Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/51 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қарашада № 3175 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 14/151 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 № 14/151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.08.2020 № 40/436 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санатының тізбесі және шекті мөлшерлері осы шешімге 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Атаулы күндер мен мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек мөлшері, алушылар санаттарының тізбесі осы шешімге 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешімге 3 қосымшаға сәйкес Маңғыстау аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Махмутовқа жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Далжанов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Каимова Сәнімгүл Нақыпқызы
21 10 2016 жыл
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
21 10 2016 жыл
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы
№5/51 шешіміне
1 қосымша
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санатының тізбесі және шекті мөлшерлері

Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 11 ноября 2016 года № 3175. Утратило силу решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 5 сентября 2022 года № 14/151
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 № 14/151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 6 мая 2020 года "О ветеранах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.08.2020 № 40/436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить перечень категории получателей, предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить перечень категории получателей, размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Согласно приложению 3 к настоящему решению признать утратившими силу некоторых решений Мангистауского районного маслихата.
4. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Махмутова Е.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т.Далжанов
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Мангистауский районный отдел занятости
и социальных программ"
Каимова Санимгуль Накиповна
21 10 2016 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и финансов
Мангистауского района"
Шабикова Рима Нерражимовна
21 10 2016 года
Приложение 1
к решению Мангистауского районного
маслихата от 21 октября 2016 года №5/51
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации

Ескерту. 1 қосымшаға өзгерістер енгізілді Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 31.10.2017 № 10/119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.03.2019 № 25/288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.08.2020 № 40/436 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
р/с
Санаттар тізбесі
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздеме
Шекті мөлшерлер
Өтініш білдіру мерзімдері
Төлеу мерзімділігі
Табысы есептелмей өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмек
1
өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтар
табиғи зілзала немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасыға) немесе оның мүлігіне зиян келтіру
50 айлық есептік көрсеткіштен артық емес
өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап алты айдан кешіктірілмей
жылына бір рет
әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы: онкологиялық аурулар, иммуннитет тапшылығы вирусы және туберкулездің түрлі нысандары
26 айлық есептік көрсеткіштен артық емес
өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап алты айдан кешіктірілмей
жылына бір рет
Табысы есептеліп өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмек
2
мүгедек студенттер
Өтініш беру алдындағы он екі айда Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен 4 (төрт) еселік төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасының және келісім-шарты болған кезде Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын мүгедек студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарымен көрсетілетін білім беру қызметі құнының мөлшерінде;
2) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер
жыл сайын
ай сайын
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
3
1) тұл жетім студенттер,балалар үйінің, балалар ауылының тәрбиеленушілері;
2) ата-анасы
ның екеуі де немесе бірі мүгедек болған немесе ата-анасының екеуі де жасы бойынша зейнеткер болған студенттер; ата-анасы ның біреуі қайтыс болған студенттер;
төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелет жасқа толма
ған балалары бар, оның ішінде кәмелет жасқа толғаннан кейін оқу орнын аяқта
ған уақытқа дейін жоғар
ғы оқу орнында орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі бөлімде оқитын балалары бар отбасының студенттері (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін)
мемлекеттік мекемелерді, мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарды білім беру, денсаулық сақтау, агроөнеркәсіптік кешен, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт саласында қамтамасыз ету үшін білікті мамандарды даярлау мақсатында өтініш беру алдындағы он екі айда Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен 4 (төрт) еселік төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасының және келісім-шарты болған кезде Қазақстан
Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге білім беру қызметін төлеу

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 31.10.2017 № 10/119(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.03.2019 № 25/288(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.08.2020 № 40/436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Перечень категорий
Основания для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации
Предельные размеры
Сроки обращения
Периодичность выплаты
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации без учета дохода
1
граждане, нуждающиеся в социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации
причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара
не более 50 месячных расчетных показателей
не позднее шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации
один раз в год
наличие социально-значимых заболеваний: онкологические заболевания, вирус иммуннодефицита и различные формы туберкулеза
не более 26 месячных расчетных показателей
не позднее шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации
один раз в год
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации с учетом дохода
2
студенты-инвалиды
оплата образовательных услуг, студентам-инвалидам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан при наличии договора и имеющих среднедушевой доход семьи, ниже 4(четырех) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1) в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2) ежемесячные социальные выплаты,частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5(пяти) месячных расчетных показателей
ежегодно
ежемесячно
в течение двенадцать месяцев учебного года
в течение двенадцать месяцев учебного года
3
1) студенты круглые сироты, воспитанники детских домов, детской деревни;
2) студенты, которые оба или один из родителей являются инвалидами или оба родителя являются пенсионерами по возрасту; студенты, которые один из родителей умерли; студенты, из семей имеющих четырех и более совместно
проживающихнесовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образова
ния,
высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцати
трехлетнего возраста)
оплата образовательных услуг, студентам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан в целях подготовки квалифицированных специалистов для обеспечения государственных учреждений, государственных казенных предприятий в области образования, здравоохранения, агропромышленного комплекса, социальной защиты, культуры и спорта при наличии договора и имеющих среднедушевой доход семьи, ниже 4 (четырех) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением

1) оқу орындарымен көрсетілетін білім беру қызметі құнының мөлшерінде;
2) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер
жыл сайын
ай сайын
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
оқу жылы
ның он екі айы ішінде
4
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Заңының 6 бабында қарастырылған негіздеме бойынша тұлғалар (отбасылар);
емделуге, отбасы мүшесінің біреуі қайтыс болуына байланысты, тұрмыстық қажеттіліктерге, дәрі-дәрмек, мектепке керек-жарақтарын алуға мұқтаж басқа да тұлғалар
(отбасылар)
өтініш беру алдындағы тоқсанға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы
40 айлық есептік көрсеткіштен артық емес
өтініш берген күннен бастап
жылына бір рет
5
Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.08.2020 № 40/436 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы
№5/51шешіміне
2 қосымша
Атаулы күндер мен мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек мөлшері, алушылар санаттарының тізбесі
Ескерту. 2 қосымшаға өзгерістер енгізілді Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 14/160 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.03.2019 № 25/288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.08.2020 № 40/436 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.12.2020 № 43/478 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
р/c
Атаулы күндер мен мерекелік күндер тізімі
Санаты
Әлеуметтік көмек мөлшері
Әлеуметтік көмек еселігі
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
1
21-23 наурыз - Наурыз мейрамы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" наградаларымен марапатталған көп балалы аналар
2 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
2
26 сәуір - Чернобыль атом электро станциясындағы апат күні
Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдар
60 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет

1) в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2) ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей
ежегодно
ежемесячно
в течение двенадцать месяцев учебного года
в течение двенадцать месяцев учебного года
4
лица (семьи) по основаниям предусмотренных статьей 6 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах";
другие лица (семьи) нуждающиеся в лечении, в связи со смертью одного из членов семьи, на бытовые нужды, на приобретение медикаментов, школьных принадлежностей
наличие среднедушевого дохода, семьи ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения
не более 40 месячных расчетных показателей
со дня подачи заявления
один раз в год
5
Исключен решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.08.2020 № 40/436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к решению Мангистауского районного
маслихата от 21 октября 2016 года
№5/51
Перечень категории получателей, размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 28.02.2018 № 14/160(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.03.2019 № 25/288(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.08.2020 № 40/436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.12.2020 № 43/478 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Перечень памятных дат и праздничных дней
Категория
Размер социальной помощи
Кратность социальной помощи
Получатели специального государственного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан
1
21-23 марта – праздник Наурыз
многодетные матери, награжденные наградами "Алтын алка", "Күміс алка"
2 месячных расчетных показателей
один раз в год
инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
один раз в год
2
26 апреля - День аварии на Чернобыльской атомной электро станции
лица, ставшие инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электро станции
60 месячных расчетных показателей
один раз в год

1986–1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар
50 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
1988–1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар
20 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
3
1 мамыр - Қазақстан халқының бірлігі мерекесі
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
4
9-мамыр – Жеңіс күні
мәртебесі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 6 бабының 1) тармақшасында айқындалған, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
100 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
мәртебесі Қазақстан Республикасының2020 жылғы 6 мамырдағы"Ардагерлер туралы" Заңының 6 бабының 2) тармақшасында айқындалған, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
60 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдар
50 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар
40 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары және екінші рет некеге тұрмаған жесірлері
40 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары; бейбiт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң отбасылары; Чернобыль атом эклектр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезiнде қаза тапқандардың отбасылары; сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсерiне белгiленген тәртiппен байланысты болған азаматтардың отбасылары
50 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедегінiң немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестiрiлген адамның екiншi рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушiнің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы)
40 айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
5
1 маусым- Балаларды қорғау күні
16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
6
30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституциясы күні
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушылар
8 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар
60 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
7
Қазақстан Республикасының мүгедектер күні
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
8
16 желтоқсан- Тәуелсіздік күні
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет

участники ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электро станции в 1986-1987 годах
50 месячных расчетных показателей
один раз в год
участники ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электро станции в 1988-1989 годах
20 месячных расчетных показателей
один раз в год
3
1 мая - праздник единства народа Казахстана
инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
один раз в год
4
9 мая- День Победы
лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны, статус которых определен подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года"О ветеранах"
100 месячных расчетных показателей
Один раз в год
лица, приравненные по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны, статус которых определен подпунктом 2) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах"
60 месячных расчетных показателей
Один раз в год
лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
50 месячных расчетных показателей
Один раз в год
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
40 месячных расчетных показателей
Один раз в год
родители и не вступившие в повторный брак вдовы воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
40 месячных расчетных показателей
Один раз в год
семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей; семьи погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения; семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний
50 месячных расчетных показателей
Один раз в год
не вступившие в повторный брак супруга (супруг) умершего инвалида Великой Отечественной войны или лица, приравненного по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
40 месячных расчетных показателей
Один раз в год
5
1 июня –день защиты детей
дети – инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети – инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
один раз в год
6
30 августа - день Конституции Республики Казахстан
получатели государственного социального пособия по утере кормильца (на детей)
8 месячных расчетных показателей
один раз в год
лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
60 месячных расчетных показателей
один раз в год
инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
один раз в год
7
день инвалидов в Республике Казахстан
инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
один раз в год
8
День Независимости- 16 декабря
инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
один раз в год

Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын тұлғалар санаты
9
29 тамыз- Семей ядролық сынақ полигонының жабылған күні
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендер қатарына жататын азаматтар
7 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
10
30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституциясы күні
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар
36 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
11
1 қазан – Халықаралық қарттар күні
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан асқан зейнеткерлер
2 айлық есептік көрсеткіш
жылына бір рет
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы
№5/51 шешіміне
3 қосымша
Маңғыстау аудандық мәслихатының күші жойылды деп танылған шешімдерінің тізбесі
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 наурыздағы №15/128 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2368 болып тіркелген, 2014 жылғы 19 наурыздағы № 11 "Жаңа өмір" газетінде жарияланған) шешімі;
2. 2014 жылғы 23 шілдедегі №19/162 "Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 наурыздағы №15/128 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2485 болып тіркелген, 2014 жылғы 20 тамыздағы №38 "Жаңа өмір" газетінде жарияланған) шешімі;
3. 2015 жылғы 04 наурыздағы №23/193 "Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 наурыздағы №15/128 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2655 болып тіркелген, 2015 жылғы 08 сәуірдегі №16 "Жаңа өмір" газетінде жарияланған) шешімі;
4. 2015 жылғы 30 маусымдағы №25/209 "Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 наурыздағы №15/128 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2758 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдедегі №32-33 "Жаңа өмір" газетінде жарияланған) шешімі;
5. 2015 жылғы 28 қазандағы № 27/225 "Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 наурыздағы №15/128 "Маңғыстау ауданында әлеуметтік көмек мөлшерлерін және мұқтаж азаматтар санаттарының тізбесін бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2864 болып тіркелген, 2015 жылы 23 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімі.

Категория лиц, не получающих специального государственного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
9
29 августа - День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона
граждане, относящиеся в ряд пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
7 месячных расчетных показателей
один раз в год
10
30 августа - день Конституции Республики Казахстан
лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года
36 месячных расчетных показателей
один раз в год
11
1 октября – международный день пожилых людей
пенсионеры по возрасту старше 70 лет и получатели социального государственного пособия по возрасту
2 месячных расчетных показателей
один раз в год
Приложение 3 к решению
Мангистауского районного маслихата
от 21 октября 2016 года
№5/51
Перечень утративших силу некоторых решений Мангистауского районного маслихата
1. Решение от 11 марта 2014 года № 15/128 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2368, опубликовано 19 марта 2014 года в газете "Жаңа өмір" №11);
2. решение от 23 июля 2014 года № 19/162 "О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 11 марта 2014 года №15/128 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2485, опубликовано 20 августа 2014 года в газете "Жаңа өмір" №38);
3. решение от 04 марта 2015 года № 23/193 "О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 11 марта 2014 года №15/128 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2655, опубликовано 08 апреля 2015 года в газете "Жаңа өмір" №16);
4. решение от 30 июня 2015 года № 25/209 "О внесении дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 11 марта 2014 года №15/128 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2758, опубликовано 15 июля 2015 года в газете "Жаңа өмір" №32-33);
5. решение от 28 октября 2015 года № 27/225 "О внесении изменения в решение Мангистауского районного маслихата от 11 марта 2014 года №15/128 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мангистауском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2864, опубликовано 23 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").