Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 31 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 2 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4535 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 24 тамыздағы N 239 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007.08.24.  N 239  Бұйрығымен.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қаңтардағы  N 64  қаулысына сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттық қызмет көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Әділет Министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1035 болып тіркелді, N 1695 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жылғы N 12, 561-құжат "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 6 желтоқсандағы  N 143 ; N 1969 болып тіркелген, 2002 жылғы 18 қыркүйектегі N 38 "Заң" газетінде, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жылғы N 39, 700-құжат "Ақпараттық қызмет көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2002 жылғы 23 тамыздағы  N 125 ; N 2764 болып тіркелген, 2005 жылғы 2 тамыздағы N 139-140 "Заң" газетінде жарияланған, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі 2000 жылғы 1 ақпанда N 1035 болып тіркеген "Ақпараттық қызмет көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 19 наурыздағы  N 69 ; N 2861 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 17 мамырдағы  N 136 ; N 3067 болып тіркелген, 2005 жылғы 2 тамыздағы N 139-140 "Заң" газетінде жарияланған, "N 1035 болып тіркеген "Ақпараттық қызмет көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 7 қыркүйектегі  N 256 ; N 3815 болып тіркелген, 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 159 (893) "Заң" газетінде жарияланған, "Ақпараттық қызмет көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 25 тамыздағы  N 230  Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрықтарымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің жылжымайтын мүлік жөніндегі Орталықтармен" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтарымен ақпараттық қызмет көрсету қағидасында:
тақырыбында "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтарымен" деген сөздер алып тасталсын;
1-тармақта "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтарымен" деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақта "Тіркеу қызметі комитетінің Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтарымен" деген сөздер "аумақтық органдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
бірінші абзацта "заңнамаға сәйкес белгіленген ақыға" деген сөздер "тегін негізде" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац алып тасталсын;
5-тармақтың екінші абзацында бірінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Тіркеуші орган прокуратура органдарының, құқық қорғау, сот және атқарушы органдардың сұрауы бойынша заңнамада көзделген олардың құзыретіне сәйкес тиісті мәлімет береді.";
13-тармақта:
2) тармақшада ";" тыныс белгісі "." тыныс белгісімен ауыстырылсын;
3) тармақша алып тасталсын;
14-тармақта:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2007 года N 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2007 года N 4535. Утратил силу - приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года N 239.
Сноска. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2007 года N 31 утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года  N 239  (вводится в действие со дня офиц. опубл.).
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 января 2007 года N 64 "О некоторых вопросах государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 "Об утверждении Правил оказания информационных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1035, с внесенными изменениями и дополнениями приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года  N 143  "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6, зарегистрированный за N 1695, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 года N 12, ст. 561; от 23 августа 2002 года  N 125  "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 "Об утверждении Правил оказания информационных услуг", зарегистрированный за N 1969, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 18 сентября 2002 года N 38, Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 года, N 39, ст. 700; от 19 марта 2004 года  N 69  "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 "Об утверждении Правил оказания информационных услуг", зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2000 года за N 1035", зарегистрированный за N 2764, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 2 августа 2005 года N 139-140; от 17 мая 2004 года  N 136  "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан", зарегистрированный за N 2861; от 7 сентября 2004 года  N 256  "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 "Об утверждении Правил оказания информационных услуг", зарегистрированный за N 1035", зарегистрированный за N 3067, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 2 августа 2005 года N 139-140, от 25 августа 2005 года  N 230  "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 "Об утверждении Правил оказания информационных услуг", зарегистрированный за N 3815, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 1 сентября 2005 года N 159 (893), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 слова "Центрами по недвижимости Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить;
в Правилах оказания информационных услуг Центрами по недвижимости Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в заголовке слова "Центрами по недвижимости Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить;
в пункте 1 "центрами по недвижимости Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить;
в пункте 2 слова "Центрами по недвижимости Комитета регистрационной службы" заменить словами "территориальными органами";
в пункте 4:
в абзаце первом слова "за плату, установленную в соответствии с законодательством" заменить словами "на бесплатной основе";
абзац второй исключить;
первое предложение абзаца второго пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Регистрирующий орган по запросам органов прокуратуры, правоохранительных, судебных и исполнительных органов в соответствии с их компетенцией, предусмотренной законодательством, выдает соответствующие сведения.";
в пункте 13:
в подпункте 2) знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
подпункт 3) исключить;
в пункте 14:

бірінші абзацта "осы ережелердiң 16 тармағының 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда." деген сөздер алып тасталсын;
екінші абзац алып тасталсын;
15, 15-1-тармақтар алып тасталсын;
16-тармақта:
1), 2) тармақшалар алып тасталсын;
3) тармақшада "оның" деген сөзден кейін "1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшада "жылжымайтын" деген сөздің алдынан "2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
17, 17-1-тармақтар алып тасталсын.
осы бұйрыққа 1, 2 қосымшаларына сәйкес 1, 2 қосымшаларымен толықтырылсын.
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жөніндегі құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Әділет министрінің 2005 жылғы 26 шілдедегі  N 197  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3778 болып тіркелді, 2005 жылғы 6 қыркүйектегі N 162 "Юридическая газета" газетінде жарияланған), мынадай өзгерістер енгізілсін:
1, 2-қосымшаларда:
жоғарғы оң жақ бұрышында:
"Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық" РМК" деген сөздер алып тасталсын;
"орган" деген сөз "аумақтық әділет орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
он төртінші жолда "Тіркеу туралы куәлік қажет пе: Ия _______ Жоқ __________ (керегін белгілеу)" деген сөздер алып тасталсын;
3-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышында:
"Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық" РМК" деген сөздер алып тасталсын;
"орган" деген сөз "аумақтық әділет орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышында:
"Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық" РМК" деген сөздер алып тасталсын;
"орган" деген сөз "аумақтық әділет орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы жолда "_ жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;" деген сөздер алып тасталсын;
жетінші жолда "_ кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;" деген сөздер алып тасталсын;
он төртінші жолда "1. "Төлем туралы құжат: түрі ____N____ күні _____ 200__ ж.____теңге сомасында." деген сөздер алып тасталсын;
он бесінші жолда "2." деген сан алып тасталсын.
4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары өзінің қызметінде осы бұйрықты басшылыққа алсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің төрағасына жүктелсін.
6. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 30 қаңтардағы
N 31 бұйрығына 1 қосымша
Қазақстан Республикасының
Әділет аумақтық органдарымен
Ақпараттық қызмет көрсету
Қағидаларына
1 қосымша
Жылжымайтын мүлікке құқықтары
(ауыртпалықтары) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтамасының түрі
___________________________________________
Мемлекеттік органның атауы
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамасы
туралы анықтама
N __________                     200__ жылғы "___"» _________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы,
____________________________________________________________________
алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, берген мекеме)
____________________________________________________________________
мынадай жылжымайтын мүлік объектілерін растау үшін берілді:
Жылжымайтын мүлік түрі
Кадастр нөмірі
Алаңы
Орналасқан жері
Жасау. саны
Қабаттылығы, қабат
Жалпы алаңы
Тұрғын, пайдалы алаңы
Бөлінісі (ЗУ)
Ескерту

в абзаце первом слова "за исключением подпунктов 1) и 2) пункта 16 настоящих Правил," исключить;
абзац второй исключить;
пункты 15, 15-1 исключить;
в пункте 16:
подпункты 1), 2) исключить;
в подпункте 3) после слов "характеристиках" дополнить словами "по форме согласно приложению 1";
в подпункте 5) после слов "имущества" дополнить словами "по форме согласно приложению 2";
пункты 17, 17-1 исключить;
дополнить приложениями 1, 2 согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 26 июля 2005 года N 197 "Об утверждении форм документов по государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3778, опубликован в "Юридической газете" от 6 сентября 2005 года N 162), следующие изменения:
в приложении 1, 2:
в правом верхнем углу:
слова "РГП "Центр по недвижимости по" исключить;
слово "орган" заменить словами "территориальный орган юстиции";
в четырнадцатой строке слова "Необходимо ли Свидетельство о регистрации: Да __ Нет __ (нужное отметить)" исключить;
в приложении 3:
в правом верхнем углу:
слова "РГП "Центр по недвижимости по" исключить;
слово "орган" заменить словами "территориальный орган юстиции";
в приложении 4:
в правом верхнем углу:
слова "РГП "Центр по недвижимости по" исключить;
слово "орган" заменить словами "территориальный орган юстиции";
в шестой строке слова "_ свидетельство о государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество и сделок с ним;" исключить;
в седьмой строке слова "_ свидетельство о государственной регистрации объекта кондоминиума;" исключить;
в четырнадцатой строке слова "1. Документ об оплате: вид _____, N _____ дата "___" ______ 200 __ г., на сумму _____ тенге" исключить;
в пятнадцатой строке цифру "2." исключить.
4. Территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан руководствоваться в своей деятельности настоящим приказом.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2007 года N 31
Приложение 1
к Правилам оказания информационных
услуг территориальными органами
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Форма Справки о зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое имущество и
его технических характеристиках
__________________________________________________________
Наименование государственного органа
Справка
о зарегистрированных правах (обременениях)
на недвижимое имущество и его технических характеристиках
N __________                               "___" _________ 200 __ г.
Выдано _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения,
____________________________________________________________________
(номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность, кем выдан,
получателя)
____________________________________________________________________
в подтверждение того, что на следующие объекты недвижимости:
Вид
не-
дви-
жи-
мости
Кадас-
тро-
вый
номер
Пло-
щадь
Место-
поло-
жение
Коли-
чес-
тво
сос-
тав-
ля-
ющих
Этаж-
ность,
этаж
Пло-
щадь
общая
Пло-
щадь
жи-
лая,
по-
лез-
ная
Дели-
мость
(ЗУ)
Приме-
чание

1) құқық тіркелді:
Құқық түрі
Мазмұны
Құқық  иеленуші
Жалпы меншік нысаны, үлесі
Құқықтың пайда болу негізі
Тіркелген күні, уақыты
2) құқық ауыртпалығы тіркелді:
Ауыртпалық түрі
Мазмұны
Құқық  иеленуші немесе уәкілетті орган (мүдделі адам)
Жалпы меншік нысаны, үлесі
Ауыртпалықтың пайда болу негізі
Тіркелген күні, уақыты
Орындаушы           _____________           _____________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы       _____________           _____________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
Басшы               _____________           _____________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
_______________________________________________________________
Ескерту:
Анықтамада қамтылған мәліметтер берілген сәтте жарамды болып
табылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 30 қаңтардағы
N 31 бұйрығына 2 қосымша
Қазақстан Республикасының
Әділет аумақтық органдарымен
Ақпараттық қызмет көрсету
Қағидаларына
2 қосымша
Жылжымайтын мүлікке құқықтары
(ауыртпалықтары) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтамасының түрі
______________________________________________
Мемлекеттік органның атауы
Жылжымайтын мүліктің жоқтығы
(барлығы) туралы анықтама
N __________                           200__ жылғы "___" __________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, жеке басын куәландыратын
құжаттың деректері, берген мекеме - жеке тұлға және оның өкілі үшін;
___________________________________________________________________
атауы, мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің тіркеу нөмірі -
____________________________________________________________берілді.
заңды тұлға үшін және оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
Оның атында _______________________________________________________
(жылжымайтын мүлкі болса
_______________________________________________________елді мекенде
оның орналасқан жері )
___________________________________________________________________
(жылжымайтын мүліктің мақсатты тағайындалуы) жылжымайтын мүлікке
меншік құқығы  тіркелген (тіркелген жоқ) .
керек емесі сызылады
Орындаушы          _____________          _________________________
(қолы)            (Тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы      _____________          _________________________
(қолы)            (Тегі, аты, әкесінің аты)
Басшы              _____________          _________________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
___________________________________________________________________
Ескерту:
Анықтамада қамтылған мәліметтер берілген сәтте жарамды болып
табылады.

1) зарегистрировано право:
Вид
права
Содер-
жание
Право-
обла-
датель
Форма общей
собственности,
доля
Основание
возникновения
права
Дата, время
регистрации
2) зарегистрировано обременение права:
Вид
обре-
мене-
ний
Содержание
Правообладатель
или уполномоченный
орган (заинте-
ресованное лицо)
Форма
общей
собст-
вен-
ности,
доля
Основание
возникно-
вения
обременения
Дата,
время
регис-
трации
Исполнитель _______________      ________________________
(подпись)         (Фамилия, имя, отчество)
Начальник отдела _______________ ________________________
(подпись)
(Фамилия, имя, отчество)
Руководитель _______________ ____________________________
(подпись)  (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
_____________________________________________________________
Примечание:
Сведения, содержащиеся в справке, являются действительными на момент выдачи.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2007 года N 31
Приложение 2
к Правилам оказания информационных
услуг территориальными органами
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Форма Справки об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества
_________________________________________________________
Наименование государственного органа
Справка
об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
N ______                         от "___" _________ 200 __ г.
Выдана  ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения, номер и дата выдачи документа,
удостоверяющего личность, кем выдан - для физического лица или его
представителя;
______________________________________________________________________
наименование, регистрационный номер свидетельства о государственной
регистрации -
_____________________________________________________________________,
для юридического лица и фамилия, имя, отчество его представителя)
в том, что за  ней (ним) (не) зарегистрировано  право собственности
ненужное зачеркнуть
на недвижимое имущество _____________________________________________
(целевое назначение недвижимости)
в населенном пункте__________________________________________________
(при наличии недвижимого имущества - местоположение)
Исполнитель  _______________       ________________________
(подпись)           (Фамилия, имя, отчество)
Начальник отдела  _______________  ________________________
(подпись)     (Фамилия, имя, отчество)
Руководитель      _______________  ________________________
(подпись)      (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
___________________________________________________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются
действительными на момент выдачи.