Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдары аппаратының санын және оны ұстауға арналған шығындарды қысқарту
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 21 қараша N 1425. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.21. N 1433 қаулысымен. ~P991433
"Орталық атқарушы органдардың құрылымын жетiлдiру және мемлекеттiк органдардың санын қысқарту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 29 қазандағы N 3168 U963168_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және республикалық бюджеттен қаржыландырылатын басқа да орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың аппараты қызметкерлерiнiң шектi саны, сондай-ақ министрлердiң орынбасарлары, мемлекеттiк комитеттердiң төрағалары мен басқа да орталық атқарушы органдардың басшылары лауазымдарының саны 1-3 қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қызметкерлерiне қызмет көрсетуге арналған қызметтiк жеңiл автомобильдер саны 4-5-қосымшаларға сәйкес белгiленсiн.
Осы қаулыда көзделген шараларды жүргiзудiң нәтижесiнде босатылған жеңiл автомобильдер, белгiленген тәртiппен аукцион арқылы сатылсын.
3. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер және өзге де орталық атқарушы органдар екi апта мерзiмде орталық аппараттың Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген құрылымын Қазақстан Республикасының Үкiметiне тапсырсын.
4. Министрлер, мемлекеттiк комитеттердiң төрағалары оларға ведомстволық бағыныстағы комитеттердiң, ведомстволардың штат саны мен құрылымын айқындасын.
5. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен басқа да орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары:
1997 жылдың 1 қаңтарына дейiн Қазақстан Республикасының заңдарына қатаң сәйкестiкте қызметкерлер санын қысқарту жөнiнде жұмыс жүргiзсiн;
1996 жылғы 1 желтоқсанға дейiн аппараттың штат кестесiн 6-қосымшада көзделген басшы және басқа қызметкерлер санының нормативтерiн сақтай отырып, белгiленген адам саны мен жалақы қоры шегiнде бекiтсiн;
"Қызметтiк телефондар мен мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217 қаулысымен бекiтiлген басқару аппаратын ұстауға арналған мемлекет қаржысын жұмсаудағы үнем режимiн және мемлекеттiк органдар аппаратын орналастыруға арналған алаң нормативiн қатаң сақтауды қамтамасыз етсiн;
мұнда бекiтiлген нормаларды басшылыққа ала отырып мемлекет қаражатын делегациялар мен жеке адамдарды қабылдау мен қызмет көрсетуге жұмсалатын шығысты шектеу жөнiнде шаралар қабылдасын.

О сокращении численности аппарата и расходов на содержание центральных исполнительных органов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1996 г. N 1425. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 сентября 1999 г. N 1433 ~P991433.
Сноска. В приложения 1,3,4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 февраля 1997 г. N 215; в приложение 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 октября 1997 г. N 1466 P971466_ ; в приложение 1 - постановлением Правительства РК от 7 апреля 1998 г. N 288 P980288_ и от 16 сентября 1998 г. N 907 P980907_ (не поступили, ограниченная рассылка).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 1996 г. N 3168 U963168_ "О совершенствовании структуры центральных исполнительных органов и сокращении численности государственных органов" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить предельную численность работников аппарата министерств, государственных комитетов и других центральных и местных исполнительных органов, финансируемых из республиканского бюджета, а также количество должностей заместителей министров, председателей государственных комитетов и руководителей других центральных исполнительных органов согласно приложениям 1-3.
2. Установить лимит количества служебных легковых автомобилей для обслуживания работников аппарата министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, согласно приложениям 4-5.
Высвободившиеся в результате проведения мероприятий, предусмотренных настоящим постановлением, легковые автомобили реализовать в установленном порядке через аукцион.
3. Министерствам, государственным комитетам и иным центральным исполнительным органам в двухнедельный срок представить в Правительство Республики Казахстан согласованную с Министерством финансов Республики Казахстан структуру центрального аппарата.
4. Министрам, председателям государственных комитетов определить штатную численность и структуру подведомственных им комитетов, ведомств.
5. Обязать руководителей министерств, государственных комитетов и других центральных и местных исполнительных органов:
до 1 января 1997 года провести работу по сокращению численности в строгом соответствии с законодательством Республики Казахстан;
до 1 декабря 1996 года утвердить штатное расписание аппарата в пределах установленной численности, фонда оплаты труда с соблюдением нормативов численности руководящих и других работников, предусмотренных приложением 6;
обеспечить соблюдение строго режима экономии в расходовании государственных средств на содержание аппарата управления, соблюдение порядка пользования служебными телефонами и нормативов площадей для размещения аппарата государственных органов, установленных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 г. 1217 P961217_ "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";
принять меры по ограничению расходования государственных средств на приемы и обслуживание делегаций и отдельных лиц, руководствуясь при этом утвержденными нормами.

6. Облыстардың, аудандардың және қалалардың әкiмдерi 1996 жылғы 1 желтоқсанға дейiн жергiлiктi өкiлеттi және атқарушы органдардың қызметкерлерi санын 10 процентке қысқарту жөнiндегi жұмысты жүзеге асырсын.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен оның жергiліктi органдары:
министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, сондай-ақ оларға ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басқару аппаратын ұстауға арналған мемлекет қаржысын жұмсауда қаржы тәртiбiн сақтауына және қатаң үнемдеу режимiн жүргiзуiне бақылауды күшейтсiн;
мемлекет қаражатын заңсыз жұмсау фактiлерi анықталған жағдайда, оларды жою жолдары мен тиiстi лауазымды адамдарды жауапқа тарту шаралары қолданылсын.
8. "Орталық атқарушы органдардың құрылымын жетiлдiру және мемлекеттiк органдардың санын қысқарту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 29 қазандағы N 3168 Жарлығына сәйкес жаңадан құрылғандар мен қайта ұйымдастырылғандарға Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен, Экономика министрлiгiмен, Әдiлет министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының өзге де мүдделi орталық атқарушы органдарымен келiсiлген осы органдар туралы Ереженiң жобасын бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне ұсынсын.
9. Министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға бiр жыл iшiнде адам санын, басшының орынбасарларын, қызметтiк жеңiл автомобильдер лимитiн және аппаратты ұстауға арналған шығыстарды көбейту туралы өтiнiш беруге тыйым салынсын. Аталған мәселе жөнiндегi ұсыныстар алдағы жылға арналған бюджеттiң жобасымен бiрге қаралады деп белгiленсiн.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiмде қызметтiк үй-жайларды түгендеудi аяқтасын және штат санына қарай жекелеген министрлiктердi, мемлекеттiк комитеттер мен өзге орталық атқарушы органдарды көшiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс тапсырсын.
11. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мүдделi атқарушы органдармен бiрге бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
12. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары аппаратының санын және оны ұстауға жұмсалатын шығындарды қысқарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 2 қарашадағы N 1442 P951442_ қаулысы;

6. Акимам областей, районов и городов до 1 декабря 1996 года осуществить работу по сокращению численности работников местных представительных и исполнительных органов на 10 процентов.
7. Министерству финансов Республики Казахстан и его местным органам:
усилить контроль за соблюдением финансовой дисциплины и проведением строжайшего режима экономии в расходовании министерствами, государственными комитетами, другими центральными и местными исполнительными органами, а также подведомственными им организациями государственных средств на содержание аппарата управления;
при выявлении фактов незаконного расходования государственных средств принимать меры к их устранению и привлечению к ответственности соответствующих должностных лиц.
8. Вновь образованным и реорганизованным в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 1996 г. N 3168 "О совершенствовании структуры центральных исполнительных органов и сокращении численности государственных органов" центральным исполнительным органам представить в месячный срок на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты положений об этих органах, согласованные с Министерством финансов, Министерством экономики, Министерством юстиции и другими заинтересованными центральными исполнительными органами Республики Казахстан.
9. Запретить министерствам, государственным комитетам и иным центральным и местным исполнительным органам в течение года обращаться с просьбами об увеличении лимитов численности, количества заместителей руководителя, служебных легковых автомобилей и расходов на содержание аппарата. Установить, что предложения по указанным вопросам рассматриваются одновременно с проектом бюджета на предстоящий год.
10. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок завершить инвентаризацию служебных помещений и представить Правительству Республики Казахстан предложения по передислокации отдельных министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов в зависимости от их штатной численности.
11. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными центральными исполнительными органами в месячный срок представить Правительству Республики Казахстан предложения о приведении ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с действующим законодательством.
12. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1995 г. N 1442 "О сокращении численности аппарата и расходов на содержание центральных исполнительных органов Республики Казахстан";