Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 4 қыркүйектегі N 362 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 12 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4967 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 22 ақпандағы N 82 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2010.02.22 N 82 Бұйрығымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-1-бабын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттары бекітілсін:
1) "Ауыл шаруашылығы министрлігі беретіндерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру";
2) "Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтарының тұруына ыхтиярхат және азаматтығы жоқ адамдарға куәлік беру";
3) "Тұрғылықты жерінен мекен-жайлық анықтама беру";
4) "Қазақстан Республикасына уақытша келетін шетел азаматтарымен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу";
5) "Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға шетел азаматтарымен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға рұқсат беру";
6) "Қазақстан Республикасының азаматтығын алу және одан шығу";
7) "Заңды және жеке тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруларының әр бірлігін тіркеу";
8) "Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін куәлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және тіркелген нөмірлік белгілерді беру";
9) "Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, сенімхат бойынша куәлік құралдарын басқаратын адамдарды тіркеу".
2. Жол полициясы және Әкімшілік полиция комитеттері, Техникалық қызмет департаменті, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты тиісті қызметтер қызметкерлерінің зерделеуін ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін және мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры А.Ж. Шпекбаевқа, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетіне (Ө.Т. Түсімов), Әкімшілік полиция комитетіне (Ғ.А. Алпысбаев) және Техникалық қызмет департаментіне (М.Б. Тимохович) жүктелсін.

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 сентября 2007 года № 362. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2007 года № 4967. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 февраля 2010 года № 82
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.02.2010 № 82 (порядок введения в действие см. п. 4).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) "Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства";
2) "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан";
3) "Выдача адресных справок с места жительства";
4) "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан";
5) "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан";
6) "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан";
7) "Регистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц";
8) "Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства";
9) "Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства".
2. Комитетам дорожной и административной полиции, Департаменту технической службы, начальникам департаментов внутренних дел городов Алматы, Астаны, областей и на транспорте организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.
3. Юридическому департаменту Министерства внутренних дел Республики Казахстан направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование после государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж., Комитет дорожной полиции (Тусумов О.Т.), Комитет административной полиции (Алпысбаев Г.А.) и Департамент технической службы (Тимохович М.Б.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
СТАНДАРТЫ "Ауыл шаруашылығы министрлігі беретіндерді қоспағанда,
азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру" 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт, Ауыл шаруашылығы министрлігі беретін куәліктерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беруде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету, "Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 15-бабының, "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының, "Көлік құралдарын басқаруға рұқсат алу, емтихан қабылдау, азаматтарға жүргізуші куәлігін беру тәртібінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылдың 12 қазандағы N 343 бұйрығының негізінде жүргізіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитеті, облыстар, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері, қалалық, аудандық ішкі істер органдары жол полициясының тіркеу-емтихан қабылдау бөлімдері (бұдан әрі - ЖП ТЕҚБ) көрсетеді.  (Қосымша 1)
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны жүргізуші куәлігін беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына, және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі өтінішін беру).
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) Өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 6 сағаттан аспауы тиіс;
2) Құжаттарды тапсыру үшін, кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды қайта алу үшін кезекте күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
Ескерту: Жүргізуші куәлігін жұмыс күні ішінде екі мезгіл жүргізіледі (сағат 12.00-ден 13.00-ге дейін және 18.00-ден 19.00-ге дейін).
8. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және басқада бюджетке міндетті төлемдер" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес, мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген ең төменгі есептік көрсеткіштің 125 пайызын құрайтын мемлекеттік баж төленеді.
Мемлекеттік баж, Қазақстан Республикасы банк мекемелері арқылы төленіп, олар баждың төленген күні мен көлемі туралы түбіртек береді.

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Оглавление
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением
выдаваемых Министерством сельского хозяйства" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 15 Закона Республики Казахстан "О безопасности дорожного движения",  статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 октября 1998 года N 343 "Об утверждении Правил о порядке получения права на управление транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи гражданам водительских удостоверений".
4. Государственная услуга оказывается регистрационно-экзаменационными подразделениями дорожной полиции Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны, городских, районных органов внутренних дел (далее - РЭП ДП). (Приложение 1).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача водительского удостоверения.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более 6 часов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
Примечание: выдача водительского удостоверения производится два раза в течение рабочего дня (с 12.00 до 13.00 часов и с 18.00 до 19.00 часов).
8. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет 125 процентов от минимального расчетного показателя установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі, қажетті құжаттар, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, электрондық үкіметтің қолданыстағы порталында (http://www.e.gov.kz/citizenru/trav/vehicles), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ), облыстар, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, ресми ақпараттық дерек көздерінде және ЖП ТЕҚБ-да орналасқан стендтерде, ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, сонымен бірге демалыс күндерінің бірінде түскі ас үзілісін есептемегенде, қабылдау, алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. ЖП ТЕҚБ бөлмелері, әдетте ғимараттардың бірінші қабатында орналасады. Ішкі істер органдарының басқа бөлімдерінен бөлек кіру есігі, күту залы, қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары болады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беру мыналарды:
1) ЖП ТЕҚБ қабылдау жүргізетін қызметкерімен берілген бланкіні толтырған өтінішін;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатын;
3) жүргізушілерді дайындауды іске асыратын оқу мекемелері берген жүргізушілер дайындау курсын аяқтағандығы туралы куәлігін және оның көшірмесін;
4) өтініш беру мекенжайы бойынша денсаулық сақтау мекемелері беретін медициналық анықтамасын;
5) жүргізушілерді дайындауды іске асыратын оқу мекемелері беретін жүргізушінің жеке карточкасын;
6) мемлекеттік бажды төлегенін дәлелдейтін түбіртегін тапсырады.
13. ЖП ТЕҚБ қызметкерлері беретін бланкілер ІІМ-нің және ІІД-нің веб-сайттарында көрсетілген.
14. Осы тәртіптің 12-і тармағында көрсетілген құжаттар тікелей ЖП ТЕҚБ емтихан қабылдау комиссиясына тапсырылады.
15. Құжаттарын және теориялық емтихандарды тапсырған өтініш берушіге, емтихан нәтижелері қойылған емтихан парағы беріледі.
16. Жүргізуші куәлігі, иелеріне, олардың жеке қолдары жүргізуші куәлігін беретін тізілімге қойылып, паспорты немесе оны ауыстыратын басқа құжаты көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мынадай негізі болып табылады:
1) өтініш берушінің, осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмауы;
2) жүргізушінің денсаулығы нашарлап, көлік құралын қауіпсіз басқаруға кедергі болып және ол туралы расталған медициналық шешімнің болуы;
3) көлік құралдарын басқару құқығынан айырылуы;
4) көлік құралдарын басқару құқығына сот арқылы шектеу қойылуы;

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/citizenry/trav/vehicles, на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - ДВД), официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами в РЭП ДП.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения РЭП ДП, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) заявление, бланк которого выдается сотрудником РЭП ДП, производящим прием;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) свидетельство об окончании курсов по подготовке водителей транспортных средств, выдаваемое учебными организациями, осуществляющими подготовку водителей, и его копия;
4) медицинская справка, выдаваемая учреждениями здравоохранения по месту жительства заявителя;
5) водительская карточка, выдаваемая учебными организациями, осуществляющими подготовку водителей;
6) квитанция об уплате государственной пошлины.
13. Бланки, которые выдаются сотрудниками РЭП ДП, также размещаются на веб-сайтах МВД и ДВД.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются в экзаменационную комиссию в РЭП ДП.
15. Заявителю, сдавшему документы и теоретический экзамен, выдается экзаменационный лист с результатами экзамена.
16. Водительские удостоверения выдаются их владельцам под личную расписку в реестре выдачи водительских удостоверений по предъявлении документа, удостоверяющего личность.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредоставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) ухудшение здоровья заявителя, препятствующее безопасному управлению транспортными средствами, подтвержденное медицинским заключением;
3) лишение заявителя права на управление транспортными средствами;
4) ограничение права управления транспортным средством в судебном порядке;

5) егер өтініш беруші:
16 жасқа толмаған болса ("А" санатты көлік құралдарын басқару құқығын беру кезінде);
18 жасқа толмаған болса ("В", "С" санатты көлік құралдарын басқару құқығын беру кезінде);
20 жасқа толмаған болса ("Д", "С" санатты көлік құралдарын басқару құқығын беру кезінде);
көлік құралдарын басқару өтілінің он екі айдан кем еместігін растайтын құжаттардың тапсырылмауы ("Е" санатты көлік құралдарын басқару құқығын беру кезінде).
3. Жұмыс қағидаттары
18. ЖП ТЕҚБ қызметкерлерінің қызметі адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты, ішкі істер органдары қызметкерлерінің ар-намыс Кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпараттар ұсынуды, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. ЖП ТЕБ жұмыстарының нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда, ЖП ТЕБ қызметкерлерінің әрекетіне, деген шағым аудандық, қалалық ішкі істер басқармалары (бөлімдерінің), облыстық, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері бастықтарының, ІІМ жол полициясы Комитеті Төрағасының, ІІМ басшыларының аттарына жіберіледі.
Талас туғызған мәселелер азаматтық сот арқылы шешіледі.
21. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе ішкі істер органдарының кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
22. Қабылданған шағым ішкі істер органдарының ақпараттарды есепке алу журналында тіркелген күннен бастап 1 ай мерзім ішінде қаралады.
Шағымның қаралу нәтижесі туралы, арыз иесіне жазбаша түрде пошта арқылы немесе электронды пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
23. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты ЖП ТЕБ басшыларының мекенжайы ІІД кезекші бөлімдерінде болады.
24. ІІМ Жол полициясы комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қ., Ш. Айманов көшесі, 4, веб-сайт: www.mvd.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71 58 00, сенім телефоны (7172) 71 58 25.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген "Ауыл
шаруашылығы министрлігімен беретіндерді
қоспағанда, азаматтарға жүргізуші
куәліктерін беру" мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 1-қосымша
Астана қаласы
Астана қаласы ІІД ЖПБ ЕТБ, Алматы ауданы, Промзона көшесі 35, тел. 35-29-46, 28-05-24, 28-05-94
Астана қаласы ТБ, Алматы ауданы, Манас көшесі 18, тел. 37-59-46

5) если заявитель:
не достиг 16-летнего возраста (при предоставлении права на управление транспортными средствами категории "А");
не достиг 18-летнего возраста (при предоставлении права на управление транспортными средствами категории "В", "С");
не достиг 20-летнего возраста (при предоставлении права на управление транспортными средствами категории "Д");
не представил документы, подтверждающие наличие стажа управления транспортными средствами не менее двенадцати месяцев (при предоставлении права на управление транспортными средствами категории "Е").
3. Принципы работы
18. Деятельность РЭП ДП основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы РЭП ДП измеряются показателями качества и доступности.
5. Порядок обжалования
20. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников ПДП подается на имя начальников районных, городских, управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел областей городов Алматы и Астаны, Председателя Комитета дорожной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
21. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел в рабочие дни.
22. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел и рассматривается в течение 15 дней с момента поступления.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация
23. Адреса руководителей РЭП ДП, ответственных за предоставляемую государственную услугу, находятся в дежурных частях ДВД.
24. Адрес Комитета дорожной полиции МВД: 010000, г. Астана, улица Ш. Айманова 4, веб-сайт: www.mvd.kz, телефон приемной (7172) 71-58-00, телефон доверия (7172) 71-58-25.
Приложение 1
к Стандарту оказания государственной
услуги "Выдача гражданам водительских
удостоверений, за исключением
выдаваемых Министерством сельского
хозяйства" утвержденному приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
г. Астана
РЭО УДП ДВД г. Астана, Алматинский район, ул. Промзона 35, тел. 35-29-46, 28-05-24, 28-05-94
РП г. Астана, Алматинский район, ул. Манаса 18, тел. 37-59-46

Астана қаласы ТБ, Сарыарқа ауданы, Тілендиев даңғылы 3, тел. 72-71-38
Астана қаласы ЕБ, Манас көшесі 4, тел. 71-51-06
Алматы қаласы
Алматы қаласы ІІД ЖПБ ЕТБ, Бостандық ауданы, Байтұрсынов көшесі 185, тел. 8(727) 254-45-44, 293-54-61, 254-43-22
АЕТБ-1 Жетісу ауданы, Жансүгіров көшесі 176А, тел. 238-05-77, 238-02-77, 238-29-95
АЕТБ-2 Түрксіб ауданы, Сүйінбай көшесі 2, тел. 270-59-11, 270-59-15, 270-59-12
АЕТБ-3 Әуезов ауданы, Алматы-Бішкек тас жолы, 13 км., тел. 226-34-67, 226-34-69, 226-34-70
АЕТБ-4 Медеу ауданы, Амангелді көшесі 1, тел. 233-86-76, 279-59-26, 279-56-23
ТБ-1 Жетісу ауданы, Жансүгіров көшесі 176А, тел. 297-43-95, 238-27-58, 238-27-58
ТБ-2 Бостандық ауданы, Байтұрсынов көшесі 185Б, тел. 254-45-42, 292-90-04, 250-79-61
ТБ-3 Алмалы ауданы, Абай көшесі, Саин қиылысы, 380-23-00, 380-02-29, 380-02-32
Ақмола облысы
Ақмола облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Көкшетау қаласы, Уәлиханов көшесі 179, тел. 8(7162) 77-04-75, 77-49-27, 77-49-28, 77-44-77
Ақмола облысы ІІД ЖПБ АЕТБ, Астана қаласы, Циолковский көшесі 18/1, тел. 8(7162) 37-03-83
Ақкөл АІІБ ЖП АЕТБ, Ақкөл қаласы, Парк көшесі 2, тел. 8(71638) 2-16-38
Атбасар АІІБ ЖП АЕТБ, Атбасар қаласы, Урицкий көшесі 38, тел. 8(71643) 4-29-43, 4-06-69
Жарқайың АІІБ ЖП ТБ, Державинск қаласы, Захаров көшесі 33, тел. 8(71648)9-15-64
Есіл АІІБ ЖП АЕТБ, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі 58, тел. 8(71647) 2-10-46
Степногорск ҚІІБ ЖП АЕТБ, Степногорск қаласы, 5 ш/а, тел. 8(71645) 5-91-22
Шучинск АІІБ ЖП АЕТБ, Шучинск қаласы, Абылайхан көшесі 1а, тел. 8(71636) 4-25-35, 4-25-22
Алматы облысы
Алматы облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Талдықорған қаласы, 7 ш/а. ІІД ЖПБ ғимараты, тел. 8(7282) 27-05-72, 21-18-24
Талғар ауданы ЖП АЕТБ, Гүлдала елді мекені, Құлжа жолы 5 км көшесі, тел. 8(7272) 57-43-06, 57-33-80
Іле ауданы ЖП АЕТБ, Қапшағай қаласы, Индустриалық көшесі 4, тел. 8(72772) 4-24-88
Еңбекшіқазақ ауданы ЖП АЕТБ, Шелек елді мекені, Сыздықов қиылысы 93, тел. 8(72776) 2-08-64
Алматы қаласы ЖП АЕТБ, Майлин қөшесі 79, тел. 8(727) 251-25-69
Сарқанд ауданы ЖП, Сарқанд қаласы, Ленин көшесі 156, тел. 8(7283) 92-15-84
Панфилов ауданы ЖП АЕТБ, Жаркент қаласы, Купаев көшесі 309, тел. 8(7283) 15-28-27
Ұйғыр ауданы ЖП АЕТБ, Шонжы ауылы, Ісләмов көшесі 40, тел. 8(7277) 82-36-53
Барыс-3 ТБ, Қарасай ауданы, Қаскелен қаласы, 13 км. Алматы-Бішкек тас жолы. Барыс-3 базары, тел. 8(7272) 98-55-04
"Жақсылық" ТБ, Іле ауданы, Первомайка, Қапшағай көшесі 8, тел. 8(7272) 51-12-65
Есік ауданы ЖП, Есік қаласы, Алтын адам саяжолы көшесі 163, тел. 8(72775) 4-00-90
Атырау облысы
Атырау облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Атырау қаласы, Гогичашвили көшесі 25, тел. 8(7122)-30-10-20, 30-02-29, 30-10-21, 30-02-68

РП г. Астана, Сары-Аркинский район, пр. Тлендиева 3, тел. 72-71-38
ЭП г. Астана, ул. Манаса 4, тел. 71-51-06
г. Алматы
РЭО УДП ДВД г. Алматы, Бостандыкский район, ул. Байтурсынова 185, тел. 8(727) 254-45-44, 293-54-61, 254-43-22
МРЭП-1 Жетысуский район, ул. Жансугурова 176А, тел. 238-05-77, 238-02-77, 238-29-95
МРЭП-2 Турксибский район, ул. Суюмбая 2, тел. 270-59-11, 270-59-15, 270-59-12
МРЭП-3 Ауезовский район, 13 км. а/д Алматы-Бишкек, тел. 226-34-67, 226-34-69, 226-34-70
МРЭП-4 Медеуский район, ул. Амангельды 1, тел. 233-86-76, 279-59-26, 279-56-23
РП-1 Жетысуский район Юридический, ул. Жансугурова 176А, тел. 297-43-95, 238-27-58, 238-27-58
РП-2 Бостандыкский район, ул. Байтурсынова 185Б, тел. 254-45-42, 292-90-04, 250-79-61
РП-3 Алмалинский район, Саина уг.ул. Абая, 380-23-00, 380-02-29, 380-02-32
Акмолинская область
РЭО УДП ДВД Акмолинской области, г. Кокшетау, ул. Валиханова 179, тел. 8(7162) 77-04-75, 77-49-27, 77-49-28, 77-44-77
МРЭО УДП ДВД Акмолинской области, г. Астана, ул. Циалковского 18/1, тел. 8(7162) 37-03-83
МРЭО ДП Аккольского РОВД, г. Акколь, ул. Парковая 2, тел. 8(71638) 2-16-38
МРЭО ДП Атбасарского РОВД, г. Атбасар, ул. Урицкого 38, тел. 8(71643) 4-29-43, 4-06-69
РП ДП Жаркаинского РОВД, г. Державинск, ул. Захарова 33, тел. 8(71648) 9-15-64
МРЭО ДП Есильского РОВД, г. Есиль, ул. Победы 58, тел. 8(71647) 2-10-46
МРЭО ДП Степногорского ГОВД, г. Степногорск, мкр. 5, тел. 8(71645) 5-91-22
МРЭО ДП Щучинского РОВД, г. Щучинск, ул. Аблай-Хана 1а, тел. 8(71636) 4-25-35, 4-25-22
Алматинская область
РЭО УДП ДВД Алматинской области, г. Талдыкорган, 7 мкр. Здание УДП ДВД, тел. 8(7282) 27-05-72, 21-18-24
МРЭО ДП Талгарского района, п. Гульдала, ул. Кулджинский тракт 5 км, тел. 8(7272) 57-43-06, 57-33-80
МРЭО ДП Илийского района, г. Капчагай, ул. Индустриальная 4, тел. 8(72772) 4-24-88
МРЭО ДП Енбекши-Казахского района, с. Шелек, пер. Сыздыкова 93, тел. 8(72776) 2-08-64
МРЭП ДП г. Алматы, ул. Майлина 79, тел. 8(727) 251-25-69
МРЭО ДП Саркандского района, г. Сарканд, ул. Ленина 156, тел. 8(7283) 92-15-84
МРЭО ДП Панфиловского района, г. Жаркент, ул. Купаева 309, тел. 8(7283) 15-28-27
МРЭО ДП Уйгурского района, с. Шонжы, ул. Исламова 40, тел. 8(7277) 82-36-53
РП Барс-3, Карасайского района, г. Каскелен, 13 км. Алматы-Бишкек, рынок Барыс-3, тел. 8(7272) 98-55-04
РП "Жаксылык" Илийского района, Первомайка, ул. Капчагайская 8, тел. 8(7272)51-12-65
МРЭО ДП Иссыкского района, г. Иссык, ул. Алтын-Адам аллеясы 163, тел. 8(72775) 4-00-90
Атырауская область
РЭО УДП ДВД Атырауской области, г. Атырау, ул. Гогичашвили 25, тел. 8(7122)-30-10-20, 30-02-29, 30-10-21, 30-02-68

Жылыой ауданы АЕТБ, Құлсары қаласы, Бисенқұлов, 64, тел. 8(7237)-5-1921
Құрманғазы ауданы ТЕБ, Ганюшкино кенті, Абай көшесі 37, тел. 8(712233)-2-14-79
Ақтөбе облысы
Ақтөбе облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Ақтөбе қаласы, Ә.Молдағұлова даңғылы 56, тел. 8(7132)51-84-24,51-28-26
Хромтау АІІБ ЖП АЕТТ, Хромтау қаласы, Абай даңғылы 11, тел. 8(71336)21-6-98
Мұғалжар АІІБ ЖП АЕТТ, Қандыағаш қаласы, Жамбыл көшесі 74а, тел. 8(71333)3-64-48
Шалқар АІІБ ЖП АЕТБ, Шалқар қаласы, Есет батыр көшесі 88, тел. 8(71335) 2-33-80, 2-20-09
Темір АІІБ ЖП АЕТБ, Шұбарқұдық кенті, Желтоқсан көшесі 6, тел. 8(71346)2-23-72
ШҚО
ШҚО ІІД ЖПБ ЕТБ, Өскемен қаласы, Егемендік даңғылы 73/1, тел. 8(7232) 42-46-86, 42-46-79, 42-69-88
Семей қаласы ІІБ ЕТБ, Морозов көшесі 5, тел. 8(72251) 2-12-87
Жарма АІІБ ЕТБ, Жарма ауданы, Георгиевка ауылы, Бабатайұлы көшесі 38, тел. 8(72347) 6-57-59
Аягөз АІІБ ЕТБ, Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Тәңірбергенов көшесі 68, тел. 8(872837)3-34-41
Көкпекті АІІБ ЕТБ, Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Ленин көшесі 33, тел. 8(72348)2-72-11
Зайсан АІІБ ЕТБ, Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Ленин көшесі 12, тел. 8(72340) 2-52-50
Риддер ҚАІІБ ЕТБ, Риддер қаласы, Безголосов көшесі 11, тел. 8(72336) 2-24-74
Зырянов ҚАІІБ ЕТБ, Зырянов ауданы, Зыряновск қаласы, Киров көшесі 2а, тел. 8(72335) 6-04-02
Үржар АІІБ ЕТБ, Үржар ауданы, Абылайхан көшесі 237, тел. 8(72330) 2-19-37 Шемонайха АІІБ ЕТБ, Шемонайха ауданы, Шемонайха қаласы, М.Горький көшесі 97, тел. 8(72332) 3-09-07
Жамбыл облысы
Жамбыл облысы IIД ЖПБ ЕТБ, Тараз қаласы, Сүлейманов көшесі 98, тел. 34-37-34
Шу АІІБ АЕТБ, Шу қаласы, Сәтпаев көшесі 36, тел. 2-20-51, 2-18-61
Мерке АІІБ ЕТБ, Мерке ауылы, Сарымолдаев көшесі 11, тел. 2-26-32
Қордай АІІБ ЕТБ, Қордай ауылы, Кенесары көшесі 10, тел. 2-18-80
Сарысу АІІБ ЕТБ, Жаңатас қаласы, 1 ш/а 37, тел. 34-10-28, 6-10-28
Талас АІІБ ЕТБ, Қаратау қаласы
Т.Рысқұлов АІІБ ЕТБ, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі 57, тел. 2-12-70
Батыс Қазақстан облысы
БҚО ІІД ЖПБ ЕТБ, Орал қаласы, Гагарин көшесі 2/5, тел. 8(7112) 24-92-25, 24-04-08
Бөрлі ауданы ЕТБ, Ақсай қаласы, 2 ш/а 7, тел. 8(81133) 3-11-33
Қазталов ауданы АЕТБ, Қазталов кенті, Желтоқсан көшесі 20, тел. 8(71144) 3-12-50, 8(8112) 3-11-02
Қарағанды облысы
Қарағанды облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі 1, тел. 8(7212) 41-53-90
Теміртау қаласы ІІБ ЖПБ ЕТБ, Мичурин көшесі 8, тел. 8(7213) 98-74-57
Абай ауданы ІІБ ЖП ЕТБ, Абай қаласы, Абай көшесі 36, тел. 8(72131) 4-37-67
Жезқазған қаласы ІІБ ЖПБ АЕТБ, Жезқазған қаласы, Сәтпаев көшесі 80, тел. 8(7102)72-42-62
Балқаш қаласы ІІБ ЖП АЕТБ, Балқаш қаласы, Язев көшесі 13, тел. 8(71036)4-06-43

МРЭО Жылыойского района, г. Кульсары, ул. Бисенкулова, 64, тел. 8(7237)-5-1921
РЭП Курмангазинского района, п. Ганюшкино, ул. Абая, 37, тел. 8(712233)-2-14-79
Актюбинская область
РЭО УДП ДВД Актюбинской области, г. Актобе, пр. А. Молдагулова 56, тел. 8(7132) 51-84-24, 51-28-26
МРЭГ ДП Хромтауского РОВД, г. Хромтау, пр. Абая 11, тел. 8(71336) 21-6-98
МРЭГ ДП Мугалжарского РОВД, г. Кандыагаш, ул. Жамбула 74а, тел. 8(71333) 3-64-48
МРЭП ДП Шалкарского РОВД, г. Шалкар, ул. Есет-батыра 88, тел. 8(71335) 2-33-80, 2-20-09
МРЭП ДП Темирского РОВД, пгт. Шубар-Кудук, ул. Желтоксан 6, тел. 8(71346) 2-23-72
ВКО
РЭО УДП ДВД ВКО, г. Усть-Каменогорск, пр. Независимости 73/1, тел. 8(7232) 42-46-86, 42-46-79, 42-69-88
РЭО УВД г. Семей, ул. Морозова 5, тел. 8(72251) 2-12-87
РЭП Жарминского РОВД, Жарминский район, с. Георгиевка, ул. Бабатайулы 38, тел. 8(72347) 6-57-59
РЭП Аягузского РОВД, Аягузский район, г. Аягоз, ул. Танирбергенова 68, тел. 8(872837) 3-34-41
РЭП Кокпектинского РОВД, Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Ленина 33, тел. 8(72348) 2-72-11
РЭП Зайсанского РОВД, Зайсанский район, г. Зайсан, ул. Ленина 12, тел. 8(72340) 2-52-50
РЭП Риддерского ГРОВД, г. Риддер, ул. Безголосова 11, тел. 8(72336) 2-24-74
РЭП Зыряновского ГРОВД, Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Кирова 2-а, тел. 8(72335) 6-04-02
РЭП Уржарского РОВД, Уржарский район, ул. Абылайхана 237, тел. 8(72330) 2-19-37
РЭП Шемонайхинского РОВД, Шемонайхинский район, г. Шемонайха, ул. М. Горького 97, тел. 8(72332) 3-09-07
Жамбылская область
РЭО УДП ДВД Жамбылской области, г. Тараз, ул. Сулейманова 98, тел. 34-37-34
МРЭП Шуского РОВД, г. Шу, ул. Сатпаева 36, тел. 2-20-51, 2-18-61
РЭП Меркенского РОВД, с. Мерке, ул. Сарымолдаева 11, тел. 2-26-32
РЭП Кордайского РОВД, с. Кордай, ул. Кенесары 10, тел. 2-18-80
РЭП Сарысуского РОВД, г. Жанатас, 1 мкр 37, тел. 34-10-28, 6-10-28
РЭП Таласского РОВД, г. Каратау
РЭП Т. Рыскуловского РОВД, с. Кулан, ул. Жибек-Жолы 57, тел. 2-12-70
ЗКО
РЭО УДП ДВД ЗКО, г. Уральск, ул. Гагарина 2/5, тел. 8(7112) 24-92-25, 24-04-08
МРЭО Бурлинского района, г. Аксай, 2 мкр 7, тел. 8(81133) 3-11-33
МРЭП Казталовского района, п. Казталовка, ул. Желтоксан 20, тел. 8(71144) 3-12-50, 8(8112) 3-11-02
Карагандинская область
РЭО УДП ДВД Карагандинской области, г. Караганда, ул. Прогресса 1, тел. 8(7212) 41-53-90
РЭО ОДП УВД г. Темиртау, ул. Мичурина 8, тел. 8(7213) 98-74-57
РЭО ДП УВД Абайского района, г. Абай, ул. Абая 36, тел. 8(72131) 4-37-67
МРЭО ОДП УВД г. Жезгазгана, г. Жезказган, ул. Сатпаева 80, тел. 8(7102) 72-42-62
РЭО ДП ОВД г. Балхаш, г. Балхаш, ул. Язева 13, тел. 8(71036) 4-06-43

Осакаров аудандық ІІБ ЖП ЕТБ, Осакаровка кенті, Литвиновская көшесі 93, тел. 8(72149)4-11-00
Қарқаралы АІІБ ЖП ЕТБ, Қарқаралы қаласы, Әуезов көшесі 40, тел. 8(72146)3-25-85
"Қамқор" ТБ, Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі 108, тел. 8(7212) 44-17-55
"Қапа" ЕТБ, Қарағанды қаласы, Степной ш/а 11а, тел. 8(7212) 75-70-67
Қостанай облысы
Қостанай облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Қостанай қаласы, Полевая көшесі 7, тел.8(7142) 28-02-50, 28-02-39, 28-02-40, 28-69-01)
Арқалық қаласы ІІБ ЕТБ, Арқалық қаласы, Молодежная көшесі 10, тел. 8(71430) 7-08-18
Рудный ҚІІБ ЖПБ АЕТБ, Рудный қаласы, Кеншілер көшесі 5А, тел. 8(71431)4-62-46
Лисаковск ҚІІБ ЖПБ ЕТБ, Лисаковск қаласы, 1А-6, тел. 8(871433) 3-02-02
Жетіқара ҚІІБ АЕТБ, Жетіқара қаласы, 5В ш/а 18, тел. 8(71435) 2-09-11
Әулиекөл АІІБ ЖПБ АЕТБ, Әулиекөл кенті, Целинная көшесі 7, тел. 8(71453)2-10-41
Федоров АІІБ ЖПБ ЕТБ, Федоровка кенті, М.Әуезов көшесі, тел. 8(71442)2-24-61
Ұзынкөл АІІБ ЖПБ ЕТБ, Ұзынкөл кенті, Абылайхан көшесі 34, тел.8(71444) 2-41-78
Меңдіқара АІІБ ЖПБ ЕТБ, Меңдіқара кенті, Абай көшесі 95, тел. 8(71443)2-14-45
Қарабалық АІІБ ЖПБ ЕТБ, Қарабалық кенті, Ничепуренко көшесі 3, тел. 8(71441) 3-32-91
Қызылорда облысы
Қызылорда облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Қызылорда қаласы, Жібек жолы көшесі, тел. 8(7242) 23-20-66
Жаңақорған ауданы АЕТБ, Жаңақорған кенті, Қожанов көшесі 1, тел.8(72435)2-21-40
Шиелі ауданы АЕТБ, Шиелі кенті, Мұстафа Шоқай көшесі 7, тел. 8(72432) 4-22-50
Қазалы ауданы АЕТБ, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, тел. 8(72437)2-16-40
Арал ауданы ЕТБ, Арал қаласы, Бақтыбай батыр көшесі 85, тел. 8(72433) 2-45-34
Қармақшы ауданы ЕТБ, Қармақшы кенті, Көшербаев көшесі 38, тел. 8(72437)2-17-40
Маңғыстау облысы
Маңғыстау облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Ақтау қаласы, 23 ш/а. ІІБ ғимараты, тел. 8(7292) 60-53-86, 21-25-55, 21-21-29
Жаңаөзен ауданы АЕТТ, Жаңаөзен қаласы, 1 ш/а, ҚІІБ ғимараты, тел. 8(729231)3-28-35
Павлодар облысы
Павлодар облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Павлодар қаласы, Торговая көшесі 2, тел. 8(7182) 33-37-56, 33-37-59
Екібастұз қаласы АЕТБ, Ә.Марғұлан көшесі 10, тел. 8(71835) 4-03-85
Ертіс кенті АЕТБ, Ысқақов көшесі 95, тел. 8(7183) 2-19-52, 2-16-29
СҚО
СҚО ІІД ЖПБ ЕТБ, Петропавл қаласы, Володарский көшесі 18, тел. 8(7152) 46-30-95, 36-92-86, 49-43-53
Шал ақын ауданы ЕТТ, Сергеевка қаласы, Шал ақын көшесі 14, тел. 8(71534)2-06-76
Мамлютка ауданы ЕТТ, Мамлютка қаласы, Ленин көшесі 45, тел. 8(71542)2-19-96
Қызылжар ауданы ЕТТ, Бескөл қаласы, Гагарин көшесі 8, тел. 8(71538)2-00-75
Ғ.Мүсірепов ауданы ЕТТ, Новоишимск ауылы, Абылайхан көшесі 59, тел. 8(71535)21126

РЭО ДП ОВД Осакаровского района, г. Осакаровка, ул. Литвиновская 93, тел. 8(72149) 4-11-00
РЭО ДП Каркаралинского РОВД, г. Каркаралинск, ул. Ауезова 40, тел. 8(72146) 3-25-85
РП "Камкор", г. Караганда, ул. Ермекова 108, тел. 8(7212) 44-17-55
РЭП "Капа", г. Караганда, мкр. Степной 11а, тел. 8(7212) 75-70-67
Костанайская область
РЭО УДП ДВД Костанайской области, (г. Костанай, ул. Полевая 7, тел. 8(7142) 28-02-50, 28-02-39, 28-02-40, 28-69-01)
РЭО УВД г. Аркалыка, г. Аркалык, ул. Молодежная 10, тел. 8(71430) 7-08-18
МРЭО ОДП Рудненского ГОВД, г. Рудный, ул. Горняков 5А, тел. 8(71431) 4-62-46
РЭП ОДП Лисаковского ГОВД, г. Лисаковск, 1А-6, тел. 8(871433) 3-02-02
МРЭП Жетикаринского ГОВД, г. Жетикара, мкр.5В-18, тел. 8(71435) 2-09-11
МРЭП ОДП Аулиекольского РОВД, п. Аулиеколь, ул. Целинная 7, тел. 8(71453) 2-10-41
РЭП ОДП Федоровского РОВД, п. Федоровка, ул. М. Ауезова, тел. 8(71442) 2-24-61
МРЭП ОДП Узункольского РОВД, п. Узунколь, ул. Аблай хана 34, тел. 8(71444) 2-41-78
РЭП ОДП Мендыкаринского РОВД, п. Мендыкара, ул. Абая 95, тел. 8(71443) 2-14-45
РЭП ОДП Карабалыкского РОВД, п. Карабалык, ул. Ничепуренко 3, тел. 8(71441) 3-32-91
Кызылординская область
РЭО УДП ДВД Кызылординской области, г. Кызылорда, ул. Жибек-Жолы б/н, тел. 8(7242) 23-20-66
МРЭП Жанакорганского района, п. Жанакорган, ул. Кожанова 1, тел. 8(72435) 2-21-40
МРЭП Шиелинского района, п. Шиели, ул. Мустафа Шокай 7, тел. 8(72432) 4-22-50
МРЭП Казалинского района, г. Казалинск, ул. Жанкожа батыр б/н, тел. 8(72437) 2-16-40
РЭП Аральского района, г. Аральск, ул. Бактыбай батыр 85, тел. 8(72433) 2-45-34
РЭП Кармакчинского района, п. Кармакчы, ул. Кушербаева 38, тел. 8(72437) 2-17-40
Мангистауская область
РЭО УДП ДВД Мангистауской области, г. Актау, 23 мкр. здание УДП, тел. 8(7292) 60-53-86, 21-25-55, 21-21-29
МРЭГ Жанаозенского района, г. Жанаозен, 1 мкр., здание ГОВД, тел. 8(729231) 3-28-35
Павлодарская область
РЭО УДП ДВД Павлодарской области, г. Павлодар, ул. Торговая 2, тел. 8(7182) 33-37-56, 33-37-59
МРЭО г. Экибастуза, ул. А. Маргулана 10, тел. 8(71835) 4-03-85
МРЭП п. Иртышск, ул. Искакова 95, тел. 8(7183) 2-19-52, 2-16-29
СКО
РЭО УДП ДВД СКО, г. Петропавловск, ул. Володарского 18, тел. 8(7152) 46-30-95, 36-92-86, 49-43-53
РЭГ Шал-Акынского района, г. Сергеевка, ул. Шал-Акына 14, тел. 8(71534) 2-06-76
РЭГ Мамлютского района, г. Мамлютка, ул. Ленина 45, тел. 8(71542) 2-19-96
РЭГ Кызылжарского района, г. Бишкуль, ул. Гагарина 8, тел. 8(71538) 2-00-75
РЭГ район Г. Мусрепова, с. Новоишимское, ул. Абылайхана 59, тел. 8(71535) 2-11-26

Айыртау ауданы АЕТБ, Саумалкөл қаласы, Уәлиханов көшесі 24, тел. 8(71533) 2-18-85, 2-19-76
Тайынша ауданы АЕТБ, Тайынша қаласы, Күншығыс көшесі 102, тел. 8(71536) 2-22-55
Уәлиханов ауданы АЕТБ, Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі 88, тел. 8(71542)2-17-38
Есіл ауданы ЕТБ, Явленка ауылы, Ыбраев көшесі 13, 8(81543) 2-29-82
Жамбыл ауданы ЕТБ, Пресновка қаласы, Достық көшесі 17, тел. 8(71544)2-10-42
ОҚО
ОҚО ІІД ЖПБ ЕТБ, Шымкент қаласы, Абай ауданы, Қожанов көшесі нөмірсіз, тел. 8(7252) 21-20-19, 23-23-77, 23-20-61
ТБ-1 Шымкент қаласы, Әл Фараби ауданы, Ташкент көшесі 1 км нөмірсіз, тел. 50-55-46, 50-50-30
ТБ-2 Шымкент қаласы, Абай ауданы, Темірлан тас жолы 62, тел. 33-02-23
ТБ-3 Шымкент қаласы, Еңбекші ауданы, Сайрам көшесі 190, тел. 51-92-91
Сайрам ауданы АЕТБ, Ақсукент ауылы, Қарабұлақ тас жолы нөмірсіз, тел. 2-231-2-00-04, 2-25-32, 2-15-91
Бәйдібек ауданы АЕТБ, Екпінді ауылы, тел. 8-230-2-15-22, 2-22-21
Мақтаарал ауданы АЕТБ, Атакент кенті, Ташкент көшесі нөмірсіз, тел. 8-241-3-26-02
Сарыағаш ауданы АЕТБ, Сарыағаш қаласы, Шымкент-Жетісай тас жолы нөмірсіз, тел. 8-237-2-24-24, 2-12-62
Түркістан ауданы АЕТБ, Кентау қаласы, Сырғат батыр көшесі нөмірсіз, тел. 8-233-4-30-16
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
СТАНДАРТЫ "Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және шетелдіктерге тұруға ыхтиярхаттар беру" 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және шетелдіктерге тұруға ыхтиярхаттар беру бойынша мемлекеттік қызмет (әрі қарай - мемлекеттік қызмет) көрсетудің тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Халықтың көшi-қоны туралы ", "Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы" заңдарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында шетел азаматының тұру ықтиярхаты мен азаматтығы жоқ адамдардың куәлiгiнiң үлгiлерiн (сипаттамасын) бекiту туралы" 1996 жылғы 23 қаңтардағы  N 87, "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 12 шілдедегі  N 1063, "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудiң жекелеген мәселелерi" 2000 жылғы 28 қаңтардағы  N 136 қаулыларының негізінде жүзеге асырылады. Қараныз P090001260
4. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың  1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық көші-қон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.

МРЭП Айыртауского района, г. Саумауколь, ул. Валиханова 24, тел. 8(71533) 2-18-85, 2-19-76
МРЭО Тайыншинского района, г. Тайынша, ул. Кульшигис 102, тел. 8(71536) 2-22-55
МРЭО Уалихановского района, с. Кишкенеколь, ул. Уалиханова 88, тел. 8(71542) 2-17-38
РЭП Есильского района, с. Явленка, ул. Ибраева 13, 8(81543) 2-29-82
РЭП Жамбылского района, г. Пресновка, ул. Дружба 17, тел. 8(71544) 2-10-42
ЮКО
РЭО УДП ДВД, ЮКО, г. Шымкент, Абайский район, ул. Кожанова б/н, тел. 8(7252) 21-20-19, 23-23-77, 23-20-61
РП-1 г. Шымкент, Аль-Фарабиский район, ул. Ташкентская 1 км б/н, тел. 50-55-46, 50-50-30
РП-2 г. Шымкент, Абайский район, Темирлановское шоссе, 62, тел. 33-02-23
РП-3 г. Шымкент, Енбекшинский район, ул. Сайрамская, 190, тел. 51-92-91
МРЭО Сайрамского района, с. Аксукент, Карабулакское шоссе б/н, тел. 2-231-2-00-04, 2-25-32, 2-15-91
МРЭО Байдибекского района, с. Екпынды, тел. 8-230-2-15-22, 2-22-21
МРЭО Мактааральского района, п. Атакент, ул. Ташкентская б/н, тел. 8-241-3-26-02
МРЭО Сарыагашского района, г. Сарыагаш, Трасса Шымкент-Джетысай б/н, тел. 8-237-2-24-24, 2-12-62
МРЭО Туркестанского района, г. Кентау, ул. Сыргат-Батыр б/н, тел. 8-233-4-30-16
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании законов Республики Казахстан "О миграции населения", "О правовом положении иностранцев", постановлений Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 года N 87 "Об утверждении образцов вида на жительство в Республики Казахстан иностранного гражданина и удостоверения лица без гражданства", от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан", от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан". см. P090001260
4. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - подразделения миграционной полиции), указанными в  приложении 1 к настоящему стандарту.

5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны Қазақстан Республикасында тұруға шетел азаматына тұру ықтиярхатын не азаматтығы жоқ адамның куәлiк беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын және 16 жасқа толған шетелдіктермен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігі Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге ата-анасыз (қорғаншысыз, қамқоршысыз) шығу кезінде 16 жасқа толмаған адамдарға берілуі мүмкін.
7. Мемлекеттік қызмет мына мерзімдерде ұсынылады:
1) өтініш беруші 1-Н өтініш түбіртегін алған сәттен бастап дайын тұруға ықтиярхатты, азаматтығы жоқ адамның куәлiгін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - кемінде екі ай.
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекті күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут.
3) Қазақстан Республикасында тұруға шетел азаматының дайын тұру ықтиярхатты не азаматтығы жоқ адамның куәлігін алу кезінде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес алынатын мемлекеттік баж:
Қазақстан Республикасында тұруға шетел азаматына тұру ықтиярхатын ресімдеуге мемлекеттік баж төлеген күні белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 20 пайызын;
азаматтығы жоқ адамның куәлiгін ресімдеуге мемлекеттік баж төлеген күні белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 400 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж төлем мөлшері мен күнін растайтын түбіртек беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) және Астана, Алматы қалаларының және облыстардың Ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелеріндегі ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның бес күнінде, соның ішінде түскі үзіліспен жалпы қабылданған демалыс күндерінің бірінде ұсынылады. Қабылдау кезек, алдын ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсету тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайы әдетте ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек кіру есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары бар, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жабдықталады.

5. Формой завершения государственной услуги является выдача вида на жительство в Республике Казахстан иностранного гражданина либо удостоверения лица без гражданства.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан и достигшим 16-летнего возраста.
Удостоверение лица без гражданства может быть выдано лицам, моложе 16 лет при их выезде за пределы Республики Казахстан без родителей, (опекунов, попечителей).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента получения заявителем корешка заявления формы N 1 до выдачи готового вида на жительства, удостоверения лица без гражданства - не более 2 месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готового вида на жительство в Республике Казахстан иностранного гражданина либо удостоверения лица без гражданства - 30 минут.
8. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
при оформлении вида на жительство в Республике Казахстан иностранного гражданина - 20 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины;
при оформлении удостоверения лица без гражданства - 400 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - ДВД), согласно приложению 3, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
шетелдіктер:
1) жарамды ұлттық паспортын;
2) осы әкімшілік-аумақтық бірлікте тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу туралы белгісі бар азаматтарды тіркеу кітабын;
3) мемлекеттік баж төлегені туралы түбіртек;
4) көлемі 35 х 45 мм екі фотосурет ұсынады.
азаматтығы жоқ адамдар:
1) жеке басын куәландыратын құжат (қолданылу мерзімі өтіп кеткен ұлттық паспорт, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, бұрынғы КСРО паспорты, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтама, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққаны туралы анықтама, әскери билет);
2) осы әкімшілік-аумақтық бірлікте тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу туралы белгісі бар азаматтарды тіркеу кітабын;
3) мемлекеттік баж төлегені туралы түбіртек;
4) көлемі 35 х 45 мм екі фотосурет ұсынады.
Ұсынылған фотосуреттерге мынадай талаптар қойылады:
фотосурет өтініш берушінің құжатты ресімдеу сәтіндегі жасына сәйкес келуі және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген болуы керек, бұл ретте адамның беті фотосуреттің жалпы көлемінің 75% жуығын алуы тиіс;
фотосурет фотобаспа әдісімен бір негативтен қалың фотоқағазда басылуы қажет. Компьютерлік сканерлеу және модельдеу немесе ксерокөшірме әдісімен дайындалған бейнелерді пайдалануға жол берілмейді;
үнемі көзілдірік тағып жүретін адам суретке көзілдірікпен (қара емес) түсуі қажет.
діни дәстүрлеріне байланысты бас киім киетін адамдарды қоспағанда, суретке бас киіммен түсуге жол берілмейді.
13. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін бланкілер, сондай-ақ ІІМ-нің және ІІД-нің веб-сайттарында орналасады.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген толтырылған өтініштер мен бланкілер өтініш берушіні тіркеу жері бойынша көші-қон полициясы бөлімшелеріне тапсырылады.
15. Қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін ішкі істер органдары анықтама береді, онда ішкі істер органының атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің лауазымы, тегі және аты-жөні және өтінішті оның қабылданған күні мен уақыты көрсетіледі.
16. Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамның куәлігінің және шетел азаматына тұруға ықтиярхаттың дайындығы туралы көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкерлері өтініш берушіні телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабар етеді.
17. Дайын құжаттар алғанда өтініш беруші 1-Н өтінішке қолын қояды және алған күнін көрсетеді.
18. Мемлекеттік қызметті ұсынудан:

2. Порядок оказания Государственной услуги
12. Для получения государственной услуги представляется:
иностранцем:
1) действительный национальный паспорт;
2) книга регистрации граждан с отметкой о регистрации по постоянному месту жительства в данной административно-территориальной единице, которая выдается территориальными;
3) квитанция об оплате государственной пошлины;
4) две фотографии размера 35х45 мм.
лицом без гражданства:
1) документ, удостоверяющий личность (национальный паспорт с истекшим срока действия, удостоверение лица без гражданства, паспорт бывшего СССР, справка об освобождении из мест лишения свободы, справка о выходе из гражданства Республики Казахстан, военный билет);
2) книга регистрации граждан с отметкой о регистрации по постоянному месту жительства в данной административно-территориальной единице;
3) квитанция об оплате государственной пошлины;
4) три фотографии размера 35х45 мм.
К предоставленным фотографиям предъявляются следующие требования:
- фотография должна соответствовать возрасту заявителя на момент оформления документа и выполнена строго "анфас" на светлом фоне, при этом лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии;
- фотография должна быть выполнена на плотной фотобумаге методом фотопечати с одного негатива. Не допускается использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования и моделирования или ксерокопирования;
- лицо, которое носит очки, должно быть сфотографировано в очках (светлых);
- не допускается фотографирование в головном уборе, за исключением лиц, носящих головной убор в связи с религиозными традициями.
13. Бланки, которые выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на веб-сайтах МВД и ДВД.
14. Заполненные заявления и бланки, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту регистрации заявителя.
15. После сдачи всех документов, необходимых для получения государственной услуги, заявителю выдается корешок заявления формы N 1, в котором указываются фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата заполнения заявления формы N 1 и его порядковый номер.
16. О готовности вида на жительство в Республике Казахстан иностранного гражданина или удостоверения лица без гражданства заявитель уведомляется сотрудниками подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме.
17. При получении готового документа заявитель расписывается в заявлении Ф N 1 и проставляет дату получения.
18. В предоставлении государственной услуги может быть отказано:

1) егер өтініш берушінің атында азаматтығы жоқ адамның жарамды куәлігі, шетел азаматының Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар болса;
2) шетелдіктің ұлттық паспортының қолданылу мерзімі өтіп кетсе немесе қолданылу мерзімінің аяқталуына кемінде 2 ай мерзім қалса, бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты, ішкі істер органдары қызметкерлерінің Ар-ождан кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
20. Көші-қон полициясы бөлімшелері жұмысының нәтижелері сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Көші-қон полициясы бөлімшелері қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық ішкі істер басқармаларының (бөлімдерінің), Алматы, Астана қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттері бастықтарының, ІІМ-нің Әкімшілік полиция комитеті төрағасының, ІІМ басшылығының атына беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жұмыс күндері жазбаша түрде поштамен, электрондық пошта арқылы ішкі істер органдары кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым өтініштерді тіркеу журналында тіркеледі. Шағымдар заңнамамен белгіленген мерзімде қаралады, өтініш берушіге қорытынды туралы жазбаша түрде немесе электрондық пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты

1) если уже имеется действительное удостоверение лица без гражданства, вид на жительство в Республике Казахстан иностранного гражданина на имя заявителя;
2) если срок действия национального паспорта иностранца истек, либо до окончания срока его действия остается менее 2 месяцев.
3. Принципы работы
19. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
20. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и доступности.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников подразделений миграционной полиции подается на имя начальников городских, районных, районных в городах управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел городов Алматы, Астаны и областей, Председателя Комитета административной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета заявлений. Жалобы рассматриваются в установленные законодательством сроки, о результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация

24. Ұсынылатын мемлекеттік қызметке жауапты көші-қон полициясы бөлімшелері басшыларының мекенжайлары 1-қосымшада көрсетілген.
25. ІІМ Әкімшілік полиция комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қ, Манас көшесі, 4, веб-сайт: www. mіd. kz., қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-40-75.
ІІМ-нің Әкімшілік полиция комитеті Көші-қон полициясы басқармасының мекенжайы: 010000, Астана қ, Жеңіс даңғылы, 65 "а", қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-56-11.
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын
азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және
шетелдіктердің тұруына ықтиярхаттар
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Астана қаласы бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Астана қаласының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Астана қаласы,
Сейфуллин к-сі,
29

24. Адреса руководителей подразделений миграционной полиции, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1.
25. Адрес Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, улица Манаса 4, веб-сайт: www.mvd.kz, телефон приемной (7172) 71-40-75.
Адрес Управления миграционной полиции Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, проспект Победы 65 "а", телефон приемной (7172) 71-56-11.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений лицам без гражданства
и видов на жительство иностранным
гражданам, постоянно проживающим
в Республике Казахстан"
по г. Астане:
N
п\п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный
телефон
1
Управление
миграционной
полиции
Департамента
Внутренних Дел
г. Астаны
г. Астана,
ул. Сейфуллина, 29

2544830
6
Түрсіб АІІБ көші-қон
полициясы бөлмесі
Алматы қаласы
Р.Зорге көшесі
14 үй
2350268
2350225
2356364
Ақмола облысы бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Ақмола облысы ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Көкшетау қаласы,
Горький көшесі,
52.
8-(3162)-25-66-62
25-57-01; 29-10-86
2
Көкшетау қаласы
ІІД көші-қон
полициясы бөлімі
Көкшетау қаласы, Сатпаев көшесі,
1А.
8-(3162)-25-48-35
3
Ақкөл АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Ақкөл қаласы,
Октябрь көшесі, 2.
8-(31638)-2-10-02
4
Аршалық АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Аршалық ауылы,
Ташенов көшесі,
49.
8-(31644)-2-17-44
5
Астрахан АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Астрахан ауылы,
Байтұрсынов көшесі, 23.
8-(31641)-2-21-81
6
Атбасар АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Атбасар қаласы,
Урицкий көшесі,
38.
8-(31643)-4-37-40
7
Бұландық АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Макинск қаласы,
Сейфуллин көшесі,
135.
8-(31646)-2-10-02
8
Егіндіккөл АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Егіндіккөл ауылы,
Мир көшесі, 2.
8-(31642)-2-14-85
9
Есіл АІІБ көші-қон полициясы тобы
Есіл ауылы,
Ауэзов көшесі, 85.
8-(31647)-2-10-02
10
Ерейментау АІІБ көші-қон полициясы тобы
Ерейментау қаласы, Абай көшесі, 103.
8-(31647)-2-18-77
11
Еңбекшілдер АІІБ көші-қон полициясы тобы
Степняк қаласы,
Ленин көшесі, 38.
8-(31639)-2-10-02
12
Жақсы АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Жақсы ауылы,
Киров көшесі, 28.
8-(31635)-2-12-89
13
Жарқайың АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Державинск қаласы,
Захаров көшесі, 33.
8-(31648)-9-11-02
14
Зеренді АІІБ көші-қон полициясы тобы
Зеренді ауылы,
Ильясов көшесі, 62.
8-(31632)-21-2-02
15
Қорғалжын АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Қорғалжын ауылы,
Болғанбаев көшесі,
16.
8-(31637)-2-14-35
16
Сандықтау АІІБ көші-қон полициясы тобы
Бaлкашин ауылы,
Абай көшесі, 101.
8-(31640)-9-22-87
17
Степногорск ҚІІБ көші-қон полициясы бөлімшесі
Степногорск қаласы, 5ш/а 63 үй.
8-(31645)-5-82-02
18
Целиноград АІІБ көші-қон полициясы тобы
Ақмол ауылы
8-(71751)-30-01-02
19
Шортанды АІІБ көші-қон полициясы тобы
Шортанды ауылы
Советский көшесі,
22.
8-(31631)-2-10-02
20
Щучье АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Щучинск қаласы
Коммунистический көшесі, 33.
8-(31636)-4-27-27
Ақтөбе облысы бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Ақтөбе облысы ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Ақтөбе қаласы
312 стрелковой дивизии даңғылы,

2544830
6.
ОМП Турксибского РУВД
г. Алматы
ул. Р.Зорге 14
2350268
2350225
2356364
по Акмолинской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный
юридический адрес
Контактный
телефон
1
Управление
миграционной полиции
ДВД Акмолинской
области
г. Кокшетау
ул. Горького, 52
8-(3162)-25-66-62
25-57-01
29-10-86
2
ОМП УВД г. Кокшетау
г. Кокшетау
ул. Сатпаева, 1А
8-(3162)-25-48-35
3
ГМП Аккольского РОВД
г. Акколь
ул. Октябрьская, 2
8-(31638)-2-10-02
4
ГМП Аршалынского РОВД
п.г.т. Аршалы
ул. Ташенова, 49
8-(31644)-2-17-44
5
ГМП Астраханского
РОВД
с. Астраханка
ул. Байтурсынова, 23
8-(31641)-2-21-81
6
ГМП Атбасарского РОВД
г. Атбасар
ул. Урицкого, 38
8-(31643)-4-37-40
7
ГМП Буландынского
РОВД
г. Макинск
ул. Сейфуллина, 135
8-(31646)-2-10-02
8
ГМП Егиндыкольского
РОВД
с. Егиндыколь
ул. Мира, 2
8-(31642)-2-14-85
9
ГМП Есильского РОВД
г. Есиль
ул. Ауэзова, 85
8-(31647)-2-10-02
10
ГМП Ерейментауского
РОВД
г. Ерейментау
ул. Абая, 103
8-(31647)-2-18-77
11
ГМП
Енбекшильдерского
РОВД
г. Степняк
ул. Ленина, 38
8-(31639)-2-10-02
12
ГМП  Жаксынского РОВД
п. Жаксы
ул. Кирова, 28
8-(31635)-2-12-89
13
ГМП Жаркаинского РОВД
г. Державинск
ул. Захарова, 33
8-(31648)-9-11-02
14
ГМП Зерендинского
РОВД
с. Зеренда
ул. Ильясова, 62
8-(31632)-21-2-02
15
ГМП Коргалжынского
РОВД
с. Коргалжын
ул. Болганбаева, 16
8-(31637)-2-14-35
16
ГМП Сандыктауского
РОВД
с. Бaлкашино
ул. Абая, 101
8-(31640)-9-22-87
17
Отделение
миграционной полиции
Степногорского ГОВД
г. Степногорск
мкр. 5 д. 63
8-(31645)-5-82-02
18
ГМП Целиноградского
РОВД
с. Акмол
8-(71751)-30-01-02
19
ГМП Шортандинского
РОВД
п. Шортанды
ул. Советская, 22
8-(31631)-2-10-02
20
ГМП Щучинского РОВД
г. Щучинск
ул. Коммунистическая,
33
8-(31636)-4-27-27
по Алматинской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный телефон
1.
Управление
миграционной полиции
ДВД Алматинской
области
г. Талдыкорган
ул. Жансугурова
д. 91/95
(87282-24-14-88)
2.
ГМП Уйгурский РОВД
п. Чунджа
2-14-87
3.
ОМП УВД
г. Талдыкорган
г. Талдыкорган
60-00-77
4.
ГМП Текелийский ГОВД
г. Текели
4-51-08
5.
ГМП Талгарский РУВД
г. Талгар
295-62-67
6.
ГМП Саркандский РОВД
г. Сарканд
2-10-02
7.
ГМП Райымбекский РОВД
п. Кеген
2-10-85
8.
ГМП Панфиловский РОВД
г. Жаркент
5-12-02
9.
ГМП Коксуский РОВД
п. Балпык би
2-06-46
10.
ГМП Кербулакский РОВД
п. Сарыозек
3-12-15
11.
ГМП Каратальский РОВД
г. Уштобе
2-10-02
12.
ГМП Карасайский РУВД
г. Каскелен
2-14-38
13.
ГМП Капшагайский ГОВД
г. Капшагай
2-10-98
14.
ГМП Илийский РУВД
п. Отеген батыра
2-29-70
15.
ГМП Жамбылский РОВД
с. Узынагаш
2-10-66
16.
ГМП Ескельдинский РУВД
п. Карабулак
3-08-82
17.
ГМП Енбекшиказахский РУВД
г. Есик
4-08-33
18.
ГМП Балхашский РОВД
с. Баканас
9-12-02
19.
ГМП Аксуский РОВД
п. Жансугурова
2-15-95
20.
ГМП Алакольский РОВД
г. Ушарал
2-11-48
по Актюбинской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный телефон
1.
Управление
миграционной
полиции ДВД
Актюбинской области
г. Актобе
пр. 312 стрелковой
дивизии, 5А

8-(7132)
21-13-60(факс)
2
Ақтөбе қаласының ІІБ көші-қон полициясы бөлмесі
Ақтөбе қаласы
Кобландин көшесі,
26
Тел: 96-00-11
96-93-35
3
Ақтөбе қаласының ІІБ Завод ІІБ көші-қон полициясы бөлімі
Ақтөбе қаласы
Прохоров көшесі, 2 "а"
Тел: 95-31-14
4
Ақтөбе қаласының ІІБ Сазды ІІБ көші-қон полициясы
бөлмесі
Ақтөбе қаласы
11 ш/а 51 "а" үй
Тел: 76-10-31
97-05-24
23-30-38
5
Ақтөбе қаласының
ІІБ Өзенді ҚIIБ
көші-қон полициясы
тобы
Ақтөбе қаласы Өзенді ауылы
Картов көшесі, 13
Тел: 99-69-25
6
Алғы АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Ақтөбе ауданы Алға қаласы Уральский
көшесі, 28
Тел: Деж.часть:
8(7132)-237-31102.
7
Айтеке АІІБ көші-қон полициясы
тобы
Ақтөбе ауданы Комсомол ауылы
Ардагерлер көшесі, 7.
Тел: Деж.часть:
8(7132)-239-21427.
8
Ырғыз АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Ақтөбе ауданы Иргиз ауылы
Жангельдин көшесі, 30
Тел: Деж.часть:
8(7132)-243-21227.
9
Қарғалы АІІБ көші-қон полициясы тобы
Ақтөбе ауданы Батамша ауылы Пацаев көшесі, 14.
Тел: Деж.часть:
8(7132)-242-22155
ГМП: 242-22-2-23.
10
Мәртөк АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Ақтөбе ауданы
Мәртөк ауылы
Мамбетов көшесі,
45
Тел: Деж.часть:
8(7132)-231-21404.
11
Мұғаджар АІІБ көші-қон полициясы
тобы
Ақтөбе ауданы
Кандагаш қаласы
Жамбыл көшесі, 74 "а"
Тел: Деж.часть:
8(7132)-233-36608.
12
Темір АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Ақтөбе ауданы
Шұбар-құдық ауылы
Желтоқсан көшесі,16
Тел: Деж.часть:
8(7132)-246-22360
13
Ойыл АІІБ көші-қон полициясы тобы
Ақтөбе ауданы Уил ауылы Берсиева
көшесі, 21
Тел: Деж.часть:
8(7132)-232-21898.
14
Хромтау АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Ақтөбе ауданы
Хромтау қаласы
Абай даңғылы, 10
Тел: Деж.часть:
8(7132)-236-21237
ГМП: 236-21-1-94.
15
Қобда АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Ақтөбе ауданы
Қобда ауылы
Астана көшесі, 93.
Тел: Деж.часть:
8(7132)-241-21692.
16
Шалқар АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Ақтөбе ауданы
Шалқар ауылы
Е.Котибарулы
көшесі, 88.
Тел: Деж.часть:
8(7132)-235-21461.
Алматы облысы бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Алматы облысы IІД
Көші-қон полициясы
басқармасы
Талдықорған
Жансүгүров көшесі, 91/95
(87282-24-14-88)
2
Ұйғұр АІІБ КҚП тобы
Шунжа ауылы
2-14-87
3
ІІБ Талдықорған
қаласы КҚП бөлімі
Талдықорған
қаласы
60-00-77
4
Текелі ҚІІБ КҚП тобы
Текелі қаласы
4-51-08
5
Талғар АІІБ КҚП тобы
Талғар қаласы
295-62-67
6
Сарқанд АІІБ КҚП тобы
Сарқанд қаласы
2-10-02
7
Райымбек АІІБ КҚП тобы
Кегін ауылы
2-10-85
8
Панфилов АІІБ КҚП тобы
Жаркент қаласы
5-12-02
9
Коксуский АІІБ КҚП тобы
Балпық би ауылы
2-06-46
10
Кербұлақ АІІБ КҚП тобы
Сарыөзек ауылы
3-12-15
11
Қаратал АІІБ КҚП тобы
Үштөбе қаласы
2-10-02
12
Қарасай АІІБ КҚП тобы
Қаскелен қаласы
2-14-38
13
Қапшағай ҚІІБ КҚП тобы
Қапшағай қаласы
2-10-98
14
Іле АІІБ КҚП тобы
Өтеген батыр ауылы
2-29-70
15
Жамбыл АІІБ КҚП тобы
Ұзынағаш ауылы
2-10-66
16
Ескельді АІІБ КҚП тобы
Қарабұлақ ауылы
3-08-82
17
Еңбекшіқазақ АІІБ
КҚП тобы
Есік қаласы
4-08-33
18
Балқаш АІІБ КҚП тобы
Бақанас ауылы
9-12-02
19
Ақсу АІІБ КҚП тобы
Жансүгүров ауылы
2-15-95
20
Алакөл АІІБ КҚП тобы
Ұшарал қаласы
2-11-48
Атырау облысы бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Атырау облысының
ІІД Көші-қон
полициясы басқармасы
Атырау қаласы,
Азаттық даңғылы,
85
8(7122)982023
2
Атырау қаласы ҚІІБ Көші-қон полициясы бөлімшесі
Атырау қаласы,
А.Молдағұлова
көшесі, 247
8(7122)270822
3
Жылыой АІІБ
көші-қон полициясы
бөлімі
Құлсары қаласы 4
ауыл, Дюсенбеков
көшесі, 5
8(237)51981
4
Индер АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Индер ауылы
Копаев көшесі, 1
8(234)21378
5
Исатай АІІБ көші-қон полициясы
тобы
Аққыстау ауылы
Егеменді Қазақстан көшесі, 13
8(231)20555
6
Қызыл қоға АІІБ
көші-қон полициясы
тобы
Миялы ауылы
Абай көшесі, 12
8(238)21165
7
Құрманғазы АІІБ
Көші-қон полициясы
бөлімшесі
Ганюшкино ауылы
Абай көшесі, 37
8(233)21189
8
Мақат АІІБ көші-қон
полициясы тобы
Мақат ауылы
Сәтпаев көшесі, 15
8(239)30024
9
Махамбет АІІБ көші-қон полициясы тобы
Махамбет ауылы
Чердабаев көшесі,
1
8(236)21330
ШҚО бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Шығыс Қазақстан
облысы Ішкі істер
департаменті
Көші-қон полиция
басқармасы
Өскемен қаласы
Ворошилов к, 1
8-7232-234292
2
ШҚО Өскемен қ. ІІБ
көші-қон полиция
бөлімі
Өскемен қаласы
Пролетарская к, 152
8-7232-232814
3
ШҚО Семей қ. ІІБ
көші-қон полиция
бөлімі
Семей қаласы
Б.Момышұлы к, 17
8-7222-564809
4
ШҚО Риддер қ. ҚІІб көші-қон полиция бөлімшесі
Риддер қаласы
Тохтаров к, 8
8-72336-22595
5
ШҚО Зырян ҚІІб көші-
қон полиция бөлімшесі
Зырян қаласы
Киров к, 34
8-72335-41009
6
ШҚО Глубокое АІІб
көші-қон полиция
бөлімшесі
Глубокое кенті
Попович к, 42
8-72331-23285
7
ШҚО Ұлан АІІб көші-
қон полиция тобы
Молодежное ауылы, 5
8-72338-27433
8
ШҚО Шемонайха АІІб көші-қон полиция бөлімшесі
Шемонаиха қаласы
Восточный б, 2а
8-72332-31021
9
ШҚО Катон Қарағай
АІІБ көші-қон полиция
тобы
Үлкен Нарын ауылы
Абай к, 1
8-72342-21302
10
ШҚО Күршім АІІб көші-
қон полиция тобы
Күршім ауылы
Новая к, 10
8-72339-31030
11
ШҚО Зайсан АІІб көші-
қон полиция тобы
Зайсан ауылы
Ленин к, 14
8-72340-21202
12
ШҚО Тарбағатай АІІб
көші-қон полиция тобы
Ақсуат ауылы
Абылайхан к, 2
8-72346-21803
13
ШҚО Курчатов қ. полиция бөлімі
Курчатов қаласы
Первомайская к, 10
8-72351-25501
14
ШҚО Аягөз АІІб көші-
қон полиция тобы
Аягөз қаласы
Тәңірбергенов к,68
8-72237-31488
15
ШҚО Бесқарағай АІІб көші-қон полиция тобы
Үлкен Владимировка
ауылы Әуезов к, 45
8-72236-91861
16
ШҚО Бородулиха АІІб көші-қон полиция тобы
Бородулиха ауылы
Бейбітшілік к, 16
8-72351-21994
17
ШҚО Жарма АІІб көші-
қон полиция тобы
Георгиевка ауылы
Бабатайұлы к, 36

8-(7132)
21-13-60 (факс)
2.
Отделение
миграционной
полиции ОВД
г. Актобе
г. Актобе
ул. Кобландина 26
Тел: 96-00-11
96-93-35
3.
Отделение
миграционной
полиции Заводского
ОП ОВД г. Актобе
г. Актобе
ул. Прохорова 2а»
Тел: 95-31-14
4.
Отделение
миграционной
полиции Саздинского
ОП ОВД г. Актобе
г. Актобе
11 мкр д. 51а
Тел: 76-10-31
97-05-24
23-30-38
5.
ГМП Заречного ГОП
ОВД г. Актобе
г. Актобе
п. Заречный
ул. Картова 13
Тел: 99-69-25
6.
ГМП Алгинского РОВД
г. Алга
пер. Уральский 28
Тел: Деж.часть:
8(7132)-237-31102
7.
ГМП Айтекебийского
РОВД
п. Комсомолькое
ул. Ардагерлер 7
Тел: Деж.часть:
8(7132)-239-21427
8.
ГМП Иргизского РОВД
п. Иргиз
ул. Жангельдина, 30
Тел: Деж.часть:
8(7132)-243-21227
9.
ГМП Каргалинского
РОВД
п. Батамша
ул. Пацаева, 14
Тел: Деж.часть:
8(7132)-242-22155
ГМП: 242-22-2-23
10.
ГМП Мартукского РОВД
п. Мартук
ул. Мамбетова, 45
Тел: Деж.часть:
8(7132)-231-21404
11.
ГМП Мугалжарского
РОВД
г. Кандагаш
ул. Жамбыла 74а
Тел: Деж.часть:
8(7132)-233-36608
12.
ГМП Темирского РОВД
п. Шубар-кудук
ул. Желтоксан 16
Тел: Деж.часть:
8(7132)-246-22360
13.
ГМП Уилского РОВД
Актюбинская область
п. Уил
ул. Берсиева 21
Тел: Деж.часть:
8(7132)-232-21898
14.
ГМП Хромтауского
РОВД
Актюбинская область
г. Хромтау
пр-т Абая 10
Тел: Деж.часть:
8(7132)-236-21237
ГМП: 236-21-1-94
15
ГМП Кобдинского РОВД
Актюбинская область
п. Кобда
ул. Астана 93
Тел: Деж.часть:
8(7132)-241-21692
16.
ГМП Шалкарского РОВД
г. Шалкар
ул. Е. Котибарулы 88
Тел: Деж.часть:
8(7132)-235-21461
по Атырауской области:
N
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный телефон
1
Управление
миграционной
полиции
департамента
внутренних дел Атырауской области
г. Атырау,
пр. Азаттык 85
8 (7122) 982023
2
Отделение
миграционной
полиции ГОВД
г. Атырау
г. Атырау,
ул. А. Молдагулова 247
8 (7122) 270822
3
ОМП Жылыойского
РОВД
г. Кульсары
ул. 4 ауыл,
Дюсенбекова 5
8 (237) 51981
4
ГМП Индерского РОВД
п. Индер
ул. И. Копаева 1
8 (234) 21378
5
ГМП Исатайского РОВД
п. Аккистау
ул. Егеменді Қазақстан 13
8 (231) 20555
6
ГМП Кзылкугинского
РОВД
с. Миялы
ул. Абая 12
8 (238) 21165
7
ОМП
Курмангазинского
РОВД
с. Ганюшкино
ул. Абая 37
8 (233) 21189
8
ГМП Макатского РОВД
с. Макат
ул. Сатпаева 15
8 (239) 30024
9
ГМП Махамбетского РОВД
с. Махамбет
ул. Чердабаева 1
8 (236) 21330
по Восточно-Казахстанской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный телефон
1
Управление
миграционной
полиции
Департамента
внутренних дел
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск
ул. Ворошилова, 1
8-7232-234292
2
ОМП УВД
г. Усть-
Каменогорска ВКО
г. Усть-Каменогорск
ул. Пролетарская, 152
8-7232-232814
3
ОМП УВД
г. Семипалатинска
ВКО
г. Семей
ул. Момышулы, 17
8-7222-564809
4
Отделение
миграционной
полиции ГОВД
г. Риддер ВКО
г. Риддер
ул. Тохтарова, 8
8-72336-22595
5
Отделение
миграционной
полиции
Зыряновского ГРОВД
ВКО
г. Зыряновск
ул. Кирова, 34
8-72335-41009
6
Отделение
миграционной
полиции
Глубоковского РОВД
ВКО
п. Глубокое
ул. Поповича, 42
8-72331-23285
7
ГМП Уланского РОВД
ВКО
с. Молодежное д. 5
8-72338-27433
8
Отделение
миграционной
полиции
Шемонаихинского
РОВД ВКО
г. Шемонаиха
пер. Восточный, 2а
8-72332-31021
9
ГМП
Катон-Карагайского
РОВД ВКО
с. Большенарымское
ул. Абая 1
8-72342-21302
10
ГМП Курчумского
РОВД ВКО
с. Курчум
ул. Новая, 10
8-72339-31030
11
ГМП Зайсанского
РОВД ВКО
с. Зайсан
ул. Ленина, 14
8-72340-21202
12
ГМП
Тарбагатайского
РОВД ВКО
с. Аксуат
ул. Аблайхана, 2
8-72346-21803
13
Отдел полиции
г. Курчатова ВКО
г. Курчатов
ул. Первомайская, 10
8-72351-25501
14
ГМП Аягозского РОВД
ВКО
г. Аягоз
ул. Танибергенова, 68
8-72237-31488
15
ГМП
Бескарагайского
РОВД ВКО
с. Большая-
Владимировка
ул. Ауэзова, 45
8-72236-91861
16
ГМП
Бородулихинского
РОВД ВКО
с. Бородулиха
ул. Мира, 16
8-72351-21994
17
ГМП Жарминского
РОВД ВКО
с. Георгиевка
ул. Бабатайулы, 36

8-72347-65684
18
ШҚО Көкпекті АІІб
көші-қон полиция
тобы
Көкпекті ауылы
Ленин к, 33
8-72348-21549
19
ШҚО Үржар АІІб көші-қон полиция тобы
Үржар ауылы
Абылайхан д, 131
8-72230-21002
Жамбыл облысы бойынша:
N
Бөлімінің атауы
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Жамбыл облысының ІІД
Көші-қон полициясы
басқармасы
Тараз қаласы
Пушкин к-сі, 43
8(7262)43-37-31
8(7262)43-34-82
8(7262)43-15-80
2
Тараз қаласының ІІБ ПБ-1 КҚП бөлімі
Тараз қаласы Рысбек Батыр к-сі, 5а.
8(7262)7-71-88
3
Тараз қаласының ІІБ ПБ-2 КҚП бөлімі
Тараз қаласы,
Ленин к-сі, 1/1.
8(7262)43-29-49
4
Тараз қаласының ПБ-3 КҚП тобы
Тараз қаласы
Абай к-сі, 280
8(7262)46-39-76
5
Байзақ ауданының ІІБ
КҚП тобы
Байзақ ауданы,
Сары-кемер ауылы,
Орынкулов к-сі, 86
8(72637)2-10-38
6
Жамбыл ауданының ІІБ КҚП тобы
Жамбыл ауданы,
Аса ауылы,
Төлеби к-сі,
178
8(72633)2-15-63
7
Жуалы ауданының ІІБ КҚП тобы
Жуалы ауданы,
Б.Момышұлы ауылы, Рысбек
Батыр к-сі, 67
8(72635)2-24-30
8
Мерке ауданының ІІБ
КҚП тобы
Мерке ауданы,
Мерке ауылы,
Исмаилов к-сі, 134
8(72632)2-10-40
9
Мойынқұм ауданының
ІІБ КҚП тобы
Мойынқұм ауданы,
Мойынқұм ауылы
Амангелді к-сі, 67
8(72642)2-46-22
10
Т.Рысқұлов ауданының
ІІБ КҚП тобы
Т.Рысқұлов ауда-
ны, Құлан ауылы,
Жібек жолы к-сі,
26
8(72631)2-16-91
11
Сарысу ауданының ІІБ
КҚП тобы
Сарысу ауданы,
Жанатас қаласы,
Әулие ата к-сі,
3
8(72634)6-13-03
12
Талас ауданының ІІБ КҚП тобы
Талас ауданы,
Қаратау қаласы,
Қонаев к-сі, 20.
8(72644)6-22-10
13
Шу ауданының ІІБ КҚП
тобы
Шу ауданы,
Төлеби ауылы,
Балуан Шолақ
к-сі, 230
8(72643)3-10-55
14
Қордай ауданының ІІБ
КҚП тобы
Қордай ауданы,
Қордай ауылы,
Фаизов к-сі, 126
8(72636)2-15-35
БҚО бойынша:
N п/п
Бөлімнің атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
БҚО ІІД
090000 Орал қ.
Пугачева к, - 45

8-72347-65684
18
ГМП Кокпектинского
РОВД ВКО
с. Кокпекты
ул. Ленина, 33
8-72348-21549
19
ГМП Урджарского
РОВД ВКО
с. Урджар
пр. Аблайхана, 131
8-72230-21002
по Жамбылской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный телефон
1.
Управление
миграционной полиции
ДВД Жамбылской
области
г. Тараз
ул. Пушкина, 43
8(7262)43-37-31
8(7262)43-34-82
8(7262)43-15-80
2.
Отделение
миграционной полиции
ОП-1 г. Тараз
г. Тараз
ул. Рысбек
Батыра, а
8(7262)7-71-88
3.
Отделение
миграционной полиции
ОП-2 г. Тараз
г. Тараз
ул. Ленина, 1/1
8(7262)43-29-49
4.
ГМП ОП-3 г. Тараз
г. Тараз
ул. Абая, 280
8(7262)46-39-76
5.
ГМП Байзакского РОВД
Байзакский район,
село Сары-кемер,
ул. Орынкулова, 86
8(72637)2-10-38
6.
ГМП Жамбылского РОВД
Жамбылский район,
село Аса,
ул. Толеби, 178
8(72633)2-15-63
7.
ГМП Жуалинского РОВД
Жуалинский район,
село Б. Момышулы,
ул. Рысбек
Батыра, 67
8(72635)2-24-30
8.
ГМП Меркенского РОВД
Меркенский район,
село Мерке,
ул. Исмаилова, 134
8(72632)2-10-40
9.
ГМП Мойынкумского
РОВД
Мойынкумский район,
село Мойынкум
ул. Амангельды, 67
8(72642)2-46-22
10
ГМП Т. Рыскуловского
РОВД
Т. Рыскуловский
район, село Кулан,
ул. Жибек жолы, 26
8(72631)2-16-91
11
ГМП Сарысуйского РОВД
Сарысуйский район,
г. Жанатас,
ул. Аулие-ата, 3
8(72634)6-13-03
12
ГМП Таласского РОВД
Таласский район,
г. Каратау,
ул. Конаева, 20
8(72644)6-22-10
13
ГМП Шуйского РОВД
Шуйский район,
село Толеби,
ул. Балуан Шолак,
230
8(72643)3-10-55
14
ГМП Кордайского РОВД
Кордайский район,
село Кордай,
ул. Фаизова, 126
8(72636)2-15-35
по Западно-Казахстанской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный
телефон
1.
ДВД ЗКО
090000 г. Уральск
ул. Пугачева 45

т.98-45-30
98-45-31
2
БҚО ІІД КҚПБ
090000 Орал қ.
Пугачева к, - 45
т.50-72-07
98-43-70
3
Орал қІІБ КҚПт
090000 Орал қ.
Космическая к, - 10
т.28-37-76
4
Ақжайық АІІб КҚПт
090100 Чапаева ау.
Казахстан к, - 71
(236) 9-12-02
5
Ақжайық АІІб
Тайпақ IIБ КҚПт
090119 Чапаева к, - 28
(242) 2-12-02
6
Бөрлі АІІб КҚПт
090302 Ақсай қ.
2 шағын аудан - 7 үй
(233) 3-10-02
3-10-44
7
Бокейорда АІІб КҚПт
090200 Сайхин ау.
Бергалиев к, - 18
(240) 2-15-68
8
Жанақала АІІб КҚПт
090400 Жанақала ау.
Халықтар достығы
к, - 53
(241) 2-19-20
9
Жәнібек АІІб КҚПт
090500 Жәнібек ау.
Х.Чурина к, - 76
(235) 2-15-03
10
Зеленов АІІб КҚПт
090600 Переметный ау.
Киров к, - 14
(230) 2-20-02
11
Зеленов АІІб
Приурал ІІБ КҚПт
090602 Дарьинск ау.
Л.Толстой к, - 9
(231) 2-41-72
12
Казталов АІІб КҚПт
090700 Казталов ау.
Желтоқсан - 20
(244) 3-11-02
13
Казталов АІІб
Жалпақтал ІІБ КҚПт
090705 Жалпақтал ау.
С.Датов к, - 27
(238) 2-14-90
14
Қаратөбе АІІб КҚПт
090800 Қаратөбе ау.
Курмангалиев к, - 24
(245) 3-17-02
15
Сырым АІІб КҚПт
090900 Жимпиты ау.
Казахстан к, - 2
(234) 3-11-37
16
Тасқала АІІб КҚПт
091000 Тасқала ау.
Абай данғ. - 18
(239) 2-11-86
17
Теректі АІІб КҚПт
090400 Федоровка ау.
Юбилейный к, - 12
(232) 2-12-49
2-32-93
18
Теректі АІІб
Ақжайық IIБ КҚПт
091101 Еңбек ау.
Х.Есенжанов к, - 2
(243) 9-13-68
19
Шынғырлау АІІб
КҚПт
091200 Шынғырлау ау.
Целинный к, - 1а
(237) 3-36-39
Қарағанды облысы бойынша:
N п/п
Бөлімінің атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
Қарағанды облысы
ІІД Көші-қон
полициясы басқармасы
Қарағанды қаласы
Ермекова көшесі, 118
8-(7212) 44-20-07
2
Қарағанды қаласы Қазыбек би ауданының
ІІБ Көші-қон поли-
циясы бөлімі
Қарағанды қаласы
Терешкова көшесі, 36
8 (7212) 51-66-04
3
Қарағанды қаласы Октябрь ауданының ІІБ Көші-қон поли-
циясы бөлімі
Қарағанды қаласы Архитектурная көшесі,
1
(7212)
46-22-47
4
Қарағанды қаласы Қазыбек би ауданының
Михайловский ПБ ІІБ
Көші-қон полициясы
бөлімшесі
Қарағанды қаласы
Крылова көшесі, 10
8(7212)
48-00-99
5
Қарағанды қаласы Қазыбек би ауданының
Оңтүстік-шығыс ПО
ІІБ Көші-қон поли-
циясы бөлімшесі
Қарағанды қаласы
Гапеева көшесі, 7
8 (7212)
74-06-30
6
Қарағанды қаласы
Октябрь ауданы
Кировский ПБ ІІБ
Көші-қон полициясы
тобы
Қарағанды қаласы
Сводная көшесі, 23
8 (7212)
33-59-31
7
Қарағанды қаласы
Октябрь ауданы
Жаңа-Мақұдық ПБ
ІІД Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды қаласы
Магнитогорская
көшесі, 4а
8 (7212)
24-03-03
8
Теміртау қаласының
ІІБ Көші-қон поли-
циясы бөлімшесі
Қарағанды облысы Темиртау қ. Мичурина көшесі, 8
8(239)81400
9
Жезқазған қаласының
ІІБ Көші-қон поли-
циясы бөлімшесі
Қарағанды облысы
Жезқазған қаласы
Сатпаев көшесі, 80
8(7102)722193
10
Балқаш қаласының ІІБ Көші-қон полициясы тобы
Қарағанды облысы
Балқаш қаласы
Бөкейхан көшесі, 22
8(71036)42343
11
Саран қаласының ІІБ Көші-қон полициясы тобы
Қарағанды облысы
Саран қаласы
Жамбыл көшесі, 60

т. 98-45-30
98-45-31
2.
УМП ДВД ЗКО
090000 г. Уральск
ул. Пугачева 45
т. 50-72-07
98-43-70
3.
ОМП ОВД г. Уральска
090000 г. Уральск
ул. Космическая 10
т. 28-37-76
4.
ГМП Акжаикского РОВД
090100 п. Чапаево
ул. Казахстанская 71
(236) 9-12-02
5.
ГМП Тайпакского ОП
Акжаикского РОВД
090119
ул. Чапаева 28
(242) 2-12-02
6.
ГМП Бурлинского РОВД
090302 г. Аксай
2 мкр-н, д. 7
(233) 3-10-02
3-10-44
7.
ГМП Бокей-Ординского
РОВД
090200 п. Сайхин
ул. Бергалиева 18
(240) 2-15-68
8.
ГМП Жангалинского
РОВД
090400 п. Жангала
ул. Дружбы народов 53
(241) 2-19-20
9.
ГМП Жанибекского РОВД
090500 п. Жанибек
ул. Х.Чурина 76
(235) 2-15-03
10.
ГМП Зеленовского РОВД
090600 п. Переметное
ул. Кирова 14
(230) 2-20-02
11.
ГМП Приурального ОП
Зеленовского РОВД
090602 п. Дарьинск
ул. Л.Толстого 9
(231) 2-41-72
12.
ГМП Казталовского
РОВД
090700
п. Казталовка
ул. Желтоксан 20
(244) 3-11-02
13.
ГМП Жалпакталского ОП
Казаталовского РОВД
090705 п. Жалпактал
ул. С. Датова 27
(238) 2-14-90
14.
ГМП Каратабинского
РОВД
090800 п. Каратоба
ул. Курмангалиева 24
(245) 3-17-02
15.
ГМП Сырымского РОВД
090900 п. Джимпита
ул. Казахстанская 2
(234) 3-11-37
16.
ГМП Таскалинского
РОВД
091000 п. Каменка
пр. Абая 18
(239) 2-11-86
17.
ГМП Теректинского
РОВД
090400 п. Федоровка
ул. Юбилейная 12
(232) 2-12-49
2-32-93
18.
ГМП Акжаикского ОП
Теректинского РОВД
091101 п. Енбек
ул. Х. Есенжанова 2
(243) 9-13-68
19.
ГМП Чингирлауского
РОВД
091200 п. Чингирлау
ул. Целинная 1а
(237) 3-36-39
по Карагандинской области:
N
Наименование
подразделения
Полный
юридический
адрес
Контактные
телефон
Управление
миграционной
полиции ДВД
Карагандинской
области
г. Караганда
ул. Ермекова, 118
8-(7212)-44-20-07
2
ОМП УВД
Казыбекбийского
района г. Караганды
г. Караганда
ул. Терешковой, 36
8 (7212)
51-66-04
3
ОМП УВД Октябрьского
района г. Караганды
г. Караганда
ул. Архитектурная, 1
(7212)
46-22-47
4
Отделение
миграционной полиции
Михайловского ОП УВД
Казыбекбийского
района г. Караганды
г. Караганда
ул. Крылова, 10
8 (7212)
48-00-99
5
Отделение
миграционной полиции
Юго-Восточного ОП УВД
Казыбекбийского
района г. Караганды
г. Караганда
ул. Гапеева, 7
8 (7212)
74-06-30
6
ГМП Кировского ОП УВД
Октябрьского района
г. Караганды
г. Караганда
ул. Сводная, 23
8 (7212)
33-59-31
7
ГМП
Ново-Майкудукского
ОП УВД Октябрьского
района г. Караганды
г. Караганда
ул. Магнитогорская,
8 (7212)
24-03-03
8
Отделение
миграционной полиции
УВД г. Темиртау
г. Темиртау
ул. Мичурина, 8
8(239) 81400
9.
Отделение
миграционной полиции
УВД г. Жезказгана
г. Жезказган
ул. Сатпаева, 80
8(3102) 722193
10.
ГМП ОВД г. Балхаша
г. Балхаш
ул. Бокейханова, 22
8(31036) 42343
11.
ГМП ОВД г. Сарани
г. Сарань
ул. Жамбыла, 60

8(237) 40329
12
Шахтинск қаласының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Шахтинск қаласы
К.Маркс көшесі, 42а
8(256) 71877
13
Қаражал қаласы ІІБ
Көші-қон полициясы
тобы
Қарағанды облысы
Қаражал қаласы
Тоимбекова көшесі, 8
8(71032)27140
14
Сатпаев қаласының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Сатпаев қаласы
Абай көшесі, 6а
8(71063)34483
15
Абай ауданының ІІБ
Көші-қон полициясы
тобы
Қарағанды облысы
Абай қаласы
К.Маркс көшесі, 21
8(231) 43780
16
Абай ауданының
Топар ПБ ІІБ
Көші-қон полициясы
тобы
Қарағанды облысы
Абай ауданы Топар
ауылы Қазыбек би
көшесі, 3
8(253) 31530
17
Бухар-жырау ауда-
нының ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Бухар-Жырау ауданы
Ботақара ауылы
Бухар-жырау көшесі,
61
8(254)21381
18
Ақтоғай ауданының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Ақтоғай ауданы
Абай көшесі, 3
8(71037)021757
19
Жаңаарқа ауданының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Жаңаарқа ауданы
Атасу ауылы
Тәуелсіздік көшесі,
10
8(71030) 21845
20
Қарқаралы ауданының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Қарқаралы ауданы
Каркаралинск қаласы
Ауэзова көшесі, 44
8(246) 31202
21
Нұра ауданының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Нұра ауданы Киевка
ауылы Таужанов
көшесі, 5
8(244) 22467
22
Осақар ауданының
ІІБ Көші-қон поли-
циясы тобы
Қарағанды облысы
Осақар ауданы
Осақар ауылы
Литвиновская
көшесі, 93
8(249) 31382
23
Ұлытау ауданының ІІБ Көші-қон полициясы тобы
Қарағанды облысы
Ұлытау ауданының
Ұлытау ауылы
Булкышев көшесі, 13
8(71035)021102
24
Шет ауданының
ІІБ Көші-қон
полициясы тобы
Қарағанды облысы
Шет ауданы
Ақсу-Аюлы ауылы
Шортанбай көшесі, 1
8(71031)
21202
Қызылорда облысы бойынша:
N п/п
Бөлімінің атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
Қызылорда облысының
ІІД Көші-қон поли-
циясы басқармасы
Қызылорда қаласы,
Қорқыт ата көшесі, 18
8-7242-261132, 270958
2
Қызылорда қалалық ІІБ КҚПБ
Қызылорда қаласы,
Төле би к-сі, 112
8-7242-272952
3
Арал ауданының
ІІБ КҚП тобы
Арал ауданы
Арал қаласы
Бақтыбай к-сі, 27
8-724-233-22785
4
Қазалы ауданының
ІІБ КҚП тобы
Қазалы ауданы
Әйтеке би ауылы
Біржан Сал к-сі,
84
8-324-238-21490
5
Қармақшы ауданының
ІІБ КҚП тобы
Қармақшы ауданы
Жосалы ауылы
Көшербай к-сі, 37
8-724-237-21676
6
Жалағаш ауданының ІІБ КҚП тобы
Жалағаш ауданы
Жалағаш ауылы
Желтоқсан к-сі, 1
8-724-231-31692
7
Сырдарья ауданының
ІІБ КҚП тобы
Сырдарья ауданы
Тереңөзек ауылы
Амангелді к-сі, 53
8-724-236-21282
8
Шиелі ауданының
ІІБ КҚП тобы
Шиелі ауданы
Шиелі ауылы
М.Шохай көшесі, 5
8-724-232-42207
9
Жаңақорған ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Жаңақорған ауданы
Жаңақорған ауылы,
Кожанова к-сі
нөмірсіз
8-724-235-22457
Қостанай облысы бойынша:
N п/п
Бөлімінің атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
Қостанай облысының
ІІД Көші-қон поли-
циясы басқармасы
110000
Қостанай қаласы,
Баймағамбетов к-сі,
197
8-(7142)-
52-60-15
2
Қостанай қаласының
Северный ІІБ КҚП
бөлімшесі
110000
Қостанай қаласы,
Гоголь к-сі, 79 а
8(7142)-
54-33-17
3
Қостанай қаласы-
ның Оңтүстік ІІБ
КҚП бөлімшесі
110000
Қостанай қаласы
Гоголь к-сі, 79 а
8(7142)-
54-28-19
8(7142)-52-60-4
4
Қамысты ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
110800
Қамысты ауылы,
Ержанова к-сі, 87
8-(71437)-
21-7-91
5
Рудный қаласының
ІІБ КҚП бөлімшесі
111500
Рудный қаласы,
Горняк к-сі, 7
8-(71431)-
4-41-94
6
Денисов ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
459400
Денисовка ауылы
Ленин көшесі, 16
8-(71434)-
9-27-02
7
Меңдіқара ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
111300
Боровское ауылы
Абай к-сі, 95
8
Таран ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
111700
Тарановка ауылы,
Советская к-сі, 10
8-(236)-3-61-01
9
Амангелді ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
110200
Амангелді ауылы,
Дүйсенбин к-сі, 17
8-(240)-21-1-33
10
Наурызым ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
111400
Қарамеңді ауылы
Абылайхан к-сі, 23
8-(254)-91-4-45
91-5-20
91-3-02
11
Алтынсары ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
110110
Силантьевка ауылы,
Ленин к-сі, 61
8-(71445)-21266
12
Сарыкөл ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
116000
Сарыкөл ауылы
Пушкин к-сі, 112
8-(251)-
21-3-68
13
Арқалық қаласының
ІІБ КҚП бөлімшесі
110300
Арқалық қаласы,
Байтұрсынов к-сі, 16
8-(731430)-
7-10-90
14
Ұзынкөл ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
111800
Ұзынкөл ауылы
Абылайхан к-сі, 34
8-(71444)-
2-12-03
15
Федоров ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
111900
Федоровка ауылы
Ленин к-сі, 10
8-(71442)-
21-7-73
16
Жангелді ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
Жангелді ауылы
8-(239)-2-11-35
17
Қостанай ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
459110
Затабол ауылы
Калинин к-сі, 78
8-(355)-
52-63-27
8-(355)-2-19-41
18
Қарабалық ІІБ КҚП бөлімшесі
110900
Қарабалық ауылы
Нечипуренко к-сі, 2
8-(71441)-
3-36-34
19
Жетіқара ІІБ КҚП бөлімшесі
110700
Жетіқара ауылы
Асанбаев к-сі, 51
8-(235)-2-37-38
20
Әулиекөл ауданының
ІІБ КҚП бөлімшесі
110400
Әулиекөл ауылы
Ленин к-сі, 34
8-(71453)-21039
21
Лисаковск қаласы-
ның ІІБ КҚП
бөлімшесі
Лисаковск қаласы
Коммуналдық аймағының
кәсіпорны, N 7 бөлім
8-(7143)-32562
Маңғыстау облысы бойынша:
N п/п
Бөлімінің атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
Маңғыстау облысы-
ның ІІД Көші-қон
полициясы басқар-
масы
Ақтау қаласы,
3 ш/а, 123 үй.
8(7192)504372
8(7192)504121
2
Жаңаөзен қаласы-
ның ІІБ КҚП бөлімі
Жаңаөзен қаласы,
Спортивная к-сі, 6
8(234)31032
8(234)31035
3
Тұпқараған ауда-
нының ІІБ КҚП тобы
Тұпқараған ауданы,
Форт-Шевченко қаласы,
Оналбаев к-сі, 4
8(238)22589
8(238)22377
4
Маңғыстау ауданы-
ның КҚП тобы
Маңғыстау ауданы, Шетпе ауылы
8(231)21459
8(231)21248
5
Қарақия ауданының
ІІБ КҚП тобы
Қарақия ауданы,
Құрық ауылы, 1 ш/а,
1 үй
8(237)21245
8(237)21299
6
Бейнеу ауданының
ІІБ КҚП тобы
Бейнеу ауданы,
Бейнеу кенті,
Досанбатыр к-сі, 2
8(232)21455
8(232)21154
7
Ақтау қаласының
ІІБ КҚП бөлімі
Ақтау қаласы, 3 ш/а,
123 үй
8(7192)501229
Павлодар облысы бойынша:
N р/с
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Павлодар облысы
Ішкі істер депар-
таменті Көші-қон
полициясы басқар-
масы
Павлодар қаласы
Торайғыров көшесі,
70/1
8(7182-
32-04-08)
2
Павлодар қаласы
Солтүстік ІІБ
көші-қон полициясы
бөлімшесі
Павлодар қаласы
Торайғыров көшесі,
70/1
8(7182-
32-69-60)
3
Павлодар қаласы
Оңтүстік ІІБ көші-қон полициясы
бөлімшесі
Павлодар қаласы
Торайғыров көшесі,
70/1
8(7182-
32-69-50)
4
Екібастұз қаласы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы бөлім-
шесі
Екібастұз қаласы
Ленин көшесі, 98
8(71835)-
4-07-21
8(71835)-
4-07-26
5
Ақсу қаласы ІІБ-нің көші-қон
полициясы бөлімшесі
Ақсу қаласы,
Дөнептаев көшесі, 5
8(71837)-
6-51-03
6
Ақтоғай ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Ақтоғай ауылы,
Қайырбай көшесі, 48
8(71841)-
2-19-81
8(7182)-
39-11-40
7
Баянауыл ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Баянауыл ауылы
Сәтпаев көшесі, 28
8(7182)-
39-11-41
8
Железин ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Железин ауылы,
Пушкин көшесі, 11
8(71832)-
2-13-36
8(7182)-
39-11-42
9
Ыртыш ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Ыртыш ауылы,
Искаков көшесі,
95
8(7182)-
39-11-43
10
Кашыр ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Кашыр ауылы,
Сейфуллин көшесі, 58
8(7182)-
39-11-44
11
Лебяжі ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Аққу ауылы,
Амангелды көшесі, 69
8(7182)-
39-11-46
12
Май ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Көктөбе ауылы,
Абылайхан көшесі, 43
8(7182)-
39-11-45
13
Павлодар ауданы
ІІБ-нің көші-қон
полициясы тобы
Павлодар қаласы

8(237) 40329
12.
ГМП  ОВД г. Шахтинска
г. Шахтинск
ул. К. Маркса, 42а
8(256) 71877
13.
ГМП ОВД г. Каражал
г. Каражал
ул. Тоимбекова, 8
8(31032) 27140
14.
ГМП ГМП ОВД
г. Сатпаева
г. Сатпаев
ул. Абая, 6а
8(31063) 34483
15.
ГМП ГМП УВД
Абайского района
г. Абай
ул. К. Маркса, 21
8(231) 43780
16.
ГМП Топарского ОП
УВД Абайского района
Абайский район
пос. Топар
ул. Казыбек би, 3
8(253) 31530
17.
ГМП УВД
Бухар-жырауского
района
Бухар-Жырауский
район пос. Ботакара
ул. Бухар-жырау, 61
8(254) 21381
18.
ГМП ОВД
Актогайского района
Актогайский район
ул. Абая, 3
8(31037) 021757
19.
ГМП ОВД
Жанааркинского района
Жанааркинский район
пос. Атасу
пр. Независимости, 10
8(31030) 21845
20.
ГМП ОВД
Каркаралинского
района
Каркаралинский район
г. Каркаралинск
ул. Ауэзова, 44
8(246) 31202
21.
ГМП ОВД
Нуринского района
Нуринский район
пос. Киевка
ул. Таужанова, 5
8(244) 22467
22.
ГМП ОВД
Осакаровского района
Осакаровский район
пос. Осакаровка
ул. Литвиновская, 93
8(249) 31382
23.
ГМП ОВД
Улытауского района
Улытауский район
с. Улытау
ул. Булкышева, 13
8(31035) 021102
24.
ГМП ОВД Шетского
района
Шетский район
пос. Аксу-Аюлы
ул. Шортанбая, 1
8(31031) 21202
по Костанайской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный
телефон
1.
Управления
миграционной
полиции ДВД
Костанайской области
110000
г. Костанай,
ул. Баймагамбетова
197
8-(7142)-52-60-15
2.
Отделение
миграционной полиции
Северного ОВД
г. Костаная
110000
г. Костанай,
Гоголя 79 а
8(7142)-54-33-17
3.
Отделение
миграционной полиции
Камыстинского РОВД
110800
с. Камысты,
ул. Ержанова 87
8-(71437)-21-7-91
4.
Отделение
миграционной полиции
города Рудный
111500
г. Рудный,
ул. Горняков 7
8-(71431)-4-41-94
5.
Отделение
миграционной полиции
Денисовского РОВД
459400
с. Денисовка
ул. Ленина 16
8-(71434)-9-27-02
6.
Отделение
миграционной
полиции
Мендыкаринского РОВД
111300
с. Боровское
ул. Абая 95
7.
Отделение
миграционной полиции
Тарановского РОВД
111700
с. Тарановка,
ул. Советская 10
8-(236)-3-61-01
8.
Отделение
миграционной
полиции
Амангельдинского РОВД
110200
с. Амангельды,
ул. Дуйсенбина 17
8-(240)-21-1-33
9.
Отделение
миграционной полиции
Наурзумского РОВД
111400
с. Караменды
ул. Аблайхана 23
8-(254)-91-4-45
91-5-20
91-3-02
10.
Отделение
миграционной полиции
Алтынсаринского РОВД
Индекс 110110
п. Силантьевка,
улица Ленина 61
8-(71445)-21266
11.
Отделение
миграционной полиции
Сарыкольского РОВД
116000
с. Сарыколь
ул. Пушкина 112
8-(251)-21-3-68
12.
Отделение
миграционной полиции
Карасуского РОВД
111000
с. Карасу
ул. Исакова 74
8-(252)-21-2-68
13.
Отделение
миграционной
полиции города
Аркалык
110300
г. Аркалык
ул. Байтурсынова 16
8-(731430)-7-10-90
14.
Отделение
миграционной
полиции
Узункольского РОВД
111800
с. Узунколь
ул. Аблайхана 34
8-(71444)-2-12-03
15.
Отделение
миграционной полиции
Федоровского района
111900
с. Федоровка
ул. Ленина 10
8-(71442)-21-7-73
16.
Отделение
миграционной полиции
Жангильдинского РОВД
с. Жангельды
8-(239)-2-11-35
17.
Отделение
миграционной полиции
Костанайского РОВД
459110
с. Затоболовка
ул. Калинина 78
8-(355)-52-63-27
8-(355)-2-19-41
18.
Отделение
миграционной полиции
Карабалыкского РОВД
110900
п. Карабалык
ул. Нечипуренко 2
8-(71441)-3-36-34
19.
Отделение
миграционной полиции
города Житикара
110700
г. Житикара
ул. Асанбаева 51
8-(235)-2-37-38
20.
ГМП Аулиекольского
РОВД
110400
с. Аулиеколь
ул. Ленина 34
8-(31453)-21039
21.
ОМП
города Лисаковск
г. Лисаковск
Регион
коммунального
предприятия,
отдел 7
8-(3143)-32562
по Кызылординской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный
юридический адрес
Контактный
телефон
1
Управление
миграционной
полиции ДВД
Кызылординской
области
г. Кызылорда,
ул. Коркыт-ата, 18
8-3242-261132,
270958
2
ОМП Кызылординской
ГОВД
г. Кызылорда,
ул. Толе би, 112
8-3242-272952
3
ГМП Аральский РОВД
Аральский р-н
гор. Аральск
ул. Бактыбай
батыра, 27
8-324-233-22785
4
ГМП Казалинский РОВД
Казалинский район
пос. Айтеке би
ул. Биржан Сал, 84
8-324-238-21490
5
ГМП Кармакшинский
РОВД
Кармакшинский район
пос. Жосалы
ул. Кошербаева, 37
8-324-237-21676
6
ГМП Жалагашский РОВД
Жалагашский район
пос. Жалагаш
ул. Желтоксан, 1
8-324-231-31692
7
ГМП Сырдарьинский
РОВД
Сырдарьинский район
пос. Теренозек
ул. Амангельды, 53
8-324-236-21282
8
ГМП Шиелийский РОВД
Шиелийский район
пос. Шиели
ул. М. Шохай, 5
8324-232-42207
9
ГМП Жанакорганский
РОВД
Жанакорганский район
пос. Жанакорган,
ул. Кожанова б/н
8-324-235-22457
по Мангистауской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Юридический
адрес
Электронный
адрес
1.
Управление
миграционной полиции
Департамента
внутренних дел
Мангистауской области
город Актау, 3
микрорайон 123 зд.
ubd_mang@ mail.kz
2.
ОМП ГОВД Жанаозен
город Жанаозен,
улица Спортивная 6
3.
ОМП РОВД Тупкараган
Тупкараганский
район, город
Форт-Шевченко улица
Оналбаева 4
4.
ОМП РОВД Мангистау
Мангистауский район,
село Шетпе
5.
ОМП РОВД Каракия
Каракиянский район,
поселок Курык, 1
мкр., 1 дом
6.
ОМП РОВД Бейнеу
Бейнеуский район,
улица Досанбатыр 2
7.
ОМП УВД г. Актау
город Актау, 3
микрорайон 123 зд.
по Павлодарской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный телефон
1.
Управление
миграционной полиции
ДВД Павлодарской
области
г. Павлодар
ул. Торайгырова, 70/1
8(7182-32-04-08)
2
Отделение
миграционной полиции
Северного ОВД
г. Павлодар
г. Павлодар
ул. Торайгырова, 70/1
8(7182-32-69-60)
3
Отделение
миграционной полиции
Южного ОВД
г. Павлодар
г. Павлодар
ул. Торайгырова, 70/1
8(7182-32-69-50)
4
Отделение
миграционной полиции
ОВД
г. Экибастуза
г. Экибастуз
ул. Ленина, 98
8(71835)-4-07-21
8(71835)-4-07-26
5
Отделение
миграционной полиции
ОВД г. Аксу
г. Аксу,
ул. Донептаева, 5
8(71837)-6-51-03
6
Группа миграционной
полиции ОВД
Актогайского района
с. Актогай
ул. Каирбаева, 48
8(71841)-2-19-81
8(7182)-39-11-40
7
Группа миграционной
полиции ОВД
Баянаульского района
с. Баянаул
ул. Сатпаева, 28
8(7182)-39-11-41
8
Группа миграционной
полиции ОВД
Железинского района
с. Железинка,
ул. Пушкина, 11
8(71832)-2-13-36
8(7182)-39-11-42
9
Группа миграционной
полиции ОВД
Иртышского района
с. Иртышск,
ул. Искакова, 95
8(7182)-39-11-43
10
Группа миграционной
полиции ОВД
Качирского района
с. Кашыр,
ул. Сейфуллина, 58
8(7182)-39-11-44
11
Группа миграционной
полиции ОВД
Лебяжинского района
с. Акку,
ул. Амангельды, 69
8(7182)-39-11-46
12
Группа миграционной
полиции ОВД Майского
района
с. Коктобе
ул. Аблайхана, 43
8(7182)-39-11-45
13
Группа миграционной
полиции ОВД
Павлодарского района
г. Павлодар,

8-(7153-2)-
2-10-02 (деж.)
-2-10-25
7
М.Жұмабаев ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
М.Жұмабаев ауданы
Булаево қаласы
Юбилейная к-сі, 55
8-(7153-1)-
2-18-08 (деж.)
-2-14-80
8
Есіл ауданы ІІБ КҚП тобы
Есіл ауданы Явленка ауылы Ибраев к-сі, 13
8-(7154-3)-
2-13-88 (деж.)
-2-12-27
9
Жамбыл ауданының
ІІБ КҚП тобы
Жамбыл ауданы
Пресновка ауылы,
Достық к-сі, 17
8-(7154-4)-
2-14-91 (деж.)
-2-12-41
10
Қызылжар ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Қызылжар ауданы
Бишкул ауылы,
Гагарин к-сі, 8
8-(7153-8)-
2-17-02 (деж.)
-2-19-66
11
Мамлют ауданының
ІІБ КҚП тобы
Мамлют ауданы
Мамлютка қаласы
Ленин к-сі, 45
8-(7154-1)-
2-15-51 (деж.)
-2-15-66
12
Шал ақын ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Шал ақын ауданы
Сергеевка қаласы
Шал ақын к-сі, 14
8-(7153-4)-
2-09-10 (деж.)
-2-04-35
13
Тайыншы ауданының
ІІБ КҚП тобы
Тайыншы ауданы
Тайыншы қаласы
Конституция к-сі, 199
8-(7153-6)-
2-28-75 (деж.)
-2-17-38
14
Тимирязев ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Тимирязев ауданы
Тимирязево ауылы
Плетнева к-сі
8-(7153-7)-
2-15-85 (деж.)
15
Уәлиханов ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Уәлиханов ауданы
Кішкенекөл ауылы
Ш.Уәлиханов к-сі, 88
8-(7153-2)-
2-12-02 (деж.)
-2-24-51
16
Ғ.Мүсірепов ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Ғ.Мүсірепов ауданы
Новоишимский ауылы
Әуелбеков к-сі, 56
8-(7153-5)-
2-14-43 (деж.)
-2-11-89
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
N р/с
Бөлімінің атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
ОҚО ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Шымкент қаласы,
Желтоқсан к-сі, 3
8(725-2)
53-41-10
2
Шымкент қаласы
Еңбекші ауданы
ІІБ КҚП бөлім
Шымкент қаласы,
Фурманов к-сі, 110
8(725-2) 57-25-31
3
Шымкент қаласы
Абай ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Шымкент қаласы,
Қалдаяков к-сі, 5
8(725-2) 56-02-57
4
Шымкент қаласы
Әл-Фараби ауданы-
ның ІІБ КҚП бөлімі
Шымкент қаласы, Желтоқсан к-сі, 3
8(725-2) 53-72-74
5
Арыс ауданының
ІІБ КҚП тобы
Арыс ауданы,
Арыс қаласы
Ауэзов к-сі, н/ж
8(725-240) 5-42-94
6
Бәйдібек ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Бәйдібек ауданы,
Шаян ауылы,
Бәйдібек к-сі, н/ж
8(725-248)
2-15-94
7
Қазығұрт ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Қазығұрт ауданы,
Қазығұрт ауылы,
Қонаев к-сі, н/ж
8(725-239) 2-13-43
8
Кентау ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Кентау қаласы, Жамбыл к-сі, н/ж
8(725-236)
3-34-61
9
Мақтаарал ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Мақтаарал ауданы,
Жетісай қаласы,
М.Ауэзова к-сі, н/ж
8(725-234)
6-70-20
10
Мақтаарал ауданы-
ның ІІБ 1-ПБ КҚП
тобы
Мақтаарал ауданы,
Асық-Ата ауылы,
Тлеубаев к-сі, н/ж
8(725-242)
4-29-65
11
Мақтаарал ауданы-
ның 2-ПБ ІІБ КҚП
тобы
Мақтаарал ауданы,
Мырзакент ауылы,
Мадиходжаев к-сі, н/ж
8(725-241) 2-10-74
12
Ордабасы ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Ордабасы ауданы,
Темірлановка ауылы,
Т.Рысқұлов к-сі, 5
8(725-230)
2-14-13
13
Отырар ауданының
ІІБ КҚП тобы
Отырар ауданы,
Шәүілдер ауылы,
Сәрсенбаев к-сі, 5
8(725-244) 2-12-59
14
Сайрам ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Сайрам ауданы,
Ақ-су ауылы
Жібек-Жолы к-сі, н/ж
8(725-231)
2-18-63
15
Сарыағаш ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Сарыағаш ауданы,
Сарыағаш қаласы,
Майлы Қожа к-сі, н/ж

8-(7153-2)
-2-10-02
(деж.)
-2-10-25
7
ГМП ОВД района
им. М.Жумабаева ДВД СКО
СКО район
им. М.Жумабаева
г. Булаево
ул. Юбилейная 55
8-(7153-1)
-2-18-08
(деж.)
-2-14-80
8
ГМП Есильского РОВД
ДВД СКО
СКО Есильский район
п. Явленка
ул. Ибраева 13
8-(7154-3)
-2-13-88
(деж.)
-2-12-27
9
ГМП Жамбылского РОВД
ДВД СКО
СКО Жамбылский
район п. Пресновка
ул. Дружбы 17
8-(7154-4)
-2-14-91
(деж.)
-2-12-41
10
ГМП Кызылжарского РОВД
ДВД СКО
СКО Кызылжарский
район п. Бишкуль
ул. Гагарина 8
8-(7153-8)
-2-17-02
(деж.)
-2-19-66
11
ГМП Мамлютского РОВД
ДВД СКО
СКО Мамлютский
район г. Мамлютка
ул. Ленина 45
8-(7154-1)
-2-15-51
(деж.)
-2-15-66
12
ГМП ОВД
района Шал акына
ДВД СКО
СКО район Шал акына
г. Сергеевка
ул. Шал акына 14
8-(7153-4)
-2-09-10
(деж.)
-2-04-35
13
ГМП Тайыншинского РОВД
ДВД СКО
СКО Тайыншинский
район г. Тайынша
ул. Конституции 199
8-(7153-6)
-2-28-75
(деж.)
-2-17-38
14
ГМП Тимирязевского
РОВД ДВД СКО
СКО Тимирязевский
район с. Тимирязево
ул. Плетнева
8-(7153-7)
-2-15-85
(деж.)
15
ГМП Уалихановского
РОВД ДВД СКО
СКО Уалихановский
район п. Кишкенеколь
ул. Ш.Уалиханова 88
8-(7153-2)
-2-12-02
(деж.)
-2-24-51
16
ГМП ОВД района
им. Г.Мусрепова ДВД СКО
СКО район
им. Г.Мусрепова
п. Новоишимский
ул. Ауелбекова 56
8-(7153-5)
-2-14-43
(деж.)
-2-11-89
по Южно-Казахстанской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный
телефон
1
Управление
миграционной полиции
ДВД ЮКО
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Желтоксан, 3
8 (725-2) 53-41-10
2
ОМП Енбекшинского РУВД
г. Шымкента
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Фурманова, 110
8(725-2) 57-25-31
3
ОМП Абайского РУВД
г. Шымкента
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Калдаякова, 5
8(725-2) 56-02-57
4
ОМП Аль-Фарабийского
РУВД г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Желтоксан, 3
8(725-2) 53-72-74
5
ГМП Арысского ГОВД
ЮКО, Арысский
район, г. Арысь,
ул. М. Ауезова, б/н
8(725-240) 5-42-94
6
ГМП Байдибекского РОВД
ЮКО, Байдибекский
район, с. Шаян,
ул. Байдибек, б/н
8(725-248) 2-15-94
7
ГМП Казыгуртского РОВД
ЮКО, Казыгуртский
район, с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8(725-239) 2-13-43
8
ГМП Кентауского ГОВД
ЮКО, г. Кентау,
ул. Жамбула, б/н
8(725-236) 3-34-61
9
ОМП Мактааральского
РУВД
ЮКО, Мактаральский
район, г. Жетысай,
ул. М.Ауэзова, б/н
8(725-234) 6-70-20
10
ГМП 1-ОП
Мактаральского РУВД
ЮКО, Мактааральский
район, с. Асык-Ата,
ул. Тлеубаева, б/н
8(725-242) 4-29-65
11
ГМП 2-ОП
Мактаральского РУВД
ЮКО, Мактаральский
район,
с. Мырзакент,
ул. Мадиходжаева,
б/н
8(725-241) 2-10-74
12
ГМП Ордабасынского РОВД
ЮКО, Ордабасынский
район,
с. Темирлановка,
ул. Т.Рыскулова, 5
8(725-230) 2-14-13
13
ГМП Отрарского РОВД
ЮКО, Отрарский
район, с. Шаульдер,
ул. Сарсенбаева, 5
8(725-244) 2-12-59
14
ОМП Сайрамский РУВД
ЮКО, Сайрамский
район, с. Аксу,
ул. Жибек-Жолы, б/н
8(725-231) 2-18-63
15
ОМП Сарыагашского РУВД
ЮКО, Сарыагашский
район, г. Сарыагаш,
ул. Майлы Кожа, б/н

8(725-237) 2-18-77
16
Сарыағаш ауданының
ІІБ ПБ КҚП тобы
Келес ауданы,
Абай ауылы,
Канаев к-сі, 3
8(725-232)
3-14-76
17
Созақ ауданының
ІІБ КҚП тобы
Созақ ауданы, Шолақ-Корған ауылы,
Жібек-Жолы к-сі, н/ж
8(725-246) 2-10-62
18
Төлеби ауданының
ІІБ КҚП тобы
Төлеби ауданы,
Ленгер қаласы,
Жамбыл к-сі, н/ж
8(725-247) 6-10-79
19
Түркістан қаласының
ІІБ КҚП бөлімі
Түркістан қаласы,
Ерубаев к-сі, н/ж
8(725-233) 4-12-83
20
Түлкібас ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Түлкібас ауданы,
Т.Рысқұлов ауылы,
Рысқұлов к-сі, 198
8(725-238) 5-14-47
21
Шардара ауданының
ІІБ КҚП тобы
Шардара ауданы,
Шардара қаласы
8(725-235) 2-19-35
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын
азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және
шетелдіктердің тұруына ықтиярхаттар
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
облыстық ІІД Көші-қон полициясы басқармалары:
№N
р/с
Бөлімше атаулары
Электронды мекен-жайы
1
Ақмола облысы ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
www.akmdvdonline.kz
2
Ақтөбе облысы ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
<ump-dvd@aktobe dvd.KZ>.
3
Алматы облысы ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
<telex@otsuvdmail.mil>
4
Атырау облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
kana@mvd.kz
5
Шығыс Қазақстан облысы Ішкі
істер департаменті Көші-қон
полиция басқармасы
Degurka<degurka@uvd.com>
6
Алматы қаласының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
pogon@mvd.kz
7
Жамбыл облысының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
8
Батыс Қазақстан облысының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Sokol ur @ mail ru
9
Қарағанды облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
www.krg-guvd.kz
10
Қызылорда облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
www.dvdkzo.kz
11
Қостанай облысының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Umpguvd @ guvd.kst
12
Маңғыстау облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
ubd_mang@mail.kz
13
Павлодар облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
14
Солтүстік Қазақстан
облысының ІІД Көші-қон
полициясы басқармасы
uvd_sko@mail.ru
15
Оңтүстік Қазақстан
облысының ІІД Көші-қон
полициясы басқармасы
16
Астана қаласының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
www.fst_dvd.mvd.kz
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын
азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және
шетелдіктердің тұруына ықтиярхаттар
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 3-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норма-
тивтік
мәні
Көрсет-
кіштің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсет-
кіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

8(725-237) 2-18-77
16
ГМП ОП Сарыагашского
РУВД
ЮКО, Келесский
район, с. Абай,
ул. Канаева 3
8(725-232) 3-14-76
17
ГМП Созакского РОВД
ЮКО, Созакский
район,
с. Шолак-Корган,
ул. Жибек-Жолы, б/н
8(725-246) 2-10-62
18
ГМП Толебийского РОВД
ЮКО, Толебийский
район, г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
8(725-247) 6-10-79
19
ОМП УВД г. Туркестана
ЮКО, г. Туркестан,
ул. Ерубаева, б/н
8(725-233) 4-12-83
20
ГМП Тюлькубасского РОВД
ЮКО, Тюлькубасский
район,
с. Т. Рыскулова,
ул. Рыскулова, 198
8(725-238) 5-14-47
21
ГМП Шардаринского РОВД
ЮКО, Шардаринский
район, г. Шардара
8(725-235) 2-19-35
Приложение 2
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений лицам без гражданства
и видов на жительство иностранным
гражданам, постоянно проживающим
в Республике Казахстан"
Управления миграционной полиции ДВД областей:
N
п\п
Наименование
подразделения
Электронный адрес
1.
Управление миграционной полиции
ДВД Акмолинской области
www. akmdvd online.kz
2.
Управление миграционной полиции
ДВД Актюбинской области
<ump-dvd @ aktobe dvd. KZ>
3.
Управление миграционной полиции
ДВД Алматинской области
< telex@otsuvdmail.mil >
4
Управление миграционной
полиции  департамента
внутренних дел Атырауской
области
kana@mvd.kz
Управление миграционной полиции
Департамента внутренних дел
Восточно-Казахстанской области
Degurka<degurka @ uvd.com>
6
Управление миграционной полиции
Департамента Внутренних Дел
г. Алматы
pogon@mvd.kz
7
Управление миграционной полиции
ДВД Жамбылской области
8
УМП ДВД ЗКО
Sokol ur @ mail ru
9
Управление миграционной
полиции
ДВД Карагандинской области
www.krg-guvd. kz
10
Управление миграционной полиции
ДВД Кызылординской области
www. dvd kzo. kz
11
Управления миграционной полиции
ДВД Костанайской области
Umpguvd@guvd.kst
12
Управление миграционной полиции
Департамента внутренних дел
Мангистауской области
ubd_mang@ mail.kz
13
Управление миграционной полиции
Департамента внутренних дел
Павлодарской области
14
Управление миграционной полиции
ДВД СКО
uvd sko@mail.ru
15
Управление миграционной полиции
ДВД ЮКО
16
Управление миграционной полиции
Департамента Внутренних Дел
г. Астаны
www.fst_dvd.mvd.kz
Приложение 3
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений лицам без гражданства
и видов на жительство иностранным
гражданам, постоянно проживающим
в Республике Казахстан"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показа-
теля
Целевое
значение
показателя
в после-
дующем
году
Текущее
значение
пока-
зателя в
отчетном
году
1
2
3
4

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттан-
ған тұтынушылардың % (үлесі)
60
60
60
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
75
75
75
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
СТАНДАРТЫ
"Тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамаларын беру" 1. Жалпы ережелер
1. Бұл стандарт мүдделі мемлекеттік органдарға және өзге де инстанцияларға анықтамалар ұсыну үшін сұрау салынған адамдардың тұрақты тұрғылықты мекенжайы туралы мекенжай бюроларының анықтамалар беру тәртібін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) айқындайды.

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками обжалования
60
60
60
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
75
75
75
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Выдача адресных справок с места жительства" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок выдачи адресными бюро справок об адресе постоянного места жительства запрашиваемых лиц для предъявления справок в заинтересованные государственные органы и иные инстанции (далее - государственная услуга).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған. Қызмет автоматтандырылған ақпараттық жүйені де (бұдан әрі - ААЖ), алфавиттік-анықтамалық картотеканы да пайдалана отырып көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы ІІМ-нің 1995 жылғы 10 шілдедегі N 169 бұйрығымен бекітілген Ішкі істер органдарының мекенжай-анықтама жұмысы жөніндегі нұсқаулығы негізінде жүзеге асырылады.
4. Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының ішкі істер департаменттерінің құрылымдық бөлімшелері-мекенжай бюролары (бұдан әрі - мекенжай бюросы) мемлекеттік қызмет көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны мекенжай анықтамасын беру болып табылады.
6. Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдік және азаматтығы жоқ адамдарға, Қазақстан Республикасының және Тәуелсіз мемлекеттер достастығына қатысушы-елдердің құқық қорғау органдарына, мекемелерге, ұйымдарға, кәсіпорындарға (бұдан әрі - тұтынушылар) мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) ішкі істер, ұлттық қауіпсіздік, қорғаныс, қылмыстық - атқару жүйесі, қаржы полициясы, прокуратура, сот органдарының және байланыс кәсіпорындарының жазбаша сұрау салулары 48 сағатқа дейінгі мерзімде, басқа сұрау салулар және тұтынушылардың хаттары 5 тәулік мерзімге дейін;
2) адамдардың тікелей өтінуі кезінде - 10 минуттың аралығында.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат, тізбесі осы стандартқа қоса берілген  1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) және облыстардың, Алматы және Астана қалаларының ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және мекенжай бюросының бөлмелерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліс пен демалыс күндерін қоспағанда, аптасына бес күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
Ескертпе: жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу кезінде, демалыс және мейрам күндерінде мемлекеттік қызмет құқық қорғау органдарына тәулік бойғы режимде ұсынылады.
11. Мекенжай бюроларының бөлмелерінде ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек кіретін есігі, күту залы, құжаттар толтыру орны болады, ақпараттық стендтермен жабдықталады және әдетте ғимараттың бірінші қабатында орналасады.

2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная. Услуга оказывается как с использованием автоматизированной информационной системы (далее - АИС), так и алфавитно-справочной картотеки.
3. Государственная услуга осуществляется на основании закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", Инструкции по адресно-справочной работе органов внутренних дел, утвержденной Приказом МВД Республики Казахстан от 10 июля 1995 года N 169.
4. Государственная услуга оказывается адресными бюро - структурными подразделениями департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - адресное бюро).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача адресной справки.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, правоохранительным органам Республики Казахстан и стран-участников Содружества независимых государств, учреждениям, организациям, предприятиям (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) письменные запросы органов внутренних дел, национальной безопасности, обороны, уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции, прокуратуры, суда и предприятий связи исполняются в срок до 48 часов, остальные запросы и письма потребителей - в срок до 5 суток;
2) при непосредственном обращении лица - в течение 10 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - ДВД), перечень которых указан в  приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях адресных бюро.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, за исключением выходных дней, с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Примечание: при проведении оперативно-розыскных мероприятий, в выходные и праздничные дни государственная услуга предоставляется правоохранительным органам в круглосуточном режиме.
11. Помещения адресных бюро имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются информационными стендами и располагаются, как правило, на первом этаже здания.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсету алу үшін тұтынушылар:
1) жеке тұлға - жеке басын куәландыратын құжатын;
2) құқық қорғау органдарының қызметкерлері - қызмет құжатын;
Ескертпе: бұл санаттың тұтынушылары үшін мемлекеттік қызмет көрсету тоқсанына бір рет жіберілетін және "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар парольді пайдаланып телефон арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. Пароль бір тәулікке және одан жоғары, бірақ үш тәуліктен жоғары болмай белгіленеді;
3) заңды тұлғалар - сұрау салуды жіберуші бөлімше басшысының (қызметкерінің) қол қойылған және заңды тұлғаның кеңсесінде тіркелген жазбаша сұрау салуларын көрсетеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін бланктер, арыздар толтыру талап етілмейді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін құжаттар мекенжай бюросының тіркеушісіне тапсырылады.
15. Азаматтардың сұрау салулары мен хаттары хаттардың және сұрау салулардың есеп журналына тіркеледі және есепке алынады.
16. Мекемелердің, ұйымдардың, кәсіпорындардың бір адамға сұрау салулары жөніндегі мекенжай анықтамалары қайтарылатын сұрау салудың артқы бетіне мөртабан қою және толтыру жолдарымен беріледі. Тізім келіп түскен кезде мекенжай анықтамалары тіркелгені немесе тіркеуден алынғаны туралы мекенжай бюросында мәліметі бар адамдарға ғана толтырылады, басқа аты-жөндерінің тұсына "жоқ" белгісі қойылады және тізім оған қоса берілген анықтамаларымен адресатқа қайтарылады.
Тұтынушы берген мекенжай анықтамаларына жеке тұлғаның мекенжай бөлігін және сұрау салуды орындаған оператордың деректері көрсетіле отырып мөртабан қойылады.
17. Тұтынушы осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыстың қағидаттары
18. Мекенжай бюросының қызметі адамның конституциялық құқығын сақтауға, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылыққа негізделеді және әдептілік, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және жасырындылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мекенжай бюролары жұмысының нәтижелері осы стандартқа қоса беріліп отырған  2-қосымшаға сәйкес сапа мен қол жеткізу көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну сапасы бойынша наразылық болған жағдайда мекенжай бюросының, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ІІД бастықтарының, ІІМ-нің ақпараттық-техникалық қызметінің, ІІМ басшысының атына шағым беріледі.
21. Шағымдар жазбаша түрде пошта не ішкі істер органдары мекенжай бюросының кеңсесі арқылы тікелей жұмыс күндері қабылданады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребители представляют:
1) физические лица - документ, удостоверяющий личность;
2) сотрудники правоохранительных органов - служебный документ.
Примечание: государственная услуга для данной категории потребителей может осуществляться по телефону с использованием пароля, направляемого один раз в квартал и имеющего гриф "Для служебного пользования". Пароль устанавливается на сутки и более, но не свыше трех суток;
3) юридические лица - письменные запросы, подписанные руководителем (сотрудником) подразделения, направляющего запрос, и зарегистрированные в канцелярии юридического лица.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков, заявлений не требуется.
14. Для получения государственной услуги документы сдаются регистратору адресного бюро.
15. Запросы и письма граждан, регистрируются и учитываются в журнале учета писем и запросов.
16. Адресные справки по запросам учреждений, организаций, предприятий на одно лицо выдаются путем проставления и заполнения штампа на оборотной стороне запроса, который возвращается потребителю. При поступлении списка адресные справки заполняются только на тех лиц, в отношении которых адресное бюро располагает сведениями о регистрации или снятии с регистрации, против остальных фамилий делается отметка "не значится" и список с приложенными к нему справками возвращается адресату.
На адресных справках, выданных потребителям, проставляется штамп с указанием адресной части физического лица и данных оператора адресного бюро, выполнившего запрос.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность адресных бюро основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы адресных бюро измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
5. Порядок обжалования
20. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников адресного бюро, ДВД областей, городов Астаны и Алматы, информационно-технической службы МВД, руководств МВД.
21. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии адресных бюро, органов внутренних дел в рабочие дни.

22. Қабылданған шағым ішкі мекенжай бюросының, істер органының ақпараттар есебі журналында тіркеледі және заңнамада белгіленген мерзімдерде қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы шағым берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
6. Байланысу ақпараты
23. Мекенжай бюросының жұмыс және бастығының қабылдау кестесі мекенжай бюросының жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мекенжай бюросының байланыс телефондары ІІД-нің кезекші бөлімдерінде болады.

22. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации адресного бюро, органа внутренних дел и рассматривается в установленные законодательством сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
6. Контактная информация
23. График работы и приема начальника адресного бюро осуществляется в соответствии с графиком работы адресного бюро.
Контактные телефоны адресного бюро находятся в дежурных частях ДВД.

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
60
60
60
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
75
75
75
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
СТАНДАРТЫ "Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер
мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Халықтың көші-қоны туралы", " Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы " заңдарына, "Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудің жекелеген мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 туралы қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының көші-қон полициясы аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көші-қон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны көші-қон карточкасының "тіркеу" бағанын толтыру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет 16 жастан асқан Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өткен күннен бастап бес күнтізбелік күн ішінде уақытша тұратын жері бойынша тіркелуге міндетті.
7. Мемлекеттік қызмет құжаттарды берген күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) және Астана, Алматы қалаларының, облыстардың Ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелеріндегі ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн, соның ішінде түскі үзіліспен жалпы қабылданған демалыс күндерінің бірінде ұсынылады. Қабылдау кезекпен, алдын ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсету тәртібімен жүзеге асырылады.

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
60
60
60
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
75
75
75
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно
пребывающих в Республике Казахстан" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации иностранцев и лиц без гражданства, временно прибывающих в Республике Казахстан (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании законов Республики Казахстан "О миграции населения", "О правовом положении иностранцев", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - подразделения миграционной полиции), указанными в  приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения государственной услуги является заполнение графы "регистрация" миграционной карточки.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства старше 16 лет, временно пребывающим в Республике Казахстан.
Иностранцы и лица без гражданства обязаны зарегистрироваться в течение пяти календарных дней со дня пересечения Государственной границы Республики Казахстан по месту временного проживания.
7. Государственная услуга предоставляется в день подачи документов.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут.
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - ДВД), согласно  приложению 2 , а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары, әдетте ғимараттың бірінші қабатында орналасады ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек кіретін есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары бар, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділерімен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін шетелдікті не азаматтығы жоқ адамды қабылдаушы жеке немесе заңды тұлғалар, сондай-ақ 3-қосымшада көрсетілген санаттардың біріне жататын шетелдіктер:
1) Қазақстан Республикасына келуге және болуға визасы бар шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын жарамды құжатын (4-қосымшада көрсетілген елдердің азаматтарына виза қажет етілмейді);
2) мемлекеттік шекарадан өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің лауазымды адамдары беретін шекарадан өткені туралы белгісі бар көші-қон карточкасын;
3) көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін тіркеу туралы өтініш бланкілерін (заңды тұлғалардың ресми бланкілерінде ресімделетін осы заңды тұлғаның өтініштерін қоспағанда) ұсынады.
Қазақстан Республикасында уақытша болуы алты айдан астам мерзімді құрайтын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар қосымша:
1) екі толтырылған мекенжайға келу парағы, олардың бланкілері көші-қон полициясы бөлімшелерінде, әділет органдарының аумақтық бөлімшелерінде және халыққа қызмет көрсету орталықтарында бөлімшелерінде беріледі;
2) келу парағына толтырылған статистикалық есепке алу, талоны, олардың бланкілері көші-қон полициясы бөлімшелерінде, әділет органдарының халыққа қызмет көрсету орталықтарында және аумақтық бөлімшелерінде беріледі;
3) көлемі 35х45мм бір фотосурет ұсынады.
13. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін бланкілер сондай-ақ ІІМ-нің және ІІД-нің веб-сайттарында орналастырылады.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген толтырылған өтініштер мен бланкілер өтініш иесінің келген жері бойынша көші-қон полициясы бөлімшесіне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырғаннан кейін көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері көші-қон карточкасына тиісті белгі қояды, ол ресімдеген қызметкердің қолымен және көші-қон полициясы бөлімшесінің мөрімен куәландырылады.
Туристік топтарды тіркеу туралы мөртаңба визалық мөрмен және лауазымды адамның қолымен расталған ұжымдық тізімнің артқы жағына қойылады.

11. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги физические или юридические лица, принимающие иностранца либо лицо без гражданства, а также иностранцы, относящиеся к одной из категорий, указанных в  приложении 3, представляют:
1) действительный документ, удостоверяющий личность иностранца либо лица без гражданства с визой на въезд и пребывание в Республике Казахстан (для граждан стран, указанных в  приложении 4 виза не требуется);
2) миграционную карточку с отметкой о пересечении границы, которая выдается должностными лицами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в пунктах пропуска через государственную границу;
3) заявление о регистрации, бланки которых выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции (за исключением заявлений юридических лиц, которые оформляются на официальных бланках данного юридического лица).
Для регистрации иностранцев и лиц без гражданства, срок временного пребывания которых в Республике Казахстан составляет свыше 6 месяцев, дополнительно представляются:
1) два заполненных адресных листка прибытия, бланки которых выдаются в подразделениях миграционной полиции, центрах обслуживания населения и территориальных подразделениях органов юстиции;
2) заполненный талон статистического учета к листку прибытия, бланки которых выдаются в подразделениях миграционной полиции, центрах обслуживания населения и территориальных подразделениях органов юстиции;
3) одну фотографию размером 35х45 мм.
13. Бланки, которые выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на веб-сайтах МВД и ДВД.
14. Заполненные заявления и бланки, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту пребывания заявителя.
15. После сдачи всех документов, необходимых для получения государственной услуги, сотрудник подразделения миграционной полиции делает соответствующую отметку в миграционной карточке, которая заверяется подписью сотрудника, оформившего ее, и печатью подразделения миграционной полиции.
Штамп о регистрации туристических групп, заверенный визовой печатью и подписью должностного лица, проставляется на обратной стороне коллективных списков.

16. Тіркеу туралы өтініште көрсетілген, бірақ шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінен аспайтын мерзімге тіркеу ресімделеді.
Бірнеше мәрте визалары бар шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамдардың паспорттары олардың Қазақстан Республикасында нақты болу мерзіміне тіркеледі.
Қазақстан Республикасында визасыз тәртіппен болатын азаматтарды тіркеу тоқсан тәуліктен аспайтын мерзімге жүргізіледі және кейіннен дәл осындай мерзімге ұзартылуы мүмкін.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға заңнамада белгіленген тәртіппен рұқсат ресімделген шетелдіктерді, азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу осы рұқсаттың қолданылу мерзіміне ресімделеді.
Қазақстан Республикасының оқу орындарында оқитын шетелдіктерді, азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу бір оқу жылына ресімделеді.
17. Уақытша болатын жері бойынша тіркелу туралы белгісі бар көші-қон карточкасы мен жеке басын куәландыратын құжатты шетелдік, азаматтығы жоқ адам өзі өтініш білдірген жерінен алады. Тіркеу шетелдікті бірінші өтініш берген жері бойынша ғана ресімделеді.
18. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды толық көлемде тапсырса, шетелдікке, азаматтығы жоқ адамға мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылуы мүмкін емес
3. Жұмыс қағидаттары
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның - конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты, ішкі істер органдары қызметкерлерінің Ар-ождан кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
20. Көші-қон полициясы бөлімшелері жұмысының нәтижелері осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Көші-қон полициясы бөлімшелері қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық ішкі істер басқармаларының (бөлімдерінің), Алматы, Астана қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттері бастықтарының, ІІМ-нің Әкімшілік полиция комитеті төрағасының, ІІМ басшылығының атына беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жұмыс күндері жазбаша түрде поштамен, электрондық пошта не ішкі істер органдары кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым өтініштерді тіркеу журналында тіркеледі. Шағымдар заңнамамен белгіленген мерзімде қаралады, өтініш берушіге қорытынды туралы жазбаша түрде немесе электрондық пошта арқылы хабарланады.

16. Регистрация оформляется на срок, указанный в заявлении о регистрации, но не превышающий срок действия документа, удостоверяющего личность иностранца, лица без гражданства, и визы.
Паспорта иностранцев, лиц без гражданства, имеющих многократные визы, регистрируются на срок их фактического пребывания в Республике Казахстан.
Регистрация граждан, пребывающих в Республике Казахстан в безвизовом порядке, производится на срок, не превышающий девяносто суток, и в дальнейшем может быть продлена на такой же срок.
Регистрация иностранцев, лиц без гражданства, в отношении которых имеется оформленное в установленном законом порядке разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, оформляется на срок действия данного разрешения.
Регистрация иностранцев, лиц без гражданства, обучающихся в учебных заведениях Республики Казахстан, оформляется на один учебный год.
17. Миграционную карточку с отметкой о регистрации по месту временного пребывания и документ, удостоверяющий личность, иностранец, лицо без гражданства получает по месту своего обращения. Регистрация оформляется только по месту первого обращения иностранца, либо лица без гражданства.
18. Иностранцу, лицу без гражданства не может быть отказано в предоставлении государственной услуги при условии сдачи им в полном объеме документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
19. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
20. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников подразделений миграционной полиции подается на имя начальников городских, районных, районных в городах управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел городов Алматы, Астаны и областей, Председателя Комитета административной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета заявлений. Жалобы рассматриваются в установленные законодательством сроки, о результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.

6. Байланыс ақпараты
24. Ұсынылатын мемлекеттік қызметке жауапты көші-қон полициясы бөлімшелері басшыларының мекенжайлары 1-қосымшада көрсетілген.
25. ІІМ Әкімшілік полиция комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қ, Манас көшесі, 4, веб-сайт: www. mid.kz., қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-40-75.
ІІМ-нің Әкімшілік полиция комитеті Көші-қон полициясы басқармасының мекенжайы: 010000, Астана қ, Жеңіс даңғылы, 65 "а", қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-56-11.
"Қазақстан Республикасында уақытша
болатын шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының IIД-ті
көші-қон полициясы бөлімшелерінің пошталық мекенжайы
Астана қаласы бойынша:
N
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Астана қаласының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Астана қаласы,
Сейфуллин к-сі,29

6. Контактная информация
24. Адреса руководителей подразделений миграционной полиции, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1.
25. Адрес Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, улица Манаса 4, веб-сайт: www.mvd.kz, телефон приемной (7172) 71-40-75.
Адрес Управления миграционной полиции Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, проспект Победы 65 "а", телефон приемной (7172) 71-56-11.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
"Регистрация иностранцев и лиц без гражданства,
временно пребывающих в Республике Казахстан"
Почтовые адреса подразделений миграционной полиции
ДВД г.г. Астана, Алматы и областей
по г. Астана:
N
п\п
Наименование
подразделений
Полный юридический
адрес
Контактные
телефоны
1
Управление
миграционной
полиции ДВД
г. Астаны
г. Астана,
ул. Сейфуллина, 29

8-(7152)-
39-40-07(деж.)
2
СҚО ІІД Көші-қон
полициясы басқарма-
сы
Петропавл қаласы,
Ш.Уәлиханов к-сі, 15
8-(7152)-
47-18-60
31-73-72
47-23-09(вахта)
3
Петропавл қаласының
ІІБ КҚП бөлімі
Петропавл қаласы,
М.Жұмабаев к-сі, 118
8-(7152)-
49-37-43
39-48-35
4
Айыртау ауданының
ІІБ КҚП тобы
Айыртау ауданы,
Саумалкөл ауылы,
Ш.Уәлиханов к-сі, 24
8-(7153-3)-
2-18-06(деж.)
2-25-04
5
Ақжар ауданының ІІБ
КҚП тобы
Ақжар ауданы,
Талшық ауылы,
Абылай хан к-сі, 7
8-(7154-6)
2-12-02(деж.)
2-11-11
6
Аққайың ауданының
ІІБ КҚП тобы
Аққайың ауданы
Смирново ауылы,
Труд к-сі, 6
8-(7153-2)-
2-10-02(деж.)
2-10-25
7
М.Жұмабаев ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
М.Жұмабаев ауданы
Булаево қаласы
Юбилейная к-сі, 55
8-(7153-1)-
2-18-08(деж.)
2-14-80
8
Есіл ауданы ІІБ КҚП
тобы
Есіл ауданы Явленка
ауылы Ибраев к-сі, 13
8-(7154-3)-
2-13-88(деж.)
2-12-27
9
Жамбыл ауданының
ІІБ КҚП тобы
Жамбыл ауданы
Пресновка ауылы,
Достық к-сі, 17
8-(7154-4)-
2-14-91(деж.)
2-12-41
10
Қызылжар ауданының
ІІБ КҚП тобы
Қызылжар ауданы
Бишкул ауылы,
Гагарин к-сі, 8
8-(7153-8)-
2-17-02(деж.)
2-19-66
11
Мамлют ауданының
ІІБ КҚП тобы
Мамлют ауданы
Мамлютка қаласы
Ленин к-сі, 45
8-(7154-1)-
2-15-51(деж.)
2-15-66
12
Шалақын ауданының
ІІБ КҚП тобы
Шалақын ауданы
Сергеевка қаласы
Шалақын к-сі, 14
8-(7153-4)-
2-09-10(деж.)
2-04-35
13
Тайыншы ауданының
ІІБ КҚП тобы
Тайыншы ауданы
Тайыншы қаласы
Конституция к-сі, 199
8-(7153-6)-
2-28-75(деж.)
2-17-38
14
Тимирязев ауданының
ІІБ КҚП тобы
Тимирязев ауданы
Тимирязево ауылы
Плетнева к-сі
8-(7153-7)-
2-15-85(деж.)
15
Уәлиханов ауданының
ІІБ КҚП тобы
Уәлиханов ауданы
Кішкенекөл ауылы
Ш.Уәлиханов к-сі, 88
8-(7153-2)-
2-12-02(деж.)
2-24-51
16
Ғ.Мүсірепов ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Ғ.Мүсірепов ауданы
Новоишимский ауылы
Әуелбеков к-сі, 56
8-(7153-5)-
2-14-43(деж.)
2-11-89
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
N
р/с
Бөлімше атаулары
Мекен-жайы
Телефондары
1
ОҚО ІІД Көші-қон
полициясы басқарма-
сы
Шымкент қаласы,
Желтоқсан к-сі, 3
8(725-2)
53-41-10
2
Шымкент қаласы
Еңбекші ауданы
ІІБ КҚП бөлім
Шымкент қаласы,
Фурманов к-сі, 110
8(725-2)57-25-31
3
Шымкент қаласы
Абай ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Шымкент қаласы,
Қалдаяқов к-сі, 5
8(725-2)56-02-57
4
Шымкент қаласы
Әл-Фараби ауданы-
ның ІІБ КҚП бөлімі
Шымкент қаласы,
Желтоқсан к-сі, 3
8(725-2)53-72-74
5
Арыс ауданының
ІІБ КҚП тобы
Арыс ауданы,
Арыс қаласы
Ауэзов к-сі, н/ж
8(725-240)5-42-94
6
Бәйдібек ауданының
IІБ КҚП тобы
Бәйдібек ауданы,
Шаян ауылы,
Бәйдібек к-сі, н/ж
8(725-248)2-15-94
7
Қазығұрт ауданының
ІІБ КҚП тобы
Қазығұрт ауданы,
Қазығұрт ауылы,
Қонаев к-сі, н/ж
8(725-239)2-13-43
8
Кентау ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Кентау қаласы,
Жамбыл к-сі, н/ж
8(725-236)3-34-61
9
Мақтаарал ауданының
ІІБ КҚП тобы
Мақтаарал ауданы,
Жетісай қаласы,
М.Ауэзова к-сі, н/ж
8(725-234)
6-70-20
10
Мақтаарал ауданының
ІІБ1-ПБ КҚП тобы
Мақтаарал ауданы,
Асық-Ата ауылы,
Тлеубаев к-сі, н/ж
8(725-242)
4-29-65
11
Мақтаарал ауданының
2-ПБ ІІБ КҚП тобы
Мақтаарал ауданы,
Мырзакент ауылы,
Мадиходжаев к-сі,
н/ж

8-(7152)
-39-40-07 (деж.)
2
Управление
миграционной полиции
ДВД СКО
СКО
г. Петропавловск,
ул. Ш.Уалиханова 15
8-(7152)
-47-18-60
-31-73-72
-47-23-09
(вахта)
3
ОМП УВД
г. Петропавловска
ДВД СКО
СКО
г. Петропавловск,
ул. М.Жумабаева 118
8-(7152)
-49-37-43
-39-48-35
4
ГМП Айыртауского
РОВД ДВД СКО
СКО Айыртауский
район п. Саумалкол
ул. Ш.Уалиханова 24
8-(7153-3)
-2-18-06
(деж.)
-2-25-04
5
ГМП Акжарского РОВД
ДВД СКО
СКО Акжарский район
п. Талшик ул. Абылай
хана 7
8-(7154-6)
2-12-02
(деж.)
-2-11-11
6
ГМП Аккайынского РОВД
СКО Аккайынский
район п. Смирново
ул. Труда 6
8-(7153-2)
-2-10-02
(деж.)
-2-10-25
7
ГМП ОВД района
им. М.Жумабаева ДВД
СКО
СКО район
им. М.Жумабаева
г. Булаево
ул. Юбилейная 55
8-(7153-1)
-2-18-08
(деж.)
-2-14-80
8
ГМП Есильского РОВД
ДВД СКО
СКО Есильский район
п. Явленка
ул. Ибраева 13
8-(7154-3)
-2-13-88
(деж.)
-2-12-27
9
ГМП Жамбылского РОВД
ДВД СКО
СКО Жамбылский район
п. Пресновка
ул. Дружбы 17
8-(7154-4)
-2-14-91
(деж.)
-2-12-41
10
ГМП Кызылжарского
РОВД ДВД СКО
СКО Кызылжарский
район п. Бишкуль
ул. Гагарина 8
8-(7153-8)
-2-17-02
(деж.)
-2-19-66
11
ГМП Мамлютского РОВД
ДВД СКО
СКО Мамлютский район
г. Мамлютка
ул. Ленина 45
8-(7154-1)
-2-15-51
(деж.)
-2-15-66
12
ГМП ОВД района
Шал акына ДВД СКО
СКО район Шал акына
г. Сергеевка
ул. Шал акына 14
8-(7153-4)
-2-09-10
(деж.)
-2-04-35
13
ГМП Тайыншинского
РОВД ДВД СКО
СКО Тайыншинский
район г. Тайынша
ул. Конституции 199
8-(7153-6)
-2-28-75
(деж.)
-2-17-38
14
ГМП Тимирязевского
РОВД ДВД СКО
СКО Тимирязевский
район с. Тимирязево
ул. Плетнева
8-(7153-7)
-2-15-85
(деж.)
15
ГМП Уалихановского
РОВД ДВД СКО
СКО Уалихановский
район п. Кишкенеколь
ул. Ш.Уалиханова 88
8-(7153-2)
-2-12-02
(деж.)
-2-24-51
16
ГМП ОВД района
им. Г. Мусрепова ДВД
СКО
СКО район им.
Г. Мусрепова
п. Новоишимский
ул. Ауелбекова 56
8-(7153-5)
-2-14-43
(деж.)
-2-11-89
по Южно-Казахстанской области:
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный
телефон
1
Управление
миграционной полиции
ДВД ЮКО
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Желтоксан, 3
8 (725-2) 53-41-10
2
ОМП Енбекшинского
РУВД г. Шымкента
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Фурманова, 110
8(725-2) 57-25-31
3
ОМП Абайского РУВД
г. Шымкента
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Калдаякова, 5
8(725-2) 56-02-57
4
ОМП
Аль-Фарабийского
РУВД г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Желтоксан, 3
8(725-2) 53-72-74
5
ГМП Арысского ГОВД
ЮКО, Арысский район,
г. Арысь,
ул. М.Ауезова, б/н
8(725-240) 5-42-94
6
ГМП Байдибекского
РОВД
ЮКО, Байдибекский
район, с. Шаян,
ул. Байдибек, б/н
8(725-248)2-15-94
7
ГМП Казыгуртского
РОВД
ЮКО, Казыгуртский
район, с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8(725-239) 2-13-43
8
ГМП Кентауского ГОВД
ЮКО, г. Кентау,
ул. Жамбула, б/н
8(725-236)3-34-61
9
ОМП Мактааральского
РУВД
ЮКО, Мактаральский
район, г. Жетысай,
ул. М. Ауэзова , б/н
8(725-234) 6-70-20
10
ГМП 1-ОП
Мактаральского РУВД
ЮКО, Мактааральский
район, с. Асык-Ата,
ул. Тлеубаева, б/н
8(725-242) 4-29-65
11
ГМП 2-ОП
Мактаральского РУВД
ЮКО, Мактаральский
район, с. Мырзакент,
ул. Мадиходжаева, б/н

1. Австралия Одағы, Австрия Республикасы, Америка Құрама Штаттары, Бельгия Корольдігі, Германия Федеративтік Республикасы, Грек Республикасы, Дания Корольдігі, Жаңа Зеландия, Жапония, Корея Республикасы, Біріккен Араб Әмірліктерінің, Сауд Арабиясы Корольдігінің, Польша Республикасының, Венгрия Республикасының, Словак Республикасының, Ирландия Республикасы, Исландия Республикасы, Испания Корольдігі, Италия Республикасы, Канада, Лихтенштейн Князьдігі, Люксембург Ұлы Герцогтығы, Малайзия, Монако, Нидерланд Корольдігі, Норвегия Корольдігі, Португалия Республикасы, Сингапур Республикасы, Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігі, Финляндия Республикасы, Француз Республикасы, Швейцария Конфедерациясы, Швеция Корольдігінің азаматтары.
2. "туристік" санаттағы виза иелері.
3. Қазақстан Республикасы СІМ-нің келісімі бойынша бір айға дейінгі, бірақ бір жыл ішінде екі реттен артық емес мерзімге Қазақстан Республикасына шетел азаматтары болып табылатын - жұбайларымен, балаларымен немесе ата-аналарымен бірге келетін шетелдіктер (осы шектеу Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын ата-аналарымен бірге келетін кәмелетке толмаған шетел азаматтарына қолданылмайды).
4. Қазақстан Республикасы СІМ-мен келісім бойынша үш айға дейінгі мерзімге туған жерлеріне, туысқандарының зираттарына болып қайту мақсатымен келетін Қазақстан Республикасынан қоныс аударған шетел азаматтары үшін Қазақстан Республикасы СІМ-нің шетелдегі мекемесіне олар жеке өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасымен байланыстығын растайтын құжаттардың (Қазақстан Республикасында туғандығы туралы ұлттық паспорттағы бағаны немесе куәлігі, Қазақстан Республикасында жақын туысқанының жерленгендігі туралы құжаттың, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққандығы туралы анықтаманың көшірмесі) иелері.
5. Қазақстан Республикасы СІМ-мен келісім бойынша үш айға дейінгі, бірақ бір жыл ішінде екі реттен аспайтын мерзімге қазақ диаспорасының өкілдері болып табылатын шетел азаматтары үшін Қазақстан Республикасында әлеуметтік-экономикалық жеңілдіктерге арналған куәлік иелері.
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 4-қосымша
Қазақстан Республикасына визасыз тәртіппен
кіретін шетелдіктер
Мемлекетінің тізімі
1. Әзірбайжан Республикасы
2. Армения Республикасы
3. Беларусь Республикасы
4. Грузия Республикасы - 90 тәулік дейінгі мерзімге
5. Қырғыз Республикасы - 90 тәулік дейінгі мерзімге
6. Молдова Республикасы
7. Моңғолия - 90 тәулік дейінгі мерзімге
8. Ресей Федерациясы
9. Тәжікстан Республикасы
10.Өзбекстан Республикасы
11.Түркия - бір айлық мерзімге дейін
12. Украина - 90 тәулік дейінгі мерзімге
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 5-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норма-
тивтік
мәні
Көрсет-
кіштің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсет-
кіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3

1. Граждане Австралийского Союза, Австрийской Республики, Королевства Бельгия, Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, Греческой Республики, Королевства Дания, Ирландской Республики, Исландской Республики, Королевства Испания, Итальянской Республики, Канады, Княжества Лихтенштейн, Великого Герцогства Люксембург, Малайзии, Монако, Королевства Нидерландов, Новой Зеландии, Королевства Норвегия, Португальской Республики, Республики Сингапур, Соединенных Штатов Америки, Финляндской Республики, Французской Республики, Федеративной Республики Германия, Швейцарской Конфедерации, Королевства Швеция, Японии, Республики Корея, Объединенных Арабских Эмиратов, Королевства Саудовская Аравия, Республики Польша, Венгерской Республики, Словацкой Республики;
2. Владельцы виз категории "туристическая";
3. Иностранцы въехавшие в Республику Казахстан совместно с супругами, детьми или родителями - иностранными гражданами;
4. Владельцы документов, подтверждающих связь с Республикой Казахстан (графа в национальном паспорте или свидетельство о рождении в Республике Казахстан, копия документа о захоронении близкого родственника в Республике Казахстан, копия справки о выходе из гражданства Республики Казахстан);
5. Иностранцы - представители казахской диаспоры.
Приложение 4
к стандарту оказания государственной услуги
"Регистрация иностранцев и лиц без гражданства,
временно пребывающих в Республике Казахстан"
Категории иностранцев въезжающих
в Республику Казахстан в безвизовом порядке
Перечень государств
граждане, которых въезжают в Республику Казахстан
в безвизовом порядке
1. Азербайджанская Республика
2. Республика Армения
3. Республика Беларусь
4. Республики Грузия - на срок до 90 суток
5. Кыргызская Республика
6. Республика Молдова - на срок до 90 суток
7. Монголия - на срок до 90 суток
8. Российская Федерация
9. Республика Таджикистан
10. Республика Узбекистан
11. Турецкая Республика- на срок до одного месяца
12. Украина - на срок до 90 суток
Приложение 5
к стандарту оказания государственной услуги
"Регистрация иностранцев и лиц без гражданства,
временно пребывающих в Республике Казахстан"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норма-
тивное
значение
показателя
Целевое
значение
пока-
зателя в
после-
дующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

1. Уақтылығы
1.1. құжаттарды тапсырған сәттен
бастап белгіленген мерзімде қызметті
ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
1.2. қызмет алуды кезекте 40 минуттан
аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың
% (үлесі)
2. Сапасы
2.1. қызметті ұсыну үдерісінің
сапасына қанағаттанған
тұтынушылардың %(үлесі)
2.2. құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс
ресімдеген жағдайдың (жүргізілген
төлемдер, есеп айырысулар және т.б.)
%(үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. қызметті ұсыну тәртібі туралы
сапаға және ақпаратқа қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. тұтынушы құжаттарды дұрыс
толтырған және бірінші реттен
тапсырған оқиғалардың % (үлесі)
3.3. Интернет арқылы қолжетімді қызметтерінің ақпарат % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. қызметтің осы түрі бойынша
қызмет көрсетілген тұтынушылардың
жалпы санына негізделген шағымдардың
% (үлесі)
4.2. белгіленген мерзімде қаралған
және қанағаттандырылған негізделген
шағымдардың % (үлесі)
4.3. шағымданудың қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттан-
ған тұтынушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың %(үлесі)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету
СТАНДАРТЫ "Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға рұқсат беру" 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсетудің тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының " Халықтың көшi-қоны туралы", " Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы" заңдарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасына келуі мен болуын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан кету ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 28 қаңтардағы  N 136, "Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алуға үмiткер шет ел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде өздерiнiң төлем жасау қабiлеттігін растау ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 26 қарашадағы, "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 12 шілдедегі N 1063 "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудiң жекелеген мәселелерi" 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулыларының негізінде жүзеге асырылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
99
99
99
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более 40 минут
10
10
10
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
85
85
85
2.2. % (доля) случаев правильно
оформленных документов
должностным лицом (произведенных
начислений, расчетов и т.д.)
100
100
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
85
85
85
3.2. % (доля) случаев правильно
заполненных потребителем
документов и сданных с первого
раза
70
70
70
3.3. % (доля) услуг информации,
о которых доступно через Интернет
80
80
80
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб
общему количеству обслуженных
потребителей по данному виду
услуг
15
15
15
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в установленный
срок
100
100
100
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
60
60
60
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
60
60
60
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
75
75
75
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации и выдачи разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании законов Республики Казахстан "О миграции населения", "О правовом положении иностранцев", постановлений Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан", от 26 ноября 2003 года N 1185 "Об утверждении Правил подтверждения иностранными гражданами и лицами без гражданства, претендующими на получение разрешений на постоянное проживание в Республике Казахстан, своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан", от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан".

4. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың  1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық көші-қон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны азаматтарды тіркеу кітабында сондай-ақ, азаматтығы жоқ адамдардың куәлiктеріне тіркеу туралы мөртаңба қою болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) "тұрақты тұруға" санатындағы визасы бар;
2) Қазақстан Республикасына өзге заңды негізде уақытша келген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өтініш берушінің өтініші қабылданғаны туралы талонды алған кезден бастап - 2 ай.
2) мемлекеттік қызмет ұсыну үшін құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 30 минут.
3) тіркеуді жүзеге асыруда кезек күтуге кететін ең аз уақыт - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес алынатын мемлекеттік төлеген күні белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 10 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж төлем мөлшері мен күнін растайтын түбіртек беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) және Астана, Алматы қалаларының және облыстардың Ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелеріндегі ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның бес күнінде, соның ішінде түскі үзіліспен жалпы қабылданған демалыс күндерінің бірінде ұсынылады. Қабылдау кезек, алдын ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсету тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайы әдетте ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек кіру есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары бар, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жабдықталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар:

4. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - подразделения миграционной полиции), указанными в  приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения государственной услуги является проставление штампа о регистрации в книге регистрации граждан, а также в удостоверениях лиц без гражданства.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства:
1) имеющим визу категории "на постоянное жительство";
2) временно пребывающим в Республике Казахстан на ином законном основании.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента получения заявителем талона о приеме заявления - 2 месяца;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при осуществлении регистрации - 30 минут.
8. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет 10 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - ДВД), согласно, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания Государственной услуги
12. Для получения государственной услуги иностранцы и лица без гражданства представляют:

1) "тұрақты тұруға" санатындағы визасы бар адамдар:
а) бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін өтініш-сауалнама;
б) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шетелдік мекемелері беретін "тұрақты тұруға" санатындағы визасы бар жеке басын куәландыратын (ұлттық паспорт, азаматтығы жоқ адамның, босқынның жол жүру құжаты) жарамды құжатты;
в) бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін оған тиесілі тұрғын үйде тұрақты тұратын жері бойынша тіркеуге жеке немесе заңды тұлғаның келісімін;
г) көлемі 35 х 45 мм екі фотосурет;
2) Қазақстан Республикасына өзге заңды негізде келген адамдар:
а) бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін өтініш-сауалнама;
б) жеке басын куәландыратын (ұлттық паспорт, азаматтығы жоқ адамның, босқынның жол жүру құжаты) жарамды құжатын;
в) Мемлекеттік шекара арқылы өту бекеттерінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің лауазымды адамдары беретін Қазақстан Республикасына уақытша келген орны бойынша тіркелген белгісі бар көші-қон карточкасы;
г) шетелдік азамат болып табылатын немесе азаматтығы жоқ адамның тұрақты тұратын мемлекетінің жазбаша келісімін, ол кету парағы, азаматтық немесе тұрақты тұру мемлекетінің құзыретті органының хаты, шетелге тұрақты тұруға шығуға рұқсат беру туралы ұлттық паспортындағы мөртаңба не шетелге тұрақты тұруға шығуға рұқсатты растайтынын басқа да құжат болуы мүмкін;
д) өтініш берушінің еркін түрде жазған өмірбаяны;
е) медициналық куәландыру туралы ресми анықтама;
ж) тұрақты тұруға қалдыру туралы өтінімнің берілген күні берілген мың үш жүз жиырма есе ең төменгі көрсеткіш эквивалентіне тең немесе одан асатын сомада банк шотында (шоттарында) ақшасы бар екені туралы анықтаманы.
з) банкі шотында (шоттарында) өтініш беруші тұруға ниеттенген елді мекенде отбасының бір мүшесіне 15 шаршы метр есебінен тұрғын үй сатып алуға жеткілікті сомада ақшасы бар екені туралы анықтама ұсынады. Өтініш берушіге жеке немесе заңды тұлға тұрғын үй беру туралы шарты бар болса, тұрғын үй сатып алуға ақшаның бар екені туралы банкі құжатын ұсыну қажет етілмейді.
и) бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін оған тиесілі тұрғын үйде тұрақты тұратын жері бойынша тіркеуге жеке немесе заңды тұлғаның келісімін;

1) лица, имеющие визу категории "на постоянное жительство":
а) заявление-анкету, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
б) действительный документ, удостоверяющий личность (национальный паспорт, проездной документ лица без гражданства, беженца) с визой категории "на постоянное жительство", которая выдается загранучреждениями Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
в) согласие физического либо юридического лица на регистрацию по постоянному месту жительства в принадлежащем ему жилье, бланк которого выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
г) две фотографии размера 35х45 мм.
2) лица, временно пребывающие в Республике Казахстан на ином законном основании:
а) заявление-анкету, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
б) действительный документ, удостоверяющий личность (национальный паспорт, проездной документ лица без гражданства, беженца);
в) миграционную карточку с отметкой о регистрации по временному месту пребывания в Республике Казахстан, которая выдается должностными лицами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в пунктах пропуска через Государственную границу;
г) письменное согласие государства гражданства иностранца, или постоянного проживания лица без гражданства, в качестве которого может служить листок убытия, письмо компетентного органа государства гражданства или постоянного проживания, штамп в национальном паспорте о разрешении выезда на постоянное жительство за границу либо другой документ, подтверждающий разрешение на выезд на постоянное жительство за рубеж;
д) автобиографию, которая составляется заявителем в произвольной форме;
е) официальную справку о медицинском освидетельствовании, которая выдается органами здравоохранения;
ж) справку о наличии денег на банковском счете (счетах) в сумме равной или превышающей эквивалент тысяча трехсот двадцатикратного минимального расчетного показателя, установленного на дату подачи ходатайства об оставлении на постоянное проживание, которая выдается банком-резидентом Республики Казахстан, за подписью председателя Правления банка или уполномоченного лица банка;
з) справку о наличии денег на банковском счете (счетах) в сумме достаточной для покупки жилища, из расчета 15 квадратных метров на одного члена семьи в населенном пункте, где заявитель намерен проживать, которая выдается банком-резидентом Республики Казахстан, за подписью председателя Правления банка или уполномоченного лица банка;
При наличии договора с физическим или юридическим лицом о предоставлении заявителю жилища представление документа банка о наличии денег для покупки жилища не требуется.
и) согласие физического либо юридического лица на регистрацию по постоянному месту жительства в принадлежащем ему жилье, бланк которого выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;

к) көлемі 35х45 мм екі фотосурет ұсынады.
Ескерту:
Қазақстан Республикасында немесе Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасында туған немесе бұрын азаматтығында болған адамдар мен олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұруға келген азаматтардың азаматтықты алуының жеңілдетілген тәртібі туралы Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық келісімдері бар мемлекеттер азаматтарынан ж) және з) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынуы қажет етілмейді.
Оралмандарға г), ж) және з) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынуы қажет етілмейді.
13. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін бланкілер, сондай-ақ ІІМ-нің және ІІД-нің веб-сайттарында орналасады.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген толтырылған өтініштер мен бланкілер өтініш берушіні тіркеу жері бойынша көші-қон полициясы бөлімшелеріне тапсырылады.
15. Қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін ішкі істер органдары анықтама береді, онда ішкі істер органының атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің лауазымы, тегі және аты-жөні және өтінішті оның қабылданған күні мен уақыты көрсетіледі қабылдағаны туралы талон беріледі.
16. Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға тіркеу және рұқсат беру мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы өтініш берушіге аумақтық көші-қон полициясы қызметкерлері телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабарлайды.
17. Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға тіркеу және рұқсат беру туралы оң шешім шығарылса, өтініш беруші көші-қон полициясы бөлімшесіне ұсынады:
1) аумақтық Әділет органдары немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары беретін азаматтарды тіркеу кітабын;
2) мемлекеттік баж төлегені туралы түбіртекті;
3) өтініш берушіні тіркеуге келісім берген жеке немесе заңды тұлғаның тұрғын үйге меншік немесе иелік құқын растайтын құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесін (жылжымайтын мүлікті тіркеу құқығы туралы куәлік, жалдау (жалға беру) шарты, қосымша жалдау және т.б.);
4) бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелері, Халыққа қызмет көрсету орталықтары және аумақтық Әділет органдарының бөлімшелері беретін толтырылған мекенжайлық келу парағын;
5) бланкісін көші-қон полициясы бөлімшелері, Халыққа қызмет көрсету орталықтары және аумақтық Әділет органдарының бөлімшелері беретін келу парағына толтырылған статистикалық есепке алу талонын;
18. Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға тіркеу және рұқсат беруде:
1) заңсыз көрiнеу көшiп келушілерге, сондай-ақ қылмыс жасағаны үшiн өздерi шыққан елдердің заңнамасы бойынша қудалаудағы адамдарға;

к) две фотографии размера 35х45 мм.
Примечание:
Лицам, родившимся или ранее состоявшим в гражданстве Республики Казахстан или Казахской Советской Социалистической Республики, и членам их семей, а также гражданам государств, с которыми Республика Казахстан имеет вступившие в силу международные соглашения об упрощенном порядке приобретения гражданства лицами, прибывающими для постоянного проживания, представление документов, указанных в подпунктах ж) и з) не требуется.
Оралманам не требуется представление документов, указанных в подпунктах г), ж) и з).
13. Бланки, которые выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на веб-сайтах МВД и ДВД.
14. Заполненные заявления и бланки, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту регистрации заявителя.
15. После сдачи всех документов, необходимых для получения государственной услуги, заявителю выдается талон о приеме заявления, в котором указывается наименование органа внутренних дел, должность, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия.
16. О принятом решении по вопросу регистрации и оставления на постоянное жительство в Республике Казахстан заявитель уведомляется сотрудниками подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме.
17. При вынесении положительного решения о регистрации и выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан заявитель предъявляет в подразделение миграционной полиции:
1) книгу регистрации граждан, которая выдается территориальными органами юстиции или Центрами обслуживания населения;
2) квитанцию об уплате государственной пошлины;
3) оригинал и копию документов, подтверждающих право собственности или владения на жилое помещение физического либо юридического лица, дающего согласие на регистрацию заявителя (свидетельство о регистрации прав на недвижимое имущество, договор найма (аренды), поднайма и т.д.);
4) заполненный адресный листок прибытия, бланк которого выдается в подразделениях миграционной полиции, центрах обслуживания населения и территориальных подразделениях органов юстиции;
5) заполненный талон статистического учета к листку прибытия, бланк которого выдается в подразделениях миграционной полиции, центрах обслуживания населения и территориальных подразделениях органов юстиции.
18. В регистрации и выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан может быть отказано:
1) заведомо незаконным мигрантам, а также лицам, преследуемым за совершение преступлений по законодательствам стран, выходцами из которых они являются;

2) сотталғанға дейiн тұрақты тұратын жерi Қазақстан Республикасының шегiнен тыс болған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға;
3) адамзатқа қарсы қылмыс жасаған адамдарға;
4) оралмандарды, Қазақстан Республикасында немесе Қазақ Кеңестiк Социалистiк Республикасында туған немесе бұрын оның азаматтығында тұрған адамдарды қоспағанда, сондай-ақ тұрақты тұру үшін келетін адамдардың азаматтықты алуының жеңілдетілген тәртібі туралы Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық келісімдері бар мемлекеттердің азаматтарына және олардың отбасы мүшелерiне өзiнiң төлем қабiлеттiлiгiн растауды табыс етпеген адамдарға;
5) Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау органдарының қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы эпидемияға себепшi болуы мүмкiн сырқаты бар адамдарға;
6) Қазақстан Республикасы уәкiлеттi органының және ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң iшкi iстер органдарының шешiмi негiзiнде шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы заңнаманы бұзған адамдарға;
7) мемлекетаралық, ұлтаралық және дiни араздықты тұтандыратын адамдарға;
8) әрекетi конституциялық құрылысты күштеп өзгертуге бағытталған адамдарға;
9) Қазақстан Республикасының егемендiгi мен тәуелсiздiгiне қарсы шыққан, оның аумағының бiрлігі мен тұтастығын бұзуға шақырған адамдарға;
10) террористiк әрекетi, ауыр немесе аса ауыр қылмыс жасағаны үшiн сотталған адамдарға, бұл ретте қылмыстың ауырлығы, сотталғандығының болуы немесе болмауы Қазақстан Республикасының заңдарымен айқындалады;
11) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу туралы өтiнiшхат жолдаған кезде өзi туралы жалған мәлiметтер хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмде қажеттi құжаттарды дәлелсiз себептермен тапсырмаған адамдарға;
12) Қазақстан Республикасынан бұрын шығарып жiберiлген адамдарға;
13) егер бұл Қазақстан Республикасы азаматтарының және басқа адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғау үшiн қажет болса, Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тартылуы мүмкiн.
3. Жұмыс қағидаттары
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты, ішкі істер органдары қызметкерлерінің Ар-ождан кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
20. Көші-қон полициясы бөлімшелері жұмысының нәтижелері сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі

2) лицам, освободившимся из мест лишения свободы, постоянное место жительства которых до осуждения было за пределами Республики Казахстан;
3) лицам, совершившим преступления против человечества;
4) лицам, за исключением оралманов, лиц, родившихся или ранее состоявшим в гражданстве Республики Казахстан или Казахской Советской Социалистической Республики, и членам их семей, а также гражданам государств, с которыми Республика Казахстан имеет вступившие в силу международные соглашения об упрощенном порядке приобретения гражданства лицами, прибывающими для постоянного проживания, не представившим подтверждения своей платежеспособности;
5) лицам, имеющим заболевание, которое может стать причиной эпидемии на территории Республики Казахстан в соответствии с заключением органов здравоохранения Республики Казахстан;
6) лицам, нарушившим законодательство о правовом положении иностранцев, на основании решения уполномоченного органа, органов внутренних дел и Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
7) лицам, разжигающим межгосударственную, межнациональную и религиозную вражду;
8) лицам, действия которых направлены на насильственное изменение конституционного строя;
9) лицам, выступающим против суверенитета и независимости Республики Казахстан, призывающим к нарушению единства и целостности ее территории;
10) лицам, имеющим судимость за террористическую деятельность, тяжкое или особо тяжкое преступление. При этом тяжесть преступления, наличие или отсутствие судимости определяется законами Республики Казахстан;
11) лицам, сообщившим о себе ложные сведения при обращении с ходатайством о разрешении на постоянное проживание в Республике Казахстан, или без уважительной причины не представившим необходимые документы в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
12) лицам, ранее выдворявшимся из Республики Казахстан;
13) если это необходимо для защиты прав и законных интересов граждан Республики Казахстан и других лиц.
3. Принципы работы
19. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
20. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и доступности.
5. Порядок обжалования

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасы азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығының, Қазақстан Республикасымен бекітілген, азаматтықты жеңілдетілген түрде қабылдау туралы халықаралық келісімнің негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың  1-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының көші-қон полициясының аумақтық бөлімшелерімен (бұдан әрі - көші-қон полициясының аумақтық бөлімшелері) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны өтініш берушіге Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылданғаны немесе Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққаны туралы анықтаманы беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оралмандарға (тұрған мерзіміне қарамастан);
2) Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынасы бар (әжесі, атасы, анасы, әкесі, бауырлары, әпкелері, жұбайлары, балалары) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Украина азаматтарына (тұрған мерзіміне қарамастан);
3) Қазақстан аумағында туған немесе Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынасы бар (әжесі, атасы, анасы, әкесі, бауырлары, әпкелері, жұбайлары, балалары) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы азаматтарына (тұрған мерзіміне қарамастан);
4) Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынасы бар, оларға жататын: балалары (оның ішінде асырап алған), жұбайлары, (асырап алған ата-анасының біреуі) ата-анасының біреуі, әпкесі, ағасы, атасы, әжесі Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын бұрынғы одақтас республикалардың азаматтарына;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 маусымдағы N 1587 Жарлығының "Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың оңайлатылған тәртібі белгіленетін адамдар үшін кәсіптердің тізбесіне және оларға қойылатын талаптарына" сәйкес келетін Қазақстан Республикасында (тұрған мерзіміне қарамастан) тұрақты тұратын шетелдіктерге (2-қосымша);
6) Қазақстан Республикасының азаматымен кемінде үш жыл тұрмыс құрған Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер не азаматтығы жоқ адамдарға (тұрған мерзіміне қарамастан);
7) Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бес жыл тұрақты тұратын шетелдіктерге не азаматтығы жоқ адамдарға;

2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", Указа Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан", международных соглашений об упрощенном порядке приобретения гражданства, ратифицированных Республикой Казахстан.
4. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - подразделения миграционной полиции), согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача заявителю справки о приеме в гражданство Республики Казахстан либо о выходе из гражданства Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается:
1) оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания);
2) гражданам Украины, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания), состоящим в родстве с гражданами Республики Казахстан (бабушка, дедушка, мать, отец, братья, сестры, супруги, дети);
3) гражданам Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (независимо от срока проживания), родившимся на территории Казахстана или состоящим в родстве с гражданами Республики Казахстан (бабушка, дедушка, мать, отец, братья, сестры, супруги, дети);
4) гражданам бывших союзных республик, постоянно проживающим в Республике Казахстан (независимо от срока проживания), имеющим одного из близких родственников - граждан Республики Казахстан, к числу которых относятся: дети (в том числе усыновленные), супруги, один из родителей (усыновителей), сестра, брат, дед или бабушка;
5) иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан (независимо от срока проживания), отвечающим требованиям, установленным Указом Президента Республики Казахстан от 6 июня 2005 года N 1587 "Об утверждении Перечня профессий и требований для лиц, в отношении которых устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство Республики Казахстан" (приложение 2);
6) иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан (независимо от срока проживания), состоящим в браке с гражданином Республики Казахстан не менее трех лет;
7) иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан не менее пяти лет;

8) Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуды қалайтын Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мына шектеулі мерзімде ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы құжаттарды қарау:
- өтініш беруші өтініштің қабылдануы туралы анықтама алған кезден бастап 6 тармақтың 1), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген адамдарға - алты ай;
- өтініш беруші өтініштің қабылдануы туралы анықтама алған кезден бастап 6 тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген адамдарға - үш айдан аспау керек;
2) мемлекеттік қызметті пайдалануға қажетті құжаттарды тапсыру үшін кезекті күтуге кететін ең аз уақыт - 60 минут;
3) мемлекеттік қызметті пайдалануға қажетті Қазақстанның азаматтығын қабылдау немесе Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманы алу үшін кезекті күтуге кететін ең аз уақыт - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес алынатын мемлекеттік баж төлеген күні белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж төлемнің мөлшері мен күнін растайтын түбіртек беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат, қажетті құжаттар сондай-ақ оларды толтыру үлгілері 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - ІІМ) мен Астана, Алматы қалалары және облыстарының Ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, сондай-ақ көші-қон полициясының бөлімшелеріндегі ресми көздер мен стенділерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның бес күнінде, соның ішінде түскі үзіліспен жалпы қабылданған демалыс күндерінің бірінде ұсынылады. Қабылдау кезек, алдын ала жазбасыз және жылдам қызмет көрсетпеу тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Осы мемлекеттік қызмет көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайы әдетте ғимараттың бірінші қабатында ішкі істер органдарының басқа құрылымдарынан жеке орналасқан бөлек кіретін есігі бар, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділерімен жабдықталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті пайдалану үшін өтініш берушілер:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығын алу үшін:
а) ұлттық төлқұжат не азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігін;
б) еркін нысанда толтырылған өтініш берушінің жеке өтінішін;
в) көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкерлерімен берілетін сауалнама-өтініштің бланкісі;
г) көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлерімен берілетін "Қазақстан Республикасы азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабында көзделген шарттарды сақтайтындығы туралы міндеттеменің бланкісі;
д) Әділет министрлігінің аумақтық бөлімшелерімен немесе Халыққа қызмет ету орталықтарымен берілетін мекенжай - анықтамалық бюросының анықтамасын не әкімшілік-аумақтық бірлікте тіркелгені туралы белгісі бар азаматтарды есепке алу кітабын;

8) гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан, желающим выйти из гражданства Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок рассмотрения материалов по ходатайствам о приеме и выходе из гражданства Республики Казахстан не должен превышать:
для лиц, указанных в подпунктах 1), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 6 - шесть месяцев с момента получения заявителем справки о приеме заявления;
для лиц, указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 6 - три месяца с момента получения заявителем справки о приеме заявления;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 60 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди для получения справки о приеме в гражданство Республики Казахстан либо выходе из гражданства Республики Казахстан - 30 минут.
8. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет 100 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и Департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны, (далее - ДВД), согласно приложению 3, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке "живой" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявители представляют:
1) для приема в гражданство Республики Казахстан:
а) национальный паспорт или удостоверение лица без гражданства;
б) личное заявление, которое составляется заявителем в произвольной форме;
в) анкету-заявление, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
г) обязательство о соблюдении условий, предусмотренных статьей 1 Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", бланк которого выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
д) книгу учета граждан с отметкой о регистрации в данной административно-территориальной единице, которая выдается территориальными подразделениями Министерства юстиции или Центрами обслуживания населения;

е) 35х45мм көлемдегі төрт фотосурет;
ж) мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек ұсынады.
Ескерту: мемлекеттік бажды төлеуден:
- оралмандар (мемлекеттік бажды төлеуден босату мүмкіндігі бір рет беріледі);
- бұқаралық жазалау кезінде, күшпен ұжымдасу, адамгершілікке қарсы саяси акциясының нәтижесінде Қазақстан Республикасының аумағын амалсыз тастап кеткен адамдар және олардың ұрпақтары (мемлекеттік бажды төлеуден босату мүмкіндігі бір рет беріледі) азаматтықты жеңілдетілген тәртіппен қабылдайтын Украина азаматтары босатылады.
Аталған құжаттардан қосымша:
- оралмандар:
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің көші-қон жөніндегі комитетімен және оның аумақтық бөлімшелерімен берілетін оралман куәлігін;
еркін нысанда толтырылған бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініш тапсырады.
- азаматтықты жеңілдетілген тәртіппен қабылдайтын Украина азаматтары:
Қазақстан Республикасының азаматы - жақын туыстары біреуінің жеке куәлігінің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынасын растайтын құжатты (туу туралы куәлік, неке туралы куәлік ж.б.);
Украинаның құзыретті органдарымен берілетін әскери қызметті өткергенін растайтын немесе одан босататын (әскерге шақыру жасындағы адамдар) құжатты тапсырады.
- азаматтықты жеңілдетілген тәртіппен қабылдайтын Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясының азаматтары:
Қазақстан Республикасының азаматы - жақын туыстары біреуінің жеке куәлігінің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынасын растайтын құжатты (туу туралы куәлік, неке туралы куәлік ж.б.);
Өтініш беруші Беларусь КСР, Қазақ КСР, Қырғыз КСР немесе РСФСР-дың азаматтығында және бір уақытта бұрынғы КСРО-ның азаматтығында тұрған болса, 1991 жылдың 21 желтоқсанына дейін Қазақстан Республикасының аумағында туғанын немесе тұрғанын растайтын құжат тапсырады.
- бұрынғы одақтық республикалардың азаматтары:
бұрынғы азаматтық мемлекеттің құзыретті органы беретін бұрынғы азаматтығы тоқтатылғаны туралы анықтама;
Қазақстан Республикасының азаматы - жақын туыстары біреуінің жеке куәлігінің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының азаматтарымен туыстық қатынасын растайтын құжатты (туу туралы куәлік, неке туралы куәлік ж.б.) тапсырады.
- Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың жеңілдетілген тәртібі белгіленетін адамдар үшін кәсіптердің тізбесіне және оларға қойылатын талаптарына сәйкес шетелдіктер:
мемлекеттік органның бейінделген өтінішін;
еркін нысанда толтырылған бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініш тапсырады.
- Қазақстан Республикасының азаматымен кемінде үш жыл некеде тұратын шетелдік және азаматтығы жоқ адамдар:
Қазақстан Республикасы азаматы - жұбайының (зайыбы) жеке куәлігі;
неке туралы куәлігінің көшірмесі;
бұрынғы азаматтық мемлекеттің құзыретті органы беретін бұрынғы азаматтығы тоқтатылғаны туралы анықтама тапсырады.
Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бес жыл тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бес жыл тұрақты тұратынын растайтын құжат;
бұрынғы азаматтық мемлекеттің құзыретті органы беретін бұрынғы азаматтығы тоқтатылғаны туралы анықтама.
Ескерту: туған уақытынан бастап немесе Қазақстан Республикасына келмей тұрып азаматтығы жоқ тұлға болып танылған адамдарға бұрынғы азаматтығының тоқтатылғаны туралы анықтаманы ұсынудың қажеті жоқ.

е) четыре фотографии размера 35х45 мм;
ж) квитанцию об уплате государственной пошлины.
Примечание: от уплаты государственной пошлины освобождаются:
- оралманы (освобождение от уплаты государственной пошлины предоставляется один раз);
- лица, вынужденно покинувшие территорию Республики Казахстан в периоды массовых репрессий, насильственной коллективизации, в результате иных антигуманных политических акций, и их потомки (освобождение от уплаты государственной пошлины предоставляется один раз);
- граждане Украины, приобретающие гражданство в упрощенном порядке.
Помимо перечисленных документов дополнительно представляются:
- оралманами:
удостоверение оралмана, которое выдается Комитетом по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и его территориальных подразделений;
заявление об отказе от прежнего гражданства, которое составляется в произвольной форме;
- гражданами Украины, приобретающими гражданство в упрощенном порядке:
копия удостоверения личности одного из близких родственников-гражданина Республики Казахстан;
документы, удостоверяющие степень родства с гражданами Республики Казахстан (свидетельства о рождении, о браке и др.);
документ, подтверждающий исполнение воинской обязанности, либо освобождение от нее, который выдается компетентными органами Украины (для лиц призывного возраста);
- гражданами Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации, приобретающими гражданство в упрощенном порядке:
копия удостоверения личности одного из близких родственников-гражданина Республики Казахстан;
документы, удостоверяющие степень родства с гражданами Республики Казахстан (свидетельства о рождении, о браке и др.);
документы, подтверждающие, что заявитель состоял в гражданстве Белорусской ССР, Казахской ССР, Киргизской ССР или РСФСР и одновременно в гражданстве бывшего СССР, родился или проживал на территории Республики Казахстан до 21 декабря 1991 года;
- гражданами бывших союзных республик:
справка о прекращении прежнего гражданства, которая выдается компетентным органом государства бывшего гражданства;
копия удостоверения личности одного из близких родственников-гражданина Республики Казахстан;
документы, удостоверяющие степень родства с гражданами Республики Казахстан (свидетельство о рождении, свидетельства о браке и др.);
- иностранцами, отвечающим требованиям Перечня профессий, в отношении которых устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство Республики Казахстан:
ходатайство профильного государственного органа;
заявление об отказе от прежнего гражданства, которое составляется в произвольной форме;
- иностранцами и лицами без гражданства, состоящими в браке с гражданином Республики Казахстан не менее трех лет:
удостоверение личности супруга (супруги) - гражданина Республики Казахстан;
копия свидетельства о браке;
справка о прекращении прежнего гражданства, которая выдается компетентным органом государства бывшего гражданства;
- иностранцами и лицами без гражданства, постоянно проживающими на территории Республики Казахстан не менее пяти лет:
документ, подтверждающий проживание на территории Республики Казахстан не менее пяти лет;
справка о прекращении прежнего гражданства, которая выдается компетентным органом государства бывшего гражданства.
Примечание: справка о прекращении прежнего гражданства не представляется лицами без гражданства, которые приобрели данный статус по рождению или до приезда в Республику Казахстан.

2) Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу үшін:
а) еркін нысанда жазылған өтінушінің жеке өтініші;
б) көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкерімен берілетін сауалнама-өтініштің бланкісі;
в) 35х45 көлемдегі үш фотосурет;
г) балаларының туу туралы куәліктерінің көшірмелері;
д) неке қию туралы куәліктің көшірмесі;
е) қорғау істері бойынша аумақтық департаментімен берілетін әскерге алынатын жастағы адамды нақты әскери қызметінен босату туралы анықтама;
ж) жұмыс, оқу орындарымен, ал жұмыс істемейтіндерге - Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының Әкімшілік ету жөніндегі комитетінің аумақтық органымен берілетін, жеке меншік түріне тәуелсіз азаматтардың, мемлекеттік органдардың және ұйымдардың мүдделеріне байланысты мүліктік немесе мемлекет алдында орындалмаған міндеттердің бары немесе жоқтығы туралы анықтама;
з) мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек тапсырады.
13. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлерімен берілетін бланкілер ІІМ-нің және ІІД-нің веб-сайттарында орналасады.
14. Осы үлгінің 12-тармағында көрсетілген толтырылған өтініштер және бланкілер өтініш берушінің тіркеу жері бойынша көші-қон полициясы бөлімшелеріне тапсырылады.
15. Қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін ішкі істер органдарымен, ішкі істер органының аталуы, өтінішті қабылдаған қызметкердің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, және өтінішті қабылдаған күні, уақыты жазылған анықтама беріледі.
16. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау немесе азаматтықтан шығу мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлеріне телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабар етіледі.
17. Ұлттық төлқұжатын, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігін немесе Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі мен төлқұжатын көші-қон полициясы бөлімшесіне тапсырғаннан кейін өтінушіге Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылданғаны немесе азаматтықтан шыққаны туралы анықтама беріледі.
18. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы өтініш қабылдауға жатпайды егер, өтініш беруші адам:
1) адамзатқа халықаралық құқықпен көзделген қылмыс жасаса, Қазақстан Республикасының егемендігіне және тәуелсіздігіне саналы түрде қарсы шықса;
2) Қазақстан Республикасы аумағының бірлестігін және тұтастығын бұзуға шақырса;
3) мемлекеттік қауіпсіздікке, халықтың денсаулығына зиян келтіретін құқыққа қарсы әрекет жасаса;
4) мемлекетаралық, ұлтаралық және діни араздық қоздырса, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілінің қызмет етуіне қарсы әрекет жасаса;

2) для выхода из гражданства Республики Казахстан:
а) личное заявление, которое составляется заявителем в произвольной форме;
б) анкета-заявление, бланк которой выдается сотрудником подразделения миграционной полиции;
в) три фотографии размером 35х45 мм;
г) копии свидетельств о рождении детей;
д) копия свидетельства о заключении брака;
е) справка об освобождении лица призывного возраста от прохождения действительной воинской службы, которая выдается территориальным департаментом по делам обороны;
ж) справка о наличии или отсутствии неисполненных обязательств перед государством либо имущественных обязанностей, связанных с интересами граждан, государственных органов и организаций независимо от форм собственности, которая выдается по месту работы, учебы, а неработающим - территориальным органом Комитета по судебному администрированию Верховного Суда Республики Казахстан;
з) квитанция об уплате государственной пошлины.
13. Бланки, которые выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на веб-сайтах МВД и ДВД.
14. Заполненные заявления и бланки, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту регистрации заявителя.
15. После подачи всех необходимых документов органами внутренних дел выдается справка, в которой указывается наименование органа внутренних дел, должность, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия.
16. О принятом решении по вопросу приема или выхода из гражданства Республики Казахстан заявитель уведомляется сотрудниками подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме.
17. Справка о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан выдается заявителю после сдачи в подразделение миграционной полиции национального паспорта, удостоверения лица без гражданства либо удостоверения личности и паспорта гражданина Республики Казахстан.
18. Ходатайство о приеме в гражданство Республики Казахстан отклоняется, если лицо, ходатайствующее об этом:
1) совершило преступление против человечества, предусмотренное международным правом, сознательно выступает против суверенитета и независимости Республики Казахстан;
2) призывает к нарушению единства и целостности территории Республики Казахстан;
3) осуществляет противоправную деятельность, наносящую ущерб государственной безопасности, здоровью населения;
4) разжигает межгосударственную, межнациональную и религиозную вражду, противодействует функционированию государственного языка Республики Казахстан;

5) террористік әрекеті үшін сотталса;
6) сотпен аса қауіпті қылмыскер болып танылса;
7) басқа мемлекеттердің азаматтығында тұрса.
19. Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы өтініш беруші адамның, азаматтардың немесе Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан кәсіпорындардың, мекемелердің, ұйымдардың және қоғамдық бірлестіктердің маңызды мүдделеріне байланысты мүліктік немесе мемлекет алдында орындалмаған міндеттері бар болса оның өтініші қаралмайды.
Егер өтініш беруші адам айыпкер ретінде қылмыстық жауапкершілікке тартылса немесе соттың күшіне енген үкімі бойынша жазасын өтеп жүрсе және оның Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуы Қазақстан Республикасының мемлекеттік қауіпсіздігінің мүдделеріне қайшы келсе оған Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуына жол берілмейді.
3. Жұмыстың қағидалары
20. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік міндеттерді орындаудағы заңдылыққа, ішкі істер органдары қызметкерлерінің ар-ождан Кодексі мен сыпайылық қағидаларын жүзеге асыруға, толық ақпарат беруге, оларды сақтауға, қорғауға және құпиялығын қамтамасыз етуге негізделеді.
4. Жұмыстың нәтижелері
21. Көші-қон полициясы бөлімшелері жұмысының нәтижелері осы стандарттың  4-қосымшасына сәйкес сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
22. Көші-қон полициясы бөлімшелері қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасына шағым болған жағдайда қалалық, аудандық, қалалардағы аудандық ішкі істер басқармаларының (бөлімдерінің), Алматы, Астана қалалары және облыстардың ішкі істер департаменттері бастықтарының атына, ІІМ-нің Әкімшілік полициясы комитетінің төрағасына, ІІМ-нің басшылығына арыз беріледі.
Таласты мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
23. Шағымдар жұмыс күндері поштамен жазбаша түрде немесе электрондық поштамен ішкі істер органдары кеңсесі арқылы қабылданады.
24. Қабылданған арыз ақпараттарды есепке алу журналында тіркеледі. Шағымдар ішкі істер органдарына келіп түскен кезден бастап 1 ай ішінде қаралады, өтінушіге қорытынды туралы жазбаша түрде немесе электрондық пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты

5) осуждено за террористическую деятельность;
6) признано судом особо опасным рецидивистом;
7) состоит в гражданстве других государств.
19. В выходе из гражданства Республики Казахстан может быть отказано, если лицо, ходатайствующее об этом, имеет неисполненные обязательства перед Республикой Казахстан или имущественные обязанности, с которыми связаны существенные интересы граждан или предприятий, учреждений и организаций, общественных объединений, расположенных на территории Республики Казахстан.
Выход из гражданства Республики Казахстан не допускается, если лицо, ходатайствующее об этом, привлекается к уголовной ответственности в качестве обвиняемого либо отбывает наказание по вступившему в силу приговору суда, или если выход лица из гражданства Республики Казахстан противоречит интересам государственной безопасности Республики Казахстан.
3. Принципы работы
20. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
21. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
5. Порядок обжалования
22. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников подразделений миграционной полиции подается на имя начальников городских, районных, районных в городах управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел городов Алматы, Астаны и областей, Председателя Комитета административной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
23. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел в рабочие дни.
24. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета заявлений. Жалобы рассматриваются в установленные законодательством сроки, о результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация

25. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты көші-қон полициясы бөлімшелері басшыларының мекенжайлары ІІД-нің кезекші бөлімдерінде болады.
26. ІІМ-нің Әкімшілік полиция комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қ., Манас көш. 4, веб-сайт: www.mіd.kz., қабылдау бөлмесінің телефоны. (7172) 71-40-75.
ІІМ-нің Әкімшілік полиция комитетінің көші-қон полициясы басқармасының мекенжайы: 010000, Астана қ., Жеңіс даңғ., 65 "а", қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 71-56-11.
"Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдау және азаматтықтан шығуды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Астана қаласы бойынша:
N
р/с
Бөлімше атаулары
Толық заңды мекен-жайы
Байланыс
телефоны
1
Астана қаласының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Астана қаласы,
Сейфуллин к-сі,
29

25. Адреса руководителей подразделений миграционной полиции, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1.
26. Адрес Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, улица Манаса 4, веб-сайт: www.mvd.kz, телефон приемной (7172) 71-40-75.
Адрес Управления миграционной полиции Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, проспект Победы 65 "а", телефон приемной (7172) 71-56-11.
Приложение 1 к Стандарту
оказания государственной услуги
"Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан"
по  г. Астана:
N
п\п
Наименование
подразделения
Полный юридический
адрес
Контактный
телефон
1
Управление
миграционной
полиции
Департамента
Внутренних Дел
г. Астаны
г. Астана,
ул. Сейфуллина, 29

8(725-244) 2-12-59
14
Сайрам ауданының
ІІБ КҚП бөлімі
Сайрам ауданы,
Ақсу ауылы
Жібек-Жолы к-сі, н/ж
8(725-231)
2-18-63
15
Сарыағаш ауданы-
ның ІІБ КҚП бөлімі
Сарыағаш ауданы,
Сарыағаш қаласы,
Майлы Қожа к-сі, н/ж
8(725-237) 2-18-77
16
Сарыағаш ауданы-
ның ІІБ ПБ КҚП тобы
Келес ауданы,
Абай ауылы,
Канаев к-сі, 3
8(725-232)
3-14-76
17
Созақ ауданының
ІІБ КҚП тобы
Созақ ауданы, Шолақ-Корған ауылы,
Жібек-Жолы к-сі, н/ж
8(725-246) 2-10-62
18
Төлеби ауданының
ІІБ КҚП тобы
Төлеби ауданы,
Ленгер қаласы,
Жамбыл к-сі, н/ж
8(725-247) 6-10-79
19
Түркістан қаласы-
ның ІІБ КҚП бөлімі
Түркістан қаласы,
Ерубаев к-сі, н/ж
8(725-233) 4-12-83
20
Түлкібас ауданы-
ның ІІБ КҚП тобы
Түлкібас ауданы,
Т.Рысқұлов ауылы,
Рысқұлов к-сі, 198
8(725-238) 5-14-47
21
Шардара ауданының
ІІБ КҚП тобы
Шардара ауданы,
Шардара қаласы
8(725-235) 2-19-35
"Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдау және азаматтықтан шығуды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартқа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
2005 жылғы 6 маусымдағы
N 1587 Жарлығымен бекiтілген
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың
оңайлатылған тәртiбi белгiленетiн адамдар үшін
кәсiптердiң тiзбесi және оларға қойылатын талаптар
N р/с
Кәсiп
Талаптар
1
2
3
1.
Әртiс
Халықаралық наградалармен және атақтармен
атап өтілген аса көрнекті музыкалық, сахна-
лық немесе хореографиялық қабілетiнiң, кә-
сiптiк шеберлiгiнiң және жарқын шығармашы-
лық жеке даралығының болуы
2.
Археолог
Ғылыми дәрежесiнiң, халықаралық сертифи-
каттары мен iзденiстерiнiң, ғылыми басылым-
дарда жарияланымдарының болуы, халықаралық
конференцияларға және әлемдiк маңызы бар
iрi археологиялық ескерткiштердiң ашылуына
қатысуы
3.
Сәулетші
Сәулет және құрылыс саласындағы ғылыми
дәрежесi мен атағының, халықаралық сертифи-
каттарының, қала құрылысының бас жоспарлар-
ын әзiрлеуде және айрықша iрi әрi күрделi
объектілердi жобалауда тәжiрибесiнiң болуы
4.
Балетмейс-
тер
Аса көрнектi балет әртiстерiн даярлауда
тәжiрибесiнiң, халықаралық сертификаттары-
ның және iрi театрлардағы жұмыс өтiлiнiң
болуы, әлемдiк сыныптағы спектакльдердi
дайындауға қатысуы
5.
Биолог,
микробиолог
(бактерио-
лог, виру-
солог)
Биология, бактериология, вирусология,
гендiк инженерия және басқа да шектес
ғылымдар саласындағы ғылыми дәрежесi мен
атағының, халықаралық сертификаттарының,
ғылыми-зерттеу жұмыстарының және халықара-
лық маңызы бар iзденiстерiнiң болуы
6.
Дәрiгер
Медицина саласындағы ғылыми дәрежесi мен
атағының, ғылыми-зерттеу жұмыстарының және
халықаралық маңызы бар iзденiстерiнiң,
халықаралық сертификаттарының болуы,
сондай-ақ
мамандануына сәйкес:
акушерлiк пен гинекология;
ангиохирургия;
анестезиология-реаниматология;
кардиохирургия;
нейрохирургия;
онкология;
онкогематология;
оториноларингология;
радиология;
трансплантология;
фармакология және клиникалық фармакология;
жақ-бет хирургиясы саласындағы диагностика
мен емдеудiң озық әдiстерiн меңгеруi
7.
Геолог,
геофизик
Геологиялық және геофизикалық ғылымдар
саласындағы ғылыми дәрежесi мен атағының,
ғылыми зерттеулерi мен iзденiстерiнiң,
ядролық жарылыстар және жер сілкiнiстерi
мониторингi саласындағы жұмыс тәжiрибесiнiң
болуы
8.
Дирижер
Аса көрнектi музыкалық деректерiнiң және
халықаралық конкурстарға қатысқанын растай-
тын дипломдарының, әлемнiң жетекшi театрла-
ры мен концерт залдарында дирижерлық еткен
жұмыс тәжiрибесiнiң болуы
9.
Инженер
Ғылыми дәрежесi мен атағының, ғылыми-зерт-
теу жұмыстары мен iзденiстерiнiң, халықара-
лық сертификаттарының болуы, сондай-ақ
экономикалық қызмет түрiне сәйкес:
сейсмологиялық құбылыстарды орта мерзiмдi,
қысқа мерзiмдi болжау әдiстерiн меңгеруi;
қуатты энергетикалық және жоғары
температурадағы плазма қондырғыларын
пайдалану;
ғылым және техника, рационализация,
өнертапқыштық жетiстiктерiн енгiзу;
қоршаған ортаны тазарту және оның ластануын
болдырмау жөнiндегi ғылыми-зерттеу және
тәжiрибелiк жұмыстарды әзiрлеу;
ядролық реакторларды пайдалану, реакторды
(жылдамдатқышты, ядролық-физикалық
қондырғыны) басқару;
ақпараттық технологиялар мен
телекоммуникациялар, озық бағдарламалық
қамтамасыз етудi және қазiргi заманғы
компьютерлiк жабдықтарды әзiрлеу;
информатика және жүйелiк бағдарламалау;
ғарыш қызметi саласындағы ғылыми-зерттеу
және тәжiрибе-конструкторлық жұмыстарды
әзiрлеу;
зымырандар мен ғарыш аппараттарының,
ғарыштық ұшу аппараттары мен екпiндеткiш
блоктарының бастапқы және техникалық
кешендерiн әзiрлеу және пайдалану;
телеметриялық жүйелер мен кешендер,
компьютерлiк өлшеу блоктары;
өндiрiстiк және тұрғын үй-азаматтық
мақсаттағы объектілердiң құрылысына
арналған технологиялық жобалау;
ауыл шаруашылығы машиналарын жасау саласына
прогрессивтi технологиялық процестердi
енгiзу;
субстанциялар мен дәрілiк нысандар өндiрiсi
жөнiндегi арнайы, осы заманғы фармацевтiк
жабдықтардағы фармацевтикалық бейiн;
дәрілiк нысандар мен препараттарды
биофармацевтикалық зерделеу;
дәрілiк субстанциялар мен фитопрепараттар
өндiрудiң технологиялық негiздерi мен
әдiстерiн әзiрлеу;
жүйелi бағдарламалау;
жоғары деңгейдегi бағдарламалық қамтамасыз
етудi әзiрлеу
10.
Нұсқаушы-
спортшы
Олимпиада ойындарында бiрiншiден алтыншыға
дейiнгi орынды немесе әлем чемпионаттарында
бiрiншiден үшiншiге дейiнгi орынды немесе Азия ойындарында бiрiншi орынды немесе Еуропа чемпионаттарында бiрiншi, екiншi орынды немесе спорттың олимпиадалық түрлерi
бойынша әлем кубогi финалдарында бiрiншi орынды немесе Азия, Еуропа чемпионаттарын-
да, бүкіл дүниежүзілiк Универсиадаларда,
Бүкiл дүниежүзілiк жасөспiрiмдер мен
юниорлар ойындарында бiрiншiден үшiншiге
дейiнгi орынды иемденген халықаралық
бiлiктілiгi бар спорт шеберiнен төмен емес
спорттық атағының болуы
11.
Ұшқыш (пилот)
Өз күшiндегi ұшқыш (пилот) куәлiгiнiң және
азаматтық әуе кемелерiне рұқсатының болуы.
Жоғары кәсiптiк шеберлiгi мен даярлығы, әуе
кеңiстiгiнiң қауiпсiз пайдаланылуын реттей-
тiн нормативтiк құқықтық актілерді бiлуi,
кеменiң ұшу және пайдалану ережелерiн
сақтауы. Денсаулығының белгiленген
талаптарға сәйкестiгi
12.
Ұшқыш-
нұсқаушы
Жоғары кәсiптiк шеберлiгi мен даярлығы,
әуе кеңiстігiнiң қауiпсiз пайдаланылуын
реттейтiн нормативтiк құқықтық актілердi
бiлуi, кеменiң ұшу және пайдалану ережеле-
рiн сақтауы. Денсаулығының белгіленген
талаптарға сәйкестiгi
13.
Ұшқыш-
сынаушы
Жоғары кәсiптiк шеберлiгi мен даярлығы,
әуе кеңiстiгiнiң қауiпсiз пайдаланылуын
реттейтiн нормативтiк құқықтық актілерді
бiлуi, кеменiң ұшу және пайдалану ережеле-
рiн сақтауы. Денсаулығының белгiленген
талаптарға сәйкестiгi
14.
Ұшқыш-
қадағалаушы
Арнайы даярлығы, орман қорғау саласындағы
жұмыс тәжiрибесiнiң, пирология және өрт
қауiпсiздiгi жөнiндегi бiлiмiнiң болуы
15.
Математик
Мамандығы бойынша ғылыми дәрежесi мен
атағының, халықаралық сертификаттарының,
жұмыс тәжiрибесiнiң, математика, қолданбалы
математика және шектес ғылымдар саласындағы
халықаралық маңызды ғылыми зерттеулерi мен
iзденiстерiнiң болуы
16.
Ғылыми қызметкер (физика және астрономия саласында)
Мамандығы бойынша ғылыми дәрежесi мен
атағының, жұмыс тәжiрибесiнiң, физика мен
астрономия және басқа да шектес қызмет
түрлерi саласындағы өнертапқыштық немесе
ғылыми еңбектерiне авторлық куәлiктерiнiң
болуы
17.
Провизор
Фармакологиялық заттар мен дәрілік шикi-
заттың физикалық және химиялық қасиеттерi,
оларды aлу, тазалау, стандарттау және
сапасын бақылау әдiстерi саласындағы аса
көрнектi ғылыми зерттеулерiнiң болуы.
Фармаэкономика жөнiндегi зерттеулердiң
медицина мен фармацевтика саласындағы
мамандарды халықаралық стандарттар бойынша
инспекциялаудың және оқытудың озық әдiсте-
рiн меңгеруi (GPP, GCP, GMP, GLP, GDP)
18.
Режиссер
Аса көрнектi қойылым қою деректерiнiң,
халықаралық фестивальдарға қатысқанын
растайтын атақтары мен дипломдарының,
әлемнiң iрi театрлары мен концерт
залдарындағы жұмыс тәжiрибесiнiң болуы
19.
Құтқарушы
Құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргiзуге
арнайы даярлығының, "Халықаралық сыныптағы
құтқарушы" үлгiсiндегi білiктілiк берiлген
халықаралық сертификаттарының, iрi авария-
лық және төтенше жағдайлардың салдарларын
жоюдағы жұмыс тәжiрибесiнiң, авариялық-құт-
қару құралдарын қолдану жөнiндегi машығы
мен шеберлiгiнiң болуы
20.
Жаттықтыру-шы
Халықаралық бiлiктілiктегi спорт шеберiнен
кем емес спорттық атағының, мамандығы бой-
ынша жұмыс өтілiнiң Олимпиадалық ойындарда
бiрiншiден алтыншыға дейiнгі орынды иемден-
ген жоғары білiктi кемiнде бiр спортшыны
немесе Азия ойындарында бiрiншіден үшiншiге
дейiнгi орынды иемденген бiр спортшыны не-
месе әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында,
бүкіл дүниежүзілiк универсиалдаларда, Бүкiл
дүниежүзілiк жасөспiрiмдер ойындарында,
спорттың жеке немесе ойын түрлерiнде бiрiн-
шiден үшiншiге дейiнгi орынды иемденген
спортшыны даярлау жөнiндегi жұмыс тәжiрибе-
сiнiң болуы
21.
Мұғалiм
Мамандығы бойынша жоғары санаты мен жұмыс
тәжiрибесiнiң, халықаралық сертификаттары-
ның және мынадай мамандықтар бойынша тиiстi
жоғары кәсiптiк білiмiнiң болуы:
математика, физика, химия, биология,
ағылшын тiлi, информатика, жалпы тарих;
мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiн меңгеруi,
ағылшын тілiн еркiн меңгеруi
22.
Химик
Мамандығы бойынша ғылыми дәрежесi мен ата-
ғының, жұмыс тәжiрибесiнiң, химия, токсико-
логия және шектес ғылымдар саласындағы ғы-
лыми зерттеулерi мен iзденiстерiнiң, халық-
аралық сертификаттарының болуы
23.
Суретшi
Кәсіптiк білімi, жоғары көркем өнер шығар-
маларының, халықаралық наградалары мен
атақтарының, өнертанушылардан шығармашылық
мiнездемесiнiң болуы;
халықаралық көрмелерге, симпозиумдар мен
конкурстарға қатысуы
24.
Штурман
(авиация-
дағы)
Жоғары кәсiптiк даярлығы мен навигация
және ұшу аппаратын жауынгерлiк қолдану
жөнiндегi шеберлiгi;
әуе кеңiстiгiнiң қауiпсiз пайдаланылуын
реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi
білуi.
Денсаулығының белгiленген талаптарға
сәйкестiгi
"Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдау және азаматтықтан шығуды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
облыстық ІІД Көші-қон полициясы басқармалары:
N
р/с
Бөлімше атаулары
Электронды мекен-жайы
1
Ақмола облысы ІІД Көші-қон
полициясы басқармасы
www.akmdvd online.kz
2
Ақтөбе облысы ІІД Көші-қон
полициясы басқармасы
<ump-dvd@aktobe dvd.KZ>.
3
Алматы облысы ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
<telex@otsuvdmail.mil>
4
Атырау облысының ІІД
Көші-қон полициясы
басқармасы
kana@mvd.kz
5
Шығыс Қазақстан облысы Ішкі
істер департаменті Көші-қон
полиция басқармасы
Degurka<degurka@uvd.com>
6
Алматы қаласының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
pogon@mvd.kz
7
Жамбыл облысының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
8
Батыс Қазақстан облысының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Sokol ur @ mail ru
9
Қарағанды облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
www.krg-guvd.kz
10
Қызылорда облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
www.dvdkzo.kz
11
Қостанай облысының ІІД Көші-қон полициясы басқармасы
Umpguvd @ guvd.kst
12
Маңғыстау облысының ІІД
Көші-қон полициясы басқармасы
ubd_mang@mail.kz
13
Павлодар облысының ІІД
Көші-қон полициясы
басқармасы
14
Солтүстік Қазақстан облысының
ІІД Көші-қон полициясы
басқармасы
uvd_sko@mail.ru
15
Оңтүстік Қазақстан облысының
ІІД Көші-қон полициясы
басқармасы
16
Астана қаласының ІІД
Көші-қон полициясы
басқармасы
www.fst_dvd.mvd.kz
"Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдау және азаматтықтан шығуды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 4-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норма-
тивтік
мәні
Көрсет-
кіштің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсет-
кіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3

8(725-244) 2-12-59
14
ОМП Сайрамский РУВД
ЮКО, Сайрамский
район,
с. Ак-су,
ул. Жибек-Жолы, б/н
8(725-231) 2-18-63
15
ОМП Сарыагашского
РУВД
ЮКО, Сарйагашский
район, г. Сарыагаш,
ул. Майлы Кожа, б/н
8(725-237) 2-18-77
16
ГМП ОП
Сарыагашского РУВД
ЮКО, Келесский
район, с. Абай,
ул. Канаева 3
8(725-232) 3-14-76
17
ГМП Созакского РОВД
ЮКО, Созакский
район,
с. Шолак-Корган,
ул. Жибек-Жолы, б/н
8(725-246) 2-10-62
18
ГМП Толебийского
РОВД
ЮКО, Толебийский
район, г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
8(725-247) 6-10-79
19
ОМП УВД
г. Туркестана
ЮКО, г.Туркестан,
ул. Ерубаева, б/н
8(725-233) 4-12-83
20
ГМП Тюлькубасского
РОВД
ЮКО Тюлькубасский
район,
с. Т.Рыскулова,
ул. Рыскулова, 198
8(725-238) 5-14-47
21
ГМП Шардаринского
РОВД
ЮКО, Шардаринский
район, г. Шардара
8(725-235) 2-19-35
Приложение 2 к Стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан"
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 6 июня 2005 года N 1587
ПЕРЕЧЕНЬ
профессий и требований для лиц, в отношении которых
устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство
Республики Казахстан
N
п/п
Профессия
Требования
1
2
3
1.
Артист
Наличие выдающихся музыкальных, сценических
или хореографических данных,
профессионального мастерства и яркой
творческой индивидуальности, отмеченных
международными наградами и званиями
2.
Археолог
Наличие ученой степени и звания,
международных сертификатов, научных
исследований и изысканий, публикаций в
научных изданиях, участие в международных
конференциях и открытии крупнейших
археологических памятников мирового значения
3.
Архитектор
Наличие ученой степени и звания,
международных сертификатов в области
архитектуры и строительства, опыта в
разработке генеральных планов
градостроительства и проектировании особо
крупных и сложных объектов
4.
Балетмейстер
Наличие опыта подготовки выдающихся артистов
балета, международных сертификатов и стажа
работы в крупнейших театрах, участие в
подготовке спектаклей мирового класса
5.
Биолог,
микробиолог
(бактериолог,
вирусолог)
Наличие ученой степени и звания,
международных сертификатов, научно-
исследовательских работ и изысканий
международного значения в области биологии,
бактериологии, вирусологии,  генной инженерии
и других смежных наук
6.
Врач
Наличие ученой степени и звания,
научно-исследовательских работ и изысканий
международного значения в области медицины,
международных сертификатов, а также согласно
специализации владение передовыми
методами диагностики и лечения в области:
акушерства и гинекологии;
ангиохирургии;
анестезиологии - реаниматологии;
кардиохирургии;
нейрохирургии;
онкологии;
онкогематологии;
оториноларингологии;
радиологии;
трансплантологии;
фармакологии и клинической фармакологии;
челюстно-лицевой хирургии
7.
Геолог,
геофизик
Наличие ученой степени и звания, научных
исследований и изысканий в области
геологических и геофизических наук, опыта
работы в области мониторинга ядерных взрывов
и землетрясений
8.
Дирижер
Наличие выдающихся музыкальных данных и
дипломов, подтверждающих участие в
международных конкурсах, опыта работы
дирижером в ведущих театрах и концертных
залах мира
9.
Инженер
Наличие ученой степени и звания,
научно-исследовательских работ и изысканий,
международных сертификатов, а также согласно
виду экономической деятельности опыт работы
по:
владению методами среднесрочного,
краткосрочного прогнозирования
сейсмологических явлений;
эксплуатации силовых энергетических и
высокотемпературных плазменных установок;
внедрению достижений науки и техники,
рационализации, изобретательству;
разработке научно-исследовательских  и
опытных работ по очистке и предотвращению
загрязнений окружающей среды;
эксплуатации ядерных реакторов, управлению
реактором (ускорителем,  ядерно-физической
установкой);
информационным технологиям и
телекоммуникациям;
разработке передового программного
обеспечения и современных компьютерных
оборудований;
информатике и системному программированию;
разработке научно-исследовательских и
опытно-конструкторских работ в области
космической деятельности;
разработке и эксплуатации стартовых и
технических комплексов ракет и космических
аппаратов, космических летательных аппаратов
и разгонных блоков;
телеметрическим системам и комплексам,
компьютерным измерительным блокам;
технологическому проектированию для
строительства объектов производственного и жилищно-гражданского назначения;
внедрению прогрессивных технологических
процессов в области сельхозмашиностроения;
фармацевтическому профилю на специальном,
высокосовременном фармацевтическом
оборудовании по производству субстанции и
лекарственных форм;
биофармацевтическому изучению лекарственных
форм и препаратов;
разработке технологических основ и методов
производства лекарственных субстанций и
фитопрепаратов; системному программированию;
разработке программного обеспечения высокого
уровня
10.
Инструктор-
спортсмен
Наличие спортивного звания не менее мастера спорта международной квалификации, занявшего с первого по шестое место на Олимпийских играх, или с первого по третье место на чемпионатах мира, или первое место на Азиатских играх, или первое, второе места на чемпионатах Европы, или первое место в финалах кубка мира по олимпийским видам спорта, или занявшего на чемпионатах Азии, Европы, всемирных универсиадах, Всемирных юношеских и юниорских играх с первого по третье место
11.
Летчик
(пилот)
Наличие действующего свидетельства летчика
(пилота), имеющего допуск к гражданским
воздушным судам. Высокие профессиональное
мастерство и подготовка, знание нормативных
правовых актов, регулирующих безопасное
использование воздушного пространства,
соблюдение правил полетов и эксплуатации
судна. Соответствие здоровья установленным
требованиям
12.
Летчик-
инструктор
Высокие профессиональное мастерство и
подготовка, знание нормативных правовых
актов, регулирующих безопасное использование
воздушного пространства, соблюдение правил
полетов и эксплуатации судна. Соответствие
здоровья установленным требованиям
13.
Летчик-
испытатель
Высокие профессиональное мастерство и
подготовка, знание нормативных правовых
актов, регулирующих безопасное использование
воздушного пространства, соблюдение правил
полетов и эксплуатации судна. Соответствие
здоровья установленным требованиям
14.
Летчик-
наблюдатель
Специальная подготовка, наличие опыта работы
в области охраны лесов, знаний по пирологии и
пожарной безопасности
15.
Математик
Наличие ученой степени и звания,
международных сертификатов, опыта работы по
специальности, научных исследований и
изысканий международного значения в области
математики, прикладной математики и смежных
наук
16.
Научный
сотрудник
(в области
физики и
астрономии)
Наличие ученой степени и звания, опыта работы
по специальности, авторских свидетельств на
изобретения или научных трудов в области
физики и астрономии и других смежных видов
деятельности
17.
Провизор
Наличие выдающихся научных исследований в
области изучения физических и химических
свойств фармакологических веществ и
лекарственного сырья и методов их получения,
очистки, стандартизации и контроля качества.
Владение передовыми методами исследований по
фармаэкономике, инспектирования и обучения
специалистов по международным стандартам в
области медицинской и фармацевтической
отраслей (GPP, GCP, GMP, GLP, GDP)
18.
Режиссер
Наличие выдающихся постановочных данных,
звания и дипломов, подтверждающих участие в
международных фестивалях, опыта работы в
крупнейших театрах и концертных залах мира
19.
Спасатель
Наличие специальной подготовки по
проведению спасательных и неотложных работ,
международных сертификатов с присвоением
квалификации типа "Спасатель международного
класса", опыта работы по ликвидации
последствий крупных аварийных и чрезвычайных
ситуаций, навыков и умений по применению
аварийно-спасательных средств
20.
Тренер
Наличие спортивного звания не менее мастера
спорта международной квалификации, стажа
работы по специальности, опыта работы по
подготовке не менее одного
высококвалифицированного спортсмена,
занявшего на Олимпийских играх с первого по
шестое место, или одного спортсмена,
занявшего на Азиатских играх с первого по
третье место, или спортсмена, занявшего на
чемпионатах мира, Азии, Европы, всемирных
универсиадах, Всемирных юношеских играх, в
индивидуальных или игровых видах спорта с
первого по третье место
21.
Учитель
Наличие высшей категории и опыта работы по
специальности, международных сертификатов и
соответствующего высшего профессионального
образования по специальностям: математика,
физика, химия, биология, английский язык,
информатика, всеобщая история; владение
государственным или русским языками,
свободное владение  иностранными языками
22.
Химик
Наличие ученой степени и звания,
международных сертификатов, опыта работы по
специальности, научных исследований и
изысканий в области химии, токсикологии и
смежных наук
23.
Художник
Наличие профессионального образования,
высокохудожественных произведений искусства,
международных наград и званий, творческой
характеристики искусствоведов; участие в
международных выставках, симпозиумах и
конкурсах
24.
Штурман
(в авиации)
Высокие профессиональная подготовка и
мастерство по навигации и боевому
применению летательного аппарата; знание
нормативных правовых актов, регулирующих
безопасное использование воздушного
пространства. Соответствие здоровья
установленным требованиям
Приложение 3 к Стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан"
Управления миграционной полиции ДВД областей:
N
п\п
Наименование
подразделения
Электронный адрес
1
Управление миграционной полиции
ДВД Акмолинской области
www. akmdvd online.kz
2
Управление миграционной полиции
ДВД Актюбинской области
<ump-dvd @ aktobe dvd. KZ>
3.
Управление миграционной полиции
ДВД Алматинской области
<telex@otsuvdmail.mil>
4
Управление миграционной полиции
департамента внутренних дел
Атырауской области
kana@mvd.kz
5
Управление миграционной полиции
Департамента внутренних дел
Восточно-Казахстанской области
Degurka< degurka @ uvd.com>
6
Управление миграционной полиции
Департамента Внутренних Дел
г. Алматы
pogon@mvd.kz
7
Управление миграционной полиции
ДВД Жамбылской области
8
УМП ДВД ЗКО
Sokol ur @ mail ru
9
Управление миграционной полиции
ДВД Карагандинской области
www.krg-guvd. kz
10
Управление миграционной полиции
ДВД Кызылординской области
www. dvd kzo. kz
11
Управления миграционной полиции
ДВД Костанайской области
Umpguvd@guvd.kst
12
Управление миграционной полиции
Департамента внутренних дел
Мангистауской области
ubd_mang@ mail.kz
13
Управление миграционной полиции
Департамента внутренних дел
Павлодарской области
14
Управление миграционной полиции
ДВД СКО
uvd_sko@mail. ru
15
Управление миграционной полиции
ДВД ЮКО
16
Управление миграционной полиции
Департамента Внутренних Дел
г. Астаны
www.fst_dvd.mvd.kz
Приложение 4 к Стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норма-
тивное
значение
пока-
зателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  14-бабы 2-тармағының және 15-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру бойынша шаралар туралы" N 1176 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасында қару және олардың патрондары айналымы Ережесінің 4, 5, 6, 22, 77-89-тармақтарының негізінде көрсетіледі.
4. Аталған мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігінің, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер Департаменттерінің, қалалық, аудандық ішкі істер органдарының лицензия-рұқсат беру жүйесінің құрылымдары көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны: жеке тұлғаға қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге, заңды тұлғаға қаруды сақтауға берілген рұқсат болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) 18 жасқа толған Қазақстан Республикасы және шет ел азаматтарына;
2) заңды тұлғалардың ерекше жарғы тапсырмалары бар қызметкерлеріне;
3) 21 жасқа толған күзет қызметі субъектілерінің қызметкерлеріне;
4) ерекше жарғы тапсырмалары бар заңды тұлғаларға;
5) күзет қызметімен айналысатын лицензиясы бар субъектілерге, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының мамандандырылған күзет қызметі құрылымдарынан басқа;
6) спорт мекемелеріне көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулер мерзімі:
1) жеке және заңды тұлғалардың тиісті құжаттарды тапсырған мерзімінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: бір ай;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге берілген ең ұзақ уақыт: 40 минут;
3) қаруды сақтау, сақтау немесе алып жүруге рұқсат алу кезінде кезек күтуге берілетін ең ұзақ уақыт: 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін алынады:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 шілдеде N 610  қаулысымен бекітілген қызметтердің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жиылым Ставкасына сай лицензиялық жиылым лицензиялық жиылым төлеу күні бекітілген 3 айлық есеп көрсеткішін құрайды;
Қазақстан Республикасы "Салық және басқа да міндетті төлемдер (Салық кодексі)" кодексінің 500-бабына сәйкес мемлекеттік баж салығын құрайды: Қараныз K080000099
заңды тұлғалар үшін:
қызметтік қару және олардың патрондарын сақтауға рұқсат - 100 пайыз;
қызметтік қару және олардың патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсат - 100 пайыз;
жеке тұлғалар үшін:
азаматтық қару және олардың патрондарын сатып алуға рұқсат - 50 пайыз;
азаматтық қару және олардың патрондарын сақтауға рұқсат - 50 пайыз;
азаматтық қару және олардың патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсат - мемлекеттік жиылым төлеу күні бекітілген айлық есеп көрсеткішінің 50 пайызын құрайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизирована.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2  статьи 14 и пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", пунктов 4, 5, 6, 22, 77-89 Правил оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия".
4. Государственная услуга оказывается подразделениями лицензионно-разрешительной системы Министерства внутренних дел, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте, городских, районных органов внутренних дел (далее - ЛРС ОВД).
5. Формой завершения государственной услуги являются: разрешения на хранение или хранение и ношение оружия, выданное физическому лицу и разрешение на хранение оружия, выданное юридическому лицу.
6. Государственная услуга оказывается:
1) гражданам Республики Казахстан и иностранцам, достигшим 18-летнего возраста;
2) работникам юридических лиц с особыми уставным задачами;
3) работникам субъектов охранной деятельности, достигших 21-летнего возраста;
4) юридическим лицам с особыми уставными задачами;
5) субъектам, имеющим лицензии на занятие охранной деятельностью, за исключением специализированных охранных подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан;
6) спортивным организациям.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи физическими и юридическими лицами необходимых документов: один месяц;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении разрешения на хранение, хранение и ношение оружия: не более 30 минут.
8. За оказание государственной услуги взимаются:
лицензионный сбор, который согласно Ставок лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2007 года N 610, составляет 3 месячных расчетных показателя, установленного на день уплаты лицензионного сбора;
государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 500 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет: См. K080000099
1) для юридических лиц за:
разрешение на хранение служебного оружия и патронов к нему - 100 процентов;
разрешение на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему - 100 процентов;
2) для физических лиц за:
разрешение на приобретение гражданского оружия и патронов к нему - 50 процентов;
разрешение на хранение гражданского оружия и патронов к нему - 50 процентов;
разрешение на хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему - 50 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.

Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық және қызметтік қаруларының әр бірлігін тіркеу немесе қайта тіркеу үшін (суық аңшылық, белгі беру, ұңғысыз атыс, жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен оқталған механикалық шашыртқылар, аэрозольдік және басқа да құрылғылар, ұңғы энергиясы 7,5 Дж аспайтын және калибрі 4,5 мм дейінгі пневматикалық қаруларды қоспағанда) мемлекеттік жиылым төлеу күні бекітілген айлық есеп көрсеткішінің 10 пайызын құрайды;
Мемлекеттік баж салығы және лицензиялық жиылым Қазақстан Республикасы банк мекемелері арқылы төленіп, көлемін және төлеген күнін растайтын түбіртегі беріледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (әрі қарай - ІІМ) және Астана, Алматы қалаларының, облыстардың Ішкі істер департаменттерінің (әрі қарай - ІІД) веб-сайтында орналастырылған, сондай-ақ ІІД ЛРЖ құрылымдарының арнайы ақпарат деректерінде, стенділерде орналастырылған.
10. Ішкі істер органдарында лицензиялық рұқсат беру жұмыстары сұрақтары бойынша азаматтарды және кәсіпорын, мекеме, ұйымдар өкілдерін қабылдау аптасына кем дегенде екі реттен, сондай-ақ екі рет кешкі уақытта және айына екі рет жұмыс істемейтін күндері жүргізіледі.
Қабылдау жалпы кезек бойынша, алдын-ала жазусыз және тез қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
11. ІІО ЛРЖ құрылымының бөлмелері бірінші қабатта орналастырылып, күту залы, құжат толтыратын орындар, қажетті құжаттар тізбесі және толтырылатын құжаттар үлгілері, сонымен қатар лицензиялық рұқсат беру жүйесі ережесін бұзғаны үшін жауапкершілік қаралғаны туралы нормативтік құқықтық актілерінен үзінді (көшірме) ескертпе бар стендтермен жабдықталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қазақстан Республикасының азаматтары атыс қаруларды, газды тапаншаларды және револьверлерді сатып алу үшін рұқсат алуға келесі құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның еркін түрде толтырған арызы;
2) карточка-арыз, лицензиялық рұқсат беру жұмыстарын жүргізетін қызметкермен берілетін бланкі;
3) құзыретті медициналық мекемелер мен ұйымдар беретін қаруды иемденуге көру органдарының нашарлығына, психикалық ауру, алкоголизм, нашақорлық немесе токсикоманияға байланысты жарамауы туралы медициналық қорытынды;
4) құқықтық статистика және арнайы есеп бойынша құзыретті органдар беретін сотталмағандығы жөніндегі құжат;

За регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно) - 10 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина и лицензионный сбор оплачиваются через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - ДВД), перечень которых указан в  приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях ЛРС ОВД.
10. Прием граждан и представителей предприятий, учреждений, организаций по вопросам лицензионно-разрешительной работы в органах внутренних дел осуществляется не менее двух раз в неделю, в том числе один раз в вечернее время и два раза в месяц - в нерабочие дни.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения подразделений ЛРС ОВД располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов, предупреждающих об ответственности за нарушение правил лицензионно-разрешительной системы.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения разрешения на приобретение огнестрельного оружия, газовых пистолетов и револьверов граждане Республики Казахстан представляют:
1) заявление, заполняемое физическим лицом в произвольной форме;
2) карточку-заявление, бланк, которого выдается сотрудником ЛРС ОВД;
3) медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, которое выдается уполномоченными медицинскими учреждениями и организациями;
4) документ об отсутствии судимости, который выдается уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам;

5) Қазақстан Республикасы азаматтығын растайтын құжаттың көшірмесі;
6) күзетшілер дайындауды жүзеге асыратын (қайта дайындайтын) арнайы оқу орталығының қарумен айналысуда қауіпсіздік ережесін білуін тексеру туралы анықтама;
7) тұрақты тұратын жерінде қару сақтау үшін жағдайы бары туралы учаскелік полиция инспекторының баянаты (металды шкаф немесе сейф);
8) орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық органдары беретін аңшылыққа құқығы бар, мемлекеттік баж салығы төленгені туралы белгісі көрсетілген аңшылық куәлігі (қорғану үшін атыс қаруы, сондай-ақ газды пистолеттер мен револьверлерді сатып алған тұлғалардан басқа);
9) қаруды сатып алуға рұқсат беру үшін мемлекеттік баж салығын төлегендігі туралы түбіртегі.
Ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының азаматы ішкі істер органдарымен берілген қаруды сақтауға және алып жүруге қосымша рұқсат ұсынады, онда аталған тұлға кем дегенде үш жыл бойы тегіс ұңғылы аңшылық атыс қаруын заңды қолданыста пайдаланғанын растайтын қосымша рұқсат.
Қазақстан Республикасының азаматы азаматтық қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат алу үшін ішкі істер органдарына келесі құжаттарды ұсынуы қажет:
1) көлемі 3х4 см екі фотосурет;
2) қаруды тіркеуге алу үшін (қайта тіркеу) және сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат беру үшін мемлекеттік баж салығын төлегендігі туралы түбіртегі;
3) қару сатып алынғандығын көрсететін деректеме құжат (рұқсат немесе арыз телнұсқасы);
4) сатып алынған ұңғылы аңшылық атыс қарудың оғы мен гильзасын тексеріп атқандығы туралы акті (ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын сатып алуға рұқсат телнұсқасымен бірге көрсетіледі).
Өзін-өзі қорғауға арналған ұзын тегіс ұңғылы атыс қаруын, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы құзыретті органның нормаларына сәйкес зақымдық әрекетті патрондармен алып жүру тұрғылықты мекенжай бойынша ішкі істер органдарының аңшылық билеттің қажетінсіз рұқсатымен берілетін алып жүру құқығынсыз сатып алуға болады.
Қарулы күштердің әскери қызметкерлері, басқа әскер және әскери құрылымдар, арнайы атағы бар арнайы органдар қызметкерлері азаматтық қаруды сатып алуға, сақтауға және алып жүруге рұқсат алу үшін қаруды иемденуге көру органдарының нашарлығына, психикалық ауру, алкоголизм, нашақорлық немесе токсикоманияға байланысты жарамауы туралы медициналық мекемелер беретін қорытынды талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы аумағында кем дегенде бір жыл мерзімде тұру үшін ішкі істер органдарында белгіленген тәртіппен тіркелген шетелдіктер газды тапаншалар мен револьверлерді, ұңғысыз атыс қаруын сатып алу, алып жүру және сақтауға рұқсатты жалпы негізде олар азамат болып табылатын мемлекеттің дипломатиялық өкілдерінің өтінішімен толтырылады.

5) копию документа, подтверждающего гражданство Республики Казахстан;
6) справку о проверке знания правил безопасного обращения с оружием, которая выдается специализированным учебным центром, осуществляющим подготовку (переподготовку) охранников;
7) рапорт участкового инспектора полиции о наличии по месту постоянного места жительства условий для хранения оружия (металлического шкафа или сейфа);
8) удостоверение охотника, с отметкой об уплате государственной пошлины на право охоты (кроме лиц, претендующих на приобретение огнестрельного оружия самообороны, а также газовых пистолетов и револьверов), которое выдается территориальным органом лесного и охотничьего хозяйства;
9) квитанцию об уплате государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение оружия.
Для получения разрешения для приобретения нарезного охотничьего оружия гражданин Республики Казахстан дополнительно представляет разрешение на хранение и ношение оружия, выданное органом внутренних дел, подтверждающее, что данное лицо имело в законном пользовании охотничье гладкоствольное оружие не менее трех лет.
Для получения разрешения на хранение или хранение и ношение гражданского оружия гражданин Республики Казахстан в орган внутренних дел представляет:
1) две фотографии размером 3 х 4 см;
2) квитанции об уплате государственной пошлины за регистрацию (перерегистрацию) оружия и за выдачу разрешения на хранение или хранение и ношение оружия;
3) документ, указывающий на источник приобретения оружия (дубликат разрешения или заявления);
4) акт о контрольном отстреле пуль и гильз приобретенного нарезного охотничьего оружия (предъявляется вместе с дубликатом разрешения на приобретение нарезного охотничьего оружия).
Огнестрельное длинноствольное гладкоствольное оружие самообороны, в том числе с патронами травматического действия, соответствующими нормам уполномоченного органа в области здравоохранения, приобретается без права его ношения по разрешениям, выдаваемым органами внутренних дел по месту жительства без наличия охотничьего билета.
Военнослужащим Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, работникам специальных органов, имеющим специальные звания, для получения разрешения на приобретение, хранение и ношение гражданского оружия медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, не требуется.
Иностранцы, зарегистрированные в органах внутренних дел в установленном порядке для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года, оформляют разрешения на приобретение, ношение и хранение газовых пистолетов и револьверов, огнестрельного бесствольного оружия на общих основаниях по ходатайствам дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются.

13. Заңды тұлғалар немесе жеке кәсіпкерлер қызметтік қаруды сатып алуға лицензия алу үшін келесі құжаттарды ұсынуы қажет:
1) арыз;
2) арызданушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгендігі туралы жарғы және куәлігінің нотариалды бекітілген көшірмесі - заңды тұлғалар үшін;
3) жеке куәлігін куәландыратын құжат көшірмесі - жеке тұлға үшін;
4) арызданушыны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркегендігі туралы куәлігінің нотариалды бекітілген көшірмесі - жеке кәсіпкер үшін;
5) арызданушының салық органдарында тіркелгендігі туралы куәлігінің нотариалды бекітілген көшірмесі;
6) бюджетке лицензиялық жылу төлегендігін растайтын құжат;
7) күзет қызметіне лицензиясы (күзет қызметі субъектілері үшін);
8) банкнот, монета және құнды заттар инкассациясына лицензия (инкассациямен айналысатын заңды тұлғалар үшін);
9) қаруды сақтауға арналған бөлменің жарамдығы туралы ішкі істер органдары, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары мен мекемелері, санитарлық-эпидемиологиялық бақылау қызметкерлерімен жасалған акті;
10) қаруды сатып алуға, қаруларды және патрондарды сақтауға жауапты тұлғаны белгілеу туралы бұйрық көшірмесі, сондай-ақ қаруға рұқсаты бар тұлғалар туралы толық анкеталық ақпарат (кадрлерді тіркеу бойынша жеке қағаз). Онда аталған тұлғалардың әрқайсысына:
құзыретті медициналық мекемелер мен ұйымдар беретін қаруды иемденуге көру органдарының нашарлығына, психикалық ауру, алкоголизм, нашақорлық немесе токсикоманияға байланысты жарамауы туралы медициналық қорытынды;
құқықтық статистика және арнайы есеп бойынша құзыретті органдар беретін сотталмағандығы жөніндегі құжат;
күзетшілер дайындауды жүзеге асыратын (қайта дайындайтын) арнайы оқу орталығының қарумен айналысуда қауіпсіздік ережесін білуін тексеру туралы анықтама әкелулері қажет;
11) Ішкі істер министрлігімен және (немесе) аумақтық Ішкі істер департаменттерімен келісілген қолданыстағы және қажетті қарулар мен олардың патрондары туралы мәлімет (айрықша жарғы міндетіндегі заңды тұлғалар, күзет қызметі субъектілері, спорт мекемелері үшін).
Арызданушы қайта арызданған жағдайда осы Стандарттың осы тармағының 1, 6-11 тармақшаларында қаралған құжаттар көшірмелерін әкелуі қажет.
Заңды тұлғаны қайта тіркеу немесе қайта ұйымдастыру кезінде, қаруды сатып алу немесе сақтауға жауапты тұлғаның ауысуына байланысты арызданушы осы Стандарттың 13-тармағымен қарастырылған құжаттарды әкеледі.

13. Для получения лицензии на приобретение служебного оружия юридическое лицо или индивидуальный предприниматель представляет:
1) заявление;
2) нотариально заверенные копии устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица - для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность - для физического лица;
4) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
5) нотариально заверенную копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора;
7) лицензию на охранную деятельность (для субъектов охранной деятельности);
8) лицензию на инкассацию банкнот, монет и ценностей (для юридических лиц, занимающихся инкассацией);
9) акты о пригодности помещения, предназначенного для хранения оружия, составленные представителями органов внутренних дел, органов и учреждений государственной противопожарной службы, санитарно-эпидемиологического надзора;
10) копии приказа о назначении лица, ответственного за приобретение, сохранность оружия и патронов к нему и сведения о лицах, имеющих доступ к оружию, с приложением полных анкетных данных (личного листка по учету кадров). При этом на каждого из указанных лиц предоставляются:
медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, которое выдается уполномоченными медицинскими учреждениями и организациями;
документ об отсутствии судимости, который выдается уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам;
справка о проверке знания правил безопасного обращения с оружием, которая выдается специализированным учебным центром, осуществляющим подготовку (переподготовку) охранников;
11) сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему, согласованные с территориальными Департаментами внутренних дел и (или) Министерством внутренних дел (для юридических лиц с особыми уставными задачами, субъектов охранной деятельности, спортивных организаций).
При повторном обращении заявитель представляет копии документов, предусмотренных подпунктами 1, 6-11 данного пункта настоящего Стандарта.
При реорганизации или перерегистрации юридического лица, смене лица, ответственного за приобретение и сохранность оружия, заявителем представляются документы, предусмотренные пунктом 13 настоящего Стандарта.

14. Заңды тұлғалар немесе жеке кәсіпкер қызметтік қаруды сақтауға ішкі істер органдарынан рұқсат алу үшін келесі құжаттарды әкеліп өткізуі қажет:
1) заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер басшысының арызы (қолдаухаты);
2) қару сатып алынғандығын көрсететін деректеме құжат (аумақтық ішкі істер органдарымен берілген лицензия телнұсқасы);
3) қаруды сақтауға рұқсат беру үшін мемлекеттік баж салығын төлегендігі туралы түбіртегі;
4) қаруды сақтауға арналған бөлменің жарамдығы туралы ішкі істер органдары, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары мен мекемелері, санитарлық-эпидемиологиялық бақылау қызметкерлерімен жасалған акті (қаруды сақтауға арналған жаңа объекті ашу кезінде көрсетіледі).
15. Заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер қызметкерлеріне қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру бойынша шаралар туралы" N 1176  қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасында қару және олардың патрондары айналымы Ережесінде көрсетілген 2, 3, 4, 4-1 (құпия), 4-2 (құпия), 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 10-2, 10-3, (құпия) және 10-4-қосымшаларында көрсетілген келесі құжаттар негізінде беріледі:
1) заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер басшысының арызы (қолдаухаты);
2) қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге үмітті тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы және жері көрсетілген тізімі;
3) заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер басшысының тұлғаны қызметке тағайындау туралы және қызметтік қаруды жеке бекіту туралы бұйрығының көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасы азаматтығының жеке куәлік көшірмесі;
5) көлемі 2 х 3 см екі фотосурет;
6) күзетшілер (күзет қызметі субъектілері үшін) дайындау (қайта даярлау) бойынша (қайта дайындық) арнайы оқу орталығы берген, күзетші ретінде жұмысқа дайындықтан өткендігін растайтын куәлігі;
7) "Динамо" дене шынықтыру-спорттық қоғамымен берілген қарумен айналысуда қауіпсіздік ережесін білуін тексеру туралы анықтама (күзет қызметі субъектілерінен басқа);
8) қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат беру үшін мемлекеттік баж салығын төлегендігі туралы түбіртегі.
16. Осы Стандарттың 12-15 тармақтарында көрсетілген құжаттар аумақтық ішкі істер органдарының кеңсесіне өткізіледі. Сонымен қатар, жеке және заңды тұлғаларға сұранысын (арызын) қабылдап алғаны туралы (тіркегені) талон (нәтижесін хабарлау қағазы) беріліп, онда ішкі істер органдарының аты, арызды қабылдаушының тегі, аты-жөні және лауазымы, оны қабылдаған күні және уақыты көрсетіледі.

14. Для получения в органах внутренних дел разрешения на хранение служебного оружия юридическое лицо или индивидуальный предприниматель представляет:
1) заявление (ходатайство) руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя;
2) документ, указывающий на источник приобретения оружия (дубликат лицензии, выданный территориальным органом внутренних дел);
3) квитанцию об уплате государственной пошлины за выдачу разрешения на хранение оружия;
4) акты пригодности помещения, предназначенного для хранения оружия, составленные представителями органов внутренних дел, органов и учреждений государственной противопожарной службы, санитарно-эпидемиологического надзора (предъявляются при открытии нового объекта, предназначенного для хранения оружия).
15. Перечень документов, необходимых для получения разрешения на хранение и ношение служебного оружия работниками юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, указанных в приложениях 2, 3, 4, 4-1 (секретно), 4-2 (секретно), 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 10-2, 10-3 (секретно) и 10-4 к Правилам оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия":
1) заявление (ходатайство) руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя;
2) список лиц, претендующих на получение разрешения на хранение и ношение служебного оружия, с указанием фамилии, имени, отчества, даты и места рождения;
3) копия приказа руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя о назначении лица на должность и об индивидуальном закреплении служебного оружия;
4) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
5) две фотографии, размером 3 х 4 см;
6) свидетельство, подтверждающее прохождение подготовки для работы в качестве охранника, которое выдается специализированными учебными центрами, по подготовке (переподготовке) охранников (для субъектов охранной деятельности);
7) справка о проверке знания правил безопасного обращения с оружием, которая выдается физкультурно-спортивным обществом "Динамо" (за исключением субъектов охранной деятельности);
8) квитанция об уплате государственной пошлины за выдачу разрешения на хранение и ношение оружия.
16. Документы, указанные в пунктах 12-15 настоящего Стандарта сдаются в канцелярию территориального органа внутренних дел. При этом физическому или юридическому лицу выдается талон (уведомление) о приеме (регистрации) его запроса (заявления), в котором указывается наименование органа внутренних дел, фамилия, инициалы и должность сотрудника, принявшего заявление, время и дата его принятия.

17. Қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат, аталған рұқсатты жеке арызданушыға немесе сенімхатпен өкілетті тұлғаға дайындаған ішкі істер органдарының лицензиялық рұқсат беру жүйесі қызметкерімен беріледі.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі:
1) арызданушымен осы Стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың берілмеуіне;
2) рұқсаттан өз еркімен бас тарту;
3) бір жыл ішінде қоғамдық тәртіпке немесе орнатылған басқару тәртібіне қол сұғушылықпен қайталанған әкімшілік құқық бұзушылық;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында қаралған рұқсат алу мүмкіндігін шектейтін жағдайдың пайда болуы;
5) көрсетілген қарулардың баллистикалық және басқа техникалық мінездемесінің өзгерістеріне әкеліп соқтырған азаматтық және қызметтік қаруға иесімен конструкциялық өзгерістер енгізу;
6) азаматтық және қызметтік қарулардың азаматтық және қызметтік қарулар мен олардың патрондары айналымында техникалық регламентке, сондай-ақ криминалистикалық талаптарға сәйкес болмауы;
7) егер тұлға:
жасы 18 жасқа толмаса (азаматтық қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру кезінде);
жасы 21 жасқа толмаса (күзет қызметі субъектілері қызметкерлерінің қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру кезінде);
қасақана жасаған қылмысы үшін сотталғандығын заңнамада белгіленген тәртіп бойынша алмаса немесе өшірілмесе;
тұрғылықты мекен-жайының болмауы;
қаруды сақтауға қажетті жағдайдың болмауы (сейфтің жоқтығы немесе темір шкафтың болмауы немесе өзге тұлғалардың қаруды алуға мүмкіндігін болдырмайтын басқа да құрылыстар);
ішкі істер органдарына қарумен айналысуда қауіпсіздік ережесін білуін дәлелдейтін құжатын ұсына алмау болып табылады.
3. Жұмыс принциптері
19. ІІО ЛРЖ құрылымдарының қызметі адамдардың конституциялық құқығын қорғауға, қызметтік міндетті орындау кезіндегі заңдылық және ішкі істер органдары қызметкерінің ар-намыс Кодексі негізінде және сыпайы түрде, толық анықтама беру, оны сақтауды қамтамасыз ету, қорғау және құпиялылықты сақтауға негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі
20. ІІО ЛРЖ құрылымдарының қызметінің нәтижесі осы стандарттың   2-қосымшасына сәйкес сапа және мүмкіндік көрсеткішімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы бойынша наразылық бар болған жағдайда аумақтық ІІО лицензиялық-рұқсат беру жүйесі қызметкерлерінің іс-әрекетіне шағым ҚАІІБ, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың Ішкі істер департаменттері немесе Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитеті төрағасының атына беріледі.
Даулы сұрақтар азаматтық сот істерін жүргізу тәртібімен шешіледі.

17. Разрешения на хранение, хранение и ношение оружия выдаются сотрудником лицензионно-разрешительной системы органа внутренних дел, оформившим данные разрешения лично физическому или юридическому лицу, либо по доверенности уполномоченному лицу.
18. Основаниями для отказа предоставления государственной услуги являются:
1) непредоставление физическим или юридическим лицом полного перечня документов, указанных в пунктах 12-15 настоящего Стандарта;
2) добровольный отказ от оказания государственной услуги;
3) совершение повторно в течение года административного правонарушения, посягающего на общественный порядок или установленный порядок управления;
4) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
5) конструктивная переделка владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшая за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия;
6) несоответствие гражданского и служебного оружия техническим регламентам в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также криминалистическим требованиям;
7) если лицо:
не достигло 18-летнего возраста (при оформлении разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия);
не достигло 21-летнего возраста (при оформлении разрешения на хранение и ношение служебного оружия работникам субъектов охранной деятельности);
имеет не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость за совершение умышленного преступления;
не имеет постоянного места жительства;
не имеет надлежащих условий для хранения оружия (отсутствует сейф или металлический шкаф или иное сооружение, исключающее доступ к оружию посторонних лиц);
не представило в органы внутренних дел документы, подтверждающие прохождение проверки знания правил безопасного обращения с оружием.
3. Принципы работы
19. Деятельность подразделений ЛРС ОВД основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
20. Результаты работы подразделений ЛРС ОВД измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников ЛРС ОВД подается на имя начальников городских, районных, районных в городах управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел городов Алматы, Астаны и областей, Председателя Комитета административной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.

22. Арыз жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе ішкі істер органдарының кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Қабылданған арыз ішкі істер органының анықтамаларды тіркеу журналына тіркеліп, түскен күннен бастап 1 ай мерзімде қаралады.
Жеке және заңды тұлғалардың шағымын қарау нәтижесі туралы хат пошта арқылы немесе электрондық пошта бойынша хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты ІІО ЛРЖ құрылымы басшыларының мекенжайы аумақтық ішкі істер органдарының кезекшілік бөлімдерінде болады.
25. ІІМ Әкімшілік полиция комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Манас көшесі 4, веб-сайты: www.mvd.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-40-75.
"Жеке және заңды тұлғалардың
азаматтық, қызметтік қаруларының
әр бірлігін тіркеу" мемлекеттік
қызмет көрсету стандартқа
1-қосымша
Ішкі
істер
департа-
менттері
Заңды
мекен-жайы
WЕВ-сайты
Ішкі істер
департамен-
ттері хат-
шылығының
телефондары
Лицензия-рұқ-
сат беру
жүйесі бөлім-
шелерінің
телефондары
Астана
қаласы
Астана
қаласы,
Бейбітшілік
көшесі, 19
info@ast.
mvd.kz
71-61-98,
71-61-99
71-61-70
Ақмола
облысы
Көкшетау
қаласы,
Горький
көшесі, 35
akmdvd.
onlainkz
29-11-24,
29-11-25
25-00-35
Алматы
қаласы
Алматы
қаласы,
Масанчи
көшесі, 57а
vashin@
mail.
police.kz
254-41-55
254-47-81, 254-42-17
Алматы
облысы
Талдықорған
қаласы,
Жансүгіров
көшесі,

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел в рабочие дни.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел и рассматривается в течение 15 дней с момента поступления.
О результатах рассмотрения жалобы физическому или юридическому лицу сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация
24. Адреса руководителей подразделений ЛРС ОВД, ответственных за предоставляемую государственную услугу, находятся в дежурных частях территориальных органов внутренних дел.
25. Адрес Комитета административной полиции МВД: 010000, г. Астана, улица Манаса 4, веб-сайт:  www.mvd.kz , телефон приемной (7172) 71-40-75.
Приложение 1
к Стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация каждой единицы
гражданского, служебного оружия
физических и юридических лиц"
Департаменты
внутренних
дел
Юридический
адрес
WEB-caйт
Телефоны
секретариата
Департаментов
внутренних
дел
Телефоны
подраз-
делений
лицен-
зионно-
разреши-
тельной
ситемы
г. Астана
г. Астана,
ул. Бейбит-
шилик, 19
info@ast.mvd.kz
71-61-98,
71-61-99
71-61-70
Акмолинская
г. Кокшетау,
ул. Горького,
35
akmdvd.onlainkz
29-11-24,
29-11-25
25-00-35
г. Алматы
г. Алматы,
ул. Масанчи,
57а
vashin@mail.
police.kz
254-41-55
254-47-81,
254-42-17
Алматинская
г. Талды-
курган,
ул. Жансу-

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
60
60
60
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
75
75
75
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
СТАНДАРТЫ "Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік
құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу,
қайта тіркеу және тіркелген нөмірлік белгілерді беру" 1. Жалпы ережелер.
1. Осы Стандарт Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік белгілерді беруде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету "Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының, "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  10-бабының, "Қазақстан Республикасындағы көлік құралдары мен тіркемелерін мемлекеттік тіркеуге алу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 12 қазандағы N 343 бұйрығының негізінде жүргізіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитеті, облыстар, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері, қалалық, аудандық ішкі істер органдары жол полициясының тіркеу-емтихан қабылдау бөлімдері (бұдан әрі - ЖП ТЕҚБ) көрсетеді. (Қосымша 1)
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны көлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу, оларға көлік құралының тіркелгені туралы куәлікті (ары қарай КҚТК) және тіркелген нөмірлік белгілерді (бұдан әрі - МТНБ) беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының көлік құралдары бар, сонымен бірге көлік құралдары басқа мемлекетте тіркелген жеке және заңды тұлғаларға, және Қазақстан Республикасына 2 айдан астам мерзімге келген шетелдік жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 6 сағаттан аспауы тиіс;
2) құжаттарды тапсыру үшін кезек күту уақыты ең көп дегенде: 40 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды алу үшін кезек күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
Ескерту: КҚТК мен МТНБ-ні беру жұмыс күні ішінде екі мезгіл жүргізіледі (12.00-ден сағат 13.00-ге дейін және 17.00-ден сағат 18.00-ге дейін).

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками обжалования
60
60
60
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
75
75
75
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств,
регистрируемых Министерством сельского хозяйства" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации, перерегистрации автотранспортных средств и выдаче регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 18 Закона Республики Казахстан "О безопасности дорожного движения",  статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 октября 1998 года N 343 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств и прицепов к ним в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается регистрационно-экзаменационными подразделениями дорожной полиции Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны, городских, районных органов внутренних дел (далее - РЭП ДП).
5. Формой завершения государственной услуги является регистрация, перерегистрация автотранспортных средств, с выдачей свидетельства о регистрации транспортного средства (далее - СРТС) и регистрационных номерных знаков (далее - ГРНЗ).
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам, лицам без гражданства, юридическим лицам, в том числе иностранным, имеющим транспортные средства, включая транспортные средства, зарегистрированные в других государствах и временно ввезенные в Республику Казахстан на срок более 2 месяцев.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более 6 часов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
Примечание: выдача СРТС и ГРНЗ производится два раза в течение рабочего дня (с 12.00 до 13.00 часов и с 18.00 до 19.00 часов).

8. Көрсетілген мемлекеттік қызмет үшін, "Салық және басқа да бюджетке міндетті төлемдер" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес, баж төлеу бекітілген, олар:
көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі үшін - 125 пайыз;
автомобильге тағылатын мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі үшін - 280 пайыз;
мотокөлікке, автомобиль тіркемесіне арналған мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі үшін - 140 пайыз.
Көлік құралдарын екінші жерге жеткізуге арналған мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі (Транзит) үшін мемлекеттік баж төленетін күнге бекітілген ең төменгі есептік көрсеткіштің 35 пайызын құрайтын мемлекеттік баж төленеді.
Одан басқа әрбір механикаландырылған көлік құралдарын, тіркемелерді мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін айлық есептік көрсеткіштің төрттен бір бөлігін құрайтын мемлекеттік баж төленеді. Сонымен бірге механикаландырылған көлік құралының және тіркемелердің тіркеуден өткендігін дәлелдейтін құжат көшірмесін алу үшін төленген күнге белгіленген баж көлемінде мемлекеттік баж төленеді.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасы банк мекемелері арқылы төленіп, олар баждың төленген күні мен көлемі туралы түбіртек береді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі, тиісті құжаттар, сонымен бірге оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат, электрондық үкіметтің қолданыстағы порталында  (http://www.e.gov.kz/citizenru/trav/vehicles) , Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) және облыстар, Астана және Алматы қалалары Ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, арнайы ақпараттар құралдарында және ЖП ТЕҚБ стендтерінде, ақпараттық тақталарында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, сонымен бірге демалыс күндерінің бірінде жалпыға бірдей түскі ас үзілісін есептемегенде, қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
11. ЖП ТЕҚБ мекемелері, әдетте ғимараттың бірінші қабатында орналасады. Ішкі істер органдарының бөлімдерінен бөлек кіретін есігі, күту залы, құжат толтыратын орны, керек құжаттар тізімі мен оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған болады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін жеке тұлға мыналарды:
1) құжаттарды қабылдайтын ЖП ТЕҚБ-ның қызметкері беретін бланкіні толтырған өтінішін;
2) жеке тұлғаны растайтын, құжатын;
3) мемлекеттік баж бен төлемді төлегені туралы құжатын;

8. За оказание государственной услуги установлена государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" которая составляет за выдачу:
свидетельства о государственной регистрации транспортных средств 125 процентов;
государственного регистрационного номерного знака на автомобиль 280 процентов;
государственного регистрационного номерного знака на мототранспорт, прицеп к автомобилю - 140 процентов;
государственного регистрационного номерного знака (транзитного) для перегона транспортного средства - 35 процентов от минимального расчетного показателя установленного на день уплаты государственной пошлины.
Кроме того, взимается государственный сбор за государственную механических транспортных средств, прицепов составляют одну четвертую месячного расчетного показателя за каждое регистрируемое (перерегистрируемое) механическое транспортное средство или прицеп, а также при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию механических транспортных средств, прицепов, установленного на день уплаты государственного сбора.
Государственная пошлина и государственный сбор оплачиваются через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются квитанции, подтверждающие размер и дату оплаты.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/citizenry/trav/vehicles, на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - ДВД), официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами в РЭП ДП.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения РЭП ДП, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги физическое лицо представляет:
1) заявление, бланк которого выдается сотрудником РЭП ДП, производящим прием;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) квитанции об уплате государственной пошлины и государственного сбора;

4) құзырлы органдар берген көлік құралдарының тіркеу құжатын;
5) көлік құралы, оны жарамсыз ретінде тіркеуден шығару жағдайын қоспағанда;
6) көлік құралдарына және нөмірлік агрегаттарға иелік құқығын растайтын құжаттарын, яғни:
сауда мекемелерінің берген есеп-анықтамасын;
сатып алуды, сонымен бірге Қазақстан Республикасы кедендік аумағына кіргізілгенін растайтын құжаттарды (ТС-25, ЖТД);
халықты әлеуметтік қорғау органдарынан берілетін құжаттарды;
көлік құралына меншіктік құқығын мойындау туралы сот шешімдерін, келісім-шарттар, куәліктер, мұраға берілу құқығын растайтын және басқа нотариаттық тәртіппен куәландырылған құжаттарды;
сондай-ақ тиісті заңға сәйкес толтырылған басқа да құжаттарды;
7) қайтадан әкетуге міндеттелген Қазақстан Республикасына шет елден алып келген көлік құралының нөмірлік белгілері, "Транзит" белгілері және тіркеу құжаттарын;
8) жасаушы зауыттың немесе Қазақстан Республикасында көлік құралына арнайы қондырғылар орнатқан кәсіпорынның қабылдау-тапсыру актілері, сертификаттары, немесе шет елден алып келген қондырғылардың тиісті кедендік құжаттарын;
9) автомобиль жасау саласына жатпайтын кәсіпорындарда шығарылған көлік құралдары конструкциясының Қазақстан Республикасы ІІМ Жол полициясы комитетімен, Астана және Алматы қалаларының ІІД ЖПБ басқармаларымен келісілгені туралы куәлігін;
10) Заңды тұлғаның көлік құралын жеке тұлғаға бөлуі және беруі туралы мөр қойылған бұйрығын (өкім);
11) Жалпы жиналыс хаттамаларын, ұйымның мөрі басылып, бірінші басшының қолы қойылған бұйрығының үзіндісін, негізгі мүлікті қабылдап-алу актісін (НҚ-1 нысаны), көлік құралдарын сатып алғандығын дәлелдейтін төлем құжаттарын, аймақтық мемлекеттік мүлік органдарының мемлекеттік меншігі бар заңды тұлғаларға берген рұқсатын тапсырады.
Шет ел азаматтарына және азаматтығы жоқ жеке тұлғаларға көлік құралдарын тіркеу Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің дипломаттық өкілеттілігімен жұмыс істейтін мекеме арқылы жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін заңды тұлға мыналарды:
1) құжаттарды қабылдайтын ЖП ТЕҚБ қызметкерінің заңды тұлғаға берген және сол заңды тұлғаның мөрі басылып, толтырылған өтініш бланкісін;

4) регистрационный документ на транспортное средство, выдаваемый уполномоченными органами;
5) транспортное средство, за исключением случаев его утилизации (выбраковка, списание и т.п.);
6) документы, подтверждающие права собственности на транспортные средства, номерные агрегаты, в качестве которых служат:
справка-счет, выдаваемая торговыми предприятиями;
документы, подтверждающие приобретение, а также ввоз на таможенную территорию Республики Казахстан транспортных средств (ТС-25, ГТД);
документы, выдаваемые органами социальной защиты населения;
решение судов о признании права собственности на транспортное средство;
договоры, свидетельства, документы о праве на наследование имущества и другие документы, удостоверенные в нотариальном порядке;
иные документы, составленные в соответствии с законодательством;
7) номерные знаки, знаки "Транзит" и регистрационные документы транспортных средств, ввезенных в Республику Казахстан под обязательство об обратном вывозе;
8) приемо-сдаточные акты, сертификаты заводов-изготовителей или предприятий, установивших специальное оборудование на транспортное средство в пределах Республики Казахстан, или соответствующие таможенные документы на ввезенное оборудование;
9) свидетельство о согласовании с Комитетом дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Управлениями дорожной полиции ДВД конструкций транспортных средств, выпускаемых на предприятиях, не относящихся к отрасли автомобилестроения;
10) приказ (распоряжение) юридического лица о выделении и передаче транспортного средства физическому лицу, заверенные печатью данного юридического лица;
11) протокол общего собрания, выписки из приказа по данной организации, заверенные печатью и подписью первого руководителя, акты приемки-передачи основных средств (форма ОС-1), платежные документы, подтверждающие оплату за реализованное транспортное средство, разрешения территориальных органов по госимуществу либо разрешения государственных органов, осуществляющих по отношению к юридическим лицам функции субъекта права государственной собственности (для юридических лиц, находящихся в государственной собственности).
Регистрация транспортных средств за иностранцами и лицами без гражданства производится через организации по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
13. Для получения государственной услуги юридическое лицо представляет:
1) заверенное печатью юридического лица заявление, которое выдается сотрудником РЭП ДП, осуществляющим прием документов;

2) кәсіпорын, ұйым және т.б. заңды тұлға екенін растайтын шаруашылық субъектісін тіркеу куәлігі немесе басқадай құжаттың расталған көшірмесін;
3) заңды тұлғаның көлік құралын өзінің құрылымдық бөлімшесіне немесе басқа заңды тұлғаға бөлуі және беруі туралы мөр қойылған бұйрығын (өкім);
4) аталмыш стандарттың 12-тармағының 3)-9) және 11) тармақшаларында қарастырылған құжаттарды тапсырады.
Қазақстан Республикасындағы шет елдік заңды тұлғаларының филиалдары мен өкілеттілігі, сонымен бірге шетелдіктердің (10 % кем емес) қатысуы бар мекемелердің көлік құралдары, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің дипломаттық өкілеттілігі жұмыс жөніндегі мекемелері арқылы тіркеледі.
14. ЖП ТЕҚБ қызметкерлерімен берілетін бланкілер, ІІМ мен ІІД веб-сайттарында көрсетілген.
15. Осы стандарттың 12 және 13-тармақтарында көрсетілген құжаттар, құжат қабылдайтын ЖП ТЕҚБ жауапты қызметкеріне тапсырылады.
16. КҚТК және МТНБ, иелеріне олардың жеке қолдары КҚТК және МТНБ беретін тізілімге қойылып, паспорты немесе оны ауыстыратын басқа құжаты көрсетілгеннен кейін беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) Көлік құралдары иелерінің (өкілдері) осы Стандарттың 12 және 13-тармағындағы құжаттарды тапсырмауы;
2) Көлік құралдары конструкциясына енгізілген өзгерістердің стандарттар мен ережелердің талабына сай келмеуі;
3) Қазақстан Республикасының заңнамаларында көрсетілген жол қозғалысына қатысуға рұқсат етілмеген жағдайлардың туындауы.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы, көлік құралы иелеріне (өкілдеріне), себептері көрсетіліп, жазбаша түрде хабарланады.
Мұндай жағдайда өтініш көлік құралы иесіне (өкіліне) қайтарылып беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. ЖП ТЕҚБ қызметкерлерінің қызметі адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты, ішкі істер органдары қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтауға және сыпайылық, толық ақпараттар ұсыну, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. ЖП ТЕҚБ жұмыстарының нәтижесі сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда, ЖП ТЕҚБ қызметкерлерінің әрекетіне деген шағымды аудандық, қалалық ішкі істер басқармалары (бөлімдерінің), облыстық, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері бастықтарының, ІІМ жол полициясы Комитетінің Төрағасының, ІІМ басшыларының аттарына жіберіледі.
Талас тудырған мәселелер азаматтық сот арқылы шешіледі.

2) копию свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта или иного документа, подтверждающего регистрацию предприятия, организации и т.п. в качестве юридического лица;
3) заверенный печатью приказ (распоряжение) юридического лица о выделении и передаче транспортного средства своему структурному подразделению или другому юридическому лицу;
4) документы, предусмотренные подпунктами 3)-9) и 11) пункта 12 настоящего стандарта.
Регистрация транспортных средств за филиалами и представительствами иностранных юридических лиц в Республике Казахстан, а также предприятиями с иностранным участием (не менее 10 %) производится через организации по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
14. Бланки, которые выдаются сотрудниками РЭП ДП, также размещаются на веб-сайтах МВД и ДВД.
15. Документы, перечисленные в пунктах 12 и 13 настоящего стандарта, предъявляются сотруднику РЭП ДП, осуществляющему прием документов.
16. СРТС и ГРНЗ выдаются владельцам (представителю) транспортных средств под личную расписку в реестре выдачи СРТС и ГРНЗ по предъявлении документа, удостоверяющего личность.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае:
1) непредставления владельцем (представителем) транспортного средства документов, указанных в пунктах 12 и 13 настоящего стандарта;
2) внесение в конструкцию транспортных средств изменений с нарушением стандартов и правил;
3) возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений допуска к участию в дорожном движении.
Об отказе в предоставлении государственной услуги владельцам (представителям) транспортных средств сообщается в письменной форме с указанием причин отказа.
В этом случае, заявление возвращается владельцу (представителю) транспортного средства.
3. Принципы работы
18. Деятельность РЭП ДП основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы РЭП ДП измеряются показателями качества и доступности.
5. Порядок обжалования
20. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников РЭП ДП подается на имя начальников районных, городских, управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел областей городов Алматы и Астаны, Председателя Комитета дорожной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.

Үржар АІІБ ЕТБ, Үржар ауданы, Абылайхан көшесі 237, тел. 8(72330) 2-19-37
Шемонайха АІІБ ЕТБ, Шемонайха ауданы, Шемонайха қаласы, М.Горький
көшесі 97, тел. 8(72332) 3-09-07
Жамбыл облысы
Жамбыл облысы IIД ЖПБ ЕТБ, Тараз қаласы, Сүлейменов көшесі 98, тел. 34-37-34
Шу АІІБ АЕТБ, Шу қаласы, Сәтпаев көшесі 36, тел. 2-20-51, 2-18-61
Мерке АІІБ ЕТБ, Мерке ауылы, Сарымолдаев көшесі 11, тел. 2-26-32
Қордай АІІБ ЕТБ, Қордай ауылы, Кеңесары көшесі 10, тел. 2-18-80
Сарысу АІІБ ЕТБ, Жаңатас қаласы, 1 ш/а 37, тел. 34-10-28, 6-10-28
Талас АІІБ ЕТБ, Қаратау қаласы
Т. Рысқұлов АІІБ ЕТБ, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі 57, тел. 2-12-70
Батыс Қазақстан облысы
БҚО ІІД ЖПБ ЕТБ, Орал қаласы, Гагарин көшесі 2/5, тел. 8(7112) 24-92-25, 24-04-08
Бөрлі ауданы ЕТБ, Ақсай қаласы, 2 ш/а 7, тел. 8(81133) 3-11-33
Қазталов ауданы АЕТБ, Қазталов кенті, Желтоқсан көшесі 20, тел. 8(71144) 3-12-50, 8(8112) 3-11-02
Қарағанды облысы
Қарағанды облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі 1, тел. 8(7212) 41-53-90
Теміртау қаласы ІІБ ЖПБ ЕТБ, Мичурин көшесі 8, тел. 8(7213) 98-74-57
Абай ауданы ІІБ ЖП ЕТБ, Абай қаласы, Абай көшесі 36, тел. 8(72131) 4-37-67
Жезқазған қаласы ІІБ ЖПБ АЕТБ, Жезқазған қаласы, Сәтпаев көшесі 80, тел. 8(7102) 72-42-62
Балқаш қаласы ІІБ ЖП АЕТБ, Балқаш қаласы, Язев көшесі 13, тел. 8(71036) 4-06-43
Осакаров аудандық ІІБ ЖП ЕТБ, Осакаровка кенті, Литвиновская көшесі 93, тел. 8(72149) 4-11-00
Қарқаралы АІІБ ЖП ЕТБ, Қарқаралы қаласы, Әуезов көшесі 40, тел. 8(72146) 3-25-85
"Қамқор" ТБ, Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі 108, тел. 8(7212) 44-17-55
"Қапа" ЕТБ, Қарағанды қаласы, Степной ш/а 11а, тел. 8(7212) 75-70-67
Қостанай облысы
Қостанай облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Қостанай қаласы, Полевая көшесі 7, тел. 8(7142) 28-02-50, 28-02-39, 28-02-40, 28-69-01
Арқалық қаласы ІІБ ЕТБ, Арқалық қаласы, Молодежная көшесі 10, тел, 8(71430) 7-08-18
Рудный ҚІІБ ЖПБ АЕТБ, Рудный қаласы, Кеншілер көшесі 5А, тел. 8(71431) 4-62-46
Лисаковск ҚІІБ ЖПБ ЕТБ, Лисаковск қаласы, 1А-6, тел. 8(871433) 3-02-02
Жетіқара ҚІІБ АЕТБ, Жетіқара қаласы, 5В ш/а 18, тел. 8(71435) 2-09-11
Әулиекөл АІІБ ЖПБ АЕТБ, Әулиекөл кенті, Целинная көшесі 7, тел. 8(71453) 2-10-41
Федоров АІІБ ЖПБ ЕТБ, Федоровка кенті, М.Әуезов көшесі, тел. 8(71442) 2-24-61
Ұзынкөл АІІБ ЖПБ ЕТБ, Ұзынкөл кенті, Абылайхан көшесі 34, тел. 8(71444) 2-41-78
Меңдіқара АІІБ ЖПБ ЕТБ, Меңдіқара кенті, Абай көшесі 95, тел. 8(71443) 2-14-45
Қарабалық АІІБ ЖПБ ЕТБ, Қарабалық кенті, Ничепуренко көшесі 3, тел. 8-(71441) 3-32-91
Қызылорда облысы
Қызылорда облысы ІІД ЖПБ ЕТБ, Қызылорда қаласы, Жібек жолы көшесі, тел. 8(7242) 23-20-66

РЭП Уржарского РОВД, Уржарский район, ул. Абылайхана 237, тел. 8(72330) 2-19-37
РЭП Шемонайхинского РОВД, Шемонайхинский район, г. Шемонайха, ул. М.Горького 97, тел. 8(72332) 3-09-07
Жамбылская область
РЭО УДП ДВД Жамбылской области, г. Тараз, ул. Сулейманова 98, тел. 34-37-34
МРЭП Шуского РОВД, г. Шу, ул. Сатпаева 36, тел. 2-20-51, 2-18-61
РЭП Меркенского РОВД, с. Мерке, ул. Сарымолдаева 11, тел. 2-26-32
РЭП Кордайского РОВД, с. Кордай, ул. Кенесары 10, тел. 2-18-80
РЭП Сарысуского РОВД, г. Жанатас, 1 мкр 37, тел. 34-10-28, 6-10-28
РЭП Таласского РОВД, г. Каратау
РЭП Т. Рыскуловского РОВД, с. Кулан, ул. Жибек-Жолы 57, тел. 2-12-70
ЗКО
РЭО УДП ДВД ЗКО, г. Уральск, ул. Гагарина 2/5, тел. 8(7112) 24-92-25, 24-04-08
МРЭО Бурлинского района, г. Аксай, 2 мкр. 7, тел. 8(81133) 3-11-33
МРЭП Казталовского района, п. Казталовка, ул. Желтоксан 20, тел. 8(71144) 3-12-50, 8(8112) 3-11-02
Карагандинская область
РЭО УДП ДВД Карагандинской области, г. Караганда, ул. Прогресса 1, тел. 8(7212)41-53-90
РЭО ОДП УВД г. Темиртау, ул. Мичурина 8, тел. 8(7213) 98-74-57
РЭО ДП УВД Абайского района, г. Абай, ул. Абая 36, тел. 8(72131) 4-37-67
МРЭО ОДП УВД г. Жезгазгана, г. Жезказган, ул. Сатпаева 80, тел. 8(7102) 72-42-62
РЭО ДП ОВД г.  Балхаш , ул. Язева 13, тел. 8(71036) 4-06-43
РЭО ДП ОВД Осакаровского района, г. Осакаровка, ул. Литвиновская 93, тел. 8(72149) 4-11-00
РЭО ДП Каркаралинского РОВД, г. Каркаралинск, ул. Ауезова 40, тел. 8(72146) 3-25-85
РП "Камкор", г. Караганда, ул. Ермекова 108, тел. 8(7212) 44-17-55
РЭП "Капа", г. Караганда, мкр Степной 11а, тел. 8(7212) 75-70-67
Костанайская область
РЭО УДП ДВД Костанайской области, (г. Костанай, ул. Полевая 7, тел. 8(7142) 28-02-50, 28-02-39, 28-02-40, 28-69-01)
РЭО УВД г. Аркалыка, г. Аркалык, ул. Молодежная 10, тел. 8(71430) 7-08-18
МРЭО ОДП Рудненского ГОВД, г. Рудный, ул. Горняков 5А, тел. 8(71431) 4-62-46
РЭП ОДП Лисаковского ГОВД, г. Лисаковск, 1А-6, тел. 8(871433) 3-02-02
МРЭП Жетикаринского ГОВД, г. Жетикара, мкр.5В-18, тел. 8(71435) 2-09-11
МРЭП ОДП Аулиекольского РОВД, п. Ауликоль, ул. Целинная 7, тел. 8(71453) 2-10-41
РЭП ОДП Федоровского РОВД, п. Федоровка, ул. М. Ауезова, тел. 8(71442) 2-24-61
МРЭП ОДП Узункольского РОВД, п. Узунколь, ул. Аблай хана 34, тел. 8(71444) 2-41-78
РЭП ОДП Мендыкаринского РОВД, п. Мендыкара, ул. Абая 95, тел. 8(71443) 2-14-45
РЭП ОДП Карабалыкского РОВД, п. Карабалык, ул. Ничепуренко 3, тел. 8-(71441)3-32-91
Кызылординская область
РЭО УДП ДВД Кызылординской области, г. Кызылорда, ул. Жибек-Жолы б/н, тел. 8(7242) 23-20-66

1. Осы Стандарт Ауыл шаруашылық министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, сенімхат бойынша көлік құралдарын басқаратын адамдарға мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының, "Көлік құралдарын сенімхат бойынша пайдаланатын тұлғаларды есепке алу және тіркеу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылдың 23 тамыздағы N 504 бұйрығының негізінде жүргізіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігінің Жол полиция комитеті, облыстар, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері, қалалық, аудандық ішкі істер органдары жол полициясының бөлімдері (бұдан әрі - ЖПБ) көрсетеді. (Қосымша 1).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын тұлғаларды тіркеу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) Өтініш беруші тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 3 сағаттан аспауы тиіс;
2) құжаттарды тапсыру үшін кезек күту уақыты ең көп дегенде: 20 минуттан аспауы тиіс;
3) құжаттарды алу үшін кезек күту уақыты ең көп дегенде: 30 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі, қажетті құжаттар, олардың үлгілері және оларды толтыру туралы толық ақпарат, электрондық үкіметтің қолданыстағы порталында (http://www.e.gov.kz/citizenru/trav/vehicles), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ), облыстар, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, арнайы ақпараттар құралдарында және ЖП ТЕҚБ стендтерінде, ақпараттық тақталарында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, сонымен бірге демалыс күндерінің бірінде түскі ас үзілісін есептемегенде, қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен іске асырылады.
11. ЖПБ мекемелері, әдетте ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының бөлімдерінен бөлек кіретін есігі, күту залы, құжат толтыратын орны, керек құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгілері ілінген стендтермен жабдықталған құжаттар толтыратын орындары болады.

1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности за исключением регистрации, осуществляемой, Министерством сельского хозяйства (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 августа 2005 года N 504 "Об утверждении Правил регистрации и учета лиц, пользующихся транспортными средствами по доверенности".
4. Государственная услуга оказывается подразделениями дорожной полиции Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел, Департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны, городских, районных органов внутренних дел (далее -   ПДП). ( Приложение 1 ).
5. Формой завершения государственной услуги является регистрация лица, управляющим транспортным средством по доверенности.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки::
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более 3 часов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/citizenry/trav/vehicles, на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) и департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - ДВД), официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами в ПДП.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, в том числе в один из общепринятых выходных дней с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения ПДП располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші:
1) ЖПБ-дан берілген көлік құралын тіркеу туралы куәлігін;
2) көлік құралдарын басқару құқығын беретін сенімхатын;
3) өтініш берушінің жеке басын растайтын құжатын тапсырады.
13. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар ЖПБ-ның қызметкеріне тапсырылады.
14. Қызметтік белгісі бар сенімхат пен құжаттар олардың иелеріне жеке куәлігін көрсеткеннен кейін тіркеу тізіліміне қолын қойдырып беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) тұлғалар осы Стандарттың 12-тармағындағы құжаттарды тапсырмаса;
2) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес, жол қозғалысына қатысуға рұқсат берілмейтін жағдай туса.
3. Жұмыс қағидаттары
16. ЖПБ қызметкерлерінің қызметі адамның конституциялық құқығын, қызметтік міндетін орындауда заңдылықты, ішкі істер органдары қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтауға және сыпайылық, толық ақпараттар ұсыну, олардың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
17. ЖПБ жұмыстарының нәтижесі сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен бағаланады.
5. Шағымдану тәртібі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына наразылық туған жағдайда, ЖПБ қызметкерлерінің әрекетіне деген шағым аудандық, қалалық ішкі істер басқармалары (бөлімдері), облыстық, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттері бастықтарының, ІІМ жол полициясы Комитеті Төрағасының, ІІМ басшыларының аттарына жіберіледі.
Талас тудырған мәселелер азаматтық сот арқылы шешіледі.
19. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы, электрондық пошта арқылы немесе ішкі істер органдарының кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
20. Қабылданған шағым ішкі істер органдарының ақпараттарды есепке алу журналында тіркелген күннен 1 ай ішінде қаралады.
Шағымның қаралу нәтижесі туралы арыз иесіне жазбаша түрде пошта арқылы немесе электронды пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
21. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты ЖПБ басшыларының мекен-жайы ІІД кезекші бөлімдерінде болады.
22. ІІМ Жол полициясы комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қ., Ш. Айманов көшесі, 4, веб-сайт: www.mvd.kz, қабылдау бөлімінің телефоны (7172) 71 58 00, сенім телефоны (7172) 71 58 25.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 4 қыркүйектегі
N 362 бұйрығымен бекітілген "Ауыл
шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын
тіркеулерді қоспағанда, сенімхат бойынша
көлік құралдарын басқаратын адамдарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Астана қаласы

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) свидетельство о регистрации транспортного средства, выдаваемое ПДП;
2) доверенность на право пользование транспортным средством;
3) документ, удостоверяющий личность заявителя.
13. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются сотруднику ПДП.
14. Доверенность со служебными отметками и документами выдаются их владельцам под личную расписку в реестре по предъявлении документа, удостоверяющего личность.
15. Основанием в отказе предоставления государственной услуги является:
1) не предоставление лицом документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений.
3. Принципы работы
16. Деятельность ПДП основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
17. Результаты работы ПДП измеряются показателями качества и доступности.
5. Порядок обжалования
18. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников ПДП подается на имя начальников районных, городских, управлений (отделов) внутренних дел, департаментов внутренних дел областей городов Алматы и Астаны, Председателя Комитета дорожной полиции МВД, руководства МВД.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
19. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярии  органов внутренних дел в рабочие дни.
20. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел и рассматривается в течение 15 дней с момента поступления.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация
21. Адреса руководителей ПДП, ответственных за предоставляемую государственную услугу, находятся в дежурных частях ДВД.
22. Адрес Комитета дорожной полиции МВД: 010000, г. Астана, улица Ш. Айманова 4, веб-сайт: www.mvd.kz, телефон приемной (7172) 71-58-00, телефон доверия (7172) 71-58-25.
Приложение 1
к Стандарту оказания государственной
услуги "Регистрация лиц, управляющих
транспортными средствами по
доверенности за исключением
регистрации осуществляемой
Министерством сельского хозяйства"
утвержденному приказом Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 4 сентября 2007 года N 362
г. Астана