Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 266/81 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 қазанда № 6976 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2023 жылғы 8 қарашадағы № 35/12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 35/12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қоса ұсынылған Қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Шарбақты аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шарбақты аудандық мәслихатының әлеуметтік-экономикалық дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шарбақты аудандық мәслихатының сессия төрағасы Л. Маринко
Шарбақты аудандық мәслихатының хатшысы С. Шпехт
Шарбақты аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 29 қыркүйегі
№ 266/81 шешімімен
бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 12.05.2022 № 99/27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2–3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района
Решение Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 29 сентября 2020 года № 266/81. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 7 октября 2020 года № 6976. Утратило силу решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 8 ноября 2023 года № 35/12
Сноска. Утратило силу решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 08.11.2023 № 35/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Щербактинского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Щербактинского районного маслихата по вопросам бюджета и социально-экономического развития района.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Щербактинского
районного маслихата Л. Маринко
Секретарь Щербактинского
районного маслихата С. Шпехт
Утверждены
решением Щербактинского
районного маслихата
от 29 сентября 2020 года
№ 266/81
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района
Сноска. Приложение - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 12.05.2022 № 99/27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2–3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеранах" (далее – Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района.

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 131/37 ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкiмет" мемлекеттiк корпорациясының Павлодар облысы бойынша (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Шарбақты ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөрiс деңгейi –"Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесi есептейтiн, мөлшерi бойынша ең төмен тұтыну себетiнiң құнына тең, бiр адамға қажеттi ең төмен ақшалай кiрiс;
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 131/37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – "Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Шарбақты ауданының ауылдық округтері әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
9) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
2.Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ мереке күндерге ақшалай нысанда көрсететін көмек түсініледі.

Сноска. Преамбула - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 06.12.2022 № 131/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Щербактинского района по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемый республиканским государственным учреждением "Департамент Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан по Павлодарской области";
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района";
8) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов сельских округов Щербактинского района для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
9) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
Сноска. Пункт 1 - с изменением, внесенным решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 06.12.2022 № 131/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее – МИО) в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к праздничным дням.

3. Әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті органмен екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы алушының банктік шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен көрсетіледі.
4. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 2) тармақшасында, 11- бабының 2) тармақшасында, 12- бабының 2) тармақшасында, 13- бабының 2) тармақшасында, 17- бабында көзделген әлеуметтік қолдау шалалары осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте көрсетіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 131/37 ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын) көрсетіледі.
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мерекелік күндерінің тізбесі:
1) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
2) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі;
3) 7 мамыр – Отан қорғаушы күні;
4) 9 мамыр – Жеңіс күні;
5) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституция күні;
6) 16 желтоқсан –Тәуелсіздік күні.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 06.12.2022 № 131/37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
7. Әлеуметтік көмек азаматтардың келесі санаттарына көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар, атап айтқанда, Ұлы Отан соғысы кезеңінде, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын (бұдан әрі – КСР Одағы) қорғау бойынша басқа да ұрыс операциялары кезiнде майдандағы армия мен флоттың құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет өткерген әскери қызметшiлер, Ұлы Отан соғысының партизандары мен астыртын әрекет етушiлерi;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектігі бар адамдар, атап айтқанда Ұлы Отан соғысы кезеңінде майданда, ұрыс қимылдары аудандарында, майдан маңындағы темiржол учаскелерінде, қорғаныс шептерiнің, әскери-теңiз базалары мен әуеайлақтардың құрылысжайларында жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшiлерi, Ұлы Отан соғысының партизандары мен астыртын әрекет етушiлерi, сондай-ақ жұмысшылар мен қызметшiлер;

3. Выплата социальной помощи оказывается уполномоченным органом путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
4. Меры социальной поддержки, предусмотренные статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и подпунктом 2) статьи 10, подпунктом 2) статьи 11, подпунктом 2) статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 06.12.2022 № 131/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально).
6. Перечень праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) Международный женский день –8 марта;
2) Праздник единства народа Казахстана – 1 мая;
3) День защитника Отечества –7 мая;
4) День Победы –9 мая;
5) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа;
6) День Независимости – 16 декабря.
Сноска. Пункт 6 - с изменением, внесенным решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 06.12.2022 № 131/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
7. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
1) ветераны Великой Отечественной войны:
участники Великой Отечественной войны, а именно военнослужащие, проходившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период Великой Отечественной войны, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союза ССР), партизаны и подпольщики Великой Отечественной войны;
лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а именно военнослужащие действующей армии и флота, партизаны и подпольщики Великой Отечественной войны, а также рабочие и служащие, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, сооружениях оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов;

2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері:
бұрынғы КСР Одағының үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда);
оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде жiберiлген әскери мiндеттiлер;
Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi;
бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмалармен ұшқан ұшу құрамының әскери қызметшiлерi;
Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен, жарақат, контузия алған немесе мертіккен не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлер;
1992 жылғы қыркүйектен бастап 2001 жылғыақпанға дейінгі кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;
2003 жылғы тамыздан бастап 2008 жылғы қазанға дейінгі кезеңде Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;
1986 жылдан бастап 1991 жылғы дейінгі кезеңде Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымдар атқарған не сол кезеңдерде майдандағы армия бөлiмдерiнің әскери қызметшілеріне қалалардың қорғанысына қатысқаны үшін белгiленген жеңiлдiкті шарттармен зейнетақы тағайындау үшiн 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн еңбек сіңірген жылдарына есептеліп жазылған, сол қалаларда болған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының еріктi жалдамалы құрамының адамдары;
Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтар;
Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердегі, геттолардағы және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарындағы кәмелетке толмаған тұтқындар;

2) ветераны боевых действий на территории других государств:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств;
военнообязанные, призвавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий;
военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий;
военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР;
рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;
военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года;
военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке в период с августа 2003 года по октябрь 2008 года;
военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе в период с 1986 по 1991 годы;
3) лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны, а именно:
лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда";
несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдар;
4) Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан жеңілдіктер бойынша мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа кезеңдерде атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттерде әскери қызметiн өткеру кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшiлер;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдар және мүгедектігі ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балалары;
5) еңбек ардагерлері:
Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері;
"Қазақстанның Еңбек Ері", "Халық қаhaрманы" атақтарына ие болған адамдар;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар;
6) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдар:
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасылары;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасылары;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан жеңілдіктер бойынша мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамның екiншi рет некеге тұрмаған жұбайы (зайыбы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) салдарынан мүгедектігі бар адамдар деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушiнің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған жұбайы (зайыбы);

лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях;
4) лица, приравненные по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а именно:
военнослужащие, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
лица, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;
5) ветераны труда:
Герои Социалистического Труда, кавалеры ордена Трудовой Славы трех степеней;
лица, удостоенные званий "Қазақстанның Еңбек Ері", "Халық қаhaрманы";
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
6) другие лица, на которых распространяется действие Закона:
семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
семьи лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
супруга (супруг) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;

1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар;
7) зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтар;
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтар;
сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтар;
8) мүгедектігі бар адамдар, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
1 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
2 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
кірістерін есепке алмай, жоғары немесе орта арнайы (кәсіби) білім және білім берудің өзге де түрлерін алуға мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасының кәсіби бөлігінен көшірмесі бар және білім алушы мүгедектігі бар адамдар;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналар (отбасылар);
10) жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, отбасының бір мүшесіне шаққандағы табысы облыс бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан жоғары оқу орындарында оқитын студенттер;
11) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
пешпен жылытылатын жеке тұрғын үй қорында тұратын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар, өтініш берген мерзімде ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстары бар отбасылар;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкінезалал келтіруге байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған азаматтар, өтініш жасау мерзімі өмірлік қиын жағдай туындалған кезден бастап бір ай ішінде;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар;
табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен, мектеп жасындағы балалары бар отбасылар;
отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейіне 1,5 еселік ара қатынастан аспайтын жағдайда, бір айдан астам созылған дертке, жедел араласуды талап ететін дертке байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған, шұғыл немесе жоспарлы хирургиялық ота жасатқан азаматтар;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын, жасанды тамақтандырылатын 1 жасқа дейінгі емшектегі балалары бар отбасылар;
отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын, 12 аптаға дейін жүктілігі бойынша есепке қою үшін аудандық ауруханаға уақтылы жүгінген жүкті әйелдер;

лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
7) граждане, достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия:
граждане от 80 лет и более (старше), получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
граждане, признанные в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий;
8) лица с инвалидностью, а именно:
дети с инвалидностью до 18 лет;
лица с инвалидностью 1 группы;
лица с инвалидностью 2 группы;
семьи, воспитывающие детей с инвалидностью до 18 лет;
лицам с инвалидностью обучающимся и имеющим выписку из профессиональной части индивидуальной программы реабилитации лица с инвалидностью на получение высшего или средне-специального (профессионального) образования, и иных видов образования, без учета доходов;
9) многодетные матери (семьи) из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
10) студенты, обучающиеся в высших учебных заведениях из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает установленной по области величины прожиточного минимума, дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей;
11) малообеспеченные граждане, а именно:
получатели государственной адресной социальной помощи, семьи со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения, проживающие в частном жилищном фонде с печным отоплением;
граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию в связи с причинением ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, срок обращения в течении одного месяца с момента наступления трудной жизненной ситуации;
граждане, освободившиеся из мест лишения свободы;
семьи, с доходами ниже уровня прожиточного минимума, имеющие детей школьного возраста;
граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию в связи с длительной болезнью более одного месяца, болезнью, требующей оперативного вмешательства, перенесшим срочную или плановую хирургическую операцию, при наличии среднедушевого дохода семьи не превышающего 1,5 кратного отношения к прожиточному минимуму;
семьи, со среднедушевым доходом, не превышающим прожиточного минимума, имеющие детей грудного возраста до 1 года на искусственном вскармливании;
беременные женщины, со среднедушевым доходом семьи, не превышающим прожиточного минимума, своевременно обратившиеся в районную больницу для постановки на учет по беременности до 12 недель;

12) әлеуметтік мәні бар аурулары бар азаматтар, атап айтқанда:
онкологиялық аурумен ауыратын адамдар;
адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін балалар;
амбулаторлық емдеудегі туберкулез ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
"жүйелі қызыл жегі" ауруынан зардап шегетін тұлғалар";
"1 типті қант диабеті" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға";
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2023 № 22 /6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Уәкілетті орган табыс есебінсіз көмек көрсетеді:
1) мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
Халықаралық әйелдер күніне 7-тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген санат үшін уәкілетті органның тізімі негізінде;
Қазақстан халқының бірлігі мерекесіне 7-тармақтың 5) тармақшасының, екінші, үшінші абзацтарында және 7) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Отан қорғаушы күніне 7-тармақтың 2) тармақшасының жетінші, сегізінші абзацтарында және 6) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Жеңіс күніне 7-тармақтың 1) тармақшасында, 2) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, тоғызыншы абзацтарында, 3), 4) тармақшаларында, 5) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарында және 6) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне 7-тармақтың 8) тармақшасының бесінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті органның тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президент күніне 7-тармақтың 7) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында, 8) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Тәуелсіздік күніне 7-тармақтың 7) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында, 8) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде тұрғын үйді жөндеуге нақты шығындар бойынша 500 (бес жүз) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) 7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 3) тармақшасының бесінші абзацында, 5) тармақшасының төртінші, бесінші абзацтарында, 6) тармақшасының бесінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санат үшін қатты отын сатып алуға (жылыту маусымында) 10 (он) АЕК мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;

12) граждане, имеющие социально-значимые заболевания, а именно:
лица, страдающие онкологическим заболеванием;
лица, страдающие заболеванием вируса иммунодефицита человека;
дети, страдающие заболеванием вируса иммунодефицита человека;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием, находящиеся на амбулаторном лечении;
лица, страдающие заболеванием "системная красная волчанка";
лица, страдающие заболеванием "сахарный диабет 1 типа";
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 22.06.2023 № 22/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Уполномоченный орган оказывает без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к праздничным дням:
к Международному женскому дню для категории, указанной в подпункте 9) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
к Празднику единства народа Казахстана для категории, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 5), в абзаце третьем подпункта 7) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню защитника Отечества для категорий, указанных в абзацах седьмом, восьмом подпункта 2), в абзаце третьем подпункта 6) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Победы для категорий, указанных в подпункте 1), в абзацах втором, третьем, четвертом, пятом, шестом, девятом подпункта 2), подпунктах 3), 4), в абзацах четвертом, пятом подпункта 5), и в абзацах втором, четвертом, пятом, шестом подпункта 6) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Конституции Республики Казахстан для категории, указанных в абзацах пятом, шестом подпункта 8) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню Первого Президента Республики Казахстан для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 7), в абзацах втором, третьем, четвертом подпункта 8) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Независимости для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 7), в абзацах втором, третьем, четвертом подпункта 8) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
2) единовременную социальную помощь: для категорий, указанных в подпункте 1) пункта 7 на ремонт жилья по фактическим затратам 500 (пятьсот) месячных расчетных показателей (далее – МРП) на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанных в подпунктах 1), 2), в абзаце пятом подпункта 3), в абзацах четвертом, пятом подпункта 5), в абзацах пятом, шестом подпункта 6) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 10 (десять) МРП (в период отопительного сезона) на основании списка уполномоченного органа;

Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 7-тармақтың 2) тармақшасында, 3) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санаттар үшін санаторий-курорттық емделуге 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде санаторий-курорттық емделугезаңды өкілдерінің еріп жүруіне 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 8) тармақшасының екінші абзацтарында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде санаторий-курорттық емделугезаңды өкілдерінің еріп жүруіне 50 (елу) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 8) тармақшасының үшінші абзацтарында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 100 (жүз) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шарбақты аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының ұсынған тізімі негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 12) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ұсынған тізімі негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 12) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шарбақты аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының ұсынған тізімі негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 12) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шарбақты аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының ұсынған тізімі негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 12) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санат үшін;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін сауықтыруға 25 (жиырма бес) АЕК мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;

для категорий, указанных в подпункте 2), в абзаце пятом подпункта 3) пункта 7 на санаторно-курортное лечение в размере 50 (пятьдесят) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 8) пункта 7 на сопровождение законными представителями на санаторно-курортное лечение в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 8) пункта 7 на сопровождение законными представителями на санаторно-курортное лечение в размере 50 (пятьдесят) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 11) пункта 7 в размере 100 (сто) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 11) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 12) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Шарбактинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 12) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 12) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Шарбактинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 12) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Шарбактинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпункте 1) пункта 7 на оздоровление в размере 25 (двадцать пять) МРП на основании списка уполномоченного органа;

7-тармақтың 2) тармақшасында, 3) тармақшасының бесінші абзацында, 4) тармақшасының үшінші абзацында, 6) тармақшасының екінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшінсауықтыруға 15 (он бес) АЕК мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде, үш, төрт абзацтарының 7-тармағы 8) тармақшасында (өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүгедектігі бар адамдарға (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуы, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуі немесе басқа елді мекенде тұруы) көрсетілген санат үшін;
7-тармақтың 8) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санат үшін ауылдық жерлерде тұратын мүгедектігі бар адамдарға гемодиализ процедураларын алу үшін 10 (он) АЕК мөлшерінде уәкілетті ұйымның ұсынған тізім негізінде;
7-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санат үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасы "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ұсынатын тізім негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс екі еселеген мөлшерінде 7-тармақтың 12) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық фтизиопульмонология орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ұсынған тізімі негізінде 7-тармақтың 12) тармақшасыныңбесінші абзацында көрсетілген санат үшін 15 (он бес) АЕК мөлшерінде.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2023 № 22/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Уәкілетті орган ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табысы бар адамдарға көмек көрсетеді:

для категорий, указанных в подпункте 2), в абзаце пятом подпункта 3), в абзаце третьем подпункта 4), в абзацах втором, шестом подпункта 6) пункта 7 на оздоровление в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка уполномоченного органа;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категорий, указанных в абзацах третьем, четвертом подпункта 8) пункта 7 (лицам с инвалидностью, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) в размере 3 (три) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категорий, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 8) пункта 7 лицам с инвалидностью проживающим в сельской местности для получения процедуры гемодиализа в размере 10 (десять) МРП на основании списка уполномоченного органа;
для категории, указанной в подпункте 10) пункта 7 на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения, в размере 8 (восемь) МРП;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 12) пункта 7 в размере двух кратного прожиточного минимума установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 12) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка, предоставляемого казенным государственным коммунальным предприятием "Павлодарский областной центр фтизиопульмонологии" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
Сноска. Пункт 8 - с изменением, внесенным решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 22.06.2023 № 22/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Уполномоченный орган оказывает помощь лицам с доходом, не превышающим величину прожиточного минимума:

Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 7-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санат үшін төленеді;
1)біржолғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде қатты отын сатып алуға (жылыту маусымында көрсетіледі) 7-тармақтың 11) тармақшасыныңекінші абзацындакөрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде бір оқушыға "Мектепке жол" акциясы бойынша 20000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде жедел араласу дертінен кейін емделуге немесе оңалтуға арналған 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының сегізінші абзацында көрсетілген санат үшін.
2)ай сайынғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде бала тамағын сатыпалуға 4 (төрт) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының сегізінші абзацында көрсетілген санат үшін.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
Өмірлік қиын жағдай туындалған кезде әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 100 (жүз) АЕК құрайды.
11. Алушылардың жекелеген санаттары үшін мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін облыстық ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі Үлгілік қағидаларының 12-25-тармақтарына сәйкес айкыңдалды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2023 № 22/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-тарау. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздер
13. Әлеуметтiк көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы Шарбақты ауданының шегiнен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерге тұруға жiберген;

для категории, указанной в подпункте 10) пункта 7 на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
1) единовременную социальную помощь:
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 11) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 10 (десять) МРП (оказывается в период отопительного сезона) на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 11) пункта 7 по акции "Дорога в школу" на одного школьника в размере 20000 (двадцать тысяч) тенге на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 11) пункта 7 на лечение или реабилитацию после перенесенного оперативного вмешательства в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце восьмом подпункта 11) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
2) ежемесячную социальную помощь:
для категорий, указанных в абзаце седьмом подпункта 11) пункта 7 на приобретение детского питания в размере 4 (четыре) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил.
10. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
Предельный размер социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации составляет 100 (сто) МРП.
11. К праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
12. Порядок оказания социальной помощи определены в соответствии с пунктами 12-25 Типовых правил.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 22.06.2023 № 22/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи
13. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы Щербактинского района;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;

4) алушы ұсынған мәлiметтердiң дәйексiздiгi анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтiк көмектi төлеу көрсетiлген жағдайлар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
14. Артық төленген сомалар ерiктi немесе Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгiленген тәртiппен қайтаруға жатады.
5-тарау. Қорытынды ереже
15. Әлеуметтiк көмек көрсету мониторингi мен есепке алуды уәкiлеттi орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерекқорын пайдалана отырып жүргiзедi.
Шарбақты аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
"29" қыркүйектегі
№ 266/81 шешіміне
қосымша
Шарбақты аудандық мәслихатының кейбір күші жойылған
шешімдерінің тізбесі
1. Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 106/37 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3696 болып тіркелген, 2014 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 сәуірдегі "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" № 127/43 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3770 болып тіркелген, 2014 жылғы 06 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 14 шілдедегі "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" № 134/46 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3892 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 шілдеде аудандық "Трибуна" № 31, "Маралды" № 31 газеттерінде жарияланған).
4. Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерту енгізу туралы" № 142/48 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4035 болып тіркелген, 2014 жылғы 06 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
14. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Заключительное положение
15. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение
к решению Щербактинского
районного маслихата
от "29" сентября 2020 года
№ 266/81
Перечень утративших силу
некоторых решений Щербактинского районного маслихата
1. Решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3696, опубликованное 26 февраля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Решение Щербактинского районного маслихата от 18 апреля 2014 года № 127/43 "О внесении дополнений в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3770, опубликованное 06 мая 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Решение Щербактинского районного маслихата от 14 июля 2014 года № 134/46 "О внесении изменений и дополнения в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3892, опубликованное 31 июля 2014 года в районных газетах "Трибуна" № 31, "Маралды" № 31).
4. Решение Щербактинского районного маслихата от 24 сентября 2014 года № 142/48 "О внесении изменения в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4035, опубликованное 06 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").

5. Шарбақты аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 маусымдағы "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 217/61 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4570 болып тіркелген, 2015 жылғы 09 шілдеде аудандық "Трибуна" № 27, "Маралды" № 27 газеттерінде жарияланған).
6. Шарбақты аудандық мәслихатының 2016 жылғы 04 сәуірдегі "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 6/2 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5081 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
7. Шарбақты аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 маусымдағы "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 106/37 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 18/6 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5167 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 шілдеде аудандық "Трибуна" № 30, "Маралды" № 30 газеттерінде жарияланған).
8. Шарбақты аудандық мәслихатының 2017 жылғы 11 қыркүйектегі "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 106/37 шешіміне толықтыру енгізу туралы" № 87/25 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5627 болып тіркелген, 2017 жылғы 28 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).
9. Шарбақты аудандық мәслихатының 2019 жылғы 17 мамырдағы "Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Шарбақты ауданындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 106/37 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 191/56 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6379 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).

5. Решение Щербактинского районного маслихата от 22 июня 2015 года № 217/61 "О внесении изменений и дополнений в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4570, опубликованное 09 июля 2015 года в районных газетах "Трибуна" № 27, "Маралды" № 27).
6. Решение Щербактинского районного маслихата от 04 апреля 2016 года № 6/2 "О внесении изменений в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5081, опубликованное 25 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
7. Решение Щербактинского районного маслихата от 22 июня 2016 года № 18/6 "О внесении изменений и дополнений в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5167, опубликованное 21 июля 2016 года в районных газетах "Трибуна" № 30, "Маралды" № 30).
8. Решение Щербактинского районного маслихата от 11 сентября 2017 года № 87/25 "О внесении дополнения в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5627, опубликованное 28 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
9. Решение Щербактинского районного маслихата от 17 мая 2019 года № 191/56 "О внесении изменений и дополнений в решение Щербактинского районного маслихата от 15 января 2014 года № 106/37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Щербактинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6379, опубликованное 30 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).