Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2106 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 236 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 236 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу» бойынша мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 236 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2106 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан
шығуды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 236 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және мәтінінде «көрсету» деген сөз алып тасталды - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары көші-қон полициясының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көші-қон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.

Об утверждении стандарта государственной услуги по регистрации приема и выхода из гражданства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2106. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.03.2011 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 09.03.2011 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.03.2011 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
Стандарт государственной услуги
"Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 09.03.2011 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте стандарта слово "оказания" исключено постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту (далее - подразделения миграционной полиции).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Заңының 1015-1719-2030-3437-41-баптарына, Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының арасындағы Азаматтық алудың оңайлатылған тәртiбi туралы келісімнің 12-баптарына, Қазақстан Республикасы қосылған 1957 жылғы 20 ақпандағы Тұрмыстағы әйелдердің азаматтығы туралы конвенцияның 12-баптарына (1999 жылғы 30 желтоқсандағы Заң), 2001 жылғы 16 наурыздағы Заңмен ратификацияланған Украинада тұрақты тұрып жатқан Қазақстан Республикасы азаматтарының және Қазақстан Республикасында тұрақты тұрып жатқан Украина азаматтарының азаматтық алуының және оны тоқтатуының оңайлатылған тәртібі және азаматтықтың болмауы мен қос азаматтық жағдайларын болдырмау туралы Қазақстан Республикасы мен Украина арасындағы келісімнің 1, 2-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 маусымдағы № 1587 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың оңайлатылған тәртiбi белгіленетiн адамдар үшiн кәсiптердiң тiзбесiне және оларға қойылатын талаптарға, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереженің 3617234243-тармақтарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің үлгі стандартына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 13-тармағына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) www.mvd.kz және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясының бөлімшелерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Тұтынушыға Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы не Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтама (қағаз тасығышта) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:

3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 1015-1719-2030-3437-41 Закона "О гражданстве Республики Казахстан" от 20 декабря 1991 года, со статьями 12Соглашения между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Российской Федерацией об упрощенном порядке приобретения гражданства, со статьями 12 Конвенции о гражданстве замужней женщины от 20 февраля 1957 года, к которой Республика Казахстан присоединилась (Закон от 30 декабря 1999 года), со статьями 12 Соглашения между Республикой Казахстан и Украиной об упрощенном порядке приобретения и прекращения гражданства гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающими в Украине, и гражданами Украины, постоянно проживающими в Республике Казахстан, и предотвращении случаев без гражданства и двойного гражданства ратифицированного Законом от 16 марта 2001 года, с Перечнем профессий и требований для лиц, в отношении которых устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство Республики Казахстан утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 6 июня 2005 года № 1587, с пунктами 3617-234243 Положения о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198, Типовым стандартом государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558, пунктом 13 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745.
4. Полная информация о порядке государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", департаментов внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы (далее - ДВД), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача потребителю справки о приеме в гражданство Республики Казахстан либо о выходе из гражданства Республики Казахстан (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается:

1) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандарға (тұру мерзіміне қарамастан);
2) Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынаста тұратын (әжесі, атасы, анасы, әкесі, аға-інілері, әпке-қарындастары, сіңлілері, жұбайлары, балалары) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Украина азаматтарына (тұру мерзіміне қарамастан);
3) Қазақстан Республикасының немесе Қазақ Кеңестің Социалистік Республикасының (бұдан әрі – Қазақ КСР) аумағында туған немесе Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынаста тұратын (әжесі, атасы, анасы, әкесі, аға-інілері, әпке-қарындастары, сіңлілері, жұбайлары, балалары) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының азаматтарына (тұру мерзіміне қарамастан);
4) БҰҰ Бас Ассамблеясының 1957 жылғы 29 қаңтардағы 1040 қарарымен қол қою және бекіту үшін ашық Тұрмыстағы әйелдердің азаматтығы туралы конвенцияның қолданылуы аясына түсетін адамдарға;
5) Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын (тұру мерзіміне қарамастан), жақын туысқандарының бірі - балалары (оның ішінде асырап алған), жұбайлары, ата-анасының (асырап алушылардың) бірі, аға-інілері, әпке-қарындастары, сіңлілері, атасы немесе әжесі – Қазақстан Республикасының азаматы бар бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының республикалары – мемлекеттерінің азаматтарына;
6) осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген тізбеге сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың оңайлатылған тәртiбi белгiленетiн адамдар үшiн кәсiптердiң тiзбесiн және оларға қойылатын талаптарды бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 маусымдағы № 1587 Жарлығына сай келетін Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын (тұру мерзіміне қарамастан) шетелдіктерге;
7) Қазақстан Республикасының азаматымен кемінде үш жыл некеде тұрған Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (тұру мерзіміне қарамастан);
8) Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бес жыл тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға;
9) Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуды қалайтын, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
2) 6-тармақтың 1), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін – осы стандарттың 3, 4-қосымшаларына сәйкес тұтынушы өтініштің қабылданғаны туралы анықтаманы алған сәттен бастап алты ай;

1) оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания);
2) гражданам Украины, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания), состоящим в родстве с гражданами Республики Казахстан (бабушка, дедушка, мать, отец, братья, сестры, супруги, дети);
3) гражданам Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания), родившимся на территории Республики Казахстан или Казахской Советской Социалистической Республики (далее - Казахской ССР) или состоящим в родстве с гражданами Республики Казахстан (бабушка, дедушка, мать, отец, братья, сестры, супруги, дети);
4) лицам, подпадающим под действие Конвенции о гражданстве замужней женщины, открытой для подписания и ратификации резолюцией 1040 Генеральной Ассамблеи ООН от 29 января 1957 года;
5) гражданам государств - бывших республик Союза Советских Социалистических Республик (далее - СССР), постоянно проживающим в Республике Казахстан (независимо от срока проживания), имеющим одного из близких родственников - граждан Республики Казахстан, к числу которых относятся: дети (в том числе усыновленные), супруги, один из родителей (усыновителей), сестра, брат, дед или бабушка;
6) иностранцам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания), отвечающим требованиям, Указа Президента Республики Казахстан от 6 июня 2005 года № 1587 "Об утверждении Перечня профессий и требований для лиц, в отношении которых устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство Республики Казахстан", согласно указанного перечня в приложении 2 настоящего стандарта;
7) иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания), состоящим в браке с гражданином Республики Казахстан не менее трех лет;
8) иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан не менее пяти лет;
9) гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, желающим выйти из гражданства Республики Казахстан.
7. Сроки государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) для лиц, указанных в подпунктах 1), 5), 6), 7), 8) и 9) пункта 6 - шесть месяцев с момента получения потребителем справки о приеме заявления согласно приложениям 34 настоящего стандарта;

3) 6-тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін – осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес тұтынушы өтініштің қабылданғаны туралы анықтаманы алған сәттен бастап үш ай;
4) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде тұтынушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
5) Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманы алу кезінде алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады. Мемлекеттік қызмет  үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 538-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баждың сомасын төлеу банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжат береді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет аптасына бес жұмыс күнінде ұсынылады, жұмыс күндері сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау нақты кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған құрылғылары бар кіретін есігі болады. Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділерімен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылар:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау үшін:
тұтынушы еркін нысанда толтыратын жеке өтініш;
бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін сауалнама-өтініш;
өлшемі 35х45 мм төрт фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген болуы тиіс әрі адамның беті фотосуреттің жалпы ауданының 75 %-ға жуығын алуы тиіс);
бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабында көзделген шарттарды сақтау туралы міндеттеме;
мемлекеттік бажды төлегені немесе оны төлеуден босатылғаны туралы құжат;
басқа мемлекет азаматтығының жоқ екендігі немесе оны тоқтатқаны туралы анықтама ұсынады.
Аталған құжаттардан басқа қосымша:
оралмандар – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы мен көші-қон полициясының бөлімшелері беретін оралман куәлігін; еркін нысанда жасалатын бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініш;
Қазақстан Республикасының азаматығын оңайлатылған тәртіппен алатын Украина азаматтары – Қазақстан Республикасының азаматы – жақын туысқандарының бірінің жеке куәлігінің көшірмесін; Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық дәрежесін растайтын құжаттарды; Украинаның құзыретті органдары беретін әскери міндетті атқарғанын не одан босатылғанын растайтын құжатты (әскерге шақырылатын жастағы адамдар үшін);
Қазақстан Республикасының азаматығын оңайлатылған тәртіппен алатын Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының азаматтары – Қазақстан Республикасы азаматының жақын туысқандарының бірінің жеке куәлігінің көшірмесін; Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық дәрежесін растайтын құжаттарды;

3) для лиц, указанных в подпунктах 2), 3) и 4) пункта 6 - три месяца с момента получения потребителем справки о приеме заявления согласно приложению 3 настоящего стандарта;
4) максимально допустимое время ожидания потребителем в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут;
5) максимально допустимое время обслуживания получателя при выдаче справки о приеме в гражданство Республики Казахстан либо выходе из гражданства Республики Казахстан - 30 минут.
8. Государственная услуга является платной. За государственную услугу взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 538 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), которая составляет 100 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата суммы государственной пошлины производится путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается документ, подтверждающий его размер и дату оплаты.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Государственная услуга предоставляется пять рабочих дней в неделю, в рабочие дни с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с приспособлениями для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребители представляют:
1) для приема в гражданство Республики Казахстан:
личное заявление, которое составляется потребителем в произвольной форме;
анкету-заявление, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
четыре фотографии размера 35 x 45 мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителем и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии);
обязательство о соблюдении условий, предусмотренных статьей 1 Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", бланк которого выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
документ об уплате государственной пошлины или освобождение от ее уплаты;
справку об отсутствии или прекращении гражданства другого государства.
Помимо перечисленных документов дополнительно представляются:
оралманами - удостоверение оралмана, которое выдается Комитетом миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан и подразделениями миграционной полиции; заявление об отказе от прежнего гражданства, которое составляется в произвольной форме;
гражданами Украины, приобретающими гражданство Республики Казахстан в упрощенном порядке - копия удостоверения личности одного из близких родственников гражданина Республики Казахстан; документы, удостоверяющие степень родства с гражданами Республики Казахстан; документ, подтверждающий исполнение воинской обязанности, либо освобождение от нее, который выдается компетентными органами Украины (для лиц призывного возраста);
гражданами Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации, приобретающими гражданство Республики Казахстан в упрощенном порядке - копия удостоверения личности одного из близких родственников гражданина Республики Казахстан; документы, удостоверяющие степень родства с гражданами Республики Казахстан;

тұтынушының Беларусь КСР-ының, Қазақ КСР-ының, Қырғыз КСР-ының немесе РКФСР-дың азаматтығында және бір мезгілде бұрынғы КСРО-ның азаматтығында тұрғанын, 1991 жылдың 21 желтоқсанына дейін Қазақстан Республикасының аумағында туғанын немесе тұрғанын растайтын құжаттарды;
бұрынғы КСРО республикаларының азаматтары - бұрын азаматтығында тұрған мемлекеттің құзыретті органы беретін бұрынғы азаматтығын тоқтату туралы анықтаманы; Қазақстан Республикасы азаматының жақын туысқанының бірінің жеке куәлігінің көшірмесін; Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық дәрежесін растайтын құжаттарды;
осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың оңайлатылған тәртiбi белгiленетiн адамдар үшiн кәсiптердiң тiзбесiн және оларға қойылатын талаптарды бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 маусымдағы № 1587 Жарлығымен бекітілген Кәсіптердің тізбесіне сәйкес шетелдіктер – бейінді мемлекеттік органның қолдаухатын, еркін нысанда жасалатын бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініш;
Қазақстан Республикасының азаматымен кемінде үш жыл некеде тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар – Қазақстан Республикасының азаматы – жұбайының (зайыбының) жеке куәлігін; неке туралы куәліктің көшірмесін, бұрын азаматтығында тұрған мемлекеттің құзыретті органы беретін бұрынғы азаматтығын тоқтату туралы анықтама;
Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бес жыл тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар – Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бес жыл тұрақты тұрғанын растайтын құжат, бұрын азаматтығында тұрған мемлекеттің құзыретті органы беретін бұрынғы азаматтығын тоқтату туралы анықтама ұсынады.
Ескертпе: азаматтығы жоқ адам мәртебесін туғаннан кейін немесе Қазақстан Республикасына келгенге дейін алған адамдар бұрынғы азаматтығының тоқтатылғаны туралы анықтаманы тапсырмайды;
2) Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу үшін:
тұтынушы еркін нысанда жасайтын жеке өтініш;
бланкісін көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері беретін сауалнама-өтініш; өмірбаян;
өлшемі 35х45 мм үш фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген болуы тиіс әрі адамның беті фотосуреттің жалпы ауданының 75 %-ға жуығын алуы тиіс);
жеке куәлігінің, баланың туу және неке туралы куәліктерінің көшірмелерін;
жұмыс, оқу орнынан, ал жұмыс істемейтіндер – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот әкімшілігі комитетінің аумақтық органынан адамның мемлекет алдында орындалмаған азаматтардың мүдделері байланысты міндеттемелерінің не азаматтардың меншік нысанына қарамастан, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары және ұйымдарының мүдделеріне байланысты мүліктік міндеттерінің бар немесе жоқ екені көрсетілген анықтама;

документы, подтверждающие, что потребитель состоял в гражданстве Белорусской ССР, Казахской ССР, Киргизской ССР или РСФСР и одновременно в гражданстве бывшего СССР, родился или проживал на территории Республики Казахстан до 21 декабря 1991 года;
гражданами бывших республик СССР - справка о прекращении прежнего гражданства, которая выдается компетентным органом государства бывшего гражданства; копия удостоверения личности одного из близких родственников гражданина Республики Казахстан; документы, удостоверяющие степень родства с гражданами Республики Казахстан;
иностранцами, согласно Перечню профессий, утвержденному УказомПрезидента Республики Казахстан от 6 июня 2005 года № 1587 "Об утверждении Перечня профессий и требований для лиц, в отношении которых устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство Республики Казахстан", указанному в приложении 2 к настоящему стандарту - ходатайство профильного государственного органа, заявление об отказе от прежнего гражданства, которое составляется в произвольной форме;
иностранцами и лицами без гражданства, состоящими в браке с гражданином Республики Казахстан не менее трех лет - удостоверение личности супруга (супруги) гражданина Республики Казахстан; копия свидетельства о браке, справка о прекращении прежнего гражданства, которая выдается компетентным органом государства бывшего гражданства;
иностранцами и лицами без гражданства, постоянно проживающими на территории Республики Казахстан не менее пяти лет - документ, подтверждающий проживание на территории Республики Казахстан не менее пяти лет, справка о прекращении прежнего гражданства, которая выдается компетентным органом государства бывшего гражданства.
Примечание: справка о прекращении прежнего гражданства не представляется лицами без гражданства, которые приобрели данный статус по рождению или до въезда на территорию Республику Казахстан;
2) для выхода из гражданства Республики Казахстан:
личное заявление, которое составляется потребителем в произвольной форме;
анкету-заявление, бланк которой выдается сотрудником подразделения миграционной полиции; автобиографию;
три фотографии размера 35 x 45 мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии);
копию удостоверения личности, свидетельств о рождении ребенка и браке;
справку с места работы, учебы, а неработающим - территориальным органом Комитета по судебному администрированию Министерства юстиции Республики Казахстан с указанием о наличии или отсутствии у лица неисполненных обязательств перед государством, либо имущественных обязанностей, с которыми связаны интересы граждан, государственных органов и организаций Республики Казахстан, независимо от форм собственности;

әскерге шақырылатын жастағы (18-ден 27 жасқа дейін) адамды мерзімді әскери қызмет өткеруден босату туралы әскери комиссариаттан анықтама;
мемлекеттік бажды төлегені немесе оны төлеуден босатылғаны туралы құжат ұсынылады.
12. Бланкілерді көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ ІІМ-нің www.mvd.kz, ІІД-нің интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде орналастырылады, олардың тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
13. Толтырылған өтініштер мен осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген бланкілер тұтынушының болатын жері бойынша көші-қон полициясы бөлімшелеріне тапсырылады.
14. Көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.
15. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау немесе одан шығу мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына қол қойылған, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының ІІД қорытындысы алынған сәттен бастап тұтынушыны көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері жеті жұмыс күні мерзімінде телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етеді.
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау немесе одан шығу туралы анықтама тұтынушыға, шетелдіктің паспорты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі не болмаса Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі мен паспорты көші-қон полициясы бөлімшесіне тапсырылғаннан кейін беріледі.
16. «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» Заңның 17-бабына сәйкес, егер Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы өтініш жасаушы адам:
1) азаматқа қарсы халықаралық құқықта көзделген қылмыс жасаса, Қазақстан Республикасының егемендігі мен тәуелсіздігіне әдейі қарсы шықса;
2) Қазақстан Республикасы территориясының бірлігі мен тұтастығын бұзуға шақырса;
3) мемлекет қауіпсіздігіне, халықтың денсаулығына нұқсан келтіретін құқыққа қарсы іс-әрекет жасаса;
4) мемлекетаралық, ұлтаралық және діни араздықты қоздыратын болса, Қазақстан Республикасы мемлекеттік тілінің қолданылуына қарсы әрекет жасаса;
5) террористік әрекеті үшін сотталған болса;
6) сот ерекше қауіпті баукеспе деп таныса;
7) басқа мемлекеттің азаматы болса, оның өтініші қабылданбайды.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығудан, егер бұл туралы қолдаухат берген адамның Қазақстан Республикасының алдында орындалмаған міндеттемелері немесе азаматтардың немесе Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан кәсіпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың, қоғамдық бірлестіктердің елеулі мүдделеріне байланысты мүліктік міндеттемелері болса, бас тартылады.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуға, егер бұл туралы қолдаухат берген адам айыпталушы ретінде қылмыстық жауапкершілікке тартылса не соттың күшіне енген үкімі бойынша жазасын өтеп жүрсе немесе бұл адамның Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуы Қазақстан Республикасының мемлекеттік қауіпсіздігінің мүдделеріне қайшы келсе, жол берілмейді.
Бұдан басқа, осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеу тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.

справку из военного комиссариата об освобождении лица призывного возраста от прохождения действительной воинской службы (от 18 до 27 лет);
документ об уплате государственной пошлины или освобождении от ее уплаты.
12. Бланки выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", ДВД перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Заполненные заявления и бланки, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту пребывания потребителя согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. Сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу приема или выхода из гражданства Республики Казахстан потребитель уведомляется сотрудником подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме, в срок - 7 рабочих дней с момента подписания Указа Президента Республики Казахстан, заключения ДВД городов Астаны, Алматы и областей.
Справка о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан выдается потребителю после сдачи в подразделение миграционной полиции паспорта иностранца, удостоверения лица без гражданства либо удостоверения личности и паспорта гражданина Республики Казахстан.
16. В соответствии со статьей 17 Закона "О гражданстве Республики Казахстан" ходатайство о приеме в гражданство Республики Казахстан отклоняется, если лицо, ходатайствующее об этом:
1) совершило преступление против человечества, предусмотренное международным правом, сознательно выступает против суверенитета и независимости Республики Казахстан;
2) призывает к нарушению единства и целостности территории Республики Казахстан;
3) осуществляет противоправную деятельность, наносящую ущерб национальной безопасности, здоровью населения Республики Казахстан;
4) разжигает межгосударственную, межнациональную и религиозную вражду, противодействует функционированию государственного языка Республики Казахстан;
5) осуждено за террористическую деятельность;
6) признано судом особо опасным рецидивистом;
7) состоит в гражданстве других государств.
В выходе из гражданства Республики Казахстан отказывается, если лицо, ходатайствующее об этом, имеет неисполненные обязательства перед Республикой Казахстан или имущественные обязанности, с которыми связаны существенные интересы граждан или предприятий, учреждений и организаций, общественных объединений, расположенных на территории Республики Казахстан.
Выход из гражданства Республики Казахстан не допускается, если лицо, ходатайствующее об этом, привлекается к уголовной ответственности в качестве обвиняемого либо отбывает наказание по вступившему в силу приговору суда, или если выход лица из гражданства Республики Казахстан противоречит интересам государственной безопасности Республики Казахстан.
Кроме того, основанием отказа в предоставлении государственной услуги потребителю является непредоставление документов указанных в пункте 11 настоящего стандарта.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты, Ішкі істер органдары қызметкерінің ар-намыс кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.
Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ІІД-нің, Қазақстан Республикасы ІІМ Көші-қон полициясы комитетінің (бұдан әрі – КҚПК), ІІМ хатшылығынан алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы шағымды КҚПК-ға мынадай мекенжай бойынша береді: Астана қаласы, Ы. Дүкенұлы көшесі, 23/1, телефон: 20-55-73.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9-00 бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің атына мынадай мекенжай бойынша: Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 1; телефон: 8 (7172) 71-40-10, факс 8 (7172) 37-06-01, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, сондай-ақ www.mvd.kz интернет-ресурсында беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым ерікті нысанды жазбаша түрде пошта, электрондық пошта не ІІО-ның, ІІД-нің, КҚПК, ІІМ-нің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қоюы тиіс.

3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, ежегодно утверждается приказом МВД.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования результатов государственной услуги можно получить в секретариате ДВД по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, Комитета миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП), МВД.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель подает жалобу в КМП по адресу: город Астана, улица Ы. Дукенулы 23/1, телефон 20-55-73.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя Министра внутренних дел Республики Казахстан по адресу: г. Астана, ул. Тәуелсіздік, 1, телефон 8(7172)71-40-10, факс 8(7172)37-06-01, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, а также на интернет-ресурсе: www.mvd.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярию органов внутренних дел, ДВД, КМП, МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана потребителем.

25. Қабылданған шағым ішкі істер органының ақпаратты есепке алу журналына тіркеледі. Өтінішті/арызды күні мен уақыты, қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға алынатын жауаптың мерзімі мен орны және осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.

25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятия жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту.

Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты мынадай мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Ы. Дүкенұлы көшесі 23/1; ІІМ-нің интернет-ресурсы: www.mvd.kz, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7172) 20-55-73, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ІІД-ден алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша

Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Ы. Дукенулы 23/1, на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", телефон приемной 8(7172) 20-55-73, ДВД согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106

11)
Отырар ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шәуілдір ауылы, Сәрсенбаев көшесі, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Созақ ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шолақ Қорған ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Төле би ауданының iшкi iстер бөлiмi
Леңгір қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
6-16-02
6-16-02
14)
Түлкiбас ауданының iшкi iстер бөлiмi
Т. Рысқұлов ауылы, Рысқұлов көшесі, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Шардара ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шардара қаласы,
Б. Момышұлы көшесі, 16
2-23-82
2-23-82
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың
оңайлатылған тәртiбi белгiленетiн адамдар үшін
кәсiптердiң және оларға қойылатын
талаптардың тiзбесi
Р/с
Кәсiп
Талаптар
1
2
3
1.
Әртiс
Халықаралық наградалармен және атақтармен атап өтілген аса көрнекті музыкалық, сахналық немесе хореографиялық қабілетiнiң, кәсiптiк шеберлiгiнiң және жарқын шығармашылық жеке даралығының болуы
2.
Археолог
Ғылыми дәрежесiнiң және атағының, халықаралық сертификаттарының, ғылыми зерттеулері мен iзденiстерiнiң, ғылыми басылымдарда жарияланымдарының болуы, халықаралық конференцияларға және әлемдiк маңызы бар iрi археологиялық ескерткiштердiң ашылуына қатысуы
3.
Сәулетші
Сәулет және құрылыс саласындағы ғылыми дәрежесi мен атағының, халықаралық сертификаттарының, қала құрылысының бас жоспарларын әзiрлеуде және айрықша iрi әрi күрделi объектілердi жобалауда тәжiрибесiнiң болуы
4.
Балетмейстер
Аса көрнектi балет әртiстерiн даярлауда тәжiрибесiнiң, халықаралық сертификаттарының және iрi театрлардағы жұмыс өтiлiнiң болуы, әлемдiк сыныптағы спектакльдердi дайындауға қатысуы
5.
Биолог, микробиолог (бактериолог, вирусолог)
Биология, бактериология, вирусология, гендiк инженерия және басқа да аралас ғылымдар саласындағы ғылыми дәрежесi мен атағының, халықаралық сертификаттарының, ғылыми-зерттеу жұмыстарының және халықаралық маңызы бар iзденiстерiнiң болуы
6.
Дәрiгер
Медицина саласындағы ғылыми дәрежесi мен атағының, ғылыми-зерттеу жұмыстарының және халықаралық маңызы бар iзденiстерiнiң, халықаралық сертификаттарының болуы, сондай-ақ мамандануына сәйкес:
акушерлiк және гинекология;
ангиохирургия;
анестезиология-реаниматология;
кардиохирургия;
нейрохирургия;
онкология;
онкогематология;
оториноларингология;
радиология;
трансплантология;
фармакология және клиникалық фармакология;
жақ-бет хирургиясы саласындағы диагностика мен емдеудiң озық әдiстерiн меңгеруi
7.
Геолог,
геофизик
Геологиялық және геофизикалық ғылымдар саласындағы ғылыми дәрежесi мен атағының, ғылыми зерттеулерi мен iзденiстерiнiң, ядролық жарылыстар және жер сілкiнiстерi мониторингi саласындағы жұмыс тәжiрибесiнiң болуы
8.
Дирижер
Аса көрнектi музыкалық деректерiнiң және халықаралық конкурстарға қатысқанын растайтын дипломдарының, әлемнiң жетекшi театрлары мен концерт залдарында дирижерлық еткен жұмыс тәжiрибесiнiң болуы
9.
Инженер
Ғылыми дәрежесi мен атағының, ғылыми-зерттеу жұмыстары мен iзденiстерiнiң, халықаралық сертификаттарының болуы, сондай-ақ экономикалық қызмет түрiне сәйкес:
сейсмологиялық құбылыстарды орта мерзiмдi, қысқа мерзiмдi болжау әдiстерiн меңгеруi;
қуатты энергетикалық және жоғары температурадағы плазма қондырғыларын пайдалану;
ғылым және техника, рационализация, өнертапқыштық жетiстiктерiн енгiзу;
қоршаған ортаны тазарту және оның ластануын болдырмау жөнiндегi ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк жұмыстарды әзiрлеу;
ядролық реакторларды пайдалану, реакторды (жылдамдатқышты, ядролық-физикалық қондырғыны) басқару;
ақпараттық технологиялар мен телекоммуникациялар;
озық бағдарламалық қамтамасыз етудi және қазiргi заманғы компьютерлiк жабдықтарды әзiрлеу;
информатика және жүйелiк бағдарламалау;
ғарыш қызметi саласындағы ғылыми-зерттеу және тәжiрибе-конструкторлық жұмыстарды әзiрлеу;
зымырандар мен ғарыш аппараттарының, ғарыштық ұшу аппараттары мен екпiндеткiш блоктарының бастапқы және техникалық кешендерiн әзiрлеу және пайдалану;
телеметриялық жүйелер мен кешендер, компьютерлiк өлшеу блоктары;
өндiрiстiк және тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердiң құрылысына арналған технологиялық жобалау;
ауыл шаруашылығы машиналарын жасау саласына прогрессивтi технологиялық процестердi енгiзу;
субстанциялар мен дәрілiк нысандар өндiрiсi жөнiндегi арнайы, осы заманғы фармацевтiк жабдықтардағы фармацевтикалық бейiн;
дәрілiк нысандар мен препараттарды биофармацевтикалық зерделеу;
дәрілiк субстанциялар мен фитопрепараттар өндiрудiң технологиялық негiздерi мен әдiстерiн әзiрлеу;
жүйелi бағдарламалау;
жоғары деңгейдегi бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу
10.
Нұсқаушы-спортшы
Олимпиада ойындарында бiрiншi–алтыншы орынды немесе әлем чемпионаттарында бiрiншiден үшiншi орынды немесе Азия ойындарында бiрiншi орынды немесе Еуропа чемпионаттарында бiрiншi, екiншi орынды немесе спорттың олимпиадалық түрлерi бойынша әлем кубогі финалдарында бiрiншi орынды немесе Азия, Еуропа чемпионаттарында, бүкілдүниежүзілiк универсиадаларда, Бүкiлдүниежүзілiк жасөспiрiмдер мен юниорлар ойындарында бiрiншi-үшiншi орынды иеленген халықаралық бiлiктілiгi бар спорт шеберiнен төмен емес спорттық атағының болуы
11.
Ұшқыш (пилот)
Азаматтық әуе кемелерiне рұқсаты бар ұшқыш (пилот) куәлiгiнiң болуы. Жоғары кәсiптiк шеберлiгi мен даярлығы, әуе кеңiстiгiнiң қауiпсiз пайдаланылуын реттейтiн нормативтiк құқықтық актілерді бiлуi, кеменiң ұшу және пайдалану ережелерiн сақтауы. Денсаулығының белгiленген талаптарға сәйкестiгi
12.
Ұшқыш-нұсқаушы
Жоғары кәсiптiк шеберлiгi мен даярлығы, әуе кеңiстігiнiң қауiпсiз пайдалануды реттейтiн нормативтiк құқықтық актілердi бiлуi, кеменiң ұшу және пайдалану ережелерiн сақтауы. Денсаулығының белгіленген талаптарға сәйкестiгi
13.
Ұшқыш-сынаушы
Жоғары кәсiптiк шеберлiгi мен даярлығы, әуе кеңiстiгiнiң қауiпсiз пайдалануды реттейтiн нормативтiк құқықтық актілерді бiлуi, кеменiң ұшу және пайдалану ережелерiн сақтауы. Денсаулығының белгiленген талаптарға сәйкестiгi
14.
Ұшқыш-қадағалаушы
Арнайы даярлығы, орман қорғау саласындағы жұмыс тәжiрибесiнiң, пирология және өрт қауiпсiздiгi жөнiндегi бiлiмiнiң болуы
15.
Математик
Мамандығы бойынша ғылыми дәрежесi мен атағының, халықаралық сертификаттарының, жұмыс тәжiрибесiнiң, математика, қолданбалы математика және аралас ғылымдар саласындағы халықаралық маңызды ғылыми зерттеулерi мен iзденiстерiнiң болуы
16.
Ғылыми қызметкер (физика және астрономия саласында)
Мамандығы бойынша ғылыми дәрежесi мен атағының, жұмыс тәжiрибесiнiң, физика мен астрономия және басқа да аралас қызмет түрлерi саласындағы өнертапқыштық немесе ғылыми еңбектерiне авторлық куәлiктерiнiң болуы
17.
Провизор
Фармакологиялық заттар мен дәрілік шикiзаттың физикалық және химиялық қасиеттерiн, оларды aлу, тазалау, стандарттау және сапасын бақылау әдiстерi саласындағы аса көрнектi ғылыми зерттеулерiнiң болуы. Фармаэкономика жөнiндегi зерттеулердiң, медицина мен фармацевтика саласындағы мамандарды халықаралық стандарттар бойынша инспекциялаудың және оқытудың озық әдiстерiн меңгеруi (GPP, GCP, GMP, GLP, GDP)
18.
Режиссер
Аса көрнектi қойылым қою деректерiнiң, халықаралық фестивальдарға қатысқанын растайтын атақтары мен дипломдарының, әлемнiң iрi театрлары мен концерт залдарындағы жұмыс тәжiрибесiнiң болуы
19.
Құтқарушы
Құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргiзуге арнайы даярлығының, «Халықаралық сыныптағы құтқарушы» үлгiсiндегi білiктілiк берiлген халықаралық сертификаттарының, iрi авариялық және төтенше жағдайлардың салдарын жоюдағы жұмыс тәжiрибесiнiң, авариялық құтқару құралдарын қолдану жөнiндегi дағдысы мен шеберлiгiнiң болуы
20.
Жаттықтырушы
Халықаралық бiлiктілiктегi спорт шеберiнен кем емес спорттық атағының, мамандығы бойынша жұмыс өтілiнiң Олимпиадалық ойындарда бiрiншi–алтыншы орынды иемденген жоғары білiктi кемiнде бiр спортшыны немесе Азия ойындарында бiрiнші–үшiншi орынды иемденген бiр спортшыны немесе әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, бүкілдүниежүзілiк универсиадаларда, Бүкiлдүниежүзілiк жасөспiрiмдер ойындарында, спорттың жеке немесе ойын түрлерiнде бiрiншi–үшiншi орынды иемденген спортшыны даярлау жөнiндегi жұмыс тәжiрибесiнiң болуы
21.
Мұғалiм
Мамандығы бойынша жоғары санаты мен жұмыс тәжiрибесiнiң, халықаралық сертификаттарының және мынадай мамандықтар бойынша тиiстi жоғары кәсiптiк білiмiнiң болуы: математика, физика, химия, биология, ағылшын тiлi, информатика, жалпы тарих; мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiн меңгеруi, шет тілдерді еркiн меңгеруi
22.
Химик
Ғылыми дәрежесi мен атағының, халықаралық сертификаттарының мамандығы бойынша жұмыс тәжiрибесiнiң, химия, токсикология және аралас ғылымдар саласындағы ғылыми зерттеулерi мен iзденiстерiнiң болуы
23.
Суретшi
Кәсіптiк білімiнің, жоғары көркем өнер шығармаларының, халықаралық наградалары мен атақтарының, өнертанушылардан шығармашылық мiнездемесiнiң болуы; халықаралық көрмелерге, симпозиумдар мен конкурстарға қатысуы
24.
Штурман
(авиацияда)
Жоғары кәсiптiк даярлығы мен навигация және ұшу аппаратын жауынгерлiк қолдану жөнiндегi шеберлiгi;
әуе кеңiстiгiн қауiпсiз пайдалануды реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi білуi.
Денсаулығының белгiленген талаптарға сәйкестiгi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
№ _______ АНЫҚТАМА
СПРАВКА №_________
____________________азаматының Выдана к паспорту № ________________
№__________ паспортына берілді. Гражданина_________________________
Тегі ______________________________________________________________
Фамилия
Аты _______________________________________________________________
Имя
Әкесінің аты ______________________________________________________
Отчество
Туған жылы ________________________________________________________
Дата рождения
20__ж. «__» _________ ол шын мәнінде Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға қолдаухат берді.
В том, что он (а) действительно «__» _________ 20___г. подал (а) ходатайство на приобретения гражданства Республики Казахстан.
Онымен бірге: _________________  __________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
____________________________________________________________________
____________________________ қолдаухат берді.
_________________________________________________ ІІД КҚПБ бастығы
Начальник УМП ДВД __________________________________________________
М.О.
М.П.
М.О.
№_______АНЫҚТАМА ТҮБІРТЕГІ
КОРЕШОК СПРАВКИ №_________
Тегі _______________________________________________________________
Фамилия
Аты ________________________________________________________________
Имя
Әкесінің аты _______________________________________________________
Отчество
Туған жылы _________________________________________________________
Дата рождения
Бұрынғы азаматтығы _________________________________________________
Прежнее гражданство
Паспортының № ______________________________________________________
№ Паспорта _________________________________________________________
20___жылғы «__» _________ ол шын мәнінде Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға қолдаухат берді.
В том, что он (а) действительно «__» ______ 20 ___ г. подал (а) ходатайство на приобретения гражданства Республики Казахстан.
Онымен бірге: _____________________________________________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________ қолдаухат берді.
Инспектор _________________________________________________________
(қолы - подпись)
Анықтаманы алдым __________________________________________________
Справку получил (а)          (қолы - подпись)
20___ жылғы «__» _________ М.О. М.П.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
АНЫҚТАМА-СПРАВКА
Маған, ________________________________________________________
Мне,           (Т.А.Ә., туған жылы - Ф.И.О., год рождения)
Қазақстан Республикасының         разъяснены правовые и иные
азаматтығынан шыққан жағдайда     последствия
құқықтық және өзге де салдары     при выходе из гражданства
Республики Казахстан.
түсіндірілді.
Таныстым _______________ 20__ ж/г. «__» __________
Ознакомлен(а) __________ (қолы - подпись)
____________________________облысы ІІД КҚПБ бастығы
Начальник УМП ДВД _________________________ области
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
__________________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
құжаттар қабылдау туралы
№__ ТАЛОН
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
6. _____________________________________________________________
7. _____________________________________________________________
8. _____________________________________________________________
9. _____________________________________________________________      ________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қабылдаған:
________________________________ / _______ / __________________
(ІІД КҚПБ қызметкерінің лауазымы)  (қолы)          (Т.А.Ә.)
______ ж. «___» ___________
Берілген күні және уақыты: ____ж. «__» ________ сағат __ минут
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
6-қосымша
Кесте. Сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаны мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы

11)
Отдел внутренних дел
Отрарского района
с. Шаульдеру,
ул. Сарсенбаева, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Отдел внутренних дел
Сузакского района
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Отдел внутренних дел
Толебийского района
г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
6-16-02
6-16-02
14)
Отдел внутренних дел
Тюлькубасского района
с. Т. Рыскулова,
ул. Рыскулова, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Отдел внутренних дел
Шардаринского района
г. Шардара,
ул. Б. Момышулы, 16
2-23-82
2-23-82
Приложение 2
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
Перечень
профессий и требований для лиц, в отношении которых
устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство
Республики Казахстан
N
п/п
Профессия
Требования
1
2
3
1.
Артист
Наличие выдающихся музыкальных, сценических или
хореографических данных, профессионального
мастерства и яркой творческой индивидуальности,
отмеченных международными наградами и званиями
2.
Археолог
Наличие ученой степени и звания, международных
сертификатов, научных исследований и изысканий,
публикаций в научных изданиях, участие в
международных конференциях и открытии крупнейших
археологических памятников мирового значения
3.
Архитектор
Наличие ученой степени и звания, международных
сертификатов в области архитектуры и строительства,
опыта в разработке генеральных планов
градостроительства и проектировании особо крупных и
сложных объектов
4.
Балетмейстер
Наличие опыта подготовки выдающихся артистов
балета, международных сертификатов и стажа работы в
крупнейших театрах, участие в подготовке спектаклей
мирового класса
5.
Биолог,
микробиолог
(бактериолог,
вирусолог)
Наличие ученой степени и звания, международных
сертификатов, научно-исследовательских работ и
изысканий международного значения в области
биологии, бактериологии, вирусологии, генной
инженерии и других смежных наук
6.
Врач
Наличие ученой степени и звания,
научно-исследовательских работ и изысканий
международного значения в области медицины,
международных сертификатов, а также согласно
специализации владение передовыми
методами диагностики и лечения в области:
акушерства и гинекологии;
ангиохирургии;
анестезиологии-реаниматологии;
кардиохирургии;
нейрохирургии;
онкологии;
онкогематологии;
оториноларингологии;
радиологии;
трансплантологии;
фармакологии и клинической фармакологии;
челюстно-лицевой хирургии
7.
Геолог,
геофизик
Наличие ученой степени и звания, научных
исследований и изысканий в области геологических и
геофизических наук, опыта работы в области
мониторинга ядерных взрывов и землетрясений
8.
Дирижер
Наличие выдающихся музыкальных данных и дипломов,
подтверждающих участие в международных конкурсах,
опыта работы дирижером в ведущих театрах и
концертных залах мира
9.
Инженер
Наличие ученой степени и звания,
научно-исследовательских работ и изысканий,
международных сертификатов, а также согласно виду
экономической деятельности опыт работы по:
владению методами среднесрочного, краткосрочного
прогнозирования сейсмологических явлений;
эксплуатации силовых энергетических и
высокотемпературных плазменных установок;
внедрению достижений науки и техники,
рационализации, изобретательству; разработке
научно-исследовательских и опытных работ по очистке
и предотвращению загрязнений окружающей среды;
эксплуатации ядерных реакторов, управлению
реактором (ускорителем, ядерно-физической
установкой);
информационным технологиям и телекоммуникациям;
разработке передового программного обеспечения и
современных компьютерных оборудований;
информатике и системному программированию;
разработке научно-исследовательских и
опытно-конструкторских работ в области космической
деятельности; разработке и эксплуатации стартовых и
технических комплексов ракет и космических
аппаратов, космических летательных аппаратов и
разгонных блоков;
телеметрическим системам и комплексам, компьютерным
измерительным блокам; технологическому
проектированию для строительства объектов
производственного и жилищно-гражданского
назначения;
внедрению прогрессивных технологических процессов в
области сельхозмашиностроения; фармацевтическому
профилю на специальном, высокосовременном
фармацевтическом оборудовании по производству
субстанции и лекарственных форм;
биофармацевтическому изучению лекарственных форм и
препаратов; разработке технологических основ и
методов производства лекарственных субстанций и
фитопрепаратов; системному программированию;
разработке программного обеспечения высокого уровня
10.
Инструктор-
спортсмен
Наличие спортивного звания не менее мастера спорта
международной квалификации, занявшего с первого по
шестое место на Олимпийских играх, или с первого по
третье место на чемпионатах мира, или первое место
на Азиатских играх, или первое, второе места на
чемпионатах Европы, или первое место в финалах
кубка мира по олимпийским видам спорта, или
занявшего на чемпионатах Азии, Европы, всемирных
универсиадах, Всемирных юношеских и юниорских играх
с первого по третье место
11.
Летчик
(пилот)
Наличие действующего свидетельства летчика
(пилота), имеющего допуск к гражданским воздушным
судам. Высокие профессиональное мастерство и
подготовка, знание нормативных правовых актов,
регулирующих безопасное использование воздушного
пространства, соблюдение правил полетов и
эксплуатации судна. Соответствие здоровья
установленным требованиям
12.
Летчик-
инструктор
Высокие профессиональное мастерство и подготовка,
знание нормативных правовых актов, регулирующих
безопасное использование воздушного пространства,
соблюдение правил полетов и эксплуатации судна.
Соответствие здоровья установленным требованиям
13.
Летчик-
испытатель
Высокие профессиональное мастерство и подготовка,
знание нормативных правовых актов, регулирующих
безопасное использование воздушного пространства,
соблюдение правил полетов и эксплуатации судна.
Соответствие здоровья установленным требованиям
14.
Летчик-
наблюдатель
Специальная подготовка, наличие опыта работы в
области охраны лесов, знаний по пирологии и
пожарной безопасности
15.
Математик
Наличие ученой степени и звания, международных
сертификатов, опыта работы по специальности,
научных исследований и изысканий международного
значения в области математики, прикладной
математики и смежных наук
16.
Научный
сотрудник
(в области
физики и
астрономии)
Наличие ученой степени и звания, опыта работы по
специальности, авторских свидетельств на
изобретения или научных трудов в области физики и
астрономии и других смежных видов деятельности
17.
Провизор
Наличие выдающихся научных исследований в области
изучения
физических и химических свойств
фармакологических веществ и лекарственного сырья и
методов их
получения, очистки, стандартизации и
контроля качества. Владение передовыми
методами исследований по фармаэкономике,
инспектирования и обучения специалистов по
международным
стандартам в области медицинской и фармацевтической
отраслей (GPP, GCP, GMP, GLP, GDP)
18.
Режиссер
Наличие выдающихся постановочных данных, звания и
дипломов, подтверждающих участие в международных
фестивалях, опыта работы в крупнейших театрах и
концертных залах мира
19.
Спасатель
Наличие специальной подготовки по
проведению спасательных и неотложных работ,
международных сертификатов с присвоением
квалификации типа «Спасатель международного
класса», опыта работы по ликвидации последствий
крупных аварийных и чрезвычайных ситуаций, навыков
и умений по применению аварийно-спасательных
средств
20.
Тренер
Наличие спортивного звания не менее мастера спорта
международной квалификации, стажа работы по
специальности, опыта работы по подготовке не менее
одного высококвалифицированного спортсмена,
занявшего на Олимпийских играх с первого по шестое
место, или одного спортсмена, занявшего на
Азиатских играх с первого по третье место, или
спортсмена, занявшего на чемпионатах мира, Азии,
Европы, всемирных универсиадах, Всемирных юношеских
играх, в индивидуальных или игровых видах спорта с
первого по третье место
21.
Учитель
Наличие высшей категории и опыта работы по
специальности, международных сертификатов и
соответствующего высшего профессионального
образования по специальностям: математика, физика,
химия, биология, английский язык, информатика,
всеобщая история; владение государственным или
русским языками, свободное владение иностранными
языками
22.
Химик
Наличие ученой степени и звания, международных
сертификатов, опыта работы по специальности,
научных исследований и изысканий в области химии,
токсикологии и смежных наук
23.
Художник
Наличие профессионального образования,
высокохудожественных произведений искусства,
международных наград и званий, творческой
характеристики искусствоведов; участие в
международных выставках, симпозиумах и конкурсах
24.
Штурман
(в авиации)
Высокие профессиональная подготовка и
мастерство по навигации и боевому
применению летательного аппарата; знание
нормативных правовых актов, регулирующих безопасное
использование воздушного пространства. Соответствие
здоровья установленным требованиям
Приложение 3
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
№ _________ АНЫҚТАМА
СПРАВКА № ____________
__________________ азаматының Выдана к паспорту № _________________
№ ______________ паспортына берілді. Гражданина ___________________
Тегі ______________________________________________________________
Фамилия
Аты _______________________________________________________________
Имя
Әкесінің аты ______________________________________________________
Отчество
Туған жылы ________________________________________________________
Дата рождения
20 ___ ж. «___» __________ ол шын мәнінде Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға қолдаухат берді.
В том, что он (а) действительно «___» ________ 20___г. подал (а) ходатайство на приобретение гражданства Республики Казахстан.
Онымен бірге: ___________________________ ____________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
_____________________________________________________________________
_______________________________ қолдаухат берді.
___________________________________________________ ІІД КҚПБ бастығы
Начальник УМП ДВД __________________________________________________
М.О.
М.П.
М.О.
№ _______ АНЫҚТАМА ТҮБІРТЕГІ
КОРЕШОК СПРАВКИ №_________
Тегі ______________________________________________________________
Фамилия
Аты _______________________________________________________________
Имя
Әкесінің аты ______________________________________________________
Отчество
Туған жылы ________________________________________________________
Дата рождения
Бұрынғы азаматтығы ________________________________________________
Прежнее гражданство
Паспортының № _____________________________________________________
№ _________________________________________________________________
Паспорта
20 ___жылғы «___» ________ ол шын мәнінде Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға қолдаухат берді.
В том, что он (а) действительно «__» _______ 20___ г. подал (а) ходатайство на приобретение гражданства Республики Казахстан.
Онымен бірге: ______________________________________________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________ қолдаухат берді.
Инспектор __________________________________________________________
(қолы - подпись)
Анықтаманы алдым __________________________________________________
Справку получил (а)                   (қолы - подпись)
20 ___ жылғы «___» ___________ М.О.М.П.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
АНЫҚТАМА – СПРАВКА
Маған, ____________________________________________________________
Мне,             (Т.А.Ә., туған жылы - Ф.И.О., год рождения)
Қазақстан Республикасының
разъяснены правовые и иные
последствия
азаматтығынан шыққан жағдайда
при выходе из гражданства
құқықтық және өзге де салдары
Республики Казахстан
түсіндірілді.
Таныстым ________________________ 20 __ ж/г. «___» ___________
Ознакомлен (а) ______________ (қолы-подпись)
____________________________________ облысы ІІД КҚПБ бастығы
Начальник УМП ДВД _________________________________ области
Приложение 5
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
ТАЛОН № __
о принятии документов на оказание государственной услуги
______________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
4._______________________________________________________________
5._______________________________________________________________
6._______________________________________________________________
7._______________________________________________________________
8._______________________________________________________________
9._______________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Принял:
_______________________________ / _____________ / _________________
(Должность сотрудника УМП ДВД)      (подпись)         (Ф.И.О.)
"__" ________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час __ мин "__" ____________ ____ г.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
7-қосымша
Талон
_______________________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдаған ___________________________
(маманның Т.А.Ә.)
20 __ жылғы «__» ___________ сағ.___мин.____
(өлшемі 75мм х 55мм)

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных потребителей по
данному виду услуг
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 7
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2106
Талон
_________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял (а) ___________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«____» __________20___ г. час. ___ мин.____
(размер 75 мм х 55 мм)