Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 5 қаңтардағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 қаңтарда № 31619 болып тіркелді.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12-6) тармақшасына сәйкес, "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектiлерiне, сондай-ақ Комитеттiң аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы мониторингі
агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 5 қаңтардағы
№ 8 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою жөніндегі нұсқаулық

Об утверждении Инструкции по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2023 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2023 года № 31619.
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 12-6) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Инструкцию по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 января 2023 года № 8
Инструкция по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 12-6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдарының архивтік жұмыс бөлімшелерінің (бұдан әрі – архивтік жұмыс бөлімшелері) тоқтатылған қылмыстық істерді қағаз және электрондық форматтарда қабылдауын, беруін, таныстыруын, сақтауын және жоюын регламенттейді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры – тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою бойынша Заңға сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдарының (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық органдары) қызметкері;
2) прокуратура органдары – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы, әскери және көлік прокуратура органдары, облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың прокуратуралары) прокуратуралар, аудандық және оларға теңестірілген (қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған прокуратуралар) прокуратуралар;
3) Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – СДТБТ) – автоматтандырылған деректер базасы, онда Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексiнің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 180-бабының бірінші бөлігінде көрсетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің қозғалысы, арыз иелері мен қылмыстық процестің қатысушылары туралы мәліметтер енгізіледі, сондай-ақ сотқа дейінгі тергеп-тексеру барысында электрондық форматта қылмыстық іс жүргізу жүргізіледі;
4) электрондық қылмыстық іс – қылмыстық қудалау органы бір немесе бірнеше қылмыстық құқық бұзушылық себебі бойынша е-ҚІ модулі арқылы электрондық форматта жүргізетін бөлек іс жүргізу;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 12-6) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (далее – Закон).
2. Инструкция регламентирует прием, выдачу, ознакомление, хранение и уничтожение подразделениями архивной работы территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – подразделения архивной работы) прекращенных уголовных дел в бумажном и электронном форматах.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) прокурор подразделения архивной работы – сотрудник территориального и приравненного к нему органа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - территориальные органы Комитета), осуществляющий в соответствии с Законом полномочия по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел;
2) органы прокуратуры – Генеральная прокуратура Республики Казахстан, органы военной и транспортной прокуратур, прокуратуры областей и приравненные к ним прокуратуры (городов республиканского значения и столицы), районные и приравненные к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры;
3) Единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса, а также осуществляется ведение уголовного судопроизводства в электронном формате на стадии досудебного расследования;
4) электронное уголовное дело – обособленное производство, ведущееся органом уголовного преследования по поводу одного или нескольких уголовных правонарушений в электронном формате посредством модуля е-УД;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау
4. Архивтік жұмыс бөлімшелері тоқтатылған қылмыстық істерді прокуратура органдарынан аумақтылығы бойынша ҚР ҚПК-нің 289, 290-баптарының талаптары орындалғаннан кейін сақтауға қабылдайды.
Прокуратура органдары заттай дәлелдеменің тағдыры шешілген сәттен бастап, үш жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 289-бабының екінші бөлігінің және ҚР ҚПК-нің 290-бабының екінші бөлігінің талаптарын орындағаннан кейін тоқтатылған қылмыстық істі аумақтылығы бойынша тиісті архивтік жұмыс бөлімшесіне береді.
5. Aрхивтік жұмыс бөлімшелері:
1) ҚР ҚПК-нің 118-бабының үшінші бөлігіне сәйкес заттай дәлелдемелер туралы (жою туралы актіні немесе өзге де актіні қоса бере отырып);
2) мүлікке тыйым салуды жою туралы;
3) сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тоқтату туралы қаулының көшірмесін және конституциялық құқығы бұзылған адамға зиянды өтеу туралы талаптар қою тәртібі және мерзімдері түсіндірілген хабарламаны жіберу туралы;
4) қылмыстық процеске қатысушыларды сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тоқтату және тоқтату негіздері туралы хабардар етуі және сотқа дейінгі іс жүргізуді тоқтату туралы қаулының көшірмесін алу туралы мәліметтері жоқ;
5) таңдалған бұлтартпау шарасын және өзге де процестік мәжбүрлеу шараларын жою туралы;
6) қорғалатын адамға қатысты қауіпсіздік шараларын жою, сақтау немесе өзгерту туралы мәселелері шешілмеген қылмыстық істерді қабылдамайды.
Жоғарыда көрсетілген мәліметтер қабылданған процестік шешімнің заңдылығын зерделеусіз, тоқтатылған қылмыстық істің материалдарымен салыстырып тексеріледі.
6. Архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры:
сақтауға келіп түскен тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдауды;
мыналарды:
1) қағаз форматындағы тоқтатылған қылмыстық іс;
2) қағаздағы материалдар (электрондық қылмыстық іске енгізілмеген, ҚР ҚПК-нің 120-бабымен көзделген электрондық қылмыстық істер құжаттарының, ҚР ҚПК-нің 119-бабымен көзделген процестік әрекеттердiң хаттамаларының түпнұсқалары) келіп түскен кезде осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тоқтатылған қылмыстық іске карточка" 2-А нысанды электрондық ақпараттық есепке алу құжатын (бұдан әрі – 2-А нысанды ЭАЕҚ) қоюды;
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) (бұдан әрі – ЭАЕҚ) СДТБТ-ға енгізілген нысандар мәліметтерінің қылмыстық іс бойынша қабылданған процестік шешімдерінің сәйкестігіне салыстырып тексеруді;
мемлекеттік құпиялары және заңмен қорғалатын өзге де құпиялары бар қылмыстық істерді қоспағанда, тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарын сканерлеуді жүзеге асырады. Бұл ретте, тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарын сканерлеу сөгусіз жасалады.
Нұсқаулықтың 5-тармағының талаптарының бұзушылығы анықталған сәттен бастап, оның ішінде орнатылған ЭАЕҚ тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарына сәйкес келмесе, архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры тоқтатылған қылмыстық істі прокуратура органдарына үш жұмыс күні ішінде бұзушылықты жою үшін кері қайтаруды жүзеге асырады.
Бұзушылықтарды жойғаннан кейін тоқтатылған қылмыстық істерді архивтік жұмыс бөлімшесіне кері қайтаруды прокуратура органдары ол келіп түскен сәттен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Прием прекращенных уголовных дел
4. Подразделения архивной работы принимают на хранение прекращенные уголовные дела по территориальности от органов прокуратуры после выполнения требований статей 289, 290 УПК РК.
Органы прокуратуры передают прекращенное уголовное дело в соответствующее подразделение архивной работы по территориальности не позднее трех рабочих дней с момента разрешения вопроса о судьбе вещественного доказательства, а также после выполнения требований части второй статьи 289 УПК РК и части второй статьи 290 УПК РК.
5. Подразделения архивной работы не принимают прекращенные уголовные дела, по которым не решен вопрос:
1) о вещественных доказательствах в соответствии с частью третьей статьи 118 УПК РК (с приложением акта об уничтожении или иного акта);
2) об отмене наложения ареста на имущества;
3) о направлении копии постановления о прекращении досудебного расследования и извещении с разъяснением порядка и сроков предъявления требований о возмещении вреда лицу, чьи конституционные права были нарушены;
4) по которым отсутствует уведомление участников уголовного процесса о прекращении и основаниях прекращения досудебного расследования и сведения о получении копии постановления о прекращении досудебного производства;
5) об отмене избранной меры пресечения и иных мер процессуального принуждения;
6) по которым не решен вопрос об отмене, сохранении или изменении мер безопасности в отношении защищаемого лица.
Вышеуказанные сведения сверяются с материалами прекращенного уголовного дела без изучения законности принятого процессуального решения.
6. Прокурор подразделения архивной работы осуществляет:
прием поступивших на хранение прекращенных уголовных дел;
выставление электронного информационного учетного документа формы 2-А "Карточка к прекращенному уголовному делу" (далее – ЭИУД формы 2-А) в ЕРДР по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, при поступлении:
1) прекращенного уголовного дела в бумажном формате;
2) бумажных материалов (оригиналы документов электронных уголовных дел, предусмотренные статьей 120 УПК РК, протоколов процессуальных действий, предусмотренные статьей 119 УПК РК, не вложенные в электронное уголовное дело);
сверку соответствия сведений форм, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (далее – ЭИУД), введенных в ЕРДР, принятым процессуальным решениям по уголовному делу;
сканирование материалов прекращенного уголовного дела за исключением уголовных дел, содержащих государственные секреты и иную охраняемую законом тайну. При этом сканирование материалов прекращенных уголовных дел проводится без расшивки.
С момента выявления нарушений требований пункта 5 Инструкции, в том числе несоответствие выставленных ЭИУД материалам прекращенного уголовного дела, прокурор подразделения архивной работы в течение трех рабочих дней осуществляет возврат прекращенного уголовного дела для устранения нарушений в органы прокуратуры.
Возврат в подразделение архивной работы прекращенного уголовного дела после устранения нарушений осуществляют органы прокуратуры в течение пятнадцати рабочих дней с момента его поступления.

7. Комитеттің аумақтық органдарының, прокуратура органдары мен қылмыстық қудалау органдарының арасында ай сайын ЭАЕҚ-ның анықтығының белгісіне, қылмыстық қудалау органдарының прокуратура органдарына, прокуратура органдарының архивтік жұмыс бөлімшелеріне тоқтатылған қылмыстық істерді уақтылы жіберуіне салыстырып тексеру жүргізіледі.
1-параграф. Тоқтатылған қылмыстық істерді қағаз форматында қабылдау
8. Қағаз форматындағы тоқтатылған қылмыстық істің сыртқы тысында жоғары тұрған органның ресми атауы және қылмыстық қудалау органы мен мекемесінің ресми атауы, материалдың тіркеу нөмірі, қысқаша фабуласы (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабы (бұдан әрі – ҚР ҚК) және сақтау мерзімі көрсетіледі.
Тоқтатылған электрондық қылмыстық істердің қағаз материалдарының сыртқы тысында "№ _____ электрондық қылмыстық іс бойынша материалдар" деп көрсетіледі. Бұл ретте, ішкі тізімдемеде электрондық қылмыстық істегі электрондық құжаттарды басып шығармастан, қолда бар қағаз материалдар көрсетіледі.
Бірнеше томнан (қосымшалардан) тұратын тоқтатылған қылмыстық істердің сыртқы тыстарын ресімдеу кезекті томның (қосымшаның) нөмірлерін қоя отырып ұқсас түрде жүргізіледі.
Сыртқы тыстағы жазбалар жарыққа төзімді сиямен жазылады.
9. Архивтік жұмыс бөлімшелеріне тапсыруға жататын әрбір тоқтатылған қылмыстық іс бес реттен көп емес тесу арқылы мықты жіппен қатты тысқа тігіледі. Істе металл заттарды қалдыруға жол берілмейді.
10. Тоқтатылған қылмыстық істің әрбір томы 180 парақтан артық болмауы керек. Тоқтатылған қылмыстық істегі барлық парақтар графиттік қарындашпен нөмірленеді (әрбір том жеке), барлық құжаттар ішкі тізімдемеге енгізіледі. Тізімдеменің соңында қылмыстық іс бойынша іс жүргізуді аяқтаған адам лауазымын және тегін көрсете отырып, қорытынды жазба жасайды.
11. Шимай жазбаларды, жеке құжаттарды, қайтарылуға жататын және тоқтатылған қылмыстық іске қатысы жоқ құжаттарды тігуге жол берілмейді.
Тігуге жарамайтын құжаттар ішкі тізімдемеге енгізіледі және тоқтатылған қылмыстық іске тігілетін (жапсырылатын) конвертке салынады.
12. Әрбір томның (қосымшаның) соңында арнайы тігілген парақта қорытынды бекіту жазбасы жасалады, онда нөмірленген парақтардың саны жазбаша түрде көрсетіледі. Бекіту жазбасын лауазымын, тегін, атын, әкесінің атын (ол болған кезде) көрсете отырып, қылмыстық іс бойынша іс жүргізуді аяқтаған адам жүргізеді, оның жеке қолымен және "Пакеттер үшін" мөрімен бекітіледі.
13. Тоқтатылған қылмыстық істерге екі данада ілеспе хат қоса беріледі. Ілеспе хатта тоқтатылған қылмыстық істердің тіркеу нөмірлері, әрбір томдағы парақтар саны, хаттың соңында орган басшысының қойылған қолы көрсетіледі.
Тоқтатылған қылмыстық істі қолма-қол берген кезде архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры ілеспе хаттың екінші данасына қол қояды.
Тоқтатылған қылмыстық іс келіп түскен сәттен бастап жиырма төрт сағат ішінде архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры СДТБТ-да 2-А нысанды ЭАЕҚ-ны қояды.

7. Между территориальными органами Комитета, органами прокуратуры и уголовного преследования ежемесячно проводятся сверки на предмет достоверности ЭИУД, своевременного направления прекращенных уголовных дел органами уголовного преследования в органы прокуратуры, органами прокуратуры - в подразделения архивной работы.
Параграф 1. Прием прекращенных уголовных дел в бумажном формате
8. На обложке прекращенного уголовного дела в бумажном формате указывается официальное наименование вышестоящего органа и официальное наименование органа и учреждения органа уголовного преследования, регистрационный номер материала, краткая фабула (статья Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК) и срок хранения.
На обложке бумажных материалов, прекращенных электронных уголовных дел, указывается "Материалы по электронному уголовному делу № _____". При этом во внутренней описи указываются имеющиеся бумажные материалы без распечатки электронных документов находящихся в электронном уголовном деле.
Оформление обложек прекращенных уголовных дел, состоящих из нескольких томов (приложений), аналогично с проставлением очередного номера тома (приложения).
Надписи на обложках производятся светостойкими чернилами.
9. Каждое прекращенное уголовное дело, подлежащее сдаче в подразделения архивной работы, подшивается в твердую обложку прочными нитками не более чем в пять проколов. Не допускается оставление в деле металлических предметов.
10. Каждый том прекращенного уголовного дела содержит не более 180 листов. Все листы в прекращенном уголовном деле нумеруются графитным карандашом (каждый том отдельно), все документы вносятся во внутреннюю опись. В конце описи делается итоговая надпись лицом, завершившим производство по уголовному делу, с указанием должности и фамилии.
11. Не допускается подшивать черновики, личные документы, документы, подлежащие возврату и документы, не относящиеся к прекращенному уголовному делу.
Документы, которые невозможно подшить, заносятся во внутреннюю опись и вкладываются в конверты, которые подшиваются (приклеиваются) в прекращенное уголовное дело.
12. В конце каждого тома (приложения) на специально подшитом листе делается итоговая заверительная надпись, в котором указывается прописью количество пронумерованных листов. Заверительная надпись производится лицом, завершившим производство по уголовному делу, с указанием должности, фамилии, имя, отчества (при его наличии) и заверяется личной подписью и печатью "Для пакетов".
13. К прекращенным уголовным делам прилагается сопроводительное письмо в двух экземплярах. В сопроводительном письме указываются регистрационные номера прекращенных уголовных дел, количество листов в каждом томе, в конце письма подпись руководителя органа.
При предоставлении прекращенного уголовного дела нарочно, прокурор подразделения архивной работы расписывается на втором экземпляре сопроводительного письма.
В течение двадцати четырех часов с момента поступления прекращенного уголовного дела, прокурор подразделения архивной работы выставляет ЭИУД формы 2-А в ЕРДР.

2-параграф. Тоқтатылған электрондық қылмыстық істерді қабылдау
14. Қылмыстық процесті жүргізетін қылмыстық қудалау органы іс жүргізуді тоқтату туралы шешім қабылданғаннан кейін электрондық қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы прокуратура органдарына бекітуге жіберіледі.
ҚР ҚПК-нің 290-бабының бірінші бөлігінің 1) тармағында көзделген шешім қабылданған жағдайда, электрондық іс СДТБТ-ның Қадағалау журналының "архив" салымына келіп түседі, бұл ретте архивтік жұмыс бөлімшесі прокурорының тоқтатылған қылмыстық істің барлық салымына рұқсаты бар.
15. Тоқтатылған электрондық қылмыстық істер бойынша архивтік жұмыс бөлімшелеріне тек бастапқы кезек күттірмейтін тергеу әрекеттерін жүргізу барысында, қылмыстық құқық бұзушылықты СДТБТ-ға тіркеу кезінде қағаз жеткізгіште құрастырылған ҚР ҚПК-нің 119, 120-баптарында көзделген процестік құжаттардың (оқиға орнын қарап шығу хаттамасы, сұрау салулар, сауалнамалар) түпнұсқалары ғана жіберіледі.
Архивтік жұмыс бөлімшелеріне жіберу үшін электрондық қылмыстық істерді басып шығаруға жол берілмейді.
Қылмыстық қудалау органдары осы тармақпен көзделген барлық көрсетілген талаптарды сақтаған кезде, архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры электрондық тоқтатылған қылмыстық істерге материалдар қағаз жеткізгіштерде келіп түскен сәттен бастап жиырма төрт сағат ішінде СДТБТ-да 2-А нысанды ЭАЕҚ-ны қояды.
3-тарау. Тоқтатылған қылмыстық істерді беру
16. Тоқтатылған қылмыстық істерді архивтік жұмыс бөлімшелері прокуратура органдарының не жоғары тұрған прокуратураның сұрау салулары бойынша береді.
17. Соттың және қылмыстық қудалау органының сұрау салулары бойынша тоқтатылған қылмыстық істерді беруді архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры прокуратура органдарына хабарлай отырып жүзеге асырады.
18. Бір ведомствоның тоқтатылған қылмыстық істері басқа ведомствоның қылмыстық қудалау органына прокуратура органдары арқылы қылмыстық қудалау органының сұрау салуы бойынша беріледі.
Тоқтатылған қылмыстық істі сұрату туралы сұрау салу келіп түскен кезде архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры тоқтатылған қылмыстық істі судьяға бір жұмыс күнінде, прокуратура органдары мен қылмыстық қудалау органдарына мынадай:
шағымдарды ҚР ҚПК-нің 105, 105 тәртібінде, сондай-ақ жекелеген сұрау салулар бойынша (Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының тапсырмалары) қараған кезде – бір жұмыс күнінде;
1-ден 10-ға дейін тоқтатылған істерді сұратқанда – сұрау салу келіп түскен күннен бастап бастап үш жұмыс күніне дейінгі;
11-ден 50-ге дейін істерге - сұрау салу келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күніне дейінгі;
50 және одан көп істерге – сұрау салу келіп түскен күннен бастап он жұмыс күніне дейінгі мерзімдерде береді.

Параграф 2. Прием прекращенных электронных уголовных дел
14. После принятия органом уголовного преследования, ведущим уголовный процесс, решения о прекращении производства, постановление о прекращении электронного уголовного дела направляется на утверждение в органы прокуратуры.
В случае принятия решения, предусмотренного пунктом 1) части первой статьи 290 УПК РК, электронное дело поступает во вкладку "архив" Журнала надзора ЕРДР, при этом прокурор подразделения архивной работы имеет полный доступ во все вложения прекращенного уголовного дела.
15. По электронным прекращенным уголовным делам в подразделения архивной работы передаются только оригиналы процессуальных документов, предусмотренных статьями 119, 120 УПК РК (протокол осмотра места происшествия, запросы, опросы), которые составлялись на бумажном носителе в ходе проведения первоначальных неотложных следственных действий, при регистрации уголовного правонарушения в ЕРДР.
Распечатка электронных прекращенных уголовных дел для передачи в подразделения архивной работы не допускается.
При соблюдении органами уголовного преследования всех указанных требований, предусмотренных настоящим пунктом, прокурор подразделения архивной работы в течение двадцати четырех часов с момента поступления материалов к электронным прекращенным уголовным делам на бумажных носителях выставляет ЭИУД формы 2-А в ЕРДР.
Глава 3. Выдача прекращенных уголовных дел
16. Прекращенные уголовные дела выдаются подразделениями архивной работы по запросам органов прокуратуры либо вышестоящей прокуратуры.
17. Выдача прекращенных уголовных дел по запросам суда и органа уголовного преследования, осуществляется прокурором подразделения архивной работы с уведомлением органов прокуратуры.
18. Прекращенные уголовные дела одного ведомства выдаются органу уголовного преследования другого ведомства через органы прокуратуры по запросу органа уголовного преследования.
При поступлении запроса об истребовании прекращенного уголовного дела прокурором подразделения архивной работы выдается прекращенное уголовное дело судье в один рабочий день, органам прокуратуры и органам уголовного преследования в следующие сроки:
при рассмотрении жалоб в порядке статей 105, 106 УПК РК, а также по отдельным запросам (поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Генерального Прокурора Республики Казахстан) – в один рабочий день;
при запросе прекращенных уголовных дел от 1 до 10 дел - до трех рабочих дней с момента поступления запроса;
от 11 до 50 дел - до пяти рабочих дней с момента поступления запроса;
от 50 дел и выше - до десяти рабочих дней с момента поступления запроса.

18-1. Тоқтатылған қылмыстық іс отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге беріледі.
Тоқтатылған қылмыстық істі зерделеу үшін қосымша уақыт қажет болған кезде, берілген тоқтатылған қылмыстық іс жатқан органның басшысы тиісті архивтік жұмыс бөлімшесіне оның мерзімін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзарту туралы жазбаша хабардар етеді.
Прокуратура органдары архивтен талап етілген қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының күші жойылған жағдайда қаулының көшірмесін жиырма төрт сағаттан кешіктірмей архивтік жұмыс бөліміне жібереді.
Қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының көшірмесі келіп түскеннен кейін архив жұмысы бөлімінің прокуроры қылмыстық істі жиырма төрт сағаттан кешіктірмей архивтік есепке алудан алып тастайды.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және (немесе) мереке күндері қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының көшірмесі келіп түскен жағдайда, архив жұмысы бөлімінің прокуроры келесі жұмыс күні қылмыстық істі архивтік есептен шығарады.
Тоқтатылған қылмыстық істерді беру, қайтару, архивтік есепке алудан шығару кезінде архивтік жұмыс бөлімінің прокуроры жиырма төрт сағат ішінде 2-А нысанды жаңа ЭАЕҚ-қа енгізеді.
Ескерту. 18-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-параграф. Тоқтатылған қылмыстық істерді қағаз форматында беру
19. Сұрау салулар бойынша тоқтатылған қылмыстық істі қағаз форматында беру осы Нұсқаулықтың 16, 17-тармақтарына сәйкес және Журналға белгілей отырып, арнайы пошталық байланыс арқылы не істі сұратқан қылмыстық қудалау органының қызметкеріне қызметтік куәлігін, соттың қызметкеріне тиісті сенімхатты ұсынғаннан кейін қолма-қол беріледі.
20. Беру кезінде архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры парақтардың нөмірлерін және тоқтатылған қылмыстық іс құжаттарының жай-күйін тексереді.
21. Тоқтатылған қылмыстық істі қабылдау кезінде де архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры парақтардың нөмірлерін және іс құжаттарының жай-күйін тексереді.
Бүлінгені, ішкі тізімдемеде құжаттардың нөмірленген парақтарымен сәйкес келмеуі, онда жеке парақтарының болмауы анықталған кезде архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тоқтатылған қылмыстық істің парақтарының болуын және оның жай-күйін тексеру актісін (бұдан әрі – Акт) екі данада толтырады, оған Комитеттің аумақтық органының басшысы бекіткеннен кейін, бес жұмыс күні ішінде қалпына келтіру үшін тоқтатылған қылмыстық істі сұратқан қылмыстық қудалау органдарының басшысына жібереді.
Актінің бір данасы тоқтатылған қылмыстық істі талап еткен органның басшысына ескертулерді жою үшін бес жұмыс күні ішінде жіберіледі, бұл туралы прокуратураға аумақтық бойынша бір мезгілде хабарланады.

18-1. Прекращенное уголовное дело выдается на срок не более тридцати рабочих дней.
При необходимости дополнительного времени для изучения прекращенного уголовного дела руководитель органа, в котором находится выданное прекращенное уголовное дело, письменно уведомляет соответствующее подразделение архивной работы о продлении срока, но не более, чем на тридцать рабочих дней.
Органы прокуратуры в случае отмены постановления о прекращении уголовного дела, истребованного из архива, не позднее двадцати четырех часов направляют копию постановления в подразделение архивной работы.
После поступления копии постановления об отмене о прекращении уголовного дела прокурор подразделения архивной работы не позднее двадцати четырех часов снимает уголовное дело с архивного учета.
В случае поступления копии постановления об отмене о прекращении уголовного дела после окончания рабочего времени, в выходные и (или) праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прокурор подразделения архивной работы снимает уголовное дело с архивного учета на следующий рабочий день.
При выдаче, возвращении, снятии с архивного учета прекращенных уголовных дел прокурором подразделения архивной работы в течение двадцати четырех часов вводится новый ЭИУД формы 2-А.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 18-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Параграф 1. Выдача прекращенных уголовных дел в бумажном формате
19. Выдача прекращенного уголовного дела в бумажном формате по запросам осуществляется специальной почтовой связью либо нарочно сотруднику органа уголовного преследования, запросившему дело при предъявлении служебного удостоверения, сотруднику суда при предъявлении соответствующей доверенности в соответствии с пунктами 16, 17 настоящей Инструкции и отметкой в Журнале.
20. При выдаче прокурором подразделения архивной работы проверяются нумерация листов и состояние документов прекращенного уголовного дела.
21. Прокурор подразделения архивной работы при приеме прекращенного уголовного дела от органа, истребовавшего прекращенное уголовное дело, проверяет нумерацию листов и состояние документов дела.
При обнаружении повреждений, отсутствия в нем отдельных листов, несоответствия нумерации листов документа во внутренней описи с пронумерованными листами документов прокурор подразделения архивной работы составляет Акт проверки наличия и состояния листов прекращенного уголовного дела по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции (далее – Акт) в двух экземплярах, которые утверждаются начальником территориального органа Комитета.
Один экземпляр Акта направляется руководителю органа, истребовавшего прекращенное уголовное дело, для устранения замечаний в течение пяти рабочих дней, о чем одновременно информируется орган прокуратуры по территориальности.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Архивтік істерді пайдалану кезінде құжаттарға қандай да бір белгі қоюға, астын сызуға, түзетулер енгізуге, іс парақтарын бүгуге, істерді сөгуге және олардан жекелеген құжаттарды алып қоюға жол берілмейді.
Архивтік жұмыс бөлімшесінің прокурорына сақтауға өткізілген тоқтатылған қылмыстық істерден құжаттарды алуға жол берілмейді.
2-параграф. Тоқтатылған электрондық қылмыстық істерді беру
23. Тоқтату туралы шешім қабылдаған қылмыстық қудалау органдарына тоқтатылған электрондық қылмыстық іске қолжетімділікті архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры СДТБТ арқылы қашықтықтағы форматта береді.
24. Тоқтатылған электрондық қылмыстық істі соттарға беру Таныстыру актісін толтыра отырып, электрондық тасымалдаушыларда көшірме жасау арқылы жүзеге асырылады.
4-тарау. Тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарымен таныстыру және олардың көшірмелерін беру
25. Тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарымен таныстыруды, қылмыстық істі тоқтату туралы қаулылардың көшірмелерін, тоқтатылған қылмыстық істің басқа материалдарын беруді архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры тек қылмыстық процеске қатысушыларға ғана жүзеге асырады.
Тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарымен таныстыру, олардың көшірмелерін беру қорытындысы бойынша архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры прокуратура органдарын хабардар ете отырып, осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша қылмыстық процеске қатысушыларды тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарымен таныстыру, тоқтатылған қылмыстық істен көшірмелерді беру хаттамасын (бұдан әрі - Хаттама) жасайды.
Архивтік жұмыс прокуроры Хаттамада оны толтыру күнін, айын, орнын, қылмыстық процеске қатысушылардың тегін, аты-жөні мен лауазымдарын, парақтардың санын көрсете отырып, сұратылған процестік материалдар атауларының тізімін көрсетеді.
26. Қылмыстық процеске қатысушылар ғылыми-техникалық құралдардың көмегімен тоқтатылған қылмыстық іс материалдарының көшірмелерін жасауға құқылы.
Процеске қатысушыларды тоқтатылған электрондық қылмыстық істерімен таныстыру материалдарды электрондық жеткізгіштерде (басып шығарусыз) сақтау мүмкіндігімен компьютерлік техникалардың көмегімен жүзеге асырылады.
27. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-тарау. Тоқтатылған қылмыстық істерді сақтау мерзімдері
28. Қылмыстық теріс қылықтар бойынша тоқтатылған қылмыстық істер сақтауға келіп түскеннен кейін архивтік жұмыс бөлімшелерінде бір жыл сақталады.

Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
22. При пользовании архивными делами не допускается делать какие-либо отметки, подчеркивания, исправления в документах, загибать листы дела, расшивать дела и производить изъятие из них отдельных документов.
Не допускается изъятие документов прокурором подразделений архивной работы из прекращенного уголовного дела, сданного на хранение.
Параграф 2. Выдача прекращенных электронных уголовных дел
23. Доступ к прекращенному электронному уголовному делу органам уголовного преследования, принявшего решение о прекращении, предоставляется прокурором подразделения архивной работы в удаленном формате через ЕРДР.
24. Выдача прекращенного электронного уголовного дела судам осуществляется путем копирования на электронные носители с составлением Акта ознакомления.
Глава 4. Ознакомление с материалами прекращенных уголовных дел и выдача их копий
25. Ознакомление с материалами прекращенных уголовных дел, выдача копий постановлений о прекращении уголовного дела, других материалов из прекращенного уголовного дела производится прокурором подразделения архивной работы только участникам уголовного процесса.
По итогам ознакомления с материалами прекращенного уголовного дела, выдачи их копий, прокурор подразделения архивной работы составляет протокол ознакомления с материалами прекращенного уголовного дела, выдачи их копий из прекращенного уголовного дела участникам уголовного процесса, по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции (далее - Протокол), с уведомлением органов прокуратуры.
Прокурор архивной работы в Протоколе указывает день, месяц, место его составления, фамилии, инициалы и должности участников уголовного процесса, перечисление наименований запрашиваемых процессуальных материалов, с указанием количества их листов.
26. Участники уголовного процесса имеют право на снятие копий материалов прекращенного уголовного дела с помощью научно-технических средств.
Ознакомление участников процесса с прекращенными электронными уголовными делами, осуществляется посредством компьютерной техники с возможностью сохранения материалов на электронных носителях (без распечатывания).
27. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Сроки хранения прекращенных уголовных дел
28. Прекращенные уголовные дела по уголовным проступкам хранятся в подразделениях архивной работы один год после поступления на хранение.

29. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі - ҚК) 71-бабына сәйкес қылмыстар бойынша тоқтатылған қылмыстық істер мынадай мерзімдерде сақталады:
1) онша ауыр емес қылмыстар бойынша - сақтауға келіп түскеннен кейін екі жыл;
2) ауырлығы орташа қылмыстар бойынша - сақтауға келіп түскеннен кейін бес жыл;
3) ауыр қылмыстар, онша ауыр емес немесе ауырлығы орташа сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша - сақтауға келіп түскеннен кейін он жыл;
4) аса ауыр қылмыстар бойынша - сақтауға келіп түскеннен кейін он бес жыл мерзімдерінде сақталады.
Адамдардың қылмыстық емес жоғалып кету фактілері бойынша, сондай-ақ адамдардың қылмыстық емес қайтыс болу фактілері бойынша тоқтатылған қылмыстық істер архивтік жұмыс бөлімшелерінде екі жыл сақталады.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Тұрақты сақтау мерзіміне ҚР ҚК-нің 71-бабының алтыншы бөлігіне сәйкес ескіру мерзімі қолданылмайтын қылмыстар туралы қылмыстық істер тұрақты сақталу мерзіміне жатады.
6-тарау. Тоқтатылған қылмыстық істерді жою
31. Сақтау мерзімдері өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою Комитеттің аумақтық органы бастығының немесе оның орнындағы адамның бұйрығы бойынша құрылатын комиссия арқылы жүргізіледі.
Комиссия төрағадан, хатшыдан және комиссия мүшелерінен (Комитеттің аумақтық органының құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, қылмыстық қудалау органының қызметкерлері) тұрады. Комиссияның жалпы құрамы бес адамнан кем емес.
Комиссияның төрағасы болып Комитеттің аумақтық органы басшысының орынбасары тағайындалады, ол оның шақырылуын және жұмысын ұйымдастырады.
Комиссияның хатшысы архив жұмысы бөлімшесінің прокуроры болып табылады, ол комиссияның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
Комиссияны шақыру және оның жұмысы комиссияның төрағасы бекіткен кестесіне сәйкес жылына кемінде екі рет жүзеге асырылады.
Тоқтатылған қылмыстық істердің жойылған күні, уақыты және орны туралы комиссия хатшысы алдын ала, бірақ үш жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия мүшелеріне хабарлайды.
Жоқ мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Комиссия мүшелерінің бірі келмеген жағдайда, комиссияның төрағасы сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою үшін, бастапқы тағайындалған мерзімнен үш жұмыс күнінен кешіктірмей басқа күнді белгілейді.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31-1. Комиссия хатшысы:
комиссия шақырылғанға дейін сақтау мерзімдері біткен тоқтатылған қылмыстық істердің, тізімдік мәліметтерін жасайды;
тоқтатылған қылмыстық істерді сканерлеуді жүргізеді, файлдар 2-А нысанды тиісті ЭАЕҚ-қа салынады;
тізімдік мәліметтер негізінде осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді Жою туралы актіні (бұдан әрі – Жою туралы акт) бір данада жасайды.
Ескерту. 31-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

29. В соответствии со статьей 71 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК) прекращенные уголовные дела хранятся в следующие сроки:
1) по преступлениям небольшой тяжести – два года после поступления на хранение;
2) по преступлениям средней тяжести - пять лет после поступления на хранение;
3) по тяжким преступлениям, коррупционным преступлениям небольшой или средней тяжести – десять лет после поступления на хранение;
4) по особо тяжким преступлениям – пятнадцать лет после поступления на хранение.
Прекращенные уголовные дела по фактам не криминального исчезновения лиц, а также по фактам смерти лиц не криминального характера хранятся в подразделениях архивной работы два года.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30. Постоянному сроку хранения подлежат прекращенные уголовные дела о преступлениях, по которым в соответствии с частью шесть статьи 71 УК, сроки давности не применяются.
Глава 6. Уничтожение прекращенных уголовных дел
31. Уничтожение прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения, осуществляется комиссией, создаваемой по приказу начальника территориального органа Комитета или лица, его замещающего.
Комиссия состоит из председателя, секретаря и членов комиссии (руководители структурных подразделений территориального органа Комитета, сотрудники органа уголовного преследования). Общий состав комиссии не менее пяти человек.
Председателем комиссии назначается заместитель начальника территориального органа Комитета, который организует ее созыв и работу.
Секретарем комиссии является прокурор подразделения архивной работы, который осуществляет организационное обеспечение работы комиссии.
Созыв и работа комиссии осуществляется в соответствии с графиком, утвержденным председателем комиссии, не реже двух раз в год.
Секретарь комиссии заблаговременно, но не позднее чем за три рабочих дня, уведомляет членов комиссии о дате, времени и месте уничтожения прекращенных уголовных дел.
Замещение отсутствующих членов не допускается.
В случае неявки кого-либо из членов комиссии, председатель комиссии назначает другой день для уничтожения прекращенных уголовных дел, но не позднее трех рабочих дней со дня первоначально назначенного срока.
Сноска. Пункт 31 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
31-1.Секретарь комиссии:
до созыва комиссии составляет списочные сведения прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения;
проводит сканирование прекращенных уголовных дел, файлы вкладываются в соответствующие ЭИУД формы 2-А;
на основании списочных сведений составляет в одном экземпляре Акт об уничтожении прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения, по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции (далее – Акт об уничтожении).
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 31-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

31-2. Комиссия мүшелері тізімдік мәліметтердің ҚК-нің 71-бабына сәйкес сақтау мерзімдеріне сәйкестігін, сондай-ақ Жою туралы актідегі мәліметтердің толықтығын тексереді.
Ескертулер болмаған кезде комиссия мүшелері Жою туралы актіге қол қояды және оны комиссия төрағасы бекітеді.
Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою фото- бейнетіркеу құралдарын қолдана отырып, арнайы бейімделген үй-жайларда өртеу арқылы комиссия Жою туралы актіні бекіткен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
Хатшы күнтізбелік он күн ішінде СДТБТ-ға тоқтатылған қылмыстық істерді жою туралы 2-А нысанды ЭАЕҚ-қа енгізіледі.
Ескерту. 31-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Жою туралы акт тоқтатылған қылмыстық істерді жою процесін фото-бейнежазба материалдары бар дискіні қоса бере отырып, Комитеттің аумақтық органының номенклатуралық ісінде сақталады.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Мемлекеттік құпияларды және өзге де заңмен қорғалатын құпияны қамтитын, сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді есепке алу, сақтау, беру және жою тәртібі мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен регламенттеледі.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
нысан
"Тоқтатылған қылмыстық іске карточка" 2-А нысанды электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тоқтатылған қылмыстық істің нөмірі _____________________________________
2. Тоқтатылған қылмыстық істің келіп түскен күні 20__ жылы "__" ______
3. Тоқтатудың негізі (1997 жылғы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексi (бұдан әрі – ҚР ҚПК) ___________________________________________
3.1 Тоқтатудың негізі ҚР ҚПК-нің __________________________________________
Тоқтату күні "__" ______ 20__ жылы
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органының (бұдан әрі – архивтік жұмыс бөлімшесі) атауы _______________ (анықтамалық бойынша код)

31-2. Члены комиссии проверяют списочные сведения на соответствие срокам хранения согласно статье 71 УК, а также на полноту заполнения сведений в Акте об уничтожении.
При отсутствии замечаний членами комиссии подписывается Акт об уничтожении и утверждается председателем комиссии.
Уничтожение прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения, производится не позднее десяти рабочих дней со дня утверждения Акта об уничтожении комиссией путем сжигания в специально приспособленных помещениях с применением средств фото-видеофиксации.
Секретарем в течение десяти календарных дней в ЕРДР вводятся ЭИУД формы 2-А об уничтожении прекращенных уголовных дел.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 31-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
32. Акт об уничтожении хранится в номенклатурном деле территориального органа Комитета с приложением диска с материалами фото-видеосъемки процесса уничтожения прекращенных уголовных дел.
Сноска. Пункт 32 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
33. Порядок учета, хранения, выдачи и уничтожения прекращенных уголовных дел, содержащих государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, по которым истекли сроки хранения, регламентируется нормативными правовыми актами Республики Казахстан в сфере защиты государственных секретов.
Приложение 1
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
форма
Электронный информационный учетный документ формы 2-А
"Карточка к прекращенному уголовному делу"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер прекращенного уголовного дела ________________________________
2. Дата поступления прекращенного уголовного дела "__" ______ 20__ года
3. Основание прекращения (Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
(далее – УПК РК) от 1997 года) _________________________________________
3.1 Основание прекращения УПК РК ____________________________________
Дата прекращения "__" _________ 20__ года.
4. Наименование территориального и приравненного к нему органа Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан (далее - подразделение архивной работы)
_________________________________________________ (код по справочнику).

5. Қор № ________________________
6. Тізімдеме № ___________________
7. Архив № ________________
Архивтік нөмір берілген күні "__" ______ 20__ жылы
8. Томдардың саны _______
9. Тоқтатылған қылмыстық іс туралы мәліметтер: берілді (01), қайтарылды (02), жойылды (03), қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының күшін жоюға байланысты архивтік есепке алудан шешілді (04).
9.1 Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою үшін бөлу туралы актінің шығыс/кіріс нөмірі ______________________________________________________
9.2 ______________________________________________________________ берілді
(тоқтатылған қылмыстық істі қолма-қол алған прокурордың тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
9.3 Берілген күні "__" ______ 20__ жылы
10. Қылмыстық іс бойынша өткізілетін адамдар
Тегі
Аты
Әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні
11. Ескертпе
12. Салымдар
Архивтік жұмыс бөлімшесі прокурорының тегі және аты-жөні
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
2-қосымша
нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
____________________________
___________________ басшысы,
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің аумақтық және оған
теңестірілген органының атауы
____________________________
аты, тегі, әкесінің аты
(ол бар болса)
____________________________
(жеке қолы)
20__ жылғы "__" ______
Тоқтатылған қылмыстық істің парақтарының болуын және оның жай-күйін тексеру актісі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
актінің реттік нөмірі № ____
Толтыру орны
_____________№ ___ тоқтатылған қылмыстық істің парақтарының болуын және оның
жай-күйін тексеру
1. Тоқтатылған қылмыстық істің ішкі тізімдемесі бойынша № __________ есептеледі
__________________________________________________________________________
том (-дар) бойынша барлығы __________, оның ішінде беттер саны (томдар бойынша)
__________________________________________________________________________
(сандармен және жазбаша)
2. Барлығы ______________________________________________________________
(сандармен және жазбаша)
________________________________________________ тоқтатылған қылмыстық істің
парақтары болмады.

5. Фонд № ________________________
6. Опись № _______________________
7. Архив № _______________________
Дата присвоения архивного номера "__" ________ 20__ года
8. Количество томов _______
9. Сведения о прекращенном уголовном деле: выдано (01), возвращено (02),
уничтожено (03), снято с архивного учета в связи с отменой постановления
о прекращении уголовного дела (04).
9.1 Исходящий/входящий номер акта о выделении к уничтожению прекращенных
уголовных дел с истекшим сроком хранения ________________________________
9.2 Выдано ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, получившего нарочно
прекращенное уголовное дело)
9.3 Дата выдачи "__" _________ 20__ года
10. Лица, проходящие по уголовному делу
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
11. Примечание
12. Вложение
Фамилия и инициалы прокурора подразделения архивной работы
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Приложение 2
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
____________________________
____________________________
____________________________
наименование территориального
и приравненного к нему органа
Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
____________________________
(личная подпись)
"__" _____________ 20__ года
Акт проверки наличия и состояния листов прекращенного уголовного дела
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
порядковый номер акта № ____
Место составления
При проверке наличия и состояния листов прекращенного уголовного дела № ______
установлено, что:
1. По внутренней описи прекращенного уголовного дела №______________________
числится всего том (-ов) ____, из них количество листов (по томам) _______________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
2. Всего не оказалось в наличии листов прекращенного уголовного дела
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)

3. Ішкі тізімдемедегі құжат парақтарының нөмірленуінің құжаттардың нөмірленген
парақтарымен сәйкессіздігі анықталды ________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Зақымдалған парақтар ___________________________________________________
5. Істің сипатталмаған ______________________________________________________
________________________________________________________________ беттері бар
(сандармен және жазбаша)
Уәкілетті органның ресми атауы _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Акт екі данада жасалды
Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органы бөлімінің бастығы:
__________________________________________________ _______________________;
аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы
Актіні архив жұмысы бөлімшесінің
прокуроры жасады ____________________________________ ________________
қолы
МО "____" _______________20____ж.
актінің жасалған күні
Осы актінің данасын алды:
_________________________________________________________ ________________
(лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
3-қосымша
_____________________________                   "___"___________ 20__ жылы
(жасалған орны)                         (жасалған уақыты)
Қылмыстық процеске қатысушыларды тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарымен таныстыру, оларға тоқтатылған қылмыстық істен көшірмелерді беру хаттамасы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мен, __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органының атауы
(бұдан әрі – архивтік жұмыс бөлімшесі)
архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры ______________________________________
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Архивтік жұмыс бөлімшесі ғимаратының ____ кабинетінде, Қазақстан
Республикасының Қылмыстық-процестік кодексiнің (бұдан әрі – ҚР ҚПК)

3. Выявлено несоответствие нумерации листов документа во внутренней описи
с пронумерованными листами документов
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Повреждено листов ______________________________________________________
5. Имеются неописанные ___________________________________________________
_________________________________________________________________________
страницы дела (цифрами и прописью)
Официальное наименование уполномоченного органа __________________________
_________________________________________________________________________
Акт составлен в двух экземплярах
Начальник отдела территориального и приравненного к нему органа Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры:
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Акт составил прокурор подразделения
архивной работы
____________________ ____________
подпись
МП "____" _______________20____г.
дата составления акта
Экземпляр настоящего акта получил:
____________________________________________________ ___________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Приложение 3
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
________________________________            "___" _____________ 20__ года
(место составления)                              (дата составления)
Протокол ознакомления с материалами прекращенного уголовного дела,
выдачи их копий из прекращенного уголовного дела участникам уголовного процесса
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Мною, прокурором подразделения архивной работы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Наименование территориального и приравненного к нему органа Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан (далее - подразделение архивной работы)
в кабинете __ здания подразделения архивной работы, ___________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)

290-бабының 3-бөлігін басшылыққа ала отырып, тоқтатылған қылмыстық істің
материалдарымен танысу/тоқтатылған қылмыстық істен олардың көшірмелерін беру
рәсімі жүргізілді _____________________________________
_________________________________________________________________________
қылмыстық процеске қатысушыларының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
істің нөмірі № ______________________________________;
парақтардың саны ______, том _________
Арыз иесінің мәртебесі: анықтамалық бойынша (ҚР ҚПК-нің 7-бабының 25) тармағына сәйкес)
Кіріс нөмірі және жолданым берілген күні "___" ________ 20__ жылғы № ___
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса),
архивтік жұмыс бөлімшесі қызметкерінің қолы __________________________
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
нысан
БЕКІТЕМІН
___________________________
___________________________
__________________ басшысы,
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитетінің
аумақтық және оған
теңестірілген органының атауы
____________________________
аты, тегі, әкесінің аты
(ол бар болса)
____________________________
(жеке қолы)
"__" ______20__ жылы
Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою туралы 20___ жылғы "__" _________ № _______ АКТ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________________
толтыру орны
Бiз, төменде қол қоюшылар, құрамы:
1. Комиссияның төрағасы ______________ ___________________________________
(жеке қолы) (лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)
2. Комиссияның мүшесі ______________ ___________________________________
(жеке қолы) (лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)

руководствуясь частью 3 статьи 290 Уголовно-процессуального кодекса
Республики Казахстан (далее – УПК РК) проведена процедура ознакомления
с материалами прекращенного уголовного дела/выдачи их копий
из прекращенного уголовного дела ____________________________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
участников уголовного процесса
номер дела № __________________; количество листов ______, том ________
Статус заявителя: по справочнику (согласно пункту 25) статьи 7 УПК РК)
Входящий номер и дата обращения № ___ "____" ________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись сотрудника подразделения
архивной работы _______________________________
Приложение 4
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник _________________
___________________________
___________________________
наименование территориального
и приравненного к нему органа
Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
___________________________
___________________________
(личная подпись)
"__" _____________ 20__ года
АКТ об уничтожении прекращенных уголовных дел,
по которым истекли сроки хранения от "__" _________ 20___ года №____
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 87 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
____________________________________________
место составления
Мы, нижеподписавшиеся, в составе
1. Председатель комиссии ______________ _________________________
(личная подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Член комиссии ______________ _________________________________
(личная подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)

Тоқтатылған қылмыстық істерді жою кезінде: фото (01), бейнетүсірілім (02)
Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді өңдеуді жүргізген архив жұмысы бөлімшесі қызметкерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке қолы)
Күні "__" ______ 20__ жылы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 5 қаңтардағы
№ 8 бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, сақтау және беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2018 жылғы 19 шiлдедегi № 91 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17272 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, сақтау және беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2018 жылғы 19 шілдедегі № 91 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 9 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19885 болып тіркелген);
3) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, сақтау және беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2018 жылғы 19 шілдедегі № 91 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 174 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26400 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

При уничтожении прекращенных уголовных дел осуществлялась: фото (01), видеосъемка (02).
Должность фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника подразделения архивной работы, проводившего отбор прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения
______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________
(личная подпись)
Дата "___" _______ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 января 2023 года № 8
Перечень некоторых приказов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утративших силу
1) приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 июля 2018 года № 91 "Об утверждении Инструкции по приему, хранению и выдаче прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17272);
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 9 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 июля 2018 года № 91 "Об утверждении Инструкции по приему, хранению и выдаче прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19885);
3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 174 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 июля 2018 года № 91 "Об утверждении Инструкции по приему, хранению и выдаче прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26400).