
10.  Қостанай                                   P
11.  Маңғыстау                                  R
12.  Павлодар                                   S
13.  Солтүстiк Қазақстан                        T
14.  Оңтүстiк Қазақстан                         X
___________________________________________________________________
Автомобиль жолы екi және одан да көп әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктер арқылы өткен жағдайда жергiлiктi маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерге тиесiлiгi бойынша индекстiң бiрiншi әрпiнен кейiн әрiптер әлiпбилiк тәртiппен меншiктеледi.
2000 жылғы 5 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
N 1809 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағындағы республикалық маңыздағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.12.27 N 138, 2004.05.14 N 541, 2004.09.06 N 935, 2005.07.01 N 683, 2005.11.03 N 1095, 2006.01.06 N 3, 2009.02.05 N 110 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз), 2009.08.06 N 1192, 2011.02.04 N 75 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.03.2013 N 251 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.07.2013 N 737 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.  _______________________________________________________________
Жолдың         Жолдардың атауы              Ұзақтығы, км
нөмірі
_______________________________________________________________
1                  2                           3
_______________________________________________________________
М-32     РФ шекарасы (Самараға) - Шымкент,
Орал, Ақтөбе, Қызылорда қалалары          2029
арқылы
М-36     РФ шекарасы (Екатеринбургке) - Алматы,
Қостанай, Астана, Қарағанды қалалары      2032
арқылы
М-38     РФ шекарасы (Омбыға) - Майқапшағай

1. Общие положения
1. Правила и условия классификации автомобильных дорог Республики Казахстан разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах".
2. Порядок и условия классификации
2. Классификация автомобильных дорог общего пользования республиканского и местного значения осуществляется в соответствии с национальными стандартами в зависимости от геометрических параметров и расчетной интенсивности дорожного движения.
Классификации хозяйственных автомобильных дорог, улиц населенных пунктов осуществляются в аналогичном порядке, с учетом требований к указанным видам дорог.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.07.2011 № 761 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 23.07.2013 № 735.
3. В течение тридцати дней со дня приемки в эксплуатацию автомобильной дороги общего пользования международного либо республиканского значения уполномоченный государственный орган по автомобильным дорогам (далее - уполномоченный государственный орган) вносит соответствующее предложение в Правительство Республики Казахстан для включения автомобильной дороги в перечни автомобильных дорог общего пользования.
4. В течение двадцати дней со дня приемки в эксплуатацию в установленном законодательством порядке автомобильной дороги общего пользования местного значения, местный исполнительный орган направляет на согласование в уполномоченный государственный орган материалы о включении автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования местного значения.
Направляемые материалы должны содержать документы, подтверждающие приемку автомобильной дороги в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, сведения о наименовании и индексе автомобильной дороги, а также соответствующий перечень автомобильных дорог общего пользования местного значения.
Уполномоченный государственный орган рассматривает представленные документы в течение двадцати дней. Местному исполнительному органу направляется письменное согласование для последующего включения автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования местного значения.
В случае представления материалов на согласование местным исполнительным органом на включение автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования местного значения с неполными сведениями и/или без документов, предусмотренных настоящим пунктом, уполномоченным государственным органом заявление возвращается для устранения всех недостатков.
3. Наименования и индексы автомобильных дорог
5. Автомобильные дороги общего пользования Республики Казахстан должны иметь наименование и индекс.
В наименование автомобильной дороги общего пользования входит название начального и конечного населенных пунктов, при необходимости - промежуточных пунктов.
Индекс автомобильной дороги состоит из букв латинского алфавита и группы цифр.
Цифры в индексе автомобильных дорог присваиваются через дефис после букв индекса.
6. Присвоение наименования и индекса автомобильной дороге общего пользования международного значения, проходящей по территории Республики Казахстан, устанавливается международными соглашениями.
7. Индекс автомобильной дороги общего пользования республиканского значения состоит из букв латинского алфавита и группы цифр.
Буква индекса автомобильной дороги общего пользования республиканского значения соответствует классу автомобильных дорог и определяется:
"М" - для автомобильных дорог обеспечивающие важнейшие межгосударственные транспортные связи, отсчет километража которых начинается с территории сопредельного государства;
"А" - для автомобильных дорог, которые обеспечивают транспортное сообщение между крупными административными, культурными и экономическими центрами Республики Казахстан, а также соседними государствами, включая дороги оборонного значения;
"Р" - для остальных.
8. Индекс автомобильной дороги общего пользования местного значения состоит из букв латинского алфавита и группы цифр.
Первая буква индекса автомобильной дороги общего пользования местного значения устанавливается - "К".
Последующие буквы в индексе автомобильных дорог общего пользования местного значения устанавливаются по принадлежности дороги к административно-территориальным единицам, в соответствии с таблицей:
Таблица присвоения последующей буквы индекса после буквы "К"
-------------------------------------------------------------------
N  !       Наименование области        !   Наименование буквы в
п/п!       Республики Казахстан        !         индексе
-------------------------------------------------------------------
1 !                2                  !            3
-------------------------------------------------------------------
1   Акмолинская                                     С
2   Актюбинская                                     D
3   Алматинская                                     В
4   Атырауская                                      Е
5   Восточно-Казахстанская                          F
6   Жамбылская                                      Н
7   Западно-Казахстанская                           L
8   Карагандинская                                  М
9   Кызылординская                                  N
10  Костанайская                                    Р
11  Мангистауская                                   R
12  Павлодарская                                    S
13  Северо-Казахстанская                            Т
14  Южно-Казахстанская                              X
-------------------------------------------------------------------
В случае прохождения автомобильной дороги в двух и более административно-территориальных единицах, после первой буквы индекса последующие буквы присваиваются в алфавитном порядке, по принадлежности автомобильной дороги общего пользования местного значения к соответствующим административно-территориальным единицам.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2000 года N 1809
Перечень
автомобильных дорог общего пользования
республиканского значения Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.12.2002  N 1389  ; от 14.05.2004  N 541  ; от 06.09.2004  N 935  ; от 01.07.2005  N 683 ; от 03.11.2005 N  1095 ; от 06.01.2006 N 3 ; от 05.02.2009 N 110 (порядок введения в действие см. п.4 ); от 06.08.2009 № 1192; от 04.02.2011 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 16.03.2013 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 23.07.2013 № 737 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
--------------------------------------------------------------------
Номер  !      Наименование дорог               ! Протяженность,
дороги  !                                       ! км. --------------------------------------------------------------------
1    !                   2                   !         3
--------------------------------------------------------------------
М-32     Граница РФ (на Самару) - Шымкент, через
г.г. Уральск, Актобе, Кызылорду                  2029
М-36     Граница РФ (на Екатеринбург) - Алматы,
через г.г. Кустанай, Астана, Караганда           2032
М-38     Граница РФ (на Омск)- Майкапшагай
(выход на КНР), через г.г. Павлодар,

(ҚХР-ға шығу), Павлодар, Семей қалалары   1100,6
арқылы
М-51     РФ шекарасы (Челябинскiге) - РФ шекарасы
(Новосибирскiге), Петропавл, Омбы          175
қалалары арқылы
А-1      Астана - Петропавл, Көкшетау қаласы
арқылы                                     433,3
А-2      Өзб.Р шек (Ташкентке)-Шымкент-Тараз-
Алматы-Қорғас, Көкпек, Көктал,             1197
Благовещенка арқылы Қырғызстан
шекарасына кiреберiспен
А-3      Алматы - Өскемен                           1030
А-4      Алматы-Шамалған-Ұзынағаш-Прудки-
Талап-Қырғызстанның шекарасы (Жамбыл       132
ескерткiшiне кiреберiспен)
А-5      Ақсай-Шонжы-Көлжат-ЛХР шекарасы            160
А-6      Көкпек-Кеген-Қырғызстан шекарасы (Түп)     115
А7       Үшарал-Достық                              184
А-8      Таскескен-Бақты (ҚХР шек.)                 187
А-9      Өскемен-Лениногорск-РФ шек.                167
А-10     Өскемен-Шемонаиха-РФ шек.                  120
А-11     Семей-РФ шек. (Барнаулға)                  111
А-12     Петропавл-Соколовка-РФ шек. (Есiл          62
қаласына)
А-13     Көкшетау-Кiшкенекөл-Бидайық - РФ шек.      278
(Омбы қаласына)
А-14     Тараз-Утмек-Қырғызстанның шек.             14
А-15     "Жизақ-Гагарин-Жетiсай-Киров-
Қызыләскер-Сарыағаш-Абай-Жiбек жолы"       221
Атакент ауылына кiреберiспен Өзб.Респ-ң
шек. (Сырдарья, Гүлстан және Чиназ)
және Сарыағаш санаториiне
А-16     Жезқазған-Петропавл, Арқалық қаласы        940
арқылы
А-17     Қызылорда-Павлодар-Успенка-РФ шек.         1509
А-18     Павлодар-Шербақты-РФ шек.                  112
А-19     Қашыр-Михайловка-РФ шек.                   108
А-20     Қарағанды-Аягөз-Тарбағатай-Бұғаз           921
А-21     Мамлютка-Қостанай                          398
А-22     Қарабұтақ-Комсомольское-Денисовка-         543
Рудный-Қостанай
А-23     Денисовка-Жітіқара-Мықтыкөл-РФ. шек.       142
А-24     Ақтөбе-Мәртөк-РФ шек. (Орынбор             94,7
қаласына)
А-25     Ақтөбе-РФ шек.(Орск қаласына)              127
А-26     Қандыағаш-Ембі-Шалқар-Ырғыз                401
А-27     Ақтөбе-Атырау-РФ шек. (Астрахань           871
қаласына)
А-28     Орал-Атырау                                487
А-29     Орал-Каменка-РФ шек. (Озинки               100
қаласына)
А-30     Подстепное-Федоровка-РФ шек.               144

Семипалатинск                                    1100,6
М-51     Граница РФ (на Челябинск) - граница РФ
(на Новосибирск), через г.г. Петропавловск,
Омск                                              220
А-1      Астана-Петропавловск, через г. Кокшетау          433,3
А-2      Граница Р.Уз. (на Ташкент) - Шымкент -
Тараз - Алматы - Хоргос через Кокпек,
Коктал, Благовещенку, с подъездами
к границе Р. Кырг.                               1197
А-3      Алматы - Усть-Каменогорск                        1030
А-4      Алматы - Шемолган - Узун-Агаш - Прудки -
Талап - граница Кыргызстана (с подъездом
к мемориалу Жамбыла)                              132
А-5      Аксай - Чунджа - Кольжат - граница КНР            160
А-6      Кокпек - Кеген - граница Кыргызстана (Тюп)        115
А-7      Ушарал - Достык                                   184
А-8      Таскескен - Бахты (граница КНР)                   187
А-9      Усть-Каменогорск - Лениногорск - граница РФ       167
А-10     Усть-Каменогорск - Шемонаиха - граница РФ         120
А-11     Семипалатинск - граница РФ (на Барнаул)           111
А-12     Петропавловск - Соколовка - граница РФ
(на г. Ишим)                                       62
А-13     Кокшетау - Кишкенеколь - Бидаикский - граница
РФ (на г. Омск)                                   278
А-14     Тараз - Утмек - граница Кыргызстана                14
А-15     "Жизак - Гагарин - Жетысай - Кировский -
Кызыласкер - Сарыагаш - Абай - Жибекжолы" с
подъездом к с. Атакент Республика Узбекистан
(на Сырдарью, Гулистан и Чиназ) и к санаторию
Сарыагаш                                          221
А-16     Жезказган - Петропавловск, через г. Аркалык       940
А-17     Кызылорда - Павлодар - Успенка - граница РФ      1509
А-18     Павлодар - Щербакты - граница РФ                  112
А-19     Качиры - Михайловка - граница РФ                  108
А-20     Караганда - Аягуз - Тарбагатай - Бугаз            921
А-21     Мамлютка - Костанай                               398
А-22     Карабутак - Комсомольское - Денисовка - Рудный -
Костанай                                          543
А-23     Денисовка - Житикара - Мюктиколь - гр. РФ         142
А-24     Актобе - Мартук - граница РФ (на г. Оренбург)     94,7
А-25     Актобе - граница РФ (на г. Орск)                  127
А-26     Кандыгаш - Эмба - Шалкар - Иргиз                  401
А-27     Актобе - Атырау - граница РФ (на Астрахань)       871
А-28     Уральск - Атырау                                  487
А-29     Уральск - Каменка - граница РФ (на г. Озинки)     100
А-30     Подстепное - Федоровка - граница РФ               144

А-31     Чапаев-Жалпақтал-Казталовка-РФ шек.        213
А-32     Орал-Теплое-РФ шек.                        28
А-33     Доссор-Құлсары-Бейнеу-Сай-Өтес-Шетпе-      798
Жетiбай-Ақтау порты
А-34     Жетiбай-Жаңа өзен-Фетисово-Түркменстан     237
Респ. шек. (Түркменбашы қаласына)
A-35     Ақтау - Құрық                              59
А-36     Құрық - Жетібай                            64
Р-1      Бейнеу-Ақжiгіт-Өзб.Респ.шек.(Нөкіс         84
қаласына)
Р-2      Астана-Қорғалжын, Қорғалжын қорығына       143
кiреберiспен
Р-3      Астана-Рождественка-Энтузиаст-Киевка-      250
Темiртау
Р-4      Астана-Ерейментау-Шідерті                  243
Р-6      Макин-Степногорск-Торғай                   235
Р-7      Бурабай курорт аймағының жолдары           66
Р-8      Шучинск-Зеренді                            80
Р-9      Вячеслав су қоймасына кiреберіс            17
Р-10     Астана қаласына айналма жол                52,7
Р-11     Көкшетау-Рузаевка                          196
Р-12     Көкшетау-Атбасар                           184
Р-13     Жасы-Есіл-Бузулук                          82
Р-14     Көкшетау қаласына айналма жол              18
Р-15     Кеген-Нарынқол                             89
Р-16     Көкпек-Кеген-Түп-Жалаңаш-Саты-             89
Құрметтi, Көлсай көлiне кiреберiспен
Р-17     Алматы-Талғар-Евгеньевка                   71
Р-18     Қапшағай-Күрті                             67
Р-19     "Алматы-Көктал-Байсерке-
Междуреченское" а/ж - "Екатеринбург-       52
Алматы" а/ж
Р-20     Сарыөзек-Көктал                            192
Р-21     Алма-Тау турбазасына кiреберiс             15
Р-22     Алматы-Космостанция, Алматы және
Алма-Арасан санаторийлеріне кiреберiспен   45
Р-23     Семей-Қайнар                               276
Р-24     Өскемен-Семей                              195
Р-25     Өскемен-Зыряновск-Большенарымское-         446
Катон қарағай-Рахманов бұлақтары
Р-26     "Омбы-Майқапшағай" а/ж - Қалжыр-Теректі    124
Р-27     Қалкаман-Баянаул-Үмiткер-Ульяновский       324
Р-28     Қарасай батырдың ескерткiш кешенiне
кiреберіс                                  24
Р-29     Мерке-Бурылбайтал                          273

А-31     Чапаево - Жалпактал - Казталовка - граница РФ     213
А-32     Уральск - Теплое - граница РФ                      28
А-33     Доссор - Кульсары - Бейнеу-Сай - Утес - Шетпе -
Жетыбай - порт Актау                              798
А-34     Жетыбай - Жанаузен - Фетисово - граница
Республики Туркменистан (на Туркменбаши)          237
А-35     Актау - Курык                                      59
А-36     Курык - Жетыбай                                    64
Р-1      Бейнеу - Акжигит - граница Республики
Узбекистан (на Нукус)                              84
Р-2      Астана - Коргалжын с подъездом к
Коргалжынскому заповеднику                        143
Р-3      Астана - Рождественка - Энтузиаст - Киевка -
Темиртау                                          250
Р-4      Астана - Ерейментау - Шидерты                     243
Р-6      Макинск - Степногорск - Торгай                    235
Р-7      Дороги Боровской курортной зоны                    66
Р-8      Щучинск - Зеренда                                  80
Р-9      Подъезд к Вячеславскому водохранилищу              17
Р-10     Обход г. Астана                                  52,7
Р-11     Кокшетау - Рузаевка                               196
Р-12     Кокшетау - Атбасар                                184
Р-13     Жаксы - Есиль - Бузулук                            82
Р-14     Обход г. Кокшетау                                  18
Р-15     Кегень - Нарынкол                                  89
Р-16     "Кокпек-Кеген-Тюп" - Жаланаш - Саты-Курметты
с подъездом к оз. Кольсай                          89
Р-17     Алматы - Талгар - Евгеньевка                       71
Р-18     Капчагай - Курты                                   67
Р-19     А/д "Алматы - Коктал - Байсерке -
Междуреченское" - а/д "Екатеринбург - Алматы"      52
Р-20     Сары-Озек - Коктал                                192
Р-21     Подъезд к турбазе Алма-Тау                         15
Р-22     Алматы-Космосстанция с подъездом к санаториям
Алматы и Алма-Арасан                               45
Р-23     Семипалатинск - Кайнар                            276
Р-24     Усть-Каменогорск - Семипалатинск                  195
Р-25     Усть-Каменогорск - Зыряновск - Большенарымское -
Катон-карагай - Рахмановские ключи                446
Р-26     А/д "Омск-Майкапшагай" - Калжыр - Теректы         124
Р-27     Калкаман - Баянаул - Умуткер - Ульяновский        324
Р-28     Подъезд к мемориальному комплексу Карасай
батыра                                             24
Р-29     Мерке - Бурылбайтал                               273

Р-30     Шу-Благовещенка                            56
Р-31     Кентау-Түркiстан-Арыстанбаб-Шәуiлдiр-      145
Төрткөл
Р-32     Түркiстан қаласына айналма жол             13
Р-33     Қызылорда-Жалагаш-"Самара-Шымкент" а/ж     91
Р-34     Қызылорда-Павлодар" а/ж - Жәйрем-
Қаражал-Атасу                              144
Р-35     Ақшатау-Ағадыр-Ортау-"Қызылорда-           195
Павлодар" а/ж
Р-36     Қостанай-Әулиекөл-Сурган                   257
Р-37     Бастау-Ақтау-Теміртау                      53
Р-38     "Қостанай-Жақсы" а/ж - "Қостанай-          6
Қарабұтақ" а/ж
Р-39     "Қостанай-Қарабұтақ" а/ж-"Екатеринбург-    21
Алматы" а/ж
Р-41     Орал аласына айналма жол                   19
Р-42     Қабанбай батырдың ескерткiш кешенiне       4
кіреберіс
Р-43     Рудный қаласының Батыс айналма жолы        6,9
Р-44     Казталов - Жәнiбек - Ресей Федерациясының
шекарасы                                   162
Р-45     Ленинск - Ақсу - Көктөбе - Үлкен Ақжар -
Курчатов қаласы                            227
Р-46     Шучье-Бурабай курорттық аймағының
ойын-сауық орталығына кіреберіс            8,9
Р-47     Қырғызстан шекарасына (Қарасу) кіреберіс   10,6
Р-48     «Алатау ақпараттық технологиялар паркі»
еркін экономикалық аймағына кіреберіс      9,95
________________________________________________________________
Жиыны                     23477,65
________________________________________________________________

Р-30     Шу-Благовещенка                                    56
Р-31     Кентау - Туркестан - Арыстанбаб - Шаульдер -
Тортколь                                          145
Р-32     Обход г. Туркестана                                13
Р-33     Кызылорда - Жалагаш - а/д "Самара - Шымкент"       91
Р-34     А/д "Кызылорда - Павлодар" - Жайрем - Каражал -
Атасу                                             144
Р-35     Акчатау - Агадырь - Ортау - а/д "Кызылорда -
Павлодар"                                         195
Р-36     Костанай - Аулиеколь - Сурган                     257
Р-37     Бастау - Актау - Темиртау                          53
Р-38     А/д "Костанай - Жаксы" - а/д "Костанай -
Карабутак"                                          6
Р-39     А/д "Костанай - Карабутак" - а/д "Екатеринбург -
Алматы"                                            21
Р-40     Махамбет - Новобогат                               45
Р-42     Подъезд к мемориальному комплексу Кабанбай
Батыра                                              4
Р-43     Западный обход города Рудного                     6,9
Р-44     Казталовка - Жанибек - граница
Российской Федерации                              162
Р-45     Ленинский - Аксу - Коктобе - Большой
Акжар - город Курчатов                            227
Р-46     Подъезд к развлекательному центру
Шучинско-Боровской курортной зоны                 8,9
Р-47     Подъезд к границе Кыргызстана (Карасу)            10,6
Р-48     Подъезд к свободной экономической зоне
"Парк информационных технологий Алатау"           9,95
--------------------------------------------------------------------
Итого                                           23477,65
--------------------------------------------------------------------