Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 маусымда № 11356 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 қарашадағы № ҚР ДСМ-180/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және/немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2015 года № 11356. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-180/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и/или обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - 09.01.2019 № ҚР ДСМ-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 13 мамыр
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 12 мамыр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына 1-қосымша
"Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

8) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) стандарт государственной услуги "Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения" согласно приложению 10 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 09.01.2019 № ҚР ДСМ-1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ А. Исекешев
13 мая 2015 г.
СОГЛАСОВАНО
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________Е. Досаев
12 мая 2015 г.
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Стандарт государственной услуги "Выдача сертификата
специалиста для допуска к клинической практике"

Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштерді қабылдау және нәтижесін беру www.egov.kz,www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасынпорталға тапсырған кезден бастап– 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.

Сноска. Заголовок стандарта в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления с перечнем документов, необходимых для оказания государственной услуги и выдача результата оказанной государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов на портал – 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не осы стандарттың 9-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Сертификат көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны беру туралы шешім шығарған күннен бастап, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 693 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12134 болып тіркелген) Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды сертификаттауды жүргізу қағидаларының 14-тармағына сәйкес 5 жыл мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста для допуска к клинической практике (далее – сертификат) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 9-1 настоящего стандарта.
Сертификат выдается сроком на 5 лет, со дня вынесения решения о его выдаче руководителем услугодателя в соответствии с пунктом 14 Правил проведения сертификации специалистов в области здравоохранения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 693 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12134).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения за получением услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар:
3) мамандардың кәсіби даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау нәтижесінің электрондық көшірмесі;
4) медициналық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
5) мәлімделген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны не клиникалық ординатураны (бар болса) аяқтағаны туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
6) мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
7) мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
8) Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
9) білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болса) өзгерткен адамдар үшін тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстырғаны немесе некеге отырғаны туралы немесе некені бұзу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
Шет тілде берілген құжатқа мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аудармасы бар нотариалдық куәландырылған көшірмесі қосымша ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттардыкөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде"тапсырған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 693 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12134 болып тіркелген)көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған материалдар, деректер мен мәліметтеранық емес екендігі және (немесе)сәйкес келмесе;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:
3) электронная копия результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов;
4) электронная копия диплома о медицинском образовании;
5) электронные копии документа об окончании интернатуры, резидентуры либо клинической ординатуры по заявляемой специальности (при их наличии);
6) электронная копия удостоверения о переподготовке по заявляемой специальности (при его наличии);
7) электронная копия свидетельства о повышении квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности (при его наличии);
8) электронная копия удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
9) электронная копия свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества (при его наличии) или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется копия нотариально заверенного перевода на государственном или русском языке.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 693 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12134);
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности по заявляемой специальности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағым жазбаша түрде пошта бойынша не электронды түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымда өзінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда) (шағымның қаралу барысы, сондай-ақ жауап алу мерзімі мен орны туралы ақпарат алу үшін лауазымды тұлғалардың байланыс деректерін көрсете отырып) көрсетілген талонды бере отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба по вопросам оказания государственных услуг подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия имя, отчество (при его наличии), лица, принявшего жалобу (с указанием контактных данных должностных лиц, для получения информации о ходе рассмотрения жалобы, а также срока и места получения ответа).
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің,оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Клиникалық практикаға жіберу
үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Маман сертификаты
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
____________________________________________________________________
медициналық қызметті жүзеге асыру және клиникалық практикаға жіберу үшін
__________________________________________________мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық атауы)
осы маман сертификатын алды.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20___ жылғы "___"_____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20 ____ жылғы "___" ____________ дейiн жарамды
Тiркеу № _______________________________________________________
Берiлген күнi 20 __ жылғы "__"___________
"Клиникалық практикаға жіберу
үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
_________________________ басшысына
(мемлекеттік органның атауы)
кімнен _____________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
Тұрғылықты мекенжайы:______________
Өтініш

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства, единый контакт-центр по вопросам оказания государственной услуги: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста для
допуска к клинической практике"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Сертификат специалиста
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно получил(-а) настоящий сертификат специалиста для осуществления
медицинской деятельности и допуска к клинической практике по специальности
______________________________________________________________________
(наименование специальности по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче от "____" ___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до "____" ___________ 20___ года
Регистрационный № ___________________________________
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста для
допуска к клинической практике"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден__________________________________________________________
______________________________________мамандығы бойынша медициналық қызметті жүзеге асыру және клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беруді сұраймын.
Мен көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауаптымын.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
__________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
____________________
(толтырылған күні)
"Клиникалық практикаға жіберу
үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беруге арналған мәліметтердің нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Санитариялық-эпидемиологиялық бейін мамандарын қоспағанда, клиникалық практикамен айналысатын медициналық білімі бар мамандар үшін кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау нәтижесі (Бағалау нәтижесінің сканерленген көшірмесі қоса беріледі).
1) мәлімделген мамандықтың атауы ______________________________
2) бағалау қорытындысын берген орган ___________________________
3) бағалау қорытындысын алу күні, айы, жылы _____________________
2. Медициналық білім___________________________________________
1) білімі (орта медициналық білімі, орта білімнен кейінгі медициналық білім, жоғары медициналық білім) (дипломның сканерленген көшірмесі)
2) дипломның нөмірі ___________________________________________
3) дипломның сериясы __________________________________________
4) білім беру ұйымының толық атауы _____________________________
5) оқыған елі __________________________________________________
6) түскен жылы ________________________________________________
7) бітірген жылы _______________________________________________
8) диплом бойынша мамандығы __________________________________

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Руководителю ________________________________
(наименование государственного органа)
от ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН)
Место проживания_____________________________
Заявление
Прошу Вас выдать сертификат специалиста для осуществления
медицинской деятельности и допуска к клинической практике по
специальности________________________________________________
_____________________________________________________________
Я несу ответственность за достоверность указанных сведений.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги.
_______________________
(подпись услугополучателя)
______________________
(дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста для
допуска к клинической практике"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Форма сведений
для выдачи сертификата специалиста для допуска к клинической практике
1. Результат оценки профессиональной подготовленности и подтверждения
соответствия квалификации специалистов для специалистов с медицинским
образованием, занимающихся клинической практикой, за исключением
специалистов санитарно-эпидемиологического профиля (прикрепляется
сканированная копия результата Оценки):
1) наименование заявляемой специальности ___________________________
2) орган выдавший заключение Оценки _______________________________
3) число, месяц, год получения заключения Оценки _____________________
2. Медицинское образование
1) образование (среднее медицинское образование, послесреднее
медицинское образование, высшее медицинское образование) (сканированная копия диплома):
2) номер диплома __________________________________________________
3) серия диплома __________________________________________________
4) полное наименование организации образования ______________________
5) страна обучения_________________________________________________
6) год поступления_________________________________________________
7) год окончания___________________________________________________
8) специальность по диплому________________________________________

9) диплом бойынша біліктілігі ___________________________________
10) білімі туралы құжаттардың нострификациясы және/немесе тану (Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін: диплом, интернатура, резидентура, клиникалық ординатура, магистратура және басқалары) (білімі туралы құжаттың нострификациясы туралы және/немесе тану туралы құжаттардың сканерленген көшірмесі):
Оқыған елі _____________________________________________________
Білім беру ұйымының толық атауы _________________________________
Нострификация және/немесе тану туралы куәлік берген орган________________________________________________________________
Нострификация және/немесе тану туралы бұйрығының нөмірі ____________________________________________________________________
Нострификация және/немесе тану туралы тіркеу нөмірі ____________________________________________________________________
Нострификация және/немесе тану туралы куәлігінің берілген күні ____________________________________________________________________
3. Мәлімделген мамандық бойынша интернатура, клиникалық ординатура, резидентура мамандығы туралы мәліметтер (жоғары медициналық білімі бар мамандар үшін) (құжаттың сканерленген көшірмесі):
1) интернатура мамандығы ______________________________________
2) түскен жылы ________________________________________________
3) бітірген жылы _______________________________________________
4) оқу ұзақтығы _______________________________________________
5) оқудың сағат бойынша көлемі _________________________________
6) ұйымның толық атауы _______________________________________
7) интернатураны өту орны ______________________________________
8) клиникалық ординатура мамандығы ____________________________
9) түскен жылы ________________________________________________
10) бітірген жылы ______________________________________________
11) оқу ұзақтығы ______________________________________________
12) оқудың сағат бойынша көлемі ________________________________
13) ұйымның толық атауы ______________________________________
14) резидентураны өту орны _____________________________________
15) резидентура мамандығы _____________________________________
16) түскен жылы _______________________________________________
17) бітірген жылы ______________________________________________
18) оқу ұзақтығы ______________________________________________
19) оқудың сағат бойынша көлемі ________________________________
20) ұйымның толық атауы ______________________________________
21) өту орны __________________________________________________

9) квалификация по диплому_________________________________________
10) нострификация и/или признание документов об образовании (для лиц,
получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан:
диплом, интернатура, резидентура, клиническая ординатура, магистратура
и другие), (сканированная копия документа о нострификации и/или признании
документов об образовании):
Страна обучения____________________________________________________
Полное наименование организации образования_________________________
Орган, выдавший удостоверение о нострификации и/или признании
___________________________________________________________________
Номер приказа о нострификации и/или признании
___________________________________________________________________
Регистрационный номер о нострификации и/или признании
___________________________________________________________________
Дата выдачи удостоверения о нострификации и/или признании
3. Сведения о специальности интернатуры, клинической ординатуры,
резидентуры по заявляемой специальности (для специалистов с высшим
медицинским образованием) (сканированная копия документа):
1) специальность интернатуры _______________________________________
2) год поступления _________________________________________________
3) год окончания ___________________________________________________
4) продолжительность обучения______________________________________
5) объем обучения в часах___________________________________________
6) полное наименование организации__________________________________
7) место прохождения интернатуры___________________________________
8) специальность клинической ординатуры_____________________________
9) год поступления_________________________________________________
10) год окончания__________________________________________________
11) продолжительность обучения_____________________________________
12) объем обучения в часах__________________________________________
13) полное наименование организации_________________________________
14) место прохождения резидентуры__________________________________
15) специальность резидентуры______________________________________
16) год поступления________________________________________________
17) год окончания__________________________________________________
18) продолжительность обучения_____________________________________
19) объем обучения в часах__________________________________________
20) полное наименование организации_________________________________
21) место прохождения______________________________________________

4. Мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау жөніндегі куәлік туралы мәліметтер (құжаттың сканерленген көшірмесі):
1) қайта даярлау куәлігінің нөмірі ________________________________
2) қайта даярлау мамандығы _____________________________________
3) оқытқан ұйымның атауы ______________________________________
4) оқудың сағат бойынша көлемі _________________________________
5) оқудың басталуы ____________________________________________
6) оқудың аяқталуы ____________________________________________
5. Мәлімделген мамандық бойынша біліктілік санаты берілетін қолданыстағы куәлік туралы (маман сертификаты) мәліметтер (бар болса):
1) бұйрықтың күні мен нөмірі ___________________________________
2) әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (бұдан әрі – ӘҚНЖК)/тіркеу нөмірі ___________________________________
3) берген орган ________________________________________________
4) куәліктің (сертификаттың) қолданыс мерзімі _____________________
5) мамандығы _________________________________________________
6) біліктілік санаты _____________________________________________
6. Мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практикаға жіберуге рұқсат беру үшін қолданыстағы маман сертификатының мәліметтері (бар болса):
1) бұйрықтың күні мен нөмірі ____________________________________
2) ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі _________________________________
3) берген орган ________________________________________________
4) сертификаттың қолданыс мерзімі ______________________________
5) мамандығы _________________________________________________
7. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны туралы мәліметтер:
1) мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі (жылы, айы, күні) _____
2) жалпы медициналық еңбек өтілі (жылы, айы, күні) _______________
3) қазіргі уақыттағы жұмыс орны ________________________________
4) атқаратын лауазымы _________________________________________
5) мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі_____________________
Қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
Бұйрық нөмері және шығару күні (жұмысқа қабылдау немесе босату туралы)
8. Мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру (бар болса) (құжаттың сканерленген көшірмесі):
1) мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттыру куәлігі туралы мәліметтер __________________________________________________________
2) біліктілігін арттыру туралы куәліктің нөмірі _______________________
3) цикл атауы ___________________________________________________

4. Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой
специальности (сканированная копия документа):
1) номер удостоверения по переподготовке_____________________________
2) специальность переподготовки_____________________________________
3) название обучающей организации__________________________________
4) объем обучения в часах___________________________________________
5) начало обучения_________________________________________________
6) окончание обучения______________________________________________
5. Сведения действующего свидетельства (сертификата специалиста) с
присвоением категории по заявляемой специальности (при его наличии):
1) дата и номер приказа_____________________________________________
2) номер и код административного документа (далее – НИКАД)
/регистрационный номер_________________________________________________
3) орган, выдавший свидетельство (сертификат)________________________
4) срок действия свидетельства (сертификата)__________________________
5) специальность__________________________________________________
6) квалификационная категория______________________________________
6. Сведения действующего сертификата специалиста, для допуска к
клинической практике по заявляемой специальности (при его наличии):
1) дата и номер приказа_____________________________________________
2) номер НИКАД/регистрационный номер_____________________________
3) орган, выдавший сертификат______________________________________
4) срок действия сертификата________________________________________
5) специальность__________________________________________________
7. Сведения о настоящем месте работы:_______________________________
1) стаж работы по заявляемой специальности (лет, месяцев, дней)
2) общий медицинский стаж (лет, месяцев, дней)_______________________
3) место работы в настоящее время___________________________________
4) занимаемая должность___________________________________________
5) трудовая деятельность по заявляемой специальности_________________
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
Дата и номер приказа (приема либо увольнения с работы)
8. Повышение квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности
(при его наличии) (сканированная копия документа):
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности
___________________________________________________________________________
2) номер свидетельства о повышении квалификации________________________
3) наименование цикла_________________________________________________

4) оқытқан ұйымның атауы _______________________________________
5) оқудың басталуы _____________________________________________
6) оқудың аяқталуы _____________________________________________
7) оқудың сағат бойынша көлемі __________________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына 2-қосымша
"Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының негізгі жұмыс орны бойынша www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау.Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:

4) название обучающей организации______________________________________
5) начало обучения_____________________________________________________
6) окончание обучения__________________________________________________
7) объем обучения в часах_______________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства
о присвоении квалификационной категории специалистам
с медицинским образованием"
Сноска. Заголовок стандарта в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказанной государственной услуги осуществляется по месту основной работы услугополучателя через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:

1) құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап– 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты –15 (он бес) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не осы стандарттың 9-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Куәлік көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны беру туралы шешім шығарған күннен бастап, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 531 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11787 болып тіркелген) Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандарды қоспағанда, денсаулық сақтау саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және қайтарып алу қағидаларының (бұдан әрі – № 531 Бұйрық) 8-тармағына сәйкес 5 жыл мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) с момента сдачи пакета документов на портал – 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием (далее – свидетельство) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 9-1 настоящего стандарта. Свидетельство выдается сроком на 5 лет, со дня вынесения решения о его выдаче руководителем услугодателя в соответствии с пунктом 8 Правил, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, за исключением специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 531 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11787) (далее – Приказ № 531);
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения за получением услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) тиісті біліктілік санатын бере отырып 5 (бес) жыл мерзімге куәлік алуүшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық
құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес
мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар:
мамандардың кәсіби даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау нәтижесінің электрондық көшірмесі;
медициналық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны не клиникалық ординатураны (бар болса) аяқтағаны туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша біліктілік санатын бере отырып куәліктің не маман сертификатының көшірмесі (бар болса);
клиникалық практикамен айналысатын адамдарға клиникалық практикаға рұқсат беру үшін маман сертификатының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болса) өзгерткен адамдар үшін тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстырғаны немесе некеге отырғаны туралы немесе некені бұзу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі.
Шет тілде берілген құжатқа мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аудармасы бар нотариалдық куәландырылған көшірмесі қосымша ұсынылады.
2) Халықтың санитариялық – эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандарды қоспағанда, денсаулық сақтау саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және қайтарып алу қағидаларын, мерзімдерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 531 бұйрықтың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11787 болып тіркелген)17-тармағына сәйкес бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз (тұрақты мерзімге) куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар:
бірінші, жоғары біліктілік санатын бере отырып, бұрын берілген үш мәні бірдей куәліктің (сертификаттың) электрондық көшірмелері;
жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін құжаттарды тапсыру кезінде соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін жоғарылатуы туралы куәлігінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттардыкөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" тапсырған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательств Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:
электронная копия результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов;
электронная копия диплома о медицинском образовании;
электронная копия документа об окончании интернатуры, резидентуры либо клинической ординатуры по заявляемой специальности (при их наличии);
электронная копия удостоверения о переподготовке по заявляемой специальности (при его наличии);
электронная копия свидетельства о повышении квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности;
электронная копия свидетельства либо сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории по заявляемой специальности (при наличии);
электронная копия сертификата специалиста для допуска к клинической практике лицам занимающимся клинической практикой;
электронная копия удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
электронная копия свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества (при его наличии) или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на государственном или русском языке.
2) для получения бессрочного (на постоянный срок) свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории в соответствии с пунктом 17 Правил, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, за исключением специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 531 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11787):
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:
электронные копии ранее выданных трех равнозначных свидетельств (сертификатов) с присвоением первой, высшей квалификационной категории.
электронная копия свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет на момент подачи документов, в объеме не менее 216 часов для специалистов с высшим и средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Медициналық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Біліктілік санатын беру туралы куәлік
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
____________________________________________________________________
(номенклатура бойынша мамандығы)
мамандығы бойынша_________________________________осы бiлiктiлiк санатын беру туралы куәлігін алды.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20__ жылғы "___" _____________ № _____ бұйрығы
Куәлік _________________________________ мерзімге жарамды
(5 жыл немесе тұрақты деп көрсету)
Тiркеу № ______________________________________________
Берiлген күнi 20__ жылғы "__"____________________________
"Медициналық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
__________________________басшысына
(мемлекеттік органның аумақтық
департаментінің атауы)
кімнен______________________________
____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
тұрғылықты мекенжайы, байланыс
телефоны____________________________
Өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден_______________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша ____________________ біліктілік санатын беру туралы куәлік беруді сұраймын.
Мен көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауаптымын.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
_________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
_________________________________
(толтырған күні)
"Медициналық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлікті алуға арналған мәліметтер нысаны

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства, единый контакт-центр по вопросам оказания государственной услуги: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории специалистам
с медицинским образованием"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Свидетельство
о присвоении квалификационной категории
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно получил(-а) настоящее свидетельство о присвоении
______________________ квалификационной категории по специальности
______________________________________________________________________
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче от " _"_____________ 20____ года №_____
Свидетельство действительно на срок _________________________________
(указать 5 лет или постоянно)
Регистрационный №___________________
Дата выдачи "__" ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории специалистам
с медицинским образованием"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Руководителю_______________________
___________________________________
___________________________________
(наименование территориального
департамента государственного
органа)
от_________________________________
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии) услугополучателя)
Адрес проживания, контактный телефон
____________________________________
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о присвоении ________________
квалификационной категории по специальности
______________________________________________________________________
(наименование специальности)
Я несу ответственность за достоверность указанных сведений.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги.
___________________ (подпись услугополучателя)
___________________ (дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории специалистам
с медицинским образованием"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Санитариялық–эпидемиологиялық бейін мамандарын қоспағанда, медициналық білімі бар мамандар үшін мамандардың кәсіптік даярлықты бағалаудан және біліктілігінің сәйкестігін растаудан өтуі туралы нәтиже (Бағалау нәтижесінің сканерленген көшірмесі қоса беріледі).
1) мәлімделген мамандық атауы____________________________________
2) мәлімделген санатқа сәйкес келеді: екінші, бірінші, жоғары
(қажеттісінің астын сызу)
3) бағалау қорытындысын берген орган_____________________________
4) бағалау қорытындысын алу күні, айы, жылы_______________________
2. Медициналық білім (білімі туралы дипломның сканерленген көшірмесі)
1) білімі (орта медициналық білім, орта білімнен кейінгі медициналық білім, жоғары медициналық білім)______________________________________
2) дипломның нөмірі_____________________________________________
3) дипломның сериясы___________________________________________
4) білім беру ұйымының толық атауы______________________________
5) оқыған елі___________________________________________________
6) түскен жылы_________________________________________________
7) бітірген жылы ________________________________________________
8) дипломы бойынша мамандығы__________________________________
9) дипломы бойынша біліктілігі____________________________________
10) білімі туралы құжаттардың нострификациясы және/немесе тану (Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін: диплом, интернатура, резидентура, клиникалық ординатура, магистратура және басқалары) (білімі туралы құжаттың нострификациясы туралы және/немесе тану туралы құжаттардың сканерленген көшірмесі):
Оқыған елі _____________________________________________________
Білім беру ұйымының толық атауы ________________________________
Нострификация туралы куәлік берген орган_________________________
Нострификация бұйрығының нөмірі мен күні ________________________
Нострификацияның тіркеу нөмірі __________________________________
Нострификация куәлігінің берілген күні_____________________________
3. Мәлімделген мамандық бойынша интернатура, клиникалық ординатура, резидентура мамандығы туралы мәліметтер (жоғары медициналық білімі бар мамандар үшін) (құжаттың сканерленген көшірмесі):

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Форма сведений
Для получения свидетельства о присвоении квалификационной категории
специалистам с медицинским образованием
1. Результат оценки профессиональной подготовленности и подтверждения
соответствия квалификации специалистов для специалистов с медицинским
образованием, за исключением специалистов санитарно-эпидемиологического
профиля (прикрепляется сканированная копия результата Оценки):
1) наименование заявляемой специальности ___________________________
2) соответствует заявляемой категории: вторая, первая, высшая
(нужное подчеркнуть)
3) орган, выдавший заключение Оценки ______________________________
4) число, месяц, год получения заключения Оценки _____________________
2. Медицинское образование (сканированная копия диплома об образовании):
1) образование (среднее медицинское образование, послесреднее медицинское,
высшее медицинское образование)_________________________________________
2) номер диплома __________________________________________________
3) серия диплома __________________________________________________
4) полное наименование организации образования _______________________
5) страна обучения _________________________________________________
6) год поступления _________________________________________________
7) год окончания ___________________________________________________
8) специальность по диплому ________________________________________
9) квалификация по диплому _________________________________________
10) нострификация и/или признание документов об образовании (для лиц,
получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан:
диплом, интернатура, резидентура, клиническая ординатура, магистратура и
другие), (сканированная копия документа о нострификации и/или признании
документов об образовании):
Страна обучения __________________________________________________
Полное наименование организации образования ________________________
Орган выдавший удостоверение о нострификации _______________________
Номер и дата приказа нострификации _________________________________
Регистрационный номер нострификации _______________________________
Дата выдачи удостоверения нострификации ____________________________
3. Сведения о специальности интернатуры, клинической ординатуры,
резидентуры по заявляемой специальности (для специалистов с высшим медицинским
образованием) (сканированная копия документа):

1) интернатура мамандығы______________________________________
2) түскен жылы________________________________________________
3) бітірген жылы_______________________________________________
4) оқу ұзақтығы _______________________________________________
5) оқудың сағат бойынша көлемі_________________________________
6) ұйымның толық атауы _______________________________________
7) интернатурадан өту орны _____________________________________
8) клиникалық ординатура мамандығы____________________________
9) түскен жылы________________________________________________
10) бітірген жылы______________________________________________
11) оқу ұзақтығы ______________________________________________
12) оқудың сағат бойынша көлемі________________________________
13) ұйымның толық атауы ______________________________________
14) клиникалық ординатурадан өту орны __________________________
15) резидентура мамандығы______________________________________
16) түскен жылы_______________________________________________
17) бітірген жылы______________________________________________
18) оқу ұзақтығы ______________________________________________
19) оқудың сағат бойынша көлемі________________________________
20) ұйымның толық атауы ______________________________________
21) өту орны __________________________________________________
4. Мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау жөніндегі куәлік туралы мәліметтер (құжаттың сканерленген көшірмесі):
1) қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі________________________
2) қайта даярлау мамандығы_____________________________________
3) оқыту ұйымының атауы_______________________________________
4) оқудың сағат бойынша көлемі_________________________________
5) оқудың басталуы_____________________________________________
6) оқудың аяқталуы_____________________________________________
5. Мәлімделген мамандық бойынша санат берілетін қолданыстағы куәліктің (маман сертификатының) (бар болса) мәліметтері:
1) бұйрықтың нөмірі мен күні____________________________________
2) әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (бұдан әрі – ӘҚНЖК)/тіркеу нөмірі ______________________________________________________________
3) берген орган__________________________________________________
4) куәліктің (сертификаттың) қолданыс мерзімі_______________________
5) мамандығы___________________________________________________
6) біліктілік санаты______________________________________________

1) специальность интернатуры________________________________________
2) год поступления _________________________________________________
3) год окончания ___________________________________________________
4) продолжительность обучения ______________________________________
5) объем обучения в часах ___________________________________________
6) полное наименование организации __________________________________
7) место прохождения интернатуры ___________________________________
8) специальность клинической ординатуры _____________________________
9) год поступления _________________________________________________
10) год окончания __________________________________________________
11) продолжительность обучения _____________________________________
12) объем обучения в часах __________________________________________
13) полное наименование организации _________________________________
14) место прохождения клинической ординатуры ________________________
15) специальность резидентуры _______________________________________
16) год поступления ________________________________________________
17) год окончания __________________________________________________
18) продолжительность обучения _____________________________________
19) объем обучения в часах __________________________________________
20) полное наименование организации _________________________________
21) место прохождения _____________________________________________
4. Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности
(сканированная копия документа):
1) номер удостоверения по переподготовке _____________________________
2) специальность переподготовки _____________________________________
3) название обучающей организации ___________________________________
4) объем обучения в часах ___________________________________________
5) начало обучения _________________________________________________
6) окончание обучения ______________________________________________
5. Сведения действующего свидетельства (сертификата специалиста) с
присвоением категории по заявляемой специальности (при наличии):
1) дата и номер приказа _____________________________________________
2) номер и код административного документа (далее – НИКАД)
/регистрационный номер __________________________________________________
3) орган, выдавший свидетельство_____________________________________
4) срок действия свидетельства (сертификата) ___________________________
5) специальность ___________________________________________________
6) квалификационная категория _______________________________________

6. Мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практикаға жіберу үшін қолданыстағы маман сертификатының (бар болса) мәліметтері:
1) бұйрықтың нөмірі мен күні______________________________________
2) ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі____________________________________
3) берген орган__________________________________________________
4) куәліктің қолданыс мерзімі______________________________________
5) мамандығы___________________________________________________
7. Қазіргі жұмыс орны туралы мәліметтер___________________________
1) мәлімделген мамандық бойынша жұмыс өтілі (жылы, айы, күні)______
2) жалпы медициналық, фармацевтикалық еңбек өтілі (жылы, айы, күні)
3) қазіргі уақыттағы жұмыс орны___________________________________
4) атқаратын лауазымы___________________________________________
5) мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі_______________________
Қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
Бұйрықтың нөмері және шығару күні (жұмысқа қабылдау немесе босату туралы)
8. Соңғы 5 жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттыруы:
1) мәлімделген мамандық бойынша біліктілікті арттыру куәлігі туралы мәліметтер
2) біліктілікті арттыру туралы куәліктің нөмірі_______________________
3) циклдың атауы________________________________________________
4) оқыту ұйымының атауы________________________________________
5) оқудың басталуы______________________________________________
6) оқудың аяқталуы______________________________________________
7) оқу көлемі (сағатпен)___________________________________________
"Медициналық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
__________________________________
________________________басшысына
(мемлекеттік органның аумақтық
департаментінің атауы)
кімнен____________________________
(көрсетілетін қызметті алушының ЖСН,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тұрғылықты мекенжайы, байланыс
телефоны, жұмыс орны _____________
Өтініш
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден ________________________________________ мамандығы бойынша
(мамандық атауы)
____________ біліктілік санатын беру туралы мерзімсіз куәлік беруіңізді сұраймын.
1) _______________________ мамандығы бойынша ______ жылғы
"___"__________ № ________ куәлік (сертификат).

6. Сведения действующего сертификата для допуска к клинической
практике по заявляемой специальности:
1) дата и номер приказа _____________________________________________
2) номер НИКАД/регистрационный номер ______________________________
3) орган, выдавший сертификат_______________________________________
4) срок действия свидетельства _______________________________________
5) специальность ___________________________________________________
7. Сведения о настоящем месте работы:_________________________________
1) стаж работы по заявляемой специальности (лет, месяцев, дней)___________
2) общий медицинский стаж (лет, месяцев, дней) _________________________
3) место работы в настоящее время ____________________________________
4) занимаемая должность ____________________________________________
5) трудовая деятельность по заявляемой специальности____________________
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
Дата и номер приказа (приема либо увольнения с работы)
8. Повышение квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности
(сканированная копия документа)
2) номер свидетельства о повышении квалификации ______________________
3) наименование цикла ______________________________________________
4) название обучающей организации ___________________________________
5) начало обучения _________________________________________________
6) окончание обучения ______________________________________________
7) объем обучения в часах ___________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории специалистам
с медицинским образованием"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Руководителю
_________________
(наименование территориального
департамента государственного органа)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя, ИИН)
Адрес проживания, контактный телефон,
место работы
________________________
Заявление
Прошу Вас выдать бессрочное свидетельство о присвоении ___________
квалификационной категории по специальности ___________________________________
(наименование специальности)
1) Свидетельство (сертификат) № ________, от " "_____20___год по специальности
____________________________________________________________________________
(наименование специальности)

2) _______________________ мамандығы бойынша ______ жылғы
"___"__________ № ________ куәлік (сертификат).
3) _______________________ мамандығы бойынша ______ жылғы
"___"__________ № ________ куәлік (сертификат).
Мен көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауаптымын.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
_________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
________________
(толтырған күні)
"Медициналық білімі бар
мамандарға біліктілік санатын
беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
нысан
Бірінші, жоғары біліктілік санаттарын беру туралы мерзімсіз куәлікті алуға арналған мәліметтердің нысаны
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жұмыс орны туралы мәліметтер _________________________________
1) мәлімделген мамандық бойынша жұмыс өтілі (жылы, айы, күні) ______
2) жалпы медициналық өтілі (жылы, айы, күні) ______________________
3) қазіргі уақыттағы жұмыс орны __________________________________
4) атқаратын лауазымы __________________________________________
5) мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі ______________________
Қабылдау күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
Бұйрықтың нөмері және шығарылған күні (жұмысқа қабылдау немесе босату туралы)
2. Біліктілік санатын беру туралы бұрын берілген үш куәлік не біліктілік санатын беру туралы маман сертификаттары туралы мәліметтер (куәліктердің, сертификаттардың сканерленген көшірмелері):
1. №1 куәлік (маман сертификаты)__________________________________
1) бұйрықтың нөмірі мен күні____________________________________
2) ӘҚНЖК нөмері/тіркеу нөмері___________________________________
3) берген орган_________________________________________________
4) куәліктің қолданыс мерзімі____________________________________
5) мамандығы__________________________________________________
6) біліктілік санаты______________________________________________
2. № 2 куәлік (маман сертификаты)_________________________________
1) бұйрықтың нөмірі мен күні______________________________________
2) ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі____________________________________
3) берген орган__________________________________________________
4) куәліктің қолданыс мерзімі______________________________________

2) Свидетельство (сертификат) № ________, от " "_____20____год по специальности
____________________________________________________________________________
(наименование специальности)
3) Свидетельство (сертификат) № ________, от " " ______20____год по специальности
___________________________________________________________________________
(наименование специальности)
Я несу ответственность за достоверность указанных сведений.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания
государственной услуги.
____________________
(подпись услугополучателя)
____________________
(дата заполнения)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории специалистам
с медицинским образованием"
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Форма сведений
для получения бессрочного свидетельства о присвоении
первой, высшей квалификационной категории
1. Сведения о месте работы _________________________________________
1) стаж работы по заявляемой специальности (лет, месяцев, дней) __________
2) общий медицинский стаж (лет, месяцев, дней)_________________________
3) место работы в настоящее время ___________________________________
4) занимаемая должность ___________________________________________
5) трудовая деятельность по заявляемой специальности __________________
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
Дата и номер приказа (приема либо увольнения с работы)
2. Сведения о трех ранее выданных свидетельствах, либо сертификатах специалиста
о присвоении квалификационной категории (сканированные копии свидетельств, либо сертификатов):
1. Свидетельство (сертификат специалиста) № 1
1) дата и номер приказа ____________________________________________
2) номер НИКАД/регистрационный номер _____________________________
3) орган выдавший ________________________________________________
4) срок действия свидетельства ______________________________________
5) специальность __________________________________________________
6) квалификационная категория ______________________________________
2. Свидетельство (сертификат специалиста) № 2
1) дата и номер приказа ____________________________________________
2) номер НИКАД/регистрационный номер _____________________________
3) орган, выдавший свидетельство (сертификат)_________________________
4) срок действия свидетельства ______________________________________

5) мамандығы___________________________________________________
6) біліктілік санаты_______________________________________________
3. № 3 куәлік (маман сертификаты)_________________________________
1) бұйрықтың нөмірі мен күні______________________________________
2) НИКАД нөмірі/тіркеу нөмірі____________________________________
3) берген орган__________________________________________________
4) куәліктің қолданыс мерзімі______________________________________
5) мамандығы___________________________________________________
6) біліктілік санаты_______________________________________________
4. Соңғы 5 жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттыруы (құжаттың сканерленген көшірмесі):
1) мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттыру куәлігі туралы мәліметтер
2) біліктілігін арттыру туралы куәліктің нөмірі_______________________
3) циклдың атауы________________________________________________
4) оқыту ұйымының атауы________________________________________
5) оқудың басталуы______________________________________________
6) оқудың аяқталуы______________________________________________
7) оқудың сағат бойынша көлемі___________________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына 3-қосымша
"Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік стандарт).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5) специальность __________________________________________________
6) квалификационная категория ______________________________________
3. Свидетельство (сертификат специалиста) № 3
1) дата и номер приказа ____________________________________________
2) номер НИКАД/регистрационный номер _____________________________
3) орган, выдавший свидетельство____________________________________
4) срок действия свидетельства ______________________________________
5) специальность __________________________________________________
6) квалификационная категория ______________________________________
4. Повышение квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности
(сканированная копия документа):
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности
2) номер свидетельства о повышении квалификации _____________________
3) наименование цикла _____________________________________________
4) название обучающей организации __________________________________
5) начало обучения ________________________________________________
6) окончание обучения _____________________________________________
7) объем обучения в часах __________________________________________
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Стандарт государственной услуги "Аккредитация медицинских
организаций в целях признания соответствия их деятельности
стандартам аккредитации"
Сноска. Заголовок стандарта в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті, оның аумақтық бөлімшелері және денсаулық сақтау саласында уәкілетті орган аккредиттеген ұйым(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетініңаумақтық бөлімшелері және денсаулық сақтау саласында уәкілетті органмен аккредиттеуден өткен ұйым;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру портал арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі";
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған кезден
бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде – 45 (қырық бес) жұмыс күні;
субъектінің атауы, ұйымдастыру-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда куәлікті қайта ресімдеу – 5 (бес) жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлікне осы стандарттың 9-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Аккредиттеу туралы куәлік 3 жыл мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің және денсаулық сақтау саласында уәкілетті орган аккредиттеген ұйымныңуәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы аккредиттеу туралы куәлікті қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда аккредиттеу туралы куәлік электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.

3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства, его территориальными подразделениями и организацией, аккредитованной уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – услугодатель).
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - Комитет охраны общественного здоровья Министерства, его территориальные подразделения Комитета охраны общественного здоровья Министерства и организация, аккредитованная уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через портал.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдачи свидетельства об аккредитации – 45 (сорок пять) рабочих дней;
при переоформлении свидетельства об аккредитации, в случае изменения наименования, организационно – правовой формы медицинской организаций – 5 (пять) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 9-1 настоящего стандарта.
Свидетельство об аккредитации выдается сроком на 3 года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета охраны общественного здоровья Министерства и организацией аккредитованной уполномоченным органом в области здравоохранения.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүргізу кестесіне сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының атауының немесе ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруін растайтын құжат;
2) порталға жүгінген кезде:
аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының атауының немесе ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушының денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен аккредиттеу стандарттарына сәйкестігіне өзін-өзі бағалау нәтижелері туралы, медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) – қағаз тасығышта өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі оның қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Қызметті алушының ұсынылған құжаттардың осы тармақпен көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші құжатты қабылдаудан бас тартады.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга осуществляется платно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00. часов до 17.30. часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения аккредитации медицинских организаций, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения свидетельства об аккредитации:
заявление об аккредитации субъектов здравоохранения по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления свидетельства об аккредитации:
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ подтверждающий изменение наименования или организационно - правовой формы услугополучателя;
2) на портал:
для получения свидетельства об аккредитации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
для переоформления свидетельства об аккредитации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа подтверждающего изменение наименования или организационно – правовой формы услугополучателя.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о результатах самооценки услугополучателя на соответствие стандартам аккредитации, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, о лицензии на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности, являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық емес екені белгіленсе;
2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 2 қазандағы № 676 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8064 болып тіркелген) медициналық ұйымдарды аккредиттеу стандарттарына және 2014 жылғы 26 қаңтардағы № 2 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9148 болып тіркелген) қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарына арналған аккредиттеу стандарттарына сәйкес келмесе;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағым жазбаша түрде пошта бойынша не электрондық түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымда өзінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (шағымның қаралу барысы, сондай-ақ жауап алу мерзімі мен орны туралы ақпарат алу үшін лауазымды тұлғалардың байланыс деректерін көрсете отырып) көрсетілген талонды бере отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие стандартам аккредитации медицинских организаций, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 октября 2012 года № 676 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8064) и стандартам аккредитации для организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере службы крови, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 января 2014 года № 2 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9148);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба по вопросам оказания государственных услуг подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер, дата и подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия имя, отчество (при его наличии), лица, принявшего жалобу (с указанием контактных данных должностных лиц, для получения информации о ходе рассмотрения жалобы, а также срока и места получения ответа).

16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін тану
мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
_____________________________________________________________________________
Аккредиттеуші органның атауы
Аккредиттеу туралы куәлік
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________________ берілді
(медициналық ұйымның атауы, заңды мекенжайы)
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің, сыртқы кешенді бағалау нәтижелері және аккредиттеу комиссиясының шешімі
(20 __ жылғы "___" № бұйрық) негізінде ______ (екінші, бірінші, жоғары) санаты
тағайындала отырып, 3 жыл мерзімге аккредиттелген деп танылады.
Осы куәлік медициналық ұйым қызметінің Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау
саласындағы аккредиттеу стандарттарына сәйкестігі туралы куәландырады.
Басшы ______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы _______________________________________________________
мөрдің орны
Куәліктің берілген күні 20___жылғы " _____ " ______
Тіркеу №______________________________________
Қала_________________________________________
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін тану
мақсатында оларды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
нысан
___________________________
(денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу
жөніндегі органның толық
атауы)
___________________________
(медициналық ұйымның толық
атауы)
Сыртқы кешенді бағалау жүргізуге өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аккредиттеу мақсатында 20______жылғы болжамды айы (күні)
________________________________________________________________________________
(медициналық ұйымның толық атауы)
медициналық ұйымды сыртқы кешенді бағалау жүргізуді сұрайды.
Ұйым туралы мәліметтер:

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.mz.gov.kz, Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций
в целях признания соответствия их
деятельности стандартам аккредитации"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Герб Республики
Казахстан Министерство здравоохранения Республики Казахстан
________________________________________________________________________
Название аккредитующего органа
Свидетельство об аккредитации
На основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения", результатов внешней комплексной оценки и решения Комиссии по
аккредитации (приказ от "___"____20__ года № ___)
признается аккредитованной сроком на 3 (три) года с присвоением
________________________категории
(вторая, первая, высшая)
Настоящее свидетельство удостоверяет о соответствии деятельности медицинской
организаций стандартам аккредитации в области здравоохранения Республики Казахстан
Руководитель ____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _______________________________________________________________________
место печати
Дата выдачи свидетельства "_____" ______ 20___года
Регистрационный № _________________________________________________________
Город __________________________________________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций
в целях признания соответствия их
деятельности стандартам аккредитации"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
В _____________________________________
(полное наименование органа по
аккредитации в области здравоохранения)
от _________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
Заявление
на прохождение внешней комплексной оценки
Прошу провести внешнюю комплексную оценку в 20______г.,
предпочтительный месяц (даты): ________________ медицинской
организации____________________________________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
с целью аккредитации.
Сведения об организации:

1. Жеке сәйкестендіру нөмірі_________________________________________________
2. Меншік нысаны __________________________________________________________
3. Құрылған жылы __________________________________________________________
4. Медициналық қызметке және (немесе) фармацевтикалық қызметке лицензияның нөмірі,
берілген күні, сериясы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу)туралы куәлік (анықтама)
________________________________________________________________________________
(№, сериясы, кім және қашан берген, заңды тұлға мәртебесі)
6. Есеп айырысу шоты ____________________________________________________________
(шоттың №, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Қызмет түрі ___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметтің түрлерін, бейіндерін санамалау)
8. Құрылымдық бөлімшелері, филиалдары, өкілдіктері _________________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
1) стационардағы төсек саны: ___ төсек және/немесе амбулаториялық-емханалық
ұйымның/бөлімшенің қуаты, ___ бір ауысымда қабылданатын адамдардың саны;
2) 12 ай ішінде стационарда емделіп шыққан пациенттердің орташа саны: __ адамдардың
және/немесе барлығы 12 ай ішінде емханаға келушілер ___ келу;
3) штат бірліктерінің жалпы саны: ___, оның ішінде жұмыспен қамтылғандар:___, бос
орындар: ___;
4) аутсорсингке берілген /қосалқы мердігер ұйымдар атқаратын қызметтерді атап өту:
_______________________________________________________________________________
9. Өзін-өзі бағалау жөніндегі деректерді енгізуге жауапты адам:
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), Жеке сәйкестендіру нөмірі, атқаратын лауазымы, байланыс
телефоны және электрондық мекенжайы)
10. Аккредиттеу жөніндегі үйлестіруші (аккредиттеуші органмен негізгі байланысатын тұлға):
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты(бар болса), атқаратын лауазымы, байланыс телефоны және
электрондық мекен жайы)
11. Медициналық ұйымның мекенжайы: _____________________________________________
(пошта индексі, қала, аудан, облыс, көше,үйдің №,кодын,
факсін көрсете отырып телефоны)
12. Медициналық ұйымның электрондық мекенжайы және веб-сайтқа сілтеме (бар болса):
________________________________________________________________________________

1. ИИН ________________________
2. Форма собственности ___________________________________________
3. Год создания _________________________________________________________________
4. Номер, дата выдачи, серия лицензии на медицинскую деятельность и (или)
фармацевтическую деятельность
_______________________________________________________________________________
5. Свидетельство о государственной (учетной) регистрации
(перерегистрации)(справка)________________________________________________________
(№, серия, кем и когда выдано, статус юридического лица)
6. Расчетный счет ________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
7. Вид деятельности ___________________________________________________
(перечислить виды, профили оказываемых услуг)
8.Структурные подразделения, филиалы, представительства ___________________________
_______________________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
а) количество коек стационара: ___ коек и/или мощность амбулаторно-поликлинической
организации/подразделения ___ посещений в смену;
б) среднее число пролеченных пациентов в течение 12 месяцев в стационаре: ___ пациентов
и/или посещений в поликлинике всего в течение 12 месяцев ___ посещений;
в) общее число штатных единиц: ___, из них занятых:___, вакантных: __
г) перечислить услуги, отданные в аутсорсинг /выполняемые субподрядными
организациями: _____________________________________
9. Ответственное лицо за ввод данных по самооценке:
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, занимаемая должность, контактный
телефон и электронный адрес____________________________________________________
10. Координатор по аккредитации (основное контактное лицо с аккредитующим
органом):______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), занимаемая должность, контактный
телефон и электронный адрес)
11. Адрес медицинской организации:
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон с
указанием кода, факс)
12. Электронный адрес медицинской организаций и ссылка на веб-сайт (при
наличии):_______________________________________________________________________

13. Қоса берілетін құжаттар (ұйымдық құрылымы, медициналық қызметке лицензиясының
көшірмесі, мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (анықтама)
1. ______________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
3. ______________________________________________________________________________
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Басшы ____________________________________________________
(қолы)тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (бар болса)
Өтінім қарауға 20___ жылғы "__" ____ қабылданды.
______________________________________________________________________________
(аккредиттеуші органның жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы_______________________
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін
тану мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
нысан
______________________________________
(денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу
органының толық атауы)
______________________________________
(медициналық ұйымның толық атауы)
Өтініш
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
______________________________________________ аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. БСН ________________________________________________________
2. Меншік нысаны ______________________________________________
3. Қызмет түрі __________________________________________________
4. Жарғылық капиталы ___________________________________________
5. Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
6. Тіркелген күні_________________________________________________
7. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама
____________________________________________________________________
(№, сериясы, кім және қашан берген, ұйымдық-құқықтық нысаны)
8. Мекенжайы ___________________________________________________ почталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)_____________________________
(телефон, факс)
9. Есептік шот__________________________________________________
(шоттың № , банктің атауы мен мекенжайы)
10. Филиалдар, өкілдіктер________________________________________
(мекенжайы мен деректемелері)

13. Прилагаемые документы (организационная структура, копия лицензии на
медицинскую деятельность, свидетельство о государственной регистрации на
государственном и русском языках.
1. ______________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
3._____________________________________________________________________________
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Руководитель __________________       ____________________________________________
(подпись)             фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Заявление принято к рассмотрению "__" ____ 20___ г.
____________________ фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица аккредитующего органа, подпись ________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций
в целях признания соответствия их
деятельности стандартам аккредитации"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
В ______________________________
(полное наименование органа по
аккредитации в области здравоохранения)
от _________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
Заявление
Прошу аккредитовать _______________________________________________
(полное наименование организации)
Сведения об организации:
1. БИН ______________
2. Форма собственности ______________________________________________
3. Вид деятельности _________________________________________________
4. Уставной капитал _________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя
6. Дата регистрации _________________________________________________
7. Свидетельство или справка о государственной (учетной) о регистрации
(перерегистрации) ________________________________________________________
(№, серия, кем и когда выдано, организационно-правовая форма)
8. Адрес __________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
9. Расчетный счет __________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
10. Филиалы, представительства ______________________________________
(местонахождение и реквизиты)

11. "Өзін-өзі бағалау қорытындысы" құжатының нөмірі, өзін-өзі бағалаудан өткен күні _________________________________________________
12. Лицензия № _________________________________________________
13. Қызмет түрі _________________________________________________
14. Қоса берілетін құжаттар:_______________________________________
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
Басшы ______________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін
тану мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
нысан
_________________________________________
(денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу
органының толық атауы)
_________________________________________
(медициналық ұйымның толық атауы)
Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
_____________________________________________ байланысты, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. БСН ________________________________________________________
2. Меншік нысаны ______________________________________________
3. Қызмет түрі __________________________________________________
4. Жарғылық капиталы __________________________________________
5. Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_________________________
6. Тіркелген күні ________________________________________________
7. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама_____
_______________________________________________________________
(№, сериясы, кім және қашан берген, ұйымдық-құқықтық нысаны)
8. Мекенжайы___________________________________________________
____________________________________________________________________
почталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
9. Есептік шот__________________________________________________
(шоттың №, банктің атауы мен мекенжайы)
10. Филиалдар, өкілдіктер
____________________________________________________________________
(мекенжайы мен деректемелері)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келсімімді беремін.
Басшы ______________ ________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін
тану мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру туралы өтініш
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына 4-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

11. Номер документа "результат самооценки", дата прохождения самооценки
_______________________________________________________________________
12. № лицензии ____________________________________________________
13. Вид деятельности _______________________________________________
14. Прилагаемые документы:_________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги.
Руководитель____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций
в целях признания соответствия их
деятельности стандартам аккредитации"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
В _______________________________
(полное наименование органа по
аккредитации в области здравоохранения)
от _________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
Заявление
о переоформлении свидетельства об аккредитации
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации в связи __________
_____________________________________________________________________
(полное наименование организации)
Сведения об организации:
1. БИН ___________________________________________________________
2. Форма собственности _____________________________________________
3. Вид деятельности ________________________________________________
4. Уставной капитал ________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя
6. Дата регистрации _________________________________________________
7. Свидетельство или справка о государственной (учетной) регистрации
(перерегистрации) ________________________________________________________
(№, серия, кем и когда выдано, организационно-правовая форма)
8. Адрес __________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
9. Расчетный счет ___________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
10. Филиалы, представительства ______________________________________
_______________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги.
Руководитель __________________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций
в целях признания соответствия их
деятельности стандартам аккредитации"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Сноска. Правый верхний угол приложения 5 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую деятельность"

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы"; коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
қағаз нысанда берілген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған немесе бүлінген жағдайда оның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету күніне кірмейді, сонымен қатар мемлекеттік қызметті көрсету қорытындысы Мемлекеттік корпорацияға орындау мерзіміне бір күн қалғанда ұсынылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказанной государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www. elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии в случае утери или порчи, выданных в бумажной форме – 2 (два) рабочих дня.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – медициналық қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электронды.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен расталды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес:
1) лицензия беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензияны беру кезіндегі ставканың 10 %-ын, бірақ 4 АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрату портал арқылы берілген жағдайда төлем "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында түскі үзіліссіз, сағат 9-00-ден 20-00-ге дейінгі белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген орны бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі.

6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронной форме, распечатываются и заверяются печатью услугодателя и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов, без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.

2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) лицензияны және лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төлегенін растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа меншік, жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжат (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы диплом (түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
қайта даярлаудан өту туралы куәлік немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәлік (түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжат (түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3 немесе 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу жағдайлары үшін ЭҮТШ арқылы ақы төлеуді қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
ішіндегі ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болатын құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері;

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому Кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в Государственную корпорацию:
1) для получения лицензии и приложения к лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица (требуется для идентификации личности);
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений, подтверждающая наличие сведений и документов в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемые при лицензировании медицинской деятельности, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий право собственности, аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
диплом о высшем или среднем медицинском образовании (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала);
удостоверения о прохождении переподготовки или свидетельства о прохождении повышения квалификации (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала);
копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
документ, подтверждающий трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованного в случае непредставления оригинала);
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложениям 3 или 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора, за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП, для случаев переоформления лицензии;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
Услугополучатель при получении переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную на бумажном носителе лицензию и (или) приложение к лицензии.

3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6 немесе 7-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу, лицензия, лицензиялық алым сомасын төлеу (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың осы тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Стандартқа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке куәлікті ұсыну кезінде (не нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің) қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Құжаттарды тапсыру кезінде:.
Мемлекеттік корпорацияда – көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
"портал" арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
Қызмет алушының порталға шағымданған жағдайда осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмесін беру қажет.
Лицензияға қосымшаларды (лицензияға қосымшалардың телнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложению 6 или 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, об оплате суммы лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о регистрации объекта недвижимости являющиеся государственными информационными ресурсами, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 8 к настоящему Стандарту.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче документов:
в Государственную корпорацию - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через "портал" - в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении услугополучателя на портал документы подаются в электронных копиях, указанные в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер:
1) субъектілердің осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынған қызметтің түрімен айналысу;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді;
4) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі туралы жауап алған;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi бар;
6) сот орындаушысы ұсынымының негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салған.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 27.01.2016 № 55 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) олардың қызметкерлеріне мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағым жазбаша түрде почта бойынша не электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымда өзінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), почталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді және оған көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қабылданғанын растау оның (мөртаңба, тіркеу нөмірі мен күні шағымның екінші данасында және шағымға ілеспе хатта қойылады) тіркелуі болып табылады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысының атына беріледі.
Қолма-қол және почта арқылы келіп түскен шағымның Мемлекеттік корпорацияда қабылданғанын растау оның (мөрі, тіркеу нөмірі мен күні шағымның екінші данасында және шағымға ілеспе хатта қойылады) тіркелуі болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтің Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Шағымда:

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 27.01.2016 № 55 (порядок введения в действие см. п. 4).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба по вопросам оказания государственных услуг подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер, дата и подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляется на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра государственной услуги 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 27.01.2016 № 55 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік корпорацияның үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Медициналық қызметке
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші

1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 27.01.2016 № 55 (порядок введения в действие см. п. 4).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В помещении Государственной корпорации предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түр(-лері)інің толық атауы көрсетiлсiн) жүзеге
асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште ____________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болғанжағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, (стационарлық
үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
қосымша______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді;
5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық
қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________ __________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20 ___ жылғы "__" ______
"Медициналық қызметке
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от______________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление___________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе ____________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника Государственной корпорации (в случае обращения через Государственную
корпорацию).
Физическое лицо _____________ _______________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии) Дата заполнения: "___"_____ 20_____ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері)інің толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны қағаз жеткізгіште ___________ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондары_____________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
қосымша _________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного
юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление _________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;

5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген
жағдайда).
Басшы ______________ ____________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түр(-лері)інің толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға 20___
жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген, (лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымша(лардың) ныңнөмір(лері)і, берілген күні, лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымша(ларды)ны берген лицензиардың атауы) лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)қағаз жеткізгіште ___ (лицензияны
қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер)
бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгеруі ______________
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ___________________
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 14 мамырдағы Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
"объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойыншаберілген лицензияны иеліктен шығаруы ________________________________________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан мекенжайы өзгеруі _________________________________________________

5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения через
Государственную корпорацию).
Руководитель _____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и
(или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) __________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на
осуществление ____________________________________________________(полное
наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)физического лица-
лицензиата ____________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса _______________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" от 16 мая 2014 года _______________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием
объектов ______________________________________________________________________

6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда _____________________________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _____________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы _______________________________________
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі) парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген
жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері) інің толық атауы)
20___ жылғы "__" ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша(лардың) ның нөмір(лері)і, берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша(ларды)ны берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз
жеткізгіште ___ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою
керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасының 2014 жылғы 14 мамырдағы Заңының 35-бабында айқындалған тәртіпке
сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу __________________________________________________________
қайта құру ______________________________________________________
қосылу _______________________________________________________
бөліп шығару _________________________________________________
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _______________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 14 мамырдағы Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
объектілерге берілетін рұқсаттар класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ___________
5) объектілерге берілетін рұқсаттар класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _____________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ___________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы_________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның)
толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік
заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________
Телефондары ___________________________________________
Факс ___________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
қосымша_____ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген апаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "_" ___________
"Медициналық қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
нысан
Медициналық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттардың болуын растайтын мәліметтер нысаны
Мыналардың болуын растайтын мәліметтер:
1) меншік құқығындағы үй-жайлар не ғимараттар немесе жалға алу шарты мен көрсетілген үй-жайдың (ғимараттың) қабаттық жоспары:
Жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы мәліметтер
1. Кадастрлық нөмірі________________
2. Орналасқан жері _________________
3. Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі ____________
4. Жалдау туралы шарттың нөмірі ______________
5. Жалдау туралы шарттың күні ______________
2) Медициналық және (немесе) арнайы жабдық, аппаратура мен аспаптар, құралдар, жиһаз, мүккәмал, көлік және медициналық қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес басқа да құралдар:
Р/с №
Медициналық және (немесе) арнайы жабдықтың, аппаратура мен аспаптардың, құралдардың, жиһаздың, мүккәмалдың, көлік және басқада құралдардың атауы (паспорт бойынша)
Өндіруші ел
Өлшем бірлігі
Саны
Шығарылған жылы
Жағдайы (жұмысқа жарамды/жарамсыз)
3. Медициналық қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес тиісті білімі:
Медициналық білімі туралы деректер
1. Дипломы бойынша мамандығы ________________________
2. Дипломы бойынша біліктілігі ______________________
3. Дипломның нөмірі _________________________________
4. Дипломның сериясы ________________________________
5. Білім беру ұйымының толық атауы __________________
6. Түскен жылы ______________________
7. Аяқтаған жылы ____________________
8. Диплом нострификациясы туралы деректер (қажет болған кезде) ___________
мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін жоғарылату туралы мәліметтер
1. Құжаттың нөмірі __________________________________
2. Циклдің атауы ____________________________________
3. Оқытушы ұйымның толық атауы ______________________
4. Оқудың басталуы __________________________________
5. Оқудың аяқталуы __________________________________
6. Сағат саны
Маман сертификаты туралы мәліметтер
1. Маман сертификаты берілген мамандықтың атауы
2. Біліктілік санаты (бар болса – көрсету)
3. Маман сертификатын берген орган
4. Тіркеу нөмірі
5. Берілген күні _________________________________________
6. Сертификаттың қолданылу мерзімі _______________________
6. Медицина қызметкерлері туралы мәліметтермен расталатын медицина қызметкерлерінің штаты:
Медициналық ұйымдардың медицина қызметкерлері туралы мәліметтер
__________________________________________________________
(заңды тұлға)
__________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
(20___ жылғы "__" ______ жағдай бойынша)
р/с №
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Атқаратын лауазымы
Білімі
Мамандығы бойынша еңбек өтілі
Дипломның нөмірі, сериясы, Диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі
Білім беру ұйымының толық атауы
Түскен жылы Аяқтаған жылы
Диплом нострификациясы туралы куәлік (қажет болған жағдайда

6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан _____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ____________________________
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ____________________________________
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника Государственной корпорации (в случае обращения через Государственную
корпорацию)
Физическое лицо _________       _____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                   Дата заполнения: "__" _____ 20____ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и
(или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________от "___"_________20___года, выданную (ое)
(ых)______________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к
лицензии)
На осуществление________________________________________ (полное
наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности) по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии со статьей 34 Закона
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" от 14 мая 2014 года (далее – Закон)
путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния __________________________________________________________________
преобразования ____________________________________________________________
присоединения ____________________________________________________________
выделения ________________________________________________________________
разделения ________________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата
________________________________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
________________________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов
________________________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности
_______________________________________________________________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций)______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)подвидом
деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения через
Государственную корпорацию).
Руководитель _____________ ______________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"
форма
Форма сведений, подтверждающая наличие сведений и документов в
соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемые
при лицензировании медицинской деятельности
Сведения, подтверждающие наличие:
1. Помещения или здания на праве собственности или договора
аренды и поэтажного плана указанного помещения (здания):
Сведения о регистрации объекта недвижимости
1) Кадастровый номер ________________
2) Местоположения ___________________
3) Номер свидетельства о государственной регистрации
недвижимости ___
4) Номер договора об аренде__________________
5) Дата договора об аренде __________________
2. Медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и
инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных и других
средств, согласно заявляемым подвидам медицинской деятельности:
№ п/п
Наименование медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных и других средств (по паспорту)
Страна производитель
Единица измерения
Количество
Год выпуска
Состояние (рабочее/не рабочее)
3. Соответствующего образования согласно заявляемым подвидам
медицинской деятельности:
Сведения о медицинском образовании
1) Специальность по диплому _________________
2) Квалификация по диплому __________________
3) Номер диплома ____________________________
4) Серия диплома ____________________________
5) Полное наименование организации образования ________________
6) Год поступления __________________________
7) Год окончания ____________________________
8) Сведения о нострификации диплома (при необходимости)________
4. Специализации или усовершенствования и других видов
повышения квалификации за последние 5 лет по заявляемым подвидам
медицинской деятельности:
Сведения о повышении квалификации по заявляемой специальности
1) Номер документа __________________________________
2) Наименование цикла _______________________________
3) Полное наименование обучающей организации __________________
4) Начало обучения ______________________________
5) Окончание обучения ___________________________
6) Количество часов______________________________
5. Соответствующего сертификата специалиста:
Сведения о сертификате специалиста
1) Наименование специальности, по которой выдан сертификат
специалиста
2) Квалификационная категория (при наличие– указать)
3) Орган, выдавший сертификат специалиста
4) Регистрационный номер
5) Дата выдачи _______________________________________________
6) Срок действия сертификата _________________________________
6. Штат медицинских работников, который подтверждается
сведениями о медицинских работниках:
Сведения о медицинских работниках медицинских организаций
(для юридического лица)
________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
(по состоянию на "__" ______ 20___ года)
п/п
Фамилия
Имя
Отчество
Занимаемая должность
Образование
Стаж по специальности
Номер, серия диплома Специальность и квалификация по диплому
Полное наименование организации образования
Год поступления
Год окончания
Свидетельство о нострификации диплома (при необходимости)

7. Жеке тұлғаларда –медициналық қызметтің мәлімделген кіші түрлері бойынша кемінде 5 жыл мамандығы бойынша еңбек өтілі:
Өтінім берілген мамандық бойынша еңбек қызметі (жеке тұлға үшін)
1) Медициналық ұйымның атауы_________________________
2) Ұйымның орналасқан жері __________________________
3) Атқаратын лауазымы _______________________________
4) Мәлімделген мамандық бойынша жұмысқа қабылданған күні
________________
5) Жұмыстан босатылған күні _________________________
"Медициналық қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 6-қосымша
нысан
Жеке тұлғаның лицензияның және (немесе)
лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________-дан/ден
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызмет түрін және (немесе) қызметтің кіші түрін (түрлерін) көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беруді сұраймын
Жеке тұлғаның мекенжайы _____________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк есепшоты _______________________________________________________
(есепшотының нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы_________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
_____ парақ қоса беріліп отыр
Осымен:
барлық көрсетілген мәліметтер ресми байланыс деректері болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені расталады;
өтініш иесіне қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Осымен ақпараттық ресурстарда қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Жеке тұлға ____________ ________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны ( бар болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" _________
"Медициналық қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 7-қосымша
нысан
Заңды тұлғаның лицензияның және (немесе)
лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін өтініші
________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________-дан/ден
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН)
_____________________________________________________________________
(қызмет түрін және (немесе) қызметтің кіші түрін (түрлерін) көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беруді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк есепшоты _______________________________________________________
(есепшотының нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы_________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
_____ парақ қоса беріліп отыр
Осымен:
барлық көрсетілген мәліметтер ресми байланыс деректері болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені расталады;
өтініш иесіне қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады.
Осымен ақпараттық ресурстарда қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы ________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" _________
"Медициналық қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
8-қосымша
нысан
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
немесе ұйымының атауы көрсетілетін қызмет алушы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

7. У физических лиц – стажа работы по специальности не менее 5
лет по заявляемым подвидам медицинской деятельности:
Трудовая деятельность по заявляемой специальности(для физического лица)
1) Наименование медицинской организации________________________
2) Местонахождение организации ________________________________
3) Занимаемая должность _______________________________________
4) Дата приема на работу по заявляемой специальности___________
5) Дата увольнения ____________________________________________
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"
форма
Заявление
физического лица для получения дубликата лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии на
осуществление________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Физическое лицо ____________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" ____ 20__ года.
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"
форма
Заявление
юридического лица для получения дубликата лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН)
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии на
осуществление________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
Услугополучатель ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года.
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на медицинскую
деятельность"

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 27.01.2016 № 55 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңының 20-бабы 2-тармақшасын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)_______________________________;
2)_______________________________;
3)_______________________________.
ұсынбауыңызға байланысты, мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр бір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(Мемлекеттік корпорацияның қызметкерінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орын: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тел:
Алдым: (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) /көрсетілетін қызмет алушының қолы/
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына 5-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 27.01.2016 № 55 (порядок введения в действие см. п. 4).
форма
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
либо наименование Организации услугополучателя)
_______________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (работника Государственной корпорации)
(подпись)________
Исп. фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________
Тел.__________
Получил:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя/
"___" _________ 20__ г.
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и
(или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части
органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов
Сноска. Заголовок стандарта в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
адам ағзаларын (ағзаларынң бөліктерін) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде – 1 (бір) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші:
- адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде – құжаттарын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
- адам ағзаларын (ағзаларынң бөліктерін) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде – құжаттарын алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека – 1 (один) рабочий день.
Услугодатель проверяет на полноту представленных документов:
- при выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов в течении 2 (двух) рабочих дней с даты подачи документов;
- при выдаче лицензии на ввоз, вывоз органов (части органов) человека в течение 1 (одного) рабочего дня с даты подачи документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге арналған лицензия (бұдан әрі – лицензия)не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
Лицензия Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы бір рет өтуге беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда лицензия электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес 10 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз есеп айырысу арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық сұрату портал арқылы берілген жағдайда төлем "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы да жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на ввоз на территорию Республики и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов (далее – лицензия) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
Лицензия выдается на одно перемещение через границу Республики Казахстан.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет 10 месячных расчетных показателей.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата также может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының мөрімен және қолымен расталған, сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы сатып алу-сату келісімшартының (шартының) немесе өзге құжаттың көшірмесі;
адам тіндерін және (немесе) адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн), қан және оның компоненттерін әкелу, әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдарының рұқсаты;
2) порталға жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың электрондық көшірмесі электрондық сұратуға тіркеледі;
адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін әкелу немесе әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдарының рұқсатының электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), лицензиялық алымды төлеу (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), "трансплантология", "гематология", "қан дайындау" мамандықтары бойынша медициналық қызметке арналған лицензия және лицензияға қосымшаның көшірмесі туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошта байланыс арқылы) берген кезде оның көшірмесінде құжаттар пакетінің қабылданған күні мен уақыты көрсетілген, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қағаз жеткізгіште өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон, заверенная печатью и подписью услугополучателя;
разрешение государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза, вывоза тканей и (или) органов (части органов) человека, крови и ее компонентов;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии;
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии на медицинскую деятельность и копии приложения к лицензии по специальностям "трансплантология", "гематология", "заготовка крови", являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
Услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

10. Лицензия беруден бас тарту мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
заңды тұлғалардың осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынған қызмет түрімен айналысу;
лицензиялық алымның төленбеуі;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушы-қарызгерге лицензия алуға тыйым салуы.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданутәртібі.
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағым жазбаша түрде пошта бойынша не электрондық түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылықолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымда өзінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (шағымның қаралу барысы, сондай-ақ жауап алу мерзімі мен орны туралы ақпарат алу үшін лауазымды тұлғалардың байланыс деректерін көрсете отырып) көрсетілген талонды бере отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

10. Отказ в выдаче лицензии осуществляется в случаях, если:
занятие видом деятельности, запрещено законами Республики Казахстан, для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении услугополучателя государственной услуги имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда, о приостановлении или запрещении деятельности отдельного вида деятельности;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю - должнику лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба по вопросам оказания государственных услуг подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер, дата и подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия имя, отчество (при его наличии), лица, принявшего жалобу (с указанием контактных данных должностных лиц, для получения информации о ходе рассмотрения жалобы, а также срока и места получения ответа).
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону единого контакт – центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz" интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Адам ағзаларын (ағзаларының
бөлiктерiн) және (немесе) адам
тiндерiн, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан
Республикасыныңаумағына
әкелуге және (немесе)
ҚазақстанРеспубликасының
аумағынан әкетуге
лицензияберу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
ввоз на территорию Республики
и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан органов
(части органов) и (или) тканей
человека, крови и ее
компонентов"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10.Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения

13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә
Лауазымы
Қолы және мөрі Күні
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатушы
7. Жөнелту елі
8. Сатушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә
Лауазымы
Қолы және мөрі Күні
Тауарлардың жекелеген
түрлерінің экспортына және
(немесе) импортына арналған
лицензияға қосымша
Уәкілетті орган
жылғы № лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ
№ Парақ
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефон
Қолы және мөрі
Күні
"Адам ағзаларын (ағзаларының
бөлiктерiн) және (немесе) адам
тiндерiн, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелуге және (немесе) Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші (БСН)
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Осымен ақпараттық ресурстарда қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
19. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі Күні
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші (БСН)
6. Сатушы
7. Жіберу елі

13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18.Уполномоченное лицо
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Подпись и печать Дата
Форма
Лицензия на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Лицензия
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение к лицензии на
экспорт и (или) импорт
отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов
Лист №
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать
Дата
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
ввоз на территорию Республики
и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан органов
(части органов) и (или) тканей
человека, крови и ее
компонентов
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Заявление на выдачу лицензии на экспорт
отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с по
Тип лицензии
ЭКСПОРТ
2. Контракт
№ от
5. Заявитель (БИН)
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Настоящим даю согласие на использование сведений, содержащих в информационных ресурсах.
19. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
форма
Заявление на выдачу лицензии на импорт
отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с по
Тип лицензии
ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель (БИН)
6. Продавец
7. Страна отправления

Ескерту. 9-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдаужәне нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Правый верхний угол приложения 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики
Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в
случае их перемещения с целью проведения неродственной
трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и патологических выделений, мазков,
соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения биомедицинских исследований"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған кезден бастап – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытындыны (рұқсат беру құжатын) (бұдан әрі –қорытынды) қайта ресімдеу – 3 жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты);

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) в течении 3 (трех) рабочих дней, со дня сдачи пакета документов услугодателю;
переоформление заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований (далее – заключение) – в течении 3 (трех) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
заключение (разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение (разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований (далее – заключение) по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

осы стандарттың 9-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Қорытынды өтініш беруші айқындаған, бірақ бір жылдан аспайтын мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда лицензия электрондық нысанда ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
"гематология" немесе "онкология" мамандығы бойынша медициналық қызметке лицензияның көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық расталған, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі не импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін тіркеу функцияларын жүзеге асыратын ұйыммен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүзеге асыру үшін донор іздеу мен оны жандандыруды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, олардың үлгілерін биологиялық қауіпсіздікке зерттеу нәтижелерінің көшірмесі;
оның негізінде импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің медициналық ұйымы медициналық қызметтерді көрсететін, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар құжаттың көшірмесі.

мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям установленным пунктом 9-1 настоящего стандарта.
Заключение выдается на срок, определяемый заявителем, но не превышающий один год.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека при перемещении их с целью проведения неродственной трансплантации:
заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия лицензии на медицинскую деятельность по специальности "гематология" или "онкология";
копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера о проведении неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально либо копию договора (контракта) заключенного с организацией осуществляющей функции регистра гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга страны-импортера или страны-экспортера о проведении поиска и активации донора для осуществления неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;
копия результатов исследования на биологическую безопасность образцов гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации;
копию документа, на основании которого медицинская организация страны – импортера или страны – экспортера оказывает медицинские услуги, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;

2) диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердін, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
медициналық қызметке лицензияның көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, медициналық қызметтердің тиісті түрін көрсету туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
3) биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердін, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ғылыми қызметпен айналысуды растайтын құжаттың көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен немесе ғылыми қызметті жүзеге асыратын ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, бірлескен ғылыми қызмет туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
порталға жүгінген кезде:
1) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық расталған, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі немесе импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін тіркеу функцияларын жүзеге асыратын ұйыммен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүзеге асыру үшін донор іздеу мен жандандыруды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, олардың үлгілерін биологиялық қауіпсіздікке зерттеу нәтижелерінің электрондық көшірмесі;
оның негізінде импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің медициналық ұйымы медициналық қызметтерді көрсететін, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар құжаттың электрондық көшірмесі.

2) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей:
заявление по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия лицензии на медицинскую деятельность;
копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера об оказании соответствующего вида медицинских услуг, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально;
3) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов полученных в процессе проведения биомедицинских исследований:
заявление по форме согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего занятие научной деятельностью;
копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения или организацией осуществляющей научную деятельность страны-импортера или страны-экспортера о совместной научной деятельности, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально.
на портал:
1) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека при перемещении их с целью проведения неродственной трансплантации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора (контракта), заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера о проведении неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально либо копию договора (контракта) заключенного с организацией осуществляющей функции регистра гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга страны-импортера или страны-экспортера о проведении поиска и активации донора для осуществления неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;
электронная копия результатов исследования на биологическую безопасность образцов гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации;
электронная копия документа, на основании которого медицинская организация страны – импортера или страны – экспортера оказывает медицинские услуги, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;

2) диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, медициналық қызметтердің тиісті түрін көрсету туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
3) биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердін, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ғылыми қызметпен айналысуды растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен немесе ғылыми қызметті жүзеге асыратын ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, бірлескен ғылыми қызмет туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), "трансплантология", "гематология", "қан дайындау"мамандықтары бойынша медициналық қызметке арналған лицензия және лицензияға қосымшаның көшірмесі туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) берген кезде оның көшірмесінде құжаттар топтпмасының қабылданған күні мен уақыты көрсетілген, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы берген кезде- көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

2) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера об оказании соответсвующего вида медицинских услуг, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально;
3) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, полученных в процессе проведения биомедицинских исследований:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего занятие научной деятельностью;
электронная копия договора (контракта), заключенного с организацией здравоохранения или организацией осуществляющей научную деятельность страны-импортера или страны-экспортера о совместной научной деятельности, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на медицинскую деятельность и копии приложения к лицензии по специальностям "трансплантология", "гематология", "заготовка крови", являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық емес екені анықталса;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 24 наурыздағы № 151 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9372 болып тіркелген) Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларында белгіленген талаптарға көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдар, объектілер, деректер және мәліметтер сәйкес келмесе;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 151 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9372);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz" интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы ала алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды,
сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және
патологиялық шығындылардың, сүртінділердің,
қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының аумағынан
әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын)
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
нысан
Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік
дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге
қорытынды (рұқсат беру құжаты)
20 /_____/____ № ____/
_____________________________________________________________________
(Қорытынды берген мемлекеттік билік органының атауы)
_____________________________________________________________ берілді
(Ұйым атауы, заңды мекенжайы, елі/ жеке тұлғалар үшін Т.А.Ә.)
Өткізу түрі _________________________________________________________
__________________________________/ /_____________________________
(Бірыңғай тауарлар тізбесі бөлімі) (КО СЭҚ ТН коды)
Тауар атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші*______________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Тағайындау/жіберу елі* ______________________________________________
Әкелу/әкету мақсаты__________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі _______________________________________
Негіздеме:___________________________________________________________
Қосымша ақпарат______________________________________________________
Транзит елі<*>_______________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
_____________________________________________________________________
Қолы ______________ Күні _______________
Қорытынды ______________________________ дейін жарамды.
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
_________________________
(лауазымы)
<*> тауарлар санатына қойылатын талаптарды ескере отырып толтырылады
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды,
сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және
патологиялық шығындылардың, сүртінділердің,
қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының аумағынан
әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын)
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
нысан
Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік
дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге
қорытындының (рұқсат беру құжатының) телнұсқасы

Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений (разрешительных документов)
на ввоз на территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"
форма
Заключение
(разрешительный документ)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного мозга в случае
их перемещения с целью проведения
неродственной трансплантации
№ ____/20 /_____/____
_____________________________________________________________________
(Наименование органа государственной власти, выдавшего
заключение)
Выдано_______________________________________________________________
(Название организации, юридический адрес, страна/ для физических лиц
Ф.И.О.)
Вид перемещения _____________________________________________________
_____________________________________/ /_____________________________
(раздел Единого перечня товаров) (Код ТН ВЭД ТС)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель*______________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления *______________________________________
Цель ввоза/вывоза____________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ______________________________________
Основание:___________________________________________________________
Дополнительная информация____________________________________________
Страна транзита <*>__________________________________________________
(транзит по территории)
_____________________________________________________________________
Подпись ______________Дата ____________
Заключение действительно по __________________
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________
(должность)
<*> заполняются с учетом требований к категориям товаров
Приложение 2 к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений (разрешительных документов)
на ввоз на территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжаттарын)
беру"мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты)
20 /_____/____ № ____/
жылы, айы, күні
_____________________________________________________________________
(Қорытынды берген мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________ берілді
(Ұйым атауы, заңды мекенжайы, елі/ жеке тұлғалар үшін Т.А.Ә.)
Өткізу түрі _________________________________________________________
Тауар атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші*______________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Тағайындау/жіберу елі* ______________________________________________
Әкелу/әкету мақсаты _________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі _______________________________________
Негіздеме: __________________________________________________________
Қосымша ақпарат _____________________________________________________
Транзит елі<*>_______________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
_____________________________________________________________________
Қолы ______________ Күні ______________
Қорытынды __________________ дейін жарамды.
__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
_________________________
(лауазымы)
Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжаттарын) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги Выдача заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз
с территории Республики
Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения
с целью проведения
неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и
секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека,
физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для
диагностических целей или
полученных в процессе
проведения биомедицинских
исследований
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Заключение
(разрешительный документ)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан образцов клеток,
тканей, биологических жидкостей и секретов,
в том числе продуктов жизнедеятельности человека,
физиологических и патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов, предназначенных
для диагностических целей или полученных
в процессе проведения биомедицинских исследований
№ ____/20 /_____/____
год месяц число
___________________________________________________________________
(Наименование государственного органа, выдавшего заключение)
Выдано_____________________________________________________________
(Страна, название организации, юридический адрес)
Вид перемещения ___________________________________________________
Наименование
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель*______________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления *______________________________________
Цель ввоза/вывоза____________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ______________________________________
Основание:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дополнительная информация____________________________________________
Страна транзита _____________________________________________________
(транзит по территории)
_____________________________________________________________________
Подпись ______________Дата ____________
Заключение действительно по __________________
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________
(должность)
Приложение 4 к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений (разрешительных документов)
на ввоз на территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги Выдача заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики
Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с
целью проведения
неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и
секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека,
физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для
диагностических целей или
полученных в процессе
проведения биомедицинских
исследований

Ескерту. 6-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды,
сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және
патологиялық шығындылардың, сүртінділердің,
қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының аумағынан
әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын)
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 7-қосымша
нысан
Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) телнұсқасын беруге өтініш
Ескерту. 7-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды,
сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және
патологиялық шығындылардың, сүртінділердің,
қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының аумағынан
әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын)
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 9-қосымша
нысан
(Диагностикалық мақсаттарға арналған) немесе (биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған) (қажеттісінің астын сызу) жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытындыны (рұқсат беру құжатын) қайта ресімдеуге өтініш
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды,
сонай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған жасушалардың,
тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік
әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және
патологиялық шығындылардың, сүртінділердің,
қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының аумағынан
әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын)
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 10-қосымша
нысан
(Диагностикалық мақсаттарға арналған) немесе (биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған) (қажеттісінің астын сызу) жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытындының (рұқсат беру құжатының) телнұсқасын беруге өтініш

Сноска. Приложение 6 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7 к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений (разрешительных документов)
на ввоз на территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"
Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги Выдача заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики
Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с
целью проведения
неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и
секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека,
физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для
диагностических целей или
полученных в процессе
проведения биомедицинских
исследований
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
для получения заключения (разрешительного документа)
на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или)
вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток,
тканей, биологических жидкостей и секретов,
в том числе продуктов жизнедеятельности человека
физиологических и патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов, предназначенных для
(диагностических целей) или (полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований)
_______________________(нужное подчеркнуть)__________________________
_____________________________________________________________________
(наименование импортирующей (экспортирующей) организации,
юридический адрес, БИН)
Просит разрешить ввоз/вывоз на (с) территорию (территории)
Республики Казахстан согласно контракту № _____от _______(дата)
образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том
числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов___________________
(наименование, количество)
Для диагностических целей, полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований__________________________________________
(цель ввоза/вывоза, нужное подчеркнуть)
Разрешение (прилагается оригинал) уполномоченного органа в
области здравоохранения страны-импортера №_______ от ________________
Прилагаются следующие документы:_______________________________
Настоящим даю согласие на использование сведений, содержащихся в
информационных ресурсах.
(наименование должности руководителя организации) (подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 9 к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений (разрешительных документов)
на ввоз на территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"
Сноска. Приложение 9 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10 к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений (разрешительных документов)
на ввоз на территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с целью
проведения неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей, биологических
жидкостей и секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека, физиологических и
патологических выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических целей или
полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"

Ескерту. 10-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына
7-қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және / немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 09.01.2019 № ҚР ДСМ-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және / немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "ӘМСҚ" КеАҚ) облыстардағы, Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап 3 (үш) күнтізбелік күннен артық емес;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінімнің қабылданбауы туралы хабарлама.

Сноска. Приложение 10 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года
№ 294
Стандарт государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и/или обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 09.01.2019 № ҚР ДСМ-1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается филиалами некоммерческого акционерного общества "Фонд социального медицинского страхования" (далее – НАО "ФСМС") в областях, городах Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю не более 3 (трех) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания-20 (двадцать минут).
5. Форма предоставления государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – включение в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования либо уведомление об отклонении заявки для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет денсаулық сақтау субъектілеріне: жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09-00-ден 18-30-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінімдерді қабылдау сағат 13-00-ден 14-30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09-00-ден 18-00-ге дейін белгіленеді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінім;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін);
4) медициналық қызметпен айналысуға лицензиялардың және тиісті медициналық қызметтерді көрсету құқығын, оның ішінде денсаулық сақтау субъектісінің немесе оның өкілдігінің, филиалының (өкілдік қатысуға арналған өтінім берген жағдайда) өндірістік базасының орналасуын растайтын қосымшалардың көшірмесі;
5) ақпараттандыру субъектісінің денсаулық сақтаудың қажетті ақпараттық жүйелеріне логин мен құпиясөзді денсаулық сақтау субъектісіне кейіннен ұсынуы үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін жүргізуге уәкілетті жауапты адамдар туралы мәліметтер.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылаудан бас тартады.
10. Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно субъектам здравоохранения: физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя:
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Прием заявок на оказание государственной услуги устанавливается с 9-00 часов до 18-00 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявка для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства (справка) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копию свидетельства о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
3) копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
4) копия лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг, в том числе расположение производственной базы субъекта здравоохранения или его представительства, филиала (при подаче заявки на участие представительством);
5) сведения об ответственных лицах, уполномоченных на ведение информационных систем здравоохранения, по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги для последующего предоставления субъекту здравоохранения субъектом информатизации логина и пароля к необходимым информационным системам здравоохранения.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, "ӘМСҚ" КеАҚ басшысының немесе Министрліктің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлары бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті беруші, "ӘМСҚ" КеАҚ-ның немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің "ӘМСҚ" КеАҚ-ның немесе Министрліктің кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші парағында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, "ӘМСҚ" КеАҚ-ның немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға интернет-ресурс, пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің үй-жайында қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлкеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілген қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайлары:
Министрліктің - www.mz.gov.kz;
"ӘМСҚ" КеАҚ - www.fms.kz интернет-ресурстарында;
және көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларындағы стенділерде орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің, "ӘМСҚ" КеАҚ интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдендірілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерді
көрсетуге үміткер медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемінің және / немесе міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру қызметінің әлеуетті
өнім берушісінің денсаулық
сақтау субъектілерінің
дерекқорына қосу үшін
қойылатын талаптарға
сәйкестігін (сәйкес келмеуін)
айқындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
____________________________
____________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің мекенжайы)
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінімнің қабылданбауы туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы
№ 591 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларының (Нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15604 болып тіркелген) 23-тармағының негізінде
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес ақционерлік қоғамының
(бұдан әрі – "ӘМСҚ" КеАҚ) филиалы
__________________________________________________________________________
(облыстың, қаланың атауын көрсету)
көрсетілген Қағидалардың 22-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынбауына (сәйкес келмеуіне) байланысты тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге
үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосудан бас тартады, атап айтқанда:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"ӘМСҚ" КеАҚ филиалының басшысы (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________
(қолы)
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________________
Тел: ________________
20__ жылғы "___" _________
Тегін медициналық көмектің
кепілдендірілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерді
көрсетуге үміткер медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемінің және / немесе міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру қызметінің әлеуетті
өнім берушісінің денсаулық
сақтау субъектілерінің
дерекқорына қосу үшін
қойылатын талаптарға
сәйкестігін (сәйкес келмеуін)
айқындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес ақционерлік қоғамына (филиалға)
__________________________________________________________________________
(қордың (филиалының) атауы және орналасқан жері)
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінім*
1. Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосылуға үміткер заңды (жеке) тұлға туралы мәліметтер:
денсаулық сақтау субъектісінің заңды, пошталық және электрондық мекенжайы, байланыс телефондары;
денсаулық сақтау субъектісінің банк деректемелері (ЖСН, БСН, ЖСК), денсаулық сақтау субъектісініе қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы;
денсаулық сақтау субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
2. Мыналар (керегі көрсетілсін):

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, руководителя НАО "ФСМС" или Министерства по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через услугодателя, канцелярию НАО "ФСМС" или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем, в канцелярии НАО "ФСМС" или Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе услугополучателя:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, НАО "ФСМС" или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством интернет-ресурса, почтовой связи либо выдается нарочно в помещении услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
Министерства – www.mz.gov.kz;
НАО "ФСМС" – www.fms.kz;
и на стендах в помещении услугодателя.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства, НАО "ФСМС". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77 77.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и /или обязательного
социального медицинского страхования
предъявляемым требованиям для включения в
базу данных субъектов здравоохранения,
претендующих на оказание медицинских услуг в
рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе обязательного
социального медицинского страхования"
Форма
___________________________
(наименование потенциального
поставщика)
_______________________________
(адрес потенциального поставщика)
Уведомление об отклонении заявки для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
На основании пункта 23 Правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15604), филиал некоммерческого акционерного общества "Фонд социального медицинского страхования" (далее – НАО "ФСМС")
________________________________________________________________________________________
(указать наименование области, города)
отказывает во включении в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в связи с непредставлением (несоответствием) документов согласно пункта 22 указанных Правил, а именно:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Руководитель Филиала НАО "ФСМС" (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________
(подпись)
Исполнитель фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________
Тел.______________
"___" ____________________ 20__ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и /или обязательного
социального медицинского страхования
предъявляемым требованиям для включения в
базу данных субъектов здравоохранения,
претендующих на оказание медицинских услуг в
рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе обязательного
социального медицинского страхования"
Форма
В некоммерческое акционерное общество "Фонд социального
медицинского страхования" (филиал)
____________________________________________________________________________________
(наименование и местонахождение фонда (филиала)
____________________________________________________________________________________
от__________________________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
Заявка
для включения в базу данных субъектов здравоохранения,
претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного
социального медицинского страхования*
1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на включение в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования:
юридический, почтовый и электронный адрес, контактные телефоны субъекта здравоохранения;
банковские реквизиты субъекта здравоохранения (ИИН, БИН, ИИК) полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором субъект здравоохранения обслуживается;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта здравоохранения.
1. Заявляет в качестве (нужное указать):

1) медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық субъектісі (қызметтер беруші);
2) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шарттың негізінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін көрсетуге үміткер бірлесіп орындаушы ретінде медициналық көмектің мынадай:_________________________________________________
_______________________________________________түрі(-лері) бойынша,
(денсаулық сақтау субъектісі/бірлесіп орындаушы көрсетуге үміткер медициналық көмектің түрі (-лері) көрсетіледі);
_________________________________________________________
қызметтері** бойынша (қызметтердің атауы көрсетіледі)
медициналық көмектің мынадай:
__________________________________________________________________________
_____________________нысанына (-дарына) өтініш береді.
(денсаулық сақтау субъектісі/бірлесіп орындаушы көрсетуге үміткер медициналық көмектің нысаны (-дары) көрсетіледі)
3. Көрсетілген медициналық қызметтер
__________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы) көрсетіледі.
4. Осы өтініммен денсаулық сақтау субъектісі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы №591 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15604 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорын қалыптастыру рәсіміне қатысуға ниет білдіреді.
5. Осы өтініммен денсаулық сақтау субъектісі Қағидаларда тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін денсаулық сақтау субъектілеріне/бірлесіп орындаушыларға қойылатын талаптарды бұзушылықтардың жоқтығы мен ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын растайды.

1) субъекта здравоохранения, претендующего на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) по договору закупа медицинских услуг (поставщика);
2) соисполнителя, претендующего на оказание части обязательств поставщика услуг по договору закупа медицинских услуг на основании договора в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан) на следующую (-ие) форму (-ы) медицинской помощи:
__________________________________________________________________________
(указывается форма (-ы) медицинской помощи, на оказание которой (-ых) претендует субъект здравоохранения/соисполнитель)
по следующему виду(-ам) медицинской помощи:
__________________________________________________________________________
(указывается вид(ы) медицинской помощи, на оказание которого(-ых) претендует субъект здравоохранения/соисполнитель);
по услугам**:
__________________________________________________________________________
(указывается наименование услуг)
2. Указанные медицинские услуги оказываются на территории
__________________________________________________________________________
(наименование области, городов республиканского значения или столицы)
4. Настоящей заявкой субъект здравоохранения выражает желание принять участие в процедуре формирования базы данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными Правилами закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 591 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 15604) (далее – Правила).
5. Настоящей заявкой субъект здравоохранения подтверждает отсутствие нарушений требований, предъявляемых Правилами к субъектам здравоохранения/соисполнителям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, и достоверность представленных сведений.

6. Қатысуға арналған өтінім:
1) денсаулық сақтау субъектісінің осы Қағидаларда белгіленген талаптар мен шектеулерге сәйкестігін растайтын ол туралы мәліметтерді алуға келісімін;
2) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсету және оларды көрсеткені үшін ақы төлеу талаптарымен хабардарлығын көрсету нысаны болып табылады.
7. Осы өтінімге мынадай құжаттар:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінім;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі (анықтама) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (жеке тұлғалар үшін);
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін);
4) медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензиялардың және оларға тиісті медициналық қызметтерді көрсету құқығын растайтын, оның ішінде денсаулық сақтау субъектісінің немесе оның өкілдігінің (өкілдік қатысуға арналған өтінім берген жағдайда) өндірістік базасының орналасуы туралы қосымшалардың көшірмелері;
5) ақпараттандыру субъектісінің денсаулық сақтаудың қажетті ақпараттық жүйелеріне логин мен құпиясөзді денсаулық сақтау субъектісіне кейіннен ұсынуы үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін жүргізуге уәкілетті жауапты адамдар туралы мәліметтер.
___________________________________________________________/____
(денсаулық сақтау субъектісі/бірлесіп орындаушы басшысының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Толтырылған күні ______________
Ескертпе:
*- көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық субъектісі немесе ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін көрсетуге үміткер бірлесіп орындаушы толтырады;
** - жоғары технологиялық медициналық қызметтерді, консультациялық-диагностикалық қызметтердің жекелеген түрлерін (медициналық қызметтердің қымбат тұратын түрлерін және басқаларын) көрсетуге қатысуға арналған өтінімді берген кезде көрсетіледі.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдендірілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерді
көрсетуге үміткер медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемінің және / немесе міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру қызметінің әлеуетті
өнім берушісінің денсаулық
сақтау субъектілерінің
дерекқорына қосу үшін
қойылатын талаптарға
сәйкестігін (сәйкес келмеуін)
айқындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін жүргізуге уәкілетті жауапты адамдар туралы мәліметтер ___________________________________________________________________ (денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Ақпараттық жүйенің атауы
1
2
3
4
5
Басшы _______________________________________________
( қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) Мөрдің орны (бар болса)
Толтырылған күні ______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі
№ 294 бұйрығына 8-қосымша

6. Заявка на участие является формой выражения:
1) согласия субъекта здравоохранения на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие требованиям и ограничениям, установленным Правилами;
2) осведомленности с условиями оказания медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС и оплаты за их оказание.
7. К настоящей заявке прилагаются следующие документы:
1) заявка для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства (справка) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копию свидетельства о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
3) копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
4) копия лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг, в том числе расположение производственной базы субъекта здравоохранения или его представительства, филиала (при подаче заявки на участие представительством);
5) сведения об ответственных лицах, уполномоченных на ведение информационных систем здравоохранения, по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги для последующего предоставления субъекту здравоохранения субъектом информатизации логина и пароля к необходимым информационным системам здравоохранения.
_______________________________________________________/_____________ (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта здравоохранения/соисполнителя, подпись)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения ______________
Примечание:
*- заполняется субъектом здравоохранения, претендующим на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по договору закупа услуг, или соисполнителем, претендующим на оказание части обязательств поставщика услуг по договору закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
** - указывается при подаче заявки на участие на оказание высокотехнологичных медицинских услуг, отдельных видов консультативно-диагностических услуг (дорогостоящих видов медицинских услуг и др.).
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и /или обязательного
социального медицинского страхования
предъявляемым требованиям для включения в
базу данных субъектов здравоохранения,
претендующих на оказание медицинских услуг в
рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и в системе обязательного
социального медицинского страхования"
Форма
Сведения об ответственных лицах, уполномоченных на ведение
информационных систем здравоохранения ____________________________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Индивидуальный идентификационный номер
Наименование информационной системы
1
2
3
4
5
Руководитель_________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения ______________
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294

Ескерту. 11-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қөрсетілітін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімдері:
1) құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 22 (жиырма екі) жұмыс күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.

Сноска. Правый верхний угол приложения 11 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на проведение клинических исследований
медицинских технологий"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 22 (двадцать два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру не осы стандарттың 9-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.09.2016 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
8. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспенсағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылу сыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхат бойынша өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге өтінім;
2) 3 данада медициналық-биологиялық тәжірибе материалдары және клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер;
3) клиникалық зерттеулер хаттамалары (3 дана);
4) Этика мәселелері жөніндегі орталық комиссияның оң нәтижесі (3 дана).
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бұл тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған кезде (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) қағаз жеткізгіште өтініштің қабылданғандығын растау құжаттарды қабылдаудың күні мен уақытын көрсете отырып, оның көшірмесінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгендігі туралы белгі қою болып табылады.
9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған келесі құжаттардың:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 12 қарашадағы № 697 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5932 болып тіркелген) бекітілген Клиникаға дейінгі (клиникалық емес) және клиникалық зерттеулерді, медициналық-биологиялық эксперименттерді жүргізу қағидаларына сәйкес, сынақты орталық зерттеу базасында жүргізу жоспарланып отырған эксперименттер мен (немесе) зерттеуге арналған жергілікті этика мәселелері жөніндегі комиссияның, халықаралық және республикалық деңгейде жүргізу жоспарланып отырған эксперименттер мен зерттеуге арналған Этика мәселелері жөніндегі орталық комиссияның оң қорытындысы;
жүргізілетін эксперимент және (немесе) зерттеу бағыты мен бейініне сәйкес келетін білімі және біліктілік деңгейі туралы құжаттары болмаса және/немесе сәйкес келмесе;

6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на проведение клинических исследований медицинских технологий по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям установленным пунктом 9-1 настоящего стандарта.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.09.2016 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявка на проведение клинических исследований медицинских технологий по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) материалы медико-биологических экспериментов и доклинических (неклинических) исследований в 3-х экземплярах;
3) протокол клинического исследования (в 3-х экземплярах);
4) положительное заключение Центральной комиссии по вопросам этики (в 3-х экземплярах).
При подаче услугополучателем документов, указанных в данном пункте настоящего стандарта государственной услуги (нарочно либо посредством почтовой связи), подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема документов.
9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) отсутствие и/или несоответствие следующих документов, представленных услугополучателем:
положительного заключения локальной комиссии по вопросам этики - для экспериментов и (или) исследований, планируемых к проведению на базе конкретного исследовательского центра; Центральной комиссии по вопросам этики – для экспериментов и (или) исследований, планируемых к проведению на международном и республиканском уровнях у исследователей, вовлеченных в эксперимент и (или) исследование, в соответствии с Правилами проведения медико-биологических экспериментов, доклинических (неклинических) и клинических исследований, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 ноября 2009 года № 697 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5932);
документов об образовании и уровня квалификации, соответствующих направлению и профилю проводимого эксперимента и (или) исследования;

11. Қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуіне құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайында мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жайындакөзделген (пандустар және лифттер).
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz" интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтағы қолжетімділік тәртібінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Медициналық технологияларға
клиникалық зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Медициналық технологияларға клиникалық
зерттеулер жүргізуге рұқсат беру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Ғылыми кеңесінің 20__ жылғы "___" ________ № ___ хаттамалық шешімінің негізінде
____________________________________________________________________
(медициналық технологиялардың атауы)
клиникалық зерттеулер жүргізуге
____________________________________________________________ берілді.
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе ұйымның атауы)
МО
Күні 20__ ж. "___" _______________
"Медициналық технологияларға
клиникалық зерттеулер жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Медициналық технологияларға клиникалық
зерттеулер жүргізуге өтінім
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________ рұқсат сұраймыз
көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
бөлімше _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ведомстваның құрамында болу, мекенжайы, телефон. Электрондық мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымының басшысы
Т.А.Ә ____________________________
Қолы _____________________________
МО
Күні 20__ ж. "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными физическими возможностями (пандусы и лифты).
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства - www.mz.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на проведение
клинических исследований
медицинских технологий"
Форма
Разрешения на проведение клинических
исследований медицинских технологий
Выдана ______________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование организации услугополучателя)
На проведение клинических исследований
_____________________________________________________________________
(наименование медицинской технологии)
На основании протокольного решения Ученого совета Министерства
здравоохранения Республики Казахстан и социального развития № ___ от
"__" ______ 20 __ года.
МП
Дата "__" ________ 20__г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на проведение
клинических исследований
медицинских технологий"
Форма
Заявка на проведение клинических исследований
медицинских технологий
Просим разрешить ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. или наименование организации услугополучателя
_____________________________________________________________________
подразделение _________________________________________________
ведомственная принадлежность, адрес, телефон, электронный адрес
_____________________________________________________________________
Руководитель организации услугополучателя
Ф.И.О._______________________
Подпись ______________
МП
Дата "____" ___________ 20 _____ г.
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан

2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294
бұйрығына 9-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында,
сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында,
Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.07.2017 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету күніне кірмейді, сонымен қатар мемлекеттік қызметті көрсету қорытындысы Мемлекеттік корпорацияға орындау мерзіміне бір күн қалғанда ұсынылады.

от 28 апреля 2015 года № 294
Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 10.07.2017 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында үзіліссіз, сағат 9-00-ден 20-00-ге дейінгі көрсетілетін қызметті берушінің белгілеген жұмыс кестесіне сәйкес.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекке тұруға болады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) Қазақстан Республикасының аумағында мәлімделген мамандық бойынша білімі туралы, интернатураны немесе резидентураны не клиникалық ординатураны (олар бар болса) бітіргені туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережелеріне сәйкес берілген құжаттарды тану және (немесе) нострификациялау туралы куәлік;
4) шетелдік маман тұрған елде берілген мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практиканы жүзеге асыру құқығын растайтын құжат;
5) жалпы көлемі 108 сағаттан кем емес, соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттырудан өткенін растайтын құжаттар;
6) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжат;

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресения и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) удостоверение о признании и (или) нострификации документов об образовании, об окончании интернатуры или резидентуры либо клинической ординатуры (при их наличии) по заявляемой специальности на территории Республики Казахстан, выданное в соответствии с Правилами признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5135);
4) документ, подтверждающий осуществление клинической практики по заявляемой специальности, выданный в стране проживания иностранного специалиста;
5) документы, подтверждающие прохождение повышения квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет, в общем объеме не менее 108 часов;
6) документ, подтверждающий трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Кодекса;

7) алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) жұмыс берушіге (денсаулық сақтау ұйымы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары берген, шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат;
9) білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (ол бар болса) өзгерткен тұлғалар үшін тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны, некеге отырғаны немесе некені бұзу туралы куәлік;
10) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 404 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11449 болып тіркелген)Кәсіптік даярлықты бағалау және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың біліктілікке сәйкестігін растау қағидаларына сәйкесжүргізілетін Бағалаудың оң нәтижесі.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжатты жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатты тұлғалар оқу орнын тәмамдаған күнінен бастап бес жыл өткенге дейін ұсынбайды.
Осы тармақтың 6) тармақшасында көзделген құжатты оқу орнын тәмамдаған жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 8) тармақшасында көзделген құжатты Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтары, сондай-ақ 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қатысушы мемлекеттердің азаматтары болып табылатын шетел жұмысшылары ұсынбайды.
Осы тармақтың 10) тармақшасында көзделген құжатты лицензия не медициналық қызметпен айналысу құқығын беретін өзге де құжаты болған жағдайда экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елінің шетелдік мамандары ұсынбайды.
Шетел тілінде берілген құжатқа қосымша мемлекеттік немес орыс тілдерінде нотариалдық куәландырылған аудармасы ұсынылады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарының және (немесе) ішінде (мәліметтер) анық еместігі болса;

7) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8) разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, выданное работодателю (организация здравоохранения), местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения и столицы;
9) свидетельство о перемене имени, отчества, фамилии или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании;
10) положительный результат Оценки, проводимой в соответствии с Правилами оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 404 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11449).
Документ, предусмотренный в подпункте 4) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые поступающими на работу.
Документ, предусмотренный в подпункте 5) настоящего пункта не предоставляется лицами до истечения пяти лет со дня окончания учебного заведения.
Документ, предусмотренный в подпункте 6) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые поступающими на работу по окончанию учебного заведения.
Документ, предусмотренный в подпункте 8) настоящего пункта не предоставляется иностранными специалистами, постоянно проживающими в Республике Казахстан, а также иностранными работниками, являющимися гражданами государств-участников Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
Документ, предусмотренный в подпункте 10) настоящего пункта не предоставляется иностранными гражданами из стран организаций экономического сотрудничества и развития при условии наличия лицензии либо иного документа, дающего право на занятие медицинской деятельностью.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на казахском и русском языках.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік корпорацияның үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншілес ұйымдарында, сондай-
ақ Назарбаев Университетінде
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасының Президенті Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда,
шетелдік мамандарды
клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Маман сертификаты
____________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________________
(номенклатура бойынша мамандық)
мамандығы бойынша клиникалық практикаға жіберуге рұқсат беру үшін осы маман
сертификатын алды.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20_____ жылғы
"___"_____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20 ____ жылғы " ___" ____________ дейiн жарамды
Тiркеу № ___________
Берiлген күнi 20__ жылғы "__"___________
Басшының қолы______________
Мөр орны
"Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншілес ұйымдарында, сондай-
ақ Назарбаев Университетінде
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасының Президенті Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда,
шетелдік мамандарды
клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
Кімге ______________________
(мемлекеттік органның толық
атауы)
кімнен ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
пошталық мекенжайы ________
контактылы телефон _________
Маман сертификатын алу туралы өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс істеу үшін
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атын көрсету)
медициналық мамандық бойынша _________________________________________________
(медициналық мамандықты көрсету)
клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беруді сұраймын.
Денсаулық сақтау ұйымы туралы мәліметтер:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе через Государственную корпорацию
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В помещении Государственной корпорации предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Допуск иностранных
специалистов к клинической
практике, за исключением лиц,
приглашенных к осуществлению
профессиональной медицинской
деятельности в Национальном
холдинге в области
здравоохранения и его дочерних
организациях, а также Назарбаев
Университете или его
медицинских организациях,
медицинских организациях
Управления Делами Президента
Республики Казахстан"
форма
Сертификат специалиста
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) действительно получил(-а)
настоящий сертификат специалиста для допуска к клинической практике по специальности
________________________________________________________________________________
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от "____"
___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до "____" ___________ 20____ года
Регистрационный № ____
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Подпись руководителя___________________
Место печати
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Допуск иностранных
специалистов к клинической
практике, за исключением лиц,
приглашенных к осуществлению
профессиональной медицинской
деятельности в Национальном
холдинге в области
здравоохранения и его дочерних
организациях, а также Назарбаев
Университете или его
медицинских организациях,
медицинских организациях
Управления Делами Президента
Республики Казахстан"
форма
В____________________________________
(полное наименование государственного органа)
от __________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Почтовый адрес_____________________________
Контактный телефон_________________________
Заявление о выдаче сертификата специалиста
Прошу выдать сертификат специалиста для допуска к клинической практике по
медицинской специальности________________________________________
______________________________________________________________________________
(указать медицинскую специальность)
на территории Республики Казахстан для работы в организации
здравоохранения______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать наименование организации здравоохранения)
Сведения об организации здравоохранения:

1. Меншік нысаны _______________________________________________________________
2. Ұйымның мекенжайы___________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, көше, үйдің №, телефон)
________________________________________________________________________________
3. Филиалдары, өкілеттіліктері _____________________________________________________
(орналасқан жері)
Өтінішке қоса беріліп отырған құжаттар (саны және атауы): ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Шетелдік маман __________________ _______________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"__" ______________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 294 бұйрығына 10-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық стандартпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 01.03.2018 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.

1. Форма собственности _________________________________________________________
2. Адрес организации____________________________________________________________
(область, город, район, улица, № дома, телефон)
_______________________________________________________________________________
3. Филиалы, представительства ____________________________________________________
(местонахождение)
Документы, прилагаемые к заявлению (количество и наименования):_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Иностранный специалист________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" _______________20__г.
Приложение 10
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения"
Сноска. Приказ дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 01.03.2018 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлғаны және (немесе) филиалдарды (өкілдіктерді) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің (анықтаманың) көшірмелері;
3) меншік құқығында үй-жайдың немесе ғимараттың бар екендігін растайтын құжаттардың немесе нотариалдық куәландырылған жалға алу шартының көшірмелері;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау бойынша қызметті жүзеге асыруға аккредиттелетін ұйымның персоналы туралы мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері;
5) бағалау жөніндегі ұйымның әдіснамасын құрайтын құжаттардың көшірмелері: стратегиялық даму жоспары, денсаулық сақтау мамандарына және медициналық білім және ғылым ұйымдарын бітірушілерге тәуелсіз бағалау жүргізуге арналған емтихан материалдарының тізбесі (тест тапсырмаларының және клиникалық сценарийлер банкі);
6) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау бойынша қызметті жүзеге асыруға аккредиттелетін ұйымның симуляциялық және медициналық жабдықтарының тізбесі.

5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждению соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения - (далее – свидетельство), по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) копии свидетельства (справка) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и (или) филиалов (представительств);
3) копии документов, подтверждающих наличие помещения или здания на праве собственности или договора аренды, заверенные нотариально;
4) копии документов, подтверждающих сведения о персонале организации, аккредитуемой на осуществление деятельности по оценке профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) копии документов, составляющих методологию организации по оценке: стратегический план развития, перечень экзаменационного материала (банк тестовых заданий и клинических сценариев) для проведения независимой оценки специалистов здравоохранения и выпускников организаций медицинского образования и науки;
6) перечень симуляционного и медицинского оборудования организации, аккредитуемой на осуществление деятельности по оценке профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения по оценке по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.kooz.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ғимаратындағы стенділерде орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Денсаулық сақтау саласындағы
мамандардың кәсіптік
даярлығын бағалауды және
біліктілігінің сәйкестігін
растауды жүзеге асыратын
денсаулық сақтау субъектісін
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау бойынша ұйымды аккредиттеу туралы куәлік
_____________________________________________________ берілді.
(ұйымның атауы)
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің негізінде жоғарыда көрсетілген ұйым Қазақстан Республикасының аумағында денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау жөніндегі ұйым ретінде 5 (бес) жыл кезеңге 20___жылғы " _____" ______ дейін аккредиттелді.
Денсаулық сақтау саласындағы
уәкілетті органның басшысы __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны
Куәліктің берілген күні 20______ жылғы " _____" ____________________
Қала______________________
"Денсаулық сақтау саласындағы
мамандардың кәсіптік
даярлығын
бағалауды және біліктілігінің
сәйкестігін растауды жүзеге
асыратын денсаулық сақтау субъектісін
аккредиттеу " мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
_________________________________________________________________ (аккредиттеуші органның толық атауы) Өтініш Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау жөніндегі қызметті _____________________________________________________________________ аумағында (Қазақстан Республикасы аумағындағы өңірді көрсету) жүзеге асыруға______________________________________________________________ (заңды тұлғаның толық атауы)
аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz;
2) услугодателя: www.kooz.mz.gov.kz.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства, единый контакт-центр по вопросам оказания государственной услуги: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация
субъекта здравоохранения,
осуществляющего оценку
профессиональной
подготовленности
и подтверждение соответствия
квалификации специалистов
в области здравоохранения"
форма
Герб Республики Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Свидетельство
об аккредитации организации по оценке профессиональной подготовленности и подтверждению соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения
Выдано ___________________________________________________________________
(наименование организации)
На основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" вышеуказанная организация аккредитована в качестве организации по оценке профессиональной подготовленности и подтверждению соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения на территории Республики Казахстан на период 5 (пять) лет до "____"______________20____г.
Руководитель уполномоченного органа
в области здравоохранения _______________________________________
(подпись)             фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства
"____"______________20____г.
город _________________________
"____"______________20____г.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация
субъекта здравоохранения,
осуществляющего оценку
профессиональной
подготовленности и
подтверждение соответствия
квалификации специалистов
в области здравоохранения"
форма
В ______________________________________________________________
(полное наименование аккредитующего органа)
Заявление
Прошу аккредитовать на осуществление деятельности по оценке профессиональной
подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области
здравоохранения _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
на территории ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать регион на территории Республики Казахстан)
Сведения об организации:

1. Меншік нысаны
__________________________________________________________________________
2. Құрылған жылы__________________________________________________________
3.Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік
(анықтама)________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Мекенжайы______________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты_______________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдары, өкілдіктері
__________________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
7. Қоса берілетін құжаттар___________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ұйымның басшысы
_________________________________________________________________________
(қолы)(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны
20___ жылғы "___" ______________
__________________________________________________________________________
(аккредиттеуші органмен байланысуға жауапты қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), телефоны)
Өтініш 20___жылғы "___" ___________ қарауға қабылданды.
__________________________________________________________________________
(аккредиттеуші органның жауапты адамының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Денсаулық сақтау саласындағы
мамандардың кәсіптік
даярлығын
бағалауды және біліктілігінің
сәйкестігін растауды жүзеге
асыратын
денсаулық сақтау субъектісін
аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттелетін ұйымның персоналы туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы (тіркелген орны бойынша және нақты тұратын жері бойынша)
Білімі, ЖОО атауы және оны аяқтаған жылы, дипломы бойынша мамандығы
Негізгі жұмыс орны (ұйымның атауы, мекенжайы)
Жұмыс өтілі
Біліктілікті арттырудан өту туралы куәлік, біліктілікті арттыру туралы куәліктің №, (соңғы 5 жылда оқыған мерзімдері, куәліктің № және берілген күні)
мамандығы бойынша
бағалау жөніндегі ұйымдағы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ұйымның басшысы
_______________ _________________________________________
(қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны
20___жылғы "____"__________
"Денсаулық сақтау саласындағы
мамандардың кәсіптік
даярлығын
бағалауды және біліктілігінің
сәйкестігін растауды жүзеге
асыратын
денсаулық сақтау субъектісін
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау қызметін жүзеге асыруға аккредиттелетін ұйымның симуляциялық және медициналық жабдықтарының тізбесі
р/с
Атауы
Дайындаушы зауыт
Шығарылған жылы
Үлгісі
Саны
Ескертпе
Ұйымның басшысы
____________ ___________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны
20___жылғы "____"__________

1. Форма собственности _____________________________________________________
2. Год создания ____________________________________________________________
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации (перерегистрации)
________________________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес __________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
________________________________________________________________________________
5. Расчетный счет __________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства _______________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы __________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Руководитель организации
________                  ______________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), телефон сотрудника, ответственного
за связь с аккредитующим органом)
Заявление принято к рассмотрению "______"_____________20____г.
________________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица
аккредитующего органа)
Место печати
"______"______________20____г.
город ________________________
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация субъекта
здравоохранения,
осуществляющего оценку
профессиональной
подготовленности и
подтверждение соответствия
квалификации специалистов
в области здравоохранения"
форма
Сведения
о персонале организации, аккредитуемой на осуществление деятельности по оценке профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения
__________________________________________________________________________
(наименование организации)
п/п
Фамилия Имя Отчество
(при наличии)
Адрес
(по месту регистрации и по месту фактического проживания)
Образование, наименование ВУЗа и год его окончания,
Специальность по диплому
Основное место работы
(наименование, адрес организации)
Стаж работы
Свидетельство о прохождении повышения квалификации № удостоверения о повышении квалификации, (сроки обучения, № и дата выдачи удостоверения, за последние 5 лет)
по специальности
в организации по оценке
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель организации
__________________                  ____________________________________________
(подпись)                               (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
"______"______________20____г.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация субъекта
здравоохранения,
осуществляющего оценку
профессиональной
подготовленности и
подтверждение соответствия
квалификации специалистов
в области здравоохранения"
форма
Перечень
симуляционного и медицинского оборудования организации, аккредитуемой на осуществление деятельности по оценке профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения
п/п
Наименование
Завод-изготовитель
Год выпуска
Модель
Количество
Примечание
Руководитель организации
__________________                  ____________________________________________
(подпись)                              (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
"______"______________20____г.