Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 382 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 24 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2574. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 282 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2016 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу жүйесін жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесі бекітілсін (осы қаулыға 1-қосымша).
2. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап осы қаулының 2-қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және филиалдарына жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Эмиссиялық бағалы қағаздардың
мемлекеттік тізілімін жүргізу
ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 27 қазандағы
N 382 қаулысына
1-қосымша
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік
тізілімін жүргізу  ережесі 1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізудің (бұдан әрі - Мемлекеттік тізілім) шарттары мен тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года № 382. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2003 года № 2574. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 282
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2016 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования системы ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Правила ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг (приложение 1 к настоящему постановлению).
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и филиалов Национального Банка Республики Казахстан.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Правил
ведения Государственного реестра
эмиссионных ценных бумаг"
от 27 октября 2003 года N 382
Правила
ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и устанавливают условия и порядок ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг (далее - Государственный реестр).

2. Эмиссиялық бағалы қағаздардың тіркелген шығарылымдары, эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы бекітілген есептер, сондай-ақ эмиссиялық бағалы қағаздардың жойылған шығарылымдары туралы мәліметтерді бағалы қағаздар рыногын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) Мемлекеттік тізілімге енгізеді.
3. Мемлекеттік тізілімді жүргізу электрондық және қағазға басылған нысанда жүзеге асырылады. Мемлекеттік тізілім:
1) шығарылымға нөмір беруге және бағалы қағаздарға ұлттық бірегейлендіру нөмірін беруге арналған тізілім-журналдан (бұдан әрі - тізілім-журнал);
2) Мемлекеттік тізілімге өзгерістер енгізу туралы тізілім-журналдан (бұдан әрі - өзгерістер журналы);
3) акциялар тізілімінен (электрондық нысан);
4) облигациялар журналынан (электронды нысан);
4-1) пайлар тiзiлiмiнен (электрондық нысан);
5) қазақстандық депозитарлық қолхаттар тізілімінен (электронды нысан) тұрады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
2-бөлім. Эмиссиялық бағалы қағаздар және
олардың эмитенттері туралы мәліметтерді
Мемлекеттік тізілімге есепке алу
4. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымдарын, эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы бекітілген есептерді және эмиссиялық бағалы қағаздардың жойылған шығарылымдарын мемлекеттік тіркеу және олардың эмитенттері туралы мәліметтер эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын, эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы бекітілген есептерді және эмиссиялық бағалы қағаздардың жойылған шығарылымын тіркеген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей Мемлекеттік тізілімге енгізіледі.
5. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымдары және олардың эмитенттері туралы мәліметтер Мемлекеттік тізілімге:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес толтырылған акциялар шығарылымының карточкасындағы;
2) осы Ереженің 18-тармағының 1), 2), 5)-11), 13)-15), 20), 21), 23), 27)-30) және 37) тармақшаларына сәйкес мәліметтер бар бағалы қағаздар шығарылымының проспектісіне өзгерістер карточкасындағы;
3) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған облигациялар шығарылымының карточкасындағы;
4) осы Ереженің 18-тармағының 1)-19), 23), 25), 28), 41) және 42) тармақшаларына, 20-тармақтың 1) тармақшасының үшінші-алтыншы абзацтарына ( қазақстандық депозитарлық қолхаттар эмитенті үшін) және 18-тармақтың 1), 2), 5), 9), 25), 29), 36) және 37) тармақшаларына және осы Ереженің 20-тармағының 2) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарына (қазақстандық депозитарлық қолхаттардың негізгі активтерінің эмитенті үшін) сәйкес мәліметтер бар қазақстандық депозитарлық қолхаттар карточкасындағы;

2. Сведения о зарегистрированных выпусках эмиссионных ценных бумаг, утвержденных отчетах об итогах размещения и погашения эмиссионных ценных бумаг, а также аннулированных выпусках эмиссионных ценных бумаг вносятся в Государственный реестр уполномоченным органом, осуществляющим регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган).
3. Ведение Государственного реестра осуществляется в электронной и бумажной форме. Государственный реестр состоит из:
1) журнала-реестра для присвоения номера выпуску и национального идентификационного номера ценным бумагам (далее - журнал-реестр);
2) журнала-реестра о внесении изменений в Государственный реестр (далее - журнал изменений);
3) реестра акций (электронная форма);
4) реестра облигаций (электронная форма);
4-1) реестра паев (электронная форма);
5) реестра казахстанских депозитарных расписок (электронная форма).
Сноска. В пункт 3 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Глава 2. Учет в Государственном реестре сведений
об эмиссионных ценных бумагах и их эмитентах
4. Сведения о государственной регистрации выпусков эмиссионных ценных бумаг, утверждении отчетов об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг и аннулировании выпусков эмиссионных ценных бумаг и их эмитентах вносятся в Государственный реестр не позднее одного рабочего дня со дня регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг, утверждения отчета об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг и аннулирования выпуска эмиссионных ценных бумаг.
5. Сведения о выпусках эмиссионных ценных бумаг и их эмитентах вносятся в Государственный реестр на основании данных, содержащихся:
1) в карточке выпуска акций, заполненной согласно  Приложению 1 к настоящим Правилам;
2) в карточке изменений в проспект выпуска ценных бумаг, содержащей сведения в соответствии с подпунктами 1), 2), 5)-11), 13)-15), 20), 21), 23), 27)-30) и 37) пункта 18 настоящих Правил;
3) в карточке выпуска облигаций, заполненной согласно  Приложению 2 к настоящим Правилам;
4) в карточке казахстанских депозитарных расписок, содержащей сведения в соответствии с подпунктами 1)-19), 23), 25), 28), 41) и 42) пункта 18, абзацами третьим-шестым подпункта 1) пункта 20 настоящих Правил (для эмитента казахстанских депозитарных расписок) и подпунктами 1), 2), 5), 9), 25), 29), 36) и 37) пункта 18 и абзацами третьим и четвертым подпункта 2) пункта 20 настоящих Правил (для эмитента базового актива казахстанских депозитарных расписок);

4-1) осы Ереженiң 2-1-қосымшасына сай толтырылған пайлар шығарылымының карточкасындағы;
5) осы Ереженің 18-тармағының 1), 2), 28), 29), 31), 32), 34), 35), 36), 37) тармақшаларына сәйкес мәліметтер бар акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп карточкасындағы;
6) осы Ереженің 18-тармағының 1), 2), 28), 29), 31), 34) тармақшаларына сәйкес мәліметтер бар облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп карточкасындағы;
6-1) осы Ереженiң 18-тармағының 32), 34) және 35) тармақшаларына және 20-1-тармағының 9)-11) тармақшаларына сәйкес мәлiметтер бар пайларды орналастыру қорытындылары туралы есептiң карточкасындағы;
7) осы Ереженің 20-тармағының 1) тармақшасының жетінші-он төртінші абзацтарына сәйкес мәліметтер бар қазақстандық депозитарлық қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы есеп карточкасындағы деректер негізінде енгізіледі.
Ескерту: 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
6. Эмиссиялық бағалы қағаздар және олардың эмитенттері туралы мәліметтер осы Ереженің 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес жасалған өтінімдер негізінде тізілім-журналға енгізіледі.
Ескерту: 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
7. Акциялар, облигациялар және қазақстандық депозитарлық қолхаттар бойынша тізілім-журнал жеке жүргізіледі.
8. Акциялар шығарылымдарына нөмірлер беру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады: нөмір латын алфавитінің бір әрпінен (нөмірдің бірінші позициясы) және төрт араб санынан (нөмірдің екінші, үшінші, төртінші және бесінші позициясы) тұрады. Нөмірді беру нөмірдің бірінші позициясындағы латын алфавитінің бірінші әрпінен және бесінші позицияда бір санынан басталады. Келесі нөмірлерді беру соңғы нөмірдің жүйелі түрде өсуімен жүргізіледі және нөмірдің позициясы бесінші позициядан бастап солдан оңға жүргізіледі және нөмірдің позициясы  бесінші позициядан бастап солдан оңға қарай толтырылады. А9999 нөміріне жеткеннен кейін латын алфавитінің келесі әрпіне көшеді және нөмірді санау бір санынан қайта басталады.
9. Облигациялар шығарылымдарына нөмірлер беру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады: нөмір латын алфавитінің бір әрпінен (нөмірдің бірінші позициясы) және екі араб санынан (нөмірдің екінші және үшінші позициясы) тұрады. Нөмірді беру нөмірдің бірінші позициясындағы латын алфавитінің бірінші әрпінен және үшінші позиция бірлігінен басталады. Келесі нөмірлерді беру соңғы нөмірдің жүйелі түрде өсуімен жүргізіледі және нөмірдің позициясы екінші позициядан бастап солдан оңға қарай толтырады. А99 нөміріне жеткеннен кейін латын алфавитінің келесі әрпіне көшеді және нөмірді санау бір санынан қайта басталады.

4-1) в карточке выпуска паев, заполненной согласно  Приложению 2-1 к настоящим Правилам;
5) в карточке отчета об итогах размещения акций, содержащей сведения в соответствии с подпунктами 1), 2), 28), 29), 31), 32), 34), 35), 36), 37) пункта 18 настоящих Правил;
6) в карточке отчета об итогах размещения (погашения) облигаций, содержащей сведения в соответствии с подпунктами 1), 2), 28), 29), 31), 34) пункта 18 настоящих Правил;
6-1) в карточке отчета об итогах размещения паев, содержащей сведения в соответствии с подпунктами 32), 34) и 35) пункта 18 и подпунктами 9)-11) пункта 20-1 настоящих Правил;
7) в карточке отчета об итогах размещения (погашения) казахстанских депозитарных расписок, содержащей сведения в соответствии с абзацами седьмым-четырнадцатым подпункта 1) пункта 20 настоящих Правил.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
6. Сведения о выпусках эмиссионных ценных бумаг, и их эмитентах вносятся в журнал-реестр на основании заявок, составленных согласно  Приложениям 3,  4 и 5 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
7. Журналы-реестры по акциям, облигациям и казахстанским депозитарным распискам ведутся отдельно.
8. Присвоение номеров выпускам акций осуществляется в следующем порядке: номер выпуска акций состоит из одной буквы латинского алфавита (первая позиция номера) и четырех арабских цифр (вторая, третья, четвертая и пятая позиция номера). Присвоение номера начинается с первой буквы латинского алфавита на первой позиции номера и единицы на пятой позиции. Последующее присвоение номеров производится последовательным увеличением последнего номера и заполнения позиций номера слева направо, начиная с пятой позиции. По достижении номера А9999 производится переход к следующей букве латинского алфавита и исчисление номера возобновляется с единицы.
9. Присвоение номеров выпускам облигаций осуществляется в следующем порядке: номер выпуска облигаций состоит из одной буквы латинского алфавита (первая позиция номера) и двух арабских цифр (первая и вторая позиция номера). Присвоение номера начинается с первой буквы латинского алфавита на первой позиции номера и единицы на третьей позиции. Последующее присвоение номеров производится последовательным увеличением последнего номера и заполнения позиций номера слева направо, начиная со второй позиции. По достижении номера А99 производится переход к следующей букве латинского алфавита и исчисление номера возобновляется с единицы.

10. Қазақстандық депозитарлық қолхаттар шығарылымдарына нөмірлер беру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады: қазақстандық депозитарлық қолхаттар шығарылымының нөмірі екі араб санынан тұрады. Қазақстандық депозитарлық қолхаттарының бірінші шығарылымы кезінде белгілібір негізгі активтің біреуіне "01" нөмірі беріледі. Осы эмитенттің осындай қазақстандық депозитарлық қолхаттардың келесі шығарылымдарының осындай белгілібір негізгі активіне осы "01" нөмірі беріледі. Осы эмитенттің осындай қазақстандық депозитарлық қолхаттарының келесі шығарылымдарының басқа негізгі активіне "02" нөмірі беріледі.
10-1. Пайлар шығарылымына тiркеу нөмiрлерiн беру мынадай тәртiппен жүзеге асырылады: пайлар шығарылымының тiркеу нөмiрi бес позициядан тұрады; нөмiрдiң бiрiншi және екiншi позицияларында әрбiр басқарушы компания үшiн бiрегей және өзгерiссiз болып қалатын Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiнде инвестициялық пай қорының пайларын шығарудың бастамашысы болған басқарушы компанияның реттiк нөмiрiн бiлдiретiн араб цифрлары көрсетiледi; үшiншi позицияда "/" деген белгi көрсетiледi; төртiншi және бесiншi позицияларда оны құрған басқару компанияның инвестициялық пай қорының реттiк нөмiрiн бiлдiретiн араб цифрлары көрсетiледi.
Ескерту: 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
11. Эмиссиялық бағалы қағаздарға ұлттық бірегейлендіру нөмірлерін беру тәртібі уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерімен белгіленеді.
12. Тізілім-журналы беттеледі, тігіледі және уәкілетті органның тізілім-журналды жүргізуді жүзеге асыратын қызметкерінің қолымен бекітіледі.
13. Тізілім-журнал біткеннен кейін оның титул парағына "Тізілімде бар эмиссиялық бағалы қағаздар туралы жазбаның барлығы (шығарылым туралы соңғы жазбаның реттік нөмірі)" деген жазба жүргізіледі және еркін форматта тізілім-журналдың аяқталған күні көрсетіледі.
14. Жаңадан ашылған тізілім-журнал бағалы қағаздардың шығарылымы туралы реттік нөмірі бұрынғы тізілім-журналдағы соңғы жазбадан бір санға асатын эмиссиялық реттік нөмірді жазудан басталады.
15. Эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымы туралы аяқталмаған жазбаны бір тізілім-журналдан екіншісіне көшіруге тыйым салынады.
16. Бір эмитенттің әрбір эмиссиялық бағалы қағаздары туралы мәліметтер, барлық өзгерістерді ескере отырып, Мемлекеттік тізілімде жеке ескеріледі.
17. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектілеріне тіркелген өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтер және эмитент туралы деректер шығарылым проспектісіне өзгерістерді (толықтыруларды) тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде бір мезгілде өзгерістер журналына және Мемлекеттік тізілімге енгізіледі.

10. Присвоение номеров выпускам казахстанских депозитарных расписок осуществляется в следующем порядке: номер выпуска казахстанских депозитарных расписок состоит из двух арабских цифр. При первом выпуске казахстанских депозитарных расписок на один определенный базовый актив присваивается номер "01". При последующих подобных выпусках казахстанских депозитарных расписок того же эмитента на тот же определенный базовый актив также присваивается номер "01". При выпуске казахстанских депозитарных расписок тем же эмитентом на другой базовый актив присваивается номер "02".
10-1. Присвоение регистрационных номеров выпускам паев осуществляется в следующем порядке: регистрационный номер выпуска паев состоит из пяти позиций; на первой и второй позициях номера указываются арабские цифры, обозначающие порядковый номер управляющей компании, инициировавшей выпуск паев паевого инвестиционного фонда, в Государственном реестре ценных бумаг, который остается уникальным и без изменений для каждой управляющей компании; на третьей позиции указывается знак "/"; на четвертой и пятой позициях указываются арабские цифры, обозначающие порядковый номер паевого инвестиционного фонда управляющей компании, его создавшей.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 10-1  постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
11. Порядок присвоения национальных идентификационных номеров эмиссионным ценным бумагам устанавливаются нормативными правовыми актами уполномоченного органа.
12. Журнал-реестр постранично нумеруется, прошивается и скрепляется подписью работника уполномоченного органа, осуществляющего ведение журнала-реестра.
13. По окончании журнала-реестра на его титульном листе делается запись "Всего в реестре содержится (порядковый номер последней записи о выпуске) записей о выпусках эмиссионных ценных бумаг" и указывается дата окончания журнала-реестра в произвольном формате.
14. Вновь открываемый журнал-реестр начинается с порядкового номера записи о выпуске эмиссионных ценных бумаг, превышающего порядковый номер последней записи в предыдущем журнале-реестре на единицу.
15. Запрещается перенос незавершенной записи о выпуске эмиссионных ценных бумаг из одного журнала-реестра в другой.
16. Сведения о каждом выпуске эмиссионных ценных бумаг одного эмитента с учетом всех изменений учитываются в Государственном реестре отдельно.
17. Сведения о зарегистрированных изменениях (дополнениях) в проспекты выпуска эмиссионных ценных бумаг и данных об эмитенте вносятся в журнал изменений и Государственный реестр одновременно в течение одного рабочего дня со дня регистрации изменений (дополнений) в проспект выпуска.

18. Акциялар тізілімі мынадай мәліметтерден тұрады:
1) эмитенттің атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің мәртебесі (қаржы агенттігі);
4) эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
5) эмитент қызметінің түрлері;
6) Қазақстан Республикасының резидент еместерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы жазбалардың біреуінде көрсетіледі: "Шетелдің қатысуынсыз" немесе "Шетелдің қатысуымен";
7) жазбалардың біреуінде эмитенттің мамандануы көрсетіледі: "Банк", "Сақтандыру қоғамы", "Инвестициялық қор", "Зейнетақы қоры", "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары" немесе "Басқалары";
8) жазбалардың біреуінде эмитенттің жарғылық капиталында мемлекеттік үлестің болуы көрсетіледі: "Мемлекеттің үлесі жоқ", "Мемлекеттің үлесі бар";
9) эмитент орналасқан облыс немесе аймақ;
10) эмитенттің почта индексі көрсетілген мекен-жайы, орналасқан елді мекені, көшесі (массив) және құрылыстың нөмірі;
11) эмитенттің байланыс телефондары, факс және электрондық почтасының адресі;
12) жазбалардың біреуінде эмитенттің құрылу тарихы көрсетіледі: "жаңадан құрылған", "қосылған", "бөлінген", "біріккен", "қайта құрылған" немесе "басқалары";
13) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
14) ["дд.мм.гг." форматында] эмитенттің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні;
15) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі;
16) эмиссиялық бағалы қағаздардың тіркелген шығарылымының нөмірі;
17) эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
18) ["дд.мм.гг." форматында] эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымын тіркеу күні;
19) ["дд.мм.гг." форматында] эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымының проспектісін тіркеу күні;
20) эмитенттің жарғылық капиталының мөлшері;
21) жазбалардың бiрiнде көрсетiлетiн эмиссиялық бағалы қағаздардың түрi: "жай акциялар", "артықшылықты акциялар", "ипотека облигациялары", "агенттiк облигациялар", "эмитенттiң мүлiк кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлген купондық облигациялар", "банктiң кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлген купондық облигациялар", "қамтамасыз етiлмеген купондық облигациялар", "инфрақұрылымдық облигациялар", "эмитенттiң мүлiк кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлген дисконтты облигациялар", "банктiң кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлген дисконтты облигациялар", "қамтамасыз етiлмеген дисконтты облигациялар" (облигация бағдарламасын мемлекеттiк тiркеу туралы мәлiметтердi қоспағанда), пайлар;
22) эмиссиялық бағалы қағаздардың нақтылы құны (акционерлік қоғам құрылтайшыларының арасында орналастырылатын облигациялар мен акциялар), бастапқы орналастыруға жататын пайлар;

18. Реестр акций содержит следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) статус эмитента (финансовое агентство);
4) бизнес-идентификационный номер эмитента;
5) виды деятельности эмитента;
6) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента, в котором указывается одна из записей: "Без иностранного участия" или "С иностранным участием";
7) специализация эмитента, где указывается одна из записей: "Банк", "Страховая организация", "Инвестиционный фонд", "Накопительный пенсионный фонд", "Профессиональные участники рынка ценных бумаг" или "Прочие";
8) наличие государственной доли в уставном капитале эмитента, в котором указывается одна из записей: "Без государственной доли", "С государственной долей";
9) область или регион, в котором расположен эмитент;
10) адрес эмитента, с указанием почтового индекса, населенного пункта, улицы (массива) и номера строения;
11) контактные телефоны, факс и адрес электронной почты эмитента;
12) история создания эмитента, где указывается одна из записей: "вновь созданное", "присоединение", "выделение", "слияние", "преобразование" или "другое";
13) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица;
14) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента (в формате "дд.мм.гг.");
15) номер государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
16) номер зарегистрированного выпуска эмиссионных ценных бумаг;
17) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию выпуска эмиссионных ценных бумаг;
18) дата регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
19) дата регистрации проспекта выпуска эмиссионных ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
20) размер уставного капитала эмитента;
21) вид эмиссионных ценных бумаг, где указывается одна из записей: "простые акции", "привилегированные акции", "ипотечные облигации", "агентские облигации", "облигации купонные, обеспеченные залогом имущества эмитента", "облигации купонные, обеспеченные гарантией банка", "облигации купонные без обеспечения", "инфраструктурные облигации", "облигации дисконтные, обеспеченные залогом имущества эмитента", "облигации дисконтные, обеспеченные гарантией банка", "облигации дисконтные без обеспечения" (за исключением сведений о государственной регистрации облигационной программы), паи;
22) номинальная стоимость эмиссионных ценных бумаг (облигаций, паев, подлежащих первоначальному размещению, и акций, подлежащих размещению среди учредителей акционерного общества);

23) эмиссиялық бағалы қағаздардың түрлері бойынша саны;
24) артықшылықты акциялар бойынша кепілдік берілген дивидендтердің мөлшері;
25) ұлттық бірегейлендіру нөмірі;
26) жазбалардың бірінде эмиссиялық бағалы қағаздардың айырбасталымдық мүмкіндігі көрсетіледі: "Иә" немесе "Жоқ";
27) аты-жөнін, бар болса әкесінің атын көрсете отырып, эмитенттің басқару органдары (директорлар кеңесінің төрағасы, директорлар кеңесінің мүшелері, атқарушы органның басшысы (атқарушы органның функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға), атқарушы органның мүшелері және қоғамның бас бухгалтері);
28) эмитенттің төлем агентінің атауы;
29) эмитенттің тіркеушісінің атауы;
30) эмитенттің қаржы есебіне аудитті жүзеге асыратын аудиторлық ұйымның атауы;
31) бекіту үшін ["дд.мм.гг." форматында] эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
32) бекіту үшін ["дд.мм.гг." форматында] эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
33) жазбалардың бірінде көрсетілетін эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру жағдайы: "Орналастырылатын", "Толық орналастырылған", "Орналастыру тоқтатылған";
34) эмиссиялық бағалы қағаздардың түрлері бойынша орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті бекіту күніне орналастырылған (өтелген) эмиссиялық бағалы қағаздардың саны;
35) ["дд.мм.гг." форматында] эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған (аралық) күн (есепті күн);
36) алынып тасталды;
37) оларға тиесiлi акциялардың эмитенттiң, қоғам сатып алғанын қоспағанда, орналастырылған акцияларының жалпы санына проценттiк ара қатынасты көрсете отырып, эмитенттiң орналастырылған акцияларының 10 және одан астам процентiне иелiк ететiн акционерлер, сондай-ақ оларға тиесiлi дауыс берушi акциялардың эмитенттiң дауыс берушi акцияларының жалпы санына проценттiк арақатынасын көрсете отырып iрi акционерлер;
38) акция шығарылымдарын жоятын органның атауы;
39) ["дд.мм.гг." форматында] акция шығарылымын жою күні;
40) акция шығарылымдарын жоюдың себебі;
41) эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымын тіркеу үшін ұсынған эмитенттің құжаттарын қараған уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің аты-жөні, әкесінің аты;
42) эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымы және олардың эмитенттері жөніндегі ескертулер.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен, 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

23) количество эмиссионных ценных бумаг по видам;
24) размер гарантированного дивиденда по привилегированным акциям;
25) национальный идентификационный номер;
26) возможность конвертирования эмиссионных ценных бумаг, с указанием одной из записей: "Да" или "Нет";
27) органы управления эмитента (председатель совета директоров, члены совета директоров, руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа), члены исполнительного органа и главный бухгалтер общества), с указанием фамилии, имени, при наличии отчества;
28) наименование платежного агента эмитента;
29) наименование регистратора эмитента;
30) наименование аудиторской организации, осуществлявшей аудит финансовой отчетности эмитента;
31) дата представления отчета об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
32) дата утверждения отчета об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
33) состояние размещения эмиссионных ценных бумаг, в котором указывается одна из записей: "Размещаемые", "Размещенные полностью", "Размещение приостановлено";
34) количество размещенных (погашенных) эмиссионных ценных бумаг на дату утверждения отчета об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг по видам;
35) дата окончания (промежуточного) размещения эмиссионных ценных бумаг выпуска (отчетная дата) (в формате "дд.мм.гг.");
36)  (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
37) акционеры, владеющие 10 и более процентами размещенных акций эмитента, с указанием процентного соотношения, принадлежащих им акций к общему количеству размещенных акций эмитента, за исключением выкупленных обществом, а также крупные акционеры, с указанием процентного соотношения, принадлежащих им голосующих акций к общему количеству голосующих акций эмитента;
38) наименование органа, аннулировавшего выпуск акций;
39) дата аннулирования выпуска акций (в формате "дд.мм.гг.");
40) причина аннулирования выпуска акций;
41) фамилия, инициалы работника структурного подразделения уполномоченного органа, рассмотревшего документы эмитента, представленные для регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг;
42) примечание по выпуску эмиссионных ценных бумаг и его эмитенту.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).

19. Облигациялар тізілімі мынадай мәліметтерден тұрады:
1) осы Ереженің 18-тармағының 1)-30), 41) және 42) тармақтарында көрсетілгендер;
2) облигациялар шығарылымының көлемі;
3) облигациялар айналысының мерзімі;
4) жазбалардың бірінде көрсетілетін облигациялар шығарылымының нысаны: "Құжаттандырылмаған" немесе "Құжаттандырылған";
5) облигациялар бойынша купондық сыйақының мөлшері;
6) облигациялар бағдарламасын мемлекеттік тіркеу күні (шығарылған кезде осындай болса);
7) ипотекалық және қамтамасыз етілген облигациялардың ұстаушылары өкілдерінің атауы;
8) осы Ереженің 18-тармағының 31)-40) тармағында аталғандар.
20. Қазақстандық депозитарлық қолхаттар тізілімінде мынадай мәліметтер бар:
1) мыналарды көрсете отырып, қазақстандық депозитарлық қолхаттар эмитенттері туралы мәліметтер;
осы Ереженің 18-тармағының 1)-19), 23), 24), 25), 28) және 38)-41) тармақшаларында аталған мәліметтер;
бір қазақстандық депозитарлық қолхаттың негізгі активін құрайтын бағалы қағаздардың саны;
қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыру бағасы;
қазақстандық депозитарлық қолхаттың айналыс мерзімі;
андеррайтердің атауы;
["дд.мм.гг." форматында] қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
["дд.мм.гг." форматында] қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту күні;
жазбалардың бірінде көрсетілетін қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыру жағдайы: "Орналастырылатын", "Толық орналастырылған", "Орналастыру тоқтатылған";
қазақстандық депозитарлық қолхаттың түрлері бойынша орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту күніне орналастырылған қазақстандық депозитарлық қолхаттың саны;
["дд.мм.гг." форматында] қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыру аяқталған (аралық) күн (есепті күн);
["дд.мм.гг." форматында] бекіту үшін қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыруды өтеу қорытындылары туралы есепті ұсыну күні;
["дд.мм.гг." форматында] қазақстандық депозитарлық қолхатты өтеу аяқталған (аралық) күн (есепті күн);
["дд.мм.гг." форматында] қазақстандық депозитарлық қолхатты орналастыру қорытындылары туралы есепті назарға алу күні;
2) мыналарды көрсете отырып, қазақстандық депозитарлық қолхаттың негізгі активтерінің эмитенттері туралы деректер:
осы Ереженің 18-тармағының 1), 2), 5), 9), 24), 28), 36) және 37) тармақшаларында аталған мәліметтер;
негізгі активтің түрлері мен санаттары;
негізгі активтің айналыс мерзімі;
негізгі активтің рыноктық бағасы.
20-1. Пайлар тiзiлiмiнде мынадай мәлiметтер бар:
1) осы Ереженiң 18-тармағының 16)-18), 21), 22), 25), 32), 34), 35), 41) тармақшаларында санамаланғандар;

19. Реестр облигаций содержит следующие сведения:
1) перечисленные в подпунктах 1)-30), 41) и 42) пункта 18 настоящих Правил;
2) объем выпуска облигаций;
3) срок обращения облигаций;
4) форма выпуска облигаций, в котором указывается одна из записей: "Бездокументарная" или "Документарная";
5) размер купонного вознаграждения по облигациям;
6) дата государственной регистрации облигационной программы (при наличии таковой при выпуске);
7) наименование представителя держателей ипотечных и иных обеспеченных облигаций;
8) перечисленные в подпунктах 31)-40) пункта 18 настоящих Правил.
20. Реестр казахстанских депозитарных расписок содержит следующие сведения:
1) данные об эмитенте казахстанских депозитарных расписок с указанием:
сведений, перечисленных в подпунктах 1)-19), 23), 24), 25), 27), 28) и 38)-41) пункта 18 настоящих Правил;
количества ценных бумаг, составляющего базовый актив одной казахстанской депозитарной расписки;
цену размещения казахстанских депозитарных расписок;
срока обращения казахстанских депозитарных расписок;
наименования андеррайтера;
дата представления отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
дата утверждения отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок (в формате "дд.мм.гг.");
состояние размещения казахстанских депозитарных расписок, в котором указывается одна из записей: "Размещаемые", "Размещенные полностью", "Размещение приостановлено";
количество размещенных казахстанских депозитарных расписок на дату утверждения отчета об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг по видам;
дата окончания (промежуточного) размещения казахстанских депозитарных расписок (отчетная дата) (в формате "дд.мм.гг.");
дата представления отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
дата окончания погашения казахстанских депозитарных расписок (отчетная дата) (в формате "дд.мм.гг.");
дата принятия к сведению отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок (в формате "дд.мм.гг.");
2) данные об эмитенте базового актива казахстанских депозитарных расписок с указанием:
сведений, перечисленных в подпунктах 1), 2), 5), 9), 24), 28), 36) и 37) пункта 18 настоящих Правил;
вида и категории базового актива;
срока обращения базового актива;
рыночной цены базового актива.
20-1. Реестр паев содержит следующие сведения:
1) перечисленные в подпунктах 16)-18), 21), 22), 25), 32), 34), 35), 41) пункта 18 настоящих Правил;

2) қордың атауы;
3) қордың түрi;
4) басқарушы компанияның атауы;
5) облысты, межелi жердi, көшенi (массивтi) және ғимарат нөмiрiн көрсете отырып басқарушы компанияның мекен-жайы;
6) басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
7) тiркеушiнiң атауы;
8) кастодианның атауы;
9) орналастырылған пайлардың жалпы санында оларға тиесiлi пайлардың үлесiн көрсете отырып пайлардың меншiк иелерiнiң атауы;
10) пайларды орналастырудың аяқталу күнiне қордың таза активтерiнiң құны;
11) пайларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтуге ұсынылған құжатты қараған уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесi қызметкерiнiң фамилиясы, инициалдары.
Ескерту. 2-тарау 20-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.03.25 N 76 қаулысымен; өзгеріс енізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
21. Акциялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде акциялар тізілімінде осы Ереженің 18-тармағының 1)-30), 36), 37), 41) және 42) тармақшалары толтырылады.
22. Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде облигациялар тізілімінде осы Ереженің 19-тармағының 1)-7) тармақшалары толтырылады.
22-1. Пайлар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу кезiнде осы Ереженiң 18-тармағының 16)-18), 21), 22), 25), 41) тармақшалары және 20-1-тармағының 2)-8) тармақшалары толтырылады.
Ескерту: 22-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
23. Эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару және орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті бекіткен кезде акциялар мен облигациялар тізілімінде осы Ереженің 18-тармағының 31)-37) тармақшалары толтырылады.
23-1. Пайларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту кезiнде пайлар тiзiлiмiнде осы Ереженiң 18-тармағының 32), 34), 35) тармақшалары және 20-1-тармағының 9)-11) тармақшалары толтырылады.
Ескерту: 23-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
24. Эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылымдарын жойған кезде акциялардың, облигациялардың және қазақстандық депозитарлық қолхаттардың тізілімінде осы Ереженің 18-тармағының 38)-40) тармақшалары толтырылады.
3-бөлім. Қорытынды ережелер

2) наименование фонда;
3) вид фонда;
4) наименование управляющей компании;
5) адрес управляющей компании с указанием области, почтового индекса, населенного пункта, улицы (массива) и номера строения;
6) бизнес-идентификационный номер управляющей компании;
7) наименование регистратора;
8) наименование кастодиана;
9) наименование собственников паев с указанием доли принадлежащих им паев в общем количестве размещенных паев;
10) стоимость чистых активов фонда на дату окончания размещения паев;
11) фамилия, инициалы работника структурного подразделения уполномоченного органа, рассмотревшего документы, представленные для утверждения отчета об итогах размещения паев.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 20-1 постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
21. При государственной регистрации выпуска акций в реестре акций заполняются подпункты 1)-30), 36), 37), 41) и 42) пункта 18 настоящих Правил.
22. При государственной регистрации выпуска облигаций в реестре облигаций заполняются подпункты 1)-7) пункта 19 настоящих Правил.
22-1. При государственной регистрации выпуска паев заполняются подпункты 16)-18), 21), 22), 25), 41) пункта 18 и подпункты 2)-8) пункта 20-1 настоящих Правил.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 22-1 постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
23. При утверждении отчета об итогах выпуска и размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг в реестре акций и облигаций заполняются подпункты 31)-37) пункта 18 настоящих Правил.
23-1. При утверждении отчета об итогах размещения паев в реестре паев заполняются подпункты 32), 34), 35) пункта 18 и подпункты 9)-11) пункта 20-1 настоящих Правил.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 23-1 постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
24. При аннулировании выпуска эмиссионных ценных бумаг в реестре акций, облигаций и казахстанских депозитарных расписок заполняются подпункты 38)-40) пункта 18 настоящих Правил.
Глава 3. Заключительные положения

25. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешіледі.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды
Мемлекеттік тізілімін жүргізу
ережесіне
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен, 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
АКЦИЯЛАРДЫ ШЫҒАРУ КАРТОЧКАСЫ
Эмитенттің атауы__________________________________________________.
Қызмет түрі_______________________________________________________.
Мамандану: (қажеттісін көрсету) банк ____; сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы____; зейнетақы қоры____; инвестициялық қор ____; бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары___; басқалары ____
Мемлекеттік үлес: Иә __; Жоқ __.
Облыс ___________ Мекен-жайы
___________________________________________________________.
телефоны _________________ факс ______________ электрондық почтаның адресі __________________.
Эмитенттің тарихы: (қажеттісін көрсету) құру ____; қосу ____, қайта ұйымдастыру ____; бөліну ____; біріктіру ____;  қайта құру  ____; басқалары ____.
Заңды тұлғаны  тіркеу (қайта тіркеу) органы ____ тіркеу күні  ________ нөмірі ________.
Жарғылық капитал мөлшері ________, құрылтайшылар төлейтін акциялардың нақтылы құны__
Тіркеушінің атауы ______________________________________,
Төлем  агенті___________________ Аудиторлық ұйым  _______________
Шығарылымның құрылымы:
___________________________________________________________________
акцияның | Саны  |айырбасталымдылық|  артықшылықты акциялар
түрі   |       |   мүмкіндігі    |   үшін дивидендтердің
|       |                 | кепілдік берілген мөлшері
___________________________________________________________________
Акциялардың 10%-нен астамын иеленетіндер акционерлер (шығарылым проспектісі бойынша)
N
р/с
Акционер
Мекен-жайы
қоғамның орналастырылған акцияларының он және одан астам процентiне иелiк ететiн әрбiр акционер акцияларының, қоғам сатып алғанын қоспағанда, орналастырылған акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасы, сондай-ақ қоғамның дауыс берушi акцияларының он және одан астам процентiне иелiк ететiн акционерге тиесiлi акциялардың қоғамның дауыс берушi акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасы
Қоғамның лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер:
Лауазымы
Аты-жөні, бар болса әкесінің аты
қоғамның орналас.
тырылған акция.
ларының он және одан астам процен.
тiне иелiк ететiн әрбiр акционер акцияларының, қоғам
сатып алғанын қос.
пағанда,  орналас.
тырылған акция.
лардың жалпы са.
нына проценттiк ара
қатынасы, сондай-ақ
қоғамның дауыс берушi акция.
ларының он және одан астам процен.
тiне иелiк ететiн акционерге тиесiлi акциялардың қоғамның дауыс берушi акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасы
Қай күннен бастап лауазымды қызметте
Директорлар
кеңесінің Төрағасы
Директорлар
кеңесінің мүшелері
Атқарушы орган.
ның басшысы немесе атқарушы органның функ.
цияларын жеке
дара орындайтын
тұлға
Атқарушы орган.
ның мүшелері
Бас бухгалтер
Атқарушы органның орындаушысы _____________ Қолы ______ күні_______
Эмиссиялық бағалы қағаздардың
мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу
ережесiне 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен, 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Облигацияларды шығару карточкасы
Эмитенттiң атауы____________________________________________________
Қызмет түрi_________________________________________________________
Мамандану: (қажеттiсiн көрсету) банк______; сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымы_____; зейнетақы қоры______; инвестициялық қор____;
бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысы_____; басқалары______
Мемлекеттiк үлес: Иә___; Жоқ____.
Облыс___________Мекен-жай__________________________________________.
телефоны__________ факс___________электрондық почтаның адресi______.
Эмитенттiң тарихы: құру_____; бiрiктiру________, бөлу______________;
бөлiп шығару______; қосу_______; өзгерту_______; басқалары_________.
Заңды тұлғаны тiркеген орган________________________________________
тiркелген күнi_____________нөмiрi________________.
Шығарылым көлемi___________теңге, номиналды құны____________________
Тiркеушiнiң атауы:__________________________________________________
Облигациялар шығарылымының (облигация бағдарламасының) тiркелген
күні:
Өлшем бiрлiгiн көрсете отырып облигациялардың айналыс мерзiмi
____________________________________(жылдар, айлар, апталар, күндер)
Купондарды төлеу кезеңдiлiгi________________________________________
Шығарылым құрылымы:
Облигация-
лар шыға-
рылымының
нөмірі
және түрі
Шығарылым
көлемі
Номиналды құны
Саны
Ұлттық
бірегей-
лендіру
нөмірі
Айыр-
бастау
мүмкін-
дігі
Купон-
дық
ставка
мөлше-
рі
Эмитенттiң лауазымды тұғалары туралы мәлiметтер:
Лауазымы
фамилиясы,
аты, әкесінің
аты
Қоғамның орналастырылған акцияларының он және одан астам процентiне иелiк ететiн әрбiр акционер акцияларының, қоғам сатып алғанын қоспағанда, орналастырылған акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасы, сондай-ақ қоғамның дауыс берушi акцияларының он және одан астам процентiне иелiк ететiн акционерге тиесiлi акциялардың қоғамның дауыс берушi акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасы
Бірінші басшы
Бас бухгалтер
Уәкiлеттi органның орындаушысы_________Қолы_________күні_________
Эмиссиялық бағалы қағаздардың
мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу

25. Вопросы, неурегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам ведения
Государственного реестра
эмиссионных ценных бумаг
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
Карточка выпуска акций
Наименование эмитента ____________________________________________.
вид деятельности _________________________________________________.
Специализация: (нужное отметить) банк ___________; страховая
(перестраховочная) организация _______; пенсионный фонд __________;
инвестиционный фонд ______; профессиональный участник рынка ценных
бумаг____; прочие ________________________________________________
Государственная доля: Да ___; Нет ____.
Область ___________ Адрес ________________________________________.
телефон _________________ факс _________________ адрес электронной
почты ____________________.
История эмитента: (нужное отметить) создание ____; присоединение
______, реорганизация ____; выделение _______; слияние __________;
преобразование ____; другое ____.
Орган регистрации (перерегистрации) юридического лица_______ дата
регистрации ________ номер ________.
Размер уставного капитала __________, номинальная стоимость акций,
оплачиваемых учредителями_________
Наименование регистратора _______________________________________,
Платежный агент___________________ Аудиторская организация_______
Структура выпуска:
-------------------------------------------------------------------
Вид акций |Коли- |  Возможность  | Гарантированный размер дивиден-
|чество|конвертирования| дов для привилегированных акций
-------------------------------------------------------------------
Акционеры, владеющие свыше 10 % акций (по проспекту выпуска)
-------------------------------------------------------------------
N  | Акционер | Адрес |Количество принадлежащих акций общества в
п/п|          |       |процентном соотношении к общему количеству
|          |       |акций, находящихся в обращении за вычетом
|          |       |акций, выкупленных обществом на вторичном
|          |       |рынке ценных бумаг
-------------------------------------------------------------------
Сведения о должностных лицах общества:
-------------------------------------------------------------------
Должность  |фамилия, имя,|Процентное соотношение    |С какого
|при наличии  |акций каждого акционера,  |числа в
|отчество     |обладающего десятью и     |должности
|             |более процентами размеще- |
|             |нных акций общества, к    |
|             |общему количеству         |
|             |размещенных акций, за     |
|             |исключением выкупленных   |
|             |обществом, а также        |
|             |процентное соотношение    |
|             |акций, принадлежащих      |
|             |акционеру, обладающему    |
|             |десятью и более процентами|
|             |голосующих акций общества,|
|             |к общему количеству       |
|             |голосующих акций общества |
-------------------------------------------------------------------
Председатель Совета
директоров
Члены Совета
Директоров
Руководитель исполни-
тельного органа или
лицо, единолично
исполняющее функции
исполнительного
органа
Члены исполнительного
органа
Главный бухгалтер
-------------------------------------------------------------------
Исполнитель уполномоченного органа ______ Подпись _______ дата ____
Приложение 2
к Правилам ведения Государственного
реестра эмиссионных ценных бумаг
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
Карточка выпуска облигаций
Наименование эмитента __________________________________________
Вид деятельности _______________________________________________
Специализация: (нужное отметить) ________________ банк;
страховая (перестраховочная) организация_______________________;
пенсионный фонд ____________; инвестиционный _____________ фонд;
профессиональный участник рынка ценных бумаг_____; прочие _____.
Государственная доля: Да ______ ; Нет________.
Область ______________________ Адрес ___________________________
Телефон _________ факс __________ адрес электронной почты ______
История эмитента: создание ___________ присоединение ___________
разделение ___________ выделение ____________ слияние __________
преобразование ______________ другое ___________________________
Орган регистрации юридического лица ____________________________
дата регистрации номер ________________ номер ________________.
Объем выпуска ___________ тенге, номинальная стоимость _________
Наименование регистратора: _____________________________________
Дата регистрации выпуска облигаций (облигационной программы):
Срок обращения облигаций с указанием единицы
измерения __________________________ (годы, месяцы, недели, дни)
Периодичность выплаты купонов __________________________________
Структура выпуска:
Номер
выпуска
и вид
облигаций
Объем
выпуска
Номи-
нальная
стои-
мость
Коли-
чество
Нацио-
нальный
иденти-
фикацион-
ный номер
Возмож-
ность
конвер-
тирова-
ния
Размер
купонной
ставки
Сведения о должностных лицах эмитента:
Должность
фамилия,
имя,
отчество
Процентное соотношение акций
каждого акционера, обладающего
десятью и более процентами
размещенных акций общества, к
общему количеству размещенных
акций, за исключением выкупленных
обществом, а также процентное
соотношение акций, принадлежащих
акционеру, обладающему десятью и
более процентами голосующих акций
общества, к общему количеству
голосующих акций общества
Первый руководитель
Главный бухгалтер
Исполнитель
уполномоченного органа ________ Подпись ________ дата

ережесiне 2-1 қосымша
Ескерту: 2-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.03.25 N 76 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Пайлар шығарылымының карточкасы
Пайлар шығарылымының тiркеу нөмiрi__________________________________
Пай қорының түрi:___________________________________________________
Пай қорының атауы:__________________________________________________
Пайлар шығарылымының тiркелген күнi:________________________________
Пай қорының қызмет ету мерзiмi:_____________________________________
Пайдың номиналды құны:______________________________________________
Пайларға берiлген ұлттық бiрегейлендiру нөмiрi:_____________________
Пайларды орналастырудың басталу шарттары:___________________________
Басқарушы компанияның атауы:________________________________________
Басқарушы компанияның мекен-жайы:
облыс:______________________________________________________________
мекен-жайы:_________________________________________________________
Басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі:_______
Кастодианның атауы:_________________________________________________
Тiркеушiнiң атауы:__________________________________________________
Уәкiлеттi органның орындаушысы_________Қолы_________күні____________
Эмиссиялық бағалы қағаздарды
Мемлекеттік тізілімін жүргізу
ережесіне
3-қосымша
Акцияларды шығару нөмірін және
ұлттық бірегейлендіру нөмірлерін алу үшін
ӨТІНІМ
___________________________________________________________________
1   Эмитенттің толық атауы
2   Толық почталық мекен-жайы
3   Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) органы
4   Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) күні
5   Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі
6   Акцияларды шығаруды мемлекеттік тіркеу
немесе акция шығарылымын мемлекеттік
тіркеу туралы куәлікті ауыстыру
7   Шығарылым нөмірі
8   Жай акциялардың ұлттық бірегейлендіру
нөмірі
9   Артықшылықты акциялардың бірегейлендіру
нөмірі
10  Орындаушы
11  Өтінім берген күн
___________________________________________________________________
Эмиссиялық бағалы қағаздарды
Мемлекеттік тізілімін жүргізу
ережесіне
4-қосымша
Облигацияларды шығару нөмірін және ұлттық
бірегейлендіру нөмірлерін алу үшін
ӨТІНІМ
___________________________________________________________________
1    Эмитенттің толық атауы
2    Толық почталық мекен-жайы
3    Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) органы
4    Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) күні
5    Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі
6    Жарғылық капиталдың нөмірі
7    Облигациялардың түрі
8    Облигациялардың айналыс мерзімі
9    Шығарылым нөмірі
10   Облигацияның ұлттық бірегейлендіру нөмірі
11   Орындаушы
12   Өтінім берген күн
___________________________________________________________________
Эмиссиялық бағалы қағаздардың
мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу
ережесiне 5 қосымша
Ескерту: 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 76 қаулысымен.
Пайлар шығарылымын тiркеу нөмiрiн және ұлттық
бiрегейлендiру нөмiрiн алу үшiн өтiнім
1
Пай қорының атауы
2
Пай қорының түрi
3
Басқарушы компания
4
Басқарушы компанияның толық почталық мекен-жайы
5
Қордың қызмет ету мерзiмi
6
Басқарушы компанияның нөмiрi
7
Пай қорының нөмiрi
8
Шығарылымның тiркеу нөмiрi
9
Пайлардың ұлттық бiрегейлендiру нөмiрі
Уәкiлеттi органның орындаушысы_________Қолы_________күні_________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Эмиссиялық бағалы қағаздардың
мемлекеттік тізілімін жүргізу
ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 27 қазандағы
N 382 қаулысына
2-қосымша
Күші жойылды деп танылған нормативтік
құқықтық актілердің тізбесі
Мынадай құқықтық нормативтік актілердің:

Приложение 2-1
к Правилам ведения Государственного
реестра эмиссионных ценных бумаг
Сноска. Правила дополнены приложением 2-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); с изменениями,  внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
Карточка выпуска паев
Регистрационный номер выпуска паев _____________________________
Вид паевого фонда: _____________________________________________
Наименование паевого фонда: ____________________________________
Дата регистрации выпуска паев: _________________________________
Срок функционирования паевого фонда: ___________________________
Номинальная стоимость пая: _____________________________________
Национальный идентификационный номер, присвоенный паям: ________
Условия начала размещения паев: ________________________________
Наименование управляющей компании: _____________________________
Адрес управляющей компании:
область: __________________________
адрес: ____________________________
Бизнес-идентификационный номер управляющей компании: ___________
Наименование кастодиана: _______________________________________
Наименование регистратора: _____________________________________
Исполнитель уполномоченного органа ______ Подпись ______ Дата
Приложение 3
к Правилам ведения
Государственного реестра
эмиссионных ценных бумаг
Заявка
для получения номера выпуска акций и национальных
идентификационных номеров
-------------------------------------------------------------------
1.  Полное наименование эмитента
2.  Полный почтовый адрес
3.  Орган регистрации (перерегистрации)
юридического лица
4.  Дата регистрации (перерегистрации)
юридического лица
5.  Номер регистрации (перерегистрации)
юридического лица
6.  Государственная регистрация выпуска
акций или замена свидетельства о
государственной регистрации
выпуска акций
7.  Номер выпуска
8.  Национальный идентификационный
номер простых акций
9.  Национальный идентификационный
номер привилегированных акций
10. Исполнитель
11. Дата заявки
-------------------------------------------------------------------
Приложение 4
к Правилам ведения
Государственного реестра
эмиссионных ценных бумаг
Заявка
для получения номера выпуска облигаций и
национальных идентификационных номеров
-------------------------------------------------------------------
1.  Полное наименование эмитента
2.  Полный почтовый адрес
3.  Орган регистрации (перерегистрации)
юридического лица
4.  Дата регистрации (перерегистрации)
юридического лица
5.  Номер регистрации (перерегистрации)
юридического лица
6.  Размер уставного капитала
7.  Вид облигаций
8.  Срок обращения облигаций
9.  Номер выпуска
10. Национальный идентификационный номер
облигаций
11. Исполнитель
12. Дата заявки
-------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к Правилам ведения Государственного
реестра эмиссионных ценных бумаг
Сноска. Приложение 5 дополнено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года  N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Заявка
для получения регистрационного номера выпуска и
национального идентификационного номера паев
1
Наименование паевого фонда
2
Вид паевого фонда
3
Управляющая компания
4
Полный почтовый адрес
управляющей компании
5
Срок функционирования фонда
6
Номер управляющей компании
7
Номер паевого фонда
8
Регистрационный номер выпуска
9
Национальный идентификационный
номер паев
Исполнитель
уполномоченного органа ______ Подпись _______ Дата ________
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Правил
ведения Государственного реестра
эмиссионных ценных бумаг"
от 27 октября 2003 года N 382
Перечень
нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты:

1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасында акционерлік қоғамдардың акцияларын бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімінде тіркеу тәртібі және оларға ұлттық бірегейлендіру нөмірлерін беру туралы ережесін бекіту жөніндегі" 1997 жылғы 8 қазандағы N 159 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 460 тіркелген, Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілердің жинағына 1998 жылы жарияланған, 2-том);
2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасында шаруашылық субъектілерінің облигацияларын бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімінде тіркеу тәртібі және оларға ұлттық бірегейлендіру нөмірлерін беру туралы ережесін бекіту жөніндегі" 1997 жылғы 8 қазандағы N 162 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 459 тіркелген, Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілердің жинағына 1998 жылы жарияланған, 2-том);
3) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасында акционерлік қоғамдардың акцияларын бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімінде тіркеу тәртібі және оларға ұлттық бірегейлендіру нөмірлерін беру туралы ережесін бекіту жөніндегі" 1997 жылғы 8 қазандағы N 159 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2001 жылғы 11 қаңтардағы N 97  қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1393 тіркелген, Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілердің жинағына 1998 жылы жарияланған, 3-том) күші жойылды деп танылсын.

1)  постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 08 октября 1997 года N 159 "Об утверждении Положения о порядке регистрации в Государственном реестре ценных бумаг акций акционерных обществ в Республике Казахстан и присвоения им национальных идентификационных номеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под номером 460, опубликованное в 1998 году в сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. 2);
2)  постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 08 октября 1997 N 162 "Об утверждении Положения о порядке регистрации в Государственном реестре ценных бумаг облигаций хозяйствующих субъектов в Республике Казахстан и присвоения им национальных идентификационных номеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под номером 459, опубликованное в 1998 году в сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. 2);
3)  постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 11 января 2001 года N 97 "О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения о порядке регистрации в Государственном реестре ценных бумаг акций акционерных обществ в Республике Казахстан и присвоения им национальных идентификационных номеров" от 08 октября 1997 года N 159" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под номером 1393, опубликованное в 2001 году в сборнике нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, т. 3).