"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жекелеген көлік құралдары түрлерінің жүруін ұйымдастыру және жол қауіпсіздігін цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жекелеген көлік құралдары түрлерінің жүруін ұйымдастыру және жол қауіпсіздігін цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының заңдарын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 18 қарашадағы № 156-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жекелеген көлік құралдары түрлерінің жүруін ұйымдастыру және жол қауіпсіздігін цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жекелеген көлік құралдары түрлерінің жүруін ұйымдастыру және жол қауіпсіздігін цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 18 қарашадағы
№ 156-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 3 октября 2024 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам организации движения отдельных видов транспортных средств и цифровизации дорожной безопасности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации движения отдельных видов транспортных средств и цифровизации дорожной безопасности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 ноября 2024 года № 156-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам организации движения отдельных видов транспортных средств и цифровизации дорожной безопасности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации движения отдельных видов транспортных средств и цифровизации дорожной безопасности" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 ноября 2024 года № 156-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено

Қабылдануы ""Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жекелеген көлік құралдары түрлерінің жүруін ұйымдастыру және жол қауіпсіздігін цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жекелеген көлік құралдары түрлерінің жүруін ұйымдастыру және жол қауіпсіздігін цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы Құқықтық актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімi Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
Техникалық қарап-тексеру операторы қызметіне екінші санаттағы рұқсат беруге уәкілетті органды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
2
"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы
№ 862 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
3

законами Республики Казахстан от 3 октября 2024 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам организации движения отдельных видов транспортных средств и цифровизации дорожной безопасности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации движения отдельных видов транспортных средств и цифровизации дорожной безопасности"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
Об определении органа, уполномоченного на выдачу разрешения второй категории на деятельность оператора технического осмотра
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 862 "Некоторые вопросы Министерства транспорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
3.

"Көлік саласындағы лицензиарларды, екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органдарды айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 114 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
4
"Мас күйiн куәландыруға жiберу, мас күйiн куәландыру және оның нәтижелерiн ресiмдеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 маусымдағы № 528 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
ІІМ
2024 жылғы желтоқсан
И.В. Лепеха
5
"Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген көлік құралдарының жекелеген санаттарын бастапқы тіркегені үшін алым мөлшерлемесін қолдану және осындай көлік құралдарын әкелуді жүзеге асырған жеке тұлғаларды, сондай-ақ көлік құралдарының санаттарын өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінен босату шарттары мен мерзімдерін, қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 13 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
ІІМ
2024 жылғы желтоқсан
И.В. Лепеха
6
"Темір жол өтпелерін пайдалану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 25 наурыздағы № 168 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
7
"Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін қоспағанда, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруден өткізу кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 329 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
8
"Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1288 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
9
"Техникалық қарап-тексеру операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 451 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
10

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 114 "Об определении лицензиаров, уполномоченных органов на выдачу разрешений второй категории в сфере транспорта и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
4.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2003 года № 528 "Об утверждении Правил направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
декабрь 2024 года
Лепеха И.В.
5.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2023 года № 13 "Об утверждении Правил, условий и сроков применения ставки сбора за первичную регистрацию отдельных категорий транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и освобождения физических лиц, осуществивших ввоз таких транспортных средств, от расширенных обязательств производителей (импортеров), а также категорий транспортных средств"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
декабрь 2024 года
Лепеха И.В.
6.
О внесении изменения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 25 марта 2011 года № 168 "Об утверждении Правил технической эксплуатации, обслуживания и ремонта железнодорожных переездов"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 329 "Об утверждении Правил организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, периодичность прохождения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, за исключением механических транспортных средств и прицепов к ним Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
8.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1288 "Об утверждении Правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
9.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 451 "Об утверждении Правил ведения реестра операторов технического осмотра"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
10.

"Теміржол және су көлігі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің, "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 10 қазандағы № 19 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
11
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 58 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
12
"Рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, екінші санаттағы рұқсат алу үшін өтініш нысандарын, екінші санаттағы рұқсат нысандарын, рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және техникалық қарап-тексеру операторларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ,
ҰЭМ,
ЦДИАӨМ
2024 жылғы желтоқсан
М.Қ. Қалиақпаров
13
"Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкеп соққан жол-көлік оқиғалары туралы" есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2024 жылғы желтоқсан
Ә.Қ. Шындалиев
14
"Көлiк құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерiн мемлекеттiк тiркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2024 жылғы желтоқсан
И.В. Лепеха
15
Мас күйiн куәландыруға жiберу, мас күйiн куәландыру және оның нәтижелерiн ресiмдеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2024 жылғы желтоқсан
И.В. Лепеха
16
"Жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және оларды жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде басқаруға арналған нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 12 наурыздағы № 208 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2024 жылғы желтоқсан
И.В. Лепеха
17

О внесении изменения в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 10 октября 2023 года № 19 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан", республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан" и его территориальных органов"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
11.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 58 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
декабрь 2024 года
Калиакпаров М.К.
12.
Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения разрешения второй категории, форм разрешений второй категории, правил осуществления разрешительных процедур и правил осуществления деятельности операторов технического осмотра"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ,
МНЭ,
МЦРИАП
декабрь
2024 года
Калиакпаров М.К.
13.
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 131 "Об утверждении формы отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
декабрь 2024 года
Чиндалиев А.К.
14.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862 "Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
декабрь 2024 года
Лепеха И.В.
15.
Об утверждении Правил направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
декабрь 2024 года
Лепеха И.В.
16.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 208 "Об утверждении Правил согласования и утверждения нормативной, проектной и технической документации на проектирование, строительство, ремонт, содержание дорог и управление ими в части обеспечения безопасности дорожного движения"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
декабрь 2024 года
Лепеха И.В.
17.

"Жол жүрісі қағидаларын, Көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша боялуға тиіс жедел және арнайы қызметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2024 жылғы желтоқсан
И.В. Лепеха
18
"Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, КМ
2024 жылғы желтоқсан
Б.Ә.Құдайбергенов, М.Қ. Қалиақпаров
19
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 10 ақпандағы № 72 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2024 жылғы желтоқсан
А.Қ. Бейсенов
20
"Көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы желтоқсан
О.С. Сапарбеков
21
"Ұлттық тізілімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 609/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2024 жылғы желтоқсан
А.Е. Оразбек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 "Об утверждении Правил дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
декабрь
2024 года
Лепеха И.В.
18.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ,
МТ
декабрь 2024 года
Кудайбергенов Б.А.,
Калиакпаров М.К.
19.
О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 февраля 2015 года № 72 "Об утверждении Правил государственной регистрации механических транспортных средств и прицепов к ним Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
декабрь 2024 года
Бейсенов А.К.
20.
О внесении изменений в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 23 апреля 2024 года № 149 "Об утверждении Правил ведения электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
декабрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
21.
О внесении изменения в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 609/НҚ "Об утверждении перечня национальных регистров"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
декабрь 2024 года
Оразбек А.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
_______________________