Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 341 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 18 қаңтардағы № 6745 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 1122 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 02.12.2016 № 1122 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі ҚАЖ Комитетінің түзеу мекемелері қызметкерлерінің арнайы құралдарды қолдану тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 1718 болып енгізілді, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланды, 2002 ж., № 7-8, 543-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, ҚАЖ комитетінің түзеу мекемелері қызметкерлерінің арнайы құралдарды қолдану тәртібі туралы Нұсқаулықта:
10-тармақтың 5) тармақшасында "ҚАЖ басқармасы" деген сөз "ҚАЖ комитетінің қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі - ҚАЖК ҚАЖД)" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақтағы "ҚАЖ Комитетінің облыстық басқарма" деген сөздер "ҚАЖК ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын.
2) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3) "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң түзеу мекемелерiндегi және қамауға алу түріндегі жазаны орындау бөлігінде тергеу изоляторларындағы арнайы есепке алу бөлімдерінің (бөлiмшелерiнiң, топтарының) жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы № 150 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 1719 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланды, 2002 ж., № 13-14, 567-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтағы "ҚАЖ басқармаларының" деген сөздер "қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң түзеу мекемелерiндегi және қамауға алу түріндегі жазаны орындау бөлігінде тергеу изоляторларындағы арнайы есепке алу бөлімдерінің (бөлiмшелерiнiң, топтарының) жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықта:
20-тармақтағы "ҚАЖ Комитеті Басқармасынан" деген сөздер "ҚАЖ комитетінің қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінен (бұдан әрі - ҚАЖ комитетінің ҚАЖД)" деген сөздермен ауыстырылсын;
76-тармақтағы "облыстық Қылмыстық-атқару жүйесi басқармасына (әрi қарай - ҚАЖ Комитетiнiң Басқармасы)" деген сөздер "ҚАЖ комитетінің ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын;
101-тармақтағы "Басқармасына" және "басқармалар" деген сөздер "ҚАЖД" және "департаменттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
116-тармақтың барлық мәтіні бойынша "Басқарма" деген сөздер "ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң түзеу мекемелерiндегi және қамауға алу түріндегі жазаны орындау бөлігінде тергеу изоляторларындағы арнайы есепке алу бөлімдерінің (бөлiмшелерiнiң, топтарының) жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықтың қосымшасында:
"Басқарма" деген сөз "ҚАЖД" деген сөзбен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 341. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2011 года № 6745
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 146 "Об утверждении Инструкции по применению сотрудниками исправительных учреждений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан специальных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1718, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, № 7-8, статья 543):
в Инструкции по применению сотрудниками исправительных учреждений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан специальных средств, утвержденной указанным приказом:
в подпункте 5) пункта 10 слово "УКУИС" заменить словами "Департамента уголовно-исполнительной системы Комитета УИС (далее - ДУИС КУИС)";
в пункте 17 слова "управлений Комитета УИС" заменить словами "ДУИС КУИС".
2) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
3) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 150 "Об утверждении Инструкции по организации работы отделов (отделений, групп) специального учета исправительных учреждений Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1719, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 2002 года № 13-14, статья 567):
в пункте 2 слово "Управлений" заменить словом "Департаментов уголовно-исполнительной системы".
в Инструкции по организации работы отделов (отделений, групп) специального учета исправительных учреждений и следственных изоляторов (в части исполнения наказания в виде ареста) Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в пункте 20 слова "Управлений Комитета УИС" заменить словами "Департаментов уголовно-исполнительной системы Комитета УИС (далее - ДУИС Комитета УИС)";
в пункте 76 слова "областное Управление Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Управление Комитета УИС)." заменить словами "ДУИС Комитета УИС";
в пункте 101 слова "Управления" и "управлениями" заменить соответственно словами "ДУИС" и "департаментами";
по всему тексту пункта 116 слово "Управления" заменить словом "ДУИС";
в приложении к Инструкции по организации работы отделов (отделений, групп) специального учета исправительных учреждений Министерства юстиции Республики Казахстан:
слово "Управления" заменить словом "ДУИС".

4) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
5) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
6) "Бас бостандығынан айыруға сотталғандарды айдауылдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 18 қыркүйектегі № 194 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 2498 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтағы "басқармаларының" деген сөз "қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Бас бостандығынан айыруға сотталғандарды айдауылдау ережесінде:
3-тармақта:
"басқарма" деген сөз "қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ҚАЖКБ" деген сөз "ҚАЖК ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын;
36-тармақта "ҚАЖКБ" деген сөз "ҚАЖК ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын.
7) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
8) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу изоляторларының арнайы есеп бөлімдерінің жұмысы туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2004 жылғы 9 шілдедегі № 210 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 2973 болып тіркелді )мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақта "басқармаларының" деген сөз "қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу изоляторларының арнайы есеп бөлімдерінің жұмысы туралы Нұсқаулықта:
2-тармақтың 3) тармақшасында "басқармаларына" деген сөз "қылмыстық-атқару жүйесі департаменттеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
Барлық мәтін бойынша "ҚАЖКБ" деген сөздер "ҚАЖК ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын;
87, 120, 121, 122-тармақтарда "ҚАЖ комитетінің басқармасына", "ҚАЖ комитетiнiң аумақтық басқармасының" деген сөздер сәйкесінше "ҚАЖК аумақтық ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын;
13, 32, 34, 35 және 39-қосымшалардың барлық мәтіні бойынша "ҚАЖКБ" деген сөздер "ҚАЖК ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын.
9) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

4) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
5) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
6) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 сентября 2003 года № 194 "Об утверждении Правил конвоирования осужденных к лишению свободы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2498):
в пункте 2 слово "Управлений" заменить словом "Департаментов уголовно-исполнительной системы";
в Правилах конвоирования осужденных к лишению свободы, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
слово "Управления" заменить словами "Департамента уголовно-исполнительной системы";
слово "УКУИС" заменить словами "ДУИС КУИС";
в пункте 36 слово "УКУИС" заменить словами "ДУИС КУИС".
7) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
8) в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июля 2004 года № 210 "Об утверждении Инструкции о работе отделов специального учета следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2973):
в пункте 2 слово "Управлений" заменить словами "Департаментов уголовно-исполнительной системы";
в Инструкции о работе отделов специального учета следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту слово "УКУИС" заменить словами "ДУИС КУИС";
в подпункте 3) пункта 2 слово "управления" заменить словами "Департаменты уголовно-исполнительной системы";
в пунктах 87120121122 слова "Управление Комитета УИС", "управления Комитета УИС" заменить соответственно словами "ДУИС КУИС";
в приложениях 13323435 и 39 по всему тексту слово "УКУИС" заменить словами "ДУИС КУИС".
9) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).

10) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.30 № 184 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
11) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.14 № 141 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
12) Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2011.08.04 № 279 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енгізіледі) бұйрығымен.
13) "Сотталғандарды медициналық куәландыру және оларды ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынуды ретке келтіру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 18 қарашадағы № 145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5973 болып тіркелді, "Заң газеті" 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 57 (1679); "Юридическая газета" газеті 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 57 (1853); Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланды, 2010 жылғы № 8) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Сотталғандарды медициналық куәландыру және оларды ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынуды ретке келтіру жөніндегі нұсқаулықта:
4-тармақта "Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi Басқармаларының" деген сөздер "ҚАЖ комитетінің қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің (бұдан әрі - ҚАЖ комитетінің ҚАЖД)" деген сөздермен ауыстырылсын;
Барлық мәтін бойынша "ҚАЖ комитеті басқармаларының", "ҚАЖ комитеті басқармасының" деген сөздер сәйкесінше "ҚАЖ комитетінің ҚАЖД" деген сөздермен ауыстырылсын.
14) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.17 № 147 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасына жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Р. Түсіпбеков

10) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2012 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 14.03.2012 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12) утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 04.08.2011 № 279.
13) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 145 "Об утверждении Инструкции по упорядочению медицинского освидетельствования и представления осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5973, опубликованный в "Юридическая газета" от 22 апреля 2010 года № 57 (1853); Собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 8, 2010 года; "Заң газеті" 2010 жылғы 22 cәуірдегі № 57 (1679)):
в Инструкции по упорядочению медицинского освидетельствования и представления осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью, утвержденной указанным приказом:
в пункте 4 слова "Управлений Комитета УИС" заменить словами "Департаменты уголовно-исполнительной системы Комитета УИС (далее - ДУИС Комитета УИС)";
по всему тексту слова "Управлений Комитета УИС", "Управления Комитета УИС" заменить соответственно словами "ДУИС Комитета УИС".
14) утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 17.03.2012 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего приказа председателя Комитета уголовно-исполнительной системы юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков