"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының Басқарушы комитетінің құрамы мен ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 33-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 23 шілдедегі № 103-ө Өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 23.07.2024 № 103-ө Өкімімен.
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластері туралы" 2014 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағына сәйкес қоса беріліп отырған:
1. "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының Басқарушы комитетінің құрамы;
2. "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының Басқарушы комитеті туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 33-ө өкімімен
бекітілген
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қордың Басқарушы комитеті туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының Басқарушы комитеті туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластері туралы" 2014 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының Басқарушы комитеті (бұдан әрі – Басқарушы комитет) дербес кластерлік қордың (бұдан әрі - Қор) жоғары басқару органы болып табылады.
3. Басқарушы комитет өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Заңына, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Басқарушы комитеттің құзыреті
4. Басқарушы комитеттің айрықша құзыретіне:
1) Қор жарғысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу;
2) Қордың жылдық және орта мерзімді бюджеттерін бекіту;
3) Қордың тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту;
4) Қордың сыртқы аудитін жүзеге асыратын аудиторлық ұйымды айқындау;
5) осы Заңға және Қор жарғысына сәйкес өзге де өкілеттіктер жатады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 23.06.2022 № 105-ө өкімімен.
3. Басқарушы комитеттің басшылығы және құрамы
5. Басқарушы комитеттің төрағасы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі болып табылады.
6. Басқарушы комитеттің төрағасы:
1) Басқарушы комитеттің қызметін және Басқарушы комитетке жүктелген міндеттерді орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
2) Басқарушы комитет отырысының күн тәртібін бекітеді және күнін, уақытын және өткізілетін орнын анықтайды;

Об утверждении состава и Положения Управляющего комитета автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 33-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 23.07.2024 № 103-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 23.07.2024 № 103-р.
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 10 июня 2014 года "Об инновационном кластере "Парк инновационных технологий" утвердить прилагаемые:
1) состав Управляющего комитета автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий";
2) Положение об Управляющем комитете автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий".
Премьер-Министр К.Масимов
Утверждено
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 33-р
Положение
об Управляющем комитете автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий"
1. Общие положения
1. Настоящее Положение об Управляющем комитете автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий" (далее - Положение) разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июня 2014 года "Об инновационном кластере "Парк инновационных технологий" (далее - Закон).
2. Управляющий комитет автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий" (далее - Управляющий комитет) является высшим органом управления автономного кластерного фонда (далее - Фонд).
3. Управляющий комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законом, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Компетенция Управляющего комитета
4. К исключительной компетенции Управляющего комитета относятся:
1) внесение изменений и дополнений в устав Фонда;
2) утверждение годовых и среднесрочных бюджетов Фонда;
3) утверждение правил закупок Фондом товаров, работ, услуг;
4) определение аудиторской организации, осуществляющей внешний аудит Фонда;
5) иные полномочия в соответствии с Законом и уставом Фонда.
Сноска. Пункт 4 – в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 23.06.2022 № 105-р.
3. Руководство и состав Управляющего комитета
5. Председателем Управляющего комитета является Премьер-Министр Республики Казахстан.
6. Председатель Управляющего комитета:
1) руководит деятельностью Управляющего комитета и организует работу по выполнению возложенных на Управляющий комитет задач;
2) утверждает повестку дня и определяет дату, время и место проведения заседания Управляющего комитета;

3) Басқарушы комитеттің отырысын өткізеді;
4) Басқарушы комитет отырысының хаттамасына қол қояды.
7. Басқарушы комитетің хатшысы Басқарушы комитеттің жұмысын ұйымдастыру және ақпараттық қамтамасыз ету жөніндегі функцияларды жүзеге асырады.
8. Басқарушы комитеттің хатшысы:
1) Басқарушы комитет отырыстарын дайындауды және өткізуді, отырыстарға материалдарды жинақтауды және жүйелеуді;
2) Басқарушы комитеттің төрағасына Басқарушы комитет отырысының өткізілетіні туралы хабарламаны, отырыстардың күн тәртібін, күн тәртібінің мәселелері бойынша материалдарды отырыс өткізілетін күнге дейін кемінде он жұмыс күні қалғанда жіберуді қамтамасыз етеді, бұл ретте отырыс өткізілетін нақты күнді Басқарушы комитеттің төрағасы айқындайды;
3) Басқарушы комитеттің мүшелеріне және шақырылған адамдарға Басқарушы комитет отырысының өткізілетіні туралы хабарламаны, отырыстардың күн тәртібін, күн тәртібінің мәселелері бойынша материалдарды отырыс өткізілетін күнге дейін кемінде бес жұмыс күні қалғанда жіберуді;
4) отырыстың хаттамасын жүргізуді;
5) Басқарушы комитет шешімдерінің жобаларын дайындауды қамтамасыз етеді.
9. Басқарушы комитеттің құрамына құрылтайшының өкілдері, педагогтер және ғылыми қызметкерлер, қоғамдық бірлестіктердің өкілдері, сондай-ақ өзге де адамдар кіреді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 23.06.2022 № 105-ө өкімімен.
4. Басқарушы комитеттің қызметін ұйымдастыру
10. Басқарушы комитеттің жұмысы отырыстар нысанында жүзеге асырылады. Басқарушы комитеттің отырысы қажеттілігіне қарай және төрағаның немесе Басқарушы комитет төрағасының келісімі бойынша төраға орынбасарының ұсынысымен өткізіледі.
11. Отырыстың өткізілуіне кемінде бір күн қалғанда Басқарушы комитеттің мүшелері өздерінің қатысуы туралы хабарлайды.
12. Басқарушы комитеттің отырысын өткізу үшін кворум Басқарушы комитет мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысын құрайды.
13. Басқарушы комитеттің төрағасы Басқарушы комитеттің отырыстарында төрағалық етеді, сондай-ақ Қор жарғымен және осы Ережемен көзделген өзге функцияларды жүзеге асырады.
Басқарушы комитеттің төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын Басқарушы комитет төрағасының орынбасары атқарады.
14. Қордың жарғысында және осы Ережеде өзгеше көзделмесе, Басқарушы комитеттің шешімдері отырысқа қатысып отырған мүшелер санының қарапайым көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда, Басқарушы комитет төрағасының даусы шешуші болып табылады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 25.11.2020 № 147-ө өкімімен.

3) ведет заседания Управляющего комитета;
4) подписывает протокол заседания Управляющего комитета.
7. Секретарь Управляющего комитета осуществляет функции по организационному и информационному обеспечению работы Управляющего комитета.
8. Секретарь Управляющего комитета обеспечивает:
1) подготовку и проведение заседаний Управляющего комитета, сбор и систематизацию материалов к заседаниям;
2) направление председателю Управляющего комитета уведомления о проведении заседаний Управляющего комитета, повестки дня заседаний, материалов по вопросам повестки дня заседаний не позднее, чем за десять рабочих дней до дня проведения заседания, при этом окончательная дата проведения заседания определяется председателем Управляющего комитета;
3) направление членам Управляющего комитета и приглашенным лицам уведомлений о проведении заседаний Управляющего комитета, повестки дня заседаний, материалов по вопросам повестки дня заседаний не позднее, чем за пять рабочих дней до дня проведения заседания;
4) ведение протокола заседания;
5) подготовку проектов решений Управляющего комитета.
9. В состав Управляющего комитета входят представители учредителя, педагоги и научные работники, представители общественных объединений, а также иные лица.
Сноска. Пункт 9 – в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 23.06.2022 № 105-р.
4. Организация деятельности Управляющего комитета
10. Работа Управляющего комитета осуществляется в форме заседаний. Заседания Управляющего комитета проводятся по мере необходимости и по инициативе председателя или заместителя председателя Управляющего комитета по согласованию с председателем Управляющего комитета.
11. Не менее чем за один рабочий день до дня заседания члены Управляющего комитета подтверждают свое участие в заседании.
12. Кворум для проведения заседания Управляющего комитета составляет не менее половины от общего количества членов Управляющего комитета.
13. Председатель Управляющего комитета председательствует на заседаниях Управляющего комитета, а также осуществляет иные функции, предусмотренные уставом Фонда и настоящим Положением.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
14. Решения Управляющим комитетом принимаются простым большинством голосов от количества присутствующих на заседании членов, если иное не предусмотрено уставом Фонда, настоящим Положением. При равном количестве голосов, голос председателя Управляющего комитета является решающим.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 25.11.2020 № 147-р.

15. Басқарушы комитеттің әрбір мүшесі бір дауысқа ие.
16. Басқарушы комитеттің жұмыс органы Қор болып табылады.
17. Басқарушы комитеттің жұмыс органы:
1) Басқарушы комитеттің отырыстарының өткізілуін ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
2) Басқарушы комитеттің шешімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді;
3) күн тәртібі мәселелері бойынша дауыс беру парағын Басқарушы комитеттің мүшелеріне уақтылы ұсынуды қамтамасыз етеді;
4) кейіннен барлық тиісті материалдарды сақтайды.
18) Басқарушы комитет отырысының өткізілу нәтижесі бойынша және дауыс беру парақтарының негізінде бес күн ішінде Басқарушы комитеттің төрағасы мен хатшысы қол қойған Басқарушы комитет отырысының хаттамасы ресімделеді.
Басқарушы комитет мүшелерiнiң ерекше пiкiр білдіруге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуы және дауыс беру парағына қоса берілуі тиiс.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, Басқарушы комитеттің хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын Кеңес мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Басқарушы комитеттің мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
19. Басқарушы комитет төрағасының және мүшелерінің бастамасы бойынша сырттай дауыс беру жүргізіледі. Сырттай дауыс беруді жүргізу туралы ұсыныс Басқарушы комитеттің төрағасына жазбаша нысанда енгізіледі және дауыс беруге қойылған нақты және біржақты тұжырымдалған мәселелер болуы тиіс.
20. Сырттай дауыс беру кезінде дауыс беруге арналған бюллетеньдер және дауыс беруге енгізілген мәселелер бойынша материалдар Басқарушы комитеттің барлық мүшелеріне сырттай дауыс беруді өткізу туралы шешім қабылданған күннен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
21. Бірыңғай нысандағы бюллетеньде дауыс беруге арналған бюллетеньдерді ұсынудың соңғы күнін, дауыс беруге қойылған нақты және біржақты тұжырымдаған мәселелерді, "қолдайды", "қарсы" "қалыс қалды" деген сөздермен білдірілген дауыс беру нұсқаларын, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес өзге ақпаратты қамтуға тиіс.
22. Сырттай дауыс беру арқылы шешім белгіленген мерзімде алынған бюллетеньдерде кворум болған жағдайда қабылданды деп танылады. Бюллетеньді түпнұсқамен, электронды және/немесе факс түрінде беруге және қабылдауға болады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 33-ө өкімімен
бекітілген
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының Басқарушы комитетінің құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 21.08.2019 № 152-ө өкімімен; өзгерістер енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 25.11.2020 № 147-ө; 26.07.2021 № 132-ө; 21.09.2022 № 152-ө өкімдерімен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі бірінші вице-министрі, хатшы
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі
Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорының бас директоры (келісу бойынша)
"Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ректоры (келісу бойынша)
"Өнеркәсіптік автоматтандыру ұлттық платформасы" қауымдастығының директоры (келісу бойынша)
"Қазтелепорт" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)

15. Каждый член Управляющего комитета обладает одним голосом.
16. Рабочим органом Управляющего комитета является Фонд.
17. Рабочий орган Управляющего комитета:
1) обеспечивает организацию проведения заседаний Управляющего комитета;
2) обеспечивает исполнение решений Управляющего комитета;
3) обеспечивает своевременное представление членами Управляющего комитета листа голосования по вопросам повестки дня;
4) последующее хранение всех соответствующих материалов.
18. По результатам проведения заседаний Управляющего комитета и на основании листов голосования в течение пяти рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
Члены Управляющего комитета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к листу голосования.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Управляющего комитета направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Управляющего комитета для согласования.
Члены Управляющего комитета после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
19. Заочное голосование проводится по инициативе председателя и членов Управляющего комитета. Предложение о проведении заочного голосования вносится председателю Управляющего комитета в письменной форме и должно содержать четко и однозначно сформулированные вопросы, поставленные на голосование.
20. При проведении заочного голосования бюллетени для голосования и материалы по вопросам, вынесенным на голосование, рассылаются (раздаются) всем членам Управляющего комитета не позднее семи рабочих дней со дня принятия решения о проведении заочного голосования.
Бюллетень единой формы должен содержать окончательную дату для представления бюллетеней для голосования, четко и однозначно сформулированные
1. вопросы, поставленные на голосование, варианты голосования, выраженные словами "за", "против", "воздержался", "особое мнение", а также иную информацию в соответствии с настоящим Положением.
Решение посредством заочного голосования признается принятым при наличии кворума в полученных в установленный срок бюллетенях. Бюллетень может быть предоставлен и принимается в оригинале, электронной и/или факсовой форме
УТВЕРЖДЕН
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 33-р
Состав Управляющего комитета автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий"
Сноска. Состав в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 21.08.2019 № 152-р; с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 25.11.2020 № 147-р; от 26.07.2021 № 132-р; от 21.09.2022 № 152-р.
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя
первый вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
генеральный директор автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий" (по согласованию)
ректор некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный исследовательский технический университет им. К.И. Сатпаева" (по согласованию)
директор ассоциации "Национальная платформа промышленной автоматизации" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Казтелепорт" (по согласованию)