Облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана), аудандар (облыстық маңызы бар қалалар), кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппараттары штат санының лимиттерi және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан (облыстық маңызы бар қала), кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкiмi орынбасарларының шектi саны туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 шілдедегі N 985 қаулысы. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1324 қаулысымен (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Тақырып өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.12.09. N  1292  қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) әкiмдерiнiң аппараттары штат санының лимиттерi белгiленсiн және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкiмi орынбасарларының шектi саны анықталсын.
2. 2-қосымшаға сәйкес аудандар (облыстық маңызы бар қалалар), кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппараттары штат санының лимиттерi белгiленсiн және аудан (облыстық маңызы бар қала), кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкiмi орынбасарларының шектi саны анықталсын. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.09. N  1292  қаулысымен.
3. Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың әкiмдерiне республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк органдардың қызметкерлерi санының қолданылып жүрген нормативтерiн басшылыққа ала отырып, әкiмияттардың қызметкерлерi санының нормативтерiн әзiрлеу ұсынылсын.
4. 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 21 шілдедегі
N 985 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.03.05. N  275 , 2002.12.13. N  1311 , 1-қосымша жаңа редакцияда - 2003.01.31. N  115 , (2002 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді), 1-қосымша өзгерді - 2003.03.14. N  246 , 2003.07.25. N  747 , 2003.08.06. N  784 , 2004.12.09. N  1292  қаулыларымен.
Облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдерінің аппараттары штат санының лимиттері және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімі орынбасарларының шекті саны <*>
Облыс              Әкімдер         Оның ішінде әкімнің
аппараттарының  орынбасарлары
саны (бірлік)   (бірлік)
_______________________________________________________

О лимитах штатной численности аппаратов акимов областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения), поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов и предельном числе заместителей акима области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 15 декабря 2004 года N 1324 (P041324)(вводится в действие с 1.01.2005г.)
<*>
Сноска. Заголовок с изменениями - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2004 года N 1292  (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.).
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить лимиты штатной численности аппаратов акимов областей (города республиканского значения, столицы) и определить предельное число заместителей акима области (города республиканского значения, столицы) согласно приложению 1.
2. Установить лимиты штатной численности аппаратов акимов районов (городов областного значения), поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов и определить предельное число заместителей акима района (города областного значения), поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 2. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2004 года N 1292  (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.).
3. Рекомендовать акимам областей, столицы, города республиканского значения разработать нормативы численности работников акиматов, руководствуясь действующими нормативами численности работников государственных органов, финансируемых из республиканского бюджета.
4. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2001 года N 985
Лимиты штатной численности аппаратов акимов областей
(города республиканского значения, столицы) и предельное число
заместителей акима области (города республиканского
значения, столицы)
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 5 марта 2002 г. N 275 (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.); от 13 декабря 2002 г. N 1311 . Новая редакция - от 31 января 2003 г. N 115  (вступает в силу с 1 октября 2002 г.; у.с. - от 15 декабря 2004 года N 1324  - (вводится в действие с 1.01.2005г.). Внесены изменения - от 14 марта 2003 г. N 246  (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.); от 25 июля 2003 г. N 747  (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.); от 6 августа 2003 г. N 784 (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.); от 9 декабря 2004 года N 1292  (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.).
-------------------------------------------------------------------
Область           !   Численность    !    В том числе
! аппаратов акимов ! заместителей акима
!       (ед.)      !        (ед.)
-------------------------------------------------------------------

Ақмола                  71              4
Ақтөбе                  68              4
Алматы                  78              4
Атырау                  57              5
Батыс Қазақстан         66              4
Жамбыл                  72              4
Қарағанды               78              4
Қостанай                73              4
Қызылорда               63              4
Маңғыстау               48              4
Оңтүстік Қазақстан      87              5
Павлодар                71              4
Солтүстік Қазақстан     70              4
Шығыс Қазақстан         77              4
Алматы қаласы           295             4
Астана қаласы           144             5
Жиыны:                  1418           67
_______________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 21 шілдедегі
N 985 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.12.09. N  1292  қаулысымен.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер  әкімдерінің аппараттары  штат санының лимиттері және аудан (облыстық маңызы бар қала) ,  кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтiң әкімі орынбасарларының шекті саны
_____________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық       !    Әкімдер        !     оның ішінде
бірлік халқының саны     ! аппараттарының    !  әкім орынбасарлары
(мың адам)               ! саны (бірлік)     !        (бірлік)
___________________________________________________________________
Кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ
1,5-ке дейiн                  4-тен аспайды
1,5-тен 3-ке дейiн            4-5
3-тен 5-кe дейiн              5-6
5-тен 10-ға дейiн             6-8            1
10-нан 20-ға дейiн            8-10           1
20-дан астам                  10-12          1
Аудандар
50-ге дейiн                   17             2
50-ден жоғары                 18-20          3
Аудандық
маңызы бар қалалар
10-нан 20-ға дейін                  5                    1

Акмолинская                         71                   4
Актюбинская                         68                   4
Алматинская                         78                   4
Атырауская                          57                   5
Западно-Казахстанская               66                   4
Жамбылская                          72                   4
Карагандинская                      78                   4
Костанайская                        73                   4
Кызылординская                      63                   4
Мангистауская                       48                   4
Южно-Казахстанская                  87                   5
Павлодарская                        71                   4
Северо-Казахстанская                70                   4
Восточно-Казахстанская              77                   4
г. Алматы                          295                   5
г. Астана                          144                   5
-------------------------------------------------------------------
Итого:                            1418                  68
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2001 года N 985 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2004 года N 1292  (у.с. - от 15.12.2004г. N 1324 (вводится в действие с 1.01.2005г.).
Лимиты штатной численности аппаратов акимов районов
(городов областного значения), поселков, аулов (сел), аульных
(сельских) округов и предельное число заместителей
акима района (города областного значения), поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
____________________________________________________________________
Численность населения         !   Численность    !в том числе
административно-территориальной ! аппаратов акимов !заместителей
единицы (тыс.чел.)         !                  !акима
!      (ед.)       !  (ед.)
____________________________________________________________________
Поселок, аул (село), аульный (сельский) округ
до 1,5                                   не более 4
от 1,5 до 3                               4-5
от 3 до 5                                 5-6
от 5 до 10                                6-8          1
от 10 до 20                               8-10         1
свыше 20                                 10-12         1
Районы
до 50                                      17          2
свыше 50                                 18-20         3
Города
районного значения
от 10 до 20                         5                    1

20-дан 50-ге дейін                 5-10                  2
Облыстық маңызы бар қала
50-ден 100-ге дейін               20-40                  3
100-ден 500-ге дейін               40-60                  3
500-ден жоғары                  80-нен аспайды           3
Аудан (аудандық, облыстық маңызы бар қала), республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы аудан әкімі орынбасарларының шекті саны 3 бірліктен аспауы тиіс.
__________________________________________________________________
Ескерту: халықтың саны 0,5 мың адамнан аз болған жағдайда ауыл (село) әкiмiнiң аппараты құрылмайды. Қалалар әкімдері аппараттарының саны осы қалалық әкiмшiлiктiң аумағындағы кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппараттары ескерілмей берілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 21 шілдедегі
N 985 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
күші жойылған кейбір шешімдерінің
Тізбесі
1. "Облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерi аппаратының үлгілік құрылымы, олардың дербес атқарушы органдарының тiзбесi, қызметкерлерiнiң жалпы санының лимиттерi, қызметтiк жеңiл автомобильдерінің саны, еңбекақы қоры және қызметтiк iссапарларға арналған шығындар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1742  қаулысы
2. "Қазақстан Республикасының зейнетақы қорына қаражат жинауды қамтамасыз ету жөніндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 мамырдағы N 840  қаулысы
3. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 21 қарашадағы N 1425 және 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1742 қаулыларына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 5 маусымдағы N 930  қаулысы
4. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1742 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 қыркүйектегi N 1321  қаулысы.
5. "Ақмола қаласының мемлекеттiк органдары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 45  қаулысы.
6. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920  қаулысы 4-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасы ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 55, 616-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 28 шілдедегі N 421 Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 сәуiрдегi N 567  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстердiң 1-тармағы.

от 20 до 50                        5-10                  2
областного значения
от 50 до 100                      20-40                  3
от 100 до 500                     40-60                  3
свыше 500                       не более 80              3
Предельное число заместителей акима района (города районного, областного значения), района города республиканского значения, столицы не должно превышать 3-х единиц. ___________________________________________________________________
Примечание: аппарат акима аула (села) при численности населения менее 0,5 тыс. чел. не образуется. Численность аппаратов акимов городов представлена без учета аппаратов акимов поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, находящихся на территории данной городской администрации.
Приложение 3
к проекту постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2001 года N 985
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 1742  "О типовой структуре аппарата акимов областей и города Алматы, перечне их самостоятельных исполнительных органов, лимитах общей численности работников, количества служебных легковых автомобилей, фонда оплаты труда и расходов на служебные командировки".
2. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 мая 1997 года N 840 "О дополнительных мерах по обеспечению сборов средств в Пенсионный фонд Республики Казахстан".
3. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1997 года N 930  "О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1996 г. N 1425 и от 31 декабря 1996 г. N 1742".
4. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1997 года N 1321 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1742".
5. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 января 1998 года N 45 "О государственных органах города Акмолы".
6. Подпункт 1) пункта 4 постановления  Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 55, ст. 616).
7. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением  Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 567  "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года N 421".