Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 23 мамыр N 877. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.11.19. N 1608 қаулысымен
"Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының жүйесiн реформалау жөнiндегi кезектi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3377 Жарлығына U973377_ сәйкес (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 10, 39-құжат) Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы
Ереже;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
қарауындағы ұйымдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерi қоса
берiлiп отырған тiзбеге сәйкес күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 23 мамырдағы
N 877 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгi туралы
(Ауылшарминi)
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады, ол республиканың ауыл, орман, аң және балық шаруашылықтарына, су және жер ресурстарына мемлекеттiк басқаруды жүзеге асырады.
2. Министрлiк өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiне, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Министрлiк пен оның құрылымдық бөлiмшелерiнiң қызметiн қаржыландыру және олардың материалдық-техникалық қамтамасыз ету республикалық және жергiлiктi бюджетте аталған мақсаттар үшiн көзделген қаржылар есебiнен жүзеге асырылады.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi Министрлiктiң құрылымы мен штат санын белгiлейдi.
5. Министрлiк заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджет банкiнде бюджеттiк және ағымдағы шоттары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және қазақ, орыс тiлдерiнде өз атауы жазылған мөрi болады.
II. Министрлiктiң негiзгi мiндеттерi, функциялары
және құқықтары
6. Халықты азық-түлiкпен, ал өнеркәсiптi шикiзатпен қамтамасыз етуге бағытталған ауыл, орман, аң және балық шаруашылықтары, жер және су ресурстары саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясат жүргiзу, дамып келе жатқан нарықтық қатынастар жағдайында аграрлық сектордың, орман, аң және балық шаруашылықтарының экспорттық мүмкiндiктерiн ұлғайту мақсатында Министрлiк:
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоса алғанда, ауыл, орман, аң және балық шаруашылықтары салаларын дамытудың, су және жер ресурстарын ұтымды пайдалану мен оларды қорғаудың мемлекеттiк басымдылықты бағдарламаларын әзiрлеудi және оларды жүзеге асыруға қатысуды;
ауыл, орман, аң және балық шаруашылықтары, су шаруашылығы мен жер қатынастары мәселелерi жөнiндегi заң және нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын дайындауды;
агроөнеркәсiп кешенiндегi реформаларды жетілдiрудi және тереңдетудi, сондай-ақ шаруашылық жүргiзудiң алуан түрлi нысандарын дамытуды;
ауыл, орман, аң және балық шаруашылықтарын, су және жер ресурстарын дамыту тұжырымдамаларын әзiрлеп, жүзеге асыруды, тенденцияларды талдауды және оның перспективаларын болжамдау мен айқындауды;
нарық жағдайларындағы жаңа құралымдардың iстеуiнiң экономикалық тетiгiн жетiлдiру жөнiндегi ұсынымдарын әзiрлеудi;
өндiрiс дамуының артуына жағдай жасауды, республиканың iшкi қажеттерiн қанағаттандыратын ауыл шаруашылығы, балық, орман және аң шаруашылығы өнiмдерiн шығарып, ұқсатуды және оларды сыртқы рынокқа беру жөнiндегi кешендi шараларды жүзеге асыруды;
республиканың аграрлық секторына, орман, аң, балық, су және жер шаруашылықтарына маркетингтiк басқару жүйесiн енгiзудi;
ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң мүдделерiн қорғауға, барлық агроөнеркәсiп кешенi салаларының қызметi үшiн қолайлы жағдайлар туғызуға бағытталған қаржы, несие, салық және кеден саясатын жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды белгiленген тәртiппен енгiзудi;
қаржы-экономикалық сауықтыру (санация) немесе дәрменсiз шаруашылықтар мен кәсiпорындарды тарату жөнiндегi шараларды жүзеге асыруға бағытталған бағдарламаларды орындауды;
агроөнеркәсiп кешенiндегi меншiктiң алуан түрлi нысандары мен шаруашылық жүргiзу түрлерiнiң жұмыс iстеуi жағдайларында есепке алуды, оперативтiк, статистикалық және бухгалтерлiк есеп берудi ұйымдастырып, оны жетiлдiрудi;
агроөнеркәсiп кешенiнiң тракторларға, комбайндарға, автомобильдерге, жабдықтарға, ауыл шаруашылығы машиналарына, отынға және басқа да материалдық қорларға деген қажеттiгiнiң болжауларын жасауды;
мемлекеттiк саясатты жүзеге асыруды, техникалық және энергетикалық қамтамасыз етудi, химияландыру және ауыл шаруашылығын сумен жабдықтау, мелиорациялау, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлерге сервистiк қызмет көрсету саласындағы жұмыстарды үйлестiрудi;
жердегi алуан түрлi шаруашылық жүргiзу нысандарының тиiмдi жұмыс iстеуi үшiн құқықтық және әлеуметтiк-экономикалық жағдайлар туғызуды, жер құнарлылығын сақтауға, оны үнемi жаңартып отыруға және оларды ұтымды пайдалануға бағытталған шараларды жүзеге асыру мақсатында жер қатынастарын дамытуды;
ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн табиғи зiлзалалардан, төтенше жағдайлардан, эпизоотиялардан, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң аурулар мен зиянкестерден зақымдануынан туындаған сақтандырып, қорғауға бағытталған шараларды жүзеге асыруды;
мемлекетаралық сыртқы экономикалық байланыстар мәселелерiне, сараптама дайындауға, Үкiметтiң тапсыруы бойынша шартта (келiсiм-шарттар) жасауға жәрдемдесудi;
Каспий теңiзiнiң биологиялық ресурстарын сақтау және пайдалану мәселелерiнде Каспий маңындағы мемлекеттердiң балық шаруашылықтары мемлекеттiк басқару органдарымен өзара бiрлесе отырып iс-қимыл жасауды;
республиканың iшкi су тоғандарының, Каспий және Арал теңiздерiнiң аумақтық және экономикалық аймақтарының балық ресурстарын басқару жөнiндегi шараларды Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгiмен бiрлесе отырып әзiрлеп, жүзеге асыруды;
трансшекаралық суларды бiрлесiп пайдалану мен қорғауды;
Қазақстан Республикасымен мемлекеттiк шекаралары ортақ мемлекеттермен геодезиялық, топографиялық және картографиялық жұмыстар өндiрiсiн үйлестiрудi;
өсiмдiк, мал шаруашылықтарындағы, балық, орман, аң шаруашылықтары салаларындағы, су және жер шаруашылықтарындағы, ұқсатушы өнеркәсiптегi ғылыми-техникалық прогрестiң негiзгi бағыттарын айқындауды, өндiрiске ғылым мен техника жетiстiктерiн енгiзуге жәрдемдесудi;
агроөнеркәсiп секторында, балық, орман, аң, су және жер шаруашылықтарында инвестицияларды пайдаланудың басым бағыттарын айқындауды;
агроөнеркәсiп кешенiнiң, балық, орман, аң, су және жер шаруашылықтарында кадрлар әлеуетiн айқындауды, мамандар қажеттiлiгiн болжауды, кадрлар даярлауды, олардың бiлiктiлiгiн арттыруды және оларды қайта даярлау жөнiндегi шараларды әзiрлеудi, консультативтiк көмектер көрсетудi;
ауыл шаруашылығы мен ұқсатушы салалар өнiмдерiнiң сапасына, олардың ұтымды пайдаланылуына, балық, орман және аң шаруашылығы ресурстарын, су және жер қорларын қорғауға және оларды ұдайы жаңартып отыруға, өсiмдiктер, тұқымдар карантинiне, мал дәрiгерлiгi заңдары мен тұқымдық қадағалаудың орындалуына мемлекеттiк бақылау жасаудың жүзеге асырылуын, сондай-ақ машиналар мен жабдықтардың техникалық жай-күйiне, кешендi мелиоративтiк құрылысқа, еңбектi қорғау және қауiпсiздiк техникасы ережелерiне қадағалау жасауды қамтамасыз етедi.

Об утверждении Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 1997 г. N 877. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 ноября 1997 г. N 1608 ~P971608
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 3377 U973377_ "Об очередных мерах по реформированию системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 69) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан;
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 1997 г. N 877
Положение
о Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан
(Минсельхоз)
I. Общие положения
1. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан и осуществляет государственное управление сельским, лесным, охотничьим и рыбным хозяйством, водными и земельными ресурсами республики.
2. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Финансирование деятельности и материально-техническое обеспечение Министерства и его структурных подразделений осуществляется за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском и местных бюджетах на указанные цели.
4. Структура и штатная численность Министерства определяются Правительством Республики Казахстан.
5. Министерство является юридическим лицом, имеет бюджетный и текущие счета в государственном Бюджетном банке Республики Казахстан, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием на казахском и русском языках.
II. Основные задачи, функции и права
Министерства
6. В целях проведения единой государственной политики в области управления сельским, лесным, охотничьим и рыбным хозяйством, земельными и водными ресурсами, направленной на обеспечение населения продуктами питания, а промышленности - сырьем, увеличения экспортных возможностей аграрного сектора, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства в условиях развивающихся рыночных отношений Министерство обеспечивает:
разработку и участие в реализации приоритетных государственных программ развития отраслей сельского, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства, включая особо охраняемые природные территории, рационального использования и охраны водных и земельных ресурсов;
подготовку проектов законодательных и нормативных правовых актов по вопросам сельского, рыбного, лесного, охотничьего, водного хозяйства и земельных отношений;
совершенствование и углубление реформ в агропромышленном комплексе, развитие разнообразных форм хозяйствования;
разработку и реализацию концепций развития аграрного сектора, лесного, охотничьего, рыбного хозяйства, водных и земельных ресурсов, анализ тенденций, прогнозирование и определение перспектив развития;
разработку рекомендаций по совершенствованию экономического механизма функционирования новых формирований в рыночных условиях;
осуществление комплексных мер по стимулированию наращивания производства и переработки сельскохозяйственной, рыбной, лесной и охотничьей продукции для удовлетворения внутренних потребностей республики и поставок ее на внешний рынок;
внедрение маркетинговой системы управления в аграрном секторе, лесном, охотничьем, рыбном, водном и земельном хозяйствах республики;
внесение в установленном порядке предложений по совершенствованию финансовой, кредитной, налоговой и таможенной политики, направленной на защиту интересов сельскохозяйственных товаропроизводителей, создание оптимальных условий для деятельности всех отраслей агропромышленного комплекса;
выполнение программ, направленных на осуществление мероприятий по финансово-экономическому оздоровлению (санации) или ликвидации несостоятельных хозяйств и предприятий;
организацию и совершенствование учета, оперативной, статистической и бухгалтерской отчетности в условиях функционирования различных форм собственности и видов хозяйствования в агропромышленном комплексе;
разработку прогнозов потребности агропромышленного комплекса в тракторах, комбайнах, автомобилях, оборудовании, сельскохозяйственных машинах, топливе и других материальных ресурсах;
осуществление государственной политики и координацию работ в области технического и энергетического обеспечения, химизации и сельхозводоснабжения, мелиорации, сервисного обслуживания производителей сельскохозяйственной продукции;
развитие земельных отношений в целях создания правовых и социально-экономических условий эффективного функционирования различных форм хозяйствования на земле, осуществление мероприятий, направленных на сохранение и воспроизводство плодородия земель, рациональное их использование;
осуществление мер, направленных на страховую защиту сельскохозяйственных товаропроизводителей от стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций, вызванных эпизоотиями, поражениями сельскохозяйственных растений болезнями и вредителями;
содействие в вопросах межгосударственных внешнеэкономических связей, подготовку экспертизы и заключение договоров (контрактов) по поручению Правительства;
взаимодействие с органами государственного управления рыбным хозяйством прикаспийских государств в вопросах сохранения и использования биологических ресурсов Каспийского моря;
разработку и осуществление совместно с Министерством экологии и биоресурсов Республики Казахстан мер по управлению рыбными ресурсами внутренних водоемов республики, территориальных и экономических зон Каспийского и Аральского морей;
совместное использование и охрану трансграничных вод;
координацию производства геодезических, топографических и картографических работ с государствами, имеющими с Республикой Казахстан общую государственную границу;
определение основных направлений научно-технического прогресса в растениеводстве, животноводстве, рыбной, лесной и охотничьей отраслях, водном и земельном хозяйстве, перерабатывающей промышленности, содействие внедрению в производство достижений науки и техники;
определение приоритетных направлений использования инвестиций в агропромышленном секторе, рыбном, лесном, охотничьем, водном и земельном хозяйстве;
анализ кадрового потенциала агропромышленного комплекса, рыбного, лесного, охотничьего, водного и земельного хозяйства, прогноз потребности в специалистах, разработку мероприятий по подготовке, повышению квалификации и переподготовке кадров, оказанию консультативной помощи;
осуществление государственного контроля за качеством продукции сельского хозяйства и перерабатывающих отраслей, рациональным использованием, охраной и воспроизводством рыбных, лесных и охотничьих ресурсов, водного и земельного фонда, карантином растений, семян, исполнением ветеринарного законодательства, племенного надзора, а также надзора за техническим состоянием машин и оборудования, комплексным мелиоративным строительством, правилами охраны труда и техники безопасности.

7. Министрлiк өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
агроөнеркәсiп заңды тұлғаларының iс-қимылын үйлестiредi;
агроөнеркәсiп кешенiндегi экономикалық реформаларды тереңдету және кәсiпорындардың жекешелендiруден кейiнгi кезеңде жұмыс iстеу мәселелерi бойынша нормативтiк-құқықтық базаны әзiрлеу жөнiндегi жұмысты үйлестiредi;
жер реформасын жүргiзу жөнiндегi жұмыстарды үйлестiредi, оны ғылыми, кадрлы және әдiстемелiк қамтамасыз етудi жүзеге асырады, жерге орналастыру және жер реформасы жөнiндегi шараларды әзiрлеп, олардың жүзеге асырылуын қамтамасыз етедi;
жергiлiктi атқарушы және өкiлеттi органдармен, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарымен және олардың жергiлiктi жерлердегi органдарымен жер қатынастарын реттеу, жерлердi пайдалану және оларды қорғау, жер реформасын жүргiзу мәселелерi бойынша бiрлесiп iс-қимыл жасайды;
жер рыногы мен жер пайдалану құқығын қалыптастыруға және дамытуға жәрдемдеседi;
азық-түлiк шығаруды көбейту жөнiндегi бағдарламалар мен ұсынымдарды әзiрлейдi және өндiрiстiк әлеует пен республиканың әрбiр аймағының өзiн-өзi қамтамасыз етуi мен өнiмдердi сатудағы мүмкiндiктерiн ұтымды пайдалануына көмектеседi;
агроөнеркәсiп кешенi жүйесiндегi сыртқы экономикалық қызметтi үйлестiредi;
өндiрiстi қаржымен қамтамасыз ету ресурстарына байланысты қажеттiлiктi айқындайды және оларды қалыптастыру көздерi бойынша ұсыныстар енгiзедi;
агроөнеркәсiп кешенi, балық, орман, аң, су және жер шаруашылықтары мамандарына деген қажеттiлiктi айқындайды және ғылыми-техникалық прогрестiң жаңа жетiстiктерiн пайдалануды ескере отырып, барлық топтар кадрларын қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жұмыстарын үйлестiредi;
аграрлық нарықты, нарық инфрақұрылымдарын реттеу тетiгiн жасауға және агроөнеркәсiп кешенiнiң, балық, орман, аң, жер және су шаруашылықтарының барлық тауар өндiрушiлерiне қажеттi экономикалық жағдайлар туғызуға жәрдемдеседi;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiндегi, балық, орман, аң, су және жер шаруашылықтарына механикаландыруды, электрлендiрудi, энергетиканы көлiк пен байланысты дамыту жөнiндегi техникалық саясатты жүргiзедi;
астық өнімдерi, тамақ өнеркәсiбi салалары бойынша перспективалық даму мен бiрыңғай техникалық саясат жүргiзудiң жоспар-болжамдарын жасайды;
агроөнеркәсiп кешенiндегi басым бағыттарды, ғылыми зерттеулер мен әзiрлемелер тақырыбын Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы жанындағы Аграрлық зерттеулер жөнiндегi ұлттық академиялық орталықпен бiрлесе отырып айқындайды, ғылыми-техникалық прогрестi дамыту мәселелерiн, ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстардың басым бағыттары жөнiндегi негiзгi ұсыныстарды қарайды;
мал дәрiгерлiгi саласындағы ғылыми зерттеулердi үйлестiредi;
ведомстволық бағыныстағы кәсiпорындар мен мекемелерге мемлекеттiк басқару функциясын жүзеге асырады және жергiлiктi жерлерге қажеттi ұйымдық, экономикалық, заң және консультациялық көмектер көрсетедi, кәсiпорындардың қаржылық тұрақтылығын арттыру жөнiндегi шаралар жүйесiн жасайды;
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiмен, "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамымен бiрлесе отырып мемлекеттiк астық ресурстарының, оның жұмылдырушылық және сақтандыру қорларының баланстарын әзiрлейдi;
мыналарды:
агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк және мемлекеттiк емес секторларының бiрлесiп iс-қимыл жасау тетiгiн әзiрлеудi;
тенденцияларды талдауды, барлық меншiк нысандарын ескере отырып ауыл шаруашылығы өндiрiсi салаларын дамыту, орналастыру және мамандандыру перспективаларын болжамдау айқындауды;
түрлi меншiк нысандарының ауыл шаруашылығы өндiрiсiнде, балық, орман, аң, су және жер шаруашылықтарында шаруашылық жүргiзудiң көп қырлылығын дамытуды мемлекет тарапынан қолдау үшiн бюджеттен бөлiнетiн қаражаттар есебiнен мақсатты қаржыландыруды;
инвестициялық бағдарламаларды, соның iшiнде олардың шетелдiк кредиттер есебiнен қаржыландырылатындарын әзiрлеп, жүзеге асыруды;
инвестициялық саясатты, өндiрiстiк, мелиоративтiк және әлеуметтiк объектiлердi жобалауға ғылыми және әдiстемелiк басшылық жасауды, мемлекеттiк сараптау жүргiзудi, сондай-ақ белгiленген тәртiп бойынша жобаларды бекiтудi жүзеге асырады;
мыналарды:
кәсiпкерлiктi мемлекет тарапынан қолдауды және оның дамуына, сондай-ақ нарықтық инфрақұрылымдардың қалыптасуы мен дамуына көмектесу жөнiндегi ұсыныстарды дайындауды;
Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қорының жұмыс iстеуiн;
нақты жер учаскелерiн жекеменшiкке сату немесе мемлекеттiң пайдалануына және кепiлге беру кезiнде олардың құнын белгiлеудi;
Министрлiк жүйесiндегi мемлекет қорғайтын ақпараттарды қорғау жөнiндегi жұмыстарды;
жер учаскесiн меншiктену және тұрақты жер пайдалану құқығын беретiн актiлердi әзiрлеудi және оларды берудi;
мемлекеттiк жер кадастры мен жер мониторингiн жүргiзудi;
мыналарға:
сыртқы және iшкi рынок конъюктураларын ескере отырып, азық-түлiк, шикiзат, материалдық-техникалық және қаржы ресурстары баланстарын жасауға;
бюджеттi қалыптастыруға, агроөнеркәсiп кешенiндегi, балық, орман, аң, жер және су шаруашылықтарындағы стратегиялық мiндеттердi шешуге қаржы қаражаттарының қажеттiлiгiн негiздеуге;
өндiрiстiк және қаржы мәселелерi жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердi, қажеттi стандарттарды, ғылыми-техникалық ұсынымдарды әзiрлеп, жетiлдiруге және олармен агроөнеркәсiп кешенiн, балық, орман, аң, жер және су шаруашылықтарының өндiрiстiк құрылымдарын қамтамасыз етуге;
бухгалтерлiк есеп пен есеп берудi жүргiзудiң салалық ерекшелiктерiн әзiрлеуге, бухгалтерлiк есептердi заңда белгiленген мерзiмдерде жасап, беруге;
жем-шөп базасын нығайту, дала малының азықтарын өндiру алаңдарын жетiлдiру жөнiндегi шараларды әзiрлеуге және жүзеге асыруға;
жер үшiн төленетiн ақыны белгiлеу және жердi ұтымды пайдалануға экономикалық жағдай жасау шаралары бойынша ұсыныстар әзiрлеуге;
су пайдаланудың жиынтық жоспарларын дайындауға, өзен бассейндерi, экономикалық және өндiрiстiк аудандармен облыстар үшiн қысқа мерзiмдi және перспективалық су шаруашылықтары баланстарын жасауға;
мүдделi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен және өзге де орталық атқарушы органдармен бiрлесе отырып, су пайдаланудың барлық түрлерiне, су беру қызметiне, оларды қолдану шарттарына тарифтер жасауға;
ауыл шаруашылығы өнiмдерi мен шикiзаттарын ұқсатудың iшкi және сыртқы рыноктарының конъюнктурасы туралы рыноктық ақпараттардың маркетингтiк зерттеулерiне, бәсеке мен кәсiпкерлiктiң дамуын қамтамасыз етуге;
айналадағы ортаны қорғау бағдарламаларын әзiрлеп, енгiзуге;
Каспий маңындағы мемлекеттердiң балық шаруашылығы ұйымдары өкiлдерiнiң Каспий теңiзi биоресурстарын сақтау және пайдалану мәселелерi жөнiндегi кеңесiнiң жұмысына, Каспий және Арал теңiздерiн қоса алғанда, балық шаруашылықтары тоғандарында ғылыми-зерттеулер ұйымдастыруға;
Үкiметтiң тапсыруы бойынша: Қазақстан Республикасымен мемлекеттiк шекарасы ортақ мемлекеттермен шекара аумақтарында геодезиялық, топографиялық және кратографиялық жұмыстар өндiрiсi жайындағы келiссөздерге қатысуға және халықаралық шарттар мен келiсiмдер жобаларын әзiрлеуге қатысады;
мыналар бойынша:
ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қордың, Лизинг қоры мiндеттерiнiң орындалуы және олардың қаражаттарының пайдаланылуы;
ауыл шаруашылығы өнiмдерi мен азық-түлiктерiнiң отандық рыногын қорғауда кедендiк саясатты жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстар енгiзедi.

7. Министерство в соответствии с возложенными на него задачами:
координирует взаимодействие агропромышленных юридических лиц;
координирует работу по углублению экономических реформ в агропромышленном комплексе и разработке нормативно-правовой базы по вопросам функционирования предприятий в постприватизационный период;
координирует работу по проведению земельной реформы, осуществляет научное, кадровое и методическое ее обеспечение, разрабатывает и обеспечивает реализацию мероприятий по землеустройству и земельной реформе;
взаимодействует с местными исполнительными и представительными органами, центральными исполнительными органами Республики Казахстан и их органами на местах по вопросом регулирования земельных отношений, использования и охраны земель, проведения земельной реформы;
содействует становлению и развитию рынка земли и прав землепользования;
разрабатывает программы и рекомендации по наращиванию производства продовольствия и оказывает содействие рациональному использованию производственного потенциала и возможностей каждого региона республики в самообеспечении и реализации продукции;
координирует внешнеэкономическую деятельность в системе агропромышленного комплекса;
определяет потребность в ресурсах финансового обеспечения производства и вносит предложения по источникам их формирования;
определяет потребность в специалистах агропромышленного комплекса, рыбного, лесного, охотничьего, водного и земельного хозяйства и координирует переподготовку и повышение квалификации кадров всех звеньев с учетом использования новейших достижений научно-технического прогресса;
содействует созданию механизма регулирования аграрного рынка, рыночной инфраструктуры и необходимых экономических условий для всех товаропроизводителей агропромышленного комплекса, рыбного, лесного, охотничьего, земельного и водного хозяйства;
проводит техническую политику по развитию механизации, электрификации, энергетики, транспорта и связи в сельскохозяйственном производстве, рыбном, лесном, охотничьем, водном и земельном хозяйстве;
разрабатывает перспективные планы-прогнозы развития по отраслям хлебопродуктов, пищевой промышленности и проведения единой технической политики;
определяет совместно с Национальным академическом центром аграрных исследований при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан приоритетные направления, тематику научных исследований и разработок в агропромышленном комплексе; рассматривает вопросы развития научно-технического прогресса, основные предложения по приоритетным направлениям научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
координирует научные исследования в области ветеринарии;
осуществляет функции государственного управления подведомственными предприятиями и учреждениями и оказывает им на местах необходимую организационную, экономическую, юридическую и консультационную помощь, вырабатывает систему мер по повышению финансовой устойчивости предприятий;
совместно с Министерством экономики и торговли Республики Казахстан, акционерным обществом закрытого типа "Продовольственная контрактная корпорация" разрабатывает балансы государственных ресурсов зерна, его мобилизационных и страховых фондов;
осуществляет:
разработку механизмов взаимодействия государственного и негосударственного секторов агропромышленного комплекса;
анализ тенденций, прогнозирование и определение перспектив развития, размещения и специализации отраслей сельскохозяйственного производства с учетом всех форм собственности;
целевое финансирование за счет средств, выделяемых из бюджета на государственную поддержу развития многоукладности хозяйствования различных форм собственности в сельскохозяйственном производстве, рыбном, лесном, охотничьем, водном и земельном хозяйстве;
подготовку и реализацию инвестиционных программ, в том числе финансируемых за счет иностранных кредитов;
инвестиционную политику, научное и методическое руководство проектированием производственных, мелиоративных и социальных объектов, проведение государственной экспертизы, а также утверждение проектов в установленном порядке;
обеспечивает:
подготовку предложений по государственной поддержке и оказанию помощи развитию предпринимательства, а также содействие становлению и развитию рыночных инфраструктур;
функционирование Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства;
определение стоимости конкретных земельных участков при их продаже в частную собственность или предоставлении в землепользование государством и при их залоге;
изготовление и выдачу актов на право собственности на земельный участок и право постоянного землепользования;
ведение государственного земельного кадастра и мониторинг земель;
защиту имеющейся охраняемой государством информации в системе Министерства;
участвует:
в разработке балансов продовольствия, сырьевых, материально-технических и финансовых ресурсов с учетом конъюнктуры внешнего и внутреннего рынков;
в формировании бюджета, обосновании потребностей в финансовых средствах для решения стратегических задач в агропромышленном комплексе, рыбном, лесном, охотничьем, земельном и водном хозяйстве;
в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов, необходимых стандартов, научно-технических рекомендаций по производственным и финансовым вопросам и обеспечивает ими производственные структуры агропромышленного комплекса, рыбного, лесного, охотничьего, земельного и водного хозяйства;
в разработке отраслевых особенностей ведения бухгалтерского учета и отчетности, составлении и представлении бухгалтерской отчетности в сроки, установленные законодательством;
в разработке и осуществлении мероприятий по укреплению кормовой базы, совершенствованию структуры посевных площадей полевого кормопроизводства;
в разработке предложений по установлению платы за землю и мерам экономического стимулирования рационального использования земель;
в подготовке сводных планов использования вод, составлении краткосрочных и перспективных водохозяйственных балансов для речных бассейнов, экономических и промышленных районов и областей;
совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными исполнительными органами в разработке тарифов на все виды водопользования, за услуги по подаче воды, условий их применения;
в маркетинговых исследованиях рыночной информации о конъюнктуре внешних и внутренних рынков сельскохозяйственного сырья и продуктов переработки, в обеспечении развития конкуренции и предпринимательства;
в разработке и внедрении программ охраны окружающей среды;
в работе совещаний представителей рыбохозяйственных организаций прикаспийских государств по вопросам сохранения и использования биоресурсов Каспийского моря, организации научных исследований на рыбохозяйственных водоемах, включая Каспийское и Аральское моря;
по поручению Правительства в переговорах и подготовке проектов международных договоров и соглашений с государствами, имеющими с Республикой Казахстан общую государственную границу, в части производства геодезических, топографических и картографических работ на пограничных территориях, по совместному использованию и охране трансграничных вод;
вносит предложения по:
выполнению функций и использованию средств Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства, лизингового фонда на рассмотрение советов фондов;
совершенствованию таможенной политики в защиту отечественного рынка сельскохозяйственной продукции и продовольствия.

8. Министрлiк өзiне жүктелген тапсырмалармен мiндеттердi жүзеге асыру кезiнде республика агроөнеркәсiп кешенiнiң, балық, орман және аң шаруашылықтарының кәсiпорындары мен шаруашылықтарының, олардың меншiк нысанына, шаруашылық жүргiзуi мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, өкiлеттiктер берiлген ведомствоға қарасты органдар мен лауазымды адамдардың мынадай жұмыстарын;
өндiрiлетiн, сатып алынатын, ұқсатылатын және өткiзiлетiн өнiмдердiң сапасына, өнiмге қолданылып жүрген стандарттардың және технологиялық талаптар мен оны сынау әдiстерiн сақтау;
тұқым шаруашылықтарында, сорт сынауда және сорт жаңартуда ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарының жаңа тұқымдарын шығару және оларды қабылдау, балықтардың жаңа түрлерiн жерсiндiру;
балық, орман, аң, жер және су ресурстарын ұтымды пайдалану, ұдайы жаңартып отыру және оларды қорғау;
еңбек қорғау, тракторлардың, комбайндардың, ауыл шаруашылығы машиналарының жол жүру қауiпсiздiгi, өрттен қорғау, машина-трактор паркiнiң техникалық жай-күйi;
карантиндiк қызмет, мал тұқымын асылдандыру iсi, мал дәрiгерлiгi, өсiмдiктердi, ормандарды қорғау жөнiндегi нормативтiк актiлердiң сақталуы;
мал дәрiгерлiгi препараттарын шығару;
суармалы жерлердiң мелиоративтiк жағдайына және оларды пайдалануға техникалық қадағалау жасау;
ауыл шаруашылығын сумен жабдықтау және жайылымдарды суландыру жұмыстарына инженерлiк қадағалау жасау;
Қазақстан Республикасында геодезиялық қадағалау жасау;
өз құзыретiнiң шегiнде орындалуы мiндеттi нұсқаулар беру және нормативтiк құқықтық актiлер шығару;
мемлекеттiк кәсiпорындарды және өзге де ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату мәселелерi жөнiндегi ұсыныстарды Үкiметке енгiзу;
мемлекеттiк кәсiпорындардың құрылтайшысы болу, олардың
жарғыларын бекiту, оларға қатысты мемлекеттiк меншiк құқықтары
субъектiсiнiң мiндеттерiн жүзеге асыру;
мемлекеттiк кәсiпорындар басшыларын тағайындау;
Министрлiкке жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру үшiн
республиканың статистика органдарынан және тиiстi министрлiктер мен
ведомстволардан белгiленген тәртiппен қажеттi есептiк мәлiметтердi
сұрау, алу;
лицензиялауды заңдарда белгiленген жағдайлар мен тәртiпте жүзеге
асыру;
өз құзыретiнiң шегiнде мемлекеттiк меншiк мүлiктерiн иелену,
пайдалану және билiк жұмыстарын ұйымдастырады және соған басшылық
жасайды.
III. Министрлiктiң қызметiн ұйымдастыру
9. Министрлiк пен оның аумақтық органдары Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң бiрыңғай жүйесiн құрайды.
10. Министрлiк жанынан заңды тұлғалар болып табылатын Мал дәрiгерлiгi, Орман және аң шаруашылығы, Су ресурстары, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитеттер құрылған. Комитеттердiң өз аумақтық органдары болады. Комитеттер туралы Ережелердi Үкiмет бекiтедi.

8. Министерство при осуществлении возложенных на него задач и обязанностей организует и руководит работой подведомственных органов и должностных лиц, наделенных полномочиями по предприятиям и в хозяйствах всех отраслей агропромышленного комплекса, рыбного, лесного и охотничьего хозяйства республики, независимо от форм собственности, хозяйствования и ведомственной подчиненности:
за качеством производимой, закупаемой, перерабатываемой и реализуемой продукции, соблюдением действующих стандартов, технологических условий на продукцию и методов ее испытания;
в семеноводстве, сортоиспытании и сортообновлении, выведении и апробации новых пород сельскохозяйственных животных и птиц, акклиматизации новых видов рыб;
за рациональным использованием, воспроизводством и охраной рыбных, лесных, охотничьих, земельных и водных ресурсов;
за охраной труда, безопасностью дорожного движения тракторов, комбайнов и сельскохозяйственных машин, противопожарной защитой, техническим состоянием машинно-тракторного парка;
за соблюдением нормативных актов по карантинной службе, племенному делу, ветеринарии, защите растений, лесов;
за производством ветеринарных препаратов;
технический надзор за мелиоративным состоянием и использованием орошаемых земель;
инженерный надзор за сельскохозяйственным водоснабжением и обводнением пастбищ;
геодезический надзор в Республике Казахстан;
в пределах своей компетенции давать обязательные для исполнения указания и издавать нормативные правовые акты;
вносить в Правительство предложения по вопросам создания, реорганизации и ликвидации государственных предприятий и иных организаций;
выступать учредителем государственных предприятий, утверждать их уставы, осуществлять в отношении них функции субъекта права государственной собственности;
назначать руководителей государственных предприятий;
запрашивать и получать в установленном порядке необходимые отчетные данные от органов статистики и соответствующих министерств и ведомств для осуществления возложенных на Министерство функций;
осуществлять лицензирование в случаях и порядке, установленных законодательством;
в пределах своей компетенции осуществлять владение, пользование и распоряжение имуществом, находящимся в государственной собственности.
III. Организация деятельности Министерства
9. Министерство и его территориальные органы образуют единую систему Министерства сельского хозяйства.
10. При Министерстве образованы Комитеты ветеринарии, лесного и охотничьего хозяйства, по водным ресурсам, по управлению земельными ресурсами, которые являются юридическими лицами. Комитеты имеют свои территориальные органы. Положения о комитетах утверждаются Правительством.

11. Министрлiктiң орталық аппараты министрлiк қызметiн қамтамасыз ететiн департаменттер мен басқармалардан тұрады.
12. Министрлiктi Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiнiң ұсынуымен Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Министр басқарады.
Министрдiң ұсынуымен Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары (вице-Министр) бар.
Заңды тұлға болып табылатын комитеттердiң төрағаларын Министрдiң ұсынуымен Үкiмет қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
13. Министр Министрлiктiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етедi, Министрлiкке жүктелген мiндеттердiң орындалуына және өз мiндеттерiн жүзеге асыруға дербес жауап бередi.
14. Осы мақсаттарда Министр өз орынбасарының, Министрлiктiң басқа да қызметкерлерiнiң мiндеттерi мен өкiлеттiктерi шеңберiн белгiлейдi.
Министрлiктiң қызметкерлерiн жұмысқа алады және жұмыстан босатады;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес Министрлiктi барлық органдарда және ұйымдарда бiлдiредi;
Министрлiк орталық аппаратының штаттық кестесiн, Министрлiк қызметiн қамтамасыз ететiн құрылымдары туралы ережелердi бекiтедi;
өз құзыретiнiң шегiнде бұйрықтар, нұсқаулар шығарады және Министрлiк жүйесiне енетiн барлық кәсiпорындардың, бiрлестiктердiң, ұйымдармен мекемелердiң орындауы үшiн мiндеттi нұсқаулар бередi;
Министрлiк қажеттi жағдайларда республиканың басқа министрлiктермен және ведомстволарымен бiрлесе отырып бұйрықтар мен нұсқаулар шығарады.
15. Министрлiкте алқа құрылады, оның құрамында Министр (алқа төрағасы), Министрдiң орынбасары (вице-Министр), сондай-ақ Министрлiктiң басқа да басшы қызметкерлерi болады. Алқаның сандық құрамын Үкiмет бекiтедi. Алқаның дербес құрамын Министр бекiтедi.
16. Министрлiк алқасы өзiнiң жүйелi өткiзiлетiн мәжiлiстерiнде Министрлiк құзыретiне жататын мәселелердi қарайды.
Министрлiк алқасының шешiмдер Министрлiк бұйрықтарымен ресiмделедi.
17. Өз құзыретiне жататын мәселелер бойынша Министрлiк ведомстволық бағыныстағы ұйымдар үшiн мiндеттi шешiмдер қабылдайды.
18. Министрдiң орынбасары Министр болмаған кезде оның мiндеттерiн атқарады, Министрлiк жанындағы Комитеттердiң жұмыстарын үйлестiредi, өзiне Министр жүктеген өзге де мiндеттердi жүзеге асырады.
19. Министрлiк ерекше қорғалатын табиғи аумақта мен аң аулау шаруашылығын қоса алғанда, агроөнеркәсiп кешенiн, жер және су ресурстарын, балық, орман және аң шаруашылықтарын басқару жөнiндегi мемлекеттiк қызметтердi өзiнiң аумақтық органдары арқылы жүзеге асырады.

11. Центральный аппарат Министерства состоит из департаментов и управлений, обеспечивающих деятельность Министерства.
12. Министерство возглавляет Министр, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Президентом Республики Казахстан по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан.
Министр имеет заместителя (вице-Министра), назначаемого на должность и освобождаемого от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра.
Председатели комитетов, являющихся юридическими лицами, назначаются на должность и освобождаются от должности Правительством по представлению Министра.
13. Министр организует и руководит работой Министерства и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
14. В этих целях Министр определяет круг обязанностей и полномочий своего заместителя, других работников Министерства:
назначает на должность и освобождает от должности работников Министерства;
представляет Министерство во всех органах и организациях в соответствии с действующим законодательством;
утверждает штатное расписание центрального аппарата Министерства и положения о структурах, обеспечивающих деятельность Министерства;
в пределах своей компетенции издает приказы, инструкции и дает указания, обязательных для исполнения всеми предприятиями, объединениями, организациями и учреждениями, входящими в систему Министерства.
Министерство в необходимых случаях издает с другими министерствами и ведомствами республики совместные приказы и инструкции.
15. В Министерстве образуется коллегия в составе Министра (председатель коллегии), заместителя Министра (вице-Министра), а также других руководящих работников Министерства. Численный состав коллегии утверждается Правительством. Персональный состав коллегии утверждается Министром.
16. Коллегия Министерства на своих регулярно проводимых заседаниях рассматривает вопросы, относящиеся к компетенции Министерства.
Решения коллегии Министерства оформляются приказами Министра.
17. По вопросам своей компетенции Министерство принимает решения, обязательные для подведомственных организаций.
18. Заместитель Министра замещает Министра во время его отсутствия, координирует деятельность комитетов при Министерстве, осуществляет иные обязанности, возложенные на него Министром.
19. Министерство осуществляет государственные функции управления агропромышленным комплексом, земельными и водными ресурсами, рыбным, лесным, включая особо охраняемые природные территории, и охотничьим хозяйством через свои территориальные органы.

20. Облыстық ауыл шаруашылығы басқармаларының, облыстық
комитеттердiң, бiрлестiктердiң, кәсiпорындармен республикалық
бағыныстағы ұйымдардың, Су ресурстары, Жер ресурстарын басқару, Орман
және аң шаруашылықтары комитеттерiнiң басшыларын облыс әкiмдерiнiң
келiсуiмен Министр қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады, ал
аудан басшыларын аудан әкiмдерiнiң келiсуiмен облыстық ауыл
шаруашылығы басқармаларының бастықтары қызметке тағайындайды және
қызметiнен босатады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 23 мамырдағы
N 877 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң қарауындағы мекемелердiң
ТIЗБЕСI
Облыстық ауыл шаруашылығы басқармалары
Аудандық ауыл шаруашылығы басқармалары
Өсiмдiктер карантин жөнiндегi бас мемлекеттiк инспекция облыстық
мемлекеттiк инспекцияларымен
Республикалық өсiмдiк қорғау станциясы
Республикалық астық инспекциясы
Республикалық тұқымдық мақта станциясы
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сортын сынау жөнiндегi
республикалық мемлекеттiк комиссия облыстық инспектураларымен, сорт
сынау станцияларымен және учаскелерiмен
Республикалық мемлекеттiк тұқым инспекциясы облыстық және
аудандық мемлекеттiк тұқым инспекцияларымен
"Республикалық стандарттау, метрология және экология орталығы"
қазыналық кәсiпорны
"Қазақ мемлекеттiк аймақтық машина сынау станциясы" қазыналық
кәсiпорны (ҚазМСС)
"Қызылорда мемлекеттiк аймақтық машина сынау станциясы"
қазыналық кәсiпорны
"Павлодар мемлекеттiк аймақтық машина сынау станциясы" қазыналық
кәсiпорны
"Тың мемлекеттiк машина сынау станциясы" қазыналық кәсiпорны
Жетiсу гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы
Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы
Оңтүстiк Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы
"Инжгеодезия" Алматы инженерлiк-геодезиялық қазыналық кәсiпорны
"Картография" картографиялық қазыналық кәсiпорны
"Картографиялық және геоақпараттық жүйелер ғылыми-өндiрiстiк
кәсiпорны" қазыналық кәсiпорны (Картинформ ҒӨК)
"Орталық картографиялық-геозедиялық қор" қазыналық кәсiпорны
(ОКГҚ)
"Ақмолатопогеозедия" Ақмола топографиялық-геодезиялық қазыналық
кәсiпорны
"Актюбгеодезия" Ақтөбе картографиялық-геодезиялық қазыналық
кәсiпорны
"Жамбылгеодезия" Жамбыл картографиялық-геодезиялық қазыналық
кәсiпорны
"Қарағандамаркшейдерия" Қарағанды топографиялық-маркшейдерлiк
қазыналық кәсiпорны
"Шымкентгеозедия" Оңтүстiк Қазақстан топографиялық-геодезиялық
қазыналық кәсiпорны
"Талғаргеодезия" Талғар картографиялық-геодезиялық қазыналық
кәсiпорны
Майбалық балық питомнигi
Қазақ өндiрiстiк-жерсiндiру станциясы
Қапшағай уылдырықтандыру-өсiру шаруашылығы
Бұқтырма уылдырықтандыру-өсiру шаруашылығы
Жезқазған балық питомнигi
Қамысты-Бас балық питомнигi
Зерендi балық питомнигi
Жоғарғы Тобыл балық питомнигi
Качир балық питомнигi
Шiдертi уылдырықтандыру-өсiру шаруашылығы
Петропавл балық питомнигi
Шардара балық питомнигi
Суда жүзу мен балық өнеркәсiбi флотын порттық қадағалау жөнiндегi қазақ мемлекеттiк инспекциясы (Мал дәрiгерлiк шекаралары мен сол жерлердегi көлiктiк бақылау пункттерi бар шекарадағы және көлiктегi Қазмембалықфлотинспекциясы)
"Қазөнеркәсiпауылшаржобалау" бас мемлекеттiк жобалау институты
Жер ресурстары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк
ғылыми-өндiрiстiк орталығы (МемжерҒӨО) еншiлес кәсiпорындарымен
Мемлекеттiк ауыл шаруашылығы аэрофотогеодезиялық зерттеулер
жөнiндегi институты (АШАГЗМИ)
Қазақ жер мониторингi және экожүйелер қазыналық институты
(ҚазЖМИ)
"Агроөнеркәсiпжүйесi" өндiрiстiк-енгiзу фирмасы
Қазақ орман орналастыру кәсiпорны
Республикалық орман инженерлiк селекциялық-тұқым орталығы
(ОИСТО)
Алматы аймақтық орман инженерлiк селекциялық-тұқым шаруашылығы
орталығы (ОИСТШО)
Қазақстанның ормандары авиациялық қорғау және орман
шаруашылықтарына қызмет көрсету базасы
"Лавар" оқу-өндiрiстiк селекциялық кәсiпорны
"Охотзоопром" ӨБ
Қазақтың орман шаруашылығын жобалау институты (Қазгипроорманшар)
Қазақ орман шаруашылығының басшы қызметкерлерi мен мамандарының
бiлiктiлiгін арттыру институты (ҚазОШБАИ)
Қазақ республикалық орман-тұқым шаруашылығы станциясы
Шекарадағы және көлiктегi мемлекеттiк мал дәрiгерлiк қадағалау
бас басқармасы
Ауыл шаруашылығы жануарларының ауруларына қарсы күрес жөнiндегi
республикалық экспедиция
Республикалық мал дәрiгерлiгi лабораториясы
Талдықорған аса қауiптi мал аурулары аймақтық мамандандырылған
мал дәрiгерлiгi лабораториясы
"Союзцелинвод" тресi
"Спецводопроводсельстрой" кәсiпорны
Ертiс-Қарағанды каналын пайдалану жөнiндегi кәсiпорын
Шардара ГЭС су қоймасымен
"Кзылордасельхозводопровод" тресi
Тасөткел су қоймасын пайдалану жөнiндегi басқарма
"Суавтоматика" ғылыми-өндiрiстiк орталығы
Қонаев атындағы Үлкен Алматы каналы мен Бартоғай су қоймасын
пайдалану жөнiндегi басқарма
"Арал" тұрғызылып жатқан кәсiпорындардың бiрiккен дирекциясы
"Қазсуресурстары" ғылыми-техникалық ақпарат орталығы
"Қазагромелиоводхоз" республикалық мелиорация және су
шаруашылығы өндiрiстiк бiрлестiгi
Республикалық маркетингтiк зерттеулер мен нарықтық ақпараттар
орталығы
Республикалық баспа-әдiстемелiк орталығы
"Ауыл жастары" республикалық ауыл шаруашылығы бiрлестiгi
"Ауыл" газетiнiң редакциясы
"Сельская новь" газетiнiң редакциясы
Өндiрiстiк-пайдалану басқармасы
Картографиялық кәсiпорны
Жеңiл автомобильдер көлiкжайы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 23 мамырдағы
N 877 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшiн
жойған кейбiр шешiмдерiнiң
ТIЗБЕСI

20. Руководители областных управлений сельского хозяйства, областных комитетов, объединений, предприятии и организаций республиканского подчинения, Комитетов по водным ресурсам, управлению земельными ресурсами, лесного и охотничьего хозяйства назначаются и освобождаются от занимаемой должности Министром по согласованию с акимами областей, районные руководители - начальниками областных управлений сельского хозяйства по согласованию с акимами районов.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 1997 г. N 877
Перечень
организаций, находящихся в ведении
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Областные управления сельского хозяйства
Районные управления сельского хозяйства
Главная государственная инспекция по карантину растений с
областными госинспекциями
Республиканская станция защиты растений
Республиканская хлебная инспекция
Республиканская семенная хлопковая станция
Республиканская государственная комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур с областными инспектурами,
сортоиспытательными станциями и участками
Республиканская государственная семенная инспекция с областными
и районными госсеминспекциями
Казенное предприятие "Республиканский центр стандартизации,
метрологии и экологии"
Казенное предприятие "Казахская государственная зональная
машиноиспытательная станция" (КазМИС)
Казенное предприятие "Кзыл-Ординская государственная зональная
машиноиспытательная станция"
Казенное предприятие "Павлодарская государственная зональная
машиноиспытательная станция"
Казенное предприятие "Целинная государственная
машиноиспытательная станция"
Жетысуская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция
Кзыл-Ординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция
Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция
Казенное Алматинское предприятие инженерно-геодезических
изысканий "Инжгеодезия"
Казенное картографическое предприятие "Картография"
Казенное предприятие "Научно-производственное предприятие
картографических и геоинформационных систем" (НПП Картинформ)
Казенное предприятие "Центральный картографо-геодезический фонд
(ЦКГФ)"
Казенное Акмолинское топографо-геодезическое предприятие
"Акмолатопогеодезия"
Казенное Актюбинское картографо-геодезическое предприятие
"Актюбгеодезия"
Казенное Жамбылское картографо-геодезическое предприятие
"Жамбылгеодезия"
Казенное Карагандинское топографо-маркшейдерское предприятие
"Карагандамаркшейдерия"
Казенное Южно-Казахстанское топографо-геодезическое предприятие
"Шымкентгеодезия"
Казенное Талгарское картографо-геодезическое предприятие
"Талгаргеодезия"
Майбалыкский рыбопитомник
Казахская производственно-акклиматизационная станция
Капшагайское нерестово-вырастное хозяйство
Бухтарминское нерестово-вырастное хозяйство
Жезказганский рыбопитомник
Камышлы-Башский рыбопитомник
Зерендинский рыбопитомник
Верхне-Тобольский рыбопитомник
Качирский рыбопитомник
Шидертинское нерестово-вырастное хозяйство
Петропавловский рыбопитомник
Шардаринский рыбопитомник
Казахская государственная инспекция мореплавания и портового надзора флота рыбной промышленности (Каэгосрыбфлотинспекция на границе и транспорте с ветеринарными пограничными и транспортными контрольными пунктами на местах)
Головной государственный проектный институт "Казпромсельхозпроект"
Государственный научно-производственный центр земельных
ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) с дочерними предприятиями
Государственный институт сельскохозяйственных
аэрофотогеодезических изысканий (ГИСХАГИ)
Казахский казенный институт мониторинга земель и экосистем
(КазИМЗ)
Производственно-внедренческая фирма "Агропромсистема"
Казахское лесоустроительное предприятие
Республиканской лесной инженерный селекционно-семеноводческий
центр (ЛИССЦ)
Алматинский зональный лесной инженерный
селекционно-семеноводческий центр (ЛИССЦ)
Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного
хозяйства
Учебно-производственное селекционное предприятие "Лавар"
ПО "Охотзоопром"
Казахский институт проектирования лесного хозяйства
(Казгипролесхоз)
Казахский институт повышения квалификации руководящих
работников и специалистов лесного хозяйства (КазИПКЛХ)
Казахская республиканская лесосеменная станция
Главное управление государственного ветеринарного надзора
на границе и транспорте
Республиканская экспедиция по борьбе с болезнями
сельскохозяйственных животных
Республиканская ветеринарная лаборатория
Талдыкорганская зональная специализированная ветеринарная
лаборатория по особоопасным болезням животных
Трест "Союзцелинвод"
Предприятие "Спецводопроводсельстрой"
Предприятие по эксплуатации канала Иртыш-Караганда
Шардаринская ГЭС с водохранилищем
Трест "Кзылордасельхозводопровод"
Управление по эксплуатации Тасоткельского водохранилища
Научно-производственный центр "Суавтоматика"
Управление по эксплуатации Большого Алматинского канала
им. Кунаева и Бартогайского водохранилища
Объединенная дирекция строящихся предприятий "Арал"
Научно-технический информационный центр "Казводресурсы"
Республиканское производственное объединение мелиорации и
водного хозяйства "Казагромелиоводхоз"
Республиканский центр маркетинговых исследований и рыночной
информации
Республиканский издательско-методический центр
Республиканское сельскохозяйственное объединение "Ауыл жастары"
Редакция газеты "Ауыл"
Редакция газеты "Сельская новь"
Производственно-эксплуатационное управление
Картпредприятие
Гараж легковых автомобилей
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 1997 г. N 877
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң жанынан Геодезия және картография бас басқармасын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 10 қаңтардағы N 19 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 1, 15-бап).
2. "Қазақстан Республикасының Геодезия және картография бас басқармасы туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 31 наурыздағы N 301 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 13, 222-бап).
3. "Жерге орналастыру жөнiндегi Қазақ мемлекеттiк жобалау институтын Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттiк ғылыми-өндiрiстiк орталығы етiп қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 28 ақпандағы N 230 P940230_ қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 12, 112-бап).
4. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 10 мамырдағы N 631 P950631_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, N 17, 130-бап). 2-тармақтан басқасы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 6 ақпандағы N 115 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметi шешiмдерiнiң 7-тармағына өзгертулер мен толықтырулар енгiзiледi (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 5, 62-бап).
6. "Қазақстан Республикасы Орман шаруашылығы комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 26 сәуiрдегi N 513 P960513_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 17, 145-бап).
7. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер енгiзу және күшiн жойған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 20 тамыздағы N 1031 P961031_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң 1-тармағына өзгертулер енгiзiледi (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 35, 327-бап).
8. "Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi комитетi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1225 P961225_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 41, 386-бап). 2-тармақтан басқасы.

1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 января 1992 г. N 19 P920019_ "О создании Главного управления геодезии и картографии при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 1, ст. 15 ).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 марта 1992 г. N 301 P920301_ "Об утверждении Положения о Главном управлении геодезии и картографии Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 13 , ст. 222).
3. Пункт 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 февраля 1994 г. N 230 P940230_ "О преобразовании Казахского государственного проектного института по землеустройству в Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 12, ст. 112).
4. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 мая 1995 г. N 631 P950631_ "Об утверждении Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 17, ст. 130), кроме пункта 2.
5. Пункт 7 изменений и дополнений, которые вносятся в решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 февраля 1995 г. N 115 "О внесении изменений и дополнений в решения Правительства Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 5, ст. 62).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1996 г. N 513 P960513_ "Вопросы Комитета лесного хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 17, ст. 145).
7. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 35, ст. 327).
8. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1996 г. N 1225 P961225_ "О Комитете по водным ресурсам Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 41, ст. 386), кроме пункта 2.