Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 4643 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.09.2020 № 38-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес облыстық бюджет қаражаты есебінен азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттар және мамандандырылған емдік өнімдер қосымша берілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың білім, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамту мәселелері бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 18-8 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды қосымша беру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3582 тіркелген және 2014 жылғы 17 шілдедегі "Орал өнірі" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессиясының төрағасы Т. Ескендіров
Облыстық мәслихат хатшысы М. Құлшар
2016 жылғы "9" желтоқсанғы №8-9
Батыс Қазақстан облыстық маслихатының шешіміне
қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен қосымша берілетін дәрілік заттар мен мамандандырылған емдік өнімдер
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 01.06.2017 № 10-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2017 № 15-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 21-11 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2019 № 28-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі ); 18.03.2020 № 33-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі ) шешімдерімен.
Аурулар
Халық санаты
Дәрілік затты тағайындау үшін айғақтар (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттың атауы (шығару нысаны)
1.
Бастапқы өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Босентан қабығымен қапталған таблеткалар;
Силденафил қабығымен қапталған таблеткалар;
Илопрост, капсулалар;
Сакубитрил + Валсартан қабығымен қапталған таблеткалар;
Эплеренон қабығымен қапталған таблеткалар
2.
Ювенильдық артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат; Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді;
Этанерцепт инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
3.
Ревматоидтық артрит
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
4.
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып қондырғаннан кейінгі жағдай
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тенофовир үлбірлі қабығымен қапталған таблеткалар
5.
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрі
Тобрамицин, ингаляцияға арналған ерітінді, капсулаларда ингаляцияға арналған ұнтақ;
Урсодезоксихолий қышқылы, капсула;
Ортатізбелі триглициридтер негізіндегі арнаулы емдік өнімдер;
Колестинметат натрий, ингаляция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
6.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Декспантенол аэрозоль, сыртқа қолдануға арналған крем, жақпамай, көз гелі,
аллантоин кремі, диацереина капсулалар, ортатізбелі триглициридтер негізіндегі арнаулы емдік өнімдер, құрамында дәрі бар зарарсыз таңғыш, зарарсыз бактерияға қарсы атравматикалық сіңгіш таңғыштар, дәке (жоғарысозымды бекіткіш, торлы, мақталы синтетикалық), силиконды жабыстырғыш, қорғаныш крем, көбік, гель, бальзам, құрамында дәрі бар жақпамай, эммолиенттер, антисептиктер, зарарсыз мақталы дискілер,
зарарсыз инелер апирогенді, майлықтар (зарарсыз, ылғалды гигиеналық)
7.
Анкилозирлеуші спондиартрит (Бехтерев ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Инъекцияға арналған голимумаб ерітінді
8.
Онкология
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Таргетті емге сезімтал дәрежесіне байланысты емес қауіпті ісік
Вемурафениб таблеткалар, Кобиметиниб таблеткалар;
Ибрутиниб, капсулалар;
Трастузумаб эмтанзин, инфузиялық ерітінді үшін концентрат дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
9.
Ювенильдық дерматомиазит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Адамның қалыпты G иммуноглобулині, инфузияға арналған ерітінді;
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді;
Метилпреднизолон, таблеткалар
10.
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Панкреатин, құрамында минимикросфералар бар ішекте еритін қабықпен қапталған капсулалар;
Глютенсіз мамандандырылған емдік өніммдер
11.
Крон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша орташа ауыр немесе ауыр дәрежедегі ауруында
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді;
Устекинумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, алдын ала толтырылған шприцте инъекцияға арналған ерітінді
12.
Балалар церебралды сал ауруы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ботулиндік токсин А типі кешені –гемагглютинин, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
13
Созылмалы С вирустық гепатиті
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Софосбувир +Ледипасвир, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
14
Гемотологиялық аурулар, гемобластоза және апластикалық анемияны қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Верификацияланған диагнозда ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Третиноин, капсулалар; Элтромбопаг, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар; Бендамустин, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ;
Руксолитиниб, таблеткалар
15.
Қан ұю факторларының тұқым қуалаушылық тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Қан ұюының VIII факторы және Виллебранд факторы вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған құтыдағы лиофилизат
16
Аяқталмаған остеогенез
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Туа біткен аномалия (қан ақаулары), қисаю және хромосомдық бұзылыстар
Ибандрон қышқылы, қабықпен қапталған таблеткалар, көктамыр ішіне инъекцияға арналған ерітінді;
Памидрон қышқылы, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
17
Идиопатиялық өкпенің фиброзы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Пирфенидон, капсулалар;
Нинтеданиб, капсулалар
18
Жүректің ишемиялық аурулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ривароксабан, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
19
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Вигабатрин, қабығымен қапталған таблетка

О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 5 января 2017 года № 4643. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 30.09.2020 № 38-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" от 18 сентября 2009 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить лекарственные средства и специализированные лечебные продукты отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях за счет средств областного бюджета согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам образования, здравоохранения и социальному обеспечению.
3. Признать утратившим силу решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2014 года № 18-8 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3582 и опубликованное 17 июля 2014 года в газете "Приуралье").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Ескендиров
Секретарь областного маслихата М. Құлшар
Приложение
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от "9" декабря 2016 года № 8-9
Дополнительно предоставляемые лекарственные средства и специализированные лечебные продукты отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 01.06.2017 № 10-8 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 06.12.2017 № 15-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 07.12.2018 № 21-11 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 28.08.2019 № 28-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 18.03.2020 № 33-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Заболевание
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)
1.
Первичная легочная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Босентан таблетки, покрытые оболочкой;
Силденафил таблетки, покрытые оболочкой;
Илопрост, капсулы;
Сакубитрил + Валсартан таблетки, покрытые оболочкой; Эплеренон, таблетки, покрытые оболочкой
2.
Ювенильный артрит
Дети состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора; Адалимумаб, раствор для приготовления инъекций; Этанерцепт, порошок лиофилизированный для приготовления инъекций
3.
Ревматоидный артрит
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора
4.
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир таблетки, покрытые пленочной оболочкой
5.
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все типы, вне
зависимости от степени тяжести
Тобрамицин, раствор для ингаляции, порошок для ингаляций в капсулах;
Урсодезоксихолиновая кислота, капсула;
Специализированные лечебные продукты на основе среднецепочных триглициридов;
Колистинметат натрия, порошок для приготовления раствора для ингаляций
6.
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Декспантенол аэрозоль, крем,
мазь для наружного применения,
гель глазной, аллантоин крем,
диацереина капсулы, специализированные лечебные продукты на основе среднецепочных триглициридов,
стерильные повязки с лекарственным содержимым,
стерильные антибактериальные атравматические абсорбирующие повязки,
бинт (высокоэластичный фиксирующий, сетчатый, трубчатый, ватный синтетический),
силиконовый пластырь,
защитный крем, пена, гель, бальзам,
мазь с лекарственным содержимым, эммолиенты,
антисептики, стерильные ватные диски,
стерильные иглы апирогенные,
салфетки (стерильные, влажные гигиенические)
7.
Анкилозирующий спондилоартрит (Болезнь Бехтерева)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Голимумаб раствор для инъекций
8.
Онкология
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Злокачественные новообразования независимо от стадии, чувствительные к таргетной терапии
Вемурафениб таблетки, Кобиметиниб таблетки;
Ибрутиниб, капсулы;
Трастузумаб эмтанзин, порошок лиофилизированный для приготовления концентрата      для инфузионного раствора
9.
Ювенильный дерматомиазит
Дети состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Человеческий нормальный иммуноглобулин G, раствор для инфузий;
Метотрексат, раствор для инъекций;
Метилпреднизолон, таблетки
10.
Целиакия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Панкреатин, капсулы, содержащие минимикросферы, покрытые кишечнорастворимой оболочкой;
Специализированные лечебные продукты без содержания глютена
11.
Болезнь Крона
Все категории, состоящие на диспансерном учете
При средней или высокой степени активности по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Адалимумаб, раствор для инъекций;
Устекинумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий, раствор для инъекций предварительно заполненных шприцах
12.
Детский церебральный паралич
Дети состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Комплекс ботулинический токсин типа А –
гемагглютинин, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
13
Хронический вирусный гепатит С
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Софосбувир +Ледипасвир, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
14
Гематологические заболевания, включая гемобластозы и апластическую анемию
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Третиноин, капсулы; Элтромбопаг, таблетки, покрытые пленочной оболочкой; Бендамустин, порошок лиофилизированный для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий;
Руксолитиниб, таблетки
15.
Наследственные дефициты факторов свертывания крови
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Фактор свертывания крови VIII и фактор Виллебранда лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения во флаконе
16
Незавершенный остеогенез
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Врожденные аномалии (пороки крови), деформации и хромосомные нарушения
Ибандроновая кислота, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, раствор для внутривенных инъекций;
Памидроновая кислота, концентрат для приготовления раствора для инфузий
17
Идиопатический легочный фиброз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Пирфенидон, капсулы;
Нинтеданиб, капсулы
18
Ишемическая болезнь сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ривароксабан, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
19
Эпилепсия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Вигабатрин, таблетка, покрытая оболочкой