1999 жылдың астығын мемлекеттік сатып алуды қаржылық реттеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 27 қазан N 1612
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "1999 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алудың, оның есебін жүргізудің, сақтаудың және сатудың кейбір мәселелері туралы" 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 P991303_ және "Мемлекеттік астық ресурсын және резервін пайдаланудың тәртібін бекіту туралы" 1999 жылғы 30 қыркүйектегі N 1506 P991506_ қаулыларына сәйкес астықты мемлекеттік сатып алуға бағытталған ақшаны жинақтауды және оның пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулы етеді:
1. "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" жабық акционерлік қоғамы:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіндегі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бақылауындағы "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамының арнаулы шотына: <*>
екінші деңгейдегі банктер мен "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамынан соңғысы 1998 жылдың астығын мемлекеттік сатып алуға алған 41 887 801 (қырық бір миллион сегіз жүз сексен жеті мың сегіз жүз бір) АҚШ долларын 1999 жылдың 5 қарашасына дейін;
екінші деңгейдегі банктер мен "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамынан белгіленген мерзімде түсуі күтіліп отырған 10 097 375 (он миллион тоқсан жеті мың үш жүз жетпіс бес) АҚШ долларын оның өтелуіне қарай бір банктік күннің ішінде аударсын;
2) заңдарда белгіленген тәртіппен екінші деңгейдегі банктер мен "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамының ақшаны уақытылы қайтаруы жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
Ескерту. 1-тармақтың 1) тармақшасы өзгерді - ҚР Үкіметінің
1999.12.23. N 1964 қаулысымен. P991964_
2. "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы үш банктік күннің ішінде, 1998 жылы астықтың мемлекеттік ресурстарын сатудан түскен 9 110 784 (тоғыз миллион жүз он мың жеті жүз сексен төрт) АҚШ доллары сомасындағы ақшаны, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің депозиттеріне орналастырудан алынған 254 233 (екі жүз елу төрт мың екі жүз отыз үш) АҚШ доллары сомасындағы оларға есептелінген сыйақыны (мүддені) осы қаулы күшіне енген күннен бастап Эскроу шотына аударсын.
3. "1999 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алудың, оның есебін жүргізудің, сақтаудың және сатудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 P991303_ қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:

О некоторых вопросах финансового регулирования государственного закупа зерна урожая 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 1999 года N 1612
В целях аккумулирования и обеспечения контроля за использованием денег, направляемых на государственный закуп зерна в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303 P991303_ "О некоторых вопросах государственного закупа зерна урожая 1999 года, его учета, хранения и реализации" и от 30 сентября 1999 года N 1506 P991506_ "Об утверждении правил использования зерна государственных ресурсов и резерва", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Закрытому акционерному обществу "Фонд развития малого предпринимательства":
1) зачислить на специальный счет закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс" в Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, подконтрольный Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, деньги в сумме:
41 887 801 (сорок один миллион восемьсот восемьдесят семь тысяч восемьсот один) доллар США, поступившие от банков второго уровня и закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация", полученные последними для государственного закупа урожая 1998 года, в срок до 5 ноября 1999 года;
10 097 375 (десять миллионов девяносто семь тысяч триста семьдесят пять) долларов США, ожидаемые к поступлению в установленные сроки от банков второго уровня и закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация", в течение одного банковского дня по мере их погашения;
2) принять в установленном законодательством порядке необходимые меры по своевременному возврату денег банками второго уровня и закрытым акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация". <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 декабря 1999 г. N 1964 P991964_ .
2. Закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" в течение трех банковских дней со дня вступления в силу настоящего постановления зачислить на Счет-Эскроу деньги в сумме 9 110 784 (девять миллионов сто десять тысяч семьсот восемьдесят четыре) доллара США, вырученные от реализации государственных ресурсов зерна в 1998 году, а также начисленное на них вознаграждение (интерес) в сумме 254 233 (двести пятьдесят четыре тысячи двести тридцать три) доллара США, полученное от размещения на депозитах в банках второго уровня.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303 "О некоторых вопросах государственного закупа зерна урожая 1999 года, его учета, хранения и реализации" следующее дополнение:

2-тармақ "сондай-ақ астықтың мемлекеттік резервінің ақшалай нысанда сақталатын бөлігі ретіндегі 9 110 784 (тоғыз миллион жүз он мың жеті жүз сексен төрт) АҚШ доллары сомасындағы қаражаттың есебінен" деген сөздермен толықтырылсын.
4. "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамының
кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27
мамырдағы N 656
P990656_
қаулысының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі мен Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

пункт 2 дополнить словами "а также за счет средств в сумме 9 110 784 (девять миллионов сто десять тысяч семьсот восемьдесят четыре) доллара США как части зерна государственного резерва, хранящейся в денежной форме".
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 656 P990656_ "О некоторых вопросах закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство финансов и Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)