"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет процесіне қатысушылардың, бюджет қаражатын алушылардың жауапкершілігін күшейту және бюджеттік рәсімдердің тиімділігін арттыру бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 58-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет процесіне қатысушылардың, бюджет қаражатын алушылардың жауапкершілігін күшейту және бюджеттік рәсімдердің тиімділігін арттыру бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi (бұдан әрi – тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттiк органдар:
1) тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкiметiн қабылданған шаралар туралы хабардар етсiн.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 20 наурыздағы
№ 58-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
бюджет процесіне қатысушылардың, бюджет қаражатын алушылардың
жауапкершілігін күшейту және бюджеттік рәсімдердің тиімділігін
арттыру бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по усилению ответственности участников бюджетного процесса, получателей бюджетных средств и повышению эффективности бюджетных процедур"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2012 года № 58-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по усилению ответственности участников бюджетного процесса, получателей бюджетных средств и повышению эффективности бюджетных процедур» (далее – перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 марта 2012 года № 58-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңын іске
асыру мақсатына қабылдануы қажет нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
Р/с
Іс-шара
Актінің нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетi туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЕК
(келісім бойынша)
2012 жылғы наурыз
2.
«Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір Жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президентінің Жарлығы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ
2012 жылғы наурыз
3.

реализации Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по усилению ответственности
участников бюджетного процесса, получателей бюджетных средств и
повышению эффективности бюджетных процедур»
№ п/п
Мероприятия
Форма акта
Ответственный
исполнитель
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и
дополнений в Указ Президента
Республики Казахстан от
5 августа 2002 года № 917 «Об
утверждении Положения о
Счетном комитете по контролю за
исполнением республиканского
бюджета»
Указ Президента
Республики Казахстан
СК (по
согласованию)
март 2012
года
2.
О проекте Указа Президента
Республики Казахстан «О
внесении изменений и дополнений
в некоторые Указы Президента
Республики Казахстан»
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЭРТ
март 2012
года
3.
О внесении дополнений в
постановление Правительства
Республики Казахстан от

«Қазақстан Республикасы қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2012 жылғы наурыз
4.
«Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы № 235 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2012 жылғы наурыз
5.
«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2012 жылғы наурыз
6.
«Нысаналы даму трансферттерін бөлу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 40 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ, Қаржымині
2011 жылғы наурыз
7.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінде айқындалған бұзушылықтар сыныптауышы
Ішкі бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің уәкілетті органы мен ЕК бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ЕК (келісім бойынша)
2012 жылғы наурыз
8.
«Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын жасау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 6 мамырдағы № 214 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
Қаржымині
2012 жылғы наурыз
9.
«Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
Қаржымині
2012 жылғы наурыз
10.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұзушылықтар бойынша есептерді қалыптастыру жөніндегі кейбір бұйрықтарына толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
Қаржымині
2012 жылғы наурыз
11.
«Бюджеттік кредиттеудің орындылығын анықтау қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2009 жылғы 16 шілдедегі № 151 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
ЭДСМ
2012 жылғы наурыз
12.
«Қаржы-экономикалық негіздеменің мазмұнына, оны әзірлеу тәртібі мен мерзіміне, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестицияларды іріктеу тәртібінің талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 22 шілдедегі № 126 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
ЭДСМ
2012 жылғы наурыз
13.
Бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Бұйрық
ККМ, ЭДСМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы наурыз
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
ЕК - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетi
ҚТҮКШІА - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі

24 апреля 2008 года № 387 «О
некоторых вопросах Министерства
финансов Республики Казахстан»
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МФ
март 2012
года
4.
О внесении изменения в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 2 марта
2009 года № 235 «Об утверждении
Правил осуществления
внутреннего государственного
финансового контроля на
республиканском и местном
уровнях в Республике Казахстан»
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МФ
март 2012
года
5.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 26 февраля 2009
года № 220 «Об утверждении
Правил исполнения бюджета и его
кассового обслуживания»
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МФ
март 2012
года
6.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 29 января 2011
года № 40 «Об утверждении
Правил выделения целевых
трансфертов на развитие»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ
март 2012
года
7.
Классификатор нарушений,
выявляемых на объектах
государственного финансового
контроля Республики Казахстан
Совместный приказ
уполномоченного
Правительством
Республики
Казахстан органа
по внутреннему
контролю со СК
МФ, СК (по
согласованию)
март 2012
года
8.
О внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан
от 6 мая 2010 года № 214 «Об
утверждении Правил составления
Единой бюджетной классификации
Республики Казахстан»
Приказ
МФ
март 2012
года
9.
О внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан
от 19 мая 2010 года № 233 «Об
утверждении Правил составления
и представления бюджетной
заявки»
Приказ
МФ
март 2012
года
10.
О внесении дополнений в
некоторые приказы Министра
финансов Республики Казахстан
по составлению отчетностей
по нарушениям
Приказ
МФ
март 2012
года
11.
О внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
экономики и бюджетного
планирования Республики
Казахстан от 16 июля 2009 года
№ 151 «Об утверждении Правил
определения целесообразности
бюджетного кредитования»
Приказ
МЭРТ
март 2012
года
12.
О внесении изменений и
дополнений в приказ Министра
экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 22 июля 2010 года № 126 «Об
утверждении Требований к
содержанию, порядку и срокам
разработки финансово-
экономического обоснования, а
также порядку отбора бюджетных
инвестиций, планируемых к
реализации посредством участия
государства в уставном капитале
юридических лиц»
Приказ
МЭРТ
март 2012
года
13.
Об утверждении требований к
разработке или корректировке, а
также проведению необходимых
экспертиз технико-
экономического обоснования
бюджетного инвестиционного
проекта
Приказ
МТК, МЭРТ, АДСЖКХ
март 2012
года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
СК – Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
АДСЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства