Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 644 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 15 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5489 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және беру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Есептілік және статистика департаменті (Л.И.Парусимова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 644 бұйрығымен бекітілген
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру ережесі
1-бөлім. Жалпы ереже
Ескерту. 1-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
1. Осы Ереже бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептіліктің нысандарын, кезеңділігін, мерзімін, жасалу мен беру тәртібін анықтайды, олар мынадай:
республикалық, тиісті мемлекеттік бюджеттердің, мемлекеттік және шоғырландырылған бюджеттердің атқарылуы туралы (бұдан әрі – бюджеттің атқарылуы туралы есеп);
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасын бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы;
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түскен түсімдері мен ақша шығыстары жоспарларының атқарылуы туралы;
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен түсімдер және ақшаны жұмсау туралы;
шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы;
мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы есеп түрлерін қамтиды.

Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 января 2009 года № 5489. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту отчетности и статистики (Парусимова Л.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2009 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 644
Правила
составления и представления бюджетной отчетности
уполномоченными органами по исполнению бюджета
Раздел 1. Общие положения
Сноска. Наименование раздела 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила определяют формы, периодичность, сроки, порядок составления и представления бюджетной отчетности уполномоченных органов по исполнению бюджета, включающей следующие виды отчетов:
об исполнении республиканского, соответствующих местных бюджетов, государственного и консолидированного бюджетов (далее - отчеты об исполнении бюджета);
о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан;
об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) по государственному, республиканскому и местным бюджетам;
о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам;
о движении средств в иностранной валюте;
о кредиторской задолженности государственного, республиканского и местных бюджетов;
о дебиторской задолженности государственного, республиканского и местных бюджетов.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Мың теңгеде жүзеге асырылатын есептерді қалыптастыру. Есеп көрсеткiштерiнiң бөлшек бөлiгi нақты бiрден онға дейiнгi белгiмен көрсетiледi және бүтiн бөлiгiнен үтiрмен бөлiнедi.
2-бөлім. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау және беру тәртібі
Ескерту. 2-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
1. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру
3. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар жасайды.
4. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп кассалық негізде жүзеге асырылатын есепті кезең үшін тиісті бюджеттің түсімдері мен шығыстары бойынша барлық операцияларды көрсетеді.
5. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде анықталған бюджет құрылымы, бюджет түсiмдерi сыныптамасының, Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптама бюджет шығыстарының функционалдық, экономикалық сыныптамасының кодтары бойынша қалыптастырылады және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы жергілікті атқарушы органның қаулысына немесе жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне сәйкес жасалады.
6. Мерзімділігі бойынша бюджеттің атқарылуы туралы есеп ай сайын және жыл қорытындысы бойынша жасалады. Бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп былайша қалыптасады.
7. Бюджеттің түсімдерін қамтитын бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, ішкі сыныптары және ерекшеліктері бойынша деректерді қамтиды.
8. Бюджет шығыстарын қамтитын бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджет шығыстары сыныптамасының бюджеттік бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.
Бюджеттің шығыстарын қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалар, бюджет шығыстары сыныптамасының кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Формирование отчетов осуществляется в тысячах тенге. Дробная часть показателей отчета показывается с точностью до одного десятичного знака и отделяется от целой части запятой.
Раздел 2. Порядок составления и представления отчета
об исполнении бюджета
Сноска. Наименование раздела 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Порядок формирования отчета об исполнении бюджета
3. Отчет об исполнении бюджета составляется центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета.
4. Отчет об исполнении бюджета отражает осуществляемые на кассовой основе все операции по поступлениям и расходам соответствующего бюджета за отчетный период.
5. Отчет об исполнении бюджета формируется по структуре бюджета, определенной Бюджетным кодексом Республики Казахстан, кодам классификации поступлений бюджета, функциональной, экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и составляется в соответствии с законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год или решением маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год, постановлением Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о реализации закона о республиканском бюджете или решения маслихата о местном бюджете.
6. Отчет об исполнении бюджета по периодичности составляется ежемесячно и по итогам года. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджета формируется следующим образом.
7. Разделы отчета об исполнении бюджета, включающие поступления бюджета содержат данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
8. Разделы отчета об исполнении республиканского бюджета, включающие расходы бюджета содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам классификации расходов бюджета.
Разделы отчета об исполнении местного бюджета, включающие расходы бюджета содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.

9. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп түсімдердің бөлімі, кіші бөлімі, санаты, сыныбы және ішкі сыныбы бойынша, бюджет шығыстарының бөлімі, кіші бөлімі, функционалдық тобы, функционалдық кіші тобы, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама бойынша аралық қорытындыларды қамтиды.
2. Бюджеттің атқарылуы туралы есептің құрылымы
10. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:
1) кiрiстер (I):
салық түсiмдерi;
салықтан тыс түсiмдер;
негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдер;
трансферттердiң түсiмдерi;
2) шығындар (II);
3) таза бюджеттiк кредит беру (IІІ):
бюджеттiк кредиттер;
бюджеттiк кредиттердi өтеу;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо (ІV):
қаржылық активтер сатып алу;
мемлекеттiң қаржылық активтерiн сатудан түскен түсiм;
5) бюджеттiң тапшылығы (профицитi) (V);
6) бюджеттiң тапшылығын қаржыландыру (профициттi пайдалану) (VI):
қарыздардың түсiмi;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
7) "Бюджет қаражаттарының қалдықтары" анықтамалық бөлiмi:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары;
есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары.
11. I "Кiрiстер" бөлiмi бюджетке түсетiн түсiмдердi көрсетедi және бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының бастапқы төрт санаты бойынша бюджетке түсетiн түсiмдердi қамтитын мынадай төрт кiшi бөлiмдерден тұрады: "Салық түсiмдерi", "Салықтан тыс түсiмдер", "Негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдер", "Трансферттер түсiмдерi".
12. II "Шығындар" бөлiмi қайтарымсыз негiзде жүзеге асырылатын бюджеттен төлемдердi көрсететiн шығыстардың фукнционалдық сыныптамасының 1-15 функционалдық топтарынан тұрады.
13. III "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмi қайтарымды негiзде жүзеге асырылатын бюджеттен төлемдер және бұрын берiлген кредиттер бойынша борышты өтеу есебiнен бюджетке түсетiн түсiмдер тиiсiнше көрсетiлетiн "Бюджеттiк кредиттер" және "Бюджеттiк кредиттердi өтеу" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi.
Таза бюджеттік кредит беру К = (bk - pk) формуласы бойынша анықталады мұнда
К - таза бюджеттік кредит беру;
bk - бюджеттік кредиттер;
pk - бюджеттік кредиттерді өтеу.
14. ІV "Қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо" бөлiмi қаржылық активтердi сатып алуға шығыстар және мемлекеттiң қаржылық активтерiн сатудан бюджетке түскен түсiмдер тиiсiнше көрсетiлетiн "Қаржылық активтердi сатып алу" және "Мемлекеттiң қаржылық активтерiн сатудан түскен түсiм" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi.
Қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо
S = (nf - pf) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
S - қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо;
nf - қаржы активтерін сатып алу;
pf - қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер.

9. Отчет об исполнении бюджета содержит промежуточные итоги по разделу, подразделу, категории, классу и подклассу поступлений, по разделу, подразделу, функциональной группе, функциональной подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе, подпрограмме расходов бюджета.
2. Структура отчета об исполнении бюджетов
10. Отчет об исполнении бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) затраты (II);
3) чистое бюджетное кредитование (III):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами (IV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
5) дефицит (профицит) бюджета (V);
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (VI):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
7) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
11. Раздел I "Доходы" отражает поступления в бюджет и состоит из четырех подразделов: "Налоговые поступления", "Неналоговые поступления", "Поступления от продажи основного капитала", "Поступления трансфертов", включающих поступления в бюджет по первым четырем категориям классификации поступлений в бюджет.
12. Раздел II "Затраты" состоит из функциональных групп 1-15 функциональной классификации расходов, отражающих платежи из бюджета, осуществляемые на невозвратной основе.
13. Раздел III "Чистое бюджетное кредитование" отражает разницу между подразделами "Бюджетные кредиты" и "Погашение бюджетных кредитов", в которых соответственно показываются платежи из бюджета, осуществляемые на возвратной основе, и поступления в бюджет в счет погашения долга по ранее выданным кредитам.
Чистое бюджетное кредитование определяется по формуле
К = (b k - p k ), где
К - чистое бюджетное кредитование;
b k - бюджетные кредиты;
p k - погашение бюджетных кредитов.
14. Раздел IV "Сальдо по операциям с финансовыми активами" отражает разницу между подразделами "Приобретение финансовых активов" и "Поступление от продажи финансовых активов государства", в которых соответственно отражаются расходы на приобретение финансовых активов и поступления в бюджет от продажи финансовых активов государства.
Сальдо по операциям с финансовыми активами определяется по формуле
S = (n f - p f ), где
S - сальдо по операциям с финансовыми активами;
n f - приобретение финансовых активов;
p f - поступления от продажи финансовых активов.

15. V "Бюджеттiң тапшылығы (профицитi)" бөлiмi кірістер мен шығындар, таза бюджеттік кредит беру және қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо арасындағы айырмаға тең бюджеттiң тапшылығын (профицитiн) көрсетедi.
Бюджеттің тапшылығы (профициті) Db(Pb) = D-Z-К-S формуласы бойынша анықталады, мұнда
Db – бюджеттің тапшылығы;
Pb – бюджеттің профициті;
D - кірістер;
Z - шығындар;
К – таза бюджеттік кредит беру;
S – қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо.
Теріс белгісі бар алынған көлем тапшылық, оң белгісі бар – бюджеттің профициті болып табылады.
16. VI "Бюджеттiң тапшылығын қаржыландыру (профициттi пайдалану)" бөлiмi "Қарыздардың түсiмi", "Қарыздарды өтеу", "Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" кiшi бөлiмдерiнен тұрады және қарызға алу мен бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары есебiнен бюджеттiң тапшылығын жабуды қамтамасыз етудi немесе қарыздар бойынша негiзгi борышты өтеуге бюджет профицитiн, қарыз қаражаттарын, бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтарын жұмсауды көрсетедi.
Тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) мынадай формулалар бойынша анықталады:
Fd (Fp) = N + O – R, мұнда
Fd – бюджеттің тапшылығын қаржыландыру көлемі. Оң белгісі бар бюджет тапшылығын қаржыландыру мәні оның тапшылығының көлеміне сәйкес келеді;
Fp – бюджеттің профицитін қаржыландыру көлемі. Теріс белгісі бар бюджет профицитін қаржыландыру мәні оның профицитінің көлеміне сәйкес келеді;
N – алынған қарыздардың сомасы;
O – бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтарының сомасы;
R – қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы.
17. Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын сомасы O = R - Db (Pb,) - N формуласы бойынша анықталады, мұнда
R, Db, Pb, N осы Ереженің 15, 16-тармақтары формулаларының құрауыштарына сәйкес келеді.
Тапшылықты жабуға (профицитті пайдалануға) пайдаланылатын бюджет қаражаты қалдықтарының сомасы оң белгімен, ал пайдаланылмайтын – теріс белгімен ескеріледі.
18. Кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша пайдаланылмаған қалдық қаражат болып табылады.
19. Бюджет қаражатының еркін қалдықтары – ол:
1) алынған қарыздар бойынша негізгі борышқа қызмет көрсетуге және өтеуге;
2) алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270  Бұйрығымен.
3) алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295Бұйрығымен.
4) іске асыру мерзімі бір жылдан асатын бюджеттік даму бағдарламалары және дайындау және беру мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтерді және басқа да тауарларды, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша өткен қаржы жылының қабылданған міндеттемелерінің төленбеген бөлігін қаржыландыруға бөлгеннен кейін қалған жыл басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;

15. Раздел V "Дефицит (профицит) бюджета" отражает дефицит (профицит) бюджета, равный разнице между доходами и затратами, чистым бюджетным кредитованием и сальдо по операциям с финансовыми активами.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D-Z-К-S, где
Db - дефицит бюджета;
Pb - профицит бюджета;
D - доходы;
Z - затраты;
К - чистое бюджетное кредитование;
S - сальдо по операциям с финансовыми активами.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком - профицитом бюджета.
16. Раздел VI "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" состоит из подразделов: "Поступление займов", "Погашение займов", "Используемые остатки бюджетных средств" и отражает обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и используемых остатков бюджетных средств или расходование профицита бюджета, средств займов, используемых остатков бюджетных средств на погашение основного долга по займам.
Финансирование дефицита (использование профицита) определяется по следующим формулам:
Fd (Fp) = N + O - R, где
Fd - объем финансирования дефицита бюджета. Значение финансирования дефицита бюджета с положительным знаком соответствует величине его дефицита;
Fp - объем использования профицита бюджета. Значение использования профицита бюджета с отрицательным знаком соответствует величине его профицита;
N - сумма полученных займов;
O - сумма используемых остатков бюджетных средств;
R - сумма погашения основного долга по займам.
17. Сумма используемых остатков бюджетных средств определяется по формуле
O = R - Db (Pb,) - N, где
R, Db, Pb, N соответствуют составляющим формул пунктов 15, 16 настоящих Правил.
Сумма остатков бюджетных средств, используемая на покрытие дефицита (использование профицита), учитывается с положительным знаком, а не используемая - с отрицательным знаком.
18. Остатками бюджетных средств на конец периода являются средства, оставшиеся не использованными по состоянию на конец отчетного периода.
19. Свободные остатки бюджетных средств - это остатки бюджетных средств на начало года, оставшиеся после распределения на:
1) обслуживание и погашение основного долга по полученным займам;
2) исключен приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010);
3) исключен приказом Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295;
4) финансирование неоплаченной части принятых обязательств прошедшего финансового года по бюджетным программам развития со сроком реализации более одного года и текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года, услуг со сроком оказания более одного финансового года;

«5) ағымдағы қаржы жылы одан әрі пайдалану (түгел пайдалану) туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы орган шешім қабылдамаған, өткен қаржы жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер сомаларын қайтару.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270, 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
20. Қаржы жылының басына бюджет қаражаттарының қалдық сомасы есепке қолмен енгiзiледi, ағымдағы қаржы жылының басынан бастап және соңына дейін өзгерiссiз қалады және ол есептің анықтамалық бөлiмiнде «Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер» бағанында көрсетiледi.
Ескерту.20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
21. Қаржы жылының басында қалдық сомасы бар "Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдық сомасы" жолы бойынша есепте көрсетiлетiн сома анықтамалық бөлiмде көрсетiлген есептi кезеңнiң соңындағы жағдай бойынша бюджет қаражаттары қалдықтарының сомасын құрауы қажет. Егер бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтарының сомасында терiс белгi болса, онда оның абсолюттiк шамасы қаржы жылының басына қалдық сомасымен жинақталады, егер оң белгi болса, онда ол қаржы жылының басына қалдық сомасынан алынады.
Есепте "Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтары" жолында көрсетілген сома "Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары" жолы бойынша "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімінде көрсетілген сомадан аспауы тиіс.
22. Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары мынадай түрде анықталады: О к = О н – O, мұнда
О к - есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
О н - қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
O - бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы.
23. "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі қаржы жылының басына және есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтарын көрсетеді.
3. Бюджеттің атқарылуы туралы есептерді толтыру тәртібі
24. Бюджеттiң атқарылуы туралы есептер: республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, астаналар, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) - барлық алынған, оның ішінде басқа деңгейдегі бюджеттерден түскен түсімдерді және барлық жүргізілген шығыстарды, оның iшiнде жоғары тұрған бюджеттен түскен түсiмдер және басқа да деңгейдегі бюджеттерге берiлген трансферттер есебiнен шығыстарды қамтиды.

5) возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местным исполнительным органом не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010); от 11.06.2012 № 295.
20. Сумма остатков бюджетных средств на начало финансового года вводится в отчет вручную, остается неизменной от начала и до конца текущего финансового года и отражается в справочном разделе отчета в графе «Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам).
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
21. Сумма, указываемая в отчете по строке "Сумма используемых остатков бюджетных средств", с суммой остатков на начало финансового года должны составлять сумму остатков бюджетных средств по состоянию на конец отчетного периода, указываемую в справочном разделе. Если сумма используемых остатков бюджетных средств имеет отрицательный знак, то ее абсолютная величина складывается с суммой остатков на начало финансового года, если имеет положительный знак, то она вычитается из суммы остатков на начало финансового года.
В отчете суммы, указываемые по строке "Используемые остатки бюджетных средств", не должны превышать сумму, указываемую в справочном разделе "Остатки бюджетных средств" по строке "Остатки бюджетных средств на начало финансового года".
22. Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода определяются следующим образом:
О к = О н - O, где
О к - остатки бюджетных средств на конец отчетного периода;
О н - остатки бюджетных средств на начало финансового года;
O - сумма использованных остатков бюджетных средств.
23. Справочный раздел "Остатки бюджетных средств" отражает остатки бюджетных средств на начало финансового года и конец отчетного периода.
3. Порядок заполнения отчетов об исполнении бюджетов
24. Отчеты об исполнении бюджетов: республиканского, областного, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) - включают в себя все полученные поступления, в том числе из бюджетов других уровней, и все произведенные расходы, в том числе расходы за счет поступлений из вышестоящего бюджета, и трансферты, переданные бюджетам других уровней.

25. Төмен тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган жоғары тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға ұсынған жергiлiктi бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Жергiлiктi бюджеттiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, iшкi сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы - функционалдық тобы, функционалдық кіші тобы, бюджет бағдарламасының әкiмшiсi, бюджет бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi;
2-бағанда түсiмдер сыныптамасы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi;
3-бағанда мәслихат бекiткен есептi қаржы жылына бюджет сомасы көрсетiледi;
4-бағанда оның орындалу барысында мәслихат қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылына түзетiлген бюджеттiң - мәслихатта нақтыланбаған жергiлiктi атқарушы органдар енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңге түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша - 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың деңгейiне дейiн (қоса алғанда) төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi;
8-бағанда қабылданған міндеттемелер бойынша сомалар көрсетіледі;
9-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
10-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi;
11-бағанда есептi кезеңге бюджеттiң түсiмдерi мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
12-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, нақтыланған, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.

25. Месячный (годовой) отчет об исполнении местного бюджета, представляемый уполномоченным органом по исполнению нижестоящего бюджета уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета, составляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В месячном (годовом) отчете об исполнении местного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета - функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного маслихатом;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых маслихатом в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год - утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных местным исполнительным органом, без уточнения в маслихате;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам - графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы принятых обязательств;
в графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;
в графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.

26. Республикалық бюджеттiң түсімдері мен шығыстары туралы деректерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде есептi мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуына қызмет көрсетудi жүзеге асыратын ведомство (бұдан әрі – ведомство) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасайды.
Республикалық бюджеттiң ай ішіндегі түсімдері мен шығыстары туралы деректерде:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, iшкi сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары - функционалдық тобы, функционалдық кiшi тобы, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджет бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi;
2-бағанда түсiмдер сыныптамасы мен бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi;
3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен есептi қаржы жылына арналған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламентi қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылына түзетiлген бюджеттiң - Қазақстан Республикасының Парламентiнде нақтыланбаған Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңге түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша - 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың деңгейiне дейiн (қоса алғанда) төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi;
8-бағанда қабылданған міндеттемелердің сомасы көрсетiледi;
9-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
10 -бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi.
27. Шоғырландырылған бюджет – өзара өтелетiн операциялар ескерілместен, республикалық бюджетті, облыстардың бюджетін, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына бағытталатын түсімдерді бiрiктiретiн мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп осы Ережелердің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсімдерінің сыныптамасы - санаты;
шығыстардың функционалдық сыныптамасы - функционалдық тобы;
2-бағанда бюджет түсімдерінің сыныптамасы, шығыстарының функционалдық сыныптамасы көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3-бағанда есепті қаржы жылына арналған бекітілген (түзетілген) сомасы көрсетіледі;
4-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.

26. Данные о поступлениях и расходах республиканского бюджета за месяц (год) составляются ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета (далее - ведомство), по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В данных о поступлениях и расходах республиканского бюджета за месяц:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета - функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год - утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам - графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы принятых обязательств;
в графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года.
27. Консолидированный бюджет - централизованный денежный фонд, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, города республиканского значения и столицы, поступления, направляемые в Национальный фонд Республики Казахстан, без учета взаимопогашаемых операций.
Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В месячном (годовом) отчете об исполнении консолидированного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория;
функциональной классификации расходов - функциональная группа;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы утвержденного (скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год;
в графе 4 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 5 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.

4. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған
бюджеттен алынған және жоғары тұрған бюджетке берілген
трансферттердiң көрсетiлу тәртiбi
28. Республикалық бюджеттiң, облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала бюджетiнiң, астана, аудан бюджетiнiң (облыстық маңызы бар қаланың) атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде трансферттер бойынша есеп айырысулар ашық түрде ескерiледi.
29. Жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде - төмен тұрған бюджеттерге бөлiнген трансферттер "Шығындар" бөлiмiнде, ал төмен тұрған бюджеттен алынған трансферттер – "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" бөлiмiнде ескерiледi.
30. Төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте жоғары тұрған бюджеттен алынған трансферттер "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" бөлiмiнде, ал жоғары тұрған бюджетке берiлген – "Шығындар" бөлiмiнде көрсетiледi.
31. Облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша облыстық бюджет және аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.
32. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерi арасындағы есеп айырысулар оған енгiзiлмейдi.
33. Мемлекеттiк бюджеттiң, шоғырландырылған бюджеттің, облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептерден жоғарыда аталған сомаларды алып тастау оларды екi рет есепке алуды болдырмау мақсатында: кiрiстерде - жоғары тұрған бюджетте түсiм көзi бойынша және жоғары тұрған бюджетте және шығыстарда алынған трансферттер ретiнде - жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген трансферттер ретiнде және олардың есебiнен жүргiзiлген төмен тұрған бюджеттiң шығыстары ретiнде жүргiзiледi.
5. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған
бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң көрсетiлу тәртiбi
34. Төмен тұрған бюджет үшiн бюджеттiк кредиттер бюджет тапшылығын қаржыландыру көзi болып табылады және төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте "Бюджет тапшылығын (профициттi пайдалану) қаржыландыру" бөлiмiнде "Қарыздардың түсуi" бөлiмшесiнде, жоғары тұрған бюджеттiң есебiнде "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмiнiң "Бюджеттiк кредиттер" бөлiмшесiнде көрсетiледi.
Осыған байланысты, жоғары тұрған бюджеттен алынатын бюджеттiк кредит төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттiң меншiктi кiрiс есебiнен бөлiнедi және жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бiр рет кiрiстер түсiмдерiнiң көзi бойынша ескерiлген болатын, ал алынған кредиттi жұмсау төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте шығыстардың бағытына байланысты функционалдық топтар бойынша ескерiледi, мемлекеттiк бюджеттiң немесе облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есепте бюджеттiк кредиттердi беру ескерiлмейдi. Осыған ұқсас жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттiң бюджет кредиттерiн өтеуi ескерiлмейдi.

4. Порядок отражения в отчетах об исполнении
бюджетов трансфертов, полученных из вышестоящего
бюджета и переданных вышестоящему бюджету
28. При составлении отчетов об исполнении республиканского бюджета, областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения) расчеты по трансфертам учитываются в развернутом виде.
29. При составлении отчета об исполнении вышестоящего бюджета трансферты, выделенные нижестоящим бюджетам, учитываются в разделе "Затраты", а полученные из нижестоящего бюджета трансферты - в разделе "Доходы" подразделе "Поступления трансфертов".
30. В отчете об исполнении нижестоящего бюджета трансферты, полученные из вышестоящего бюджета, показываются в разделе "Доходы" в подразделе "Поступления трансфертов", а переданные в вышестоящий бюджет - в разделе "Затраты".
31. При составлении отчета об исполнении бюджета области расчеты между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) по трансфертам в отчет не включаются.
32. При составлении отчета об исполнении государственного бюджета расчеты между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения и столицы по трансфертам в него не включаются.
33. Исключение из отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области вышеназванных сумм производится с целью недопущения их учета дважды: в доходах - по источнику поступления в вышестоящем бюджете и как полученные трансферты в нижестоящем бюджете и в расходах - как выделенные из вышестоящего бюджета трансферты и как произведенные за счет них расходы нижестоящего бюджета.
5. Порядок отражения в отчетах об исполнении бюджетов
бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета
34. Бюджетные кредиты для нижестоящего бюджета являются источником финансирования дефицита бюджета и в отчете об исполнении нижестоящего бюджета отражаются в разделе "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" в подразделе "Поступление займов", в отчете вышестоящего бюджета в подразделе "Бюджетные кредиты" раздела "Чистое бюджетное кредитование".
В связи с тем, что бюджетный кредит из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету выделяется за счет собственных доходов вышестоящего бюджета и в отчете об исполнении вышестоящего бюджета один раз уже учтен по источнику поступлений доходов, а расходование полученного кредита учитывается по функциональным группам в зависимости от направления расходов в отчете об исполнении нижестоящего бюджета, в отчете об исполнении государственного бюджета или бюджета области предоставление бюджетных кредитов не учитывается. Аналогично не учитывается погашение бюджетных кредитов нижестоящим бюджетом в вышестоящий бюджет.

35. Жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер бойынша сыйақы төмен тұрған бюджеттiң меншiктi түсiмдерi есебiнен төленедi және жоғары тұрған бюджетке салықтық емес түсiмдер болып табылады, олар қосалқы шоттан жалтару үшiн мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тасталады.
36. Қарыз қаражаты есебiнен жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке кредиттердi бөлу кезiнде оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар сомасы сондай-ақ мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тастауға жатады.
6. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде бөлiнетiн
бюджеттiк бағдарламалардың көрсетiлу тәртiбi
37. Бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалар бюджетте бюджеттiк бағдарламалардың бiр әкiмшiсi бойынша бекiтiледi және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен немесе бюджеттiк бағдарламалардың әртүрлi әкiмшiлерi арасында жергiлiктi атқарушы органның нормативтiк құқықтық актiсiмен бөлiнедi.
38. Бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламалардың есебiнен шығыстар олар бөлiнген сол бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi шығыстарының құрамында ескерiледi.
7. Мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң
атқарылуы туралы есептердiң жасалу тәртiбi
39. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есеп республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, ал облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы олардың арасындағы өзара өтейтiн операцияларды есепке алмағанда облыстық бюджеттiң, аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң атқарылуы туралы есептердiң жасалуы негiзiнде жүргiзiледi.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) атқарылуы туралы есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының Қолма-қол ақшасын бақылау шотында (бұдан әрі – ҚБШ) ақшаның қозғалысы туралы есептің негізінде жүргізіледі.
Өзара өтелетін операцияларға қосарланған есепті болғызбау мақсатында бюджеттің бір деңгейінен басқасына берілетін, трансферттер, бюджеттік кредиттер және басқа да ақша сомаларын алып тастаумен байланысты, мемлекеттік бюджетті, сондай-ақ олардың атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру кезінде жүзеге асырылатын операциялар жатады.
40. Бюджетаралық қатынастар трансферттермен және бюджеттiк кредиттермен реттеледi, мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде олар бойынша қосарлы шотты алып тастау мақсатында олар республикалық және жергiлiктi бюджеттердi, облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердi арифметикалық қосу жолымен алынған сомадан алып тастауға жатады.

35. Вознаграждения по кредитам, полученным из вышестоящего бюджета, выплачиваются за счет собственных поступлений нижестоящего бюджета и являются неналоговыми поступлениями в вышестоящий бюджет, которые, во избежание двойного счета, исключаются при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области.
36. При выделении кредитов из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету за счет заемных средств, сумма расходов на его обслуживание также подлежит исключению при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области.
6. Порядок отражения в отчетах об исполнении
бюджетов распределяемых бюджетных программ
37. Распределяемые бюджетные программы утверждаются в бюджете по одному администратору бюджетных программ и распределяются постановлением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа между различными администраторами бюджетных программ.
38. В отчете об исполнении бюджета расходы за счет распределяемых бюджетных программ учитываются в составе расходов тех администраторов бюджетных программ, которым они были распределены.
7. Порядок составления отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов, бюджета области
39. Составление отчета об исполнении государственного бюджета производится на основании отчетов об исполнении республиканского бюджета и местных бюджетов, а отчета об исполнении бюджета области - на основании отчетов об исполнении областного бюджета, бюджетов районов (городов областного значения), без учета взаимопогашаемых операций между ними.
Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы;
3) отчета о движении денег на Контрольном счете наличности (далее - КСН) Национального фонда Республики Казахстан.
К взаимопогашаемым операциям относятся операции, осуществляемые при формировании государственного, консолидированного бюджетов и бюджета области, а также отчетов об их исполнении, связанные с исключением сумм трансфертов, бюджетных кредитов и других денег, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, в целях исключения двойного счета.
40. Межбюджетные отношения регулируются трансфертами и бюджетными кредитами, которые, в целях исключения двойного счета по ним при составлении отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области, подлежат исключению из сумм, полученных путем арифметического сложения республиканского и местных бюджетов, областного и районных (городов областного значения) бюджетов.

41. Мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есеп осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес мынадай түрде қалыптастырылады:
бұл ретте, І "Кірістер" бөлімі:
кестенiң 4-бағанының сомалары кiрiстердiң 2-санаты бойынша сомадан (1,0 млрд. теңге), бұл – төмен тұрған бюджеттерге берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) сомасы және кiрiстердiң 4-санаты бойынша (230,0 млрд. теңге = 70,0 млрд. теңге + 210,0 млрд. теңге – 50,0 млрд. теңге) сомадан, бұл бюджеттiк алымдар ретiнде жоғары тұрған бюджет алған трансферттердiң және жоғары тұрған бюджеттен субвенциялар, нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері (жоғары тұрған бюджеттiң резервiнен алынған трансферттердi қоса алғанда) нысанында төмен тұрған бюджет алған трансферттердiң сомасынан Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан түскен трансферттер сомасын алып тастағандағы сомадан тұрады.
II «Шығындар» бөлiмi: кестенiң 4-бағанының сомасы төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттің берген трансферттерінің (90,0 млрд. теңге - субвенциялар, 80,0 млрд. теңге – нысаналы ағымдағы және нысаналы даму трансферттері), жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттен берiлген трансферттердiң (60,0 млрд. теңге - бюджеттiк алымдар) және үкiметтiк борышқа қызмет көрсету жөнiндегi шығындардың (1,0 млрд. теңге) сомасынан тұрады.
IІІ "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмi:
"Бюджеттiк кредиттер" бөлiмшесiнiң 4-бағаны бойынша сомалар төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджет бөлген кредиттердiң сомаларынан тұрады.
Қаралатын мысалда бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға (40,0 млрд.теңге) және төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға (1,0 млрд.теңге) төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген кредиттер сомасы орын алады. Егер төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға жоғары тұрған бюджеттiң резервi бөлiнбеген жағдайда, онда мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы жөнiндегi есептi қалыптастыру кезiнде оның сомасы алынып тасталмайды, оны iшiнара бөлген жағдайда - бөлiнген сома ғана алынып тасталады.
Қаралатын мысалда "Кредиттердi өтеу" бөлiмшесiнiң 4-бағаны бойынша сома қолма-қол ақша тапшылығын жабуға төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен алған кредиттi төмен тұрған бюджет толық өтеу сомасымен берiлген. Егер осы резерв мемлекеттiк бюджеттiң және облыc бюджетiнiң атқарылуы туралы есеп қалыптастыру күнiне бөлiнбесе немесе iшiнара бөлiнген жағдайда, онда алып тастау үшiн сома не болмайды, немесе резервтiң төмен тұрған бюджетке бөлiнген және оларға өтеуге жататын сол бөлiгiнен тұратын болады.

41. Отчет об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области формируется согласно Приложению 5 к настоящим Правилам:
при этом, в разделе I "Доходы":
суммы графы 4 таблицы состоят из сумм по 2-ой категории доходов (1,0 млрд. тенге) – это сумма вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам, и по 4-ой категории доходов (230,0 млрд. тенге = 70,0 млрд. тенге + 210,0 млрд. тенге - 50,0 млрд.тенге) - это сумма трансфертов, полученных вышестоящим бюджетом в качестве бюджетных изъятий, и полученных нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета трансфертов в форме субвенций, целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие (включая трансферты из резерва вышестоящего бюджета) минус сумма трансфертов, поступивших из Национального фонда РК.
Раздел II "Затраты": суммы графы 4 таблицы состоят из сумм трансфертов, переданных вышестоящим бюджетом в нижестоящий бюджет (90,0 млрд. тенге - субвенции, 80,0 млрд. тенге - целевые текущие и целевые трансферты на развитие), трансфертов, переданных из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет (60,0 млрд. тенге - бюджетные изъятия), и затрат по обслуживанию правительственного долга (1,0 млрд. тенге).
Раздел III "Чистое бюджетное кредитование":
суммы по графе 4 подраздела "Бюджетные кредиты" состоят из сумм выделенных вышестоящим бюджетом нижестоящему бюджету кредитов.
В рассматриваемом примере имеет место сумма кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (40,0 млрд. тенге) и на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах (1,0 млрд. тенге). В случае, если резерв вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах не распределялся, то его сумма при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области не исключается.
Сумма по графе 4 подраздела "Погашение кредитов" в рассматриваемом примере представлена суммой полного погашения нижестоящим бюджетом кредита, полученного нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности. В случае, если этот резерв не будет распределен на дату формирования отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области или распределен частично, то суммы для исключения либо не будет, либо она будет составлять ту часть резерва, которая была выделена нижестоящему бюджету и подлежит погашению им.

"Бюджет тапшылығын (қаржыландыру)" VI бөлiмi бойынша: "Қарыздардың түсiмi" жолы бойынша 4-бағанның сомасы жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттердiң сомасына қаралатын мысалға тең, ал "Қарыздарды өтеу" жолының сомасы төмен тұрған бюджеттiң кредиттердi өтеу сомасына тең. Қаралатын мысалда ағымдағы қаржы жылы өтеуге жататын 1,0 млрд. теңге сомасында төмен тұрған бюджет алған кредит өтеуге жатады. Ағымдағы қаржы жылы төмен тұрған бюджет алған 40,0 млрд. теңге сомасындағы кредит 2 жылдан кейiн өтеуге жатады деп болжамдасақ, осыған байланысты төмен тұрған бюджет ағымдағы қаржы жылы оны өтеу бойынша шығыстар әкелмейдi.
Ескерту. 41-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 23.07.2013 № 356 бұйрығымен (оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
8. Бюджеттердің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдардың
бюджеттердің атқарылуы туралы есептердi беру тәртiбi
42. Түрлі деңгейдегі есепті айға (жылға) жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерді осы Ережеде белгіленген тәртіппен және осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес 1-27-нысан бойынша ведомствоның аумақтық бөлімшесі жасайды.
43. Ведомствоның аумақтық бөлімшесі бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға:
1) есепті айдағы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер – бюджет түсімдерін санаттары, сыныптары, қосымша сыныптары мен бюджет түсімдерін жіктеу ерекшелігі бойынша және бюджет шығыстарын функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша толық көлемде электрондық деректер базасы түрінде және қағаз тасығышта есептіден кейінгі айдың 2 күнінен кешіктірілмей;
2) есепті жылғы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер - санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы ұсынылған деректермен бірге оның билігіндегі есеп көрсеткіштерін салыстыруды жүргізеді.
Бұл ретте осы Ереженің 18-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджет қаражаты түсімдерінің, шығыстарының және қалдықтарының сомасын салыстыру актісі жасалады.
Содан кейін алшақтық себептерін анықтау және оларды жою бойынша бірлескен жұмыс жүргізіледі.
Ескерту. 43-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.

По разделу VI "Финансирование дефицита бюджета": сумма графы 4 по строке "Поступление займов" равна в рассматриваемом примере сумме полученных из вышестоящего бюджета кредитов, а сумма строки "Погашение займов" равна сумме погашения кредитов нижестоящим бюджетом. В рассматриваемом примере погашению подлежит кредит, полученный нижестоящим бюджетом в сумме 1,0 млрд. тенге, подлежащий погашению в текущем финансовом году. Кредит в сумме 40,0 млрд. тенге, полученный нижестоящим бюджетом в текущем финансовом году, подлежит погашению, предположим через 2 года, в связи с чем, нижестоящий бюджет не несет в текущем финансовом году расходов по его погашению.
Сноска. Пункт 41 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 23.07.2013 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Порядок представления отчетов об исполнении бюджетов
уполномоченными органами по исполнению бюджета
42. Данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный месяц (год) каждого уровня составляются территориальным подразделением ведомства в порядке, установленном настоящими Правилами, и по форме 1-27, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
43. Территориальное подразделение ведомства представляет местному уполномоченному органу по исполнению бюджета:
1) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный месяц – не позднее 2 числа месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных в полном объеме и на бумажном носителе с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам.
2) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный год - не позднее 10 января года, следующего за отчетным финансовым годом, в виде электронной базы данных в полном объеме и на бумажном носителе с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с представленными данными об исполнении показателей местного бюджета.
При этом составляется акт сверки сумм поступлений, расходов и остатков бюджетных средств по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
Сноска. Пункт 43 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).

43-1. 1-27 нысан бойынша деректерге осы Ережедегі 19-қосымшаға сәйкес өзара өтелетін операциялар жөніндегі деректер қоса беріледі.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган жергiлiктi бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы ұсынылған деректермен бiрге оның билiгiндегi есеп көрсеткiштерiн салыстыруды жүргiзедi.
Бұл ретте, есептіден кейінгі айдың 10 күнінен кешіктірмей ай сайын және есепті қаржылықтан кейінгі жылдың 12 қаңтарынан кешіктірмей осы Ережедегі 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті деректерді салыстыру актісі жасалады.
Осыдан кейін алшақтық себептерін анықтау және оларды келесі есепті кезеңде жою бойынша бірлескен жұмыс жүргізіледі.
Ескерту. 43-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
44. Төмен тұрған деңгейдегі бюджеттiң атқарылуы туралы есепті оның атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган жоғары тұрған деңгейдегі бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға қағаз тасушыда және бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары туралы электрондық дерек қоры түрiнде (бұдан әрi - электрондық дерек қоры) бередi.
45. Қағаз тасушыдағы бюджеттің атқарылуы туралы есептің деректері электрондық дерек қоры түрінде ұсынылған есепке сәйкес келуі тиіс.
46. Облыс, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті органдары бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мыналарды ұсынады:
1) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы толық көлемдегі айлық есептiк электрондық дерек қоры түрiнде – онда бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімі бюджет түсімдерінің санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және сыныптама ерекшелігін, ал бюджеттің шығыстарын қамтитын есептің бөлімі функционалдық топтарды, функционалдық ішкі топтарды, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды қамтуы тиіс қағаз тасушыда оны кейiннен осы Ереженің 7 және 8-тармақтарына сәйкес қалыптасқан есептіден кейінгі ай соңына дейiн растай отырып есептiден кейiнгi айдың 12 күнiнен кешiктiрмей;
2) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы толық көлемдегі жылдық есептi - онда бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімі бюджет түсімдерінің санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және сыныптама ерекшелігін, ал бюджеттің шығыстарын қамтитын есептің бөлімі функционалдық топтарды, функционалдық ішкі топтарды, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды қамтуы тиіс толық көлемдегі электрондық деректер қоры түрiнде есептіден кейінгі жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей, сондай-ақ қағаз тасушыда осы Ереженің 7 және 8-тармақтарына сәйкес қалыптастырылған есептiден кейінгі жылдың 10 наурызға дейін.
Есепте бюджет түсімдері мен шығыстары теңдестірілмеген, шығыстардың функционалдық және экономикалық сыныптарының арасында алшақтық болған жағдайда есептіден кейінгі келетін айдың соңына дейін, олардың пайда болу себептері көрсетіле отырып, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшысының қойылған қолымен қағаз жүзінде расталып, электронды түрде берілетін түсініктеме жазба толтырылады.
Бұл ретте бюджет шығыстары кіретін жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдерінде мына бағандар бойынша бюджет шығыстарын жіктеу ерекшеліктері жөніндегі деректер қамтылуы тиіс:
«Есепті қаржы жылына арналып түзетілген бюджет»;
«Түсімдердің және төлемдер бойынша ағымдағы жылғы қаржыландырудың жиынтық жоспары»;
«Түсімдердің және міндеттемелер бойынша ағымдағы жылғы қаржыландырудың жиынтық жоспары»;
«Қабылданған міндеттемелер»;
«Бюджет түсімдерінің атқарылуы және бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер».

43-1. К данным по форме 1-27 прилагаются данные по взаимопогашаемым операциям, согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с представленными данными об исполнении показателей местного бюджета.
При этом ежемесячно не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, и не позднее 12 января года, следующего за отчетным финансовым годом, составляется акт cверки отчетных данных по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению в следующем отчетном периоде.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).
44. Отчет об исполнении бюджета нижестоящего уровня представляется уполномоченным органом по его исполнению уполномоченному органу по исполнению бюджета вышестоящего уровня на бумажном носителе и в виде электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета (далее - электронная база данных).
45. Данные отчета об исполнении бюджета на бумажном носителе должны соответствовать отчету, представленному в виде электронной базы данных.
46. Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
1) месячный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных в полном объеме, в которой раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета, с последующим до конца месяца, следующего за отчетным, его подтверждением на бумажном носителе, сформированным в соответствии с пунктами 7 и 8 настоящих Правил;
2) годовой отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 10 февраля года, следующего за отчетным годом, в виде электронной базы данных в полном объеме, в которой раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета, а на бумажном носителе, сформированный в соответствии с пунктами 7 и 8 настоящих Правил, до 10 марта года, следующего за отчетным.
В случае несбалансированности поступлений и расходов бюджета, наличия расхождений между функциональной и экономической классификациями расходов в отчете, составляется пояснительная записка с указанием причин их образования, представляемая в электронном виде, с последующим до конца месяца, следующего за отчетным, ее подтверждением на бумажном носителе, подписанная руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета.
При этом разделы отчетов об исполнении местного бюджета, включающие расходы бюджета, должны содержать данные по спецификам классификации расходов бюджета по следующим графам:
"Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год";
"Сводный план поступлений и финансирования на текущий период по платежам";
"Сводный план поступлений и финансирования на текущий период по обязательствам";
"Принятые обязательства";
"Исполнение поступлений бюджета и оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)".

Көрсетілген бағандарға байланысты есептік деректер ерекшеліктер деңгейіне дейін ведомстволардың аумақтық бөлімшелері 1-27 нысаны бойынша ұсынған деректеріне негізделеді.
Қалған бағандар бойынша деректер кіші бағдарламалар деңгейіне дейін ұсынылады.
Қағаз тасушыдағы облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы есепке тоқсан сайын қол жеткізілген нәтижелерді көрсете отырып, бюджет түсімдері мен шығыстары бойынша іс жүзінде қалыптасқан соманы түсіндіре отырып, түсіндірме жазба қоса беріледі.
Ескерту. 46-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270, 2011.08.03 № 393 (мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) Бұйрықтарымен.
47. Бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi облыстың жергiлiктi атқарушы органына аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiнiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептi беру мерзiмi соңынан белгiленедi.
48. Ведомство мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру үшiн жауапты бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне мыналарды:
1) сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын есептемегендегi есептi айдағы республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы айлық есеп деректерi - сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып, есептiден кейiнгi айдың 3-інен кешiктiрмей бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы (бұдан әрі – АЖ) - есептiден кейiнгi айдың 10-ынан кешiктiрмей агрегирленген нысанда қағаз тасығышта, онда республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетiн түсiмдер кіретін бөлiмiнде бюджет түсiмдерi сыныптамасының түсiмдерiнiң санаттары мен сыныптары қамтылуы тиiс, ал есептiң бюджет шығыстары кіретін бөлiмдерiнде бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары мен кiшi топтары қамтылуы тиiс.
Сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын есепке алғанда есепті қаржы жылынан кейінгі келесі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы деректер Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есебіне материалдарды талдау және дайындау үшін пайдаланылады.
2) есептi жылғы республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы, ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің есептерінің және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілік деректерімен салыстырылған деректер - санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып АЖ арқылы және қағаз тасығышта есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейiн ұсынады.

Отчетные данные до уровня специфик по указанным графам основываются на данных, представленных по форме 1-27 территориальными подразделениями ведомства.
По остальным графам данные представляются до уровня подпрограмм.
Ежеквартально к отчету об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы на бумажном носителе прилагается пояснительная записка с объяснением фактически сложившихся сумм по поступлениям и расходам бюджета с отражением достигнутых результатов.
Сноска. Пункт 46 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010); от 03.08.2011 № 393.
47. Срок представления месячного (годового) отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) местному уполномоченному органу области по исполнению бюджета устанавливается последним.
48. Ведомство представляет структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный месяц, без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов - не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным, с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, посредством информационной системы уполномоченного органа (далее - ИС) и на бумажном носителе в агрегированной форме, в которой раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета.
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным финансовым годом, используются для анализа и подготовки материалов к годовому отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета;
2) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный год, сверенные с данными отчетов территориальных подразделений ведомства и администраторов республиканских бюджетных программ - до 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, посредством ИС и на бумажном носителе с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.

Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.07.2013 № 356 бұйрығымен (оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
49. Жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы  туралы айлық (жылдық) есепті заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және арттыруға инвестициялық  жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және «Басқалар» деген бөлімде көрсетілген заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған  бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша  қорытынды деректерді көрсете отырып, осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар қалыптастырады.
Жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы  туралы айлық (жылдық) есепті жергілікті бюджеттер жөніндегі бюджеттік даму бағдарламаларының дамуы туралы есептердің негізінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.
Басым республикалық бюджет бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін объектілер бойынша басым республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар тізбесіне сәйкес мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.
Республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, кейінге қалдыру шарттары бар, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті осы Ережеге 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, кейінге қалдыру шарттары бар, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.

Сноска. Пункт 48 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.07.2013 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе «Прочие».
Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам.
Месячный (годовой) отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Месячный (годовой) отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями, формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.

Ескерту.49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
50. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi өкiмiмен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiне ақпараттық материалдарды беру кестесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметiне және Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң басшысы бекiткен Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiне ақпараттық материалдарды беру кестесiне сәйкес Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық есептi бередi, бiрақ мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептiден кейiнгi айдың 15 күнiнен ерте емес - есептiден кейiнгi айдың 20 күнi.
Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептiден кейiнгi айдың 15 күнi, сондай-ақ Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп комитетiне және бюджеттiк жоспарлау және iшкi бақылау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органдарға, мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы айлық есеп есептiден кейiнгi айдың 20 күнi - мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген органға берiледi.
Ескерту. 50-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
51. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп комитетiнiң өткен қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептерiн Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткеннен кейiн он жұмыс күнiнiң iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген органға бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы жылдық есептi бередi.
Ескерту. 51-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
52. Мемлекеттік, республикалық және жергiлiктi (облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттердің атқарылуы туралы, басым республикалық бюджет бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың, Республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, кейінге қалдыру шарттары бар, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есептері, жергiлiктi (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламалардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган тиісті мемлекеттік органдарға осы Ережеге 266-17-қосымшаларға сәйкес (қол қоюмен бекітілмеген) нысандар бойынша қағаз тасығышта және электрондық түрде жібереді. Қағаз тасығыштағы есептер ілеспе хатпен беріледі.
Мемлекеттік, республикалық және жергiлiктi (облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есептің) бюджеттердің атқарылуы туралы есептердің бюджет түсімдерін қамтитын бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері жөніндегі деректерді қамтуға тиіс.
Есептердің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджеттік бағдарламалар мен кіші бағдарламалар жөніндегі деректерді қамтуға тиіс.

Сноска. Пункт 49 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
50. Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, в соответствии с Графиком представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан, утвержденным распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан, и в Администрацию Президента Республики Казахстан, в соответствии с Графиком представления информационных материалов в Администрацию Президента Республики Казахстан, утвержденным руководителем Администрации Президента Республики Казахстан, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, об исполнении государственного и местных бюджетов - 20 числа месяца, следующего за отчетным.
Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляется также Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета и в центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю, об исполнении государственного и местных бюджетов 20 числа месяца, следующего за отчетным, - в центральные уполномоченные органы по государственному планированию и внутреннему контролю.
Сноска. Пункт 50 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).
51. Годовой отчет об исполнении государственного и местных бюджетов представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, Администрацию Президента Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю в течение десяти рабочих дней после утверждения Парламентом Республики Казахстан отчетов Правительства Республики Казахстан и Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год.
Сноска. Пункт 51 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).
52. Месячные (годовые) отчеты об исполнении государственного, республиканского и местного (свод, в разрезе бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями, отчеты об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам по формам, согласно приложениям 266-17 к настоящим Правилам в электронном виде с сопроводительным письмом.
Разделы отчетов об исполнении государственного, республиканского и местного (сводного отчета об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, включающие поступления бюджета должны содержать данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Разделы отчетов, включающие расходы бюджета, должны содержать данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам и подпрограммам классификации расходов бюджета.

Ескерту. 52-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
53. Облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептерді бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган тиісті мемлекеттік органдарға біріктірілген нысанда жіберіледі, онда облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінiң бюджет түсімдерін қамтитын бөлімдері бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын қамтуға тиіс, ал бюджет шығыстарын қамтитын бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын қамтуға тиіс.
54. Мемлекеттік, республикалық, жергiлiктi (облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) бюджеттердiң, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептер электрондық нысанда, бюджеттердің түсімдері көрсетілетінде бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша және бюджеттердің шығыстары көрсетілетінде бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар мен бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшеліктері, бюджеттің осы Ережеге 10-тармаққа сәйкес құрылымы бойынша, сондай-ақ бюджет шығыстары мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің экономикалық сыныптамасының санаттар, сыныптар, кіші сыныптар мен ерекшеліктері бөлігінде қалыптастырылады.
55. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді мемлекеттік бюджеттi атқару туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлімшесі осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және:
1) ведомство берген, республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп;
2) облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептер негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған, бюджетті атқару жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті уәкілетті органдары ұсынған жергiлiктi (облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық) бюджеттердің атқарылуы туралы есеп;
3) ведомство берген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есеп.
56. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті осы Ереженің мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептер үшін белгіленген мерзімінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды және Қазақстан Республикасының Президенті әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген органға (біріктірілген) электрондық түрде ілеспе хатпен жібереді.

Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
53. Отчеты об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в агрегированной форме, в которой разделы отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы, включающие поступления бюджета, должны содержать категории классификации поступлений бюджета, а разделы, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы классификации расходов бюджета.
54. Месячные (годовые) отчеты об исполнении государственного, республиканского, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, бюджетов областей, города республиканского значения, столицы в электронном виде формируются с отражением поступлений бюджетов по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета и расходов бюджетов по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета по структуре бюджета, соответствующей пункту 10 настоящих Правил, а также в разрезе категорий, классов, подклассов и специфик экономической классификации расходов бюджета и администраторов бюджетных программ.
55. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета, представленного ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;
3) отчета о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством.
56. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю (в агрегированном виде) в электронном виде с сопроводительным письмом.

Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3-бөлім. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол
ақшасының бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі
Ескерту. 3-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
57. Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы айлық (жылдық) есепті ведомство осы Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және өзіне мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (І);
2) қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер (ІІ);
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны (ІІІ);
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар (IV);
5) түсімдер мен аударымдар сальдосы (V);
6) қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VI);
7) есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VIІ).
58. І "Кірістер" бөлімі бекітілген тізбе бойынша мұнай секторы ұйымдарынан түсетін салықтық түсімдердің, мұнай секторы ұйымдарынан түсетін салықтық емес түсімдердің сомасын, және бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді көрсетеді.
59. ІІ "Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаты, тобы, кіші сыныбы мен ерекшелігі бойынша республикалық меншіктегі және тау-кен және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдердің сомасын көрсетеді.
60. ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" бөлімі кірістер мен түсімдердің жалпы сомасын көрсетеді.
61. IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жасалған аударымдар" бөлімі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшасын есепке алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шоттарына функционалдық тобы, ішкі тобы, бюджет бағдарламасының әкімшісі, бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жүргізілген аударымдардың сомасын көрсетеді.
62. V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" бөлімі ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" мен IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.

Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
Раздел 3. Порядок составления и представления
отчета о движении денег на контрольном счета наличности
Национального фонда Республики Казахстан
Сноска. Наименование раздела 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Месячный (годовой) отчет о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан формируется ведомством по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) поступления от продажи финансовых активов (II);
3) итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан (III);
4) переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан (IV);
5) сальдо поступлений и переводов (V);
6) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года (VI);
7) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода (VII).
58. Раздел I "Доходы" отражает суммы налоговых поступлений от организаций нефтяного сектора по утвержденному перечню, неналоговых поступлений от организаций нефтяного сектора и поступлений от продажи основного капитала по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
59. Раздел II "Поступления от продажи финансовых активов" отражает суммы поступлений от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, по категории, классу, подклассу и специфике классификации поступлений бюджета.
60. Раздел III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает общую сумму доходов и поступлений.
61. Раздел IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает суммы произведенных переводов с КСН Национального фонда Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для учета денег Национального фонда Республики Казахстан, по функциональной группе, подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе (подпрограмме) и специфике экономической классификации расходов бюджета.
62. Раздел V "Сальдо поступлений и переводов" отражает сумму разницы между разделами III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" и IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан".

63. VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
64. VIІ "Есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы бөлімі V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" мен VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
65. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есепті ведомство бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасығышта есептi айдан кейінгі айдың 5 күнінен кешiктiрмей береді.
4-бөлім. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер
бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді)
өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының
орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін
ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы, шетел валютасындағы
қаражаттың қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі
Ескерту. 4-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
66. Жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары және ведомство бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің теңгерімдері деректерінің негізінде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және осы Ережеге 10, 11 және 20-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жергілікті және республикалық бюджеттер жөнінде демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы туралы есептерді, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есепті жасайды және мыналар:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары – ведомствоға;
1 шілдедегі жағдай бойынша – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10-ы күнінен кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей ұсынады;
2) ведомство - республикалық және жергілікті бюджет бойынша (облыстар бөлінісінде) мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы туралы есептерді қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне:

63. Раздел VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года.
64. Раздел VII "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов V "Сальдо поступлений и переводов" и VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года".
65. Отчет о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан представляется ведомством структурному подразделению центрального уполномоченного органа, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным.
Раздел 4. Порядок составления и представления отчета
об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации
товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от
спонсорской и благотворительной помощи, о движении средств в
иностранной валюте по государственному, республиканскому и
местным бюджетам
Сноска. Наименование раздела 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. По состоянию на 1 июля и 1 января нового финансового года местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета и ведомство на основании данных балансов администраторов бюджетных программ составляют отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, отчет о движении средств в иностранной валюте по местным и республиканскому бюджетам, по формам, согласно приложениям 10, 11 и 20 к настоящим Правилам и представляют:
1) местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета – ведомству:
по состоянию на 1 июля - не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом;
2) ведомство – структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по республиканскому и местному (в разрезе областей) бюджетам:

ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күнінен кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
67. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есептерді ұсынады.
Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
68. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы, шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есептер толық көлемде есепті деректер агрегирленген форматта қағаз тасығышта растала отырып (бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз) және тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуге байланысты, демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде алынған ақшаның қозғалысына және шетел валютасындағы ақшаның қозғалысына әсер еткен негізгі факторларды сипаттайтын түсіндірме жазбасы бар ілеспе хатпен АЖ арқылы ұсынылады.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
69. Алынып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
70. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі ведомство ұсынған есептердің негізінде осы Ережеге 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша мемлекеттік, республикалық және жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша (қолдармен бекітусіз) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді қалыптастырады.

по состоянию на 1 июля текущего финансового года - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
Сноска. Пункт 66 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о движении средств в иностранной валюте в сроки, устанавливаемые последним.
Сноска. Пункт 67 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
68. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о движении средств в иностранной валюте представляются в полном объеме посредством ИС с подтверждением отчетных данных на бумажном носителе в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и сопроводительным письмом с пояснительной запиской, излагающей основные факторы, повлиявшие на движение денег, связанных с реализацией товаров (работ, услуг), полученных в виде спонсорской и благотворительной помощи и на движение средств в иностранной валюте.
Сноска. Пункт 68 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
70. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных ведомством формирует отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод), по формам, согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам (без утверждения подписями).

Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
71. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептер осы Ережелерге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) түсімдер (І);
2) шығыстар (ІІ);
3) қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақша қалдығы (ІІІ).
72. І "Түсімдер" бөлімі тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің жалпы көлемін және хронологиялық тәртіппен көрсетілетін және түсімдердің жалпы көлемі бойынша да, түсімдердің әрбір коды бойынша да және әрбір әкімші бойынша да қаржы жылының басындағы ақша қалдығының сомасын көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бөлінісінде бекітілген Сыныптамаға сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің кодтары бойынша түсімдер сомасын көрсетеді.
73. ІІ "Шығыстар" бөлімі түсімдердің жалпы сомасының есебінен ақша шығыстарының жалпы көлемін, тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) әрбір коды бойынша, бекітілген Сыныптамаға сәйкес, оның ішінде бюджетке есептелген соманы көрсете отырып бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары бойынша түсімдердің есебінен шығыстар сомасын көрсетеді.
74. ІІІ "Қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақша қалдығы" бөлімі тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер кодтарының және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің (хронологиялық тәртіппен) бөлінісінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаның іс жүзіндегі түсімінің сомасы мен олардың есебінен жүргізілген шығыстар сомасы арасындағы қорытынды айырманы көрсетеді.
75. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептер осы Ережелерге 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және былай толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жыл басына қалдық сомасын ескере отырып, жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
7-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатына сай жұмсалған ақша сомасының айырмасы ретінде анықталатын есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы көрсетіледі.

Сноска. Пункт 70 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
71. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по государственному, республиканскому и местным бюджетам составляются по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, и включают в себя следующие разделы:
1) поступления (I);
2) расходы (II);
3) остаток денег на конец отчетного периода финансового года (III).
72. Раздел I "Поступления" отражает общий объем поступлений от реализации товаров (работ, услуг), суммы поступлений по кодам поступлений от реализации товаров (работ, услуг), отражаемых в хронологическом порядке и в соответствии с утвержденным Классификатором, в разрезе администраторов бюджетных программ, с указанием сумм остатков денег на начало финансового года, как по общему объему поступлений, так и по каждому коду поступлений и по каждому администратору.
73. Раздел II "Расходы" отражает общий объем расходов денег за счет общей суммы поступлений, суммы расходов за счет поступлений по каждому коду товаров (работ, услуг), по функциональной и экономической классификациям расходов бюджета в соответствии с утвержденным Классификатором, с указанием в том числе сумм, перечисленных в бюджет.
74. Раздел III "Остаток денег на конец отчетного периода финансового года" отражает итоговую разницу между суммой фактических поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг) и суммой произведенных расходов за счет них в разрезе кодов поступлений от реализации товаров (работ, услуг) и администраторов бюджетных программ (в хронологическом порядке).
75. Отчеты о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам составляются по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, и заполняются следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года, с учетом суммы остатка на начало года;
в графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года;
в графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.

75-1. Шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есеп осы Ережелерге 20-қосымшаға сәйкес (4-в-нысаны) нысан бойынша жасалады және былайша толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылының басындағы шетел валютасындағы қаражатын ақша қалдығы көрсетіледі;
4-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
5-бағанда – бағамдық айырма көрсетіледі;
6-бағанда айырбастау үшін түскен бюджет қаражатының сомасы;
7-бағанда 3, 4, 5, 6-бағандардың сомасы;
8 және 9-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
10-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
11-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
12-бағанда өзге аударымдар көрсетіледі;
13-бағанда есепті кезеңнің аяғындағы шетел валютасындағы қаражатын қалдығы көрсетіледі.
Ескерту. Ереже 75-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
76. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Ереженің 66-тармағында белгіленген мерзімнен кейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей ішкі бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген органға мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді береді.
Ескерту. 76-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
5-бөлім. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті
бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы
Ескерту. 5-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
77. Осы Ережемен кредиторлық берешек туралы есеп берудiң мынадай нысандары белгiленедi:
КБ-Б, бюджет қаражаттары есебінен, (осы Ережеге 12-қосымша) ол бойынша мемлекеттік және республикалық бюджеттердің, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
КБ-Ө, өзге қаражаттар есебінен (осы Ережеге 13-қосымша) ол бойынша мемлекеттік және республикалық бюджеттердің, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады;

75-1. Отчет о движении средств в иностранной валюте составляется по форме (4-в сводная), согласно приложению 20 к настоящим Правилам, и заполняется следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается остаток средств в иностранной валюте на начало года;
в графе 4 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, с нарастающим итогом с начала года;
в графе 5 – указывается курсовая разница;
в графе 6 – сумма поступивших бюджетных средств для конвертации;
в графе 7 – сумма граф 3, 4, 5, 6;
в графах 8 и 9 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 10 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, с нарастающим итогом с начала года;
в графе 11 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 12 указываются прочие перечисления;
в графе 13 указывается остаток средств в иностранной валюте на конец отчетного периода.
Сноска. Правила дополнены пунктом 75-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
76. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее десяти календарных дней, после установленных пунктом 66 настоящих Правил сроков, представляет в уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод).
Сноска. Пункт 76 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).
Раздел 5. Порядок составления и представления
отчетов о кредиторской задолженности государственного,
республиканского и местных бюджетов
Сноска. Наименование раздела 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
77. Настоящими Правилами устанавливаются следующие формы отчетов о кредиторской задолженности:
КЗ-Б (приложение 12 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного и республиканского бюджетов, бюджетов области, города республиканского значения, столицы и района (города областного значения) за счет бюджетных средств;
КЗ-П (приложение 13 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного и республиканского бюджетов, бюджетов области, города республиканского значения, столицы и района (города областного значения) за счет прочих средств.

Есептерге тиісінше бюджеттік және өзге қаражат есебінен құрылған берешектiң құрылу себептерi туралы ақпарат осы Ереженің 16 және 16-1-қосымшаларына сәйкес қоса берiледi.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.07.2013 № 356 бұйрығымен (оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
78. КБ-Б нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды көрсетіледі;
2-5-бағандарында бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасының кодтары - функционалдық топ, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік толтырылады.
6-бағанда 1-4-бағандардағы кодтарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
7-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары көрсетіледі.
8-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегі көрсетіледі. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есепті тапсырған сәттен бастап 8-бағанда көрсетілген кредиторлық берешектің сомасы ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс.
9-бағанда ағымдағы қаржы жылы берешек бөлігін өтегеннен кейін өткен жылдардың кредиторлық берешегінің қалдығы көрсетіледі.
10-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі.
11-бағанда есепті күнге қалыптасқан жалпы кредиторлық берешек көрсетіледі (8 және 9-бағандардың сомасы);
12-бағанда төлеу мерзiмi басталмаған мiндеттемелер бойынша берешектің сомасы көрсетiледi.
13-бағанда қуыну мерзiмi аяқталған кредиторлық берешегiнiң сомасы көрсетiледi.
14-бағанда төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасын (12-баған) шегере отырып есепті күнге қалыптасқан берешектің сомасы көрсетіледі (11-баған).
15-бағанда бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландырудың жылдық жоспарына кредиторлық берешек сомасының проценттік қатынасы көрсетіледі.
79. КБ-Б нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп мынадай үлгіде толтырылады:
1-5-бағандарда мыналар көрсетіледі:
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтарына және тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен ақылы қызметтердің тізбесіне сәйкес шығыстардың кодтары;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаны жұмсаудан қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 «Демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен түсетін шығыстарға арналған ақша» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және бюджет қаражатының жетіспеушілігі және оны талан-тараж жасау нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 902 «Жетіспеушілік» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және өзге де себептер нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 903 «Өзге» коды.
Кейінгі бағандарды толтыру КБ-Б нысаны бойынша есептерді толтыру үшін осы Ереженің 78-тармағында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.

К отчетам прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности, образовавшейся за счет бюджетных и прочих средств согласно приложениям 16 и 16-1 соответственно к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 77 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.07.2013 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
78. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается код администратора бюджетных программ;
в графах 2-5 заполняются коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета - функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 6 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, соответствующие кодам в графах 1-4;
в графе 7 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 8 показывается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графе 8, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 9 отражается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения части задолженности в текущем финансовом году;
в графе 10 показывается сумма кредиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 11 показывается кредиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 9 и 10);
в графе 12 показывается сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым еще не наступил;
в графе 13 показывается сумма кредиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности;
в графе 14 показывается сумма задолженности, сложившаяся на отчетную дату (графа 11), за вычетом суммы задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил (графа 12);
в графе 15 указывается процентное отношение суммы кредиторской задолженности к годовому плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм).
79. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-5 указываются:
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - перечень платных услуг), утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5702), для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктом 78 настоящих Правил для заполнения отчета по форме КЗ-Б.

Ескерту. 79-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
80. Кредиторлық берешек туралы есептерді тоқсан сайын:
жедел – 1 сәуір және 1 қазандағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары ведомствоға – есепті кезеңнен кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей;
2) ведомство - бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы есептерді – есепті кезеңнен кейінгі айдың 23-і күнінен кешіктірмей;
бухгалтерлік теңгерімдердің деректерімен салыстырып тексерілген – 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10-ы күнінен кешіктірмей – есепті қаржы  жылынан кейінгі екінші айдың 15-і күніне дейін;
2) ведомство - бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы есептерді – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күніне дейін ұсынады.
Ескерту. 80-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
81. Ескерту. 81-тармақ алынып тасталады - ҚР Қаржы министрінің 2012.10.30 № 473 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
82. Алынып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
83. Алынып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 79 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
80. Отчеты о кредиторской задолженности представляются ежеквартально:
оперативные - по состоянию на 1 апреля и 1 октября:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 17 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о кредиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 23 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
сверенные с данными бухгалтерских балансов - по состоянию на 1 июля и 1 января:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 15 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о кредиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
Сноска. Пункт 80 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
81. Исключен приказом Министра финансов РК от 30.10.2012 № 473.
82. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
83. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

84. Кредиторлық берешек туралы есептер есепті деректер агрегирленген форматта қағаз тасығышта растала отырып (бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз) және ілеспе хатпен толық көлемде АЖ арқылы жіберіледі.
Есептерге бюджет және өзге қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат осы Ережеге тиісінше 16 және 16-1-қосымшаларға сәйкес қоса берiледi.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
85. Ескерту. 85-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.10.30 № 473 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
86. Республикалық бюджеттің кредиторлық берешегі және өзге қаражат есебінен пайда болған берешек туралы есепті 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен мемлекеттік қаржылық бақылау органдарына және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне ұсынады.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
87. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті (облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы есептерді және өзге де қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы жиынтық есептерді КБ-Б-жиынтық және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды.
88. Мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегі (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы есептерді 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне және Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ішкі бақылау жөніндегі органға ұсынады.

84. Отчеты о кредиторской задолженности направляются в полном объеме посредством ИС с подтверждением отчетных данных на бумажном носителе в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и сопроводительным письмом.
К отчетам прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности, образовавшейся за счет бюджетных и прочих средств, согласно приложениям 16 и 16-1 соответственно к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 84 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
85. Исключен приказом Министра финансов РК от 30.10.2012 № 473 (вводится в действие с 01.01.2013).
86. Отчет о кредиторской задолженности республиканского бюджета и задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, органам государственного финансового контроля и соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Сноска. Пункт 86 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
87. Отчеты о кредиторской задолженности государственного, республиканского и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы) бюджетов, и сводные отчеты о кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств, составляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по формам КЗ-Б и КЗ-П.
88. Отчеты о кредиторской задолженности государственного и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и уполномоченному Правительством Республики Казахстан органу по внутреннему контролю.

Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
6-бөлім. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті
бюджеттердің дебиторлық берешек туралы есептерді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы
Ескерту. 6-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
89. Осы Ережеде дебиторлық берешек туралы есептердің мынадай нысандары белгіленеді:
ДБ-Б, бюджет қаражаттары есебінен, (осы Ережеге 14-қосымша) бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік және республикалық бюджеттердің, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінің дебиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
ДБ-Ө, бюджет қаражаттары есебінен, (осы Ережеге 15-қосымша) өзге қаражат есебінен мемлекеттік және республикалық бюджеттердің, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінің дебиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
Есептерге тиісінше бюджеттік және өзге қаражат есебінен құрылған берешектiң құрылу себептерi туралы ақпарат осы Ереженің 16-2 және 16-1-қосымшаларына сәйкес қоса берiледi.
Ескерту. 89-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.07.2013 № 356 бұйрығымен (оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
90. Дебиторлық берешек туралы ДБ-Б нысаны бойынша есеп мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі;
2-5-бағандарында бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасының кодтары - функционалдық топ, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік толтырылады;
6-бағанда 1-4-бағандардағы кодтарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
8-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың дебиторлық берешегі көрсетіледі. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есепті тапсырған сәттен бастап 8 -бағанда көрсетілген дебиторлық берешектің сомасы ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс;
9-бағанда ағымдағы қаржы жылында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті бюджеттің кірісіне аударылған өткен жылдың дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
10-бағанда басқа негіздер (ағымдағы жылы алынған, сот шешімі немесе т.б. бойынша есептен шығарылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) есебінен) бойынша өтелген өткен жылдардың дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
11-бағанда өткен жылғы дебиторлық берешектің ағымдағы қаржы жылында бір бөлігі өтелгеннен кейінгі қалдығы көрсетіледі;
12-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған дебиторлық берешектің сомасы көрсетіледі;

Сноска. Пункт 88 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 6. Порядок составления и представления
отчетов о дебиторской задолженности государственного,
республиканского и местных бюджетов
Сноска. Наименование раздела 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
89. Настоящими Правилами устанавливаются следующие формы отчетов о дебиторской задолженности:
ДЗ-Б (приложение 14 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о дебиторской задолженности государственного и республиканского бюджетов, бюджетов области, города республиканского значения, столицы и района (города областного значения) за счет бюджетных средств;
ДЗ-П (приложение 15 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о дебиторской задолженности государственного и республиканского бюджетов, бюджетов области, города республиканского значения, столицы и района (города областного значения) за счет прочих средств.
К отчетам прилагается информация о причинах образования дебиторской задолженности, образовавшейся за счет бюджетных и прочих средств, согласно приложениям 16-2 и 16-1 соответственно к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 89 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.07.2013 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
90. Отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-Б заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается код администратора бюджетных программ;
в графах 2-5 заполняются коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета - функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 6 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, соответствующие кодам в графах 1-4;
в графе 7 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 8 показывается дебиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 8, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 9 показывается сумма дебиторской задолженности прошлых лет, перечисленная в текущем финансовом году в соответствии с законодательством Республики Казахстан в доход соответствующего бюджета;
в графе 10 указывается сумма дебиторской задолженности прошлых лет, погашенной по иным основаниям (за счет полученных в текущем году товаров (работ, услуг), списанной по решению суда и др.);
в графе 11 отражается остаток дебиторской задолженности прошлых лет после погашения ее части в текущем финансовом году;
в графе 12 показывается сумма дебиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;

13-есепті күнге қалыптасқан жалпы дебиторлық берешек көрсетіледі (11 және 12-бағандардың сомасы);
14-бағанда әлеуетті өнім берушілермен және мердігерлермен бюджет қаражаттары есебінен тауарлар мен жұмыстарды (қызметтерді) сатып алуға жасасқан, белгіленген тәртіппен ведомствоның аумақтық бөлімшелерінде тіркелген шарттың талаптарына сәйкес аванстық (алдын-ала) төлемдердің сомасы көрсетіледі;
15-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру артық төленген соманың проценттік қатынасы көрсетіледі;
16-бағанда қуыну мерзiмi аяқталған дебиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi. Көрсетілген берешек активтердің, материалдық қорлардың, ақшаның, есеп айырысулар мен мемлекеттік мекеме теңгерімінің басқа да баптарын түгелдеу жүргізілгеннен және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген тәртіппен түгелдеу актісі жасалғаннан кейін есепке енгізіледі. 14-бағанда көрсетілген дебиторлық берешектiң сомасы 8, 11, 12-бағандарда көрсетілген дебиторлық берешектiң сомасына кіреді.
91. ДБ-Б нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп мынадай түрде толтырылады:
1-5 бағандарда мыналар көрсетіледі:
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтарына және тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен ақылы қызметтердің тізбесіне сәйкес шығыстардың кодтары;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаны жұмсаудан қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 «Демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен түсетін шығыстарға арналған ақша» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және бюджет қаражатының жетіспеушілігі және оны талан-тараж жасау нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 902 «Жетіспеушілік» коды;
бюджет шығыстарының сыныптамалық кодтары және өзге де себептер нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 903 «Өзге» коды.
6-бағанда 1-5-бағандардағы кодтарға сәйкес атаулар көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегi көрсетiледi. Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есептi тапсырған сәттен бастап 7-бағанда көрсетiлген кредиторлық берешектiң сомасы ағымдағы қаржы жылының iшiнде өзгермеуi тиiс.
8-бағанда ағымдағы қаржы жылында Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударылған өткен жылдың дебиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
9-бағанда басқа негiздер (ағымдағы жылы алынған, сот шешiмi немесе т.б. бойынша есептен шығарылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) есебiнен) бойынша өтелген өткен жылдардың дебиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
10-бағанда өткен жылғы дебиторлық берешектiң ағымдағы қаржы жылында бiр бөлiгi өтелгеннен кейiнгi қалдығы көрсетiледi;
11-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған дебиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi;
12-бағанда есептi күнге қалыптасқан жалпы дебиторлық берешек көрсетiледi (11 және 12-бағандардың сомасы);
13-бағанда әлеуеттi өнiм берушiлермен және мердiгерлермен бюджет қаражаттары есебiнен тауарлар мен жұмыстарды (қызметтердi) сатып алуға жасасқан, бюджет заңнамасында белгiленген тәртiппен ведомствоның аумақтық бөлiмшелерiнде тiркелген шарттың талаптарына сәйкес аванстық (алдын-ала) төлемдердiң сомасы көрсетiледi;
14-бағанда қуыну мерзiмi аяқталған дебиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi. Көрсетiлген берешек активтердiң, материалдық қорлардың, ақшаның, есеп айырысулар мен мемлекеттiк мекеме теңгерiмiнiң басқа да баптарын түгендеу жүргiзiлгеннен және түгендеу актiсi жасалғаннан кейiн есепке енгiзiледi.
Ескерту. 91-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

в графе 13 показывается общая дебиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 11 и 12);
в графе 14 показывается сумма авансовых платежей (предоплата) в соответствии с условиями договоров, заключенных с поставщиками и подрядчиками на приобретение товаров и работ (услуг) за счет средств бюджета, зарегистрированных в территориальных подразделениях ведомства в установленном порядке;
в графе 15 показывается процентное отношение суммы предоплаты к плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 16 показывается сумма дебиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в отчет после проведения инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации в порядке, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 14, входит в сумму дебиторской задолженности, отражаемую в графах 8, 11, 12.
91. Отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-5 указываются:
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и перечня платных услуг, для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин;
в графе 6 указываются наименования, соответствующие кодам в графах 1-5;
в графе 7 указывается дебиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 7, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 8 указывается сумма дебиторской задолженности прошлых лет, перечисленная в текущем финансовом году в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан в доход соответствующего бюджета;
в графе 9 указывается сумма дебиторской задолженности прошлых лет, погашенной по иным основаниям (за счет полученных в текущем году товаров (работ, услуг), списанной по решению суда и др.);
в графе 10 отражается остаток дебиторской задолженности прошлых лет после погашения ее части в текущем финансовом году;
в графе 11 указывается сумма дебиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 12 указывается общая сумма дебиторской задолженности, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 10 и 11);
в графе 13 указывается сумма авансовых платежей (предоплата) в соответствии с условиями договоров, заключенных с поставщиками и подрядчиками на приобретение товаров и работ (услуг) за счет средств бюджета, зарегистрированных в территориальных подразделениях ведомства в установленном бюджетным законодательством порядке;
в графе 14 указывается сумма дебиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в отчет после проведения инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации.
Сноска. Пункт 91 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.07.2013 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

92. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
93. Дебиторлық берешек туралы есептерді тоқсан сайын:
жедел - 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары ведомствоға – есепті кезеңнен кейінгі айдың 17-сі күнінен кешіктірмей;
2) ведомство – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің дебиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған дебиторлық берешек туралы есептерді - есепті кезеңнен кейінгі айдың 23-і күнінен кешіктірмей;
бухгалтерлік теңгерімдердің деректерімен салыстырып тексерілген - 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 10-ы күнінен кешіктірмей – есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 15-і күніне дейін;
2) ведомство - бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне республикалық және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің дебиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражаттың есебінен пайда болған дебиторлық берешек туралы есептерді - есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күніне дейін ұсынады.
Ескерту. 93-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
94. Ескерту. 94-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.10.30 № 473 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
95. Алынып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
96. Алынып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).

92. Исключен приказом Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
93. Отчеты о дебиторской задолженности представляются ежеквартально:
оперативные - по состоянию на 1 апреля и 1 октября:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 17 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о дебиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 23 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
сверенные с данными бухгалтерских балансов - по состоянию на 1 июля и 1 января:
1) местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета ведомству - не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 15 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом;
2) ведомством - структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета отчеты о дебиторской задолженности республиканского и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
Сноска. Пункт 93 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
94. Исключен приказом Министра финансов РК от 30.10.2012 № 473.
95. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.11.2013  № 523(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
96. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.11.2013  № 523(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

97. Дебиторлық берешек туралы есептер толық көлемде есепті деректер агрегирленген форматта қағаз тасығышта растала отырып (бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз) және ілеспе хатпен АЖ арқылы жіберіледі.
Есептерге бюджет және өзге қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат осы Ережеге тиісінше 16-1 және 16-2-қосымшаларға сәйкес қоса берiледi.
Ескерту. 97-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
98. Ескерту. 98-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.10.30 № 473 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
99. Республикалық бюджеттің дебиторлық берешегі және өзге қаражат есебінен пайда болған берешек туралы есепті 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен мемлекеттік қаржылық бақылау органдарына және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне ұсынады.
Ескерту. 99-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
100. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті (облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) бюджеттердің дебиторлық берешегі туралы есептерді және өзге де қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы жиынтық есептерді ДБ-Б-жиынтық және ДБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды.
101. Мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің дебиторлық берешегі (облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің дебиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) және өзге қаражат есебінен пайда болған дебиторлық берешек туралы есептерді 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі, 1 қазандағы, 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомствоның есептерді ұсынуының белгіленген мерзімінен кейін бес жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолдармен бекітпей-ақ, ілеспе хатпен бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшелеріне және Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ішкі бақылау жөніндегі органға ұсынады.

97. Отчеты о дебиторской задолженности направляются в полном объеме посредством ИС с подтверждением отчетных данных на бумажном носителе в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и сопроводительным письмом.
К отчетам прилагается информация о причинах образования кредиторской задолженности, образовавшейся за счет бюджетных и прочих средств, согласно приложениям 16-1 и 16-2 соответственно к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 97 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
98. Исключен приказом Министра финансов РК от 30.10.2012 № 473 (вводится в действие с 01.01.2013).
99. Отчет о дебиторской задолженности республиканского бюджета и задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, органам государственного финансового контроля и соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Сноска. Пункт 99 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
100. Отчеты о дебиторской задолженности государственного, республиканского и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы) бюджетов, и сводные отчеты о дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств, составляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по формам ДЗ-Б и ДЗ-П.
101. Отчеты о дебиторской задолженности государственного и местного (сводный отчет о дебиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и дебиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств по состоянию на 1 апреля, 1 июля, 1 октября, 1 января - в течение пяти рабочих дней после установленного срока представления отчетов ведомством представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, соответствующим структурным подразделениям центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и уполномоченному Правительством Республики Казахстан органу по внутреннему контролю.

Ескерту. 101-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
7-бөлім. Қорытынды ережелер
Ескерту. 7-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
102. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді, бюджеттің түсімдері мен шығыстары туралы электрондық дерек қорды қалыптастыру және беру бойынша өзара қарым-қатынастарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган реттейді.
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 1-қосымша
_____________________________ жылға арналған
___________________________________ атқарылуы туралы есеп
(бюджеттің атауы)
Республика (облыс, қала, аудан) ___________________________
Кезеңділігі айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған  нықтыланғанбюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. КІРІСТЕР
Салықтық
түсімдер
Салықтық емес
түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер
түсімдері
II. ШЫҒЫНДАР
Жалпы сипаттағы мемлекеттік
қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық
тәртіп,
қауіпсіздік,
құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық
қызмет
Білім беру
Денсаулық
сақтау
Әлеуметтік
көмек және
әлеуметтік
қамсыздандыру
Тұрғын үй-
коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм
және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар
әлемін қорғау, жер қтынастары
Өнеркәсіп,
сәулет, қала
құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Қызмет көрсету
Трансферттер
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
IV. Қ АРЖЫЛЫ Қ АКТИВТЕРМЕН ЖАСАЛАТЫН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
Қаржы активтерін  сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. БЮДЖЕТТІҢ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТІ)
VI. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН (ПРОФИЦИТІН) ҚАРЖЫЛАНДЫРУ
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама
үшін:
Бюджет
қаражатының
қалдықтары
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар
(кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және / немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және / немесе төленген міндеттемелер
(10- б.:6- б.), %
Атқарылған
(бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар
(кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және / немесе төленген міндеттемелер, %
8
9
10
11
12
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
ауданның (облыстық маңызы бар) әкімі
________________ ___________________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
М . О .
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы
_______________ ____________________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті орган құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_______________ ____________________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
Бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп
Ескерту. Қосымшаның атауы жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2011.08.03 № 393 (мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) Бұйрығымен.
Облыс, қала, аудан ___________________________
Кезеңділігі айлық, жылдық
Е Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нықтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
БАРЛЫҒЫ
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар
(кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер (10-б.:6-б.), %
Атқарылған
(бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар
(кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, %
8
9
10
11
12
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
ауданның (облыстық маңызы бар) әкімі
________________ ___________________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы
_______________ ____________________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті орган құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_______________ ____________________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 3-қосымша
_____________________________ жылға арналған
Республикалық бюджет көрсеткіштері туралы деректер
Кезеңділігі айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР
Салықтық
түсімдер
Салықтық емес
түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер
түсімдері
II. ШЫҒЫНДАР
Жалпы сипаттағы мемлекеттік
қызметтер
Қоғамдық
тәртіп,
қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық -атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық
сақтау
Әлеуметтік
көмек және
әлеуметтік
қамсыздандыру
Тұрғын үй-
коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм
және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қорша ған ортаны және жануарлар
әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп,
сәулет, қала
құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Қызмет кө рсету
Трансферттер
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
IV. ҚАРЖЫЛЫҚ АКТИВТЕРМЕН ЖАСАЛАТЫН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
Қаржы активтерін  сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. БЮДЖЕТТІҢ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТІ)
VI. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН (ПРОФИЦИТІН)
Қ АРЖЫЛАНДЫРУ
Қарыздардың түсуі
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет
қаражатының
қалдықтары
Қаржы жылының соңына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
оның ішінде сыртқы қарыздар есебінен
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары , міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және / немесе төленген міндеттемелерді атқару
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомствоның басшысы
________________     ___________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
М . О .
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жауапты ведомствоның
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
________________     ___________________
(қол)           (қолды таратып жазу)
Деректерді қалыптастыруға жауапты   құрылымдық бөлімшенің басшысы
________________     ___________________
(қол)            (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
_______________________________________ жылға арналған
(бюджеттің атауы)
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетініңатқарылуы туралы есеп
Мерзімділігі айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қ аржы жылына арнал ғ ан бекітілген (түзетілген) бюджет
Есепті кезең үшін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар бойынша) бюджет
түсімдерін атқару
және/немесе төленген міндеттемелер
Есепті қаржы жылына арналған атқарылатын (бекітілген,
түзетілген) бюджеттің есепті кезеңі үшін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет
түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер сомасының
қатынастары, (4-б.:3-б.)х100%
1
2
3
4
5
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Таза бюджеттік кредит беру
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
V. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын
қалдықтары
Анықтамалық үшін:
Қаржы жылының басына бюджет
қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет
қаражатының қалдықтары
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
5-қосымша
Нысаны
Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің
атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі

Сноска. Пункт 101 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 7. Заключительные положения
Сноска. Наименование раздела 7 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
102. Взаимоотношения между структурными подразделениями уполномоченного органа по исполнению бюджета по формированию и представлению месячных (годовых) отчетов об исполнении бюджета, электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета регулируются уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Приложение 1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Отчет об исполнении ___________________________________
(наименование бюджета)
на _____________________________ года
Республика (область, город, район) ___________________________
Периодичность        месячная, годовая
Единица измерения:      тыс. тенге
Коды
бюджет-
ной
класси-
фикации
Наименование
Утвержденный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Уточненный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Скорректиро-
ванный бюджет
на отчетный
финансовый год
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ
Налоговые
поступления
Неналоговые
поступления
Поступления от
продажи основного
капитала
Поступления
трансфертов
II. ЗАТРАТЫ
Государственные
услуги общего
характера
Оборона
Общественный
порядок,
безопасность,
правовая, судебная,
уголовно-
исполнительная
деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и
социальное
обеспечение
Жилищно-
коммунальное
хозяйство
Культура, спорт,
туризм и
информационное
пространство
Топливно-
энергетический
комплекс и
недропользование
Сельское, водное,
лесное, рыбное
хозяйство,
особоохраняемые
природные
территории, охрана
окружающей среды и
животного мира,
земельные отношения
Промышленность,
архитектурная,
градостроительная
и строительная
деятельность
Транспорт и
коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. ЧИСТОЕ
БЮДЖЕТНОЕ
КРЕДИТОВАНИЕ
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных
кредитов
IV. САЛЬДО ПО
ОПЕРАЦИЯМ С
ФИНАНСОВЫМИ
АКТИВАМИ
Приобретение
финансовых активов
Поступления от
продажи финансовых
активов государства
V. ДЕФИЦИТ
(ПРОФИЦИТ) БЮДЖЕТА
VI. ФИНАНСИРОВАНИЕ
ДЕФИЦИТА
(ИСПОЛЬЗОВАНИЕ
ПРОФИЦИТА) БЮДЖЕТА
Поступление займов
Погашение займов
Используемые
остатки бюджетных
средств
Справочно:
Остатки бюджетных
средств
Остатки бюджетных
средств на начало
финансового года
Остатки бюджетных
средств на конец
отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план
поступлений и
финансирова-
ния по
платежам,
сводный план
финансирова-
ния по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Приня-
тые
обяза-
тель-
ства
Неопла-
ченные
обяза-
тель-
ства
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к сводному
плану
поступлений и
финансирования
на отчетный
период
(гр. 10:
гр. 6), %
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к исполняемому
(утвержденному,
уточненному,
скорректиро-
ванному)
бюджету, %
по пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
6
7
8
9
10
11
12
Аким области, города республиканского
значения, столицы,
района (города областного значения)  _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета         _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета,
ответственного за формирование отчета ________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 2
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Отчет об исполнении бюджетных программ развития
по ______________________________________________________
(наименование бюджета)
на _____________________________ года
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010); от 03.08.2011 № 393.
Область, город, район ___________________________
Периодичность        месячная, годовая
Единица измерения:      тыс. тенге
Коды
бюджет-
ной
класси-
фикации
Наименование
Утвержденный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Уточненный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Скорректиро-
ванный бюджет
на отчетный
финансовый год
1
2
3
4
5
ВСЕГО
продолжение таблицы
Сводный план
поступлений и
финансирова-
ния по
платежам,
сводный план
финансирова-
ния по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Приня-
тые
обяза-
тель-
ства
Неопла-
ченные
обяза-
тель-
ства
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченных
обязатель-
ств по
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченных
обязательств
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к сводному
плану
поступлений и
финансирования
на отчетный
период
(гр. 10:
гр. 6), %
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченных
обязательств
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к исполняемому
(утвержденному,
уточненному,
скорректиро-
ванному)
бюджету, %
по пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
6
7
8
9
10
11
12
Аким области, города республиканского
значения, столицы,
района (города областного значения)  _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета         _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета,
ответственного за формирование отчета ________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 3
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
на __________________ года
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Утверж-
денный
бюджет
на от-
четный
финансо-
вый год
Уточ-
ненный
бюджет
на от-
четный
финансо-
вый год
Скоррек-
тиро-
ванный
бюджет
на от-
четный
финансо-
вый год
Сводный план
поступлений
и финансиро-
вания по
платежам,
сводный план
финансиро-
вания по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Приня-
тые
обяза-
тель-
ства
Неопла-
ченные
обяза-
тельства
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
по
пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. ДОХОДЫ
Налоговые
поступления
Неналоговые
поступления
Поступления от
продажи
основного
капитала
Поступления
трансфертов
II. ЗАТРАТЫ
Государственные
услуги общего
характера
Общественный
порядок,
безопасность,
правовая,
судебная,
уголовно-
исполнительная
деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная
помощь и
социальное
обеспечение
Жилищно-
коммунальное
хозяйство
Культура,
спорт, туризм и
информационное
пространство
Топливно-
энергетический
комплекс и нед-
ропользование
Сельское,
водное, лесное,
рыбное
хозяйство,
особоохраняемые
природные
территории,
охрана окружаю-
щей среды и
животного мира,
земельные
отношения
Промышленность,
архитектурная,
градостроитель-
ная и
строительная
деятельность
Транспорт и
коммуникации
Прочие
Обслуживание
долга
Трансферты
III. ЧИСТОЕ
БЮДЖЕТНОЕ
КРЕДИТОВАНИЕ
Бюджетные
кредиты
Погашение бюд-
жетных кредитов
IV. САЛЬДО ПО
ОПЕРАЦИЯМ С
ФИНАНСОВЫМИ
АКТИВАМИ
Приобретение
финансовых
активов
Поступления от
продажи финан-
совых активов
государства
V. ДЕФИЦИТ
(ПРОФИЦИТ)
БЮДЖЕТА
VI. ФИНАНСИРО-
ВАНИЕ ДЕФИЦИТА
(ИСПОЛЬЗОВАНИЕ
ПРОФИЦИТА)
БЮДЖЕТА
Поступление
займов
Погашение
займов
Используемые
остатки
бюджетных
средств
Справочно:
Остатки бюджет-
ных средств
Остатки бюджет-
ных средств на
начало финансо-
вого года
Остатки бюджет-
ных средств на
конец отчетного
периода
в том числе за
счет внешних
займов
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного бюджета __________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за формирование
и ведение сводных планов            ___________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за
формирование данных                 ___________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 4
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Отчет
об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
(наименование бюджета)
на _____________________________ года
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюд-
жетной
класси-
фикации
Наименование
Утверж-
денный
(скорректи-
рованный)
бюджет на
отчетный
финансовый
год
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпрог-
раммам)
за отчетный
период
Отношение
сумм
исполнения
поступлений
бюджета и/или
оплаченных
обязательств
по бюджетным
программам
(подпрограм-
мам) за
отчетный
период к
суммам
исполняемого
(утвержденно-
го, скоррек-
тированного)
бюджета на
отчетный фи-
нансовый год
(гр. 4:
гр. 3),
%
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное
кредитование
IV. Сальдо по операциям с
финансовыми активами
V. Дефицит (профицит)
бюджета
VI. Финансирование
дефицита (использование
профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки
бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
на начало финансового года
Остатки бюджетных средств
на конец отчетного периода
Приложение 5
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма
Пример формирования отчетов об исполнении
государственного, консолидированного
бюджетов, бюджета области

Төленбеген міндеттемелер 12 бағаны - 14 бағаны
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14 бағаны - 11 бағаны
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14 бағаны/11 бағаны * 100
Жылдық жоспарына бюджет түсімдердің атқарылуы
14 бағаны/ 9 бағаны * 100
Ескертпе (бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің жоспардың атқарылмауы себебінің негіздемесі)
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 6-1-қосымша
Ескерту. 6-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Нысан
Аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді
іске асыруға бағытталған жоспарлау сатыларынан өтпеген бірақ
республикалық бюджет жобасына қосылған басым республикалық
бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
Бюджет түрі: Республикалық
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III. Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер 12 бағаны - 14 бағаны
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14 бағаны - 11 бағаны
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14 бағаны/11 бағаны * 100
Жылдық жоспарына бюджет түсімдердің атқарылуы
14 бағаны/ 9 бағаны * 100
Ескертпе (бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің жоспардың атқарылмауы себебінің негіздемесі)
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 7-қосымша
_____________________________ жылға арналған
_________________________________ атқарылуы туралы есеп
(бюджеттің атауы)
Кезеңділігі айлық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. КІРІСТЕР
Салықтық
түсімдер
Салықтық емес
түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер
түсімдері
II. ШЫҒЫНДАР
Жалпы сипаттағы мемлекеттік
қызметтер
Қорғаныс
Қоғамды тәртіп,
қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық -атқарушылық
қызмет
Білім беру
Денсаулық
сақтау
Әлеуметтік
көмек және
әлеуметтік
қамсыздандыру
Т ұ р ғ ын ү й-
коммуналды қ шаруашылы қ
М ә дениет, спорт, туризм
жә не а қ паратты қ ке ң істік
Отын-энергетикалы қ кешен ж ә не жер қ ойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балы қ шаруашылы ғ ы, ерекше қ ор ғ алатын таби ғ и аума қ тар, қ орша ғ ан ортаны ж ә не жануарлар
ә лемін қ ор ғ ау, жер қ атынастары
Ө нерк ә сіп,
сә улет, қ ала
құ рылысы ж ә не құ рылыс қ ызметі
К ө лік ж ә не коммуникация
Ө згелер
Қ ызмет к ө рсету
Трансферттер
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
IV. Қ АРЖЫЛЫ Қ АКТИВТЕРМЕН ЖАСАЛАТЫН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
Қаржы активтерін  сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. БЮДЖЕТТІ Ң ТАПШЫЛЫ Ғ Ы (ПРОФИЦИТІ)
VI. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫ Ғ ЫН (ПРОФИЦИТІН) Қ АРЖЫЛАНДЫРУ
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Аны қ тама
ү шін:
Бюджет
қ аражатыны ң
қ алды қ тары
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары , міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар ( кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және / немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар ( кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін атқару және / немесе төленген міндеттемелер

гр.12 - гр.14
Исполнение
оплаченных
обяза-
тельств по
бюджетным
программам
Отклонение
к отчетному
периоду
гр. 14 -
гр. 11
Исп. опла-
ченных
обяз-в по
бюд.
программам
к отчетному
периоду
гр.14 /
гр.11 * 100
Исп-е
оплаченных
обязательств
к плану на
год гр.14 /
гр.9 * 100
Примечание
(обосно-
вание
админис-
траторов
бюджетных
программ
причин
неисполне-
ния плана)
12
13
14
15
16
17
18
Приложение 6-1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных
инвестиций, направленных на реализацию особо важных
и требующих оперативной реализации задач, включенных в
проект республиканского бюджета с отлагательными условиями
на _____________________
Сноска. Правила дополнены приложением 6-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
Вид бюджета: Республиканский
Периодичность: Месячная, годовая
Ед. измерения: Тыс. тенге
Код
Наименование
Утвер-
жден-
ный
бюд-
жет на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Уточ-
ненный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Скор-
ректи-
рован-
ный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Своднй план
финансирования
на отчетный
период
Функ-
цио-
наль-
ная
гру-
ппа
А
Б
П
Про-
грам-
ма
Под-
про-
грам-
ма
Код
ин-
вест-
про-
екта
по
обя-
за-
тель-
ствам
по
пла-
тежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республи-
канские
инвестиционные
проекты - всего
II. Бюджетные
инвестиции,
планируемые
посредством
участия
государства
в уставном
капитале
юридических лиц
- всего
III. Целевые
трансферты
на развитие -
всего
IV. Кредиты -
всего
продолжение таблицы
Принятые
обяза-
тельства
Неоплаченные
обязательства
гр.12 - гр.14
Исполнение
оплаченных
обяза-
тельств по
бюджетным
программам
Отклонение
к отчетному
периоду
гр. 14 -
гр. 11
Исп. опла-
ченных
обяз-в по
бюд.
программам
к отчетному
периоду
гр.14 /
гр.11 * 100
Исп-е
оплаченных
обязательств
к плану на
год гр.14 /
гр.9 * 100
Примечание
(обосно-
вание
админис-
траторов
бюджетных
программ
причин
неисполне-
ния плана)
12
13
14
15
16
17
18
Приложение 7
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Отчет об исполнении ___________________________________
(наименование бюджета)
на _____________________________ года
Периодичность      месячная
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюджет-
ной
класси-
фикации
Наименование
Утвержденный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Уточненный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Скорректиро-
ванный бюджет
на отчетный
финансовый год
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ
Налоговые
поступления
Неналоговые
поступления
Поступления от
продажи основного
капитала
Поступления
трансфертов
II. ЗАТРАТЫ
Государственные
услуги общего
характера
Оборона
Общественный
порядок,
безопасность,
правовая, судебная,
уголовно-
исполнительная
деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и
социальное
обеспечение
Жилищно-
коммунальное
хозяйство
Культура, спорт,
туризм и
информационное
пространство
Топливно-
энергетический
комплекс и
недропользование
Сельское, водное,
лесное, рыбное
хозяйство,
особоохраняемые
природные
территории, охрана
окружающей среды и
животного мира,
земельные отношения
Промышленность,
архитектурная,
градостроительная
и строительная
деятельность
Транспорт и
коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. ЧИСТОЕ
БЮДЖЕТНОЕ
КРЕДИТОВАНИЕ
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных
кредитов
IV. САЛЬДО ПО
ОПЕРАЦИЯМ С
ФИНАНСОВЫМИ
АКТИВАМИ
Приобретение
финансовых активов
Поступления от
продажи финансовых
активов государства
V. ДЕФИЦИТ
(ПРОФИЦИТ) БЮДЖЕТА
VI. ФИНАНСИРОВАНИЕ
ДЕФИЦИТА
(ИСПОЛЬЗОВАНИЕ
ПРОФИЦИТА) БЮДЖЕТА
Поступление займов
Погашение займов
Используемые
остатки бюджетных
средств
Справочно:
Остатки бюджетных
средств
Остатки бюджетных
средств на начало
финансового года
Остатки бюджетных
средств на конец
отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план
поступлений и
финансирова-
ния по
платежам,
сводный план
финансирова-
ния по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Приня-
тые
обяза-
тель-
ства
Неопла-
ченные
обяза-
тель-
ства
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к сводному
плану
поступлений и
финансирования
на отчетный
период

(10- б .:6-б.), %
Атқарылған
( бекітілген , түзетілген ) бюджетке бюджеттік бағдарламалар ( кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін атқару және / немесе төленген міндеттемелер , %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.06.04 N 270 Бұйрығымен.
________________ жылға арналған
________________________________көрсеткіштерінің атқарылуы
(жергілікті бюджеттің атауы)
туралы деректер

(гр.10:гр.6), %
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к исполняемому
(утвержденному,
уточненному,
скорректиро-
ванному)
бюджету, %
по пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 8
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Данные об исполнении показателей ____________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года
Сноска. Приложение 8 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.06.2010 № 270 (вводится в действие с 17.06.2010).

1-27-нысан
Есеп жүргізілген: Күні
N-ден Х бет
Республика (облыс, қала, аудан) _________________________
Кезеңділігі айлы қ , жылды қ _______________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II. Шығындар
IІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін
түсімдер
V. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің тапшылығын
қаржыландыру (профицитін) пайдалану
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджеттік қаражаттардың қалдығы
Қаржы жылының басына бюджет
қаражатының
қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет
қаражатының
қалдықтары
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар
( кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және / немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар ( кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін атқару және / немесе төленген міндеттемелер
(10- б .:6- б .), %
Атқарылған
( бекітілген , түзетілген ) бюджетке бюджеттік бағдарламалар
( кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін
атқару және / немесе төленген міндеттемелер , %
8
9
10
11
12
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомствоның   аумақтық бөлімшесінің басшысы
______________          ____________________
( қолы )               ( қолын таратып жазу )
М .О.
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жауапты ведомствоның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
______________          ____________________
( қолы )               ( қолын таратып жазу )
Деректерді қалыптастыруға жауапты   құрылымдық бөлімшенің басшысы
______________          ____________________
( қолы )               ( қолын таратып жазу )
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 9-қосымша
_____________________________ жылға арналған
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма - қол ақшасын
бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
Мерзімділігі айлық , жылдық
Өлшем бірлігі: мың. теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған жоспар
Өспелі қорытындысымен есепті кезең
үшін атқару

Форма 1-27
Отчет произведен: Дата
Страница Х из N
Республика (область, город, район) ___________________________
Периодичность месячная, годовая    ___________________________
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюджет-
ной
класси-
фикации
Наименование
Утвержденный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Уточненный
бюджет на
отчетный
финансовый год
Скорректиро-
ванный бюджет
на отчетный
финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое
бюджетное
кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных
кредитов
IV. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
Приобретение
финансовых активов
Поступления от
продажи финансовых
активов государства
V. Дефицит
(профицит) бюджета
VI. Финансирование
дефицита
(использование
профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые
остатки бюджетных
средств
Справочно:
Остатки бюджетных
средств
Остатки бюджетных
средств на начало
финансового года
Остатки бюджетных
средств на конец
отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план
поступлений и
финансирова-
ния по
платежам,
сводный план
финансирова-
ния по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Приня-
тые
обяза-
тель-
ства
Неопла-
ченные
обяза-
тель-
ства
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к сводному
плану
поступлений и
финансирования
на отчетный
период
(гр.10:гр.6), %
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства
по бюджетным
программам
(подпрограммам)
к исполняемому
(утвержденному,
уточненному,
скорректиро-
ванному)
бюджету, %
по пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель территориального
подразделения ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного бюджета __________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование
и ведение сводных планов            ___________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения,
ответственного за
формирование данных                 ___________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 9
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности
Национального фонда Республики Казахстан
на ________________ года
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюд-
жетной
класси-
фикации
Наименование
План на
отчетный
финансовый
год
Исполнение
за отчетный
период
нарастающим
итогом
Исполнение
к плану, %

Жоспарға атқару , % (4- б .:3- б .)
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Бекітілген тізбе бойынша мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық түсімдер
Мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер
II. Қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер
Республикалық меншіктегі және таукенөндіру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түскен түсімдер
ІІІ . ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - на түскен түсімдер жиыны
IV. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сына аударымдар
V. Түсімдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басына ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сындағы ақша қалдығы
VII. Есепті кезеңнің соңына ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сындағы ақша қалдығы
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомствоның басшысы
____________       ________________________
(қолы)             (қолды таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты ведомствоның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_____________      ________________________
(қолы)             (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 10-қосымша
нысаны
____________________ жылға арналған
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақша
түсімдері мен шығыстары жоспарын атқару туралы есеп

(гр.4:гр.3)
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления от
организаций нефтяного сектора
по утвержденному перечню
Неналоговые поступления от
организаций нефтяного сектора
Поступления от продажи
основного капитала
II. Поступления от продажи
финансовых активов
Поступления от приватизации
государственного имущества,
находящегося в
республиканской собственности
и относящегося к
горнодобывающей и
обрабатывающей отраслям
III. Итого поступлений на КСН
Национального фонда РК
IV. Переводы с КСН
Национального фонда РК
V. Сальдо поступлений и
переводов
VI. Остаток денег на КСН
Национального фонда РК на
начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН
Национального фонда РК на
конец отчетного периода
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного бюджета __________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за
формирование отчета                 ___________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 10
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма
Отчет об исполнении плана поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
на ____________________ года

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Бюджет түрі _______________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен түсімдердің кодтары
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық жоспар
Есепті кезең үшін жоспар
Атқару

Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ____________________________
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Бюджет түрі ____________________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсау
Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің соңына ақша қалдығы (3-б.-7-б.)
барлығы
оның ішінде жыл басындағы ақша қалдығы
ерекшелігі
барлығы
оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылғаны
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына
қызмет көрсететін ведомствоның/
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның басшысы ___________ _______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің атауы ___________ ______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 12-қосымша
КБ-Б-нысаны
______________ жылға арналған
Кредиторлық берешек туралы есеп
_____________________________________________________
(мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс бюджетінің,
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың,
ауданның облыстық маңызы бар қаланың)
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Кезеңділігі – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі – мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелігі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдың берешегі
ағымдағы жылдың берешегі
берешек жиыны (9 б.+10 б.)
оның ішінде
Берешек жиыны (гр.11-гр.12)
Бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарына кредиторлық берешек, % (14-б.:7-б.)
жылдың басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергенде қалдығы
төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
Қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
Мемлекеттік бюджеттің
атқарылуына қызмет
көрсететін ведомствоның
басшысы _______________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті атқарушы
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Есепті жасауға жауапты
ведомствоның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ________________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Есепті жасауға жауапты
бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________ _____________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттік
есептілікті жасау және беру
ережесіне 13-қосымша
КБ-Ө-нысаны
________________ жылға арналған
Кредиторлық берешек туралы есеп
______________________________________________________
(мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс бюджетінің,
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның
(облыстық маңызы бар қаланың)

Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ____________________________
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (гр. 3-гр. 7)
всего
в т.ч.остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства,
обслуживающего исполнение
государственного бюджета/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ _______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование отчета       ___________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 12
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
___________________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.
Сноска. Приложение 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
итого задолженность (гр.9+гр.10)
в том числе
Всего задолженность (гр. 11-гр.12)
Кредиторская задолженность к плану финансирования бюджетных программ, % (гр.14:гр.7)
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 13
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
____________________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.

Жиыны (11б+12б.)
Оның ішінде
Жыл басына
Ағымдағы жылы өтелген берешек сомасы
Ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (8б- 9б-10-б)
Аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік
бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды)
қаржыландыру жоспарына аванстық
төлемдер сомасының (асыра төлеу)
қатынастары 14-б.:7-б.%,
қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Мемлекеттік бюджетке
қызмет көрсетуді жүзеге
асыратын ведомствоның
басшысы _______________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Ведомстваның есепті
жасауға жауапты құрылымдар
бөлімінің басшысы ________________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ________________ _____________________
М.О.            (қолы)      (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
есепті жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
15-қосымша
ДБ-Ө-Нысаны
_______________ жылға арналған
Дебиторлық берешек туралы есеп (мемлекеттік, республикалық бюджеттің облыс
республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның
(облыстық маңызы бар қаланың)
________________
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Кезеңділігі - тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызмет коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдың берешегі
ағымдағы жылдың берешегі
Жиыны (10б+11б)
Оның ішінде
жыл басына
ағымдағы жылы өтелгенін берешек сомасының қалдығы
ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (7б-8б-9б)
аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
7
8
9
10
11
12
13
14
Мемлекеттік бюджетке
қызмет көрсетуді жүзеге
асыратын ведомствоның
басшысы _______________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Ведомстованың есепті
жасауға жауапты құрылымдар
бөлімінің басшысы ________________ _____________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ________________ _____________________
М.О.            (қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның басшысы ________________ _____________________
(қолы)        (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
есепті жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
16-қосымша
Нысаны
Бюджет қаражаты есебінен _______________ кредиторлық берешектің
(бюджеттің атауы)
қалыптасу себептері туралы ақпарат 201__ жылға _____ арналған жағдай бойынша

Итого (гр.11+гр.12)
в том числе
на начало года
сумма задолженности, погашенной в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году (гр. 8- гр. 9- гр. 10)
сумма авансовых платежей (предоплата)
Отношение суммы авансовых платежей (предоплаты) к плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год (гр.14: гр.7), %
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 15
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
___________________________________________________________
(государственного, республиканского бюджета, бюджета
области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
на 1 ________________ г.
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг и прочих источников
Наименование
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
Итого (гр.10+ гр.11)
в том числе
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году (гр.7- гр.8- гр.9)
сумма авансовых платежей (предоплата)
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета             _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за составление отчета _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
исполнительного органа               _________ _____________________
М.П.               (подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета                   _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета                _________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 16
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования кредиторской
задолженности __________________________________
_______________ за счет бюджетных средств по состоянию
на __ 20__ года (наименование государственного
учреждения/администратора бюджетных программ)

16-1-қосымша
Нысаны
Өзге де қаражат есебінен _______________________ берешегiнiң
(бюджеттiң атауы)
қалыптасу себептерi туралы ақпарат
20 ___ жылға _____ арналған жағдай бойынша
Ескерту. Ереже 16-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі)  бұйрықтарымен.
Бюджет түрi - _____________________
Кезеңдiлiгi: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
Әкiмшi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Ақылы қызмет
коды/т.б.
Атауы
Қарыз сомасы, мың теңге
Берешектiң қалыптастыру себептерi
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Мемлекеттiк бюджетке қызмет
көрсетудi жүзеге асыратын
ведомствоның/бюджеттi атқару
жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi
органның басшысы ____________ _______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Деректердi жасау үшiн жауапты
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ____________ _______________________
(қолы)     (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың
бюджеттік есептілікті
жасау және беру ережесіне
16-2-қосымша
Нысаны
Бюджет қаражаты есебінен _____________ дебиторлық берешектің
(бюджеттің атауы)
қалыптасу себептері туралы ақпарат
201 ___ жылға ______ арналған жағдай бойынша
Ескерту. 16-2-қосымшамен толықтырылыды - ҚР Қаржы министрінің 2012.10.30 № 473 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Бюджет түрі - ___________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелері
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Берешектiң қалыптастыру өзге себептерi
шарт талаптары бойынша ағымдағы жылғы алдын ала төлем
ауыспалы шарттар бойынша (көп жылдық) алдын ала төлем
есеп берілген сома
салыстыру актісіне сәйкес алдын ала төлеу
берешектiң қалыптастыру себептерi

Приложение 16-1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченных
органов по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования _______________
задолженности _____________________ за счет прочих средств                   (наименование бюджета)
по состоянию на ___________________ 20___ года
Сноска. Правила дополнены приложением 16-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295; в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета - _______________________
Периодичность - квартальная, годовая
Ед. измерения: тыс.тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/прочие
Наименование
Сумма задолженности, тыс. тенге
Причины образования задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
государственного бюджета/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ _____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных        ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 16-2
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма
Информация о причинах образования дебиторской задолженности
_______________________________________________________________
за счет бюджетных средств по состоянию на ___ 20_ года
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
Сноска. Правила дополнены приложением 16-2 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 30.10.2012 № 473; в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ________________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
сумма дебиторской задолженности, всего
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
в том числе:
причины образования прочей дебиторской задолженности
предоплата текущего года по условиям договоров
предоплата по переходящим (многолетним) договорам
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
задолженность, образовавшаяся в связи

Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.11 № 295 (тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.Нысан
Өзара өтелетiн төлемдер операциясы бойынша деректер
_________________________________
(жергiлiктi бюджеттiң атауы)
____________ жылға
1-27 нысанына Қосымша
Есеп жасалынды: уақыты
ХN парағына дейiн
Республика (область, қала, аудан) ______________________
Мерзiмдiлiгi айлық, жылдық _____________________________
Өлшем бiрлiгi: мың. теңге
Бюджеттiк жiктеу жүйесi
Атауы
Есептi қаржы жылына бекiтiлген бюджет
Есептi қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есептi қаржы жылына түзету енгiзiлген бюджет
Түсiмдер мен төлемдердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспары, есептi жылға мiндеттемелердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспары
Қабылданған мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Бюджет түсiмдерiнiң орындалуы/немесе бюджеттiк бағдарламалар бойынша төленген мiндеттемелер (сол бағдарлама бағытындағы)
Есептi жылға түсiмдер мен төлемдердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспарына бюджет түсiмдерiнiң орындалуы/немесе бюджеттiк бағдарламалар бойынша төленген мiндеттемелер (сол бағдарлама бағытындағы)
Орындалатын (бекiтiлген, нақтыланған, түзету енгiзiлген) бюджетке, бюджет түсiмдерiнiң орындалуы/немесе бюджеттiк бағдарламалар бойынша төленген мiндеттемелер (сол бағдарлама бағытындағы), %
Төлемдер бойынша
Мiндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
I. Табыстар
II. Шығындар
III. Таза бюджеттiк несиелер
х
х
Бюджеттiк несиелер
Бюджеттiк несиелердi өтеу
IV. Қаржы активтерiнiң операциялары бойынша қалдық
х
х
Қаржы активтерiн сатып алу
Мемлекеттiк қаржы активтерiн сатудан түскен түсiмдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
х
х
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
х
х
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары
Мемлекеттiк бюджеттiң орындалуын
жүзеге асырушы, ведомстваның
аймақтық бөлiмшесiнiң басшысы      _________ ________________________
(қолы)      (қолын ашып жазу)
М.О.
Жиынтық жоспарды әзiрлеуге және
құрастыруға жауапты, құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы               _________ ________________________
(қолы)      (қолын ашып жазу)
Деректердi құрастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы    _________ ________________________
(қолы)      (қолын ашып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттік есептілікті
жасау және беру Ережесіне
20-қосымша
№ 4-в нысаны
Шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы есеп туралы
____________________ жылы

Сноска. Приложение 19 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.06.2012 № 295.
Данные по взаимопогашаемым операциям
_______________________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года
Приложение к форме 1-27
Отчет произведен: Дата
Страница Х из N
Вид бюджета ____________________
Периодичность месячная, годовая ____________________
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюд-
жетной
класси-
фика-
ции
Наименование
Утверж-
денный
бюджет на
отчетный
финансовый
год
Уточненный
бюджет на
отчетный
финансовый
год
Скорректиро-
ванный бюджет
на отчетный
финансовый
год
Сводный план
поступлений и
финансирования по
платежам, сводный
план финансирования
по обязательствам на
отчетный период
по
платежам
По
обязатель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое
бюджетное
кредитование
Бюджетные
кредиты
Погашение
бюджетных
кредитов
IV. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
Приобретение
финансовых
активов
Поступления
от продажи
финансовых
активов
государства
V. Дефицит
(профицит)
бюджета
VI. Финан-
сирование
дефицита
(использование
профицита)
бюджета
Поступление
займов
Погашение
займов
Используемые
остатки
бюджетных
средств
продолжение таблицы
Принятые
обязатель-
ства
Неоплачен-
ные
обязатель-
ства
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства по
бюджетным программам
(подпрограммам)
Исполнение
поступлений
бюджета и/или
оплаченные
обязательства по
бюджетным
программам
(подпрограммам)
к сводному плану
поступлений и
финансирования на
отчетный период,
(графа10:
графа6)х100, %
Исполнение
поступлений бюджета
и/или оплаченные
обязательства по
бюджетным программам
(подпрограммам)
к исполняемому
(утвержденному,
уточненному,
скоректированному)
бюджету,
(графа10:
графа 5)х100, %
8
9
10
11
12
х
х
х
х
х
х
х
х
Руководитель территориального
подразделения ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного
бюджета                  ______________ _____________________
(подпись)    (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование и ведение
сводных планов          ______________ ______________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование данных ______________ _______________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
Приложение 20
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма № 4-в (сводная)
Отчет о движении средств в иностранной валюте
на ____________________ года

Ескерту. Ереже 20-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 13.11.2013 № 523 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Бюджет түрі _________________________
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
атауы
қаржы жылының басындағы шетел валютасындағы қаражаттың қалдығы
түсімі
бағамдық айырма
айырбастау үшін түскен бюджет қаражатының сомасы
жиыны

Сноска. Правила дополнены Приложением 20 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 13.11.2013 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ________________________
Периодичность: полугодовая, годовая-
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Остаток средств в иностранной валюте на начало года
Поступило
Курсовая разница
Поступление бюджетных средств для конвертации

1. "Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және облыс бюджетінің, атқарылуы туралы есептердi жасау мен ұсынудың тәртiбi туралы ережелер" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 6 қаңтардағы N 3321 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2006 жылғы қаңтардағы N 1 бюллетенінде жарияланған, 198-құжат).
2. "Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 460 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 18 қаңтардағы N 3367 болып тіркелген).
3. "Мемлекеттік мекемелердің дебиторлық берешек туралы есептерді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 461 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 18 қаңтардағы N 3368 тіркелген, "Заң газетінде" 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 240-241 (974-975) жарияланған).
4. "Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 22 ақпандағы N 3454 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2005 жылғы 14 мамырдағы бюллетенінде жарияланған, 82-құжат).
5. "Мемлекеттік мекемелердің дебиторлық берешек туралы есептерді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 461 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 4 мамырдағы N 170 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 12 мамырдағы N 3638 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2005 жылғы 18 тамыздағы N 151 жарияланған).
6. "Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың Ережелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушысының 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 12 мамырдағы N 4062 болып тіркелген).

1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года № 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 января 2005 года № 3321, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, январь 2006 года № 1 ст. 198).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 460 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений" (зарегистрированный Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 января 2005 года № 3367).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 461 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о дебиторской задолженности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 января 2005 года № 3368, опубликованный в "Юридическая газета" от 23 декабря 2005 года № 240-241 (974-975).
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 января 2005 года № 17 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года № 432 "Об утверждении Инструкции о порядке составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 февраля 2005 года № 3454, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 14, май 2005 года, ст. 82).
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 мая 2005 года № 170 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 461 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о дебиторской задолженности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 мая 2005 года № 3638, опубликованный в "Юридическая газета" от 18 августа 2005 года № 151).
6. Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года № 5 "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года № 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года № 4062).

7. "Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 460 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 27 қаңтардағы N 4057 болып тіркелген).
8. "Мемлекеттік мекемелердің дебиторлық берешек туралы есептерді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 461 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 30 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 27 қаңтардағы N 4058 болып тіркелген).
9. "Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 7 қазандағы N 4409 болып тіркелген).

7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года № 29 "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 460 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 января 2006 года № 4057).
8. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года № 30 "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 461 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о дебиторской задолженности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 января 2006 года № 4058).
9. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 сентября 2006 года № 335 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года № 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 октября 2006 года № 4409).