Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер құру туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 1080 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан мынадай мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер (бұдан әрі - мамандандырылған кеңестер) құрылсын:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.05 № 378 Қаулысымен.
2) "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" акционерлік қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңес;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.12.21 № 1573 Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.05 № 378, 2011.12.21 № 1573 Қаулыларымен.
2. Қоса беріліп отырған:
1) мамандандырылған кеңестердің құрамы;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 21 қарашадағы
N 1080 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы "Арна Медиа"
ұлттық ақпараттық холдингі" акционерлік қоғамын дамыту
мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің құрамы
Ескерту. Құрамның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.05 № 378 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 21 қарашадағы
N 1080 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы
"Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" акционерлік
қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің
құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.07.12 № 789 Қаулысымен.
Мәсімов - Қазақстан Республикасының
Кәрім Қажымқанұлы Премьер-Министрі, төраға
Әбдірәсілов - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Болатбек Серікбайұлы министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы
Жәмішев - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Болат Бидахметұлы
Жұмағұлов - Қазақстан Республикасының Білім және
Бақытжан Тұрсынұлы ғылым министрі
Келімбетов - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Қайрат Нематұлы даму және сауда министрі
Бектұрғанов - "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық
Нұралы Сұлтанұлы холдингі" акционерлік коғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 21 қарашадағы
N 1080 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы
"Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік
қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған
кеңестің құрамы

О создании специализированных советов по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан и о внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года № 1080.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать специализированные советы по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан (далее - специализированные советы):
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.05.2010 № 378 ;
2) Специализированный совет по вопросам развития акционерного общества "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат";
3) исключен постановлением Правительства РК от 21.12.2011 № 1573.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.05.2010 № 378; от 21.12.2011 № 1573.
2. Утвердить прилагаемые:
1) составы специализированных советов;
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2008 года № 1080
СОСТАВ
Специализированного совета по вопросам развития акционерного
общества "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа"
при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав утратил силу (см. пп.1) ) постановлением Правительства РК от 05.05.2010 № 378 .
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2008 года № 1080
СОСТАВ
Специализированного совета по вопросам развития акционерного
общества "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат"
при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.07.2011 № 789.
Масимов - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович председатель
Абдрасилов - ответственный секретарь Министерства
Болатбек Серикбаевич образования и науки Республики
Казахстан, секретарь
Жумагулов - Министр образования и науки Республики
Бакытжан Турсынович Казахстан
Келимбетов - Министр экономического развития и
Кайрат Нематович торговли Республики Казахстан
Жамишев - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Бектурганов - председатель правления акционерного
Нуралы Султанович общества "Национальный научно-
технологический холдинг "Парасат"
(по согласованию)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2008 года № 1080
СОСТАВ
Специализированного совета по вопросам развития акционерного
общества "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
при Правительстве Республики Казахстан

Ескерту. Құрам алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.12.21 № 1573 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 21 қарашадағы
N 1080 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 21-9, 21-28, 21-29, 21-65, 21-81 және 21-90-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 21-106, 21-107 және 21-108-жолдармен толықтырылсын:
"21-106. "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі" АҚ;
21-107. "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ;
21-108. "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ";
"Алматы қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 123-6, 123-67-жолдар алынып тасталсын;
"Қарағанды облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 214-12-жол алынып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 222-33-1-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-4-жолмен толықтырылсын:
"222-33-4. "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті" деген бөлімде:
реттік нөмірі 222-35-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 223, 224-1, 224-2, 224-16, 224-17, 224-20, 224-21-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі" деген бөліммен және реттік нөмірі 222-40-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
222-40. "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі" АҚ";
"Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 278-2-жолмен толықтырылсын:
"278-2. "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ".

Сноска. Состав исключен постановлением Правительства РК от 21.12.2011 № 1573.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2008 года № 1080
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строки, порядковые номера 21-9, 21-28, 21-29, 21-65, 21-81 и 21-90, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 21-106, 21-107 и 21-108, следующего содержания:
"21-106. АО "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа";
21-107. АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат";
21-108. АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде";
в разделе "г. Алматы":
строки, порядковые номера 123-6, 123-67, исключить;
в разделе "Карагандинская область":
строку, порядковый номер 214-12, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 222-33-1, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 222-33-4, следующего содержания:
"222-33-4. АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат";
в разделе "Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 222-35, исключить;
в разделе "Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 223, 224-1, 224-2, 224-16, 224-17, 224-20, 224-21, исключить;
дополнить разделом "Министерству культуры и информации Республики Казахстан" и строкой, порядковый номер 222-40 следующего содержания:
"Министерству культуры и информации Республики Казахстан
222-40. АО "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа";
раздел "Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи" дополнить строкой, порядковый номер 278-2, следующего содержания:
"278-2. АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".

3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 602 қаулысымен.
4. "Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы N 145 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 7, 73-құжат):
1-тармақтағы "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" деген сөздер "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі, "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі", "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 724 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 30, 294-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамы".
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 ақпандағы N 117 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 7, 53-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемелекеттік пакеттері "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамына берілетін ұлттық компаниялардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-жолмен толықтырылсын:
"6. "Қазпочта" акционерлік қоғамы 100 %".
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 мамырдағы N 363 қаулысында :
1) 1-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер туралы ережеде:
2-тармақта "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" деген сөздер "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі", "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі", "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" деген сөздермен ауыстырылсын;

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 602.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия, в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 7, ст. 73):
в пункте 1 слова "Национальный научно-технологический холдинг "Самғау" заменить словами "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа", "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат", "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года № 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 30, ст. 294):
Перечень организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи, утвержденный указанным постановлением, дополнить строкой следующего содержания:
"Акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года № 117 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года № 50" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 7, ст. 53):
перечень национальных компаний, государственные пакеты акций которых передаются акционерному обществу "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук", утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 6, следующего содержания:
"6. Акционерное общество "Казпочта" 100 %".
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2007 года № 363 "О создании специализированных советов по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан":
1) подпункт 4) пункта 1 исключить;
2) в Положении о специализированных советах по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2 слова "Национальный научно-технологический холдинг "Caмғay" заменить словами "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа", "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат", "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде";

3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" акционерлік қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің құрамы алынып тасталсын.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 311 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 мамырдағы N 375 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 14, 168-құжат):
9 және 10-тармақтар алынып тасталсын.
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
12. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.03.2020 № 142 қаулысымен.
13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.04.14 № 302 Қаулысымен.
14. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1183 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 21 қарашадағы
N 1080 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану
1. "Қазақ ақпарат агенттігі (Қазақпарат)" ұлттық компаниясы" ашық акционерлік қоғамын басқарудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 24 қаңтардағы N 90 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 3, 44-құжат).
2. "Қазтелерадио" және "Қазақстан телекоммуникациялары" (КАТЕЛКО) акционерлік қоғамдары директорлар кеңестері құрамдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 31 мамырдағы N 443 қаулысы.
3. "Самғау" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 маусымдағы N 455 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 қыркүйектегі N 829 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 7-тармағының 5) тармақшасы және 9-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 298 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағының 4) тармақшасы және 5-тармағы.

3) Состав Специализированного совета по вопросам развития акционерного общества "Национальный научно-технологический холдинг "Caмғay" при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, исключить.
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2007 года № 375 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года № 311" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 14, ст. 168):
пункт 9 и 10, исключить.
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
12. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.03.2020 № 142.
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 14.04.2010 № 302.
14. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1183 (вводится в действие с 01.01.2016).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2008 года № 1080
Признать утратившими силу некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2003 года № 90 "О некоторых вопросах управления открытым акционерным обществом "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 44).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2007 года № 443 "О некоторых вопросах составов советов директоров акционерных обществ "Казтелерадио" и "Казахстанские телекоммуникации" (КАТЕЛКО).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2007 года № 455 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный научно-технологический холдинг "Самғау".
4. Подпункт 5) пункта 7 и пункт 9 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2007 года № 829 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
5. Подпункт 4) пункта 4 и пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2008 года № 298 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".