"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 59-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                               С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 27 наурыздағы
№ 59-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 59-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения» (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2013 года № 59-р
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан, принятие
которых необходимо в целях реализации Закона Республики

«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы  13 мамырдағы № 703 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, МГМ, ЭБЖМ, Қаржымині
2013 жылғы сәуір
2.

Казахстан от 26 декабря 2012 года «О внесении изменений и
дополнений в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам налогообложения»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 «Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ, МНГ, МЭБП, МФ
апрель 2013 года
2.

«Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын тауарларды арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізуге, нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлар тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1197 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ЭБЖМ, Қаржымині
2013 жылғы сәуір
3.
«Негiзінде алынған (алынуға жататын) табыстарды арнайы экономикалық аймақ аумағында қызметiн жүзеге асыратын ұйымдардың қызмет түрлерiнен алынған табыстарға жатқызу жүзеге асырылатын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органының растаманы беру қағидаларын және оның нысанын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы № 1749 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ЭБЖМ, Қаржымині
2013 жылғы сәуір
4.
Акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, ұлттық даму институты болып табылатын банк кредит (қарыз) бойынша талап ету құқықтарын басқаға беретін және акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, ұлттық даму институты болып табылатын банктен кредиттер (қарыздар) бойынша талап ету құқықтарын сатып алуға байланысты алған табыстары жиынтық жылдық табысынан алып тасталуға жататын заңды тұлғаны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2013 жылғы сәуір
5.
«Шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 1174 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
6.
«Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы
31 қазандағы № 1247 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
7.
«Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 қарашадағы № 1311 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
8.
Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
9.
«Салықтық өтініштердің нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы
29 қарашадағы № 1390 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
10.
Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының асып кеткен сомасын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын және тәуекел дәрежесінің критерийлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
11.
Электрондық түрде жазып берілетін шот-фактуралардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2014 жылғы шілде
12.
«Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы
30 қарашадағы № 1518 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы шілде
13.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 1197 «Об утверждении перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ, МЭБП, МФ
апрель 2013 года
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2011 года № 1749 «Об утверждении Правил выдачи и формы подтверждения местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, на основании которого осуществляется отнесение полученных (подлежащих получению) доходов к доходам, от видов деятельности организаций, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ, МЭБП, МФ
апрель 2013 года
4.
Об определении юридического лица, которому банк, являющийся национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, уступает права требования по кредиту (займу), и доходы которого от уступки права требования, полученные в связи с выкупом у банка, являющегося национальным институтом развития, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, прав требований по кредитам (займам), подлежат исключению из совокупного годового дохода
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ
апрель 2013 года
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2011 года № 1174 «Об утверждении формы налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
6.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 1247 «О некоторых вопросах налогового администрирования»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года № 1311 «Об утверждении форм налоговых регистров и правил их составления»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
8.
Об утверждении Правил представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
9.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2011 года № 1390 «Об утверждении форм налоговых заявлений»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
10.
Об утверждении Правил применения системы управления рисками в целях подтверждения суммы превышения налога на добавленную стоимость, предъявленной к возврату, и критериев степени риска
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
11.
Об утверждении Правил документооборота счетов-фактур, выписываемых в электронном виде
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июль 2014 года
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года № 1518 «Об утверждении налоговой отчетности и правил их составления»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июль 2013 года
13.

«Қазақстан Республикасы салық қызметі органдарының мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № 1519 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы шілде
14.
«Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
15.
«Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
16.
«Кедендік декларациялау жөніндегі маманның біліктілік аттестатын беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы  27 желтоқсандағы № 1418 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
17.
«Республикалық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы
24 маусымдағы № 700 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ, Қаржымині
2013 жылғы сәуір
18.
Концессионерге немесе автомобиль жолдарын басқару жөніндегі заңды тұлғаға ақылы жол жүруді ұйымдастыру үшін берілген автомобиль жолдары бойынша жол жүру ақысын концессионердің немесе автомобиль жолдарын басқару бойынша заңды тұлғаның пайдасына өндіріп алу қағидаларын және концессионерге немесе автомобиль жолдарын басқару  жөніндегі заңды тұлғаға ақылы жол жүруді ұйымдастыру үшін берілген автомобиль жолдары бойынша жол жүру ақысының ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы сәуір
19.
«Білім алушы тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормаларын белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1333 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2013 жылғы сәуір
20.
Кепілдік және басқа да қамтамасыз ету құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині
2013 жылғы сәуір
21.
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес провизиялар (резервтер) жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині
2013 жылғы  сәуір
22.
Екінші деңгейдегі банктердің серпінді резервті қалыптастыру қағидаларын бекіту, серпінді резервтің ең төменгі мөлшерін және күтілетін ысыраптар мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині
2013 жылғы сәуір
23.
Біріктірілген көрсеткішті, есептік көрсеткішті және оның мөлшерін, кредит (қарыз) бойынша үмітсіз берешекті кешіру негіздері мен тәртібін айқындау қағидаларын бекіту және кредиттер (қарыздар) бойынша кешірілген үмітсіз берешектің жалпы сомасының біріктірілген көрсеткішке ең жоғары арақатынас мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині
2013 жылғы сәуір
24.
Салық есептілігін кері қайтару туралы салық органы шешімінің нысанын бекіту туралы
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
25.
Ұлттық қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
26.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года № 1519 «Об утверждении стандартов государственных услуг органов налоговой службы Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июль 2013 года
14.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
15.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 623 «Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
16.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 1418 «Об утверждении Правил выдачи квалификационного аттестата специалиста по таможенному декларированию»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
апрель 2013 года
17.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 700 «Об утверждении Правил передачи республиканского имущества в доверительное управление»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК, МФ
апрель 2013 года
18.
Об утверждении Правил взимания в пользу концессионера или юридического лица по управлению автомобильными дорогами платы за проезд по автомобильным дорогам, переданным для организации платного проезда концессионеру или юридическому лицу по управлению автомобильными дорогами, и ставок платы за проезд по автомобильным дорогам, переданным для организации платного проезда концессионеру или юридическому лицу по управлению автомобильными дорогами
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
апрель 2013 года
19.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1333 «Об установлении норм расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу»
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
апрель 2013 года
20.
Об утверждении Правил определения стоимости залога и другого обеспечения
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ
апрель 2013 года
21.
Об утверждении Правил создания провизий (резервов) в соответствии с международным стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ
апрель 2013 года
22.
Об утверждении Правил формирования банками второго уровня динамического резерва, установлении минимального размера динамического резерва и размера ожидаемых потерь
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ
апрель 2013 года
23.
Об утверждении Правил определения агрегированного показателя, расчетного показателя и его размера, оснований и порядка прощения безнадежной задолженности по кредиту (займу) и установлении максимального размера соотношения общей суммы прощенной безнадежной задолженности по кредитам (займам) к агрегированному показателю
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ
апрель 2013 года
24.
Об утверждении формы решения налогового органа об отзыве налоговой отчетности
Приказ МФ
МФ
апрель 2013 года
25.
Об утверждении Национального стандарта финансовой отчетности
Приказ МФ
МФ
апрель 2013 года
26.

«Бухгалтерлiк есеп тiркелiмдерiнiң нысандарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 21 маусымдағы № 215 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
27.
«Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілік жасауды жүзеге асырмайтын дара кәсіпкерлердің салықтық есепті ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
28.
«Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің  2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы сәуір
29.
Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері
ЭБЖМ бұйрығы
ЭБЖМ
2013 жылғы сәуір
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі.

О признании утратившим силу приказа Министра финансов Республики Казахстан от 21 июня 2007 года № 215 «Об утверждении форм регистров бухгалтерского учета»
Приказ МФ
МФ
апрель 2013 года
27.
Об утверждении Правил организации и ведения налогового учета индивидуальными предпринимателями, которые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности» не осуществляют ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности
Приказ МФ
МФ
апрель 2013 года
28.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года
№ 637 «О некоторых вопросах налогового администрирования»
Приказ МФ
МФ
апрель 2013 года
29.
Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
Приказ МЭБП
МЭБП
апрель 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан