Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 6С-50-7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қазанда № 8073 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 8С-11-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 27.06.2024 № 8С-11-9 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар қосымша берілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақмола облыстық мәслихаттың әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы,
Ақмола облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы
А.Жаксылыков
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 7 қазандағы
№ 6С-50-7 шешіміне
1-қосымшасы
Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар

О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Акмолинского областного маслихата от 7 октября 2020 года № 6С-50-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 октября 2020 года № 8073.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Акмолинского областного маслихата согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Акмолинского областного маслихата по социальным вопросам.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря Акмолинского
областного маслихата
А.Жаксылыков
Приложение 1
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 7 октября 2020 года
№ 6С-50-7
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 27.07.2022 № 7С-19-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 27.06.2023 № 8С-3-9 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Сырқаттың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсетілімдер (дәрежесі, сатысы, ағын ауыртпалығы)
Дәрілік заттардың, арнайы емдік өнімдердің, медициналық бұйымдардың атауы (шығарылу нысаны)
1
2
3
4
5
1.
Ювенильдік идиопатиялық артрит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Белсенді фазада дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Тоцилизумаб, инфузиялық ерітіндіні жасауға арналған қоспа
2.
Көпіршікті эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Таңу материалдары, медициналық бұйымдар
Декспантенол, сыртқа қолдануға арналған крем, сыртқа қолдануға арналған жақпамай
Арнайы емдік өнімдер
3.
Өкпелік гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Риоцигуат, таблетка
Селексипаг, таблетка
4.
Цитомегаловирусты инфекция
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Алдын алу және емдеу, оның ішінде ағзалар мен тіндерді ауыстырып салғаннан кейін
Ганцикловир, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
Валганцикловир, таблетка
Цитомегаловирусқа қарсы иммуноглобулин, вена ішіне енгізуге арналған ерітінді
5
Бехчет ауруы, CAPS синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға қарсы көрсетілімдер болған жағдайда
Канакинумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді
Күзгі тұқым колхикумының сығындысы (Колхицин), таблетка
6
Алып тасталды - Ақмола облыстық мәслихатының 27.06.2023 № 8С-3-9 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7.
Бауыр циррозының сатысын қоса алғанда, созылмалы С вирустық гепатиті
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға қарсы көрсетілімдер болған жағдайда
2b - пегинтерферон альфа, еріткішімен бір жиынтықтағы тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
8.
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Белсенді фазада гистологиялық немесе генетикалық расталған тіндік трансглютаминазаға антиденелер бар
Арнайы емдік өнімдер (глютенсіз өнімдер)
9
Орфандық (сирек кездесетін) сырқаттар
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәрігердің тағайындауы бойынша
G иммуноглобулині (адами қалыпты), инфузия үшін ерітінді
10
Шашыранқы склероз
Диспансерлік есепте тұрған ересек пациенттер
Жоғары белсенді шашыранқы склерозда
Кладрибин, таблетка
11
Нейробластома
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Мультидисциплинарлық консилиумнің шешімі бойынша
Инфузияға арналған ерітіндіні дайындау үшін концентрат, Динутуксимаб бета,инъекцияға арналған ерітінді
12.
Тұқым қуалайтын ангионевротикалық ісіну
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
С1 эстеразы ингибиторы, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
13.
Бүйрек үсті безінің қыртысының туа біткен дисфункциясы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ашық өсу аймақтары бар балалар үшін дәрігердің нұсқауы бойынша
Гидрокортизон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
Флудрокортизон, таблетка
14.

Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 27.07.2022 № 7С-19-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования); с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 27.06.2023 № 8С-3-9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий (форма выпуска)
1
2
3
4
5
1.
Ювенильный идиопатический артрит
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Адалимумаб, раствор для инъекций
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления инфузионного раствора
2.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Перевязочные материалы, медицинские изделия
Декспантенол, крем для наружного применения, мазь для наружного применения
Специализированные лечебные продукты
3.
Легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетка
Селексипаг, таблетка
4.
Цитомегаловирусная инфекция
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Профилактика и лечение, в том числе и после пересадки органов и тканей
Ганцикловир, таблетка, раствор для инъекций
Валганцикловир, таблетка
Иммуноглобулин против цитомегаловируса, раствор для внутривенного введения
5.
Болезнь Бехчета, cиндром CAPS
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае противопоказаний на традиционную терапию
Канакинумаб, раствор для подкожного введения
Безвременника осеннего семян экстракт (Колхицин), таблетка
6.
Исключена решением Акмолинского областного маслихата от 27.06.2023 № 8С-3-9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7.
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В случае противопоказаний на традиционную терапию
Пегинтерферон альфа-2b, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения в комплекте с растворителем
8.
Целиакия
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглютаминазе, подтвержденный гистологический или генетический
Специализированные лечебные продукты (безглютеновые продукты)
9.
Орфанные (редкие) заболевания
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
По назначению врача
Иммуноглобулин G (человеческий нормальный), раствор для инфузий
10.
Рассеянный склероз
Взрослые пациенты, состоящие на диспансерном учете
При высокоактивном рассеянном склерозе
Кладрибин, таблетка
11.
Нейробластома
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
По решению мультидисциплинарного консилиума
Динутуксимаб бета, концентрат для приготовления раствора для инфузии, раствор для инъекции
12.
Наследственный ангионевротический отек
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ингибитор С1 эстеразы, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
13.
Врожденная дисфункция коры надпочечников
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Для детей с открытыми зонами роста, по назначению врача
Гидрокортизон, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
Флудрокортизон, таблетка
14.

Шизофрения, шизотиптік және сандырақтық бұзылыстар (F20, F21, F22, F23, F25, F29 аурулардың халықаралық классификациясы -10 коды бойынша)
Диспансерлік есепте тұрған ересек пациенттер
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Амисульприд, таблетка
15.
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Панкреатиттік жеткіліксіздігі болған кезде
Арнайы емдік өнімдер
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 7 қазандағы
№ 6С-50-7 шешіміне
2 қосымша
Ақмола облыстық мәслихатының күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 6С-15-4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6122 болып тіркелген, 2017 жылғы 23 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімі.
2. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 6С-15-4 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2018 жылғы 5 мамырдағы № 6С-20-6 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6625 болып тіркелген, 2018 жылғы 28 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімі.
3. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 6С-15-4 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2018 жылғы 10 қазандағы № 6С-24-5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 болып тіркелген, 2018 жылғы 30 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімі.
4. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 6С-15-4 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 6С-31-9 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7135 болып тіркелген, 2019 жылғы 18 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімі.
5. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 6С-15-4 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 6С-35-9 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7252 болып тіркелген, 2019 жылғы 1 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімі.

Шизофрения, шизотипические и бредовые расстройства (F20, F21, F22, F23, F25, F29 по коду международной классификации болезней -10)
Взрослые пациенты, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Амисульприд, таблетка
15.
Муковисцидоз
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
При наличии панкреатической недостаточности
Специализированные лечебные продукты
Приложение 2
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 7 октября 2020 года
№ 6С-50-7
Перечень признанных утратившими силу некоторых решений Акмолинского областного маслихата
1. Решение Акмолинского областного маслихата "О дополнительном лекарственном обеспечении" от 29 сентября 2017 года № 6С-15-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6122, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 23 октября 2017 года).
2. Решение Акмолинского областного маслихата "О внесении изменения в решение Акмолинского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 6С-15-4 "О дополнительном лекарственном обеспечении" от 5 мая 2018 года № 6С-20-6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6625, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 28 мая 2018 года).
3. Решение Акмолинского областного маслихата "О внесении изменения в решение Акмолинского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 6С-15-4 "О дополнительном лекарственном обеспечении" от 10 октября 2018 года № 6С-24-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6817, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 октября 2018 года).
4. Решение Акмолинского областного маслихата "О внесении изменения в решение Акмолинского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 6С-15-4 "О дополнительном лекарственном обеспечении" от 10 апреля 2019 года № 6С-31-9 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7135, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 18 апреля 2019 года).
5. Решение Акмолинского областного маслихата "О внесении изменения в решение Акмолинского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 6С-15-4 "О дополнительном лекарственном обеспечении" 21 июня 2019 года № 6С-35-9 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7252, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 1 июля 2019 года).