Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 6 ақпан N 172
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1
сәуірдегі
Z990357_
Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы
етеді:
1. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Сотының республикалық бюджеттік бағдарламаларының
2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172a
қаулысымен.
P02172a_
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172b
қаулысымен.
P02172b_
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
2002 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1030625 мың теңге (бiр миллиард отыз миллион алты жүз жиырма
бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Z000132_ Заңының 56, 57-баптары; Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 88-бабы; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Z990453_ Заңының 1-30-баптары;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 8 қаңтардағы "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының саны, Жоғарғы Сот аппаратының құрылымы мен штаты туралы" N 3315 U973315_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы "Мемлекеттiк бюджет есебiндегi Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" N 575 U010575_ ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесi қызметiн қамтамасыз ету шаралары туралы" N 471 U000471_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 22 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы құқық қорғау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" N 536 U010536_ Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаржылары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Оларға жүктелген мiндеттердiң
барынша тиiмдiлiгiне қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының, ҚР Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкiмшiлiгi жөнiндегі комитеттiң,
облыстардағы, Астана және Алматы қалаларының Сот әкiмшiлерiнiң қызметiн
қамтамасыз ету.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Верховного Суда Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2002 года N 172
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Верховного Суда Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7 и
8.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 апреля 2002 г. N 172a P02172a_ ; от 10 октября 2002 г. N 172б P02172b_ .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты"
на 2002 год
1. Стоимость: 1030625 тысяч тенге (один миллиард тридцать миллионов шестьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 56, 57 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 8 января 1997 года N 3315 U973315_ "О численности Верховного Суда Республики Казахстан, структуре и штатах аппарата Верховного Суда Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 U990029_ "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 536 U010536_ "О мерах по совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Верховного Суда Республики Казахстан, Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Администраторов судов в областях, городах Астана и Алматы для достижения максимально эффективного выполнения
возложенных функций.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Сотын, ҚР Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитетті,
облыстардағы, Астана және Алматы қалаларының Сот әкiмшiлерiн ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кіші   !Жүзеге!  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру !орындаушылар
!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру бойынша        !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  001          Әкімшілік
шығындар
001    Орталық органның  243 бiрлiк көлемiн.   Жыл    Қазақстан
аппараты          дегі штат санының     бойы   Республика.
бекiтiлген лимитi            сының
шегінде Қазақстан            Жоғарғы Соты
Республикасының
Жоғарғы Сотын, ҚР
Жоғарғы Сотының
жанындағы Сот әкiм.
шiлiгі жөнiндегi
комитетті ұстау
031    Облыстардағы,     1445 бiрлiк көлемiн.   Жыл    Қазақстан
Астана және       дегi штат санының      бойы   Республика.
Алматы қалала.    бекiтiлген лимитi             сының
рындағы Сот       шегінде облыстардағы,         Жоғарғы
әкімшілері        Астана және Алматы            Соты,
қалаларындағы Сот            облыстардағы,
әкiмшiлерi аппарат.           Астана және
тарын ұстау                   Алматы
қалаларындағы
Сот
әкiмшiлерi
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Сотына, Жоғарғы Соттың жанындағы Сот әкiмшiлiгi
жөнiндегi комитетiне, облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы Сот
әкiмшiлерiне жүктелген мiндеттердi сапалы және уақытылы орындау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты
Бюджет бағдарламасының әкімшісі
2002 жылға арналған 032 "Сот төрелiгiн жүзеге асыру"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3314061 мың теңге (үш миллиард үш жүз он төрт миллион алпыс
бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Z000132_ заңының 47-57-баптары; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Z990453_ Заңының 1-30-баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 U990029_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 Жарлығы.

5. Задачи бюджетной программы: содержание Верховного Суда Республики
Казахстан, Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде
Республики Казахстан, Администраторов судов в областях, городах Астана и
Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   001        Администра-
тивные
затраты
001  Аппарат      Содержание Верховного Су-  В тече-  Верховный
централь-    да Республики Казахстан,   ние      Суд
ного органа  Комитета по судебному      года     Республики
администрированию при               Казахстан
Верховном Суде Республики
Казахстан в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 243 единицы.
031  Администра-  Содержание аппаратов       В тече-  Верховный
торы  в      Администраторов судов в    ние      Суд
областях,    областях, городах          года     Республики
городах      Астана и Алматы в                   Казахстан,
Астана и     пределах утвержденного              Администра-
Алматы       лимита штатной числен-              торы судов
ности в количестве                  в областях,
1445 единиц.                        городах
Астана и
Алматы
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное
и своевременное выполнение функций, возложенных на Верховный Суд
Республики Казахстан, Комитет по судебному администрированию при Верховном
Суде Республики Казахстан, Администраторов судов в областях, городах
Астана и Алматы.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Отправление правосудия" на 2002 год
1. Стоимость: 3314061 тысяч тенге (три миллиарда триста четырнадцать миллионов шестьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 47-57 Конституционного Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей"; статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: азаматтар мен ұйымдардың
құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету,
республиканың Конституциясының, Заңдарының, өзге де нормативтiк-құқықтық
актiлерiнiң, халықаралық шарттарының орындалуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: жергiлiктi соттардың оларға
жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзуi жөнiндегi
қызметін қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кіші   !Жүзеге!  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру !орындаушылар
!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру бойынша        !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   032         Сот төрелігін     Жергілікті соттарды   Жыл    Қазақстан
жүзеге асыру.     6967 бірлік мөлшерін. бойы   Республика.
де штат санының бекі.        сының
тілген лимит шегінде         Жоғарғы
ұстау                        соты;
Облыстардағы
және Астана
мен Алматы
қалаларында.
033  Жергілікті соттар                              ғы соттардың
әкімшілері
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: жергілікті
соттарға жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына 3 қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты
Бюджет бағдарламасының әкімшісі
2002 жылға арналған 010 "Бiлiктiлiктi арттыру және кадрларды
қайта дайындау" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 35000 мың теңге (отыз бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Z000132_ заңының 57-бабы Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Yкіметінің "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру институты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 567 P010567_ қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение защиты прав, свобод и
законных интересов граждан и организации, обеспечение исполнения
K951000_
Конституции, законов, иных нормативных правовых актов,
международных
договоров республики.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности местных судов
для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них
функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   032        Отправление  Содержание местных судов  В тече-  Верховный
правосудия   в пределах утвержденного   ние     Суд
лимита штатной числен-     года    Республики
ности в количестве 6967            Казахстан;
единиц.                            Администра-
торы судов
областей и
городов
Алматы
и Астаны.
033  Местные
суды
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное
и своевременное выполнение функций, возложенных на местные суды.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2002 год
1. Стоимость: 35000 тысяч тенге (тридцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 57 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 1567 P011567_ "О создании государственного учреждения "Институт повышения квалификации судей и работников судебной системы при Верховном Суде Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық
бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: судьялар мен сот жүйесi
қызметкерлерiнiң кәсiптiк әзiрлiк деңгейiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: судьялар мен сот жүйесi
қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгін арттыру, тәжiрибе алмасу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кіші   !Жүзеге!  Жауапты
!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру !орындаушылар
!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру бойынша        !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   010         Біліктілікті                            2002   Қазақстан
арттыру және                            жыл    Республика.
кадрларды қайта                                сының
даярлау                                        Жоғарғы соты
030   Судьялар мен      Қазақстан Республика.
сот жүйесі қыз.   сы Жоғарғы Сотының
меткерлерінің     жанындағы Судьялар
біліктілігін      мен сот жүйесі
арттыру           қызметкерлерінің
біліктілігін арттыру
институтын 26 бірлік
штат саны лимиті
шегінде ұстау
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: Судьялар мен
сот жүйесі қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, Қазақстанда судьяларға
білім берудің қалыптасуын қамтамасыз ету.
Ескерту. 4, 5, 6 және 7-қосымшалармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2002.04.23. N 172a қаулысымен.
P02172a_
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
4 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
033 "Әдiлет бiлiктілiк алқасының қызметiн қамтамасыз ету"
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 18 480 мың теңге (он сегiз миллион төрт жүз сексен мың
теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның қалыптық-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесі туралы" Конституциялық Z000132_ Заңының 36 бабы; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 11 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының Әдiлет бiлiктiлiк алқасы туралы" Z010234_ Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 1 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздігін күшейту жөнiндегі шаралар туралы" N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитетi туралы Ереже.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня профессиональной
подготовки судей и работников судебной системы.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации судей и
работников органов судебной системы, обмен опытом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   010        Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
030  Повышение    Содержание Института        2002   Верховный
квалификации повышения квалификации      год    Суд
судей и      судей и работников                 Республики
работников   судебной системы при               Казахстан
судебной     Верховном Суде Республики
системы      Казахстан в пределах
лимита штатной числен-
ности 26 единиц.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение
профессионального уровня судей и работников судебной системы, обеспечение
становления судейского образования в Казахстане.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
033 "Обеспечение деятельности Квалификационной
коллегии юстицию" на 2002 год
1. Стоимость: 18480 тысяч тенге (восемнадцать миллионов четыреста восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 11 июля 2001 года Z010234_ "О Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Положение о Комитете по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң
қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аудандық және оларға
теңестiрiлген соттардың төрағалары және судьяларының бос орындарына
тағайындалуға кандидаттарды сапалы таңдау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: жүктелген мiндеттердi барынша
тиiмдi атқаруға қол жеткiзу үшiн Әдiлет бiлiктілiк алқасының қызметiн
қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N  !Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
033         Әділет бiлiктілік  Әділет бiлiктілiк  Жыл     Қазақстан
алқасының қызме.   алқасын ұстау,     ішінде  Республикасы
тiн қамтамасыз     оның iшiнде 240            Жоғарғы
ету                адам/күндiк                Сотының
iссапар шығынын            жанындағы
төлеу, кеңсе               Сот
тауарларын алу,            әкімшілігі
аудандық және              жөніндегі
облыстық соттар            комитеті
судьялығына
кандидаттардың
әрқайсысымен
қалааралық
байланысты,
ғимарат пен
жабдықтарды
пайдалану
шығындарын төлеу.
Конкурстық негiзде
судьялық бос
орындарға
кандидаттарды
таңдауды жүзеге
асыру және
қажеттігiне қарай
басқа да кадрлық
мәселелердi шешу.
Басылымдар арқылы
3778 шаршы метрлiк
көлемде бос орындар
туралы ақпарат
беру. 1 -
аудармашының, 1 -
бейнетаспа түсiру
операторының, 1 -
хатшының, 1 -
курьердiң, 1 -
мұрағатшының, 1 -
қызмет бөлмесiн
жиыстырушының, 1 -
компьютерлiк және
ұйымдық iс
техникасына қызмет
көрсету маманын,
заңды тұлғалар
қызметтерiн, алқа
мәжілiстерiн,
судьяларға
кандидаттардың
емтиханын, конкурстық
комиссиялар өткiзу
бойынша шығындарды
төлеу. Активтер: 15
компьютер, 10 принтер,
2 бейне камерасын,
1 көшiрме аппаратын,
2 құрылымдық кеңсе
жиһазын, 1 монитор,
1 бейне магнитофонын,
15 орындық 1
конференц-жүйесiн, 1
телевизор, 1
тоңазытқыш алу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындалудан күтiлетiн нәтижелер: республика
соттарындағы судьялық бос орындарды уақытымен толтыру, конкурстар
ұйымдастыру және өткiзу арқылы судьялық қызметке бiлiктi кадрларды таңдау,
судьялық қызметке резерв дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
5 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
034 "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгіне түскен мүлiктi
бағалау, сақтау және өткiзу" бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация работ по качественному
отбору кандидатов на замещение вакантных должностей председателей и судей
районных и приравненных к ним судов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности
Квалификационной коллегии юстиции для достижения максимально эффективного
выполнения возложенных функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
033        Обеспечение  Содержание Квалификацион- в       Комитет по
деятельности ной коллегии юстиции,     течение судебному
Квалифика-   включающее оплату коман-  года    администри-
ционной      дировок в количестве 240          рованию
коллегии     чел/дней, приобретение            при Верховном
юстиции      канцелярских товаров,             Суде
оплату услуг связи по             Республики
межгороду с каждым канди-         Казахстан
датом на должность судьи
в областных и районных
судах, расходы по эксплу-
атации помещений и
оборудования. Осуществ-
ление на конкурсной
основе отбора кандидатов
на вакантные должности
судей и решение прочих
кадровых вопросов по мере
необходимости. Информи-
рование посредством
печати об имеющихся
вакансиях в объеме 3778
кв.см. Оплата услуг
переводчика - 1,
оператора по видеосъемке -
1, секретаря - 1, курьера -
1, архивариуса - 1,
уборщика служебных
помещений - 1 ,специалиста
по обслуживанию компью-
терной и оргтехники - 1,
услуги юридических лиц,
представительских затрат
по проведению заседаний
коллегий, квалификационных
экзаменов у кандидатов
в судьи, конкурсных
комиссий. Приобретение
активов: 15 компьютеров,
10 принтеров, 2 видеокамер
слежения, 1 копировального
аппарата, 2 комплектов
офисной мебели, 1 монитора,
1 видеомагнитофона, 1
конференц-системы на 15
мест, 1 телевизора,
1 холодильника.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное
заполнение вакантных должностей судей в судах республики, подбор
квалифицированных кадров на должности судей посредством проведения и
организации конкурсов, подготовка резерва на судейские должности.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
034 "Оценка, хранение и реализация имущества,
поступившего в собственность государства по
отдельным основаниям" на 2002 год

1. Құны: 32 000 мың теңге (отыз екi миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтi құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 2 тарауының 27-бабының 2-тармағы, 29-31-баптары, 3 тараудың 40, 41, 43-56-баптары, 4 тараудың 74-бабы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлігінiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1994 жылғы 10 қазандағы N 250 "а" бұйрығымен бекiтiлген тәркiленген, иесiз мүлiктердi, мұрагерлiк құқығымен мемлекетке аударылған қазыналарды, олжаларды, сонымен қатар қымбат металдар мен қымбат тастардан жасалған бұйымдарды есепке алу, бағалау және өткiзу туралы Ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық
бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: атқарушылық құжаттардың мiндеттi
түрде орындалуы бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету және үйлестiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: атқарушылық iс-әрекеттердi
жүргiзу жұмыстарын жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
1    034         Жекелеген негіздер Борышкердiң мүлкiн  Жыл    Облыстар.
бойынша мемлекет   табу, қарау,        ішінде дағы, Астана
меншiгiне келiп    бағалау; Борышкер.         және Алматы
түскен мүлiктердi  дiң мүлкiне тиым           қалаларының
бағалау, сақтау    салу, тiзбесiн             сот
және өткiзу        жүргiзудi және сол         әкiмшiлерi
мүлiкті тасымалдауды
және сақтауды
ұйымдастыру;
тәркiленген мүлiкті
өткiзу; 2002 жылы
түскен мүлiктерге
атқарушылық
әрекеттер жасау
барысында қалыптасқан
тәртiп бойынша
аудармашыларға,
мамандарға және
басқа да жұмылдырыл.
ған адамдарға төлем
төлеу
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тәркiленген
мүлiктердi өткiзуден түскен қаржымен республика бюджетiнiң кiрiс бөлiгiн
толықтыру, сот шешімдерiнiң орындалуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
6 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
201 "Сот жүйесi органдарын материалдық-техникалық
және басқадай да қамтамасыз ету"
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 32000 тысяч тенге (тридцать два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 2 статьи 27 главы 2, статьи 29-31, статьи 40, 41, 43-56 главы 3, статья 74 главы 4 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Инструкция о порядке учета, оценки и реализации конфискованного, бесхозяйного имущества, перешедшего по праву наследования к государству, кладов, находок, а также изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, утвержденная приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 октября 1994 года N 250 "а" V940054_ .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение, координация работы по
обязательному исполнению исполнительных документов.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление работы по своевременному
совершению исполнительных действий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограмм)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
034        Оценка,      Выявление, осмотр, оценка в        Админист-
хранение и   имущества должника;       течение  раторы судов
реализация   организация и проведение  года     в областях,
имущества,   описи и ареста имущества           городах
поступившего должника, перевозка и              Астана и
в собст-     хранение такого имущества;         Алматы
венность     реализация арестованного
государства  имущества; оплата услуг
по отдельным переводчиков,специалистов
основаниям   и других лиц,привлеченных
в установленном порядке к
совершению исполнительных
действий, поступившего
имущества в 2002 году
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение
доходной части республиканского бюджета средствами от реализации
конфискованного имущества, обеспечение исполнения судебных решений.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
201 "Материально-техническое и иное обеспечение
органов судебной системы" на 2002 год

1. Құны: 590 000 мың теңге (бес жүз тоқсан миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесi туралы" Z000132_ Заңының 47, 56 баптары; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Z970163_ Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 1 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сот жүйесi органдарының қызметiн оларға жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн материалдық-техникалық және басқадай да қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сот жүйесi органдарының
қызметiн қажеттi арнайы және кеңселік жиhазбен, темiр шкафтармен
(сейфтермен) ризографтармен, көшiрме аппараттарымен, шағын АТС-тармен
қамтамасыз ету, сот әдiлдiгiн сапалы жүзеге асыру мақсатында ғимараттарға
күрделi жөндеу жүргiзу.
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172b
қаулысымен.
P02172b_
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
201          Сот жүйесi        Сот мәжілісі        Жыл    Қазақстан
органдарын        залдарына 474      ішінде  Республика.
материалдық-      құрылымдық жиhаз           сының Жоғар.
техникалық және   (судьяларға арналған,      ғы Соты жа.
басқадай да       стол, айыптаушы жақ        нындағы Сот
қамтамасыз ету    өкілдерiне арналған,       әкімшілігі
стол, қорғаушы жақ         жөніндегі
өкілдерiне арналған,       комитеті,
стол, сот мәжілісі         облыстарда.
хатшысыны столы,           ғы, Астана
сөйлеушілерге арналған     және Алматы
мінбе, аудандық сот.       қалаларының
тарға 8 адамға және        сот
облыстық соттарға          әкімшілері
15 адамға арналған
құрылым есебiнен -
келушiлерге арналған
орындықтар); 2686 құрылым
кеңсе жиhазы (судьялар
үшiн - жұмыс столы,
бұрыштық қосымшасы бар
компьютерге арналған
стол, қосымша кеңесу
столы, қорапты тумба,
қағаз шкафы, киiм шкафы;
- кеңсе үшiн 4 жазу столы,
қағаз шкафы, ашық шкаф,
киiм шкафы); 813 дана
темiр шкафтар (сейфтер);
15 дана ризографтар (шағын
типографиялар); 256 дана
көшiрме аппараттарын; 2
дана шағын АТС сатып алу;
96 ғимараттар мен үй-жайларға
күрделi жөндеу жасау: Ақмола,
Алматы, Шығыс Қазақстан,
Батыс Қазақстан, Қарағанды,
Маңғыстау, Қызылорда облыс.
тары және Астана мен Алматы

1. Стоимость: 590000 тысяч тенге (пятьсот девяносто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 47, 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1997 года Z970163_ "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: материально-техническое и иное обеспечение органов судебной системы для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности органов
судебной системы необходимой специализированной и офисной мебелью,
металлическими шкафами (сейфами), ризографами, копировальными аппаратами,
мини-АТС, проведение капитального ремонта зданий в целях создания условий
судам по качественному отправлению правосудия.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 10 октября 2002 г. N 172б
P02172b_
.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
201         Материально-  Приобретение: мебели для В        Комитет по
техническое   залов судебного заседа-  течение  судебному
и иное        ния в количестве 474     года     администри-
обеспечение   комплектов (стол для              рованию при
органов       судей, стол для предста-          Верховном
судебной      вителей обвинения, стол           Суде
системы       для представителей защи-          Республики
ты, стол секретаря                Казахстан,
судебного заседания,              Администра-
трибуна для                       торы судов
выступления, скамьи               областей,
посетителей - из расчета          г.г.Алматы,
в комплекте 8 для рай-            Астаны
судов и 15 для облсудов);
офисной мебели в коли-
честве 2686 комплектов
(для судей - стол рабочий,
стол компьютерный с
угловым соединением, стол
приставной совещательный,
тумба мобильная, шкаф для
бумаг, шкаф для одежды; -
для канцелярии 4 стола
письменных, шкаф для бумаг,
шкаф открытый, шкаф для
одежды); металлических
шкафов (сейфов) в количестве
813 штук; ризографов
(минитипографий) в
количестве 15 штук;
копировальных аппаратов в
количестве 256 штук; мини-
АТС в количестве 2 штук;
капитальный ремонт в 96-ти
зданиях, помещениях:
Акмолинской, Алматинской,
Восточно-Казахстанской,
Западно-Казахстанской,
Карагандинской,
Мангистауской,
Кызылординской областях и
гг. Астана и Алматы общей

қалалары жалпы көлемi 92 477,2
шаршы метр.
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172b
қаулысымен.
P02172b_
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бөлiнген
бюджеттiк қаражат соттарды жартылай жиhазбен, темiр шкафтармен
(сейфтермен) ризографтармен, көшiрме аппараттарымен, шағын АТС-тармен
жабдықтау мәселелерiн, облыстық және аудандық соттардың ғимараттарын және
үй-жайларына тиiстi сыртқы көрiнiс беруге, соттар қызметкерлерiнiң жұмыс
iстеулерiне тиiстi жағдай жасау мәселелерiн шешуге мүмкiндiк бередi.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172b
қаулысымен.
P02172b_
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 6 ақпандағы
N 172 қаулысына
7 қосымша
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi
600 "Сот жүйесi органдарының автоматтандырылған бiркелкi
ақпараттық-талдау жүйесiн құру" бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 50 000 мың теңге (жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi және судьяларының мәртебесi туралы" N 132-ІІ ҚР Z000132_ Конституциялық Заңының 25-бабының 4-тармағы, 56-бабы; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 мамырдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 88-бабы; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегі "Мемлекеттiк сатып алу туралы" N 163 Z970163_ Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөніндегі шаралар туралы" N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" N 471 U000471_ Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық
бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: соттар мен сот жүйесiнiң
органдарының ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге
уәкiлеттi органдарының жұмыстарын ақпараттау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: соттарды және сот жүйесi
органдарын компьютерлiк және ұйымдастыру iс техникаларымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кiшi !Бағдарламалардың !Бағдарламаны (кiшi!Iске   !Жауаптылар
!лама   !бағд.!(кiшi бағдарла.  !бағдарламаны) iске!асыру  !орындаушылар
!коды   !коды !малардың) атауы  !асыру шаралары    !мерзiмi!
---------------------------------------------------------------------------
600         Сот жүйесi        1306 дана компьютер,  Жыл   Қазақстан
органдарының      656 дана принтер     ішінде Республикасы
бiркелкi автомат. сатып алу, соның            Жоғарғы
тандырылған       ішінде Ақмола               Сотының
ақпараттық-талдау облысының сот әкiмшi.       жанындағы
жүйесiн құру      сiне 74 компьютер,          Сот
34 принтер; Ақтөбе          әкімшілігі

площадью 92 477,2 кв. м.
______________________________________________________________________
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 10 октября 2002 г. N 172б
P02172b_
.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные бюджетные средства позволят решить вопросы по частичному оснащению судов мебелью, обеспечить металлическими шкафами (сейфами), ризографами, копировальными аппаратами, мини-АТС, привести в надлежащий вид здания и помещения областных и районных судов, создать нормальные условия для работников судов.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 октября 2002 г. N 172б P02172b_ .
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Верховный Суд Республики Казахстан
__________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
600 "Создание единой автоматизированной информационно-
аналитической системы органов судебной системы
Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 150000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 4 статьи 25, статья 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года Z980253_ "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1997 года Z970163_ "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 U000440_ "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 U000471_ "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: информатизация работы судов и органов
судебной системы, уполномоченных на их организацию и
материально-техническое обеспечение.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение судов и органов судебной
системы компьютерной и оргтехникой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
600         Создание     Приобретение компьютеров  В        Комитет по
единой       в количестве 1306 единиц, течение  судебному
автоматизи-  принтеров в количестве    года     администри-
рованной     656 единиц, в том числе            рованию при
информацион- Администратору судов               Верховном
но-аналити-  Акмолинской области 74             Суде
ческой       компьютера, 34 принтера;          Республики

облысына 65 - 30;           жөніндегі
Алматы облысына 98          комитеті
- 45; Атырау облысына
44-20; Шығыс Қазақстан
облысына 151-70; Жамбыл
облысына 67-31; Батыс
Қазақстан облысына 56-26;
Қарағанды облысына 148-91;
Қызылорда облысына 41-19;
Қостанай облысына 94-43;
Маңғыстау облысына 40-19;
Павлодар облысына 75-35;
Солтүстiк Қазақстан
облысына 73-33; Оңтүстiк
Қазақстан облысына 88-41;
Алматы қаласына 128-79;
Астана қаласына 44-20;
Сот әкiмшiлiгі жөнiндегi
комитетке 20-20.
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172b
қаулысымен.
P02172b_
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бөлiнген
бюджеттiк қаржы сот жүйесi органдарын сатылап компьютерлендiруге база
жасауға мүмкiндiк бередi, ол iстердi мерзiмiнде және сапалы қарауға ықпал
етедi. Соттарды және сот жүйесi органдарын компьютерлендiру ақпараттар
беруге, оларды жинақтаудағы жаңа технологияларға және ақпараттарға
мұқтаждықты қанағаттандыру үшiн тиiмдi жағдай жасауы керек, ал ол сот
билiгінiң дербестігі мен судьялардың тәуелсiздiгiн нығайтуға, олардың
қызметтерiнiң тиiмдiлiгін арттыруға өз ықпалын тигiзедi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 06 ақпандағы N 172
қаулысына 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 172b
қаулысымен.
P02172b_
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған 500-ші "Қазақстан Республикасының сот жүйесi
органдарын бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiмен қамту" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" Конституциялық Z000132_ заңының 25-бабы; 56-бабының 4-тармағы; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Z980253_ Заңының 88-бабы; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Z020321_ Заңы Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440 U000440_ Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшілігінің жаңа жүйесiнің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471 U000471_ Жарлығы.

системы      Актюбинской области 65-30;         Казахстан
органов      Алматинской области 98-45;
судебной     Атырауской области 44-20;
системы      Восточно-Казахстанской
области 151-70;
Жамбылской области 67-31;
Западно-Казахстанской
области 56-26;
Карагандинской области
148-91; Кызылординской
области 41-19;
Костанайской области
94-43; Мангистауской
области 40-19;
Павлодарской области
75-35; Северо-
Казахстанской области
73-33; Южно-Казахстанской
области 88-41; г.Алматы
128-79; г.Астаны 44-20;
Комитету по судебному
администрированию 20-20.
_______________________________________________________________________
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 10 октября 2002 г. N 172б
P02172b_
.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выделенные бюджетные средства позволят создать базу для поэтапной компьютеризации органов судебной системы, что будет способствовать своевременному и качественному рассмотрению дел. Компьютеризация органов судебной системы должна послужить созданию оптимальных условий для удовлетворения потребностей судов и органов судебной системы в информации и новых технологиях сбора, обработки и представления данных, что положительно отразится на укреплении самостоятельности судебной власти и независимости судей, повышения эффективности их деятельности.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2002 года N 172
Сноска. Дополнено приложением 8 - постановлением Правительства РК от 10 октября 2002 г. N 172б P02172b_ .
Верховный Суд Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение единой автоматизированной информационно-
аналитической системы органов судебной системы
Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость:            15000,0 тысяч тенге (пятнадцать миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая   пункт 4 статьи 25, статья 56 Конституционного
основа бюджетной      Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 го-
программы             да
Z000132_
"О судебной системе и статусе судей";
статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня
1998 года
Z980253_
"Об исполнительном производстве
и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики
Казахстан от 16 мая 2002 года
Z020321_
"О
государственных закупках"; Указ Президента
Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года
N 440
U000440_
"О мерах по усилению независимости
судебной системы Республики Казахстан"; Указ
Президента Республики Казахстан от 12 октября
2000 года N 471
U000471_
"О мерах по обеспечению
функционирования новой системы судебного
администрирования"

3. Қаржыландыру көзі: республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: сот төрелiгiн жүзеге асыруды және сот шешімдерiнiң орындалуын қамтамасыз ету мақсатында жаңа технологияларды пайдалана отырып Қазақстан Республикасының сот жүйесi органдары мен оның құрамдас бөлiмдерiнiң жұмыс iстеу қабiлетiн қамтамасыз ету және бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: сот құжаттарын жинау мен ресiмдеудiң сапасын арттыру, Қазақстан Республикасы сот шешімдерінің Бiрыңғай мәліметтер базасын қолдау, судьялар мен аппарат қызметкерлерiнiң қолданыстағы заңнама мен құқық қолдану практикасы бойынша көкейкесті әрі
дәл ақпараттың ауқымды көлеміне жедел қол жеткізу сапасын арттыру, құжат
айналымын және iс жүргiзудi, соттардың Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Сотымен, Сот әкiмшілiгi жөнiндегi комитетпен және басқа да мемлекеттiк
билiк органдарымен өзара ақпараттық iс-қимылы жөнiндегi мiндеттердi қамту.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағдар.!Кiшi бағдар.! Бағдарламалардың !Бағдарламаларды!Iске   !Жауапты
!ламаның!ламаның коды! (кiшi бағдарлама.!(кіші бағдарла.!асыру  !орын.
!коды   !            ! лардың) атауы    !маларды) iске  !мерзім.!даушы.
!       !            !                  !асыру жөніндегi!дері   !лар
!       !            !                  !шаралар        !       !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !      3     !         4        !       5       !   6   !   7
---------------------------------------------------------------------------
500                Қазақстан         1. Қазақстан    2002 жыл Қазақ.
Республикасының   Республикасы сот   бойы  стан
сот жүйесi        шешiмдерiнiң             Респуб.
органдарын        Бiрыңғай                 ликасы.
бiрыңғай          мәлiметтер               ның Жо.
автоматтандырыл.  базасымен қамту:         ғарғы
ған ақпараттық-   - Жоғарғы Соттың,        Соты
талдау            облыстық
жүйесiмен қамту   соттардың және
экономикалық
соттардың 2002
жылғы шешiмдерiн
(30 000 шешiм)
өңдеу және енгiзу;
- Қазақстан
Республикасы сот
шешімдерiнiң
Бiрыңғай мәлiмет.
тер базасының
Интернет версиясын
қосу және оны
Жоғарғы Соттың
сайтына орналастыру;
- сот шешiмдерiнiң
Бiрыңғай орталық
мәлiметтер базасының
бiрiктiру арқылы
облыстық және
экономикалық
соттармен iске
асырылатын
байланысын (22
соттағы
байланысты
қамтамасыз ету)
қамтамасыз ету
жөнiндегi қызметке
ақы төлеу;
- облыстық және
экономикалық
соттардың
мамандарына
Қазақстан
Республикасы сот
шешімдерiнiң
Бiрыңғай
мәлiметтер
базасымен жұмыс
iстеу дағдысын
үйрету (34 адам
14 күн);
- статистикалық
есептердi құруды
бағдарламалық
қамтамасыз ету.
Пайдаланушылардың
саны 30 адам.
---------------------------------------------------------------------------

3. Источник
финансирования        средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной        обеспечение работоспособности и развития единой
программы             автоматизированной информационно-аналитической
системы органов судебной системы Республики
Казахстан и ее составных частей с использованием
новых технологий в целях обеспечения отправления
правосудия и исполнения судебных решений
5. Задачи бюджетной      повышение качества сбора и оформления судебных
программы:            документов, поддержание Единой базы данных
судебных решений Республики Казахстан, повышение
качества быстрого доступа судей и сотрудников
аппарата судов к большому объему актуальной и
точной информации по действующему
законодательству и правоприменительной практике,
сопровождение задач документооборота и
делопроизводства, информационного взаимодействия
судов с Верховным Судом Республики Казахстан,
Комитетом по судебному администрированию и
другими органами государственной власти
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код  !  Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответст-
!прог- !подпро-!  программ  !  программ (подпрограмм) !реали- !венные
!раммы !граммы !(подпрог-   !                         !зации  !исполни-
!      !       !рамм)       !                         !       !тели
___________________________________________________________________________
1 !  2   !   3   !     4      !            5            !   6   !   7
---------------------------------------------------------------------------
500           Сопровождение 1. Сопровождение Единой   В те-  Верховный
Единой        базы данных судебных      чение  Суд Рес-
автоматизи-   решений Республики        2002   публики
рованной ин-  Казахстан:                года   Казахстан
формационно-  - обработка и вклю-
аналитической  чение решений
системы       Верховного Суда,
органов       областных судов и
судебной      экономических судов
системы       за 2002 год
Республики    (30 000 решений);
Казахстан     - подключение Интернет-
версии Единой базы
данных судебных решений
Республики Казахстан и
размещение ее на сайте
Верховного Суда;
- оплата услуг по
обеспечению связи
центральной Базы данных
судебных решений
в Верховном Суде с
областными и экономи-
ческими судами
посредством
коммутируемого доступа
(обеспечение связи в
22 судах);
- обучение специалистов
в областных и
экономических судах
навыкам работы с Единой
базой данных судебных
решений Республики
Казахстан (34 человек
14 дней);
- сопровождение
программного обеспечения
по формированию
статистических отчетов.
Количество пользователей -
50 человек.
___________________________________________________________________________

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: Бөлiнген
бюджеттiк қаржылар сот шешiмдерiн жинауды және өңдеудi, сот шешiмдерi
мәлiметтерiнiң Бiрыңғай базасымен қамтуды, соттардың сот шешімдерi
мәлiметтерiнiң Бiрыңғай базасына қол жеткiзуiн және сот статистикасын
сапалы әрi дәл жүргiзудi, соттардың Қазақстан Республикасының Жоғарғы
Сотымен, Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитетпен және басқа да мемлекеттiк
билiк органдарымен ақпараттық iс-қимылын қамтамасыз етуге мүмкiндік береді.
Мамандар:
Қасымбеков Б.
Орынбекова Д.

7. Ожидаемые результаты       Выделенные бюджетные средства позволят
бюджетной программы        обеспечить сбор и обработку судебных решений,
сопровождение Единой базы данных судебных
решений, доступ судов к Единой базе данных
судебных решений и решить вопросы
качественного и точного ведения судебной
статистики, информационное взаимодействия
судов с Верховным Судом Республики
Казахстан, Комитетом по судебному
администрированию и другими органами
государственной власти.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)